eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 03.08.2015     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,27410-oddaj-krew-w-ychli-skim-domu-kultury," title="Kutno: Oddaj krew w Żychlińskim Domu Kultury" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Oddaj krew w Żychlińskim Domu Kultury</b><br>Regionalne Centrum Krwiodawców i Krwiolecznictwa w Łodzi zachęca do oddawania krwi. Najbliższa akcja...</div></a> <a href="/wiadomosci,27395-czytelnicy-pisza-ucia-liwa-inwestycja-na-olimpijskiej," title="Kutno: Czytelnicy piszą: Uciążliwa inwestycja na Olimpijskiej" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Czytelnicy piszą: Uciążliwa inwestycja na Olimpijskiej</b><br>Początek budowy parkingów przy Olimpijskiej budził kontrowersje. Jedni mieszkańcy protestowali w...</div></a> <a href="/wiadomosci,27402-konkurs-wiat-klock-w-zaprasza-przy-lij-zdj-cie-klockowej-budowli," title="Kutno: KONKURS: Świat klocków zaprasza. Przyślij zdjęcie klockowej budowli" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>KONKURS: Świat klocków zaprasza. Przyślij zdjęcie klockowej budowli</b><br>Świat klocków w Kutnie przy ul. Królewskiej 22 zaprasza do udziału...</div></a> <a href="/kultura,27388-kunc-dyrygent-nie-stoi-ty-em-do-publiczno-ci-bo-z-przodu-wygla-da-zdecydowanie-gorzej," title="Kutno: Dyrygent nie stoi tyłem do publiczności, bo z przodu wygląda zdecydowanie gorzej" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Dyrygent nie stoi tyłem do publiczności, bo z przodu wygląda zdecydowanie gorzej</b><br>Wczoraj w Hotelu Rondo zainaugurowano szósty Letni Festiwal Muzyki w Kutnie....</div></a> <a href="/wiadomosci,27381-piknik-zdrowotny-tym-razem-w-nowych-ostrowach," title="Kutno: Piknik zdrowotny tym razem w Nowych Ostrowach" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Piknik zdrowotny tym razem w Nowych Ostrowach</b><br>Starosta kutnowski zaprasza wszystkich mieszkańców powiatu na Piknik Zdrowotny, który odbędzie...</div></a> <a href="/kultura,27382-pod-patronatem-ekutno-pl-41-wi-to-r-y-r-a-wiatr-w-jarmark-i-koncerty," title="Kutno: Pod patronatem eKutno.pl: 41. Święto Róży, Róża Wiatrów, jarmark i koncerty" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Pod patronatem eKutno.pl: 41. Święto Róży, Róża Wiatrów, jarmark i koncerty</b><br>41. Święto Róży pod patronatem eKutno.pl już od 4 września. W...</div></a> <a href="/kultura,27373-na-co-do-kina-w-sierpniu," title="Kutno: Na co do kina w sierpniu?" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Na co do kina w sierpniu?</b><br>Kino Kutnowskiego Domu Kultury zaprasza w sierpniu małych i dużych mieszkańców...</div></a> <a href="/wiadomosci,27372-do-ko-ca-wrze-nia-nowa-droga-marcin-w-strzegocin," title="Kutno: Do końca września nowa droga Marcinów -Strzegocin" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Do końca września nowa droga Marcinów -Strzegocin</b><br>Powiat Kutnowski przebuduje drogę Marcinów- Strzegocin w gminie Krzyżanów i gminie...</div></a>
Najważniejsze wiadomości w mieście Kutno
TBS zachęca: kup mieszkanie przy Łokietka
Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o.w Kutnie posiada na sprzedaż cztery mieszkania w budynku przy ul. Łokietka.

TBS zachęca: kup mieszkanie przy Łokietka, ./upload/articles_pakiety/27164/01_obraz.jpg
TBS zachęca: kup mieszkanie przy Łokietka, ./upload/articles_pakiety/27164/02_obraz.jpg
TBS zachęca: kup mieszkanie przy Łokietka, ./upload/articles_pakiety/27164/03_obraz.jpg


Wykaz lokali 
pow.użytk - 70,30 m2
pow.użytk - 67,77 m2 
pow.użytk - 75,78 m2
pow.użytk - 87,81 m2

Budynek jest przyjazny dla osób niepełnosprawnych - w każdej klatce winda. Garaże pod budynkiem w bardzo niskiej cenie! Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt telefoniczny (24) 355-58-15/16 lub osobisty w siedzibie spółki przy ul. Wojska Polskiego 10a. [więcej]
redaktor, 03.08.2015 09:48|czytane: 1992 razy|komentuj|czytaj cały
emka MEBLE: 30 % taniej 1000 mebli i dodatków


[więcej]
wandea, 03.08.2015 08:26|czytane: 61 razy|komentuj|czytaj cały
KONKURS: Świat klocków zaprasza. Przyślij zdjęcie klockowej budowli
Świat klocków w Kutnie przy ul. Królewskiej 22 zaprasza do udziału w konkursie Klockowe budowle małych mieszkańców powiatu kutnowskiego. Spośród nadesłanych na redakcyjny e-mail: biuro@eKutno.pl zdjęć klockowych budowli i ich autora co dwa tygodnie społeczność fb wybierze najlepsze, które zostaną nagrodzone wyjątkowymi zestawami klocków ufundowanymi przez Świat klocków w Kutnie.

KONKURS: Świat klocków zaprasza. Przyślij zdjęcie klockowej budowli, ./upload/articles_pakiety/27402/06_obraz.jpg
KONKURS: Świat klocków zaprasza. Przyślij zdjęcie klockowej budowli, ./upload/articles_pakiety/27402/03_obraz.jpg
KONKURS: Świat klocków zaprasza. Przyślij zdjęcie klockowej budowli, ./upload/articles_pakiety/27402/02_obraz.jpg


W konkursie mogą wziąć udział dzieci do 13 roku życia mieszkający w powiecie kutnowskim. W e-mailach oprócz zdjęć, prosimy o podanie danych kontaktowych. Na klockowe budowle będziemy głosować za dwa tygodnie tutaj https://www.facebook.com/sklepswiatklockow Konkurs rusza już dziś, a więc do dzieła. Czekamy na Wasze radosne buźki i klockowe budowle.

Świat klocków to jedyne takie miejsce w Kutnie. Każdy znajdzie tam wymarzone klocki. W ofercie m.in. Clemmy, Plus-Plus, COBI, LEGO, DABO, WADER, konstrukcyjne  EITECH, TEIFOC, ROTO, CLICS...

Dla dzieci:
Bezpłatna strefa testów i zabawy
Warsztaty kreatywne
(Warsztaty budowlane z cegiełkami Teifoc,  Warsztaty tematyczne z klockami Plus-Plus, Japońskie ZOO, czyli zabawa origami, Sztuka cięcia papieru- warsztaty kirigami, EKO budowanie, Robotyka LEGO)

Dla rodziców:
Chwila odpoczynku oraz kawa i herbata gratis [więcej]
wandea, 02.08.2015 15:24|czytane: 157 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Radni powiatowi porozmawiają o szpitalu. Czy znów usłyszymy bujdy na resorach?
Jutro, we wtorek o godz. 14.30 w Starostwie Powiatowym w Kutnie odbędzie się otwarte wspólne posiedzenie komisji Rady Powiatu w Kutnie, na którym omawiana będzie aktualna sytuacja w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym Sp. z o.o.

Zarząd spółki i jej rzecznik Beata Pokojska lekceważą nasze pytania więc cieszymy się, że być może padną odpowiedzi na te dawno zadane.  Zarząd KSS nie prowadzi otwartej polityki informacyjnej choć w korespondencji z nim zapewnienia takie otrzymaliśmy od prezesa Roberta Wilanowskiego. Budowanie wizerunku to nie tylko cukierkowe newsy o tym, że na oddziale położniczym rodzą się dzieci, (wiadomo zresztą, że raczej nie rodzą się na chirurgii), ale też takie, które mówią o planach wstrzymania działalności jednego z oddziałów lub likwidacji innego, jak w przypadku oddziału wewnętrznego, po prostu tłumaczące społeczności lokalnej w jakiej sytuacji się znalazła. Tylko prawda pozwoli na faktyczne działania naprawcze i uniknięcie skandalu. Wiadomo jednak, że polityka z prawdą w parze nie idą stąd niezadowolenie mieszkańców powiatu kutnowskiego z działań zarządu spółki i powiatu. 

Prezes Wilanowski na prośby zadawane w formie wniosków o informację publiczną odpowiada albo wymijająco, albo udaje, że nie rozumie, albo nie chce ujawniać dokumentów, które są lub były kiedyś jawne.  To zresztą kolejny przykład na polityczny pat, kiedy opozycja zmienia się we władzę, a władza w opozycję. To co kiedyś dla opozycji Komitetu Obywatelskiego i jej lidera Krzysztofa Debicha było bulwersujące i nie do pomyślenia w działaniu ówczesnego zarządu powiatu na czele z Mirosławą Gal- Grabowską i w działaniu ówczesnego prezesa szpitala Andrzeja Musiałowicza czyli nieujawnianie planu naprawczego dla spółki to dziś dla starosty kutnowskiego Debicha jest normą. Widać poglądy i zachowania zależą od wysokości stołka. 

Jakiś czas temu prosiliśmy starostę kutnowskiego o plan naprawczy i wyniki analizy finansowej szpitalnej spółki za lata 2010-2014. W publiczny eter starostwo wypuściło informację o dramatycznym dotychczasowym zarządzaniu spółką więc chcieliśmy zapoznać się z błędnymi działaniami poprzedników obecnych koalicjantów. Nie wystarczyły nam skrótowe wnioski przedstawione na konferencji prasowej. Tym bardziej, że sytuację spółki badała również Najwyższa Izba Kontroli i warto porównać odkrycia z tzw. białej księgi i wnioski NIK, podając je mieszkańcom powiatu kutnowskiego, aby choćby bardziej świadomie uczestniczyli w następnych wyborach i wiedzieli jakiego piwa kto i kiedy nawarzył.

Krzysztof Debich jednak odmówił, informując że jedynie spółka KSS jest dysponentem dokumentów, o które prosimy, a Zgromadzenie Wspólników - Zarząd Powiatu w Kutnie jedynie zajmował się nimi w drodze nadzoru. Debich odesłał nas więc do spółki. A jej prezes Robert Wilanowski również odmówił zasłaniając się tajemnicami handlowymi. Do dziś ani radni, ani media a za nimi społeczność powiatu kutnowskiego nie poznała ani planu naprawczego nowego zarządu spółki ani dokładnych informacji związanych z działalnością poprzedników.

Czego jeszcze nie chciał ujawnić prezes szpitala i na jakie pytania do dziś nie uzyskaliśmy rzeczowej odpowiedzi?
- Prośba o stanowisko zarządu spółki w sprawie sprzecznej z prawem praktyki tj. świadczenia pracy podczas zwolnienia lekarskiego przez ordynatora jednego z oddziałów  kutnowskiego szpitala, ewentualnego postępowania wyjaśniającego w tej sprawie, zgłoszenia tej sytuacji do ZUS, która rzutuje na dobre imię KSS.
- Czy w szpitalu zainicjowano program Rodzić bez bólu i ciężarne otrzymują ankiety oraz pełną informację w tym zakresie? Gdzie można znaleźć na stronie szpitala taką informację?
- Dlaczego konkurs na kierownika SOR obejmuje jedynie niektóre specjalizacje lekarskie? Czy jest dedykowany jedynie lekarzom o wymienionej tam specjalizacji i czy tego typu ogłoszenie jest zgodne z przepisami?
- Dlaczego na stronie szpitala nie ma żadnej informacji na temat Pełnomocnika Starosty ds. Pacjenta? [więcej]
wandea, 03.08.2015 13:16|czytane: 238 razy|15 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Budżet obywatelski. Realizacja pomysłów mieszkańców
Miasto Kutno realizuje zadania z Budżetu Obywatelskiego 2015. Jednym z pomysłów mieszkańców, który uzyskał aprobatę mieszkańców była budowa chodnika przy ul. Cmentarnej w Kutnie wraz ze zjazdem do MZK Sp. z o. o. w Kutnie.

Budżet obywatelski. Realizacja pomysłów mieszkańców, ./upload/articles_pakiety/27411/01_obraz.jpg


Zadanie to zostało zakończone, wykonało je za 88 000 zł Przedsiębiorstwo Inżynieryjno – Budowlane Mawex W. Pawłowski z Kutna. Zmodernizowano 500 m2 chodnika, 240 m2 zjazdu oraz 300 m2 pasa zieleni przy chodniku.

Trwa remont czytelni w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej im. St. Żeromskiego w Kutnie. Prace budowlane wykonuje „Embud” PHU E. Piątek z Kutna, natomiast pracami elektrycznymi zajmuje się Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe ELBEMA s.c. M. Misztal i P. Belicki z Kutna. Prace potrwają do połowy sierpnia br. i wyniosą ok. 89 000 zł. Wykonane zostaną m.in.: montaż nowej posadzki z paneli podłogowych, obudowa słupów ze szkła kolorowego, obniżenie sufitu, montaż klimatyzacji oraz montaż nowej instalacji elektrycznej.

Już został przekazany plac budowy na parking przy Alejach ZHP 8, gdzie mieszczą się siedziby Kutnowskiego Hospicjum oraz KRUS-u. Zadanie będzie kosztować prawie 62 000 zł i wykona je Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Kutna. [więcej]
redaktor, 03.08.2015 14:41|czytane: 56 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Oddaj krew w Żychlińskim Domu Kultury
Regionalne Centrum Krwiodawców i Krwiolecznictwa w Łodzi zachęca do oddawania krwi. Najbliższa akcja poboru krwi odbędzie się w piątek 7 sierpnia w Żychlińskim Domu Kultury przy ul. Fabrycznej 3 w godz. 11.00 – 13.30.

Oddaj krew w Żychlińskim Domu Kultury, ./upload/articles_pakiety/27410/01_obraz.jpg


Osoby chcące oddać krew prosi się o zjedzenie lekkostrawnego posilku i zabranie dowodu osobistego. ZAPRASZAMY I ZACHĘCAMY DO WŁĄCZENIA SIĘ W AKCJĘ. [więcej]
redaktor, 03.08.2015 14:39|czytane: 32 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Fala upałów. Pij gorącą herbatę z solą
Biuro Prognoz Meteorologicznych Zespół w Poznaniu ostrzega pred dużymi upałami w województwie łódzkim. Wystąpią one do niedzieli 9 sierpnia do 20.00.

W dniu 3.08 prognozuje się temperaturę maksymalną od 29°C do 31°C, temperatura minimalna od 17°C do 19°C. W pozostałych prognozuje się temperaturę maksymalną od 33°C do 36°C. Temperatura minimalna od 20°C do 22°C.

Podczas upałów jeśli jesteśmy na urlopie najlepiej między godz. 11.00 a 14.00 zróbmy sobie przerwę.
Jeśli musimy pracować przede wszystkim należy dbać o nawadnianie. Zamiast polecanych wszędzie zimnych napojów warto zastosować starą żeglarską metodę. Podczas rejsów morskich czy nawet regat na jeziorach wielu z nich pije gorącą herbatę z solą. Nie obniża ona sztucznie temperatury naszego organizmu tak jak zimne napoje, przez które tylko jeszcze bardziej odczuwamy gorąco. Zapobiega nadmiernej utracie wody, bo sól ją zatrzymuje. Uzupełnia też elektrolity, które tracimy wraz z potem.

Ten sposób polecają też przewodnicy górscy. Dodają też, że warto pić wodę zmieszaną z czymś, a nie w czystej postaci - wtedy na dłużej zostanie ona w organizmie. Dlatego poza sokami czy herbatą, można sięgnąć po ogórki czy arbuzy. [więcej]
redaktor, 03.08.2015 12:41|czytane: 103 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Fontanna we wtorki i piątki do 12.00 nieczynna
W ramach serwisu technicznego fontanny będą miały miejsce cotygodniowe przeglądy techniczne obiektu we wtorki i piątki do godz. 12.00.

Fontanna we wtorki i piątki do 12.00 nieczynna, ./upload/articles_pakiety/27408/01_obraz.jpg


Czynności  serwisowe, które będą przeprowadzane to m.in.: czyszczenie filtrów, obiegu pomp dysz, kontrola działania oświetlenia, udrożnienie odpływu wody z odbiorników czy też pomiar poziomu środków odkażających. [więcej]
wandea, 03.08.2015 11:36|czytane: 176 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Mały Książę 3D w Kinie KDK. Wygraj zaproszenia
Zapraszamy od piątku 7 sierpnia do Kina Kutnowskiego Kutnowskiego Domu Kultury na film Mały Książę. Adaptacja książki francuskiego pisarza opowiada historię pilota, który po rozbiciu swojego samolotu na Saharze spotyka Małego Księcia. Chłopiec pochodzi z odległej planety B-612, a Ziemię odwiedza w trakcie swojej międzyplanetarnej podróży. W tym czasie poznał wielu różnych dorosłych, o których teraz opowiada pilotowi, nawiązując z nim przyjaźń.

Mamy dla Czytelników eKutno.pl dwa podwójne zaproszenia na film. Konkurs trwa do 6 sierpnia do godz. 10.00.

Aby wziąć udział w konkursie kliknij tutaj
 

[więcej]
wandea, 03.08.2015 08:34|czytane: 139 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Nowa strona gminnej biblioteki w Żychlinie
Gminna Biblioteka Publiczna im. Marii Kownackiej w Żychlinie ma nową stronę internetową. Zachęcamy do obejrzenia jej i skorzystania z wypożyczalni.

Zapraszamy na www.bibliozychlin.pl [więcej]
wandea, 03.08.2015 08:31|czytane: 84 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Geneza zbrodniczego czynu OUN-UPA. Wykład w czwartek
11 lipca przypadła rocznica „krwawej niedzieli”, podczas której banderowcy wspierani przez ukraińskich chłopów dokonali ataku na prawie 100 polskich miejscowości na terenie Wołynia. Mieszkańcy ginęli od kul, siekier, wideł, byli torturowani, a ich domostwa palono. Do dziś nie osądzono zbrodniarzy odpowiedzialnych za tę zbrodnię.

Geneza zbrodniczego czynu OUN-UPA. Wykład w czwartek, ./upload/articles_pakiety/27404/01_obraz.jpg


Wykład przeprowadzi pabianicki historyk Dariusz Jakóbek. Przybliży on genezę zbrodniczego czynu OUN-UPA oraz tragedię naszych Rodaków na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej. Wykład odbędzie się o 6 sierpnia o godzinie 18:30 w Wyższej Szkole Gospodarki Krajowej w Kutnie (ul. Lelewela 7)

Zachęcamy aby dołączyć do wydarzenia na facebooku: https://www.facebook.com/events/905689476170585/ [więcej]
wandea, 03.08.2015 08:07|czytane: 109 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Koko Smoko w Kinie KDK. Wygrali zaproszenia
Dwa podwójne zaproszenia na film Koko Smoko w Kinie Kutnowskiego Domu Kultury wygrali: Lidia Zdobiak i Robert Waląg. Zaproszenia będą do odebrania w kasie KDK przed wybranym seansem.

Ekranizację popularnej na całym świecie serii książek dla najmłodszych o grupie psotnych lecz uroczych smoków i ich niesamowitych przygodach w kutnowskim Kinie możecie zobaczyć już od jutra przez najbliższe dwa tygodnie.


[więcej]
kultura, 02.08.2015 21:02|czytane: 237 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czytelnicy piszą: Uciążliwa inwestycja na Olimpijskiej
Początek budowy parkingów przy Olimpijskiej budził kontrowersje. Jedni mieszkańcy protestowali w związku z wycięciem drzew, inni cieszyli się, że będą mieli oko na swój samochód pod blokiem. Mija ponad miesiąc od rozpoczęcia robót przez inwestora RSM Pionier, a mieszkańcy są już zmęczeni bałaganem przed blokami. 

Czytelnicy piszą: Uciążliwa inwestycja na Olimpijskiej, ./upload/articles_pakiety/27395/01_obraz.jpg
Czytelnicy piszą: Uciążliwa inwestycja na Olimpijskiej, ./upload/articles_pakiety/27395/02_obraz.jpg
Czytelnicy piszą: Uciążliwa inwestycja na Olimpijskiej, ./upload/articles_pakiety/27395/09_obraz.jpg


- Od przeszło miesiąca trwa przebudowa parkingów na ul.Olimpijskiej w Kutnie. Niewyobrażalny hałas, kurz, brud.  Samochody parkowane jak chcą i i gdzie chcą (na terenach zielonych,chodnikach)  powodują wśród mieszkańców stres, który uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Wycięte drzewa, pomniejszone tereny zielone, brak miejsca do zabawy dla dzieci - pisze pan Jacek.- Plac zabaw znajdujący się na tzw. górce-wiecznie zasyfiony butelkami,  puszkami i petami. Czasem ktoś to posprząta. Świeżo układana kostka też pozostawia wiele do życzenia. Brak zjazdów dla  osób niepełnosprawnych, wózków. Jednym słowem najważniejsze aby właściciel jednego, dwóch a czasami trzech samochodów, mógł postawić je pod samym oknem, klatką (po co drzewa, ławeczki pod klatką i miejsce do zabawy dla dzieci).

Zastępca prezesa RSM Pionier Krzysztof Matusiak informował na początku realizacji zadania, że firma P.B.P Trakt ma czas na wykonanie prac do 30 października. To bardzo długo. Czy mieszkańcom starczy cierpliwości? [więcej]
redaktor, 02.08.2015 15:44|czytane: 603 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Konkurs z atrakcyjnymi nagrodami. Wyślij rodzinne zdjęcie z różą
Rozpoczął się już konkurs towarzyszący obchodom tegorocznego Święta Róży. Tym razem do udziału zaproszone są rodziny. Zasady konkursu są bardzo proste. Wystarczy wysłać swoje zdjęcie rodzinne zrobione z kutnowskimi różami i napisem: #miastoróż.

Konkurs z atrakcyjnymi nagrodami. Wyślij rodzinne zdjęcie z różą, ./upload/articles_pakiety/27400/01_obraz.jpg


Taką fotografię wysyłamy w wiadomości do profilu facebook Różana Rodzina 2015. Organizatorzy po sprawdzeniu, czy zgłoszenie zgodne jest z wymogami konkursu- publikują je, a Uczestnik… czeka na polubienia, bo to one klasyfikują go w rankingu. W każdą sobotę znajdziecie podsumowanie minionego tygodnia, lajkujcie i udostępniajcie, by znaleźć się w gronie laureatów.

Pięć rodzin z największą liczbą polubień pod zdjęciem weźmie udział w video produkcji do klipu konkursowego, który zostanie wyemitowany 6 września przed finałem konkursu na scenie przy kutnowskim ratuszu. Podczas finału, każdy laureat będzie miał swój czas sceniczny, by w dowolny sposób zaprezentować rodzinę i podbić serca widzów. O kolejności miejsc na podium decyduje publiczność swoimi owacjami- warto więc zabrać swój fanclub.

Na laureatów czekają cenne nagrody: laptop, tablet, aparaty fotograficzne, rodzinne sesje fotograficzne w plenerze, różane gadżety i dyplomy. [więcej]
pismak, 01.08.2015 12:17|czytane: 86 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zgłoś uwagi do Strategii Rozwoju Powiatu Kutnowskiego na lata 2015-20
Od 13 sierpnia rozpoczną się konsultacje społeczne projektu KIERUNKI ROZWOJU SPOŁECZNO-GOSPODARCZEGO POWIATU KUTNOWSKIEGO ZWANYCH „STRATEGIA ROZWOJU POWIATU KUTNOWSKIEGO NA LATA 2015 – 2020”. W ramach konsultacji społecznych istnieje możliwość zapoznania się oraz wyrażenia opinii i uwag do projektu strategii.

Wypełnione i podpisane formularze prosimy przesyłać pocztą na adres: Starostwo Powiatowe w Kutnie ul. Kościuszki 16, 99-300 Kutno lub pocztą elektroniczną na adres a.chmielecka@powiatkutno.eu lub złożyć osobiście w godzinach 7.30-15.30 w sekretariacie Kancelarii Starostwa Powiatowego w Kutnie ul. Kościuszki 16, 99-300 Kutno do dnia 20 sierpnia 2015 r. do godz. 12.00.

Przypomnijmy, w 2014 roku poprzedni zarząd powiatu przygotowywał Strategię Rozwoju Powiatu Kutnowskiego. Powiat podobnie jak Miasto Kutno miał zespół do jej opracowania oraz zatrudnił firmę Westmor Consulting z Włocławka, która pomogła przy budowie dokumentu.  Koszt zlecenia dla włocławskiej firmy to około 32 tys. zł brutto. Nowy zarząd na czele z Krzysztofem Debichem poddał pod ocenę końcowy efekt prac nad strategią i zmienił skład Zespołu ds. przygotowania i oceny materiałów dotyczących opracowania strategii. Zamiast Konrada Kłopotowskiego stanął na jego czele sam starosta kutnowski Debich. Wóczas okazało się zdaniem zarządu powiatu, że dokument zawiera sporo błędów i trzeba praktycznie brać się za niego od nowa. Zachęcamy mieszkańców powiatu kutnowskiego, którzy interesują się przyszłością powiatu do zapoznania się z treścią strategii i zgłoszenia swoich uwag. [więcej]
wandea, 01.08.2015 13:17|czytane: 284 razy|11 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wkrótce zobaczymy zwycięskie logotypy zdrowotnego projektu starostwa
Starostwo Powiatowe w Kutnie rozstrzygnęło konkurs na hasło i logo kampanii promującej zdrowy styl życia, zrealizowanego w ramach projektu „Żyjesz dla siebie i innych – zadbaj o zdrowie”.

Wkrótce zobaczymy zwycięskie logotypy zdrowotnego projektu starostwa, ./upload/articles_pakiety/27399/01_obraz.jpg


Najlepsze hasła i logotypy zgłosili Bartłomiej Kaszubski, Maciej Pawlak, Paulina Nikodemiak, Paweł Stańczuk, którzy otrzymali  rowery turystyczno-miejskie. Konkursowe propozycje oceniała Komisja konkursowa w składzie: Artur Gierula – Członek Zarządu Powiatu w Kutnie-Przewodniczący Komisji Konkursowej, Paweł Łebkowski –Kierownik Projektu – Wiceprzewodniczący Komisji Konkursowej, Anna Chmielecka – Asystent Kierownika Projektu-  Członek Komisji Konkursowej, Joanna Bronowska – Specjalista ds. promocji projektu – Członek Komisji Konkursowej.

Graficzne projekty prac z logiem i hasłem kampanii w ramach projektu „Żyjesz dla siebie i innych – zadbaj o zdrowie” zostaną już wkrótce zaprezentowane podczas uroczystego wręczenia nagród laureatom konkursu. [więcej]
wandea, 01.08.2015 12:24|czytane: 283 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Jutro 71. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego
Miejski Komitet Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa w Kutnie, Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej oraz Związek Harcerstwa Polskiego Hufiec Kutno zapraszają do udziału w uroczystych obchodach 71. rocznicy wybuchu powstania warszawskiego, które odbędą się jutro, 1 sierpnia na cmentarzu parafialnym w Kutnie w Miejscu Pamięci Narodowej.

Jutro 71. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego, ./upload/articles_pakiety/27398/01_obraz.jpg


Program uroczystości:
godz. 16.00 - msza święta w intencji poległych powstańców w kaplicy cmentarnej,
godz. 17.00 - uroczystości w Miejscu Pamięci Narodowej - cmentarzu parafialnym, [więcej]
redaktor, 31.07.2015 17:42|czytane: 271 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zachęcamy do udziału w konkursie Literackie Kutno 2015
Literackie Kutno to konkurs na opowiadanie dla mieszańców województwa łódzkiego, inspirowane przeszłością, teraźniejszością lub przyszłością Kutna. Konkurs organizowany jest w ramach projektu „Wspólnie twórzmy kulturę – wydanie zbioru opowiadań szansą dla młodych autorów” realizowanego przez grupę nieformalną Młodzi Twórcy działającą przy Towarzystwie Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej. Opowiadania należy wysyłać do 13 września. 

Startuje Literackie Kutno 2015
Obecnie literatura jest marginalizowana, co bezpośrednio przekłada się na spadek czytelnictwa. Młodzi twórcy na początku swojej drogi spotykają się z problemem debiutu i „przebicia się”. Projekt odpowiada na ten problem, poprzez umożliwienie takim osobom publikacji swoich prac. Odpowiada również na potrzebę rozwoju czytelnictwa i literatury. Projekt pozwoli na zaangażowanie się mieszkańców województwa w czynne kreowanie oraz rozwój kultury lokalnej.

Konkurs skierowany jest do mieszkańców województwa łódzkiego, opowiadania muszą być związane w jakikolwiek sposób z Kutnem, jednak nie ma żadnych ograniczeń gatunkowych – może być to na przykład fantasy, horror, opowieść obyczajowa lub science fiction. Najlepsze nadesłane opowiadania, wybrane przez powołane Jury, zostaną wydane w postaci pokonkursowej publikacji jesienią 2015 r.

Więcej informacji oraz regulamin konkursu można znaleźć na stronie projektu - literackiekutno.pl; zapraszamy także do śledzenia strony konkursu na Facebooku  [więcej]
kultura, 31.07.2015 09:39|czytane: 401 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Jutro test systemu wykrywania i alarmowania
Jutro o godz. 17.00 na terenie miasta zostanie przeprowadzony test systemu wykrywania i alarmowania. Test będzie jednocześnie upamiętnieniem 71. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

[więcej]
redaktor, 31.07.2015 08:27|czytane: 151 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zagłosuj na najlepszego weterynarza! Są kandydaci z Kutna
Trwa głosowanie w rankingu najlepszych weterynarzy, zorganizowanym przez redakcję strony zumi.pl. Celem powstania klasyfikacji jest chęć ułatwienia właścicielom zwierząt znalezienie odpowiedniego i kompetentnego weterynarza w okolicy. Wśród przychodni możemy znaleźć także kutnowskie.

Zagłosuj na najlepszego weterynarza! Są kandydaci z Kutna, ./upload/articles_pakiety/27214/01_obraz.jpg


Odwiedzający stronę mają możliwość zagłosowania i dopisania swojej opinii o weterynarzu, którego cenią za opiekę nad ulubionym czworonogiem. Do końca głosowania pozostało 9 dni. Zachęcamy na wsparcie kutnowskich weterynarzy w rankingu Tutaj.
[więcej]
MaciejW, 31.07.2015 09:37|czytane: 3152 razy|10 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kunc: Dyrygent nie stoi tyłem do publiczności, bo z przodu wygląda zdecydowanie gorzej
Wczoraj w Hotelu Rondo zainaugurowano szósty Letni Festiwal Muzyki w Kutnie. Tym razem festiwal otworzyło spotkanie z Gwiazdą i to jedną z najjaśniejszych na firmamencie polskiej dyrygentury, a nie koncert muzyki poważnej. Sal Hotelu pękała w szwach i zapewne gdyby była większa, wielu jeszcze chętnych znalazłoby się na festiwalowe bezpłatne wejściówki.

-Jestem niezwykle zadowolona, że tak licznie Państwo przybyli, cieszę się, że rozpoznaj już twarze melomanów, którzy bywają na wszystkich festiwalach - powitała kutnowską publiczność dyrektor festiwalu Anna Jeremus-Lewandowska.

Kunc: Dyrygent nie stoi tyłem do publiczności, bo z przodu wygląda zdecydowanie gorzej, ./upload/articles_pakiety/27388/01_obraz.jpg
Kunc: Dyrygent nie stoi tyłem do publiczności, bo z przodu wygląda zdecydowanie gorzej, ./upload/articles_pakiety/27388/04_obraz.jpg
Kunc: Dyrygent nie stoi tyłem do publiczności, bo z przodu wygląda zdecydowanie gorzej, ./upload/articles_pakiety/27388/06_obraz.jpg


- Pani Ania kiedy tylko skończyła się piąta jubileuszowa edycja festiwalu w zeszłym roku, niemal od razu sypała pomysłami na następną, obecną edycję - mówił Zbigniew Wdowiak, zastępca prezydenta Kutna.

Dyrektor festiwalu oraz wiceprezydent uroczyście otworzyli kolejną odsłonę atrakcji muzyki poważnej przed kutnowską publicznością.

- Prof. dr hab. Warcisław Kunc jest jednym z liczących się i działających artystów dyrygentów w Polsce i również za granicą, wielokrotnie odznaczany nagrodami, medalami w dziedzinie kultury, z ogromnym dorobkiem, o którym dziś porozmawiamy. Jest pedagogiem Akademii Muzycznej w Poznaniu gdzie od 2012 pełni funkcję Kierownika Katedry Dyrygentury Symfonicznej i Operowej oraz od 2013 kieruje Orkiestrą Akademicką - pani dyrektor anonsowała gwiazdę spotkania.

Swoją zawodową działalność dyrygencką Kunc rozpoczął jako dyrygent Opery Wrocławskiej, następnie dyrektor Toruńskiej Orkiestry Kameralnej, równocześnie dyrygent Filharmonii Szczecińskiej. Dyrektor Opery na Zamku w Szczecinie, z-ca dyrektora ds. artystycznych Teatru Wielkiego w Łodzi. Sprawował kierownictwo muzyczne w ponad 60 spektaklach operowych, operetkowych i musicalowych.

Pierwsze pytanie dotyczyło bogatego wykształczenia gościa festiwalu. - Czy rzeczywiście trzeba aż tyle różnych szkół i kierunków ukończyć aby zostać dyrygentem? Niektórzy sądzą, że machanie pałeczką przed orkiestrą to mistyfikacja, oczywiście żartuję - pytała Anna Jeremus Lewandowska.

- Dyrygent rzeczywiście nie musi być menadżerem kultury, ale w chwilach wolnych lubię się uczyć - odparł Kunc. - Dyrygent nie stoi tyłem do publiczności, bo z przodu wygląda zdecydowanie gorzej. Jeśli porównywać dyrygenta z jakimś innym zajęciem, to będzie to kierowca. Otóż, to taki ktoś kto wie kiedy zwolnić, kiedy przyspieszyć, skręcić, wie gdzie jedzie. Teoretycznie zatem starczyłby jeden kurs, ale tak w przypadku dyrygentury nie jest.

- Swoją karierę rozpoczął pan w Szczecinie i we Wrocławiu. Czy od razu pan wiedział, że będzie pan dyrygentem operowym? [więcej]
kultura, 30.07.2015 20:36|czytane: 859 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Prezydent Kutna odpowiada na pytania Czytelników
Kilka dni temu na naszych łamach Czytelnik zadał za naszym pośrednictwem kilka pytań Zbigniewowi Burzyńskiemu, prezydentowi Kutna. Oto one wraz z odpowiedziami.

Jaki jest stan zadłużenia miasta Kutno za chwilę obecną?
Zbigniew Burzyński:
Stan zadłużenia miasta Kutno na 30.06.2015 : 44 707 976,74 zł tj. około 28 % planowanych dochodów w 2015 r. przy dopuszczalnym progu zadłużenia 60%. Wiele miast podobnej wielkości boryka się z przekroczeniem tej granicy bądź niebezpiecznym zbliżaniem się do niej z uwagi na m.in. konieczność zabezpieczenia wkładu własnego w przypadku realizacji inwestycji z dofinansowaniem unijnym.

Kiedy harmonogram spłat poszczególnych pożyczek przewiduje ich ostateczną spłatę?
Zbigniew Burzyński:
Planowana całkowita spłata w/w zadłużenia nastąpi w 2022 roku czyli za 7 lat.  

Jaki jest okres gwarancyjny uzyskany przez miasto na konserwację i naprawę nowej fontanny?
Zbigniew Burzyński:
Okres rękojmi (gwarancji) do Wykonawcy na wykonane roboty budowlane budowy fontanny w Kutnie zgodnie z umową wynosi 60 m-cy (5 lat) od dnia odbioru końcowego fontanny.
 
Ilu obecnie zarejestrowanych jest w Kutnie obywateli Ukrainy i innych państw WNP? Ilu z w/w obcokrajowców pracuje na umowy o pracę i gdzie? Czy są to tzw. "umowy śmieciowe" czy na stałe? Czy zatrudnienie tych osób wpływa na stan zatrudnienia osób z Kutna zarejestrowanych w PUP?
Zbigniew Burzyński:
Zapytania dotyczące zatrudnienia obcokrajowców należy kierować do Powiatowego Urzędu Pracy w Kutnie.

Dlaczego nie odbudowuje się Pałacu Saskiego i czy w tej sytuacji ważniejsza była fontanna?
Zbigniew Burzyński:
Modernizacja fontanny była postulowana przez mieszkańców od wielu lat. Przygotowanie niezbędnej dokumentacji a następnie jej realizacja było możliwe w krótkim stosunkowo czasie. Natomiast prace związane z rewitalizacją Pałacu Saskiego są procesem długotrwałym, który może potrwać nawet kilka lat. Na potrzeby przygotowania programu funkcjonalno-użytkowego kompleksu muzealnego zostały zrealizowane prace inwentaryzacyjne oraz ekspertyzy stanu techniczno- budowlanego budynków znajdujących się na terenie dziedzińca pałacowego, wozowni muzealnej oraz inwentaryzacja ratusza. Prace te pozwolą na określenie możliwości technicznego i funkcjonalnego wykorzystania tych obiektów w ramach tworzonego kompleksu. Wyniki  ekspertyz zostały przesłane do Wojewódzkiego Urzędu Ochrony  Zabytków Delegatura w Skierniewicach w celu wydania opinii i zaleceń dalszego postępowania i oczekujemy na wydanie stosownych decyzji. Po ich uzyskaniu zostaną podjęte dalsze prace. Budynki objęte kompleksem oraz Pałac Saski zostały również zinwentaryzowane najnowocześniejszą metodą poprzez skanowanie laserem, dzięki czemu będzie możliwe wykonanie modelu 3D tych budynków, naniesienie wyników badań architektonicznych oraz wykorzystanie do celów projektowych. Trwają również prace archeologiczne, które powinny zakończyć się najpóźniej do połowy października br. Zostało wykonane ogrodzenie terenu za wozownią muzealną. Ze względu na stan, w jakim znajduje się część pałacu, podczas prac archeologicznych wewnątrz obiektu powadzone są na bieżąco prace zabezpieczające przed zawaleniem się ścian, czy elementów stropu. [więcej]
wandea, 30.07.2015 18:36|czytane: 1255 razy|54 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Rędzikowski przestanie być radnym. Wojewoda wezwała radę do działania
Wojewoda Łódzki wezwała Radę Miasta Kutna do podjęcia uchwały o wygaśnięciu mandatu radnego KWW Zbigniewa Burzyńskiego Tomasza Rędzikowskiego z uwagi na naruszenie ustawowego zakazu łączenia mandatu radego z prowadzeniem działalności gospodarczej z wykorzystaniem mienia komunalnego miasta. Sesja rady odbędzie się 4 sierpnia o godz. 14.00.

Przypomnijmy, w marcu z interwencji czytelników poruszyliśmy temat mandatu radnego miejskiego Tomasza Rędzikowskiego. -Radny miejski Tomasz Rędzikowski, rzekomo prowadzi działalność gospodarczą na mieniu gminy i dla instytucji podległych samorządowi świadczy usługi pomiaru zużycia wody. Czy tak jest w rzeczywistości i czy jest to prawnie dopuszczalne? - pisał wówczas pan Władysław z Kutna. Zapytaliśmy radnego czy to prawda i stwierdził on, że prowadzi działalność gospodarczą, której siedziba jest u niego w domu w zasobie Zarządu Nieruchomości Miejskich w Kutnie i świadczy usługi pomiaru zużycia wody m.in. dla ZNM. Radny potwierdził również, że podczas kampanii wyborczej w czasie pracy, pomiaru wody w blokach rozdawał mieszkańcom ulotki wyborcze KWW Zbigniewa Burzyńskiego.

Wydawało się wówczas, że Grzegorz Chojnacki, przewodniczący Rady Miasta Kutna po medialnych doniesieniach o nieprawidłowościach zadziała w tej sprawie na podstawie art. 24 f ust. 1 Ustawy o samorządzie gminnym. Reakcji jednak nie było.

Potem 7 maja Stowarzyszenie KUTNO PLUS skierowało wniosek do Rady Miasta Kutna o podjęcie uchwały w sprawie wygaśnięcia mandatu radnego KWW Zbigniewa Burzyńskiego.

- Radny Tomasz Rędzikowski prowadzi działalność gospodarczą pod nazwą „ Wielobranżowa Firma Usługowa „ Delfin” Tomasz Rędzikowski. Jej siedziba mieści się w Al. ZHP w Kutnie. Lokal ten radny wynajmuje od Zakładu Nieruchomości Miejskich. Zgodnie z art. 24f ust. 1 ustawy o samorządzie gminnym radni nie mogą prowadzić działalności gospodarczej na własny rachunek lub wspólnie z innymi osobami z wykorzystaniem mienia komunalnego gminy, w której radny uzyskał mandat, a także zarządzać taką działalnością lub być przedstawicielem czy pełnomocnikiem w prowadzeniu takiej działalności - pisze Teofil Trybura Przedstawiciel Stowarzyszenia KUTNO PLUS. - Jeżeli radny przed rozpoczęciem wykonywania mandatu prowadził taką działalność gospodarczą jest obowiązany do zaprzestania prowadzenia tej działalności gospodarczej w ciągu trzech miesięcy od dnia złożenia ślubowania.

26 maja na sesji prezydenccy radni nie podnieśli rąk za wygaśnięciem mandatu koledze i pozostał on w radzie. Następnie 22 czerwca Stowarzyszenie skierowało do Wojewody wniosek o wydanie zarządzenia zastępczego stwierdzającego wygaśnięcie mandatu radnego.

-Celem art. 24f ust. 1 u.s.g. jest wykluczenie sytuacji, w której radny, wykonując mandat w gminie, będąc członkiem organu stanowiącego podejmującego m.in. decyzje dotyczące zasad zarządu mieniem tej gminy, mógłby wpływać na korzystne dla siebie rozporządzenie tym mieniem, które pozostaje w jego władaniu, korzystniejsze niż to, jakie mogliby uzyskać inni nie posiadający statusu radnego (wyrok WSA w Gliwicach z dnia 7 kwietnia 2014 , IV SA/Gl 193/14, LEX nr 1455038 ) - pisze do Wojewody Trybura. [więcej]
wandea, 30.07.2015 17:28|czytane: 920 razy|29 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zarobić na czarnym złocie
Monika po 10 godzinach zbierania jagód marzy o gorącej kąpieli. - Teraz plecy nie bolą już tak mocno – uśmiecha się 23-letnia studentka z Gdańska. - Najgorsze są pierwsze dni, kiedy organizm przyzwyczaja się się do nienaturalnej, bardzo pochylonej  pozycji przy zbieraniu jagód.

Zarobić na czarnym złocie, ./upload/articles_pakiety/27391/01_obraz.jpg
Zarobić na czarnym złocie, ./upload/articles_pakiety/27391/02_obraz.jpg
Zarobić na czarnym złocie, ./upload/articles_pakiety/27391/03_obraz.jpg


Pani Maria z okolic Kutna jest wykończona pracą w polu.
– Zbieranie ogórków to proszę mi wierzyć bardzo, ale to bardzo ciężka praca – mówi zmęczona kobieta. - Po 9 godzinach pracy boli mnie wszystko... Nie dość, że trzeba ciągle być nachylonym, to do tego trzeba jeszcze dźwigać wiaderka z ogórkami.

Zbierać grzyby i jagody czy tyrać przy zbiorze ogórków?
Praca sezonowa to dla wielu rodzin jedyna szansa na podreperowanie domowych, niekiedy bardzo skromnych budżetów. Zarobione w czasie wakacji pieniądze można przeznaczyć na zakup opału, odzieży czy szkolnej wyprawki dla dzieci. Dla innych wakacyjna praca to być albo nie być. Ludzie w bardzo trudnej sytuacji materialnej „konsumują” zarobioną gotówkę na bieżąco. Propozycji zajęcia sezonowego jest sporo, ale tak naprawdę trudno jest znaleźć konkretną, dobrze płatną pracę. Najprościej jest zatrudnić się do prac polowych, na budowach, w sklepach.  Ludzie są  jednak wybredni i wymagający. Jak powiedział mi znajomy rolnik, nie ma chętnych do pracy w polu, bo robota jest naprawdę ciężka. [więcej]
redaktor, 30.07.2015 15:48|czytane: 738 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
30 kandydatek na Miss Aquaparku Kutno Lato 2015
Gala Finałowa I Wyborów Miss Lata Aquaparku Kutno 2015 odbędzie sięw niedzielę, 9 sierpnia w Aquaparku Kutno. Podczas Gali finałowej kandydatki zaprezentują się w letnich sukienkach, strojach sportowych oraz strojach kąpielowych. Pomiędzy prezentacją kandydatek czas naszym gościom umilać będą występy artystów oraz pokazy iluzji i inne niespodzianki.

30 kandydatek na Miss Aquaparku Kutno Lato 2015, ./upload/articles_pakiety/27390/01_obraz.jpg


Do konkursu zgłosiło się 30 kandydatek z całej Polski. 

- Pragnę zainteresować Państwa tym wydarzeniem bowiem z tego co wiem jesteśmy jedynym Aquaparkiem w kraju , który w tym roku organizuje taką imprezę - mówi Paweł Markiewicz, odpowiadający za organizację I Wyborów Miss Lata Aquaparku Kutno - Pomiędzy prezentacjami kandydatek będzie część artystyczna oraz pokazy iluzji. [więcej]
redaktor, 30.07.2015 15:27|czytane: 720 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Polfarmex Kutno z licencją okresową na sezon 2015/2016
Wczoraj Zarząd Polskiej Ligi Koszykówki S.A.  wydał KKS Pro Basket Kutno pozytywną decyzję o przyznaniu licencji okresowej na grę w rozgrywkach organizowanych przez PLK SA w sezonie 2015/2016.

[więcej]
redaktor, 30.07.2015 15:24|czytane: 160 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Bibelotki ciotki Klotki
Od czerwca 2015 roku nieformalna grupa "Lawendowe dziewczyny" we współpracy ze Stowarzyszeniem Pomocy Dzieciom z Domów Dziecka i Rodzin Zastępczych "Wyspa Skarbów" w ramach grantu na lepszy start realizuje program "Bibelotki ciotki Klotki".

Bibelotki ciotki Klotki, ./upload/articles_pakiety/27387/01_obraz.jpg
Bibelotki ciotki Klotki, ./upload/articles_pakiety/27387/09_obraz.jpg
Bibelotki ciotki Klotki, ./upload/articles_pakiety/27387/15_obraz.jpg


W czerwcu odbyły się warsztaty decoupage krok po kroku na drewnie zatytułowane "Z babcinego stryszku". W ramach tych zajęć ozdobione zostały skrzynki, pudełka, szkatułki, lustra, stoliki, ramki techniką serwetową. W lipcu przeprowadzono warsztaty decoupage z wykorzystaniem preparatów do postarzeń i spękań zatytułowane „Powiew Prowansji”. Odbyło się kilka zajęć plastycznych, na których wychowankowie i wychowawcy PO-W „Tęcza” doskonalili tajniki techniki serwetowej. Tym razem odnawiano i ozdabiano stare meble, donice, lustra, ramy. Podsumowaniem warsztatów było stworzenie „Lawendowego kącika". Ozdobione przedmioty będą miłym podziękowaniem dla przyjaciół i sponsorów Stowarzyszenia "Wyspa Skarbów". [więcej]
redaktor, 29.07.2015 15:50|czytane: 252 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Taki remont Łęczyckiej ostatnio przeprowadzono za Gierka i... dla Gierka
Trwają prace przy budowie ulicy Łęczyckiej. Między ulicami Konopnickiej a Wyspiańskiego wczoraj kładziona była kolejna warstwa asfaltu. Mieszkańcy są już zmęczeni codziennymi utrudnieniami.

Taki remont Łęczyckiej ostatnio przeprowadzono za Gierka i... dla Gierka, ./upload/articles_pakiety/27386/01_obraz.jpg
Taki remont Łęczyckiej ostatnio przeprowadzono za Gierka i... dla Gierka, ./upload/articles_pakiety/27386/02_obraz.jpg


Kierowcy narzekają na objazdy wąskimi osiedlowymi uliczkami. Ludzie doskonale zdają sobie sprawę z tych utrudnień i wiedzą, że muszą okresowo być.  Na ten  remont czekano tutaj wiele lat.
Ostatnio modernizowano ulicę Łęczycką w 1976 roku, kiedy to towarzysz Edward Gierek miał tą ulicą jechać do Płocka na dożynki. Gierek Łęczycką nie pojechał, ale pamiątką po tym był perfekcyjny remont ulicy. Podobno nawierzchnię ulicy pokrył wtedy asfalt szwedzki. [więcej]
redaktor, 29.07.2015 12:39|czytane: 1804 razy|14 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Posłaniec sztuki wielkiej i wspaniałej. Jutro początek Letniego Festiwalu Muzycznego
Już jutro, 29 lipca w Kutnie rozpocznie się VI Letni Festiwal Muzyczny organizowany przez Fundację Promocji Muzyki ARTIFEX we współpracy z Miastem Kutno i jego kulturalnymi placówkami oraz firmą Polfarmex S.A.  Festiwal honorowym patronatem objęli Wojewoda Łódzki oraz Prezydent Miasta Kutna.

W programie tegorocznej edycji Festiwalu oprócz koncertów kameralnych takich jak "I raduje się dusza moja" i "W świecie genialnych melodii Mozarta" znalazła się mała opera komiczna G.B. Pergolesiego "Służąca Panią". Gościem specjalnym Festiwalu będzie też znakomity polski dyrygent Warcisław Kunc. I to właśnie spotkanie otworzy festiwal. 

W środę o godz. 19.00 w Hotelu Rondo  Spotkanie z Gwiazdą Posłaniec sztuki wielkiej i wspaniałej - pod batutą... Warcisław Kunc. Spotkanie poprowadzi Anna Jeremus-Lewandowska.

Swoją zawodową działalność dyrygencką rozpoczął jako dyrygent Opery Wrocławskiej, następnie dyrektor Toruńskiej Orkiestry Kameralnej, równocześnie dyrygent Filharmonii Szczecińskiej. Dyrektor Opery na Zamku w Szczecinie, z-ca dyrektora ds. artystycznych Teatru Wielkiego w Łodzi.

Sprawował kierownictwo muzyczne w ponad 60 spektaklach operowych, operetkowych i musicalowych m.in.: Carmen, Tosca, Traviata, Cyganeria, Kawaler srebrnej róży, Czarodziejski flet, Halka, Paria, Wesoła wdówka, Księżniczka czardasza, Orfeusz w piekle, Baron cygański, My fair Lady, Hello Dolly, West side story. Jako dyrygent występował w: Hiszpanii, Włoszech, Niemczech, Austrii, Czechach, Rosji, Szwajcarii. Dokonał nagrań archiwalnych z Orkiestrą PR w Krakowie oraz NOSPR w Katowicach. Jest gorącym orędownikiem propagowania twórczości S. Moniuszki. [więcej]
kultura, 28.07.2015 19:54|czytane: 192 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Rozstrzygnięcie Wakacyjnej Krzyżówki z Hasłem. Znamy zwycięzców!
Wczoraj nastąpiło wylosowanie zwycięzców "Wakacyjnej Krzyżówki z Hasłem - Uważaj na wakacyjne zagrożenia" organizowanej przez Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Kutnie.

Rozstrzygnięcie Wakacyjnej Krzyżówki z Hasłem. Znamy zwycięzców!, ./upload/articles_pakiety/27385/01_obraz.jpg


Szczęśliwcami są Elżbieta Wielec, Michał Kuciapski, Natalia Bińkowska i Jakub Rojewski. Nagrody można odebrać w siedzibie PSSE w Kutnie ul. Kościuszki 14 na I piętrze w pokoju Nr. 12 w godz. 8.00-14.00. W przypadku, gdy dzieci przebywają na wakacjach nagrody będą czekały. [więcej]
MaciejW, 29.07.2015 07:50|czytane: 163 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pod patronatem eKutno.pl: 41. Święto Róży, Róża Wiatrów, jarmark i koncerty
41. Święto Róży pod patronatem eKutno.pl już od 4 września. W tym roku sporo atrakcji muzycznych, jak zawsze odbędzie się Jarmark Różany, będzie można skorzystać z lunaparku i przede wszystkim odwiedzić Wystawę Róż i Aranżacji Florystycznych pt. Róża Wiatrów w Kutnowskim Domu Kultury.

Pod patronatem eKutno.pl: 41. Święto Róży, Róża Wiatrów, jarmark i koncerty

Tym razem tematem przewodnim wystawy będą podróże. Szesnastu florystów przygotuje instalacje roślinne, a w sumie 25 osób będzie pracować nad pomysłem koordynatorki wystawy Agnieszki Dąbrowskiej- Walczak. Otwarcie wystawy odbędzie się przed Kutnowskim Domem Kultury, na małej scenie będziemy mogli podziwiać roślinne kreacje florystów w artystycznej oprawie. 

Na Scenie Muzycznej nad Ochnią wystąpią Curly Heads, Ray Wilson, Kasia Kowalska, Sylwia Grzeszczak, a na scenie na placu Piłsudskiego: Parassol, Kabaret Kałamasz, Horpyna, Tonam i Synowie, theBEST4, ZPIT Ziemi Kutnowskiej, ZPiT KUJON. [więcej]
kultura, 28.07.2015 17:53|czytane: 492 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Piknik zdrowotny tym razem w Nowych Ostrowach
Starosta kutnowski zaprasza wszystkich mieszkańców powiatu na Piknik Zdrowotny, który odbędzie się 2 sierpnia w Nowych Ostrowach.

Piknik zdrowotny tym razem w Nowych Ostrowach, ./upload/articles_pakiety/27381/01_obraz.jpg


Przez cały czas trwania pikniku bezpłatnie dostępne będą: punkt medyczny, w którym będzie możliwość zrobienia badań poziomu cukru we krwi, ciśnienia i wagi ciała. Na imprezie będzie mozna wypełnić ankiety - wywiady medyczne.

Program
14:00 - 14:05 Przywitanie gości i mieszkańców powiatu kutnowskiego.
14:05 - 15:30 Zawody sportowe drużyn z gmin powiatu kutnowskiego.
14:05 - 16:00 Konkursy sportowe i animacje zabaw dla dzieci.
14:20 - 15:00 Pokazy akrobacji rowerowych. [więcej]
redaktor, 28.07.2015 17:13|czytane: 821 razy|20 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Urząd Miasta Kutna wyjaśnia
W nawiązaniu do informacji o oddaniu do użytku fontanny na Placu Piłsudskiego z 23 lipca Urząd Miasta Kutna wyjaśnia, że w żadnym wypadku nie było w niej intencji zachęcania do picia wody z fontanny.

- Informacja o zainstalowaniu w części technicznej stacji uzdatniania wody miała na celu podkreślenie, iż woda w obiegu zamkniętym jest uzdatniana i dezynfekowana. Jednakże woda w obiegu fontannowym nie musi spełniać wymagań dotyczących wody zdatnej do picia. Z uwagi na publiczny charakter obiektu, dostęp do niego będą miały osoby postronne i zwierzęta dlatego zachodzi ryzyko skażenia wody - podaje Joanna Brylska, Kierownik Biura Prasowego kutnowskiego magistratu. - W celu zminimalizowania bezpośredniego zagrożenia sanitarno – epidemiologicznego przy budowie niniejszej fontanny zastosowano odpowiednie technologie i urządzenia uzdatniające obieg wody w fontannie. [więcej]
redaktor, 28.07.2015 16:49|czytane: 486 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wygrali zaproszenia do Aquaparku
Dla Czytelników eKutno.pl Aquapark Kutno przekazał cztery zaproszenia na wakacyjne wodne pluski. Wygrali je: Piotr Wojtczak, Andrzej Cichocki, Joanna Święcicka, Olga Dolat.

Wygrali zaproszenia do Aquaparku, ./upload/articles_pakiety/27361/01_obraz.jpg


Będą one do odbioru w parku wodnym w terminie 14 dni od rozstrzygnięcia konkursu.
[więcej]
redaktor, 27.07.2015 18:39|czytane: 594 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czytelnicy pytają: Czy pełnomocnik ds. pacjenta już pracuje?
- Ostatnio byłam w szpitalu i chciałam skorzystać z pomocy rzecznika pacjenta. Dowiedziałam się, że w Kutnie jest pełnomocnik starosty ds. pacjenta. W starostwie przy Kościuszki go nie było. Nie mogłam jednak znaleźć żadnej informacji, gdzie przyjmuje, jak do niego dotrzeć - mówi pani Zdzisława z Kutna. - Córka pomogła mi poszukać w internecie. Niestety na stronie starostwa czy szpitala nie ma tych informacji. Czy pełnomocnik ds. pacjenta już pracuje? Dlaczego starostwo o to nie zadbało pomimo wydawania pieniędzy na pensję tej osoby? Uważam, że taka informacja powinna być bardzo łatwo dostępna, a już na pewno powinna być wywieszona w widocznym miejscu w szpitalu.

Rzeczywiście informacji na stronie szpitala i w budynku nie ma. Zapytaliśmy rzecznika prasowego starostwa o to jak to się stało, że "lekarstwo na kryzysowe sytuacje w szpitalu" i pomysł nowego starosty nie został odpowiednio promowany choćby w postaci informacji o działalności pełnomocnika, godzinach przyjęć itp. Jacek Saramonowicz przyznał, że informacja ta nie jest dostępna na stronie w widocznym miejscu i że starostwo podejmie odpowiednie działania aby mieszkańcy wiedzieli, gdzie i w jakich godzinach przyjmuje pełnomocnik, czym się zajmuje. Już pierwsze syptomy szybkiego działania rzecznika zauważyliśmy. Jednak szpital chyba się opiera mocno udostępnieniu tej informacji swoim pacjentom, ponieważ na stronie KSS wisi stare odesłanie do Rzecznika Praw Pacjenta, słowa o naszym lokalnym "rzeczniku" nie ma. 

Beata Krukowska, pełnomocnik starosty  ds. pacjenta nie chciała jednak bezpośrednio z nami rozmawiać, odesłała nas do rzecznika prasowego starostwa. Chcieliśmy poruszyć temat potrzeby jej stanowiska w powiecie kutnowskim i dowiedzieć się o stanie załatwiania sprawy skargi mieszkanki Kutna na szpital, o której pisaliśmy w tym miesiącu TUTAJ

Dla wszystkich, którzy potrzebują porady, pomocy czy chcą złożyć skargę podajemy pełną informację o działalności pani pełnomocnik. Przyjmuje ona interesantów w siedzibie przy ul. Królowej Jadwigi 7, pokój 52, poniedziałek- piątek : 8.00 - 15.00, tel. 24 355-47-64 e-mail: pelnomocnik_pacjent@powiatkutno.eu

Kompetencje pełnomocnika ds. pacjenta
1) reprezentowanie Starosty w zakresie przyjmowania skarg i wniosków dotyczących działalności i funkcjonowania „Kutnowskiego Szpitala Samorządowego” spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, zwaną dalej jako „KSS Sp. z o.o.”,
2) reprezentowanie Starosty w kontaktach z KSS Sp. z o.o. w zakresie praw pacjenta,
3) przyjmowanie i rozpatrywanie skarg i wniosków pacjentów, rodziny pacjenta, jego przedstawiciela ustawowego lub osoby sprawującej faktyczną opiekę nad pacjentem dotyczących udzielanych świadczeń, działalności i funkcjonowania KSS Sp. z o.o. oraz udzielania odpowiedzi na pytania i skargi, [więcej]
wandea, 27.07.2015 18:29|czytane: 1072 razy|43 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
 www.denta-medica.pl
Kalendarium imprez
« sierpień 2015 »
P W Ś C P S N
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
      
Mała wielka sprawa
Ola Rzadkiewicz
Radni powiatowi porozmawiają o szpitalu. Czy znów usłyszymy bujdy na resorach?
Jutro, we wtorek o godz. 14.30 w Starostwie Powiatowym w Kutnie odbędzie się otwarte wspólne posiedzenie komisji Rady Powiatu w Kutnie,... [więcej]
Kultura musi być...
Ola Rzadkiewicz
Mały Książę 3D w Kinie KDK. Wygraj zaproszenia
Zapraszamy od piątku 7 sierpnia do Kina Kutnowskiego Kutnowskiego Domu Kultury na film Mały Książę. Adaptacja książki francuskiego pisarza opowiada historię pilota, który po rozbiciu swojego samolotu na Saharze spotyka Małego Księcia.... [więcej]
kutnowski sport
Polfarmex Kutno z licencją okresową na sezon 2015/2016
Wczoraj Zarząd Polskiej Ligi Koszykówki S.A.  wydał KKS Pro Basket Kutno pozytywną decyzję o przyznaniu licencji okresowej na grę w rozgrywkach organizowanych przez PLK SA w sezonie 2015/2016. źródło: KKS Pro Basket Kutno... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
studio tańca
Ostatnio dodane ogłoszenia
Moskitiery , rolety wewnętrzne, żaluzje !!! Posiadam moskitiery , rolety wewnętrzne, żaluzje !!! Tel: 695598168... [czytaj więcej]
Nauka za darmo Nowy nabór w szkołach dla Dorosłych Feniks Zapraszamy do zapisu ZA DARMO: • Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych • Liceum Ogólnokształcące specjalność mundurowa dla Dorosłych •... [czytaj więcej]
Technik BHP/Liceum dla Dorosłych Nowy nabór w szkołach dla Dorosłych Feniks Zapraszamy do zapisu ZA DARMO: • Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych • Liceum Ogólnokształcące specjalność mundurowa dla Dorosłych •... [czytaj więcej]
Terapeuta ds. uzależnień w ŻAKu ! Tylko 1 ROK ! http://zak.edu.pl/rekrutacja/formularz-zgloszeniowyrnTerapeuta ds. uzależnieńrnStres związany z szarą rzeczywistością powoduje, że coraz więcej, szczególnie młodych ludzi popada w nałogi. L... [czytaj więcej]
Kuchnie węglowe, piece kuchenne Sklep internetowy e-piecyki oferuje doradztwo i sprzedaż internetową urządzeń grzewczych wraz z darmową dostawą w całej Polsce! W ofercie dla Państwa mamy m.in.: kuchnie: węglowe, z wężowni... [czytaj więcej]
Trudne bankowe konsolidacje? POMAGAMY!! Masz zbyt wysokie raty, zbliżające się do wartości Twoich comiesięcznych dochodów?rnZaczynasz sobie nie radzić ze spłatą wszystkich zobowiązań?rnPojawiają się opóźnienia w płatnościac... [czytaj więcej]
Pożyczki dla 18-latków | Kredyt 18 lat Pożyczki na dowód - bez dodatkowych dokumentów dla młodych osób od 18 i 19 roku życia bez zbędnych dokumentów i pozabankowo bez weryfikacji w BIK. Wybrane oferty pożyczek długoterminowych i ... [czytaj więcej]
CATERING NA IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE Kucharka z doświadczeniem pomoże w przygotowaniu każdej imprezy okolicznościowej ; chrzciny, komunie, imieniny, 18-stki oraz inne przyjęcia.Pomogę zorganizować przyjęcie od strony kuchni jak i... [czytaj więcej]
Szkoła za DARMO Nowy nabór w szkołach dla Dorosłych Feniks Zapraszamy do zapisu ZA DARMO: • Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych • Liceum Ogólnokształcące specjalność mundurowa dla Dorosłych •... [czytaj więcej]
Chwilówki na dowód bez BIK/BIG/KRD/ERIF - AKCEPTUJEMY OPÓŹNIENIA W BIK Chwilówki na dowód bez BIK/BIG/KRD/ERIF (akceptujemy zajęcia komornicze) : - kredyty pozabankowe z miesięczną ratą - do 50 000 zł na 10 lat - promocje dla stałych klientów - darmowe czyszc... [czytaj więcej]
Uwaga! Atrakcyjne działki budowlane! Sprzedam działki o różnej powierzchni w Wojciechowicach koło Kutna, przy drodze asfaltowej Wojciechowice – Zawady. Działki mają instalację elektryczną i wodno – kanalizacyjną. Znajdu... [czytaj więcej]
ZARABIAJ 1347 Zł Od Pierwszego Miesiąca Prosto Z Domu! Chcesz zarabiać więcej?rnrnPewnie myślisz, że żeby to zrobić musisz pracować dużo więcej. Zacząć zarywać noce, najlepiej zaprzestać wszystkich kontaktów towarzyskich. Jednak nie tędy dr... [czytaj więcej]
Wyszukiwarka busów do HOLANDII / NIEMIEC / BUS HOLANDIA NIEMCY Oferujesz transport busem do Holandii , Niemiec ? Dodaj swoje ogłoszenie , założ stronę na : www.busemdoholandii.com.pl - bus do Holandii www.busemdoniemiec.net.pl - bu do Niemiec Zapra... [czytaj więcej]
Pożyczka do ręki. Nasza pozyczka to przede wszystkim szybka decyzja kredytowa, minimum formalności, stałe raty bez ukrytych opłat oraz elastyczne okresy spłaty. Pożyczka udzielana na kwotę nawet 10 000 złotych, ... [czytaj więcej]
Prawdziwe kotno za zero! SMART Konto dla każdego za prawdziwe 0 zł! - bezpłatna karta do konta - dostęp do gotówki za darmo na całym świecie - płatności faktur i rachunków na smartfonie - 3% do 50 tys. zł na ... [czytaj więcej]
SPRZEDAM DZIAŁKI SPRZEDAM DZIAŁKI BUDOWLANE NA WIERZBIU, BARDZO DOBRA LOKALIZACJA, WODOCIĄG I PRĄD, DOJAZD DO KAŻDEJ POSESJI Z DROGI ASFALTOWEJ. TANIO!!... [czytaj więcej]
Kupie Ursusa C-328 C330 C-330M C325 C4011 C355 C360 C-385 C-902 C-912 C-914 2812 3512 Włądymirca T Kupie Ursusa C-328 C330 C-330M C325 C4011 C355 C360 C-385 C-902 C-912 C-914 2812 3512 Włądymirca T25 MF235 MF255 MTZ82 MTZ80 Zetora 5211 5320 7211 7011 7245 Przyczepę Wywrotkę lub Sztywną kupie ... [czytaj więcej]
Chcesz pracować w szpitalu? Zdobądź uprawnienia Opiekuna Medycznego Jeśli chciałbyś pracować w szpitalach, zakładach opiekuńczo leczniczych, ośrodkach i domach pomocy społecznej, niepublicznych ośrodkach opieki zdrowotnej, w środowiskowych domach pomocy, czy... [czytaj więcej]
Szkoła ZA DARMO - zdobądź wymarzony zawód już w rok Zapraszamy na kierunki zawodowe do szkoły PASCAL w Płocku.rnrnTechnik BHP - ( trwa 1,5 roku )rnTechnik Administracji - ( trwa 2 lata )rnTechnik Usług Kosmetycznych - ( trwa 2 lata )rnFlorysta - ( t... [czytaj więcej]
Kupie Ursusa C-328 C330 C-330M C325 C4011 C355 C360 C-385 C-902 C-912 C-914 2812 3512 Włądymirca T Kupie Ursusa C-328 C330 C-330M C325 C4011 C355 C360 C-385 C-902 C-912 C-914 2812 3512 Włądymirca T25 MF235 MF255 MTZ82 MTZ80 Zetora 5211 5320 7211 7011 7245 Przyczepę Wywrotkę lub Sztywną kupie ... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Walter Marszal:
56 sekund temu
Dobry artykuł, dawno mówiłem, że zamiana śrubokrętu na kilof nie poprawi sytuacji w powiecie i niestety wyszło na moje
Onufry Sipka:
2
 · 
3 minut temu
Oj prawda to, prawda . Nachodził się biedaczek od progu do progu; nie wiadomo czy te okazały się za wysokie czy on zbyt niski . Teraz już mu Kukiz (kolejny niewypał) został. może przygarnie chłopię ten Pawełek - polityczny muzyk od siedmiu boleści . Życzymy powodzenia szanowny panie pijarowcu .
Kacper Chmura:
3
 · 
8 minut temu
Kochani radni i drogi zarządzie prosimy dla wszego dobra o to, co już zaproponował Tomisław; odejdźcie w pokoju i przeznaczcie swój wolny czas na edukację. niech niektórzy podejmą naukę w szkołach średnich, inni może w policealnych a najwybitniejsi niech idą na studia. Doktoranckich nie proponujemy bo to raczej dla was nieosiągalne szczyty. Zresztą macie już dwóch doktorów i nic się nie dzieje. Na pewno maja wiedzę (w to nie wątpię) ale może cechuje ich brak chęci do pracy. W końcu mamy upalną pogodę tego lata .
Abel Kniaznin:
3
 · 
8 minut temu
Urzędnik od PR w niejednym ugrupowaniu już był, więc możliwe, że to nie jest jego ostatnie słowo
Tomisław Rzeszotko:
4
 · 
14 minut temu
Panie starosto odejdźcie sami jeśli macie choć odrobinę honoru.
Julian Rożk:
4
 · 
14 minut temu
Sufler jest nową jakością
Metody Małolepszy:
5
 · 
16 minut temu
Ten zarząd i cała rada kompromitują się na każdym kroku. Zero "nowej jakości", o której mówił Debich przed wyborami. Jest za to bylejakość i nieudolne zarządzanie, którego cel jest chyba przez nich obliczony na jak najdłuższe trwanie i branie kasy. Zero merytoryki czy jakichkolwiek zasad. Jest to tylko jeden wielki obciach. Może myślą o ewakuacji w ramiona niejakiego Kukiza?. Podobno pewien urzędnik od PR już się tam kręci . Ciekawe czy szef o tym wie, co robi jego "zaufane" otoczenie? .
Metody Małolepszy:
4
 · 
21 minut temu
Jako, że nic nie robią nie wiedzieć dlaczego (może nie mogą z jakichś powodów) to niech poprą ideę samorozwiązania się rady bądź referendum. Może wtedy zyskają w oczach społeczeństwa powiatu.
Edgar Okołow:
38 minut temu
Szkoda było papieru na te frazesy .
Edgar Okołow:
40 minut temu
Gdzie można znaleźć tę informację o odwołaniu debaty? Jaki jest powód tego odwołania? Kto o tym zdecydował? Tak nie można bo przecież około 15.000 ludzi chciało w niej wziąć udział !
Edgar Okołow:
5
 · 
43 minut temu
Pan Debich nie chce odwołać Gieruli, bezgranicznie ufa swojemu rzecznikowi, nie podaję publicznie ani do prokuratury czy sądu poprzedniego zarządu za te jego działania, które szkodziły powiatowi, udaje że nie wie co się dzieje w oświacie, nie wie też jaka jest sytuacja szpitala (dziwi się kiedy mu sę mówi o zarzutach postawionych komuś ważnemu), udaje zdziwienie wszystkim tym, z czym gdyby miał kompetencje musiałby się zmierzyć. "Straszny dwór" Debicha poraża brakiem nie tylko jakichkolwiek kompetencji ale także butą, swoją arogancją i kurczowym, bezkrytycznym trzymaniem się dobrze płatnych stanowisk. Pan Debich "nie widzi" kolesiostwa, którego "zacnym promotorem" jest niejaki Zdzisław Trawczyński zatrudniający ludzi z kosmosu i przyznający nienależne nagrody i premie. A co się będzie chłop martwił? Przecież folwark jak to folwark, kieruje się własnymi prawami.
Baltazar Gron:
2
 · 
1 godzin temu
BRAWO i gratuluję wreszcie odwagi. Mobilizujcie coraz więcej ludzi, a wkrótce się wszyscy odliczymy i zaczniemy działać.
Baltazar Gron:
1 godzin temu
Julita Hinorowski:
6
 · 
1 godzin temu
Debich odwołaj Gierulę, wstydu sobie oszczędź
Urban Gromocz:
6
 · 
1 godzin temu
Gdzie jest opozycja w radzie powiatu? czemu nic nie robi? boicie się bo sami kiedyś narozrabialiście? Co robi Dębski? Czy jest nadal na zwolnieniu? Dlaczego jasno Debich nie mówi i nie zgłasza do prokuratury działań Kłopota i Galowej? Czy tak naprawdę oni doprowadzili spółkę do ruiny? Czy może teraz to się dzieje aby sprzedać za grosze?
Baltazar Gron:
2
 · 
1 godzin temu
Lambert ignorancie, kogo nazywasz leniem? Jesteś najprawdopodobniej jednym z tych BMW, które robią klakę "wodzowi" ! Fontanna jest tak samo piękna jak prawdopodobnie ty i dziesiątki tych śmiesznych ludzików, którzy siedząc przed nią na leżakach robią wodzie zdjęcia . Tak mnie żenuje, że nie wiem sam co myśleć o niektórych ludziach. Być może ulegli po prostu "czarowi" jaśnie na panującego ale czy on roztacza jakiś czar? Wątpię .
Baltazar Gron:
2
 · 
1 godzin temu
IGNORANCI I NIEROBY UDAJĄCE WAŻNE PERSONY. WSTYD I HAŃBA. PANIE DEBICH NIECH PAN ODEJDZIE I ZABIERZ ZE SOBĄ TĘ CAŁA RESZTĘ NIEUDACZNIKÓW !
Baltazar Gron:
7
 · 
1 godzin temu
Trafne to ująłeś Brunonie. Odwołane tej ekipy, dodam nieudolnej w każdym calu, to nasz obowiązek obywatelski. Na pewno będą próbować się bronić wszelkimi środkami, rękoma i nogami aby nie opuścić koryt "kasodajnych fuch" ale w końcu pod naszym naporem ustąpią bo innego wyjścia nie mają. Powiat leży i "kwiczy" a ludzie żyją na krawędzi nędzy patrząc jak kutnowska "elita VIP-ów" (widzisz Boże i nie grzmisz) bawi się np. w rowie albo innych, zmienianych pod wpływem krytyki społecznej, przybytkach. Przecież dłużej tak być nie może bo to szyderstwo i kpina z wielu bardzo biednych mieszkańców miasta i powiatu ! Jedni się bawią i "rządzą kutnowskimi folwarkami" (myślę, że są dwa) a inni sobie często odmawiają podstawowych do życia produktów a nawet leków !!! Obłuda, hipokryzja, często chamstwo i arogancja na co dzień już chyba osiągnęły szczyty !!! Dość tego !!! Fora ze dwora cwaniaki !!!
Mścisław I Lizdejko:
2
 · 
2 godzin temu
2 x w tygodniu przeglądy techniczne, fajna ta fontanna, taka nowoczesna, trzeba ją ciągle sprawdzać
Bruno Kuszel:
8
 · 
2 godzin temu
BMW - Bierny, Mierny, ale Wierny - to nie marka samochodu, ale motto przewodnie starosty stosowane przy doborze kadr w powiecie kutnowskim. Innymi słowy to marka powiatu i jego wszystkich instytucji. Popieram apel Bohdana! Zróbmy wreszczcie porządek i tym zepsutym do cna BMW, albo oddajmy je na złomowisko historii powiatu.Najciekawsze artykuły
 · 
1 dni temu
KONKURS: Świat klocków zaprasza. Przyślij zdjęcie klockowej budowli
 ·  4
3 dni temu
Startuje Literackie Kutno 2015
 ·  4
4 dni temu
Kunc: Dyrygent nie stoi tyłem do publiczności, bo z przodu wygląda zdecydowanie gorzej
 ·  54
4 dni temu
Prezydent Kutna odpowiada na pytania Czytelników
 ·  29
4 dni temu
Rędzikowski przestanie być radnym. Wojewoda wezwała radę do działania
 ·  14
5 dni temu
Taki remont Łęczyckiej ostatnio przeprowadzono za Gierka i... dla Gierka
 ·  43
7 dni temu
Czytelnicy pytają: Czy pełnomocnik ds. pacjenta już pracuje?
 · 
7 dni temu
Na co do kina w sierpniu?
 ·  78
10 dni temu
Czytelnicy pytają: Jakie premie i nagrody otrzymywała dyrektor PUP?
 ·  16
10 dni temu
Kutnowscy policjanci z medalami
 ·  5
12 dni temu
Pod patronatem eKutno.pl: I Wybory Miss Lata Aquaparku Kutno
 ·  2
18 dni temu
Muzeum w Kutnie zaprasza. Wystawa dla małych i dużych chłopców
 ·  80
18 dni temu
Sto pytań do zarządu powiatu, sufler i zerwana sesja
 · 
19 dni temu
Uwaga wyborcy głosujący w OKW nr 1 w Kutnie. Głosowanie podczas referendum w USC
 ·  44
19 dni temu
Wnioski o uchylenie mandatu Gieruli i obniżenie pensji zarządowi nie znalazły się w porządku sesji
 ·  8
25 dni temu
Mocarze w szpitalu. 11 osób w ciągu trzech dni zatruło się dopalaczami
 ·  15
25 dni temu
Tu nie chodzi tylko o mojego syna, wielu z nas potrzebuje szybko pomocy i hospitalizacji w godnych warunkach. Skargi kutnianki jeszcze nie rozpatrzone
 ·  9
32 dni temu
Prokuratura w Białymstoku postawiła zarzuty strażakowi z Kutna
 ·  17
33 dni temu
Tereny Tevy i Fresenius Kabi wchodzą do strefy ekonomicznej
 ·  44
33 dni temu
Czytelnicy pytają: Kiedy miasto naprawdę zadba o zieleń?
 · 
33 dni temu
czytaj z eKutno.pl: Chciałbyś mieć takiego Anioła Stróża
 ·  24
34 dni temu
Akt oskarżenia w kutnowskiej odwróconej piramidzie farmaceutycznej
 ·  86
35 dni temu
Czy radny i starosta się pojednają?
 ·  12
35 dni temu
Honorowa Nagroda Prezydenta Kutna dla księdza Pisarka
 ·  106
36 dni temu
Tylko prawda jest ciekawa. W powiecie potrzebny hydraulik
Pogoda w Kutnie
Dziś: poniedziałek
Temperatura: 29°C
Słonecznie
Wschód słońca: 05:05
Zachód słońca: 20:31

1019 hPa
7 km/h
0,0 mm


Jutro: wtorek
Temperatura: 33°C
Słonecznie

Wschód słońca: 05:06
Zachód słońca: 20:29

1015 hPa
11 km/h
0,0 mm


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności