eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 01.02.2015     reklama kontakt
 
<a href="/kultura,25584-ksia-ka-jest-najwa-niejsza-rozmowa-z-magdalena-konczarek-dyrektorem-kutnowskiej-biblioteki," title="Kutno: Książka jest najważniejsza. Rozmowa z Magdaleną Konczarek" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Książka jest najważniejsza. Rozmowa z Magdaleną Konczarek</b><br>Nowy dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kutnie, to nowe spojrzenie na...</div></a> <a href="/wiadomosci,25747-pomimo-grzywny-zarza-dca-kamienicy-w-centrum-kutna-nie-reaguje-g-ra-mieci-ro-nie," title="Kutno: Pomimo grzywny zarządca kamienicy w centrum Kutna nie reaguje. Góra śmieci rośnie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Pomimo grzywny zarządca kamienicy w centrum Kutna nie reaguje. Góra śmieci rośnie</b><br>Na podwórku kamienicy Narutowicza 6 w Kutnie rośnie góra śmieci. Prywatna...</div></a> <a href="/wiadomosci,25741-rada-nadzorcza-do-tablicy-porza-dki-w-szpitalnej-sp-ce-i-poczucie-warto-ci-by-ej-starosty," title="Kutno: Rada nadzorcza do tablicy. Porządki w szpitalnej spółce i poczucie wartości byłej starosty" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Rada nadzorcza do tablicy. Porządki w szpitalnej spółce i poczucie wartości byłej starosty</b><br>Na wczorajszej sesji Rady Powiatu w Kutnie Krzysztof Debich, Starosta Kutnowski...</div></a> <a href="/wiadomosci,25739-kutno-wyda-na-sprza-tanie-ponad-2-mln-z-otych," title="Kutno: Kutno wyda na sprzątanie ponad 2 mln złotych" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Kutno wyda na sprzątanie ponad 2 mln złotych</b><br>W centrum Kutna za utrzymanie porządku, czystości ulic i placów oraz...</div></a> <a href="/wiadomosci,25734-napisali-pozew-w-kasprowiczu," title="Kutno: Napisali pozew w Kasprowiczu" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Napisali pozew w Kasprowiczu</b><br>Doktor Maciej Muliński - wykładowca Wydziału Prawa Uniwersytetu Łódzkiego gościł w...</div></a> <a href="/wiadomosci,25738-radny-egzaminuje-dyrektork-po-redniaka," title="Kutno: Radny egzaminuje dyrektorkę pośredniaka" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Radny egzaminuje dyrektorkę pośredniaka</b><br>Bartosz Serenda radny powiatowy z SLD przygotował na dzisiejszą sesję Rady...</div></a> <a href="/wiadomosci,25735-artur-ogarnij-si-31-grudnia-czy-5-stycznia," title="Kutno: Artur ogarnij się.  31 grudnia czy 5 stycznia?" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Artur ogarnij się.  31 grudnia czy 5 stycznia?</b><br>Sprawa wygaśnięcia mandatu radnego Artura Gieruli z Platformy Obywatelskiej powróciła na dzisiejszej...</div></a> <a href="/wiadomosci,25729-bud-et-powiatu-i-harry-potter," title="Kutno: Budżet powiatu i ... Harry Potter" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Budżet powiatu i ... Harry Potter</b><br>Prawie dwie godziny trwała dyskusja nad budżetem powiatu kutnowskiego na rok...</div></a>
Najważniejsze wiadomości w mieście Kutno
Książka jest najważniejsza. Rozmowa z Magdaleną Konczarek, dyrektorem kutnowskiej biblioteki
Nowa dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kutnie, to nowe spojrzenie na jej rolę. Jaką ma pani wizję działalności i roli biblioteki w życiu społecznym i kulturalnym Kutna?
Magdalena Konczarek: Dość często sama bądź z pracownikami udaję się na rekonesanse do innych bibliotek, są to podróże bardzo pouczające, które potwierdzają moją wizję tej instytucji. Otóż, biblioteka musi być miejscem spotkań. Oczywiście podstawowym jej zadaniem jest gromadzenie i udostępnianie zbiorów, tak jak mówi ustawa o bibliotekach, ale współczesna biblioteka musi mieć o wiele więcej funkcji. Musi być miejscem spotkań dzieci, młodzieży i dorosłych. Czytelnictwo w Polsce spada w związku z tym trzeba organizować różne zdarzenia, aby po prostu ludzie przyszli do biblioteki, a jak już tu są to wtedy istnieje taka szansa, że sięgną po książkę.

Książka jest najważniejsza. Rozmowa z Magdaleną Konczarek, dyrektorem kutnowskiej biblioteki

Magdalena Konczarek dalej odpowiada: Myślę, że dość konsekwentnie od zeszłego roku realizuję tę wizję. Choćby poprzez niszowe zajęcia. Raz w miesiącu odbywają się spotkania w ramach Akademii Młodych Rodziców, mamy więc już grupkę mieszkańców Kutna, którzy wręcz zamawiają tematy na następne spotkania np. ekorodzicielstwo, psychologia. Ten sam cel mają zajęcia dla dzieci - Robobibliotyka. Z powodzeniem realizujemy już drugą część tych zajęć w dwóch grupach. Mamy bardzo bogate plany związane z robotyką np. udział dzieci w konkursach. Staram się zawsze aby wszelkie spotkania w bibliotece były zawsze z książką w tle. Nie zapominam, że jest to biblioteka. Książka jest najważniejsza. Wierzę w spotkania cykliczne, dlatego kwartalnie będę organizowała spotkania z poezją. Pierwsze takie odbyło się już w zeszłym roku, Anna Dymna czytała poezję księdza Jana Twardowskiego. Kolejne spotkanie. 8 marca tym razem poezję będzie czytał Jan Nowicki, a potem odbędzie się z nim rozmowa. Jeszcze nie wiemy jakiego poetę czy poetów wybierze aktor. Do tekstów poetyckich zawsze zaproponujemy w bibliotece żywą muzykę. Myślę, że jest zapotrzebowanie na tak skonstruowane spotkania. Sprawdził się też pomysł wejściówek, tak aby w dość małej sali publiczność miała komfort. Na Dymną rozeszły się  one przez dwa dni, powtórzymy to również w przypadku Jana Nowickiego.

Jakie projekty związane z promocją czytelnictwa proponuje w tym roku biblioteka?
Magdalena Konczarek: Będzie dużo spotkań z autorami zarówno literatury ważnej, jak i popularnej, lekkiej. Kluczem do promocji czytelnictwa jest urozmaicenie. Każdy musi znaleźć w bibliotece coś dla siebie, i ci co czytają literaturę faktu, romanse, czy beletrystykę, wszyscy powinni mieć możliwość przyjść na spotkanie z autorem ulubionych książek. Oddział dla Dzieci przygotował z kolei liczne spotkania z książką i jej autorami łączone z zabawą. Funkcjonuje  Klub Dobrej Książki, odbywają się lekcje biblioteczne. Świetnie układa się nam współpraca z przedszkolami i szkołami. [więcej]
wandea, 30.01.2015 14:45|czytane: 584 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Krzyż Wolności i Solidarności dla posła Tadeusza Woźniaka
Wojewoda Łódzki Jolanta Chełmińska w środę, 28 stycznia br. wręczyła mieszkańcom województwa łódzkiego ordery i odznaczenia państwowe. Wśród odznaczonych znalazł się także Poseł na Sejm RP – Tadeusz Woźniak.

Pan poseł, za zasługi w działalności na rzecz niepodległości i suwerenności Polski oraz respektowania praw człowieka w Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej, postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 22 sierpnia 2013 r. został odznaczony Krzyżem Wolności i Solidarności. Jest to jedno z najwyższych odznaczeń państwowych przyznawane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej na wniosek Prezesa Instytutu Pamięci Narodowej. 

W art. 15a ust. 1 ustawy o orderach i odznaczeniach czytamy:
1. Krzyż Wolności i Solidarności jest odznaczeniem o charakterze pamiątkowym, będącym nagrodą dla działaczy opozycji wobec dyktatury komunistycznej, którzy w okresie od 1 stycznia 1956 r. do 4 czerwca 1989 r., z wyłączeniem okresu od 31 sierpnia 1980 r. do 12 grudnia 1981 r., na terytorium Polski co najmniej przez 12 miesięcy:
1) byli aktywnymi członkami nielegalnych organizacji, które stawiały sobie za cel odzyskanie przez Polskę niepodległości i suwerenności lub respektowanie praw człowieka w Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej, lub [więcej]
redaktor, 30.01.2015 16:15|czytane: 647 razy|29 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Spotkanie autorskie w Zespole Szkół Nr 4 w Kutnie - Azorach
29 stycznia w Zespole Szkół Nr 4 im. Zygmunta Balickiego w Kutnie-Azorach  odbyło się spotkanie z Małgorzatą Katarzyńską - autorką tekstów piosenek polskich wokalistek m.in.: Hani Stach i Magdy Ptaszyńskiej, współpracującą z zielonogórską fundacją Młodzi Artyści.

Spotkanie autorskie w Zespole Szkół Nr 4 w Kutnie - Azorach, ./upload/articles_pakiety/25754/01_obraz.jpg
Spotkanie autorskie w Zespole Szkół Nr 4 w Kutnie - Azorach, ./upload/articles_pakiety/25754/02_obraz.jpg
Spotkanie autorskie w Zespole Szkół Nr 4 w Kutnie - Azorach, ./upload/articles_pakiety/25754/03_obraz.jpg


Małgorzata Katarzyńska jest mieszkanką Kutna, na co dzień pracuje jako doradca zawodowy w Młodzieżowym Centrum Kariery, jest absolwentką filologii polskiej oraz szkoły muzycznej II stopnia (klasa śpiewu). Ten niezwykły autorski wieczór poprowadziła dyrektor szkoły Agnieszka Ryczkowska. Podczas spotkania społeczność  szkolna i lokalna mogła bliżej poznać Małgosię i jej twórczość. To wrażliwa , delikatna, ciepła i utalentowana dziewczyna, która swą przygodę z tekstem rozpoczęła – jak sama twierdzi - „od szuflady”.

Świece, półmrok, kawiarniany wystrój sali , melancholijna muzyka i interesujący wywiad – wszystko to stworzyło niepowtarzalny klimat. Uczestnicy w ciszy i skupieniu wsłuchiwali się w teksty piosenek,  które dostarczyły wielu emocji i wzruszeń oraz zostały nagrodzone brawami. Współkompozytorem jednego z utworu Hani Stach, do którego słowa napisała Małgorzata Katarzyńska [więcej]
redaktor, 30.01.2015 16:16|czytane: 208 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wygrali zaproszenia na Carte Blanche w Kinie KDK
Od dziś godz. 16.15 w Kinie KDK Carte Blanche inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia nauczyciela z liceum, który aby zachować pracę i przygotować uczniów do matury, ukrywa, że traci wzrok.

Wygrali zaproszenia na Carte Blanche w Kinie KDK, ./upload/articles_pakiety/25731/01_obraz.jpg


W obsadzie zobaczymy m.in.  Andrzeja Chyrę, Arkadiusza Jakubika, Urszulę Grabowską i Wojciecha Pszoniaka.

Dwa podwójne zaproszenia na ten film wygrali: Janusz Matusiak i Agnieszka Pachlińska. Zaproszenia będą do odbioru w Kasie KDK przed wybranym seansem. [więcej]
kultura, 30.01.2015 12:37|czytane: 391 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pomimo grzywny zarządca kamienicy w centrum Kutna nie reaguje. Góra śmieci rośnie
Na podwórku kamienicy Narutowicza 6 w Kutnie rośnie góra śmieci. Prywatna kamienica w centrum miasta jest w opłakanym stanie. Kancelaria prawna reprezentująca właścicieli nie podejmuje żadnych działań ani w kwestii zabezpieczenia mieszkańców Kutna przed ewentualnymi szkodami w związku z groźbą zawalenia się ruiny ani w kwestii śmieci. 

Pomimo grzywny zarządca kamienicy w centrum Kutna nie reaguje. Góra śmieci rośnie, ./upload/articles_pakiety/25747/01_obraz.jpg
Pomimo grzywny zarządca kamienicy w centrum Kutna nie reaguje. Góra śmieci rośnie, ./upload/articles_pakiety/25747/02_obraz.jpg
Pomimo grzywny zarządca kamienicy w centrum Kutna nie reaguje. Góra śmieci rośnie, ./upload/articles_pakiety/25747/03_obraz.jpg


Wielokrotnie pisaliśmy o stanie kamienicy, ostatnio na początku grudnia ubiegłego roku. Na sytuację reaguje również Straż Miejska w Kutnie, która skierowała przeciwko zarządcy nieruchomości wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Kutnie. 19 września w wyroku nakazowym zarządca został ukarany grzywną, w postępowaniu odwoławczy Sąd podtrzymał pierwotną decyzję.

- Pomimo wyroku Sądu Rejonowego w Kutnie, który uznał zarządcę nieruchomości za winnego niedopełnienia obowiązku utrzymania czystości i porządku na terenie posesji i nałożył na niego grzywnę, to nadal problem pozostaje nierozwiązany - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta Kutna. - Zarządca nieruchomości nadal nie wywiązuje się z tego obowiązku. Straż Miejska w Kutnie ponownie wszczęła postępowanie w tej sprawie. [więcej]
wandea, 30.01.2015 11:20|czytane: 800 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Ferie w Krośniewicach
Gminne Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Krośniewicach przygotowało bogatą ofertę dla dzieci i młodzieży z gminy.

Ferie w Krośniewicach, ./upload/articles_pakiety/25753/01_obraz.jpg
Ferie w Krośniewicach, ./upload/articles_pakiety/25753/02_obraz.jpg
Ferie w Krośniewicach, ./upload/articles_pakiety/25753/03_obraz.jpg


Zachęcamy do zapoznania się z propozycjami i skorzystania z nich już od najbliższego poniedziałku. [więcej]
Krecik, 30.01.2015 11:41|czytane: 134 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Ferie w Kutnie: MOSiR i Aquapark
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Aquapark w Kutnie zapraszają dzieci i młodzież na zajęcia i półkolonie.

Ferie w Kutnie: MOSiR i Aquapark , ./upload/articles_pakiety/25752/01_obraz.jpg
Ferie w Kutnie: MOSiR i Aquapark , ./upload/articles_pakiety/25752/02_obraz.jpg
Ferie w Kutnie: MOSiR i Aquapark , ./upload/articles_pakiety/25752/03_obraz.jpg


[więcej]
Krecik, 30.01.2015 11:21|czytane: 323 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Muzeum im. Jerzego Dunin-Borkowskiego w Krośniewicach zaprasza w ferie
Muzeum im. Jerzego Dunin-Borkowskiego w Krośniewicach zaprasza dzieci i młodzież szkolną powiatu kutnowskiego do wzięcia udziału w zajęciach w okresie ferii zimowych. Od 9 do 12 lutego placówka przygotowała dla Was mnóstwo atrakcji i twórczych warsztatów. Wstęp na zajęcia jest bezpłatny.
 
9. 02 - Karnawał jeszcze trwa... - warsztaty robienia masek karnawałowych
10. 02 - Papierowe LOVE - walentynkowe kartki metodą quillingową.
11. 02 - Eko-zoo - ekologiczne warsztaty plastyczne
12. 02 - Dzień z baśnią - projekcja bajek połączona z warsztatami origami.

Muzeum im. Jerzego Dunin-Borkowskiego w Krośniewicach zaprasza w ferie, ./upload/articles_pakiety/25634/01_obraz.jpg


9 lutego. Karnawał nadal trwa, zatem zapraszamy na zajęcia, w trakcie których własnoręcznie przygotujemy kolorowe maski karnawałowe. Królik? Kotek? Motyl? - na balu, dzięki masce, możesz zostać kim tylko chcesz. W ruch pójdą kolorowe bibuły, cekiny i piórka. Będzie tajemniczo, kolorowo i magicznie.

10. 02. Walentynki tuż tuż... Jednym z najpiękniejszych sposobów na wyznanie miłości jest własnoręcznie przygotowana kartka walentynkowa. Tym razem wykorzystamy wąskie paseczki papieru i dzięki metodzie quilingowej nasze kartki staną się wyjątkowe i niepowtarzalne. Będą papierowe kwiaty, serduszka i... dużo zabawy. [więcej]
Krecik, 30.01.2015 11:27|czytane: 104 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
FERIE ZIMOWE w Kutnowskim Domu Kultury 2015
Kutnowski Dom Kultury zaprasza.
2 - 6  lutego godz. 10.00  - 14.00 sala tarasowa KDK

„FERIE BEZ NUDY” czyli cykl zajęć artystycznych i nie tylko … dla dzieci od 6 do 10 lat
zajęcia plastyczne, teatralne, gry, zabawy i konkursy. Prosimy o obuwie zmienne oraz zapewnienie picia oraz  jedzenia.

FERIE ZIMOWE w Kutnowskim Domu Kultury 2015, ./upload/articles_pakiety/25751/01_obraz.jpg


9 lutego godz.  11:00 - KDK sala tarasowa
WIELKI KONKURS ORIGAMI dla dzieci w wieku od 6 do 10 lat.
Przedmiotem konkursu jest wykonanie przez każdego uczestnika pracy z wykorzystaniem sztuki składania papieru, metodą płaską, przy użyciu kółek, kwadratów, prostokątów i trójkątów (papiery origami do wykonania pracy uczestnicy przynoszą ze sobą).

10 lutego godz. 11:00 - KDK sala tarasowa
WIELKI KONKURS RECYTATORSKI ZWIERZĄTKOWO dla dzieci w wieku od 3 do 10 lat .
Aby wziąć udział w konkursie należy przygotować jeden wiersz o zwierzętach (pieskach, kotkach, ptaszkach, motylkach itd.) oraz  wypełnić czytelnie kartę zgłoszenia. Karta zgłoszenia do pobrania w sekretariacie KDK, termin składania wypełnionych kart do dnia 30.01.2015 r. [więcej]
Krecik, 30.01.2015 11:00|czytane: 82 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czy Polfarmex Kutno zaskoczy PGE Turów Zgorzelec? Oglądaj w Polsat Sport News
Wszystkie bilety na mecz Polfarmex Kutno – PGE Turów Zgorzelec zostały sprzedane. Drugi strzelec Tauron Basket Ligi Kwamain Mitchell kontra rozgrywający mistrzów Polski TonyTaylor - to pojedynek, którego nie można przegapić! Czy Polfarmex Kutno zaskoczy PGE Turów Zgorzelec?

Transmisja w PolsacieSportNews i Polsacie Sport HD w niedzielę od godz. 19.45.


Czy Polfarmex Kutno zaskoczy PGE Turów Zgorzelec? Oglądaj w Polsat Sport News, ./upload/articles_pakiety/25708/01_obraz.jpg


- W kasie biletowej od godziny 18:30 w dniu meczu tj. 01.02.2015 (niedziela) będzie można zakupić dodatkowe bilety na mecz pomiędzy drużynami Polfarmex Kutno – PGE Turów Zgorzelec - mówi Dorian Koralewski z KKS Pro Basket. [więcej]
redaktor, 30.01.2015 10:46|czytane: 944 razy|20 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zdrowotny projekt w starostwie i nowe stanowisko pracy
Dziś mija termin konkursu na stanowisko głównego specjalisty do spraw pozyskiwania środków zewnętrznych w Starostwie Powiatowym w Kutnie.  Krzysztof Debich, starosta kutnowski na ostatniej sesji Rady Powiatu w Kutnie mówił o realizacji przez powiat projektu  "Żyjesz dla siebie i innych - zadbaj o zdrowie" i właśnie osoba ta przede wszystkim obsługiwać będzie to zadanie. 

Przypomnijmy, 30 maja ubiegłego roku w ramach Norweskiego Mechanizmu Finansowego powiat kutnowski złożył aplikację projektu w ramach programu PL13 " Ograniczanie społecznych nierówności w zdrowiu". Celem projektu jest obniżenie umieralności i wcześniejsze wykrywanie chorób układu krążenia, w szczególności chorób serca, naczyń mózgowych i miażdżycy.

W ramach działań wskazanych w projekcie realizowane będą między innymi badania profilaktyczne oraz kampania edukacyjna. Ważnym rezultatem wprowadzenia w życie projektu będzie raport epidemiologiczny i poddanie badaniom wielotysięcznej grupy mieszkańców Kutna i powiatu. Kwota dofinansowania wynosi 3 465 115 zł.

Główny specjalista znajdzie zatrudnienie na czas określony w Wydziale Zarządu i Rozwoju Powiatu. [więcej]
redaktor, 30.01.2015 10:57|czytane: 576 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Ruszają komisje konkursowe dla organizacji pozarządowych w starostwie
Zarząd Powiatu w Kutnie zaprasza organizacje pozarządowe do zgłaszania kandydatów do komisji konkursowych w postępowaniach o granty. 

I tak do 16 lutego należy zgłosić kandydatów do komisji opiniującej zadania z zakresu kultury, do 17 lutego z zakresu edukacji, do 18 lutego - z kultury fizycznej. 

Karty zgłoszeń należy dostarczyć osobiście do starostwa, za pomocą poczty lub e-mailem oswiata@www.kutno.pl 

Więcej informacji TUTAJ [więcej]
redaktor, 30.01.2015 10:37|czytane: 127 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
11,5 mln zł na rozwój firm z województwa łódzkiego - Fundusze JEREMIE ŁARR S.A
Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. podpisała z Bankiem Gospodarstwa Krajowego kolejną, piątą już umowę na realizację Inicjatywy JEREMIE. Pula środków, które na podstawie porozumienia będą dostępne dla przedsiębiorców, w postaci preferencyjnych pożyczek, wyniesie ok. 11,5 mln zł.

Fundusze dedykowane są do mikro, małych oraz średnich przedsiębiorstw zarejestrowanych i prowadzących działalność gospodarczą na terenie województwa łódzkiego. Pożyczki mogą zostać przeznaczone na sfinansowanie wydatków inwestycyjnych o wartości  od 15.000 zł do 312.000 zł przy oprocentowaniu zaledwie 0,5 - 1% w skali roku.

- Pożyczka z funduszu Jeremie to doskonała szansa na rozwój dla firm z naszego województwa,
a olbrzymie zainteresowanie jakim cieszyły się fundusze w ramach poprzednich czterech umów tylko utwierdza nas w tym przekonaniu - podkreśla Przemysław Andrzejak , Prezes Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A.

Do tej pory z funduszy inicjatywy JEREMIE w ŁARR S.A. udzielono 470 Łączna wartość pozyskanych środków wyniosła ponad 100 mln. zł. [więcej]
redaktor, 29.01.2015 15:37|czytane: 160 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wiosną Media Markt w Kutnie
20 osób znajdzie zatrudnienie na wiosnę w Media Markt w Kutnie. Zamiasta sklepu Avans pojawi się nowa popularna marka sieci w naszym mieście. Będzie to największy w mieście i okolicy sklep z elektroniką użytkową.

Wiosną Media Markt w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/25745/01_obraz.jpg


Sieć Media Markt przygotowuje się do uruchomienia sklepu w Kutnie, który zostanie otwarty już w marcu 2015 r. przy ul. Oporowskiej 8. Na powierzchni całkowitej liczącej ponad 1000 m2 klienci znajdą pełny wybór artykułów niezbędnych do wyposażenia domu i biura. W ofercie znajdą się również najnowsze urządzenia mobilne umożliwiające stały kontakt ze światem w pracy i zabawie, sprzęt fotograficzny, gry komputerowe, książki, muzyka, film. [więcej]
redaktor, 29.01.2015 15:30|czytane: 563 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Rada nadzorcza do tablicy. Porządki w szpitalnej spółce i poczucie wartości byłej starosty
Na wczorajszej sesji Rady Powiatu w Kutnie Krzysztof Debich, Starosta Kutnowski poinformował, że zarząd przymusowy nad spółką Kutnowski Szpital Samorządowy prawdopodobnie niebawem będzie uchylony przez Sąd Rejonowy w Kutnie. Ostatnio na spotkaniu z pracownikami szpitala starosta informował o mechanizmach tej prawnej instytucji. Pisaliśmy o tym TUTAJ 

- Wierzyciel oraz prezes szpitala złożyli wniosek o uchylenie zarządu przymusowego. Mamy nadzieję, że niedługo i pozytywnie Sąd go rozpatrzy - mówił Krzysztof Debich. - Poza tym zmieni się struktura władz spółki, bo tylko pozornie zarząd był jednoosobowy, tak więc będzie teraz trzyosobowy. Pan prezes miał również zlikwidować łączoną prokurę, bowiem w spółce było aż dwóch prokurentów czyli oni wspólnie mogli zarządzać firmą bez udziału prezesa.

Rada nadzorcza do tablicy. Porządki w szpitalnej spółce i poczucie wartości byłej starosty, ./upload/articles_pakiety/25741/03_obraz.jpg
Rada nadzorcza do tablicy. Porządki w szpitalnej spółce i poczucie wartości byłej starosty, ./upload/articles_pakiety/25741/02_obraz.jpg
Rada nadzorcza do tablicy. Porządki w szpitalnej spółce i poczucie wartości byłej starosty, ./upload/articles_pakiety/25741/04_obraz.jpg


Jak się dowiadujemy Jerzy Subczyński, prezes KSS uchylił już prokury. Do tej pory prokurentami byli zastępcy dyrektora Cezary Lipiński i Grzegorz Koszada.

- Pierwotny plan naprawczy został uchylony przez nową Radę Nadzorczą szpitala, ponieważ zadano pytanie w jaki sposób w przychodach zapisano, że kredyt jest na poziomie 10 mln zł. Po dwóch tygodniach zarząd przedstawił radzie program naprawczy na ten rok. Określono poziom przychody zwiększane są o 400 tys. zł, a koszty o 500 tys. zł,  w stosunku do ubiegłego roku, ale wynik finansowy tegoroczny miałby być na poziomie minus 100 tys. zł a za ubiegły rok usłyszeliśmy, że wynosi około 3,6 mln zł - mówił Starosta. - Na pytanie z czego to wynika Rada Nadzorcza nie uzyskała żadnej odpowiedzi od byłego prezesa spółki więc rada zdecydowała o jego odwołaniu. W tym czasie uaktywnił się zarządca przymusowy dostaliśmy dość długie pismo z propozycjami. Potem okazało się, że w spotkaniu z potencjalnym inwestorem PZU uczestniczył prezes szpitala wraz z zarządcą przymusowym. Było to dość dziwne.

Nowy zarząd przygotuje plan naprawczy, natomiast Zgromadzenie Wspólników szuka finansowania do jego realizacji. Jak mówił Starosta, podjęto rozmowy z bankami, jeden z nich odmówił, a drugi wyraził chęć dalszej współpracy, więc jest szansa na uzyskanie poręczenia. Debich poinformował również, że bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców powiatu kutnowskiego jest zabezpieczone, w styczniu ruszył oddział ginekologiczno-położniczy. 

Po wypowiedzi Debicha radny Bartosz Serenda (SLD) wiceprzewodniczący rady zakomunikował, że nie chce się znęcać nad byłą starostą, obecną radną Pokoleń Samorządowych Mirosławą Gal-Grabowską, ale jednak poznęcał się nad nią, aż w obronę wzięli ją radni PiS Konrad Kłopotowski i Marek Drabik. 

- Na początek chciałbym podziękować nowemu zarządowi powiatu za decyzję o zmianie zarządu szpitala, która powinna zapaść już w poprzedniej kadencji-  mówił Serenda. - Nie chcę się znęcać, ale muszę zadać pytanie byłej staroście, jak to się stało, że doszło do zarządu przymusowego w szpitalu? [więcej]
wandea, 29.01.2015 11:49|czytane: 1726 razy|19 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Konkurs plastyczny Zimowo bezpiecznie i zdrowo
Zachęcamy do udziału w konkursie organizowanym przez Powiatową Stację Sanitarno - Epidemiologiczną w Kutnie - Oświata Zdrowotna i Promocja Zdrowia, Starostwo Powiatowe w Kutnie i Komendę Powiatowa Policji w Kutnie – Wydział Prewencji.

REGULAMIN


Konkurs plastyczny Zimowo bezpiecznie i zdrowo
[więcej]
redaktor, 29.01.2015 12:00|czytane: 144 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dwaj zaginieni mężczyźni
Komenda Powiatowa Policji w Kutnie poszukuje Dariusza Gosławskiego l. 52 który w dniu 22.01.2015 roku około godziny 8:00 wyszedł z domu w miejscowości Balików 24 i do chwili obecnej nie powrócił. Mężczyzna około 180 cm wzrostu, szczupła sylwetka ciala w chwili zaginięcia ubrany był w ciemną kurtkę materiałową do pasa, spodnie ciemne, czapkę wełnianą koloru siewgo bądź niebieskiego,ciemny wełniany sweter,ciemną koszulę.

Dwaj zaginieni mężczyźni, ./upload/articles_pakiety/25743/01_obraz.jpg
Dwaj zaginieni mężczyźni, ./upload/articles_pakiety/25743/02_obraz.jpg


Policja poszukuje również Wiesława Rogackiego l.57 który w dniu 27.01.2015 roku wyszedł z domu około
godz. 6:00 w miejscowości Głogowiec. W chwili zaginięcia ubrany był w granatową kurtkę, spodnie jeansowe niebieskie, czarne pólbuty, koszule w kratę i czarną czapkę. 

Osoby które mogą posiadać informację na temat w/w osób proszone są o kontakt [więcej]
wandea, 29.01.2015 11:51|czytane: 366 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
X Konkurs na autorską formę dziennikarską. Jutro mija termin
W ubiegłym roku ogłosiliśmy X Konkurs na autorską formę dziennikarską w kategorii: felieton lub reportaż dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.  Termin nadsyłania prac mija jutro. 

X Konkurs na autorską formę dziennikarską. Jutro mija termin, ./upload/articles_pakiety/22438/01_obraz.jpg


Kontynuujemy tradycję ŚSSK Środek, które przez dziewięć lat organizowało wraz z Kutnowskim Domem Kultury ten konkurs. Rozstrzygnięcie przesuwamy zatem na luty, mamy nadzieję, że wówczas odbędzie się pierwsze z cyklu spotkanie z przedstawicielami dziennikarskiego świata polskich mediów. 

Regulamin konkursu
1. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych powiatu kutnowskiego. Liczba prac nadsyłanych przez jednego autora nie jest ograniczona.
2. Uczestnicy konkursu powinni nadesłać tekst autorskiego felietonu bądź reportażu oraz podać dane autora: imię i nazwisko, wiek, szkoła i klasa, adres i telefon, ewentualnie nazwisko nauczyciela opiekuna na adres e-mail: redakcja@ekutno.pl do 30 stycznia 2015
3. Organizator nie ogranicza tematyki  poza wskazaniem, iż prace konkursowe mogą być osadzone w realiach Kutna i regionu kutnowskiego.
4. Organizator zapewnia nagrody rzeczowe oraz okolicznościowe dyplomy. Dodatkową nagrodą będzie publikacja prac na portalu eKutno.pl. [więcej]
pismak, 29.01.2015 11:05|czytane: 1079 razy|12 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Ferie w Żychlińskim Domu Kultury[więcej]
Krecik, 29.01.2015 11:00|czytane: 87 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Konkurs recytatorski z Kotem
Kutnowski Dom Kultury po raz drugi zaprasza do wzięcia udziału w KONKURSIE RECYTATORSKIM Z KOTEM. Jest on adresowany do uczniów gimnazjów z powiatu kutnowskiego. Odbędzie się 17 lutego o godz. 11.00. Karty zgłoszeń należy dostarczyć do 13 lutego. 

Konkurs recytatorski z Kotem, ./upload/articles_pakiety/25665/01_obraz.jpg


Aby wziąć udział w konkursie należy złożyć wypełniona kartę uczestnika i przygotować utwór z kotem jako bohaterem lub tematem danego tekstu. Wbrew pozorom takich tekstów nie jest mało. Zachęcamy do poszukiwań i zapraszamy na konkurs do sali tarasowej (II piętro KDK). [więcej]
wandea, 29.01.2015 11:02|czytane: 112 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Ferie z Ośrodkiem Kultury Gminy Kutno
Zapraszamy dzieci i młodzież do lat 15 na ferie zimowe z Ośrodkiem Kultury Gminy Kutno.

Ferie z Ośrodkiem Kultury Gminy Kutno, ./upload/articles_pakiety/25687/01_obraz.jpg


Zajęcia artystyczno-rekreacyjne odbywać się będą w dniach 2-13 lutego w godz. 10.00-18.00. Ośrodek dzieciom zapewnia profesjonalną opiekę dwojga instruktorów oraz poczęstunek podczas pobytu. Wcześniejsze zapisy telefoniczne: 603 189 816 lub 24 363 48 45. [więcej]
Krecik, 29.01.2015 10:49|czytane: 191 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Spotkanie z autorką tekstów piosenek Małgorzatą Katarzyńską
Dziś o godz. 17.00 Zespół Szkół nr 4 im. Zygmunta Balickiego w Kutnie Azorach zaprasza na spotkanie z autorką tekstów piosenek - Małgorzatą Katarzyńską.

Spotkanie z autorką tekstów piosenek Małgorzatą Katarzyńską , ./upload/articles_pakiety/25683/01_obraz.jpg


Katarzyńska pisze piosenki dla m.in. Magdy Ptaszyńskiej i Hani Stach. Wstęp wolny. [więcej]
kultura, 29.01.2015 10:48|czytane: 208 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Rozwiąż zimową krzyżówkę
Zachęcamy dzieci od 7 do 11 roku życia do rozwiązania zimowej krzyżówki Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Hasło należy dostarczyć do 6 lutego do siedziby kutnowskiego Sanepidu. Czekają nagrody. [więcej]
redaktor, 29.01.2015 10:46|czytane: 509 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wytypuj wynik meczu kutnowskich koszykarzy
KKS Pro-Basket Kutno zaprasza do kolejnego typowania wyniku meczu. Teraz należy wytypować wynik meczu Polfarmex Kutno - KKS Turów Zgorzelec.

Wytypuj wynik meczu kutnowskich koszykarzy, ./upload/articles_pakiety/25742/01_obraz.jpg


Do wygrania z okazji meczu w Walentynki podwójne zaproszenie na mecz z MKS Dąbrowa Górnicza. Swoje typy można oddawać na fanpage'u klubowym pod linkiem:

https://www.facebook.com/kksprobasket/photos/
a.572734286106866.1073741828.571598146220480/834517809928511/?type=1&theater

[więcej]
redaktor, 29.01.2015 10:45|czytane: 74 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Kto chce być radnym w mieście?
Komitety wyborcze zarejestrowały już listy kandydatów w wyborach uzupełniających do Rady Miasta Kutna, które odbędą się 8 marca.

W okręgu nr 2 (ulice Karola Szymanowskiego, Lipowa, Olimpijska, Oporowska, Rondo Stanisława Jasiukowicza, Skrajna, Zacisze) wystartują: Rafał Jóźwiak (KWW Rafała Aleksandra Jóźwiaka), Janusz Pawlak (KWW Platforma Miejska), Maurycy Żmuda (Prawość i Samorządowość), Robert Stępniewski (Młodzi dla Kutna), Rafał Wawrzyńczak (KWW Szymanowskiego i Olimpijskiej), Wiesław Bryłka (KWW Ireneusza Kmieciaka), Aleksandra Nawrocka (KWW Zbigniewa Burzyńskiego).

Z kolei z okręgu nr 6 (ulice Generała Stanisława Sosabowskiego, Generała Władysława Bortnowskiego, Generała Zygmunta Berlinga, Górnośląska, Ks.A.Kordeckiego, Księdza Piotra Skargi, Kwiatowa, Marii Skłodowskiej-Curie (nr nieparzyste od 1 do 59, nr parzyste od 2 do 50), Obrońców Pokoju, Prosta, Rejtana, Spokojna, Stefana Czarnieckiego, Stefanii Sempołowskiej, Zdrojowa, Żółkiewskiego Stanisława) kandydują Włodzimierz Klimecki (Prawość i Skuteczność), Bogumiła Rozkosz (KWW Zbigniewa Burzyńskiego), [więcej]
redaktor, 29.01.2015 08:44|czytane: 1019 razy|28 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kutno wyda na sprzątanie ponad 2 mln złotych
W centrum Kutna za utrzymanie porządku, czystości ulic i placów oraz opróżnianie koszy ulicznych odpowiedzialna będzie firma Megatherm Sp. z o.o. wraz z partnerem PUH Ann - Pol z Opola. Koszt to prawie 588 tys. zł.

Kutno wyda na sprzątanie ponad 2 mln złotych, ./upload/articles_pakiety/25739/01_obraz.jpg


Tonsmeier Centrum sp. z o.o. zajmie się utrzymaniem porządku na terenach miasta 416 tys. zł, zimowym utrzymaniu chodników 108 tys. zł, opróżnianiem koszy ulicznych 426,1 tys. zł, porządkiem małej architektury na terenie miejskich zieleńców 264,6 tys. zł, utrzymaniem czystości i porządku miejsc pamięci w Kutnie 86,8 tys. zł oraz prace porządkowe wokół urzędów miejskich około 119 tys. zł. [więcej]
redaktor, 29.01.2015 08:33|czytane: 295 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Radny egzaminuje dyrektorkę pośredniaka
Bartosz Serenda radny powiatowy z SLD przygotował na dzisiejszą sesję Rady Powiatu w Kutnie kilkadziesiąt pytań do Danuty Raciborskiej dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Kutnie. Na poprzedniej sesji nie było szefowej pośredniaka więc radny zażądał odpowiedzi na dwa pytania na piśmie. Nie był usatysfakcjonowany odpowiedziami na nie i postanowił porządnie przepytać panią dyrektor. 

- Poproszę o wyjaśnienie na piśmie dlaczego nie ma na sesji pani dyrektor Powiatowego Urzędy Pracy. Mam pytania dotyczące działań Powiatowej Rady Zatrudnienia, pani dyrektor nie ma i tych działań nie widać.  W ciągu roku zmieniły się przepisy, czy dyrektor urzędu pracy powiadomiła były zarząd powiatu lub nowy o tym, że są jakieś personalne zmiany w Powiatowej Radzie Zatrudnienia albo że powinna być powołana Powiatowa Rada Rynku Pracy? - pytał w grudniu Bartosz Serenda. - Jeśli były takie informacje od pani Raciborskiej to dlaczego sprawa powołania Rady Rynku Pracy nie została do tej pory załatwiona, a przepisy weszły w życie od czerwca tego roku?

Radny egzaminuje dyrektorkę pośredniaka, ./upload/articles_pakiety/25738/01_obraz.jpg
Radny egzaminuje dyrektorkę pośredniaka, ./upload/articles_pakiety/25738/02_obraz.jpg
Radny egzaminuje dyrektorkę pośredniaka, ./upload/articles_pakiety/25738/03_obraz.jpg


Wówczas odpowiedziała mu na te pytania była starosta Mirosława Gal-Grabowska

Dziś radny był ciekawy ile spraw miał lub ma kutnowski pośredniak w Sądzie Pracy oraz  czy i jakie koszty musiał ponieść urząd. - Czy Pani zdaniem te wszystkie sprawy sądowe to dobry przykład funkcjonowania PUP? - pytał Serenda.

- Proszę o skierowanie pytań na piśmie, nie mam tu odpowiednich materiałów, a nie chciałabym udzielić nieprawdziwej informacji - mówiła Danuta Raciborska. - Chętnie odpowiem na pytania dotyczące działalności urzędu, bezrobocia, środków dla bezrobotnych. - Urząd Pracy pracuje prawidłowo.  Jesteśmy jednym z trzech urzędów w województwie, który ma największy udział w rynku pracy.

Potem nastąpiły szczegółowe pytania związane z obsługą klientów, działaniach doradców, systemie oceny i wynagradzania pracowników urzędu, motywowaniu ich do pracy itd. 

"Przesłuchanie" próbował przerwać radny Konrad Kłopotowski (PiS). Wreszcie kakofonia dźwięków stała się nie do zniesienia, jedncześnie bowiem do mikrofonu mówili Marek Jankowski (PSL) przewodniczący Rady Powiatu w Kutnie, Bartosz Serenda, wiceprzewodniczący i radny Kłopotowski. Jankowski ogłosił przerwę. 

W tym momencie u radnego Serendy interweniowali w sprawie sposobu przepytywania Danuty Raciborskiej, radni Kłopotowski i Jacek Urbaniak (PO). [więcej]
wandea, 28.01.2015 23:05|czytane: 1453 razy|18 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Napisali pozew w Kasprowiczu
Doktor Maciej Muliński - wykładowca Wydziału Prawa Uniwersytetu Łódzkiego gościł w II Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kasprowicza w Kutnie. Prawnik poprowadził warsztaty dla uczniów klas trzecich o profilu humanistycznym i prawno-dziennikarskim. Młodzież wysłuchała wykładów, wzięła udział w ćwiczeniach i konwersacjach.

Napisali pozew w Kasprowiczu, ./upload/articles_pakiety/25734/01_obraz.jpg
Napisali pozew w Kasprowiczu, ./upload/articles_pakiety/25734/02_obraz.jpg
Napisali pozew w Kasprowiczu, ./upload/articles_pakiety/25734/03_obraz.jpg


To bardzo cenne zajęcia dla młodych, ponieważ umożliwiły z jednej strony rozszerzenie materiału związanego z kodeksami i rozwiązaniami prawnymi, z drugiej zaś, stanowiły doskonałe przygotowanie do matury z wiedzy o społeczeństwie- podkreśla Artur Ciurlej - nauczyciel Wiedzy o Społeczeństwie w II LO.

Uczestnicy warsztatów zapoznali się z podstawowymi pojęciami z zakresu prawa cywilnego, karnego, rodzinnego i administracyjnego. [więcej]
wandea, 28.01.2015 20:35|czytane: 415 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Artur ogarnij się. 31 grudnia czy 5 stycznia?
Sprawa wygaśnięcia mandatu radnego Artura Gieruli z Platformy Obywatelskiej powróciła na dzisiejszej sesji Rady Powiatu w Kutnie w sprawach różnych. Marek Jankowski (PSL), przewodniczący rady poinformował o pismach jakie wpłynęły do biura rady w tej sprawie. A mianowicie o wniosku Andrzeja Kozłowskiego przewodniczącego Klubu Gazety Polskiej o wygaszenie mandatu radnego PO, odpowiedź Komisarza Wyborczego na zapytanie Wojciecha Ziółkowskiego, przewodniczącego Komisji Rewizyjnej o fakty związane z rejestracją KWW Platforma Miejska. I rozgorzała dyskusja.

Ponieważ na początku sesji radni koalicyjni odrzucili wniosek o zmianę porządku obrad  poprzez dopisanie uchwały o wygaśnięciu mandatu radnego,  Ziółkowski w sprawach różnych przedstawił Radzie swoje zdanie w tej sprawie różniące się od interpretacji przepisów radcy prawnego Starostwa Powiatowego Doroty Wiosetek.  Ziółkowski uważa, że doszło do złamania zakazu łączenia funkcji radnego z pełnomocnikiem finansowym komitetu i, że radny poświadczył nieprawdę w oświadczeniu, twierdząc że nie jest funkcjonariuszem publicznym. 

Artur ogarnij się.  31 grudnia czy 5 stycznia?, ./upload/articles_pakiety/25735/02_obraz.jpg
Artur ogarnij się.  31 grudnia czy 5 stycznia?, ./upload/articles_pakiety/25735/01_obraz.jpg
Artur ogarnij się.  31 grudnia czy 5 stycznia?, ./upload/articles_pakiety/25735/03_obraz.jpg


Temat pociągnął radny Konrad Kłopotowski (PiS), który uważał, że sprawa nie jest załatwiona jak należy i skierował swoje pytania do Artura Gieruli chcąc usłyszeć jakieś wytłumaczenie. Radny Gierula złożył wyjaśnienia na posiedzeniu Komisji Rewizyjnej więc część z nich powtórzył i nie chciał wdawać się w dyskusję.  

Kłopotowski twierdził, że partyjni koledzy wrobili Gierulę w tę sprawę i wreszcie wypalił - Artur ogarnij się, nie pokazałeś żadnego dowodu, choćby e-maila, stempla pocztowego, że wysłałeś rezygnację do Komisarza, nie pokazałeś laptopa, z którego to wysłałeś. Chyba nie chcesz żebym wierzył na słowo Platformie Obywatelskiej?  - ironicznie spytał radny PiS. 

- Jest taki e-mail do komisarza wysłany z mojej skrzynki pocztowej - wreszcie stwierdził Gierula. 

Radny Jacek Urbaniak (PO) chciał się dowiedzieć, na jakiej podstawie ze Statutu Powiatu Komisja Rewizyjna w tej sprawie tak szybko działała i bez polecenia Rady Powiatu w Kutnie. Zwrócił uwagę Kłopotowskiemu, że przy okazji swoich wypowiedzi wszystkich musi zawsze obrażać. Urbaniak stwierdził, że pismo do Komisarza Wyborczego trafiło 31 stycznia, ale że tego dnia rano już Komisarz wydał postanowienie o powstaniu KWW Platforma Miejska, więc dopiero w drugim postanowieniu z 5 stycznia br. Gierulę odwołał z tej funkcji. 

- Panie Jacek, ty masz język giętki i kombinujesz - powiedział Kłopotowski. 

- A u pana język jak łańcuch na łożysku bez tarcia - odparł starosta. 

Jednak wersja radnego Urbaniaka różni się od tej przedstawionej przez Gierulę na posiedzeniu Komisji Rewizyjnej 19 stycznia br. [więcej]
wandea, 28.01.2015 21:40|czytane: 1200 razy|27 komentarzy|komentuj|czytaj cały
AMICUS TPZK dla Andrzeja Olewnika
W ostatnią niedzielę, jak stanowi wspólna tradycja Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej i Szkoły Muzycznej w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej im. Karola Kurpińskiego I i II stopnia odbył się 33. Koncert Noworoczny inaugurujący rok artystyczny w Kutnie i powiecie kutnowskim.

AMICUS TPZK dla Andrzeja Olewnika, ./upload/articles_pakiety/25737/01_obraz.jpg
AMICUS TPZK dla Andrzeja Olewnika, ./upload/articles_pakiety/25737/02_obraz.jpg
AMICUS TPZK dla Andrzeja Olewnika, ./upload/articles_pakiety/25737/03_obraz.jpg


- Jak zawsze niezawodni, przybyli nasi członkowie, sympatycy TPZK, w tym członek honorowy  TPZK Henryk Lesiak, by podsumować rok 2014 i wysłuchać noworocznego koncertu w wykonaniu uzdolnionych  kutnowskich młodych talentów:  dzieci i  młodzieży. Sala koncertowa  była zapełniona - opowiada Bożena Gajewska, prezes TPZK. - Swoją obecnością zaszczycili nas Krzysztof Debich – Starosta Kutnowski i Zbigniew Burzyński – Prezydent Miasta Kutna.

W części oficjalnej prezes TPZK podsumowała działalność TPZK w 2014 roku. Tradycyjnie, raz w roku,  podczas koncertu noworocznego jedna instytucja, firma lub osoba uhonorowana jest tytułem  „AMICUS TPZK”. W tym roku decyzją zarządu Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej tytuł „AMICUS TPZK” został przyznany Andrzejowi Olewnikowi - regionaliście, pasjonatowi Ziemi Kutnowskiej.

- Zapał z jakim  pan Andrzej Olewnik  działa, by ocalić od zapomnienia i zniszczenia  okruchy pamięci  mentalnej i materialnej, jakie jeszcze napotkać można w naszym mieście i regionie, jest nie do przecenienia. Podziękowaliśmy za wieloletnią dobrą współpracę w upowszechnianiu rodzimej kultury, poznawaniu skarbów historii i bogatego dziedzictwa kulturowego naszego regionu - mówi Gajewska.  - Podziękowaliśmy także  za życzliwość ze  strony pana Andrzeja, z jaką zawsze  spotyka się każdy mieszkaniec regionu kutnowskiego  odwiedzający go.  Cieszymy się, że Andrzej Olewnik zawsze jest  gotów wspierać  TPZK w działaniach na rzecz „małej ojczyzny”. [więcej]
wandea, 28.01.2015 22:22|czytane: 294 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Bal w smerfowym lesie
Karnawał powoli dobiega końca, więc w ostatnim czasie wielu małych i dużych mieszkańców regionu bawi się na balach karnawałowych.

Bal w smerfowym lesie , ./upload/articles_pakiety/25736/03_obraz.jpg
Bal w smerfowym lesie , ./upload/articles_pakiety/25736/05_obraz.jpg
Bal w smerfowym lesie , ./upload/articles_pakiety/25736/09_obraz.jpg


W Przedszkolu Miejskim nr 15 "Bajka" w Kutnie, gdzie bale karnawałowe stały się już tradycją, odbył się w tym roku wielki bal pod hasłem "W SMERFOWYM LESIE". Zobaczcie na zdjęciach jak bawią się przedszkolaki. [więcej]
wandea, 28.01.2015 21:56|czytane: 397 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Budżet powiatu i ... Harry Potter
Prawie dwie godziny trwała dyskusja nad budżetem powiatu kutnowskiego na rok 2015, której dominującym tematem było szkolnictwo zawodowe wywołane w pytaniach radnego opozycyjnego Konrada Kłopotowskiego (PiS). 

Budżet powiatu i ... Harry Potter, ./upload/articles_pakiety/25729/02_obraz.jpg
Budżet powiatu i ... Harry Potter, ./upload/articles_pakiety/25729/03_obraz.jpg
Budżet powiatu i ... Harry Potter, ./upload/articles_pakiety/25729/04_obraz.jpg


Budżet powiatu na 2015 rok zakłada dochody na poziomie 97 171 901,95 zł a wydatki - 95 669 604,07 zł. W budżecie będą też rezerwy, ogólna na kwotę 262 090, 15 zł, celowe w kwocie 3 368 690, 29 zł.

Po długich monologach Kłopotowskiego i wyłuskiwanych przez przewodniczącego Rady Marka Jankowskiego (PSL) od radnego pytaniach odpowiadali na nie Artur Gierula (PO), członek zarządu powiatu, Krzysztof Debich (KO), starosta kutnowski, Bartosz Serenda wiceprzewodniczący rady. Z tej dyskusji przede wszystkim dowiedzieliśmy się co radny Kłopotowski myśli o działaniach zarządu powiatu (niespełna 2 miesiące) i o poszczególnych członkach zarządu również. W wypowiedzi radnego PiS pojawiły się nawet książki pt. Harry Potter, Władca Pierścieni, (czy też bohaterowie - trudno powiedzieć- przyp.red.)  jako przyklady traktowania polskiego szkolnictwa w związku z wyrugowaniem z lektur szkolnych poważnych pozycji klasyki literatury. Ponieważ nijak się to miało do uchwały budżetowej po prawie dwóch godzinach przegłosowano wniosek o zamknięcie dyskusji 17 głosami "za". 

Radny Serenda (SLD) poinformował o wspólnym posiedzeniu komisji edukacji Rady Miasta Kutna i Rady Powiatu w Kutnie, gdzie poruszono kwestię szkolnictwa zawodowego w powiecie dostosowanego do potrzeb rynku pracy. Planowane jest również kolejne spotkanie, tym razem to radni miejscy zawitają na posiedzenie komisji w powiecie. Wymiana doświadczeń i dyskusja ma służyć konkretnym uzgodnieniom w zakresie powołania nowych kierunków w szkołach ponadgimnazjalnych, dla których organem nadzoru jest Starostwo Powiatowe, ale też analizie potrzeb Podstrefy Kutno w zakresie konkretnych zawodów. [więcej]
wandea, 28.01.2015 20:27|czytane: 647 razy|9 komentarzy|komentuj|czytaj cały
KINO KDK: Wygrali zaproszenia na Fotografa
Zapraszamy od piątku 30 stycznia godz. 18.15 do Kina Kutnowskiego Domu Kultury  na historię nieuchwytnego moskiewskiego mordercy, który na miejscu zbrodni pozostawia kartoniki z numerami.

Dwa podwójne zaproszenia na t
hriller wygrali: Adam Raszewski i Krzysztof Olech. Zaproszenia należy odebrać w Kasie KDK przed wybranym seansem. Akcja startuje w Moskwie. Natasza, młoda policjantka (Tatyana Arntgolts) przypadkowo wchodzi w drogę niebezpiecznemu mordercy, który zyskał sobie przydomek Fotografa. Jego znakiem rozpoznawczym są zostawiane na miejscach zbrodni ponumerowane kartoniki. [więcej]
kultura, 28.01.2015 21:49|czytane: 339 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Starosta żąda przeprosin od radnego
Marek Jankowski, przewodniczący Rady Powiatu w Kutnie przeczytał dziś pismo Starosty Kutnowskiego Krzysztofa Debicha z żądaniem przeprosin o konkretnej treści, które na następnej sesji ma wygłosić Konrad Kłopotowski. Chodzi o słowa, które Konrad Kłopotowski, radny Prawa i Sprawiedliwości powiedział na pierwszej po wyborach sesji rady.

Starosta żąda przeprosin od radnego, ./upload/articles_pakiety/25733/02_obraz.jpg
Starosta żąda przeprosin od radnego, ./upload/articles_pakiety/25733/01_obraz.jpg


- Po raz pierwszy w historii powiatu kutnowskiego spotykamy się z przypadkiem kiedy osoba o tak kontrowersyjnej przeszłości proponowana jest na takie stanowisko. Pamiętamy jak zakończyła się kariera pana Debicha jako prezydenta Kutna. Jest to osoba skompromitowana ze skazującym wyrokiem sądowym. To jest sytuacja bez precedensu w naszym samorządzie. Do tej pory nie mieliśmy czegoś takiego, aby osoba w przeszłości skazana i skompromitowana miała stanąć na czele powiat - mówił 28 listopada 2014 Kłopotowski. 

Do pisma starosta załączył wyrok z 2003, a Jankowski przeczytał jego sentencję czyli uniewinnienie. [więcej]
wandea, 28.01.2015 19:48|czytane: 754 razy|29 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Radni koalicji nie dopuścili do stwierdzenia wygaśnięcia mandatu Gieruli
Radni powiatowi nie zgodzili się dziś na wprowadzenie do porządku obrad punktu z uchwałą stwierdzającą wygaśnięcie mandatu radnego Artura Gieruli z Platformy Obywatelskiej. 

Radni koalicji nie dopuścili do stwierdzenia wygaśnięcia mandatu Gieruli, ./upload/articles_pakiety/25732/01_obraz.jpg
Radni koalicji nie dopuścili do stwierdzenia wygaśnięcia mandatu Gieruli, ./upload/articles_pakiety/25732/02_obraz.jpg


Wniosek został złożony przez grupę siedmiu radnych, jednak rada przegłosowała go głosami koalicji. Za odrzuceniem wniosku głosowało 13 radnych w tym cały zarząd powiatu, a 9 było przeciw - PiS i Pokolenia Samorządowe. 

Przypomnijmy, radni zlożyli wniosek o wygaśnięcie mandatu Gieruli w związku z łączeniem przez niego funkcji pełnomocnika wyborczego i finansowego KWW Platforma Miejska. Artur Gierula, aby zostać pełnomocnikiem wyborczym i finansowym musiał podpisać oświadczenie, z którego treści wynika, że nie jest funkcjonariuszem publicznym. Zlamał on tym samym  zakaz łączenia tych funkcji i poświadczył nieprawdę w dokumencie. [więcej]
wandea, 28.01.2015 13:52|czytane: 1100 razy|27 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Logowanie do portalu
Starostwo Powiatowe w Kutnie - www.kutno.pl
Kalendarium imprez
« luty 2015 »
P W Ś C P S N
      
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
 
Mała wielka sprawa
Ola Rzadkiewicz
Nie ma zmiłuj dla (byłego?) radnego Gieruli
13 stycznia Komisja Rewizyjna Rady Powiatu w Kutnie będzie obradować nad sprawą wygaśnięcia mandatu radnego Artura Gieruli w związku ze złożonym... [więcej]
Kultura musi być...
Ola Rzadkiewicz
Książka jest najważniejsza. Rozmowa z Magdaleną Konczarek, dyrektorem kutnowskiej biblioteki
Nowa dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kutnie, to nowe spojrzenie na jej rolę. Jaką ma pani wizję działalności i roli biblioteki w życiu społecznym i kulturalnym Kutna? Magdalena Konczarek: Dość często sama bądź z... [więcej]
kutnowski sport
Wytypuj wynik meczu kutnowskich koszykarzy
KKS Pro-Basket Kutno zaprasza do kolejnego typowania wyniku meczu. Teraz należy wytypować wynik meczu Polfarmex Kutno - KKS Turów Zgorzelec. Do wygrania z okazji meczu w Walentynki podwójne zaproszenie na mecz z MKS Dąbrowa Górnicza. Swoje typy można oddawać na fanpage'u klubowym pod... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
studio tańca
Ostatnio dodane ogłoszenia
MIESZKANIE WYNAJMĘ MIESZKANIE 58 M NA OŚ DĄBROWSKIEGO W POBLIŻU PRZYSTANEK AUTOBUSOWY I PRZYCHODNIA LEKARSKA... [czytaj więcej]
Najtańszy transport w Kutnie: przeprowadzki mieszkań domów sklepów firm, przewóz mebli AGD,RTV Najtańszy transport w Kutnie: przeprowadzki mieszkań domów sklepów firm, przewóz mebli AGD,RTV towarów Odbiór i wywóz gruzu we workach z Remontu Mieszkania.Odbiór starych mebli każdego rodza... [czytaj więcej]
Najtańszy transport w Kutnie: przeprowadzki mieszkań domów sklepów firm, przewóz mebli AGD,RTV Najtańszy transport w Kutnie: przeprowadzki mieszkań domów sklepów firm, przewóz mebli AGD,RTV towarów Odbiór i wywóz gruzu we workach z Remontu Mieszkania.Odbiór starych mebli każdego rodza... [czytaj więcej]
wilgotnościomierz do zbóż Sprzedam nowy, nieużywany wilgotnościomierz do ziarna różnych gatunków zbóż firmy Unimeter Digital. Urządzenie bardzo precyzyjne. Instrukcja obsługi, dowód zakupu, 2 lata gwarancji.... [czytaj więcej]
SPRZEDAM SPRZEDAM MAGNETOFON SZPULOWY MARKI GRUNDING UNITRA ZK-120... [czytaj więcej]
Yamaha Tzr50 Yamaha z przebiegiem 15000 km po stłuczce silnik pali bez problemu. Pęknięte owiewki, czacha i krzywe amortyzatory.Zainteresowanych prosze o kontakt pod numer 511 424 335 cena do nieznacznej negocj... [czytaj więcej]
Kostka brukowa..ukladanie. ...BRUKARSTWO....wolne terminy!rn'Oferujemy profesjonalne układanie kostki brukowej i granitowej na parkingach, chodnikach, wjazdach, placach manewrowych, terenach wokół osiedli mieszkaniowych, ale... [czytaj więcej]
Ogrodzenia betonowe,panelowe.. Montaż ogrodzen betonowych,panelowych,siatka...Niwelowanie terenow,wycinki drzew,usowanie korzeni.Uslugi koparko ladowarka,transport.Ukladanie kostki brukowej.rnrnWyburzenia,,utylizacja..przygotoweni... [czytaj więcej]
Usuwanie drzew,oczyszczanie terenow... Usługi Koparko-ładowarka,wycinki drzew,usuwanie korzeni,prace ziemne,korytowanie,niwelowanie,przylacza,wykopy pod ogrodzenia,szamba itp.. ..sprzedaz i transport ziemi ogrodowej,zwiru wywrotka.!!rnWy... [czytaj więcej]
Forest w typie doga argentynskiego do adopcji / Parys 4 letni shar pei z rodowodem do adopcji Forest to około 2 letni pies w typie argentino,trafił do nas po interwencji.Jego poprzedni własciciel przywiązał go do budy i karmił resztkami,Forest trafił do nas brudny,pogryziony i chudy. O... [czytaj więcej]
Poszukuję pokoju Szukam pokoju dla jednej osoby w Żychlinie, na dłuższy okres czasu.... [czytaj więcej]
Technik BHP/Liceum dla Dorosłych Nowe BEZPŁATNE szkoły dla Dorosłych Feniks w Płocku Zapraszają do zapisu ZA DARMO: • Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych • Liceum Ogólnokształcące specjalność mundurowa dla Doro... [czytaj więcej]
Technik BHP/Liceum dla Dorosłych Nowe BEZPŁATNE szkoły dla Dorosłych Feniks w Płocku Zapraszają do zapisu ZA DARMO:rn• Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych • Liceum Ogólnokształcące specjalność mundurowa dla Doro... [czytaj więcej]
Usługi z zakresu BHP i PPOŻ Jestem licencjonowanym BHP-owcem. Świadczę usługi z zakresu : BHP i ochrona Środowiska. Osoby zainteresowane współpracą proszę o kontakt tel. pod numer : 790613075... [czytaj więcej]
Sprzedam mieszkanie 46m w centrum Kutna Sprzedam dwupokojowe mieszkanie własnościowe 46m do remontu przy ul. Krasińskiego. Ciche dwustronne (wschód - zachód) w bloku z cegły z 1964r. II piętro z IV. Budynek po termomodernizacji, w mi... [czytaj więcej]
Szkoła za DARMO Nowe BEZPŁATNE szkoły dla Dorosłych Feniks w Płocku Zapraszają do zapisu ZA DARMO: • Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych • Liceum Ogólnokształcące specjalność mundurowa dla Doro... [czytaj więcej]
DESKI PODŁOGOWE "MIŚKO" Nasza firma jest zakładem przetwórstwa drzewnego – samowystarczalnym, posiadającym własne traki, suszarnie oraz maszyny do obróbki końcowej. Na szczególną uwagę zasługują produkowane prze... [czytaj więcej]
szukam pracownika Poszukuję pracownika do pracy w kawiarni w Kutnie. Niezbędna aktualna książeczka san-epid. Doświadczenie w branży będzie dodatkowym atutem. Proszę o kontakt pod numerem telefonu 607230454.... [czytaj więcej]
Poznaj SEKRET Zarabiania 1.869,00 zł. Koniec z brakiem pieniędzy! Moja propozycja to bezkonkurencyjne rozwiązanie, które gwarantuje sukces każdemu, bez względu na wiek, płeć i doświadczenie. Oszczędzisz wiele czasu i osiągniesz,... [czytaj więcej]
Kupię Mercedesa 190 W201 Kupie Mercedesa C - klasa W202 z rocznika od 1993r do 2000r Kupię merced Kupię Mercedesa 190 W201 Kupie Mercedesa C - klasa W202 z rocznika od 1994r do 2000r Kupię mercedesa 124 W124 Kupię Mercedesa 207 208 209 210 307 308 309 310 407 408 409 410 i inne tzw Kaczki, tel.... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Juliusz Fankidy:
5 godzin temu
Jeśli Serenda wytrzyma z Debichem, a Debich z Serendą to będzie to skuteczny duet na długie lata i kilka kadencji
Nestor I Ehrlich:
6 godzin temu
dobre, popieram i z bogiem
Nestor I Ehrlich:
6 godzin temu
Chyba załatwił... ale się w WC.
Symeon Sobiejuski:
8 godzin temu
Zarząd Powiatu jest organem kolegialnym. Albo wszystkich do odpowiedzialności, albo nikogo.
Kamil Wisz:
9 godzin temu
Galowa niczego nie rozumie ale powinna ponieść za swoje nieudacznictwo i kompromitacje solidną lekcje. Prokurator powinien się nią wreszcie zainteresować. Zamilcz kobieto troche godnoście i honoru. Powinno się Galowa i Klopota rozliczyć wtedy by się nie madrowali. A Rucinski co tam jeszcze robi
Abdon Leski:
9 godzin temu
A jeśli nie wiemy, jaki jest ten drugi, to co ? Jeżeli taki z Pana prawnik jak erudyta, to faktycznie nie da się z nim dyskutować.....
Leonard Łukasz Lesak:
9 godzin temu
czy zarządcy albo wlaścicielowi po prostu nie wstyd?
Lucjan Winiary:
5
 · 
11 godzin temu
Ja tylko powiem jedno: Może by tak krzyż na drogę?
Symeon Szczurkowski:
11 godzin temu
Nic innego jak orderomania.
Kalka działań minionego komunistycznego okresu tylko, że pod inną flagą.
Gdzie zagubiliśmy prawdziwy patriotyzm, ideały, heroizm?
Ci, którzy walczyli i poświęcili swoje zdrowie, swoje rodziny, swoją pracę, ci, dla których najważniejsze było dobro Polski a nie własne wywyższanie się w ogromnej większości siedzą cicho i nie ubiegają się o medale, zaszczytu, sławę.
Oni walczyli dla Polski i za Polskę
Szkoda, że ci, którzy walczyli inaczej teraz są docenianiu a prawdziwi patrioci odeszli w zapomnienie.
Polsko, dokąd zmierzasz i jaką drogą idziesz ku swojej przyszłości?

Doroteusz Lachocski:
13 godzin temu
a teraz właśnie pani wójt Dąbrowic Dorota Dąbrowska powołała ja i zatrudniła na stanowisko skarbnika
Lechosław Walewski:
2
 · 
15 godzin temu
No tak, ale takie politykierskie popłuczyny oraz rodzaj politykierskiego "demoluda", nie zrobili nic wcześniej, dzisiaj i nie zrobią nic pozytywnego w przyszłości, bo albo reprezentują skrajne nieuctwo i bezmózgowie, albo są totalnymi opierda...czami i darmozjadami. No ale, właśnie dzisiaj takim politykierskim "ślizgaczom" i nieudacznikom zawieszają blaszane "pomniki" w klapach i wznoszą ich na piedestały, jako "wielce zasłużałych" dzisiejszego elementu reżimowej, mosko-komuszej propagandy rodem z post-pzpr-bolszewizmu i manipulowania Narodem , o zgrozo!
Kordian Bonar:
15 godzin temu
A wzmacniacza to mi nie potrafił naprawić!!!!
Jakub Płut:
16 godzin temu
A po drugie w jakiej on partii nie był i z jakiej nie startował!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jakub Płut:
16 godzin temu
Panie Parys jesteś bryłki ochroną zal mi cię!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Wit Konstancin:
16 godzin temu
Poznałem kiedyś obu Panów odznaczonych. I nie porównujcie posła do tego starosty.
Jeden jest inteligentny, a drugi sami wiecie jaki.
Ja napisałem jako Protazy.
Nie jestem pracownikiem posła.
heh dobre
jestem prawnikiem jakby ktoś chciał mnie tu dyskredytować, że jakiś ignorant
Wit Asmus:
2
 · 
17 godzin temu
Trzymam kciuki. Mam nadzieje ze uda sie zaprosic chociaz polowe z wymienionych autorow.
Genowefa Dzengelski:
17 godzin temu
Czy radny Ziółkowski zgłosił do wojewody bo zdaje zię ,że wczoraj był ostatni dzień terminu?
Genowefa Dzengelski:
17 godzin temu
Piwo i Samogon
Genowefa Dzengelski:
17 godzin temu
Późno dla ciebie dla tej osoby co ma być pojawiło się w odpowiednim czasie.
Mieszko Foxius:
2
 · 
17 godzin temu
Konkretnie co załatwił ?, jest to człowiek wyjątkowo nijaki, patrzący się tylko w swoje odbicie i interes.Najciekawsze artykuły
 ·  12
3 dni temu
X Konkurs na autorską formę dziennikarską w kategorii: felieton lub reportaż
 ·  24
5 dni temu
Andrzej Musiałowicz nie zgadza się z uzasadnieniem jego zwolnienia. Pieniądz lubi spokój
 · 
5 dni temu
Dowiedz się czy możesz otrzymać wsparcie na swój pierwszy biznes
 · 
6 dni temu
W lutym w Kinie KDK: premiery i dużo bajek
 ·  44
7 dni temu
Polsce potrzebna jest zmiana władzy. Andrzej Duda, kandydat PiS na prezydenta RP
 ·  12
8 dni temu
Nowa wystawa w muzeum i wyjątkowi goście
 ·  36
8 dni temu
Żądamy kontraktu dla Centrum Kardiologii Allenort w Kutnie. Poprzyj petycję
 ·  68
9 dni temu
Rada Nadzorcza odwołała zarząd szpitala. Jeden z ordynatorów nowym prezesem
 ·  2
9 dni temu
Show Tylmana i Majewskiego na Dzień Dziadka
 ·  27
10 dni temu
Po co prezes szpitala skoro jest zarząd przymusowy? Zbucze jajo dla nowej koalicji
 ·  86
11 dni temu
Położne i pielęgniarki przerywają milczenie. Ordynator ginekologii do zwolnienia?
 ·  8
11 dni temu
Rozmowa kutnian z Andrzejem Stasiukiem. Może to los działa jak przypadek
 ·  12
13 dni temu
Pat w sprawie Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych
 ·  36
13 dni temu
Radny Gierula tłumaczy się Komisji Rewizyjnej
 ·  13
13 dni temu
Czytelnicy pytają: Jakie są koszty WOŚP w Kutnie?
 ·  9
14 dni temu
Jakie koncerty zobaczymy w 2015 roku w Kutnie?
 ·  61
17 dni temu
Ile miasto wydało na reklamy i ogłoszenia w mediach?
 ·  23
17 dni temu
Nowy rok, nowe wyzwania ARRK S.A. Wsparcie w starcie, portal gospodarczy i profesjonalna obsługa przedsiębiorców
 ·  72
19 dni temu
Ilu prawników tyle opinii. Obrady Komisji Rewizyjnej z konfliktem w PiS w tle
 ·  6
19 dni temu
Ile powiat wydał na reklamy i ogłoszenia w mediach?
 ·  19
20 dni temu
Znikające msze czyli felieton poświąteczny
 ·  19
20 dni temu
Park Wiosny Ludów w nowej odsłonie
 ·  6
21 dni temu
czytaj z eKutno.pl: Premiera książki Rafała Cichowskiego z Kutna
 ·  4
23 dni temu
Filip Bartczak z Kutna w finale VII Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej
 ·  105
23 dni temu
Nie ma zmiłuj dla (byłego?) radnego Gieruli
prosenior24.pl
Pogoda w Kutnie
Dziś: niedziela
Temperatura: 0°C
Duże zachmurzenie
Wschód słońca: 07:25
Zachód słońca: 16:27

985 hPa
16 km/h
0,0 mm


Jutro:
Temperatura: 3°C
Duże zachmurzenie

Wschód słońca: 07:23
Zachód słońca: 16:29

989 hPa
15 km/h
0,0 mm


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności