eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 19.01.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,32664-cb-p-w-kutnie-podejrzani-zostaja-w-areszcie," title="Kutno: CBŚP w Kutnie. Podejrzani zostają w areszcie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>CBŚP w Kutnie. Podejrzani zostają w areszcie</b><br>W piątek, 13 stycznia Sąd Okręgowy w Łodzi negatywnie rozpatrzył zażalenia...</div></a> <a href="/wiadomosci,32649-kolizja-na-skrzy-owaniu-w-kutnie," title="Kutno: Kolizja na skrzyżowaniu w Kutnie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Kolizja na skrzyżowaniu w Kutnie</b><br>Dziś około godz. 8.00 na skrzyżowaniu ulic Oporowskiej i Jana Pawła...</div></a> <a href="/kultura,32651-ferie-na-kutnowskiej-komendzie-policji," title="Kutno: Ferie na kutnowskiej komendzie Policji" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Ferie na kutnowskiej komendzie Policji</b><br>W ramach zajęć profilaktycznych organizowanych przez funkcjonariuszy policji w związku z...</div></a> <a href="/ekutnodladzieci,32639-przedszkolaki-bawi-y-si-na-balu-w-pustyni-i-puszczy," title="Kutno: Przedszkolaki bawiły się na balu W pustyni i puszczy" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Przedszkolaki bawiły się na balu W pustyni i puszczy</b><br>13 stycznia w Przedszkolu Miejskim nr 17 „Niezapominajka” w Kutnie odbył...</div></a> <a href="/wiadomosci,32637-wiadek-czasu-wiat-o-prawdy-by-o-i-nie-minie-nasze-ulice," title="Kutno: Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Nasze ulice" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Nasze ulice</b><br>Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie to nowy cykl dziennika...</div></a> <a href="/wiadomosci,32578-kolejne-uchwa-y-rady-powiatu-z-b-dami," title="Kutno: Kolejne uchwały Rady Powiatu z błędami " class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Kolejne uchwały Rady Powiatu z błędami </b><br>Czy trwa czarna seria błędów w uchwałach Rady Powiatu w Kutnie?...</div></a> <a href="/wiadomosci,32636-25-fina-wo-p-w-ychlinie," title="Kutno: 25. Finał WOŚP w Żychlinie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>25. Finał WOŚP w Żychlinie</b><br>W Sztabie 316 w Zespole Szkół Nr 1 w Żychlinie od...</div></a> <a href="/ekutnodladzieci,32620-bal-karnawa-owy-w-strzegocinie," title="Kutno: Bal karnawałowy w Strzegocinie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Bal karnawałowy w Strzegocinie</b><br>W ostatnią sobotę przed feriami odbyła się w Szkole Podstawowej im....</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Kondolencje


[więcej]
wandea, 19.01.2017 15:01|czytane: 27 razy|komentuj|czytaj cały
Kondolencje[więcej]
wandea, 19.01.2017 10:40|czytane: 125 razy|komentuj|czytaj cały
Wygraj zaproszenia na recital Janusza Radka
„Kocham Panią bardzo mocno” to recital Janusza Radka, który odbędzie się w Kutnowskim Domu Kultury z okazji Dnia Kobiet 9 marca o godz. 18.00. Bilety w cenie 45 zł już w sprzedaży. Mamy dla Was dwa zaproszenia na koncert. Konkurs trwa do 14 lutego do godz. 14.00.

Wygraj zaproszenia na recital Janusza Radka, ./upload/articles_pakiety/32667/01_obraz.jpg


Janusz Radek to kojarzony z piosenką aktorską wokalista, który swoim wyjątkowym (podobno aż cztero - i pół oktawowym) głosem przyciąga i hipnotyzuje nawet najbardziej oporne na wyszukane dźwięki ucho.
To jednocześnie nie dająca się  łatwo zaszufladkować osobowość sceniczna, której koncerty są małymi spektaklami, pełnymi zaskakujących elementów, gdzie ważną rolę odgrywa nie tylko sama piosenka, ale też rekwizyt, kostium czy ruch sceniczny. Jedną z form  jego działalności artystycznej są recitale wokalne, podczas których prezentuje własne interpretacje najpiękniejszych piosenek z dorobku innych twórców.

Aby wziąć udział w konkursie kliknij tutaj


Koncert Janusza Radka to bez wątpienia wspaniały prezent na Dzień Kobiet. Tym bardziej, że artystę wraz z zespołem będziemy mogli usłyszeć  już w marcu w Kutnowskim Domu Kultury, w projekcie zatytułowanym „Kocham Panią bardzo mocno” – a więc dedykowanym przede wszystkim kobietom. [więcej]
kultura, 19.01.2017 15:16|czytane: 79 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
CBŚP w Kutnie. Podejrzani zostają w areszcie
W piątek, 13 stycznia Sąd Okręgowy w Łodzi negatywnie rozpatrzył zażalenia aresztowanych w sprawie udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, prania pieniędzy i oszustw po wejściu Centralnego Biura Śledczego Policji do Pini Polonia w Kutnie. Póki co jedynie podejrzany Piero P. przebywa na wolności.

CBŚP w Kutnie. Podejrzani zostają w areszcie, ./upload/articles_pakiety/32664/01_obraz.jpg


- Sąd Okręgowy nie uchylił aresztu dla czterech osób aresztowanych w sprawie, które złożyły zażalenia - mówi Krzysztof Bukowiecki, prokurator Prokuratury Regionalnej w Łodzi. - Na rozpatrzenie czeka jeszcze zażalenie Prokuratury w zakresie uchylenia aresztu dla Piero P.

Przypomnijmy, postępowanie pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Łodzi trwa od lutego ubiegłego roku. Do tej pory w sprawie występuje 13 podejrzanych, którym przedstawiono zarzuty m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, prania pieniędzy i oszustw. Sąd Rejonowy w Łodzi na wniosek Prokuratury Regionalnej w Łodzi zadecydował o tymczasowym aresztowaniu 5 osób -  najbardziej zaangażowanych w działalność przestępczą. W stosunku do pozostałych zastosowano dozory policji.

7 grudnia 2016 roku sąd rozpoznał wnioski prokuratora i zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania wobec 5 osób i dla Piero P. wyznaczył termin do wpłaty poręczenia majątkowego w kwocie 10 milionów złotych, które podejrzany wpłacił i przebywa na wolności.

Środki te zastosowano wobec m. in.Piero P. (lat 64) – prezesa zarządu i jedynego udziałowca spółki, który pozostaje m.in. pod zarzutami kierowania zorganizowaną grupą przestępczą w okresie od lipca 2011 roku do 5 grudnia 2016 roku, narażenie na uszczuplenie należności publicznoprawnych w postaci podatku od towarów i usług oraz podatku dochodowego w łącznej kwocie przekraczającej 35 milionów złotych w związku z wystawianymi przez podmioty występujące w łańcuchu powiązanych firm nierzetelnymi fakturami za świadczone usługi, jak również udział w praniu brudnych pieniędzy;

Elżbiety P. (l. 50), która podejrzana jest o to, że pełniąc funkcje prezesa w pięciu spółkach współpracujących z firmą kierowaną przez Piero P. oraz ze sobą wzajemnie brała udział oraz kierowała zorganizowaną grupą przestępczą, dopuszczała się tzw. „firmanctwa” i oszustw podatkowych, jak również brała udział w praniu brudnych pieniędzy. [więcej]
wandea, 19.01.2017 09:51|czytane: 1923 razy|21 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie afery mieszkaniowej w Kutnie
W poniedziałek, 16 stycznia Prokuratura Rejonowa w Kutnie wszczęła śledztwo w sprawie niedopełnienia obowiązków w toku procedury przydziału mieszkań z zasobu Zarządu Nieruchomości Miejskich w Kutnie w latach 2011-2012 i inne. Postępowanie, w sprawie która bulwersowała czekających latami na mieszkanie komunalne mniej zamożnych kutnian, zostało wznowione.

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie afery mieszkaniowej w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/32662/01_obraz.jpg


Przypomnijmy, troje radnych miejskich złożyło 21 listopada 2012 r. w Prokuraturze Okręgowej w Łodzi zawiadomienie dotyczące uzasadnionego podejrzenia popełnienia przestępstwa w sprawie niedopełnienia obowiązków służbowych w toku procedury przydziału mieszkań z zasobów Zarządu Nieruchomości Miejskich w Kutnie, braku właściwego nadzoru nad procedurą przydziału mieszkań przez Zbigniewa Burzyńskiego prezydenta Kutna oraz poświadczenia nieprawdy w podaniu radnego miejskiego Tomasza Michalskiego o mieszkanie komunalne z 29 grudnia 2011 r.

Prokuratura Okręgowa odesłała 26 listopada 2012 zawiadomienie do Prokuratury Rejonowej w Kutnie z prośbą o zajęcie stanowiska do 31 grudnia 2012 r. Zawiadomienie zawierało wniosek o wyłączenie kutnowskiej prokuratury z postępowania. Został on rozpatrzony negatywnie.

Z kolei 11 grudnia mieszkaniec Kutna zawiadomił Centralne Biuro Antykorupcyjne, rozszerzając zawiadomienie z wnioskiem o podjęcie działań operacyjnych w związku z możliwością popełnienia przestępstwa korupcji w aferze mieszkaniowej w Kutnie. Zawiadomienie dotyczyło działań radnych Tomasza Michalskiego, Roberta Feliniaka, Prezydenta Zbigniewa Burzyńskiego, wiceprezydenta Jacka Boczkai oraz Michała Adamskiego Naczelnika z Urzędu Miasta Kutna. Na początku stycznia 2013 r. Centralne Biuro Antykorupcyjne przekazało sprawę kutnowskiej prokuraturze ze względu na brak właściwości rzeczowej. Tym razem również nie było zgody na wyłączenie kutnowskiej prokuratury.

Przyznawaniem mieszkań komunalnych w Kutnie zajmowała się też Najwyższa Izba Kontroli, która w toku kontroli  stwierdziła we wnioskach  za lata 2009-2011, że nieprawidłowością były przypadki wystawiania skierowań do zawarcia umów najmu lokali i lokali socjalnych przez upoważnionego Jacka Boczkaję - Zastępcę Prezydenta Miasta, bez uzyskania opinii Komisji Mieszkaniowej (2 przypadki w 2009 roku, 4 przypadki w 2010 r.). Radni z ówczesnej Komisji Rewizyjnej Rady Miasta Kutna dołożyli do tego jeszcze przypadek z 2011 roku radnego Tomasza Michalskiego i po zajęciu się jego sprawą  w związku z ekspresowo podjętą decyzją zastępcy prezydenta i "zamianą" lokali, poprosili Zarząd Nieruchomości Miejskich o inne przypadki, w których nastąpił przydział mieszkania komunalnego po zrzeczeniu się mieszkania w zasobach Towarzystwa Budownictwa Społecznego Sp. z o. o.Wówczas okazało się, że są jeszcze takie trzy przypadki. [więcej]
wandea, 19.01.2017 08:36|czytane: 2448 razy|39 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Paweł Kułaga, instruktor SDS zatańczy w premierze spektaklu Sex and Authority
Paweł Kułaga, instruktor oraz trener Kutnowskiej Szkoły Tańca STREET DANCE STUDIO zatańczy i zagra w spektaklu, wśród najlepszych tancerzy w kraju. O instruktorze tańca kutnowskiej społeczności  możemy przeczytać w Gali.

Paweł Kułaga, instruktor SDS zatańczy w premierze spektaklu Sex and Authority, ./upload/articles_pakiety/32659/01_obraz.jpg


TUTAJ ARTYKUŁ

- Utalentowani i docenieni w kraju i za granicą tancerze programu TVN You Can Dance – Po Prostu Tańcz wystawią pierwsze interaktywne przedstawienie, które łączy taniec oraz grę aktorską, w Polsce! Premiera show już 21 stycznia w Warszawie. Marcin Mroziński, twórca i reżyser przedstawienia o tytule Sex and Authority wprowadza do świata polskiej sztuki nową jakość - pisze Gala.pl. - Marcin Mroziński, Kuba Józwiak, Paweł Kułaga, Zyta Bujacz-Dziel, Adrianna Kawecka, Natalia Madejczyk oraz Yuriy Kalynych to wyselekcjonowana grupa najlepszych tancerzy w Polsce. [więcej]
kultura, 19.01.2017 13:00|czytane: 104 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Ferie w Krośniewicach
W poniedziałek w Ośrodku Kultury OSPa w Krośniewicach odbyły się warsztaty charakteryzacji scenicznej. Efekty niesamowite. Z powodzeniem uczestniczki mogą brać udział w kutnowskim Zombie Walk.

Ferie w Krośniewicach, ./upload/articles_pakiety/32665/01_obraz.jpg
Ferie w Krośniewicach, ./upload/articles_pakiety/32665/02_obraz.jpg
Ferie w Krośniewicach, ./upload/articles_pakiety/32665/12_obraz.jpg


W Ośrodku trwają warsztaty wokalne, 23 stycznia w godz. 13.00-18.00 odbędą się warsztaty filcowania na mokro, do 27 stycznia można też skorzystać z hali sportowej i aktywnie spędzić czas. 24 stycznia w godz. 11.00-12.30 warto nauczyć się ozdabiania świec. [więcej]
redaktor, 19.01.2017 10:58|czytane: 232 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Ferie bez nudy: Wielki Zimowy Konkurs Plastyczny
Wielki Zimowy Konkurs Plastyczny to już tradycja podczas ferii w Kutnowskim Domu Kultury. Zapraszamy małych i  dużych malarzy od 5 do 15 lat  24 stycznia, we wtorek w  godz. 11.00-14.00 na hole domu kultury.

Ferie bez nudy: Wielki Zimowy Konkurs Plastyczny, ./upload/articles_pakiety/32656/01_obraz.jpg


- Weź przyjaciół, rodzeństwo, głowę pełną pomysłów i dobry humor! Damy Ci wielką kartkę, kredki i inspirujący temat… a na koniec fajne nagrody! Niepogoda nam nie przeszkodzi a wyobraźnia nie ograniczy - mówi instruktor Agnieszka Dąbrowska-Walczak.

[więcej]
wandea, 19.01.2017 08:37|czytane: 112 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
eKuchnia: Ciasto a la Kinder Country
Bardzo słodkie ciasto na wzór słynnego batonika, z mocnym akcentem białej  i mlecznej czekolady oraz chrupiącej preparowanej pszenicy z miodem. Tylko dla łasuchów z mleczakami :)

Zaglądaj na kulinarny blog Eweliny Pędzikowskiej z Kutna http://szalonakuchniaeweliny.bloog.pl

eKuchnia: Ciasto a la Kinder Country, ./upload/articles_pakiety/32658/01_obraz.jpg


Składniki:
Biała masa:
350ml śmietany 30%
250g sera mascarpone
1 śmietan fix
200g białej czekolady
200g preparowanej pszenicy z miodem [więcej]
redaktor, 19.01.2017 08:37|czytane: 221 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
REKLAMA NA START!

 REKLAMA NA START!
[więcej]
redaktor, 18.01.2017 21:48|czytane: 493 razy|komentuj|czytaj cały
Wygraj zaproszenia na Sztukę kochania w kutnowskim kinie
Michalina Wisłocka, najsłynniejsza seksuolog czasów PRL-u, walczy o wydanie książki, która na zawsze odmieni życie seksualne Polaków. Zobacz pikantną historię w Kinie Kutnowskiego Domu Kultury od 27 stycznia godz. 18.30 i 20.45.

Konkurs trwa do 23 stycznia do 12.00

Aby wziąć udział w konkursie kliknij tutaj


[więcej]
kultura, 16.01.2017 19:24|czytane: 708 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Radny powiatowy chce zniesienia strefy płatnego parkowania w Kutnie
Dziś radny powiatowy Wojciech Ziółkowski rozpoczął walkę ze strefą płatnego parkowania i ... samorządem miejskim w Kutnie. Chce on zniesienia strefy w naszym mieście, ale też będzie, jak zapowiada, piętnował radnych, którzy nie poprą jego pomysłu.  Będą informacje w mediach, ulotki, wystąpienia, szykuje się cała akcja. Jak się dowiadujemy od radnego podobne pomysły już wkrótce pojawią się w innych miastach pod auspicjami .Nowoczesnej. 

Niedawno Klubowi Gazety Polskiej Oddział Kutno udało się doprowadzić do zmiany uchwały o spp w zakresie parkowania w soboty. Tu na pomoc przyszły przepisy i orzeczenia Najwyższego Sądu Administracyjnego, okazało się bowiem, że opłaty w soboty nie są legalne. Z kolei radnemu Ziółkowskiemu mają pomóc wyborcy. Jeśli rada nie podejmie stosownej uchwały, będzie zbierał on podpisy aby wystąpić z inicjatywą obywatelską podjęcia uchwały o likwidacji.

[więcej]
redaktor, 18.01.2017 15:14|czytane: 1233 razy|110 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Spotkanie z podróżniczką w bibliotece przełożone
Z przyczyn niezależnych od Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kutnie (choroba Pani Dzikowskiej) jutrzejsze spotkanie odbędzie się 27 stycznia o godz. 18:00. Wejściówki nie tracą ważności. [więcej]
kultura, 18.01.2017 20:38|czytane: 175 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Ferie bez nudy: Wielki Konkurs Origami
Wielki Konkurs Origami to atrakcja przygotowana przez Kutnowski Dom Kultury dla dzieci w wieku od 5 do 13 lat.

Ferie bez nudy: Wielki Konkurs Origami , ./upload/articles_pakiety/32655/01_obraz.jpg


Przedmiotem konkursu jest wykonanie przez każdego uczestnika pracy z wykorzystaniem sztuki składania papieru metodą płaską lub przy użyciu kółek, kwadratów, prostokątów i trójkątów. Zapraszamy 25 stycznia o godz. 11.00. Materiały plastyczne zapewnia Kutnowski Dom Kultury. [więcej]
kultura, 18.01.2017 20:34|czytane: 127 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Porażka za porażką. Polfarmex przegrywa z Krosnem
Dziś w Kutnie kolejny raz Polfarmex Kutno kolejny raz poniósł porażkę. Tym razem z Miastem Szkła Krosnem 65  :  75 (15:20, 13:17, 17:22, 20:16).

Podajemy za plk.pl Miasto Szkła weszło w to spotkanie ze zdecydowanie większą energią. Po trójce Szymona Rducha i akcji 2+1 Kareema Maddoxa było już 8:2. Kutnianie dość szybko odpowiedzieli na to serią 8:0 i dzięki rzutom z dystansu Michała Gabińskiego i D.J. Thompsona wyszli na prowadzenie. Później goście zdobywali jeszcze czteropunktową przewagę, a ostatecznie dzięki akcji 3+1 Royce’a Woolridge’a wygrywali 20:15 po 10 minutach gry. Druga kwarta nie była zbyt ofensywna, ale po rzutach wolnych Maddoxa i wsadzie Chrisa Czerapowicza to drużyna trenera Michała Barana miała już 12 punktów przewagi. W samej końcówce pierwszej połowy trafienia Dardana Berishy i Thompsona zmniejszyły lekko straty gospodarzy - do stanu 37:28. [więcej]
redaktor, 18.01.2017 20:17|czytane: 388 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Ferie na kutnowskiej komendzie Policji
W ramach zajęć profilaktycznych organizowanych przez funkcjonariuszy policji w związku z feriami zimowymi, jednostkę Policji w Kutnie odwiedziły dzieci ze świetlicy środowiskowej „Wspólny dom”.

Ferie na kutnowskiej komendzie Policji, ./upload/articles_pakiety/32651/01_obraz.jpg
Ferie na kutnowskiej komendzie Policji, ./upload/articles_pakiety/32651/02_obraz.jpg
Ferie na kutnowskiej komendzie Policji, ./upload/articles_pakiety/32651/03_obraz.jpg


Połączenie przyjemnego z pożytecznym, tak z pewnością można podsumować dzisiejszą wizytę dzieciaków w kutnowskiej komendzie, które korzystają z półkolonii zimowych zorganizowanych na terenie świetlicy środowiskowej „Wspólny dom” w Kutnie przy ul. Wyszyńskiego.

Dla naszych gości był to z pewnością ciekawy element wspólnie spędzanego wypoczynku. Swoje miejsce znalazły oczywiście informacje o bezpiecznym wypoczynku podczas ferii, kontaktach z osobami obcymi, zachowaniu w przypadku ataku groźnego psa. Nasi goście zakładając alkogogle „na własnej skórze” mogli przekonać się jak zachowuje się organizm po wypiciu alkoholu i czy jazda autem w takich przypadkach może być bezpieczna. Przejście kilku metrów w alkogoglach w linii prostej wcale nie było takie łatwe. [więcej]
redaktor, 18.01.2017 20:07|czytane: 506 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Konkurs. Rozpocznij rok z Akademią Piłkarską Reissa!
Wraz z rozpoczęciem nowego roku Akademia Piłkarska Reissa ogłasza noworoczne nabory! Odpowiedz na pytanie i wygraj miesiąc otwartych treningów w Akademii.

Konkurs. Rozpocznij rok z Akademią Piłkarską Reissa!, ./upload/articles_pakiety/32653/01_obraz.jpg


W którym roku urodził się Patron Akademii Piłkarskiej Reissa?
Odpowiedzi prosimy wysyłać wraz z danymi i adresem do wysyłki na konkurs@akademiareissa.pl 

Spośród prawidłowych odpowiedzi zostanie wylosowana trójka zwycięzców, która wygra zaproszenie na miesiąc otwartych treningów w dowolnie wybranej lokalizacji Akademii Piłkarskiej Reissa
Na wasze odpowiedzi czekamy do 25.01.2016! [więcej]
redaktor, 18.01.2017 19:54|czytane: 132 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zapraszamy najmłodszych na wystawę Tropem renifera
Jutro zapraszamy do Galerii KDK Okno na Sztukę na otwarcie wystawy "Tropem renifera".

Zapraszamy najmłodszych na wystawę Tropem renifera, ./upload/articles_pakiety/32652/01_obraz.jpg


Wystawa odzwierciedla piękno i surowość arktycznej przyrody, jest swoistą wędrówką po tajdze tundrze i przełęczach górskich. Jednocześnie ekspozycja rozpoczyna cykl prezentacji twórczości dzieci z całego świata ze zbiorów Galerii i ośrodka plastycznej twórczości dziecka w Toruniu.
[więcej]
kultura, 18.01.2017 19:48|czytane: 182 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kolizja na skrzyżowaniu w Kutnie
Dziś około godz. 8.00 na skrzyżowaniu ulic Oporowskiej i Jana Pawła II doszło do kolizji Renaulta i Daewoo lanosa na kutnowskich numerach. Do Kierujący renault nie hamował w porę i uderzył w  drugi pojazd. Kierowcy byli trzeźwi. Sprawca kolizji został ukarany mandatem.

Kolizja na skrzyżowaniu w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/32649/01_obraz.jpg
Kolizja na skrzyżowaniu w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/32649/02_obraz.jpg
Kolizja na skrzyżowaniu w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/32649/03_obraz.jpg


[więcej]
redaktor, 18.01.2017 16:17|czytane: 1492 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Konsorcjum w zakresie ratownictwa medycznego
Dziś w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym obyło się pierwsze spotkanie starostów czterech powiatów: łowickiego, łęczyckiego, kutnowskiego  i gostynińskiego, którego celem było wypracowanie wspólnego stanowiska wobec planowanych zmian ustawowych w ratownictwie medycznym.

Konsorcjum w zakresie ratownictwa medycznego , ./upload/articles_pakiety/32648/01_obraz.jpg
Konsorcjum w zakresie ratownictwa medycznego , ./upload/articles_pakiety/32648/02_obraz.jpg


Powiat Kutnowski reprezentowali: Starosta Kutnowski Krzysztof Debich, Pełnomocnik starosty ds. Pacjenta i Zdrowia Beata Krukowska oraz Zarząd KSS w osobach Marka Kiełczewskiego i Macieja Nerowskiego. W spotkaniu uczestniczyli również: starosta łowicki Krzysztof Figat, starosta gostyniński Tomasz Matuszewski, starosta łęczycki Wojciech Zdziarski, dyrektor szpitala w Łęczycy Andrzej Pietruszka, dyrektor szpitala w Łowiczu Jacek Kaniewski i sekretarz powiatu gostyńskiego Janusz Brudnowski.

Starosta łowicki mówił o potrzebie konsolidacji działań samorządów w sprawie prowadzenia ratownictwa medycznego. Nadmienił, że utworzenie wspólnego  samorządowego konsorcjum da możliwość pozyskania dodatkowych przychodów dla publicznych placówek szpitalnych w poszczególnych powiatach i zapewni bezpieczeństwo zdrowotne pacjentom.

Następnie Beata Krukowska przedstawiła zmiany jakie planowane są w ustawie o Państwowym Ratownictwie Medycznym. Do najważniejszych z nich zaliczyła m.in.: planowane powierzenie realizacji umów na świadczenia zdrowotne w rodzaju ratownictwo medyczne wyłącznie samodzielnym publicznym zakładom opieki zdrowotnej oraz spółkom z o. o. lub spółkom cywilnym z większościowym udziałem kapitału skarbu państwa lub samorządu terytorialnego. [więcej]
redaktor, 18.01.2017 15:53|czytane: 571 razy|10 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Uroczyste złożenie kwiatów z okazji 154. rocznicy wybuchu powstania styczniowego
Miasto Kutno zaprasza 20 stycznia o godz. 12.00 pod tablicę poświęconą Powstaniu Styczniowemu (przy ul. Sienkiewicza)  na uroczyste złożenie kwiatów z okazji 154. rocznicy wybuchu powstania styczniowego.

Uroczyste złożenie kwiatów z okazji 154. rocznicy wybuchu powstania styczniowego, ./upload/articles_pakiety/32647/01_obraz.jpg


-o godzinie 12.15 złożenie kwiatów pod tablicą na Kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej (przy ul. Łęczyckiej).

[więcej]
wandea, 18.01.2017 15:44|czytane: 229 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Kutnowska Rada Pamięci Narodowej rozpatrzy prośbę radnych
Radni miejscy Jacek Saramonowicz, Tomasz Rędzikowski oraz Robert Feliniak złożyli interpelację do prezydenta Kutna w sprawie upamiętnienia ofiar zbrodni sowieckich w latach 1945-46 w Kutnie i w powiecie kutnowskim.

 Kutnowska Rada Pamięci Narodowej rozpatrzy prośbę radnych, ./upload/articles_pakiety/32645/01_obraz.jpg


Zbigniew Wdowiak, zastępca prezydenta odpowiedział, że w trakcie remontu pomnika członkowie Miejskiego Komitetu Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa byli informowani jakie napisy są przewidziane na tablicach, a wkrótce zostanie powołona Kutnowska Rada Pamięci Narodowej, która rozpatrzy wniosek radnych.

Wkrótce 19 stycznia więc przedstawiamy fragment dłuższego artykułu dra Jacka Saramonowicza pt. Wyzwoliciele, czy bandyci w sowieckich mundurach.

„Żywo stoją w pamięci owe styczniowe dni pełnie wyczekiwania i niepewności, nadziei przetrwania i doczekania lepszego jutra. 19 stycznia położył kres naszej niedoli a wraz z wkraczającymi oddziałami bohaterskiej Armii Czerwonej i odrodzonego Wojska Polskiego zajaśniało nam słońce wolności”.
Jan Balcerski I sekretarz PPR w Kutnie (1945 -1948)

Po wyzwoleniu spod okupacji hitlerowskiej społeczeństwo polskie dotknięte i udręczone dramatycznymi losami okresu II wojny św. chciało przede wszystkim szybkiego powrotu do spokojnego, normalnego życia. Na fali entuzjazmu i euforii wywołanej zakończeniem wojny z optymizmem patrzono w przyszłość. Wierzono, że uda się odbudować państwo, wolne od błędów II RP, że będzie to ustrój w pełni demokratyczny, zapewniający wszystkim warstwom społecznym równe traktowanie.
Chociaż zdawano sobie sprawę, że nowa Polska będzie w strefie wpływów sowieckich, to jednak przeważała nadzieja na pełną demokratyzację życia społeczno – politycznego. Szybko jednak nadzieje te zostały rozwiane. Entuzjazm i wdzięczność wyparte zostały przez mniej lub bardziej skrywaną powszechną niechęć, przerażenie i nienawiść wobec „wyzwolicieli”. Sowieci, wykorzystując pojecie „zdobyczy wojennej” traktowali nasz kraj jako „trofiejny”. Po zajęciu ziem polskich grabili wszystko co posiadało jakąkolwiek wartość,  dokonywali również mordów i gwałtów na ludności cywilnej. [więcej]
wandea, 17.01.2017 21:43|czytane: 819 razy|19 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Trwają konsultacje społeczne ewaluacji Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego 2016
Od 13 stycznia do 31  stycznia w mieście prowadzone są konsultacje społeczne dotyczące ewaluacji Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego 2016 i projektu zarządzenia prezydenta o KBO 2017.

31 stycznia o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie z mieszkańcami Kutna, a do 29 stycznia chętnych do udziału w konsultacjach zapraszamy na stronę http://www.budzetobywatelski.kutno.pl/ i wypełnienie interaktywnej ankiety.

Niestety na stronie brak projektu zarządzenia prezydenta w sprawie zasad i trybu realizacji Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego 2017, tak więc trudno je konsultować :)

- Brak projektu zarządzenia prezydenta w sprawie zasad i trybu realizacji Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego 2017 nie jest przypadkowy. Projekt tego dokumentu powstanie na podstawie konsultacji: po wymianie uwag z mieszkańcami na spotkaniu 31 stycznia 2017 i przedstawionych przez mieszkańców w ankiecie - odpowiada Paulina Matysiak z Urzędu Miasta Kutna. [więcej]
wandea, 17.01.2017 17:21|czytane: 410 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Stanowiska obsadzone po konkursach
Są wyniki konkursów na stanowiska specjalisty BHP w Urzędzie Miasta Kutna oraz referenta ds. administracyjnych w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Kutnie. 

Specjalistą BHP został na 1/4 etatu Piotr Ryś. Do konkursu przystąpiło sześć osób, trzy spełniły wymagania formalne konkursu.

Referentem w ośrodku chciało zostać dziewięć osób, sześć po weryfikacji zostało zaproszonych na rozmowę rekrutacyjną. [więcej]
redaktor, 17.01.2017 17:05|czytane: 2220 razy|27 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Uniwersytet Otwarty - Caravaggioniści
Muzeum Regionalne w Kutnie zaprasza 24 stycznia o godz. 17:00 na spotkanie pt. „Caravaggioniści”. Wykład z cyklu Oblicza Sztuki poświęcony będzie sztuce wczesnego baroku - zmianom w malarstwie, jakie ona wprowadziła, twórczości Caravaggia oraz stylistyce dzieł naśladowców mistrza i ich wkładowi w rozwój barokowej sztuki.

Uniwersytet Otwarty - Caravaggioniści, ./upload/articles_pakiety/32641/01_obraz.jpg


Kolejne spotkania w ramach Uniwersytetu Otwartego w pierwszym półroczu 2017 roku dotyczyć będą sztuki Półwyspu Iberyjskiego. W lutym można będzie posłuchać prelekcji na temat martwej natury w malarstwie hiszpańskim, w marcu zaprezentowane zostanie malarstwo sakralne, zaś w maju i czerwcu można będzie poszerzyć swoją wiedzę na temat architektury gotycko-renesansowej. [więcej]
kultura, 17.01.2017 13:06|czytane: 243 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Przedszkolaki bawiły się na balu W pustyni i puszczy
13 stycznia w Przedszkolu Miejskim nr 17 „Niezapominajka” w Kutnie odbył się bal karnawałowy pod hasłem "W pustyni i w puszczy".

Przedszkolaki bawiły się na balu W pustyni i puszczy, ./upload/articles_pakiety/32639/01_obraz.jpg
Przedszkolaki bawiły się na balu W pustyni i puszczy, ./upload/articles_pakiety/32639/02_obraz.jpg
Przedszkolaki bawiły się na balu W pustyni i puszczy, ./upload/articles_pakiety/32639/03_obraz.jpg


Przepięknie udekorowana sala balowa, oddająca charakter flory i fauny pustyni i puszczy  tworzyła nastrój egzotyki. Na balu zjawiły się dzieci przebrane za zwierzęta zamieszkujące te środowiska. Spotkać można było lwy, tygrysy, małpki. Nie zabrakło również klasycznych przebrań tj. księżniczek, policjantów, Spidermanów, Batmanów i innych. Dzieci chętnie uczestniczyły w tańcach, konkursach oraz pozowały do pamiątkowych zdjęć . [więcej]
redaktor, 17.01.2017 12:57|czytane: 402 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Nasze ulice
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie to nowy cykl dziennika internetowego eKutno.pl Dla tych, którzy pamiętają, widzieli i znają oraz dla tych, którzy są za młodzi aby kutnowskie skarby, cuda świąt i codzienności z ubiegłych lat mieć pod powiekami, ale dla których nie jest za późno aby poznać historię swojego miasta, przypomnimy w galeriach zdjęć miejca, ludzi, zdarzenia...

Tym razem pan Andrzej Olewnik z Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej proponuje obejrzeć kutnowskie ulice, w latach 60-tych, 70-tych ulica Barlickiego, Królewska, plac Piłsudskiego, 29 Listopada i Kilińskiego. Poznajecie?

Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Nasze ulice, ./upload/articles_pakiety/32637/01_obraz.jpg
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Nasze ulice, ./upload/articles_pakiety/32637/02_obraz.jpg
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Nasze ulice, ./upload/articles_pakiety/32637/07_obraz.jpg


Zachęcamy Państwa do tworzenia historycznego cyklu eKutno.pl, wysyłajcie zdjęcia z opisem na  biuro@ekutno.pl

[więcej]
wandea, 17.01.2017 12:39|czytane: 2260 razy|11 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zespół Luzik ze Street Dance Studio w telewizji
21 stycznia będzie można zobaczyć zespół Street Dance Studio "LUZIK", który pod okiem Joanny Gąsiorowskiej zatańczył na antenie Telewizji Polskiej w programie TVP ABC "PETERSBURSKI MUSIC SHOW".

Zapraszamy do oglądania występu naszych-kutnowskich gwiazd!

http://abc.tvp.pl/18889684/kolejna-premiera [więcej]
redaktor, 17.01.2017 11:43|czytane: 328 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pomnik Warszyca. Będzie zbiórka podpisów w powiecie kutnowskim
Założyciele Społecznego Komitetu Budowy Pomnika Kapitana Stanisława Sojczyńskiego, pseudonim Warszyc w Łodzi szukają poparcia wśród mieszkańców w całym województwie. Będą prowadzić zbiórkę podpisów we wszystkich powiatach, skoro to w stolicy województwa ma stanąć pomnik.

Pomnik Warszyca. Będzie zbiórka podpisów w powiecie kutnowskim, ./upload/articles_pakiety/32634/01_obraz.jpg


- Nasza inicjatywa ma na celu wzniesienie pomnika na cześć bohatera II wojny światowej i powojennej konspiracji antykomunistycznej, nauczyciela - działacza Związku Nauczycielstwa Polskiego, oficera rezerwy - instruktora Związku Strzeleckiego, żołnierza 27 Pułku Piechoty Sił Zbrojnych II Rzeczypospolitej, uczestnika Kampanii Wrześniowej 1939 roku, partyzanta Związku Walki Zbrojnej i Armii Krajowej, stawiającego opór niemieckim okupantom w powiecie Radomsko od 1939 do 1945 roku, który po zakończeniu wojny nie pogodził się z importowanym ze wschodu  komunistycznym zniewoleniem naszej Ojczyzny i na czele zgrupowania ,,Żołnierzy Wyklętych'', znanego jako Konspiracyjne Wojsko Polskie, czynnie przeciwstawiał się reżimowi Polski Ludowej, zdalnie kierowanemu z moskiewskiego Kremla - mówi Zbigniew Zagajewski. -  Nikomu nie dał się zastraszyć ani przekupić. Za swoją postawę - po ujęciu przez nieprzyjaciela - zapłacił śmiercią, poprzedzoną torturami. Z tej racji, że i w czasie wojny, i po 1945 roku, walczył, przynależąc do struktur podziemnych z siedzibą w Łodzi, a także w Łodzi był więziony i zamordowany, chcielibyśmy, aby doczekał się upamiętnienia monumentem z kamienia i metalu nie gdzie indziej, tylko w Łodzi.

Warunkiem uzyskania zgody władz samorządowych na taką inwestycję jest zebranie podpisów na listach poparcia. Zbiórka będzie prowadzona na terenie wszystkich powiatów.

- Najprawdopodobniej w Kutnie i okolicach pomocą będą nam służyć Członkinie i Członkowie Stowarzyszenia Historycznego Pułk 37, upamiętniającego kutnowian - uczestników II wojny światowej - dodaje Zagajewski.
[więcej]
wandea, 17.01.2017 08:00|czytane: 392 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
eKuchnia: Odchudzanie z sił czy zbędnego balastu?
W internecie przewija się mnóstwo, wręcz ogrom sposobów na odchudzanie. Wiele z nich, a w sumie większość, mami nas historiami, które nigdy nie miały miejsca bądź dla bohatera tejże historii skończyły się kiepsko.

Mam tu na myśli historie odchudzania, w których to wedle założenia marketingowego schudniemy 6-8-10-12 kg w MIESIĄC.

eKuchnia: Odchudzanie z sił czy zbędnego balastu?, ./upload/articles_pakiety/32635/01_obraz.jpg
 

Rozbijmy teraz odchudzanie na czynniki pierwsze zaczynając od składu ciała.

Kobieta, lat 30, waga 80kg, wzrost 165cm.
Załóżmy, że jej % tkanki tłuszczowej = 30. Więc w wadze 80kg zawiera sie 30% tłuszczu co daje nam 24kg samej tkanki tłuszczowej. Idziemy dalej tym torem, odpowiednie nawodnienie ciała to 50-60% zawierające się w beztłuszczowej masie ciała, czyli 80kg – 24kg ( tkanka tłuszczowa ) = 56kg ( beztłuszczowa masa ciała ), załóżmy najniższy stopień nawodnienia – 50% co daje nam 28kg wody w pozostałej masie. Oczywiście woda ta dzieli się jeszcze na wodę zawartą w komórkach, tkankach, krwi, limfie etc. czego nie będę brał pod uwagę.

Zostaje nam 28 kg „kobiety” bez wody i tłuszczu, w to wliczamy mięśnie, tkanki, kości, paznokcie, włosy. Zakładamy, że osoba ta ma odpowiednie nawodnienie, choć jest to minimum, więc wody nie ruszamy.

Zaczynamy odchudzanie, zakładamy ok 1400kcal ( tak w zgodzie z informacjami, które uzyskuje od klientów i ich wcześniejszych diet ). W ciągu pierwszego miesiąca okazuje się, że osoba ta schudła 6kg. 6kg! To i tak bardzo dużo bo to 7% całkowitej masy jej ciała. Skoro woda była w normie, to teoretycznie nie powinno się nic zmienić. Robimy analizę składu ciała i okazuje się, że beztłuszczowa masa ciała = 52kg ( hm, czy wszystko ok? ), a ilość tkanki tłuszczowej 22kg. Wniosek? [więcej]
redaktor, 17.01.2017 08:00|czytane: 398 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Ferie z Gminnym Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Krośniewicach
Gminne Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Krośniewicach zaprasza podczas ferii dzieci i młodzież na zajęcia artystyczne i sportowe. Szczegóły na plakatach.

Ferie z Gminnym Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Krośniewicach , ./upload/articles_pakiety/32587/01_obraz.jpg
Ferie z Gminnym Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Krośniewicach , ./upload/articles_pakiety/32587/02_obraz.jpg
Ferie z Gminnym Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Krośniewicach , ./upload/articles_pakiety/32587/03_obraz.jpg


[więcej]
kultura, 17.01.2017 08:18|czytane: 548 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Ferie w Żychlińskim Domu Kultury


[więcej]
wandea, 17.01.2017 08:18|czytane: 234 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
25. Finał WOŚP w Żychlinie
W Sztabie 316 w Zespole Szkół Nr 1 w Żychlinie od rana w dniu Finału wrzało! W 25 Finale brało udział ponad 60 wolontariuszy (aż 13 zmogła choroba, pozdrawiamy!!!), 20 opiekunów i pomocników, pieski ze Stowarzyszenia Cztery Łapy Żychlin. Sztab zorganizował kiermasz maskotek na żychlińskim placu przy fontannie, pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej, częstował „za wrzut do puszki” czekoladkami i własnoręcznie pieczonymi piernikami.

25. Finał WOŚP w Żychlinie, ./upload/articles_pakiety/32636/01_obraz.jpg
25. Finał WOŚP w Żychlinie, ./upload/articles_pakiety/32636/02_obraz.jpg
25. Finał WOŚP w Żychlinie, ./upload/articles_pakiety/32636/03_obraz.jpg


Psy przeznaczone do adopcji i czekające na nią w boksach Czterech Łap kwestowały razem z opiekunami. Strzelcy z Liceum Ogólnokształcącego w Żychlinie pokazali przygotowane przez siebie krótkie przedstawienie „I Ty możesz uratować swojego misia”. Przez cały tydzień przed Finałem trwały aukcje na facebooku WOŚP w Żychlinie, gdzie licytowano m.in. przedmioty wykonane na Warsztatach Terapii Zajęciowej, maskotki wykonane ręcznie na szydełku przez Emilię Chańko, czy badanie masy ciała w gabinecie dietetyka. Hitem licytacji była kolacja dla dwóch osób w towarzystwie burmistrza G. Ambroziaka w Różanej Rezydencji w Zarębowie.

W Domu Kultury wolontariusze licytowali gadżety Wielkiej Orkiestry oraz przedmioty podarowane przez sponsorów.  Najwyżej licytowanymi przedmiotami była koszulka 25 Finału WOŚP oraz ręcznie haftowany obraz. Oba przedmioty kupiło Koło Łowieckie Jeleń, każdy za 1000zł. Serdecznie dziękujemy! Wolontariusze przy dźwiękach hymnu WOŚP kroili żychliński tradycyjny tort i na tym zakończyli zbiórkę 25 Finału. Wstępnie podliczona kwota to 12657,11zł, jednak wciąż jeszcze spływają pieniądze z aukcji internetowych. [więcej]
redaktor, 17.01.2017 08:00|czytane: 1666 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kolejne uchwały Rady Powiatu z błędami
Czy trwa czarna seria błędów w uchwałach Rady Powiatu w Kutnie? Tym razem 10 stycznia, Wojewoda Łódzki wszczął postępowanie w celu legalności uchwały o Programie współpracy Powiatu Kutnowskiego z organizacjami pozarządowymi podjętą 2 grudnia 2016 r.

Na sesji sposób powstania programu oraz konsultacje społeczne wzbudziły kontrowersje radnego z opozycji Bartosza Serendy. Zwrócił on wówczas uwagę na termin przyjmowania uchwały.

Kolejne uchwały Rady Powiatu z błędami , ./upload/articles_pakiety/32578/01_obraz.jpg


Marek Jankowski, przewodniczący Rady Powiatu i wiceprzewodnicząca Ewa Ściślewska

Wojewoda w uzasadnieniu zawiadomienia o wszczęciu postępowania wskazuje, że program uchwalono z przekroczeniem terminu ustawowego i brak w nim obowiązkowych elementów, wynikających z ustawy o działalności  pożytku publicznego. Nie określono bowiem trybu powoływania komisji konkursoych do opiniowania ofert w otwartych konkursach, informacja o sposobie tworzenia programu  oraz przebiegu konsultacji społecznych jest zbyt lakoniczna.

Rada Powiatu w trybie niezwłocznym ma odpowiedzieć w tej sprawie.

Wcześniej 21 grudnia Wojewoda wszczął podobne postępowanie w związku z uchwałą w sprawie rozpatrzenia skargi na działalność starosty złożonej przez Stowarzyszenie Ogólnopolska Inicjatywa Obywatelska i uznanej przez Radę Powiatu za zasadną. Wojewoda zwrócił uwagę na nieprzystające do treści uchwały uzasadnienie. W treści uchwały jest napisane, że skarga jest zasadna i tak faktycznie radni głosowali, a uzasadnienie jest do treści odmmiennej, jakby była bezzasadna.

Jak tłumaczy Wojewodzie Marek Jankowski, przewodniczący rady uzasadnienie uchwały stanowiło stanowisko Komisji Rewizyjnej, która z kolei uznała skargę za bezzasadną, a zgodnie z przepisami k.p.a tylko rozpatrzenie odmowne skargi musi zawierać uzasadnienie, więc w tym wypadku uchwała jest zgodna z tymi przepisami. Wojewoda przyjął argumentację przewodniczącego rady.

W przypadku tej skargi inny radny opozycyjny Marek Jędrzejczak pytał czy nie powinno być zmienione uzasadnienie do tej uchwały. W przypadku skarg na działania dyrektora Zespołu Szkół nr 1 było dokładnie odwrotnie. Skargi zostały uznane przez Radę Powiatu w Kutnie za niezasadne a miały uzasadnienie Komisji Rewizyjnej uznającej je za zasadne. W tym jednak wypadku uzasadnienie przewodniczący rady zmienił. [więcej]
wandea, 16.01.2017 21:43|czytane: 1202 razy|24 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Ile samorządy wydają na promocję i ogłoszenia w mediach?
Na początku każdego roku podsumowujemy wydatki samorządu miejskiego i powiatowego na promocję i ogłoszenia w prasie lokalnej, regionalnej i ogólnopolskiej. Podajemy kwoty brutto. 

W 2016 roku samorząd powiatowy wydał promocję i ogłoszenia 45 393, 63 zł. W 2015 roku była to kwota wyższa 53 980, 34 zł. Informacja TUTAJ

iMEDIA Magazyn KCI i portal KCI zgodnie z umowami obowiązującymi w dniach 01.03.2016-31.05.2016  01.06.2016-31.08.2016   01.09.2016-31.12.2016 12 300 zł
Umowa medialna LEW KUTNOWSKI 2 583 zł
Dodatek edukacyjny – wydanie w Magazynie KCI  3 917,70 zł
LEW KUTNOWSKI w Dodatku Rolniczym1 500 zł
życzenia  1 840,86 zł
Łącznie: 22 141, 56 zł

MEDIA ARRK TV Kutnoprodukcja i emisja audycji samorządowych wg umów obowiązujących w dniach:  01.03.2016 - 31.03.2016  01.04.2016 - 31.05.206 01.07.2016 - 30.09.2016  01.10.2016 - 31.12.2016 -  9 840 zł umowa produkcji i emisji audycji dot. oferty edukacyjnej szkół ponadgimnazjalnych:  3 000 zł
życzenia 1 119, 30 zł
reklama na kalendarzu ściennym 750 zł
Łącznie 14 709,30 zł

KP MEDIA publikacja artykułów sponsorowanych w  dwutygodniku "EKU24" oraz na portalu 5 549 zł
życzenia 750  zł Łącznie 6 299 zł

FOR PRESS (Powiatowe Życie Kutna) Życzenia - Łącznie  1 107 zł

eKutno.pl Życzenia 307,50 zł

Publikacja w serwisie internetowym www.polskaatrakcyjna.pl    244,77 zł   

Kondolencje w mediach 584, 50 zł

Wydatki na promocję samorządu miejskiego w mediach lokalnych i ogólnopolskich oraz ogłoszenia 179 875,22 zł. W ubiegłym roku miasto poniosło wydatki w kwocie 168 869, 71 zł. Publikowaliśmy je tutaj

Media ARRK Sp. z o.o.TV Kutno umowa roczna - 60 000 zł, życzenia, kondolencje 1143,90 zł - 61 143,90 zł
[więcej]
wandea, 16.01.2017 15:50|czytane: 1198 razy|42 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Logowanie do portalu
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
W Kutnie jest praca... dla bezrobotnych radnych
Ogłoszenia o pracy pomocy administracyjno-gospodarczej w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym Nr 1 w Kutnie w Biuletynie Informacji Publicznej czy na stronie kutnowskiego... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Wygraj zaproszenia na recital Janusza Radka
„Kocham Panią bardzo mocno” to recital Janusza Radka, który odbędzie się w Kutnowskim Domu Kultury z okazji Dnia Kobiet 9 marca o godz. 18.00. Bilety w cenie 45 zł już w... [więcej]
Sport
Porażka za porażką. Polfarmex przegrywa z Krosnem
Dziś w Kutnie kolejny raz Polfarmex Kutno kolejny raz poniósł porażkę. Tym razem z Miastem Szkła Krosnem 65  :  75 (15:20, 13:17, 17:22, 20:16). Podajemy za plk.pl Miasto Szkła weszło w to spotkanie ze zdecydowanie większą energią. Po trójce Szymona Rducha i... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
EDUKATOR KUTNO Policealna Szkoła Zawodowa Edukator w Kutnie rozpoczęła rekrutację na nowy semestr. Oferujemy kierunki: - Technik bezpieczeństwa i higieny pracy - Technik administracji Nauka jest całkowici... [czytaj więcej]
RINTAL Schody - Pomiar, Projekt i Wizualizacja GRATIS Rintal Polska, wiodący producent SCHODÓW do wnętrz zaprasza do skorzystania z darmowych usług: rn1. Pomiar na terenie całego kraju GRATIS.rn2. Projekt schodów we wnętrzu Klienta GRATIS.rn3. Wiz... [czytaj więcej]
Pokoje w Kutnie Wynajmę pokoje osobom pracującym.rnrnPokoje mieszczą się w samodzielnym domu.rnrnMożliwość wynajmu pokoi w Kutnie oraz pod Kutnem.rnrnDostęp do TV, kuchni, łaznienki, WC, parking na ogrodzone... [czytaj więcej]
STOLARZE STOLARZE Obowiązki: - renowacja belek stropowych Wymagania: - doświadczenie w renowacji drewna Oferta: - 45 zł netto/godzina - zakwaterowanie zapewnia pracodawca - praca od zaraz - pra... [czytaj więcej]
Na sprzedaż piękny lokal biurowy w centrum miasta Na sprzedaż dwupoziomowy lokal o powierzchni 134,60 m2! rnW lokalu m.in.:rn6 pomieszczeń biurowych, pomieszczenie socjalne, pomieszczenie gospodarcze, archiwum,WC, pomieszczenie administratora. rnrn... [czytaj więcej]
Na wynajem biura na obrzezach miasta Kilka biur o róźnej powierzchni do wynajęcia na obrzeżach. Położenie niedaleko zjazdu z autostrady i strefy ekonomicznej przy ul. Łąkoszyńskiej! Biura są wykończone, z dostępem do me... [czytaj więcej]
PRACOWNIK Z NIEMIECKIM Pracownik z dobrą znajomością języka niemieckiego Obowiązki: - komunikacja przez krótkofalówkę - obserwacja części zakładu Wymagania: - dobra znajomość języka niemieckiego Oferta... [czytaj więcej]
Szkolenia staże Zapraszamy do udziału w projekcie "Nowe perspektywy w woj. łódzkim!" osoby zamieszkujące na obszarach wiejskich na terenie woj. łódzkiego. Celem projektu jest zwiększenie zatrudnienia wśród o... [czytaj więcej]
Odszkodowania Największa w Europie kancelaria odszkodowawcza zaprasza osoby poszkodowane w wypadkach. Pomagamy w uzyskaniu najwyższych możliwych odszkodowań. Nawet do 20 lat wstecz. Nie pobieramy opłat wstępn... [czytaj więcej]
Odszkodowania Największa w Europie kancelaria odszkodowawcza EUCO zaprasza osoby poszkodowane w wypadkach. Pomagamy w uzyskaniu najwyższych możliwych odszkodowań. Nawet do 20 lat wstecz. Nie pobieramy opłat ws... [czytaj więcej]
Sprzedam mieszkanie 39(m2) Spółdzielcza Gostynin Odsprzedam partycypację MTBS Gostynin na mieszkanie o powierzchni 39 m2 z 2 pokojami. rnMieszkanie w bloku na 3 piętrze na ulicy Spółdzielczej .rnW pokojach założone panele, w przedpokoju i kuch... [czytaj więcej]
ŚLUSARZE-SPAWACZE ŚLUSARZE-SPAWACZE Obowiązki: - rozbiórka i budowa komina Wymagania: - doświadczenie na stanowisku ślusarz-spawacz - spawanie metodą MMA 111 - dobra znajomość języka niemieckiego mile ... [czytaj więcej]
MURARZE MURARZE Obowiązki: - rozbiórka i budowa komina Wymagania: - doświadczenie na stanowisku murarz - dobra znajomość języka niemieckiego mile widziana Oferta: - 12 euro netto/godzina - pr... [czytaj więcej]
CIESLE, BETONIARZE Cieśle, pomocnicy cieśli, betoniarze Obowiązki: - stawianie muru Wymagania: - doświadczenie - znajomość języka niemieckiego mile widziana Oferta: - stawka: 45 zł netto/godzina – fa... [czytaj więcej]
Przeprowadzki-Transport Oferuję usługi przeprowadzki mienia osób prywatnych i firm profesjonalne przeprowadzki z ekipą lub pomoc kierowcy.Transport towarów do 1.8tony,wieloletnie doświadczenie faktury vat.Kontakt: 508 ... [czytaj więcej]
recepcja/kelner Hotel Dwór Sójki zatrudni osoby do pracy na stanowiskach: - Recepcjosnista/recepcjonistka - Kelner/ka Wymaganie konieczne - znajomość języka angielskiego. Mile widziane doświadczenie Cv wra... [czytaj więcej]
Opiekunka i opiekun osób starszych w Anglii Cekal jest agencją pośrednictwa pracy z siedzibą w Wielkiej Brytanii, która zajmuję się rekrutacją opiekunek osób starszych, opiekunek do dzieci ( programy edukacyjne au pair) i pielęgniarek ... [czytaj więcej]
kupie mercedesa 190 W201 124 W124 Sprintera 208 210 212 308 310 312 408 410 412 MB100 Kaczkę 208 21 kupie mercedesa 190 W201 124 W124 Sprintera 208 210 212 308 310 312 408 410 412 MB100 Kaczkę 208 210 308 310 408 410 Vito Kupię toyote avensis corolle Yaris carine rav 4 picnic hiace hilux tel.725 5... [czytaj więcej]
kupie mercedesa 190 W201 124 W124 Sprintera 208 210 212 308 310 312 408 410 412 MB100 Kaczkę 208 21 kupie mercedesa 190 W201 124 W124 Sprintera 208 210 212 308 310 312 408 410 412 MB100 Kaczkę 208 210 308 310 408 410 Vito Kupię toyote avensis corolle Yaris carine rav 4 picnic hiace hilux tel.725 5... [czytaj więcej]
kupie mercedesa 190 W201 124 W124 Sprintera 208 210 212 308 310 312 408 410 412 MB100 Kaczkę 208 21 kupie mercedesa 190 W201 124 W124 Sprintera 208 210 212 308 310 312 408 410 412 MB100 Kaczkę 208 210 308 310 408 410 Vito Kupię toyote avensis corolle Yaris carine rav 4 picnic hiace hilux daf xf95... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Marian Fterkiewicz:
2 minut temu
Szkoda, że startując z listy PiS nie był pan łaskaw wówczas poinformować, że PiS to pana główny przeciwnik polityczny i że się pan z tą partią nie utożsamia, bo bym na pana nie głosowała.Nie traktowałabym tego jako "błąd" i "plamę na honorze", a raczej zmylenie wyborców - na PiS głosują sympatycy PiS, głosowali więc na pana ludzie w dobrej wierze, sądząc, że ma pan poglądy takie jak oni. Ilu sympatyków PiS zagłosuje na antyklerykała i liberała? Chyba tylko ci, co skreślą pana nazwisko przez pomyłkę. Ma więc pan mandat od ludzi, którzy wcale nie chcą, żeby pan ich reprezentował. Gdyby Pan miał honor, to by się pan mandatu uzyskanego z listy PiS zrzekł
Artur Suryn:
2 minut temu
|Ja też nie rozumiem , ale kogo by tu zapytać? Może jakiś wymiar by odpowiedział?
Alwin Augustowicz:
3 minut temu
Pracuję u siebie i na siebie.
Paula Suzin:
2
 · 
9 minut temu
reżimowemu portalowi też się podoba to słowo, nawet twierdzą, że nagłaśniali. Chyba dziewczynę balona nagłaśniali hahaha
Oswald Czychrowski:
10 minut temu
A gdzie domniemanie niewinności? Uważaj Nestor bo cie zgłoszą
Adelina Twencitowski:
2
 · 
15 minut temu
Ziobro go dla Ciebie podgrzeje
Marian Claniński:
15 minut temu
Na 10 tys miejsc leżących.
Adelina Twencitowski:
2
 · 
15 minut temu
Reżimowy portal spisał i zadał pytanie na które ma na ekutno odpowiedź. Czemu bał się napisać o podstawach wznowienia postępowania? Nie wstydźcie się spiszcie dalej
Oktawian Gromkowicz:
28 minut temu
Mieszkałem od 1962 roku na ul Podrzecznej 6 i jakoś mi włos z glowy nie spadł.Atmosfera tych lat to oczywiście bida ,ale stosunki międzyludzkie to nie to co teraz tylko żałować ,że w dobie obecnych podziałów one zanikły.
Ildefons Znaniecki:
2
 · 
43 minut temu
Dlaczego zwolniono i zastosowano kaucje tylko wobec pini Piero? Nie rozumiem
Lidia Wischling:
2
 · 
52 minut temu
Szanowny Panie Wojciechu skoro Pan się udziela na tym forum, to może pan wytłumaczy mnie i innym ludziom, którzy na pana głosowali po kolei dlaczego odszedł pan z PiS do KO, dlaczego odszedł pan z Ko, dlaczego odszedł pan z Solidarnej Polski, i jakie faktycznie ma pan poglądy na podstawowe zagadnienia typu aborcja, kara śmierci, podatki, 500 .
Pamela Byczko:
2
 · 
56 minut temu
Hipolit, ale wierzysz w niego jako działacza Nowoczesnej, PiS czy KO?
Pamela Byczko:
2
 · 
57 minut temu
Samuel dobrze pisze, niech pan radny spada na Maderę, bo u nas nie ma klimatu dla lemingów.
Magdalena Ludwikowski:
59 minut temu
Czy pan jest członkiem partii Niezależna no bo podejmuje pan jakieś inicjatywy , ale nie bardzo wiadoma czy tylko jakoi radny czy jako jakas partia?
Mścisław Więckiewicz:
3
 · 
1 godzin temu
Ale pytasz o osiągnięcia jako pisowca, działacza KO, Solidarnej Polski czy Nowoczesnej
Abdon Biesiadecki:
2
 · 
1 godzin temu
Panie Radomirze to co pan wypisuje mnie poraża .
Zachariasz Gaszyński:
2
 · 
1 godzin temu
Wybory się zbliżają . Trzeba kotleta odgrzać .
Damian Szmurło:
2
 · 
1 godzin temu
A co idzie w szpitalu w dobrym kierunku mógłby pan bliżej podać ten kierunek?
Aron Promczejkowicz:
3
 · 
1 godzin temu
Koleś, przestań chrzanić i się wymądrzać ! W swojej pracy też jesteś takim "bohaterem"?
Beatrycze Poziomkowski:
2
 · 
1 godzin temu
Oj tam , oj tam.Najciekawsze artykuły
 ·  42
3 dni temu
Ile samorządy wydają na promocję i ogłoszenia w mediach?
 ·  20
3 dni temu
Jak hojni byli kutnianie podczas 25. Finału WOŚP?
 ·  8
6 dni temu
Wychować człowieka mądrego. DoMOStwo w Żychlinie w prestiżowej grupie MOSów w Polsce
 ·  4
6 dni temu
Uwaga oszuści! Fałszywy SMS z prośbą o pomoc
 ·  74
6 dni temu
Rzecznik Dyscyplinarny w ekspresowym tempie umarza postępowanie wobec dyrektora Janusza Pawlaka
 ·  3
6 dni temu
Nie tylko we Lwowie z brawurowym udziałem Pavla Samokhina
 ·  34
7 dni temu
Interpelacja radnego miejskiego: Przy
 ·  12
8 dni temu
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Kutnowskie parki (zimą) w latach sześćdziesiątych
 ·  3
11 dni temu
czytaj z eKutno.pl Generał i jego kanonierzy
 ·  3
12 dni temu
Maja Szklarz-Tomkowska oraz Dawid Włodarczyk zakwalifikowani do prestiżowego konkursu Pole Dance
 ·  140
12 dni temu
Policjant zabił mężczyznę w Strzegocinie?
 ·  36
13 dni temu
Szpital dostanie środki za nadwykonania. Wizyta szefa ŁOW NFZ w Kutnie
 · 
14 dni temu
Czytelnicy piszą: Zerwany asfalt i żadnych znaków ostrzegawczych na Jagiellońskiej
 ·  25
14 dni temu
Dobre przykłady z Węgier i rozliczanie afer. Profesor Nowak w Kutnie
 ·  5
15 dni temu
Czytelnicy pytają: Jakie są koszty Wigili i Sylwestra w Kutnie?
 ·  36
15 dni temu
Radni zajmą się skargą ZNP na bezczynność Starosty Kutnowskiego
 ·  32
15 dni temu
Czytelnicy piszą: W gminie Łanięta zbyt małe pojemniki na śmieci. Wójt zaprzecza
 ·  202
16 dni temu
W Kutnie jest praca... dla bezrobotnych radnych
 ·  101
19 dni temu
Spotkanie z posłem Rzymkowskim z Kutna: O feralnym piątku w Sejmie, fatalnej kondycji wymiaru sprawiedliwości i lokalnych sensacjach
 ·  137
22 dni temu
Kota nie ma, myszy harcują. Nagrody dla dyrektorów przyznane
 ·  5
22 dni temu
Zabawa sądu w kotka i myszkę z centralą Getin Banku
 ·  7
22 dni temu
Nie zaszkodzi posprzątać trochę dalej :)
 ·  9
23 dni temu
Policja ujawniła zwłoki trzech mężczyzn w domu w Żychlinie
 ·  23
23 dni temu
Zarząd Powiatu przyzna nagrody dyrektorom?
 ·  6
23 dni temu
Czytelnicy piszą: Dzielmy się miłością... nie tylko od święta
Pogoda w Kutnie
Dziś: czwartek
Temperatura: -5°C
Duże zachmurzenie
Wschód słońca: 07:40
Zachód słońca: 16:06

1038 hPa
12 km/h
0,0 mm


Jutro: piątek
Temperatura: 1°C
Całkowite zachmurzenie

Wschód słońca: 07:39
Zachód słońca: 16:08

1031 hPa
12 km/h
0,0 mm


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności