eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 26.10.2016     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,31787-ju-w-t-sobot-nie-zap-acimy-za-parking-w-kutnie," title="Kutno: Już w tę sobotę nie zapłacimy za parking w Kutnie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Już w tę sobotę nie zapłacimy za parking w Kutnie</b><br>Od dziś nie obowiązują opłaty za parkowanie na terenie strefy płatnego...</div></a> <a href="/wiadomosci,31791-vandemoortele-polska-w-podstrefie-kutno-uroczy-cie-otwarte," title="Kutno: Vandemoortele Polska w Podstrefie Kutno uroczyście otwarte" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Vandemoortele Polska w Podstrefie Kutno uroczyście otwarte</b><br>W ubiegłym tygodniu w Podstrefie Kutno Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej odbyło...</div></a> <a href="/wiadomosci,31773-xiv-turniej-szachowy-im-j-ziemackiego-w-sz-stce," title="Kutno: XIV Turniej Szachowy im. J. Ziemackiego w "Szóstce"" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>XIV Turniej Szachowy im. J. Ziemackiego w "Szóstce"</b><br>W piątek, 21 października w pracowni historycznej odbył się XIV Turniej...</div></a> <a href="/wiadomosci,31776-odznaczenia-dla-nauczycielek-grabskiego," title="Kutno: Odznaczenia dla nauczycielek "Grabskiego"" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Odznaczenia dla nauczycielek "Grabskiego"</b><br>14 października w auli Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego odbyły...</div></a> <a href="/sport,31769-polfarmex-kutno-przegrywa-z-azs-koszalin," title="Kutno: Polfarmex Kutno przegrywa z AZS Koszalin" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Polfarmex Kutno przegrywa z AZS Koszalin</b><br>AZS Koszalin sprawił dziś w Dziewiątce...</div></a> <a href="/kultura,31767-bilety-ju-w-sprzeda-y-festiwal-stacja-kutno-w-listopadzie," title="Kutno: Zapowiedzi: 12. Festiwal Stacja Kutno już w listopadzie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Zapowiedzi: 12. Festiwal Stacja Kutno już w listopadzie</b><br>„Liście jesienne jesienny gnał wiatr” – tak snuje swoją jesienną opowieść...</div></a> <a href="/wiadomosci,31766-pose-rzymkowski-z-kutna-w-komisji-ledczej-ds-amber-gold," title="Kutno: Poseł Rzymkowski z Kutna w Komisji śledczej ds. Amber Gold" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Poseł Rzymkowski z Kutna w Komisji śledczej ds. Amber Gold</b><br>Poseł Tomasz Rzymkowski (Kukiz’15) został wybrany dzisiaj przez Sejm do składu...</div></a> <a href="/wiadomosci,31754-radni-zag-osowali-za-zwolnieniem-konrada-k-opotowskiego," title="Kutno: Radni zagłosowali za zwolnieniem Konrada Kłopotowskiego" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Radni zagłosowali za zwolnieniem Konrada Kłopotowskiego</b><br>Dziś na sesji nadzwyczajnej Rady Powiatu w Kutnie radni podjęli uchwałę,...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Do kupienia lokale na Siemiradzkiego w Kutnie
Towarzystwo Budownictwa Społecznego sp. zo.o w Kutnie ma do sprzedaży ostatnie lokale mieszkalne w budynku przy ul. Siemiradzkiego, którego realizacja rozpocznie w czerwcu 2017 roku.

Do kupienia lokale na Siemiradzkiego w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/31798/01_obraz.jpg
Do kupienia lokale na Siemiradzkiego w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/31798/02_obraz.jpg


1. lokal 3 pokojowy o pow. 58,45 m2 – parter
2. lokal 3 pokojowy o pow. 58,45 m2 – II piętro
3. 2 lokale 2 pokojowe o pow. 55,91 m2 – III piętro
4. 2 lokale 2 pokojowe o pow. 51,04 m2 – III piętro

Wszelkie informacje pod nr tel 24 355 58 16. [więcej]
wandea, 25.10.2016 15:28|czytane: 774 razy|komentuj|czytaj cały
Listopad - promocyjny miesiąc na zajęcia w Studio Tańca Alibi
Tylko w listopadzie nowi kursanci w Studio Tańca Alibi ćwiczą i tańczą o 50 % taniej. Serdecznie zapraszamy osoby, które jeszcze nie zdążyły zapisać się na zajęcia taneczne lub fitnessowe na "promocyjny miesiąc" do Studia Tańca Alibi. Przez cały listopad nowi kursanci będą mogli wziąć udział w wybranych przez siebie zajęciach tanecznych lub fitnessowych o 50% taniej. Nie przegap okazji. Śpiesz się i rezerewuj sobie miejsce. Decyduje kolejność zgłoszeń gdyż ilość miejsc w grupach jest ograniczona.

 Listopad - promocyjny miesiąc na zajęcia w Studio Tańca Alibi , ./upload/articles_pakiety/31771/01_obraz.jpg
 Listopad - promocyjny miesiąc na zajęcia w Studio Tańca Alibi , ./upload/articles_pakiety/31771/02_obraz.jpg
 Listopad - promocyjny miesiąc na zajęcia w Studio Tańca Alibi , ./upload/articles_pakiety/31771/03_obraz.jpg


DZIECI: Balet Hip -hop dla początkujących Zumba Kids Jumping Frog Kids

DOROŚLI: Jumping Frog (Fitness na trampolinach) Zumba fitness Cardio (Brzuch-Uda-Pośladki) Zdrowy kręgosłup
Salsation

Poniżej przedstawiamy zajęcia i grupy objęte zniżkową promocją  - 50%
GRAFIK ZAJĘĆ W KUTNOWSKIM DOMU KULTURY
Poniedziałek sala baletowa A
19.00 - 20.00 – Zumba Fitness

Wtorek- sala baletowa B
18.00 - 19.00 – Salsation [więcej]
wandea, 24.10.2016 08:11|czytane: 208 razy|komentuj|czytaj cały
Nie tylko we Lwowie. Nowy program Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej
Już 3 listopada o godz. 19.00 zapraszamy do Kutnowskiego Domu Kultury na najnowszy, premierowy program przygotowany przez Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej pt. Nie tylko we Lwowie.

Nie tylko we Lwowie. Nowy program Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej, ./upload/articles_pakiety/31803/01_obraz.jpg


Bilety w cenie 15 zł do nabycia u Bożeny Sudomir ZPiTZK telefon: 503 005 983. [więcej]
kultura, 25.10.2016 23:11|czytane: 52 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Modna kolekcja koszul męskich
Sklep Modini zaprasza do zapoznania się z bogatym asortymentem luksusowej odzieży męskiej na każdą okazję. W naszej ofercie znajdują się wysokogatunkowe koszule męskie w wielu zróżnicowanych wariantach kolorystycznych, wzorach i fasonach. Każdy gentleman ceniący sobie bardzo wysoką jakość garderoby z pewnością doceni starannie wybrane produkty najlepszych firm.

Modna kolekcja koszul męskich, ./upload/articles_pakiety/31799/01_obraz.jpg


Posiadamy koszule codzienne i wizytowe dopasowane zarówno do potrzeb panów o guście klasycznym, jak i mężczyzn pragnących nosić się w sposób nowoczesny. Modini oferuje koszule męskie dla osób pragnących uzupełnić garderobę o szykowne koszule do pracy, koszule wizytowe przeznaczone na bankiety, spotkania wieczorowe i wyjścia do teatru lub koszule codzienne. W asortymencie posiadamy fasony idealnie pasujące do eleganckich garniturów, smokingów, fraków i surdutów, koszule ślubne z mankietami zapinanymi na spinki oraz swobodne koszule z krótkimi rękawami przeznaczone na upalne dni.

Sklep Modini nie ogranicza się jedynie do sprawdzonej klasyki – co prawda w ofercie posiadamy bardzo duży wybór tradycyjnych białych i czarnych koszul, ale każdy nowoczesny pan wybierać może również z całej gamy garderoby utrzymanej w mniej standardowej kolorystyce. Znaleźć można tutaj zarówno typowo męskie granatowe i niebieskie koszule, jak i bardziej odważne modele dla osób lubiących wyróżniać się z tłumu. Współczesna moda męska ceni sobie wyrazistą kolorystykę i dlatego Modini posiada eleganckie koszule męskie w barwie soczystej pomarańczy, ognistej czerwieni czy stonowanej zieleni. Nie zabrakło także modnych deseni – oferta obejmuje bardzo modne koszule wizytowe i codzienne w kratę, drobne groszki czy przyciągające wzrok prążki. [więcej]
redaktor, 25.10.2016 15:34|czytane: 168 razy|komentuj|czytaj cały
Pedofil z Kutnowskiego umawiał się na seks z 14-latką. Wpadł w zasadzkę
Wczoraj w nocy skierniewiccy policjanci zatrzymali 25-letniego mieszkańca powiatu kutnowskiego, który za pośrednictwem jednego z portali  internetowych umawiał się na seks z 14-latką. Wpadł w policyjną zasadzkę.

Pedofil z Kutnowskiego umawiał się na seks z 14-latką. Wpadł w zasadzkę, ./upload/articles_pakiety/31795/01_obraz.jpg


W poniedziałek wieczorem dyżurny skierniewickiej komendy policji otrzymał  informację od internauty, który na jednym z portali podawał się za 14-latkę. Okazało się,  że z rzekomą nieletnią kontakt nawiązał dorosły mężczyzna, który wiedząc ile dziewczyna ma lat zaproponował  seks. Chęć spotkania się wyraził 25-letni mieszkaniec powiatu kutnowskiego. Zostało ono zaaranżowane w Skierniewicach w pobliżu dworca kolejowego. Miejsce było obserwowane przez policjantów. Mężczyzna przyjechał z Kutnowskiego samochodem. Miał mieć przy sobie Ptasie Mleczko i wino.  [więcej]
pismak, 25.10.2016 13:58|czytane: 655 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
SKO uchyliło decyzję wójta gminy Bedlno. Co z procedurą pozwolenia na budowę wiatraków?
Mieszkańcy gminy Bedlno nadal toczą boje o komfort życia na wsi i przestrzeganie prawa przez władze samorządowe i powiatowe w decyzjach wydawanych w sprawie zagłębia wiatraków w tej gminie. Decyzje Wójta Krzysztofa Kołacha jak i tryb prowadzenia postępowań przez Starostę Kutnowskiego Krzysztofa Debicha ich zdaniem i jak się okazało ostatnio zdaniem Samorządowego Kolegium Odwoławczego nie do końca są zgodne z literą prawa.

Fakty
Na koniec września SKO w Skierniewicach pozytywnie rozstrzygnęło odwołanie mieszkańców gminy Bedlno działających przy pomocy Stowarzyszenia „Czysta okolica” uchyliło decyzję wójta Krzysztofa Kołacha z 24 czerwca 2016 roku określającą środowiskowe uwarunkowania dla przedsięwzięcia inwestora ERP SUB 1 sp.zo.o. polegającego na budowie do 10 elektrowni wiatrowych o mocy nominalnej pojedynczej turbiny do 3,3 MW usytuowanych. Wiatraki miały być usytuowane w Szewcach Nagórnych, Stradzewie, Ernestynowie, Pleckiej Dąbrowie, Głuchowie. Informacja o wydanej przez SKO decyzji SKO.4009-56-62/16 z dnia 30.09.2016 r. dostępna jest na stronie internetowej kolegium. Wójt musi zająć się  ponownie wnioskiem. Musi już jednak uwzględnić obecne przepisy o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych. Warunkiem wydania pozytywnej decyzji jest spełnianie wymogu zachowania 10 krotnej wysokości elektrowni od zabudowań. Wniosek tego nie spełnia, więc efektem może być wyłącznie odmowa wydania decyzji środowiskowej.

Pytania
Jednym słowem można powiedzieć, że decyzja otwierająca całe postępowanie o pozwolenie na budowę była niezgodna z prawem i ją uchylono.  Na jakiej więc podstawie toczy się dalej w Starostwie Powiatowym postępowanie pozwolenia na budowę?

Starostwo Powiatowe w Kutnie przyjęło pomimo niekompletności dokumentów inwestora czyli przy braku ostatecznej decyzji o uwarunkowaniach środowiskowych, bo sprawa była w odwołaniu, wniosek o pozwolenie na budowę wiatraków. Co więcej uznało, że wniosek jest kompletny i zawiesiło potem postępowanie, jednocześnie nie uznając mieszkańców nieruchomości, gospodarstw, na które funkcjonowanie wiatraków będzie oddziaływało, za strony.

Dlaczego nie uznało? Zdaniem starostwa nie wykazali oni interesu prawnego. A na podstawie czego można wykazać interes prawny? Na przykład poprzez określenie przez mieszkańców, które z nieruchomości leżą w zasięgu obszaru oddziaływania planowanych elektrowni wiatrowych. Do tego jednak potrzeba przedstawienia przez Starostwo obszaru jakie uznało za obszar oddziaływania 4 elektrowni wiatrowych i weryfikacji tego obszaru. Weryfikacji dokonano  na podstawie decyzji środowiskowej (obecnie uchylonej). Czy ustalenia  stron dokonano więc prawidłowo? Wydaje się, że nie. Jak więc mieszkańcy mają wykazać swój interes prawny w starostwie aby zostać stroną? [więcej]
wandea, 25.10.2016 11:55|czytane: 463 razy|13 komentarzy|komentuj|czytaj cały
eKologia: Dzień Kundelka ;)
Posiadaczom Kundelków - psów z charakterem oraz Kundelkom życzymy miłego dnia i udanego świętowania. My w redakcji już świętujemy! ;)

eKologia: Dzień Kundelka ;), ./upload/articles_pakiety/31794/01_obraz.jpg
eKologia: Dzień Kundelka ;), ./upload/articles_pakiety/31794/02_obraz.jpg
eKologia: Dzień Kundelka ;), ./upload/articles_pakiety/31794/03_obraz.jpg


Jeśli jakiś Kundelek chce dołączyć do naszego Malutkiego, zachęcamy do wysłania zdjęć z imieniem na redakcja@ekutno.pl

Już przybyły od pani Renaty dwie siostry Dora i Adela oraz Daisy zwana Krystyną - bo przecież Koty mogą też być kundelkowe, a teraz Lucky. [więcej]
pismak, 25.10.2016 13:32|czytane: 336 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Konsultacje Programu współpracy Miasta Kutna z organizacjami pozarządowymi
27 października o 13.30 w Centrum Organizacji Pozarządowych w Kutnie odbędą się konsultacje dla organizacji pozarządowych programu współpracy na rok 2017 z Miastem Kutnem.

Projekt programu

[więcej]
pismak, 25.10.2016 12:55|czytane: 122 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Kutnowscy karatecy z medalami
W minioną sobotę w Staroźrebach odbył się Otwarty Puchar Mazowsza Karate Tsunami dla Dzieci i Młodzieży, na którym wystąpili zawodnicy z Kutna.

Kutnowscy karatecy z medalami, ./upload/articles_pakiety/31792/01_obraz.jpg


Otwarcia Mistrzostw dokonał Prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego Karate do Tsunami SHURIKEN Bogdan Marcinkowski 2 dan.  Sędzią głównym mistrzostw był Prezes Kutnowskiego Klubu Tsunami Tadeusz Ryniec 8 dan, sędziami byli również kutnowscy mistrzowie Jacek Łukawczyk 6 dan oraz Tomasz Fajkowski 1 dan.

W skład zawodników reprezentujących nasz klub na mistrzostwach weszli: Pszenna Zuzanna, Pasikowski Konrad, Łukawczyk Wiktoria, Kosko Eliza, Bielecki Witold oraz Gołębiewski Kacper.

Nasi zawodnicy wywalczyli medale :
Pszenna Zuzanna -  złoty medal w makiwara-kumite, złoty medal w semi kontakt kumite, złoty medal  w kata tsunami. [więcej]
pismak, 25.10.2016 12:46|czytane: 234 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Vandemoortele Polska w Podstrefie Kutno uroczyście otwarte
W ubiegłym tygodniu w Podstrefie Kutno Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej odbyło się uroczyste otwarcie zakładu produkcyjnego firmy Vandemoortele Polska w Kutnie.

Vandemoortele Polska w Podstrefie Kutno uroczyście otwarte, ./upload/articles_pakiety/31791/01_obraz.jpg
Vandemoortele Polska w Podstrefie Kutno uroczyście otwarte, ./upload/articles_pakiety/31791/02_obraz.jpg
Vandemoortele Polska w Podstrefie Kutno uroczyście otwarte, ./upload/articles_pakiety/31791/03_obraz.jpg


Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali Jean  Vandemoortele - Przewodniczący Rady Dyrektorów, Jules Noten - Prezes Grupy Vandemoortele, Jacek Turlakiewicz - Dyrektor Zakładu w Kutnie, Dirk Houben  - Dyrektor Zarządzający Democo Poland (główny wykonawca), Marek Michalik - Prezes Zarządu ŁSSE oraz Prezydent Zbigniew Burzyński.

Zgodnie z tradycją Prezydent Miasta Kutna wręczył Przewodniczącemu Rady Dyrektorów Jean Vandemoortele mosiężny dzwon z herbem miasta. Złożył również gratulacje i podziękowania za wybór Kutna na miejsce realizacji przedsięwzięcia.

Wartość inwestycji zrealizowanej przez Grupę Vandemoortele przekracza kwotę 125 mln zł. Deklarowane przez firmę zatrudnienie wyniesie co najmniej 61 osób. Firma miała rozruch w połowie roku, teraz jak mówił prezydent Kutna powstaje trzecia linia produkcyjna. [więcej]
pismak, 25.10.2016 12:25|czytane: 1451 razy|13 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Eko-pracownia w ZSZ nr 2 - Zielona willa doktora Troczewskiego
W Zespole Szkół Zawodowych nr 2 im. Antoniego Troczewskiego w Kutnie, w ramach konkursu na dotację z dziedziny Edukacja Ekologiczna „Nasza Eko-Pracownia” powstanie Eko-pracownia „Zielona willa doktora Troczewskiego”.

Zarząd Powiatu w Kutnie podpisał z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi umowę na dofinansowanie realizacji tego zadania. Całkowity koszt to 30 895 zł, w tym dofinansowanie z WFOŚiGW w Łodzi 26 215 zł.

W ramach zrealizowanego zadania ekopracownia wyposażona będzie w funkcjonalny zestaw mebli, pomoce dydaktyczne [więcej]
pismak, 25.10.2016 12:16|czytane: 131 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Trwa budowa boiska w "Kasprowiczu"
Trwa budowa boiska wielofunkcyjnego do gier zespołowych przy II Liceum Ogólnokształcacym im. Jana Kasprowiczu w Kutnie. Boisko o wymiarach 22,90 x 38,68 m będzie miało nawierzchnię przepuszczalną gumowo-żwirową typu ET, w kolorze czerwonym. Będa też trybuny.

Trwa budowa boiska w
Trwa budowa boiska w
Trwa budowa boiska w


Inwestycję realizuje Starostwo Powiatowe w Kutnie, a wykonuje „ADA – LIGHT” Sp. z o.o. z Bud Kozienickich za 387 076, 06 zł.

Wokół boiska zostaną zagospodarowane tereny zielone, pojawią się trawniki, nowe drzewa i krzewy oraz elementy malej architektury takie jak ławki parkowe, kosze na śmieci. [więcej]
pismak, 25.10.2016 12:12|czytane: 455 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Spektakl Dobra zmiana w listopadzie w CTMiT
5 i 6 listopada zapraszamy do Centrum Teatru, Muzyki i Tańca na zabawną i przewrotną komedię w wykonaniu Grupy Teatralnej "od jutra".

Spektakl Dobra zmiana w listopadzie w CTMiT, ./upload/articles_pakiety/31788/01_obraz.jpg


Guwernantki Henryka Bardijewskiego są komedią, która poprzez liczne sytuacje humorystyczne przekazuje treści traktujące o subwersywnych zachowaniach ludzi, przekraczających normatywne postrzeganie płci kulturowej. Akcja dramatu rozpoczyna się od zatrudnienia przez ojca dwóch guwernantek – Julii i Olgi, dla swojego szesnastoletniego syna Adasia. Już wkrótce okazuje się, że prywatne zajęcia w domu są uwarunkowane ciągłymi metamorfozami płci, które przechodzi również Adaś. W trakcie pracy guwernantek one także zaczynają ulegać metamorfozom płci... Sytuacja zaczyna się jednak komplikować, gdy okazuje się, że jedna z nich zaszła w ciążę i nie do końca pewna, z którym członkiem rodziny…

Osoby:
MADA - Alicja Komur
OLGA - Magdalena Komur
OJCIEC - Przemysław Fałowski
JULIA - Wioleta Tuchorska
ADAŚ - Kinga Więckowska [więcej]
kultura, 25.10.2016 12:00|czytane: 255 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Już w tę sobotę nie zapłacimy za parking w Kutnie
Od dziś nie obowiązują opłaty za parkowanie na terenie strefy płatnego parkowania w Kutnie w soboty.

Już w tę sobotę nie zapłacimy za parking w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/31787/01_obraz.jpg


Uchwała Rady Miasta Kutna z 20 września dotycząca zmiany opłat za parkowanie na terenie strefy płatnego parkowania w soboty została opublikowana w Dzienniku Urzędowym Województwa Łódzkiego 10 października i weszła w życie z dniem dzisiejszym.

Zmiana uchwały nastąpiła na wniosek Kutnowskiego Klubu Gazety Polskiej skierowany do Wojewody Łódzkiego. Wojewoda Łódzki wezwał Radę Miasta Kutna do usunięcia naruszania prawa [więcej]
pismak, 25.10.2016 09:57|czytane: 368 razy|9 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Rozmowa z Mariolą Grodnicką, prezes ARRK S.A. o innowacyjnym projekcie
Agencja Rozwoju Regionu Kutnowskiego S.A. wspólnie z Uniwersytetem Łódzkim będzie realizować innowacyjny projekt „STAY. Wsparcie aktywności zawodowej osób 50+ w przedsiębiorstwie. Zdrowy i zmotywowany pracownik – zadowolony pracodawca”.

Dominika Wójcik-Skolimowska: Co tak niezwykłego jest w tym Projekcie?

Rozmowa z Mariolą Grodnicką, prezes ARRK S.A. o innowacyjnym projekcie, ./upload/articles_pakiety/31786/01_obraz.jpg
Rozmowa z Mariolą Grodnicką, prezes ARRK S.A. o innowacyjnym projekcie, ./upload/articles_pakiety/31786/02_obraz.jpg
Rozmowa z Mariolą Grodnicką, prezes ARRK S.A. o innowacyjnym projekcie, ./upload/articles_pakiety/31786/03_obraz.jpg


Mariola Grodnicka:  Przede wszystkim istotny jest tu temat. Już najwyższy czas, by nie tylko dostrzec problem starzenia się naszego społeczeństwa, ale by podjąć wyzwanie, jakim to zjawisko niewątpliwie jest. Wg prognoz demograficznych w 2035 roku Polaków będzie o 28 proc. mniej niż w 2010 r. To bardzo dużo. Mówiąc wprost – będzie coraz mniej rąk do pracy. Co więcej, według aktualnych szacunków GUS w 2060 r. liczba osób w wieku produkcyjnym (rozumianym jako 20-64 lata) będzie niższa od ogółu osób w wieku nieprodukcyjnym. Naprawdę jest to ogromny problem. Wiele europejskich państw już od dawna pracuje nad stworzeniem rozwiązań, które mogłyby to niekorzystne zjawisko złagodzić. Jestem bardzo dumna z tego, że i my włączamy się w ten nowoczesny i jakże optymistyczny nurt myślenia. Cały projekt oparty jest bowiem na salutogenezie – koncepcji,  która główny nacisk kładzie na profilaktykę zdrowia, zadowolenie, samorealizację..., a więc wartości niezwykle ważne i bardzo pozytywne.

Dominika Wójcik-Skolimowska: Od samego myślenia sytuacja raczej nie zmieni się…, czemu konkretnie ma służyć Projekt STAY? Jaka jest w nim rola Agencji?

Mariola Grodnicka: To prawda, że samo myślenie to za mało, ale wypracowanie i wdrożenie nowatorskich rozwiązań, służących utrzymaniu aktywności zawodowej osób w wieku 50+ zatrudnionych w mikro, małych i średnich przedsiębiorstwach zlokalizowanych na terenie Polski to już będzie bardzo dużo. Jednak, by taki ambitny cel osiągnąć to właśnie od myślenia trzeba zacząć. Tak naprawdę bardzo ważne jest to, by zacząć rozmawiać o przyszłości, także w kontekście gospodarki i jej współzależności od kondycji Polaków. Bez zmiany postaw i myślenia samych pracowników 50+ i ich pracodawców, bez położenia większego nacisku na działania aktywizujące, bazujące na wiedzy i doświadczeniu starszych pracowników, już za parę lat będziemy mieli na rynku pracy duże problemy. [więcej]
pismak, 25.10.2016 08:56|czytane: 400 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zaduszki jazzowe w Żychlinie
Zapraszamy miłośników muzyki jazzowej na koncert zespołu Morte Plays. Jest to jazzowy kwartet Marcina Łukasiewicza, który wykonuje jego kompozycje oraz standardy w autorskich aranżacjach. Zespół tworzą studenci oraz absolwenci kierunku Jazz i Muzyka Estradowa w Zielonej Górze. Piątek, 28 października godz. 18.00.

Zaduszki jazzowe w Żychlinie, ./upload/articles_pakiety/31785/01_obraz.jpg


W 2015 roku grupa zagrała kilkanaście koncertów, w tym dwa występy festiwalowe: XI Róże Jazz Festiwal w Zielonej Górze (lipiec 2015) i Wiosna Bluesowo-Jazzowa w Piekarni Cichej Kobiety. W 2016 roku zespół zagrał koncerty w takich miastach, jak Warszawa, Łódź, Szczecin, Poznań, Wrocław, Zielona Góra, Głogów i inne; grupa wystąpiła także podczas 16 Międzynarodowych Spotkań Artystycznych ‚Park Experyment’ w Zbąszyniu. [więcej]
kultura, 25.10.2016 08:27|czytane: 122 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kinematograf dla malucha w niedzielę
30 października o godz. 11.00 zapraszamy do Centrum Teatru Muzyki i Tańca na bajkowy poranek.

Jak zwykle po bajkowych pokazach, animatorzy Kutnowskiego Domu Kultury przygotowali dla najmłodszych niespodzianki.

Bilety w cenie 5 zł już w sprzedaży. [więcej]
pismak, 25.10.2016 08:26|czytane: 134 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Na co Zarząd Powiatu w Kutnie przeznaczył milion złotych od Miasta Kutna?
Miasto Kutno co roku przez pięć lat będzie wspierać Powiat Kutnowski milionem złotych z przeznaczeniem na Kutnowski Szpital Samorządowy sp.o.o.

Starosta Kutnowski Krzysztof Debich zapowiadał, że w tym roku kwota ta posłuży jako wkład własny szpitala w projekcie na modernizację Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Szpital wystąpił z wnioskiem do Ministerstwa Zdrowia, jednak nie znalazł się na liście podmiotów dofinansowanych. Zapytaliśmy więc rzecznika Jacka Saramonowicza na co Zarząd Powiatu w Kutnie przeznaczył milion złotych od Miasta Kutna.

- W konsekwencji uchwały Rady Miasta Kutno z dnia 15 marca 2016 roku Powiat Kutnowski otrzymał 1 000 000, 00 zł (jeden milion złotych) w formie dotacji celowej z przeznaczeniem na podwyższenie kapitału KSS Sp. z o.o. w Kutnie - odpowiada Saramonowicz. [więcej]
wandea, 24.10.2016 16:41|czytane: 1297 razy|54 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Edukacja statystyczna w Gimnazjum nr 2 im. Marsz. J. Piłsudskiego w Kutnie
W ubiegłą środę, 19 października rozpoczęła się kolejna edycja zajęć warsztatowych prowadzonych od 4 lat w Gimnazjum nr 2 im. Marsz. J. Piłsudskiego w Kutnie przez Annę Luchowską, edukatorkę z Urzędu Statystycznego w Łodzi, która podczas dwugodzinnych spotkań prezentuje na wykresach i kartogramach zagadnienia dotyczące systemu statystyki publicznej oraz wybranych danych statystycznych.

Edukacja statystyczna w Gimnazjum nr 2 im. Marsz. J. Piłsudskiego w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/31782/01_obraz.jpg
Edukacja statystyczna w Gimnazjum nr 2 im. Marsz. J. Piłsudskiego w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/31782/02_obraz.jpg


Uczniowie klas II mają możliwość poszerzenia wiedzy o życiu społecznym, gospodarczym i kulturalnym kraju poprzez właściwą interpretację danych statystycznych. Nauka poszukiwania i analizy tych danych to także dobry sposób na poszerzenie ważnych kompetencji informacyjnych uczniów, co będzie w przyszłości niezbędne dla ich właściwego funkcjonowania w społeczeństwie informacyjnym. Kolejne spotkania z pozostałymi klasami II odbędą się 3 listopada i 7 grudnia. [więcej]
wandea, 24.10.2016 13:12|czytane: 156 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Policyjne kontrole w ramach działań Bus - Przystanek
Policjanci z kutnowskiej drogówki wspólnie z pracownikami Starostwa Powiatowego w Kutnie oraz funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego przeprowadzili działania pod nazwą „Bus – Przystanek”. Akcja miała na celu ujawnianie i eliminowanie nieprawidłowości związanych z wykonywaniem publicznego transportu zbiorowego osób.

Policyjne kontrole w ramach działań Bus - Przystanek, ./upload/articles_pakiety/31781/01_obraz.jpg


Do Komendy Powiatowej Policji w Kutnie napływały informacje o nieprawidłowościach związanych z wykonywaniem przewozu drogowego osób. Na terenie powiatu kutnowskiego przewozem tego typu zajmuje się 12 firm. Ze zgłoszeń wynikało, że przewoźnicy wykonują przewozy z naruszeniem warunków wynikających z wydawanych zezwoleń. Najczęstsze zarzuty to zatrzymywanie się w miejscach niedozwolonych, niezatrzymywanie się na wyznaczonych przystankach, zabieranie zbyt dużej ilości pasażerów oraz przekraczanie dozwolonej prędkości. [więcej]
wandea, 24.10.2016 12:51|czytane: 803 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Od środy rusza przebudowa Kochanowskiego
Od środy, 26 października br. na odcinku od ul. 1 Maja do ul. Jagiellońskiej rozpoczną się prace związane z zadaniem pn. „Przebudowa ul. Kochanowskiego w Kutnie wraz z budową sieci kanalizacji deszczowej - etap I”.

Zakres robót obejmuje budowę kanalizacji deszczowej, sieci ciepłowniczej (prace wykonywane przez ECO Kutno), wykonanie chodników obustronnych, wjazdów do posesji, położenie nowej asfaltowej powierzchni oraz wytyczenie miejsc postojowych dla samochodów osobowych. [więcej]
wandea, 24.10.2016 12:46|czytane: 603 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wysokie zwycięstwo kutnowskich kadetek U 16K
W trzeciej kolejce ligi kadetek U 16K zawodniczki KKS PRO-BASKET SIRMAX Kutno grały w Łodzi z drużyną Uczniowskiego Klubu Sportowego Szkoły Gortata. 

Wysokie zwycięstwo kutnowskich kadetek U 16K , ./upload/articles_pakiety/31779/01_obraz.jpg


Od pierwszych minut meczu zaznaczyła się dominacja zawodniczek Koszykarskiego Klubu Sportowego PRO-BASKET. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 38 do 8. W kolejnych kwartach na boisku większą ilość minut grały zmienniczki systematycznie powiększając przewagę. Mecz zakończył się wysokim zwycięstwem kutnowskich koszykarek: UKS Szkoła Gortata  Łódź – KKS PRO-BASKET SIRMAX Kutno 23 : 107  (8:38, 4:29, 7 :19, 4:21)

W meczu dobrą formę strzelecką zaprezentowała się Iga Woźniak, zdobywając 30 punktów. Była to trzecia kolejna wygrana  kadetek. Po tym zwycięstwie kutnowska drużyna  jest jedynym zespołem bez porażki i prowadzi w swojej grupie. Trenerem drużyny jest Adam Pawłowski. [więcej]
wandea, 24.10.2016 12:07|czytane: 134 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Awans uczniów "Dziewiątki" do Finału Mistrzostw Województwa
W miniony czwartek odbył się w Rawie Mazowieckiej Półfinał Mistrzostw Województwa w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Powiat kutnowski w kategorii szkół podstawowych był reprezentowany na tej imprezie przez zespoły dziewcząt i chłopców ze Szkoły Podstawowej nr 9.

Awans uczniów


- Bardzo dobry występ zanotowali chłopcy, zajmując drugie miejsce wywalczyli awans do Finału Mistrzostw Województwa, które odbędą się  - 26 października w Poddębicach - mówi Jacek Kudła. -  Poza finałem znalazła się drużyna dziewcząt, która po zaciętej walce uplasowała się na czwartej pozycji.

Zespoły Szkoły Podstawowej nr 9 wystąpiły w następujących składach:
dziewczęta – Domżał Julia, Gruszka Weronika, Jarosińska Zuzanna, Jędrzejczak Julia, Karasiewicz Zuzanna, Olszewska Julia, Poniszewska Paulina, Sobczyk Alicja, Trzcińska Julia, Urbańska Aleksandra, Wujkowska Michalina
chłopcy – Brzdęk Antoni, Kornacki Jakub, Kowalewski Jakub, Krygiel Miłosz, Kusiak Maciej, Maciejewski Kacper, Myszkowski Miłosz, Odalski Dawid, Olczak Michał, Pawłowski Franciszek, Sobczyk Patryk, Życzkowski Mikołaj. [więcej]
wandea, 24.10.2016 11:15|czytane: 159 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Warsztaty taneczne dla niepełnosprawnych i seniorów
Stowarzyszenie Pomocy "Laris" w ramach programu "Życiem uniesieni" aktywizacja intelektualna i kulturalna osób z niepełnosprawnością oraz w wieku emerytalnym przebywających w domach pomocy społecznej organizuje w ramach bloku "Uniesieni muzyką i tańcem " warsztaty taneczne.

Warsztaty taneczne dla niepełnosprawnych i seniorów, ./upload/articles_pakiety/31778/01_obraz.jpg
Warsztaty taneczne dla niepełnosprawnych i seniorów, ./upload/articles_pakiety/31778/02_obraz.jpg
Warsztaty taneczne dla niepełnosprawnych i seniorów, ./upload/articles_pakiety/31778/03_obraz.jpg


Program współfinansowany jest przez Wojewodę Łódzkiego. Głównym celem programu jest  min. wzrost aktywności społeczno-kulturalnej mieszkańców domów pomocy.  Ponadto w ramach realizacji programu uczestnicy rozwiną zainteresowania kulturalne poprzez  poznawanie różnorodnych form działalności [więcej]
wandea, 24.10.2016 11:13|czytane: 348 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Odznaczenia dla nauczycielek "Grabskiego"
14 października w auli Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego odbyły się wojewódzkie obchody Dnia Edukacji Narodowej. Najważniejszą częścią uroczystości było wręczenie zasłużonym nauczycielom odznaczeń, medali i nagród.

Odznaczenia dla nauczycielek
Odznaczenia dla nauczycielek
Odznaczenia dla nauczycielek


Wśród wyróżnionych znalazły się dwie wieloletnie nauczycielki Zespołu Szkół nr 3 im. Wł. Grabskiego – Halina Sankowska, która została odznaczona Brązowym Krzyżem Zasługi i Barbara Jóźwiak – odznaczona Medalem Komisji Edukacji Narodowej. Dekoracji dokonali: Wicewojewoda Łódzki Karol Młynarczyk i Łódzki Kurator Oświaty Grzegorz Wierzchowski.

Obydwie wyróżnione, poza bardzo dużym zaangażowaniem w życie szkoły i osiągnięciami w pracy dydaktyczno-wychowawczej, [więcej]
wandea, 24.10.2016 10:03|czytane: 1549 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W środę promocja książki o kutnowskim samorządzie w latach 1990-1994
Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej oraz Miasto Kutno zapraszają na promocję książki  Ewy Kacprzyk pt. „Samorząd kutnowski w latach 1990-1994. Kampania, wybory i działalność Rady Miejskiej I kadencji”.

W środę promocja książki o kutnowskim samorządzie w latach 1990-1994, ./upload/articles_pakiety/31775/01_obraz.jpg


Spotkanie  z autorką odbędzie się 26 października (środa) o godz. 18.00 w Dworku Modrzewiowym przy ul. Narutowicza 20. Wstęp wolny. [więcej]
wandea, 24.10.2016 10:00|czytane: 253 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Pijani kierowcy i potrącenie pieszej
W piątek kutnowscy policjanci zatrzymali o godz. 23.05 na Warszawskim Przedmieściu w Kutnie 34-letniego mieszkańca Kutna, który kierował samochodem ford focus i miał 3,5 promila alkoholu w organizmie.

Pijani kierowcy i potrącenie pieszej, ./upload/articles_pakiety/31774/01_obraz.jpg


22 października o godz. 18.00 na ul. Szymanowskiego kierujący oplem astrą 33-letni mieszkaniec powiatu kutnowskiego na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił 18-letnia mieszkankę Kutna. W wyniku zdarzenia piesza doznała lekkich potłuczeń. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

Z kolei w Żychlinie również w sobotę o godz. 2.55 na ul. Narutowicza żychlińscy policjanci zatrzymali 18-letnią mieszkankę powiatu kutnowskiego, która kierowała samochodem audi, mając  1,6 promila alkoholu w organizmie. [więcej]
wandea, 24.10.2016 09:46|czytane: 414 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
XIV Turniej Szachowy im. J. Ziemackiego w "Szóstce"
W piątek, 21 października w pracowni historycznej odbył się XIV Turniej Szachowy im. J. Ziemackiego o Tytuł Mistrza Szkoły Podstawowej nr 6 w Kutnie. Wystartowało 30 uczniów i uczennic z klas II-VI. Dla niektórych z nich był to pierwszy prawdziwy turniej szachowy w życiu i dopiero na miejscu uczyli się obsługi zegara szachowego. Inni doskonale wiedzieli już, że niedoczas przeciwnika warto wykorzystać. Turniej oficjalnie otworzyła Anita Lemańska, Dyrektor Szkoły. Po otwarciu i wstępnym instruktażu organizator i sędzia główny Wiesław Zwarycz obwieścił rozpoczęcie pierwszej rundy turnieju.

XIV Turniej Szachowy im. J. Ziemackiego w
XIV Turniej Szachowy im. J. Ziemackiego w
XIV Turniej Szachowy im. J. Ziemackiego w


Obowiązki sędziego rundowego pełnił Miłosz Zwarycz. Sędziowie nie tylko uważnie pracowali, by wszystkie kojarzenia i wpisane wyniki się zgadzały, ale także wspierali najmłodszych adeptów królewskiej gry, służyli pomocą, pociechą i uśmiechem. Zawodnicy szybko nauczyli się, jak prawidłowo składać reklamacje i wzywać sędziego. Niektórzy uczniowie bardzo koncentrowali się na swoich partiach, planując strategiczne posunięcia, które zapewnią im podium i nagrody lub przynajmniej uchronią przed porażką, inni po prostu świetnie bawili się przy szachownicy. Wszyscy zawodnicy wytrwale grali siedem rund systemem szwajcarskim.  [więcej]
wandea, 24.10.2016 08:40|czytane: 250 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
"Trójka" gościła studentów z zagranicy
W dniach od 10 do 14 października w Gimnazjum nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Kutnie gościło dwoje studentów – wolontariuszy biorących udział w programie AIESEC – Selam z Etiopii oraz Benjarong’a z Tajlandii.Celem ich wizyty było przeprowadzenie zajęć z uczniami naszej szkoły, w trakcie których przybliżali kulturę, obyczaje i tradycje obowiązujące w ich ojczystych krajach. Kutnowscy gimnazjaliści mogli skorzystać z 22 takich lekcji. Szczególnie istotna była możliwość komunikowania się z naszymi gośćmi w języku angielskim. Oprócz szansy rozwinięcia kompetencji językowych oraz zdobycia wiedzy dotyczącej Etiopii i Tajlandii, uczniowie „Trójki” zyskali nowych przyjaciół. Studenci z zagranicy bardzo chętnie spędzali swój wolny czas z naszymi gimnazjalistami, poznając polską kulturę i obyczaje, a nawet ucząc się języka polskiego. [więcej]
wandea, 24.10.2016 08:37|czytane: 283 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Janusz Leon Wiśniewski w kutnowskiej bibliotece. Wejściówki dostępne od jutra[więcej]
kultura, 23.10.2016 18:30|czytane: 501 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Roman Rogowiecki w Kutnie. Wejściówki w bibliotece od 24 październka[więcej]
kultura, 23.10.2016 18:27|czytane: 296 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Amerykański sen spełnia się w "Kasprowiczu"
Od 26 października możemy zacząć śnić o Ameryce. Tego dnia rozpoczną się pierwsze działania w ramach projektu Amerykański sen w Kasprowiczu. Amerykański sen... to projekt edukacyjny przygotowany przez II Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kasprowicza w Kutnie w ramach Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego. Do udziału zaproszeni są wszyscy mieszkańcy miasta – od najmłodszych uczniów szkół podstawowych po seniorów. Na początek poznamy „Środowisko geograficzne Stanów Zjednoczonych”.

Amerykański sen spełnia się w


Wykład na ten temat przeprowadzi dr Elżbieta Papińska – prodziekan Wydziału Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego.  Następnego dnia, 27 października, będzie możliwość poznania najważniejszych informacji o kulturze USA. Na warsztaty Marka Tardiego z Wydziału Filologicznego – Zakładu Literatury Amerykańskiej Uniwersytetu Łódzkiego – zaproszona jest młodzież szkół ponadgimnazjalnych.

Amerykański sen w Kasprowiczu to projekt, którego głównym celem jest przybliżenie realiów życia i obyczajowości Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej.

– Chcemy dać mieszkańcom Kutna możliwość zdobycia szerokiej wiedzy, proponując warsztaty, konkursy i spotkania ukazujące kulturę Stanów Zjednoczonych. Poprzez nasze działania pragniemy podnieść poziom znajomości języka angielskiego kutnian i zachęcić ich do nauki tegoż języka – mówi Olga Jóźwiak, pomysłodawczyni, inicjatorka i autorka projektu, tegoroczna absolwentka liceum. [więcej]
pismak, 22.10.2016 21:50|czytane: 1197 razy|23 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Polfarmex Kutno przegrywa z AZS Koszalin
AZS Koszalin sprawił dziś w "Dziewiątce" baty kutnowskiej drużynie Polfarmex Kutno. Przegraliśmy 57:81.  W kwartach było 12-21; 14-21; 15-12; 16-27.

Polfarmex Kutno przegrywa z AZS Koszalin, ./upload/articles_pakiety/31769/01_obraz.jpg
Polfarmex Kutno przegrywa z AZS Koszalin, ./upload/articles_pakiety/31769/02_obraz.jpg
Polfarmex Kutno przegrywa z AZS Koszalin, ./upload/articles_pakiety/31769/03_obraz.jpg


Polfarmex Kutno: Berisha 12, Fraser 10, Kowalczyk 9, Wallace 8, Bartosz 5, Jarecki 3, Grochowski 3, Gabiński 2, Sobczak 2, Sałasz 2,  Kobus 1, Pawlak 0.

AZS Koszalin: Wall 15, Harris 14, Stelmach 14, Nelson 12, Nowakowski 8, Wadowski 8,  Manigault 6,  Sikora 4, Zalewski 0, Wrona 0, Pabianek 0,  Brown 0. [więcej]
pismak, 22.10.2016 19:27|czytane: 1664 razy|24 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Klub UKS POSEJDON KUTNO zaprasza na treningi
Od października w Kutnie swoją działalność rozpoczął nowy klub sportowy piłki wodnej UKS POSEJDON. Jego pomysłodawcą, założycielem, prezesem oraz trenerem jest Daniel Mijas- magister wychowania fizycznego i zdrowotnego, manager sportu, instruktor pływania, ratownik WOPR, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski w piłce wodnej, a także reprezentant naszego kraju w tej dyscyplinie. Dodatkowo jest też jednym z założycieli oraz trenerem UKS Kajman Zgierz.

Klub UKS POSEJDON KUTNO zaprasza na treningi, ./upload/articles_pakiety/31768/01_obraz.jpg
Klub UKS POSEJDON KUTNO zaprasza na treningi, ./upload/articles_pakiety/31768/02_obraz.jpg
Klub UKS POSEJDON KUTNO zaprasza na treningi, ./upload/articles_pakiety/31768/03_obraz.jpg


Pan Daniel tak wspomina swoje początki z tą fascynującą dyscypliną sportu: - Przygoda z piłką wodną oraz pływaniem zaczęła się dla mnie w trzeciej klasie szkoły podstawowej w UKS Zgierz. Mimo wielu sukcesów w 1998 roku klub przestał istnieć. Wraz z kolegami dołączyłem do drużyny ŁSTW Łódź. Wielokrotnie w jej barwach stawałem na najwyższym podium Mistrzostw Polski Seniorów. Byłem uczestnikiem Mistrzostw Europy Juniorów (Bari), Mistrzostw Europy Seniorów (Istambuł) oraz Uniwersjady Izmir. W 2005 roku reaktywowano sekcję piłki wodnej w Zgierzu pod nazwą UKS Kajman, gdzie odpowiedzialny byłem za szkolenie młodzieży. W 2007 roku ostatni raz brałem udział w Mistrzostwach Polski Seniorów w piłce wodnej reprezentując barwy UKS Kajman Zgierz. Obecnie pracuję jako ratownik WOPR i instruktor pływania w Aquaparku Kutno.

Od marca 2016 r. Daniel Mijas jest trenerem naszej utalentowanej pływaczki Julki Łysio, która dodatkowo szkoli swoje umiejętności w klubie sportowym MKS Trójka Łódź. Dzięki swojej pasji i zaangażowaniu trenerów Julka osiąga mnóstwo sukcesów. W maju br., na Mistrzostwach Województwa Łódzkiego w kategorii klas V- VI, zajęła 7 miejsce czasem 1:13:18 na 100 m stylem dowolnym i 1:34:25 na dystansie 100 m stylem klasycznym. Młoda pływaczka reprezentowała także nasze miasto na Festiwalu Sprinterskim z okazji 100- lecia Mokotowa w Warszawie. Tam, na basenie o długości 50 m, uzyskała czas 33:39 stylem dowolnym. [więcej]
redaktor, 22.10.2016 14:33|czytane: 1830 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Bilety już w sprzedaży. Festiwal Stacja Kutno w listopadzie
„Liście jesienne jesienny gnał wiatr” – tak snuje swoją jesienną opowieść Jeremi Przybora, w tekście wyśpiewanym przez Magdę Umer. A jesienne liście i jesienny wiatr zwiastują nadchodzący listopad i  XII „Stację Kutno” czyli Ogólnopolski Festiwal Jeremiego Przybory.

Bilety już w sprzedaży. Festiwal Stacja Kutno w listopadzie, ./upload/articles_pakiety/31767/01_obraz.jpg
Bilety już w sprzedaży. Festiwal Stacja Kutno w listopadzie, ./upload/articles_pakiety/31767/02_obraz.jpg
Bilety już w sprzedaży. Festiwal Stacja Kutno w listopadzie, ./upload/articles_pakiety/31767/03_obraz.jpg


Dzięki trwającej tydzień (14-20 listopada) „Stacji Kutno” ten deszczowy i wietrzny miesiąc Kutnowski Dom Kultury przemieni w ciepłą, muzyczną, sentymentalną podróż do świata Mistrza Jeremiego. Koncerty, wystawy, spektakle, liczne warsztaty KDK przygotował całą gamę „przyborowych” wydarzeń i atrakcji.

Już od dziś w kasach KDK, CTMiT oraz w sprzedaży online dostępne są bilety na: Koncert Dominiki Barabas 10 zł (16 listopada, CTMiT) Spektakl „Medea moja sympatia” 10 zł (17 listopada, CTMiT) Koncert Krzysztofa Kiljańskiego 15 zł (18 listopada, CTMiT) [więcej]
kultura, 21.10.2016 18:34|czytane: 639 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
SKO uchyliło decyzję wójta gminy Bedlno. Co z procedurą pozwolenia na
Mieszkańcy gminy Bedlno nadal toczą boje o komfort życia na wsi i przestrzeganie prawa przez władze samorządowe i powiatowe w decyzjach... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Nie tylko we Lwowie. Nowy program Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi
Już 3 listopada o godz. 19.00 zapraszamy do Kutnowskiego Domu Kultury na najnowszy, premierowy program przygotowany przez Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej pt. Nie tylko we Lwowie. Bilety w cenie 15... [więcej]
Sport
Kutnowscy karatecy z medalami
W minioną sobotę w Staroźrebach odbył się Otwarty Puchar Mazowsza Karate Tsunami dla Dzieci i Młodzieży, na którym wystąpili zawodnicy z Kutna. Otwarcia Mistrzostw dokonał Prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego Karate do Tsunami SHURIKEN Bogdan Marcinkowski 2 dan.  Sędzią głównym mistrzostw był Prezes... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Poszukujemy Animatora!! SALA ZABAW LEO-Market poszukuje animatora Kogo szukamy: :) - osoby kreatywnej, dynamicznej, dyspozycyjnej, odważnej, lubiącej pracę z dziećmi, charakteryzującej się wysoką kulturą osobistą... [czytaj więcej]
Ostatni dzwonek na zapisy! Pamiętasz, że tylko do końca października możesz zapisać się do NAJLEPSZEJ szkoły dla dorosłych PASCAL w Kutnie?! Czekają na Ciebie ostatnie wolne miejsca na kierunkach:rnAdministracja, BHP,... [czytaj więcej]
Ostatni dzwonek na zapisy! Pamiętasz, że tylko do końca października możesz zapisać się do NAJLEPSZEJ szkoły dla dorosłych PASCAL w Kutnie?! Czekają na Ciebie ostatnie wolne miejsca na kierunkach:rnAdministracja, BHP,... [czytaj więcej]
Kredy prosto spod igły, szyty na miarę twoich możliwości. Bez BIK i KRD Kredyt dopasowany do Twoich potrzeb. Bez BIK i KRDrnBez względu na co potrzebne Ci są pieniądze i jaką masz historię kredytową.rnJeśli potrzebna jest Ci gotówka zgłoś się do nasrn rnOferuje... [czytaj więcej]
Konsultant firmy Oriflame-praca dodatkowa Zostań konsultantką Oriflame i kupuj 20% taniej już od pierwszego zamówienia!rnrnPoznaj korzyści płynące ze sprzedaży kosmetyków najwyższej jakości:rnrnZarabiaj na sprzedaży kosmetyków,ku... [czytaj więcej]
monter półek Poszukujemy osób do pracy na stanowisko monterów półek sklepowych, magazynowych w hipermarkecie na terenie Niemiec. Wymagania: - doświadczenie w pracy na powyższym stanowisku - dojazd we w... [czytaj więcej]
pracownik budowalny Poszukujemy pracowników budowlanych Trockenbau do pracy w Niemczech. CV prosimy wysyłać na maila info@gc-globalcenter.com bądź prosimy dzwonić pod numer tel. 663912671... [czytaj więcej]
Asystent/-ka pielęgniarza (opieka ambulatoryjna)-Monachium Firma HEADHUNTERS Spółka z o.o. wpisana do rejestru podmiotów prowadzących agencje zatrudnienia pod numerem 10079 poszukuje pielęgniarzy/-arek. rnPoszukujemy zarówno doświadczonych pielęgniarz... [czytaj więcej]
Kupię Zadłużoną Spółkę 299 ksh Kupię Zadłużoną Spółkę tel. 608-146-176. 299 KSH - pomogę w rozwiązaniu problemu. Kupię Każdy Rodzaj Spółki : z o.o. , akcyjną, jawną, partnerską, cywilną, komandytową, każdą. Nie ... [czytaj więcej]
Ostatni dzwonek na zapisy! Jeszcze tylko do końca października możesz zapisać się do NAJLEPSZEJ szkoły dla dorosłych PASCAL w Kutnie! Czekają na Ciebie ostatnie wolne miejsca na kierunkach:rnAdministracja, BHP, Kosmetyk... [czytaj więcej]
Ostatni dzwonek na zapisy! Jeszcze tylko do końca października możesz zapisać się do NAJLEPSZEJ szkoły dla dorosłych PASCAL w Kutnie! Czekają na Ciebie ostatnie wolne miejsca na kierunkach:rnAdministracja, BHP, Kosmetyk... [czytaj więcej]
Ostatni dzwonek na zapisy! Jeszcze tylko do końca października możesz zapisać się do NAJLEPSZEJ szkoły dla dorosłych PASCAL w Kutnie! Czekają na Ciebie ostatnie wolne miejsca na kierunkach:rnAdministracja, BHP, Kosmetyk... [czytaj więcej]
Sprzedam mieszkanie w Kole osiedle Nagórna rnMieszkanie 4-pokojowe o powierzchni 72 m²2 piętro w 3-piętrowym bloku bez windy z 1995 roku Koło, ul. Różana Balkon, piwnica, osobna kuchnia Mieszkanie w dobrym stanie, okna plastikowe Spółd... [czytaj więcej]
Zaawansowane analizy finansowe dla firm z sektora MSP Szanowni Państwo Jako wieloletni doświadczony ekspert z zakresu inżynierii finansowej w obszarze przedsiębiorstw z sektora MSP chciałbym zaoferować swoje usługi na rynku outsourcingu zaawans... [czytaj więcej]
Sprzątanie biura-praca dodatkowa Sprzątanie biura praca dodatkowa codziennie od pon-pt w godz. 17.00-19.00 lokalizacja biura ul. Pl. Wolności Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu 508009986 ... [czytaj więcej]
NOWY zegarek ESPRIT NOWY!!!! DAMSKI zegarek ESPRIT w kolorze antracytowo-różowozłotym.rnmechanizm KWARCOWYrnpasek SKóRArnkoperta STALrnszkiełko MINERALNErnwodoszczelność 30 m (3 bar)rnszerokość 38.00mmrnwysokoś... [czytaj więcej]
Certyfikat Kompetencji Zawodowych Przewoźnika Drogowego - przewóz rzeczy, spedycja. Poznań 16.12 Najlepsza firma szkoleniowa w Polsce - Koal zaprasza na kurs z zakresu - Certyfikat Kompetencji Zawodowych Przewoźnika Drogowego - przewóz rzeczy, spedycja. Poznań 16.12.2016 r. Firma Koal ... [czytaj więcej]
Ostatni dzwonek na zapisy! Ostatnie wolne miejsca w Szkole PASCAL! Tylko do końca października możesz zapisać się do NAJLEPSZEJ szkoły dla dorosłych w Kutnie! Czekają na Ciebie ostatnie wolne miejsca na kierunkach:rnAdm... [czytaj więcej]
Ostatni dzwonek na zapisy! Ostatnie wolne miejsca w Szkole PASCAL! Tylko do końca października możesz zapisać się do NAJLEPSZEJ szkoły dla dorosłych w Kutnie! Czekają na Ciebie ostatnie wolne miejsca na kierunkach:rnAdm... [czytaj więcej]
Kierownik budowy-Niemcy rnFirma HEADHUNTERS Spółka z o.o. wpisana do rejestru podmiotów prowadzących agencje zatrudnienia pod numerem 10079 poszukuje osoby na stanowisko: rnrnKierownik budowyrnrnLokalizacja: NiemcyrnZakr... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Alfred Kordyl:
4 godzin temu
Świetnie! W końcu wszystkie licea będą miały równe warunki do rozwoju sportu. Z korzyścią dla kutnowskiej młodzieży
Aureliusz Michna:
5 godzin temu
Burzyński to płotka, to jego otoczenie rządzi.
Ola Rzadkiewicz:
7 godzin temu
Panie Rudolfie walka mieszkańców z wiatrakami trwa i wciąż nowe fakty, tyle że na korzyść mieszkańców. Wcześniej pisaliśmy obszernie o gminie Krzyżanów, teraz przyszła kolej na Bedlno i niedługo znów z Krzyżanów, bo odwołania również w toku. A jeśli chodzi o manifestację to byłam poza Kutnem, a materiału nie dostaliśmy do publikacji, jak wcześniej bywało. Protesty, pochody, manifestacje to już żadna sensacja jak się je ciągle robi w Polsce. W tych czasach to nawet trudno określić co taką prawdziwą sensacją by było, tak dużo i tak złych rzeczy się dzieje.Pozdrawiam
Nikodem Eliaszowicz:
7 godzin temu
Przyjdzie gender i ci kut**a obetnie!
Nikodem Eliaszowicz:
7 godzin temu
Mój stary to fanatyk wędkarstwa. Pół mieszkania zaj***ne wędkami najgorsze. Średnio raz w miesiącu ktoś wdepnie w leżący na ziemi haczyk czy kotwicę i trzeba wyciągać w szpitalu bo mają zadziory na końcu. W swoim 22 letnim życiu już z 10 razy byłem na takim zabiegu. Tydzień temu poszedłem na jakieś losowe badania to baba z recepcji jak mnie tylko zobaczyła to kazała buta ściągać xD bo myślała, że znowu hak w nodze.
Druga połowa mieszkania zaj***na Wędkarzem Polskim, Światem Wędkarza, Super Karpiem xD itp. Co tydzień ojciec robi objazd po wszystkich kioskach w mieście, żeby skompletować wszystkie wędkarskie tygodniki. Byłem na tyle głupi, że nauczyłem go into internety bo myślałem, że trochę pieniędzy zaoszczędzimy na tych gazetkach ale teraz nie dosyć, że je kupuje to jeszcze siedzi na jakichś forach dla wędkarzy i kręci gównoburze z innymi wędkarzami o najlepsze zanęty itp. Potrafi drzeć mordę do monitora albo wypie**olić klawiaturę za okno. Kiedyś ojciec mnie wk***ił to założyłem tam konto i go trolowałem pisząc w jego tematach jakieś losowe głupoty typu karasie jedzo guwno. Matka nie nadążała z gotowaniem bigosu na uspokojenie. Aha, ma już na forum rangę SUM, za naj***nie 10k postów."
"Jak jest ciepło to co weekend zapie**ala na ryby. Od jakichś 5 lat w każdą niedzielę jem rybę na obiad a ojciec pie**oli o zaletach jedzenia tego wodnego gówna. Jak się dostałem na studia to stary przez tydzień pie**olił że to dzięki temu, że jem dużo ryb bo zawierają fosfor i mózg mi lepiej pracuje.
Co sobotę budzi ze swoim znajomym mirkiem całą rodzinę o 4 w nocy bo hałasują pakując wędki, robiąc kanapki itd.
Przy jedzeniu zawsze pie**oli o rybach i za każdym razem temat schodzi w końcu na Polski Związek Wędkarski, ojciec sam się nakręca i dostaje strasznego bólu dupy durr niedostatecznie zarybiajo tylko kradno hurr, robi się przy tym cały czerwony i odchodzi od stołu klnąc i idzie czytać Wielką Encyklopedię Ryb Rzecznych żeby się uspokoić.

W tym roku sam sobie kupił na święta ponton. Oczywiście do wigilii nie wytrzymał tylko już wczoraj go rozpakował i nadmuchał w dużym pokoju. Ubrał się w ten swój cały strój wędkarski i siedział cały dzień w tym pontonie na środku mieszkania. Obiad (karp) też w nim zjadł [cool][cześć]

Gdybym mnie na długość ręki dopuścili do wszystkich ryb w polsce to bym wziął i zapie**olił.

Jak któregoś razu, jeszcze w podbazie czy gimbazie, miałem urodziny to stary jako prezent wziął mnie ze sobą na ryby w drodze wyjątku. Super prezent k***o.

Pojechaliśmy gdzieś wp*zdu za miasto, dochodzimy nad jezioro a ojcu już się oczy świecą i oblizuje wargi podniecony. Rozłożył cały sprzęt i siedzimy nad woda i patrzymy na spławiki. Po pięciu minutach mi się znudziło więc włączyłem discmana to mnie ojciec pie**olną wędką po głowie, że ryby słyszą muzykę z moich słuchawek i się płoszą. Jak się chciałem podrapać po dupie to zaraz 'krzyczał szeptem', żebym się nie wiercił bo szeleszczę i ryby z wody widzą jak się ruszam i uciekają. 6 godzin musiałem siedzieć w bezruchu i patrzeć na wodę jak w jakimś j***nym Guantanamo. Urodziny mam w listopadzie więc jeszcze do tego było zimno jak sam sk***ysyn. W pewnym momencie ojciec odszedł kilkanaście metrów w las i się sp***ział. Wytłumaczył mi, że trzeba w lesie pierdzieć bo inaczej ryby słyszą i czują.

Wspomniałem, że ojciec ma kolegę mirka, z którym jeździ na ryby. Kiedyś towarzyszem wypraw rybnych był hehe Zbyszek. Człowiek o kształcie piłki z wąsem i 365 dni w roku w kamizelce BOMBER. Byli z moim ojcem prawie jak bracia, przychodził z żoną Bożeną na wigilie do nas itd. Raz ojciec miał imieniny zbysio przyszedł na hehe kielicha. Najebali się i oczywiście cały czas gadali o wędkowaniu i rybach. Ja siedziałem u siebie w pokoju. W pewnym momencie zaczeli drzeć na siebie mordę, czy generalnie lepsze są szczupaki czy sumy.
>WEŹ MNIE NIE Wk***IAJ ZBYCHU, WIDZIAŁEŚ TY KIEDYŚ JAKIE SZCZUPAK MA ZĘBY? CHAPS I RĘKA Uj***nA!
>k***A TADEK SUMY W POLSCE PO 80 KILO WAŻĄ, TWÓJ SZCZUPAK TO IM MOŻE NASKOCZYĆ
>CO TY MI O SUMACH pie**olISZ JAK LEDWO UKLEJĘ POTRAFISZ Z WODY WYCIĄGNĄĆ. SZCZUPAK TO JEST KRÓL WODY JAK LEW JEST KRÓL DŻUNGLI
No i aż się zaczeli nak***iać zapasy na dywanie w dużym pokoju a ja z matką musieliśmy ich rodzielać. Od tego czasu zupełnie zerwali kontakt. W zeszłym roku zadzwoniła żona zbysia, że zbysio spadł z rowerka i zaprasza na pogrzeb. Odebrała akurat matka, złożyła kondolencje, odkłada słuchawkę i mówi o tym ojcu, a ojciec
>I bardzo k***a dobrze
Tak go za tego suma znienawidził.

Wspominałem też o arcywrogu mojego starego czyli Polskim Związku Wędkarskim. Stał się on kompletną obsesją ojca i jak np. w telewizji mówią, że gdzieś był trzęsienie ziemi to stary zawsze mamrocze pod nosem, że powinni w końcu coś o tych sk***ysynach z PZW powiedzieć. Gazety niewędkarskie też przestał czytać bo miał ból dupy, że o wędkarstwie polskim ani aferach w PZW nic się nie pisze.

Szefem koła PZW w mojej okolicy jest niejaki pan Adam. Jest on dla starego uosobieniem całego zła wyrządzonego polskim akwenom przez Związek i ojciec przez wiele lat toczył z nim wojnę. Raz poszedł na jakieś zebranie wędkarskie gdzie występował Adam i stary wrócił do domu z podartą koszulą bo siłą go usuwali z sali takie tam inby odpie**alał.
Po klęsce w starciu fizycznym ze zbrojnym ramieniem PZW ojciec rozpoczął partyzantkę internetową polegającą na szkalowaniu PZW i Adama na forach lokalnych gazet. Napie**alał na niego jakieś głupoty typu, że Adam był tajnym współpracownikiem UB albo, że go widział na ulicy jak komuś gwoździem samochód rysował itd. Nie nauczyłem ojca into TOR więc skończyło się bagietami za szkalowanie i stary musiał zapłacić Adamowi 2000zł.

Jak płacił to przez tydzień w domu się nie dało żyć, ojciec k***ił na przekupne sądy, PZW, Adama i w ogóle cały świat. Z jego pie**olenia wynikało, że PZW jak jacyś masoni rządzi całym krajem, pociąga za szurki i ma wszędzie układy. Przeliczał też te 2000 na wędki, haczyki czy łódki i dostawał strasznego bólu dupy, ile on by mógł np. zanęty waniliowej za te 2k kupić (kilkaset kilo).

Stary jakoś w zeszłym roku stwierdził, że koniecznie musi mieć łódkę do połowów bo niby wypożyczanie za drogo wychodzi i wszyscy go chcą oszukać
>synek na wodzie to się prawdziwe okazy łapie! tam jest żywioł!
ale nie było go stać ani nie miał jej gdzie trzymać a hehe frajerem to on nie jest żeby komuś płacić za przechowywanie więc zgadał się z jakimiś wędkarzami okolicy, że kupią łódkę na spółkę, ona będzie stała u jakiegoś janusza, który ma dom a nie mieszkanie w bloku jak my, na podjeździe na przyczepie, którą ten janusz ma i się będą tą łódką dzielili albo będą jeździć łowić razem.
Na początku ta kooperatywa szła nawet nieźle ale w któryś weekend ojciec się rozchorował i nie mógł z nimi jechać i miał o to olbrzymi ból dupy. Jeszcze ci jego koledzy dzwonili, że ryby biorą jak poj***ne więc mój ojciec tylko leżał czerwony ze złości na kanapie i sapał z wk***ienia. Sytuację jeszcze pogarszało to, że nie miał na kogo zwalić winy co zawsze robi. W końcu doszedł do wniosku, że to niesprawiedliwe, że oni łowią bez niego bo przecież po równo się zrzucali na łódkę i w niedzielę wieczorem, jak te janusze już wróciły z wyprawy, wyszedł nagle z domu.
Po godzinie wraca i mówi do mnie, że muszę mu pomóc z czymś przed domem. Wychodzę na zewnątrz a tam nasz samochód z przyczepą i łódką xD Pytam skąd on ją wziął a on mówi, że januszowi zaj***ł z podjazdu przed domem bo oni go oszukali i żeby łapał z nim łódkę i wnosimy do mieszkania XD Na nic się zdało tłumaczenie, że zajmie cały duży pokój. Na szczęście łódka nie zmieściła się w drzwiach do klatki więc stary stwierdził, że on ją przed domem zostawi.
Za pomocą jakichś łańcuchów co były na łódce i mojej kłódki od roweru przypiął ją do latarni i zadowolony chce iść wracać do mieszkania a tu nagle przyjeżdżają 2 samochody z januszami współwłaścicielami, którzy domyślili się gdzie ich własność może się znajdować xD Zaczęła się nieziemska inba bo janusze drą mordy dlaczego łódkę ukradł i że ma oddawać a ojciec się drze, że oni go oszukali i on 500zł się składał a nie pływał w ten weekend. Ja starałem się załagodzić sytuację żeby ojciec od nich nie dostał wpie**olu bo było blisko.
Po kilkunastu minutach sytuacja wyglądała tak:
-Mój ojciec leży na ziemi, kurczowo trzyma się przyczepy i krzyczy, że nie odda
-Janusze krzyczą, że ma oddawać
-Jeden janusz ma rozj***ny nos bo próbował leżącego ojca odciągnąć od łódki za nogę i dostał drugą nogą z kopa
-Dwóch policjantów ciągnie ojca za nogi i mówi, że jedzie z nimi na komisariat bo pobił człowieka
-We wszystkich oknach dookoła stoją sąsiedzi
-Moja stara płacze i błaga ojca żeby zostawił łódkę a policjantów żeby go nie aresztowali
-Ja smutnazaba.psd
W końcu policjanci oderwali starego od łodzi. Ja podałem januszom kod do kłódki rowerowej i zabrali łódkę, rzucając wcześniej staremu 500zł i mówiąc, że nie ma już do łódki żadnego prawa i lepiej dla niego, żeby się nigdy na rybach nie spotkali. Matka ubłagała policjantów, żeby nie aresztowali ojca. Janusz co dostał w mordę butem powiedział, że on się nie będzie pie**olił z łażeniem po komisariatach i ma to w dupie tylko ojca nie chce więcej widzieć.
Stary do tej pory robi z januszami gównoburzę na forach dla wędkarzy bo założyli tam specjalny temat, gdzie przestrzegali przed robieniem jakichkolwiek interesów z moim ojcem. Obserwowałem ten temat i widziałem jak mój ojciec nieudolnie porobił trollkonta
>Szczepan54
>Liczba postów: 1
>Ten temat założyli jacyś idioci! Znam użytkownika stary_anona od dawna i to bardzo porządny człowiek i wspaniały wędkarz! Chcą go oczernić bo zazdroszczą złowionych okazów!

Potem jeszcze używał tych trollkont do prześladowania niedawnych kolegów od łódki. Jak któryś z nich zakładał jakiś temat to ojciec się tam wpie**alał na trollkoncie i np. pisał, ze ch*jowe ryby łapie i widać, że nie umie łowić xD
Z tych samych trollkont udzielał się w swoich tematach i jak na przykład wrzucał zdjęcia złapanych przez siebie ryb to sam sobie pisał
>Noooo gratuluję okazu! Widać, że doświadczony łowca!
a potem się z tego cieszył i kazał oglądać mi i starej jak go chwalą na forum.
Ola Rzadkiewicz:
7 godzin temu
Pytania poszły
Bolesław Racibocski:
2
 · 
7 godzin temu
Kacper - twój czarny urzędowy uniform, skrojony jak sukienka, ciąży ci jak widać niemiłosiernie - to chyba gorsze niż oblec gostyniński kaftan.
Bolesław Racibocski:
2
 · 
7 godzin temu
HADRIAN - za dużo naoglądałeś się amerykańskich filmów gangsterskich.Współczesna mafia to przede wszystkim LUDZIE W BIAŁYCH KOŁNIERZYKACH.
Bolesław Racibocski:
3
 · 
8 godzin temu
KOMU BIJE DZWON - mam przeczucie, że nie VAN...MORTADELI a WINDZIE - Burzyńskiemu na pożegnanie (rozstania wkrótce nadejdzie czas - nareszcie!)
Iwo Bedrasowicz:
8 godzin temu
nikodem twój wywod pachnie Dyzmą..może byś podal który z premierów miał pojęcie o ekonomii?a czy w ogóle powinien mieć?ciekaw jestem dlaczego dostajesz wściku n/temat aborcji (ustawy)której NIE BYŁO I NIE MA a poki ona jest dobrowolna to pól biedy bo mam wrażenie,że kodowcy i temu podobni wprowadzą obowiązek aborcji..zaslanianie się polityką zachodnioeuropejską to zwykła ślepota a może i gorzej...Jeżeli Nikodem nie widzi szalenstwa jakim jest wspólpraca bylego KANCLERZA z Putinem to ..
Bolesław Racibocski:
6
 · 
8 godzin temu
To się porobiło - Kołach działając wspólnie i w porozumieniu z powiatowymi tuzami wziął od inwestorów wiatraków BAKSZYSZ, który już zdążyli rozdysponować a tu - KICHA.
Placyd Parul:
8 godzin temu
nie skonsumowal a juz kastracja wow, takie akcje powinny byc robione, ale co najwyzej zagrozene wysoka kara pieniezna lub pracami publicznymi, chyba ze dopuszcza sie w ramach recydywy
Gilbert Wiliamofski:
2
 · 
8 godzin temu
Busy powinny zatrzymywać się na przystankach mzkałym mieście. Jak wiadomo często jeżdża ludzie chorzy. Zwłaszcza do lekarzy , do Łęczycy, Gostynina czy Płocka. Ten transport na służyć ludziom
Nikodem Fcdyszyn:
8 godzin temu
Ten marny politykierski kacyk, jakim jest niejaki/nijakii Jarosław Kaczyński, nie ma absolutnie żadnego pojęcia o ekonomii, technologii, zarządzaniu etc. Dlatego skupia się na prymitywnej ideologii oraz pochwach i macicach kobiet, których to organów chociaż i tak nigdy w życiu nie widział, ale przynajmniej ma jakieś chore wyobrażenia na ten temat. Spraw, jakimi żyje polityka zachodnioeuropejska, nie ogarnia swoim schorowanym umysłem. Ponieważ nie mamy samodzielnego premiera ani prezydenta, tylko sługusów owego kacyka, dlatego mamy taką sytuację jaką mamy.
Rudolf Pędziwiatr:
8 godzin temu
Tak z innej beczki...pochwała dla Pani Redaktor za to,że nie reklamuje dziwacznej manifestacji Ziółkowskiego...kobiet(sic!) a chwała zwłaszcza za to,że taka,,sensacja"zwiększa poczytność gawiedzi(sam niestety czytałem)...a walka z wiatrakami to juz kiedys była
Konrad Sylwestrowski:
9 godzin temu
Kupiliśmy zawodników i co? Zabrać im te duże pieniądze!
Krystyn Trzewiczek:
10 godzin temu
Wilhelm a nie Wiktor)))
Krystyn Trzewiczek:
10 godzin temu
PANI REDAKTOR, Wiktor nadał dobry temat. Starostwo znów zawaliło sprawę.
Oswald Debiankowicz:
3
 · 
10 godzin temu
To nie miasto płaci za tablice informacyjne tylko firma zarządzająca parkingami.I niech wreszcie wymienia te tablice na nowe o właściwych wymiarach , bo obecne są niezgodne z prawem. Ale oni pewnie nakleją następny pasek zasłaniający informacje o parkowaniu w soboty. A jak miasto zgodzi się na taki bubel to trzeba będzie znów napisać do wojewody
Lechosław Bigoszewski:
4
 · 
11 godzin temu
A może tak starosta na dyrektora szpitala tam jeszcze nie był.Najciekawsze artykuły
 ·  13
18 godzin temu
SKO uchyliło decyzję wójta gminy Bedlno. Co z procedurą pozwolenia na budowę wiatraków?
 ·  9
20 godzin temu
Już w tę sobotę nie zapłacimy za parking w Kutnie
 ·  7
21 godzin temu
Rozmowa z Mariolą Grodnicką, prezes ARRK S.A. o innowacyjnym projekcie
 ·  6
2 dni temu
Odznaczenia dla nauczycielek
 ·  74
5 dni temu
Poseł Rzymkowski z Kutna w Komisji śledczej ds. Amber Gold
 ·  16
5 dni temu
Kutnowski akcent w filmie Wołyń. Patryk Kubiak statystował w filmie Wojciecha Smarzowskiego
 ·  3
5 dni temu
Talent, swoboda i fantazja. Koncert pod batutą Pawła Zielaka
 ·  10
5 dni temu
Sąd zdecydował o kontynuowaniu śledztwa w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci na kutnowskiej komendzie
 ·  98
6 dni temu
Radni zagłosowali za zwolnieniem Konrada Kłopotowskiego
 ·  20
6 dni temu
Koszty organizacji konkursu LEW KUTNOWSKI w 2016 roku
 ·  29
6 dni temu
Powiat Kutnowski znów zapłacił za certyfikat Samorządowy Lider Edukacji
 ·  14
9 dni temu
Informacja dotycząca budowy ronda w Kutnie
 ·  2
10 dni temu
Justyna Serek z brązem w Finale Wojewódzkim Ligi Lekkoatletycznej
 ·  29
11 dni temu
Klub Gazety Polskiej występuje do Rady Miasta Kutna o stanowisko w sprawie parkingu przy ul. 3 Maja
 ·  57
12 dni temu
Spróbuj bez szkoły żyć! Nagrody Starosty dla nauczycieli
 ·  12
12 dni temu
Podejrzenie popełnienia przestępstwa przy głosowaniu na projekty w KBO
 ·  15
12 dni temu
Lokatorzy odebrali klucze do mieszkań w bloku na ul. Kochanowskiego
 ·  53
12 dni temu
Wojewoda zlecił Kuratorowi Oświaty rozpatrzenie skargi na dyrektora
 ·  31
13 dni temu
Wyjaśnienie Bartosza Serendy przewodniczącego Komisji Edukacji, Kultury i Bezpieczeństwa Publicznego
 ·  40
13 dni temu
III oddział wewnętrzny wróci w struktury kutnowskiego szpitala?
 ·  7
13 dni temu
O rodzicielstwie zastępczym - tylko od serca
 ·  9
13 dni temu
Prezydent Kutna przyznał nagrody nauczycielom i pracowników oświaty
 ·  6
15 dni temu
Strażnicy miejscy znaleźli zwłoki
 ·  32
16 dni temu
Starostwo zapłaci Górczyńskiemu odszkodowanie. Prokuratura nadal bada protokoły z MDK
 ·  55
16 dni temu
Zarząd Powiatu uchwalił dodatki funkcyjne dla dyrektorów
Pogoda w Kutnie
Dziś: środa
Temperatura: 7°C
Całkowite zachmurzenie
Wschód słońca: 07:27
Zachód słońca: 17:24

1024 hPa
7 km/h
0,0 mm


Jutro: czwartek
Temperatura: 9°C
Duże zachmurzenie

Wschód słońca: 07:29
Zachód słońca: 17:22

1029 hPa
8 km/h
0,0 mm


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | PRACA | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności