eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 26.08.2016     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,31217-supercross-king-of-poland-zapraszamy-do-atlas-areny," title="Kutno: Supercross King of Poland. Zapraszamy do Atlas Areny" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Supercross King of Poland. Zapraszamy do Atlas Areny</b><br>Rok 2016 przejdzie do historii polskich sportów motorowych. Długo wyczekiwany przez...</div></a> <a href="/wiadomosci,31208-miejskie-obrazki-pa-tnik-pokutnik," title="Kutno: Miejskie obrazki. Pątnik, pokutnik?" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Miejskie obrazki. Pątnik, pokutnik?</b><br>Miejskie obrazki w Kutnie to nie tylko brudne ulice, kolorowa fontanna,...</div></a> <a href="/wiadomosci,31210-ekuchnia-tiramisu-na-niedziel," title="Kutno: eKuchnia: Tiramisu na niedzielę" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>eKuchnia: Tiramisu na niedzielę</b><br>Kulinarna blogerka Ewelina Pędzikowska http://szalonakuchniaeweliny.bloog.pl poleca na najbliższy weekend Tiramisu.$$PACK$$1$$Kawowe ciasto...</div></a> <a href="/kultura,31209-czytali-fragmenty-miasteczka-szaloma-asza," title="Kutno: Czytali fragmenty Miasteczka Szaloma Asza" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Czytali fragmenty Miasteczka Szaloma Asza</b><br>Drugiego dnia pobytu Muzeum na kółkach w Kutnie znów wiele się...</div></a> <a href="/wiadomosci,31185-czy-na-iii-oddziale-wewn-trznym-dzia-a-allenort," title="Kutno: Czy na III oddziale wewnętrznym działa Allenort?" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Czy na III oddziale wewnętrznym działa Allenort?</b><br>Jak pamiętamy Kutnowski Szpital Samorządowym sp. z o.o. zdecydował się oddać...</div></a> <a href="/wiadomosci,31199-by-a-dyrektor-nfz-w-odzi-b-dzie-prezesem-kutnowskiego-szpitala," title="Kutno: Była dyrektor NFZ w Łodzi będzie prezesem kutnowskiego szpitala?" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Była dyrektor NFZ w Łodzi będzie prezesem kutnowskiego szpitala?</b><br>Jak kutnowskie sikorki nieoficjalnie ćwierkają wkrótce czeka nas sensacyjna zmiana na...</div></a> <a href="/publicystyka,31186-uprzejmie-donosz-e," title="Kutno: Uprzejmie donoszę, że..." class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Uprzejmie donoszę, że...</b><br>Miedzy donoszeniem a informowaniem pozornie jest ogromna różnica – oby na...</div></a> <a href="/publicystyka,31176-kuriozum-radni-pyta-starosty-o-sprawy-sp-ki-nie-moga-ale-o-jej-kapitale-decydowa-musza," title="Kutno: Kuriozum. Radni pytać starosty o sprawy spółki nie mogą" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Kuriozum. Radni pytać starosty o sprawy spółki nie mogą</b><br>Radny powiatowy z PiS Marek Jędrzejczak 20 lipca br. zapytał Krzysztofa...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Giełda pracy w Kutnie. Manpower zaprasza

Giełda pracy. Manpower zaprasza

[więcej]
redaktor, 25.08.2016 07:16|czytane: 272 razy|komentuj|czytaj cały
Koncert POPKA Króla Albanii na Plaży Patelnia w Grabinie czyli piątkowe zakończenie wakacji
26 sierpnia w Piątek na Plaży Patelnia w Grabinie k.Płocka, pod dużą zadaszoną sceną wystąpi ze swoim solowym koncertem znany z kontrowersyjnych teledysków i ich milionowych wyświetleń POPEK - zwany także Królem Albanii. Będzie to bez wątpienia bardzo ciekawe wydarzenie - biorąc pod uwagę - jak wielką sensację wywołuje sam wokalista oraz jak wiele osób przybywa na jego koncerty.

Koncert POPKA Króla Albanii na Plaży Patelnia w Grabinie czyli piątkowe zakończenie wakacji

- Jesteśmy bardzo otwarci na wszelkie propozycje muzyczne i artystyczne, jakie przedstawiają nasi goście - mówią właściciele "Patelni". -Popek wskazywany był wielokrotnie jako postać, którą powinniśmy zaprosić na naszą plaże. Uznaliśmy w końcu, że piątkowe zakończenie wakacji będzie doskonałym terminem na takie wydarzenie. Sami jesteśmy bardzo ciekawi koncertu, ale po ilości zainteresowanych osób i sygnałów jakie do nas docierają, jesteśmy pewni, ze atmosfera będzie doskonała. Jednocześnie dzięki piątkowej dacie nie zmieniamy głównego nurtu muzycznego plaży Patelnia jaką jest muzyka disco.

28 sierpnia w niedzielę, powrócimy do tanecznego klimatu wraz z zespołem AFTERPARTY, który będzie u nas koncertował. Od września grać będziemy w każdy piątek a kalendarz naszych koncertów disco zapowiada sie naprawdę interesująco. [więcej]
wandea, 24.08.2016 10:32|czytane: 276 razy|komentuj|czytaj cały
Zaginęła Kotka - Miła
W ubiegłą środę zaginęła w Kutnie na ulicy Piwnej, róg Spornej - Kotka, wabi się Miła.
Miała obrożę przeciw kleszczową.


Zaginęła Kotka - Miła, ./upload/articles_pakiety/31188/01_obraz.jpg


Właścicielka bardzo rozpacza i tęskni. Dla znalazcy wysoka nagroda. Tel. 601 807 082
[więcej]
wandea, 23.08.2016 11:58|czytane: 518 razy|komentuj|czytaj cały
Widmo kolejnego konfliktu przed starostą kutnowskim
Oj, widmo kolejnego konfliktu przed starostą kutnowskim. Felerna kadencja samorządu powiatowego pełna jest nie wiedzieć czemu ognisk zapalnych. Przecież miała być nowa jakość...

A to członek zarządu powiatu z Platformy Obywatelskiej oświadcza, że nie jest funkcjonariuszem publicznym, potem łączy stanowiska nadzorującego oświatę z nauczycielem w podległej placówce, błędnie wypełnione oświadczenia majątkowe starosty, bo przecież nie pamiętał że był prezesem jakiejś spółki, a to roczny konflikt nauczycieli z dyrektorem Zespołu Szkół nr 1, który rozwija się i zaognia, wybuchowe sesje z byłym prezesem szpitala, a to ciągłe wykopki pod koalicją, bo władza jak magnes, wreszcie odwołanie przez wojewodę oraz małe i większe potknięcia zarządu powiatu, które można znaleźć na moim portalu. Aż szkoda pana starosty, że idzie mu jak po grudzie, zamiast...  nowej jakości.

A teraz jeszcze to! Kutnowskie sikorki to roztropne i mądre ptaszki, andronów nie plotą :) Dziś starosta Krzysztof Debich spotkał się m.in. z przedstawicielami związków zawodowych w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym sp. z o.o. i poinformował, że wkrótce Jolanta Kręcka, była szefowa łódzkiego oddziału NFZ będzie w nim zarządzać.

Reakcja związków nie mogła zadowolić starosty, bo podobnie jak się zdarzyło już w karierze Kręckiej w Starachowicach (2012 r.), związkowcy zapowiedzieli protest w przypadku nominacji.

A tu trzeba czym prędzej uzupełnić zarząd spółki. Od 1 września stanowisko miało być obsadzone. Póki co jest prezes i dyrektor ds. medycznych w jednym Marek Kiełczewski i zastępca dyrektora ds. pielęgniarstwa Irena Dałek, nie ma prokurenta i dyrektora ds. ekonomiczno-finansowych. Z całym szacunkiem dla tych dwojga, tego ciężkiego wozu nie pociągną. Potrzeba fachowców. Jak mówią związkowcy dla Debicha takim fachowcem, który chętnie podejmie się walki z zadłużeniem spółki jest była szefowa NFZ, zaprawiona w licznych bojach. [więcej]
wandea, 25.08.2016 19:32|czytane: 694 razy|43 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pójdą na Boską Florence w Kinie KDK
Boska Florence w Kinie Kutnowskiego Domu Kultury od piątku o godz. 19.30.  Mimo fatalnego głosu Florence Foster Jenkins marzy o zostaniu śpiewaczką operową. U boku wspaniałej Meryl Streep zobaczymy Hugh Granta.

Dwa podwójne zaproszenia na film wygrali: Iwona Kaczmarska i Sebastian Dolewski. Będą one odebrania w kasie KDK przed wybranym seansem.

[więcej]
kultura, 25.08.2016 20:22|czytane: 449 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Supercross King of Poland. Zapraszamy do Atlas Areny
Rok 2016 przejdzie do historii polskich sportów motorowych. Długo wyczekiwany przez polskich fanów format zawodów Supercross „King of Poland” rozegrany zostanie 15 października w łódzkiej Atlas Arenie. Podczas, kiedy Polska dopiero stoi na progu swojej przygody z Supercrossem na żywo, w wielu europejskich miastach rozgrywki te są niezwykle popularne, a ich historia sięga początku lat 80-tych. Najbardziej znane to Paris Bercy i Dortmund SX.

Supercross King of Poland. Zapraszamy do Atlas Areny, ./upload/articles_pakiety/31217/01_obraz.jpg
Supercross King of Poland. Zapraszamy do Atlas Areny, ./upload/articles_pakiety/31217/02_obraz.jpg
Supercross King of Poland. Zapraszamy do Atlas Areny, ./upload/articles_pakiety/31217/03_obraz.jpg


UWAGA! Wkrótce konkurs dla Czytelników, będzie można wygrać bilety na Supercross „King of Poland”

Historia Supercrossu w Polsce dopiero się tworzy, a doświadczenie organizatora, firmy Sportainment, wyniesione z produkcji Mistrzostw Świata FMX - Diverse NIGHT of the JUMPs oraz Mistrzostw Świata SuperEnduro w Gdańsku, pozwoli na uniknięcie trudności i błędów pionierów europejskiego Supercrossu z Dortmundu i Paryża.
Podobnie, jak w przypadku najbardziej znanych europejskich odsłon SX, widzowie, którzy przyjdą do Atlas Areny w Łodzi 15 października, zobaczą na bramkach startowych zarówno młodych, głodnych sukcesu zawodników, jak i doświadczonych „wyjadaczy” serii ADAC Supercross, Paris Bercy i AMA Supercross. To optymalna kombinacja zapewniająca wysoki poziom ścigania, która dostarczy widzom mocnych wrażeń. A biorąc pod uwagę zapał mniej doświadczonych riderów można już teraz stwierdzić, że „stara gwardia” nie będzie mogła do końca być pewna swojego miejsca w finale.

Na wzór zawodów rozgrywanych w Dortmundzie, poza klasą SX1 w Łodzi rozegrane zostaną także klasy SX2, SX85 i SX65. Daje to zawodnikom, niemal w każdym wieku, szansę na zmierzenie się z torem supercrossowym oraz udział w wyjątkowym, premierowym wydarzeniu.

Polska zaczyna swoją przygodę z Supercrossem ponad 30 lat później niż Niemcy, czy Francja. Najmłodsze dziecko SX ma jednak sporą szansę wpisać się na stałe w europejski kalendarz rozgrywek i stać się jednym z ważniejszych wydarzeń na motoryzacyjnej mapie Starego Kontynentu. Czy polski Supercross stanie się konkurencją dla zawodów w Paryżu, czy Dortmundzie? Zobaczymy, w końcu nie od razu Bercy zbudowano.

15 października Atlas Arena. Zacznijmy wspólnie tworzyć historię Supercrossu w Polsce. [więcej]
wandea, 25.08.2016 19:54|czytane: 96 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Miejskie obrazki. Pątnik, pokutnik?
Miejskie obrazki w Kutnie to nie tylko brudne ulice, kolorowa fontanna, rolowana trawa, różane klomby i kolejka przed 8.00 do second handu na Królewskiej. To również sytuacje wyjątkowe, jak nie z tego już świata...

Miejskie obrazki. Pątnik, pokutnik?, ./upload/articles_pakiety/31208/01_obraz.jpg
Miejskie obrazki. Pątnik, pokutnik?, ./upload/articles_pakiety/31208/02_obraz.jpg


- Wczoraj po południu w naszym mieście, na ul. Królewskiej można było spotkać takiego oto starszego mężczyznę niosącego na ramieniu krzyż. Spotkałem go także w kościele pw. Św Wawrzyńca - pisze Czytelnik eKutno.pl

[więcej]
wandea, 25.08.2016 18:18|czytane: 1021 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czy w Twojej okolicy jest bezpiecznie? Od września w Łódzkiem Mapa Zagrożeń
Od września 2016 roku w województwie łódzkim ruszy program Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Każdy mieszkaniec naszego regionu będzie mógł sam zadbać o bezpieczeństwo. Zareagować na zagrożenia i podzielić się spostrzeżeniami. Będzie można sprawdzić czy w Twojej okolicy jest bezpiecznie. Możesz mieć na to wpływ. Od września odwiedź Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.

 Czy w Twojej okolicy jest bezpiecznie? Od września w Łódzkiem Mapa Zagrożeń , ./upload/articles_pakiety/31213/01_obraz.jpg


Czy w Twojej okolicy jest bezpiecznie? Chcesz wiedzieć? Możesz mieć na to wpływ. Reaguj na zagrożenia i podziel się swoimi spostrzeżeniami! Odwiedź Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa! „Mapa” będzie dostępna od  września na stronie łódzkiej policji,  jej obsługa została zaprojektowana tak, aby bezproblemowo, wręcz intuicyjnie mógł z niej skorzystać każdy obywatel.

UWAGA! "Mapa" nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997.

Ważne jest to aby odpowiedzialnie korzystać z aplikacji. Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji.

Informacje wykorzystywane w mapie zagrożeń opierają się na trzech filarach:
- w pierwszym filarze gromadzone są informacje z policyjnych systemów informatycznych;
- drugi filar to część interaktywna z bezpośrednim udziałem mieszkańców, przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego oraz organizacji pozarządowych;
- trzeci filar opiera się o informacje pozyskane od obywateli z wykorzystaniem platformy wymiany informacji. [więcej]
redaktor, 25.08.2016 16:41|czytane: 120 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Chcesz wziąć udział w Ogólnopolskim Spływie Kajakowym Bzura 2016?
Ogólnopolski Spływ Kajakowy "Bzura 2016" to efekt partnerskiej współpracy Stowarzyszenia „Nad Bzurą” i Moto Przystani w Plecewicach. Organizatorzy chcą wspólnie pomóc odkryć Bzurę nie tylko mieszkańcom jej najbliższych okolic, ale również pasjonatom rzek i kajakarstwa z całego kraju. Rzeka należy do łatwych, z nielicznymi drobnymi przeszkodami na szlaku (kategoria ZWB). Jednocześnie jest niezwykle urokliwa i dotychczas niemal nieznana szerszemu gronu kajakarzy.

Chcesz wziąć udział w Ogólnopolskim Spływie Kajakowym Bzura 2016?, ./upload/articles_pakiety/31214/01_obraz.jpg


To pierwszy w historii Bzury profesjonalny spływ kajakowy. Podczas dwóch dni zmagań (3-4 września 2016 r.) zarówno zaawansowani kajakarze, jak i pasjonaci przepłyną dystans ok. 40 km dolnej Bzury (w dwóch odcinkach: Kozłów Biskupi - Plecewice i Plecewice - Kamion). Nie zabraknie wyścigu z pomiarem czasu, kilku kategorii (jedynka męska i damska, dwójka męska i damska oraz mieszana) i nagród dla najlepszych. Organizatorzy zachęcają do udziału w wydarzeniu i do spędzania czasu nad rzeką nie tylko zawodowców, ale również wodniaków - pasjonatów.

Oprócz pływania kajakiem nie zabraknie czasu na integrację i wspólny wypoczynek. Sobotni wieczór, po sportowych zmaganiach, uświetni występ zespołu MuzyKajaka, który łączy szanty z kajakarstwem. Grupa jest dobrze znana środowisku kajakowemu i niezwykle w nim popularna. Koncert odbędzie się na terenie Moto Przystani w Plecewicach.

Aby zapisać się na spływ wystarczy zapoznać się i zaakceptować regulamin opublikowany na stronie http://nadbzura.pl/regulamin-splywu-bzura-2016 i wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie http://nadbzura.pl/splyw2016. Wpisowe wynosi 100 zł od osoby (dla osób niepełnoletnich 70 zł). W cenie wpisowego wliczone są m.in.: pole biwakowe, miejsce parkingowe, transport osób i sprzętu w ciągu obu dni, posiłek po każdym etapie, ubezpieczenie NW, pamiątkowa koszulka i nagrody dla zwycięzców. [więcej]
redaktor, 25.08.2016 16:29|czytane: 122 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wójt Gminy Dąbrowice darowała sprzęt Policji w Krośniewicach
Wójt Gminy Dąbrowice przekazała dla Komisariatu Policji w Krośniewicach sprzęt komputerowy. Dorota Dąbrowska - Wójt Gminy Dąbrowice osobiście przekazała darowiznę na ręce z-cy Komendanta Komisariatu Policji w Krośniewicach podkom. Dariusza Bujalskiego.

Wójt Gminy Dąbrowice darowała sprzęt Policji w Krośniewicach, ./upload/articles_pakiety/31212/01_obraz.jpg


Komendant dziękując pani wójt za przekazany sprzęt, podkreślał dobrą współpracę, zaangażowanie oraz zrozumienie władz samorządowych dla potrzeb policjantów, realizujących zadania związane z zapewnieniem ładu i porządku oraz bezpieczeństwem mieszkańców gminy Dąbrowice. [więcej]
redaktor, 25.08.2016 14:43|czytane: 297 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
eKuchnia: Tiramisu na niedzielę
Kulinarna blogerka Ewelina Pędzikowska http://szalonakuchniaeweliny.bloog.pl poleca na najbliższy weekend Tiramisu.

eKuchnia: Tiramisu na niedzielę, ./upload/articles_pakiety/31210/01_obraz.jpg


Kawowe ciasto o smaku włoskiego deseru na bazie migdałowego likieru amaretto.

Składniki:
600 g podłużnych biszkoptów
kakao
Krem:
350 g serka mascarpone
700 ml śmietany kremówki 36%
5 żółtek
8 łyżek cukru pudru
3 łyżeczki żelatyny [więcej]
redaktor, 25.08.2016 09:25|czytane: 230 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czytali fragmenty Miasteczka Szaloma Asza
Drugiego dnia pobytu Muzeum na kółkach w Kutnie znów wiele się działo. Od godziny 14.00 mieszkańcy naszego miasta zwiedzali Muzeum na kółkach, oglądali Wystawę z narażeniem życia w Kutnowskim Domu Kultury, a na  rynku czytali powieść „Miasteczko” Szaloma Asza – pisarza urodzonego w Kutnie. Czytanie powieści rozpoczęła dyrektor Miejskiej i  Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kutnie im. Stefana Żeromskiego Magdalena Konczarek.

Czytali fragmenty Miasteczka Szaloma Asza, ./upload/articles_pakiety/31209/01_obraz.jpg
Czytali fragmenty Miasteczka Szaloma Asza, ./upload/articles_pakiety/31209/02_obraz.jpg
Czytali fragmenty Miasteczka Szaloma Asza, ./upload/articles_pakiety/31209/06_obraz.jpg


- Czytali kutnowscy samorządowcy, ludzie kultury, młodzież, a także wszyscy ci, którzy chcieli się zmierzyć z tym zadaniem. Dziękujemy wszystkim za udział w tym wydarzeniu - relacjonuje Bożena Gajewska, prezes Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej.

Szalom  Asz w przedmowie do „Miasteczka” w roku 1925  napisał:
Pochodzę z żydowskiego miasteczka i ono właśnie towarzyszy mi przez cały czas w mojej  twórczości.  Dokądkolwiek bym się nie udał podczas mojej wędrówki, do wielkich miast starego i nowego świata, wszędzie rozbłyskują dla mnie niczym zaczarowane ognie, niczym wizje, spadziste dachy  niskich domków w miasteczkach, gdzie mieszkają ubóstwo, cnota i żydowska pobożność. W promieniach zachodzącego słońca, w ciszy wieczornego nieba, jawi się przede mną skromna, wdzięczna, otulona warkoczykami główka żydowskiej dziewczyny, przeniknięte pobożnością oczy żydowskiej matki, bogobojność i wiara promieniująca z twarzy pobożnych Żydów. Oto perły miasteczka – głęboka pobożność jego ludu, jego prawdziwe człowieczeństwo w ubóstwie, wznoszące tych  ludzi ku wyższym. Piękniejszym światom. Właśnie ich poszukiwałem na drodze mojego życia, wszędzie je napotykając, czy to w jasnych, ciepłych izbach oświetlonych płomieniem szabasowych świec, czy na zimnych, błotnistych podwórkach, w opuszczeniu i samotności, nad swojskimi strumykami i w portach wielkich mórz.
Nie należy się temu dziwić. Miasteczko to nasza ziemia, z której wszyscy wyrastamy, choć byśmy z całych sił próbowali się z niej wyrwać, nie uda  nam się tego dokonać. Jak drzewa czerpiemy z niej soki żywotne – nawet, gdy dzieli nas od niej tysiące mil, nawet zza morza. Wszyscy ludzie są przecież dziećmi  tej ziemi, zaś dla Żyda jest nią żydowskie miasteczko, to w nim tkwią nasze korzenie. Przekazując moje utwory czytelnikom żydowskiego miasteczka niech mi wolno będzie wyrazić życzenie, aby wytrzymały one próbę czasu i stanowiły odbicie tamtego słonecznego blasku, który moja dusza wchłonęła za młodych lat i którym nasyciła się na całe życie.” (wyd. Towarzystwo Przyjaciół Janowca nad Wisłą, Janowiec nad Wisłą 2003). [więcej]
kultura, 25.08.2016 08:38|czytane: 283 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
W centrum Kutna Gala Operowo-Operetkowa na zakończenie Letniego Festiwalu Muzycznego
Przed nami ostatni koncert tegorocznego Letniego Festiwalu Muzycznego. W niedzielę o 19.00 zapraszamy na placu Piłsudskiego na Galę Operowo-Operetkową. Wstęp wolny.

W centrum Kutna Gala Operowo-Operetkowa na zakończenie Letniego Festiwalu Muzycznego, ./upload/articles_pakiety/31206/01_obraz.jpg
W centrum Kutna Gala Operowo-Operetkowa na zakończenie Letniego Festiwalu Muzycznego, ./upload/articles_pakiety/31206/02_obraz.jpg
W centrum Kutna Gala Operowo-Operetkowa na zakończenie Letniego Festiwalu Muzycznego, ./upload/articles_pakiety/31206/03_obraz.jpg


- "Amigos para siempre” – czyli w przyjaźni na zawsze... Koncert ten będzie podziękowaniem dla wszystkich, którzy kochają muzykę klasyczną i są z nami na koncertach. Charakter koncertu jest jak najbardziej letni, pogodny, radosny, program naszpikowaliśmy wspaniałymi przebojami muzyki klasycznej - mówi Anna Jeremus, dyrektor Festiwalu. - Jestem przekonana, ze w doskonałych nastrojach zakończymy, trwające aż pięć tygodni, kutnowskie spotkanie z muzyką klasyczną.

W koncercie wezmą udział znakomici soliści Małgorzata Grela sopran i Adam Zdunikowski tenor. Na program złożą się arie operowe przeboje muzyki operetkowej i musicalowej. Wykonawcom podczas koncertu będzie towarzyszyć kameralna Orkiestra salonowa Alla Vienna.

Orkiestra Salonowa Alla Vienna, którą w ubiegłym roku zaprosiła kutnowska publiczność gromkim aplauzem, wystąpi w składzie Marta Niedźwiecka - koncertmistrz skrzypce, Małgorzata Smyczyńska-Szulc - wiolonczela, Jan Dobrowolski - flet, Mariusz Barszcz - klarnet, Adam Manijak - fortepian, Tomasz Wrocławski - perkusja, Jan Niedźwiecki - kontrabas. [więcej]
kultura, 25.08.2016 07:55|czytane: 161 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Remont w starostwie. Malowanie, nowa brama i parking
Starostwo Powiatowe w Kutnie rozstrzygnęło przetarg na malowanie elewacji i dachu oraz przebudowę otoczenia budynku starostwa.

Przetarg wygrało PW AKLEM Krzysztof Melka z Kutna. Drugi oferent Willbud został wykluczony z postępowania. Remont zostanie wykonany za kwotę około 141 tys. zł.

W przyszłym tygodniu ruszą prace remontowe, trwa uporządkowanie zieleni wokół, karczowanie krzewów i mniejszych drzew. Zmieni się ogrodzenie starostwa, asfaltowy łatany parking będzie wyłożony kostką brukową, postawiony będzie szlaban na pilota, dach zostanie wyczyszczony i pomalowany trawiastą zielenią. [więcej]
redaktor, 25.08.2016 07:20|czytane: 335 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
NOWY SEZON TANECZNO- FITNESSOWY W STREET DANCE STUDIO na ul. 1 Maja 16! OTWARCIE TUŻ TUŻ!
Street Dance Studio otwiera nową lokalizację swojej szkoły, od 5 września będziecie mogli korzystać z zajęć tanecznych oraz fitness na trzech klimatyzowanych salach tanecznych i fitnessowych na ul. 1 Maja 16. 

NOWY SEZON TANECZNO- FITNESSOWY W STREET DANCE STUDIO na ul. 1 Maja 16! OTWARCIE TUŻ TUŻ!, ./upload/articles_pakiety/31170/05_obraz.jpg
NOWY SEZON TANECZNO- FITNESSOWY W STREET DANCE STUDIO na ul. 1 Maja 16! OTWARCIE TUŻ TUŻ!, ./upload/articles_pakiety/31170/06_obraz.jpg
NOWY SEZON TANECZNO- FITNESSOWY W STREET DANCE STUDIO na ul. 1 Maja 16! OTWARCIE TUŻ TUŻ!, ./upload/articles_pakiety/31170/07_obraz.jpg


Szeroka gama zajęć dla dzieci, ogromny wybór zajęć dla dorosłych i młodzieży, a także i seniorów, LEJDIS JUMP - fitness na trampolinach, POLE DANCE,SZTANGI, zajęcia również dla mężczyzn, to wszystko i wiele innych atrakcji przygotowaliśmy właśnie dla WAS! To miejsce pełne rodzinnej atmosfery i dużo pozytywnej energii i endorfin! Zapraszamy zatem na zajęcia! Poniżej przedstawiamy grafiki zajęć.

Grafik podzielony jest na sale, na których odbywają się zajęcia, dlatego też czytaj uważnie - Takiego wyboru zajęć nie znajdziesz nigdzie!

DLA DZIECI:
- HIP-HOP dla dzieci i młodzieży
- MIX TANECZNY
- MODERN JAZZ dla dzieci i młodzieży
- TANIEC TOWARZYSKI!!! NOWOŚĆ!
- DANCE FAMILY (rodzic dziecko 2-4 letnie) [więcej]
wandea, 22.08.2016 06:05|czytane: 377 razy|komentuj|czytaj cały
Stanowisko NFZ w sprawie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w Kutnie
Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia nie ogłaszał konkursu na nocną i świąteczną pomoc lekarską na terenie powiatu kutnowskiego. Brak ogłoszonego postępowania konkursowego spowodowany jest brakiem ogłoszenia  rozporządzenie Ministra Zdrowia w sprawie określenia szczegółowych kryteriów wyboru ofert w postępowaniu w sprawie zawarcia umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w tym zakresie świadczeń.

Stanowisko NFZ w sprawie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/31198/01_obraz.jpg


Z chwilą jego opublikowania oraz pojawieniem się  możliwości technicznych do przeprowadzenia postępowania konkursowego ŁOW NFZ rozważy możliwość ogłoszenia  postępowanie  na NPL w powiecie kutnowskim.

Faktycznie została zmniejszona liczba zespołów z 3 do2, co wynika z faktu zmniejszenia liczby ludności w powiecie kutnowskim z ponad 100 tys. do 99,6 tys. (stan na 30.06.2015 r. - GUS).

Załącznik nr 1 do zarządzenia Nr 64/2013/DSOZ Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia z dnia 15 listopada 2013 r. dotyczący liczby zespołów na liczbę mieszkańców: do 50 tys. - 1 zespół, do 100 tys. - 2 zespoły, do 150 tys. - 3 zespoły, powyżej 150 tys. - 4 zespoły. [więcej]
wandea, 24.08.2016 21:30|czytane: 594 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Czy na III oddziale wewnętrznym działa Allenort?
Jak pamiętamy Kutnowski Szpital Samorządowym sp. z o.o. zdecydował się oddać kontrakt Narodowemu Funduszowi Zdrowia na III Oddział Wewnętrzny, w ten sposób uniknął zamknięcia go z powodu dramatycznych warunków i przede wszystkim pomógł Klinikom Kardiologii Allenort otworzyć oddział kardiologii. Oddane przez szpital środki były podstawą do ogłoszenia przez NFZ konkursu na kardiologię interwencyjną w powiecie kutnowskim i łowickim. 

Czy na III oddziale wewnętrznym działa Allenort?, ./upload/articles_pakiety/31185/01_obraz.jpg
Czy na III oddziale wewnętrznym działa Allenort?, ./upload/articles_pakiety/31185/02_obraz.jpg
Czy na III oddziale wewnętrznym działa Allenort?, ./upload/articles_pakiety/31185/03_obraz.jpg


Na czwartym piętrze otworzono więc w maju tego roku po kapitalnym remoncie i z nowoczesnym dobrym sprzętem oddział kardiologii interwencyjnej. Jednak nic tam się nie dzieje, nie ma pacjentów. Od czerwca tego roku Centrum Kardiologii Allenort w Kutnie z kolei podpisało kontrakt z NFZ na kardiologię zakres podstawowy w kwocie 514 488 zł, a na kardiologię inwazyjną (leczenie OZW – zakres nielimitowany) – 2 171 884 zł, kontrakt obowiązuje do czerwca 2017, a środki wyżej wymienione do grudnia br.

Z kolei w ubiegłym roku 1 grudnia po kilkuletnim braku umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia, istniejące już w szpitalu Centrum Kardiologii Allenort w Kutnie odzyskało kontrakt na leczenie chorych. Oddział dysponuje 19 łóżkami, w tym salą intensywnej opieki kardiologicznej z nowoczesnym sprzętem. Tam pacjenci przyjmowani są ciągle.

Radna powiatowa Jolanta Pietrusiak zapytała na wspólnym posiedzeniu komisji Rady Powiatu na początku wakacji o to czy w szpitalu działa oddział kardiologii zachowawczej, ile ma łóżek i ile osób (pielęgniarki i lekarze) obsługuje na nim pacjentów. W sierpniu wicestarosta Zdzisław Trawczyński przekazał informację od spółki z Krakowa, która wynajmuje oddział na czwartym piętrze. 

Kardiologia zachowawcza opiera się na leczeniu farmakologicznym, a kardiologia interwencyjna to leczenie schorzeń serca, głównie naczyń wieńcowych, a więc naczyń odżywiających serce, poprzez zastosowanie technik zabiegowych nie wymagających otwierania klatki piersiowej. [więcej]
wandea, 24.08.2016 17:42|czytane: 890 razy|22 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Najbardziej pachnąca impreza w Kutnie tuż, tuż
Przypominamy, że do najważniejszego kutnowskiego święta, a tym samym największej i najbardziej znanej w regionie imprezy, zostały niespełna trzy tygodnie.

Najbardziej pachnąca impreza w Kutnie tuż, tuż, ./upload/articles_pakiety/31204/01_obraz.jpg


- Każdego roku Kutnowski Dom Kultury stara się zapewnić uczestnikom imprezy rozrywkę na najwyższym poziomie – tak będzie i tym razem. Dlatego już dziś KDK zaprasza do wspólnej zabawy, a Wy zapraszajcie  do Kutna swoje rodziny, przyjaciół i znajomych, bo taki weekend powtórzy się dopiero za rok!
Jeśli zdecydujecie się  spędzić wrześniowy weekend  (9 – 11 września) w Kutnie, dacie się porwać do ogródka Pana Szekspira, zaszalejecie na koncertach Eweliny Lisowskiej, IRY czy Anny Wyszkoni,  pozwolicie nakarmić się regionalnymi przysmakami z Jarmarku Różanego i  oddać lunaparkowemu szaleństwu,  to gwarantujemy Wam i Waszym znajomych, że jeszcze nie raz tu wrócicie - podaje Jarosław Makowski z Kutnowskiego Domu Kultury. - To zaledwie garść z przygotowanych przez Kutnowski Dom Kultury atrakcji.

Najważniejszy punkt każdego Święta Róży stanowi  Wystawa Róż i Aranżacji Florystycznych, wraz z towarzyszącym, za każdym razem innym, motywem przewodnim, wokół którego skupiają się wszystkie wystawowe wydarzenia. W tym roku  KDK dołącza  do obchodów Roku Szekspirowego i 400. rocznicy śmierci wybitnego dramaturga i poety,  w związku z czym wystawa odbędzie się pod  hasłem W ogródku Pana Szekspira. W trakcie jej trwania podziwiać będzie można blisko 100 odmian róż ogrodowych hodowców z całej Polski, a towarzyszyć im będą aranżacje florystyczne inspirowane twórczością Szekspira. [więcej]
kultura, 24.08.2016 13:05|czytane: 320 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Była dyrektor NFZ w Łodzi będzie prezesem kutnowskiego szpitala?
Jak kutnowskie sikorki nieoficjalnie ćwierkają wkrótce czeka nas sensacyjna zmiana na stanowisku prezesa Kutnowskiego Szpitala Samorządowego Sp. zo.o.  Szpitalem w Kutnie ma zarządzać była dyrektor Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia Jolanta Kręcka.

Była dyrektor NFZ w Łodzi będzie prezesem kutnowskiego szpitala?, ./upload/articles_pakiety/31199/01_obraz.jpg


Jolanta Kręcka jest absolwentką łódzkiej Akademii Medycznej. W latach 1981-1996 pracowała jako lekarz; w latach 1996-1998 – naczelnik Wydziału Zdrowia w Urzędzie Miejskim w Starachowicach; dyrektor i współtwórca pierwszego niepublicznego zakładu opieki zdrowotnej (1997-2008); od 2008 roku zarządzała Powiatowym Zakładem Opieki Zdrowotnej w Starachowicach. A potem została szefem łódzkiego oddziału NFZ.

Kręcka ma też w swojej karierze wątki polityczne, była radną II i IV kadencji Sejmiku. Kandydowała z Okręgu Wyborczego nr 2 (powiaty: konecki, starachowicki, skarżyski). Należała wówczas do Klubu Radnych Polskiego Stronnictwa Ludowego. [więcej]
wandea, 24.08.2016 12:33|czytane: 1734 razy|100 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kibice Polfarmexu Kutno czekają na pierwszy mecz w tym sezonie
Pierwszy mecz w tym sezonie w Tauron Basket Lidze Polfarmex Kutno rozegra na wyjeździe z Energą Czarni Słupsk 8 października (sobota).

Kibice Polfarmexu Kutno czekają na pierwszy mecz w tym sezonie, ./upload/articles_pakiety/31202/01_obraz.jpg


Polska Liga Koszykówki informuje, że terminy meczów podane w komunikacie ulegną zmianie w związku z transmisjami telewizyjnymi, które w tym sezonie planowane są na piątki (godz. 18:00) i niedziele (godz. 12:40).

System i terminarz rozgrywek

[więcej]
wandea, 24.08.2016 12:07|czytane: 279 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Profilaktyczna akcja szpitala podczas tegorocznego Święta Róży
Cukrzyca jest uznana za chorobę cywilizacyjną, a ze względu na masowość występowania i społeczną, bo jak podają statystyki, również jest głównym i stale rosnącym problemem w naszej społeczności. Dlatego Kutnowski Szpital Samorządowy sp. zo.o. przygotował akcję profilaktyczną podczas Święta Róży 2016.

Profilaktyczna akcja szpitala podczas tegorocznego Święta Róży, ./upload/articles_pakiety/31201/01_obraz.jpg


-Priorytetem naszej akcji jest zwiększenie świadomości mieszkańców powiatu kutnowskiego o roli zdrowego stylu życia i nabycia istotnych umiejętności w profilaktyce cukrzycy i jej powikłań. Zachęcamy do odwiedzenia naszego stoiska, dodatkowo 10 września (sobota) do Państwa dyspozycji będzie pielęgniarka diabetologiczna pani Krystyna Bawarska, która przekaże wiele cennych informacji dotyczących radzenia sobie z tą podstępną chorobą - informuje Beata Pokojska, rzecznik KSS sp. zo.o. [więcej]
wandea, 24.08.2016 11:27|czytane: 251 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Trzynastoosobowy zespół oceni projekty zgłoszone do KBO 2016
Prace nad wyłonieniem projektów do realizacji w Kutnowskim Budżecie Obywatelskim 2016 nieprzerwanie trwają. Zbigniew Burzyński, prezydent Kutna powołał Zespół ds. Budżetu Obywatelskiego. Wybierze on spośród 31 zgłoszonych projektów, te na które mieszkańcy zagłosują od 1 do 9 października. 

Trzynastoosobowy zespół oceni projekty zgłoszone do KBO 2016, ./upload/articles_pakiety/31197/01_obraz.jpg


W Zespole znalazło się 13 osób, urzędnicy z kutnowskiego magistratu Jacek Korowajski (Sekretarz Miasta), Wija Łukomska (Naczelnik Wydziału Inwestycji), Michał Adamski (Naczelnik Wydziału Kultury Promocji i Rozwoju), Jarosław Kotliński (Naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu), Stanisław Chlebny (Naczelnik Wydziału Obsługi Miasta), radni Grzegorz Chojnacki, Barbara Rostek-Nowacka, Joanna Podemska, Paweł Markiewicz i przedstawiciele organizacji pozarządowych Bożena Gajewska (TPZK), Zbigniew Leitgeber (Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół II LO im. J.Kasprowicz), Zofia Jędrzejczak (Teen Challenge), Jacek Kudła ( UKS Dziewiątka).

Zespół oceni następujące projekty: 
Projekt nr 1 – "Łącząc pokolenia - od placu zabaw do siłowni plenerowej” (autorzy: radni Robert Małachowski, Łukasz Walczak) – 100 000 zł
Projekt nr 2 – Sala integracji sensorycznej (autor: Dorota Wojciechowska) – 25 000 zł
Projekt 3 – Przebudowa chodnika na ul. Matejki w Kutnie (autorzy: radny Jan Dębski, Michał Krawczyński) – 100 000 zł
Projekt 4 – Remont - Renowacja - Modernizacja Targowicy, nowa nawierzchnia z uwzględnieniem poszerzenia jej wykorzystania (autor: Stefania Tuzin) – 100 000 zł [więcej]
redaktor, 24.08.2016 10:59|czytane: 534 razy|9 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Gmina Kutno wesprze powiat w remoncie dróg
Gmina Kutno udzieliła Powiatowi Kutnowskiemu pomocy finansowej w kwocie do 285 tys. zł na remont drogi powiatowej Stary Gołębiew - Bielawki- Stara Wieś na odcinku 1035 m i drogi Oporów Kolonia Kutno na odcinku 2 954 m. 

Rada Gminy Kutno podjęła w sierpniu odpowiednią uchwałę na mocy, której gmina udzieli dotacji celowej na pierwszą drogę w 50% wykonanego zadania do kwoty 35 tys. zł, a na drugą do 250 tys. zł. [więcej]
wandea, 24.08.2016 10:11|czytane: 302 razy|11 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Muzeum na kółkach zaprasza do centrum Kutna
Minął pierwszy dzień wizyty w Kutnie Muzeum na kółkach. Zapraszamy przyjdźcie na Plac Marsz. J. Piłsudskiego i do Kutnowskiego Domu Kultury i obejrzyjcie wystawę.

Muzeum na kółkach zaprasza do centrum Kutna, ./upload/articles_pakiety/31195/01_obraz.jpg
Muzeum na kółkach zaprasza do centrum Kutna, ./upload/articles_pakiety/31195/02_obraz.jpg
Muzeum na kółkach zaprasza do centrum Kutna, ./upload/articles_pakiety/31195/06_obraz.jpg


- Wciągu pierwszego  dnia wizyty po uroczystym otwarciu mieszkańcy licznie odwiedzali Muzeum oglądając interaktywną mapę Kutna, rozmawiając z animatorami i zabierając do domu materiały dotyczące Muzeum. Zainteresowani mieszkańcy spacerowali śladami kutnowskich Żydów, oprowadzał ich Stanisław Wojdecki, a wieczorem wszyscy ci, którzy nie wystraszyli się drobnego deszczu mieli możliwość wysłuchać pięknego koncertu  muzyki żydowskiej w wykonaniu Marka Ravskiego i Rafała Grząki - mówi Bożena Gajewska, prezes Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej. -Koncertowi towarzyszył pokaz  kutnowskich kart  pocztowych sprzed II wojny światowej (użyczonych przez Marka Wójkowskiego) i fotografii kutnowskich Żydów użyczonych przez Archiwum Państwowe w Płocku, Oddział w Kutnie. [więcej]
pismak, 24.08.2016 08:05|czytane: 319 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Mój Przyjaciel Smok. Wygrali zaproszenie
Mój Przyjaciel Smok 2D i 3D w Kinie Kutnowskiego Domu Kultury już od piątku 26 sierpnia. Tajemniczy dziesięciolatek Pete twierdzi, że mieszka w lesie sam, bez rodziny, jedynie z wielkim zielonym smokiem.

Podwójne zaproszenia wygrali: Anna Pasterska i Sławomir Pińkowski.
Zaproszenia będą do odebrania w Kasie KDK przed wybranym seansem.


[więcej]
kultura, 23.08.2016 18:14|czytane: 715 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Co dalej z nocną i świąteczną opieką w Kutnie?
Kutnowski Szpital Samorządowy spółka z o.o unieważnił konkurs ofert na udzielanie świadczeń zdrowotnych przez lekarzy w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym oraz Nocnej i Świątecznej Opiece Zdrowotnej. Konkurs został ogłoszony po rozwiązaniu umowy przez Narodoy Fundusz Zdrowia z Red Medem, który taką opiekę świadczył w naszym powiecie. Pisaliśmy o tym TUTAJ Porozumienie szpitala z Łódzkim Oddziałem Wojewódzkim NFZ na świadczenie tychże usług obowiązuje tylko do następnej środy, 31 sierpnia. Wczoraj minął termin drugiego konkursu ogłoszonego przez kutnowski szpital. Zapytaliśmy więc prezesa Marka Kiełczewskiego co dalej i jakie są przyczyny unieważnienia pierwszego postępowania. NFZ otrzymał podobne pytania.

- W trakcie trwania konkursu otrzymaliśmy informację od NFZ, że nie możemy go przeprowadzić na 3 zespoły opieki tylki na 2, dlatego że w powiecie kutnowskim zmalała liczba pacjentów do 99 tys. - mówi prezes KSS Marek Kiełczewski. - Nie mogąc się z tym zgodzić napisaliśmy pismo, że przecież nie tylko chodzi o tych zameldowanych pacjentów, ale też przybyszy pracujących na tym terenie, a tych choćby z zagranicy jest sporo. Naszym zdaniem ograniczenie usługi nocnej i świątecznej pomocy do dwóch zespołów będzie związane z zagrożeniem zdrowia i życia pacjentów, dlatego poprosiliśmy NFZ o zmianę stanowiska. [więcej]
wandea, 23.08.2016 14:08|czytane: 1403 razy|58 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dożynki Gminne w Oporowie


[więcej]
redaktor, 23.08.2016 14:27|czytane: 138 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dzieciaki z wizytą u Radziwiłłów
Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom z Domów Dziecka i Rodzin Zastępczych "Wyspa skarbów" w ramach konkursu  Małych Grantów organizowanych przez Powiat Kutnowski zrealizowało zadanie pt.  „Ogród Tajemnic” program edukacyjno-kulturalny.

Dzieciaki z wizytą u Radziwiłłów, ./upload/articles_pakiety/31190/01_obraz.jpg
Dzieciaki z wizytą u Radziwiłłów, ./upload/articles_pakiety/31190/02_obraz.jpg
Dzieciaki z wizytą u Radziwiłłów, ./upload/articles_pakiety/31190/03_obraz.jpg


W ramach programu dzieci z PO-W "Tęcza" oraz z rodzin zastępczych uczestniczyły w plenerze malarsko-fotograficznym w kompleksie pałacowym - ogrodowym w Nieborowie i Arkadii. Celem programu było przede wszystkim poszerzenie świadomości kulturalnej uczestników w odniesieniu do dziedzictwa i spuścizny historycznej. Dzieci uczestniczyły w lekcjach muzealnych w Nieborowie, następnie zwiedzały Arkadię a w niej przepiękny ogród księżnej Heleny Radziwiłłowej. [więcej]
redaktor, 23.08.2016 16:31|czytane: 193 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Dr Witkowski opowie o I Samodzielnej Brygadzie Spadochronowej
Muzeum Regionalne w Kutnie wraz ze Stowarzyszeniem Historycznym "Pułk 37" zapraszają na spotkanie z dr Piotrem Witkowskim, które odbędzie się 25 sierpnia o godz. 17.00 w sali audiowizualnej Ratusza.

Dr Witkowski opowie o I Samodzielnej Brygadzie Spadochronowej, ./upload/articles_pakiety/31189/01_obraz.jpg


Spotkanie poświęcone będzie I Samodzielnej Brygadzie Spadochronowej, jednostce Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie. [więcej]
redaktor, 23.08.2016 12:22|czytane: 238 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Uprzejmie donoszę, że...
Miedzy donoszeniem a informowaniem pozornie jest ogromna różnica – oby na pewno? Ponoć urzędy skarbowe zalewane są “obywatelskimi” donosami w stylu – a mój sąsiad sobie nowe auto kupił, a mało zarabia... bo Polaka niesamowicie męczy, skąd jego sąsiad ma kasę na rozkosze doczesne.

Uprzejmie donoszę, że..., ./upload/articles_pakiety/31186/01_obraz.jpg


A Andrzejewski pali czymś w piecu, aż kłęby dymu idą...

W połowie lat 80 miałem okazje wyjechać na kilka dni do Moskwy. Potrzebny był do tego paszport. Standardowo czekało się na wydanie dokumentu 3-4 tygodnie. Aby sprawę przyspieszyć odwiedziłem kolegę, który był w owym czasie funkcjonariuszem SB. Kolega owszem chętny do pomocy, ale... Zaproponował mi coś w rodzaju donoszenia, choć dosłownie tego nie powiedział. Miałem informować go, co o władzy mówią moi współpracownicy. Do Moskwy nie pojechałem...

Zastanawia mnie, w którym miejscu zaciera się różnica miedzy donoszeniem, a obywatelskim informowaniem.
Nie tak dawno odwiedzili mnie bez zaproszenia kutnowscy strażnicy miejscy. Panowie bardzo grzecznie powiedzieli, że kilkanaście minut wcześniej ktoś POINFOMOWAŁ (DONIÓSŁ), że w mojej okolicy spalane są w piecu śmieci... Tak się złożyło, ze z mojego komina wydobywały się ogromne kłęby dymu – grzałem (robię to codziennie) wodę w bojlerze.

- Chcieliśmy sprawdzić, czym państwo palą w piecu – rzekł strażnik.
- A proszę bardzo.

Pan strażnik kazał otworzyć palenisko i zobaczył płonące zrzynki drewna sosnowego. Powiedziałem, że na owe drewno mam dowód zakupu, a odpady z plastiku grzecznie pakuje do odpowiednich worków, tak jak nam władza nakazała. Na koniec strażnik „zlustrował” składzik na opał, gdzie również znalazł drewno. Pan grzecznie przeprosił  i odjechał. Czy to był donos, a może jednak informacja... A tak naprawdę pochwalam taką formę donosicielstwa, bo ludzie w piecach CO palą CUDA- od starych poduszek (śmierdzi to okropnie) do dziurawych kapci. [więcej]
redaktor, 23.08.2016 08:43|czytane: 1185 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Plaga pijanych kierowców i wypadki w powiecie kutnowskim
Już przed weekendem gromadnie nietrzeźwi kierowcy wyjechali na drogi powiatu kutnowskiego. W czwartek 18 sierpnia w  Adamowicach policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali trzech rowerzystów w stanie nietrzeźwym: mężczyznę w wieku 30 lat, 2  kobiety w wieku 28 lat – mężczyzna miał 1,12 promila natomiast kobiety 1,36 promila i 1,48 promila.

Plaga pijanych kierowców i wypadki w powiecie kutnowskim , ./upload/articles_pakiety/31187/01_obraz.jpg


Tego samego dnia funkcjonariusze Rewiru Dzielnicowych Wydziału Prewencji w Kutnie w Muchnicach  Nowe zatrzymali mężczyznę w wieku 33 lat, który kierował rowerem w stanie nietrzeźwym 2,48 promila. 
W piątek w Kutnie przy ul. Łęczyckiej policjanci WRD zatrzymali mężczyznę w wieku 32 lat, kierującego samochodem Mitshubishi w stanie nietrzeźwym 0,44 promila. W niedzielę przy ul. Granicznej ujęli 30 -latka kierującego rowerem z 2,4 promila. Też w niedzielę w Gołębiewku Nowy policjanci OPI zatrzymali 21-letniego rowerzystę z 2,58 promila oraz mężczyznę w wieku 33 lat również kierującego rowerem w stanie nietrzeźwym 2,12 promila.

Oprócz plagi pijanych kierowców Policja w miniony weekend odnotowała w piątek zdarzenie drogowe w Dąbrowicach.

- Kierujący samochodem Opel Astra mężczyzna lat 39 poruszając się niesprawnym technicznie samochodem uderzył w zaparkowany prawidłowo pojazd BMW w wyniku czego przemieścił się on do przodu i spowodował upadek dokonującego jego kontroli policjanta WRD. Uczestnicy zdarzenia trzeźwi - informuje podkom. Paweł Witczak, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Kutnie. [więcej]
redaktor, 23.08.2016 09:03|czytane: 359 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Muzeum na kółkach już w Kutnie. Wystawy, film i koncert
Od 23 do 25 sierpnia Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN we współpracy z Prezydentem Miasta Kutna zaprasza do obejrzenia projektu „Muzeum na kółkach”.  Dziś uroczyste otwarcie 23 sierpnia o godz.14.00, natomiast o o 19.00 koncert muzyki żydowskiej. Zapraszamy na plac Piłsudskiego.

Muzeum na kółkach już w Kutnie. Wystawy, film i koncert, ./upload/articles_pakiety/31100/03_obraz.jpg
Muzeum na kółkach już w Kutnie. Wystawy, film i koncert, ./upload/articles_pakiety/31100/06_obraz.jpg
Muzeum na kółkach już w Kutnie. Wystawy, film i koncert, ./upload/articles_pakiety/31100/08_obraz.jpg


Nowoczesna ekspozycja na placu Piłsudskiego połączona z bogatym programem edukacyjnym w telegraficznym skrócie przybliży historię tysiąca lat dziejów społeczności żydowskiej w Polsce. W Kutnie  w ramach „Muzeum na kółkach” został przygotowany specjalny program wydarzeń towarzyszących wizycie projektu:
23 sierpnia
10.00 Spacer śladami kutnowskich Żydów; start z Dworku modrzewiowego (siedziby Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej); ul. Narutowicza 20
14:00 Uroczyste otwarcie „Muzeum na kółkach”, Plac marszałka Józefa Piłsudskiego
14.00-20.00 wystawa „Muzeum na kółkach”, Plac marszałka Józefa Piłsudskiego
19.00 Koncert multimedialny muzyki żydowskiej w wykonaniu Marka Ravskiego i Rafała Grząki, Scena, Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego
8:00-20:00 Wystawa „Z narażeniem życia” Kutnowski Dom Kultury (hall), ul. Żółkiewskiego 4 [więcej]
kultura, 23.08.2016 08:27|czytane: 1448 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
eKologia: Staw w Śleszynie zyskał nowy wygląd
W Śleszynie w gminie  Żychlin zakończyła się lokalna inicjatywa dotycząca pielęgnacji i zagospodarowanie zbiornika wodnego. 

W ubiegły piątek przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej w Śleszynie w obecności Burmistrza Gminy Żychlin Grzegorza Ambroziaka i Prezesa Fundacji Ekologicznej ARKA Wojciecha Owczarza oficjalnie podsumowali lokalną inicjatywę. 

Przypomnijmy, że Fundacja Ekologiczna ARKA będąca laureatem konkursu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na inicjatywy obywatelskie dla środowiska w ramach projektu „Działaj w Zielone”, sfinansowała realizację zadania polegającego na pielęgnacji stawu oraz jego otoczenia. Dzięki zaangażowaniu członków Ochotniczej Straży Pożarnej w Śleszynie oraz mieszkańców sołectwa  teren wokół stawu został wyrównany i oczyszczony, a krzewy i drzewa przy jego południowej części  zostały wypielęgnowane. Montaż budek lęgowych dla ptaków na drzewach i na powierzchni zbiornika sprawił, że teren zamieszkuje duża ilość różnorodnych gatunków ptaków. [więcej]
redaktor, 22.08.2016 17:38|czytane: 674 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Kuriozum. Radni pytać starosty o sprawy spółki nie mogą, ale o jej kapitale decydować muszą
Radny powiatowy z PiS Marek Jędrzejczak 20 lipca br. zapytał Krzysztofa Debicha Starostę Kutnowskiego o sytuację powiatowej spółki Kutnowski Szpital Samorządowy. Odpowiedzi się jeszcze nie doczekał, bo zdaniem zarządu powiatu na pytania nie zarząd powinien odpowiadać, a prezes spółki. Na pismo radnego dopiero 3 sierpnia odpowiedział Zdzisław Trawczyński, wicestarosta i 5 sierpnia przekazał je prezesowi spółki. Prezesowi 30-dniowy termin kończy się na początku września. Publikujemy pytania radnego, gdyby przypadkiem, tak jak pytania Komisji Rewizyjnej do poprzedniego prezesa Roberta Wilanowskiego, w ogóle nie doczekały się odpowiedzi.
                                                                         

- Pytania zadałem w obecności starosty Debicha i wicestarosty Trawczyńskiego oraz nowego wówczas prezesa KSS Marka Kiełczewskiego 6 lipca na wspólnym posiedzeniu  Komisji Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Aktywizacji Rynku Pracy, Komisji Rewizyjnej, Komisji Budżetu i Finansów, Komisji Polityki Społecznej i Zdrowia, Komisji Edukacji, Kultury i Bezpieczeństwa Publicznego Rady Powiatu w Kutnie. Wówczas nie otrzymałem jasnej i konkretnej odpowiedzi. Wystosowałem więc pytania na piśmie i otrzymałem odpowiedź na podstawie opinii prawnej Kancelarii Adwokackiej Wiesławy Sobczyk, że właściwym adresatem pytań o sytuację spółki jest prezes spółki, a zarząd powiatu może mi odpowiedzieć jedynie na pytanie czy Robert Wilanowski otrzymał odprawę - mówi Marek Jędrzejczak. 

Kuriozum. Radni pytać starosty o sprawy spółki nie mogą, ale o jej kapitale decydować muszą, ./upload/articles_pakiety/31176/01_obraz.jpg
Kuriozum. Radni pytać starosty o sprawy spółki nie mogą, ale o jej kapitale decydować muszą, ./upload/articles_pakiety/31176/02_obraz.jpg


Wicestarosta Trawczyński odpowiada, że nie otrzymał odprawy, bo umowa z Wilanowskim jej nie przewidywała w przypadku rezygnacji z funkcji. Natomiast na podstawie opinii z 29 czerwca 2016 roku " wśród kompetencji Rady Powiatu nie znajduje się kontrola powiatowych osób prawnych ze 100% udziałem Powiatu, gdyż wskazane czynności reguluje kodeks spółek handlowych. Ponadto dysponentem danych dotyczących KSS jest spółka. (...) Zarząd Powiatu w ramach swych kompetencji nie posiada obowiązku lub też uprawnienia do "pośredniczenia" w tychże czynnościach".

W drugiej opinii na pytanie z 29 sierpnia 2015 roku o udostępnianiu radnym protokołów posiedzeń Zgromadzenia Wspólników KSS sp. zo.o. znajdujemy takie zdanie "Rada Powiatu oraz radni wchodzący w jej skład nie mają uprawnień do żądania informacji od Zarządu Powiatu dotyczących funkcjonowania spółki, sprawozdań finansowych, danych dotyczących bieżącej działalności, skoro informacje te należą do spółki". 

Gdzie tu logika? Skoro Rada Powiatu na wniosek zarządu zdecydowała o powołaniu spółki z o.o., decyduje o kapitale spółki - przekazuje kasę lub aporty, musi wyrażać zgodę na ograniczenie działalności spółki to jakim cudem nie może wykonywać funkcji kontrolnych nad majątkiem powiatu i na przykład dowiedzieć się od zarządu powiatu na co kasa w szpitalu jest wydawana? No cóż w prawie polskim nie brak sprzeczności. Radni teraz będą pisać wnioski o informację publiczną (termin 14 dni) do prezesa Kiełczewskiego i potem odczytywać je na sesji. Chyba, że przewodniczący rady Marek Jankowski będzie odbierał głos za zbyt długie wypowiedzi. [więcej]
wandea, 22.08.2016 16:26|czytane: 1460 razy|60 komentarzy|komentuj|czytaj cały
We wrześniu przerwa technologiczna w Aquaparku Kutno
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kutnie  informuje, iż w celu zapewnienia jak najwyższej jakości świadczonych usług, a przez to najwyższego komfortu korzystania z atrakcji Aquaparku Kutno, konieczne będzie  przeprowadzenie prac serwisowych w obiekcie.

We wrześniu przerwa technologiczna w Aquaparku Kutno, ./upload/articles_pakiety/31182/01_obraz.jpg


Od 12-go do 22-go września nastąpi przerwa technologiczna w strefie basenowej. Pozostałe atrakcje będą czynne jak zwykle, jednakże w korzystaniu z nich mogą incydentalnie występować drobne utrudnienia, wyjątkowo w dniu 15-go września (czwartek) atrakcje: Kręgielnia, Cardio-Siła oraz Squash będą czynne od godziny 17:00. [więcej]
redaktor, 22.08.2016 17:27|czytane: 423 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Widmo kolejnego konfliktu przed starostą kutnowskim
Oj, widmo kolejnego konfliktu przed starostą kutnowskim. Felerna kadencja samorządu powiatowego pełna jest nie wiedzieć czemu ognisk zapalnych. Przecież miała być... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Pójdą na Boską Florence w Kinie KDK
Boska Florence w Kinie Kutnowskiego Domu Kultury od piątku o godz. 19.30.  Mimo fatalnego głosu Florence Foster Jenkins marzy o zostaniu śpiewaczką operową. U boku wspaniałej Meryl Streep zobaczymy Hugh Granta. Dwa podwójne... [więcej]
Sport
Kibice Polfarmexu Kutno czekają na pierwszy mecz w tym sezonie
Pierwszy mecz w tym sezonie w Tauron Basket Lidze Polfarmex Kutno rozegra na wyjeździe z Energą Czarni Słupsk 8 października (sobota). Polska Liga Koszykówki informuje, że terminy meczów podane w komunikacie ulegną zmianie w związku z transmisjami telewizyjnymi, które w tym sezonie... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Zatrudnię do pracy w gospodarstwie Zatrudnię do pracy na fermę trzody chlewnej. Umowa o pracę.... [czytaj więcej]
Opel astra Opel astra J rok prod.2011 , silnik 2 litry ,moc 160 kM ,bogata wersja... [czytaj więcej]
bezpłatna nauka w szkole Pascal Nie masz pieniędzy na kolejną szkołę? W PASCALU możesz uczyć się na jednym z kierunków MEDYCZNYCH całkowicie ZA DARMO !rnrn- Technik masażysta rn-Opiekun medycznyrnNie trać czasu i już ter... [czytaj więcej]
darmowa nauka w szkole Pascal Masz szansę zdobyć zawód marzeń dzięki odpowiednim kwalifikacjom!rnSzkoła PASCAL zaprasza na kierunek:rnrn- technik administracjirnrnZA DARMO przez cały okres nauki!rnBrak dodatkowych kosztów!... [czytaj więcej]
ucz się za darmo w szkole Pascal! Nie trać czasu i zapisz się już dziś na kierunekrnOPIEKUN MEDYCZNY rnPosiadamy uprawnienia szkoły publicznej.rnNie wymagamy matury!rnZA DARMO przez cały okres nauki!rnrnZainteresowanych zaprasza... [czytaj więcej]
Drewno kominkowe i sosnowe Sprzedam drewno kominkowe oraz opał sosnowy. Cena: 140 zł. za m3- opał sosnowy, 240 zł. za m3 - drewno brzozowe (50 cm, połupane). tel.: 603-741-490... [czytaj więcej]
Bezzwrotna dotacja 36 700 zł szczegóły: www.zdzkutno.pl... [czytaj więcej]
Bezzwrotna dotacja 36 700 zł szczegóły: www.zdzkutno.pl... [czytaj więcej]
Bezzwrotna dotacja 36 700 zł szczegóły: www.zdzkutno.pl... [czytaj więcej]
Bezzwrotna dotacja 36 700 zł szczegóły: www.zdzkutno.pl... [czytaj więcej]
Bezzwrotna dotacja 36 700 zł szczegóły: www.zdzkutno.pl... [czytaj więcej]
Bezzwrotna dotacja 36 700 zł szczegóły: www.zdzkutno.pl... [czytaj więcej]
Bezzwrotna dotacja 36 700 zł szczegóły: www.zdzkutno.pl... [czytaj więcej]
Bezzwrotna dotacja 36 700 zł szczegóły: www.zdzkutno.pl... [czytaj więcej]
Praca dla monterów , blacharzy , spawaczy Poszukujemy doświadczonych pracowników na stanowisko: MONTER RUROCIĄGÓW: - doświadczenie przy prefabrykacji i montażu rurociągów, - znajomość rysunku izometrycznego, - rzetelność... [czytaj więcej]
Praca dla monterów rurociągów Zatrudnimy spawaczy 136 do pracy na terenie Płocka. Wymagania: - doświadczenie min. 2 lata - abstynencja - rzetelność - ważne certyfikaty Oferujemy: - terminową wypłatę wynagrod... [czytaj więcej]
Praca dla monterów rurociągów Zatrudnimy monterów rurociągów oraz monterów konstrukcji stalowych z doświadczeniem. Znajomość rysunku izometrycznego / technicznego będzie dodatkowym atutem. Praca na terenie Polski oraz oko... [czytaj więcej]
Praca dla monterów kanałów wentylacyjnych Poszukujemy monterów kanałów wentylacyjnych z doświadczeniem do pracy na terenie Islandii. Wymagane : - doświadczenie min.3 lata - ciągłość ubezpieczenia do wyrobienia A1. Zapewniamy ... [czytaj więcej]
Praca dla monterów elementów drewnianych Dla naszego kotrahenta poszukujemy montażystów elementów drewnianych z doświadczeniem lub bez. Możliwość przyuczenia. Praca na terenie Łodzi. Kontrahent zapewnia transport, zakwaterowanie o... [czytaj więcej]
szamba zbiorniki betonowe Oferuję zbiorniki betonowe z przeznaczeniem na:rn- szambo,rn- szambo ekologicznern-ścieki,rn-gnojówkę,rn-gnojownicę,rn-deszczówkę,rn-ziemianki itp.rnZbiorniki o wielkości 4,6,8,10 i 12 tysięc... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Izydor Jacek Kruczyński:
5 godzin temu
Wartość darowizny nie powala z nóg widząc zdjęcie...a i stary monitor trudnio wziąć w teren pod pachę jak w komisariacie w użyciu laptopy...ha,ha,ha....łatwiej dać stary niepotrzebny komputer niż wspomóc finansowo jak uczyniła to gmina krosniewice, która dofinansowała duża kasę i jakoś zdjeć do prasy i afiszowana z fotkami do portali nie potrzebowała !!!
Odyseusz Paweł Paszko:
2
 · 
6 godzin temu
Na 100 %
Alana Wawrzon:
6 godzin temu
A doktorat ma?
Julian Caroitzki:
7 godzin temu
A może ktoś wie komu sprzedano por na Mickiewicza co teraz ją remontują?
Juliusz Skarga:
2
 · 
7 godzin temu
Ela?
Bonawentura Szczęścikiewicz:
7 godzin temu
Ale po co on tak idzie z tym krzyżem?
Zenobia Kolsak:
7 godzin temu
Dorian wszystko do czasu.
Jaromir Jadamcyk:
7 godzin temu
brawo powiat
Odyseusz Paweł Skowronk:
2
 · 
7 godzin temu
to se wól.
Dorian Rzemieński:
7 godzin temu
Pełowcy śmieją się z niego, że się ich boi, dlatego Pawlak z Gierulą są bezkarni
Antoni Ekeln:
3
 · 
7 godzin temu
Wolę Debicha niż PIS.
Wasyl Stefański:
7 godzin temu
Burak to ty jesteś wsiowy głupku
Teodora Gilon:
2
 · 
7 godzin temu
To przykre ,ale obstawia się niewłaściwymi ludźmi , którym wierzy a którzy o kurcze powinien się domyślić.
Achacy Hamerski:
2
 · 
7 godzin temu
No przecież mamy przedstawicieli władzy w Warszawie czyli posłów i co?
Jędrzej Bronicz:
2
 · 
7 godzin temu
Co za tępaki przecież nazwisko jest w poście Alana. czytać ze zrozumieniem a nie bezmyślnie. Używać rozumu.
Arkadiusz Bobr:
2
 · 
7 godzin temu
Dopóki Debich będzie z PO w koalicji, dopóty będą go ciągnąć na dno
Bonifacy Kobieka:
2
 · 
7 godzin temu
I stary monitor dala tez mi rewelacja
Bonifacy Kobieka:
2
 · 
7 godzin temu
Brzydko jest ubrana. Wogole jest brzydka i do tego te buty. Wiocha!!!!!
Krystyn Walis:
3
 · 
7 godzin temu
scholastyka, sam sobie zgadnij cykorze
Krystyn Walis:
5
 · 
8 godzin temu
i dobrze, najwyższy czas skoro władza z Warszawy i Łodzi nie widzi przekrętów i nic nie robi; jaką wladzę ma wojewoda że konus lekceważy jego decyzje ?Najciekawsze artykuły
 ·  49
7 dni temu
Boczkaja: To bubel prawny, ktoś mocno nie pomyślał. Budowa ronda pod znakiem zapytania
 ·  39
7 dni temu
Księżowskie peregrynacje w naszej diecezji
 ·  4
10 dni temu
Czytelnicy pytają o dostępność projektów Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego. Urząd Miasta odpowiada
 ·  16
11 dni temu
Czytelnicy piszą: Plecka Dąbrowa Walcząca?
 ·  26
14 dni temu
Powiatowy Urząd Pracy stracił dane
 ·  4
14 dni temu
Najpiękniejsze pieśni w mistrzowskich głosach i palcach
 ·  47
15 dni temu
Zmiany w Radzie Nadzorczej szpitala
 ·  14
16 dni temu
Okradziony Powiatowy Urząd Pracy w Kutnie pozwie bank
 ·  57
16 dni temu
Hali widowiskowo-sportowej w Kutnie nie będzie
 ·  25
17 dni temu
Nie musimy płacić za parking w soboty. Prokurator Rejonowy może zaskarżyć uchwałę Rady Miasta Kutna i ...wygra
 ·  9
18 dni temu
Miss Lata Aquaparku Kutno wybrana
 ·  10
19 dni temu
Kino pod fontanną otwarte i zombie na Królewskiej
 ·  7
19 dni temu
Historia wezwała Króla Sasa... do Kutna
 ·  34
21 dni temu
Czy w Kutnie widać miliony wydawane na utrzymanie czystości i zieleni?
 ·  29
21 dni temu
Red Med już nie świadczy nocnej i świątecznej pomocy medycznej. Szpital w Kutnie pomoże
 ·  35
22 dni temu
Czytelnicy pytają: Za ile sprzedano przychodnię na Mickiewicza?
 · 
22 dni temu
Z Narutowicza znika zaniedbana kamienica
 ·  28
25 dni temu
Radni po wakacjach zatwierdzą logo Powiatu Kutnowskiego
 · 
25 dni temu
Strażacy z OSP KSRG Łanięta w akcji od poniedziałku do soboty
 · 
25 dni temu
Ciężkie obrażenia pieszej. Wtargnęła na jezdnię w niedozwolonym miejscu
 ·  22
29 dni temu
Miasto ma 360 tys. zł do tyłu. MKS Kutno do dziś nie oddał dotacji
 ·  9
30 dni temu
Lot balonem nad okolicznymi wsiami i Kutnem cz.3
 ·  17
34 dni temu
W sobotę od rana na zlocie w Leszczynku
 ·  2
34 dni temu
Początek Odysei Historycznej okiem Leszka Baranowskiego
 ·  13
36 dni temu
Koncert dla pielgrzymów. Letni Festiwal Muzyczny uroczyście rozpoczęty
Pogoda w Kutnie
Dziś: piątek
Temperatura: 16°C
Bezchmurna noc
Wschód słońca: 05:44
Zachód słońca: 19:43

1021 hPa
9 km/h
0,0 mm


Jutro: sobota
Temperatura: 30°C
Słonecznie

Wschód słońca: 05:45
Zachód słońca: 19:40

1019 hPa
9 km/h
0,0 mm


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności