eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 13.02.2016     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,29282-walentynkowe-scrabble," title="Kutno: Walentynkowe scrabble" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Walentynkowe scrabble</b><br>Wczoraj tuż przed świętem zakochanych w Gimnazjum nr 2 im. Masz....</div></a> <a href="/wiadomosci,29280-studni-wka-w-mieczys-awowie," title="Kutno: Studniówka w Mieczysławowie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Studniówka w Mieczysławowie</b><br>Uczniowie klas maturalnych ZSCKR w Mieczysławowie wraz z gronem pedagogicznym  bawili...</div></a> <a href="/kultura,29269-atramentowa-stanis-awa-celi-ska-w-kutnie," title="Kutno: Atramentowa Stanisława Celińska w Kutnie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Atramentowa Stanisława Celińska w Kutnie</b><br>„Atramentowa” to najnowsza płyta Stanisławy Celińskiej, którą wczoraj promowała na deskach...</div></a> <a href="/ekutnodladzieci,29270-najlepsi-uczniowie-z-sz-stki," title="Kutno: Najlepsi uczniowie z Szóstki" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Najlepsi uczniowie z Szóstki</b><br>„Jestem z tych, którzy wierzą, że nauka jest czymś pięknym” (Maria...</div></a> <a href="/kultura,29256-zobacz-nowa-wystaw-pejza-rudymentarny-w-kutnowskim-muzeum," title="Kutno: Zobacz nową wystawę Pejzaż Rudymentarny w kutnowskim muzeum" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Zobacz nową wystawę Pejzaż Rudymentarny w kutnowskim muzeum</b><br>9 lutego w Muzeum Regionalnym w Kutnie odbył się wernisaż wystawy...</div></a> <a href="/wiadomosci,29257-jakie-nieprawid-owo-ci-zg-osi-starosta-organom-cigania-odpowied-dla-klubu-gazety-polskiej," title="Kutno: Odpowiedź dla Klubu Gazety Polskiej" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Odpowiedź dla Klubu Gazety Polskiej</b><br>W połowie stycznia Klub Gazety Polskiej w Kutnie złożył w Starostwie...</div></a> <a href="/wiadomosci,29254-najlepsi-uczniowie-z-gminy-kutno-odebrali-stypendia," title="Kutno: Najlepsi uczniowie z Gminy Kutno odebrali stypendia" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Najlepsi uczniowie z Gminy Kutno odebrali stypendia</b><br>Dziś w Urzędzie Gminy Kutno odbyła się miła dla uczniów uroczystość....</div></a> <a href="/wiadomosci,29241-dzi-p-fina-y-mistrzostw-polski-w-dziewia-tce," title="Kutno: Półfinały Mistrzostw Polski już od piątku" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Półfinały Mistrzostw Polski już od piątku</b><br>Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców koszykówki na Półfinały Mistrzostw Polski w kategorii...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Kondolencje


[więcej]
wandea, 12.02.2016 09:22|czytane: 246 razy|komentuj|czytaj cały
Walentynkowe scrabble
Wczoraj tuż przed świętem zakochanych w Gimnazjum nr 2 im. Masz. J. Piłsudskiego w Kutnie odbył się V Turniej Walentynkowy w SCRABBLE 2016, w którym wzięło udział 20 uczniów z Gimnazjalnego Koła Scrabble LITERKA grających w dwóch kategoriach: zawodnicy zawansowani z kl. III i II oraz uczniowie z kl. I i II.

Walentynkowe scrabble, ./upload/articles_pakiety/29282/01_obraz.jpg
Walentynkowe scrabble, ./upload/articles_pakiety/29282/02_obraz.jpg
Walentynkowe scrabble, ./upload/articles_pakiety/29282/03_obraz.jpg


W serduszkowej scenografii rozegrane zostały 5 pełnych emocji rund. Rozgrywki były formą treningu przed wyjazdem w marcu na turniej w Warszawie. Celem wszystkich zawodów szkolnych i pozaszkolnych oraz rozgrywek towarzyskich jest wyłonienie reprezentacji gimnazjum na XIV Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół w SCRABBLE Kutno 2016, które odbędą się 3 czerwca.

Wyniki: najlepsza trójka w kategorii zawodników zaawansowanych:
Krzysztof Tomczak III E – I miejsce, Mateusz Jóźwiak III E – II miejsce, Piotr Matczak – III m-ce;
najlepsi wśród pierwszo i drugoklasistów: I miejsce – Krystyna Kulpa II B, II – Marcin Strzelec
I A, i III miejsce – Jakub Rojewski I A. [więcej]
redaktor, 13.02.2016 11:31|czytane: 88 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
WALENTYNKOWY WEEKEND W KINIE KDK. Konkurs rozstrzygnięty
Jak co roku Kino Kutnowskiego Domu Kultury zaprasza na seanse Walentynkowe, które trwają do niedzieli. W programie kina filmy dla dzieci i dorosłych: MISIEK W NOWYM JORKU, JOY, PLANETA SINGLI, a Dwa podwójne zaproszenia w szybkim konkursie filmowym wylosowali: Joanna Jóźwiak pójdzie na Planetę Singli, a Tomasz Szewczyk na Joy. Zaproszenia do odbioru w kasie KDK przed seansem dziś i jutro.

- Partnerem naszego kina jest Zespół Szkół Zawodowych im.dr A. Troczewskiego. Oprócz pokazów filmowych jak zawsze zapraszamy na  słodki poczęstunek i upominki. Prosimy o wcześniejszy odbiór zarezerwowanych biletów - mówi Bożena Sapiejka, Kierownik Kina KDK.


[więcej]
kultura, 13.02.2016 11:12|czytane: 319 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zapraszamy na lodowisko

Zapraszamy na lodowisko

[więcej]
wandea, 12.02.2016 11:34|czytane: 68 razy|komentuj|czytaj cały
Cykl Oblicza Sztuki w Muzeum już od wtorku
16 lutego o godz. 17:00 zapraszamy do Muzeum Regionalnego w Kutnie na pierwsze spotkanie z cyklu Oblicza sztuki.

Cykl Oblicza Sztuki w Muzeum już od wtorku, ./upload/articles_pakiety/29281/01_obraz.jpg


Spotkanie pt. „Site-specific” będzie dotyczyło sztuki wpisanej w miejsce realizacji i innych twórczych zjawisk w przestrzeni miast na przykładach działań Krzysztofa Polkowskiego (dziekan Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku), Tomasza Czyżewskiego (Muzeum Regionalne w Kutnie) i Krzysztofa Bryły (młody artysta działający we Wrocławiu, autor prac z użyciem malarstwa iluzjonistycznego). [więcej]
kultura, 12.02.2016 19:04|czytane: 60 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Studniówka w Mieczysławowie
Uczniowie klas maturalnych ZSCKR w Mieczysławowie wraz z gronem pedagogicznym  bawili się na tradycyjnej studniówce. Bal rozpoczęła dyrektor szkoły Danuta Krawczyk. W krótkim przemówieniu podziękowała rodzicom i wychowawcom za zorganizowanie balu, życzyła niezapomnianych wrażeń i dobrej zabawy.

Studniówka w Mieczysławowie, ./upload/articles_pakiety/29280/01_obraz.jpg
Studniówka w Mieczysławowie, ./upload/articles_pakiety/29280/02_obraz.jpg
Studniówka w Mieczysławowie, ./upload/articles_pakiety/29280/03_obraz.jpg


By tradycji stało się zadość, młodzież zatańczyła poloneza,  który wzbudził zachwyt zaproszonych gości.  Choreografię do tego reprezentacyjnego polskiego tańca narodowego przygotowała Maria Januszczak.
Uczniowie podziękowali rodzicom i  nauczycielom  za  trud wniesiony w wychowanie kwiatami oraz pięknym walcem. Potem zabawa trwała  do białego rana. Ten udany wieczór pozostanie w pamięci maturzystów na długo. [więcej]
redaktor, 12.02.2016 18:59|czytane: 704 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Spotkanie autorskie z Mieczysławem Bieńkiem. Z Hajerem przez świat
Zespół Szkół Nr 1 w Krośniewicach gościł Mieczysława Bieńka „Hajera”, znanego podróżnika i autora wielu poczytnych książek o tej tematyce. Spotkanie odbyło się 9 lutego w sali konferencyjnej. Globtroter przyjechał do Krośniewic na zaproszenie Julity Szczepankiewicz nauczyciela bibliotekarza ZS Nr 1 w Krośniewicach.

Spotkanie autorskie z Mieczysławem Bieńkiem. Z Hajerem przez świat, ./upload/articles_pakiety/29279/03_obraz.jpg
Spotkanie autorskie z Mieczysławem Bieńkiem. Z Hajerem przez świat, ./upload/articles_pakiety/29279/04_obraz.jpg
Spotkanie autorskie z Mieczysławem Bieńkiem. Z Hajerem przez świat, ./upload/articles_pakiety/29279/05_obraz.jpg


W spotkaniu udział wzięła cała społeczność  uczniowska ZS Nr 1 w Krośniewicach oraz młodzież z gimnazjów z Ostrów i Dąbrowic. Katarzyna Miziołek wicedyrektor szkoły przywitała zebranych wyrażając nadzieję, że uczniowie poznają  wiele ciekawych miejsc i zarażą się pasją przygody, podróżowania a kontakt z podróżnikiem zachęci ich do przeczytania książek.

O tym, że  podróże kształcą  przekonał się również  M. Bieniek. Podróżnik przemierzył 4 kontynenty i 116 krajów. Poznawał obce dla Europejczyków zwyczaje, kultury, narzecza afrykańskie,  indiańskie czy kosztował miejscowe smakołyki.  Dotarł nawet do plemienia, które nie zetknęło się jeszcze ze współczesną cywilizacją. Przyznał, że jego wyobrażenie z czasów młodości o zakątkach świata było zupełnie inne, gdy docierał w wieku dorosłym na miejsce swoich wypraw. Tak było z Lazurowym Wybrzeżem znanym z opowieści dziadka. [więcej]
kultura, 12.02.2016 15:22|czytane: 118 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej
Wczoraj w Zespole Szkół w Oporowie został przeprowadzony XXXIX Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej  na szczeblu gminnym. Turniej ten w Gminie Oporów jest przeprowadzany cyklicznie.

Gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, ./upload/articles_pakiety/29278/01_obraz.jpg
Gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, ./upload/articles_pakiety/29278/02_obraz.jpg


Organizatorami eliminacji gminnych był Urząd Gminy Oporów oraz Związek Ochotniczej Straży Pożarnej Rzeczpospolitej Polskiej Oddział w Oporowie. [więcej]
redaktor, 12.02.2016 15:42|czytane: 169 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Puls Żychlina. Kogo warto nominować?
Burmistrz Gminy Żychlin ogłosił otwarty konkurs na nominacje do otrzymania statuetki „Puls Żychlina”.

Nominowani do poszczególnych kategorii  mogą zostać zgłoszeni do udziału w konkursie przez: Laureatów statuetki Puls Żychlina, Radę Miejską,  Burmistrza Gminy, organizacje i stowarzyszenia, Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną im. Marii Kownackiej  w Żychlinie, Żychliński Dom Kultury, szkoły działające na terenie gminy.

Konkurs organizowany jest w kategoriach: Wydarzenie Roku; Inicjatywa Lokalna; Człowiek Sportu; Osobowość; Lider Gospodarczy; Lider z Obszarów Wiejskich; Mecenas Kultury Oświaty i Sportu; Inwestycja Roku; [więcej]
redaktor, 12.02.2016 14:28|czytane: 215 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Kliniki Kardiologii Allenort z nową pracownią elektrofizjologii w Tomaszowie Mazowieckim
Kliniki Kardiologii rozszerzają zakres świadczeń dla pacjentów cierpiących z powodu zaburzeń rytmu serca. Otwarcie drugiej pracowni elektrofizjologii zainaugurowało obchody Światowego Dnia Chorego w Tomaszowie Mazowieckim, które odbywają się w dniach 11-14 lutego 2016 r.

– W ciągu ostatnich 6 lat opiekowaliśmy się w Centrum Kardiologii Allenort 6500 pacjentami, zarówno w stanie zagrożenia życia, jak i przyjmowanymi planowo. Potrzeby w zakresie kardiologii w powiecie tomaszowskim i powiatach ościennych nadal są jednak bardzo duże, dlatego zdecydowaliśmy się rozszerzyć naszą działalność. Będziemy udzielać świadczeń w zakresie wszczepiania stymulatorów serca, kardiowerterów i ablacji rytmu serca – mówi Joanna Szyman, Prezes Zarządu Klinik Kardiologii Allenort. – Jesteśmy niezwykle szczęśliwi, że możemy Mieszkańcom Tomaszowa Mazowieckiego dać jeszcze więcej bezpieczeństwa. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim osobom, które przez lata wspierały rozwój naszego ośrodka w jego służbie dla ciężko chorych pacjentów – dodaje.

Otwarcie pracowni rozpoczyna obchody 14. Światowego Dnia Chorego. Po porannym spotkaniu uczestników z ks Biskupem Ireneuszem Pękalskim i poświęceniu nowej jednostki, organizatorzy zaplanowali przedstawienie w wykonaniu przedszkolaków w Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej NU-MED. [więcej]
redaktor, 12.02.2016 14:23|czytane: 84 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kinematograf dla Malucha zaprasza w niedzielę
W niedzielę zapraszamy wszystkie dzieci do Centrum Teatru Muzyki i Tańca. Punktualnie o godz. 11.00brozpocznie się pokaz bajek z przygodami Reksia, a następnie dla najmłodszych czekają niespodzianki przygotowane przez animatorów KDK. 

Kinematograf dla Malucha zaprasza w niedzielę, ./upload/articles_pakiety/29204/01_obraz.jpg


Zapraszamy do wspólnej zabawy - bilety w cenie 5 zł już do nabycia w kasie KDK, CTMiT oraz w sprzedaży ONLINE. [więcej]
redaktor, 12.02.2016 12:50|czytane: 160 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zobacz Joy w Kinie KDK. Szybki konkurs filmowy rozstrzygnięty
Joy Mangano jest samotną matką z Long Island, która wynajduje mopa i staje się milionerką. Na historię Joy zapraszamy do Kina Kutnowskiego Domu Kultury już od dziś o godz. 16.00.

Podwójne zaproszenia wygrali:  Łukasz Szulżycki i Sylwia Olszewska. Będzie można je odebrać w Kasie KDK przed wybranym seansem.
Podajemy za multikino.pl Najnowszy film Davida O. Russella, pięciokrotnie nominowanego do Oscara twórcy ”Fightera”, ”Poradnika pozytywnego myślenia” i ”American Hustle”. Nagrodzona Oscarem Jennifer Lawrence (”Poradnik pozytywnego myślenia”, ”Igrzyska śmierci”) w roli zmagającej się z życiem kobiety, która nieoczekiwanie dokonuje wynalazku, okazującego się światowym fenomenem. Wkrótce staje na czele rodzinnej dynastii i imperium finansowego wartego miliony dolarów, stawiając czoło zdradom, intrygom i oszustwom, podczas gdy wokół niej trwa gra pozorów i przyjaciele stają się wrogami, a wrogowie przyjaciółmi. [więcej]
kultura, 12.02.2016 12:05|czytane: 215 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wygraj zaproszenia do Aquaparku Kutno
Cztery zaproszenia na wodne pluski w Aquaparku Kutno można wygrać do niedzieli do godz. 12.00. Zapraszamy do udziału w konkursie.

Wygraj zaproszenia do Aquaparku Kutno, ./upload/articles_pakiety/29273/01_obraz.jpg


Aby wziąć udział w konkursie kliknij tutaj


[więcej]
wandea, 12.02.2016 11:56|czytane: 255 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Atramentowa Stanisława Celińska w Kutnie
„Atramentowa” to najnowsza płyta Stanisławy Celińskiej, którą wczoraj promowała na deskach Kutnowskiego Domu Kultury.

Atramentowa Stanisława Celińska w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/29269/02_obraz.jpg
Atramentowa Stanisława Celińska w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/29269/03_obraz.jpg
Atramentowa Stanisława Celińska w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/29269/09_obraz.jpg


Wszystko zaczęło się od „Atramentowej Rumby”, którą Maciej Muraszko i Marcin Sosnowski napisali  z myślą o wybitnej polskiej aktorce. Potem do piękne zmysłowej rumby dołączyły piosenki napisane przez Wojciecha Młynarskiego, Muńka Staszczyka i Dorotę Czupkiewicz.

Charakterystyczny głos aktorki, głęboki, lekko ochrypły, ale kojący, rozlewał się po sali jak atrament i oczarował do reszty w czwartkowy wieczór kutnowską publiczność. Miło było posłuchać artystki, która wie dlaczego i o czym śpiewa. [więcej]
kultura, 12.02.2016 11:33|czytane: 355 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Klub Szczeniaka. Konkurs dla właścicieli pieskowych maluchów z powiatu kutnowskiego
Dawno, dawno temu na eKutno.pl odbył się konkurs dla NAJPSÓW. Dziś proponujemy zabawę dla właścicieli szczeniaków  z powiatu kutowskiego z nagrodami ufundowanymi przez nas (jedzonko) i Przychodnię Weterynaryjną "Grunwaldzka" przy ul. Grunwaldzkiej 19A w Kutnie (opieka, szczepienia, PR).

Klub Szczeniaka. Konkurs dla właścicieli pieskowych maluchów z powiatu kutnowskiego, ./upload/articles_pakiety/29168/01_obraz.jpg
Klub Szczeniaka. Konkurs dla właścicieli pieskowych maluchów z powiatu kutnowskiego, ./upload/articles_pakiety/29168/02_obraz.jpg
Klub Szczeniaka. Konkurs dla właścicieli pieskowych maluchów z powiatu kutnowskiego, ./upload/articles_pakiety/29168/05_obraz.jpg


Podobnie jak w przypadku NAJPSÓW, NAJKOTÓW i NAJGRYZONI otwieramy galerię Klubu Szczeniaka.  Przesyłajcie fotki swoich pieskowych maluchów na adres biuro@eKutno.pl (fota, imię i wiek szczeniaka), co jakiś czas opublikujemy galerię Klubu Szczeniaka z powiatu kutnowskiego, a potem w marcu Czytelnicy eKutno.pl  zagłosują na najfajniejszego, słodziutkiego Szczeniaka z Klubu.

Szczeniaki w przypadku małych ras mają do  8 miesięcy, średnich do 12 miesięcy, dużych do 15 miesięcy i olbrzymich 20 miesięcy.

NAGRODY:
Miejsce I: Roczny pakiet profilaktyki przeciw pasożytom wewnętrznym i zewnętrznym oraz komplet szczepień przeciwko chorobom zakaźnym na okres 12 miesięcy.
Miejsce II: Roczny pakiet profilaktyki przeciw pasożytom wewnętrznym oraz komplet szczepień przeciwko chorobom zakaźnym na okres 12 miesięcy.
Miejsce III: Drobne zabiegi pielęgnacyjne (czyszczenie uszu, obcinanie pazurów) na okres 12 miesięcy oraz pakiet suplementów diety i preparatów pielęgnacyjnych. [więcej]
wandea, 09.02.2016 20:16|czytane: 345 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Najlepsi uczniowie z "Szóstki"
„Jestem z tych, którzy wierzą, że nauka jest czymś pięknym” (Maria Skłodowska-Curie) -  tym cytatem dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6 w Kutnie zainaugurowała uroczystość wręczania stypendiów za wyniki w nauce.

Najlepsi uczniowie z
Najlepsi uczniowie z
Najlepsi uczniowie z


We wczorajszej  uroczystości uczestniczył Zastępca Prezydenta Miasta Kutno Zbigniew Wdowiak, który wraz z dyrektor Anitą Lemańską w obecności rodziców, wychowawców  i uczniów pogratulował wyróżnionym, a następnie wręczył nagrody pieniężne i listy gratulacyjne. Ponadto życzył stypendystkom  dalszego  rozwijania swoich talentów i pasji oraz wytrwałości w dalszej pracy.

Stypendia otrzymali:
ANNA ŁYKOWSKA  klasa  VI a – średnia 5,27– zachowanie wzorowe
NATALIA MAĆKOWIAK klasa VI a– średnia  5,36 – zachowanie  wzorowe
NATALIA DĘBSKA klasa  V a – średnia 5,27 – zachowanie wzorowe [więcej]
redaktor, 12.02.2016 09:56|czytane: 861 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Dziś Półfinały Mistrzostw Polski w "Dziewiątce"
Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców koszykówki na Półfinały Mistrzostw Polski w kategorii U20, które odbędą się już w najbliższy weekend 12-14 lutego w hali Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie.

Dziś Półfinały Mistrzostw Polski w


Oprócz drużyny KKS Pro-Basket Kutno w turnieju udział wezmą zespoły MKS Polonia Warszawa, WKK Wrocław oraz MKS Dąbrowa Górnicza. Zapraszamy do gorącego dopingu. Wstęp wolny.

12 lutego piątek 15:30 WKK Wrocław – MKS Dąbrowa Górnicza
18:00 MKS Polonia Warszawa – KKS PRO –BASKET Kutno

13 lutego sobota 13:00 MKS Polonia Warszawa - WKK Wrocław
15:30 MKS Dąbrowa Górnicza – KKS PRO –BASKET Kutno [więcej]
redaktor, 12.02.2016 09:26|czytane: 188 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Jean-Paul Jauffret, expert 3 Krav Maga niedaleko Kutna
Zpraszamy na jedyne takie wydarzenie w Polsce OGÓLNOPOLSKIE SEMINARIUM ANTYTERRORYSTYCZNE pt. „PRZECIWDZIAŁANIE SYTUACJOM ZAKŁADNICZYM NA TERENIE PLACÓWKI OŚWIATOWEJ” gościem specjalnym będzie Jean-Paul Jauffret (Francja) Expert 3 Krav Maga.

Jean-Paul Jauffret, expert 3 Krav Maga niedaleko Kutna, ./upload/articles_pakiety/29266/01_obraz.jpg


Spotkanie odbędzie 20 lutego o godz. 11.00 we Włocławku, w małej hali widowiskowo-sportowej OSiR przy ul. Chopina 12, specjalne seminarium antyterrorystyczne poprowadzi legendarny instruktor jednostek specjalnych Jean-Paul Jauffret z Francji.Jean-Paul Jauffret to jeden z najwybitniejszych na świecie instruktorów krav maga (Expert III), były szkoleniowiec elitarnej jednostki spadochroniarzy Legii Cudzoziemskiej, wielokrotny szef ochrony VIP, specjalista od zagrożeń terrorystycznych w najbardziej problematycznych regionach Francji, doradca ds. obrony cywilów, obecny instruktor jednostek specjalnych French Foreign Legion (Legii Cudzoziemskiej). Przeprowadzał liczne szkolenia dla jednostek policji i wojska na całym świecie. [więcej]
redaktor, 12.02.2016 08:24|czytane: 189 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Udany rok dla Łukasza Wójcika
Rok 2015 był niezwykle udany dla Łukasza Wójcika, mieszkańca Kutna, zawodnika Aeroklubu Włocławskiego i Gliding Team Klinika Kolasiński. Złoty medalista Mistrzostw Europy w szybownictwie zajął 6 miejsce w Plebiscycie miesięcznika „Skrzydlata Polska”.

Udany rok dla Łukasza Wójcika, ./upload/articles_pakiety/29265/01_obraz.jpg
Udany rok dla Łukasza Wójcika, ./upload/articles_pakiety/29265/02_obraz.jpg
Udany rok dla Łukasza Wójcika, ./upload/articles_pakiety/29265/03_obraz.jpg


Kutnowski szybownik tak zacne wyróżnienie odebrał na 21. Balu Lotnika i Polskiej Obronności w Sali Bankietowej Stadionu Legii Warszawa. Okazałą statuetkę i nagrodę odebrał z rąk Elżbiety Maślarz z firmy Megmar Logistics & Consulting Sp. z o. o. z Kutna.

Przypominamy, że jeszcze 7 dni pozostało do końca głosowania w 1. Plebiscycie na 10 najlepszych polskich sportowców lotniczych CUMULUSY 2015. [więcej]
redaktor, 12.02.2016 08:14|czytane: 247 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Jakie nieprawidłowości zgłosił starosta organom ścigania? Odpowiedź dla Klubu Gazety Polskiej
W połowie stycznia Klub Gazety Polskiej w Kutnie złożył w Starostwie Powiatowym w Kutnie pismo w sprawie oświadczenia Krzysztofa Debicha, Starosty Kutnowskiego, nadesłanego do mediów w związku z zarzutami prowadzenia działalności gospodarczej przez niego. Ta sprawa żyje już swoim życiem, grupa radnych złożyła wniosek do wojewody łódzkiego o odwołanie Debicha. Natomiast przedstawicieli Klubu interesowała zawarta w oświadczeniu informacja o odkryciu nieprawidłowości w działaniach poprzedniego Zarządu Powiatu i złożeniu przez niego zawiadomień do organów ścigania.

Jakie nieprawidłowości zgłosił starosta organom ścigania? Odpowiedź dla Klubu Gazety Polskiej, ./upload/articles_pakiety/29257/01_obraz.jpg


Klub Gazety Polskiej w Kutnie wnioskował wówczas aby Starosta podał do publicznej wiadomości informacje w zakresie nieprawidłowości, wskazał osoby odpowiedzialne za ich powstanie oraz poinformował od kiedy staroście były znane te informacje.

- Szczególny niepokój członków Kutnowskiego Klubu Gazety Polskiej budzi możliwość sprawowania przez osoby uwikłane w wyżej wymienione działania ważnych funkcji w organach samorządu i administracji Powiatu Kutnowskiego. Stoimy na stanowisku, iż w przypadku zaistnienia takiej sytuacji, zachodzi konieczność natychmiastowego odsunięcia tych osób od pełnienia sprawowanych funkcji - pisał Andrzej Kozłowski, prezes Klubu.

Przypomnijmy, byli członkowie zarządu, którzy sprawują dziś istotne funkcje w samorządzie powiatowym to wicestarosta Zdzisław Trawczyński, członek zarządu Artur Gierula i ówczesny wicestarosta a teraz Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Konrad Kłopotowski.

W odpowiedzi Starosty Kutnowskiego czytamy, że złożył on jedynie zawiadomienie w związku ze sprzedażą PKS w Kutnie.

Jacek Saramonowicz, rzecznik prasowy starostwa wymienia zakres nieprawidłowości zgłoszony na Policję: niewiarygodne oszacowanie oparte na podstawie nieoboiązującego w chwili oszacowania Rozporządzenia Rady Ministrów z 17.02.2009, dokumentacja stanowiąca podstawę do zbycia udziałów pomija procedurę identyfikacji oraz wycenę aktywów i pasywów dotychczas nieujawnionych w sprawozdaniu finansowym, co stanowiło naruszenie umowy, brak dogłębnej analizy ekonomicznej spółki i analizy rynku, jej bezpośredniej konkurencji, brak uwzględnienia odpowiednich premii, oparcie o szacowania na dwóch podobnych metodach wyceny z pominięciem wyczerpującego uzasadnienia, odstąpienia od innych metod, brak uwzględnienia skutków podatkowych wyceny. [więcej]
wandea, 11.02.2016 16:42|czytane: 803 razy|18 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zarząd Powiatu w Kutnie ogłosił konkursy dla organizacji pozarządowych
Zarząd Powiatu w Kutnie ogłosił konkursy dla organizacji pozarządowych z powiatu kutnowskiego na zadania publiczne z zakresu kultury, edukacji i sportu.

Na organizację i udział w imprezach sportowych, zawodach powiatowych wojewódzkich, ogólnopolskich  oraz na stwarzanie warunków do rozwoju kultury fizycznej powiat przeznaczył 22 375 zł.

Jeśli chodzi o edukację organizacje mają do wyboru trzy zadania tj. wspieranie wartościowych przedsięwzięć edukacyjnych, opracowania naukowe dotyczące powiatu oraz organizację olimpiad i konkursów tematycznych. Zarząd przeznaczył na zadania z edukacji 18 306 zł.

22 917 zł powiat wyda na dotacje w dziedzinie kultury. Organizacje mogą składać oferty na cztery zadania. Są to organizacja Dnia Weterana, opracowanie Powiatowego Programu Opieki nad Zabytkamiw powiecie kutnowski w latach 2017-2020, organizacja wydarzeń artystycznych i wspieranie działań patriotycznych. [więcej]
wandea, 11.02.2016 16:12|czytane: 194 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pobił kobietę, bo miała puste konto bankowe
Kutnowscy policjanci zatrzymali 26-latka, który jest podejrzany o rozbój. Decyzją Sądu Rejonowego w Kutnie na wniosek Prokuratury i Policji mieszkaniec Kutna został aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności.

6 lutego do oficera dyżurnego zgłosiła się mieszkanka Kutna, która oświadczyła, że jej znajomy, grożąc pobiciem, zabrał jej kartę bankomatową i próbował wypłacić pieniądze z konta. Nie doszło do tego z uwagi na brak środków pieniężnych. Gdy sprawca nie uzyskał gotówki dotkliwie pobił pokrzywdzoną.

Sprawą rozboju zajęli się kutnowscy policjanci. 7 lutego 26-latek znany jest kutnowskim stróżom prawa został zatrzymany. Wcześniej był notowany za podobne przestępstwa. [więcej]
redaktor, 11.02.2016 15:56|czytane: 268 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
ARRK zaprasza na bezpłatne szkolenie prowadzone przez ekspertów ZUS
Agencja Rozwoju Regionu Kutnowskiego S.A. wraz Zakładem Ubezpieczeń Społecznych I oddział w Łodzi zapraszają na bezpłatne szkolenie prowadzone przez ekspertów ZUS w zakresach:
- „Elektroniczne zwolnienia lekarskie E - ZLA od stycznia 2016 roku i korzyści i ułatwienia oraz zmiany w zasiłkach z ubezpieczeń społecznych”
-„Program dofinansowania przedsiębiorstw - bezzwrotne wsparcie finansowe”


Agenda spotkania

Spotkanie odbędzie się 19 lutego (piątek) w godz. 9:00 - 14:00 w sali konferencyjnej Agencji Rozwoju Regionu Kutnowskiego S.A. przy ul. Wyszyńskiego 11. Rejestracja uczestników prowadzona będzie od 11 do 17 lutego. [więcej]
redaktor, 11.02.2016 15:50|czytane: 185 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
KKS PRO-BASKET SIRMAX Kutno wygrał w Bełchatowie
W Bełchatowie koszykarki KKS PRO-BASKET SIRMAX Kutno rozegrały kolejny mecz Finału A z drużyną MUKS Bełchatów. Po bardzo wyrównanym i zaciętym spotkaniu kutnianki wygrały 58 : 56 (17:21, 18:12, 14:17, 7:8).

KKS PRO-BASKET SIRMAX Kutno wygrał w Bełchatowie, ./upload/articles_pakiety/29261/01_obraz.jpg


Dla drużyny z Bełchatowa był to bardzo ważny mecz. Tylko zwycięstwo w tym meczu, dawało im szanse na zajęcie II miejsca i awans do zawodów strefowych. Od pierwszych minut do końca spotkania trwał bój o każdy metr boiska i każdą piłkę. Wielokrotnie zmieniało się prowadzenie. Ostatecznie w czwartej kwarcie więcej zimnej krwi zachowały zawodniczki KKS PRO-BASKET SIRMAX Kutno i nie dały sobie wyrwać 2 punktowego zwycięstwa. Cała kutnowska drużyna pokazała charakter i wolę zwycięstwa. Szczególnie na wyróżnienie zasłużyły: Julia Myszkowska, Justyna Kozarska, Julia Brewińska. [więcej]
redaktor, 11.02.2016 15:41|czytane: 104 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
61. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski
Kutnowski Dom Kultury zaprasza do udziału w eliminacjach powiatowych do 61. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Regulamin na stronie KDK.

61. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski, ./upload/articles_pakiety/29260/01_obraz.jpg


Udział w konkursie mogą brać uczniowie szkół ponadgimnazjalnych oraz osoby dorosłe. Zgłoszenia przyjmowane są do 18 marca.
Konkurs prowadzony będzie w formie czterech oddzielnych turniejów:
- turniej recytatorski
- turniej teatrów jednego aktora
- turniej 'wywiedzione ze słowa" [więcej]
kultura, 11.02.2016 15:31|czytane: 84 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Oddaj honorowo krew na Królewskiej
W sobotę w ambulansie na ul. Królewskiej w Kutnie w godz.10.00-12.30 można będzie oddać krew honorowo.

Oddaj honorowo krew na Królewskiej, ./upload/articles_pakiety/29258/01_obraz.jpg


-Zapraszamy osoby zdrowe, po lekkim śniadaniu z dowodem tożsamości. Osoby, które oddadzą krew otrzymają drobne upominki. Zapraszamy serdecznie, bo magazyny krwi są puste - informuje Punkt Pobrań Kutno. [więcej]
redaktor, 11.02.2016 11:33|czytane: 247 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Najlepsi uczniowie z Gminy Kutno odebrali stypendia
Dziś w Urzędzie Gminy Kutno odbyła się miła dla uczniów uroczystość. Najlepsi ze szkół Gminy Kutno odebrali z rąk Wójta Jerzego Bryły półroczne stypendia naukowe w kwocie 236 zł, dyplomy i markowe długopisy.

Zofia Andrzejczyk Kierownik Gminnego Zespołu ds. Obsługi Publicznych Placówek Oświatowych podkreśliła jak ważne są wyniki nie tylko dla uczniów, ale też rodziców i nauczycieli, życzyła powodzenia dzieciom w dalszych etapach edukacji. Jerzy Bryła wyraził zadowolenie ze znakomitych wyników uczniów (średnie 5,00- 5,36) i zachęcał młodszych uczniów do kontynuacji nauki w szkołach gminy.

Najlepsi uczniowie z Gminy Kutno odebrali stypendia, ./upload/articles_pakiety/29254/03_obraz.jpg
Najlepsi uczniowie z Gminy Kutno odebrali stypendia, ./upload/articles_pakiety/29254/08_obraz.jpg
Najlepsi uczniowie z Gminy Kutno odebrali stypendia, ./upload/articles_pakiety/29254/13_obraz.jpg


- Cieszy nas, żę macie tak dobre wyniki, zapewne w przyszłym roku będą jeszcze lepsze, gratuluję talentów i wytrwałości - mówił wójt. - A gimnazjalistom życzę wybrania dobrych kutnowskich szkół. Cieszymy się, że nasza zdolna młodzież je zasili.

A oto najlepsi uczniowie z Gminy Kutno.

Zespół Szkół w Byszewie

1. Julia Maciejewska kl. V
2. Małgorzata Bieguszewska kl. VI
3. Sandra Szymańska kl. IIb - gimnazjum

Zespół Szkół w Gołębiewku
Szkoła Podstawowa:
1. Julia Jóźwiak kl. V
2. Zuzanna Jaciubek kl. V
3. Magdalena Krupińska kl. V
4. Natalia Krawiec kl. V
5. Wiktoria Pietrzak kl. V
6. Martyna Serek kl. V [więcej]
wandea, 11.02.2016 10:18|czytane: 1379 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zobacz nową wystawę Pejzaż Rudymentarny w kutnowskim muzeum
9 lutego w Muzeum Regionalnym w Kutnie odbył się wernisaż wystawy prac z Ogólnopolskiego Pleneru Artystycznego Sulejów 2015 – Pejzaż Rudymentarny.

Zobacz nową wystawę Pejzaż Rudymentarny w kutnowskim muzeum, ./upload/articles_pakiety/29256/01_obraz.jpg
Zobacz nową wystawę Pejzaż Rudymentarny w kutnowskim muzeum, ./upload/articles_pakiety/29256/03_obraz.jpg
Zobacz nową wystawę Pejzaż Rudymentarny w kutnowskim muzeum, ./upload/articles_pakiety/29256/18_obraz.jpg


Ekspozycję tworzą prace, które powstały podczas pleneru w Sulejowie zorganizowanego przez Centrum Kultury i Sztuki w Koninie oraz kutnowskie muzeum. Kurator wystawy Tomasz Czyżewski opowiedział zgromadzonym gościom, dlaczego jako miejsce spotkania artystów wybrał właśnie to miasto. Sulejów, z jego długą historią, to ciekawy przykład przestrzeni wypełnionej artefaktami, a właśnie tak pojmowany pejzaż był tematem pleneru. Jego teoretyczną podbudową był interdyscyplinarny projekt Pejzaż Rudymentarny. [więcej]
kultura, 11.02.2016 11:21|czytane: 322 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Sąd uchylił zarządzenie Wojewody o wygaśnięciu mandatu radnego miejskiego
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi uchylił zarządzenie zastępcze Wojewody Łódzkiego Jolanty Chełmińskiej stwierdzające wygaśnięcie mandatu radnegoRady Miasta Kutna Tomasza Rędzikowskiego. Wojewodzie przysługuje odwołanie od decyzji WSA. O sprawie pisaliśmy TUTAJ.

Sąd uchylił zarządzenie Wojewody o wygaśnięciu mandatu radnego miejskiego, ./upload/articles_pakiety/29255/01_obraz.jpg


Przypomnijmy, poprzednia Wojewoda Łódzki wydała zarządzenie zastępcze o wygaśnięciu mandatu radnego Rady Miasta Kutna z KWW Zbigniewa Burzyńskiego po tym jak rada miasta nie podjęła uchwały w związku z przekroczeniem przez radnego art. 24 f ust. 1 Ustawy o samorządzie gminnym. Z wnioskiem o wygaśnięcie mandatu wystąpiło Stowarzyszenie Kutno Plus.

Radny Tomasz Rędzikowski prowadzi działalność gospodarczą pod nazwą „ Wielobranżowa Firma Usługowa „ Delfin” Tomasz Rędzikowski w lokalu wynajmowanym od Zakładu Nieruchomości Miejskich w Kutnie.

Zgodnie z art. 24f ust. 1 ustawy o samorządzie gminnym radni nie mogą prowadzić działalności gospodarczej na własny rachunek lub wspólnie z innymi osobami z wykorzystaniem mienia komunalnego gminy, w której radny uzyskał mandat, a także zarządzać taką działalnością lub być przedstawicielem czy pełnomocnikiem w prowadzeniu takiej działalności. Jeżeli radny przed rozpoczęciem wykonywania mandatu prowadził taką działalność gospodarczą jest obowiązany do zaprzestania prowadzenia tej działalności gospodarczej w ciągu trzech miesięcy od dnia złożenia ślubowania. [więcej]
redaktor, 11.02.2016 10:57|czytane: 427 razy|23 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wkrótce nowy komendant kutnowskiej Policji
Wczoraj w obecności insp. Heleny Michalak Zastępcy Komendanta Głównego Policji Komendantem Wojewódzkim Policji w Łodzi został insp. Andrzej Łapiński dotychczasowy Komendant Miejski Policji w Białymstoku. Wkrótce poznamy nowych komendantów w powiatowych komendach, także w Kutnie.

Wkrótce nowy komendant kutnowskiej Policji, ./upload/articles_pakiety/29253/01_obraz.jpg


Inspektor Łapiński został powołany przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji na wniosek Komendanta Głównego Policji. Pełniący obowiązki KWP w Łodzi insp. Tomasz Michułka z dniem 9 lutego 2016 roku został powołany na stanowisko Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu.

Insp. Andrzej Łapiński ma 44 lata. Służbę w Policji rozpoczął w 1992 roku. jest magistrem prawa, absolwentem Uniwersytetu  w Białymstoku oraz Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Od początku związany z pionem kryminalnym. Początkowo w KRP w Białymstoku później w Centralnym Biurze Śledczym KGP gdzie jako Naczelnik zajmował się m.in. zwalczaniem przestępczości zorganizowanej i wywiadem kryminalnym. [więcej]
wandea, 11.02.2016 09:11|czytane: 1078 razy|36 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czytelnicy piszą: Uważajcie na przedstawicieli handlowych, którzy oszukują klientów
Pan Damian z Kutna (nazwisko do wiad. red.) czeka na potwierdzenie rozwiązania umowy, którą zawarł po wizycie przedstawicielki handlowej firmy Multimedia Polska. Swoimi wątpliwościami postanowił podzielić się z Czytelnikami eKutno.pl jednocześnie przestrzegając ich przed nieuczciwymi handlowcami.

- Pani Natalia, która odwiedziła moją żonę w domu, przedstawiła ofertę firmy Multimedia Polska i zapewniła, że sprzęt który oferuje możemy testować przez dwa tygodnie, a następnie jeśli nie będzie nam odpowiadać jakość usługi internetu możemy sprzęt oddać i umowę rozwiązać. Miała ze sobą gotową umowę z danymi małżonki. Umowa jest dość długa a pani Natalia była bardzo energiczna, trochę nachalna, krótko mówiąc zapewniając o uczciwości zwyczajnie zagadała żonę, ta więc nie przeczytała do końca umowy - opowiada pan Damian. - Po wyjściu pani Natalii, kiedy wróciłem z pracy przeczytaliśmy umowę do końca. Cóż się okazało? Oczywiście wcale nie możemy testować tego sprzętu a 2 tygodnie mamy na odstąpienie od umowy. Tak więc jeśli byśmy zrobili jak ta pani obiecała i po 2 tygodniach chcieli oddać sprzęt, nie moglibyśmy już umowy rozwiązać, nie moglibyśmy właściwie nic zrobić, zostalibyśmy z abonamentem na dwa lata. Poszedłem do kutnowskiego biura Multimediów, ale tam jedynie powiedziano mi, że umowę mogę rozwiązać listem do głównej siedziby firmy, taki też wysłałem. Ostrzegam szczególnie starsze osoby czy zajęte, zapracowane, które mogą wpaść w sidła nieuczciwych przedstawicieli. Zastanawiamy się też z żoną skąd ta pani posiadała pełne dane żony.

Zapytaliśmy o nieuczciwą przedstawicielkę Krystynę Kanownik, Dyrektorkę Biura PR, Rzecznika Prasowego Multimedia Polska.

- Znamy temat, niestety zdarza się, że przedstawiciele naszego partnera uciekają się do takich praktyk. Jesteśmy w stałym kontakcie z partnerem, który zwolnił już z pracy osoby winne tych zdarzeń i pisemnie zagwarantował nam wzmożoną kontrolę dokumentów przygotowanych przez swoich pracowników. Wprowadziliśmy też  dodatkową formę weryfikacji  – telefonicznie sprawdzamy, czy potencjalny klient podtrzymuje chęć zawarcia umowy z Multimediami i dopiero wówczas, wprowadzamy ją do systemu - odpowiada Krystyna Kanownik.

Skąd handlowiec miał dane osobowe klientów?

- Ponad wszelką wątpliwość źródłem informacji nie są Multimedia, bowiem w żadnym wypadku nie udostępniamy ich nigdzie i nikomu. Podejrzewam, że dane osobowe  zawarte w umowach pochodzą z prywatnej listy handlowca, który sprzedaje różne produkty na tym  terenie i tak tworzy swoją bazę danych. O tym niedopuszczalnym zdarzeniu również poinformowaliśmy naszego lokalnego partnera - dodaje dyrektor Biura PR Multimedia Polska. [więcej]
wandea, 10.02.2016 19:20|czytane: 410 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Wystawa Lalki z różnych stron świata
Dzięki życzliwości jednej z mieszkanek Kutna, Anny Wójkowskiej w Przedszkolu Miejskim nr 15 "Bajka" w Kutnie zorganizowano wystawę "Lalki z różnych stron świata".

Wystawa Lalki z różnych stron świata, ./upload/articles_pakiety/29249/01_obraz.jpg
Wystawa Lalki z różnych stron świata, ./upload/articles_pakiety/29249/02_obraz.jpg
Wystawa Lalki z różnych stron świata, ./upload/articles_pakiety/29249/03_obraz.jpg


Od kilku lat hobby Pani Ani to gromadzenie w swoich zbiorach lalek z całego świata. Można tu zobaczyć i podziwiać niezapomnianą Scarlett O`hara, Carycę Katarzynę z Petersburga, Indonezyjkę, mieszankę Bali w stroju ludowym czy też naszą krakowiankę, łowiczankę lub polskiego szlachcica. Wystawa wzbudza zainteresowanie zarówno wśród dzieci, jak i rodziców. [więcej]
pismak, 10.02.2016 20:16|czytane: 241 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kampania: Przeciwdziałania stresowi w miejscu pracy
Zapraszamy do udziału w programie prewencyjnym Państwowej Inspekcji Pracy pt: „Przeciwdziałanie negatywnym skutkom stresu oraz innym zagrożeniom psychospołecznym w pracy”.

W ramach programu PIP proponuje bezpłatne szkolenia dla pracowników odbywające się na terenie Państwa firmy (szczegółowy opis w załączeniu, dostarczenie materiałów, publikacji odnośnie zagadnienia, przeprowadzenie bezpłatnego badania poziomu stresu wśród pracowników za pomocą Skali Ryzyka Psychospołecznego - narzędzia przygotowanego przez Instytut Medycyny Pracy w Łodzi.

Po przeprowadzeniu badania zostanie dla Państwa firmy sporządzony raport zawierający wyniki badania i propozycję środków zaradczych, z których możecie  Państwo skorzystać, aby zminimalizować poziom stresu w swojej firmie. Przystąpienie do udziału w programie oznacza zgodę na badanie poziomu stresu za pomocą SRP oraz  daje możliwość skorzystania z poniższych szkoleń. Tutaj tematy szkoleń
[więcej]
pismak, 10.02.2016 19:49|czytane: 139 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Konkurs plastyczny pt. Portret Żołnierzy Wyklętych
Kutnowskie Stowarzyszenie Narodowe im. dr Antoniego Troczewskiego oraz Oddział Kutnowskiego Stowarzyszenia KoLiber organizują konkurs plastyczny pt. Mój portret ... Żołnierzy Wyklętych. Konkurs przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży z powiatu kutnowskiego, a patronat nad nim objął poseł na Sejm RP Tomasz Rzymkowski.

Celami konkursu są uczczenie i utrwalenie pamięci o żołnierzach polskiego podziemia niepodległościowego, promocja wiedzy historycznej o Żołnierzach Niezłomnych, rozwój wrażliwości i umiejętności plastycznych. Uczestnicy mają za zadanie wykonać prace plastyczne w formacie nie większym niż A0, wykonane dowolną techniką w temacie konkursu.

W konkursie biorą udział tylko uczestnicy indywidualni, organizatorzy nie przyjmują prac zespołowych. Każdy uczestnik może przysłać dowolną liczbę prac, ale każda musi być opatrzona jego godłem. Godło może składać się maksymalnie z 10 liter. Bezpośrednio na pracach nie mogą być umieszczone żadne inne informacje.

Do pracy należy dołączyć osobną kopertę, oznaczonej tym samym godłem, w której należy umieścić dane osobowe uczestnika: imię i nazwisko, rok urodzenia, telefon komórkowy, nazwę i adres szkoły. Prace należy dostarczyć osobiście lub nadesłać pocztą do 5 marca (decyduje data stempla pocztowego) na adres: Biuro Poselskie posła Tomasza Rzymkowskiego ul. Barlickiego 10 lok.1 99-300 Kutno z dopiskiem: ,,Konkurs” [więcej]
pismak, 10.02.2016 19:38|czytane: 270 razy|11 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Uwaga! Zajęcia piłki nożnej podczas ferii przeniesione do Gimnazjum nr 2
W związku z nieskończonym remontem sali Szkoły Podstawowej Nr 1 w Kutnie ulegają zmianie miejsca i terminy zająć w ramach akcji Zima z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Kutnie.

Nowy terminarz Piłki nożnej (Przeniesione z SP 1 Kutno)
16.02.2016 sala Gimnazjum Nr 2 Kutno godz. 11.00-14.00 - dla uczniów gimnazjów
18.02.2016 sala Gimnazjum Nr 2 Kutno godz. 12.15-14.15 - dla uczniów szkół średnich
23.02.2016 sala Gimnazjum Nr 2 Kutno godz. 10.00-13.00 - dla uczniów gimnazjów [więcej]
pismak, 10.02.2016 18:54|czytane: 87 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Logowanie do portalu
 www.denta-medica.pl
Kalendarium imprez
Publicystyka
Pan Redaktor
Czy po to ginęli wspaniali i odważni ludzie w czasach komuny
Rozpoczynamy nowy cykl tekstów publicystycznych, przypominając o tym, że nasze łamy są zawsze otwarte na różne opinie o społeczno-politycznym życiu regionu.... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Cykl Oblicza Sztuki w Muzeum już od wtorku
16 lutego o godz. 17:00 zapraszamy do Muzeum Regionalnego w Kutnie na pierwsze spotkanie z cyklu Oblicza sztuki. Spotkanie pt. „Site-specific” będzie dotyczyło sztuki wpisanej w miejsce realizacji i innych twórczych... [więcej]
Sport
Jean-Paul Jauffret, expert 3 Krav Maga niedaleko Kutna
Zpraszamy na jedyne takie wydarzenie w Polsce OGÓLNOPOLSKIE SEMINARIUM ANTYTERRORYSTYCZNE pt. „PRZECIWDZIAŁANIE SYTUACJOM ZAKŁADNICZYM NA TERENIE PLACÓWKI OŚWIATOWEJ” gościem specjalnym będzie Jean-Paul Jauffret (Francja) Expert 3 Krav Maga. Spotkanie odbędzie 20 lutego o godz. 11.00 we Włocławku, w małej hali widowiskowo-sportowej OSiR... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Uwaga! Atrakcyjne działki budowlane! Sprzedam działki w Wojciechowicach koło Kutna, w cichej i spokojnej okolicy. W działkach jest instalacja elektryczna i wodociąg. Atrakcyjna cena. ... [czytaj więcej]
Uwaga! Atrakcyjne działki budowlane! Sprzedam działki w Wojciechowicach koło Kutna, w cichej i spokojnej okolicy. W działkach jest instalacja elektryczna i wodociąg. Atrakcyjna cena. ... [czytaj więcej]
przeglady gazowe Kraków tel. 508-803-962 Przeglądy gazowe Kraków tel.508-803-962rnPrzeglądy i badania szczelności instalacji gazowej Kraków i okolice , odbiór instalacji gazowej w domu , odbiór instalacji gazowej dokumenty , odbiór i... [czytaj więcej]
Technik Usług Kosmetycznych_Nie zwlekaj zapisz się już dziś do Szkoły ŻAK! www.zak.edu.pl/formularzrnrnTechnik Usług Kosmetycznych!rnZdobądź tytuł technika Usług Kosmetycznych w 4 semestry (2 lata) i zwiększ swoje szanse na znalezienie dobrze płatnej pracy w zawodzie!... [czytaj więcej]
Wynajmę mieszkanie Wynajmę mieszkanie w centrum Kutna przy ul. Podrzecznej 44.Mieszkanie dwupoziomowe TANIO !!!... [czytaj więcej]
Technik Rachunkowości w Szkole ŻAK! Rekrutacja trwa! www.zak.edu.pl/formularz Twoją pasją są rozliczenia, wystawianie dokumentów księgowych? Dobrze czujesz się wśród cyfr i wyliczeń? Żak to szkoła, która pozwoli Ci na realizację swoich pl... [czytaj więcej]
Technik Administracji_pierwsze zajęcia już 21 lutego! www.zak.edu.pl/formularzrnTECHNIK ADMINISTRACJI - ZA DARMO, ZAOCZNIE!rnTrwa nabór do bezpłatnej, 2 letniej Szkoły Policealnej ŻAK na kierunek ADMINISTRACJA. rnNauka kończy się egzaminem państwo... [czytaj więcej]
Technik BHP w 1,5 roku! Za darmo! Zaocznie! W Szkole ŻAK w Płocku! Technik BHP – za darmo!rnWartościowe wykształcenie, cenna wiedza i kwalifikacje to podstawa w ubieganiu się o dobrze płatną pracę. Wszystko to możesz uzyskać całkowicie za darmo ucząc si... [czytaj więcej]
USŁUGI KRAWIECKIE ,PRALNIA Usługi Krawieckie,Pralnia Kutno ul.Witosa 2 na przeciwko Urzędu GminyrnGodz. otwarcia poniedziałku-piątku od 9-17rn sobota od 10-14rnrn... [czytaj więcej]
Zapraszamy 21 lutego na bezpłatne zajęcia ! www.zak.edu.pl/formularzrnTechnik usług kosmetycznych czy wizażystka/stylistka to wymarzone zawody dla wielu z nas. Jedynie w Żaku w przeciągu roku lub dwóch lat można uzyskać dyplom i zwiększ... [czytaj więcej]
remonty Usługi Remontowo-Budowlane: Tynki ręczne, ocieplenia budynków, bezkurzowe szpachlowanie ścian na mokro i sucho, kładzenie glazury i terakoty, nietypowe zabudowy poddaszy płytą k-g, sufity podwi... [czytaj więcej]
REKRUTACJA TRWA! Zapisz się już dziś do Szkoły ŻAK www.zak.edu.pl/formularz rnrnWartościowy dyplom w 2 lata!rnUcząc się w Szkole ŻAK już po 4 semestrach (2 lata) uzyskujesz tytuł zawodowy w wybranym zawodzie! rn- Nauka za darmo, rn- Zajęcia w t... [czytaj więcej]
Liceum ogólnokształcące dla dorosłych ZA DARMO w Szkole ŻAK! Nie zdałeś matury? Zapraszamy do ŻAK-a!rnNie zdałeś egzaminu maturalnego? Nic straconego! W ŻAK-u nie wymagamy matury! Zapisz się już dzisiaj i zdobądź cenne kwalifikacje zawodowe całkowic... [czytaj więcej]
Sklep do wynajęcia Wynajmę pod działalność lokal o powierzchni 50 m kw z możliwością jak ktoś by był zainteresowany przerobienia na mieszkanie . Wc i zlew jest . Sklep jak widać po Husqvarnie czyli kosiarki,pi... [czytaj więcej]
Praca dla monterów zbiorników i spawaczy 135/136 Zatrudnimy monterów zbiornikowych ze znajomością rysuku konstrukcyjnego oraz spawaczy zbiornikowych metoda 135/138. Praca od 2. połowy lutego na terenie kraju. Zapewniamy transport, zakwaterowa... [czytaj więcej]
zaginął kot poszukuje kota który zaginął 2 dni temu był koloru biało-czarnego zaginął w okolicach alei zhp - Popiełuszki. jeśli ktokolwiek widział lub cokolwiek wiek wie proszę o kontakt na kotka czeka... [czytaj więcej]
Naprawa domofonów Kraków tel.508-803-962 Domofony Kraków montaż , naprawa analogowych i cyfrowych Montaż i naprawy wideomofonów Instalacje interfonowe i przywoławczernMontaż i naprawy systemów telewizji przemysłowej Kraków CCTV - re... [czytaj więcej]
przeglady gazowe Kraków tel. 508-803-962 Przeglądy gazowe Kraków tel.508-803-962rnPrzeglądy i badania szczelności instalacji gazowej Kraków i okolice , odbiór instalacji gazowej w domu , odbiór instalacji gazowej dokumenty , odbiór i... [czytaj więcej]
Sprzedam działkę (ki) budowlane Sprzedam część działki budowlanej w Woźniakowie/Kutna. Wszystkie media w drodze. Cicha i spokojna okolica, domki jednorodzinne obok. Możliwość zburzenia domu i budynku gospodarczego,... [czytaj więcej]
przeglady gazowe Kraków tel. 508-803-962 Przeglądy gazowe Kraków tel.508-803-962rnrnPrzeglądy i badania szczelności instalacji gazowej Kraków i okolice , odbiór instalacji gazowej w domu , odbiór instalacji gazowej dokumenty , odbiór... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Adolf Tenderende:
2 godzin temu
Ale co to da cywilom? Krav Maga uczy złych nawyków tak btw.
Seweryn Rekuć:
2 godzin temu
Jak sie popatrzy w agendy sesji rady to same oczywiste sprawy sa głosowane, a o czymś innowacyjnym ani widu ani słychu. Żychlin z radą zjadająca własny ogon nic nie wskóra. Musi być jakas twórcza opozycja, której oddech na plecach musi czuć i rada i Pan Ambroziak, bo inaczej to w swojej skorupie zastygną jak ślimaki, a u tych kończy się to biologiczną śmiercią . Niech oni sobie osobiście robią co chcą tylko nie kosztem mieszkańców.
Hugo Szczęścikiewicz:
2 godzin temu
Warto obejrzeć film z tego spotkania: http/www.youtube.c om/watch?v=znaG24qRaCw
Leonard Łukasz Bejner:
3 godzin temu
Makary Kernerowicz:
2
 · 
3 godzin temu
Radę Miasta to bym wystawił poza mury urzędu , a jest okazja bo będzie remont.Jeśli chodzi o konkurs niech to będzie Inwestycja Roku DOPROWADZENIE GAZU DO MIASTA a była by to sensacja.
Makary Gerlitzki:
4 godzin temu
Widać nie wszystkie szkoły chwaliły się mediom
Roch Gierejewski:
5 godzin temu
A OSP SKÓRZEWA nie było?
Hugo Sopiha:
5 godzin temu
super, pełna gala w polonezie i tak powinno być,tradycję należy przekazywać i podtrzymywać
Doroteusz Hreczecha:
5 godzin temu
Jak tu wypłynać, nie wychwalając WSZYSTKICH działań miejskich władz......od dziś bojkotuję KCI
Arnold Prandota:
6 godzin temu
A do Kutna zapraszają gejostwo i feministki z bredniami!
Ulryk Kmicic:
6 godzin temu
SZKODA,ŻE STYPENDYŚCI Z INNYCH SZKÓŁ NIE ZOSTALI POKAZANI. RODZIC
Ola Rzadkiewicz:
2
 · 
7 godzin temu
Nie tacy mali 175 cm, 184 cm, 192 cm Drogi panie to nie artykuł reklamowy, nadesłany do nas, aby Ci którzy chcą w ferie wybrać się do Włocławka po prostu o tym się dowiedzieli, podobnie jak robią to nasi rodzimi kraverzy. pozdrawiam
Sebastian Praevantius:
8 godzin temu
Agencja Debicha, gdy starostą była pa ni Dąbrowska opracowywała różne analizy dotyczące szpitala. Gdzie można się z nimi zapoznać i ile starostwo wydało na to pieniędzy. Kiedyś wspominano nawet o 70 tysiącvach złotych. Czy teraz pan Debich wykorzystuje przygotowywane przez siebie opracowania, analizy, czy tez są w ,koszu?
Sebastian Praevantius:
8 godzin temu
Ile forsy otrzymal ten "Ekspert" za opracowanie analizy?
Kordian Gawliński:
8 godzin temu
G R A T U L AC J E !!!
Przybysław Ryszard Pnzczeławski:
10 godzin temu
Cóż zrobili jak chcieli a ludzie cierpią
Mirosław Golimont:
2
 · 
12 godzin temu
Co to za worki pokutne mają na sobie

Tadeusz Bohusiewicz:
3
 · 
19 godzin temu
Michał Wojciechowski
Własność prywatna w Biblii

znamienny cytat: Ilekroć banda złodziei uchwyci w pewnym stopniu władzę, potrafią oni zagrabić całe państwa, nie obawiając się wcale represji prawa, ponieważ czują się silniejsi od prawa. Są to jednostki o skłonnościach oligarchicznych, spragnione tyranii i panowania, a dokonując potwornych kradzieży, osłaniają je dostojną nazwą majestatu legalnej władzy i rządu, które są w istocie dziełem rabunku. Nie jest to bynajmniej fraza z prasy polskiej, lecz fragment pierwszego zachowanego komentarza do Dekalogu, napisanego przez Filona z Aleksandrii (De decalogo 136). Inspiracji mogły mu dostarczyć pewne teksty biblijne (Jr 7,9 o Judzie, Jr 22,13 o Jojakimie, Na 3,1 o Niniwie).
Felicjan Hussarzewski:
20 godzin temu
Musisz wszędzie doszukiwać się spisku?
Ignacy Cinciała:
4
 · 
21 godzin temu
Koncert ok,kto finansowal zaproszenia dla smietanki Kutniewa?zwykłych śmiertelników było niewielu,chyba że uniwersytet.......Najciekawsze artykuły
 ·  119
12 dni temu
Poseł Tadeusz Woźniak o pozytywnych działaniach rządu i destrukcyjnych opozycji
 ·  3
15 dni temu
61 wykroczeń na skontrolowane 64 pojazdy
 ·  27
15 dni temu
Cezary Górczyński z MDK w Kutnie: To jest nagonka na mnie i mobbing
 ·  35
16 dni temu
Co dalej z neurologią w kutnowskim szpitalu?
 ·  13
16 dni temu
Atak na Ukraińców pracujących we włoskiej ubojni skończył się zarzutami dla kutnian
 ·  337
17 dni temu
Farbowanie ciągle w modzie - w tym roku na Nowoczesną
 ·  3
17 dni temu
Oszczędności w zdrowotnym projekcie starostwa budzą kontrowersje radnych
 ·  6
18 dni temu
Zza miedzy: Wyrzucił szczeniaki na śmieci
 ·  24
19 dni temu
Były prokurent samorządowej spółki winny
 · 
20 dni temu
UWAGA! Nie nabieraj się na nieuczciwe praktyki sprzedawców energii
 ·  7
21 dni temu
Pokazy Klubu Kravtrening.pl i udany egzamin kutnowskich kraverów
 ·  84
22 dni temu
Apel radnego Serendy do PSL. Chłop, co musi, rad uczyni
 ·  30
23 dni temu
Za ile promuje się powiat kutnowski w lokalnych mediach?
 ·  14
23 dni temu
Wywiad z Mariuszem Piątkiem, prezesem KKS PRO BASKET KUTNO S.A.
 ·  26
24 dni temu
Konkurs na dyrektora MDK. Czy legalny?
 ·  5
24 dni temu
W przestrzeniach literatury wysokiej i popularnej z Ignacym Karpowiczem
 · 
27 dni temu
Koncert Noworoczny i podsumowanie działań TPZK za ubiegły rok
 ·  7
27 dni temu
Jeden z czterech prototypów kutnowskiej Syrenki rozbity
 ·  4
27 dni temu
Poseł Marek Matuszewski pełnomocnikiem PiS w okręgu sieradzkim
 ·  22
30 dni temu
Znikną kontrowersje wokół Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego? Będzie nowy regulamin
 ·  10
30 dni temu
Rada Miasta Kutna nie chce zająć stanowiska w sprawie wezwania do usunięcia naruszenia prawa
 ·  20
30 dni temu
Podsumowanie Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego. Wyraź opinię o ostatniej edycji
 ·  156
31 dni temu
Przecież władza jest po to, aby niosła pomoc potrzebującym. Radni uznali skargę mieszkańca za niezasadną
 ·  21
31 dni temu
WSA oddalił skargę starosty. Górczyński znów będzie dyrektorem MDK?
 ·  26
32 dni temu
Jest wyrok w sprawie ratowników z lewymi papierami i prezesa WOPR
Pogoda w Kutnie
Dziś: sobota
Temperatura: 4°C
Duże zachmurzenie
Wschód słońca: 07:02
Zachód słońca: 16:51

995 hPa
7 km/h
0,0 mm


Jutro: niedziela
Temperatura: 8°C
Duże zachmurzenie

Wschód słońca: 07:00
Zachód słońca: 16:53

994 hPa
10 km/h
0,0 mm


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności