eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 01.10.2014     reklama kontakt
 
<a href="/kultura,24760-w-pa-dzierniku-premiera-studia-teatralnego-oj," title="Kutno: W październiku premiera Studia Teatralnego Oj" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>W październiku premiera Studia Teatralnego Oj</b><br>Pierwsza premiera Studia Teatralnego ‘’Oj’’, działającego w Kutnowskim Domu Kultury już...</div></a> <a href="/wiadomosci,24759-kutnowscy-gimnazjali-ci-w-dre-nie-ladami-unii-polsko-saskiej," title="Kutno: Kutnowscy gimnazjaliści w Dreźnie śladami unii polsko-saskiej" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Kutnowscy gimnazjaliści w Dreźnie śladami unii polsko-saskiej</b><br>W 1750 roku wybudowano w Kutnie pałac dla Augusta III Wettina...</div></a> <a href="/wiadomosci,24758-remont-na-ocp-i-zawieszone-plany-o-rehabilitacji-kardiologicznej," title="Kutno: Remont na OCP i zawieszone plany o rehabilitacji kardiologicznej" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Remont na OCP i zawieszone plany o rehabilitacji kardiologicznej</b><br>W październiku ubiegłego roku w Kutowskim Szpitalu Samorządowym sp. z o.o....</div></a> <a href="/kultura,24757-roz-piewany-dworek-modrzewiowy-z-mi-o-cia-w-tle," title="Kutno: Rozśpiewany Dworek Modrzewiowy z miłością w tle" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Rozśpiewany Dworek Modrzewiowy z miłością w tle</b><br>W ostatnie niedzielne popołudnie września Dworek Modrzewiowy w Kutnie stał się...</div></a> <a href="/wiadomosci,24750-po-co-dw-ch-zast-pc-w-dyrektora-w-domu-kultury," title="Kutno: Po co dwóch zastępców dyrektora w domu kultury?" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Po co dwóch zastępców dyrektora w domu kultury?</b><br>Ostry sprzeciw dwóch radnych Krzysztofa W. Dębskiego i Bartosza Serendy (SLD)...</div></a> <a href="/wiadomosci,24735-opracuja-program-funkcjonalny-pa-acu-saskiego," title="Kutno: Opracują program funkcjonalny Pałacu Saskiego" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Opracują program funkcjonalny Pałacu Saskiego</b><br>Miasto Kutno chce pozyskać fundusze unijne na rewitalizację Pałacu Saskiego. Teraz...</div></a> <a href="/wiadomosci,24731-zesp-pie-ni-i-ta-ca-ziemi-kutnowskiej-zdoby-grand-prix," title="Kutno: Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej zdobył Grand Prix " class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej zdobył Grand Prix </b><br>Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej zdobył Grand Prix na Spotkaniach...</div></a> <a href="/sport,24738-nasi-lekkoatleci-na-zako-czeniu-sezonu," title="Kutno: Nasi lekkoatleci na zakończeniu sezonu" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nasi lekkoatleci na zakończeniu sezonu</b><br>W minioną sobotę i niedzielę lekkoatleci Uczniowskiego Klubu Sportowego „Dziewiątka” w...</div></a>
Najważniejsze wiadomości w mieście Kutno
Back to Retro. Bluedisco zaprasza już w piątek
Zajrzyj na Facebook Klubu Bluedisco

[więcej]
wandea, 01.10.2014 08:02|czytane: 49 razy|komentuj|czytaj cały
Sytuacja sprzątaczek w szpitalu niepewna. Kręcą ludźmi jak chcą
W poniedziałek zarząd Kutnowskiego Szpitala Samorządowego sp. z o.o. spotkał się z dyrekcją L.S. Medu, firmy która świadczy usługi sprzątania i transportu w szpitalu. Po licznych perturbacjach i wypowiedzeniu umowy te firmie w maju dopiero w poniedziałek 29 września dyrekcja L.S. Medu złożyła deklarację o zapłacie wszystkich zaległości pracownikom. Przypomnijmy pracownicy szpitala przeszli w marcu tego roku na zasadzie art. 23' Kodeksu pracy do warszawskiej firmy i przez wiele miesięcy ich pracodawca nie płacił w terminie wynagrodzeń, a do ostatnich dni września nie zapłacił licznych zaległości. L. S. Med zadeklarował, że do 3 października wyrówna dług wobec swoich pracowników.

Sytuacja sprzątaczek w szpitalu niepewna. Kręcą ludźmi jak chcą, ./upload/articles_pakiety/24739/01_obraz.jpg


W sierpniu pracownicy L.S. Medu razem z zarządem kutnowskiego szpitala czekali na władze warszawskiej spółki. Niestety nie doczekali się 

Cezary Lipiński, zastępca dyrektora ds. administracyjno-finansowych KSS o działalności tej spółki powiedział do swoich były pracowników, związków zawodowych, które ich bronią, na policji i w mediach wiele. W ostatnim czasie jest coraz ostrożniejszy w swoich ocenach.

Warszawskiej firmie okres wypowiedzenia powinien skończyć się w sierpniu, porozumieniem przedłużono go do końca października w związku z nierozwiązanym drugim przetargiem na usługi sprzątania. Pracownicy firmy, którzy dobrze poznali ze złej strony nowego pracodawcę cieszyli się, że niepewna sytuacja z wynagrodzeniami skończy się w sierpniu. Potem Cezary Lipiński mówił, że okres wypowiedzenia kończy się na koniec września. Od jakiegoś czasu twierdzi, że na koniec października. Pracownikom nie podoba się to kręcenie i kombinacje, krążą wśród nich podejrzenia, że firma jest w jakiś sposób związana z zarządem kutnowskiego szpitala, bo wielkie zdziwienie nie tylko ich, ale i związków zawodowych oraz radnych powiatowych wywołał fakt, że zarząd szpitala po licznych kłopotach z firmą nie chce rozwiązać z nią umowy w trybie natychmiastowym i jeszcze zgłosić gdzie trzeba, aby spółka nie startowała w innych przetargach. L.S. Med jako pracodawca nie ma dobrych notowań w Polsce.

Związki zawodowe z KSS wynajęły Zbigniewa Tarkę, byłego dyrektora szpitala, działacza Solidarności do negocjacji z zarządem szpitala i przedstawienia planu powrotu pracowników szpitala pod jego skrzydła. Założeniem pomysłu jest osiągnięcie niskich kosztów dzięki zatrudnieniu pracowników z grupami inwalidzkimi, posiłkowaniu się programami Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. W zakresie programów PFRON szkolenie nawet już przebyła kadrowa szpitala.

Zarząd szpitalnej spółki projekt związków zawodowych przyjmuje z rezerwą, najpierw Lipiński mówił o analizowaniu tego planu i twierdził że tym pracownikom nie da krzywdy zrobić. Oficjalnie jednak na nasze pytanie Beata Pokojska, rzecznik spółki wczoraj odpowiada tak - Rozmowy nadal trwają. Szpital stara się znaleźć najbardziej optymalne i bezpieczne rozwiązanie, dla personelu i pacjentów w równowadze z możliwościami finansowymi spółki i poszanowaniem porządku prawnego. Rozstrzygnięcie zostanie dokonane w ciągu najbliższych dni. [więcej]
wandea, 01.10.2014 08:45|czytane: 78 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Uważasz, że na układy nie ma rady? Głosuj w wyborach, zmień Kutno na plus
MATERIAŁ WYBORCZY KWW TEOFILA TRYBURY KUTNO PLUS


[więcej]
pismak, 29.09.2014 08:20|czytane: 178 razy|komentuj|czytaj cały
W październiku premiera Studia Teatralnego Oj
Pierwsza premiera Studia Teatralnego ‘’Oj’’, działającego w Kutnowskim Domu Kultury już niebawem. Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o krzyku, ale baliście się zapytać jest nie do końca poważną historią o naukowych badaniach nad krzykiem. Poszczególne sceny są inscenizacją eksperymentów opatrzonych komentarzem jednego z naukowców.

W październiku premiera Studia Teatralnego Oj, ./upload/articles_pakiety/24760/01_obraz.jpg


Pierwszy spektakl ST "Oj" jest historią pełną absurdu i odniesień do współczesnej rzeczywistości. Sam spektakl zaś jest wynikiem pracy z młodzieżą z Zespołu Szkół Nr 1 w Kutnie, które wzięły udział w tegorocznych warsztatach teatralnych.

Zapraszamy 16 października o godz. 19.00, wejściówki do odbioru w kasie Centrum Teatru Muzyki i Tańca od 6 października.

Wystąpią: Małgorzata Dyjecińska, Justyna Galant, Alicja Matuszewska, Sylwia Modlińska, Magdalena Ulanowska, Nastazja Ruszkowska, Joanna Solarska, Paulina Spera, Anna Wardzyńska, Krzysztof Czarnecki.
Reżyseria:
Dominika Staniszewska
Muzyka/Kostiumy/Scenografia: Dominika Staniszewska i zespół [więcej]
kultura, 01.10.2014 08:14|czytane: 48 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Rotmistrz Pilecki lepszy od doktora Pokrzywnickiego. A pułkownik Kwiatkowski?
Dość burzliwą dyskusję na sesji Rady Miasta Kutna wywołał dziś wniosek Komisji Budżetu, Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska o rozpatrzenie drugiej propozycji mieszkańców Kutna nazwania ronda na ulicy Oporowskiej imieniem Stanisława Pokrzywnickiego. Radni z komisji nie mogli się zgodzić z trybem procedowania uchwały o nadaniu imienia nowemu rondu i uważali, że radnym nie dano możliwości wyboru, a propozycje przecież były dwie - Rotmistrza Witolda Pileckiego i profesora doktora Stanisława Pokrzywnickiego.

Pierwszą promował radny Robert Feliniak (na zdjęciu), który zebrał 200 podpisów, a drugą propozycję złożył mieszkaniec Kutna Robert Bąk, który zebrał podpisy około 150 osób w tym poparcie Kutnowskiego Towarzystwa Historycznego. 

- Mieliśmy wrócić do dyskusji, gdy rondo będzie gotowe. Wielokrotnie prosiliśmy, by niczego nie przesądzać i mieć możliwość wyboru. Na wniosek pana Roberta Bąka, pod którym podpisało się 150 osób chciałam zgłosić propozycję nadania rondu imienia pułkownika Stanisława Pokrzywnickiego. Budowane rondo znajduje się na trasie dojazdowej do nowego i byłego szpitala, a profesor Pokrzywnicki właśnie w Kutnie przeprowadził pierwsze w Polsce znieczulenie ogólne z użyciem kurary -  mówiła radna niezależna Aleksandra Koszada. - Niedaleko ronda znajduje się obszar z ulicami imion zasłużonych obywateli Kutna i ustaliliśmy, że najpierw będziemy o takich ludziach pamiętać przy nadawniu patronów ulic. 

Z kolei radny Bartosz Serenda poinformował, że został zobowiązny przez kutnowskie SLD do upublicznienia stanowiska partii. Robert Bąk skierował pismo również do miejskich władz Sojuszu i ten go w staranich upamiętnienia profesora doktora Stanisława Pokrzywnickiego poparł. Serenda oczywiście również wytłumaczył, że nie ma nic przeciwko Rotmistrzowi, ale w tej sytuacji kiedy jest taki wybór i zobowiązanie struktur partyjnych - zagłosuje przeciw przygotowanej uchwale.

Na koniec swoją wypowiedzią rozbawił radnych i publiczność, kiedy bardzo stanowczo podkreślił: - Będę głosował przeciw tej uchwale. Będę głosował za polskim bohaterem, doktorem, pułkownikiem Kwiatkowskim - powiedział Serenda pomimo pokrzykiwań poza mikrofonem radnego Feliniaka. [więcej]
wandea, 30.09.2014 19:17|czytane: 370 razy|10 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kutnowscy gimnazjaliści w Dreźnie śladami unii polsko-saskiej
W 1750 roku wybudowano w Kutnie pałac dla Augusta III Wettina i jego dworu, który służył krtólowi w czasie podróży z Warszawy do Drezna. Tradycje unii polsko – saskiej  były tematem przewodnim 3-dniowej wycieczki szkolnej do Drezna, Pragi i Karpacza, w której uczestniczyli uczniowie Gimnazjum nr 2 im. Marsz. J. Piłsudskiego w Kutnie pod opieką nauczycieli: Anny Pancer, Bogumiły Rozkosz, Roberta Małachowskiego i Jacka Saramonowicza.

Kutnowscy gimnazjaliści w Dreźnie śladami unii polsko-saskiej, ./upload/articles_pakiety/24759/01_obraz.jpg
Kutnowscy gimnazjaliści w Dreźnie śladami unii polsko-saskiej, ./upload/articles_pakiety/24759/05_obraz.jpg
Kutnowscy gimnazjaliści w Dreźnie śladami unii polsko-saskiej, ./upload/articles_pakiety/24759/03_obraz.jpg


W drezdeńskim Pałacu Zwinger uczniowie mogli podziwiać wspaniałe zbiory porcelany, w tym szczególnie tzw. zestaw łabędzi oraz zestaw koronacyjny Augusta III z godłem Rzeczypospolitej Obojga Narodów. W galerii Alte Meister uwagę przykuwały: obraz Madonna Sykstyńska  - Rafaela oraz dzieła: Tycjana, Dürera, Rubensa, ponadto portrety Augusta III i jego żony Marii Józefy – ostatniej królowej Polski. 

Duże wrażenie na zwiedzających wywarła wizyta w Residenzschloss, gdzie mogli podziwiać bogate zbiory Wettinów. Ważnym punktem programu było zwiedzanie katolickiego kościoła Hofkirche, wybudowanego w połowie XVIII  ozdobionego przepięknym herbem Rzeczypospolitej z czasów Wettinów. We wnętrzu budowli, w podziemnej krypcie znajdują się trumny ze szczątkami Augusta III i Marii Józefy. Idąc w kierunku Nowego Rynku wzrok turystów przykuwała ponad 100 - metrowa mozaika przedstawiająca dynastię Wettinów, na której w centralnym fragmencie widnieje orzeł polski umieszczony pod wizerunkiem Augusta II. Spacer po Dreźnie zakończył się przy Tarasach Brühla,  przed gmachem Semper Opery. [więcej]
redaktor, 30.09.2014 18:32|czytane: 260 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Remont na OCP i zawieszone plany o rehabilitacji kardiologicznej
W październiku ubiegłego roku w Kutowskim Szpitalu Samorządowym sp. z o.o. zlikwidowano część Oddziału Ciąży Powikłanej i sale do porodów rodzinnych. Wszystko z myślą, jak mówił wówczas Cezary Lipiński, zastępca dyrektora ds. administracyjno-finansowych, o rehabilitacji kardiologicznej. Teraz jednak sytuacja na Oddziale Ginekologiczno- Położniczym się zmieniła i na OCP trwa remont, aby zaniedbanym pomieszczeniom przywrócić odpowiedni wygląd.

Remont na OCP i zawieszone plany o rehabilitacji kardiologicznej, ./upload/articles_pakiety/24758/01_obraz.jpg


Od lewej Cezary Lipiński, Andrzej Musiałowicz - prezes

- Ze względu na zwiększoną liczbę porodów i dużą liczbę zainteresowanych kobiet z naszego powiatu i z terenu województwa mazowieckiego istnieje konieczność zwiększenia bazy łóżkowej. Z tego tytułu prowadzony jest remont części OCP własnymi środkami finansowymi - odpowiada Beata Pokojska, rzecznik Kutnowskiego Szpitala Samorządowego. -Realizacja planu kompleksowej kardiologii na tę chwilę jest zawieszona ze względu na brak [więcej]
wandea, 30.09.2014 18:13|czytane: 397 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Rozśpiewany Dworek Modrzewiowy z miłością w tle
W ostatnie niedzielne popołudnie września Dworek Modrzewiowy w Kutnie stał się w istocie  „Rozśpiewany”. W zabytkowym wnętrzu odbył się koncert stanowiący drugą odsłonę w ramach cyklu czterech spotkań muzycznych z Kameralnym Zespołem Wokalnym CANTABILE działającym przy Towarzystwie Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej pod kierownictwem Joanny Domagały.

Rozśpiewany Dworek Modrzewiowy z miłością w tle, ./upload/articles_pakiety/24757/01_obraz.jpg
Rozśpiewany Dworek Modrzewiowy z miłością w tle, ./upload/articles_pakiety/24757/02_obraz.jpg
Rozśpiewany Dworek Modrzewiowy z miłością w tle, ./upload/articles_pakiety/24757/03_obraz.jpg


„Rozśpiewany Dworek Modrzewiowy” to nowatorska inicjatywa podczas której, publiczność prócz odbierania wrażeń artystycznych, ma możliwość czynnego zaangażowania w śpiew, a zabytkowy Dworek może na chwilę stać się miejscem zaczarowanym. Tak też było i tym razem. Motywem przewodnim spotkania była miłość, a przybyli na koncert mieszkańcy naszego miasta mogli usłyszeć przeboje klasyczne i ludowe z miłością w tle pochodzące z różnych zakątków świata. Zabrzmiały znane utwory polskie i obcojęzyczne w wykonaniu Zespołu Cantabile – w opracowaniu wielogłosowym. W duecie wystąpiły też chórzystki Agnieszka Lewandowska i Dominika Kowalczyk. Na gitarze akomaniował zebranym Andrzej Horzycki – bas z zespołu.

Wyjątkowych wzruszeń dostarczył śpiew Ewy Murzynowskiej, studentki III roku Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie śpiewu prof. Anny Jeremus – Lewandowskiej. Komentarze wypowiadane po koncercie to: „wyrosła z Naszej Ziemi wspaniała sopranistka, taka klasyczna , niczym perła, życzymy jej wielu sukcesów”.

Gościem specjalnym koncertu był Maciej Klimarczyk, z zawodu lekarz psychiatra, a z zamiłowania wokalista, pochodzący z Kutna, dziś związany na stałe z Bydgoszczą. Publiczność przekonała się, że doktorat z zakresu wiedzy medycznej solista doskonale łączy z fantastycznym śpiewem, którym może „leczyć dusze”, za co zebrał w pełni zasłużone owacje.

Wszystkim prezentacjom towarzyszył pianista i pedagog szkół muzycznych we Włocławku i w Gąbinie – dr Zbigniew Merecki, absolwent PSM I i II st. w Kutnie i Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie fortepianu prof. Jerzego Godziszewskiego. 

Pani Joanna Domagała po raz kolejny raz potwierdziła, że jest pedagogiem, wokalistką, inicjatorką wielu przedsięwzięć kulturalnych, a jednocześnie prowadząc Zespół CANTABILE potrafi nadać mu wyjątkowy kształt i wyrafinowany charakter. Cykl „Rozśpiewany Dworek Modrzewiowy” to potwierdza. Po koncercie udało się wykraść jej cenne chwile na rozmowę.

- Podkreślała Pani, że w dużej mierze członkami zespołu są amatorzy. Jak udaje się zapanować nad grupą ludzi z przeróżnych światów, którzy na chwilę stają się artystami? [więcej]
kultura, 30.09.2014 17:19|czytane: 275 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
NFZ jest winny szpitalowi półtora miliona złotych
Trwają rozmowy zarządu szpitala z bankami w celu zdobycia kredytu. Jak mówi Krzysztof W. Dębski dyrektor Wydziału Inwestycji i Nadzoru Właścicielskiego Starostwa Powiatowego w Kutnie (na zdjęciu) wierzyciele Kutnowskiego Szpitala Samorządowego czekają coraz niecierpliwiej na spłatę. 

- Trwają rozmowy z bankami, z Agencją Rozwoju Przemysłu S.A., to trudne rozmowy ze względu na żądane przez banki zabezpieczenia - mówi Krzysztof Dębski. - W całej sytuacji nie pomaga brak wywiązywania się z przekazywania środków przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Za ubiegły rok jest kutnowskiemu szpitalowi winny około 400 tys. zł za świadczenia ratujące życie, a za ten rok  ponad milion złotych. NFZ niestety nic sobie z tego nie robi, a spółka kredytuje tak naprawdę tę instytucję. Wicestarosta podobno był w NFZ w Łodzi i środki miały być [więcej]
wandea, 30.09.2014 16:43|czytane: 360 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w "Bajce"
W Polsce "Dzień Głośnego Czytania" ma już 13-letnią tradycję. Został ogłoszony w 2001 r. z inicjatywy Polskiej Izby Książki i stał się kolejną okazją do podkreślenia licznych zalet głośnego czytania, choćby takich jak rozwijanie wyobraźni, budowanie więzi między rodzicem i dzieckiem, stymulowanie rozwoju i wzbogacanie słownictwa.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w


W ramach obchodów Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania Przedszkole Miejskie nr 15 Bajka odwiedził pracownik Biblioteki Pedagogicznej, który przeczytał legendę pt. "Kwiat paproci" i przy dźwiękach gitary bawił się z dziećmi w zabawy naszych dziadków: "Jawor, jawor", "Praczki", "Stary niedźwiedź". [więcej]
Krecik, 30.09.2014 17:05|czytane: 142 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Niech komendant marszałkowi wsadzi mandat
Po pożarze w 2012 roku budynku po Bibliotece Pedagogicznej przy ulicy Troczewskiego w Kutnie, miejsce to zarasta chaszczami coraz bardziej. Dziś na sesji Rady Miasta Kutna radny Mariusz Sikora z Porozumienia dla Kutna, podjął temat uprzątnięcia tego terenu.

- Mieszkańcy Warszawskiego Przedmieścia są zaniepokojeni terenami po byłej bibliotece pedagogicznej. Mieszkańcy nie wiedzą, że to nie nasz teren, ale nam się obrywa. A teren jest delikatnie mówiąc zapuszczony - mówił radny Mariusz Sikora. - Prosiłbym o zwrócenie się do Wojewody aby uprzątnąc ten ogólny nieład.

- Znam również sytuację tego budynku, rozmawiałem z radnym kolegą wojewódzkim, podobno budynek jest wojewody, a grunt nasz, miejski. Jak zamierzamy wykorzystać to miejsce?- pytał radny Bartosz Serenda z SLD.

- Budynek i grunt w Zarządzie Nieruchomości Województwa Łódzkiego. Nie ukrywam, że chcieliśmy ten budynek za darmo, kilka razy zwracaliśmy się z prośbą, ale jak oni chcą za ten teren kwoty przekraczające jego wartość, to nie ma możliwości. Tym bardziej, że ten teren nie ma dostępu do drogi. Można by tam zrobić budynek mieszkalny.- powiedział Jacek Boczkaja, zastępca prezydenta. - Trwają przepychanki pismami. Ale wydaje mi się, że jak pan Komendant Straży Miejskiej panu marszałkowi wsadzi jeden mandat to się nic nie stanie.

- To właśnie miałem na myśli, aby uruchomić Straż Miejską i poprosić o jakiś mandacik w tym temacie - dodał Sikora. [więcej]
wandea, 30.09.2014 16:31|czytane: 365 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zapraszamy do zwiedzania Pałacu Saskiego[więcej]
kultura, 30.09.2014 17:07|czytane: 108 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Po co dwóch zastępców dyrektora w domu kultury?
Ostry sprzeciw dwóch radnych Krzysztofa W. Dębskiego i Bartosza Serendy (SLD) wzbudził fakt jednej ze zmian w statucie Kutnowskiego Domu Kultury. Zmiana dotyczy zapisu o możliwości powołania przez dyrektora KDK dwóch zastępców.

Po co dwóch zastępców dyrektora w domu kultury?, ./upload/articles_pakiety/24750/01_obraz.jpg


- Jeden wicedyrektor już jest i to wystarczy - mówił radny niezależny Krzysztof Dębski. - Wicedyrektorem jest kierownik Centrum Teatru Muzyki i Tańca. Proszę aby prezydent zastanowił się nad wpisaniem w statucie jednego zamiast dwóch. Czas pokaże, być może będzie potrzebnych kiedyś dwóch zastępców. 36 pracowników jeden dyrektor i kierownik - zastępca dyrektora - życie już pokazało, że się to sprawdza.

- Nie wzięło się to z powietrza, no przecież KDK funkcjonuje lata, a Centrum dwa lata chyba i jest taka potrzeba - mówił Mieczysław Gałusa, radny Klubu Porozumienie dla Kutna.

- KDK to już nie mała firemka to przedsiębiorstwo. Nie jest powiedziane, że dyrektor powoła dwóch zastępców, ale na podstawie statutu będzie miał taką możliwość - mówił Zbigniew Wdowiak, zastępca prezydenta.

- Po raz pierwszy spotkałem się z tym, żeby tak mały podmiot (36 pracowników) miał aż trzech dyrektorów, jeden na 10- ciu pracowników. Wystarczy jeden dyrektor, a przecież każdy kierownik może w sytuacji nieobecności dyrektora i jego zastępcy, ewentualnie placówkę reprezentować. Nie potrzeba tam drugiego zastępcy - powiedział radny Bartosz Serenda z SLD. - Gdyby przyjąć taki przelicznik w innych placówkach np. w RSM Pionier, to ilu by tam miało być dyrektorów, prezesów? [więcej]
wandea, 30.09.2014 15:44|czytane: 428 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Indywidualne artystyczne wypowiedzi w Galerii w Dworku
Muzeum Regionalne w Kutnie zaprasza 3 października (piątek) o godz. 17:00 do Galerii w Dworku (ul. Narutowicza 20) na wernisaż wystawy „Trójkąty i kwadraty”. Pomysł stworzenia tej wystawy zrodził się w Instytucie Sztuk Wizualnych w Zielonej Górze, kuratorem projektu została pani profesor Uniwersytetu Zielonogórskiego, Magdalena Gryska. Z ramienia Muzeum kuratelę sprawuje Tomasz Czyżewski.

Indywidualne artystyczne wypowiedzi w Galerii w Dworku, ./upload/articles_pakiety/24752/01_obraz.jpg


Na wystawie zostaną zaprezentowane prace studentów ISW w Zielonej Górze oraz Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Jak pisze Zofia Adamiak w folderze do wystawy: „Ta wystawa to kolaż, to zbiór różnego rodzaju postaw, zgroma­dzone indywidualne wypowiedzi, rozsypane fragmenty, to róż­norodność form i postrzegania świata. To suma myśli, jak wpisy na facebooku, [więcej]
kultura, 30.09.2014 16:45|czytane: 45 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Obniżki opłat za śmieci nie będzie
Radny miejski Krzysztof W. Dębski zapytał dziś na sesji Rady Miasta Kutna czy władze miasta wprowadzą obietnice obniżki opłat za odbiór śmieci w życie.

- Czy zostały już zrobione analizy dochodów z opłat za odbiór śmieci i jak mówiliście panowie i szef firmy Eko Serwis na tej sali uda się obniżyć te opłaty? - pytał radny Dębski. 

- Obniżek nie będzie, bo w miarę dobrze ustaliliśmy stawki opłat i nie zostaje nam zbyt dużo dochodu z tego tytułu. Tym bardziej, że kiedy weszła ustawa to ludzie zaczęli czyścić piwnice, strychy itp. śmieci było bardzo dużo - powiedział Jacek Boczkaja, [więcej]
wandea, 30.09.2014 15:08|czytane: 212 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
50 tys. złotych na renowację prywatnych budowli zabytkowych
20 tysięcy złotych przeznaczy dziś Rada Miasta Kutna na dotację dla współwłaścicieli Bronisława Komara, Waldemara Sztygla, Leszka Obiegłego i Mirosława Dobrowolskiego posiadających zabytkowy budynek przy ul. Sienkiewicza 2 do renowacji.

O dotację wnioskował prezydent Kutna z przeznaczeniem na realizowane w roku 2014 prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków decyzją z 1967 roku. Dotacja zostanie wykorzystana na remont elewacji od strony ulicy Sienkiewicza.

Podobną dotację w kwocie 30 tys. zł otrzymają na wniosek prezydenta Witold Macher, Zdzisław Macher, Barbara Macher Daling na wymianę pokrycia dachowego wraz z wymianą więźby dachowej oraz naprawę i malowanie elewacji zabytkowego budynku przy ul. Matejki 8, wpisanego do rejestru zabytków w 1997 roku. 

Podstawą udzielanych dotacji dla prywatnych właścicieli zabytków jest uchwała Rady Miasta Kutna z dnia 24 czerwca 2008 r. w sprawie zasadi trybu udzielania dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy [więcej]
wandea, 30.09.2014 08:44|czytane: 395 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Uczniowie "Grabskiego" w Borowie
We wrześniu - zgodnie z wieloletnią tradycją- uczniowie klas pierwszych Zespołu Szkół nr 3 im. Władysława Grabskiego w Kutnie pod opieką wychowawców wyjeżdżają na zajęcia integracyjne do Borowa. Tam bowiem urodził się i przez wiele lat mieszkał patron placówki- dwukrotny premier rządu RP, minister skarbu i rolnictwa, wybitny polityk i ekonomista.

Uczniowie
Uczniowie
Uczniowie


W gościnnych progach dawnego dworku Grabskich obecny gospodarz - pan Zbigniew Nyga- chętnie opowiadał o czasach II Rzeczpospolitej, a zajęcia sportowe w plenerze prowadzone i integracyjne pozwoliły młodzieży lepiej się poznać.

W ostatnią środę w takim właśnie wyjeździe wzięła udział klasa I TL. Młodzież miała możliwość nie tylko integrować się poprzez zabawę, ale również poznać pana Grzegorza Grabskiego - prawnuka patrona szkoły. Historia przedstawiana przez krewnych - uczestników dawnych wydarzeń jest ciekawsza niż ta wyczytywana na stronach podręczników. Pan Grzegorz Grabski barwnie opowiadał o swojej rodzinie i jej wybitnych przedstawicielach. Uczniowie dowiedzieli się, że ojciec patrona wychowywał swoich synów w duchu patriotycznym i demokratycznym. Wcześnie też podjął decyzję o uwłaszczeniu chłopów w swoim majątku. Władysław Grabski, zanim objął w posiadanie rodzinne dziedzictwo, studiował ekonomię i rolnictwo. Po powrocie do Borowa zakochał się w lektorce swojej matki. Choć ożenił się z piękną Katarzyną wbrew  woli swojej rodziny i ku oburzeniu okolicznego ziemiaństwa, ich małżeństwo było zgodne i szczęśliwe. [więcej]
pismak, 30.09.2014 08:56|czytane: 258 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dotacja od miasta dla Gminy Kutno
Dziś na sesji Rady Miasta Kutna radni zdecydują czy udzielić pomocy finansowej w formie dotacji celowej w kwocie 15 tys. zł Gminie Kutno.

Dotacja ma być przeznaczona na dofinansowanie zakupu sprzętu specjalistycznego do ratownictwa drogowego „LUKAS” dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Komadzynie. Całkowity koszt zakupu sprzętu ratownictwa [więcej]
pismak, 30.09.2014 08:30|czytane: 109 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Filmy pod parasolem. Biblioteka zaprasza
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kutnie zaprasza do skorzystania z nowego projektu pt. Filmy pod parasolem. W sali projekcyjnej odbywają się bezpłatne pokazy filmów ze zbiorów biblioteki, objęte parasolem licencyjnym.

Zapraszamy grupy zorganizowane (od 5 do 30 osób) ze szkół, placówek oświatowych, organizacji pozarządowych i grupy znajomych miłośników filmów. Pokazy będą organizowane [więcej]
pismak, 30.09.2014 08:12|czytane: 165 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Rusza Liga Piłki Siatkowej
Salezjańska Organizacja Sportowa SL SALOS z Kutna – Woźniakowa zaprasza dziewczęta ze szkół gimnazjalnych do udziału w Lidze Piłki Siatkowej. Rozpoczęcie rozgrywek 8 października  środa) o godz. 16.45 w Szkole Podstawowej Nr 1 w Kutnie.

Rusza Liga Piłki Siatkowej, ./upload/articles_pakiety/24744/01_obraz.jpg


Zapisy do dnia 6 października. Zapraszamy do wspólnej zabawy. [więcej]
pismak, 30.09.2014 08:21|czytane: 56 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Polfarmex Kutno tryumfuje w Zielonej Górze
W ostatnim przedsezonowym sparingu zawodnicy kutnowskiego Polfarmexu wygrali w Zielonej Górze z miejscowym Stelmetem 96:91 w kwartach (30:14, 24:20, 18:31, 24:26). W drużynie prowadzonej przez Jarosława Krysiewicza bardzo dobre zawody rozegrał Bartłomiej Wołoszyn, który okazał się pierwszą strzelbą Farmaceutów.

Wołoszyn zdobył 23 punkty, grając na bardzo dobrej skuteczności 7/9 rzutów z gry. Drugi strzelec Farmeceutów, Kwamein Mitchell (22 pkt.) raził rywali rzutami z dystansu. Kutnowski rozgrywający trafił 4/6 rzutów zza linii 6,75m. Swój potencjał na deskach pokazał Kevin Johson, który miał 9 zbiórek, a w decydujących o wyniku momentach nie zawiódł Krzysztof Jakóbczyk. Faulowany przy rzucie zza 3 Mały wykonał rzadką akcję 3+1. W ocenie kutnowskiego szkoleniowca wszyscy zawodnicy Polfarmexu zasługuje na pochwałę i wysoką ocenę. Przypomnijmy, że Farmaceuci grali dziś bez kontuzjowanych Jakuba Dłuskiego, Marcina Malczyka oraz Jacka Jareckiego. [więcej]
pismak, 30.09.2014 08:11|czytane: 139 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Zanim zaśniesz wygraj zaproszenie do Kina KDK
Zanim zasnę to jeden z filmów w październikowym repertuarze Kina Kutnowskiego Domu Kultury. Zachęcamy do udziału w konkursie filmowym, w którym można wygrać dwa podwójne zaproszenia na brytyjski thriller. Konkurs trwa do 2 października do godz. 10.00.

Aby wziąć udział w konkursie kliknij tutaj


Cierpiąca na amnezję kobieta budzi się każdego ranka, nie wiedząc kim jest, próbuje odbudować wspomnienia przy pomocy dziennika, który przechowuje. 03-08 października 2014 (od piątku do środy)
godz. 15.30 i 17.15 PSZCZÓŁKA MAJA. FILM (animowany 88 min)
godz. 19.00 ZANIM ZASNĘ (thriller 92 min) [więcej]
kultura, 29.09.2014 21:17|czytane: 238 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W przedziwnym mieszkam ogrodzie... Konkurs recytatorski
Kutnowski Dom Kultury ogłasza Konkurs Recytatorski W MOIM OGRODZIE adresowany do uczniów klas IV - VI szkół podstawowych z Kutna i powiatu kutnowskiego.

Należy przygotować utwór (wiersz lub fragment prozy) nawiązujący poruszaną tematyką do nazwy konkursu. Ogród z wybranych przez Was tekstów może być tajemniczy, pełen kwiatów, zapachów...

Regulamin  KARTA zgłoszenia

Zachęcamy do literackich poszukiwań [więcej]
kultura, 29.09.2014 21:07|czytane: 127 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Opracują program funkcjonalny Pałacu Saskiego
Miasto Kutno chce pozyskać fundusze unijne na rewitalizację Pałacu Saskiego. Teraz przystępuje do opracowania pełnej dokumentacji budowlanej jego odbudowy, a prezydent Kutna powoła zespół zadaniowy, który opracuje program funkcjonowania obiektu.

Opracują program funkcjonalny Pałacu Saskiego, ./upload/articles_pakiety/24735/01_obraz.jpg
Opracują program funkcjonalny Pałacu Saskiego, ./upload/articles_pakiety/24735/02_obraz.jpg


Koncerty i Noce w Pałacu

Zarząd Nieruchomości Miejskich, który administruje pałacem na początku tego roku zwolnił wszystkich pracowników, co spotkało się z protestem mieszkańców Kutna, którzy wystosowali list otwarty do Rady Miasta Kutna. Fundacja Odbudowy Pałacu Saskiego w Kutnie, której jednym z członków założycieli jest Miasto Kutno - w ramach swoich możliwości dzięki działaniu jej prezesa Andrzeja Mariusza Wieczorkowskiego oraz innych fundatorów i donatorów podtrzymuje cykliczność wydarzeń kulturalnych w Pałacu. Tak było w ostatnie Święto Róży, kiedy to Pałac odwiedziły setki gości. Fundacja zgłosiła również swoich kandydatów do zadaniowego zespołu.

- Celem opracowania będzie dostosowanie obiektu do nowych standardów użytkowych i technicznych, a także do obowiązujących przepisów prawa budowlanego, przy jednoczesnym zachowaniu zabytkowego charakteru Pałacu Saskiego. Wypracowany program zostanie poddany szerokim konsultacjom społecznym - mówi Joanna Brylska, Kierownik Biura Prasowego Urzędu Miasta Kutna. 

Prezydent zwrócił się już z prośbą o wytypowanie przedstawicieli organizacji pozarządowych, instytucji kultury, radnych Rady Miasta Kutna do pracy w zespole ds.opracowania programu funkcjonalnego Pałacu Saskiego. Spośród zgłoszonych kandydatur [więcej]
wandea, 29.09.2014 21:00|czytane: 675 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Nasi lekkoatleci na zakończeniu sezonu
W minioną sobotę i niedzielę lekkoatleci Uczniowskiego Klubu Sportowego „Dziewiątka” w Kutnie uczestniczyli w Mityngu Wielobojowym i Mityngu Zakończenia Sezonu, które były rozgrywane na stadionie Akademickiego Związku Sportowego w Łodzi.

Nasi lekkoatleci na zakończeniu sezonu, ./upload/articles_pakiety/24738/13_obraz.jpg
Nasi lekkoatleci na zakończeniu sezonu, ./upload/articles_pakiety/24738/02_obraz.jpg
Nasi lekkoatleci na zakończeniu sezonu, ./upload/articles_pakiety/24738/03_obraz.jpg


- Udaliśmy się na te dwudniowe zawody kilkunasto-osobową grupą. Były to zawody klubowe, kończące zmagania na stadionie w sezonie 2014. Pozostaną nam jeszcze w pierwszej połowie października zawody szkolne ,ligi gimnazjalne i ponad gimnazjalne i zawody przełajowe – powiedział na wstępie trener „Dziewiątki” Jacek Kudła.

W zawodach wielobojowych w siedmioboju (I dzień:  100 m ppł., skok wzwyż, pchnięcie kulą, 200 m, II dzień: skok w dal, rzut oszczepem, 800 m) wystartowała dwójka zawodniczek Iga Chodorowska (juniorka młodsza) i Sandra Kucharska (młodziczka).

W kategorii młodziczek Sandra Kucharska zakończyła wielobój na drugim miejscu z łącznym wynikiem 2694 punkty. [więcej]
pismak, 29.09.2014 19:45|czytane: 152 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Projekty, które znalazły się w budżecie obywatelskim
Prezentujemy protokół z liczenia głosów mieszkańców, którzy wybrali projekty realizacji w ramach budżetu obywatelskiego.

Projekty, które znalazły się w budżecie obywatelskim, ./upload/articles_pakiety/24737/01_obraz.jpg
Projekty, które znalazły się w budżecie obywatelskim, ./upload/articles_pakiety/24737/02_obraz.jpg


[więcej]
pismak, 29.09.2014 14:47|czytane: 974 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Bezpłatna podróż po regionie. Odbierz bilet na wycieczkę
Marszałek Województwa Łódzkiego i Prezydent Miasta Kutna zapraszają do udziału w wycieczce po naszym regionie. Bilety można odebrać w Urzędzie Miasta Kutna, Kutnowskim Domu Kultury i bibliotece. Liczba miejsc ograniczona 150 osób, jedna osoba może odebrać bilety dla max. 5 osób. 

Bezpłatna podróż po regionie. Odbierz bilet na wycieczkę, ./upload/articles_pakiety/24736/01_obraz.jpg


Celem wycieczki jest edukacja ekologiczna poprzez zwiedzanie – forma nauki poprzez turystykę i krajoznawstwo. Turystyka pozwala realizować koncepcję kształcenia i wychowywania społeczeństwa  w duchu poszanowania środowiska przyrodniczego, a także upowszechniania wiedzy o przyrodzie, jak również propagowania konkretnych zachowań korzystnych dla środowiska naturalnego.

Wycieczki mają na celu wskazanie mieszkańcom województwa ciekawych przyrodniczo miejsc regionu, informowanie społeczeństwa o potencjale przyrodniczym, formach ochrony przyrody, zachęcanie do korzystania z ekologicznych form transportu (pieszo, rower, konno itp.) oraz promocję pociągów także jako transportu przyjaznego środowisku.

Najbliższa wycieczka na którą serdecznie zapraszamy odbędzie się 04.10.2014 roku do Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich (Łódź – Arturówek). [więcej]
pismak, 29.09.2014 14:27|czytane: 173 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wniosek o składanie przez grupy mieszkańców własnych projektów uchwał rady miasta
Dziś Stowarzyszenie KUTNO PLUS wystąpiło do Rady Miasta Kutna z wnioskiem o zmianę w statucie miasta dopuszczającym obywatelską inicjatywę uchwałodawczą czyli składanie przez grupy mieszkańców własnych projektów uchwał rady miasta.

Wniosek o składanie przez grupy mieszkańców własnych projektów uchwał rady miasta, ./upload/articles_pakiety/24734/01_obraz.jpg


W uzasadnieniu wniosku czytamy: W ostatnim czasie w coraz więcej gmin, zarówno wiejskich, jak i miejskich dopuszcza obywatelską inicjatywę uchwałodawczą, czyli składanie przez grupy mieszkańców własnych projektów uchwał rady gminy. Obywatelski projekt uchwały może dotyczyć dowolnej sprawy pozostającej w gestii rady, czyli np. planowanych lub podejmowanych inwestycji, zmiany nazw ulic, wysokości opłat komunalnych. Warunkiem wprowadzenia obywatelskiej inicjatywy uchwałodawczej jest wpisanie takiej możliwości do statutu gminy - powinien określać choćby, ile podpisów trzeba zebrać, aby zgłoszony projekt został rozpatrzony przez radę i jak szybko
trafi pod obrady.

Podstawą prawną do wprowadzenia obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej są art. 3, 8, 22 oraz art. 40 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym. [więcej]
wandea, 29.09.2014 13:55|czytane: 219 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Scena Zaułek z Anną Dereszowską
Zapraszamy na kolejny koncert piosenki literackiej w ramach projektu „Scena Zaułek”. Tym razem gościem Wojtka Gęsickiego będzie Anna Dereszowska, polska wokalistka, aktorka teatralno-musicalowa, a także filmowa. Na stałe związana z Teatrem Muzycznym Studio Buffo w Warszawie. Występ 26 października o godz. 18.00 w Centrum Teatru Muzyki i Tańca. Bilety 20 zł.

Scena Zaułek z Anną Dereszowską , ./upload/articles_pakiety/24733/01_obraz.jpg


„Zaułek” to miejsce spotkań z kabaretem i piosenką literacką. Początki powstania projektu sięgają roku 1995. Przez wszystkie lata scena gościła w różnych miastach grając cyklicznie swoje przedstawienia (m.in. w Teatrze Nowym w Warszawie). Scena skupia wokół siebie doświadczonych Wykonawców i Twórców parających się piosenką artystyczną posiadających różne temperamenty i osobowości sceniczne co powoduje, że koncert jest ciekawy i zdecydowanie różni się od jednoosobowych recitali dramaturgią. [więcej]
kultura, 29.09.2014 11:22|czytane: 110 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Agresywny mieszkaniec Inowrocławia pobił sokistę
W sobotę 27 września o godzinie 20:20 funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Posterunku w Kutnie podjęli interwencję wobec 32-letniego mężczyzny, który zakłócał ład i porządek, używając słów wulgarnych na stacji PKP w Kutnie.

Od mężczyzny było czuć silną woń alkoholu. Podczas prowadzonej interwencji mężczyzna nadal używał słów wulgarnych, po czym niespodziewanie uderzył pięścią w twarz funkcjonariusza SOK, powodując otarcie naskórka pod lewym okiem. Sokiści obezwładnili sprawcę, założyli mu kajdanki i agresywnego mieszkańca Inowrocławia przekazali nfunkcjonariuszom z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie, którzy prowadzą dalsze czynności w sprawie. [więcej]
pismak, 29.09.2014 11:19|czytane: 154 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej zdobył Grand Prix
Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej zdobył Grand Prix na Spotkaniach Artystycznych Seniorów w Międzyzdrojach. Trzydniowe dwunaste już Spotkania zgromadziły ponad 400 uczestników z 32 zespołów z całej Polski. Artyści reprezentują różne środowiska. Przeważały zespoły ludowe, ale nie brakowały zespółów branżowych na przykład kolejarzy. 

Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej zdobył Grand Prix , ./upload/articles_pakiety/24731/01_obraz.jpg
Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej zdobył Grand Prix , ./upload/articles_pakiety/24731/05_obraz.jpg
Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej zdobył Grand Prix , ./upload/articles_pakiety/24731/03_obraz.jpg


Spotkania mają charakter konkursu dla zespołów folklorystycznych, kapel ludowych, chórów i zespołów śpiewaczych, zespoły przygotowują do prezentacji 3 utwory.

Jury oceniało walory głosowe i taneczne, interpretację muzykalność poczucie rytmu dobór repertuaru ogólny wyraz artystyczny, prezentację wizualną zespołu, elementy kultury regionalnej. ZPiTZK zgłosił do konkursu oprócz zespołu również swoją kapelę i gawędziarza Andrzeja Kurczewskiego.

- Prezentowaliśmy swój rodzimy folklor kutnowski w barwnych jego strojach reprezentując i promując  miasto Kutno. Jury po przesłuchaniu wszystkich 31 zespołów gdzie uczestników było ponad 400 przyznało nagrody i wyróżnienia dla  poszczególnych wykonawców- mówi Bożena Sudomir.- Jesteśmy ogromnie dumni i szczęśliwi że znowu doceniono nas i otrzymaliśmy i najwyższą nagrodę jaką jest Grand Prix i wyróżnienia dla nasze kapeli oraz gawędziarza Andrzeja Kurczewskiego, który rozbawiał publiczność [więcej]
kultura, 29.09.2014 08:49|czytane: 643 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
KS Kutno pokonuje LKS Świnice Warckie
Szósta kolejka A klasy za zespołem KS Kutno. Nasi piłkarze pokonali w meczu wyjazdowym drużynę LKS Świnice Warckie 3:1. [więcej]
pismak, 29.09.2014 08:43|czytane: 137 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Wyniki IX Grand Prix w Tenisie Stołowym
Czwarty turniej IX Grand Prix w Tenisie Stołowym zakończył się sukcesem wielu kutnian. Następny turniej25 października o godz. 11.00.

Wyniki.

[więcej]
pismak, 29.09.2014 08:40|czytane: 77 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Piotr Rybacki z Kutna wystąpi w finale iSing Stars
Życzymy powodzenia Piotrowi Rybackiemu z Kutna (pepe1975), który wziął udział w konkursie iSing Stars i wystąpi w finale projektu. Walczyć będzie o atrakcyjne nagrody m.in. o nagranie i wydanie singla w HQT Music.

Piotr Rybacki z Kutna wystąpi w finale iSing Stars, ./upload/articles_pakiety/24727/01_obraz.jpg
Piotr Rybacki z Kutna wystąpi w finale iSing Stars, ./upload/articles_pakiety/24727/02_obraz.jpg
Piotr Rybacki z Kutna wystąpi w finale iSing Stars, ./upload/articles_pakiety/24727/03_obraz.jpg


W ubiegłą sobotę pisaliśmy o kutnowianinie, który spełnił swoje muzyczne marzenia, wykorzystał swój talent, nagrał z przyjaciółmi clip "Unchain my heart" Joe Cockera i udało mu się zajść aż do finału iSing Stars. Konkurs jest szansą dla utalentowanych osób, które potrzebują trampoliny na drodze muzycznej. 

Obejrzyj Piotrka Rybackiego w akcji

Konkurs rozpoczął się 24 lipca, jury po przesłuchaniu 3200 osób w selekcji, 114 osób w audycjach radiowych i zapoznaniu się z 43 teledyskami wybrało 20 finalistów iSing Stars Wśród nich znalazł się kutnian Piotr Rybacki. 

W ten weekend 20 finalistów  pojechało do Wrocławia na indywidualny trening wokalny przygotowujący do finałowego występu przed konkursowym Jury. Trening obejmuje również próbę z zespołem, który będzie towarzyszył finalistom na scenie. 

Finał iSing Stars odbędzie się w poniedziałek 29 września w klubie Zaklęte Rewiry we Wrocławiu podczas otwartej imprezy z uczestnictwem zespołu grającego na żywo. W Kutnie trzymamy kciuki za Piotrka. [więcej]
kultura, 27.09.2014 16:56|czytane: 651 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Prezentacja drużyny Polfarmex Kutno
Dziś w centrum Kutna kibice Polfarmexu Kutno mogli spotkać swoją ulubioną drużynę, która już wkrótce rozpocznie zmagania sportowe w Tauron Basket Lidze. Na Placu Marsz. J. Piłsudskiego odbyła się prezentacja zespołu Jarosława Krysiewicza i wojciecha Walicha.

Prezentacja drużyny Polfarmex Kutno, ./upload/articles_pakiety/24726/05_obraz.jpg
Prezentacja drużyny Polfarmex Kutno, ./upload/articles_pakiety/24726/06_obraz.jpg
Prezentacja drużyny Polfarmex Kutno, ./upload/articles_pakiety/24726/15_obraz.jpg


KKS Pro Basket S.A. i prezydenta Kutna przygotowali pokazy koszykarskie oraz liczne konkursy. Kibice robili sobie pamiątkowe zdjęcia z koszykarzami i zbierali autografy.  Event odbył się w ramach projektu "Łódzkie ma pomysł na zdrowie" organizowanego przy współpracy z Radiem Zet. Imprezę poprowadził Kamil Nosel z "Zetki". [więcej]
redaktor, 27.09.2014 16:27|czytane: 1351 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Logowanie do portalu
Kalendarium imprez
Mała wielka sprawa
Ola Rzadkiewicz
Sprawiedliwość w naszych rękach. Wyzwanie dla wyborców
Witkacy pisał - przeżyć w tym świecie życie i nie zwariować - to prawdziwe wyzwanie. W świecie gdzie mało kto z odpowiedzialnych za... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
W październiku premiera Studia Teatralnego Oj
Pierwsza premiera Studia Teatralnego ‘’Oj’’, działającego w Kutnowskim Domu Kultury już niebawem. Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o krzyku, ale baliście się zapytać jest nie do końca poważną historią o naukowych badaniach nad... [więcej]
kutnowski sport
Polfarmex Kutno tryumfuje w Zielonej Górze
W ostatnim przedsezonowym sparingu zawodnicy kutnowskiego Polfarmexu wygrali w Zielonej Górze z miejscowym Stelmetem 96:91 w kwartach (30:14, 24:20, 18:31, 24:26). W drużynie prowadzonej przez Jarosława Krysiewicza bardzo dobre zawody rozegrał Bartłomiej Wołoszyn, który okazał się pierwszą strzelbą Farmaceutów. Wołoszyn zdobył... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
Starostwo Powiatowe w Kutnie - www.kutno.pl
Ostatnio dodane ogłoszenia
Mieszkanie 37m2 na Oś. Łąkoszyn Wynajmę mieszkanie na Osiedlu Łąkoszyn: 2 pokoje, kuchnia , łazienka (z oknem), korytarz, duży balkon, piwnica. Mieszkanie znajduje się na III piętrze i jest umeblowane (brak lodówki, pralki)... [czytaj więcej]
skup samochodow AUTOSKUP - Kupię auta całe, uszkodzone,powypadkowe, zniszczone,zaniedbane, bez prawa rejestracji, skorodowane,także angliki ,stan auta i rok produkcji obojętny ,odbiór własnym transpo... [czytaj więcej]
skup samochodow AUTOSKUP - Kupię auta całe, uszkodzone,powypadkowe, zniszczone,zaniedbane, bez prawa rejestracji, skorodowane,także angliki ,stan auta i rok produkcji obojętny ,odbiór własnym transpo... [czytaj więcej]
Malarz elewacji - Niemcy Jesteśmy Polsko-Niemiecką firmą z wieloletnim doświadczeniem zajmującą się rekrutacją i zatrudnieniem polskiego personelu na rynku niemieckim. Obecnie prowadzimy rekrutację na stanowiskornMal... [czytaj więcej]
Pożyczki Pozabankowe na Dowód Raty Przegląd ofert finansowych dla osób poszukujących kredytów i pożyczek ze spłatą ratalną zarówno w bankach jak i wśród firm pozabankowych, dla osób mających problem z uzyskaniem kredytu ba... [czytaj więcej]
Jak Zarabiać 1374 Zł Od PIERWSZEGO Miesiąca Prosto Z Domu? Chcesz poprawić swoją sytuację finansową?rnrnSzukasz pracy w której zaczniesz zarabiać sensowne pieniądze?rnrnWielu Polaków zarabia mało i ledwie wiążą oni koniec z końcem. Nie dostają t... [czytaj więcej]
Pomoc w uzyskaniu prawa jazdy na Ukrainie Pomoc w uzyskaniu prawa jazdy na Ukrainie Kontakt telefoniczny : Mobile: +380 979 085 562 Kontakt mailowy: email: prawojazdy.ua@list.ru Preferowany kontakt telefoniczny... [czytaj więcej]
Dam pracę Poszukuję opiekunki do osoby niepełnosprawnej(lezaco-siedzaca, po udarze, niedowład) Zadania – całkowita opieka nad starszą panią,utrzymanie higieny i pielęgnacja, pampersy - zajęcie się do... [czytaj więcej]
Garaże blaszane Bramy Wiaty Hale Producent Najtaniej!!!! Garaże typowe i na zamówienie - bramy garażowe - pomieszczenia gospodarcze - kioski,wiaty - konstrukcje stalowe . TRANSPORT MONTAŻ GRATIS SZYBKA REALIZACJA ZAMÓWIENIA ATRAKCYJNE CENY. Kontakt 6... [czytaj więcej]
KREDYTY!! BEZ ZUS I US!! SKUTECZNA POMOC FINANSOWA DLA FIRM! 100% POLECEŃ!-warto przeczytać!rnrnDo każdego Klienta podchodzę indywidualnie. Dopasuję najkorzystniejszą ofertę zgodnie z :rn1.Oczekiwaniamirn2.Możliwości... [czytaj więcej]
PASCAL- SZKOŁA POLICEALNA i LICEUM U nas bezpłatnie zdobędziesz niezbędne kwalifikacje. Wystarczy przyjść ze świadectwem ukończenia szkoły średniej i dowodem osobistym.rnrnZapraszamy na darmowe kierunki policealne oraz liceum ... [czytaj więcej]
PASCAL- SZKOŁA POLICEALNA i LICEUM http://www.niezlababka.pl/na-cieplo/zapiekanka-ziemniaczano-warzywna/... [czytaj więcej]
PRZEDSZKOLE KRAINA MŁODYCH ODKRYWCÓW w Gołębiewie Starym ZAPRASZA. OFERUJEMY - PUNKT PRZEDSZKOLNY CZYNNY W GODZ. 7.00-19.00; - OPIEKĘ NA GODZINY; KONTAKT TEL: 534 100 025; email: kraina.k5@interia.pl lub oso... [czytaj więcej]
wynajmę mieszkanie 39m MAM MIESZKANIE DO WYNAJĘCIA NA OŚ ŁĄKOSZYN: 2 POKOJE, KUCHNIA, ŁAZIENKA, PRZEDPOKÓJ. MIESZKANIE JEST UMEBLOWANE. KUCHNIA I ŁAZIENKA Z PEŁNYM WYPOSAŻENIEM, NA PRZEDPOKOJU SZAFA, MIESZKANIE JES... [czytaj więcej]
Język niemiecki Język niemiecki - korepetycje (z dojazdem do ucznia)... [czytaj więcej]
Rekrutacja trwa Technik Administracji Chcesz pracować w biurze? Nauczyć się podstaw prawa pracy? Wystarczy, że zapiszesz się do Policealnej Szkoły Centrum Nauki i Biznesu "Żak" w Zgierzu Plac Kilińskiego 4... [czytaj więcej]
Prace inżynierskie z informatyki Pomogę w przygotowaniu wzoru pracy inżynierskiej, magisterskiej i dyplomowej z informatyki. Specjalizuję się w następujących zagadnieniach: administracja systemami GNU/Linux, administracj... [czytaj więcej]
NAJPROSTSZY Sposób Zarabiania, przez internet Nie ważne czy masz: 18, 30 czy 60 lat. Moje rozwiązanie ma to do siebie, że tutaj każdy dociera do celu i zarabia pieniądze. Sprawdź szczegóły! To zajmie Ci dosłownie chwilę. rnEmail: lepsze... [czytaj więcej]
ZAMIENIĘ NA MNIEJSZE Zamienię mieszkanie lokatorskie (zadłużone) - 3 pokoje, kuchnia, łazienka, WC - na mniejsze 2 pokojowe. Kontakt: 503685834 lub 782623730... [czytaj więcej]
Fotografia okolicznościowa, sesje zdjęciowe plenerowe WitamyrnrnWykonujemy usługi w zakresie fotografii reportażowej:rn- Ślubyrn- Weselarn- Chrzciny rn- Urodzinyrn- Spotkania biznesowernrnWykonujemy sesje zdjęciowern- Plenerowern- Osobistern- Dzieci... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Konstancja Wenglorz:
50 minut temu
Jak może osoba niepełnosprawna podjąć się sprzątania w szpitalu? Przecież to ciężka praca , która wymaga poświęcenia i wysiłku. Czy Pan Tarka o tym pomyślał? A co ze sprzątaczkami które nie posiadają grupy? Na bruk po kilku latach pracy?Czy to prawda że w tą firmę zamieszany jest Prezes szpitala i dyrektor Lipiński bo tak słychać po kątach? Nie róbcie ze sprzątaczek ofiar tylko proszę ograniczyć wynagrodzenia swoje i lekarzom kontraktowym a na wszystko wystarczy. Nie żyłujcie na biednych ludziach.Najłatwiej zwolnić sprzątaczki, pielęgniarki a władza będzie doić szpital jak doiną krowę.Kiedy wreszcie ci panowie odejdą i za te straty będa rozliczeni?
Mateusz Ryło:
1 godzin temu
Czyli teraz pani Dominika zajmuje się tym? A co z grupą "od jutra"? Pójdzie w odstawkę?
Konstancja Wenglorz:
1 godzin temu
Szpitalowi to nie jest winien pieniedzy NFZ tylko Prezesi i Dyrektorzy szpitala za nieudolne zarządzanie . Tu tkwi cały błąd .
Konstancja Wenglorz:
2 godzin temu
A co ze sprzątaczkami panie Musiałowicz i Lipiński? Dalej ich oszukujecie?
Klemens Kożubski:
2 godzin temu
Tych panów ze zdjęcia należy odsunąć od władzy bo wkrótce będzie po szpitalu.Niech nie udają że coś robią bo tak naprawdę wszystko niszczą.
Abel Korbut:
2 godzin temu
ale zabłysnął
Berta Bolte:
2 godzin temu
Przeniosą radną Wyroślak, albo awansują męża urzędniczki, bo przecież ma za niskie stanowisko?
Berta Bolte:
2 godzin temu
naraża ich na utratę zdrowia? a byłeś tam? fantasta z ciebie
Bruno Wilkowszczankaf Wargocki:
2 godzin temu
Boczkaja nie jest ekonomistą, trudno powiedzieć kim jest, ale mówi nie po polsku. Wiem jest na pewno facetem podpisującym naczelnikowi i radnemu skierowania na mieszkania komunalne w trybie ekspresowym, z tego zasłynął w tej kadencji
Bruno Wilkowszczankaf Wargocki:
2 godzin temu
Kto? Bo wielu może czuć się obrażonych, wielu kandyduje?A może chodzi ci o autora tekstu?
Beatryks I Lizdejko:
3 godzin temu
Nie ma się co dziwić, przyszła wiocha z pod krośniewickich ugorów, to wiedząc, iż sama sobie nie poradzi, to dawaj w te pędy stołki "fachmanów" tworzyć, a komuszo-miejski proletaryjat oczywiście zatwierdzi wszystko w czambuł, bo to ichnia dziewuszyna ma -pomysła- , o zgrozo!
Zdzisław Dorposki:
3 godzin temu
Czemu nie trzech zastępców? Jak szaleć to szaleć!
Włodzimierz Zygmański:
3 godzin temu
ciekawe kto głosowała na remont cmentarnej przy MZK???? Kurwa ale wał... Chyba nowy Pan prezes MZK oddał osobiście te głosy
Ksawery Leon Weronin:
11 godzin temu
Jeśli tak mówi wiceprezydent to juz wiem zeby na niego nie głosować
Lesław Konwa:
11 godzin temu
Z przyszłą to byłoby 16 lat na stołku... kariera od "Banderozy" do Pileckiego...
Lesław Konwa:
11 godzin temu
Może nie chlusnąć , bo obiecano już 4 lata temu - i tylko kamieni kupa... jak mawiał potomek noblisty...
Beniamin Pluszczyński:
11 godzin temu
Proponuję, żeby imię płk. Pokrzywnickiego nadać barcelońskiej fontannie, co nam ożywczo chluśnie w przyszłym roku.
Beniamin Pluszczyński:
11 godzin temu
Rotmistrz lepiej brzmi, poważnie, romantycznie - facet na koniu, z wąsem, szablą i honorem.
Mirosław Stendecke:
11 godzin temu
Muzyka to balsam dla duszy........I tego właśnie doświadczyłam na tym koncercie......Gratulacje dla zespołu pani Joanny.....
Henryk Zobadło:
4
 · 
11 godzin temu
RONDO AFERY MIESZKANIOWEJ BYŁOBY LEPSZE. Ach ci patrioci, którzy startowali z Samoobrony, potem Ligi Polskich Rodzin, a w końcu znaleźli swoje miejsce w najlepszym komitecie. To by było już razem z przyszłą kadencją 12 lat? A Kochanowskiego - XIX wiek.Najciekawsze artykuły
 ·  15
6 dni temu
Czytelnicy piszą: Połowa projektów zgłoszonych przez mieszkańców została odrzucona
 ·  7
6 dni temu
Rzecznik Odpowiedzialności Dyscyplinarnej dla Nauczycieli umorzył postępowanie
 · 
7 dni temu
Kino KDK zaprasza w październiku
 ·  38
7 dni temu
Sprawiedliwość w naszych rękach. Wyzwanie dla wyborców
 · 
10 dni temu
Anwil Włocławek wygrywa IX Turniej o Różę Kutna
 ·  7
10 dni temu
Znajdź się na zdjęciach z II Biegu Ulicznego w Kutnie
 ·  4
11 dni temu
Czy Piotr Rybacki z Kutna znajdzie się w finale iSing Stars?
 ·  74
15 dni temu
Kuratorium Oświaty w Łodzi stwierdza nieprawidłowości w SOSW nr 1 w Kutnie
 ·  24
15 dni temu
Czy zarząd szpitala faworyzuje jednego wierzyciela?
 · 
19 dni temu
Zbigniew Bródka nagradzał kutnian w akcji Bezpieczny Dom
 ·  37
20 dni temu
Fontanna jak w Barcelonie
 ·  7
20 dni temu
Odwołanie od kolejnej decyzji prezydenta w sprawie środowiskowych uwarunkowań dla Beef Beef
 ·  61
22 dni temu
Wiceprezydenci Kutna będą kandydować w wyborach
 · 
23 dni temu
Święto Patrona Szkoły - Bohaterów Walk nad Bzurą
 ·  10
23 dni temu
Krośniewiccy rowerzyści na 40. Święcie Róży
 ·  8
31 dni temu
Aktualizacja: Związki zawodowe w szpitalu bronią pracowników. Enigmatyczna odpowiedź prezesa
 · 
31 dni temu
TPZK na mazurskim szlaku
 ·  29
32 dni temu
Prezes szpitala zostaje. Oszczędności ważniejsze od ludzi?
 ·  16
35 dni temu
Wpadka Falcka i zmiany w systemie ratownictwa medycznego w Łódzkiem
 ·  43
35 dni temu
Wybory samorządowe 2014. Poradnik kandydata i kandydatki
 ·  23
37 dni temu
Czytelnicy pytają: Gdzie byli członkowie Rady Nadzorczej szpitala kiedy spółka się ciągle zadłużała?
 ·  12
37 dni temu
Kto da na chleb dla dzieci sprzątaczek z kutnowskiego szpitala? Kłamcy z Warszawy nadal oszukują
 ·  34
38 dni temu
Z płaczem do szkoły? Pomoże biwak
 ·  193
40 dni temu
Ważna dla szpitala uchwała zarządu powiatu. PiS znalazł 4,3 mln zł na spłatę długu u Magellana
 ·  6
41 dni temu
Zielone tereny zaniedbane w Kutnie cz.1.
Pogoda w Kutnie
Dziś: środa
Temperatura: 13°C
Całkowite zachmurzenie, deszczowo
Wschód słońca: 06:42
Zachód słońca: 18:20

1025 hPa
9 km/h
0,4 mm


Jutro: czwartek
Temperatura: 17°C
Zachmurzenie umiarkowane

Wschód słońca: 06:44
Zachód słońca: 18:18

1029 hPa
8 km/h
0,0 mm


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności