eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 28.06.2016     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,30756-mosir-zaprasza-na-miejski-basen," title="Kutno: MOSiR zaprasza na miejski basen" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>MOSiR zaprasza na miejski basen</b><br>Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kutnie zaprasza na miejski basen...</div></a> <a href="/kultura,30752-kutnowskie-czytelniczki-na-zlocie-mi-o-nik-w-cukierni-pod-amorem-w-ksia-nicy-p-ockiej," title="Kutno: Kutnowskie Czytelniczki na Zlocie Miłośników Cukierni pod Amorem w Książnicy Płockiej " class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Kutnowskie Czytelniczki na Zlocie Miłośników Cukierni pod Amorem w Książnicy Płockiej </b><br>W sobotę 25 czerwca  inicjatywy Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w...</div></a> <a href="/wiadomosci,30750-mieszka-cy-gminy-kutno-odznaczeni-przez-wojewod-dzkiego," title="Kutno: Mieszkańcy Gminy Kutno odznaczeni przez Wojewodę Łódzkiego" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Mieszkańcy Gminy Kutno odznaczeni przez Wojewodę Łódzkiego</b><br>22 czerwca w Łódzkim Urzędzie Wojewódzkim Wojewoda Łódzki Zbigniew Rau wręczył...</div></a> <a href="/ekutnodladzieci,30746-podw-jny-sukces-tancerzy-studia-ta-ca-alibi," title="Kutno: Podwójny sukces tancerzy Studia Tańca Alibi " class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Podwójny sukces tancerzy Studia Tańca Alibi </b><br>Na zakończenie sezonu tanecznego tancerze ze Studia Tańca Alibi szkoły tańca...</div></a> <a href="/kultura,30742-folklor-zawsze-na-czasie," title="Kutno: Folklor zawsze na czasie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Folklor zawsze na czasie</b><br>Mimo upału o 12.00 w niedzielę na placu Piłsudskiego w Kutnie...</div></a> <a href="/kultura,30743-audiofeels-a-cappella-w-kro-niewicach," title="Kutno: AudioFeels a cappella w Krośniewicach" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>AudioFeels a cappella w Krośniewicach</b><br>Czy jakikolwiek koncert może odbyć się bez wykorzystania instrumentów muzycznych? Niemożliwe?...</div></a> <a href="/wiadomosci,30741-kino-kdk-zaprasza-w-lipcu," title="Kutno: Kino KDK zaprasza w lipcu" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Kino KDK zaprasza w lipcu</b><br>Kino Kutnowskiego Domu Kultury zaprasza w lipcu.01.07.2016 piątekgodz.15.30 GDZIE JEST DORY...</div></a> <a href="/wiadomosci,30731-czytelnicy-pisza-zachwaszczone-pobocza-wizerunek-naszych-dr-g," title="Kutno: Czytelnicy piszą: Zachwaszczone pobocza - wizerunek naszych dróg?" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Czytelnicy piszą: Zachwaszczone pobocza - wizerunek naszych dróg?</b><br>- Zachwaszczone pobocza, niedrożne rowy przy drogach, zagrożenie dla kierowców i...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
WAKACJE Z TAŃCEM RUCHEM W STREET DANCE STUDIO. 50% ZNIŻKI NA ZAJĘCIA DLA DZIECI
Street Dance Studio przygotowało specjalną ofertę zajęć dla dzieci i młodzieży. UWAGA! w miesiącach lipiec i sierpień zniżka! 50% zniżki na drugie wybrane zajęcia dla dzieci! Zajęcia dla dzieci prowadzi Joanna Zielińska - pedagog, wieloletni instruktor tańca i fitnessu, master instructor LEJDIS JUMP - fitnessu na trampolinach. Zapisy na zajęcia orz informacje można uzyskać pod numerem telefonu 723-319-518.

Zajęcia odbywają się w klimatyzowanej sali STREET DANCE STUDIO na ul.Plac Wolności 1 (I piętro) - wejście przed sklepem "żabka" oraz w Kutnowskim Domu Kultury. Liczba miejsc jest ograniczona!

WAKACJE Z TAŃCEM RUCHEM W STREET DANCE STUDIO. 50% ZNIŻKI NA ZAJĘCIA DLA DZIECI

GRAFIK OBOWIĄZUJĄCY OD 4 LIPCA:
Kutnowski Dom Kultury:
Poniedziałek: sala baletowa B
16.30-17.00 – MIX TANECZNY 3-5 lat
17.00-17.45 – HIP-HOP i TANIEC NOWOCZESNY 5-6 lat
17.45-18.45 – HIP-HOP 7-11 lat początkujący
18.45-19.45 – HIP-HOP 12-15 lat [więcej]
wandea, 27.06.2016 07:21|czytane: 246 razy|komentuj|czytaj cały
TOYOTA NOWY RAV 4 W KUTNIE Z SALONU JAWORSKI AUTO www.toyota.wloclawek.pl
Już od 1999 roku firma Jaworski Auto Sp. z o.o. służy Klientom Toyoty. Od 17 lat zdobywa  ich zaufanie, dzięki świadczeniu kompleksowych i fachowych usług, których jakość stara się nieustannie udoskonalać. W ubiegłym roku  firma Jaworski Auto Sp. z o.o. została wyróżniona  przez tygodnik "Auto Świat", otrzymując maksymalną ocenę tajemniczego klienta. Ten wynik to potwierdzenie najwyższego poziomu świadczonych usług. To, o czym każdego dnia przekonać się mogą klienci, zauważyli również niezależni przedstawiciele tygodnika Auto Świat.


TOYOTA NOWY RAV 4 W KUTNIE Z SALONU JAWORSKI AUTO 87-810 WŁOCŁAWEK UL.OKRĘŻNA 2G www.toyota.wloclawek.pl

O budowaniu i rozwoju pozycji Toyoty na lokalnym rynku rozmawiamy z Sebastianem Baranowskim Kierownikiem Działu Handlowego ASD Toyota Włocławek Jaworski Auto Sp. z o. o.

Salon Toyoty  we Włocławku istnieje na rynku od 1999 roku  i cieszy się zaufaniem konsumentów od wielu lat.  Posiadacie Państwo bogatą ofertę samochodów popularnych jak również  wysoce bezawaryjnych. Dlaczego warto odwiedzać Salon Toyoty we Włocławku?
Sebastian Baranowski: Zwracamy szczególną uwagę na obsługę klienta w naszym salonie. Czy klient kupi u nas auto czy nie, naszym celem  jest aby klient wyszedł z naszego salonu zadowolony, dobrze poinformowany, i z uczuciem że został odpowiednio potraktowany.
Wykwalifikowany personel stacji dealerskich odpowie na każde Państwa pytanie dotyczące eksploatacji samochodu. Służymy pomocą przy wyborze auta jak i przy wyborze najkorzystniejszej formy finansowania jak również ubezpieczenia samochodu. [więcej]
wandea, 27.06.2016 08:01|czytane: 443 razy|komentuj|czytaj cały
Zapraszamy małych kolarzy od 6 do 12 lat na Mini Wyścig Solidarności
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kutnie jako współorganizator zakończenia II-go etapu Międzynarodowego wyścigu Kolarskiego „Solidarności” i Olimpijczyków zaprasza najmłodszych do udziału Mini Wyścigu „Solidarności”, który odbędzie się w godzinach przedpołudniowych w dniu 30 czerwca alejami ZHP oraz Jana Pawła II.

Zapraszamy małych kolarzy od 6 do 12 lat na Mini Wyścig Solidarności, ./upload/articles_pakiety/30605/01_obraz.jpg


Regulamin i zgłoszenia na stronie www.mosir.kutno.pl
[więcej]
redaktor, 21.06.2016 12:42|czytane: 777 razy|komentuj|czytaj cały
Kolorowa Lokomotywa. Dobra propozycja dla Twojego dziecka
Zachęcamy dzieci z powiatu kutnowskiego do wzięcia udziału w projekcie ekologiczno-artystycznym dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat pt. Kolorowa Lokomotywa.

Zapisy w sekretariacie  do 15 lipca br.  Warunkiem  uczestnictwa jest wypełnienie karty zgłoszenia oraz oświadczenia rodzica/ opiekuna. Karty zgłoszeń TUTAJ

Grupa I - terminy

18.07.2016 / poniedziałek / warsztaty z rękodzieła w Kutnowskim Domu Kultury

20.07.2016 / środa / wycieczka do Arboretum w Rogowie

1.08.2016 / poniedziałek / wycieczka do Spalskiego Parku Krajobrazowego [więcej]
wandea, 27.06.2016 17:45|czytane: 147 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Outsourcing usług pielęgniarek i położonych w kutnowskim szpitalu
Tylko cztery dni miał podmiot dysponujący pielęgniarkami i położnymi na złożenie oferty na konkurs dotyczący świadczeń zdrowotnych udzielanych przez nie na rzecz pacjentów Kutnowskiego Szpitala Samorządowego sp zo.o. Jutro otwarcie ofert. Umowa z firmą ma być zawarta od 1 lipca 2016 r. do 30 czerwca 2019 r.

Outsourcing usług pielęgniarek i położonych w kutnowskim szpitalu, ./upload/articles_pakiety/30728/01_obraz.jpg


Szpital przy wyborze oferty będzie w 100 % kierował się ceną za godzinę usług. Z warunków umowy wynika, że personel będzie świadczył usługi na wszystkich oddziałach łącznie z blokiem operacyjnym i w oddziale anestezjologii i intensywnej terapii.

W projekcie umowy czytamy, że podmiot musi posiadać potencjał kadrowy - personel pielęgniarski legitymujący się kompetencjami do wykonania umowy. Personel pielęgniarski będzie pracował we własnej odzieży ochronnej lub roboczej spełniającej wszelkie wymagane prawem standardy itp.

Co znaczy dla kutnoskich pielęgniarek outsourcing usług przez nie i położne świadczonych? Zapewne dowiemy się na środowej sesji Rady Powiatu w Kutnie. [więcej]
wandea, 27.06.2016 17:24|czytane: 684 razy|16 komentarzy|komentuj|czytaj cały
MOSiR zaprasza na miejski basen
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kutnie zaprasza na miejski basen przy ulicy Narutowicza. 

MOSiR zaprasza na miejski basen, ./upload/articles_pakiety/30756/01_obraz.jpg
MOSiR zaprasza na miejski basen, ./upload/articles_pakiety/30756/02_obraz.jpg


Godziny otwarcia przez cały tydzień w wakacje od 10.30 do 18.00. Na upalne dni to w sam raz atrakcyjny wypoczynek w mieście. [więcej]
redaktor, 27.06.2016 15:22|czytane: 356 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Laureaci konkursu dziennikarskiego eKutno.pl
Na XI edycję Konkursu na autorską formę dziennikarską w kategorii: felieton lub reportaż organizowaną przez portal eKutno.pl uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z powiatu kutnowskiego nadesłali 23 prace. Gratulujemy wszystkim udziału w konkursie i dziękujemy opiekunom za motywację uczniów.

Prace czytały Ola Rzadkiewicz, właściciel portalu eKutno.pl i Grażyna Baranowska, recenzentka i bibliotekarka.

- Nagrodziłyśmy bonami na zakup książek pięć tekstów. Oprócz nagród zostaną one oczywiście opublikowane na naszych łamach. Cieszymy się bardzo, że tak świetnie władacie piórem (klawiaturą) i życzymy wszystkiego najlepszego na drodze kariery dziennikarskiej :) - mówi Ola Rzadkiewicz.

Dwa pierwsze miejsca dla Łukasza Zalewskiego z Zespołu Szkół nr 3 im. Wł. Grabskiego w Kutnie za tekst "Kutnowska?Syrenka" opiekun Katarzyna Kopańska i dla Anny Hetmaniak z II LO im. J. Kasprowicza w Kutnie za "Stoczmy razem ten bój" (bony na książki po 150 zł) opiekun Edyta Rybczyńska

Drugie miejsce dla Aleksandry Domradzkiej z Zespołu Szkół nr 3 im. Wł. Grabskiego w Kutnie za tekst "Warto pomagać" (bon na książki 100 zł) opiekun Dorota Chojnacka

Trzecie miejsce dla Marty Makowskiej z Zespołu Szkół nr 3 im. Wł. Grabskiego w Kutnie za tekst "Różana kąpiel w kolorze herbacianym" (bon na książki 70 zł) opiekun Anna Janiak

Wyróżenienie dla Dominika Brudnowskiego z Gimnazjum w Zespole Szkół nr 1 w Krośniewicach za tekst "Fatalny mecz" (bon na książki 50 zł) opiekun Sylwia Ławniczak [więcej]
wandea, 27.06.2016 13:26|czytane: 181 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Lato z MOSiRem
Jutro rozpoczyna się Lato z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Kutnie. Szczegółowy program zajęć sportowych TUTAJ

[więcej]
redaktor, 27.06.2016 15:18|czytane: 78 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kolory Polski w Krośniewicach[więcej]
kultura, 27.06.2016 14:07|czytane: 56 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kutno - Londyn. Post scriptum
Paweł Szczepanik relacjonuje dla Czytelników eKutno.pl : Rezultat meczu finałowego nikogo w drużynie nie zadawala. Wszyscy wiedzą że można było zrobić więcej by wyglądał on inaczej. W baseballu, jak w każdej grze zespołowej z dużą ilością zagrywek i niuansów technicznych, od gry indywidualnej zawodnika i decyzji trenera zależy powodzenie akcji. Popełnione nawet drobne błędy w konsekwencji wpływają na wynik meczu lub grę zespołu.

Kutno - Londyn. Post scriptum, ./upload/articles_pakiety/30753/03_obraz.jpg
Kutno - Londyn. Post scriptum, ./upload/articles_pakiety/30753/07_obraz.jpg
Kutno - Londyn. Post scriptum, ./upload/articles_pakiety/30753/09_obraz.jpg


W każdej drużynie są zawodnicy których wartość dla zespołu jest bardzo duża. W baseballu jeden zawodnik może nie jest wstanie wygrać spotkania, ale zawsze będzie ogniwem które ten zespół scala. W meczu z belgijską drużyną takim zawodnikiem był Jakub Wojtczak. Strata takiego zawodnika mentalnie zmienia zespół. Tak też się stało w tym meczu i w naszym zespole. Strata a w zasadzie usunięcie zawodnika, który w rankingu turnieju był najlepiej pałkującym zawodnikiem, może mentalnie złamać każdą drużynę. Tym bardziej jak to się przytrafia kiedy jesteśmy w rytmie „punktowania” przeciwnika z przebiegu turnieju lepszego.  Czasami niuanse regulaminowe decydują o ostatecznym układzie sił i wyniku. W meczach o wysoką stawkę nie ma sentymentów i trzeba wykorzystać lub zrobić coś co pomoże odwrócić losy spotkania. Tak zrobił trener Belgów zgłaszając zagranie pałką zgodną co do parametrów, ale której nie było na liście pałek dopuszczonych do tego turnieju. [więcej]
redaktor, 27.06.2016 13:44|czytane: 129 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Kutnowskie Czytelniczki na Zlocie Miłośników Cukierni pod Amorem w Książnicy Płockiej
W sobotę 25 czerwca  inicjatywy Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kutnie (Filia nr 4) grupa 20 czytelników  z Kutna wzięła udział w Ogólnopolskim Zlocie Miłośników Cukierni pod Amorem w Książnicy Płockiej. Pomysł realizuje pisarka Małgorzata Gutowska- Adamczyk (niedawno gościła w Kutnie) z myślą o fanach swojej twórczości.

Kutnowskie Czytelniczki na Zlocie Miłośników Cukierni pod Amorem w Książnicy Płockiej , ./upload/articles_pakiety/30752/01_obraz.jpg
Kutnowskie Czytelniczki na Zlocie Miłośników Cukierni pod Amorem w Książnicy Płockiej , ./upload/articles_pakiety/30752/02_obraz.jpg
Kutnowskie Czytelniczki na Zlocie Miłośników Cukierni pod Amorem w Książnicy Płockiej , ./upload/articles_pakiety/30752/08_obraz.jpg


Podczas spotkania była okazja do: rozmów z pisarką, wysłuchania fragmentów przedpremierowej powieści, degustacji wypieków, spaceru po mieście, uczestnictwa w konkursach i pokazie kapeluszy. Płock tego dnia wyglądał malowniczo, a to za sprawą pań, które na zlot stawiły się w przepięknych kapeluszach. Podobne przedsięwzięcie ma szansę odbyć się w kutnowskiej bibliotece. [więcej]
kultura, 27.06.2016 13:42|czytane: 201 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Mieszkańcy Gminy Kutno odznaczeni przez Wojewodę Łódzkiego
22 czerwca w Łódzkim Urzędzie Wojewódzkim Wojewoda Łódzki Zbigniew Rau wręczył trzem zasłużonym mieszkańcom Gminy Kutno odznaczenia nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Marianowi Serkowi, Jerzemu Kostrzewie i Mirosławowi Karczewskiemu.

Mieszkańcy Gminy Kutno odznaczeni przez Wojewodę Łódzkiego, ./upload/articles_pakiety/30750/01_obraz.jpg


W górnym rzędzie od prawej: Komendant Wojewódzki PSP w Łodzi – Jarosław Wlazłowski, Wojewoda Łódzki – Zbigniew Rau, Wójt Gminy Kutno – Jerzy Bryła, w dolnym rzędzie od prawej: Mirosław Karczewski, Jerzy Kostrzewa, Marian Serek 

Srebrnym Krzyżem Zasługi odznaczony został Marian Serek – wieloletni Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Komadzynie oraz były radny gminy Kutno. Początkowo był członkiem OSP w Sierakowie, jednak w 1975 roku wstąpił w szeregi OSP w Komadzynie i 2001 roku został wybrany Prezesem OSP. Dzięki jego zaangażowaniu, z dniem  30 marca 2005 roku jednostka OSPw Komadzynie została włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, jako jedna z najbardziej aktywnych w powiecie kutnowskim. [więcej]
redaktor, 27.06.2016 12:56|czytane: 270 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Od poniedziałku bezpłatne warsztaty zdrowego żywienia z Jakubem Kuroniem i Pauliną Konrad
Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnych warsztatów zdrowego żywienia z kucharzem Jakubem Kuroniem i dietetyczką Pauliną Konrad. Warsztaty odbędą się od 27 do 29 czerwca w dwóch grupach od 10.00 do 13.00 i od 16.00 do 19.00 w Restauracji Elida przy ulicy Kasztanowej. 

Od poniedziałku bezpłatne warsztaty zdrowego żywienia z Jakubem Kuroniem i Pauliną Konrad, ./upload/articles_pakiety/30735/01_obraz.jpg


- Każdego dnia można zdobyć certyfikat ukończenia, każdego dnia są inne warsztaty. Pierwszego dnia przekąski, sałatki, przystawki i dekoracje dań. Drugiego dnia dania obiadowe, trzeci dzień dotyczy deserów - mówi Joanna Bronowska ze Starostwa Powiatowego w Kutnie.- Gorąco zapraszamy na bezpłatne warsztaty, to na pewno niepowtarzalna okazja do obserwacji profesjonalistów i nauki od nich zdrowego gotowania. [więcej]
wandea, 27.06.2016 12:59|czytane: 415 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zatrzymaj podróż koleją w obiektywie. Konkurs PKP Intercity
PKP Intercity jest współorganizatorem konkursu fotograficznego. Pojedź pociągiem, zabierz ze sobą aparat i pokaż, jak wyglądała Twoja podróż koleją! PKP Intercity zachęca do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym „Z podróży koleją”. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody i udział w ogólnopolskiej wystawie, która odwiedzi największe dworce kolejowe w Polsce. Konkurs wystartował 25 czerwca i potrwa do 31 sierpnia.

Zatrzymaj podróż koleją w obiektywie. Konkurs PKP Intercity , ./upload/articles_pakiety/30749/01_obraz.jpg
Zatrzymaj podróż koleją w obiektywie. Konkurs PKP Intercity , ./upload/articles_pakiety/30749/02_obraz.jpg
Zatrzymaj podróż koleją w obiektywie. Konkurs PKP Intercity , ./upload/articles_pakiety/30749/03_obraz.jpg


25 czerwca ruszyła druga edycja konkursu fotograficznego „Z podróży koleją” promującego transport kolejowy,
jako komfortowy, atrakcyjny cenowo i przyjazny dla środowiska środek transportu. W tegoroczną edycję akcji zaangażowało się PKP Intercity. Przewoźnik zachęca do dzielenia się fotograficznymi pamiątkami z podróży.

Jak wziąć udział w konkursie?

Zadanie polega na wykonaniu zdjęcia, które będzie odpowiadać tematyce podróży koleją. Fotografia może przedstawiać zaobserwowane zjawisko natury przyrodniczej, społecznej, kulturowej lub innej,
bądź sytuację zaaranżowaną przez autora zdjęcia, jednak związanej z tematem konkursu. [więcej]
redaktor, 27.06.2016 12:49|czytane: 334 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wygraj zaproszenie na film GDZIE JEST DORY?
Kino Kutnowskiego Domu Kultury zaprasza na film dla dzieci GDZIE JEST DORY?. Seanse już od 1 lipca godz. 15.30 i 17.30. Mamy dla malusińskich dwa podwójne zaproszenia do Kina, wystarczy do środy do godz. 20.00 odpowiedzieć na jedno pytanie. 

Aby wziąć udział w konkursie kliknij tutaj


[więcej]
redaktor, 27.06.2016 11:27|czytane: 273 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Druga edycja Słodkiej krwi
Już dzisiaj, 27 czerwca w naszym mieście rusza II edycja "Słodkiej krwi". Ideą akcji jest nie tylko promowanie honorowego krwiodawstwa, jako formy narodowego solidaryzmu, ale również zaangażowanie mieszkańców w działalność charytatywną poprzez przekazanie części otrzymanych słodyczy dla dzieci ze Świetlicy Środowiskowej.

- To takie proste! Utocz sobie krwi i URATUJ komuś ŻYCIE! W godzinach od 8:00 do 11:00 w punkcie krwiodawstwa znajdującym się w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym, od dziś (27 czerwca) do 5 lipca, przy punkcie krwiodawstwa znajduje się karton w który można złożyć darowane słodycze. Zebrane czekolady zostaną przekazane dzieciom z Świetlicy Środowiskowej znajdującej się przy kościele pod wezwaniem Świętego Wawrzyńca w Kutnie - informują członkowie ONR w Kutnie. - 1 lipca działacze kutnowskiego oddziału Obozu Narodowo-Radykalnego, wspólnie udadzą się do punktu krwiodawstwa, gdzie przyłączą się do zbiórki. Serdecznie zachęcamy mieszkańców do wzięcia udziału w akcji. Oddaj krew a czekolady przekaż dzieciom! [więcej]
redaktor, 27.06.2016 09:49|czytane: 84 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Zmiana organizacji ruchu 30 czerwca
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kutnie informuje, iż w związku z organizacją,  na terenie miasta Kutno, Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności” i Olimpijczyków 30 czerwca nastąpi czasowa zmiana organizacji ruchu drogowego.

Zmiana organizacji ruchu 30 czerwca, ./upload/articles_pakiety/30747/01_obraz.jpg


Opis zmian organizacji ruchu drogowego w Kutnie w dniu 30.06.2016 r.

W godzinach  6.00 – 18.00 – zamknięcie ruchu drogowego dotyczy

1. Aleje ZHP – od skrzyżowania z ul. Troczewskiego
2. Aleje Papieża Jana Pawła II – obydwa pasy ruchu na odcinku Aleje ZHP skrzyżowanie  ul. Podrzeczną i ul. Warszawskie Przedmieście

W godzinach 11.00 – 13.00 – czasowe ograniczenie ruchu na trasie przejazdu wyścigu

Niżej wymienione ulice zostaną zamknięte na 30 min. przed przejazdem kolumny wyścigu [więcej]
redaktor, 27.06.2016 08:40|czytane: 445 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Podwójny sukces tancerzy Studia Tańca Alibi
Na zakończenie sezonu tanecznego tancerze ze Studia Tańca Alibi szkoły tańca Doroty Ciołkowskiej wzięli udział w zawodach tanecznych, które odbyły się w Pabianicach i najlepiej jak potrafili reprezentowali Kutnowski Dom Kultury oraz miasto róż.

Podwójny sukces tancerzy Studia Tańca Alibi , ./upload/articles_pakiety/30746/01_obraz.jpg
Podwójny sukces tancerzy Studia Tańca Alibi , ./upload/articles_pakiety/30746/02_obraz.jpg
Podwójny sukces tancerzy Studia Tańca Alibi , ./upload/articles_pakiety/30746/03_obraz.jpg


Już trzeci rok z rzędu grupa Alibi okazała się bezkonkurencyjna, podbijając serca Jurorów i zdobywając I miejsce w swojej kategorii tanecznej.  Zaś młodsza grupa reprezentacyjna Fair Play również pokazała klasę i wytańczyła sobie II miejsce na podium, w młodszej kat. tanecznej. Sukcesy te zespoły zawdzięczają swojej Wspaniałej instruktorce Magdalenie Mikos, która jest autorką choreografii.

Zespół Alibi jest grupą reprezentacyjną Studia Tańca Alibi i sekcją Kutnowskiego Domu Kultury.  Zespół ten wielokrotnie staje na podium na największych turniejach tanecznych w Polsce. [więcej]
redaktor, 27.06.2016 08:20|czytane: 399 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kutnowscy baseballiści w Londynie. MKS Stal Kutno w finale Pucharu Europy
Belgowie wybrali sobie przeciwnika w finale. W piłce nożnej, mecz w którym obie drużyny wiedzą jak grać  żeby nie zrobić sobie krzywdy, nazywamy antyfutbolem. Przykro brać udział w takim meczu jako kibic i zawodnik w jednym oraz móc tylko czekać na z góry wiadomy wynik. Można i należy się z taką postawą nie zgadzać, choć zawsze sport jest sprawiedliwy w obliczu założonego celu. Mieliśmy takie odczucia aż do 9 zmiany, ale DUCH SPORTU I RYWALIZACJI ZWYCIĘŻYŁ. Dzięki temu w niedzielnym finale będziemy grać z Belgami.

Kutnowscy baseballiści w Londynie. MKS Stal Kutno w finale Pucharu Europy, ./upload/articles_pakiety/30745/01_obraz.jpg
Kutnowscy baseballiści w Londynie. MKS Stal Kutno w finale Pucharu Europy, ./upload/articles_pakiety/30745/02_obraz.jpg
Kutnowscy baseballiści w Londynie. MKS Stal Kutno w finale Pucharu Europy, ./upload/articles_pakiety/30745/03_obraz.jpg


Chwilę należy poświęcić wydarzeniom weekendowym. Pogoda istnie angielska - deszcz, słońce, chłodno, ciepło, wiatr i tak na okrągło i wbrew pozorom nie dla każdej drużyny taka sama. Właściwie w każdym dniu jedynym pewnym punktem dnia był deszcz. I dziś też go nie zabrakło.

I tu można powiedzieć, że zaczęło się jak w dobrym kryminale lub thilerze, w którym nie wiadomo od początku kto jest po stronie dobra a kto zła.

Wiadomo było, że Belgowie są faworytem spotkania i turnieju więc zdobyte punkty w pierwszej zmianie były zgodne z planem.  Z każdym punktem zdobytym przez Belgów, my byliśmy bliżej finału i braliśmy różne scenariusze i rozwiązania pod uwagę z rolami które odgrywaliśmy my i Bułgarzy. Ale cóż kiedy w trzeciej zmianie znów nastąpił zwrot akcji, po łatwo zdobytych puntach drużyny z Sofii. [więcej]
redaktor, 27.06.2016 08:17|czytane: 290 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Folklor zawsze na czasie
Mimo upału o 12.00 w niedzielę na placu Piłsudskiego w Kutnie rozpoczął się ósmy już Festyn na Ludowo, od jakiegoś czasu - w mieście róż. 

Folklor zawsze na czasie, ./upload/articles_pakiety/30742/08_obraz.jpg
Folklor zawsze na czasie, ./upload/articles_pakiety/30742/11_obraz.jpg
Folklor zawsze na czasie, ./upload/articles_pakiety/30742/23_obraz.jpg


Zespoły śpiewacze, kapele, instrumentaliści, produkty regionalne, coś dobrego do jedzenia i picia, zabawki dla dzieci. W centrum Kutna można było zatańczyć obertasa, ale też ochłodzić się przy fontannie więc całe rodziny uczestniczyły w festynie.

Organizatorami imprezy byli  Muzeum Regionalne w Kutnie, Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej oraz Kutnowski Dom Kultury. [więcej]
kultura, 27.06.2016 07:49|czytane: 620 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
AudioFeels a cappella w Krośniewicach
Czy jakikolwiek koncert może odbyć się bez wykorzystania instrumentów muzycznych? Niemożliwe? A jednak  w przypadku zespołu AudioFeels mamy do czynienia właśnie z takim ewenementem. Ośmioosobowa grupa wokalistów udowodniła, że jest w stanie, wykorzystując jedynie głos, nie tylko wydobyć najpiękniejsze dźwięki, ale i naśladować  instrumenty muzyczne.

AudioFeels a cappella w Krośniewicach, ./upload/articles_pakiety/30743/01_obraz.jpg
AudioFeels a cappella w Krośniewicach, ./upload/articles_pakiety/30743/02_obraz.jpg
AudioFeels a cappella w Krośniewicach, ./upload/articles_pakiety/30743/33_obraz.jpg


Koncert poznańskiej  grupy AudioFeels odbył się w sobotę w krośniewickiej hali sportowej. Imprezę zorganizowało Gminne Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Krośniewicach. Artyści zachwycili publiczność swoimi umiejętnościami wokalnymi. Fani długo czekali na taką okazję. Podczas koncertu publiczność usłyszała zarówno kompozycje własne, jak i covery m.in. Metalliki, Justina Timberlake'a, Pharrella Willamsa.

To odmienne podejście do śpiewania,  zainicjowane w Polsce przez AudioFeels, odbiegające od tradycyjnego chóralnego wykonywania utworów, zdobyło liczne grono słuchaczy. W tym tkwi siła zespołu, ale też w doskonałym warsztacie wokalnym oraz radości, jaką niesie ze sobą wspólne muzykowanie. Podczas koncertu artyści naśladowali dźwięki takich instrumentów muzycznych jak perkusja, trąbka, gitara, instrumenty klawiszowe. Była też próbka beatboxu. Nie obyło się bez bisowania dla krośniewickiej publiczności. [więcej]
kultura, 27.06.2016 07:33|czytane: 297 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Sklep CSV zaprasza. Najlepszy osprzęt lakierniczy[więcej]
wandea, 24.06.2016 07:02|czytane: 146 razy|komentuj|czytaj cały
Wybory Miss Lata Aquaparku Kutno. Zgłoszenia do 25 lipca
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kutnie w tym roku po raz drugi organizuje Wybory Miss Lata Aquaparku Kutno. W tym roku Gala Finałowa odbędzie się 7 sierpnia oczywiście w Aquaparku Kutno. Podobnie jak w roku ubiegłym tegoroczne laureatki dzięki naszym sponsorom będziemy wysyłać na wycieczki do pięknej, słonecznej i niezwykle klimatycznej Chorwacji wraz z Centrum Turystyki OSKAR z Poznania.

Wybory Miss Lata Aquaparku Kutno. Zgłoszenia do 25 lipca, ./upload/articles_pakiety/30371/01_obraz.jpg


Sponsorem nagrody głównej, czyli voucheru na dwuosobową wycieczkę jest firma Pini Polonia. Wyższa Szkoła Gospodarki Krajowej w Kutnie ufundowała voucher dla I  Vicemiss oczywiście również na wycieczkę do Chorwacji. Dla Miss Publiczności voucher na chorwackie przygody ufundowała firma zajmująca się informatyczną obsługa obiektów sportowych i rekreacyjnych MWM Sp. z O.O. z Gliwic. Centrum Turystyki OSKAR natomiast zabierze do Chorwacji jedną z osób obecnych podczas Gali Finałowej II Wyborów Miss Lata.
Nagrody rzeczowe dla finalistek ufundowali : znany dostawca internetu i sprzętu komputerowego firma MPC z Kutna oraz sklep ze sprzętem AGD i RTV Media Expert oraz AMZ- KUTNO S.A. Weekend w SPA dla dwojga ufundowała Różana Rezydencja z Zarębowa. [więcej]
redaktor, 25.06.2016 13:48|czytane: 342 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Kino KDK zaprasza w lipcu
Kino Kutnowskiego Domu Kultury zaprasza w lipcu.
01.07.2016 piątek
godz.15.30 GDZIE JEST DORY 2D dubbing (animowany, czas 103 min )
godz.17.30 GDZIE JEST DORY 3D dubbing (animowany, czas 103 min )
godz.19.30 BELGICA -  WĘDRUJĄCE FESTIWALE czyli Bombowy Przegląd Filmowy  (więcej na www.kinokdk.net.pl ) bilet 10 PLN

Kino KDK zaprasza w lipcu, ./upload/articles_pakiety/30741/03_obraz.jpg
Kino KDK zaprasza w lipcu, ./upload/articles_pakiety/30741/05_obraz.jpg
Kino KDK zaprasza w lipcu, ./upload/articles_pakiety/30741/07_obraz.jpg

                                                                           
02.07.2016 sobota
godz.15.30 GDZIE JEST DORY 2D dubbing (animowany, czas 103 min )
godz.17.30 GDZIE JEST DORY 3D dubbing (animowany, czas 103 min )
godz.19.30 SOY NERO -  WĘDRUJĄCE FESTIWALE czyli Bombowy Przegląd Filmowy  (więcej na www.kinokdk.net.pl )bilet 10 PLN

03.07.2016 niedziela
godz.15.30 GDZIE JEST DORY 2D dubbing (animowany, czas 103 min )
godz.17.30 GDZIE JEST DORY 3D dubbing (animowany, czas 103 min )
godz.19.30 DZIKA -  WĘDRUJĄCE FESTIWALE czyli Bombowy Przegląd Filmowy  (więcej na www.kinokdk.net.pl )bilet 10 PLN [więcej]
kultura, 25.06.2016 15:01|czytane: 324 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Relacja kutnowskich baseballistów z Londynu. Szczęście sprzyja lepszym
- Nie pogoda nam zepsuła humory. W piątym dniu pobytu na turnieju kwalifikacyjnym Pucharu Europy w Baseballu nasza drużyna spotkała się z drużną London Mets. Nie to jednak najbardziej popsuło nastroje w ekipie, ale przegrana po najlepszym jak dotąd widowisku, na które składa się gra zawodników, zachowanie kibiców i postawa sędziów.  Ci pierwsi powinni grać tak dobrze, by kibice mogli podziwiać ich umiejętności, a sędziowie powinni dbać by rywalizacja odbywała się w ramach przepisów i rozstrzygać bezstronnie.  Nie ulega wątpliwości, że najważniejsi są zawodnicy, bo to oni tworzą widowisko, które oklaskują kibice, a sędziowie biorą na siebie odpowiedzialność za podejmowanie trafnych decyzji - mówi Paweł Szczepanik. - Źle się staje gdy ci ostatni chcą zająć miejsce tych pierwszych, bądź nie potrafią podejmować trudnych i trafnych decyzji oraz działają zachowawczo burząc i niwecząc wysiłek organizacyjny, finansowy i sportowy.
Trudno szybko się pozbierać, po takim meczu, w którym wygrana przesunęłaby wszystkie te elementy na drugi plan, pozostawiając radość gry w finale.

Relacja kutnowskich baseballistów z Londynu. Szczęście sprzyja lepszym, ./upload/articles_pakiety/30736/03_obraz.jpg
Relacja kutnowskich baseballistów z Londynu. Szczęście sprzyja lepszym, ./upload/articles_pakiety/30736/12_obraz.jpg
Relacja kutnowskich baseballistów z Londynu. Szczęście sprzyja lepszym, ./upload/articles_pakiety/30736/18_obraz.jpg


Gdyby odnieść się do emocji związanych z układem wyników i tabeli to będzie to kilkanaście nerwowych godzin, w czasie których nic już nie będzie zależało od naszej drużyny. Czy zagramy w finale okaże się dopiero jutro po porannym meczu Belgów z Bułgarami, w którym oczywiście faworytami są Belgowie. [więcej]
pismak, 25.06.2016 14:42|czytane: 224 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Kongres Świadków Jehowy w Płocku
8,9,10 lipca w hali Orlen Arena w Płocku organizowany jest przez Świadków Jehowy kongres.  W tych dniach będzie rozpoczynał się  o godz. 9:20  i kończył około 16:50.

Uwaga słuchaczy będzie kierowana na okazywanie lojalności  a konkretnie na kwestie dlaczego Bóg oczekuje od nas lojalności,  jak ta cecha może wpłynąć na nasze życie, jak Bóg będzie „postępował lojalnie” względem nas.

 Na kongres przybędą delegaci zaproszeni z części Mazowsza w tym z Włocławka ,Kutna, Płońska, Żychlina, Gostynina, Sierpca , Wyszogrodu, Sochaczewa, Łowicza, Płocka. [więcej]
pismak, 25.06.2016 13:55|czytane: 304 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Nowe kierunki w Szkole Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku
Od października 2016 r. w Szkole Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku będzie można podjąć studia na kierunkach: administracja, bezpieczeństwo narodowe, informatyka, pedagogika, wychowanie fizyczne oraz zarządzanie. Proponujemy także blisko 50 zakresów studiów podyplomowych.W ramach prowadzonych kierunków zapraszamy na nowe specjalności, które są odpowiedzią uczelni na zapotrzebowanie rynku pracy. Wśród nich odnaleźć można: e-administrację, administrację gospodarczą, administrację bezpieczeństwa publicznego, obronę narodową, zarządzanie wiedzą i innowacjami czy bezpieczeństwo i higienę pracy.

Bezsprzecznym hitem są dwie specjalności związane z odnawialnymi źródłami energii tj. systemy informatyczne odnawialnych źródeł energii na kierunku informatyka (studia inżynierskie) oraz zarządzanie odnawialnymi źródłami energii na kierunku zarządzanie (studia magisterskie). Włodkowic jest jedyną uczelnią w regionie oferującą podjęcie studiów dotyczących odnawialnych źródeł energii. Dostępne są one zarówno na studiach pierwszego, jak i drugiego stopnia.W procesie przygotowania nowych specjalności Wydziały współpracowały z ekspertami z dziedziny odnawialnych źródeł energii.

Systemy informatyczne odnawialnych źródeł energii oparte będą o budowę i infrastrukturę w budynkach OZE oraz automatykę, sterowanie, budowę i eksploatację urządzeń OZE. Studenci będą mieli możliwość zdobycia wiedzy z zakresu nowoczesnych technologii dystrybucji i magazynowania energii oraz rynku energii odnawialnej w Polsce. [więcej]
wandea, 23.06.2016 07:02|czytane: 262 razy|komentuj|czytaj cały
Wyrok radnego powiatowego Konrada Kłopotowskiego

Wyrok Konrada Kłopotowskiego

[więcej]
wandea, 23.06.2016 12:57|czytane: 2270 razy|komentuj|czytaj cały
WAKACJE Z TAŃCEM I FITNESSEM W STREET DANCE STUDIO. START 4 LIPCA!
Zapraszamy wszystkich na zajęcia, taneczne, fitness, pole dance, LEJDIS JUMP - fitness na trampolinach. STREET DANCE STUDIO przygotowało szeroką gamę zajęć dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów. Ćwiczymy na klimatyzowanej i w pełni wyposażonej sali na ul. Plac Wolności 1 (I piętro) oraz w KDK. Sprawdź nasz grafik wakacyjny i ćwicz z nami!

WAKACJE Z TAŃCEM I FITNESSEM W STREET DANCE STUDIO. START 4 LIPCA!, ./upload/articles_pakiety/30668/01_obraz.jpg
WAKACJE Z TAŃCEM I FITNESSEM W STREET DANCE STUDIO. START 4 LIPCA!, ./upload/articles_pakiety/30668/02_obraz.jpg
WAKACJE Z TAŃCEM I FITNESSEM W STREET DANCE STUDIO. START 4 LIPCA!, ./upload/articles_pakiety/30668/03_obraz.jpg


GRAFIK ZAJĘĆ DLA DZIECI I MŁODZIEŻY OBOWIĄZUJĄCY OD 4 LIPCA:
Kutnowski Dom Kultury:
Poniedziałek: sala baletowa B
16.30-17.00 – MIX TANECZNY 3-5 lat
17.00-17.45 – HIP-HOP i TANIEC NOWOCZESNY 5-6 lat
17.45-18.45 – HIP-HOP 7-11 lat początkujący
18.45-19.45 – HIP-HOP 12-15 lat

STREET DANCE STUDIO ul.Plac Wolności 1 (I piętro)
Wtorek:
16.40-17.35 – LEJDIS JUMP KIDS (dzieci) - fitness na trampolinach dla dzieci!

Kutnowski Dom Kultury:
Środa: sala baletowa A
16.30-17.00 – MIX TANECZNY 3-5 lat
17.00-17.45 – HIP-HOP i TANIEC NOWOCZESNY 5-6 lat
17.45-18.45 – HIP-HOP 7-11 lat początkujący [więcej]
wandea, 21.06.2016 07:46|czytane: 575 razy|komentuj|czytaj cały
Lato czeka. Zakończenie roku szkolnego w Szkole Podstawowej w Strzegocinie
Dziś w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Strzegocinie odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016. Były przemówienia, kwiaty dla nauczycieli i nagrody dla najlepszych uczniów oraz listy gratulacyjne dla rodziców. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością Wójt Gminy KutnoJerzy Bryła, Zofia And rzejczyk Kierownik GZds.OPPO Gminy Kutno, Jadwiga Wesołowska- była dyrektor naszej szkoły, radny Gminy Kutno Waldemar Włodarczyk oraz Proboszcz parafii w Strzegocinie ks. Zbigniew Strzałkowski.

Lato czeka. Zakończenie roku szkolnego w Szkole Podstawowej w Strzegocinie, ./upload/articles_pakiety/30738/01_obraz.jpg
Lato czeka. Zakończenie roku szkolnego w Szkole Podstawowej w Strzegocinie, ./upload/articles_pakiety/30738/02_obraz.jpg
Lato czeka. Zakończenie roku szkolnego w Szkole Podstawowej w Strzegocinie, ./upload/articles_pakiety/30738/16_obraz.jpg


Dyrektor Beata Jurkowska- Przybysz w szczególny sposób przywitała obecnych na uroczystości rodziców i oczywiście wszystkich uczniów. Koniec roku szkolnego to również czas podsumowań. Pani dyrektor przypomniała o wielu inwestycjach poczynionych na terenie naszej szkoły, wzbogacających bazę materialną i poprawiających warunki nauki i pracy uczniów i nauczycieli.

- Było to możliwe dzięki dobrej współpracy szkoły z organem prowadzącym oraz wsparciu Pana Wójta, Pani Kierownik, Radnych naszej gminy. W ciągu minionego roku odbyło się na terenie naszej szkoły wiele imprez i uroczystości. Bez ogromnego wsparcia i pomocy ze strony rodziców nie było by to możliwe - mówiła Beata Jurkowska- Przybysz.

Miniony rok obfitował w liczne sukcesy szkoły i jej uczniów nie tylko na szczeblu gminnym:
III miejsce w Polsce spośród 1200 szkół, w konkursie MEN „Książki naszych marzeń”;
Krzysztof Zachwieja zajął I miejsce w powiecie kutnowskim w eliminacjach ogólnopolskiego turnieju wiedzy pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” i reprezentował powiat na szczeblu wojewódzkim w Opocznie, gdzie zajął 4 miejsce; [więcej]
redaktor, 24.06.2016 19:19|czytane: 431 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Konkurs filmowy rozstrzygnięty. Kochaj w Kinie KDK
Sawa wkrótce bierze ślub z Jurkiem. Nie jest jednak pewna, czy jest on mężczyzną na całe życie, ponieważ w jej życiu pojawia się przystojny aktor, Krzysztof. Zobacz już od dziś o godz. 18.00 w Kinie Kutnowskiego Domu Kultury jak rozwinie się ta skomplikowana sytuacja. Zapraszamy na film Kochaj.

Dwa podwójne zaproszenia wygrali: Monika DuszyńskaSebastian Dolewski. Zaproszenia można odebrać w kasie KDK przed wybranym seansem.


[więcej]
kultura, 24.06.2016 14:03|czytane: 591 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Hura już wakacje![więcej]
redaktor, 24.06.2016 13:45|czytane: 160 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Czytelnicy pytają: Jak sobie radzić z plagą meszek?
- W okolicach Kutna (Wola Chruścińska) szczególnie w pobliżu upraw zbóż i rzepaku atakuje wszelakie robactwo, nie sposób wystać dłużej jak minutę, człowiek zaraz jest oblepiony setkami tych natarczywych owadów, wchodzą do nosa. Są niebezpieczne dla bydła potrafią udusić krowę. Jak sobie radzić z plagą meszek? Czy odpowiednie służby nie powinny robić oprysków? - pyta Czytelnik eKutno.pl 

Czytelnicy pytają: Jak sobie radzić z plagą meszek?, ./upload/articles_pakiety/30709/01_obraz.jpg


Jak mówi Sylwia Lewandowska z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kutnie plagi meszek dotyczą przede wszystkim okolic wilgotnych, na przykład przy rowach melioracyjnych, które są nieczyszczone.

- Meszki zwykle wylęgają się masowo po opadach, bywają w bujnej zieleni, więc warto rowy wykaszać. W przypadku miejsc blisko upraw właściwie nic nie da się zrobić, bo oprysków nie można stosować. Jeśli chodzi o ludzi, którzy muszą przebywać w tych miejscach to warto skorzystać z preparatów odstraszających i mieć odpowiednią odzież - mówi Sylwia Lewandowska z PSSE w Kutnie. [więcej]
wandea, 24.06.2016 13:42|czytane: 539 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Krystyna Brzozowska i Kutnowski Teatr Amatorski im. A. Fredry otrzymają nagrody w dziedzinie kultury za 2015 rok
Prezydent Miasta Kutno przyznał nagrody w dziedzinie kultury za 2015 rok. Uhonorowani zostali w kategorii za wybitne osiągnięcia artystyczne i twórcze oraz upowszechnianie, ochronę i promocje kultury w minionym roku – Kutnowski Teatr Amatorski im. A. Fredry, za całokształt dokonań artystycznych Pani Krystyna Brzozowska.

Krystyna Brzozowska  i Kutnowski Teatr Amatorski im. A. Fredry otrzymają nagrody w dziedzinie kultury za 2015 rok, ./upload/articles_pakiety/30733/01_obraz.jpg


Kutnowski Teatr Amatorski im. A. Fredry dostanie 3 000 zł brutto.
Uzasadnienie wyboru:
Działalność Kutnowskiego Teatru Amatorskiego zasługują na szczególne uznanie ze względu na ich społeczny i kulturalny wymiar. Kutnowscy pasjonaci teatru w styczniu 2015 roku podjęli wyzwanie stworzenia grupy teatralnej, która ma na celu wzbogacić kulturalne życie mieszkańców Kutna. Pierwsze przedstawienie wystawione przez grupę to „Moralność Pani Dulskiej”. W ubiegłym roku członkowie grupy podjęli prace nad tekstem Aleksandra Fredry „Zemsta”. Prace nad przygotowaniem kolejnej premiery trwały kilka miesięcy. Sztukę pierwszy raz można było obejrzeć 1 października 2015 roku. Spektakl odniósł ogromny sukces, aktorzy zostali uhonorowani owacją na stojąco. Bilety na kolejne przedstawienie rozchodziły się bardzo szybko i w krótkim czasie spektakle obejrzało ponad 1000 osób. Społeczny fenomen zaangażowania w projekt osób, którym „się chce”, bez oficjalnych zobowiązań i wynagrodzenia, zaowocował wyjątkowym ożywieniem kulturalnym.

Krystyna Brzozowska otrzyma 5 000 zł brutto.
Uzasadnienie wyboru:
Krystyna Brzozowska obchodzi w tym roku 50-lecie pracy twórczej. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Pięknych w Łodzi, członek Stowarzyszenia Pastelistów Polskich, przez wiele lat upowszechniała wiedzę o sztuce, ucząc w kutnowskich liceach plastyki. Znaczną część dorobku artystycznego Krystyny Brzozowskiej stanowią obrazy przedstawiające pejzaże Kutna. [więcej]
kultura, 24.06.2016 13:03|czytane: 298 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Radny Tomasz Rędzikowski: Co z naszym milionem i ortopedią?
Na ostatniej sesji Rady Miasta Kutna Radny miejski Tomasz Rędzikowski pytał Zbigniewa Burzyńskiego, prezydenta Kutna o efekt pomocy miasta dla Kutnowskiego Szpitala Samorządowego sp. zo.o. oraz podzielił się informacją jaką uzyskał od wyborców w sprawie problemu z działaniem Oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej i operacjami.

Przypomnijmy, Miasto Kutno wesprze Powiat Kutnowski przez pięć lat kwotą milion złotych rocznie. Pierwszy milion już powiat otrzymał i przekazał na wkład własny wniosku KSS pt. Podniesienie dostępności do świadczeń zdrowotnych poprzez rozbudowę, remont i wyposażenie SOR wraz z budową drogi wewnętrznej do lądowiska w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym Sp. z o.o. Jak niżej na naszych łamach można przeczytać wniosek przeszedł ocenę formalną i został skierowany do oceny merytorycznej. Rywalizuje z innymi 52 wnioskami. 

Prezydent Zbigniew Burzyński odpowiedział więc radnemu, że szpital dotacji jeszcze nie otrzymał.

- Chciałbym powiedzieć również o patologicznej sytuacji, o której poinformowała mnie sąsiadka, a mianowicie że ludzie są z terminu na termin operacji odsyłani przez szpital, czekają w kolejce na zabiegi już kilka miesięcy. Operacje spadają, a oddział stoi pusty - referował radny Rędzikowski. - Lekarze informują pacjentów, że z przyczyn niezależnych operacje muszą być odłożone na bliżej nieokreślony termin. Czy pan prezydent coś wie na ten temat?

I my otrzymaliśmy niepokojące informacje od pacjentów kutnowskiego szpitala oczekujących na operacje. 
- Czekaliśmy dwie godziny na izbie przyjęć, pacjenci przygotowani z torbami z rzeczami, do przyjęcia na oddział, bo jutro operacja, moja bliska osoba również. Po dwóch godzinach zszedł lekarz i spokojnie powiedział nam, że nie będzie operacji i że jak chcemy to możemy umówić się, ale on nie wie kiedy one się odbędą - opowiada nam pani Karolina z Kutna. - Jeden z panów miał wyznaczony piąty termin, a ma mieć operację kolana, ludzie się zdenerwowali, bo to dziwne traktowanie. Lepsza byłaby prawda, nawet że oddział likwidują. [więcej]
wandea, 24.06.2016 12:36|czytane: 969 razy|19 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
 www.denta-medica.pl
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Szybkie konkursy na kolejne oddziały kutnowskiego szpitala
Kutnowski Szpital Samorządowy sp. zo.o. ogłosił wczoraj konkurs ofert dla podmiotów, które chciałyby udzielać świadczeń dla kutnowskich pacjentów na II Oddziale... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
AudioFeels a cappella w Krośniewicach
Czy jakikolwiek koncert może odbyć się bez wykorzystania instrumentów muzycznych? Niemożliwe? A jednak  w przypadku zespołu AudioFeels mamy do czynienia właśnie z takim ewenementem. Ośmioosobowa grupa wokalistów udowodniła, że jest w... [więcej]
Sport
Lato z MOSiRem
Jutro rozpoczyna się Lato z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Kutnie. Szczegółowy program zajęć sportowych TUTAJ ... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
sprzedam mieszkanie Sprzedam wyremontowane mieszkanie o pow 29,56 mkw wraz z garażem, w blok w Strzelcach. Tel. 889 129 035... [czytaj więcej]
Prasa Sipma Z-224/1 Sprzedam prasę Sipma Z-224/1 użytkowaną na małym areale ziemskim. Od 3 lat sporadycznie używana, idealna do małych i średnich gospodarstw. Stan sprawny, kompletny, wszystko oryginalne. Dzwonić... [czytaj więcej]
Technik BHP-ucz się w bezpłatnej Szkole ŻAK i korzystaj ze zniżek w całej Polsce! TECHNIK BHP W 1,5 ROKU! ZA DARMO! ZAOCZNIE!rnZdobądź wykształcenie, które otwiera drzwi do większości zakładów pracy. Każda firma zatrudniająca ponad 10 osób, powinna mieć zatrudnionego TE... [czytaj więcej]
Opiekun w DPS/ Opiekunka środowiskowa-Zdobądź przyszłościowy zawód z ŻAKiem! Nie jesteś obojętny na krzywdę ludzką? Chcesz pomagać i być wsparciem dla ludzi, którzy zostali tego pozbawieni? Zostań OPIEKUNEM W DOMU POMOCY SPOŁECZENEJ/OPIEKUNKĄ ŚRODOWISKOWĄ!rnZdobąd... [czytaj więcej]
Praca dodatkowa - DEDRA INNOVATIONS rnZapraszam do DEDRA.rnrnZapisując się do Dedra możesz korzystać z możliwości :rnrnOSZCZĘDZASZ - kupując dla siebie wspaniałe produkty pomocne w każdym domu bez 20%-30% marży.rnZARABIASZ - ... [czytaj więcej]
szybkie pożyczki Twoje plany w zasięgu ręki - Kredyty bez BIK i KRDrnrnNie zawsze ma się w zasięgu ręku odpowiednią ilość gotówki na realizację swoich potrzeb.rnPotrzebujesz większej kwoty na remont, niesp... [czytaj więcej]
PACZKA UBRANEK DLA DZIEWCZYNKI ZA 30ZŁ Sprzedam paczkę używanych ubranek dla dziewczynki: bluza roz.92/98,sweter roz.104,6szt. sukienek roz.104,3p jeansów roz.98/104,długie spodnie roz.104,spódniczka roz.104,rybaczki roz.104,10p. getr... [czytaj więcej]
PACZKA UBRANEK DLA CHŁOPCA ZA 30ZŁ Sprzedam paczkę używanych ubranek dla chłopca: kurtka zimowa roz.110/116,kurtka wiosenno-jesienna roz.110/116,bluza z kapturem roz.110,polar roz.116,jeansy auta 104/110,5p spodni dresowych roz.110/... [czytaj więcej]
okazja - sprzedam rower Sprzedam rower damka ( gwarancja ) kolor czerwony, z koszem koloru białego, prawie nowy . używany przez 1 miesiąc. Drugi rower męsk dodaję gratis.i ... [czytaj więcej]
PRZEPROWADZKI TRANSPORT mieszkań domów biur z ekipą lub pomoc kierowcy.Niskie Ceny tel.725 361 83 PRZEPROWADZKI TRANSPORT mieszkań domów biur z ekipą lub pomoc kierowcy.Niskie Ceny tel.725 361 836 (sieć plus) Wolne Terminy pracujemy 7dni w tygodniu... [czytaj więcej]
PRZEPROWADZKI TRANSPORT mieszkań domów biur z ekipą lub pomoc kierowcy.Niskie Ceny tel.725 361 83 PRZEPROWADZKI TRANSPORT mieszkań domów biur z ekipą lub pomoc kierowcy.Niskie Ceny tel.725 361 836 (sieć plus) Wolne Terminy pracujemy 7dni w tygodniu... [czytaj więcej]
PRZEPROWADZKI TRANSPORT mieszkań domów biur z ekipą lub pomoc kierowcy.Niskie Ceny tel.725 361 83 PRZEPROWADZKI TRANSPORT mieszkań domów biur z ekipą lub pomoc kierowcy.Niskie Ceny tel.725 361 836 (sieć plus) Wolne Terminy pracujemy 7dni w tygodniu... [czytaj więcej]
Sprzedam wąż gumowy do wody Sprzedam wąż gumowy do wody. Długość 7m. Średnica zewnętrzna 38 mm, średnica wewnętrzna 24 mm. Zastosowanie: -Rolnictwo, -Przemysł, -Ogrodnictwo.... [czytaj więcej]
Sprzedam Modem LTE/ HSPA+ HUAWEI E398 Sprzedam nieużywany, fabrycznie nowy Modem LTE/ HSPA+ HUAWEI E398.... [czytaj więcej]
Sprzedam Router Wi-Fi/LAN D-Link DWR-116 Sprzedam nieużywany, fabrycznie nowy Router Wi-Fi/LAN D-Link DWR-116.... [czytaj więcej]
ZATRUDNIĘ KIEROWCĘ ZATRUDNIĘ KIEROWCĘ NA CIĄGNIK SIODŁOWY DO PRZEWOZU KONTENERÓW. JAZDA PO POLSCE. tel. 602 377 710... [czytaj więcej]
Tania i szybka pożyczka gotówkowa Tani i Szybki kredyt gotówkowyrnAkceptowana duża ilość źródeł dochodu, rnniskie oprocentowanie,rnkwota nawet do 150 000,-rnkorzystnie liczona zdolność kredytowa,rnindywidualne podejście do k... [czytaj więcej]
Praca dla monterów , blacharzy , spawaczy Poszukujemy doświadczonych pracowników na stanowisko: MONTER RUROCIĄGÓW: - doświadczenie przy prefabrykacji i montażu rurociągów, - znajomość rysunku izometrycznego, - rzetelność... [czytaj więcej]
Praca dla spawaczy 141 Zatrudnimy spawaczy 141 do pracy na terenie kraju. Praca od zaraz. Wymagania: - minimum 2 lata doświadczenia w ww. metodzie - aktualne certyfikaty - rzetelność i abstynencja Biuro czynne ... [czytaj więcej]
Praca dla spawaczy 135/136 Zatrudnimy spawaczy 135 gr. 5 oraz spawaczy 138/136 ewentualnie 135/136 dla grupy materiałowej 1.2 (FM1). Pozycja PC, PF lub PE. Umiejętność żłobienia będzie dodatkowym atutem. Wymagania: - min... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Aron Zyn:
9 minut temu
Oddają to co najcenniejsze dla szpitala a ktoś na tym zarabia.
Leonard Łukasz Rybski:
2 godzin temu
Ja tam krowy poje i myje rozrzutnik
Honorat Cichopk:
3
 · 
7 godzin temu
Upadkiem szpitala i twórczością Debicha i Wilanowskiego szybko powinno zająć się cba.
Władysław Bułhak:
3
 · 
9 godzin temu
Teraz to załoga nie dopomina się żadnych zebrań z dyrekcją , nie żąda wyjaśnień , tak jak to było jeszcze nie tak dawno.Skończyło się jak szpital został przekształcony w spółkę i każda władza hołubiła swojego prezesa.
Ludmiła Chętkowski:
2
 · 
9 godzin temu
Białe Forum zorganizowały pielęgniarki ,ale jak widać przewodnicząca zadbała tylko o siebie ,załatwiła swoje a reszta koleżanek ją nie obchodzi. Dziwne ,że teraz nic nie ma do powiedzenia.Dostała stołek i zajmuje się niby jakością . Jaką jakością? Może coś na ten temat powie?
Konstanty Moysa:
3
 · 
9 godzin temu
Niestety pielęgniarki nie zorganizują "Białego Forum", bo organizatorem tego typu imprez był Debich. A swoją drogą ciekawe ilu jeszcze wyznawców ma w szpitalu ten "przywódca"
Ewaryst Bobrowski:
9 godzin temu
Gratki
Franciszek Scydenbeytel:
2
 · 
10 godzin temu
Prezes daje sobie czas do sierpnia bo jeszcze ma organizować pielgrzymkę.
Amalia Doruchowski:
7
 · 
10 godzin temu
Najbardziej wkurzające jest milczenie ludzi którzy doskonale wiedzą co się dzieje a milczą myśląc ,że się jeszcze długo utrzymają . Nieprawda pozbędą się ws bo za dużo wiecie a niestety nie mówicie o tym.
Iwo Kalęcki:
10 godzin temu
Nie każdy jest bez kultury,nie mierzcie wszystkich jedna miara
Rozamunda Dembowski:
10 godzin temu
O zarabianych pieniądzach przez lekarzy mówisz chyba o kontraktowcach bo na etatach to jedne setne tego. Zapytajcie starostwo , radnych ile teraz wydają na zmniejszoną obsadę anestezjologów bo to całkiem niemała sumka.
Lena Tarasiuk:
11 godzin temu
Niech oni walczą z korupcją , nepotyzmem , kolesiostwem , załatwianiem pracy w firmach z nakazu tego czy tamtego a nie z kamieniami , obeliskami i pomnikami. Ucząc historii wlczą z nią?
Władysław Niklewski:
11 godzin temu
Jak w fontannie na placu
Władysław Niklewski:
11 godzin temu
Super sprawa
Remigiusz Hanusz:
7
 · 
11 godzin temu
O czym tu dyskutować, kiedyś była taka piękna tradycja - taczki
Achacjusz Geschaw:
7
 · 
11 godzin temu
a może by tak obecny radny kiedyś latający z kamerą coś nakręcił w szpitalu i zajął się losem załogi i pacjentów? Jako radny tym bardziej powinien być to dla niego wdzięczny temat.
Franciszek Ziegelstreich:
8
 · 
11 godzin temu
To niech je poniewierają jeszcze więcej jak wybrali taką przedstawicielkę co robi tylko dla siebie i nie są w stanie jej zmienić to niech je poniewierają . Bardzo dobrze. Czego wy się boicie , kto was zastrasza. weźcie za łby te oddziałowe usłużne przegoncie na cztery wiatry. łącznie z ta jakąś dyrektorką od pielęgniarstawa. Jak się dacie teraz przekręcić ze strachu to po was.
Remigiusz Hanusz:
5
 · 
11 godzin temu
Pielęgniarki są jedną z najbardziej poniewieranych grup zawodowych w tym szpitalu, drogie Panie czas się ocknąć bo za chwilę zostaniecie przekazane jak przysłowiowy tobołek do firmy zewnętrznej. Taka sytuacja już miała miejsce w tym szpitalu, dotyczyła innej grupy zawodowej a jak się skończyła wszyscy wiemy. Po pierwsze zmiana przedstawicieli związkowych, natychmiast, potem spór zbiorowy i jeśli trzeba strajk, zgodnie z obowiązującym prawem. Wam potrzeba dobrej i zdeterminowanej reprezentacji. Widać, że czas obecnego zarządu dobiega końca podobnie władz powiatu. Niestety niektórych decyzji w przyszłości nie da się odkręcić. Walczcie o swoje, to wasz szpital, mieszkańcy Kutna staną za wami murem,
Maja Arctowski:
7
 · 
11 godzin temu
Z powodu różnych ruchów w szpitalu radni powinni się DOMAGAĆ dyskusji na temat szpitala. Gdzie jest Baranowska , gdzie inne związki , gdzie związek lekarzy?Czy wy jesteście już tak zastraszeni ,że wam można narobić na twarz i się nie odezwiecie?To wy jako załoga jesteście odpowiedzialni za upadek szpitala bo postępujecie jak tchórze.A dobrze weam tak . Stracicie pracę a tu sprowadzą obsługę z sąsiednich krajów co już się dzieje.
Idalia Usarzowski:
7
 · 
11 godzin temu
Ale po terminach widać jak im się śpieszy . Cztery dni to nawet nie jest się w stanie skompletować dokumentów a co dopiero przeliczyć koszty. Nie powinien prezes podejmować takich działań jak wieść powiatowa niesie ,że z końcem sierpnia odchodzi. Tylko dlaczego dopiero z końcem czerwca a nie zaraz?Najciekawsze artykuły
 ·  19
4 dni temu
Radny Tomasz Rędzikowski: Co z naszym milionem i ortopedią?
 ·  17
4 dni temu
Wniosek na modernizację Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Kutnie w drugim etapie oceny
 ·  11
5 dni temu
Co prezydent robi między sesjami?
 · 
14 dni temu
Reaktywacja technikum kolejowego na Azorach
 ·  30
14 dni temu
Zapadł pierwszy wyrok w sprawie lewych recept na tramal
 ·  4
14 dni temu
Kocyk i poduszka oraz duże zniżki dla najmłodszych kutnowiaków. Rusza projekt Różana Rodzina
 ·  61
15 dni temu
Gmina Strzelce: Stuletnie kasztany do wycięcia?
 ·  12
15 dni temu
Kutnowski szpital i Kliniki Kardiologii Allenort z kontraktem NFZ
 ·  98
15 dni temu
Skargi na działania dyrektora Wydziału Drogownictwa u Starosty i Wojewody Łódzkiego
 ·  33
15 dni temu
Czytelnicy pytają: Czym zajmuje się Pełnomocnik ds. Pacjenta w Kutnie?
 ·  9
17 dni temu
Mieszkaniec Krośniewic zaatakował personel szpitala i chorych. Zmarł w wyniku zadanych sobie ran
 ·  14
18 dni temu
Trwa walka z wiatrakami w powiecie kutnowskim. Ustawa odległościowa od 1 lipca
 ·  10
20 dni temu
Dlaczego powiat nie może sam organizować Licealiady, tylko oddaje pieniądze miastu?
 ·  283
20 dni temu
Wojewoda odwołał Starostę Kutnowskiego. Debich idzie do sądu
 ·  79
21 dni temu
Kto otrzymał umorzenie podatków i pomoc publiczną za 2015 rok?
 ·  13
23 dni temu
Cezar-Foto: Rodzinny Zawrót Głowy na Dzień Dziecka w Kutnie
 ·  60
24 dni temu
Dziennikarstwo obywatelskie, cienie służb i odnowa społeczna. Spotkanie z Dorotą Kanią
 ·  50
26 dni temu
Nadkom. Krzysztof Szymański szefem kutnowskiej Komendy Policji
 ·  272
26 dni temu
Skarga na dyrektora ZS nr 1 w Kutnie. W odwecie cięcia etatów?
 ·  65
27 dni temu
Laureatka Nagrody Wolności Słowa, dziennikarka Dorota Kania w Kutnie
 ·  109
27 dni temu
Kontrowersyjna kolizja na Grunwaldzkiej. Nie dogadali się?
 ·  4
28 dni temu
Są miejsca dla wszystkich dzieci zgłoszonych do przedszkoli. 29 miejsc w naborze uzupełniającym
 · 
29 dni temu
Mityng o Różę Kutna okiem Piotra Szatkowskiego
 ·  20
29 dni temu
Będą nowi dyrektorzy w placówkach podległych starostwu?
 ·  45
31 dni temu
Było gorąco na niebie i rockowej ziemi. Rock&Rose Fest Kutno za nami
Pogoda w Kutnie
Dziś: wtorek
Temperatura: 15°C
Zachmurzenie umiarkowane
Wschód słońca: 04:23
Zachód słońca: 21:08

1016 hPa
5 km/h
0,0 mm


Jutro: środa
Temperatura: 27°C
Prawie bezchmurnie

Wschód słońca: 04:24
Zachód słońca: 21:07

1013 hPa
9 km/h
0,0 mm


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności