eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 08.12.2016     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,32277-pini-polonia-w-kutnie-rozbita-zorganizowana-grupa-przest-pcza," title="Kutno: Pini Polonia w Kutnie: Rozbita zorganizowana grupa przestępcza" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Pini Polonia w Kutnie: Rozbita zorganizowana grupa przestępcza</b><br>10 mln zł poręczenia majątkowego płatne do 14 grudnia zaproponował właścicielowi...</div></a> <a href="/wiadomosci,32283-miko-ajkowe-spotkanie-w-ramach-programu-mamy-r-wne-szanse," title="Kutno: Mikołajkowe spotkanie w ramach programu Mamy równe szanse" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Mikołajkowe spotkanie w ramach programu Mamy równe szanse</b><br>W Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej Tęcza...</div></a> <a href="/sport,32271-nasi-p-ywacy-na-zawodach-miko-ajkowych-w-gostyninie," title="Kutno: Nasi pływacy na Zawodach Mikołajkowych w Gostyninie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nasi pływacy na Zawodach Mikołajkowych w Gostyninie</b><br>W poniedziałek, 5 grudnia na Pływalni Miejskiej w Gostyninie Miejski Ośrodek...</div></a> <a href="/kultura,32275-czytaj-z-ekutno-pl-prawdziwa-histori-zombie," title="Kutno: czytaj z eKutno.pl Prawdziwą historię zombie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>czytaj z eKutno.pl Prawdziwą historię zombie</b><br>Nie da się ukryć, że zombie powoli zalewają świat. Oczywiście nie...</div></a> <a href="/kultura,32241-wygraj-bilet-na-wiecz-r-wojciecha-ga-ssowskiego," title="Kutno: Wygraj bilet na wieczór Wojciecha Gąssowskiego" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Wygraj bilet na wieczór Wojciecha Gąssowskiego</b><br>Gdzie się podziały tamte prywatki, Zielone wzgórza nad Soliną, M jak...</div></a> <a href="/wiadomosci,32237-cb-p-w-pini-polonia-w-kutnie-jutro-komunikat-prokuratury-regionalnej-w-odzi," title="Kutno: CBŚP prowadzi działania w Pini Polonia. Piero P. zatrzymany" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>CBŚP prowadzi działania w Pini Polonia. Piero P. zatrzymany</b><br>Centralne Biuro Śledcze Policji prowadzi działania operacyjne w Pini Polonia. Przed...</div></a> <a href="/ekutnodladzieci,32242-tajemniczy-ogr-d-podsumowanie," title="Kutno: Tajemniczy Ogród - podsumowanie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Tajemniczy Ogród - podsumowanie</b><br>„Tajemniczy ogród” to trwający cały rok projekt Kutnowskiego Domu Kultury, nawiązujący...</div></a> <a href="/ekutnodladzieci,32231-zostali-miko-ajami-koncert-w-domu-kultury," title="Kutno: Zostali Mikołajami. Koncert w domu kultury" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Zostali Mikołajami. Koncert w domu kultury</b><br>Dziś dzieci z powiatu kutnowskiego wystąpiły w świątecznym koncercie I Ty...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Kondolencje


[więcej]
wandea, 08.12.2016 09:13|czytane: 121 razy|komentuj|czytaj cały
Pini Polonia w Kutnie: Rozbita zorganizowana grupa przestępcza
10 mln zł poręczenia majątkowego płatne do 14 grudnia zaproponował właścicielowi mega ubojni łódzki sąd i będzie mógł on wówczas opuścić areszt. Piero P. ma m.in. zarzuty kierowania zorganizowaną grupą przestępczą od 2011 do grudnia 2016 i pranie brudnych pieniędzy.

8 osób zatrzymanych (w tym m.in. właściciel, księgowa i właścicielka agencji pracy), 47 przeszukań w całej Polsce i zabezpieczona dokumentacja to efekt pracy ponad 200 funkcjonariuszy służb: CBŚP, KWP Łódź, SG, UKS i PIP dotyczący działalności zorganizowanej grupy przestępczej wyłudzającej VAT. Jak do tej pory ustalono, uszczuplenia Skarbu Państwa z tytułu przestępczej działalności wynoszą co najmniej 35 mln złotych. Ponadto w ubojni trzody chlewnej Pini Polonia PIP ujawnił 142 obywateli Ukrainy i 244 Polaków bez umów o pracę. Straż Graniczna zatrzymała 5 obywateli Ukrainy przebywających nielegalnie w Polsce
.

Pini Polonia w Kutnie: Rozbita zorganizowana grupa przestępcza, ./upload/articles_pakiety/32277/07_obraz.jpg
Pini Polonia w Kutnie: Rozbita zorganizowana grupa przestępcza, ./upload/articles_pakiety/32277/08_obraz.jpg
Pini Polonia w Kutnie: Rozbita zorganizowana grupa przestępcza, ./upload/articles_pakiety/32277/03_obraz.jpg


FILM
Sprawa od kilkunastu miesięcy prowadzona jest w przez funkcjonariuszy łódzkiego  CBŚP  przy ścisłej współpracy z wywiadem skarbowym w Łodzi. Funkcjonariusze ustalili, że do przestępczego procederu wykorzystywana była ubojnia z Kutna.  Kierujący zorganizowaną grupą przestępczą na potrzeby działalności utworzyli ponad 30 firm w całej Polsce. Przedsiębiorstwa – „słupy” powstały po to, by utrudnić organom kontroli skarbowej i Policji ujawnienie procederu. Fikcyjne firmy dla wspomnianej ubojni generowały ogromne ilości faktur dotyczących rzekomego zatrudnienia, szkolenia, wyżywienia i zakwaterowania pracowników. Faktury te były podstawą do wykazania przez ubojnię kosztów działalności, co skutkowało uszczupleniem Skarbu Państwa na kwotę co najmniej 35 mln  zł. Jak ustalili funkcjonariusze przestępczy proceder trwał od 2011 roku.

W poniedziałek ponad 200 funkcjonariuszy różnych służb: CBŚP, KWP Łódź, Straży Granicznej, Urzędu Kontroli Skarbowej i Państwowej Inspekcji Pracy przeprowadziło kontrolę w zakładzie w Kutnie. Wylegitymowano ponad 900 osób, w tym 440 cudzoziemców. Straż Graniczna zatrzymała 5 obywateli Ukrainy, którzy w Polsce przebywali nielegalnie. PIP ujawnił 142 obywateli Ukrainy i 244 Polaków, którzy nie mieli umów o pracę. [więcej]
wandea, 08.12.2016 08:27|czytane: 8702 razy|108 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Nowe zajęcia fitness w Aquaparku Kutno[więcej]
pismak, 08.12.2016 15:01|czytane: 84 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Świąteczne warsztaty w Żychlińskim Domu Kultury[więcej]
wandea, 08.12.2016 14:57|czytane: 44 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zapraszamy na wystawę Cenne, bezcenne, nieutracone ...
Do 29 stycznia 2017 roku w Muzeum Regionalnym w Kutnie można zwiedzać wystawę czasową „Cenne, bezcenne, nieutracone …” powstałą z okazji jubileuszu 35-lecia kutnowskiego muzeum.

Zapraszamy na wystawę Cenne, bezcenne, nieutracone ..., ./upload/articles_pakiety/32279/01_obraz.jpg
Zapraszamy na wystawę Cenne, bezcenne, nieutracone ..., ./upload/articles_pakiety/32279/02_obraz.jpg
Zapraszamy na wystawę Cenne, bezcenne, nieutracone ..., ./upload/articles_pakiety/32279/03_obraz.jpg


Ekspozycja prezentuje nabytki muzeum z ostatnich pięciu lat, najciekawsze eksponaty pozyskane wcześniej, które na co dzień przechowywane są w magazynach oraz obiekty niedawno poddane konserwacji. Wśród nich znalazły się, m.in. fragmenty „Latającej Fortecy” (amerykańskiego samolot bombowy Boeing B-17), która przymusowo lądowała koło Kutna w 1945 roku. [więcej]
kultura, 08.12.2016 09:12|czytane: 108 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
eKuchnia: Ciasto serowo - makowa więź z brzoskwiniami
Rewelacyjne ciasto na kruchym spodzie, w którym puszysty, pachnący wanilią ser idealnie współgra ze słodką, migdałową, z delikatną nutą miodu i pomarańczy masą makową. Do tego orzeźwiające, przełamujące słodkość brzoskwinie zalane galaretką, to musi smakować! Zachęcamy do wykorzystania przepisu z  http://szalonakuchniaeweliny.bloog.pl na nadchodzące święta.

eKuchnia: Ciasto serowo - makowa więź z brzoskwiniami, ./upload/articles_pakiety/32284/01_obraz.jpg


Składniki:
Ciasto kruche:
1 szklanka mąki pszennej
80g masła
4 łyżeczki cukru pudru
1 płaska łyżeczka proszku do pieczenia
1 żółtko
1 łyżka kaszy manny
[więcej]
redaktor, 08.12.2016 14:45|czytane: 121 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Nasi pływacy na Zawodach Mikołajkowych w Gostyninie
W poniedziałek, 5 grudnia na Pływalni Miejskiej w Gostyninie Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji wraz z Alior Bank Gostynin zorganizował Zawody Mikołajkowe w Pływaniu. W zawodach uczestniczyli zawodnicy z Gostynina, Płocka, Włocławka oraz reprezentacja z Kutna. 

Nasi pływacy na Zawodach Mikołajkowych w Gostyninie, ./upload/articles_pakiety/32271/01_obraz.jpg
Nasi pływacy na Zawodach Mikołajkowych w Gostyninie, ./upload/articles_pakiety/32271/02_obraz.jpg
Nasi pływacy na Zawodach Mikołajkowych w Gostyninie, ./upload/articles_pakiety/32271/03_obraz.jpg


Zawodnicy z Kutna zdobyli łącznie 16 medali. Nie zabrakło również dobrej zabawy i obecności Mikołaja, który wykazał się swoimi umiejętnościami pływackimi. Padło wiele rekordów życiowych których serdecznie gratulujemy!
SZKOŁY GIMNAZJALNE: Dziewczęta (50 m) miejsce:
1. Oliwia Mikołajczyk (Kutno) 33.08
4. Gabriela Kowalewska (Kutno) 34.97
5. Lidia Warszawska (Kutno) 35.19
6. Julia Rejmonciak (Kutno) 37.79
SZKOŁY PODSTAWOWE:
Rocznik 2004 – dziewczęta (50 m) miejsce:
1. Karolina Sobiecka (Kutno) 36.18
2. Julia Krukowska (Kutno) 37.49 
3. Zofia Lenarczyk (Kutno) 39.50 [więcej]
redaktor, 08.12.2016 11:58|czytane: 305 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Wieczór z poezją Czesławy Politańskiej
Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza oraz II Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kasprowicza w Kutnie zapraszają w niedzielę 11 grudnia o godz. 18.00 do Centrum Teatru, Muzyki i Tańca na wieczór poetycko-muzyczny  pt. "Jakże się odnajdziemy".

Wieczór z poezją Czesławy Politańskiej , ./upload/articles_pakiety/32278/01_obraz.jpg


Wieczór poświęcony będzie poezji Czesławy Politańskiej i połączony z promocją książki zawierającej dorobek autorki.

Książka została wydana przy wsparciu Prezydenta Miasta Kutna z dotacji w kwocie 9 tys. zł  dla Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół [więcej]
kultura, 08.12.2016 11:36|czytane: 152 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Mikołajkowe spotkanie w ramach programu Mamy równe szanse
W Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej "Tęcza" w Kutnie odbyło się " Spotkanie Mikołajkowe" w ramach projektu edukacyjno- korekcyjny „Mamy równe szanse” realizowanego przez  Stowarzyszenie Pomocy „Laris” we współpracy ze Stowarzyszeniem Pomocy Dzieciom z Domów Dziecka i Rodzin Zastępczych ”Wyspa skarbów”  oraz Placówką Opiekuńczo-Wychowawczą  „Tęcza”.

Mikołajkowe spotkanie w ramach programu Mamy równe szanse, ./upload/articles_pakiety/32283/01_obraz.jpg
Mikołajkowe spotkanie w ramach programu Mamy równe szanse, ./upload/articles_pakiety/32283/02_obraz.jpg
Mikołajkowe spotkanie w ramach programu Mamy równe szanse, ./upload/articles_pakiety/32283/03_obraz.jpg


Projekt współfinansowany jest przez Telewizję Polską w ramach akcji charytatywnej „Reklama dzieciom  2015” .W spotkaniu uczestniczyły  dzieci z rodzin zastępczych wraz z opiekunami oraz wychowankowie PO-W"  w Kutnie". Dzieci otrzymały drobne upominki od Mikołaja a spotkanie zakończono-słodkim poczęstunkiem.
[więcej]
wandea, 08.12.2016 13:58|czytane: 141 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Jubileuszowe Kutnowskie Zeszyty Regionalne
Wczoraj w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie odbyła się promocja XX tomu rocznika „Kutnowskie  Zeszyty Regionalne” i „Bibliografii zawartości rocznika Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej „Kutnowskie Zeszyty Regionalne” za lata 1997-2016, tomy I-XX.

Jubileuszowe Kutnowskie Zeszyty Regionalne, ./upload/articles_pakiety/32282/01_obraz.jpg
Jubileuszowe Kutnowskie Zeszyty Regionalne, ./upload/articles_pakiety/32282/03_obraz.jpg
Jubileuszowe Kutnowskie Zeszyty Regionalne, ./upload/articles_pakiety/32282/17_obraz.jpg


Więcej zdjęć

- Towarzystwo wydało sześćdziesiąt jeden pozycji bibliofilskich (w tym dwadzieścia tomów "KZR"). Stwierdził, że w  dwudziestu tomach "KZR" łącznie zadrukowano 8600 stron formatu A5. W dwudziestu tomach "KZR" swoje teksty zaprezentowało 173 autorów (można powiedzieć, że jeden autor napisał tekst na 50 stronach) - mówił dr n. med Karol Koszada.Dr n. med. Elżbieta Świątkowska zaprezentowała treść XX tomu KZR-ów. Promocji towarzyszyły wypowiedzi autorów artykułów. Cieszymy się, że odbierając podziękowania i egzemplarze autorskie deklarowali oni chęć dalszej współpracy z  Komitetem Redakcyjnym KZR. Barbara Wyrzykowska przedstawiła multimedialną historię KZF „Polfa”.

Po prezentacji jubileuszowej publikacji Prezes Bożena Gajewska, w towarzystwie wiceprezesa Towarzystwa dr n. med. Karola Koszady, podziękowała  przedstawicielom Miasta Kutna Grzegorzowi Chojnackiemu – przewodniczącemu Rady Miasta Kutna i Zbigniewowi Wdowiakowi – Wiceprezydentowi Miasta Kutna i Ewie Ściślewskiej – Wiceprzewodniczącej Rady Powiatu w Kutnie oraz sponsorom, dzięki którym TPZK może prowadzić swoją działalność statutową Januszowi i Jerzemu Zachorskim z Autoryzowanego Serwisu Samochodowego JRJ Zachorscy, Pawłowi Lewandowskiemu prezesowi  firmy HURT-Pap, Janowi Najbergowi  - prezesowi Agencji Ochrony Mienia i Usług Detektywistycznych ABN oraz  Marianowi Janowskiego – pełnomocnikowi firmy TOYA. [więcej]
kultura, 08.12.2016 10:45|czytane: 268 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Śmiertelny wypadek na torach
Kutnowscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku do którego doszło 7 grudnia około godziny 19.10 na szlaku kolejowym w pobliżu ulicy Józefów w Kutnie.

Śmiertelny wypadek na torach , ./upload/articles_pakiety/32281/01_obraz.jpg


Z dotychczasowych ustaleń wynika, że pociąg relacji Kraków- Bydgoszcz najechał na znajdującą się na torach kobietę. W wyniku odniesionych obrażeń 59-letnia mieszkanka Kutna poniosła śmierć na miejscu. Maszynista był trzeźwy. [więcej]
wandea, 08.12.2016 09:23|czytane: 1423 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
czytaj z eKutno.pl Prawdziwą historię zombie
Nie da się ukryć, że zombie powoli zalewają świat. Oczywiście nie te prawdziwe, ale te z ekranów kin, telewizorów, komputerów, z książek i komiksów. Można się do nich przyzwyczaić. Prawda jest jednak taka, że większość z nas nie wierzy w historie o ożywających ludziach, siejących spustoszenie. Trudno wyobrazić sobie, że tak może wyglądać scenariusz apokalipsy, który coraz częściej próbuje się nam wmówić. Aczkolwiek znalazła się osoba, która postanowiła wiedzę na temat „żywych trupów” uporządkować, oddzielić prawdę od fałszu, a może nawet czegoś nas nauczyć.

czytaj z eKutno.pl Prawdziwą historię zombie, ./upload/articles_pakiety/32275/07_obraz.jpg
czytaj z eKutno.pl Prawdziwą historię zombie, ./upload/articles_pakiety/32275/02_obraz.jpg
czytaj z eKutno.pl Prawdziwą historię zombie, ./upload/articles_pakiety/32275/06_obraz.jpg


Niech ktoś powie, że zombie nie istnieją... W Kutnie na pewno tak...

Osobą, która podjęla się usystematyzowania motywu zombie jest Adam Węgłowski, pisarz oraz dziennikarz miesięcznika „Focus Historia”. Książka pt. „Żywe trupy. Prawdziwa historia zombie” ukazała się w tym roku nakładem wydawnictwa „Ciekawostki historyczne” i podzielona jest na cztery części. Autor w każdej z nich skupia się na innym aspekcie kulturowego fenomenu jakim dzisiaj są zombie.

Ale o czym tak naprawdę jest ta książka?
Znajdziecie tutaj sporo informacji historycznych, mogących świadczyć o istnieniu zombie. Autor przeprowadza nas przez podróż od Karaibów, aż po Francję, a nie braknie również wątku polskiego. W większym stopniu jest to jednak próba odnalezienia prawdy niż obalenia popkulturowych mitów na temat nieumarłych.

W każdym rozdziale znajdziecie także ilustracje, które pomogą wam w wizualizacji opisanych wydarzeń i postaci. Zebranie wszystkich zawartych w książce informacji zasługuje na wielką pochwałę. Autor bezpośrednio udał się w wybrane miejsca, o których pisze i rozmawiał z osobami tam mieszkającymi. Pozwoliło to na rzetelne przedstawienie tematu. Zresztą na samym końcu znajdziecie całą bibliografię, indeks osób i przypisy, jeśli tylko coś bardziej was zainteresuje. [więcej]
kultura, 07.12.2016 22:02|czytane: 304 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Pieczony łosoś w galarecie w eKuchni
Przed czwartkową eKuchnią proponujemy kolejny smakowity przepis Eweliny Pędzikowskiej. Kulinarna blogerka z Kutna ma tak wiele świątecznych propozycji, że grzech cyklu nie podwoić.  Dziś ryba, a jutro słodkości serowo-makowe. Zapraszamy na http://szalonakuchniaeweliny.bloog.pl

Pieczony łosoś w galarecie w eKuchni, ./upload/articles_pakiety/32276/01_obraz.jpg


Szlachetna ryba w galarecie w połączeniu z bogatymi w witaminy warzywami świetnie zastąpi tradycyjnego wigilijnego karpia i z pewnością będzie królować na naszych stołach podczas świąt Bożego Narodzenia.

Składniki: 600g fileta z łososia 1 cytryna sól pieprz
Galareta: 3 marchewki 1 pietruszka kawałek selera 10cm por 1 ząbek czosnku 2 liście laurowe 4 ziela angielskie 4 ziarenka pieprzu 1 łyżka Vegety 4 łyżeczki żelatyny sól pieprz
Dodatkowo: 4 łyżki zielonego groszku konserwowego 4 łyżki kukurydzy konserwowej natka z pietruszki 1 cytryna 1 jajko [więcej]
pismak, 07.12.2016 21:28|czytane: 262 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Oliwia i Agnieszka z "Dwójki" laureatkami Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego
W sobotę 3 grudnia w Książnicy Płockiej im. Władysława Broniewskiego odbyło się uroczyste podsumowanie XXVI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego  dla Dzieci i Młodzieży „Młodzi Twórcy Literatury”. Temat tegorocznego konkursu: „966 – otwórzcie drzwi do świata”, nawiązywał  do 1050 rocznicy Chrztu Polski.

Oliwia i Agnieszka z
Oliwia i Agnieszka z


Młodzi twórcy puścili wodze wyobraźni. Prace literackie stały się  okazją do podróży przez wieki, inspirowały do tworzenia najróżniejszych opowieści o głównym bohaterze „rocznicowego zdarzenia.

Jury w składzie: Ewa Nowak, autorka książek dla dzieci i młodzieży, Martyna Chuderska, dziennikarka Redakcji Dziecięcej i Młodzieżowej Polskiego Radia wyłoniło 27 laureatów, twórców najbardziej oryginalnych dzieł. Wśród nich znalazły się młode pisarki z Gimnazjum nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Kutnie: Oliwia Byczkowska (uczennica klasy I d – opiekun Teresa Romanowska) zajęła I miejsce, Agnieszka Czajka (uczennica klasa I a – opiekun Iwona Pietrzak) zdobyła wyróżnienie. Laureatki otrzymały cenne nagrody. [więcej]
wandea, 07.12.2016 21:03|czytane: 245 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
MDK czyta dzieciom. Podziel się bajką
Każde dziecko uwielbia bajki. Bajki pozwalają rozbudzić wyobraźnię i przenieść się do innych, wspaniałych światów. A święta Bożego Narodzenia to czas, który sprzyja dzieleniu się - opłatkiem, dobrym słowem, ale też… bajką! Młodzieżowy Dom Kultury w Kutnie zaprasza do wielkiego dzielenia się bajkami podczas świątecznej akcji „MDK czyta dzieciom”

MDK czyta dzieciom. Podziel się bajką , ./upload/articles_pakiety/32273/01_obraz.jpg
MDK czyta dzieciom. Podziel się bajką , ./upload/articles_pakiety/32273/02_obraz.jpg
MDK czyta dzieciom. Podziel się bajką , ./upload/articles_pakiety/32273/03_obraz.jpg


W zeszłym roku MDK też czytał dzieciom

Zapraszamy 17 grudnia, w sobotę na plac Piłsudskiego w godz. 15.00 – 18.00.

- Jeśli masz w domu książkę z bajkami, która od dłuższego czasu stoi zakurzona na półce, albo taką z której bajki czytałeś już tyle razy, że znasz je na pamięć - to na pewno zechcesz przekazać ją innym dzieciom, bo dzielenie się z innymi jest naprawdę fajne - mówi Aleksandra Kołodziejek z Młodzieżowego Domu Kultury. -  A jeśli nie masz w domu książki z bajkami, to koniecznie odwiedź nasz bajkowy domek na placu Piłsudskiego i wybierz sobie jedną z książek przekazanych przez inne dzieci! [więcej]
wandea, 07.12.2016 19:29|czytane: 372 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Uwaga będą śliskie drogi. Marznące opady od 21.00
Dyżurny synoptyk z IMGW-PIB zapowiada od dziś od 21.00 do jutra do 2.00 opady marznące w województwie łódzkim.

Uwaga będą śliskie drogi. Marznące opady od 21.00, ./upload/articles_pakiety/32272/01_obraz.jpg


Prognozuje się wystąpienie słabych opadów marznącego deszczu lub mżawki, powodujących gołoledź.

[więcej]
wandea, 07.12.2016 19:11|czytane: 449 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Autyzm bez tajemnic - rozmowa o chłopcu takim jak my
W sobotę 10 grudnia o godzinie 14:15 w kinie KDK odbędzie się specjalna projekcja filmu pt. „Życie animowane”. Jest to biograficzna opowieść o zmaganiach autystycznego chłopca i jego rodziny, poszukującej form wzajemnej komunikacji  oraz skutecznego wsparcia.

Autyzm bez tajemnic - rozmowa o chłopcu takim jak my, ./upload/articles_pakiety/32270/01_obraz.jpg


Bezpośrednio po filmie, w sali tarasowej Kutnowskiego Domu Kultury odbędzie  się spotkanie  z udziałem rodziców , terapeutów  oraz zaproszonych gości . Planowana dyskusja, zainspirowana  filmem,  będzie dotyczyła  zagadnień związanych ze spektrum autyzmu.
[więcej]
wandea, 07.12.2016 18:57|czytane: 239 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Sylwester w Aquaparku Kutno


[więcej]
wandea, 07.12.2016 18:52|czytane: 60 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Remont na Wojska Polskiego potrwa do Świąt Bożego Narodzenia
Remont na Wojska Polskiego w Kutnie miał trwać trzy miesiące a trwa już dziewięć. Ktoś by powiedział do trzech razy sztuka, ale nie wypada żartować z tej sytuacji, bowiem dla mieszkańców osiedla.

- Zarwaną drogę w Japonii naprawiano 7 dni, a u nas układają kostkę w błocie. Zgadzam się - to również jest sztuką, tylko czy zamówienie wykonane w ten sposób będzie spełniało wymagania jakościowe? Idą na to nasze pieniądze - pisze Czytelnik eKutno.pl

Po ostatnim niedotrzymanym terminie, wyznaczono nowy, do 30 listopada.  Trzeba było bowiem zasypać komorę podziemną znajdującą się przy ul. Wojska Polskiego 10. Potem miały być niezwłocznie wykonane chodniki oraz droga wewnętrzna. Tak obiecywało Biuro prasowe kutnowskiego magistratu.

Jak mówi dziś właściciel Mawexu Włodzimierz Pawłowski remont przedłużał się z różnych przyczyn, teraz wystąpił problem z energią elektryczną, prace prowadzi tam Zakład Energetyczny.

- Najpóźniej do wtorku zrobimy drogę do Mili przejezdną, a przed Świętami Bożego Narodzenia skończymy cały remont - mówi Włodzimierz Pawłowski. [więcej]
wandea, 07.12.2016 17:50|czytane: 366 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
CBŚP w Pini Polonia w Kutnie. Jutro komunikat Prokuratury Regionalnej w Łodzi
Prokuratura Regionalna w Łodzi  jutro poda oficjalny komunikat o wynikach działań służb. Dziś Sąd miał rozpatrzyć wnioski o areszt. Wczoraj zatrzymany Piero P. zasłabł w Prokuraturze Regionalnej w Łodzi. Zabrała go karetka pogotowia. Jak mówi prokurator nie zmienia to sytuacji zatrzymanego.

Drugi dzień wielkiej akcji CBŚP w Kutnie przyniósł oficjalny bardzo oszczędny komunikat Prokuratury Regionalnej.
- Nadal trwają czynności zmierzające w kierunku sformułowania wniosków o areszt, zatrzymaliśmy kilka osób i podejmujemy dalsze działania - informuje Prokuratura Regionalna w Łodzi.

CBŚP w Pini Polonia w Kutnie. Jutro komunikat Prokuratury Regionalnej w Łodzi, ./upload/articles_pakiety/32237/02_obraz.jpg


Wczoraj nad ranem zakończyły się działania Centralnego Biura Śledczego Policji prowadzone od poniedziałku w Pini Polonia. 200 funkcjonariuszy Policji, pracownicy Urzędu Kontroli Skarbowej, Państwowej Inspekcji Pracy i Straży Granicznej podjęło czynności w mega ubojni. Są już pierwsze zatrzymania, m.in. członek zarządu włoskiej spółki. Szerokie i wielowątkowe śledztwo jest nadzorowane przez Prokuraturę Regionalną w Łodzi Wydział Gospodarczy.

Straż Graniczna wczoraj sprawdzała bardzo skrupulatnie dokumenty pracowników zza wschodniej granicy. Zabezpieczono dokumentację firmy.

- Czynności w samym zakładzie zakończyły się dziś nad ranem, jednak policjanci nadal pracują nad tą sprawą. Na tym etapie na razie nie możemy udzielić szczegółowych informacji - informuje kom. Agnieszka Hamelusz rzecznik prasowy komendanta CBŚP.

Od lat pracownicy ubojni mówili o nadużyciach związanych z prawami pracownika, czasem pracy, wynagrodzeniem za nadgodziny i "pod stołem". W Sądzie Rejonowym w Kutnie Wydział Pracy trwają procesy od zapłatę za nadgodziny i o łamanie praw pracownika, składane zeznania pracowników są kopalnią wiedzy dla służb kontrolujących mega ubojnię. Od dwóch lat znaczną część zatrudnionych stanowią Ukraińcy. Formy zatrudnienia od lat pozostają bez zmian, większość zatrudniona jest przez agencje pracy czy inne spółki. Bywa też tak, że Ukraińcy buntują się, odchodząc od taśm. [więcej]
wandea, 07.12.2016 17:57|czytane: 59478 razy|467 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Przegrana KKS Pro-Basket TBS Kutno
W miniony weekend swój ligowy mecz rozegrali kadeci KKS Pro-Basket TBS Kutno, którzy na własnym parkiecie podejmowali zespół UMKS „Księżak” Łowicz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gości 68:84 (22:22, 16:23, 10:15, 20:24).

Przegrana KKS Pro-Basket TBS Kutno, ./upload/articles_pakiety/32266/01_obraz.jpg


Najwięcej punktów w spotkaniu rzucił Pluta Maciej – 23 punkty. Drużyna z bilansem 2-6 zajmuje 4 miejsce w ligowej tabeli. Warto zauważyć, że zespół kadetów prowadzony przez trenera Karola Jażdżewskiego jest rok młodszy od swoich rywali.

Punktowali: Pajor Szymon 8, Sobczyk Bartosz 0, Kowalewski Mateusz 0, Wykrętowicz Piotr 0, Matuszewski Daniel 0, Majda Maksimilian 5, Kożuchowski Gabriel 0, Pluta Maciej 23, [więcej]
redaktor, 07.12.2016 08:11|czytane: 172 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Świąteczne warsztaty w krośniewickim muzeum
Powoli zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Z tej okazji Muzeum im. Jerzego Dunin-Borkowskiego zaprasza na warsztaty Bożonarodzeniowe wszystkich chętnych oraz zainteresowanych, seniorów oraz dzieci i młodzież.

Świąteczne warsztaty w krośniewickim muzeum, ./upload/articles_pakiety/32008/01_obraz.jpg


Warsztaty rozpoczną się 21 listopada, a zakończą 16 grudnia. Na warsztatach powstaną unikalne kartki świąteczne, dekoracje choinkowe oraz stroiki bożonarodzeniowe, które ozdobią nasze domy oraz uczynią te święta bardziej rodzinnymi. Wszelkie informacje znajdują się na plakacie. [więcej]
kultura, 07.12.2016 08:20|czytane: 254 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Integracyjne Mikołajki w SOSW nr 1 w Kutnie
Wczoraj uczniowie klasy Ia ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kutnie zamienili się w Mikołaje. Pod opieką wychowawców - Marleny Bajdy i Doroty Walczak odwiedzili uczniów klasy III ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego nr 1 im. Marii Konopnickiej w Kutnie.

Integracyjne Mikołajki w SOSW nr 1 w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/32265/01_obraz.jpg
Integracyjne Mikołajki w SOSW nr 1 w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/32265/02_obraz.jpg
Integracyjne Mikołajki w SOSW nr 1 w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/32265/03_obraz.jpg


Podopieczni Małgorzaty Kaczmarek i Jolanty Koszewskiej bardzo ciepło przywitali swoich gości. Pierwszoklasiści przygotowali dla nich własnoręcznie wykonane kartki z życzeniami świątecznymi, oraz prezenty. Gospodarze natomiast poczęstowali wszystkich przepysznymi wypiekami i słodyczami.  Miłą niespodzianką okazała się wizyta Świętego Mikołaja, który wysłuchał życzenia najmłodszych, wspólnie ze wszystkimi kolędował i rozdał dzieciom prezenty. [więcej]
redaktor, 07.12.2016 08:15|czytane: 134 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
INTERSUM po raz dziewiąty dostaje dofinansowanie z Programu Równać Szanse
"Historia na Dobrzelińskiej w street art" to projekt Stowarzyszenia Aktywizacji Społecznej i Twórczej Młodzieży INTERSUM zgłoszony do Programu Równać Szanse Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności administrowanego przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży i adresowany do wychowanków DoMOStwa w Żychlinie. To już dziewiąty raz INTERSUM sięga po dofinansowanie Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Uzyskana przez Stowarzyszenie dotacja w kwocie 8 500 zł będzie wykorzystana na działania happeningowe, parady i murale, na promocję działań, na materiały dekoracyjne, na spraye, urządzenia i materiały sceniczne.

- Uczniowie MOS będą animatorami, aktywizującymi i integrującymi lokalne środowisko dzieci, młodzieży, starszych w artystycznym i kulturalnym działaniu ulicznym i podwórkowym, poprzez zastosowanie narzędzi z obszaru sztuki scenicznej. Będą parady, mural, instalacje wizualne z wykorzystaniem światła i dźwięku, odtwarzające ważne historyczne i obyczajowe wątki wspólnoty żychlińskiej, które dodadzą miasteczku kolorytu i wykreują jego nowy wizerunek - mówi Ewa Rutkowska.

Projekt autorstwa Ewy Rutkowskiej i Kamili Chomik- Wasiak to ontynuacja zainteresowań młodzieży historią. Pozwoli on kontynuować współpracę lokalną z miłośnikami historii miasta i gminy Żychlin, nawiązaną podczas realizacji wcześniejszego projektu "Pixelami po Żychlinie". O nim pisaliśmy tutaj. [więcej]
wandea, 06.12.2016 21:27|czytane: 375 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
KKS Pro-Basket Nijhof Wassink Kutno wciąż w znakomitej formie
W minioną sobotę zespół młodzików KKS Pro-Basket Nijhof Wassink Kutno rozegrał wyjazdowe spotkanie z drużyną SKS Start Łódź w  Wojewódzkiej Lidze Młodzików. Spotkanie zakończyło się wysoką wygraną podopiecznych trenera Sławomira Rybarczyka 31:101 (6:28, 8:25, 4:24, 13:24).

KKS Pro-Basket Nijhof Wassink Kutno wciąż w znakomitej formie, ./upload/articles_pakiety/32263/01_obraz.jpg


Od początku spotkania zespół kutnowski nie miał żadnych problemów z konstruowaniem swoich akcji i zdobywaniem punktów. Dobra obrona zaowocowała niską skutecznością rywali, którzy w pierwszej połowie rzucili jedynie 14 punktów. Najwięcej punktów w spotkaniu rzucili Osiecki Mikołaj i Maciejewski Kacper – obaj po 16.

Punktowali: Mikołaj Osiecki 16, Kacper Szymański 8, Maksimilian Frydrysiak 13, Jakub Kowalewski 9 , Kacper Maciejewski 16, Jakub Marczak 2, Robert Woźniak 4, Kamil Dogadalski 10, Jakub Wojtczak 14, Michał Sierocki 4, Jakub Zieliński 5, Koralewski Kacper 0. [więcej]
pismak, 06.12.2016 20:27|czytane: 282 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zastępca prezydenta i policjantki w Mikołajki w kutnowskim przedszkolu
Mikołajki w Przedszkolu Miejskim Nr 17 ,,Niezapominajka’’ w Kutnie to pretekst do wesołej zabawy. W tym dniu dzieci ubrane w czapki Mikołaja oczekiwały na przybycie Gościa. Czas oczekiwania umilało im wspólne muzykowanie, rozwiązywanie zagadek  oraz zabawy ruchowe przy świątecznych teledyskach.

Zastępca prezydenta i policjantki w Mikołajki w kutnowskim przedszkolu, ./upload/articles_pakiety/32262/01_obraz.jpg
Zastępca prezydenta i policjantki w Mikołajki w kutnowskim przedszkolu, ./upload/articles_pakiety/32262/02_obraz.jpg
Zastępca prezydenta i policjantki w Mikołajki w kutnowskim przedszkolu, ./upload/articles_pakiety/32262/03_obraz.jpg


Przedszkolaki w tym dniu odwiedził zastępca Prezydenta Miasta Kutna Zbigniew Wdowiak, który złożył dzieciom świąteczne życzenia i przekazał kamizelki odblaskowe oraz słodkości. Równie miłymi Gośćmi  byli policjanci, którzy przypomnieli dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym a wiedzę nagrodzili cukierkami i nagrodami rzeczowymi. [więcej]
pismak, 06.12.2016 20:23|czytane: 792 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Święty Mikołaj na miejskim lodowisku
[więcej]
redaktor, 06.12.2016 19:48|czytane: 170 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dodatkowa praca. WibroTrening Fitness Club zatrudni nauczyciela W-F


[więcej]
wandea, 05.12.2016 20:31|czytane: 340 razy|komentuj|czytaj cały
Wysokie zwycięstwo koszykarzy z Kutna
W miniony weekend mecz wyjazdowy w ramach rozgrywek Wojewódzkiej Ligi Juniorów rozegrali Juniorzy KKS Pro-Basket Fresenius Kabi Kutno. Rywalem podopiecznych trenera Tomasza Skowrona był zespół SKS Start Łódź. Spotkanie zakończyło się wysokim zwycięstwem koszykarzy z Kutna 34:141 (7:34, 8:40, 15:27, 2:40).

Wysokie zwycięstwo koszykarzy z Kutna, ./upload/articles_pakiety/32260/01_obraz.jpg


Drużynę z Łodzi stać było na walkę tylko w trzeciej kwarcie, w której udało jej się rzucić 15 punktów. Wynik 40:2 w ostatniej kwarcie mówi wszystko o przebiegu spotkania. Pełna dominacja drużyny kutnowskiej pozwoliła odnieść 6 zwycięstwo w 8 meczach. Drużyna zajmuje 3 miejsce w ligowej tabeli.

Punktowali: Boroń Adam 8, Ćwirko - Godycki Mateusz 22, Haczyk Marcel 17, Łukasiewicz Jakub 22, Mróz Jakub 16, Popławski Michał 8, Postolski Adam 4, Rosa Mateusz 0, [więcej]
redaktor, 06.12.2016 19:32|czytane: 175 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Przed świątecznym kiermaszem w ośrodku
Harcerze z drużyny Szare wilki ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Nr 2 w Kutnie już zaczęli swoje przygotowania do Kiermaszu Świątecznego, który jak co roku, organizują w czasie uroczystej Wigilii w Ośrodku.

Przed świątecznym kiermaszem w ośrodku, ./upload/articles_pakiety/32259/01_obraz.jpg
Przed świątecznym kiermaszem w ośrodku, ./upload/articles_pakiety/32259/02_obraz.jpg
Przed świątecznym kiermaszem w ośrodku, ./upload/articles_pakiety/32259/03_obraz.jpg


5 grudnia drużyna wzięła udział w warsztatach świątecznych, które zorganizowała Agnieszka Bielawska, wychowawczyni z Bursy Nr 1 w Kutnie.

- Tym razem pani zaproponowała harcerzom wykonanie bombek z kaszy, ryżu, kaszy manny, które zostaną pomalowane i ozdobione kokardami. Końcowy efekt będziemy mogli zobaczyć już niedługo na Kiermaszu. Bardzo serdecznie dziękujemy pani Agnieszce za warsztaty, podczas których "Szare Wilki" kolejny już raz mogły wykazać się swoimi umiejętnościami - mówią uczniowie . [więcej]
pismak, 06.12.2016 19:43|czytane: 364 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
KKS Pro Basket Kutno przegrywa z Warszawą
W miniony weekend kutnowscy koszykarze występujący w rozgrywkach 2 Ligi Męskiej rozegrali wyjazdowe spotkanie z drużyną KS Shmoolky Warszawa. Niestety, mecz zakończył się zwycięstwem zespołu ze stolicy Polski 93:67 (25:18, 30:20, 8:18, 30:11).

KKS Pro Basket Kutno przegrywa z Warszawą, ./upload/articles_pakiety/32258/01_obraz.jpg


Drużyna z Kutna pojechała na to spotkanie w bardzo okrojonym składzie, co przełożyło się na wynik meczu. Najskuteczniejszym zawodnikiem w zespole kutnowskim był Hubert Stopierzyński – autor 18 punktów. 15 oczek do wyniku dorzucił Maciej Poznański. Był to ostatni mecz kończący I rundę zasadniczą rozgrywek 2 Ligi. Podopieczni Krzysztofa Szablowskiego oraz Tomasza Skowrona ostatecznie po 13 kolejkach zajmują 11 miejsce w ligowej tabeli ( bilans  4-9 ). [więcej]
pismak, 06.12.2016 17:53|czytane: 195 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej z wyróżnieniem na Gali Wolontariatu
Wczoraj Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej został zaproszony na Galę Wolontariatu z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza. Impreza odbyła się w firmie Textilimpex w Łodzi. Gala Wolontariatu odbywa się cyklicznie organizowana przez Regionalne Centrum Wolontariatu Centerko.

Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej z wyróżnieniem na Gali Wolontariatu, ./upload/articles_pakiety/32256/01_obraz.jpg
Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej z wyróżnieniem na Gali Wolontariatu, ./upload/articles_pakiety/32256/02_obraz.jpg
Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej z wyróżnieniem na Gali Wolontariatu, ./upload/articles_pakiety/32256/03_obraz.jpg


Celem przedsięwzięcia jest podsumowanie działań wolontarystycznych i nagrodzeniu najbardziej aktywnych społeczników z  regionu Łódzkiego działających w różnych obszarach życia społecznego – pomocy społecznej, oświaty, służby zdrowia oraz w dziedzinie Kultury.

Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej jako jedyny z regionu kutnowskiego  zgłosił się do udziału w konkursie Barwy Wolontariatu i otrzymał wyróżnienie oraz dyplom uznania w którym podziękowano za ofiarność, [więcej]
wandea, 06.12.2016 13:50|czytane: 1281 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Wpadł z amfetaminą podczas kontroli drogowej
Prokuratorskie zarzuty posiadania znacznej ilości substancji odurzających usłyszał 28-letni mieszkaniec Żychlina.  W samochodzie zatrzymanego policjanci znaleźli prawie 180 gramów amfetaminy.

Wpadł z amfetaminą podczas kontroli drogowej, ./upload/articles_pakiety/32257/01_obraz.jpg


W niedzielę, 4 grudnia o godzinie 21.45 w Śleszynie funkcjonariusze Komisariatu Policji w Żychlinie zatrzymali do kontroli drogowej samochód renault scenic. Kierowcą pojazdu okazał się 28-letni mieszkaniec Żychlina. W czasie legitymowania mężczyzna zachowywał się nerwowo. Policjanci na siedzeniu pasażera zauważyli torebkę foliową.

- Po sprawdzeniu okazało się, że znajduje się w niej amfetamina. Po przeszukaniu pojazdu na dywaniku podłogi kierowcy mundurowi znaleźli pudełku, w którym również znajdowały się narkotyki. W sumie policjanci zabezpieczyli prawie 180 gramów amfetaminy. [więcej]
wandea, 06.12.2016 13:54|czytane: 1401 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Mikołaj rozdawał rózgi za wykroczenia :)
Już tradycją stało się, że 6 grudnia na drogach powiatu kutnowskiego wspólnie z patrolem „drogówki” można spotkać Świętego Mikołaja. W tym roku kierowcy, którzy na drodze zachowywali się zgodnie z przepisami otrzymywali pamiątkowe kartki świąteczne. Osoby łamiące prawo otrzymywały rózgi. Mikołaj nie zapomniał też o najmłodszych odwiedzając kutnowskie przedszkola.

Mikołaj rozdawał rózgi za wykroczenia :), ./upload/articles_pakiety/32255/01_obraz.jpg
Mikołaj rozdawał rózgi za wykroczenia :), ./upload/articles_pakiety/32255/02_obraz.jpg


Kartka świąteczna lub rózga, takie nietypowe pouczenia mogli dziś otrzymać kierowcy. Wszystko to za sprawą działań prowadzonych przez kutnowskich policjantów. Już od samego rana mundurowi wspólnie ze Świętym Mikołajem patrolowali kutnowskie ulice. Niecodzienny mikołajkowy patrol kontrolował zachowania kierowców. Osoby jeżdżące zgodnie z przepisami prawa w ruchu drogowym otrzymywały pamiątkowe kartki świąteczne, które własnoręcznie wykonały dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1. [więcej]
wandea, 06.12.2016 13:38|czytane: 492 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Oświadczenie Pini Polonia

Oświadczenie Pini Polonia
[więcej]
wandea, 05.12.2016 21:15|czytane: 922 razy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Logowanie do portalu
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Nawracać na drogę cnoty i umiłować. DoMOStwo z misją ma
Prawie każdemu z nas dom kojarzy się z pozytywnie, zaczyna się w nim wszystko co mamy czyli życie, to w nim... [więcej]
Kultura musi być...
Ola Rzadkiewicz
Świąteczne warsztaty w Żychlińskim Domu Kultury
Sport
Nasi pływacy na Zawodach Mikołajkowych w Gostyninie
W poniedziałek, 5 grudnia na Pływalni Miejskiej w Gostyninie Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji wraz z Alior Bank Gostynin zorganizował Zawody Mikołajkowe w Pływaniu. W zawodach uczestniczyli zawodnicy z Gostynina, Płocka, Włocławka oraz reprezentacja z Kutna.  Zawodnicy z Kutna zdobyli łącznie 16... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Nowa droga do kariery - bezpłatny projekt Zapraszamy do skorzystania z:rn- Bezzwrotnej dotacji inwestycyjnej w wysokości 23 390 zł na rozpoczęcie działalności gospodarczejrn- Kursu zawodowego:rn• Operator Koparko- Ładowarki- typy kla... [czytaj więcej]
WÓZEK INWALIDZKI SPRZEDAM WÓZEK INWALIDZKI... [czytaj więcej]
Kontroler jakości Adecco Poland Sp. z o.o. należy do międzynarodowej korporacji Adecco S.A. - światowego lidera wśród firm doradztwa personalnego, który posiada 5100 placówek w ponad 60 krajach. W Polsce działa... [czytaj więcej]
Opiekun/ka osób starszych w Anglii Cekal jest agencją pośrednictwa pracy z siedzibą w Wielkiej Brytanii, która zajmuję się rekrutacją opiekunek osób starszych, opiekunek do dzieci ( programy edukacyjne au pair) i pielęgniarek ... [czytaj więcej]
Pracownik biurowy Poszukujemy osoby do pracy biurowej Wymagania: - znajomość j.angielskiego w stopniu komunikatywnym - znajomość obsługi komputera - pakiet office oraz urządzeń biurowych - dyspozycyjnoś... [czytaj więcej]
Opiekunka do Mainaschaff 1590 euro netto + 180 euro netto za podróż Firma HDOmedical/HDOSeniorenbetreuung z siedzibą w Warszawie zatrudni opiekunkę z dobrą/bardzo dobrą znajomością języka niemieckiego do opieki nad 92-letnią Panią Leonie, ważącą 70kg. Podo... [czytaj więcej]
Opiekunka do Stadtbergen k. Augsburga 1640 euro netto + 180 za podróż Firma HDOmedical/HDOSeniorenbetreuung z siedzibą w Warszawie zatrudni opiekunkę z dobrą lub bardzo dobrą znajomością j. niemieckiego do opieki nad 73-letnią Panią, ważącą 80kg. Podopieczna ... [czytaj więcej]
Opiekunka do Kronberg k. Frankfurtu - 1640 euro netto + 180 euro za podróż Firma HDOmedical/HDOSeniorenbetreuung z siedzibą w Warszawie zatrudni opiekunkę z dobrą znajomością języka niemieckiego do opieki nad 92-letnią Panią, poruszającą się o lasce. Podopieczna m... [czytaj więcej]
Pielęgniarka lub opiekunka do Recklinghausen - 1840 euro netto Firma HDOmedical/HDOSeniorenbetreuung z siedzibą w Warszawie zatrudni pielęgniarkę lub opiekunkę z dobrą/bardzo dobrą znajomością języka niemieckiego do opieki nad 86-letnią Panią, ważąc... [czytaj więcej]
Opiekunka do Altenmünster 1540 euro netto + 180 euro za podróż Firma HDOmedical/HDOSeniorenbetreuung z siedzibą w Warszawie zatrudni opiekunkę z dobrą znajomością języka niemieckiego do opieki nad 87-letnią Panią, ważącą 51kg. Podopieczna cierpi na ost... [czytaj więcej]
Opiekunka / Opiekun do Freiberg k. Drezna 1740 euro netto + 180 euro za podróż Firma HDOmedical/HDOSeniorenbetreuung z siedzibą w Warszawie zatrudni opiekunkę lub opiekuna z bardzo dobrą znajomością języka niemieckiego do opieki nad małżeństwem. 92-letnia Pani, ważąca... [czytaj więcej]
Zatrudnimy Spedytora Międzynarodowego: Spedytor międzynarodowy: Zakres obowiązków: •bieżąca obsługa klientów w zakresie koordynowania transportu •bezpośrednia współpraca z przewoźnikami •monitoring obsługiwanych... [czytaj więcej]
Kredyty, pożyczki Kredyty na dowolny cel dla osób indywidualnych, przedsiębiorców, rolników, emerytów. Atrakcyjne oprocentowanie. Bogaty wybór banków i instytucji pozabankowych. Także z komornikiem.... [czytaj więcej]
Kredyty, pożyczki Kredyty na dowolny cel dla osób indywidualnych, przedsiębiorców, rolników, emerytów. Atrakcyjne oprocentowanie. Bogaty wybór banków i instytucji pozabankowych. Także z komornikiem.... [czytaj więcej]
Kredyty, pożyczki Kredyty na dowolny cel dla osób indywidualnych, przedsiębiorców, rolników, emerytów. Atrakcyjne oprocentowanie. Bogaty wybór banków i instytucji pozabankowych. Także z komornikiem.... [czytaj więcej]
Do opieki nad kobietą z demencją, legalnie na Święta, nawet 1500 euro Aktualnie poszukujemy pracowników na stanowisko:rnOpiekun/ka Osób StarszychrnrnrnWybranym kandydatom oferujemy:rnlegalne zatrudnienie w oparciu o umowę zlecenie rnatrakcyjne miesięczne wynagrodzen... [czytaj więcej]
SPRZEDAM ZIARNO SŁONECZNIKA SPRZEDAM ZIARNO SŁONECZNIKA Z TEGOROCZNYCH ZBIORÓW, NATURALNIE WYSUSZONE. ZIARNO BARDZO DUŻE, PEŁNE, NIEWIELKA DOMIESZKA ZIARNA KUKURYDZY Z PRZEZNACZENIEM NA POPLONY BĄDŹ PASZĘ.... [czytaj więcej]
Pielęgniarz/ Pielęgniarka- Monachium Firma HEADHUNTERS Spółka z o.o. wpisana do rejestru podmiotów prowadzących agencje zatrudnienia pod numerem 10079 poszukuje pielęgniarzy/-arek. rnPoszukujemy zarówno doświadczonych pielęgniarz... [czytaj więcej]
KUPIE WOJSKOWE STARE ZDJECIA,DOKUMENTY,LEGITYMACJE Kupie dokumenty z drugiej wojny światowej i starsze listy z obozów koncentracyjnych,legitymacje, stare pisma, dyplomy, dokumenty wojskowe, zdjęcia, widokówki, obrazki,obrazy,mundury,szable,bagnety... [czytaj więcej]
kupie medale,odznaki wojskowe Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Hilary Tomalczyk:
13 minut temu
To tak jak się żyje w republice bananowej, gdzie kacyki dopuszczają do takich sytuacji i zawiązuje się układ.Tym bardziej ze rządzący w Polsce jak pokazały taśmy prawdy na to pozwalał. I to taj jest jak się ma dużo to się chce więcej. I tylko od sprawności państwa i im podległych służb zależy czy to takie zachowania maja miejsce. A było przyzwolenie od góry do samego dołu. Leszek więc nie pal głupa....
Racibor Rymwid:
30 minut temu
No a reszta mieszkańców gdyby poszło zagłosować to co? Ludzie zawsze mogą się zmobilizować w takiej sytuacji. Tak mi się wydaje.
Lech Lelewel:
37 minut temu
Nie rozumiem czegoś: inwestycja na kilkadziesiąt milionów, sprzedaż roczna pewnie też w tej granicy, kontrakty z tysiącami hodowców i największymi sieciami handlowymi.-i to miało służyć "wyłudzeniu" 35 milionów? Ubojnia miała być przykrywką? Ktoś wykłada legalnie i zarabia legalnie setki milionów żeby ukraść 35? Czym innym są warunki pracy i ew.faktury kosztowe w celu obniżenia podatku-ale w mikroskali to u wielu firm polskich tak się dzieje...
Aleksy Sierpowski:
3
 · 
39 minut temu
Siódme zdjęcie, widzę anielskie skrzydła u idącego pana, czy to dzieło duchownego co wyświęcał ???????
Jerzy Gietgut:
4
 · 
41 minut temu
Żona naszego byłego prokuratora pracowala w pini to czego ww miał się bac, przecież na swoją nie doniesie- łobuzy i wichrzyciele......
Florian Flachsbinder:
2
 · 
42 minut temu
a co do wyborów, to wystarczy że na burzę zagłosuje on, wszyscy pracownicy UM i ich najbliższa rodzina - i od razu uzyskuje się kilka tysięcy ludzi, których głosy starczą do wygranej... jesteśmy skazani na samozagładę
Jerzy Gietgut:
2
 · 
47 minut temu
Ale :Urząd zwolnil pini z podatków tak donosil portal.wiec rzeczywiście nic nie ma do tego-wierutne bzdury pier....lisz konstanty
Norbert Kurojed:
3
 · 
1 godzin temu
elka pini chyba ci pomoze co? wyjsc a pieniadze mu oddasz bo masz pochowane hahahahahaha chyba ze sypniesz wszystkich to moze sad sie zlituje a troche wiedzy masz kto bral ile bral i zaco bral
Maksym Brękus:
3
 · 
1 godzin temu
Widzę, że trzeba będzie wybudować dodatkowe cele bo przy tej rozwojowej sprawie braknie miejsc dla całego tego towarzystwa
Jordan Dubelt:
4
 · 
1 godzin temu
Nasz posłek Szbrajbcio wiedział o wszystkim już od kilku lat ale nic z tym nie zrobił. On woli wspierać PO, czego janusz z arturem nie ukrywają. Urząd Wojewódzki obstawił swoimi i kręci lody.
Jurand Chatenville:
3
 · 
2 godzin temu
SPOKOJNIE ,TEGO SIĘ NIE DA ZATRZEĆ,CZY SŁYSZAŁ KTOŚ KIEDYŚ O STRAŻAKU MOLESTOWANYM SEKSUALNIE.NO CHYBA NIE! TO W CZYM PROBLEM?
Honorat Wędrychowski:
2 godzin temu
Oj tam pare złotych buchnęli a tu takie krzyki ha ha.
Ola Rzadkiewicz:
2 godzin temu
Poszło
Emeryk Sołtysiak:
2 godzin temu
Tu zalatuje lipą, ile osób ma utrzymanie dzięki tym dzieciom.
Placyd Pieniężyński:
2 godzin temu
Żal mi tych setek ludzi tam pracujących. Oni w większości mieli tylko dwa wybory. Albo taka praca albo żadna. Mimo tego firma powinna nadal działać. To jest teraz najważniejsze.
Olga Adamiecki:
2
 · 
3 godzin temu
Co ty oni idą w zaparte, też zatrudniają przez agencję pracy tymczasowej a głupi pracownicy to łykają .
Jaromir Grześ:
4
 · 
3 godzin temu
Dawid tak wierzę w twoje pierwsze zdanie.
Wacław Dubarski:
6
 · 
3 godzin temu
Kto sprowadził firmę Pini do Kucienka???
Jaromir Grześ:
3 godzin temu
Myślę ,że będzie startował .
Jaromir Grześ:
4
 · 
3 godzin temu
Przecież oni na okrągło spisują .Najciekawsze artykuły
 ·  467
23 godzin temu
CBŚP w Pini Polonia w Kutnie. Piero P. zasłabł! Areszt dla zatrzymanych
 ·  18
4 dni temu
Nawracać na drogę cnoty i umiłować. DoMOStwo z misją ma 15 lat!
 ·  37
8 dni temu
Radni o pełnomocniku ds. pacjenta. Prezes nie wie, że ma ona dyżury w szpitalu
 ·  87
8 dni temu
Radny Serenda wzywa Radę Powiatu do samorozwiązania
 ·  108
9 dni temu
Kto wygra prawny spór? Wójt gminy Bedlno odwołuje się do sądu, a Czysta Okolica do SKO
 ·  4
10 dni temu
Co zobaczymy w grudniu w Kinie KDK?
 ·  14
10 dni temu
Czyj jest cmentarz żydowski w Kutnie?
 · 
10 dni temu
Laureaci Cecyliady 2016
 · 
11 dni temu
Urbhanize i Zumba w kutnowskich sercach! Za nami maraton szczęścia :)
 ·  2
13 dni temu
Taneczne Andrzejki w Krainie Magii -Street Dance Studio
 ·  7
13 dni temu
Nie toleruj przemocy. Zareaguj
 ·  95
14 dni temu
Wojewoda Łódzki nie uchyli uchwały w sprawie zatrudnienia radnego Kłopotowskiego
 ·  20
14 dni temu
Czytelnicy pytają o koszty tegorocznych obchodów Święta Niepodległości
 ·  17
14 dni temu
W Kutnie 500 + wypłacane płynnie i pieniędzy nie zabraknie
 ·  15
15 dni temu
Proces byłego policjanta odroczony do stycznia
 ·  8
16 dni temu
Radni o bezpieczeństwie w ruchu drogowym
 ·  38
16 dni temu
Głośno mówiłam o kłamliwych zarzutach stawianych lekarzowi. Ile kosztuje prawda?
 ·  35
16 dni temu
40 szyb zbitych na przystankach MZK. Nie będzie opłat za zatrzymywanie się innych przewoźników
 · 
20 dni temu
Baza Rodzin Szlachetnej Paczki jest już otwarta! Wybierz rodzinę, której pomożesz
 ·  14
20 dni temu
Otwarcie kompleksu sportowego w Krzyżanowie
 ·  130
21 dni temu
W ogólnopolskich mediach o
 ·  3
23 dni temu
Pijana kierująca uciekła z miejsca wypadku na ul. Barlickiego
 ·  21
23 dni temu
Pałac Saski, Zielona oś i nowoczesna biblioteka. Kutnowskie inwestycje z unijnym dofinansowaniem
 ·  16
24 dni temu
Proces lekarza z kutnowskiego szpitala zbliża się do końca
 ·  2
24 dni temu
70-latek nie dostosował prędkości do warunków na drodze. Trzy osoby z obrażeniami
Pogoda w Kutnie
Dziś: czwartek
Temperatura: 7°C
Duże zachmurzenie
Wschód słońca: 07:38
Zachód słońca: 15:30

1021 hPa
24 km/h
0,0 mm


Jutro: piątek
Temperatura: 8°C
Całkowite zachmurzenie

Wschód słońca: 07:39
Zachód słońca: 15:30

1019 hPa
21 km/h
0,0 mm


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | PRACA | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności