eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 21.10.2014     reklama kontakt
 
<a href="/sport,24917-polfarmex-kutno-przegrywa-z-pge-tur-w-zgorzelec," title="Kutno: Polfarmex Kutno przegrywa z PGE Turów Zgorzelec" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Polfarmex Kutno przegrywa z PGE Turów Zgorzelec</b><br>Dziś Polfarmex Kutno po bardzo wyrównanym meczu przegrał z PGE Turów...</div></a> <a href="/wiadomosci,24918-czytelnicy-pisza-niszcza-wszystko-co-im-stoi-na-drodze," title="Kutno: Czytelnicy piszą: Niszczą wszystko co im stoi na drodze" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Czytelnicy piszą: Niszczą wszystko co im stoi na drodze</b><br>- Zauważyłam w sobotę w stawie w Parku Traugutta w Kutnie...</div></a> <a href="/sport,24922-uks-m-g-szs-ychlin-wygrywa-trzeci-raz-w-sezonie," title="Kutno: UKS M-G SZS Żychlin wygrywa trzeci raz w sezonie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>UKS M-G SZS Żychlin wygrywa trzeci raz w sezonie</b><br>18 października w hali sportowej Zespołu Szkół Nr1 w Żychlinie odbył...</div></a> <a href="/kultura,24921-druga-nagroda-dla-kutnowskiej-grupy-od-jutra," title="Kutno: Druga nagroda dla kutnowskiej Grupy od jutra " class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Druga nagroda dla kutnowskiej Grupy od jutra </b><br>Grupa teatralna od jutra została nagrodzona...</div></a> <a href="/kultura,24919-s-u-by-specjalne-w-kinie-kdk-wygraj-zaproszenia," title="Kutno: Służby specjalne w Kinie KDK. Wygraj zaproszenia" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Służby specjalne w Kinie KDK. Wygraj zaproszenia</b><br>Kino Kutnowskiego Domu Kultury zaprasza na polski film Służby specjalne już...</div></a> <a href="/wiadomosci,24909-aleksandra-wiklak-z-i-lo-w-kutnie-najlepsza," title="Kutno: Aleksandra Wiklak z I LO w Kutnie najlepsza" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Aleksandra Wiklak z I LO w Kutnie najlepsza</b><br>Aleksandra Wiklak, uczennica II klasy I Liceum Ogólnokształcącego im. Gen. J.H....</div></a> <a href="/wiadomosci,24914-w-zespole-szk-w-ychlinie-oddano-ho-d-b-ks-jerzemu-popie-uszce," title="Kutno: W Zespole Szkół w Żychlinie oddano hołd bł. ks. Jerzemu Popiełuszce" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>W Zespole Szkół w Żychlinie oddano hołd bł. ks. Jerzemu Popiełuszce</b><br>W sobotę, 18 października nauczyciele z Zespołu Szkół w Żychlinie: Zbigniew...</div></a> <a href="/wiadomosci,24908-z-ote-medale-dla-kutnowskich-judok-w," title="Kutno: Złote medale dla kutnowskich judoków" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Złote medale dla kutnowskich judoków</b><br>W minioną sobotę w skierniewickiej hali sportowej OSIR-u, przy ulicy Tetmajera...</div></a>
Najważniejsze wiadomości w mieście Kutno
Czytelnicy piszą: Niszczą wszystko co im stoi na drodze
- Zauważyłam w ostatnią sobotę w stawie w Parku Traugutta w Kutnie pływającą ławkę. Czy tylko jedna wylądowała w wodzie, trudno powiedzieć, bo inna już była przygotowana chyba, jest wyrwana z kostką - mówi pani Mirosława. - Nowe ławki są już zdewastowane, czasem aż strach usiąść, bo albo brudne, albo wyszczerbione, że dziecko może sobie coś zrobić. Wygląda na to, że są tacy ludzie, którzy niszczą wszystko co im stoi na drodze. Ale po co?

Czytelnicy piszą: Niszczą wszystko co im stoi na drodze, ./upload/articles_pakiety/24918/01_obraz.jpg
Czytelnicy piszą: Niszczą wszystko co im stoi na drodze, ./upload/articles_pakiety/24918/02_obraz.jpg
Czytelnicy piszą: Niszczą wszystko co im stoi na drodze, ./upload/articles_pakiety/24918/03_obraz.jpg


O tej sytuacji została powiadomiona Straż Miejska w Kutnie.

- Sprawą zajął się również Wydział Obsługi Miasta Kutna, który zglosił wandalizm na policję.  Zniszczonych zostało kilka ławek - mówi Ryszard Wilanowski, Komendant Straży Miejskiej w Kutnie. [więcej]
wandea, 21.10.2014 08:24|czytane: 50 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Śmierć na drodze
Wczoraj około 21.00 w Wojszycach w gminie Bedlno 29-letni pieszy został śmiertelnie potrącony przez ciężarowe renault.

Mieszkaniec powiatu kutnowskiego szedł po niewłaściwej stronie jezdni i wtargnął pod nadjeżdżający samochód. [więcej]
pismak, 21.10.2014 07:50|czytane: 100 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
UKS M-G SZS Żychlin wygrywa trzeci raz w sezonie
18 października w hali sportowej Zespołu Szkół Nr1 w Żychlinie odbył się kolejny mecz w Wojewódzkiej Lidze Juniora U-18.  Trzecie zwycięstwo w tym sezonie zanotowali  koszykarze  UKS ,,M-G SZS” ŻYCHLIN, który pokonał  drużynę SMS MG13 ŁÓDŹ  75:54 (17:13; 22:9; 23:11; 13:21).

UKS M-G SZS Żychlin wygrywa trzeci raz w sezonie, ./upload/articles_pakiety/24922/01_obraz.jpg


Drużyna UKS Żychlin wystąpiła w składzie:  Pietrzak Rafał-25pkt, Filiński Adam-11, Lewandowski Hubert-19, Stępień Mateusz-15, Szymczak Jakub, Wiliński Maciej-4, Jóźwiak Mateusz-1 i Pietrowicz Kamil  
Trener Jacek Filiński.

1      UKS M-G SZS Żychlin                                             6           258 – 157 
2      ŁKS SMS MG13                                                        5          256 – 202
3      UMKS KSIĘŻAK Łowicz                                          5          242 – 208
4      AZS PWSZ Skierniewice                                         5          192 – 179
5      UMKS PIOTRCOVIA                                                5           190 – 181
6      MKS ÓSEMKA Skierniewice                                  5            225 – 220
7      SKS START Łódź                                                    5            198 – 195  
8      PKK 99 Pabianice                                                   3             193 – 247   
9      KKS PRO-BASKET Kutno Fresenius Kabi           3             185 – 255   [więcej]
pismak, 21.10.2014 07:41|czytane: 30 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Służby specjalne w Kinie KDK. Wygraj zaproszenia
Kino Kutnowskiego Domu Kultury zaprasza na polski film Służby specjalne już od piątku 24 października godz. 20.00. Patryk Vega opowiada historię organizacji wywiadowczej, która powstała po likwidacji WSI. Trójka jej członków zaczyna bardzo szybko jednak zaczyna mieć wątpliwości, dla kogo tak naprawdę pracuje.

Zachęcamy do udziału w konkursie do czwartku do godz. 12.00. 

Służby specjalne w Kinie KDK. Wygraj zaproszenia, ./upload/articles_pakiety/24919/01_obraz.jpg


Aby wziąć udział w konkursie kliknij tutaj


Zawiedzie się zatem ten, kto myśli, że pozna tu jakąś intrygującą paradokumentalną wersję wydarzeń, której reżyser będzie bronić w wywiadach. Jedyne, co naprawdę łączy w filmie sensacyjne wątki, to grupa agentów od czarnej roboty. To odróżnia film Vegi od przeciętnego filmu o szpiegach. Nikt tu nie tropi tajnych agentów i nie wykazuje się przy tym nadludzkim sprytem – bohaterowie po prostu usuwają niewygodne persony. Dla kogo niewygodne? To już reżysera specjalnie nie zajmuje, tajemniczy mocodawcy występują tu tylko dla określenia warunków, w których pracują główni bohaterowie – to na nich, a nie sensacyjnej intrydze skupia się cała uwaga - pisze w recenzji Ludwika Mastalerz (filmweb.pl) [więcej]
kultura, 21.10.2014 07:37|czytane: 71 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W Jurkowie na drodze...
Zarząd Powiatu w Kutnie zapowiada, że w Jurkowie na drodze po blokadzie mieszkańców z okolicznych sołectw nawierzchnia zostanie naprawiona w miarę finansowych możliwości. 

Wkrótce przebudowane będą drogi: Oporów - Drzewoszki - Dobrzelin na odcinku od granicy gminy Żychlin do skrzyżowania. To właśnie w sprawie tej drogi protestowali mieszkańcy.

Potem droga Czesławów - Kręcieszki - Wojszyce - Szewce Owsiane (granica gminy Żychlin do skrzyżowania z drogą gminną), Dąbrowice - granica województwa (Koserz) odcinek Baby - Koserz; Sokół - Krzyżanów, Łąkoszyn - Szewce Owsiane, Bedlno - Młogoszyn - Ktery; Bielany - Łęki Kościelne; Krzyżanówek - Rustów; Raciborów - Muchnów; Bryski Kolonia - Piątek - Leszno odc. Obidówek - Strzegocin; Dąbkowice - Mnich.

Zakres prac obejmuje m.in. oczyszczenie mechaniczne nawierzchni, miejscowe wyrównanie nawierzchni. Inwestycje drogowe [więcej]
pismak, 21.10.2014 07:38|czytane: 43 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Druga nagroda dla kutnowskiej Grupy "od jutra"
Grupa teatralna "od jutra" z Kutnowskiego DOmu Kultury została nagrodzona na 27. Łódzkim Przeglądzie Teatrów Amatorskich w Łodzi - ŁóPTA.

Druga nagroda dla kutnowskiej Grupy


Spośród 14 spektakli konkursowych zaprezentowanych w czasie tegorocznego przeglądu jury w składzie: Małgorzata Oracz – aktorka Teatru Wybrzeże w Gdańsku, Małgorzata Górna - Saniternik – wybitna projektantka ubiorów scenicznych i filmowych, zajmująca się malarstwem, tkaniną artystyczną i architekturą wnętrz oraz Tomasz Rodowicz – reżyser teatralny, aktor i muzyk, założyciel Stowarzyszenia Teatralnego Chorea postanowiło przyznać dwie równorzędne I nagrody oraz tytuł „Najlepszego teatru niezawodowego w województwie łódzkim w 2014 r.” :
1. TEATROWI CALIFORNIA za spektakl „Piaskownica” (na ręce reżysera Piotra Maszorka)
2. TEATROWI PST za spektakl „Rowerek” (na ręce reżysera Przemysława Sowy)
oraz II równorzędne II nagrody:
1. Grupie Teatralnej „od jutra” za spektakl „Histeryjki polskie” (na ręce reżysera Krzysztofa Ryzlaka) [więcej]
kultura, 21.10.2014 07:38|czytane: 52 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Polfarmex Kutno przegrywa z PGE Turów Zgorzelec
Dziś Polfarmex Kutno po bardzo wyrównanym meczu przegrał z PGE Turów Zgorzelec 91:89. W kwartach było 27-29; 14-20; 26-20; 24-20.

PGE Turów: Moldoveanu 22, Kulig 16, Collins 14, Karolak 10, Jaramaz 9, Taylor 7, Gospodarek 7, Nikolić 4, Zigeranović 2.

Polfarmex: Mitchell 38, Bartosz 12, Johnson 11, Grochowski 7, Batka 7, Jakóbczyk 6, Wołoszyn 5, Malczyk 3.

Polfarmex Kutno przegrywa z PGE Turów Zgorzelec, ./upload/articles_pakiety/24917/01_obraz.jpg


Relacja KKS Pro Basket

Cóż za mecz, cóż za emocje, Polfarmex Kutno bliski pokonania mistrza Polski... Po trafieniu Krzysztofa Jakóbczyka na 18 sekund przed końcem spotkania, Farmaceuci prowadzili 89:88. O wyniku miała zdecydować ostatnia akcja Turowa. Po przerwie na żądanie dla Miodraga Rajkovića, który kilka minut wcześniej ze zdenerwowania pozbył się marynarki i krawata, Mardy Collins oddał piłkę na obwód skąd na 6 sekund przed końcową syreną trafił Vlad Moldoveanu (91:89). Farmaceuci zdążyli jeszcze rozegrać ostatnią akcję, po której Mateusz Bartosz mógł skarcić mistrza. Niestety rzut zza linii 6,75 m nie znalazł drogi do kosza…

Farmaceuci bez kompleksów rozpoczęli spotkanie przeciwko mistrzom Polski. Po dwóch trafieniach Michała Batki prowadzimy 5:0. Zgorzelczanie słabo weszli w mecz, a kolejne minuty należały do kutnowskiego rozgrywającego Kwamaina Mitchella. Amerykański playmaker był nie do powstrzymania i bezlitośnie dziurawił kosz zgorzelczan. W końcówce kwarty do akcji wkroczyli Mateusz Bartosz i Bartłomiej Wołoszyn. Po 10 minutach prowadzimy 29:27.
W drugiej kwarcie kutnianie postanowili pójść za ciosem. Przy niedowierzaniu zgorzeleckich kibiców i po 6 z rzędu punktach Mitchella, Farmaceuci prowadzą różnicą 10 oczek (39:29). Gramy dobrze, a PGE Turów nie potrafi znaleźć sposobu na dobrze dysponowanych kutnian. Po 20 minutach prowadzimy w jaskini lwa 49:41! Kwamain Mitchell ma na swoim koncie 25 punktów!

Po przerwie mistrzowie Polski, głównie za sprawą Michaela Gospodarka zaczęli odrabiać straty. W 25 minucie do kutnowskiego kosza trafia reprezentant Polski Damian Kulig dając tym samym pierwsze w meczu prowadzenie PGE (54:53). Zawodnicy Jarosława Krysiewicza, po chwilowym przestoju ponownie wrócili do dobrej gry. Do samego końca tej części meczu wynik był wyrównany, i to kutnianie po 30 minutach prowadzili 69:67. [więcej]
redaktor, 20.10.2014 20:17|czytane: 151 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Patriotyzm to zaangażowanie w sprawy wspólnoty. Idź na wybory w listopadzie
16 listopada wybierzemy władze samorządowe. To wyjątkowo ważne wybory, gdyż władze gminy, powiatu i województwa decydują w sprawach, które najbardziej wpływają na nasze życie. To właśnie te władze  decydują w sprawach, na których nam zależy, takich jak przychodnie i szpitale, drogi, komunikacja publiczna, bezpieczeństwo w okolicy, domy kultury, biblioteki, szkoły i niektóre podatki. 

W tej kadencji sejmiki wojewódzkie rozdzielą też 40% ostatniej, największej transzy środków UE (82,5 mld euro). Ale to nie jedyny powód, by dobrze się przygotować. Po raz pierwszy prawie w całej Polsce wybierzemy radnych w okręgach jednomandatowych. A to, jak je wydamy, zdecyduje w dużej mierze o kolejnych dziesięcioleciach naszego kraju. To właśnie teraz będą zapadały w samorządach decyzje o tym, czy w naszej okolicy potrzebna jest nowa droga, hala sportowa, zbiornik retencyjny, kolejne muzeum czy kaplica. Jeśli chcesz mieć wpływ na te decyzje, na to, jak będzie się żyło w Kutnie i powiecie kutnowskim głosuj w wyborach 16 listopada.

Patriotyzm to zaangażowanie w sprawy wspólnoty. Idź na wybory w listopadzie

- Dziś miłość do Ojczyzny oznacza zaangażowanie w sprawy wspólnoty, m.in. udział w wyborach i pilnowanie, by Polska była jak najlepiej rządzona. Warto o tym przypomnieć tuż przed Świętem Niepodległości – mówi Joanna Załuska z Fundacji im. Stefana Batorego.

Dlaczego te wybory są inne?
Najbliższe wybory są nie tylko ważne, ale też inne niż do tej pory. Po raz pierwszy prawie w całej Polsce (we wszystkich gminach poza 66 największymi miastami w kraju na prawach powiatu), wybierzemy radnych w okręgach jednomandatowych. 

W Kutnie mamy 21 okręgów z każdego zarejestrowanego komitetu startuje jedna osoba. Niektórych już mieszkańcy Kutna dobrze znają, a niektórych poznają przed wyborami.  Głosujemy w każdym okręgu w Kutnie tylko na jedną osobę. [więcej]
wandea, 20.10.2014 15:19|czytane: 251 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
czytaj z eKutno.pl Wyznania gejszy - książka nie tylko dla kobiet
eKutno.pl zaprasza Czytelników do udziału we wspólnym tworzeniu nowego cyklu artykułów w dziale Kultura. Ci z nas, którzy preferują literaturę ponad inne sztuki będą mogli podzielić się dosłownie w kilku zdaniach wrażeniami po przeczytaniu ich zdaniem wartościowych pozycji książkowych. I nie chodzi jedynie o współczesną literaturę, ale po prostu o książki przeczytane i przeżyte.

czytaj z eKutno.pl Wyznania gejszy - książka nie tylko dla kobiet, ./upload/articles_pakiety/24916/01_obraz.jpg


Zachęcamy podzielcie się recenzją przh ostatnio książek - email: redakcja@ekutno.pl.  Nie bójcie się też błędów, które możecie popełnić, to nie wypracowania i sprawdziany, przed publikacją, naprawimy je, swoje wypowiedzi po prostu potraktujcie jak rozmowę z ninnymi, którzy książki kochają.

Wyznania gejszy 
Maciej Wasiński

Przeciętny Polak niewiele wie o Japonii i Japończykach. Jedzą sushi, mają talent do tworzenia nowych technologii komputerowych, konsol, czy samochodów, a ich wojownicy, samurajowie walczą katanami. Poza tym Japończycy są dziwni. Jeden z istotnych elementów japońskiej kultury przybliża książka Arthura Goldena „Wyznania gejszy”.

Sayuri jedna z najsławniejszych gejsz w Kioto opowiada historię swojego życia, zaczynając od dzieciństwa w wiosce Yoroido i tego w jaki sposób trafiła do okiya w dzielnicy Kioto- Gion. Dzięki pierwszoosobowej narracji dowiadujemy się wiele ze sposobu myślenia Japończyków, począwszy od porównań ludzkich charakterów do żywiołów („Matka twierdziła zawsze, że poślubiła ojca, gdyż nosił w sobie tyle drewna, ile ona wody”) po zachwyt jakim mężczyźni darzyli kobiece karki i wierzchnią stronę ramienia, po zabobony z wróżbiarskiego kalendarza. Przede wszystkim jednak bliżej poznajemy profesję gejszy, którą powszechnie wiąże się z prostytucją.

Otóż gejsze to kobiety do towarzystwa, które zajmowały się umilaniem czasu mężczyznom podczas imprez w herbaciarniach, występami artystycznymi, czy też podczas wizyt znamienitych gości. Zabawiały rozmową i historiami, tańcem, grą na shamisenie. Przy tym ubierały się w przepiękne kimona, nosiły biały makijaż, dbały o włosy. Za ich towarzystwo trzeba było płacić, a one pracowały na dług jakie miały zaciągnięty u właścicielki okiya- domu gejsz (którą kosztowało kupno dziewczyny, wyżywienie, kosmetyki, fryzjer, kimona itp.). Tylko naprawdę bogaty mężczyzna mógł zostać danna gejszy, jej panem mającym prawo do miłości cielesnej. [więcej]
kultura, 20.10.2014 15:03|czytane: 71 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Aleksandra Wiklak z I LO w Kutnie najlepsza
Aleksandra Wiklak, uczennica II klasy I Liceum Ogólnokształcącego im. Gen. J.H. Dąbrowskiego w Kutnie wygrała tegoroczną edycję Młodzieżowego Parlamentu Europejskiego.

Aleksandra Wiklak z I LO w Kutnie najlepsza, ./upload/articles_pakiety/24909/01_obraz.jpg
Aleksandra Wiklak z I LO w Kutnie najlepsza, ./upload/articles_pakiety/24909/02_obraz.jpg
Aleksandra Wiklak z I LO w Kutnie najlepsza, ./upload/articles_pakiety/24909/03_obraz.jpg


Symulacja obrad parlamentarnych, projekt rezolucji w sprawie Ukrainy i zajęcia warsztatowe to część projektu edukacyjnego zorganizowanego przez eurodeputowanego Jacka Saryusz Wolskiego. W przedsięwzięciu brało udział 27 szkół z terenu województwa – w tym prestiżowe łódzkie licea.

Nagrodą za sukces był wyjazd studyjny do Brukseli w dniach 13 – 17 października 2014.  Wspólnie z opiekunem merytorycznym – nauczycielem wiedzy o społeczeństwie Andrzejem Michałkiewiczem, Aleksandra zwiedziła siedzibę brukselskich instytucji unijnych, a także Łódzkie House – wizytówkę województwa łódzkiego w Brukseli. [więcej]
pismak, 20.10.2014 11:32|czytane: 630 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kutnianie odbyli pielgrzymkę do Wadowic
Parafia pw. Jana Chrzciciela w Kutnie zorganizowała w dniach 17-18 października pielgrzymkę do Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej i Krakowa z księdzem Mirosławem Romanowskim - proboszczem tej parafii.

Kutnianie odbyli pielgrzymkę do Wadowic, ./upload/articles_pakiety/24912/07_obraz.jpg
Kutnianie odbyli pielgrzymkę do Wadowic, ./upload/articles_pakiety/24912/02_obraz.jpg
Kutnianie odbyli pielgrzymkę do Wadowic, ./upload/articles_pakiety/24912/03_obraz.jpg


Pielgrzymi w Wadowicach pod pomnikiem Jana Pawła II zapalili znicz. Głównym celem pielgrzymki było odebranie relikwii (krwi) Jana Pawła II z kurii krakowskiej. Od Sójek k/kutna do parafii przed godz. 19.00 pielgrzymi zostali eskortowani przez policję do parafii gdzie relikwia zostanie na stałe. [więcej]
pismak, 20.10.2014 10:13|czytane: 634 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Trwają zapisy do KAHLPN
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kutnie informuje, iż trwają zapisy drużyn do rozgrywek Kutnowskiej Amatorskiej Halowej Ligi Piłki Nożnej. Rozgrywki odbędą się w sali Szkoły Podstawowej   Nr 1 w Kutnie i będą rozgrywane w dwóch ligach. Liga składać się będzie zatem z 28 zespołów podzielonych po 14 na I i II ligę. Z pierwszej ligi spadać będą  4 zespoły i analogicznie cztery awansują   z drugiej.

Wpisowe w wysokości 340 zł i zgłoszenia drużyn można dokonywać  bezpośrednio w biurze MOSiR ul. Kościuszki 26, bądź online na adres info@mosir.kutno.pl, zaś wpisowe  na konto:  Bank BGŻ 85 2030 0045 1110 0000 0239 2050 w terminie do 10.11.2 014 roku. Start ligi 23.11.2014 roku. [więcej]
pismak, 20.10.2014 09:52|czytane: 73 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W Zespole Szkół w Żychlinie oddano hołd bł. ks. Jerzemu Popiełuszce
W sobotę, 18 października nauczyciele z Zespołu Szkół w Żychlinie: Zbigniew Chrulski, Grzegorz Kłosik i Cezary Kwiatkowski wzięli udział w rajdzie rowerowym do Włocławka w ramach obchodów 30 rocznicy męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Rajd rowerowy do Sanktuarium Męczeństwa Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki we Włocławku to już wieloletnia tradycja.

W Zespole Szkół w Żychlinie oddano hołd bł. ks. Jerzemu Popiełuszce, ./upload/articles_pakiety/24914/01_obraz.jpg
W Zespole Szkół w Żychlinie oddano hołd bł. ks. Jerzemu Popiełuszce, ./upload/articles_pakiety/24914/05_obraz.jpg
W Zespole Szkół w Żychlinie oddano hołd bł. ks. Jerzemu Popiełuszce, ./upload/articles_pakiety/24914/03_obraz.jpg


Grupy rowerowe wyruszają z Płocka, Gostynina oraz od dwóch lat również z Żychlina i spotykają się we Włocławku, aby w ten sposób uczcić pamięć ks. Jerzego. Aby zdążyć na spotkanie o godz. 11:00 rowerzyści z Żychlina wyruszyli o 6:00. W tym roku ze względu na okrągłą rocznicę uroczyste obchody odbyły się w późniejszych godzinach z udziałem władz kościelnych i państwowych, w których ze względu na bezpieczeństwo powrotu po zmroku rowerzyści nie brali udziału. [więcej]
pismak, 20.10.2014 10:00|czytane: 335 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
W czwartek TPZK rozda sadzonki róż
Jednym z elementów  zadanie publicznego zleconego przez Ministerstwo  Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich zatytułowanego  „Kutno miasto róż – chcę tu być!” jest  sadzenie 3000 sztuk krzewów różanych przez mieszkańców naszego miasta. 1500 sztuk  posadzą młodzi mieszkańcy Kutna -  uczniowie kutnowskich szkół i 1500 sztuk - starsi mieszkańcy  Kutna.

- Zapraszamy  mieszkańców  Kutna  do  udziału  w  naszej  akcji. Sadźmy róże w najbliższym otoczeniu naszych domów. Gdy zakwitną, będą cieszyć nasze oczy swym pięknym widokiem. Dzięki temu zyska też nasze miasto – wokół naszych domów  będą rosły krzewy róż - mówi Bożena Gajewska, prezes Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej.  - Rozejrzyj się wokół swojego miejsca zamieszkania, zapewne znajdzie się tam trochę miejsca na kilka krzewów różanych… Zapraszamy po darmowe sadzonki  róż. Każdy może dostać do 10 sadzonek.

 23  października (czwartek)  w  godz. 9.00-12.00 TPZK będzie rozdawać darmowe sadzonki róż  przy ul. Narutowicza 20 w Kutnie  (w Dworku Modrzewiowym). [więcej]
pismak, 20.10.2014 09:47|czytane: 208 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Wejściówki na wodne szaleństwa rozdane
Aquapark Kutno zaprasza na wodne szaleństwa. Wejściówki tym razem wygrali: Emilia Kujawa, Maciej Mroczek, Beata Pawlak i Justyna Wójtowicz.

Wejściówki na wodne szaleństwa rozdane, ./upload/articles_pakiety/24897/01_obraz.jpg


Wejściówki należy odebrać i zrealizować do końca listopada w Aquaparku Kutno 
[więcej]
wandea, 20.10.2014 09:52|czytane: 476 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wygrana zespołu U-14 KKS PRO-BASKET TBS Kutno
W sobotę drużyna KKS PRO-BASKET TBS Kutno na inaugurację sezonu rozegrała mecz wyjazdowy z zespołem ŁKS SMS MG 13 II.  Od samego początku  dominowała drużyna z Kutna po 5 minutach było już 14 :0.

Później się gra  wyrównała i pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 22:7. Następna kwarta to także dobra gra naszej drużyny ,którą wygrywamy 18:6. Druga połowa to dalsza dominacja drużyny KKS  i dzięki bardzo dobrej obronie wygrywamy trzecią kwartę bardzo wysoko 19:3, ostatnia część meczu to kontrolowanie wyniku i nieznaczna przegrana 10:13,co nie zmieniło znacząco wyniku końcowego  po 40 minutach gry  69:29. Był to pierwszy mecz w tym sezonie drużyny prowadzonej przez Sławomira Rybarczyka i udany rewanż za zeszłoroczną porażkę. [więcej]
pismak, 20.10.2014 09:33|czytane: 89 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Złote medale dla kutnowskich judoków
W minioną sobotę w skierniewickiej hali sportowej OSIR-u, przy ulicy Tetmajera 7 odbył się Międzynarodowy Turniej Judo Dzieci i Młodzików o Puchar Banku Spółdzielczego w Skierniewicach. Na czterech matach toczyli walki zawodnicy z ponad 20 klubów sportowych z kraju oraz reprezentanci Ukrainy. Bardzo udanie zaprezentowali się judocy z UKS IPPON MDK Kutno.

Złote medale dla kutnowskich judoków, ./upload/articles_pakiety/24908/01_obraz.jpg
Złote medale dla kutnowskich judoków, ./upload/articles_pakiety/24908/02_obraz.jpg


Miłosz Myszkowski - 35 kg (dzieci), Wojtek Florczak - 50 kg (dzieci) zostali zwycięzcami swoich kategorii wagowych zdobywając złote medale puchary oraz dyplomy oraz Hubert Witczak - 38 kg (młodzicy), który zaliczył równie udany start.

- Na szczególne słowa uznania zasłużył Miłosz Myszkowski który stoczył pięć walk (3 eliminacyjne, półfinał i finał) kończąc wszystkie przed czasem po bardzo efektownych akcjach technicznych - mówi Maciej Kisieliński trener sportowców. -  Hubert Witczak, który w tym roku wywalczył VII miejsce w Pucharze Polski Młodzików po dwóch zwycięskich pojedynkach nad krajowymi rywalami uległ w finale, po bardzo zaciętym pojedynku reprezentantowi Ukrainy Igorowi Zacharczukowi. [więcej]
wandea, 20.10.2014 09:26|czytane: 98 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
30. rocznica męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki
Obchody 30. rocznicy męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki odbywają się w całym kraju, a zwłaszcza w miejscach szczególnie związanych z życiem i śmiercią kapelana "Solidarności". 18 października uroczystości odbyły się we Włocławku. Nasze województwo reprezentował  przewodniczący NSZZ  „Solidarność”RI Jerzy Dęga, a nasz powiat - przewodniczący struktur powiatowych Tomasz Walczewski.

30. rocznica męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki, ./upload/articles_pakiety/24907/01_obraz.jpg
30. rocznica męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki, ./upload/articles_pakiety/24907/02_obraz.jpg
30. rocznica męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki, ./upload/articles_pakiety/24907/03_obraz.jpg


O godz. 15.00 na placu przed Sanktuarium  celebrowana była Uroczysta Msza św. z udziałem biskupów diecezjalnych, gości z Parlamentu i Senatu RP, przedstawicieli władz samorządowych wojewódzkich i państwowych. Udział swój potwierdziła rodzina Popiełuszków, a także NSZZ Solidarność, których patronem jest bł. ks. Jerzy oraz NSZZ Solidarność 80, których świątynią duchową jest Sanktuarium Męczeństwa Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki we Włocławku. Homilię wygłosił JE ks. bp. Józef Zawitkowski z Łowicza. Na uroczystość przybył również prezes PiS Jarosław Kaczyński oraz Mariusz Błaszczak , Wicemarszałek Sejmu, Wicemarszałek Senatu. [więcej]
wandea, 20.10.2014 09:26|czytane: 1210 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Ojczyzna to ziemia i groby. Narody, tracąc pamięć, tracą życie. Kwesta 1 listopada
1 listopada z inicjatywy Kutnowskiego Towarzystwa Historycznego po raz drugi przeprowadzona zostanie kwesta pn. „Ratujmy zabytkowe nagrobki na cmentarzu w Łąkoszynie”. Na XIX wiecznym cmentarzu łąkoszyńskim zachowało się  jeszcze tylko kilka zabytkowych nagrobków, a ich stan ulega ciągłemu pogorszeniu. Uzyskane środki podczas kwesty zostaną w całości przekazane na renowację wybranego zabytkowego pomnika.

Ojczyzna to ziemia i groby. Narody, tracąc pamięć, tracą życie. Kwesta 1 listopada, ./upload/articles_pakiety/24906/01_obraz.jpg
Ojczyzna to ziemia i groby. Narody, tracąc pamięć, tracą życie. Kwesta 1 listopada, ./upload/articles_pakiety/24906/02_obraz.jpg


Dzięki zebranym w ubiegłym roku środkom finansowych udało się odnowić najstarszy nagrobek na cmentarzu należący do Maryi Górskiej - córki właścicieli Łąkoszyna i Leszczynka zmarłej w 1862 roku.  Renowacji dokonała krośniewicka firma „GALANIT”. 

W zbiórce uczestniczyć będą członkowie Kutnowskiego Towarzystwa Historycznego, Stowarzyszenia Pułk 37, nauczyciele i uczniowie: Szkoły Podstawowej nr 6 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Kutnie, Zespołu Szkół nr 3 im. Wł. Grabskiego w Kutnie, harcerze ze Związku Harcerstwa Polskiego, członkowie NSZZ „Solidarność” w Kutnie oraz zaproszeni goście. [więcej]
wandea, 20.10.2014 08:36|czytane: 187 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Wyjazd na Marsz Niepodległości
Dzień 11 listopada jest datą bliską sercu każdego Polaka. W dniu tym nasz kraj odzyskał niepodległość po latach zaborów. Z tej okazji kolejny raz w Warszawie odbędzie się Marsz Niepodległości. Kutnowski oddział Obozu Narodowo-Radykalnego organizuje wyjazd autokarowy dla mieszkańców Kutna i okolic. Koszt wyjazdu to 35 złotych - obejmuje przejazd w obie strony.

Zachęcamy do wzięcia udziału w wyjeździe i okazania swego patriotyzmu. Zapisy przyjmujemy drogą mailową do 31 października. Prosimy wysyłać swoje imię i nazwisko oraz numer telefonu na adres: wyjazdmnkutno@gmail.com

Zapraszamy również do dołączenia i śledzenia wydarzenia na facebooku

CAŁE KUTNO NA MARSZ NIEPODLEGŁOŚCI 2014! [więcej]
wandea, 20.10.2014 08:32|czytane: 70 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Komunikat KDK
Zaplanowany na 22 października 2014r. koncert HALINY KUNICKIEJ zostaje odwołany z powodu choroby artystki. Nowy termin koncertu (najprawdopodobniej w pierwszej połowie listopada) zostanie podany niebawem do wiadomości.

Bilety zachowują swoją ważność. Jeśli ktoś chce zrezygnować z koncertu bilety (wraz z paragonem z kasy) można zwrócić TYLKO do końca października w kasie CTMiT! Wszystkich Państwa przepraszamy za zaistniałą sytuację! [więcej]
wandea, 20.10.2014 08:30|czytane: 85 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Bartosz Serenda ostatnim kandydatem na prezydenta Kutna
Bartosz Serenda z Sojuszu Lewicy Demokratycznej jest ostatnim zarejestrowanym w wymaganym terminie kandydatem na prezydenta Kutna. 

Bartosz Serenda ostatnim kandydatem na prezydenta Kutna , ./upload/articles_pakiety/24902/01_obraz.jpg


Bartosz Serenda na sesji Rady Miasta Kutna 

Mieszkańcy Kutna mają zatem duży wybór, wśród kandydatów są ludzie, którzy chcą po raz pierwszy wziąć udział w budowaniu samorządowej polityki miejskiej Sebastian Aulich i Teofil Trybura i ci, którzy są w Kutnie znani z różnych działań czy to społecznych czy właśnie z zarządzania w samorządach lokalnych Wiesław Bryłka, Zbigniew Burzyński, Konrad Kłopotowski.

Dziś na konwencji wyborczej w Zawadach SLD przy udziale posłów Cezarego Olejniczaka i Dariusza Jońskiego zaprezentuje swojego kandydata Bartosza Serendę, radnego miejskiego, który już raz ubiegał się o fotel prezydenta miasta [więcej]
wandea, 18.10.2014 08:28|czytane: 2020 razy|60 komentarzy|komentuj|czytaj cały
CARO z Gostynina ma najlepsze granity na polskim rynku
Caro z Gostynina jest największym w Polsce importerem nagrobków z granitu. Działalność w tej branży firma rozpoczęła w 2000 roku, sprowadzając granity z całego świata. Zaopatruje się głównie na terenie Indii, RPA, Brazylii, Chin, gdzie posiada sprawdzonych dostawców oferujących surowce najwyższej jakości.

Od początku do końca firma Caro czuwa nad procesem wydobycia, obróbki, produkcji, pakowania i transportu, aby dostarczać Państwu wyroby najwyższej jakości, utrzymując jednocześnie NAJNIŻSZĄ cenę na polskim rynku.

Caro

CARO sp. zo.o
ul. Płocka 38
09-500 Gostynin
woj.: mazowieckie

GODZINY OTWARCIA:

pon. - pt. 8. 00-18.00
sobota 8.00-14.00
[więcej]
wandea, 17.10.2014 09:23|czytane: 213 razy|komentuj|czytaj cały
Dziś spotkanie z bohaterką "M jak miłość" w Żychlinie
Żychliński Dom Kultury zaprasza na spotkanie z Teresą Lipowską odtwórczynią jednej z głównych ról w popularnym serialu „M jak miłość”.

Bohaterka

Wszystkich zainteresowanych spotkaniem wielkiej osobowości telewizyjnej zapraszamy 18 października na godz. 17.00 do Żychlińskiego Domu Kultury. 

Teresa Lipowska - aktorka przez wielkie A, ukończyła średnią szkołę muzyczną w klasie fortepianu w Łodzi (1955). W latach 1957-85 występowała w warszawskim Teatrze Ludowym (od 1975 Nowym). W latach 1985-92 była aktorką Teatru Syrena w Warszawie. Na emeryturze nadal występuje w tym teatrze. Odtwórczyni wielu ról w filmach fabularnych, serialach, udzielała też wielokrotnie swojego głosu w dubbingowanych animacjach. [więcej]
redaktor, 18.10.2014 08:41|czytane: 396 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W przedziwnym mieszkam ogrodzie... Konkurs recytatorski
Kutnowski Dom Kultury ogłasza Konkurs Recytatorski W MOIM OGRODZIE adresowany do uczniów klas IV - VI szkół podstawowych z Kutna i powiatu kutnowskiego. Termin zgłoszeń upływa 24 października. 

Należy przygotować utwór (wiersz lub fragment prozy) nawiązujący poruszaną tematyką do nazwy konkursu. Ogród z wybranych przez Was tekstów może być tajemniczy, pełen kwiatów, zapachów...

Regulamin  KARTA zgłoszenia

Zachęcamy do literackich poszukiwań [więcej]
kultura, 18.10.2014 08:48|czytane: 314 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W bibliotece spotkanie z dziennikarzem Krzysztofem Ziemcem
Przypominamy, że wtorek, 21 października o godz. 17.00 Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kutnie zaprasza na spotkanie z dziennikarzem i pisarzem Krzysztofem Ziemcem. Dodatkowo o godz. 12.00 odbędzie się spotkanie dla młodzieży z kutnowskich szkół. 

W bibliotece spotkanie z dziennikarzem Krzysztofem Ziemcem , ./upload/articles_pakiety/24846/01_obraz.jpg


Krzysztof Ziemiec (ur. w 1967 r.) dziennikarz radiowy i telewizyjny. Przez widzów postrzegany jako jeden z najbardziej wiarygodnych i obiektywnych dziennikarzy. Dwukrotnie nagrodzony „Telekamerą” (2011 i 2012). Zdobywca WIKTORA. Obecnie związany z TVP1 i „Wiadomościami”, wcześniej m.in. z „Panoramą” w TVP2, TV Puls i TVN24. Twórca programów publicystycznych m.in. „Niepokonani” [więcej]
wandea, 18.10.2014 08:39|czytane: 596 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Drugie spotkanie z cyklu Kutnowski Kącik Wspomnień
Muzeum Regionalne, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie oraz Hotel Rondo zapraszają do udziału w drugim spotkaniu z cyklu Kutnowski Kącik Wspomnień. Spotkanie już w środę 22 października o godz. 17.00.

Drugie spotkanie z cyklu Kutnowski Kącik Wspomnień, ./upload/articles_pakiety/24809/01_obraz.jpg


W związku z obchodzoną w tym roku 60. rocznicą utworzenia Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie, spotkanie zostanie poświęcone historii zawodowej straży pożarnej w naszym mieście.  Spotkanie odbędzie się w Hotelu Rondo (ul. Mickiewicza 3). Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. [więcej]
redaktor, 18.10.2014 08:43|czytane: 168 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Tyle twoich słów w głowie ciągle mam... Koncert Ani Dąbrowskiej w Kutnie
Tego chciałam właśnie dziś, bo Smutek mam we krwi więc Nigdy więcej nie tańcz ze mną. Teksty Ani Dąbrowskiej proste i jasne, wpadają w słuchaczy i zostają na zawsze. Dziś wiele z nas - dziewczyn, kobiet - śpiewało w Kutnowskim Domu Kultury piosenki polskiej gwiazdy muzyki pop, bo je znamy, lubimy, bo są uniwersalne i przede wszystkim są "o czymś". Ale piosenka to przecież nie tylko tekst, kompozycje Ani bujają nami w tę i w tamtą i płyną lub pulsują w żyłach. 

Tyle twoich słów w głowie ciągle mam... Koncert Ani Dąbrowskiej w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/24901/03_obraz.jpg
Tyle twoich słów w głowie ciągle mam... Koncert Ani Dąbrowskiej w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/24901/04_obraz.jpg
Tyle twoich słów w głowie ciągle mam... Koncert Ani Dąbrowskiej w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/24901/08_obraz.jpg


Piosenkarka stworzyła specyficzny klimat nie tylko za sprawą swojej muzyki, ale także oświetlenia, które rewelacyjnie współgrało z dźwiękami i emocjami płynącymi ze sceny. Oprócz z życia wziętych nieco rzewnych  utworów takich jak Tego chciałam czy Charlie Charlie, było też filmowo, a to za sprawą  na przykład "Bang Bang (My Baby Shot Me Down)" pochodzącego z repertuaru Sonny&Cher, a wykorzystanego w filmie Kill Bill.

Pop najwyższej klasy i o wyjątkowym charakterze, bo z estetyką retro to znak firmowy polskiej gwiazdy. Trzeba dodać nie tylko wokalistki, ale również autorki tekstów i muzyki. Wszystkie utwory zaśpiewane przez Dąbrowską oprócz rzecz jasna coverów i muzyki filmowej, to kompozycje artystki. Ciekawe aranżacje, pełne brzemienia to również zasługa dobrych muzyków, którzy towarzyszyli Ani na scenie w Kutnowskim Domu Kultury.

Ania Dąbrowska debiutowała 10 lat temu albumem Samotność po zmierzchu, z którego dziś usłyszeliśmy kilka przebojów. Wydała pięć albumów studyjnych, Kilka historii na ten sam temat, W spodniach czy w sukience?, Ania Movie, Bawię się świetnie. Cztery z nich uzyskały status platynowych. Ma na swoim koncie osiem Nagród Muzycznych Fryderyk. Ma też dwie wielkie nagrody od życia - synka Stanisława (2010) i córkę Melę (2013). [więcej]
kultura, 17.10.2014 21:05|czytane: 1933 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zapraszamy na Rajd dla Błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki
W najbliższą niedzielę, 19 października, stowarzyszenie Kutnowscy Rowerzyści organizuje rajd rowerowy Kutno - Nowy Dwór Mazowiecki - Warszawa, którego celem będzie spotkanie uczestników pielgrzymki rowerowej pod hasłem „Zło dobrem zwyciężaj” wspólne przejechanie z nimi ostatnich 30 km z Nowego Dworu do Warszawy i udział w uroczystości w kościele św. Stanisława Kostki na Żoliborzu.

Zapraszamy na Rajd dla Błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki, ./upload/articles_pakiety/24900/01_obraz.jpg
Zapraszamy na Rajd dla Błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki, ./upload/articles_pakiety/24900/02_obraz.jpg


- Uczestnicy pielgrzymki z Gdańska w ciągu 2 dni przejadą 410 km na rowerach - w sobotę 210 km, a w niedzielę 160 km. Zamierzamy do nich dołączyć w czasie ich ostatniego postoju na trasie o 15:00 przy ratuszu w Nowym Dworze Mazowieckim. Zbiórka o godz. 6:45 na pl. Piłsudskiego. Wyruszymy o 7:00, jadąc do Nowego Dworu Mazowieckiego przez Trębki, Gąbin, Iłów i Kamion (ok. 115 km) - mówią Kutnowscy Rowerzyści. - Tam dołączymy do pielgrzymki rowerowej.

Plan od tego momentu przedstawia się następująco:
- 15.00 Nowy Dwór Mazowiecki (parking przy Ratuszu);
- przejazd przez ulice Warszawy;
- uroczysty wjazd do Parafii p.w. Św. Stanisława Kostki na uroczystości rocznicowe;
- złożenie kwiatów i zapalenie zniczy na grobie Męczennika;
- 17.00 Msza Święta przy grobie Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki na terenie kościoła Św. Stanisława Kostki.

Powrót z Warszawy Centralnej jednym z następujących pociągów: jeśli uda się zdążyć - TLK Goplana o 18:55 lub TLK Solina o 19:00, w innym przypadku - TLK Szczecinianin o 22:45 lub TLK Ustronie o 22:49. [więcej]
pismak, 17.10.2014 19:47|czytane: 277 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
SZKOŁA MUZYCZNA YAMAHA Kutno zaprasza
W naszej szkole KAŻDY może znaleźć coś dla siebie. Głównym zadaniem szkoły jest zaproponowanie ciekawego sposobu spędzenia wolnego czasu w miłej, bezstresowej atmosferze w celu opanowania umiejętności gry na wybranym instrumencie lub po prostu, jak w przypadku programów wczesno dziecięcych - aby się świetnie pobawić i wynieść z każdej lekcji nowe umiejętności - nie tylko muzyczne.

 SZKOŁA MUZYCZNA YAMAHA Kutno zaprasza, ./upload/articles_pakiety/24875/01_obraz.jpg


System Szkół Muzycznych YAMAHA jest jednym z największych systemów edukacji muzycznej na świecie, skupiającym rocznie ponad 1 milion uczniów. W Polsce obecnie w ponad 100 szkołach kształci się około 6000 uczniów. SZKOŁA MUZYCZNA YAMAHA Kutno, to przede wszystkim nauka gry na gitarze, keyboardzie, pianinie, perkusji, lekcje śpiewu, oraz wiele innych ciekawych programów.

Zapraszamy dzieci, młodzież oraz dorosłych do wspólnego przeżywaniaradości płynącej z muzykowania! Zróbmy to razem! [więcej]
wandea, 15.10.2014 08:52|czytane: 357 razy|komentuj|czytaj cały
Włamał się do piwnicy na ulicy Staszica i ukradł dwa rowery
Kutnowscy kryminalni ustalili sprawcę włamania do piwnicy w bloku wielorodzinnym. 21-letni mieszkaniec Kutna odpowie za kradzież dwóch rowerów. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj do kutnowskiej komendy zgłosiła się kobieta, która poinformowała o włamaniu do piwnicy w bloku znajdującym się przy ulicy Staszica. Sprawca dostał się do wnętrza piwnicy wyrywając zawiasy z drzwi. Z pomieszczenia zabrał dwa rowery. Łączna wartość strat wyniosła 1100 złotych.

Sprawą zajęli się kutnowscy kryminalni. Policjanci szybko wytypowali sprawcę włamania. Okazał się nim 21-letni mieszkaniec Kutna, który wcześniej był już notowany za podobne przestępstwa. [więcej]
redaktor, 17.10.2014 13:34|czytane: 168 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Październik miesiącem walki z rakiem piersi. Czy zgłosiłaś się już na badanie?
Mimo, iż mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka piersi, nadal mniej niż połowa kobiet poddała się bezpłatnemu badaniu w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi – jednego z Narodowych Programów Zwalczania Chorób Nowotworowych. 

Zachęcamy do profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór wśród Polek. Dobrą okazją do zgłoszenia się na badanie jest miesiąc walki z rakiem piersi.

Mammografię można będzie wykonać 23 października w Bedlnie przy Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej, Bedlno 24. 

Kogo dotyczą badania w ramach Programu?
Programem objęte są kobiety w wieku 50-69 lat, ponieważ jest to grupa szczególnie narażona na zachorowanie na raka piersi. Na badania nie potrzebne jest skierowanie lekarskie. Badanie jest bezpłatne, refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Jak się zarejestrować?
Aby nie musiały panie czekać w kolejce przy mammobusie, rekomendujemy wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 2 444. Call Center czynne jest 7 dni w tygodniu. Informacje o badaniach dostępne również na stronie internetowej www.mammo.pl [więcej]
pismak, 17.10.2014 13:44|czytane: 85 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Co jeszcze L.S. Med musi zrobić swoim pracownikom żeby szpital się z nim pożegnał?
Pracownicy L.S. Medu w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym  sp. z o.o. znów nie dostali pensji. Czekają na wynagrodzenie za wrzesień i już boją się co będzie w listopadzie czy za ostatni miesiąc pracy w "super" firmie dostaną choć grosz.  Obietnica złożona przez firmę zarządowi kutnowskiej spółki, że do 3 października ureguluje wobec pracowników wszystkie długi oczywiście została niedotrzymana. Pani radca prawny związków zawodowych już przygotowuje pozwy.

Co jeszcze L.S. Med musi zrobić swoim pracownikom żeby szpital się z nim pożegnał?, ./upload/articles_pakiety/24896/01_obraz.jpg
Co jeszcze L.S. Med musi zrobić swoim pracownikom żeby szpital się z nim pożegnał?, ./upload/articles_pakiety/24896/02_obraz.jpg


Skandaliczne zachowanie warszawskiej firmy dzielnie jednak znosi prezes szpitala Andrzej Musiałowicz. To nic, że sprzątaczki nie mają żadnych środków czystości, to nic że sale będą brudne, to nic, że ludzie nie mają znów pensji. Prezes obiecał, że pracownicy przejdą na podstawie  art. 23' od 1 listopada. Ale też powiedział na jednym z zebrań, że wszystko jest możliwe, bo L.S. Med robi wszystko aby umowa została rozwiązana wcześniej. 

Widać zarząd szpitala ma ogromną cierpliwość i stalowe nerwy. Od marca do października warszawska firma robi w przysłowiowe "jajo" swoich pracowników, związki zawodowe, pacjentów i dwóch dobrych menadżerów. Ktoś jednak zagalopował się w eksperymencie na żywym organizmie. Ale w kutnowskim szpitalu jak to mówią WSZYSTKO JEST MOŻLIWE.

- Moim zdaniem umowa z tą firmą powinna być rozwiązana natychmiast. Pracownicy nie mają czym wykonywać swoich zadań. Czy szpital kupi środki czystości żeby uniknąć zagrożenia epidemiologicznego? - mówi Zbigniew Kubiak, szef Rady Pracowników w szpitalu. - Pomijam już kolejne oczekiwanie ludzi z najniższym uposażeniem na pensje i trwające cały czas obowiązywania umowy problemy z płatnościami. Teraz chodzi również o bezpieczeństwo pacjentów. 

Dziś od rana Andrzej Musiałowicz i Cezary Lipiński, zastępca dyrektora nie odbierają od nas telefonu. Nie wiemy zatem co zrobią w tej kolejnej kryzysowej sytuacji. Jedno jest pewne TRZEBA to wreszcie przeciąć. [więcej]
wandea, 17.10.2014 09:40|czytane: 992 razy|15 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Niewybuch w lesie w Głogowcu
W ubiegłym tygodniu kutnowska policja zabezpieczyła niewybuch znaleziony w lesie przy drodze w Głogowcu w gminie Kutno. Niewątpliwie to pocisk z II wojny światowej, wyglądający na bombę lotniczą z ładunkiem prochowym, z przodu ma detonator, a tył pocisku jest urwany. 

Niewybuch w lesie w Głogowcu, ./upload/articles_pakiety/24865/01_obraz.jpg


We wrześniu 1939 r. w dworku w Głogowcu był sztab główny Bitwy nad Bzurą, skąd generał Tadeusz Kutrzeba kierował walkami. Niemcy atakowali polskie wojsko od strony Łaniąt, tak więc jest duże prawdopodobieństwo, że pocisk pochodzi z tych walk.

Mieszkaniec gminy Strzelce, pasjonat historii opowiada nam, że przy pierwszych nalotach kiedy wojsko ze sztabu  w dworku było w odwrocie jeden z żołnierzy został zabity przy kościele w Głogowcu, a drugi został raniony w nogi i zgłosił się na ochotnika do ubezpieczania odwrotu wojsk polskich. Bronił się dwa dni, Niemcy myśleli że to cały sztab się broni. [więcej]
wandea, 17.10.2014 13:24|czytane: 933 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Instytucje i 160 osób w gminie Dąbrowice skorzystają z unijnego projektu
160 osób w gminie Dąbrowice zostanie zakwalifikowanych do udziału w projekcie "Podłączeni -
Niewykluczeni" współfinansowanego z EFRR. Proponowane formy wsparcia to: nieodpłatny zestaw komputerowy z 5-letnim dostępem do internetu (w technologii LTE) oraz bezpłatne szkolenia z zakresu obsługi komputera.


Gmina Dąbrowice już ogłosiła przetarg na budowę szerokopasmowego Internetu LTE, a wójt Dąbrowic informuje, że przedłuża rekrutację uczestników do projektu "Podłączeni_Niewykluczeni. Działanie przeciw wykluczeniu cyfrowemu." współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013.

W ramach tego projektu również trzy jednostki podległe gminie otrzymają dostęp do nowych komputerów z łączem internetowym. Są to Zespół Szkół w Dąbrowicach-19 komputerów, Klub Seniora-5 komputerów, Gminna Biblioteka Publiczna-5 komputerów.

W ramach projektu zostanie wybudowany maszt radiowy umożliwiający zamontowanie anten nadawczo- odbiorczych. Okres trwania projektu to 5 lat. Koszt całego projektu to 2 620 986,50 zł. 

Pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej (pokój nr 4 - 5) przyjmować będą formularze zgłoszeniowe od mieszkańców gminy Dąbrowice nie dłużej jednak niż do 30 czerwca 2015 roku. [więcej]
redaktor, 17.10.2014 11:20|czytane: 144 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Logowanie do portalu
Kalendarium imprez
Mała wielka sprawa
Ola Rzadkiewicz
Patriotyzm to zaangażowanie w sprawy wspólnoty. Idź na wybory w listopadzie
16 listopada wybierzemy władze samorządowe. To wyjątkowo ważne wybory, gdyż władze gminy, powiatu i województwa decydują w sprawach, które najbardziej wpływają... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Druga nagroda dla kutnowskiej Grupy "od jutra"
Grupa teatralna "od jutra" z Kutnowskiego DOmu Kultury została nagrodzona na 27. Łódzkim Przeglądzie Teatrów Amatorskich w Łodzi - ŁóPTA. Spośród 14 spektakli konkursowych zaprezentowanych w czasie tegorocznego przeglądu jury w składzie: Małgorzata Oracz... [więcej]
kutnowski sport
UKS M-G SZS Żychlin wygrywa trzeci raz w sezonie
18 października w hali sportowej Zespołu Szkół Nr1 w Żychlinie odbył się kolejny mecz w Wojewódzkiej Lidze Juniora U-18.  Trzecie zwycięstwo w tym sezonie zanotowali  koszykarze  UKS ,,M-G SZS” ŻYCHLIN, który pokonał  drużynę SMS MG13 ŁÓDŹ  75:54 (17:13; 22:9; 23:11; 13:21). Drużyna... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
Starostwo Powiatowe w Kutnie - www.kutno.pl
Ostatnio dodane ogłoszenia
Kupie Toyote Corolle e10 lub e11. 721-605-052 Witam. Jestem zainteresowany kupnem Toyoty Corolli z lat 1990-2000. Z silnikiem benzynowym jak również diesla. Samochód może wymagać naprawy, interesuje mnie w każdym stanie technicznym. O... [czytaj więcej]
REMONTY - DUŻE DOŚWIADCZENIE!!! REMONTY - DUŻE DOŚWIADCZENIE!!!rnrnGlazura, terakota, instalacje - FACHOWO!rnPłyty karton-gips, gładzie, panele - SOLIDNIE!... [czytaj więcej]
Kupię Mercedesa 190 124 207 208 209 210 307 308 309 310 407 408 409 410 tel.725 562 998 (sieć Plus Kupię Mercedesa 190 124 207 208 209 210 307 308 309 310 407 408 409 410 tel.725 562 998 (sieć Plus oddzwaniam na SMS) Kupię Mercedes Sprintera 208 210 212 308 310 312 408 410 412 Zakupię Mercedesa... [czytaj więcej]
Kupię Mercedesa 190 124 207 208 209 210 307 308 309 310 407 408 409 410 tel.725 562 998 (sieć Plus Kupię Mercedesa 190 124 207 208 209 210 307 308 309 310 407 408 409 410 tel.725 562 998 (sieć Plus oddzwaniam na SMS) Kupię Mercedes Sprintera 208 210 212 308 310 312 408 410 412 Zakupię Mercedesa... [czytaj więcej]
SKLEP DO SPRZEDAŻY Spółdzielnia Rolniczo-Handlowa w Witoni posiada do sprzedaży czynne lokale sklepowe w m.Nędzerzew i Szamów na zasadzie przetargu ofertowego . Więcej informacji w biurze S-ni w Witoni ul.Szkolna ... [czytaj więcej]
Zdradzę Ci SEKRET Zarabiania W Internecie Jeśli szukasz dodatkowego zarobku w Internecie, albo chcesz budować podstawy swojej niezależności finansowej, to możesz zaprzestać poszukiwań.rnJeśli jesteś w stanie przeznaczyć 1-2h dzienni... [czytaj więcej]
Kierownik na stoisku mięsnym Kierownik na stoisku mięsnym Miejsce pracy: Kutno Od Kandydatów oczekujemy:  aktualnych badań SANEPID  znajomość obsługi kasy fiskalnej  doświadczenie na podobnym stanowisk... [czytaj więcej]
Sprzedawca na stoisku mięsnym SPRZEDAWCA NA STOISKU MIĘSNYM Miejsce pracy: Kutno Do obowiązków zatrudnionej osoby będzie należało:  obsługa klientów  obsługa kasy fiskalnej  ekspozycja towarów według... [czytaj więcej]
Sprzedam mieszkanie 46m Sprzedam dwupokojowe mieszkanie własnościowe do remontu przy ul. Krasińskiego, na II piętrze, w ocieplonym bloku z cegły. Do mieszkania przynależy piwnica. Wymienione piony hydrauliczne oraz okn... [czytaj więcej]
Nadal zapisujemy!!! Szkoła PASCAL w Płocku Jeszcze zapisujemy na:rnTechnik BHP - ( trwa 1,5 roku )rnTechnik Administracji - ( trwa 2 lata )rnTechnik Usług Kosmetycznych - ( trwa 2 lata )rnFlorysta - ( trwa 1 rok )rnLiceum dla dorosłych – (... [czytaj więcej]
Urocze, przyjazne pieski Mam do zaoferowania 3 pieski o maści: czarny, łaciaty (biało-czarny) i kość słoniowa. Psiaki 19 października skończyły 3 miesiące, posiadają książeczki zdrowia oraz wszystkie szczepienia.... [czytaj więcej]
Sprzedam Mazda 6 ABS, Autoalarm, Wspomaganie kierownicy, Centralny zamek, Klimatyzacja, Poduszka powietrzna, Elektryczne szyby, Radio+CD, Tempomat, Lakier metallic, Alufelgi, Elektryczne lusterka, Immobilizer, Kompute... [czytaj więcej]
Praca przy inwentaryzacjach!!! Zapraszamy osoby zainteresowane do pracy przy INWENTARYZACJACH - Praca dorywcza, częste zlecenia! Zadania: • praca polega na liczeniu asortymentu sklepowego z wykorzystaniem skanerów, praca od... [czytaj więcej]
Opony Zimowe 205/55/16- 4 szt Do sprzedania opony zimowe 2 szt. Dębica oraz 2 szt. Kumho. Opony w idealnym stanie jak nowe. Cena dotyczy 4 sztuk. Bieżnik powyżej 8mm... [czytaj więcej]
Atrakcyjna działka budowlana ! Sprzedam działkę o powierzchni 4000m2 lub 2000m2 na Zawadach przy drodze asfaltowej Zawady - Wojciechowice. Na działce jest instalacja elektryczna i wodno – kanalizacyjna. Działka może ... [czytaj więcej]
Pomoc w pisaniu prac licencjackich i magisterskich Kutno Zespół pracowników naukowych pomoże w opracowaniu prac dyplomowych, magisterskich i zaliczeniowych, z dziedzin takich jak:rnrnNauki humanistyczne:rnrnpedagogika, socjologia, historia, politologia,... [czytaj więcej]
PRACA DODATKOWA Firma Oriflame ponad 40 lat na światowym rynku, renomowana firma z doświadczeniem. w swojej ofercie posiada:rn- naturalne kosmetyki o wysokiej jakości rn- produkty Wellness odchudzajace oraz popraw... [czytaj więcej]
ORGANIZACJA PRZYJĘĆ Kucharka z doświadczeniem pomoże w przygotowaniu każdej imprezy okolicznościowej ; chrzciny, komunie, imieniny, 18-stki oraz inne przyjęcia.Pomogę zorganizować przyjęcie od strony kuchni jak i... [czytaj więcej]
Lekcje Języków Obcych MOOSE Centrum Języków Obcych zaprasza na kursy językowe.Jesteśmy największą szkołą językową w Polsce, działamy w niemal 100 miastach.rnNasz lektor bezpłatnie dojeżdża do domu ucznia lub ... [czytaj więcej]
FIRMA TRANSPORTOWA ZATRUDNI SPEDYTORA ZATRUDNIMY SPEDYTORA W TRANSPORCIE MIĘDZYNARODOWYM Z DOŚWIADCZENIEM. WYMAGANA ZNAJOMOŚĆ JĘZYKA OBCEGO(NIEMIECKI,ANGIELSKI) OBSŁUGA DUŻYCH AUT(PLANDEKI) ... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Tymoteusz Skłodowski:
10 minut temu
lepiej posadzic te roze na trawnikach rondach w jednym odcieniu aleje kolo szkol przedszkoli darowane nie szanowane
Ksawery Leon Scwruk:
30 minut temu
Ale fajnie, że to Dąbrowszczak!!!
Igor Wiśnieski:
5 godzin temu
wiernie służy TPZK jak widać, żenujące
Igor Wiśnieski:
5 godzin temu
praca dla kosmetyczek też się znajdzie w urzędzie
Gerwazy Wilmanowski:
7 godzin temu
Gratulacje. Oby tak dalej.
Benicjusz Aksalenty:
9 godzin temu
Gaweł o grzeczności,skromności i zrównoważeniu tego Pana ew. tow. mogliśmy się przekonać podczas jego publicznych wystąpień na sesjach, konwencji wyborczej i pseudo konferencjach prasowych. Jeszcze więcej by mogli o nim powiedzieć Ci co go znają, ja mam ta przyjemność na szczęście tego Pana nie znać. Jedyne z czym się zgadzam to, że jest młody.
Dariusz Morozenko:
2
 · 
10 godzin temu
No u Was jak się potrafi można zostać nawet bibliotekarką bez matury
Aleksander Kowal:
11 godzin temu
Brawo zespół warto było zainwestować 4,90 w Ipla.
Sergiusz Starkowski:
2
 · 
11 godzin temu
Pani Świerszczyńska ładnie to zmieniać barwy partyjne przecieżprwaie do wrzesnia była Pani W sld u Serendy, zmieniamy barwy dla michy i układow dziwie sie że chcieli Pania wystawić z PSL widocznie nie mieli kandydatow!!!NIGDY TEJ OSOBY , TO NIESTABILNA I ZMIENNA OSOBKA !!!
Gerwazy Pociej:
11 godzin temu
Aldona Wiśniowiecki:
11 godzin temu
Radni będą bić się o kwestowe puszki.
Abakuk Sidzikauskas:
12 godzin temu
jak się niewiele potrafi to niestety pozostaje praca w Pinii
Kosma Kraśnik:
12 godzin temu
Grali ekstra , zabrakło trochę szczęścia i kondycji, prognozy na przyszłość ok.
Aldona Wiśniowiecki:
12 godzin temu
Co dalej w sprawie dyrektorki pani B. ??
Aldona Wiśniowiecki:
12 godzin temu
Panie są eleganckie a na dodatek urodziwe, jakiś burak z grochówkowo - kiłbasianych rajdów dał popis własnej arogancji i wulgarnego słownictwa.
Nie byłam, ale z przyjemnie odbieram relację i dołączone zdjęcia.
Gratulacje.
Jędrzej Kowalski:
13 godzin temu
Tak przeglądam tę listę i analizuję. Znajdują się na niej nazwiska osób w urozmaiconym wieku:młodym,średnim i starszym, ale przewaga jednak jest młodych. Dajmy szansę Tym osobom, może w końcu coś zmienią z korzyścią dla ludu. Może zapanuje wreszcie sprawiedliwość.
Leopold Kazirodek:
14 godzin temu
nie ufam temu stowarzyszeniu. kutnowskie towarzystwo historyczne to po prostu grupa ludzi którzy chcą zrobić karierę w polityce. Za pieniądze ludzi się reklamują.
Radomir Paskowski:
14 godzin temu
proponuję zorganizować również 'patriotyczne grilowanie" tudzież picie...
Ernest Nyzka:
2
 · 
14 godzin temu
burza wygra w pierwszej turze i co mam sie z tego cieszyc to koszmar ale bedzie internet za darmo mieszkanie dla wszystkich a i jeszcze ratownicy w akwaparku naucza sie plywac i piniemu lotnisko wybuduje slyszalem cieszta sie barany
Sławomir Doręgowski:
2
 · 
14 godzin temu
Niestety jeszcze wiele zostało w łapach polityków. Nigdy tego nie sprzedadzą, bo dzięki temu będą mogli załatwić stołeczki w radach nadzorczych dla swoich. Można pasożytować do woli, kraść i wynosić z samorządowego żarówki, papier do drukarki i czego tam w domu brakuje. A Ty jesteś takim pożytecznym idiotą, któremu się wydaje, że tak powinno być i nie można niczego "sprzedawać". Muszą wymrzeć pokolenia, które PRL nauczył komunistycznej mentalności, żeby w tym kraju przy tym systemie (demokracja) dało się zrobić coś sensownego...Najciekawsze artykuły
 · 
24 godzin temu
30. rocznica męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki
 ·  6
4 dni temu
Tyle twoich słów w głowie ciągle mam... Koncert Ani Dąbrowskiej w Kutnie
 ·  5
4 dni temu
Niewybuch w lesie w Głogowcu
 ·  15
4 dni temu
Co jeszcze L.S. Med musi zrobić swoim pracownikom żeby szpital się z nim pożegnał?
 ·  40
6 dni temu
KKW SLD Lewica Razem w wyborach samorządowych
 ·  45
6 dni temu
Wybory samorządowe 2014: Listy PO do rady powiatu i miasta
 ·  43
6 dni temu
Wybory 2014: Listy kandydatów KW PiS w wyborach samorządowych
 ·  4
6 dni temu
Nieszczęśliwy wypadek na budowie w Żychlinie? Sześć osób zatrzymanych
 ·  42
6 dni temu
Aktualizacja: Martwe dusze na listach poparcia w wyborach samorządowych
 ·  40
7 dni temu
Wicestarosta chce być prezydentem
 ·  12
7 dni temu
Nagrody prezydenta dla nauczycieli i dyrektorów szkół
 ·  74
8 dni temu
Sebastian Aulich kandydatem na prezydenta Kutna
 ·  16
8 dni temu
Rada Powiatu w Kutnie nie dotrzymała terminu. Stowarzyszenie Kutno Plus skierowało skargę do Wojewody
 ·  8
10 dni temu
Pierwsze zwycięstwo kutnowskich koszykarzy w Tauron Basket Lidze
 · 
10 dni temu
GUTEK FILM i KINO KDK zapraszają na urodziny. Konkurs filmowy na seanse przedpremierowe
 ·  14
15 dni temu
Pozorne oszczędności na ginekologii? Nowa ni(e)jakość zarządzania oddziałem
 ·  120
18 dni temu
KWW Komitet Obywatelski PL zapowiada normalność samorządu powiatowego
 ·  57
19 dni temu
Wicemistrz Europy kandydatem Pokoleń Samorządowych do rady powiatu
 ·  14
20 dni temu
Sytuacja sprzątaczek w szpitalu niepewna. Kręcą ludźmi jak chcą
 ·  14
21 dni temu
Rotmistrz Pilecki lepszy od doktora Pokrzywnickiego. A pułkownik Kwiatkowski?
 ·  7
21 dni temu
Rozśpiewany Dworek Modrzewiowy z miłością w tle
 ·  7
21 dni temu
Po co dwóch zastępców dyrektora w domu kultury?
 ·  6
22 dni temu
Projekty, które znalazły się w budżecie obywatelskim
 ·  15
26 dni temu
Czytelnicy piszą: Połowa projektów zgłoszonych przez mieszkańców została odrzucona
 ·  7
26 dni temu
Rzecznik Odpowiedzialności Dyscyplinarnej dla Nauczycieli umorzył postępowanie
Pogoda w Kutnie
Dziś: wtorek
Temperatura: 10°C
Całkowite zachmurzenie
Wschód słońca: 07:17
Zachód słońca: 17:36

1009 hPa
12 km/h
0,0 mm


Jutro: środa
Temperatura: 9°C
Duże zachmurzenie, ulewy

Wschód słońca: 07:19
Zachód słońca: 17:34

1000 hPa
16 km/h
14,5 mm


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności