eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 27.08.2016     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,31211-do-ynki-wojew-dzkie-a-na-nich-nasze-zespo-y-folklorystyczne," title="Kutno: Dożynki wojewódzkie, a na nich nasze zespoły folklorystyczne" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Dożynki wojewódzkie, a na nich nasze zespoły folklorystyczne</b><br>W niedzielę w Piątku dożynki wojewódzkie. To największe poza dożynkami prezydenckimi...</div></a> <a href="/wiadomosci,31184-komisja-rewizyjna-uzna-a-skarg-nauczycielki-na-dyrektora-staszica-za-zasadna," title="Kutno: Komisja Rewizyjna uznała skargę nauczycielki na dyrektora "Staszica" za zasadną" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Komisja Rewizyjna uznała skargę nauczycielki na dyrektora "Staszica" za zasadną</b><br>Iwona Szczepańska, psycholog w Zespole Szkół Nr 1 im. St. Staszica...</div></a> <a href="/kultura,31218-muzeum-na-k-kach-odje-d-a-z-kutna-wkr-tce-odwiedzi-kro-niewice," title="Kutno: Muzeum na kółkach odjeżdża z Kutna. Wkrótce odwiedzi Krośniewice" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Muzeum na kółkach odjeżdża z Kutna. Wkrótce odwiedzi Krośniewice</b><br>Za nami trzeci i ostatni już dzień pobytu  Muzeum na kółkach...</div></a> <a href="/wiadomosci,31217-supercross-king-of-poland-zapraszamy-do-atlas-areny," title="Kutno: Supercross King of Poland. Zapraszamy do Atlas Areny" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Supercross King of Poland. Zapraszamy do Atlas Areny</b><br>Rok 2016 przejdzie do historii polskich sportów motorowych. Długo wyczekiwany przez...</div></a> <a href="/wiadomosci,31208-miejskie-obrazki-pa-tnik-pokutnik," title="Kutno: Miejskie obrazki. Pątnik, pokutnik?" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Miejskie obrazki. Pątnik, pokutnik?</b><br>Miejskie obrazki w Kutnie to nie tylko brudne ulice, kolorowa fontanna,...</div></a> <a href="/wiadomosci,31210-ekuchnia-tiramisu-na-niedziel," title="Kutno: eKuchnia: Tiramisu na niedzielę" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>eKuchnia: Tiramisu na niedzielę</b><br>Kulinarna blogerka Ewelina Pędzikowska http://szalonakuchniaeweliny.bloog.pl poleca na najbliższy weekend Tiramisu.$$PACK$$1$$Kawowe ciasto...</div></a> <a href="/kultura,31209-czytali-fragmenty-miasteczka-szaloma-asza," title="Kutno: Czytali fragmenty Miasteczka Szaloma Asza" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Czytali fragmenty Miasteczka Szaloma Asza</b><br>Drugiego dnia pobytu Muzeum na kółkach w Kutnie znów wiele się...</div></a> <a href="/wiadomosci,31185-czy-na-iii-oddziale-wewn-trznym-dzia-a-allenort," title="Kutno: Czy na III oddziale wewnętrznym działa Allenort?" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Czy na III oddziale wewnętrznym działa Allenort?</b><br>Jak pamiętamy Kutnowski Szpital Samorządowym sp. z o.o. zdecydował się oddać...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Kondolencje


[więcej]
wandea, 26.08.2016 16:13|czytane: 68 razy|komentuj|czytaj cały
Rozpoczynamy nabór do nowych grup tanecznych dla dzieci i młodzieży
Studio Tańca Alibi serdecznie zaprasza dzieci i młodzież lubiącą ruch i dobrą zabawę na różnorodne zajęcia fitnessowe i  taneczne do grup początkujących i zaawansowanych. Jesteśmy do Państwa dyspozycji w dwóch lokalizacjach: na ul.Grunwaldzkiej 3 oraz w Kutnowskim Domu Kultury.

Rozpoczynamy nabór do nowych grup tanecznych dla dzieci i młodzieży, ./upload/articles_pakiety/31215/01_obraz.jpg
Rozpoczynamy nabór do nowych grup tanecznych dla dzieci i młodzieży, ./upload/articles_pakiety/31215/02_obraz.jpg
Rozpoczynamy nabór do nowych grup tanecznych dla dzieci i młodzieży, ./upload/articles_pakiety/31215/03_obraz.jpg


Jeżeli Państwa dziecko  uwielbia tańczyć i chce występować na scenie serdecznie zapraszamy do nas. W Studiu Tańca Alibi  talenty Waszych Pociech na pewno zostaną odkryte i rozwinięte.  Zaufały nam setki rodziców gdyż w prowadzeniu zajęć z dziećmi mamy wieloletnie doświadczenie. Wykwalifikowani instruktorzy, świetna zabawa, fajny klimat, nowe przyjaźnie, pokazy na scenach, zawody, warsztaty taneczne. To i wiele więcej spotka Państwa dzieci w naszym studiu.

Startujemy 5 września na Grunwaldzie a 12 września w KDK !!!
Oto nasze propozycje zajęć:

                                                              BALET (3-5 lat, 6-10 lat)
Tiulowa spódniczka, baletki i taniec to jest to co uwielbiają małe dziewczynki. Może to tylko dziewczęca zabawa a może początek pięknego hobby? Studio Tańca Alibi pomoże spełnić marzenie Państwa dzieci  i wprowadzi je w w cudowny świat tańca .

Balet- jest najlepszym pierwszym tańcem do nauki dla dzieci. Przygotowuje muzycznie do każdej kolejnej formy tańca. Balet rozbudza wrażliwość na piękno i estetykę ruchu. Zajęcia baletowe dla dzieci to podstawowe ćwiczenia klasyczne wzbogacone o zabawy, wpływające na równowagę, postawę sylwetki, wzmocnienie ciała. Ponadto balet wspomaga terapię płaskostopia czy wad postawy. [więcej]
redaktor, 26.08.2016 08:32|czytane: 350 razy|komentuj|czytaj cały
Giełda pracy w Kutnie. Manpower zaprasza

Giełda pracy. Manpower zaprasza

[więcej]
redaktor, 25.08.2016 07:16|czytane: 299 razy|komentuj|czytaj cały
Koncert POPKA Króla Albanii na Plaży Patelnia w Grabinie czyli piątkowe zakończenie wakacji
26 sierpnia w Piątek na Plaży Patelnia w Grabinie k.Płocka, pod dużą zadaszoną sceną wystąpi ze swoim solowym koncertem znany z kontrowersyjnych teledysków i ich milionowych wyświetleń POPEK - zwany także Królem Albanii. Będzie to bez wątpienia bardzo ciekawe wydarzenie - biorąc pod uwagę - jak wielką sensację wywołuje sam wokalista oraz jak wiele osób przybywa na jego koncerty.

Koncert POPKA Króla Albanii na Plaży Patelnia w Grabinie czyli piątkowe zakończenie wakacji

- Jesteśmy bardzo otwarci na wszelkie propozycje muzyczne i artystyczne, jakie przedstawiają nasi goście - mówią właściciele "Patelni". -Popek wskazywany był wielokrotnie jako postać, którą powinniśmy zaprosić na naszą plaże. Uznaliśmy w końcu, że piątkowe zakończenie wakacji będzie doskonałym terminem na takie wydarzenie. Sami jesteśmy bardzo ciekawi koncertu, ale po ilości zainteresowanych osób i sygnałów jakie do nas docierają, jesteśmy pewni, ze atmosfera będzie doskonała. Jednocześnie dzięki piątkowej dacie nie zmieniamy głównego nurtu muzycznego plaży Patelnia jaką jest muzyka disco.

28 sierpnia w niedzielę, powrócimy do tanecznego klimatu wraz z zespołem AFTERPARTY, który będzie u nas koncertował. Od września grać będziemy w każdy piątek a kalendarz naszych koncertów disco zapowiada sie naprawdę interesująco. [więcej]
wandea, 24.08.2016 10:32|czytane: 326 razy|komentuj|czytaj cały
Dożynki w Oporowie. Ograniczone zwiedzanie Muzeum Zamku
28 sierpnia na terenie parku zamkowego w Oporowie odbywać się będą Dożynki Gminne. W związku z tym Muzeum – Zamek w Oporowie będzie dostępne dla Zwiedzających w godzinach 10.00-12.00 oraz 14.00-15.30. Za utrudnienia Muzeum przeprasza. 

Dożynki w Oporowie. Ograniczone zwiedzanie Muzeum Zamku, ./upload/articles_pakiety/31221/01_obraz.jpg


[więcej]
wandea, 26.08.2016 16:16|czytane: 63 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Komisja Rewizyjna uznała skargę nauczycielki na dyrektora "Staszica" za zasadną
Iwona Szczepańska, psycholog w Zespole Szkół Nr 1 im. St. Staszica w Kutnie w maju tego roku złożyła skargę na dyskryminujące ją działania Janusza Pawlaka, dyrektora szkoły. W środę 24 sierpnia Komisja Rewizyjna Rady Powiatu w Kutnie zajęła się rozpatrzeniem skargi i uznała ją za zasadną. Czterech radnych głosowało za - Zbigniew Filipiak, przewodniczący Komisji, Zdzisław Góreczny (obaj z KO) oraz Konrad Kłopotowski i Marek Drabik (PiS). W posiedzeniu nie uczestniczyli radni Wojciech Ziółkowski i Robert Fabijański.

- Podczas zebrania Rady Pedagogicznej, która odbyła się dnia 22.04.2016 r., dotyczącej podjęcia uchwały w sprawie zaopiniowania arkusza organizacyjnego Zespołu Szkół Nr 1im. St. Staszica w Kutnie na rok szkolny 2016/2017, dowiedziałam się o ograniczeniu etatu na stanowisku psychologa szkolnego w wymiarze ½ etatu i zwiększeniu godzin pedagoga szkolnego do pełnego etatu. W ciągu czterech lat kierowania placówką jest to trzecia próba ograniczenia mi godzin na stanowisku psychologa szkolnego do ½ etatu - informowała radnych pani psycholog. - Żadna z tych prób łącznie z tą na rok szkolny 2016/2017 nie jest uzasadniona przesłankami merytorycznymi ani nie wynikała ze zmian organizacyjnych szkoły powodujących zmniejszenie liczby oddziałów w szkole. 

Komisja Rewizyjna uznała skargę nauczycielki na dyrektora
Komisja Rewizyjna uznała skargę nauczycielki na dyrektora
Komisja Rewizyjna uznała skargę nauczycielki na dyrektora


Do tej pory w szkole etat miał psycholog, a pół etatu pedagog. Teraz za zgodą Zarządu Powiatu w Kutnie na wniosek dyrektora Janusza Pawlaka zamieniono w arkuszu organizacyjnym etaty i pół etatu będzie miał psycholog a etat pedagog. 

Iwona Szczepańska pracuje w "Staszicu" od 2004 r., jest nauczycielem mianowanym. Ma najwyższe kwalifikacje w zakresie pracy wychowawczej 5-letnie studia magisterskie na kierunku psychologia w zakresie psychologii stosowanej. 

- Pierwsze działania zmierzające do odebrania mi połowy etatu miały miejsce w roku szkolnym 2014/2015, gdy przebywałam na urlopie macierzyńskim. Dyrektor Janusz Pawlak  bez poinformowania mnie zmienił mi warunki zatrudnienia: przydzielił mi ½ etatu psychologa i ½ etatu jako nauczyciel wychowania do życia w rodzinie. Dowiedziałam się  o tym przez przypadek od osób postronnych  - opowiada skarżąca. - Nie podpisywałam żadnego aneksu, który zmieniałby mi warunki zatrudnienia. Niestety próby rozmowy z panem dyrektorem mające na celu wyjaśnienie sytuacji zakończyły się niepowodzeniem, ponieważ pan Janusz Pawlak krzycząc uznał, że jestem na urlopie i nie muszę wiedzieć jakie przydzielono mi obowiązki na dany rok szkolny. Stwierdził, że dowiem się jak wrócę do pracy.

Sytuacja jak dalej relacjonuje w skardze Szczepańska powtórzyła się w sierpniu 2015 roku, kiedy miała wrócić do pracy po urlopie macierzyńskim. Dyrektor powiedział jej, że od września wraca do pracy na ½ etatu psychologa oraz ½ etatu jako nauczyciel wychowania do życia w rodzinie. Nauczycielka nie mogła uznać tego niezgodnego z przepisami Kodeksu Pracy, dictum. [więcej]
wandea, 26.08.2016 11:35|czytane: 2186 razy|66 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pod patronatem eKutno.pl: Dziś koncert IRON MAIDNEM w MOTO PUB Garage
Kutnowski Dom Kultury zaprasza na koncertu zespołu IRON MAIDNEM, który odbędzie się dziś, 26 sierpnia o 20:00 w MOTO PUB Garage (ul. Grunwaldzka 37). Bilety w cenie 20 lub 30 złotych.

Zespół IRON MAIDNEM istnieje od 1996 roku. Nazwa zespołu jest trochę przewrotna, gdyż "majdnem" oznacza "prawie" w języku węgierskim. Na koncerty przywożą sporo akcesoriów, ale najważniejsza jest 2,5-metrowa figura ruchomego Eddiego, co sprawia że możemy się czuć tak, jakbyśmy oglądali prawdziwy Iron Maiden show. Dziś, Iron Maidnem gra wiele koncertów poza granicami Węgier. Grają w Niemczech, Słowacji, Rumunii i Serbii, Danii, Szwajcarii i Chorwacji.Iron Maidnem opublikowało kilka albumów by udowodnić, że mogą grać utwory Iron Maiden dokładnie jak ich ikony. Na tych nagraniach można posłuchać takich klasyków, jak "Wasted Years", "The Trooper", "Seventh Son of a Seventh Son", "Hallowed Be Thy Name", "The Prisoner", i rarytasy jak "To TameLand ", i tak dalej. Iron Maidnem gra około 60 utworów Maidenów wśród nich takie tytuły, które Iron Maiden nigdy nie grał na żywo, [więcej]
kultura, 26.08.2016 12:38|czytane: 417 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dożynki wojewódzkie, a na nich nasze zespoły folklorystyczne
W niedzielę w Piątku dożynki wojewódzkie. To największe poza dożynkami prezydenckimi święto rolników w Łódzkiem. Oczywiście nie może zabraknąć na nich reprezentacji powiatu kutnowskiego.

Dożynki wojewódzkie, a na nich nasze zespoły folklorystyczne, ./upload/articles_pakiety/31211/68_obraz.jpg
Dożynki wojewódzkie, a na nich nasze zespoły folklorystyczne, ./upload/articles_pakiety/31211/55_obraz.jpg
Dożynki wojewódzkie, a na nich nasze zespoły folklorystyczne, ./upload/articles_pakiety/31211/78_obraz.jpg


Tak Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej bawił publiczność na Dożynkach w Gminie Kutno

I tak do Piątku pojedzie delegacja Starostwa Powiatowego w Kutnie z wicestarostą Zdzisławem Trawczyńskiem na czele, a przed publicznością wystąpią zespoły z naszego regionu np. Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej, Wojszycanki, Szewcowianki, Siemienice, Krzyżanówek. [więcej]
wandea, 26.08.2016 12:03|czytane: 297 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Oddaj honorowo krew, dostaniesz bon na zakupy w Kauflandzie
Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi przy współpracy z siecią sklepów Kaufland organizują jutro, 27 sierpnia honorowe oddawanie krwi.

Zapraszamy wszystkich chętnych do oddania krwi do ambulansu w godz.10.00-12.30 na terenie sklepowego parkingu. Każda osoba, która odda honorowo krew otrzyma dodatkowo bon towarowy na zakupy ufundowany przez sklep Kaufland - zachęcają pracownicy Punktu Pobrań w Kutnie.

[więcej]
wandea, 26.08.2016 11:30|czytane: 491 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
77. rocznica wybuchu II wojny światowej


[więcej]
wandea, 26.08.2016 12:08|czytane: 51 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Muzeum na kółkach odjeżdża z Kutna. Wkrótce odwiedzi Krośniewice
Za nami trzeci i ostatni już dzień pobytu  Muzeum na kółkach w Kutnie. Przed południem odbyły się warsztaty dla młodzieży w Sali tarasowej Kutnowskiego Domu Kultury. Uczestniczyło w nich ponad 30 młodych mieszkańców naszego miasta. Warsztaty dla dorosłych mieszkańców odbyły się dzień wcześniej i uczestniczyło w nich 25 osób.

Muzeum na kółkach odjeżdża z Kutna. Wkrótce odwiedzi Krośniewice, ./upload/articles_pakiety/31218/03_obraz.jpg
Muzeum na kółkach odjeżdża z Kutna. Wkrótce odwiedzi Krośniewice, ./upload/articles_pakiety/31218/04_obraz.jpg
Muzeum na kółkach odjeżdża z Kutna. Wkrótce odwiedzi Krośniewice, ./upload/articles_pakiety/31218/05_obraz.jpg


- To miłe, że warsztaty cieszyły się taką popularnością. Przez cały czas otwarcia muzeum przychodzi mieszkańcy naszego miasta, by je zwiedzać - komentuje Bożena Gajewska, prezes Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej. 

Wieczorem w Centrum Teatru, Muzyki i Tańca wszyscy mieszkańcy mieli możliwość obejrzeć trzy półgodzinne filmy dokumentalne Agnieszki Arnold tworzące całość po tytułem „Kutno”.

Film dokumentalny „Kutno” Agnieszki Arnold z 1995 roku to czteroodcinkowy serial, który bazuje na materiałach archiwalnych, nakręconych przez żołnierza gestapo, przedstawia zagładę kutnowskich Żydów. Kutno jest miastem, z którego pochodziła matka Agnieszki Arnold. [więcej]
kultura, 26.08.2016 11:10|czytane: 161 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zaginęła Kotka - Miła
W ubiegłą środę zaginęła w Kutnie na ulicy Piwnej, róg Spornej - Kotka, wabi się Miła.
Miała obrożę przeciw kleszczową.


Zaginęła Kotka - Miła, ./upload/articles_pakiety/31188/01_obraz.jpg


Właścicielka bardzo rozpacza i tęskni. Dla znalazcy wysoka nagroda. Tel. 601 807 082
[więcej]
wandea, 23.08.2016 11:58|czytane: 568 razy|komentuj|czytaj cały
Widmo kolejnego konfliktu przed starostą kutnowskim
Oj, widmo kolejnego konfliktu przed starostą kutnowskim. Felerna kadencja samorządu powiatowego pełna jest nie wiedzieć czemu ognisk zapalnych. Przecież miała być nowa jakość...

A to członek zarządu powiatu z Platformy Obywatelskiej oświadcza, że nie jest funkcjonariuszem publicznym, potem łączy stanowiska nadzorującego oświatę z nauczycielem w podległej placówce, błędnie wypełnione oświadczenia majątkowe starosty, bo przecież nie pamiętał że był prezesem jakiejś spółki, a to roczny konflikt nauczycieli z dyrektorem Zespołu Szkół nr 1, który rozwija się i zaognia, wybuchowe sesje z byłym prezesem szpitala, a to ciągłe wykopki pod koalicją, bo władza jak magnes, wreszcie odwołanie przez wojewodę oraz małe i większe potknięcia zarządu powiatu, które można znaleźć na moim portalu. Aż szkoda pana starosty, że idzie mu jak po grudzie, zamiast...  nowej jakości.

A teraz jeszcze to! Kutnowskie sikorki to roztropne i mądre ptaszki, andronów nie plotą :) Dziś starosta Krzysztof Debich spotkał się m.in. z przedstawicielami związków zawodowych w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym sp. z o.o. i poinformował, że wkrótce Jolanta Kręcka, była szefowa łódzkiego oddziału NFZ MOŻE w nim zarządzać. (aktualizacja 8.15 po interwencji rzecznika starostwa, będzie zamienione na może).

Reakcja związków nie mogła zadowolić starosty, bo podobnie jak się zdarzyło już w karierze Kręckiej w Starachowicach (2012 r.), związkowcy zapowiedzieli protest w przypadku nominacji.

A tu trzeba czym prędzej uzupełnić zarząd spółki. Od 1 września stanowisko miało być obsadzone. Póki co jest prezes i dyrektor ds. medycznych w jednym Marek Kiełczewski i zastępca dyrektora ds. pielęgniarstwa Irena Dałek, nie ma prokurenta i dyrektora ds. ekonomiczno-finansowych. Z całym szacunkiem dla tych dwojga, tego ciężkiego wozu nie pociągną. Potrzeba fachowców. Jak mówią związkowcy dla Debicha takim fachowcem, który chętnie podejmie się walki z zadłużeniem spółki jest była szefowa NFZ, zaprawiona w licznych bojach. [więcej]
wandea, 25.08.2016 19:32|czytane: 1823 razy|79 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pójdą na Boską Florence w Kinie KDK
Boska Florence w Kinie Kutnowskiego Domu Kultury od piątku o godz. 19.30.  Mimo fatalnego głosu Florence Foster Jenkins marzy o zostaniu śpiewaczką operową. U boku wspaniałej Meryl Streep zobaczymy Hugh Granta.

Dwa podwójne zaproszenia na film wygrali: Iwona Kaczmarska i Sebastian Dolewski. Będą one odebrania w kasie KDK przed wybranym seansem.

[więcej]
kultura, 25.08.2016 20:22|czytane: 489 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Supercross King of Poland. Zapraszamy do Atlas Areny
Rok 2016 przejdzie do historii polskich sportów motorowych. Długo wyczekiwany przez polskich fanów format zawodów Supercross „King of Poland” rozegrany zostanie 15 października w łódzkiej Atlas Arenie. Podczas, kiedy Polska dopiero stoi na progu swojej przygody z Supercrossem na żywo, w wielu europejskich miastach rozgrywki te są niezwykle popularne, a ich historia sięga początku lat 80-tych. Najbardziej znane to Paris Bercy i Dortmund SX.

Supercross King of Poland. Zapraszamy do Atlas Areny, ./upload/articles_pakiety/31217/01_obraz.jpg
Supercross King of Poland. Zapraszamy do Atlas Areny, ./upload/articles_pakiety/31217/02_obraz.jpg
Supercross King of Poland. Zapraszamy do Atlas Areny, ./upload/articles_pakiety/31217/03_obraz.jpg


UWAGA! Wkrótce konkurs dla Czytelników, będzie można wygrać bilety na Supercross „King of Poland”

Historia Supercrossu w Polsce dopiero się tworzy, a doświadczenie organizatora, firmy Sportainment, wyniesione z produkcji Mistrzostw Świata FMX - Diverse NIGHT of the JUMPs oraz Mistrzostw Świata SuperEnduro w Gdańsku, pozwoli na uniknięcie trudności i błędów pionierów europejskiego Supercrossu z Dortmundu i Paryża.
Podobnie, jak w przypadku najbardziej znanych europejskich odsłon SX, widzowie, którzy przyjdą do Atlas Areny w Łodzi 15 października, zobaczą na bramkach startowych zarówno młodych, głodnych sukcesu zawodników, jak i doświadczonych „wyjadaczy” serii ADAC Supercross, Paris Bercy i AMA Supercross. To optymalna kombinacja zapewniająca wysoki poziom ścigania, która dostarczy widzom mocnych wrażeń. A biorąc pod uwagę zapał mniej doświadczonych riderów można już teraz stwierdzić, że „stara gwardia” nie będzie mogła do końca być pewna swojego miejsca w finale.

Na wzór zawodów rozgrywanych w Dortmundzie, poza klasą SX1 w Łodzi rozegrane zostaną także klasy SX2, SX85 i SX65. Daje to zawodnikom, niemal w każdym wieku, szansę na zmierzenie się z torem supercrossowym oraz udział w wyjątkowym, premierowym wydarzeniu.

Polska zaczyna swoją przygodę z Supercrossem ponad 30 lat później niż Niemcy, czy Francja. Najmłodsze dziecko SX ma jednak sporą szansę wpisać się na stałe w europejski kalendarz rozgrywek i stać się jednym z ważniejszych wydarzeń na motoryzacyjnej mapie Starego Kontynentu. Czy polski Supercross stanie się konkurencją dla zawodów w Paryżu, czy Dortmundzie? Zobaczymy, w końcu nie od razu Bercy zbudowano.

15 października Atlas Arena. Zacznijmy wspólnie tworzyć historię Supercrossu w Polsce. [więcej]
wandea, 25.08.2016 19:54|czytane: 135 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Miejskie obrazki. Pątnik, pokutnik?
Miejskie obrazki w Kutnie to nie tylko brudne ulice, kolorowa fontanna, rolowana trawa, różane klomby i kolejka przed 8.00 do second handu na Królewskiej. To również sytuacje wyjątkowe, jak nie z tego już świata...

Miejskie obrazki. Pątnik, pokutnik?, ./upload/articles_pakiety/31208/01_obraz.jpg
Miejskie obrazki. Pątnik, pokutnik?, ./upload/articles_pakiety/31208/02_obraz.jpg


- Wczoraj po południu w naszym mieście, na ul. Królewskiej można było spotkać takiego oto starszego mężczyznę niosącego na ramieniu krzyż. Spotkałem go także w kościele pw. Św. Wawrzyńca - pisze Czytelnik eKutno.pl

Z portalu http://www.isokolka.eu/ Pątnik spod Elbląga niosąc swój krzyż pielgrzymuje w różne miejsca od 15 lat.

- Jestem osobą świecką, jestem żonaty, mam dzieci - mówi o sobie Mieczysław Wocial, 66-letni emerytowany rolnik spod Elbląga.- Idę, by uczcić Najświętsze Ciało i Krew Chrystusa. [więcej]
wandea, 25.08.2016 18:18|czytane: 1818 razy|12 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czy w Twojej okolicy jest bezpiecznie? Od września w Łódzkiem Mapa Zagrożeń
Od września 2016 roku w województwie łódzkim ruszy program Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Każdy mieszkaniec naszego regionu będzie mógł sam zadbać o bezpieczeństwo. Zareagować na zagrożenia i podzielić się spostrzeżeniami. Będzie można sprawdzić czy w Twojej okolicy jest bezpiecznie. Możesz mieć na to wpływ. Od września odwiedź Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.

 Czy w Twojej okolicy jest bezpiecznie? Od września w Łódzkiem Mapa Zagrożeń , ./upload/articles_pakiety/31213/01_obraz.jpg


Czy w Twojej okolicy jest bezpiecznie? Chcesz wiedzieć? Możesz mieć na to wpływ. Reaguj na zagrożenia i podziel się swoimi spostrzeżeniami! Odwiedź Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa! „Mapa” będzie dostępna od  września na stronie łódzkiej policji,  jej obsługa została zaprojektowana tak, aby bezproblemowo, wręcz intuicyjnie mógł z niej skorzystać każdy obywatel.

UWAGA! "Mapa" nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997.

Ważne jest to aby odpowiedzialnie korzystać z aplikacji. Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji.

Informacje wykorzystywane w mapie zagrożeń opierają się na trzech filarach:
- w pierwszym filarze gromadzone są informacje z policyjnych systemów informatycznych;
- drugi filar to część interaktywna z bezpośrednim udziałem mieszkańców, przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego oraz organizacji pozarządowych;
- trzeci filar opiera się o informacje pozyskane od obywateli z wykorzystaniem platformy wymiany informacji. [więcej]
redaktor, 25.08.2016 16:41|czytane: 174 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Chcesz wziąć udział w Ogólnopolskim Spływie Kajakowym Bzura 2016?
Ogólnopolski Spływ Kajakowy "Bzura 2016" to efekt partnerskiej współpracy Stowarzyszenia „Nad Bzurą” i Moto Przystani w Plecewicach. Organizatorzy chcą wspólnie pomóc odkryć Bzurę nie tylko mieszkańcom jej najbliższych okolic, ale również pasjonatom rzek i kajakarstwa z całego kraju. Rzeka należy do łatwych, z nielicznymi drobnymi przeszkodami na szlaku (kategoria ZWB). Jednocześnie jest niezwykle urokliwa i dotychczas niemal nieznana szerszemu gronu kajakarzy.

Chcesz wziąć udział w Ogólnopolskim Spływie Kajakowym Bzura 2016?, ./upload/articles_pakiety/31214/01_obraz.jpg


To pierwszy w historii Bzury profesjonalny spływ kajakowy. Podczas dwóch dni zmagań (3-4 września 2016 r.) zarówno zaawansowani kajakarze, jak i pasjonaci przepłyną dystans ok. 40 km dolnej Bzury (w dwóch odcinkach: Kozłów Biskupi - Plecewice i Plecewice - Kamion). Nie zabraknie wyścigu z pomiarem czasu, kilku kategorii (jedynka męska i damska, dwójka męska i damska oraz mieszana) i nagród dla najlepszych. Organizatorzy zachęcają do udziału w wydarzeniu i do spędzania czasu nad rzeką nie tylko zawodowców, ale również wodniaków - pasjonatów.

Oprócz pływania kajakiem nie zabraknie czasu na integrację i wspólny wypoczynek. Sobotni wieczór, po sportowych zmaganiach, uświetni występ zespołu MuzyKajaka, który łączy szanty z kajakarstwem. Grupa jest dobrze znana środowisku kajakowemu i niezwykle w nim popularna. Koncert odbędzie się na terenie Moto Przystani w Plecewicach.

Aby zapisać się na spływ wystarczy zapoznać się i zaakceptować regulamin opublikowany na stronie http://nadbzura.pl/regulamin-splywu-bzura-2016 i wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie http://nadbzura.pl/splyw2016. Wpisowe wynosi 100 zł od osoby (dla osób niepełnoletnich 70 zł). W cenie wpisowego wliczone są m.in.: pole biwakowe, miejsce parkingowe, transport osób i sprzętu w ciągu obu dni, posiłek po każdym etapie, ubezpieczenie NW, pamiątkowa koszulka i nagrody dla zwycięzców. [więcej]
redaktor, 25.08.2016 16:29|czytane: 181 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wójt Gminy Dąbrowice darowała sprzęt Policji w Krośniewicach
Wójt Gminy Dąbrowice przekazała dla Komisariatu Policji w Krośniewicach sprzęt komputerowy. Dorota Dąbrowska - Wójt Gminy Dąbrowice osobiście przekazała darowiznę na ręce z-cy Komendanta Komisariatu Policji w Krośniewicach podkom. Dariusza Bujalskiego.

Wójt Gminy Dąbrowice darowała sprzęt Policji w Krośniewicach, ./upload/articles_pakiety/31212/01_obraz.jpg


Komendant dziękując pani wójt za przekazany sprzęt, podkreślał dobrą współpracę, zaangażowanie oraz zrozumienie władz samorządowych dla potrzeb policjantów, realizujących zadania związane z zapewnieniem ładu i porządku oraz bezpieczeństwem mieszkańców gminy Dąbrowice. [więcej]
redaktor, 25.08.2016 14:43|czytane: 554 razy|9 komentarzy|komentuj|czytaj cały
eKuchnia: Tiramisu na niedzielę
Kulinarna blogerka Ewelina Pędzikowska http://szalonakuchniaeweliny.bloog.pl poleca na najbliższy weekend Tiramisu.

eKuchnia: Tiramisu na niedzielę, ./upload/articles_pakiety/31210/01_obraz.jpg


Kawowe ciasto o smaku włoskiego deseru na bazie migdałowego likieru amaretto.

Składniki:
600 g podłużnych biszkoptów
kakao
Krem:
350 g serka mascarpone
700 ml śmietany kremówki 36%
5 żółtek
8 łyżek cukru pudru
3 łyżeczki żelatyny [więcej]
redaktor, 25.08.2016 09:25|czytane: 329 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czytali fragmenty Miasteczka Szaloma Asza
Drugiego dnia pobytu Muzeum na kółkach w Kutnie znów wiele się działo. Od godziny 14.00 mieszkańcy naszego miasta zwiedzali Muzeum na kółkach, oglądali Wystawę z narażeniem życia w Kutnowskim Domu Kultury, a na  rynku czytali powieść „Miasteczko” Szaloma Asza – pisarza urodzonego w Kutnie. Czytanie powieści rozpoczęła dyrektor Miejskiej i  Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kutnie im. Stefana Żeromskiego Magdalena Konczarek.

Czytali fragmenty Miasteczka Szaloma Asza, ./upload/articles_pakiety/31209/01_obraz.jpg
Czytali fragmenty Miasteczka Szaloma Asza, ./upload/articles_pakiety/31209/02_obraz.jpg
Czytali fragmenty Miasteczka Szaloma Asza, ./upload/articles_pakiety/31209/06_obraz.jpg


- Czytali kutnowscy samorządowcy, ludzie kultury, młodzież, a także wszyscy ci, którzy chcieli się zmierzyć z tym zadaniem. Dziękujemy wszystkim za udział w tym wydarzeniu - relacjonuje Bożena Gajewska, prezes Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej.

Szalom  Asz w przedmowie do „Miasteczka” w roku 1925  napisał:
Pochodzę z żydowskiego miasteczka i ono właśnie towarzyszy mi przez cały czas w mojej  twórczości.  Dokądkolwiek bym się nie udał podczas mojej wędrówki, do wielkich miast starego i nowego świata, wszędzie rozbłyskują dla mnie niczym zaczarowane ognie, niczym wizje, spadziste dachy  niskich domków w miasteczkach, gdzie mieszkają ubóstwo, cnota i żydowska pobożność. W promieniach zachodzącego słońca, w ciszy wieczornego nieba, jawi się przede mną skromna, wdzięczna, otulona warkoczykami główka żydowskiej dziewczyny, przeniknięte pobożnością oczy żydowskiej matki, bogobojność i wiara promieniująca z twarzy pobożnych Żydów. Oto perły miasteczka – głęboka pobożność jego ludu, jego prawdziwe człowieczeństwo w ubóstwie, wznoszące tych  ludzi ku wyższym. Piękniejszym światom. Właśnie ich poszukiwałem na drodze mojego życia, wszędzie je napotykając, czy to w jasnych, ciepłych izbach oświetlonych płomieniem szabasowych świec, czy na zimnych, błotnistych podwórkach, w opuszczeniu i samotności, nad swojskimi strumykami i w portach wielkich mórz.
Nie należy się temu dziwić. Miasteczko to nasza ziemia, z której wszyscy wyrastamy, choć byśmy z całych sił próbowali się z niej wyrwać, nie uda  nam się tego dokonać. Jak drzewa czerpiemy z niej soki żywotne – nawet, gdy dzieli nas od niej tysiące mil, nawet zza morza. Wszyscy ludzie są przecież dziećmi  tej ziemi, zaś dla Żyda jest nią żydowskie miasteczko, to w nim tkwią nasze korzenie. Przekazując moje utwory czytelnikom żydowskiego miasteczka niech mi wolno będzie wyrazić życzenie, aby wytrzymały one próbę czasu i stanowiły odbicie tamtego słonecznego blasku, który moja dusza wchłonęła za młodych lat i którym nasyciła się na całe życie.” (wyd. Towarzystwo Przyjaciół Janowca nad Wisłą, Janowiec nad Wisłą 2003). [więcej]
kultura, 25.08.2016 08:38|czytane: 365 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
W centrum Kutna Gala Operowo-Operetkowa na zakończenie Letniego Festiwalu Muzycznego
Przed nami ostatni koncert tegorocznego Letniego Festiwalu Muzycznego. W niedzielę o 19.00 zapraszamy na placu Piłsudskiego na Galę Operowo-Operetkową. Wstęp wolny.

W centrum Kutna Gala Operowo-Operetkowa na zakończenie Letniego Festiwalu Muzycznego, ./upload/articles_pakiety/31206/01_obraz.jpg
W centrum Kutna Gala Operowo-Operetkowa na zakończenie Letniego Festiwalu Muzycznego, ./upload/articles_pakiety/31206/02_obraz.jpg
W centrum Kutna Gala Operowo-Operetkowa na zakończenie Letniego Festiwalu Muzycznego, ./upload/articles_pakiety/31206/03_obraz.jpg


- "Amigos para siempre” – czyli w przyjaźni na zawsze... Koncert ten będzie podziękowaniem dla wszystkich, którzy kochają muzykę klasyczną i są z nami na koncertach. Charakter koncertu jest jak najbardziej letni, pogodny, radosny, program naszpikowaliśmy wspaniałymi przebojami muzyki klasycznej - mówi Anna Jeremus, dyrektor Festiwalu. - Jestem przekonana, ze w doskonałych nastrojach zakończymy, trwające aż pięć tygodni, kutnowskie spotkanie z muzyką klasyczną.

W koncercie wezmą udział znakomici soliści Małgorzata Grela sopran i Adam Zdunikowski tenor. Na program złożą się arie operowe przeboje muzyki operetkowej i musicalowej. Wykonawcom podczas koncertu będzie towarzyszyć kameralna Orkiestra salonowa Alla Vienna.

Orkiestra Salonowa Alla Vienna, którą w ubiegłym roku zaprosiła kutnowska publiczność gromkim aplauzem, wystąpi w składzie Marta Niedźwiecka - koncertmistrz skrzypce, Małgorzata Smyczyńska-Szulc - wiolonczela, Jan Dobrowolski - flet, Mariusz Barszcz - klarnet, Adam Manijak - fortepian, Tomasz Wrocławski - perkusja, Jan Niedźwiecki - kontrabas. [więcej]
kultura, 25.08.2016 07:55|czytane: 240 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Remont w starostwie. Malowanie, nowa brama i parking
Starostwo Powiatowe w Kutnie rozstrzygnęło przetarg na malowanie elewacji i dachu oraz przebudowę otoczenia budynku starostwa.

Przetarg wygrało PW AKLEM Krzysztof Melka z Kutna. Drugi oferent Willbud został wykluczony z postępowania. Remont zostanie wykonany za kwotę około 141 tys. zł.

W przyszłym tygodniu ruszą prace remontowe, trwa uporządkowanie zieleni wokół, karczowanie krzewów i mniejszych drzew. Zmieni się ogrodzenie starostwa, asfaltowy łatany parking będzie wyłożony kostką brukową, postawiony będzie szlaban na pilota, dach zostanie wyczyszczony i pomalowany trawiastą zielenią. [więcej]
redaktor, 25.08.2016 07:20|czytane: 419 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
NOWY SEZON TANECZNO- FITNESSOWY W STREET DANCE STUDIO na ul. 1 Maja 16! OTWARCIE TUŻ TUŻ!
Street Dance Studio otwiera nową lokalizację swojej szkoły, od 5 września będziecie mogli korzystać z zajęć tanecznych oraz fitness na trzech klimatyzowanych salach tanecznych i fitnessowych na ul. 1 Maja 16. 

NOWY SEZON TANECZNO- FITNESSOWY W STREET DANCE STUDIO na ul. 1 Maja 16! OTWARCIE TUŻ TUŻ!, ./upload/articles_pakiety/31170/05_obraz.jpg
NOWY SEZON TANECZNO- FITNESSOWY W STREET DANCE STUDIO na ul. 1 Maja 16! OTWARCIE TUŻ TUŻ!, ./upload/articles_pakiety/31170/06_obraz.jpg
NOWY SEZON TANECZNO- FITNESSOWY W STREET DANCE STUDIO na ul. 1 Maja 16! OTWARCIE TUŻ TUŻ!, ./upload/articles_pakiety/31170/07_obraz.jpg


Szeroka gama zajęć dla dzieci, ogromny wybór zajęć dla dorosłych i młodzieży, a także i seniorów, LEJDIS JUMP - fitness na trampolinach, POLE DANCE,SZTANGI, zajęcia również dla mężczyzn, to wszystko i wiele innych atrakcji przygotowaliśmy właśnie dla WAS! To miejsce pełne rodzinnej atmosfery i dużo pozytywnej energii i endorfin! Zapraszamy zatem na zajęcia! Poniżej przedstawiamy grafiki zajęć.

Grafik podzielony jest na sale, na których odbywają się zajęcia, dlatego też czytaj uważnie - Takiego wyboru zajęć nie znajdziesz nigdzie!

DLA DZIECI:
- HIP-HOP dla dzieci i młodzieży
- MIX TANECZNY
- MODERN JAZZ dla dzieci i młodzieży
- TANIEC TOWARZYSKI!!! NOWOŚĆ!
- DANCE FAMILY (rodzic dziecko 2-4 letnie) [więcej]
wandea, 22.08.2016 06:05|czytane: 418 razy|komentuj|czytaj cały
Stanowisko NFZ w sprawie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w Kutnie
Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia nie ogłaszał konkursu na nocną i świąteczną pomoc lekarską na terenie powiatu kutnowskiego. Brak ogłoszonego postępowania konkursowego spowodowany jest brakiem ogłoszenia  rozporządzenie Ministra Zdrowia w sprawie określenia szczegółowych kryteriów wyboru ofert w postępowaniu w sprawie zawarcia umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w tym zakresie świadczeń.

Stanowisko NFZ w sprawie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/31198/01_obraz.jpg


Z chwilą jego opublikowania oraz pojawieniem się  możliwości technicznych do przeprowadzenia postępowania konkursowego ŁOW NFZ rozważy możliwość ogłoszenia  postępowanie  na NPL w powiecie kutnowskim.

Faktycznie została zmniejszona liczba zespołów z 3 do2, co wynika z faktu zmniejszenia liczby ludności w powiecie kutnowskim z ponad 100 tys. do 99,6 tys. (stan na 30.06.2015 r. - GUS).

Załącznik nr 1 do zarządzenia Nr 64/2013/DSOZ Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia z dnia 15 listopada 2013 r. dotyczący liczby zespołów na liczbę mieszkańców: do 50 tys. - 1 zespół, do 100 tys. - 2 zespoły, do 150 tys. - 3 zespoły, powyżej 150 tys. - 4 zespoły. [więcej]
wandea, 24.08.2016 21:30|czytane: 670 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Czy na III oddziale wewnętrznym działa Allenort?
Jak pamiętamy Kutnowski Szpital Samorządowym sp. z o.o. zdecydował się oddać kontrakt Narodowemu Funduszowi Zdrowia na III Oddział Wewnętrzny, w ten sposób uniknął zamknięcia go z powodu dramatycznych warunków i przede wszystkim pomógł Klinikom Kardiologii Allenort otworzyć oddział kardiologii. Oddane przez szpital środki były podstawą do ogłoszenia przez NFZ konkursu na kardiologię interwencyjną w powiecie kutnowskim i łowickim. 

Czy na III oddziale wewnętrznym działa Allenort?, ./upload/articles_pakiety/31185/01_obraz.jpg
Czy na III oddziale wewnętrznym działa Allenort?, ./upload/articles_pakiety/31185/02_obraz.jpg
Czy na III oddziale wewnętrznym działa Allenort?, ./upload/articles_pakiety/31185/03_obraz.jpg


Na czwartym piętrze otworzono więc w maju tego roku po kapitalnym remoncie i z nowoczesnym dobrym sprzętem oddział kardiologii interwencyjnej. Jednak nic tam się nie dzieje, nie ma pacjentów. Od czerwca tego roku Centrum Kardiologii Allenort w Kutnie z kolei podpisało kontrakt z NFZ na kardiologię zakres podstawowy w kwocie 514 488 zł, a na kardiologię inwazyjną (leczenie OZW – zakres nielimitowany) – 2 171 884 zł, kontrakt obowiązuje do czerwca 2017, a środki wyżej wymienione do grudnia br.

Z kolei w ubiegłym roku 1 grudnia po kilkuletnim braku umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia, istniejące już w szpitalu Centrum Kardiologii Allenort w Kutnie odzyskało kontrakt na leczenie chorych. Oddział dysponuje 19 łóżkami, w tym salą intensywnej opieki kardiologicznej z nowoczesnym sprzętem. Tam pacjenci przyjmowani są ciągle.

Radna powiatowa Jolanta Pietrusiak zapytała na wspólnym posiedzeniu komisji Rady Powiatu na początku wakacji o to czy w szpitalu działa oddział kardiologii zachowawczej, ile ma łóżek i ile osób (pielęgniarki i lekarze) obsługuje na nim pacjentów. W sierpniu wicestarosta Zdzisław Trawczyński przekazał informację od spółki z Krakowa, która wynajmuje oddział na czwartym piętrze. 

Kardiologia zachowawcza opiera się na leczeniu farmakologicznym, a kardiologia interwencyjna to leczenie schorzeń serca, głównie naczyń wieńcowych, a więc naczyń odżywiających serce, poprzez zastosowanie technik zabiegowych nie wymagających otwierania klatki piersiowej. [więcej]
wandea, 24.08.2016 17:42|czytane: 995 razy|22 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Najbardziej pachnąca impreza w Kutnie tuż, tuż
Przypominamy, że do najważniejszego kutnowskiego święta, a tym samym największej i najbardziej znanej w regionie imprezy, zostały niespełna trzy tygodnie.

Najbardziej pachnąca impreza w Kutnie tuż, tuż, ./upload/articles_pakiety/31204/01_obraz.jpg


- Każdego roku Kutnowski Dom Kultury stara się zapewnić uczestnikom imprezy rozrywkę na najwyższym poziomie – tak będzie i tym razem. Dlatego już dziś KDK zaprasza do wspólnej zabawy, a Wy zapraszajcie  do Kutna swoje rodziny, przyjaciół i znajomych, bo taki weekend powtórzy się dopiero za rok!
Jeśli zdecydujecie się  spędzić wrześniowy weekend  (9 – 11 września) w Kutnie, dacie się porwać do ogródka Pana Szekspira, zaszalejecie na koncertach Eweliny Lisowskiej, IRY czy Anny Wyszkoni,  pozwolicie nakarmić się regionalnymi przysmakami z Jarmarku Różanego i  oddać lunaparkowemu szaleństwu,  to gwarantujemy Wam i Waszym znajomych, że jeszcze nie raz tu wrócicie - podaje Jarosław Makowski z Kutnowskiego Domu Kultury. - To zaledwie garść z przygotowanych przez Kutnowski Dom Kultury atrakcji.

Najważniejszy punkt każdego Święta Róży stanowi  Wystawa Róż i Aranżacji Florystycznych, wraz z towarzyszącym, za każdym razem innym, motywem przewodnim, wokół którego skupiają się wszystkie wystawowe wydarzenia. W tym roku  KDK dołącza  do obchodów Roku Szekspirowego i 400. rocznicy śmierci wybitnego dramaturga i poety,  w związku z czym wystawa odbędzie się pod  hasłem W ogródku Pana Szekspira. W trakcie jej trwania podziwiać będzie można blisko 100 odmian róż ogrodowych hodowców z całej Polski, a towarzyszyć im będą aranżacje florystyczne inspirowane twórczością Szekspira. [więcej]
kultura, 24.08.2016 13:05|czytane: 349 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Była dyrektor NFZ w Łodzi będzie prezesem kutnowskiego szpitala?
Jak kutnowskie sikorki nieoficjalnie ćwierkają wkrótce czeka nas sensacyjna zmiana na stanowisku prezesa Kutnowskiego Szpitala Samorządowego Sp. zo.o.  Szpitalem w Kutnie ma zarządzać była dyrektor Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia Jolanta Kręcka.

Była dyrektor NFZ w Łodzi będzie prezesem kutnowskiego szpitala?, ./upload/articles_pakiety/31199/01_obraz.jpg


Jolanta Kręcka jest absolwentką łódzkiej Akademii Medycznej. W latach 1981-1996 pracowała jako lekarz; w latach 1996-1998 – naczelnik Wydziału Zdrowia w Urzędzie Miejskim w Starachowicach; dyrektor i współtwórca pierwszego niepublicznego zakładu opieki zdrowotnej (1997-2008); od 2008 roku zarządzała Powiatowym Zakładem Opieki Zdrowotnej w Starachowicach. A potem została szefem łódzkiego oddziału NFZ.

Kręcka ma też w swojej karierze wątki polityczne, była radną II i IV kadencji Sejmiku. Kandydowała z Okręgu Wyborczego nr 2 (powiaty: konecki, starachowicki, skarżyski). Należała wówczas do Klubu Radnych Polskiego Stronnictwa Ludowego. [więcej]
wandea, 24.08.2016 12:33|czytane: 1851 razy|102 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kibice Polfarmexu Kutno czekają na pierwszy mecz w tym sezonie
Pierwszy mecz w tym sezonie w Tauron Basket Lidze Polfarmex Kutno rozegra na wyjeździe z Energą Czarni Słupsk 8 października (sobota).

Kibice Polfarmexu Kutno czekają na pierwszy mecz w tym sezonie, ./upload/articles_pakiety/31202/01_obraz.jpg


Polska Liga Koszykówki informuje, że terminy meczów podane w komunikacie ulegną zmianie w związku z transmisjami telewizyjnymi, które w tym sezonie planowane są na piątki (godz. 18:00) i niedziele (godz. 12:40).

System i terminarz rozgrywek

[więcej]
wandea, 24.08.2016 12:07|czytane: 305 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Profilaktyczna akcja szpitala podczas tegorocznego Święta Róży
Cukrzyca jest uznana za chorobę cywilizacyjną, a ze względu na masowość występowania i społeczną, bo jak podają statystyki, również jest głównym i stale rosnącym problemem w naszej społeczności. Dlatego Kutnowski Szpital Samorządowy sp. zo.o. przygotował akcję profilaktyczną podczas Święta Róży 2016.

Profilaktyczna akcja szpitala podczas tegorocznego Święta Róży, ./upload/articles_pakiety/31201/01_obraz.jpg


-Priorytetem naszej akcji jest zwiększenie świadomości mieszkańców powiatu kutnowskiego o roli zdrowego stylu życia i nabycia istotnych umiejętności w profilaktyce cukrzycy i jej powikłań. Zachęcamy do odwiedzenia naszego stoiska, dodatkowo 10 września (sobota) do Państwa dyspozycji będzie pielęgniarka diabetologiczna pani Krystyna Bawarska, która przekaże wiele cennych informacji dotyczących radzenia sobie z tą podstępną chorobą - informuje Beata Pokojska, rzecznik KSS sp. zo.o. [więcej]
wandea, 24.08.2016 11:27|czytane: 278 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Trzynastoosobowy zespół oceni projekty zgłoszone do KBO 2016
Prace nad wyłonieniem projektów do realizacji w Kutnowskim Budżecie Obywatelskim 2016 nieprzerwanie trwają. Zbigniew Burzyński, prezydent Kutna powołał Zespół ds. Budżetu Obywatelskiego. Wybierze on spośród 31 zgłoszonych projektów, te na które mieszkańcy zagłosują od 1 do 9 października. 

Trzynastoosobowy zespół oceni projekty zgłoszone do KBO 2016, ./upload/articles_pakiety/31197/01_obraz.jpg


W Zespole znalazło się 13 osób, urzędnicy z kutnowskiego magistratu Jacek Korowajski (Sekretarz Miasta), Wija Łukomska (Naczelnik Wydziału Inwestycji), Michał Adamski (Naczelnik Wydziału Kultury Promocji i Rozwoju), Jarosław Kotliński (Naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu), Stanisław Chlebny (Naczelnik Wydziału Obsługi Miasta), radni Grzegorz Chojnacki, Barbara Rostek-Nowacka, Joanna Podemska, Paweł Markiewicz i przedstawiciele organizacji pozarządowych Bożena Gajewska (TPZK), Zbigniew Leitgeber (Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół II LO im. J.Kasprowicz), Zofia Jędrzejczak (Teen Challenge), Jacek Kudła ( UKS Dziewiątka).

Zespół oceni następujące projekty: 
Projekt nr 1 – "Łącząc pokolenia - od placu zabaw do siłowni plenerowej” (autorzy: radni Robert Małachowski, Łukasz Walczak) – 100 000 zł
Projekt nr 2 – Sala integracji sensorycznej (autor: Dorota Wojciechowska) – 25 000 zł
Projekt 3 – Przebudowa chodnika na ul. Matejki w Kutnie (autorzy: radny Jan Dębski, Michał Krawczyński) – 100 000 zł
Projekt 4 – Remont - Renowacja - Modernizacja Targowicy, nowa nawierzchnia z uwzględnieniem poszerzenia jej wykorzystania (autor: Stefania Tuzin) – 100 000 zł [więcej]
redaktor, 24.08.2016 10:59|czytane: 575 razy|9 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Gmina Kutno wesprze powiat w remoncie dróg
Gmina Kutno udzieliła Powiatowi Kutnowskiemu pomocy finansowej w kwocie do 285 tys. zł na remont drogi powiatowej Stary Gołębiew - Bielawki- Stara Wieś na odcinku 1035 m i drogi Oporów Kolonia Kutno na odcinku 2 954 m. 

Rada Gminy Kutno podjęła w sierpniu odpowiednią uchwałę na mocy, której gmina udzieli dotacji celowej na pierwszą drogę w 50% wykonanego zadania do kwoty 35 tys. zł, a na drugą do 250 tys. zł. [więcej]
wandea, 24.08.2016 10:11|czytane: 352 razy|13 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Muzeum na kółkach zaprasza do centrum Kutna
Minął pierwszy dzień wizyty w Kutnie Muzeum na kółkach. Zapraszamy przyjdźcie na Plac Marsz. J. Piłsudskiego i do Kutnowskiego Domu Kultury i obejrzyjcie wystawę.

Muzeum na kółkach zaprasza do centrum Kutna, ./upload/articles_pakiety/31195/01_obraz.jpg
Muzeum na kółkach zaprasza do centrum Kutna, ./upload/articles_pakiety/31195/02_obraz.jpg
Muzeum na kółkach zaprasza do centrum Kutna, ./upload/articles_pakiety/31195/06_obraz.jpg


- Wciągu pierwszego  dnia wizyty po uroczystym otwarciu mieszkańcy licznie odwiedzali Muzeum oglądając interaktywną mapę Kutna, rozmawiając z animatorami i zabierając do domu materiały dotyczące Muzeum. Zainteresowani mieszkańcy spacerowali śladami kutnowskich Żydów, oprowadzał ich Stanisław Wojdecki, a wieczorem wszyscy ci, którzy nie wystraszyli się drobnego deszczu mieli możliwość wysłuchać pięknego koncertu  muzyki żydowskiej w wykonaniu Marka Ravskiego i Rafała Grząki - mówi Bożena Gajewska, prezes Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej. -Koncertowi towarzyszył pokaz  kutnowskich kart  pocztowych sprzed II wojny światowej (użyczonych przez Marka Wójkowskiego) i fotografii kutnowskich Żydów użyczonych przez Archiwum Państwowe w Płocku, Oddział w Kutnie. [więcej]
pismak, 24.08.2016 08:05|czytane: 347 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Mój Przyjaciel Smok. Wygrali zaproszenie
Mój Przyjaciel Smok 2D i 3D w Kinie Kutnowskiego Domu Kultury już od piątku 26 sierpnia. Tajemniczy dziesięciolatek Pete twierdzi, że mieszka w lesie sam, bez rodziny, jedynie z wielkim zielonym smokiem.

Podwójne zaproszenia wygrali: Anna Pasterska i Sławomir Pińkowski.
Zaproszenia będą do odebrania w Kasie KDK przed wybranym seansem.


[więcej]
kultura, 23.08.2016 18:14|czytane: 729 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Co dalej z nocną i świąteczną opieką w Kutnie?
Kutnowski Szpital Samorządowy spółka z o.o unieważnił konkurs ofert na udzielanie świadczeń zdrowotnych przez lekarzy w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym oraz Nocnej i Świątecznej Opiece Zdrowotnej. Konkurs został ogłoszony po rozwiązaniu umowy przez Narodoy Fundusz Zdrowia z Red Medem, który taką opiekę świadczył w naszym powiecie. Pisaliśmy o tym TUTAJ Porozumienie szpitala z Łódzkim Oddziałem Wojewódzkim NFZ na świadczenie tychże usług obowiązuje tylko do następnej środy, 31 sierpnia. Wczoraj minął termin drugiego konkursu ogłoszonego przez kutnowski szpital. Zapytaliśmy więc prezesa Marka Kiełczewskiego co dalej i jakie są przyczyny unieważnienia pierwszego postępowania. NFZ otrzymał podobne pytania.

- W trakcie trwania konkursu otrzymaliśmy informację od NFZ, że nie możemy go przeprowadzić na 3 zespoły opieki tylki na 2, dlatego że w powiecie kutnowskim zmalała liczba pacjentów do 99 tys. - mówi prezes KSS Marek Kiełczewski. - Nie mogąc się z tym zgodzić napisaliśmy pismo, że przecież nie tylko chodzi o tych zameldowanych pacjentów, ale też przybyszy pracujących na tym terenie, a tych choćby z zagranicy jest sporo. Naszym zdaniem ograniczenie usługi nocnej i świątecznej pomocy do dwóch zespołów będzie związane z zagrożeniem zdrowia i życia pacjentów, dlatego poprosiliśmy NFZ o zmianę stanowiska. [więcej]
wandea, 23.08.2016 14:08|czytane: 1476 razy|60 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Logowanie do portalu
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Widmo kolejnego konfliktu przed starostą kutnowskim
Oj, widmo kolejnego konfliktu przed starostą kutnowskim. Felerna kadencja samorządu powiatowego pełna jest nie wiedzieć czemu ognisk zapalnych. Przecież miała być... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Muzeum na kółkach odjeżdża z Kutna. Wkrótce odwiedzi Krośniewice
Za nami trzeci i ostatni już dzień pobytu  Muzeum na kółkach w Kutnie. Przed południem odbyły się warsztaty dla młodzieży w Sali tarasowej Kutnowskiego Domu Kultury. Uczestniczyło w nich ponad 30... [więcej]
Sport
Kibice Polfarmexu Kutno czekają na pierwszy mecz w tym sezonie
Pierwszy mecz w tym sezonie w Tauron Basket Lidze Polfarmex Kutno rozegra na wyjeździe z Energą Czarni Słupsk 8 października (sobota). Polska Liga Koszykówki informuje, że terminy meczów podane w komunikacie ulegną zmianie w związku z transmisjami telewizyjnymi, które w tym sezonie... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
darmowa nauka w szkole Pascal Europejskie Centrum Kształcenia PASCAL zaprasza do rozpoczęcia nauki w nowej szkole w KUTNIE!rnrnPodnieś swoje kwalifikacje i zdobądź zawód marzeń całkowicie za DARMO!rnPosiadamy uprawnienia s... [czytaj więcej]
ucz się za darmo w szkole Pascal Zdobądź pracę jako Technik BHP!rnPotrzebne kwalifikacje zdobędziesz dzięki BEZPŁATNEJ Szkole PASCAL!rnU nas nauczysz się:rn• przygotowywać i przedkładać kierownikowi zakładu pracy analizy... [czytaj więcej]
bezpłatna nauka w szkole Pascal rnNie trać czasu i zapisz się już dziś na kierunekrnOPIEKUN MEDYCZNY rnPosiadamy uprawnienia szkoły publicznej.rnNie wymagamy matury!rnZA DARMO przez cały okres nauki!rnrnZainteresowanych zapras... [czytaj więcej]
oddam śliczne kotki Oddam śliczne kotki w dobre ręce. Kotków jest 6. rnMama kotków też szuka domu. rnJest to młoda, przyjazna kotka wyrzucona lub zgubiona.rn... [czytaj więcej]
KELNER/KA Hotel Dworek, zatrudni na stanowisko Kelner/Barman. Cv ze zdjeciem prosimy przesylac na ponizszy adres email lub prosze dzwonic pod numer 666-076-606... [czytaj więcej]
Dystrybutor gazet reklamowych. Zatrudnię osobę chcące dorobić sobie, roznosząc druki reklamowe Firmy Kaufland na terenie m-ci Strzegocin - Nowa Wieś - Boża Wola. Dystrybucja odbywa się zawsze w środy, zajmuje około 5 godz... [czytaj więcej]
Praca dla monterów elementów drewnianych Dla naszego kotrahenta poszukujemy montażystów elementów drewnianych z doświadczeniem lub bez. Możliwość przyuczenia. Praca na terenie Łodzi. Kontrahent zapewnia transport, zakwaterowanie... [czytaj więcej]
PRACE REMONTOWO- WYKOŃCZENIOWE!!! Witaj! Jeśli jesteś w trakcie remontu, lub nie długo czeka cię remont? Większy… mniejszy, tapetowanie czy malowanie, może wymiana podłogi… (lub inne)? I zupełnie nie masz do tego głowy? Z... [czytaj więcej]
Zatrudnię do pracy w gospodarstwie Zatrudnię do pracy na fermę trzody chlewnej. Umowa o pracę.... [czytaj więcej]
Opel astra Opel astra J rok prod.2011 , silnik 2 litry ,moc 160 kM ,bogata wersja... [czytaj więcej]
bezpłatna nauka w szkole Pascal Nie masz pieniędzy na kolejną szkołę? W PASCALU możesz uczyć się na jednym z kierunków MEDYCZNYCH całkowicie ZA DARMO !rnrn- Technik masażysta rn-Opiekun medycznyrnNie trać czasu i już ter... [czytaj więcej]
darmowa nauka w szkole Pascal Masz szansę zdobyć zawód marzeń dzięki odpowiednim kwalifikacjom!rnSzkoła PASCAL zaprasza na kierunek:rnrn- technik administracjirnrnZA DARMO przez cały okres nauki!rnBrak dodatkowych kosztów!... [czytaj więcej]
ucz się za darmo w szkole Pascal! Nie trać czasu i zapisz się już dziś na kierunekrnOPIEKUN MEDYCZNY rnPosiadamy uprawnienia szkoły publicznej.rnNie wymagamy matury!rnZA DARMO przez cały okres nauki!rnrnZainteresowanych zaprasza... [czytaj więcej]
Drewno kominkowe i sosnowe Sprzedam drewno kominkowe oraz opał sosnowy. Cena: 140 zł. za m3- opał sosnowy, 240 zł. za m3 - drewno brzozowe (50 cm, połupane). tel.: 603-741-490... [czytaj więcej]
Bezzwrotna dotacja 36 700 zł szczegóły: www.zdzkutno.pl... [czytaj więcej]
Bezzwrotna dotacja 36 700 zł szczegóły: www.zdzkutno.pl... [czytaj więcej]
Bezzwrotna dotacja 36 700 zł szczegóły: www.zdzkutno.pl... [czytaj więcej]
Bezzwrotna dotacja 36 700 zł szczegóły: www.zdzkutno.pl... [czytaj więcej]
Bezzwrotna dotacja 36 700 zł szczegóły: www.zdzkutno.pl... [czytaj więcej]
Bezzwrotna dotacja 36 700 zł szczegóły: www.zdzkutno.pl... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Kacper Lechowicz:
4 godzin temu
A przeciwko komu chcesz judzić?? Bo jak się czyta artykuły i wpisy pod nimi to skargi są tylko na jednego. Inni mają swoje wady (kto ich nie ma), ale nie robią u siebie takiego bałaganu.
Robert Zurka:
2
 · 
4 godzin temu
Tak czytam komentarze i zastanawiam sie, zupełnie powaznie, żaden hejt, jak to mozliwe, ze osoba, ktora budzi tyle kontrowersji (zaden temat nie ma tylu komentarzy i to wszystkich negatywnych) nadal jest na stanowisku? Naprawde nic sie nie da zrobic? Chyba że pisza te same osoby pod zmieniajacymi sie nickami. To kolejny taki temat o tym facecie i zawsze tak samo. Kij ma dwa konce. Glosow za Pawlakiem nie ma, wiec jak to w koncu jest?
Arseniusz Domachowski:
2
 · 
4 godzin temu
No, kto Grabińska. Ta ma wyjątkowe umiejętności. Nie pracowała a wynagrodzenie pobierała.
Dyzma Nowakowic:
4 godzin temu
Władza nie powinna się kumać z policją - to jest konflikt interesów. To może budzić podejrzenia !!!
Dyzma Nowakowic:
4
 · 
5 godzin temu
Zgoda, że Pawlak nie ma kompetencji osobowościowych i merytorycznych do zarządzania, ale powiedzcie kto po nim ? To musi być ktoś z młodszego pokolenia i z kompetencjami menedżerskimi ! Obecna sytuacja w oświacie jest trudna i nie wolno cofać się w rozwoju! Kto po Pawlaku ???
Gwidon Alejewicz:
2
 · 
5 godzin temu
No właśnie gdzie jej gniazdko uwito?
Arseniusz Domachowski:
2
 · 
5 godzin temu
Należy jeszcze przypomnieć słynne słowa Pawlaka, że niektórzy nauczyciele mają "mózg wyprany w formalinie", bo to są jego "złote myśli".
Gwidon Alejewicz:
5 godzin temu
I wszyscy inni którzy podielili rady pedagogiczne, takźe byłi dyrektorzy wciąź pragnący zemsty za stracone stanowisko
Gwidon Alejewicz:
2
 · 
5 godzin temu
To wszystko przez te uczciwe dyrektorskie konkursy
Wit Szaknowski:
5 godzin temu
Chyba wole jego niż brudasa z ISIS.
Gwidon Alejewicz:
5 godzin temu
W innych szkołach teź s mobbingowani i hołubieni. To jakaś klęska urodzaju
Wit Szaknowski:
2
 · 
5 godzin temu
A już myślałem że chodziło o tą cycatą od wuefu.
Gwidon Alejewicz:
5 godzin temu
A inni dyrektorzy ze wsparciem są dobrzy?
Zenobia Ffrowicz:
5
 · 
5 godzin temu
Mam nadzieję że te zmiany na lepsze dotrą także do Kutna, do naszych urzędów, szkół, szpitala i wyeliminują z gry raz na zawsze wszelkiej maści cwaniaków, kolesi, wafli itp. oczywiście po uprzednim rozliczeniu i ukaraniu.

Bolesław Szadovsky:
2
 · 
5 godzin temu
a może "geniuszom" ze starostwa o to chodzi żeby rozwaliła bo szybciej upadnie, i za grosze kolesiom oddadzą - kumacie ?
Bolesław Szadovsky:
2
 · 
5 godzin temu
a może "geniuszom" ze starostwa o to chodzi żeby zaszkodziła bo szybciej upadnie, kumacie ?
Stefan Bołbas:
8
 · 
5 godzin temu
Tu nie chodzi o przynależność partyjną. Chodzi o to, że Pawlak jest po prostu złym dyrektorem, który nie ma pojęcia o zarządzaniu ludźmi, nauczaniu i wychowywaniu młodziezy. I to jest sedno problemu.
Aureliusz Sasulicz:
7
 · 
6 godzin temu
Odważni nauczyciele Staszica, chwała WAM za postawę. Dobra zmiana nadchodzi powoli, ale i ona dotrze do szkół. Minister Zalewska wraz z Kuratorem nie pozwolą na to, aby działacze PO byli dyrektorami szkół.
Ildefons Kozarski:
5
 · 
6 godzin temu
Świetnie, że ktoś te słowa teraz przypomniał. Pasują jak ulał do obecnej sytuacji Pawlaka
Damian Glofty:
7
 · 
6 godzin temu
Boże, mamy te same myśli-właśnie o tych słowach sobie myślałemNajciekawsze artykuły
 ·  50
8 dni temu
Boczkaja: To bubel prawny, ktoś mocno nie pomyślał. Budowa ronda pod znakiem zapytania
 ·  39
8 dni temu
Księżowskie peregrynacje w naszej diecezji
 ·  4
11 dni temu
Czytelnicy pytają o dostępność projektów Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego. Urząd Miasta odpowiada
 ·  16
12 dni temu
Czytelnicy piszą: Plecka Dąbrowa Walcząca?
 ·  26
15 dni temu
Powiatowy Urząd Pracy stracił dane
 ·  4
15 dni temu
Najpiękniejsze pieśni w mistrzowskich głosach i palcach
 ·  47
16 dni temu
Zmiany w Radzie Nadzorczej szpitala
 ·  14
17 dni temu
Okradziony Powiatowy Urząd Pracy w Kutnie pozwie bank
 ·  57
17 dni temu
Hali widowiskowo-sportowej w Kutnie nie będzie
 ·  25
18 dni temu
Nie musimy płacić za parking w soboty. Prokurator Rejonowy może zaskarżyć uchwałę Rady Miasta Kutna i ...wygra
 ·  9
19 dni temu
Miss Lata Aquaparku Kutno wybrana
 ·  10
20 dni temu
Kino pod fontanną otwarte i zombie na Królewskiej
 ·  7
20 dni temu
Historia wezwała Króla Sasa... do Kutna
 ·  34
22 dni temu
Czy w Kutnie widać miliony wydawane na utrzymanie czystości i zieleni?
 ·  29
22 dni temu
Red Med już nie świadczy nocnej i świątecznej pomocy medycznej. Szpital w Kutnie pomoże
 ·  35
23 dni temu
Czytelnicy pytają: Za ile sprzedano przychodnię na Mickiewicza?
 · 
23 dni temu
Z Narutowicza znika zaniedbana kamienica
 ·  28
26 dni temu
Radni po wakacjach zatwierdzą logo Powiatu Kutnowskiego
 · 
26 dni temu
Strażacy z OSP KSRG Łanięta w akcji od poniedziałku do soboty
 · 
26 dni temu
Ciężkie obrażenia pieszej. Wtargnęła na jezdnię w niedozwolonym miejscu
 ·  22
30 dni temu
Miasto ma 360 tys. zł do tyłu. MKS Kutno do dziś nie oddał dotacji
 ·  9
31 dni temu
Lot balonem nad okolicznymi wsiami i Kutnem cz.3
 ·  17
35 dni temu
W sobotę od rana na zlocie w Leszczynku
 ·  2
35 dni temu
Początek Odysei Historycznej okiem Leszka Baranowskiego
 ·  13
37 dni temu
Koncert dla pielgrzymów. Letni Festiwal Muzyczny uroczyście rozpoczęty
Pogoda w Kutnie
Dziś: sobota
Temperatura: 17°C
Bezchmurna noc
Wschód słońca: 05:45
Zachód słońca: 19:40

1019 hPa
5 km/h
0,0 mm


Jutro: niedziela
Temperatura: 31°C
Słonecznie

Wschód słońca: 05:47
Zachód słońca: 19:38

1015 hPa
10 km/h
0,0 mm


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności