eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 06.05.2015     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,26647-zmiany-kadrowe-w-starostwie," title="Kutno: Zmiany kadrowe w starostwie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Zmiany kadrowe w starostwie</b><br>W Starostwie Powiatowym w Kutnie trwają zmiany kadrowe. Nowym dyrektorem Wydziału...</div></a> <a href="/sport,26642-tytan-team-kutno-wysoko-na-podium," title="Kutno:  TYTAN TEAM KUTNO wysoko na podium" class="none white"><div id="opis_slidera"><b> TYTAN TEAM KUTNO wysoko na podium</b><br>Sukcesem zakończył się start kutnian w XIX Mistrzostwach Pruszkowa 3 maja....</div></a> <a href="/kultura,26628-kutnowskie-fanki-kochaja-dawida-kwiatkowskiego," title="Kutno: Kutnowskie fanki kochają Dawida Kwiatkowskiego" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Kutnowskie fanki kochają Dawida Kwiatkowskiego</b><br>Długo czekaliśmy na regulaminową akceptację zdjęć z koncertu nastoletniej gwiazdy Dawida...</div></a> <a href="/sport,26630-ju-wkr-tce-ii-mistrzostwa-kutna-amator-w-w-p-ywaniu," title="Kutno:  Już wkrótce II Mistrzostwa Kutna Amatorów w Pływaniu" class="none white"><div id="opis_slidera"><b> Już wkrótce II Mistrzostwa Kutna Amatorów w Pływaniu</b><br>W najbliższą sobotę odbędą się II Mistrzostwa Kutna Amatorów w Pływaniu. Zaprasza...</div></a> <a href="/wiadomosci,26629-nie-ma-ledztwa-w-sprawie-mierci-marysi-oczekiwanie-na-wyniki-pracy-bieg-ych," title="Kutno: Nie ma śledztwa w sprawie śmierci Marysi. Oczekiwanie na wyniki pracy biegłych" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nie ma śledztwa w sprawie śmierci Marysi. Oczekiwanie na wyniki pracy biegłych</b><br>Prokuratura Rejonowa w Kutnie prowadzi śledztwa w sprawie śmierci dzieci Basi,...</div></a> <a href="/wiadomosci,26623-hej-ludzie-po-to-yjemy-aby-dawa-mi-o-innym-enej-na-koniec-maj-wki," title="Kutno: Hej ludzie, po to żyjemy, aby dawać miłość innym. Enej na koniec majówki" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Hej ludzie, po to żyjemy, aby dawać miłość innym. Enej na koniec majówki</b><br>Energia, folkowe brzmienia i radość popłynęły ze sceny na Placu Wolności...</div></a> <a href="/wiadomosci,26624-kro-niewice-rocznica-uchwalenia-konstytucji-3-maja," title="Kutno: Krośniewice: Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Krośniewice: Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja</b><br>W niedzielę w całej Polsce obchodzono 224. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3...</div></a> <a href="/wiadomosci,26622-ryzykowa-mimo-strat-w-yciu-bra-jak-najwi-cej-koncert-andrzeja-rybi-skiego," title="Kutno: Ryzykować mimo strat, w życiu brać jak najwięcej. Koncert Andrzeja Rybińskiego" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Ryzykować mimo strat, w życiu brać jak najwięcej. Koncert Andrzeja Rybińskiego</b><br>Nie liczę godzin i lat,to życie mija nie jaBliżej gwiazd, bliżej...</div></a>
Najważniejsze wiadomości w mieście Kutno
7 maja wielkie otwarcie nowego salonu Drogerii Natura w Kutnie
Wielkie otwarcie nowego salonu Drogerii Natura, jednej z największych sieci drogerii w Polsce. Już 7 maja przy ulicy Zamoyskiego 4 w Kutnie na wszystkich mieszkańców czekają wyjątkowe atrakcje i oferty promocyjne. To święto rozpocznie uroczyste przecięcie wstęgi w nowej lokalizacji, a o profesjonalną obsługę wydarzenia zadbają dedykowany konferansjer oraz hostessy.

8 maja wielkie otwarcie nowego salonu Drogerii Natura

Od 7 do 9 maja w drogerii obecni będą specjaliści, którzy udzielą konsultacji dotyczących m.in. pielęgnacji ciała i włosów. W specjalnej strefie piękna będzie można także wykonać wiosenny make up pod okiem profesjonalnego makijażysty Drogerii Natura.

Niezapomnianą pamiątką z wydarzenia stanie się zdjęcie wykonane w specjalnej fotobudce Drogerii Natura. Zdjęcie będzie można następnie zgłosić do udziału w konkursie, w którym do wygrania będą atrakcyjne nagrody o łącznej wartości ponad 600zł! [więcej]
wandea, 05.05.2015 13:02|czytane: 225 razy|komentuj|czytaj cały
Już w niedzielę wybierzemy prezydenta
Już w najbliższą niedzielę, 10 maja w godzinach 7.00 – 21.00 odbędą się wybory prezydenckie. Dowiedz się dlaczego warto wziąć w nich udział i jak poprawnie zagłosować.

Już w niedzielę wybierzemy prezydenta, ./upload/articles_pakiety/26649/01_obraz.jpg


Głosuj, bo prezydent...
kieruje projekty ustaw do Sejmu. Czterej prezydenci RP złożyli do tej pory 144 projekty ustaw.
wetuje ustawy przyjęte przez parlament. Od początku istnienia III RP prezydenci skorzystali z tego prawa 84 razy. Prezydenckie weto może zostać odrzucone przez Sejm większością 2/3 głosów w obecności przynajmniej połowy ustawowej liczby posłów.
ma wpływ na tworzenie dobrego i dopracowanego prawa. Jako jedyny może kierować ustawy do Trybunału Konstytucyjnego jeszcze przed ich podpisaniem.
stosuje prawo łaski. Do 2013 roku ułaskawionych zostało ponad 8 tysięcy skazanych.
może, za zgodą Senatu, zarządzić referendum ogólnokrajowe. W ten sposób głosowaliśmy nad Konstytucją w 1997 roku.
wpływa na politykę gospodarczą państwa. Powołuje członków Rady Polityki Pieniężnej i wnioskuje do Sejmu o powołanie prezesa NBP.
reprezentuje Polskę przed innymi państwami i organizacjami międzynarodowymi. Wspólnie z rządem tworzy politykę zagraniczną, podpisuje umowy międzynarodowe, mianuje ambasadorów.
jest zwierzchnikiem sił zbrojnych, zatwierdza strategię bezpieczeństwa, decyduje o wysłaniu Sił Zbrojnych poza granice kraju.

Jak oddać ważny głos? Pobierz instrukcję 
[więcej]
wandea, 06.05.2015 08:19|czytane: 12 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
XIII Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół w Scrabble Kutno
29 maja Gimnazjum nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Kutnie tradycyjnie, po raz kolejny zaprasza uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych do udziału w XIII Ogólnopolskich Mistrzostwach Szkół w Scrabble Kutno 2015.

XIII Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół w Scrabble Kutno, ./upload/articles_pakiety/26648/01_obraz.jpg


Turniej realizowany jest w ramach Kutnowskich Grantów Oświatowych we współpracy z ogólnopolskim Programem Scrabble w szkole promującym działalność szkolnych kół scrabble.

Szczegółowe informacje na stronie Gimnazjum nr 2 w Kutnie: www.gim2kutno.szkolnastrona.pl lub www.gim2kutno.szkoly.lodz.pl/scrabble/ oraz na stronie: www.scrabblewszkole.pl. [więcej]
wandea, 05.05.2015 14:50|czytane: 57 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zmiany kadrowe w starostwie
W Starostwie Powiatowym w Kutnie trwają zmiany kadrowe. Nowym dyrektorem Wydziału Drogownictwa został Tomasz Kapruziak, dotychczas zatrudniony w Referacie Transportu i Zarządzania Ruchem. 

Zmiany kadrowe w starostwie, ./upload/articles_pakiety/26647/01_obraz.jpg


Poprzedni dyrektor Wydziału Drogownictwa Mirosław Ruciński został przeniesiony do Referatu Transportu i Zarządzania Ruchem w Wydziale Komunikacji i Transportu.

W kolejce czeka obsadzenie stanowisk pełnomocnika ds. pacjenta oraz dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy. Po jutrzejszym posiedzeniu Powiatowej Rady Rynku Pracy [więcej]
wandea, 05.05.2015 14:47|czytane: 743 razy|12 komentarzy|komentuj|czytaj cały
TYTAN TEAM KUTNO wysoko na podium
Sukcesem zakończył się start kutnian w XIX Mistrzostwach Pruszkowa 3 maja.  Zawodnicy TYTAN TEAM KUTNO wywalczyli dwa pierwsze miejsca oraz jedno trzecie i szóste w kategoriach wagowych i wiekowych. Zajęli też pierwsze miejsce drużynowo i zdobyli Puchar Prezydenta Miasta Pruszków.

 TYTAN TEAM KUTNO wysoko na podium, ./upload/articles_pakiety/26642/01_obraz.jpg
 TYTAN TEAM KUTNO wysoko na podium, ./upload/articles_pakiety/26642/02_obraz.jpg
 TYTAN TEAM KUTNO wysoko na podium, ./upload/articles_pakiety/26642/03_obraz.jpg


Mateusz Gajewicz junior do 23 lat - 1 miejsce, Open Junior - 1 miejsce, wynik 200 kg
Piotr Stankiewicz junior do 23 lat - 6 miejsce, wynik 142.5 kg
Mateusz Kaczmarek kat. wagowa do 67.5 kg - 1 miejsce, wynik 120 kg
Maciej Stępniak kat. wagowa do 120 kg - 3 miejsce, wynik 200 kg [więcej]
redaktor, 05.05.2015 14:33|czytane: 135 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zamknięcie ulic w sobotę
Kutnowski Dom Kultury informuje, że w związku z organizowanym 9 maja „Dniem Róży” i koncertami na Placu Wolności nastąpi  zamknięcie ruchu kołowego w centrum Kutna: Plac Wolności wraz z ulicami przyległymi do pierzei od dnia 9 maja od godziny 6:00 do dnia 10 maja do godziny 6:00.

Przepraszamy wszystkich użytkowników dróg za uciążliwości z tym związane. [więcej]
redaktor, 05.05.2015 13:08|czytane: 239 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pod patronatem eKutno.pl: Dzień Godności
W niedzielę od godz. 12.00 do 17.00 na Placu Marsz. J. Piłsudskiego w Kutnie odbędzie się Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną. 

Pod patronatem eKutno.pl: Dzień Godności , ./upload/articles_pakiety/26635/01_obraz.jpg


W programie występy artystyczne, pokaz samochodów BMW oraz pokaz umiejętności psa terapeuty. [więcej]
wandea, 05.05.2015 11:22|czytane: 172 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Turbo na ROCK TOWER w Płocku
Zapraszamy na VI edycję Rock Tower, która tradycyjnie odbędzie się na ogródkach Miejskiego Zespołu Obiektów Sportowych przy Wieży Ciśnień w nabliższą niedzielę 10 maja. Gwiazdą Rock Tower VI będzie TURBO. Tegoroczna edycja po raz pierwszy będzie biletowana. Cena symboliczna 5 zł. Bilety dostępne będą w bileterii POKIS przy ulicy Tumskiej 9A.

Turbo na ROCK TOWER w Płocku, ./upload/articles_pakiety/26644/01_obraz.jpg


A zagrają:
16:00 - Powitanie Hymn Rock Tower
16:05 - NEAR THE KNUCKLE (Płock)
16:40 - CONCATENATION(Płock) www.facebook.com/concatenationband
17:25 - THESIS (Warszawa) https://www.facebook.com/thesisband
18:10 - GRENOUER(Rosja) https://www.facebook.com/grenouer
19:00 - GroupThink (Płock) https://www.facebook.com/gthik
20:00 - TURBO (Poznań) https://www.facebook.com/Turbo.Band.official

Zespół Turbo powstał w styczniu 1980 roku w Poznaniu, jako kontynuator dokonań zespołów Stress i Heam. W tym samym roku grupa wystąpiła na pierwszym festiwalu muzyki rockowej „Jarocin’80”. Od początku muzyka Turbo oscylowała wokół hard rocka. Z biegiem lat muzycy udoskonalali swój styl w oparciu o kolejne metalowe trendy. W 1982 roku skrystalizował się pierwszy, w miarę stabilny, skład zespołu. Do Hoffmanna (git.) i Anioły (perk.) dołączyli młodzi poznańscy muzycy: Grzegorz Kupczyk (wok.), Andrzej Łysów (git.) i Piotr Przybylski (bas). W tym składzie nagrano słynne „Dorosłe dzieci”, które stały się tytułowym utworem debiutanckiej płyty Turbo. Zespół stał się wizytówką polskiego metalu. [więcej]
kultura, 05.05.2015 12:31|czytane: 37 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kręć kilometry. Walczymy o nowe stojaki rowerowe w Kutnie?
Wystartowała kolejna edycja kampanii społecznej "Kręć Kilometry", w której mieszkańcy naszego miasta mają szansę powalczyć o nowe stojaki rowerowe. Wystarczy, że wsiądą na rowery!

Kręć kilometry. Walczymy o nowe stojaki rowerowe w Kutnie?, ./upload/articles_pakiety/26643/01_obraz.jpg
Kręć kilometry. Walczymy o nowe stojaki rowerowe w Kutnie?, ./upload/articles_pakiety/26643/02_obraz.jpg
Kręć kilometry. Walczymy o nowe stojaki rowerowe w Kutnie?, ./upload/articles_pakiety/26643/03_obraz.jpg


Już po raz czwarty rowerzyści z całej Polski mają szansę powalczyć o stojaki rowerowe dla swoich miejscowości. Wystartowała kampania społeczna „Kręć Kilometry” organizowana przez Fundację Allegro All For Planet. O tym gdzie pojawią się nowe parkingi dla rowerów zdecydują mieszkańcy i przejechane przez nich kilometry.

Rywalizacja o dizajnerskie stojaki będzie trwała 4 miesiące. W tym czasie każdy rowerzysta może pobrać darmową aplikację „Kręć Kilometry” i przejechanymi kilometrami zasilić konto swojego miasta. Im większy dystans, tym większa szansa na nowe stojaki w najbliższej okolicy. W sumie Fundacja Allegro All For Planet postawi nowe parkingi rowerowe w 20 miastach, których mieszkańcy pokonają w akcji największy dystans „na dwóch kółkach”.

- Kolejny raz zapraszamy wszystkich do rowerowej zabawy, dzięki której możemy także poprawiać infrastrukturę w Polsce. Z doświadczenia wiemy, że wygrana to kwestia mobilizacji lokalnych społeczności. Im więcej mieszkańców uda się zachęcić do jeżdżenia na rowerze i kręcenia tytułowych kilometrów, tym większa szansa na dizajnerskie stojaki rowerowe w danym mieście- mówi Krzysztof Śpiewek z Fundacji Allegro All For Planet. [więcej]
redaktor, 05.05.2015 12:17|czytane: 156 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
2 tysiące turystów podczas majówki odwiedziło Muzeum w Oporowie
Tegoroczna majówka stanowiła doskonałą okazję dla turystów do zwiedzania ciekawych miejsc. Podczas trzech majowych dni Muzeum Zamek w Oporowie i park odwiedziło ok. 2000 turystów z  całej Polski, w tym prawie 1000 wykupiło bilety wstępu do muzeum. Dużym wsparciem dla pracowników placówki w opiece nad turystami byli wolontariusze z oporowskiej drużyny harcerskiej „Templum”.

2 tysiące turystów podczas majówki odwiedziło Muzeum w Oporowie, ./upload/articles_pakiety/26641/01_obraz.jpg


Średniowieczny zamek w Oporowie ostatnio zajął I miejsce w sondażu portalu „Wirtualna Polska” nt. Najpiękniejsze zamki w Polsce”. Do wizyty w  Oporowie w czasie majówki zachęcał również portal onet.pl. Muzeum w Oporowie to z pewnością jedna z najwspanialszych perełek historycznych naszego regionu. [więcej]
redaktor, 05.05.2015 11:55|czytane: 299 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Pamięci poległych robotników w 1905 roku
Na cmentarzu parafialnym w Kutnie znajduje się  zbiorowa mogiła robotników zabitych przez wojsko carskie w 1905 r. W 1928 roku staraniem socjalistycznym władz Kutna w tym burmistrza Stanisława Gruszczyńskiego na mogile postawiono kamienny obelisk. Dziwić może błąd jaki się wkradł w datę wykutą w kamieniu. Zamiast 1905 widnieje rok 1906.

Pamięci poległych robotników w 1905 roku, ./upload/articles_pakiety/26640/01_obraz.jpg


Zimą i wiosną 1905 roku przez powiat kutnowski przetoczyła się fala strajków robotniczych w cukrowniach i robotników rolnych, w których domagano się przede wszystkim 8-godzinnego dnia pracy, podwyżki płac, czy świadczeń zdrowotnych. Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło (7) 21marca w Łaniętach, gdzie na rozkaz kapitana Gribba żołnierze 192 wawerskiego pułku piechoty otworzyli ogień do robotników. Śmierć poniosło 12 osób z czego 9 pochowano na cmentarzu w Kutnie, a 3 w Łaniętach.

Antoni Troczewski i Marian Kiniorski - właściciel Suchodębia, późniejszy poseł do  I i IV Dumy i senator w II RP, złożyli protest w tej sprawie. M. Kiniorski udał się do Warszawy, prosząc o pomoc hrabiego Ksawerego Branickiego, który wystarał się o audiencję u generał gubernatora Maksimowicza. A. Troczewski złożył dymisję z funkcji naczelnego lekarza powiatu i oświadczył władzom, iż: „z takimi ludźmi, którzy dopuszczają się mordu na bezbronnych pracować nie chce”. [więcej]
redaktor, 05.05.2015 11:51|czytane: 224 razy|10 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Uwaga dziś burze z gradem
Biuro Prognoz Meteorologicznych Zespół w Poznaniu ostrzega przed burzą z gradem dziś od godz. 17.00 do godz. 4.00.

Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu i gradu. Prognozowana wysokość opadów do 30 mm, porywy wiatru do 90 km/h. [więcej]
redaktor, 05.05.2015 11:46|czytane: 132 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Utrudnienia w ruchu na Oporowskiej
Na ul. Oporowskiej w Kutnie cysterna z gazem odczepiła się z naczepy. Zaistniało prawdopodobieństwo wycieku. Ruch wokół Carrefoura jest wstrzymany.

Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu. Na miejscu interweniują Policja oraz Straż Pożarna. [więcej]
redaktor, 05.05.2015 10:11|czytane: 320 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Głosowanie na Podwórko NIVEA nadal trwa. Żychlin w pierwszej dwudziestce
Głosowanie na Podwórko NIVEA nadal trwa. Podwórko w Żychlinie przy ulicy Żeromskiego jest na dziewiątej pozycji z 50 875 głosami.

Głosowanie na Podwórko NIVEA nadal trwa. Żychlin w pierwszej dwudziestce, ./upload/articles_pakiety/26636/01_obraz.jpg


Z innych lokalizacji w powiecie kutnowskim Błonie w gminie Krośniewice mają  981 głosów, Kutno Al. ZHP 1094, Żychlin ulica Mickiewicza 2743 głosy i Żychlin ul. Traugutta 145 głosów. 

Wyjątkowe Podwórka NIVEA powstaną w 40 lokalizacjach, które zbiorą największa liczbę Waszych głosów. Głosowanie trwa od 3 kwietnia do 31 maja i podzielone jest na dwie tury. Z końcem kwietnia poznaliśmy pierwsze 20 zwycięskich lokalizacji, a kolejnych 20 zostanie ogłoszonych z końcem maja.

GŁOSUJEMY  [więcej]
wandea, 05.05.2015 08:37|czytane: 153 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Stragan na Poranku Teatralnym
10 maja o godz. 11.00 na Poranku Teatralnym w Centrum Teatru Muzyki i Tańca przekonajcie się sami, jak można pokonać smoka bez użycia miecza, jak przemienić kłótliwą czarownicę bez pomocy czarów, jaki jest najlepszy sposób na pozbycie się złośliwego ducha oraz jak właściwie wygląda krasnoludek. 

Stragan na Poranku Teatralnym , ./upload/articles_pakiety/26634/01_obraz.jpg


Razem z aktorami dowiecie się, co się może zdarzyć, kiedy pewnego poranka królowi zechce się masła na śniadanie, a mały robaczek mieszkający w jabłuszku poczuje chętkę na befsztyk, przekonacie się też, jakie mogą być efekty jedzenia byle czego oraz co można zrobić z warzyw oprócz zupy jarzynowej.

Będzie wesoło, kolorowo i niesamowicie! Po odwiedzeniu Straganu, każdy poczuje się rymująco – śpiewającym poetą, a bajki, które na nim mieszkają, pójdą z wami do domu i zostaną tam na długo. [więcej]
wandea, 05.05.2015 08:21|czytane: 79 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kutnowskie fanki kochają Dawida Kwiatkowskiego
Długo czekaliśmy na regulaminową akceptację zdjęć z koncertu nastoletniej gwiazdy Dawida Kwiatkowskiego. Dziś na pewno już emocje opadły zatem ci, którzy byli na koncercie w sobotę przypomną sobie atmosferę majówki.

Kutnowskie fanki kochają Dawida Kwiatkowskiego, ./upload/articles_pakiety/26628/04_obraz.jpg
Kutnowskie fanki kochają Dawida Kwiatkowskiego, ./upload/articles_pakiety/26628/18_obraz.jpg
Kutnowskie fanki kochają Dawida Kwiatkowskiego, ./upload/articles_pakiety/26628/16_obraz.jpg


Dziękujemy za Waszą cierpliwość, my tak wielkiej nie mamy i postanowiliśmy już udostępnić Czytelnikom zdjęcia ze świetnego koncertu Kwiatkowskiego w Kutnie. [więcej]
wandea, 04.05.2015 18:51|czytane: 1373 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Festiwal im. Szaloma Asza: Wojewódzki Konkurs Piosenki i Muzyki Żydowskiej
Co dwa lata jesienią Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kutnie we współpracy ze Społeczną Fundacją Miasta Kutna organizuje Festiwal im. Szaloma Asza. W tym roku jego dziewiąta edycja. 

Z tej okazji organizatorzy festiwalu wspólnie z Państwową Szkołą Muzyczną I i II stopnia im. Karola Kurpińskiego w Kutnie ogłosiła Wojewódzki Konkurs Piosenki i Muzyki Żydowskiej.  Konkurs przeznaczony jest dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych oraz osób dorosłych. Zgłoszenia przyjmowane będą w nieprzekraczalnym terminie do 10 września br.

Przesłuchania konkursowe odbędą się 10 października w szkole muzycznej. Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem konkursu. [więcej]
wandea, 04.05.2015 15:33|czytane: 129 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Nie ma śledztwa w sprawie śmierci Marysi. Oczekiwanie na wyniki pracy biegłych
Prokuratura Rejonowa w Kutnie prowadzi śledztwa w sprawie śmierci dzieci Basi, Wiktorka i Maciusia. O tragicznych wydarzeniach w Kutnie w lutym huczało w mediach ogólnopolskich. W tych sprawach zostali powołani biegli, tak więc jak mówi Sławomir Erwiński, Prokurator Rejonowy w Kutnie wydłuża sie czas oczekiwania na zakończenie spraw i odpowiedź kto jest winny ich śmierci.

Nie ma śledztwa w sprawie śmierci Marysi. Oczekiwanie na wyniki pracy biegłych, ./upload/articles_pakiety/26629/01_obraz.jpg


W każdym z przypadków Prokuratura dysponuje wynikami sekcji zwłok, jednak teraz na temat udziału lekarzy czy innych osób trzecich w śmierci dzieci muszą wypowiedzieć się biegli. Wyniki sekcji nie odpowiedziały bowiem na pytanie kto jest winny zgonów dzieci. W Polsce jest zbyt mało biegłych z zakresu medycyny sądowej z odpowiednimi kwalifikacjami, stąd cierpliwość rodzin i szpitala musi starczyć nawet na lata. 

Po publikacjach w lokalnych mediach Prokuratura Rejonowa w Kutnie również w lutym tego roku podjęła czynności wyjaśniające w sprawie śmierci maleńkiej Marysi w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym. Zakończyło się ono odmową wszczęcia śledztwa.

Artykuły o śmierci dziewczynki pojawiły się w tydzień po informacjach o nieszczęściu rodziny 1,5 - rocznego Maciusia i jak mówił wówczas Krzysztof Kopania, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi, sprawę należało sprawdzić. Ostatecznie kutnowska prokuratura odmówiła wszczęcia śledztwa w tej sprawie, [więcej]
wandea, 04.05.2015 15:07|czytane: 312 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Odsłonięcie pomnika i koncert w KDK

Odsłonięcie pomnika i koncert w KDK

[więcej]
wandea, 04.05.2015 15:10|czytane: 117 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Już wkrótce II Mistrzostwa Kutna Amatorów w Pływaniu
W najbliższą sobotę odbędą się II Mistrzostwa Kutna Amatorów w Pływaniu. Zaprasza Aquapark Kutno. W mistrzostwach mogą wziąć udział wszyscy chętni, którzy nie są zrzeszeni w Polskim
Związku Pływackim oraz poprawnie i w terminie dokonają zgłoszenia do 7 maja.


REGULAMIN [więcej]
wandea, 04.05.2015 14:35|czytane: 70 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wojewódzki Zjazd Róż, kiermasz różany oraz koncerty Margaret i Najlepszy Przekaz w Mieście[więcej]
wandea, 04.05.2015 15:07|czytane: 190 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Śledztwo w sprawie fałszywych oświadczeń starosty kutnowskiego
Prokuratura Rejonowa w Kutnie wszczęła śledztwo w sprawie fałszywych oświadczeń majątkowych starosty kutnowskiego. Centralne Biuro Antykorupcyjne w kwietniu przekazało Prokuraturze zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Krzysztofa Debicha z art. 233§1 i 6 kodeksu karnego.

Zawiadomienie dotyczło nieumieszczenia w oświadczeniach majątkowych (radnego a potem starosty) z dnia 22 września i 22 grudnia 2014 roku informacji o tym, że Debich był prezesem Kutnowskiej Fabryki Samochodów Osobowych Syrena S.A. i nieujawnienia dochodów, które osiągnął na tej funkcji (jeśli je miał) oraz braku informacji o kwocie dochodu za rok ubiegły z Agencji Rozwoju Regionu Kutnowskiego S.A, której był prezesem wg KRS w okresie od 01.04.2004  do 28.01.2015 r. 

- W grudniu ubiegłego roku złożyłem rezygnację właścicielowi spółki Kutnowska Fabryka Samochodów Osobowych Syrena S.A. - mówił w kwietniu dla eKutno.pl starosta Krzysztof Debich.

Prokuratura ustaliła, że złożył on takie oświadczenie 28 listopada 2014 r., spółka 12 marca 2015 roku wysłała formularze z wnioskiem o zmianę czlonka zarządu, stąd w Krajowym Rejestrze Sądowym Krzysztof Debich cały czas figuruje jako członek zarządu, prezes Kutnowskiej Fabryki Samochodów Osobowych Syrena S.A. 

- Mamy też informacje, że pan Krzysztof Debich nie był zatrudniony w tej spółce, ani na umowę o pracę ani w inny sposób i nie miał wynagrodzenia - mówi Sławomir Erwiński, Prokurator Rejonowy w Kutnie.  [więcej]
wandea, 04.05.2015 13:59|czytane: 1159 razy|48 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zostań Reporterem Kuriera Kaczogrodzkiego - weź udział w konkursie!
Strażak, bizneswoman, pielęgniarka a może polityk? Jeśli Twoje dziecko już wybrało swój zawód, zachęć je do udziału w konkursie organizowanym przez wydawnictwo Nowa Era! Jeśli jeszcze nie wie, czym chciałoby zająć się po skończeniu szkoły, to dobry pretekst do przeanalizowania jego zdolności i temperamentu. Atrakcyjne nagrody czekają!

Zostań Reporterem Kuriera Kaczogrodzkiego - weź udział w konkursie!, ./upload/articles_pakiety/26626/01_obraz.jpg


Wydawnictwo edukacyjne Nowa Era zaprasza wszystkie dzieci w wieku 8 – 14 lat do udziału w konkursie Zostań Reporterem „Kuriera Kaczogrodzkiego”. Zasady są bardzo proste – wystarczy uruchomić fantazję i wyobrazić sobie siebie za 10, a może 20 lat. A potem to opisać na 1 stronie znormalizowanego tekstu.

W artykule trzeba odpowiedzieć na pytania: Kim będę, kiedy dorosnę? Jaka jest moja wymarzona praca? Czym będę się zajmować na co dzień? Jakie umiejętności będę posiadać? Dlaczego akurat to chcę robić w przyszłości?

Prace konkursowe należy wysłać do 8 maja br. przez formularz internetowy dostępny na stronie www.donaldreporter.pl/konkurs. Najlepszy artykuł zostanie opublikowany w magazynie „Kaczor Donald”! [więcej]
wandea, 04.05.2015 14:07|czytane: 64 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Życzymy powodzenia maturzystom
Redakcja eKutno.pl życzy wszystkim maturzystom z powiatu kutnowskiego powodzenia na egzaminie dojrzałości i dobrego wyboru kierunku studiów lub zawodu.

Życzymy powodzenia maturzystom
[więcej]
wandea, 04.05.2015 14:06|czytane: 55 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Hej ludzie, po to żyjemy, aby dawać miłość innym. Enej na koniec majówki
Energia, folkowe brzmienia i radość popłynęły ze sceny na Placu Wolności kiedy na koniec Kutnowskiej Majówki zagrał Enej. 

Hej ludzie, po to żyjemy, aby dawać miłość innym. Enej na koniec majówki, ./upload/articles_pakiety/26623/08_obraz.jpg
Hej ludzie, po to żyjemy, aby dawać miłość innym. Enej na koniec majówki, ./upload/articles_pakiety/26623/15_obraz.jpg
Hej ludzie, po to żyjemy, aby dawać miłość innym. Enej na koniec majówki, ./upload/articles_pakiety/26623/02_obraz.jpg


Publiczność śpiewała, tańczyła i szalała, a Enej mówił: pokój na ziemi i miłość w waszych sercach, jak w ich piosence "Taki kraj".   

W skład zespołu Enej wchodzą: Piotr Lolek Sołoducha – śpiew, akordeon; Mirosław Mynio Ortyński – gitara basowa, śpiew; Paweł Bolek Sołoducha – instrumenty perkusyjne; Jacek Jaca Grygorowicz – gitara elektryczna, gitara akustyczna; Jakub Czaplay Czaplejewicz – puzon; Łukasz Długi Przyborowski – trąbka; Damian Pinki Pińkowski - saksofon, klarnet; Kornel Kondrak - perkusja.

- Trudno ustać w miejscu przy ich muzyce. Dziękujemy za koncert - mówią kutnianie. [więcej]
redaktor, 04.05.2015 13:22|czytane: 1048 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Krośniewice: Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja
W niedzielę w całej Polsce obchodzono 224. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji w kościele p.w. Wniebowzięcia NMP w Krośniewicach odbyła się msza św. w intencji Ojczyzny. Odprawił ją ks. dziekan Jacek Drzewiecki. Zgodnie z kalendarzem liturgicznym obchodzono również uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski.

Krośniewice: Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja, ./upload/articles_pakiety/26624/03_obraz.jpg
Krośniewice: Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja, ./upload/articles_pakiety/26624/11_obraz.jpg
Krośniewice: Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja, ./upload/articles_pakiety/26624/23_obraz.jpg


Podniosłą atmosferę i wyjątkowo uroczysty charakter obchodom nadała obecność pocztów sztandarowych. We mszy uczestniczyły władze samorządowe w osobach burmistrz Krośniewic Julianny Barbary Herman, przewodniczącego Rady Miejskiej Sławomira Kępistego oraz samorządowców. Stawiły się również poczty sztandarowe samorządu lokalnego, szkół, jednostek straży OSP, werblistki i mieszkańcy gminy Krośniewice. Oprawę uroczystości przygotowało Gminne Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Krośniewicach.

Krośniewice świętowały także 25-lecie samorządności gminy. Dzięki przemianom ustrojowym wspólnoty lokalne mogą współuczestniczyć i współdecydować w sprawach publicznych. Rok 2015 został ogłoszony Rokiem Samorządności, który objął patronatem prezydent RP Bronisław Komorowski. [więcej]
redaktor, 04.05.2015 07:33|czytane: 784 razy|10 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Sąsiady w Kinie KDK. Wygraj zaproszenia
Od 8 maja w Kinie Kutnowskiego Domu Kultury zapraszamy na film Sąsiady. Zachęcamy do udziału w konkursie filmowym do środy do godz. 11.00. Mamy dla Czytelników eKutno.pl dwa podwójne zaproszenia na polską produkcję.

Mieszkańcy łódzkiej kamienicy zmagają się z biedą, brakiem perspektyw, zapomnieniem i pogardą. W imię miłości są skłonni poświęcić wszystko.

Aby wziąć udział w konkursie kliknij tutaj


[więcej]
kultura, 04.05.2015 07:35|czytane: 211 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Ryzykować mimo strat, w życiu brać jak najwięcej. Koncert Andrzeja Rybińskiego
Nie liczę godzin i lat,
to życie mija nie ja
Bliżej gwiazd, bliżej dna
jestem wciąż taki sam
Wciąż ten sam


Ryzykować mimo strat, w życiu brać jak najwięcej. Koncert Andrzeja Rybińskiego, ./upload/articles_pakiety/26622/14_obraz.jpg
Ryzykować mimo strat, w życiu brać jak najwięcej. Koncert Andrzeja Rybińskiego, ./upload/articles_pakiety/26622/13_obraz.jpg


Tak śpiewał dziś na Placu Wolności w Kutnie  Andrzej Rybiński, wokalista, gitarzysta i kompozytor. Starsi kutnianie pamiętają go również jako założyciela grup Piotrusie i Komety, Bumerang, 2 plus 1,  Andrzej i Eliza, a w sobotnie popołudnie mogli sobie przypomnieć niezapomniane przeboje 70 i 80 lat. 

Rybiński zaśpiewał również utwory z ostatniej płyty o miłości Jeśli chcieć, to całym sercem/ Mimo przeszkód, z wszystkich sił/ Kochać też najgoręcej/ Bez pamięci i za nic [więcej]
redaktor, 03.05.2015 22:53|czytane: 583 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wygrali zaproszenia do Aquaparku Kutno
Cztery zaproszenia na wodne szaleństwa wygrali: Kamila Jagodzińska, Dominika Tybura, Piotr Diakon i Tomasz Marczak.

Wygrali zaproszenia do Aquaparku Kutno, ./upload/articles_pakiety/26608/01_obraz.jpg


Będą one do odebrania w Aquaparku Kutno w terminie 14 dni od rozstrzygnięcia konkursu. 
[więcej]
wandea, 03.05.2015 15:12|czytane: 341 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Disco polo Classic na majówce
Classic działa od 1992 roku. Na przestrzeni lat zmieniał się skład zespołu, jednak zawsze discopolowa grupa była na topie. Wśród kutnian ma sporo fanów, co było widać wczoraj na koncercie w centrum Kutna. 

Disco polo Classic na majówce, ./upload/articles_pakiety/26620/01_obraz.jpg
Disco polo Classic na majówce, ./upload/articles_pakiety/26620/06_obraz.jpg
Disco polo Classic na majówce, ./upload/articles_pakiety/26620/18_obraz.jpg


Zespół zaprezentował swoje sztandarowe przeboje, które wyśpiewywał razem z publicznością. [więcej]
redaktor, 03.05.2015 12:33|czytane: 1733 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Jerzy Kryszak w Kutnie. Aktualna sytuacja polityczna z dowcipnym komentarzem
Jerzy Kryszak jak zawsze dał show, które przypadło do gustu i tym, którzy znają jego styl sprzed 30 lat i tym, którzy są nieco młodsi i Kryszaka usłyszeli po raz pierwszy.

Jerzy Kryszak w Kutnie. Aktualna sytuacja polityczna z dowcipnym komentarzem, ./upload/articles_pakiety/26619/08_obraz.jpg
Jerzy Kryszak w Kutnie. Aktualna sytuacja polityczna z dowcipnym komentarzem, ./upload/articles_pakiety/26619/05_obraz.jpg
Jerzy Kryszak w Kutnie. Aktualna sytuacja polityczna z dowcipnym komentarzem, ./upload/articles_pakiety/26619/07_obraz.jpg


Kabaretowy występ z polityką na czasie okazał się strzałem w dziesiątkę. Satyryk żartował nie tylko z polityków z areny ogólnopolskiej np. kandydatów na prezydenta Polski, ale i tych kutnowskich. Śmiał się z kutnowskiej tęsknoty za PRLem, bo Majówka z Bareją, bo prezydent i rada z jednego komitetu. 

Kutnianie gromkimi brawami podziękowali Jerzemu Kryszakowi za show na Placu Wolności. Był to ostatni punkt programu Kutnowskiej Majówki. A dziś zapraszamy na koncert Andrzej Rybińskiego i zespołu Enej.  [więcej]
redaktor, 03.05.2015 11:58|czytane: 727 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Godne życie w Polsce. Polityczne graffiti w Kutnie
Na murze w podwórku na rogu ulic Kościuszki i Barlickiego w Kutnie powstało"polityczne" graffiti. Jego autorami są młodzi kutnianie, którzy z pomysłem i projektem zgłosili się do miejscowego oddziału Klubu Gazety Polskiej. 

Godne życie w Polsce. Polityczne graffiti w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/26618/01_obraz.jpg
Godne życie w Polsce. Polityczne graffiti w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/26618/02_obraz.jpg


- Podczas prac przyczepiali się do nas jacyś ludzie, mówiąc że niszczymy mur - powiedział jeden z kutnian.- Jednak z uzyskaniem pozwolenia na graffiti nie było problemów, więc cieszy nas że mogliśmy wyrazić to co my i klub myślimy. 

Każdy z kandydatów na prezydenta Polski ma swój sztab wyborczy, który czuwa nad kampanią. Tu mamy przykład działania z przekonania i wykonawców i właściciela posesji Andrzeja Kozłowskiego, przewodniczącego kutnowskiego Klubu Gazety Polskiej. Mur jest na terenie prywatnym, właściciel dał zgodę.

Przed nami ostatni tydzień ogólnopolskiej kampanii prezydenckiej, w przyszłą niedzielę 10 maja i my kutnianie oddamy głosy w wyborach prezydenta Polski. Czy równie słaba jak w wyborach samorządowych będzie nasza obecność przy urnach?  [więcej]
wandea, 02.05.2015 17:54|czytane: 1796 razy|27 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dzień Flagi w Kutnie
Ponad 60-metrową flagę rozwinęli dziś kutnowscy harcerze, dzieci i młodzież oraz dorośli na ulicy Królewskiej w Kutnie. 2 maja ustanowiono Dniem Flagi w 2004 roku i stał się on okazją do manifestacji polskości i zachowań patriotycznych. 

Dzień Flagi w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/26617/01_obraz.jpg
Dzień Flagi w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/26617/02_obraz.jpg
Dzień Flagi w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/26617/03_obraz.jpg


Przy akompaniamencie Orkiestry Dętej Clonovia z Klonowca żywa flaga dotarła na Plac Wolności, gdzie rozbrzmiał hymn narodowy. Kutnianie oddali hołd biało-czerwonej. [więcej]
redaktor, 02.05.2015 14:18|czytane: 1348 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kutnowska Majówka. Fanki Kwiatkowskiego czekają na koncert od 5 rano
Kutnowska Majówka trwa. Dziś od 17.00 koncerty na Placu Wolności. Najpierw wystąpi Dawid Kwiatkowski, potem o 19.00 zespół Classic a na koniec o 20.30 Jerzy Kryszak. Fanki Dawida Kwiatkowskiego przyjechały na jego koncert z Gostynina. Czekają pod Placem od 5 rano, bo chcą być jak najbliższej swojego idola. Podobno na występ Kwiatkowskiego wybierają się autokary dziewczyn z okolic. Będzie się działo!

Kutnowska Majówka. Fanki Kwiatkowskiego czekają na koncert od 5 rano, ./upload/articles_pakiety/26616/01_obraz.jpg
Kutnowska Majówka. Fanki Kwiatkowskiego czekają na koncert od 5 rano, ./upload/articles_pakiety/26616/02_obraz.jpg
Kutnowska Majówka. Fanki Kwiatkowskiego czekają na koncert od 5 rano, ./upload/articles_pakiety/26616/03_obraz.jpg


Od 5 rano Paulina z koleżankami z Gostynina jest w Kutnie i czeka na koncert Kwiatkowskiego.
- Kwiatkowskiego lubię za to jaki jest, za to że nas tak motywuje, pokazuje jak żyć - powiedziała Paulina.

Fanki twierdzą, że Dawid na scenie to wulkan energii, do tego ma czysty wokal i bezpretensjonalność. Koncert na pewno dostarczy wszystkim wiele niezapomnianych wspomnień. Zapraszamy dziś na Plac Wolności o godz. 17.00 [więcej]
MaciejW, 02.05.2015 11:17|czytane: 2459 razy|14 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Mali kutnianie w lunaparku
Od dziś do niedzieli w godz. 12.00- 22.00 czynny jest lunapark. Mali kutnianie chętnie korzystają z jego atrakcji strzelnicy, zjeżdżalni, karuzel i kolejek.

Mali kutnianie w lunaparku, ./upload/articles_pakiety/26615/01_obraz.jpg
Mali kutnianie w lunaparku, ./upload/articles_pakiety/26615/02_obraz.jpg
Mali kutnianie w lunaparku, ./upload/articles_pakiety/26615/03_obraz.jpg


[więcej]
wandea, 01.05.2015 17:59|czytane: 2159 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
 www.denta-medica.pl
Kalendarium imprez
Mała wielka sprawa
Ola Rzadkiewicz
Powiat kutnowski bez szpitalnej opieki chirurgicznej?
We wtorek na konferencji prasowej Robert Wilanowski, prezes Kutnowskiego Szpitala Samorządowego mówił o czasowym zamknięciu oddziału pediatrycznego. Na jego zamknięcie od... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Sąsiady w Kinie KDK. Wygraj zaproszenia
Od 8 maja w Kinie Kutnowskiego Domu Kultury zapraszamy na film Sąsiady. Zachęcamy do udziału w konkursie filmowym do środy do godz. 11.00. Mamy dla Czytelników eKutno.pl dwa podwójne zaproszenia na... [więcej]
kutnowski sport
Kręć kilometry. Walczymy o nowe stojaki rowerowe w Kutnie?
Wystartowała kolejna edycja kampanii społecznej "Kręć Kilometry", w której mieszkańcy naszego miasta mają szansę powalczyć o nowe stojaki rowerowe. Wystarczy, że wsiądą na rowery! Już po raz czwarty rowerzyści z całej Polski mają szansę powalczyć o stojaki rowerowe dla swoich miejscowości. Wystartowała... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
studio tańca
Ostatnio dodane ogłoszenia
Kredyt Dla Firm Bez BIK / Pożyczka w 24H Bez zdolności kredytowej / Masz firmę - masz pożyczkę Masz firmę - masz pożyczkę: - pozabankowo - bez weryfikacji baz - bez zdolności kredytowej - wysokie kwoty pożyczek - brak minimalnego stażu działalności - bez przedpłat i zastawów ... [czytaj więcej]
Żwir,kruszywa,piach,ziemia.. Sprzedam zwir,piach do wypelniania fundamentow,pod kostke brukowa TANIO!!..z transportem!! W ofercie zwir płukany 0-2 do tynkow,zwir 8-16,kamien ozdobny..ziemia ogrodowa,ziemia do wyrownywania tereno... [czytaj więcej]
Sprzedam Mazda 626. 1,8 benzyna + gaz. Rok 1999. Klimatyzacja,centralny zamek,elektryczne szyby,elektryczne lusterka. Wymienione linki od hamulca ręcznego, duży bagażnik. Przegląd i OC do marca 2015r. ... [czytaj więcej]
ubezpieczenia komunikacyjne i majątkowe RCU Ubezpieczam tam gdzie lubię! Ubezpieczenia komunikacyjne, majątkowe i życiowe! Kutno ul. Władysława Jagiełły 16 (za Zusem) Przyjdź lub zadzwoń i zapytaj o szczegóły! ... [czytaj więcej]
ubezpieczenia komunikacyjne i majątkowe RCU Ubezpieczam tam gdzie lubię!rnUbezpieczenia komunikacyjne, majątkowe i życiowe!rnKutno ul. Władysława Jagiełły 16 (za Zusem)rnPrzyjdź lub zadzwoń i zapytaj o szczegóły!rn... [czytaj więcej]
ubezpieczenia komunikacyjne i majątkowe RCU Ubezpieczam tam gdzie lubię!rnUbezpieczenia komunikacyjne, majątkowe i życiowe!rnKutno ul. Władysława Jagiełły 16 (za Zusem)rnPrzyjdź lub zadzwoń i zapytaj o szczegóły!rn... [czytaj więcej]
ubezpieczenie na życie Zastanawiasz się nad ubezpieczeniem na życie? Oto specjalna oferta przygotowana dla Państwa od WARTY!Wiek przystąpienia 18-55 lat.rnPrzyjdź lub zadzwoń i zapytaj o szczegóły!rnRCU ul. Wł. Jag... [czytaj więcej]
ubezpieczenie na życie Zastanawiasz się nad ubezpieczeniem na życie? Oto specjalna oferta przygotowana dla Państwa od WARTY!Wiek przystąpienia 18-55 lat.rnPrzyjdź lub zadzwoń i zapytaj o szczegóły!rnRCU ul. Wł. Jag... [czytaj więcej]
ubezpieczenie na życie Zastanawiasz się nad ubezpieczeniem na życie? Oto specjalna oferta przygotowana dla Państwa od WARTY!Wiek przystąpienia 18-55 lat.rnPrzyjdź lub zadzwoń i zapytaj o szczegóły!rnRCU ul. Wł. Jag... [czytaj więcej]
ubezpieczenie na życie Zastanawiasz się nad ubezpieczeniem na życie? Oto specjalna oferta przygotowana dla Państwa od WARTY!Wiek przystąpienia 18-55 lat.rnPrzyjdź lub zadzwoń i zapytaj o szczegóły!rnRCU ul. Wł. Jag... [czytaj więcej]
ubezpieczenie na życie Zastanawiasz się nad ubezpieczeniem na życie? Oto specjalna oferta przygotowana dla Państwa od WARTY!Wiek przystąpienia 18-55 lat.rnPrzyjdź lub zadzwoń i zapytaj o szczegóły!rnRCU ul. Wł. Jag... [czytaj więcej]
ubezpieczenie na życie Zastanawiasz się nad ubezpieczeniem na życie? Oto specjalna oferta przygotowana dla Państwa od WARTY!Wiek przystąpienia 18-55 lat.rnPrzyjdź lub zadzwoń i zapytaj o szczegóły!rnRCU ul. Wł. Jag... [czytaj więcej]
Pożyczka bez dokumentów do 10 000 zł przez internet. Pożyczka bez dokumentów przez internet ZAIMOrn* Nawet do 10 000 zł!rn* Od 1 do 24 ratrn* Całkowicie onlinern* Pożyczka w 15 minutrn* Ekspresowa decyzja,bez przesyłania dokumentówrnWniosek możn... [czytaj więcej]
EGS 722.9 7G-TRONIC MERCEDES Naprawa Sterownika -Skrzynia systematycznie przechodzi w tryb awaryjnyrn-Szarpie przy włączeniu na pozycję „D” lub „R”rn-Rusza z trzeciego biegu jeżeli świeci się kontrolka „MIL”rn-Autko nagle włącza... [czytaj więcej]
Małe sfinksy kanadyjskie z rodowodem Mamy małe sfinksiki, które szukają nowych domków. Sfinksy są zawsze zabawne i przytulaśne. Szukamy cieplego kochającego domu i właściciela, który będzie miał czas na trochę zabawy i d... [czytaj więcej]
Uprawnienia SEP do 15kV E i D szkolenie i egzamin 08 maja godz. 15.00... [czytaj więcej]
sprzedam materac sprzedam materac 90/200 wysokość 10 cm pianka /kokos pokrowiec biały zdejmowany stan bardzo dobry... [czytaj więcej]
KIEROWCA WÓZKÓW JEZDNIOWYCH Z NAPĘDEM SILNIKOWYM uprawnienia UDT, wymiana butli gazowych ... [czytaj więcej]
Kupię Mercedesa 190 124 207 208 210 307 308 310 407 408 410 814 817 914 917 1117 Zadzwoń warto tel Kupię Mercedesa 190 124 207 208 210 307 308 310 407 408 410 814 817 914 917 1117 Zadzwoń warto tel 725 562 998 (sieć Plus) Ogłoszenie Zawsze Aktualne! Skup Mercedesa kupie Mercedes Atego 815 817 9... [czytaj więcej]
Pożyczki bez BIK 10 000 zł Pożyczki pozabankowe bez BIK do 20 000 zł dla osób indywidualnych oraz nawet do 25 000 zł dla osób prowadzących działalność i rolników. Oferty pożyczek internetowych z szybkim przelewem na ... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Jan Fcdorczyk:
33 minut temu
Na tych zdjęciach widać właśnie samych"patriotów" z urzędu gminy i gminnych placówek. Gdzie są inni? Sa tylko nie chcą się identyfikować z imprezkami przygotowanymi przez pokornych "urzędasów" i ich szefów. A, gdzie był patriota czerwony Bucik? Znów miał wolne?
Jan Fcdorczyk:
40 minut temu
Zastanówcie się, czy funkcjonowanie powiatów jest konieczne? Czy nie czas je zlikwidować i skończyć z tą politykierką. Państwa nie stać na utrzymywanie zarządów, nikomu nie potrzebnych wydziałów. Kompetencje przejmą gminy i nie będzie w tym nic złego. W tysiącach artykułów nie usłyszałam jeszzce nigdy dobrego słowa o starostwach i powiatach. Stały się dla niektórych maszynką do zarabiania forsy i ustawiania swoich na stanowiskach. Czas z tym skończyć. Wyraźcie swoje opinie.
Bogusław Ambroziak:
2
 · 
2 godzin temu
Żenada i obciach.
Bogusław Ambroziak:
2
 · 
2 godzin temu
Jaka mądrość człowieku??? Te przykłady konkursów, nieobsadzony fizycznie od września ub.r. etat w WEKiS gdzie zasuwają panie a dyrektor prawdopodobnie długo nie wróci ze zwolnienia, a sam jego wybór to nieporozumienie i kolesiostwo, kombinacje z PUP, teraz kolejny koleś na pełnomocnika, roszada z Rucińskim, bałagan i horror w szpitalu... . Czy jeszcze wymieniać? Ciekawe czy choć jeden, tylko jeden konkurs będzie merytoryczny. biście w to nie wierzę . Nie wierzy w to także 99% Kutnian! To efekty rządów tych dwóch panów i reszty tej niekompetentnej układanki ! Wstyd. Potrzebna tu telewizja i dziwię się że jeszcze nikt tego nie zgłosił.
Parys Tomanek:
8 godzin temu
On i członkowie jego zespołu zostali przetransportowani awionetką.
Samuel Bejzym:
9 godzin temu
Młodzieniec bardzo przedsiębiorczy - o 17 w Kutnie, a o 21.40 w Zamościu (413 km do pokonania w 3 godziny), a jeszcze wesele później zaliczył. Te rewelacje na Onecie.
Julian Falejewicz:
10 godzin temu
ile można fotografować ten sam budynek....się chce.
Damazy Rzemieński:
2
 · 
10 godzin temu
Czy Duda wie co za ruina jest podpisana jego nazwiskiem? Czy tak ma wyglądać Polska jak wygląda ta "kamienica"? Czy PiS ogólnopolski wie ze nazwiskiem ich kandydata wycierany jest jakiś tam obleśny mur pod którym kiedyś odlewali sie "goście" niejakiegsla? Super pomysl... Niektórzy widze do kościoła zaczęli chodzić.... Na litość chcą ludzi wsiąść? Żenujące. Mam nadzieje, ze ludzie nie dadzą się nabrać...
Jędrzej Kruczyński:
2
 · 
11 godzin temu
Mądrość ład i porządek zapanowały wreszcie w starostwie
Emeryk Kądzenow:
5
 · 
11 godzin temu
Glupta zapanowała w starostwie kierowanym przez tandem Debich -Trawczynski.
Hipolit Zil:
11 godzin temu
Jakbym był przyszczty na jedno oko to może bym uwierzył
Hipolit Zil:
2
 · 
11 godzin temu
Z tego co wiem to" muszkieterowie" byli przeciwko komunie ZWM w Kutnie a nie przeciwko socjalistycznym zabytkom
Julia Kaber:
3
 · 
11 godzin temu
Lucjan ma rację!!!!!!!!!!!!!!
Hubert Iang:
5
 · 
12 godzin temu
Jak to ładnie wygląda zamienili się miejscami, ciekawe kto im to podpowiedział. Uważam, że panuje w starostwie kolesiostwo, układy,bezprawie, brak jakichkolwiek zasad i reguł. by, które ceniliśmy w poprzednich kadencjach, a którzy piastują obecnie funkcje w starostwie okazują się b b b prostymi ludźmi, dla których człowiek i jakiekolwiek zasady nie obowiązują, nic i nikt się dla nich nie liczy. Zawiodłeś nas Panie Z.T.
Damazy Franciszkiewicz:
2
 · 
12 godzin temu
oo. I czterech kutnowskich muszkieterów z Saromonowiczem na czele jeszcze nie zauważyło tego pomnika? Zaraz oprotestują i będą za zburzeniem tego socjalistycznego zabytku. Były oseł Jaros pewnie też nie zauważył .
Serafin Krzysztofiak:
5
 · 
12 godzin temu
chcieliście zmian to macie - po objęciu stołka przez łepskiego faceta
Władysław Gaszowicz:
12 godzin temu
Tam jest data 1905, tylko komuś farba spłynęła podczas odnawiania napisu i teraz wyglada to na 1906...
Melchior Gczesin:
5
 · 
12 godzin temu
To znaczy, że obaj zamienili się stanowiskami. Tak to rozumiem.
Lucjusz Mleczko:
6
 · 
13 godzin temu
Kościuszki 16 - wiocha.pl
Gwidon Terlecki:
2
 · 
13 godzin temu
są osoby które dla taniej popularności zniekształcają fakty tamtych dni, a lata 1904-1906 były w kutnowskim burzliwe i nie warto ich zniekształcać, a należy zrobić wszystko co tylko możliwe aby tamte zdarzenia były przekazywane takimi jakie byłyNajciekawsze artykuły
 ·  67
8 dni temu
Defensywna strategia nowego zarządu. Co dalej ze szpitalem?
 ·  50
8 dni temu
Trzy tygodnie bez oddziału pediatrycznego
 · 
9 dni temu
Gdzie jest Justyna z Niedrzewia?
 ·  6
10 dni temu
Polfarmex Kutno przegrywa w Toruniu
 ·  97
11 dni temu
Mój jest ten kawałek podłogi: Sukcesy tancerzy z Kutna
 ·  16
11 dni temu
Zarzuty dla policjanta
 ·  31
12 dni temu
Zawieszenie rozmów z PZU. Szpital wypuści obligacje
 ·  14
12 dni temu
Koncert kutnowskich talentów muzycznych
 ·  44
13 dni temu
Strzelanina na komendzie policji w Kutnie. 29-latek nie żyje
 ·  8
13 dni temu
Czytelnicy piszą: Śmieci fruwają po Łąkoszyńskiej
 ·  38
14 dni temu
NIK opublikowała wystąpienia pokontrolne dotyczące kutnowskiego szpitala. Czy trzeba będzie oddać jego pracownikom 4,5 mln zł?
 ·  7
14 dni temu
Czytelnicy pytają: Czy elektrownia wiatrowa w Kaszewach nie jest zbyt blisko drogi powiatowej?
 ·  8
18 dni temu
Polfarmex wygrywa z Anwilem
 ·  91
19 dni temu
Kolejny prezes szpitala mówi o zagrożeniu upadłością. Właściciel podnosi kapitał zakładowy
 ·  88
19 dni temu
Czy powiat stać na Pełnomocnika Starosty ds. Pacjenta?
 ·  37
20 dni temu
Szpital przegrał z byłym pracownikiem. Szykuje się kolejny proces
 ·  61
21 dni temu
Zmiany w szpitalnej spółce. Kto nas będzie leczył?
 ·  25
22 dni temu
Walka z wiatrakami w gminie Krzyżanów
 · 
22 dni temu
50 lat minęło jak jeden dzień... Jubileusz Żychlińskiego Domu Kultury
 ·  7
23 dni temu
Ręce opadają. Dlaczego wyrzucamy śmieci do lasu?
 ·  91
26 dni temu
Czego nie pozwolono ujawnić chirurgom na sesji rady powiatu?
 ·  22
27 dni temu
Czy radni powiatowi podwyższą kapitał zakładowy szpitala?
 · 
27 dni temu
Ruszają pierwsze konkursy na dotacje dla przedsiębiorców
 ·  98
27 dni temu
Oświadczenia majątkowe starosty pod lupą prokuratury
 ·  11
27 dni temu
PUP przegrał kolejną sprawę z byłą pracownicą. Dyrektorka idzie do sądu z zarządem powiatu
Pogoda w Kutnie
Dziś: środa
Temperatura: 14°C
Duże zachmurzenie, deszczowo
Wschód słońca: 05:03
Zachód słońca: 20:16

1011 hPa
11 km/h
1,1 mm


Jutro: czwartek
Temperatura: 19°C
Prawie bezchmurnie

Wschód słońca: 05:01
Zachód słońca: 20:17

1015 hPa
12 km/h
0,0 mm


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności