eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 23.07.2014     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,24158-renowacje-wojskowych-grob-w-na-kutnowskim-cmentarzu," title="Kutno: Renowacje wojskowych grobów na kutnowskim cmentarzu" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Renowacje wojskowych grobów na kutnowskim cmentarzu</b><br>Na Cmentarzu Parafialnym w Kutnie trwają prace związane z wykonaniem ław...</div></a> <a href="/wiadomosci,24172-czytelnicy-pytaja-ska-d-pochodzi-smr-d-w-mie-cie," title="Kutno: Czytelnicy pytają: Skąd pochodzi smród w mieście?" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Czytelnicy pytają: Skąd pochodzi smród w mieście?</b><br>Wczoraj nad Kutnem unosiła się chmura okropnego smrodu, która przemieszczała się...</div></a> <a href="/wiadomosci,24170-naj-adniejsze-balkony-i-ogr-dki-nagrodzone-przez-sp-dzielni," title="Kutno: Najładniejsze balkony i ogródki nagrodzone przez spółdzielnię" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Najładniejsze balkony i ogródki nagrodzone przez spółdzielnię</b><br>Robotnicza Spółdzielnia Mieszkaniowa PIONIER w Kutnie nagrodziła swoich lokatorów na najładniejsze...</div></a> <a href="/wiadomosci,24166-atrakcje-40-wi-ta-r-y-wysta-pi-grupa-mocarta-nocna-zmiana-bluesa-donatan-i-cleo," title="Kutno: Atrakcje 40. Święta Róży. Wystąpi Grupa Mocarta, Nocna Zmiana Bluesa, Donatan i Cleo" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Atrakcje 40. Święta Róży. Wystąpi Grupa Mocarta, Nocna Zmiana Bluesa, Donatan i Cleo</b><br>Na dzisiejszej konferencji Prezydenta Miasta Kutna Zbigniewa Burzyńskiego przedstawiony został plan...</div></a> <a href="/kultura,24156-jakie-atrakcje-programu-v-letniego-festiwalu-muzycznego," title="Kutno: Jakie atrakcje programu V Letniego Festiwalu Muzycznego?" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Jakie atrakcje programu V Letniego Festiwalu Muzycznego?</b><br>V Letni Festiwal Muzyczny w Kutnie rozpocznie się już w sobotę...</div></a> <a href="/wiadomosci,24157-w-sierpniu-uruchomienie-sygnalizacji-wietlnej-na-feralnym-skrzy-owaniu-w-kutnie," title="Kutno: W sierpniu uruchomienie sygnalizacji świetlnej na feralnym skrzyżowaniu w Kutnie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>W sierpniu uruchomienie sygnalizacji świetlnej na feralnym skrzyżowaniu w Kutnie</b><br>W sierpniu zostanie uruchomiona sygnalizacja świetlna na feralnym skrzyżowaniu ulic 29 Listopada...</div></a> <a href="/wiadomosci,24155-uprawia-z-synem-konopie-w-byszewie," title="Kutno: Uprawiał z synem konopie w Byszewie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Uprawiał z synem konopie w Byszewie</b><br>Kutnowscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w...</div></a> <a href="/kultura,24153-wybierz-film-i-wygraj-zaproszenie-do-kina-kdk," title="Kutno: Wybierz film i wygraj zaproszenie do KINA KDK" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Wybierz film i wygraj zaproszenie do KINA KDK</b><br>Ostatni wakacyjny tydzień lipca w Kinie Kutnowskiego Domu Kultury to przede...</div></a>
Najważniejsze wiadomości w mieście Kutno
Renowacje wojskowych grobów na kutnowskim cmentarzu
Na Cmentarzu Parafialnym w Kutnie trwają prace związane z wykonaniem ław pod obrzeża granitowe grobów. Zakończone już zostały roboty rozbiórkowe grobów oraz nawierzchni z kostki, w 90% przestawiono krzyże.

Renowacje wojskowych grobów na kutnowskim cmentarzu, ./upload/articles_pakiety/24158/01_obraz.jpg
Renowacje wojskowych grobów na kutnowskim cmentarzu, ./upload/articles_pakiety/24158/02_obraz.jpg
Renowacje wojskowych grobów na kutnowskim cmentarzu, ./upload/articles_pakiety/24158/03_obraz.jpg


- W najbliższym czasie będzie wykonywana z kostki granitowej nawierzchnia alejek przy grobach oraz montaż dodatkowych, nowych krzyży z tabliczkami. Zakończenie prac planowane jest na połowę sierpnia br.-  informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta Kutna.

Koszt inwestycji to 105 000 zł, w tym 10 000 zł dofinansowania od Wojewody Łódzkiego oraz 20 000 zł dofinansowania z Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa w Warszawie. [więcej]
wandea, 23.07.2014 14:55|czytane: 159 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Puchar Lata w Pływaniu odwołany
W związku z małą frekwencją na pierwszym Pucharze Lata w Pływaniu w Aquaparku Kutno decyzją organizatora pozostałe terminy (28 lipca, 11 i 25 sierpnia) zostały odwołane. [więcej]
pismak, 23.07.2014 14:50|czytane: 86 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Ostatnia niedziela lipca w Muzeum: O Pałacu Saskim
W przyszłą niedzielę 27 lipca w Muzeum Regionalnym w Kutnie będzie miała miejsce kolejna "Rodzinna Niedziela w Muzeum". Tym razem pod hasłem „Kutno w czasie dynastii Wettinów. Część I"”.

Ostatnia niedziela lipca w Muzeum: O Pałacu Saskim, ./upload/articles_pakiety/24176/01_obraz.jpg


Zajęcia odbędą się w godzinach 11:00-12:30 oraz 13:00-14:30. W czasie spotkania uczestnicy będą mogli dowiedzieć się ciekawych historii o pałacu pocztowym w Kutnie, zwanym Pałacem Saskim oraz wezmą udział w zajęciach praktycznych dotyczących stylistyki barokowej. [więcej]
redaktor, 23.07.2014 13:33|czytane: 71 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czytelnicy pytają: Skąd pochodzi smród w mieście?
Wczoraj nad Kutnem unosiła się chmura okropnego smrodu, która przemieszczała się w różne dzielnice miasta. Dostaliśmy wiele sygnałów i pytań z różnych części Kutna co tak śmierdzi i czy nie ma awarii w którymś z zakładów w dzielnicy przemysłowej albo nie wybijają studzienki. 

Czytelnicy pytają: Skąd pochodzi smród w mieście?, ./upload/articles_pakiety/24172/01_obraz.jpg


 - Czy to fetor od ubojni czy z mleczarni? - pytali nas Czytelnicy. 

- Śmierdzi tak jak czasem w okolicach szpitala, Małej Ligi i Galerii - pisał pan Szymon z Braci Śniadeckich. - Śmierdzi chyba od świń, albo jakieś wylane ścieki czy wybijane ścieki ze studzienek?

Biuro Prasowe Urzędu Miasta poinformowało nas, że do magistratu nie dotarła informacja o awarii w kutnowskich zakładach. Natomiast Straż Pożarna interweniowała wczoraj w zakładzie Pini Polonia w Kutnie w związku z zaleganiem świń z 20 tirów. Strażacy w godzinach popołudniowych polewali zwierzęta wodą, [więcej]
pismak, 23.07.2014 12:39|czytane: 892 razy|10 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zatrzymani za pobicie
Policjanci z kutnowskiej patrolówki zatrzymali trzech sprawców pobicia przypadkowego przechodnia. Poszkodowany doznał urazu głowy. Sprawcom grozi do trzech lat pozbawienia wolności.

W niedzielę 20 lipca  o godz. 21.30 oficer dyżurny kutnowskiej komendy otrzymał informację o pobiciu mężczyzny w rejonie dworca kolejowego w Kutnie. Na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że 40-letni mieszkaniec powiatu polickiego oczekując na przyjazd pociągu postanowił przejść się wzdłuż ulicy 3-go Maja. Gdy mijał trzech mężczyzn, Ci nagle bez powodu zaczęli go bić. Poszkodowany przewrócił się. Doznał urazu głowy.

- 40-latek dokładnie opisał rysopis oraz kierunek, w którym uciekli sprawcy. Już po kilku minutach cała trójka została zatrzymana - mówi st.asp. Paweł Witczak. [więcej]
redaktor, 23.07.2014 12:49|czytane: 208 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zmiana organizacji ruchu w sobotę 26 lipca
Kutnowski Dom Kultury  informuje, iż w związku z organizacją koncertu plenerowego w ramach V Letniego Festiwalu Muzycznego  (sobota) przed Muzeum Regionalnym na Placu Piłsudskiego w Kutnie 26 lipca w godz. 15.00 – 22.00 nastąpi zamknięcie drogi przy ul. Witosa (od ulicy Barlickiego i 29 listopada do Placu Piłsudskiego) dla ruchu kołowego.

KDK przeprasza za utrudnienia i zaprasza na koncert pt. „Melodie Ziemi Polskiej”. [więcej]
wandea, 23.07.2014 10:05|czytane: 68 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Nagroda dla znalazcy zagubionego sprzętu zespołu
Po koncercie na Odysei Historycznej w Leszczynku 19 lipca br. zaginął  gitarzyście zespołu Forteca pedalboard (podpisany: FORTECA) z efektami gitarowymi: Seymour Duncan SFX-10 Deja Vu Tap Delay, TC ELECTRONIC PolyTune, Engl Z-5 footswitch, Ps 9/700 zasilacz efektów gitarowych Yankee, Digitech Hardwire CR 7 Stereo Chorus efekt gitarowy. Najbardziej nietypowy z nich wszystkich to efekt Seymour Duncan SFX-10 Deja Vu Tap Delay.

Niestety poszukiwania zakończyły się na ten moment niepowodzeniem. Prosimy znalazcę o zwrot sprzętu. Czeka go nagroda. [więcej]
wandea, 23.07.2014 09:47|czytane: 143 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wspierają lokalnie - innowacyjny pomysł integracji pracowników
Agencja Eventowa Party Projekt wprowadza innowacyjną usługę. Realizacja projektu Poszukiwacze Skarbu to połączenie turystyki, promocji regionów i wyjazdów firmowych. Ogromne korzyści dla uczestników wyjazdu wydają się być kolejnym strzałem w dziesiątkę kutnowskiej firmy! Quady, paintball i drink bar stały się przeszłością, Poszukiwacze skarbu to innowacyjne połączenie promocji turystyki Polskiej i eventów.

Motywem przewodnim projektu jest  kreacja wyjazdu firmowego „od kuchni” - popularne miejsca, lub zupełnie nieznane miasteczka- wszystko to zbadane w zupełnie inny sposób.

Przez cały czas trwania wyjazdu firmowego trwamy w konwencji Poszukiwaczy Skarbów. Uczestnicy otrzymują bodźce do tworzenia nowych relacji- ośmielamy ich, angażując do zabawy przypadkowych ludzi: turystów, przechodniów, sklepikarzy.

Wskazówki rozłożone po całym mieście, mapa, saperka, gps, czy wykrywacz metalu to tylko kilka elementów pomocniczych.
- W autorskiej grze miejsko-terenowej biorą udział nie tylko pracownicy danej firmy. Angażujemy turystów, przechodniów- często organizujemy posiłki w lokalnych knajpach, by środki przeznaczone na wyjazd nie trafiały wyłącznie do ekskluzywnych sieci hotelowych, czy znanych restauracji. Poprzez Poszukiwaczy Skarbu pokazujemy „zwykłą” Polskę, prowadząc wyjazd tak- by przyniósł on jak największe korzyści dla wewnętrznych relacji w firmie- opowiada Marta Materek, właścicielka agencji. [więcej]
wandea, 23.07.2014 09:01|czytane: 148 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Najładniejsze balkony i ogródki nagrodzone przez spółdzielnię
Robotnicza Spółdzielnia Mieszkaniowa Pionier w Kutnie nagrodziła swoich lokatorów na najładniejsze balkony i ogródki przy blokach.

Najładniejsze balkony i ogródki nagrodzone przez spółdzielnię, ./upload/articles_pakiety/24170/01_obraz.jpg
Najładniejsze balkony i ogródki nagrodzone przez spółdzielnię, ./upload/articles_pakiety/24170/02_obraz.jpg
Najładniejsze balkony i ogródki nagrodzone przez spółdzielnię, ./upload/articles_pakiety/24170/03_obraz.jpg


Więcej zdjęć TUTAJ

Najładniejszy balkon:
Osiedle Śródmieście
1. Albert Pokojski - ul. Sowińskiego
2. Krzysztof Kostecki - ul. Długosza
3. Władysław Olejniczak - ul. Długosza

Osiedle Tarnowskiego-Rejtana
1. Nikodem Sobczak - ul. Tarnowskiego
2. Anna Korzeniowska - ul. Sosabowskiego
3. Genowefa Jagodzińska - ul. Wybickiego

Osiedle Grunwald - Łąkoszyn
1. Bożena Załęgowska - ul. Podrzeczna
2. Anna Bartczak - ul. Chrobrego
3. Lilia Nowalska - ul. Wilcza [więcej]
redaktor, 23.07.2014 08:57|czytane: 724 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Rusza postępowanie w sprawie oceny oddziaływania na środowisko Pini Polonia Uno
W poniedziałek 21 lipca br. prezydent Kutna poinformował o wszczęciu postępowania w sprawie oceny oddziaływania na środowisko nowego przedsięwzięcia Piero Pini czyli zakładu z instalacją do przetwórstwa produktów pochodzenia zwierzęcego z wyłączeniem tłuszczów zwierzęcych.

Z dokumentacją przedsięwzięcia mieszkańcy mogą się zapoznać w terminie 21 dni od ogłoszenia czyli od 21 lipca. Uwagi i wnioski należy wnosić pisemnie na adres srodowisko_kutno@jst. pl lub do kancelarii urzędu oraz ustnie do protokołu. 

Czy powtórzy się sytuacja długiego postępowania z decyzją środowiskową, podobna do procedury w sprawie budowy ubijni bydła rogatego Beef Beef? 

Przypomnijmy, dwie decyzje prezydenta Kutna o uzyskaniu środowiskowych uwarunkowań dla ubojni bydła Beef-Beef w Kutnie przy ul. Południowej zostały cofnięte przez Samorządowe Kolegium Odwoławcze. W tej chwili trzeci raz wniosek Beef Beef jest rozpatrywany przez władze Kutna. Prawdopodobnie w przyszłym tygodniu będzie nowa decyzja prezydenta Kutna. 

Decyzje prezydenta zaskarżało Stowarzyszenie Czysta Okolica, które było stroną postępowania. Wcześniej do raportu środowiskowego złożonego przez spółkę Piniego uwagi składały również firmy z Podstrefy Kutno ŁSSE. 

Stowarzyszenie w zażaleniu do SKO podnosiło między innymi fakt niespójności wniosku Beef Beef z przedstawioną dokumentacją i brak reakcji prezydenta na tę sytuację. Na etapie procedury oceny oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko w przedstawionym przez inwestora raporcie wskazano  kolejne przedsięwzięcie wymagające uzyskania decyzji. Chodziło o instalację do oczyszczania ścieków przemysłowych. W trakcie prowadzonego postępowania prezydent nie zwrócił się do wnioskodawcy o wyjaśnienie rozbieżności między treścią wniosku a złożoną w sprawie dokumentacją. [więcej]
wandea, 23.07.2014 08:50|czytane: 127 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Jutro Międzynarodowy Mecz Piłki Nożnej w Kutnie. Wstęp wolny
Już jutro o godz. 16.30 na miejskim stadionie w Kutnie nie lada gratka dla kibiców piłki nożnej. Międzynarodowy mecz z udziałem brazylijskich piłkarzy i trenerów z KS Kutno.

Od 10.30 do 12.30 warsztaty dla nastolatków. Wstęp wolny[więcej]
MaciejW, 23.07.2014 08:08|czytane: 362 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
23 sierpnia debiut KS Kutno w A-klasie
Drużyna seniorów KS Kutno wystąpi w rozgrywkach A klasy już 23 sierpnia. Nowy kutnowski klub sportowy zaczyna prężnie działać i chce w widoczny sposób odciąć się od zaniedbań MKS Kutno. Drużynę poprowadzi Sławomir Ryszkiewicz.

KS Kutno zgłosił także cztery drużyny młodzieżowe, a związek nie widzi żadnych przeszkód do startu kutnowskiej drużyny. Nowa drużyna w okresie przygotowawczym rozegra sparingi z Kujawiakiem Kowal, MGKS Lubraniec i GKS Baruchowo. [więcej]
redaktor, 23.07.2014 08:21|czytane: 141 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Wybierz film i wygraj zaproszenie do KINA KDK
Ostatni wakacyjny tydzień lipca w Kinie Kutnowskiego Domu Kultury to przede wszystkim komedie. Od piątku aż trzy z nich, produkcja muzyczna i film familijny. Zapraszamy do udziału w Konkursie filmowym. Do środy 23 lipca do godz. 18.00 trzeba wybrać jedynie film, który chce się obejrzeć w kutnowskim kinie. Na każdy film mamy dla Czytelników eKutno.pl podwójne zaproszenie. 

Aby wziąć udział w konkursie kliknij tutaj


25-27.07.2014 (od piątku do niedzieli)
g. 14.00  Wakacje z DISNEY’EM  VIOLETTA. KONCERT  2D muzyczny 90min.bilet 11PLN
g. 16.00  STULATEK, KTÓRY WYSKOCZYŁ PRZEZ OKNO I ZNIKNĄŁ komedia 114 min
g. 18.00  RODZINNE REWOLUCJE komedia 117 min
g. 20.15   PRZYCHODZI FACET DO LEKARZA komedia 107 min

Wybierz film i wygraj zaproszenie do KINA KDK, ./upload/articles_pakiety/24153/04_obraz.jpg
Wybierz film i wygraj zaproszenie do KINA KDK, ./upload/articles_pakiety/24153/02_obraz.jpg
Wybierz film i wygraj zaproszenie do KINA KDK, ./upload/articles_pakiety/24153/05_obraz.jpg


28-30.07.2014 (od poniedziałku do środy)
g. 14.00  Wakacje z DISNEY’EM  CZAROWNICA  2D  familijny 97min. bilet 11PLN
g. 16.00  STULATEK, KTÓRY WYSKOCZYŁ PRZEZ OKNO I ZNIKNĄŁ komedia 114 min
g. 18.00 RODZINNE REWOLUCJE komedia 117 min
g. 20.15 PRZYCHODZI FACET DO LEKARZA komedia 107 min

STULATEK, KTÓRY WYSKOCZYŁ PRZEZ OKNO I ZNIKNĄŁ to szewdzka czarna komedia. Historia Allana Karlssona, który ucieka z domu opieki w setne urodziny, wierząc, że nigdy nie jest za późno, by zacząć wszystko od nowa. [więcej]
wandea, 21.07.2014 09:28|czytane: 307 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Święto kutnowskiej Policji w czwartek
24 lipca jest Święto polskiej Policji. Czas awansów, nominacji, odznaczeń zarówno samych policjantów, jak i tych, z którymi na co dzień oni pracują. Tegoroczne 95 już centralne obchody, przy udziale najwyższych władz państwowych, przedstawicieli środowisk naukowych, stowarzyszeń, funkcjonariuszy i - co najważniejsze - ludzi, którym codziennie służą pomocą polscy policjanci, podobnie jak w latach ubiegłych, odbędą się w Warszawie. 

W związku z 95 rocznicą Powstania Polskiej Policji w kutnowskiej jednostce planowane są dwa wydarzenia. W czwartek 24 lipca o godz. 10.00 na strzelnicy Klubu "Orzeł" w Kutnie będzie miał miejsce Turniej strzelecki służb mundurowych o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Kutnie. [więcej]
redaktor, 22.07.2014 19:02|czytane: 423 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Firmy z Gostynina i Sochaczewa budują w powiecie kutnowskim
Budrox z Gostynina wykona boisko wielofunkcyjne I etap przy I LO im. J.H. Dąbrowskiego w Kutnie, natomiast Hydropol z Gostynina wykona instalację oświetlenia przy boisku. Koszt tej inwestycji to 467 tys. zł.

Z kolei ZBO Karbud z Sochaczewa zajmie się przebudową internatu w Żychlinie na Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii. Inwestycja będzie kosztowała Powiat Kutnowski 821 tys. zł.

Zarząd Powiatu w Kutnie ogłosił również trzeci już przetarg nieograniczony na tereny przy szpitalu. Ich cena poszła w dół więc być może tym razem [więcej]
wandea, 22.07.2014 13:06|czytane: 218 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Fałszywy alarm na Placu Wolności
Dzisiaj około 11.50 w budynku na Pl. Wolności uruchomiła się czujka dymu. Na miejsce przyjechały dwa zastępy Straży Pożarnej i Policja.

Fałszywy alarm na Placu Wolności, ./upload/articles_pakiety/24167/01_obraz.jpg
Fałszywy alarm na Placu Wolności, ./upload/articles_pakiety/24167/02_obraz.jpg


Okazało się, że czujka uruchomiła się przypadkowo w związku z przeprowadzanym remontem. [więcej]
pismak, 22.07.2014 12:10|czytane: 471 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Atrakcje 40. Święta Róży. Wystąpi Grupa Mocarta, Nocna Zmiana Bluesa, Donatan i Cleo
Na dzisiejszej konferencji Prezydenta Miasta Kutna Zbigniewa Burzyńskiego przedstawiony został plan tegorocznego 40. Święta Róży, które odbędzie się w dniach 5-7 września. Honorowy patronat nad Świętem Róży obrała Małżonka Prezydenta RP Anna Komorowska. W konferencji na temat miejskiej imprezy wzięli udział oprócz prezydenta Weronika Lenarczyk z Kutnowskiego Domu Kultury, Justyna Sola-Stańczyk prezes zarządu Media ARRK Sp. z o.o, Radosław Rojewski dyrektor KDK.

Atrakcje 40. Święta Róży. Wystąpi Grupa Mocarta, Nocna Zmiana Bluesa, Donatan i Cleo, ./upload/articles_pakiety/24166/01_obraz.jpg
Atrakcje 40. Święta Róży. Wystąpi Grupa Mocarta, Nocna Zmiana Bluesa, Donatan i Cleo, ./upload/articles_pakiety/24166/02_obraz.jpg
Atrakcje 40. Święta Róży. Wystąpi Grupa Mocarta, Nocna Zmiana Bluesa, Donatan i Cleo, ./upload/articles_pakiety/24166/03_obraz.jpg


W piątek 5 września o 19.00 w Kutnowskim Domu Kultury otwarta zostanie 40 Jubileuszowa Wystawa Róż i Aranżacji Florystycznych, którą będzie można oglądać w sobotę i niedzielę od 10.00 do 20.00. W KDK wystąpi kabaret Grupa MoCarta, a na Pl. Marsz. J. Piłsudskiego Kabaret Słuchajcie i zespół El Saffron.

Wystawie Róż i Aranżacji Florystycznych w sobotę i niedzielę towarzyszyć będą pokazy florystyczne, szkolenia z uprawy i pielęgnacji róż, kącik porad różancyh, kąciuk plastyczny dla dzieci i Konkurs na Najpiękniejszą Różę wystawy. W Parku Traugutta w godz. 11.00-20.00 czynny będzie Przystanek Dziecko z dmuchanymi zabawkami, animatorami postaci, szczudlarzami, kuglarzami, bańkami i spektaklami teatrów dziecięcych. Na ul Królewskiej i Pl. Marsz. J. Piłsudskiego będzie Jarmark Różany, w tym roku powiększony o 30 stoisk, a na Pl. Wolności Lunapark z karuzelą Monster, która powstała w marcu tego roku. Wstępnie planowana jest możliwość przelotu balonem między sceną nad Ochnią a sceną na pl. Piłsudskiego. [więcej]
MaciejW, 22.07.2014 11:33|czytane: 1424 razy|22 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Transparentność władzy polega na transparentności wydatków. Kutno Plus ujawnia miejskie wydatki
Stowarzyszenie Kutno Plus w kwietniu tego roku wystąpiło do Prezydenta Miasta Kutna w sprawie udostępnienia informacji publicznej w zakresie umów cywilnoprawnych zawartych przez Urząd Miasta Kutna od 1 stycznia 2013 roku do 3 kwietnia 2014 roku. Na stronie stowarzyszenia pojawiły się zestawienia umów, których lektura pozwoli kutnowskim podatnikom w uzyskanie wiedzy na co i ile władze samorządowe wydają i czy te wydatki są miastu i jego mieszkańcom potrzebne.

Znajdziecie tam Państwo wydatki na reklamę miasta i działań władzy samorządowej w lokalnych mediach, okaże się, że niektóre materiały własne są jednak reklamowymi urzędu miasta, dodatkowe informacje to to iż, media te oprócz umów rocznych pobierają dodatkowe opłaty. Ciekawe są niskie kwoty dzierżaw gruntów, nieruchomości itp. Jest wykaz kwot, które urzędnicy otrzymują za dodatkową pracę na rzecz samorządu np. przy rekomendacjach czy rejestrach wyborców. Dowiecie się Państwo też ile kosztowało wyposażenie i malowanie kilku pomieszczeń w urzędzie, naprawa samochodów służbowych, ile kosztował kurs podstawowy dla strażników miejskich. Można się dowiedzieć, że 25 608,87 zł kosztuje zbieranie martwych zwierząt z terenu miasta przez firmę Wit-Mar (okres umowy 2 lata).

Bieżące utrzymanie porządku, czystości, zieleni i elementów małej architektury w Parku im. Traugutta, Parku nad Ochnią; bieżące utrzymanie zieleni i elementów małej architektury w strefie centralnej miasta, koszenie trawników, wykonywanie zabiegów w zieleni miejskiej, sadzenie roślin, odchwaszczanie, podlewanie, zakładanie trawników, usuwanie drzew, formowanie żywopłotów - na terenach nie objętych stałym utrzymaniem kosztuje miasto 537 619,15 zł. Patrząc na coraz bardziej zaniedbane tereny zielone w mieście zastanawiam się czy te koszty nie są zbyt małe, dlatego zlecieniobiorca tak pobieżnie wykonuje swoje obowiązki poza centrum miasta. 69 187,50 zł kosztowało wykonanie ewidencji dróg gminnych dla Miasta Kutna. Zagadkowe póki co pozostają zamówienia w Fundacji Best Place 3 690 zł Warsztaty „Marketing partyzancki, czyli jak sprawić, by z groszowym budżetem usłyszał o Tobie świat" oraz 5 tys. zł ciąg dalszych warsztatów. [więcej]
wandea, 22.07.2014 09:26|czytane: 692 razy|9 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kolorowa Lokomotywa zaprasza na bezpłatne wycieczki
Wciąż brakuje chętnych do skorzystania z projektu KOLOROWA LOKOMOTYWA LATO 2014, a organizatorzy Kutnowski Dom Kultury wraz z Łódzkim Domem Kultury mają do zaoferowania dla dzieci w wieku od 7 do 14 lat  bezpłatne wycieczki.

Kolorowa Lokomotywa zaprasza na bezpłatne wycieczki, ./upload/articles_pakiety/24015/01_obraz.jpg


- Mamy dla Was do zaproponowania dwie wycieczki (Las Łagiewnicki oraz Bolimowski Park Krajobrazowy) a także zajęcia warsztatowe przeprowadzone w KDK. Udział w zajęciach oraz wycieczkach jest bezpłatny, a jej uczestnicy objęci są ubezpieczeniem - mówi Jarosław Makowski z KDK.

Warunkiem uczestnictwa w projekcie jest wypełnienie karty wycieczki (dostępna poniżej) i dostarczenie jej do sekretariatu KDK w godzinach od 8.00 do 16.00. Liczba miejsc ograniczona a o uczestnictwie w projekcie decyduje kolejność zgłoszeń.

Terminy zajęć:
I grupa uczestników: Bolimowski Park Krajobrazowy (28 lipca), zajęcia w KDK (30 lipca), Las Łagiewnicki (1 sierpnia);
II grupa uczestników: zajęcia w KDK (4 sierpnia), Bolimowski Park Krajobrazowy (7 sierpnia), Las Łagiewnicki (11 sierpnia).
Wszelkie informacje dostępne pod nr telefonu 24 254 21 37. [więcej]
kultura, 22.07.2014 09:44|czytane: 312 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wygrali rodzinne bilety do Cyrku Safari
Reprezentacyjny Polski Cyrk Safari zawita do Kutna z nowym pięknym namiotem uszytym na specjalne zamówienie we Włoszech. Na cyrkowe, wyjątkowe przedstawienie Safari zaprasza już dziś we wtorek 22 lipca o godz. 17.00 i w środę o godz. 17.00 przy ul. Podrzecznej obok Manhattanu. Ceny biletów 15 i 20 zł.

Wygrali rodzinne bilety do Cyrku Safari , ./upload/articles_pakiety/24095/01_obraz.jpg
Wygrali rodzinne bilety do Cyrku Safari , ./upload/articles_pakiety/24095/05_obraz.jpg
Wygrali rodzinne bilety do Cyrku Safari , ./upload/articles_pakiety/24095/03_obraz.jpg


Dla Czytelników eKutno.pl mamy 3 zestawy biletów (osoba dorosła + 2 dzieci).  Wygrali je: Ewa Bukowicz, Małgorzata Wojtyna i Robert Waląg. Bilety można odebrać w Caffe Zamenhofa od poniedziałku 21 lipca. 

W programie: wielbłądy, konie, zebry, alpaki, kuce, lamy, osiołki, kozy, pieski, strusie, a także... chińskie wałki, akrobacje na linie pionowej i trapezie, balans, hula hop, szarfy meksykańskie, ewolucje w sieciach, klauni i wiele, wiele innych atrakcji.

Warto dodać, że Cyrk Safari jest jedynym w Polsce Cyrkiem, gdzie na żywo gra orkiestra cyrkowa. Cyrk został założony 21 lat temu przez Andrzeja Słowika Cyrk Pieniny. Cieszył się dużą sławą i był lubiany oraz rozpoznawany przez publiczność w całej Polsce. W 2005 r. przekształca Pieniny w Safari. Decyzją zmiany nazwy Cyrku jest posiadanie dużej ilości zwierząt domowych jak i egzotycznych a Safari jest kojarzone ze zwierzętami. Dyrektor Słowik budował ten cyrk sam od podstaw. [więcej]
wandea, 20.07.2014 15:15|czytane: 1289 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Bezludna Stacja Metra. Poter prezentuje kolejny clip
[więcej]
kultura, 22.07.2014 09:31|czytane: 71 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Nie tylko taniec nowoczesny na wakacjach w bibliotece
Miniony tydzień Wakacji w Bibliotece dobiegł końca. „Taniec nie tylko nowoczesny” okazał się idealną formą na poprawę sprawności i kondycji fizycznej u dzieci.

Nie tylko taniec nowoczesny na wakacjach w bibliotece, ./upload/articles_pakiety/24161/01_obraz.jpg
Nie tylko taniec nowoczesny na wakacjach w bibliotece, ./upload/articles_pakiety/24161/02_obraz.jpg
Nie tylko taniec nowoczesny na wakacjach w bibliotece, ./upload/articles_pakiety/24161/03_obraz.jpg


Warsztaty taneczne przeprowadziły Joanna Zielińska ze Street Dance Studio, Adela Szwarc-Kaszubska z Młodzieżowego Domu Kultury, Agnieszka Dębowska ze Studia Tańca Alibi.

Dzieci poznały techniki tańców tj.: cza-cza, walc, dancehall, hip-hop oraz zumba. Dodatkową atrakcją były zabawy ze śpiewem, gdzie dzieci wykonywały swoje ulubione piosenki dziecięce. Oczywiście przez cały tydzień podczas głośnego czytania czytane były książki o tematyce tanecznej (Angelina Balerina, Basia i taniec, Martynka tańczy, Zuzia uczy się tańczyć), [więcej]
pismak, 22.07.2014 08:18|czytane: 177 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Rezerwowi Kutno na trzecim miejscu
W niedzielę, 20 lipca odbyły się tyskie eliminacje koszykarskich Bosch Grand Prix Polski. W kategorii OPEN grało 11 drużyn w tym nasza drużyna Rezerwowych Kutno.

Rezerwowi Kutno na trzecim miejscu, ./upload/articles_pakiety/24160/01_obraz.jpg


O trzecie miejsce Rezerwowi Kutno wygrali ze Slam Drinkers 18:17. W wielkim finale Da Burnin Banana wygrało z YNO 16:11.

Rozgrywki w Tychach zorganizował Polski i Śląski Związek Koszykówki, Miasto Tychy i MOSiR Tychy oraz Stowarzyszenie Streetball Polska. [więcej]
redaktor, 22.07.2014 08:15|czytane: 167 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Jakie atrakcje programu V Letniego Festiwalu Muzycznego?
V Letni Festiwal Muzyczny w Kutnie rozpocznie się już w sobotę 26 lipca o godz. 19.00 na placu Piłsudskiego koncertem plenerowym pt. Melodie Ziemi Polskiej. Wystąpią: Elwira Janasik mezzosopran, Zbigniew Malak tenor, prowadzenie Ryszard Cieśla baryton i Jolanta Pszczółkowska-Pawlik fortepian. Jeśli pogoda nie dopisze, czego oczywiście organizatorom nie życzymy, koncert odbędzie się o godz. 19.15 w Kościele św. Wawrzyńca. 

W ostatnią niedzielę lipca (27.07 godz. 19.00) zapraszamy do Kościoła św. Wawrzyńca na koncert pt. Piękno muzyki sakralnej G. Pergolesi Stabat Mater. Zaśpiewają Anna Jeremus-Lewandowska sopran,dyrektor Festiwalu, Monika Kolasa-Hladíková alt, a towarzyszyć będą muzycy Karolina Bieńkowska-Pacholczyk skrzypce, Andrzej Kowalczyk skrzypce, Katarzyna Piasecka-Filipiak altówka, Sylwester Masłoń kontrabas, Joanna Cyrulik klawesyn, prowadzenie Krystyna Pietranek-Kulis.

Jakie atrakcje programu V Letniego Festiwalu Muzycznego?, ./upload/articles_pakiety/24156/04_obraz.jpg
Jakie atrakcje programu V Letniego Festiwalu Muzycznego?, ./upload/articles_pakiety/24156/01_obraz.jpg
Jakie atrakcje programu V Letniego Festiwalu Muzycznego?, ./upload/articles_pakiety/24156/02_obraz.jpg


Jak widać początek jubileuszowego festiwalu muzycznego zapowiada równie atrakcyjny program szesnastu sierpniowych koncertów. Festiwal, który podobnie jak inne letnie imprezy w Kutnie, mające debiuty w tym samym czasie czyli Odyseja Historyczna i Festiwal Fireproof, na stałe wpisał się w kulturalny kalendarz Kutna i ma swoich wiernych fanów i wielbicieli. Oni cały rok czekają na wyjątkowe wieczory z muzyką poważną. Ważna wiadomość dla wszystkich czekających na festiwalowe wydarzenia artystyczne to niewątpliwie, ta że od jutra 22 lipca w kasie Kutnowskiego Domu Kultury i  Centrum Teatru Muzyki i Tańca dostępne będą wejściówki na koncerty z ograniczoną liczbą miejsc.

Tym razem  patronat honorowy nad imprezą objęli Wojewoda Łódzki Jolanta Chełmińska i Prezydent Miasta Kutna Zbigniew Burzyński. Patronat medialny zaś jak co roku eKutno.pl.

W tym roku w programie znalazło się 31 lipca o godz. 19.00 Spotkanie z Gwiazdą Madame Butterfly, Traviata czyli oblicza opery Izabela Kłosińska, Anna Jeremus-Lewandowska. Zachęcamy do odwiedzenia Hotelu  Rondo. Liczba  miejsc ograniczona. Bezpłatne wejściówki do odebrania w Recepcji Hotelu i kasie KDK od  jutra 22 lipca.

2 sierpnia o godz. 19.00 Koncert kameralny Z muzyką klasyczną dookoła świata. W  Kościele św. Stanisława wystąpią Katarzyna Zając-Caban sopran, Leszek Kołodziejski akordeon, Robert Stefański klarnet.  3 sierpnia o  godz. 18.00 parafianie Kościoła św. Jana Chrzciciela będą mogli uczestniczyć we Mszy św. z artystyczną oprawą oraz Koncercie kameralnym Uwierzyliśmy miłości. Zaśpiewają uczestnicy VI Międzynarodowych Warsztatów Wokalnych, pianiści: Małgorzata Zajączkowska-Warsza, Jarosław Domagała, Zbigniew Merecki. 

W szóstych warsztatach w Kutnie uczestniczą:  Karina Baradzi, Zuzanna Ciszewska, Gabriela Dziadko, Weronika Grodzka, Renata Hincz, Agnieszka Jaworska, Marta Książek, Marta Matuszewska, Ewa Murzynowska, Wiktoria Klimakowa-Hofman, Małgorzata Pawłowska, Anna Sikora, Wang Shanshan, Katarzyna Zdziarska, Piotr Malinko. [więcej]
wandea, 21.07.2014 17:30|czytane: 542 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W sierpniu uruchomienie sygnalizacji świetlnej na feralnym skrzyżowaniu w Kutnie
W sierpniu zostanie uruchomiona sygnalizacja świetlna na feralnym skrzyżowaniu ulic 29 Listopada i Wygody w Kutnie. W około 20 wypadkach i kolizjach w tym miejscu ucierpiało tam kilkadziesiąt osób. Teraz inwestycja miasta ma szansę zmienić pechowe skrzyżowanie w bezpieczne.

W sierpniu uruchomienie sygnalizacji świetlnej na feralnym skrzyżowaniu w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/24157/01_obraz.jpg
W sierpniu uruchomienie sygnalizacji świetlnej na feralnym skrzyżowaniu w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/24157/02_obraz.jpg
W sierpniu uruchomienie sygnalizacji świetlnej na feralnym skrzyżowaniu w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/24157/03_obraz.jpg


Wykonawcą zadania jest Przedsiębiorstwo Produkcyjno - Handlowo - Usługowe ENERGO - INSTAL Krzysztof Krajewski. Łączny koszt przedsięwzięcia to ok. 110 tys. zł. [więcej]
MaciejW, 21.07.2014 16:39|czytane: 459 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Uprawiał z synem konopie w Byszewie
Kutnowscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi zatrzymali 35-letniego mieszkańca gminy Kutno, który wspólnie ze swoim 16-letnim synem uprawiał konopie indyjskie.

Uprawiał z synem konopie w Byszewie, ./upload/articles_pakiety/24155/01_obraz.jpg
Uprawiał z synem konopie w Byszewie, ./upload/articles_pakiety/24155/02_obraz.jpg


Wobec sprawcy Sąd Rejonowy w Kutnie zastosował areszt na trzy miesiące, grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności. Nieletnim zajmie się Sąd Rodzinny.

18 lipca o godzinie 10.20 w Byszewie-Kaczynie kryminalni na terenie obserwowanej prywatnej posesji zauważyli młodego mężczyznę. Z uzyskanych wcześniej informacji wynikało, że może on uprawiać konopie. Podczas przeszukania policjanci znaleźli 60 młodych sadzonek. Znajdowały się one w domu, pomieszczeniu gospodarczym oraz w ogrodzie. Procederem zajmował się ojciec z synem. Obaj są mieszkańcami gminy Kutno.

35-letni mężczyzna, który opiekował się posesją pod nieobecność właścicieli został zatrzymany. Wcześniej, w marcu 2014 roku był już notowany za podobne przestępstwa. [więcej]
pismak, 21.07.2014 15:08|czytane: 622 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Kto w Europie najchętniej kupuje auta i opony?
Już co drugi mieszkaniec Niemiec ma samochód. Nasi zachodni sąsiedzi górują też w zakupach ogumienia. Sprawdź, w których europejskich krajach rejestruje się najwięcej samochodów i gdzie sprzedawanych jest najwięcej opon.

Kto w Europie najchętniej kupuje auta i opony?, ./upload/articles_pakiety/24151/01_obraz.jpg


Najwięcej nowych aut za zachodnią granicą
Jak wynika z danych Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Pojazdów (ACEA) Europejczycy kupili w czerwcu prawie 1,19 mln samochodów, czyli o 4,5% więcej niż w roku ubiegłym. Od stycznia do czerwca liczba nowo zarejestrowanych aut wzrosła o 6,5% w stosunku do pierwszego półrocza 2013 roku. Za 75% rejestracji wszystkich nowych samochodów odpowiedzialnych jest pięć krajów – potwierdzają badania Międzynarodowej Rady ds. Czystego Transportu (ICCT). Zakupem aut najbardziej zainteresowani są mieszkańcy Niemiec: do nich należy co czwarty zarejestrowany w Europie samochód. Warto zaznaczyć, że już co druga osoba w Niemczech jest właścicielem samochodu osobowego – podaje raport „Niemiecki rynek opon: prognoza i szanse, 2018”. Według ACEA dwucyfrowy udział w europejskim rynku nowych samochodów posiadają także takie kraje jak Wielka Brytania (17%), Francja (15%), Włochy (12%). Hiszpania z 6% plasuje się na piątej pozycji w Europie.

Gdzie sprzedają się części do samochodów?
Czy w ślad za zakupem i rejestracją aut idzie również sprzedaż części motoryzacyjnych? Analizy Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Opon i Gum (ETRMA) potwierdzają, że pierwsze miesiące bieżącego roku były pod tym kątem bardzo dynamiczne na całym kontynencie. Jak wynika z danych ETRMA, ogumienie najchętniej kupują kierowcy z Niemiec, Francji, Włoch, Wielkiej Brytanii i Hiszpanii, czyli mieszkańcy największych krajowych rynków motoryzacyjnych w Europie. [więcej]
pismak, 21.07.2014 09:07|czytane: 202 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zza miedzy: Nastoletni chłopcy rozprowadzali narkotyki w Łęczycy
23 krzaki konopi indyjskich  marihuany i blisko 600 gramów marihuany to bilans działań łęczyckich policjantów, którzy ujawnili i zabezpieczyli narkotyki na terenie posesji dwóch młodzieńców w powiecie zgierskim. W trakcie pracy z zatrzymanymi śledczy dodatkowo ustalili, że starszy z nich rozprowadzał narkotyki na terenie Łęczycy. Policjanci przesłuchują już osoby, które nabywały od niego susz.

Zza miedzy: Nastoletni chłopcy rozprowadzali narkotyki w Łęczycy, ./upload/articles_pakiety/24152/01_obraz.jpg
Zza miedzy: Nastoletni chłopcy rozprowadzali narkotyki w Łęczycy, ./upload/articles_pakiety/24152/02_obraz.jpg
Zza miedzy: Nastoletni chłopcy rozprowadzali narkotyki w Łęczycy, ./upload/articles_pakiety/24152/03_obraz.jpg


Łęczyccy policjanci z wydziału kryminalnego realizując działania skierowane przeciwko przestępczości narkotykowej ustalili, że na terenie gminy Parzęczew i Ozorków może znajdować się plantacja konopi indyjskich. 16 i 17 lipca 2014r podczas przeszukania posesji zajmowanych przez 17- i 18-letnich mężczyzn w przydomowym ogródku oraz foliowych tunelach.

18 lipca podejrzany usłyszał zarzut uprawy, posiadania i rozprowadzania narkotyku osobom małoletnim. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności. [więcej]
pismak, 21.07.2014 09:21|czytane: 433 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Patrik Auda z Czech zagra w kutnowskiej drużynie
Obok Kwamaina Mitchella w kutnowskiej drużynie Polfarmex zagra drugi obcokrajowiec, reprezentant Czech Patrik Auda. Koszykarz urodził się 29 sierpnia 1989 roku w Brnie. Zawodnik mierzy 206 cm wzrostu i może występować zarówno na pozycjach 4 i 5. Koszykarską karierę Patrik Auda rozpoczynał w klubie A Plus ZS Brno BC gdzie występował w sezonie 2007/2008. W roku 2010 koszykarz przeniósł się za ocean i rozpoczął występy w lidze NCAA.

Patrik Auda z Czech zagra w kutnowskiej drużynie, ./upload/articles_pakiety/24150/01_obraz.jpg


Przez 4 kolejne sezony reprezentował barwy drużyny Seton Hall Pirates. W sezonie 2013/2014 Patrik Auda wystąpił w 27 meczach przebywając na parkiecie średnio 24,5 minuty. W tym czasie notował średnio 9,6 punktu oraz 4,5 zbiórki. Dobra postawa na parkietach ligi akademickiej zaowocowała powołaniem do reprezentacji narodowej Czech przygotowującej się do eliminacji Mistrzostw Europy. [więcej]
redaktor, 21.07.2014 08:57|czytane: 226 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Wietrzna niedziela
W niedzielę Straż Pożarna wielokrotnie interweniowała w gminie Żychlin. Strażacu wyjeżdżali w związku z powalonymi drzewami na drogach oraz uszkodzonymi dachami. 

Wietrzna niedziela, ./upload/articles_pakiety/24149/01_obraz.jpg
Wietrzna niedziela, ./upload/articles_pakiety/24149/02_obraz.jpg


Od 15.30 strażacy byli w Śleszynie, Pniewie, Białej, w Żychlinie dwa razy, w Kutnie przy ulicy Kościuszki i w gminie Bedlno w Zosinowej. Porywisty wiatr łamał nie tylko suche stare konary, ale podrywał dachy tak jak przy ulicy Narutowicza w Żychlinie i przewracał mniejsze zdrowe drzewa. [więcej]
pismak, 21.07.2014 09:16|czytane: 744 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wystrzały, walki i ślub. Niedziela na Odysei Historycznej
Trzeci dzień V Odysei Historycznej rozpoczęła jak zawsze w niedzielę uroczysta Msza Święta polowa. Po niej rozpoczęły się pokazy grup rekonstrukcyjnych. 

Wystrzały, walki i ślub. Niedziela na Odysei Historycznej, ./upload/articles_pakiety/24148/10_obraz.jpg
Wystrzały, walki i ślub. Niedziela na Odysei Historycznej, ./upload/articles_pakiety/24148/24_obraz.jpg
Wystrzały, walki i ślub. Niedziela na Odysei Historycznej, ./upload/articles_pakiety/24148/39_obraz.jpg


Na początku publiczność zobaczyła rekonstrukcję maleńkiego epizodu z I Wojny Światowej, a mianowicie operacji łódzkiej, w ramach której toczyła się bitwa pod Kutnem. Między sobą walczyli Rosjanie oraznsprzymierzone wojska austro-węgierskie i niemieckie. Natarcie Rosjan na okopy zostało odparte i sojusznicy przeszli do kontrataku z użyciem miotacza ognia. Warto nadmienić, że w czasie I WŚ nad kutnowskim niebem latał Czerwony Baron, niemiecki lotnik, największy as myśliwski tego okresu.

Na dioramie Normandii '44 odbyła się rekonstrukcja ślubu amerykańskiego żółnierza Tomasza z jego wybranką Renatą. Państwo młodzi powiedzieli sobie sakramentalne "Yes", podczas gdy koledzy z armii nucili marsz weselny. Para po ceremonii dostała nawet prezent od rekonstruktorów Armii Czerwonej.

Publiczność obejrzała także pokaz Konnego Turnieju Rycerskiego. Rycerze i Tatarzy pokazali jak należy traktować Saracenów- mocno uderzając w drewnianego Turka kopali, aż ten obrócił się trzy razy. Następnie Tatarzy sprawnie strzelali z łuku do celu, czy to była tarcza, czy cel ukryty w studni , czy rycerz dzierżący tarczę migdałową, czy rzutka imitująca ptactwo. Przy tym ostatnim pomagali rekonstruktorzy z GRH Wiking, z których jeden został niegroźnie zraniony strzałą.

- Dobry Tatar strzela do Niemca!- skwitował prowadzący turniej. [więcej]
MaciejW, 20.07.2014 17:03|czytane: 1288 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kolejny tydzień wakacji w mieście
Przed dziećmi i młodzieżą z Kutna kolejny tydzień wakacji w mieście. Kutnowski Dom Kultury proponuje zajęcia taneczne, biblioteka  sportowe, w Aquaparku odbędzie się drugi turnus półkolonii, a tydzień zakończy się Rodzinną Niedzielą w Muzeum pod hasłem "Kutno w czasach dynastii Wettinów" organizowaną przez Muzeum Regionalne w Kutnie, w której będą uczestniczyć dzieci wraz ze swoimi opiekunami.

Studio Tańca Alibi zajmie się najmłodszymi pociechami, które będą mogły nauczyć się popularnej zumby. Ponadto prowadzone będą zajęcia hip-op w czterech grupach wiekowych, także dla młodzieży. Instruktorzy poprowadzą też zajęcia breakdance. Natomiast Street Dance Studio w swojej ofercie ma także naukę tańca nowoczesnego dla 4-5 latków, zajęcia 3w1- aerobic-gimnastyka-taniec, bokwę dla dzieci, młodzieży i dorosłych, jazz i dancehall, a także naukę salsy.

Studio Tańca Alibi
Poniedziałek
17.00-17.45 - 4-6 latki Zumba Kids Jr.
17.45-18.30- 7-11lat Zumba Kids
18.30-19.30 - Zumba dla dorosłych (aerobic+taniec)

Środa
15.15-16.15 - młodzież od 16 lat (hip-hop)
16.15-17.00 - 4-6 latki (hip-hop)
17.00-18.00 - 7-11 lat (hip-hop)
18.00-19.00 - 12-15 lat (hip-hop)
19.00-20.00 - Fit dance (aerobic+ taniec)

Zajęcia break dance (zapisy tel. 697 222 889)
Poniedziałek i piątek – godzina 19.30 – 21.00 [więcej]
MaciejW, 20.07.2014 15:26|czytane: 133 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wygrali wejściówki na wodne szaleństwa
Cztery wejściówki na wodne szaleństwa w Aquaparku Kutno wygrali: Ewelina Gołębiewska, Wiktoria Święcicka, Damian Lewandowski i Eryk Jóźwiak. Wejściówki będą do odebrania w parku wodnym w terminie do 14 dni po rozstrzygnięciu konkursu.

Wygrali wejściówki na wodne szaleństwa, ./upload/articles_pakiety/24143/01_obraz.jpg


[więcej]
wandea, 20.07.2014 15:08|czytane: 319 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Na wroga ognia i spaliny gratis. Drugi dzień Odysei Historycznej
Dzisiaj na Odysei Historycznej w Leszczynku odbył się szereg pokazów artyleryjskich i inscenizacja przedstawiająca wydarzenia września 1939 roku z udziałem żołnierzy 37 Łęczyckiego Pułku Piechoty.

Na wroga ognia i spaliny gratis. Drugi dzień Odysei Historycznej, ./upload/articles_pakiety/24147/13_obraz.jpg
Na wroga ognia i spaliny gratis. Drugi dzień Odysei Historycznej, ./upload/articles_pakiety/24147/18_obraz.jpg
Na wroga ognia i spaliny gratis. Drugi dzień Odysei Historycznej, ./upload/articles_pakiety/24147/70_obraz.jpg


Przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpili najpierw rekonstruktorzy z Korpusu Artylerii Najemnej, który brał udział w bitwie pod Kaczawą 26 sierpnia 1813 roku. Bitwa ta była chwałą oręża prusko- rosyjskiego, które to wojsko powstrzymało natarcie francuskie. 

Rekonstruktorzy pokazali jak wygląda przygotowanie do oddania salwy z dział. Szczególne wrażenie na widzach zrobiły organki, długo przygotowywane do wystrzału. Trzeba było rychtować armaty, wytrzyć rurę, przybić ładunek, otworzyć przebijakiem, dobić. Po wykonaniu tych czynności padła komenda "Na wroga ognia!", lont został podpalony i wszyscy usłyszeli huk działa. Oprócz organek Korpus Artylerii Najemnej odpalał także działka o charakterze falkonetu, którymi celował w łódkę Kajmana z GRH Wiking, wszystko to z zachowaniem bezpieczeństwa i w ramach dobrej zabawy.

Ponadto zgromadzonym zaprezentowany został niemiecki czołg średni Pantera ważący blisko 22 tony. Od dołu jest czołgiem, a góra jest makietą z blachy. Lufa zrobiona jest z latarni, by nie przeważyć wieżyczki, w środku niej jest stalowa wkładka, żeby można było strzelać. Wszystkie wizjery i peryskopy, celownik są w pełni sprawne, łączność laryngofonami także. 

- Spaliny gratis!- powiedział rekonstruktor prezentujący maszynę po odpaleniu 12 cylindrowego silnika, czyniącego olbrzymi hałas. 

Następnie widzowie zobaczyli jak wieżyczka obraca się dzięki elektrycznemu mechanizmowi i stali się świadkami wystrzału z działa. [więcej]
MaciejW, 20.07.2014 00:46|czytane: 1284 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Żołnierze, najemnicy, rycerze i wojowie. Dioramy historyczne w Leszczynku
Trwa V Odyseja Historyczna, w której uczestniczy niemal 800 rekonstruktorów z blisko 100 grup rekonstrukcyjnych z całej Polski. Żołnierze, najemnicy, rycerze, wojowie i inni obozują na terenie Ośrodka Kultury Gminy Kutno. - Jest to jedyna impreza, o której słyszałam, żeby uczestniczyło w niej tlu rekonstruktorów z różnych epok- powiedziała jedna z rekonstruktorek.

Żołnierze, najemnicy, rycerze i wojowie. Dioramy historyczne w Leszczynku, ./upload/articles_pakiety/24146/19_obraz.jpg
Żołnierze, najemnicy, rycerze i wojowie. Dioramy historyczne w Leszczynku, ./upload/articles_pakiety/24146/28_obraz.jpg
Żołnierze, najemnicy, rycerze i wojowie. Dioramy historyczne w Leszczynku, ./upload/articles_pakiety/24146/56_obraz.jpg


Grupa Rekonstrukcji Historycznych Desantura z Bydgoszczy na Odysei jest po raz pierwszy. Rekonstruje siły pokojowe wojska rosyjskiego z okresu wojny w Gruzji w 2008 roku.  Wiedza o tym wojsku jest niewielka, dlatego postanowili podjąć się takiej rekonstrukcji.  

- Siły rosyjskie pokojowe oberwały jako pierwsze, doszło nawet do tego, że siły pokojowe gruzińskie atakowały siły pokojowe rosyjskie- mówią przedstawiciele GRH Desantura. 

Najemnicy Skierniewice
 przedstawiają natomiast obecne siły zbrojne Rzeczpospolitej. Żołnierze noszą karabiny szturmowe WZ 96 Beryl w wersji standardowej i mini. Karabiny mini strzelają amunicją 5.56 mm, magazynek jest w stanie pomieścić 30 pocisków, mają krótkie lufy, żeby broń nie przeszkadzała podczas siedzenia w samochodzie na patrolu i podczas wchodzenia do wąskich pomieszczeń. Natomiast wersje standardowe mają dłuższe lufy i strzelają amunicją 7.62 mm, robiącą duże rany, przez co używane są tylko w kraju, a nie na misjach. [więcej]
MaciejW, 20.07.2014 00:37|czytane: 929 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Kalendarium imprez
Mała wielka sprawa
Ola Rzadkiewicz
Afery made in Folwark Kutno. Jak dobrze promować małe miasto?
Trzecia kadencja Zbigniewa Burzyńskiego jest dla niego i grupy trzymającej prezydenta Kutna pechowa. Można powiedzieć afera goni aferę. Najpierw mieszkaniowa, potem... [więcej]
Kultura musi być...
Ola Rzadkiewicz
Jakie atrakcje programu V Letniego Festiwalu Muzycznego?
V Letni Festiwal Muzyczny w Kutnie rozpocznie się już w sobotę 26 lipca o godz. 19.00 na placu Piłsudskiego koncertem plenerowym pt. Melodie Ziemi Polskiej. Wystąpią: Elwira Janasik mezzosopran, Zbigniew Malak tenor,... [więcej]
kutnowski sport
Puchar Lata w Pływaniu odwołany
W związku z małą frekwencją na pierwszym Pucharze Lata w Pływaniu w Aquaparku Kutno decyzją organizatora pozostałe terminy (28 lipca, 11 i 25 sierpnia) zostały odwołane.... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
Starostwo Powiatowe w Kutnie - www.kutno.pl
Ostatnio dodane ogłoszenia
Prace MAGISTERSKIE, LICENCJACKIE, INŻYNIERSKIE, ZALICZENIOWE Pomoc dla Każdego! Chcesz mieć trochę czasu wolnego? Chcesz Swą pracę w terminie obronić? Nie musisz nic robić, wystarczy zadzwonić! Nie masz weny na żmudne pisanie? A promotor wygłasza w k... [czytaj więcej]
Cudowna 10-tygodniowa suczka szuka domu! Jestem przecudnej urody 10-tygodniową suczką. Moje rodzeństwo trafiło już do nowych domów, zostałam tylko ja. Mój tata jest wyjątkowo dużym owczarkiem niemieckim w związku z czym należy si... [czytaj więcej]
Opiekunka osób starszych /pomoc domowa /Niemcy Dla naszego Klienta p. Wolfganga (78 lat) poszukujemy opiekunki/-na. Pan w początkowej fazie alzheimera, ma Pflegestuffe 1, chodzi przy balkoniku, mieszka sam w domu jednorodzinnym, przyjaźnie nasta... [czytaj więcej]
szybkie i łatwe pożyczki Jesteś zainteresowany kredytem? skorzystać z tej możliwości i ubiegać się o pożyczkę teraz. Oferujemy kredyty z   szybkie zatwierdzenie elastyczny plan spłaty niski odsetek krótko i długot... [czytaj więcej]
kwalifikacje zawodowe możesz zrobić w każdym wieku! Szkoła Policealna zaprasza wszystkich dorosłych na bezpłatne kierunki policealne:BHPFLORYSTYKARACHUNKOWOŚĆADMINISTRACJAMASAŻYSTAUSŁUGI KOSMETYCZNEOPIEKUNKA ŚRODOWISKOWATURYSTYKA WIEJSKA... [czytaj więcej]
sprzedam Sprzedam ładne, funkcjonalne mieszkanie własnościowe o powierzchni 47,66 m.kw. położone w Żychlinie przy ul. Marchlewskiego obok szkoły podst., nie ma zadłużenia w opłatach czynszu,księga w... [czytaj więcej]
pożyczka Profi Credit POŻYCZKA! Uczciwie, bezpiecznie i szybko.Chcesz wiedzieć więcej wyślij smsa na numer 600 874 407 o treści KONTAKT i oczekuj na telefon od Naszego Doradcy.... [czytaj więcej]
Pożyczka przez internet Weź pożyczkę gotówką nie wychodząc z domu i wydaj na co tylko chcesz. Aby poznać szczegóły oferty wejdź na stronę :www.kredyt1000.plPierwszą pożyczkę możesz wziąć do 600 zł a kolejna... [czytaj więcej]
Sprzedam stół + 4 krzesła. Sprzedam stół + 4 krzesła. Wymiary stołu 90 x 90 cm, po rozłożeniu 90 x 290 cm. Stan idealny. Cena 1300 zł (do negocjacji).... [czytaj więcej]
Praca dodatkowa, kosmetyki Mariza Zostań konsultantką/em, Liderem w polskiej firmie kosmetycznej Mariza, połącz pracę z przyjemnością.Zostając konsultantem zarabiasz na sprzedaży kosmetyków z naszego katalogu. Zysk to różn... [czytaj więcej]
kwalifikacje florystyczne Zapraszamy za bezpłatne zajęcia z florystyki. Do zapisu wystarczy świadectwo ukończenia szkoły średniej i dowód osobisty. - nauka od września-zjazdy w weekendy-zajęcia teoretyczne i praktyczn... [czytaj więcej]
Liceum dla Dorosłych za darmo Wystarczy świadectwo ukończenia 8-letniej szkoły podstawowej, gimnazjum lub zasadniczej szkoły zawodowej i dowód osobisty.-zajęcia w weekendy-brak jakichkolwiek opłat-szkoła posiada uprawnieni... [czytaj więcej]
SZYBKA POŻYCZKA SZYBKA POŻYCZKA !!!Bez BIKZ zajęciem komorniczymNa oświadczenieOd 200 do 1000 złWYPŁATA OD RĘKI !!!Tel 600389974... [czytaj więcej]
Zbiór wiśni Praca przy zbiorze wiśni.... [czytaj więcej]
NAJPROSTSZY Sposób Zarabiania 1.869,00 zł Jak ZARABIAĆ 1.869,00zł Bez Wychodzenia Z DomuMam dla Ciebie propozycję…Po pierwsze, jest to wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju rozwiązanie! W dodatku bezkonkurencyjne.Po drugie - gwarantuje ni... [czytaj więcej]
nie trzeba Szybki Kredyt bez zabezpieczenia zabezpieczenia i szybkiego zatwierdzenia Uzyskanie kredytu stało trudne decyzje finansowe, aby w związku z nimi wyzwaniom, zwłaszcza gdy masz do rozważenia wysokie zabezpieczenie wymagane przez organizacje finansowe oferujących pomoc lu... [czytaj więcej]
poszukuję pracowników Szukam pracowników do kawiarni. Mile widziane doświadczenie w pracy w gastronomi. Potrzebna aktualna książeczka SANEPID-u.Proszę o kontakt telefoniczny: 731-956-276... [czytaj więcej]
szukam pracowników Szukam pracowników do kawiarni. Mile widziane doświadczenie w pracy w gastronomi. Potrzebna aktualna książeczka SANEPID-u.Proszę o kontakt telefoniczny: 731-956-276... [czytaj więcej]
Zostań konsultantem/tką Mariza i wygraj weekend w Paryżu! Zostań Konsultantką/tem Mariza - baw się i pracuj z wyjątkowymi ludźmi!Zawsze otrzymasz rabat 30%,Zapisz się już dziś: http://www.mariza-kosmetyki.com.plRejestrując się poprzez powyższą st... [czytaj więcej]
remonty Usługi Remontowo-Budowlane: Tynki maszynowe i ręczne, ocieplenia budynków, bez kurzowe szpachlowanie ścian na mokro i sucho, kładzenie glazury i terakoty, nietypowe zabudowy poddaszy płytą k-g,... [czytaj więcej]nieruchomości kutno
Ostatnio na forum
Konrad Meszczeryn:
12 minut temu
Jak Cię nie interesuje, to się nie wypowiadaj. A z tych tirów jednak nie pachnie różami i jest to problem miasta, um i mieszkańców. A jak lubisz te zapachy to zatrudnii się w ubojni może coś chapniesz różanego na boku.
January Szemiaka:
28 minut temu
mnie nie interesuje gdzie to idzie i czy jesz gowno czy konwalnie (tak w odwecie za to miejsce z rozami) interesuje mnie jedno, ze nikt nie pomyslal o zwierzetach tylko, ze wszystkim smierdzialo... i skoro taki z ciebie wegetarianin to chyba nie robisz tego ze wzgledu na szacunek do zwierzat tylko z innych powodow...jakos na Chopina sa wiecznie zatory tirow i jakos nint sie nie pieni... popien sie o te zatory, ale przeciez po co? z tych tirow nie smierdzi...ogarnij sie
Konrad Meszczeryn:
32 minut temu
No i pytanie do prokuratury: czy nie doszło tutaj do złamania przepisów ustawy o ochronie zwierząt?
January Szemiaka:
34 minut temu
aaaa to juz wiadomo skad ten jad... kazdy kto zwierzat nie lubi ma niezdrowo pod sufitem... az mi ciebie zal ŻMIJO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Konrad Meszczeryn:
40 minut temu
Jestem wegetarianinem, więc te argumenty sobie możesz wsadzić, tam gdzie pachnie różami. A skoro był zator, to źle zakontraktowano pewnie dostawę. Dodatkowo w mojej ocenie chyba to blokowanie drogi publicznej? I kto ci powiedział te głupoty, że ubojnia produkuje dla kutna? Większość produkcji idzie za granicę a nam zostaje g..o do wąchania...
Demetriusz Bedras:
1 godzin temu
Nie mam psa i nie zamierzam mieć.
Amalgund Rot:
2 godzin temu
ale lynt
Felicjan Sasulicz:
2 godzin temu
Kutnowski klub spotowy ciekawe jakie spoty graja?
Zdzisław Welicki:
2 godzin temu
a ty po swoim psie kupy zbierasz???twoj sasiad, sasiadka zbieraja??? bo ja po swoich tak... wiec te madrosci zostaw dla siebie... jak widzisz, ze ktos nie sprzata to zwroc takiej osobie uwage a nie zale tytaj wywalasz... nie kumam, wszelkiemu zlu na tym swiecie winni sa albo urzednicy, albo premier Tusk... to jakies totalne szalenstwo... ludzie niedlugo bedziecie sie zabijac na ulicy z tej zawisci
Cecylia Gruchała:
2 godzin temu
Naoglądali się odysei przy piwku i nabrali ochoty do walki.
Zdzisław Welicki:
3 godzin temu
uuu jakie delikatne towarzystwo, pewnie bławatki na obiadek jedzą... nie jedzcie wieprzowinki to nie będą świnek wozic do Pini... a tak na marginesie, czy w ogole ktos pomyslal co te biedne, na marginesie - bardzo madre zwierzątka, tam przezywaly, w tym upale, tyle godzin... CZY W OGOLE KTOS O TYM WSPOMNIAŁ???? nie, państwu smrodek przeszkadzal... dobrze, ze ktos w ogole pomyslal żeby te biedne stworzenia przed smiercia ochlodzic LUDZIE popatrzcie czasami troszke z innej strony, troszke poza czubek swojego nochala!!!!! bo jak czytam te wypociny zakompleksionych ludzi co im wiecznie i wciaz wszystko nie odpowiada to krew mnie zalewa
Szymon Niemierzyc:
3 godzin temu
Ten rejon Kutna zasługuje chyba na więcej uwagi
Damazy Zygmunt:
4 godzin temu
juz umorzono z powodu braku znamion, pokrzywdzonych, braku sprawcy?
Faust Durasz:
2
 · 
4 godzin temu
no a ja chodzilam po domu i zastanawialam sie czy u mnie jest cos nie tak ....
Justyn Steissel:
6 godzin temu
zacne drużyny !
Hipolit Hrusza:
6 godzin temu
kolejny zakład kolejne problemy
Hipolit Hrusza:
4
 · 
6 godzin temu
teraz Pini obiecał że posadzi drzewka na osiedlu to już czuć nie będzie, a może róże niech ludziom posadzi na pewno nie będą czuli
Lesław Wiernosław:
4
 · 
6 godzin temu
Ten smród to odpowiedz z miejsca gdzie urzędnicy mają plebs
Jeremiasz Lachocski:
2
 · 
6 godzin temu
no to zapamieta pan kutno
Wadim Kuroczka:
2
 · 
6 godzin temu
Już nie mogę się doczekaćNajciekawsze artykuły
 ·  10
7 dni temu
Dodatkowe ekrany, pasy zieleni i logistyka transportowa. Pini obiecuje mieszkańcom Kutna
 ·  16
7 dni temu
Polityczne głosowanie nad skargą na prezydenta Kutna
 ·  18
8 dni temu
Mosingiewicz i Wiwała nagrodzone za osiągnięcia artystyczne
 ·  45
9 dni temu
Czytelnicy piszą: Klasy czwarte w
 ·  15
11 dni temu
Pasażer renaulta zmarł, 10 osób rannych. Wypadek w gminie Krzyżanów
 ·  37
12 dni temu
Prezes WOPR i pseudo-ratownicy oskarżeni
 ·  32
12 dni temu
Czytelnicy pytają: Dlaczego Krośniewice nie mają podstrefy ekonomicznej?
 ·  5
14 dni temu
Czytelnicy pytają: Co z fuszerką na drodze w Gołębiewie Starym?
 ·  24
16 dni temu
Jakie nazwy dla rond i ulic? Profesora Pokrzywnickiego, Urbaniaka, a może pułkownika Pileckiego
 ·  47
17 dni temu
Dokończymy to później. Noc Pamięci Artura Fryza w Pałacu Saskim
 ·  11
19 dni temu
Szybki konkurs na stanowiska lekarzy ginekologów. Ignasiak pełni obowiązki ordynatora
 ·  10
19 dni temu
Wystawa w hołdzie poetom kutnowskim, wszystkim kiedykolwiek byli, którzy są i kiedykolwiek będą
 ·  4
21 dni temu
Masowe ewakuacje miejsc użyteczności publicznej. W Kutnie wirus wąglika?
 ·  33
21 dni temu
Jerzy Robert Nowak:
 ·  18
24 dni temu
O co radni miejscy pytają na sesji?
 ·  4
24 dni temu
Uroczyste otwarcie Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w szpitalu
 ·  34
24 dni temu
Spotkanie z Senatorem Błaszczykiem: Kto chce zmieniać Polskę, musi głosować na PiS
 ·  24
27 dni temu
Watergate: Trwa audyt w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Kutnie
 ·  16
28 dni temu
80-latek potrącił 14-latkę
 ·  8
28 dni temu
Najlepsi uczniowie zostali nagrodzeni
 · 
29 dni temu
FESTIWAL ZŁOTY ŚRODEK POEZJI IMIENIA ARTURA FRYZA
 ·  5
31 dni temu
Kto kupi fabrykę Printpack w Kutnie?
 ·  26
31 dni temu
Starosta przepowiada przyszłość?
 ·  56
31 dni temu
Krośniewice: Podpisać umowę o potem na L4?
 ·  21
32 dni temu
Profesjonalizm i zimna krew. Strażak z Kutna uratował niemowlaka
Pogoda w Kutnie
Dziś: środa
Temperatura: 25°C
Umiarkowane zachmurzenie, burzowo
Wschód słońca: 04:49
Zachód słońca: 20:47

1015 hPa
20 km/h
2,4 mm


Jutro: czwartek
Temperatura: 22°C
Duże zachmurzenie, deszczowo

Wschód słońca: 04:50
Zachód słońca: 20:46

1013 hPa
16 km/h
17,9 mm


eKutno.pl Paulina Andryszczak ZAZA projekt biuro@zazaprojekt.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności