eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 29.04.2016     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,30038-powiat-kutnowski-sprzeda-reszt-udzia-w-w-pks," title="Kutno: Powiat Kutnowski sprzedał resztę udziałów w PKS " class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Powiat Kutnowski sprzedał resztę udziałów w PKS </b><br>Zakończyło się przekształcenie własnościowe PKS sp. z o.o. w Kutnie. Pracownicy...</div></a> <a href="/wiadomosci,30046-na-co-szpital-wyda-10-mln-z," title="Kutno: Na co szpital wyda 10 mln zł?" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Na co szpital wyda 10 mln zł?</b><br>Na ostatniej sesji Rady Powiatu w Kutnie radni powiatowi zdecydowali o...</div></a> <a href="/wiadomosci,30044-kasprowicz-podpisa-kolejne-porozumienie-z-uniwersytetem-dzkim," title="Kutno: Kasprowicz podpisał kolejne porozumienie z Uniwersytetem Łódzkim" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Kasprowicz podpisał kolejne porozumienie z Uniwersytetem Łódzkim</b><br>Uczniowie Kasprowicza poszerzają swoją wiedzę z zakresu chemii uczestnicząc w wykładach,...</div></a> <a href="/ekutnodladzieci,30036-najm-odsi-laureaci-konkursu-pi-knie-by-cz-owiekiem," title="Kutno: Najmłodsi laureaci konkursu Pięknie być człowiekiem" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Najmłodsi laureaci konkursu Pięknie być człowiekiem</b><br>Dziś w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kutnie odbyły się...</div></a> <a href="/publicystyka,30041-ekologia-komu-mieci-komu-bo-wracam-do-domu," title="Kutno: eKologia: Komu śmieci, komu..., bo wracam do domu" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>eKologia: Komu śmieci, komu..., bo wracam do domu</b><br>Wielu dorosłych Polaków ma odporne mózgi na wiedzę ekologiczną, a to...</div></a> <a href="/publicystyka,30042-majowy-weekend-tu-tu-sp-yw-dunajcem-z-pijanym-s-owackim-flisakiem-i-piesza-w-dr-wka-droga-pien," title="Kutno: Majowy weekend tuż, tuż ... Spływ Dunajcem z pijanym słowackim flisakiem i piesza wędrówka Drogą Pienińską" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Majowy weekend tuż, tuż ... Spływ Dunajcem z pijanym słowackim flisakiem i piesza wędrówka Drogą Pienińską</b><br>Polakowi Pieniny kojarzą się z Trzema Koronami, choć nie jest to...</div></a> <a href="/wiadomosci,30040-fitness-taniec-zabawa-nowe-grupy-i-zaj-cia-w-street-dance-studio," title="Kutno: FITNESS, TANIEC, ZABAWA! Nowe grupy i zajęcia  w STREET DANCE STUDIO" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>FITNESS, TANIEC, ZABAWA! Nowe grupy i zajęcia  w STREET DANCE STUDIO</b><br>Zapraszamy wszystkich chętnych do skorzystania z oferty zajęć szkoły tańca STREET...</div></a> <a href="/wiadomosci,30033-radni-psl-chca-obni-enia-pensji-prezesa-kutnowskiego-szpitala," title="Kutno: Radni PSL chcą obniżenia pensji prezesa kutnowskiego szpitala" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Radni PSL chcą obniżenia pensji prezesa kutnowskiego szpitala</b><br>Na kwietniowej sesji Rady Powiatu w Kutnie radny PSL Robert Fabijański...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
FITNESS, TANIEC, ZABAWA! Nowe grupy i zajęcia w STREET DANCE STUDIO
Zapraszamy wszystkich chętnych do skorzystania z oferty zajęć szkoły tańca STREET DANCE STUDIO.

FITNESS, TANIEC, ZABAWA! Nowe grupy i zajęcia  w STREET DANCE STUDIO, ./upload/articles_pakiety/30040/01_obraz.jpg
FITNESS, TANIEC, ZABAWA! Nowe grupy i zajęcia  w STREET DANCE STUDIO, ./upload/articles_pakiety/30040/02_obraz.jpg
FITNESS, TANIEC, ZABAWA! Nowe grupy i zajęcia  w STREET DANCE STUDIO, ./upload/articles_pakiety/30040/03_obraz.jpg


GRAFIK ZAJĘĆ STREET DANCE STUDIO – ul. Plac Wolności 1 (I piętro – wejście przy sklepie „żabka”) OBOWIĄZUJĄCY OD 4 MAJA:
Uwaga! Zajęcia startują od 5 osób zarezerwowanych!

PONIEDZIAŁEK:
8.00-8.50 – LEJDIS JUMP – fitness na trampolinach (z Master Instructorem)

15.00-16.00 – Aktywny Senior 50 
17.00-18.00 – FIT MIX (aerobic/step/spalanie)
18.00-19.00 – 3w1 – aerobik – gimnastyka – taniec
19.00-20.00 – POLE DANCE
20.00-21.00 – POLE DANCE
21.00-22.00 – POLE DANCE [więcej]
wandea, 28.04.2016 08:11|czytane: 229 razy|komentuj|czytaj cały
KUTNOWSKA MAJÓWKA czyli reggae, lunapark i absurdy PRL
Wszystkim planującym spędzić majówkę w mieście Kutnowski Dom Kultury, Centrum Teatru Muzyki i Tańca oraz Agencja Rozwoju Regionu Kutnowskiego zapewnią całą gamę atrakcji, dzięki którym zaczniecie maj ze śmiechem i z kulturą. Majówka objęta jest jak co roku patronatem Prezydenta Miasta Kutna.

KUTNOWSKA MAJÓWKA czyli  reggae, lunapark i absurdy PRL, ./upload/articles_pakiety/29957/01_obraz.jpg
KUTNOWSKA MAJÓWKA czyli  reggae, lunapark i absurdy PRL, ./upload/articles_pakiety/29957/02_obraz.jpg


Fanów reggae, polskiego rapu i rocka zapraszamy na koncert Bednarka, O.S.T.R, i Piersi, a wielbicieli latynoskich klimatów w muzyczną podróż z Tercetem Egzotycznym. Lubiącym marszowe brzmienia po raz pierwszy proponujemy udział w Festiwalu Orkiestr Dętych. Poszukujący wrażeń odnajdą je w Lunaparku, a tych, którzy z sentymentem wspominają czasy saturatorów i papieru toaletowego na sznurku, zapraszamy do udziału w V Majówce ze Stanisławem Bareją. W tym roku odbędzie się ona pod szyldem kultowego serialu „Zmiennicy”. Spragnionych wiedzy wciągniemy w eksperymenty podczas pikniku naukowego, a regionalne przysmaki Jarmarku Majowego na pewno dopieszczą podniebienia największych smakoszy. Czy masz jeszcze wątpliwości, że to właśnie z nami chcesz spędzić majowy weekend?

Program:
30 kwietnia 2016 r. / Plac Piłsudskiego
godz. 12:00 – 18:00  Kutnowski Piknik Naukowy

30 kwietnia 2016 r. / Plac Wolności
godz. 16:00 - 22:00 Festiwal Orkiestr Dętych
16:00 przemarsz orkiestry PAK KWB Konin i orkiestry OSP Kutno (ul.  Królewska)
16:40 przemarsz OSP Kutno Pl. Wolności
17:00 koncert orkiestry PAK KWB Konin [więcej]
kultura, 28.04.2016 16:49|czytane: 503 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Spleśniałe marchewki dla kutnowskich uczniów. Kontrola Sanepidu w "Jedynce"
W poniedziałek w Szkole Podstawowej nr 1 w Kutnie w związku z programem „Owoce i warzywa w szkole” dzieci dostały do jedzenia spleśniałe marchewki.

Spleśniałe marchewki dla kutnowskich uczniów. Kontrola Sanepidu w
Spleśniałe marchewki dla kutnowskich uczniów. Kontrola Sanepidu w


- Powiadomiłem Sanepid i Kuratorium Oświaty w Łodzi z uwagi na to, że sytuacja miała już miejsce tydzień temu. Opakowanie z marchewkami dzieci dostały zamknięte.Część dzieci zapewne je zjadło a przecież to grozi zatruciem - informuje mieszkaniec Kutna.

Właśnie w Szkole Podstawowej nr 1 trwa kontrola Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kutnie. Dyrektor Jarosław Koszański od rana był nieuchwytny, więc jego komentarz do sprawy przytoczymy  po kontroli.

Aktualizacja 28 kwietnia
- Wczoraj odbyła się w szkole kontrola PSSE w Kutnie, która nie wykazała uchybień. Od trzech lat przyjmujemy owoce i warzywa w programie i taka sytuacja nigdy się nie zdarzyła. Moim zdaniem warzywa były noszone w plecaku - komentuje Jarosław Koszański, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1. - W ostatnim czasie odmówiliśmy przyjęcia dostawy w związku ze stanem porcji. Dostawy są zawsze sprawdzane przed przyjęciem, najdłużej po godzinie, dwóch są dzieciom rozdawane. W tym czasie trzymane są w chłodzie. Wiadomo jednak, że przez dwie godziny marchewki nie spleśnieją. [więcej]
wandea, 27.04.2016 10:10|czytane: 2066 razy|33 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Krośniewice: Laureaci konkursu Podróż na bocianie
Podczas krośniewickiego Majowego Festynu Rodzinnego na scenie o godz. 17.00 zostaną nagrodzeni laureaci Konkursu Recytatorskiego „Podróż na bocianie”.  Konkurs odbył się w zeszły piątek w Ośrodku Kultury OSPa w Krośniewicach. Jego organizatorem jest Gminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji.

Krośniewice: Laureaci konkursu Podróż na bocianie, ./upload/articles_pakiety/30051/10_obraz.jpg
Krośniewice: Laureaci konkursu Podróż na bocianie, ./upload/articles_pakiety/30051/17_obraz.jpg
Krośniewice: Laureaci konkursu Podróż na bocianie, ./upload/articles_pakiety/30051/03_obraz.jpg


Konkurs przebiegał w trzech kategoriach wiekowych: przedszkolaki, klasy I-III i klasy IV-VI. Do konkursu przystąpiło 40 uczestników.

Jury w składzie: Julita Szczepankiewicz (nauczycielka bibliotekarka w Zespole Szkół nr 1 w Krośniewicach, przewodnicząca), Sylwia Frontczak (kierownik Oddziału dla dzieci i młodzieży Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Stefana Żeromskiego w Kutnie) oraz Anna Ociepa (pracownik oddziału dla dzieci i młodzieży Biblioteki Publicznej w Krośniewicach), po wysłuchaniu wszystkich uczestników, wyłoniło najlepsze prezentacje i przyznało następujące miejsca:

Kategoria I- dzieci przedszkolne
1. Kacper Przybylski – Miejskie Przedszkole w Krośniewicach
2. Joanna Chęcińska - Miejskie Przedszkole w Krośniewicach
3. Julia Szałańska – SP im. Bohaterów Bitwy nad Bzurą w Imielnie Julia Szymańska - SP im. Bohaterów Bitwy nad Bzurą w Imielnie [więcej]
kultura, 28.04.2016 15:10|czytane: 322 razy|15 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Aresztowany złodziej roweru górskiego
Kutnowscy kryminalni odzyskali skradziony rower. Ustalony sprawca odpowie za kradzież z włamaniem. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

W nocy z 24 na 25 kwietnia przy ulicy Reja w Kutnie nieznany sprawca w zaparkowanym renault megane wybił tylna szybę i z samochodu ukradł rower górski wartości około 1500 złotych.

- Sprawą zuchwałej kradzieży zajęli się kutnowscy policjanci. Już w dniu zgłoszenia kryminalni w jednym z kutnowskich lombardów znaleźli skradziony rower. Osoba, która go tam wstawiła znana była kutnowskim stróżom prawa. 22-letni mieszkaniec Kutna wcześniej był już notowany za kradzieże - mówi podkom. Paweł Witczak, oficer prasowy KPP Kutno. - 26 kwietnia został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. [więcej]
redaktor, 28.04.2016 14:57|czytane: 188 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Powiat Kutnowski sprzedał resztę udziałów w PKS
Zakończyło się przekształcenie własnościowe PKS sp. z o.o. w Kutnie. Pracownicy PKS sp. z o.o. i ich spadkobiercy mieli prawo nabyć 5100 z 39 000 udziałów w firmie. Termin minął 28 lutego 2016 roku i po nim pozostało 417 udziałów, których właścicielem był Powiat Kutnowski.

Powiat Kutnowski sprzedał resztę udziałów w PKS , ./upload/articles_pakiety/30038/01_obraz.jpg


Zarząd Powiatu w Kutnie podjął uchwałę o przyjęcie oferty nabycia udziałów PKS w Kutnie  sp. z o.o. przez PKS w Grodzisku Mazowieckim czyli powiat pozbył się swoich udziałów. Do budżetu wpłynie 22 850, 50 zł z tego tytułu.

- Zarząd Powiatu w Kutnie postanowił przyjąć ofertę nabycia 417 udziałów spółki PKS w Kutnie sp. z.o.o. przez PKS w Grodzisku Mazowieckim nienabytych przez uprawnionych pracowników tej spółki oraz ich spadkobierców w procesie nieodpłatnego ich nabycia za cenę sprzedaży udziałów wynikającą z umowy zawartej w dniu 28 listopada 2013 roku pomiędzy Powiatem Kutnowskim a PKS w Grodzisku Mazowieckim - informuje Jacek Saramonowicz, Rzecznik Starostwa Powiatowego w Kutnie. -  Posiadanie tak niewielkiej liczby udziałów (ok.1,07%) nie dawało możliwości wpływu na zarządzanie spółką, a pieniądze pozyskane ze sprzedaży zasilą budżet powiatu. Przeniesienie udziałów nastąpi po zapłacie przez PKS w Grodzisku Mazowieckim sp. z o.o. [więcej]
wandea, 28.04.2016 14:44|czytane: 334 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Ostatnie bilety na koncert Aleksandry Wiwały i Macieja Łabęckiego
"Cztery pory roku"...nie tylko Vivaldi to wspaniały i niepowtarzalny koncert muzyki poważnej, na który pozostało w sprzedaży tylko kilka biletów. Zapraszamy 11 maja o godz. 18.00  w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie. Bilety w cenie 20 zł do nabycia w kasie KDK, CTMiT oraz w sprzedazy ONLINE.

Ostatnie bilety na koncert Aleksandry Wiwały i Macieja Łabęckiego, ./upload/articles_pakiety/30049/01_obraz.jpg


Na wieczór złożą się: część I - cykl 4 koncertów skrzypcowych Vivaldiego"Cztery pory roku" z solistą MACIEJEM ŁABECKIM i część II - pieśni w wykonaniu ALEKSANDRY WIWAŁY - sopran, przy fortepianie BOGNA DULIŃSKA

W części II usłyszymy:
Spring is at the door- Quilter
Standchen - Strauss
Spóźniony Słowik - Lutosławski [więcej]
kultura, 28.04.2016 14:28|czytane: 104 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Opowieść o miłości i mroku. Wygraj zaproszenia
Od piątku 29 kwietnia o godz. 20.30 w Kinie Kutnowskiego Domu Kultury zapraszamy na seanse filmu pt.Opowieść o miłości i mroku. utorem zdjęć jest Sławomir Idziak, jeden z najwybitniejszych polskich operatorów filmowych.

Opowieść o miłości i mroku. Wygraj zaproszenia, ./upload/articles_pakiety/30015/01_obraz.jpg


Bohater filmu wspomina dzieciństwo u boku rodziców, którzy z Europy Wschodniej wyjechali do Palestyny. Nieszczęśliwa w małżeństwie matka Amosa znajdowała ukojenie w opowiadaniu synowi niesamowitych historii z pogranicza jawy i snu. Z czasem opowieści stawały się coraz bardziej mroczne i niezrozumiałe, by w końcu niebezpiecznie zbliżyć się do rzeczywistości. Niewyjaśnione rodzinne tajemnice na zawsze zmieniły życie światowej sławy pisarza.(www.sztetl.org.pl)

Mamy dla Was dwa podwójne zaproszenia, można je wygrać do czwartku 28 kwietnia do godz. 18.00.

Aby wziąć udział w konkursie kliknij tutaj


[więcej]
kultura, 26.04.2016 07:40|czytane: 278 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kabaret Łowcy. B w maju w KDK. Wyniki konkursu
Kutnowski Dom Kultury zaprasza 19 maja o godz. 19.00 na występ formacji kabaretowej Łowcy.B. Bilety w cenie 40 zł do nabycia w kasie KDK, CTMiT oraz w sprzedaży ONLINE. Dwa zaproszenia na kabaret wygrali: Agnieszka Pietrowska i Jacek Kuciapski. Będą one do odebrania w kasie KDK przed występem.

Kabaret Łowcy. B w maju w KDK. Wyniki konkursu, ./upload/articles_pakiety/29863/01_obraz.jpg


Łowcy.B to kabaret działający na profesjonalnej scenie od ponad 13 lat. Swoją działalność rozpoczął z przytupem wygrywając w ciągu pierwszych dwóch lat niemal wszystkie liczące się festiwale: 1 nagroda na Pace, Grand Prix Mulatki, Grand Prix na Wyjściu z Cienia oraz Grand Prix Przewałki. Oprócz tego Łowcy wygrali festiwal kabaretu w Zielonej Górze i zdobyli kilka koryt na rybnickim Ryjku. [więcej]
kultura, 28.04.2016 14:16|czytane: 652 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Wyniki konkursu recytatorskiego w bibliotece
Dziś w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kutnie poznaliśmy laureatów Rejonowych Eliminacji XXXVIII Konkursu Recytatorskiego im. Janusza Korczaka „Pięknie być człowiekiem” w II grupie wiekowej.

Wyniki konkursu recytatorskiego w bibliotece, ./upload/articles_pakiety/30047/06_obraz.jpg
Wyniki konkursu recytatorskiego w bibliotece, ./upload/articles_pakiety/30047/10_obraz.jpg
Wyniki konkursu recytatorskiego w bibliotece, ./upload/articles_pakiety/30047/02_obraz.jpg


Jury w składzie: Grażyna Baranowska, Teresa Mosingiewicz  i Anna Góra przyznało następujące nagrody i wyróżnienia: I nagroda – Bartosz Drzewiecki II nagroda – Maria Turkowska III nagroda – Kacper Konopiński, Dawid Tarczyński

Wyróżnienia: Jakub Barczyński, Zofia Czekalska, Oliwia Byczkowska, Magdalena Kaczmarek, Natalia Lewkowicz, Anna Łykowska, Natalia Sobczyk, Alicja Włodarczyk, Barbara Zawierucha. [więcej]
kultura, 28.04.2016 14:05|czytane: 257 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Treningi pokazowe piłki wodnej sekcji juniorów UKS Neptun Łódź Waterpolo
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kutnie zaprasza do oglądania Treningów pokazowych  piłki wodnej sekcji juniorów UKS Neptun Łódź Waterpolo, które odbędą się na basenie sportowym Aquaparku Kutno 2 i 3 maja w godzinach 10:00 – 12:00. Wstęp na trybuny – wolny.[więcej]
redaktor, 28.04.2016 14:00|czytane: 53 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Na co szpital wyda 10 mln zł?
Na ostatniej sesji Rady Powiatu w Kutnie radni powiatowi zdecydowali o zabezpieczeniu pożyczki dla Kutnowskiego Szpitala Samorządowego sp zo.o. na majątku powiatu. 10 radnych koalicji głosowało "za", 9 opozycji "przeciw", a radny Wojciech Ziółkowski wstrzymał się od głosu. Szpital zaciągnie pożyczkę 10 mln zł pod 20-milionową hipotekę. Pożyczki udzieli MEDFinance należąca do Grupy Magellan.

Na co szpital wyda 10 mln zł?, ./upload/articles_pakiety/30046/01_obraz.jpg


Radni pytali Roberta Wilanowskiego, prezesa spółki na co szpital przeznaczy tę kwotę. Zestawienie przewidzianego przez zarząd KSS podziału tych środków przewiduje, że 125 tysięcy zł spółka zapłaci prowizji za pożyczkę, 4,8 mln zł szpital wyda na spłatę zobowiązań kontrahentów i ZUS, 1,2 mln zł będzie stanowiło wkład własny w projekt informatyzacji szpitala, za 1,7 mln zł zostanie zakupiony sprzęt medyczny.  930 tys. zł będzie kosztowało wykonanie awaryjnego oświetlenia w drogach awaryjnych, za 700 tysięcy zł budynek szpitala zostanie podzielony na strefy pożarowe. 400 tys zł pochłonie remont Oddziału Chirurgii Urazowej i Ortopedycznej oraz Bloku Porodowego. [więcej]
wandea, 28.04.2016 12:25|czytane: 475 razy|9 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Polfarmex Kutno zaprasza na mecze
[więcej]
wandea, 28.04.2016 11:33|czytane: 65 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kasprowicz podpisał kolejne porozumienie z Uniwersytetem Łódzkim
Uczniowie Kasprowicza poszerzają swoją wiedzę z zakresu chemii uczestnicząc w wykładach, Akademii Ciekawej Chemii, zajęciach otwartych, warsztatowych, czy laboratoryjnych na Wydziale Chemii Uniwersytetu Łódzkiego. Wieloletnia współpraca z uczelnią zaowocowała podpisanym w kwietniu porozumieniem.

Kasprowicz podpisał kolejne porozumienie z Uniwersytetem Łódzkim, ./upload/articles_pakiety/30044/04_obraz.jpg
Kasprowicz podpisał kolejne porozumienie z Uniwersytetem Łódzkim, ./upload/articles_pakiety/30044/05_obraz.jpg


Umowę o współpracy w zakresie poszerzania wiedzy i rozwijania zainteresowań chemicznych młodzieży podpisali dziekan wydziału  prof. dr hab. Grzegorz Mlostoń oraz dyrektor liceum Barbara Rostek-Nowacka.
Porozumienie podpisane zostało z inicjatywy nauczycielki chemii Anety Borowicz oraz pełnomocnika ds. promocji Wydziału dr. Lecha Leszczyńskiego. [więcej]
redaktor, 28.04.2016 08:50|czytane: 285 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
XI konkurs dla uczniów na autorską formę dziennikarską w kategorii: felieton lub reportaż
Dziennik internetowy eKutno.pl ogłasza XI edycję Konkursu na autorską formę dziennikarską w kategorii: felieton lub reportaż. Obserwujcie, notujcie i piszcie, czekamy na Wasze dzieła do 30 maja i jak zawsze gwarantujemy życzliwe jury.

XI konkurs dla uczniów na autorską formę dziennikarską w kategorii: felieton lub reportaż, ./upload/articles_pakiety/29898/01_obraz.jpg


Regulamin konkursu
1. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych powiatu kutnowskiego. Liczba prac nadsyłanych przez jednego autora nie jest ograniczona.
2. Uczestnicy konkursu powinni nadesłać tekst autorskiego felietonu bądź reportażu oraz podać dane autora: imię i nazwisko, wiek, szkoła i klasa, adres i telefon, nazwisko nauczyciela opiekuna na adres e-mail: biuro@ekutno.pl do 30 maja 2016.
3. Organizator nie ogranicza tematyki  poza wskazaniem, iż prace konkursowe powinny być osadzone w realiach regionalnych.
4. Organizator zapewnia nagrody rzeczowe (bony na zakup książek 150 zł, 100 zł, 50 zł), dyplomy i publikację prac na portalu eKutno.pl. [więcej]
wandea, 28.04.2016 08:58|czytane: 142 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Majowy weekend tuż, tuż ... Spływ Dunajcem z pijanym słowackim flisakiem i piesza wędrówka Drogą Pienińską
Polakowi Pieniny kojarzą się z Trzema Koronami, choć nie jest to najwyższy pieniński szczyt. Prym wiedzie Wysoka (Wysokie Skałki; 1050 m n.p.m.) w Pieninach Małych. Tym razem nie będę się rozpisywał o pasjonujących widokach z Trzech Koron, bo o tym uczą na lekcjach geografii. Chcę opisać czytelnikom Drogę Pienińska, położoną tuż przy granicy polsko-słowackiej, w zdecydowanej większości po stronie naszych południowych sąsiadów.

Majowy weekend tuż, tuż ... Spływ Dunajcem z pijanym słowackim flisakiem i piesza wędrówka Drogą Pienińską, ./upload/articles_pakiety/30042/01_obraz.jpg
Majowy weekend tuż, tuż ... Spływ Dunajcem z pijanym słowackim flisakiem i piesza wędrówka Drogą Pienińską, ./upload/articles_pakiety/30042/02_obraz.jpg
Majowy weekend tuż, tuż ... Spływ Dunajcem z pijanym słowackim flisakiem i piesza wędrówka Drogą Pienińską, ./upload/articles_pakiety/30042/03_obraz.jpg


Droga Pienińska (słow. Pieninska cesta)
To trakt wiodący przez Przełom Pieniński ze Szczawnicy prawym brzegiem Dunajca do  słowackiego Czerwonego Klasztoru. Pierwszy odcinek do Leśnego Potoku wybudował w latach 1870-75 Józef Szalaj, po jego śmierci budowę kontynuowała krakowska Akademia Umiejętności. Budowę, również po stronie węgierskiej (obecnie słowackiej), finansowano w całości ze środków polskich. W niektórych miejscach Dunajec tworzy tak ciasny wąwóz, że dla utworzenia przytulonej do skał wąskiej drogi konieczne było obciosywanie skał i budowa wysokich kamienno-betonowych nasypów tuż nad nurtem rzeki. Obecnie drogę przecina granica polsko-słowacka, przed otwarciem granic czynne było na niej turystyczne przejście graniczne. Droga Pienińska została unowocześniona i dostosowana do ruchu turystycznego.

Droga jest zamknięta dla ruchu kołowego. Prowadzą nią szlaki turystyki pieszej i rowerowej. Efektowne widoki na przełomy Dunajca i spływające Dunajcem tratwy z turystami, szczególnie wczesną wiosną i późną jesienią, gdy widoków nie przesłaniają ulistnione drzewa. Licząca 9 km trasa jest doskonale przygotowana turystycznie: dobra nawierzchnia, estetycznie wykonane tablice informacyjne, liczne ławki i wiaty dla turystów, przystosowane źródełka z źródlaną wodą, wypożyczalnia rowerów i kajaków górskich, parkingi, bezpłatny wstęp do Pawilonu Pienińskiego Parku Narodowego. [więcej]
redaktor, 28.04.2016 08:49|czytane: 233 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Pod patronatem eKutno.pl: Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną
Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną ustanowiony w 1999 r. przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym przypada oficjalnie na 5 maja - wówczas w całej Europie obchodzony jest  Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. Tego dnia Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło nr 1 w Kutnie, organizuje Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną.

Pod patronatem eKutno.pl:

Impreza rozpocznie się o godz. 11.00 przemarszem ulicą Królewską przed scenę na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego. Występy osób niepełnosprawnych, recital niewidomej artystki Patrycji Malinowskiej, koncert [więcej]
wandea, 28.04.2016 08:06|czytane: 85 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
eKologia: Komu śmieci, komu..., bo wracam do domu
Wielu dorosłych Polaków ma odporne mózgi na wiedzę ekologiczną, a to bardzo źle.  Sami głośno narzekamy, że jest brudno, śmieci leżą wszędzie, ale nie w koszach. Kto to robi? Kto nam zaśmieca skwery. Ki diabeł? Inspiracją to napisania tego felietonu, był artykuł Pani Oli, o śmieciarzu, którego zdradziły pozostawione w worku ślady.

eKologia: Komu śmieci, komu..., bo wracam do domu, ./upload/articles_pakiety/30041/01_obraz.jpg


A no sami sobie fundujemy zafajdane skwery, trawniki, parki, chodniki, itd., itd. Nie pomogą obraźliwe słowa pod adresem władz lokalnych, że nie dbają o czystość, ale co ma zrobić wójt, burmistrz lub prezydent? Potrzebne są zdrowe mózgi, odpowiednie myślenie. Takiego myślenia uczą się w szkołach dzieci, które są bardziej wrażliwe od nas. Być może za kilkadziesiąt lat, będzie u nas czysto – tak jak teraz w Czechach, Niemczech czy w Wielkiej Brytanii.

W latach 70 i 80 Polacy pracujący w Niemczech zachwycali się czystością tamtejszych ulic. W gminie Kutno udało się ustalić śmieciarza z wielkiego miasta Płocka. Wójt Jerzy Bryła opowiadał o tym podczas jednej z sesji Rady Gminy. Jakim sposobem ustalono brudasa? Prostym, choć chyba zbyt rzadko stosowanym. W jednym z worków ze śmieciami, znaleziono na tyle mocny dowód, że udało się ustalić obywatela byłego miasta wojewódzkiego. Obywatel ów musiał pofatygować się i zabrać swoje śmieci, które zostawił w głogowieckim lesie.

Las w Głogowcu robi się wielkim śmietnikiem prawdopodobnie gości z Kutna. Można tam znaleźć dosłownie wszystko. Ale uwaga! W gminie Kutno zachowują wzmożoną czujność i polowanie na śmieciarzy (podejrzewam, że głównie miejskich) jest w toku. [więcej]
redaktor, 28.04.2016 08:16|czytane: 264 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zmiana organizacji ruchu na Majówkę
Kutnowski Dom Kultury informuje, iż w związku z organizowaną w dniach 30 kwietnia - 3 maja Kutnowską Majówką nastąpi zamknięcie następujących ulic dla ruchu kołowego:

1. ulica Witosa – wjazd od ulicy Barlickiego / 29-go Listopada od dnia 29 kwietnia
od godz. 6:00 do dnia 30 kwietnia 2016 r. godz. 24:00

Zmiana organizacji ruchu na Majówkę, ./upload/articles_pakiety/30037/01_obraz.jpg


2. Plac Wolności wraz z ulicami przyległymi do pierzei od strony północnej i zachodniej - od dnia 29 kwietnia  2016 r. od godz. 6:00  do dnia 4 maja 2016 r. do godz. 18:00

3. Plac Wolności wraz z ulicami przyległymi do pierzei od strony południowej i wschodniej – od dnia 29 kwietnia godz. 18:00 do dnia 3 maja 2016 r. godz. 18:00 [więcej]
wandea, 28.04.2016 07:48|czytane: 140 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Najmłodsi laureaci konkursu Pięknie być człowiekiem
Dziś w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kutnie odbyły się Rejonowe Eliminacje XXXVIII Konkursu Recytatorskiego im. Janusza Korczaka „Pięknie być człowiekiem”

Najmłodsi laureaci konkursu Pięknie być człowiekiem, ./upload/articles_pakiety/30036/01_obraz.jpg
Najmłodsi laureaci konkursu Pięknie być człowiekiem, ./upload/articles_pakiety/30036/02_obraz.jpg
Najmłodsi laureaci konkursu Pięknie być człowiekiem, ./upload/articles_pakiety/30036/03_obraz.jpg


Jury w składzie: Grażyna Baranowska, Teresa Mosingiewicz i Anna Góra przyznało w I grupie wiekowej następujące nagrody i wyróżnienia:

I nagroda – Kacper Kazimierski, Barbara Pawlik
II nagroda – Julia Lewandowska, Maja Nowacka, Oliwia Stasiak, Alicja Wiśniewska
III nagroda – Joanna Bregier, Klaudia Maćkowiak, Maja Trafalska [więcej]
kultura, 27.04.2016 13:58|czytane: 727 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Rada Miasta nie chce zająć stanowiska w sprawie wezwania do usunięcia naruszania prawa
Stanisław Pawlak, mieszkaniec Kutna wystosował do Rady Miasta Kutna pismo o ustosunkowanie się do wezwania do usunięcia naruszenia prawa z dnia 20 kwietnia 2016 r. skierowanego przez niego do Prezydenta Miasta Kutna. 

Rada Miasta nie chce zająć stanowiska w sprawie wezwania do usunięcia naruszania prawa, ./upload/articles_pakiety/30035/01_obraz.jpg
Rada Miasta nie chce zająć stanowiska w sprawie wezwania do usunięcia naruszania prawa, ./upload/articles_pakiety/30035/02_obraz.jpg


Mieszkaniec z ulicy Kochanowskiego w Kutnie złożył 16 grudnia ub. r. skargę do prezydenta miasta na działania Mariana Sierpińskiego dyrektora Zarządu Nieruchomości Miejskich. Podniósł w niej przeprowadzenie remontu mieszkania za własne pieniądze, oszukanie przez Zarząd Nieruchomości Miejskich w Kutnie by wyremontowane mieszkanie oddać komuś innemu, dyskryminację i brak poczucia sprawiedliwości, nie umorzenie w całości zadłużenia czynszowego, mimo jak twierdzi skarżący, ustnych obietnic składanych przez dyrektora Zarządu Nieruchomości Miejskich w Kutnie. W styczniu tego roku radni uznali skargę pana Pawlaka za bezzasadną. 16 radnych głosowało "za" jeden radny, Rafał Jóźwiak wstrzymał się od głosu. O sprawie pisaliśmy TUTAJ

Mieszkaniec Kutna nie zgadzał się z decyzją Rady. 20 kwietnia br. wystosował do prezydenta Zbigniewa Burzyńskiego wezwanie do usunięcia naruszenia prawa.

- W związku z tym, że uchwałę uważam za akt niezgodny z prawem oraz opartą na kłamstwach,także zarzuty co do mojej osoby są bezpodstawne i poniżające. Uważam uchwałę za bezpodstawną i rażąco niesprawiedliwą, nieludzką i dyskryminującą, zabierającą mi prawo do samodzielnej egzystencji dlatego postanowiłem wezwać Urząd Miasta Kutna do usunięcia naruszania prawa i oczekuję odpowiedzi w terminie ustawowym - Grzegorz Chojnacki, Przewodniczący Rady Miasta Kutna odczytał pismo mieszkańca Kutna. [więcej]
wandea, 27.04.2016 13:55|czytane: 695 razy|31 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Radni PSL chcą obniżenia pensji prezesa kutnowskiego szpitala
Na kwietniowej sesji Rady Powiatu w Kutnie radny PSL Robert Fabijański zapytał Roberta Wilanowskiego prezesa Kutnowskiego Szpitala Samorządowego sp. z o.o o to czy nie uważa, że powinien mieć on mniejszą pensję w związku z likwidacją jednego oddziału wewnętrznego w szpitalu oraz planami przekazania drugiego oddziału czyli neurologii w prywatne ręce.

- Wiemy, że spółce potrzebne są pieniądze, wiemy też że spółce ubywa oddziałów bo są wydzierżawiane, więc to mniej pracy dla zarządu spółki. Jeżeli idziemy w oszczędności, szukamy kredytu to może w pierwszej kolejności zacząć od swojego uposażenia. Prezes zarabia 17, 5 tys. zł, uważa więc że jak w każdej normalnej firmie, kiedy ubywa obowiązków, kwota wynagrodzenia powinna być zmniejszona. Jak pan prezes się ustosunkowuje do takiej kwestii mniej pracy to mniej pieniędzy - mówił Robert Fabijański.

Radni PSL chcą obniżenia pensji prezesa kutnowskiego szpitala, ./upload/articles_pakiety/30033/05_obraz.jpg
Radni PSL chcą obniżenia pensji prezesa kutnowskiego szpitala, ./upload/articles_pakiety/30033/02_obraz.jpg
Radni PSL chcą obniżenia pensji prezesa kutnowskiego szpitala, ./upload/articles_pakiety/30033/03_obraz.jpg


- Uważam, że w spółce jest bardzo dużo pracy. Deklarowałem Państwu i jeszcze raz deklaruje, że jeżeli znajdziecie lepszy zarząd, to ja nie mam zamiaru okupować tego stanowiska tylko w sposób płynny przekażę sprawy. Nie zamierzam rezygnować z mojego wynagrodzenia, jest ono adekwatne do tego co jest robione w spółce. Jeśli Państwo uważacie, że działania zarządu spółki są niewystarczające nie mam zamiaru na siłę realizować tych zadań i proszę mi wskazać osoby, które w sposób płynny zajmą się sprawami w spółce i zapewnią bezpieczeństwo - Wilanowski bronił swoich zarobków.

- Czy należy pana deklarację traktować jako oświadczenie woli? Bo ja mam człowieka, który pana zastąpi za mniejsze pieniądze - powiedział radny Bartosz Serenda z SLD.

Radni wdali się z prezesem KSS w dysputę, co prezes miał na myśli, oddając się do dyspozycji radnych, ale ta rozmowa prowadziła do nikąd.

Starosta Krzysztof Debich również nie widział potrzeby obniżenia wynagrodzenia prezesowi. Fabijański dalej pytał o kwoty wynagrodzeń członka zarządu Joanny Trawińskiej-Zabłockiej, prokurenta Małgorzaty Marek i dyrektorów ds. pielęgniarstwa, ds. medycznych, chcąc wiedzieć ile kosztuje miesięcznie utrzymanie zarządzających spółką samorządową.

Trawińska zarabia 14 tys. zł, Wilanowski stwierdził, że nie może wymienić kwoty wynagrodzenia prokurenta, bo to nie jest członek zarządu i dyrektorów. Prezes nie miał jednak racji, bowiem przepis art. 15 ustawy o wynagradzaniu osób kierujących niektórymi podmiotami prawnymi jawne są informacje o wynagrodzeniu oraz o nagrodach rocznych, świadczeniach dodatkowych i odprawach jasno mówi o zarządzających również w stopniu dyrektora czy prokurenta w spółkach prawa handlowego jednostek samorządu terytorialnego gdzie ten kapitał przekracza 50% kapitału zakładowego.

Prezes kutnowskiego szpitala Robert Wilanowski zarabia więcej od wojewody łódzkiego Zbigniewa Rau 9 892 zł , prezydenta Kutna Zbigniewa Burzyńskiego 12 262 zł, starosty Krzysztofa Debicha 11 320 zł, prezesów spółek miejskich TBS Jacka Urbaniaka 9 050 zł, Jacka Sikory MZK 9 300 zł, dyrektora Wojewódzkieo Szpitala Specjalistycznego im. Kpernika w Łodzi Wojciecha Szrajbera 12 000 zł czy na przykład ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro 13 827 zł. [więcej]
wandea, 27.04.2016 10:50|czytane: 1852 razy|54 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pod patronatem eKutno.pl: II Kutnowski Piknik Naukowy

Pod patronatem eKutno.pl: II Kutnowski Piknik Naukowy

[więcej]
wandea, 27.04.2016 10:16|czytane: 129 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Partia .Nowoczesna tworzy struktury w powiecie kutnowskim
Partia .Nowoczesna stworzyła swoje struktury w naszym regionie. Obecnie powstało koło terenowe obejmujące powiat kutnowski i łęczycki,  z czasem, gdy będzie więcej członków partii zostanie stworzone odrębne koło w Łęczycy.

Partia .Nowoczesna tworzy struktury w powiecie kutnowskim , ./upload/articles_pakiety/30032/01_obraz.jpg


Zarząd partii składa się z pięciu osób:
Tomasz Górczyński  – przewodniczący koła kutnowsko -łęczyckiego oraz członek zarządu wojewódzkiego .Nowoczesnej.
Katarzyna Maszarek-Ziółkowska - wiceprzewodnicząca
Agnieszka Matusiak-Kubicka - wiceprzewodnicząca, członek rady regionu łódzkiego
Beata Prośniewska-Sapińska-członek zarządu, sekretarz
Beata Dudkiewicz-członek zarządu, skarbnik

Niebawem zostanie otwarta nasza siedziba w Kutnie, już teraz serdecznie zapraszamy, nasze drzwi są zawsze otwarte dla osób którym dobro zarówno Polski jak i naszego powiatu nie są obojętne. Zapraszamy wszystkie osoby, które chciałyby działać w .Nowoczesnej - mówi Katarzyna Maszarek-Ziółkowska wiceprzewodnicząca partii w regionie kutnowsko-łęczyckim. [więcej]
wandea, 27.04.2016 08:37|czytane: 1372 razy|149 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pokazowy mecz brydżowy w internecie
Kapitan kutnowskiej drużyny KDK1 Adam Pawłowski wespół z Jasonem Feldmanem z amerykańskiego teamu BRIDGE WINNERS, po 8 miesiącach przygotowań zorganizowali towarzyski 24-rozdaniowy mecz, który odbył się w minioną niedzielę 24 kwietnia na internetowej platformie BBO. Zmagania brydżystów obserwowało kilka tysięcy kibiców z całego świata, był również zapewniony fachowy komentarz ze ścieżką audio.

Po zaciętym spotkaniu ostatecznie wygrali Amerykanie 49:46 (32:16;17:30).  W drużynie BRIDGE WINNERS wystąpili etatowi reprezentanci USA: Gavin Wolpert, Steve Weinstein (Mistrz Świata 2010), Greg Humphreys, Jason Feldman (Mistrz Świata Juniorów 2006), Eugene Hung i Adam Parrish.

Po stronie polskiej wielokrotni reprezentanci Polski: Michał Kwiecień (Mistrz Europy 1992, Mistrz Świata 1998), Przemysław Janiszewski, którego żona jest rodowitą kutnianką [więcej]
pismak, 27.04.2016 11:34|czytane: 79 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Na grabach się nie znam, ale skutecznie i zgodnie z prawem wyciąłem drzewo przy gminnej drodze...
Bardzo mnie cieszy, że pan prezydent Kutna zechciał udzielić odpowiedzi na kilka pytań. Co prawda oczekiwałem innej reakcji, ale już sam fakt, że władza chce z obywatelem rozmawiać na forum publicznym jest cennym znakiem, że warto było pytać. Zaznaczam w tym miejscu, że za współpracę na rzecz portalu pani Oli Rzadkiewicz nie otrzymuję żadnego wynagrodzenia. Taka jest moja wola. Po prostu piszę, bo lubię, piszę bo chcę – jako obywatel mam prawo do tego. Pytań będzie więcej i dotyczyć one  będą problemów całego miasta, a nie tylko dzielnicy „za torami”.  Portal eKutno.pl umożliwia taką obywatelską inicjatywę. Z prawa danego mi przez panią Rzadkiewicz będę korzystał coraz częściej. Dodam, że mam inne źródło utrzymania i mogę sobie pozwolić na pracę społeczną...

Na grabach się nie znam, ale skutecznie i zgodnie z prawem wyciąłem drzewo przy gminnej drodze..., ./upload/articles_pakiety/30030/01_obraz.jpg
Na grabach się nie znam, ale skutecznie i zgodnie z prawem wyciąłem drzewo przy gminnej drodze..., ./upload/articles_pakiety/30030/02_obraz.jpg


Sprawa pierwsza – usychające graby w Parku Wiosny Ludów
Pytania  z odpowiedzią pana prezydenta Zbigniewa Burzyńskiego.
Co dalej z tymi uschniętymi badylami - grabami w Parku Wiosny Ludów? Czy będą nowe nasadzenia i czy będą odpowiednio pielęgnowane?
Jesienią ubiegłego roku wykonawca dokonał nowych nasadzeń grabów w miejsce tych, które nie podjęły wegetacji. Ponowna ocena stanu grabów nastąpi w czerwcu br. Te drzewa, które nie zachowały żywotności zostaną wymienione. Zdajemy sobie sprawę, że ich wygląd budzi uzasadnione obawy i wpływa na wizerunek parku, ale tej w kwestii wymagany jest czas - podaje prezydent.

Nie znam się na wegetacji drzew. I nie zamierzam o tym dyskutować. Choć i bez tej wiedzy gołym okiem widać, że przynajmniej część grabów nie puści w tym roku pączków. Skieruję do pana prezydenta dwa krótkie i proste pytania. Kto płacił za te jesienne nasadzenia? I kto zapłaci za ewentualne nasadzenia, domyślam się, że jesienią tego roku? W ten sposób można nasadzać, nasadzać i nasadzać przez wiele lat. Po prostu trzeba zadbać o to co jest posadzone – stara zasada polskiego rolnika.

I kolejna sprawa
Czy władze miasta zwróciły się do odpowiednich instytucji o zezwolenie na wycinkę „bujających się” jarzębin? Jeśli tak, to kiedy uszkodzone drzewa znikną z trawników przy ulicy Łęczyckiej? Czy rozważana jest możliwość dosiania trawy?
- W zakresie wycinki jarzębin w ul. Łęczyckiej procedura jest w toku. Po uzyskaniu decyzji administracyjnej oraz uzgodnieniu z Regionalnym Dyrektorem Ochrony Środowiska w Łodzi drzewa zostaną usunięte. W miejsce wyciętych drzew zostaną posadzone nowe, również ubytki trawy zostaną dosiane - odpowiada prezydent Kutna.

Zdecydowanie nie podzielam poglądu pana prezydenta w tej sprawie. Mam inne doświadczenie. Z uzyskaniem zgody na wycięcie drzewa nie miałem wielkich problemów. Opiszę krótko całą historię, ba mam nawet zdjęcia. [więcej]
redaktor, 26.04.2016 16:32|czytane: 873 razy|9 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Przez 19 lat nie mieliśmy żadnej wpadki. Pożegnanie pani Skarbnik i powołanie Artura Kotlińskiego
Dziś prezydent Kutna Zbigniew Burzyński, radni rady Miasta Kutna, dyrektorzy instytucji podległych samorządowi miejskiemu oraz pracownicy kutnowskiego magistratu pożegnali Bożenę Śniadałę-Pasikowską, Skarbnik Miasta.

Przez 19 lat nie mieliśmy żadnej wpadki. Pożegnanie pani Skarbnik i powołanie Artura Kotlińskiego, ./upload/articles_pakiety/30023/03_obraz.jpg
Przez 19 lat nie mieliśmy żadnej wpadki. Pożegnanie pani Skarbnik i powołanie Artura Kotlińskiego, ./upload/articles_pakiety/30023/10_obraz.jpg
Przez 19 lat nie mieliśmy żadnej wpadki. Pożegnanie pani Skarbnik i powołanie Artura Kotlińskiego, ./upload/articles_pakiety/30023/13_obraz.jpg


- W związku z zakończeniem pracy zawodowej chciałbym w swoim i kierowników jednostek oraz urzędników złożyć serdeczne podziękowania za blisko 20-letnią współpracę pełną zaangażowania i determinacji. Wykazała się pani rzetelnością i dbałością w utrzymaniu dyscypliny finansowej. Racjonalna gospodarka finansami pozwalała na zwiększenie nakładów w kluczowych obszarach inwestycji gospodarczych w mieście - mówił Zbigniew Burzyński. - W pracy na rzecz samorządu zmagaliśmy się z różnymi wyzwaniami, ale zawsze udało nam się znaleźć wspólne rozwiązanie. Mam wielką satysfakcję, że mogłem z Panią współpracować.

Z kolei Grzegorz Chojnacki, Przewodniczący Rady Miasta Kutna wręczył pani Skarbnik 21 róż od radnych i życzył wszystkiego dobrego i dużo zdrowia. Bożena Śniadała-Pasikowska odebrała też słowa uznania i życzenia od dyrektorów placówek podległych miastu.

Pani Skarbnik nie kryła łez, które ścisnęły gardło. Podziękowała wszystkim współpracownikom i powiedziała, że ceniła sobie pracę w tak dobrym zespole.

- Dziękuję Wydziałowi Finansów, Arturowi Kotlińskiemu, Piotrowi Łaszewskiemu i pracownikom, bez nich nie można by było zarządzać finansami tak dużych budżetów przy tak częstych zmianach przepisów prawnych. Najlepszy dowód na dobrą pracę, to to że nie mieliśmy żadnej wpadki przez 19 lat - mówiła Śniadała-Pasikowska.

Rada Miasta jednogłośnie odwołała panią Skarbnik i powołała Artura Kotlińskiego na to stanowisko. [więcej]
wandea, 26.04.2016 13:34|czytane: 2252 razy|38 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Smakuj z eKutno.pl: Ser typu feta, brokuł i czosnek - doskonała sałatka na każdą okazję
Jeszcze kilkanaście lat temu brokuł był warzywem sporadycznie goszczącym na naszych stołach. Obecnie dostępny jest przez cały rok. Prawdopodobnie pochodzi z Cypru. Smakoszami brokułów byli rzymianie. Brokuł ma wysokie walory smakowe, odżywcze, a nawet zdrowotne. Spora rzesza naszych rodaków częściej sięga po kalafiory, które wiosną są zdecydowanie droższe od brokułów. A smak. Wszystko zależy do sposobu przyrządzenia i gustu.

Smakuj z eKutno.pl: Ser typu feta, brokuł i czosnek - doskonała sałatka na każdą okazję, ./upload/articles_pakiety/30029/01_obraz.jpg


Brokuły to cenne źródło witaminy C, bo zaledwie 200 g warzyw pokrywa dzienne zapotrzebowanie człowieka na tę witaminę. Roślina jest zasobna także w sole mineralne, wapń, fosfor, żelazo, siarka i potas oraz witaminy (między innymi A, B1, B2, PP). Jest w nim sporo w magnezu.

Brokuły są cenne w profilaktyce nowotworów. Warzywo to  jest przydatne w leczeniu anemii (dotyczy to zwłaszcza dzieci i ciężarnych kobiet). Ważne dla osób dbających o linię - brokuły są niskokaloryczne, zawierają dużo błonnika pokarmowego.

Najwięcej wartości odżywczych mają warzywa w stanie surowym, dlatego trzeba je przechowywać w chłodziarce, aby nie zwiędły i nie straciły chlorofilu. Brokuły trzeba gotować bardzo krótko 10-15 minut w wodzie lub 20 minut w parowarze. Są wtedy chrupiące i nie tracą swoich właściwości. [więcej]
redaktor, 26.04.2016 16:20|czytane: 329 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Konkurs z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej
Hufiec ZHP Kutno zaprasza serdecznie mieszkańców Kutna do pokazania rodzinnego patriotyzmu! Pokażcie jak przekazujecie swoim pociechom miłość do ojczyzny.  Wystarczy, że zrobicie rodzinne zdjęcie, gdzie króluje Biało – Czerwona i wyślecie je w wiadomości na fanpage Hufca ZHP Kutno na facebooku.

Konkurs z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, ./upload/articles_pakiety/30028/01_obraz.jpg


https://www.facebook.com/Hufiec-ZHP-Kutno-218991968114871/
Zdjęcia spełniające podstawowe wymogi zostaną umieszczone na naszym fanpage’u.  Na 50 rodzin, pod którymi fotografiami znajdzie się najwięcej lajków czeka flaga narodowa wraz z drzewcem. Zdjęcia należy przesyłać do 30 kwietnia. [więcej]
pismak, 26.04.2016 16:00|czytane: 118 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Majówka w Żychlinie[więcej]
pismak, 26.04.2016 15:52|czytane: 107 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
W ubiegłym tygodniu odbyły się powiatowe eliminacje Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. 18 drużyn szkół podstawowych z powiatu kutnowskiego zmagało się w powyższych eliminacjach na terenie Szkoły Podstawowej nr 4 w Kutnie,  natomiast na terenie Gimnazjum nr 1 w Kutnie 7 drużyn  ze szkół gimnazjalnych przystąpiło do turnieju.

Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, ./upload/articles_pakiety/30025/01_obraz.jpg
Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, ./upload/articles_pakiety/30025/02_obraz.jpg


Każda drużyna musiała zaliczyć test wiedzy o ruchu drogowym, pokonać tor przeszkód na rowerze oraz wykantować zadanie z pierwszej pomocy przedmedycznej. Pierwsze miejsce wśród szkół podstawowych zdobyła Szkoła Podstawowa nr 6 w Kutnie, natomiast wśród szkół gimnazjalnych zwyciężyło Gimnazjum w Krzyżanowie.

Zwycięskie drużyny otrzymały  puchary oraz statuetki ufundowane przez Prezydenta Miasta Kutna. Każdy z uczestników który stanął na podium   otrzymał symboliczne nagrody oraz dyplomy. [więcej]
pismak, 26.04.2016 14:23|czytane: 305 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Program opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt w Kutnie poprawiony
Wojewoda Łódzki wszczął w kwietniu postępowanie kontrolne legalności uchwały Rady Miasta Kutna z 15 marca 2016 r. w sprawie przyjęcia programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Miasta Kutna. Dziś radni jeszcze raz podjęli uchwałę o programie z poprawkami.

Program opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt w Kutnie poprawiony, ./upload/articles_pakiety/30013/01_obraz.jpg


Zastrzeżenia organu nadzoru budziły postanowienia § 1 ust. 2 załącznika do uchwały, w którym Rada dokonała powtórzenia zapisów ustawy z 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt. Można powiedzieć, że to już częsty formalny błąd w uchwałach rady. Zgodnie z „Zasadami techniki prawodawczej” w uchwałach organów jednostek samorządu terytorialnego nie powtarza się przepisów ustawy upoważniającej oraz przepisów innych aktów normatywnych.

Grzegorz Chojnacki, Przewodniczący Rady Miasta Kutna mówi - Tak bywa, czasem opisując konkretne działania szczególnie w regulaminach nie można ominąć przepisów ustaw, których de facto mieszkaniec ma przestrzegać, stąd takie błędy.

Wojewoda zwrócił również uwagę na to, że Rada określiła działania schroniska, ale nie wymieniła konkretnego schroniska. Brak takiego wskazania stanowi naruszenie ustawy o ochronie zwierząt. A jak wiadomo od 1 października 2015 r. Miasto Kutno współpracuje z Hotelem dla Zwierząt i Ptactwa Domowego, Gabinetem Weterynaryjnym, Schroniskiem i Centrum Rehabilitacji- Szkoleniowo Adaptacyjnej z siedzibą w Łodzi oraz Filią w Wojtyszkach 18, gmina Brąszewice (Sieradzkie). [więcej]
wandea, 26.04.2016 14:19|czytane: 358 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Do 10 maja wnioski o Nagrodę Prezydenta w dziedzinie kultury


[więcej]
wandea, 26.04.2016 14:10|czytane: 74 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Play-off: Bilety na mecz Polfarmex Kutno - Rosa Radom
Od czwartku, 28 kwietnia od godziny 9.00 rusza sprzedaż biletów na trzeci mecz I rundy Play-off pomiędzy Polfarmex Kutno – Rosa Radom. Mecz odbędzie się  4 maja o godzinie 20.00 w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie. Bilety do nabycia będą w biurze klubu mieszczącego się w Kutnie przy ulicy Kościuszki 26.

Sprzedaży biletów na 3 mecz I rundy Play-off pomiędzy Polfarmex Kutno ? Rosa Radom

Ceny biletów: 5 zł bilet ulgowy - bilet ulgowy przysługuje dzieciom i młodzieży szkół podstawowych, gimnazjalnych za okazaniem ważnej legitymacji, 20 zł bilet normalny

Sprzedaż biletów trwać będzie od czwartku do piątku (28.04 i 29.04) oraz w dniu meczu tj. 04.05.2016 od 9.00 do 13.00. Ostatnią szansą do nabycia biletów w dniu meczu będzie sprzedaż w kasie biletowej na hali sportowej od godziny 18.30. [więcej]
pismak, 26.04.2016 10:52|czytane: 159 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dyskusyjny Klub Książki już dziś
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kutnie zaprasza na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Dziś 26 kwietnia o godz. 17.00 gościem biblioteki będzie Małgorzata Gutowska-Adamczyk. Wejściówki do odebrania w Czytelni biblioteki.

Dyskusyjny Klub Książki już dziś, ./upload/articles_pakiety/29900/01_obraz.jpg


Małgorzata Gutowska-Adamczyk to pisarka, historyk teatru, scenarzystka filmowa (Tata, a Marcin powiedział,  Rodziców nie ma w domu,  Pokój na czarno, Na Wspólnej), dziennikarka. Przez krótki okres była nauczycielką języka polskiego i łaciny w Liceum Ogólnokształcącym w Mińsku Mazowieckim. Jest absolwentką Wydziału Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej. [więcej]
kultura, 26.04.2016 14:14|czytane: 305 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Logowanie do portalu
 www.denta-medica.pl
Kalendarium imprez
Publicystyka
Pan Redaktor
Majowy weekend tuż, tuż ... Spływ Dunajcem z pijanym słowackim flisakiem
Polakowi Pieniny kojarzą się z Trzema Koronami, choć nie jest to najwyższy pieniński szczyt. Prym wiedzie Wysoka (Wysokie Skałki; 1050 m... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Ostatnie bilety na koncert Aleksandry Wiwały i Macieja Łabęckiego
"Cztery pory roku"...nie tylko Vivaldi to wspaniały i niepowtarzalny koncert muzyki poważnej, na który pozostało w sprzedaży tylko kilka biletów. Zapraszamy 11 maja o godz. 18.00  w Centrum Teatru Muzyki i... [więcej]
Sport
Play-off: Bilety na mecz Polfarmex Kutno - Rosa Radom
Od czwartku, 28 kwietnia od godziny 9.00 rusza sprzedaż biletów na trzeci mecz I rundy Play-off pomiędzy Polfarmex Kutno – Rosa Radom. Mecz odbędzie się  4 maja o godzinie 20.00 w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie. Bilety do... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Cypr wycieczki Kiedy jechać na Cypr Jakie ubranie zabrać ze sobą na Cypr Jak dotrzeć na Cypr Przepisy wjazdowe i celne Ceny na Cyprze roku Zdrowie i bezpieczeństwo Informacje dla kierowców Cypr – święta... [czytaj więcej]
Zarabianie Bez Wkładu Własnego Nowy projekt - nowe możliwości. Zarabianie bez wkładu finansowego jest możliwe, poświęcając około 10-15 minut czasu codziennie. Dzięki naszemu innowacyjnemu projektowi zdobędziesz osoby pole... [czytaj więcej]
Absolwencie liceum zapisz się 29 kwietnia i odbierz upominek! Przyjdź ze świadectwem ukończenia szkoły 29 kwietnia do ŻAKa i odbierz upominek-bilety do kina, zabiegi kosmetyczne i wiele innych-o szczegóły pytaj w sekretariacie. W naszej ofercie znajdziesz... [czytaj więcej]
Prywatna pożyczka gotówkowa, szybka pożyczka Prywatna pożyczka gotówkowa w 15 minut.rnPrywatne pożyczki gotówkowe oferujemy Państwu już od 100 zł.rnSzybka pożyczka na miarę Twoich potrzeb.rnJuż teraz sprawdź ofertę pożyczki na dowó... [czytaj więcej]
usługi - prasa krawędziowa, gilotyna, ploter plazmowy Świadczymy usługi z zakresu:rn1. Cięcia blach gilotyną hydrauliczną CNC do grubości 10mmrn2. Profilowanie blach prasą hydrauliczną krawędziową CNC do grubości 10mmrn3. Spawanie metoda MIG-M... [czytaj więcej]
Chwilówki online - pożyczki internetowe Szukasz dla siebie najlepszej oferty pożyczki? Wybierz sprawdzoną i polecaną przez innych.rnZajrzyj na Chwilówki-Forum.pl - forum poświecone wyłącznie chwilówkom i pożyczkom pozabankowymrn- d... [czytaj więcej]
Chwilówki online - pożyczki internetowe Chcesz uzyskać chwilówkę i szukasz najlepszej propozycji - zajrzyj na nasze forum chwilówek!rn- kilkadziesiąt firm w jednym miejscu wraz ze szczegółowymi opisamirn- wymieniamy plusy i minusy ka... [czytaj więcej]
Kraków naprawa piecyków gazowych tel. 508-803-962 Kraków - naprawa tanio urządzeń gazowych takich producentów jak: Junkers, Termet, Vaillant, Saunier-Duval. Działamy: szybko, tanio i solidnie. Piecyków, naprawiamy również kotły dwu-funkcyjne... [czytaj więcej]
garaż do wynajecia wynajmę garaż w centrum Kutna, ulica Sienkiewicza.... [czytaj więcej]
Acer Aspire 5520 G Sprzedam Acer Aspire 5520 GrnW bardzo dobrym stanie.rnParametry:rnrnProcesor AMD Turion 64 X2 TL- 64 2x2GHzrnKarta graficzna nVidia GeForce 8600M GSrnChipset nVidia nForce 610MrnPamięć 1028 MBrnDysk... [czytaj więcej]
KIEROWNIK WYPOCZYNKU, PIERWSZA POMOC, WYCHOWAWCA WYPOCZYNKU ROZPOCZĘCIE 05 MAJA GODZ. 116.00 ZAPRASZAMY KUTNO UL.WYSZYŃSKIEGO 11 I PIĘTRO POK.103... [czytaj więcej]
KIEROWNIK WYPOCZYNKU, PIERWSZA POMOC, WYCHOWAWCA WYPOCZYNKU ROZPOCZĘCIE 05 MAJA GODZ.16.00 ZAPRASZAMY KUTNO UL.WYSZYŃSKIEGO 11 I PIĘTRO POK.103... [czytaj więcej]
UPRAWNIENIA NA WÓZKI JEZDNIOWE UDT TRWAJĄ ZAPISY NA KOLEJNY KURS ZAPRASZAMY KUTNO UL.WYSZYŃSKIEGO 11 I PIĘTRO POK.103... [czytaj więcej]
UPRAWNIENIA ENERGETYCZNE GRUPAI,II,III E I D ROZPOCZĘCIE 04 MAJA GODZ.16.00 ZAPRASZAMY KUTNO UL.WYSZYŃSKIEGO 11 I PIĘTRO POK.103... [czytaj więcej]
LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH TRWAJĄ ZAPISY NA KOLEJNY SEMESTR ZAPRASZAMY KUTNO UL.WYSZYŃSKIEGO 11 I PIĘTRO POK.103... [czytaj więcej]
UPRAWNIENIA ENERGETYCZNE GRUPAI,II,III E I D ROZPOCZĘCIE 04 MAJA GODZ.16.00 ZAPRASZAMY KUTNO UL.WYSZYŃSKIEGO 11 I PIĘTRO POK.103... [czytaj więcej]
UPRAWNIENIA NA WÓZKI JEZDNIOWE UDT TRWAJĄ ZAPISY NA KOLEJNY KURS ZAPRASZAMY KUTNO UL.WYSZYŃSKIEGO 11 I PIĘTRO POK.103... [czytaj więcej]
KIEROWNIK WYPOCZYNKU, PIERWSZA POMOC, WYCHOWAWCA WYPOCZYNKU ROZPOCZĘCIE 05 MAJ GODZ.16.00 ZAPRASZAMY KUTNO UL.WYSZYŃSKIEGO 11 I PIĘTRO POK.103... [czytaj więcej]
UPRAWNIENIA NA WÓZKI JEZDNIOWE UDT TRWAJĄ ZAPISY NA KOLEJNY KURS ZAPRASZAMY KUTNO UL.WYSZYŃSKIEGO 11 I PIĘTRO POK.103... [czytaj więcej]
UPRAWNIENIA ENERGETYCZNE GRUPAI,II,III E I D ROZPOCZĘCIE 04 MAJA GODZ.16.00 ZAPRASZAMY KUTNO UL.WYSZYŃSKIEGO 11 I PIĘTRO POK.103... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Protazy Schober:
2
 · 
2 godzin temu
Ta banda kolesi rządząca powiatem, którą dziś trudno uznać za naszych rajców, w bardzo krótkim czasie bezpowrotnie roztrwoniła znaczącą część powiatowego majątku.Nie oddanie na nich głosów w najbliższych wyborach samorządowych to stanowczo za mała dla nich kara - ich to trzeba by było postawić pod publiczny pręgierz - np.... .O!
Racibor Duniński:
2 godzin temu
a kto by cchcial tego wycia słuchac
Konrad Szymonowicz:
3 godzin temu
Fajnie że w końcu w Żychlinie dzieje się coś więcej niż " Uroczysta msza święta ", zastanawia mnie tylko czy na otwarciu " Podwórka Nivea " pojawi się włodarz miasta z nożyczkami do przecięcia wstęgi, bo jeśli tak to będzie to grube nadużycie i standardowe podpięcie się pod inicjatywę lokalną w której Urząd Miasta ani jego pracownicy ( służbowo ) wcale nie pomogli.
Jaromir Kiełpiński:
3 godzin temu
To wy to o Tomku Czereśniaku piszecie ? ? (serio proszę potwierdzić)
Gerard Zubcowski:
3 godzin temu
czytelnicy o cos pytaja??? heh moze o zmiany na stanowiskach z ukladu ??? sialalal
Lechosław Kurcz:
3 godzin temu
dawidzie, no właśnie jeśli niektórzy kierownicy czy pracownicy zarabiają po 7-8 tys. to ile ma zarabiać prezes ?
Konrad Lubicz:
4 godzin temu
Bartek wyluzuj !!!!!
Orfeusz Trypolski:
4 godzin temu
fiu fiu ktoś już skórę na niedźwiedziu dzieli
Konrad Lubicz:
4 godzin temu
KOBIETA proszę nie mogę wytrzymać ze śmiechu hahaha
Barnim Niedzielecki:
4 godzin temu
czas szykować się na 8.
Orfeusz Trypolski:
4 godzin temu
Ale jajca, ludzie nie krzyczcie na tego chłopoka, on tak z zachwytu pisze, to jest dla niego wzór, jak nie wierzycie to zobaczcie jego kobietę i dziecko. Włożył w te wpisy chłopok cale serce i bezczelność. No trzeba go zrozumić, coś napisać musioł, a nic pozytywnygo ani mondrygo by mu z przyzwyczajenia komputer nie przyjął.
Inez Złotoryb:
4 godzin temu
Rozumiem, że można mieć wątpliwości co do czyichś kompetencji (ale chyba nie w przypadku Pani Justyny - osoby zaangażowanej w to, co robi), natomiast obrażanie kobiety to szczyt bezczelności i chamstwa, tak napisać może tylko ostatni prostak i gbur. A jakby się ktoś o Panu bliskiej kobiecie tak wyraził? Ogarnij się ch...- takie słowa cisną się na usta (do takich nie można kulturalnie, bo trzeba się zniżyć do ich poziomu intelektualnego)
Bożydar Tepper:
4 godzin temu
A KTO PISAŁ O JAKIEŚ JUSTYNIE ?????HAHAHAHHAHAHHAHAHA
Marlena Odyniec:
4 godzin temu
A Pani Justyna dała się poznać jako sympatyczna i kompetentna osoba
Marlena Odyniec:
4 godzin temu
Na chamstwo trzeba reagować chamstwem. Takie komentarze jak Jonatan Klimów na pewno piszą grube knury. Do Bakitilu z takimi.
Emanuel Królewski:
4 godzin temu
Rufin chyba się mylisz.
Irmina Skorupa:
4 godzin temu
i jak widac na zdjęciu stale niezadowolona.Dać jej więcej.
Adrian Pleskowski:
4 godzin temu
Grubasie możesz nawet do samego Ziobry zgłosić haha nawet moderatora ten wpis nie wzrusza hahaha
Tymoteusz Krawiec:
3
 · 
4 godzin temu
Jonatan Klimów pisze: "gruba maciora z Witowa ? Mamusia prace załatwiła ?" Panie Jonatanie (choć coraz więcej osób wie jak ma pan naprawdę na imię) jakim trzeba być kanalią aby takimi słowami opisać jakąkolwiek kobietę ???? Jakby się pan poczuł gdyby ktoś coś takiego powiedział o pańskiej żonie ??? Proszę sobie wyobrazić jak ktoś wyzywa rozmowcę od najgorszych, nie za jego kompetencję czy zachowanie, ale np za to, że nosi okulary??? Miło ????? Na pewno nie. Długo tutaj jeszcze można pisać, poruszyć wiele spraw, ale swoją wypowiedzią pokazał pan najwyższy poziom buractwa, niskości i chamstwa, więc coś mi mówi że nie warto.
Pani Justyno proszę robić swoje, jest Pani energiczną, sympatyczną, kompetentną, pełną uroku kobietą. Proszę o tym nie zapominać i nie przejmować się jakimiś osobnikami z kompleksami. Pozdrawiam
Tymoteusz Krawiec:
2
 · 
4 godzin temu
Jonatan Klimów pisze: "gruba maciora z Witowa ? Mamusia prace załatwiła ?" Panie Jonatanie (choć coraz więcej osób wie jak ma pan naprawdę na imię) jakim trzeba być kanalią aby takimi słowami opisać jakąkolwiek kobietę ???? Jakby się pan poczuł gdyby ktoś coś takiego powiedział o pańskiej żonie ??? Proszę sobie wyobrazić jak ktoś wyzywa rozmowcę od najgorszych, nie za jego kompetencję czy zachowanie, ale np za to, że nosi okulary??? Miło ????? Na pewno nie. Długo tutaj jeszcze można pisać, poruszyć wiele spraw, ale swoją wypowiedzią pokazał pan najwyższy poziom buractwa, niskości i chamstwa, więc coś mi mówi że nie warto. Pani Justyno proszę robić swoje, jest Pani energiczną, sympatyczną, kompetentną, pełną uroku kobietą. Proszę o tym nie zapominać i nie przejmować się jakimiś osobnikami z kompleksami. PozdrawiamNajciekawsze artykuły
 ·  24
11 dni temu
Park Wiosny Ludów: Wiosna to, czy jesień?
 ·  2
12 dni temu
Zakończenie Kutnowskiej Amatorskiej Halowej Ligi Piłki Nożnej. Fotorelacja
 ·  6
13 dni temu
W Gminie Kutno będzie obowiązywała Karta Dużej Rodziny
 ·  3
13 dni temu
Czerwone kapturki. To już 53. premiera Puszka
 ·  41
14 dni temu
Radni powiatowi wreszcie zajęli się sprawą naboru w
 ·  10
14 dni temu
Remonty dróg w Gminie Kutno i współpraca z powiatem
 ·  33
14 dni temu
Jazda bez trzymanki w sprawie szpitala. W czyich rękach projekt na SOR?
 ·  5
14 dni temu
Grają i śpiewają już 70 lat. Sto lat kutnowskiej Szkole Muzycznej!
 ·  6
15 dni temu
Jakie wydarzenie albo postać będzie inspiracją Kutnowskiego Muralu Patriotycznego?
 ·  112
15 dni temu
Krzysztof Debich pozostaje na stanowisku starosty
 ·  91
15 dni temu
Rada Powiatu w Kutnie zgodziła się na zaciągnięcie pożyczki przez szpital
 ·  48
21 dni temu
Wojewoda odpowiada Klubowi Gazety Polskiej z Kutna na temat mandatu radnego PO
 ·  16
21 dni temu
Proste problemy, ale czy proste do rozwiązania? Pytania do pana prezydenta
 ·  27
21 dni temu
KKS Pro Basket Kutno S.A. dostał karę za bezmyślny wybryk kibica
 ·  8
22 dni temu
Bo biały murzyn ma czarne ręce/Mało zarabia, pracuje więcej. Czesław Mozil w Kutnie
 ·  7
22 dni temu
Nie każdemu udaje się w miejscu zakazanym bezpiecznie przejść po torach
 ·  137
23 dni temu
Czy nie ma ani jednego organu zdolnego przeciwstawić się nielegalnym działaniom zarządcy cmentarza?
 ·  29
23 dni temu
Były ordynator z kutnowskiego szpitala na ławie oskarżonych
 ·  18
28 dni temu
Wraca moda na kulturę. Przybywa odbiorców imprez w Kutnowskim Domu Kultury
 ·  3
30 dni temu
Miejskie obrazki. Nieproszony gość
 ·  185
31 dni temu
Minister odpowiada posłowi na interpelację w sprawie zatrudnienia Kłopotowskiego w ARiMR
 ·  105
33 dni temu
Kolejny zgon podczas pracy w Pini Polonia
 ·  4
33 dni temu
Dożywocie dla kutnianina za zabicie konkubiny
 ·  6
37 dni temu
Nastolatki nie miały szacunku dla zmarłego, bo to wujek koleżanki, z którą są w konflikcie
 · 
37 dni temu
Wieźniowie Radogoszczy z Kutnowskiego. Czy znasz kogoś z listy?
Pogoda w Kutnie
Dziś: piątek
Temperatura: 8°C
Duże zachmurzenie, deszczowo
Wschód słońca: 05:19
Zachód słońca: 20:02

1007 hPa
12 km/h
1,1 mm


Jutro: sobota
Temperatura: 12°C
Prawie bezchmurnie

Wschód słońca: 05:17
Zachód słońca: 20:03

1014 hPa
13 km/h
0,0 mm


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności