eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 09.10.2015     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,28074-da-nadziej-wiatowy-dzie-zdrowia-psychicznego-w-kutnie," title="Kutno: Dać nadzieję. Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego w Kutnie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Dać nadzieję. Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego w Kutnie</b><br>Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego pod hasłem „Umacnianie i zdrowienie - Dać...</div></a> <a href="/kultura,28064-jutro-pierwszy-dzie-festiwalu-im-szaloma-asza," title="Kutno: Jutro pierwszy dzień Festiwalu im. Szaloma Asza" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Jutro pierwszy dzień Festiwalu im. Szaloma Asza</b><br>Jutro w Łodzi rozpocznie się dziewiąta edycja Festiwalu im. Szaloma Asza....</div></a> <a href="/wiadomosci,28060-trzy-szko-y-z-powiatu-kutnowskiego-wzi-y-udzia-w-projekcie-misja-przyroda-zielone-szko-y-w-par," title="Kutno: Trzy szkoły z powiatu kutnowskiego wzięły udział w projekcie Misja Przyroda - Zielone Szkoły w Parkach Narodowych" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Trzy szkoły z powiatu kutnowskiego wzięły udział w projekcie Misja Przyroda - Zielone Szkoły w Parkach Narodowych</b><br>Trwają wyjazdy młodzieży w ramach projektu „Misja Przyroda. Zielone szkoły w...</div></a> <a href="/wiadomosci,28059-rozpocz-cie-roku-uniwersytetu-dzieci-cego," title="Kutno: Rozpoczęcie roku Uniwersytetu Dziecięcego" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Rozpoczęcie roku Uniwersytetu Dziecięcego</b><br>W poniedziałek rozpoczęła się IV edycja Uniwersytetu Dziecięcego. W roku akademickim...</div></a> <a href="/wiadomosci,28058-k-opotowski-winny-pom-wienia-debicha," title="Kutno: Kłopotowski winny pomówienia Debicha" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Kłopotowski winny pomówienia Debicha</b><br>Dziś w Sądzie Rejonowym w Kutnie zapadł nieprawomocny wyrok z oskarżenia...</div></a> <a href="/kultura,28047-w-kutnie-wyla-duje-delorean-dmc-12," title="Kutno: W Kutnie wyląduje DeLorean DMC 12" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>W Kutnie wyląduje DeLorean DMC 12</b><br>Marty McFly w drugiej części trylogii Powrotu do przyszłości przeniósł się...</div></a> <a href="/kultura,28042-nowa-strona-kutnowskiej-biblioteki," title="Kutno: Nowa strona kutnowskiej biblioteki " class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nowa strona kutnowskiej biblioteki </b><br>Czytelnicy Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kutnie mogą skorzystać z...</div></a> <a href="/sport,28037-nasi-judocy-na-mistrzostwach-polski-m-odzik-w," title="Kutno: Nasi judocy na Mistrzostwach Polski Młodzików" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nasi judocy na Mistrzostwach Polski Młodzików</b><br>W miniony weekend na matach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w...</div></a>
Najważniejsze wiadomości w mieście Kutno
Czytelnicy pytają: Czy rzecznik w starostwie może jako prezes stowarzyszenia przyjmować dotację od zarządu powiatu?
Pod informacją o jutrzejszych Powiatowych Obchodach Dnia Kombatanta pojawiło się pytanie o to czy Jacek Saramonowicz, rzecznik Starostwa Powiatowego w Kutnie, będąc jednocześnie prezesem Kutnowskiego Towarzystwa Historycznego może przyjmować dotacje od Zarządu Powiatu w Kutnie.

KTH otrzymało w tym roku dwie dotacje 2 tys. zł na jutrzejsze obchody i 3 tys. zł na organizację Letniego Salonu Artystycznego na Zamku w Oporowie. Jacek Saramonowicz jest prezesem KTH, ale jak mówi nie on podpisuje wnioski o granty i sprawozdania z ich realizacji. 

Zadaliśmy panu Jackowi dodatkowe pytania, aby rozwiać wątpliwości Czytelnika eKutno.pl

Czy Kutnowskie Towarzystwo Historyczne prowadzi działalność gospodarczą? Czy Pan jako jego prezes występował o granty i dotacje do Starostwa Powiatowego w Kutnie, w którym Pan pracuje? Czy jest Pan odpowiedzialny za rozliczanie dotacji? Czy w ramach otrzymanych przez KTH dotacji ze środków powiatowych w projektach przewidziane jest wynagrodzenie dla Pana? [więcej]
wandea, 08.10.2015 18:27|czytane: 351 razy|14 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Jutro wspólne oddawanie krwi - uratuj komuś życie!
Działacze Obozu Narodowo-Radykalnego z Kutna w piątek oddadzą w punkcie krwiodawstwa znajdującym się w kutnowskim szpitalu krew i przeprowadzą zbiórkę słodyczy dla potrzebujących dzieci. ONR zachęca mieszkańców do honorowego oddawania krwi. 

Osoby, które oddały krew mogą otrzymać zaświadczenie z punktu krwiodastwa, które zwalnia daną osobę w dniu donacji z pracy oraz zajęć szkolnych.

Krew będzie pobierana również w sobotę (10.10.) na ul. Królewskiej (godz. 10-12:30), a także 17 października w CK Edukator (godz. 10-12:30) [więcej]
redaktor, 08.10.2015 19:12|czytane: 168 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Radny Feliniak pyta prezydenta o to czy Kutno przyjmie imigrantów
Swoją opinię o przyjęciu imigrantów wyraził na ostatniej sesji Rady Gminy Kutno wójt Jerzy Bryła. Publikujemy ją niżej. Z kolei pytanie w tej sprawie do prezydenta miasta Kutna skierował radny miejski Robert Feliniak.

Radny Feliniak pyta prezydenta o to czy Kutno przyjmie imigrantów, ./upload/articles_pakiety/28077/01_obraz.jpg


- W poniedziałek 5 października złożyłem pisemne zapytanie do Prezydenta Miasta Kutna w sprawie ewentualnego pobytu uchodźców/imigrantów na terenie miasta Kutna w ramach tzw rozlokowania - mówi Feliniak. - zadałem takie pytania:  Czy wpłynęło do Urzędu Miasta Kutno zapytanie od wojewody łódzkiego lub innych urzędów, instytucji i służb /stowarzyszenia i fundacje/ w sprawie gotowości , możliwości lub chęci przyjęcia uchodźców/imigrantów na teren naszego miasta? Czy Urząd Miasta Kutno jeżeli wpłynie podobne zapytanie wyrazi [więcej]
redaktor, 08.10.2015 17:24|czytane: 365 razy|10 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Demon premierowo w Kinie KDK. Wygraj zaproszenie na ostatni film Marcina Wrony
Kino Kutnowskiego Domu Kultury zaprasza od 16 października na film "Demon". Mamy dla Czytelników eKutno.pl dwa podwójne zaproszenia. Konkurs trwa do 13 października do godz. 18.00.
"Demon" to koprodukcja polsko-izraelska, ostatni film Marcina Wrony, który 19 września popełnił samobójstwo podczas Festiwalu Filmowego w Gdyni.

Zajrzyj na filmowe Kutno na fb https://www.facebook.com/filmowekutno

Aby wziąć udział w konkursie kliknij tutaj
Piotr (Itay Tiran), nazywany przez przyjaciół Pytonem, przyjeżdża z Anglii do Polski na ślub z piękną Żanetą (Agnieszka Żulewska). W starym domu otrzymanym w prezencie od przyszłego teścia (Andrzej Grabowski) zamierza urządzić rodzinne gniazdko dla siebie i narzeczonej. Plany komplikują się, gdy w przeddzień wesela mężczyzna znajduje ludzkie szczątki, zakopane nieopodal posesji. [więcej]
redaktor, 08.10.2015 17:06|czytane: 77 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Hotel dla pracowników Pini, czy hospicjum dla ciężko chorych?
Mieszkańcy Nowej Wsi zastanawiają się, co będzie z budynkami po Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii, który znajduje się w tej miejscowości. Przypominamy, że władze powiatu kutnowskiego podjęły decyzję o przeniesieniu tego ośrodka do Żychlina.

Okazuje się, że możliwości jest wiele, podobnie jak i chętnych do przejęcia tego obiektu, a decyzję będzie musiał podjąć właściciel, czyli kutnowskie starostwo. Wśród  chętnych do zakupu lokali po MOS jest firma Pini Polonia, która chce te budynki przekształcić w hotel dla swoich pracowników zza wschodniej granicy.

Informacje te zaniepokoiły mieszkańców Nowe Wsi, którzy na ręce wójta gminy Kutno Jerzego Bryły przesłali petycję. Społeczność lokalna nie jest zachwycona pomysłem adaptacji lokali ośrodka na hotel lub mieszkania dla obywateli z krajów po byłym Związku Radzieckim.

- Z tego co wiem obecnie prowadzone są rozmowy z panią Katarzyną Kowalewską, która chciałaby przejąć ten obiekt dla potrzeb kutnowskiego hospicjum – wyjaśnia Jerzy Bryła. - Przekazanie budynku na potrzeby hospicjum to zdecydowanie lepszy pomysł, który zadowoliłby nas i mieszkańców Nowej Wsi. [więcej]
redaktor, 08.10.2015 16:19|czytane: 502 razy|13 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dać nadzieję. Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego w Kutnie
Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego pod hasłem „Umacnianie i zdrowienie - Dać nadzieję” ochodzili dziś niepełnosprawni z powiatu kutnowskiego i ich goście. W Kutnowskim Domu Kultury Środowiskowy Dom Samopomocy i Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych w Kutnie PRZYSTAŃ zorganizowali radosną uroczystość pod hasłem Karnawał Kultur.

Na początek wystąpił znany z Must be the music energetyczny zespół November Project, który porwał do wspólnej zabawy uczestników imprezy. Było dużo śmiechu i dobrej muzyki. 

Dać nadzieję. Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/28074/03_obraz.jpg
Dać nadzieję. Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/28074/19_obraz.jpg
Dać nadzieję. Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/28074/29_obraz.jpg


Gości powitała Ewa Głodek, dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy.  - Mam nadzieję, że tym programem, tym świętem dajemy nadzieję wszystkim na normalne życie i na swoje własne miejsce w społeczeństwie. Impreza mogła się odbyć dzięki grantowi uzyskanemu przez stowarzyszenie z Zarządu Województwa Łódzkiego i dzięki wsparciu Urzędu Miasta Kutna -mówiła prowadząca obchody. 

Następnie Anna Kuźmin, pracownik socjalny Środowiskowego Domu Samopomocy przybliżyła ideę Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego.
- Po raz trzeci organizujemy ochody dolidaryzując się w tym dniu z chorymi psychicznie i ich rodzinami. Motywem przewodnim tegorocznych uroczystości jest hasło "umacnianie i uzdrawianie, dać nadzieję". Głównym przesłaniem i celem tegorocznej kampanii jest  podnoszenie świadomości społecznej w zakresie zdrowia psychicznego, a także zmiana postaw społeczeństwa wobec chorych i ich rodzin - mówiła Kuźmin. - Kolejnym celem tych uroczystości jest przełamywanie lęków, barier związanych z leczeniem zaburzeń psychicznych, mitów nagromadzonych wokół psychiatrii, a także osób chorych cierpiących na zaburzenia psychiczne i wyeliminowanie lęku związanego z wizytą u lekarza psychiatry.

Następnie mama chorej osoby i jednocześnie członkini Przystani zadawała pytania przedstawicielkom instytucji i organizacji pozarządowych związanych z pomocą społeczną, oczywiście w ramach pomocy chorym psychicznie. Pierwsza na pytanie o ofertę pomocy osobom z chorobami psychicznymi odpowiadała Anna Stelmaszewska, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Kutnie. [więcej]
redaktor, 08.10.2015 17:15|czytane: 217 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wystawa linorytów Joanny Paljochy
Od wczoraj do 30 października w Galerii Okno na Świat Kutnowskiego Domu Kultury można podziwiać wystawę linorytów Joanny Paljochy.

Wystawa linorytów Joanny Paljochy, ./upload/articles_pakiety/28071/01_obraz.jpg
Wystawa linorytów Joanny Paljochy, ./upload/articles_pakiety/28071/02_obraz.jpg
Wystawa linorytów Joanny Paljochy, ./upload/articles_pakiety/28071/03_obraz.jpg


Joanna Paljocha - Urodzona w 1977 roku w Łodzi. W latach 1997-2002 studia na Wydziale Grafiki i Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Dyplom z wyróżnieniem w 2002 roku w Pracowni Technik Drzeworytniczych prof. Andrzeja Mariana Bartczaka, aneks w Pracowni Fotografii i Obrazu Wideo prof. Ireneusza Pierzgalskiego. [więcej]
redaktor, 08.10.2015 15:46|czytane: 76 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W gminie Kutno nie będzie imigrantów
Do Urzędu Gminy Kutno wpłynęło pismo od władz centralnych z pytaniem, czy samorząd zgodzi się na przyjęcie imigrantów.

W gminie Kutno nie będzie imigrantów, ./upload/articles_pakiety/28073/01_obraz.jpg


- Nie mamy takich możliwości. Odpowiedź będzie odmowna – powiedział podczas ostatniej sesji rady wójt Jerzy Bryła. - Gmina nie ma do tego warunków, a przede wszystkim nie posiadamy wolnych lokali komunalnych. [więcej]
redaktor, 08.10.2015 14:22|czytane: 448 razy|17 komentarzy|komentuj|czytaj cały
SKACZĄCE NUTKI oraz STAR ACADEMY - zajęcia dla dzieci
Małgorzata Klekowicka zaprasza dzieci na swoje zajęcia taneczne i wokalne SKACZĄCE NUTKI oraz STAR ACADEMY.

SKACZĄCE NUTKI oraz STAR ACADEMY - zajęcia dla dzieci, ./upload/articles_pakiety/28072/01_obraz.jpg
SKACZĄCE NUTKI oraz STAR ACADEMY - zajęcia dla dzieci, ./upload/articles_pakiety/28072/02_obraz.jpg
SKACZĄCE NUTKI oraz STAR ACADEMY - zajęcia dla dzieci, ./upload/articles_pakiety/28072/03_obraz.jpg


„Skaczące Nutki” to zajęcia dla dzieci, które po prostu lubią się śpiew, taniec i muzykę! Zajęcia będą miały charakter zabawy przy muzyce i z muzyką. Śpiew, taniec , nauka podstaw rytmiki, animacje do utworów muzycznych – to wszystko znajdziecie Państwo w naszej ofercie. Celem zajęć jest ogólny rozwój dzieci, nauka koncentracji, śpiew i ruch przy muzyce. Dzieci dowiedzą się jak pielęgnować swój głos, poznają ćwiczenia emisyjne, a dzięki śpiewaniu największych hitów będą mogły poczuć się jak na prawdziwej scenie. [więcej]
redaktor, 08.10.2015 12:54|czytane: 119 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Nowe eko pracownie w gminie Żychlin
Dzięki uzyskanemu  dofinansowaniu ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, w dwóch szkołach podstawowych na terenie gminy Żychlin powstały nowoczesne pracownie przyrodnicze.

Nowe eko pracownie w gminie Żychlin, ./upload/articles_pakiety/28070/01_obraz.jpg
Nowe eko pracownie w gminie Żychlin, ./upload/articles_pakiety/28070/02_obraz.jpg
Nowe eko pracownie w gminie Żychlin, ./upload/articles_pakiety/28070/03_obraz.jpg


We wtorek, 6 października odbyło się ich oficjalnie i uroczyste otwarcie. Pracownia „ EKO RAJ” utworzona została  w Szkole Podstawowej Nr 1  w Żychlinie (całkowita wartość zadania wyniosła 38.800 zł, w tym kwota dotacji  z WFOŚiGW – 36,700 zł) , a „Szkolna Przystań Przyjaciół Przyrody” w Szkole Podstawowej Nr 2 w Żychlinie (całkowita wartość zadania w tym przypadku wyniosła 31.900 zł, a kwota dotacji  z WFOŚiGW to 29,600 zł.). W ramach realizacji programów zakupione zostały  m.in.: pomoce dydaktyczne, sprzęty komputerowe, tablice interaktywne, meble, fototapety przyrodnicze oraz rośliny doniczkowe. Ponadto zadania objęły również malowanie ścian, wymianę paneli podłogowych czy wymianę oświetlenia. [więcej]
redaktor, 08.10.2015 11:12|czytane: 124 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Bezpłatne badanie słuchu i wykład
Zapraszamy mieszkańców Kutna i okolic na  "Bezpłatne badanie słuchu" organizowane przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 2 w Kutnie oraz firmę Widex. 

Badanie odbywać się będzie w audiobusie 15 października 2015 (czwartek) w godzinach 9.00-16.00 na ulicy Kościuszki 24 (teren za ZS Nr 3).

W tym samym dniu w godzinach 15.00-16.00 w Ośrodku odbędzie się prelekcja nt: ”Wczesne wykrywanie wad słuchu i nowoczesne aparaty słuchowe”, na którą również zapraszamy. [więcej]
redaktor, 08.10.2015 10:16|czytane: 92 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Anieli z kart świątecznych. Konkurs plastyczny dla dzieci
Kutnowski Dom Kultury zaprasza uczniów szkół podstawowych z powiatu kutnowskiego do udziału w Konkursie plastycznym na projekt kartki świątecznej "Anieli z kart świątecznych".

Anieli z kart świątecznych. Konkurs plastyczny dla dzieci, ./upload/articles_pakiety/28068/01_obraz.jpg


Termin zgłaszania prac upływa 3 grudnia. Informacji na temat Konkursu udziela instruktor Agnieszka Dąbrowska-Walczak. REGULAMIN

[więcej]
kultura, 08.10.2015 09:16|czytane: 60 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
TV Szekspir w CTMiT
Kutnowski Dom Kultury zaprasza na II premierę Studia Teatralnego OJ. Pokaz premierowy odbędzie się 23 i 24 października o godz. 18.00. Wejściówki dostępne w kasie CTMiT.

TV Szekspir w CTMiT, ./upload/articles_pakiety/28067/01_obraz.jpg


- Marzeniem każdego (szanującego się) aktora jest zagranie w sztuce autorstwa Williama Shakespeare’a. Z kolei reżyser, który nie wielbi Williama Shakespeare’a to żaden reżyser (podobno tak jest). Naturalną koleją rzeczy było więc podjęcie decyzji, co do następnego spektaklu Studia Teatralnego ,,Oj’’ (TO MUSIAŁ BYĆ SHAKESPEARE !). Nie mogło być jednak zbyt łatwo (bo kto nie lubi wyzwań?!), dlatego też postanowiliśmy osadzić klasyczne dramaty w nietypowej scenerii telewizyjnych seriali. [więcej]
kultura, 08.10.2015 09:07|czytane: 141 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czytelnicy pytają: Czy kandydat do Rady Miasta Kutna łamie prawo wyborcze?
18 października tydzień przed wyborami parlamentarnymi, mamy w Kutnie wybory uzupełniające do Rady Miasta Kutna w okręgu nr 7. Kandydują sami mężczyźni Krzysztof Wacław Dębski, Andrzej Kamiński, Włodzimierz Klimecki , Jacek Saramonowicz, Dariusz Stokwiszewski. W ostatnim czasie otrzymaliśmy listy Czytelników związane z legalnością prowadzonej kampanii wyborczej przez jednego z kandydatów. 

- Pan Włodzimierz Klimecki ubiega się o mandat radnego w wyborach uzupełniających do Rady Miasta Kutno. Kandyduje z zarejestrowanego przez siebie Komitetu Wyborczego (KWW Włodzimierza Kazimierza Klimeckiego), jest więc niewątpliwie kandydatem niezależnym. Tymczasem w swoich materiałach wyborczych zamieszcza logo partii Prawa i Sprawiedliwość. Moim zdaniem jest to złamanie kodeksu wyborczego, ponieważ na obwieszczeniu wyborczym Miejskiej Komisji Wyborczej nie ma informacji o tym, że kandydat jest oficjalnie wspierany przez Prawo i Sprawiedliwość. Posiadanie takiego poparcia  wymaga stosownej uchwały Rady Politycznej PiS oraz złożenia dodatkowej dokumentacji przy rejstracji kandydata w Miejskiej Komisji Wyborczej. Czy Włodzimierz Klimecki łamie prawo wyborcze? - pyta Czytelnik eKutno.pl. - Posługiwanie się logo partii na materiałach wyborczych jest jednoznaczne z prowadzeniem kampanii wyborczej na rzecz tej partii. Zgodnie z przepisami Kodeksu Wyborczego kampanię taką może prowadzić jedynie osoba uprawniona przez pełnomocnika wyborczego i być wyłącznie finansowana przez komitet wyborczy partii. W innym  przypadku konsekwencje dla partii mogą być bardzo bolesne, grozić nierozliczeniem kampanii wyborczej i utratą dofinansowania. PSL omal nie stracił rocznego dofinansowanie z budżetu państwa z powodu jednego błędu lokalnego działacza, dlatego patie polityczne bardzo skrupulatnie przestrzegają procedur finansowania kampanii wyborczej. 

Rzeczywiście na obwieszczeniu Miejskiej Komisji Wyborczej informacji o wsparciu PiS dla byłego radnego nie ma, ale stanowczo twierdzi on, że ma zgodę na użycie logo w kampanii wyborczej do Rady Miasta Kutna. 

- Logo PiS używam na podstawie uchwały Zarządu Komitetu Prawa i Sprawiedliwości, tak więc zgodę mam - stwierdza krótko Włodzimierz Klimecki. [więcej]
wandea, 07.10.2015 20:31|czytane: 1082 razy|172 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Rozmowa z kandydatami do parlamentu. Tomasz Rzymkowski
Dziś w ramach cyklu Siedem pytań, siedem życzeń rozmowa z Tomaszem Rzymkowskim, liderem w okręgu nr 11 listy Kukiz'15. 

W ubiegłym roku kandydował Pan z Ruchu Narodowego do Rady Miasta Kutna. Jasno określił Pan tym samym swoje poglądy. Dlaczego zatem w wyborach parlamentarnych wybrał Pan Ruch Kukiza?

Tomasz Rzymkowski: Moje poglądy pozostają bez zmian. Nadal autorytetem dla mnie jest wybitny narodowiec dr Antoni Troczewski. Ruch Narodowy jest częścią składową ruchu społecznego, którego założycielem jest Paweł Kukiz. Jesteśmy ruchem antysystemowym, co oznacza, że kwestionujemy porządek społeczno-polityczny po 1989 roku. Dostrzegamy wszystkie problemy i niesprawiedliwości III RP, a przede wszystkim wiemy, jak naprawić państwo, czyli zwrócić je obywatelom, a nie pozostawiać je lokalnym mafiom i sitwom politycznym.

Rozmowa z kandydatami do parlamentu. Tomasz Rzymkowski, ./upload/articles_pakiety/28063/01_obraz.jpg


Ruch społeczny to nie partia, trudno w nim o dyscyplinę i jednolitą linię. Jak wyobraża Pan sobie funkcjonowanie klubu antysystemowców w Sejmie?

Tomasz Rzymkowski:
Najtrwalszym spoiwem łączącym grupę ludzi są wspólne cele. Jako antysystemowcy zdefiniowaliśmy je w ramach Strategii Zmian Kukiz’15. Oparta jest ona na trzech filarach: demokracji, bezpieczeństwie i bogactwie. Jako przyszły klub parlamentarny zamierzamy skupić się na zmianie ustroju i dostosowaniu prawa dla potrzeb obywateli. Wbrew temu, jak przedstawiają nas główne media, mamy bardzo ciekawą paletę kandydatów, którzy będą inicjować proces naprawy państwa. Nie ulega wątpliwości,  że po ośmiu latach rządów koalicji PO-PSL państwo polskie jest w nieładzie, a jego pozycja sprowadza nas do rangi kolonii niemieckiej.

Samorząd powiatowy boryka się z ogromnymi problemami, zadłużona do granic możliwości spółka Kutnowski Szpital Samorządowy, szkoły ponadgimnazjalne ze słabymi wynikami uczniów i niestabilna władza koalicyjna. Czy samorząd powiatowy jest w ogóle ziemi kutnowskiej potrzebny?

Tomasz Rzymkowski:
Nie tylko ziemia kutnowska, ale cała Polska potrzebuje gruntownej rewizji reformy administracji.  Należy zastanowić się nad zadaniami powierzonymi poszczególnym szczeblom jednostek samorządu terytorialnego. Już od początku istnienia samorządu powiatowego w Kutnie widać było patologię systemową. Wbrew pozorom problemem nie są tylko ludzie, a winny jest system. Ilość zadań zleconych do realizacji dla powiatów nie jest adekwatna do środków publicznych, którymi one dysponują. Gdyby powiat kutnowski nie był właścicielem kutnowskiej lecznicy, zapewne to pytanie by nie padło. Miasto Kutno dysponuje nieporównywalnie większym budżetem, stąd stać je na zbyteczne inwestycje, jak wodotryski, aquaparki, planowane hale sportowe czy różowe tabliczki uliczne, a mieszkańcy miasta nie mogą liczyć na godny poziom bezpieczeństwa medycznego w szpitalu. Jest to absurd i trzeba to zmienić. Bezpośredni wybór organu wykonawczego sprawdził się już na poziomie gmin i należy go wprowadzić również w powiatach. Mandat zdobyty w powszechnych wyborach daje większą pewność działania i zmniejsza patologie związane z zabieganiem o poparcie kolegów radnych. Jednocześnie należy zlikwidować próg frekwencyjny w obywatelskich referendach, aby wspomniana wcześniej pewność działania starosty i całej rady powiatu nie zamieniła się w szkodliwą samowolę. [więcej]
redaktor, 07.10.2015 15:43|czytane: 822 razy|25 komentarzy|komentuj|czytaj cały
FIT PAŹDZIERNIK W STREET DANCE STUDIO
Zapraszamy wszystkie osoby dorosłe oraz młodzież na zajęcia fitness i fitnessowo-taneczne w Kutnowskim Domu Kultury. Zajęcia dla dorosłych to doskonała opcja dla osób, które chcą spalić zbędne kalorie, wymodelować ciało, wzmocnić mięśnie i świetnie się bawić. Na zajęcia należy wziąć ręcznik do wytarcia potu, butelkę wody, obuwie zmienne wygodny strój do ćwiczeń oraz... uśmiech na twarzy!

FIT PAŹDZIERNIK W STREET DANCE STUDIO, ./upload/articles_pakiety/28021/01_obraz.jpg


ZAPISY: STREET DANCE STUDIO tel: 723-319-518 e-mail: j.zielinska90@interia.pl www.sds.net.pl

GRAFIK ZAJĘĆ:
Poniedziałek: sala baletowa B KDK
15.00-16.00 - Aktywny Senior 50

Wtorek: sala baletowa B KDK
18.00-19.00 - Perfect Body (spalanie/modelowanie/wzmacnianie)
19.00-20.00 - 3w1 - aerobik-gimnastyka-taniec

Środa: sala baletowa B KDK
19.30-20.30 - 3w1-aerobik-gimnastyka-taniec
20.30-21.30 - POWER INTERWAŁ - NOWOŚĆ!

Czwartek: sala baletowa A KDK
15.00-16.00 - Aktywny Senior 50
19.30-20.30 - STEP & SHAPE - zajęcia ze stepem
20.30-21.30 - BOKWA FITNESS - NOWOŚĆ! [więcej]
wandea, 05.10.2015 08:17|czytane: 298 razy|komentuj|czytaj cały
Jutro pierwszy dzień Festiwalu im. Szaloma Asza
Jutro w Łodzi rozpocznie się dziewiąta edycja Festiwalu im. Szaloma Asza. My przypominamy o piątkowych atrakcjach. Co prawda jak informują  organizatorzy wejściówki na wszystkie zdarzenia już rozdane, ale wiadomo jak się coś bardzo chce zobaczyć albo usłyszeć można liczyć, że będą pojedyncze wolne miejsca.

Jutro pierwszy dzień Festiwalu im. Szaloma Asza, ./upload/articles_pakiety/28064/01_obraz.jpg


9 października w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kutnie o godz. 12.00 kutnowskie otwarcie festiwalu. Konferencja naukowa Szalom Asz dialogiczny: spór o religijność, politykę  i społeczeństwo; promocja publikacji z materiałami konferencji.

A od godz. 17.00 w CTMi  spektakl na podstawie dramatu Zimą Szaloma Asza, w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół  nr 3 im. Władysława Grabskiego, program literacko - muzyczny Było takie miasteczko… na podstawie powieści Miasteczko  Szaloma Asza w wykonaniu uczniów II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza, [więcej]
kultura, 07.10.2015 20:48|czytane: 263 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Kłopotowski winny pomówienia Debicha
Dziś w Sądzie Rejonowym w Kutnie zapadł nieprawomocny wyrok z oskarżenia prywatnego Krzysztofa Debicha o pomówienie przez Konrada Kłopotowskiego. Sędzia Dominik Barański nie miał wątpliwości, że radny Kłopotowski 28 listopada 2014 pomówił na sesji Rady Powiatu w Kutnie radnego Krzysztofa Debicha i uznał winę Kłopotowskiego.

Kłopotowski winny pomówienia Debicha, ./upload/articles_pakiety/28058/01_obraz.jpg
Kłopotowski winny pomówienia Debicha, ./upload/articles_pakiety/28058/02_obraz.jpg


Sąd odstąpił od wymierzenia kary oskarżonemu, orzekł natomiast nawiązkę w kwocie 1000 zł na rzecz Hospicjum Kutnowskiego, podanie wyroku do publicznej wiadomości na łamach dwóch lokalnych gazet i dwóch portali internetowych oraz 1800 zł zwrotu kosztów procesu na rzecz oskarżyciela. 

Sprawa z oskarżenia prywatnego przeciw Konradowi Kłopotowskiemu rozpoczęła się o 9.00, oskarżyciel Krzysztof Debich z racji swoich obowiązków Starosty Kutnowskiego mógł stawić się na godz. 10.00.

Oskarżyciel żądał kary grzywny 200-krotności stawki 50 zł, 3000 zł nawiązki na rzecz Stowarzyszenia Hospicjum Kutnowskie oraz 1800 zł zwrotu kosztów na rzecz oskarżyciela.  Po odczytaniu aktu oskarżenia ustosunkował się do niego adwokat oskarżonego i radny złożył zeznania.

Oskarżony nie przyznał się do winy, a swoją wypowiedź o skazaniu i skompromitowaniu Krzysztofa Debicha jako prezydenta Kutna uznał za poczynioną w uzasadnionym interesie społecznym, tym bardziej, że padła ona przed wyborem Debicha na starostę. Obrońca powołał się na prawdziwość wygłoszonego stwierdzenia i jego nieupublicznienie skoro już wcześniej informacja o skazaniu krążyła w opinii publicznej i takie informacje podawały wówczas media. [więcej]
wandea, 07.10.2015 11:48|czytane: 1979 razy|98 komentarzy|komentuj|czytaj cały
I LO PUL i ZS nr 1 najlepsze w sztafetach przełajowych
Sztafety przełajowe były ostatnimi zawodami lekkoatletycznymi w tym roku w ramach Licealiady. W rywalizacji dziewcząt bezkonkurencyjne okazały się dziewczęta z I Liceum Oogólnokształcącego PUL w Kutnie zaś wśród chłopców po raz kolejny zwyciężyli reprezentanci Zespołu Szkół Nr I im. St. Staszica w Kutnie.

I LO PUL i ZS nr 1 najlepsze w sztafetach przełajowych, ./upload/articles_pakiety/28065/01_obraz.jpg
I LO PUL i ZS nr 1 najlepsze w sztafetach przełajowych, ./upload/articles_pakiety/28065/02_obraz.jpg
I LO PUL i ZS nr 1 najlepsze w sztafetach przełajowych, ./upload/articles_pakiety/28065/03_obraz.jpg


W zawodach organizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji wzięła udział rekordowa liczba  ośmiu szkół: I LO im. gen. J.H. Dąbrowskiego w Kutnie, II LO im. J. Kasprowicza w Kutnie, I LO PUL w Kutnie, ZS Nr1 im. St. Staszica w Kutnie, ZS Nr 3 im. Wł. Grabskiego w Kutnie, ZS Nr 4 im. Z. Balickiego w Kutnie, ZS w Żychlinie oraz LO w Żychlinie. Dziewczęta musiały pokonać dystans 10x800m, chłopcy zaś  przebiegli 10x 1000m. Trzy najlepsze szkoły w kategorii dziewcząt oraz chłopców otrzymały okazałe puchary oraz dyplomy. [więcej]
redaktor, 07.10.2015 18:27|czytane: 350 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Spotkanie z kandydatem na posła Piotrem Polakiem
14 października o godz.18.00 w Wyższej Szkole Gospodarki Krajowej w Kutnie odbędzie się spotkanie z kandydatem na posła RP z Prawa i Sprawiedliwości Piotrem Polakiem. Polak jest posłem na Sejm RP szóstej i siódmej kadencji. 

Spotkanie z kandydatem na posła Piotrem Polakiem, ./upload/articles_pakiety/28062/01_obraz.jpg


Zaprasza Andrzej Kozłowski, prezes Klubu Gazety Polskiej oddział w Kutnie. [więcej]
redaktor, 07.10.2015 15:19|czytane: 174 razy|9 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Trzy szkoły z powiatu kutnowskiego wzięły udział w projekcie Misja Przyroda - Zielone Szkoły w Parkach Narodowych
Trwają wyjazdy młodzieży w ramach projektu „Misja Przyroda. Zielone szkoły w parkach narodowych”. Od kwietnia do czerwca w bezpłatnych wycieczkach edukacyjnych do wszystkich parków narodowych wzięło już udział 3 600 uczniów ze 119 szkół podstawowych z całego kraju w tym trzy z powiatu kutnowskiego. A to był dopiero półmetek tegorocznej edycji projektu. We wrześniu i październiku do parków narodowych po wiedzę i przygodę wyjeżdżają kolejne grupy. Jesienią projekt jest realizowany we współpracy ze szkołami gimnazjalnymi. 

Trzy szkoły z powiatu kutnowskiego wzięły udział w projekcie Misja Przyroda - Zielone Szkoły w Parkach Narodowych, ./upload/articles_pakiety/28060/01_obraz.jpg
Trzy szkoły z powiatu kutnowskiego wzięły udział w projekcie Misja Przyroda - Zielone Szkoły w Parkach Narodowych, ./upload/articles_pakiety/28060/02_obraz.jpg
Trzy szkoły z powiatu kutnowskiego wzięły udział w projekcie Misja Przyroda - Zielone Szkoły w Parkach Narodowych, ./upload/articles_pakiety/28060/03_obraz.jpg


Głównym celem „Misji Przyroda” jest budowanie wśród młodzieży wiejskiej świadomości i poczucia odpowiedzialności za środowisko przyrodnicze własnego regionu i kraju. W ramach  zajęć  uczniowie wcielają się w rolę odkrywców i badaczy, poznając przy tym walory przyrodnicze wybranego parku narodowego i jego najbliższej okolicy.

Do udziału w tegorocznych turnusach zostały zakwalifikowane trzy szkoły z powiatu kutnowskiego: Szkoła Podstawowaim. Szarych Szeregów w Strzelcach, Szkoła Podstawowa w Gołębiewku oraz Publiczne Gimnazjum w Zespole Szkół w Oporowie. Podczas pięciodniowych bezpłatnych wycieczek dzieci poznawały walory przyrodnicze i kulturowe Kampinoskiego i Wielkopolskiego Parku Narodowego. [więcej]
redaktor, 07.10.2015 14:04|czytane: 223 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Pod patronatem eKutno.pl: Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!
Szlachetna Paczka to wyjątkowy projekt, kierujący się zasadą „mądrej pomocy”. Pomaga ludziom, którzy sami starają się wyjść z biedy, ale z niezależnych od nich przyczyn, to się nie udaje. Proponujemy Ci abyś został wolontariuszem Szlachetnej Paczki, czyli SuperW. Zgłoszenia do 15 października!

Pod patronatem eKutno.pl: Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!, ./upload/articles_pakiety/28057/01_obraz.jpg
Pod patronatem eKutno.pl: Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!, ./upload/articles_pakiety/28057/02_obraz.jpg


Zdobędziesz doświadczenie, które wykorzystasz w życiu prywatnym i zawodowym. Będziesz pomagał ludziom w potrzebie, dasz im nadzieję i impuls do zmiany na lepsze. Będziesz monitorował przygotowywanie paczki i współtworzył rejon, motywując innych do działania. Udział w Szlachetnej Paczce da Ci realny wpływ na lokalne środowisko, jeszcze lepiej je poznasz, zdobędziesz nowe znajomości, zawrzesz przyjaźnie. A jedyną rzeczą jaką powinieneś zrobić, żeby dać sobie szansę na przeżycie wyjątkowej przygody, jest zarejestrowanie się na stronie www.superw.pl. [więcej]
redaktor, 07.10.2015 11:45|czytane: 88 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kolizja na Wyszyńskiego
Wczoraj o godzinie 13.35 na ulicy Wyszyńskiego w Kutnie doszło do kolizji. Kierujący Fiatem Ducato, 26-letni mieszkaniec Ukrainy uderzył w tył Daweoo Lanosa.

26-latek posiadał w organizmie 0,8 promila alkoholu. drugi kierowca był trzeźwy. [więcej]
redaktor, 07.10.2015 14:29|czytane: 110 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Rozpoczęcie roku Uniwersytetu Dziecięcego
W poniedziałek rozpoczęła się IV edycja Uniwersytetu Dziecięcego. W roku akademickim 2015/2016 na studia do Muzeum Regionalnego w Kutnie zapisało się 517 dzieci (24 grupy) z klas I-III kutnowskich szkół podstawowych.

Rozpoczęcie roku Uniwersytetu Dziecięcego, ./upload/articles_pakiety/28059/01_obraz.jpg
Rozpoczęcie roku Uniwersytetu Dziecięcego, ./upload/articles_pakiety/28059/08_obraz.jpg
Rozpoczęcie roku Uniwersytetu Dziecięcego, ./upload/articles_pakiety/28059/15_obraz.jpg


Pierwsza grupą, która wzięła udział w zajęciach była klasa III A ze Szkoły Podstawowej nr 1 (wychowawczynie:  Marlena Bajda i Anna Włodarczyk). W październiku mali studenci uczęszczają na zajęcia „Dlaczego możemy rozmawiać przez telefon?”, podczas których poznają zagadnienia związane z akustyką, a następnie budują prosty model „komunikatora akustycznego”. [więcej]
redaktor, 07.10.2015 13:52|czytane: 275 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kutnowskie Dni Seniora
W dniach 16-24 października odbędą się Kutnowskie Dni Seniora. W programie jest wiele atrakcyjnych wydarzeń m.in.: koncertów, występy artystyczne, zajęcia sportowe, wieczorki taneczne, spotkania i wykłady oraz Bal Seniora. 

Kutnowskie Dni Seniora, ./upload/articles_pakiety/28056/01_obraz.jpg
Kutnowskie Dni Seniora, ./upload/articles_pakiety/28056/02_obraz.jpg
Kutnowskie Dni Seniora, ./upload/articles_pakiety/28056/03_obraz.jpg


Piątek 16 października
10.00-12.30 I Gala Kutnowskich Dni Seniora w Kutnowskim Domu Kultury
Występ zespołu "Wędrowne Gitary" - repertuar "Czerwonych Gitar", przegląd talentów artystycznych seniorów, poczęstunek. Wejściówki do odbioru w Centrum Organizacji Pozarządowych ul. Wyszyńskiego 11a, tel. 24 253 43 90 wew. 21 oraz w KDK. [więcej]
redaktor, 07.10.2015 10:51|czytane: 302 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Scanmed uświadamia: INTERNET NIE LECZY
INTERNET NIE LECZY to ogólnopolska akcja o charakterze edukacyjnym, której celem jest uświadomienie użytkownikom Internetu konieczności weryfikacji informacji znalezionych w sieci u lekarzy specjalistów.

Scanmed uświadamia: INTERNET NIE LECZY, ./upload/articles_pakiety/28054/01_obraz.jpg


Intencją projektu jest również zwrócenie uwagi internautów na jakość wirtualnych porad i wiarygodność ich źródeł. Ideą akcji NIE JEST zniechęcanie internautów do szybkiego zdobywania wiedzy ale fakt konieczności jej sprawdzenia w realnym gabinecie lekarskim.

Organizatorem akcji jest Scanmed. W ramach akcji do współpracy zaproszono 6 znanych blogerów. Podając kilka fikcyjnych objawów chorobowych dokonali diagnozy na podstawie informacji znalezionych w sieci. [więcej]
redaktor, 07.10.2015 07:53|czytane: 106 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Uczniowie "Dziewiątki" Mistrzami Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych
Wczoraj na kompleksie Małej Ligi Baseballowej zostały rozegrane Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych.

W kategorii szkół podstawowych podwójne mistrzostwo powiatu kutnowskiego zdobyły dziewczęta i chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie. Obydwa zespoły będą reprezentowały nasz powiat na Mistrzostwach Rejonu Wojewódzkiego, który odbędzie się 15 października w Rawie Mazowieckiej.

Zwycięskie ekipy biegły w składach:
dziewczęta: 
- klasy IV – Aleksandra Urbańska, Julia Jędrzejczak, Alicja Sobczyk, Julia Domżał, - klasy V – Milena Budner, Paulina Poniszewska, Michalina Wójkowska,
- klasy VI – Natalia Majchrzak, Julia Walczk, Oliwia Mikołajczyk, Oliwia Jóźwiak, [więcej]
redaktor, 07.10.2015 07:56|czytane: 222 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Mistrzowskie występy Justyny Klepczarek i Karola Potrepko
W sobotę 3 października w Koronowie k/Bydgoszczy odbył się Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Koronowa, w którym Justyna Klepczarek wraz ze swoim tanecznym partnerem Karolem Potrepko wytańczyła 1 miejsce w tańcach standardowych w kategorii powyżej lat 15 klasa taneczna „B” i awansowała do najwyższej w Polsce klasy tanecznej „A”.

Mistrzowskie występy Justyny Klepczarek i Karola Potrepko, ./upload/articles_pakiety/28053/01_obraz.jpg


W tym samym dniu, również w Koronowie, odbyły się Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego. W kategorii 16-18 lat oraz 16-20 lat Justyna i Karol uplasowali się na pierwszych miejscach i otrzymali tytuł Mistrzów Województwa Kujawsko – Pomorskiego w tańcach standardowych w obu kategoriach. Para otrzymała jednocześnie kwalifikacje do udziału w Mistrzostwach Polski w kategorii standard (które odbędą się w lutym 2016 roku). [więcej]
redaktor, 07.10.2015 07:37|czytane: 457 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Powiatowe Obchody Dnia Kombatanta w piątek
Kutnowskie Towarzystwo Historyczne 9 października o godz 12.00 w sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Kutnie organizuje Powiatowe Obchody Dnia Kombatanta.

Powiatowe Obchody Dnia Kombatanta w piątek, ./upload/articles_pakiety/28052/01_obraz.jpg


Dzień ten ustanowiono w hołdzie tym wszystkim, którzy walczyli jako żołnierze , partyzanci , uczestnicy ruchu oporu podczas II wojny światowej na wszystkich jej frontach. Składa się im szacunek za poświęcenie i odwagę jakie oddali w imię sprawy o wolność własnego kraju.

W programie m.in. wykład Kazimierza Śwircza (Kutnowskie Towarzystwo Historyczne, Muzeum Regionalne w Kutnie) pt. "Losy mieszkańców ziemi kutnowskiej w czasie II WOJNY światowej" oraz program pt. PAMIĘTAMY w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół nr3 im. Władysława Grabskiego w Kutnie. [więcej]
redaktor, 06.10.2015 21:16|czytane: 161 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Dobre nastroje w KDK
Zajęcia DOBRE NASTROJE w Kutnowskim Domu Kultury są przeznaczone dla wszystkich, niezależnie od wieku, stanu zdrowia i poziomu zaawansowania. Mile widziane są kobiety w ciąży oraz rodziny z dziećmi. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w poniedziałek 12 października o godz. 17:30 w sali tarasowej KDK (II piętro). Zajęcia w każdy poniedziałek 17:30-18:30 w sali tarasowej II piętro.

Dobre nastroje w KDK, ./upload/articles_pakiety/28051/01_obraz.jpg


Celem zajęć jest osiąganie wewnętrznej równowagi, która pozwala eliminować napięcie oraz wzmacniać system odpornościowy. DOBRE NASTROJE obejmują pracę nad zdrowym kręgosłupem, elastycznym i silnym ciałem a, nade wszystko, nad wewnętrzną harmonią w walce ze stresem i negatywnymi myślami. [więcej]
redaktor, 07.10.2015 07:31|czytane: 79 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W Kutnie wyląduje DeLorean DMC 12
Marty McFly w drugiej części trylogii Powrotu do przyszłości przeniósł się do dnia 21 października 2015 roku aby zapobiec rozpadowi swojej przyszłej rodziny. To filmowa i kultowa data dla wszystkich pozytywnie zakręconych. Tego dnia za sprawą Stowarzyszenia Kutnowska Kuźnia Kultury i Kutnowskiego Domu Kultury będziemy mogli zobaczyć DeLorean DMC 12 na własne oczy.

W Kutnie wyląduje DeLorean DMC 12, ./upload/articles_pakiety/28047/01_obraz.jpg
W Kutnie wyląduje DeLorean DMC 12, ./upload/articles_pakiety/28047/02_obraz.jpg
W Kutnie wyląduje DeLorean DMC 12, ./upload/articles_pakiety/28047/03_obraz.jpg


Przed KDK między 16.00 a 20.00 wsiądziemy w ten cud techniki :) a potem można będzie wziąć udział w konkursach a o 18.00 obejrzeć Powrót do przyszłości w Kinie KDK. [więcej]
kultura, 06.10.2015 16:01|czytane: 316 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Audio Piknik w Gimnazjum Nr 3
W sobotę już od godz. 9:00 w Gimnazjum Nr 3 im. H. Sienkiewicza w Kutnie było gwarno i ciekawie. Wszyscy chętni mieli okazję uczestniczyć w Audio Pikniku zorganizowanym przez Stowarzyszenie De Facto, z którym uczniowie „trójki” współpracują już od 4 lat. „Nie widzę przeszkód” to inicjatywa, dzięki której uczestnicy pikniku poznali jak funkcjonują osoby niewidome w codziennym życiu, pracy czy szkole.

Audio Piknik w Gimnazjum Nr 3, ./upload/articles_pakiety/28046/01_obraz.jpg
Audio Piknik w Gimnazjum Nr 3, ./upload/articles_pakiety/28046/02_obraz.jpg
Audio Piknik w Gimnazjum Nr 3, ./upload/articles_pakiety/28046/03_obraz.jpg


Stanowiska edukacyjne z prowadzącymi niewidomymi dostarczyły naszym gościom, zwłaszcza z  Szkoły Podstawowej Nr 4 i Szkoły Podstawowej Nr 6 niezapomnianych wrażeń. Dzięki zaciemniającym goglom, dzieci „weszły” w rolę osoby niewidomej. Musiały między innymi pokonać przeszkody, posługując się białą laską, wyostrzyć węch- by rozpoznać przyprawy, słuch- by dzięki czujnikowi poziomu cieczy zorientować się, że kubek jest pełen wody. [więcej]
redaktor, 06.10.2015 15:04|czytane: 161 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Nie zostań bezrobotnym po szkole. Poznaj swojego doradcę kariery
Od 19 do 23 października Powiatowy Urząd Pracy w Kutnie organizuje dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych zajęcia warsztatowe pt. Poznaj swojego doradcę kariery. 

- Warsztaty przeprowadzamy aby młodzież była już przygotowana w momencie stania się absolwentami szkoły na dokonanie wyboru zawodu, aby miała wiedzę gdzie i do kogo ma się zwrócić - mówi Małgorzata Kochańska, dyrektor PUP. - Doradca kariery pomoże w decyzji, bo dysponuje odpowiednimi informacjami. Chcemy z młodymi ludźmi nimi się dzielić jeszcze przed ukończeniem szkoły. [więcej]
wandea, 06.10.2015 13:20|czytane: 470 razy|16 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Realizacja programu Bibelotki ciotki Klotki
Od czerwca grupa nieformalna "Lawendowe dziewczyny" działająca we współpracy ze Stowarzyszeniem Pomocy Dzieciom z Domów Dziecka i Rodzin Zastępczych "Wyspa Skarbów" realizuje program "Bibelotki ciotki Klotki". W czerwcu odbyły się warsztaty decoupage krok po kroku na drewnie zatytułowane "Z babcinego stryszku", w których brali udział wychowawcy i wychowankowie Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej "Tęcza" w Kutnie.

Realizacja programu Bibelotki ciotki Klotki, ./upload/articles_pakiety/28045/01_obraz.jpg
Realizacja programu Bibelotki ciotki Klotki, ./upload/articles_pakiety/28045/02_obraz.jpg
Realizacja programu Bibelotki ciotki Klotki, ./upload/articles_pakiety/28045/03_obraz.jpg


W ramach warsztatów ozdobione zostały skrzynki, pudełka, szkatułki, lustra, stoliki, ramki techniką serwetową. W lipcu zorganizowano warsztaty decoupage z wykorzystaniem preparatów do postarzeń i spękań zatytułowane „Powiew Prowansji”. 27 lipca  odbyła się wycieczka do Płocka i Lawendowej Przystani. W ramach warsztatów wychowankowie i wychowawcy PO-W „Tęcza” w Kutnie zwiedzali plantację lawendy założoną w 2012 roku. [więcej]
redaktor, 06.10.2015 14:36|czytane: 148 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Nowa strona kutnowskiej biblioteki
Czytelnicy Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kutnie mogą skorzystać z nowej strony internetowej. Jest ona w trakcie uzupełniania, ale katalog zbiorów jest zupełny i dostępny.

Nowa strona miejskiej biblioteki

- Poprzednia strona była archaiczna, musieliśmy dostosować ją do potrzeb czytelników. Stronę wykonała CONCEPT Intermedia z Torunia za 8 651,32 zł - podaje Magdalena Konczarek, dyrektor biblioteki. - Po festiwalu, na którym obecnie bardzo się skupiamy, uzupełnimy stronę już docelowo. [więcej]
wandea, 06.10.2015 13:06|czytane: 399 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Logowanie do portalu
 www.denta-medica.pl
Kalendarium imprez
Mała wielka sprawa
Pan Redaktor
Rozmowa z kandydatami do parlamentu. Tomasz Rzymkowski
Dziś w ramach cyklu Siedem pytań, siedem życzeń rozmowa z Tomaszem Rzymkowskim, liderem w okręgu nr 11 listy Kukiz'15.  W ubiegłym roku... [więcej]
Kultura musi być...
Pan Redaktor
Demon premierowo w Kinie KDK. Wygraj zaproszenie na ostatni film Marcina
Kino Kutnowskiego Domu Kultury zaprasza od 16 października na film "Demon". Mamy dla Czytelników eKutno.pl dwa podwójne zaproszenia. Konkurs trwa do 13 października do godz. 18.00. "Demon" to koprodukcja polsko-izraelska, ostatni film... [więcej]
kutnowski sport
I LO PUL i ZS nr 1 najlepsze w sztafetach przełajowych
Sztafety przełajowe były ostatnimi zawodami lekkoatletycznymi w tym roku w ramach Licealiady. W rywalizacji dziewcząt bezkonkurencyjne okazały się dziewczęta z I Liceum Oogólnokształcącego PUL w Kutnie zaś wśród chłopców po raz kolejny zwyciężyli reprezentanci Zespołu Szkół Nr I im. St. Staszica... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
studio tańca
Ostatnio dodane ogłoszenia
Odsniezanie !! ODSNIEZANIErnrnOferujemy kompleksowe uslugi odsniezania.rn- dachy {hale,markety,wiaty}rn- parkingirn- hotelern- posesjern- chodniki...rnrnDysponujemy sprzetem do zaladunku,wywozu sniegu i lodu.Nasze u... [czytaj więcej]
Zwir,piach,kruszywa.. Sprzedam zwir,piach do wypelniania fundamentow,pod kostke brukowa...z transportem!!rnTANIO!!... [czytaj więcej]
Szukasz Szybkiej Pożyczki? Złóż u nas wniosek ! Szukasz Szybkiej Pożyczki? Złóż u nas wniosek ! W naszej ofercie znajdziesz: - Kredyty długoterminowe nawet do 100 000 zł - Kredyty krótkoterminowe - Kredyty odnawialne - Pożyc... [czytaj więcej]
Naprawa Zmywarek Kraków tel.508-803-962 Naprawa zmywarek , naprawa pralek Kraków tel. 508-803-962 Oferujemy szybkie terminy i niskie ceny, na wszystkie naprawy udzielamy gwarancji . AEG, Amica , Ardo , Ariston , Bauknecht , Beko , Bosch , ... [czytaj więcej]
Szukasz Szybkiej Pożyczki? Złóż u nas wniosek ! Szukasz Szybkiej Pożyczki? Złóż u nas wniosek !rnrnW naszej ofercie znajdziesz:rn rn- Kredyty długoterminowe nawet do 100 000 złrn- Kredyty krótkoterminowern- Kredyty odnawialnern rn rn- Pożyc... [czytaj więcej]
Jachty żaglowe i motorowe - wyceny,opinie Wycena jachtu lub łodzi bazuje na analizie rynkowej ceny jednostek podobnych, ocenie faktycznego stanu technicznego kadłuba, takielunku, urządzeń maszynowych, instalacji elektrycznej oraz pozosta... [czytaj więcej]
Usuwanie fetoru sprzątanie po zwłokach zgonach zmarłych Zajmujemy się sprzątaniem i dezynfekcją pomieszczeń,pojazdów w których znaleziono ciało po czasie w stanie rozkładu lub doszło do samobójstwa, zabójstwa i usiłowania, wypadku losowego oraz... [czytaj więcej]
Pożyczki bez bik pod zastaw W swojej ofercie proponujemy pozabankowe pożyczki pod zastaw nieruchomości dla osób fizycznych, firm oraz dla rolników do 60% wartości.rnNie weryfikujemy rejestrów BIK, BIG, KRD, ZUS ani US.rnrn... [czytaj więcej]
Ostatnie wolne miejsca na kierunek Biomasażysta/masaż leczniczy/ !!! www.zak.edu.pl/formularzrnInteresujesz się masażem? Chciałbyś zajmować się tym zawodowo?rnDzięki nam dowiesz się co to masaż medyczny, sportowy, kosmetyczny i profilaktyczny. rnPoznasz techni... [czytaj więcej]
Zapisy na Opiekuna w DPS trwają do 31 października! www.zak.edu.pl/formularzrnNie jesteś obojętny na krzywdę ludzką? Chcesz pomagać i być wsparciem dla ludzi, którzy zostali tego pozbawieni? Zostań OPIEKUNEM W DOMU POMOCY SPOŁECZENEJ!rnZdobąd... [czytaj więcej]
Rekrutacja na terapeutę ds. uzależnień trwa do 31 października www.zak.edu.pl/formularzrnTerapeuta ds. uzależnieńrnStres związany z szarą rzeczywistością powoduje, że coraz więcej, szczególnie młodych ludzi popada w nałogi. Lubisz pracę z ludźmi, cec... [czytaj więcej]
Zarabiaj - Nowe Możliwości Szukam osób otwartych, przedsiębiorczych i chętnych do współpracy. rnJeśli chcesz zacząć budować swój własny biznes to świetnie trafiłeś!rnMożesz pracować w Internecie, możesz pracowa... [czytaj więcej]
Pożyczki dla Rolników bez bik W swojej ofercie proponujemy pozabankowe pożyczki pod zastaw nieruchomości dla osób fizycznych, firm oraz dla rolników do 60% wartości.rnNie weryfikujemy rejestrów BIK, BIG, KRD, ZUS ani US.rnrn... [czytaj więcej]
Pożyczki bez bik pod zastaw W swojej ofercie proponujemy pozabankowe pożyczki pod zastaw nieruchomości dla osób fizycznych, firm oraz dla rolników do 60% wartości.rnNie weryfikujemy rejestrów BIK, BIG, KRD, ZUS ani US.rnrn... [czytaj więcej]
Pożyczki i Kredyty bez BIK W swojej ofercie proponujemy pozabankowe pożyczki pod zastaw nieruchomości dla osób fizycznych, firm oraz dla rolników do 60% wartości.rnNie weryfikujemy rejestrów BIK, BIG, KRD, ZUS ani US.rnrn... [czytaj więcej]
Pożyczki bez bik pod zastaw niruchomości W swojej ofercie proponujemy pozabankowe pożyczki pod zastaw nieruchomości dla osób fizycznych, firm oraz dla rolników do 60% wartości. Nie weryfikujemy rejestrów BIK, BIG, KRD, ZUS ani US. ... [czytaj więcej]
Pożyczki pod nieruchomości bez bik W swojej ofercie proponujemy pozabankowe pożyczki pod zastaw nieruchomości dla osób fizycznych, firm oraz dla rolników do 60% wartości.rnNie weryfikujemy rejestrów BIK, BIG, KRD, ZUS ani US.rnrn... [czytaj więcej]
Pożyczki bez bik pod zastaw W swojej ofercie proponujemy pozabankowe pożyczki pod zastaw nieruchomości dla osób fizycznych, firm oraz dla rolników do 60% wartości.rnNie weryfikujemy rejestrów BIK, BIG, KRD, ZUS ani US.rnrn... [czytaj więcej]
Chłopak do wynajęcia Witam, Chłopak do wynajęcia :) Po szczegóły zapraszam na maila. ... [czytaj więcej]
LO dla dorosłych za DARMO CENTRUM NAUKOWO-BIZNESOWE FENIKS S.C. W PŁOCKU ZAPRASZA DO ZAPISU NA DARMOWE KIERUNKI W SZKOŁACH DLA DOROSŁYCH Tylko u Nas Technik ochrony fizycznej osób i mienia specjalność mundurowa Liceum Og... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Gilbert Wędzki:
28 minut temu
Suflował i sufluje . Garguli i łebskiemu oczywiście .
Abel Aksak:
29 minut temu
Te wybory to farsa. Pewnie i tak frekwencja będzie jednocyfrowa a my się niepotrzebnie podniecamy. Wygra ten, który zmobilizuje największą liczbę członków rodzin i najbliższych znajomych.
Ildefons Dąmbski:
2
 · 
35 minut temu
To pomóc ma panu drogi Jacku . on pana wspiera bo sam pan nie daje rady .
Ildefons Dąmbski:
2
 · 
37 minut temu
Niezły wędrowniczek partyjny . I taki chce być wiarygodny oraz dziwi się że go ludzie nie chcą wybierać .
Abel Drogoń:
3
 · 
41 minut temu
To jemu podłożyli tę świnię . Ciekawe kto?
Abel Drogoń:
4
 · 
42 minut temu
Kandydat niech najpierw idzie do szkoły i się dokształci. Nie ma chyba wyobraźnie co do tego jak może mu być głupio wśród ludzi wykształconych w Sejmie.
Nestor Wiliński:
5
 · 
45 minut temu
No tak drogi Oktawianie, jeden wpadł jak śliwka w kompot a drugi się podobno chwali. Na placu boju zostały dwie osoby, panowie Dębski i Saramonowicz. Który z nich wygra nie wiadomo bo obaj są dobrzy, a nawet świetni. Pierwszy działa od 30 lat w samorządzie i jest u koryta a drugiego kutnianie nigdy do samorządu nie wybrali bo go nie chcą. Jednak ten startuje co chwila we wszystkich wyborach jak jego koleś Januszek. Poza tym dla Kutna zrobił.. ho, ho..., a może nawet więcej. Od pryncypała Dębicha dostaje nawet dotacje na stowarzyszenie, któremu przewodzi bo jak Sikora kocha Kutno. Łebski facet, Słoneczno - Różany Król i sufler dbają więc o powiat i miasto wspólnie, i w pojedynkę. Poprzednicy też nie byli gorsi: od ponad ćwierćwiecza dawna komuna u władzy choć inaczej teraz się nazywa, która postępuje w myśl zasady carpe diem i koszula bliższa ciału.
Agapit Haller:
2
 · 
1 godzin temu
Feliniak buduje swoje poparcie na gruncie narodowościowym - lubi to co oni lubią. Każdy przecież wie że ten radny jest mocno związany z ruchem ONR.
Leopold Koniecpolski:
5 godzin temu
Słyszałem, ze przesłuchali świadków zgłoszonych przez Debicha, natomiast odmówili przesłuchania świadków zgłoszonych przez Kłopotowskiego. Informacja ta nie jest pewna, wymaga wiec weryfikacji.
Kalikst Lefkovics:
6 godzin temu
Krystian, ty usiłujesz nam wmówić, że nic się nie stało. Problemem nie jest tez stanowisko sądu. Problemem są natomiast ambicje Debicha, który ma aspiracje polityczne.
Kalikst Lefkovics:
6 godzin temu
Szymon, za ten komentarz dostaniesz premię. Nikt nie podnosi problemu, czy twój pryncypał został uniewinniony, czy też nie. Ocena Debicha dotyczy okolicznosci, w jakich odchodził on z funkcji Prezydenta Kutna, a były one wręcz skandaliczne.
Oktawian Kozicz:
6 godzin temu
Klimecki wpadł jak śliwka w kompot,a Stokwiszewskiego już ręka boli od pisania glupich postów zachwalających siebie.
Oktawian Kozicz:
2
 · 
6 godzin temu
Szczyt arogancji i glupoty.Facet stoi na czele stowarzyszenia, jest zatrudniony w starostwie,które zasila finansowo to stowarzyszenie i facet rżnie głupa. Konflikt intetesów jest oczywisty. Saronomowicz jest takim samym nieporozumieniem, jak nieudany zarząd powiatu.
Hieronim Charzowski:
8 godzin temu
Chodzą pogłoski, że mają tam rozlokować uchodźców, bo to opłacalny interes.
Dionizy Ffrowicz:
3
 · 
8 godzin temu
KONFLIKT INTERESÓW - czy takie pojęcie i jego skutki są w ogóle znane ludziom władzy w Kutnie?
Orfeusz Maciąga:
8 godzin temu
Post znaleziony na niezależnej.pl pod art dotyczącym trenera polskiej kadry z wyznaczonym zabiegiem na 2018r
.
"Ech, kochani... Wy nie wiecie o co tu chodzi ze służba zdrowia... Jest sprawa oczywista ze państwowa się nie utrzyma. Trzeba ją sprywatyzować. I to wszystko! Ale jak to zrobić? Przecie Naród podniesie larum że płacili całe życie a i teraz będą musieli! No wiec trzeba znaleźć SPOSÓB! Ks. Tischner mawiał, ze jak się znajdzie sposób, to i kot ze łzami rozkoszy będzie musztardę wpie.... ł. Jak? Trzeba mu nią pod ogonem posmarować... Jak zacznie szczypać to wyliże. I o to tu chodzi! Gdyby ktoś wyskoczył z pomysłem totalnej prywatyzacji służby zdrowia to go Naród zlinczuje. Ale jak się Naród przyciśnie, jak znaczna chorować, cierpieć i umierać, to ze łzami rozkoszy Polacy zapłacą każda cenę by zdrówko odzyskać. I na prywatyzacje szybciutko przystaną. Zresztą to się już dzieje powoli...I o to tu chodzi! Proste?
"
Zobaczcie jak pasuje do tego co się dzieje ze szpitalem w Kutnie.
Hortensja Ida Dzbanyszek:
7
 · 
8 godzin temu
Bonawentura a mnie nie.
Kamil Kociołek:
5
 · 
8 godzin temu
Flawiusz maa rację .
Kaja Pukało:
6
 · 
8 godzin temu
A wcześniej Kłopota
Jonasz Oleksik:
8 godzin temu
A już nie jest na zwolnieniu lekarskim?Najciekawsze artykuły
 ·  25
2 dni temu
Rozmowa z kandydatami do parlamentu. Tomasz Rzymkowski
 ·  98
2 dni temu
Kłopotowski winny pomówienia Debicha
 ·  98
7 dni temu
Czytelnicy pytają, a prezydent woli się z nimi spotkać
 ·  4
7 dni temu
ZEMSTA, mocium Panie, MADE IN KUTNO
 ·  106
8 dni temu
PiS zapowiada odnowę kraju
 ·  35
9 dni temu
Sprzedaż udziałów, dzierżawa i inne warianty uzdrowienia szpitala. Wkrótce kolejna debata o szpitalu
 ·  51
9 dni temu
Prezes szpitala rezygnuje?
 ·  33
9 dni temu
Siedem pytań, siedem życzeń. Rozmowy z kandydatami do parlamentu
 ·  29
11 dni temu
Felietony poimprezowe. U cioci na imieninach
 ·  4
14 dni temu
Jeśli nie byłoby książek i gazet, pisałby na płotach. Spotkanie z Mariuszem Szczygłem
 ·  4
15 dni temu
Czułość przeplata się z cynizmem. Spotkanie z Martą Podgórnik
 ·  67
15 dni temu
Czytelnicy pytają: Czy kandydat do Sejmu może używać w kampanii wyborczej logo miasta?
 ·  23
16 dni temu
Czytelnicy pytają: Dlaczego pośredniak ma mało ofert pracy z ŁSSE Podstrefa Kutno?
 ·  15
16 dni temu
Trwa remont oddziału neurologicznego w kutnowskim szpitalu. Spółka szuka neurologów
 ·  39
17 dni temu
Grzegorz Chojnacki o wnioskach o wygaśnięcie mandatu radnych
 ·  38
18 dni temu
Wniosek o wygaśnięcie mandatu radnego Matusiaka. Reakcja CBA
 ·  3
21 dni temu
Filozofia Marka Piekarczyka: ludzkość wróci do samej siebie
 · 
21 dni temu
Jestem na przekór wszystkiemu/Myślę na przekór kamieniom. Rewelacyjny koncert Piekarczyka
 ·  2
22 dni temu
Patrz uważnie i śmiało. Poeta Mariusz Grzebalski w kutnowskiej bibliotece
 ·  49
23 dni temu
Wojewoda zdecydowała o wygaśnięciu mandatu radnego miejskiego w Kutnie
 ·  3
23 dni temu
Śmiertelne ofiary wypadku w Pleckiej Dąbrowie
 ·  127
24 dni temu
PKW publikuje listy kandydatów do parlamentu
 · 
24 dni temu
Trwa X Wojewódzka Spartakiada Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną
 ·  55
25 dni temu
Czytelnicy pytają: Czy Aquapark oszczędza kosztem klientów?
 ·  26
25 dni temu
KONKURS: Świat klocków zaprasza. Przyślij zdjęcie klockowej budowli
Pogoda w Kutnie
Dziś: piątek
Temperatura: 0°C
Prawie bezchmurna noc
Wschód słońca: 06:55
Zachód słońca: 18:02

1025 hPa
11 km/h
0,0 mm


Jutro: sobota
Temperatura: 8°C
Słonecznie

Wschód słońca: 06:57
Zachód słońca: 18:00

1027 hPa
12 km/h
0,0 mm


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności