eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 27.09.2016     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,31485-mieszka-cy-upami-tnili-88-rocznic-mierci-honorowego-obywatela-kutna," title="Kutno: Mieszkańcy upamiętnili 88. rocznicę śmierci Honorowego Obywatela Kutna" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Mieszkańcy upamiętnili 88. rocznicę śmierci Honorowego Obywatela Kutna</b><br>Doktor Antoni Troczewski przyjechał do Kutna, bo tak się potoczyło jego...</div></a> <a href="/wiadomosci,31466-ekuchnia-drobiowy-pilaw-z-broku-em," title="Kutno: eKuchnia: Drobiowy pilaw z brokułem" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>eKuchnia: Drobiowy pilaw z brokułem</b><br>Lekka potrawka na bazie dzikiego ryżu, aromatycznego, wyraźnie przyprawionego fileta z...</div></a> <a href="/kultura,31471-dzie-regionalisty-w-niedziel," title="Kutno: Dzień Regionalisty w niedzielę" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Dzień Regionalisty w niedzielę</b><br>25 września o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie z okazji Dnia...</div></a> <a href="/wiadomosci,31455-stara-czy-nowa-skarga-nie-ma-znaczenia-trzeba-czeka," title="Kutno: Stara czy nowa skarga - nie ma znaczenia - trzeba czekać" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Stara czy nowa skarga - nie ma znaczenia - trzeba czekać</b><br>Na wczorajszym posiedzeniu Komisji Rewizyjnej w porządku obrad oprócz rozpatrzenia skarg...</div></a> <a href="/wiadomosci,31444-rio-sprawdza-gospodark-finansowa-starostwa-zwia-zana-ze-szpitalem," title="Kutno: RIO sprawdza gospodarkę finansową starostwa związaną ze szpitalem" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>RIO sprawdza gospodarkę finansową starostwa związaną ze szpitalem</b><br>Regionalna Izba Obrachunkowa w Łodzi rozpoczęła kontrolę w Starostwie Powiatowym w...</div></a> <a href="/sport,31445-barca-wygra-a-puchar-edukatora," title="Kutno: BARCA wygrała Puchar Edukatora" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>BARCA wygrała Puchar Edukatora</b><br>W sobotę, 17 września, na boisku „Orlik” przy Szkole Podstawowej Nr...</div></a> <a href="/publicystyka,31442-blama-komisji-rewizyjnej-nie-pozw-lmy-zrobi-z-siebie-g-upc-w," title="Kutno: Blamaż KOmisji Rewizyjnej. Nie pozwólmy zrobić z siebie głupców" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Blamaż KOmisji Rewizyjnej. Nie pozwólmy zrobić z siebie głupców</b><br>Dzisiejsze obrady Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu w Kutnie były huczne i...</div></a> <a href="/wiadomosci,31422-wyniki-audytu-w-muzeum-w-kro-niewicach-negatywne-dla-dyrektora," title="Kutno: Wyniki audytu w Muzeum w Krośniewicach negatywne dla dyrektora" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Wyniki audytu w Muzeum w Krośniewicach negatywne dla dyrektora</b><br>Zarząd Powiatu w Kutnie przyjął wyniki audytu w Muzeum im. Jerzego...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Dni otwarte w Street Dance Studio
ZAPRASZAMY WSZYSTKICH MIŁOŚNIKÓW RUCHU NA DNI OTWARTE Z OKAZJI URODZIN STREET DANCE STUDIO. Joanna Gąsiorowska od 2009 roku prowadzi zajęcia taneczne i ruchowe, 1 października 2012 roku otworzyła STREET DANCE STUDIO.

- Już niedługo nasze urodzinki! Z tej okazji od 1 do 4 października (sobota- wtorek) nowi kursanci będą mogli spróbować swoich sił na wybranych przez siebie w tym dniu zajęciach całkowicie za darmo (nie dotyczy zajęć LEJDIS JUMP dla dorosłych). Oczywiście obowiązuje rezerwacje miejsc - mówi Joanna Gąsiorowska.

Dni otwarte w Street Dance Studio

Oto grafik dni otwartych:
SOBOTA: 11.00-13.00 - AKROBATYKA I GIMNASTYKA DLA DZIECI

PONIEDZIAŁEK:
KDK sala baletowa B
16.00-17.15 - hip-hop dla dzieci 9-11 lat

SDS ul.1 Maja 16:
Sala fitness dolna:
18.15-19.15 - LADY RUMBA
19.15-20.15 - LATINO SOLO
20.15-21.30 - Taniec Towarzyski w parach
[więcej]
redaktor, 27.09.2016 13:53|czytane: 16 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Ponad 700 tysięcy złotych dla Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kutnie
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kutnie otrzymało ponad 700 tys. dofinansowania z Wojewódzkiego Urzędu Pracy na projekt „Rodzina razem – wsparcie pieczy zastępczej w powiecie kutnowskim”.

PCPR złożył wniosek o dofinansowanie ze środków EFS w ramach RPO Oś Priorytetowa IX „Włączenie społeczne”, Działanie IX.2 „Usługi na rzecz osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym”. Otrzymał on pozytywną ocenę (92, 50 pkt, 5 miejsce). Kwota dofinansowania projektu wynosi 732 700 zł.

Celem projektu jest wsparcie pieczy zastępczej oraz kilkunastu kandydatów na rodziców zastępczych. Planowane działania w ramach projektu to: warsztaty terapeutyczne, warsztaty prawne z zakresu [więcej]
redaktor, 27.09.2016 13:03|czytane: 35 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wracają Poranki Teatralne: Czerwone Kapturki na początek października
9 października o godz. 11.00 po wakacyjnej przerwie wracają Poranki Teatralne. Tym razem będzie okazja do zobaczenia spektaklu Czerwone Kapturki w wykonaniu Teatru Puszek. Bilet w cenie 7 zł już w sprzedaży.

Wracają Poranki Teatralne: Czerwone Kapturki na początek października, ./upload/articles_pakiety/31512/01_obraz.jpg


[więcej]
kultura, 27.09.2016 11:32|czytane: 87 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
77. rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego
Urząd Miasta Kutna zaprasza na uroczystość złożenia kwiatów z okazji 77. rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego dziś o godz.12.00 pod tablicą poświęconą Polskiemu Państwu Podziemnemu - Kaplica Matki Bożej Częstochowskiej przy ul. Łęczyckiej. [więcej]
wandea, 27.09.2016 10:40|czytane: 42 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Konrad Kłopotowski odwołany ze stanowiska szefa Biura ARMiR?
Jak kutnowskie sikorki ćwierkają skończyła się kariera Konrada Kłopotowskiego na stanowisku kierownika Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Kutnie.

Konrad Kłopotowski odwołany ze stanowiska szefa Biura ARMiR?, ./upload/articles_pakiety/31507/01_obraz.jpg


Radny powiatowy został z tej funkcji prawdopodobnie odwołany w ubiegły piątek.
- Jeszcze nic nie wiem na ten temat - komentuje kierownik.

Czy teraz z uwagi na funkcję radnego Rada Powiatu w Kutnie musi się wypowiedzieć na temat odwołania Kłopotowskiego Rada Powiatu w Kutnie? Jutro sesja, zobaczymy. [więcej]
wandea, 27.09.2016 08:42|czytane: 1189 razy|23 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Nauczyciele skarżą się na radnego Zbigniewa Filipiaka. Zła wola czy brak kompetencji?
Do Rady Powiatu w Kutnie wpłynęła skarga nauczycieli z Zespołu Szkół nr 1 w Kutnie na działania radnego Zbigniewa Filipiaka, przewodniczącego Komisji Rewizyjnej.

Skarga dotyczy sposobu prowadzenia obrad Komisji przez jej przewodniczącego 20 września br. O posiedzeniu pisaliśmy TUTAJ.

Nauczyciele skarżą się na radnego Zbigniewa Filipiaka. Zła wola czy brak kompetencji?

Nauczyciele podnieśli następujące zarzuty. Przewodniczący nie pozwolił na odczytanie uzasadnienia do skargi przez radnego Konrada Kłopotowskiego, byłego przewodniczącego Komisji, od dnia 24 sierpnia do 20 września nie przygotował uzasadnienia do skargi Iwony Szczepańskiej, psycholog, pracującej w ZS nr 1 na działania dyrektora szkoły.

Nauczyciele podnoszą również fakt powołania się przez Filipiaka na pismo Łódzkiego Kuratora Oświaty, które nie dotyczyło skarg, a arkusza organizacyjnego pracy szkół powiatu kutnowskiego. Fragment przeczytany przez radnego stał się podstawą do odwleczenia zakończenia procedowania skargi i sformułowania uchwały na najbliższą sesję Rady Powiatu w Kutnie 28 września. [więcej]
wandea, 26.09.2016 10:08|czytane: 1657 razy|56 komentarzy|komentuj|czytaj cały
czytaj z eKutno.pl: Atlas ziół krajowych
Paweł Rogaliński w Przeglądzie Dziennikarskim proponuje przekrój tekstów informacyjnych, publicystycznych, sportowych i nie stroni również od kultury i literatury. Prezentujemy ostatnio umieszczoną recenzję Atlasu ziół krajowych Arkadiusza Iwaniuka i gorąco polecamy książkę oraz zapraszamy na http://rogalinski.com.pl

Atlas ziół krajowych

Zioła od dawna stanowiły „łącznik” człowieka z naturą. Dawniej stosowano je w oparciu o obserwacje i wiedzę przekazywaną z pokolenia na pokolenia, obecnie ich skuteczność została potwierdzona przez różnego rodzaju analizy prowadzone w ośrodkach naukowych. Dlatego też warto zapoznać się z najbardziej znanymi i dostępnymi ziołami, które mogą wspomóc nasze zdrowie.

czytaj z eKutno.pl: Atlas ziół krajowych, ./upload/articles_pakiety/31510/01_obraz.jpg


Książkę Arkadiusza Iwaniuka pt. „Atlas ziół krajowych” można określić jako domową encyklopedią ziołolecznictwa, która będzie stanowić bogate źródło wiedzy na temat zastosowania ziół i roślin powszechnie dostępnych w Polsce. Znajdziemy w niej m.in. historię użytkowania i uprawy ziół, zalety ich stosowania czy sposób przygotowania leków ziołowych. Możemy się również dowiedzieć wielu ciekawostek o hodowli poszczególnych gatunków, a także jak powinno się przechowywać zebrane rośliny. Cały atlas podzielony jest na trzy główne działy, w zależności o rodzaju lub pochodzenia danych surowców. Znajdziemy tutaj: zioła pochodzące z krajów południowych, krajowe gatunki ziół oraz drzewa i krzewy, które znalazły zastosowanie w lecznictwie.

Autor podaje: „Zioła służą zdrowiu i dobremu samopoczuciu zarówno przez bezpośrednie działanie, jak również przez tworzenie bliższego związku ogrodnika zielarza ze światem roślin leczniczych”. Dlatego też w niniejszej książce znajdziemy te gatunki, które są „najbardziej sprawdzone w polskiej tradycji zielarskiej” i dobrze znoszą uwarunkowania klimatyczne panujące w Polsce. Umożliwia to ich uprawę w sposób stosunkowo prosty, dzięki czemu każdy miłośnik ogrodnictwa będzie mógł sam uzupełnić swoją apteczkę. W książce własną bogatą wiedzą na temat roślin leczniczych podzielili się naukowcy z ośrodków badawczych, lekarze z zakonu ojców Bonifratrów oraz producenci ziół. [więcej]
redaktor, 26.09.2016 17:52|czytane: 126 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pracownik szpitala wygrywa kolejny raz w sądzie i wraca na SOR
Były pracownik Kutnowskiego Szpitala Samorządowego sp. z o.o. Robert Bąk wygrał po raz trzeci sprawę o przywrócenie do pracy. Tym razem Sąd Okręgowy w Łodzi przyznał rację niesłusznie zwolnionemu przez byłego prezesa szpitala Andrzeja Musiałowicza, pielęgniarzowi. Apelację wniósł z kolei Robert Wilanowski - następny prezes spółki, który po drugim wygranym w Sądzie Rejonowym procesie nie chciał przyjąć Bąka do pracy.

Pracownik szpitala wygrywa kolejny raz w sądzie i wraca na SOR, ./upload/articles_pakiety/31508/01_obraz.jpg


Sędzia Paweł Wojas w uzasadnieniu wyroku stwierdził, że Robert Bąk nie działał na szkodę spółki oraz nie złamał podstawowych zasad współżycia społecznego, a szpital złamał prawo zwalniając pracownika szczególnie chronionego.R eszta zarzutów do pracownika również zdaniem sądu nie została potwierdzona. Sąd Okręgowy w Łodzi podzielił argumenty sędziego Wojasa i Bąk wraca do pracy na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Tym razem kolejny już prezes spółki Marek Kiełczewski, nie ma nic przeciwko sądowemu wyrokowi.

Przypomnijmy, Robert Bąk otrzymał  wypowiedzenie zmieniające i wypowiedzenie z pracy od Andrzeja Musiałowicza, byłego prezes spółki (listopad 2013 i kwiecień 2015). Musiałowicz najpierw oddelegował Bąka wówczas Naczelnego Pielęgniarza na stanowisko specjalisty pielęgniarza na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym, a potem przeniósł go na stanowisko Pełnomocnika ds. zarządzania jakością i zwolnił. Bąk złożył zatem odwołanie od wypowiedzenia warunków pracy i płacy ze stanowiska Naczelnego Pielęgniarza, ale również odwołanie od wypowiedzenia pracy ze stanowiska Pełnomocnika ds. zarządzania jakością. W pierwszym przypadku Sąd Rejonowy w Kutnie, jak i Sąd Okręgowy w Łodzi nie miały wątpliwości i szpital przegrał z pracownikiem. Bąk powinien wrócić więc wtedy do pracy na poprzednio zajmowane stanowisko Naczelnego Pielęgniarza. Prezes Robert Wilanowski po pierwszym wyroku przywracającym pielęgniarza do pracy odmówił przyjęcia go, zasłaniając się toczącym się postępowaniem z drugiego wypowiedzenia umowy. [więcej]
wandea, 26.09.2016 15:08|czytane: 887 razy|15 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Roman Honet w bibliotece. Wieczór autorski w ramach Wrześniowych Haustów Poetyckich
W środę o godz. 18.00 w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kutnie ostatnie spotkanie w ramach dziesiątych Wrześniowych Haustów Poetyckich. Wieczór autorski będzie miał dwudziesty piąty gość cyklu zaproszony przez Grażynę Baranowską. 

Roman Honet w bibliotece. Wieczór autorski w ramach Wrześniowych Haustów Poetyckich, ./upload/articles_pakiety/31506/01_obraz.jpg


Roman Honet (ur. 1974) to poeta związany w wrocławskim Biurem Literackim, redaktor czasopism literackich i antologii poezji najnowszej. Prowadzi zajęcia w Studium Kreatywnego Pisania na Uniwersytecie Jagiellońskim. Był nominowany do Nagród Literackich Nike 2009 i Gdynia 2012 oraz dwukrotnie do Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius 2009 i 2015. Laureat Nagrody Poetyckiej im. Wisławy Szymborskiej 2015. Jest autorem tomów poetyckich:alicja ( Łódź 1996), pójdziesz synu do piekła (Kraków 1998), serce( Kraków 2002), moja [więcej]
kultura, 26.09.2016 17:38|czytane: 94 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Cezary Zielonka na Małym Memoriale Janusza Kusocińskiego
W  minioną sobotę i niedzielę odbyły się w Słubicach Lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski Młodzików (Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego). Kutno reprezentował na tej imprezie sprinter Uczniowskiego Klubu Sportowego „Dziewiątka” Cezary Zielonka.

Cezary Zielonka na Małym Memoriale Janusza Kusocińskiego, ./upload/articles_pakiety/31505/01_obraz.jpg
Cezary Zielonka na Małym Memoriale Janusza Kusocińskiego, ./upload/articles_pakiety/31505/02_obraz.jpg
Cezary Zielonka na Małym Memoriale Janusza Kusocińskiego, ./upload/articles_pakiety/31505/03_obraz.jpg


Zielonka wywalczył sobie miejsce na mistrzowskiej imprezie dwa tygodnie wcześniej, zajmując drugie miejsce w biegu na 100 m podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Łodzi (11,58 s – rekord życiowy).

Na słubickim stadionie kutnowski sprinter wystąpił w drugiej serii eliminacyjnej na 100 m. Po bardzo dynamicznym biegu przybiegł na czwartej pozycji z doskonałym  rekordem życiowym 11,49 s. W rezultacie po rozegraniu czterech biegów eliminacyjnych rezultat naszego zawodnika zapewnił mu 11 miejsce w łącznej klasyfikacji. Do ósmego miejsca, które dawało awans do ścisłego finału zabrakło  0,08 s. [więcej]
redaktor, 26.09.2016 12:30|czytane: 182 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Niewypał w wyschniętym korycie Ochni. Saperzy na miejscu zdarzenia
Wczoraj o godzinie 17.30 oficer dyżurny kutnowskiej komendy otrzymał zgłoszenie, od mieszkańca Kutna, że zauważył on w wyschniętym korycie rzeki Ochni niewypały.

Niewypał w wyschniętym korycie Ochni. Saperzy na miejscu zdarzenia, ./upload/articles_pakiety/31500/01_obraz.jpg


Dziś Rafał Owczarek śledził poczyniania saperów na dnie Ochni.Policjanci z kutnowskiej Grupy Minersko-Pirotechnicznej zabezpieczyli granat z okresu II wojny światowej oraz dwie łuski różnego kalibru. [więcej]
redaktor, 26.09.2016 09:49|czytane: 928 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Samochód ciężarowy przewrócił się na A 1. Uwaga utrudnienia w ruchu
Dziś o godz. 11.35 na A1 w kierunku na Łódź w Kutnie przewrócił się samochód ciężarowy. Jedna osoba została ranna.

Samochód ciężarowy przewrócił się na A 1. Uwaga utrudnienia w ruchu, ./upload/articles_pakiety/31490/01_obraz.jpg


- Kierujący ciężarowym mercedesem 55-letni mieszkaniec powiatu kutnowskiego na łączniku zjazdu z drogi krajowej nr 92 na odcinek autostrady w kierunku Łodzi nie dostosował prędkości do warunków na drodze, stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego doszło do przewrócenia się naczepy na barierki ochronne. Na szczęście kierujący nie odniósł poważnych obrażeń. Po opatrzeniu otarć naskórka został zwolniony do domu. Był trzeźwy - mówi podkom. Paweł Witczak, oficer prasowy KPP Kutno.

Została zablokowana łącznica wjazdowa na weżeł Kutno Wschód w kierunku na Łódź. Utrudnienie przedłużone do 17.00. Policja kieruje pojazdy na węzeł Kutno Północ. [więcej]
redaktor, 26.09.2016 12:16|czytane: 447 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kutnowski Klub Gazety Polskiej: Prezydent utrudnia życie mieszkańcom, którzy dojeżdżają do pracy pociągiem
Kutnowski Klub Gazety Polskiej złożył pismo do prezydenta Kutna o interwencję i wyjaśnienie w sprawie ustawionego znaku zakazu wjazdu na plac przy ul. 3-go Maja, gdzie mogliby parkować mieszkańcy, pracujący poza Kutnem, a dojeżdżający do pracy pociągiem.

- W związku z licznymi prośbami o interwencję, zgłaszanymi przez mieszkańców Kutna, dojeżdżających do pracy z kutnowskiego dworca kolejowego, a dotyczących kwestii karania mandatami przez Policję osób pozostawiających samochody na terenie należącym do PKP, znajdującym się przy ul. 3-go Maja (teren przylegający do torów kolejowych przy skrzyżowaniu ulicy 3-go Maja z ulicą Sienkiewicza), Kutnowski Klub Gazety Polskiej zwraca się o wyjaśnienie dlaczego Prezydent Kutna, ustawiając znak zakazu wjazdu na ten teren – utrudnia codzienne życie tym mieszkańcom Kutna, którzy nie znajdując zatrudnienia na miejscu, muszą codziennie dojeżdżać do pracy pociągiem? - pisze Andrzej Kozłowski, przewodniczący Klubu.  - Ustawienie przez Prezydenta Kutna znaku zakazu wjazdu opatrzone zostało informacją, że nie obowiązuje on dla „dojazdów docelowych”. Policja jednak uważa, że postawienie samochodu i udanie się w podróż pociągiem, nie jest „dojazdem docelowym”. Ustawienie tego znaku zakazu wjazdu jest kolejnym utrudnieniem postawionym przed osobami podróżującymi do pracy z kutnowskiego dworca. Pierwsze utrudnienie dotyczy zamknięcia przez PKP dwóch z trzech kas biletowych. [więcej]
wandea, 26.09.2016 11:25|czytane: 644 razy|24 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dzieci ze Strzegocina powitały jesień
Uczniowie w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Strzegocinie nietypowo pożegnali jesień. W czwartek 22 września już od rana zapłonęło duże ognisko, a wokół szkoły pachniało dymem. Cały dzień był okazją do różnych ziemniaczanych zabaw. Smak pieczonych ziemniaków i zabawy na świeżym powietrzu sprawiły wszystkim dużo radości.

Dzieci ze Strzegocina powitały jesień, ./upload/articles_pakiety/31504/01_obraz.jpg
Dzieci ze Strzegocina powitały jesień, ./upload/articles_pakiety/31504/12_obraz.jpg
Dzieci ze Strzegocina powitały jesień, ./upload/articles_pakiety/31504/23_obraz.jpg


Kolejnego dnia zawitał do szkoły cyrk O´BIMBOLANDO.

- Większość z nas, a szczególnie dzieci lubimy oglądać występy cyrkowe. 23 września, w pierwszy dzień jesieni cyrkowcy ubrani w barwne stroje zaprezentowali wspaniałe sztuczki. Nie zabrakło akrobacji, żonglerki, kółek hula- hop oraz magii. Klown rozśmieszał wszystkich do łez. Jednak największą atrakcją był występ tancerki ze zwierzętami- pieskiem wykonującym różne sztuczki i wężem. Najodważniejsi uczniowie mieli okazję dotknąć i „pogłaskać” to egzotyczne zwierzę - relacjonują nauczycielki. - Te wyjątkowe dni wspaniale wprowadziły nas w kolejną porę roku, która wcale nie musi być smutna i nudna! [więcej]
redaktor, 26.09.2016 12:12|czytane: 148 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Regionaliści mieli swoje święto
Dworek Modrzewiowy w to ciepłe jesienne niedzielne popołudnie żył atmosferą regionalizmu i sztuki.  Nie brakło także towarzyskich rozmów przy podwieczorku. Nina Kunikowska prezentowała swoje obrazy, a przyznać trzeba, że budziły one zainteresowanie przybyłych licznie gości. Wystawa malarska Niny była głównym punktem części kulturalnej spotkania, nie mniej jednak, zaciekawienie zebranych wzbudziły także metaloplastyka  Jana Wasiaka oraz rzeźby Józefa Stańczyka, Józefa Marciniak i Sławomira Suchodolskiego i rękodzieło artystyczne Urszuli Jędrzejczyk, Jadwiga Urbańska, Henryka  Dybiec, Małgorzaty Żylińskiej i Alicji Olczak.

Regionaliści mieli swoje święto, ./upload/articles_pakiety/31503/01_obraz.jpg
Regionaliści mieli swoje święto, ./upload/articles_pakiety/31503/02_obraz.jpg
Regionaliści mieli swoje święto, ./upload/articles_pakiety/31503/03_obraz.jpg


Nasza kutnowska malarka otrzymała nie tylko ciepłe słowa w podziękowaniu za wystawę, ale także  ogromne oklaski kilkudziesięciu zgromadzonych osób w dowód uznania jej talentu.

Spotkanie było także okazją do przedstawienia zebranym niezwykłej postaci związanej z Ziemią Kutnowską. O życiu i działalności Witolda Zglenickiego opowiedziała zebranym Danuta Ujazdowska, a następnie pokazana  została prezentacja multimedialna  o Zglenickim.  Spotkanie zostało zorganizowane w ramach projektu pn. „Poznaj życie i działalność Witolda Zglenickiego – geologa, nafciarza, filantropa  urodzonego na  Ziemi Kutnowskiej”. Projekt skierowany jest  do uczniów szkół szczebla gimnazjalnego i ponadgimnazjalego w powiecie kutnowskim oraz do mieszkańców powiatu kutnowskiego i realizowany jest jako zadanie współfinansowane przez Powiat Kutnowski.
            
- Naszym honorowym gościem był Lechosław Kubiak – członek TPZK od 1972 roku. Wspominaliśmy, słuchaliśmy opowieści, planowaliśmy… w roku 2017 mamy przecież mały jubileusz -  45 lat działania na rzecz Ziemi Kutnowskiej i jej mieszkańców - mówi Bożena Gajewska, prezes TPZK. [więcej]
redaktor, 26.09.2016 11:37|czytane: 342 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Jazda na gazie
Jak zawsze imprezy kierowców zaczynają się w piątek przed weekendem. Już 23 o godz. 22.25 w Strzelcach przy ul. Szkolnej policjanci Rewiru Dzielnicowych zatrzymali 40-letniego mieszkańca powiatu kutnowskiego który kierował motorowerem i miał 2,5 promila alkoholu w organizmie.

W sobotę o godz.  0.10 na ul. Czarneckiego w Kutnie policjanci WRD zatrzymali 24-letniego mieszkańca powiatu kutnowskiego, który kierował samochodem skoda i miał 0,6 promila alkoholu w organizmie. A potem krośniewiccy mundurowi o godz. 6.25 na Placu Wolności w Krośniewicach zatrzymali 33-letniego mieszkańca powiatu kutnowskiego, kierowcę junaka, który miał 1,6 promila alkoholu. [więcej]
redaktor, 26.09.2016 10:17|czytane: 180 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dziś rusza III edycja Słodkiej Krwi
Już po raz trzeci w naszym mieście poleje się „Słodka Krew”! Ideą akcji jest nie tylko promowanie honorowego krwiodawstwa, jako formy narodowego solidaryzmu, ale również zaangażowanie mieszkańców w działalność charytatywną poprzez przekazanie części otrzymanych słodyczy dla dzieci ze Świetlicy Środowiskowej.

Dziś rusza III edycja Słodkiej Krwi, ./upload/articles_pakiety/31502/01_obraz.jpg


- Od dziś  do 3 października w Punkcie Krwiodawstwa w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym będzie trwała wielka zbiórka „Słodkiej Krwi”. Dla większości z nas oddanie krwi to niewielki wysiłek, który dla kogoś może oznaczać ostatnią deskę ratunku. Dzięki poprzednim edycjom, wiemy że mieszkańcy Kutna mają wielkie serca, chętnie dzielą się krwią i czekoladami, za co gorąco dziękujemy! Serdecznie zachęcamy mieszkańców do wzięcia udziału w III edycji akcji. Oddaj krew a czekolady przekaż dzieciom! - zachęcają członkowie Obozu Narodowo - Radykalnego Oddział Kutno. [więcej]
redaktor, 26.09.2016 10:19|czytane: 111 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
KOMUNIKAT Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o. o. w Kutnie
Zarząd Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o. o. w Kutnie informuje, że w dniu 23 września br. wystąpiła awaria na sieci magistralnej Dn 500 w ul. Metalowej w Kutnie.

Powyższe może spowodować w najbliższych dniach pogorszenie parametrów fizyko-chemicznych i ciśnienia podawanej wody na terenie m. Kutno.

Ponadto mogą wystąpić krótkotrwałe przerwy w jej dostawie.

Za  utrudnienia przepraszamy Odbiorców. [więcej]
wandea, 23.09.2016 10:12|czytane: 658 razy|komentuj|czytaj cały
Nowy serwis sieci Vianor w Kutnie
Już niebawem, bo 1 października w Kutnie przy ulicy Żwirki i Wigury (naprzeciwko Stacji kontroli Pojazdów PKS), będzie miało miejsce oficjalne otwarcie kolejnego serwisu sieci Vianor należącej do fińskiego producenta opon Nokian.

Nowy serwis sieci Vianor w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/31481/05_obraz.jpg
Nowy serwis sieci Vianor w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/31481/02_obraz.jpg
Nowy serwis sieci Vianor w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/31481/03_obraz.jpg


To już 52 serwis na terenie naszego kraju. Ten jednak pod każdym względem jest wyjątkowy. Adaptowany i gruntownie odnowiony obiekt, unikalna i bardzo widoczna dla każdego klienta wizualizacja zewnętrzna, 5 stanowisk obsługi mechanicznej i oponiarskiej, myjnia oraz najnowocześniejszy sprzęt do sprawdzania i ustawiania geometrii 3D firmy Hunter plasują go w elitarnym gronie serwisów flagowych sieci Vianor.

Do serwisu zapraszamy klientów indywidualnych i flotowych po opony osobowe i ciężarowe wszystkich marek, wysokiej jakości akcesoria samochodowe oraz na myjnię i serwis mechaniczny samochodów każdej marki. Profesjonalny personel zadba, aby każdy klient został kompleksowo obsłużony i wyszedł z serwisu w poczuciu pełnego zadowolenia. Wszystko to w bardzo atrakcyjnych cenach dostosowanych do lokalnego rynku.

Serwisom sieci Vianor od zawsze przyświeca przede wszystkim wysoka jakość świadczonych usług. Stąd też klienci znajdą w kutnowskim serwisie przestronny punkt przyjęcia klienta z komfortowym wyposażeniem, gdzie w przyjemnych warunkach można zaczekać na wykonywanie usługi. Dedykowane narzędzia elektroniczne i procedury serwisowe pozwolą klientom na pełen wgląd w zakres proponowanych przez serwis usług, co pomoże zoptymalizować zakres obsługi pojazdu i jej koszty. [więcej]
redaktor, 23.09.2016 08:12|czytane: 1123 razy|komentuj|czytaj cały
Spalacze tłuszczu - co musisz o nich wiedzieć
Aktywny tryb życia, częste treningi czy zdrowa dieta, bardzo często maja jeden, nadrzędny cel. Osoby, które podejmują decyzję dotyczącą właśnie takiego trybu życia, najczęściej chcą cieszyć się nie tylko zdrowiem, ale i pięknie wymodelowaną sylwetką. W tej kwestii są niejako dwie drogi.  Możemy albo intensywnie ćwiczyć i przysłowiowo odpuścić sobie dietę, albo tez połączyć zdrową dietę z aktywnością fizyczną. W przypadku pierwszej drogi, efekty mogą nie być w pełni zadowalające, a poza tym, istnieje całkiem spore ryzyko, że wpadniemy w pętlę, która w żaden sposób nie będzie dobra dla naszego organizmu. Warto jednak wiedzieć, że stosowanie spalaczy tłuszczów, może w znaczącym stopniu pomóc nam w wymodelowaniu pięknej i przede wszystkim zdrowej sylwetki.

Spalacze tłuszczu - co musisz o nich wiedzieć, ./upload/articles_pakiety/31493/01_obraz.jpg


Termogeniki jako baza do modelowania sylwetki

Jeśli chcemy w skuteczny sposób wymodelować sylwetkę, musimy w pierwszej kolejności wiedzieć, na co powinniśmy zwrócić uwagę, jeśli chodzi o odpowiednie bilansowanie naszej diety. Warto wspomnieć tutaj wszelkiego rodzaju suplementy diety, które w skuteczny sposób będą wspomagały metabolizm naszego organizmu. Takimi suplementami mogą być w pierwszej kolejności spalacze tłuszczu. Wspomagają one w znaczącym stopniu proces termogenezy w naszym organizmie, a co za tym idzie - spalają zbędną tkankę tłuszczową. Bardzo często maja też niemały wpływ na metabolizm naszego organizmu. Dzięki takim suplementom, w połączeniu z odpowiednią dietą, jesteśmy w stanie nie tylko zrzucić zbędne kilogramy, ale też, co bardzo ważne - w odpowiedni sposób wymodelować naszą sylwetkę.

Najlepsze spalacze tłuszczu - Forum-Sportowe.pl do Twojej dyspozycji. [więcej]
redaktor, 24.09.2016 08:20|czytane: 223 razy|komentuj|czytaj cały
Wrażliwa skóra a najlepsza metoda depilacji
Wiele kobiet w dzisiejszych czasach boryka się z licznymi problemami skóry, jak alergie, pękające naczynka, skłonność do przebarwień oraz nadwrażliwość na działanie rozmaitych czynników zewnętrznych. Panie o szczególnie cienkiej, genetycznie uwarunkowanym typie skóry mają szczególne trudności w dobraniu odpowiednich kosmetyków pielęgnacyjnych i regeneracyjnych do wymagającej specjalnego traktowania cery.

Wrażliwa skóra a najlepsza metoda depilacji, ./upload/articles_pakiety/31495/01_obraz.jpg


W takim przypadku dobranie odpowiedniej metody depilacji stanowi spore wyzwanie, ponieważ ten rodzaj zabiegów kosmetycznych zwykle nie pozostaje obojętny dla wrażliwej skóry. Tradycyjne metody usuwania zbędnego owłosienia mogą podrażniać nadwrażliwą skórę, dlatego też wybór najodpowiedniejszej bardzo często opiera się na testowaniu kolejnej z nich oraz badaniu wpływu danego rodzaju depilacji na wrażliwą skórę.

Tradycyjne metody depilacji a podrażnienia skórne

Najpopularniejsze i ogólnie dostępne metody depilacji są bardzo często niewskazane dla nadwrażliwej skóry, ponieważ mogą powodować bolesne zaczerwienienia, podrażnienia a nawet zapalenie mieszków włosowych wymagające interwencji lekarskiej. Do tego typu metod należy przede wszystkim regularne – niekiedy codzienne – usuwanie włosów przy pomocy maszynki do golenia. Na skutek codziennego kontaktu z ostrzem maszynki delikatna skóra jest nieustannie podrażniana, co w efekcie może prowadzić do konieczności zaprzestania stosowania tego rodzaju depilacji ze względu na uczucie sporego dyskomfortu. [więcej]
redaktor, 24.09.2016 08:20|czytane: 339 razy|komentuj|czytaj cały
Czy PKP pomoże miastu zbudować sieć wodociągową na Azorach?
Radny miejski Jan Dębski złożył do prezydenta Kutna interpelację w sprawie stanu sieci wodno-kanalizacyjnej na Azorach.

Czy PKP pomoże miastu zbudować sieć wodociągową na Azorach?, ./upload/articles_pakiety/31497/01_obraz.jpg


Od lewej: radny Jan Dębski, radna Joanna Podemska

Radny dowiedział się, że  od roku 2018 roku nie będzie wydobywania wody z ujęć PKP na Azorach i poprosił Zbigniewa Burzyńskiego o podjęcie ostatecznej decyzji rozwiązującej problem dostarczania wody do tej części miasta z miejskiej sieci wodociągowej i odprowadzania ścieków komunalnych siecią kanalizacyjną.

- Dotyczy to mieszkańców byłego Osiedla PKP Azory obecnie Wspólnoty TBS i innych, Zespołu Szkół nr 4, Ogródków Działkowych R.O.D. Kolejarz (130 działek) oraz Przedsiębiorstwa Robót Kolejowych - pisze radny Dębski.

W odpowiedzi na interpelację radnego, prezydent wysłał pismo do PKP S.A. z prośbą o zajęcie stanowiska w tej sprawie i pytaniem jakie są zamierzenia PKP co do terenów na Azorach.

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Kutnie nie posiada na tym terenie sieci, więc miasto musiałoby ponieść znaczne koszty budowy nowych sieci aby obsłużyć Azory. Na pytanie miasta PKP określiło w studium zagospodarowania przestrzennego te tereny jako kolejowe, usług, zabudowy mieszkaniowej i ogródków. Tak więc powinno wraz z miastem i przy pomocy środków zewnętrznych przeprowadzić inwestycję z korzyścią dla mieszkańców Azorów. [więcej]
wandea, 24.09.2016 11:22|czytane: 569 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Woody Allen zawsze w dobrej formie. Wygraj zaproszenia na Śmietankę towarzyską
Od piątku 30 września w Kinie Kutnowskiego Domu Kultury film Śmietanka towarzyska. Zapraszamy na seanse o godz. 20.00. Mamy dla Was dwa podwójne zaproszenia na film. Konkurs trwa do środy do godz. 18.00.Aby wziąć udział w konkursie kliknij tutaj


Są lata trzydzieste. Fabryka Snów pracuje na pełnych obrotach, Los Angeles ma kolor sepii, a Nowy Jork to intelektualne centrum Ameryki. Ze Wschodu na Zachód podróżuje zahukany Bobby (Jesse Eisenberg). Chociaż chłopak boi się własnego cienia, liczy na objęcie posady u swojego wuja, wpływowego agenta gwiazd, Phila (Steve Carell). [więcej]
wandea, 24.09.2016 11:27|czytane: 420 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Pierwszy Supercross King of Poland w Łodzi. Wygraj bilety!
Już za miesiąc zawodnicy staną na bramce startowej w Atlas Arenie. Podczas, kiedy Polska dopiero stoi na progu swojej przygody z Supercrossem na żywo, w wielu europejskich miastach rozgrywki te są niezwykle popularne, a ich historia sięga początku lat 80-tych. Najbardziej znane to Paris Bercy i Dortmund SX. Pierwszy polski Supercross zbliża się wielkimi krokami, a ci z was którzy chcą dowiedzieć się więcej o samej imprezie, zawodnikach oraz atrakcjach dodatkowych przygotowanych przez organizatorów znajdą wszystko w jednym miejscu.

Pierwszy Supercross King of Poland w Łodzi. Wygraj bilety!, ./upload/articles_pakiety/31326/01_obraz.jpg


Wszystkie najważniejsze informacje dotyczące pierwszej w Polsce odsłony zawodów Supercross znajdują się na  www.supercross.pl, znajdziecie tam między innymi kilka słów o historii dyscypliny na świecie i w Europie. Nie brakuje informacji o zawodnikach, których zobaczymy na starcie w Łodzi oraz planów wyjątkowego toru, który zaprojektował światowej klasy specjalista – Freddy Verherstraeten. Dla wszystkich, którzy już zdecydowali wybrać się 15 października do Atlas Areny zamieszczony został harmonogram wydarzenia. Organizatorzy zdradzają także jakie atrakcje dodatkowe zostały przewidziane tego wieczora dla widzów. Jednak już teraz możemy zaznaczyć, że poza tymi umieszczonymi na stronie, pojawią się kolejne. Wszystko to okraszone mocnymi zdjęciami oraz video.

Jeśli chcesz na własne oczy zobaczyć pierwszy Supercross King of Poland, weź udział w konkursie i wygraj bilety na imprezę. Konkurs trwa do 30 września do godz. 12.00.

Aby wziąć udział w konkursie kliknij tutaj


Chcecie być na bieżąco z historyczna odsłoną Supercrossu w Polsce? Nic prostszego! Śledźcie na bieżąco stronę www.supercross.pl, a na pewno nic wam nie umknie. Natomiast 15 października przyjdźcie do Atlas Areny i stwórzmy razem historię Supercrossu w Polsce. [więcej]
redaktor, 24.09.2016 09:02|czytane: 400 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Rusza sekcja dziennikarska w Młodzieżowym Domu Kultury[więcej]
wandea, 24.09.2016 09:01|czytane: 303 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Rodzinna Niedziela w Muzeum - spotkanie wrześniowe
Muzeum Regionalne w Kutnie zaprasza na pierwszą po wakacjach Rodzinną Niedzielę w Muzeum. 25 września  w godzinach 11:00-12:30 odbędą się zajęcia „Na chrzcinach u Mieszka I”. Będą one poświęcone początkom państwa polskiego, znaczeniu chrztu ksiecia i uroczystości, jaka towarzyszyła temu wydarzeniu.

Zajęcia są bezpłatne. Muzeum zapewnia wszystkie materiały plastyczne niezbędne do zrealizowania warsztatów.
Prosimy o wcześniejsze zgłaszanie udziału w zajęciach - osobiście w siedzibie Muzeum lub telefonicznie pod nr (24) 254 79 64 lub 505 01 98 90. [więcej]
kultura, 24.09.2016 08:58|czytane: 167 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dziś dzień otwarty w strefie fitness w Aquaparku Kutno


[więcej]
pismak, 24.09.2016 08:56|czytane: 155 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Krośniewic
Zapraszamy na Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Krośniewic organizowany przez Gminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Krośniewicach.

 Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Krośniewic, ./upload/articles_pakiety/31409/01_obraz.jpg


Corocznie organizowane są  turnieje w tej królewskiej grze, aby propagować wartości intelektualne, poznawcze i towarzyskie, które towarzyszą zmaganiom szachistów. [więcej]
wandea, 24.09.2016 08:54|czytane: 238 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Nowy kierunek kształcenia w Wyższej Szkole Gospodarki Krajowej w Kutnie


[więcej]
wandea, 16.09.2016 13:14|czytane: 216 razy|komentuj|czytaj cały
IV Obchody Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego
Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „PRZYSTAŃ” oraz Środowiskowy Dom Samopomocy w Kutnie zapraszają 5 października od godz. 10.00 do 14.30 na IV Obchody Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego pod hasłem: „Umacnianie i zdrowienie - Dać nadzieję” które odbędą się w Kutnowskim Domu Kultury.

IV Obchody Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego , ./upload/articles_pakiety/31492/01_obraz.jpg
IV Obchody Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego , ./upload/articles_pakiety/31492/02_obraz.jpg
IV Obchody Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego , ./upload/articles_pakiety/31492/03_obraz.jpg


Tak świętowaliśmy w ubiegłym roku

We współczesnym świecie bardzo ważne stają się uświadomienie społeczeństwu wagi zdrowia psychicznego, pogłębienie zrozumienia i poprawa postaw względem osób z zaburzeniami psychicznymi. Nierzadko nie potrafimy zrozumieć i nie wiemy jak pomóc. Cały czas pokutuje postawa piętnowania takich osób i dyskryminacji chociażby w kontaktach z wszelkimi instytucjami. A wystarczy jedynie dobra wola i życzliwość aby nie skreślić i nie zaszufladkować takich osób, przyklejając łatkę "wariat", "nieobliczalny", "niebezpieczny",  "nieodpowiedzialny" itp.

Gościem specjalnym czwartej edycji Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego w Kutnie będzie Zespół Pieśni i Tańca „MAZOWSZE”, wystąpią również uczestnicy ŚDS w Kutnie i Młodzieżowy Zespół Pieśni i Tańca „Kalina” w Krzyżanowie. [więcej]
wandea, 23.09.2016 18:13|czytane: 363 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Powołał mnie Pan na bunt. Spotkanie z poezją Stanisława Grochowiaka
W środę w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece w Kutnie w ramach X Wrześniowych Haustów Poetyckich odbyło się popołudnie z poezją Stanisława Grochowiaka, patrona tegorocznej edycji imprezy. W Czytelni zgromadzili się ci, którzy znali już wcześniej teksty przedwcześnie zmarłego autora i ci młodsi, którzy pierwszy raz usłyszeli jego frazy.

Grażyna Baranowska, pomysłodawczyni cyklu przybliżyła zebranym cechy twórczości poety i czytane przez mieszkańców wiersze poprzedzała krótkim wstępem. Niektóre z osób chętnie interpretowały czytane przez siebie teksty, odnajdując w nich mądrość, dojrzałość, odniesienia do innych autorów czy erotykę, wzruszenie. Dość ujmujące były też interpretacje recytatorskie, aktorskie.

Powołał mnie Pan na bunt. Spotkanie z poezją Stanisława Grochowiaka, ./upload/articles_pakiety/31467/01_obraz.jpg
Powołał mnie Pan na bunt. Spotkanie z poezją Stanisława Grochowiaka, ./upload/articles_pakiety/31467/03_obraz.jpg
Powołał mnie Pan na bunt. Spotkanie z poezją Stanisława Grochowiaka, ./upload/articles_pakiety/31467/05_obraz.jpg


- Zaczęło się od Ballady rycerskiej (1956). To debiutancki tom, w którym zawarł swój program poetycki, polegający na buncie Powołał mnie Pan na bunt, jak pisał w wierszu Święty Szymon Słupnik.  Był to bunt m.in. wobec poetyki socrealistycznej, która nie tolerowała dwoistości podmiotu lirycznego i ukazywania świata i inny sposób niż jego odwzorowywanie - mówiła Baranowska. - Grochowiak stosuje nowe rozwiązania artystyczne - lirykę roli, groteskę oraz stylizacje językowe. Podmiot mówiący przywdziewa różne maski, występuje w roli np. sentymentalnego kochanka, innego pisarza, postaci literackiej czy artysty.

Kolejne tomy Menuet z pogrzebaczem (1958), Rozbieranie do snu (1959) to już bardzo wyrazisty i spójny, w dużej mierze groteskowy obraz świata oparty na kontrastach i sprzecznościach, dotyczy to także figury podmiotu. Komizm i koszmar, piękno i brzydota, miłość i śmierć są równouprawnione w sensie ontologicznym.

Rok 1963 przynosi tom Agresty, w którym dominuje cielesność.  Dwa lata później w Kanonie groteksowe kontrasty ustępują miejsca tonacjom elegijnym. Centralnym tematem  jest śmierć ojca. [więcej]
kultura, 23.09.2016 17:57|czytane: 335 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zapraszamy po przerwie do Aquaparku Kutno. Konkurs rozstrzygnięty
Dziś Aquapark Kutno uruchamia po przerwie technologicznej strefę basenową i sauny. Świeża woda, wypielęgnowane niecki basenowe, czyściutkie szyby, uzupełnione oświetlenie w niecce rekreacyjnej oraz nowa, profesjonalna ekipa ratowników. Zapraszamy.

Zapraszamy po przerwie do Aquaparku Kutno. Konkurs rozstrzygnięty, ./upload/articles_pakiety/31459/01_obraz.jpg


Dla tych, którzy chcą od razu odwiedzić park wodny po przerwie mamy cztery wejściówki na wodne pluski. Wygrali je: Edyta Pietruszka, Natalia Turczak, Bartek Kubiak i Kornel Kołomłocki. Zaproszenia czekają na Was Aquaparku Kutno (w terminie 14 dni do odbioru). [więcej]
pismak, 23.09.2016 14:34|czytane: 595 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Mieszkańcy upamiętnili 88. rocznicę śmierci Honorowego Obywatela Kutna
Doktor Antoni Troczewski przyjechał do Kutna, bo tak się potoczyło jego życie i został tu do końca swoich dni. I pokochał Kutno i jego mieszkańców, a kutnianie w podziękowaniu za jego serce i pracę społeczną ustanowili godność Honorowego Obywatela Miasta Kutno i nadali ją Doktorowi Troczewskiemu w 1919 roku. Tak więc już za życia był Antoni Troczewski legendą. Także legenda głosi, że to Mieszkańcy Kutna podarowali mu ten dom przy ulicy 29 listopada, do którego się wprowadził wraz z rodziną.

Mieszkańcy upamiętnili 88. rocznicę śmierci Honorowego Obywatela Kutna, ./upload/articles_pakiety/31485/01_obraz.jpg
Mieszkańcy upamiętnili 88. rocznicę śmierci Honorowego Obywatela Kutna, ./upload/articles_pakiety/31485/02_obraz.jpg
Mieszkańcy upamiętnili 88. rocznicę śmierci Honorowego Obywatela Kutna, ./upload/articles_pakiety/31485/03_obraz.jpg


Wczoraj przed Willą Troczewskiego mieszkańcy Kutna upamiętnili 88. rocznicę śmierci Honorowego Obywatela Miasta Kutna. Organizatorem obchodów 88. rocznicy śmierci doktora było Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej.Czym się zasłużył doktor Antoni Troczewski, że tak został uhonorowany?
Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej opowiada o tym co roku obchodząc rocznicę śmierci Doktora. Staramy się co roku wspominać inny rozdział bogatej działalności Antoniego Troczewskiego. O dr Antonim Troczewskim jako animatorze kultury i turystyki mówiła dr Elżbieta Świątkowska. Dr Antoni Troczewski jest jedną z ważniejszych postaci w dziejach Kutna. Urodził się w Łomży, lata szkolne, studia i początki kariery zawodowej spędził w Warszawie. W październiku 1890 roku osiedlił się w Kutnie, objął funkcję lekarza w szpitalu św. Walentego. Rozpoczął również współpracę z warszawskim czasopismem Głos, w którym umieszczał artykuły dotyczące Kutna i jego mieszkańców. W jednym z artykułów napisał: "ludzie u nas, poza sferą obowiązkowych zajęć albo się kłócą, albo grają w karty, nic więc dziwnego, że nie mają czasu na zainteresowanie się sprawami natury ogólniejszej". [więcej]
redaktor, 23.09.2016 11:03|czytane: 1238 razy|11 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Napad w centrum Kutna. Drogie Panie uważajcie na siebie
Drodzy Mieszkańcy,
wczoraj (22.09.2016 r.) ok. godziny 19:40 przy wejściu do Parku Traugutta od strony ul. Zdrojowej, nieznany sprawca napadł na moją mamę. Ukradł zieloną, lakierowaną torebkę, w której oprócz portfela, okularów, znajdowały się ważne dokumenty oraz przedmioty o wartości sentymentalnej (m.in. zdjęcie wnuczki).

Być może po zabraniu pieniędzy sprawca wyrzucił całą resztę, a ktoś z Państwa znajdzie taką torebkę. Będę wdzięczna za pomoc.
Proszę o kontakt: 606- 966-082.
P.S. Drogie Panie proszę uważajcie na siebie!
[więcej]
wandea, 23.09.2016 09:03|czytane: 1451 razy|komentuj|czytaj cały
Minifestiwal pojektodawców KBO[więcej]
wandea, 23.09.2016 10:14|czytane: 129 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Kalendarium imprez
« wrzesień 2016 »
P W Ś C P S N
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
  
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Blamaż KOmisji Rewizyjnej. Nie pozwólmy zrobić z siebie głupców
Dzisiejsze obrady Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu w Kutnie były huczne i całkowicie usunęły białe rękawiczki z rąk politykierskich macherów w powiecie.... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Roman Honet w bibliotece. Wieczór autorski w ramach Wrześniowych Haustów Poetyckich
W środę o godz. 18.00 w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kutnie ostatnie spotkanie w ramach dziesiątych Wrześniowych Haustów Poetyckich. Wieczór autorski będzie miał dwudziesty piąty gość cyklu zaproszony przez... [więcej]
Sport
Cezary Zielonka na Małym Memoriale Janusza Kusocińskiego
W  minioną sobotę i niedzielę odbyły się w Słubicach Lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski Młodzików (Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego). Kutno reprezentował na tej imprezie sprinter Uczniowskiego Klubu Sportowego „Dziewiątka” Cezary Zielonka. Zielonka wywalczył sobie miejsce na mistrzowskiej imprezie dwa tygodnie wcześniej, zajmując drugie miejsce... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
RINTAL Schody - Wrześniowe Rabaty Rintal Polska Sp. z o. o., czołowy producent schodów do wnętrz wprowadza promocję: WRZEŚNIOWE RABATY - Zyskaj nawet 16%.rnSzczegóły promocji na stronie www.rintal.plrnrnBezpłatny pomiar, proje... [czytaj więcej]
Fajerwerki Cosmobox Cosmobox.pl jest firmą z Konina zajmującą się pirotechniką oraz widowiskami pirotechnicznymi już od 17 lat. Zajmujemy się też hurtową i detaliczną sprzedażą fajerwerkówrnNasza oferta obej... [czytaj więcej]
ucz się za darmo w szkole Pascal! Zdobądź pracę jako Technik BHP!rnPotrzebne kwalifikacje zdobędziesz dzięki BEZPŁATNEJ Szkole PASCAL!rnU nas nauczysz się:rn• przygotowywać i przedkładać kierownikowi zakładu pracy analizy... [czytaj więcej]
kucharka Zatrudnię kucharkę. Wymagane: orzeczenie o umiarkowanym (minimum) stopniu niepełnosprawności.... [czytaj więcej]
kucharka Zatrudnię kucharkę. Wymagane: orzeczenie o umiarkowanym (minimum) stopniu niepełnosprawności.... [czytaj więcej]
Przeglądy Randstad Polska jest wiodącą agencją doradztwa personalnego i pracy tymczasowej. Agencja Zatrudnienia nr licencji 47. Aktualnie dla firmy będącej jednym z największych na świecie producentów u... [czytaj więcej]
Kupię Mercedesa Sprintera 208 209 210 211 212 213 215 216 308 309 310 311 312 313 315 316 408 410 4 Kupię Mercedesa Sprintera 208 209 210 211 212 213 215 216 308 309 310 311 312 313 315 316 408 410 412 413 416 Kupię Mercedes 190 W201 W202 W203 124 W124 C-klase W202 W203 E-klase E210 E211 Vito MB10... [czytaj więcej]
Praca dla monterów , blacharzy , spawaczy Poszukujemy doświadczonych pracowników na stanowisko: MONTER RUROCIĄGÓW: - doświadczenie przy prefabrykacji i montażu rurociągów, - znajomość rysunku izometrycznego, - rzetelnoś... [czytaj więcej]
Praca dla spawaczy 135/136 Zatrudnimy spawaczy 135 oraz spawaczy 138/136 ewentualnie 135/136 dla grupy materiałowej 1.2 (FM1). Pozycja PC, PF lub PE. Wymagania: - minimum 2 lata doświadczenia w spawaniu w danej metodzie... [czytaj więcej]
pracownik działu montażu-przeglądy Randstad Polska jest wiodącą agencją doradztwa personalnego i pracy tymczasowej. Agencja Zatrudnienia nr licencji 47. Aktualnie dla firmy będącej jednym z największych na świecie producentów ... [czytaj więcej]
Praca dla monterów rurociągów Poszukujemy izolerów z doświadczeniem do pracy na terenie Płocka i w delegacji. Wymagane : - doświadczenie min.3 lata - chęci do pracy, - rzetelność i abstynencja Zapewniamy terminow... [czytaj więcej]
szamba zbiorniki betonowe Oferuję zbiorniki betonowe ekologiczne z przeznaczeniem na:rn- szambo,rn- szambo ekologicznern-ścieki,rn-gnojówkę,rn-gnojownicę,rn-deszczówkę,rn-ziemianki itp.rnZbiorniki o wielkości 4,6,8,10 ... [czytaj więcej]
bezcenna nauka za 0 zł! Pomyśl o swojej przyszłości! Nie czekaj i zapisz się już dziś! Szkoła Pascal oferuje atrakcyjne kierunki Bez opłat, bez dodatkowy kosztów, nauka całkowicie ZA DARMO! Przyjdź! Czekamy w... [czytaj więcej]
bezcenna nauka za 0 zł! Masz szansę zdobyć zawód marzeń dzięki odpowiednim kwalifikacjom!rnSzkoła PASCAL zaprasza na kierunek:rnrn- technik administracjirnrnZA DARMO przez cały okres nauki!rnBrak dodatkowych kosztów!... [czytaj więcej]
ucz się za darmo w szkole Pascal! Szkoła PASCAL w Kutnie poszukuje osób chętnychrndo podjęcia nauki na kierunku:rnrnTECHNIK BHPrnrnPosiadamy uprawnienia szkoły publicznej.rnZA DARMO przez cały okres nauki!rnBrak dodatkowych kosz... [czytaj więcej]
bezpłatna nauka w szkole Pascal Z nami podniesiesz swoje kwalifikacje i będziesz miał większe szanse na rynku pracy.rnrnZapraszamy na naukę w szkole PASCAL na kierunkurnOPIEKUN MEDYCZNYrnDużą zaletą tego kierunku jest możli... [czytaj więcej]
Paczki UK-PL-UK do 31,5 kg Najlepsza oferta Paczki do 31.5 kg w cenie od 18 funtówrnUwaga możliwość wpłaty w złotówkach .rnNajtańsze paczki do Polski oraz do Wielkiej Brytanii - paczki do Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii Północnej. W... [czytaj więcej]
Praca dla monterów rurociągów Zatrudnimy monterów rurociągów z doświadczeniem i znajomością rysunku izometrycznego. Praca przy prefabrykacji w okolicach Płocka. Wymagania: - doświadczenie na ww. stanowisku - samo... [czytaj więcej]
Praca dla monterów rurociągów Zatrudnimy monterów rurociągów z doświadczeniem i znajomością rysunku izometrycznego. Praca przy prefabrykacji w okolicach Płocka. Wymagania: - doświadczenie na ww. stanowisku - samo... [czytaj więcej]
Pracownik produkcji Randstad Polska jest wiodącą agencją doradztwa personalnego i pracy tymczasowej. Agencja Zatrudnienia nr licencji 47. Aktualnie dla firmy będącej jednym z największych na świecie producentów u... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Wiktor Charłocy:
2
 · 
44 minut temu
Odwołanie Kłopotowskiego z ważnej dla polskiej wsi Agencji, wpisuje się w nową strategię p. premier KONIEC ZŁOTYCH CHŁOPCÓW (także na prowincji), którzy znani są z tego, ze są znani. A co z Konradem K., szerszemu ogółowi znanemu jako naprawiacz rtv o bardzo miernych kwalifikacjach? Jesień to wymarzona pora roku dla osób z takimi jak on kwalifikacjami, no i z taką charyzmą. Zapewne zostanie zaangażowany do akcji Agencji, którą do niedawna kierował - BURAKI DO CUKROWNI.
Gracjan Fabricius:
51 minut temu
Podobno ma być odwołany wojewoda. Kłopotowski ma szansę objąć ten fotel.
Felicjan Rojek:
1 godzin temu
Jak to mowią "nie chwal dnia przed zachodem slońca i kobity przed śmiercią"
Bartłomiej Młotk:
2
 · 
1 godzin temu
no,no strata,takiego biesiadnika ze święcą nie znajdzie.........
Bruno Szewców:
3
 · 
2 godzin temu
pis ma parcie na władze
Arseniusz Puch:
2 godzin temu
albo PGE albo BOŚ. To się nazywa hol
Hortensjusz Hryncewicz:
2 godzin temu
A to niezła szuja z tego Macieja i jego Pana posła. Wszystko jasne jak słońce
Makary Duniński:
5
 · 
3 godzin temu
na pieszo? ciekawe kiedy dojdzie ...
Bazyli Wąż:
2
 · 
3 godzin temu
nie ma się czym podniecać,idzie do Łodzi
Parys Stelmach:
2
 · 
3 godzin temu
siostry?
Kryspian Grek:
6
 · 
3 godzin temu
Jeśli nie radzi sobie to wyjazd na wstecznym jest czymś normalnym.
Jest to wyraźny znak, że w Polsce jeszcze będzie normalnie.
Gerwazy Czande:
3
 · 
3 godzin temu
Zaraz poleci wojewoda, u nas okazał się obrońcą gieruli więc bardzo dobrze, bo tu potrzebny ktoś z wielkimi jajami, kto przeczyści platformerskie układy
Wadim Kocieł:
3 godzin temu
Filipiakowa i Grodnicka obie pracują w ARRK
Wadim Kocieł:
2
 · 
3 godzin temu
W telewizji Debicha i współpracował z kci, prywatnie związany z redaktorką z kci, czy wszystko jasne?
Doroteusz Bryndza:
8
 · 
4 godzin temu
Według mnie ten pan jest tak samo nieprzydatny PiS jak "bohater" artykułu.
Mariola Gierłowski:
4
 · 
4 godzin temu
Ciekawe jak radni zagłosują ?
Tomisław Drużyński:
3
 · 
4 godzin temu
A gdzie ten asystent wcześniej pracował?
Sobiesław Tomasz Bazarowicz:
12
 · 
4 godzin temu
Myślę, że PiS zaczyna wyciągać wnioski zwalniając takie osoby jak ta bo one przynoszą tylko wstyd a na siebie ściągają pogardę przez co cierpi cała prawica. Jeśli odsuną jeszcze Kłopotowskiego z funkcji pełnomocnika uwierzę w to, że idzie dobra zmiana. Pzdr.
Albin Kernerowicz:
11
 · 
4 godzin temu
Masz słuszną rację , ale od kiedy inni na wysokich stanowiskach są na zwolnieniach i jakoś nikt tego nie monitoruje a przecież pokazują się publicznie czy nie?
Stefan Jeleniowicz:
8
 · 
4 godzin temu
A ,, krecik " lub jak kto woli ,,wtyka PSL' MAREK DRABIK co na to ,pomógł koledze?Najciekawsze artykuły
 ·  15
23 godzin temu
Pracownik szpitala wygrywa kolejny raz w sądzie i wraca na SOR
 ·  24
1 dni temu
Kutnowski Klub Gazety Polskiej: Prezydent utrudnia życie mieszkańcom, którzy dojeżdżają do pracy pociągiem
 ·  56
1 dni temu
Nauczyciele skarżą się na radnego Zbigniewa Filipiaka. Zła wola czy brak kompetencji?
 ·  6
1 dni temu
Niewypał w wyschniętym korycie Ochni. Saperzy na miejscu zdarzenia
 · 
4 dni temu
Napad w centrum Kutna. Drogie Panie uważajcie na siebie
 ·  56
6 dni temu
Stara czy nowa skarga - nie ma znaczenia - trzeba czekać
 ·  86
7 dni temu
Blamaż KOmisji Rewizyjnej. Nie pozwólmy zrobić z siebie głupców
 ·  51
7 dni temu
RIO sprawdza gospodarkę finansową starostwa związaną ze szpitalem
 ·  13
7 dni temu
W Kutnie opłaty za parkowanie w soboty zniesione
 ·  17
8 dni temu
Szpitala w Kutnie nie ma na pierwszej liście dotacji na SORy
 ·  8
8 dni temu
Będzie wielka feta na 150-lecie Powiatu Kutnowskiego
 ·  8
10 dni temu
Proces lekarza z kutnowskiego szpitala. Biegły sądowy odpowie na pytania oskarżycielki
 · 
10 dni temu
Jestem dzieciństwem. Dariusz Suska na Wrześniowych Haustach Poetyckich
 ·  9
11 dni temu
Wygraliśmy z Polpharmą
 ·  4
11 dni temu
Park kulturowy w centrum Kutna i program opieki nad zabytkami na najbliższe cztery lata
 ·  9
13 dni temu
Najładniejsze balkony i ogródki lokatorów RSM Pionier
 ·  27
14 dni temu
Jak starosta rozpatrzył skargę na dyrektora Wydziału Drogownictwa?
 ·  28
14 dni temu
Bałagan w dokumentach PUP. Kontrola wykazała nieudolność w odzyskaniu środków
 ·  9
16 dni temu
Czas to najlepsza cenzura, a cierpliwość najdoskonalszy nauczyciel. 80-lat Szkoły Podstawowej w Szewcach Nadolnych
 ·  4
16 dni temu
Jubileuszowy koncert Anny Wyszkoni w Kutnie
 · 
16 dni temu
Laureaci Kwietnika, mistrz szybownik, baśniowe obrazy, zabawa w lunaparku. Co widział Piotr podczas drugiego dnia Święta Róży?
 ·  26
22 dni temu
Procedury pozwoleń na budowę 15 wiatraków z naruszeniem prawa? Mieszkańcy gmin i radny apelują do Starosty Kutnowskiego
 ·  2
23 dni temu
Kutnowska Za-Dyszka 2016 na mecie
 · 
25 dni temu
Ave Sienkiewicz! W bibliotece czytali o sile miłości i wiary
 ·  4
25 dni temu
Uwaga! Od poniedziałku utrudnienia na trasie Łódź - Zgierz - Kutno. PKP PLK wymienia szyny
Pogoda w Kutnie
Dziś: wtorek
Temperatura: 16°C
Prawie bezchmurnie
Wschód słońca: 06:36
Zachód słońca: 18:28

1027 hPa
9 km/h
0,0 mm


Jutro: środa
Temperatura: 21°C
Duże zachmurzenie

Wschód słońca: 06:38
Zachód słońca: 18:26

1019 hPa
16 km/h
0,0 mm


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności