eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 24.05.2016     reklama kontakt
 
<a href="/kultura,30347-na-co-do-kina-kdk-w-czerwcu," title="Kutno: Na co do kina KDK w czerwcu?" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Na co do kina KDK w czerwcu?</b><br>W Kinie Kutnowskiego Domu Kultury w czerwcu ekranizacje komiksów, premiery dla...</div></a> <a href="/ekutnodladzieci,30344-koloriada-w-jedynce," title="Kutno: Koloriada w SP nr 1" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Koloriada w SP nr 1</b><br>20 maja w Szkole Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w...</div></a> <a href="/kultura,30332-jacek-piekara-w-kutnie-adne-pytanie-nie-jest-z-e-a-ka-da-odpowied-jest-ciekawa," title="Kutno: Jacek Piekara w Kutnie: Żadne pytanie nie jest złe, a każda odpowiedź jest ciekawa " class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Jacek Piekara w Kutnie: Żadne pytanie nie jest złe, a każda odpowiedź jest ciekawa </b><br>Jacek Piekara, pisarz, dziennikarz był w niedzielęostatnim gościem Kutnowskich Dni Fantastyki....</div></a> <a href="/wiadomosci,30339-drzwi-otwarte-na-azorach," title="Kutno: Drzwi Otwarte na Azorach" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Drzwi Otwarte na Azorach</b><br>20 maja w Zespole Szkół Nr 4 w Kutnie-Azorach odbyły się ...</div></a> <a href="/wiadomosci,30340-daniel-golis-z-kasprowicza-wygra-i-turniej-przedsi-biorczo-ci-m-odzie-y-powiatu-kutnowskiego," title="Kutno: Daniel Golis wygrał I turniej przedsiębiorczości młodzieży " class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Daniel Golis wygrał I turniej przedsiębiorczości młodzieży </b><br>Po kilkumiesięcznych zmaganiach, w piątek 20 maja w Kutnowskim Domu Kultury...</div></a> <a href="/kultura,30326-katarzyna-kr-pe-wygra-a-og-lnopolski-konkurs-literacki-na-opowiadanie-fantasy-z-motywem-r-y," title="Kutno: Katarzyna Krępeć wygrała Ogólnopolski Konkurs Literacki na Opowiadanie Fantasy" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Katarzyna Krępeć wygrała Ogólnopolski Konkurs Literacki na Opowiadanie Fantasy</b><br>Wczoraj na zakończenie Kutnowskich Dni Fantastyki w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece...</div></a> <a href="/wiadomosci,30323-kolejny-raz-zespo-y-studia-ta-ca-alibi-na-podium," title="Kutno: Kolejny raz zespoły Studia Tańca Alibi na podium" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Kolejny raz zespoły Studia Tańca Alibi na podium</b><br>Tym razem grupy reprezentacyjne ze Studia Tańca Alibi Doroty Ciołkowskiej działającego...</div></a> <a href="/sport,30325-bra-z-jakuba-kasicy-w-kickboxingu," title="Kutno: Brąz Jakuba Kasicy w kickboxingu" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Brąz Jakuba Kasicy w kickboxingu</b><br>Od piątku do niedzieli w Kurzętniku odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Wygraj zaproszenia na KAPITANA AMERYKĘ: WOJNĘ BOHATERÓW
Kino Kutnowskiego Domu Kultury zaprasza od piątku 3 czerwca na KAPITANA AMERYKĘ: WOJNĘ BOHATERÓW. Mamy dla Was dwa podwójne zaproszenia. Konkurs trwa do niedzieli do godz. 10.00.

Aby wziąć udział w konkursie kliknij tutaj


[więcej]
kultura, 24.05.2016 18:51|czytane: 49 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
LEJDIS JUMP - fitness na trampolinach. Ruszyły rezerwacje na czerwiec. SKACZ, BAW SIĘ, CHUDNIJ!
Zapraszamy na zajęcia LEJDIS JUMP - fitness na trampolinach w Street Dance Studio. W związku z ogromnym zainteresowaniem zajęcia poszerzamy nasz grafik o nowe godziny oraz typy zajęć.

LEJDIS JUMP - fitness na trampolinach. Ruszyły rezerwacje na czerwiec. SKACZ, BAW SIĘ, CHUDNIJ!, ./upload/articles_pakiety/30319/01_obraz.jpg
LEJDIS JUMP - fitness na trampolinach. Ruszyły rezerwacje na czerwiec. SKACZ, BAW SIĘ, CHUDNIJ!, ./upload/articles_pakiety/30319/02_obraz.jpg
LEJDIS JUMP - fitness na trampolinach. Ruszyły rezerwacje na czerwiec. SKACZ, BAW SIĘ, CHUDNIJ!, ./upload/articles_pakiety/30319/03_obraz.jpg


Rezerwacje dotyczą również osób, które regularnie uczęszczają na zajęcia! Spiesz się ilość miejsc ograniczona!

GRAFIK ZAJĘĆ OBOWIĄZUJĄCY OD 1 CZERWCA:

Poniedziałek 8.00-8.50 Lejdis Jump

Wtorek 16.35-17.20 Lejdis Jump Kids - fitness na trampolinach dla dzieci
Wtorek 17.20-18.10 Lejdis Jump
Wtorek 18.10-19.00 Lejdis Jump
Wtorek 21.10-22.00 Lejdis Jump [więcej]
wandea, 23.05.2016 07:11|czytane: 210 razy|komentuj|czytaj cały
KKS PRO-BASKET SIRMAX Kutno na czwartym miejscu
W dniach 20 – 22 maja w Bochni odbyły się Półfinały Mistrzostw Polski młodziczek. Przeciwniczkami kutnowskiej drużyny były zespoły: MKS MOS Deichman Ślęza Wrocław, AZS ENEA Poznań i gospodarz turnieju MOSiR Bochnia.

 KKS PRO-BASKET SIRMAX Kutno na czwartym miejscu, ./upload/articles_pakiety/30357/01_obraz.jpg


Drużyna KKS PRO-BASKET SIRMAX Kutno mimo ambitnej gry nie wygrała żadnego spotkania i zajęła IV miejsce osiągając wyniki:

MKS MOS Ślęza Wrocław – KKS PRO-BASKET SIRMAX Kutno   95 : 52
AZS Enea Poznań – KKS PRO-BASKET SIRMAX Kutno   60 : 54
MOSiR Bochnia – KKS PRO-BASKET SIRMAX Kutno   61 : 48

Rozgrywany w Bochni półfinał stał na bardo wysokim poziomie. Mimo zajęcia IV miejsca zawodniczki KKS PRO-BASKET SIRMAX Kutno pokazały dobrą koszykówkę i przy odrobinie szczęścia mogły wywalczyć awans do Finałów. Dopiero w czwartej kwarcie ostatniego meczu gospodynie turnieju wywalczyły kosztem kutnowskiej drużyny wraz z MKS MOS Ślęza Wrocław udział w Finałach Mistrzostw Polski U-14K. [więcej]
pismak, 24.05.2016 18:56|czytane: 15 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Gminy będą zabiegały o środki dla mieszkańców na fotowoltaikę i kolektory słoneczne
Gminy Nowe Ostrowy, Krośniewice, Kutno pomogą mieszkańcom w inwestycjach polegających na budowie kolektorów słonecznych oraz instalacji fotowoltaicznych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

Gminy  będą zabiegały o środki dla mieszkańców na fotowoltaikę i kolektory słoneczne, ./upload/articles_pakiety/29820/01_obraz.jpg


Gminy zorganizowały zimą i wiosną spotkania dla mieszkańców ze specjalistami od odnawialnych źródeł energii, a mieszkańcy złożyli deklaracje przystąpienia do programu. W każdej gminie musiało do programu przystąpić minimum 150 gospodarstw i trzeba przyznać, że chętnych nie brakowało,nawet jest ich znacznie więcej. 

Inaczej jest w gminie Strzelce, tam wójt pomimo zainteresowania mieszkańców programem nie zdecydował się na przystąpienie gminy do programu. Jak mówi wójt Tadeusz Kaczmarek gmina zainwestuje w fotowoltaikę na swoich budynkach, a zainteresowanie mieszkańców nie było tak znaczne aby organizować podobnie jak w innych gminach listę potencjalnych beneficjentów.

W ramach działania 4.1. Odnawialne źródła energii OZE z Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020 gminy mogą pozyskać dla mieszkańców dofinansowanie na panele fotowoltaiczne służące do zamiany energii promieniowania słonecznego na energię elektryczną oraz kolektory słoneczne do przetwarzania promieniowania słonecznego w energię cieplną. [więcej]
redaktor, 24.05.2016 17:07|czytane: 153 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dzień Dziecka w Żychlinie[więcej]
pismak, 24.05.2016 13:49|czytane: 32 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wola Chruścińska: Postrzelony zatrzymany przez Policję. Musi odbyć karę więzienia
Jak się dowiadujemy w piątek 20 maja, został zatrzymany Marcin L. niedoszła ofiara 50-letniego Benedykta M. o którym pisaliśmy niżej.

Pomimo, jak twierdzi żona Marcina L. nieprawomocnego wyroku z lutego 2016 r. za kierowanie gróźb karalnych do Benedykta M. mężczyzna został zatrzymany. 

Pani Monika nie kryje oburzenia w związku z decyzją Sądu Okręgowego w Łodzi o uchyleniu aresztu dla sprawcy postrzału. - To było dla nas dużym ciosem, Benedykt M. został wypuszczony mając zarzut usiłowania zabójstwa a Marcin został aresztowany i to w momencie  kiedy wyrok nie jest jeszcze prawomocny - komentuje. - Nasz adwokat mówi, że to po prostu niemożliwe, aby wyrok w jakiś tajemniczy sposób się uprawomocnił bez zawiadomienia oskarżonego o tym fakcie.

W lutym 2016 roku, w stosunku do 35-letniego Marcina L. zapadł wyrok skazujący za kierowanie gróźb karalnych wobec sąsiada Benedykta M. Teraz musi on odsiedzieć 6 miesięcy pozbawienia wolności. W wyroku orzeczeono również zakaz kontaktowania się z 50 – latkiem i zbliżania się do niego na odległość mniejszą niż 50 metrów na okres 5 lat. [więcej]
wandea, 24.05.2016 14:52|czytane: 430 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wola Chruścińska: Podejrzanemu o usiłowanie zabójstwa uchylono areszt
W wyniku zażalenia obrońcy podejrzanego o usiłowanie zabójstwa w Woli Chruścińskiej Sąd Okręgowy w Łodzi cofnął areszt dla 50-letniego sprawcy Benedykta M., emerytowanego policjanta z Warszawy. 

Sąd Rejonowy w Kutnie, na wniosek Prokuratury Rejonowej w Kutnie, tymczasowo aresztował 50 – letniego mężczyznę, który 4 kwietnia usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa 35 – letniego sąsiada. Sprawca oddał strzał z broni palnej w klatkę piersiową mężczyzny. Podejrzanemu grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Wola Chruścińska: Podejrzanemu o usiłowanie zabójstwa uchylono areszt, ./upload/articles_pakiety/30348/01_obraz.jpg


- Obrońca podejrzanego złożył zażalenie na postanowienie o tymczasowym aresztowaniu, a Sąd Okręgowy w Łodzi przychylił się do zażalenia. Prokuratura Rejonowa w Kutnie nie ma możliwości procesowych odwoływać się od tej decyzji sądu i sprawca będzie z dozorem na wolności - komentuje Sławomir Erwiński, Prokurator Rejonowy w Kutnie. 

Przypomnijmy, 2 kwietnia  około godziny 15.00 obaj mężczyźni wykonywali ciągnikiem prace polowe w Woli Chruścińskiej. Już wcześniej między mężczyznami dochodziło do sporów. W lutym 2016 roku, w stosunku do 35 – latka zapadł wyrok skazujący za kierowanie gróźb karalnych wobec sąsiada na karę 6 miesięcy pozbawienia wolności z jednoczesnym zakazem kontaktowania się z 50 – latkiem i zbliżania się do niego na odległość mniejszą niż 50 metrów na okres 5 lat. Wyrok nie jest prawomocny.

- Jak wynika z dokonanych ustaleń podczas wykonywania prac polowych, po raz kolejny doszło do sytuacji konfliktowej. Prawdopodobnie, 35 – latek wszedł na teren sąsiedniej działki i podszedł do ciągnika, w którym znajdował się sąsiad. Ten miał z sobą broń palną, na którą jak ustalono posiadał zezwolenie. Po wymianie zdań oddał jeden strzał, ze ślepego naboju w górę, a drugi już z naboju ostrego w okolice klatki piersiowej 35 – latka - podaje Krzysztof Kopania, Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Łodzi. - Kiedy pokrzywdzony zaczął się oddalać, podejrzany zaczął kontynuować prace polowe. 35 – latek udał się w stronę swoich zabudowań, po drodze jednakże upadł i stracił przytomność. Pogotowie lotnicze przetransportowało go do jednego z łódzkich szpitali. Pocisk przeszył jego ciało na wylot, omijając na szczęście aortę. [więcej]
wandea, 24.05.2016 11:24|czytane: 349 razy|10 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Lokalny program wychowania fizycznego Graj w baseball
23 maja w godz. 9.30 – 12.30 na obiektach Europejskiego Centrum Szkolenia Małej Ligi baseballu odbyły się drugie warsztaty szkoleniowe dla uczestników lokalnego programu  wychowania fizycznego „Graj w baseball”, nad którym patronat sprawuje Prezydent Miasta Kutna. Organizatorem imprezy był MKS „Stal” BiS Kutno a koordynatorem programu z ramienia klubu Andrzej Pietrzak.

Lokalny program wychowania fizycznego Graj w baseball, ./upload/articles_pakiety/30352/01_obraz.jpg
Lokalny program wychowania fizycznego Graj w baseball, ./upload/articles_pakiety/30352/02_obraz.jpg
Lokalny program wychowania fizycznego Graj w baseball, ./upload/articles_pakiety/30352/03_obraz.jpg


Najważniejsi tego dnia byli uczestnicy  programu „ Graj  w Baseball”. Łącznie w warsztatach szkoleniowych udział wzięło 102 uczniów z kutnowskich szkół podstawowych, oraz gościnnie 45 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 205 z Warszawy, którzy na co dzień trenują baseball w klubie Centaury Warszawa. [więcej]
pismak, 24.05.2016 13:46|czytane: 55 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Książka na życie, szkolny projekt edukacyjny w ZS nr 4 w Kutnie
Książka to bohaterka spotkania, które odbyło się wczoraj w Zespole Szkół nr 4 im. Zygmunta Balickiego w Kutnie-Azorach.

Książka na życie, szkolny projekt edukacyjny w ZS nr 4 w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/30353/01_obraz.jpg
Książka na życie, szkolny projekt edukacyjny w ZS nr 4 w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/30353/02_obraz.jpg
Książka na życie, szkolny projekt edukacyjny w ZS nr 4 w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/30353/07_obraz.jpg


Jak powiedziała prowadząca projekt Emilia Szydłowska - O książce można powiedzieć wiele. Towarzyszy nam od kołyski – wtedy zdarza się nawet, że próbujemy jak ona smakuje. Spotykamy ją w domu rodzinnym, przedszkolu, ogrodzie, samolocie czy też na słonecznej plaży. Każdy z nas ma do niej inny stosunek i inaczej ją wspomina. Bez wątpienia książka  ma też swoich przyjaciół wśród gości, którzy odwiedzili nas aby podzielić się refleksjami na temat wybranej książki, która towarzyszy im w życiu codziennym. [więcej]
pismak, 24.05.2016 13:30|czytane: 58 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zapraszamy na mecz o Superpuchar w softballu kobiet
MKS Stal BIS Kutno zaprasza wszystkich na mecz o Superpuchar w softballu kobiet który odbędzie się 28 maja o 10.00 na obiektach Małej Ligi baseballu i softballu.

Zapraszamy na mecz o Superpuchar w softballu kobiet , ./upload/articles_pakiety/30351/01_obraz.jpg


Przeciwnikiem dziewczyn w tym meczu będzie zeszłoroczny Mistrz Polski Polskiej Ligi Softballu Kobiet zespół Diamonds Warszawa. [więcej]
pismak, 24.05.2016 13:19|czytane: 31 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
VI Wojewódzki Festiwal Kultury Młodzieży OHP w Kutnowskim Domu Kultury
Wczoraj w Kutnowskim Domu Kultury, Łódzka Wojewódzka Komenda OHP przy współudziale Hufca Pracy w Kutnie przeprowadziła VI Wojewódzki Festiwal Kultury Młodzieży OHP. 

VI Wojewódzki Festiwal Kultury Młodzieży OHP w Kutnowskim Domu Kultury, ./upload/articles_pakiety/30349/01_obraz.jpg
VI Wojewódzki Festiwal Kultury Młodzieży OHP w Kutnowskim Domu Kultury, ./upload/articles_pakiety/30349/02_obraz.jpg
VI Wojewódzki Festiwal Kultury Młodzieży OHP w Kutnowskim Domu Kultury, ./upload/articles_pakiety/30349/03_obraz.jpg


Do przeglądu form twórczości scenicznej zgłosiło się 25 uczestników z 9 jednostek OHP województwa łódzkiego. Kutnowski hufiec reprezentowały dwie uczennice kształcące się w Zespole Szkól Nr 4 Paulina Wiśniewska z klasy II wa i Patrycja Kowalczyk z  Iwb. Paulina otrzymała  „przepustkę” do występów na VI Ogólnopolskim Festiwalu Kultury Młodzieży OHP w Brodnicy, który odbędzie się w dniach 16-18 czerwca.

Zgromadzonej widowni uczestnicy zaprezentowali się w różnorodnych kategoriach takich jak: solista - wokalista, duet wokalny, grupy taneczne, solista instrumentalista, recytatorzy. Aby pokazać swój talent artystyczny młodzi ludzie musieli zmierzyć się z profesjonalną twórczością artystyczną pokonując własny stres i tremę. Uczestnicy  otrzymali nagrody ufundowane przez Łódzką Wojewódzką Komendę OHP. [więcej]
pismak, 24.05.2016 13:09|czytane: 48 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Na co do kina KDK w czerwcu?
W Kinie Kutnowskiego Domu Kultury w czerwcu ekranizacje komiksów, premiery dla dzieci i dramaty dla dorosłych. A do tego ZEW MORZA i transmisja na żywo z Gdyni z losowania nagród oraz WĘDRUJĄCE FESTIWALE czyli Bombowy Przegląd Filmowy.

01.06.2016 środa
godz.15.30 ANGRY  BIRDS FILM premiera 2D dubbing (animowany familijny czas 95 min )
godz.17.30 ANGRY  BIRDS FILM premiera 3D dubbing (animowany familijny czas 95 min )
godz.19.15 SUMMER CAMP premiera 2D  (horror, czas 81 min.)
godz.20.45 NICE GUYS.RÓWNI GOŚCIE  premiera 2D (komedia, czas 116 min.)

Na co do kina KDK w czerwcu?, ./upload/articles_pakiety/30347/02_obraz.jpg
Na co do kina KDK w czerwcu?, ./upload/articles_pakiety/30347/03_obraz.jpg
Na co do kina KDK w czerwcu?, ./upload/articles_pakiety/30347/08_obraz.jpg


03.06.2016 piątek
godz.15.30 ANGRY  BIRDS FILM premiera 2D dubbing 
godz.17.30 ANGRY  BIRDS FILM premiera 3D dubbing 
godz.20.00 KAPITAN AMERYKA: WOJNA BOHATERÓW  3D napisy  (akcja/sci-fi, czas 143 min.)

04 -05.06.2016 sobota, niedziela
godz.13.00 KAPITAN AMERYKA: WOJNA BOHATERÓW  2D dubbing
godz.15.30 ANGRY  BIRDS FILM premiera 2D dubbing 
godz.17.30 ANGRY  BIRDS FILM premiera 3D dubbing 
godz.20.30 KAPITAN AMERYKA: WOJNA BOHATERÓW  3D napisy [więcej]
kultura, 24.05.2016 10:19|czytane: 151 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Jacek Piekara w Kutnie: Żadne pytanie nie jest złe, a każda odpowiedź jest ciekawa
Jacek Piekara, pisarz, dziennikarz był w niedzielęostatnim gościem Kutnowskich Dni Fantastyki. Spotkanie  z nim w Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kutnie prowadził Maciej Walczak. Publiczność dopisała, a atmosfera rozmowy dzięki obu panom i czytelnikom pozostanie niezapomniana. 

- Jakimi grami głównie pan się zajmuje od strony recenzenckiej?- zaczął Maciej Walczak.
- Zaczynałem recenzować gry kiedy w Polsce ten rynek dopiero się zaczynał, nie było legalnych dystrybutorów, producentów. Wychodziły pisma np. Top Secret, Świat Gier Komputerowych, Gambler. Widziałem jak rosła firma CD Projekt, dziś jej właściciele należą do najbogatszych Polaków,firma jest na giełdzie, a pamiętam jak mieściła się w dwóch pokoikach, pracowało w nich dwóch właścicieli, teraz prezesów i mieli jedną asystentkę. To była ogromna ewolucja, ogromne nakłady na promocję, media. Wyprodukowanie jednej gry to jak zrobienie filmu w Hollywood za 200 mln dolarów. Przy jednej najdroższej grze przez 3 lata zatrudnionych było 300 osób - opowiadał Piekara. - Zawsze najbardziej lubiłem gry strategiczne, strasznie lubiłem Master of Magic, Edge of Waters. Na tej ostatniej mój synek nauczył się czytać, bo tam aby zrozumieć grę,  trzeba coś przeczytać. Atrakcyjność gry może przemóc dziecięce lenistwo :)

Jacek Piekara w Kutnie: Żadne pytanie nie jest złe, a każda odpowiedź jest ciekawa , ./upload/articles_pakiety/30332/01_obraz.jpg
Jacek Piekara w Kutnie: Żadne pytanie nie jest złe, a każda odpowiedź jest ciekawa , ./upload/articles_pakiety/30332/04_obraz.jpg
Jacek Piekara w Kutnie: Żadne pytanie nie jest złe, a każda odpowiedź jest ciekawa , ./upload/articles_pakiety/30332/08_obraz.jpg


- Czy na początku sagi jest już założenie, że to będzie kontynuowana historia? Czy po prostu napisało się dobrą książkę i dopiero przychodzi myśl, że to może być saga? 
- Z tymi seriami i sagami jest dziwna sprawa, bo pisałem przez lata wyłącznie opowiadania. Pierwszą powieść napisałem wiele lat po debiucie książkowym. Do powieści trzeba dorosnąć, pisanie opowiadań to terminowanie - mówił pisarz. -Okazało się, że dobrze się czuję w powieści. Jeśli chodzi o cykl o Mordimerze Madderdinie, ma on 10 tomów, i to było tak, że po pierwszym bardzo spodobał się czytelnikom. Wówczas nie traktowałem pisania zawodowo, byłem dziennikarzem, a twórczość traktowałem hobbystycznie. Sukces Inkwizytora nieco mnie zaskoczył, polubiłem ten świat i dostawałem bardzo mocny feedback od czytelników. Autor chciał pisać, czytelnicy chcieli go czytać. Idealnie.
- A którą ze swoich książek widziałby pan na filmowym ekranie?
- Są autorzy amerykańscy, którzy odmawiali ekranizacji swoich powieści, ja na pewno bym się zgodził - odpowiedział Piekara.
- Naród amerykański słynie z poczucia własnej wartości.
- I bardzo dobrze, poczucie własnej wartości trzeba mieć, ja zawsze mówię, że trzeba chwalić się samemu, bo nikt nas nie pochwali. I trzeba mówić głośno o tym. Amerykanin jak przychodzi gdzieś to zaraz opowiada jak mu się świetnie żyje, zarabia, jaką ważną pełni rolę społeczną. A jak przychodzi Polak to mówi, że kiepsko mu płacą, nic mu nie wychodzi i go prezes wyrzuci - powiedział gość biblioteki.
- Kto by zagrał Inkwizytora, oczywiście oprócz Pierca Brosnana?
- (śmiech) Oczywiście myślałem o Johnnym Deepie, a starszego by zagrał Alan Rickman. Ale już nie zagra, bo nie żyje- dodał autor.  [więcej]
wandea, 24.05.2016 09:09|czytane: 241 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Laureatka Nagrody Wolności Słowa, dziennikarka Dorota Kania w Kutnie
W środę, 1 czerwca o godz. 17.00 w Wyższej Szkole Gospodarki Krajowej w Kutnie odbędzie się spotkanie z dziennikarką Dorotą Kanią. Zaprasza Poseł na Sejm RP Grzegorz Schreiber i Andrzej Kozłowski, prezes Klubu Gazety Polskiej w Kutnie. 

Laureatka Nagrody Wolności Słowa, dziennikarka Dorota Kania w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/30328/01_obraz.jpg
Laureatka Nagrody Wolności Słowa, dziennikarka Dorota Kania w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/30328/02_obraz.jpg


Dorota Kania (ur. ok. 1964) – polska dziennikarka tygodnika Gazeta Polska, miesięcznika Nowe Państwo – Niezależna Gazeta Polska,  dziennika Gazeta Polska Codziennie, w którym kieruje działem Polska. Zastępca redaktora naczelnego portalu Niezalezna.pl

W publikacjach z zakresu dziennikarstwa śledczego zajmuje się m.in. tematyką lustracji osób pełniących funkcje publiczne oraz przeszłości osób sprawujących funkcje państwowe i występujących publicznie (w tym premiera PRL Józefa Cyrankiewicza, historyka Jerzego Roberta Nowaka, dziennikarza Jerzego Baczyńskiego, pierwszej damy RP Anny Komorowskiej, posłanki Anny Grodzkiej).

W połowie 2012 miała otwartych osiem procesów sądowych niezakończonych prawomocnym wyrokiem. W 2012 raport amerykańskiego Departamentu Stanu o przestrzeganiu i łamaniu praw człowieka na świecie wymienił skazanie w procesie karnym Doroty Kani (oraz Jerzego Jachowicza) jako ograniczania wolności prasy i słowa w Polsce. W maju 2013 nakładem Wydawnictwa M ukazała się książka Doroty Kani pt. Cień tajnych służb (podtytuł: Polityczne zabójstwa. Niewyjaśnione samobójstwa. Niepublikowane dokumenty. Nieznane archiwa) dotycząca kulisów zbrodni i niewyjaśnionych samobójstw ostatnich 20 lat. [więcej]
wandea, 24.05.2016 10:12|czytane: 202 razy|15 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wybierz się na koncert Krzysztofa Ścierańskiego
Są jeszcze bilety na koncert Krzysztofa Ścierańskiego w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie. Zapraszamy 4 czerwca o godz. 18.00, bilet 15 zł. 

Wybierz się na koncert Krzysztofa Ścierańskiego, ./upload/articles_pakiety/30346/01_obraz.jpg


Artysta jest muzycznym samoukiem (ukończył Pomaturalną Szkołę Ochrony Środowiska). Po kilku latach gry w amatorskich zespołach, m.in. w hard-rockowym Systemie, został w wieku 22 lat basistą jazz-rockowego zespołu Laboratorium, z którym nagrał 5 płyt i zagrał kilkaset koncertów, także za granicą, m.in. na festiwalach w Hiszpanii i w Indiach.

W 1980 na zaproszenie Zbigniewa Namysłowskiego przystąpił do zespołu Air Condition. Na kilka dni przed ogłoszeniem stanu wojennego zagrał pierwszy koncert ze swoim nowym zespołem, String Connection Krzesimira Dębskiego. Po zawieszeniu działalności przez grupę, Ścierański zaczął realizację projektów autorskich. [więcej]
wandea, 24.05.2016 09:49|czytane: 83 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Konkurs fotograficzny dla dzieci i młodzieży: Kwiaty w obiektywie
Kutnowski Dom Kultury zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym pt. „Kwiaty w obiektywie”. Konkurs odbywa w ramach projektu  „Tajemniczy ogród” i ma na celu integrację z otaczającą nas przyrodą oraz rozwijanie zainteresowań sztuką fotografii.

Przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży szkół podstawowych i gimnazjalnych. Do konkursu można zgłosić maksymalnie do 3 prac (rok wykonania zdjęcia 2016). Prace mogą być wykonywane zarówno aparatami fotograficznymi jaki telefonami komórkowymi. Trzeba jes wysłać na e-mail: fotokdk@op.pl wpisując w okienko temat „Kwiaty w obiektywie ” w terminie do 30 lipca. [więcej]
pismak, 24.05.2016 09:47|czytane: 102 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kutnowscy judocy z medalami
W miniony weekend troje judoków kutnowskiego UKS ,,Ippon'' MDK wzięło udział w Otwartych Międzynarodowych Mistrzostwach Województwa Lubelskiego. Zawody rozegrano w hali sportowej UMCS przy ul. Langiewicza w Lublinie.

Kutnowscy judocy z medalami, ./upload/articles_pakiety/30345/01_obraz.jpg
Kutnowscy judocy z medalami, ./upload/articles_pakiety/30345/02_obraz.jpg


Jako pierwsza wystąpiła Iga Kołaczyńska, która w kat. wagowej 36 kg pokonała trzy rywalki, by w walce finałowej ulec przez trzymanie Amelii Ptasińskiej z Mińska Mazowieckiego.

- Drugie miejsce jest największym dotychczasowym sukcesem naszej młodej zawodniczki. Następnie w wadze 33 kg zaprezentował się Franek Pawłowski, który walcząc ze zmiennym szczęściem (2 wygrane i 2 porażki) uplasował się tuż za podium, zajmując V miejsce - podaje trener Maciej Kisieliński.

Na koniec pokaz skutecznego judo zaprezentował Miłosz Myszkowski (U-13, kat. 40 kg), który pokonał przed czasem czterech kolejnych rywali: Jerzego Majonka (AON Warszawa - trzymanie), Antoniego Fliszkiewicza (Start Radom - rzut), Filipa Wantucha (Spartakus Lublin - rzut) i Michała Korzonkowskiego (Yawara Warszawa - trzymanie). [więcej]
pismak, 24.05.2016 09:38|czytane: 96 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Koloriada w "Jedynce"
20 maja w Szkole Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kutnie odbyła się cykliczna miejska impreza integracyjna „Koloriada”, w tym roku pod hasłem „Zwierzaki – cudaki”.

Koloriada w
Koloriada w
Koloriada w


Celem „Koloriady” jest propagowanie idei integracji   w środowisku lokalnym, uczenie właściwego zachowania i współzawodnictwa, promowanie pozytywnych działań na rzecz osób niepełnosprawnych i wyrównywanie szans w życiu społecznym. Przedsięwzięcie to  realizowane jest w ramach Kutnowskich Grantów Oświatowych „Sięgaj, gdzie wzrok nie sięga”.          

W „Koloriadzie” wzięły udział drużyny: Integracyjnego Przedszkola Miejskiego nr 3 Jarzębinka w Kutnie , Szkoły Podstawowej nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Kutnie, Szkoły Podstawowej nr 6 im. M. Skłodowskiej -Curie w Kutnie, Szkoły Podstawowej nr 9 im. Władysława Jagiełły w Kutnie, Specjalnego Ośrodka Szkolno –Wychowawczego nr 1
im. Marii Konopnickiej w Kutnie, Specjalnego Ośrodka Szkolno –Wychowawczego nr 2 w Kutnie , Ośrodka  Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczego „Niezabudka” w Kutnie, oraz drużyna gospodarzy Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kutnie. [więcej]
pismak, 24.05.2016 09:24|czytane: 246 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
CBA zakończyło analizę umorzeń podatków w Kutnie. Kto je otrzymał za 2014 rok?
Centralne Biuro Antykorupcyjne zakończyło czynności analityczne-informacyjne w zakresie prawidłowości procedur podejmowania i realizacji decyzji w przedmiocie umorzeń zaległości podatkowych przez Prezydenta Miasta Kutna w latach 2010-2015.

- Wyniki przeprowadzonej analizy nie dały podstaw do wszczęcia dalszych postępowań w tej sprawie. Są to wszystkie informacje jakie możemy udzielić - odpowiada Wydział Komunikacji Społecznej Gabinet Szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

CBA zakończyło analizę umorzeń podatków w Kutnie. Kto je otrzymał za 2014 rok?, ./upload/articles_pakiety/30270/01_obraz.jpg


Na naszych łamach cyklicznie publikowaliśmy wykazy instytucji i osób, które zwolnienia otrzymały. Lata poprzednie można zobaczyć TUTAJ.

Z kolei za rok 2014 Zbigniew Burzyński, prezydent Kutna umorzył podatki i opłaty 21 podmiotom, osobom prawnym i prywatnym. Przeważnie powodem umorzenia był uzasadniony ważny interes podatnika  (15 przypadków), uzasadniony ważny interes publiczny (4) i ważny interes podatnika i interes publiczny (2) Podstawą prawną umorzeń jest art. 67 a par.1 pkt 3 Ordynacji podatkowej.

Największe umorzenie przypadło firmie Profilpas Polska sp. zo.o. 156 674 zł, potem PKS sp. zo.o 149 161 zł, MOSiR 89 158 zł, Andrzej Jaros 58 077,60 zł, Kutnowski Dom Kultury 38 825 zł. Pełna lista TUTAJ.

Prezydent za 2014 rok udzielił również 97 firmom i osobom fizycznym pomoc publiczną w formie pomocy de minimis, de minimis w rolnictwie, pomocy regionalnej i dotacji z ustawy o podatku akcyzowym. W wykazie brak kwot pomocy. Jak podaje Joanna Brylska Kierownik Biura prasowego - Brak kwot spowodowana jest zapisami ustawy o finansach publicznych (art.37 ). [więcej]
wandea, 23.05.2016 13:36|czytane: 1610 razy|34 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Gramy dla Dzieci - I Turniej Piłki Nożnej imienia rtm. Witolda Pileckiego w Kutnie
Już 4 czerwca o godzinie 9.00 na orliku przy Szkole Podstawowej nr 1 w Kutnie odbędzie się I Turniej Piłki Nożnej imienia rtm. Witolda Pileckiego.

Gramy dla Dzieci - I Turniej Piłki Nożnej imienia rtm. Witolda Pileckiego w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/30343/01_obraz.jpg


- Jest to wyjątkowa okazja by uczcić pamięć wielkiego bohatera jakim był Witold Pilecki, poprzez sportową rywalizację. Dochód z turnieju zostanie przekazany na rzecz kutnowskiej świetlicy środowiskowej. Do 1 czerwca istnieje możliwość zgłaszania chętnych drużyn do udziału w turnieju - mówi ą organizatorzy turnieju z Obozu Narodowo-Radykalnego w Kutnie. [więcej]
pismak, 23.05.2016 17:46|czytane: 167 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Festyn Rodzinny w Oporowie
Przy miłej i wesołej atmosferze oraz pięknej i słonecznej pogodzie bawiły się dzieci wraz ze swoimi rodzinami na Festynie Rodzinnym w Oporowie.

Festyn Rodzinny w Oporowie, ./upload/articles_pakiety/30342/07_obraz.jpg
Festyn Rodzinny w Oporowie, ./upload/articles_pakiety/30342/12_obraz.jpg
Festyn Rodzinny w Oporowie, ./upload/articles_pakiety/30342/23_obraz.jpg


Organizatorzy zapewnili gościom wiele atrakcji m.in.: przejażdżki na darmowym rowerze wodnym, pokazy walk judo, park rozrywki dla dzieci, występy artystyczne, gry, konkursy z nagrodami i inne. [więcej]
pismak, 23.05.2016 17:44|czytane: 659 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Drzwi Otwarte na Azorach
20 maja w Zespole Szkół Nr 4 w Kutnie-Azorach odbyły się  Drzwi Otwarte, w których uczestniczyli gimnazjaliści klas III z powiatu kutnowskiego. 

Drzwi Otwarte na Azorach, ./upload/articles_pakiety/30339/01_obraz.jpg
Drzwi Otwarte na Azorach, ./upload/articles_pakiety/30339/02_obraz.jpg
Drzwi Otwarte na Azorach, ./upload/articles_pakiety/30339/03_obraz.jpg


W tym dniu odbyły się konkursy i warsztaty zawodowe związane z ofertą edukacyjną  na rok szkolny 2016/2017.
Zapraszamy na kolejne Drzwi Otwarte 31 maja w godzinach 9:00-14:00. [więcej]
pismak, 23.05.2016 17:33|czytane: 365 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Daniel Golis z "Kasprowicza" wygrał I turniej przedsiębiorczości młodzieży powiatu kutnowskiego
Po kilkumiesięcznych zmaganiach, w piątek 20 maja w Kutnowskim Domu Kultury odbyła się uroczysta Gala podsumowująca „I turniej przedsiębiorczości młodzieży powiatu kutnowskiego – Twój biznes przyszłością regionu”. 

Daniel Golis z
Daniel Golis z
Daniel Golis z


Przypomnijmy, turniej zorganizowany był przez Agencję Rozwoju Regionu Kutnowskiego S.A. i realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Jego ideą było pobudzenie postaw przedsiębiorczych młodych ludzi, przekazanie im wiedzy z zakresu sporządzania biznesplanów oraz środków zewnętrznych na rozpoczęcie i prowadzenie własnej działalności gospodarczej. Zdobyta wiedza posłużyła młodym ludziom do sporządzania własnych biznesplanów, które oceniane zostały przez Komisję Konkursową.

Laureatami I turnieju przedsiębiorczości zostali: III miejsce ex aequo Klaudia Szymańska z Liceum Ogólnokształcącego im. A. Mickiewicza w Żychlinie oraz Zuzanna Bawej z I Liceum Ogólnokształcącego im. Gen. J.H. Dąbrowskiego w Kutnie, II miejsce przypadło w udziale Piotrowi Dąbrowiczowi z I LO im. Gen. J.H. Dąbrowskiego w Kutnie. I miejsce zajął Daniel Golis z II LO im.  J. Kasprowicza w Kutnie. [więcej]
pismak, 23.05.2016 17:05|czytane: 544 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
One dwie, on jeden. Karniszewski w zarządzie powiatu
-One dwie, on jeden- podsumował po wyborze Ewy Ściślewskiej z PSL na wiceprzewodniczącą Rady Powiatu w Kutnie- Zdzisław Trawczyński, wicestarosta i partyjny kolega nowej radnej.

One dwie, on jeden. Karniszewski w zarządzie powiatu, ./upload/articles_pakiety/30338/09_obraz.jpg
One dwie, on jeden. Karniszewski w zarządzie powiatu, ./upload/articles_pakiety/30338/11_obraz.jpg
One dwie, on jeden. Karniszewski w zarządzie powiatu, ./upload/articles_pakiety/30338/04_obraz.jpg


Dziś na nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu w głosowaniu tajnym nową wiceprzewodniczącą wybrano 12 głosami za i 8 przeciw, przy 20 radnych obecnych.

Układ sił Zarządu Powiatu w Kutnie też się nie zmienił. Dwoje radnych z KO, dwóch z PSL i jeden członek z PO. Na miejsce po Waldemarze Drążkiewiczu, Andrzej Karniszewski został wybrany 12 głosami za, 7 przeciw i 1 wstrzymującym. [więcej]
wandea, 23.05.2016 16:51|czytane: 867 razy|23 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pawlak i Poznański powołani do Reprezentacji Polski
Zawodnicy KKS Pro-Basket Kutno Szymon Pawlak oraz Maciej Poznański po raz kolejny otrzymali powołanie do Reprezentacji Polski U18 3x3.

 Pawlak i Poznański powołani do Reprezentacji Polski, ./upload/articles_pakiety/30337/01_obraz.jpg


Kutnowscy wychowankowie w połowie miesiąca wzięli udział w turnieju kwalifikacyjnym rozgrywanym w Bydgoszczy. Dzięki dobrej grze na turnieju otrzymali oni kolejne powołania, tym razem na turniej, który w miniony weekend odbył się w Łodzi. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów. [więcej]
pismak, 23.05.2016 13:46|czytane: 128 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Co z budynkiem po MOS w Nowej Wsi?
Po wyprowadzce Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii z Nowej Wsi został powiatowi duży budynek do zagospodarowania. Wśród  chętnych do zakupu lokali po MOS była firma Pini Polonia, która chciała je przekształcić w hotel dla swoich pracowników zza wschodniej granicy.

Co z budynkiem po MOS w Nowej Wsi?, ./upload/articles_pakiety/30334/01_obraz.jpg


Informacje te zaniepokoiły mieszkańców Nowej Wsi, nawet zaprotestowali u wójta Jerzego Bryły. Na ostatniej sesji Rady Powiatu o budynek w Nowej Wsi pytał starostę radny Konrad Kłopotowski. 

- Czy budynek po MOS zostanie sprzedany? Co z nim dalej? - pytał radny.

- W żadnym razie, budynku nie będziemy się pozbywać. Nie zgodziliśmy się na te wcześniejsze zamiary aby sprzedać. Prowadzimy rozmowy na temat powstania tam Centrum Informacyjne dla naszej młodzieży szkolnej. Nie chcemy wprowadzać w  tę społeczność lokalną jakiś innych form, mieszkańcy są przyzwyczajeni do współpracy z młodzieżą. Mamy dwie koncepcję, jeden wątek to współpraca ze spółdzielnią socjalną z Kutna i powołaniem tam inkubatora przedsiębiorczości. Oczekujemy też na ofertę miejsca dla młodzieży takiego małego Centrum Nauki Kopernik - odpowiedział Krzysztof Debich, starosta kutnowski. [więcej]
wandea, 23.05.2016 12:19|czytane: 633 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
"Grabski" Szkołą wolną od dopalaczy
Zespół Szkół Nr 3 im. Władysława Grabskiego w Kutnie otrzymał tytuł „Szkoła wolna od dopalaczy" w Ogólnopolskim Konkursie zorganizowanym przez Studium Prawa Europejskiego. Jego celem było zwrócenie uwagi na niebezpieczeństwa wynikające z zażywania tych niebezpiecznych dla życia substancji.Od 1 października 2015 r. do końca kwietnia 2016 r. realizowane były w "Grabskim" zadania przewidziane w regulaminie:
„Używkom mówię nie” - inscenizacje kształtujące postawy asertywności  w sytuacjach zagrożenia dopalaczami oraz  dyskusja na temat szkód zdrowotnych i społecznych związanych z używaniem tych środków,
przeprowadzenie we wszystkich klasach konwersatoriów na temat „Dopalacze - jak się
przed tym bronić”,
„Nie daj się wypalić” -€ międzyszkolna kampania informacyjna,
przygotowanie plakatów pod hasłem „Stop dopalaczom!” w ramach konkursu szkolnego,
zorganizowanie dla uczniów, rodziców oraz kadry pedagogicznej spotkania z ratownikiem medycznym na temat szkodliwości dopalaczy oraz z policjantem na temat odpowiedzialności prawnej wynikającej z ich rozprowadzania,  
zorganizowanie dla młodzieży zajęć praktycznych z ratownikiem medycznym dotyczących pierwszej pomocy przedmedycznej, [więcej]
pismak, 23.05.2016 13:43|czytane: 84 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kutnowskie zespoły taneczne zakwalifikowały się do Złotej Miotły Baby Jagi
Kutnowskie zespoły taneczne zakwalifikowały się do XVI Ogólnopolskiego Tanecznego Sabatu Zespołów Dziecięcych i Młodzieżowych Złota Miotła Baby Jagi.

Kutnowskie zespoły taneczne zakwalifikowały się do Złotej Miotły Baby Jagi, ./upload/articles_pakiety/30335/01_obraz.jpg
Kutnowskie zespoły taneczne zakwalifikowały się do Złotej Miotły Baby Jagi, ./upload/articles_pakiety/30335/02_obraz.jpg
Kutnowskie zespoły taneczne zakwalifikowały się do Złotej Miotły Baby Jagi, ./upload/articles_pakiety/30335/03_obraz.jpg


Zespoły reprezentacyjne KDK -  LUZIK oraz BEAT KILLERS prowadzone przez STREET DANCE STUDIO pod kierownictwem Joanny Zielińskiej oraz Pawła Kułagi zostały zakwalifikowane do ggólnopolskiego Konkursu tańca. Będą reprezentantami naszego miasta.

O kwalifikacji do konkursu zadecydowała komisja po obejrzeniu materiału filmowego. Będą rywalizowały w kategorii taniec z aż 19 zespołami - również tymi tańczącymi taniec współczesny, czy etiudy taneczne. [więcej]
wandea, 23.05.2016 12:51|czytane: 503 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
O pożyczce dla szpitala na powiatowej sesji. Wojewoda sprawdzi uchwałę o hipotece
Kutnowski Szpital Samorządowy sp.z o.o. rozstrzygnął w ubiegłą środę przetarg na udzielenie i obsługę kredytu długoterminowego w wysokości 10 000 000 zł. Pieniądze pożyczy MEDFinance S.A. z Łodzi. Tego samego dnia na sesji Rady Powiatu w Kutnie starosta Krzysztof Debich poinformował, że sprawa umowy pożyczki jest finalizowana, przetarg został rozstrzygnięty, a umowa jest jeszcze przez strony nie podpisana.

O pożyczce dla szpitala na powiatowej sesji. Wojewoda sprawdzi uchwałę o hipotece, ./upload/articles_pakiety/30315/01_obraz.jpg


Tymczasem, 14 kwietnia grupa radnych powiatowych z Konradem Kłopotowskim na czele złożyła u Wojewody Łódzkiego wniosek o uchylenie uchwały Rady Powiatu w Kutnie z 13 kwietnia w sprawie zgody na obciążenie hipoteką części ułamkowej nieruchomości szpitalnej. Radni zarzucili uchwale, że narusza ona par. 18 ust.3 Regulaminu Rady Powiatu, zgodnie z którym uchwały Rady dotyczące zobowiązań finansowych winny wskazywać źródła dochodów, z których zobowiązania te zostaną pokryte. W uchwale ani w uzasadnieniu źródeł dochodów KSS na pokrycie pożyczki i jej obsługę czyli 2,7 mln zł, nie wskazano. Zdaniem radnych brak spłaty należnych kwot rat pożyczki doprowadzi do przejęcia nieruchomości szpitalnej przez inny podmiot, a Powiat Kutnowski utraci szpital, co zagraża bezpieczeństwu zdrowotnemu mieszkańców. Wojewoda poprosił Radę Powiatu o wyjaśnienie sprawy w terminie trzech dni na podstawie ustawy o samorządzie gminnym.

12 maja Marek Jankowski Przewodniczący Rady Powiatu odpisał Wojewodzie, że po pierwsze Rada nie ma regulaminu tylko Statut, po drugie chodzi o paragraf 28 a nie 18, a powołanie się na niego jest błędne bo poręczenie hipoteką nie rodzi żadnych skutków finansowych, które musiałyby być potwierdzone w Wieloletniej Prognozie Finansowej Powiatu Kutnowskiego. 

- Prawdą natomiast jest, że bez tej pożyczki i przy sposobie finansowania przez NFZ zwłaszcza nadwykonań każdy Prezes Zarządu będzie musiał ogłosić upadłość tej ważnej dla regionu placówki i to będzie prawdziwym zagrożeniem bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców  - odpowiada Marek Jankowski. [więcej]
wandea, 23.05.2016 12:26|czytane: 753 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czy opłaty parkingowe w soboty są legalne w Kutnie? Klub Gazety Polskiej sprawdzi w sądzie
Oddział Klubu Gazety Polskiej w Kutnie złożył na początku maja do prezydenta Zbigniewa Burzyńskiego pismo w sprawie ich zdaniem nieprawnie pobieranych opłat parkingowych w soboty. O sprawie pisaliśmy TUTAJ

Czy opłaty parkingowe w soboty są legalne w Kutnie? Klub Gazety Polskiej sprawdzi w sądzie, ./upload/articles_pakiety/30327/01_obraz.jpg


Oddział Klubu Gazety Polskiej w Kutnie zażądał od prezydenta natychmiastowego zaprzestania naruszania prawa, jakim jest pobieranie opłat za parkowanie w strefie płatnego parkowania w soboty i zmianę przepisów w Kutnie w tej materii. Jednocześnie pytał o kwotę jaka wpłynęła od mieszkańców i przyjezdnych do budżetu miasta z tytułu opłat w SPP w soboty za czasów rządów prezydenta.

- Opłaty parkingowe w naszym mieście pobierane są zgodnie z obowiązującym prawem. (...)Podjęta przez Radę Miasta Kutna uchwała podlegała kontroli legalności ze strony Wojewody Łódzkiego, weszła w życie 1.10.2011 stając się obowiązującym prawem miejscowym - odpowiada zastępca prezydenta Jacek Boczkaja.- Odnosząc się do przytaczanego orzecznictwa dotyczącego stref płatnego parkowania pragnę podkreślić, że jest ono znane  i na bieżąco analizowane. Wyrok NSA z 26 kwietnia 2016 r. zmienił dotychczasową linię orzecznictwa, uznając że sobota może być traktowana jako dzień roboczy w rozumieniu art. 13b ust.1 ustawy o drogach publicznych. Opłaty w SPP w Kutnie są zgodne z prawem, więc nie może być mowy o bezprawnym pobieraniu opłat parkingowych w soboty. 

- Uważamy, że uchwała Rady Miasta Kutna ustalająca stawki opłat w soboty czyli w dzień wolny od pracy jest niezgodna z prawem - mówi Andrzej Kozłowski, prezes kutnowskiego Klubu Gazety Polskiej.  [więcej]
wandea, 23.05.2016 07:55|czytane: 626 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
W sobotę Lekkoatletyczny Puchar Polski w Kutnie[więcej]
wandea, 23.05.2016 09:05|czytane: 68 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Luxtorpeda, Tortharry, Moskwa, Spatial, 1125 i inni na Rock&Rose Fest Kutno już w sobotę
Jeszcze tylko tydzień do czwartego festiwalu rockowo-metalowego Rock&Rose Fest Kutno. 28 maja na świetną zabawę w ostrych brzmieniach zapraszają Anti-Violent Agency, zespół Alastor oraz Kutnowski Dom Kultury http://fb.com/rockrosefest. Patronat nad imprezą objęło eKutno.pl

Luxtorpeda, Tortharry, Moskwa, Spatial, 1125 i inni na Rock&Rose Fest Kutno już w sobotę, ./upload/articles_pakiety/30330/01_obraz.jpg


W tym roku wystąpią: Spatial (dark doom metal z Pyskowic), Setheist (pochodzący z Kutna oraz Lublina melodyjny metal z żeńskim wokalem), NoNe (metal core/nu-metal z Bydgoszczy), 1125 (legenda polskiego hard core'u ze Złotowa), Moskwa (legenda polskiego punk rocka z Łodzi) oraz Tortharry (death metalowcy z Czech). Gwiazdą tegorocznej edycji będzie Luxtorpeda, której fanom polskiego rockowego grania przedstawiać chyba nie trzeba.

Bilet na festiwal to jedyne 30 zł w przedsprzedaży oraz 40 zł w dniu imprezy. Przedsprzedaż prowadzi kutnowska Cyberkultura (ul. Norberta Barlickiego 14, e-mail: cyberkultura@op.pl). Dzieci do lat 12 (pod opieką rodziców) wchodzą za free.Strona FB wydarzenia: https://fb.com/events/1704372266514168/

Podajemy za autor: Verghityax, źródło: profil "Rock & Rose Fest" na Facebooku
Luxtorpeda przywiezie ze sobą materiał z czwartego longplay'a studyjnego, zatytułowanego "Mywaswynas". Na płycie znajdzie się dwanaście autorskich utworów. Masteringiem materiału zajął się Howie Weinberg. Premiera albumu odbędzie się 1 kwietnia 2016 roku.

Czeskie Tortharry działa od 1991 roku. Od tego czasu zespół wydał osiem longplay'ów studyjnych, z których ostatni, "Follow", ukazał się 22 listopada 2013 roku. Materiał na płytę muzycy zarejestrowali w polskim "Hertz Studio" pod okiem braci Wiesławskich. [więcej]
kultura, 23.05.2016 08:12|czytane: 146 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół w Żychlinie realizują Erasmus + na Sycylii
Grupa 4 uczniów i 2 nauczycieli z ZS w Żychlinie właśnie wróciła z 7 dniowego pobytu w szkole, która mieści się w Ragusie na Sycylii. Uczniowie byli zakwaterowani w sycylijskich rodzinach, nauczyciele natomiast mieszkali w hotelu.

Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół w Żychlinie realizują Erasmus + na Sycylii, ./upload/articles_pakiety/30331/01_obraz.jpg
Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół w Żychlinie realizują Erasmus + na Sycylii, ./upload/articles_pakiety/30331/02_obraz.jpg
Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół w Żychlinie realizują Erasmus + na Sycylii, ./upload/articles_pakiety/30331/03_obraz.jpg


Program międzynarodowego spotkania treningowego był bardzo wypełniony. Pierwszego dnia  zagraniczni goście zostali przywitani przez dyrekcję, nauczycieli i uczniów szkoły. Podczas warsztatów typu” Learning, teaching, training”grupy partnerskie przedstawiły materiał filmowy nagrany w swoich rodzinnych miastach. Uczniowie ZS nakręcili film przedstawiający Żychlin i okolice. Uczniowie uczestniczący w wyjeździe wcielili się w role reporterów i opowiedzieli w języku angielskim o ważnych dla Zychlina miejscach. Dodatkowo nagrano tzw. making of czyli materiał zawierający zabawne sytuacje podczas przygotowywania filmu. W montażu całości pomógł nauczyciel informatyki Pan Tomasz Białobłocki. Film został przyjęty z uznaniem przez uczestników warsztatów.  Uczniowie zdobyli wiedzę na temat rodzimych krajów partnerskich  i rodzimych  miast uczestników.

Ważnym elementem programu było zwiedzanie szkoły goszczącej. Szkoła kształci przyszłych pilotów, i kontrolerów lotów. Uczestnicy projektu mieli możliwość usiąść za sterami samolotu  w symulatorze lotów. Pod kontrolą licencjonowanego pilota można było wystartować,  pilotować samolot przez krótki dystans i wylądować . Było to niesamowite przeżycie do złudzenia przypominające prawdziwy lot. W pracowni kontroli lotów uczestnicy mogli się natomiast wcielić w w rolę kontrolerów ruchu lotniczego. [więcej]
pismak, 23.05.2016 08:28|czytane: 317 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Dobre rezultaty kutnowskich lekkoatletów
W minioną sobotę lekkoatleci Uczniowskiego Klubu Sportowego „Dziewiątka” wystartowali w mityngu lekkoatletycznym, który był rozegrany na stadionie Miejskiego Klubu Sportowego w Aleksandrowie Łódzkim.

Dobre rezultaty kutnowskich lekkoatletów, ./upload/articles_pakiety/30329/01_obraz.jpg


Najbardziej wartościowe rezultaty nasi zawodnicy uzyskali w biegu na 600m;
- Damian Lasecki (junior) 1;27,72 min;s ,
- Błażej Wilanowski (junior młodszy) 1;31,16 min;s (rekord życiowy zawodnika).

Bardzo dobrze wypadł także junior młodszy Adrian Jarosiński, który w swej koronnej konkurencji skoku wzwyż pokonał poprzeczkę zawieszoną na wysokości 177 cm (rekord życiowy zawodnika to 182 cm). [więcej]
wandea, 23.05.2016 08:01|czytane: 190 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Katarzyna Krępeć wygrała Ogólnopolski Konkurs Literacki na Opowiadanie Fantasy z motywem róży
Wczoraj na zakończenie Kutnowskich Dni Fantastyki w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Powiatowej w Kutnie odbyło wręczenie nagród w Ogólnopolskim Konkursie Literackim na Opowiadanie Fantasy (z motywem róży).

Katarzyna Krępeć wygrała Ogólnopolski Konkurs Literacki na Opowiadanie Fantasy z motywem róży, ./upload/articles_pakiety/30326/03_obraz.jpg
Katarzyna Krępeć wygrała Ogólnopolski Konkurs Literacki na Opowiadanie Fantasy z motywem róży, ./upload/articles_pakiety/30326/04_obraz.jpg
Katarzyna Krępeć wygrała Ogólnopolski Konkurs Literacki na Opowiadanie Fantasy z motywem róży, ./upload/articles_pakiety/30326/07_obraz.jpg


Jury konkursu Jacek Piekara, pisarz, dziennikarz, Grażyna Baranowska recenzentka, bibliotekarka, Beata Fryz polonistka przyznało następujące nagrody:

W I kategorii wiekowej (młodzież) nie przynano I i III nagrody za to dwie II w wysokości po 400 zł. Otrzymały je Aleksandra Hakało za opowiadanie Pióra w wierzbie i Julia Wojtczak za Wędrówkę Mistiego.

W kategorii wielkowej dorośli I nagrodę w wysokości 1000 zł otrzymała Katarzyna Karolina  Krępeć za opowiadanie Złota róża, II nagrodę 600 zł Kamila Leciejewska za Róże hrabiego Piotra i III 300 zł Robert Fabjański za Podłość gadzia nie zna granic.

Wyróżnienia po 200 zł otrzymali Nina Wilczyńska za Terra incognita i Alicja Żurowska za Ogrodnika. [więcej]
wandea, 23.05.2016 07:33|czytane: 281 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Logowanie do portalu
 www.denta-medica.pl
Kalendarium imprez
« maj 2016 »
P W Ś C P S N
      
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
     
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Przyznaje się członek, że człowiek nie wie. Jak grochem o ścianę
Sesje Rady Powiatu w Kutnie zawsze obfitowały w "złote słowa i myśli" radnych. Przez lata niezrównany był w śmiesznych, dwuznacznych i... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Wygraj zaproszenia na KAPITANA AMERYKĘ: WOJNĘ BOHATERÓW
Kino Kutnowskiego Domu Kultury zaprasza od piątku 3 czerwca na KAPITANA AMERYKĘ: WOJNĘ BOHATERÓW. Mamy dla Was dwa podwójne zaproszenia. Konkurs trwa do niedzieli do godz. 10.00. konkurs[kon_3944]Jak się naprawdę nazywa Kapitan... [więcej]
Sport
KKS PRO-BASKET SIRMAX Kutno na czwartym miejscu
W dniach 20 – 22 maja w Bochni odbyły się Półfinały Mistrzostw Polski młodziczek. Przeciwniczkami kutnowskiej drużyny były zespoły: MKS MOS Deichman Ślęza Wrocław, AZS ENEA Poznań i gospodarz turnieju MOSiR Bochnia. Drużyna KKS PRO-BASKET SIRMAX Kutno mimo ambitnej gry nie wygrała... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Szybka GOTÓWKA pożyczka bez BIK na dowód Jeżeli potrzebujesz szybkiego zastrzyku gotówki na bieżące zobowiązania, rnchcesz spłacić swoje chwilówki lub po prostu potrzebujesz pieniędzy, rnzapraszamy na stronę:rnrnwww.extra-pozyczka.... [czytaj więcej]
Projekty logo, grafik komputerowy Potrzebujesz logo dla swojej firmy? Może planujesz odświeżyć lub ulepszyć swoje obecne? Wykonuję profesjonalne projekty logotypów dla małych i dużych firm w całej Polsce. Moje projekty są o... [czytaj więcej]
chwilówka online, prywatna pożyczka Przedstawiamy Państwu szybkie chwilówki.rnSzybka chwilówka, pożyczka bez bik do 1 500 zł w 15 minut. rnPożyczki bez bik dostępne dla każdego - pożyczki na dowód.rnPożyczka na dowód bez Bik... [czytaj więcej]
Praca: Specjalista ds. sprzedaży ubezpieczeń (przez internet,telefon). Firma: Comperia Ubezpieczenia Stanowisko: Specjalista ds. sprzedaży ubezpieczeń Miejsce pracy: Polska (w miejscu zamieszkania) Od kandydatów oczekujemy: * Doświadczenia w sprzedaży i znajom... [czytaj więcej]
sprzedam gokart, rower Sprzedam GOKARTArndla chłopca 6-12 latrnuzywany , stan jak na zdjęciach, zapraszam do obejrzeniarnodbiór osobisty KUTNO... [czytaj więcej]
meblościanka, zestaw mebli Sprzedam używaną meblościankę rnWitryna ze szkłem wisząca,Półka wisząca mała, Komoda RTV, szafa , komoda dużarnkolor WENGE / BALTIMORErnwymiary na 3 zdjęciu.rnOdbiór i transport własny- ... [czytaj więcej]
PRYWATNA POLICEALNA SZKOŁA "AWANGARDA" W KUTNIE ZAPRASZA NA NABÓR LETNI 2016 / 2017. Medyczna Szkoła Policealna AWANGARDA w Kutnie może pochwalić się świetnie wyposażonymi pracowniami, najlepszą kadra oraz autorskimi programami nauczania. Posiadamy specjalistyczne laboratoria c... [czytaj więcej]
Szybka GOTÓWKA pożyczka bez BIK na dowód Pożyczki na dowolny cel- pieniądze w zasięgu rękirnrn-bez BIKrn-bez zaświadczeńrn-bez zbędnych formalnościrnrnOferujemy proste zasady! nie pobieramy opłatrnWystarczy wysłać bezpłatnie wnio... [czytaj więcej]
Sprzedam mieszkanie dwupoziomowe Sprzedam mieszkanie dwupoziomowe 73mkw. przy ul. Podrzecznej w Kutnie.Salon 30 mkw.,duża kuchnia w zabudowie wyposażona w sprzęt AGD , łazienka,duży balkon.Na wyższym poziomie dwie sypialnie,bal... [czytaj więcej]
Owczarek podhalański rnPosiadam na sprzedaż owczrka podhalańskiegornPies przyszedł na świat 04.12.2015 rrnrnOwczarek Podhalański to idealny pies do ogrodu, zarówno jako niezawodny stróż jak i przyjaciel całej rod... [czytaj więcej]
sprzedam meble kuchenne sprzedam meble kuchenne +zlew+okap+płyta gazowa w dobrym stanie... [czytaj więcej]
Wynajmę 3-pokojowe mieszkanie w centrum Kutna Wynajmę ładne mieszkanie 3p+k w blokach w centrum Kutna.... [czytaj więcej]
Do wynajęcia Kawalerka w Kutnie, Braci Śniadeckich Do wynajęcia Kawalerka 20m2 w Kutnie.rnrnBezpośrednio do wynajęcia atrakcyjna kawalerka o pow. 20 m2 zlokalizowana w centrum Kutna, ul. Braci Śniadeckich blok nr 7, parter. Świeżo po remoncie w ... [czytaj więcej]
Sprzedaż Budynku Sprzedam budynek 100mkw wraz z działką 7ar i komórką 12mkw w miejscowości Wysoka Wielka 8 przy głównej drodze 10 km od Kutna 2km do trasy numer 1 Woda,prąd,piec kaflowy 100metrów do przystank... [czytaj więcej]
Kupię mieszkanie!!! Kupię mieszkanie na I piętrze bloku nr 17 przy ulicy 1 Maja lub ulicy Krasińskiego 5 i 7 w Kutnie!!! ... [czytaj więcej]
Kupie Mercedesa Sprintera 208 209 210 211 212 213 215 216 308 309 310 311 312 313 315 316 408 410 41 Kupie Mercedesa Sprintera 208 209 210 211 212 213 215 216 308 309 310 311 312 313 315 316 408 410 412 413 416 190 W201 W202 W203 124 W124 C-klase W202 W203 E-klase E210 E211 Vito MB100 Atego Kaczka 20... [czytaj więcej]
Kupie Mercedesa Sprintera 208 209 210 211 212 213 215 216 308 309 310 311 312 313 315 316 408 410 41 Kupie Mercedesa Sprintera 208 209 210 211 212 213 215 216 308 309 310 311 312 313 315 316 408 410 412 413 416 190 W201 W202 W203 124 W124 C-klase W202 W203 E-klase E210 E211 Vito MB100 Atego Kaczka 20... [czytaj więcej]
Kupie Mercedesa Sprintera 208 209 210 211 212 213 215 216 308 309 310 311 312 313 315 316 408 410 41 Kupie Mercedesa Sprintera 208 209 210 211 212 213 215 216 308 309 310 311 312 313 315 316 408 410 412 413 416 190 W201 W202 W203 124 W124 C-klase W202 W203 E-klase E210 E211 Vito MB100 Atego Kaczka 20... [czytaj więcej]
Kupie Mercedesa Sprintera 208 209 210 211 212 213 215 216 308 309 310 311 312 313 315 316 408 410 41 Kupie Mercedesa Sprintera 208 209 210 211 212 213 215 216 308 309 310 311 312 313 315 316 408 410 412 413 416 190 W201 W202 W203 124 W124 C-klase W202 W203 E-klase E210 E211 Vito MB100 Atego Kaczka 20... [czytaj więcej]
Kupie Mercedesa Sprintera 208 209 210 211 212 213 215 216 308 309 310 311 312 313 315 316 408 410 41 Kupie Mercedesa Sprintera 208 209 210 211 212 213 215 216 308 309 310 311 312 313 315 316 408 410 412 413 416 190 W201 W202 W203 124 W124 E211 Vito MB100 Atego Kaczka 207 208 209 210 308 309 310 407 4... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Seweryn Delk:
7 minut temu
Chwała Bohaterom....ale, strach otworzyć lodówkę bo wyskoczą jacyś wyklęci, przesada w żadną stronę nie jest dobra
Seweryn Delk:
14 minut temu
to prawda że ten Pan Benedykt to były policjant?
Mścisław Morwiło:
1 godzin temu
Marcin L to bardzo dobry pomocny sąsiad, a że broni swojej własności to przecież nic dziwnego
Remigiusz Szeliga:
2
 · 
1 godzin temu
Wspaniała, odważna dziennikarka, którą należy nagradzać i doceniać też finansowo! Plugawe k-rły z ramienia ps-lu i inne zakłamane ry-e przy władzy w gminach i powiatach sami sobie przyznają pensje po 12 tys. - tyle co Prezydent Polski - to jest prawdziwy skandal, który należy rozliczyć i to jak najszybciej ! pozdrawiam panią Dorotę Kanię!
Lucyna Piotrowiak:
2 godzin temu
Piekara to prymitywny propagandysta pisowski, dobry znajomy Ziemkiewicza i mają podobne poglądy. Wstyd, że biblioteka go zaprosiła.
Lucyna Piotrowiak:
2
 · 
2 godzin temu
pis niszczy demokrację, niszczy gospodarkę i wyprowadza nasz kraj z wolnej Europy w kierunku Rosji, a wy nawet nie macie wstydu, udając, że tego nie widzicie.
Lucyna Piotrowiak:
2 godzin temu
Pisiora do wora, a wór do jeziora!
Wanda Dutka:
2 godzin temu
Wstyd i hańba!
Wanda Dutka:
2
 · 
2 godzin temu
Najwięcej byłych działaczy PZPR jest teraz w pisie, a prawie cały elektorat postkomunistów z lat 90. obecnie głosuje na pis.
Wanda Dutka:
2 godzin temu
Kania to wyjątkowo plugawa i odrażająca osoba, która zaraża nienawiścią.
Wirgiliusz Bażeński:
2 godzin temu
Te wszystkie kanie, rachonie, sumlińskie, ziemkiewicze, terlikowskie odbierają nam chęć życia.
Wirgiliusz Bażeński:
2 godzin temu
Widzę, że za pośrednictwem toruńskiego radyjka udzieliła ci się psychoza od Kaczyńskiego i Macierewicza.
Cezar Nikiel:
2
 · 
2 godzin temu
BARDZO DOBRZE ŻE W KUTNIE POJAWIAJĄ SIĘ CORAZ CIEKAWSZE POSTACIE ZE ŚWIATA POLITYKI ,DZIENNIKARSTWA I NIETYLKO . BEZ TAKICH SPOTKAŃ STAJEMY SIĘ ZASCIANKIEM . WIDZĘ ŻE KUTNOWSKA PRAWICA COŚ ROBI CIEKAWEGO . WRESZCIE CZEKALIŚMY NA TO .MAM TAKI MAŁY APEL DO LOKALNYCH PRAWICOWYCH POLITYKÓW PODCIĄGNĄĆ IE SIĘ BARDZIEJ A ZMIENIMY TEN KRAJ. I NASZE MIASTO , POWIAT . ZACHĘCAM .
Bernard Butrymowski:
2 godzin temu
Widać fajnie się bawią !!!
Rudolf Wilkołek:
3 godzin temu
Co to za superpuchar jeśli dziewczyny z Kutna nawet nie startowały w Pucharze Polski 2015 a wlidze zajęły 4 miejsce na 5 drużyn. Lipa z tym softballem w Polsce,
Romuald Utrata:
3
 · 
3 godzin temu
Super
Orfeusz Dusza:
3 godzin temu
No właśnie, przecież sąd nie zawiadamia o uprawomocnieniu się wyroku.
Orfeusz Dusza:
3 godzin temu
To może w jednej celi powinni ich zamknąć, wtedy mogliby "sobie porozmawiać".
Sykstus Korneluk:
4 godzin temu
A gdzież to pobierał nauki ten "...nasz adwokat..."
Marcel Krzywicki:
4 godzin temu
jest takie powiedzenie, na to wszystko "rany się otwierają"Najciekawsze artykuły
 ·  18
7 dni temu
Zapadł wyrok w sprawie przekroczenia limitu wydatków na kampanię. Zenon K. winny
 ·  59
9 dni temu
Robert Pawlikowski nowym szefem struktur PSL w powiecie
 ·  7
9 dni temu
Ostatni Piknik Zdrowotny: Pudełka Życia, owocowe szaszłyki, fakir i dobra muzyka. Wszystkie atrakcje bezpłatne
 ·  106
10 dni temu
Felieton (nie)polityczny. Komentowanie czy ubliżanie?
 ·  34
11 dni temu
Każde życie jest bezcenne
 ·  36
12 dni temu
Powstanie strategia promocji i ochrony zdrowia w powiecie kutnowskim
 ·  47
12 dni temu
Czy boisko przy II LO w Kutnie jest potrzebne?
 ·  28
13 dni temu
Serce dla Kutna. Rusza oddział kardiologiczny Allenortu w szpitalu
 ·  6
13 dni temu
W czerwcu ruszy proces kutnianina, który posiadał kilkadziesiąt tysięcy zdjęć i filmów z pornografią dziecięcą
 ·  12
13 dni temu
Prokuratura w Kutnie nie zgadza się z wyrokiem dla ratowników z lewymi papierami i prezesa WOPR
 ·  56
14 dni temu
Pół miliona zł od powiatu dla szpitala na remont chodników, parkingu i dróg wewnętrznych
 ·  59
16 dni temu
Sąd Okręgowy w Łodzi podtrzymał wyrok w sprawie pomówienia Starosty Kutnowskiego
 ·  29
16 dni temu
Jawne majątki w samorządzie
 ·  12
16 dni temu
Premiera pełnej operowej trylogii obiadowej w wykonaniu Kutnopolitan Opera
 ·  46
18 dni temu
Sesja w powiecie: nowa radna i podwyższenie kapitału zakładowego szpitalnej spółki
 ·  5
18 dni temu
Jacek Piekara, konkurs cosplay, turniej w Heroes of Might & Magic 3, seanse filmowe. Kutnowskie Dni Fantastyki
 ·  92
19 dni temu
Śledztwo w sprawie śmierci przesłuchiwanego na kutnowskiej komendzie Policji przedłużone
 ·  5
19 dni temu
Sukces inicjatywy obywatelskiej. Brawo panie Krystianie!
 ·  23
20 dni temu
Oddział Klubu Gazety Polskiej w Kutnie przeciw pobieraniu opłat parkingowych w soboty
 ·  86
20 dni temu
Prokurator Rejonowy bez zmian, nowego komendanta Policji jeszcze nie ma
 ·  37
23 dni temu
Interpelacje radnych miejskich: oświetlenie, toalety, uporządkowanie terenu
 ·  4
23 dni temu
V Krośniewicki Zlot Pojazdów Mechanicznych za nami
 ·  77
26 dni temu
Zniknie z Kutna pomnik upamiętniający stalinowski Związek Walki Młodych
 ·  40
26 dni temu
Niesłusznie zwolniony pielęgniarz wygrywa dwukrotnie w sądzie ze szpitalem
 ·  14
27 dni temu
Na co szpital wyda 10 mln zł?
Pogoda w Kutnie
Dziś: wtorek
Temperatura: 26°C
Słonecznie
Wschód słońca: 04:34
Zachód słońca: 20:45

1007 hPa
11 km/h
0,0 mm


Jutro: środa
Temperatura: 25°C
Prawie bezchmurnie

Wschód słońca: 04:33
Zachód słońca: 20:46

1009 hPa
8 km/h
0,0 mm


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności