eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 26.04.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,33626-po-a-czy-ich-jeden-szczytny-cel," title="Kutno: Połączył ich jeden szczytny cel" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Połączył ich jeden szczytny cel</b><br>Dziś w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie szczytny cel...</div></a> <a href="/ekutnodladzieci,33622-laureaci-dw-ch-kategorii-wiekowych-konkursu-recytatorskiego-im-janusza-korczaka," title="Kutno: Laureaci dwóch kategorii wiekowych Konkursu Recytatorskiego im. Janusza Korczaka" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Laureaci dwóch kategorii wiekowych Konkursu Recytatorskiego im. Janusza Korczaka</b><br>W Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kutnie zakończyły się dziś...</div></a> <a href="/wiadomosci,33617-misje-wi-te-w-diecezji-owickiej-wczoraj-wiadectwo-dobromira-dzi-rozpocz-cie-misji-w-g-ogowcu," title="Kutno: Misje Święte w diecezji łowickiej. Wczoraj świadectwo Dobromira" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Misje Święte w diecezji łowickiej. Wczoraj świadectwo Dobromira</b><br>W diecezji łowickiej trwają Misje Święte i Peregrynacje Obrazu Matki Boskiej...</div></a> <a href="/wiadomosci,33488-statut-gminy-kutno-nie-jest-dla-mieszka-c-w," title="Kutno: Statut gminy Kutno nie jest dla mieszkańców?" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Statut gminy Kutno nie jest dla mieszkańców?</b><br>Na kwietniowej sesji Rady Gminy Kutno radni głosowali nad uchwałą o...</div></a> <a href="/wiadomosci,33614-dodatkowe-dwuosobowe-patrole-policji-w-kutnie," title="Kutno: Dodatkowe dwuosobowe patrole Policji w Kutnie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Dodatkowe dwuosobowe patrole Policji w Kutnie</b><br>Dziś prezydent Kutna Zbigniew Burzyński oraz Komendant Powiatowy Policji nadkom. Krzysztof...</div></a> <a href="/ekutnodladzieci,33613-m-odzie-z-t-czy-wzi-a-udzia-w-programie-yj-smacznie-i-zdrowo," title="Kutno: Młodzeiż z Tęczy wzięła udział w programie Żyj smacznie i zdrowo" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Młodzeiż z Tęczy wzięła udział w programie Żyj smacznie i zdrowo</b><br>Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza „Tęcza”  zgłosiła swój udział w siódmej edycji Programu Edukacyjnego...</div></a> <a href="/sport,33605-czw-rka-i-dw-jka-wygra-y-kros-strzelecki," title="Kutno: Czwórka wygrała Kros Strzelecki" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Czwórka wygrała Kros Strzelecki</b><br>Dziś w Szkole Podstawowej Nr 6 w Kutnie odbyły się zawody...</div></a> <a href="/publicystyka,33608-miejskie-obrazki-przed-maj-wka-atanie-dziur-w-centrum-kutna," title="Kutno: Miejskie obrazki. Przed majówką łatanie dziur w centrum Kutna" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Miejskie obrazki. Przed majówką łatanie dziur w centrum Kutna</b><br>Plac Wolności, na którym jest płatny parking w centrum Kutna zyska...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Połączył ich jeden szczytny cel
Dziś w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie szczytny cel połączył wielu ludzi dobrego serca. Organizator Przemysław Tobolczyk przy współpracy Kutnowskiego Domu Kultury zorganizował koncert i zbiórkę żywności na rzecz Kutnowskiego Komitetu Obrony Bezrobotnych oraz dzieci z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej "Tęcza".

Wśród darczyńców znaleźli się pracownicy firm Vandemoortele, Kelloggs, Foto Bm Studio, Black Zone, Lombard Karat, Studio Wizażu, Cyberkultura, Cukrovnia, Pizza Altero, Nauka Jazdy Konrad Zwierzchowski. W akcji wzięli udział również dwa j radni miejscy Robert Feliniak i Tomasz Rędzikowski. 

Połączył ich jeden szczytny cel, ./upload/articles_pakiety/33626/02_obraz.jpg
Połączył ich jeden szczytny cel, ./upload/articles_pakiety/33626/03_obraz.jpg
Połączył ich jeden szczytny cel, ./upload/articles_pakiety/33626/21_obraz.jpg


Adrian Kozicki z Kliniki Dietetyki w Kutnie wygłosił krótki wykład na temat utrzymania ładnej sylwetki i odchudzania. Usłyszeliśmy kilka piosenek w wykonaniu dzieci i młodzieży z Młodzieżowego Domu Kultury pod opieką Katarzyny Karolak-Rojewskiej. 

Wśród młodych artystów wystąpili i zachwycili licznie zgromadzoną publiczność Aleksandra Michalska, Helena Czarnecka, Magdalena Jurczak, Antoni Marzec, Nikola Stępska oraz zespoły Hokus Pokus, Abrakadabra, Czary Mary i Buziaki. 

Potem przyszedł czas na nieco starszych wokalistów :) Piotra Ottę i Roberta Pottera Zwierzchowskiego.

Przemyslaw Tobolczyk podziękował wszystkim, których połączył jeden cel i oficjalnie przekazał wszystkie zgromadzone dary (żywność) Komitetowi i dzieciakom z "Tęczy". [więcej]
wandea, 26.04.2017 21:03|czytane: 726 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
27 kwietnia wszystko stanie się jasne[więcej]
pismak, 24.04.2017 14:55|czytane: 1133 razy|komentuj|czytaj cały
III Kutnowski Piknik Naukowy już 29 kwietnia
III Kutnowski Piknik Naukowy już 29 kwietnia.  Tym razem Plac Wolności będzie miejscem, w którym zbliżymy się do gwiazd, bowiem hasło przewodnie tegorocznej imprezy to "Kosmos dla małych i dużych".

- Bardzo cieszę się, że ta impreza rozwija się. To nauka przez zabawę dla wszystkich- mówi prezes Agencji Rozwoju Regionu Kutnowskiego S.A. Mariola Grodnicka. – To co naprawdę jest cenne to fakt, że Kutnowskie Pikniki Naukowe są wynikiem współpracy wielu podmiotów, w tym roku w  organizację włącza się Powiat Kutnowski. Inicjatywa aktywizuje przede wszystkim przedstawicieli wszystkich kutnowskich szkół ponadgimnazjalnych. To właśnie one  tworzą najciekawszą ofertę dla gości. W przygotowania włączają się  też dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie… już to wspólne działanie jest niezwykle wartościowe,  efekt – najlepiej oceńcie Państwo sami!  A zapowiedzi są obiecujące… Mogę podać niestety tylko kilka przykładów - tym bardziej zachęcam więc do tego, by przekonać się na miejscu, jak z wyzwaniem podbijania Kosmosu poradzą sobie poszczególne szkoły.

III Kutnowski Piknik Naukowy już 29 kwietnia

- Co na zachętę? II Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kasprowicza szykuje prezentację „Kasprowicz – podróż do gwiazd”, a w niej m.in. laboratorium chemiczne, pokazy fizyczne, quizy i zabawy. Wspólnie z Kasprowiczem będzie można wykonać swoją planetę… Zespół Szkół Nr 3 im. W. Grabskiego natomiast przygotowuje liczne konkursy plastyczne i układanie puzzli, dla starszych - symulatory lotów kosmicznych, filmy, prezentacje, także roboty marsjańskie. Główny konkurs organizowany przez tę szkołę będzie dotyczył układu słonecznego - tyle mogę podpowiedzieć. [więcej]
wandea, 24.04.2017 16:37|czytane: 849 razy|komentuj|czytaj cały
Marzą Ci się dobre studia? WSGK w Kutnie zaprasza[więcej]
pismak, 21.04.2017 14:47|czytane: 592 razy|komentuj|czytaj cały
Witold Szerszeń z "Trójki" finalistą Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Fizyki
Witold Szerszeń, uczeń klasy IIIc Gimnazjum nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Kutnie, uzyskał tytuł finalisty w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Fizyki organizowanym przez Łódzkiego Kuratora Oświaty.

Witold Szerszeń z
Witold Szerszeń z
Witold Szerszeń z


Warto podkreślić, że Witek, pokonując etap szkolny, jako jedyny z naszego miasta i powiatu przystąpił do etapu rejonowego tego konkursu. Wysoki wynik, który na nim uzyskał, pozwolił mu znaleźć się w ścisłym gronie finalistów - czyli 26 osób najlepszych w województwie.

Fizyka to pasjonująca, ale zarazem trudna dziedzina nauki. Witek rozwija swoje zainteresowania na kółku fizycznym oraz w Szkolnym Laboratorium Nauk Przyrodniczych – zajęciach laboratoryjnych z fizyki, chemii i biologii realizowanych w „Trójce” w ramach Kutnowskich Grantów Oświatowych „Sięgaj, gdzie wzrok nie sięga”.

Sukces gimnazjalisty w konkursie przedmiotowym został zauważony przez członków Klubu Astronomicznego „ALMUKANTARAT” z Warszawy, którzy zaprosili go, w celu nawiązania współpracy, na obóz astronomiczny organizowany od wielu lat dla młodzieży z zainteresowaniami naukowymi. [więcej]
wandea, 26.04.2017 18:03|czytane: 434 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Zawody wędkarskie z "Zalewem"
Stowarzyszenie Wędkarskie  "Zalew"  w niedzielę 30 kwietnia organizuje indywidualny konkurs o puchar Prezydenta  Miasta Kutna oraz drużynowy konkurs o puchar Zarządu  Stowarzyszenia Wędkarskiego "Zalew". Zawody odbędą się w  godzinach 5.30 -11.00 na stawie przy ulicy Narutowicza w Kutnie.

Zawody wędkarskie z


5.30 zapisy losowanie zajęcie stanowisk
5.30 - 10. 00  wędkowanie
10.00- 11.00  prace  komisj
11.00  podsumowanie zawodów wręczenie oraz nagród.

Chętnych zapraszamy na wędkowanie z "Zalewem". [więcej]
wandea, 26.04.2017 15:15|czytane: 242 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Laureaci dwóch kategorii wiekowych Konkursu Recytatorskiego im. Janusza Korczaka
W Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kutnie zakończyły się dziś eliminacje rejonowe XXXIX Konkursu Recytatorskiego im. Janusza Korczaka „Pięknie być człowiekiem”. Wczoraj recytowała II grupa wiekowa 29 osób, a dziś III 18 osób. 

Laureaci dwóch kategorii wiekowych Konkursu Recytatorskiego im. Janusza Korczaka, ./upload/articles_pakiety/33622/01_obraz.jpg
Laureaci dwóch kategorii wiekowych Konkursu Recytatorskiego im. Janusza Korczaka, ./upload/articles_pakiety/33622/02_obraz.jpg
Laureaci dwóch kategorii wiekowych Konkursu Recytatorskiego im. Janusza Korczaka, ./upload/articles_pakiety/33622/03_obraz.jpg


- W tym roku  z okazji 80-lecia Książnicy Płockiej konkurs odbywa się pod hasłem Książka, Biblioteka, Czytanie. Teksty były urozmaicone, nie należały do sztampowych. W tym roku wystąpiło dużo chłopców recytatorów, w odróżnieniu od lat ubiegłych. Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i życzymy laureatom pierwszych nagród powodzenia w następnym etapie w maju - mówi Sylwia Fronczak z Oddziału dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kutnie.

Jury w składzie Teresa Mosingiewicz, Anna Góra i Anna Szczepanik przyznało wczoraj następujące nagrody:

I miejsce Szymon Jaros (PKSP - inst. Anna Budzyńska) i Natalia Lewkowicz (SP nr 1- inst. Iwona Jabłońska)
II miejsce Daria Śliwińska (SP nr 1 w Krośniewicach - inst. Małgorzata Pęgowska) i Dawid Tarczyński (SSP w Bedlnie - inst. Ilona Borkowska-Karmelita)
III miejsce Rafał Józefkowicz (SP nr 1 w Krośniewicach - inst. Małgorzata Pęgowska) Jakub Krajewski (SP nr 1 - inst. Wioletta Sobczyk) i Oskar Marciszewski (SP nr 1- inst. Iwona Jabłońska)
Wyróżnienia: Albert Gołębiowski (SP nr 9), Magdalena Kaczmarek (SP w Nowem), Kacper Konopiński (SP nr 6), Julia Tulińska (SP nr 9).  [więcej]
wandea, 26.04.2017 15:28|czytane: 1065 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Majówka z Kutnowskim Szpitalem Samorządowym sp. zo.o.
Kutnowski Szpital Samorządowy sp. zo.o. zaprasza na swoje stoisko podczas Kutnowskiej Majówki 1 maja od godz. 12.00 do 16.00. 

Majówka z Kutnowskim Szpitalem Samorządowym sp. zo.o. , ./upload/articles_pakiety/33621/01_obraz.jpg


- Wady postawy powodować mogą zaburzenia w budowie i czynnościach wielu narządów i układów organizmu człowieka. W związku z tym wychodzimy naszej społeczności lokalnej na przeciw potrzebom zdrowotnym i podczas  obchodów majówki Pani Ewa Rutkowska fizjoterapeutka udzieli indywidualnych konsultacji i porad dotyczących wad postawy - mówi Beata Pokojska, rzecznik Kutnowskiego Szpitala Samorządowego sp. zo.o. - Zapraszamy rodziców z dziećmi, młodzież, wszystkie osoby które chcą poddać się badaniom profilaktycznym i pogłębić wiedzę na temat  sposobu zapobiegania skrzywieniu kręgosłupa i płaskostopiu. Nasze działania prozdrowotne mają również na celu wykonanie badań przesiewowych z zakresu cukrzycy, zaburzeń lipidowych i nadciśnienia tętniczego, w przypadku nieprawidłowych wyników udzielimy informacji dotyczących dalszego postępowania.
[więcej]
pismak, 26.04.2017 13:17|czytane: 414 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Utrudnienia w ruchu. Peregrynacja obrazu Matki Bożej Częstochowskiej do Parafii św. Wawrzyńca w Kutnie
Jutro o godzinie 16:00 odbędzie się procesja obrazu Matki Bożej Częstochowskiej z Parafii pw. Błogosławionych Męczenników Kutnowskich do Parafii św. Wawrzyńca w Kutnie , która przejdzie ulicami: Kochanowskiego, 1 Maja, Krasińskiego, Sienkiewicza do Placu Piłsudskiego, a następnie ul. Królewską.

Utrudnienia w ruchu. Peregrynacja obrazu Matki Bożej Częstochowskiej do Parafii św. Wawrzyńca w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/33620/01_obraz.jpg


W związku z powyższym informujemy, że od godz. 16.00 do godz. 17.00 można napotkać problemy w ruchu kołowym na ww. ulicach. [więcej]
pismak, 26.04.2017 13:18|czytane: 1979 razy|11 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Komunikat KDK. Parking na Placu Wolności od jutra zamknięty
W związku z organizacją Kutnowskiej Majówki 2017 od jutra nastąpi zamknięcie parkingu na Placu Wolności.

Plac zostanie zamknięty dla parkowania pojazdów od czwartku 27 kwietnia od godz. 17:00. Równocześnie bardzo
prosimy o zabranie samochodów z placu. KDK przeprasza za powstałe utrudnienia. [więcej]
pismak, 26.04.2017 12:43|czytane: 272 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Misje Święte w diecezji łowickiej. Wczoraj świadectwo Dobromira, dziś rozpoczęcie misji w Głogowcu
W diecezji łowickiej trwają Misje Święte i Peregrynacje Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. Wczoraj w Kościele p.w. św. Jana Chrzciciela dał koncert i świadectwo wiary i miłości raper Dobromir Makowski, pedagog, nauczyciel W-F z Pabianic.

- Bardzo skromny człowiek, świetne teksty oraz wielka otucha i nadzieja, że wszystko w życiu może zmienić się na dobre - mówi Leszek Baranowski, fotograf. 

Misje Święte w diecezji łowickiej. Wczoraj świadectwo Dobromira, dziś rozpoczęcie misji w Głogowcu, ./upload/articles_pakiety/33617/01_obraz.jpg
Misje Święte w diecezji łowickiej. Wczoraj świadectwo Dobromira, dziś rozpoczęcie misji w Głogowcu, ./upload/articles_pakiety/33617/08_obraz.jpg
Misje Święte w diecezji łowickiej. Wczoraj świadectwo Dobromira, dziś rozpoczęcie misji w Głogowcu, ./upload/articles_pakiety/33617/12_obraz.jpg


Makowski pochodzi z patalogiocznej rodziny, matka i ojciec alkoholicy, znęcający się nad nim, sporo czasu spędził w różnych placówkach. Jako dziecko przeszedł gehennę więc szukał spokoju w narkotykach. Trafił na oddział detoksykujący, potem do ośrodka dla narkomanów w Bytomiu. Tam poznał księdza, który poprowadził go do wiary, do Jezusa, ale Makowski ją wtedy odrzucił. Wrócił do domu dziecka, było coraz gorzej, staczał się z roku na rok, coraz twardsze narkotyki, agresja, "żulerka na maksa" jak mówił. Pewnego dnia obudził się na dnie w jakimś pustostanie, wyszedł na ulicę jak stał i prosił Boga o pomoc.

I ją dostał, dziś ma piękną żonę i dwoje dzieci, a co najważniejsze daje świadectwo miłości Boga gdzie tylko się da :)
[więcej]
redaktor, 26.04.2017 12:14|czytane: 2046 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Styl skandynawski w aranżacji nowoczesnych wnętrz
Styl skandynawski w aranżacji wnętrz wyróżnia się przestrzennością i jasnością. Odpowiedni dobór materiałów, kolorów, form, dodatków sprawia, że wnętrze nabiera nowego charakteru,  niezwykle przyjaznego i przytulnego.

Styl skandynawski w aranżacji nowoczesnych wnętrz, ./upload/articles_pakiety/33618/01_obraz.jpg


Czym charakteryzuje się styl skandynawski?

Szkło i metal kojarzą się nam nowoczesnością, ale zarazem są wyniosłe i zimne. Styl skandynawski, mimo dominującej beli jest niezwykle ciepły i przyjazny. Zapewnia mu to przede wszystkim zastosowaniu materiałów naturalnych i jasnej tonacji kolorystycznej.
Naturalne drewno to elegancja i zarazem przyjazne oddziaływanie na otoczenie i z tej racji jest dominujące w stylu skandynawskim. Wykorzystuje się je do wykonywania podłóg, mebli, lamp oraz innych elementów dekoracyjnych. Drugim dominującym materiałem w stylu skandynawskim są tkaniny, przede wszystkim len i bawełna, ale także wełna i polar. Na obicia przede wszystkim tkaniny w kolorze białym lub szarym. Charakterystyczne ozdobne poduchy i poduszki powinny być w kolorach kontrastowych, ciepłych i żywych. Całość tworzy niezwykle przyjazny klimat.
Forma stylu skandynawskiego jest wyjątkowo oszczędna, a wręcz minimalistyczna. Proste meble, bez żadnych ozdób mają pełnić przede wszystkim funkcję użytkową. Dzięki temu pomieszczenia są przestronne, bez zbędnych elementów. Surowe w stylistyce meble mogą być zdobione gałkami do mebli, które wykonane są z ceramiki i metalu. Mogą być dobierane na zasadzie harmonii kolorystycznej lub na zasadzie kontrastu. [więcej]
redaktor, 26.04.2017 11:45|czytane: 120 razy|komentuj|czytaj cały
Uwaga! Utrudnienia w ruchu pojazdów w centrum Kutna
Urząd Miasta Kutna informuje, że w związku z prowadzonymi remontami cząstkowymi ulic dziś na ul. Zamenhofa i Pl. Wolności wystąpią czasowe utrudnienia oraz wyłączenia ruchu pojazdów.

Prace remontowe potrwają jeden dzień. Za utrudnienia Urząd przeprasza.

[więcej]
pismak, 26.04.2017 08:47|czytane: 491 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Statut gminy Kutno nie jest dla mieszkańców?
Na kwietniowej sesji Rady Gminy Kutno radni głosowali nad uchwałą o zmianie statutu gminy. Zmiany musiały być dokonane w związku z nieaktualnymi i sprzecznymi z przepisami ustawy o samorządzie gminnym zapisami w statucie z 2003 roku i nieprawidłowościami w nim wskazanymi przez Regionalną Izbę Obrachunkową. 

Elżbieta Koralewska-Kowalczyk, Sekretarz Gminy przedstawiła radnym poprawki naniesione do statutu i wyjaśniła dlaczego Rada Gminy musi zmienić ten najważniejszy dla gminy dokument. Głównie chodziło o przepisy wyższego rzędu, załączniki do statutu np. wykaz placówek oraz fragmenty wskazane przez RIO.

Statut gminy Kutno nie jest dla mieszkańców?, ./upload/articles_pakiety/33488/01_obraz.jpg
Statut gminy Kutno nie jest dla mieszkańców?, ./upload/articles_pakiety/33488/02_obraz.jpg
Statut gminy Kutno nie jest dla mieszkańców?, ./upload/articles_pakiety/33488/03_obraz.jpg


Zmianie uległy zapisy dotyczące zwoływania i prowadzenia pierwszej sesji nowo wybranej rady, przygotowania porządku obrad na pierwszą sesję, reprezentowania rady na zewnątrz przez przewodniczącego, co było niezgodne z ustawą o samorządzie gminnym, nazw sesji zwyczajnych i nadzwyczajnych czyli sesji zwoływanych w różnych trybach i czasie.

- Od lat już w ustawie o samorządzie gminnym nie funkcjonują określenia sesje zwyczajne i nadzwyczajne. Pani radca wskazała aby to zmienić - mówiła Elżbieta Koralewska-Kowalczyk.

Zmianie uległy również zapisy dotyczące sporządzania protokołu z sesji, trybu nagrywania na nośnik i jego jawności. Radni mieli wątpliwości kiedy protokół z posiedzenia Rady Gminy jest dokumentem - protokołem, czy po zapisaniu i sporządzeniu go przez urzędników obsługujących obrady czy po przyjęciu go na następnej sesji przez Radę, a może zapis na nośniku już jest protokołem? Wywiązała się dyskusja o jawności obrad i dostępności dokumentów dla mieszkańców. Okazało się, że wcześniejsze zapisy statutu Gminy Kutno ograniczały dostęp do informacji publicznej wbrew ustawie. Poprawiono również punkt dotyczący jawności obrad Komisji Rewizyjnej, jak wiadomo każdy może uczestniczyć w jej obradach. 

- Jak mieliśmy kontrolę RIO, kontrolującym nie spodobał się zapis paragrafu 95 statutu dotyczący ustalenia pensji wójta. Do tej pory było tak, że  wynagrodzenie wójta ustala rada gminy na wniosek przewodniczącego po zasięgnięciu Komisji Rewizyjnej. Kontrolujący stwierdzili, że tak być nie może, ale nie umieli wskazać jak powinno być - mówiła Sekretarz Gminy. - W ustawie o pracownikach samorządowych jest zapis poprawny i przepisaliśmy go, szczerze mówiąc. Stanowi on, że czynności z zakresu prawa pracy wobec wójta z nawiązaniem i roziwązaniem stosunku pracy wykonuje przewodniczący rady, a pozostałe czynności wyznaczona do tego osoba zastępująca wójta lub sekretarz gminy. Z tymże wynagrodzenie wójta określa Rada Gminy w uchwale. Zobaczymy jak się wojewoda do tego odniesie.   [więcej]
wandea, 25.04.2017 21:36|czytane: 1002 razy|10 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dodatkowe dwuosobowe patrole Policji w Kutnie
Dziś prezydent Kutna Zbigniew Burzyński oraz Komendant Powiatowy Policji nadkom. Krzysztof Szymański podpisali porozumienie w sprawie poprawy bezpieczeństwa publicznego w Kutnie.

Dodatkowe dwuosobowe patrole Policji w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/33614/01_obraz.jpg


Porozumienie zapewnia dodatkowe służby ponadnormatywne w okresie od 1 maja br. do 20 listopada br. w piątki, soboty i niedziele oraz w czasie Kutnowskiej Majówki i Święta Róży. Będą to dwuosobowe patrole w umundurowaniu służbowym. Patrole piesze będą pełnione w wybranych miejscach w oparciu o wcześniejsze analizy stanu zagrożenia przestępczością i wykroczeniami o charakterze chuligańskim oraz w miejscach wskazanych przez mieszkańców. Miasto na ten cel przekaże środki finansowe w wysokości ok. 20 000 zł.
[więcej]
redaktor, 25.04.2017 20:15|czytane: 856 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
WSA odrzuca skargę inwestora. Nie będzie wiatraków w gminie Bedlno
Mieszkańcy gminy Bedlno wraz ze Stowarzyszeniem Czysta Okolica wygrali batalię przeciw postawieniu 10 wiatraków w gminie. Dziś Wojewódzki Sąd Administracyjny odrzucił w całości skargę inwestora ERP SUB 1 Sp. z o. o.  na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Skierniewicach nakazującą wydać wójtowi Krzysztofowi Kołachowi decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia budowy elektrowni wiatrowych na podstawie nowej ustawy tzw. odległościowej. Sąd podobnie jak SKO uznał, że wójt Kołach musi wydać ją na podstawie obowiązującego prawa. Wiatraków w planowanym zagęszczeniu zatem być nie może w tej gminie.

ERP SUB 1 Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie chciało postawić do 10 elektrowni wiatrowych w Szewcach Nagórnych, Stradzewie, Ernestynowie, Pleckiej Dąbrowie i Głuchowie. SKO pozytywnie rozstrzygnęło odwołanie Stowarzyszenia "Czysta okolica" i  uchyliło decyzję wójta Krzysztofa Kołacha z 24 czerwca 2016 roku, a ten odwołał się do WSA. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi odrzucił skargę, bo gminie jako organowi wydającemu decyzję nie przysługiwało skuteczne prawo wniesienia skargi. 

Inwestorowi za to skarga przysługiwała, ale Sąd przyznał rację Samorządowemu Kolegium Odwoławczemu w Skierniewicach w kwestii ponownego rozpatrzenia wniosku o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia przez wójta na podstawie nowej ustawy odległościowej. Firmie przysługuje kasacja do Naczelnego Sądu Administracyjnego.

W uzasadnieniu dzisiejszego wyroku Sąd powołał się na bardzo duże protesty społeczne, liczne skargi i duże grono osób, które je w gminie podpisało, zwrócił też uwagę na rozpatrzenie wniosku jedynie na podstawie obowiązujących przepisów.

Wójt Kołach od 3 marca zwleka z podjęciem decyzji w sprawie środowiskowych uwarunkowań dla zagłębia wiatrowego. 5 maja mija kolejny odroczony termin na odmowę inwestorowi, bo jak widać innej decyzji być nie może w świetle obowiązującego prawa. [więcej]
wandea, 25.04.2017 12:46|czytane: 1486 razy|62 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Na co w maju do Kina KDK?
W maju zapraszamy do Kina Kutnowskiego Domu Kultury na kryminał, najnowszą ekranizację studia Marvel, dramaty oraz filmy familijne.

05-10.05.2017  od piątku do środy
godz.14.30  PAN ŻABA 2D dubbing (familijny, czas 85 min )
godz.16.00  STRAŻNICY GALAKTYKI vol.2 2D dubbing premiera (akcja/sci-fi, czas 138 min )
godz.18.30  STRAŻNICY GALAKTYKI vol.2 3D napisy premiera (akcja/sci-fi, czas 138 min )
godz.21.00  AMOK (kryminał, czas 108 min )

12-14.05.2017  od piątku do niedzieli
godz.14.30 DUDI: CAŁA NAPRZÓD 2D dubbing premiera (animowany/familijny, czas 92 min ) godz.16.05 AMOK (kryminał, czas 108 min )
godz.18.00 STRAŻNICY GALAKTYKI vol.2 2D dubbing premiera (akcja/sci-fi, czas 138 min )
godz.20.30 STRAŻNICY GALAKTYKI vol.2 3D napisy premiera (akcja/sci-fi, czas 138 min )

15-17.05.2017  od poniedziałku do środy
godz.16.00 DUDI: CAŁA NAPRZÓD 2D dubbing premiera (animowany/familijny, czas 92 min )
godz.18.00 STRAŻNICY GALAKTYKI vol.2 2D dubbing premiera (akcja/sci-fi, czas 138 min )
godz.20.30 STRAŻNICY GALAKTYKI vol.2 3D napisy premiera (akcja/sci-fi, czas 138 min )
[więcej]
kultura, 25.04.2017 18:52|czytane: 854 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Młodzież z "Tęczy" wzięła udział w programie Żyj smacznie i zdrowo
Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza „Tęcza”  zgłosiła swój udział w siódmej edycji Programu Edukacyjnego „ Żyj smacznie i zdrowo” o tematyce zdrowego żywienia w Polsce realizowanego przez firmę Winiary.

Młodzież z
Młodzież z
Młodzież z


W ramach akcji przeprowadzono warsztaty edukacyjne. Ponadto uczestnicy programu zorganizowali wydarzenie społeczne pt. „Smaczne i zdrowe są warzywa i owoce kolorowe” dla dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 5 w Kutnie.

Przedszkolaki zostały zapoznane z ideą programu, którego celem jest min. propagowanie zdrowego stylu życia , promowanie postaw prozdrowotnych u dzieci i młodzieży, rozwijanie zainteresowań dzieci tematyką zdrowego stylu życia, itp.

Następnie przy pomocy starszych kolegów dzieci uczestniczyły w warsztatach kulinarnych: wykonały szaszłyki  warzywne, sałatkę „Owocowe Risotto” oraz zdrowe kanapki. [więcej]
redaktor, 25.04.2017 19:01|czytane: 195 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dzieciaki z wizytą u kutnowskich strażaków
W  poniedziałek, 24 kwietnia, w ramach projektu orientacji zawodowej najmłodszych uczniów pod hasłem Uratuj mnie – zawody w służbie społeczeństwu , grupa  dzieci ze świetlicy szkolnej ( z klas II i III) odwiedziła kutnowskich strażaków w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie.  W trakcie spotkania strażacy przybliżyli dzieciom tajniki swojej pracy, a także zapoznali uczestników z warunkami, jakie musi spełnić  kandydat na strażaka. 

Dzieciaki z wizytą u kutnowskich strażaków, ./upload/articles_pakiety/33611/01_obraz.jpg
Dzieciaki z wizytą u kutnowskich strażaków, ./upload/articles_pakiety/33611/02_obraz.jpg
Dzieciaki z wizytą u kutnowskich strażaków, ./upload/articles_pakiety/33611/03_obraz.jpg


Uczniowie nabyli informacje, w jakich sytuacjach należy wzywac straż pożarną , utrwalili numery alarmowe. Pracownicy straży wyłonili ochotnika, którego zadaniem było zgłosic pożar, cwiczenie miało na celu uświadomienie najmłodszym dzieciom konsekwencji nieodpowiedzialnych zabaw, w czasie których dzieci w sposób nieuzasadniony dzwonią pod numery alarmowe "dla zabawy”. Uczestnicy dowiedzieli się, jak łatwo zlokalizować każde zgłoszenie.  Prowadzący zajęcia przedstawili  zasady postępowania w przypadku zagrożenia. Panowie zaprezentowali wyposażenie wozów strażackich i łodzi ratunkowych, jak i również poszczególne elementy strojów oraz  ekwipunku strażaków wykorzystywane podczas różnych akcji ratowniczych. [więcej]
redaktor, 25.04.2017 18:00|czytane: 371 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
"Czwórka" i "Dwójka" wygrały Kros Strzelecki
Dziś w Szkole Podstawowej Nr 6 w Kutnie odbyły się zawody Miejskiej Międzyszkolnej Ligi Strzeleckiej – „KROS STRZELECKI”. Była to już czwarta edycja tych zawodów, w której wystartowało 11 zespołów /4 zawodników indywidualnie/ ze szkół podstawowych i gimnazjalnych z Kutna oraz powiatu kutnowskiego.Zawody odbywały się w dwóch konkurencjach: strzelanie z pozycji stojącej oraz toru przeszkód zakończonego strzelaniem z pozycji leżącej do tarcz biathlonowych.

WYNIKI
Szkoły Podstawowe:
 - klasyfikacja drużynowa:
1. Szkoła Podstawowa nr 4 w Kutnie
2. Szkoła Podstawowa Bielawy  I
3. Szkoła Podstawowa nr 6 w Kutnie  I
4. Szkoła Podstawowa Bielawy  II
5. Szkoła Podstawowa Plecka Dąbrowa
6. Szkoła Podstawowa nr 6 w Kutnie  II

   - klasyfikacja indywidualna:
1.   Michał Terlecki   SP 4 Kutno
2.   Szymon Słowikowski SP 4 Kutno
3.   Dominik Walczak   SP Bielawy [więcej]
redaktor, 25.04.2017 17:37|czytane: 340 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Hip hop w najlepszym wydaniu podczas Kutnowskiej Majówki
Pokahontaz to grupa bardzo dobrze znana wszystkim fanom hip-hopowych brzmień. W Kutnie usłyszymy ją podczas Kutnowskiej Majówki, 2 maja o godz. 17.00, na Plac Wolności.

Hip hop w najlepszym wydaniu podczas Kutnowskiej Majówki, ./upload/articles_pakiety/33610/01_obraz.jpg


Zespół  powstał w 2003 roku, pierwszego dnia  wiosny, kiedy to w katowickim Spodku ostatni koncert zagrała kultowa już dziś dla wszystkich fanów polskiego hip hopu Paktofonika. Po tym koncercie znani z Paktofoniki  Rahim i Fokus  zawiązali nowy skład o nazwie Pokahontaz. Zespół uzupełnił DJ Bambus i w takim składzie Pokahontaz gra do dziś. Ich debiutancki album „Receptura” ukazał się w 2005 roku, a promował go singiel „Za szybcy, za wściekli”. To co wyróżnia ich styl to poszerzenie klasycznych hiphopowych brzmień o elektronikę i śmiałe stylistyczne eksperymenty. [więcej]
kultura, 25.04.2017 16:41|czytane: 225 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Miejskie obrazki. Przed majówką łatanie dziur w centrum Kutna
Plac Wolności, na którym jest płatny parking w centrum Kutna zyska nowe łaty. Wycięty asfalt zostanie uzupełniony jeszcze przed majówką.

Miejskie obrazki. Przed majówką łatanie dziur w centrum Kutna, ./upload/articles_pakiety/33608/01_obraz.jpg


- Przypominają mi się czasy tzw. malowania trawy na zielono. Ludzie parkują i płacą, a wiadomo skoro się płaci, to powinno to dobrze wyglądać i być bezpieczne dla kierowców. Dobrze, że robią - mówi pan Zygmunt z Kutna.

Nota bene wkrótce zacznie się masowe łatanie na drogach miejskich i powiatowych, bo już ruszyła wytwórnia masy bitumicznej. Smutna rzeczywistość jednak jest taka, że nową nawierzchnię zyska niewiele mocno zdewastoawnych dróg. [więcej]
redaktor, 25.04.2017 16:14|czytane: 1219 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
czytaj z eKutno.pl: Mistrz Czytelnictwa 2017
W poniedziałek 24 kwietnia, rozegrano V Międzyszkolny Turniej Czytelniczy o tytuł Mistrz Czytelnictwa 2017. Konkurs organizowany jest z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką Filię w Kutnie i Szkołę Podstawową nr 9 im. Wł. Jagiełły w Kutnie. Turniej przygotowały Agnieszka Mikołajczyk (Biblioteka Pedagogiczna w Kutnie) oraz Beata Paluchowska (Szkoła Podstawowa nr 9 w Kutnie). Patronat nad Turniejem objął Prezydent Miasta Kutna.

czytaj z eKutno.pl: Mistrz Czytelnictwa 2017, ./upload/articles_pakiety/33607/01_obraz.jpg
czytaj z eKutno.pl: Mistrz Czytelnictwa 2017, ./upload/articles_pakiety/33607/02_obraz.jpg
czytaj z eKutno.pl: Mistrz Czytelnictwa 2017, ./upload/articles_pakiety/33607/03_obraz.jpg


Tegoroczna edycja odbywała się pod hasłem „Z legendą po Polsce”. Zadania dla drużyn ułożono na podstawie popularnych legend  dostępnych w książce „Klechdy domowe” Hanny Kostyrko. Do rywalizacji przystąpiły drużyny z dziewięciu szkół powiatu kutnowskiego: Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Łaniętach, Szkoła Podstawowa im. Szarych Szeregów w Strzelcach, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kutnie, Szkoła Podstawowa nr 6 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kutnie, Szkoła Podstawowa nr 9 im. Władysława Jagiełły w Kutnie, Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Micinie, Publiczna Katolicka Szkoła Podstawowa im. Św. Stanisława Kostki w Kutnie, Zespół Szkół im. Władysława St. Reymonta w Gołębiewku i Zespół Szkół w Byszewie. Uczniowie zostali wyłonieni podczas szkolnych eliminacji. Podczas Turnieju w Bibliotece Pedagogicznej w Kutnie trzyosobowe drużyny uczestniczyły w dziewięciu  rundach sprawdzających znajomość tekstów, umiejętność czytania ze zrozumieniem, pracy z tekstem literackim oraz  umiejętność pracy zespołowej.

Uczniowie byli bardzo dobrze przygotowani, różnice w punktacji niewielkie a determinacja zawodników ogromna.
Po zaciętej rywalizacji tytuł Mistrza Czytelnictwa 2017 zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kutnie w składzie Zuzanna Olejnik, Wojciech Kusiak i Oskar Marciszewski. Uczniów przygotowały nauczycielki z biblioteki szkolnej - Małgorzata Jaworska i  Izabela Smolarek.
[więcej]
kultura, 25.04.2017 15:35|czytane: 481 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Prezydent miasta róż składa życzenia kutnowskim Różom i Różyczkom
Z okazji nadchodzących imienin, 37 mieszkanek Kutna o imieniu Róża otrzyma dziś życzenia od prezydenta Kutna. Najmłodsza Różyczka ma 9 miesięcy, a najstarsza 89 lat. Średnia wieku naszych kutnowskich Róż wynosi 41 lat.

Prezydent miasta róż składa życzenia kutnowskim Różom i Różyczkom, ./upload/articles_pakiety/33606/01_obraz.jpg


- Imieniny Róży najczęściej obchodzone są 7 maja, 23 sierpnia, 6 marca, a także 9 lipca i 13 grudnia. Imię Róża jako pierwsze nosi 20 pań, a u 17 jest ono drugim imieniem. Życzymy samych różanych chwil dla każdej z Pań!- informuje Paulina Trzaskowska z Biura Prasowego kutnowskiego magistratu. [więcej]
pismak, 25.04.2017 15:28|czytane: 244 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kondolencje


[więcej]
wandea, 24.04.2017 14:53|czytane: 155 razy|komentuj|czytaj cały
eKuchnia: Rakotwórcze mięso?
Kilka słów własnych na temat ostatnich "nowinek" w ulubionych informacyjnych mediach. Mianowicie temat "kancerogennego mięsa". Jak donoszą media to właśnie białko zwierzęce MOŻE powodować raka. Jak zwykle media mocno nakręciły tematy, który po raz kolejny jest wynikiem błędnej interpretacji. Wszak już prawie wszystko można nazwać rakotwórczym.

eKuchnia: Rakotwórcze mięso?, ./upload/articles_pakiety/33603/01_obraz.jpg


Na jakiej podstawie wyciąga się takie informacje? Na podstawie badań pokazujących ilość nowotworów wśród społeczeństw zjadających największe ilości mięsa. A teraz punkt logiczny - jakiego mięsa zjada się najwięcej? Przetworzonego!
Najwięcej sprzedaje się tanich wędlin, kiełbas, pasztetów ( choć z mięsem maja niewiele wspólnego tak naprawdę ), mies paczkowanych i mies gotowych do spożycia. Jednym słowem - przetworów mięsnych, a nie mięs. Cała grupa tych towarów to NIE mięso, tylko przetworzone produkty mięsopodobne.

Już 22.10.15 w Lyonie kilkudziesięciu naukowców zebrało się w celu odpowiedzi na pytanie „czy mięso jest rakotwórcze”. Ich raport wzbudził ogromne poruszenie wśród społeczeństw. Między innymi jego wynikiem było wpisanie na listę rakotwórczych substancji właśnie wędlin, szynek i kiełbas.

Dodatkowo z uwagi na zbyt mało klarowne dowody dotyczące rakotwórczości wieprzowiny, wołowiny i innych czerwonych mięs zamieszczono je na liście 70 czynników „prawdopodobnie rakotwórczych”.
[więcej]
redaktor, 25.04.2017 12:07|czytane: 256 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zmiana ruchu kołowego - Kutnowska Majówka
Kutnowski Dom Kultury informuje, iż w związku z organizowaną w dniach 29 kwietnia - 3 maja Kutnowską Majówką nastąpi zamknięcie następujących ulic dla ruchu kołowego:

Zmiana ruchu kołowego - Kutnowska Majówka, ./upload/articles_pakiety/33602/01_obraz.jpg


• ulica Witosa – wjazd od ulicy Barlickiego/29-go Listopada od dnia 28 kwietnia godz. 6:00 do dnia 4 maja godz. 24:00
• ulica Zamenhoffa – od skrzyżowania z ul. Szaloma Asza w kierunku Placu Piłsudskiego – zamknięcie dla ruchu od dnia 28 kwietnia od godz. 6:00 do dnia 4 maja godz. 6:00
• ulica Teatralna - odcinek od ul. Podrzecznej  do ul. Miłej w dniu 1 maja od godz. 6:00 do godz. 20:00
• Plac Wolności wraz z ulicami przyległymi do pierzei od strony północnej i zachodniej - od dnia 28 kwietnia  godz. 6:00  do dnia 4 maja godz. 24:00 [więcej]
wandea, 25.04.2017 09:56|czytane: 285 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pierwszy dzień konkursu Pięknie być człowiekiem. Tobiasz i Antonina najlepsi
Wczoraj w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kutnie odbyły się Rejonowe Eliminacje XXXIX Konkursu Recytatorskiego im. Janusza Korczaka „Pięknie być człowiekiem”.

Na konkurs wpłynęło 86 zgłoszeń recytatorów wyłonionych we wstępnych eliminacjach przeprowadzonych przez placówki kulturalno-oświatowe z Bedlna, Byszewa, Gołębiewka, Krośniewic, Kutna, Łaniąt, Pleckiej Dąbrowy, Strzelec, Szewc Nadolnych, w których uczestniczyło łącznie 225 osób.

Pierwszy dzień konkursu Pięknie być człowiekiem. Tobiasz i Antonina najlepsi, ./upload/articles_pakiety/33601/01_obraz.jpg
Pierwszy dzień konkursu Pięknie być człowiekiem. Tobiasz i Antonina najlepsi, ./upload/articles_pakiety/33601/02_obraz.jpg
Pierwszy dzień konkursu Pięknie być człowiekiem. Tobiasz i Antonina najlepsi, ./upload/articles_pakiety/33601/04_obraz.jpg


Jury w składzie: Anna Góra, Teresa Mosingiewicz i Anna Szczepanik przyznało w I grupie wiekowej (klasy I-III), w której uczestniczyło 29 osób, następujące nagrody i wyróżnienia:

I miejsce: Tobiasz Drabik (SP nr 1 – inst. Ewa Rozmarynowicz) i Antonina Zdziarska (SP nr 9 – inst. Bogusława Hakało);

II miejsce: Łucja Kaźmierczak (SP nr 4 – inst. Elżbieta Wybrańska) i Małgorzata Skowrońska (SP nr 6 – instr. Agata Andrych); [więcej]
kultura, 25.04.2017 09:50|czytane: 770 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Jarosław Kret w Kutnie. Wejściówki dostępne od soboty
Od soboty 29 kwietnia można odebrać wejściówki na spotkanie z Jarosławem Kretem, dziennikarzem i podróżnikiem w ramach cyklu Cztery strony świata w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kutnie. Spotkanie odbędzie się 8 maja o godz. 18.00 w Czytelni biblioteki.

Jarosław Kret w Kutnie. Wejściówki dostępne od soboty, ./upload/articles_pakiety/33600/01_obraz.jpg


Kret z wykształcenia jest egiptologiem, od 1992 pracuje jako dziennikarz, fotoreporter, prezenter pogody. Od jesieni 2009 do marca 2010 prowadził nadawany w TVP Info autorski program Planeta według Kreta, w którym opowiadał o kulturze i obyczajach zwiedzanych przez niego krajów. Program zawiesił w związku z przyjściem na świat syna, Franciszka. W latach 2010-2011 prowadził cykliczny program pt. "Podróże z barometrem".

Od września 2011 do stycznia 2014 prowadził i współtworzył na antenie TVP Info cykliczny program pt. "Polska według Kreta". W październiku 2013 był emitowany setny odcinek cyklu. W sumie powstało 110 odcinków cyklu. Autor licznych reportaży i filmów dokumentalnych. [więcej]
kultura, 25.04.2017 09:32|czytane: 554 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Na sesji Rady Miasta Kutna o inwestycjach, zagospodarowaniu przestrzennym i kontroli Miejskiego Zakładu Komunikacji
Na majowej sesji Rady Miasta Kutna 9 maja radni przyjmą informację prezydenta o wykorzystaniu przez Miasto Kutno funduszy pomocowych Unii Europejskiej w 2016 roku oraz ich wykorzystaniu w tym roku, kolejną na temat stanu przygotowań do realizacji zadań inwestycyjnych w 2017 roku oraz trzecią dotyczącą realizacji "Programu współpracy Miasta Kutno z organizacjami pozarządowymi za rok 2016".

Na sesji Rady Miasta Kutna o inwestycjach, zagospodarowaniu przestrzennym i kontroli Miejskiego Zakładu Komunikacji, ./upload/articles_pakiety/33598/01_obraz.jpg


Radni miejscy rozpatrzą uwagi nieuwzględnione przez Prezydenta Miasta Kutna do projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru pomiędzy ulicami: M. Skłodowskiej-Curie, Gen. Maczka, Graniczną i granicą miasta, dla obszaru przy ulicy Jagiellońskiej i ulicy Mickiewicza oraz dla obszaru pomiędzy ul. Sklęczkowską, ul. Metalową, ul. Wschodnią i rzeką Ochnią. Następnie Rada Miasta Kutna uchwali miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego  dla tych terenów.

Radni zajmą się też wyrażeniem zgody na zbycie przez miasto nieruchomości przy ul. Jasnej, a nabycie terenu przy ul. Górnej 13, na zaciągnięcia kredytu długoterminowego i wysłuchają protokołu Komisji Rewizyjnej z kontroli MZK Sp. z o.o. w Kutnie (zatrudnienie, [więcej]
wandea, 25.04.2017 09:19|czytane: 1017 razy|27 komentarzy|komentuj|czytaj cały
IV Bieg Ku Biało-Czerwonej


[więcej]
wandea, 25.04.2017 09:11|czytane: 586 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Ostatnie dni na rozliczenie się z fiskusem
Naczelnik Urzędu Skarbowego w Kutnie przypomina o upływającym w dniu 2 maja 2017r. terminie składania zeznań podatkowych za 2016r. i dokonywania wpłat podatku z rozliczenia za 2016r.

Ostatnie dni na rozliczenie się z fiskusem, ./upload/articles_pakiety/33599/01_obraz.jpg


W tym dniu Urząd pełni dyżur w godz.7.30-15.30 wyłącznie w celu przyjmowania: zeznań podatkowych za 2016r.
wpłat podatku z rozliczenia za 2016 r. 

Urząd Skarbowy w Kutnie w czwartek i piątek 27 i 28 kwietnia wydłuża godziny przyjmowania zeznań podatkowych do godz. 18.00. [więcej]
wandea, 25.04.2017 08:57|czytane: 439 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Graj o medal. Marzena Walkowska wygrała turniej squasha
Marzena Walkowska została triumfatorką rozegranych w niedzielę (23 kwietnia) kobiecych zmagań w squashu. Zawody w kategorii pań rozegrano w ramach turnieju Graj o medal.

Graj o medal. Marzena Walkowska wygrała turniej squasha, ./upload/articles_pakiety/33596/01_obraz.jpg
Graj o medal. Marzena Walkowska wygrała turniej squasha, ./upload/articles_pakiety/33596/02_obraz.jpg
Graj o medal. Marzena Walkowska wygrała turniej squasha, ./upload/articles_pakiety/33596/03_obraz.jpg


– To efekt prośby kilku zawodniczek, które w rywalizacji z mężczyznami w kategorii OPEN radziły sobie całkiem dobrze, jednak chciały zmierzyć się ze sobą bez udziału panów – mówi Jarosław Zielak, sędzia turnieju.

W niedzielnych zmaganiach wzięło udział 5 pań, choć zgłosiło się siedem. Niestety, dwie uczestniczki musiały wycofać swój udział ze względu na stan zdrowia. Nie przeszkodziło to jednak: Marzenie Walkowskiej, Joannie Sztejce, Magdzie Blus, Paulinie Nawrockiej i Małgorzacie Majchrzak w sportowej walce i świetnej zabawie zarazem. Każda z pań rozegrała cztery mecze.

Bezkonkurencyjna była Marzena Walkowska, która każdy mecz kończyła wygraną. To ona stanęła na najwyższym stopniu podium. Joanna Sztejka przegrała jedynie w pojedynku  z Marzeną Walkowską i ostatecznie zajęła II miejsce. Trzecia na podium Magda Blus pokonała w dwóch setach czwartą w generalnej klasyfikacji Paulinę Nawrocką i plasującą się ostatecznie na piątej lokacie – Małgorzatę Majchrzak. [więcej]
wandea, 25.04.2017 07:48|czytane: 509 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Skrzatki przegrały w Głownie
Dwie porażki odniosły w miniony weekend skrzatki KKS Pro-Basket Kutno, które rozpoczęły przed Świętami Wielkanocnymi rywalizację w Wojewódzkiej Lidze Skrzatek. Na turnieju rozgrywanym tym razem w Głownie, prócz młodych koszykarek z Kutna udział wzięły zespoły: MUKS Bełchatów oraz UKS Hastex Ksawerów. Podopieczne trenera Tomasza Pasińskiego przegrały oba spotkania, i na pierwszą wygraną w lidze będą musiały poczekać do kolejnego turnieju. Kolejne mecze już 29 kwietnia w Pabianicach.

Skrzatki przegrały w Głownie, ./upload/articles_pakiety/33595/01_obraz.jpg


KKS Pro-Basket Kutno – MUKS Bełchatów 14:46 (2:13, 2:12, 6:17, 4:4).
Cieślak Lena 2, Dajer Oliwia 0, Dębska Katarzyna 2, Góral Amelia 0, Karczewska Oliwia 0, Milarska Magdalena 0, Moszczyńska Oliwia 0, Olszewska Julia 0, Rosińska Zuzanna 0, , Tomasik Oliwia 0, Urban Zuzanna 6, Walczak Maja 0, Wielemborek Patrycja 4, Trzcińska Julia 0.

KKS Pro-Basket Kutno – UKS Hastex Ksawerów 24:32 (9:4, 5:8, 2:9, 8:11).
Cieślak Lena 0, Dajer Oliwia 2, Dębska Katarzyna 0, Góral Amelia 10, Karczewska Oliwia 0, Milarska Magdalena 0, Moszczyńska Oliwia 0, Olszewska Julia 0, Rosińska Zuzanna 0, Tomasik Oliwia 3, Urban Zuzanna 5, Walczak Maja 0, Wielemborek Patrycja 4, Trzcińska Julia 0.
[więcej]
wandea, 25.04.2017 07:46|czytane: 78 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kutnowskie firmy otrzymały wsparcie na innowacyjne projekty z branży motoryzacyjnej
Fabryka Samochodów Osobowych Syrena w Kutnie S.A. oraz Odlewnia Kutno otrzymały dofinansowania z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, wygrywając konkurs INNOMOTO dla przedsiębiorców z branży motoryzacyjnej. Wniosek Syrenki przygotowała Agencja Rozwoju Regionu Kutnowskiego S.A. Mamy więc duży sukces made in Kutno. 

 Kutnowskie firmy otrzymały wsparcie na innowacyjne projekty z branży motoryzacyjnej , ./upload/articles_pakiety/33593/01_obraz.jpg


Fabryka Samochodów Osobowych Syrena w Kutnie S.A. dostała 6,5 mln zł dotacji na rozwój nowego modelu samochodu elektrycznego. Całość projektu opiewa na kwotę 12,5 mln zł. Budowa fabryki, w której będą produkowane te pojazdy wkrótce ruszy przy ul. Poprzecznej na Sklęczkach. 

Druga kutnowska firma Odlewnia otrzymała z tego samego programu 3,4 mln zł na opracowanie nowoczesnego procesu produkcji części samochodowych.

W ramach I konkursu wpłynęło 87 wniosków o dofinansowanie na łączną kwotę dofinansowania 413 373 591,46 zł. Do pierwszego etapu oceny merytorycznej zostały przekazane 84 wnioski, natomiast do drugiego etapu (ocena panelowa) przekazano 54 wnioski. [więcej]
wandea, 25.04.2017 07:25|czytane: 1278 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Logowanie do portalu
Kalendarium imprez
Publicystyka
Pan Redaktor
Miejskie obrazki. Przed majówką łatanie dziur w centrum Kutna
Plac Wolności, na którym jest płatny parking w centrum Kutna zyska nowe łaty. Wycięty asfalt zostanie uzupełniony jeszcze przed majówką. - Przypominają... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Na co w maju do Kina KDK?
W maju zapraszamy do Kina Kutnowskiego Domu Kultury na kryminał, najnowszą ekranizację studia Marvel, dramaty oraz filmy familijne. 05-10.05.2017  od piątku do środy godz.14.30  PAN ŻABA 2D dubbing (familijny, czas 85 min ) godz.16.00 ... [więcej]
Sport
"Czwórka" i "Dwójka" wygrały Kros Strzelecki
Dziś w Szkole Podstawowej Nr 6 w Kutnie odbyły się zawody Miejskiej Międzyszkolnej Ligi Strzeleckiej – „KROS STRZELECKI”. Była to już czwarta edycja tych zawodów, w której wystartowało 11 zespołów /4 zawodników indywidualnie/ ze szkół podstawowych i gimnazjalnych z Kutna oraz... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Sprzedawca / Sprzedawczyni Jesteśmy znaną marką, liderem w swojej kategorii. Nasze sklepy znajdują się w najlepszych Centrach Handlowych w Polsce. Zależy nam na stałym rozwoju, dlatego poszukujemy kreatywnych osób do sk... [czytaj więcej]
Legginsy RUN BABY RUN Legginsy sportowe do każdego rodzaju ćwiczeń: do biegania, na fitness, czy taniec. Doskonała sportowa dzianina oddychająca, elastyczna, pracuje z Twoim ciałem. Szeroki wzmacniany pas pozostaje n... [czytaj więcej]
Segment Oddam za darmo segment. ... [czytaj więcej]
Opiekun/ka seniora Josefa po zawale, 68 lat InterKadra jest działającą na rynku europejskim renomowaną Agencją Pracy Tymczasowej, Doradztwa Personalnego oraz Pośrednictwa Pracy na terenie RP i za granicą, wpisaną na podstawie Certyfikat... [czytaj więcej]
Skuteczna naprawa baz danych SQL trudne przypadki / Naprawa bazy danych MSSQL, baz Płatnika, Wapro, Zapewniamy prawie 100% skuteczność odzyskania danych z uszkodzonej bazy MSSQL. Nawet jeśli istnieje tylko plik MDF, niezależnie czy udaje się plik mdf+ldf podłączyć do serwera. Bazy mogą ... [czytaj więcej]
Kierowca C+E Międzynarodówka Firma OLI-TRANS S.C. zatrudni kierowcę w transporcie międzynarodowym na ciągniki siodłowe (kat. C+E) z doświadczeniem. System pracy 3/1. Mile widziana znajomość języka niemieckiego lub angiels... [czytaj więcej]
Nauczę Cię angielskiego na żywo przez Skype Czy przeszło Ci przez głowę, żeby po prostu mówić po angielsku? rnI nie chodzi mi o to, żeby myśleć co powiedzieć tylko po prostu mówić. rn rnDaj mi 3 minuty i zobacz jak w prosty sposób ... [czytaj więcej]
Renowacja wanny - co dwie wanny to nie jedna Odnów swoją wannę skutecznie, szybko, bez remontu! Wykonujemy trwałą renowację wanien metodą "wanna w wannie". Jest to osadzenie nowej wanny akrylowej na starej wannie zabudowanej. Nową... [czytaj więcej]
ŚLUSARZE ŚLUSARZE Oferta: - stawka 11,50-12,00 EURO NA RĘKĘ. - zatrudnienie na niemieckich warunkach - zakwaterowanie zapewnia pracodawca - możliwość współpracy z całymi brygadami - praca na ... [czytaj więcej]
PRACOWNIK Z NIEMIECKIM Pracownik z dobrą znajomością języka niemieckiego Oferta: - 12 euro netto/za godzinę - zakwaterowanie zapewnia pracodawca - możliwość dłuższej współpracy - praca w rafinerii w Niem... [czytaj więcej]
SPAWACZ SPAWACZE Oferta: - stawka 13 EURO NA RĘKE. - zatrudnienie na niemieckich warunkach - możliwość współpracy z całymi brygadami - praca na terenie Niemiec w miejscowości Frankfurt nad Mene... [czytaj więcej]
PŁYTKARZ PŁYTKARZE/HYDRAULICY Oferta: - zatrudnienie na niemieckich warunkach - praca na terenie Niemiec w miejscowości Duisburg Wymagania: - doświadczenie na stanowisku płytkarz/hydraulik - umiej... [czytaj więcej]
MURARZE MURARZE Oferta: - atrakcyjne wynagrodzenie - zakwaterowanie zapewnia pracodawca - praca na terenie Niemiec w okolicach Lipska - możliwość współpracy z całymi brygadami/firmami - możliwo... [czytaj więcej]
Przedstawiciel ds. odszkodowań Pracujesz na rynku odszkodowań! rnJesteś niezadowolony z uzyskanych prowizji? rnTwoi klienci są niezadowoleni bo dostają za małe odszkodowania? rnMożesz to zmienić! rnrnKancelaria Prawna Pro Bo... [czytaj więcej]
KURS STYLIZACJI PAZNOKCI ZAPRASZAMY SERDECZNIE NA KURS STYLIZACJI PAZNOKCI METODA ŻELOWĄ I HYBRYDOWĄ.rnKOSZT JEDNEJ METODY TO 250 ZŁ, KOSZT DWÓCH METOD 450 ZŁ... [czytaj więcej]
KURS STYLIZACJI PAZNOKCI ZAPRASZAMY SERDECZNIE NA KURS STYLIZACJI PAZNOKCI METODĄ HYBRYDOWĄ I ŻELOWĄ.rnKOSZY JEDNEJ METODY TO 250 ZŁ, DWIE METODY 450 ZŁ... [czytaj więcej]
Kurs Tworzyw Sztucznych Profesjonalny Kurs Tworzyw Sztucznych online.Pełne 20 dni zaawansowanej wiedzy teoretycznej z praktyką.Poznaj tworzywa i naucz się prawidłowo zakładać formę wtryskową na maszynę.Szczegóły h... [czytaj więcej]
Sprzedawczyni Duża marka poszukuje sprzedawczyni do sklepu w Galerii Marcredo. Szukamy osoby energicznej, uśmiechniętej, z pozytywnym nastawieniem, która ma dużą łatwość w nawiązywaniu relacji z drugą ... [czytaj więcej]
Praca w ochronie Agencja ochrony zatrudni pracownika z orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu umiarkowanym.Informacje pod nr.telefonu... [czytaj więcej]
Praca dodatkowa dla każdego – plus poradnik Witaj Wiarygodna, bezpieczna i sprawdzona oferta dodatkowego zarobku. Program jest na rynku od ponad 13 lat. Jest to najprostsza droga do zarobienia dodatkowych pieniędzy. W pełni wypłacalna. ... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Ananiasz Cinciała:
6 minut temu
Brawo za chęci, pomysł i zaangażowanie
Gustaw Maślanka:
9 minut temu
Gratuluję również! Bardzo zdolny, a zarazem przesympatyczny fajny chłopak. Wiem co mówię, bo znam osobiście
Borys Foc:
20 minut temu
W konkursie recytatorskim nagradzać ludzi z wadami wymowy to glupota i brak profesjonalizmu jury.
Achilles Brown:
2
 · 
23 minut temu
Gratulacje-fajna akcja !
Bonifacy Fedorowski:
44 minut temu
Gdybyś Iwo, podobnie jak Bryła prowadził w Byszewie deficytowe 50 hektarowe gospodarstwo rolne, to byś również starał się zniwelować ten deficyt swoja pensją. A na taką " deficytową dziurę" to i pensja premiera nie była by za duża. No a oprócz tego wójt też musi za coś kupić chleb i margarynę.
Emanuel Kruk:
51 minut temu
Mateusz....Gratulacje....!!!! No....I....Bartek!!!!Dziekuje synu.....
Bonifacy Fedorowski:
54 minut temu
Te wymienione przez ciebie Hugo zakazy, obowiązują jedynie współplemieńców Mojżesza - rodowitych Żydów a nie nas Słowian. My Słowianie od ponad 1000-a lat jesteśmy wszak WYZNAWCAMI RELIGII CHRYSTUSA do której Żydzi są w kontrze. Fakt - RELIGIA CHRYSTUSOWA nam Słowianom, w swej symbolice jest nader bliska. A bliska dlatego, bo nieomal identyczna z symbolami NEOPOGAŃSKICH BOGÓW SŁOWIAN. My potomkowie Piasta stawiamy na konkret - my uklękniemy, skłonimy głowę gdy stoimy przed OBRAZEM, FIGURKĄ, gdy powąchamy KADZIDŁO a oczy nasze ujrzą SŁOŃCE, OGIEŃ, ORNAT cz też BALDACHIM. To nas naprawdę kręci a nie jakieś tam mojżeszowe zwidy i zakazy. Nasze piastowskie mózgi nie są przystosowane do tego aby sobie coś wyobrażać - MY TO MUSIMY "TO COŚ" - UJRZEĆ, DOTKNĄĆ, POLIZAĆ.
Dariusz Siła:
1 godzin temu
@Hugo Gąsiorek

...i taka prawda.

Żeby było śmieszniej to ta cała szopka dla KOPII obrazu. Ludzie obudźcie się!!!
Orfeusz Kremberg:
2
 · 
2 godzin temu
Zebrać się w grupę ,wesprzeć już osoby walczące w Gminie Krzyżanów z farmą wiatrową, sprawa już jest w Sądzie. Można nawet zaskarżyć decyzję wójta i już istniejące wiatraki zmusić do likwidacji, są podstawy prawne ku temu.
Celestyn Dariusz Zięba:
4
 · 
2 godzin temu
Niech Gmina Bedlno zajmie się poprawą jakości wody bo to syf !!!
Kazimierz Biallosser:
3
 · 
3 godzin temu
No właśnie jaki Pań taki i Kram czyli członkom Kutnowskiego PIS taki Pań odpowiada i nic nie robią aby wybrać sobie innego Pana ...???
Iwo Poziomkowski:
4
 · 
3 godzin temu
Bryła to bardzo pazerny człowiek gdyby mógł to pobierał by miesięczną pensję w wysokości rocznego budżetu gminy. przecież za dwa tysiące ten pan nie wyżyje, u tego typu ludzi żołądek jest delikatniejszy iszybciej trawiący
Romuald Gedroić:
3
 · 
3 godzin temu
Krzyżanów i jego wójt robią to samo!
Amalgund Guzik:
2
 · 
4 godzin temu
Normalny kosmos te badania.
Hadrian Miszk:
4 godzin temu
Gratulacje.
Władysław Rymont:
4 godzin temu
I jeszcze jedno,Andy po pijaku gdzieś gadał ,że ten młody wilk to jest krzyżówka z kaukazem...
Władysław Rymont:
4 godzin temu
Ten stary wilk ma gen zabójcy...
Amalgund Ogiński:
4
 · 
5 godzin temu
A największa porażka to kutnowski PiS (Próżniactwo i Szalbierstwo?). Totalne dno moralne - etyczne. Jaki pan, taki kram. Jaki Kłopot, taki PiS. Dziwne, że Kaczyński tego rozrywkowo - pijackiego ustrojstwa nie likwiduje.
Wisława Hurczyn:
2
 · 
5 godzin temu
A co masz skrzywiony kręgosłup?
Amalgund Ogiński:
5 godzin temu
Faktycznie dobry link:alarm-stop-gmo-jerzy-zieba-w-sejmie-poruszaja ce-i-mocne-wystapienieRozbestwione ścierwo. Jasne, na takich akcjach PiS padnie ale odwrócić debilizmy trudno będzie.Najciekawsze artykuły
 ·  62
1 dni temu
WSA odrzuca skargę inwestora. Nie będzie wiatraków w gminie Bedlno
 ·  29
6 dni temu
Co będzie w budynku po PZU w centrum Kutna?
 ·  21
7 dni temu
Dziś w TVP 1 historia byłego policjanta z Kutna
 ·  8
7 dni temu
Czytelnicy pytają: Kiedy wreszcie będzie nowa nawierzchnia na drodze Łanięta - Kąty?
 ·  29
15 dni temu
Gorąca dyskusja o opłatach za wodę i ścieki w Gminie Kutno. Radni zaproponowali podwyżki
 ·  89
15 dni temu
Będzie nowy stary Zarząd Powiatu w Kutnie?
 ·  51
15 dni temu
Ogłoszenia o manifestacji kutnowskiego ONR pod lupą łódzkiej prokuratury
 ·  11
16 dni temu
Proces Łukasza K. Media musiały opuścić salę rozpraw
 ·  5
16 dni temu
Bronka Nowicka w Kutnie. Dziecko martwi się, bo nie umie nakarmić kamienia
 ·  12
16 dni temu
Prokuratura Regionalna w Łodzi: Były policjant nie popełnił przestępstwa na komendzie
 ·  16
17 dni temu
Czyszczenia Królewskiej na Majówkę nie będzie, ale różana fontanna już tryska
 ·  12
19 dni temu
Twarzą w twarz Proletaryat w Kutnie
 ·  92
20 dni temu
Czytelnicy pytają, rzecznik starostwa odpowiada. Koszty kasacji i bezkrólewie
 ·  2
20 dni temu
Inwestycje PLK S.A.: Odnowione perony, wiadukt na Troczewskiego i przystanek Azory
 ·  88
20 dni temu
Radnej PSL przedłużono zatrudnienie w ośrodku. Nie ze mną te numery, Brunner
 · 
21 dni temu
Łukasz Wójcik: Podniebne przygody i wielka pasja
 · 
21 dni temu
Promocja szkół w coraz lepszym wydaniu. Powiatowe targi edukacyjne dla gimnazjalistów
 ·  247
22 dni temu
Kasacja starosty oddalona. Debich musi odejść
 ·  3
22 dni temu
Laureaci Super Pulsów Żychlina 2017
 · 
23 dni temu
W Komadzynie płonęła naczepa pełna trocin. Ruch na A1 odbywa się jednym pasem
 ·  2
26 dni temu
Premiery Teatru Puszek. Dobra zabawa i pouczający morał
 ·  105
27 dni temu
Praktyki samorządowe a wartości. Promocja prezydenta z naszych portfeli
 ·  25
27 dni temu
Czytelnicy pytają o biuletyn informacyjny o budżecie Kutna. Samorząd odpowiada
 · 
27 dni temu
Charakterystyczny głos i dobre teksty - klimatyczny koncert Dyjaka w Kutnie
 · 
27 dni temu
Druga książka pochodzącego z Kutna pisarza Rafała Cichowskiego trafia do rąk Czytelników
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności