eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 26.11.2015     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,28607-skarbnik-powiatu-kutnowskiego-przewodnicza-cym-rady-nadzorczej-szpitala," title="Kutno: Skarbnik Powiatu Kutnowski przewodniczącym " class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Skarbnik Powiatu Kutnowski przewodniczącym </b><br>Dr Piotr Łaszewski, Skarbnik Powiatu Kutnowski jest nowym przewodniczącym Rady Nadzorczej...</div></a> <a href="/wiadomosci,28599-przyjecha-y-kolejne-dary-z-holandii-dla-kutnowskiego-szpitala," title="Kutno: Przyjechały kolejne dary z Holandii dla kutnowskiego szpitala" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Przyjechały kolejne dary z Holandii dla kutnowskiego szpitala</b><br>Dziś zarząd spółki Kutnowski Szpital Samorządowy odebrał kolejne dary z Holandii. Stowarzyszenie...</div></a> <a href="/ekutnodladzieci,28596-wiatowy-dzie-pluszowego-misia," title="Kutno: Światowy Dzień Pluszowego Misia" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Światowy Dzień Pluszowego Misia</b><br>Dziś w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Strzegocinie uczniowie mieli...</div></a> <a href="/wiadomosci,28589-senioriada-spotkania-z-kultura," title="Kutno: Senioriada - spotkania z kulturą" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Senioriada - spotkania z kulturą</b><br>Stowarzyszenie Pomocy „LARIS” we współpracy z jednostkami pomocy społecznej realizuje program...</div></a> <a href="/wiadomosci,28594-kacper-sto-w-brukseli," title="Kutno: Kacper Stoś w Brukseli" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Kacper Stoś w Brukseli</b><br>Kacper Stoś, uczeń II klasy I Liceum Ogólnokształcącego im. Gen. J.H....</div></a> <a href="/wiadomosci,28592-lodowisko-od-pia-tku," title="Kutno: Lodowisko od piątku" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Lodowisko od piątku</b><br>W tym roku miejskie lodowisko będzie otwarte od piątku 27 listopada...</div></a> <a href="/wiadomosci,28590-zawody-strzeleckie-w-tr-jce," title="Kutno: Zawody strzeleckie w Trójce" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Zawody strzeleckie w Trójce</b><br>W Gimnazjum nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Kutnie odbyły się...</div></a> <a href="/kultura,28587-dwie-julie-wygra-y-i-konkurs-wokalny-wiersze-wy-piewane-w-kro-niewicach," title="Kutno: Dwie Julie wygrały I Konkurs Wokalny Wiersze wyśpiewane w Krośniewicach" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Dwie Julie wygrały I Konkurs Wokalny Wiersze wyśpiewane w Krośniewicach</b><br>W poniedziałek w Krośniewicach odbył się I Konkurs Wokalny ,,Wiersze wyśpiewane”....</div></a>
Najważniejsze wiadomości w mieście Kutno
Tylko trzy wolne mieszkania na Łokietka
Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o.w Kutnie posiada na sprzedaż trzy mieszkania w budynku przy ul. Łokietka.

Tylko trzy wolne mieszkania na Łokietka, ./upload/articles_pakiety/28266/01_obraz.jpg
Tylko trzy wolne mieszkania na Łokietka, ./upload/articles_pakiety/28266/02_obraz.jpg
Tylko trzy wolne mieszkania na Łokietka, ./upload/articles_pakiety/28266/03_obraz.jpg


Wykaz lokali

pow.użytk - 70,30 m2
pow.użytk - 75,78 m2
pow.użytk - 87,81 m2

Budynek jest przyjazny dla osób niepełnosprawnych - w każdej klatce winda. Garaże pod budynkiem w bardzo niskiej cenie! Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt telefoniczny (24) 355-58-15/16 lub osobisty w siedzibie spółki przy ul. Wojska Polskiego 10a. [więcej]
pismak, 26.11.2015 08:25|czytane: 587 razy|komentuj|czytaj cały
Pijany kierowca uciekł z miejsca kolizji
Kutnowscy policjanci wyjaśniają okoliczności zderzenia drogowego, do jakiego doszło w Pleckiej Dąbrowie, w którym jeden z kierujących próbował uciec z miejsca kolizji.

Zdarzenie miało miejsce dziś o godzinie 5.40 na drodze krajowej nr 92 w Pleckiej Dąbrowie. Z dotychczasowych ustaleń wynika, iż kierujący daewoo tico nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu mitsubishi canter 42-letniemu mieszkańcowi gminy Skierniewice. Po zdarzeniu kierowca tico uciekł z miejsca kolizji. [więcej]
redaktor, 26.11.2015 17:33|czytane: 47 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Skarbnik Powiatu Kutnowskiego przewodniczącym Rady Nadzorczej szpitala
Dr Piotr Łaszewski, Skarbnik Powiatu Kutnowskiego jest nowym przewodniczącym Rady Nadzorczej Kutnowskiego Szpitala Samorządowego sp. z o.o. 

Skarbnik Powiatu Kutnowskiego przewodniczącym Rady Nadzorczej szpitala, ./upload/articles_pakiety/28607/01_obraz.jpg


Dr Adam Handzelewicz, który zrezygnował z tej funkcji będzie społecznym doradcą Starosty ds. szpitala i będzie uczestniczył w posiedzeniach Rady Nadzorczej. Jak mówi rzecznik dr Jacek Saramonowicz, radca prawny starostwa nie widzi kolizji w łączeniu obu funkcji. 

Piotr Łaszewski był zastępcą naczelnika ds. podatków, opłat i egzekucji Wydziału Finansów i Budżetu w kutnowskim magistracie, potem został  Skarbnikiem Powiatu Kutnowskiego. Jest doktorem nauk ekonomicznych, prowadzi liczne szkolenia z zakresu finansów i ma na swoim koncie około 20 artykułów w publikacjach [więcej]
wandea, 26.11.2015 15:08|czytane: 268 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Edukacja statystyczna w Gimnazjum nr 2
W listopadzie w Gimnazjum nr 2 im. Marsz. J. Piłsudskiego w Kutnie rozpoczął się kolejny cykl zajęć z edukacji statystycznej dla uczniów klas II, które prowadzi Anna Luchowska, edukatorka z Urzędu Statystycznego w Łodzi.

Edukacja statystyczna w Gimnazjum nr 2, ./upload/articles_pakiety/28606/01_obraz.jpg
Edukacja statystyczna w Gimnazjum nr 2, ./upload/articles_pakiety/28606/02_obraz.jpg
Edukacja statystyczna w Gimnazjum nr 2, ./upload/articles_pakiety/28606/03_obraz.jpg


To już trzecia edycja zajęć wprowadzających młodzież w zagadnienie statystyki. Uczniowie dowiadują się, jak wykonuje się badania i obliczenia statystyczne, do czego służą, jak z nich korzystać i gdzie danych statystycznych szukać. [więcej]
pismak, 26.11.2015 14:37|czytane: 58 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Ogłoszenie
W związku z przygotowywaniem biogramu o literatce Marii Napieralskiej (zm. 1896), córce dyrektora cukrowni "Tomczyn " w Oporowie, uprzejmie i pilnie proszę o kontakt członków jej rodziny, a w szczególności potomków brata Marii, którzy jeszcze w latach 80-tych XX wieku prawdopodobnie mieszkali w Kutnie lub okolicach. Informacje od rodziny byłyby cennym uzupełnieniem zebranego przeze mnie materiału biograficznego.

dr Barbara Konarska -Pabiniak
605 260 729


[więcej]
kultura, 26.11.2015 13:15|czytane: 51 razy|komentuj|czytaj cały
Kutnowscy seniorzy rozruszali stawy
Program „Voltaren MAX. Rozruszaj Stawy™” zawitał w kolejnym regionie Polski – w województwie łódzkim. Spotkanie z fizjoterapeutami odbyło się we wtorek 24 listopada w Wyższej Szkole Gospodarki Krajowej w Kutnie. Wszyscy uczestniczący w wydarzeniu seniorzy mogli skorzystać z praktycznych porad ekspertów na temat walki z bólem stawów.

Kutnowscy seniorzy rozruszali stawy, ./upload/articles_pakiety/28600/01_obraz.jpg
Kutnowscy seniorzy rozruszali stawy, ./upload/articles_pakiety/28600/03_obraz.jpg
Kutnowscy seniorzy rozruszali stawy, ./upload/articles_pakiety/28600/08_obraz.jpg


Pierwszą częścią spotkania był wykład, który poprowadziła ekspertka programu dr Grażyna Brzuszkiewicz-Kuźmicka, Prezes Mazowieckiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii oraz Mazowiecki Konsultant Wojewódzki w dziedzinie Fizjoterapii.

Dr Brzuszkiewicz-Kuźmicka opowiedziała uczestnikom programu o przyczynach bólu stawów oraz przedstawiła dwa sposoby radzenia sobie z dolegliwościami stawowymi – regularne wykonywanie odpowiednio dobranych ćwiczeń ruchowych przy jednoczesnym stosowaniu leków przeciwbólowych.

-Choroba zwyrodnieniowa stawów jest obecnie bardzo powszechna. W walce ze zwyrodnieniami ważne jest działanie dwutorowe, czyli odpowiednio dobrana aktywność fizyczna i stosowanie leków przeciwbólowych. Pozwoli to zwiększyć zakres ruchów w stawach oraz zmniejszyć ból. Dzięki temu będziemy dłużej cieszyć się życiem bez dolegliwości bólowych – mówiła ekspertka programu „Voltaren MAX. Rozruszaj Stawy™.

Wszyscy seniorzy uczestniczący w spotkaniu otrzymali materiały edukacyjne, zawierające praktyczne porady na temat walki z bólem stawów,  w tym Voltaren MAX Poradnik o Zdrowiu Stawów,  który można znaleźć również w wersji elektronicznej na stronie internetowej programu www.rozruszajstawy.pl. [więcej]
redaktor, 26.11.2015 13:13|czytane: 150 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Konkurs dla kibiców. Wygraj książkę
Dla Czytelników eKutno.pl i kibiców piłki nożnej mamy prezent w postaci autobiografii Luisa Suareza, piłkarza FC Barcelona. Aby otrzymać sportową nagrodę należy poprawnie odpowiedzieć na jedno pytanie do poniedziałku (30 listopada) do godz. 10.00.

Konkurs dla kibiców. Wygraj książkę , ./upload/articles_pakiety/28601/01_obraz.jpg


- Nie sposób nie polubić Suareza po lekturze tej książki. Nagle przyczyny wszystkich jego boiskowych wariactw stają się jasne. Urugwajczyk po prostu musi wygrywać, aż do szaleństwa - pisze Michał Pol, redaktor naczelny Przeglądu Sportowego. 

Aby wziąć udział w konkursie kliknij tutaj


[więcej]
redaktor, 26.11.2015 13:04|czytane: 75 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wygrały karnety Street Dance Studio
Street Dance Studio otwiera 1 grudnia nową siedzibę swojej szkoły na ul. Plac Wolności 1 na pierwszym piętrze - wejście przy sklepie "żabka". Z tej okazji rozdajemy prezenty Czytelnikom portalu eKutno.pl.

Wygrały karnety Street Dance Studio , ./upload/articles_pakiety/28562/01_obraz.jpg


KARNETY NA ZAJĘCIA W SDS WAŻNE W GRUDNIU WYGRAŁY:
LATINO SOLO Monika Duszyńska, Małgorzata Bartczak
Zajęcia dla dzieci (skaczące nutki - śpiew taniec) Anna Fakhreddin, Paulina Tomaszewska
Dancehall (dancehall dla nastolatek lub dancehall dla kobiet) Ola Sobczyk, Edyta Wicińska

Laureatki konkursu zapraszamy do właścicielki SDS w celu odebrania nagrody (tel. 723-319-518)
[więcej]
wandea, 26.11.2015 11:07|czytane: 235 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Przyjechały kolejne dary z Holandii dla kutnowskiego szpitala
Dziś zarząd spółki Kutnowski Szpital Samorządowy odebrał kolejne dary z Holandii. Stowarzyszenie Ruch Społeczny Radość Macierzyństwa od 10 lat ściśle współpracuje z holenderską fundacją Pomocy Socjalno-Medycznej na rzecz Europy Wschodniej, co dla naszego szpitala zaowocowało przez te lata licznymi niezbędnymi i cennymi sprzętami oraz remontem oddziału ginekologicznego.

Przyjechały kolejne dary z Holandii dla kutnowskiego szpitala, ./upload/articles_pakiety/28599/01_obraz.jpg
Przyjechały kolejne dary z Holandii dla kutnowskiego szpitala, ./upload/articles_pakiety/28599/02_obraz.jpg
Przyjechały kolejne dary z Holandii dla kutnowskiego szpitala, ./upload/articles_pakiety/28599/03_obraz.jpg


Tak było i dziś, przedstawiciele Fundacji przywieźli 50 pomp infuzyjnych, specjalne koce dla pacjentów OIOM, meble, krzesła, biurka, szafki dla pielęgniarek. Wcześniej dotarły do szpitala materace odleżynowe i wiele wiele innych sprzętów. 

- Szczególnie cenny dla nas dar to pompy infuzyjne do podawania leków, ich koszt sięga około 20 tys. złotych, przejdą teraz przegląd techniczny i otrzymają tzw. paszporty techniczne. Wkrótce będziemy mogli z nich korzystać - mówił Robert Wilanowski, prezes szpitala.

Zarząd spółki gorąco podziękował Pierre Boursowi z SMHO oraz Martynie Pajmel szefowej Radości Macierzyństwa za pomoc. Nie zabrakło również świątecznych życzeń i opłatka. [więcej]
wandea, 26.11.2015 10:37|czytane: 558 razy|9 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kolizja z busem w Pleckiej Dąbrowie. Środki chemiczne na drodze
Dziś o godz. 6.25 na DK 92 w Pleckiej Dąbrowie doszło do kolizji dwóch aut. Osobówka zderzyła się z busem.

Nie ma osób rannych ani zabitych. Przez 3 godziny będzie zablokowana droga. 

Państwowa Straż Pożarna z Kutna informuje, że z busa rozlały się środki chemiczne na całą szerokość jezdni. [więcej]
redaktor, 26.11.2015 08:09|czytane: 483 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kino dla koneserów. Metropolis i zespół Czerwie
Dziś o godz. 18.00 zapraszamy co Centrum Teatru Muzyki i Tańca na film Metropolis, na żywo do filmu gra zespół Czerwie.  Bilet: 15 zł, w kasie CTMiT. Czas filmu: 91 minut.

Kino dla koneserów. Metropolis i zespół Czerwie, ./upload/articles_pakiety/28565/01_obraz.jpg


Metropolis to czarno-biała niema produkcja z 1927 roku z gatunku science fiction. Należący do nadrzędnej klasy myślicieli Freder odwiedza podziemia, gdzie żyją ciężko pracujący robotnicy. Zakochuje się w jednej z nich, Marii. [więcej]
kultura, 26.11.2015 08:41|czytane: 74 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Śmierć na drodze w Suchodębiu i kolizja w Skłótach
Wczoraj o godz. 17.30 na DK 92 w Skłótach doszło do kolizji dwóch aut osobowych. Na szczęście nikt nie ucierpiał. Na trzy godziny zablokowano jeden pas ruchu. 

Śmierć na drodze w Suchodębiu i kolizja w Skłótach, ./upload/articles_pakiety/28598/01_obraz.jpg

Suchodębie

Niestety takiego szczęścia jak uczestnicy zdarzenia w Skłótach nie miała pasażerka forda focusa, który zderzył się wczoraj z iveco w Suchodębiu.

Do wypadku doszło o godzinie 12.40. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że kierujący fordem focusem 50-letni mieszkaniec powiatu kutnowskiego jadąc drogą podporządkowaną nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu pojazdem iveco. W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniosła 49-letnia pasażerka focusa, kierowca pojazdu doznał urazu obojczyka natomiast drugi z pasażerów, 57-letni mieszkaniec powiatu kutnowskiego wstrząśnienia mózgu.

Kierowca iveco 35-letni mieszkaniec gminy Osiek Mały Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym został odtransportowany do szpitala w Płocku. Obrażenia jakie doznał nie zagrażają jego życiu. [więcej]
redaktor, 26.11.2015 08:14|czytane: 377 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Wygraj zaproszenie na koncert Andrzeja Poniedzielskiego
Kutnowski Dom Kultury zaprasza 3 grudnia o godz. 18.00 na koncert Andrzeja Poniedzielskiego. Mamy dla Czytelników eKutno.pl podwójne zaproszenie na ten koncert. konkurs trwa do soboty 28 listopada do godz.11.00.

Wygraj zaproszenie na koncert Andrzeja Poniedzielskiego , ./upload/articles_pakiety/28363/01_obraz.jpg


Aby wziąć udział w konkursie kliknij tutaj


Będzie to występ promujący najnowszą płytę artysty "LIVE?" oraz okazja do obchodów 40 - lecia pracy artystycznej. W koncercie nie zabraknie humoru, inteligentnej satyry i oczywiście piosenki. Bilety w cenie 40 zł już dostępne w kasie KDK, CTMiT oraz w sprzedaży ONLINE. [więcej]
redaktor, 23.11.2015 13:34|czytane: 211 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W 2016 budowa ulic, chodników i pomoc dla szpitala na podwyższenie kapitału spółki
Pod obrady Rady Miasta Kutna zarządzeniem z 12 listopada br. prezydent Zbigniew Burzyński przygotował już projekt budżetu miasta na 2016 rok. 

Projekt zakłada poziom dochodów na prawie 149 mln zł, w obecnym roku było to 152 292 127 zł, dochody bieżące to prawie 144 mln zł, a majątkowe 4,8 mln zł. Z kolei wydatki na poziomie 137,5 mln zł. Planowany deficyt wynosi 2 mln zł. W 2016 roku miasto będzie spłacać dług z pożyczek i kredytów zaciągniętymi kredytami w kwocie prawie 9 mln zł. Projekt budżetu zawiera też limit zobowiązań na przyszły rok. Są to 8,5 mln zł na występujący przejściowo w ciągu roku deficytu oraz 9,5 mln zł na sfinansowanie rozchodów z zaciągniętych wcześniej pożyczek i kredytów. Prezydent proponuje dwie rezerwy ogólną 1 mln zł i celową 990 tys. zł. Są one wyższe od tych z 2015 roku. 

Na inwestycje miasto wyda w przyszłym roku ponad 13 mln zł. Wśród zaplanowanych zadań znalazły się przebudowy ulic i budowy chodników. Zmian  doczekają się mieszkańcy m.in. ulic Wojska Polskiego, Kochanowskiego I etap, Skłodowskiej, Królowej Jadwigi. Są planowane też sięgacze na Łąkoszyńskiej, chodniki na Chodkiewicza, na Przemysłowej, parking przy Gimnazjum nr 2 [więcej]
redaktor, 25.11.2015 16:31|czytane: 681 razy|25 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Światowy Dzień Pluszowego Misia
Dziś w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Strzegocinie uczniowie mieli niecodziennych gości – Pluszowe Misie. Misiaki różnej wielkości i we wszystkich kolorach tęczy towarzyszyły dzieciom ze wszystkich oddziałów w czasie zajęć i przerw. Na jednej z nich wszyscy chętni spotkali się w sali klasy drugiej na wspólnym czytaniu fragmentów „Misiowych książek”.

Światowy Dzień Pluszowego Misia, ./upload/articles_pakiety/28596/01_obraz.jpg
Światowy Dzień Pluszowego Misia, ./upload/articles_pakiety/28596/02_obraz.jpg
Światowy Dzień Pluszowego Misia, ./upload/articles_pakiety/28596/03_obraz.jpg


„Przygody Misia Uszatka” przypomniały sympatycznego bohatera „Dobranocek”. A Miś Paddington i Kubuś Puchatek zachęcili do wspólnej zabawy w gronie przyjaciół. Wstępem do dzisiejszego święta było przedstawienie artystów krakowskiej grupy Edu-Artis zorganizowane przez Gminną Biblioteką Publiczną pt. „Urodziny Misi Ambrożego”. [więcej]
redaktor, 25.11.2015 16:58|czytane: 277 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kacper Stoś w Brukseli
Kacper Stoś, uczeń II klasy I Liceum Ogólnokształcącego im. Gen. J.H. Dąbrowskiego w Kutnie został laureatem IX edycji Młodzieżowego Parlamentu Europejskiego.

Kacper Stoś w Brukseli, ./upload/articles_pakiety/28594/03_obraz.jpg
Kacper Stoś w Brukseli, ./upload/articles_pakiety/28594/05_obraz.jpg


Sporządzenie projektu rezolucji w sprawie Partnerstwa Wschodniego ze szczególnym uwzględnieniem obecnej sytuacji na Ukrainie, uczestnictwo w zajęciach warsztatowych i symulacji obrad parlamentu europejskiego to tylko niektóre części projektu edukacyjnego organizowanego przez eurodeputowanego Jacka Saryusz Wolskiego. W przedsięwzięciu brali udział uczestnicy z licznych szkół województwa łódzkiego (w tym z prestiżowych łódzkich liceów), a ich dokonania zostały podsumowane 8 maja 2015 roku podczas sesji plenarnej w Instytucie Europejskim w Łodzi. [więcej]
pismak, 25.11.2015 15:44|czytane: 379 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Lodowisko od piątku
W tym roku miejskie lodowisko będzie otwarte od piątku 27 listopada od godz. 14.30. Zaprasza Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kutnie. 

Lodowisko od piątku, ./upload/articles_pakiety/28592/02_obraz.jpg
Lodowisko od piątku, ./upload/articles_pakiety/28592/03_obraz.jpg


Wejście na lodowisko (cena za 1 godzinę)
Bilet normalny – 6 zł Bilet ulgowy –  4 zł
– w poniedziałki 3 zł dla każdego!

KARNETY
– Karnet normalny- 54 zł (10 godz.)
– Karnet ulgowy- 36 zł (10 godz.) [więcej]
pismak, 25.11.2015 13:30|czytane: 154 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Onet.pl i MamPrawoWiedziec.pl sprawdzili obietnice prezydenta Kutna
Grupa Onet.pl we współpracy z portalem MamPrawoWiedziec.pl realizują akcję "Sprawdzamy prezydentów". Dziennikarze i analitycy podsumują pierwszy rok kadencji prezydentów ze 107 polskich miast. Wśród nich znalazł się prezydent Kutna Zbigniew Burzyński. 

Onet.pl i MamPrawoWiedziec.pl sprawdzili obietnice prezydenta Kutna, ./upload/articles_pakiety/28591/01_obraz.jpg


Podajemy za onet.pl: Trzy przykładowe obietnice prezydenta Kutna
1. Rewitalizacja Pałacu Saskiego, Urzędu Stanu Cywilnego i Placu Wolności, terenów pokolejowych
2. Budowa Skatepark’u, boisk osiedlowych
3. Chcemy także zbudować nowoczesne place zabaw i zmodernizować bibliotekę miejską, a przy okazji zbudować przy niej eksperymentarium

Rewitalizacja Pałacu Saskiego, Urzędu Stanu Cywilnego i Placu Wolności, terenów pokolejowych

Zbigniew Burzyński:
Ten postulat został przez nas uznany za najważniejsze zadanie inwestycyjne na całą kadencję. Nasze zabiegi, aby rewitalizacja kluczowych części kutnowskiej starówki została wpisana do łódzkiego Kontraktu Terytorialnego zakończyły się sukcesem. Na wiosnę podjąłem decyzję o przekazaniu zadania opracowania koncepcji funkcjonalno-użytkowej odbudowanego Pałacu Saskiego do Muzeum Regionalnego w Kutnie. W ślad za tym skierowaliśmy również znaczne środki finansowe. Przez całe wakacje w obiekcie prowadzone były badania archeologiczne pod auspicjami najwybitniejszych naukowców z Uniwersytetu Łódzkiego oraz Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Dziś wiemy, że to wyjątkowe miejsce o unikalnej w skali Polski randze historycznej. W oparciu o odbudowany Pałac Saski utworzymy nowoczesną instytucję kultury, która nie tylko funkcjonalnie, ale także wizualnie odmieni kutnowski rynek. Z werwą rozpoczęliśmy również prace projektowe nad rewitalizacją drugiego rynku – Placu Wolności. W tym miejscu powstanie parking podziemny, a płyta główna placu zostanie wyniesiona do poziomu głównego deptaka miejskiego – ulicy Królewskiej. W tym projekcie położymy również nacisk na społeczny wymiar rewitalizacji. Reasumując, kończymy prace planistyczne i projektowe. Możliwe, że już w 2016 roku rozpoczną się pierwsze działania inwestycyjne, choć jest to uzależnione od udostępnienia środków unijnych w województwie łódzkim. My będziemy na to gotowi, na pewno! [więcej]
wandea, 25.11.2015 12:41|czytane: 581 razy|20 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Trwają poszukiwania młodego mężczyzny. Straż sprawdza kutnowski staw
Od wczorajszego wieczora trwają poszukiwania młodego mężczyzny z powiatu kutnowskiego. Swoje czynności prowadzi jednocześnie Policja i Straż Pożarna. Właśnie strażacy sprawdzają staw w Parku im. R. Traugutta. Działa również grupa poszukiwawcza z psem. 

Trwają poszukiwania młodego mężczyzny. Straż sprawdza kutnowski staw, ./upload/articles_pakiety/28583/01_obraz.jpg


Przemysław Balcerak lat 24 zam. Zalesie, pow. kutnowski
Rysopis: wzrost 175 cm, 73 kg wagi, oczy zielone.


Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kutnie poszukują zaginionego Przemysława Balceraka. Mężczyzna wyszedł z domu 24 listopada 2015 roku i do chwili obecnej nie powrócił ani nie nawiązał kontaktu z rodziną. Ostatni raz widziany był w rejonie żwirowni w Grodnie w gminie Nowe Ostrowy. W dniu zaginięcia ubrany był: spodnie dżinsowe koloru jasnego, czarną pikowaną kurtkę, czarne buty, jasną czapkę w paski. [więcej]
wandea, 25.11.2015 09:31|czytane: 2244 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kredyt dla szpitala jednak do 10 milionów złotych. Zmiany w radzie nadzorczej spółki
Wczoraj zmieniła się specyfikacja ogłoszenia Kutnowskiego Szpitala Samorządowego sp. z o.o. o przetargu na udzielenie i obsługę pożyczki, kredytu długoterminowego w wysokości do 5 mln zł z przeznaczeniem na spłatę zobowiązań Spółki. O pomocy finansowej jakiej potrzebuje szpital pisaliśmy na początku listopada. 

Kredyt dla szpitala jednak do 10 milionów złotych. Zmiany w radzie nadzorczej spółki, ./upload/articles_pakiety/28585/01_obraz.jpgRada Nadzorcza KSS. Od lewej: dr Adam Handzelewicz, Mirosław Kucharski, dr Marcin Pęksyk

Wczoraj dokonano zmiany treści Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia w kwestii wysokości kredytu do 10 mln zł. Kredyt udzielony będzie na 7 lat od daty podpisania umowy, w tym okres 12 miesięcy karencji w spłacie kapitału. Zabezpieczeniem pożyczki będzie ustanowienie na nieruchomości szpitalnej hipoteki w kwocie nie większej niż dwukrotność zaciąganego zobowiązania. Banki oraz inne instytucje mogą przystąpić do przetargu do 17 grudnia. 

To nie jedyna zmiana dotycząca kutnowskiego szpitala. Zmieni się skład Rady Nadzorczej KSS. Jej przewodniczący dr Adam Handzelewicz złożył rezygnację. 

- Złożyłem rezygnację ponieważ zakładałem mój udział w Radzie Nadzorczej Kutnowskiego Szpitala Samorządowego sp. z o.o. na rok. Nic się złego nie wydarzyło, wręcz przeciwnie - komentuje swoją decyzję dr Adam Handzelewicz. [więcej]
wandea, 25.11.2015 10:48|czytane: 1280 razy|30 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W niedzielę Turniej Siatkówki w Żychlinie[więcej]
pismak, 25.11.2015 13:39|czytane: 66 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Zawody strzeleckie w Trójce
W Gimnazjum nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Kutnie odbyły się Zawody Strzeleckie o Puchar Dyrektora Szkoły. W zawodach tych udział wzięło 46 uczniów, w tym 5 dziewcząt.

Zawody strzeleckie w Trójce, ./upload/articles_pakiety/28590/01_obraz.jpg
Zawody strzeleckie w Trójce, ./upload/articles_pakiety/28590/02_obraz.jpg
Zawody strzeleckie w Trójce, ./upload/articles_pakiety/28590/03_obraz.jpg


Gimnazjaliści strzelali w pozycji stojącej i klęczącej. Wyniki rywalizacji przedstawiają się następująco:
Dziewczęta:
I miejsce: Caroline van Assendelft van Wijck
II miejsce: Patrycja Ślebocka
III miejsce: Julia van der Velden
Chłopcy:
I miejsce: Mikołaj Bednarek [więcej]
pismak, 25.11.2015 11:55|czytane: 202 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W poniedziałek obradować będą krośniewiccy radni
30 listopada odbędzie się XV sesja Rady Miejskiej w Krośniewicach. W porządku obrad znalazło się podjęcie uchwał: w sprawie przyjęcia Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych Gminy Krośniewice na lata 2016 - 2022, określenia wysokości stawek podatku od nieruchomości, wzorów formularzy informacji i deklaracji na podatek od nieruchomości, wysokości stawek podatku od środków transportowych.

Radni dokonają zmiany budżetu i Wieloletniej Prognozy Finansowej na lata 2015 – 2018 dla Gminy Krośniewice, uchwalą Program współpracy Gminy Krośniewice z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy działalności pożytku publicznego i wolontariacie na 2016 r. [więcej]
pismak, 25.11.2015 12:18|czytane: 173 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Senioriada - spotkania z kulturą
Stowarzyszenie Pomocy „LARIS” we współpracy z jednostkami pomocy społecznej realizuje program „ Senioriada - spotkania z kulturą”, który jest współfinansowany ze środków Powiatu Kutnowskiego w ramach zadania z zakresu kultury i dziedzictwa narodowego.

Senioriada - spotkania z kulturą, ./upload/articles_pakiety/28589/01_obraz.jpg
Senioriada - spotkania z kulturą, ./upload/articles_pakiety/28589/02_obraz.jpg
Senioriada - spotkania z kulturą, ./upload/articles_pakiety/28589/03_obraz.jpg


Ostatnio w ramach programu odbyły się warsztaty „Kreatywni” w Palcówce Opiekuńczo-Wychowawczej we Franciszkowie oraz warsztaty muzyczne „Śpiewnik domowy- spotkania z piosenką”, które miały miejsce w Szkole Muzycznej w Kutnie. [więcej]
kultura, 25.11.2015 11:51|czytane: 181 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dwie Julie wygrały I Konkurs Wokalny Wiersze wyśpiewane w Krośniewicach
W poniedziałek w Krośniewicach odbył się I Konkurs Wokalny ,,Wiersze wyśpiewane”. Na scenie Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji zaprezentowało się 11 młodych wokalistów uczęszczających do szkół na terenie gmin Krośniewice i Dąbrowice.

Dwie Julie wygrały I Konkurs Wokalny Wiersze wyśpiewane w Krośniewicach, ./upload/articles_pakiety/28587/06_obraz.jpg
Dwie Julie wygrały I Konkurs Wokalny Wiersze wyśpiewane w Krośniewicach, ./upload/articles_pakiety/28587/08_obraz.jpg
Dwie Julie wygrały I Konkurs Wokalny Wiersze wyśpiewane w Krośniewicach, ./upload/articles_pakiety/28587/14_obraz.jpg


Królowały teksty autorstwa Marka Grechuty (m.in. Dni, których jeszcze nie znamy, Będziesz moją panią, Nie dokazuj, Wiosna, ach to ty),  Agnieszki Osieckiej czy Andrzeja Sikorowskiego.

Jury w składzie: Paweł Szymczak,przewodniczący, Małgorzata Przygodzka i Iwona Kobrzyńska nagrodziło następujących wykonawców:
I kategoria wiekowa- uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej
I miejsce – Julia Banasiak (SP im. gen. W. Andersa w Nowem)
II miejsce – Zuzanna Gawrysiak (SP nr1 w Krośniewicach), Oliwia Smolczewska (SP im. gen. W. Andersa w Nowem)
III miejsce – Bartosz Drzewiecki (SP nr1 w Krośniewicach)
II kategoria wiekowa- uczniowie gimnazjum
I miejsce – Julia Grabska (ZS w Dąbrowicach), Zuzanna Pilatowicz (ZS Nr 1 w Krośniewicach), [więcej]
kultura, 25.11.2015 11:31|czytane: 212 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zarząd Powiatu w Kutnie zaprasza organizacje do komisji konkursowej
Zarząd Powiatu w Kutnie zaprasza organizacje pozarządowe oraz podmioty, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie do zgłaszania kandydatów na przedstawicieli do Komisji Konkursowej do opiniowania ofert złożonych w otwartym konkursie ofert na realizację zadania publicznego w zakresie udzielania nieodpłatnej pomocy prawnej oraz zwiększenia świadomości prawnej społeczeństwa.

Kandydatów można zgłaszać na karcie zgłoszenia kandydata na przedstawiciela do komisji konkursowej w nieprzekraczalnym terminie do dnia 30 listopada w drodze korespondencji elektronicznej wysłanej na adres: oswiata@powiatkutno.eu , pocztą na adres: Starostwo Powiatowe w Kutnie, Wydział Edukacji, Kultury i Sportu, ul. Kościuszki 16, 99 – 300 Kutno lub osobiście w Starostwie Powiatowym w Kutnie.

W pracach komisji nie mogą brać udziału osoby reprezentujące organizacje pozarządowe lub podmioty uczestniczące w danym konkursie. W przypadku większej ilości zgłoszeń wybór osób reprezentujących organizacje pozarządowe lub podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 uprzednio przywoływanej ustawy zostanie przeprowadzony w drodze losowania. [więcej]
wandea, 25.11.2015 10:20|czytane: 122 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Od dziś szesnaście Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet
Od dziś rozpoczyna się ogólnopolska kampania „16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet”. Kampania kończy się 10 grudnia w Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. W działania kampanii włączyli się również kutnowscy policjanci. 30 listopada i 1 grudnia br. w Komendzie Powiatowej Policji w Kutnie oraz w Komisariatach Policji w Żychlinie i Krośniewicach w ramach akcji pełnione będą dyżury wyznaczonych funkcjonariuszy, którzy udzielą porad osobom, które zgłoszą się osobiście w celu uzyskania pomocy.

Od dziś szesnaście Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet, ./upload/articles_pakiety/28586/01_obraz.jpg


Wczoraj w ramach kampanii policjanci Wydziału Prewencji uczestniczyli w konferencji poświeconej zjawisku przemocy a zorganizowanej przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kutnie. W spotkaniu uczestniczyli pracownicy instytucji, organizacji samorządowych i społecznych oraz osoby zainteresowane tą problematyką. Na temat przemocy z ramienia Komendy Powiatowej Policji w Kutnie prelekcję prowadziła policjantka Zespołu ds. Nieletnich asp. Edyta Machnik. [więcej]
pismak, 25.11.2015 10:13|czytane: 137 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Wieczór Andrzejkowy w Aquaparku Kutno
Wśród wielu imprez, które organizuje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kutnie nie może zabraknąć „Wieczoru Andrzejkowego” w Aquaparku Kutno.

Wieczór Andrzejkowy w Aquaparku Kutno, ./upload/articles_pakiety/28518/01_obraz.jpg


- Również i w tym roku przygotowaliśmy wiele atrakcji dla naszych mieszkańców. Będą konkursy z nagrodami , a tegoroczni goście specjalni to: Monika Sylwestrowicz, która poprowadzi zajęcia smovies  oraz  wróżbita i iluzjonista Michał Komorowski - mówi Paweł Markiewicz z MOSiRu.

Ten niezwykły wieczór rozpocznie się 30 listopada o godzinie 17:00, a potrwa do 19:00. W tym czasie Andrzeje wraz z osobą towarzyszącą będą mogli bawić się  tylko za 1 zł /h. [więcej]
pismak, 25.11.2015 08:35|czytane: 273 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Miłosz Myszkowski ze złotym medalem
Udane starty zanotowali w miniony weekend młodzi judocy kutnowskiego klubu ,,IPPON'' MDK. Czterech zawodników wzięło udział w IX Międzynarodowym Turnieju Dzieci i Młodzików w Sochaczewie, który zgromadził blisko 300 uczestników reprezentujących kluby z województw: mazowieckiego, lubelskiego, łódzkiego i kujawsko-pomorskiego oraz dwa kluby z Norwegii.

Miłosz Myszkowski ze złotym medalem, ./upload/articles_pakiety/28582/01_obraz.jpg
Miłosz Myszkowski ze złotym medalem, ./upload/articles_pakiety/28582/02_obraz.jpg


Bilans startu kutnian przedstawia się następująco:
- Miłosz Myszkowski - I m
- Dorian Mikołajczak - II m
- Dawid Katarzyński - III m
- Franek Pawłowski - VII m

Choć wszyscy wplasowali się na czołowych pozycjach w swoich kategoriach wagowych, to jednak na szczególne wyróżnienie zasłużył zwycięzca kategorii 39 kg - Miłosz Myszkowski. Stoczył 5 efektownych walk, pokonując kolejno rywali z Warszawy, Rawy Mazowieckiej, Łodzi, Radomia i Sochaczewa. [więcej]
redaktor, 25.11.2015 09:21|czytane: 130 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wygrali wejściówki na koncert Thomas Anders & Modern Talking Band
Thomas Anders & Modern Talking Band w Hali Widowiskowo Sportowej w Toruniu wystąpi już 29 listopada o godz. 18.00. Dla prawdziwych fanów zespołu z powiatu kutnowskiego mamy dwie wejściówki na koncert. Wygrali je i odbiorą przed koncertem w Toruniu: Sławomir Marciniak i Krzysztof Olech

Wygrali wejściówki na koncert Thomas Anders & Modern Talking Band , ./upload/articles_pakiety/28530/01_obraz.jpg


Bilety w cenie 80 zł, 120 zł, 130 zł, 140 zł do nabycia: www.royalconcert.pl, www.eventim.pl, Salony EMPIK, www.kupbilecik.pl, www.biletyna.pl Informacje i zamówienia tel. 500 461 318 [więcej]
kultura, 25.11.2015 08:17|czytane: 629 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Sprawa prezesa WOPR i ratowników z lewymi papierami odroczona do stycznia
Dziś w Sądzie Rejonowym w Kutnie odbyła się kolejna rozprawa oskarżonych przez Prokuraturę Rejonową w Kutnie w lipcu 2014 roku byłych "ratowników" z Aquaparku Kutno oraz Eugeniusza W. prezesa zarządu Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Proces ruszył w czerwcu 2015 roku. 

Posiedzenie Sądu trwało kilka minut, bowiem o odroczenie poprosił Prokurator. Mowy końcowe w tej sprawie usłyszymy zatem 7 stycznia 2016 roku. 

Przypomnijmy, dziewięciu byłych "ratowników" Agnieszka F. Aleksandra L-Z, Adam G., Andrzej G., Rafał W., Piotr M., Mariusz J., Michał R., Rafał K. z Aquaparku Kutno zostało oskarżonych o przestępstwo polegające na posługiwaniu się legitymacjami na przestrzeni 2011-2013 zawierającymi nieprawdziwe wpisy o uzyskaniu stopnia młodszego ratownika i ratownika WOPR. Drugi poziom uprawnień upoważniał do podjęcia zatrudnienia w charakterze samodzielnego ratownika. Z kolei Eugeniuszowi W. prokurator zarzuca poświadczenie nieprawdy w celu osiągnięcia korzyści majątkowej oraz podrabianie dokumentów. Oskarżeni, którzy chcieli podjąć pracę w Aquaparku Kutno odbywali więc jak się okazało lewe kursy i egzaminy, słono za to płacąc. Pieniądze jednak nigdy nie trafiły do WOPR tylko do kieszeni Eugeniusza W.

Na rozprawie w czerwcu wszyscy oskarżeni nie przyznali się do zarzucanych im czynów, odmówili składania wyjaśnień i odpowiedzi na pytania prokuratora oraz sędziego. Odpowiadali jedynie na pytania swoich obrońców. Wielu z nich dodało uwagi do złożonych przed Prokuratorem zeznań. Sąd zebrał już materiał dowody w tej sprawie, pozostały wystąpienia końcowe. 

Eugeniuszowi W. grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat, a za posługiwanie się legitymacjami zawierającymi nieprawdziwe wpisy o uzyskaniu stopnia młodszego ratownika i ratownika WOPR oskarżonym grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat. [więcej]
wandea, 24.11.2015 18:49|czytane: 470 razy|11 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Poświadczenie nieprawdy w dokumencie przez radnego zdaniem Policji nie jest czynem zabronionym
Komenda Miejska w Skierniewicach odmówiła wszczęcia postępowania w sprawie z zawiadomienia radnego Bartosza Serendy o podejrzeniu popełnienia przestępstwa poświadczenia nieprawdy przez Artura Gierulę, Członka Zarządu Powiatu w dokumencie. Chodzi o złożone przez Artura Gierulę oświadczenie w Państwowej Komisji Wyborczej, iż nie jest funkcjonariuszem publicznym, a w rozumieniu art.115 par. 13 Kodeksu Karnego każdy radny jest funkcjonariuszem publicznym.

Komenda Miejska w Skierniewicach po czynnościach sprawdzających nie dopatrzyła się w działaniu radnego Gieruli znamion czynu zabronionego. 

Poświadczenie nieprawdy w dokumencie przez radnego zdaniem Policji nie jest czynem zabronionym, ./upload/articles_pakiety/28577/01_obraz.jpg


Od lewej: Bartosz Serenda i Artur Gierula

Przypomnijmy, Rada Powiatu w Kutnie została powiadomiona 2 stycznia br. przez Andrzeja Kozłowskiego, prezesa Klubu Gazety Polskiej w Kutnie na podstawie informacji Komisarza Wyborczego w Skierniewicach o fakcie, że radny Platformy Obywatelskiej Artur Gierula figuruje jako pełnomocnik KWW Platforma Miejska. Komitet został zgłoszony 29 grudnia ub.r. w związku z marcowymi wyborami uzupełniającymi do Rady Miasta Kutna. Gierula, aby zostać pełnomocnikiem wyborczym i finansowym musiał podpisać oświadczenie, z którego treści wynika, że nie jest funkcjonariuszem publicznym. 20 stycznia br. na pytanie o fakty w sprawie niedozwolonego łączenia funkcji przez Gierulę odpowiedzial przewodniczącemu Rady Powiatu w Kutnie Komisarz Wyborczy w Skierniewicach. Stwierdził on w piśmie, że Gierula oświadczył, iż nie jest funkcjonariuszem publicznym w rozumieniu art.115 par. 13 KK. We wrześniu Serenda skierował zawiadomienie do Prokuratury Rejonowej w Kutnie. 

  Dlaczego zawiadomienie z Kutna trafiło do Skierniewic?
Oświadczenie złożone zostało w Delegaturze Krajowego Biura Wyborczego w Skierniewicach, stąd za miejsce ewentualnego czynu zabronionego, występku uznano właśnie to miasto, informowała nas Zastępca Prokuratora Rejonowego w Skierniewicach Anna Kuziemska-Wawrzko. 12 listopada obaj radni zlożyli wyjaśnienia przed policjantem ze skierniewickiej komendy.

- 16 listopada Komenda Miejska w Skierniewicach odmówiła wszczęcia dochodzenia z powodu braku znamion czynu zabronionego - podaje nam sierż. sztab. Justyna Florczak-Mikina oficer prasowy Komendy Miejskiej w Skierniewicach. [więcej]
wandea, 24.11.2015 17:59|czytane: 1274 razy|163 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Spotkanie z malarką Agnieszką Sapińską
Zespół Szkół nr 4 im. Zygmunta Balickiego w Kutnie-Azorach zaprasza społeczność lokalną na spotkanie z malarką Agnieszką Sapińską, mieszkanką Piątku.

Spotkanie z malarką Agnieszką Sapińską, ./upload/articles_pakiety/28579/01_obraz.jpg


Spotkanie odbędzie się 4 grudnia o godzinie 17.00 w ZS nr 4. Wstęp wolny. Na spotkaniu będzie można kupić obrazy malarki. [więcej]
wandea, 24.11.2015 18:21|czytane: 78 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Ustawodawczy bubel kością niezgody w szpitalach. Pielęgniarki w Kutnie będą dalej negocjować
Trudno zliczyć spotkania kutnowskich pielęgniarek z prezesem szpitala Robertem Wilanowskim dotyczące należnych od września podwyżek średniego miesięcznego wynagrodzenia dla pielęgniarek i położnych. Negocjacje trwają ponieważ zarząd spółki ma swoją interpretację przepisów zawartych w rozporządzeniu. Trzeba zaznaczyć, że nie tylko w kutnowskiej placówce zdrowia ustawodawczy bubel Platformy Obywatelskiej podzielił załogę i zarządzających. Podobne problemy z interpretacją rozporządzenia ministra Mariana Zembali z 8 września br. mają m.in. dyrektorzy w szpitalach w Piszu, Rybniku i Wyszkowie. Pytania do NFZ i ministra wystosowało również Ogólnopolskie Porozumienie Szpitali Powiatowych.

Przypomnijmy, minister Zembala podpisał rozporządzenie dwa dni przed manifestacją pielęgniarek i położnych, w okresie przedwyborczym, kiedy każda obietnica ma zwykle jakiś defekt. W tym przypadku nie ma wątpliwości, że są nim mało precyzyjne zapisy. To zwykłe oszustwo w świetle jupiterów. Co to za przepisy, na podstawie których można podwyżkę traktować albo jako dodatek do pensji np. jak nagrody albo traktować jako powiększenia wynagrodzenia miesięcznego. Kolejna sprawa to kwota podwyżki. Jakie 1600 zł?Nnajwyżej 900 po odcięciu wszelkich podatków. Dla kogo są podwyżki i na jaki czas przysługują czyli na jaki czas powinno być zawarte porozumienie załogi z dyrekcją? Nie dostaną ich wszystkie pielęgniarki, zawrzeć je można logicznie myśląc jedynie na czas kontraktowania a nie do 2019 roku.

Ustawodawczy bubel kością niezgody w szpitalach. Pielęgniarki w Kutnie będą dalej negocjować, ./upload/articles_pakiety/28576/01_obraz.jpg


Niejasności jest zbyt wiele, tak że nie dość że skłócają zarządzających z załogą to jeszcze wewnętrznie załogę i w ogóle środowisko pielęgniarskie. Nie od dziś wiadomo, że pielęgniarki pracują nie tylko w szpitalach. O tym zapomnieli w ministerstwie i częściowo w związku pielęgniarek i położnych. Pseudo podwyżka nie dotyczy pielęgniarek zatrudnionych w poradniach medycyny pracy, w gabinetach zabiegowych lekarza POZ, w domach pomocy społecznej, stacjach sanitarno-epidemiologicznych, regionalnych centrach krwiodawstwa i krwiolecznictwa i inne. 

Najważniejsze zmiany wprowadzone rozporządzeniem dotyczą wzrostu średniego miesięcznego wynagrodzenia dla pielęgniarek zatrudnionych w podstawowej opiece zdrowotnej w wysokości 400 zł brutto rocznie, do 2019 czyli 4 x 400 zł oraz  wprowadzenia mechanizmu gwarantującego utrzymanie uzyskanych podwyżek po 2019 r. Pieniądze szpitalowi wypłaci NFZ po zawarciu aneksu do umowy, a na podstawie zawartego  porozumienia ze związkiem zawodowym szpital pielęgniarkom. 

- Z 400 zł, które NFZ przekaże szpitalowi dostaniemy ok. 230 zł na rękę, czyli przez cztery lata 920 zł, a nie 1600 zł jak rząd przed wyborami głosił wszem i wobec w telewizji. W związku z porozumieniem zawartym z jednym związkiem 23 września podwyżka tak naprawdę nie spowodowała podniesienia wynagrodzenia zasadniczego, bo proszę sobie wyobrazić może być ona wypłacana jako dodatek i może być niewypłacana w przypadku nieobecności w pracy z  powodu zwolnienia lekarskiego, urlopu macierzyńskiego. Taką optykę przyjął na przykład nasz prezes - opowiadają pielęgniarki z kutnowskiego szpitala. [więcej]
wandea, 24.11.2015 17:26|czytane: 661 razy|17 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zbieraj plastikowe nakrętki na budowę Przyjaznego zakątka
Stowarzyszenie "Jesteśmy dla Was" przy Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym Nr 1 im. Marii Konopnickiej w Kutnie prowadzi akcję zbierania plastikowych nakrętek na budowę "Przyjaznego zakątka" dla uczniów ośrodka.

Zbieraj plastikowe nakrętki na budowę Przyjaznego zakątka, ./upload/articles_pakiety/28578/01_obraz.jpg


Zbieraj wszystkie plastikowe nakrętki. Przynieś je do nas lub zadzwoń - odbierzemy.
Wybudujemy dla dzieci z SOSW nr 1 w Kutnie „Przyjazny zakątek” 
tel. 24 254 74 39  jestesmydlawas@onet.eu [więcej]
wandea, 24.11.2015 18:20|czytane: 154 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Logowanie do portalu
 www.denta-medica.pl
Kalendarium imprez
« listopad 2015 »
P W Ś C P S N
      
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
      
Mała wielka sprawa
Ola Rzadkiewicz
Ustawodawczy bubel kością niezgody w szpitalach. Pielęgniarki w Kutnie będą dalej
Trudno zliczyć spotkania kutnowskich pielęgniarek z prezesem szpitala Robertem Wilanowskim dotyczące należnych od września podwyżek średniego miesięcznego wynagrodzenia dla pielęgniarek i... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Kino dla koneserów. Metropolis i zespół Czerwie
Dziś o godz. 18.00 zapraszamy co Centrum Teatru Muzyki i Tańca na film Metropolis, na żywo do filmu gra zespół Czerwie.  Bilet: 15 zł, w kasie CTMiT. Czas filmu: 91 minut. Metropolis to... [więcej]
kutnowski sport
Konkurs dla kibiców. Wygraj książkę
Dla Czytelników eKutno.pl i kibiców piłki nożnej mamy prezent w postaci autobiografii Luisa Suareza, piłkarza FC Barcelona. Aby otrzymać sportową nagrodę należy poprawnie odpowiedzieć na jedno pytanie do poniedziałku (30 listopada) do godz. 10.00. - Nie sposób nie polubić Suareza po lekturze... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
studio tańca
Ostatnio dodane ogłoszenia
KURS RYSUNKU, LEKCJE RYSUNKU Lekcje rysunku dla kandydatów na studia artystyczne i architektoniczne - indywidualny program dopasowany do indywidualnego poziomu; - zajęcia w małej, prywatnej pracowni; - elastyczne godziny; ... [czytaj więcej]
kupię Renault Trfica Opla Vivaro Volkswagena Transportera T5 pilnie najchętniej 9-osobowego Kupie kupię Renault Trfica Opla Vivaro Volkswagena Transportera T5 pilnie najchętniej 9-osobowego Kupie może być do poprawek lakierniczych lub blacharskich lub mechanicznych.Pilnie Kupie tel.725 562 998... [czytaj więcej]
kupię Renault Trfica Opla Vivaro Volkswagena Transportera T5 pilnie najchętniej 9-osobowego Kupie kupię Renault Trfica Opla Vivaro Volkswagena Transportera T5 pilnie najchętniej 9-osobowego Kupie może być do poprawek lakierniczych lub blacharskich lub mechanicznych.Pilnie Kupie tel.725 562 998... [czytaj więcej]
kupię Renault Trfica Opla Vivaro Volkswagena Transportera T5 pilnie najchętniej 9-osobowego może kupię Renault Trfica Opla Vivaro Volkswagena Transportera T5 pilnie najchętniej 9-osobowego może być do poprawek lakierniczych lub blacharskich lub mechanicznych.Pilnie Kupie tel.725 562 998 (siec... [czytaj więcej]
aniolki sprzedam 4 sztuki aniolkow z gipsu ideane na choinke lub jako prezent 4zl zdjecia wysle sms:) zapraszam... [czytaj więcej]
100% POLECANE KREDYTY DLA FIRM - BEZ ZUS I US NOWOŚĆ! KORZYSTNE BANKOWE KREDYTY DLA FIRM – PRZECZYTAJ! WARTO!rn- bez zaświadczeń z ZUS i US do 30.000 złotychrn- bez zgody współmałżonka do 50.000 złotychrn- również na oświadczenie ... [czytaj więcej]
POGOTOWIE KULINARNE :) Kucharka z doświadczeniem pomoże w przygotowaniu każdej imprezy okolicznościowej ; chrzciny, komunie, imieniny, 18-stki oraz inne przyjęcia.Pomogę zorganizować przyjęcie od strony kuchni jak i... [czytaj więcej]
Pomagam Dorosłym w Niemieckim Przez Internet rnJeśli nie masz dużo czasu wolnego a jesteś dorosła i MUSISZ mówić rnpo niemiecku, to czytaj dalej.rnUczyłaś się lub uczysz niemieckiego z mniejszym lub większym sukcesem. rnA może nigdy n... [czytaj więcej]
wynajme pokoj z lazienka na dluzszy czas... [czytaj więcej]
Jak Zarabiać 1374 Zł Od PIERWSZEGO Miesiąca Prosto Z Domu? Chcesz poprawić sytuację finansową? Zależy Ci na uzyskaniu wolności finansowej i ustabilizowaniu swojej sytuacji?rnrnWielu ludzi narzeka na problemy z pieniędzmi. Kredyty, długi, brak perspekty... [czytaj więcej]
SPRZEDAWCA ZTRUDNIMY PANIE DO PRACY W SKLEPIE SPOŻYWCZYM .... [czytaj więcej]
KUPIE STARE DREWNIANE ŚMIGŁO OD SAMOLOTU Kupie stare przedwojenne śmigło drewniane do starego samolotu, polskiego niemieckiego, czeskiego, angielskiego lub innego,do kolekcji.telefon 694972047... [czytaj więcej]
KUPIE STARE SZABLE,BAGNETY,KORDZIKI,NOŻE WOJSKOWE polskie i zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy... [czytaj więcej]
KUPIE WOJSKOWE ODZNACZENIA,ODZNAKI,MEDALE,WYPOSAŻENIE polskie i zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy... [czytaj więcej]
PRACA DODATKOWA Zapraszam do współpracy. Nature's Sunshine to amerykańska firma działajaca już od 43 lat , firma o wysokiej renomie, działająca na dana chwile już w 51 państwach, w Polsce działa od niedaw... [czytaj więcej]
MAKIJAZ PERNAMENTNY ZAPRASZAM NA MAKIJAZ PERNAMENTNY*BRWI*KRESKI GORNE I DOLNE*USTA.MAKIJAZ WYKONUJE KOSMETYCZKA KTORA ZAJELA "3'"MIEJSCE W KONKURSIE MAKIJAZU PERNAMENTNEGO W POLSCE.... [czytaj więcej]
PAZNOKCIE SOLAR STUDIO UL.WITOSA 2 KUTNO ZAPRASZA*PRZEDLUZANIE PAZNOKCI AKRYL ZEL*MANICURE*PEDICURE*MAKIJAZ*PIERCING*PRZEDLUZANIE WLOSOW*PRZEDLUZANIE RZES*DEPILACJA CIALA*DEPILACJA I HENNA BRWI*SOLARIUM 2 LEZAC... [czytaj więcej]
MAKIJAZ SOLAR STUDIO UL.WITOSA 2 ZAPRASZA NA MAKIJAZ SYLWESTROWY CENA 50 ZL... [czytaj więcej]
rozdzielnia z licznikiem Sprzedam z budowy rozdzielnię z licznikiem,gniazda 220v, 16A i 32A, z odzielnymi bezpiecznikami, słupem drewnianym i przewodem 5x16 ok 12m. Więcej informacji udzielę telefonicznie. ... [czytaj więcej]
PIERCING SOLAR STUDIO ZAPRASZA NA PRZEKLUCIE*JEZYKA*BRWI*PEPKA*WARGI*NOSA*CHRZASTKI UCHA*PRZEKLUWAMY ROWNIEZ USZY DZIECIA***ZAPRASZAMY***... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Maurycy Lasko:
2
 · 
24 minut temu
Gdyby w Polsce była taka lewica, jaką prezentuje Serenda, to daj Boże. Klasa, ogłada, intelekt, prezencja.
Konrad Kowalk:
27 minut temu
Pielęgniarki siedźcie nadal cicho to wasza przewodnicząca tak was załatwi ,że się z rozumem nie pozbieracie. Niedługo święta to może podzielicie się z prezesem opłatkiem , taki kochający bliźniego.
Anna Ciołek:
2
 · 
30 minut temu
partii u Woźniaka , a startuje z KO lub z PSL. A teraz ,żeby być przy żłobie to na szczeblu sejmowym PSL kuma się z Nowoczesną . Kino cyrk.
Anna Ciołek:
2
 · 
31 minut temu
Jakie ponadpartyjne porozumienie jak wszedzie pełno kretów. Nalezą do jednaj partii , staryją z innej . Chodzą węszą i donoszą raz na jednych , raz na drugich. To są bezideowcy i dlatego tak jest im chodzi o michę no bo jak tłumaczyć ,że ktoś jest w
Lech Jetowicz:
2
 · 
35 minut temu
Ty Adam dupku jeden. Serenda ma ze trzydzieści lat i ty mówisz ,że on komuch , a prawdziwych komuchów jak rządzili i rządzą nie widzisz? Zmienili tylko nazwę z SLD na jakieś niby stowarzyszenie . O jakim doniesieniu ty nieudaczniku mówisz . Prawda ,a nie doniesienie ty właściwy komuchu.
Kosma Firlej:
2
 · 
36 minut temu
mało mu społecznych pieniążków. Zbysio Ziobro zrobi z tym porządek
Gizela Chałupa:
2
 · 
41 minut temu
To trawa wsadził go na to stanowisko.
Wilhelm Stasicki:
46 minut temu
A mnie ciebie sługusie.
Błażej Meszczeryn:
2
 · 
49 minut temu
Miesiąc do Wigilii a oni dzielą się opłatkiem, zgłupieli.Szkoda ,że prezio nie zarządził mszy
Radosława Pielszyc:
2
 · 
51 minut temu
No to chyba radca prawny starostwa nie czytał tej ustawy lub interpretuje tak jak pracodawca chce, bo przeciż jest wyraźnie napisane ,ale w Kucienku są ludzie żyjący ponad prawem.
Edmund Kurley:
2
 · 
54 minut temu
Ile KO ma jeszcze stołków do obsadzenia?Bardzo pracowici bo nie ma dnia ,żeby kogoś swojego nie wadzili na stołek.Skoro radca prawny nie widzi kolizji no bo to chyba nie samochody , ale my mieszkańcy widzimy co się dzieje. Jeszcze jedno skoro pan Handzelewicz zrezygnował z Przewodniczącego RN to po co został społecznym członkiem i chce w tej radzie uczestniczyć? Czy wy myślicie ,że ludzie toi sami bezmózgowcy?
Bolesław Gniewosz:
2 godzin temu
Żal mi ciebie Karolu.
Damazy Somowski:
2 godzin temu
KS BEŁCHATÓW TO SKRA ???
Jan Ostowicz:
3 godzin temu
A o tu pisac skoro to drobna kolizji. Tylko ploty was interesują i krew krew i krew!
Jaromir Tomankowski:
3 godzin temu
zobaczymy co zdziałają te doktory
Wiesław Filipczyk:
5
 · 
3 godzin temu
Ustawa z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące
funkcje publiczne (Dz. U. nr 106, poz. 679 z późn. zm. – dalej: ustawa antykorupcyjna) nakłada istotne ograniczenia na
samorządowców związane z udziałem w działalności gospodarczej, w tym zasiadaniem w organach zarządzających i
kontrolnych spółek prawa handlowego.
Ustawa antykorupcyjna obejmuje następujących pracowników i funkcjonariuszy samorządowych:
­ wójtów (burmistrzów, prezydentów miast), zastępców wójtów (burmistrzów, prezydentów miast), członków zarządów
powiatów, członków zarządów województw,
­ skarbników i sekretarzy jednostek samorządowych wszystkich szczebli,
­ kierowników jednostek organizacyjnych gminy, powiatu i województwa osoby zarządzające i członków organów
zarządzających gminnymi, powiatowymi i wojewódzkimi osobami prawnymi,
­ osoby wydające decyzje administracyjne w imieniu wójta (burmistrza, prezydenta miasta), starosty i marszałka
województwa.
Zbyszko Locentowicz:
4 godzin temu
Abdon ale mnie razbawiles swoim komentem a najwięcej dobrym czlonkiem
Felicjan Brudzowski:
4 godzin temu
Wczoraj o godz. 17.30 na DK 92 w Skłótach w wyniku kolizji dwóch aut osobowych na szczęście nikt nie ucierpiał - kto to pisze?
Rachela Bratborski:
3
 · 
4 godzin temu
Ale pracowici,nie ma dnia aby nie wsadzono kilku swoich na stołki.
Rachela Bratborski:
4 godzin temu
O 14tej w szpitalu.Najciekawsze artykuły
 ·  16
3 dni temu
Promuj na eKutno.pl swój projekt w ramach Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego
 ·  3
4 dni temu
Karolina Micor wygrała jedenasty konkurs piosenek Przybory
 · 
4 dni temu
Pod patronatem eKutno.pl: Szlachetna Paczka. Ruszyła baza rodzin w potrzebie
 ·  69
6 dni temu
Kto łatwo obiecuje, ciężko daje. Mieszkańcy prezydentowi nie odpuszczą
 ·  82
7 dni temu
Postępowanie w sprawie oświadczeń majątkowych starosty umorzone
 ·  176
8 dni temu
Bezrobotna nauczycielka i tajne przez poufne w Starostwie Powiatowym w Kutnie
 ·  4
8 dni temu
Wspólna Grupa Zakupowa dla Powiatu Kutnowskiego
 ·  10
9 dni temu
Czytelnicy pytają: Dlaczego sala gimnastyczna w
 · 
9 dni temu
Dyplomy PIP i nagroda dla organizatora pracy bezpiecznej trafiły do przedsiębiorców z Kutna i okolic
 ·  15
9 dni temu
Lekarka z Kutna stanie przed sądem lekarskim. Nadal nie ma ekspertyzy w sprawie śmierci Basi
 ·  129
9 dni temu
Hala widowiskowo-sportowa pod znakiem zapytania
 ·  12
9 dni temu
W Kutnie będzie filia WORDu
 ·  36
10 dni temu
MKS Expom Krośniewianka. Waldemar Pietrzak w odpowiedzi na komentarze
 ·  5
10 dni temu
Nieletni z Żychlina trafili do placówki leczniczej. Sąd zdecyduje czy będą odpowiadać jak dorośli
 ·  99
14 dni temu
Czytelnicy piszą: Odcięcie wody w budynku klubu sportowego w Krośniewicach
 ·  4
17 dni temu
Relacja z Krośniewic. Zaduszki z tradycją
 ·  22
17 dni temu
Sprawa postrzelonego na komendzie Policji mężczyzny nadal nierozwiązana
 ·  2
18 dni temu
Ku przestrodze: próby wyłudzenia
 ·  29
18 dni temu
Pacjenci poczekają na neurologię
 ·  71
19 dni temu
Jarzębiny padają jak polscy żołnierze pod Lenino
 · 
21 dni temu
Ratując Serce Ratuj Życie w Pierwszej Pomocy Przedmedycznej z Defibrylatorem. Projekt nr 41
 · 
21 dni temu
czytaj z eKutno.pl: Wspólny oddech wśród drzew. Książka pachnąca lasem i miłością
 ·  21
22 dni temu
Akcja Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę rusza pełną parą
 ·  18
22 dni temu
Tryby i szumy w rozmowie z wybitną pisarką
 ·  2
22 dni temu
Barokowy koncert i wystawa z kluczem na otwarcie Spotkań z historią
Pogoda w Kutnie
Dziś: czwartek
Temperatura: 1°C
Duże zachmurzenie
Wschód słońca: 07:20
Zachód słońca: 15:38

1017 hPa
3 km/h
0,0 mm


Jutro: piątek
Temperatura: 3°C
Duże zachmurzenie

Wschód słońca: 07:22
Zachód słońca: 15:37

1019 hPa
6 km/h
0,0 mm


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności