eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 25.09.2016     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,31485-mieszka-cy-upami-tnili-88-rocznic-mierci-honorowego-obywatela-kutna," title="Kutno: Mieszkańcy upamiętnili 88. rocznicę śmierci Honorowego Obywatela Kutna" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Mieszkańcy upamiętnili 88. rocznicę śmierci Honorowego Obywatela Kutna</b><br>Doktor Antoni Troczewski przyjechał do Kutna, bo tak się potoczyło jego...</div></a> <a href="/wiadomosci,31466-ekuchnia-drobiowy-pilaw-z-broku-em," title="Kutno: eKuchnia: Drobiowy pilaw z brokułem" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>eKuchnia: Drobiowy pilaw z brokułem</b><br>Lekka potrawka na bazie dzikiego ryżu, aromatycznego, wyraźnie przyprawionego fileta z...</div></a> <a href="/kultura,31471-dzie-regionalisty-w-niedziel," title="Kutno: Dzień Regionalisty w niedzielę" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Dzień Regionalisty w niedzielę</b><br>25 września o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie z okazji Dnia...</div></a> <a href="/wiadomosci,31455-stara-czy-nowa-skarga-nie-ma-znaczenia-trzeba-czeka," title="Kutno: Stara czy nowa skarga - nie ma znaczenia - trzeba czekać" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Stara czy nowa skarga - nie ma znaczenia - trzeba czekać</b><br>Na wczorajszym posiedzeniu Komisji Rewizyjnej w porządku obrad oprócz rozpatrzenia skarg...</div></a> <a href="/wiadomosci,31444-rio-sprawdza-gospodark-finansowa-starostwa-zwia-zana-ze-szpitalem," title="Kutno: RIO sprawdza gospodarkę finansową starostwa związaną ze szpitalem" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>RIO sprawdza gospodarkę finansową starostwa związaną ze szpitalem</b><br>Regionalna Izba Obrachunkowa w Łodzi rozpoczęła kontrolę w Starostwie Powiatowym w...</div></a> <a href="/sport,31445-barca-wygra-a-puchar-edukatora," title="Kutno: BARCA wygrała Puchar Edukatora" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>BARCA wygrała Puchar Edukatora</b><br>W sobotę, 17 września, na boisku „Orlik” przy Szkole Podstawowej Nr...</div></a> <a href="/publicystyka,31442-blama-komisji-rewizyjnej-nie-pozw-lmy-zrobi-z-siebie-g-upc-w," title="Kutno: Blamaż KOmisji Rewizyjnej. Nie pozwólmy zrobić z siebie głupców" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Blamaż KOmisji Rewizyjnej. Nie pozwólmy zrobić z siebie głupców</b><br>Dzisiejsze obrady Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu w Kutnie były huczne i...</div></a> <a href="/wiadomosci,31422-wyniki-audytu-w-muzeum-w-kro-niewicach-negatywne-dla-dyrektora," title="Kutno: Wyniki audytu w Muzeum w Krośniewicach negatywne dla dyrektora" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Wyniki audytu w Muzeum w Krośniewicach negatywne dla dyrektora</b><br>Zarząd Powiatu w Kutnie przyjął wyniki audytu w Muzeum im. Jerzego...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
KOMUNIKAT Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o. o. w Kutnie
Zarząd Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o. o. w Kutnie informuje, że w dniu 23 września br. wystąpiła awaria na sieci magistralnej Dn 500 w ul. Metalowej w Kutnie.

Powyższe może spowodować w najbliższych dniach pogorszenie parametrów fizyko-chemicznych i ciśnienia podawanej wody na terenie m. Kutno.

Ponadto mogą wystąpić krótkotrwałe przerwy w jej dostawie.

Za  utrudnienia przepraszamy Odbiorców. [więcej]
wandea, 23.09.2016 10:12|czytane: 587 razy|komentuj|czytaj cały
Nowy serwis sieci Vianor w Kutnie
Już niebawem, bo 1 października w Kutnie przy ulicy Żwirki i Wigury (naprzeciwko Stacji kontroli Pojazdów PKS), będzie miało miejsce oficjalne otwarcie kolejnego serwisu sieci Vianor należącej do fińskiego producenta opon Nokian.

Nowy serwis sieci Vianor w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/31481/05_obraz.jpg
Nowy serwis sieci Vianor w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/31481/02_obraz.jpg
Nowy serwis sieci Vianor w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/31481/03_obraz.jpg


To już 52 serwis na terenie naszego kraju. Ten jednak pod każdym względem jest wyjątkowy. Adaptowany i gruntownie odnowiony obiekt, unikalna i bardzo widoczna dla każdego klienta wizualizacja zewnętrzna, 5 stanowisk obsługi mechanicznej i oponiarskiej, myjnia oraz najnowocześniejszy sprzęt do sprawdzania i ustawiania geometrii 3D firmy Hunter plasują go w elitarnym gronie serwisów flagowych sieci Vianor.

Do serwisu zapraszamy klientów indywidualnych i flotowych po opony osobowe i ciężarowe wszystkich marek, wysokiej jakości akcesoria samochodowe oraz na myjnię i serwis mechaniczny samochodów każdej marki. Profesjonalny personel zadba, aby każdy klient został kompleksowo obsłużony i wyszedł z serwisu w poczuciu pełnego zadowolenia. Wszystko to w bardzo atrakcyjnych cenach dostosowanych do lokalnego rynku.

Serwisom sieci Vianor od zawsze przyświeca przede wszystkim wysoka jakość świadczonych usług. Stąd też klienci znajdą w kutnowskim serwisie przestronny punkt przyjęcia klienta z komfortowym wyposażeniem, gdzie w przyjemnych warunkach można zaczekać na wykonywanie usługi. Dedykowane narzędzia elektroniczne i procedury serwisowe pozwolą klientom na pełen wgląd w zakres proponowanych przez serwis usług, co pomoże zoptymalizować zakres obsługi pojazdu i jej koszty. [więcej]
redaktor, 23.09.2016 08:12|czytane: 949 razy|komentuj|czytaj cały
Spalacze tłuszczu - co musisz o nich wiedzieć
Aktywny tryb życia, częste treningi czy zdrowa dieta, bardzo często maja jeden, nadrzędny cel. Osoby, które podejmują decyzję dotyczącą właśnie takiego trybu życia, najczęściej chcą cieszyć się nie tylko zdrowiem, ale i pięknie wymodelowaną sylwetką. W tej kwestii są niejako dwie drogi.  Możemy albo intensywnie ćwiczyć i przysłowiowo odpuścić sobie dietę, albo tez połączyć zdrową dietę z aktywnością fizyczną. W przypadku pierwszej drogi, efekty mogą nie być w pełni zadowalające, a poza tym, istnieje całkiem spore ryzyko, że wpadniemy w pętlę, która w żaden sposób nie będzie dobra dla naszego organizmu. Warto jednak wiedzieć, że stosowanie spalaczy tłuszczów, może w znaczącym stopniu pomóc nam w wymodelowaniu pięknej i przede wszystkim zdrowej sylwetki.

Spalacze tłuszczu - co musisz o nich wiedzieć, ./upload/articles_pakiety/31493/01_obraz.jpg


Termogeniki jako baza do modelowania sylwetki

Jeśli chcemy w skuteczny sposób wymodelować sylwetkę, musimy w pierwszej kolejności wiedzieć, na co powinniśmy zwrócić uwagę, jeśli chodzi o odpowiednie bilansowanie naszej diety. Warto wspomnieć tutaj wszelkiego rodzaju suplementy diety, które w skuteczny sposób będą wspomagały metabolizm naszego organizmu. Takimi suplementami mogą być w pierwszej kolejności spalacze tłuszczu. Wspomagają one w znaczącym stopniu proces termogenezy w naszym organizmie, a co za tym idzie - spalają zbędną tkankę tłuszczową. Bardzo często maja też niemały wpływ na metabolizm naszego organizmu. Dzięki takim suplementom, w połączeniu z odpowiednią dietą, jesteśmy w stanie nie tylko zrzucić zbędne kilogramy, ale też, co bardzo ważne - w odpowiedni sposób wymodelować naszą sylwetkę.

Najlepsze spalacze tłuszczu - Forum-Sportowe.pl do Twojej dyspozycji. [więcej]
redaktor, 24.09.2016 08:20|czytane: 118 razy|komentuj|czytaj cały
Wrażliwa skóra a najlepsza metoda depilacji
Wiele kobiet w dzisiejszych czasach boryka się z licznymi problemami skóry, jak alergie, pękające naczynka, skłonność do przebarwień oraz nadwrażliwość na działanie rozmaitych czynników zewnętrznych. Panie o szczególnie cienkiej, genetycznie uwarunkowanym typie skóry mają szczególne trudności w dobraniu odpowiednich kosmetyków pielęgnacyjnych i regeneracyjnych do wymagającej specjalnego traktowania cery.

Wrażliwa skóra a najlepsza metoda depilacji, ./upload/articles_pakiety/31495/01_obraz.jpg


W takim przypadku dobranie odpowiedniej metody depilacji stanowi spore wyzwanie, ponieważ ten rodzaj zabiegów kosmetycznych zwykle nie pozostaje obojętny dla wrażliwej skóry. Tradycyjne metody usuwania zbędnego owłosienia mogą podrażniać nadwrażliwą skórę, dlatego też wybór najodpowiedniejszej bardzo często opiera się na testowaniu kolejnej z nich oraz badaniu wpływu danego rodzaju depilacji na wrażliwą skórę.

Tradycyjne metody depilacji a podrażnienia skórne

Najpopularniejsze i ogólnie dostępne metody depilacji są bardzo często niewskazane dla nadwrażliwej skóry, ponieważ mogą powodować bolesne zaczerwienienia, podrażnienia a nawet zapalenie mieszków włosowych wymagające interwencji lekarskiej. Do tego typu metod należy przede wszystkim regularne – niekiedy codzienne – usuwanie włosów przy pomocy maszynki do golenia. Na skutek codziennego kontaktu z ostrzem maszynki delikatna skóra jest nieustannie podrażniana, co w efekcie może prowadzić do konieczności zaprzestania stosowania tego rodzaju depilacji ze względu na uczucie sporego dyskomfortu. [więcej]
redaktor, 24.09.2016 08:20|czytane: 169 razy|komentuj|czytaj cały
Czy PKP pomoże miastu zbudować sieć wodociągową na Azorach?
Radny miejski Jan Dębski złożył do prezydenta Kutna interpelację w sprawie stanu sieci wodno-kanalizacyjnej na Azorach.

Czy PKP pomoże miastu zbudować sieć wodociągową na Azorach?, ./upload/articles_pakiety/31497/01_obraz.jpg


Od lewej: radny Jan Dębski, radna Joanna Podemska

Radny dowiedział się, że  od roku 2018 roku nie będzie wydobywania wody z ujęć PKP na Azorach i poprosił Zbigniewa Burzyńskiego o podjęcie ostatecznej decyzji rozwiązującej problem dostarczania wody do tej części miasta z miejskiej sieci wodociągowej i odprowadzania ścieków komunalnych siecią kanalizacyjną.

- Dotyczy to mieszkańców byłego Osiedla PKP Azory obecnie Wspólnoty TBS i innych, Zespołu Szkół nr 4, Ogródków Działkowych R.O.D. Kolejarz (130 działek) oraz Przedsiębiorstwa Robót Kolejowych - pisze radny Dębski.

W odpowiedzi na interpelację radnego, prezydent wysłał pismo do PKP S.A. z prośbą o zajęcie stanowiska w tej sprawie i pytaniem jakie są zamierzenia PKP co do terenów na Azorach.

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Kutnie nie posiada na tym terenie sieci, więc miasto musiałoby ponieść znaczne koszty budowy nowych sieci aby obsłużyć Azory. Na pytanie miasta PKP określiło w studium zagospodarowania przestrzennego te tereny jako kolejowe, usług, zabudowy mieszkaniowej i ogródków. Tak więc powinno wraz z miastem i przy pomocy środków zewnętrznych przeprowadzić inwestycję z korzyścią dla mieszkańców Azorów. [więcej]
wandea, 24.09.2016 11:22|czytane: 353 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Woody Allen zawsze w dobrej formie. Wygraj zaproszenia na Śmietankę towarzyską
Od piątku 30 września w Kinie Kutnowskiego Domu Kultury film Śmietanka towarzyska. Zapraszamy na seanse o godz. 20.00. Mamy dla Was dwa podwójne zaproszenia na film. Konkurs trwa do środy do godz. 18.00.Aby wziąć udział w konkursie kliknij tutaj


Są lata trzydzieste. Fabryka Snów pracuje na pełnych obrotach, Los Angeles ma kolor sepii, a Nowy Jork to intelektualne centrum Ameryki. Ze Wschodu na Zachód podróżuje zahukany Bobby (Jesse Eisenberg). Chociaż chłopak boi się własnego cienia, liczy na objęcie posady u swojego wuja, wpływowego agenta gwiazd, Phila (Steve Carell). [więcej]
wandea, 24.09.2016 11:27|czytane: 233 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pierwszy Supercross King of Poland w Łodzi. Wygraj bilety!
Już za miesiąc zawodnicy staną na bramce startowej w Atlas Arenie. Podczas, kiedy Polska dopiero stoi na progu swojej przygody z Supercrossem na żywo, w wielu europejskich miastach rozgrywki te są niezwykle popularne, a ich historia sięga początku lat 80-tych. Najbardziej znane to Paris Bercy i Dortmund SX. Pierwszy polski Supercross zbliża się wielkimi krokami, a ci z was którzy chcą dowiedzieć się więcej o samej imprezie, zawodnikach oraz atrakcjach dodatkowych przygotowanych przez organizatorów znajdą wszystko w jednym miejscu.

Pierwszy Supercross King of Poland w Łodzi. Wygraj bilety!, ./upload/articles_pakiety/31326/01_obraz.jpg


Wszystkie najważniejsze informacje dotyczące pierwszej w Polsce odsłony zawodów Supercross znajdują się na  www.supercross.pl, znajdziecie tam między innymi kilka słów o historii dyscypliny na świecie i w Europie. Nie brakuje informacji o zawodnikach, których zobaczymy na starcie w Łodzi oraz planów wyjątkowego toru, który zaprojektował światowej klasy specjalista – Freddy Verherstraeten. Dla wszystkich, którzy już zdecydowali wybrać się 15 października do Atlas Areny zamieszczony został harmonogram wydarzenia. Organizatorzy zdradzają także jakie atrakcje dodatkowe zostały przewidziane tego wieczora dla widzów. Jednak już teraz możemy zaznaczyć, że poza tymi umieszczonymi na stronie, pojawią się kolejne. Wszystko to okraszone mocnymi zdjęciami oraz video.

Jeśli chcesz na własne oczy zobaczyć pierwszy Supercross King of Poland, weź udział w konkursie i wygraj bilety na imprezę. Konkurs trwa do 30 września do godz. 12.00.

Aby wziąć udział w konkursie kliknij tutaj


Chcecie być na bieżąco z historyczna odsłoną Supercrossu w Polsce? Nic prostszego! Śledźcie na bieżąco stronę www.supercross.pl, a na pewno nic wam nie umknie. Natomiast 15 października przyjdźcie do Atlas Areny i stwórzmy razem historię Supercrossu w Polsce. [więcej]
redaktor, 24.09.2016 09:02|czytane: 358 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Rusza sekcja dziennikarska w Młodzieżowym Domu Kultury[więcej]
wandea, 24.09.2016 09:01|czytane: 230 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Rodzinna Niedziela w Muzeum - spotkanie wrześniowe
Muzeum Regionalne w Kutnie zaprasza na pierwszą po wakacjach Rodzinną Niedzielę w Muzeum. 25 września  w godzinach 11:00-12:30 odbędą się zajęcia „Na chrzcinach u Mieszka I”. Będą one poświęcone początkom państwa polskiego, znaczeniu chrztu ksiecia i uroczystości, jaka towarzyszyła temu wydarzeniu.

Zajęcia są bezpłatne. Muzeum zapewnia wszystkie materiały plastyczne niezbędne do zrealizowania warsztatów.
Prosimy o wcześniejsze zgłaszanie udziału w zajęciach - osobiście w siedzibie Muzeum lub telefonicznie pod nr (24) 254 79 64 lub 505 01 98 90. [więcej]
kultura, 24.09.2016 08:58|czytane: 151 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dziś dzień otwarty w strefie fitness w Aquaparku Kutno


[więcej]
pismak, 24.09.2016 08:56|czytane: 142 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Krośniewic
Zapraszamy na Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Krośniewic organizowany przez Gminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Krośniewicach.

 Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Krośniewic, ./upload/articles_pakiety/31409/01_obraz.jpg


Corocznie organizowane są  turnieje w tej królewskiej grze, aby propagować wartości intelektualne, poznawcze i towarzyskie, które towarzyszą zmaganiom szachistów. [więcej]
wandea, 24.09.2016 08:54|czytane: 228 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Nowy kierunek kształcenia w Wyższej Szkole Gospodarki Krajowej w Kutnie


[więcej]
wandea, 16.09.2016 13:14|czytane: 202 razy|komentuj|czytaj cały
IV Obchody Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego
Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „PRZYSTAŃ” oraz Środowiskowy Dom Samopomocy w Kutnie zapraszają 5 października od godz. 10.00 do 14.30 na IV Obchody Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego pod hasłem: „Umacnianie i zdrowienie - Dać nadzieję” które odbędą się w Kutnowskim Domu Kultury.

IV Obchody Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego , ./upload/articles_pakiety/31492/01_obraz.jpg
IV Obchody Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego , ./upload/articles_pakiety/31492/02_obraz.jpg
IV Obchody Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego , ./upload/articles_pakiety/31492/03_obraz.jpg


Tak świętowaliśmy w ubiegłym roku

We współczesnym świecie bardzo ważne stają się uświadomienie społeczeństwu wagi zdrowia psychicznego, pogłębienie zrozumienia i poprawa postaw względem osób z zaburzeniami psychicznymi. Nierzadko nie potrafimy zrozumieć i nie wiemy jak pomóc. Cały czas pokutuje postawa piętnowania takich osób i dyskryminacji chociażby w kontaktach z wszelkimi instytucjami. A wystarczy jedynie dobra wola i życzliwość aby nie skreślić i nie zaszufladkować takich osób, przyklejając łatkę "wariat", "nieobliczalny", "niebezpieczny",  "nieodpowiedzialny" itp.

Gościem specjalnym czwartej edycji Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego w Kutnie będzie Zespół Pieśni i Tańca „MAZOWSZE”, wystąpią również uczestnicy ŚDS w Kutnie i Młodzieżowy Zespół Pieśni i Tańca „Kalina” w Krzyżanowie. [więcej]
wandea, 23.09.2016 18:13|czytane: 256 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Powołał mnie Pan na bunt. Spotkanie z poezją Stanisława Grochowiaka
W środę w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece w Kutnie w ramach X Wrześniowych Haustów Poetyckich odbyło się popołudnie z poezją Stanisława Grochowiaka, patrona tegorocznej edycji imprezy. W Czytelni zgromadzili się ci, którzy znali już wcześniej teksty przedwcześnie zmarłego autora i ci młodsi, którzy pierwszy raz usłyszeli jego frazy.

Grażyna Baranowska, pomysłodawczyni cyklu przybliżyła zebranym cechy twórczości poety i czytane przez mieszkańców wiersze poprzedzała krótkim wstępem. Niektóre z osób chętnie interpretowały czytane przez siebie teksty, odnajdując w nich mądrość, dojrzałość, odniesienia do innych autorów czy erotykę, wzruszenie. Dość ujmujące były też interpretacje recytatorskie, aktorskie.

Powołał mnie Pan na bunt. Spotkanie z poezją Stanisława Grochowiaka, ./upload/articles_pakiety/31467/01_obraz.jpg
Powołał mnie Pan na bunt. Spotkanie z poezją Stanisława Grochowiaka, ./upload/articles_pakiety/31467/03_obraz.jpg
Powołał mnie Pan na bunt. Spotkanie z poezją Stanisława Grochowiaka, ./upload/articles_pakiety/31467/05_obraz.jpg


- Zaczęło się od Ballady rycerskiej (1956). To debiutancki tom, w którym zawarł swój program poetycki, polegający na buncie Powołał mnie Pan na bunt, jak pisał w wierszu Święty Szymon Słupnik.  Był to bunt m.in. wobec poetyki socrealistycznej, która nie tolerowała dwoistości podmiotu lirycznego i ukazywania świata i inny sposób niż jego odwzorowywanie - mówiła Baranowska. - Grochowiak stosuje nowe rozwiązania artystyczne - lirykę roli, groteskę oraz stylizacje językowe. Podmiot mówiący przywdziewa różne maski, występuje w roli np. sentymentalnego kochanka, innego pisarza, postaci literackiej czy artysty.

Kolejne tomy Menuet z pogrzebaczem (1958), Rozbieranie do snu (1959) to już bardzo wyrazisty i spójny, w dużej mierze groteskowy obraz świata oparty na kontrastach i sprzecznościach, dotyczy to także figury podmiotu. Komizm i koszmar, piękno i brzydota, miłość i śmierć są równouprawnione w sensie ontologicznym.

Rok 1963 przynosi tom Agresty, w którym dominuje cielesność.  Dwa lata później w Kanonie groteksowe kontrasty ustępują miejsca tonacjom elegijnym. Centralnym tematem  jest śmierć ojca. [więcej]
kultura, 23.09.2016 17:57|czytane: 246 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Zapraszamy po przerwie do Aquaparku Kutno. Konkurs rozstrzygnięty
Dziś Aquapark Kutno uruchamia po przerwie technologicznej strefę basenową i sauny. Świeża woda, wypielęgnowane niecki basenowe, czyściutkie szyby, uzupełnione oświetlenie w niecce rekreacyjnej oraz nowa, profesjonalna ekipa ratowników. Zapraszamy.

Zapraszamy po przerwie do Aquaparku Kutno. Konkurs rozstrzygnięty, ./upload/articles_pakiety/31459/01_obraz.jpg


Dla tych, którzy chcą od razu odwiedzić park wodny po przerwie mamy cztery wejściówki na wodne pluski. Wygrali je: Edyta Pietruszka, Natalia Turczak, Bartek Kubiak i Kornel Kołomłocki. Zaproszenia czekają na Was Aquaparku Kutno (w terminie 14 dni do odbioru). [więcej]
pismak, 23.09.2016 14:34|czytane: 575 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Mieszkańcy upamiętnili 88. rocznicę śmierci Honorowego Obywatela Kutna
Doktor Antoni Troczewski przyjechał do Kutna, bo tak się potoczyło jego życie i został tu do końca swoich dni. I pokochał Kutno i jego mieszkańców, a kutnianie w podziękowaniu za jego serce i pracę społeczną ustanowili godność Honorowego Obywatela Miasta Kutno i nadali ją Doktorowi Troczewskiemu w 1919 roku. Tak więc już za życia był Antoni Troczewski legendą. Także legenda głosi, że to Mieszkańcy Kutna podarowali mu ten dom przy ulicy 29 listopada, do którego się wprowadził wraz z rodziną.

Mieszkańcy upamiętnili 88. rocznicę śmierci Honorowego Obywatela Kutna, ./upload/articles_pakiety/31485/01_obraz.jpg
Mieszkańcy upamiętnili 88. rocznicę śmierci Honorowego Obywatela Kutna, ./upload/articles_pakiety/31485/02_obraz.jpg
Mieszkańcy upamiętnili 88. rocznicę śmierci Honorowego Obywatela Kutna, ./upload/articles_pakiety/31485/03_obraz.jpg


Wczoraj przed Willą Troczewskiego mieszkańcy Kutna upamiętnili 88. rocznicę śmierci Honorowego Obywatela Miasta Kutna. Organizatorem obchodów 88. rocznicy śmierci doktora było Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej.Czym się zasłużył doktor Antoni Troczewski, że tak został uhonorowany?
Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej opowiada o tym co roku obchodząc rocznicę śmierci Doktora. Staramy się co roku wspominać inny rozdział bogatej działalności Antoniego Troczewskiego. O dr Antonim Troczewskim jako animatorze kultury i turystyki mówiła dr Elżbieta Świątkowska. Dr Antoni Troczewski jest jedną z ważniejszych postaci w dziejach Kutna. Urodził się w Łomży, lata szkolne, studia i początki kariery zawodowej spędził w Warszawie. W październiku 1890 roku osiedlił się w Kutnie, objął funkcję lekarza w szpitalu św. Walentego. Rozpoczął również współpracę z warszawskim czasopismem Głos, w którym umieszczał artykuły dotyczące Kutna i jego mieszkańców. W jednym z artykułów napisał: "ludzie u nas, poza sferą obowiązkowych zajęć albo się kłócą, albo grają w karty, nic więc dziwnego, że nie mają czasu na zainteresowanie się sprawami natury ogólniejszej". [więcej]
redaktor, 23.09.2016 11:03|czytane: 912 razy|9 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Napad w centrum Kutna. Drogie Panie uważajcie na siebie
Drodzy Mieszkańcy,
wczoraj (22.09.2016 r.) ok. godziny 19:40 przy wejściu do Parku Traugutta od strony ul. Zdrojowej, nieznany sprawca napadł na moją mamę. Ukradł zieloną, lakierowaną torebkę, w której oprócz portfela, okularów, znajdowały się ważne dokumenty oraz przedmioty o wartości sentymentalnej (m.in. zdjęcie wnuczki).

Być może po zabraniu pieniędzy sprawca wyrzucił całą resztę, a ktoś z Państwa znajdzie taką torebkę. Będę wdzięczna za pomoc.
Proszę o kontakt: 606- 966-082.
P.S. Drogie Panie proszę uważajcie na siebie!
[więcej]
wandea, 23.09.2016 09:03|czytane: 1355 razy|komentuj|czytaj cały
Minifestiwal pojektodawców KBO[więcej]
wandea, 23.09.2016 10:14|czytane: 111 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Warsztaty Śpiew wśród róż ze śpiewaczką Agnieszką Mikołajczyk
W najbliższy poniedziałek i wtorek w godz. 11.00-14.30  i 15.00-18.00 w Szkole Muzycznej odbędą się warsztaty wokalne - kurs wokalny poprowadzone przez Agnieszkę Mikołajczyk - światowej sławy śpiewaczkę, urodzoną w Kutnie, absolwentkę naszej szkoły.

Warsztaty Śpiew wśród róż ze śpiewaczką Agnieszką Mikołajczyk, ./upload/articles_pakiety/31487/01_obraz.jpg


Na zdjęciu: Agnieszka Mikołajczyk. Z realizacji: Galina, 30 maja 1999 - Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki (Poznań). Fot. Jaworski Tomasz.

Warsztaty skierowane są do wszystkich zainteresowanych śpiewem. Można być obserwatorem zajęć i świadkiem pracy nad głosem. Zapraszamy wszystkich miłośników śpiewu – uczniów, rodziców, nauczycieli, melomanów, członków stowarzyszeń śpiewaczych i chórów do udziału w Warsztatach Wokalnych „Śpiew wśród róż”.

Agnieszka Mikołajczyk (pseudonim artystyczny-Aga Mikolaj) – jedna z największych śpiewaczek operowych o światowej sławie. Urodziła się w Kutnie w 1971 roku. Ukończyła PSM I stopnia i rozpoczęła naukę w PSM II st. w klasie spiewu pana Józefa Śledzickiego.
Po maturze  rozpoczęła dalszą edukację muzyczną w Akademii Muzycznej w Poznaniu, gdzie w latach 1990 do 1996  studiowała w klasie śpiewu prof.  Antoniny Kaweckiej . Podczas studiów, Aga Mikołaj otrzymała grant z University of Music and Performing Arts . W roku 1997 Aga Mikolaj odbyła lekcje mistrzowskie  z Renatą Scotto a nastepnie  w latach  2001- 2006  u prof. Elisabeth Schwarzkopf.   W 2006 roku - na krótko przed śmiercią Elisabeth Schwarzkopf napisała ,,Aga Mikolaj  to jeden z najlepszych sopranów naszych czasów"  i jest godnym następcą mojego pokolenia. [więcej]
kultura, 23.09.2016 09:36|czytane: 291 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Uwaga! Terminy wydawania paczek żywnościowych
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kutnie informuje, że osoby/rodziny zakwalifikowane do pomocy żywnościowej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 Podprogram 2016 będą mogły również odbierać produkty pozyskane w ramach działań własnych przez Stowarzyszenie Bank Żywności w Kutnie.

Informacje  o terminach wydawania tych produktów będą zamieszczane w siedzibie Stowarzyszenia Bank Żywności  oraz w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Kutnie.

Paczki żywnościowe w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 Podprogram 2016 będą wydawane zgodnie z harmonogramem:
dnia      04.10.2016 r.                  od   nr1 do nr   60
dnia      05.10.2016 r.                  od   nr 61 do nr 120
dnia      06.10.2016 r.                  od   nr 121 do nr 180
dnia      07.10.2016 r.                  od   nr 181 do nr 240 [więcej]
wandea, 23.09.2016 09:14|czytane: 136 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zapowiedź: Nikt nie jest doskonały. Spektakl w KDK
24 listopada w Kutnowskim Domu Kultury spektakl komediowy wg Simona Williamsa. Bilety w cenie 75 zł dostępne w kasie KDK, CTMT oraz w sprzedaży ONLINE.

Zapowiedź: Nikt nie jest doskonały. Spektakl w KDK, ./upload/articles_pakiety/31483/01_obraz.jpg


Podobno kobiety są najlepszymi znawczyniami męskiej duszy. I kobiecej duszy. I sfery uczuciowej w sensie ogólnym. I w ogóle są najlepszymi znawczyniami wszystkiego…I dlatego pisują płomienne romanse o wszystkim, które sprzedają się w w milionowych nakładach. Myrtle Banbury jest właśnie taką pisarką. I właśnie napisała niezwykle romantyczny i płomienny romans „Spotkajmy się w St. Albans”.

Harriet Copeland jest niezwykle atrakcyjną redaktorką wydawnictwa Miłość Jest Wszędzie i właśnie bardzo chce wydać niezwykle romantyczną i płomienną powieść Myrtle Banbury. Powieść, która wyjaśnia najpełniej tajniki męskiej duszy i kobiecej duszy i całą sferę uczuciową i w ogóle najpełniej wyjaśnia wszystko…Do tego wyjaśnia tak romantycznie i płomiennie jak tylko kobieta potrafi. [więcej]
kultura, 23.09.2016 08:13|czytane: 206 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Młodzieżowy Dom Kultury w Kutnie zaprasza dzieci do swoich sekcji
Młodzieżowy Dom Kultury w Kutniw zaprasza na NOWE zajęcia dla dzieci w wieku 4-6 w sekcji "Młodziaki"! MDK oferuje zajęcia muzyczno-rytmiczne, plastyczne oraz sportowe.

Na każdych z nich najmłodsi rozwiną szereg umiejętności, które będą nieocenione w dalszej edukacji. Zajęcia muzyczno-rytmiczne pozwolą poprzez zabawę wykształcić w dziecku wrażliwość muzyczną i zdobyć podstawową wiedzę teoretyczną, poznać instrument klawiszowy. Na wybranych programach wprowadzamy elementy języka angielskiego, dzięki czemu dzieci poznają podstawowe słówka i zwroty.

Młodzieżowy Dom Kultury w Kutnie zaprasza dzieci do swoich sekcji, ./upload/articles_pakiety/31381/01_obraz.jpg
Młodzieżowy Dom Kultury w Kutnie zaprasza dzieci do swoich sekcji, ./upload/articles_pakiety/31381/02_obraz.jpg


Zajęcia plastyczne umożliwią zabawę z podstawowymi środkami plastycznego wyrazu, co przełoży się na budowanie świadomości dziecka, że najważniejsza jest satysfakcja ze wspólnego działania!

Na zajęciach sportowych z kolei  pociechy nauczą się jak kontrolować swoje żywe i ruchliwe ciało, dzięki czemu nawet nieśmiały maluch stanie się pewny siebie.

Spotkania odbywają się od poniedziałku do piątku w godz. 16:00-17:30.
Wybór dnia i liczby zajęć należy do Państwa! Nie zwlekaj i ZAPISZ swoje dziecko już dziś - liczba  miejsc ograniczona!

EMdekuś
Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku 3-5 lat do Artystycznej Akademii Dziecięcej „eMDKuś”. Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych i kreatywnych nauczycieli.

MDk zapewnia dzieciom: stworzenie równych szans do ogólnego rozwoju społecznego i intelektualnego zgodnie z ich indywidualnymi możliwościami, zabawę połączona z nauką, możliwość zdobywania nowych umiejętności i doświadczeń, sposób na miłe spędzenie czasu wolnego, okazję do poznania nowych kolegów i koleżanek. [więcej]
wandea, 15.09.2016 07:34|czytane: 711 razy|komentuj|czytaj cały
Kutno na liście misiewicze.pl
Kutno znalazło się na liście misiewicze.pl za sprawą radnego powiatowego Konrada Kłopotowskiego, który otrzymał pracę kierownika Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Kutnie po zmianie władzy w Polsce. Akcję propaguje .Nowoczesna.

Jak czytamy na stronie "w wyniku akcji #Misiewicze, autorstwa Nowoczesnej Centralne Biuro Antykorupcyjne rozpoczęło procedurę kontrolną w spółkach Skarbu Państwa: Grupie LOTOS S.A., PKN ORLEN S.A., KGHM Polska Miedź S.A., Grupa Azoty S.A. oraz Polska Grupa Zbrojeniowa S.A. Kontrola obejmuje okres od 1 grudnia 2015 r. Również Prokuratura Okręgowa w Warszawie podjęła decyzję o zbadaniu sprawy powołania rzecznika MON do rady nadzorczej Polskiej Grupy Zbrojeniowej".

Ciekawe czy teraz PiS dla równowagi stworzy stronę  z cytatu byłego ministra Bartłomieja Sienkiewicza "państwo polskie istnieje teoretycznie, praktycznie nie istnieje” [więcej]
wandea, 22.09.2016 16:21|czytane: 1735 razy|74 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Indywidualne Biegi Przełajowe Licealiada
We wtorek, 20 września na obiektach Małej Ligi Baseballa odbyły się Indywidualne Biegi Przełajowe dla szkół ponadgimnazjalnych zorganizowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kutnie. Były to jednocześnie eliminacje do Finału Wojewódzkiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych organizowanych przez Łódzki Szkolny Związek Sportowy oraz sportowa inauguracja roku szkolnego 2016/2017.

Indywidualne Biegi Przełajowe Licealiada, ./upload/articles_pakiety/31478/01_obraz.jpg
Indywidualne Biegi Przełajowe Licealiada, ./upload/articles_pakiety/31478/02_obraz.jpg
Indywidualne Biegi Przełajowe Licealiada, ./upload/articles_pakiety/31478/03_obraz.jpg


W zawodach wzięło udział 118 zawodniczek i zawodników (36 dziewcząt i 32 chłopców) z dziesięciu szkół powiatu kutnowskiego: I LO im. Gen. J.H. Dąbrowskiego, II LO im. J. Kasprowicza, ZS Nr 1 im. St. Staszica w Kutnie, ZS w Żychlinie, LO w Żychlinie, ZSZ Nr 2 im. A. Troczewskiego, ZS Nr 3 im. Wł. Grabskiego, ZS Nr 4 im. Z. Balickiego, I LO PUL w Kutnie, ZSCKR w Mieczysławowie. Pierwsze trofea trafiły w ręce uczniów „Staszica” Izabeli Drabik oraz Błażeja Wilanowskiego.

Najlepsza piątka w kategorii dziewcząt:
1. Izabela  Drabik ZS Nr 1 w Kutnie
2. Justyna Matusiak ZSZ Nr 2 w Kutnie                                                                           
3. Aleksandra Kowalska ZS w Żychlinie
4. Magdalena Kołodziejska ZS Nr 4 w Kutnie                                                                           
5. Karolina Jankowska  I LO w Kutnie [więcej]
pismak, 22.09.2016 18:53|czytane: 667 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Wyniki II Ogólnopolskiego Małoligowego Turnieju Baseballowego o puchar Prezydenta Miasta Róż
W miniony weekend na boiskach Małej Ligi odbył się II Ogólnopolski Małoligowy Turniej Baseballowy o puchar Prezydenta „Miasta Róż” organizowany przez Kutnowskie Stowarzyszenie Sympatyków Baseballa  „Wspieramy Nasze Dzieci” oraz MKS Stal BiS Kutno.

Wyniki II Ogólnopolskiego Małoligowego Turnieju Baseballowego o puchar Prezydenta Miasta Róż, ./upload/articles_pakiety/31477/01_obraz.jpg
Wyniki II Ogólnopolskiego Małoligowego Turnieju Baseballowego o puchar Prezydenta Miasta Róż, ./upload/articles_pakiety/31477/02_obraz.jpg
Wyniki II Ogólnopolskiego Małoligowego Turnieju Baseballowego o puchar Prezydenta Miasta Róż, ./upload/articles_pakiety/31477/03_obraz.jpg


Uczstniczły w nim drużyny z Warszawy, Augustowa, Miejskiej Górki i Kutna. W przyjaznej i sportowej atmosferze młodzi basebaliści kolejny raz mogli sprawdzić swoje umiejętności.

Po burzliwej rywalizacji padły wyniki:
4 miejsce: WUKB „Centaury”Warszawa
3 miejsce TSB :DEMONY” Miejska Górka [więcej]
pismak, 22.09.2016 15:03|czytane: 157 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Koncert zespołu MIQEDEM z Izraela
14 października zapraszamy do Centrum Teatru, Muzyki i Tańca na koncert zespołu Miqedem. Grupa pochodzi z Tel Awiwu w Izraelu a muzyka zespołu odzwierciedla wielokulturowość rodzimego miasta artystów.

Koncert zespołu MIQEDEM z Izraela, ./upload/articles_pakiety/31476/01_obraz.jpg


Debiutancki album zespołu zatytułowany jest Miqedem, a teksty na nim inspirowane są Tanachem. Bilety w cenie 15 zł dostępne w kasie KDK, CTMT oraz w sprzedaży ONLINE. [więcej]
kultura, 22.09.2016 14:39|czytane: 155 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Radni chcieli konsultacji społecznych w sprawie nadawania nazw dla ulic czy skwerów
Radni miejscy Robert Feliniak, Jacek Saramonowicz i Tomasz Rędzikowski interpelację zwrócili się do prezydenta Kutna o przeprowadzenie konsultacji społecznych w sprawie nadania imion dla kluczowych dla miasta miejsc tj. rond, skwerów, ulic.

- Wszystkie sprawy dotyczące społeczności lokalnej, w tym nadawania nazw czy imion dla rond, ulic są zawsze przedmiotem dyskusji podczas posiedzeń Komisji jak i sesji Rady Miasta Kutna. Wówczas to radni mogą proponować i uchwalać nazwy dla tych miejsc - wcześniej skonsultowane z wyborcami - odpowiada radnym Zbigniew Burzyński, prezydent. [więcej]
wandea, 22.09.2016 13:45|czytane: 576 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kryminalni z łódzkiego na kutnowskiej komendzie
W sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Policji w Kutnie odbyła się odprawa koordynacyjna służby kryminalnej ośmiu sąsiadujących ze sobą powiatów garnizonu łódzkiego. Odprawie przewodniczył I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi mł. insp. Tomasz Olczyk.

Kryminalni z łódzkiego na kutnowskiej komendzie, ./upload/articles_pakiety/31473/01_obraz.jpg
Kryminalni z łódzkiego na kutnowskiej komendzie, ./upload/articles_pakiety/31473/02_obraz.jpg
Kryminalni z łódzkiego na kutnowskiej komendzie, ./upload/articles_pakiety/31473/03_obraz.jpg


We wtorek o godzinie 10.00 rozpoczęła się odprawa służb kryminalnych, w której uczestniczyli Naczelnicy służb kryminalnych Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi oraz Komendanci/Zastępcy Komend Powiatowych/Miejskich Policji, z Kutna, Skierniewic, Łęczycy, Łowicza, powiatu łódzkiego- wschodniego, Brzezin, Pabianic i Zgierza. Na wstępie analizy procesu dowodowo-wykrywczego dokonał Naczelnik Wydziału Dochodzeniowo- Śledczego KWP w Łodzi mł. insp. Andrzej Rogowski. Po tym wystąpieniu rozpoczęła się dyskusja na tematy związane z metodyką postępowania w zakresie spraw wykrywczych i operacyjnych. [więcej]
pismak, 22.09.2016 13:32|czytane: 417 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Rozpoczyna się nabór na zorganizowanie staży dla bezrobotnych
Dziś w Powiatowym Urzędzie Pracy w Kutnie ruszył nabór na zorganizowanie przez pracodawców staży dla skierowanej osoby bezrobotnej do 30 roku życia.

Wnioski przyjmowane będą w sekretariacie PUP  w Kutnie ul. Wyszyńskiego 11 (pok. 2013) od dziś do 10 października. W przypadku wykorzystania środków przed tym terminem [więcej]
wandea, 22.09.2016 13:00|czytane: 737 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Dzień Regionalisty w niedzielę
25 września o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie z okazji Dnia Regionalisty, podczas którego przy kawie, herbacie i pysznym cieście można będzie posłuchać o  niesamowitej historii życia Witolda Zglenickiego  - geologa, nafciarza, filantropa  urodzonego na  Ziemi Kutnowskiej. Zapraszamy do Dworku Modrzewiowego.

Dzień Regionalisty w niedzielę, ./upload/articles_pakiety/31471/01_obraz.jpg
Dzień Regionalisty w niedzielę, ./upload/articles_pakiety/31471/04_obraz.jpg
Dzień Regionalisty w niedzielę, ./upload/articles_pakiety/31471/05_obraz.jpg


- Zobaczycie Państwo także obrazy Niny Kunikowskiej mieszkającej w Kutnie, która dała się namówić na ich  jednodniową   wystawę.  Warto się wybrać, by podziwiać te barwne obrazy kutnowskiej malarki!
Będzie to też niepowtarzalna okazja, by zajrzeć do kronik TPZK sprzed 45 lat, porozmawiać z  członkami – założycielami TPZK i spędzić niedzielne popołudnie w  niecodziennej atmosferze starego dworku - mówi Bożena Gajewska, prezes TPZK.

Patronat nad obchodami Dnia Regionalisty objęła Rada Krajowa Ruchu Stowarzyszeń Regionalnych Rzeczypospolitej Polskiej.                                  
        
Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej realizuje  projekt pn. „Poznaj życie i działalność Witolda Zglenickiego – geologa, nafciarza, filantropa  urodzonego na  Ziemi Kutnowskiej”. Projekt skierowany jest  do uczniów szkół szczebla gimnazjalnego i ponadgimnazjalego w powiecie kutnowskim oraz do mieszkańców powiatu kutnowskiego i realizowany jest jako zadanie współfinansowane przez Powiat Kutnowski. Patronat Honorowy nad naszym projektem objęła Fundacja Nauki Polskiej  im. Witolda Zglenickiego. [więcej]
kultura, 22.09.2016 12:18|czytane: 203 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kutnowskie Dni Seniora z Aquaparkiem Kutno


[więcej]
pismak, 22.09.2016 11:32|czytane: 132 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Gdybym był bogaczem - koncert w Krośniewicach
Jutro, 23 września o godzinie 19.00 w hali sportowej w Krośniewicach odbędzie się koncert w wykonaniu aktorów Teatru Żydowskiego w Warszawie pt. "Gdybym był bogaczem".

Gdybym był bogaczem - koncert w Krośniewicach, ./upload/articles_pakiety/31470/01_obraz.jpg


Koncert złożony jest z utworów pochodzących z musicalu "Skrzypek na dachu". Bilety 10 zł. [więcej]
kultura, 22.09.2016 11:35|czytane: 173 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Spotkanie z Dariuszem Michalskim i jego książką Poletko Pana Fogga
W poniedziałek, 26 września o godzinie 18.00 w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kutnie odbędzie się spotkanie z Dariuszem Michalskim i jego książką "Poletko Pana Fogga".

Spotkanie z Dariuszem Michalskim i jego książką Poletko Pana Fogga, ./upload/articles_pakiety/31469/01_obraz.jpg


Spotkanie to organizowane jest w ramach Kutnowskich Dni Seniora. Wejściówki dostępne na parterze biblioteki. [więcej]
kultura, 22.09.2016 11:27|czytane: 133 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Aquapark Kutno zaprasza po przerwie technologicznej


[więcej]
redaktor, 22.09.2016 11:19|czytane: 368 razy|13 komentarzy|komentuj|czytaj cały
eKuchnia: Drobiowy pilaw z brokułem
Lekka potrawka na bazie dzikiego ryżu, aromatycznego, wyraźnie przyprawionego fileta z kurczaka, zielonego groszku, kukurydzy oraz chrupiącego brokułu i prażonych orzeszków to smakowita propozycja Eweliny Pędzikowskiej. Jak zawsze w czwartek zapraszamy na jej kulinarny blog szalonakuchniaeweliny.bloog.pl

eKuchnia: Drobiowy pilaw z brokułem, ./upload/articles_pakiety/31466/01_obraz.jpg


Składniki:
450g fileta z kurczaka
500g brokułu
150g makaronu ryżowego
1 puszka mieszanki warzywnej: kukurydzy z groszkiem
60g ziemnych orzeszków
60 startego żółtego sera [więcej]
wandea, 22.09.2016 07:37|czytane: 365 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Logowanie do portalu
Kalendarium imprez
« wrzesień 2016 »
P W Ś C P S N
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
  
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Blamaż KOmisji Rewizyjnej. Nie pozwólmy zrobić z siebie głupców
Dzisiejsze obrady Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu w Kutnie były huczne i całkowicie usunęły białe rękawiczki z rąk politykierskich macherów w powiecie.... [więcej]
Kultura musi być...
Ola Rzadkiewicz
Woody Allen zawsze w dobrej formie. Wygraj zaproszenia na Śmietankę towarzyską
Od piątku 30 września w Kinie Kutnowskiego Domu Kultury film Śmietanka towarzyska. Zapraszamy na seanse o godz. 20.00. Mamy dla Was dwa podwójne zaproszenia na film. Konkurs trwa do środy do... [więcej]
Sport
Indywidualne Biegi Przełajowe Licealiada
We wtorek, 20 września na obiektach Małej Ligi Baseballa odbyły się Indywidualne Biegi Przełajowe dla szkół ponadgimnazjalnych zorganizowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kutnie. Były to jednocześnie eliminacje do Finału Wojewódzkiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych organizowanych przez Łódzki Szkolny... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Zatrudnię małżeństwo Zatrudnię do pracy w gospodarstwie małżeństwo z możliwością zamieszkania.... [czytaj więcej]
RENAULT CLIO STORIA 1,2 Sprzedam Renault Clio Storia.Silnik 1,2 Rok produkcji 2006. Przebieg 177 500km. Auto krajowe kupione od dealera Renault. Więcej informacji pod numerem telefonu 503 74 25 40. ... [czytaj więcej]
Optyk Płock Zakład Optyczny Optyk ul Misjonarska 8 Płock tel 783026707 Okulary przeciwsłoneczne oraz oprawy okularowe do -30% serdzecznie zapraszamy... [czytaj więcej]
darmowa nauka w szkole Pascal Nie masz pieniędzy na kolejną szkołę? W PASCALU możesz uczyć się na jednym z kierunków MEDYCZNYCH całkowicie ZA DARMO !rnrn- Technik masażysta rn-Opiekun medycznyrnNie trać czasu i już ter... [czytaj więcej]
darmowa nauka w szkole Pascal rnSzkoła PASCAL w Kutnie poszukuje osób chętnychrndo podjęcia nauki na kierunku:rn rnOPIEKUN MEDYCZNYrnrnPosiadamy uprawnienia szkoły publicznej.rnZA DARMO przez cały okres nauki!rnBrak dodatkow... [czytaj więcej]
bezpłatna nauka w szkole Pascal Zdobądź pracę jako Technik BHP!rnPotrzebne kwalifikacje zdobędziesz dzięki BEZPŁATNEJ Szkole PASCAL!rnU nas nauczysz się:rn• przygotowywać i przedkładać kierownikowi zakładu pracy analizy... [czytaj więcej]
Praca dla monterów rurociągów,spawacz,blachaży Poszukujemy doświadczonych pracowników na stanowisko: MONTER RUROCIĄGÓW: - doświadczenie przy prefabrykacji i montażu rurociągów, - znajomość rysunku izometrycznego, - rzetelność... [czytaj więcej]
Praca dla spawaczy MIG/MAG Zatrudnimy spawaczy 135 oraz spawaczy 138/136 ewentualnie 135/136 dla grupy materiałowej 1.2 (FM1). Pozycja PC, PF lub PE. Wymagania: - minimum 2 lata doświadczenia w spawaniu w danej metodzi... [czytaj więcej]
Praca dla spawaczy MIG/MAG Zatrudnimy spawaczy 135 oraz spawaczy 138/136 ewentualnie 135/136 dla grupy materiałowej 1.2 (FM1). Pozycja PC, PF lub PE. Wymagania: - minimum 2 lata doświadczenia w spawaniu w danej metodzi... [czytaj więcej]
Praca dla monterów izolacji termicznej Poszukujemy izolerów z doświadczeniem do pracy na terenie Płocka i w delegacji. Wymagane : - doświadczenie min.3 lata - chęci do pracy, - rzetelność i abstynencja Zapewniamy termino... [czytaj więcej]
Praca dla monterów rurociągów Zatrudnimy monterów rurociągów z doświadczeniem i znajomością rysunku izometrycznego. Praca przy prefabrykacji w okolicach Płocka. Wymagania: - doświadczenie na ww. stanowisku - samo... [czytaj więcej]
Bankowe kredyty gotówkowe, konsolidacyjne Oferujemy Państwu bankowe kredyty:rn- gotówkowern- konsolidacyjnern- hipotecznern- firmowernrnAkceptowane źródła dochodu:rn- umowa o pracę/zlecenie/o dziełorn- emerytura/rentarn- działalność... [czytaj więcej]
bezpłatna nauka w szkole Pascal Z nami podniesiesz swoje kwalifikacje i będziesz miał większe szanse na rynku pracy.rnrnZapraszamy na naukę w szkole PASCAL na kierunkurnOPIEKUN MEDYCZNYrnDużą zaletą tego kierunku jest możli... [czytaj więcej]
darmowa nauka w szkole Pascal Nie masz pomysłu na swoją przyszłość? PASCAL pomoże obrać dobry kierunek! rnPodnieś swoje kwalifikacje i zdobądź zawód marzeń całkowicie za DARMO!rnPosiadamy uprawnienia szkoły publiczn... [czytaj więcej]
Kredyty dla Firm Kredyty konsolidacyjne i gotówkowe dla firm do 550 000zł. Duży wybór bankowych i pozabankowych. Atrakcyjne oprocentowanie.... [czytaj więcej]
Sprzedam podręcznik do religii dla klasy I szkoły podstawowej JESTEŚMY W RODZINIE PANA JEZUSA 1 Sprzedam podręcznik do religii dla klasy I szkoły podstawowej JESTEŚMY W RODZINIE PANA JEZUSA 1 wydawnictwo WAM. ... [czytaj więcej]
Praca dla monterów rurociągów Zatrudnimy monterów rurociągów z doświadczeniem i znajomością rysunku izometrycznego. Praca przy prefabrykacji w okolicach Płocka. Wymagania: - doświadczenie na ww. stanowisku - samod... [czytaj więcej]
Zamień wszystkie swoje zobowiązania w jedną ratę! KrediGo! Nasze biuro pośrednictwa finansowego współpracujące z większością polskich Banków. Pomagamy klientom w całej Polsce, przekonaj się że pomożemy i Tobie.rnrnPrzedstawiamy ofertę kr... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis I lub II kupie Avensis Corolle Yaris Skup Avensis Corolla Yaris kupie Toyotę Kupię Toyotę Avensis I lub II kupie Avensis Corolle Yaris Skup Avensis Corolla Yaris kupie Toyotę Corolle E11 E12 E15 E9 E10 kupie toyota Avensis Corolle Yaris Rav-4 Carinę Dyna Picnic Hiace tel 7... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis I lub II kupie Avensis Corolle Yaris Skup Avensis Corolla Yaris kupie Toyotę Kupię Toyotę Avensis I lub II kupie Avensis Corolle Yaris Skup Avensis Corolla Yaris kupie Toyotę Corolle E11 E12 E15 E9 E10 kupie toyota Avensis Corolle Yaris Rav-4 Carinę Dyna Picnic Hiace tel 7... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Iwo Hrabi:
2 minut temu
Brawo Artur. Ty jesteś niezawodny!!!!
Adrian Złoba:
4
 · 
5 minut temu
Czy ktoś (może Redakcja), mógłby mi odpowiedzieć na pytanie czy to prawda, że Urząd Miasta jest kontrolowany aktualnie przez Centralne Biuro Śledcze (CBŚ)? Pytam gdyż taka informacja krąży po mieście nieoficjalnie. Przyznam, że osobiście bardzo bym się ucieszyła gdyby to okazało się prawdą. Myślę bowiem, że już najwyższy czas na rozliczenie SITWY miasta i powiatu. Czy mogę prosić o info w tej sprawie?
Julian Fiszer:
1 godzin temu
Nie trzeba zmieniać ulic tylko wladzę.
Julian Fiszer:
1 godzin temu
Czy bez klera nie ma już żadnych uroczystości? Czy oni muszą wszędzie dla pieniędzy występować?
Julian Fiszer:
1 godzin temu
Takim samym cwaniakiem jak petru jest radny doktorek, który na szpitalu ubija własne interesy. ciekawe tylko czy jak petru zrobi rozdzielność majątkową?Radni z PSL odsuncie tego faceta od wladzy bo on i tak tylko przychodzi na sesję gdy ma własny interes a w innych przypadkach nieobecny.
Julian Fiszer:
2 godzin temu
A gdzie jest Przewodnicząca Związków Pielęgniarek, która tak dzielnie popiera prywatę Debicha? Zapewne pan doktor z góry widzi jak pani niszczy jego dzieło. Czy panią nie wstyd?A A co na to radny doktorek,który ubija własny interes na szpitalu? Czy też zrobi rozdzielność majątkowa jak petru? Wstydzę się za takich radnych co składają ręce przed Najwyższym a w duchu serca myślą o własnej karierze.Kochana władzo nie róbcie nieszczerych pokłonów.
Jeremi Krzyżankiewicz:
2 godzin temu
No no, z piecykowego i żelazkowego, marnego naprawiacza, z matoła i niesamowitego odpornika na jakąkolwiek wiedzę, z poziomem intelektu -3 (mniej niż "palmowa" małpa!?!), spasowany na łu-rzędowy zydel nijak nieprzystający do jego obleśnie opasłej, fioletowej, obrzydliwej fizjonomii, znaleźć się w jakimkolwiek "ogłoszeniu" nawet na osiedlowym słupie.....?!!.... toż to zaszczyt największego kalibru dla takiego przy-tłuka!!!
P.S.
Nasz Kraj, a nasz region w szczególności celuje w prostaków, pospolity, uliczny prymityw i menelstwo, a kolejna jakaś politykierska, nieudaczna zmiana, to na powierzchnie tego rynsztoka wypływa coraz więcej skundlonych, niewykształconych, prymitywnych chłopków-rozptropków pt. matoł dyzma debilo chłopek-tosiu.
No ale cóż, taki urok tzw. demokracji i widocznie "elektorat" tęskni za "małpim gajem" , w przenośni i w realu, niestety !!!
Aaron, Paszkowicz:
3 godzin temu
Wybitny dyrektor używa sformułowania "zostałeś zrobiony miękkim wackiem"
Kinga Bergstein:
5 godzin temu
Nowoczesna ma program po tytułem Dycha dla Rycha
Kinga Bergstein:
2
 · 
5 godzin temu
Bazyli a dlaczego nie ma ponosić konsekwencji gwałciciel , czemu gwałci ? Uciąć mu "miękkiego wałka" jak to mówi wybitny dyrektor jednej ze szkół.Bazyli frajerem i to ciężkiego kalibru to jesteś ty nie mówiąc o twoim wypranym mózgu.
Aniela Bystram:
5 godzin temu
I to dużo wcześniej niż ogłoszony konkurs.
Amalgund Pieczuk:
2
 · 
6 godzin temu
I wszystko jasne, dlatego milczy.
Bartłomiej Sokół:
6 godzin temu
Felicjan a ja proponuję tobie psychiatrę i odłączenie się od powtarzana za swoim guru a włączenie własnego myślenia. Czy masz do spłaty alimenty lub obchodzisz święto sześciu króli , a może królików?
Felicjan Gapa:
6 godzin temu
ja proponuje zmienić nazwe PISu na PISdy
Szymon Byczko:
3
 · 
13 godzin temu
Kilku Drabików jest na liście stron dotyczących budowy wiatraków, w tym brat radnego powiatowego Marka Drabika, Konrad Drabik ( radny poprzedniej kadencji gminy Bedlno).
Franciszek Bock:
2
 · 
15 godzin temu
Teraz czas na zmianę nazwy partii na Towarzysze po dysze.
Franciszek Bock:
15 godzin temu
Ciekawe kogo szykują i z czyjego nadania, to ważne?
Emil Anseńnus:
15 godzin temu
A czy był audyt wewnętrzny w minionej kadencji a jeżeli nie to dlaczego a jeżeli tak to jak wypadł?
Romuald Grodziski:
16 godzin temu
P Matko Boska ten radny po wielu latach dał głos.
Henryka Kiełpisz:
16 godzin temu
Przychodzą na takie uroczystości bo nie muszą odpowiadać na niewygodne pytania.Najciekawsze artykuły
 ·  56
4 dni temu
Stara czy nowa skarga - nie ma znaczenia - trzeba czekać
 ·  86
5 dni temu
Blamaż KOmisji Rewizyjnej. Nie pozwólmy zrobić z siebie głupców
 ·  34
5 dni temu
RIO sprawdza gospodarkę finansową starostwa związaną ze szpitalem
 ·  13
5 dni temu
W Kutnie opłaty za parkowanie w soboty zniesione
 ·  17
6 dni temu
Szpitala w Kutnie nie ma na pierwszej liście dotacji na SORy
 ·  8
6 dni temu
Będzie wielka feta na 150-lecie Powiatu Kutnowskiego
 ·  8
8 dni temu
Proces lekarza z kutnowskiego szpitala. Biegły sądowy odpowie na pytania oskarżycielki
 · 
8 dni temu
Jestem dzieciństwem. Dariusz Suska na Wrześniowych Haustach Poetyckich
 ·  9
9 dni temu
Wygraliśmy z Polpharmą
 ·  4
9 dni temu
Park kulturowy w centrum Kutna i program opieki nad zabytkami na najbliższe cztery lata
 ·  9
10 dni temu
Najładniejsze balkony i ogródki lokatorów RSM Pionier
 ·  27
12 dni temu
Jak starosta rozpatrzył skargę na dyrektora Wydziału Drogownictwa?
 ·  28
12 dni temu
Bałagan w dokumentach PUP. Kontrola wykazała nieudolność w odzyskaniu środków
 ·  9
13 dni temu
Czas to najlepsza cenzura, a cierpliwość najdoskonalszy nauczyciel. 80-lat Szkoły Podstawowej w Szewcach Nadolnych
 ·  4
13 dni temu
Jubileuszowy koncert Anny Wyszkoni w Kutnie
 · 
14 dni temu
Laureaci Kwietnika, mistrz szybownik, baśniowe obrazy, zabawa w lunaparku. Co widział Piotr podczas drugiego dnia Święta Róży?
 ·  26
20 dni temu
Procedury pozwoleń na budowę 15 wiatraków z naruszeniem prawa? Mieszkańcy gmin i radny apelują do Starosty Kutnowskiego
 ·  2
21 dni temu
Kutnowska Za-Dyszka 2016 na mecie
 · 
23 dni temu
Ave Sienkiewicz! W bibliotece czytali o sile miłości i wiary
 ·  4
23 dni temu
Uwaga! Od poniedziałku utrudnienia na trasie Łódź - Zgierz - Kutno. PKP PLK wymienia szyny
 ·  19
24 dni temu
Miejskie obrazki. Nocne życie chuliganów
 ·  68
24 dni temu
Nic o nas, bez nas. W kutnowskim szpitalu nie będzie byłej szefowej NFZ
 ·  25
24 dni temu
Prokurator Rejonowa ma zastępczynię
 ·  23
25 dni temu
Strata szpitala na pierwsze półrocze, 2 mln zł do odzyskania i wątpliwości radnych
 ·  59
26 dni temu
Łódzki Kurator Oświaty wycofał bubel prawny Starostwa Powiatowego w Kutnie
Pogoda w Kutnie
Dziś: niedziela
Temperatura: 17°C
Zachmurzenie umiarkowane
Wschód słońca: 06:33
Zachód słońca: 18:33

1024 hPa
7 km/h
0,0 mm


Jutro:
Temperatura: 18°C
Zachmurzenie umiarkowane

Wschód słońca: 06:35
Zachód słońca: 18:31

1024 hPa
9 km/h
0,0 mm


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności