eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 28.06.2016     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,30764-nie-dostosowa-pr-dko-ci-na-a1-akcja-osp-komadzyn," title="Kutno: Nie dostosował prędkości na A1. Akcja OSP Komadzyn" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nie dostosował prędkości na A1. Akcja OSP Komadzyn</b><br>- Tuż przed godziną 12 nasza jednostka została zadysponowana do wypadku...</div></a> <a href="/wiadomosci,30763-tajemnicze-e-w-ywno-ci-i-gotowanie-z-kuroniem-jeszcze-dzi-i-jutro-warsztaty-zdrowego-ywienia," title="Kutno: Tajemnicze E w żywności i gotowanie z Kuroniem. Jeszcze dziś i jutro warsztaty zdrowego żywienia" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Tajemnicze E w żywności i gotowanie z Kuroniem. Jeszcze dziś i jutro warsztaty zdrowego żywienia</b><br>Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnych warsztatów zdrowego żywienia z kucharzem Jakubem...</div></a> <a href="/wiadomosci,30762-nowa-jako-w-powiecie-czyli-p-roczny-tryb-rozpatrywania-skarg-przez-komisj-rewizyjna," title="Kutno: Nowa jakość w powiecie czyli półroczny tryb rozpatrywania skarg przez Komisję Rewizyjną " class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nowa jakość w powiecie czyli półroczny tryb rozpatrywania skarg przez Komisję Rewizyjną </b><br>Komisja Rewizyjna Rady Powiatu w Kutnie na ostatnim swym posiedzeniu porządkowała...</div></a> <a href="/wiadomosci,30756-mosir-zaprasza-na-miejski-basen," title="Kutno: MOSiR zaprasza na miejski basen" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>MOSiR zaprasza na miejski basen</b><br>Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kutnie zaprasza na miejski basen...</div></a> <a href="/kultura,30752-kutnowskie-czytelniczki-na-zlocie-mi-o-nik-w-cukierni-pod-amorem-w-ksia-nicy-p-ockiej," title="Kutno: Kutnowskie Czytelniczki na Zlocie Miłośników Cukierni pod Amorem w Książnicy Płockiej " class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Kutnowskie Czytelniczki na Zlocie Miłośników Cukierni pod Amorem w Książnicy Płockiej </b><br>W sobotę 25 czerwca  inicjatywy Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w...</div></a> <a href="/wiadomosci,30750-mieszka-cy-gminy-kutno-odznaczeni-przez-wojewod-dzkiego," title="Kutno: Mieszkańcy Gminy Kutno odznaczeni przez Wojewodę Łódzkiego" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Mieszkańcy Gminy Kutno odznaczeni przez Wojewodę Łódzkiego</b><br>22 czerwca w Łódzkim Urzędzie Wojewódzkim Wojewoda Łódzki Zbigniew Rau wręczył...</div></a> <a href="/ekutnodladzieci,30746-podw-jny-sukces-tancerzy-studia-ta-ca-alibi," title="Kutno: Podwójny sukces tancerzy Studia Tańca Alibi " class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Podwójny sukces tancerzy Studia Tańca Alibi </b><br>Na zakończenie sezonu tanecznego tancerze ze Studia Tańca Alibi szkoły tańca...</div></a> <a href="/kultura,30742-folklor-zawsze-na-czasie," title="Kutno: Folklor zawsze na czasie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Folklor zawsze na czasie</b><br>Mimo upału o 12.00 w niedzielę na placu Piłsudskiego w Kutnie...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
TOYOTA NOWY RAV 4 W KUTNIE Z SALONU JAWORSKI AUTO www.toyota.wloclawek.pl
Już od 1999 roku firma Jaworski Auto Sp. z o.o. służy Klientom Toyoty. Od 17 lat zdobywa  ich zaufanie, dzięki świadczeniu kompleksowych i fachowych usług, których jakość stara się nieustannie udoskonalać. W ubiegłym roku  firma Jaworski Auto Sp. z o.o. została wyróżniona  przez tygodnik "Auto Świat", otrzymując maksymalną ocenę tajemniczego klienta. Ten wynik to potwierdzenie najwyższego poziomu świadczonych usług. To, o czym każdego dnia przekonać się mogą klienci, zauważyli również niezależni przedstawiciele tygodnika Auto Świat.


TOYOTA NOWY RAV 4 W KUTNIE Z SALONU JAWORSKI AUTO 87-810 WŁOCŁAWEK UL.OKRĘŻNA 2G www.toyota.wloclawek.pl

O budowaniu i rozwoju pozycji Toyoty na lokalnym rynku rozmawiamy z Sebastianem Baranowskim Kierownikiem Działu Handlowego ASD Toyota Włocławek Jaworski Auto Sp. z o. o.

Salon Toyoty  we Włocławku istnieje na rynku od 1999 roku  i cieszy się zaufaniem konsumentów od wielu lat.  Posiadacie Państwo bogatą ofertę samochodów popularnych jak również  wysoce bezawaryjnych. Dlaczego warto odwiedzać Salon Toyoty we Włocławku?
Sebastian Baranowski: Zwracamy szczególną uwagę na obsługę klienta w naszym salonie. Czy klient kupi u nas auto czy nie, naszym celem  jest aby klient wyszedł z naszego salonu zadowolony, dobrze poinformowany, i z uczuciem że został odpowiednio potraktowany.
Wykwalifikowany personel stacji dealerskich odpowie na każde Państwa pytanie dotyczące eksploatacji samochodu. Służymy pomocą przy wyborze auta jak i przy wyborze najkorzystniejszej formy finansowania jak również ubezpieczenia samochodu. [więcej]
wandea, 27.06.2016 08:01|czytane: 489 razy|komentuj|czytaj cały
WAKACJE Z TAŃCEM RUCHEM W STREET DANCE STUDIO. 50% ZNIŻKI NA ZAJĘCIA DLA DZIECI
Street Dance Studio przygotowało specjalną ofertę zajęć dla dzieci i młodzieży. UWAGA! w miesiącach lipiec i sierpień zniżka! 50% zniżki na drugie wybrane zajęcia dla dzieci! Zajęcia dla dzieci prowadzi Joanna Zielińska - pedagog, wieloletni instruktor tańca i fitnessu, master instructor LEJDIS JUMP - fitnessu na trampolinach. Zapisy na zajęcia orz informacje można uzyskać pod numerem telefonu 723-319-518.

Zajęcia odbywają się w klimatyzowanej sali STREET DANCE STUDIO na ul.Plac Wolności 1 (I piętro) - wejście przed sklepem "żabka" oraz w Kutnowskim Domu Kultury. Liczba miejsc jest ograniczona!

WAKACJE Z TAŃCEM RUCHEM W STREET DANCE STUDIO. 50% ZNIŻKI NA ZAJĘCIA DLA DZIECI

GRAFIK OBOWIĄZUJĄCY OD 4 LIPCA:
Kutnowski Dom Kultury:
Poniedziałek: sala baletowa B
16.30-17.00 – MIX TANECZNY 3-5 lat
17.00-17.45 – HIP-HOP i TANIEC NOWOCZESNY 5-6 lat
17.45-18.45 – HIP-HOP 7-11 lat początkujący
18.45-19.45 – HIP-HOP 12-15 lat [więcej]
wandea, 27.06.2016 07:21|czytane: 263 razy|komentuj|czytaj cały
Zapraszamy małych kolarzy od 6 do 12 lat na Mini Wyścig Solidarności
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kutnie jako współorganizator zakończenia II-go etapu Międzynarodowego wyścigu Kolarskiego „Solidarności” i Olimpijczyków zaprasza najmłodszych do udziału Mini Wyścigu „Solidarności”, który odbędzie się w godzinach przedpołudniowych w dniu 30 czerwca alejami ZHP oraz Jana Pawła II.

Zapraszamy małych kolarzy od 6 do 12 lat na Mini Wyścig Solidarności, ./upload/articles_pakiety/30605/01_obraz.jpg


Regulamin i zgłoszenia na stronie www.mosir.kutno.pl
[więcej]
redaktor, 21.06.2016 12:42|czytane: 790 razy|komentuj|czytaj cały
Tajemnicze E w żywności i gotowanie z Kuroniem. Jeszcze dziś i jutro warsztaty zdrowego żywienia
Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnych warsztatów zdrowego żywienia z kucharzem Jakubem Kuroniem i dietetyczką Pauliną Konrad. Warsztaty odbędą się jeszcze dziś o godz. 16.00 i potrwają do godz. 19.00. Tematem są obiady. A jutro zapraszamy na deserowe dwie tury wykładów i gotowania z Kuroniem od 10.00 do 13.00 i od 16.00 do 19.00 w Restauracji Elida przy ulicy Kasztanowej.

Tajemnicze E w żywności i gotowanie z Kuroniem. Jeszcze dziś i jutro warsztaty zdrowego żywienia, ./upload/articles_pakiety/30763/01_obraz.jpg
Tajemnicze E w żywności i gotowanie z Kuroniem. Jeszcze dziś i jutro warsztaty zdrowego żywienia, ./upload/articles_pakiety/30763/02_obraz.jpg
Tajemnicze E w żywności i gotowanie z Kuroniem. Jeszcze dziś i jutro warsztaty zdrowego żywienia, ./upload/articles_pakiety/30763/03_obraz.jpg


Paulina Konrad, dietetyk kliniczny w wykładach mówiła o podstawowych zasadach zdrowego żywienia, zaprezentowała piramidę zdrowego żywienia i aktywności fizycznej. Dziś zgromadzona publiczność wysłuchała wykładu na temat tajemniczych E czyli substancji dodawanych do żywności, barwnikach, konserwantach, polepszaczach smaku. Dowiedzieć się też można było, że nie wszystkie E są szkodliwe np. symbole E z przedziału 200-203, 260-270 i 290-299 uważa się za nieszkodliwe.Nieszkodliwa jest lecytyna (E 322), która występuje w olejach roślinnych i żółtkach jaj, stabilizuje majonezy i sosy.

Do najpopularniejszych konserwantów należą benzoesan sodu (E 211), a także azotany i azotyny (E 249, E250, E251, 252) dodawane do wędlin. W wysokich porcjach nam bardzo szkodzą, E 210 (kwas benzoesowy) nie powinien być spożywany zbyt często i jest niebezpieczny w przypadku alergików, E 211 (benzoesan sodu) - występuje w dżemach, marmoladach, sosach, spożywany w nadmiarze prowadzi do zakwaszenia organizmu i podrażnienia gardła.Szkodliwy jest E 320, czyli butylohydroksyanizol (BHA). Występuje w chipsach, a jego działanie jest bardzo szkodliwie dla małych dzieci, w dużym stopniu przyczynia się do nadmiernego przyrostu tkanki tłuszczowej. [więcej]
wandea, 28.06.2016 14:31|czytane: 95 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Bezpłatna nauka pływania w Krośniewicach
Ratownictwo Wodne Rzeczpospolitej oddział w Kutnie zaprasza dzieci i młodzież z Gminy Krośniewice, w wieku od 6 do 15 lat, na zajęcia nauki pływania dofinansowane z budżetu Gminy Krośniewice.

Bezpłatna nauka pływania w Krośniewicach, ./upload/articles_pakiety/30703/01_obraz.jpg


Zajęcia odbywać się będą w kutnowskim Aquaparku pod okiem doświadczonych instruktorów. Zajęcia zaczynają się po przerwie wakacyjnej. Rekrutacja trwa do końca czerwca. Spośród wszystkich zgłoszonych osób, poprzez egzamin wstępny, wyłonione zostaną dwie grupy po 8 uczestników. Zajęcia są darmowe. Więcej informacji oraz zapisy pod nr. tel. 663-205-022. [więcej]
pismak, 28.06.2016 15:03|czytane: 613 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Nie dostosował prędkości na A1. Akcja OSP Komadzyn
- Tuż przed godziną 12 nasza jednostka została zadysponowana do wypadku na autostradzie A1 w miejscowości Dębina osobowy renault megane wpadł w poślizg i uderzył w bariery rozdzielajace pasy ruchu. Na szczęście osoby podróżujące samochodem nie zostały poważnie poszkodowane, można powiedzieć że obyło się na strachu. Ruch w kierunku Gdańska odbywał się jednym pasem -relacjonują członkowie Ochotnicznej Straży Pożarnej Komadzyn.

Nie dostosował prędkości na A1. Akcja OSP Komadzyn, ./upload/articles_pakiety/30764/01_obraz.jpg
Nie dostosował prędkości na A1. Akcja OSP Komadzyn, ./upload/articles_pakiety/30764/02_obraz.jpg
Nie dostosował prędkości na A1. Akcja OSP Komadzyn, ./upload/articles_pakiety/30764/03_obraz.jpg


39-letni kierujący pojazdem renault megane na A1 w Dębinie w gminie Strzelce nie dostosował prędkości, zjechał z pobocza i uderzył w bariery ochronne. Kierowca był trzeźwy, ukarany mandatem.

Akcje OSP Komadzyn na FB

[więcej]
redaktor, 28.06.2016 14:40|czytane: 103 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kutnowska? Syrenka
Ostatnimi czasy, gdzie nie spojrzymy swoimi lokalnymi oczyma, widzimy kutnowską syrenkę. Gazety, Internet, telewizja (oczywiście lokalne) nawet popularna stacja motoryzacyjna (już nie lokalna), którą zna i ogląda każdy mężczyzna po czterdziestce pokazuje naszą kutnowską dumę, perełkę, oczko w głowie… Syrenkę o tajemniczym numerze S201. Niby fajnie, że mamy swój lokalny samochodzik.

Typowy mieszkaniec grodu nad Ochnią będzie się cieszył, bo przecież sława, tradycja, pieniądze prestiż uderzają do głowy. Każdy pomyśli, że to przecież fajne auto! Statystyczny  50 latek, gdy miał o 40 lat mniej, to tata miał syrenę i wujek miał syrenę i ciocia z Ameryki chciała też mieć syrenę i ogólnie było to kultowe autko. Popatrzmy teraz bardziej globalnie… popatrzmy na cały kraj. Polak jak widzi Syrenę (ale tę oryginalną) to się mu łezka w oku kręci. Dlaczego? Dlatego, że to było auto na miarę tamtych czasów, z silnikiem od pompy wodnej, blachą cieńszą od kartki papieru, zawiasami z parcianych pasków, tapicerką rodem z radzieckiego czołgu, kierownicą większą od koła i z ponadczasowym kształtem, rodem ze stajni niemieckiego Porsche. To auto miało swoją duszę, nawet uczucia miało swoje. Przy tym samochodzie nie można było krzyczeć, co by się nie pogniewało i nie popsuło ze złości. Posiadało ograniczone zaufanie do kierowcy, bo nie zawsze reagowało na polecenia wydawane kierownicą, i oczywiście, bardzo nowoczesny jak na tamte czasy ogranicznik prędkości nazwanym przeze mnie „jak szybciej pojadę to się rozpadnę”. Fenomenem starej poczciwej Syrenki nie była niezawodność czy nowoczesny design ale to, że po prostu była i jeździła. Analizując klasę, szyk i sławę tego już prawie 60- letniego jeździdełka zastanawiam się, gdzie tu jest miejsce na naszą kutnowską Syrenkę. Mówiąc krótko, ona nie pasuje do tej całej historii. To tak, jakby ktoś napisał i wydał drugą część „Krzyżaków” czy dokończył „Kordiana”. Takich rzeczy się po prostu nie robi. Spójrzmy na tą nowość! Zacznijmy od wyglądu. Patrząc na to „cudo” mam mieszane uczucia, ale tak dosłownie mieszane. Dół samochodu jest dobry i nawet troszeczkę przypomina swój pierwowzór, chociaż kółka takie trochę po młodszym bracie… za małe. A góra?  Góra to zupełnie inna historia. Jak próbuję sobie wyobrazić proces projektowania naszej Syrenki to myślę o dwóch teoriach. Jest to albo zbiorowe rozdwojenie jaźni, albo katastrofalny błąd i pomieszanie projektu S201 z nowym wozem bojowym wiadomej kutnowskiej firmy. [więcej]
redaktor, 28.06.2016 08:20|czytane: 240 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Nowa jakość w powiecie czyli półroczny tryb rozpatrywania skarg przez Komisję Rewizyjną
Komisja Rewizyjna Rady Powiatu w Kutnie na ostatnim swym posiedzeniu porządkowała zaległości i zaopiniowała materiały na najbliższą jutrzejszą sesję. Skarg nie rozpatrzyła, bo jak mówią członkowie komisji, z jej przewodniczącym Konradem Kłopotowskim nie da się pracować.
- To Matrix - powiedział jeden z radnych.


Nowa jakość w powiecie czyli półroczny tryb rozpatrywania skarg przez Komisję Rewizyjną , ./upload/articles_pakiety/30762/01_obraz.jpg


Radni obecni na posiedzeniu Konrad Kłopotowski, Marek Drabik, Robert Fabijański i Zdzisław Góreczny zatrzymali się jedynie na dłuższą chwilę przy sesyjnym punkcie dotyczącym wniesienia skargi na zarządzenie zastępcze Wojewody Łódzkiego w sprawie odwołania Krzysztofa Debicha, Starosty Kutnowskiego. Przewodnicący komisji chciał temat głosować, reszta chciała przyjąć punkt do wiadomości. Kłopotowski zarządził jednak głosowanie i padł remis dwa do dwóch, tak jak na polityczne szyldy przystało - opozycja- koalicja. Nikt zbytnio nie chciał rozmawiać z przewodniczącym na ten temat, bo Komisja ma tyły, radni prosili o plan pracy Komisji, okazało się że ich nie ma, protokoły nie są podpisane i trudno dalej obradować. Niebawem radni mają przegłosować skargi Związku Zawodowego Nauczycieli Zespołu Szkół Nr 1 w Kutnie i nauczycielki z tej szkoły. A co ze skargami, które wpłynęły w styczniu i ostatnio w maju?

Wiesław Bryłka, Przewodniczący Stowarzyszenia Ogólnopolska Inicjatywa Obywatelska złożył skargi skierowane do Rady Powiatu w Kutnie 5 stycznia i 12 stycznia 2016 r., obie dotyczyły funkcjonowania szpitala. Komisja Rewizyjna dopiero 9 czerwca br. wystosowała pytania do Rady Powiatu i Zarządu Powiatu w Kutnie dotyczące m.in. uchwały Walnego Zgromadzenia Wspólników Kutnowskiego Szpitala Samorządowego sp. zo.o dotyczące powołania i odwołania Adama Handzelewicza z funkcji Przewodniczącego Rady Nadzorczej KSS, umowy o jego wolontariacie na rzecz powiatu, korespondencji KSS i NFZ za okres styczeń 2015 - czerwiec 2016 r., dokumentów KSS i WZW związanych z likwidacją III oddziału wewnętrznego i zawieszenia działalności naurologii, procedur przetargowych, umów i porozumień z Klinikami Kardiologii Allenort. Komisja Rewizyjna ponadto żądała wykazu firm, które wykonywały remonty w ostatnim czasie w szpitalu, informacji kto personalnie jest odpowiedzialny za zatrudnienie prezesa szpitala Roberta Wilanowskiego oraz zestawienia z półtora roku wszystkich firm i kwot zapłaconych czynszów i wszelkich opłat za korzystanie z wynajętych powierzchni w KSS. [więcej]
wandea, 28.06.2016 09:12|czytane: 730 razy|38 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Coolturalne lato w KDK

Coolturalne lato w KDK

[więcej]
wandea, 28.06.2016 07:56|czytane: 112 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
czytaj z eKutno.pl: Alicja Żurowska Ogrodnik
Dzięki uprzejmości Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kutnie w naszym stałym cyklu czytaj z eKutno.pl publikujemy opowiadania nagrodzone w Ogólnopolskim Konkursie Literackim na Opowiadanie Fantasy (z motywem róży). Konkurs organizowany był w ramach majowych pierwszych Kutnowskich Dni Fantastyki, których patronem było eKutno.pl.

Dziś publikujemy pracę Alicji Żurowskiej pt. Ogrodnik wyróżnioną w kategorii dorośli.

Alicja Żurowska
Ogrodnik


Nasza Łódź przyzwyczaiła się do przydomka Ziemi Obiecanej. Bełchatów też nieźle wyszedł na swoim. Z tą pokaźną mocą to góry może przenosić. Pomyśleć, że kiedyś, za młodu, zanim odkrył swój węgiel, był zwykłym popychadłem. O Piotrkowie Trybunalskim nawet nie wspomnę – sędzia, wcielenie sprawiedliwości. A Pajęczno... Cóż, Pajęczno budzi we wszystkich strach tymi swoimi kosmatymi odnóżami. Zawsze jednak to jakiś respekt.
Trochę wyżej tkwię sobie ja. Kutno. Nie bohater. Ogrodnik. Zwykle nie uczestniczę w żadnej krajowej aferze, ani nie ratuję świata. Nie zasiadam w ławie sędziów, nie pilnuję porządku w tym państwie. Hoduję kwiaty.
- Dzień dobry! - Witają mnie zza płotu przechodzący ludzie (moi mieszkańcy).
- Dzień dobry! - Odpowiadam, w geście grzeczności zdejmując z głowy niebieski, elegancki kapelusz.
Biorę konewkę do rąk  schodząc z werandy i po chwili zabieram się do pracy.
Czerwone, żółte, niebieskie... Proste, pnące się, niziutkie, wysokie... W ogrodzie mam wiele rodzajów kwiatów. Wszystkie są dla mnie niezwykle ważne, ale najbardziej kocham swoje róże.
To z tymi kolczastymi pannami jestem najbardziej związany. Mieszkańcy już tak chcieli. To dzięki tym kochanym ludziom teraz aromatyczny zapach róż roznosi się moimi ulicami.
Moje bujne blond włosy i lwi ogon (dar herbu z tymi dzikimi kotami) mogą sprawiać wrażenie, że jestem jakiś nieokrzesany, czy coś... Otóż nie. Jestem bardzo łagodnym kotkiem.
- Och nie! - Nachylam się nad biedną czerwoną różyczką, której przypadkiem strąciłem płatek – Kochanie! - Wzdycham – No, cóż... To nic. Nie martw się.
Rozejrzawszy się wokół ,stwierdzam, że praca w ogrodzie na dziś została skończona. Teraz przydałoby się udać do urzędu, by stanąć twarzą w twarz z codziennymi, miejskimi obowiązkami...
Zamykam więc za sobą furtkę i ruszam. Podgwizdując pod nosem i ciesząc się, że mogłem podarować dziś mieszkańcom słoneczną pogodę, zmierzam w kierunku majestatycznego budynku. [więcej]
kultura, 28.06.2016 08:14|czytane: 92 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kiedy chorujesz na wakacjach. Poradnik NFZ
Gdzie szukać lekarza podczas urlopu w kraju lub za granicą? Kto pomoże w razie nagłego bólu zęba, kiedy jesteśmy poza domem? Wakacje z cukrzykiem – to niełatwe, ale można się do nich dobrze przygotować.

- O tych i innych zagadnieniach piszemy w naszym wakacyjnym poradniku. Zachęcamy do korzystania! - podaje Anna Leder, rzecznik ŁOW NFZ.

LINK DO PORADNIKA:  http://www.nfz-lodz.pl/dlapacjentow/aktualnosci/3922-jak-sie-leczyc-podczas-wakacji [więcej]
wandea, 28.06.2016 07:54|czytane: 102 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kolorowa Lokomotywa. Dobra propozycja dla Twojego dziecka
Zachęcamy dzieci z powiatu kutnowskiego do wzięcia udziału w projekcie ekologiczno-artystycznym dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat pt. Kolorowa Lokomotywa.

Zapisy w sekretariacie  do 15 lipca br.  Warunkiem  uczestnictwa jest wypełnienie karty zgłoszenia oraz oświadczenia rodzica/ opiekuna. Karty zgłoszeń TUTAJ

Grupa I - terminy

18.07.2016 / poniedziałek / warsztaty z rękodzieła w Kutnowskim Domu Kultury

20.07.2016 / środa / wycieczka do Arboretum w Rogowie

1.08.2016 / poniedziałek / wycieczka do Spalskiego Parku Krajobrazowego [więcej]
wandea, 27.06.2016 17:45|czytane: 200 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Outsourcing usług pielęgniarek i położonych w kutnowskim szpitalu
Tylko cztery dni miał podmiot dysponujący pielęgniarkami i położnymi na złożenie oferty na konkurs dotyczący świadczeń zdrowotnych udzielanych przez nie na rzecz pacjentów Kutnowskiego Szpitala Samorządowego sp zo.o. Jutro otwarcie ofert. Umowa z firmą ma być zawarta od 1 lipca 2016 r. do 30 czerwca 2019 r.

Outsourcing usług pielęgniarek i położonych w kutnowskim szpitalu, ./upload/articles_pakiety/30728/01_obraz.jpg


Szpital przy wyborze oferty będzie w 100 % kierował się ceną za godzinę usług. Z warunków umowy wynika, że personel będzie świadczył usługi na wszystkich oddziałach łącznie z blokiem operacyjnym i w oddziale anestezjologii i intensywnej terapii.

W projekcie umowy czytamy, że podmiot musi posiadać potencjał kadrowy - personel pielęgniarski legitymujący się kompetencjami do wykonania umowy. Personel pielęgniarski będzie pracował we własnej odzieży ochronnej lub roboczej spełniającej wszelkie wymagane prawem standardy itp.

Co znaczy dla kutnoskich pielęgniarek outsourcing usług przez nie i położne świadczonych? Zapewne dowiemy się na środowej sesji Rady Powiatu w Kutnie. [więcej]
wandea, 27.06.2016 17:24|czytane: 1091 razy|25 komentarzy|komentuj|czytaj cały
MOSiR zaprasza na miejski basen
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kutnie zaprasza na miejski basen przy ulicy Narutowicza. 

MOSiR zaprasza na miejski basen, ./upload/articles_pakiety/30756/01_obraz.jpg
MOSiR zaprasza na miejski basen, ./upload/articles_pakiety/30756/02_obraz.jpg


Godziny otwarcia przez cały tydzień w wakacje od 10.30 do 18.00. Na upalne dni to w sam raz atrakcyjny wypoczynek w mieście. [więcej]
redaktor, 27.06.2016 15:22|czytane: 485 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Laureaci konkursu dziennikarskiego eKutno.pl
Na XI edycję Konkursu na autorską formę dziennikarską w kategorii: felieton lub reportaż organizowaną przez portal eKutno.pl uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z powiatu kutnowskiego nadesłali 23 prace. Gratulujemy wszystkim udziału w konkursie i dziękujemy opiekunom za motywację uczniów.

Prace czytały Ola Rzadkiewicz, właściciel portalu eKutno.pl i Grażyna Baranowska, recenzentka i bibliotekarka.

- Nagrodziłyśmy bonami na zakup książek pięć tekstów. Oprócz nagród zostaną one oczywiście opublikowane na naszych łamach. Cieszymy się bardzo, że tak świetnie władacie piórem (klawiaturą) i życzymy wszystkiego najlepszego na drodze kariery dziennikarskiej :) - mówi Ola Rzadkiewicz.

Dwa pierwsze miejsca dla Łukasza Zalewskiego z Zespołu Szkół nr 3 im. Wł. Grabskiego w Kutnie za tekst "Kutnowska?Syrenka" opiekun Katarzyna Kopańska i dla Anny Hetmaniak z II LO im. J. Kasprowicza w Kutnie za "Stoczmy razem ten bój" (bony na książki po 150 zł) opiekun Edyta Rybczyńska

Drugie miejsce dla Aleksandry Domradzkiej z Zespołu Szkół nr 3 im. Wł. Grabskiego w Kutnie za tekst "Warto pomagać" (bon na książki 100 zł) opiekun Dorota Chojnacka

Trzecie miejsce dla Marty Makowskiej z Zespołu Szkół nr 3 im. Wł. Grabskiego w Kutnie za tekst "Różana kąpiel w kolorze herbacianym" (bon na książki 70 zł) opiekun Anna Janiak

Wyróżenienie dla Dominika Brudnowskiego z Gimnazjum w Zespole Szkół nr 1 w Krośniewicach za tekst "Fatalny mecz" (bon na książki 50 zł) opiekun Sylwia Ławniczak [więcej]
wandea, 27.06.2016 13:26|czytane: 247 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Lato z MOSiRem
Jutro rozpoczyna się Lato z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Kutnie. Szczegółowy program zajęć sportowych TUTAJ

[więcej]
redaktor, 27.06.2016 15:18|czytane: 94 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kolory Polski w Krośniewicach[więcej]
kultura, 27.06.2016 14:07|czytane: 66 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kutno - Londyn. Post scriptum
Paweł Szczepanik relacjonuje dla Czytelników eKutno.pl : Rezultat meczu finałowego nikogo w drużynie nie zadawala. Wszyscy wiedzą że można było zrobić więcej by wyglądał on inaczej. W baseballu, jak w każdej grze zespołowej z dużą ilością zagrywek i niuansów technicznych, od gry indywidualnej zawodnika i decyzji trenera zależy powodzenie akcji. Popełnione nawet drobne błędy w konsekwencji wpływają na wynik meczu lub grę zespołu.

Kutno - Londyn. Post scriptum, ./upload/articles_pakiety/30753/03_obraz.jpg
Kutno - Londyn. Post scriptum, ./upload/articles_pakiety/30753/07_obraz.jpg
Kutno - Londyn. Post scriptum, ./upload/articles_pakiety/30753/09_obraz.jpg


W każdej drużynie są zawodnicy których wartość dla zespołu jest bardzo duża. W baseballu jeden zawodnik może nie jest wstanie wygrać spotkania, ale zawsze będzie ogniwem które ten zespół scala. W meczu z belgijską drużyną takim zawodnikiem był Jakub Wojtczak. Strata takiego zawodnika mentalnie zmienia zespół. Tak też się stało w tym meczu i w naszym zespole. Strata a w zasadzie usunięcie zawodnika, który w rankingu turnieju był najlepiej pałkującym zawodnikiem, może mentalnie złamać każdą drużynę. Tym bardziej jak to się przytrafia kiedy jesteśmy w rytmie „punktowania” przeciwnika z przebiegu turnieju lepszego.  Czasami niuanse regulaminowe decydują o ostatecznym układzie sił i wyniku. W meczach o wysoką stawkę nie ma sentymentów i trzeba wykorzystać lub zrobić coś co pomoże odwrócić losy spotkania. Tak zrobił trener Belgów zgłaszając zagranie pałką zgodną co do parametrów, ale której nie było na liście pałek dopuszczonych do tego turnieju. [więcej]
redaktor, 27.06.2016 13:44|czytane: 162 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kutnowskie Czytelniczki na Zlocie Miłośników Cukierni pod Amorem w Książnicy Płockiej
W sobotę 25 czerwca  inicjatywy Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kutnie (Filia nr 4) grupa 20 czytelników  z Kutna wzięła udział w Ogólnopolskim Zlocie Miłośników Cukierni pod Amorem w Książnicy Płockiej. Pomysł realizuje pisarka Małgorzata Gutowska- Adamczyk (niedawno gościła w Kutnie) z myślą o fanach swojej twórczości.

Kutnowskie Czytelniczki na Zlocie Miłośników Cukierni pod Amorem w Książnicy Płockiej , ./upload/articles_pakiety/30752/01_obraz.jpg
Kutnowskie Czytelniczki na Zlocie Miłośników Cukierni pod Amorem w Książnicy Płockiej , ./upload/articles_pakiety/30752/02_obraz.jpg
Kutnowskie Czytelniczki na Zlocie Miłośników Cukierni pod Amorem w Książnicy Płockiej , ./upload/articles_pakiety/30752/08_obraz.jpg


Podczas spotkania była okazja do: rozmów z pisarką, wysłuchania fragmentów przedpremierowej powieści, degustacji wypieków, spaceru po mieście, uczestnictwa w konkursach i pokazie kapeluszy. Płock tego dnia wyglądał malowniczo, a to za sprawą pań, które na zlot stawiły się w przepięknych kapeluszach. Podobne przedsięwzięcie ma szansę odbyć się w kutnowskiej bibliotece. [więcej]
kultura, 27.06.2016 13:42|czytane: 263 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Mieszkańcy Gminy Kutno odznaczeni przez Wojewodę Łódzkiego
22 czerwca w Łódzkim Urzędzie Wojewódzkim Wojewoda Łódzki Zbigniew Rau wręczył trzem zasłużonym mieszkańcom Gminy Kutno odznaczenia nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Marianowi Serkowi, Jerzemu Kostrzewie i Mirosławowi Karczewskiemu.

Mieszkańcy Gminy Kutno odznaczeni przez Wojewodę Łódzkiego, ./upload/articles_pakiety/30750/01_obraz.jpg


W górnym rzędzie od prawej: Komendant Wojewódzki PSP w Łodzi – Jarosław Wlazłowski, Wojewoda Łódzki – Zbigniew Rau, Wójt Gminy Kutno – Jerzy Bryła, w dolnym rzędzie od prawej: Mirosław Karczewski, Jerzy Kostrzewa, Marian Serek 

Srebrnym Krzyżem Zasługi odznaczony został Marian Serek – wieloletni Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Komadzynie oraz były radny gminy Kutno. Początkowo był członkiem OSP w Sierakowie, jednak w 1975 roku wstąpił w szeregi OSP w Komadzynie i 2001 roku został wybrany Prezesem OSP. Dzięki jego zaangażowaniu, z dniem  30 marca 2005 roku jednostka OSPw Komadzynie została włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, jako jedna z najbardziej aktywnych w powiecie kutnowskim. [więcej]
redaktor, 27.06.2016 12:56|czytane: 329 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Od poniedziałku bezpłatne warsztaty zdrowego żywienia z Jakubem Kuroniem i Pauliną Konrad
Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnych warsztatów zdrowego żywienia z kucharzem Jakubem Kuroniem i dietetyczką Pauliną Konrad. Warsztaty odbędą się od 27 do 29 czerwca w dwóch grupach od 10.00 do 13.00 i od 16.00 do 19.00 w Restauracji Elida przy ulicy Kasztanowej. 

Od poniedziałku bezpłatne warsztaty zdrowego żywienia z Jakubem Kuroniem i Pauliną Konrad, ./upload/articles_pakiety/30735/01_obraz.jpg


- Każdego dnia można zdobyć certyfikat ukończenia, każdego dnia są inne warsztaty. Pierwszego dnia przekąski, sałatki, przystawki i dekoracje dań. Drugiego dnia dania obiadowe, trzeci dzień dotyczy deserów - mówi Joanna Bronowska ze Starostwa Powiatowego w Kutnie.- Gorąco zapraszamy na bezpłatne warsztaty, to na pewno niepowtarzalna okazja do obserwacji profesjonalistów i nauki od nich zdrowego gotowania. [więcej]
wandea, 27.06.2016 12:59|czytane: 452 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Zatrzymaj podróż koleją w obiektywie. Konkurs PKP Intercity
PKP Intercity jest współorganizatorem konkursu fotograficznego. Pojedź pociągiem, zabierz ze sobą aparat i pokaż, jak wyglądała Twoja podróż koleją! PKP Intercity zachęca do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym „Z podróży koleją”. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody i udział w ogólnopolskiej wystawie, która odwiedzi największe dworce kolejowe w Polsce. Konkurs wystartował 25 czerwca i potrwa do 31 sierpnia.

Zatrzymaj podróż koleją w obiektywie. Konkurs PKP Intercity , ./upload/articles_pakiety/30749/01_obraz.jpg
Zatrzymaj podróż koleją w obiektywie. Konkurs PKP Intercity , ./upload/articles_pakiety/30749/02_obraz.jpg
Zatrzymaj podróż koleją w obiektywie. Konkurs PKP Intercity , ./upload/articles_pakiety/30749/03_obraz.jpg


25 czerwca ruszyła druga edycja konkursu fotograficznego „Z podróży koleją” promującego transport kolejowy,
jako komfortowy, atrakcyjny cenowo i przyjazny dla środowiska środek transportu. W tegoroczną edycję akcji zaangażowało się PKP Intercity. Przewoźnik zachęca do dzielenia się fotograficznymi pamiątkami z podróży.

Jak wziąć udział w konkursie?

Zadanie polega na wykonaniu zdjęcia, które będzie odpowiadać tematyce podróży koleją. Fotografia może przedstawiać zaobserwowane zjawisko natury przyrodniczej, społecznej, kulturowej lub innej,
bądź sytuację zaaranżowaną przez autora zdjęcia, jednak związanej z tematem konkursu. [więcej]
redaktor, 27.06.2016 12:49|czytane: 363 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wygraj zaproszenie na film GDZIE JEST DORY?
Kino Kutnowskiego Domu Kultury zaprasza na film dla dzieci GDZIE JEST DORY?. Seanse już od 1 lipca godz. 15.30 i 17.30. Mamy dla malusińskich dwa podwójne zaproszenia do Kina, wystarczy do środy do godz. 20.00 odpowiedzieć na jedno pytanie. 

Aby wziąć udział w konkursie kliknij tutaj


[więcej]
redaktor, 27.06.2016 11:27|czytane: 332 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Druga edycja Słodkiej krwi
Już dzisiaj, 27 czerwca w naszym mieście rusza II edycja "Słodkiej krwi". Ideą akcji jest nie tylko promowanie honorowego krwiodawstwa, jako formy narodowego solidaryzmu, ale również zaangażowanie mieszkańców w działalność charytatywną poprzez przekazanie części otrzymanych słodyczy dla dzieci ze Świetlicy Środowiskowej.

- To takie proste! Utocz sobie krwi i URATUJ komuś ŻYCIE! W godzinach od 8:00 do 11:00 w punkcie krwiodawstwa znajdującym się w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym, od dziś (27 czerwca) do 5 lipca, przy punkcie krwiodawstwa znajduje się karton w który można złożyć darowane słodycze. Zebrane czekolady zostaną przekazane dzieciom z Świetlicy Środowiskowej znajdującej się przy kościele pod wezwaniem Świętego Wawrzyńca w Kutnie - informują członkowie ONR w Kutnie. - 1 lipca działacze kutnowskiego oddziału Obozu Narodowo-Radykalnego, wspólnie udadzą się do punktu krwiodawstwa, gdzie przyłączą się do zbiórki. Serdecznie zachęcamy mieszkańców do wzięcia udziału w akcji. Oddaj krew a czekolady przekaż dzieciom! [więcej]
redaktor, 27.06.2016 09:49|czytane: 89 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Zmiana organizacji ruchu 30 czerwca
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kutnie informuje, iż w związku z organizacją,  na terenie miasta Kutno, Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności” i Olimpijczyków 30 czerwca nastąpi czasowa zmiana organizacji ruchu drogowego.

Zmiana organizacji ruchu 30 czerwca, ./upload/articles_pakiety/30747/01_obraz.jpg


Opis zmian organizacji ruchu drogowego w Kutnie w dniu 30.06.2016 r.

W godzinach  6.00 – 18.00 – zamknięcie ruchu drogowego dotyczy

1. Aleje ZHP – od skrzyżowania z ul. Troczewskiego
2. Aleje Papieża Jana Pawła II – obydwa pasy ruchu na odcinku Aleje ZHP skrzyżowanie  ul. Podrzeczną i ul. Warszawskie Przedmieście

W godzinach 11.00 – 13.00 – czasowe ograniczenie ruchu na trasie przejazdu wyścigu

Niżej wymienione ulice zostaną zamknięte na 30 min. przed przejazdem kolumny wyścigu [więcej]
redaktor, 27.06.2016 08:40|czytane: 499 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Podwójny sukces tancerzy Studia Tańca Alibi
Na zakończenie sezonu tanecznego tancerze ze Studia Tańca Alibi szkoły tańca Doroty Ciołkowskiej wzięli udział w zawodach tanecznych, które odbyły się w Pabianicach i najlepiej jak potrafili reprezentowali Kutnowski Dom Kultury oraz miasto róż.

Podwójny sukces tancerzy Studia Tańca Alibi , ./upload/articles_pakiety/30746/01_obraz.jpg
Podwójny sukces tancerzy Studia Tańca Alibi , ./upload/articles_pakiety/30746/02_obraz.jpg
Podwójny sukces tancerzy Studia Tańca Alibi , ./upload/articles_pakiety/30746/03_obraz.jpg


Już trzeci rok z rzędu grupa Alibi okazała się bezkonkurencyjna, podbijając serca Jurorów i zdobywając I miejsce w swojej kategorii tanecznej.  Zaś młodsza grupa reprezentacyjna Fair Play również pokazała klasę i wytańczyła sobie II miejsce na podium, w młodszej kat. tanecznej. Sukcesy te zespoły zawdzięczają swojej Wspaniałej instruktorce Magdalenie Mikos, która jest autorką choreografii.

Zespół Alibi jest grupą reprezentacyjną Studia Tańca Alibi i sekcją Kutnowskiego Domu Kultury.  Zespół ten wielokrotnie staje na podium na największych turniejach tanecznych w Polsce. [więcej]
redaktor, 27.06.2016 08:20|czytane: 430 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kutnowscy baseballiści w Londynie. MKS Stal Kutno w finale Pucharu Europy
Belgowie wybrali sobie przeciwnika w finale. W piłce nożnej, mecz w którym obie drużyny wiedzą jak grać  żeby nie zrobić sobie krzywdy, nazywamy antyfutbolem. Przykro brać udział w takim meczu jako kibic i zawodnik w jednym oraz móc tylko czekać na z góry wiadomy wynik. Można i należy się z taką postawą nie zgadzać, choć zawsze sport jest sprawiedliwy w obliczu założonego celu. Mieliśmy takie odczucia aż do 9 zmiany, ale DUCH SPORTU I RYWALIZACJI ZWYCIĘŻYŁ. Dzięki temu w niedzielnym finale będziemy grać z Belgami.

Kutnowscy baseballiści w Londynie. MKS Stal Kutno w finale Pucharu Europy, ./upload/articles_pakiety/30745/01_obraz.jpg
Kutnowscy baseballiści w Londynie. MKS Stal Kutno w finale Pucharu Europy, ./upload/articles_pakiety/30745/02_obraz.jpg
Kutnowscy baseballiści w Londynie. MKS Stal Kutno w finale Pucharu Europy, ./upload/articles_pakiety/30745/03_obraz.jpg


Chwilę należy poświęcić wydarzeniom weekendowym. Pogoda istnie angielska - deszcz, słońce, chłodno, ciepło, wiatr i tak na okrągło i wbrew pozorom nie dla każdej drużyny taka sama. Właściwie w każdym dniu jedynym pewnym punktem dnia był deszcz. I dziś też go nie zabrakło.

I tu można powiedzieć, że zaczęło się jak w dobrym kryminale lub thilerze, w którym nie wiadomo od początku kto jest po stronie dobra a kto zła.

Wiadomo było, że Belgowie są faworytem spotkania i turnieju więc zdobyte punkty w pierwszej zmianie były zgodne z planem.  Z każdym punktem zdobytym przez Belgów, my byliśmy bliżej finału i braliśmy różne scenariusze i rozwiązania pod uwagę z rolami które odgrywaliśmy my i Bułgarzy. Ale cóż kiedy w trzeciej zmianie znów nastąpił zwrot akcji, po łatwo zdobytych puntach drużyny z Sofii. [więcej]
redaktor, 27.06.2016 08:17|czytane: 303 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Folklor zawsze na czasie
Mimo upału o 12.00 w niedzielę na placu Piłsudskiego w Kutnie rozpoczął się ósmy już Festyn na Ludowo, od jakiegoś czasu - w mieście róż. 

Folklor zawsze na czasie, ./upload/articles_pakiety/30742/08_obraz.jpg
Folklor zawsze na czasie, ./upload/articles_pakiety/30742/11_obraz.jpg
Folklor zawsze na czasie, ./upload/articles_pakiety/30742/23_obraz.jpg


Zespoły śpiewacze, kapele, instrumentaliści, produkty regionalne, coś dobrego do jedzenia i picia, zabawki dla dzieci. W centrum Kutna można było zatańczyć obertasa, ale też ochłodzić się przy fontannie więc całe rodziny uczestniczyły w festynie.

Organizatorami imprezy byli  Muzeum Regionalne w Kutnie, Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej oraz Kutnowski Dom Kultury. [więcej]
kultura, 27.06.2016 07:49|czytane: 695 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
AudioFeels a cappella w Krośniewicach
Czy jakikolwiek koncert może odbyć się bez wykorzystania instrumentów muzycznych? Niemożliwe? A jednak  w przypadku zespołu AudioFeels mamy do czynienia właśnie z takim ewenementem. Ośmioosobowa grupa wokalistów udowodniła, że jest w stanie, wykorzystując jedynie głos, nie tylko wydobyć najpiękniejsze dźwięki, ale i naśladować  instrumenty muzyczne.

AudioFeels a cappella w Krośniewicach, ./upload/articles_pakiety/30743/01_obraz.jpg
AudioFeels a cappella w Krośniewicach, ./upload/articles_pakiety/30743/02_obraz.jpg
AudioFeels a cappella w Krośniewicach, ./upload/articles_pakiety/30743/33_obraz.jpg


Koncert poznańskiej  grupy AudioFeels odbył się w sobotę w krośniewickiej hali sportowej. Imprezę zorganizowało Gminne Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Krośniewicach. Artyści zachwycili publiczność swoimi umiejętnościami wokalnymi. Fani długo czekali na taką okazję. Podczas koncertu publiczność usłyszała zarówno kompozycje własne, jak i covery m.in. Metalliki, Justina Timberlake'a, Pharrella Willamsa.

To odmienne podejście do śpiewania,  zainicjowane w Polsce przez AudioFeels, odbiegające od tradycyjnego chóralnego wykonywania utworów, zdobyło liczne grono słuchaczy. W tym tkwi siła zespołu, ale też w doskonałym warsztacie wokalnym oraz radości, jaką niesie ze sobą wspólne muzykowanie. Podczas koncertu artyści naśladowali dźwięki takich instrumentów muzycznych jak perkusja, trąbka, gitara, instrumenty klawiszowe. Była też próbka beatboxu. Nie obyło się bez bisowania dla krośniewickiej publiczności. [więcej]
kultura, 27.06.2016 07:33|czytane: 323 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Sklep CSV zaprasza. Najlepszy osprzęt lakierniczy[więcej]
wandea, 24.06.2016 07:02|czytane: 150 razy|komentuj|czytaj cały
Wybory Miss Lata Aquaparku Kutno. Zgłoszenia do 25 lipca
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kutnie w tym roku po raz drugi organizuje Wybory Miss Lata Aquaparku Kutno. W tym roku Gala Finałowa odbędzie się 7 sierpnia oczywiście w Aquaparku Kutno. Podobnie jak w roku ubiegłym tegoroczne laureatki dzięki naszym sponsorom będziemy wysyłać na wycieczki do pięknej, słonecznej i niezwykle klimatycznej Chorwacji wraz z Centrum Turystyki OSKAR z Poznania.

Wybory Miss Lata Aquaparku Kutno. Zgłoszenia do 25 lipca, ./upload/articles_pakiety/30371/01_obraz.jpg


Sponsorem nagrody głównej, czyli voucheru na dwuosobową wycieczkę jest firma Pini Polonia. Wyższa Szkoła Gospodarki Krajowej w Kutnie ufundowała voucher dla I  Vicemiss oczywiście również na wycieczkę do Chorwacji. Dla Miss Publiczności voucher na chorwackie przygody ufundowała firma zajmująca się informatyczną obsługa obiektów sportowych i rekreacyjnych MWM Sp. z O.O. z Gliwic. Centrum Turystyki OSKAR natomiast zabierze do Chorwacji jedną z osób obecnych podczas Gali Finałowej II Wyborów Miss Lata.
Nagrody rzeczowe dla finalistek ufundowali : znany dostawca internetu i sprzętu komputerowego firma MPC z Kutna oraz sklep ze sprzętem AGD i RTV Media Expert oraz AMZ- KUTNO S.A. Weekend w SPA dla dwojga ufundowała Różana Rezydencja z Zarębowa. [więcej]
redaktor, 25.06.2016 13:48|czytane: 345 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Kino KDK zaprasza w lipcu
Kino Kutnowskiego Domu Kultury zaprasza w lipcu.
01.07.2016 piątek
godz.15.30 GDZIE JEST DORY 2D dubbing (animowany, czas 103 min )
godz.17.30 GDZIE JEST DORY 3D dubbing (animowany, czas 103 min )
godz.19.30 BELGICA -  WĘDRUJĄCE FESTIWALE czyli Bombowy Przegląd Filmowy  (więcej na www.kinokdk.net.pl ) bilet 10 PLN

Kino KDK zaprasza w lipcu, ./upload/articles_pakiety/30741/03_obraz.jpg
Kino KDK zaprasza w lipcu, ./upload/articles_pakiety/30741/05_obraz.jpg
Kino KDK zaprasza w lipcu, ./upload/articles_pakiety/30741/07_obraz.jpg

                                                                           
02.07.2016 sobota
godz.15.30 GDZIE JEST DORY 2D dubbing (animowany, czas 103 min )
godz.17.30 GDZIE JEST DORY 3D dubbing (animowany, czas 103 min )
godz.19.30 SOY NERO -  WĘDRUJĄCE FESTIWALE czyli Bombowy Przegląd Filmowy  (więcej na www.kinokdk.net.pl )bilet 10 PLN

03.07.2016 niedziela
godz.15.30 GDZIE JEST DORY 2D dubbing (animowany, czas 103 min )
godz.17.30 GDZIE JEST DORY 3D dubbing (animowany, czas 103 min )
godz.19.30 DZIKA -  WĘDRUJĄCE FESTIWALE czyli Bombowy Przegląd Filmowy  (więcej na www.kinokdk.net.pl )bilet 10 PLN [więcej]
kultura, 25.06.2016 15:01|czytane: 338 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Relacja kutnowskich baseballistów z Londynu. Szczęście sprzyja lepszym
- Nie pogoda nam zepsuła humory. W piątym dniu pobytu na turnieju kwalifikacyjnym Pucharu Europy w Baseballu nasza drużyna spotkała się z drużną London Mets. Nie to jednak najbardziej popsuło nastroje w ekipie, ale przegrana po najlepszym jak dotąd widowisku, na które składa się gra zawodników, zachowanie kibiców i postawa sędziów.  Ci pierwsi powinni grać tak dobrze, by kibice mogli podziwiać ich umiejętności, a sędziowie powinni dbać by rywalizacja odbywała się w ramach przepisów i rozstrzygać bezstronnie.  Nie ulega wątpliwości, że najważniejsi są zawodnicy, bo to oni tworzą widowisko, które oklaskują kibice, a sędziowie biorą na siebie odpowiedzialność za podejmowanie trafnych decyzji - mówi Paweł Szczepanik. - Źle się staje gdy ci ostatni chcą zająć miejsce tych pierwszych, bądź nie potrafią podejmować trudnych i trafnych decyzji oraz działają zachowawczo burząc i niwecząc wysiłek organizacyjny, finansowy i sportowy.
Trudno szybko się pozbierać, po takim meczu, w którym wygrana przesunęłaby wszystkie te elementy na drugi plan, pozostawiając radość gry w finale.

Relacja kutnowskich baseballistów z Londynu. Szczęście sprzyja lepszym, ./upload/articles_pakiety/30736/03_obraz.jpg
Relacja kutnowskich baseballistów z Londynu. Szczęście sprzyja lepszym, ./upload/articles_pakiety/30736/12_obraz.jpg
Relacja kutnowskich baseballistów z Londynu. Szczęście sprzyja lepszym, ./upload/articles_pakiety/30736/18_obraz.jpg


Gdyby odnieść się do emocji związanych z układem wyników i tabeli to będzie to kilkanaście nerwowych godzin, w czasie których nic już nie będzie zależało od naszej drużyny. Czy zagramy w finale okaże się dopiero jutro po porannym meczu Belgów z Bułgarami, w którym oczywiście faworytami są Belgowie. [więcej]
pismak, 25.06.2016 14:42|czytane: 233 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Kongres Świadków Jehowy w Płocku
8,9,10 lipca w hali Orlen Arena w Płocku organizowany jest przez Świadków Jehowy kongres.  W tych dniach będzie rozpoczynał się  o godz. 9:20  i kończył około 16:50.

Uwaga słuchaczy będzie kierowana na okazywanie lojalności  a konkretnie na kwestie dlaczego Bóg oczekuje od nas lojalności,  jak ta cecha może wpłynąć na nasze życie, jak Bóg będzie „postępował lojalnie” względem nas.

 Na kongres przybędą delegaci zaproszeni z części Mazowsza w tym z Włocławka ,Kutna, Płońska, Żychlina, Gostynina, Sierpca , Wyszogrodu, Sochaczewa, Łowicza, Płocka. [więcej]
pismak, 25.06.2016 13:55|czytane: 324 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Nowe kierunki w Szkole Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku
Od października 2016 r. w Szkole Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku będzie można podjąć studia na kierunkach: administracja, bezpieczeństwo narodowe, informatyka, pedagogika, wychowanie fizyczne oraz zarządzanie. Proponujemy także blisko 50 zakresów studiów podyplomowych.W ramach prowadzonych kierunków zapraszamy na nowe specjalności, które są odpowiedzią uczelni na zapotrzebowanie rynku pracy. Wśród nich odnaleźć można: e-administrację, administrację gospodarczą, administrację bezpieczeństwa publicznego, obronę narodową, zarządzanie wiedzą i innowacjami czy bezpieczeństwo i higienę pracy.

Bezsprzecznym hitem są dwie specjalności związane z odnawialnymi źródłami energii tj. systemy informatyczne odnawialnych źródeł energii na kierunku informatyka (studia inżynierskie) oraz zarządzanie odnawialnymi źródłami energii na kierunku zarządzanie (studia magisterskie). Włodkowic jest jedyną uczelnią w regionie oferującą podjęcie studiów dotyczących odnawialnych źródeł energii. Dostępne są one zarówno na studiach pierwszego, jak i drugiego stopnia.W procesie przygotowania nowych specjalności Wydziały współpracowały z ekspertami z dziedziny odnawialnych źródeł energii.

Systemy informatyczne odnawialnych źródeł energii oparte będą o budowę i infrastrukturę w budynkach OZE oraz automatykę, sterowanie, budowę i eksploatację urządzeń OZE. Studenci będą mieli możliwość zdobycia wiedzy z zakresu nowoczesnych technologii dystrybucji i magazynowania energii oraz rynku energii odnawialnej w Polsce. [więcej]
wandea, 23.06.2016 07:02|czytane: 271 razy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
 www.denta-medica.pl
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Nowa jakość w powiecie czyli półroczny tryb rozpatrywania skarg przez Komisję
Komisja Rewizyjna Rady Powiatu w Kutnie na ostatnim swym posiedzeniu porządkowała zaległości i zaopiniowała materiały na najbliższą jutrzejszą sesję. Skarg nie... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
czytaj z eKutno.pl: Alicja Żurowska Ogrodnik
Dzięki uprzejmości Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kutnie w naszym stałym cyklu czytaj z eKutno.pl publikujemy opowiadania nagrodzone w Ogólnopolskim Konkursie Literackim na Opowiadanie Fantasy (z motywem róży). Konkurs organizowany... [więcej]
Sport
Lato z MOSiRem
Jutro rozpoczyna się Lato z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Kutnie. Szczegółowy program zajęć sportowych TUTAJ ... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Szybka pożyczka bez BIK. Nawet do 150000 Pomagamy w nagłych sytuacjach rn- pieniądze dostępne maksymalnie szybkornOferujemy promocyjne pożyczki na nowych zasadach do 150 000 zł.rnDługi okres kredytowania, nawet do 120 miesięcy rnAkcep... [czytaj więcej]
sprzedam mieszkanie Sprzedam wyremontowane mieszkanie o pow 29,56 mkw wraz z garażem, w blok w Strzelcach. Tel. 889 129 035... [czytaj więcej]
Prasa Sipma Z-224/1 Sprzedam prasę Sipma Z-224/1 użytkowaną na małym areale ziemskim. Od 3 lat sporadycznie używana, idealna do małych i średnich gospodarstw. Stan sprawny, kompletny, wszystko oryginalne. Dzwonić... [czytaj więcej]
Technik BHP-ucz się w bezpłatnej Szkole ŻAK i korzystaj ze zniżek w całej Polsce! TECHNIK BHP W 1,5 ROKU! ZA DARMO! ZAOCZNIE!rnZdobądź wykształcenie, które otwiera drzwi do większości zakładów pracy. Każda firma zatrudniająca ponad 10 osób, powinna mieć zatrudnionego TE... [czytaj więcej]
Opiekun w DPS/ Opiekunka środowiskowa-Zdobądź przyszłościowy zawód z ŻAKiem! Nie jesteś obojętny na krzywdę ludzką? Chcesz pomagać i być wsparciem dla ludzi, którzy zostali tego pozbawieni? Zostań OPIEKUNEM W DOMU POMOCY SPOŁECZENEJ/OPIEKUNKĄ ŚRODOWISKOWĄ!rnZdobąd... [czytaj więcej]
Praca dodatkowa - DEDRA INNOVATIONS rnZapraszam do DEDRA.rnrnZapisując się do Dedra możesz korzystać z możliwości :rnrnOSZCZĘDZASZ - kupując dla siebie wspaniałe produkty pomocne w każdym domu bez 20%-30% marży.rnZARABIASZ - ... [czytaj więcej]
szybkie pożyczki Twoje plany w zasięgu ręki - Kredyty bez BIK i KRDrnrnNie zawsze ma się w zasięgu ręku odpowiednią ilość gotówki na realizację swoich potrzeb.rnPotrzebujesz większej kwoty na remont, niesp... [czytaj więcej]
PACZKA UBRANEK DLA DZIEWCZYNKI ZA 30ZŁ Sprzedam paczkę używanych ubranek dla dziewczynki: bluza roz.92/98,sweter roz.104,6szt. sukienek roz.104,3p jeansów roz.98/104,długie spodnie roz.104,spódniczka roz.104,rybaczki roz.104,10p. getr... [czytaj więcej]
PACZKA UBRANEK DLA CHŁOPCA ZA 30ZŁ Sprzedam paczkę używanych ubranek dla chłopca: kurtka zimowa roz.110/116,kurtka wiosenno-jesienna roz.110/116,bluza z kapturem roz.110,polar roz.116,jeansy auta 104/110,5p spodni dresowych roz.110/... [czytaj więcej]
okazja - sprzedam rower Sprzedam rower damka ( gwarancja ) kolor czerwony, z koszem koloru białego, prawie nowy . używany przez 1 miesiąc. Drugi rower męsk dodaję gratis.i ... [czytaj więcej]
PRZEPROWADZKI TRANSPORT mieszkań domów biur z ekipą lub pomoc kierowcy.Niskie Ceny tel.725 361 83 PRZEPROWADZKI TRANSPORT mieszkań domów biur z ekipą lub pomoc kierowcy.Niskie Ceny tel.725 361 836 (sieć plus) Wolne Terminy pracujemy 7dni w tygodniu... [czytaj więcej]
PRZEPROWADZKI TRANSPORT mieszkań domów biur z ekipą lub pomoc kierowcy.Niskie Ceny tel.725 361 83 PRZEPROWADZKI TRANSPORT mieszkań domów biur z ekipą lub pomoc kierowcy.Niskie Ceny tel.725 361 836 (sieć plus) Wolne Terminy pracujemy 7dni w tygodniu... [czytaj więcej]
PRZEPROWADZKI TRANSPORT mieszkań domów biur z ekipą lub pomoc kierowcy.Niskie Ceny tel.725 361 83 PRZEPROWADZKI TRANSPORT mieszkań domów biur z ekipą lub pomoc kierowcy.Niskie Ceny tel.725 361 836 (sieć plus) Wolne Terminy pracujemy 7dni w tygodniu... [czytaj więcej]
Sprzedam wąż gumowy do wody Sprzedam wąż gumowy do wody. Długość 7m. Średnica zewnętrzna 38 mm, średnica wewnętrzna 24 mm. Zastosowanie: -Rolnictwo, -Przemysł, -Ogrodnictwo.... [czytaj więcej]
Sprzedam Modem LTE/ HSPA+ HUAWEI E398 Sprzedam nieużywany, fabrycznie nowy Modem LTE/ HSPA+ HUAWEI E398.... [czytaj więcej]
Sprzedam Router Wi-Fi/LAN D-Link DWR-116 Sprzedam nieużywany, fabrycznie nowy Router Wi-Fi/LAN D-Link DWR-116.... [czytaj więcej]
ZATRUDNIĘ KIEROWCĘ ZATRUDNIĘ KIEROWCĘ NA CIĄGNIK SIODŁOWY DO PRZEWOZU KONTENERÓW. JAZDA PO POLSCE. tel. 602 377 710... [czytaj więcej]
Tania i szybka pożyczka gotówkowa Tani i Szybki kredyt gotówkowyrnAkceptowana duża ilość źródeł dochodu, rnniskie oprocentowanie,rnkwota nawet do 150 000,-rnkorzystnie liczona zdolność kredytowa,rnindywidualne podejście do k... [czytaj więcej]
Praca dla monterów , blacharzy , spawaczy Poszukujemy doświadczonych pracowników na stanowisko: MONTER RUROCIĄGÓW: - doświadczenie przy prefabrykacji i montażu rurociągów, - znajomość rysunku izometrycznego, - rzetelność... [czytaj więcej]
Praca dla spawaczy 141 Zatrudnimy spawaczy 141 do pracy na terenie kraju. Praca od zaraz. Wymagania: - minimum 2 lata doświadczenia w ww. metodzie - aktualne certyfikaty - rzetelność i abstynencja Biuro czynne ... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Ferdynand Cbudńaszek:
22 minut temu
Dla mnie złem samym w sobie są nasi mierni, bezradni (tylko w kwestiach społecznych) posłowie ziemi kutnowskiej. Panie Woźniak czy panu nie jest wstyd za to, że jest pan zupełnie zbędny w SEJMIE? Gdyby tam pana zabrakło nikt by tego nie zauważył chyba że przy głosowaniu. Tylko do podnoszenia ręki się pan nadaje.
Mieczysław Maciejewski:
2
 · 
27 minut temu
Dodajmy do tego jeszcze jedną rzecz (fakt): kutnowski "lud boży" modli się pod figurą a ma diabła za skórą. Tak obłudnych ludzi jak ci obnoszący się nadmiernie ze swoją "wiarą" a czego zakazywał Pan Jezus świat nie widział. Tylko u nas to się zdarza bo w żadnym kraju takiego zakłamania nie widziałam choć byłam w wielu.
Serwacy Foc:
4
 · 
31 minut temu
klerowi się przypodobać nie przygotować - sorry
Serwacy Foc:
4
 · 
32 minut temu
Tu drogi panie modły nic nie dadzą bo Bóg dawno to miasto opuścił jak Sodomę i Gomorę choć nie wiedzieć czemu skoro tu tylu modlących. A może właśnie z tego powodu, że za profity kutnowski kler i „lud Boży” z Kutna pod jego wpływem wysługuje się bezbożnemu, byłemu funkcjonariuszowi WUSW w Płocku, którego miejsce na pewno nie jest w magistracie ??? W ten sposób można wytłumaczyć gniew Boży na fundatora wind i gruntów na cmentarze po to aby klerowi się przygotować. O jednym chyba ten działacz milicyjno – komunistyczny zapomina. To nie księża przyjmują i kierują do Nieba, to Pan Bóg o tym decyduje i winda kupiona opasłym mnichom niewiele tu pomoże. Poza tym tylu już się modliło o zmiany a mafia jak rządziła tak rządzi !
Ursus Wincenty Ciopa:
44 minut temu
Stars syrena miala bardzo grube blachy ale bez zabezpieczen antykorozyjnych
Ulryk Talwosz:
47 minut temu
Nie z Gołębiewka tylko z Gołębiewa Nowego nie dajcie się ludzie bo w Gołębiewie już zrobił swoje śmierdzi chemikaliami i nie wiadomo czym jeszcze nie dajcie się
Adrian Czuryłło:
1 godzin temu
Niestety pan Konrad dojdzie do władzy absolutnej. Nie mam nadzieji, ze sie coś zmieni w tej kwestii, ale będę sie modlić.
Kosma Kantor:
5
 · 
1 godzin temu
To że Kłopot nie ogarnia większości rzeczy jest oczywiste ale o tym, że dogaduje się z kutnowskimi KO-cami, zomowcami, komuchami itp. ... tylko po to żeby utrzymać koryto powinno dotrzeć do Prezesa Kaczyńskiego. I tu żadna pani z Łodzi nie powinna palcem tknąć w obronie tego szkodnika - matoła !!!
Marcin Choroszcza:
1 godzin temu
Super
Ignacy Bołtuc:
9
 · 
1 godzin temu
Cwany Ziółkowski już działa i powiem, ze on tylko tak głupio wygląda ale jest cwany w swoim dążeniu do koryta. Dogada się z obecnie rządzącymi, zobaczycie. Uważam, że nikt odpowiedzialny nie powinien w tym przedsięwzięciu uczestniczyć. Podobnie poddaję po rozwagę pomysł aby juz nigdy PSL nie otrzymał głosów od nikogo. Niech sami głosuja na siebie to otrzymaja po 10 głosów. My nie możemy bo to środowisko paskudne i naznaczone przekrętami.
Dagmara Baryczka:
1 godzin temu
Ja się pytam gdzie są i co robią posłowie z PiS i związani z PiS ,ale i poseł od Kukiza? Co robicie dla swojego miasta i wyborców i nie mówcie ,że działacie dla kraju, bo parsknę śmiechem.
Abelard Bułak:
9
 · 
1 godzin temu
W wywiadzie dla Onet.pl H. Gronkiewicz mówi o tym, że po wizycie w Polsce Papieża PiS przeprowadzi nowe wybory samorządowe. Myślę, że byłoby to bardzo dobre posunięcie i nie dziwi mnie to, że pani Hania jak też jej koledzy z różnych paskudnych KO wywodzących się z Pbawiają się takiego rozwoju wydarzeń. I wszystko byłoby dobrze gdyby nie strach o to, że np. w Kutnie do władzy dojść może niejaki szkodnik Konrad Kłopotowski. Mam nadzieję że w Kutnie są ludzie, którzy bardziej niż ten człowiek nadają się do działalności samorządowej bo wiedzą, mam taką nadzieje, na czym polega zaszczytna służba społeczna. Proszę aby ludzie chcący tu prawdziwej prawicy zaczęli działać i pogonili matoła a sprawy wzięli w swoje ręce. Najwyższy czas bo mierni politykierzy już zaczęli tworzyć struktury pod które mogą się schronić tal wielcy szkodnicy jak burza czy górnik dołowy. Radzę: czas najwyższy aby ludzie nie uwikłani w żadne przekręty zaczęli myśleć o tworzeniu komitetów wyborczych. Nie może być absolutnie powtórki z poprzednich wyborów kiedy to władze uzyskał skompromitowany, komunistyczny i dbający tylko o siebie PSL/ZSL i wraz z wymienionymi wyżej miernotami z PO, KO trzyma twardo władzę i rządzi w województwie i powiatach. To już najwyższy czas aby można było potem rozliczyć, na razie jedynie potencjalnych łamaczy prawa bo trzeba przeprowadzić solidne AUDYTY wszędzie !
Mikołaj Bystram:
1 godzin temu
Gratuluję młodemu człowiekowi , który wykazał się i mądrością i bystrością i o dziwo udało mu się nie być poprawnie politycznym. Brawo młody człowieku, oby tak dalej.
Aida Balbina Wiliński:
1 godzin temu
Skoro wiedzą i milczą to znaczy biorą w tym wszystkim udział czyli są współodpowiedzialni.
Wiesław Złotniecki:
1 godzin temu
Ma dobrą posadkę , wpływy i co niektórych trzyma w szachu to sprawy społeczne go nie interesują , prawda?
Adaukt Krzykała:
5
 · 
2 godzin temu
Chłop się napracował , oddał to co było zaplanowane i teraz idzie na zasłużony urlop, mają wszystkich w zadzie.
Julian Komańkowski:
9
 · 
2 godzin temu
Wywalić go z radnego, a jak ma wyrok to i z kierownikowania.
Bogdan Tarasiewicz:
5
 · 
2 godzin temu
On ma wsparcie władzy i nikomu nie będzie się tłumaczył bo jest ważny, arogancki , chamski .
Feliks Jaroszewicz:
9
 · 
2 godzin temu
Ten Kłopot to nie ogarnia? 6 miesięcy rozpatruje? Wstrzymać dietę radnego!!!
Wisława Huba:
2 godzin temu
A bilans przedstawił?Najciekawsze artykuły
 ·  20
4 dni temu
Radny Tomasz Rędzikowski: Co z naszym milionem i ortopedią?
 ·  17
4 dni temu
Wniosek na modernizację Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Kutnie w drugim etapie oceny
 ·  11
5 dni temu
Co prezydent robi między sesjami?
 · 
14 dni temu
Reaktywacja technikum kolejowego na Azorach
 ·  30
14 dni temu
Zapadł pierwszy wyrok w sprawie lewych recept na tramal
 ·  4
15 dni temu
Kocyk i poduszka oraz duże zniżki dla najmłodszych kutnowiaków. Rusza projekt Różana Rodzina
 ·  61
15 dni temu
Gmina Strzelce: Stuletnie kasztany do wycięcia?
 ·  12
15 dni temu
Kutnowski szpital i Kliniki Kardiologii Allenort z kontraktem NFZ
 ·  98
16 dni temu
Skargi na działania dyrektora Wydziału Drogownictwa u Starosty i Wojewody Łódzkiego
 ·  33
16 dni temu
Czytelnicy pytają: Czym zajmuje się Pełnomocnik ds. Pacjenta w Kutnie?
 ·  9
18 dni temu
Mieszkaniec Krośniewic zaatakował personel szpitala i chorych. Zmarł w wyniku zadanych sobie ran
 ·  14
18 dni temu
Trwa walka z wiatrakami w powiecie kutnowskim. Ustawa odległościowa od 1 lipca
 ·  10
20 dni temu
Dlaczego powiat nie może sam organizować Licealiady, tylko oddaje pieniądze miastu?
 ·  283
20 dni temu
Wojewoda odwołał Starostę Kutnowskiego. Debich idzie do sądu
 ·  79
22 dni temu
Kto otrzymał umorzenie podatków i pomoc publiczną za 2015 rok?
 ·  13
23 dni temu
Cezar-Foto: Rodzinny Zawrót Głowy na Dzień Dziecka w Kutnie
 ·  60
24 dni temu
Dziennikarstwo obywatelskie, cienie służb i odnowa społeczna. Spotkanie z Dorotą Kanią
 ·  50
27 dni temu
Nadkom. Krzysztof Szymański szefem kutnowskiej Komendy Policji
 ·  272
27 dni temu
Skarga na dyrektora ZS nr 1 w Kutnie. W odwecie cięcia etatów?
 ·  65
28 dni temu
Laureatka Nagrody Wolności Słowa, dziennikarka Dorota Kania w Kutnie
 ·  109
28 dni temu
Kontrowersyjna kolizja na Grunwaldzkiej. Nie dogadali się?
 ·  4
29 dni temu
Są miejsca dla wszystkich dzieci zgłoszonych do przedszkoli. 29 miejsc w naborze uzupełniającym
 · 
29 dni temu
Mityng o Różę Kutna okiem Piotra Szatkowskiego
 ·  20
29 dni temu
Będą nowi dyrektorzy w placówkach podległych starostwu?
 ·  45
31 dni temu
Było gorąco na niebie i rockowej ziemi. Rock&Rose Fest Kutno za nami
Pogoda w Kutnie
Dziś: wtorek
Temperatura: 24°C
Zachmurzenie umiarkowane
Wschód słońca: 04:23
Zachód słońca: 21:08

1015 hPa
9 km/h
0,0 mm


Jutro: środa
Temperatura: 27°C
Prawie bezchmurnie

Wschód słońca: 04:24
Zachód słońca: 21:07

1013 hPa
9 km/h
0,0 mm


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności