eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 21.04.2015     reklama kontakt
 
<a href="/ekutnodladzieci,26515-kutno-malowane-t-cza," title="Kutno: Kutno malowane tęczą " class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Kutno malowane tęczą </b><br>W ramach programu ,,Kutno malowane tęczą" objętego kutnowskimi grantami oświatowymi ,,...</div></a> <a href="/sport,26511-kutnowscy-karatecy-na-mistrzostwach-polski," title="Kutno: Kutnowscy karatecy na Mistrzostwach Polski" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Kutnowscy karatecy na Mistrzostwach Polski</b><br>W ostatnią sobotę w Warszawie odbyły się X Otwarte Mistrzostwa Polski...</div></a> <a href="/wiadomosci,26514-przedszkolaki-ze-strzelec-m-wia-mamo-tato-nie-pal-przy-mnie," title="Kutno: Przedszkolaki ze Strzelec mówią Mamo, tato nie pal przy mnie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Przedszkolaki ze Strzelec mówią Mamo, tato nie pal przy mnie</b><br>„Czyste powietrze Wokół Nas” rozwijający umiejętności dzieci w zakresie  radzenia sobie...</div></a> <a href="/wiadomosci,26513-kolejna-ods-ona-akademii-gimnazjalisty-w-kasprowiczu," title="Kutno: Kolejna odsłona Akademii gimnazjalisty w Kasprowiczu" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Kolejna odsłona Akademii gimnazjalisty w Kasprowiczu</b><br>W kwietniu odbyło się drugie spotkanie w ramach zapoczątkowanego w marcu...</div></a> <a href="/sport,26510-rekordy-yciowe-zawodnik-w-uks-delfinek-i-najszybsza-abka-w-p-ocku," title="Kutno: Rekordy życiowe zawodników UKS Delfinek i najszybsza "żabka" w Płocku" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Rekordy życiowe zawodników UKS Delfinek i najszybsza "żabka" w Płocku</b><br>W sobotę, 18 kwietnia zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego "Delfinek" w Kutnie...</div></a> <a href="/wiadomosci,26512-szko-a-podstawowa-z-go-biewka-w-projekcie-zielone-szko-y-w-parkach-narodowych," title="Kutno: Szkoła Podstawowa z Gołębiewka w projekcie Zielone Szkoły w Parkach Narodowych" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Szkoła Podstawowa z Gołębiewka w projekcie Zielone Szkoły w Parkach Narodowych</b><br>W dniach 13-17 kwietnia 36 uczniów klas V – VI Szkoły...</div></a> <a href="/kultura,26502-dekoracje-z-odzysku-warsztaty-wyobra-ni-w-pracowni-plastycznej-kdk," title="Kutno: Dekoracje z odzysku. Warsztaty wyobraźni w pracowni plastycznej KDK" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Dekoracje z odzysku. Warsztaty wyobraźni w pracowni plastycznej KDK</b><br>W ostatni weekend w Kutnowskim Domu Kultury instruktor plastyki Agnieszka Dąbrowska-Walczak...</div></a> <a href="/kultura,26489-powie-kutnianina-rafa-a-cichowskiego-ju-w-ksi-garniach," title="Kutno: Powieść kutnianina Rafała Cichowskiego już w księgarniach" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Powieść kutnianina Rafała Cichowskiego już w księgarniach</b><br>Niedawno ukazała się powieść pt. "2049" kutnianina Rafała Cichowskiego. Książkę możemy...</div></a>
Najważniejsze wiadomości w mieście Kutno
Wiosenne rabaty w Pralni Pod Różą
Pralnia Pod Różą  mieści się w Kutnie przy ul. Oporowskiej 6A - Carrefour oraz w Łodzi Al. Bandurskiego 49 - Carrefour. Jest Firmą rodzinną, działającą od 2001 roku, której dewizą jest utrzymanie wysokiego standardu usług zarówno, co do jakości jak i terminowości wykonania. Doświadczony i profesjonalny personel jest w każdej chwili do Państwa dyspozycji.

Wiosenne rabaty w Pralni Pod Różą

Pralnia Pod Różą pracuje: w Kutnie od poniedziałku do soboty w godzinach od 9.00 do 20.00,  w niedzielę od godziny 10.00 do 18.00 w Łodzi od poniedziałku do soboty w godzinach od 9.00 do 20.00, w niedzielę nieczynne.
Pralnia Pod Różą oferuje: 
pranie wodne pranie chemiczne pranie antyalergiczne prasowanie odświeżanie odzieży impregnację odzieży
impregnacja odzieży przeciw molom pranie verticali (żaluzji pionowej) farbowanie skór licowych (gładkich)
pranie dywanów (tylko w Łodzi) dowóz odzieży (tylko w Kutnie)

WIOSENNE RABATY 
Koszula                było 10 zł jest 6 zł!
Spodnie               było 15 zł jest 12 zł!
Żakiet                  było 18 zł jest 15 zł
Garnitur 2 cz.       było 31 zł jest 27 zł [więcej]
wandea, 21.04.2015 08:49|czytane: 41 razy|komentuj|czytaj cały
XIV Bieg z Forrestem
Klub Biegacza Amatora im. Forresta Gumpa i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kutnie zapraszają mieszkańców Kutna na XIV Bieg z Forrestem, który odbędzie się 26 kwietnia 2015 roku o godz. 11.00  na terenach rekreacyjnych nad Ochnią.

Wspólny start bez względu na wiek i płeć, dowolne tempo oraz możliwość udziału w biegu całymi rodzinami, to okazja z której trzeba skorzystać.

XIV Bieg z Forrestem, ./upload/articles_pakiety/26420/01_obraz.jpg


- Zależy nam na tym, aby impreza promująca zdrowy styl życia, a przecież „Bieg z Forrestem” ma  taki właśnie symboliczny charakter, była jak do tej pory swoistym piknikiem, na którym pojawią się nie tylko biegający, ale i ich rodzice, dziadkowie, rodzeństwo, że będzie to przedpołudnie spędzone na świeżym powietrzu w scenerii terenów rekreacyjnych nad Ochnią, pełne atrakcji dla dzieci, będzie kiełbaska z grilla, a zawodnicy „MKS Stal BiS” Kutno aktualnego mistrza Polski w baseballu, przybliżą nam arkana tej ciekawej gry - powiedział dyrektor MOSiR Paweł Ślęzak.

Po biegu, młodzież z kutnowskich szkół i mieszkańcy Kutna rywalizować będą o „Puchar Wiosny” w biegach przełajowych. Przypomnijmy, że rywalizacja przebiega w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne oraz  dodatkowo w kat. open powyżej 21 lat.

Program imprezy:
10.30 – zbiórka na terenach rekreacyjnych nad Ochnią przy ul. Podrzecznej, rozgrzewka, pomiar ciśnienia
[więcej]
wandea, 20.04.2015 08:45|czytane: 272 razy|komentuj|czytaj cały
Chappie w Kinie KDK. Wygraj zaproszenie
Troje gangsterów kradnie policyjnego androida, by wykorzystać go do swoich celów. Zobacz w Kinie Kutnowskiego Domu Kultury czy im się uda. Na film Chappie w reżyserii Neilla Blomkampa zapraszamy od piątku godz. 18.45.

Dwa podwójne zaproszenia czekają na Czytelników eKutno.pl. Konkurs trwa do czwartku do godz. 17.00. 

Aby wziąć udział w konkursie kliknij tutaj


[więcej]
kultura, 21.04.2015 09:40|czytane: 24 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kutno malowane tęczą
W ramach programu ,,Kutno malowane tęczą" objętego kutnowskimi grantami oświatowymi ,, Sięgaj gdzie wzrok nie sięga,” przedszkolaki ze szkoły Podstawowej nr 6 w Kutnie spotkały się z artystą rzeźbiarzem Józefem Stańczykiem.

Kutno malowane tęczą , ./upload/articles_pakiety/26515/01_obraz.jpg
Kutno malowane tęczą , ./upload/articles_pakiety/26515/02_obraz.jpg
Kutno malowane tęczą , ./upload/articles_pakiety/26515/03_obraz.jpg


Artysta bardzo ciekawie opowiadał o rzeźbach w postaci aniołków i diabłów będących elementami wierzeń ziemi łęczyckiej. Rzeźbiarz ma własny styl i stosuje bogatą kolorystykę, wykonuje motywy sakralne, biblijne, obrzędowe   . Stańczyk mówił ile potrzeba pracy, wysiłku i cierpliwości [więcej]
redaktor, 21.04.2015 09:30|czytane: 26 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kutnowscy karatecy na Mistrzostwach Polski
W ostatnią sobotę w Warszawie odbyły się X Otwarte Mistrzostwa Polski Karate Tsunami, na których znakomicie zaprezentowali się zawodnicy Kutnowskiego Klubu Tsunami.

Kutnowscy karatecy na Mistrzostwach Polski, ./upload/articles_pakiety/26511/01_obraz.jpg
Kutnowscy karatecy na Mistrzostwach Polski, ./upload/articles_pakiety/26511/05_obraz.jpg
Kutnowscy karatecy na Mistrzostwach Polski, ./upload/articles_pakiety/26511/03_obraz.jpg


Otwarcia Mistrzostw dokonał tradycyjnie Prezes Polskiej Federacji Dalekowschodnich Sztuk i Sportów Walki mgr Ryszard Murat 10 dan. Sędzią głównym mistrzostw wytypowanym przez federację po raz kolejny został Prezes Kutnowskiego  Klubu  Tsunami Tadeusz  Ryniec 8 dan. Lekarzem głównym Mistrzostw został v-ce prezes kutnowskiego klubu dr nauk med. Maciej Misztal 6 dan. 

Kierownikiem drużyny był sensei Tomasz Fajkowski 1 dan. Wśród sędziów był instruktor z Kutna Jacek Łukawczyk 6 dan. Ogólnie zawodnicy zdobyli 4 złote i 4 srebrne medale oraz związane z tym tytuły mistrzów i vice mistrzów Polski.

Kutnowscy  zawodnicy wywalczyli medale w konkurencjach :
1)  kategoria kadeci :
Eliza Kosko – srebrny medal w Renraku-waza,
Cyprian Witulski – 5 miejsce w Makiwara-Kumite,
2) kategoria juniorzy :
-  Pszenna Zuzanna - złoty medal w K1 Light-Contact kobiety, złoty medal w Makiwara Kumite,
-  Pasikowski Konrad - srebrny medal w Makiwara-Kumite, złoty medal w Renraku-Waza,
-  Łukawczyk Wiktoria - srebrny medal w Makiwara-Kumite, złoty medal w Renraku-waza,
Sokólska Julia – srebrny medal w Sumo-Grapling,
-  Bielecki Witold - 4 miejsce w Sumo-Grapling, 9 miejsce w Makiwara-kumite,               
-  Sudomir Wiktoria – 4 miejsce w Sumo-Grapling,
Grabowski Michał – 4 miejsce w Sumo-Grapling,
Gołębiewski Kacper – 5 miejsce w Sumo-Grapling, 7 miejsce w Makiwara-kumite.
Drużynowo Kutnowski Klub Karate Tsunami zajął 8 miejsce na 24 startujących zespołów. [więcej]
redaktor, 21.04.2015 09:23|czytane: 28 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Przedszkolaki ze Strzelec mówią Mamo, tato nie pal przy mnie
„Czyste powietrze Wokół Nas” rozwijający umiejętności dzieci w zakresie  radzenia sobie w sytuacjach, gdy przebywają w zadymionych pomieszczeniach lub, gdy dorośli palą  przy nich papierosy.

Przedszkolaki ze Strzelec mówią Mamo, tato nie pal przy mnie, ./upload/articles_pakiety/26514/01_obraz.jpg
Przedszkolaki ze Strzelec mówią Mamo, tato nie pal przy mnie, ./upload/articles_pakiety/26514/02_obraz.jpg
Przedszkolaki ze Strzelec mówią Mamo, tato nie pal przy mnie, ./upload/articles_pakiety/26514/03_obraz.jpg


W ramach warsztatów program realizowany był poprzez wykorzystanie różnych metody pracy z dziećmi  np. wycieczka, pogadanka, zabawa, historyjka, piosenka,  prace plastyczne, ćwiczenia ruchowe i relaksacyjne. Dodatkowo w ramach realizacji zagadnień programu zorganizowano kącik informacyjny dla rodziców na temat: "Mamo, tato nie pal przy mnie"   [więcej]
redaktor, 21.04.2015 09:14|czytane: 26 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kolejna odsłona Akademii gimnazjalisty w Kasprowiczu
W kwietniu odbyło się drugie spotkanie w ramach zapoczątkowanego w marcu cyklu: "Akademia Gimnazjalisty" w II LO im. Jana Kasprowicza. Tym razem zaproszono młodzież na warsztaty z fizyki. Młodzi ludzie mieli możliwość obserwacji niezwykłych doświadczeń przygotowanych przez  nauczyciela Sławomira Klarzaka.

Kolejna odsłona Akademii gimnazjalisty w Kasprowiczu, ./upload/articles_pakiety/26513/01_obraz.jpg
Kolejna odsłona Akademii gimnazjalisty w Kasprowiczu, ./upload/articles_pakiety/26513/08_obraz.jpg
Kolejna odsłona Akademii gimnazjalisty w Kasprowiczu, ./upload/articles_pakiety/26513/14_obraz.jpg


W pierwszym z nich, przebiegającym pod hasłem „Woda znana i  nieznana" wykorzystano zjawisko napięcia powierzchniowego. Kolejne, z zakresu elektrostatyki, dało gościom odpowiedź na pytanie „Czy kilka tysięcy woltów może być bezpieczne?". Trzymając w ręku świecące neonówki i jarzeniówki, uczniowie nie mieli wątpliwości, co do odpowiedzi. Następnie pod hasłem „Światło i dźwięk” zaprezentowano eksperymenty z zakresu akustyki, podczas których wykorzystano fale akustyczne i światło. Na zakończenie, demonstrując doświadczenia z ciekłym azotem, przybliżono właściwości ciał w niskich temperaturach. [więcej]
redaktor, 21.04.2015 09:12|czytane: 23 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Usłyszeć Taniec w niedzielę
Centrum Teatru Muzyki i Tańca zaprasza 26 kwietnia o godz. 18.00 na spektakl taneczno-muzyczny Usłyszeć Taniec.

Usłyszeć Taniec w niedzielę, ./upload/articles_pakiety/26316/01_obraz.jpg


Pokaz zawierający elementy Irish Dance/American Tap/Flamenco/Ethnojazz odbędzie się z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca. Bilety w cenie 20 zł dostępne w kasie CTMiT/KDK oraz w sprzedaży ONLINE. [więcej]
kultura, 21.04.2015 09:02|czytane: 159 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Szkoła Podstawowa z Gołębiewka w projekcie Zielone Szkoły w Parkach Narodowych
W dniach 13-17 kwietnia 36 uczniów klas V – VI Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół im. Wł. St. Reymonta w Gołębiewku wyruszyło na wyprawę do Kampinoskiego Parku Narodowego.

Szkoła Podstawowa z Gołębiewka w projekcie Zielone Szkoły w Parkach Narodowych, ./upload/articles_pakiety/26512/01_obraz.jpg
Szkoła Podstawowa z Gołębiewka w projekcie Zielone Szkoły w Parkach Narodowych, ./upload/articles_pakiety/26512/06_obraz.jpg
Szkoła Podstawowa z Gołębiewka w projekcie Zielone Szkoły w Parkach Narodowych, ./upload/articles_pakiety/26512/13_obraz.jpg


Wyjazd odbył się w ramach projektu „Zielone Szkoły w Parkach Narodowych". Uczniowie, korzystając z doświadczenia i wiedzy pracowników parku, uczestniczyli w zajęciach terenowych i doświadczeniach przyrodniczych. Jednocześnie, jako reporterzy gazety „Misja Przyr(g)oda", każdego dania zamieszczali swoje relacje na specjalnie dedykowanym profilu na Facebooku - Misja Przyroda. [więcej]
redaktor, 21.04.2015 08:59|czytane: 54 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Rekordy życiowe zawodników UKS Delfinek i najszybsza "żabka" w Płocku
W sobotę, 18 kwietnia zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego "Delfinek" w Kutnie wzięli udział w Płockiej Lidze Pływania Runda III (z IV).

Rekordy życiowe zawodników UKS Delfinek i najszybsza
Rekordy życiowe zawodników UKS Delfinek i najszybsza
Rekordy życiowe zawodników UKS Delfinek i najszybsza


Do zawodów przystąpiło 11 klubów, co łącznie dało 242 zawodników, z których 14 to przedstawiciele UKS "DELFINEK" w Kutnie: Janczak Bartłomiej (2001), Krysiak Daniel (2004), Lewandowski Damian (2004), Tetkowski Mikołaj (2004), Agacka Zuzanna (2002), Budner Milena (2004), Kowalewska Gabriela (2003), Krukowska Julia (2004), Lenarczyk Zofia (2004), Mikołajczyk Oliwia (2003), Rejmonciak Julia (2002), Sobiecka Karolina (2004), Warszawska Lidia (2003) oraz Julia Łysio (2004).

Zawodnicy rywalizowali w czterech kategoriach wiekowych: rocznik 2004 i młodsi, 2002–2003, 2000–2001 oraz 1999 i starsi. W Płockiej Lidze Pływania Runda III znalazły się takie kluby jak: DWÓJKA Sochaczew, MZOS Płock, KP Ciechanów, WODNIK Włocławek, DELFIN Legionowo, KURORT Ciechanów, NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki, SWIM Płock,  LEGIA Warszawa, ORKA Ciechanów oraz DELFINEK Kutno.

Wśród najlepszych zawodników byli: Milena Budner I miejsce 50m stylem klasycznym z czasem 44.29,  na dystansie 50m stylem dowolnym 9/2004 z czasem 40.45. Mikołajczyk Oliwia 2/2003 na dystansie 100m stylem dowolnym z czasem 1:15.52 (zwycięstwo LEGIA Warszawa) oraz 5/2002/2003 na dystansie 100m stylem zmiennym z czasem 1:31.68. Lewandowski Damian 4/2003 na dystansie 100m stylem dowolnym z czasem 1:17.58 oraz 6/2002/2003 na dystansie 100m stylem zmiennym z czasem 1:30.72. Łysio Julia 4/2004 na dystansie 50m stylem dowolnym a czasem 36.73 oraz 5/2004 na dystansie 50m stylem grzbietowym z czasem 44.43. Warszawska Lidia [więcej]
redaktor, 21.04.2015 08:16|czytane: 91 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Stowarzyszenie Clonovia na uroczystości w Skierniewicach
Na zaproszenie WKU w Skierniewicach  oraz Związku Żołnierzy Wojska Polskiego Orkiestra Dęta im. 37 Łęczyckiego Pułku Piechoty jako przedstawiciele Stowarzyszenia Clonovia wzięli udział w uroczystości poświęconej PAMIĘCI OFIAR ZBRODNI KATYŃSKIEJ i 75 Rocznicę tego mordu.

Stowarzyszenie Clonovia na uroczystości w Skierniewicach, ./upload/articles_pakiety/26509/01_obraz.jpg


Uroczystość odbyła się w kościele garnizonowym w Skierniewicach, gdzie Mszę Świętąw intencji Ofiar zbrodni katyńskiej odprawił Biskup Polowy Wojska Polskiego Józef Guzdek. Oprawę muzyczną Mszy Świętej sprawiła Orkiestra Dęta im. 37 Łęczyckiego Pułku Piechoty.

Uroczystość przy licznie zgromadzonych pocztach sztandarowych wielu szkół skierniewickich oraz Komendy Wojewódzkiej Policji i Stowarzyszenia Clonovia udział wzięło wielu znamienitych gości, m.in. generał brygady Stefan Mordacz, generał dywizji dr Franciszek Puchała, nadinsp. Dariusz Banachowicz Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi, p. Maria Chałupka przedstawicielka rodzin katyńskich ze Skierniewic oraz Prezydent Miasta Skierniewice Krzysztof Jażdżyk i Starosta Skierniewicki Mirosław Belina. Stowarzyszenie Tradycji 26 Skierniewickiej Dywizji Piechoty jako grupa rekonstrukcyjna uczestniczyło w szyku wojskowym.

Po Mszy Świętej głos zabrali fundatorzy tablicy pamiątkowej, którzy przedstawili biografie pomordowanych oficerów pochodzących ze Skierniewic. Ppłk. rez. Andrzej Krzysiak przedstawił biografię ś. p. generała dywizji Rudolfa Pricha, ks. Kapelan mjr Paweł Piontek przybliżył sylwetkę ś.p. kapelana mjr. Edwarda Chomy, zaś Komendant Miejski Policji w Skierniewicach podinsp. Tomasz Jarzyna przypomniał losy ś.p. podkom. Ignacego Jana Piotra Mińskiego. [więcej]
redaktor, 21.04.2015 08:16|czytane: 45 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
W przyszłym tygodniu ekshumacja na placu Piłsudskiego
Wojewoda Łódzki 17 kwietniawydał zezwolenie Urzędowi Miasta Kutna na przeprowadzenie ekshumacji szczątków żołnierzy Armii Czerwonej, które najprawdopodobniej spoczywają na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego i na pochówek w/w szczątków na cmentarzu wojennym żołnierzy Armii Czerwonej w Zgierzu.

Ekshumacja będzie wykonywana prawdopodobnie w przyszłym tygodniu m.in. przy udziale przedstawicieli:  Biura Wojewody Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi, Łódzkiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Łodzi,  Polskiego Czerwonego Krzyża Oddział Okręgowy w Łodzi, [więcej]
redaktor, 20.04.2015 15:02|czytane: 352 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Gimnazjalistom życzymy połamania piór
Jutro rozpocznie się egzamin gimnazjalny, część humanistyczna z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie - godz. 9.00 i z zakresu języka polskiego - godz. 11.00.

Z kolei w środę część matematyczno-przyrodnicza, a w czwartek język obcy nowożytny. Gimnazjaliści nie martwcie się, tego egzaminu nie można „nie zdać”. Nawet zero punktów ze wszystkich części nie zamyka drogi do szkoły ponadgimanazjalnej oczywiście nie będzie ona wówczas to wymarzoną. 

Wszystkiego najlepszego, redakcja eKutno.pl trzyma kciuki za uczniów i ich rodziców z powiatu kutnowskiego :)  [więcej]
redaktor, 20.04.2015 15:00|czytane: 249 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Czytelnicy piszą: Kto pomoże bocianowi?
- W Gołębiewie Nowym bociany szukają gniazda. Niestety takiego nie ma w okolicy. Nawet jeden z pięknych ptaków nocuje na słupie nr 104 na drodze z cmentarza w Kuczkowie w kierunku Głogowca - pisze mieszkaniec Gołębiewa Nowego. - Mam nadzieję, że znajdą się chętni do skonstruowania i zamontowania ramy pod gniazdo dla bociana. 

Czytelnicy piszą: Kto pomoże bocianowi?, ./upload/articles_pakiety/26476/01_obraz.jpg
Czytelnicy piszą: Kto pomoże bocianowi?, ./upload/articles_pakiety/26476/02_obraz.jpg


Porównując liczbę bocianów w Polsce z ogólną liczebnością tego gatunku łatwo ustalić, że Polskę zasiedla niemal 25% populacji światowej (lub 30% w stosunku do populacji wschodniej). Można zatem twierdzić, że przyszłość tego gatunku w istotny sposób zależy od jego sytuacji w naszym kraju. Warto na pewno piękne okazy natury ratować i pomagać im, aby przetrwały dalsze tysiące lat. 

Sprawą zainteresowaliśmy też Gminę Kutno. Czekamy na odpowiedź. Kto pomoże bocianowi? [więcej]
redaktor, 20.04.2015 14:10|czytane: 351 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Trwa dobra passa zawodniczek KKS PRO-BASKET SIRMAX Kutno
W Łowiczu w IX kolejce wojewódzkiej ligi młodziczek U 14K Finału B pewnie pokonały drużynę Uczniowskiego Międzyszkolnego Klubu Sportowego KSIĘŻAK 97 : 42 (18:14, 28:10, 23:5, 23:13).

Trwa dobra passa zawodniczek KKS PRO-BASKET SIRMAX Kutno, ./upload/articles_pakiety/26504/01_obraz.jpg


Tylko w pierwszej kwarcie zawodniczki Księżaka toczyły równą walkę z kutnowską drużyną. Od drugiej kwarty zawodniczki PRO-BASKETU zagrały agresywniej w obronie i bardziej zdecydowanie w ataku. Zaczęły zdobywać przewagę, którą powiększały w kolejnych kwartach. Najlepszą zawodniczką w kutnowskiej drużynie była kapitan zespołu Julia Myszkowska, zdobywczyni 24 punktów. Dzielnie ją wspomagały Siatkowska Małgorzata, Żurawik Aleksandra, Ambroziak Julita i Kinga Stasinowska.

Punkty dla KKS PRO-BASKET SIRMAX Kutno: Kozarska Justyna  -14 pkt., Myszkowska Julia -24, Kubiak Sara -7, Ambroziak Julita -2, Brewińska Julia -0, Stasinowska Kinga -4,  Żurawik Aleksandra -13, Kacalak Natalia -6, Sikorska Zuzanna -2, Janczak Zuzanna -4, Pietrzak Natalia -6,  Siatkowska Małgorzata -15. [więcej]
pismak, 20.04.2015 13:55|czytane: 209 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dekoracje z odzysku. Warsztaty wyobraźni w pracowni plastycznej KDK
W ostatni weekend w Kutnowskim Domu Kultury instruktor plastyki Agnieszka Dąbrowska-Walczak poprowadziła dwudniowe warsztaty plastyczne przeznaczone dla nauczycieli, opiekunów, terapeutów  pracujący z dziećmi i młodzieżą w szkołach, ośrodkach edukacyjnych oraz placówkach kulturalno-oświatowych.

Dekoracje z odzysku. Warsztaty wyobraźni w pracowni plastycznej KDK, ./upload/articles_pakiety/26502/04_obraz.jpg
Dekoracje z odzysku. Warsztaty wyobraźni w pracowni plastycznej KDK, ./upload/articles_pakiety/26502/09_obraz.jpg
Dekoracje z odzysku. Warsztaty wyobraźni w pracowni plastycznej KDK, ./upload/articles_pakiety/26502/18_obraz.jpg


- Wśród prac wykonowanych przez uczestników warsztatów były lamiony z pudełek po dużych jogurtach, papierowe wachlarze, tekturowe świeczniki, stroiki na pieńku, ptaszki w małych gniazdach na nich wykonane są z torebek foliowych.  Nauczyciele nabyli umiejętności z zakresu różnych technik plastycznych i dekoratorskich o ekologicznym charakterze - mówi Agnieszka Dąbrowska-Walczak. [więcej]
kultura, 20.04.2015 13:49|czytane: 602 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
KKS PRO-BASKET TBS Kutno wygrywa w Skierniewicach
W sobotę drużyna KKS PRO-BASKET TBS Kutno rozegrała mecz wyjazdowy z AZS PWSZ II Skierniewice. Był to ostatni mecz w ramach wojewódzkiej ligi młodzików, który miał zadecydować o kolejności końcowej w finale B. Od początku meczu widać było dużą nerwowość w grze obu klubów, gdyż zwycięstwo dawało drużynie wygranej- pierwsze miejsce.

KKS PRO-BASKET TBS Kutno wygrywa w Skierniewicach, ./upload/articles_pakiety/26503/01_obraz.jpg


Nasi koszykarze zaczęli mecz od bardzo prostych błędów i straty 4 punktów, jednak po czasie wziętym przez trenera opanowali nerwy, zdobywając 7 punktów z rzędu. Ta kwarta zakończyła się zwycięsko 12:24. Od tego momentu  gra się bardzo wyrównała, druga i trzecia odsłona skończyły się wynikiem 15:13 i 23:27. Ostatnia cześć spotkania to bardzo dobra gra w obronie, dzięki czemu gospodarze zaczęli popełniać błędy i szybko tracić punkty po szybkich atakach naszej drużyny. [więcej]
pismak, 20.04.2015 13:29|czytane: 195 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
W czwartek koncert Szkoła - Miastu
Dziś w Państwowej Szkole Muzycznej w Kutnie o godz. 17.00 "DRUGIE DANIE opera w pół akta" to kontynuacja "ZUPY POMIDOROWEJ opery w ćwierć akta", której premiera odbyła się 1 kwietnia 2014 roku. Wstęp wolny.

W czwartek koncert Szkoła - Miastu , ./upload/articles_pakiety/26501/01_obraz.jpg


Głuche ciemności ziemię spowiły
Tylko wiatr świszcze między mogiły
Tych co pragnęli spróbować zupy
Każdy z nich teraz leży otruty
Nagle pioruna łuk elektryczny
Wznieca w kucharzach proces magiczny
Jakby wróciły do życia ciała
No nie do końca to prawda cała …


Operę w pół akta zobaczymy również 23 kwietnia, w czwartek o godz. 17.00 podczas gali PSM  pt. Szkoła - Miastu w Kutnowskim Domu Kultury, wstęp za wejściówkami. [więcej]
kultura, 20.04.2015 13:20|czytane: 312 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Bajkowy Poranek w krośniewickim Muzeum
Już w najbliższą niedzielę, 26 kwietnia o godz. 10.30 Muzeum im. Jerzego Dunin-Borkowskiego w Krośniewicach zaprasza na trzeci "Bajkowy Poranek w Muzeum".

Bajkowy Poranek w krośniewickim Muzeum, ./upload/articles_pakiety/26498/01_obraz.jpg


Motywem przewodnim niedzielnego spotkania staną się zwierzęta. Po raz kolejny sala muzealna na chwilę zamieni się w domowe kino, a uczestnicy spotkania będą mieli możliwość obejrzenia bajek: "Awantura w Zwierzątkowie" i "Awantury i wybryki małej małpki Fiki-Miki", wyświetlanych za pomocą projektora. Po projekcji zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w warsztatach twórczych. Tym razem naszym materiałem plastycznym stanie się glina, z której każdy z uczestników będzie mógł ulepić wymarzone zwierzątko. Dla najmłodszych uczestników przygotowaliśmy także plastelinę. Czas spotkania - ok. 1-1,5 h. [więcej]
kultura, 20.04.2015 12:30|czytane: 159 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Licealiści z Kasprowicza finalistami IX Olimpiady Mediewistycznej
Jakub Jasiaczek oraz Jakub Stoliński, uczniowie klasy II społeczno-prawnej II Liceum im. Jana Kasprowicza w Kutnie, uzyskali tytuły finalistów IX Olimpiady Mediewistycznej. Udział w ogólnopolskich rozgrywkach zakończyli uzyskując odpowiednio 8. i 17. lokatę w kraju.

Licealiści z Kasprowicza finalistami IX Olimpiady Mediewistycznej, ./upload/articles_pakiety/26499/01_obraz.jpg


Droga do finału Olimpiady w Czersku prowadziła przez trzy trudne etapy. Pierwszy krok to eliminacje międzyszkolne, które odbyły się 20 marca w Kutnie. Bardzo dobry wynik zapewnił uczniom awans do rozgrywek ogólnopolskich. 9 kwietnia w Czersku podczas II etapu młodzi mediewiści rozwiązywali zadania z historii sztuki i geografii historycznej średniowiecza. Wysoki poziom odpowiedzi zaowocował kwalifikacją do grona 21 finalistów Olimpiady.

III etap zmagań polegał na dokonaniu interpretacji tekstów źródłowych i przyniósł licealistom 8. i 17. pozycję w kraju. [więcej]
pismak, 20.04.2015 12:26|czytane: 217 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Policjant po służbie zatrzymał nietrzeźwego kierowcę
W sobotę około godziny 22:45 dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie otrzymał informację, że spod sklepu przy ulicy Troczewskiego odjeżdża renault, którego kierowca może być pod wpływem alkoholu.

Policjant niewiele myśląc wsiadł do swojego samochodu i pojechał w rejon wspomnianego sklepu. W trakcie dojazdu poinformował również oficera dyżurnego o realizowanej interwencji. Kiedy funkcjonariusz dojeżdżał pod sklep, zauważył jak rusza z parkingu renault laguna.

Kierujący jechał środkiem drogi uniemożliwiając dzielnicowemu wyprzedzenie pojazdu. W rejonie ulicy Piwnej policjant podbiegł do pojazdu i okazał kierującemu legitymację służbową. Od mężczyzny wyczuwalna był silna woń alkoholu a na przednim siedzeniu leżały puszki z piwem. [więcej]
redaktor, 20.04.2015 10:57|czytane: 461 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Jaguary w Łęczycy
Nielada gratka czeka na miłośników motoryzacji, a szczegółnie na sympatyków legendarnych brytyjskich Jaguarów.

Już  w sobotę 25 kwietnia około godziny 15 przed łęczyckim ratuszem powinni pojawić się w swoich maszynach czlonkowie Jaguar Club Poland. [więcej]
redaktor, 20.04.2015 10:11|czytane: 289 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Relacja Andrzeja Koszalskiego: W głąb Ziemi do Kopalni Soli w Kłodawie
Mocnym akcentem zaczynamy naszą, tegoroczną przygodę z rowerem – rajdem „W głąb Ziemi” do Kopalni Soli w Kłodawie. Było to dla nas duże wyzwanie zarówno pod względem organizacyjnym jak i logistycznym. Lecz dzięki pomocy zaprzyjaźnionych z nami klubów: Solni Cykliści z Kłodawy (Włodzimierz Kowalczyk) oraz Zamkowi Cykliści z Przedcza (Rafał Faryński) udało się w 100%.

Relacja Andrzeja Koszalskiego: W głąb Ziemi do Kopalni Soli w Kłodawie, ./upload/articles_pakiety/26496/03_obraz.jpg
Relacja Andrzeja Koszalskiego: W głąb Ziemi do Kopalni Soli w Kłodawie, ./upload/articles_pakiety/26496/06_obraz.jpg
Relacja Andrzeja Koszalskiego: W głąb Ziemi do Kopalni Soli w Kłodawie, ./upload/articles_pakiety/26496/08_obraz.jpg


„Lista obecności”, kilka słów przypomnienia o zasadach bezpieczeństwa i możemy ruszać. Przed nami około 38 km trasy (Gołębiewek, Skłóty, Nowe Kutnowskie, Krośniewice, Głaznów, Chodów, Kłodawa), którą mieliśmy pokonać jadąc spokojnie wesołą grupą. Nikt z uczestników nie przypuszczał, że będzie to ogromne wyzwanie. Naszym największym wrogiem w tym dniu nie była odległość czy ukształtowanie terenu, lecza WIATR. Jego siłę poczuliśmy po raz pierwszy na odcinku Skóty – Nowe Kutnowskie. Przerwy na krótki odpoczynek i „uzupełnienie energii” zaowocowały dotarciem do Krośniewic zgodnie z przewidzianym harmonogramem. Tutaj spotkaliśmy się z grupą kolegów z Kłodawskiego Klubu Solnych Cyklistów oraz kolegą Rafałem z Zamkowych Cyklistów z Przedcza, którzy przyjechali nas powitać. Teraz, powiększonymi siłami, ruszamy do kopalni soli.

Trasa Krośniewice – Kłodawa to był kolejny pojedynek cykliści kontra wiatr. Po raz drugi musieliśmy odpierać ataki tego przeciwnika. Tempo jazdy momentami spadało do 8-9 km/h. Jednak zgranie naszych uczestników oraz pomoc innym w trudnych chwilach na drodze (wielkie dzięki dla Piotrka Przybylskiego, który sporo napracował się jako tzw. "holownik") i ostatecznie wygrali cykliści. Całą grupą zameldowaliśmy się przed „Domem Górnika” w Kłodawie. Ogromne słowa uznania należą się dla naszych pań: Eli, Danusi, Bogusi i Beaty oraz dla OLIWKI Brząkalskiej, najmłodszej uczestniczki rajdu. Pomimo tak niedogodnych warunków, wytrzymały trudy jazdy i dzielnie pokonały ten dystans. [więcej]
pismak, 20.04.2015 10:38|czytane: 398 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
II LO w Kutnie odwiedził prof. dr hab. n. med. Rafał Krenke
Znany internista i pulmonolog prof. dr hab. n. med. Rafał Krenke gościł w  II Liceum im. Jana Kasprowicza w Kutnie. Spotkaniem z wybitnym absolwentem szkoły zainaugurowano kolejną edycję Dni Nauk Przyrodniczych.

II LO w Kutnie odwiedził prof. dr hab. n. med. Rafał Krenke, ./upload/articles_pakiety/26494/01_obraz.jpg
II LO w Kutnie odwiedził prof. dr hab. n. med. Rafał Krenke, ./upload/articles_pakiety/26494/02_obraz.jpg
II LO w Kutnie odwiedził prof. dr hab. n. med. Rafał Krenke, ./upload/articles_pakiety/26494/05_obraz.jpg


W spotkaniu uczestniczyli uczniowie liceum, zaproszeni gimnazjaliści, przedstawiciele Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół II Liceum, wychowawczyni profesora wieloletnia nauczycielka biologii Stanisława Bawej, koledzy z ławy szkolnej oraz rodzina.

Kierownik Kliniki Chorób Wewnętrznych, Pneumonologii i Alergologii Szpitala Klinicznego w Warszawie podjął temat: "Papierosy – czego nie chcemy lub nie powinniśmy o nich wiedzieć.” [więcej]
pismak, 20.04.2015 09:42|czytane: 591 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Głosujemy na podwórko Nivea w Parku nad Ochnią i w Krośniewicach
Kutno i Krośniewice biorą udział w konkursie NIVEA.  Nivea wybuduje niepowtarzalne Podwórko w 40 lokalizacjach w całej Polsce. Będą to Rodzinne Miejsca Zabaw, w których rodzice i dzieci mogą wspólnie spędzić czas w aktywny sposób.

Głosujemy na podwórko Nivea w Parku nad Ochnią i w Krośniewicach, ./upload/articles_pakiety/26365/01_obraz.jpg


Na placu zabaw znajdą  się  sprzęty zarówno dla tych najmłodszych, jak i nieco starszych dzieci, a także dla samych rodziców. Warunkiem powstania placu w Kutnie i w Krośniewicach  jest zdobycie co najmniej 20 miejsca w głosowaniu na stronie www.nivea.pl/podworko  w I lub II turze. Pierwsza tura trwa od 1 do 30 kwietnia a druga trwa od 1 do 31 maja [więcej]
wandea, 20.04.2015 09:23|czytane: 643 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
VIII Międzyszkolny Konkurs Wierszy Patriotycznych "Warto pamiętać"
Hasło tegorocznej VIII edycji Międzyszkolnego Konkursu Wierszy Patriotycznychw Zespole Szkół nr 3 w Kutnie  to „Krytyka i apoteoza narodu polskiego… Od Krasickiego do Mickiewicza…” Patronat Honorowy nad konkursem objął Starosta Kutnowski. 

VIII Międzyszkolny Konkurs Wierszy Patriotycznych
VIII Międzyszkolny Konkurs Wierszy Patriotycznych
VIII Międzyszkolny Konkurs Wierszy Patriotycznych


Tradycyjnie, oprócz młodzieży "grabskiego" w zmaganiach recytatorskich wzięli udział uczniowie  z gimnazjów z Kutna, powiatu kutnowskiego i innych zaprzyjaźnionych: Gimnazjum im. Rodziny Rembielińskich w Krośniewicach,
Gimnazjum nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Kutnie, Gimnazjum im. II Korpusu Polskiego Zdobywców Monte Cassino w Krzyżanowie, Gimnazjum im. Św. Jana Pawła II w Kłodawie. Usłyszeliśmy  podniosłe hymny, utwory ukazujące ogrom miłości i poświęcenia Polaków w walce o ojczyznę, ale też tony smutne, pełne goryczy i tchnące optymizmem.

Jury w składzie: Wojciech Banasiak – dyrektor Zespołu Szkół nr 3 im. Władysława Grabskiego – przewodniczący, Magdalena Konczarek – dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki im. Stefana Żeromskiego w Kutnie, Joanna Bronowska – Referat Promocji i Informacji Starostwa Powiatowego w Kutnie, Katarzyna Kopańska-Zimna – nauczycielka języka polskiego postanowiło nagrodzić: Sylwię Biegalską za przejmujący wiersz „Do Matki Polki” Adama Mickiewicza – I miejsce, Justynę Strzelecką i Patrycję Walczak, które zaprezentowały bardzo trudny utwór Cypriana Kamila Norwida pt. „Bema pamięci żałobny rapsod” – II miejsce. Dziewczęta reprezentowały Zespół Szkół Nr 3 im. Władysława Grabskiego, Karinę Święcką z Gimnazjum nr 1 im. Św. Jana Pawła II w Kłodawie – III miejsce. [więcej]
pismak, 20.04.2015 10:20|czytane: 259 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Prezes Ruchu Narodowego w niedzielę w Kutnie
W niedzielę, 26 kwietnia o godz. 15.00 w budynku Agencji Rozwoju Regionu Kutnowskiego S.A. przy ul. Kardynała Wyszyńskiego 11, odbędzie się spotkanie z prezesem Ruchu Narodowego Robertem Winnickim.

Prezes Ruchu Narodowego w niedzielę w Kutnie

Spotkanie dyskusyjnie będzie poświęcone założeniom programowym i ideowym współczesnych narodowców, nowo powstałej partii politycznej i znaczeniu polskiego członkostwa w Unii Europejskiej. Wstęp wolny. [więcej]
pismak, 20.04.2015 09:18|czytane: 306 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Mali ratownicy z gminy Kutno
Punkt Przedszkolny „Kolorowy Świat” w Bielawkach  (przy Zakładzie Doskonalenia Zawodowego w Warszawie – Centrum Kształcenia w Kutnie) realizuje program konkursu „Bezpieczne Dziecko – Bezpieczne Przedszkole” – III edycja organizowanego przez Studium Prawa Europejskiego w Warszawie.

Mali ratownicy z gminy Kutno, ./upload/articles_pakiety/26491/01_obraz.jpg
Mali ratownicy z gminy Kutno, ./upload/articles_pakiety/26491/02_obraz.jpg
Mali ratownicy z gminy Kutno, ./upload/articles_pakiety/26491/03_obraz.jpg


Kolejne spotkanie pod hasłem” Pierwsza pomoc – jak pomóc sobie lub koledze w przypadku zranienia czy urazu, jak wezwać pomoc”. Zajęcia poprowadził Jacek Tomczak, ratownik medyczny. Zajęcia dzieliły się na dwie części: część merytoryczną i praktyczną. Dzieciaczki z wielką uwagą wysłuchały pogadanki na powyższy temat a potem wcieliły się  w rolę ratowników. Pacjenci – przedszkolne laleczki – byli zadowoleni z opieki. Poprzez zabawę nasi podopieczni dowiedzieli się jak zachować się w sytuacjach zagrożenia zdrowia i/lub życia. [więcej]
pismak, 20.04.2015 09:12|czytane: 271 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Przyroda regionu kutnowskiego - pokaz multimedialny
Kutnowski Dom Kultury zaprasza w ramach Dni Ziemi 2015 na pokaz multimedialny z komentarzem dotyczący przyrody naszego rejonu.

Przyroda regionu kutnowskiego - pokaz multimedialny, ./upload/articles_pakiety/26490/01_obraz.jpg


Pokaz odbędzie się w sali konferencyjnej KDK (I piętro) 23 kwietnia o godz. 17.30, wstęp bezpłatny. [więcej]
kultura, 20.04.2015 09:09|czytane: 201 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Powieść kutnianina Rafała Cichowskiego już w księgarniach
Niedawno ukazała się powieść pt. "2049" kutnianina Rafała Cichowskiego. Książkę możemy kupić w księgarniach i Empiku w całej Polsce. Okładkę do powieści Rafała Cichowskiego zaprojektował inny kutnianin Piotr Cieśliński, który ma już na swoim koncie m.in. okładki książek Jacka Piekary.

Powieść kutnianina Rafała Cichowskiego już w księgarniach, ./upload/articles_pakiety/26489/01_obraz.jpg


- "2049" pisałem przez ponad 4 lata z niewielkimi przerwami. Jest moją pierwszą książką z gatunku science-fiction, wcześniej pisałem do szuflady osadzone w teraźniejszości opowieści o przygodach ludzi z osiedla. Rękopis wysłałem do ponad 20 wydawnictw, odpowiedziało jedno- mówi Rafał Cichowski. 

2049 rok. Robert w jednej chwili traci wszystko – swój dom, pracę, pieniądze i znajomych. Wykluczony z zamkniętej społeczności miasta Ketra, jedynego miejsca na ziemi, które zapewnia wszystkim swoim mieszkańcom życie na niewyobrażalnie wysokim poziomie, wkracza w brutalny świat korków, kredytów i złej pogody. Podczas swojej podróży przez strefę B – nieco uboższą, ale za to dużo ciekawszą wersję Ketry, wiecznie ukrytą w cieniu jej monumentalnych wież – Robert podejmie wiele mniej lub bardziej rozpaczliwych prób uporządkowania swojego życia bez pomocy systemu. [więcej]
kultura, 20.04.2015 08:54|czytane: 224 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Polfarmex wygrywa z Anwilem
Po zaciętym meczu Polfarmex Kutno wygrywa z Anwilem Włocławek  78:71 (15:23, 21:10, 19:24, 23:14). 

Polfarmex wygrywa z Anwilem , ./upload/articles_pakiety/26488/01_obraz.jpg
Polfarmex wygrywa z Anwilem , ./upload/articles_pakiety/26488/14_obraz.jpg
Polfarmex wygrywa z Anwilem , ./upload/articles_pakiety/26488/34_obraz.jpg


Polfarmex Kutno: Auda 18, Johnson 17, Wołoszyn 13. Jarecki 11, Łączyński 9, Malczyk 5, Grochowski 3, Bartosz 2
Anwil Włocławek: Vaughn 28, Simon 23, Surmacz 10, Wysocki 6, Kovacević 4, Krajniewski 0, Raczyński 0, Witliński 0
[więcej]
redaktor, 18.04.2015 22:14|czytane: 1518 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Żywność dla potrzebujących. Sprawdź kryterium dochodu
Trwa kwalifikacja mieszkańców do Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020. Osoby zainteresowane otrzymaniem żywności mogą zgłosić się do pracowników socjalnych, właściwych ze względu na miejsce zamieszkania - w godzinach przyjęć interesantów w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Kutnie do 30 kwietnia. 

Kryterium dochodu do skorzystania z takiej pomocy to w przypadku osoby samotnie gospodarującej - 813 zł, a osoby w rodzinie – 684 zł. Do wniosku należy załączyć dokumenty o dochodach za marzec 2015r. [więcej]
redaktor, 17.04.2015 20:06|czytane: 437 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
PIS alarmuje! Mrożony rekin z Biedronki i oliwa z Tesco z rtęcią
Państwowa Inspekcja Sanitarna wydała ostrzeżenie dotyczące partii mrożonego steku z rekina, sprzedawanego w sklepach sieci "Biedronka".

W produkcie przekroczono dopuszczalny poziom rtęci.  Inspekcja sanitarna ostrzega również przed "Oliwą z wytłoków z oliwek GOCCIA D’ORO" sprzedawaną w sklepach sieci "Tesco" w litrowych opakowaniach. Ostrzeżenie dotyczy jednej partii tego produktu, o numerze L.056/14 311, której data minimalnej trwałości została ustalona na listopad 2016 roku. Oliwa nie powinna być spożywana ze względu na przekroczenie dopuszczalnego poziomu [więcej]
redaktor, 17.04.2015 20:05|czytane: 821 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kolejny prezes szpitala mówi o zagrożeniu upadłością. Właściciel podnosi kapitał zakładowy
Kutnowski Szpital Samorządowy sp. z o.o. stoi znów przed widmem upadłości. Robert Wilanowski prezes szpitala mówił dziś na sesji Rady Powiatu w Kutnie o utracie płynności w szpitalnych finansach i prosił radnych o 2,3 mln zł aportu pieniężnego i rzeczowego.

Kolejny prezes szpitala mówi o zagrożeniu upadłością. Właściciel podnosi kapitał zakładowy, ./upload/articles_pakiety/26485/01_obraz.jpg
Kolejny prezes szpitala mówi o zagrożeniu upadłością. Właściciel podnosi kapitał zakładowy, ./upload/articles_pakiety/26485/02_obraz.jpg
Kolejny prezes szpitala mówi o zagrożeniu upadłością. Właściciel podnosi kapitał zakładowy, ./upload/articles_pakiety/26485/03_obraz.jpg


Kluczowe pytanie zadał radny Wojciech Ziółkowski.
- Czy nie uważa pan, że nie warto reanimować trupa, a lepiej powołać nową spółkę?- pytał radny.

- Kupujemy czas. Te dwa mln zł nie wystarczą na zabezpieczenie zobowiązań wymagalnych, czyli 4,3 mln. Co zatem pan planuje? Jaka jest wizja funkcjonowania spółki?- pytała radna Mirosława Gal-Grabowska.

Wilanowski odpowiedział radnemu, że brał to pod uwagę. Oświadczył ponadto, iż 1,5 miesiąca poznawał szpital, uważa że jest on do uratowania a personel na to zasługuje, dlatego prosi o pozytywne głosowanie. Prezes szpitala nie chciał jednak odpowiedzieć na szczegółowe pytania radnej, prosząc o kierowanie ich do zgromadzenia wspólników. Na to starosta Krzysztof Debich odparł, że wtedy odpowiedzi będą w terminach k.p.a. [więcej]
redaktor, 17.04.2015 18:00|czytane: 2509 razy|80 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czy powiat stać na Pełnomocnika Starosty ds. Pacjenta?
Radni powiatowi na dzisiejszej sesji przyjęli zmiany w regulaminie organizacyjnym Starostwa Powiatowego, tym samym w samorządzie przybyło jeszcze jedno stanowisko Pełnomocnika Starosty ds. Pacjenta. Wkrótce zarząd powiatu ogłosi konkurs na obsadzenie wolnego etatu. 

Czy powiat stać na Pełnomocnika Starosty ds. Pacjenta?, ./upload/articles_pakiety/26462/01_obraz.jpg


12 radnych głosowało za przyjęciem uchwały, 6 przeciw a 3 się wstrzymało. W dyskusji wzięli udział m.in. radni Mirosława Gal-Grabowska, Konrad Kłopotowski, Jolanta Pietrusiak, którzy stanowczo sprzeciwiali się powołaniu pełnomocnika, twierdząc, że jest to zabieg nieracjonalny i na niekorzyść finansową powiatu. Na 7 miesięcy funkcjonowania pelnomocnika, czyli do końca tego roku zabezpieczono kwotę 50 tys. zł.

Radna Gal-Grabowska miała wątpliwości czyich interesów będzie bronił pełnomocnik - szpitala lub zarządu powiatu jako właściciela spółki czy pacjenta.

Kompetencje pełnomocnika:
1) reprezentowanie Starosty w zakresie przyjmowania skarg i wniosków dotyczących działalności i funkcjonowania „Kutnowskiego Szpitala Samorządowego” spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, zwaną dalej jako „KSS Sp. z o.o.”,
2) reprezentowanie Starosty w kontaktach z KSS Sp. z o.o. w zakresie praw pacjenta,
3) przyjmowanie i rozpatrywanie skarg i wniosków pacjentów, rodziny pacjenta, jego przedstawiciela ustawowego lub osoby sprawującej faktyczną opiekę nad pacjentem dotyczących udzielanych świadczeń, działalności i funkcjonowania KSS Sp. z o.o. oraz udzielania odpowiedzi na pytania i skargi, [więcej]
redaktor, 17.04.2015 16:14|czytane: 1272 razy|83 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Logowanie do portalu
 www.denta-medica.pl
Kalendarium imprez
Mała wielka sprawa
Ola Rzadkiewicz
Czy to już upadek powiatowego samorządu? Zamienił stryjek siekierkę na kijek
Zastanawiałam się co powinnam Czytelnikom eKutno.pl przekazać po ostatniej hucpie - sesji nadzwyczajnej Rady Powiatu w Kutnie. Na pewno nie relację,... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Chappie w Kinie KDK. Wygraj zaproszenie
Troje gangsterów kradnie policyjnego androida, by wykorzystać go do swoich celów. Zobacz w Kinie Kutnowskiego Domu Kultury czy im się uda. Na film Chappie w reżyserii Neilla Blomkampa zapraszamy od piątku godz. 18.45. Dwa... [więcej]
kutnowski sport
Kutnowscy karatecy na Mistrzostwach Polski
W ostatnią sobotę w Warszawie odbyły się X Otwarte Mistrzostwa Polski Karate Tsunami, na których znakomicie zaprezentowali się zawodnicy Kutnowskiego Klubu Tsunami. Otwarcia Mistrzostw dokonał tradycyjnie Prezes Polskiej Federacji Dalekowschodnich Sztuk i Sportów Walki mgr Ryszard Murat 10 dan. Sędzią głównym mistrzostw wytypowanym przez... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
studio tańca
Ostatnio dodane ogłoszenia
Pożyczki pozabankowe bez BIK pod hipotekę Proponowane pożyczki hipoteczne przez naszą firmę są idealnym sposobem na oddłużenie , inwestycje lub na wydatki własne . Nie wymagają weryfikacji historii kredytowej. Pożyczka tego rodzaju t... [czytaj więcej]
Dla Osób, Które Chcą Zarabiać Przez Internet (1.347 Zł Od Pierwszego Miesiąca) Chcesz poprawić swoją sytuację finansową?rnrnSzukasz pracy w której zaczniesz zarabiać sensowne pieniądze?rnrnWielu Polaków zarabia mało i ledwie wiążą oni koniec z końcem. Nie dostają t... [czytaj więcej]
Opiekunki/owie osób starszych Anglia Cekal jest agencją pośrednictwa pracy z siedzibą w Wielkiej Brytanii, która zajmuję się rekrutacją opiekunek osób starszych, opiekunek do dzieci ( programy edukacyjne au pair) i pielęgniarek ... [czytaj więcej]
Volkswagen Passat VW PASSAT 1,9 TDI 110 KM Rok produkcji: 1998 Wyposażenie: -PODUSZKI POWIETRZNE -WSPOMAGANIE KIEROWNICY -KLIMATYZACJA -ELEKTRYCZNE SZYBY -ELEKTRYCZNE LUSTERKA -ABS -RADIO CD -PODGRZEWANE L... [czytaj więcej]
PRACE W DOMU Różne prace w domu na dogodnych dla Państwa warunkach,nie marnograniczeń co do ilości ich wyboru jak i zarobkach miesięcznych.rnProdukty są dostarczane drogą pocztową lub kurierską w całym ... [czytaj więcej]
KREDYTY DLA FIRM - BEZ ZUS I US - PRZECZYTAJ! KORZYSTNE FINANSOWANIE DLA FIRM!-warto przeczytać!rnrn• 100% polecane kredyty dla Przedsiębiorcówrn• decyzja pozytywna tego samego dniarn• dochody Firmy na oświadczenie rn• do 30 tys. zł.... [czytaj więcej]
Ford Focus 1.8 TDDI 2002r.SALON POLSKA Sprzedam Forda Focusa 1.8 TDDI z niezawodnym silnikiem 90KM rok produkcjii 2002 zakupiony w Polskim salonie w bogatej wersjii ComforX auto posiada wazny przegląd do 10.2015 i wazne ubezpieczenie samo... [czytaj więcej]
Naprawa kopiarek, drukarek, ploterów 15 LAT doświadczenia w naprawach ploterów, kopiarek, drukarek.rnrnNaprawiamy i konserwujemy:rnploteryrnurządzenia wielkoformatowerndrukarki atramentowerndrukarki laserowerndrukarki igłowernrnrnD... [czytaj więcej]
działka budowlana z rozpoczetą budową Sprzedam działkę budowlana o pow.550 m2 z rozpoczętą budową. Zrobione fundamenty budynku i garażu na ul. Konduktorskiej w Kutnie.rnProjekt budowlany to MURATOR C 132. Media jak woda, energia, k... [czytaj więcej]
działka budowlana sprzedam działkę budowlaną o pow.550 m2 z rozpoczętą budową. Zrobione fundamenty budynku i garażu na ul. Konduktorskiej w Kutnie. Projekt budynku to MURATOR C 132. Media jak energia, woda, kana... [czytaj więcej]
Pożyczaj na jasnych zasadach.Bez Bik.Pożyczka z komornikiem.Pozabankowo Pożyczaj na jasnych zasadach. Pożyczając pieniądze w naszej firmie będziesz pewien, że nie zostaniesz obciążony żadnymi dodatkowymi kosztami o których wcześniej nie byłeś informowany. ... [czytaj więcej]
Korzystna pożyczka do 10 000 zł przez internet. Szybka pożyczka całkowicie przez internet ZAIMO * Nawet do 10 000 zł! * Od 1 do 24 rat * Całkowicie online * Pożyczka w 15 minut * Ekspresowa decyzja,bez przesyłania dokumentów Wniosek mo... [czytaj więcej]
KIEROWNIK, WYCHOWAWCA WYPOCZYNKU DLA DZIECI I MŁODZIEŻY SZKOLENEJ poniedziałek godz. 16 rozpoczęcie... [czytaj więcej]
Mieszkanie w centrum Kutna Przestronne i ciche mieszkanie w centrum Kutna, 44m2(2 pokoje, kuchnia, łazienka, balkon) - IV piętro. Wymienione okna i drzwi wejściowe. W pobliżu: przedszkole, szkoły, przychodnia, sklepy.... [czytaj więcej]
Ładne działki budowlane ! Sprzedam działki o powierzchni 1000m2, 2000m2 lub 4000m2 na Zawadach przy drodze asfaltowej Zawady - Wojciechowice. Na działkach jest instalacja wodno – kanalizacyjna i elektryczna. Dzi... [czytaj więcej]
Tanie i łatwe pożyczki dla wszystkich. Ma to na celu informowanie opinii publicznej, że dajemy pożyczki na tanie i przystępne oprocentowaniem 4%, na okres od 1 do 50 lat, a kredyt może być w dolarach lub euro, funtów, w zależności ... [czytaj więcej]
sprzedam Reno Laguna II rok 2001 ,poj 1900 dizel ,skrzynia 6 ,pelna elektronika .ksenony ,halogeny .Wiecej inf pod 662617239... [czytaj więcej]
Sprzedam Unikatowe Renault Laguna I SprzedamrnRenault Laguna I PHI z 1994 r.rnSilnik 1.8 benzyna/gaz NOWA BUTLA rnAlusy 17" !! rnSamochód po wymianie zawieszenia przód tył rnnowe amortyzatory wahacze wraz z tulejami sworzniami rnoraz... [czytaj więcej]
Odszkodowanie za śmierć bliskiej osoby w wypadku (nawet do 20 lat wstecz) Straciłeś bliską osobę w wypadku komunikacyjnym? (nawet 20 lat temu).rnUzyskamy dla Ciebie i dla rodziny ofiary zadośćuczynienie. Bądź świadomy tego co Ci się należy! Napisz, zadzwoń i dow... [czytaj więcej]
DORADCA KLIENTA w FINES-Operator Bankowy w Kutnie Podejmij wyzwanie, jeżeli: • Posiadasz talent sprzedażowy • Lubisz wyzwania • Jesteś silnie zorientowany na osiąganie ambitnych celów sprzedażowych • Posiadasz doświadczenie w spr... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Orfeusz Złoba:
30 minut temu
No Prowadząca zajęcia ma zmysł artystyczny do wymyślania takich ozdób, zdawałoby się ze śmieci.. No i fajna dupa z niej
Bonifacy Pieniężyński:
30 minut temu
widziałeś na powierzchni jakieś zwłoki?? Jesteś jakimś ewenementem, bo nikt z przechodzących tamtędy nic nie zauważył, a Ty??
Beatryks Konopka:
1 godzin temu
Forumowiczu "Miłoszu Odrowążu" miło jest siedzieć bezpiecznie w obrębie klawiatury i dowalać wszystkim,a o wiele trudniej zrobić coś pożytecznego dla innych. Masz czas na wpisy, to zrób coś sam!
Miłosz Odrowąż:
2 godzin temu
Kiedy ta Baranowska pracuje w szpitalu? Jako Przewodnicząca Związków Pielęgniarek walcząca że tak sie napracuje tylko pytam kiedy ona pracuje skoro ciagle jest na imprezach?
Krystyn Goldwasser:
2 godzin temu
no właśnie dwa rzędy jak nic się zbiorą puste, zawsze tak jest z darmowymi wejściówkami, my i tak przyjdziemy, bo liczymy że właśnie tak będzie i spokojnie się wejdzie
Orfeusz Dorpowski:
2 godzin temu
to takie powiedzenie Mieszko, każdy wie że nie piszą piórami
Jurand Iwanicki:
5 godzin temu
A jak na powierzchni?
Witold Fcdorko:
7 godzin temu
Niestety u mnie brak takowego mięśnia debilu
Karolina Węckowicz:
2
 · 
11 godzin temu
Nie dadzą mu pokolenia zginąć tak jak temu od nadzoru nad szpitalem i PKSem.
Filip Kobyleński:
12 godzin temu
Nowy prezes poprawia wizerunek szpitala ale w jaki sposób?A no w taki ,że ogłasza konkursy na stanowiska , na których będą osoby wcześniej przewidziane. Teraz ma być konkurs na dyr do spraw medycznych, a już po korytarzach echo niesie ,że będzie ten co już był dyrektorem . Teraz musi się gdzieś załapać . Dziwne ,że wszyscy załapują się co startowali z jakichś list np z Pokolenia,KO, PSL,PO
Sylwester Ewil:
2
 · 
12 godzin temu
jak milo, ze ktoś o gimnazjalistach pamiętał......
Jerzy Kiełpiński:
12 godzin temu
No to właśnie współwłaściciel tego co wyżej już ma kierownicze stanowisko w szpitalu, a co by nie powiedzieć to zbliża się do wieku emerytalnego . Dawny pracownik Miflexu. BRRRRRRRRRRawo. Tak trzymać i upychać na stanowiska samych swojaków i to jeszcze żeby sie załapali na ciepłe posadki i emeryturke .
Olgierd Strzemię:
12 godzin temu
S.J. Hurtownia Piwa, Wina I Napojów. Atol., Kutno - Mapa ...
Tobiasz Walczak:
2
 · 
12 godzin temu
Wszędzie brząkalscy strach lodówkę otworzyć .FE !!!
Miłosz Wawrzykowski:
13 godzin temu
super RAFAŁ brawo, gratulacje dla ojca Pana Henryka
Jaromir Bołądz:
13 godzin temu
Towarzysz Jan Winnicki
Samuel Jeleniowicz:
13 godzin temu
Łeeeeeeee. Żeby to chociaż był Jan Winnicki....
Aureliusz Szerejko:
13 godzin temu
Cudowne
Samuel Jeleniowicz:
13 godzin temu
Przerażającym jest fakt, że większość z tych co przeczytało artykuł stwierdziła: To h@j! A co mu to ku@#a przeszkadzało? Za jego pił?
Dyzma Antoszewski:
14 godzin temu
Brawo Kuba, brawo KubaNajciekawsze artykuły
 ·  8
3 dni temu
Polfarmex wygrywa z Anwilem
 ·  80
4 dni temu
Kolejny prezes szpitala mówi o zagrożeniu upadłością. Właściciel podnosi kapitał zakładowy
 ·  83
4 dni temu
Czy powiat stać na Pełnomocnika Starosty ds. Pacjenta?
 ·  37
5 dni temu
Szpital przegrał z byłym pracownikiem. Szykuje się kolejny proces
 ·  61
6 dni temu
Zmiany w szpitalnej spółce. Kto nas będzie leczył?
 ·  25
7 dni temu
Walka z wiatrakami w gminie Krzyżanów
 · 
7 dni temu
50 lat minęło jak jeden dzień... Jubileusz Żychlińskiego Domu Kultury
 ·  7
8 dni temu
Ręce opadają. Dlaczego wyrzucamy śmieci do lasu?
 ·  91
11 dni temu
Czego nie pozwolono ujawnić chirurgom na sesji rady powiatu?
 ·  22
12 dni temu
Czy radni powiatowi podwyższą kapitał zakładowy szpitala?
 · 
12 dni temu
Ruszają pierwsze konkursy na dotacje dla przedsiębiorców
 ·  98
12 dni temu
Oświadczenia majątkowe starosty pod lupą prokuratury
 ·  11
12 dni temu
PUP przegrał kolejną sprawę z byłą pracownicą. Dyrektorka idzie do sądu z zarządem powiatu
 · 
12 dni temu
NAUKA I ZABAWA - Majówka 2015. Zaprasza Agencja Rozwoju Regionu Kutnowskiego S.A.
 ·  6
13 dni temu
Prezydent nie zgadza się z zarzutami mieszkańca w sprawie przebudowy Łęczyckiej
 ·  26
13 dni temu
Czytelnicy pytają: Ile kosztuje promocja powiatu kutnowskiego?
 ·  18
14 dni temu
Wojewódzki Sąd Administracyjny uchylił decyzję w sprawie środowiskowych uwarunkowań dla BEEF BEEF
 ·  23
14 dni temu
Czytelnicy piszą: O niewydolnej kutnowskiej komunikacji i dobrych przykładach
 ·  6
19 dni temu
14 lat więzienia dla pijanego kierowcy za śmiertelne potrącenie kutnianki
 ·  6
20 dni temu
W gminie Kutno: Przetargowe oszczędności na budowę dróg
 ·  3
20 dni temu
Serce dla Kutna: Zbiórka krwi w Kutnie, zgłoś udział elektronicznie
 ·  49
21 dni temu
Nadwykonania, miejsce na czajnik i kompetencje prezesa. Spotkanie z pracownikami szpitala cz. 2
 ·  29
21 dni temu
W gminie Kutno: Będzie angielski, będą dzieci w szkole...
 ·  27
22 dni temu
Czytelnicy pytają: Czy radny może prowadzić działalność gospodarczą na mieniu gminy?
 ·  34
22 dni temu
Czy szpital będzie się zwijał czy rozwijał? Spotkanie starosty i prezesa z pracownikami szpitala cz. 1.
Pogoda w Kutnie
Dziś: wtorek
Temperatura: 2°C
Słonecznie
Wschód słońca: 05:33
Zachód słońca: 19:50

1021 hPa
12 km/h
0,0 mm


Jutro: środa
Temperatura: 15°C
Prawie bezchmurnie

Wschód słońca: 05:30
Zachód słońca: 19:52

1022 hPa
5 km/h
0,0 mm


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności