eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 19.12.2014     reklama kontakt
 
<a href="/kultura,25423-ychlin-urzekaja-cy-koncert-kol-d," title="Kutno: Żychlin: Urzekający koncert kolęd " class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Żychlin: Urzekający koncert kolęd </b><br>W ostatnie niedzielne popołudnie już prawie zimowe w Żychlińskim Domu Kultury...</div></a> <a href="/ekutnodladzieci,25419-bilety-na-bal-karnawa-owy-w-rytmie-d-ungli-ju-dost-pne," title="Kutno: Bilety na Bal Karnawałowy w rytmie dżungli już dostępne" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Bilety na Bal Karnawałowy w rytmie dżungli już dostępne</b><br>Zapraszamy dzieci w wieku od 3 do 10 lat wraz z...</div></a> <a href="/kultura,25418-zag-osuj-na-bajkowe-poranki-projekt-kro-niewickiego-muzeum," title="Kutno: Zagłosuj  na Bajkowe poranki - projekt krośniewickiego muzeum" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Zagłosuj  na Bajkowe poranki - projekt krośniewickiego muzeum</b><br>Jeszcze tylko do niedzieli 21 grudnia trwa głosowanie internautów na najlepszy...</div></a> <a href="/wiadomosci,25407-w-ychlinie-pisali-listy-amnesty-international," title="Kutno: W Żychlinie pisali listy Amnesty International" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>W Żychlinie pisali listy Amnesty International</b><br>106 listów napisało ponad 40 osób w piątek 12 grudnia w...</div></a> <a href="/wiadomosci,25416-gimnazjali-ci-z-dw-jki-na-oficjalnym-powitaniu-prezydenta-ukrainy-w-polsce," title="Kutno: Gimnazjaliści  z Dwójki powitali prezydenta Ukrainy" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Gimnazjaliści  z Dwójki powitali prezydenta Ukrainy</b><br>Wczoraj z oficjalną wizytą do Polski przybył prezydent Ukrainy Petro Poroszenko....</div></a> <a href="/wiadomosci,25413-mo-na-inaczej-podsumowanie-programu-aktywizacji-mi-dzypokoleniowej," title="Kutno: Można inaczej" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Można inaczej</b><br>Dziś w Centrum Teatru Muzyki i Tańca odbyła się impreza integracyjna...</div></a> <a href="/wiadomosci,25412-przymiarki-do-kontraktu-i-audyt-w-szpitalu," title="Kutno: Przymiarki do kontraktu i audyt w szpitalu" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Przymiarki do kontraktu i audyt w szpitalu</b><br>Zarząd Kutnowskiego Szpitala Samorządowego sp. zo.o. negocjuje z Narodowym Funduszem Zdrowia...</div></a> <a href="/ekutnodladzieci,25409-wia-teczny-festiwal-zawsze-ba-d-w-r-d-nas-miko-aju-miko-aju-miko-aju-nasz," title="Kutno: Świąteczny festiwal. Zawsze bądź wśród nas! Mikołaju, Mikołaju, Mikołaju nasz!" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Świąteczny festiwal. Zawsze bądź wśród nas! Mikołaju, Mikołaju, Mikołaju nasz!</b><br>Wczoraj w Centrum Teatru Muzyki i Tańca odbyła się już ósma...</div></a>
Najważniejsze wiadomości w mieście Kutno
Radosnych Świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku

Radosnych Świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku

Radosnych Świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku, ./upload/articles_pakiety/25428/02_obraz.jpg
Radosnych Świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku, ./upload/articles_pakiety/25428/03_obraz.jpg
Radosnych Świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku, ./upload/articles_pakiety/25428/04_obraz.jpg


[więcej]
pismak, 19.12.2014 10:18|czytane: 19 razy|komentuj|czytaj cały
Fałszywa nauczycielka w powiecie kutnowskim?
Do Prokuratury Rejonowej w Kutnie wpłynęły zawiadomienia o podejrzeniu fałszerstwa dyplomów, stwierdzających ukończenie szkoły wyższej i posiadanie tytułu magistra przez nauczycielkę, która od 2009 roku zatrudniona była w placówkach oświatowych w powiecie kutnowskim. 

Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa w tym fałszerstwa zaświadczenia o niekaralności przez nauczycielkę języka angielskiego złożyli dyrektorzy szkół. Jak się dowiadujemy nieoficjalnie osoba ta posługiwała się prawdopodobnie również tymi dokumentami w zatrudnieniu w podmiotach  gospodarczych w Kutnie i praktyce prywatnej. [więcej]
wandea, 19.12.2014 10:08|czytane: 1875 razy|19 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Elektryczny autobus na testach w Kutnie
Elektryczny autobus z kutnowskiego AMZ jeździ od początku grudnia do końca marca na testach w Miejskim Zakładzie Komunikacji sp. zo. o. na wszystkich trasach.

Elektryczny autobus na testach w Kutnie , ./upload/articles_pakiety/25424/01_obraz.jpg


- Autobus ma 8,5 metra, jest niskopodłogowy, więc dla starszych ludzi dość wygodny. Wcześniej testowany był u nas 10-metrowy pojazd, teraz jeździ on w Częstochowie - mówi Jacek Sikora, prezes MZK. - Tabor MZK 30 grudnia zasilą dwa autobusy City Smile, niskopodłogowe, przystosowane dla osób niepełnosprawnych i z systemem głośnomówiącym. Mamy nadzieję, że z środków unijnych w latach kolejnych uda nam się zakupić nowoczesne autobusy elektryczne czy hybrydowe dlatego, że wzrasta tendencja ochrony środowiska w następnym rozdaniu dotacji.

Koszt inwestycji to 1,1 mln zł. System zapowiedzi głośnomówiących pojawi się też w starszych autobusach. [więcej]
wandea, 19.12.2014 10:05|czytane: 442 razy|9 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wynagrodzenia członków zarządu powiatu
O wynagrodzeniach prezydenta Kutna Zbigniewa Burzyńskiego i jego zastępców już pisaliśmy. O wynagrodzenia opłacanych członków zarządu zapytaliśmy wydział promocji Starostwa Powiatowego w Kutnie.

Z kolei Starosta Kutnowski Krzysztof Debich na podstawie uchwały Rady Powiatu w Kutnie ma wynagrodzenie zasadnicze brutto 5500 zł, 2920 zł dodatku specjalnego, 1800 dodatku funkcyjnego i 1100 zł za staż pracy (czyli 20 % zasadniczego wynagrodzenia) - czyli 11 320 zł. 

Etatowi członkowie Zarządu Powiatu zarobią w Kutnie 10 510 zł brutto wicestarosta Zdzisław Trawczyński i Artur Gierula 9 405 zł. [więcej]
wandea, 18.12.2014 19:46|czytane: 1151 razy|15 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czytelnicy pytają: Skąd fetor w Kutnie?
Dziś Straż Miejska patroluje miasto, szukająć źródła unoszącego się przez kilka godzin obrzydliwego smrodu.

Jak mówi Komendant Straży Miejskiej Ryszard Wilanowski zostały sprawdzone newralgiczne miejsca, z których mógłby pochodzić ten odór. Straż sprawdziła rzekę Ocnhnię, Grupową Oczyszczalnię Ścieków, firmy w Podstrefie Kutno oraz zakłady drobiarskie. 

- Prawdopodobnie smród pochodzi z obornika rozrzuconego w dość dużej ilości na polu w Woźniakowie - mówi Ryszard Wilanowski. - Ustaliliśmy, że pole zostało już zaorane. Ale do momentu zaorania wszyscy chyba w różnych częściach miastach odczuwali dyskomfort. Teraz smród utrzymuje [więcej]
redaktor, 18.12.2014 17:49|czytane: 2616 razy|25 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Żychlin: Urzekający koncert kolęd
W ostatnie niedzielne popołudnie już prawie zimowe w Żychlińskim Domu Kultury zabłysły choinkowe światełka, będące jedynie tłem dla koncertu kolęd i pastorałek.

Żychlin: Urzekający koncert kolęd , ./upload/articles_pakiety/25423/01_obraz.jpg
Żychlin: Urzekający koncert kolęd , ./upload/articles_pakiety/25423/02_obraz.jpg


Wykonawcami niezwykle wzruszających aranżacji, dobrze znanych kolęd i pastorałek zajęli się krakowscy artyści. Widzowie mogli nie tylko wysłuchać pięknego wykonania światecznych utworów przez  Monikę Gębałę, ale również pośpiewać razem z nią. Wokalistce na scenie towarzyszyli Janusz Blecharz, grający na pianinie oraz Waldemar Gołębieski, grający na Ewi.

Koncert trafił do serc wszystkich zgromadzonych. Na koniec dyrektor Żychlińskiego Domu Kultury Magdalena Modrzejewska- Rzeźnicka przekazała wyjątkowo ciepłe życzenia [więcej]
kultura, 18.12.2014 19:19|czytane: 345 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Ford nie ustąpił pierwszeństwa tirowi
Dziś o godz. 13.10 na DK 92 w Kutnie na ul. Sklęczkowskiej doszło do zderzenia samochodu osobowego z ciężarowym.

Kobieta kierująca samochodem osobowym ford focus nie ustąpiła pierwszeństwa samochodowi ciężarowemu. Ford znalazł się w rowie, a kobieta ranna została przetransportowana do kutnowskiego szpitala. [więcej]
pismak, 18.12.2014 18:57|czytane: 318 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Gimnazjaliści z Krośniewic uczą się języków obcych poprzez relaks
11 grudnia w Zespole Szkół nr 1 odbyło się spotkanie poświęcone realizacji przez tę placówkę projektu „Lekcja z SITA”. Szkoła wygrała III edycję ogólnopolskiego konkursu organizowanego na łamach „Głosu Nauczycielskiego”, którego celem było umożliwienie szkołom wdrożenia nowoczesnej metody nauki do swojego programu nauczania. Od września w szkole w Krośniewicach 140 gimnazjalistów uczy się języków obcych z wykorzystaniem stanu relaksu. Jakie są tego efekty?

W spotkaniu z krośniewickimi nauczycielami wzięli udział dziennikarz „Głosu Nauczycielskiego” oraz Iwona Kowalewski, ekspert marki SITA. Jego celem było zebranie i podsumowanie pierwszych doświadczeń pedagogów z nauczania języków obcych metodą SITA.

Najlepsza szkoła w Krośniewicach
Szkoła w Krośniewicach przygotowała najlepszy projekt innowacji pedagogicznej w konkursie „Głosu Nauczycielskiego”. Inicjatorem udziału w przedsięwzięciu  był dyrektor szkoły, Waldemar Pietrzak. W pracę nad projektem konkursowym zaangażowali się nauczyciele języków obcych, historii, geografii, biologii, fizyki oraz szkolni pedagodzy.  Program został zgłoszony do Kuratorium Oświaty w Łodzi jako innowacja pedagogiczna i jest realizowany przez uczniów z klas I-II gimnazjum w roku szkolnym 2014/2015. Placówka otrzymała 11 urządzeń SITA i materiały do nauki języków, niezbędne do realizacji projektu, a także roczną licencję na bezpłatne korzystanie z metody.

Na czym to polega w praktyce i jakie korzyści daje uczniom z Krośniewic metoda SITA?
Uczniowie z Krośniewic przy pomocy urządzenia SITA, które pomaga osiągać stan relaksu, uczą się  języka angielskiego, francuskiego i niemieckiego. W stanie relaksu uaktywnia się prawa półkula mózgu człowieka oraz obie półkule lepiej współpracują ze sobą. Powoduje to uruchamianie tzw. długotrwałej pamięci. Ponadto, metoda SITA opiera się również na starannie przemyślanej, specjalnej procedurze uczenia się, która wykorzystuje odkrycia naukowe w zakresie skutecznych technik zapamiętywania informacji. [więcej]
pismak, 18.12.2014 18:41|czytane: 84 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Bilety na Bal Karnawałowy w rytmie dżungli już dostępne
Zapraszamy dzieci w wieku od 3 do 10 lat wraz z rodzicami na BAL KARNAWAŁOWY W RYTMIE DŻUNGLI. Spotykamy się 18 stycznia o godz. 16.00 w Centrum Teatru Muzyki i Tańca. Bilety w cenie 10 zł (dziecko) i 15 zł (dorosły) dostępne od dziś w kasie CTMiT.

ZWIERZĘTA, CO ŻYJĄ NA ŚWIECIE
NIECH TAŃCZĄ Z NAMI NA PARKIECIE
MAŁE I DUŻE , DZIKIE I Z PODWÓRKA
NIECH NA NASZ BAL DAJĄ NURKA

Bilety na Bal Karnawałowy w domu kultury już dostępne

[więcej]
Krecik, 18.12.2014 12:44|czytane: 140 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zagłosuj na Bajkowe poranki - projekt krośniewickiego muzeum
Jeszcze tylko do niedzieli 21 grudnia trwa głosowanie internautów na najlepszy projekt w konkursie "Tu mieszkam, tu zmieniam" organizowanym przez Bank Zachodni WBK. Przypominamy, że Muzeum w Krośniewicach otrzymało grant na "Bajkowe Poranki" - serię niedzielnych spotkań rodzinnych, składających się z dwóch części. Pierwsza obejmuje projekcję bajek, wyświetlanych za pomocą projektora slajdów; druga - to warsztaty plastyczne, tematycznie związane z wyświetlaną bajką. Inicjatywa będzie skierowana do wszystkich mieszkańców powiatu kutnowskiego, dlatego prosimy Was o wsparcie.

Zagłosuj  na Bajkowe poranki - projekt krośniewickiego muzeum, ./upload/articles_pakiety/25418/01_obraz.jpg


Muzeum jest liderem w województwie łódzkim i zajmuje czwarte miejsce spośród wszystkich projektów, jest więc duża szansa, by powalczyć o podium.

Jak można wesprzeć Muzeum?
Wystarczy wejść na stronę www.bzwbk.pl/informacje-o-banku/granty/glosowanie.html, odszukać Muzeum w Krośniewicach ('Bajkowe poranki w Muzeum", kliknąć "Wybieram", wpisać swój adres mailowy i potwierdzić wybór klikając w link, który przyjdzie mailem. To wszystko ;) [więcej]
kultura, 18.12.2014 12:07|czytane: 95 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
ZGRK wyłoniło zwycięzców Wielkiej zbiórki surowców wtórnych 2014
Wczoraj w Kutnowskim Domu Kultury odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu organizowanego przez Związek Gmin Regionu Kutnowskiego. Konkurs „WIELKA ZBIÓRKA SUROWCÓW WTÓRNYCH 2014” realizowany był w 4 kategoriach: zbiórki  makulatury, zużytych baterii, puszek aluminiowych  oraz butelek typu PET. Nagrody w konkursie ufundował Związek Gmin Regionu Kutnowskiego wraz z firmą Tonsmeier Centrum sp. z o.o. w Kutnie.

W kategorii zbiórki makulatury do udziału w konkursie zgłosiło się 15 placówek oświatowych z terenu ZGRK Konkurs został rozstrzygnięty z podziałem na 3 kategorie:  „NAJLEPSZA SZKOŁA”  „NAJLEPSZA KLASA”  „NAJLEPSZY UCZEŃ”

W kategorii „Najlepsza szkoła” przyznano I, II, III miejsce:
I miejsce Szkoła Podstawowa Nr 5 w Kutnie
II miejsce Przedszkole Miejskie Nr 5 „STOKROTKA” w Kutnie
III miejsce Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Żeronicach
                                              
Ogółem uczniowie zebrali ok. 18 377,5 kg makulatury. Zbiórka objęła ok. 2 478 uczniów. Średnia ilość zebranej makulatury – około 7,41 kg/osobę.

W kategorii zbiórki zużytych baterii, do udziału w konkursie zgłosiło się 10 placówek oświatowych z terenu ZGRK.
Konkurs został rozstrzygnięty z podziałem na 2 kategorie.

W kategorii „Najlepsza szkoła”  przyznano I, II, III miejsce.
I miejsce Przedszkole Miejskie Nr 5 „STOKROTKA” w Kutnie
II miejsce Zespół  Szkół w Szczycie
III miejsce Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Żeronicach [więcej]
pismak, 18.12.2014 12:28|czytane: 209 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Gimnazjaliści z "Dwójki" na oficjalnym powitaniu prezydenta Ukrainy w Polsce
Wczoraj z oficjalną wizytą do Polski przybył prezydent Ukrainy Petro Poroszenko. Oficjalne powitanie prezydenta Ukrainy z udziałem prezydenta Rzeczypolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego z udziałem korpusu dyplomatycznego odbyło się przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie.

Gimnazjaliści  z
Gimnazjaliści  z
Gimnazjaliści  z


W uroczystości uczestniczyli uczniowie klas II A i II F z Gimnazjum nr 2 im. Marsz Józefa Piłsudskiego w Kutnie pod opieką Bogumiły Rozkosz,  Karoliny Jagodzińskiej,  Anny Pancer, Jacka Saramonowicza.  W pewnym momencie ku zaskoczeniu publiczności prezydenci podeszli do uczniów i uścisnęli dłonie kilku z nich. Następnie przywitali się osobiście z licznie zgromadzonymi ambasadorami w Polsce. W powitaniu uczestniczyła również orkiestra reprezentacyjna Wojska Polskiego. [więcej]
wandea, 18.12.2014 12:02|czytane: 269 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Czytelnicy pytają: Dlaczego były członek zarządu powiatu wraca na stanowisko w starostwie?
- Jak to się dzieje, że dotychczasowy członek zarządu powiatu pan Mirosław Ruciński po utracie mandatu radnego oraz funkcji członka zarządu powiatu  powraca na stanowisko dyrektora wydziału drogownictwa w kutnowskim starostwie? Czy aby nie było tak, że groził mu art. 52 kp właśnie za uchybienia związane z jego niewłasciwymi decyzjami w tymże wydziale? Czy odpowiedział za ogromne koszty poniesione w związku z naprawą drogi powiatowej na odcinku Komadzyn - Mnich, która za kilka dni była zniszczona, gdyż jak się okazało zgodnie z planem w tym miejscu miał powstać wiadukt nad autostradą?  - pyta Czytelnik eKutno.pl. - Przecież tam zostały utopione ogromne pieniądze!!! Nikt za to nie odpowiedział ani personalnie ani finansowo ani też karnie! Czy tam przypadkiem nie doszło do przestępstwa? Co z obecnym dyrektorem wydziału drogownictwa? Pójdzie na bruk, bo stołek zarezerwował sobie pan Ruciński? 

Zdzisław Trawczyński, wicestarosta kutnowski odpowiada, że były członek zarządu powiatu po ustaniu funkcji wrócił na stanowisko w Wydziale Drogownictwa w starostwie. 

Mirosław Ruciński wyjaśnia, że po zwolnieniu go w trybie art. 52 przez starostę Dorotę Dąbrowską (nota bene zwolnieni byli w tym samym czasie i w tym samym trybie m.in.  Radosław Pawlak, dyrektor Domu Pomocy Społecznej i Andrzej Trzaskalski dyrektor Wydziału Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska) skierował odwołanie do Sądu Pracy. Posiedzenie sądu odbyło się w grudniu zaraz po wyborach 2010 i wówczas doszło do przedsądowej ugody i rozwiązanie umowy w trybie art. 52 kp sąd anulował. [więcej]
wandea, 18.12.2014 11:56|czytane: 1583 razy|27 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Jutro koncert Ekipy Tak To Słyszę w Gimnazjum nr 1. Wesprzyj "Tęczę"
Ekipa "Tak To Słyszę" oraz Gimnazjum Nr 1 organizuje koncert charytatywny na rzecz Placówki Opiekuńczo Wychowawczej Tęcza w Kutnie pod tytułem "Łączy Nas Jeden Cel". Celem akcji jest zbiórka różnego rodzaju artykułów spożywczo-chemiczno-gospodarczych by wspomóc placówkę.

Jutro koncert Ekipy Tak To Słyszę w Gimnazjum nr 1. Wesprzyj


Koncert odbędzie się 19 grudnia o godz. 10.50 dla gimnazjalistów, a o 11.45 dla osób z zewnątrz. artyści zagrają dwukrotnie dla wszystkich uczniów gimnazjum oraz dla każdego kto będzie miał chęć dołączyć do akcji. Przez cały dzień będzie można dostarczać artykuły do szkoły i zarazem uczestniczyć w koncercie ekipy "Tak To Słyszę". Zachęcamy wszystkich czytelników tej informacji do pomocy "Tęczy". 

Do akcji przyłączyli się również: Kutnowski Dom Kultury (KDK), Cyberkultura i Lombard Karat.
Jeżeli masz pytania dotyczące imprezy zapraszamy Facebook https://pl-pl.facebook.com/PoterTTS tam więcej szczegółów:) Pamiętajcie  razem tworzymy Ekipę "TTS". [więcej]
wandea, 18.12.2014 10:30|czytane: 202 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Zamknięcie drogi w niedzielę
Kutnowski Dom Kultury  informuje, iż w związku z organizacją „Wigilii Miejskiej przed Ratuszem” na placu Piłsudskiego w Kutnie 21 grudnia  w godz. 14.30 – 21.00 nastąpi zamknięcie drogi przy ul. Witosa (od ulicy Barlickiego i 29 listopada do placu Piłsudskiego) dla ruchu kołowego.

KDK przepraszamy za utrudnienia i zapraszana „Wigilię przed Ratuszem”. [więcej]
wandea, 16.12.2014 09:13|czytane: 101 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W Żychlinie pisali listy Amnesty International
106 listów napisało ponad 40 osób w piątek 12 grudnia w Zespole Szkół w Żychlinie  podczas maratonu pisania listów Amnesty International, który  zorganizowany został przez Samorząd Szkolny wraz z opiekunem Aleksandrą Głuszcz.

W Żychlinie pisali listy Amnesty International, ./upload/articles_pakiety/25407/01_obraz.jpg
W Żychlinie pisali listy Amnesty International, ./upload/articles_pakiety/25407/02_obraz.jpg
W Żychlinie pisali listy Amnesty International, ./upload/articles_pakiety/25407/03_obraz.jpg


W maratonie wzięli udział uczniowie, pracownicy szkoły, członkowie Stowarzyszenia Blisko Dziecka, a także młodzież z LO im. Adama Mickiewicza wraz z opiekunem  Ewą Dałek. Na świecie był to już 15 maraton, w Żychlinie pierwszy i organizatorzy mają nadzieję, że nie ostatni. [więcej]
pismak, 18.12.2014 09:33|czytane: 118 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
X Konkurs na autorską formę dziennikarską w kategorii: felieton lub reportaż
30 grudnia mija termin nadsyłania prac na X Konkurs na autorską formę dziennikarską w kategorii: felieton lub reportaż dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Kontynuujemy tradycję ŚSSK Środek, które przez dziewięć lat organizowało wraz z Kutnowskim Domem Kultury ten konkurs. 

X Konkurs na autorską formę dziennikarską w kategorii: felieton lub reportaż, ./upload/articles_pakiety/22438/01_obraz.jpg


Regulamin konkursu
1. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych powiatu kutnowskiego. Liczba prac nadsyłanych przez jednego autora nie jest ograniczona.
2. Uczestnicy konkursu powinni nadesłać tekst autorskiego felietonu bądź reportażu oraz podać dane autora: imię i nazwisko, wiek, szkoła i klasa, adres i telefon, ewentualnie nazwisko nauczyciela opiekuna na adres e-mail: redakcja@ekutno.pl do 30 grudnia 2014.
3. Organizator nie ogranicza tematyki  poza wskazaniem, iż prace konkursowe mogą być osadzone w realiach Kutna i regionu kutnowskiego.
4. Organizator zapewnia nagrody rzeczowe oraz okolicznościowe dyplomy. Dodatkową nagrodą będzie publikacja prac na portalu eKutno.pl. [więcej]
pismak, 18.12.2014 09:28|czytane: 524 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
19 grudnia mammobus odwiedzi powiat kutnowski
Mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka Piersi, nadal mniej niż połowa kobiet poddała się bezpłatnemu badaniu w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi. Program jest jednym z Narodowych Programów Zwalczania Chorób Nowotworowych. Zachęcamy do propagowania profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór wśród Polek.

Mammografię można będzie wykonać 19 grudnia:  w Krośniewicach – 19 grudnia przy Stadionie Miejskim, ul. Kolejowa 2, w Leszczynku (gm. Kutno)  przy Gminnym Ośrodku Kultury, Leszczynek 49A i Krzyżanowie przy Gimnazjum, Krzyżanów 6.

Kogo dotyczą badania w ramach Programu?
Programem objęte są kobiety w wieku 50-69 lat, ponieważ jest to grupa szczególnie narażona na zachorowanie na raka piersi. Na badania nie potrzebne jest skierowanie lekarskie. Badanie jest bezpłatne, refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. [więcej]
redaktor, 18.12.2014 09:27|czytane: 141 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Chcesz czujkę dymu? Zgłoś się do kutnowskich strażaków do 20 grudnia
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej  w Kutnie ogłasza konkurs prewencyjny w ramach kontynuacji akcji „Bezpieczny dom”. Do 20 grudnia wystarczy zgłosić sie ze szkicem planu umieszczenia czujki dymu w swoim domu i można otrzymać bezpłatnie urządzenie od kutnowskich strażaków.

Warunkiem otrzymania czujki dymu jest złożenie zgłoszenia w Sekretariacie KP PSP w Kutnie ul. 1-go Maja 7, 99-300 Kutno lub elektronicznie na email kppsp03@straz.lodz.pl
Zgłoszenie powyższe powinno zawierać następujące elementy:
- dane kontaktowe – imię, nazwisko, adres, numer telefonu zgłaszającego
- powód montażu urządzenia – uzasadnienie
- szkic z planowaną lokalizacją czujki dymu
- rodzaj zainstalowanego urządzenia grzewczego (na paliwo stałe, olej, gaz)
- wiek budynku.

Liczba czujek dymu ograniczona (w przypadku dużej ilości zgłoszeń o przekazaniu czujki zadecyduje komisja weryfikacyjna). Czujki zostaną nieodpłatnie przekazane właścicielom lub użytkownikom budynków mieszkalnych.

Bezpieczeństwo pożarowe w domu
Domowe czujki dymu to prosty sposób na zabezpieczenie domu przed pożarem. W Polsce co roku, w pożarach domów jednorodzinnych ginie dziesiątki osób. 60-70% przypadków to ofiary zetknięcia z dymami i toksycznymi produktami spalania, takimi jak tlenek węgla, chlorowodór, cyjanowodór. Pomimo tego, że bezpośrednią przyczyną śmierci są najczęściej silnie trujące produkty spalania i rozkładu termicznego, ciągle bardzo mało popularne jest wyposażanie domów w czujki dymu. [więcej]
wandea, 18.12.2014 09:27|czytane: 259 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wigilia Miejska już w niedzielę
21 grudnia zapraszamy mieszkańców Kutna na Wigilię Miejską przed Ratuszem. Czeka na Państwa mnóstwo atrakcji m.in. Zagroda św. Mikołaja, gdzie można będzie wykonać zdjęcie, zimowy zaprzęg psów rasy Siberian Husky, parada świąteczna ulicą Królewską, wigilijny poczęstunek, wspólne kolędowanie oraz występy wokalne i taneczne. Dodatkowo 20 i 21 grudnia na pl. Piłsudskiego możemy odwiedzić Szopkę Bożonarodzeniową oraz Kiermasz Świąteczny. 

Wigilia Miejska już w niedzielę, ./upload/articles_pakiety/25357/01_obraz.jpg


21 grudnia (niedziela)
godz. 12.00 - 18.00 Zagroda Św. Mikołaja - zdjęcia z Mikołajem, zimowy zaprzęg psów Siberian Husky
Od godz. 15.00
Parada Świąteczna ul. Królewską (radosne Mikołaje, szczudlarze, zaprzęg św. Mikołaja)
zbiórka dla chętnych mieszkańców o godz. 14.45 przy Kościele św. Wawrzyńca
Następnie w programie:
Świąteczne życzenia od Prezydenta Miasta Kutno
Wigilijny poczęstunek
Występy wokalne laureatów VIII Kutnowskiego Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świąteczno - Noworocznych
Występy sekcji tanecznych KDK
Kolędowanie z Zespołem Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej. [więcej]
pismak, 18.12.2014 09:24|czytane: 625 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Jutro zawody pływackie
Uczniowski Klub Sportowy "Delfinek" w Kutnie,  AG Trening  oraz Aquapark Kutno zapraszają jutro 18 grudnia wszystkich miłośników pływania na zawody pływackie.

Jutro zawody pływackie, ./upload/articles_pakiety/25414/01_obraz.jpg


Do zaciętej rywalizacji  na basenie sportowym staną zawodnicy sekcji pływackiej UKS "Delfinek" w Kutnie w ramach IV urodzin UKS "Delfinek", na co dzień  podopieczni trenerów Anny Szczepańskiej i Jacka Kudły, reprezentujący Kutno na zawodach pływackich. Zawodnicy zmierzą się z konkurencjami: 50 m stylem klasycznym, 100 m stylem dowolnym i 100 m stylem zmiennym.

Do zaciętej rywalizacji staną również dzieci biorące udział w programie "Umiem pływać"  prowadzonym przez Andrzeja Grzegorka. Zawody te stanowią jednocześnie podsumowanie programu oraz okazję do sprawdzenia swoich umiejętności pływackich. Konkurencją w której wezmą udział to 25m stylem grzbietowym. [więcej]
pismak, 17.12.2014 22:00|czytane: 156 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Można inaczej - podsumowanie programu aktywizacji międzypokoleniowej
Dziś w Centrum Teatru Muzyki i Tańca odbyła się impreza integracyjna podsumowująca realizację programu "Można inaczej", realizowanego przez Stowarzyszenie Pomocy Laris we współpracy z jednostkami pomocy społecznej.

Można inaczej - podsumowanie programu aktywizacji międzypokoleniowej, ./upload/articles_pakiety/25413/01_obraz.jpg
Można inaczej - podsumowanie programu aktywizacji międzypokoleniowej, ./upload/articles_pakiety/25413/02_obraz.jpg
Można inaczej - podsumowanie programu aktywizacji międzypokoleniowej, ./upload/articles_pakiety/25413/03_obraz.jpg


Głównym celem programu była integracja i aktywizacja międzypokoleniowa mieszkańców domów pomocy społecznej i placówek opiekuńczo-wychowawczych. W ramach programu, który realizowany był od kwietnia do grudnia 2014 roku odbywały się warsztaty artystyczne, taneczne i wycieczki. Program był współfinansowany ze środków Starostwa Powiatowego w Kutnie w ramach realizacji zadania publicznego. [więcej]
pismak, 17.12.2014 21:56|czytane: 230 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czytelnicy piszą: Jesteśmy zbulwersowani podwyżką dla pani burmistrz
Mieszkańcy Krośniewic są zbulwersowani, że na początku kadencji samorządu radni zdecydowali o podwyższeniu wynagrodzenia dla burmistrz Julianny Barbary Herman. Powtarza ona kadencję więc zdaniem mieszkańców podwyżkę powinna otrzymać w połowie nowej kadencji. 

- Radni podnieśli wynagrodzenie pani burmistrz o 1350 zł brutto.  Takich pieniędzy krośniewiczanie czasami nie zarabiają przez miesiąc, a tu od razu podwyżka. Wypadałoby chyba, że pani burmistrz czymś się w tej nowej kadencji zasłużyła, miała jakieś osiagnięcia, a dopiero potem można podwyższać wynagrodzenie - pisze mieszkaniec Krośniewic (nazwisko do wiad. red.) -  Teraz zarabia ponad 11 tysięcy złotych, co na taka małą i zabiedzoną gminę jest kpiną z mieszkańców wiążących z trudnością koniec z końcem i proszących się o kilka złotych w opiece społecznej. Gdzie tu etyka i moralność ludzi, którzy sprawują władzę? Czyżby znów przyszli tylko po to, aby się nachapać? 

12 grudnia na drugiej sesji Rady Miejskiej w Krośniewicach radni przegłosowali 11 190 złotych brutto wynagrodzenia dla burmistrz Julianny Barbary Herman. [więcej]
redaktor, 17.12.2014 17:27|czytane: 1340 razy|61 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Przymiarki do kontraktu i audyt w szpitalu
Zarząd Kutnowskiego Szpitala Samorządowego sp. zo.o. negocjuje z Narodowym Funduszem Zdrowia kontrakt na najbliższy rok. Jak mówi Cezary Lipiński, zastępca dyrektora ds. administracyjno-finansowy kontrakt będzie na podobnym poziomie, jednak z uwagi na rosnące ceny usług i towarów to należy traktować go jako mniejszy. 

Przymiarki do kontraktu i audyt w szpitalu, ./upload/articles_pakiety/25412/01_obraz.jpg


- Oczywiście, że nie jesteśmy zadowoleni z takiego podziału środków przez NFZ. Póki co dysponujemy wstępną przymiarką do aneksu kontraktu na 2015 rok i nie jest to kwota nas zadawalająca - mówi Cezary Lipiński. 

Przypomnijmy, kontrakt dla szpitala w roku 2014 wynosił 42 373 972,55 zł a w 2013 - 42 417 946, 50 zł. Teraz patrząc na uwarunkowania ekonomiczne powinno być przynajmniej 45 mln zł. Czy tak będzie? 

W szpitalu trwa również audyt, Madanes Risk Management sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przeprowadza go w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. Jest on niezbędny dla zarządu szpitala do diagnozy pracy, działań i procedur na SOR. Wyniki audytu powinny być znane do 15 lutego przyszłego roku.

- Izraelczycy mają bardzo wysokie standardy w dziedzinie ratowania życia, dlatego uważamy, że firma z takimi korzeniami wnikliwie i jak najbardziej profesjonalnie przyjrzy się działalności naszego SORu - mówi Lipiński. [więcej]
wandea, 17.12.2014 17:18|czytane: 596 razy|12 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Świąteczny festiwal. Zawsze bądź wśród nas! Mikołaju, Mikołaju, Mikołaju nasz!
Wczoraj w Centrum Teatru Muzyki i Tańca odbyła się już ósma edycja Kutnowskiego Konkursu Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świąteczno- Noworocznych. 

Świąteczny festiwal. Zawsze bądź wśród nas! Mikołaju, Mikołaju, Mikołaju nasz!, ./upload/articles_pakiety/25409/11_obraz.jpg
Świąteczny festiwal. Zawsze bądź wśród nas! Mikołaju, Mikołaju, Mikołaju nasz!, ./upload/articles_pakiety/25409/08_obraz.jpg
Świąteczny festiwal. Zawsze bądź wśród nas! Mikołaju, Mikołaju, Mikołaju nasz!, ./upload/articles_pakiety/25409/03_obraz.jpg


Kochany Panie Mikołaju, my tak czekamy każdej zimy. Dlaczego zawsze Pan przychodzi do nas gdy śpimy? Czy to już musi tak pozostać, czy to jest w księgach zapisane? Ja od prezentu bym wolała spotkanie z Panem. I wiem od dzieci, że z radością chciałyby słuchać Pana głosu. W mróz ugrzejemy Panu uszy piosenką gorącą jak rosół. (Hu, hu, ha, ha, ha !) - śpiewała lata temu Majka Jeżowska. A we wtorkowe popołudnie dzieci z Kutna i okolic śpiewały znane i lubiane kolędy i te mniej osłuchane piosenki świąteczne. Za sprawą pięknych wykonań i życzliwej publiczność klimat koncertu towarzyszyć będzie dzieciom i ich rodzinom do świąt. 

W koncercie finałowym wzięli udział wyłonieni przez jury spośród 79 uczestników mali laureaci.
I tak w kategorii PRZEDSZKOLA i ODDZIAŁY PRZEDSZKOLNE: WYRÓŻNIENIA otrzymali Martyna Sztekiel PM nr 8w Kutnie,  Nikola Stępska PM nr 3 w Kutnie,  Antoni Marzec PM nr 15 w Kutnie. 

NAGRODY GŁÓWNE zaś otrzymali: Magdalena Jurczak PM nr 8 w Kutnie, Hanna Wawrzyńczak PM nr 3 w Kutnie, Lena Klembalska PM nr 3 w Kutnie, Antonina Zdziarska PM nr 15 w Kutnie, Zespół „NUTKI” PM nr 3 w Kutnie.

W kategorii KLASY I – III SZKÓŁ PODSTAWOWYCH były również wyróżnienia i nagrody. Pierwsze otrzymali Wiktoria Pietrzak SP w Gołębiewku, Alicja Marchewka SP nr 5 w Kutnie, Helena Czarnecka – ZGŁOSZENIE indywidualne, Jakub Krysiak SP w Gołębiewku, a drugie: Alicja Jaciubek SP w Gołębiewku, Aleksander Klembalski MDK w Kutnie, Tobiasz Kopczyński SP w Pleckiej Dąbrowie, Marta Ryczkowska SP nr 6 w Kutnie. [więcej]
redaktor, 17.12.2014 11:28|czytane: 700 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Ekipa siłaczy z Kutna znów na podium
Start w Międzynarodowym Pucharze Polski Federacji WPA w "Wyciskaniu na Ławeczce Leżąc" który odbył się w minioną sobotę  w Łodzi zakończył się sukcesem dla kutnian i nowymi rekordami Świata i Europy.

Ekipa siłaczy z Kutna znów na podium, ./upload/articles_pakiety/25411/01_obraz.jpg
Ekipa siłaczy z Kutna znów na podium, ./upload/articles_pakiety/25411/02_obraz.jpg
Ekipa siłaczy z Kutna znów na podium, ./upload/articles_pakiety/25411/03_obraz.jpg


Mateusz Gajewicz startował w grupie wiekowej Junior (20-23 lat) i kategorii wagowej do 82,5 kg
i zdobył pierwsze miejsce wynikiem 190,0 kg. Rekord Świata tej Federacji. Antoni Kaliński startował w grupie weteranów (60-64 lat) w kategorii wagowej do 67,5 kg i wywalczył pierwsze miejsce z wynikiem 107,5 kg. Jest to Rekord Europy w tej kategorii wagowej i wiekowej w tej Federacji.

Pierwsze miejsca kategori wiekowej (16-17) zdobyli Łukasz Brudnicki, który w wadze do 67.5 kg podniósł ciężar 100 kg w wadze do 82,5 kg a Mateusz Czarnecki udźwignął ciężar 130 kg. [więcej]
redaktor, 17.12.2014 11:05|czytane: 633 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Rozmowa o budżetach: place zabaw, zmarnowane pieniądze, zaniedbane getto i odrodzenie edukacji zawodowej
Dziś w Regionalnej Izbie Gospodarczej w Kutnie prezydent Zbigniew Burzyński oraz Artur Gierula, członek zarządu powiatu oraz Jolanta Anioł skarbnik powiatowy przedstawili założenia do budżetów na przyszły rok. Nielicznie zgromadzeni przedsiębiorcy i szefowie miejskich spółek zadawali pytania władzom samorządowym, odbyła się krótka dyskusja o tym co w Kutnie warto zmienić. W konkluzji tej rozmowy prezydent zauważył jednak dylemat czy dbać o dorosłych, którzy w Kutnie się osiedlili czy z kolei o dzieci, które są przyszłością Kutna.

Dla Adama Wasiaka to żaden dylemat ponieważ dla niego najważniejsze są dzieci i młodzież.
- W Kutnie należy stworzyć dobry klimat dla edukacji zawodowej i ogólnej na wysokim poziomie. Dlaczego w Kutnie nie może być szkół na ogólnopolskim poziomie? Tak aby dzieci chciały do nich chodzić a potem w Kutnie zostawać. Jeśli chodzi o szkolnictwo zawodowe, to ważne jest dostosowanie go do potrzeb rynku pracy. Dlaczego nasze szkoły nie mogą kształcić chemików, elektryków potrzebnych w strefie przemysłowej? - mówił Adam Wasiak. - Odbyło się w zeszłym roku spotkanie a propo potrzeb naszego rynku, jakaś pani z Łodzi po badaniach stwierdziła, że w naszym regionie potrzeba najwięcej szwaczek. Po 20 minutach chciałem wyjść z tego spotkania. Edukacja dzieci i młodzieży aby zostawały w Kutnie i tu potem pracowały i zakładały rodziny to jedno, a drugie  należy zadbać o to aby małe dzieci czuły się tu bezpiecznie i miały gdzie w godnych warunkach  się pobawić. Czy naprawdę już musi powstać rosarium i pomnik pana Wituszyńskiego a dopiero potem place zabaw?

Rozmowa o budżetach: place zabaw, zmarnowane pieniądze, zaniedbane getto i odrodzenie edukacji zawodowej, ./upload/articles_pakiety/25405/01_obraz.jpg
Rozmowa o budżetach: place zabaw, zmarnowane pieniądze, zaniedbane getto i odrodzenie edukacji zawodowej, ./upload/articles_pakiety/25405/03_obraz.jpg
Rozmowa o budżetach: place zabaw, zmarnowane pieniądze, zaniedbane getto i odrodzenie edukacji zawodowej, ./upload/articles_pakiety/25405/09_obraz.jpg


O budżecie powiatowym zebranym gościom opowiedziała Jolanta Anioł, skarbnik powiatu. Jest on mniejszy od miejskiego i zdominowany przez utrzymanie szkół ponadgimnazjalnych oraz spłatę zadłużenia po SPZOZ. Anioł poinformowała, że powiat jest zadłużony na 10 mln zł, czyli cztery razy mniej niż miasto. Główne inwestycje powiatu to rewitalizacja obszarów parkowych w Oporowie, dostosowanie budynku w Żychlinie do potrzeb Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii. W przyszłym bowiem roku odbędą się wielkie przenosiny placówki z Nowej Wsi. Powiat będzie dbał też o drogi i pewnie nie zabraknie niespodziewanych inwestycji w spółkę Kutnowski Szpital Samorządowy. Kolejna inwestycja to boisko przy II LO w Kutnie i rozpoczęcie dualnej edukacji w Centrum Kształcenia Ustawicznego. Ostatnia propozycja to efekt współpracy z miastem i firmami z Podstrefy Kutno. 

Spotkanie w RIGu zdominowały sprawy miasta. Prezydent poinformował, że nowe rozdanie środków unijnych źle się zaczęło i nie wróży nic dobrego. - Okres budżetowania to 2014 -20, mija 2014 i  dosłownie w tym zakresie nic sie nie dzieje. Z ważniejszych dokumentów, które zostały podpisane, to tuż przed wyborami kontrakt terytorialny. Zostaliśmy w nim wzięci pod uwagę w ostatniej chwili, ponieważ wszystko miała dostać Łódź – mówił Burzyński. -  W budżecie na następny rok nie ma zbyt wiele inwestycji z tymi środkami, choć w drogowej czyli remoncie ulicy Łęczyckiej na 7 mln zł kosztów, 3 mln zł będą z tzw. schetynówek. Zostało bardzo dużo środków z poprzedniego rozdania na ochronę środowiska, na oczyszczalnie, kanalizację, itp. Oczywiście trzeba mieć wkłady własne (15 %), a gminy już nie mają tych pieniędzy. A z kolei tam gdzie gminy by chciały coś robić jak np. rewitalizacje, to pieniądze się skończyły.

Dochody w budżecie Kutna na 2015 r. to 152 mln zł. O 2 mln zł więcej będzie wpływu z PIT, zdaniem prezydenta wzrasta liczba płatników PIT, a nie średnie wynagrodzenie, również o 2 mln zł wzrasta subwencja oświatowa, to znaczy, że problemy demograficzne w szkołach już się stabilizują. Po stronie wydatków z kolei będzie 155 mln zł.

- W kontrakcie terytorialnym mamy obiecane 40 mln zł na rewitalizację. W to wchodzi przebudowa Placu Wolności, odnowienie Pałacu Saskiego i centrum. Kiedy te pieniądze będą do wzięcia, trudno powiedzieć. Czekamy na Narodowy Program Rewitalizacji aby procedury konkursowe w Polsce mogły ruszyć. Myślę, że nie ma nawet co myśleć o przyszłym roku, na te inwestycje to raczej należy liczyć od połowy kadencji – mówił prezydent Kutna. [więcej]
wandea, 17.12.2014 00:11|czytane: 1270 razy|17 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Mariola Grodnicka Prezesem ARRK
Wczoraj stanowisko prezesa Agencji Rozwoju Regionu Kutnowskiego S.A. w Kutnie objęła Mariola Grodnicka, mieszkanka Kutna, przedsiębiorca.

Mariola Grodnicka to absolwentka studiów MBA dla Finansistów na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Od ponad 15 lat doradza przedsiębiorcom w efektywnym korzystaniu z funduszy europejskich oraz innych publicznych form dofinansowania. Bezpośrednio uczestniczyła w procesie ubiegania się o dotacje i realizacji ponad 150 projektów inwestycyjnych, doradczych i szkoleniowych, których odbiorcami byli przede wszystkim przedsiębiorcy a także JST i organizacje pozarządowe. Współpracowała z podmiotami reprezentującymi wiele obszarów gospodarki, m. in. branżę energetyczną, farmaceutyczną, meblarską, informatyczną, motoryzacyjną, transportową oraz inne branże zainteresowane wdrażaniem rozwiązań pro-środowiskowych.

Mariola Grodnicka Prezesem ARRK , ./upload/articles_pakiety/25400/01_obraz.jpg


Mariola Grodnicka, dziś na spotkaniu w Regionalnej Izbie Gospodarczej, obok Adama Wasiaka

Bogate doświadczenie to także wynik wieloletniej współpracy z instytucjami aktywnie zaangażowanymi w rozwój przedsiębiorczości w Polsce, takimi jak: Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Fundacja Rozwoju Przedsiębiorczości w Łodzi, Fundacja Rozwoju Nauki i Przedsiębiorczości z Poznania, Centrum Inicjatyw Rozwoju Regionalnego w Skierniewicach, Regionalna Izba Gospodarcza – Łódź, Centrum Wspierania Biznesu w Płocku, Regionalna Izba Gospodarcza w Kutnie.

Grodnicka prowadzi liczne konferencje, seminaria i warsztaty dla przedsiębiorców oraz jest autorem wielu publikacji m. in. na temat praktycznych aspektów korzystania ze środków unijnych oraz innych istotnych zagadnień dotyczących przedsiębiorczości. [więcej]
wandea, 16.12.2014 15:56|czytane: 1595 razy|17 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W drużynie Radioaktywnych Łanięta grał czynnie zrzeszony zawodnik Bzury Młogoszyn
Organizatorzy KAHLPN II Liga informują, że w drużynie Radioaktywnych Łanięta grał czynnie zrzeszony zawodnik Bzury Młogoszyn- Stańczyk Dominik.

W związku z powyższym weryfikuje się następujące mecze:
ABSTRAXI-RADIOAKTYWNI   3:0 VO
WŁADCY PÓŁNOCY-RADIOAKTYWNI 3:0 VO

Aktualna tabela pokazana będzie w najbliższą niedzielę po piątej kolejce ligi. [więcej]
redaktor, 16.12.2014 15:43|czytane: 172 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czy ktoś będzie chciał być opozycją w Radzie Miasta Kutna?
8 marca w dwóch okręgach 2 i 6 odbędą się wybory uzupełniające do Rady Miasta Kutna. Przypomnijmy, że dwaj radni Jacek Boczkaja i Zbigniew Wdowiak zostali wyznaczeni przez prezydenta Zbigniewa Burzyńskiego do sprawowania funkcji wiceprezydentów, dlatego należy przeprowadzić jeszcze raz głosowanie w okręgach, w których panowie startowali. 

Rada Miasta Kutna złożona jest wyłącznie z członków KWW Zbigniewa Burzyńskiego i komitet ten również wystawi swoich kandydatów w wyborach uzupełniających. Inne komitety spokojnie podchodzą do marcowych wyborów, bo brak osób w opozycji czy tylko dwie osoby, to żadna różnica i taka sytuacja nie wpłynie na jakość pracy rady.  Jak sikorki w Kutnie ćwierkają w wyborach do rady miasta chcą wystawić swoich kandydatów komitety, które miały mocnych kandydatów w powiecie. Czy tak będzie? O tym wkrótce. 

Kampania wyborcza już trwa. Do 29 grudnia do godz. 16.00 Komisarz Wyborczy w Skierniewicach przyjmuje zgłoszenia komitetów wyborczych. Niewiele zatem czasu zostało aby zdecydować się o wystawieniu kandydatów do rady miasta.

Kalendarz wyborczy: 
do 28 grudnia 2014 r. podanie do publicznej wiadomości, w formie obwieszczenia Prezydenta Miasta Kutno, informacji o okręgach wyborczych, ich granicach i numerach oraz liczbie radnych wybieranych w okręgu wyborczym oraz o wyznaczonej siedzibie Miejskiej Komisji Wyborczej w Kutnie,
- zawiadomienie Komisarza Wyborczego w Skierniewicach o utworzeniu komitetu wyborczego
oraz o zamiarze zgłaszania list kandydatów na radnego
do 7 stycznia 2015 r.  zgłaszanie Komisarzowi Wyborczemu w Skierniewicach kandydatów do składu Miejskiej
Komisji Wyborczej w Kutnie
do 12 stycznia 2015 r. powołanie przez Komisarza Wyborczego w Skierniewicach Miejskiej Komisji Wyborczej
w Kutnie
do 27 stycznia 2015 r. do godz. 2400 - zgłaszanie Miejskiej Komisji Wyborczej w Kutnie list kandydatów na radnego [więcej]
wandea, 16.12.2014 12:39|czytane: 911 razy|18 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kluby sportowe mogą składać wnioski o dotację
Wczoraj prezydent Kutna wydał zarządzenie z określeniem przedsięwzięć sportowych, które będą dotowane przez miasto w 2015 roku. 

I tak  w pierwszym półroczu 800 tysięcy złotych miasto przeznaczy na wspieranie szkolenia i współzawodnictwa w koszykówce seniorów, 45 tys. zł na piłkę nożną w IV lidze, 156 tys. zł na koszykówkę dzieci i młodzieży, 115 tys. zł piłkę nożną dzieci i młodzieży. 

Z kolei w 2015 roku 135 tys. zł miasto przeznaczy na wspieranie szkolenia i współzawodnictwa seniorów i seniorek w baseballu i 120 tys. zł na baseball i softball dzieci i młodzieży, [więcej]
redaktor, 16.12.2014 12:30|czytane: 203 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Bilety na mecz Polfarmex Kutno - Energa Czarni Słupsk już sprzedane
Dziś ruszyła i bardzo szybko skończyła się sprzedaż biletów na mecz w ramach 12 kolejki Tauron Basket Ligi pomiędzy drużynami Polfarmex Kutno – Energa Czarni Słupsk.

Bilety na mecz Polfarmex Kutno - Energa Czarni Słupsk już sprzedane , ./upload/articles_pakiety/25380/01_obraz.jpg


- Informujemy, iż istnieje możliwość zakupu biletu w dniu meczu jeśli pozostaną bilety z puli zarezerwowanej dla sektora gości. Na informację o ilości kibiców Energii Czarnych Słupsk przyjeżdżających na najbliższy mecz mamy obowiązek czekać do piątku do godziny 17.30. W związku z tym nie jesteśmy w stanie stwierdzić ile biletów będzie jeszcze dostępnych. Ewentualna sprzedaż tych biletów rozpocznie się w kasie biletowej od godziny 16-stej w dniu meczu - mówi Dorian Koralewski z KKS Pro-Basket. [więcej]
redaktor, 16.12.2014 12:10|czytane: 220 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Komunikat zarządu szpitala
Udostępniamy komunikat zarządu Kutnowskiego Szpitala Samorządowego w sprawie zamknięcia dwóch oddziałów. 

TUTAJ


[więcej]
wandea, 16.12.2014 09:25|czytane: 1471 razy|24 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Betlejemskie Światło Pokoju już w Kutnie
25 osobowa delegacja z Hufca ZHP Kutno na czele z komendantka hufca hm. Agnieszką Ciesielską wzięła udział w przekazaniu z rąk komendanta Chorągwi Łódzkiej ZHP oraz  arcybiskupa metropolity łódzkiego  Betlejemskiego Światła Pokoju.

Betlejemskie Światło Pokoju już w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/25401/01_obraz.jpg
Betlejemskie Światło Pokoju już w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/25401/02_obraz.jpg
Betlejemskie Światło Pokoju już w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/25401/03_obraz.jpg


Po raz 24 Betlejemskie Światło Pokoju  zawitało do Polski  a teraz niesione rękami kutnowskich harcerzy dotrze do instytucji i mieszkańców Kutna oraz  regionu. Przesłaniem tegorocznej akcji BŚP jest hasło „ Pokój jest w nas”. [więcej]
redaktor, 16.12.2014 08:57|czytane: 343 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Tysiące euro dla Zespołu Szkół w Żychlinie na autorski projekt
Zespół Szkół w Żychlinie otrzymał 24 776 euro na realizację projektu Erasmus +  dotyczącego  przedwczesnego  kończenia edukacji  przez młodzież. Projekt „ Nasza szkoła- nasza przyszłość – przedwczesne kończenie edukacji  ” uzyskał akceptację Narodowej Agencji  i będzie realizowany w Zespole Szkół w Żychlinie przez dwa lata 2014-2014.  Koordynatorem projektu jest Iwona Kciuk.

Tysiące euro dla Zespołu Szkół w Żychlinie na autorski projekt , ./upload/articles_pakiety/25383/01_obraz.jpg


ZS będzie współpracował z czterema szkołami partnerskimi z Grecji , Turcji, Rumunii i Hiszpanii.  Celem proponowanego projektu jest stworzenie sieci edukacyjnej zajmującej się problemem przedwczesnego kończenia nauki  (ESL), z którym boryka się wiele krajów europejskich.  Zgodnie z  raportami CEDEFOPs (Europejskie Centrum Rozwoju Kształcenia Zawodowego)  porzucanie szkoły spowodowane jest zazwyczaj przez łączny proces braku osobistego zaangażowania wywołany przez szereg przyczyn natury społecznej, gospodarczej, geograficznej oraz  rodzinnej. Znaczną część problemu można przypisać brakowi wsparcia i wskazówek ze strony szkoły.

Projekt jest oparty na współpracy wszystkich uczestniczących szkół, w zakresie zbierania informacji, wymiany wiedzy, rozwoju, przenoszenia i wdrażania innowacyjnych metod i  dobrych praktyk.  Celem projektu jest tez rozwijanie i testowanie metod nauczania, a także nieformalnych i formalnych strategii edukacyjnych w zakresie zarządzania i profilaktyki ESL. [więcej]
redaktor, 15.12.2014 19:11|czytane: 279 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Kalendarium imprez
Mała wielka sprawa
Ola Rzadkiewicz
Czy ktoś będzie chciał być opozycją w Radzie Miasta Kutna?
8 marca w dwóch okręgach 2 i 6 odbędą się wybory uzupełniające do Rady Miasta Kutna. Przypomnijmy, że dwaj radni Jacek... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Zagłosuj na Bajkowe poranki - projekt krośniewickiego muzeum
Jeszcze tylko do niedzieli 21 grudnia trwa głosowanie internautów na najlepszy projekt w konkursie "Tu mieszkam, tu zmieniam" organizowanym przez Bank Zachodni WBK. Przypominamy, że Muzeum w Krośniewicach otrzymało grant na... [więcej]
kutnowski sport
Jutro zawody pływackie
Uczniowski Klub Sportowy "Delfinek" w Kutnie,  AG Trening  oraz Aquapark Kutno zapraszają jutro 18 grudnia wszystkich miłośników pływania na zawody pływackie. Do zaciętej rywalizacji  na basenie sportowym staną zawodnicy sekcji pływackiej UKS "Delfinek" w Kutnie w ramach IV urodzin UKS "Delfinek", na... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
Starostwo Powiatowe w Kutnie - www.kutno.pl
Ostatnio dodane ogłoszenia
Kupię Mercedesa 190 124 207 208 210 307 308 310 407 408 410 814 817 914 917 1117 Zadzwoń warto tel Kupię Mercedesa 190 124 207 208 210 307 308 310 407 408 410 814 817 914 917 1117 Zadzwoń warto tel 725 562 998 (sieć Plus) Ogłoszenie Zawsze Aktualne! Skup Mercedesa kupie Mercedes Atego 815 817 9... [czytaj więcej]
PRZEPROWADZKI Najtaniej w Kutnie Mieszkań, Domów, Biur, Firm, Sklepów i inne ceny od 100ZŁ PRZEW PRZEPROWADZKI Najtaniej w Kutnie Mieszkań, Domów, Biur, Firm, Sklepów i inne ceny od 100ZŁ PRZEWOZY Mebli Sprzętu AGD i RTV i inne (możliwość Pomocy w Załadunku i rozładunku ceny od 50ZŁ) K... [czytaj więcej]
PRZEPROWADZKI Najtaniej w Kutnie Mieszkań, Domów, Biur, Firm, Sklepów i inne ceny od 100ZŁ PRZEW PRZEPROWADZKI Najtaniej w Kutnie Mieszkań, Domów, Biur, Firm, Sklepów i inne ceny od 100ZŁ PRZEWOZY Mebli Sprzętu AGD i RTV i inne (możliwość Pomocy w Załadunku i rozładunku ceny od 50ZŁ) K... [czytaj więcej]
PRZEPROWADZKI Najtaniej w Kutnie Mieszkań, Domów, Biur, Firm, Sklepów i inne ceny od 100ZŁ PRZEW PRZEPROWADZKI Najtaniej w Kutnie Mieszkań, Domów, Biur, Firm, Sklepów i inne ceny od 100ZŁ PRZEWOZY Mebli Sprzętu AGD i RTV i inne (możliwość Pomocy w Załadunku i rozładunku ceny od 50ZŁ) K... [czytaj więcej]
Nowe szkoły dla Dorosłych Feniks w Płocku Nowe BEZPŁATNE szkoły dla Dorosłych Feniks w Płocku Zapraszają do zapisu ZA DARMO: • Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych • Liceum Ogólnokształcące specjalność mundurowa dla Doro... [czytaj więcej]
Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych ze specjalnością mundurową Nowe BEZPŁATNE szkoły dla Dorosłych Feniks w Płocku Zapraszają do zapisu ZA DARMO: • Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych • Liceum Ogólnokształcące specjalność mundurowa dla Doro... [czytaj więcej]
FIRMA TRANSPORTOWA ZATRUDNI: FIRMA TRANSPORTOWA POSZUKUJE PRACOWNIKA NA STANOWISKO: spedytor międzynarodowy Oczekiwania: doświadczenie na stanowisku spedytora znajomość języka niemieckiego lub angielskiego umie... [czytaj więcej]
Zapisz się i odbierz upominek Nowe BEZPŁATNE szkoły dla Dorosłych Feniks w PłockurnZapraszają do zapisu ZA DARMO:rn• Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłychrn• Liceum Ogólnokształcące specjalność mundurowa dla Doro... [czytaj więcej]
Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych ze specjalnością mundurową Nowe BEZPŁATNE szkoły dla Dorosłych Feniks w Płocku Zapraszają do zapisu ZA DARMO: • Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych • Liceum Ogólnokształcące specjalność mundurowa dla Doro... [czytaj więcej]
Kamień Rustykalny - Nowoczesny Solidny i Wieczny / Kamień Cięty 90 PLN tylko do końca 2014 Kamień cięty cena 90 zł za m2 tylko do końca tego roku. Twardy granit, piłowany na równiutkie, plastry dowolnej grubości . Na Twoje życzenie możemy go wypalić lub wypolerować. Fasada ... [czytaj więcej]
KONTENERY MAGAZYNOWE Transplanner sp. z o.o. Sprzedaż i wynajem kontenerów magazynowych, budowlanych i morskich. Transport kontenerów na terenie Polski. kontener@transplanner.pl Tel. 607692609 www.transplanner.pl... [czytaj więcej]
KONTENERY MAGAZYNOWE UŻYWANE 40’ Kontenery przeznaczone do transportu i magazynowania ładunków drobnicowych.rnSzczególnie przydatne przy towarach lekkich lub dużych objętościowo.rnrnKontenery transportowe – tak zwane kontener... [czytaj więcej]
KONTENERY MAGAZYNOWE NOWE 20’ Kontenery przeznaczone do transportu i magazynowania ładunków drobnicowych.rnSzczególnie przydatne przy towarach lekkich lub dużych objętościowo.rnrnKontenery transportowe – tak zwane kontener... [czytaj więcej]
Pożyczki i chwilówki dla osób bez zdolności kredytowej W naszej ofercie znajdziecie państwo ekspresowe chwilówki i pożyczki gotówkowe skierowane do osób zatrudnionych na umowę o pracę, zlecenie, rolników jak i emerytów/rencistów. Już teraz ofe... [czytaj więcej]
Ratownik Wodny Zatrudnię na umowę zlecenie ratownika wodnego do pracy na obiektach MOSiR w Kutnie. Istnieje możliwość wyboru godzin pracy (6.00-22.00). Wymagania: posiadanie uprawnień Ratownika Wodnego, uko... [czytaj więcej]
Graty z Chaty Wywóz gratów - sprzątanie piwnic, altanek, strychówrnWitam, oferujemy kompleksowe usługi sprzątania piwnic, strychów, altanek, działek, opuszczonych domów wraz z wywozem wszystkich uciążliw... [czytaj więcej]
Graty z Chaty Wywóz gratów - sprzątanie piwnic, altanek, strychówrnWitam, oferujemy kompleksowe usługi sprzątania piwnic, strychów, altanek, działek, opuszczonych domów wraz z wywozem wszystkich uciążliw... [czytaj więcej]
Sprzedam wersalke Sprzedam wersalke w stanie bardzo dobrym tel. 692-318-290... [czytaj więcej]
Sprzedam telewizor/telewizory Mam do sprzedania telewizory 21 calowe w pełni sprawne:1) telewizor LG + pilot + dekoder.2) telewizor SAMSUNG + pilot + dekoder. Cena za 1 telewizor 100 zł. KUTNO.Tel. 781-238-781... [czytaj więcej]
PRANIE TAPICERKI Firma usługowa oferuje -pranie tapicerki samochodowej,meblowej -profesjonalne przygotowanie auta do sprzedaży -polerowanie powłoki lakierniczej,reflektorów -ozonowanie( usuwanie nieprzyjemnyc... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Adolf Kampo:
13 minut temu
Dajmy popracować prokuraturze....już za 3 lata umorzy śledstwo....chyba ,że coś się Kutnie zmieniło i przejrzy wałki pana Rucińskiego ,ale po co ruszać układ(wide aquaprk)
Tytus Krzywicki:
20 minut temu
A Ci pracodawcy to pewnie też byli w układach z Tatusiem. Rączka rączkę myje. Ty weźmiesz moją córkę do pracy, a ja Ci załatwię stołeczek bez konkursiku. Jakąś lukę prawną się znajdzie.
Andrzej Hryn:
30 minut temu
A p.kadrowa Florczak i p.Pawlak to nie wiedzieli, że Michasia nie ma kwalifikacji. Ktoś mi mówił, że w Staszicu pracują jeszcze inne osoby, zatrudnione przez Pawlaka, nie posiadające właściwych kwalifikacji.
Alwin Zyn:
37 minut temu
Ten smrodzik rozchodzi się z POLFARMExu. Zapytajcie p. Wośko - skąd ten smrud.
Włodzimierz Eyszymoth:
38 minut temu
Co wy się czepiacie Sikory, czy ktoś z was jest takim społecznikiem jak Jacek? NIKT i żal wam .... ściska.
Tytus Krzywicki:
2
 · 
39 minut temu
Córka pana R-c-ń-s-k-i-e-g- . Taka mądra była, amerykańska.
Jordan Dołęga:
41 minut temu
...a doktorat z Krakowa już ta pani przywiozła? Tak się tym szczyciła i tak marnie kończy.
Hubert Kaczor:
42 minut temu
ten jak to mowisz stary chlor sikora zdo byl w wyborach 10 000 glosow. Wiec zamknij jape i wypad
Adaukt Horowitz:
56 minut temu
Michalina, Michalina jaka z ciebie fałszywa dziewczyna... nanana i rym cym cym i tralala jaka to melodia ciekawa
Walenty Czerzycki:
58 minut temu
Szczególnie, że smród był wyczuwalny przed szpitalem, więc gdzie Rzym, a gdzie Krym? Coś się komendantowi przewidziało. Smród w całym Kutnie i że niby przez Woźniaków heheh dobre
Walenty Czerzycki:
1 godzin temu
była zobaczyć jak wygląda prawdziwa matura hehe
Hortensjusz Daszkiewicz:
1 godzin temu
córka tatusia
Leopold Pkowski:
2
 · 
1 godzin temu
Co wypitolicie?! Przecież na tym zdjęciu to nie autobus tylko stary chlor Sikora!
Hortensjusz Daszkiewicz:
2 godzin temu
Gwiazda Powiatu Kutnowskiego
Włodzimierz Szlichtyng:
2 godzin temu
Czy na pewno nie ustąpiła? A namalowane żółte linie na skrzyżowaniu to co?
Albin Zerebiło:
2 godzin temu
Aż się boję, jak usłyszę o kolejnych pensjach i pierwszych nominacjach - obawiam się, że dla "bezpartyjnych" fachowców, którzy nie zostali radnymi - pewnie już dzwonili z Komitetu
Felicjan Tcfik:
5
 · 
2 godzin temu
Tatuś rządził edukacją to i pracę miała tu, tam i jeszcze tam i tam dalej też, a że na lewiźnie to co takiego? Prominentom wszystko wolno... do czasu Wesołych Świąt!
Jędrzej Niechlud:
3 godzin temu
Panie Krzysztofie Debich - zaufałem Panu w ostatnich wyborach i liczę na Pana - proszę zrobić porządek
Zachariasz Chomicki:
3 godzin temu
A jak by było stosownie? W habicie, czy zgrzebnym worku?
Gerard Użyński:
3 godzin temu
Podobniez byla w komisji maturalnej w stasicu ?Najciekawsze artykuły
 ·  8
1 dni temu
X Konkurs na autorską formę dziennikarską w kategorii: felieton lub reportaż
 ·  16
5 dni temu
Brawo mali aktorzy z Kutna! Premiera Akademii Pana Kleksa
 ·  79
8 dni temu
Zmęczenie materiału i oczekiwanie na zmiany w szpitalu
 ·  9
8 dni temu
Wyjątkowa wandaloodporna Automatyczna Toaleta Publiczna w Kutnie
 ·  88
9 dni temu
Starosta chce powrotu Allenortu do Kutna
 ·  20
10 dni temu
Ochrona sądowa przed wierzycielami dla kutnowskiego szpitala
 ·  15
11 dni temu
Wielki pożar na Wschodniej
 · 
11 dni temu
Zostali Świętymi Mikołajami. Koncert w domu kultury
 ·  15
11 dni temu
Żydowski festiwal w mieście bez Żydów. W BBC o Kutnie
 ·  12
12 dni temu
Miejskie obrazki. Rośnie wysypisko śmieci w centrum miasta
 ·  5
13 dni temu
O włos od kolejnego zwycięstwa i podsumowanie BE EKO| let's BOOGIE
 · 
13 dni temu
Szóstego grudnia nie można zmarnować. Niebieskie Mikołajki w domu kultury
 ·  43
14 dni temu
Odprawy i ekwiwalenty za urlop dla członków byłego zarządu powiatu
 ·  53
15 dni temu
W co ty grasz? Składy komisji stałych w Radzie Powiatu wybrane
 ·  18
15 dni temu
Komisje rewizyjne i skuteczny obywatelski monitoring władzy
 ·  21
15 dni temu
Tajemnicze dźwięki i zawyżone rachunki za prąd. Siła nadprzyrodzona na Popiełuszki w Kutnie?
 ·  78
18 dni temu
Wynagrodzenia prezydentów w Kutnie
 ·  7
18 dni temu
Czarny labrador szuka nowego właściciela
 ·  3
18 dni temu
Udane Andrzejki w aquaparku
 ·  2
18 dni temu
Antoni Kaliński z rekordem świata
 ·  61
18 dni temu
Chojnacki przewodniczącym. Skład komisji stałych w Radzie Miasta Kutna
 ·  16
19 dni temu
Ambroziak i Dąbrowska wygrali wybory uzupełniające
 ·  17
20 dni temu
Wilki Morskie odpłynęły. Radość kibiców Polfarmexu Kutno
 ·  140
21 dni temu
Powiatowy boks na epitety rozpoczęty
 ·  34
21 dni temu
Zarząd Powiatu wybrany i prezent od ustępującej starosty
prosenior24.pl
Pogoda w Kutnie
Dziś: piątek
Temperatura: 11°C
Całkowite zachmurzenie, deszczowo
Wschód słońca: 07:47
Zachód słońca: 15:31

1005 hPa
25 km/h
0,4 mm


Jutro: sobota
Temperatura: 6°C
Duże zachmurzenie, deszczowo

Wschód słońca: 07:48
Zachód słońca: 15:31

1007 hPa
27 km/h
0,5 mm


koncert
eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności