eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 03.08.2015     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,27395-czytelnicy-pisza-ucia-liwa-inwestycja-na-olimpijskiej," title="Kutno: Czytelnicy piszą: Uciążliwa inwestycja na Olimpijskiej" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Czytelnicy piszą: Uciążliwa inwestycja na Olimpijskiej</b><br>Początek budowy parkingów przy Olimpijskiej budził kontrowersje. Jedni mieszkańcy protestowali w...</div></a> <a href="/wiadomosci,27402-konkurs-wiat-klock-w-zaprasza-przy-lij-zdj-cie-klockowej-budowli," title="Kutno: KONKURS: Świat klocków zaprasza. Przyślij zdjęcie klockowej budowli" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>KONKURS: Świat klocków zaprasza. Przyślij zdjęcie klockowej budowli</b><br>Świat klocków w Kutnie przy ul. Królewskiej 22 zaprasza do udziału...</div></a> <a href="/kultura,27388-kunc-dyrygent-nie-stoi-ty-em-do-publiczno-ci-bo-z-przodu-wygla-da-zdecydowanie-gorzej," title="Kutno: Dyrygent nie stoi tyłem do publiczności, bo z przodu wygląda zdecydowanie gorzej" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Dyrygent nie stoi tyłem do publiczności, bo z przodu wygląda zdecydowanie gorzej</b><br>Wczoraj w Hotelu Rondo zainaugurowano szósty Letni Festiwal Muzyki w Kutnie....</div></a> <a href="/wiadomosci,27381-piknik-zdrowotny-tym-razem-w-nowych-ostrowach," title="Kutno: Piknik zdrowotny tym razem w Nowych Ostrowach" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Piknik zdrowotny tym razem w Nowych Ostrowach</b><br>Starosta kutnowski zaprasza wszystkich mieszkańców powiatu na Piknik Zdrowotny, który odbędzie...</div></a> <a href="/kultura,27382-pod-patronatem-ekutno-pl-41-wi-to-r-y-r-a-wiatr-w-jarmark-i-koncerty," title="Kutno: Pod patronatem eKutno.pl: 41. Święto Róży, Róża Wiatrów, jarmark i koncerty" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Pod patronatem eKutno.pl: 41. Święto Róży, Róża Wiatrów, jarmark i koncerty</b><br>41. Święto Róży pod patronatem eKutno.pl już od 4 września. W...</div></a> <a href="/kultura,27373-na-co-do-kina-w-sierpniu," title="Kutno: Na co do kina w sierpniu?" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Na co do kina w sierpniu?</b><br>Kino Kutnowskiego Domu Kultury zaprasza w sierpniu małych i dużych mieszkańców...</div></a> <a href="/wiadomosci,27372-do-ko-ca-wrze-nia-nowa-droga-marcin-w-strzegocin," title="Kutno: Do końca września nowa droga Marcinów -Strzegocin" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Do końca września nowa droga Marcinów -Strzegocin</b><br>Powiat Kutnowski przebuduje drogę Marcinów- Strzegocin w gminie Krzyżanów i gminie...</div></a> <a href="/wiadomosci,27369-przekonywali-do-g-osowania-za-jow," title="Kutno: Przekonywali do głosowania za JOW" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Przekonywali do głosowania za JOW</b><br>W ubiegły czwartek odbyło się w Regionalnej Izbie Gospodarczej w Kutnie...</div></a>
Najważniejsze wiadomości w mieście Kutno
TBS zachęca: kup mieszkanie przy Łokietka
Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o.w Kutnie posiada na sprzedaż cztery mieszkania w budynku przy ul. Łokietka.

TBS zachęca: kup mieszkanie przy Łokietka, ./upload/articles_pakiety/27164/01_obraz.jpg
TBS zachęca: kup mieszkanie przy Łokietka, ./upload/articles_pakiety/27164/02_obraz.jpg
TBS zachęca: kup mieszkanie przy Łokietka, ./upload/articles_pakiety/27164/03_obraz.jpg


Wykaz lokali 
pow.użytk - 70,30 m2
pow.użytk - 67,77 m2 
pow.użytk - 75,78 m2
pow.użytk - 87,81 m2

Budynek jest przyjazny dla osób niepełnosprawnych - w każdej klatce winda. Garaże pod budynkiem w bardzo niskiej cenie! Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt telefoniczny (24) 355-58-15/16 lub osobisty w siedzibie spółki przy ul. Wojska Polskiego 10a. [więcej]
redaktor, 03.08.2015 09:48|czytane: 1954 razy|komentuj|czytaj cały
emka MEBLE: 30 % taniej 1000 mebli i dodatków


[więcej]
wandea, 03.08.2015 08:26|czytane: 50 razy|komentuj|czytaj cały
KONKURS: Świat klocków zaprasza. Przyślij zdjęcie klockowej budowli
Świat klocków w Kutnie przy ul. Królewskiej 22 zaprasza do udziału w konkursie Klockowe budowle małych mieszkańców powiatu kutnowskiego. Spośród nadesłanych na redakcyjny e-mail: biuro@eKutno.pl zdjęć klockowych budowli i ich autora co dwa tygodnie społeczność fb wybierze najlepsze, które zostaną nagrodzone wyjątkowymi zestawami klocków ufundowanymi przez Świat klocków w Kutnie.

KONKURS: Świat klocków zaprasza. Przyślij zdjęcie klockowej budowli, ./upload/articles_pakiety/27402/06_obraz.jpg
KONKURS: Świat klocków zaprasza. Przyślij zdjęcie klockowej budowli, ./upload/articles_pakiety/27402/03_obraz.jpg
KONKURS: Świat klocków zaprasza. Przyślij zdjęcie klockowej budowli, ./upload/articles_pakiety/27402/02_obraz.jpg


W konkursie mogą wziąć udział dzieci do 13 roku życia mieszkający w powiecie kutnowskim. W e-mailach oprócz zdjęć, prosimy o podanie danych kontaktowych. Na klockowe budowle będziemy głosować za dwa tygodnie tutaj https://www.facebook.com/sklepswiatklockow Konkurs rusza już dziś, a więc do dzieła. Czekamy na Wasze radosne buźki i klockowe budowle.

Świat klocków to jedyne takie miejsce w Kutnie. Każdy znajdzie tam wymarzone klocki. W ofercie m.in. Clemmy, Plus-Plus, COBI, LEGO, DABO, WADER, konstrukcyjne  EITECH, TEIFOC, ROTO, CLICS...

Dla dzieci:
Bezpłatna strefa testów i zabawy
Warsztaty kreatywne
(Warsztaty budowlane z cegiełkami Teifoc,  Warsztaty tematyczne z klockami Plus-Plus, Japońskie ZOO, czyli zabawa origami, Sztuka cięcia papieru- warsztaty kirigami, EKO budowanie, Robotyka LEGO)

Dla rodziców:
Chwila odpoczynku oraz kawa i herbata gratis [więcej]
wandea, 02.08.2015 15:24|czytane: 117 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Fontanna we wtorki i piątki do 12.00 nieczynna
W ramach serwisu technicznego fontanny będą miały miejsce cotygodniowe przeglądy techniczne obiektu we wtorki i piątki do godz. 12.00.

Fontanna we wtorki i piątki do 12.00 nieczynna, ./upload/articles_pakiety/27408/01_obraz.jpg


Czynności  serwisowe, które będą przeprowadzane to m.in.: czyszczenie filtrów, obiegu pomp dysz, kontrola działania oświetlenia, udrożnienie odpływu wody z odbiorników czy też pomiar poziomu środków odkażających. [więcej]
wandea, 03.08.2015 11:36|czytane: 62 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Mały Książę 3D w Kinie KDK. Wygraj zaproszenia
Zapraszamy od piątku 7 sierpnia do Kina Kutnowskiego Kutnowskiego Domu Kultury na film Mały Książę. Adaptacja książki francuskiego pisarza opowiada historię pilota, który po rozbiciu swojego samolotu na Saharze spotyka Małego Księcia. Chłopiec pochodzi z odległej planety B-612, a Ziemię odwiedza w trakcie swojej międzyplanetarnej podróży. W tym czasie poznał wielu różnych dorosłych, o których teraz opowiada pilotowi, nawiązując z nim przyjaźń.

Mamy dla Czytelników eKutno.pl dwa podwójne zaproszenia na film. Konkurs trwa do 6 sierpnia do godz. 10.00.

Aby wziąć udział w konkursie kliknij tutaj
 

[więcej]
wandea, 03.08.2015 08:34|czytane: 93 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Nowa strona gminnej biblioteki w Żychlinie
Gminna Biblioteka Publiczna im. Marii Kownackiej w Żychlinie ma nową stronę internetową. Zachęcamy do obejrzenia jej i skorzystania z wypożyczalni.

Zapraszamy na www.bibliozychlin.pl [więcej]
wandea, 03.08.2015 08:31|czytane: 66 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Geneza zbrodniczego czynu OUN-UPA. Wykład w czwartek
11 lipca przypadła rocznica „krwawej niedzieli”, podczas której banderowcy wspierani przez ukraińskich chłopów dokonali ataku na prawie 100 polskich miejscowości na terenie Wołynia. Mieszkańcy ginęli od kul, siekier, wideł, byli torturowani, a ich domostwa palono. Do dziś nie osądzono zbrodniarzy odpowiedzialnych za tę zbrodnię.

Geneza zbrodniczego czynu OUN-UPA. Wykład w czwartek, ./upload/articles_pakiety/27404/01_obraz.jpg


Wykład przeprowadzi pabianicki historyk Dariusz Jakóbek. Przybliży on genezę zbrodniczego czynu OUN-UPA oraz tragedię naszych Rodaków na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej. Wykład odbędzie się o 6 sierpnia o godzinie 18:30 w Wyższej Szkole Gospodarki Krajowej w Kutnie (ul. Lelewela 7)

Zachęcamy aby dołączyć do wydarzenia na facebooku: https://www.facebook.com/events/905689476170585/ [więcej]
wandea, 03.08.2015 08:07|czytane: 65 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Koko Smoko w Kinie KDK. Wygrali zaproszenia
Dwa podwójne zaproszenia na film Koko Smoko w Kinie Kutnowskiego Domu Kultury wygrali: Lidia Zdobiak i Robert Waląg. Zaproszenia będą do odebrania w kasie KDK przed wybranym seansem.

Ekranizację popularnej na całym świecie serii książek dla najmłodszych o grupie psotnych lecz uroczych smoków i ich niesamowitych przygodach w kutnowskim Kinie możecie zobaczyć już od jutra przez najbliższe dwa tygodnie.


[więcej]
kultura, 02.08.2015 21:02|czytane: 233 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czytelnicy piszą: Uciążliwa inwestycja na Olimpijskiej
Początek budowy parkingów przy Olimpijskiej budził kontrowersje. Jedni mieszkańcy protestowali w związku z wycięciem drzew, inni cieszyli się, że będą mieli oko na swój samochód pod blokiem. Mija ponad miesiąc od rozpoczęcia robót przez inwestora RSM Pionier, a mieszkańcy są już zmęczeni bałaganem przed blokami. 

Czytelnicy piszą: Uciążliwa inwestycja na Olimpijskiej, ./upload/articles_pakiety/27395/01_obraz.jpg
Czytelnicy piszą: Uciążliwa inwestycja na Olimpijskiej, ./upload/articles_pakiety/27395/02_obraz.jpg
Czytelnicy piszą: Uciążliwa inwestycja na Olimpijskiej, ./upload/articles_pakiety/27395/09_obraz.jpg


- Od przeszło miesiąca trwa przebudowa parkingów na ul.Olimpijskiej w Kutnie. Niewyobrażalny hałas, kurz, brud.  Samochody parkowane jak chcą i i gdzie chcą (na terenach zielonych,chodnikach)  powodują wśród mieszkańców stres, który uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Wycięte drzewa, pomniejszone tereny zielone, brak miejsca do zabawy dla dzieci - pisze pan Jacek.- Plac zabaw znajdujący się na tzw. górce-wiecznie zasyfiony butelkami,  puszkami i petami. Czasem ktoś to posprząta. Świeżo układana kostka też pozostawia wiele do życzenia. Brak zjazdów dla  osób niepełnosprawnych, wózków. Jednym słowem najważniejsze aby właściciel jednego, dwóch a czasami trzech samochodów, mógł postawić je pod samym oknem, klatką (po co drzewa, ławeczki pod klatką i miejsce do zabawy dla dzieci).

Zastępca prezesa RSM Pionier Krzysztof Matusiak informował na początku realizacji zadania, że firma P.B.P Trakt ma czas na wykonanie prac do 30 października. To bardzo długo. Czy mieszkańcom starczy cierpliwości? [więcej]
redaktor, 02.08.2015 15:44|czytane: 540 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Konkurs z atrakcyjnymi nagrodami. Wyślij rodzinne zdjęcie z różą
Rozpoczął się już konkurs towarzyszący obchodom tegorocznego Święta Róży. Tym razem do udziału zaproszone są rodziny. Zasady konkursu są bardzo proste. Wystarczy wysłać swoje zdjęcie rodzinne zrobione z kutnowskimi różami i napisem: #miastoróż.

Konkurs z atrakcyjnymi nagrodami. Wyślij rodzinne zdjęcie z różą, ./upload/articles_pakiety/27400/01_obraz.jpg


Taką fotografię wysyłamy w wiadomości do profilu facebook Różana Rodzina 2015. Organizatorzy po sprawdzeniu, czy zgłoszenie zgodne jest z wymogami konkursu- publikują je, a Uczestnik… czeka na polubienia, bo to one klasyfikują go w rankingu. W każdą sobotę znajdziecie podsumowanie minionego tygodnia, lajkujcie i udostępniajcie, by znaleźć się w gronie laureatów.

Pięć rodzin z największą liczbą polubień pod zdjęciem weźmie udział w video produkcji do klipu konkursowego, który zostanie wyemitowany 6 września przed finałem konkursu na scenie przy kutnowskim ratuszu. Podczas finału, każdy laureat będzie miał swój czas sceniczny, by w dowolny sposób zaprezentować rodzinę i podbić serca widzów. O kolejności miejsc na podium decyduje publiczność swoimi owacjami- warto więc zabrać swój fanclub.

Na laureatów czekają cenne nagrody: laptop, tablet, aparaty fotograficzne, rodzinne sesje fotograficzne w plenerze, różane gadżety i dyplomy. [więcej]
pismak, 01.08.2015 12:17|czytane: 83 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zgłoś uwagi do Strategii Rozwoju Powiatu Kutnowskiego na lata 2015-20
Od 13 sierpnia rozpoczną się konsultacje społeczne projektu KIERUNKI ROZWOJU SPOŁECZNO-GOSPODARCZEGO POWIATU KUTNOWSKIEGO ZWANYCH „STRATEGIA ROZWOJU POWIATU KUTNOWSKIEGO NA LATA 2015 – 2020”. W ramach konsultacji społecznych istnieje możliwość zapoznania się oraz wyrażenia opinii i uwag do projektu strategii.

Wypełnione i podpisane formularze prosimy przesyłać pocztą na adres: Starostwo Powiatowe w Kutnie ul. Kościuszki 16, 99-300 Kutno lub pocztą elektroniczną na adres a.chmielecka@powiatkutno.eu lub złożyć osobiście w godzinach 7.30-15.30 w sekretariacie Kancelarii Starostwa Powiatowego w Kutnie ul. Kościuszki 16, 99-300 Kutno do dnia 20 sierpnia 2015 r. do godz. 12.00.

Przypomnijmy, w 2014 roku poprzedni zarząd powiatu przygotowywał Strategię Rozwoju Powiatu Kutnowskiego. Powiat podobnie jak Miasto Kutno miał zespół do jej opracowania oraz zatrudnił firmę Westmor Consulting z Włocławka, która pomogła przy budowie dokumentu.  Koszt zlecenia dla włocławskiej firmy to około 32 tys. zł brutto. Nowy zarząd na czele z Krzysztofem Debichem poddał pod ocenę końcowy efekt prac nad strategią i zmienił skład Zespołu ds. przygotowania i oceny materiałów dotyczących opracowania strategii. Zamiast Konrada Kłopotowskiego stanął na jego czele sam starosta kutnowski Debich. Wóczas okazało się zdaniem zarządu powiatu, że dokument zawiera sporo błędów i trzeba praktycznie brać się za niego od nowa. Zachęcamy mieszkańców powiatu kutnowskiego, którzy interesują się przyszłością powiatu do zapoznania się z treścią strategii i zgłoszenia swoich uwag. [więcej]
wandea, 01.08.2015 13:17|czytane: 235 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wkrótce zobaczymy zwycięskie logotypy zdrowotnego projektu starostwa
Starostwo Powiatowe w Kutnie rozstrzygnęło konkurs na hasło i logo kampanii promującej zdrowy styl życia, zrealizowanego w ramach projektu „Żyjesz dla siebie i innych – zadbaj o zdrowie”.

Wkrótce zobaczymy zwycięskie logotypy zdrowotnego projektu starostwa, ./upload/articles_pakiety/27399/01_obraz.jpg


Najlepsze hasła i logotypy zgłosili Bartłomiej Kaszubski, Maciej Pawlak, Paulina Nikodemiak, Paweł Stańczuk, którzy otrzymali  rowery turystyczno-miejskie. Konkursowe propozycje oceniała Komisja konkursowa w składzie: Artur Gierula – Członek Zarządu Powiatu w Kutnie-Przewodniczący Komisji Konkursowej, Paweł Łebkowski –Kierownik Projektu – Wiceprzewodniczący Komisji Konkursowej, Anna Chmielecka – Asystent Kierownika Projektu-  Członek Komisji Konkursowej, Joanna Bronowska – Specjalista ds. promocji projektu – Członek Komisji Konkursowej.

Graficzne projekty prac z logiem i hasłem kampanii w ramach projektu „Żyjesz dla siebie i innych – zadbaj o zdrowie” zostaną już wkrótce zaprezentowane podczas uroczystego wręczenia nagród laureatom konkursu. [więcej]
wandea, 01.08.2015 12:24|czytane: 257 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Jutro 71. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego
Miejski Komitet Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa w Kutnie, Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej oraz Związek Harcerstwa Polskiego Hufiec Kutno zapraszają do udziału w uroczystych obchodach 71. rocznicy wybuchu powstania warszawskiego, które odbędą się jutro, 1 sierpnia na cmentarzu parafialnym w Kutnie w Miejscu Pamięci Narodowej.

Jutro 71. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego, ./upload/articles_pakiety/27398/01_obraz.jpg


Program uroczystości:
godz. 16.00 - msza święta w intencji poległych powstańców w kaplicy cmentarnej,
godz. 17.00 - uroczystości w Miejscu Pamięci Narodowej - cmentarzu parafialnym, [więcej]
redaktor, 31.07.2015 17:42|czytane: 264 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zachęcamy do udziału w konkursie Literackie Kutno 2015
Literackie Kutno to konkurs na opowiadanie dla mieszańców województwa łódzkiego, inspirowane przeszłością, teraźniejszością lub przyszłością Kutna. Konkurs organizowany jest w ramach projektu „Wspólnie twórzmy kulturę – wydanie zbioru opowiadań szansą dla młodych autorów” realizowanego przez grupę nieformalną Młodzi Twórcy działającą przy Towarzystwie Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej. Opowiadania należy wysyłać do 13 września. 

Startuje Literackie Kutno 2015
Obecnie literatura jest marginalizowana, co bezpośrednio przekłada się na spadek czytelnictwa. Młodzi twórcy na początku swojej drogi spotykają się z problemem debiutu i „przebicia się”. Projekt odpowiada na ten problem, poprzez umożliwienie takim osobom publikacji swoich prac. Odpowiada również na potrzebę rozwoju czytelnictwa i literatury. Projekt pozwoli na zaangażowanie się mieszkańców województwa w czynne kreowanie oraz rozwój kultury lokalnej.

Konkurs skierowany jest do mieszkańców województwa łódzkiego, opowiadania muszą być związane w jakikolwiek sposób z Kutnem, jednak nie ma żadnych ograniczeń gatunkowych – może być to na przykład fantasy, horror, opowieść obyczajowa lub science fiction. Najlepsze nadesłane opowiadania, wybrane przez powołane Jury, zostaną wydane w postaci pokonkursowej publikacji jesienią 2015 r.

Więcej informacji oraz regulamin konkursu można znaleźć na stronie projektu - literackiekutno.pl; zapraszamy także do śledzenia strony konkursu na Facebooku  [więcej]
kultura, 31.07.2015 09:39|czytane: 401 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Jutro test systemu wykrywania i alarmowania
Jutro o godz. 17.00 na terenie miasta zostanie przeprowadzony test systemu wykrywania i alarmowania. Test będzie jednocześnie upamiętnieniem 71. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

[więcej]
redaktor, 31.07.2015 08:27|czytane: 149 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zagłosuj na najlepszego weterynarza! Są kandydaci z Kutna
Trwa głosowanie w rankingu najlepszych weterynarzy, zorganizowanym przez redakcję strony zumi.pl. Celem powstania klasyfikacji jest chęć ułatwienia właścicielom zwierząt znalezienie odpowiedniego i kompetentnego weterynarza w okolicy. Wśród przychodni możemy znaleźć także kutnowskie.

Zagłosuj na najlepszego weterynarza! Są kandydaci z Kutna, ./upload/articles_pakiety/27214/01_obraz.jpg


Odwiedzający stronę mają możliwość zagłosowania i dopisania swojej opinii o weterynarzu, którego cenią za opiekę nad ulubionym czworonogiem. Do końca głosowania pozostało 9 dni. Zachęcamy na wsparcie kutnowskich weterynarzy w rankingu Tutaj.
[więcej]
MaciejW, 31.07.2015 09:37|czytane: 3110 razy|10 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kunc: Dyrygent nie stoi tyłem do publiczności, bo z przodu wygląda zdecydowanie gorzej
Wczoraj w Hotelu Rondo zainaugurowano szósty Letni Festiwal Muzyki w Kutnie. Tym razem festiwal otworzyło spotkanie z Gwiazdą i to jedną z najjaśniejszych na firmamencie polskiej dyrygentury, a nie koncert muzyki poważnej. Sal Hotelu pękała w szwach i zapewne gdyby była większa, wielu jeszcze chętnych znalazłoby się na festiwalowe bezpłatne wejściówki.

-Jestem niezwykle zadowolona, że tak licznie Państwo przybyli, cieszę się, że rozpoznaj już twarze melomanów, którzy bywają na wszystkich festiwalach - powitała kutnowską publiczność dyrektor festiwalu Anna Jeremus-Lewandowska.

Kunc: Dyrygent nie stoi tyłem do publiczności, bo z przodu wygląda zdecydowanie gorzej, ./upload/articles_pakiety/27388/01_obraz.jpg
Kunc: Dyrygent nie stoi tyłem do publiczności, bo z przodu wygląda zdecydowanie gorzej, ./upload/articles_pakiety/27388/04_obraz.jpg
Kunc: Dyrygent nie stoi tyłem do publiczności, bo z przodu wygląda zdecydowanie gorzej, ./upload/articles_pakiety/27388/06_obraz.jpg


- Pani Ania kiedy tylko skończyła się piąta jubileuszowa edycja festiwalu w zeszłym roku, niemal od razu sypała pomysłami na następną, obecną edycję - mówił Zbigniew Wdowiak, zastępca prezydenta Kutna.

Dyrektor festiwalu oraz wiceprezydent uroczyście otworzyli kolejną odsłonę atrakcji muzyki poważnej przed kutnowską publicznością.

- Prof. dr hab. Warcisław Kunc jest jednym z liczących się i działających artystów dyrygentów w Polsce i również za granicą, wielokrotnie odznaczany nagrodami, medalami w dziedzinie kultury, z ogromnym dorobkiem, o którym dziś porozmawiamy. Jest pedagogiem Akademii Muzycznej w Poznaniu gdzie od 2012 pełni funkcję Kierownika Katedry Dyrygentury Symfonicznej i Operowej oraz od 2013 kieruje Orkiestrą Akademicką - pani dyrektor anonsowała gwiazdę spotkania.

Swoją zawodową działalność dyrygencką Kunc rozpoczął jako dyrygent Opery Wrocławskiej, następnie dyrektor Toruńskiej Orkiestry Kameralnej, równocześnie dyrygent Filharmonii Szczecińskiej. Dyrektor Opery na Zamku w Szczecinie, z-ca dyrektora ds. artystycznych Teatru Wielkiego w Łodzi. Sprawował kierownictwo muzyczne w ponad 60 spektaklach operowych, operetkowych i musicalowych.

Pierwsze pytanie dotyczyło bogatego wykształczenia gościa festiwalu. - Czy rzeczywiście trzeba aż tyle różnych szkół i kierunków ukończyć aby zostać dyrygentem? Niektórzy sądzą, że machanie pałeczką przed orkiestrą to mistyfikacja, oczywiście żartuję - pytała Anna Jeremus Lewandowska.

- Dyrygent rzeczywiście nie musi być menadżerem kultury, ale w chwilach wolnych lubię się uczyć - odparł Kunc. - Dyrygent nie stoi tyłem do publiczności, bo z przodu wygląda zdecydowanie gorzej. Jeśli porównywać dyrygenta z jakimś innym zajęciem, to będzie to kierowca. Otóż, to taki ktoś kto wie kiedy zwolnić, kiedy przyspieszyć, skręcić, wie gdzie jedzie. Teoretycznie zatem starczyłby jeden kurs, ale tak w przypadku dyrygentury nie jest.

- Swoją karierę rozpoczął pan w Szczecinie i we Wrocławiu. Czy od razu pan wiedział, że będzie pan dyrygentem operowym? [więcej]
kultura, 30.07.2015 20:36|czytane: 835 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Prezydent Kutna odpowiada na pytania Czytelników
Kilka dni temu na naszych łamach Czytelnik zadał za naszym pośrednictwem kilka pytań Zbigniewowi Burzyńskiemu, prezydentowi Kutna. Oto one wraz z odpowiedziami.

Jaki jest stan zadłużenia miasta Kutno za chwilę obecną?
Zbigniew Burzyński:
Stan zadłużenia miasta Kutno na 30.06.2015 : 44 707 976,74 zł tj. około 28 % planowanych dochodów w 2015 r. przy dopuszczalnym progu zadłużenia 60%. Wiele miast podobnej wielkości boryka się z przekroczeniem tej granicy bądź niebezpiecznym zbliżaniem się do niej z uwagi na m.in. konieczność zabezpieczenia wkładu własnego w przypadku realizacji inwestycji z dofinansowaniem unijnym.

Kiedy harmonogram spłat poszczególnych pożyczek przewiduje ich ostateczną spłatę?
Zbigniew Burzyński:
Planowana całkowita spłata w/w zadłużenia nastąpi w 2022 roku czyli za 7 lat.  

Jaki jest okres gwarancyjny uzyskany przez miasto na konserwację i naprawę nowej fontanny?
Zbigniew Burzyński:
Okres rękojmi (gwarancji) do Wykonawcy na wykonane roboty budowlane budowy fontanny w Kutnie zgodnie z umową wynosi 60 m-cy (5 lat) od dnia odbioru końcowego fontanny.
 
Ilu obecnie zarejestrowanych jest w Kutnie obywateli Ukrainy i innych państw WNP? Ilu z w/w obcokrajowców pracuje na umowy o pracę i gdzie? Czy są to tzw. "umowy śmieciowe" czy na stałe? Czy zatrudnienie tych osób wpływa na stan zatrudnienia osób z Kutna zarejestrowanych w PUP?
Zbigniew Burzyński:
Zapytania dotyczące zatrudnienia obcokrajowców należy kierować do Powiatowego Urzędu Pracy w Kutnie.

Dlaczego nie odbudowuje się Pałacu Saskiego i czy w tej sytuacji ważniejsza była fontanna?
Zbigniew Burzyński:
Modernizacja fontanny była postulowana przez mieszkańców od wielu lat. Przygotowanie niezbędnej dokumentacji a następnie jej realizacja było możliwe w krótkim stosunkowo czasie. Natomiast prace związane z rewitalizacją Pałacu Saskiego są procesem długotrwałym, który może potrwać nawet kilka lat. Na potrzeby przygotowania programu funkcjonalno-użytkowego kompleksu muzealnego zostały zrealizowane prace inwentaryzacyjne oraz ekspertyzy stanu techniczno- budowlanego budynków znajdujących się na terenie dziedzińca pałacowego, wozowni muzealnej oraz inwentaryzacja ratusza. Prace te pozwolą na określenie możliwości technicznego i funkcjonalnego wykorzystania tych obiektów w ramach tworzonego kompleksu. Wyniki  ekspertyz zostały przesłane do Wojewódzkiego Urzędu Ochrony  Zabytków Delegatura w Skierniewicach w celu wydania opinii i zaleceń dalszego postępowania i oczekujemy na wydanie stosownych decyzji. Po ich uzyskaniu zostaną podjęte dalsze prace. Budynki objęte kompleksem oraz Pałac Saski zostały również zinwentaryzowane najnowocześniejszą metodą poprzez skanowanie laserem, dzięki czemu będzie możliwe wykonanie modelu 3D tych budynków, naniesienie wyników badań architektonicznych oraz wykorzystanie do celów projektowych. Trwają również prace archeologiczne, które powinny zakończyć się najpóźniej do połowy października br. Zostało wykonane ogrodzenie terenu za wozownią muzealną. Ze względu na stan, w jakim znajduje się część pałacu, podczas prac archeologicznych wewnątrz obiektu powadzone są na bieżąco prace zabezpieczające przed zawaleniem się ścian, czy elementów stropu. [więcej]
wandea, 30.07.2015 18:36|czytane: 1238 razy|50 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Rędzikowski przestanie być radnym. Wojewoda wezwała radę do działania
Wojewoda Łódzki wezwała Radę Miasta Kutna do podjęcia uchwały o wygaśnięciu mandatu radnego KWW Zbigniewa Burzyńskiego Tomasza Rędzikowskiego z uwagi na naruszenie ustawowego zakazu łączenia mandatu radego z prowadzeniem działalności gospodarczej z wykorzystaniem mienia komunalnego miasta. Sesja rady odbędzie się 4 sierpnia o godz. 14.00.

Przypomnijmy, w marcu z interwencji czytelników poruszyliśmy temat mandatu radnego miejskiego Tomasza Rędzikowskiego. -Radny miejski Tomasz Rędzikowski, rzekomo prowadzi działalność gospodarczą na mieniu gminy i dla instytucji podległych samorządowi świadczy usługi pomiaru zużycia wody. Czy tak jest w rzeczywistości i czy jest to prawnie dopuszczalne? - pisał wówczas pan Władysław z Kutna. Zapytaliśmy radnego czy to prawda i stwierdził on, że prowadzi działalność gospodarczą, której siedziba jest u niego w domu w zasobie Zarządu Nieruchomości Miejskich w Kutnie i świadczy usługi pomiaru zużycia wody m.in. dla ZNM. Radny potwierdził również, że podczas kampanii wyborczej w czasie pracy, pomiaru wody w blokach rozdawał mieszkańcom ulotki wyborcze KWW Zbigniewa Burzyńskiego.

Wydawało się wówczas, że Grzegorz Chojnacki, przewodniczący Rady Miasta Kutna po medialnych doniesieniach o nieprawidłowościach zadziała w tej sprawie na podstawie art. 24 f ust. 1 Ustawy o samorządzie gminnym. Reakcji jednak nie było.

Potem 7 maja Stowarzyszenie KUTNO PLUS skierowało wniosek do Rady Miasta Kutna o podjęcie uchwały w sprawie wygaśnięcia mandatu radnego KWW Zbigniewa Burzyńskiego.

- Radny Tomasz Rędzikowski prowadzi działalność gospodarczą pod nazwą „ Wielobranżowa Firma Usługowa „ Delfin” Tomasz Rędzikowski. Jej siedziba mieści się w Al. ZHP w Kutnie. Lokal ten radny wynajmuje od Zakładu Nieruchomości Miejskich. Zgodnie z art. 24f ust. 1 ustawy o samorządzie gminnym radni nie mogą prowadzić działalności gospodarczej na własny rachunek lub wspólnie z innymi osobami z wykorzystaniem mienia komunalnego gminy, w której radny uzyskał mandat, a także zarządzać taką działalnością lub być przedstawicielem czy pełnomocnikiem w prowadzeniu takiej działalności - pisze Teofil Trybura Przedstawiciel Stowarzyszenia KUTNO PLUS. - Jeżeli radny przed rozpoczęciem wykonywania mandatu prowadził taką działalność gospodarczą jest obowiązany do zaprzestania prowadzenia tej działalności gospodarczej w ciągu trzech miesięcy od dnia złożenia ślubowania.

26 maja na sesji prezydenccy radni nie podnieśli rąk za wygaśnięciem mandatu koledze i pozostał on w radzie. Następnie 22 czerwca Stowarzyszenie skierowało do Wojewody wniosek o wydanie zarządzenia zastępczego stwierdzającego wygaśnięcie mandatu radnego.

-Celem art. 24f ust. 1 u.s.g. jest wykluczenie sytuacji, w której radny, wykonując mandat w gminie, będąc członkiem organu stanowiącego podejmującego m.in. decyzje dotyczące zasad zarządu mieniem tej gminy, mógłby wpływać na korzystne dla siebie rozporządzenie tym mieniem, które pozostaje w jego władaniu, korzystniejsze niż to, jakie mogliby uzyskać inni nie posiadający statusu radnego (wyrok WSA w Gliwicach z dnia 7 kwietnia 2014 , IV SA/Gl 193/14, LEX nr 1455038 ) - pisze do Wojewody Trybura. [więcej]
wandea, 30.07.2015 17:28|czytane: 886 razy|25 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zarobić na czarnym złocie
Monika po 10 godzinach zbierania jagód marzy o gorącej kąpieli. - Teraz plecy nie bolą już tak mocno – uśmiecha się 23-letnia studentka z Gdańska. - Najgorsze są pierwsze dni, kiedy organizm przyzwyczaja się się do nienaturalnej, bardzo pochylonej  pozycji przy zbieraniu jagód.

Zarobić na czarnym złocie, ./upload/articles_pakiety/27391/01_obraz.jpg
Zarobić na czarnym złocie, ./upload/articles_pakiety/27391/02_obraz.jpg
Zarobić na czarnym złocie, ./upload/articles_pakiety/27391/03_obraz.jpg


Pani Maria z okolic Kutna jest wykończona pracą w polu.
– Zbieranie ogórków to proszę mi wierzyć bardzo, ale to bardzo ciężka praca – mówi zmęczona kobieta. - Po 9 godzinach pracy boli mnie wszystko... Nie dość, że trzeba ciągle być nachylonym, to do tego trzeba jeszcze dźwigać wiaderka z ogórkami.

Zbierać grzyby i jagody czy tyrać przy zbiorze ogórków?
Praca sezonowa to dla wielu rodzin jedyna szansa na podreperowanie domowych, niekiedy bardzo skromnych budżetów. Zarobione w czasie wakacji pieniądze można przeznaczyć na zakup opału, odzieży czy szkolnej wyprawki dla dzieci. Dla innych wakacyjna praca to być albo nie być. Ludzie w bardzo trudnej sytuacji materialnej „konsumują” zarobioną gotówkę na bieżąco. Propozycji zajęcia sezonowego jest sporo, ale tak naprawdę trudno jest znaleźć konkretną, dobrze płatną pracę. Najprościej jest zatrudnić się do prac polowych, na budowach, w sklepach.  Ludzie są  jednak wybredni i wymagający. Jak powiedział mi znajomy rolnik, nie ma chętnych do pracy w polu, bo robota jest naprawdę ciężka. [więcej]
redaktor, 30.07.2015 15:48|czytane: 724 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
30 kandydatek na Miss Aquaparku Kutno Lato 2015
Gala Finałowa I Wyborów Miss Lata Aquaparku Kutno 2015 odbędzie sięw niedzielę, 9 sierpnia w Aquaparku Kutno. Podczas Gali finałowej kandydatki zaprezentują się w letnich sukienkach, strojach sportowych oraz strojach kąpielowych. Pomiędzy prezentacją kandydatek czas naszym gościom umilać będą występy artystów oraz pokazy iluzji i inne niespodzianki.

30 kandydatek na Miss Aquaparku Kutno Lato 2015, ./upload/articles_pakiety/27390/01_obraz.jpg


Do konkursu zgłosiło się 30 kandydatek z całej Polski. 

- Pragnę zainteresować Państwa tym wydarzeniem bowiem z tego co wiem jesteśmy jedynym Aquaparkiem w kraju , który w tym roku organizuje taką imprezę - mówi Paweł Markiewicz, odpowiadający za organizację I Wyborów Miss Lata Aquaparku Kutno - Pomiędzy prezentacjami kandydatek będzie część artystyczna oraz pokazy iluzji. [więcej]
redaktor, 30.07.2015 15:27|czytane: 706 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Polfarmex Kutno z licencją okresową na sezon 2015/2016
Wczoraj Zarząd Polskiej Ligi Koszykówki S.A.  wydał KKS Pro Basket Kutno pozytywną decyzję o przyznaniu licencji okresowej na grę w rozgrywkach organizowanych przez PLK SA w sezonie 2015/2016.

[więcej]
redaktor, 30.07.2015 15:24|czytane: 157 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Bibelotki ciotki Klotki
Od czerwca 2015 roku nieformalna grupa "Lawendowe dziewczyny" we współpracy ze Stowarzyszeniem Pomocy Dzieciom z Domów Dziecka i Rodzin Zastępczych "Wyspa Skarbów" w ramach grantu na lepszy start realizuje program "Bibelotki ciotki Klotki".

Bibelotki ciotki Klotki, ./upload/articles_pakiety/27387/01_obraz.jpg
Bibelotki ciotki Klotki, ./upload/articles_pakiety/27387/09_obraz.jpg
Bibelotki ciotki Klotki, ./upload/articles_pakiety/27387/15_obraz.jpg


W czerwcu odbyły się warsztaty decoupage krok po kroku na drewnie zatytułowane "Z babcinego stryszku". W ramach tych zajęć ozdobione zostały skrzynki, pudełka, szkatułki, lustra, stoliki, ramki techniką serwetową. W lipcu przeprowadzono warsztaty decoupage z wykorzystaniem preparatów do postarzeń i spękań zatytułowane „Powiew Prowansji”. Odbyło się kilka zajęć plastycznych, na których wychowankowie i wychowawcy PO-W „Tęcza” doskonalili tajniki techniki serwetowej. Tym razem odnawiano i ozdabiano stare meble, donice, lustra, ramy. Podsumowaniem warsztatów było stworzenie „Lawendowego kącika". Ozdobione przedmioty będą miłym podziękowaniem dla przyjaciół i sponsorów Stowarzyszenia "Wyspa Skarbów". [więcej]
redaktor, 29.07.2015 15:50|czytane: 249 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Taki remont Łęczyckiej ostatnio przeprowadzono za Gierka i... dla Gierka
Trwają prace przy budowie ulicy Łęczyckiej. Między ulicami Konopnickiej a Wyspiańskiego wczoraj kładziona była kolejna warstwa asfaltu. Mieszkańcy są już zmęczeni codziennymi utrudnieniami.

Taki remont Łęczyckiej ostatnio przeprowadzono za Gierka i... dla Gierka, ./upload/articles_pakiety/27386/01_obraz.jpg
Taki remont Łęczyckiej ostatnio przeprowadzono za Gierka i... dla Gierka, ./upload/articles_pakiety/27386/02_obraz.jpg


Kierowcy narzekają na objazdy wąskimi osiedlowymi uliczkami. Ludzie doskonale zdają sobie sprawę z tych utrudnień i wiedzą, że muszą okresowo być.  Na ten  remont czekano tutaj wiele lat.
Ostatnio modernizowano ulicę Łęczycką w 1976 roku, kiedy to towarzysz Edward Gierek miał tą ulicą jechać do Płocka na dożynki. Gierek Łęczycką nie pojechał, ale pamiątką po tym był perfekcyjny remont ulicy. Podobno nawierzchnię ulicy pokrył wtedy asfalt szwedzki. [więcej]
redaktor, 29.07.2015 12:39|czytane: 1782 razy|14 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Posłaniec sztuki wielkiej i wspaniałej. Jutro początek Letniego Festiwalu Muzycznego
Już jutro, 29 lipca w Kutnie rozpocznie się VI Letni Festiwal Muzyczny organizowany przez Fundację Promocji Muzyki ARTIFEX we współpracy z Miastem Kutno i jego kulturalnymi placówkami oraz firmą Polfarmex S.A.  Festiwal honorowym patronatem objęli Wojewoda Łódzki oraz Prezydent Miasta Kutna.

W programie tegorocznej edycji Festiwalu oprócz koncertów kameralnych takich jak "I raduje się dusza moja" i "W świecie genialnych melodii Mozarta" znalazła się mała opera komiczna G.B. Pergolesiego "Służąca Panią". Gościem specjalnym Festiwalu będzie też znakomity polski dyrygent Warcisław Kunc. I to właśnie spotkanie otworzy festiwal. 

W środę o godz. 19.00 w Hotelu Rondo  Spotkanie z Gwiazdą Posłaniec sztuki wielkiej i wspaniałej - pod batutą... Warcisław Kunc. Spotkanie poprowadzi Anna Jeremus-Lewandowska.

Swoją zawodową działalność dyrygencką rozpoczął jako dyrygent Opery Wrocławskiej, następnie dyrektor Toruńskiej Orkiestry Kameralnej, równocześnie dyrygent Filharmonii Szczecińskiej. Dyrektor Opery na Zamku w Szczecinie, z-ca dyrektora ds. artystycznych Teatru Wielkiego w Łodzi.

Sprawował kierownictwo muzyczne w ponad 60 spektaklach operowych, operetkowych i musicalowych m.in.: Carmen, Tosca, Traviata, Cyganeria, Kawaler srebrnej róży, Czarodziejski flet, Halka, Paria, Wesoła wdówka, Księżniczka czardasza, Orfeusz w piekle, Baron cygański, My fair Lady, Hello Dolly, West side story. Jako dyrygent występował w: Hiszpanii, Włoszech, Niemczech, Austrii, Czechach, Rosji, Szwajcarii. Dokonał nagrań archiwalnych z Orkiestrą PR w Krakowie oraz NOSPR w Katowicach. Jest gorącym orędownikiem propagowania twórczości S. Moniuszki. [więcej]
kultura, 28.07.2015 19:54|czytane: 192 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Rozstrzygnięcie Wakacyjnej Krzyżówki z Hasłem. Znamy zwycięzców!
Wczoraj nastąpiło wylosowanie zwycięzców "Wakacyjnej Krzyżówki z Hasłem - Uważaj na wakacyjne zagrożenia" organizowanej przez Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Kutnie.

Rozstrzygnięcie Wakacyjnej Krzyżówki z Hasłem. Znamy zwycięzców!, ./upload/articles_pakiety/27385/01_obraz.jpg


Szczęśliwcami są Elżbieta Wielec, Michał Kuciapski, Natalia Bińkowska i Jakub Rojewski. Nagrody można odebrać w siedzibie PSSE w Kutnie ul. Kościuszki 14 na I piętrze w pokoju Nr. 12 w godz. 8.00-14.00. W przypadku, gdy dzieci przebywają na wakacjach nagrody będą czekały. [więcej]
MaciejW, 29.07.2015 07:50|czytane: 163 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pod patronatem eKutno.pl: 41. Święto Róży, Róża Wiatrów, jarmark i koncerty
41. Święto Róży pod patronatem eKutno.pl już od 4 września. W tym roku sporo atrakcji muzycznych, jak zawsze odbędzie się Jarmark Różany, będzie można skorzystać z lunaparku i przede wszystkim odwiedzić Wystawę Róż i Aranżacji Florystycznych pt. Róża Wiatrów w Kutnowskim Domu Kultury.

Pod patronatem eKutno.pl: 41. Święto Róży, Róża Wiatrów, jarmark i koncerty

Tym razem tematem przewodnim wystawy będą podróże. Szesnastu florystów przygotuje instalacje roślinne, a w sumie 25 osób będzie pracować nad pomysłem koordynatorki wystawy Agnieszki Dąbrowskiej- Walczak. Otwarcie wystawy odbędzie się przed Kutnowskim Domem Kultury, na małej scenie będziemy mogli podziwiać roślinne kreacje florystów w artystycznej oprawie. 

Na Scenie Muzycznej nad Ochnią wystąpią Curly Heads, Ray Wilson, Kasia Kowalska, Sylwia Grzeszczak, a na scenie na placu Piłsudskiego: Parassol, Kabaret Kałamasz, Horpyna, Tonam i Synowie, theBEST4, ZPIT Ziemi Kutnowskiej, ZPiT KUJON. [więcej]
kultura, 28.07.2015 17:53|czytane: 487 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Piknik zdrowotny tym razem w Nowych Ostrowach
Starosta kutnowski zaprasza wszystkich mieszkańców powiatu na Piknik Zdrowotny, który odbędzie się 2 sierpnia w Nowych Ostrowach.

Piknik zdrowotny tym razem w Nowych Ostrowach, ./upload/articles_pakiety/27381/01_obraz.jpg


Przez cały czas trwania pikniku bezpłatnie dostępne będą: punkt medyczny, w którym będzie możliwość zrobienia badań poziomu cukru we krwi, ciśnienia i wagi ciała. Na imprezie będzie mozna wypełnić ankiety - wywiady medyczne.

Program
14:00 - 14:05 Przywitanie gości i mieszkańców powiatu kutnowskiego.
14:05 - 15:30 Zawody sportowe drużyn z gmin powiatu kutnowskiego.
14:05 - 16:00 Konkursy sportowe i animacje zabaw dla dzieci.
14:20 - 15:00 Pokazy akrobacji rowerowych. [więcej]
redaktor, 28.07.2015 17:13|czytane: 805 razy|20 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Urząd Miasta Kutna wyjaśnia
W nawiązaniu do informacji o oddaniu do użytku fontanny na Placu Piłsudskiego z 23 lipca Urząd Miasta Kutna wyjaśnia, że w żadnym wypadku nie było w niej intencji zachęcania do picia wody z fontanny.

- Informacja o zainstalowaniu w części technicznej stacji uzdatniania wody miała na celu podkreślenie, iż woda w obiegu zamkniętym jest uzdatniana i dezynfekowana. Jednakże woda w obiegu fontannowym nie musi spełniać wymagań dotyczących wody zdatnej do picia. Z uwagi na publiczny charakter obiektu, dostęp do niego będą miały osoby postronne i zwierzęta dlatego zachodzi ryzyko skażenia wody - podaje Joanna Brylska, Kierownik Biura Prasowego kutnowskiego magistratu. - W celu zminimalizowania bezpośredniego zagrożenia sanitarno – epidemiologicznego przy budowie niniejszej fontanny zastosowano odpowiednie technologie i urządzenia uzdatniające obieg wody w fontannie. [więcej]
redaktor, 28.07.2015 16:49|czytane: 483 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wygrali zaproszenia do Aquaparku
Dla Czytelników eKutno.pl Aquapark Kutno przekazał cztery zaproszenia na wakacyjne wodne pluski. Wygrali je: Piotr Wojtczak, Andrzej Cichocki, Joanna Święcicka, Olga Dolat.

Wygrali zaproszenia do Aquaparku, ./upload/articles_pakiety/27361/01_obraz.jpg


Będą one do odbioru w parku wodnym w terminie 14 dni od rozstrzygnięcia konkursu.
[więcej]
redaktor, 27.07.2015 18:39|czytane: 594 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czytelnicy pytają: Czy pełnomocnik ds. pacjenta już pracuje?
- Ostatnio byłam w szpitalu i chciałam skorzystać z pomocy rzecznika pacjenta. Dowiedziałam się, że w Kutnie jest pełnomocnik starosty ds. pacjenta. W starostwie przy Kościuszki go nie było. Nie mogłam jednak znaleźć żadnej informacji, gdzie przyjmuje, jak do niego dotrzeć - mówi pani Zdzisława z Kutna. - Córka pomogła mi poszukać w internecie. Niestety na stronie starostwa czy szpitala nie ma tych informacji. Czy pełnomocnik ds. pacjenta już pracuje? Dlaczego starostwo o to nie zadbało pomimo wydawania pieniędzy na pensję tej osoby? Uważam, że taka informacja powinna być bardzo łatwo dostępna, a już na pewno powinna być wywieszona w widocznym miejscu w szpitalu.

Rzeczywiście informacji na stronie szpitala i w budynku nie ma. Zapytaliśmy rzecznika prasowego starostwa o to jak to się stało, że "lekarstwo na kryzysowe sytuacje w szpitalu" i pomysł nowego starosty nie został odpowiednio promowany choćby w postaci informacji o działalności pełnomocnika, godzinach przyjęć itp. Jacek Saramonowicz przyznał, że informacja ta nie jest dostępna na stronie w widocznym miejscu i że starostwo podejmie odpowiednie działania aby mieszkańcy wiedzieli, gdzie i w jakich godzinach przyjmuje pełnomocnik, czym się zajmuje. Już pierwsze syptomy szybkiego działania rzecznika zauważyliśmy. Jednak szpital chyba się opiera mocno udostępnieniu tej informacji swoim pacjentom, ponieważ na stronie KSS wisi stare odesłanie do Rzecznika Praw Pacjenta, słowa o naszym lokalnym "rzeczniku" nie ma. 

Beata Krukowska, pełnomocnik starosty  ds. pacjenta nie chciała jednak bezpośrednio z nami rozmawiać, odesłała nas do rzecznika prasowego starostwa. Chcieliśmy poruszyć temat potrzeby jej stanowiska w powiecie kutnowskim i dowiedzieć się o stanie załatwiania sprawy skargi mieszkanki Kutna na szpital, o której pisaliśmy w tym miesiącu TUTAJ

Dla wszystkich, którzy potrzebują porady, pomocy czy chcą złożyć skargę podajemy pełną informację o działalności pani pełnomocnik. Przyjmuje ona interesantów w siedzibie przy ul. Królowej Jadwigi 7, pokój 52, poniedziałek- piątek : 8.00 - 15.00, tel. 24 355-47-64 e-mail: pelnomocnik_pacjent@powiatkutno.eu

Kompetencje pełnomocnika ds. pacjenta
1) reprezentowanie Starosty w zakresie przyjmowania skarg i wniosków dotyczących działalności i funkcjonowania „Kutnowskiego Szpitala Samorządowego” spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, zwaną dalej jako „KSS Sp. z o.o.”,
2) reprezentowanie Starosty w kontaktach z KSS Sp. z o.o. w zakresie praw pacjenta,
3) przyjmowanie i rozpatrywanie skarg i wniosków pacjentów, rodziny pacjenta, jego przedstawiciela ustawowego lub osoby sprawującej faktyczną opiekę nad pacjentem dotyczących udzielanych świadczeń, działalności i funkcjonowania KSS Sp. z o.o. oraz udzielania odpowiedzi na pytania i skargi, [więcej]
wandea, 27.07.2015 18:29|czytane: 1068 razy|43 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Szpital potrzebuje kierownika działu administracyjno- technicznego
Do 30 lipca można skladać oferty w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym sp. z o.o. na stanowisko kierownika działu administracyjno-technicznego. 

Kandydat powinien mieć wykształcenie z zakresu administracji, znać zagadnienia z zakresu budownictwa, BHP it. TUTAJ ogłoszenie. [więcej]
wandea, 27.07.2015 17:57|czytane: 2343 razy|73 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Nowy projekt krośniewickiego muzeum dofinansowany
Muzeum im. Jerzego Dunin-Borkowskiego w Krośniewicach otrzymało grant w ramach projektu "Współorganizacja projektów kulturalnych na terenie woj. łódzkiego 2015" ogłoszonego przez Łódzki Dom Kultury. Placówka z Krośniewic wystartowała w konkursie z projektem "Ginące zawody rzemieślnicze na przykładzie kowalstwa i kotlarstwa" i otrzymała na ten cel wsparcie finansowe w kwocie 4000 tys. zł.

Projekt ma na celu ochronę narodowego dziedzictwa kulturowego poprzez kultywowanie pamięci o ginących już zawodach kowala i kotlarza oraz zaprezentowanie rzemiosła będącego efektem kotlarskiego kunsztu i umiejętności. Dzięki funduszom już we wrześniu, w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa, Muzeum zorganizuje warsztaty dla szkół, podczas których uczniowie będą mogli zapoznać się z podstawowymi narzędziami i technikami kotlarskimi oraz stworzą własne wyroby miedziane.

Odbędą się także otwarte, rodzinne warsztaty kowalskie obejmujące poznanie technik kucia na kowadle i możliwość samodzielnego wyrobu gwoździ i podkówek. Mieszkańcy miasta i miłośnicy regionalnej historii będą mieli także możliwość udziału w spacerze edukacyjnym śladami dawnych rzemieślników krośniewickich, a wydarzeniom towarzyszyć będzie uroczysty finisaż wystawy "Świat miedzi. Od warsztatu po wyroby" z prywatnej kolekcji Bernarda Nowakowskiego z Siedlec oraz wydanie folderu promującego rzemiosło artystyczne i sztukę zdobniczą z kolekcji Jerzego Dunin-Borkowskiego. [więcej]
kultura, 27.07.2015 16:47|czytane: 196 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Ukradł piwo i chipsy, a grozi mu do 10 lat
Kutnowscy policjanci zatrzymali 17-letniego mieszkańca Zgierza, który włamał się do sklepu spożywczego. Młody człowiek za kradzież kilku piw i chipsów usłyszał zarzuty, za które grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

25 lipca o godzinie 23.20 na ulicy Sienkiewicza w Kutnie funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego w jednym ze sklepów spożywczych zauważyli wybitą szybę. Przybyły na miejsce właściciel sklepu oświadczył, że ukradziono piwo i chipsy wartości około 70 złotych, a straty za wybitą szybę oszacował na kwotę 1500 złotych.

Sprawą włamania zajęli się kutnowscy policjanci. Został przejrzany zapis z kamer monitoringu. Stróże prawa ustalili, że sprawca mógł być ubrany w czerwoną czapkę, buzę i krótkie spodenki. Rysopis młodego przestępcy został podany na patrole będące w służbie. Około 5.00 w rejonie dworca PKP patrol mundurowych zauważył mężczyznę wyglądem przypominającego sprawcę włamania. Młody człowiek na widok radiowozu zaczął uciekać. Po krótkim pościgu został zatrzymany. [więcej]
redaktor, 27.07.2015 16:25|czytane: 295 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Punkt przedszkolny Kolorowy Świat w Bielawkach z certyfikatem
Punkt przedszkolny „Kolorowy Świat” w Bielawkach uczestniczył w konkursie ogólnopolskim „Bezpieczne Dziecko - Bezpieczne Przedszkole” – III edycja organizowanym przez Studium Prawa Europejskiego w Warszawie. Jako jedyna placówka oświatowa  w powiecie kutnowskim punkt przedszkolny „Kolorowy Świat” otrzymał certyfikat BEZPIECZNE PRZEDSZKOLE 2015 r.

Punkt przedszkolny Kolorowy Świat w Bielawkach z certyfikatem , ./upload/articles_pakiety/27374/01_obraz.jpg


Dzięki uprzejmości i poświęceniu wielu ludzi była możliwa walka o ten zaszczytny tytuł. Dlatego też wszystkim, którzy włączyli się w realizację konkursu Kolorowy Świat składa serdeczne podziękowania: wykładowcom, sponsorom, rodzicom przedszkolaków oraz osobom, które w różny sposób przyczyniły się do spełnienia zamierzeń i planów. [więcej]
redaktor, 27.07.2015 16:16|czytane: 152 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Logowanie do portalu
 www.denta-medica.pl
Kalendarium imprez
« sierpień 2015 »
P W Ś C P S N
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
      
Mała wielka sprawa
Ola Rzadkiewicz
Sto pytań do zarządu powiatu, sufler i zerwana sesja
Trzy tematy na dzisiejszą sesję Rady Powiatu w Kutnie zaplanowali jej wnioskodawcy grupa radnych opozycyjnych (PiS), a mianowicie: omówienie przez Zarząd... [więcej]
Kultura musi być...
Ola Rzadkiewicz
Mały Książę 3D w Kinie KDK. Wygraj zaproszenia
Zapraszamy od piątku 7 sierpnia do Kina Kutnowskiego Kutnowskiego Domu Kultury na film Mały Książę. Adaptacja książki francuskiego pisarza opowiada historię pilota, który po rozbiciu swojego samolotu na Saharze spotyka Małego Księcia.... [więcej]
kutnowski sport
Polfarmex Kutno z licencją okresową na sezon 2015/2016
Wczoraj Zarząd Polskiej Ligi Koszykówki S.A.  wydał KKS Pro Basket Kutno pozytywną decyzję o przyznaniu licencji okresowej na grę w rozgrywkach organizowanych przez PLK SA w sezonie 2015/2016. źródło: KKS Pro Basket Kutno... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
studio tańca
Ostatnio dodane ogłoszenia
Pożyczki dla 18-latków | Kredyt 18 lat Pożyczki na dowód - bez dodatkowych dokumentów dla młodych osób od 18 i 19 roku życia bez zbędnych dokumentów i pozabankowo bez weryfikacji w BIK. Wybrane oferty pożyczek długoterminowych i ... [czytaj więcej]
CATERING NA IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE Kucharka z doświadczeniem pomoże w przygotowaniu każdej imprezy okolicznościowej ; chrzciny, komunie, imieniny, 18-stki oraz inne przyjęcia.Pomogę zorganizować przyjęcie od strony kuchni jak i... [czytaj więcej]
Szkoła za DARMO Nowy nabór w szkołach dla Dorosłych Feniks Zapraszamy do zapisu ZA DARMO: • Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych • Liceum Ogólnokształcące specjalność mundurowa dla Dorosłych •... [czytaj więcej]
Chwilówki na dowód bez BIK/BIG/KRD/ERIF - AKCEPTUJEMY OPÓŹNIENIA W BIK Chwilówki na dowód bez BIK/BIG/KRD/ERIF (akceptujemy zajęcia komornicze) : - kredyty pozabankowe z miesięczną ratą - do 50 000 zł na 10 lat - promocje dla stałych klientów - darmowe czyszc... [czytaj więcej]
Uwaga! Atrakcyjne działki budowlane! Sprzedam działki o różnej powierzchni w Wojciechowicach koło Kutna, przy drodze asfaltowej Wojciechowice – Zawady. Działki mają instalację elektryczną i wodno – kanalizacyjną. Znajdu... [czytaj więcej]
ZARABIAJ 1347 Zł Od Pierwszego Miesiąca Prosto Z Domu! Chcesz zarabiać więcej?rnrnPewnie myślisz, że żeby to zrobić musisz pracować dużo więcej. Zacząć zarywać noce, najlepiej zaprzestać wszystkich kontaktów towarzyskich. Jednak nie tędy dr... [czytaj więcej]
Wyszukiwarka busów do HOLANDII / NIEMIEC / BUS HOLANDIA NIEMCY Oferujesz transport busem do Holandii , Niemiec ? Dodaj swoje ogłoszenie , założ stronę na : www.busemdoholandii.com.pl - bus do Holandii www.busemdoniemiec.net.pl - bu do Niemiec Zapra... [czytaj więcej]
Pożyczka do ręki. Nasza pozyczka to przede wszystkim szybka decyzja kredytowa, minimum formalności, stałe raty bez ukrytych opłat oraz elastyczne okresy spłaty. Pożyczka udzielana na kwotę nawet 10 000 złotych, ... [czytaj więcej]
Prawdziwe kotno za zero! SMART Konto dla każdego za prawdziwe 0 zł! - bezpłatna karta do konta - dostęp do gotówki za darmo na całym świecie - płatności faktur i rachunków na smartfonie - 3% do 50 tys. zł na ... [czytaj więcej]
SPRZEDAM DZIAŁKI SPRZEDAM DZIAŁKI BUDOWLANE NA WIERZBIU, BARDZO DOBRA LOKALIZACJA, WODOCIĄG I PRĄD, DOJAZD DO KAŻDEJ POSESJI Z DROGI ASFALTOWEJ. TANIO!!... [czytaj więcej]
Kupie Ursusa C-328 C330 C-330M C325 C4011 C355 C360 C-385 C-902 C-912 C-914 2812 3512 Włądymirca T Kupie Ursusa C-328 C330 C-330M C325 C4011 C355 C360 C-385 C-902 C-912 C-914 2812 3512 Włądymirca T25 MF235 MF255 MTZ82 MTZ80 Zetora 5211 5320 7211 7011 7245 Przyczepę Wywrotkę lub Sztywną kupie ... [czytaj więcej]
Chcesz pracować w szpitalu? Zdobądź uprawnienia Opiekuna Medycznego Jeśli chciałbyś pracować w szpitalach, zakładach opiekuńczo leczniczych, ośrodkach i domach pomocy społecznej, niepublicznych ośrodkach opieki zdrowotnej, w środowiskowych domach pomocy, czy... [czytaj więcej]
Szkoła ZA DARMO - zdobądź wymarzony zawód już w rok Zapraszamy na kierunki zawodowe do szkoły PASCAL w Płocku.rnrnTechnik BHP - ( trwa 1,5 roku )rnTechnik Administracji - ( trwa 2 lata )rnTechnik Usług Kosmetycznych - ( trwa 2 lata )rnFlorysta - ( t... [czytaj więcej]
Kupie Ursusa C-328 C330 C-330M C325 C4011 C355 C360 C-385 C-902 C-912 C-914 2812 3512 Włądymirca T Kupie Ursusa C-328 C330 C-330M C325 C4011 C355 C360 C-385 C-902 C-912 C-914 2812 3512 Włądymirca T25 MF235 MF255 MTZ82 MTZ80 Zetora 5211 5320 7211 7011 7245 Przyczepę Wywrotkę lub Sztywną kupie ... [czytaj więcej]
Kupie Ursusa C-328 C330 C-330M C325 C4011 C355 C360 C-385 C-902 C-912 C-914 2812 3512 Włądymirca Kupie Ursusa C-328 C330 C-330M C325 C4011 C355 C360 C-385 C-902 C-912 C-914 2812 3512 Włądymirca T25 MF235 MF255 MTZ82 MTZ80 Zetora 5211 5320 7211 7011 7245 Przyczepę Wywrotkę lub Sztywną kupie ... [czytaj więcej]
Kupie Ursusa C-328 C330 C-330M C325 C4011 C355 C360 C-385 C-902 C-912 C-914 2812 3512 Włądymirca Kupie Ursusa C-328 C330 C-330M C325 C4011 C355 C360 C-385 C-902 C-912 C-914 2812 3512 Włądymirca T25 MF235 MF255 MTZ82 MTZ80 Zetora 5211 5320 7211 7011 7245 Przyczepę Wywrotkę lub Sztywną kupie ... [czytaj więcej]
Praca dodatkowa - Mariza Zostań konsultantką/em, Liderem w polskiej firmie kosmetycznej Mariza, połącz pracę z przyjemnością.rnrnZostając konsultantem zarabiasz na sprzedaży kosmetyków z naszego katalogu. Zysk to r... [czytaj więcej]
Technik ochrony fizycznej osób i mienia ZA DARMO! Nowy nabór w szkołach dla Dorosłych FeniksrnZapraszamy do zapisu ZA DARMO:rn• Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłychrn• Liceum Ogólnokształcące specjalność mundurowa dla Dorosłychrn•... [czytaj więcej]
MOTORYZACJA SPRZEDAM RENAULT MEGANE SCENIC 1,5 DCI 2005 ROK OLEJ NAPĘDOWY MOC 82 KM AUTO JEST WYPOSAŻONE: -SENSOR DESZCZU I ZMIERZCHU -TEMPOMAT -EL.SZYBY I LUSTERKA -ILOŚĆ MIEJSC 5 -KLIMATYZACJA -DWI... [czytaj więcej]
POŻYCZKI ODDŁUŻENIOWE WRAZ Z PROGRAMEM WRÓC DO BANKU POŻYCZKI ODDŁUŻENIOWE WRAZ Z PROGRAMEM „WRÓĆ DO BANKU”. Nasza firma wraz z kancelarią doradczą przygotowała plan oddłużeniowy dla ludzi przekredytowanych „WRÓĆ DO BANKU”. Program ... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Lambert Duranowski:
6 minut temu
dla mnie fontanna jest ok, a faktycznie na wymioty się zbiera jak czytam te ciągłe narzekania, plucia, że drogi ni ma, chodnik wyboisty, ze oni maja a mnie nie chcą dać, jak ci dadzą to się zamkniesz ale inni też łapę wyciągna, a sam se to wypracuj leniu jeden z drugim
Hubert Tamau:
9 minut temu
Kto? Pan wicestarosta na przykład? Nie miejmy złudzeń. No ale to tylko drobna uszczypliwość. Oczywiście Samuelu masz rację; ci ludzie biorą za to wielkie pieniądze i powinni sami opracowywać takie rzeczy. Oczywiście udział ekspertów jest niezbędny ale miejscowi specjaliści w niczym ni ustępują tym z innych miast.
Hubert Tamau:
11 minut temu
Nowy zarząd będzie znacznie wcześniej.
Hubert Tamau:
12 minut temu
Po pobieżnym przejrzeniu odnoszę wrażenie, iż wcześniej to tylko były źle wydane pieniądze (za co należy się rozliczenie), a obecna wersja to tylko "bicie piany" mające ukazać "merytorykę" i "wielkość" obecnej ekipy. A gdzie pan Debich i reszta byli w poprzedniej kadencji? Chyba w tym samym miejscu. Znamienne jest to, ze wtedy "nie mieli wpływu" na kształt strategii, teraz zaś mogli by mieć ale maja za "mało szabel" cytując "klasyka". Merytorycznie odniosę się do tego po lekturze dokładniejszej.
Hubert Tamau:
17 minut temu
A może połączyć wykład z wcześniej zapowiedziana debatą? Może być nawet symultanicznie w dwóch salach z możliwością przemieszczania się słuchaczy (uczestników). A w ogóle to zmiana frontu czy oportunizm?
Lambert Duranowski:
20 minut temu
no cóż, niektórym odpowiada postawa na kolanach, zadajcie sobie pytanie - walczyć z wrogiem czy kombinować?, podnieść głowę czy nadstawić d.....,
Szczepan Skorka:
36 minut temu
Logotyp powinien zawierać dżinsy, okulary i kilof
Lesław Demboscok:
2
 · 
47 minut temu
a koszty rosną, rosną, rosną....
Szczepan Skorka:
2
 · 
1 godzin temu
Strategia jest niepotrzebna, za 4 lata będzie nowy zarząd i zamówi kolejną
Onufry Leszczyński:
2
 · 
1 godzin temu
Nowe wybory!
Adrian Masło:
3
 · 
1 godzin temu
Jeżeli strategia powiatu kutnowskiego z 2013 roku - "strategia Kłopotowskiego" okazała się tak "dobra", że trzeba było pisać w 2015 zupełnie nową, no to pieniądze wydane na poprzednią - grosz publiczny- trzeba byłoby odzyskać (w ramach jakiejś gwarancji za sprzedany produkt !).
Gerwazy Zebrdowski:
3
 · 
2 godzin temu
setki parkingow w ostatnich miesiacach (za pieniadze mieszkancow) i OGROMNE zadluzenie 44,7mln zl - ale jest ładnie, innaczej mówiąc piknie
Ksawery Leon Cięszki:
2 godzin temu
Ciekawe, co sufler myśli obecnie na temat afery mieszkaniowej - przecież w mieście rządzą koledzy pana Debicha
Ksawery Leon Cięszki:
3 godzin temu
Nie ma wszystkich kutnowskich weterynarzy w tym rankingu
Amadeusz Brunoff:
3
 · 
4 godzin temu
myślałam że za takie pieniądze będzie lepsza fontanna a tu co?
Amadeusz Brunoff:
3
 · 
4 godzin temu
Panie debich jak słyszę o strategiach to naprawdę mam dość. A co ze strategią szpitala? Ludzie bierzcie się za robotę a nie tylko pogaduszki a czynów brak. Wszystko rozwalacie a poprawy nie widać.Słychać tylko strategia, strategia i strategia.
Doroteusz Trzycieski:
4
 · 
4 godzin temu
Bardzo dobrze sie dzieje. Jest budowa, będzie parking. Jak komuś przeszkadza niech sie wyprowadzi jak juz ktos wczesniej napisal, do lasu!
Błażej Dworzański:
4
 · 
4 godzin temu
Kuźwa, ten nijaki gorula czy jak mu tam, to już nie ma krzty zwykłej ludzkiej przyzwoitości i jakiegokolwiek honoru, aby pchać się na piedestał wiedząc, że tak na dobrą sprawę dla zwykłej społeczno - politycznej higieny winien złożyć mandat i przeprosić Elektorat za swoje jestestwo w tym jego politykierskim bajzelku.
Chłopino ogarnij się choć odrobinkę i pomyśl, jakie są na twój temat opinie Poważnego i Odpowiedzialnego Środowiska biorąc pod uwagę zamieszanie i zniesmaczenie twoją tzw. postawą. Wstyd, hańba, obłuda etc.etc. oczywiście w twoim gostku wykonaniu, o zgrozo!
P.S.
A ponoć tzw. środowisko nauczycielskie winno służyć za wzór w Obywatelskim Społeczeństwie, tym bardziej wzór dla Młodzieży, a tu co, wszystko na opak, niestety !!!
Wadim Reuss:
4
 · 
5 godzin temu
może już niedługo. podobno Filipiak z urzędu gminy ma dostać w Kutnie pracę, być może coś jest na rzeczy
Aron Bedrasowicz:
3
 · 
5 godzin temu
Tam gdzie budowa musi być kurz, a jak mieszkanie remontujesz Hadrian to nie masz kurzu???Najciekawsze artykuły
 · 
21 godzin temu
KONKURS: Świat klocków zaprasza. Przyślij zdjęcie klockowej budowli
 ·  4
3 dni temu
Startuje Literackie Kutno 2015
 ·  4
4 dni temu
Kunc: Dyrygent nie stoi tyłem do publiczności, bo z przodu wygląda zdecydowanie gorzej
 ·  50
4 dni temu
Prezydent Kutna odpowiada na pytania Czytelników
 ·  25
4 dni temu
Rędzikowski przestanie być radnym. Wojewoda wezwała radę do działania
 ·  14
5 dni temu
Taki remont Łęczyckiej ostatnio przeprowadzono za Gierka i... dla Gierka
 ·  43
7 dni temu
Czytelnicy pytają: Czy pełnomocnik ds. pacjenta już pracuje?
 · 
7 dni temu
Na co do kina w sierpniu?
 ·  78
10 dni temu
Czytelnicy pytają: Jakie premie i nagrody otrzymywała dyrektor PUP?
 ·  16
10 dni temu
Kutnowscy policjanci z medalami
 ·  5
12 dni temu
Pod patronatem eKutno.pl: I Wybory Miss Lata Aquaparku Kutno
 ·  2
18 dni temu
Muzeum w Kutnie zaprasza. Wystawa dla małych i dużych chłopców
 ·  80
18 dni temu
Sto pytań do zarządu powiatu, sufler i zerwana sesja
 · 
18 dni temu
Uwaga wyborcy głosujący w OKW nr 1 w Kutnie. Głosowanie podczas referendum w USC
 ·  44
19 dni temu
Wnioski o uchylenie mandatu Gieruli i obniżenie pensji zarządowi nie znalazły się w porządku sesji
 ·  8
24 dni temu
Mocarze w szpitalu. 11 osób w ciągu trzech dni zatruło się dopalaczami
 ·  15
24 dni temu
Tu nie chodzi tylko o mojego syna, wielu z nas potrzebuje szybko pomocy i hospitalizacji w godnych warunkach. Skargi kutnianki jeszcze nie rozpatrzone
 ·  9
32 dni temu
Prokuratura w Białymstoku postawiła zarzuty strażakowi z Kutna
 ·  17
32 dni temu
Tereny Tevy i Fresenius Kabi wchodzą do strefy ekonomicznej
 ·  44
32 dni temu
Czytelnicy pytają: Kiedy miasto naprawdę zadba o zieleń?
 · 
33 dni temu
czytaj z eKutno.pl: Chciałbyś mieć takiego Anioła Stróża
 ·  24
34 dni temu
Akt oskarżenia w kutnowskiej odwróconej piramidzie farmaceutycznej
 ·  86
35 dni temu
Czy radny i starosta się pojednają?
 ·  12
35 dni temu
Honorowa Nagroda Prezydenta Kutna dla księdza Pisarka
 ·  106
36 dni temu
Tylko prawda jest ciekawa. W powiecie potrzebny hydraulik
Pogoda w Kutnie
Dziś: poniedziałek
Temperatura: 29°C
Słonecznie
Wschód słońca: 05:05
Zachód słońca: 20:31

1019 hPa
7 km/h
0,0 mm


Jutro: wtorek
Temperatura: 33°C
Słonecznie

Wschód słońca: 05:06
Zachód słońca: 20:29

1015 hPa
11 km/h
0,0 mm


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności