eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 30.03.2015     reklama kontakt
 
<a href="/sport,26294-za-nami-czwarty-wiosenny-turniej-siatk-wki-kobiet," title="Kutno: Za nami czwarty Wiosenny Turniej Siatkówki Kobiet" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Za nami czwarty Wiosenny Turniej Siatkówki Kobiet</b><br>29 marca odbył się IV Wiosenny Turniej Siatkówki Kobiet. Rozgrywki jak...</div></a> <a href="/wiadomosci,26295-dwunaste-spotkania-edukacyjne-w-starostwie," title="Kutno: Dwunaste Spotkania Edukacyjne w starostwie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Dwunaste Spotkania Edukacyjne w starostwie</b><br>- Spotkania Edukacyjne są cykliczną imprezą organizowana przez Wydział Edukacji, Kultury...</div></a> <a href="/wiadomosci,26293-kasprowicz-go-ci-gimnazjalist-w," title="Kutno: Kasprowicz gościł gimnazjalistów" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Kasprowicz gościł gimnazjalistów</b><br>Drzwi II Liceum im. Jana Kasprowicza w Kutnie wczoraj zostały szeroko...</div></a> <a href="/publicystyka,26267-czy-to-ju-upadek-powiatowego-samorza-du-zamieni-stryjek-siekierk-na-kijek," title="Kutno: Czy to już upadek powiatowego samorządu? Zamienił stryjek siekierkę na kijek" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Czy to już upadek powiatowego samorządu? Zamienił stryjek siekierkę na kijek</b><br>Zastanawiałam się co powinnam Czytelnikom eKutno.pl przekazać po ostatniej hucpie -...</div></a> <a href="/wiadomosci,26286-niebezpiecze-stwo-w-parku-dlaczego-urza-d-miasta-nie-reaguje," title="Kutno: Niebezpieczeństwo w parku. Dlaczego urząd miasta nie reaguje? " class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Niebezpieczeństwo w parku. Dlaczego urząd miasta nie reaguje? </b><br>Przechadzające się w Parku im. R. Traugutta w Kutnie mamy z...</div></a> <a href="/wiadomosci,26285-uczennice-kasprowicza-nagrodzone-na-politechnice," title="Kutno: Uczennice Kasprowicza nagrodzone na Politechnice" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Uczennice Kasprowicza nagrodzone na Politechnice</b><br>Bogna Gałka, Marcelina Żachowska i Małgorzata Swyszcz uczennice II Liceum im....</div></a> <a href="/wiadomosci,26280-drzwi-otwarte-publicznego-gimnazjum-technikum-katolickiego-liceum-og-lnokszta-ca-cego-im-w-s-k," title="Kutno: Drzwi otwarte " class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Drzwi otwarte </b><br>Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz uczniowie naszych szkół serdecznie zapraszają wszystkich zainteresowanych...</div></a> <a href="/wiadomosci,26272-szko-a-magii-i-czarodziejstwa-kasprogwart," title="Kutno: Szkoła Magii i Czarodziejstwa Kasprogwart" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Szkoła Magii i Czarodziejstwa Kasprogwart</b><br>KASPRY i KASPERKI dla uczniów i nauczycieli lI liceum im. Jana...</div></a>
Najważniejsze wiadomości w mieście Kutno
Wygraj zaproszenie na Kopciuszka w KINIE KDK
Od 6 kwietnia w Kinie Kutnowskiego Domu Kultury zapraszamy na "Kopciuszka" w reżyserii Kennetha Branagha. Dwa podwójne zaproszenia można wygrać do środy do godz. 20.00. 

Po śmierci ojca zła macocha Elli zamienia dziewczynę w służącą. Los Kopciuszka odmieni dopiero Dobra Wróżka. Branagh robi z "Kopciuszka" przypowieść o tym, jak determinują nas okoliczności i otoczenie. Główne fabularne pytanie dotyczy tu tego, jak bohaterowie opowiedzą się wobec tych wyjściowych warunków. Czy Ella pozostanie wierna naukom matki? Jak rozwinie się jej relacja z macochą i przyrodnimi siostrami? Czy Książę spełni życzenie swojego ojca? Czy pójdzie za głosem serca i zlekceważy obowiązki władcy? - pisze Jakub Popielecki z filmweb.pl. 

Aby wziąć udział w konkursie kliknij tutaj


[więcej]
wandea, 29.03.2015 12:51|czytane: 99 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dwunaste Spotkania Edukacyjne w starostwie
- Spotkania Edukacyjne są cykliczną imprezą organizowana przez Wydział Edukacji, Kultury  i Sportu Starostwa Powiatowego w Kutnie, przy współudziale szkół ponadgimnazjalnych, dla których organem prowadzącym, jest Powiat Kutnowski - mówi Jacek Saramonowicz, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Kutnie. -  Od wielu lat impreza ta cieszy się dużym zainteresowaniem gimnazjalistów, którzy bardzo chętnie na nią przybywają i zasięgają porad  od swoich starszych koleżanek i kolegów  w sprawie wyboru dalszego stopnia kształcenia.

Dwunaste Spotkania Edukacyjne w starostwie, ./upload/articles_pakiety/26295/01_obraz.jpg
Dwunaste Spotkania Edukacyjne w starostwie, ./upload/articles_pakiety/26295/02_obraz.jpg
Dwunaste Spotkania Edukacyjne w starostwie, ./upload/articles_pakiety/26295/03_obraz.jpg


26 i 27 marca w sali konferencyjnej starostwa odbyły się już dwunaste spotkania edukacyjne. Uroczystego otwarcia dokonali wicestarosta Zdzisław Trawczyński i członek zarządu powiatu w Kutnie Artur Gierula.

Spotkania mają za zadanie pomóc w zdobyciu przez gimnazjalistów z naszego powiatu jak największej wiedzy na temat oferty edukacyjnej dostępnej w szkołach w Kutnowskiem. 

Zaproszonym na Spotkania gimnazjalistom bezpośrednich informacji udzielali nauczyciele i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, można było zapoznać się z przygotowaną ofertą edukacyjną oraz otrzymać  materiały promocyjne przygotowane przez społeczności szkół.

W sali Starostwa  zaprezentowana została oferta edukacyjna następujących szkół ponadgimnazjalnych: I Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Jana Henryka Dąbrowskiego w Kutnie, II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza w Kutnie, Zespołu Szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica w Kutnie, Zespołu Szkół  Zawodowych Nr 2 im. dr. Antoniego Troczewskiego w Kutnie, [więcej]
wandea, 29.03.2015 16:35|czytane: 211 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Za nami czwarty Wiosenny Turniej Siatkówki Kobiet
29 marca odbył się IV Wiosenny Turniej Siatkówki Kobiet. Rozgrywki jak zawsze odbyły się w sali gościnnej Szkoły Podstawowej Nr 6 w Kutnie.

Za nami czwarty Wiosenny Turniej Siatkówki Kobiet, ./upload/articles_pakiety/26294/01_obraz.jpg
Za nami czwarty Wiosenny Turniej Siatkówki Kobiet, ./upload/articles_pakiety/26294/02_obraz.jpg
Za nami czwarty Wiosenny Turniej Siatkówki Kobiet, ./upload/articles_pakiety/26294/03_obraz.jpg


Startowały zespoły Hurt Pap Ars Vita Kutno, ZS Żychlin, Gostynin Team. Turniej został rozegrany systemem „Każdy z każdym” do dwóch wygranych setów.

Wyniki Turnieju:
1. GOSTYNIN TEAM – HURT PAP ARS VITA KUTNO 2 - 1 (25 -20), (12-25), (15-12)
2. GOSTYNIN TEAM – ZS ŻYCHLIN 2 - 0 (25-19), (25-23)
3. HURT PAP ARS VITA KUTNO - ZS ŻYCHLIN 1 - 2 (17 -25), (25-20), (12-15)

KOLEJNOŚĆ KOŃCOWA
1. GOSTYNIN TEAM
2. ZESPÓŁ SZKÓŁ ŻYCHLIN [więcej]
pismak, 29.03.2015 16:10|czytane: 386 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Kasprowicz gościł gimnazjalistów
Drzwi II Liceum im. Jana Kasprowicza w Kutnie wczoraj zostały szeroko otwarte. Uczniowie gimnazjów mogli poczuć niepowtarzalny klimat i dowiedzieć się jak najwięcej o szkole.

Sale lekcyjne zamieniły się w miejsca licznych konkursów, gdzie zainteresowani mogli wygrać ciekawe nagrody, porozmawiać z licealistami i nauczycielami.

Kasprowicz gościł gimnazjalistów, ./upload/articles_pakiety/26293/01_obraz.jpg
Kasprowicz gościł gimnazjalistów, ./upload/articles_pakiety/26293/12_obraz.jpg
Kasprowicz gościł gimnazjalistów, ./upload/articles_pakiety/26293/03_obraz.jpg


Gry logiczne, informatyczne, quizy językowe, zawody sportowe, projekcje filmów o szkole, czy wirtualne zwiedzanie stolic europejskich to tylko nieliczne z propozycji, które przygotowano. Szczególne zainteresowanie wzbudziły pokazy fizyczne, doświadczenia chemiczne i przyrodnicze. Liczne grupy młodzieży odwiedziły  także  pracownię geograficzną i salę historyczną.

Oprócz tego gimnazjaliści mogli wykonać sobie pamiątkowe zdjęcie z „żołnierzami” ubranymi w mundury wojskowe z XX wieku, poznać na żywo używany przez dwudziestowieczne jednostki wojskowe sprzęt. [więcej]
pismak, 29.03.2015 13:25|czytane: 418 razy|10 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Książkowy debiut historyczny mieszkańca Kutna
W ręce czytelników trafia właśnie wydana przez wydawnictwo AVALON debiutancka popularnonaukowa książka historyczna mieszkańca Kutna, Marka Światłowskiego, zatytułowana Rozdrobnienie dzielnicowe w Polsce (XII-XIII w.). Pan Marek nie jest zawodowym historykiem.

Książkowy debiut historyczny mieszkańca Kutna, ./upload/articles_pakiety/26292/01_obraz.jpg


Autor od wczesnej młodości jest miłośnikiem historii. Swoje zainteresowania koncentruje na historii średniowiecznej Polski, a zwłaszcza na epoce piastowskiej.

W/w książka jest owocem wieloletnich dociekań i studiów nad epoką rozbicia dzielnicowego. Narracja Autora obejmuje lata 1138-1306. Mimo popularnonaukowego charakteru, książka nie omija kontekstu międzynarodowego i sporo miejsca poświęca relacjom książąt piastowskich z sąsiadami. Na jej kartach ożywają bohaterowie tamtych wydarzeń, miasta i krainy będące areną rywalizacji i skomplikowanych gier politycznych. [więcej]
pismak, 29.03.2015 12:51|czytane: 134 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Czy to już upadek powiatowego samorządu? Zamienił stryjek siekierkę na kijek
Zastanawiałam się co powinnam Czytelnikom eKutno.pl przekazać po ostatniej hucpie - sesji nadzwyczajnej Rady Powiatu w Kutnie. Na pewno nie relację, bo szkoda Państwa czasu na czytanie wypowiedzi  na miernym poziomie lub kłamliwych i pod publiczkę. Z kolei większość informacji, które zarząd powiatu oraz prezes i Rada Nadzorcza Kutnowskiego Szpitala Samorządowego sp. zo.o. przekazali w środę opinii publicznej, podawaliśmy przez ostatni rok i w ostatnich tygodniach, bo staramy się na bieżąco interesować bezpieczeństwem zdrowotnym regionu. Podaję zatem wyimki z sesji i pytania, na które wkrótce odpowiemy na naszych łamach oraz mój komentarz.

Ci, którzy działając dla "dobra ogółu" za wysokie apanaże nie wstydzą się pomijać swoich błędów i zaniechań, a co więcej punktować politycznego przeciwnika powodują, że deklaracje o działaniu ponad podziałami w słusznej sprawie w powiecie kutnowskim to bujda na resorach. Samorządowy powiat nie istnieje, to są już tylko politykierskie interesy w celu osiągnięcia władzy lub korzyści.  

Czy to już upadek powiatowego samorządu? Zamienił stryjek siekierkę na kijek, ./upload/articles_pakiety/26267/01_obraz.jpg
Czy to już upadek powiatowego samorządu? Zamienił stryjek siekierkę na kijek, ./upload/articles_pakiety/26267/02_obraz.jpg
Czy to już upadek powiatowego samorządu? Zamienił stryjek siekierkę na kijek, ./upload/articles_pakiety/26267/03_obraz.jpg


Mamy do czynienia z władzą - byłą opozycją, która ma na swoim koncie sporo zaniechań i częstokroć bierne przyglądanie się poczynaniom zarządów szpitala. Była opozycja ustami starosty Krzysztofa Debicha oznajmia wszem i wobec "o tym wszystkim mówiłem" i zdaje się więcej nic nie robić oprócz czyszczenia stanowisk. Chyba nie ma miesiąca od wyborów, bez jakiegoś potknięcia i widocznego mozołu rozruchu i rozbujania nowej ekipy rządzącej. Z niecierpliwością czekamy na efekty pracy pełną parą i zapowiadane sukcesy - w stylu "zobaczycie jak my tu przyjdziemy, jaka  nowa jakość będzie."

Nie zgadzam się na traktowanie nas, mieszkańców powiatu kutnowskiego, jako bezrozumną masę, której wszystko jedno, bo niewielu z nas tak naprawdę chodzi na wybory i interesuje się życiem społeczno-politycznym swojej małej ojczyzny. Żądam szacunku dla tych, którzy w nich uczestniczą i oddali głosy. Radni powiatowi zapominają, że za ich dietą z naszych podatków stoją konkretni ludzie, 500, 780, 400 osób itd., które oddały głos abyście mogli zarabiać na przykład ponad 10 tysięcy złotych lub 1200 zł miesięcznie.To MY, wam panie i panowie radni podarowaliśmy władzę, wierząc, że chce wam się wysilić dla naszego dobra. Bo NASZE dobro jest przecież i waszym. Najdobitniej to widać, że jesteśmy równi, w korzystaniu ze służby zdrowia.  

Z kolei poprzednia władza w postaci byłej starosty Mirosławy Gal-Grabowskiej obecnej radnej Pokoleń Samorządowych próbuje dowiedzieć się czy kontynuowane są, jej zdaniem słuszne, podjęte wcześniej działania i w postaci Konrada Kłopotowskiego, który wymazuje niestety czasem rzeczywistość i prawdę, jak krzywe kreski, gumką myszką. W środę oboje w swoim stylu czyli pierwsza radna merytorycznie, a drugi radny mniej, wzięli w krzyżowy ogień pytań prezesa Kutnowskiego Szpitala Samorządowego sp. z o.o. Roberta Wilanowskiego, Radę Nadzorczą oraz Krzysztofa Debicha, Starostę Kutnowskiego. 

Na nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu w Kutnie, stawili się wszyscy radni oprócz Waldemara Drążkiewicza oraz przewodniczący Rady Nadzorczej KSS Adam Handzelewicz i jej członkowie Marcin PęksykMirosław Kucharski.

Sesja o bezpieczeństwie zdrowotnym mieszkańców powiatu kutnowskiego po niespełna miesięcznym działaniu nowego zarządu spółki odbyła się, bo lider Prawa i Sprawiedliwości usłyszał w telewizji wypowiedź Handzelewicza o tym, że wynagrodzenia chirurgów stanowią 80 proc. kontraktu. 

- Mam dla was zadanie matematyczne. Wpływy chirurgii to 4,5 mln zł, wpływy poradni chirurgicznej 283 tys. zł, a kontrakty pochłaniają 1,3 mln zł. Więc ile to procent? Daję wam na rozwiązanie dwie minuty - mówił Kłopotowski, a radny Marek Drabik rozdał zarządowi czyste kartki do obliczeń i tak się zaczęła sesja. [więcej]
wandea, 27.03.2015 18:27|czytane: 2247 razy|135 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pod patronatem eKutno.pl: 37 Łęczycki Pułk Piechoty im. Ks. J. Poniatowskiego znany czy nieznany?
Szkolne eliminacje IV Międzyszkolnego Konkursu Historycznego  „Patron znany czy nieznany?” pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Kutna - kolejny raz odnotowały rekordową frekwencję. Tegorocznymi organizatorami są: Kutnowskie Towarzystwo Historyczne oraz I LO PUL im. 37 Łęczyckiego PP.  Organizacje finału konkursu wspierają: Stowarzyszenie Pułk 37 i Centrum Teatru Muzyki i Tańca Finał konkursu odbędzie się 22 maja w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie.

13 marca odbyły się eliminacje IV edycji Konkursu „Patron znany czy nieznany?”.  W  siedmiu szkołach ponadpodstawowych oraz w dwóch kutnowskich gimnazjach uczniowie zmagali się pytaniami poświęconymi działalności 37 Łęczyckiego Pułku Piechoty im. Ks. J.Poniatowskiego.  Kolejny raz pobity został rekord frekwencji -
w eliminacjach  wzięło udział 126 uczniów. Z przyczyn niezależnych od organizatorów, w jednej ze zgłoszonych do konkursu szkół eliminacje nie zostały przeprowadzone.

Najwięcej uczestników (35)  przystąpiło do rywalizacji w I LO PUL im. 37 Łęczyckiego Pułku Piechoty w Kutnie. Najlepiej na pytania odpowiadali uczniowie Gimnazjum Nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Gimnazjum nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Kutnie
Aleksandra Wolczak Piotr Florczak p.Juliusz Sieradzon
Rezerwowy Mateusz Karolak, Krzysztof Strzelec p. Robert Małachowski

Gimnazjum nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Kutnie
Zuzanna Staniszewska Zuzanna Woźniak p.Grażyna Grobelska
Rezerwowy Weronika Mirowska p.Grażyna Grobelska

I LO im. Generała JanaHenryka Dąbrowskiego w Kutnie 
Przemysław Rył Dominik Szczesiak p. Przemysław Zawadzki [więcej]
pismak, 27.03.2015 13:32|czytane: 202 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Anioł śmierci w kutnowskim kinie. Wygrali zaproszenia
Do ponurej posiadłości Eel Marsh przyjeżdża grupa dzieci ewakuowanych z wojennego Londynu. Ich pojawienie się budzi najmroczniejszego mieszkańca domu. Anioł śmierci w Kinie Kutnowskiego Domu Kultury już od piątku 27 marca o godz. 20.30. 

Dwa podwójne zaproszenia na horror wygrali: Marta Pietrzak i Krzysztof Szumiński. Zaproszenia będą do odebrania przed wybranym seansem.

[więcej]
kultura, 27.03.2015 13:27|czytane: 235 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wygraj zaproszenie na wyjątkowy koncert. Gitarzystka światowej klasy w KDK
Kutnowski Dom Kultury zprasza 16 kwietnia o godz. 19.00 na koncert znanej na całym świecie gitarzystki, Jennifer Batten.

Wygraj zaproszenie na wyjątkowy koncert. Gitarzystka światowej klasy w KDK, ./upload/articles_pakiety/26250/01_obraz.jpg


Batten zapisała się w świadomości fanów muzyki. W swoim muzycznym dorobku ma także albumy solowe. Koncerty gitarzystki, obfitują zarówno w autorski repertuar, jak również piosenki Michaela Jacksona.

Mamy dla Czytelników eKutno.pl jedno podwójne zaproszenie na koncert światowej gwiazdy. Odpowiedzcie na pytanie do  31 marca do godz. 18.00.

Aby wziąć udział w konkursie kliknij tutaj


Bilety w cenie 35 zł (rzędy I - XI) oraz 25 zł (rzędy XII - XVI) do nabycia w naszych kasach oraz ONLINE. [więcej]
kultura, 24.03.2015 10:46|czytane: 297 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Od 15 kwietnia nowa grupa początkująca HIP-HOP
Zapraszamy wszystkie dzieci w wieku od 7 do 10 lat na zajęcia taneczne hip-hop prowadzone przez Joannę Zielińską w Kutnowskim Domu Kultury. 

Od 15 kwietnia nowa grupa początkująca HIP-HOP, ./upload/articles_pakiety/26289/01_obraz.jpg


- Dzieci na zajęciach będą mogły się wyszaleć w rytm energicznych kawałków. Pracujemy w zespołach, więc dzieci mają stały kontakt z rówieśnikami. Każda osoba wstępująca do danego zespołu tanecznego będzie miała okazję pokazać się przed szerszą publicznością - mówi Joanna Zielińska. - To doskonałe zajęcia dla dzieci mających wiele energii i chcących ją wykorzystać we właściwy i ciekawy sposób. Uczestnicy zajęć nauczą się manipulować rytmem, jak nigdy przedtem. Częste pokazy i występy taneczne pomagają dzieciom pokonywać stres oraz tremę. Zajęcia pomagają rozwijać odwagę, koordynację ruchów, dynamikę, a przede wszystkim dają wiele radości. Wyrabiają umiejętność pracy w grupie.

Zajęcia w ramach zespołu  "Jump" będą odbywać się w środy od 16.30 do 17.30 - hip-hop 7-10 lat. [więcej]
pismak, 27.03.2015 13:19|czytane: 121 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Bezpłatna mammografia w kwietniu
7 kwietnia obok Starostwa Powiatowego w Kutnie będzie można skorzystać z bezpłatnej mammografii w technologii cyfrowej. 

Bezpłatna mammografia w kwietniu, ./upload/articles_pakiety/26288/01_obraz.jpg


Zapisy 42 254 64 10, 517 54 40 04. [więcej]
pismak, 27.03.2015 13:18|czytane: 314 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Festiwal Muzyczny Rockowanie
Kutnowski Dom Kultury jako współorganizator zaprasza zespoły muzyczne do udziału w kolejnej edycji FESTIWALU MUZYCZNEGO – ROCKOWANIE, który ma charakter konkursowy i jest realizowany etapowo na terenie naszego województwa.

Festiwal Muzyczny Rockowanie, ./upload/articles_pakiety/26287/01_obraz.jpg


Termin przyjmowania zgłoszeń upływa 31 marca br. Atrakcyjne nagrody czekają: m.in. sesja nagraniowa, sesja zdjęciowa, promocja medialna i występ podczas Mixera Regionalnego 2015. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami na stronie http://ldk.lodz.pl/rockowanie.aspx. [więcej]
kultura, 27.03.2015 13:07|czytane: 78 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Niebezpieczeństwo w parku. Dlaczego urząd miasta nie reaguje?
Przechadzające się w Parku im. R. Traugutta w Kutnie mamy z małymi dziećmi zwróciły naszą uwagę na wystające z latarni przy stawie kable elektryczne. 

Niebezpieczeństwo w parku. Dlaczego urząd miasta nie reaguje? , ./upload/articles_pakiety/26286/01_obraz.jpg
Niebezpieczeństwo w parku. Dlaczego urząd miasta nie reaguje? , ./upload/articles_pakiety/26286/02_obraz.jpg
Niebezpieczeństwo w parku. Dlaczego urząd miasta nie reaguje? , ./upload/articles_pakiety/26286/03_obraz.jpg


- Jedna z latarń od kilku dni ma uszkodzoną puszkę i wystają z niej kable. Chodzimy z synkiem karmić kaczki i zauważyłam, że jedna z latarń jest dość nisko uszkodzona, ma otwartą puszkę. Przez kilka dni codziennie ta sama sytuacja się powtórzyła. Widać do parku nie zapuszcza się Straż Miejska albo służby sprzątające miasto, bo niebezpieczeństwo byłoby dawno zażegnane - mówi jedna z mam. 

- W parku jest bardzo brudno, prosimy na wiosnę niech wreszcie urząd miasta posprząta - mówi druga mama. - Teraz zaczyna się czas długich spacerów z małymi dziećmi, ale w mieście i w parku jest tak brudno, że boję się swoją Zuzię samą puszczać. Przy stawie jest otwarta latarnia, dziecko jeśli biega sobie po parku, [więcej]
wandea, 26.03.2015 22:05|czytane: 809 razy|13 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Uczennice Kasprowicza nagrodzone na Politechnice
Bogna Gałka, Marcelina Żachowska i Małgorzata Swyszcz uczennice II Liceum im. Jana Kasprowicza w Kutnie laureatkami I nagrody na Politechnice Łódzkiej.

Uczennice Kasprowicza nagrodzone na Politechnice, ./upload/articles_pakiety/26285/01_obraz.jpg
Uczennice Kasprowicza nagrodzone na Politechnice, ./upload/articles_pakiety/26285/02_obraz.jpg
Uczennice Kasprowicza nagrodzone na Politechnice, ./upload/articles_pakiety/26285/03_obraz.jpg


Licealistki opracowały własne wyniki badań na temat: „Monitoring stanu zanieczyszczenia wody w rzece Ochni” i  zaprezentowały je  podczas XXV Seminarium Uczniowsko-Studenckiego „Problemy ochrony środowiska”, zorganizowanym  na Wydziale Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska Politechniki Łódzkiej.

Praca zachwyciła jury i zajęła I miejsce. Nagrodzona została również Bogna Gałka, która otrzymała wyróżnienie w sesji referatowej za wystąpienie „Absorpcja metali ciężkich przez błonnik”.

Celem seminarium było zwrócenie uwagi na złożone problemy ekologiczne i środowiskowe pomiędzy globalną gospodarką, środowiskiem i rozwojem społeczeństw oraz wpływ środowiska i jego zasobów na kształt naszego życia. [więcej]
wandea, 26.03.2015 21:39|czytane: 596 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Dzień Róży za 350 tysięcy złotych
Imprezę "Dzień Róży, obchodzimy imieniny naszych Róż"  zorganizuje 9 maja w Kutnie firma Jero Sp. z.o.o z Warszawy za 352 584, 46 zł. Podczas eventu najprawdopodobniej wystapią Margaret oraz Najlepszy Przekaz w Mieście. 

Dzień Róży za 350 tysięcy złotych, ./upload/articles_pakiety/26284/01_obraz.jpg
Dzień Róży za 350 tysięcy złotych, ./upload/articles_pakiety/26284/02_obraz.jpg


W przetargu brały udział SUN&MORE Sp. z.o.o ze Szczecina, która już wygrała przetarg  na organizację i realizację eventu promującego zadanie "Kutno - miasto, w którym róże i ich twórcy mają swoje ulice" oraz  Jantom ART Sp. z.o.o z Katowic, która została wykluczona z postępowania. [więcej]
wandea, 26.03.2015 21:31|czytane: 1036 razy|10 komentarzy|komentuj|czytaj cały
IV Wiosenny Turniej Siatkówki Kobiet
29 marca odbędzie się IV Wiosenny Turniej Siatkówki Kobiet. Zawody jak zawsze w sali Szkoły Podstawowej Nr 6 w Kutnie. Początek zawodów o godzinie 10.00

Startują zespoły:
1. Gaju Team Łęczyca-Mistrz Ligi
2. Hurt Pap Ars Vita Kutno- Vice mistrz Ligi
3. ZS Żychlin - III miejsce w Lidze
4. Gostynin Team - V miejsce w lidze
Turniej zostanie rozegrany systemem „Każdy z każdym” do dwóch wygranych setów. (Sety do 18 pkt.,te-break do 9)

Program Turnieju:
Godz.10.00 Gostynin Team – Hurt Pap
Godz.10.40 ZS Żychlin – Gaju Team
Godz. 11.20 Gostynin Team – Gaju Team
Godz. 12.00 Hurt Pap – ZS Żychlin [więcej]
wandea, 26.03.2015 21:05|czytane: 67 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Konferencja poświęcona potrzebie powołania Młodzieżowej Rady Gminy
Wczoraj w Zespole Szkół Nr 1 w Krośniewicach odbyła się konferencja poświęcona potrzebie powołania Młodzieżowej Rady Gminy.

Konferencja poświęcona potrzebie powołania Młodzieżowej Rady Gminy, ./upload/articles_pakiety/26281/01_obraz.jpg
Konferencja poświęcona potrzebie powołania Młodzieżowej Rady Gminy, ./upload/articles_pakiety/26281/02_obraz.jpg
Konferencja poświęcona potrzebie powołania Młodzieżowej Rady Gminy, ./upload/articles_pakiety/26281/03_obraz.jpg


W programie spotkania znalazły się  wystąpienia ekspertów:  Urszuli Herbich (Fundacja Civis Polonus), radcy prawnego Anny Chmieleckiej (jednocześnie wiceprzewodniczącej Rady Gminy w Krośniewicach) oraz  Anny Krukowskiej - Fudały.

Zebrana młodzież szkolna i zaproszeni goście dowiedzieli się  o prawnych aspektach tworzenia i funkcjonowania Młodzieżowych Rad Uczniowskich oraz korzyściach dla społeczności lokalnej z tego wynikających. W dalszej części konferencji głos zabrała Burmistrz Krośniewic Julianna Barbara Herman, która przypomniała że Krośniewice mają 19-letnią tradycję samorządności młodzieżowej i wyraziła pełne poparcie dla idei utworzenia Młodzieżowej Rady Krośniewic.

Następnie głos zabrał Starosta Kutnowski Krzysztof Debich, życząc inicjatorom wielu pomysłów i wytrwałości w realizacji wszelkich przedsięwzięć oraz obiecał popieranie inicjatyw młodzieżowych o zasięgu powiatowym. [więcej]
wandea, 26.03.2015 21:03|czytane: 633 razy|13 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Sześćset tysięcy gości odwiedziło Aquapark Kutno
Aquapark Kutno zanotował 600 000-nego gościa. Był nim Piotr Drążkiewicz, który wraz z towarzyszką wybrał się w dziś na basen.

Sześćset tysięcy gości odwiedziło Aquapark Kutno , ./upload/articles_pakiety/26279/02_obraz.jpg


Gratulujemy. Dziesięć zaproszeń do Aquaparku powędrowało w ręce pana Piotra. [więcej]
redaktor, 26.03.2015 19:54|czytane: 188 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Serenda: Nie będę marionetką koalicji. Radni odwołują się do honoru Artura Gieruli
- Jestem lojalny wobec swoich zasad prowadzenia polityki i lojalny wobec koalicji, ale nie za wszelką cenę - mówi dla eKutno.pl wiceprzewodniczący Rady Powiatu w Kutnie Bartosz Serenda z SLD. - Głosowałem razem z koalicją w obronie Artura Gieruli i biję się w pierś za te głosowania. Jednak to co miało ostatnio miejsce, a mianowicie spowodowanie przez członka zarządu powiatu zainteresowanego w sprawie i wymuszenie na przewodniczącym rady odpowiedzi wojewodzie, wydłużającej procedurę wygaśnięcia mu mandatu, było przesadą. Nie zgadzam się z takimi działaniami. Rozumiem, jeśli w koalicji komuś się nie spodoba moja postawa, ale nie będę marionetką koalicji.

Mówi się, że tylko krowa nie zmienia poglądów. Czyżby radny Serenda chciał zająć stanowisko Gieruli?

- Nie chcę być członkiem zarządu, który nie mógłby tak naprawdę nic zrobić. Zresztą nikt by na to nie pozwolił w koalicji. Jestem wolnym człowiekiem i takim chce pozostać.  Mierzę wyżej, chciałbym być starostą - odpowiada z uśmiechem radny Serenda. 

Serendę do działania przeciw trwającemu prawie od grudnia ubiegłego roku blamażowi powiatowej koalicji KO-PSL-PO-SLD upoważnił  Zarząd Powiatowy SLD. Radny zaproponował w swojej partii projekt uchwały i takowa została podjęta. 

- Przesłanki i fakty prawne wskazują, że pan Artur Gierula powinien utracić mandat radnego, a w jego miejsce powinna wejść kolejna osoba z list KKW PO, w tym przypadku pan Dariusz Motylewski. Zarząd Powiatowy SLD stoi na stanowisku, że obrona pana Artura Gieruli przez większość koalicyjną jest nieetyczna i tym samym podważa społeczne zaufanie poszczególnych organizacji ją współtworzących, PSL, KO, SLD i w końcu samą PO. Obrona przez koalicję sprawy pana Artura Gieruli nie jest sprawą i problemem koalicji. Działania te nie są elementem programu koalicyjnego i nie chronią, a wręcz przeciwnie osłabiają - tworzoną wspólnie koalicję - cytuje uchwałę B. Serenda.

Przypomnijmy, Rada Powiatu w Kutnie została powiadomiona 2 stycznia br. przez Andrzeja Kozłowskiego, prezesa Klubu Gazety Polskiej w Kutnie na podstawie nformacji Komisarza Wyborczego w Skierniewicach o fakcie, że Gierula figuruje jako pełnomocnik KWW Platforma Miejska. Komitet został zgłoszony 29 grudnia ub.r. w związku z marcowymi wyborami uzupełniającymi do Rady Miasta Kutna. Następnie 13 i 19 stycznia odbyły się w tej sprawie posiedzenia  Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu w Kutnie. 28 stycznia radni Komitetu Obywatelskiego, Platformy Obywatelskiej, Polskiego Stronnictwa Ludowego i  Sojuszu Lewicy Demokratycznej nie dopuścili do porządku obrad uchwały o wygaśnięciu mandatu, a 6 lutego nie podjęli takiej uchwały. [więcej]
wandea, 26.03.2015 12:52|czytane: 1507 razy|77 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zmiana czasu z zimowego na letni
W nocy z 28 na 29 marca br. (z soboty na niedzielę) nastąpi zmiana czasu z zimowego na letni. Wskazówki zegarów zostaną przesunięte o godzinę do przodu, z 2:00 na 3:00. [więcej]
pismak, 26.03.2015 13:05|czytane: 173 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Turniej odbył się w Zespole Szkół w Żychlinie
25 marca odbyły się w naszej szkole eliminacje grupy A do finału powiatu w piłce siatkowej w ramach LICEALIADY. Do rywalizacji przystąpiły zespoły: LO w Żychlinie, ZSCKR w Mieczysławowie oraz ZS w Żychlinie.

Turniej odbył się w Zespole Szkół w Żychlinie, ./upload/articles_pakiety/26276/01_obraz.jpg
Turniej odbył się w Zespole Szkół w Żychlinie, ./upload/articles_pakiety/26276/02_obraz.jpg
Turniej odbył się w Zespole Szkół w Żychlinie, ./upload/articles_pakiety/26276/03_obraz.jpg


Zawody rozegrano systemem „każdy z każdym”, a do finału awansowała jedna drużyna. Po losowaniu odbyły się spotkania: 1. LO Żychlin – ZSCKR Mieczysławów 2:0 (25:12, 25:16) 2. LO Żychlin – ZS Żychlin 0:2 (13:25, 18:25)
3. ZSCKR Mieczysławów – ZS Żychlin 0:2 (14:25, 21:25)

Kolejność końcowa:
I miejsce – ZS Żychlin
II miejsce – LO Żychlin
III miejsce – ZSCKR Mieczysławów [więcej]
redaktor, 26.03.2015 08:42|czytane: 358 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Wysokie zwycięstwo w Pabianicach młodziczek KKS PRO-BASKET SIRMAX Kutno
Bardzo dobrze rozpoczęły rundę rewanżową młodziczki KKS PRO-BASKET SIRMAX Kutno.  Grając bez zawodniczek biorących udział w Finale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży zdecydowanie pokonały w Pabianicach rówieśniczki z drużyny PTK DEKOREX: 85 : 20 (21:4, 33:6, 20:4, 11:6)

Było to szóste kolejne zwycięstwo w Finale „B”. Od pierwszych minut meczu zarysowała się przewaga kutnowskiej drużyny. Przeciwniczki nie mogły poradzić sobie z dobrą i agresywną obroną. Miały problemy ze zdobywaniem punktów. Kutnianki powiększały przewagę w każdej z kolejnych kwart. 

W meczu w Pabianicach wyróżniły się: Sikorska Zuzanna, Woźniak Iga,  Stasinowska Kinga i Kozarska Justyna.

Punkty dla KKS PRO-BASKET SIRMAX Kutno: Kozarska Justyna  16 pkt., Kubiak Sara -10, Ambroziak Julita -3, Brewińska Julia -2, Stasinowska Kinga -12,  Żurawik Aleksandra -9, Woźniak Iga -14, Kacalak Natalia -0, Sikorska Zuzanna -11, Janczak Zuzanna -0, Pietrzak Natalia -6,  Raurowicz Daria -2. [więcej]
redaktor, 26.03.2015 08:31|czytane: 103 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Szkoła Magii i Czarodziejstwa Kasprogwart
KASPRY i KASPERKI dla uczniów i nauczycieli lI liceum im. Jana Kasprowicza w Kutnie rozdane. Co roku, w pierwszy dzień wiosny organizowana jest w murach Liceum wielka gala.

Szkoła Magii i Czarodziejstwa Kasprogwart, ./upload/articles_pakiety/26272/02_obraz.jpg
Szkoła Magii i Czarodziejstwa Kasprogwart, ./upload/articles_pakiety/26272/03_obraz.jpg
Szkoła Magii i Czarodziejstwa Kasprogwart, ./upload/articles_pakiety/26272/07_obraz.jpg


Tematem przewodnim były postacie czarodziejów z wszystkim dobrze znanej powieści „Harry Potter” autorstwa J. K. Rowling. Licealiści mogli poczuć się jak prawdziwi uczniowie Hogwartu. Nagrody przyznano w 14 kategoriach dla wyróżniających się uczniów i nauczycieli. Spośród czterech osób nominowanych w danej kategorii, tylko jedna otrzymywała nagrodę główną.

Wśród uczniów nagrody otrzymali:
Ron Weasley – osoba, której nie zawsze dopisuje szczęście: Łukasz Wojtunik
Draco Malfoy – osoba, która zawsze dąży do wyznaczonych celów: Jakub Chodorowski
Zgredek – osoba, na której pomoc zawsze możemy liczyć: Maciej Król
Luna Lovegood – artystyczna dusza: Maciej Kaźmierczak
Bliźniacy Weasley – osoba z dużym poczuciem humoru: Mateusz Maciak
Ginny & Harry – najpiękniejsza para szkoły: Patrycja Bryk & Damian Trawiński
Hermiona Granger – osoba najlepsza z najlepszych: Weronika Michalska [więcej]
redaktor, 26.03.2015 08:10|czytane: 744 razy|15 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Grand Prix w Tenisie Stołowym. Drugi turniej
W sobotę, 28 marca odbędzie się drugi turniej z cyklu Kutnowskiego Grand Prix w Tenisie Stołowym.

Początek zawodów o godzinie 11.00 (Kategoria Szkoły Podstawowe godz. 10.30). Jak zawsze zawody odbywają się w sali Szkoły Podstawowej Nr 6 w Kutnie ul. Łąkoszyńska 9.

Zapraszamy do udziału w imprezie. [więcej]
redaktor, 26.03.2015 08:30|czytane: 77 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dni Frankofonii w Kutnie trwają do piątku
Dni Frankofonii w Kutnie trwają do piątku 27marca. Odbyły się już trzy konkursy, w których wzięło udział bardzo wielu uczniów. Wczoraj odbył się z kolei cykl warsztatów dla uczniów szkół podstawowych, które zostały zapoczątkowane spotkaniem w sali widowiskowej Kutnowskiego Domu Kultury.

Dni Frankofonii w Kutnie trwają do piątku , ./upload/articles_pakiety/26273/02_obraz.jpg
Dni Frankofonii w Kutnie trwają do piątku , ./upload/articles_pakiety/26273/04_obraz.jpg
Dni Frankofonii w Kutnie trwają do piątku , ./upload/articles_pakiety/26273/05_obraz.jpg


Następnie uczniowie, w kilkunastoosobowych grupach, wzięli udział zajęciach warsztatowych: "Francja w czasach Asterixa i Obelixa" (dr Janusz Pawlak i uczniowie ZS nr1), mini-lekcja języka francuskiego (Denis Gerard), prezentacja kuchni francuskiej (Gimnazjum nr 1), zajęcia plastyczne (Agnieszka Dąbrowska-Walczak, KDK), "Symbole państw frankofońskich" (Gimnazjum nr 3) i pieczenie ciasteczek w "Bistro Różanym".

- Dziękujemy szkołom podstawowym numer 1, 4 i 9 za przybycie i świetną atmosferę, a organizatorom:  Annie Adamowskiej, Iwonie Jancerowicz, Grażynie Mojsiej, Annie Wdowiak, Joannie Wilińskiej, a przede wszystkim Denisowi Gerard (Łódzkie Bardziej Francuskie) za przygotowanie dzisiejszych atrakcji - mówią uczniowie.

Dziś  gimnazjaliści i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych wezmą udział w podobnych warsztatach. Po południu o godzinie 17.00, w sali widowiskowej KDK zostaną wręczone nagrody zwycięzcom konkursów, a o godzinie 18.00 występem nagrodzonych w konkursie piosenki rozpocznie się koncert Iris Munos. Bilety na ten koncert nie są już dostępne. [więcej]
redaktor, 26.03.2015 08:16|czytane: 321 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
ROYAL STRING QUARTET wystąpi w Kutnie
12 kwietnia o godz. 18.00 zapraszamy do Centrum Teatru Muzyki i Tańca na koncert kwartetu smyczkowego, bilety w cenie 20 zł do nabycia w kasie KDK, CTMiT oraz ONLINE.

ROYAL STRING QUARTET wystąpi w Kutnie , ./upload/articles_pakiety/26271/01_obraz.jpg


Nominowany do prestiżowej nagrody Royal Philharmonic Society – Royal String Quartet to dziś jeden z najbardziej dynamicznie działających kwartetów smyczkowych na świecie. W swoim repertuarze łączy wybitne dzieła przeszłości i nową muzykę, odważnie przekraczając granice gatunków. Zbiera entuzjastyczne recenzje dzięki interpretacjom utworów Beethovena, Szymanowskiego, Szostakowicza, Góreckiego, [więcej]
kultura, 26.03.2015 08:06|czytane: 80 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Od 1 kwietnia głosuj na Podwórko Nivea w Krośniewicach
Gmina Krośniewice zgłosiła swój udział w Konkursie „Podwórko NIVEA", wskazując lokalizację podwórka na osiedlu im. gen. Władysława Andersa przy ulicy Błonie. Już od 1 kwietnia rozpocznie się ogólnopolskie głosowanie Internautów. Zachęcamy Czytelników eKutno.pl i mieszkańców powiatu kutnowskiego do oddania głosu na podwórko w Krośniewicach. 

Od 1 kwietnia głosuj na Podwórko Nivea w Krośniewicach, ./upload/articles_pakiety/26270/01_obraz.jpg


Na podstawie wyników głosowania zostanie wybranych 40 lokalizacji w Polsce, gdzie powstanie Podwórko NIVEA. Każdego dnia można oddać jeden głos. Lokalizacja w Krośniewicach widnieje już na oficjalnej stronie Konkursu „Podwórko NIVEA" – www.nivea.pl/podworko w zakładce Twoja Lokalizacja. [więcej]
wandea, 26.03.2015 08:04|czytane: 219 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
XII Mistrzostwa Krośniewic w Futsalu


[więcej]
redaktor, 26.03.2015 07:54|czytane: 85 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kiermasz Wielkanocny TPZK w piątek[więcej]
redaktor, 26.03.2015 07:48|czytane: 81 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Co zobaczymy w kwietniu w Kinie KDK?
Kino Kutnowskiego Domu Kultury zaprasza w kwietniu po wielkanocnej przerwie.

6 - 8 od poniedziałku do środy 
godz.17.00 KOPCIUSZEK 2D dub. (familijny, czas 105 min.)
godz.19.00 GUNMAN: ODKUPIENIE  (thriller, czas 115 min.)
godz.21.00 COŚ ZA MNĄ CHODZI (horror czas: 107 min.)

10 piątek
godz.16.00 KOPCIUSZEK 2D dub. (familijny,czas 105 min.)
godz.18.00 GUNMAN: ODKUPIENIE  (thriller, czas 115 min.)
godz.20.15 TO WŁAŚNIE SEKS (komedia ,czas 95 min.)

Co zobaczymy w kwietniu w Kinie KDK?, ./upload/articles_pakiety/26266/03_obraz.jpg
Co zobaczymy w kwietniu w Kinie KDK?, ./upload/articles_pakiety/26266/06_obraz.jpg
Co zobaczymy w kwietniu w Kinie KDK?, ./upload/articles_pakiety/26266/05_obraz.jpg


11 - 12  sobota, niedziela
godz.14.00 KOPCIUSZEK 2D dub. (familijny, czas 105 min.)
godz.16.00 KOPCIUSZEK 2D dub. (familijny, czas 105 min.)
godz.18.00 GUNMAN: ODKUPIENIE 2D  (thriller, czas 115 min.)
godz.20.15 TO WŁAŚNIE SEKS (komedia ,czas 95 min.)

13 - 15 od poniedziałku do środy 
godz.17.00 KOPCIUSZEK 2D dub. (familijny,czas 105 min.)
godz.19.00 GUNMAN: ODKUPIENIE 2D  (thriller, czas 115 min.)
godz.21.00 TO WŁAŚNIE SEKS (komedia ,czas 95 min.) [więcej]
kultura, 25.03.2015 14:23|czytane: 228 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Pracownik POW we Franciszkowie wygrał sprawę z pracodawcą. Będzie kasacja
Tomasz Szczęsny były pracownik Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej we Franciszkowie i były radny po długiej batalii w Sądzie Rejonowym w Kutnie i Sądzie Okręgowym w Łodzi wygrał sprawę o odszkodowanie z tytułu pozostawania bez pracy. Wyrok jest nieprawomocny, a Placówka zapowiada kasację. 

Przypomnijmy, stanowisko pomocy administracyjnej w POW we Franciszkowie, które zajmował Szczęsny, wówczas szczególnie chroniony Międzyzakładowej Organizacji Związkowej NSZZ Solidarność przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Kutnie zostało zlikwidowane w 2011 roku po audycie przeprowadzonym przez Starostwo Powiatowe w Kutnie. Szczęsny wystąpił do Sądu Rejonowego w Kutnie Wydział Pracy o niesłuszne zwolnienie i odszkodowanie z tytułu pozostawania bez pracy. W tym czasie organizacja związkowa przestała istnieć, a Sąd I instacji przyznał pracowników kwotę odszkodowania za kilka miesięcy pozostawania chronionym pracownikiem do momentu rozwiązania struktur organizacji. Pracownik odwołał się od decyzji Sądu, jednak Sąd Okręgowy w Łodzi podtrzymał kutnowskie postanowienie. 

W 2013 roku Tomasz Szczęsny ponownie wystąpił do Sądu o pozostałą część wynagrodzenia, która jego zdaniem przysługiwała mu w związku z art. 32. punkt 2 ustawy o związkach zawodowych. Sąd w Kutnie oddalił pozew, jednak Sąd Okręgowy w lutym tego roku uznał już inaczej i zdecydował o przyznaniu pracowników wynagrodzenia w kwocie rocznych poborów czyli w tym wypadku około 40 tysięcy złotych. W marcu POW we Franciszkowie zapłaciła odszkodowanie byłemu pracownikówi. 

Były radny powiatowy Samoobrony i były radny Gminy Łanięta, któremu na wezwanie Wojewody Łódzkiego Rada Gminy wygasiła mandat w związku ze skazaniem za nakłanianie do podrobienia deklaracji członkowskiej Międzyzakładowej Organizacji Związkowej NSZZ Solidarność przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Kutnie uważa, że wszystkie działania przeciw niemu były ukartowane i miały na celu pozbawienie go pracy w Placówce. 

- Wygrałem sprawę z pracodawcą, sprawa jest zakończona, otrzymałem pieniądze. Wszystkie te działania były ukartowane przeciw mnie - mówi Szczęsny.  [więcej]
wandea, 25.03.2015 13:29|czytane: 814 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Bez sołtysa ani rusz, czyli po wyborach do rad sołeckich gminy Kutno
Nowo wybrani sołtysi z 31 sołectw gminy Kutno spotkali się z władzami samorządowymi na podsumowaniu wyborów do rad sołeckich, które odbyły się na początku 2015 roku. W naradzie, która odbyła się wczoraj, 24 marca w świetlicy w Leszczynku uczestniczyli między innymi wójt Jerzy Bryła oraz przewodniczący rady Dariusz Mroczek.

Bez sołtysa ani rusz, czyli po wyborach do rad sołeckich gminy Kutno, ./upload/articles_pakiety/26265/01_obraz.jpg
Bez sołtysa ani rusz, czyli po wyborach do rad sołeckich gminy Kutno, ./upload/articles_pakiety/26265/02_obraz.jpg
Bez sołtysa ani rusz, czyli po wyborach do rad sołeckich gminy Kutno, ./upload/articles_pakiety/26265/05_obraz.jpg


Podczas zebrań mieszkańcy wybrali 31 sołtysów i 155 członków rad sołeckich. W 10 sołectwach nastąpiła zmiana sołtysów.

W nowej kadencji 2015-2019 obowiązki sołtysów pełnią:
Jan Starbała – Bielawki, Dominika Ciemieniewska – Boża Wola, Wiesława Kowalska – Byszew, Jolanta Szymańska – Florek, Jolanta Słomińska – Gołębiewek Nowy, Janina Mazur – Gołębiewek Stary, Błażej Janczewski – Gołębiew, Radosław Zawierucha – Grabków, Paweł Bińkowski – Gnojno, Piotr Mączyński – Julinki, Zbigniew Moraczewski – Kotliska, Agnieszka Misztal – Komadzyn, Jadwiga Wasiak – Krzesin, Sylwester Sawicki – Leszno, Teresa Lewańska – Leszczynek, Elżbieta Maćkowiak – Malina, Wioletta Dolat – Marianki, Ireneusz Fajkowski – Nowa Wieś, Zofia Kacprzak – Nagodów, Konrad Lasecki – Podczachy, Rafał Olszewski – Piwki, Bogdan Wasiński – Raciborów, Janina Tokalska – Sieciechów, Agnieszka Kopeć – Sieraków, Andrzej Popławski – Strzegocin, Waldemar Łazikowski – Stanisławów, Kazimierz Kwieciak – Wierzbie, Barbara Czarnecka – Wroczyny, Tomasz Rojewski – Wysoka Wielka, Stefan Przygodzki – Woźniaków, Bernardyna Zamerska – Żurawieniec.

Sołtysom, którzy zakończyli swoją pracę oprócz podziękowań wręczono także upominki. Również nowi sołtysi otrzymali symboliczne prezenty. Na podkreślenie zasługuje fakt, że sołtysi to prawdziwi społecznicy. Za swoją pracę otrzymują jedynie symboliczne ryczałty i prowizję od kwot zebranych podatków.

- Problemów do rozwiązania jest wiele – mówił Jerzy Bryła. - To właśnie sołtysi starają się jako pierwsi rozwiązywać sprawy społeczności lokalnej. To do sołtysów płyną skargi i wnioski. [więcej]
redaktor, 25.03.2015 11:17|czytane: 1193 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Będą remonty dróg w gminie Kutno
W gminie Kutno na wiosnę rozpoczynają się remonty dróg. Nową nawierzchnię uzyskają drogi w Woźniakowie i Leszczynku w sołectwie Dudki. 

Gmina planuje również wspólnie z Krzyżanowem odnowić drogę w Strzegocinie. Środki na remonty dróg pochodzą z budżetu gminy oraz z dotacji Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych, natomiast droga powiatowa zostanie sfinansowane z budżetów powiatu i dwóch gmin.   [więcej]
redaktor, 25.03.2015 09:12|czytane: 468 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Energa Czarni Słupsk - Polfarmex Kutno w Polsacie Sport News
12 kwietnia wszyscy kibice Polfarmex Kutno będą mogli obejrzeć mecz swojej ukochanej drużyny z Energą Czarni Słupsk w Polsacie Sport News.

Energa Czarni Słupsk - Polfarmex Kutno w Polsacie Sport News, ./upload/articles_pakiety/26262/01_obraz.jpg


Polsat Sport News i Polska Liga Koszykówki podały plan transmisji meczów Tauron Basket Ligi. 
sobota, 4 kwietnia, godz. 12.20 PGE Turów Zgorzelec – AZS Koszalin
niedziela, 12 kwietnia, godz. 19.50 Energa Czarni Słupsk – Polfarmex Kutno
wtorek, 14 kwietnia, godz. 19.50 Wikana Start Lublin – Asseco Gdynia [więcej]
redaktor, 25.03.2015 08:42|czytane: 169 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dziś spotkanie poświęcone obecności rzek w miastach i wody w sztuce
Muzeum Regionalne w Kutnie zaprasza dziś, 25 marca o godz. 17.00 na spotkanie poświęcone obecności rzek w miastach i wody w sztuce. Zapraszamy do Centrum Teatru, Muzyki i Tańca.

Dziś spotkanie poświęcone obecności rzek w miastach i wody w sztuce, ./upload/articles_pakiety/26198/01_obraz.jpg


Obejrzymy dzieła, nie tylko filmowe, dotyczące wody w ogóle i tej nazwanej, płynącej korytami Wisły, Warty, Ochni. Na seminarium będziemy gościć Cecylię Malik, krakowską artystkę, znaną z działań artystyczno–ekologicznych, Pawła Gełesza z ASP w Gdańsku z ciekawymi projektami realizowanymi przez tamtejszych studentów oraz Łukasza Jankowskiego, reżysera wielu znanych teledysków oraz filmu „Podróż na wschód” (z Tomaszem Budzyńskim). [więcej]
kultura, 25.03.2015 08:37|czytane: 160 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Twój wirtualny awatar:
Logowanie do portalu
Starostwo Powiatowe w Kutnie - www.kutno.pl
emka meble
Kalendarium imprez
« marzec 2015 »
P W Ś C P S N
      
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
     
Mała wielka sprawa
Ola Rzadkiewicz
Czy to już upadek powiatowego samorządu? Zamienił stryjek siekierkę na kijek
Zastanawiałam się co powinnam Czytelnikom eKutno.pl przekazać po ostatniej hucpie - sesji nadzwyczajnej Rady Powiatu w Kutnie. Na pewno nie relację,... [więcej]
Kultura musi być...
Ola Rzadkiewicz
Wygraj zaproszenie na Kopciuszka w KINIE KDK
Od 6 kwietnia w Kinie Kutnowskiego Domu Kultury zapraszamy na "Kopciuszka" w reżyserii Kennetha Branagha. Dwa podwójne zaproszenia można wygrać do środy do godz. 20.00.  Po śmierci ojca zła macocha Elli zamienia... [więcej]
kutnowski sport
Za nami czwarty Wiosenny Turniej Siatkówki Kobiet
29 marca odbył się IV Wiosenny Turniej Siatkówki Kobiet. Rozgrywki jak zawsze odbyły się w sali gościnnej Szkoły Podstawowej Nr 6 w Kutnie. Startowały zespoły Hurt Pap Ars Vita Kutno, ZS Żychlin, Gostynin Team. Turniej został rozegrany systemem „Każdy z każdym” do dwóch wygranych setów. Wyniki Turnieju: 1.... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
studio tańca
Ostatnio dodane ogłoszenia
Pożyczki na oświadczenie 50 000zł. Na dowód 5 000zł. Bez BIK. On-line Kredyty oddłużeniowe na spłatę komornika. Kredyty konsolidacyjne na spłatę innych kredytów. Jedna niższa rata + dodatkowa gotówka. Chwilówki na dowód do 5 000zł w 15 minut. Kredyty got... [czytaj więcej]
Sprzedam dzialke Do sprzedania działka budowlana o pow. 1580 m2 w cenie 100 zł za m2 rnPozostała kwotę do negocjacji stanowi umiejscowiony na niej budynek gospodarczy o pow. ok.70 m2 składający się z 3 pomieszc... [czytaj więcej]
Zostań dystrybutorem FM Group Szukasz dodatkowego lub stałego dochodu ? Jeśli tak to zapraszam do współpracy z polską firmą FM Group. Praca polega na sprzedaży katalogowej produktów codziennego użytku a w tym: - rewelacy... [czytaj więcej]
SKUP AUT DOSTAWCZYCH ŚLĄSK MAŁOPOLSKA - NAJLEPSZE CENY Działamy głównie na Śląsku ,w Małopolsce i na Opolszczyźnie. Skupujemy auta dostawcze do 3,5 tony. Oferujemy najlepsze ceny. Kontakt : Tel. 731700666 Zdjęcia auta prosimy wysyłać :... [czytaj więcej]
Twoje plany w zasięgu ręki - Kredyty bez BIK i KRD Twoje plany w zasięgu ręki - Kredyty bez BIK i KRDrn rnNie zawsze ma się w zasięgu ręku odpowiednią ilość gotówki na realizację swoich potrzeb.rnPotrzebujesz większej kwoty na remont, nies... [czytaj więcej]
Fryzjerka Szukam pracy w Kutnie jako fryzjerka. ... [czytaj więcej]
Sprzedam działkę 910m2 - Kutno, 29 Listopada Sprzedam działkę budowlaną o powierzchni 910m2 z zabudową gospodarczą, usytuowaną w Kutnie przy ulicy 29 Listopada. Działka usytuowana w centrum miasta blisko cmentarza. Cena do negocjacji.... [czytaj więcej]
Chwilówki Online - Pożyczka na dowolny cel, bez formalności w kilka minut - POŻYCZKI BEZ BIK - Pożyczka na sam dowód! Od 100 do 2000 zł szybko na Twoim koncie! Wygodne warunki, szybka decyzja pożyczkowa. Pożyczka na dowolny cel, bez formalności w kilka minut. Złóż wniosek na :... [czytaj więcej]
meble pod wymiar Masz ochotę na zmianę/zakup mebli zapraszam-projekt gratis... [czytaj więcej]
Sprzedam biznes z potencjałem dochodowym Czy kiedykolwiek marzyłeś o pracy w swoim własnym domu? A może w apartamencie np. w Egipcie - 2 kroki od prywatnego basenu? Możesz być szefem sam dla siebie, prowadzić swój biznes jako coś do... [czytaj więcej]
Technik ochrony osób i mienia/Technik BHP Nowe BEZPŁATNE szkoły dla Dorosłych Feniks w PłockurnZapraszają do zapisu ZA DARMO:rn• Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłychrn• Liceum Ogólnokształcące specjalność mundurowa dla Doro... [czytaj więcej]
KREDYTY DLA FIRM - BEZ ZUS/US/KRD 100% POLECANE KREDYTY DLA FIRM – warto przeczytać!rnrn– dla Firm z całej Polski,rn– kredyty na dowolny cel,rn– bez współmałżonka do 40.000 złotych,rn– ZUS i US na oświadczenie,rn– ... [czytaj więcej]
Sprzedaz i wynajem kontenerow magazynowych Transplanner dostarcza swoim klientom kontenery Wszystkich Typów. rnProponujemy Państwu sprzedaż oraz wynajem Kontenerów. rnKonkurencyjne Ceny. Tani Transport. rnZainteresowanych proszę o kontakt... [czytaj więcej]
Stopnie schodowe ocynkowane TANIO Stopnie schodowe ocynkowane na schody zewnętrzne, p. pożarowe, wyjścia ewakuacyjne,rampy, kanały i wiele innych zastosowań. Kraty wema ocynkowane, zgrzewane na pomosty komunikacyjne, przykryci... [czytaj więcej]
Foto plus film ślubny dla każdej Młodej Pary, przystępna cena, wolne terminy Foto plus film ślubny dla każdej Młodej Pary, przystępna cena, wolne terminyrnOferta dla każdej Młodej Pary! Wyjątkowy film weselny z pamiątkową fotografią ślubną w przystępnej , jednej c... [czytaj więcej]
WYNAJMĘ 2 MIESZKANIA KUTNO POSIADAM DO WYNAJĘCIA W CENTRUM KUTNA DWA SAMODZIELNE MIESZKANIA Z OSOBNYMI WEJŚCIAMI. MIESZKANIE O POW. 37 MKW, KAŻDE SKŁADA SIĘ Z POKOJU, KUCHNI, PRZEDPOKOJU, WC I KABINY PRYSZNICOWEJ. ISTNIEJE... [czytaj więcej]
Technik ochrony osób i mienia/Technik BHP Nowe BEZPŁATNE szkoły dla Dorosłych Feniks w PłockurnZapraszają do zapisu ZA DARMO:rn• Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłychrn• Liceum Ogólnokształcące specjalność mundurowa dla Doro... [czytaj więcej]
Zespół Muzyczny GREEN LIFE Chcesz mieć świetną imprezę wesele bal studniówkę itp zgłoś się do nas .Oferujemy imprezę na wysokim szczeblu w naszym repertuarze każdy znajdzie coś dla siebie.Instrumenty:klawisze akorde... [czytaj więcej]
Bardzo szybka pożyczka przez internet bez BIK i zaświadczeń. Pożyczka 2000 zł bez BIK EKSPRES KASArn* Pożyczka od 100 zł nawet do 2000 zł od rękirn* Wygodna spłata w ciągu 15, 30 czy 60 dni rn* Możliwość przedłużenia spłaty pożyczkirn* Całkowici... [czytaj więcej]
Urządzenia do sprzątania Sklep internetowy szorowarki.pl oferuje profesjonalny sprzęt do sprzątania sprawdzonych i uznanych producentów. W ofercie różnego rodzaju szorowarki, urządzenia do sprzątania, maszyny do czys... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Zdzisław Znajdek:
9 sekund temu
A te negatywne z zamykanego Staszica ..
Witold Paszyc:
5 minut temu
te pozytywne komentarze piszą ludzie z upadającego Kasprowicza...
Witold Paszyc:
5 minut temu
kity pod publikę...
Gizela Sobieszczak:
8 minut temu
Kazimierzu, Debich ma potencjał najwyżej do machania kilofem. Gdyby miał potencjał jak ci \się marzy, to TV Łebska radziłaby sobie lepiej od niektórych kopalni
Dymitr Hołowiński:
14 minut temu
Grabski? Za chwilę się okaże, że the great menago wymyślił reformę monetarną...
Oswald Kotdras:
29 minut temu
Pewne jest jedno Hermanowa robi sobie przybudówkę młodzieżowa jak za dobrych komunistycznych czasów.
Tomisław Groddeck:
45 minut temu
Gratulacje! Ciekawe, kto się zajmie kutnowską promocją książki...
Wioletta Domachowski:
1 godzin temu
Panie pana zdanie niech pan narzuca dalej swojej dużej rodzinie i znajomym. Innych niech pan zostawi w spokoju . Każdy może mieć swoje zdanie . Pani redaktor nic nikomu nie narzuca i nie sugeruje . Przedstawiła rzetelnie poziom władzy a szczególnie jej stosunek i troskę o wyborców.Poparcie 500głosów na powiat to uważasz ,że jest duzo? Fajny z ciebie matematyk klakierku.
Daniel Kaliski:
1 godzin temu
Przypominam,że pecjalną strefę ekonomiczną stworzył zarząd miasta kierowany przez prezydenta Dębskiego.
Jordan Wacek:
4 godzin temu
Noch einmal: ma ukazać sie książka "De Bu:ch. Cuda samorządowe i ekonomiczne za życia i po śmierci zdziałane w szarej strefie ekonomicznej i lazarecie powiatowym" autorstwa prof. Conrada Kłopotkowskiego. W tejże posłowie Ingi Brzuska: "De Bu:ch.Poręczyciel wielkoduszny".
A w nienapisanej recenzji niewydanej jeszcze publikacji czytamy"
"Krzysztof Debich jest wybitnym politykiem, który ma szansę osiągnąć ogólnopolski sukces w polityce. Inni lokalni liderzy kutnowskich partii i ugrupowań nie stanowią dla niego większej konkurencji. Jego największą słabością jest jego wielki potencjał. Debicha się boją, bo wiedzą, że gdy będzie miał możliwość rozwinięcia skrzydeł obnaży dotychczasową nieudolność i dyletanctwo panującą w kutnowskiej polityce (Leonard Łukasz Tański). Istotne w tym ociekającym wazelina zdaniu jest to: " że "gdy będzie miał możliwość" i "że ma szanse". Tyle prawdy, reszta to bujdy propagandowe i śpiewy licznej rodziny oraz wdzięcznych klientów.
I jeszcze jedno, ale aż wstydzę się o tym pisać. Ten "jego wielki potencjał"... Ho!ho! tak wielki że jest jego słabością, co może się niestety zdarzyć, choć częściej w plemionach afrykańskich. Zdjęcie jednego z takim "potencjałem" widziałem w kolorowym pisemku. Niestety za duży"potencjał" jest nieszczęściem i powodem niemocy większym od małego "potencjału". Prawda miłe panie? Może która przeliczy ten "potencjał" na cale, żebyśmy nie popadli w kompleksy niczym "inni lokalni liderzy" ?
Gabriel Dymków:
9 godzin temu
Gratuluję, i chciałbym przeczytać.
Lew Locentowicz:
10 godzin temu
Było super, chociaż brakuje zdjęć z wielu pokazów.
Apoloniusz Olechowicz:
10 godzin temu
I grunty tez dawala administracja panstwowa? I tak sama z siebie? Nalezy o tym pamietac i nie opowiadac glupstw
Florenty Nowakowski:
10 godzin temu
klasa sama w sobie, bezkonkurencyjni!!! bede na pewno we wrzesniu!!
Serwacy Ruszkiewicz:
10 godzin temu
Było super.
Onufry Dembosconkaf Cyran:
11 godzin temu
Moje dzieci nie sa takie głupie.
Norman Czaryna:
11 godzin temu
A w innych miejscach ,,naturalnie" - dymiące drinki na co dzień. Człowieku, nie bądź naiwny.
Adolf Lasko:
11 godzin temu
Sporo się działo
Mieczysław Cimerman:
12 godzin temu
a gdyby twoje dziecko włożyło tam rękę?
Mieczysław Cimerman:
12 godzin temu
byłem- pozerstwo !Najciekawsze artykuły
 ·  15
4 dni temu
Szkoła Magii i Czarodziejstwa Kasprogwart
 ·  5
5 dni temu
Pracownik POW we Franciszkowie wygrał sprawę z pracodawcą. Będzie kasacja
 · 
5 dni temu
Bez sołtysa ani rusz, czyli po wyborach do rad sołeckich gminy Kutno
 ·  6
8 dni temu
Umożliwić myślenie. Autorki Encyklopedii gender w Kutnie
 ·  2
11 dni temu
Lekcja przedsiębiorczości w Agencji Rozwoju Regionu Kutnowskiego SA
 ·  33
11 dni temu
Paweł Łebkowski zamiast Zielińskiej
 ·  116
11 dni temu
Radni opozycyjni wnioskują o sesję nadzwyczajną o szpitalu. Chirurdzy pertraktują
 ·  10
11 dni temu
Czy mieszkańcom Kutna spodoba się pomnik Bolesława Wituszyńskiego?
 ·  5
12 dni temu
Nagrody Miasta Kutna dla sportowców i trenerów
 ·  2
12 dni temu
Byli pracownicy wygrali z Powiatowym Urzędem Pracy w Kutnie
 ·  58
12 dni temu
Starostwo Powiatowe w Kutnie nie zatrudni wybranej przez komisję kandydatki
 ·  19
13 dni temu
Nowa jakość w starostwie? To chyba jakiś żart
 ·  10
13 dni temu
Nie daj nabrać się oszustom. Rozsyłają wezwania do zapłaty za pobranie filmów pornograficznych
 ·  15
14 dni temu
Jakie firmy uzyskały pomoc regionalną od Kutna?
 ·  102
17 dni temu
Starosta Kutnowski odwołał dyrektorkę pośredniaka
 ·  49
17 dni temu
Konkurs z zapowiedzianym publicznie wynikiem
 ·  32
18 dni temu
Mieszkaniec wzywa prezydenta Kutna do usunięcia naruszenia prawa
 ·  38
18 dni temu
Czytelnicy pytają: Czy nauczycielka bez uprawnień poniosła karę?
 ·  7
19 dni temu
Błędy w projekcie przebudowy Łęczyckiej. Prezydent odpowiada mieszkańcowi
 ·  6
19 dni temu
Nowa forma współpracy mieszkańców z władzą: Inicjatywa lokalna
 ·  123
19 dni temu
Radny gra na zwłokę? Rada Powiatu prosi wojewodę o przedłużenie terminu na odpowiedź
 ·  17
20 dni temu
Wypadek na 29 Listopada. Motocyklista poszkodowany
 ·  2
20 dni temu
Serce dla Kutna: Zbiórka krwi w Kutnie, zgłoś udział elektronicznie
 ·  3
21 dni temu
czytaj z eKutno.pl: Czy kutnianie dużo czytają?
 · 
24 dni temu
Kampania NEFROTEST. Wygrali skierowania na bezpłatne badania krwi pod kątem chorób nerek
Pogoda w Kutnie
Dziś: poniedziałek
Temperatura: 7°C
Duże zachmurzenie, deszczowo
Wschód słońca: 06:22
Zachód słońca: 19:12

988 hPa
33 km/h
5,6 mm


Jutro: wtorek
Temperatura: 8°C
Duże zachmurzenie, śnieg z deszczem

Wschód słońca: 06:20
Zachód słońca: 19:14

992 hPa
29 km/h
1,9 mm
8,1 mm


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności