eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 02.02.2015     reklama kontakt
 
<a href="/sport,25757-przegrana-polfarmexu-kutno," title="Kutno: Przegrana Polfarmexu Kutno" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Przegrana Polfarmexu Kutno</b><br>Dzisiejszy mecz Polfarmex Kutno vs PGE Turów Zgorzelec obejrzeli widzowie w całej...</div></a> <a href="/wiadomosci,25533-jak-tworzy-kultur-w-kutnie-rozmowa-z-rados-awem-rojewskim-dyrektorem-kdk," title="Kutno: Jak tworzyć kulturę w Kutnie?" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Jak tworzyć kulturę w Kutnie?</b><br>Jaki był dla pana pierwszy rok pracy na stanowisku dyrektora KDK?...</div></a> <a href="/kultura,25584-ksia-ka-jest-najwa-niejsza-rozmowa-z-magdalena-konczarek-dyrektorem-kutnowskiej-biblioteki," title="Kutno: Książka jest najważniejsza. Rozmowa z Magdaleną Konczarek" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Książka jest najważniejsza. Rozmowa z Magdaleną Konczarek</b><br>Nowy dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kutnie, to nowe spojrzenie na...</div></a> <a href="/wiadomosci,25747-pomimo-grzywny-zarza-dca-kamienicy-w-centrum-kutna-nie-reaguje-g-ra-mieci-ro-nie," title="Kutno: Pomimo grzywny zarządca kamienicy w centrum Kutna nie reaguje. Góra śmieci rośnie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Pomimo grzywny zarządca kamienicy w centrum Kutna nie reaguje. Góra śmieci rośnie</b><br>Na podwórku kamienicy Narutowicza 6 w Kutnie rośnie góra śmieci. Prywatna...</div></a> <a href="/wiadomosci,25741-rada-nadzorcza-do-tablicy-porza-dki-w-szpitalnej-sp-ce-i-poczucie-warto-ci-by-ej-starosty," title="Kutno: Rada nadzorcza do tablicy. Porządki w szpitalnej spółce i poczucie wartości byłej starosty" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Rada nadzorcza do tablicy. Porządki w szpitalnej spółce i poczucie wartości byłej starosty</b><br>Na wczorajszej sesji Rady Powiatu w Kutnie Krzysztof Debich, Starosta Kutnowski...</div></a> <a href="/wiadomosci,25739-kutno-wyda-na-sprza-tanie-ponad-2-mln-z-otych," title="Kutno: Kutno wyda na sprzątanie ponad 2 mln złotych" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Kutno wyda na sprzątanie ponad 2 mln złotych</b><br>W centrum Kutna za utrzymanie porządku, czystości ulic i placów oraz...</div></a> <a href="/wiadomosci,25734-napisali-pozew-w-kasprowiczu," title="Kutno: Napisali pozew w Kasprowiczu" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Napisali pozew w Kasprowiczu</b><br>Doktor Maciej Muliński - wykładowca Wydziału Prawa Uniwersytetu Łódzkiego gościł w...</div></a> <a href="/wiadomosci,25738-radny-egzaminuje-dyrektork-po-redniaka," title="Kutno: Radny egzaminuje dyrektorkę pośredniaka" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Radny egzaminuje dyrektorkę pośredniaka</b><br>Bartosz Serenda radny powiatowy z SLD przygotował na dzisiejszą sesję Rady...</div></a>
Najważniejsze wiadomości w mieście Kutno
Jak tworzyć kulturę w Kutnie? Rozmowa z Radosławem Rojewskim, dyrektorem KDK
Jaki był dla pana pierwszy rok pracy na stanowisku dyrektora KDK? Co to znaczy, pana zdaniem, tworzyć kulturę w takim mieście jak Kutno? Jak ułożyły się pana relacje z instruktorami i pozostałą kadrą?
Radosław Rojewski: Rok był bardzo pracowity, tym bardziej że Kutnowski Dom Kultury został zobowiązany do organizacji plenerowych imprez miejskich. W związku z tym trzeba było zreorganizować strukturę. W stu procentach sprawdziło się rozdzielenie Kina od Działu Organizacji Imprez. Kino w tym roku miało rekordowe wyniki i podobnie dział, zajmujący się imprezami, przeszedł  bardzo dobrze chrzest bojowy. Po raz pierwszy w całości KDK organizował Majówkę, a więc imprezę masową z dużą dokumentacją, jak również Wigilię przed Ratuszem i Sylwestra Miejskiego. Jak to się wszystko udało - myślę, że pozytywnie ocenili to mieszkańcy. Ja również dobrze oceniam organizację imprez w tym roku, od Majówki po Święto Róży. Jeśli chodzi o relacje z pracownikami to zaczynamy dobrze funkcjonować. Nowy dyrektor, nowa struktura, nowe zadania- to wszystko musiało się docierać. Po Święcie Róży wiedzieliśmy już, że jest dobrze i wszyscy się rozumieją. Dla mnie relacje są zadowalające. Bałbym się mówić, że Kutnowski Dom Kultury tworzy kulturę. My bardziej jesteśmy powołani do tego, aby kulturą zarażać, animować, wprowadzać w nią ludzi. Naszym zadaniem jest trafić z kulturą do jak najszerszego grona osób, aby potem zechcieli czegoś szukać sami. Myślę, że w naszych propozycjach zawsze znajdą się jakieś projekty, w których to my będziemy chcieli stworzyć kulturę.

Jak tworzyć kulturę w Kutnie? Rozmowa z Radosławem Rojewskim, dyrektorem KDK
Jakie zadania związane z edukacją kulturalną, co zapowiedział pan w swojej wizji funkcjonowania KDK, zrealizował w ubiegłym roku dom kultury?
Radosław Rojewski: Projekt Łapa, bo to nie tylko był już Przegląd Teatralny, ale cykl warsztatów dla opiekunów, nauczycieli oraz małych aktorów. Kilkunastu nauczycieli brało udział w warsztatach z naszymi instruktorami i tymi z zewnątrz. Warsztaty dały konkretny efekt, powstały amatorskie spektakle na wysokim poziomie, dzieci były o wiele bardziej świadome aktorstwa, sceny i tekstów. Niewątpliwie zarówno grupy teatralne, jak i taneczne są pokłosiem edukowania szerokiego grona dzieci i młodzieży. W zespołach tanecznych są dzieci od przedszkola po szkoły ponadgimnazjalne. Edukacja kulturalna to również uczestnictwo w kulturze od najmłodszych lat – Kinematograf dla Malucha, edukacja filmowa i Poranki teatralne, które już ruszyły w Centrum Teatru Muzyki i Tańca.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        
Jakie nowe projekty wykreowane przez instruktorów KDK przyczyniły się do rozszerzenia oferty domu kultury?
Radosław Rojewski
: Koncerty pod znakiem „Q jak Kutno”, „Kinematograf dla Malucha”, w tym roku do kina dołączy teatr i nowy cykl – „Poranki teatralne”, „Świat muzyki, muzyka świata” – cykl letnich koncertów; projekt który pozwolił mieszkańcom miasta poznać bardzo różnorodne trendy muzyczne, a w tym roku jeszcze go rozszerzamy. Koncerty będą również w plenerze - na placu Piłsudskiego. Kutnowski Dom Kultury miał tak bogatą ofertę, że wydaje mi się, iż kolejne autorskie projekty, realizowane z takim rozmachem jak  np. Złoty Środek Poezji czy Stacja Kutno, w naszym repertuarze by się już nie zmieściły. Mamy już naprawdę wiele do zaoferowania. [więcej]
wandea, 01.02.2015 22:45|czytane: 83 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Powiatowe rozgrywki szachowe
28 stycznia w Szkole Podstawowej Nr  6  im. M. Skłodowskiej-Curie w Kutnie rozegrano Mistrzostwa Powiatu Kutnowskiego w Szachach Drużynowych w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Gimnazjady. W zawodach uczestniczyło 7 drużyn. Zastosowano system kołowy (każdy z każdym) z użyciem tabeli Bergera. Przyjęto tempo gry – 15 minut na całkowite zakończenie partii przez zawodnika. Rozgrywki poprzedziło przypomnienie regulaminowych zasad  drużynowej gry turniejowej.

Powiatowe rozgrywki szachowe, ./upload/articles_pakiety/25759/01_obraz.jpg
Powiatowe rozgrywki szachowe, ./upload/articles_pakiety/25759/02_obraz.jpg
Powiatowe rozgrywki szachowe, ./upload/articles_pakiety/25759/03_obraz.jpg


Zdobywcami pucharów i tytułu Mistrzów Powiatu zostały reprezentacje Gimnazjum nr 3 im. H. Sienkiewicza w Kutnie (Zuzanna Staniszewska, Michał Sęczkowski, Oskar Gontarek i Witold Szerszeń  pod opieką pani Renaty Staniszewskiej), oraz Szkoły Podstawowej nr 6 im. M. Skłodowskiej-Curie w Kutnie (Katarzyna Wiklak, Paweł Kwiatkowski, Michał Kwiatkowski i  Kacper Dałek). Awans do zawodów rejonowych w Skierniewicach wywalczyły ponadto – Gimnazjum im. Rodziny Rembielińskich w Krośniewicach (Małgorzata Janiszewska, Kacper Banasiak, Aleksander Kruszyński i Mikołaj Kaczuba z panią  Julitą Szczepankiewicz) a także Publiczna Katolicka Szkoła Podstawowa im. Św. St. Kostki w Kutnie (Mira Jabłońska, Damian Półtorak, Kacper Stoliński i Krzysztof Wielgosz z opiekunami - siostrą Agnieszką Ozimek i trenerem Michałem Jabłońskim. Miejsca trzecie zajęły – Gimnazjum nr 2 im. Marsz. J. Piłsudskiego w Kutnie [więcej]
redaktor, 01.02.2015 22:14|czytane: 41 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zdjęcia przyrody Korkosza. Wystawa od 9 lutego
Od 9 lutego do 20 marca w Kutnowskim Domu Kultury będzie można zobaczyć wystawę zdjęć przyrody w ramach projektu Zwierzyniec.

Autor zdjęć Cezary Korkosz urodził się w 1968 roku w Stargardzie Szczecińskim z wykształcenia jest nauczycielem natomiast z zamiłowania to przyrodnik, podróżnik i fotograf od kilku lat zawodowo związany z fotografią.
Współpracuje z wydawnictwami zajmującymi się przyrodą I jej ochroną oraz czasopismami o tematyce przyrodniczej gdzie jestem współpracownikiem redakcyjnym związany zawodowo z agencjami fotograficznymi w Polsce i za granicą.

Jego prace są publikowane między innymi przez National Geographic, Przyroda Polska, Łowiec Polski, Brać Łowiecka, Wiadomości Wędkarskie, Multico, telewizje TVN i inne. [więcej]
redaktor, 01.02.2015 22:30|czytane: 39 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
IX kolejka I Ligi KAHLPN
PROTEKTOR  -  SAMI SWOI   2  :  3
Wilkoński Adam, Fabjanowski Kamil  -  Marzec, Witkowski, Bala
Żk. Fabjanowski Kamil  ( Protektor )
HURT PAP AZS  -  DZPG   3  :  2 
Janakowski 3  -  Wasiak, Majczak
Żk. Gutarowski  -  Kajszczarek, Rogacki
FC. WIESZCZYCE  -  EXPOM   1  :  13
Grabarczyk  -  Romanowski 6, Szadkowski 3, Kacprowicz 2, Walczak, Kamiński
OBA NIJHOF WASSINK  -  LIBERO   5  :  1
Jaśkiewicz Mariusz 2, Kopczyński, Kaliński, Borowiak  -  Rembelski
STREET BOYS  -  STARTER BIUROMAX VIVA   1  :  3
Jankowski  -  Góralczyk,  Krzymieniewski, Łukasik
Cz.k.  Jankowski Adrian ( Street Boys )
DS. SMITH  -  PROSTO TEAM   0  :  2
Rybacki, Majczak [więcej]
redaktor, 01.02.2015 22:10|czytane: 34 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Przegrana Polfarmexu Kutno
Dzisiejszy mecz Polfarmex Kutno vs PGE Turów Zgorzelec obejrzeli widzowie w całej Polsce. W Kutnie wygrali goście 70:83. W kwartach było 19-27; 15-18 ;21-21; 15-17.

Przegrana Polfarmexu Kutno, ./upload/articles_pakiety/25757/50_obraz.jpg
Przegrana Polfarmexu Kutno, ./upload/articles_pakiety/25757/52_obraz.jpg
Przegrana Polfarmexu Kutno, ./upload/articles_pakiety/25757/26_obraz.jpg


Polfarmex Kutno: Łączyński 19, Auda 15, Wołoszyn 10, Fletcher 10, Mitchell 9, Johnson 4, Malczyk 3, Grochowski 0, Bartosz 0, Jakóbczyk 0

Turów Zgorzelec: Chyliński 17, Taylor 13, Moldoveanu 10, Zigeranovic 9, Kulig 8, Dylewicz 7, Collins 6, Wright 6, Czyż 4, Karolak 3, Gospodarek 0

[więcej]
redaktor, 01.02.2015 22:04|czytane: 192 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Książka jest najważniejsza. Rozmowa z Magdaleną Konczarek, dyrektorem kutnowskiej biblioteki
Nowa dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kutnie, to nowe spojrzenie na jej rolę. Jaką ma pani wizję działalności i roli biblioteki w życiu społecznym i kulturalnym Kutna?
Magdalena Konczarek: Dość często sama bądź z pracownikami udaję się na rekonesanse do innych bibliotek, są to podróże bardzo pouczające, które potwierdzają moją wizję tej instytucji. Otóż, biblioteka musi być miejscem spotkań. Oczywiście podstawowym jej zadaniem jest gromadzenie i udostępnianie zbiorów, tak jak mówi ustawa o bibliotekach, ale współczesna biblioteka musi mieć o wiele więcej funkcji. Musi być miejscem spotkań dzieci, młodzieży i dorosłych. Czytelnictwo w Polsce spada w związku z tym trzeba organizować różne zdarzenia, aby po prostu ludzie przyszli do biblioteki, a jak już tu są to wtedy istnieje taka szansa, że sięgną po książkę.

Książka jest najważniejsza. Rozmowa z Magdaleną Konczarek, dyrektorem kutnowskiej biblioteki

Magdalena Konczarek dalej odpowiada: Myślę, że dość konsekwentnie od zeszłego roku realizuję tę wizję. Choćby poprzez niszowe zajęcia. Raz w miesiącu odbywają się spotkania w ramach Akademii Młodych Rodziców, mamy więc już grupkę mieszkańców Kutna, którzy wręcz zamawiają tematy na następne spotkania np. ekorodzicielstwo, psychologia. Ten sam cel mają zajęcia dla dzieci - Robobibliotyka. Z powodzeniem realizujemy już drugą część tych zajęć w dwóch grupach. Mamy bardzo bogate plany związane z robotyką np. udział dzieci w konkursach. Staram się zawsze aby wszelkie spotkania w bibliotece były zawsze z książką w tle. Nie zapominam, że jest to biblioteka. Książka jest najważniejsza. Wierzę w spotkania cykliczne, dlatego kwartalnie będę organizowała spotkania z poezją. Pierwsze takie odbyło się już w zeszłym roku, Anna Dymna czytała poezję księdza Jana Twardowskiego. Kolejne spotkanie. 8 marca tym razem poezję będzie czytał Jan Nowicki, a potem odbędzie się z nim rozmowa. Jeszcze nie wiemy jakiego poetę czy poetów wybierze aktor. Do tekstów poetyckich zawsze zaproponujemy w bibliotece żywą muzykę. Myślę, że jest zapotrzebowanie na tak skonstruowane spotkania. Sprawdził się też pomysł wejściówek, tak aby w dość małej sali publiczność miała komfort. Na Dymną rozeszły się  one przez dwa dni, powtórzymy to również w przypadku Jana Nowickiego.

Jakie projekty związane z promocją czytelnictwa proponuje w tym roku biblioteka?
Magdalena Konczarek: Będzie dużo spotkań z autorami zarówno literatury ważnej, jak i popularnej, lekkiej. Kluczem do promocji czytelnictwa jest urozmaicenie. Każdy musi znaleźć w bibliotece coś dla siebie, i ci co czytają literaturę faktu, romanse, czy beletrystykę, wszyscy powinni mieć możliwość przyjść na spotkanie z autorem ulubionych książek. Oddział dla Dzieci przygotował z kolei liczne spotkania z książką i jej autorami łączone z zabawą. Funkcjonuje  Klub Dobrej Książki, odbywają się lekcje biblioteczne. Świetnie układa się nam współpraca z przedszkolami i szkołami. [więcej]
wandea, 30.01.2015 14:45|czytane: 754 razy|9 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Krzyż Wolności i Solidarności dla posła Tadeusza Woźniaka
Wojewoda Łódzki Jolanta Chełmińska w środę, 28 stycznia br. wręczyła mieszkańcom województwa łódzkiego ordery i odznaczenia państwowe. Wśród odznaczonych znalazł się także Poseł na Sejm RP – Tadeusz Woźniak.

Pan poseł, za zasługi w działalności na rzecz niepodległości i suwerenności Polski oraz respektowania praw człowieka w Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej, postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 22 sierpnia 2013 r. został odznaczony Krzyżem Wolności i Solidarności. Jest to jedno z najwyższych odznaczeń państwowych przyznawane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej na wniosek Prezesa Instytutu Pamięci Narodowej. 

W art. 15a ust. 1 ustawy o orderach i odznaczeniach czytamy:
1. Krzyż Wolności i Solidarności jest odznaczeniem o charakterze pamiątkowym, będącym nagrodą dla działaczy opozycji wobec dyktatury komunistycznej, którzy w okresie od 1 stycznia 1956 r. do 4 czerwca 1989 r., z wyłączeniem okresu od 31 sierpnia 1980 r. do 12 grudnia 1981 r., na terytorium Polski co najmniej przez 12 miesięcy:
1) byli aktywnymi członkami nielegalnych organizacji, które stawiały sobie za cel odzyskanie przez Polskę niepodległości i suwerenności lub respektowanie praw człowieka w Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej, lub [więcej]
redaktor, 30.01.2015 16:15|czytane: 867 razy|36 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Spotkanie autorskie w Zespole Szkół Nr 4 w Kutnie - Azorach
29 stycznia w Zespole Szkół Nr 4 im. Zygmunta Balickiego w Kutnie-Azorach  odbyło się spotkanie z Małgorzatą Katarzyńską - autorką tekstów piosenek polskich wokalistek m.in.: Hani Stach i Magdy Ptaszyńskiej, współpracującą z zielonogórską fundacją Młodzi Artyści.

Spotkanie autorskie w Zespole Szkół Nr 4 w Kutnie - Azorach, ./upload/articles_pakiety/25754/01_obraz.jpg
Spotkanie autorskie w Zespole Szkół Nr 4 w Kutnie - Azorach, ./upload/articles_pakiety/25754/02_obraz.jpg
Spotkanie autorskie w Zespole Szkół Nr 4 w Kutnie - Azorach, ./upload/articles_pakiety/25754/03_obraz.jpg


Małgorzata Katarzyńska jest mieszkanką Kutna, na co dzień pracuje jako doradca zawodowy w Młodzieżowym Centrum Kariery, jest absolwentką filologii polskiej oraz szkoły muzycznej II stopnia (klasa śpiewu). Ten niezwykły autorski wieczór poprowadziła dyrektor szkoły Agnieszka Ryczkowska. Podczas spotkania społeczność  szkolna i lokalna mogła bliżej poznać Małgosię i jej twórczość. To wrażliwa , delikatna, ciepła i utalentowana dziewczyna, która swą przygodę z tekstem rozpoczęła – jak sama twierdzi - „od szuflady”.

Świece, półmrok, kawiarniany wystrój sali , melancholijna muzyka i interesujący wywiad – wszystko to stworzyło niepowtarzalny klimat. Uczestnicy w ciszy i skupieniu wsłuchiwali się w teksty piosenek,  które dostarczyły wielu emocji i wzruszeń oraz zostały nagrodzone brawami. Współkompozytorem jednego z utworu Hani Stach, do którego słowa napisała Małgorzata Katarzyńska [więcej]
redaktor, 30.01.2015 16:16|czytane: 229 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wygrali zaproszenia na Carte Blanche w Kinie KDK
Od dziś godz. 16.15 w Kinie KDK Carte Blanche inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia nauczyciela z liceum, który aby zachować pracę i przygotować uczniów do matury, ukrywa, że traci wzrok.

Wygrali zaproszenia na Carte Blanche w Kinie KDK, ./upload/articles_pakiety/25731/01_obraz.jpg


W obsadzie zobaczymy m.in.  Andrzeja Chyrę, Arkadiusza Jakubika, Urszulę Grabowską i Wojciecha Pszoniaka.

Dwa podwójne zaproszenia na ten film wygrali: Janusz Matusiak i Agnieszka Pachlińska. Zaproszenia będą do odbioru w Kasie KDK przed wybranym seansem. [więcej]
kultura, 30.01.2015 12:37|czytane: 398 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pomimo grzywny zarządca kamienicy w centrum Kutna nie reaguje. Góra śmieci rośnie
Na podwórku kamienicy Narutowicza 6 w Kutnie rośnie góra śmieci. Prywatna kamienica w centrum miasta jest w opłakanym stanie. Kancelaria prawna reprezentująca właścicieli nie podejmuje żadnych działań ani w kwestii zabezpieczenia mieszkańców Kutna przed ewentualnymi szkodami w związku z groźbą zawalenia się ruiny ani w kwestii śmieci. 

Pomimo grzywny zarządca kamienicy w centrum Kutna nie reaguje. Góra śmieci rośnie, ./upload/articles_pakiety/25747/01_obraz.jpg
Pomimo grzywny zarządca kamienicy w centrum Kutna nie reaguje. Góra śmieci rośnie, ./upload/articles_pakiety/25747/02_obraz.jpg
Pomimo grzywny zarządca kamienicy w centrum Kutna nie reaguje. Góra śmieci rośnie, ./upload/articles_pakiety/25747/03_obraz.jpg


Wielokrotnie pisaliśmy o stanie kamienicy, ostatnio na początku grudnia ubiegłego roku. Na sytuację reaguje również Straż Miejska w Kutnie, która skierowała przeciwko zarządcy nieruchomości wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Kutnie. 19 września w wyroku nakazowym zarządca został ukarany grzywną, w postępowaniu odwoławczy Sąd podtrzymał pierwotną decyzję.

- Pomimo wyroku Sądu Rejonowego w Kutnie, który uznał zarządcę nieruchomości za winnego niedopełnienia obowiązku utrzymania czystości i porządku na terenie posesji i nałożył na niego grzywnę, to nadal problem pozostaje nierozwiązany - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta Kutna. - Zarządca nieruchomości nadal nie wywiązuje się z tego obowiązku. Straż Miejska w Kutnie ponownie wszczęła postępowanie w tej sprawie. [więcej]
wandea, 30.01.2015 11:20|czytane: 954 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Ferie w Krośniewicach
Gminne Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Krośniewicach przygotowało bogatą ofertę dla dzieci i młodzieży z gminy.

Ferie w Krośniewicach, ./upload/articles_pakiety/25753/01_obraz.jpg
Ferie w Krośniewicach, ./upload/articles_pakiety/25753/02_obraz.jpg
Ferie w Krośniewicach, ./upload/articles_pakiety/25753/03_obraz.jpg


Zachęcamy do zapoznania się z propozycjami i skorzystania z nich już od najbliższego poniedziałku. [więcej]
Krecik, 30.01.2015 11:41|czytane: 162 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Ferie w Kutnie: MOSiR i Aquapark
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Aquapark w Kutnie zapraszają dzieci i młodzież na zajęcia i półkolonie.

Ferie w Kutnie: MOSiR i Aquapark , ./upload/articles_pakiety/25752/01_obraz.jpg
Ferie w Kutnie: MOSiR i Aquapark , ./upload/articles_pakiety/25752/02_obraz.jpg
Ferie w Kutnie: MOSiR i Aquapark , ./upload/articles_pakiety/25752/03_obraz.jpg


[więcej]
Krecik, 30.01.2015 11:21|czytane: 428 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Muzeum im. Jerzego Dunin-Borkowskiego w Krośniewicach zaprasza w ferie
Muzeum im. Jerzego Dunin-Borkowskiego w Krośniewicach zaprasza dzieci i młodzież szkolną powiatu kutnowskiego do wzięcia udziału w zajęciach w okresie ferii zimowych. Od 9 do 12 lutego placówka przygotowała dla Was mnóstwo atrakcji i twórczych warsztatów. Wstęp na zajęcia jest bezpłatny.
 
9. 02 - Karnawał jeszcze trwa... - warsztaty robienia masek karnawałowych
10. 02 - Papierowe LOVE - walentynkowe kartki metodą quillingową.
11. 02 - Eko-zoo - ekologiczne warsztaty plastyczne
12. 02 - Dzień z baśnią - projekcja bajek połączona z warsztatami origami.

Muzeum im. Jerzego Dunin-Borkowskiego w Krośniewicach zaprasza w ferie, ./upload/articles_pakiety/25634/01_obraz.jpg


9 lutego. Karnawał nadal trwa, zatem zapraszamy na zajęcia, w trakcie których własnoręcznie przygotujemy kolorowe maski karnawałowe. Królik? Kotek? Motyl? - na balu, dzięki masce, możesz zostać kim tylko chcesz. W ruch pójdą kolorowe bibuły, cekiny i piórka. Będzie tajemniczo, kolorowo i magicznie.

10. 02. Walentynki tuż tuż... Jednym z najpiękniejszych sposobów na wyznanie miłości jest własnoręcznie przygotowana kartka walentynkowa. Tym razem wykorzystamy wąskie paseczki papieru i dzięki metodzie quilingowej nasze kartki staną się wyjątkowe i niepowtarzalne. Będą papierowe kwiaty, serduszka i... dużo zabawy. [więcej]
Krecik, 30.01.2015 11:27|czytane: 105 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
FERIE ZIMOWE w Kutnowskim Domu Kultury 2015
Kutnowski Dom Kultury zaprasza.
2 - 6  lutego godz. 10.00  - 14.00 sala tarasowa KDK

„FERIE BEZ NUDY” czyli cykl zajęć artystycznych i nie tylko … dla dzieci od 6 do 10 lat
zajęcia plastyczne, teatralne, gry, zabawy i konkursy. Prosimy o obuwie zmienne oraz zapewnienie picia oraz  jedzenia.

FERIE ZIMOWE w Kutnowskim Domu Kultury 2015, ./upload/articles_pakiety/25751/01_obraz.jpg


9 lutego godz.  11:00 - KDK sala tarasowa
WIELKI KONKURS ORIGAMI dla dzieci w wieku od 6 do 10 lat.
Przedmiotem konkursu jest wykonanie przez każdego uczestnika pracy z wykorzystaniem sztuki składania papieru, metodą płaską, przy użyciu kółek, kwadratów, prostokątów i trójkątów (papiery origami do wykonania pracy uczestnicy przynoszą ze sobą).

10 lutego godz. 11:00 - KDK sala tarasowa
WIELKI KONKURS RECYTATORSKI ZWIERZĄTKOWO dla dzieci w wieku od 3 do 10 lat .
Aby wziąć udział w konkursie należy przygotować jeden wiersz o zwierzętach (pieskach, kotkach, ptaszkach, motylkach itd.) oraz  wypełnić czytelnie kartę zgłoszenia. Karta zgłoszenia do pobrania w sekretariacie KDK, termin składania wypełnionych kart do dnia 30.01.2015 r. [więcej]
Krecik, 30.01.2015 11:00|czytane: 93 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czy Polfarmex Kutno zaskoczy PGE Turów Zgorzelec? Oglądaj w Polsat Sport News
Wszystkie bilety na mecz Polfarmex Kutno – PGE Turów Zgorzelec zostały sprzedane. Drugi strzelec Tauron Basket Ligi Kwamain Mitchell kontra rozgrywający mistrzów Polski TonyTaylor - to pojedynek, którego nie można przegapić! Czy Polfarmex Kutno zaskoczy PGE Turów Zgorzelec?

Transmisja w PolsacieSportNews i Polsacie Sport HD w niedzielę od godz. 19.45.


Czy Polfarmex Kutno zaskoczy PGE Turów Zgorzelec? Oglądaj w Polsat Sport News, ./upload/articles_pakiety/25708/01_obraz.jpg


- W kasie biletowej od godziny 18:30 w dniu meczu tj. 01.02.2015 (niedziela) będzie można zakupić dodatkowe bilety na mecz pomiędzy drużynami Polfarmex Kutno – PGE Turów Zgorzelec - mówi Dorian Koralewski z KKS Pro Basket. [więcej]
redaktor, 30.01.2015 10:46|czytane: 1027 razy|21 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zdrowotny projekt w starostwie i nowe stanowisko pracy
Dziś mija termin konkursu na stanowisko głównego specjalisty do spraw pozyskiwania środków zewnętrznych w Starostwie Powiatowym w Kutnie.  Krzysztof Debich, starosta kutnowski na ostatniej sesji Rady Powiatu w Kutnie mówił o realizacji przez powiat projektu  "Żyjesz dla siebie i innych - zadbaj o zdrowie" i właśnie osoba ta przede wszystkim obsługiwać będzie to zadanie. 

Przypomnijmy, 30 maja ubiegłego roku w ramach Norweskiego Mechanizmu Finansowego powiat kutnowski złożył aplikację projektu w ramach programu PL13 " Ograniczanie społecznych nierówności w zdrowiu". Celem projektu jest obniżenie umieralności i wcześniejsze wykrywanie chorób układu krążenia, w szczególności chorób serca, naczyń mózgowych i miażdżycy.

W ramach działań wskazanych w projekcie realizowane będą między innymi badania profilaktyczne oraz kampania edukacyjna. Ważnym rezultatem wprowadzenia w życie projektu będzie raport epidemiologiczny i poddanie badaniom wielotysięcznej grupy mieszkańców Kutna i powiatu. Kwota dofinansowania wynosi 3 465 115 zł.

Główny specjalista znajdzie zatrudnienie na czas określony w Wydziale Zarządu i Rozwoju Powiatu. [więcej]
redaktor, 30.01.2015 10:57|czytane: 655 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Ruszają komisje konkursowe dla organizacji pozarządowych w starostwie
Zarząd Powiatu w Kutnie zaprasza organizacje pozarządowe do zgłaszania kandydatów do komisji konkursowych w postępowaniach o granty. 

I tak do 16 lutego należy zgłosić kandydatów do komisji opiniującej zadania z zakresu kultury, do 17 lutego z zakresu edukacji, do 18 lutego - z kultury fizycznej. 

Karty zgłoszeń należy dostarczyć osobiście do starostwa, za pomocą poczty lub e-mailem oswiata@www.kutno.pl 

Więcej informacji TUTAJ [więcej]
redaktor, 30.01.2015 10:37|czytane: 153 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
11,5 mln zł na rozwój firm z województwa łódzkiego - Fundusze JEREMIE ŁARR S.A
Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. podpisała z Bankiem Gospodarstwa Krajowego kolejną, piątą już umowę na realizację Inicjatywy JEREMIE. Pula środków, które na podstawie porozumienia będą dostępne dla przedsiębiorców, w postaci preferencyjnych pożyczek, wyniesie ok. 11,5 mln zł.

Fundusze dedykowane są do mikro, małych oraz średnich przedsiębiorstw zarejestrowanych i prowadzących działalność gospodarczą na terenie województwa łódzkiego. Pożyczki mogą zostać przeznaczone na sfinansowanie wydatków inwestycyjnych o wartości  od 15.000 zł do 312.000 zł przy oprocentowaniu zaledwie 0,5 - 1% w skali roku.

- Pożyczka z funduszu Jeremie to doskonała szansa na rozwój dla firm z naszego województwa,
a olbrzymie zainteresowanie jakim cieszyły się fundusze w ramach poprzednich czterech umów tylko utwierdza nas w tym przekonaniu - podkreśla Przemysław Andrzejak , Prezes Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A.

Do tej pory z funduszy inicjatywy JEREMIE w ŁARR S.A. udzielono 470 Łączna wartość pozyskanych środków wyniosła ponad 100 mln. zł. [więcej]
redaktor, 29.01.2015 15:37|czytane: 173 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wiosną Media Markt w Kutnie
20 osób znajdzie zatrudnienie na wiosnę w Media Markt w Kutnie. Zamiasta sklepu Avans pojawi się nowa popularna marka sieci w naszym mieście. Będzie to największy w mieście i okolicy sklep z elektroniką użytkową.

Wiosną Media Markt w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/25745/01_obraz.jpg


Sieć Media Markt przygotowuje się do uruchomienia sklepu w Kutnie, który zostanie otwarty już w marcu 2015 r. przy ul. Oporowskiej 8. Na powierzchni całkowitej liczącej ponad 1000 m2 klienci znajdą pełny wybór artykułów niezbędnych do wyposażenia domu i biura. W ofercie znajdą się również najnowsze urządzenia mobilne umożliwiające stały kontakt ze światem w pracy i zabawie, sprzęt fotograficzny, gry komputerowe, książki, muzyka, film. [więcej]
redaktor, 29.01.2015 15:30|czytane: 607 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Rada nadzorcza do tablicy. Porządki w szpitalnej spółce i poczucie wartości byłej starosty
Na wczorajszej sesji Rady Powiatu w Kutnie Krzysztof Debich, Starosta Kutnowski poinformował, że zarząd przymusowy nad spółką Kutnowski Szpital Samorządowy prawdopodobnie niebawem będzie uchylony przez Sąd Rejonowy w Kutnie. Ostatnio na spotkaniu z pracownikami szpitala starosta informował o mechanizmach tej prawnej instytucji. Pisaliśmy o tym TUTAJ 

- Wierzyciel oraz prezes szpitala złożyli wniosek o uchylenie zarządu przymusowego. Mamy nadzieję, że niedługo i pozytywnie Sąd go rozpatrzy - mówił Krzysztof Debich. - Poza tym zmieni się struktura władz spółki, bo tylko pozornie zarząd był jednoosobowy, tak więc będzie teraz trzyosobowy. Pan prezes miał również zlikwidować łączoną prokurę, bowiem w spółce było aż dwóch prokurentów czyli oni wspólnie mogli zarządzać firmą bez udziału prezesa.

Rada nadzorcza do tablicy. Porządki w szpitalnej spółce i poczucie wartości byłej starosty, ./upload/articles_pakiety/25741/03_obraz.jpg
Rada nadzorcza do tablicy. Porządki w szpitalnej spółce i poczucie wartości byłej starosty, ./upload/articles_pakiety/25741/02_obraz.jpg
Rada nadzorcza do tablicy. Porządki w szpitalnej spółce i poczucie wartości byłej starosty, ./upload/articles_pakiety/25741/04_obraz.jpg


Jak się dowiadujemy Jerzy Subczyński, prezes KSS uchylił już prokury. Do tej pory prokurentami byli zastępcy dyrektora Cezary Lipiński i Grzegorz Koszada.

- Pierwotny plan naprawczy został uchylony przez nową Radę Nadzorczą szpitala, ponieważ zadano pytanie w jaki sposób w przychodach zapisano, że kredyt jest na poziomie 10 mln zł. Po dwóch tygodniach zarząd przedstawił radzie program naprawczy na ten rok. Określono poziom przychody zwiększane są o 400 tys. zł, a koszty o 500 tys. zł,  w stosunku do ubiegłego roku, ale wynik finansowy tegoroczny miałby być na poziomie minus 100 tys. zł a za ubiegły rok usłyszeliśmy, że wynosi około 3,6 mln zł - mówił Starosta. - Na pytanie z czego to wynika Rada Nadzorcza nie uzyskała żadnej odpowiedzi od byłego prezesa spółki więc rada zdecydowała o jego odwołaniu. W tym czasie uaktywnił się zarządca przymusowy dostaliśmy dość długie pismo z propozycjami. Potem okazało się, że w spotkaniu z potencjalnym inwestorem PZU uczestniczył prezes szpitala wraz z zarządcą przymusowym. Było to dość dziwne.

Nowy zarząd przygotuje plan naprawczy, natomiast Zgromadzenie Wspólników szuka finansowania do jego realizacji. Jak mówił Starosta, podjęto rozmowy z bankami, jeden z nich odmówił, a drugi wyraził chęć dalszej współpracy, więc jest szansa na uzyskanie poręczenia. Debich poinformował również, że bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców powiatu kutnowskiego jest zabezpieczone, w styczniu ruszył oddział ginekologiczno-położniczy. 

Po wypowiedzi Debicha radny Bartosz Serenda (SLD) wiceprzewodniczący rady zakomunikował, że nie chce się znęcać nad byłą starostą, obecną radną Pokoleń Samorządowych Mirosławą Gal-Grabowską, ale jednak poznęcał się nad nią, aż w obronę wzięli ją radni PiS Konrad Kłopotowski i Marek Drabik. 

- Na początek chciałbym podziękować nowemu zarządowi powiatu za decyzję o zmianie zarządu szpitala, która powinna zapaść już w poprzedniej kadencji-  mówił Serenda. - Nie chcę się znęcać, ale muszę zadać pytanie byłej staroście, jak to się stało, że doszło do zarządu przymusowego w szpitalu? [więcej]
wandea, 29.01.2015 11:49|czytane: 1838 razy|26 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Konkurs plastyczny Zimowo bezpiecznie i zdrowo
Zachęcamy do udziału w konkursie organizowanym przez Powiatową Stację Sanitarno - Epidemiologiczną w Kutnie - Oświata Zdrowotna i Promocja Zdrowia, Starostwo Powiatowe w Kutnie i Komendę Powiatowa Policji w Kutnie – Wydział Prewencji.

REGULAMIN


Konkurs plastyczny Zimowo bezpiecznie i zdrowo
[więcej]
redaktor, 29.01.2015 12:00|czytane: 156 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dwaj zaginieni mężczyźni
Komenda Powiatowa Policji w Kutnie poszukuje Dariusza Gosławskiego l. 52 który w dniu 22.01.2015 roku około godziny 8:00 wyszedł z domu w miejscowości Balików 24 i do chwili obecnej nie powrócił. Mężczyzna około 180 cm wzrostu, szczupła sylwetka ciala w chwili zaginięcia ubrany był w ciemną kurtkę materiałową do pasa, spodnie ciemne, czapkę wełnianą koloru siewgo bądź niebieskiego,ciemny wełniany sweter,ciemną koszulę.

Dwaj zaginieni mężczyźni, ./upload/articles_pakiety/25743/01_obraz.jpg
Dwaj zaginieni mężczyźni, ./upload/articles_pakiety/25743/02_obraz.jpg


Policja poszukuje również Wiesława Rogackiego l.57 który w dniu 27.01.2015 roku wyszedł z domu około
godz. 6:00 w miejscowości Głogowiec. W chwili zaginięcia ubrany był w granatową kurtkę, spodnie jeansowe niebieskie, czarne pólbuty, koszule w kratę i czarną czapkę. 

Osoby które mogą posiadać informację na temat w/w osób proszone są o kontakt [więcej]
wandea, 29.01.2015 11:51|czytane: 405 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
X Konkurs na autorską formę dziennikarską. Jutro mija termin
W ubiegłym roku ogłosiliśmy X Konkurs na autorską formę dziennikarską w kategorii: felieton lub reportaż dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.  Termin nadsyłania prac mija jutro. 

X Konkurs na autorską formę dziennikarską. Jutro mija termin, ./upload/articles_pakiety/22438/01_obraz.jpg


Kontynuujemy tradycję ŚSSK Środek, które przez dziewięć lat organizowało wraz z Kutnowskim Domem Kultury ten konkurs. Rozstrzygnięcie przesuwamy zatem na luty, mamy nadzieję, że wówczas odbędzie się pierwsze z cyklu spotkanie z przedstawicielami dziennikarskiego świata polskich mediów. 

Regulamin konkursu
1. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych powiatu kutnowskiego. Liczba prac nadsyłanych przez jednego autora nie jest ograniczona.
2. Uczestnicy konkursu powinni nadesłać tekst autorskiego felietonu bądź reportażu oraz podać dane autora: imię i nazwisko, wiek, szkoła i klasa, adres i telefon, ewentualnie nazwisko nauczyciela opiekuna na adres e-mail: redakcja@ekutno.pl do 30 stycznia 2015
3. Organizator nie ogranicza tematyki  poza wskazaniem, iż prace konkursowe mogą być osadzone w realiach Kutna i regionu kutnowskiego.
4. Organizator zapewnia nagrody rzeczowe oraz okolicznościowe dyplomy. Dodatkową nagrodą będzie publikacja prac na portalu eKutno.pl. [więcej]
pismak, 29.01.2015 11:05|czytane: 1088 razy|12 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Ferie w Żychlińskim Domu Kultury[więcej]
Krecik, 29.01.2015 11:00|czytane: 90 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Konkurs recytatorski z Kotem
Kutnowski Dom Kultury po raz drugi zaprasza do wzięcia udziału w KONKURSIE RECYTATORSKIM Z KOTEM. Jest on adresowany do uczniów gimnazjów z powiatu kutnowskiego. Odbędzie się 17 lutego o godz. 11.00. Karty zgłoszeń należy dostarczyć do 13 lutego. 

Konkurs recytatorski z Kotem, ./upload/articles_pakiety/25665/01_obraz.jpg


Aby wziąć udział w konkursie należy złożyć wypełniona kartę uczestnika i przygotować utwór z kotem jako bohaterem lub tematem danego tekstu. Wbrew pozorom takich tekstów nie jest mało. Zachęcamy do poszukiwań i zapraszamy na konkurs do sali tarasowej (II piętro KDK). [więcej]
wandea, 29.01.2015 11:02|czytane: 120 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Ferie z Ośrodkiem Kultury Gminy Kutno
Zapraszamy dzieci i młodzież do lat 15 na ferie zimowe z Ośrodkiem Kultury Gminy Kutno.

Ferie z Ośrodkiem Kultury Gminy Kutno, ./upload/articles_pakiety/25687/01_obraz.jpg


Zajęcia artystyczno-rekreacyjne odbywać się będą w dniach 2-13 lutego w godz. 10.00-18.00. Ośrodek dzieciom zapewnia profesjonalną opiekę dwojga instruktorów oraz poczęstunek podczas pobytu. Wcześniejsze zapisy telefoniczne: 603 189 816 lub 24 363 48 45. [więcej]
Krecik, 29.01.2015 10:49|czytane: 204 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Spotkanie z autorką tekstów piosenek Małgorzatą Katarzyńską
Dziś o godz. 17.00 Zespół Szkół nr 4 im. Zygmunta Balickiego w Kutnie Azorach zaprasza na spotkanie z autorką tekstów piosenek - Małgorzatą Katarzyńską.

Spotkanie z autorką tekstów piosenek Małgorzatą Katarzyńską , ./upload/articles_pakiety/25683/01_obraz.jpg


Katarzyńska pisze piosenki dla m.in. Magdy Ptaszyńskiej i Hani Stach. Wstęp wolny. [więcej]
kultura, 29.01.2015 10:48|czytane: 211 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Rozwiąż zimową krzyżówkę
Zachęcamy dzieci od 7 do 11 roku życia do rozwiązania zimowej krzyżówki Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Hasło należy dostarczyć do 6 lutego do siedziby kutnowskiego Sanepidu. Czekają nagrody. [więcej]
redaktor, 29.01.2015 10:46|czytane: 552 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wytypuj wynik meczu kutnowskich koszykarzy
KKS Pro-Basket Kutno zaprasza do kolejnego typowania wyniku meczu. Teraz należy wytypować wynik meczu Polfarmex Kutno - KKS Turów Zgorzelec.

Wytypuj wynik meczu kutnowskich koszykarzy, ./upload/articles_pakiety/25742/01_obraz.jpg


Do wygrania z okazji meczu w Walentynki podwójne zaproszenie na mecz z MKS Dąbrowa Górnicza. Swoje typy można oddawać na fanpage'u klubowym pod linkiem:

https://www.facebook.com/kksprobasket/photos/
a.572734286106866.1073741828.571598146220480/834517809928511/?type=1&theater

[więcej]
redaktor, 29.01.2015 10:45|czytane: 109 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Kto chce być radnym w mieście?
Komitety wyborcze zarejestrowały już listy kandydatów w wyborach uzupełniających do Rady Miasta Kutna, które odbędą się 8 marca.

W okręgu nr 2 (ulice Karola Szymanowskiego, Lipowa, Olimpijska, Oporowska, Rondo Stanisława Jasiukowicza, Skrajna, Zacisze) wystartują: Rafał Jóźwiak (KWW Rafała Aleksandra Jóźwiaka), Janusz Pawlak (KWW Platforma Miejska), Maurycy Żmuda (Prawość i Samorządowość), Robert Stępniewski (Młodzi dla Kutna), Rafał Wawrzyńczak (KWW Szymanowskiego i Olimpijskiej), Wiesław Bryłka (KWW Ireneusza Kmieciaka), Aleksandra Nawrocka (KWW Zbigniewa Burzyńskiego).

Z kolei z okręgu nr 6 (ulice Generała Stanisława Sosabowskiego, Generała Władysława Bortnowskiego, Generała Zygmunta Berlinga, Górnośląska, Ks.A.Kordeckiego, Księdza Piotra Skargi, Kwiatowa, Marii Skłodowskiej-Curie (nr nieparzyste od 1 do 59, nr parzyste od 2 do 50), Obrońców Pokoju, Prosta, Rejtana, Spokojna, Stefana Czarnieckiego, Stefanii Sempołowskiej, Zdrojowa, Żółkiewskiego Stanisława) kandydują Włodzimierz Klimecki (Prawość i Skuteczność), Bogumiła Rozkosz (KWW Zbigniewa Burzyńskiego), [więcej]
redaktor, 29.01.2015 08:44|czytane: 1125 razy|30 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kutno wyda na sprzątanie ponad 2 mln złotych
W centrum Kutna za utrzymanie porządku, czystości ulic i placów oraz opróżnianie koszy ulicznych odpowiedzialna będzie firma Megatherm Sp. z o.o. wraz z partnerem PUH Ann - Pol z Opola. Koszt to prawie 588 tys. zł.

Kutno wyda na sprzątanie ponad 2 mln złotych, ./upload/articles_pakiety/25739/01_obraz.jpg


Tonsmeier Centrum sp. z o.o. zajmie się utrzymaniem porządku na terenach miasta 416 tys. zł, zimowym utrzymaniu chodników 108 tys. zł, opróżnianiem koszy ulicznych 426,1 tys. zł, porządkiem małej architektury na terenie miejskich zieleńców 264,6 tys. zł, utrzymaniem czystości i porządku miejsc pamięci w Kutnie 86,8 tys. zł oraz prace porządkowe wokół urzędów miejskich około 119 tys. zł. [więcej]
redaktor, 29.01.2015 08:33|czytane: 321 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Radny egzaminuje dyrektorkę pośredniaka
Bartosz Serenda radny powiatowy z SLD przygotował na dzisiejszą sesję Rady Powiatu w Kutnie kilkadziesiąt pytań do Danuty Raciborskiej dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Kutnie. Na poprzedniej sesji nie było szefowej pośredniaka więc radny zażądał odpowiedzi na dwa pytania na piśmie. Nie był usatysfakcjonowany odpowiedziami na nie i postanowił porządnie przepytać panią dyrektor. 

- Poproszę o wyjaśnienie na piśmie dlaczego nie ma na sesji pani dyrektor Powiatowego Urzędy Pracy. Mam pytania dotyczące działań Powiatowej Rady Zatrudnienia, pani dyrektor nie ma i tych działań nie widać.  W ciągu roku zmieniły się przepisy, czy dyrektor urzędu pracy powiadomiła były zarząd powiatu lub nowy o tym, że są jakieś personalne zmiany w Powiatowej Radzie Zatrudnienia albo że powinna być powołana Powiatowa Rada Rynku Pracy? - pytał w grudniu Bartosz Serenda. - Jeśli były takie informacje od pani Raciborskiej to dlaczego sprawa powołania Rady Rynku Pracy nie została do tej pory załatwiona, a przepisy weszły w życie od czerwca tego roku?

Radny egzaminuje dyrektorkę pośredniaka, ./upload/articles_pakiety/25738/01_obraz.jpg
Radny egzaminuje dyrektorkę pośredniaka, ./upload/articles_pakiety/25738/02_obraz.jpg
Radny egzaminuje dyrektorkę pośredniaka, ./upload/articles_pakiety/25738/03_obraz.jpg


Wówczas odpowiedziała mu na te pytania była starosta Mirosława Gal-Grabowska

Dziś radny był ciekawy ile spraw miał lub ma kutnowski pośredniak w Sądzie Pracy oraz  czy i jakie koszty musiał ponieść urząd. - Czy Pani zdaniem te wszystkie sprawy sądowe to dobry przykład funkcjonowania PUP? - pytał Serenda.

- Proszę o skierowanie pytań na piśmie, nie mam tu odpowiednich materiałów, a nie chciałabym udzielić nieprawdziwej informacji - mówiła Danuta Raciborska. - Chętnie odpowiem na pytania dotyczące działalności urzędu, bezrobocia, środków dla bezrobotnych. - Urząd Pracy pracuje prawidłowo.  Jesteśmy jednym z trzech urzędów w województwie, który ma największy udział w rynku pracy.

Potem nastąpiły szczegółowe pytania związane z obsługą klientów, działaniach doradców, systemie oceny i wynagradzania pracowników urzędu, motywowaniu ich do pracy itd. 

"Przesłuchanie" próbował przerwać radny Konrad Kłopotowski (PiS). Wreszcie kakofonia dźwięków stała się nie do zniesienia, jedncześnie bowiem do mikrofonu mówili Marek Jankowski (PSL) przewodniczący Rady Powiatu w Kutnie, Bartosz Serenda, wiceprzewodniczący i radny Kłopotowski. Jankowski ogłosił przerwę. 

W tym momencie u radnego Serendy interweniowali w sprawie sposobu przepytywania Danuty Raciborskiej, radni Kłopotowski i Jacek Urbaniak (PO). [więcej]
wandea, 28.01.2015 23:05|czytane: 1504 razy|18 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Napisali pozew w Kasprowiczu
Doktor Maciej Muliński - wykładowca Wydziału Prawa Uniwersytetu Łódzkiego gościł w II Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kasprowicza w Kutnie. Prawnik poprowadził warsztaty dla uczniów klas trzecich o profilu humanistycznym i prawno-dziennikarskim. Młodzież wysłuchała wykładów, wzięła udział w ćwiczeniach i konwersacjach.

Napisali pozew w Kasprowiczu, ./upload/articles_pakiety/25734/01_obraz.jpg
Napisali pozew w Kasprowiczu, ./upload/articles_pakiety/25734/02_obraz.jpg
Napisali pozew w Kasprowiczu, ./upload/articles_pakiety/25734/03_obraz.jpg


To bardzo cenne zajęcia dla młodych, ponieważ umożliwiły z jednej strony rozszerzenie materiału związanego z kodeksami i rozwiązaniami prawnymi, z drugiej zaś, stanowiły doskonałe przygotowanie do matury z wiedzy o społeczeństwie- podkreśla Artur Ciurlej - nauczyciel Wiedzy o Społeczeństwie w II LO.

Uczestnicy warsztatów zapoznali się z podstawowymi pojęciami z zakresu prawa cywilnego, karnego, rodzinnego i administracyjnego. [więcej]
wandea, 28.01.2015 20:35|czytane: 447 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Artur ogarnij się. 31 grudnia czy 5 stycznia?
Sprawa wygaśnięcia mandatu radnego Artura Gieruli z Platformy Obywatelskiej powróciła na dzisiejszej sesji Rady Powiatu w Kutnie w sprawach różnych. Marek Jankowski (PSL), przewodniczący rady poinformował o pismach jakie wpłynęły do biura rady w tej sprawie. A mianowicie o wniosku Andrzeja Kozłowskiego przewodniczącego Klubu Gazety Polskiej o wygaszenie mandatu radnego PO, odpowiedź Komisarza Wyborczego na zapytanie Wojciecha Ziółkowskiego, przewodniczącego Komisji Rewizyjnej o fakty związane z rejestracją KWW Platforma Miejska. I rozgorzała dyskusja.

Ponieważ na początku sesji radni koalicyjni odrzucili wniosek o zmianę porządku obrad  poprzez dopisanie uchwały o wygaśnięciu mandatu radnego,  Ziółkowski w sprawach różnych przedstawił Radzie swoje zdanie w tej sprawie różniące się od interpretacji przepisów radcy prawnego Starostwa Powiatowego Doroty Wiosetek.  Ziółkowski uważa, że doszło do złamania zakazu łączenia funkcji radnego z pełnomocnikiem finansowym komitetu i, że radny poświadczył nieprawdę w oświadczeniu, twierdząc że nie jest funkcjonariuszem publicznym. 

Artur ogarnij się.  31 grudnia czy 5 stycznia?, ./upload/articles_pakiety/25735/02_obraz.jpg
Artur ogarnij się.  31 grudnia czy 5 stycznia?, ./upload/articles_pakiety/25735/01_obraz.jpg
Artur ogarnij się.  31 grudnia czy 5 stycznia?, ./upload/articles_pakiety/25735/03_obraz.jpg


Temat pociągnął radny Konrad Kłopotowski (PiS), który uważał, że sprawa nie jest załatwiona jak należy i skierował swoje pytania do Artura Gieruli chcąc usłyszeć jakieś wytłumaczenie. Radny Gierula złożył wyjaśnienia na posiedzeniu Komisji Rewizyjnej więc część z nich powtórzył i nie chciał wdawać się w dyskusję.  

Kłopotowski twierdził, że partyjni koledzy wrobili Gierulę w tę sprawę i wreszcie wypalił - Artur ogarnij się, nie pokazałeś żadnego dowodu, choćby e-maila, stempla pocztowego, że wysłałeś rezygnację do Komisarza, nie pokazałeś laptopa, z którego to wysłałeś. Chyba nie chcesz żebym wierzył na słowo Platformie Obywatelskiej?  - ironicznie spytał radny PiS. 

- Jest taki e-mail do komisarza wysłany z mojej skrzynki pocztowej - wreszcie stwierdził Gierula. 

Radny Jacek Urbaniak (PO) chciał się dowiedzieć, na jakiej podstawie ze Statutu Powiatu Komisja Rewizyjna w tej sprawie tak szybko działała i bez polecenia Rady Powiatu w Kutnie. Zwrócił uwagę Kłopotowskiemu, że przy okazji swoich wypowiedzi wszystkich musi zawsze obrażać. Urbaniak stwierdził, że pismo do Komisarza Wyborczego trafiło 31 stycznia, ale że tego dnia rano już Komisarz wydał postanowienie o powstaniu KWW Platforma Miejska, więc dopiero w drugim postanowieniu z 5 stycznia br. Gierulę odwołał z tej funkcji. 

- Panie Jacek, ty masz język giętki i kombinujesz - powiedział Kłopotowski. 

- A u pana język jak łańcuch na łożysku bez tarcia - odparł starosta. 

Jednak wersja radnego Urbaniaka różni się od tej przedstawionej przez Gierulę na posiedzeniu Komisji Rewizyjnej 19 stycznia br. [więcej]
wandea, 28.01.2015 21:40|czytane: 1234 razy|27 komentarzy|komentuj|czytaj cały
AMICUS TPZK dla Andrzeja Olewnika
W ostatnią niedzielę, jak stanowi wspólna tradycja Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej i Szkoły Muzycznej w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej im. Karola Kurpińskiego I i II stopnia odbył się 33. Koncert Noworoczny inaugurujący rok artystyczny w Kutnie i powiecie kutnowskim.

AMICUS TPZK dla Andrzeja Olewnika, ./upload/articles_pakiety/25737/01_obraz.jpg
AMICUS TPZK dla Andrzeja Olewnika, ./upload/articles_pakiety/25737/02_obraz.jpg
AMICUS TPZK dla Andrzeja Olewnika, ./upload/articles_pakiety/25737/03_obraz.jpg


- Jak zawsze niezawodni, przybyli nasi członkowie, sympatycy TPZK, w tym członek honorowy  TPZK Henryk Lesiak, by podsumować rok 2014 i wysłuchać noworocznego koncertu w wykonaniu uzdolnionych  kutnowskich młodych talentów:  dzieci i  młodzieży. Sala koncertowa  była zapełniona - opowiada Bożena Gajewska, prezes TPZK. - Swoją obecnością zaszczycili nas Krzysztof Debich – Starosta Kutnowski i Zbigniew Burzyński – Prezydent Miasta Kutna.

W części oficjalnej prezes TPZK podsumowała działalność TPZK w 2014 roku. Tradycyjnie, raz w roku,  podczas koncertu noworocznego jedna instytucja, firma lub osoba uhonorowana jest tytułem  „AMICUS TPZK”. W tym roku decyzją zarządu Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej tytuł „AMICUS TPZK” został przyznany Andrzejowi Olewnikowi - regionaliście, pasjonatowi Ziemi Kutnowskiej.

- Zapał z jakim  pan Andrzej Olewnik  działa, by ocalić od zapomnienia i zniszczenia  okruchy pamięci  mentalnej i materialnej, jakie jeszcze napotkać można w naszym mieście i regionie, jest nie do przecenienia. Podziękowaliśmy za wieloletnią dobrą współpracę w upowszechnianiu rodzimej kultury, poznawaniu skarbów historii i bogatego dziedzictwa kulturowego naszego regionu - mówi Gajewska.  - Podziękowaliśmy także  za życzliwość ze  strony pana Andrzeja, z jaką zawsze  spotyka się każdy mieszkaniec regionu kutnowskiego  odwiedzający go.  Cieszymy się, że Andrzej Olewnik zawsze jest  gotów wspierać  TPZK w działaniach na rzecz „małej ojczyzny”. [więcej]
wandea, 28.01.2015 22:22|czytane: 309 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Logowanie do portalu
Starostwo Powiatowe w Kutnie - www.kutno.pl
Kalendarium imprez
« luty 2015 »
P W Ś C P S N
      
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
 
Mała wielka sprawa
Ola Rzadkiewicz
Nie ma zmiłuj dla (byłego?) radnego Gieruli
13 stycznia Komisja Rewizyjna Rady Powiatu w Kutnie będzie obradować nad sprawą wygaśnięcia mandatu radnego Artura Gieruli w związku ze złożonym... [więcej]
Kultura musi być...
Ola Rzadkiewicz
Jak tworzyć kulturę w Kutnie? Rozmowa z Radosławem Rojewskim, dyrektorem KDK
Jaki był dla pana pierwszy rok pracy na stanowisku dyrektora KDK? Co to znaczy, pana zdaniem, tworzyć kulturę w takim mieście jak Kutno? Jak ułożyły się pana relacje z instruktorami i... [więcej]
kutnowski sport
Powiatowe rozgrywki szachowe
28 stycznia w Szkole Podstawowej Nr  6  im. M. Skłodowskiej-Curie w Kutnie rozegrano Mistrzostwa Powiatu Kutnowskiego w Szachach Drużynowych w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Gimnazjady. W zawodach uczestniczyło 7 drużyn. Zastosowano system kołowy (każdy z każdym) z użyciem tabeli Bergera.... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
studio tańca
Ostatnio dodane ogłoszenia
WSPÓŁPRACA Osoby zainteresowane zapraszam na spotkanie informacyjne: 782-830-398... [czytaj więcej]
Miałeś wypadek? Zadzwoń! Zadzwoń po bezpłatne informacje: 782-830-398... [czytaj więcej]
Praca za granicą Praca sezonowa w Niemczech,Holandi,Hiszpani:przy owocach,sadzenie,zbiór, na halach oraz w polu. Cena od kg oraz godzinówka. Praca od kwietnia do października. Tylko ludzie pracowici z poważnym nas... [czytaj więcej]
Perkusja do xbox 360 + gra Band Hero Sprzedam perkusje do konsoli xbox 360 z grą BAND HERO.rnStan bardzo dobry, mało używana, 100% sprawna, oryginalne pudełko.... [czytaj więcej]
Perkusja do xbox 360 + gra Band Hero Sprzedam perkusje do konsoli xbox 360 z grą BAND HERO. Stan bardzo dobry, mało używana, 100% sprawna, oryginalne pudełko.... [czytaj więcej]
sprzedam warto sprzedam wozek spacerowy cena 300zl i mate do zabawy dla dziecka 25zl zdjęcia można obejrzeć na kci Rozpoznacie po nr telefonu zapraszam wszystko jak nowe ... [czytaj więcej]
PRACA W KUTNIE ZNAJDŹ Z NAMI PRACĘ W SWOIM MIEŚCIE!rnrnZAPRASZAMY NA NOWY PORTAL:rnrnwww.pracaWlodz.plrnrnU NAS OGŁOSZENIA Z CAŁEGO WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO!rnrnWSZYSTKIE OGŁOSZENIA W JEDNYM MIEJSCU!rnJUŻ NIE... [czytaj więcej]
sprzedam warto sprzedam sporo swoich ciuchow w bardzo dobrym stanie rozm 36/38 wszystkie zdjęcia kurtek bluzek można obejrzeć na kci Rozpoznacie po nr telefonu zapraszam... [czytaj więcej]
TANIE BANERY FOLIE Tanie banery folie i wiele innych. Wszystko dla twojej reklamy cała polska, szybka realizacja możliwość stałej współpracy. Sprawdź na www.reklamakolno.pl ... [czytaj więcej]
sprzedam mam na sprzedaż ciuszki po swojej córci 4letniej rozm od 98 do 110 bluzeczki spodnie getry kurtki kozaczki adidaski czapki Wszystkie zdjęcia można obejrzec na KCI... [czytaj więcej]
Strony internetowe tanio od 80 zł. oferuje tanie strony internetowe. W cenie od 80 zł. strona z panelem administracyjnym w języku polskim wraz z rocznym utrzymaniem na serwerze. Demo przykładowej strony www.demo.net.e90.biz... [czytaj więcej]
Oferta dodatkowego lub stałego dochodu Szukasz dodatkowego lub stałego dochodu ? Jeśli tak to zapraszam do współpracy z polską firmą FM Group. Praca polega na sprzedaży katalogowej produktów codziennego użytku a w tym: - rewelacy... [czytaj więcej]
Bezpośrednio wydzierżawimy lub sprzedamy obiekt konferencyjno-weselny w Koninie OFERTA DZIERŻAWY LUB SPRZEDAŻY OBIEKTU rnKONFRERENCYJNO – WESELNEGOrnrnBEZPOŚREDNIO Wydzierżawimy lub sprzedamy dom konferencyjno – weselny położony w Koninie o pow. 1166 m2.rnrnWybudowany w... [czytaj więcej]
Wydzierżawimy lub sprzedamy obiekt konferencyjno-weselny w Koninie o pow. 1166m2 OFERTA DZIERŻAWY LUB SPRZEDAŻY OBIEKTU rnKONFRERENCYJNO – WESELNEGOrnrnWydzierżawię lub sprzedam dom konferencyjno – weselny położony w Koninie. Podana cena jet ceną netto plus vat i media ... [czytaj więcej]
Najtańszy transport przeprowadzki w Kutnie tel.725 562 998 (sieć Plus) Proponuje: przeprowadzki mi Najtańszy transport przeprowadzki w Kutnie tel.725 562 998 (sieć Plus) Proponuje: przeprowadzki mieszkań domów sklepów firm, przewóz mebli AGD,RTV towarów Odbiór i wywóz gruzu we workach z Re... [czytaj więcej]
Najtańszy transport przeprowadzki w Kutnie tel.725 562 998 (sieć Plus) Proponuje: przeprowadzki mi Najtańszy transport przeprowadzki w Kutnie tel.725 562 998 (sieć Plus) Proponuje: przeprowadzki mieszkań domów sklepów firm, przewóz mebli AGD,RTV towarów Odbiór i wywóz gruzu we workach z Re... [czytaj więcej]
Najtańszy transport w Kutnie: przeprowadzki mieszkań domów sklepów firm, przewóz mebli AGD,RTV Najtańszy transport przeprowadzki w Kutnie tel.725 562 998 (sieć Plus) Oferuje: przeprowadzki mieszkań domów sklepów firm, przewóz mebli AGD,RTV towarów Odbiór i wywóz gruzu we workach z Remo... [czytaj więcej]
WYNAJMĘ LOKAL HANDLOWO-USŁUGOWY POSIADAM DO WYNAJĘCIA LOKAL UŻYTKOWY POD KAŻDĄ DZIAŁALNOŚĆ O POW, 140 DO 160 M2 WSZYSTKIE MEDIA,PARTER BUDYNKU ,BUDYNEK PRZY ULICY,CENTRUM KUTNA.CENA 22 ZŁ/M2.TEL 668389611.... [czytaj więcej]
SPRZEDAM NIERUCHOMOŚĆ SPRZEDAM NIERUCHOMOŚĆ - BUDYNEK MIESZKALNO-HANDLOWO-USŁUGOWY W CENTRUM KUTNA PRZY ULICY WARSZ,PRZEDMIEŚCIE.MEDIA MIEJSKIE,DZIAŁKA 623 M2 OGRODZONA. PARTER TO CZĘŚĆ HANDLOWO USŁUGOWA POD KAŻ... [czytaj więcej]
Sprzedam dom Sprzedam dom o powierzchni 100mkw (3pokoje, kuchnia, łazienka) z budynkami gospodarczymi nadającymi się na każdą działalność gospodarczą. Wszystkie media. Zlokalizowane przy drodze powiatowej... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Bohdan Garlicki:
5 minut temu
Czy wyborcy mogą złożyć protest o zasadność przyznania Krzyża Wolności, kto ma polot do pisania
Ananiasz Grzyb:
13 minut temu
Dokładnie. Wstydu nie było!!! Komentatorzy też wspominali o "Szalonej Publiczności" w Kutnie i o rozchwytywanych biletach
Brawo Kutno!
Bartłomiej Iliak:
36 minut temu
Grali z Mistrzem Polski. Przypomnę. Walczyli i to się liczy. Turów ma budżet 30 mln a reprezentant Polski z pierwszej piątki w kadrze w Turowie jest zmiennikiem. Kulig się nazywa. Ogarnijcie się. Colins i Wright grali w NBA. Mam dalej wymieniać. Brawo dla chłopaków. Walczyli i wstydu nie było. Atmosfera na halo - czad. Tak trzymać. Jestesmy najlepsza publika w Polsce.
Celestyn Dariusz Kwiatkiewicz:
1 godzin temu
tak trzymajcie
Jerzy Leszczyc:
2 godzin temu
Hahahahahahahahahahahahaha
Wadim Pozner:
2 godzin temu
Mówi o kulturze a mina jak u bandziora z wyrokiem...
Kamil Engestrm:
3 godzin temu
Przez miesiąc nie mogłem wypożyczyć książek za względu na remont. Powiedzmy sobie że różowa kolumna w holu nie jest jakimś wielkim osiągnięciem. Biblioteka w środku nadal przypomina PRL, za wiele się nie zmieniło.
Moim zdaniem wymienione imprezy równie dobrze mogą odbywać się w każdym domu kultury i przeczą lansowanemu hasłu "książka jest najważniejsza". Biblioteka na siłę nie musi robić takich imprez, obok jest KDK, MDK, muzeum i szkoły. Nie jest jedynym ośrodkiem kultury w okolicy, po co robić to samo. Każda szanująca się biblioteka ma Klub Czytelnika a nie organizuje niszowe zajęcia, bo może ktoś coś przy okazji wypożyczy. Pani dyrektor nie odkryła Ameryki, wystarczy przejrzeć stronę internetową jakiejkolwiek biblioteki, wszystko już było. Trochę skromności i samokrytyki, mniej propagandy sukcesu.
Z tego co mi wiadomo romanse to także beletrystyka a autobiografia to też biografia.
Marcel Cborążyc:
3 godzin temu
Styl pracy Pana Krysiewicza to 1 liga kobiet
Jeremiasz Weissblat:
6 godzin temu
JONASZ -- bardzo często piszesz na tym forum znam twoje charakterystyczne wywody , podaj powody co cię tak gniewa ,że piszesz nieprawde. Wygadaj się gdzie Woźniak działa tylko w soim interesie, kogo wykorzystał ,zabrał lub ukradł .
Ursus Wincenty Więcek:
6 godzin temu
A mój pies rozbił sobie łeb o budę jak pokazałem mu to zdjęcie.
Oliwier Tochtomyszewicz:
6 godzin temu
Nie ma znaczenia czy odwołani czy zwolnieni. Na zbity pysk do wywalenia.
Oliwier Tochtomyszewicz:
6 godzin temu
Racja.
Melchior Szymczak:
6 godzin temu
Nie są jeszcze zwolnieni/. Ich się zwalnia nie odwołuje
Jarosław Piotcowicz:
8 godzin temu
Ktoś poniżej wspomina, o jakimś tam duecie, pożal się Boże!
Oczywiście, że w duecie jest łatwiej i ponoć raźniej, ale jedno jest nie do przyjęcia przez prawe, lokalne,Autentyczne Prawicowe Środowisko, aby komusze kanalie i czerwona zaraza była w dalszym ciągu "uzdrawiaczami" jakiejkolwiek dziedziny naszego życia. Oni już "uzdrawiali" ten Kraj, bez mała przez pięćdziesiąt lat i ostatnimi czasy "uzdrawiali" również sytuację i finanse w tymże powiacikowym bagienku.
Rezultaty aż nadto nas dotknęły i dokładnie pamiętamy, jak mnóstwo zbędnej, publicznej kasy kosztowały nas wszystkich ich nie-rządy!!!
Toż to, nijaki -dybicho- i jego KOmintern mięli stosować inne standardy, prawda ?!!
I co z tych ichnich, szumnych zapowiedzi wychodzi?!!
Ano właśnie.
Otóż, jak to jest, różnej maści politykierczycy mieniący i mający czelność nazywać się reprezentantami i przedstawicielami "prawicy" inwestują całe swoje, co prawda marne oblicze,w upadłą esbeko-bolszewo-komunę?!
Jak to jest, że onegdaj w koła-lycyjnym towarzychu guli garbosi i matoła chłopek-tosia głównym mentorem i rozprowadzającym, pożal się Boże, był niegdysiejszy wyznawca i piewca zbrodniczego systemu komuszo-bolszewickiego otępiały esbeko-sompieja oraz jego przyboczny -derechtor- dybsiu, a dzisiaj ich miejsca z wolna zajmuje kontynuator i sługus zwyrodnialskiej "matki-pzpr/partii" nijaki -serdelada- ?!
Jak to jest, że kolejna ekipa tzw. "neo-prawicy" opiera potencjał urzędniczo-administracyjno-politykierski, zapowiadając szumnie porządki i zmiany, na upadłym elemencie rodem z egzekutywy post-pzpr/u?!
I jak to jest, że oni jeszcze mają jakąś nadzieję, że będą w stanie cokolwiek wyprowadzić z zapaści, czytaj: szpetalik, lub uporządkować wewnętrzną strukturę tego powiacikowego "sołtysostwa" ?!
Niewątpliwie jedno jest pewne, nic lepszego się nie zapowiada w tym przybytku, a rozpasanie się na stołkach starych, upadłych komuchów, idzie całym frontem uzupełnianym przez narybek post-zms/u i opezetzetowskich aparatczyków np. tłuko-ucińsiu, tłuko-rbanioczek, garga-lulla etc.etc.
P.S.
Wtajemniczeni powiadają: NADZIEJA , to wypisz wymaluj, matka GŁUPICH !!!
No comment !

Sylwester Biskup:
8 godzin temu
januszek pawlak jedzcze gdzie może szuka poparcia i ciągle siedzi w DPS-e, wszyscy już się na nim poznali
Kryspian Amirowicz:
2
 · 
8 godzin temu
Panie Czesławie tu nikt nie krytykował. Dwa wpisy pozytywne, skąd taki wpis?
Krystyn Izmaiłowicz:
10 godzin temu
Ich nie trzeba odwoływać ponieważ chyba nie byli powołani.
Jonasz Szemiaka:
3
 · 
11 godzin temu
Na tym i innych forach, poprzez opinie i znajomość jakiegoś tam, nijakiego, miernego politykierczyka i gostka przez wiele, wiele osób z tego regionu, aż nadto uwidacznia się, co jest zgodne z faktami i rzeczywistością, ta wszędobylska obłuda, fałsz , zakłamanie, manipulacja tzw. opinią publiczną w sprawie "zasług" osobników, którzy, nota bene, żadnych, ale to ŻADNYCH zasług nie mieli wcześniej, dzisiaj i nie zanosi się w niedalekiej przyszłości, aby zrobili cokolwiek w uzyskaniu faktycznej wolności, niezależności, nie podleganiu zgubnym doktrynom marnej, miałkiej politykierszczyzny, która ubezwłasnowolnia PORZĄDNYCH, UCZCIWYCH LUDZI, ZASŁUŻONYCH PATRIOTÓW - POLAKÓW!
Popieram i podpisuję się obiema rękami pod wpisami i opiniami Forumowiczów m.in. -Eustachy Bornstein, Stefan Pkowski, Stefan Fox, Symeon Szczurkowski, Lechosław Walewski, Damazy Szewc- i wielu, wielu innych, a w związku z tym, że znam, niestety, różnych tego typu osobników, to mogę w pełni odpowiedzialnie potwierdzić w całej rozciągłości jedno: ŚLIZGACZE, ŚLIZGACZE, ŚLIZGACZE I OPIER....ACZE NAJWIĘKSZEGO KALIBRU, o ich/jego bałwochwalstwie i uwielbianiu zabawiać się na darmowych imprezkach, biesiadach, balangach, obżarstwie i różnego rodzaju popijawach, bywaniem przed kamerkami, wiedzą wszyscy, którzy chociażby marginalnie śledzą wydarzenia, nie tylko w naszym regionie !
Dziwne, że tacy/taki "przedsiębiorczy, zapobiegliwy, skuteczny", a nie radzą sobie z wywaleniem na zbity pysk np. takiego nieudacznika i prostaka, nijakiego matoła chłopek-tosia, przez co ta pospolita gangrena, politykierska kanalia i zaraza zachwaściła niegdysiejsze, lokalne środowisko prawicowe upadłymi komuchami, milicjantami, post-pzpr sekretarzami, zomowcami etc.etc !!!
Dziwne, że taki "mocarz", a nie poradził sobie ze zwykłym, ulicznym menelem i bezmózgowcem, nieukiem i cuchnącym, bezintelektualnym odpadkiem !
Dziwne, że obstawił się ludzikami z odległych wioseczek, aby nie zagrażali jego stołkowi i nie wiedzieli za dużo o jego bylejakości i fatalnej opinii wśród lokalnego otoczenia!
Dziwne, że akurat w dobie wszechobecnej doktryny mosko-masono-komuszej pe/łlo platformianej zgnilizny, taki "wybitny pieso-pisowiec" otrzymuje z ich utetłanych łapsk jakąś "blaszankę" !?
Toż oni/on, jak i ich przyboczni i politykierscy pobratymcy kreują się w mediach na zaciekłych wrogów obecnego rudego tłuko-truskowo-kłapaczowego reżimu i systemu wielkich, społecznych niedoróbek i manipulacji?!
Czyżby podwójna tożsamość i podwójne oblicze takich gostków ?!!
A gdzież ich/jego wiarygodność, morale, etyka w otoczce zycia społeczno-politykierskiego?!!
A gdzież ich/jego -obyczajność-?!
Reasumując, jedno nasuwa się tylko na myśl: BOŻE patrzysz i nie grzmisz !!!
Eustachy Bornstein:
3
 · 
12 godzin temu
czytam komentarze : przyzwoity człowiek , ma duże zasługi , był nauczycielem . Więc pytam jakie zasługi dla Kutna , Krzyżanowa czy Dąbrowic nie mówiąc już o powiecie, załatwienie kilku osobom pracy , to nie zasługi tylko kolesiostwo , dla ogółu nie załatwił NIC KOMPLETNIE NIC ... nigdy nie zajął stanowiska w konkretnej sprawie ważkiej dla społeczeństwa , Liczy się tylko miły uśmiech , ściskanie ręki i dobra mina do złej gry, bo to daje poparcie . Własny interes na pierwszym miejscu , a w tym czasie jest i będzie najważniejszy - wybory
Pompejusz Bazyliski:
12 godzin temu
Tylko Maurycy i Havranek.Najciekawsze artykuły
 ·  12
4 dni temu
X Konkurs na autorską formę dziennikarską w kategorii: felieton lub reportaż
 ·  24
5 dni temu
Andrzej Musiałowicz nie zgadza się z uzasadnieniem jego zwolnienia. Pieniądz lubi spokój
 · 
6 dni temu
Dowiedz się czy możesz otrzymać wsparcie na swój pierwszy biznes
 · 
6 dni temu
W lutym w Kinie KDK: premiery i dużo bajek
 ·  44
7 dni temu
Polsce potrzebna jest zmiana władzy. Andrzej Duda, kandydat PiS na prezydenta RP
 ·  12
8 dni temu
Nowa wystawa w muzeum i wyjątkowi goście
 ·  36
9 dni temu
Żądamy kontraktu dla Centrum Kardiologii Allenort w Kutnie. Poprzyj petycję
 ·  68
10 dni temu
Rada Nadzorcza odwołała zarząd szpitala. Jeden z ordynatorów nowym prezesem
 ·  2
10 dni temu
Show Tylmana i Majewskiego na Dzień Dziadka
 ·  27
11 dni temu
Po co prezes szpitala skoro jest zarząd przymusowy? Zbucze jajo dla nowej koalicji
 ·  86
12 dni temu
Położne i pielęgniarki przerywają milczenie. Ordynator ginekologii do zwolnienia?
 ·  8
12 dni temu
Rozmowa kutnian z Andrzejem Stasiukiem. Może to los działa jak przypadek
 ·  12
13 dni temu
Pat w sprawie Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych
 ·  36
14 dni temu
Radny Gierula tłumaczy się Komisji Rewizyjnej
 ·  13
14 dni temu
Czytelnicy pytają: Jakie są koszty WOŚP w Kutnie?
 ·  9
15 dni temu
Jakie koncerty zobaczymy w 2015 roku w Kutnie?
 ·  61
18 dni temu
Ile miasto wydało na reklamy i ogłoszenia w mediach?
 ·  23
18 dni temu
Nowy rok, nowe wyzwania ARRK S.A. Wsparcie w starcie, portal gospodarczy i profesjonalna obsługa przedsiębiorców
 ·  72
20 dni temu
Ilu prawników tyle opinii. Obrady Komisji Rewizyjnej z konfliktem w PiS w tle
 ·  6
20 dni temu
Ile powiat wydał na reklamy i ogłoszenia w mediach?
 ·  19
21 dni temu
Znikające msze czyli felieton poświąteczny
 ·  19
21 dni temu
Park Wiosny Ludów w nowej odsłonie
 ·  6
22 dni temu
czytaj z eKutno.pl: Premiera książki Rafała Cichowskiego z Kutna
 ·  4
24 dni temu
Filip Bartczak z Kutna w finale VII Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej
 ·  105
24 dni temu
Nie ma zmiłuj dla (byłego?) radnego Gieruli
prosenior24.pl
Pogoda w Kutnie
Dziś: poniedziałek
Temperatura: -1°C
Duże zachmurzenie
Wschód słońca: 07:23
Zachód słońca: 16:29

994 hPa
11 km/h
0,0 mm


Jutro: wtorek
Temperatura: 2°C
Duże zachmurzenie

Wschód słońca: 07:21
Zachód słońca: 16:31

996 hPa
12 km/h
0,0 mm


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności