eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 05.05.2015     reklama kontakt
 
<a href="/kultura,26628-kutnowskie-fanki-kochaja-dawida-kwiatkowskiego," title="Kutno: Kutnowskie fanki kochają Dawida Kwiatkowskiego" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Kutnowskie fanki kochają Dawida Kwiatkowskiego</b><br>Długo czekaliśmy na regulaminową akceptację zdjęć z koncertu nastoletniej gwiazdy Dawida...</div></a> <a href="/sport,26630-ju-wkr-tce-ii-mistrzostwa-kutna-amator-w-w-p-ywaniu," title="Kutno:  Już wkrótce II Mistrzostwa Kutna Amatorów w Pływaniu" class="none white"><div id="opis_slidera"><b> Już wkrótce II Mistrzostwa Kutna Amatorów w Pływaniu</b><br>W najbliższą sobotę odbędą się II Mistrzostwa Kutna Amatorów w Pływaniu. Zaprasza...</div></a> <a href="/wiadomosci,26629-nie-ma-ledztwa-w-sprawie-mierci-marysi-oczekiwanie-na-wyniki-pracy-bieg-ych," title="Kutno: Nie ma śledztwa w sprawie śmierci Marysi. Oczekiwanie na wyniki pracy biegłych" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nie ma śledztwa w sprawie śmierci Marysi. Oczekiwanie na wyniki pracy biegłych</b><br>Prokuratura Rejonowa w Kutnie prowadzi śledztwa w sprawie śmierci dzieci Basi,...</div></a> <a href="/wiadomosci,26623-hej-ludzie-po-to-yjemy-aby-dawa-mi-o-innym-enej-na-koniec-maj-wki," title="Kutno: Hej ludzie, po to żyjemy, aby dawać miłość innym. Enej na koniec majówki" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Hej ludzie, po to żyjemy, aby dawać miłość innym. Enej na koniec majówki</b><br>Energia, folkowe brzmienia i radość popłynęły ze sceny na Placu Wolności...</div></a> <a href="/wiadomosci,26624-kro-niewice-rocznica-uchwalenia-konstytucji-3-maja," title="Kutno: Krośniewice: Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Krośniewice: Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja</b><br>W niedzielę w całej Polsce obchodzono 224. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3...</div></a> <a href="/wiadomosci,26622-ryzykowa-mimo-strat-w-yciu-bra-jak-najwi-cej-koncert-andrzeja-rybi-skiego," title="Kutno: Ryzykować mimo strat, w życiu brać jak najwięcej. Koncert Andrzeja Rybińskiego" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Ryzykować mimo strat, w życiu brać jak najwięcej. Koncert Andrzeja Rybińskiego</b><br>Nie liczę godzin i lat,to życie mija nie jaBliżej gwiazd, bliżej...</div></a> <a href="/wiadomosci,26620-disco-polo-classic-na-maj-wce," title="Kutno: Disco polo Classic na majówce" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Disco polo Classic na majówce</b><br>Classic działa od 1992 roku. Na przestrzeni lat zmieniał się skład...</div></a> <a href="/wiadomosci,26619-jerzy-kryszak-w-kutnie-aktualna-sytuacja-polityczna-z-dowcipnym-komentarzem," title="Kutno: Jerzy Kryszak w Kutnie. Aktualna sytuacja polityczna z dowcipnym komentarzem" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Jerzy Kryszak w Kutnie. Aktualna sytuacja polityczna z dowcipnym komentarzem</b><br>Jerzy Kryszak jak zawsze dał show, które przypadło do gustu i...</div></a>
Najważniejsze wiadomości w mieście Kutno
Kutnowskie fanki kochają Dawida Kwiatkowskiego
Długo czekaliśmy na regulaminową akceptację zdjęć z koncertu nastoletniej gwiazdy Dawida Kwiatkowskiego. Dziś na pewno już emocje opadły zatem ci, którzy byli na koncercie w sobotę przypomną sobie atmosferę majówki.

Kutnowskie fanki kochają Dawida Kwiatkowskiego, ./upload/articles_pakiety/26628/04_obraz.jpg
Kutnowskie fanki kochają Dawida Kwiatkowskiego, ./upload/articles_pakiety/26628/18_obraz.jpg
Kutnowskie fanki kochają Dawida Kwiatkowskiego, ./upload/articles_pakiety/26628/16_obraz.jpg


Dziękujemy za Waszą cierpliwość, my tak wielkiej nie mamy i postanowiliśmy już udostępnić Czytelnikom zdjęcia ze świetnego koncertu Kwiatkowskiego w Kutnie. [więcej]
wandea, 04.05.2015 18:51|czytane: 536 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Festiwal im. Szaloma Asza: Wojewódzki Konkurs Piosenki i Muzyki Żydowskiej
Co dwa lata jesienią Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kutnie we współpracy ze Społeczną Fundacją Miasta Kutna organizuje Festiwal im. Szaloma Asza. W tym roku jego dziewiąta edycja. 

Z tej okazji organizatorzy festiwalu wspólnie z Państwową Szkołą Muzyczną I i II stopnia im. Karola Kurpińskiego w Kutnie ogłosiła Wojewódzki Konkurs Piosenki i Muzyki Żydowskiej.  Konkurs przeznaczony jest dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych oraz osób dorosłych. Zgłoszenia przyjmowane będą w nieprzekraczalnym terminie do 10 września br.

Przesłuchania konkursowe odbędą się 10 października w szkole muzycznej. Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem konkursu. [więcej]
wandea, 04.05.2015 15:33|czytane: 72 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Nie ma śledztwa w sprawie śmierci Marysi. Oczekiwanie na wyniki pracy biegłych
Prokuratura Rejonowa w Kutnie prowadzi śledztwa w sprawie śmierci dzieci Basi, Wiktorka i Maciusia. O tragicznych wydarzeniach w Kutnie w lutym huczało w mediach ogólnopolskich. W tych sprawach zostali powołani biegli, tak więc jak mówi Sławomir Erwiński, Prokurator Rejonowy w Kutnie wydłuża sie czas oczekiwania na zakończenie spraw i odpowiedź kto jest winny ich śmierci.

Nie ma śledztwa w sprawie śmierci Marysi. Oczekiwanie na wyniki pracy biegłych, ./upload/articles_pakiety/26629/01_obraz.jpg


W każdym z przypadków Prokuratura dysponuje wynikami sekcji zwłok, jednak teraz na temat udziału lekarzy czy innych osób trzecich w śmierci dzieci muszą wypowiedzieć się biegli. Wyniki sekcji nie odpowiedziały bowiem na pytanie kto jest winny zgonów dzieci. W Polsce jest zbyt mało biegłych z zakresu medycyny sądowej z odpowiednimi kwalifikacjami, stąd cierpliwość rodzin i szpitala musi starczyć nawet na lata. 

Po publikacjach w lokalnych mediach Prokuratura Rejonowa w Kutnie również w lutym tego roku podjęła czynności wyjaśniające w sprawie śmierci maleńkiej Marysi w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym. Zakończyło się ono odmową wszczęcia śledztwa.

Artykuły o śmierci dziewczynki pojawiły się w tydzień po informacjach o nieszczęściu rodziny 1,5 - rocznego Maciusia i jak mówił wówczas Krzysztof Kopania, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi, sprawę należało sprawdzić. Ostatecznie kutnowska prokuratura odmówiła wszczęcia śledztwa w tej sprawie, [więcej]
wandea, 04.05.2015 15:07|czytane: 217 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Odsłonięcie pomnika i koncert w KDK

Odsłonięcie pomnika i koncert w KDK

[więcej]
wandea, 04.05.2015 15:10|czytane: 60 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Już wkrótce II Mistrzostwa Kutna Amatorów w Pływaniu
W najbliższą sobotę odbędą się II Mistrzostwa Kutna Amatorów w Pływaniu. Zaprasza Aquapark Kutno. W mistrzostwach mogą wziąć udział wszyscy chętni, którzy nie są zrzeszeni w Polskim
Związku Pływackim oraz poprawnie i w terminie dokonają zgłoszenia do 7 maja.


REGULAMIN [więcej]
wandea, 04.05.2015 14:35|czytane: 43 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wojewódzki Zjazd Róż, kiermasz różany oraz koncerty Margaret i Najlepszy Przekaz w Mieście[więcej]
wandea, 04.05.2015 15:07|czytane: 121 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Śledztwo w sprawie fałszywych oświadczeń starosty kutnowskiego
Prokuratura Rejonowa w Kutnie wszczęła śledztwo w sprawie fałszywych oświadczeń majątkowych starosty kutnowskiego. Centralne Biuro Antykorupcyjne w kwietniu przekazało Prokuraturze zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Krzysztofa Debicha z art. 233§1 i 6 kodeksu karnego.

Zawiadomienie dotyczło nieumieszczenia w oświadczeniach majątkowych (radnego a potem starosty) z dnia 22 września i 22 grudnia 2014 roku informacji o tym, że Debich był prezesem Kutnowskiej Fabryki Samochodów Osobowych Syrena S.A. i nieujawnienia dochodów, które osiągnął na tej funkcji (jeśli je miał) oraz braku informacji o kwocie dochodu za rok ubiegły z Agencji Rozwoju Regionu Kutnowskiego S.A, której był prezesem wg KRS w okresie od 01.04.2004  do 28.01.2015 r. 

- W grudniu ubiegłego roku złożyłem rezygnację właścicielowi spółki Kutnowska Fabryka Samochodów Osobowych Syrena S.A. - mówił w kwietniu dla eKutno.pl starosta Krzysztof Debich.

Prokuratura ustaliła, że złożył on takie oświadczenie 28 listopada 2014 r., spółka 12 marca 2015 roku wysłała formularze z wnioskiem o zmianę czlonka zarządu, stąd w Krajowym Rejestrze Sądowym Krzysztof Debich cały czas figuruje jako członek zarządu, prezes Kutnowskiej Fabryki Samochodów Osobowych Syrena S.A. 

- Mamy też informacje, że pan Krzysztof Debich nie był zatrudniony w tej spółce, ani na umowę o pracę ani w inny sposób i nie miał wynagrodzenia - mówi Sławomir Erwiński, Prokurator Rejonowy w Kutnie.  [więcej]
wandea, 04.05.2015 13:59|czytane: 603 razy|21 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zostań Reporterem Kuriera Kaczogrodzkiego - weź udział w konkursie!
Strażak, bizneswoman, pielęgniarka a może polityk? Jeśli Twoje dziecko już wybrało swój zawód, zachęć je do udziału w konkursie organizowanym przez wydawnictwo Nowa Era! Jeśli jeszcze nie wie, czym chciałoby zająć się po skończeniu szkoły, to dobry pretekst do przeanalizowania jego zdolności i temperamentu. Atrakcyjne nagrody czekają!

Zostań Reporterem Kuriera Kaczogrodzkiego - weź udział w konkursie!, ./upload/articles_pakiety/26626/01_obraz.jpg


Wydawnictwo edukacyjne Nowa Era zaprasza wszystkie dzieci w wieku 8 – 14 lat do udziału w konkursie Zostań Reporterem „Kuriera Kaczogrodzkiego”. Zasady są bardzo proste – wystarczy uruchomić fantazję i wyobrazić sobie siebie za 10, a może 20 lat. A potem to opisać na 1 stronie znormalizowanego tekstu.

W artykule trzeba odpowiedzieć na pytania: Kim będę, kiedy dorosnę? Jaka jest moja wymarzona praca? Czym będę się zajmować na co dzień? Jakie umiejętności będę posiadać? Dlaczego akurat to chcę robić w przyszłości?

Prace konkursowe należy wysłać do 8 maja br. przez formularz internetowy dostępny na stronie www.donaldreporter.pl/konkurs. Najlepszy artykuł zostanie opublikowany w magazynie „Kaczor Donald”! [więcej]
wandea, 04.05.2015 14:07|czytane: 48 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Życzymy powodzenia maturzystom
Redakcja eKutno.pl życzy wszystkim maturzystom z powiatu kutnowskiego powodzenia na egzaminie dojrzałości i dobrego wyboru kierunku studiów lub zawodu.

Życzymy powodzenia maturzystom
[więcej]
wandea, 04.05.2015 14:06|czytane: 42 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Hej ludzie, po to żyjemy, aby dawać miłość innym. Enej na koniec majówki
Energia, folkowe brzmienia i radość popłynęły ze sceny na Placu Wolności kiedy na koniec Kutnowskiej Majówki zagrał Enej. 

Hej ludzie, po to żyjemy, aby dawać miłość innym. Enej na koniec majówki, ./upload/articles_pakiety/26623/08_obraz.jpg
Hej ludzie, po to żyjemy, aby dawać miłość innym. Enej na koniec majówki, ./upload/articles_pakiety/26623/15_obraz.jpg
Hej ludzie, po to żyjemy, aby dawać miłość innym. Enej na koniec majówki, ./upload/articles_pakiety/26623/02_obraz.jpg


Publiczność śpiewała, tańczyła i szalała, a Enej mówił: pokój na ziemi i miłość w waszych sercach, jak w ich piosence "Taki kraj".   

W skład zespołu Enej wchodzą: Piotr Lolek Sołoducha – śpiew, akordeon; Mirosław Mynio Ortyński – gitara basowa, śpiew; Paweł Bolek Sołoducha – instrumenty perkusyjne; Jacek Jaca Grygorowicz – gitara elektryczna, gitara akustyczna; Jakub Czaplay Czaplejewicz – puzon; Łukasz Długi Przyborowski – trąbka; Damian Pinki Pińkowski - saksofon, klarnet; Kornel Kondrak - perkusja.

- Trudno ustać w miejscu przy ich muzyce. Dziękujemy za koncert - mówią kutnianie. [więcej]
redaktor, 04.05.2015 13:22|czytane: 751 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Krośniewice: Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja
W niedzielę w całej Polsce obchodzono 224. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji w kościele p.w. Wniebowzięcia NMP w Krośniewicach odbyła się msza św. w intencji Ojczyzny. Odprawił ją ks. dziekan Jacek Drzewiecki. Zgodnie z kalendarzem liturgicznym obchodzono również uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski.

Krośniewice: Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja, ./upload/articles_pakiety/26624/03_obraz.jpg
Krośniewice: Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja, ./upload/articles_pakiety/26624/11_obraz.jpg
Krośniewice: Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja, ./upload/articles_pakiety/26624/23_obraz.jpg


Podniosłą atmosferę i wyjątkowo uroczysty charakter obchodom nadała obecność pocztów sztandarowych. We mszy uczestniczyły władze samorządowe w osobach burmistrz Krośniewic Julianny Barbary Herman, przewodniczącego Rady Miejskiej Sławomira Kępistego oraz samorządowców. Stawiły się również poczty sztandarowe samorządu lokalnego, szkół, jednostek straży OSP, werblistki i mieszkańcy gminy Krośniewice. Oprawę uroczystości przygotowało Gminne Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Krośniewicach.

Krośniewice świętowały także 25-lecie samorządności gminy. Dzięki przemianom ustrojowym wspólnoty lokalne mogą współuczestniczyć i współdecydować w sprawach publicznych. Rok 2015 został ogłoszony Rokiem Samorządności, który objął patronatem prezydent RP Bronisław Komorowski. [więcej]
redaktor, 04.05.2015 07:33|czytane: 576 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Sąsiady w Kinie KDK. Wygraj zaproszenia
Od 8 maja w Kinie Kutnowskiego Domu Kultury zapraszamy na film Sąsiady. Zachęcamy do udziału w konkursie filmowym do środy do godz. 11.00. Mamy dla Czytelników eKutno.pl dwa podwójne zaproszenia na polską produkcję.

Mieszkańcy łódzkiej kamienicy zmagają się z biedą, brakiem perspektyw, zapomnieniem i pogardą. W imię miłości są skłonni poświęcić wszystko.

Aby wziąć udział w konkursie kliknij tutaj


[więcej]
kultura, 04.05.2015 07:35|czytane: 145 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Ryzykować mimo strat, w życiu brać jak najwięcej. Koncert Andrzeja Rybińskiego
Nie liczę godzin i lat,
to życie mija nie ja
Bliżej gwiazd, bliżej dna
jestem wciąż taki sam
Wciąż ten sam


Ryzykować mimo strat, w życiu brać jak najwięcej. Koncert Andrzeja Rybińskiego, ./upload/articles_pakiety/26622/14_obraz.jpg
Ryzykować mimo strat, w życiu brać jak najwięcej. Koncert Andrzeja Rybińskiego, ./upload/articles_pakiety/26622/13_obraz.jpg


Tak śpiewał dziś na Placu Wolności w Kutnie  Andrzej Rybiński, wokalista, gitarzysta i kompozytor. Starsi kutnianie pamiętają go również jako założyciela grup Piotrusie i Komety, Bumerang, 2 plus 1,  Andrzej i Eliza, a w sobotnie popołudnie mogli sobie przypomnieć niezapomniane przeboje 70 i 80 lat. 

Rybiński zaśpiewał również utwory z ostatniej płyty o miłości Jeśli chcieć, to całym sercem/ Mimo przeszkód, z wszystkich sił/ Kochać też najgoręcej/ Bez pamięci i za nic [więcej]
redaktor, 03.05.2015 22:53|czytane: 516 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wygrali zaproszenia do Aquaparku Kutno
Cztery zaproszenia na wodne szaleństwa wygrali: Kamila Jagodzińska, Dominika Tybura, Piotr Diakon i Tomasz Marczak.

Wygrali zaproszenia do Aquaparku Kutno, ./upload/articles_pakiety/26608/01_obraz.jpg


Będą one do odebrania w Aquaparku Kutno w terminie 14 dni od rozstrzygnięcia konkursu. 
[więcej]
wandea, 03.05.2015 15:12|czytane: 333 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Disco polo Classic na majówce
Classic działa od 1992 roku. Na przestrzeni lat zmieniał się skład zespołu, jednak zawsze discopolowa grupa była na topie. Wśród kutnian ma sporo fanów, co było widać wczoraj na koncercie w centrum Kutna. 

Disco polo Classic na majówce, ./upload/articles_pakiety/26620/01_obraz.jpg
Disco polo Classic na majówce, ./upload/articles_pakiety/26620/06_obraz.jpg
Disco polo Classic na majówce, ./upload/articles_pakiety/26620/18_obraz.jpg


Zespół zaprezentował swoje sztandarowe przeboje, które wyśpiewywał razem z publicznością. [więcej]
redaktor, 03.05.2015 12:33|czytane: 1636 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Jerzy Kryszak w Kutnie. Aktualna sytuacja polityczna z dowcipnym komentarzem
Jerzy Kryszak jak zawsze dał show, które przypadło do gustu i tym, którzy znają jego styl sprzed 30 lat i tym, którzy są nieco młodsi i Kryszaka usłyszeli po raz pierwszy.

Jerzy Kryszak w Kutnie. Aktualna sytuacja polityczna z dowcipnym komentarzem, ./upload/articles_pakiety/26619/08_obraz.jpg
Jerzy Kryszak w Kutnie. Aktualna sytuacja polityczna z dowcipnym komentarzem, ./upload/articles_pakiety/26619/05_obraz.jpg
Jerzy Kryszak w Kutnie. Aktualna sytuacja polityczna z dowcipnym komentarzem, ./upload/articles_pakiety/26619/07_obraz.jpg


Kabaretowy występ z polityką na czasie okazał się strzałem w dziesiątkę. Satyryk żartował nie tylko z polityków z areny ogólnopolskiej np. kandydatów na prezydenta Polski, ale i tych kutnowskich. Śmiał się z kutnowskiej tęsknoty za PRLem, bo Majówka z Bareją, bo prezydent i rada z jednego komitetu. 

Kutnianie gromkimi brawami podziękowali Jerzemu Kryszakowi za show na Placu Wolności. Był to ostatni punkt programu Kutnowskiej Majówki. A dziś zapraszamy na koncert Andrzej Rybińskiego i zespołu Enej.  [więcej]
redaktor, 03.05.2015 11:58|czytane: 673 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Godne życie w Polsce. Polityczne graffiti w Kutnie
Na murze w podwórku na rogu ulic Kościuszki i Barlickiego w Kutnie powstało"polityczne" graffiti. Jego autorami są młodzi kutnianie, którzy z pomysłem i projektem zgłosili się do miejscowego oddziału Klubu Gazety Polskiej. 

Godne życie w Polsce. Polityczne graffiti w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/26618/01_obraz.jpg
Godne życie w Polsce. Polityczne graffiti w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/26618/02_obraz.jpg


- Podczas prac przyczepiali się do nas jacyś ludzie, mówiąc że niszczymy mur - powiedział jeden z kutnian.- Jednak z uzyskaniem pozwolenia na graffiti nie było problemów, więc cieszy nas że mogliśmy wyrazić to co my i klub myślimy. 

Każdy z kandydatów na prezydenta Polski ma swój sztab wyborczy, który czuwa nad kampanią. Tu mamy przykład działania z przekonania i wykonawców i właściciela posesji Andrzeja Kozłowskiego, przewodniczącego kutnowskiego Klubu Gazety Polskiej. Mur jest na terenie prywatnym, właściciel dał zgodę.

Przed nami ostatni tydzień ogólnopolskiej kampanii prezydenckiej, w przyszłą niedzielę 10 maja i my kutnianie oddamy głosy w wyborach prezydenta Polski. Czy równie słaba jak w wyborach samorządowych będzie nasza obecność przy urnach?  [więcej]
wandea, 02.05.2015 17:54|czytane: 1649 razy|24 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dzień Flagi w Kutnie
Ponad 60-metrową flagę rozwinęli dziś kutnowscy harcerze, dzieci i młodzież oraz dorośli na ulicy Królewskiej w Kutnie. 2 maja ustanowiono Dniem Flagi w 2004 roku i stał się on okazją do manifestacji polskości i zachowań patriotycznych. 

Dzień Flagi w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/26617/01_obraz.jpg
Dzień Flagi w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/26617/02_obraz.jpg
Dzień Flagi w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/26617/03_obraz.jpg


Przy akompaniamencie Orkiestry Dętej Clonovia z Klonowca żywa flaga dotarła na Plac Wolności, gdzie rozbrzmiał hymn narodowy. Kutnianie oddali hołd biało-czerwonej. [więcej]
redaktor, 02.05.2015 14:18|czytane: 1258 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kutnowska Majówka. Fanki Kwiatkowskiego czekają na koncert od 5 rano
Kutnowska Majówka trwa. Dziś od 17.00 koncerty na Placu Wolności. Najpierw wystąpi Dawid Kwiatkowski, potem o 19.00 zespół Classic a na koniec o 20.30 Jerzy Kryszak. Fanki Dawida Kwiatkowskiego przyjechały na jego koncert z Gostynina. Czekają pod Placem od 5 rano, bo chcą być jak najbliższej swojego idola. Podobno na występ Kwiatkowskiego wybierają się autokary dziewczyn z okolic. Będzie się działo!

Kutnowska Majówka. Fanki Kwiatkowskiego czekają na koncert od 5 rano, ./upload/articles_pakiety/26616/01_obraz.jpg
Kutnowska Majówka. Fanki Kwiatkowskiego czekają na koncert od 5 rano, ./upload/articles_pakiety/26616/02_obraz.jpg
Kutnowska Majówka. Fanki Kwiatkowskiego czekają na koncert od 5 rano, ./upload/articles_pakiety/26616/03_obraz.jpg


Od 5 rano Paulina z koleżankami z Gostynina jest w Kutnie i czeka na koncert Kwiatkowskiego.
- Kwiatkowskiego lubię za to jaki jest, za to że nas tak motywuje, pokazuje jak żyć - powiedziała Paulina.

Fanki twierdzą, że Dawid na scenie to wulkan energii, do tego ma czysty wokal i bezpretensjonalność. Koncert na pewno dostarczy wszystkim wiele niezapomnianych wspomnień. Zapraszamy dziś na Plac Wolności o godz. 17.00 [więcej]
MaciejW, 02.05.2015 11:17|czytane: 2402 razy|14 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Mali kutnianie w lunaparku
Od dziś do niedzieli w godz. 12.00- 22.00 czynny jest lunapark. Mali kutnianie chętnie korzystają z jego atrakcji strzelnicy, zjeżdżalni, karuzel i kolejek.

Mali kutnianie w lunaparku, ./upload/articles_pakiety/26615/01_obraz.jpg
Mali kutnianie w lunaparku, ./upload/articles_pakiety/26615/02_obraz.jpg
Mali kutnianie w lunaparku, ./upload/articles_pakiety/26615/03_obraz.jpg


[więcej]
wandea, 01.05.2015 17:59|czytane: 2104 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Od zabawy do nauki. Udany pierwszy Kutnowski Piknik Naukowy
Kto nie ruszył się dziś z domu aby zobaczyć co dzieje się w centrum Kutna, niech żałuje. Od 9.00 do godz. 15.00 na Placu Wolności odbywały się pokazy chemiczne, fizyczne, robotyczne. Śmiałkowie wspinali się po ściance wspinaczkowej, albo wypróbowali nerwusometr. Widzieliśmy płonące dłonie Małych Inżynierów bez śladów oparzeń, zawody robotów i pokaz Grupy Rozpoznawczo-Szturmowej RANGER. 

Od zabawy do nauki. Udany pierwszy Kutnowski Piknik Naukowy, ./upload/articles_pakiety/26609/01_obraz.jpg
Od zabawy do nauki. Udany pierwszy Kutnowski Piknik Naukowy, ./upload/articles_pakiety/26609/02_obraz.jpg
Od zabawy do nauki. Udany pierwszy Kutnowski Piknik Naukowy, ./upload/articles_pakiety/26609/03_obraz.jpg


Nauka i zabawa - takie hasło przyświecało pierwszej edycji Kutnowskiego Pikniku Naukowego organizowanego przez Agencję Rozwoju Regionu Kutnowskiego S.A. we współpracy ze szkołami ponadgimnazjalnymi powiatu kutnowskiego, przedsiębiorcami i władzami samorządowymi pod honorowym patronatem Starosty Kutnowskiego. 

Erupcje wulkanu, kontrolowane wybuchy i menzurka nadmuchująca wodorem balon, pokazy florystyczne, pokazy sztuk walki i drukarek 3D, walki sumo, pokazy barmańskie, nauka pierwszej pomocy, musztra uczniów I LO PUL w Kutnie oraz latający nad głowami mieszkańców Kutna dron to nie wszystkie atrakcje Pikniku.

W jednym z namiotów szkoły ponadgimnazjalne w bardzo atrakcyjny sposób przedstawiły swoją ofertę. Zaangażowani uczniowie oraz nauczyciele zachęcali potencjalnych przyszłych uczniów aby wybrali ich szkołę. Najmłodsi z kolei mając bezpośredni kontakt z nauką mogli dowiedzieć się, że kontynuowanie edukacji, rozwijanie pasji i znalezienie swojego hobby to wartości ich przyszłego życia. [więcej]
wandea, 01.05.2015 15:42|czytane: 2323 razy|19 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Powiat kutnowski bez szpitalnej opieki chirurgicznej?
We wtorek na konferencji prasowej Robert Wilanowski, prezes Kutnowskiego Szpitala Samorządowego mówił o czasowym zamknięciu oddziału pediatrycznego. Na jego zamknięcie od 22 maja wydała zgodę Wojewoda Łódzki. Zapytaliśmy wówczas o obsadę oddziału chirurgii, bowiem od dziś,  1 maja w związku z decyzją zarządu szpitala dotychczasowy zespół tego oddziału przestał świadczyć usługi. Konkurs na obsadę chirurgów wygrało dwóch lekarzy, z których jeden zrezygnował. Do tej pory na oddziale tym dyżurowało co najmniej ośmiu lekarzy, były też dyżury z podwójną obsadą co umożliwiało sprawne działanie Poradni Chirurgicznej. Jak teraz będzie wyglądała praca oddziału i poradni oraz czy sytuacja nie zagraża bezpieczeństwu zdrowia i życia mieszkańców powiatu kutnowskiego?

Powiat kutnowski bez szpitalnej opieki chirurgicznej?, ./upload/articles_pakiety/26605/01_obraz.jpg


Jak się nieoficjalnie dowiadujemy od dziś w pierwszym tygodniu maja dyżury pełnić będzie trzech lekarzy, w tym jeden oddelegowany ze Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. W razie pilnego leczenia operacyjnego pacjentów chirurgom mają pomagać... lekarze z Oddziału Ginekologiczno-Położniczego.

Przypomnijmy, jedną z pierwszych decyzji prezesa Roberta Wilanowskiego było rozwiązanie jego zdaniem wadliwych umów kontraktowych z większością chirurgów z oddziału. Wilanowski mówił na wtorkowej konferencji prasowej, że nie wie czemu żaden z dotychczasowych członków zarządu szpitala nie widział oczywistej wady prawnej. Do konkursu w połowie kwietnia stanęło tylko dwóch lekarzy Piotr Tume z Łodzi i Krzysztof Gajewski z Kutna, zastępca dyrektora ds. lecznictwa i dwóch konkurs wygrało. Prezes szpitala poinformował we wtorek, że zamierza również oddelegować lekarzy chirurgów z innych oddziałów aby uzupełnić obsadę i nie ma czym się niepokoić. Dotychczas oddelegował jednego lekarza. Wczoraj zarząd spółki rozpisał kolejny konkurs ofert na udzielanie świadczeń zdrowotnych  w Oddziale Chirurgicznym Ogólnym i Chirurgii Onkologicznej. Termin zgłoszeń lekarzy upływa 8 maja o 10.30. 

Jednak niepokojące wydaje się to, że trzech lekarzy ma przez tydzień zastąpić około dziesięciu. O sytuacji mogącej zagrażać życiu i zdrowiu mieszkańców powiatu kutnowskiego zostali poinformowani prezes łódzkiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia, Starosta Kutnowski oraz inne instytucje. [więcej]
wandea, 01.05.2015 17:16|czytane: 2115 razy|90 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Ludzkie szczątki na placu budowy przy Sobieskiego
Niedaleko cmentarza żydowskiego w Kutnie, przy ulicy Sobieskiego na placu budowy wczoraj pracownicy natrafili na ludzkie szczątki. 

Sprawą, podobnie jak w przypadku odkrycia szkieletu sowieckiego żołnierza podczas budowy fontanny na Placu Piłsudskiego, zajęła się Prokurtura Rejonowa w Kutnie. [więcej]
pismak, 01.05.2015 16:18|czytane: 438 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Jeszcze nie wiesz na kogo zagłosować w wyborach prezydenckich?
- Jeszcze nie wiesz na kogo zagłosować 10 maja w najbliższych wyborach prezydenckich? Hasła wyborcze „Wybierz zgodę i bezpieczeństwo”, „Przyszłość ma na imię Polska”, „Polska od nowa” nic ci nie mówią? Sprawdź swoje poglądy z poglądami wszystkich kandydatów na urząd Prezydenta RP i wybierz tę osobę, której przekonania są ci najbliższe - pisze Paweł Rogaliński w Przeglądzie Dziennikarskim

1. Należy zlikwidować Senat:

TAK:
PAWEŁ TANAJNO
JANUSZ PALIKOT
MAGDALENA OGÓREK
PAWEŁ KUKIZ
BRONISŁAW KOMOROWSKI
ADAM JARUBAS

NIE:
GRZEGORZ BRAUN
ANDRZEJ DUDA
JANUSZ KORWIN-MIKKE
MARIAN KOWALSKI
JACEK WILK

2. Rodzice sześciolatków powinni móc zdecydować, czy posłać swoje pociechy do przedszkola czy do szkoły:
TAK:

GRZEGORZ BRAUN
ANDRZEJ DUDA
ADAM JARUBAS
BRONISŁAW KOMOROWSKI
JANUSZ KORWIN-MIKKE
MARIAN KOWALSKI
PAWEŁ KUKIZ [więcej]
wandea, 01.05.2015 16:13|czytane: 1048 razy|18 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Uczniowie z Szewc Nadolnych o Konstytucji 3 Maja
Wczoraj uczniowie z klas IV, V i VI ze Szkoły Podstawowej w Szewcach Nadolnych pod kierunkiem p. A. Miedzińskiej zaprezentowali występ dotyczący uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Starali się, by ten trudny historyczny temat był ciekawy również dla najmłodszych. Dlatego przygotowali z pomocą rodziców i szkolnej garderoby kostiumowej stroje szlacheckie i królewskie przenoszące w wiek XVIII.

Uczniowie z Szewc Nadolnych o Konstytucji 3 Maja  , ./upload/articles_pakiety/26611/01_obraz.jpg
Uczniowie z Szewc Nadolnych o Konstytucji 3 Maja  , ./upload/articles_pakiety/26611/02_obraz.jpg
Uczniowie z Szewc Nadolnych o Konstytucji 3 Maja  , ./upload/articles_pakiety/26611/03_obraz.jpg


W przepięknej patriotycznej scenerii wykonanej przez A. Zawiślak przenieśli widzów na salę obrad Sejmu Wielkiego, który to uchwalił Konstytucję 3 Maja. Pojawiły się również scenki współczesne, podczas których uczniowie w klasie na lekcji historii prezentowali swoją wiedzę. Oczywiście zostali nagrodzeni szóstkami przez nauczycielkę (w tej roli Aleksandra Przytulska).

Łącznikiem między scenkami historycznymi i współczesnymi był król Stanisław August Poniatowski (w tej roli Dawid Dobosz), który potrafił wędrować w czasie. Swoim uczniom na pożegnanie powiedział: "Uczcie się historii, bo naród, który nie zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje przyszłości". [więcej]
wandea, 01.05.2015 15:53|czytane: 291 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Wszystkiego po trochu na majowym jarmarku
Podobnie jak na Jarmark Różany do Kutna zjechali się dziś kupcy z różnych stron Polski.

Wszystkiego po trochu na majowym jarmarku, ./upload/articles_pakiety/26610/01_obraz.jpg
Wszystkiego po trochu na majowym jarmarku, ./upload/articles_pakiety/26610/02_obraz.jpg
Wszystkiego po trochu na majowym jarmarku, ./upload/articles_pakiety/26610/03_obraz.jpg


Wśród delikatesów regionalnych można posmakować swoiskich wędlin i domowego chleba. Dzieci mają też w czym wybierać, bo nie zabrakło stoisk z kolorowymi słodyczami, balonami i zabawkami.  Jarmark na ulicy Królewskiej w Kutnie potrwa do niedzieli 3 maja. Zapraszamy. [więcej]
wandea, 01.05.2015 15:45|czytane: 1141 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Skład Powiatowej Rady Rynku Pracy w Kutnie i jej zadania
Starosta Kutnowski powołał w skład Powiatowej Rady Rynku Pracy na najbliższe cztery lata szesnaście osób. Jak już pisaliśmy swoje pierwsze posiedzenie odbędzie ona 6 maja. 

Skład Powiatowej Rady Rynku Pracy w Kutnie i jej zadania, ./upload/articles_pakiety/26607/01_obraz.jpg


Skład Rady: Grzegorz Andrzejczak - Region Ziemi Kutnowskiej NSZZ Solidarność, Anna Baranowska - Forum Związków Zawodowych - Zarząd Województwa Łódzkiego, Mariusz Kozarski - Rada OPZZ Województwa Łódzkiego, Robert Wasiak - Cech Rzemiosł Różnych w Kutnie, Marianna Banasiak - Regionalny Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Łodzi, Robert Pawlikowski - Krajowy Związek Plantatorów Buraka Cukrowego w Warszawie, Ewelina Frątczak - Związek Zawodowy Rolnictwa Samoobrona w Łodzi, Jakub Anglard - Izba Rolnicza Województwa Łódzkiego, Robert Fabijański - Izba Rolnicza Województwa Łódzkiego, Ryszard Majtczak - Kutnowski Komitet Obrony Bezrobotnych, Elżbieta Dankowska - Stowarzyszenie Kutnowskiej Centrum Europejskie, Lidia Tomaszewska - Regionalna Izba Gospodarcza w Kutnie, Zdzisław Ostrowski - Stowarzyszenie Bank Żywności Kutno, Zdzisław Trawczyński - Wicestarosta Kutnowski, Władysław Janik - przedstawiciel Miasta Kutna, Jakub Świtkiewicz - przedstawiciel Gminy Kutno.

Na pierwszym posiedzeniu rada wybierze przewodniczącego. Stanowiska i opinie Rady będą podejmowane  w formie uchwały, zwykłą większością głosów w obecności co najmniej połowy członków. W przypadku jednakowej liczby głosów za i przeciw decydujący głos będzie należał do przewodniczącego.

Do zadań tej Rady należy m.in. delegowanie przedstawicieli do komisji konkursowej dokonującej wyboru kandydata na stanowisko dyrektora powiatowego urzędu pracy [więcej]
wandea, 30.04.2015 20:18|czytane: 708 razy|20 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Drony na Kutnowskim Pikniku Naukowym. Pomysł, który spodobał się wszystkim
Kutnowski Piknik Naukowy to impreza, której idea spodobała się wielu instytucjom i młodzieży z powiatu kutnowskiego i to oni właśnie wraz z inicjatorem Agencją Rozwoju Regionu Kutnowskiego S.A. stworzyli jej program. 1 maja od 9.00 do 15.00 na Placu Wolności będzie naprawdę dużo atrakcji dla każdego, dla małych i dużych. Wybierzmy się zatem całymi rodzinami. Będzie tam również redakcja eKutno.pl, która objęła Piknik patronatem medialnym.  

- Cieszę się bardzo  z okazanego zainteresowania, włączenia i  współpracy ze strony szkół ponadgimnazjalnych, nauczycieli i młodzieży,  przedsiębiorców oraz partnerów, którzy nie tylko wspierają nas w organizacji, ale dzielą się także ważnymi spostrzeżeniami. Jesteśmy wdzięczni za aktywny udział i wspólne działania, których efektem będzie ciekawy pokaz innowacyjnych i technicznych rozwiązań - mówi Mariola Grodnicka, prezes zarządu ARRK S.A.- Naszą intencją jest proponowanie nowych przedsięwzięć i integracja społeczności lokalnej. Organizacja Pikniku tematycznego to doskonała szansa na prezentację myśli techniczno-naukowej w ciekawej formule dla dzieci, młodzieży i wszystkich mieszkańców naszego powiatu.

Drony na Kutnowskim Pikniku Naukowym. Pomysł, który spodobał się wszystkim

Będzie to możliwe dzięki pokazom naukowym kutnowskiej młodzieży. II LO im. J. Kasprowicza przygotowało na przykład gry, zabawy i doświadczenia pod wspólnym tytułem "Kasprowicz pobudza zmysły", w tym: "Kalejdoskop chemiczny", "Fascynująca fizyka", "Jak smakuje świat", "Ujarzmić żywioły", " Świat przez różowe okulary", "Pokaż mi swój język".

I LO im. J.H. Dąbrowskiego przy współpracy z Media Markt a także Zespół Szkół w Krośniewicach przygotowali pokazy dronów. Na drony zapanowała globalna moda. Kutno również do niej się przyłącza. Drony są świetnym narzędziem m.in. do monitorowania imprez masowych, poszukiwania zaginionych ludzi, koordynacji i wsparcia akcji ratunkowych czy dokumentowania strat spowodowanych klęskami żywiołowymi. Niewykluczone, że z materiałów zarejestrowanych przez urządzenia podcza pikniku powstanie film.

Na pikniku naukowym nie może zabraknąć robotów i  prezentacji metody nauczania języków obcych - SITA, takie atrakcje zapewnią nam m.in. uczniowie z Krośniewic. Uczniowie z Zespołu Szkół w Żychlinie zaprezentują sztuki walki TAEKWONDO, a MMA Team Kutno Bone Breakers pokaże techniki podstawowe w tym uderzenia, kombinacje, obalenia i kontry na atak przeciwnika, drugą część pokazu będzie stanowił Brazylian Jiu Jitsu w kimonach. [więcej]
wandea, 28.04.2015 14:12|czytane: 1140 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Laureaci konkursu plastycznego Świat w kolorach
Wczoraj nagrody z rąk organizatorów otrzymali laureaci konkursu plastycznego dla młodzieży „Świat w kolorach” pn. „Co w trawie piszczy”.  XV edycję konkursu przeprowadził Młodzieżowy Dom Kultury w Kutnie, przy współudziale Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kutnie.

Jury obradowało w składzie:  Anna Dębska, nauczyciel SP nr 1 – przewodnicząca, Dorota Modlińska plastyk, pracownik Muzeum Regionalnego w Kutnie, Lilia Marciniak, kierownik pracowni plastycznej w MDK, Anna Góra, nauczyciel MDK.

Laureaci konkursu plastycznego Świat w kolorach, ./upload/articles_pakiety/26606/01_obraz.jpg
Laureaci konkursu plastycznego Świat w kolorach, ./upload/articles_pakiety/26606/02_obraz.jpg
Laureaci konkursu plastycznego Świat w kolorach, ./upload/articles_pakiety/26606/09_obraz.jpg


Po zapoznaniu się z nadesłanymi pracami konkursowymi jury stwierdza co następuje: w eliminacjach powiatowych wzięli udział uczniowie z pięciu szkół z miasta Kutno i gmin powiatu kutnowskiego, w tym z czterech gimnazjów: Gimnazjum nr 2 im. J. Piłsudskiego w Kutnie, Gimnazjum im. A. Mickiewicza w Żychlinie, Gimnazjum Publiczne w Strzelcach, Gimnazjum przy ZS w Gołębiewku im. St. Reymonta oraz z LO im. A. Mickiewicza w Żychlinie. Łącznie zgłoszono 33 prac, z czego 31 – z gimnazjów i 2 z LO.

Po dokładnej ocenie jury postanowiło przyznać następujące miejsca i wyróżnienia:

Kategoria I - Gimnazja
- Jakub Szczapa Gimnazjum im. A. Mickiewicza w Żychlinie - I miejsce
- Mateusz Jaskuła Gimnazjum im. A. Mickiewicza w Żychlinie - I miejsce
- Daria Tuzin Gimnazjum nr 2 im. J. Piłsudskiego w Kutnie - II miejsce
- Joanna Najbar Gimnazjum nr 2 im. J. Piłsudskiego w Kutnie - II miejsce
- Ada Wysocka Gimnazjum im. A. Mickiewicza w Żychlinie - III miejsca

Wyróżnienia :
- Julia Mieszkowska Gimnazjum nr 2 im. J. Piłsudskiego w Kutnie
- Adrianna Kłoszewska Gimnazjum im. A. Mickiewicza w Żychlinie
- Wiktoria Kruczkowska Gimnazjum im. A. Mickiewicza w Żychlinie
- Piotr Kamiński Gimnazjum im. A. Mickiewicza w Żychlinie [więcej]
kultura, 30.04.2015 19:49|czytane: 330 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Majówka w Kutnie: piknik naukowy, koncerty, jarmark i lunapark
Od piątku do niedzieli pod hasłem 25 lat Samorządu odbędą się imprezy plenerowe dla mieszkańców Kutna i powiatu kutnowskiego. Kutnowski Dom Kultury przygotował kolejną odsłonę Majówki z Bareją, koncerty plenerowe, wystąpi m.in. Enej i Dawid Kwiatkowski. Na ulicy Królewskiej staną budki jarmarczne, a w Parku nad Ochnią lunapark. 

Majówka w Kutnie: piknik naukowy, koncerty, jarmark i lunapark, ./upload/articles_pakiety/26588/01_obraz.jpg
Majówka w Kutnie: piknik naukowy, koncerty, jarmark i lunapark, ./upload/articles_pakiety/26588/02_obraz.jpg
Majówka w Kutnie: piknik naukowy, koncerty, jarmark i lunapark, ./upload/articles_pakiety/26588/03_obraz.jpg


W przypadku złych warunków atmosferycznych wszelkie wydarzenia planowane w ramach Majówki z Bareją na
Placu Zduńskim będą przeniesione do budynku Centrum Teatru Muzyki i Tańca.

Z kolei na 1 maja Agencja Rozwoju Regionu Kutnowskiego S.A. wraz ze szkołami ponadgimnazjalnymi i przedsiębiorcami przygotowała pierwszą edycję Kutnowskiego Pikniku Naukowego pod hasłem Nauka i Zabawa. Ta impreza odbędzie się na Placu Wolności w godzinach 9.00-15.00. [więcej]
wandea, 29.04.2015 12:54|czytane: 1975 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Z posmakiem piasku w ustach... w Kasprowiczu
Terenowe warsztaty geologiczne, Dzień Geografa na Uniwersytecie Łódzkim to pierwsze rezultaty zawiązanej w marcu br. współpracy II Liceum im. Jana Kasprowicza w Kutnie z Wydziałem Nauk Geograficznych tej uczelni. Teraz uczniowie klas matematyczno–fizyczno-geograficznych II Liceum uczestniczyli w wykładzie dr hab. Agnieszki Rochmińskiej i dr Marii Adamczewskiej.

Z posmakiem piasku w ustach... w Kasprowiczu, ./upload/articles_pakiety/26604/01_obraz.jpg
Z posmakiem piasku w ustach... w Kasprowiczu, ./upload/articles_pakiety/26604/02_obraz.jpg
Z posmakiem piasku w ustach... w Kasprowiczu, ./upload/articles_pakiety/26604/03_obraz.jpg


Podczas prelekcji przedstawiono historię, kulturę i obyczaje ludności południowo-zachodniej części Afryki, zgłębiono zagadnienia społeczno-ekonomiczne m.in. Namibii. Wykład uatrakcyjniła prezentacja charakterystycznych dla tej części świata gatunków fauny i flory, a całość została zilustrowana niezwykłymi fotografiami przedstawiającymi mieszkańców i ich życie codzienne. Podróż przez ten bardzo atrakcyjny przyrodniczo region oraz spotkania z niezwykle ciekawymi plemionami można nazwać przygodą życia z posmakiem piasku w ustach. [więcej]
redaktor, 30.04.2015 19:12|czytane: 172 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zagraj jutro w tenisa z burmistrzem Łęczycy
Bardzo oryginalny pomysł na promocję ruchu na świeżym powietrzu i tenisa ziemnego realizuje Miejski Młodzieżowy Klub Tenisowy – Łęczyca. Już jutro 1 maja w ramach dni otwartych kortów w Miejskim Centrum Tenisowym w godz.10.00 - 12.00 będzie można zagrać  z burmistrzem Łęczycy Krzysztofem Lipińskim. Zachęcamy dzieci i młodzież z powiatu kutnowskiego, które uczestniczyły w zawodach tenisowych i chcą pójść w ślady sióstr Radwańskich i Jerzego Janowicza do skorzystania z nie lada okazji - pokonania burmistrza Łęczycy :)

Zagraj jutro w tenisa z burmistrzem Łęczycy, ./upload/articles_pakiety/26505/01_obraz.jpg


1 maja w dniu otwartych kortów w Miejskim Centrum Tenisowym - MMKT – Łęczyca, gramy wspólnie z WILSON Polska - ATP-PRO Łódź. Po przerwie zimowej i niezbyt przychylnej wiośnie Miejskie Centrum Tenisowe obudziło się do życia i zaprasza wszystkich mieszkańców powiatu łęczyckiego, a także sympatyków białego sportu spoza Łęczycy. Od połowy kwietnia korty są już gotowe do gry.

Od maja do października br. Miejski Młodzieżowy Klub Tenisowy – Łęczyca rozpoczyna organizację dni otwartych (2 razy w każdym miesiącu) dla wszystkich chętnych spróbowania swych sił na tenisowym korcie. Wystarczy jedynie strój sportowy, obuwie o gładkiej podeszwie, a rakietę i piłki zapewnia organizator dla każdego odwiedzającego gościa. 

- Chcemy dać szansę dzieciom, młodzieży i dorosłym pójścia w ich ślady oraz możliwość poznania i dotknięcia tenisa własną ręką. Zapraszamy więc serdecznie wszystkich chętnych jutro 1 maja do skorzystania z naszej oferty, Burmistrz Krzysztof Lipiński czeka na Szanownych Gości w godz. 10-12, aby wspólnie zagrać - mówi Grzegorz Jasiński, M M K T – Łęczyca.- Mamy nadzieję, że akcja spotka się z zainteresowaniem i wkrótce podamy kolejne terminy dni otwartych … i tu niespodzianka, [więcej]
redaktor, 20.04.2015 14:12|czytane: 116 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Radiowóz i osobówki zderzyły się na Północnej
Trzy pojazdy osobowe daewoo tico, citroen berlingo oraz policyjny opel brały dziś udział przed godziną 16.00 w wypadku na ulicy Północnej w Kutnie.

Jedna osoba została przetransportowana do szpitala w Kutnie. Prawdopodobnie radiowóz wyjeżdżając z ulicy Sobieskiego nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu ulicą Północną citroenowi berlingo. Doszło do zderzenia, w trakcie którego citroen zatrzymał się na dachu jadącego z przeciwka daewoo tico. Policja ustala okoliczności zdarzenia, na miejscu znajdują się też strażacy. [więcej]
redaktor, 30.04.2015 18:01|czytane: 2285 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Łęczycka w budowie
Trwają prace przy modernizacji ulicy Łęczyckiej w Kutnie. Na razie pracownicy firmy Trakt prowadzą prace ziemne przy budowie studzienek kanalizacji deszczowej.

Łęczycka w budowie, ./upload/articles_pakiety/26603/01_obraz.jpg


Prowadzone roboty tylko w popołudniowym szczycie utrudniają ruch pojazdów. Tworzą się wtedy niewielkie korki. Prace budowlane trwają od 15 kwietnia, wykonywane są etapami, pierwszy etap robót obejmuje odcinek od ul. Matejki do  ulicy Barcewicza. [więcej]
redaktor, 30.04.2015 17:44|czytane: 451 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Konkurs Mój zawód - moją przyszłością w ZS 4 w Kutnie- Azorach rozstrzygnięty
Konkurs dla gimnazjalistów Mój zawód – moją przyszłością odbył się w związku z ogłoszeniem przez Ministerstwo Edukacji Narodowej – roku szkolnego 2014/2015 – Rokiem Szkoły Zawodowców oraz Jubileuszem 45-lecia szkoły.

Konkurs Mój zawód - moją przyszłością w ZS 4 w Kutnie- Azorach rozstrzygnięty, ./upload/articles_pakiety/26602/01_obraz.jpg
Konkurs Mój zawód - moją przyszłością w ZS 4 w Kutnie- Azorach rozstrzygnięty, ./upload/articles_pakiety/26602/02_obraz.jpg
Konkurs Mój zawód - moją przyszłością w ZS 4 w Kutnie- Azorach rozstrzygnięty, ./upload/articles_pakiety/26602/03_obraz.jpg


40 uczestników z pięciu gimnazjów: Gimnazjum w Strzelcach, Gimnazjum w Krośniewicach, Gimnazjum Nr 2 w Kutnie, Gimnazjum w Byszewie oraz Gimnazjum Nr 3 w Kutnie zmierzyło się w konkursie indywidualnym oraz grupowym w trzech modułach: budownictwo, informatyka, spedycja.

Dziś dyrektor Zespołu Szkół Nr 4 w Kutnie -Azorach Agnieszka Ryczkowska wręczyła nagrody laureatom konkursu – tablety, bezprzewodowe głośniki, słuchawki oraz pendrivy.

Sponsorem głównym nagród w konkursie jest PZU S.A. Oddział w Kutnie, dodatkowo nagrody dla uczestników ufundowali: Kongskilde Polska Spółka z o. o. w Kutnie, „Biuromax” Hurtownia Artykułów Biurowych w Kutnie oraz Bank PKO S.A. w Kutnie.

Wyniki indywidualne:
  – moduł budownictwo
I miejsce – Dawid Brząkała z Gimnazjum w Strzelcach;
II miejsce – Paweł Śliwicki z Gimnazjum w Strzelcach;
  – moduł informatyka
I miejsce – Kamil Bagnowski z Gimnazjum Nr 2 w Kutnie;
II miejsce – Kacper Brzozowski z Gimnazjum w Strzelcach;
III miejsce – Albert Witczak z Gimnazjum Nr 3 w Kutnie; [więcej]
pismak, 30.04.2015 17:01|czytane: 283 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
 www.denta-medica.pl
Kalendarium imprez
Mała wielka sprawa
Ola Rzadkiewicz
Powiat kutnowski bez szpitalnej opieki chirurgicznej?
We wtorek na konferencji prasowej Robert Wilanowski, prezes Kutnowskiego Szpitala Samorządowego mówił o czasowym zamknięciu oddziału pediatrycznego. Na jego zamknięcie od... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Sąsiady w Kinie KDK. Wygraj zaproszenia
Od 8 maja w Kinie Kutnowskiego Domu Kultury zapraszamy na film Sąsiady. Zachęcamy do udziału w konkursie filmowym do środy do godz. 11.00. Mamy dla Czytelników eKutno.pl dwa podwójne zaproszenia na... [więcej]
kutnowski sport
Już wkrótce II Mistrzostwa Kutna Amatorów w Pływaniu
W najbliższą sobotę odbędą się II Mistrzostwa Kutna Amatorów w Pływaniu. Zaprasza Aquapark Kutno. W mistrzostwach mogą wziąć udział wszyscy chętni, którzy nie są zrzeszeni w Polskim Związku Pływackim oraz poprawnie i w terminie dokonają zgłoszenia do 7 maja. REGULAMIN  ... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
studio tańca
Ostatnio dodane ogłoszenia
Uprawnienia SEP do 15kV E i D szkolenie i egzamin 08 maja godz. 15.00... [czytaj więcej]
sprzedam materac sprzedam materac 90/200 wysokość 10 cm pianka /kokos pokrowiec biały zdejmowany stan bardzo dobry... [czytaj więcej]
KIEROWCA WÓZKÓW JEZDNIOWYCH Z NAPĘDEM SILNIKOWYM uprawnienia UDT, wymiana butli gazowych ... [czytaj więcej]
Kupię Mercedesa 190 124 207 208 210 307 308 310 407 408 410 814 817 914 917 1117 Zadzwoń warto tel Kupię Mercedesa 190 124 207 208 210 307 308 310 407 408 410 814 817 914 917 1117 Zadzwoń warto tel 725 562 998 (sieć Plus) Ogłoszenie Zawsze Aktualne! Skup Mercedesa kupie Mercedes Atego 815 817 9... [czytaj więcej]
Pożyczki bez BIK 10 000 zł Pożyczki pozabankowe bez BIK do 20 000 zł dla osób indywidualnych oraz nawet do 25 000 zł dla osób prowadzących działalność i rolników. Oferty pożyczek internetowych z szybkim przelewem na ... [czytaj więcej]
Ford Focus 1.8 TDDI 2002r.SALON POLSKA Sprzedam Forda Focusa 1.8 TDDI z niezawodnym silnikiem 90KM rok produkcjii 2002 zakupiony w Polskim salonie w bogatej wersjii ComforX auto posiada wazny przegląd do 10.2015 i wazne ubezpieczenie samo... [czytaj więcej]
Pilnie sprzedam działkę budowlaną w okazyjnej cenie!!! Atrakcyjna działka budowlana w okolicy Kutna w miejscowości Gołębiew Nowy. Działka przy drodze asfaltowej w urokliwej cichej okolicy. Media na działce : woda, kanalizacja, prąd w słupie bezpo... [czytaj więcej]
Kelner/Kelnerka na okres wakacyjny Przyjmę kelnerkę na okres wakacji. Wymagania: -dyspozycyjność -ważna książeczka do celów sanitarno-epid. -uczciwość -j. angielski w stopniu podstawowym Zainteresowanych proszę o... [czytaj więcej]
KIEROWCA C+E Zatrudnię kierowce C+E w transporcie krajowym !!!! Aktualne !!!!... [czytaj więcej]
sprzedam materac sprzedam materac pianka kokos 90/200 wysokość 10 cm pokrowiec biały zdejmowany stan bardzo dobry... [czytaj więcej]
Wynajmę mieszkanie Wynajmę mieszkanie 46m2, 2 pokoje, kuchnia, osobno łazienka i toaleta, duży przedpokój, balkon. Częściowo umeblowane.... [czytaj więcej]
belki rustykalne deski elewacyjne styropianowe Hesystem PLASTMAKER – producent wykonuje i poleca – imitacje drewna na wymiar Wykonujemy elementy dekoracyjne z przestrzennymi strukturami drewna: -Imitacje desek elewacyjnych ze styropianu... [czytaj więcej]
POZABANKOWE POŻYCZKI Z KOMORNIKIEM BEZ BIK Oferujemy pożyczki: GOTÓWKOWE, KONSOLIDACYJNE i FIRMOWE !!! Nasi agenci czekają na kontakt. Przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb. Wnioski przyjmujemy ... [czytaj więcej]
SZYBKI KREDYT TO NIE PROBLEM - minimum FORMALNOŚCI / DOBRE chwilówki online w 15 minut / Możliw DOBRE chwilówki online w 15 minut. Możliwość przedłużenia pożyczki o 7, 14 lub 30 dni. www.kredytypozyczki365.pl Od 100 do 5000 zł szybko na Twoim koncie!. Również kredyty od 1 000 d... [czytaj więcej]
Działkę sprzedam Działka leży we wsi Woźniaków, przy drodze. Uzbrojona. Możliwy podział na mniejsze. Na działce stopi budynek gospodarczy oraz dom mieszkalny do gruntownego remontu - 1.600 m.kw. działki. Oferu... [czytaj więcej]
TO JEST DOBRY KREDYT POZABANKOWY : NAJLEPSZE POŻYCZKI bez zaświadczeń W 5 MINUT Szybka pożyczka za darmo : www.szybkapozyczkazadarmo24.pl Oddajesz tyle, ile pożyczasz : - bez zaświadczeń - pożyczki chwilówki na dowód - pożyczka gotówkowa przez internet - pożyczka ... [czytaj więcej]
Znaleziono sznaucera 2 maja nma rogu Chodkiewicza/ Kości znalazłam sznaucera miniaturę, samiec, starszy piesek.W obrożach, bez adresówki.Poszukiwany właściciel lub dom tymczasowy-nie mogę go zatrzymać... [czytaj więcej]
Sprzedam ziemniaki sadzeniak odmiany Denar, Irga, Lord Sprzedam ziemniaki sadzeniak odmiany Denar, Irga, Lord 692281652... [czytaj więcej]
Chopper Chopper Leike 2010r przebeig 4300 km spalanie 2l/100 km ładny, zadbany pierwszy właściciel zapraszam do oglądania... [czytaj więcej]
Kupię Ursusa C-325 C-328, C-330 C-4011 C-355 C-360 C-360 3p C-385 C-902 C-912 C914 C1224 Kupię Wł Kupię Ursusa C-325 C-328, C-330 C-4011 C-355 C-360 C-360 3p C-385 C-902 C-912 C914 C1224 Kupię Władymirca T-25 MTZ82 MTZ80 MF135 Mf235 MF240 Mf255 LTZ55 Zetora Każdy Model i Stan Techniczny. Przyc... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Ludwik Ziemniak:
2 godzin temu
Czy pani od sprzątaczek jeszcze przyjeżdża to nie wiem ale gdy była to tak uczyła sprzątać WC do dziury nalać płynu i tą szczotką umyć w środku a potem skoro szczotka jest mokra to wytrzeć nią deskę klozetową i cała muszlę oraz posadzkę wkoło na gąbkę wlać 3 krople płynu i umyć umywalkę całą i płytki na ścianach tak powinno się sprzątać wc u prezesa.Cała załoga się z tego śmieje a w szpitalu mobing jakiego nigdy nie było.
Honorata Terlecki:
3 godzin temu
Achacy to skoro to skoro nie osiągał dochodów , a pełnił funkcję to co według ciebie powinien wpisać? Jeżeli nie zero to co?Filantrop?
Lucjan Walek:
3 godzin temu
To wszystko zależy w którą stronę pójdzie ten rozwój. Mniemam ,że może zacząć rozwijać się pod dywanem.
Karol Suszka:
3 godzin temu
Może niech pytanie zaczną zadawać ulubione media władzy?
Lesław Sopeżycz:
3 godzin temu
"Tomuś by niczego nie zmienił a jeszcze bardziej to rozpierniczył" - żeby się przekonać jak będzie rządził trzeba było mu dać szansę a nie na starcie go dyskwalifikować a nawet teraz jeszcze piętnować. Czym Baśka pachnie było już przez 8 lat wiadomo a nawet więcej bo przecie sekretarzem była już za poprzednich burmistrzów a w gminie coraz gorzej tylko wszelkiej maści imprezki coraz częstsze żeby głupiej hołocie robić burzę w mózgach.
Jerzy Gerlicki:
3 godzin temu
Niby nic a jednak: "...SPRAWA JEST ROZWOJOWA..."
Arseniusz Skobejko:
3 godzin temu
kolejny wymysł adamskiego i wdowiaka? pokaz sadzenia róż -chyba dla seniorów znów impreza
Jerzy Szyszko:
2
 · 
3 godzin temu
Tomuś by niczego nie zmienił a jeszcze bardziej to rozpierniczył, do tej pory zamiast rządzić to by swoich zatrudniał, zuk byłby w jeszcze gorszym stanie. Mamy w mieście spokój i inwestycje, czego wy ludziki chcecie ?
Wit Szyngur:
3 godzin temu
Adolfie, o jakim narodzie ty mówisz - wybrali ci co z gminy żyją czyli urzędasy, ich rodziny, dyrektorzy, dobrzy nauczyciele itp. dlatego na takie imprezki latają
Adam Sadyk:
3 godzin temu
Za to nauczyciele Staszica będą dodatkowo za darmo pracować jedną z sobót, gdyż Pawlak z Żuradą nie znają przepisów regulujących pracę szkoły
Adam Sadyk:
3 godzin temu
Żenada nie miała co pokazać, jednak kiepski chemik
Ferdynand Chamier:
2
 · 
4 godzin temu
Bo nikt kto nie musi nie chce być operowany przez G.bura. Choć on usilnie namawia już od kilku tygodni i nawet jako dyrektor wstrzymał zabiegi planowe łódzkim chirurgów. Wcale się nie dziwię, że ludzie go nie chcą. Byłem"leczony" przez niego. Nie polecam!!!
Adam Sadyk:
4 godzin temu
Mówią na mieście, że januszek z arturkirm i ich koleś prawnik
Adolf Fedorowski:
2
 · 
4 godzin temu
naród wybrał, naród ma! nie marudzić!
Achacy Izmaiłowicz:
4 godzin temu
Niech Pani Ola zada pytanie przecież termimn już minął
Achacy Izmaiłowicz:
4 godzin temu
Oświadczenie jest w porządku wyraźnie jest napisane, że podaje się funcję w spółce jeśli ościąga się z tego tutułu dochody. Proszę zwrócić uwagę nie ma tam osiągnął/nie osiągnął. Jest tylko oiągnął z tego co wiem nie ma dochodu zero!
Filip Drogomir:
4 godzin temu
Podobno na chirurgii tłumy ,ale pustych łóżek.Mściwość małych zakompleksionych ludzi jest straszna.
Ursus Wincenty Ostachiewicz:
4 godzin temu
Wituszyński chyba nie zasłużył na pomnik, to był straszny rozpustnik.
Filip Drogomir:
4 godzin temu
A właśnie co z Gierulą , też działał społecznie?. On wszyscy skrabią się na stanowiska a jak co do czego to nagle maja zaniki pamięci , działają społecznie lub w dobrej wierze.
Jerzy Nersesowicz:
4 godzin temu
No to zapytaj w ABWNajciekawsze artykuły
 ·  67
6 dni temu
Defensywna strategia nowego zarządu. Co dalej ze szpitalem?
 ·  50
7 dni temu
Trzy tygodnie bez oddziału pediatrycznego
 · 
7 dni temu
Gdzie jest Justyna z Niedrzewia?
 ·  6
8 dni temu
Polfarmex Kutno przegrywa w Toruniu
 ·  97
10 dni temu
Mój jest ten kawałek podłogi: Sukcesy tancerzy z Kutna
 ·  16
10 dni temu
Zarzuty dla policjanta
 ·  31
11 dni temu
Zawieszenie rozmów z PZU. Szpital wypuści obligacje
 ·  14
11 dni temu
Koncert kutnowskich talentów muzycznych
 ·  44
12 dni temu
Strzelanina na komendzie policji w Kutnie. 29-latek nie żyje
 ·  8
12 dni temu
Czytelnicy piszą: Śmieci fruwają po Łąkoszyńskiej
 ·  38
13 dni temu
NIK opublikowała wystąpienia pokontrolne dotyczące kutnowskiego szpitala. Czy trzeba będzie oddać jego pracownikom 4,5 mln zł?
 ·  7
13 dni temu
Czytelnicy pytają: Czy elektrownia wiatrowa w Kaszewach nie jest zbyt blisko drogi powiatowej?
 ·  8
16 dni temu
Polfarmex wygrywa z Anwilem
 ·  91
18 dni temu
Kolejny prezes szpitala mówi o zagrożeniu upadłością. Właściciel podnosi kapitał zakładowy
 ·  88
18 dni temu
Czy powiat stać na Pełnomocnika Starosty ds. Pacjenta?
 ·  37
19 dni temu
Szpital przegrał z byłym pracownikiem. Szykuje się kolejny proces
 ·  61
20 dni temu
Zmiany w szpitalnej spółce. Kto nas będzie leczył?
 ·  25
21 dni temu
Walka z wiatrakami w gminie Krzyżanów
 · 
21 dni temu
50 lat minęło jak jeden dzień... Jubileusz Żychlińskiego Domu Kultury
 ·  7
22 dni temu
Ręce opadają. Dlaczego wyrzucamy śmieci do lasu?
 ·  91
25 dni temu
Czego nie pozwolono ujawnić chirurgom na sesji rady powiatu?
 ·  22
26 dni temu
Czy radni powiatowi podwyższą kapitał zakładowy szpitala?
 · 
26 dni temu
Ruszają pierwsze konkursy na dotacje dla przedsiębiorców
 ·  98
26 dni temu
Oświadczenia majątkowe starosty pod lupą prokuratury
 ·  11
26 dni temu
PUP przegrał kolejną sprawę z byłą pracownicą. Dyrektorka idzie do sądu z zarządem powiatu
Pogoda w Kutnie
Dziś: wtorek
Temperatura: 11°C
Bezchmurna noc
Wschód słońca: 05:06
Zachód słońca: 20:12

1012 hPa
7 km/h
0,0 mm


Jutro: środa
Temperatura: 24°C
Zachmurzenie umiarkowane

Wschód słońca: 05:05
Zachód słońca: 20:14

1010 hPa
15 km/h
0,0 mm


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności