eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 30.04.2017     reklama kontakt
 
<a href="/sport,33658-mks-da-browa-g-rnicza-wygrywa-w-kutnie," title="Kutno: MKS Dąbrowa Górnicza wygrywa w Kutnie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>MKS Dąbrowa Górnicza wygrywa w Kutnie</b><br>Dziś w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 9 w Kutnie Polfarmex...</div></a> <a href="/wiadomosci,33660-ostatni-raz-z-moja-klasa-kasprowicz-po-egna-tegorocznych-absolwent-w," title="Kutno: Ostatni raz z moją klasą - Kasprowicz pożegnał tegorocznych absolwentów" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Ostatni raz z moją klasą - Kasprowicz pożegnał tegorocznych absolwentów</b><br>W II Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kasprowicza pożegnano kolejne pokolenie uczniów. ...</div></a> <a href="/kultura,33656-wystawa-body-worlds-the-cycle-of-life-wybierz-si-podczas-maj-wki," title="Kutno: Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life. Wybierz się podczas majówki" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life. Wybierz się podczas majówki</b><br>W Łodzi można obejrzeć wyjątkową, fascynującą, jedyną w swoim rodzaju anatomiczną...</div></a> <a href="/wiadomosci,33651-wi-to-grabskiego-w-kutnie-cz-owiek-musi-sam-nad-soba-czuwa-i-soba-kierowa-by-wyrosna-na-kogo-w," title="Kutno: Święto Zespołu Szkół nr 3 w Kutnie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Święto Zespołu Szkół nr 3 w Kutnie</b><br>Święto, 85-lecie istnienia Zespołu Szkół nr 3 im. Władysława Grabskiego w...</div></a> <a href="/wiadomosci,33652-nadle-nictwo-kutno-sadzi-1000-drzew-na-minut," title="Kutno: Nadleśnictwo Kutno sadzi 1000 drzew na minutę" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nadleśnictwo Kutno sadzi 1000 drzew na minutę</b><br>Lasy Państwowe każdego roku sadzą ok. 500 mln drzew, to oznacza,...</div></a> <a href="/wiadomosci,33642-joanna-kowalska-z-kasprowicza-mistrzem-wiedzy-o-redniowieczu," title="Kutno: Joanna Kowalska z Kasprowicza mistrzem wiedzy o średniowieczu" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Joanna Kowalska z Kasprowicza mistrzem wiedzy o średniowieczu</b><br>Joanna Kowalska, uczennica klasy II humanistycznej II LO im. Jana Kasprowicza...</div></a> <a href="/wiadomosci,33644-szko-a-podstawowa-nr-1-w-kro-niewicach-i-gimnazjum-w-krzy-anowie-najlepsze-w-turnieju-wiedzy-o," title="Kutno: Szkoła Podstawowa nr 1 w Krośniewicach i Gimnazjum w Krzyżanowie najlepsze " class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Szkoła Podstawowa nr 1 w Krośniewicach i Gimnazjum w Krzyżanowie najlepsze </b><br>Pod hasłem kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo” w dniach 25 i 26...</div></a> <a href="/wiadomosci,33604-wsa-odrzuca-skarg-inwestora-nie-b-dzie-wiatrak-w-w-gminie-bedlno," title="Kutno: WSA odrzuca skargę inwestora. Nie będzie wiatraków w gminie Bedlno " class="none white"><div id="opis_slidera"><b>WSA odrzuca skargę inwestora. Nie będzie wiatraków w gminie Bedlno </b><br>Mieszkańcy gminy Bedlno wraz ze Stowarzyszeniem Czysta Okolica wygrali batalię przeciw...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Jutro Mistrzostwa Kutna Amatorów w pływaniu
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kutnie serdecznie zaprasza na I MISTRZOSTWA KUTNA AMATORÓW W PŁYWANIU, które odbędą się w dniu 6 kwietnia w Aquaparku Kutno.

Jutro Mistrzostwa Kutna Amatorów w pływaniu, ./upload/articles_pakiety/22986/01_obraz.jpg


HARMONOGRAM

W dniu Mistrzostw Amatorów w Pływaniu w godzinach 9:00-16:00 basen sportowy będzie wyłączony z użytku.
Zalecamy kibicować w lekkim stroju. Na trybunach występuje wysoka temperatura i wilgotność powietrza. [więcej]
wandea, 05.04.2014 08:03|czytane: 1043 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Awans Zespołu Szkół w Żychlinie do finału wojewódzkiego w siatkówce
Wczoraj  w hali „Milenium” w Rawie Mazowieckiej odbył się etap rejonowy LICEALIADY szkół ponadgimnazjalnych w piłce siatkowej chłopców. W zawodach startowały najlepsze zespoły z powiatów: łowickiego - I LO im. Józefa Chełmonskiego w Łowiczu, skierniewickiego - LO im. Bolesława Prusa w Skierniewicach, rawskiego - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. W.S. Reymonta w Rawie Mazowieckiej oraz kutnowskiego – Zespół Szkół w Żychlinie.

Awans Zespołu Szkół w Żychlinie do finału wojewódzkiego w siatkówce, ./upload/articles_pakiety/23125/05_obraz.jpg
Awans Zespołu Szkół w Żychlinie do finału wojewódzkiego w siatkówce, ./upload/articles_pakiety/23125/06_obraz.jpg
Awans Zespołu Szkół w Żychlinie do finału wojewódzkiego w siatkówce, ./upload/articles_pakiety/23125/03_obraz.jpg


Zawody rozegrano systemem pucharowym. Po losowaniu pierwsze mecze rozegrały: I LO Łowicz – ZSP Rawa Mazowiecka 2:0 oraz ZS w Żychlinie – LO Skierniewice 2:0. Następnie rozegrano mecz finałowy pomiędzy zespołami ZS Żychlin – I LO Łowicz 2:0 oraz mecz o III i IV miejsce pomiędzy LO Skierniewice – ZSP Rawa Mazowiecka  1:2.

Klasyfikacja końcowa:
1. Zespół Szkół w Żychlinie
2. I LO im. Józefa Chełmonskiego w Łowiczu
3. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. W.S. Reymonta w Rawie Mazowieckiej
4. LO im. Bolesława Prusa w Skierniewicach [więcej]
redaktor, 04.04.2014 12:38|czytane: 1261 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wyniki zawodów w mini siatkówce dziewcząt i chłopców
Przedstawiamy końcowe wyniki zawodów w mini siatkówce dziewcząt i chłopców w powiecie kutnowskim. organizatorem zawodów jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kutnie.

Wyniki zawodów w mini siatkówce dziewcząt i chłopców , ./upload/articles_pakiety/23129/01_obraz.jpg
Wyniki zawodów w mini siatkówce dziewcząt i chłopców , ./upload/articles_pakiety/23129/02_obraz.jpg
Wyniki zawodów w mini siatkówce dziewcząt i chłopców , ./upload/articles_pakiety/23129/03_obraz.jpg


Dziewczęta

1. SP 2 Żychlin 2. SP Łanięta
1. SP 1 Kutno 2. SP 9 Kutno

Chłopcy
1. SP 2 Żychlin 2.SP Grabów (NIE PRZYBYŁA NA ZAWODY)
1. SP 1 Kutno 2. SP 6 Kutno [więcej]
redaktor, 05.04.2014 08:24|czytane: 1066 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Działania prozdrowotne w szkole w Ostrowach
Szkoła  Podstawowa w Ostrowach w  tym roku szkolnym realizuje wiele przedsięwzięć prozdrowotnych  mających na celu propagowanie zdrowego, bezpiecznego stylu życia wolnego od nałogów.

Działania prozdrowotne w szkole w Ostrowach, ./upload/articles_pakiety/23128/01_obraz.jpg
Działania prozdrowotne w szkole w Ostrowach, ./upload/articles_pakiety/23128/02_obraz.jpg
Działania prozdrowotne w szkole w Ostrowach, ./upload/articles_pakiety/23128/03_obraz.jpg


Działania te pozwalają na wykorzystanie przez uczniów ciekawych metod i form przekazu jak wykonywanie prac  plastycznych, organizowanie wystaw, udział w prezentacjach multimedialnych i przedstawieniach. Działania wzbogacone  zostały w  pokaz  udzielania  pierwszej pomocy oraz sporządzani zdrowych kanapek. [więcej]
redaktor, 05.04.2014 08:16|czytane: 1196 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Cuda na kółkach w ramach majowego Festynu Rodzinnego w Krośniewicach

Cuda na kółkach w ramach majowego Festynu Rodzinnego w Krośniewicach

Formularz zgłoszeniowy

[więcej]
redaktor, 05.04.2014 08:03|czytane: 1194 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
VI Turniej Siatkówki: Zawsze z Mistrzem
VI Turniej Siatkówki: Zawsze z Mistrzem odbędzie się 6 kwietnia o godz. 10.00 w Szkole Podstawowej Nr 6 w Kutnie. Uczestnicy: Gostynin Team (Mistrz 1 Ligi), Piekarnia Balton ( Wicemistrz 1 ligi), Gladiator Parzęczew(Mistrz 2 ligi) , Iskra Volley Team (Mistrz 3 ligi)

Zasady: System rozgrywania turnieju „każdy z każdym”. Drużyna może liczyć maksymalnie 12 zawodników. W każdej drużynie może występować zawodnik na pozycji libero.  Mecz rozgrywamy do dwóch wygranych setów(set do 25 pkt., teabrek do 15pkt.) W każdym secie dwa czasy dla zespołu (30 sek.). Nagrody: Każdy z uczestniczących zespołów otrzymuje puchar i dyplom. [więcej]
pismak, 05.04.2014 08:02|czytane: 856 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zespół Szkół nr 4 w Kutnie-Azorach zaprasza gimnazjalistów[więcej]
pismak, 04.04.2014 21:47|czytane: 1279 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Rozmowa z Marią Jagodzińską współautorką 44 Pomysłów na Rozwój Kutna
Jak wyglądały początki Stowarzyszenia Amistad i jakie projekty udało się Państwu zrealizować do tej pory?
Maria Jagodzińska: Pomysł narodził się w roku 2006 podczas naszej pracy wtedy jeszcze pod egidą Marka Kotańskiego. Po jego śmierci w ośrodkach MARKOT-u zaczęło dziać się nieciekawie i grupa osób wpadła na pomysł utworzenia własnego Stowarzyszenia, a ponieważ byliśmy osobami, które brały udział w tworzeniu Fundacji "Dzieci Ulicy" w Ząbkach, którego fundatorem do dzisiaj jest Zbigniew Hołdys więc wiedzieliśmy jak się do tego zabrać. I tak to się zaczęło. Priorytetem Stowarzyszenia było pomagać osobom bezdomnym i dzieciom więc organizowaliśmy festyny, na których zbieraliśmy fundusze na chore dzieci. Udało nam się wyposażyć szkołę w salę komputerową, organizowaliśmy paczki żywnościowe dla najuboższych mieszkańców gminy, dla bezdomnych, którzy byli pod naszą opieką organizowaliśmy wspólnie z miejscowymi przedsiębiorcami i we współpracy z Burmistrzem i Urzędem Gminy prace sezonowe, za które otrzymywali wynagrodzenie. Trzeba jednak było obrać własną siedzibę i wybór padł na Kutno. Pomysł ten wtedy wydawał się dobry, ponieważ ja tutaj wcześniej mieszkałam i wiedziałam, że w Kutnie nie ma takiego miejsca, które skupiałoby takich ludzi w jednym miejscu i pozwoliłoby im powoli wychodzić na prostą.

Rozmowa z Marią Jagodzińską współautorką 44 Pomysłów na Rozwój Kutna , ./upload/articles_pakiety/23080/01_obraz.jpg


Jak wygląda działanie Stowarzyszenia Amistad w Kutnie?
Maria Jagodzińska: W Kutnie tak naprawdę niewiele się dzieje. Jedyne co tutaj możemy zrobić to wesprzeć naszych podopiecznych poradami, adresami gdzie mają szukać pomocy prawnej, ośrodków oraz darowiznami i to też nie w skali w jakiej byśmy sobie życzyli z racji braku miejsca do składowania tego co można by pozyskać dla tych ludzi.

Jak zareagowała Pani na veto radnego Roberta Feliniaka oraz prezydenta Zbigniewa Burzyńskiego, którzy odmówili pomocy kutnowskim bezdomnym poprzez przekazanie zaledwie 6 tys. zł dla Stowarzyszenia Amistad?
Maria Jagodzińska: Reakcja Prezydenta Miasta tak naprawdę nie była dla mnie zaskoczeniem, ponieważ od samego początku dawał nam sygnały, że nie jest zainteresowany pojawieniem się naszego Stowarzyszenia w Kutnie i na dobrą sprawę jesteśmy „persona non grata”. Kiedy w 2009 roku poprosiliśmy dyrektora Zarządu Nieruchomości Miejskich o przydział lokalu kategorycznie nam odmówił, a kolejną rzeczą jaką zrobił to szukał powodu do uzasadnienia odmowy, ale widać nie znalazł, bo lokal otrzymaliśmy. Po roku ponowił próbę usunięcia nas z lokalu i to w iście ekspresowym tempie, bo z jednodniowym wypowiedzeniem. Powodem była zaległość w czynszu za 2 miesiące oraz jakoby skargi mieszkańców na libacje w lokalu co się nie potwierdziło. Natomiast Prezydent Burzyński po rozmowie z nami oświadczył, że w Kutnie nie ma bezdomnych, a noclegownia jest instytucją wystarczającą na potrzeby jakie w mieście się pojawiają. Natomiast występ radnego Feliniaka nie bardzo jest dla mnie jasny. Co autor miał na myśli? Nie wiem! [więcej]
redaktor, 02.04.2014 07:13|czytane: 1769 razy|29 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Rusza Orlikowa Szkółka Piłkarska pod auspicjami MKS Kutno[więcej]
redaktor, 04.04.2014 12:31|czytane: 1306 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dziś premiera w Kinie KDK: SARILA. PODRÓŻ DO KRAINY LEGEND. Konkurs rozwiązany
Już od dziś, 4 kwietnia o godz. 16.00 w Kinie Kutnowskiego Domu Kultury premiera filmu SARILA. PODRÓŻ DO KRAINY LEGEND. Dwa podwójne zaproszenia wygrali: Joanna Komorowska i Konrad Nowowiejski. Zaproszenia będą do odebrania w Kasie KDK.

Dziś premiera w Kinie KDK: SARILA. PODRÓŻ DO KRAINY LEGEND. Konkurs rozwiązany, ./upload/articles_pakiety/23105/01_obraz.jpg


Scenariusz tego filmu dla dzieci oparto na prastarych indiańskich legendach. Pełna przygód i humoru fabuła stanowi gwarancję doskonałej zabawy dla dużych i małych widzów. Tytułową piosenkę do filmu zaśpiewała kanadyjska gwiazda muzyki pop, zdobywczyni Nagrody Juno Elisapie Isaac.

Kiedy za sprawą złych mocy szczęście odwraca się od plemienia Eskimosów, jedynym sposobem na pokonanie zaklęcia pozostaje wyprawa do magicznej krainy Sarila. [więcej]
wandea, 04.04.2014 12:05|czytane: 997 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czytelnicy piszą: Recenzja koncertu galowego PSM I i II st. pt. Szkoła - Miastu
3 kwietnia w Kutnowskim Domu Kultury miałem przyjemność uczestniczyć w koncercie pt. „Szkoła – Miastu”. Podczas koncertu swoje umiejętności zaprezentowały przede wszystkim zespoły złożone z uczniów PSM I i II st. w Kutnie. Rozpoczęła go krótkim wstępem, prowadząca galę Bożena Wagner, zakończyła zaś, po około dwóch i pół godziny trwania widowiska, dyrektor szkoły Małgorzata Musiałowska, dziękując zebranym gościom oraz uczniom, a także zapraszając na najbliższy koncert 10 kwietnia.

Czytelnicy piszą: Recenzja koncertu galowego PSM I i II st. pt. Szkoła - Miastu, ./upload/articles_pakiety/23123/01_obraz.jpg
Czytelnicy piszą: Recenzja koncertu galowego PSM I i II st. pt. Szkoła - Miastu, ./upload/articles_pakiety/23123/02_obraz.jpg
Czytelnicy piszą: Recenzja koncertu galowego PSM I i II st. pt. Szkoła - Miastu, ./upload/articles_pakiety/23123/05_obraz.jpg


Moją uwagę zwróciły w szczególności dwa punkty programu: występ uczniów wydziału instrumentalnego oraz nowatorska opera, której twórcą oraz kierownikiem był nauczyciel PSM Przemysław Pogocki.

Wśród występów solowych, gdzie miałem okazję podziwiać kunszt wokalny uczniów Magdaleny Ptaszyńskiej, najbardziej intrygującym zdał mi się występ Pauliny Wróblewskiej. Młoda, zdolna uczennica zaprezentowała utwór „Toxic” z repertuaru Britney Spears przy akompaniamencie fortepianowym Marcina Janiszewskiego. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, iż utwór pochodzący z mainstreamu, popkultury Paulina wystylizowała na podobieństwo jazzu. Innowacyjne wykonanie utworu, piękna soczysta ale jednocześnie rzadko spotykana barwa głosu, panowanie nad aparatem wydobycia dźwięku, lekkość i świetne wybrzmiewanie górnych partii wokalnych, "naturalna", niemalże wypływająca z wnętrza dojrzałość sceniczna - wszystko to sprawiło, iż jej występ na długo pozostanie w pamięci mojej i mam nadzieję kutnowskiej publiczności. Przyznam,  że występ tej młodej kobiety sprawił, iż zacząłem wierzyć, że w naszym małym niepozornym miasteczku istnieją gwiazdy, które tylko czekają ażeby je dostrzec i pozwolić zapłonąć jeszcze większym blaskiem. Występ Pauliny był przejmujący, sprawiający, iż nawet niezbyt wrażliwy odbiorca mimowolnie pozwolił sobie na zatopienie się w melancholijnym nastroju. Oby tak dalej pani Paulino.

Ostatni punkt programu, który był jednocześnie punktem kulminacyjnym oraz pięknym rozwiązaniem gali, stanowiła opera. Po raz kolejny zostałem zaskoczony. Przemysław Pogocki, który znany jest przede wszystkim jako nauczyciel gitary zadziwił swoją kreatywnością. Muzyk okazał się być artystą nietuzinkowym o szerokim wachlarzu umiejętności. Bowiem napisał libretto, skomponował muzykę na orkiestrę oraz był kierownikiem muzycznym. Ów zdolny dyrygent ubrany w nieco ekscentryczny frak poprowadził niezwykle intrygujące przedstawienie. [więcej]
kultura, 04.04.2014 12:16|czytane: 2828 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W najbliższy weekend zapraszamy na mecze I fazy Play Off 2014
W pierwszej rundzie play-off Polfarmex Kutno zagra z PTG Sokół Łańcut. Dwa spotkania rozegrane zostaną w sobotę i niedzielę 5-6 kwietnia o godzinie 17.30 w hali Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie. Już dziś zapraszamy wspaniałych kutnowskich kibiców. Emocji na pewno nie zabraknie.

Pozostałe pary paly-off:
Polski Cukier SIDEn Toruń (1) - Wikana Start S.A. Lublin (8)
MOSiR PBS Bank KHS Krosno (2) - King Wilki Morskie Szczecin (7)Polfarmex Kutno (3) - PTG Sokół Łańcut (6)
WKK ProBiotics Wrocław (4) - MKS Dąbrowa Górnicza (5]

Pary play out:
Znicz Basket Pruszków (11) - AZS Politechnika Big Plus Poznań (14)
Spójnia Stargard Szczeciński (12) - MCKiS Termo-Rex SA Jaworzno (13) [więcej]
wandea, 02.04.2014 12:40|czytane: 1225 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dziś spotkanie nowej sekcji w KDK. Koło reporterskie zaprasza
Kutnowski Dom kultury zaprasza spotkanie organizacyjne Koła reporterskiego, które odbędzie się 4 kwietnia (piątek) o godz. 17.00 w sali 119. Zajęcia kierowane są do  młodzieży i dorosłych od 12 roku życia, prowadzący Paweł Markiewicz.

Dziś spotkanie nowej sekcji w KDK. Koło reporterskie zaprasza, ./upload/articles_pakiety/23020/01_obraz.jpg


Celem koła reporterskiego KDK jest zainteresowanie dzieci i młodzieży dziennikarstwem zarówno telewizyjnym, prasowym jak i radiowym. Podczas spotkań uczestnicy będą uczyć się pisania artykułów prasowych, nagrywać krótkie i dłuższe formy reportażu zarówno telewizyjnego, jak i radiowego. Wspólnie będziemy dokumentować działania kulturalne na terenie Kutna i rozwijać ciekawość otaczającego nas świata. Nie zabraknie również zajęć językowych i treningów mowy. [więcej]
kultura, 04.04.2014 08:10|czytane: 1438 razy|9 komentarzy|komentuj|czytaj cały
eKuchnia: Ale Smaki na niedzielny obiad
Blog kulinarny ALE SMAKI poleca dania na pierwszy w kwietniu wiosenny, niedzielny obiad.  Więcej przepisów znajdziecie na blogu alesmaki.com.pl lub na funpage na Facebooku.

ZUPA JARZYNOWA
Składniki:

200g mrożonej brukselki
2 marchwie
1 duży por
1 duża pietruszka
200g mrożonego groszku
½ dużego selera

eKuchnia: Ale Smaki na niedzielny obiad, ./upload/articles_pakiety/23121/01_obraz.jpg
eKuchnia: Ale Smaki na niedzielny obiad, ./upload/articles_pakiety/23121/02_obraz.jpg
eKuchnia: Ale Smaki na niedzielny obiad, ./upload/articles_pakiety/23121/03_obraz.jpg


Pieprz w ziarenkach
Sól
Liść laurowy (2 szt)
Ziele angielskie
2 łyżki masła
Pieprz mielony
2 łyżki śmietany 18%
1 cebula
Koperek (może być swieży/mrożony/suszony)
1 ½ l wody
Wykonanie:
Marchew, pietruszkę, selera pokrój w niedużą kostkę. Pora pokrój w plastry. Do garnka przełóż wcześniej pokrojone warzywa, dodaj brukselkę oraz groszek. Zalej wszystko około 1 ½  l wody. Dodaj masło, ziele, liście laurowe, sól, pieprz w ziarenkach oraz świeżo mielony. Cebulę przypiecz nad gazem i również dodaj do zupy. Wszystko gotuj na małym ogniu około 90 minut przykryte pokrywką (nie całkowicie). Na sam koniec dodaj sporą ilość kopru lub natki pietruszki jeśli posiadasz. Gdy zupa nieco przestygnie dodaj śmietanę. (Do śmietany wlej kilka łyżek wody i  ½ łyżki wazowej zupy, energicznie wymieszaj i przelej do zupy.) Śmietana nie powinna się wtedy zważyć. Jest to idealna, bardzo lekka, wiosenna zupa. [więcej]
wandea, 04.04.2014 07:45|czytane: 1365 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Koszykarze Polfarmexu Kutno odwiedzili klasy sportowe kutnowskich szkół
W środę 2 kwietnia zawodnicy KKS Polfarmex Kutno odwiedzili młodzież z trzech szkół w Kutnie Szkoły Podstawowej nr 1 i nr 6 oraz Gimnazjum nr 1.

Koszykarze Polfarmexu Kutno odwiedzili klasy sportowe kutnowskich szkół, ./upload/articles_pakiety/23122/01_obraz.jpg
Koszykarze Polfarmexu Kutno odwiedzili klasy sportowe kutnowskich szkół, ./upload/articles_pakiety/23122/02_obraz.jpg
Koszykarze Polfarmexu Kutno odwiedzili klasy sportowe kutnowskich szkół, ./upload/articles_pakiety/23122/03_obraz.jpg


Podczas spotkania koszykarze odpowiadali na pytania zadawane przez uczniów, nie tylko dotyczące koszykówki. Zawodnicy kutnowskiego Klubu zachęcali swoich młodszych kolegów do uprawiania sportu oraz zapraszali na zbliżające się mecze w ramach pierwszej fazy play-off, które rozegrane zostaną już w sobotę i niedzielę w hali, przy Szkole Podstawowej nr 9. Uczestnicy spotkania otrzymali klubowe pamiątki. [więcej]
wandea, 04.04.2014 07:58|czytane: 1668 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Koncert Galowy Szkoły Muzycznej w Kutnie
Po takim koncercie Państwowej Szkole Muzycznej I i I stopnia im. K. Kurpińskiego w Kutnie z pewnością przybędzie uczniów. Bogaty program dzisiejszego koncertu w Kutnowskim Domu Kultury pozwolił zaprezentować się całej społeczności szkolnej

Koncert Galowy Szkoły Muzycznej w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/23118/13_obraz.jpg
Koncert Galowy Szkoły Muzycznej w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/23118/22_obraz.jpg
Koncert Galowy Szkoły Muzycznej w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/23118/34_obraz.jpg


Wystąpili dziś: uczniowie I i II cyklu 6-letniego PSM w bajce muzycznej "Kto tak pięknie gra?". w przygotowaniu Anny Kędyś, Zespół Rytmiczny- uczniowie II i III klas cyklu 6-letniego zatańczyli do filmowych tematów m.in. z Amelii i Różowej pantery, Chór PSM I I II stopnia pod dyrekcją Piotra Ranfelda, przy fortepianie Mateusz Piechnat, Orkiestra smyczkowa i zespół muzyki rozrywkowej pod dyrekcją Ewy Walkiewicz, zespół w przygotowaniu Pawła Zielaka, Paulina Wróblewska, Wiwiana Grzelak, Hubert Smoliński w przygotowaniu Magdaleny Ptaszyńskiej, Marcin Janiszewski przy fortepianie, Orkiestra dęta pod dyrekcją Grzegorza Kołodziejczyka

Na koniec w pełnej humoru Operze "Zupa Pomidorowa" wystąpili uczniowie PSM I i II stopnia oraz nauczyciele. [więcej]
TomekKula, 03.04.2014 23:57|czytane: 3240 razy|11 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Konkurs Ptasie powroty rozstrzygnięty. Od poniedziałku DNI ZIEMI
Dziś w Kutnowskim Domu Kultury odbyło się rozstrzygnięcie piątego konkursu plastycznego „Ptasie powroty” organizowanego przez Kutnowski Dom Kultury, PTAKI POLSKIE  i Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków. Jury  w składzie: Agnieszka Dąbrowska-Walczak, instruktor plastyki KDK, Krzysztof Myśliwiec – członek lokalnej grupy OTOP,  Jarosław Makowski – instruktor ds. ekologii KDK po obejrzeniu 182 prac ze szkół podstawowych postanowiło nagrodzić i wyróżnić dzieci w dwóch grupach wiekowych.

Konkurs Ptasie powroty rozstrzygnięty. Od poniedziałku DNI ZIEMI, ./upload/articles_pakiety/23117/03_obraz.jpg
Konkurs Ptasie powroty rozstrzygnięty. Od poniedziałku DNI ZIEMI, ./upload/articles_pakiety/23117/07_obraz.jpg
Konkurs Ptasie powroty rozstrzygnięty. Od poniedziałku DNI ZIEMI, ./upload/articles_pakiety/23117/14_obraz.jpg


A już od poniedziałku 7 kwietnia Kutnowski Dom Kultury zaprasza na DNI ZIEMI, a w ramach nich na wystawę fotografii przyrodniczej Adama Mańki pt. Ptaki w moim obiektywie, a 16 kwietnia w sali konferencyjnej KDK na spotkanie z autorem zdjęć w ramach cyklu Spotkań z naturą. Wstęp wolny.

LAUREACI KONKURSY PTASIE POWROTY:
1. Klasy I – III
NAGRODY GŁÓWNE

Emil Milas – SP nr 4
Daria Wawrzyniak – SP nr 4
Mateusz Ołdakowski – SP nr 6
Nina Kmito – SP nr 6
Przemysław Stańczyk – POW Tęcza

Wyróżnienia:
Dawid Filipczak – SP nr 4
Aleksandra Żeberkiewicz – SP nr 6
Wiktoria Widera – SP w Kaszewach Dwornych
Mateusz Hinz – SP nr 4
Weronika Kucharska – SP nr 4
Kinga Marszałek – SP nr 6
Natalia Lewkowicz – SP nr 1 [więcej]
TomekKula, 03.04.2014 23:59|czytane: 1516 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Pod patronatem eKutno.pl: Światowy Dzień Autyzmu w Kutnie i w Żychlinie
Wczoraj niebieskim światłem mienił się Kutnowski Dom Kultury i Urząd Miasta Kutna. W Żychlinie z kolei o godzinie 14.30 wolontariusze, pracownicy Urzędu Gminy, rodzice i dzieci zamanifestowali wspólnotę z autystami. O godz. 16.00 w Kutnowskim Domu Kultury rozpoczęło się spotkanie integracyjne dzieci, rodziców i terapuetów. Niebieskości w uśmiechach i rodzinnej atmosferze starczy wszystkim dzięki temu spotkaniu przynajmniej na pół roku.

Pod patronatem eKutno.pl: Światowy Dzień Autyzmu w Kutnie i w Żychlinie, ./upload/articles_pakiety/23112/09_obraz.jpg
Pod patronatem eKutno.pl: Światowy Dzień Autyzmu w Kutnie i w Żychlinie, ./upload/articles_pakiety/23112/39_obraz.jpg
Pod patronatem eKutno.pl: Światowy Dzień Autyzmu w Kutnie i w Żychlinie, ./upload/articles_pakiety/23112/45_obraz.jpg


Na spotkanie organizowane przez Grupę Wsparcia "Wiatrak" przybyli rodzice z powiatu kutnowskiego i ościennych, pojawili się nowi rodzice co cieszy Marzenę Woźniak z Wiatraka, pojawili się również tacy, którzy szukają pomocy nie dla siebie a dla znajomych, którzy nie bardzo wiedzą jak żyć z autyzmem, gdzie prosić o pomoc i z jakich terapii korzystać.

Zgromadzonych powitała Dominika Staniszewska z Kutnowskiego Domu Kultury i Marzena Woźniak z Grupy Wsparcia. Z kolei druga wiatrakowa  organizatorka Ula Margol-Andryszczak zapowiedziała punkty programu łącznie z tortem bezglutenowym, bo większość dzieci jest na diecie. Sala kawiarni KDK kipiała radością i twórczością. Dla autystów ważne są kolory i dźwięki, ważne jest ich obeznanie z nimi. Wiele dzieci, tak jak  Przemek wykonywało prace plastyczne. Powstał nawet portret Marzeny. Wysłuchaliśmy utworów muzycznych na organach i piosenek. Mały Michael Jackson wywołał radość na buziach rodziców i dzieci, nie wspominając o organizatorkach, którym wielkie zadowolenie biło z roześmianych twarzy. Zadowolenie, które wywołała rodzinna, otwarta i nieskrępowana atmosfera, dzieci jak zawsze podczas spotkań czuły się bardzo dobrze. Coraz lepiej wydaje się też czują się rodzice, spotykając w nieco większym gronie i rozmawiając o swoich doświadczeniach z autyzmem. [więcej]
wandea, 03.04.2014 18:22|czytane: 1691 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
RozPRACUJ to z biblioteką w Żychlinie
Biblioteka w Żychlinie rozpoczęła realizację projektu Fundacji Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych : Spotkania informacyjno-konsultacyjne „ ZAWÓD  - PRACA – SUKCES" dla 20 uczniów klas III Gimnazjum im. A. Mickiewicza  w ramach projektu „RozPRACUJ to z biblioteką”. Koordynatorem z ramienia szkoły jest Mariola Kłys – doradca zawodowy.

RozPRACUJ to z biblioteką w Żychlinie, ./upload/articles_pakiety/23115/01_obraz.jpg
RozPRACUJ to z biblioteką w Żychlinie, ./upload/articles_pakiety/23115/02_obraz.jpg
RozPRACUJ to z biblioteką w Żychlinie, ./upload/articles_pakiety/23115/03_obraz.jpg


Projekt realizowany jest w kwietniu tego roku. Część pierwszą rozpoczęło wprowadzenie tematyczne przeprowadzone przez  pracownika biblioteki, następnie beneficjenci otrzymali materiały informacyjno - edukacyjne. Część drugą stanowiły zajęcia warsztatowe,  które poprowadziły: Martyna Pietrasiak i Agnieszka Sawicka  -  doradcy  zawodowi  z Mobilnego Centrum Edukacji Zawodowej z Płocka. Zajęcia dotyczyły oceny własnych możliwości i umiejętności, przełożenia pasji na zawód, sukces, określenia własnego potencjału i wyboru ścieżki edukacyjno – zawodowej. Spotkania informacyjno – konsultacyjne odbywać się będą w Zespole Szkół Nr 1 w Żychlinie, w sali konferencyjnej wyposażonej w sprzęt komputerowy z dostępem do Internetu.

Cześć trzecią spotkań  realizuje  Marzena Kalińska - psycholog społeczny zajmujący się w ramach prowadzonej działalności gospodarczej, profesjonalną rekrutacją pracowników dla dużych firm i korporacji na terenie całego kraju, ściśle współpracująca z Urzędami Pracy. [więcej]
pismak, 03.04.2014 19:24|czytane: 1182 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
EduScience w "Dąbrowszczaku"
We wtorek 2 kwietnia w I Liceum Ogólnokształcącym im. Gen. J. H. Dąbrowskiego odbył się piknik edukacyjny w ramach ogólnopolskiego projektu EduScience. W wydarzeniu tym brali udział uczniowie klas matematyczno-fizycznych i matematyczno-geograficznych Dąbrowszczaka i Liceum Ogólnokształcącego w Turku. 

EduScience w
EduScience w
EduScience w


Na początku pikniku uczniowie mieli okazję uczestniczyć w emocjonującym pokazie, polegającym m. in. na spalaniu wodoru czy mieszanki wodoru z tlenem. Następnie wykładowcy przeprowadzili zajęcia, w czasie których  można było wypreparować własnego DNA, dokonać pomiaru prędkości światła, stworzyć  „nurka Kartezjusza”  i poznać różne rodzaje iluzji optycznych. [więcej]
pismak, 03.04.2014 19:19|czytane: 1047 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Jutro premiera Syna Bożego w Kinie KDK. Zaproszenia rozdane
W Kinie KDK od piątku 4 kwietnia premierowo będzie grany Syn Boży. To kinowa wersja bijącego rekordy oglądalności serialu TV "Biblia", ukazująca losy Jezusa Chrystusa od narodzin po ukrzyżowanie i zmartwychwstanie.

Dwa podwójne zaproszenia do Kina KDK wygrali: Kazimiera Grzyb i  Izabela Ośrodek.Syn Boży w Kinie KDK od 4 do 16 kwietnia godz. 17.30 dodatkowo 5 i 6 kwietnia, [więcej]
wandea, 03.04.2014 18:31|czytane: 1432 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Wybrali najładniejszą baśń H. Ch. Andersena
Z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci – 2 kwietnia, Biblioteka Pedagogiczna w Kutnie oraz Szkoła Podstawowa nr 9 w Kutnie zorganizowały wśród uczniów Plebiscyt na ulubioną baśń Hansa Chrystiana Andersena. W głosowaniu wzięło udział 607 osób - wszyscy uczniowie oraz nauczyciele ze szkoły.

Wybrali najładniejszą baśń H. Ch. Andersena, ./upload/articles_pakiety/23114/01_obraz.jpg
Wybrali najładniejszą baśń H. Ch. Andersena, ./upload/articles_pakiety/23114/02_obraz.jpg


Wyniki wyraźnie różniły się wśród klas I - III, IV - VI i nauczycieli. Młodsi uczniowie najczęściej wybierali „Brzydkie kaczątko” – 81 osób, Królową Śniegu – 48 osób oraz „Dzielnego ołowianego żołnierzyka” – 46 osób.  Wśród klas IV – VI nieznacznie wygrała „Królowa Śniegu” – 61 osób, przed „Dzielnym ołowianym żołnierzykiem” – 60 osób.  Z kolei nauczyciele jako swoją ulubioną baśń wskazali „Dziewczynkę z zapałkami”. 

W całej szkole najwięcej głosów zdobyła „Królowa Śniegu”, która została wybrana przez 120 osób. Akcję zorganizowały Beata Paluchowska – szkolny nauczyciel bibliotekarz oraz Agnieszka Mikołajczyk z Biblioteki Pedagogicznej w Kutnie. [więcej]
kultura, 03.04.2014 18:27|czytane: 1068 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Akcja Truck-Bus: 35 mandatów i jeden wniosek do sądu
Wczoraj na drogach powiatu kutnowskiego policjanci przeprowadzili działania „Truck – Bus”. Do ich realizacji przyłączyli się również funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego. Celem akcji była kontrola samochodów ciężarowych oraz autobusów pod kątem sprawdzania stanu technicznego, eliminowanie nieprawidłowości w przewozie osób i towarów oraz ujawnianie przestępstw i wykroczeń przez kierujących.

Akcja Truck-Bus: 35 mandatów i jeden wniosek do sądu, ./upload/articles_pakiety/23113/01_obraz.jpg


Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego pełniąc służbę z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego skontrolowali 59 pojazdów. Ujawnili dwie nieprawidłowości związane z obowiązkiem używania urządzenia pomiarowego tachograf, jedno naruszenie czasu pracy kierowcy. 34 kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość. Policjanci nałożyli 35 mandatów i skierowali jeden wniosek do sądu. [więcej]
pismak, 03.04.2014 18:25|czytane: 1408 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
STREET DANCE CREW jedzie na Spontan
STREET DANCE CREW ze Szkoły Tańca Street Dance Studio Joanny Zielińskiej w Kutnie zakwalifikowało się do udziału w Ogólnopolskich Spotkaniach Tanecznych "Spontan" w Warszawie. Koordynatorami jedenastej edycji Spotkań są znani kutnowskiej publiczności Izabella Borkowska i Darek Sikorski, trenerzy Letnich Spotkań Artystycznych w Kutnie.

STREET DANCE CREW jedzie na Spontan, ./upload/articles_pakiety/23111/01_obraz.jpg


SPONTAN odbędzie się 8 kwietnia (wtorek) w Sali Kongresowej w Pałacu Kultury i Nauki. Gratulujemy STREET DANCE CREW i życzymy powodzenia w konkursie. [więcej]
redaktor, 03.04.2014 12:19|czytane: 1726 razy|12 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Prokuratura w Kutnie nie dopatrzyła się przestępstwa w związku ze sprzedażą PKS-u
Prokuratura Rejonowa w Kutnie umorzyła postępowanie w sprawie podejrzenia popełnienia przestępstwa przez Starostę Kutnowskiego Mirosławę- Gal Grabowską, Jerzego Runińskiego Prezesa PKS sp. z o.o. oraz Krzysztofa W. Dębskiego Dyrektora Wydziału Inwestycji i Nadzoru Właścicielskiego w Starostwie Powiatowym w Kutnie przy sprzedaży Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej sp. z o. o.

Zawiadamiające Stowarzyszenie Ogolnopolska Inicjatywa Obywatelska uważa, że przy sprzedaży PKS niedoszacowano jego majątek o około 2-3 mln z i zdecydowało się w lutym tego roku skierować zawiadomienie do prokuratury.

- 2-3 mln zł,  tyle na transakcji sprzedaży PKS mogło stracić starostwo, a tym samym społeczeństwo naszego powiatu - mówi Wiesław Bryłka, prezes SOIO. - Naszym zdaniem zostało to spowodowane m.in. brakiem bieżącego nadzoru nad działalnością tej spółki przez podejrzane przez nas osoby, nie podejmowanie w porę odpowiednich działań, brakiem opracowania programu naprawczego i bieżącej kontroli jego realizacji. Uważamy, że doszło do bezczynności i zaniedbania osób odpowiedzialnych za straty w spółce i daje to podsatwy podejrzeń, że takie zarządzanie i nadzór nad tą spółką było celowe i zamierzone, aby można było ją sprzedać po zaniżonej wartości.

- Prokurator Katarzyna Rytczak umorzyła postępowanie w związku z brakiem danych uzasadniających popełnienie przestępstwa. W postępowaniu ustalono jaka była kwota sprzedaży i jakie zobowiązania ciążą na kupującym, przesłuchano świadków  - mówi Sławomir Erwiński, Prokurator Rejonowy w Kutnie. - Na umorzenie służy [więcej]
wandea, 03.04.2014 12:05|czytane: 1574 razy|20 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pod patronatem eKutno.pl: Patron znany czy nieznany? Jan Kasprowicz i Jego czasy
W połowie marca odbyły się eliminacje III Międzyszkolnego Konkursu Historycznego : „Patron znany czy nieznany? Jan Kasprowicz i Jego czasy” w dziewięciu  szkołach powiatu kutnowskiego. Wzięło w nich udział 116  uczniów. Najwięcej uczestników przystąpiło do konkursu w Zespole Szkół Nr 3 w Kutnie.

Rozgrywka finałowa odbędzie się w środę, 21 maja w  Centrum Teatru Muzyki i Tańca przy ul. Teatralnej 1. Po zakończeniu finału nastąpi  uroczyste rozdanie nagród. Godziny rozgrywki finałowej podane zostaną na początku maja.

UCZNIOWIE ZAKWALIFIKOWANI DO ETAPU FINAŁOWEGO MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU HISTORYCZNEGO
„PATRON ZNANY CZY NIEZNANY? JAN KASPROWICZ I JEGO CZASY”

Gimnazjum Nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Kutnie
Kacper Stoś – opiekun: Robert Małachowski

Gimnazjum Nr 3 im. H. Sienkiewicza w Kutnie
Zuzanna Staniszewska – opiekun: Grażyna Grobelska
Piotr Twardowski – opiekun: Grażyna Grobelska
Rezerwowy – Aleksandra Tomczak – opiekun: Grażyna Grobelska

I LO im. J. H. Dąbrowskiego w Kutnie
Eliza Babecka – opiekun: Ewelina Walczak
Adrianna Wójcicka – opiekun: Ewelina Walczak
Rezerwowy – Patrycja Pasterska

II LO im. J. Kasprowicza w Kutnie
Adrianna Kruszyniak – opiekun: Artur Ciurlej
Cezary Grzyb – opiekun: Artur Ciurlej [więcej]
pismak, 03.04.2014 10:30|czytane: 952 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dzień przedsiębiorczości w kutnowskiej komendzie
Wczoraj Komenda Powiatowa Policji w Kutnie gościła grupę młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych z Kutna. Spotkanie odbyło się w ramach programu edukacyjno- wychowawczego „Dzień Przedsiębiorczości”. Uczniowie mieli możliwość usłyszeć o codziennej pracy policjantów i zweryfikować swoje wyobrażenie o służbie mundurowej.

Dzień przedsiębiorczości w kutnowskiej komendzie  , ./upload/articles_pakiety/23110/01_obraz.jpg
Dzień przedsiębiorczości w kutnowskiej komendzie  , ./upload/articles_pakiety/23110/02_obraz.jpg


„Dzień Przedsiębiorczości” to program edukacyjno –wychowawczy dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych. Pomaga w podejmowaniu trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi zawodowej młodym ludziom. Poprzez spotkanie w wybranym dobrowolnie przez młodzież miejscu pracy, uczniowie mają możliwość zweryfikowania swoich wyobrażeń o wymarzonym zawodzie, zapoznaniu się w praktyce z jego specyfiką oraz informacji o wymaganym wykształceniu. [więcej]
pismak, 03.04.2014 10:15|czytane: 1800 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Na niebiesko dla autyzmu w SOSW nr 2
W ramach ogólnoświatowej akcji „Na niebiesko dla autyzmu” w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym Nr 2 w Kutnie, w którym kształcą się uczniowie autystyczni, podjęto różne inicjatywy włączenia się w obchody tego dnia.

Na niebiesko dla autyzmu w SOSW nr 2, ./upload/articles_pakiety/23108/01_obraz.jpg
Na niebiesko dla autyzmu w SOSW nr 2, ./upload/articles_pakiety/23108/02_obraz.jpg
Na niebiesko dla autyzmu w SOSW nr 2, ./upload/articles_pakiety/23108/03_obraz.jpg


Ośrodek „zaświecił” na niebiesko, dzięki przygotowanym przez uczniów niebieskim żarówkom. Ponadto w ramach obchodów Światowego Dnia Wiedzy o Autyzmie w Ośrodku 28 marca odbyła się rada samokształceniowa, podczas której nauczyciele pogłębili swoje wiadomości na temat form i sposobów pracy z uczniem autystycznym. 2 kwietnia natomiast Dzień Autyzmu w sposób szczególny celebrowali uczniowie.

Starsza grupa mogła poznać historię autystycznej kobiety, która, pomimo swoich trudności i problemów wynikających z autyzmu, została profesorem nauk o zwierzętach i zajmuje się propagowaniem wiedzy o zaburzeniu, jakim jest autyzm. [więcej]
pismak, 03.04.2014 10:20|czytane: 1000 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
eKuchnia: Ale Smaki na sobotni obiad
Dziś blog kulinarny ALE SMAKI poleca dania na sobotni obiad. Więcej przepisów znajdziecie na blogu alesmaki.com.pl lub na funpage na Facebooku.

KULKI RYŻOWE NA SAŁACIE
Składniki:

100 g białego ryżu
6 pomidorów suszonych
kula mozarelli
50 g sera cheddar
pieprz
sól
bułka tarta
jajko
olej rzepakowy

eKuchnia: Ale Smaki na sobotni obiad, ./upload/articles_pakiety/23106/03_obraz.jpg
eKuchnia: Ale Smaki na sobotni obiad, ./upload/articles_pakiety/23106/02_obraz.jpg
eKuchnia: Ale Smaki na sobotni obiad, ./upload/articles_pakiety/23106/01_obraz.jpg


Wykonanie:
Ryż ugotuj i przełóż do miski. Gdy będzie jeszcze ciepły wymieszaj go z posiekanymi pomidorami suszonymi, mozarellą poszarpaną na małe kawałki oraz startym na tarce cheddarem. Wszystkie składniki dopraw sporą ilością soli i pieprzu. Formuj nieduże kulki. Kulki obtaczaj najpierw w roztrzepanym jajku, później w bułce tartej i smaż w woku lub w dosyć głębokiej patelni. Gdy ładnie się zrumienią wykładaj je na ręcznik papierowy i pozostaw na chwilę tak aby nadmiar tłuszczu pozostał na ręczniku. [więcej]
wandea, 03.04.2014 08:08|czytane: 1278 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Dni otwarte w Zespole Szkół w Żychlinie
Zespół Szkół w Żychlinie zaprasza na dni otwarte - 5 i 6 kwietnia w  godzinach od 9:00 do 13:00.

Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
Dni otwarte w Zespole Szkół w Żychlinie

[więcej]
wandea, 03.04.2014 08:10|czytane: 1261 razy|13 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kup lokal w bloku przy ulicy Łokietka

TBS
[więcej]
wandea, 31.03.2014 11:41|czytane: 1899 razy|komentuj|czytaj cały
Przetargi w Zarządzie Nieruchomości Miejskich. Przestępstwa nie ma, tylko uchybienia
Prokuratura Rejonowa w Kutnie umorzyła postępowanie w sprawie przemilczenia istotnych danych w oferice przetargowej firmy, która brała udział w przetargu ogłoszonym przez Zarząd Nieruchomości Miejskich w Kutnie. Po zbadaniu dokumentacji w zakładzie budżetowym prokuratura znalazła uchybienia w prowadzonych procedurach przetargowych i zwróciła się do miasta, aby złożyło wyjaśnienie i podjęło czynności aby uchybień więcej nie było, gdyż mogą w przyszłości prowadzić do przestępstw. Uchybienia te jednak nie mają charakteru czynów zabronionych.

Przetargi w Zarządzie Nieruchomości Miejskich. Przestępstwa nie ma, tylko uchybienia, ./upload/articles_pakiety/23103/01_obraz.jpg
Przetargi w Zarządzie Nieruchomości Miejskich. Przestępstwa nie ma, tylko uchybienia, ./upload/articles_pakiety/23103/02_obraz.jpg
Przetargi w Zarządzie Nieruchomości Miejskich. Przestępstwa nie ma, tylko uchybienia, ./upload/articles_pakiety/23103/03_obraz.jpg


W sprawie chodziło o zakwestionowanie wyniku przetargów na prace budowlane na ulicy Przytorze i Barlickiego.

- Przesłuchaliśmy Jacka Boczkaję, wiceprezydenta Kutna w charakterze świadka, który złożył obszerne wyjaśnienia i podkreślił, że wynik przetargu nie spowodował szkody dla miasta. Wygrała firma, która przedstawiła najtańszą ofertę - mówi Sławomir Erwiński, Prokurator Rejonowy w Kutnie. - Ponadto aby zaistaniało przestępstwo, którego dotyczyło zawiadomienie szkoda ta wystąpić musi. Stwierdziliśmy jedynie pewne uchybienia w procedurze przetargowej w Zarządzie Nieruchomości Miejskich, które nie mają znamion czynu zabronionego i wystosowaliśmy pismo do Urzędu Miasta Kutna o ich wyjaśnienie i sposób wykluczenia podobnych błędów w przyszłości. Chodzi tu przede wszystkim o to, że komisja przetragowa nie sprawdza wnikliwie dokumentów ofertowych ze stanem faktycznym i że brakowało polisy do zabezpieczenia zlecenia.

Dziś w Urzędzie Miasta Kutna w sprawie odpowiedzi Prokuraturze Rejonowej w Kutnie debatowała Komisja Rewizyjna Rady Miasta Kutna, która pięcioma głosami "za" (Andrzej Bieniek PiS, Janusz Pawlak PO, Krzysztof W. Dębski SLD oraz Mieczysław Gałusa i Przemysław Zawadzki Porozumienie dla Kutna) ustaliła treść wyjaśnień i zaleceń dla prezydenta w kwestii nadzoru nad zakładem budżetowym.  W ZNM został przeprowadzony audyt, którego wyniki potwierdziły spostrzeżenia Prokuratury. [więcej]
wandea, 02.04.2014 20:48|czytane: 1897 razy|14 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wernisaż malarstwa tajemniczego artysty z Płocka
Dziś w Muzeum Regionalnym w Kutnie odbył się wernisaż wystawy „Malarstwo Ryszarda Koska”. Wernisaż otworzyła Sylwia Stasiak witając zebranych w tym syna Ryszarda Koska - Piotra Koska i darczyńców eksponatów zgromadzonych na wystawie.

Wernisaż malarstwa tajemniczego artysty z Płocka, ./upload/articles_pakiety/23104/01_obraz.jpg
Wernisaż malarstwa tajemniczego artysty z Płocka, ./upload/articles_pakiety/23104/07_obraz.jpg
Wernisaż malarstwa tajemniczego artysty z Płocka, ./upload/articles_pakiety/23104/15_obraz.jpg


- Po raz pierwszy w Kutnie prezentowana jest twórczość tego artysty z Płocka, który z wykształcenia jest muzykiem, gra na saksofonie, współzałożycielem grupy jazzowej. Kosek maluje od 25 lat, ma na swoim koncie kilkaset obrazów, które prezentowane są w wielu muzeach m.in. w Płocku, Toruniu, Radomiu i w prywatnych kolekcjach w Polsce i na świecie - mówi Sylwia Kacalak, autorka wystawy. - Wystawa ma charakter przekrojowy, zobaczyć można prace powstałe w latach 90 i te tworzone dzisiaj. Zgromadziliśmy w muzeum 50 obrazów. Ryszard Kosek na własnych wernisażach się nie pojawia, jest tajemniczą postacią i niewiele osób spotyka się z nim bezpośrednio. Miałam ten zaszczyt i szczęście, że byłam w pokoju Ryszarda Koska, z którego on nie wychodzi. Atmosfera miejsca i spotkania nie jest do opisania słowami.

- Powierzchnię malowideł Koska wypełniają charakterystyczne postacie z wąskimi czołami i nierównym uzębieniem, lecz najczęściej pojawiają się na nich mistrzowskie kompozycje z udziałem zdumiewającej liczby osób – osobników, bo także świń (!), krów, koni, psów, kotów i wszystkich innych najróżniejszego autoramentu stworzeń Bożych - pisze Zofia Łoś opowiada o pracach tego twórcy nieprofesjonalnego. - Kosek ma łatwość pokazywania charakterów swoich bohaterów: z humorem ustawia ich w sytuacjach banalnych, otacza zwykłymi przedmiotami, znaczy czytelnymi atrybutami, maluje gesty i grymasy. Wyobraźnia artysty jest nieskażona obcymi wpływami, a w treści charakteryzuje się inteligentną refleksją społeczną z pewną dozą życzliwego szyderstwa dla swoich bohaterów.

- Ryszard Kosek poświęcił się wyłącznie malarstwu. Dziś jest to zajęcie, któremu oddaje się bez reszty, to niemal sposób życia. Tworzy z wewnętrznej potrzeby, dlatego o jego pasji wiedzieli tylko najbliżsi. Dopiero w 1993 roku obrazy Koska zostały pokazane publicznie - na zbiorowej wystawie "Przerażenie i ukojenie", w Płocku i Radomiu. Tu zyskały bardzo pochlebne opinie, zainteresowanie kolekcjonerów i muzeów. Można było obejrzeć je również w telewizyjnym filmie "Pęknięcie nadziei"  - mówi Zbigniew Chlewiński. [więcej]
kultura, 02.04.2014 21:20|czytane: 1688 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dziewczęta z ZS w Żychlinie mistrzyniami powiatu w siatkówce
Reprezentacja dziewcząt ZS w Żychlinie trzeci rok z rzędu została mistrzem  powiatu w siatkówce w ramach Licealiady.

Dziewczęta z ZS w Żychlinie mistrzyniami powiatu w siatkówce, ./upload/articles_pakiety/23102/05_obraz.jpg
Dziewczęta z ZS w Żychlinie mistrzyniami powiatu w siatkówce, ./upload/articles_pakiety/23102/04_obraz.jpg
Dziewczęta z ZS w Żychlinie mistrzyniami powiatu w siatkówce, ./upload/articles_pakiety/23102/01_obraz.jpg


W turnieju finałowym, który odbył się 1 kwietnia w Zespole Szkół nr 1 w Kutnie wzięły udział cztery szkoły (po dwa najlepsze zespoły z turniejów półfinałowych): ZS Nr 1 w Kutnie, LO w Żychlinie, ZS w Żychlinie oraz I LO im. gen. J.H. Dąbrowskiego. W meczu finałowym po zaciętej i wyrównanej walce, dziewczęta z ZS w Żychlinie wygrały 2:1 z  LO w Żychlinie. W równie pasjonującym meczu o 3 miejsce „Staszic” pokonał 2:1 „Dąbrowszczaka”.  W fazie eliminacyjnej brały jeszcze udział następujące szkoły: II LO im. Jana Kasprowicza w Kutnie, ZS Nr 2 w Kutnie ,ZS Nr 3 w Kutnie. Organizatorem rozgrywek był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kutnie.

Mecze finałowe:
ZS w Żychlinie – ZS Nr 1 w Kutnie 2: 0 ( 25:17; 25:16)
I LO w Kutnie - LO w Żychlinie  0:2 (17:25; 21:25)

Mecz o III miejsce: ZS Nr 1 w Kutnie – I LO im.gen. J.H. Dąbrowskiego w Kutnie  2:1 (25:21; 18:25; 15:12)
Mecz o I miejsce:   ZS w Żychlinie – LO w Żychlinie  2:1 ( 25:18; 23:25; 15:7) [więcej]
pismak, 02.04.2014 19:05|czytane: 2118 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
ZS w Żychlinie mistrzem powiatu w siatkówce
Męska reprezentacja Zespołu Szkół w Żychlinie została mistrzem powiatu w siatkówce w ramach Licealiady. W nagrodę siatkarze z Żychlina będą reprezentować powiat kutnowski w zawodach rejonowych, które odbędą się 4 kwietnia w Rawie Mazowieckiej.

ZS w Żychlinie mistrzem powiatu w siatkówce, ./upload/articles_pakiety/23101/01_obraz.jpg
ZS w Żychlinie mistrzem powiatu w siatkówce, ./upload/articles_pakiety/23101/02_obraz.jpg
ZS w Żychlinie mistrzem powiatu w siatkówce, ./upload/articles_pakiety/23101/03_obraz.jpg


W turnieju finałowym, który odbył się 31 marca w Zespole Szkół Nr 1 w Kutnie wzięły udział trzy szkoły (najlepsze zespoły z trzech turniejów eliminacyjnych): ZS Nr 3 im. Wł. Grabskiego w Kutnie, ZS w Żychlinie oraz gospodarze ZS Nr 1 im. St. Staszica w Kutnie.

W pierwszym meczu „Staszic” pokonał 2:0 ZS  Nr 3 w Kutnie, drugie spotkanie to wygrana ZS w Żychlinie 2:1 z „Grabskim”. W meczu o I miejsce po zaciętej i wyrównanej walce,  ZS w Żychlinie pokonał 2:1 ubiegłorocznego mistrza ZS Nr 1 w Kutnie. W fazie eliminacyjnej brały jeszcze udział następujące szkoły: ZS Nr 4 w Kutnie, ZSZ Nr 2 w Kutnie, I LO im. gen. J.H. Dąbrowskiego, II LO im. J. Kasprowicza, I LO PUL w Kutnie oraz LO w Żychlinie. Organizatorem zawodów był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kutnie.

Wyniki turnieju finałowego:
ZS Nr 1 St. Staszica w Kutnie - ZS Nr 3 W. Grabskiego w Kutnie   2:0 (25:20; 28:26)
ZS Nr 3 im. W  Grabskiego w Kutnie  - ZS w Żychlinie 1:2 (23:25; 25:19; 13:15)
ZS w Żychlinie- ZS Nr 1 St. Staszica w Kutnie  2:1 (25:14; 16:25; 15:8) [więcej]
pismak, 02.04.2014 18:58|czytane: 1096 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Logowanie do portalu
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Na wątpliwości przed majówką i po, najlepsza jest nadzieja
Maj niesie radość! Kwitnie nadzieją na nieodgadnione. Przed chwilą odrodziliśmy się wraz z porami roku lub jak wolą wierzący w Boga... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life. Wybierz się podczas
W Łodzi można obejrzeć wyjątkową, fascynującą, jedyną w swoim rodzaju anatomiczną wystawę z cyklu BODY WORLDS & The Cycle of Life twórcy techniki plastynacji dr. Guntera von Hagensa. Wstęp na wystawę w... [więcej]
Sport
MKS Dąbrowa Górnicza wygrywa w Kutnie
Dziś w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 9 w Kutnie Polfarmex Kutno przegrał z MKS Dąbrowa Górnicza 76:85. W kwartach było 28:25, 15:23, 10:24, 23:13. Dla Polfarmex Kutno punktowali: M. Marek 4, J. Jarecki 14, M. Sałasz 15, O. Emegano 4, M.... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Sprzedam Działkę budowlaną Sprzedam działkę budowlaną o powierzchni 938mkw, uzbrojoną, na nowo powstającym osiedlu Dybów II.... [czytaj więcej]
Sprzedam działkę rolną Sprzedam 55 arów ziemi w Luboradzu. Cena 17000. Telefon 509384718 lub 502515281.... [czytaj więcej]
Praca dla kucharki - Gostynin Potrzebna kucharka od zaraz.... [czytaj więcej]
UWAGA! ŁADNA DZIAŁKA! Sprzedam działkę budowlaną 1000m2 w spokojnej okolicy, w odległości 0,5 km od granicy Kutna, przy drodze asfaltowej Zawady - Wojciechowice. Na działce znajduje się instalacja elektryczna i wodn... [czytaj więcej]
UWAGA! ŁADNA DZIAŁKA! Sprzedam działkę budowlaną 1000m2 w spokojnej okolicy, w odległości 0,5 km od granicy Kutna, przy drodze asfaltowej Zawady - Wojciechowice. Na działce znajduje się instalacja elektryczna i wodn... [czytaj więcej]
Praca dodatkowa dla każdego – plus poradnik rnWitajrnrnWiarygodna, bezpieczna i sprawdzona oferta dodatkowego zarobku. Program jest na rynku od ponad 13 lat. Jest to najprostsza droga do zarobienia dodatkowych pieniędzy. W pełni wypłacalna. ... [czytaj więcej]
wynajmę Wynajmę lub sprzedam mieszkanie w centrum Kutna, stare budownictwo. – TBS. Mieszkanie jest wysokie, ciepłe, z cegły, na I piętrze. Dwa pokoje (duży pokój 20 m), drugi ok.13 m. kuchnia, ła... [czytaj więcej]
Kupię Ursusa C-325 C325 C-328 C328 C-330 C330M C-4011 C4011 C-355 C355 C-360 C-360 3p C-385 c902 C9 Kupię Ursusa C-325 C325 C-328 C328 C-330 C330M C-4011 C4011 C-355 C355 C-360 C-360 3p C-385 c902 C912 C912 C914 2812 3512 tel.725 361 836 (sieć Plus) kupie Władymirca T-25 t25 MTZ80 MTZ82 MF135 MF2... [czytaj więcej]
Kupię Ursusa C-325 C325 C-328 C328 C-330 C330M C-4011 C4011 C-355 C355 C-360 C-360 3p C-385 c902 C9 Kupię Ursusa C-325 C325 C-328 C328 C-330 C330M C-4011 C4011 C-355 C355 C-360 C-360 3p C-385 c902 C912 C912 C914 2812 3512 tel.725 361 836 (sieć Plus) kupie Władymirca T-25 t25 MTZ80 MTZ82 MF135 MF2... [czytaj więcej]
Servis Masz kłopot z komputerem? Zadzwoń. Naprawa w domu klienta. Szybko i tanio. Oferuje pomoc i doradztwo przy rozbudowie oraz modernizacji sieci , komputera oraz doborze oprogramowania.... [czytaj więcej]
Działające serwisy www - sprzedam Na sprzedaż mam serwisy internetowe - gotowe i działające - każdy ma po kilka lat. Serwisy są odwiedzane i na autorskim oprogramowaniu. www.sogl.pl (8 lat, 120-270uu/dzień, 10-70tys odsłon/dzie... [czytaj więcej]
Pracownik / pracownica przetwórstwa mięsnego (Lekkerkerk, Holandia) AP Grupa s.c. (numer certyfikatu Krajowego Rejestru Agencji Zatrudnienia: 11282), dla Pracodawcy holenderskiego firmy SRS Personeel B.V., realizuje procesy rekrutacji i selekcji Pracowników w branży... [czytaj więcej]
KURS STYLIZACJI PAZNOKCI Zapraszamy na kolejne kursy stylizacji paznokci ! Każdy kurs to szkolenie ośmiogodzinne zawierające treści teoretyczne oraz praktyczne. Kursantki pracują na modelkach. SOBOTA, 27 maja - metod... [czytaj więcej]
KURS STYLIZACJI PAZNOKCI Zapraszamy na kolejne kursy stylizacji paznokci ! Każdy kurs to szkolenie ośmiogodzinne zawierające treści teoretyczne oraz praktyczne. Kursantki pracują na modelkach. SOBOTA, 27 maja - metod... [czytaj więcej]
Dom 8km od Kutna sprzedam Sprzedam dom murowany 8 km od Kutna przy asfaltowej drodze na ogrodzonej działce ok 1200 mkw. 2 pokoje, kuchnia, łazienka z WC, przedpokój CO węglowe. Może być umeblowane i ze sprzętem AGD. ... [czytaj więcej]
Jesteś dorosły i chcesz mówić po niemiecku? Witaj,rnSpecjalizuję się w nauce języka niemieckiego przez Skype.rnSkutecznie uczę osoby, które pracują w Polsce, za granicą lub jadą rndo Niemiec, Austrii i Szwajcarii.rn rnMam na imię Jolan... [czytaj więcej]
Sprzedawca / Sprzedawczyni Jesteśmy znaną marką, liderem w swojej kategorii. Nasze sklepy znajdują się w najlepszych Centrach Handlowych w Polsce. Zależy nam na stałym rozwoju, dlatego poszukujemy kreatywnych osób do sk... [czytaj więcej]
Legginsy RUN BABY RUN Legginsy sportowe do każdego rodzaju ćwiczeń: do biegania, na fitness, czy taniec. Doskonała sportowa dzianina oddychająca, elastyczna, pracuje z Twoim ciałem. Szeroki wzmacniany pas pozostaje n... [czytaj więcej]
Segment Oddam za darmo segment. ... [czytaj więcej]
Opiekun/ka seniora Josefa po zawale, 68 lat InterKadra jest działającą na rynku europejskim renomowaną Agencją Pracy Tymczasowej, Doradztwa Personalnego oraz Pośrednictwa Pracy na terenie RP i za granicą, wpisaną na podstawie Certyfikat... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Łazarz Marek Charłocy:
2 minut temu
no co ty ? a sufler, januszek czy inny adam ? to ci naukowcy pełna gębą \
Beniamin Kurojed:
4 minut temu
Leopold to martwe ciało. Takie bez serca i bez duszy śmierdzące ciało. Ludzki szkielet to przy nim rewelacja. Nie wstydźmy się swojej anatomii.
Ursus Wincenty Hwalibog:
2
 · 
5 minut temu
donosiciel się znalazł zas...y
Przemysław Okoń:
3
 · 
11 minut temu
piotrze kmita, a ja się zgadzam z wpisem Rufina bo jest to wpis mądry , rzeczowy itd. Dlatego zrób co masz zrobić mafijny fagasie ,a potem pisz na Berdyczów i pochwal się tym jaki jesteś głupi i mierny . hahahahahahaha
Beniamin Kurojed:
2
 · 
18 minut temu
Jaka mac, taka nać.
Beniamin Kurojed:
2
 · 
24 minut temu
Bo w Polsce dzisiaj to się dzieje tak: naukowców dużo, a uczonych brak. I co? I nic!
Beniamin Kurojed:
2
 · 
29 minut temu
Kiedyś "Kasprowicz" to było coś. Teraz "Kasprowicz" to nic.
Apoloniusz Błaszkowski:
2
 · 
2 godzin temu
Człowieczku przecież takie zdjęcia są w książkach do anatomii , biologi , nauki o człowieku. Co cię w nich drażni? To przecież pokazuje twoje ciało a co brzydzisz się nim?
Apoloniusz Błaszkowski:
2 godzin temu
Janusz i tobie podobni . Z was nie zrobią preparatów bo trudno doszukać się mózgu.
Dominik Neoforensis:
2
 · 
3 godzin temu
Córeczki z wielkimi dupami trzeba napaść i napoić.
Dacjan Tetyaniec:
4 godzin temu
Żeby tylko na szkło
Edgar Puch:
4 godzin temu
Ten ma największe hojności porywy,Komu fortuna odmówiła mienia;A ten najbardziej bywa gadatliwy,Co nie ma właśnie nic do powiedzenia.
Edgar Puch:
5 godzin temu
Tam, gdzie w sercach bezmyślność i bierność,Krzewić się może tylko ciemnota i mierność.
Emilian Tymna:
6 godzin temu
Jak się pracuje w PR i używa takich sformułowań i ma się tak ubogie słownictwo i kompletny brak kultury to zostaje tylko miejska micha
Olimpia Wilkowszczak:
6 godzin temu
Nowoczesna w Kutnie nieźle zaczęła, ale gdy dołączył radny Ziółkowski plus pewna pani - miłośmiczka Łebskiego, to partia znalazła się w locie pikującym. Nie wiem, czy to wszystko się dzieje za zgodą pana Tomasza czy też on po prostu nie panuje nad pewnymi rzeczami.
Gaweł Wacowski:
6 godzin temu
Program Nowoczesnej to wartości i cle Czyżby główną wartością była micha, a celem micha?
Przemysław Zwowitzki:
6 godzin temu
Zanim mieszkańcy gminy połapią sie, Burzyński swojego człowieka wsadzi, będzie zmiana z buraka na kartofla z Adamowic.
Czesław Boguszewski:
6 godzin temu
Ten nasz błądzący w ciemnościach brat swędrowski to tak się nadaje na dobrego księdza pasterza jak brat burzyński na dziada kościelnego, a brat debich na słowika organistę. Omijam z daleka tą ciemnotę, głupotę i niecnotę. Szkoda marnować czas na paciorki, fikołki i koziołki. Babcia mówiła, że oni więcej złego niż dobrego czynią. Czuwajmy bo jak wyżej. Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą. Przekroczmy próg nadziei.
Czesław Boguszewski:
3
 · 
7 godzin temu
KCI powinni zamknąć na wieki. Tam tylko syf, kiła i mogiła. Zbój, zupa i kamieni kupa. Taka bezmózgowa dzicz bez wiary i kultury tam pracuje. Znam ich. Z jednym chodziłem do szkoły. Sami sobie bzdurne posty piszą. Żenada. Szkoda czasu tracić na czytanie i oglądanie tego beznadziejnego badziewia. Wolę z sikorkami pogadać albo z kumplami w bridża pograć lub rowerem pojeździć. Nie stać mnie na marnowanie czasu na pierdoły.
Flawiusz Marcynk:
3
 · 
7 godzin temu
Byłam na tej wystawie, GENIALNA, polecam wszystkim. Zdjęcia jak na panujące tam warunki świetne. Brawo dla fotografa i Pani Redaktor za podjęcie tematuNajciekawsze artykuły
 ·  64
4 dni temu
Czytelnicy pytają o zatrudnienie w Aquaparku Kutno i bezpłatne wejściówki
 ·  2
5 dni temu
Misje Święte w diecezji łowickiej. Wczoraj świadectwo Dobromira, dziś rozpoczęcie misji w Głogowcu
 ·  101
6 dni temu
WSA odrzuca skargę inwestora. Nie będzie wiatraków w gminie Bedlno
 ·  3
6 dni temu
Kutnowskie firmy otrzymały wsparcie na innowacyjne projekty z branży motoryzacyjnej
 ·  29
10 dni temu
Co będzie w budynku po PZU w centrum Kutna?
 ·  21
11 dni temu
Dziś w TVP 1 historia byłego policjanta z Kutna
 ·  8
11 dni temu
Czytelnicy pytają: Kiedy wreszcie będzie nowa nawierzchnia na drodze Łanięta - Kąty?
 ·  29
19 dni temu
Gorąca dyskusja o opłatach za wodę i ścieki w Gminie Kutno. Radni zaproponowali podwyżki
 ·  89
19 dni temu
Będzie nowy stary Zarząd Powiatu w Kutnie?
 ·  51
19 dni temu
Ogłoszenia o manifestacji kutnowskiego ONR pod lupą łódzkiej prokuratury
 ·  11
20 dni temu
Proces Łukasza K. Media musiały opuścić salę rozpraw
 ·  5
20 dni temu
Bronka Nowicka w Kutnie. Dziecko martwi się, bo nie umie nakarmić kamienia
 ·  12
21 dni temu
Prokuratura Regionalna w Łodzi: Były policjant nie popełnił przestępstwa na komendzie
 ·  16
21 dni temu
Czyszczenia Królewskiej na Majówkę nie będzie, ale różana fontanna już tryska
 ·  12
23 dni temu
Twarzą w twarz Proletaryat w Kutnie
 ·  92
24 dni temu
Czytelnicy pytają, rzecznik starostwa odpowiada. Koszty kasacji i bezkrólewie
 ·  2
24 dni temu
Inwestycje PLK S.A.: Odnowione perony, wiadukt na Troczewskiego i przystanek Azory
 ·  88
24 dni temu
Radnej PSL przedłużono zatrudnienie w ośrodku. Nie ze mną te numery, Brunner
 · 
25 dni temu
Łukasz Wójcik: Podniebne przygody i wielka pasja
 · 
25 dni temu
Promocja szkół w coraz lepszym wydaniu. Powiatowe targi edukacyjne dla gimnazjalistów
 ·  247
26 dni temu
Kasacja starosty oddalona. Debich musi odejść
 ·  3
26 dni temu
Laureaci Super Pulsów Żychlina 2017
 · 
27 dni temu
W Komadzynie płonęła naczepa pełna trocin. Ruch na A1 odbywa się jednym pasem
 ·  2
30 dni temu
Premiery Teatru Puszek. Dobra zabawa i pouczający morał
 ·  105
31 dni temu
Praktyki samorządowe a wartości. Promocja prezydenta z naszych portfeli
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności