eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 23.06.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,34209-p-jolanta-zagajewska-by-a-dusza-towarzystwa," title="Kutno: ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa</b><br>To nie był czas. To nie była pora.I zgasło słońce, kiedy...</div></a> <a href="/kultura,34210-nagrody-w-dziedzinie-kultury-dla-makowskiego-i-kacalaka," title="Kutno: Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka</b><br>Jarosław Makowski i Tadeusz Kacalak otrzymali Nagrody Prezydenta Kutna w dziedzinie kultury....</div></a> <a href="/wiadomosci,34213-dni-pola-w-strzelcach," title="Kutno: Dni Pola w Strzelcach" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Dni Pola w Strzelcach</b><br>Dziś w Strzelcach odbyły się Dni Pola...</div></a> <a href="/wiadomosci,34208-ekuchnia-udka-po-maroka-sku," title="Kutno: eKuchnia: Udka po marokańsku" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>eKuchnia: Udka po marokańsku</b><br>Nieziemsko pachnące, delikatne i soczyste udka z kurczaka marynowane z aromatycznymi...</div></a> <a href="/wiadomosci,34193-uczniowie-i-nauczyciele-z-kutna-nagrodzeni," title="Kutno: Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni</b><br>Dziś w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie odbyło się...</div></a> <a href="/wiadomosci,34187-jubileuszowy-wiecz-r-z-kr-tkimi-filmami-w-centrum-teatru-muzyki-i-ta-ca," title="Kutno:  Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca" class="none white"><div id="opis_slidera"><b> Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca</b><br>30 czerwca, o godzinie 18:00 odbędzie się jubileuszowa edycja Euroshorts w...</div></a> <a href="/wiadomosci,34182-radni-powiatowi-mieli-szkolenie-wiedza-wszystko-o-tablecie," title="Kutno: Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie</b><br>Tableciku, tableciku powiedz przecie, kto jest najmądrzejszy w radzie? Dziś przed...</div></a> <a href="/wiadomosci,34173-zmar-marek-w-jkowski-regionalista-i-by-y-prezes-tpzk," title="Kutno: Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK</b><br>Zmarł Marek Wójkowski  (1955-2017) – regionalista, kolekcjoner, pasjonat historii 37 pp, ...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Przedszkolaki zagrały brawurowo. Przegląd Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych Łapa 2014
20 Przegląd Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych Łapa 2014 w Kutnowskim Domu Kultury rozpoczął się dziś od znakomitej gry aktorskiej najmłodszych jego uczestników.  Na scenie wystąpiły "Pajączki" z Przedszkola Miejskiego Nr 16 w Kutnie „Calineczka”, które przepięknie tańczyły w etiudzie z elementami pantomimy "Noc w Muzeum" wg scenariusza i w reżyserii Haliny Reymann. Za opracowanie plastyczne i muzyczne odpowiedzialne były Halina Reymann i Krystyna Peda.

Przedszkolaki zagrały brawurowo. Przegląd Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych Łapa 2014, ./upload/articles_pakiety/23675/01_obraz.jpg
Przedszkolaki zagrały brawurowo. Przegląd Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych Łapa 2014, ./upload/articles_pakiety/23675/12_obraz.jpg
Przedszkolaki zagrały brawurowo. Przegląd Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych Łapa 2014, ./upload/articles_pakiety/23675/54_obraz.jpg


Potem "Bajkowe Pszczółki"  z Przedszkola Miejskiego Nr 15 w Kutnie „Bajka” przedstawiły sztukę "Ambaras w bajkowym lesie".  Reżyseria, opracowanie muzyczne i plastyczne: Agata Kowalewska, Jadwiga Czerniec. Mali aktorzy w tym spketaklu pokazali zarówno swoje talenty recytatorskie, jak i ruchowe. Nie zabrakło również piosenki.

Na koniec pierwszego dnia "Pacynki" z Przedszkola Miejskiego  Nr 8 w Kutnie „Promyczek" odkryły przed publicznością "Wspomnień czar". Rewelacyjny dialog starszej pary ze współczesnymi elementami, swoboda sceniczna Nikodema, a potem trudny układ taneczny złożyły się na sztukę dwóch pań Krystyny Mordzak i Lidii Tomczak odpowiedzialnych za scenariusz, reżyserię ,opracowanie plastyczne i muzyczne.

Jak zawsze na "Łapie" imponowały dopracowanie plastyczne, kostiumy i choreografia mini spektakli. Jutro w KDK wystąpią uczniowie szkół podstawowych. Zapraszamy kibiców teatralnych zmagań małych kutnowian. [więcej]
wandea, 29.05.2014 20:05|czytane: 1758 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Fabryka Bajek na jubileuszowym Pikniku z Kulturą
Od 10 lat, w plenerze Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Nowej Wsi, w ostatni czwartek miesiąca maja realizowany jest projekt aktywizowania młodzieży zaprzyjaźnionych szkół  i placówek, wokół wspólnych działań artystycznych i kulturalnych pod nazwą „Piknik z Kulturą”.
Dzisiaj odbył się pod honorowym patronatem Łódzkiego Kuratora Oświaty i Starosty Powiatu Kutnowskiego  X Jubileuszowy Piknik z Kulturą pod hasłem „ABRAKADABRA – Fabryka Bajek”.

Fabryka Bajek na jubileuszowym Pikniku z Kulturą, ./upload/articles_pakiety/23682/03_obraz.jpg
Fabryka Bajek na jubileuszowym Pikniku z Kulturą, ./upload/articles_pakiety/23682/11_obraz.jpg
Fabryka Bajek na jubileuszowym Pikniku z Kulturą, ./upload/articles_pakiety/23682/21_obraz.jpg


W Pikniku uczestniczyli gospodarze, czyli wychowankowie MOS w Nowej Wsi  oraz  młodzież z MOS z Ostrowca Świętokrzyskiego, MOS z Kiernozi, MOS z Rawy Mazowieckiej, MOS nr 2 z Łodzi, ZS w Gołębiewku, POW „Tęcza” z Kutna, POW z Franciszkowa.Zaproszeni goście, to dobrzy znajomi i przyjaciele placówki w Nowej Wsi, którzy od lat partnerują  imprezie nowowiejskiej. Młodzież pokonuje nieraz wiele kilometrów, by choć na chwilę w niezwykle serdecznej i piknikowej atmosferze podzielić się swoim artystycznym warsztatem pracy i porozmawiać o tych świątecznych i tych codziennych sprawach nastolatków.

Nie zabrakło też partnerów organizatora. Zarząd Powiatu Kutnowskiego reprezentował Mirosław Ruciński, występy młodzieży oglądali również Przewodnicząca Solidarności Jolanta Bujalska-Kowalczyk, sołtys Nowej Wsi Janina Stolińska, Jadwiga Fijałkowska z Przewodnicząca KGW w Nowej Wsi, dyrektor OKGK Michał Łuczak, Reprezentanci Koła Związku Głuchych w Kutnie, dyrektor MOS z Kiernozi Dorota Zielińska i dyrektor MOS z Rawy Mazowieckiej Krystyna Zarembska.

- Na kilka tygodni przed wyjściem na scenę, a czasem i tuż przed występem, młodym towarzyszą różne niechciane emocje, choćby typu wątpliwości „czy podołam?”, „czy się nie ośmieszę?”… Jednak, gdy nadchodzi czas pokonania stresu, lęku przed publicznym wystąpieniem, młodzi otwierają wszystkie swoje pokłady dobrych chęci i zapału. Puszczają lody, gdy po artystycznych występach, mogą wspólnie doświadczać zabawy, ujawnić swoją spontaniczność. W dzisiejszym spotkaniu piknikowym było ku temu kilka okazji. Młodzież uczestniczyła w karaoke, w rewii mody postaci bajkowych, w kalamburach, w improwizacji tworzenia bajki „na gorąco”.  Każdy każdego z uwagą podglądał, wysłuchiwał  i oklaskiwał - opowiada Ewa Rutkowska, pomysłodawczyni Pikniku, wicedyrektor MOS i prezes Stowarzyszenia Aktywizacji Społecznej i Twórczej Młodzieży Intersum.

Pogoda, choć dość chłodna jak na majowy Piknik, nie pokrzyżowała plenerowej zabawy. Wystarczyły gorące serca gospodarzy i uczestników, by było atrakcyjnie i wesoło. [więcej]
kultura, 29.05.2014 20:22|czytane: 1278 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Awans "Dziewiątki" do Mistrzostw Województwa
Dziś reprezentacje dziewcząt i chłopców Szkoły Podstawowej nr 9 wzięły  udział w Rejonowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w czwórboju lekkoatletycznym, które były rozegrane na stadionie w Łowiczu. Obie reprezentacje „Dziewiątki” wywalczyły awans do Mistrzostw Województwa (Aleksandrów Łódzki  03.06.2014.) odnosząc zwycięstwa w swych kategoriach.

Awans
Awans
Awans


Drużyna dziewcząt (opiekun Piotr Chlebny) w składzie Marta  Budner (najlepszy wynik indywidualny zawodów 326 punktów), Brzozowska  Natalia, Myszkowska  Julia, Puchalska  Martyna, Rojewska Natalia,Stelmasiak  Alicja, zgromadziła na swym koncie 1237 punktów  i wyprzedziła Szkołę Podstawową nr 5 w Skierniewicach (1217 pkt.) i Szkołę Podstawową nr 1 w Kutnie (1173 pkt.).

Natomiast chłopcy z SP 9 (opiekun Jacek Kudła) występujący w składzie Ruszkowski Bartosz (najlepszy wynik indywidualny zawodów 255 punktów), Grams  Jakub, Jaskuła  Jakub,Moszczyński  Bartosz, Słoma  Adam,  Ślusarski  Jan uzyskała łącznie wynik 1172 punkty i wyprzedziła Szkołę Podstawową nr 4 z Łowicza (891 pkt.) i Szkołę Podstawową nr 1 z Łowicza (874 pkt.). [więcej]
wandea, 29.05.2014 20:39|czytane: 1361 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
I Międzyszkolny Integracyjny Dzień Kucharza
We wtorek, 27 maja w restauracji Elida odbył się I Międzyszkolny Integracyjny Dzień Kucharza, w którym udział wzięli uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego Nr 1 im. M. Konopnickiej oraz uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego Nr 2 w Kutnie. W ramach obchodów tego dnia odbył się konkurs wiedzy gastronomicznej, w którym udział wzięło 23 uczniów, którzy mieli za zadanie rozwiązać test z wiedzy gastronomicznej.

I Międzyszkolny Integracyjny Dzień Kucharza, ./upload/articles_pakiety/23680/01_obraz.jpg
I Międzyszkolny Integracyjny Dzień Kucharza, ./upload/articles_pakiety/23680/03_obraz.jpg
I Międzyszkolny Integracyjny Dzień Kucharza, ./upload/articles_pakiety/23680/12_obraz.jpg


Pierwsze miejsce i tytuł Kucharza 2014 zdobył uczeń Piotr Balcerzak z SOSW nr 2 w Kutnie. Drugie miejsce
zdobyła Monika Turek uczennica klasy IIIa ZSZ z SOSW nr 1 w Kutnie. Trzecie miejsce zdobyła Wioletta Marczak uczennica z SOSW nr 2 w Kutnie. Wszyscy uczestnicy konkursu dostali dyplomy i drobne nagrody. 

Po części teoretycznej uczestnicy konkursu wzięli udział w grach i zabawach na świeżym powietrzu. Podczas pierwszego integracyjnego spotkania został rozegrany mecz w piłkę nożną. Uczniowie z SOSW nr 2 pod opieką Kamili Kusiak oraz Joanny Grabskiej przygotowali słodkipoczęstunek a uczniowie z SOSW nr 1 pod bacznym okiem Krzysztofa Majtczaka oraz Dawida Miniszewskiego przyrządzili domowy barszcz czerwony z pasztecikam. Serdecznie dziękujemy gospodarzowi Marcinowi Gajewiczowi [więcej]
redaktor, 29.05.2014 17:31|czytane: 1334 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Baseballista Jakub Wojtczak MLB Pitching and Hitting Mini Camp
Jakub Wojtczak zawodnik MKS STAL BIS Kutno został zaproszony na MLB Pitching and Hitting Mini Camp, który odbędzie się w dniach od 30 czerwca do 5 lipca w Holandii.

Baseballista Jakub Wojtczak MLB Pitching and Hitting Mini Camp, ./upload/articles_pakiety/23678/01_obraz.jpg


Zawodnik Stali brał udział w jednym z try outów w Pradze, organizowanym przez organizację MLB European Academy i dzięki dobrej postawie został zaproszony do dalszej współpracy z trenerami MLB. [więcej]
redaktor, 29.05.2014 17:03|czytane: 1153 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Perfekcyjne w domu i samochodzie
Dobrze radzą sobie na drodze, niestraszne im małe awarie auta, a części do samochodów kupują równie sprawnie jak buty czy biżuterię. Samodzielne panie przywiązują dużą wagę do tego, czym jeżdżą.

Samochód znają od podszewki

Kobiety troszczą się o swoje auta nie mniej niż o garderobę czy makijaż. Dbają o kwestie estetyczne: regularnie mycie, woskowanie karoserii, naprawę ubytków lakieru, nabłyszczanie kokpitu czy pranie tapicerki. Ale liczą się dla nich nie tylko względy wizualne. - Takie kobiety są świadome, że należy kontrolować stan oleju silnikowego, płynu chłodniczego, robić przeglądy klimatyzacji, a nawet potrafią rozpoznać, że np. kończą się klocki hamulcowe w ich ukochanym autku - mówi Katarzyna Frendl, redaktor naczelna portalu Motocaina.pl. - Nie boją się zajrzeć pod maskę pojazdu, pilnują przeglądów, samodzielnie wybierają ubezpieczenie, pilnują regularnego serwisowania.

Perfekcyjne w domu i samochodzie, ./upload/articles_pakiety/23623/01_obraz.jpg


Zakupy robią dla siebie i dla auta
Właścicielki aut coraz chętniej samodzielnie kupują opony i felgi. Śledzą trendy, pojawiające się na rynku nowości, zapoznają się w wynikami profesjonalnych testów i czytają rekomendacje innych użytkowników. Jak wynika z danych Oponeo.pl, o 26% zwiększyła się sprzedaż opon wśród kobiet. Narzędzia internetowe w specjalistycznych e-sklepach umożliwiają sprawnie dokonać zakupu wszystkim klientom bez względu na płeć. Wybierając nowe obręcze, panie mogą  skorzystać z wirtualnej przebieralni: wystarczy wczytać zdjęcie swojego auta i dopasować do niego konkretne modele felg. Dodatkowa usługa dostawy z montażem pozwala oszczędzić czas i wysiłek.
– Zamawiając opon lub felgi przez internet, można zdecydować się na ich odbiór w jednym z ponad 670 serwisów partnerskich – wyjaśnia Marcin Szwabiński, Manager projektu „Dostawa z montażem” w Oponeo.pl. – Dzięki temu bez niepotrzebnego transportowaniu naszego ciężkiego zakupu i stania w kolejce wymieniamy ogumienie lub obręcze na preferencyjnych warunkach.

Awarie im niestraszne
Wymiana żarówki, uszczelki lub wycieraczki, uzupełnienie płynu do spryskiwaczy czy oleju ułatwia kobietom codzienną eksploatację samochodu. Perfekcyjne panie kierowcy potrafią poradzić sobie również w przypadku sytuacji kryzysowej na drodze. – Warto wozić w bagażniku koło zapasowe oraz zestaw podstawowych narzędzi lub ewentualnie specjalne koło w sprayu – mówi Maria Kolasa, która za kierownicą spędziła już prawie 50 lat. – Dzięki nim bez problemu poradzimy sobie z uszkodzoną oponą i szybko ruszymy w dalszą trasę.
Przygotowana do podróży niezależna kobieta nie musi wzywać lawety lub zatrzymywać innych kierowców, gdyż sama sprawnie poradzi sobie z awarią. [więcej]
redaktor, 29.05.2014 17:01|czytane: 1445 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Cztery dni atrakcji w marcredo Center. Kutnowianie parli do galerii
Dziś już od godziny siódmej niektórzy kutnowianie stali w kolejce do marcredo Center. Istne oblężenie przeżył o godz.9.00 Jysk i nic dziwnego, bo sieć założona przez Duńczyka Larsa Larsena zaproponowała dla pierwszy 100 klientów gratisowe kołdry. Odliczanie ostatnich minut do otwarcia dekoracyjnego supermarketu czynnego dziś do 21.00 odbyło się w przyjaznej i pełnej humoru atmosferze. Prowadzący informował pierwszych klientów, jakie atrakcje na nich czekają, a ekipa Jyska zwarta i gotowa czekała uśmiechnięta na mieszkańców Kutna.

Z kolei dyskont odzieżowo-tekstylny KiK przygotował liczne konkursy, a energiczna muzyka przyciągała młodych klientów do sklepu z odzieżą damską, męską, dziecięcą i niemowlęcą oraz tekstyliami domowymi i ogrodowymi, zabawkami, biżuterią i pomysłowymi dodatkami. Do zakupów w sklepie KiK zachęcała również niska cena. KiK zajmuje powierzchnię 410 m2, otwarty jest od poniedziałku do soboty w godzinach 9 – 20 oraz w niedziele w godzinach 10 – 18.

Cztery dni atrakcji w marcredo Center. Kutnowianie parli do galerii, ./upload/articles_pakiety/23673/02_obraz.jpg
Cztery dni atrakcji w marcredo Center. Kutnowianie parli do galerii, ./upload/articles_pakiety/23673/34_obraz.jpg
Cztery dni atrakcji w marcredo Center. Kutnowianie parli do galerii, ./upload/articles_pakiety/23673/51_obraz.jpg


Przed głównymi drzwiami marcredo Center zgromadziła się bardzo liczna grupa kutnowian. Klienci mocno napierali  podczas przecinania wstęgi przez Stephana Grotha, założyciela i właściciela elbfonds Development oraz Jacka Boczkaję, wiceprezydenta Kutna, aż wreszcie z uśmiechem dostali się do wnętrza.

- To trzeci obiekt w Polsce, który otwieramy. Najemcom życzymy wysokich obrotów, a Wam klientom udanych zakupów w marcredo Center - powiedział Stephan Groth.

W galerii dostępnych jest 18 sklepów, pozostałe 12 będzie otwierać w najbliższych tygodniach. Od dziś do 1 czerwca w godz. 11.00 – 19.00, czerwony autobus Double Decker będzie bezpłatnie dowoził mieszkańców Kutna z centrum miasta do marcredo Center.

Najwięcej atrakcji zaplanowano na sobotę 31 maja i niedzielę 1 czerwca. W sobotę 31 maja, w godzinach 11.15 – 18.45, profesjonalna stylistka H&M przeprowadzi letnie metamorfozy dla klientek i klientów. Co godzinę, jedna osoba wyłoniona w konkursie przejdzie metamorfozę w salonie firmowym H&M, a później spotka się z makijażystką. Wynik metamorfozy będzie można podziwiać na zdjęciach zamieszczonych na profilu marcredo Center Kutno na Facebooku. [więcej]
wandea, 29.05.2014 11:01|czytane: 8290 razy|29 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Jackson partnerem Rock & Rose Fest
Już po raz drugi firma Jackson wspiera festiwal Rock & Rose . Tegoroczna edycja odbędzie się już  7 czerwca na stadionie „Kutnowianki” w Kutnie. Gwiazdą festiwalu będzie zespół Turbo, wcześniej zobaczymy występy m.in. Frontside, Armagedon czy Farben Lehre.

Jackson partnerem Rock & Rose Fest, ./upload/articles_pakiety/23677/01_obraz.jpg
Jackson partnerem Rock & Rose Fest, ./upload/articles_pakiety/23677/02_obraz.jpg


Dla wszystkich fanów ciężkiego brzmienia Jackson przygotował niespodziankę – w dniu koncertu na terenie festiwalu stanie specjalny namiot w którym przetestować można będzie najpopularniejsze modele. Na ekspozycji dostępne będzie kilkanaście gitar między innymi Rhoads, King V czy świętujący w tym roku jubileusz 30- lecia Soloist.

Historia marki Jackson sięga końca lat 70., za jej ojca chrzestnego uznać można legendarnego gitarzystę Ozziego Osbourna, Randy Rhoadsa. To dla niego powstał pierwszy charakterystyczny model gitary, który nadal jest jednym z najpopularniejszych w ofercie firmy. [więcej]
kultura, 29.05.2014 14:16|czytane: 986 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
ECO Kutno na Dzień Dziecka
„Jaś i Małgosia” to przedstawienie, które z okazji Dnia Dziecka w najbliższy poniedziałek, czyli 2 czerwca br., obejrzą dzieci uczęszczające do przedszkoli w Kutnie, ogrzewanych ciepłem systemowym ECO Kutno. Na spektakle zapraszają: ECO Kutno oraz Urząd Miasta Kutna.

Aktorzy z opolskiego Teatru Eko Studio przypomną dzieciom historię „Jasia i Małgosi”, dodatkowo w prezencie przedszkolaki otrzymają książeczkę edukacyjną nt. oszczędzania ciepła. Spotkania z najmłodszym pokoleniem  odbiorców wielowymiarowego ciepła są już tradycją w Grupie Kapitałowej ECO. Na Opolszczyźnie cyklicznie odbywają się od 2008 r., natomiast w Kutnie po raz pierwszy. Dzieci z opolskich placówek goszczą w Teatrze Eko Studio, natomiast poza Opolem aktorzy odwiedzają je na miejscu w przedszkolach, ostatnio w Kluczborku, Krapkowicach, Strzelcach Opolskich (Opolszczyzna), w Tarnobrzegu (Podkarpackie).

Spektakle adresowane do najmłodszych odbiorców ciepła sponsoruje ECO. Do tej pory odbyło się już w sumie blisko 300 przedstawień, które obejrzało ok. 30 tys. przedszkolaków.

-Mamy nadzieję, że i tym razem spektakl przygotowany przez Teatr Eko Studio spodoba się dzieciom i spędzone razem chwile będą ciepło wspominać.  – Ciepło, które dostarcza ECO Kutno przede wszystkim jest doceniane zimą. O tej porze roku chcemy się podzielić z dziećmi ciepłem w innym wymiarze – duchowym i artystycznym- powiedział Prezes ECO Kutno Kamil Matolicz. [więcej]
wandea, 29.05.2014 14:03|czytane: 1106 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Pod patronatem eKutno.pl: 20. ŁAPA już trwa
29 maja rozpoczął się 20 Przegląd Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych Łapa 2014. Zaprasza Kutnowski Dom Kultury. Finał Łapy odbędzie się 1 czerwca o godz. 11.00. Zachęcamy publiczność do kibicowania kutnowskim teatrzykom.

29 maja
10.15  "I T A K Z A G R A M Y" teatr z Warszawy "STRAGAN Z BAJKAMI" Scenariusz i reżyseria: Szczepan Szczykno Muzyka: Dawid Ludkiewicz Scenografia: Beata Paruch
11.15 - Prezentacje I  grupy wiekowej

„P A J Ą C Z K I” z Przedszkola Miejskiego Nr 16 w Kutnie „Calineczka” „NOC W MUZEUM” Scenariusz i reżyseria: Halina Reymann Opracowanie plastyczne i muzyczne: Halina Reymann i Krystyna Peda

Pod patronatem eKutno.pl: 20. ŁAPA już trwa, ./upload/articles_pakiety/23538/01_obraz.jpg


„B A J K O W E   P S C Z Ó Ł K I” z Przedszkola Miejskiego Nr 15 w Kutnie „Bajka” „ AMBARAS W BAJKOWYM LESIE” autor nieznany Reżyseria, opracowanie muzyczne i plastyczne: Agata Kowalewska, Jadwiga Czerwiec

„P A C Y N K I” z Przedszkola Miejskiego  Nr 8 w Kutnie „Promyczek" „WSPOMNIEŃ CZAR” Scenariusz, reżyseria ,opracowanie plastyczne i muzyczne: Krystyna Mordzak, Lidia Tomczak

30 maja
10.15  "I T A K Z A G R A M Y"  Teatr z Warszawy „NAD KOLOROWĄ RZECZKĄ” Scenariusz i reżyseria:  Szczepan Szczykno Muzyka: Dawid Ludkiewicz Scenografia: Beata Paruch

11.15  Prezentacje II  grupy wiekowej

„P Ó Ł N U T K I” ze Szkoły Podstawowej Nr 9 w Kutnie im. Wł. Jagiełły „LEŚNE  IGRZYSKA" wg Jerzego Dąbrowskiego Scenariusz, reżyseria, opracowanie muzyczne i plastyczne: Marzanna Kamińska

„M I S I A K I   Z   N A S Z E J   P A K I” ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Kutnie im. T. Kościuszki „KOPCIUSZEK NA ZAWODACH”  autor nieznany Reżyseria i opracowanie muzyczne: Beata Czarnoucka [więcej]
kultura, 29.05.2014 10:31|czytane: 1517 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Na co do Kina KDK w czerwcu?
Kino Kutnowskiego Domu Kultury prezentuje repertuar na czerwiec. Oprócz filmów dla dzieci, premier 3D i kina polskiego można będzie również obejrzeć arcydzieła amerykańskiego kina.
01.06.2014 (niedziela)
g. 16.30  CZARNOKSIĘŻNIK Z OZ: POWRÓT DOROTKI 3D premiera
g. 18.30  NIEBO ISTNIEJE… NAPRAWDĘ dramat czas 100 min
g. 20.30  GODZILLA 3D

02- 04.06.2014 (od poniedziałku do środy)
g. 16.30  CZARNOKSIĘŻNIK Z OZ: POWRÓT DOROTKI 2D premiera
g. 18.30  NIEBO ISTNIEJE… NAPRAWDĘ
g. 20.30  GODZILLA 2D

Na co do Kina KDK w czerwcu?, ./upload/articles_pakiety/23666/04_obraz.jpg
Na co do Kina KDK w czerwcu?, ./upload/articles_pakiety/23666/07_obraz.jpg
Na co do Kina KDK w czerwcu?, ./upload/articles_pakiety/23666/09_obraz.jpg


06.06.2014 (piątek)
g. 20.00 NA SKRAJU JUTRA  3D premiera akcja/ sci-fi 113 min

07.06.2014 (sobota)
g. 22.00 NA SKRAJU JUTRA  3D premiera akcja/ sci-fi  113 min

08.06.2014 (niedziela)
g. 16.00  LISTONOSZ PAT  I WIELKI ŚWIAT  animowany familijny 88 min.
g. 18.00  TAJEMNICA FILOMENY dramat 94 min.
g. 20.30  NA SKRAJU JUTRA  3D premiera akcja/ sci-fi  113 min

09.06.2014 (poniedziałek)
g. 16.00  LISTONOSZ PAT  I WIELKI ŚWIAT  animowany familijny 88 min.
g. 18.00  GRACE KSIĘŻNA MONAKO dramat czas 103 min
g. 20.30  NA SKRAJU JUTRA  3D premiera akcja/ sci-fi  113 min [więcej]
wandea, 28.05.2014 15:46|czytane: 1176 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Idzie odnowa w duchu lewicy. SLD stawia na młodych
Dziś Sojusz Lewicy Demokratycznej oficjalnie ogłosił na konferencji prasowej rezygnację z członkostwa radnych Aleksandry Koszady,  Krzysztofa W. Dębskiego, Mirosława Rucińskiego -przeciw dwóm ostatnim toczyło się postępowanie w Wojewódzkim Sądzie Partyjnym SLD. Wystąpili oni z partii jeszcze przed rozstrzygnięciem. W Sojuszu nie ma też już Wiesława Garstki, radnego wojewódzkiego.

Idzie odnowa w duchu lewicy. SLD stawia na młodych, ./upload/articles_pakiety/23672/01_obraz.jpg
Idzie odnowa w duchu lewicy. SLD stawia na młodych, ./upload/articles_pakiety/23672/02_obraz.jpg
Idzie odnowa w duchu lewicy. SLD stawia na młodych, ./upload/articles_pakiety/23672/03_obraz.jpg


- Powodem toczonych postepowań przeciw panom była pozastatutowa koalicja zawarta w powiecie. Rada Powiatowa SLD nie wyraziła zgody przed jej zawarciem, czyli od samego poczatku koalicji PO PiS SLD Pokolenia był nasz opór wobec takiej sytuacji. Mówię nasz, bo chodzi mi o zwykłych czlonków SLD. Potem zatwierdzono tę koalicję na radzie, ale i tak działania pozostały przecież poza statutem sojuszu - mówił Bartosz Serenda, lider SLD w powiecie kutnowskim.

- Wczoraj Zarząd Miejski SLD podjął decyzję  o rozwiązaniu Klubu SLD w Radzie Miasta Kutna skoro dwoje radnych zrezygnowało - mówiła Krystyna Korkus, szefowa miejskich struktur partii. - Przedstawicielem Sojuszu w radzie miasta będzie zatem tylko Bartosz Serenda. Jesli chodzi o możliwość powrotu w nasze szeregi to dajemy je jedynie Aleksandrze Koszadzie. [więcej]
wandea, 28.05.2014 13:11|czytane: 2386 razy|41 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Trwa remont w bibliotece
Od wczoraj w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kutnie trwa remont  Oddziału dla Dzieci i Młodzieży. Prace zakończą się do 30 czerwca.

Trwa remont w bibliotece, ./upload/articles_pakiety/23670/01_obraz.jpg
Trwa remont w bibliotece, ./upload/articles_pakiety/23670/02_obraz.jpg
Trwa remont w bibliotece, ./upload/articles_pakiety/23670/03_obraz.jpg


- Inwestycja polega na położeniu nowej podłogi i malowaniu ścian - mówi Jolanta Stasinowska, p.o. dyrektora kutnowskiej biblioteki.

Oddział do 30 czerwca  będzie nieczynny. Książki można oddawać w sali katalogowej Wypożyczalni dla Dorosłych, w godzinach od 10.00 do 15.00. [więcej]
kultura, 28.05.2014 12:57|czytane: 1456 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Afery made in Folwark Kutno. Jak dobrze promować małe miasto?
Trzecia kadencja Zbigniewa Burzyńskiego jest dla niego i grupy trzymającej prezydenta Kutna pechowa. Można powiedzieć afera goni aferę. Najpierw mieszkaniowa, potem powiązana z nią procedura utrzymywania radnego Porozumienia dla Kutna, któremu ponad rok wypłacano dietę, choć ten nie stawiał się na komisjach i obradach Rady Miasta Kutna. Za co samorząd miejski płacił Tomaszowi Michalskiemu? Może za milczenie? Na pewno nie za pracę na rzecz społeczności lokalnej i wyborców. W obu przypadkach o Kutnie mówiło się w mediach ogólnopolskich, tyle że pokazując przykłady absurdów prowincjonalnej Polski i działań, które nie mają nic wspólnego z dbałością o pieniądze publiczne.

Afera mieszkaniowa za sprawą porzuconej kobiety i radnego miejskiego, który rekordowo szybko, bo w 3 dni dostał mieszkanie komunalne pozwoliła odsłonić podobne przypadki  skorej  do podpisów przydziałów i skierowań do zamieszkania ręki Jacka Boczkai, wiceprezydenta Kutna, który działał z upoważnienia prezydenta Kutna. W tym samym czasie pojawiła się informacja Najwyższej Izby Kontroli, która przeprowadziła kontrolę w przedmiocie gospodarowania zasobem mieszkaniowym miasta Kutna w latach 2009-2011. Wnioski pokontrolne z lipca 2012 ujawniły i potwierdziły zlekceważenie wielu przepisów prawa oraz wyborców przez władze samorządowe Kutna.

Afery made in Folwark Kutno. Jak dobrze promować małe miasto?, ./upload/articles_pakiety/23665/03_obraz.jpg


W ocenie NIK nieprawidłowości było kilka m.in. przypadki wystawiania skierowań do zawarcia umów najmu lokali i lokali socjalnych przez upoważnionego Zastępcę Prezydenta Miasta, bez uzyskania opinii Komisji Mieszkaniowej (2 przypadki w 2009 roku, 4 przypadki w 2010 r.). Izba stwierdziła  również "dziwną praktykę" w postępowaniach  najmu/dzierżawy lokali użytkowych. Nie podawano wówczas do wiadomości publicznej wymaganych informacji, z zachowaniem terminu i sposobu podania informacji, stosownie do postanowień ustawy o gospodarce nieruchomościami. Brak było dokumentów z negocjacji stawek czynszu, lub stawkę czynszu wprost określał przyszły najemca. Stosowanie  kaucji zabezpieczających w wysokości 3-miesięcznego czynszu, również nie wynikało z formalnych regulacji żadnego z organów Miasta Kutno. W Biuletynie Informacji Publicznej nie publikowano informacji dotyczących zasad najmu/dzierżawy ponieważ Rada Miasta Kutna ich nie uchwaliła. Brak ustalonych zasad najmu/dzierżawy lokali użytkowych zdaniem NIK stwarza potencjalnie możliwość występowania w tym obszarze warunków korupcjogennych.

Wnioski NIKu dotyczące Kutna wielokrotnie przytaczane w ogólnopolskich dziennikach i tygodnikach przez ostatnie dwa lata jak widać wstydu i ujmy miejskim włodarzom nie przyniosły. W myśl zasady nic się nie stało, kutnowiacy, nic się nie stało dotarli oni do kolejnej afery. Ale o niej póki co, cicho sza.

Jednak półroczną sensacyjną pracą kutnowskiej prokuratury w sprawie ratowników z Aquaparku Kutno z lewymi uprawnieniami w tym takich, którzy pływać nie umieli, czyli kolejną aferą tym razem Watergate, zajęły się nawet media zagraniczne. Kutno promuje się jak nigdy dotąd!

Najpierw w Aquaparku Kutno topiła się mała Niemka, potem była zanieczyszczona woda, a teraz Eugeniusz W. który podsyłał Pawłowi Ślęzakowi dyrektorowi Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kutnie zgniłe jaja - dziewięcioro "pływajacych po egzaminach, czuwających nad bezpieczeństwem" tysięcy kąpiących rozbawianych klientów nagradzanego parku wodnego. Ale się porobiło! Kto ich przyjmował do pracy? Kto weryfikował CV i uprawnienia? Kto sprawdził ich umiejętności? Jak to możliwe, że przez kawał czasu ratowniczka nie umiejąca pływać ... nie utopiła się? [więcej]
wandea, 28.05.2014 05:54|czytane: 5330 razy|226 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pod patronatem eKutno.pl: W czwartek X Piknik z Kulturą w Nowej Wsi
29 maja od 9.00 do 14.00 w Nowej Wsi już po raz dziesiąty Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii organizuje X Piknik z Kulturą. Jubileuszowy piknik pod honorowym patronatem Łódzkiego Kuratora Oświaty oraz Starosty Powiatu Kutnowskiego odbędzie się pod hasłem „Abrakadabra – Fabryka Bajek”. eKutno.pl ma zaszczyt po raz kolejny być partnerem Ośrodka jako patron medialny.

Pod patronatem eKutno.pl: W czwartek X Piknik z Kulturą w Nowej Wsi, ./upload/articles_pakiety/23438/06_obraz.jpg
Pod patronatem eKutno.pl: W czwartek X Piknik z Kulturą w Nowej Wsi, ./upload/articles_pakiety/23438/02_obraz.jpg
Pod patronatem eKutno.pl: W czwartek X Piknik z Kulturą w Nowej Wsi, ./upload/articles_pakiety/23438/03_obraz.jpg


Tak było w ubiegłych latach. Życzymy przyjaznej aury podczas Pikniku

W Pikniku będą uczestniczyć wychowankowie MOS w Nowej Wsi oraz przedstawiciele młodzieży innych ośrodków i szkół powiatu kutnowskiego, zaprzyjaźnionych placówek województwa łódzkiego i województw ościennych.
Młodzież podczas Pikniku tradycyjnie zaprezentuje na stoiskach wypracowany dorobek artystyczny i kulturalny szkoły lub placówki wg własnego pomysłu (np. kroniki, medale, puchary, prace plastyczne, rękodzielnicze).

- Nie zabraknie też prezentacji artystycznych, wystąpią na scenie z przedstawieniem  bajki lub jej fragmentem, ujawnią swoją pomysłowość w kreowaniu bajkowych postaci, będą uczestniczyli w konkursach i zabawach związanych tematycznie z Bajką, rozumianą jako ciepłe wspomnienie lat dziecięcych. Podczas Pikniku  świat bajkowy wkroczy w rzeczywisty, czyniąc go piękniejszym - mówi Ewa Rutkowska, wicedyrektor MOS w Nowej Wsi.

Program X Pikniku z Kulturą
8.30–09.00 – rozstawianie stoisk, galerii (przygotowane dla każdego ośrodka stoły, krzesła, zadaszenie oraz stały słodki poczęstunek i napoje)
09.00–09.15 – oficjalne powitanie uczestników Pikniku przez młodzież i dyrekcję MOS, słowo inauguracyjne gości honorowych
09.15–10.00 –   tytułowy spektakl artystyczny uczniów MOS [więcej]
kultura, 28.05.2014 06:54|czytane: 1722 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Jubileusz 50-lecia kapłaństwa kutnowskich księży
W ostatnią niedzielę w Kościele pw. Św. Wawrzyńca w Kutnie podczas mszy świętej uczczono 50-lecie kapłaństwa ks. Prałata Stanisława Pisarka i ks. Prałata Jana Dobrodzieja. W tym szczególnym dla obu Jubilatów dniu uczestniczyli przedstawiciele diecezji łowickiej, władz miasta i powiatu, Związku Harcerstwa Polskiego, służb mundurowych, stowarzyszeń, placówek oświatowych, przedszkoli, szkół i  lokalnej społeczności.

Jubileusz 50-lecia kapłaństwa kutnowskich księży, ./upload/articles_pakiety/23668/01_obraz.jpg
Jubileusz 50-lecia kapłaństwa kutnowskich księży, ./upload/articles_pakiety/23668/02_obraz.jpg
Jubileusz 50-lecia kapłaństwa kutnowskich księży, ./upload/articles_pakiety/23668/03_obraz.jpg


Po mszy świętej księża otrzymali  życzenie i gratulacje od licznie przybyłych gości i parafian. Podziękowania i życzenia w imieniu Powiatu Kutnowskiego złożyli Mirosława Gal-Grabowska starosta kutnowski, Rafał Jóźwiak przewodniczący Rady Powiatu w Kutnie oraz Konrad Kłopotowski wicestarosta kutnowski.

- Dziękujemy, że było dane ks. Prałatowi Stanisławowi Pisarkowi i ks. Prałatowi Janowi Dobrodziejowi większość z 50 lat kapłaństwa służyć wiernym na ziemi kutnowskiej. W imieniu władz powiatu kutnowskiego dziękuję ks. Stanisławowi Pisarkowi za działalność charytatywną, społeczną, za budowanie organizacji katolickich i za bezcenne inicjatywy tworzące przedszkole i szkoły katolickie,  za trwającą przez  ponad 30 lat w Krośniewicach i w Kutnie posługę kapłańską.  Dziękujemy za kultywowanie duchowych tradycji narodu polskiego, za pójście śladem swego poprzednika bł. ks. Michała Woźniaka i wielokrotnie uczestnictwo wraz  z lokalną społecznością w lokalnych wydarzeniach liturgicznych i patriotycznych - mówił Rafał Jóźwiak. -  Ksiądz Jan Dobrodziej do Kutna przybył w 1985 roku i został proboszczem Parafii pod wezwaniem Św. Jana Chrzciciela. Za najwybitniejszą z jego zasług z pewnością należy uznać budowę Kościoła Parafialnego, która rozpoczęła się w trudnych dla Polski latach 80-tych XX wieku. [więcej]
wandea, 28.05.2014 06:40|czytane: 3146 razy|30 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Reminiscencje: Żychlińska biblioteka podsumowała projekt
22 maja Biblioteka w Żychlinie podsumowała projekt: „Spotkania informacyjno-konsultacyjne ZAWÓD – PRACA – SUKCES”.

Reminiscencje: Żychlińska biblioteka podsumowała projekt, ./upload/articles_pakiety/23667/01_obraz.jpg


W obecności zaproszonych gości Waldemara Bartochowskiego – sekretarza Gminy Żychlin, Anny Kozik i Przemysława Kozaka  Fundacja Inicjatyw Społeczno - Ekonomicznych w Warszawie, partnerów projektu Martyny Pietrasiak, Agnieszki Sawickiej, reprezentujące Mobilne Centrum Informacji Zawodowej w Płocku, Marzeny Kalińskiej oraz  Łukasza Antczaka – dyrektora Zespołu Szkół nr 1 w Żychlinie, bibliotekarzy i wychowawców,  beneficjenci projektu otrzymali certyfikaty ukończenia warsztatów.

- Mamy powody do dumy. Żychlińscy uczniowie to młodzi, kreatywni ludzie,  znający własny potencjał , o sprecyzowanych pomysłach wyboru ścieżki edukacyjno –zawodowej, ścieżki kariery, znający  własne  możliwości  i  umiejętności,  mający marzenia i plany na przyszłość, znający sposoby przełożenia pasji na zawód i sukces.
Drodzy uczniowie  ja  trzymam  kciuki  za Was, za realizację Waszych pomysłów i zamierzeń tych na dziś i w przyszłości. Trzymam kciuki za sukcesy tak zdolnej młodzieży! Mam nadzieję, że w przyszłości to Wy będziecie kreować nowe horyzonty naszej, lokalnej rzeczywistości - mówi Ewa Andrzejewska, dyrektor żychlińskiej biblioteki. [więcej]
wandea, 28.05.2014 06:22|czytane: 950 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Mieszkańcy naszego miasta coraz liczniej uczestniczą w obchodach Święta Pułkowego
„Tradycyjnym zwyczajem w Wojsku Polskim obchodzi każdy pułk swe doroczne święto pułkowe dla uczczenia chwili dlań najdroższej, najświętszej.(…)” Jak opisuje to Eugeniusz Walczak w broszurze poświęconej 37 Pułkowi Piechoty, Święto pułkowe 37 pp  trwało 2 dni.  W przeddzień święta ulicami miasta przechodził capstrzyk ze sztandarem, proporcami i orkiestrą. O godz. 21.00 na placu apelowym przy koszarach, odbywał się uroczysty apel poległych, w którym brała udział młodzież oraz władze miasta i przedstawiciele organizacji społecznych. Rano o godz. 7.00 trębacze grali uroczystą pobudkę z wieży magistratu. O godz. 10.00 odbywała się uroczysta Msza Św. polowa na placu przy koszarach. Po nabożeństwie na Placu Marszałka Piłsudskiego miała miejsce defilada. O godz. 13.00 odbywał się uroczysty obiad żołnierski. Organizowano konkursy i zawody sportowe, w których obok żołnierzy brała udział młodzież ze szkół, organizacji społecznych i klubów sportowych.

Mieszkańcy naszego miasta coraz liczniej uczestniczą w  obchodach Święta Pułkowego, ./upload/articles_pakiety/23602/01_obraz.jpg
Mieszkańcy naszego miasta coraz liczniej uczestniczą w  obchodach Święta Pułkowego, ./upload/articles_pakiety/23602/02_obraz.jpg
Mieszkańcy naszego miasta coraz liczniej uczestniczą w  obchodach Święta Pułkowego, ./upload/articles_pakiety/23602/03_obraz.jpg


Święto 37 Łęczyckiego Pułku Piechoty im. Ks. Józefa Poniatowskiego obchodzono  od roku 1923  w dniu  9 września, na pamiątkę zwycięstwa pod Rohatyniem. Z czasem termin ten okazał się niedogodny ze względu na czas manewrów poligonowych. Dowództwo pułku wystąpiło więc do ministra o zmianę daty święta pułku i wpisanie do jego bojowej tradycji innej wielkiej bitwy, stoczonej zwycięsko 26 maja 1920 roku pod  Żukowcem.

Wcaoraj, w poniedziałek obchodziliśmy 80 rocznicę ustanowienie Święta Pułkowego w dniu 26 maja 1934r. Zarząd Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej i Dyrektor 1 Liceum Ogólnokształcącego PUL w Kutnie im. 37 Łęczyckiego Pułku Piechoty już po raz trzeci wspólnie zorganizowali  Święto Pułkowe przy ul. Grunwaldzkiej 1 w Kutnie, gdzie przed wojną mieściły się koszary 37 pp.

Uroczystość uświetniły  poczty sztandarowe uczniów ze Szkoły Podstawowej im. 37 Łęczyckiego Pułku Piechoty im. ks. J. Poniatowskiego w Pleckiej Dąbrowie i  w Szczycie, Gimnazjum nr 1 w Kutnie im. Adama Mickiewicza, Szkoły Podstawowej nr  1 im. Tadeusza Kościuszki, Szkoły Podstawowej nr 6 im. Marii Skłodowskiej-Curie, a także  kutnowskiej Policji i  Państwowej Straży Pożarnej.

Posterunek honorowy  przy tablicy pamiątkowej żołnierzy 37 pp   wystawili uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego PUL imienia 37 Łęczyckiego Pułku Piechoty w Kutnie, którzy na uroczystość przybyli wraz z ppłk. dr inż. Remigiuszem Wiśniewskim. Część uczniów ubrana była w  repliki mundurów wojskowych 37 pp z września 1939 roku (dzięki Stowarzyszeniu Pułk 37 – dziękujemy!).  W imieniu  TPZK przemawiała Bożena Gajewska, a w imieniu Kręgu Rodzin Wojskowych 37 pp przemawiał Kazimierz Ciążela.

Tradycją stało się, iż z okazji święta patrona szkoły I LO PUL im. 37 Łęczyckiego Pułku Piechoty a zarazem święta pułkowego Dyrektor placówki  wręcza  sympatykom, osobom współpracującym ze szkołą pamiątkowe logotypy. W tym roku wyróżniono Michała Adamskiego, Dorotę Bień, Joannę Bronowską, Bożenę Gajewską,  Rafała Jóźwiaka, Konrada Kłopotowskiego, Lidię Nowocin. [więcej]
pismak, 27.05.2014 15:18|czytane: 1395 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Reminiscencje: O Pryszczycerzu i królewnie Pięknotce
Piękna, mądra, otoczona troskliwą opieką rodziców i łańcuszkiem adoratorów, ale jednak nieszczęśliwa. O kim mowa? O tytułowej bohaterce bajki pt. „O Pryszczycerzu i królewnie Pięknotce”. Sztuka została wystawiona w miniony czwartek w sali OSP w Krośniewicach.

Reminiscencje: O Pryszczycerzu i królewnie Pięknotce, ./upload/articles_pakiety/23662/11_obraz.jpg
Reminiscencje: O Pryszczycerzu i królewnie Pięknotce, ./upload/articles_pakiety/23662/02_obraz.jpg
Reminiscencje: O Pryszczycerzu i królewnie Pięknotce, ./upload/articles_pakiety/23662/17_obraz.jpg


Bajka w reżyserii Jolanty Zagajewskiej instruktor Gminnego Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Krośniewicach opowiada o perypetiach królewny Pięknotki. Bohaterka czuje się nierozumiana przez otoczenie, które docenia jej urodę a nie cechy charakteru. Poznanie Pryszczycerza (w tej roli Maria Turkowska) oraz Wiedźmiły (Kaja Mikołajczyk ) doprowadza do nagłych zwrotów akcji. Swój udział ma też  Zbójnik-Psujnik (Maria Anuszkiewicz), który kradnie księgę z zaklęciami. Jak z każdą bajką bywa, tak i ta ma swoje dobre zakończenie. Pięknotka wychodzi za mąż za Pryszczycerza, który pokochał królewnę za to, jaką jest . Okazuje się też, kto jest prawdziwym przyjacielem.

W przedstawieniu wystąpili młodzi artyści z grupy „Na przekór”, którzy  nie dali się tremie i z dużym wdziękiem wcielili się w swoje role. A byli to: Pryszczycerz - Maria Turkowska, królewna Pięknotka- Zofia Chmielecka, Nina Budniak, królowa-Agnieszka Madalska, król - Patryk Budniak, dama dworu - Anna Woźniak, błazen - Katarzyna Stasiak, baron Modniak-Marlena Reptowska, książę Bławatek - Gabriela Koczaska, królewicz Piękniewicz - Gabriela Albińska, Wiedźmiła - Kaja Mikołajczyk, Zbójnik-Psujnik - Maria Anuszkiewicz, Psujatko - Natalia Madalska, pokojówki - Małgorzata Stajewska, Oliwia Pieniążek, wiersz dla mamy recytowała Wiktoria starosta, sufler - Joanna Magielska, oprawa muzyczna - trąbka - Damian Łukomski.  Scenografię przygotowała Magdalena Mitlas-Kostrzewa – kierownik GCKSiR w Krośniewicach. [więcej]
pismak, 27.05.2014 13:26|czytane: 1289 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wyróżnienie dla Huberta Smolińskiego
W weekend w Zielonej Górze odbył się  VI Ogólnopolski Festiwal Piosenki Dzieci i Młodzieży FUMA 2014, na którym Kutno reprezentował Hubert Smoliński.

Wyróżnienie dla Huberta Smolińskiego, ./upload/articles_pakiety/23663/01_obraz.jpg


Jury w składzie: Aleksander Maliszewski (przewodniczący), Katarzyna Groniec, Agata Miedzińska, Eugeniusz Banachowicz, Tadeusz Szarwaryn i Jarosław Wasik postanowiło przyznać wokaliście z Kutna wyróżnienie.
Hubert na FUMIE reprezentował Kutno i województwo łódzkie, po otrzymaniu nominacji jako Laureat Nagrody Grand Prix  na Wojewódzkim  Festiwalu Piosenki "Rozdźwięki " 2014 w Kutnie. [więcej]
pismak, 27.05.2014 13:29|czytane: 1139 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
GODZILLA 3D na kutnowskim dużym ekranie. Wygrali zaproszenia
Zobacz w Kinie Kutnowskiego Domu Kultury w 3D najsłynniejszego potwora w historii, który mierzy się z wrogimi stworami zagrażającymi ludzkości. Dwa podwójne zaproszenia wygrali Waldemar Grgorczyk i Robert Waląg.

Godzilla to cud designu oraz grafiki komputerowej – ziejący grozą i atomowym oddechem majestatyczny kolos. Jego prezencję docenią zarówno ortodoksi wychowani na filmach japońskiej wytwórni Toho, jak i młodzież, która jeszcze niedawno zajadała popcorn na "Pacific Rim". A gdy tylko z kinowych głośników dobiegnie ryk jaszczura, jedni i drudzy poczują dreszcz na plecach i gotowanie w żołądkach. Łukasz Muszyński z filmweb.pl tak zaczyna recenzję filmu.

26-28.05.2014
g. 16.00 CZARNOKSIĘŻNIK Z OZ: POWRÓT DOROTKI 3D premiera familijny czas 100 min
g. 18.00  GRACE KSIĘŻNA MONAKO dramat czas 103 min
g. 20.00  GODZILLA 3D fantastyka [więcej]
wandea, 27.05.2014 12:24|czytane: 1105 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Burmistrz Krośniewic dzieciom


[więcej]
pismak, 27.05.2014 12:13|czytane: 1810 razy|33 komentarzy|komentuj|czytaj cały
MKS Kutno w turnieju w Aleksandrowie Łódzkim
31 maja w Turnieju Wojewódzkiej Ligi Skrzatek 11K w Aleksandrowie Łódzkim zagra MKS Kutno. Kutnowska kosztkarska drużyna wystąpi w finale B o miejsca 5 – 8.

10.00 MKS Kutno – Widzew Łódź
11.30  ŁKS KK Łódź – UKS Basket Aleksandrów Ł.
13.00 mecz o 7 miejsce [więcej]
pismak, 27.05.2014 11:45|czytane: 912 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czytelnicy piszą: Utrudnienia w głosowaniu w Kutnie (aktualizacja)
Jak podaje Biuro Prasowe Urzędu Miasta Kutna frekwencja wyborcza w naszym mieście wyniosła 22,09% na liczbę uprawnionych 38 110 osób, oddano 8 141 ważnych głosów. Wygrał Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość zdobywając 36,19% głosów.

Można zastanawiać się co było przyczyną tak niskiej frekwencji w tych wyborach, lenistwo, zniesmaczenie działalnością polskiego rządu na arenie międzynarodowej, czy subiektywny odczuwalny brak wpływu na to kto i jak nas reprezentuje, szczególnie jak. Wiadomo, że w polityce wszystko się zmienia po wyborach. Kiedy kandydaci zmienią już perspektywę współpracy z wyborcami, czyli dostaną to czego chcieli - głosy i staną się WYBRANI, nie raz, nie dwa zdarza się, że mają głęboko w niepamięci problemy, opinie i prośby tych, którzy sprawili im piękny prezent - dietę radnego, posła, europosła.

Pan Paweł z Kutna, czytelnik eKutno.pl wyraził swoją opinię o wpływie informacji o zmianach obwodów głosowania i problemie mieszkańców Azorów z oddaniem głosu w niedzielę. Zapytaliśmy Biuro Prasowe o to kiedy i gdzie kutnowski magistrat informował mieszkańców o tych zmianach. Czekamy na odpowiedź.

- Staram się każdorazowo uczestniczyć w Wyborach. Uważam, że jest to powinność każdego z nas. Wczoraj nie poszedłem głosować rano, bo zazwyczaj chodzę po niedzielnym obiedzie.Jakie było moje zdziwienie, gdy w adaptowanej, jak w trakcie kilku ostatnich wyborów, sali gimnastycznej, Szkoły Podstawowej nr 5 nie było Komisji Wyborczej. Nigdzie w okolicach szkoły, przy osiedlowym sklepie i na tradycyjnych miejscach wieszania ogłoszeń nie było jakiejkolwiek informacji, że Komisja Wyborcza znajduje się w zupełnie innym miejscu - pisze pan Paweł.- Wiele osób szło do dawnego lokalu Komisji i odchodziło z kwitkiem. Nikt nic nie wiedział o tej, jakże zaskakującej mieszkańców tego obwodu wyborczego, zmianie. Dopiero jedna z osób poinformowała nas, zainteresowanych i chcących oddać swój głos w Wyborach, że w tym roku Komisja Wyborcza będzie w lokalu Gimnazjum nr 3 na ul. Łęczyckiej a ogłoszenie o tym fakcie zawieszono w sobotę w godzinach popołudniowych.

Mieszkaniec Kutna pisze dalej: Niedziela jest specyficznym dniem, w którym kutnowski MZK bardzo ograniczył kursowanie autobusów komunikacji miejskiej. Do nowego lokalu wyborczego osoby nie posiadające własnego transportu, a mieszka ich tutaj bardzo dużo, zmuszone były iść pieszo. Do lokalu w SP nr 5 należały między innymi Azory, Woźniaków, Majdany, ul. Raszewska, część ul. Mickiewicza, ulica Zielna, Zbożowa, Krośniewicka, Objazdowa i wiele, wiele innych. [więcej]
wandea, 26.05.2014 15:20|czytane: 1939 razy|24 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pobili się na dybowskim festynie
W niedzielę o godzinie 20.25 w Kutnie przy ulicy Wiosennej podczas festynu na boisku osiedlowym doszło do sprzeczki pomiędzy uczestnikami imprezy. Trzech mężczyzn pobiło 50-letniego mężczyznę i kobietę w wieku 55 lat.

- W wyniku pobicia mieszkanka Kutna doznała urazu złamania nogi. Dwóch sprawców w wieku 33 lata i trzeci 29-latek zostali zatrzymani przez kutnowskich policjantów. Wszyscy byli pod wpływem alkoholu. Śledczy pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Kutnie będą prowadzić dochodzenie w tej sprawie i szczegółowo wyjaśniać jak doszło do tego zdarzenia - podaje st.asp. Paweł Witczak, oficer prasowy KPP Kutno. [więcej]
pismak, 27.05.2014 11:36|czytane: 1439 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
W Krośniewicach powstaje fit park
W sobotę przy ul. Kwiatowej w Krośniewicach w sąsiedztwie terenu rekreacyjnego zainstalowano zestaw urządzeń do wykonywania ćwiczeń na świeżym powietrzu. Powstaje tam fit park, z którego będzie mógł skorzystać każdy mieszkaniec Krośniewic.

W Krośniewicach powstaje fit park, ./upload/articles_pakiety/23658/01_obraz.jpg
W Krośniewicach powstaje fit park, ./upload/articles_pakiety/23658/02_obraz.jpg
W Krośniewicach powstaje fit park, ./upload/articles_pakiety/23658/03_obraz.jpg


Ławka, wyciąg górny, krzesło do wyciskania, podciąg nóg, drabinka, prostownik pleców to niektóre z urządzeń zgromadzonych w fit parku. Na nowo zagospodarowanym terenie przy ul. Kwiatowej ma powstać również duży plac zabaw dla dzieci. Zasadzono już drzewa, trwają prace związane z architekturą terenu. Więcej o rekreacyjnej inwestycji w Krośniewicach wkrótce. [więcej]
wandea, 26.05.2014 21:27|czytane: 3276 razy|47 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Miejskie obrazki. Siano dla klaczy
Dziś przez cały dzień w Parku nad Ochnią i wcześniej na cmentarzu żydowskim na ulicy Tarnowskiego w Kutnie pan Adam przerzucał siano dla swojej klaczy. Kutnowianie przecierali oczy ze zdumienia, dzieciaki z miasta miały wiele radości, bo mogły z bliska zobaczyć a nawet dotknąć konia.

Miejskie obrazki. Siano dla klaczy , ./upload/articles_pakiety/23657/01_obraz.jpg
Miejskie obrazki. Siano dla klaczy , ./upload/articles_pakiety/23657/02_obraz.jpg
Miejskie obrazki. Siano dla klaczy , ./upload/articles_pakiety/23657/03_obraz.jpg


Pan Adam mieszka za Witonią, pochodzi z Kłodawy, pracował w kopalni. Jak mówi sam pan prezydent Kutna pozwolił mu w tych dwóch miejscach po skoszeniu trawy zebrać siano. Przyjechał więc zgrabiarką i do roboty.

- Dziś przerzucam, musi wyschnąć, a potem zbiorę. Robię to za siano dla mojej klaczy, nie biorę pieniędzy - mówi pan Adam. [więcej]
TomekKula, 26.05.2014 20:27|czytane: 2684 razy|15 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zagrają w tym tygodniu w scrabble
Po raz ósmy w Gimnazjum nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Kutnie 30 maja odbędą się XII Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół w Scrabble Kutno 2014.

W osobnych kategoriach zagrają uczniowie ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.
W tegorocznych rozgrywkach zagra 110 uczniów reprezentujących 37 szkół z 16 miejscowości w całym kraju.   
Turniej realizowany jest w ramach Kutnowskich Grantów Oświatowych, a partnerem w organizacji jest ogólnopolski Program Scrabble w szkole promujący szkolne kółka scrabble. [więcej]
wandea, 26.05.2014 15:12|czytane: 921 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wysokie formy lekkoatletów z UKS "Dziewiątka"
Kilkunastoosobowa grupa kutnowskich lekkoatletów, zawodników Uczniowskiego Klubu Sportowego „Dziewiątka” wzięła udział w III Mityngu Łódzkiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki, który był rozegrany na stadionie Akademickiego Związku Sportowego w Łodzi.

Wysokie formy lekkoatletów z UKS
Wysokie formy lekkoatletów z UKS
Wysokie formy lekkoatletów z UKS


Ostatni weekend był bardzo pracowity dla lekkoatletów w całym kraju. W różnych miastach rozegrano kilkadziesiąt mityngów na których sportowcy w wieku od młodzika do seniora próbowali uzyskiwać jak najlepsze wyniki, ustanawiać rekordy życiowe i osiągać kwalifikacje do imprez mistrzowskich.

Ponownie wysoką formą błysnął junior młodszy Piotr Kowalski, który w swojej koronnej konkurencji 400 m ppł. zajął drugie miejsce, a czasem 55,07 s znacznie poprawił swój rekord życiowy. Aktualnie jest to szósty wynik w Polsce w tej kategorii wiekowej.

- Cieszy rosnąca forma Piotra. Wynik, który uzyskał raczej na pewno zapewni mu start w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży (Wrocław 13-15.07.2014.). Teraz czeka nas praca nad stabilizacją formy sportowej i dalszym doskonaleniem techniki – podsumował start swojego płotkarza trener „Dziewiątki” Jacek Kudła.

Bardzo dobry występ zaliczyła juniorka młodsza Natalia Kołodziejczak, która w skoku w dal zajęła także drugie miejsce w konkursie uzyskując wynik 5,35 m. [więcej]
wandea, 26.05.2014 14:43|czytane: 1239 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Burze z gradem w naszym województwie
Biuro Prognoz Meteorologicznych Zespół w Poznaniu ostrzega przed burzami z gradem, które mają wystąpić dziś do godziny 24.00 w województwie łódzkim.

Burze z gradem w naszym województwie, ./upload/articles_pakiety/23653/01_obraz.jpg
Burze z gradem w naszym województwie, ./upload/articles_pakiety/23653/02_obraz.jpg
Burze z gradem w naszym województwie, ./upload/articles_pakiety/23653/03_obraz.jpg


Ostatnie burzowe klimaty nad Kutnem

 Prognozuje się wystąpienie burz, podczas których opady deszczu wyniosą od 10 mm do 20 mm, lokalnie około 30 mm, a wiatr osiągnie w porywach do 70 km/h. Lokalnie opady gradu. Liczymy, że te pogodowe "atrakcje" Kutnowskie ominą. [więcej]
wandea, 26.05.2014 14:26|czytane: 1434 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
54 wykonawców koncertu dla kutnowskich Mam
Wczoraj w Kutnowskim Domu Kultury odbył się koncert "A na razie rośniemy" w wykonaniu dzieci z sekcji wokalnej, teatralnej i tanecznej Młodzieżowego Domu Kultury w Kutnie.

54 wykonawców koncertu dla kutnowskich Mam, ./upload/articles_pakiety/23649/01_obraz.jpg
54 wykonawców koncertu dla kutnowskich Mam, ./upload/articles_pakiety/23649/04_obraz.jpg
54 wykonawców koncertu dla kutnowskich Mam, ./upload/articles_pakiety/23649/11_obraz.jpg


Wystąpili najmłodsi uczestnicy sekcji, w wieku od 4 do 13 lat. Koncert dedykowany był Mamom z okazji ich święta, był też pokazem talentów wokalnych, tanecznych i aktorskich młodych wykonawców.

W koncercie wystąpiło 54 dzieci: Maja Andrzejewska, Oliwia Byczkowska, Anna Kowalewska, Aleksandra KozarskaMartyna Michalska, Maria Wawrzyńczak, Barbara Cieślińska, Agata Daniel, Maria Nodzak, Julia Woźniak, Zuzanna Głogoza, Karolina Grabowska, Anna Łykowska, Julia Maciejewska, Natalia Sobczyk, Lidia Warszawska, Alicja Jaciubek, Aleksander Klembalski, Marta Ryczkowska, Hanna Tomczak, Maria Tomczak, Jakub Krysiak, Aleksandra Michalska, Wojciech Fabisiak, Patrycja Fabiańska, Aleksandra Kuraszkiewicz, [więcej]
wandea, 26.05.2014 11:15|czytane: 1646 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Wszystkim Mamom samych radości!
Wszystkim Mamom składamy gorące życzenia zdrowia, radości, siły, cierpliwości oraz poczucia  spełnienia i dumy kiedy patrzą na swoje dzieci.

Wszystkim Mamom samych radości!, ./upload/articles_pakiety/23640/01_obraz.jpg


Dziękujemy za troskę, dobre rady i miłość, którymi Nas obdarzacie. A na koniec CMOKI i WIELKIE PRZYTULAKI
dzieciaki z eKutno.pl [więcej]
wandea, 26.05.2014 07:25|czytane: 906 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Kolejne świadczenia zdrowotne w obcych rękach
Kutnowski Szpital Samorządowy Spółka z o.o.  rozstrzygnął przetarg na udzielanie świadczeń zdrowotnych w zakresie wykonywania badań histopatologicznych, cytologicznych, dodatkowych barwień histochemicznych, badań immunohistochemicznych i konsultacji specjalistycznych (w uzasadnionych medycznie przypadkach).

Kolejne świadczenia zdrowotne w obcych rękach, ./upload/articles_pakiety/23648/01_obraz.jpg


Świadczenia te na rzecz pacjentów szpitala wykonywać będzie Diagnostyka Consilio Sp. z o.o. z Łodzi. To już kolejna zewnętrzna firma po sprzątającej i laboratorium, która ma przyczynić się jak mówił Andrzej Musiałowicz, prezes [więcej]
redaktor, 26.05.2014 10:39|czytane: 1641 razy|20 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Scena Zaułek zaprasza w czwartek
Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie zaprasza na kolejny koncert z monologiem i piosenką. 29 maja o godz. 19.00 wystąpią Krzysztof Daukszewicz, Marek Majewski i Wojciech Gęsicki.

Scena Zaułek zaprasza w czwartek, ./upload/articles_pakiety/23647/01_obraz.jpg


Bilety w cenie 30 zł do nabycia w kasie Centrum. [więcej]
wandea, 26.05.2014 10:30|czytane: 1026 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Wyniki i zapowiedzi: Piłka nożna
PIŁKA NOŻNA SENIORÓW
III LIGA ŁÓDZKO-MAZOWIECKA


MKS KUTNO – START OTWOCK 3 : 1 /3 : 0/
Bramki  dla MKS: Mariusz Jakubowski, Michał Żółtowski, Sylwester Płacheta
Trener: Andrzej Grzegorek
Kierownik drużyny : Andrzej Królak

PIŁKA NOŻNA MŁODZIEŻOWA
ŁÓDZKA LIGA JUNIORÓW GR.B
MKS Kutno –  LKS Rosanów 1 : 0 (1 : 0)
Bramki dla MKS : Emil Seklecki
Trener : Robert Marzec
Kierownik drużyny : Andrzej Błęcki

ZAPOWIEDŹ NAJBLIŻSZYCH ZAWODÓW

PIŁKA NOŻNA SENIORÓW
III Liga łódzko – mazowiecka
28 maja /środa/ godz. 16.00 w Kleszczowie Omega Kleszczów – MKS Kutno
1 czerwca /niedziela/ godz. 17.00 w Tomaszowie Maz.  Lechia Tomaszów – MKS Kutno [więcej]
wandea, 26.05.2014 10:27|czytane: 912 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Logowanie do portalu
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Upał, bezmyślność urzędnika i zadłużenie szpitala
Czy człowiek może poczuć się w konsystencji budyniu waniliowego, serka topionego lub innego smacznego acz płynnego zjawiska? Odpowiadam, tak może i... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Drugie Kutnowskie Dni Fantastyki
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kutnie już od przyszłego czwartku zaprasza na Kutnowskie Dni Fantastyki. Wstęp wolny na wszystkie wydarzenia. A w programie spotkania z autorami, koncert, warsztaty malarskie, pokaz... [więcej]
Sport
"Jedynka" trzecia w ręczną w Orlikowej Lidze Mistrzów
We wtorek w Poddębicach odbył się turniej rejonowy w piłce ręcznej chłopców w ramach Orlikowej Ligi Mistrzów - Łódzkie Gra w Ręczną. W turnieju udział wzięła Szkoła Podstawowa nr 1 w Kutnie. W wyniku zaciętej i bardzo wyrównanej rywalizacji chłopcy z Jedynki... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
Odzież na sklepy, butiki, stragany Oferujemy odzież na sklepy, butiki, stragany w bardzo dobrej jakości z Niemiec i Włoch. U nas klient zamawia według osobistego zapotrzebowania (damskie, męskie, dziecięce,... [czytaj więcej]
samochód do ślubu wesele OFERUJĘ PAŃSTWU WYNAJEM LIMUZYNY AUDI w kolorze czarna perła. Samochód jest reprezentacyjny, idealny na tak wyjątkową uroczystość. Zaletą tego samochodu jest przestronne wnętrze i duży baga... [czytaj więcej]
Zespół jednoosobowy DJ Polecam jednoosobowy zespół muzyczny (klawisz i vokal na żywo)który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gram na terenie całego kraju. Wieloletnia praktyka w prowad... [czytaj więcej]
Zespół muzyczny KONKRET to pięcioosobowy zespół muzyczny, który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gramy głównie na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego. Wieloletnia... [czytaj więcej]
Zatrudnimy pracowników Firma P.P.H.U. "ELBEMA" s.c. zatrudni pracownika na stanowisko elektromonter lub pomocnik elektromontera. Mile widziane prawo jazdy kat.B oraz uprawnienia Sep 1kV. CV proszę przesyłać na adres mail... [czytaj więcej]
Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Najlepsze rozwiązanie, jeżeli pilnie potrzebujesz pieniędzy. Nie pytamy o Twój cel – całą sumę możesz przeznaczyć na dowolny,... [czytaj więcej]
SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996ROK PILNIE SPRZEDAM MAM DO SPRZEDANIA SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996 ROK rn5-DRZWIrnKOLOR CZARNY rnPILNIE SPRZEDAM... [czytaj więcej]
Kawalerka do wynajęcia, Kutno ul. Słowackiego Wynajmę mieszkanie w bloku przy ulicy Słowackiego. Jest to odświeżona kawalerka o powierzchni 27 m. kw., w sam raz do zamieszkania.rnCena 850 zł zawiera czynsz i odstępne dla właściciela, do k... [czytaj więcej]
SPECJALISTA DS. MARKETINGU I SPRZEDAŻY Jesteśmy firmą zajmującą się produkcją mebli tapicerowanych i poszukujemy osób młodych, ambitnych oraz kreatywnych na stanowisko: SPECJALISTA DS. MARKETINGU ORAZ SPRZEDAŻY Obowiązki:  ... [czytaj więcej]
PRACA HUTA Poszukujemy osób do pracy w Hucie w Dąbrowie Górniczej na stanowiska: - operator wózka widłowego - operator suwnicy – uprawnienia IS specjalne trawersowe, chwytakowe Warunki: - atrakcyjne w... [czytaj więcej]
RINTAL Polska poszykuje samodzielnych monterów schodów Producent schodów, Rintal Polska Sp. z o.o. poszukuje samodzielnych monterów schodów.rnrnZakres działalności:rn- montaż schodów samonośnych oraz obić na schody betonowernrnWymagania:rn- włas... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę AVENSIS I lub II tel.725-361-836 Kupie Toyote AVENSIS I lub II COROLLE YARIS MERCEDESA SPRINTERA 124 190 W210 oraz Maszyny Rolnicze Ursus Zetor Wladymirec Przyczepy Kombajny tel. 725.361.836 cala Polska atrakcyjne ceny szybki odbiór... [czytaj więcej]
Przeprowadzki Usługi transportowe Oferujemy usługi transportowe przeprowadzki przewozy mebli, AGD i RTV rzawsze aktualne również w weekendy 24h tel. 725-361-836... [czytaj więcej]
WYnajme kawalerke Wynajme kawalerke 20^2. Od lipca w centrum Kutna. Umeblowana. Koszt najmu 650zl... [czytaj więcej]
Pożyczka na oświadczenie. Kredyt na dowód Pożyczka na oświadczenie. Kredyt na dowód. Tylko 94zł miesięcznie za pożyczone 1000zł. Aby otrzymać pożyczkę potrzebujesz: - dowód osobisty - konto bankowe - źródło dochodu ... [czytaj więcej]
PRACA HOLANDIA rzeźnik lub ubojowiec PRACA HOLANDIA rzeźnik lub ubojowiec Od osoby szukającej pracy oczekuje się przede wszystkim doświadczenia na podobnym stanowisku Ze strony pracodawcy oferujemy pracę jednozmianową od 5.30... [czytaj więcej]
Mów po niemiecku – indywidualnie dla dorosłych online Wybierasz się do pracy albo pracujesz w za granicę? Nie masz rnczasu ani możliwości, żeby chodzić na kursy stacjonarne lub integracyjne? rnrnChcę zaproponować Ci skuteczną i łatwą naukę ni... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Błażej Okręglewicz:
4 minut temu
Nie pozostaje nic innego jak tylko pogratulować.
Hortensjusz Oleksiuk:
2
 · 
12 minut temu
Popieram Cię Krzysztofie w 1000%, chylę czoła i pozdrawiam....
Hortensjusz Oleksiuk:
2
 · 
16 minut temu
W kutnowskim Chwastostanie wszystko jest możliwe! Nieprawdaż?
Jonatan Błus:
29 minut temu
Szanowny Panie Zygfrydzie obraźliwy wpis jest gdzieś poniżej ale doceniam pana dobrą wolę i po pana wpisie uważam sprawę za niebyłą. Pozdrawiam serdecznie.
Zygfryd Iwański:
1 godzin temu
Drogi Zygmuncie Skinder! Może w czymś Ci pomóc? Kto i czym Cię obrażał bez uzasadnienia? Może jesteś na jakimś punkcie niewygimnastykowany i niewyuczony? Bohaterski praojciec na pewno bez uzasadnienia by Cię nie obrażał. ~Towarzystwo Pomocy Wzajemnej i Reasekuracji.
Jan Hryncewicz:
1 godzin temu
Grzegorz to ty wprowadzasz ludzi w błąd pisząc ,że błąd jest w tytule, nie wszyscy sa kumaci, zrozumiałaś?
Arkadiusz Paś:
2
 · 
1 godzin temu
Oni wszyscy chcą dotrwać do końca kadencji i tyle w temacie.
Zdzisław Zmurka:
1 godzin temu
Ale pewnie firma pośrednicząca to agencja pracy tymczasowej, która na takiego pracownika dostaje ze 3000 netto.
Krzysztof Stuart:
2
 · 
1 godzin temu
...przepraszam, miało być OSŁABIAJĄCY partię!
Krzysztof Stuart:
2
 · 
1 godzin temu
Uważam że p. Kłopotowski szkodzi partii, miastu i mieszkańcom Kutna. Sianie takiej demagogii nie przekona nikogo. Ten obecny skład kutnowskiego PiS nie ma według mnie szans na to aby wejść do samorządu w najbliższych wyborach. Ponadto obiecuję państwu, że prawdziwa Prawica w Kutnie nie spocznie dopóki ten pan i inni szkodnicy, osłaniający partię w niej pozostaną.
Zygfryd Iwański:
1 godzin temu
Taka odpowiedź: Wszyscy złoczyńcy, władza, lenie, marnotrawcy, awruki i złodzieje chcieliby, aby praniem wszystkich brudów zajęli się PTO"R" i eKutno. Tak widzę, słyszę i czuję. ~uczeń normalnego liceum nieakademickiego.
Grzegorz Korb:
2 godzin temu
To raczej ty nie załapaleś drwiny z tzw wolnych etatów w tym powiecie, chyba że jesteś romantykiem który uważa że ten wakat zostanie obsadzony w wyniku rzetelnego konkursu w którym wygra najlepszy. O co zakład że gdy już poznamy wynik konkursu to dziwnym zbiegiem okoliczności okaże się ze zwycięzca jednak już z obecną władzą był związany?
Beniamin Estko:
3 godzin temu
Mój sąasiad pracuje w Fresenius Kabi w Kutnie trzeci rok przez Firme pośredniczą zarobki jego to minimalnie powyżej 1500 netto.
Anioł Kotdras:
3
 · 
3 godzin temu
Jak to jest możliwe, że Debich odwołany przez wojewodę z funkcji starosty, co potwierdziły wyroki dwóch sądów nadal jest starostą. To jakaś paranoja. To kpina z wymiaru sprawiedliwości to kpina z mieszkańców miasta. Gdyby miał trochę honoru to sam by odszedł, ale u niego honor? Tylko micha liczy się. przecież drugi raz sie już nie załapie.
Honorata Solarz:
2
 · 
4 godzin temu
A kto w tym referacie jest kierownikiem i czy ma wykształcenie przydatne w tej pracy czy może jest np europeistą, humanistą ,biologiem ,czy ma wykształcenie tożsame bo tak też używane jest w ogłaszanych konkursach? Ktoś wie?
Blanka Barszczowski:
4 godzin temu
No właśnie co na to sanepid i jakieś inne instytucje od śrrodowiska? A gdzie policja? Czy zawiadomiona ociąga się z przyjechaniem?
Roberta Bychow:
4 godzin temu
Czym ci zaimponował?
Patryk Boniuko:
4 godzin temu
Prędzej już ogrodnik niż biolog.
Patryk Boniuko:
4
 · 
4 godzin temu
Bo oni myślą że wszyscy są idiotami ,a tak nie jest.
Lechosław Fabiś:
5
 · 
4 godzin temu
Źle pojęta władza i poczucie bezkarności ogłupia i deprawuje ludzi .Najciekawsze artykuły
 ·  14
3 dni temu
Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK
 ·  186
3 dni temu
Apel do mieszkańców Kutna, do ludzi, którym na sercu leży dobro miasta i powiatu
 ·  72
4 dni temu
Coraz wyższe pensje prezesów spółek miejskich
 ·  18
4 dni temu
Od dziś parking przy dworcu PKP na Siemiradzkiego zamknięty. Radny interpeluje
 ·  36
9 dni temu
Piramida aptekarska. Lekarz z kutnowskiego szpitala na ławie oskarżonych
 ·  7
9 dni temu
Mieszkańcy Podrzecznej będą mogli wykupić tańszy abonament w strefie płatnego parkowania
 ·  278
10 dni temu
Memorandum do potencjalnych prywatnych partnerów w budowie hali w Kutnie
 ·  10
13 dni temu
Smaczne mówienie, prawda i hejt. Profesor Jerzy Bralczyk w Kutnie
 ·  3
14 dni temu
Piknik Rodzinny w
 ·  14
14 dni temu
Akt erekcyjny wmurowany pod stacjonarne hospicjum w Kutnie
 ·  6
15 dni temu
Znajdź się na zdjęciach z Pikniku Organizacji Pozarządowych
 ·  8
16 dni temu
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Bogata kutnowska tradycja fotograficzna
 ·  32
16 dni temu
Strażacy mieli pełne ręce roboty. Mieszkańcy liczą straty po ulewie
 ·  34
18 dni temu
Komendant Powiatowy Policji w Kutnie odpowiada
 ·  107
18 dni temu
Propozycja PSL pro forma?
 ·  9
18 dni temu
Urzędnik urzędnikowi nierówny. Nagrody na Dzień Samorządowca
 ·  4
18 dni temu
Wyjątkowy spektakl pt. Królewna Śnieżka na Dzień Dziecka w Krośniewicach
 ·  50
18 dni temu
Różnice między teorią a praktyką? Kłopoty z prawem komendanta Policji w Kutnie
 ·  6
19 dni temu
Taniec i zabawa na Dniu Dziecka w Kutnie
 ·  5
19 dni temu
Rockowy festiwal na Kutnowiance cz.2
 ·  9
19 dni temu
Fotoreportaż Qtnoizz Fest cz.1
 ·  2
19 dni temu
Stalowe Tumy 2017 i skarb czyli prototyp polskiej amfibii Fiat 126-P LPT
 ·  4
21 dni temu
Uczennice z Kasprowicza wygrały konkurs o patronie I LO. Polecą szybowcem!
 · 
25 dni temu
Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny. W Łódzkiem najlepsi uczniowie z Kleszczowa
 ·  61
26 dni temu
Warunki PSL wchodzą w życie. Starostwo likwiduje stanowiska
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności