eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 20.02.2017     reklama kontakt
 
Portal eKutno - pierwszy portal Kutna
Wędrówki matematyczne w Szkole Podstawowej nr 6 w Kutnie
Od września biełego rok uczniowie klasy II e, biorą udział w zajęciach z innowacji pedagogicznej prowadzonych przez Katarzynę Wiktorek pt. „Wędrówki matematyczne” – Metodą Stacji Badawczych.

Wędrówki matematyczne w Szkole Podstawowej nr 6 w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/32947/01_obraz.jpg
Wędrówki matematyczne w Szkole Podstawowej nr 6 w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/32947/02_obraz.jpg
Wędrówki matematyczne w Szkole Podstawowej nr 6 w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/32947/03_obraz.jpg


Wdrożenie innowacji z zakresu matematyki ma służyć rozwijaniu umiejętności logicznego myślenia, aktywności matematycznej uczniów oraz ich zaangażowaniu w proces dydaktyczny. Zajęcia mają na celu rozwijać zainteresowania i zdolności matematyczne dzieci. Uczniowie pracują aktywnie, są współorganizatorami zajęć. Aktywność w trakcie różnych zadań, ćwiczeń, gier, zabaw itp. należy zawsze do dziecka. Wykorzystuje się na zajęciach przykłady z życia codziennego oraz dostrzega sięmatematykę w otaczającym świecie, co rozwija praktyczne umiejętności uczniów i zaspokaja ich naturalną ciekawość. W czasie zajęć stosowane są gry i zabawy matematyczne, które są atrakcyjną i bardzo lubianą przez uczniów formą pracy. Proponowane gry i zabawy są powiązane określonymi treściami poznawczymi. [więcej]
pismak, 20.02.2017 08:44|czytane: 211 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi ogłasza konkursy plastyczne
Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi zaprasza dzieci oraz młodzież z rodzin zastępczych i wielodzietnych do udziału w konkursie plastyczno-literackim w ramach Wojewódzkich Obchodów Dnia Rodziny.

Prace należy przesyłać do siedziby RCPS w Łodzi, przy ul. Snycerskiej 8, 90-302 Łódź, do 10 marca 2017 r. Dzieci w wieku od 3 do 10 lat mają zilustrować temat: „Moje wymarzone wakacje”. Dzieci i młodzież w wieku 11-18 lat - „Wyprawa moich marzeń”. Dzieci i młodzież w wieku od 7 do 18 lat mogą zaprezentować w dowolnej formie „Krajobraz zaklęty w słowach”.
[więcej]
pismak, 15.02.2017 14:33|czytane: 90 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W Szóstce bawią się i uczą jednocześnie
W Szkole Podstawowej nr 6 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Kutnie, w ramach Kutnowskich Grantów Oświatowych „Sięgaj, gdzie wzrok nie sięga” realizowane są zajęcia: „Gry i zabawy matematyczne” w klasie II a realizuje Wanda Baranowska i „Poznaję szachy, gry i zabawy matematyczne” w klasie IIb- Dorota Kawka. Na cotygodniowych spotkaniach uczniowie poznają zasady gier planszowych takich jak Szachy, Warcaby, Chińczyk, Tangram, Domino. Zajęcia te dostarczają dzieciom dużo radości, zadowolenia bo są zabawą, a jednocześnie uczą. To sprawia, że wszyscy chętnie biorą w nich udział.

W Szóstce bawią się i uczą jednocześnie, ./upload/articles_pakiety/32879/01_obraz.jpg
W Szóstce bawią się i uczą jednocześnie, ./upload/articles_pakiety/32879/02_obraz.jpg
W Szóstce bawią się i uczą jednocześnie, ./upload/articles_pakiety/32879/03_obraz.jpg


A dlaczego warto uczyć dzieci gry w szachy, warcaby i inne gry planszowe?
Odpowiedź jest prosta. Granie w Szachy sprzyja wszechstronnemu rozwojowi dziecka, kształci pamięć, umiejętność abstrakcyjnego i logicznego myślenia, rozwija wyobraźnię przestrzenną, wpływa też na rozwój intelektu, zwiększa aktywność umysłową, rozbudza twórcze zdolności. Wbrew pozorom i obiegowym opiniom wszystkie te gry zawierają wiele elementów wychowawczych. Ucząc odwagi i odpowiedzialności za własne decyzje. Młody adept królewskiej gry staje się bardziej cierpliwy, wytrwały i  w pełni panuje nad sobą. Szachy uczą pokory i stosowania zasad fair play. Wykształcone w ten sposób cechy umysłu i charakteru objawiają się nie tylko przy szachownicy. Efekty widać też w edukacji dziecka. [więcej]
redaktor, 13.02.2017 11:31|czytane: 389 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Ja- Młody Obywatel. Wizyta uczniów w Urzędzie Miasta Kutna
W ramach realizacji grantu oświatowego „Ja- Młody Obywatel” , uczniowie oddziału 3 g wraz z wychowawczynią  Agnieszką Ciesielską spotkali się z Joanną Podemską- Przewodniczącą Komisji Edukacji, Kultury, Sportu i Informacji Rady Miasta Kutna. Dzieci zdobyły wiele informacji, spotkały ważne osoby pracujące w Urzędzie Miasta.

Ja- Młody Obywatel. Wizyta uczniów w Urzędzie Miasta Kutna, ./upload/articles_pakiety/32395/01_obraz.jpg
Ja- Młody Obywatel. Wizyta uczniów w Urzędzie Miasta Kutna, ./upload/articles_pakiety/32395/02_obraz.jpg
Ja- Młody Obywatel. Wizyta uczniów w Urzędzie Miasta Kutna, ./upload/articles_pakiety/32395/03_obraz.jpg


Jacek Boczkaja -Zastępca prezydenta miasta  pokazał im ważny dokument, jakim jest budżet miasta. Następnie Artur Kotliński - Skarbnik miasta, opowiedział nam jakie inwestycje będą realizowane w najbliższym czasie w naszym mieście. O swojej pracy opowiedzieli także Jacek Korowajski - Sekretarz miasta, Jarosław Kotliński -Naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu oraz Grzegorz Chojnacki- Przewodniczący Rady Miasta.
Na zakończenie wizyty uczniowie zadali kilka pytań radnej Podemskiej i dowiedzieli się jaką rolę spełnia Rada Miasta Kutna. [więcej]
redaktor, 13.02.2017 08:34|czytane: 755 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
LEGO Batman w kutnowskim kinie. Wygrali zaproszenia
LEGO Batman w Kinie Kutnowskiego Domu Kultury od 24 lutego. Dwa podwójne zaproszenia na film wygrali: Ada Kopeć i Tomasz Jankowski. Zaproszenia należy odebrać w kasie KDK przed wybranym seansem.

"LEGO Batman" to inteligentniejsza i bardziej zabawna wersja "Deadpoola", czyli bezlitosna kpina z ekranizacji komiksów i współczesnej popkultury. Z drugiej – piękny list miłosny zaadresowany do Człowieka-Nietoperza. Wreszcie jest to bodaj pierwszy w historii film o obrońcy Gotham City, w którym najjaśniejszą gwiazdą nie są czarne charaktery, lecz tytułowy bohater (filmweb.pl)

[więcej]
kultura, 16.02.2017 12:57|czytane: 637 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Uszyj mi mamo już w sobotę
Kutnowski Dom Kultury zaprasza na warsztaty "Uszyj mi mamo", które kierowane są nie tylko dla mam. Na zajęciach poznamy podstawy obsługi maszyny do szycia, podstawy kroju i szycia i oczywiście będziemy łączyć teorię z praktyką.

Uszyj mi mamo już w sobotę, ./upload/articles_pakiety/32840/01_obraz.jpg


Zajęcia odbywają się 11 i 18 lutego o godz. 11.00 w Kutnowskim Domu Kultury. Więcej informacji udziela prowadząca zajęcia: Karolina Łabęcka tel.795079899  lub  Magdalena Górska tel. 668474280.
[więcej]
wandea, 08.02.2017 08:57|czytane: 352 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Bal karnawałowy Na dzikim zachodzie
W Integracyjnym Przedszkolu Miejskim nr 3 „Jarzębinka” w Kutnie odbył się coroczny bal karnawałowy pod hasłem: „Na dzikim zachodzie”. Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. W większości byli to kowboje i Indianie.

Bal karnawałowy Na dzikim zachodzie, ./upload/articles_pakiety/32820/01_obraz.jpg
Bal karnawałowy Na dzikim zachodzie, ./upload/articles_pakiety/32820/05_obraz.jpg
Bal karnawałowy Na dzikim zachodzie, ./upload/articles_pakiety/32820/08_obraz.jpg


Dla  przedszkolaków to zawsze jest niezwykły dzień, długo przez nich wyczekiwany. Dostarcza im wielu przeżyć i radości. Do balu wszyscy przygotowują się bardzo starannie. Rodzice zapewniają stroje, nauczyciele dekorują salę i opracowują scenariusz balu, który ma za zadanie nie tylko bawić, ale także wzbogacać wiadomości o otaczającym świecie, tym razem o życiu na prerii. Do domu dzieci wracały zmęczone, lecz we wspaniałych humorach, dzieląc się z rodzicami swoimi przeżyciami. Już za rok kolejny bal. [więcej]
wandea, 06.02.2017 14:19|czytane: 908 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
KDK zaprasza dzieci. Wszystko wolno
Już w niedzielę 12 lutego kolejne twórcze spotkanie dla wolnych dzieci i powolnych rodziców :) Tym razem Kutnowski Dom Kultury zaprasza najmłodszych wraz z opiekunami na warsztaty kuglarskie czyli brykanie po linie i inne figle:)

KDK zaprasza dzieci. Wszystko wolno, ./upload/articles_pakiety/32813/01_obraz.jpg


Zapraszamy dzieci od 2 do 7 lat. Bilety w cenie 7 zł dostępne w kasie KDK, CTMiT oraz w sprzedaży ONLINE. [więcej]
kultura, 10.02.2017 21:33|czytane: 198 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Nocne gry i zabawy uczniów w Szkole Podstawowej Nr 6
Po raz drugi uczniowie klasy IId  w Szkole Podstawowej nr 6 w Kutnie wraz z wychowawczynią Danutą Zieńkowicz spędzili noc z 3 na 4 lutego w szkole. Nie była to zwyczajna noc, lecz czas pełen zabaw i przygód.

Nocne gry i zabawy uczniów w Szkole Podstawowej Nr 6, ./upload/articles_pakiety/32808/01_obraz.jpg
Nocne gry i zabawy uczniów w Szkole Podstawowej Nr 6, ./upload/articles_pakiety/32808/03_obraz.jpg
Nocne gry i zabawy uczniów w Szkole Podstawowej Nr 6, ./upload/articles_pakiety/32808/08_obraz.jpg


Dzieci z niecierpliwością czekały na niespodzianki jakie przygotowano na tą wyjątkową noc. By każdy mógł bawić się jak najlepiej ustalono zasady jakie będą obowiązywały podczas pobytu.

Uczniowie oglądali filmy przygodowe: „Jak uratować mamę” i „Gdzie jest Dory”, następnie je omawiali
i szukali odpowiedzi na pytanie akim powinno się być człowiekiem, malowali na dużym formacie jak się czują.  Praca plastyczna została przerwana na spożycie smakowitej pizzy. Niektóre pizze miały piękny uśmiech i duże oczy.
Najważniejszym punktem programu były oczywiście gry i zabawy na sali gimnastycznej. [więcej]
redaktor, 05.02.2017 20:00|czytane: 417 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Bal karnawałowy w "Stokrotce"
Dziś w Przedszkolu Miejskim nr 5 „Stokrotka” w Kutnie odbył się bal karnawałowy pod hasłem „ Zabawy cyrkowe”. Przedszkolaki z radością prezentowały pomysłowe, balowe stroje.

 Bal karnawałowy w
 Bal karnawałowy w
 Bal karnawałowy w


Na pięknie udekorowanej sali pojawiły się księżniczki, pszczółki, motyle, rycerze, akrobaci, wróżki – nie sposób ich wymienić. Trzeba jednak przyznać, że wszystkie dzieci wyglądały wspaniale. Liczne zabawy przy muzyce, pląsy , konkursy i sztuczki cyrkowe poprowadził wodzirej –  Maciej Duda wraz ze swoimi asystentkami. Było wesoło, magicznie, kolorowo. Wspólne zabawy dostarczyły dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń. [więcej]
pismak, 03.02.2017 19:24|czytane: 546 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Świetlica w "Szóstce" uczy się dbać o bezpieczeństwo w Internecie
W kolejnej przygodzie z MegaMisją Fundacji Orange uczniowie ze świetlicy „6. Baza” w Szkole Podstawowej nr 6 w Kutnie uczyli się, jak dbać o bezpieczeństwo w komunikacji i mediach. Dzieci miały okazję rozpakować tajemniczą paczkę pełną informacji i wyzwań związanych z bezpieczną komunikacją w internecie. Zostały także pogromcami niesfornego wirusa. W tym celu nauczyły się m.in. jak ustawić mocne hasło, poradzić sobie ze spamem oraz podejrzanymi mailami.

Świetlica w
Świetlica w
Świetlica w


Uczestnicy zajęć poznali opowiadanie „Publikowanie w internecie – historia Pocztówkowej Krainy”, które przestrzega przed nieprzemyślanym umieszczaniem w sieci informacji, zdjęć i filmików o sobie i innych. Dowiedzieli się także, jak postępować, kiedy niepożądany materiał - mimo wszystko - trafi do internetu.
Jedną z najważniejszych cech przyjaciół jest umiejętność dochowania tajemnicy. Kiedy decydujemy się nią podzielić z drugą osobą, liczymy, że ta nie powtórzy jej nikomu. Są jednak wyjątkowe sytuacje, w których można, a nawet trzeba przekazać zaufanemu dorosłemu czyjąś tajemnicę, mając na względzie dobro tej osoby. Jak rozpoznać tego typu sytuację i mądrze zareagować? Dzieci mogły bliżej przyjrzeć się temu zagadnieniu, analizując przygotowane przez siebie krótkie scenki.

Nie jest rzeczą łatwą umieć świadomie korzystać z internetu i mediów – dobrać dla siebie odpowiednie programy telewizyjne i strony internetowe czy wiedzieć, ile czasu można spędzić przed ekranem. Nad takimi właśnie sprawami „świetliczaki” zastanawiały się podczas zajęć. Rozwiązały pełną różnorodnych propozycji zagadkę mamy, ułożyły pizzę aktywności oraz stworzyły swoją wymarzoną listę programów i stron internetowych. [więcej]
pismak, 03.02.2017 19:10|czytane: 536 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Każdy kwiat jest cudem. Konkurs plastyczny
Kutnowski Dom Kultury ogłasza konkurs plastyczny „Każdy kwiat jest cudem” w ramach projektu Cuda natury. Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych i szkół gimnazjalnych.

Każdy kwiat jest cudem. Konkurs plastyczny , ./upload/articles_pakiety/32796/01_obraz.jpg


- Tematem są kwiaty: piękne i zadziwiające swoim kształtem, różnorodnością i kolorami, ich uroda w wazonie i ogrodzie, a także kontakt z roślinami jako ważny aspekt w rozwoju każdego człowieka. Praca nadesłana na Konkurs musi być wykonana samodzielnie. Uczestnik do konkursu może zgłosić tylko jedną pracę - mówi Agnieszka Dąbrowska-Walczak, instruktor ds. plastyki KDK.

Prace mogą być wykonane dowolną techniką płaską, wszystkie techniki malarskie, grafika, collage (np. ołówek, kredka, pastele, farby plakatowe, wycinanki itp.). Bardzo wypukłe techniki quilling, przyklejane makarony, plastelina i inne nie będą brane pod uwagę przy ocenie. Format pracy A4 lub A3. Praca na odwrocie musi być podpisana w następujący sposób: imię i nazwisko, wiek, dane szkoły lub telefon kontaktowy rodzica. Termin zgłaszania prac upływa 20.03.2017r. [więcej]
kultura, 03.02.2017 08:46|czytane: 279 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Bal wśród morskich fal w Żychlinie
Nową tradycją Żychlińskiego Domu Kultury staje się organizowanie dla dzieci kinderbalu. Podobnie jak w ubiegłym roku, również i tegoroczny bal dla dzieci cieszył się dużym zainteresowaniem. W tym roku animatorzy zaproponowali temat morski, ale oczywiście dzieci mogły przyjść dowolnie przebrane.

Bal wśród morskich fal w Żychlinie, ./upload/articles_pakiety/32780/03_obraz.jpg
Bal wśród morskich fal w Żychlinie, ./upload/articles_pakiety/32780/04_obraz.jpg
Bal wśród morskich fal w Żychlinie, ./upload/articles_pakiety/32780/06_obraz.jpg


W sobotę Żychliński Dom Kultury wypełnił się fantastycznie przebranymi małymi gośćmi – były księżniczki, wróżki, superbohaterowie a nawet jeden mały Dracula. Nawet pracownicy domu kultury postanowili się przebrać i zaprezentować dzieciom swoje nowe, bajkowe wcielenia. Animatorzy przygotowali wiele atrakcji – prowadzili różne zabawy, konkursy, przygotowali dla dzieci także interaktywne gry. Dzieci chętnie angażowały się w proponowane przez animatorów konkurencje, udało się również do zabawy zaprosić rodziców. Było barwnie, gwarnie, kolorowo i bajkowo. [więcej]
redaktor, 01.02.2017 16:06|czytane: 449 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zakończenie ferii w Żychlińskim Domu Kultury
Ferie z Żychlińskim Domem Kultury dobiegły końca. Przez dwa tygodnie, kiedy gościły w nim dzieci ośrodek wypełniony był gwarem, radością i pozytywną energią, za co instruktorzy bardzo serdecznie dziękują.

Zakończenie ferii w Żychlińskim Domu Kultury, ./upload/articles_pakiety/32777/03_obraz.jpg
Zakończenie ferii w Żychlińskim Domu Kultury, ./upload/articles_pakiety/32777/04_obraz.jpg
Zakończenie ferii w Żychlińskim Domu Kultury, ./upload/articles_pakiety/32777/01_obraz.jpg


- Drugi tydzień ferii upłynął bardzo szybko. Tradycyjnie zorganizowaliśmy Zimowy Turniej Warcabowy, który cieszy się wśród dzieci dużym zainteresowaniem. Chłopcy z entuzjazmem i zaangażowaniem rozgrywali mecze w piłkę halową, a dziewczynki pokochały trampolinę, na której bez końca skakały i skakały. Mieliśmy obawy, że pozamieniają się w kangury. W czwartek pojechaliśmy do Płocka do Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego na spektakl „Przygody Koziołka Matołka”. Ten sympatyczny bohater, stworzony przez Kornela Makuszyńskiego jest lubiany przez dzieci, dlatego pomyśleliśmy, że dobrze byłoby obejrzeć przedstawienie, którego bohaterem jest nieco gapowaty Koziołek. Twórcy spektaklu zaprosili dzieci w niezwykłą podróż po najdalszych zakątkach świata z Koziołkiem, który w poszukiwaniu Pacanowa, gdzie jak wiadomo kozy kują, przemierzał pustynie, wyspy a nawet zwiedzał Dziki Zachód. Przedstawienie miało interaktywny charakter, więc dzieci chętnie włączyły się do zabawy - informuje ŻDK.   [więcej]
redaktor, 01.02.2017 14:58|czytane: 298 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Ferie z Miejsko-Gminną Biblioteką w Żychlinie
Ferie zimowe zorganizowane przez Miejsko – Gminną Bibliotekę Publiczną w Żychlinie dostarczyły dzieciom mnóstwo atrakcji. Jak co roku przygotowano aktywne spędzanie czasu.  

Ferie z Miejsko-Gminną Biblioteką w Żychlinie, ./upload/articles_pakiety/32758/01_obraz.jpg
Ferie z Miejsko-Gminną Biblioteką w Żychlinie, ./upload/articles_pakiety/32758/02_obraz.jpg
Ferie z Miejsko-Gminną Biblioteką w Żychlinie, ./upload/articles_pakiety/32758/03_obraz.jpg


Uczestnicy zajęć zostali podzieleni na dwie rywalizujące ze sobą  drużyny „Dalmatyńczyki ” i „Przyjacielska  strzała”. Zdobywali punkty w  grach, konkursach, zabawach ruchowych, umysłowych oraz warsztatach plastycznych. Czas płynął szybko i w radosnej  atmosferze. Dzieci miały okazję bawić się w Figloraju, obejrzeć film pt. Sing w wersji 3D. Dwie spośród wielu ofert cieszyły się szczególną popularnością. Największą atrakcją okazał się  Park Rozrywki oraz Manufaktura czekolady.

Dzieci uczestniczyły w warsztatach ceramicznych i czekoladowych. Poznały proces powstawania czekolady, ręczne jej temperowanie , tworzył własną słodką tabliczkę z dodatkami . Dzieci degustowały gorącą czekoladę i ziarno kakao. Odwiedziły  fabrykę ceramiki, poznały surowce, różnorodne techniki  formowania  form gipsowych, wypalanie w piecu, szkliwienie, dekorowanie ręczne produktów. [więcej]
redaktor, 30.01.2017 20:46|czytane: 387 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Muzeum Regionalne podsumowuje ferie
Od 23 do 27 stycznia Muzeum Regionalne w Kutnie organizowało Ferie w Muzeum. Poniedziałkowe zajęcia poświęcone były karnawałowym maskom. Uczestnicy poznawali historię masek od starożytnych używanych w teatrach po nowożytne weneckie noszone w czasie karnawału. Następnie tworzyli własne maski inspirowane weneckimi wzorami, do których ozdobienia używali m.in. piór, brokatu i cekinów. Prace zabrali do domu, aby w przyszłości założyć je na bal karnawałowy.

Muzeum Regionalne podsumowuje ferie, ./upload/articles_pakiety/32754/01_obraz.jpg
Muzeum Regionalne podsumowuje ferie, ./upload/articles_pakiety/32754/03_obraz.jpg
Muzeum Regionalne podsumowuje ferie, ./upload/articles_pakiety/32754/15_obraz.jpg


24 stycznia zorganizowana została wycieczka do Łodzi. Dzieci odwiedziły Planetarium EC1, gdzie obejrzały seans „Dwa szkiełka”, podczas którego wraz z bohaterami odbyły podróż do czterech księżyców Jowisza, pierścieni Saturna oraz niezwykłych struktur innych galaktyk. Następnie wycieczka zwiedziła Centralne Muzeum Włókiennictwa oraz wzięła udział w warsztatach druku na torbach bawełnianych.

Produkcja papieru była tematem środowych zajęć w ramach Ferii w Muzeum. Uczestnicy po krótkiej prezentacji zabrali się za produkcję papieru. Po żmudnym procesie przygotowania masy papierniczej uczestnicy wykonali własne kartki papieru czerpanego, które ozdabiali suchymi liśćmi oraz nitkami.
[więcej]
kultura, 30.01.2017 12:23|czytane: 202 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Mali Einsteini Szkoły Podstawowej nr 6 w Kutnie
Podczas tegorocznych ferii zimowych chętni uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 w Kutnie z klas III i IV  uczestniczyli w zajęciach pt. "Mali Einsteini" realizowanych w ramach Kutnowskich Grantów Oświatowych. 

Mali Einsteini Szkoły Podstawowej nr 6 w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/32752/01_obraz.jpg
Mali Einsteini Szkoły Podstawowej nr 6 w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/32752/02_obraz.jpg
Mali Einsteini Szkoły Podstawowej nr 6 w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/32752/08_obraz.jpg


W czasie  spotkań dzieci doskonaliły umiejętności poznawcze oraz odkrywały tajemnice przyrody poprzez eksperymenty. W ramach zajęć uczniowie uczestniczyli w warsztatach ekologiczno przyrodniczych, wykonywali doświadczenia  oraz samodzielnie przygotowywali preparaty mikroskopowe. Kolejną atrakcją była wycieczka do Oczyszczalni Ścieków w Kutnie  podczas, której uczniowie mieli możliwość poznania pracy laborantów. Grupa uczestniczyła również w wycieczce do Parku Wiosny Ludów, fotografując ciekawe gatunki drzew, pomniki przyrody. [więcej]
redaktor, 30.01.2017 11:46|czytane: 218 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kinematograf dla Malucha z lalkowymi bajkami
Wczoraj najmłodsi mieszkańcy Kutna wzięli udział w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w cyklicznych spotkaniach Kinematograf dla Malucha.  Obejrzeli bajki Ballady o królu Dąsalu Wąsatym, o królewiczu zwanym Baryłką i o złym czarowniku, a potem wraz z rodzicami uczestniczyli w zajęciach plastycznych pod okiem instruktor Agnieszki Dąbrowskiej-Walczak. 

Kinematograf dla Malucha z lalkowymi bajkami, ./upload/articles_pakiety/32749/01_obraz.jpg
Kinematograf dla Malucha z lalkowymi bajkami, ./upload/articles_pakiety/32749/03_obraz.jpg
Kinematograf dla Malucha z lalkowymi bajkami, ./upload/articles_pakiety/32749/09_obraz.jpg


Kinematograf dla Malucha tym razem przypomniał lalkowe bajki z lat osiemdziesiątych wyprodukowano w Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku Białej. 
[więcej]
redaktor, 30.01.2017 10:15|czytane: 416 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Bal w Zwierzakowie
W piątek zebrały się na wielkim balu w dżunglo-lesie wszelkiej maści zwierzaki. Szare, bure, kolorowe, ciche, głośne, spokojne i groźne. Wspólnie bawiły się w rytm muzyki i proponowanych przez dwa motylki zabaw. Na balu pląsał również Piotr Szatkowski. Zobacz czy jesteś na jego zdjęciach GALERIA

Bal w Zwierzakowie, ./upload/articles_pakiety/32743/01_obraz.jpg
Bal w Zwierzakowie, ./upload/articles_pakiety/32743/02_obraz.jpg
Bal w Zwierzakowie, ./upload/articles_pakiety/32743/13_obraz.jpg


[więcej]
kultura, 29.01.2017 10:21|czytane: 1028 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Niesamowite cyrkowe sztuczki! Ruszają zapisy do nowych sekcji Kutnowskiego Domu Kultury
CYRKIEL i CYRKIELEK to dwie nowopowstałe w KDK sekcje, dzięki którym Fabryka Zabawy „Tęczowo” wprowadzi Was w iście cyrkową atmosferę i nauczy sztuczek cyrkowych godnych największych magików!

Niesamowite cyrkowe sztuczki! Ruszają zapisy do nowych sekcji Kutnowskiego Domu Kultury, ./upload/articles_pakiety/32726/01_obraz.jpg


CYRKIELEK to zajęcia dla najmłodszych, w których mogą wziąć udział dzieci w wieku 5-9 lat oraz ich rodzice. Dzięki kreatywnym muzyczno-tanecznym  zabawom integracyjnym z elementami sztuki cyrkowej, zapewnimy Wam niezapomnianą zabawę i nauczymy nowych umiejętności.
Bedą szczudełka, poi, diabolo, flower sticks, modelowanie balonów i wielkie bańki mydlane!
CYRKIEL to nieco poważniejsza propozycja dla starszych dzieci i młodzieży (10-16 lat). Na zajęciach poznacie podstawy sztuki cyrkowej oraz zgłębicie tajniki zabaw pantomimicznych i klaunady.
Na pierwsze zajęcia zapraszamy w piątek,  3 lutego, o godz.16.00 (CYRKIELEK) i o godz. 18.00 (CYRKIEL), do Sali Tarasowej (II piętro KDK). Zajęcia potrwają 1 godzinę zegarową. Prosimy o zabranie obuwia zmiennego!
Opłaty za zajęcia:
CYRKIELEK – 20 zł od osoby za miesiąc (zajęcia 1 raz w tygodniu)
CYRKIEL – 25 zł od osoby za miesiąc (zajęcia 1 raz w tygodniu)
Liczba miejsc ograniczona. [więcej]
kultura, 26.01.2017 19:51|czytane: 385 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Laureaci Zwierzątkowa
Dziś w Kutnowskim Domu Kultury odbył się VII Wielki Konkurs Recytatorski Zwierzątkowo w ramach projektu Cuda Natury. 

Jury w składzie Jadwiga Rzetelska  Instruktor KDK -  przewodnicząca  jury, instruktor Dominika Staniszewska, Emilia Szydłowska, Natalia Gens, Zosia Bregier z Teatru PUSZEK po wysłuchaniu  46 uczestników konkursu postanowiło przyznać następujące nagrody w trzech kategoriach wiekowych.

Laureaci Zwierzątkowa, ./upload/articles_pakiety/32722/01_obraz.jpg
Laureaci Zwierzątkowa, ./upload/articles_pakiety/32722/02_obraz.jpg
Laureaci Zwierzątkowa, ./upload/articles_pakiety/32722/49_obraz.jpg


Kategoria I do 5 lat
I Nagroda – Zuzanna Gałka
I Nagroda – Mateusz Guzek

II Nagroda –   Lena Orzelska
II Nagroda –   Ola Sobczyńska

III Nagroda – Klara Gontarek
III Nagroda – Antosia Pietrzykowska
III Nagroda – Iga Jańczy

IV Nagroda - Kacper Słowiński
IV Nagroda - Mateusz Wojtczak
IV Nagroda - Said Fakhreddin [więcej]
kultura, 26.01.2017 16:47|czytane: 818 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Laureaci Wielkiego Konkursu Origami
Wczoraj w Kutnowskim Domu Kultury odbył się Wielki Konkurs Origami. Wzięło w nim udział 22 uczestników. Jury w składzie Jadwiga Rzetelska, Olga Czajkowska, Dominika Staniszewska przewodnicząca  jury przyznało następujące nagrody:

Laureaci Wielkiego Konkursu Origami, ./upload/articles_pakiety/32721/01_obraz.jpg
Laureaci Wielkiego Konkursu Origami, ./upload/articles_pakiety/32721/12_obraz.jpg
Laureaci Wielkiego Konkursu Origami, ./upload/articles_pakiety/32721/16_obraz.jpg


grupa wiekowa 6 – 9 lat
I miejsce Honorata Ćwiklińska, Elżbieta Ciska
II miejsce Julia Jędrzejczak, Szymon Braszkiewicz
III miejsce Julia Szymczak, Lena Zdobiak

DUŻE WYRÓŻNIENIA
Magdalena Jurczak
Julia Kuźmińska
Leon Świeciewski
Kamila Konończuk
Klaudia Margulska
WYRÓZNIENIA
Nikola Wojtczak
Nikodem Jóźwiak
Lena Wojtczak
[więcej]
kultura, 26.01.2017 12:33|czytane: 500 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Laureaci Wielkiego Zimowego Konkursu Plastycznego
Wielki Zimowy Konkurs Plastyczny w domu kultury w Kutnie tym razem odbył się pod hasłem Świat jest piękny!  Wczoraj  w ramach Projektu KDK pod tytułem „Cuda natury”, wzięło w nim udział 60 dzieci w wieku 6 - 14 lat. Przez półtorej godziny dzieci tworzyły piękne światy, a  następnie jury oceniło prace w trzech grupach wiekowych.

Laureaci Wielkiego Zimowego Konkursu Plastycznego, ./upload/articles_pakiety/32712/01_obraz.jpg
Laureaci Wielkiego Zimowego Konkursu Plastycznego, ./upload/articles_pakiety/32712/12_obraz.jpg
Laureaci Wielkiego Zimowego Konkursu Plastycznego, ./upload/articles_pakiety/32712/23_obraz.jpg


Jury w składzie: Agnieszka Dąbrowska Walczak, Dominika Staniszewska, Wioleta Tuchorska, Jarosław Makowski postanowiło nagrodzić i wyróżnić następujących autorów:

GRUPA WIEKOWA 5 - 8 lat
I MIEJSCE NINA SAWICKA
I MIEJSCE OLA MICHALSKA
II MIEJSCE ADAM TRYBURA
III MIEJSCE LENA SAWICKA
IV MIEJSCE HONORATA ĆWIKLIŃSKA

16 wyróżnień dużych otrzymali:
ELA CISKA
NIKOLA WOJTCZAK
BARTOSZ SZAŁWIŃSKI
MAGDA JURCZAK
WERONIKA GŁÓWCZYŃSKA
LENA ZDOBIAK
KLAUDIA MARGULSKA
GRACJAN KAŹMIERCZAK [więcej]
wandea, 25.01.2017 21:54|czytane: 664 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kinematograf dla Malucha i bajki z dawnych lat
W niedzielę 29 stycznia o godz. 11.00 zapraszamy do Centrum Teatru, Muzyki i Tańca na Kinematograf dla Malucha. Tym razem będziecie mieli okazję spotkać się z bajkami z dawnych lat, a instruktorzy Kutnowskiego Domu Kultury przygotują dla Was niesamowite niespodzianki. Bilety w cenie 5 zł (dzieci)  i 10 zł ciągle w sprzedaży.

Kinematograf dla Malucha i bajki z dawnych lat, ./upload/articles_pakiety/32704/01_obraz.jpg


Zobaczymy Balladę o królu Dąsalu Wąsatym - Zła wróżka sprawia, że mały królewicz staje się zły i ciągle nadąsany. Wstaje zawsze z łóżka lewą nogą i kiedy zastaje władcą, to samo każe czynić swoim poddanym. Wszyscy w królestwie są więc nadąsani. Niespodziewanie zjawia się wesoły żaczek, który przestawia łóżko królewskie tak, żeby władca wstał rano prawą nogą. Kiedy tak się staje, do królestwa wraca radość i śmiech.

Następnie Balladę o królewiczu zwanym Baryłką - Chudy królewicz zwany mimo to Baryłką nie ma apetytu. Doradcy królewscy radzą, aby zabrać go to w góry, to nad morze lub do lasu. Nic to jednak nie pomaga. Dopiero, kiedy Baryłka korzystając z nieuwagi służby wymyka się do lasu, aby czynić to, co robi prosty chłopiec Mikołajek, następuje w nim przemiana. Nabiera apetytu i ciała. [więcej]
kultura, 25.01.2017 07:17|czytane: 340 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Konkurs recytatorski z kotem
Kutnowski Dom Kultury po raz czwarty zaprasza do wzięcia udziału w KONKURSIE RECYTATORSKIM Z KOTEM. Konkurs jest adresowany do uczniów gimnazjów z terenu Kutna i powiatu kutnowskiego.

Konkurs recytatorski z kotem

Aby wziąć udział w konkursie należy złożyć wypełniona kartę uczestnika i przygotować jeden utwór – wiersz lub prozę na dowolnie wybrany temat.

Karty można składać osobiście w sekretariacie KDK, przesłać faksem, pocztą lub pocztą elektroniczną w terminie od 23 stycznia do 13 lutego 2017 r.
[więcej]
kultura, 08.02.2017 12:46|czytane: 545 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Zespół Luzik ze Street Dance Studio ponownie wystąpił w TVP ABC
W sobotę został wyemitowany kolejny odcinek znanego i lubianego przez najmłodszych programu "Petersburski Music Show".

Zespół Luzik ze Street Dance Studio ponownie wystąpił w TVP ABC, ./upload/articles_pakiety/32686/01_obraz.jpg
Zespół Luzik ze Street Dance Studio ponownie wystąpił w TVP ABC, ./upload/articles_pakiety/32686/02_obraz.jpg


Do piosenki finałowej wystąpił zespół taneczny "LUZIK" pod kierownictwem Joanny Gąsiorowskiej. Jest to już drugi występ grupy w tym programie.

Zapraszamy do obejrzenia programu
[więcej]
pismak, 23.01.2017 10:55|czytane: 816 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Druga edycja Szach-Mat, Ping-Pong w Szkole Podstawowej Nr 6
Od 16 do 20 stycznia w Szkole Podstawowej Nr 6 w Kutnie odbywały się zajęcia feryjne „Szach-mat, ping-pong” w ramach Kutnowskich Grantów Oświatowych „Sięgaj, gdzie wzrok nie sięga”. 34 uczniów z klas I-IV codziennie pod fachowym okiem doskonaliło umiejętność gry w szachy i tenisa stołowego. Uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy i w czasie, kiedy jedna grupa zajmowała się szachami, druga ćwiczyła  grę w tenisa. Później następowała zamiana dyscyplin.

Druga edycja Szach-Mat, Ping-Pong w Szkole Podstawowej Nr 6, ./upload/articles_pakiety/32683/03_obraz.jpg
Druga edycja Szach-Mat, Ping-Pong w Szkole Podstawowej Nr 6, ./upload/articles_pakiety/32683/04_obraz.jpg
Druga edycja Szach-Mat, Ping-Pong w Szkole Podstawowej Nr 6, ./upload/articles_pakiety/32683/09_obraz.jpg


Celem zajęć tenisowych było opanowanie zasad i  podstaw  gry. Uczestnicy zajęć grantowych integrowali się ze sobą, aktywnie spędzali czas, uczyli się sposobów radzenia  sobie z porażką. Wykonali szereg ćwiczeń, w których szlifowali  szybkość, refleks i koordynację ruchową. Uczniowie opanowali serwis, odbicie forhend i bekhend, przepisy gry w tenisa stołowego oraz podstawy sędziowania tej konkurencji.

Młodym adeptom królewskiej gry zaaplikowano szachy „w pigułce”. Uczniowie dobrze poznali szachownicę, wartość i możliwości poszczególnych bierek, posunięcia specjalne. Przyswoili zasady gry w debiucie i reguły turniejowe. Ćwiczyli matowanie jedną wieżą  i unikanie pata. Obejrzeli ciekawą i zabawną prezentację „Szachy są super!” Rozwiązali mnóstwo interaktywnych zadań z matowaniem w 1 posunięciu.  Nauczyli się posługiwać zegarem szachowym. Szczególnie absorbujące były ćwiczenia doskonalące umiejętności taktyczne – wykorzystywanie podstawowych motywów taktycznych takich, jak podwójne uderzenie („widełki”) i dawanie mata w dwóch posunięciach. 

Zwieńczeniem  udziału w zajęciach i sprawdzianem poziomu opanowania podstaw gry były zawody poprzedzone pogadanką  nt. najważniejszej ogólnej reguły turniejów rycerskich i sportowych, jaką jest zasada ”fair play”, czyli uczciwej rozgrywki, zdrowej rywalizacji.

Zwycięzcą turnieju tenisa stołowego, rozegranego systemem pucharowym „do dwóch przegranych”, został  Oskar Filipczak, drugie miejsce  zajął Igor Filipczak,  a  trzecie  Grzegorz Zawadzki . Na czwartym miejscu uplasowali się ex aequo  Jakub Hofman i Jakub Gabryś. [więcej]
pismak, 23.01.2017 09:05|czytane: 511 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Ferie w Krośniewicach
W poniedziałek w Ośrodku Kultury OSPa w Krośniewicach odbyły się warsztaty charakteryzacji scenicznej. Efekty niesamowite. Z powodzeniem uczestniczki mogą brać udział w kutnowskim Zombie Walk.

Ferie w Krośniewicach, ./upload/articles_pakiety/32665/01_obraz.jpg
Ferie w Krośniewicach, ./upload/articles_pakiety/32665/02_obraz.jpg
Ferie w Krośniewicach, ./upload/articles_pakiety/32665/12_obraz.jpg


W Ośrodku trwają warsztaty wokalne, 23 stycznia w godz. 13.00-18.00 odbędą się warsztaty filcowania na mokro, do 27 stycznia można też skorzystać z hali sportowej i aktywnie spędzić czas. 24 stycznia w godz. 11.00-12.30 warto nauczyć się ozdabiania świec. [więcej]
redaktor, 19.01.2017 10:58|czytane: 537 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Ferie bez nudy: Dziś Wielki Zimowy Konkurs Plastyczny
Wielki Zimowy Konkurs Plastyczny to już tradycja podczas ferii w Kutnowskim Domu Kultury. Dziś  w  godz. 11.00-14.00 zapraszamy małych i  dużych malarzy od 5 do 15 lat na hole domu kultury.

Ferie bez nudy: Dziś Wielki Zimowy Konkurs Plastyczny, ./upload/articles_pakiety/32656/01_obraz.jpg


- Weź przyjaciół, rodzeństwo, głowę pełną pomysłów i dobry humor! Damy Ci wielką kartkę, kredki i inspirujący temat… a na koniec fajne nagrody! Niepogoda nam nie przeszkodzi a wyobraźnia nie ograniczy - mówi instruktor Agnieszka Dąbrowska-Walczak.

[więcej]
wandea, 24.01.2017 08:33|czytane: 448 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Ferie bez nudy: Dziś Wielki Konkurs Origami
Wielki Konkurs Origami to atrakcja przygotowana przez Kutnowski Dom Kultury dla dzieci w wieku od 5 do 13 lat.

Ferie bez nudy: Dziś Wielki Konkurs Origami , ./upload/articles_pakiety/32655/01_obraz.jpg


Przedmiotem konkursu jest wykonanie przez każdego uczestnika pracy z wykorzystaniem sztuki składania papieru metodą płaską lub przy użyciu kółek, kwadratów, prostokątów i trójkątów. Zapraszamy 25 stycznia o godz. 11.00. Materiały plastyczne zapewnia Kutnowski Dom Kultury. [więcej]
kultura, 25.01.2017 07:17|czytane: 389 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zapraszamy najmłodszych na wystawę Tropem renifera
Jutro zapraszamy do Galerii KDK Okno na Sztukę na otwarcie wystawy "Tropem renifera".

Zapraszamy najmłodszych na wystawę Tropem renifera, ./upload/articles_pakiety/32652/01_obraz.jpg


Wystawa odzwierciedla piękno i surowość arktycznej przyrody, jest swoistą wędrówką po tajdze tundrze i przełęczach górskich. Jednocześnie ekspozycja rozpoczyna cykl prezentacji twórczości dzieci z całego świata ze zbiorów Galerii i ośrodka plastycznej twórczości dziecka w Toruniu.
[więcej]
kultura, 18.01.2017 19:48|czytane: 278 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Przedszkolaki bawiły się na balu W pustyni i puszczy
13 stycznia w Przedszkolu Miejskim nr 17 „Niezapominajka” w Kutnie odbył się bal karnawałowy pod hasłem "W pustyni i w puszczy".

Przedszkolaki bawiły się na balu W pustyni i puszczy, ./upload/articles_pakiety/32639/01_obraz.jpg
Przedszkolaki bawiły się na balu W pustyni i puszczy, ./upload/articles_pakiety/32639/02_obraz.jpg
Przedszkolaki bawiły się na balu W pustyni i puszczy, ./upload/articles_pakiety/32639/03_obraz.jpg


Przepięknie udekorowana sala balowa, oddająca charakter flory i fauny pustyni i puszczy  tworzyła nastrój egzotyki. Na balu zjawiły się dzieci przebrane za zwierzęta zamieszkujące te środowiska. Spotkać można było lwy, tygrysy, małpki. Nie zabrakło również klasycznych przebrań tj. księżniczek, policjantów, Spidermanów, Batmanów i innych. Dzieci chętnie uczestniczyły w tańcach, konkursach oraz pozowały do pamiątkowych zdjęć . [więcej]
redaktor, 17.01.2017 12:57|czytane: 517 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Bal karnawałowy w Strzegocinie
W ostatnią sobotę przed feriami odbyła się w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Strzegocinie zabawa karnawałowa. Dolny korytarz zapełnił się postaciami księżniczek, wróżek, motylków, policjantów, kowbojów i innych postaci z bajek dla dzieci. Bal rozpoczęła prezentacja umiejętności tanecznych uczniów, którzy w ostatnim tygodniu ćwiczyli różne układy na tanecznych przerwach. Pojawili się także kolędnicy, w których wcielili się uczniowie klasy III.

Bal karnawałowy w Strzegocinie, ./upload/articles_pakiety/32620/02_obraz.jpg
Bal karnawałowy w Strzegocinie, ./upload/articles_pakiety/32620/05_obraz.jpg
Bal karnawałowy w Strzegocinie, ./upload/articles_pakiety/32620/08_obraz.jpg


Dyrektor Beata Jurkowska- Przybysz złożyła wszystkim obecnym noworoczne życzenia włączając się do krótkiego przedstawienia przygotowanego pod kierunkiem Marzeny Stuchały, a wykonanego przez przedstawicieli wszystkich klas. Dzieci świetnie bawiły się przy dźwiękach skocznej muzyki razem ze swoimi kolegami, rodzicami i nauczycielami. Rozrywkę zapewnił zespół muzyczny „Sommers” zasponsorowany przez państwa Jędrzejczyków.  Eliza Gajewska zadbała by nikt się nie nudził. Dzieci świetnie bawiły się przy prowadzonych przez nią konkursach. [więcej]
redaktor, 16.01.2017 12:53|czytane: 574 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Świetlica w SP nr 6 kreatywnie korzysta z mediów
Grupa Główna świetlicy „6. Baza” w Szkole Podstawowej nr 6 w Kutnie, składająca się z 35 uczniów i trojga liderów-wychowawców,  zrealizowała kolejną misję Ogólnopolskiego Projektu Fundacji Orange MegaMisja.

Świetlica w SP nr 6 kreatywnie korzysta z mediów, ./upload/articles_pakiety/32591/01_obraz.jpg
Świetlica w SP nr 6 kreatywnie korzysta z mediów, ./upload/articles_pakiety/32591/02_obraz.jpg
Świetlica w SP nr 6 kreatywnie korzysta z mediów, ./upload/articles_pakiety/32591/03_obraz.jpg


Misja polegała na kreatywnym korzystaniu z różnych mediów i przetwarzaniu zdjęć, dźwięków oraz obrazów za pomocą cyfrowych narzędzi. Dzieci poznawały podstawowe zasady fotografii w laboratorium fotograficznym, uczyły się tworzyć dźwiękowy przewodnik, poznawały sposoby budowania cyfrowych opowieści obrazkowych, zdobywały podstawowe umiejętności obróbki graficznej, a także zapoznawały się  z cyfrowymi zasobami muzealnymi i pojęciem digitalizacji. Fotoreportaż i relacje z wykonywania kolejnych zadań zawiera 5 numer gazetki „6. Baza & MegaMisja”. [więcej]
redaktor, 11.01.2017 08:47|czytane: 396 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Ferie w Żychlińskim Domu Kultury


[więcej]
wandea, 17.01.2017 08:18|czytane: 277 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
20
19
18
17
16
15
14
13
12
11
10
9
8
7
6
5
4
3
2
1
Archiwum wiadomości:
Kalendarium imprez
Publicystyka
Pan Redaktor
Cudowna dłoń masażystki...
To, że lekarz wypisał  skierowanie na masaże wcale nie oznacza, że szybko rozpoczniemy terapię. W Kutnie na „państwową” rehabilitację trzeba czekać... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Pod patronatem eKutno.pl: II Festiwal Nowe Brzmienie/Nowe Media
Kutnowski Dom Kultury zaprasza na drugą edycję Festiwalu Nowe Brzmienie/Nowe Media, który odbędzie się w dniach 16-19 marca. W programie: 16.03 – godz. 18.00 Koncert Katarzyny Nosowskiej Nosowska zaprezentuje przekrojowy repertuar - głównie najważniejsze... [więcej]
Sport
Devante Wallace odszedł z Polfarmexu Kutno
Dziś KKS PRO BASKET KUTNO S.A. rozwiązał za porozumieniem stron kontrakt z byłym już zawodnikiem Polfarmex’u, Devante Wallacem. Umowa pomiędzy klubem a zawodnikiem została przedwcześnie zakończona na wniosek zawodnika. Wallace z Asseco Gdynia Zarząd klubu KKS PRO BASKET KUTNO S.A.  chciałby podziękować Devante... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Zatrudnię kierownika Firma budowlana specjalizująca się w wykonywaniu wielkopowierzchniowych posadzek przemysłowych poszukuje pracownika na stanowisko kierownik robót. Mile widziani absolwenci politechnik z uzyskanym... [czytaj więcej]
BEZPŁATNA SZKOŁA!!!! REKRUTACJA NADAL TRWA!!! ZAPISZ SIĘ JUŻ DZIŚ !!! Policealna Szkoła Zawodowa Edukator w Kutnie zaprasza. Oferujemy kierunki: - Technik BHP - Technik ADMINISTRACJI Nauka jest całkowicie BEZP... [czytaj więcej]
BEZPŁATNA SZKOŁA!!!! REKRUTACJA NADAL TRWA!!! ZAPISZ SIĘ JUŻ DZIŚ !!! Policealna Szkoła Zawodowa Edukator w Kutnie zaprasza. Oferujemy kierunki: - Technik BHP - Technik ADMINISTRACJI Nauka jest całkowicie BEZP... [czytaj więcej]
BEZPŁATNA SZKOŁA!!!! REKRUTACJA NADAL TRWA!!! ZAPISZ SIĘ JUŻ DZIŚ !!! Policealna Szkoła Zawodowa Edukator w Kutnie zaprasza. Oferujemy kierunki: - Technik BHP - Technik ADMINISTRACJI Nauka jest całkowicie BEZP... [czytaj więcej]
Opiekun\ka Pani lubiącej grać w gry - 4500 zł netto Firma Arche ProCare jest tworzona przez ludzi, dla których odpowiedzialność i rzetelność stanowią najwyższą wartość. Dzięki naszej pasji w niesieniu pomocy zarówno dużym organizacjom, jak... [czytaj więcej]
Certyfikat Przewoźnika Drogowego Rzeczy Kompetencji Zawodowych, Spedycja. Warszawa 21-24.04.2017 r. Firma Koal serdecznie zaprasza do Warszawy na czterodniowe szkolenie pt - pon. 21,22,23,24 kwietnia 2017 r. 2016 r. Celem kursu jest przygotowanie Państwa do zdania z wynikiem pozytywnym 4-ro g... [czytaj więcej]
Projekt baneru internetowego Potrzebujesz baneru internetowego? Chętnie wykonam go specjalnie dla Ciebie. Dokładam wszelkiej staranności i dokładności przy wykonaniu powierzonego projektu, podchodzę indywidualnie do klienta... [czytaj więcej]
zatrudnię kelnera/kelnerkę Restauracja " DWOREK " zatrudni osobę na stanowisko kelner/ kelnerka . Osoby zainteresowane proszę o przesłanie Cv na adres : hotel@hotel-dworek-kutno.pl... [czytaj więcej]
Recepcjonista /kelner Hotel Dworek zatrudni kelnerkę/ recepcjonistkę. Cv należy składać osobiście w Hotelu przy ulicy Kościuszki 9.... [czytaj więcej]
Fotograf na wesela oraz imprezy okolicznościowe Mam świadomość, że nie jest to pierwsza strona z fotografią, którą odwiedzacie. Szukacie osoby, która uwieczni najważniejsze momenty w Waszym życiu w sposób niebanalny, jednocześnie w pe... [czytaj więcej]
Ubranko do chrztu Witam posiadam na sprzedaż ubranko do chrztu dla dziewczynki. Strój w kolorze białym w rozmiarze 68. Do sukienki jest bolerko z długim rękawem również w kolorze białym. Dodaje opaskę oraz buc... [czytaj więcej]
Przeprowadzji-Transport Przeprowadzki samochód o dużej kubatuże załadunku. Dlaczego skorzystać z naszej oferty jesteśmy Firmą z 26 letnim doświadczeniem w transporcie. Większość zleceń jest z polecenia miła ekip... [czytaj więcej]
KREDYTY, POŻYCZKI DLA FIRM I OSÓB FIZYCZNYCH Oferuję kredyt bankowy bez zabezpieczenia oraz inne rodzaje finansowania na okres do 12-30 lat kredytowania.rnMoja oferta skierowana jest również dla osób ze złym BIKiem, wpisami w KRD i ERIFF or... [czytaj więcej]
Piękna suknia ślubna Zapraszam serdecznie do kupna wyjątkowej i pięknej sukni ślubnej z 2016 roku typu Princessa!rn Rozmiar 38-40, na wzrost ok 166. Gorset idealnie skrojony, lekko drapowany, wiązany z tylu, nie przes... [czytaj więcej]
Zapraszam do kupna pięknej sukni ślubnej Zapraszam serdecznie do kupna wyjątkowej i pięknej sukni ślubnej z 2016 roku typu Princessa!rn Rozmiar 38-40, na wzrost ok 166. Gorset idealnie skrojony, lekko drapowany, wiązany z tylu, nie przes... [czytaj więcej]
Zapraszam do kupna pięknej sukni ślubnej Zapraszam serdecznie do kupna wyjątkowej i pięknej sukni ślubnej z 2016 roku typu Princessa!rn Rozmiar 38-40, na wzrost ok 166. Gorset idealnie skrojony, lekko drapowany, wiązany z tylu, nie przes... [czytaj więcej]
BEZPŁATNA SZKOŁA!!!! REKRUTACJA NADAL TRWA!!! ZAPISZ SIĘ JUŻ DZIŚ !!! Policealna Szkoła Zawodowa Edukator w Kutnie oferujemy kierunki: - Technik bezpieczeństwa i higieny pracy - Technik administracji Nau... [czytaj więcej]
BEZPŁATNA SZKOŁA!!!! REKRUTACJA NADAL TRWA!!! ZAPISZ SIĘ JUŻ DZIŚ !!! Policealna Szkoła Zawodowa Edukator w Kutnie oferujemy kierunki: - Technik bezpieczeństwa i higieny pracy - Technik administracji Nau... [czytaj więcej]
BEZPŁATNA SZKOŁA!!!! REKRUTACJA NADAL TRWA!!! ZAPISZ SIĘ JUŻ DZIŚ !!! Policealna Szkoła Zawodowa Edukator w Kutnie oferujemy kierunki: - Technik bezpieczeństwa i higieny pracy - Technik administracji Nau... [czytaj więcej]
BEZPŁATNA SZKOŁA!!!! REKRUTACJA NADAL TRWA!!! ZAPISZ SIĘ JUŻ DZIŚ !!! Policealna Szkoła Zawodowa Edukator w Kutnie oferujemy kierunki: - Technik bezpieczeństwa i higieny pracy - Technik administracji Nau... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Jeremiasz Gąsiorek:
10 minut temu
Jeżeli chodzi o tego pana to nigdy by mi to nie przyszło do głowy ,ale po głębszym zastanowieniu uważam,że to ma sens.Ciekawe ,czy ktoś mając takiego kontrkandydata odważy się wystartować?A jak nie to co to za wybór?
Ola Rzadkiewicz:
43 minut temu
Dzień dobry, proszę bardzo, dodaję
Wiesław Paszkiewicz:
1 godzin temu
Ale Was tam szkolą!
Teofil Zięba:
2
 · 
2 godzin temu
Jak będzie budowana nowa ulica koło oczyszczalni ścieków.
Dawid Mocher:
2 godzin temu
Dobra zmiana już przyszła. A będzie jeszcze lepiej. Tak dobrze, że nawet sobie tego wyobrazić nie jesteśmy w stanie. Tylko, że gdy ta dobra zmiana będzie już pełna, to... Polski już nie będzie.
Adolf Szaknowski:
2 godzin temu
Honoratko, Jadwigo oczywiście możesz mieć swoje zdanie szkoda tylko, że wyrażasz je w taki sposób - wiem przy .... się.
Włodzimierz Aksentowicz:
2
 · 
3 godzin temu
A kiedy ulica Burzowa?
Vanessa Fitinghoff:
3
 · 
3 godzin temu
Znam człowieka ma wrodzony gen legalizmu ,taki zawsze będzie państwowcem,podobnie jak Kamiński Mariusz(tylko nie mylić z łysą pałą,sprzedajną k..wą)Ciekawy pomysł!
Flawia Kościelny:
2
 · 
3 godzin temu
Może udaje ,że nie wie to ponoć dobra metoda?
Jadwiga Dagestański:
3 godzin temu
Bogdanie i Piusie nie jestem specjalistą od komputerów, banków i różnych machlojek ,żeby było jasne . Nie zwracaj się do mnie Bogdanie jako do redakcji bo nią nie jestem , nie jestem te z Piusie osobą z kręgu zainteresowanych i też tak jak wy mam prawo wypowiedzieć się i mieć swoje zdanie . A z jakiego kręgu wy jesteście? Bo ja z żadnego. Te aluzje to raczej do osób tych które zarządzały i nadzorowały i w dalszym ciągu utrzymują się na ciepłych stołeczkach.
Damian Tokarski:
3
 · 
3 godzin temu
O następcy mówią, że go nikt nie lubi,I DOBRZE,WRESZCIE KTOŚ NIEZDILOWANY, ANI Z GÓRĄ ,ANI Z DOŁEM-Ważne ,że trzeźwo myśli!Sądzę,że da radę!
Tytus Prażeń:
3 godzin temu
Podeprzyj się laską.
Ambroży Hrańk:
3 godzin temu
Szyby na przystankach MZK - POWYBIJANE, elewacje domów i bloków mieszkalnych - WYSPREJOWANE, kutnowscy policjanci - DOSKONALĄ SIĘ W STRZELANIU (szkoda, że do ludzi), straż miejska - PRZYCZEPIA SOBIE KOLEJNE GWIAZDKI AWANSU NA PAGONACH. Idzie wiosna - IDZIE DOBRA ZMIANA. Kto tego nie przeżyje - zostanie przyjęty przez zarząd KUCZKOWA na co najmniej 20-letnie przeczekanie.
Henryk Lenek:
3 godzin temu
Fajnie byłoby podeprzeć tą wiadomość mapą.
Marianna Krebs:
3
 · 
3 godzin temu
No Krzysiu zobacz,nawet już sensownego następce masz(o co się tak bardzo obawiałeś),no chyba teraz już nic nie stoi na przeszkodzie,żebyś sobie spokojnie wrócił na Czarnów,co nie?
Ambroży Hrańk:
3 godzin temu
Brawo szybownik z Wilczej!
Berenika Franciszak:
2
 · 
3 godzin temu
Wreszcie coś sensownego,konstruktywnego,nie jestem fanką tego człowieka,ale uważam,że wójtem mógłby być dobrym,napewno nikt go nie kupi...tak jak tego...nawet nie chcę wymieniać nazwiska.
Walter Konwa:
2
 · 
4 godzin temu
Pan Eugeniusz ma bardzo duże doświadczenie procesowe w odzyskiwaniu(z sukcesem) mienia(gminna prawnik mogłaby u niego terminować),a ponieważ i w gminie i w jego rodzinnej miejscowości jest trochę do odzyskania dla mieszkańców, jego kandydatura by była wręcz idealna.Nie mówiąc o tym,że jest wzorowym zięciem,mężem,ojcem,dziadkiem i katolikiem!Jesteśmy całą rodziną na tak!
Pompejusz Jedliński:
3
 · 
4 godzin temu
Barnim, nie napisałeś którą z kolei teściową (pierwszą... czy piątą) opiekuje się gminna prawnik.
Napoleon Bronicz:
4 godzin temu
Ulica bohaterow niczyichNajciekawsze artykuły
 ·  9
8 dni temu
Zjawisko światowej kultury, niewinna dziewczynka z maską cynizmu czyli Janusz Głowacki w Kutnie
 ·  66
8 dni temu
To był żart a nie groźba. Ruszył proces byłego policjanta z kutnowskiej komendy
 ·  141
12 dni temu
Wójt Kołach gra na zwłokę z odrzuceniem wniosku w sprawie wiatraków w gminie Bedlno
 · 
12 dni temu
Zadzwoń jak zobaczysz Berniego. W gminie Strzelce zgubił się bernardyn
 ·  5
13 dni temu
Dr Clown w szpitalu w najbliższą sobotę. Nie ma nic piękniejszego niż, pobudzać chorych do śmiechu
 ·  118
13 dni temu
Chcą przeprowadzenia krajowego referendum w sprawie reformy edukacji. Rusza zbiórka podpisów w powiecie kutnowskim
 ·  78
14 dni temu
Kutnowski szpital zatrudni specjalistę ds. promocji i marketingu
 ·  27
14 dni temu
Policjant Łukasz M. pozostanie w areszcie
 ·  10
17 dni temu
Kwitnie korespondencja kutnowskiego sądu z Getin Bankiem
 ·  25
17 dni temu
Ukraińcy szturmem dochodzą swoich wynagrodzeń, a Polacy składają pozwy
 · 
19 dni temu
Potrzebni dawcy szpiku dla 12-letniej Oliwii z Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej
 ·  51
21 dni temu
Skończy się bezprawie uznane przez kutnowskie instytucje i samorząd? Cmentarz na Łąkoszynie rozszerzony nielegalnie
 · 
22 dni temu
Kutnowska Amatorska Liga Siatkówki. Dziewczyny z Łęczyca Team liderem
 ·  2
23 dni temu
Elżbieta Dzikowska, królowa witalności i przygody w Kutnie
 · 
23 dni temu
Bal w Zwierzakowie
 ·  70
23 dni temu
Złapany na gorącym uczynku za wylewy odpadów na pola. Czy grozi nam katastrofa ekologiczna?
 ·  2
25 dni temu
Podał się za policjanta i wyłudził 40 tysięcy złotych
 ·  53
26 dni temu
Skarga na starostę Krzysztofa Debicha zasadna
 ·  16
26 dni temu
Prezes Zarządu Pini Polonia zostaje na wolności
 ·  29
28 dni temu
Kancelaria z Warszawy już pracuje nad budową hali widowiskowo-sportowej w Kutnie
 ·  153
28 dni temu
Odpowiedź prezydenta Kutna na plany rządu: Jeśli będzie taka możliwość to będę kandydował
 ·  15
28 dni temu
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Jaka to ulica?
 ·  125
29 dni temu
Zasada dwukadencyjności pozbawi władzy lokalnych oligarchów
 ·  191
29 dni temu
Wójt gminy Bedlno przegrał w sądzie. Wiatraki pod znakiem zapytania
 ·  3
29 dni temu
Awantura w rodzinie zakończona tymczasowym aresztowaniem
Pogoda w Kutnie
Dziś: poniedziałek
Temperatura: 5°C
Całkowite zachmurzenie
Wschód słońca: 06:47
Zachód słońca: 17:05

1012 hPa
25 km/h
0,0 mm


Jutro: wtorek
Temperatura: 7°C
Duże zachmurzenie

Wschód słońca: 06:45
Zachód słońca: 17:07

1002 hPa
24 km/h
0,0 mm


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności