eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 23.09.2014     reklama kontakt
 
<a href="/kultura,24692-kolejka-w-kro-niewicach-ma-100-lat," title="Kutno: Kolejka w Krośniewicach ma 100 lat" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Kolejka w Krośniewicach ma 100 lat</b><br>20-21 września w ramach Europejskiego Dnia Dziedzictwa na stacji PKP Kolejki Dojazdowej...</div></a> <a href="/wiadomosci,24690-kutnowscy-rowerzy-ci-zapraszaja-na-rajd-w-sobot," title="Kutno: Kutnowscy Rowerzyści zapraszają na rajd w sobotę" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Kutnowscy Rowerzyści zapraszają na rajd w sobotę</b><br>W najbliższą sobotę, 27 września Kutnowscy Rowerzyści zapraszają mieszkańców Kutna, którzy...</div></a> <a href="/wiadomosci,24687-otwarcie-boiska-przy-i-liceum-og-lnokszta-ca-cym-w-kutnie," title="Kutno: Otwarcie boiska przy I Liceum Ogólnokształcącym" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Otwarcie boiska przy I Liceum Ogólnokształcącym</b><br>Dzisiaj nastąpiło uroczyste otwarcie boiska wielofunkcyjnego wybudowanego przy I Liceum Ogólnokształcącym...</div></a> <a href="/sport,24676-czwarte-miejsce-dla-polfarmexu-kutno," title="Kutno: Czwarte miejsce dla Polfarmexu Kutno" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Czwarte miejsce dla Polfarmexu Kutno</b><br>Porażką w Turnieju o Różę Kutna zakończył się mecz Polfarmexu Kutno...</div></a> <a href="/sport,24682-anwil-w-oc-awek-wygrywa-ix-turniej-o-r-kutna," title="Kutno: Anwil Włocławek wygrywa IX Turniej o Różę Kutna" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Anwil Włocławek wygrywa IX Turniej o Różę Kutna</b><br>W meczu finałowym IX Turnieju o Różę Kutna zmierzyły się zespoły...</div></a> <a href="/sport,24677-znajd-si-na-zdj-ciach-z-ii-biegu-ulicznego-w-kutnie," title="Kutno: Znajdź się na zdjęciach z II Biegu Ulicznego w Kutnie " class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Znajdź się na zdjęciach z II Biegu Ulicznego w Kutnie </b><br>Przedszkolaki oraz 52 zawodników i zawodniczek pobiegło w II Biegu Ulicznym...</div></a> <a href="/sport,24678-czwartki-lekkoatletyczne-w-nowym-sezonie," title="Kutno:  Czwartki Lekkoatletyczne w nowym sezonie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b> Czwartki Lekkoatletyczne w nowym sezonie</b><br>W Kutnie w nowym roku szkolnym ruszyły Czwartki Lekkoatletyczne. Piotr Szatkowski...</div></a> <a href="/sport,24671-pierwszy-mecz-w-turnieju-o-r-kutna-zako-czony," title="Kutno: Pierwszy mecz w Turnieju o Różę Kutna zakończony" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Pierwszy mecz w Turnieju o Różę Kutna zakończony</b><br>Pierwszy mecz w Turnieju o Różę Kutna kutnowski zespół trenera Jarosława...</div></a>
Najważniejsze wiadomości w mieście Kutno
Koncert Ani Dąbrowskiej w Kutnie
Już dziś można kupić w Kutnowskim Domu Kultury bilety na koncert Ani Dąbrowskiej  „Ania - akustycznie”. Zapraszamy 17 października o godzinie 18:00.
 
Ania Dąbrowska rozpoczęła pracę nad nową płytą, premiera albumu zaplanowana jest na I kwartał 2015 r.
Tymczasem, na jesienno-zimowe wieczory Ania z zespołem przygotowała akustyczne aranżacje swoich największych przebojów oraz kilku światowych megahitów. Bilety (30 zł przedsprzedaż/40 zł) dostępne w kasie KDK oraz ONLINE.

Koncert Ani Dąbrowskiej w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/24699/01_obraz.jpg


ANIA Dąbrowska jest jedną z najbardziej utalentowanych polskich piosenkarek ostatniej dekady. Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, producentka. Dotychczas nagrała pięć płyt, z których każda uzyskał status Platynowej Płyty: „Samotność po zmierzchu” 2004, „Kilka historii na ten sam temat”  2006, „W spodniach czy w sukience?” 2008, „Ania Movie” 2010, „Bawię się świetnie” 2012. [więcej]
kultura, 23.09.2014 15:07|czytane: 77 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Masz dość tych samych twarzy? Głosuj na KWW TEOFILA TRYBURY KUTNO PLUS
MATERIAŁ WYBORCZY KWW TEOFILA TRYBURY KUTNO PLUS

Masz dość tych samych twarzy? Zagłosuj w wyborach na KWW TEOFILA TRYBURY KUTNO PLUS
[więcej]
wandea, 22.09.2014 08:45|czytane: 449 razy|komentuj|czytaj cały
Dokumentacja SIM za prawie 395 tysięcy złotych
Przedsiębiorstwo Projektowo -Usługowe Linia z Wrocławia wykona dla miasta Kutna dokumentację techniczną dla Systemu Identyfikacji Miejskiej w ramach "Kutno -miasto róż". Inwestycja będzie kosztowała 394 500 zł. W przetargu wzięły udział dwie oferty, jedna została wykluczona.

Dokumentacja SIM za prawie 395 tysięcy złotych, ./upload/articles_pakiety/24696/01_obraz.jpg


Wykonawcą SIM wdrożonego uchwałą Rady Miasta Kutna w 2013 roku jest również firma z Wrocławia. Za tamten projekt miasto zapłaciło około 65 tys. zł. SIM zakłada gruntowne uporządkowanie systemu nośników przekazujących informacje o charakterze miejskim. Na potrzeby systemu miasto podzielono na 16 obszarów: Azory, Batorego, Centrum, Dybów, Grunwald, Józefów, Kościuszków, Łąkoszyn, [więcej]
pismak, 23.09.2014 14:58|czytane: 168 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Konsultacje społeczne projektu Programu Współpracy na rok 2015
W związku opracowaniem projektu „Programu współpracy na rok 2015 Miasta Kutno z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie” - Prezydent Miasta Kutna zaprasza na konsultacje społeczne w formie spotkań organizacji pozarządowych oraz innych podmiotów prowadzących działalność pożytku publicznego współpracujących z samorządem miejskim.

Plan konsultacji w Centrum Organizacji Pozarządowych w Kutnie, ul. Wyszyńskiego 11.
24 września 2014 roku o godz. 14.30 – spotkanie z zakresu sportu;
1 października 2014 roku o godz. 14.30 – spotkanie z zakresu kultury i edukacji;
2 października 2014 roku o godz. 14.30 – spotkanie z zakresu pomocy społecznej oraz ochrony i promocji zdrowia;
6 października 2014 roku o godz. 14.30 – spotkanie ogólne podsumowujące konsultacje. [więcej]
redaktor, 23.09.2014 14:22|czytane: 138 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Próbował dać policjantom łapówkę
Krośniewiccy policjanci zatrzymali kierowcę  fiata punto, który słysząc o mandacie i punktach karnych za popełnione wykroczenie próbował przekupić policjantów wręczając 100 złotych łapówki.  Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Wsobotę, 20 września około godziny 22.00 w Krośniewicach przy ulicy kolejowej  policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód fiat punto, którego kierujący nie dostosował się do znaku zakaz wjazdu  pojazdów silnikowych z wyjątkiem motocykli jednośladowych.

Kierowcą okazał się 45-letni mieszkaniec powiatu łęczyckiego. Za popełnione wykroczenie policjanci nałożyli na kierowcę mandat oraz punkty karne zgodnie z obowiązującym taryfikatorem. [więcej]
pismak, 23.09.2014 09:20|czytane: 141 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Uczcili w Kutnie rocznicę śmierci dr Antoniego Troczewskiego
Dr Antoni Troczewski – czym się zajmował w Kutnie i co się działo w jego domu… o tym wszystkim mogliśmy się dowiedzieć, uczestnicząc w obchodach 86. rocznicy śmierci dr Antoniego Troczewskiego. Pod tablicą pamiątkową  umiejscowioną na frontonie Willi przy ul. 29 Listopada w Kutnie zebrani złożyli kwiaty, a Stanisław Wojdecki w kilku słowach  przypomniał o działalności Troczewskiego prowadzonej w tym budynku.

Uczcili w Kutnie rocznicę śmierci dr Antoniego Troczewskiego, ./upload/articles_pakiety/24694/01_obraz.jpg
Uczcili w Kutnie rocznicę śmierci dr Antoniego Troczewskiego, ./upload/articles_pakiety/24694/02_obraz.jpg
Uczcili w Kutnie rocznicę śmierci dr Antoniego Troczewskiego, ./upload/articles_pakiety/24694/03_obraz.jpg


Podczas uroczystości przy grobie Doktora na Cmentarzu Parafialnym w Kutnie (sektor nr 16) dr Karol Koszada przybliżył zebranym postać dr Troczewskiego, w tym działalność zawodową Doktora. 

- Dziękujemy dzieciom i młodzieży z kutnowskich szkół oraz ich pocztom sztandarowym ze szkół kutnowskich: Szkoły  Podstawowej nr 6 im. Marii Curie-Skłodowskiej, Gimnazjum Nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. doktora Antoniego Troczewskiego, I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Henryka Dąbrowskiego. Dziękujemy werbliście  z Orkiestry  Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Kutnie, Dawidowi Jankowskiemu - członkowi Grupy Teatralnej „od jutra”  z Kutnowskiego Domu Kultury za  piękną oprawę uroczystości oraz mediom kutnowskim, które zawsze nas wspierają w przekazywaniu informacji mieszkańcom Kutna - mówi Bożena Gajewska, prezes TPZK.

Stanisław Wojdecki wspominał  o działalności Doktora  prowadzonej w willi przy ul. 29-listopada:  „Dziś mija 86 rocznica śmierci doktora Antoniego Troczewskiego. Spotykamy się pod tablicą pamiątkową, która umieszczona jest na froncie willi, w której mieszkał w latach 1910-1920. Doktor Antoni Toczewski - to wyjątkowa postać,  jedna z ważniejszych w dziejach Kutna. Miał ogromny wpływ na rozwój miasta pod względem kulturalnym, gospodarczym i ekonomicznym. Zajmował się polityką, oświatą, opieką społeczną i służbą zdrowia. „Mury willi”, w której mieszkał były świadkami następujących wydarzeń:  Siedziba zarządu Okręgowego Polskiej Macierzy Szkolnej  mieściła się w domu dr A. Troczewskiego, [więcej]
pismak, 23.09.2014 08:57|czytane: 331 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Drugie miejsce dla Adriana. "Dziewiątka" czwarta
W minioną sobotę młodzicy Uczniowskiego Klubu Sportowego „Dziewiątka” uczestniczyli w II Rzucie Wojewódzkiej Ligi Lekkoatletycznej (pierwszy rzut rozegrany był w maju b.r.). Zawody odbyły się na stadionie Akademickiego Związku Sportowego w Łodzi.

Drugie miejsce dla Adriana.
Drugie miejsce dla Adriana.
Drugie miejsce dla Adriana.


Według nieoficjalnych wyników drużynowych kutnowscy zawodnicy utrzymali w punktacji drużynowej czwarte miejsce, które zajmowali po zawodach rozegranych w maju.

Najlepszy wynik indywidualnie uzyskał Adrian Jarosiński, który w skoku wzwyż zajął drugie miejsce skacząc na wysokość 174 cm.  Adrian był bardzo bliski poprawienia rekordu życiowego (175 cm), jednak dwie próby na wysokości 177 cm były minimalnie strącone.

Bardzo dobra wyniki indywidualne uzyskały także klubowe koleżanki Adriana:
- Sandra Kucharska – 145 cm w skoku wzwyż (2 miejsce) i 18,03 s w biegu na 100 m ppł.(4 miejsce),
- Emilia Kuźmin – 17,97 s w biegu na 100 m ppł. (3 miejsce) i 4,49 m w skoku w dal (4 miejsce).
Pozostałe wyniki uzyskane przez naszych młodzików:
- Paulina Jakubowska – 64,76 s w biegu na 300 m ppł. (2 miejsce), [więcej]
pismak, 23.09.2014 08:40|czytane: 119 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W czwartek spektakl Detektyw
W czwartek, 25 września o godzinie 19:00 zapraszamy do Kutnowskiego Domu Kultury na spektakl „Detektyw". 

W czwartek spektakl Detektyw, ./upload/articles_pakiety/24423/01_obraz.jpg


Jan PESZEK i Błażej PESZEK - dwaj znakomici aktorzy w tajemniczym pojedynku na słowa i emocje! Jan Peszek w roli milionera zdradzanego przez młodą żonę i Błażej Peszek jako jej kochanek, wpadający w pułapkę zastawioną przez zazdrosnego pisarza poczytnych kryminałów.

„Detektyw” to nowa adaptacja sztuki Anthony’ego Shaffera z 1971 roku. Sztuka była dwukrotnie ekranizowana - w 1972 roku, przez Josepha L. Mankiewicza, z Laurencem Olivierem i Michaelem Cainem w rolach głównych (obsypana Oscarami), i w 2006 roku w adaptacji Harolda Pintera,  wyreżyserowana przez Kennetha Branagha, z Judem Law i ponownie Michaelem Cainem (znana jako „Pojedynek”). [więcej]
kultura, 23.09.2014 08:59|czytane: 55 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Co może jeden człowiek. Odbierz wejściówki na koncert
11 października o godzinie 18.00 w Żychlińskim Domu Kultury odbędzie się koncert papieski w reżyserii Jana Nowickiego.

Co może jeden człowiek. Odbierz wejściówki na koncert, ./upload/articles_pakiety/24695/01_obraz.jpg


"Co może jeden człowiek" to najnowsza propozycja aktora, oparta głównie na poezji Jana Pawła II. Dotychczas spektakl był pokazywany kilkakrotnie, zawsze cieszył się dobrym przyjęciem. Wejściówki można już odbierać w sekretariacie ŻDK. [więcej]
kultura, 23.09.2014 09:15|czytane: 54 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kolejka w Krośniewicach ma 100 lat
20-21 września w ramach Europejskiego Dnia Dziedzictwa na stacji PKP Kolejki Dojazdowej w Krośniewicach otworzono wystawę z okazji 100. rocznicy budowy Krośniewickiej Kolei Dojazdowej na Kujawach i Ziemi Łódzkiej. Inicjatywa ta powstała dzięki Współorganizacji Projektów Kulturalnych na terenie województwa łódzkiego, z którego Muzeum im. Jerzego Dunin-Borkowskiego otrzymało środki na zorganizowanie 100-letniej rocznicy Kolejki Dojazdowej.

Kolejka w Krośniewicach ma 100 lat, ./upload/articles_pakiety/24692/01_obraz.jpg
Kolejka w Krośniewicach ma 100 lat, ./upload/articles_pakiety/24692/18_obraz.jpg
Kolejka w Krośniewicach ma 100 lat, ./upload/articles_pakiety/24692/09_obraz.jpg


W Muzeum można było obejrzeć wystawę i zapoznać się z historią Kolejki Dojazdowej. Zobaczyć można było starą kasę biletową, sejf, dokumenty byłych pracowników czy ich osobiste zdjęcia, natomiast w stacji PKP można było dotknąć tejże historii. Na torach były wystawione drezyny, którymi można było się przejechać, cały tabor z lokomotywą  Px 48, lokomotywa Lxd2 – Rumun, pojazdy Mbxd1 i Mbxd2 – Łajka, wagony Bxhpi – 1Aw, Bxhpi – 3Aw i wagony towarowe. Umożliwiono wejście do każdego wagonu i poczuć się tak jak pasażerowie za czasów funkcjonowania Kolejki. Dla młodszego pokolenia odbywały się konkursy malarskie czy zawody dla starszych w przeciąganiu drezyny DOC. 

W sobotę po zwiedzaniu muzeum oraz Kolejki, w Hali Sportowej w Zespole Szkół nr 1 w Krośniewicach odbyły się uroczystości związane z Kolejką Dojazdową. Zostały rozdane nagrody za konkursy tematyczne - Fotograficzny i Plastyczny zorganizowany przez muzeum im. Jerzego Dunin-Borkowskiego oraz odbył się spektakl teatralno – muzyczny: Trzech pasażerów pociąg wiózł…, czyli rzecz o podróżach, rozstaniach i powrotach, wykonane przez uczniów ZS nr 1 oraz SP nr 1 w Krośniewicach pod nadzorem Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Krośniewicach. - W ciągu dwóch dni w obchodach 100 rocznicy budowy Krośniewickiej Kolei Dojazdowej wzięło udział w Muzeum, GCSi R i na Kolejce ponad 2200 osób. Serdecznie dziękujemy za tak liczne przybycie i zainteresowanie - mówi Grzegorz Dębski, dyrektor muzeum. [więcej]
kultura, 22.09.2014 18:12|czytane: 1136 razy|16 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zawody wędkarskie o puchar Wójta Gminy Nowe Ostrowy
Wczoraj drużyny wędkarskie z kilku gmin wystartowały w zawodach spławikowych o puchar Wójta Gminy Nowe Ostrowy na zbiorniku  „ROGAL”

Zawody wędkarskie o puchar Wójta Gminy Nowe Ostrowy, ./upload/articles_pakiety/24691/08_obraz.jpg
Zawody wędkarskie o puchar Wójta Gminy Nowe Ostrowy, ./upload/articles_pakiety/24691/10_obraz.jpg
Zawody wędkarskie o puchar Wójta Gminy Nowe Ostrowy, ./upload/articles_pakiety/24691/12_obraz.jpg


Sędzia główny zawodów Marek Grzybowski po przedstawieniu  regulaminu zawodów przeprowadził losowanie miejsc startowych w dwóch sektorach. Po godzinnym przygotowaniu rozpoczęła się walka o każdą rybę. Brań nie brakowało, lecz dominowały ryby średnich wymiarów z przewagą płoci, okoni i leszczy. Rywalizacja trwała trzy godziny. Po zakończeniu rywalizacji rozpoczęła działalność  komisja ważąca połowy, zawodnicy w tym czasie spożywali posiłek. Następnie Wójt Gminy Zdzisław Kostrzewa zabrał głos, dziękując przy okazji wszystkim wspomagającym zawody i zaprosił na rewanż za rok. Prezes Koła Nr 109 PZW „METALURG” Kutno podziękował włodarzom gminy za świetną współpracę w krzewieniu sportu wędkarskiego.

Sędzia główny ogłosił wyniki, a wójt wręczył wyróżnienia i nagrody dla wszystkich uczestników:
I miejsce drużyna „OSTROWY I” w składzie Tadeusz Matczak – Jarosław Koliński  z wynikiem 3 pkt., 4.860 kg,
II  miejsce drużyna „OSTROWY II” w składzie  Stanisław Janakowski – Mateusz Tokarski z wynikiem 6 pkt., 3.050 kg, [więcej]
redaktor, 22.09.2014 17:40|czytane: 500 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Kutnowscy Rowerzyści zapraszają na rajd w sobotę
W najbliższą sobotę, 27 września Kutnowscy Rowerzyści zapraszają mieszkańców Kutna, którzy regularnie jeżdżą na rowerze, na wyjazd rowerowy do Łącka. Jego celem będzie wspólny udział w rajdzie "Pojezierzem na rowerze"  organizowanym przez Stowarzyszenie Gmin Turystycznych Pojezierza Gostynińskiego oraz Klub Turystyki Kolarskiej "BeneqTeam" z Płocka.

Kutnowscy Rowerzyści zapraszają na rajd w sobotę, ./upload/articles_pakiety/24690/01_obraz.jpg
Kutnowscy Rowerzyści zapraszają na rajd w sobotę, ./upload/articles_pakiety/24690/02_obraz.jpg


Do wyboru będą następujące dystanse: ok. 120 km (rajd w Łącku plus dojazd i powrót z nami), ok. 80 km (dojazd z nami, powrót pociągiem o 16:24 z Łącka, bezpłatny przewóz roweru w Kolejach Mazowieckich) lub ok. 40 km po ciekawych przyrodniczo terenach Pojezierza Gosynińskiego (sam rajd w Łącku, samodzielny dojazd pociągiem z Kutna o 8:38, powrót o 16:24).

- Zbiórka o 7:30 na pl. Piłsudskiego w Kutnie przy fontannie. Wyruszymy około godz. 7:40 do Łącka przez Mnich, Skórzewę, Trębki, Szczawin Kościelny i Smolentę. Odległość do Łącka wyniesie niecałe 40 km, a zakładane średnie tempo jazdy to 18-20 km/h (nie wliczając postojów) z zachowaniem niezbędnej rezerwy czasowej na ewentualne przerwy i odpoczynek przed rajdem w Łącku - mówi Marcin Ciesielski, przedstawiciel stowarzyszenia Kutnowscy Rowerzyści.

Rajd "Pojezierzem na rowerze" rozpocznie się o 11:00 na parkingu przed Halą Sportową w Łącku (ul. Gostynińska 2, przy drodze krajowej nr 60). W tym momencie skończy się pierwsza część rajdu organizowanego przez nasze stowarzyszenie (drugą częścią będzie jazda na rowerze do Kutna po rajdzie łąckim dla tych, którzy nie zdecydują się na powrót pociągiem), a zaczną obowiązywać zasady organizatora tamtejszego rajdu (niezbędne jest zapoznanie się z jego REGULAMINEM  
[więcej]
wandea, 22.09.2014 14:06|czytane: 223 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Głosuj na projekty mieszkańców: Muzyczna scena dla motocyklistów, Fitness Park, chodniki, mała sala kinowa, plac zabaw na Dybowie
Zespół Opiniujący wybrał projekty spośród 51 zgłoszonych i zakwalifikowanych pomysłów do Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2015. Od dziś do 26 września mieszkańcy Kutna będą mogli oddawać głosy na najlepsze projekty zgłoszone w ramach Budżetu Obywatelskiego na rok 2015, każdy może oddać 3 głosy.

Dwa sposoby głosowania: formularz należy wrzucić do urny w Urzędzie Miasta Kutna, Szkole Podstawowej Nr 1 lub Szkole Podstawowej Nr 9. Z kolei w formie elektronicznej głosować można na stronie internetowej www.budzetobywatelski.kutno.pl  FORMULARZ

Mieszkańcy będą mogli głosować na następujące projekty: 
1.    Chodnik dla pieszych na ul. Moniuszki
2.    Piękny plac zabaw na Dybowie
3.    Nowoczesna biblioteka
4.    Spotkajmy się w bibliotece
5.    Położenie nakładki asfaltowej na ul. Kołłątaja
6.    Zakup i montaż zestawów informacji głosowej i wizualnej w autobusach komunikacji miejskiej
7.    Wykonanie chodnika przy ul. Cmentarnej 1, wykonanie barierki ochronnej oddzielającej drogę od chodnika oraz wymiana nawierzchni w części dostępnej dla klientów MZK Sp. z o.o. w Kutnie
8.    Modernizacja istniejącego parkingu przy ul. 29 listopada 3 i 5 w Kutnie [więcej]
redaktor, 22.09.2014 14:08|czytane: 1126 razy|13 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Ruch to zdrowie. Studio Tańca Alibi ma nowe propozycje
Modern jazz, Gimnastyka usprawniająca -Zdrowy Kręgosłup, Gimnastyka dla mam z niemowlętami - takie sekcje ruszają już  od października w Studio Tańca Alibi, które prowadzi zajęcia w Kutnowskim Domu Kultury.

Modern jazz - to styl tańca, u którego podstaw leży balet. Jest to taniec kontrastów, oparty na przeciwnościach, takich jak wznoszenie i opadanie, przyspieszanie i zwalnianie, równowaga i upadek. Ruchy te połączone są z charakterystyczną dla tańca jazzowego izolacją (wykonywaniem niezależnych ruchów poszczególnych części ciała).Technika ta bazuje na wewnętrznym rytmie, dynamice i precyzji ruchu, pozwala na wyrażenie drzemiących w nas emocji wykorzystując naturalne ruchy i możliwości ludzkiego ciała.

Grupa wiekowa: od 10 lat wzwyż
Koszt zajęć: 50 zł/miesiąc
Miejsce zajęć: KDK

Prowadząca: Katarzyna Plewka- absolwentka Szkoły Baletowej

Gimnastyka usprawniająca – Zdrowy kręgosłup
czyli gimnastyka lecznicza skierowana dla osób w każdym wieku prowadzona przez fizjoterapeutkę. Trening składa się z szeregu ćwiczeń oraz wielu technik terapeutycznych.Głównym celem gimnastyki jest zwiększenie elastyczności ciała, wzmocnienie mięśni głębokich odpowiadających stabilizacji kręgosłupa jak również rozciągnięcie przykurczonych mięśni powstałych wskutek braku aktywności fizycznej. Zajęcia te poprawiają ogólną sprawność ciała a uczestnicy już po kilku treningach odczuwają poprawę samopoczucia fizycznego jak i psychicznego. Ponadto na zajęciach zdrowy kręgosłup  dowiecie się Państwo jak zadbać o prawidłową postawę ciała oraz czego unikać w życiu codziennym, żeby opóźnić proces niszczenia kręgosłupa. Zajęcia mają charakter profilaktyczny jak i terapeutyczny  z uwzględnieniem chorób wieku dojrzałego. [więcej]
kultura, 22.09.2014 11:54|czytane: 228 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Otwarcie boiska przy I Liceum Ogólnokształcącym w Kutnie
Dzisiaj nastąpiło uroczyste otwarcie boiska wielofunkcyjnego wybudowanego przy I Liceum Ogólnokształcącym im. J. H. Dąbrowskiego w Kutnie. 

Otwarcie boiska przy I Liceum Ogólnokształcącym w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/24687/07_obraz.jpg
Otwarcie boiska przy I Liceum Ogólnokształcącym w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/24687/10_obraz.jpg
Otwarcie boiska przy I Liceum Ogólnokształcącym w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/24687/14_obraz.jpg


- Śmiało to powiem i chyba bez żadnej przesady, ale to uroczystość inaugurująca zupełnie nową epokę jeżeli chodzi o Liceum Dąbrowskiego w Kutnie. Za moimi plecami, a przed wami, znajduje się chwilę temu ukończone boisko wielofunkcyjne, na którym będziemy mogli rozgrywać mecze siatkówki. To chyba bardzo dobrze po wczorajszym sukcesie, koszykówki, piłki ręcznej, a także tenisa ziemnego- mówił dyrektor liceum Przemysław Zawadzki.

Głos zabrali także obecni na uroczystości starosta kutnowski Mirosława Gal-Grabowska, wicestarosta Konrad Kłopotowski i Przewodniczący Rady Powiatu Kutnowskiego Rafał Jóźwiak. Wszyscy życzyli uczniom sukcesów na miarę wczorajszego zwycięstwa polskich siatkarzy, wyrażali nadzieję, że nowe boisko w tym pomoże. [więcej]
redaktor, 22.09.2014 11:45|czytane: 1133 razy|23 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Konsultacje społeczne nazwy biblioteki i statutów instytucji kultury
W czwartek 25 września odbędą się konsultacje społeczne z przedstawicielami organizacji pozarządowych i podmiotów pożytku publicznego w związku ze zmianą nazwy Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Stefana Żeromskiego i nadania jej statutu.

Mieszkańcy Kutna konsultować będą również statut Muzeum Regionalnego w Kutnie oraz zmianę statutu Kutnowskiego Domu Kultury.

Biblioteka do tej pory nie miała ujednoliconej nazwy, formalnie funkcjonowała nazwa bez określenia "Powiatowa" teraz uchwałą Rady Miasta Kutna zadośćuczyni się faktowi, że kutnowska biblioteka jest miejska i powiatowa. W statucie również znajdzie się już nazwa prawidłowa czyli Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Stefana Żeromskiego w Kutnie. [więcej]
wandea, 22.09.2014 11:00|czytane: 365 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
SLD chce przywrócenia pracowników w struktury szpitala
Zarząd Powiatowy Sojuszu Lewicy Demokratycznej wezwał Starostę Kutnowskiego i Radę Powiatu w Kutnie do natychmiastowego działania w kierunku przywrócenia pracowników warszawskiej firmy L.S. Med sprzątającej Kutnowski Szpital Samorządowy w jego struktury.

- Nie możemy zrozumieć czemu sytuacja pracowników, którzy miesiącami nie otrzymywali pensji w terminie nie podlega kontroli Zarządu Powiatu w Kutnie i radnych - mówi Halina Świerczyńska, pełnomocnik Zarządu SLD ds. szpitala. - Zarząd Powiatu to Zgromadzenie Wspólników spółki, ma więc odpowiednie środki i narzędzia do sprawdzenia rozwiązanej ponoć z L.S. Medem umowy, a do tego może wymagać od zarządu szpitala działań na rzecz mieszkańców powiatu kutnowskiego. Pracownicy źle traktowani przez nowego pracodawcę powinni wrócić w struktury szpitala, bo inaczej zacznie się znów kombinowanie i szafowanie ich losem. 

Przypomnijmy, umowa z L.S. Medem została rozwiązana przez kutnowski szpital z jej winy. Pracownicy miesiącami nie otrzymywali pensji w terminie i pełnych wypłat, firmie zdarzyło się raz zapłacić wszystko i w terminie dopiero kiedy zarząd szpitala złożył zawiadomienie do prokuratury w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa. [więcej]
wandea, 22.09.2014 10:35|czytane: 632 razy|17 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Sesja w mieście: Nazwa dla ronda, założenia do budżetu, dotacje na zabytki i dla Gminy Kutno
30 września o godz. 10.00 odbędzie się LV sesja Rady Miasta Kutna.

W porządku obrad znalazły się Informacja o przebiegu wykonania budżetu Miasta Kutno za I półrocze 2014 roku, założenia do budżetu na 2015 rok, uchwała o przystąpieniu do zmiany „Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Kutna”, uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru pomiędzy ul. Kasztanową, ul. Północną, ul. M.Skłodowskiej-Curie i granicą miasta Kutna.

Radni zdecydują również o przyznaniu dotacji z budżetu z przeznaczeniem na realizowane w roku 2014 prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków - budynków przy ul. Matejki 8 i ul. Sienkiewicza 2 oraz o nadaniu nazwy dla nowo powstałego ronda.

W porządku obrad znalazło się określenie szczegółowych warunków przyznawania i odpłatności za usługi opiekuńcze i specjalistyczne usługi opiekuńcze, z wyłączeniem specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób z zaburzeniami psychicznymi oraz szczegółowych warunków częściowego lub całkowitego zwolnienia od opłat, jak również trybu ich pobierania, udzielenie pomocy finansowej Gminie Kutno na dofinansowanie zakupu sprzętu specjalistycznego do ratownictwa drogowego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Komadzynie, zmiana statutu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kutnie, [więcej]
wandea, 22.09.2014 09:39|czytane: 220 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Dąb Wolności i nowy budynek Urzędu Gminy w Nowych Ostrowach
Jutro zostanie uroczyście otwarty i poświęcony nowy budynek Urzędu Gminy w Nowych Ostrowach. Przy tej okazji nieopodal urzędu zostanie zasadzony Dąb Wolności. 

Podczas uroczystości goście wysłuchają przemówień, występu artystycznego oraz historii gminy. [więcej]
redaktor, 22.09.2014 08:55|czytane: 335 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dziś Światowy Dzień bez Samochodu
W Światowy Dzień bez Samochodu wszyscy kierowcy powinni pójść do pracy pieszo, albo wsiąść na rower czy wybrać komunikację miejską. Pomysł Dnia bez Samochodu zrodził się w 2000 roku z inicjatywy Komisji Europejskiej. Kierowcy na całym świecie zachęcani są do korzystania właśnie z komunikacji miejskiej lub rowerów. Czy łatwo, choć na jeden dzień, zrezygnować z samochodu?

- Oj tak, ale jak to zrobić. Łatwiej w niedzielę niż w tygodniu. Dojeżdżam do pracy w strefie ekonomicznej, gdybym nie miał dziś samochodu to na pewno spóźniłbym się na pierwszą zmianę - mówi pan Tomek z Kutna. 

- Jesteśmy z Żychlina, przyjechaliśmy na zakupy, zawsze łatwiej samochodem. Nie bez znaczenia też jest czas odbycia takiej podróży - mówi pani Katarzyna.

- Nie mam auta i każdy dzień to dla mnie takie święto - mówi pani Genowefa. - Mąż prowadził auto, ale kiedyś to się dużo więcej spacerowało, na zakupy, do parku, na cmentarz. Teraz młodzi jeżdżą, bo szkoda im czasu. 

Kiedy w 1886 roku w Niemczech powstał pierwszy automobil, zaprojektowany przez Karla Benza, nikt nie przypuszczał, że niewiele ponad 100 lat później po całym globie jeździć będzie miliard aut. Choć samochód bezsprzecznie zrewolucjonizował świat, przy okazji również nieco go zatkał. W najbardziej zakorkowanych miastach, na przykład w Nowym Jorku, kierowcy tracą co roku średnio 57 godzin, czyli ponad dwie doby, stojąc w korkach. [więcej]
redaktor, 22.09.2014 08:50|czytane: 38 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Anwil Włocławek wygrywa IX Turniej o Różę Kutna
W meczu finałowym IX Turnieju o Różę Kutna zmierzyły się zespoły Anwil Włocławek i MKS Dąbrowa Górnicza. Po wyrównanym spotkaniu koszykarze z Włocławka wygrali z koszykarzami z Dąbrowy Górniczej 86:81 (20:25, 21:15, 15:18, 30:23), zajmując pierwsze miejsce w turnieju. MKS Dąbrowa Górnicza zajęła drugie miejsce. Gratulujemy.

Anwil Włocławek wygrywa IX Turniej o Różę Kutna, ./upload/articles_pakiety/24682/04_obraz.jpg
Anwil Włocławek wygrywa IX Turniej o Różę Kutna, ./upload/articles_pakiety/24682/07_obraz.jpg
Anwil Włocławek wygrywa IX Turniej o Różę Kutna, ./upload/articles_pakiety/24682/21_obraz.jpg


Anwil Włocławek: Vaughn 24, Brown 16, Witliński 11, Hajrić 10, Simon 9, Eitutavicius 6, Krajniewski 5, Wysocki 4, Jankowski 1, Raczyński 0, Warszawski 0.

MKS Dąbrowa Górnicza: Dziemba 14, Mckay 12, Małecki 11, Weaver 11, Zmarlak 9, Koelner 7, Wróbel 6, Pieczowicz 4, Szymański 4, Metelski 3, Piszczek 0, Załucki 0.
[więcej]
TomekKula, 21.09.2014 22:20|czytane: 341 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Znajdź się na zdjęciach z II Biegu Ulicznego w Kutnie
Przedszkolaki oraz 52 zawodników i zawodniczek pobiegło w II Biegu Ulicznym w Kutnie. Był tam Piotr Szatkowski. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć kutniowianina. 

Znajdź się na zdjęciach z II Biegu Ulicznego w Kutnie , ./upload/articles_pakiety/24677/01_obraz.jpg
Znajdź się na zdjęciach z II Biegu Ulicznego w Kutnie , ./upload/articles_pakiety/24677/02_obraz.jpg
Znajdź się na zdjęciach z II Biegu Ulicznego w Kutnie , ./upload/articles_pakiety/24677/04_obraz.jpg


WSZYSTKIE ZDJĘCIA TUTAJ

[więcej]
wandea, 21.09.2014 19:23|czytane: 1494 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Oświadczenie Brygady Łódzkiej Obozu Narodowo-Radykalnego
Oświadczenie Brygady Łódzkiej Obozu Narodowo-Radykalnego w związku z inicjatywą obywatelską nazwania ronda w Kutnie imieniem "Rotmistrza Witolda Pileckiego"

W imieniu Brygady Łódzkiej Obozu Narodowo-Radykalnego wyrażam pełne poparcie dla idei nazwania powstającego ronda im. "Rotmistrza Witolda Pileckiego". Nowy patron ronda byłby symbolem i przykładem dla wszystkich mieszkańców Kutna ale głównie dla najmłodszych, aby właśnie z niego brali przykład a nie z dzisiejszych pseudoelit i celebrytów w rurkach. Przypominając to Witold Pilecki dał się pojmać w łapance, aby Niemcy wywieźli go do obozu Auschwitz. Tam przygotował wewnętrzny ruch oporu, pomagał najsłabszym a także sporządził tzw. „raporty Pileckiego”, dzięki którym alianci dowiedzieli się o zbrodniach nazistów. Później brał udział w Powstaniu Warszawskim, a już w „wyzwolonej” Polsce zdecydował się działać konspiracyjnie, co przypłacił życiem. Czy rondo w Kutnie może mieć bardziej szlachetnego patrona?

Cieszy mnie również fakt, że w kolejnym mieście powstaje inicjatywa upamiętnienia bohaterów, którzy przez lata byli zapominani. Jedną z pierwszych takich inicjatyw była próba nazwania w Łodzi jednego z parków imieniem rotmistrza Witolda Pileckiego, niestety z powodu nieprzychylności władz nieudana. Następną, już dużo bardziej medialną inicjatywą jest wniosek o postawienie pomnika temu samemu bohaterowi narodowemu w Warszawie, o czym było głośno w całej Polsce i wszystko na to wskazuje, że monument powstanie. Mam nadzieję, że władze Kutna nie wezmą przykładu z władz Łodzi i nie będą utrudniać zrealizowania tak szlachetnej inicjatywy. [więcej]
wandea, 21.09.2014 20:01|czytane: 252 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Utrudnienia na A1 w Sójkach do 22.00
Dziś o godz. 17.00 w Sójkach na A1 na lewej jezdni zderzyły się dwa samochody osobowe.

Policja nadal prowadzi czynności wyjaśniające i utrudnienie na tej drodze potrwa jeszcze do godz. 22.00.

Dwie osoby zostały ranne. Więcej szczegółów wkrótce. [więcej]
pismak, 21.09.2014 20:08|czytane: 253 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Narodowe Czytanie w Kutnie z aktorką Edytą Jungowską
Zachęcamy do udziału w akcji Narodowe Czytanie, która stanowi doskonałą okazję, by przypomnieć sobie największe dzieła polskiej literatury, na nowo odkryć ich wyjątkowy charakter i aktualność. W tym roku razem z Miejską i Powiatową Biblioteką Publiczną będziemy czytać Trylogię Henryka Sienkiewicza.

Narodowe Czytanie w Kutnie z aktorką Edytą Jungowską, ./upload/articles_pakiety/24536/01_obraz.jpg


Już we wtorek 23 września Michał Malinowski poprowadzi warsztaty literackie dla dzieci. A w czwartek 25 września o godz. 17.00 zapraszamy na spotkanie z aktorką Edytą Jungowską i przeczytanie wraz z nią swojego ulubionego fragmentu powieści.

25 września Biblioteka zachęca również uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych [więcej]
kultura, 21.09.2014 19:43|czytane: 116 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czwartki Lekkoatletyczne w nowym sezonie
W Kutnie w nowym roku szkolnym ruszyły Czwartki Lekkoatletyczne. Piotr Szatkowski zaprasza do obejrzenia zdjęć z zawodów dzieci i młodzieży (czwartek 18 września), które organizuje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kutnie. 

 Czwartki Lekkoatletyczne w nowym sezonie, ./upload/articles_pakiety/24678/01_obraz.jpg
 Czwartki Lekkoatletyczne w nowym sezonie, ./upload/articles_pakiety/24678/02_obraz.jpg
 Czwartki Lekkoatletyczne w nowym sezonie, ./upload/articles_pakiety/24678/03_obraz.jpg


WSZYSTKIE ZDJĘCIA TUTAJ

[więcej]
wandea, 21.09.2014 19:53|czytane: 224 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czwarte miejsce dla Polfarmexu Kutno
Porażką w Turnieju o Różę Kutna zakończył się mecz Polfarmexu Kutno z Asseco Gdynia 76:88. W kwartach było 23:23, 14:18, 19;26, 20:21. Najwięcej dla Kutna punktował Bartłomiej Wołoszyn, który zdobył 28 pkt, 17 punktów z kolei zdobył Patrik Auda.

Czwarte miejsce dla Polfarmexu Kutno, ./upload/articles_pakiety/24676/53_obraz.jpg
Czwarte miejsce dla Polfarmexu Kutno, ./upload/articles_pakiety/24676/33_obraz.jpg
Czwarte miejsce dla Polfarmexu Kutno, ./upload/articles_pakiety/24676/20_obraz.jpg


III miejsce w Turnieju zajęła drużyna Asseco Gdynia, a przed nami mecz Dąbrowy Górniczej z Włocławkiem.

Polfarmex Kutno: Wołoszyn 28, Auda 17, Batka 11, Bartosz 7, Grochowski 6, Jakóbczyk 4, Pabian 3, Malczyk 0, Sobczak 0.

Asseco Gdynia: Walton 20, Frasunkiewicz 19, Radosavljevic 11, Galdikas 10, Matczak 8, Szczotka 7, Parzeński 6, Kowalczyk 5, Czerlonko 2, Grujić 0, Żołnierewicz 0.
[więcej]
TomekKula, 21.09.2014 17:16|czytane: 484 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Biegaj z nami w Kutnie
Dzisiaj z Pl. Marsz. J. Piłsudskiego ruszył II Uliczny Bieg "Biegaj z nami w Kutnie" organizowany przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kutnie.

Biegaj z nami w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/24675/01_obraz.jpg
Biegaj z nami w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/24675/12_obraz.jpg
Biegaj z nami w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/24675/15_obraz.jpg


Najpierw o godz. 12.30 wystartowały przedszkolaki w biegu na ok. 250 metrów. Każdy maluch otrzymał pamiątkowy medal i mógł stanąć na podium. Potem o godz. 13.15 wyruszył główny bieg: kobiet na 3500 m i mężczyzn na 10000 m. Trasa biegu dla dorosłych wiodła ulicami Sienkiewicza, Rychtelskiego, Troczewskiego, Parkiem nad Ochnią, Jana Pawła II a następnie ulicą Królewską, a meta znajdowała się na starcie, czyli na Pl. Marsz. J. Piłsudskiego. [więcej]
redaktor, 21.09.2014 15:14|czytane: 1274 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kutnowscy historycy na I Forum Badaczy Mazowsza
W dniach 18 - 19  września odbyło się I Forum Badaczy Mazowsza. Przedsięwzięcie zostało zrealizowane w ramach obchodów XVII Dni Patrona Pułtuska św. Mateusza oraz Jubileuszu XX - lecia utworzenia Akademii Humanistycznej im. A. Gieysztora.

Kutnowscy historycy na I Forum Badaczy Mazowsza, ./upload/articles_pakiety/24674/01_obraz.jpg
Kutnowscy historycy na I Forum Badaczy Mazowsza, ./upload/articles_pakiety/24674/02_obraz.jpg


W dwudniowej konferencji podzielonej na IV sesje uczestniczyli m.in.: prof. dr hab. Henryk Samsonowicz, prof. Dr hab. Janusz Szczepański; Ks. prof. dr hab. Michał M. Grzybowski; Prof. dr hab. Benon Dymek; Prof. dr hab. Janusz Grabowski; prof. dr hab. Edward Kołodziej; Prof. dr hab. Romuald Turkowski; dr Radosław Lolo. Prelegenci w krótkich odczytach przedstawiali szeroką problematykę dziejów Mazowsza oraz określili najważniejsze postulaty badawcze na przyszłość.

III i IV sesja poświęcona była problematyce działalności stowarzyszeń o charakterze historycznym i kulturalnym na obszarze Mazowsza. Kutnowskie Towarzystwo Historyczne podczas konferencji reprezentowali: dr Jacek Saramonowicz i dr Piotr. A. Stasiak, którzy wygłosili odczyt pt. – „Edukacja regionalna a badania historyczne oraz promocja kultury i tradycji lokalnych w działalności Kutnowskiego Towarzystwa Historycznego”.

Forum, poza prezentacją dorobku regionalnych towarzystw, było okazją do dyskusji i wymiany doświadczeń naukowo – badawczych. Na koniec przedstawiciele stowarzyszeń regionalnych opracowali apel do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego wzywający do większego wspierania regionalizmu i stowarzyszeń zajmujących się badaniem dziejów „małych ojczyzn”. [więcej]
wandea, 21.09.2014 11:22|czytane: 179 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Korzystaj z atrakcji Aquaparku Kutno[więcej]
pismak, 18.09.2014 16:13|czytane: 183 razy|komentuj|czytaj cały
MKS Dąbrowa Górnicza pokonała Asseco Gdynia
W drugim meczu Turnieju o Różę Kutna beniaminek ekstraklasy MKS Dąbrowa Górnicza pokonał Asseco Gdynia 76:68 (23:10, 9:25, 21:13, 23:20). W drużynie z Dąbrowy Górniczej mogliśmy oglądać m.in. Grzegorza Małeckiego, który w sezonie 2012-2013 reprezentował barwy Kutna.  Koszykarze z MKS-u zagrają w finale z Anwilem Włocławek.

MKS Dąbrowa Górnicza pokonała Asseco Gdynia, ./upload/articles_pakiety/24673/04_obraz.jpg
MKS Dąbrowa Górnicza pokonała Asseco Gdynia, ./upload/articles_pakiety/24673/11_obraz.jpg
MKS Dąbrowa Górnicza pokonała Asseco Gdynia, ./upload/articles_pakiety/24673/12_obraz.jpg


Asseco Gdynia: Walton 20, Frasunkiewicz 11, Galdigas 11, Matczak 9, Radosavljevic 6, Kowalczyk 4, Parzeński 4, Żołnierewicz 3, Czerlenko 0, Grujic 0, Szczotka 0.

MKS Dąbrowa Górnicza: Mckay 19, Weaver 16, Dziemba 9, Szymański 9, Piechowicz 7, Wróbel 6, Małecki 4, Zmarlak 4, Metelski 2, Załucki 0.  [więcej]
TomekKula, 20.09.2014 23:57|czytane: 292 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pierwszy mecz w Turnieju o Różę Kutna zakończony
Pierwszy mecz w Turnieju o Różę Kutna kutnowski zespół trenera Jarosława Krysiewicza przegrał z Anwilem Włocławek. Polfarmex Kutno - Anwil Włocławek 77:84. W kwartach 25:25, 15:12, 19:31, 18:16.

Pierwszy mecz w Turnieju o Różę Kutna zakończony, ./upload/articles_pakiety/24671/52_obraz.jpg
Pierwszy mecz w Turnieju o Różę Kutna zakończony, ./upload/articles_pakiety/24671/40_obraz.jpg
Pierwszy mecz w Turnieju o Różę Kutna zakończony, ./upload/articles_pakiety/24671/30_obraz.jpg


Dziś w hali Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie od godz. 17.15 trwa Turniej o Różę Kutna, w którym występują zespoły Tauron Basket Ligi. To również chrzest kutnowskiej hali przystosowanej do gry w TBL

Najwięcej dla Polfarmexu punktowali dziś Bartłomiej Wołoszyn i Kwamain Mitchell, obaj zaliczyli po 18 punktów.

Polfarmex Kutno: Mitchell 18, Wołoszyn 18, Auda 11, Jakóbczyk 11, Batka 7, Bartosz 7, Malczyk 3, Pabian 2, Grochowski 0.

Anwil Włocławek: Brown 16, Vaughn 16, Eitutavicius 15, Hajrić 12, Wysocki 10, Simon 7, Witliński 4, Krajniewski 3, Raczyński 1, Jankowski 0. [więcej]
TomekKula, 20.09.2014 19:21|czytane: 1064 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Dom parterowy na sprzedaż

Dom parterowy na sprzedaż
[więcej]
wandea, 18.09.2014 08:05|czytane: 445 razy|komentuj|czytaj cały
Włamał się do byłego hotelu w okolicach dworca PKP
W czwartek, 18 września Sąd Rejonowy w Kutnie tymczasowo aresztował na trzy miesiące 34-letniego podejrzanego. Policjanci zatrzymali go dwa dni wcześniej po kilku informacjach o włamaniu i kradzieżach w opuszczonym budynku byłego hotelu w okolicach dworca PKP.

Do przestępstw doszło w okresie od 8 do 16 września. Łupem padały metalowe przedmioty, które było można odsprzedać w skupach złomu. Złodziej skradł m.in. mosiężne wieszaki, stalowe drzwi i stół  a także przewody. Usiłował wynieść nawet  kotły wartości kilku tysięcy złotych.  Recydywista był już wcześniej notowany za konflikty z prawem. [więcej]
redaktor, 20.09.2014 19:40|czytane: 268 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Kutnowskie obchody 75. rocznicy Bitwy nad Bzurą
Dziś w centrum Kutna odbyły się obchody 75. rocznicy Bitwy nad Bzurą połączone z prezentacją maszyn uczestników XIII Ogólnopolskiego Rajdu Pojazdów Zabytkowych „Szlakiem walk nad Bzurą”.

Kutnowskie obchody 75. rocznicy Bitwy nad Bzurą, ./upload/articles_pakiety/24668/01_obraz.jpg
Kutnowskie obchody 75. rocznicy Bitwy nad Bzurą, ./upload/articles_pakiety/24668/02_obraz.jpg
Kutnowskie obchody 75. rocznicy Bitwy nad Bzurą, ./upload/articles_pakiety/24668/03_obraz.jpg


Dzisiejsze obchody uświetnił koncert Orkiestry Wojskowej Garnizonu Warszawa. Zgromadzeni mieszkańcy Kutna wysłuchali pieśni patriotycznych, m.in. „Przybyli ułani pod okienko”, „ Ułani, ułani”, „ Czerwone maki na Monte Casino” i popularneych melodii filmowych np. z Janosika. Orkiestra zapewniła też oprawę muzyczną Mszy Świętej Polowej.  [więcej]
redaktor, 20.09.2014 19:34|czytane: 690 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Logowanie do portalu
Kalendarium imprez
Mała wielka sprawa
Ola Rzadkiewicz
Afery trzeciej kadencji cały czas bulwersują. Litania zarzutów wobec prezydenta Kutna
12 maja br. jeden z mieszkańców Kutna złożył skargę w Łódzkim Urzędzie Wojewódzkim na działania Zbigniewa Burzyńskiego, prezydenta Kutna, Mariana Sierpińskiego... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Koncert Ani Dąbrowskiej w Kutnie
Już dziś można kupić w Kutnowskim Domu Kultury bilety na koncert Ani Dąbrowskiej  „Ania - akustycznie”. Zapraszamy 17 października o godzinie 18:00.   Ania Dąbrowska rozpoczęła pracę nad nową płytą, premiera albumu zaplanowana jest na... [więcej]
kutnowski sport
Drugie miejsce dla Adriana. "Dziewiątka" czwarta
W minioną sobotę młodzicy Uczniowskiego Klubu Sportowego „Dziewiątka” uczestniczyli w II Rzucie Wojewódzkiej Ligi Lekkoatletycznej (pierwszy rzut rozegrany był w maju b.r.). Zawody odbyły się na stadionie Akademickiego Związku Sportowego w Łodzi. Według nieoficjalnych wyników drużynowych kutnowscy zawodnicy utrzymali w punktacji drużynowej czwarte... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
Starostwo Powiatowe w Kutnie - www.kutno.pl
Ostatnio dodane ogłoszenia
Atrakcyjne mieszkanie Wynajmę mieszkanie w Kutnie przy ul.Olimpijskiej-39 m2.Dwa pokoje z kuchnią.W pełni umeblowane i wyposażone. Cena 700 zł + czynsz z wodą(aktualnie 280 zł)+ prąd wg zużycia. Kaucja zwrotna 1... [czytaj więcej]
Pozabankowo POŻYCZKI | CHWILÓWKI Rozbudowana wyszukiwarka chwilówek i pożyczek pozabankowych w ramach której w jednym miejscu znalazły się wszystkie dostępne oferty chwilówek oraz wybranych pożyczek pozabankowych z długim ok... [czytaj więcej]
Studnia głębinowa w 1 dzień! Oferujemy wiercenie studni głębinowych. Studnie wiercimy w jeden dzień! Koszt wody z własnej studni to jedyne 0,15 zł / m3 ! Mała kompaktowa maszyna wjedzie na każdą działkę. Zapraszamy www.... [czytaj więcej]
PRZEDSZKOLE Poszukujemy osoby do współpracy mogącej poprowadzić zajęcia z jęz. angielskiego (może być studentka)w punkcie przedszkolnym. Kontakt: tel.789 152 956, e mail: kraina.k5@interia.pl lub osobiśc... [czytaj więcej]
PRZEDSZKOLE Poszukujemy osoby do współpracy mogącej poprowadzić zajęcia z jęz. angielskiego (może być studentka)w punkcie przedszkolnym. Kontakt: tel.789 152 956, e mail: kraina.k5@interia.pl lub osobiśc... [czytaj więcej]
Kamieniarz - Niemcy GlobalTech – Job Sp z.o.o z siedzibą w Jelcz- Laskowice koło Wrocławia. Pośredniczy w procesie rekrutacyjnym dla rzetelnych perspektywicznych i sprawdzonych partnerów w Niemczech. Za pośredni... [czytaj więcej]
Mieszkanie ul.Wilcza 2 Do wynajęcia mieszkanie w Kutnie, ul.Wilcza 2. Parter, środkowe, bez balkonu, 2 pokoje z kuchnią, do której wchodzi się z dużego pokoju. Mieszkanie bardzo widne i ciepłe. Mieszkanie świeżo od... [czytaj więcej]
Volkswagen Golf 1,9 TDI 90 km Alu 15 cali klima witam do sprzedania mam golfika z niezawodną jednostką napędową 1,9 tdi auto swiezo po wymianie rozrządu i olejów .rnGolfik posiada klimatyzacje 4x el. szyby elektryczne i podgrzewane lusterka ,... [czytaj więcej]
Szybka pożyczka !!! Szybka pożyczka !!! Bez BIK Z Zajęciem komorniczym Na oświadczenie Od 200 do 1000 zł WYPŁATA OD RĘKI !!!... [czytaj więcej]
PRZEDSZKOLE KRAINA MŁODYCH ODKRYWCÓW w Gołębiewie Starym ZAPRASZA. OFERUJEMY - PUNKT PRZEDSZKOLNY CZYNNY W GODZ. 7.00-19.00; - OPIEKĘ NA GODZINY; KONTAKT TEL: 534 100 025; email: kraina.k5@interia.pl lub oso... [czytaj więcej]
Praca Dla Pań Ciechanów Witam poszukuję dziewczyn chętnych do pracy na mieszkaniówce w Ciechanowie. Od razu zaznaczę, że nie jest to żadna cudowna oferta po której w ciągu miesiąca staniesz się milionerką, a jedyn... [czytaj więcej]
Oferta tylko dla firm TA DLA FIRM !!!!!rnPosiadam do wynajęcia od 19 października dwupokojowe mieszkanie w samym centrum Kutna. W pełni wyposażone. Cena najmu 1300 zł zawiera czynsz oraz opłaty TV. Kaucja zwrotna w w... [czytaj więcej]
Florystyka w 1 rok - Bezpłatna Szkoła dla Dorosłych Pascal w Płocku Myślisz o zdobyciu nowych i przydatnych kwalifikacji – zapraszamy na bezpłatny, policealny kierunek FlorystykarnKierunek trwa tylko 1 rok.rnrnAby się zapisać wystarczą:rn- świadectwo ukończen... [czytaj więcej]
Florystyka w 1 rok - Bezpłatna Szkoła dla Dorosłych Pascal w Płocku http://www.siegnijpozdrowie.org/czytelnia/... [czytaj więcej]
kredyt z banku bez ZUS, US na oświadczenie o dochodach - 90% skuteczność - bez ZUS i US - bez BIG i KRD - na oświadczenie o dochodach - staż firmy minimum 3 miesiące - tanie oprocentowanie - bez zabezpieczeń - od 18 roku życia - z zerowy... [czytaj więcej]
artystyczne malarstwo scienne,murale,pokoje dzieciece Szanowni Państwo.rnChciałabym Państwu zaprezentować świadczone przeze mnie usługi - zajmuje się artystycznym malarstwem. Moja oferta skierowana jest do każdego, kto chciałby wzbogacić swoje ... [czytaj więcej]
Kierowca krajowy Przedsiębiorstwo transportowe zatrudni kierowcę z kategorią C w ruchu krajowym. Praca na samochodzie ciężarowym do 7,5 tony. Oferujemy stałe zatrudnienie i wolne weekendy. Baza firmy znajduje si... [czytaj więcej]
PRACE MAGISTERSKIE, LICENCJACKIE I DYPLOMOWE [TERAZ TANIEJ!] TERAZ TANIEJ! Nie masz czasu na wykonanie pracy magisterskiej, licencjackiej? Promotor naciska? Czasu zostało niewiele? Napisz do nas. Zespół naszych redaktorów pomoże przygotować pracę w ok... [czytaj więcej]
SYSTEMY FOTOWOLTAICZNE-KOLEKTORY SŁONECZNE 3,20 KW za 13 300 złrnrnrnELEKTROWNIA FOTOWOLTAICZNA 3,20 kW Z MONTAŻrnOferujemy zestaw elektrowni o mocy 3,20 kW z montażemrnoraz zgłoszenie do zakładu energetycznego.rnrnSkład:rn- 13 paneli 24... [czytaj więcej]
Oferuję legalne prawo jazdy na Ukrainie Oferuję legalne prawo jazdy na Ukrainie. Zapraszamy do kontaktu : mail: prawojazdy-ukr@lenta.ru tel: +48 570060751 ... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Artur Kutowski:
23 minut temu
Będę na pewno!
PS> Uwielbiam Ani wokal i twórczość!
Roman Róg:
2 godzin temu
w sobotę jechalismy drezyną szlakiem wąskotorowym Jędrzejów -Pińczów. Wzdłuż szlaku ( nie zamiast) biegnie ścieżka rowerowa wybudowana nakładem 9mln zł. ANI JEDNEGO ROWERZYSTY NA NIEJ NIE BYŁO, przexz cały dzień..
Andrzej Hadziuk:
2 godzin temu
i tu też http/www.ekutno.pl /publicystyka,21003-echa-afery-mieszkaniowej-wnios ek-o-kontrol-nik-i-zaskar-one-zarza-dzenie-prezyde nta,
Andrzej Hadziuk:
2 godzin temu
http/www.ekutno.pl /wiadomosci,24549-razem-zmienimy-kutno-na-plus-dla czego-kutno-potrzebuje-zmiany-w-adzy, tu sobie poczytaj
Maksymilian Czykowski:
3 godzin temu
Wąskotorówka zacznie działać gdy Hermanowa opuści Krośnieiwce. To ona nie pozwoliła działać miłośnikom i blokowała ich pomysły.
Kamil Kozieroski:
4 godzin temu
Ja nie jestem jakis Kamil,tylko Teresa Schweizer i to moj post
Kamil Kozieroski:
4 godzin temu
Sa Pasjonaci i Kolejka bedzie,tylko trzeba pozwolic Zapalencom dzialac
Włodzimierz Gniewek:
4 godzin temu
To ty powinieneś wiedzieć jaką palisz- malowaną czy nie! Najwyraźniej ci szkodzi, odstaw proszę!
Włodzimierz Gniewek:
5 godzin temu
Czy na tym zdjęciu to jest pan Trybura? Nie znam go z twarzy, ale to za mało żebym na niego głosował.
Leonard Łukasz Kraśnik:
2
 · 
6 godzin temu
TRAFNA DECYZJA. BOISKO ŁADNIEJSZE NIŻ MIASTO KUTNO BUDUJE.
Joachim Bochen:
6 godzin temu
ale i tak Panda pobiła rekord nie ma co jak zbierała książki
Edward Starykoń:
2
 · 
6 godzin temu
Co za absurd
Narcyz Kociołek:
7 godzin temu
nie da sie odbudować tego co zaprzepaściły wladze Krośniewic
Abercjusz Lucynicz:
8 godzin temu
Przemku - czasy kiedy nosilo sie zbyt duze marynarynarki minely, facet musi miec dobrze skrojony garnitur - to takie proste plissss
Henryk Stanisz:
8 godzin temu
Z powyższej wymiany opinii nic nie zrozumiałem oprócz tego, że to komuchy, którzy stracili władze 25 lat temu, są winni obecnej sytuacji szpitala. A może nie zrozumiałem tego, że tamte komuchy są teraz w podobno liberalnej Platformie Obywatelskiej i przykruchennym Prawie i Sprawiedliwości i we współpracy i koalicji wykańczają wspólnie ten szpital - nomen omen - wybudowany przez komuchów.
Ignacy Bogusz:
2
 · 
9 godzin temu
Krośniewice się przebudziły, proszę czuwajcie nie dajcie się uśpić!
Dawid Borejko:
2
 · 
10 godzin temu
za blisko mieszkal... jeszcze by sie wydalo
Emeryk Butrymowski:
10 godzin temu
nie bede nazywac tego walką. Po prostu, L.S.Med głupi nie jest, wiedział że musi dotrzymać warunków umowy.
Emeryk Butrymowski:
10 godzin temu
zapowiada sie ze będzie lepiej. Nastąpiły zmiany, cos sie zmienilo.
Tymoteusz Milerowski:
10 godzin temu
Chłopie, prosty chłopie tudzież komuszy aparatczyku, toż te wasze wypociny i pospolity, uliczny bełkot zdają się psu na budę, booo... tam już pewne sprawy poszły tak daleko do przodu, że wasza nacja, Boże zlituj się i odwróć, nie tylko , że z bloków nie wystartowała, ale jeszcze na tzw. bieżnie nie wyszła, niestety dla was, ale stety dla tejże Społeczności.Najciekawsze artykuły
 ·  74
7 dni temu
Kuratorium Oświaty w Łodzi stwierdza nieprawidłowości w SOSW nr 1 w Kutnie
 ·  24
7 dni temu
Czy zarząd szpitala faworyzuje jednego wierzyciela?
 · 
11 dni temu
Zbigniew Bródka nagradzał kutnian w akcji Bezpieczny Dom
 ·  37
12 dni temu
Fontanna jak w Barcelonie
 ·  7
13 dni temu
Odwołanie od kolejnej decyzji prezydenta w sprawie środowiskowych uwarunkowań dla Beef Beef
 ·  61
15 dni temu
Wiceprezydenci Kutna będą kandydować w wyborach
 · 
15 dni temu
Święto Patrona Szkoły - Bohaterów Walk nad Bzurą
 ·  10
16 dni temu
Krośniewiccy rowerzyści na 40. Święcie Róży
 ·  8
23 dni temu
Aktualizacja: Związki zawodowe w szpitalu bronią pracowników. Enigmatyczna odpowiedź prezesa
 · 
23 dni temu
TPZK na mazurskim szlaku
 ·  27
25 dni temu
Prezes szpitala zostaje. Oszczędności ważniejsze od ludzi?
 ·  16
27 dni temu
Wpadka Falcka i zmiany w systemie ratownictwa medycznego w Łódzkiem
 ·  43
28 dni temu
Wybory samorządowe 2014. Poradnik kandydata i kandydatki
 ·  23
29 dni temu
Czytelnicy pytają: Gdzie byli członkowie Rady Nadzorczej szpitala kiedy spółka się ciągle zadłużała?
 ·  12
30 dni temu
Kto da na chleb dla dzieci sprzątaczek z kutnowskiego szpitala? Kłamcy z Warszawy nadal oszukują
 ·  34
30 dni temu
Z płaczem do szkoły? Pomoże biwak
 ·  193
32 dni temu
Ważna dla szpitala uchwała zarządu powiatu. PiS znalazł 4,3 mln zł na spłatę długu u Magellana
 ·  6
33 dni temu
Zielone tereny zaniedbane w Kutnie cz.1.
 ·  4
33 dni temu
28 lat Kutna okiem satelity
 ·  5
35 dni temu
Mieszkańcy Oporowa powitali Artura Kuciapskiego
 ·  11
35 dni temu
Krośniewice świętowały urodziny generała Andersa
 ·  36
36 dni temu
Jesteście oszukiwani. Krzysztof Debich o fałszowaniu dokumentów w Młodzieżowym Domu Kultury
 ·  21
37 dni temu
Koalicja się rozjechała. Magellan już chce swoich milionów. Jutro spotkanie z pracownikami szpitala
 ·  2
37 dni temu
Dominująca rola samorządu nad obywatelem: chcesz odzyskać różnicę w opłacie, idź do sądu
 ·  22
37 dni temu
Radni powiatowi nie zgodzili się na hipotekę i obligacje
Pogoda w Kutnie
Dziś: wtorek
Temperatura: 13°C
Zachmurzenie umiarkowane
Wschód słońca: 06:29
Zachód słońca: 18:39

1015 hPa
14 km/h
0,0 mm


Jutro: środa
Temperatura: 15°C
Zachmurzenie umiarkowane

Wschód słońca: 06:31
Zachód słońca: 18:37

1016 hPa
11 km/h
0,0 mm


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności