eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 30.05.2015     reklama kontakt
 
<a href="/kultura,26887-jutro-zako-czenie-21-apy," title="Kutno: Jutro zakończenie 21 Łapy" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Jutro zakończenie 21 Łapy</b><br>Dziś w Kutnowskim Domu Kultury wystąpili aktorzy w trzeciej i czwartej...</div></a> <a href="/kultura,26895-bardzo-dobra-ksia-ka-tanio-spotkanie-z-rafa-em-cichowskim," title="Kutno: Bardzo dobra książka tanio. Spotkanie z Rafałem Cichowskim" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Bardzo dobra książka tanio. Spotkanie z Rafałem Cichowskim</b><br>Dzisiaj o godz. 18.00 w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w...</div></a> <a href="/wiadomosci,26894-najlepsi-scrabbli-ci-sa-r-wnie-w-kutnie-wyniki-mistrzostw," title="Kutno: Najlepsi scrabbliści są również w Kutnie. Wyniki mistrzostw" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Najlepsi scrabbliści są również w Kutnie. Wyniki mistrzostw</b><br>Dziś w Gimnazjum nr 2 w Kutnie odbyły się trzynaste Mistrzostwa...</div></a> <a href="/wiadomosci,26877-zamiast-zniszczonego-boiska-b-dzie-parking-przy-wojska-polskiego-i-staszica," title="Kutno: Zamiast zniszczonego boiska będzie parking przy Wojska Polskiego" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Zamiast zniszczonego boiska będzie parking przy Wojska Polskiego</b><br>Radny miejski Rafał Jóźwiak złożył w kwietniu interpelację w związku ze...</div></a> <a href="/wiadomosci,26875-jak-starostwo-powiatowe-w-kutnie-realizuje-program-zdrowotny," title="Kutno: Jak Starostwo Powiatowe w Kutnie realizuje program zdrowotny?" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Jak Starostwo Powiatowe w Kutnie realizuje program zdrowotny?</b><br>Po wyborze głównego specjalisty ds. pozyskiwania środków zewnętrznych w Wydziale Zarządu...</div></a> <a href="/sport,26880-dziewia-tka-wygra-a-mistrzostwa-rejonu-wojew-dzkiego," title="Kutno: Dziewiątka wygrała Mistrzostwa Rejonu Wojewódzkiego" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Dziewiątka wygrała Mistrzostwa Rejonu Wojewódzkiego</b><br>Wczoraj na stadionie kutnowskiego MOSiR-u odbyły się Mistrzostwa Rejonu Wojewódzkiego Szkół...</div></a> <a href="/wiadomosci,26879-czytelnicy-pisza-ebranie-na-psy-zwr-uwag," title="Kutno: Czytelnicy piszą: Żebranie na psy. Zwróć uwagę " class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Czytelnicy piszą: Żebranie na psy. Zwróć uwagę </b><br>Jedna z naszych Czytelniczek poinformowała nas, że na Facebooku pojawiło się...</div></a> <a href="/kultura,26881-w-czerwcu-w-kinie-kdk," title="Kutno: W czerwcu w Kinie KDK" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>W czerwcu w Kinie KDK</b><br>Kino Kutnowskiego Domu Kultury zaprasza w czerwcu napremierę Jurassic World 3D,...</div></a>
Najważniejsze wiadomości w mieście Kutno
Jutro zakończenie 21 Łapy
Dziś w Kutnowskim Domu Kultury wystąpili aktorzy w trzeciej i czwartej grupie wiekowej 21 Łapy. Wśród młodszych zaprezentowali się  Kameleon SP nr 6 "Archipelag przebudzenia", Ważni Niepoważni ZS w Byszewie "Krasnoludki są na świecie" i Grupa Art SP nr 5 "Prawie Królewna Śnieżka" wg Braci Grimm.

Jutro zakończenie 21 Łapy, ./upload/articles_pakiety/26887/01_obraz.jpg
Jutro zakończenie 21 Łapy, ./upload/articles_pakiety/26887/02_obraz.jpg
Jutro zakończenie 21 Łapy, ./upload/articles_pakiety/26887/03_obraz.jpg


Z kolei wśród starszych grup teatralnych znalazły się: Ważni Niepoważni ZS w Byszewie "Twarde prawo", Tak czy Nie Gimnazjum nr 1 "Książę Fredek na ziarnku groszku" wg kabaretu "Potem" i Ważni Niepoważni ZS w Byszewie "Na sopockim molo".

Jutro zapraszamy na zakończenie Przeglądu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych o godz. 11.00 w KDK [więcej]
kultura, 30.05.2015 16:10|czytane: 184 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Głosowanie na Podwórko NIVEA trwa do jutra. Żychlin w pierwszej dwudziestce
Głosowanie na Podwórko NIVEA nadal trwa. Podwórko w Żychlinie przy ulicy Żeromskiego jest na 16 pozycji z 206776 głosami.

Głosowanie na Podwórko NIVEA trwa do jutra. Żychlin w pierwszej dwudziestce, ./upload/articles_pakiety/26636/01_obraz.jpg


Wyjątkowe Podwórka NIVEA powstaną w 40 lokalizacjach, które zbiorą największa liczbę Waszych głosów. Głosowanie trwa od 3 kwietnia do 31 maja i podzielone jest na dwie tury. Z końcem kwietnia poznaliśmy pierwsze 20 zwycięskich lokalizacji, a kolejnych 20 zostanie ogłoszonych z końcem maja.

W pierwszej turze na 9 pozycji najwyższej spośród gmin powiatu kutnowskiego znalazło się podwórko na Żeromskiego w Żychlinie. Teraz jest na 16 miejscu, głosujmy zatem aby tam właśnie dzieci miały piękny plac zabaw.

GŁOSUJEMY  [więcej]
wandea, 30.05.2015 15:54|czytane: 266 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
emka MEBLE: Tylko do 3 czerwca meble bez VAT[więcej]
wandea, 28.05.2015 11:48|czytane: 92 razy|komentuj|czytaj cały
Bezpieczeństwo przedszkolaków w sieci
W punkcie przedszkolnym „Kolorowy Świat” w Bielawkach odbyło się kolejne spotkanie organizowane w ramach konkursu „Bezpieczne Dziecko – Bezpieczne Przedszkole”. Tym razem tematyka związana była z bezpieczeństwem korzystania z Internetu i zakazu kontaktów z nieznajomymi w Sieci.

Bezpieczeństwo przedszkolaków w sieci, ./upload/articles_pakiety/26896/03_obraz.jpg
Bezpieczeństwo przedszkolaków w sieci, ./upload/articles_pakiety/26896/07_obraz.jpg
Bezpieczeństwo przedszkolaków w sieci, ./upload/articles_pakiety/26896/14_obraz.jpg


Na spotkanie pojawili się rodzice i wspólnie z przedszkolakami poznali pozytywne i negatywne strony korzystania z Internetu. Waldemar Łyziński – inż. informatyk szczególnie uczulał na przekazywanie swoich danych, adresu zamieszkania i odpowiedniej reakcji w sytuacji zachęty do spotkania w realnym świecie. Podczas całego spotkania uczestnikom towarzyszyła wyjątkowa maskotka – dżdżownica Madzia, która ostrzegała przed niebezpieczeństwami czyhającymi w Sieci. Wykładowca w wyjątkowo ciekawy sposób połączył zabawę z nauką. [więcej]
redaktor, 30.05.2015 08:51|czytane: 64 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Bardzo dobra książka tanio. Spotkanie z Rafałem Cichowskim
Dzisiaj o godz. 18.00 w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kutnie odbyło się spotkanie autorskie z Rafałem Cichowskim, kutnianinem, autorem książki "2049". Spotkanie prowadziła Paulina Matysiak, koleżanka pisarza ze szkolnej ławki z II LO im. J. Kasprowicza w Kutnie

Bardzo dobra książka tanio. Spotkanie z Rafałem Cichowskim, ./upload/articles_pakiety/26895/02_obraz.jpg
Bardzo dobra książka tanio. Spotkanie z Rafałem Cichowskim, ./upload/articles_pakiety/26895/03_obraz.jpg
Bardzo dobra książka tanio. Spotkanie z Rafałem Cichowskim, ./upload/articles_pakiety/26895/05_obraz.jpg


Rafał Cichowski na co dzień jest copywriterem w jednej z warszawskich agencji reklamowych, a "2049" jest jego pierwszą wydaną książką, a to było jego pierwsze spotkanie autorskie. Cieszy, że przybyło na nie grono tak liczne, jak na spotkanie z Andrzejem Sapkowskim. Cichowski opowiedział jak wyobrażał sobie swoje pierwsze spotkanie, kiedy dawno temu zaczynał pisać.

- Miałem taki sen, że siedzę na kanapie u Wojewódzkiego. Szczerze mówiąc, gdyby ktoś mi trzy lata temu powiedział, że na spotkanie przyjdzie dużo ludzi, nie uwierzyłbym - powiedział Cichowski.

Duża część spotkania była poświęcona procesowi twórczemu, warsztatowi i genezie pomysłu na "2049". Rafał Cichowski stwierdził, że autor zawsze gdzieś się pojawia w tekście, a w jego powieści nie brakuje wątków biograficznych, a także nawiązań do języka staroangielskiego. 

- Cały proces pisania trwał cztery i pół roku, z tym że sensu stricto pisanie dałoby się zmieścić w parę miesięcy, ponieważ tę książkę zaczynałem trzy razy i nie kończyłem. Wyrzucałem kolejne rzeczy, które mi się nie podobały. Później napisałem książkę "Cztery" i włożyłem ją do szuflady. Potem stwierdziłem, że jednak wrócę do tego pomysłu i chciałem go skończyć, bo wydawało mi się, że miał potencjał i chciałem napisać coś co nie będzie osadzone w czasach teraźniejszych tylko trochę wybiegało w przyszłość - mówił autor. [więcej]
MaciejW, 29.05.2015 21:13|czytane: 387 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Najlepsi scrabbliści są również w Kutnie. Wyniki mistrzostw
Dziś w Gimnazjum nr 2 w Kutnie odbyły się trzynaste Mistrzostwa Szkół w Scrabble. Po kilkugodzinnych wysiłkach spośród 118 zawodników rywalizujących pod okiem Macieja Śliwy sędziego Polskiej Federacji Scrabble wygrały drużyny z Warszawy, Kutna i Zabrza.

Najlepsi scrabbliści są również w Kutnie. Wyniki mistrzostw, ./upload/articles_pakiety/26894/12_obraz.jpg
Najlepsi scrabbliści są również w Kutnie. Wyniki mistrzostw, ./upload/articles_pakiety/26894/15_obraz.jpg
Najlepsi scrabbliści są również w Kutnie. Wyniki mistrzostw, ./upload/articles_pakiety/26894/18_obraz.jpg


Oto wyniki: 
szkoły podstawowe I miejsce SP nr 23 im. E. Szymańskiego w Warszawie, II miejsce SP nr 2 im. Marsz. J. Piłsudskiego w Dąbrowie Górniczej i III miejsce Publiczna SP im. M. Konopnickiej w Mazowszanach. 
gimnazja - Gim. nr 2 im. Marsz. J. Piłsudskiego w Kutnie, II miejsce Gim. w Zespole Szkół w Rybnie, III miejsce druga drużyna Gim. w Zespole Szkół w Rybnie
szkoły ponadgimnazjalne I miejsce - IV LO w Zabrzu, II miejsce - I LO im. J. H. Dąbrowskiego w Kutnie, III miejsce - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II w Jaworznie [więcej]
wandea, 29.05.2015 19:22|czytane: 315 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Czworo kandydatów na Pełnomocnika Starosty ds. Pacjenta stanie przed komisją
Wczoraj komisja rekrutacyjna przeanalizowała oferty aplikacyjne na stanowisko Pełnomocnika Starosty ds. Pacjenta pod kątem formalnym. Wpłynęło sześć ofert. 

Do dalszego postępowania zakwalifikowano czworo kandydatów: Roberta Bąka, Agnieszkę Cieślińską, Mariusza Kacprowicza, Beatę Krukowską. [więcej]
wandea, 29.05.2015 15:46|czytane: 654 razy|27 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Marsz dla Życia i Rodziny: Konkurs fotograficzny W rodzinie siła
Komitet Organizacyjny Kutnowskiego Marszu dla Życia i Rodziny ogłasza konkurs fotograficzny „W rodzinie siła”.

Marsz dla Życia i Rodziny: Konkurs fotograficzny W rodzinie siła, ./upload/articles_pakiety/26705/01_obraz.jpg


Prace fotograficzne związane tematycznie z tytułem konkursu należy przesłać na adres: Publiczna Katolicka Szkoła Podstawowa im. Św. St. Kostki w Kutnie, ul. Jana Pawła II 2, 99-300 Kutno, do 1 czerwca br. (decyduje data dostarczenia pracy). Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy. [więcej]
pismak, 29.05.2015 15:59|czytane: 580 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dzień Dziecka do trzeciej potęgi w Galerii marcredo
30 maja w Galerii marcredo można będzie się znaleźć w magicznej dżungli, w której głównymi mieszkańcami będą mali klienci Galerii.  Wszystkie chętne dzieci wraz z rodzicami zapraszamy na Dziki Dzień Dziecka w Galerii marcredo. Centrum przygotowało niezliczoną ilość egzotycznych atrakcji, które zaspokoją dziki głód każdego małego podróżnika.

Dzień Dziecka do trzeciej potęgi w Galerii marcredo, ./upload/articles_pakiety/26892/01_obraz.jpg


W świecie dzikich bestii odbędą się animacje i warsztaty aktorskie prowadzone przez gościa specjalnego, Bartłomieja Nowosielskiego – charyzmatycznego aktora Teatru Ateneum, szerszej publiczności znanego np. z serialu „Barwy szczęścia”. Mali klienci będą mogli odkryć drzemiące w nich talenty i wcielić się w role m.in. dzikich zwierząt. Aby uwiarygodnić przemianę każdego malucha, oprócz nauki naśladowania dzikich zwierząt, każda metamorfoza zyska prawdziwe oblicze! Wszystko to dzięki magicznemu punktowi malowania buziek w zwierzęce motywy. W programie pojawią się także pokazy mody, konkursy i quizy.

Czym byłaby podróż na drugi koniec świata, gdyby nie pamiątki uwieczniające tę niepowtarzalną przygodę? Właśnie dlatego w dzikim zakątku Galerii marcredo stanie fotobudka! Dzięki niej mali odkrywcy wrócą do domu ze zdjęciem- pocztówką upamiętniającą ich fascynująca historię w dżungli. [więcej]
pismak, 29.05.2015 15:25|czytane: 266 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Weekend w Dąbrowicach
Wójt Gminy Dąbrowice Dorota Dąbrowska wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Michałem Drążkiewiczem zapraszają na Piknik Rodzinny.

Weekend w Dąbrowicach, ./upload/articles_pakiety/26891/01_obraz.jpg


Impreza odbędzie się w dniach 30, 31 maja na boisku przy ul. Sławińskiego w Dąbrowicach. [więcej]
pismak, 29.05.2015 15:10|czytane: 318 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Trwają Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół w SCRABBLE w Kutnie
W XIII Ogólnopolskich Mistrzostwach Szkół w SCRABBLE Kutno 2015 w Gimnazjum nr 2 im. Marsz. J. Piłsudskiego w Kutnie bierze udział 118 młodych zawodników z 41 szkół z 23 miejscowości z całej Polski.

Trwają Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół w SCRABBLE w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/26889/01_obraz.jpg
Trwają Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół w SCRABBLE w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/26889/15_obraz.jpg
Trwają Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół w SCRABBLE w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/26889/03_obraz.jpg


Uczestnicy biorą udział w pięciu rundach rozgrywek, nad którymi czuwa sędzia Polskiej Federacji Scrabble Maciej Śliwa. O tytuł Mistrza Polski walczą szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. Na zwycięzców czekają puchary i nagrody oraz upominki dla wszystkich zawodników i opiekunów ufundowane przez licznych sponsorów. [więcej]
wandea, 29.05.2015 14:13|czytane: 163 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Od dziś przejedziemy ulicą Żwirki i Wigury
Ulica Żwirki i Wigury jest już przejezdna. Inwestycja zostal zakończona. 

Od dziś przejedziemy ulicą Żwirki i Wigury, ./upload/articles_pakiety/26888/01_obraz.jpg


Miasto uzyskało decyzję o pozwoleniu na użytkowanie wydaną przez Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego. [więcej]
pismak, 29.05.2015 14:10|czytane: 906 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zamiast zniszczonego boiska będzie parking przy Wojska Polskiego i Staszica
Radny miejski Rafał Jóźwiak złożył w kwietniu interpelację w związku ze stanem zniszczonego boiska do gry w koszykówkę na ulicy Wojska Polskiego w Kutnie. Pytał prezydenta Zbigniewa Burzyńskiego o plany miasta związane z tym terenem. Na wtorkowej sesji wiceprezydenta Zbigniew Wdowiak deklarował zamierzenia miasta.

Zamiast zniszczonego boiska będzie parking przy Wojska Polskiego i Staszica, ./upload/articles_pakiety/26877/01_obraz.jpg
Zamiast zniszczonego boiska będzie parking przy Wojska Polskiego i Staszica, ./upload/articles_pakiety/26877/02_obraz.jpg


- Boisko to ma nienadającą się do niczego nawierzchnię. W pisemnej odpowiedzi prezydent informuje, że powstaną tam miejsca parkingowe dla nauczycieli Gimnazjum nr 2 - mówi radny Rafał Jóźwiak. - Jednak takie miejsca będą zajęte jedynie w czasie godzin lekcyjnych. A co potem?

Radny na sesji dopytał więc wiceprezydenta Wdowiaka, jedynie w czasie interpelacjina sesji on właśnie był obecny, czy nie można zrobić tam parkingu dostępnego dla wszystkich.

Wiceprezydent przyznał, że dobrym pomysłem jest ogólnodostępny parking, również dla mieszkańców ulicy Wojska Polskiego 10 i Staszica 10 a, b, c i tak prawdopodobnie będzie. [więcej]
wandea, 29.05.2015 14:05|czytane: 884 razy|26 komentarzy|komentuj|czytaj cały
RSM Pionier ogłasza konkurs na najładniejszy balkon i ogródek
Zarząd Robotniczej Spółdzielni Mieszkaniowej „Pionier” w Kutnie ogłosił konkurs na najładniejszy balkon i ogródek przyblokowy. 

Chętni mogą zgłaszać się w osiedlowych administracjach:
Osiedle „Tarnowskiego Rejtana” ul. M.C.Skłodowskiej 46
Osiedle „Śródmieście” ul. Długosza 19
Osiedle „Grunwald-Łąkoszyn” ul. Grunwaldzka 10

Zgłoszenia przyjmowane będą do dnia 30 czerwca. [więcej]
pismak, 29.05.2015 14:09|czytane: 86 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Drugi dzień Przeglądu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych w KDK
Dziś drugi dzień 21 Przeglądu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych Łapa. W Kutnowskim Domu Kultury zaprezentowali się uczniowie szkół podstawowych. 

Drugi dzień Przeglądu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych w KDK, ./upload/articles_pakiety/26885/01_obraz.jpg
Drugi dzień Przeglądu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych w KDK, ./upload/articles_pakiety/26885/12_obraz.jpg
Drugi dzień Przeglądu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych w KDK, ./upload/articles_pakiety/26885/03_obraz.jpg


Wystąpili dziś: Zielony parawan z SP nr 9 w spektaklu Kołowaty Kopciuszek, Ich siedem i on jeden z SP nr 1 z przedstawieniem Szkoło, jak tu wesoło!, Diablątka z Dziewiątki pokazały Sąd nad Pchłą Szachrajką. Z Jedynki wystąpił również teatrzyk Misiaki z naszej paki ze spektaklem Baśniowy ambaras, ze Szkoły Podstawowej nr 6 Przyjaciele lasu pokazali przedstawienie Krasnoludek Tofik i jego przyjaciele, trzeci teatrzyk z SP nr 9 Mleczaki - pokazał Warzywniak. Ostatnim spektaklem było Brzydkie Kaczątko w wykonaniu teatrzyku Bajkusie z Młodzieżowego Domu Kultury.   [więcej]
pismak, 29.05.2015 13:11|czytane: 318 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Jak Starostwo Powiatowe w Kutnie realizuje program zdrowotny?
Po wyborze głównego specjalisty ds. pozyskiwania środków zewnętrznych w Wydziale Zarządu i Rozwoju Powiatu Starostwa Powiatowego w Kutnie ucichło w sprawie realizacji projektu "Żyjesz dla siebie i innych - zadbaj o zdrowie" w ramach Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009-2014 oraz ze środków budżetu państwa z Programu PL13 Ograniczanie społecznych nierówności w zdrowiu. Zapytaliśmy Jacka Saramonowicza, rzecznika prasowego na jakim etapie jest wdrażanie projektu. 

Jak Starostwo Powiatowe w Kutnie realizuje program zdrowotny?, ./upload/articles_pakiety/26875/01_obraz.jpg


Z informacji rzecznika wynika, że do kwietnia br. wykonano już: zamówienie i zakup czterech laptopów do projektu, wyłoniono dostawcę materiałów biurowych do projektu. Wygrała firma Biuromax z Kutna, skierowano zapytanie ofertowe na budowę dwujęzycznej strony internetowej. Zamówienie otrzymała firma BetterIT z Krakowa, wykonanie ulotek powierzono firmie Digital Art. Studio z miejscowości Bilcza, a plakatów firmie Wielkareklama.eu P.P.H.U. Janusz Ciostek z Wielunia. Przez cały ten czas odbywały się rozmowy kierownika projektu Pawła Łebkowskiego wraz ze specjalistą ds. promocji Joanną Bronowską w celu uzgodnienia szczegółów realizacji projektu, negocjacje z KSS w sprawie podpisania porozumienia, przygotowanie konkursu dla szkół dotyczącego hasła prozdrowotnego i procedur wyboru wykonawców eventów, punktów medycznych, warsztatów szkolnych.

Projekt „Żyjesz dla siebie i innych – zadbaj o zdrowie”, korzysta z dofinansowania w kwocie 3 465 115 zł pochodzącego z Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009-2014 oraz ze środków budżetu państwa w ramach Programu PL13 Ograniczanie społecznych nierówności w zdrowiu.

Celem głównym projektu jest zmniejszanie zachorowalności na choroby związane ze stylem życia  na obszarze powiatu kutnowskiego. Identyfikacja potrzeb wskazała, że należy uwzględnić działania zmierzające do zmniejszenia zachorowalności na choroby układu krążenia w tym w szczególności chorób serca, miażdżycy oraz chorób naczyń mózgowych. 

W ramach projektu będą podejmowane  następujące działania:
Programy profilaktyczne
Badania ankietowe – wywiad medyczny
Badania profilaktyczne w zakresie chorób naczyń krwionośnych mózgu u osób w wieku 40-70 lat.
Badania profilaktyczne w zakresie chorób serca skierowane do grupy wiekowej 7-18 lat oraz 50- 70 lat.
Badania profilaktyczne w zakresie miażdżycy dla grupy wiekowej 50-70 lat.
Programy promocji zdrowia [więcej]
wandea, 29.05.2015 09:51|czytane: 510 razy|14 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pamięć dla pokoju - XXXI Dni Historii w Kasprowiczu
W II LO im. Jana Kasprowicza zakończyły się XXXI Dni Historii, podczas których odbyły się ciekawe lekcje, warsztaty, wykład oraz turniej wiedzy.

Pamięć dla pokoju - XXXI Dni Historii w Kasprowiczu, ./upload/articles_pakiety/26883/02_obraz.jpg
Pamięć dla pokoju - XXXI Dni Historii w Kasprowiczu, ./upload/articles_pakiety/26883/10_obraz.jpg
Pamięć dla pokoju - XXXI Dni Historii w Kasprowiczu, ./upload/articles_pakiety/26883/18_obraz.jpg


27 maja uczniowie uczestniczyli w lekcjach realizowanych przez Stowarzyszenie Historyczne Pułk 37 na temat: „Udział 1 Samodzielnej Brygady Spadochronowej w operacji Market – Garden”.

Członkowie Stowarzyszenia: prezes Wiesław Paluchowski, Michał Paluchowski oraz absolwenci II LO Rafał Nowicki, Przemysław Grams przedstawili historię spadochroniarstwa w Polsce, zapoznali słuchaczy z podstawowym uzbrojeniem żołnierzy Polskich Sił Zbrojnych w czasie II wojny światowej. Omówili cele i przebieg operacji Market-Garden oraz sylwetkę gen. Stanisława Sosabowskiego. Zwrócili uwagę na zasługi Polaków oraz ich wielkie poświęcenie i patriotyzm na wszystkich frontach II wojny światowej.

Tego samego dnia odbyły się warsztaty historyczne według scenariusza Renaty Saramonowicz i Doroty Dobieckiej-Stańskiej „Od paktu Ribbentrop – Mołotow do kłamstwa katyńskiego”. [więcej]
pismak, 29.05.2015 09:30|czytane: 216 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
29 maja obchodzimy w Polsce Dzień Działacza Kultury
29 maja obchodzimy w Polsce Dzień Działacza Kultury. Z tej okazji  Zarząd Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej składa wszystkim artystom, animatorom życia kulturalnego  i działaczom kultury  regionu kutnowskiego wytrwałości, wszelkiej pomyślności w realizacji twórczych inicjatyw i niekończącej się wrażliwości na kulturę.

- Szczególne wyróżnienie należy się amatorom, tym którzy społecznie pracują w dziedzinie kultury na rzecz społeczności lokalnej, a więc także  członkom naszego stowarzyszenia. W tym dniu pamiętamy o  Członkach Honorowych TPZK – pani Grażynie Rzymkowskiej i panu Henryku Lesiaku oraz o laureacie Nagrody Starosty  w dziedzinie kultury za 2014 rok panu Tadeuszu Kacalaku. Niech Wasza aktywność będzie pasmem sukcesów oraz źródłem satysfakcji i powodem do dumy - Zarząd Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej.

Redakcja eKutno.pl przyłącza się do życzeń i wszystkim, którzy pracują zawodowo i społecznie w powiecie kutnowskim na rzecz kultury, [więcej]
kultura, 29.05.2015 09:16|czytane: 95 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W czerwcu w Kinie KDK
Kino Kutnowskiego Domu Kultury zaprasza w czerwcu napremierę Jurassic World 3D, komedie, dramat obyczajowy i filmy familijne animowane. 

29.05.2015- 03.06.2015   od piątku do środy
godz.16.00 RECHOTEK 2D premiera (familijny anim., czas  85 min.)
godz.18.00 THE DUFF [ #TA BRZYDKA I GRUBA] (komedia, czas 101 min.)
godz.20.00 MAD MAX: NA DRODZE GNIEWU  2D premiera  (akcja/sci-fi, czas 107 min.)

W czerwcu w Kinie KDK, ./upload/articles_pakiety/26881/04_obraz.jpg
W czerwcu w Kinie KDK, ./upload/articles_pakiety/26881/02_obraz.jpg
W czerwcu w Kinie KDK, ./upload/articles_pakiety/26881/08_obraz.jpg


05-10.06.2015 od piątku do środy
godz.15.30 RECHOTEK 2D premiera (familijny anim., czas  85 min.)
godz.17.00 APARTAMENT (dokument, czas  73 min.)
godz.18.20 WIEK ADALINE   (melodramat, czas 110 min.)
godz.20.15 AVENGERS: CZAS ULTRONA 2D (akcja/sci-fi, czas 150 min.)

12-17.06.2015 od piątku do środy
godz.16.00 JURASSIC WORLD 2D premiera (akcja/sci-fi,, czas 124  min.)
godz.18.15 JURASSIC WORLD 2D premiera (akcja/sci-fi,, czas 124  min.)
godz.20.30 JURASSIC WORLD 3D premiera (akcja/sci-fi,, czas 124  min.) [więcej]
kultura, 29.05.2015 08:52|czytane: 107 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
"Dziewiątka" wygrała Mistrzostwa Rejonu Wojewódzkiego
Wczoraj na stadionie kutnowskiego MOSiR-u odbyły się Mistrzostwa Rejonu Wojewódzkiego Szkół Podstawowych w Czwórboju Lekkoatletycznym.Zarówno wśród dziewcząt jak chłopców tytuły mistrzowskie „padły łupem” reprezentantów Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie. Dziewczęta z „Dziewiątki” startujące w składzie: Julia Myszkowska, Milena Budner, Natalia Majchrzak, Natalia Hupa, Oliwia Mikołajczyk, Sara Kubiak, opiekun Agnieszka Fuz zdobyły w punktacji wielobojowej 1098 punktów i po zaciętej walce wyprzedziły ekipę SP nr 2 Skierniewice o 14 punktów. Natomiast reprezentacje chłopców SP 9 startująca w składzie Michał Jurczak, Szymon Pajor, Patryk Wojtczak, Maksymilian Majda, Kacper Kościelak, Jakub Radecki, opiekun Jacek Kudła, zdobywając  951 punktów wyprzedziła zdecydowanie o 127 punktów drugą w klasyfikacji SP nr 2 Łowicz. [więcej]
pismak, 29.05.2015 08:45|czytane: 126 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czytelnicy piszą: Żebranie na psy. Zwróć uwagę
Jedna z naszych Czytelniczek poinformowała nas, że na Facebooku pojawiło się nowe wydarzenie - Czy żebracy mają Twojego psa  https://www.facebook.com/events/498800730270098/ a w Kutnie bardzo często pojawiają się właśnie osoby, które oczekują pomocy. Czasem warto zwrócić uwagę nie tylko na nich, ale i na zwierzęta, które kręcą się nieopodal. 

Czytelnicy piszą: Żebranie na psy. Zwróć uwagę , ./upload/articles_pakiety/26879/01_obraz.jpg
Czytelnicy piszą: Żebranie na psy. Zwróć uwagę , ./upload/articles_pakiety/26879/02_obraz.jpg


Powodem założenia tego wydarzenia było to, iż w wielu miastach zauważono niepokojące zjawisko tj. żebranie na psy. Warto zgłaszać na nr 986 - Straż Miejska, (numer dla całej Polski) sytuacje, w których podejrzewamy, że szczególnie rasowe zwierzęta "żebrzące" razem z dziećmi czy dorosłymi nie są koniecznie ich własnością.  Jedna z osób rozpoznała już swojego pieska - pudelka i czeka na jego odzyskanie, bo znajduje się on w innym mieście.

W takich sytuacjach można też wezwać Policję, Eko Patrol, Straż Dla Zwierząt. Podajemy dane Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce [więcej]
pismak, 29.05.2015 08:43|czytane: 418 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Miejskie obrazki. Koszenie w cenie
Kutno na wiosnę zarosło. Trawa wystrzeliła dziką zielenią w górę, zasłoniła gdzieniegdzie krawężniki, studzienki, nawet pod pomnikiem leworęcznego Piłsudskiego chwasty wyzierały spod kamieni. Widać zieleń nikogo i niczego się nie boi. Na trawnikach zrobiły się łąki. Dziś w mieście słychać było charakterystyczny dźwięk kosiarki, zapowiadający, że być może stan kutnowskiej zieleni się zmieni. A kiedy zmieni się podejście urzędników do wiosennego wyglądu Kutna? To raczej pytanie retoryczne. Dlatego nie wysyłamy go do kutnowskiego magistratu.  

Miejskie obrazki. Koszenie w cenie, ./upload/articles_pakiety/26878/01_obraz.jpg
Miejskie obrazki. Koszenie w cenie, ./upload/articles_pakiety/26878/02_obraz.jpg
Miejskie obrazki. Koszenie w cenie, ./upload/articles_pakiety/26878/10_obraz.jpg


Niezmiennie jednak można dostrzegać, że nie ma dbałości o zieleń, tylko po prostu - trawa rośnie, krzaki się rozrastają, róże w parku są przykryte korą, nie wiedzieć czemu, choć lepiej miałyby gdyby ziemia wokół nich mogła oddychać, łąki nad zalewem i w parku nad Ochnią są zaniedbywane do momentu aż lokalne media napiszą co można znaleźć w krzakach, albo do momentu kiedy organizowane są tam imprezy masowe. Piękny teren na ulicy Zamkowej wciąż niezagospodarowany. Od razu przyznam, że wybujała zieleń jest cudowna, i warto być jej zwolennikiem, ale tam, gdzie ten naturalny bałagan jest po prostu naturalny - łąki, lasy, gaje ... wieś? Miejski świat zieleni wymaga jednak dbałości i pomysłu, tak jak wiadomo że miejska architektura wymaga spójności, wizji, swego rodzaju uporządkowania. [więcej]
pismak, 28.05.2015 20:12|czytane: 598 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zapowiedzi: O sprawiedliwości z filozofem Jerzym Weberem w muzeum
Andrzej Kozłowski, prezes Klubu Gazety Polskiej Oddział w Kutnie zaprasza na spotkanie z filozofem Jerzym Weberem do Muzeum Regionalnego w Kutnie. 

Jerzy Weber
humanista, filozof, łódzki działacz Solidarności oświatowej. Wykład i rozmowa o sprawiedliwości odbędą się 12 czerwca o godz. 18.00. Wstęp wolny. [więcej]
kultura, 28.05.2015 19:07|czytane: 96 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Śmierć mężczyzny na komendzie. Trwają przesłuchania i pracują biegli
34- letni Łukasz K. zawieszony funkcjonariusz policji z zarzutami nieumyślnego spowodowania śmierci oraz niedopełnienia obowiązków służbowych czeka na wolności na zakończenie śledztwa. Policjantowi grozi kara do pięciu lat więzienia. Trwa śledztwo w sprawie śmierci 29-letniego Marcina S., który zginął od strzałów w głowę miesiąc temu podczas przesłuchania.

Przypomnijmy, do tragicznego zdarzenia doszło w czwartek 23 kwietnia ok. godz. 14.30 w pomieszczeniach Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Powiatowej Policji. Łukasz K.  przesłuchiwał Marcina S. najpierw w charakterze podejrzanego, przedstawił mu zarzuty o kradzież, następnie w innej sprawie przesłuchał go jako świadka. Ok. godz. 14.30, po zakończeniu ostatniego z przesłuchań, obecni na piętrze pracownicy KPP w Kutnie usłyszeli dwa następujące bezpośrednio po sobie odgłosy strzałów i po upływie kilku sekund odgłos o podobnym brzmieniu. W pokoju przesłuchań znaleziono trzy łuski, natomiast ofiara miała dwie rany postrzałowe głowy.

Wyniki sekcji wskazały, że przesłuchiwany zmarł na skutek rozległych obrażeń czaszkowo-mózgowych głowy.

Jak mówi Krzysztof Kopania, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi zostały zlecone liczne ekspertyzy broni i śladów  z meijsca zdarzenia m.in. przeprowadza je Instytut Ekspertyz Sądowych im. prof. dra Jana Sehna w Krakowie. [więcej]
wandea, 28.05.2015 15:36|czytane: 1158 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dzień Dziecka w Kutnie
Prezydent Miasta Kutno serdecznie zaprasza 31 maja w godzinach od 10:00 do 20:00 na festyn z okazji Dnia Dziecka w Kutnie. „Rodzinny zawrót głowy” w tym roku odbędzie się pod hasłem bezpieczeństwo.

Dzień Dziecka w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/26819/01_obraz.jpg


Oprócz licznych atrakcji na uczestników czekać będzie specjalny blok: „Dziecko bezpieczne w domu, w sieci i na drodze”, prowadzony przez Beatę Cwalińską reporterkę telewizji Superstacja.

- Zaplanowaliśmy dla dzieci między innymi quiz wiedzy o bezpieczeństwie. Warto przypominać dzieciom podstawowe zasady bezpieczeństwa, prawidłowe pokonywanie jezdni, numery alarmowe, reguły pierwszej pomocy, i tym podobne. Udział w quizie premiowany będzie żetonami wymiennymi na odblaskowe nagrody: kamizelki, opaski, zawieszki, worki na plecaki. Quiz podzielony jest na bloki i rozpoczyna się od godziny 12:00- komentuje Paweł Ślęzak, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kutnie. [więcej]
wandea, 28.05.2015 11:40|czytane: 1240 razy|komentuj|czytaj cały
Zmagania baseballowe już od jutra. Superpuchar Polski w Kutnie
Już w sobotę, 30 maja, zapraszamy wszystkich sympatyków Stali na mecz o Superpuchar Polski w Baseballu. W pierwszym takim meczu w historii zagrają: Stal Kutno (Mistrz Polski 2014) oraz Gepardy Żory ( Zdobywca Pucharu Polski 2014 ). Początek spotkania o godzinie 17:15 na boiskach Centrum Małej Ligi Baseballu. Na mecze zapraszamy również jutro i w niedzielę. 

Piątek 29 maja
9:00 - 18:00 mecze Pucharu Polski Młodziczek i Młodzików
18:30 – 19:00 homerun derby Młodziczek
19:00 – 19:30 homerun derby Młodzików
19:30 – 20:00 bieg po bazach, zawody. 4 zawodników z każdej z drużyn.

Sobota 30 maja
9:00 – 15:00 mecze Pucharu Polski Młodziczek i Młodzików
12:00 Mecz Debiutantów (I liga vs. kluby rozwijające się)
15:00 Superpuchar w softballu (Diamonds Warszawa vs. Delfiny Skarbimierz)
16:45 Oficjalne otwarcie weekendu na boisku im. Stana Musiala
Wręczenie Superpucharu w softballu
17:15 Superpuchar w baseballu (Stal Kutno vs. Gepardy Żory) [więcej]
redaktor, 28.05.2015 13:40|czytane: 247 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
KINO KDK: Wygrali zaproszenia na premierę Rechotka
Od piątku 29 maja o godz. 16.00 Kino Kutnowskiego Domu Kultury zaprasza na animowaną opowieść pt. Rechotek. Żaba, która nie wie, kim jest, wyrusza w podróż z najlepszą przyjaciółką - latającą wiewiórką, by szukać własnego miejsca na świecie. Koniecznie trzeba zobaczyć jakie przygody spotykają ją w tej trudnej podróży. W polskim dubbingu wystąpił Wojciech Mecwaldowski.

Dwa podwóne zaproszenia na premierowe seanse wygrali: Sylwia Olszewska i Michał Bednarek.

[więcej]
redaktor, 28.05.2015 13:15|czytane: 260 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pierwszy dzień Łapy za nami
Minął pierwszy dzień 21 Łapy. W Kutnowskim Domu Kultury w Przeglądzie Teatrów Dzecięcych i Młodzieżowych wystąpili dziś najmniejsi aktorzy.

Pierwszy dzień Łapy za nami, ./upload/articles_pakiety/26874/06_obraz.jpg
Pierwszy dzień Łapy za nami, ./upload/articles_pakiety/26874/17_obraz.jpg
Pierwszy dzień Łapy za nami, ./upload/articles_pakiety/26874/29_obraz.jpg


Obejrzeliśmy przedstawienia pt. "Do Biedronki przyszedł Żuk" w wykonaniu Pajączków z Przedszkola nr 16 w Kutnie, "O kozach co wilkom uciekły z talerza" w wykonaniu Bajkowych dzieciaków z Przedszkola nr 15. Ekoludki z Przedszkola nr 17 wystawiły spektakl "Chrońmy kwiaty". Motylki również z Piętnastki zagrały w "Kotach i myszach", a historię "O pewnym Grzesiu" zaprezentowały Pacynki z Przedszola Miejskiego nr 8. 

Jutro w KDK siedem przedstawień w drugiej kategorii wiekowej. Wystąpią uczniowie ze szkół podstawowych z klas I-III. Zapraszamy od godz. 10.00. [więcej]
pismak, 28.05.2015 13:04|czytane: 423 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Jutro spotkanie autorskie z Rafałem Cichowskim
W piątek 29 maja o godz. 18.00 w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kutnie odbędzie się spotkanie autorskie z Rafałem Cichowskim, kutnianinem, autorem książki "2049". Wydarzenie na Facebooku.

Jutro spotkanie autorskie z Rafałem Cichowskim, ./upload/articles_pakiety/26818/01_obraz.jpg


Organizatorami spotkania są Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół II LO im. J. Kasprowicza w Kutnie, II LO im. J. Kasprowicza w Kutnie oraz MiPBP w Kutnie. Podczas spotkania odbędzie się promocja jego książki z gatunku science fiction "2049".  Poniżej opis książki:

"Wyobraź sobie, że już nigdy nie musisz się martwić o pieniądze. Twoja praca jest czystą przyjemnością, a twoje życie niekończącym się pasmem sukcesów. Mieszkasz w największym, najbardziej zaawansowanym technologicznie mieście na świecie, kilometr nad ziemią, skąd rozciąga się zapierający dech w piersiach widok na wszystkich tych nieszczęśników daleko w dole, którzy muszą brać kredyty i stać w korkach.

Wyobraź sobie, że za chwilę do nich dołączysz. [więcej]
redaktor, 28.05.2015 13:35|czytane: 370 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Od soboty zapraszamy do Dworu w Kłóbce
Dobiegają końca prace nad aranżacją wnętrz dworu w Kłóbce, które są ostatnim etapem, trwającej od 2012 r. odbudowy tej historycznej rezydencji. W sobotę, 30 maja dwór zostanie udostępniony do zwiedzania. Tym samym „ludowa” oferta Kujawsko-Dobrzyńskiego Parku Etnograficznego w Kłóbce zostaje rozszerzona o obszar kultury ziemiańskiej.

Od soboty zapraszamy do Dworu  w Kłóbce , ./upload/articles_pakiety/26873/01_obraz.jpg
Od soboty zapraszamy do Dworu  w Kłóbce , ./upload/articles_pakiety/26873/04_obraz.jpg
Od soboty zapraszamy do Dworu  w Kłóbce , ./upload/articles_pakiety/26873/03_obraz.jpg


Ekspozycje wnętrz dworskich są podzielone na trzy części. W starszej, parterowej części budowli odtworzono atmosferę dworu jako siedziby ziemiańskiej, domu wielopokoleniowej rodziny Orpiszewskich – intelektualistów i patriotów. Funkcje i wyposażenie poszczególnych pomieszczeń odtworzono zgodnie z przekazami historycznymi w tym informacjami od ostatnich przed wojną właścicieli dworu. Do salonów, gabinetu, jadalni, sypialni i innych pomieszczeń trafiły zgromadzone we włocławskim muzeum zabytkowe obrazy, meble i inne wyposażenie pochodzące z dworów kujawskich, w tym także z Kłóbki. W drugiej części ekspozycji, mieszczącej się w piętrowym skrzydle pałacowym, zorganizowano wystawę twórczości malarskiej mieszkanki dworu, Marii z Wodzińskich Orpiszewskiej, narzeczonej Fryderyka Chopina. Natomiast w zabytkowych piwnicach pałacowych odtworzono m.in. kuchnię dworską, spiżarnie i pralnię. Ogółem we dworze udostępnionych będzie 20 pomieszczeń o łącznej powierzchni ponad 500 m. kw. Autorką scenariusza aranżacji wnętrz dworskich jest starszy kustosz mgr Krystyna Kotula, Kierownik Działu Sztuki Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku.

Zwiedzanie w każdy dzień tygodnia oprócz poniedziałków w godzinach: 10.00-18.00 do 31 października, 10.00-16.00 od 1 listopada do 30 kwietnia. [więcej]
wandea, 28.05.2015 12:39|czytane: 491 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W niedzielę Światowy Dzień Bez Tytoniu
W tym roku Światowy Dzień Bez Tytoniu odbywa się pod hasłem  „STOP NIELEGALNEMU OBROTOWI WYROBAMI TYTONIOWYMI” . 31 maja to ważna data w kalendarzu promocji zdrowia - dzień, który służy zwróceniu uwagi na konieczność ochrony obecnych i przyszłych pokoleń przed następstwami używania tytoniu. Na kwestię skutków inhalacji dymu tytoniowego zwraca uwagę Światowa Organizacja Zdrowia, co roku koncentrując się na innym aspekcie tej globalnej epidemii. Oczywiście zachęcamy aby najbliższa niedziela była dniem bez papierosa, być może to będzie pierwszy dzień do wolności od nałogu.

W niedzielę Światowy Dzień Bez Tytoniu, ./upload/articles_pakiety/26872/01_obraz.jpg


Tegorocznym obchodom Światowego Dnia bez Tytoniu przyświeca hasło „STOP NIELEGALNEMU OBROTOWI WYROBAMI TYTONIOWYMI” które ma na celu zwrócenie uwagi społeczeństwa na kwestię zdrowotnych, społecznych i ekonomicznych konsekwencji tego zjawiska, które stanowi zagrożenie dla podstawowego celu Programu Ograniczania Zdrowotnych Następstw Palenia Tytoniu, jakim jest zmniejszenie konsumpcji wyrobów tytoniowych.

Nielegalny handel wyrobami tytoniowymi:
1. Jest problemem gospodarczym.

Roczne straty finansowe dla budżetu Unii Europejskiej i jej państw członkowskich z tytułu niepobranych należności podatkowych Biuro OLAF Komisji Europejskiej (Europejskiego Urzędu ds. Zwalczania Nadużyć Finansowych) szacuje na co najmniej 10 mld euro, natomiast Europol (Europejski Urząd Policji) ocenia na 12,5 mld euro. Ministerstwo Finansów i Służba Celna w „Strategicznym Planie Kontroli na 2014 r. ” straty krajowego budżetu z tytułu niepobranej akcyzy na papierosy szacowały na poziomie 2,7 mld zł, zaś w przypadku tytoniu do palenia, cygar i cygaretek - na 1,9 mld zł (łącznie 4,6 mld zł). Dodatkowo wprowadzanie na rynek tytoniu bez akcyzy generuje straty finansowe przedsiębiorców spowodowane nieuczciwą konkurencją i spadkiem sprzedaży wyrobów legalnych. [więcej]
pismak, 28.05.2015 12:08|czytane: 69 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pod patronatem eKutno.pl: Zadzwoń do eksperta Państwowej Inspekcji Pracy
1 czerwca (poniedziałek) w godzinach 11.00- 12.00 pod telefonem 42 635 12 03 Starszy Inspektor Pracy Specjalista Kamil Kałużny będzie udzielał informacji i przyjmował zgłoszenia dotyczące pracy bez umowy, "na próbę', za darmo. Tematem rozmów i zgłoszeń mogą być również prawa kobiet w ciąży, urlopy macierzyńskie, rodzicielskie i ojcowskie. Masz wątpliwości, zadzwoń. Znaj swoje prawa.

Telefoniczny dyżur eksperta Państwowej Inspekcji Pracy z zakresu prawa pracym.in. podstawy prawne zatrudnienia, uprawnienia pracowników związane z rodzicielstwem odbywa sie w ramach Kampanii „Zanim podejmiesz pracę” pod patronatem portalu eKutno.pl Zajrzyj na stronę www.prawawpracy.pl 

[więcej]
wandea, 28.05.2015 11:53|czytane: 155 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pod patronatem eKutno.pl: Dziś 21 Przegląd Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych ŁAPA
Kutnowski Dom Kultury zaprasza na 21 Przegląd Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych ŁAPA pod patronatem eKutno.pl 

Pod patronatem eKutno.pl: Dziś 21 Przegląd Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych ŁAPA, ./upload/articles_pakiety/26738/01_obraz.jpg
Pod patronatem eKutno.pl: Dziś 21 Przegląd Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych ŁAPA, ./upload/articles_pakiety/26738/02_obraz.jpg


28 - 31 maja w sali widowiskowej KDK  zobaczymy prezentacje teatrów amatorskich z czterech grup wiekowych. Finał i wręczenie nagród nastąpi 31 maja o godz. 11.00.  [więcej]
wandea, 28.05.2015 09:00|czytane: 577 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Nagroda Starosty dla Tadeusza Kacalaka
Zarząd powiatu w Kutnie podjął uchwałę o przyznaniu Nagrody Starosty Kutnowskiego w uznaniu całokształtu działalności w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury.

Nagroda Starosty dla Tadeusza Kacalaka, ./upload/articles_pakiety/26869/01_obraz.jpg


Nagrodę Starosty w kwocie 4 tys. zł otrzyma Tadeusz Kacalak - rzeźbiarz  i kolekcjoner. 

Przypomnijmy, Kacalak był jedynym kandydatem do Nagrody Starosty w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury za całokształ swojej działalności. Kandydaturę artysty zgłosiło Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej.

- Tadeusz Kacalak jest rzeźbiarzem, w 2015 roku obchodzi 40 –lecie  pracy artystycznej. W roku  1973 rozpoczął swoją działalność w dziedzinie rzeźbiarstwa, którą to traktował jako hobby.  W miejscu swojej pracy – zakładzie fryzjerskim  można było zobaczyć  ptaki i drewniane figurki. Gdy w  1975 r. Muzeum w Łęczycy zorganizowało konkurs „Pamiątka z Łęczycy”,  Tadeusz Kacalak wystawił tam swoje prace i został wyróżniony. Był  to jego debiut w roli artysty rzeźbiarza - czytamy w uzasadnieniu wniosku o przyznanie nagrody. - (...) Wynikające z jego zainteresowań tematy prac obejmują szeroki wachlarz epizodów życia codziennego związanego z obrzędowością, religią, gospodarstwem a nawet polityką. W swoich pracach T. Kacalak nawiązuje do wzorów i motywów charakterystycznych dla dawnej rzeźby ludowej, stosuje folklorystyczną stylizację, o charakterystycznej dekoracyjności, wprowadzając motywy roślinne i kwiatowe oraz bogatą ornamentykę. Szczególnie bliska artyście jest tematyka sakralna, stanowiąca dla niego pewnego rodzaju wyzwanie artystyczne. T. Kacalak jest człowiekiem wierzącym, chociaż samodzielnie próbuje szukać Boga poprzez poznawanie żywotów świętych i zgłębianie tajemnic Starego i Nowego Testamentu. [więcej]
kultura, 27.05.2015 16:15|czytane: 543 razy|9 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Gra miejska Kutno czasów wojny
W niedzielę, 24 maja Muzeum Regionalne w Kutnie zaprosiło mieszkańców powiatu kutnowskiego do udziału w grze miejskiej „Kutno czasów wojny”. W grze udział wzięło 15 drużyn (łącznie 56 osób). Rodziny z dziećmi i grupy znajomych rozpoczynały zabawę w Muzeum Bitwy nad Bzurą, a następnie przemierzały Kutno w poszukiwaniu śladów II wojny światowej.

Gra miejska Kutno czasów wojny, ./upload/articles_pakiety/26868/01_obraz.jpg
Gra miejska Kutno czasów wojny, ./upload/articles_pakiety/26868/06_obraz.jpg
Gra miejska Kutno czasów wojny, ./upload/articles_pakiety/26868/17_obraz.jpg


Trasa ich wędrówki wyznaczona została na niemieckim planie Kutna z 1942 r. Uczestnicy gry musieli, m.in. odnaleźć miejsca, w których mieściły się siedziby gestapo czy Urzędu Przesiedleńczego. W okupacyjne realia przenosiło uczestników, m.in. spotkanie z niemieckim żołnierzem blokującym wejście do parku Traugutta, który w czasie wojny był dostępny tylko dla Niemców. [więcej]
redaktor, 27.05.2015 15:38|czytane: 568 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
 www.denta-medica.pl
Kalendarium imprez
Mała wielka sprawa
Pismak
Miejskie obrazki. Koszenie w cenie
Kutno na wiosnę zarosło. Trawa wystrzeliła dziką zielenią w górę, zasłoniła gdzieniegdzie krawężniki, studzienki, nawet pod pomnikiem leworęcznego Piłsudskiego chwasty wyzierały... [więcej]
Kultura musi być...
Maciej W
Bardzo dobra książka tanio. Spotkanie z Rafałem Cichowskim
Dzisiaj o godz. 18.00 w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kutnie odbyło się spotkanie autorskie z Rafałem Cichowskim, kutnianinem, autorem książki "2049". Spotkanie prowadziła Paulina Matysiak, koleżanka pisarza ze szkolnej ławki z II... [więcej]
kutnowski sport
"Dziewiątka" wygrała Mistrzostwa Rejonu Wojewódzkiego
Wczoraj na stadionie kutnowskiego MOSiR-u odbyły się Mistrzostwa Rejonu Wojewódzkiego Szkół Podstawowych w Czwórboju Lekkoatletycznym. Zarówno wśród dziewcząt jak chłopców tytuły mistrzowskie „padły łupem” reprezentantów Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie. Dziewczęta z „Dziewiątki” startujące w składzie: Julia Myszkowska, Milena Budner, Natalia Majchrzak, Natalia Hupa, Oliwia Mikołajczyk, Sara... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
studio tańca
Ostatnio dodane ogłoszenia
Lektor Języka Obcego ZATRUDNIMY w KUTNIErnlektorów języków obcych do indywidualnego nauczania rnw domu ucznia oraz do małych grup w firmachrnrnOFERUJEMY :rnOd 8 do 30 godzin tygodnioworn- stałą, legalną pracę (z o... [czytaj więcej]
GOTÓWKA 150 TYSIĘCY NAWET W 1 DZIEŃ Pieniądze wypłacimy Ci nawet tego samego dnia. Możesz pożyczyć od 1000 zł do 150 000 zł. Na dowolny cel, w tym spłatę kredytów w innych bankach. Pożyczka krótkoterminowa przelew pożycz... [czytaj więcej]
SPRZEDAM MEBLE Sprzedam pakowny segment w kolorach czarno-stalowo-niebieskim. okazyjna symboliczna cena. witryna z dwoma szufladami -25 zł, szafka z dużym barkiem - -25 zł, szafka z 3 półkami - 25 zł. Dodatkow... [czytaj więcej]
Zamienię duże mieszkanie Zamienię mieszkanie z zasobów komunalnych o powierzchni 87m2 (I piętro) na mniejsze. Mieszkanie posiada 3 pokoje, kuchnię, łazienkę. Ogrzewanie piecowe. Mieszkanie nie jest zadłużone. Położ... [czytaj więcej]
CHWILÓWKA NA JASNYCH ZASADACH - KREDYT POZABANKOWY Chwilówki cieszą się ogromną popularnością, a to dlatego, że ich uzyskanie kosztuje nas minimum wysiłku. Wniosek na : www.pewnachwilowkapozabankowa.pl Cała procedura odbywa się przez ... [czytaj więcej]
MECHANIK CIEZAROWE £15/godz PRACA stala w Wielkiej Brytanii; Konieczne Udokumentowane doswiadczenie w Autoryzowanym Serwisie (Scania, Daf, Iveco, MB, Renault, MAN itd); Dobre pojecie o diagnostyce komputerowej; ANGIELSKI POD... [czytaj więcej]
Nauka za darmo Nowy nabór w szkołach dla Dorosłych Feniks Zapraszamy do zapisu ZA DARMO: • Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych • Liceum Ogólnokształcące specjalność mundurowa dla Dorosłych •... [czytaj więcej]
KREDYTY DLA FIRM - BEZ ZUS I US - PRZECZYTAJ! Nowość! Kredyty Dla Firm ! 100% POLECEŃ!-warto przeczytać!rnrn• KREDYTY DLA FIRM NA TERENIE CAŁEJ POLSKIrn• decyzja tego samego dniarn• dochody Firmy na oświadczenie( wystarczy staż 3 m-... [czytaj więcej]
Monter, Elektromonter Elektryk, Elektro-monter Wymagania: -minimum 2-letnie doświadczenie na podanym stanowisku, -umiejętność czytania rysunku technicznego, -umiejętność pracy w zespole, -komunikatywność, -... [czytaj więcej]
Technik BHP/Liceum dla Dorosłych Nowy nabór w szkołach dla Dorosłych FeniksrnZapraszamy do zapisu ZA DARMO:rn• Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłychrn• Liceum Ogólnokształcące specjalność mundurowa dla Dorosłychrn•... [czytaj więcej]
Technik ochrony osób i mienia/Technik BHP i inne kierunki Nowy nabór w szkołach dla Dorosłych FeniksrnZapraszamy do zapisu ZA DARMO:rn• Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłychrn• Liceum Ogólnokształcące specjalność mundurowa dla Dorosłychrn•... [czytaj więcej]
Sfinksy kanadyjskie w różnych kolorach Szukamy ciepłego, kochającego domu i właściciela, który będzie miał czas na trochę zabawy i dużo czułości dla pupilka. Kotki do odbioru nas początku czerwca, zaszczepione i odrobaczone.... [czytaj więcej]
ława okrągła rozkładana SPRZEDAM TANIO ŁAWĘ OKRĄGŁĄ ROZKŁADANĄ. STAN JAK WIDAĆ NA ZDJĘCIACH.... [czytaj więcej]
Kurs wózki widłowe - cena 299 zł. Kutno - Piotrków - Łódź Szkolenia kierowców wózków widłowych – 299 zł. Kursy na wszystkie typy wózków widłowych. Szkolimy w zakresie bezpiecznej wymiany butli gazowych w wózkach zasilanych LPG. Wszystkie kursy mo... [czytaj więcej]
Technik BHP/Liceum dla Dorosłych Nowy nabór w szkołach dla Dorosłych Feniks Zapraszamy do zapisu ZA DARMO: • Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych • Liceum Ogólnokształcące specjalność mundurowa dla Dorosłych •... [czytaj więcej]
Nauka za darmo Nowy nabór w szkołach dla Dorosłych Feniks Zapraszamy do zapisu ZA DARMO: • Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych • Liceum Ogólnokształcące specjalność mundurowa dla Dorosłych •... [czytaj więcej]
Florysta/ Technik ochrony fizycznej osób i mienia/ Technik BHP i iine kierunki Nowy nabór w szkołach dla Dorosłych FeniksrnZapraszamy do zapisu ZA DARMO:rn• Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłychrn• Liceum Ogólnokształcące specjalność mundurowa dla Dorosłychrn•... [czytaj więcej]
PRACE W DOMU Różne prace w domu na dogodnych dla Państwa warunkach,nie marnograniczeń co do ilości ich wyboru jak i zarobkach miesięcznych.rnProdukty są dostarczane drogą pocztową lub kurierską w całym ... [czytaj więcej]
Opiekun/opiekunki osób starszych Anglia Cekal jest agencją pośrednictwa pracy z siedzibą w Wielkiej Brytanii, która zajmuję się rekrutacją opiekunek osób starszych, opiekunek do dzieci ( programy edukacyjne au pair) i pielęgniarek ... [czytaj więcej]
Jak Co Godzinę ZARABIAĆ Na Promowaniu Swojego Biznesu? Chcesz dowiedzieć się, jak co godzinę zarobić na reklamie swojego biznesu, bloga, oraz linków partnerskich a także Pozyskiwać Ciągły Ruch Na Strony? A może po prostu chcesz zaczać zarabia... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Achacy Stanak:
36 minut temu
Łebkowski się nazywa z SLD startował i widzę, że się świetnie czuje - bryluje lepiej niż J. Saramonowicz - rzecznik
Achacy Stanak:
39 minut temu
No SLD to już wcisnęło tego faceta od projektów co tak się szrogęsi w starostwie a jego żona pewno w PUP-ie
Szymon Stelmach:
41 minut temu
Aaron , niestety nie czytasz uważnie ,albo między wierszami , bo to co tutaj napisałeś mija się z prawdą .Wyjaśnił to w uzasadnieniu wygranej sprawy przez tego pracownika sąd. Mało tego niezbyt uważnie czytasz, a jeszcze mniej uważnie jesteś zainteresowany zarobkami obecnej dyr do spraw pielęgniarstwa lub innych sowicie opłacanych pracowników. Zainteresuj się i porównaj. Co do konfliktu to może bliżej określ o co chodziło bo to takie słowo klucz jak się chce kogoś ubabrać?Co to znaczy ,że jest tylko pielęgniarzem? Krukowska jest też tylko pielęgniarką i to chyba mało pracującą z pacjentami .Uważaj jeszcze na to co napisano na płocie bo możesz sobie pokaleczyć pewną część ciała.Nie znasz lub celowo posługujesz się nieprawdą sam od siebie lub na czyjeś polecenie.Mogłeś się zgłosić , nikt ci nie broniła a zapewne miał byś polityczne poparcie.
Baltazar Pieslak:
1 godzin temu
jeśli nie zauważyłeś to cytat z Rafała Cichowskiego
Aaron, Matysek:
2 godzin temu
Na takie stanowisko wszędzie przede wszystkim wybierani są lekarze, ponieważ są pełnymi partnerami w sporach dotyczących leczenia pacjentów. A ten pan jest tylko pielęgniarzem. Z tego co mogę przeczytać na stronach portali internetowych kutnowskich wsławiał się innymi "zasługami". Wiele osób opisywało o jego wyolbrzymionych zarobkach, konflikty z personelem w szpitalu różnego szczebla a także łamania prawa, np. podobno zasiadała w radzie pracowniczej będąc naczelnym pielęgniarzem. Te wszystkie i wiele innych kontrowersji tego pana można przeczytać w historii KCI czy Ekutno. Zaraz podniesie larum, że jestem z jakiegoś układu.A ja tylko uważnie czytam i mam dobrą pamięć nie tylko do nazwisk.
Witold Korczbok:
2 godzin temu
Jezeli ją wybiorą to nie ma tam po co iść. Nieprzyjemna odpychająca osoba, jak dla mnie nic nie potrafiąca, zbyt często zmieniająca stołki. Jednym słowem tragedia. Pacjencie kutnowski dalej o swoje prawa martw się sam!
Józef Bazylewski:
2 godzin temu
Ze względu na obowiązki służbowe jestem w Kutnie bardzo często,można narzekać ale to jest pestka w porównaniu z Żychlinem,trawa wysoka,ściete gałęzie drzew leżą już prawie miesiąc,brudy,brak dozoru i wiedzy odpowiedzialnych za porządki i utrzymanie zieleni,a zatrudnieni na robotach w większości udają,że pracują.
Sebastian Kwasigroszek:
2
 · 
3 godzin temu
Szkoda dzwonka.
Barnaba Macharski:
3 godzin temu
przy takim parciu niech nie popuści
Zdzisław Kottwitz:
4 godzin temu
o Zuzia !
Ludwik Krysa:
4 godzin temu
do piachu...
Ildefons Koropatwa:
5 godzin temu
co z osobami po 70 roku życia??????????
Stella Sulke:
5 godzin temu
pomysł dobry - będziemy o tym pamiętać...
Stella Sulke:
5 godzin temu
ja jej nie wybierałem - osobiście również nie lubię tej pani, która posadę otrzymała w bibliotece z politycznego nadania ....
Bartosz Więckowski:
5 godzin temu
"Bardzo dobra książka tanio." - co za idiotyczny tytuł - i do tego z błędem...
Ulryk Sicluda:
5 godzin temu
no ta, tylko boiska nie będzie bo będzie parking.
Ulryk Sicluda:
5 godzin temu
taaaa
Abel Kowal:
6 godzin temu
Jednym z aniołków.
Konrad Wawrzyniak:
6 godzin temu
układy, układziki, ot całe kucienko
Konrad Wawrzyniak:
6 godzin temu
buhahah w kutnie to juz nic nie zdziwiNajciekawsze artykuły
 · 
3 dni temu
Pod patronatem eKutno.pl: 21 Przegląd Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych ŁAPA
 ·  14
5 dni temu
Jutro rada miasta rozpatrzy wnioski Stowarzyszenia Kutno Plus
 · 
6 dni temu
Trwają Dybowskie Spotkania Odpustowe
 ·  8
7 dni temu
Wyniki siedemnastych Konfrontacji Różnych Form Tanecznych
 · 
7 dni temu
Tomasz Mielcarek z Nagrodą Poetycką Złoty Środek Poezji im. Artura Fryza
 ·  3
8 dni temu
I LO PUL im. 37 Łęczyckiego PP najlepsze. W przyszłym roku konkurs o Stanisławie Staszicu
 · 
9 dni temu
Czytelnicy pytają: Kiedy w Kutnie będzie skatepark?
 · 
9 dni temu
Iwona Warzywoda i Patrycja Wojtalik-Gierańczyk uhonorowane na gali Lady D im. Krystyny Bochenek
 ·  10
10 dni temu
Absolutorium dla wójta Jerzego Bryły
 · 
10 dni temu
Relacja: 20 lat
 ·  3
10 dni temu
eKologia: Dołącz do drużyny Tőnsmeierka, zbieraj surowce
 ·  78
13 dni temu
Wojewoda nie znalazła podstaw prawnych do wygaśnięcia mandatu Gieruli
 ·  17
13 dni temu
Sprawy miasta w naszych rękach. Chcesz mieć inicjatywę uchwałodawczą w samorządzie lokalnym?
 ·  18
15 dni temu
Zarzuty w sprawie fałszowania list PO w wyborach do parlamentu UE w Łódzkiem
 ·  35
16 dni temu
Problemy oddziału neurologicznego i rozstrzygnięty konkurs na chirurgii
 ·  48
16 dni temu
Skarga na wojewodę. Apel do Rady Powiatu w Kutnie o tajne głosowanie i usunięcie radnego
 ·  7
18 dni temu
Poprawia się stan 10-letniej Martynki. Kontrola w żychlińskim gimnazjum
 ·  3
18 dni temu
Potrącenie pieszej na Barlickiego
 ·  10
18 dni temu
Starostwo nie musi oddać pracownikom szpitala pieniędzy z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych?
 ·  3
19 dni temu
Pod patronatem eKutno.pl: I Wybory Miss Lata Aquaparku Kutno
 ·  4
20 dni temu
Zatrzymani nieletni z Żychlina trafią do schroniska dla nieletnich
 · 
20 dni temu
Wielka przestroga dla rodziców. Dziś sąd zdecyduje o losie nastoletnich przestępców
 ·  6
20 dni temu
Dzień Godności w Kutnie (zdjęcia)
 ·  23
20 dni temu
Duda przed Komorowskim. W czyje ręce trafi Polska?
 ·  8
22 dni temu
Dzień Róży. Odsłonięcie pomnika Wituszyńskiego i kiermasz różany
Pogoda w Kutnie
Dziś: sobota
Temperatura: 19°C
Prawie bezchmurnie
Wschód słońca: 04:29
Zachód słońca: 20:51

1012 hPa
11 km/h
0,0 mm


Jutro: niedziela
Temperatura: 20°C
Zachmurzenie umiarkowane

Wschód słońca: 04:28
Zachód słońca: 20:52

1017 hPa
10 km/h
0,0 mm


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności