eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 24.06.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,34209-p-jolanta-zagajewska-by-a-dusza-towarzystwa," title="Kutno: ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa</b><br>To nie był czas. To nie była pora.I zgasło słońce, kiedy...</div></a> <a href="/kultura,34210-nagrody-w-dziedzinie-kultury-dla-makowskiego-i-kacalaka," title="Kutno: Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka</b><br>Jarosław Makowski i Tadeusz Kacalak otrzymali Nagrody Prezydenta Kutna w dziedzinie kultury....</div></a> <a href="/wiadomosci,34213-dni-pola-w-strzelcach," title="Kutno: Dni Pola w Strzelcach" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Dni Pola w Strzelcach</b><br>Dziś w Strzelcach odbyły się Dni Pola...</div></a> <a href="/wiadomosci,34208-ekuchnia-udka-po-maroka-sku," title="Kutno: eKuchnia: Udka po marokańsku" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>eKuchnia: Udka po marokańsku</b><br>Nieziemsko pachnące, delikatne i soczyste udka z kurczaka marynowane z aromatycznymi...</div></a> <a href="/wiadomosci,34193-uczniowie-i-nauczyciele-z-kutna-nagrodzeni," title="Kutno: Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni</b><br>Dziś w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie odbyło się...</div></a> <a href="/wiadomosci,34187-jubileuszowy-wiecz-r-z-kr-tkimi-filmami-w-centrum-teatru-muzyki-i-ta-ca," title="Kutno:  Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca" class="none white"><div id="opis_slidera"><b> Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca</b><br>30 czerwca, o godzinie 18:00 odbędzie się jubileuszowa edycja Euroshorts w...</div></a> <a href="/wiadomosci,34182-radni-powiatowi-mieli-szkolenie-wiedza-wszystko-o-tablecie," title="Kutno: Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie</b><br>Tableciku, tableciku powiedz przecie, kto jest najmądrzejszy w radzie? Dziś przed...</div></a> <a href="/wiadomosci,34173-zmar-marek-w-jkowski-regionalista-i-by-y-prezes-tpzk," title="Kutno: Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK</b><br>Zmarł Marek Wójkowski  (1955-2017) – regionalista, kolekcjoner, pasjonat historii 37 pp, ...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
"Czwórka" Mistrzem Powiatu Kutnowskiego
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Kutnie po udanych eliminacjach miejskich w piłce nożnej, w których pokonali wszystkie kutnowskie szkoły, przystąpili do rywalizacji na szczeblu powiatowym.W rozgrywkach tych także okazali się najlepsi. W kolejnych meczach pokonali drużynę z Żychlina i zremisowali z Ostrowami. Dzięki temu uzyskali przepustkę do dalszej gry w zawodach rejonowych.

Szkołę reprezentowali: Cezary Zielonka- bramkarz, Jakub Markiewicz, Jakub Matusiak, Dominik  Majtczak, Patryk Cieślak, Patryk Bruliński, Mateusz Michalski,  Konrad Antczak, Paweł Karski, Michał Jóżwiak, Norbert Ziółkowski. Opiekun Robert Żurawik. [więcej]
wandea, 20.05.2014 17:49|czytane: 970 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Od piątku w Kinie KDK premiera CZARNOKSIĘŻNIKA Z OZ: POWRÓT DOROTKI 3D
Dwa podwójne zaproszenia na premierowe seanse CZARNOKSIĘŻNIKA Z OZ: POWRÓT DOROTKI 3D wygrały: Nikola Wojtczak i Ania Mikołajczyk.

Od piątku w Kinie KDK premiera CZARNOKSIĘŻNIKA Z OZ: POWRÓT DOROTKI 3D, ./upload/articles_pakiety/23549/03_obraz.jpg
Od piątku w Kinie KDK premiera CZARNOKSIĘŻNIKA Z OZ: POWRÓT DOROTKI 3D, ./upload/articles_pakiety/23549/02_obraz.jpg
Od piątku w Kinie KDK premiera CZARNOKSIĘŻNIKA Z OZ: POWRÓT DOROTKI 3D, ./upload/articles_pakiety/23549/01_obraz.jpg


KINO KDK zaprasza
23, 26-28.05.2014
g. 16.00 CZARNOKSIĘŻNIK Z OZ: POWRÓT DOROTKI 3D premiera familijny czas 100 min
g. 18.00  GRACE KSIĘŻNA MONAKO dramat czas 103 min
g. 20.00  GODZILLA 3D fantastyka

24-25.05.2014
g. 16.30  CZARNOKSIĘŻNIK Z OZ: POWRÓT DOROTKI 3D premiera
g. 18.30  GRACE KSIĘŻNA MONAKO
g. 20.30  GODZILLA 3D [więcej]
wandea, 20.05.2014 14:10|czytane: 1155 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Partyjna agitacja w publicznym urzędzie - czyli po...pisowa kampania wyborcza do Europarlamentu
W sobotę 17 maja 2014 r. w Sali Konferencyjnej  Rady Powiatu w Kutnie odbyło się przedwyborcze agitacyjne spotkanie kandydatów PiS do Europarlamentu z mieszkańcami Kutna i powiatu kutnowskiego zorganizowane przez wicestarostę, a zarazem lidera PIS w Kutnie p. Konrada Kłopotowskiego.

W związku z tym Zarząd Komitetu Obywatelskiego i radni Rady Powiatu w Kutnie  z ramienia KO wyrażają swoje głębokie zaniepokojenie wykorzystywaniem przez partie polityczne instytucji publicznych do prowadzenia agitacji wyborczej.  Nie pierwszy raz widzimy arogancką postawę wobec  prawa reprezentowaną przez członków zarządu powiatu reprezentujących partyjną koalicję PiS – PO z dodatkiem Pokoleń Samorządowych.

Nasz sprzeciw budzi przede wszystkim łamanie prawa wyborczego i umieszczenie banerów wyborczych partii (obok symboli powiatu kutnowskiego) w gmachu starostwa powiatowego. [więcej]
wandea, 20.05.2014 13:51|czytane: 1191 razy|9 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Przyjdź do Szpitala - Zbadaj się - Wybierz życie
Kutnowski Szpital Samorządowy sp. zo.o. po raz kolejny w ramach programu Profilaktyki i wykrywania Raka Szyjki Macicy organizuje bezpłatne badanie cytologiczne dla Pań.

Przyjdź do Szpitala -  Zbadaj się -  Wybierz życie, ./upload/articles_pakiety/23580/01_obraz.jpg


Z okazji Dnia Matki szpital zaprasza wszystkie Panie z powiatu kutnowskiego i okolic na bezpłatne badanie cytologiczne w ramach Programu Profilaktyki i wykrywania Raka Szyjki  Macicy.

W Poradni Ginekologiczno- Położniczej (wejście od ul. Kościuszki 52, następne drzwi za Lecznicą.) 24 maja w godzinach od 9.00, do 12.00. [więcej]
pismak, 20.05.2014 12:44|czytane: 1078 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
PKP Intercity na Dzień Dziecka
W weekend, 31 maja i 1 czerwca, każdy młody podróżnik pojedzie pociągami PKP Intercity bezpłatnie. Na najmłodszych czekają miłe upominki, a na ich opiekunów rabaty przy zakupie biletu.

PKP Intercity na Dzień Dziecka, ./upload/articles_pakiety/23579/01_obraz.jpg


- „Dzień Dziecka z PKP Intercity” to specjalna oferta, w ramach której w sobotę 31 maja i w niedzielę
1 czerwca, dzieci i młodzież do 16 roku życia będą mogły podróżować po kraju pociągami PKP Intercity (TLK oraz EIC) bezpłatnie. Aby z niej skorzystać, wystarczy pobrać bezpłatny bilet w kasie lub u konduktora - mówi Zuzanna Szopowska, Rzecznik prasowy PKP Intercity.

- Dodatkowo, na najmłodszych będą czekać drobne upominki – specjalne Bazgroszyty, czyli zestawy kolorowanek i kredek, znane w Kutnie w związku ze współpracą przy Stacji Kutno. Przewoźnik nie zapominał również o dorosłych. Bezpłatnemu biletowi dla dzieci towarzyszyć będzie 32% rabat dla opiekunów. W ramach obowiązującej przez cały rok oferty Bilet Rodzinny, każdy kto podróżuje z dzieckiem do 16 roku życia otrzymuje zniżkę. Z oferty korzystać mogą grupy od 2 do 5 osób. [więcej]
pismak, 20.05.2014 10:01|czytane: 912 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Klub filmowy Kina KDK: Lokator Hitchcocka z muzyką na żywo
24 maja (sobota) o godz. 18.00 w Klubie Filmowym Kina KDK nieme kino z muzyką na żywo czyli pokaz filmu „Lokator” A. Hitchcocka z muzyką zespołu The Wasching Machine. Zapraszamy do Centrum Teatru Muzyki i Tańca. Bilet 15 zł.

Klub filmowy Kina KDK: Lokator Hitchcocka z muzyką na żywo, ./upload/articles_pakiety/23564/01_obraz.jpg


Daisy jest atrakcyjną blondynką i pracuje jako modelka. Słysząc o siódmej już ofierze „Mściciela”, który regularnie co wtorek zabija jasnowłose dziewczęta, Daisy postanawia przenieść się do domu rodziców. Tutaj częstym ich gościem jest Joe – inspektor policji - który czyni zaloty wobec Daisy. W tym samym czasie rodzice wynajmują pokój tajemniczemu lokatorowi. Choć jego zachowanie jest dość dziwne, Daisy udaje się z nim zaprzyjaźnić, ku zniecierpliwieniu Joe’go. [więcej]
kultura, 20.05.2014 09:53|czytane: 840 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czyste powietrze wokół nas - w szkole w Żychlinie
Szkoła Podstawowa nr 1 w Żychlinie zakończyła realizację programu edukacyjnego antytytoniowego „Czyste powietrze wokół nas”, którego celem było zwiększenie umiejętności dzieci w zakresie radzenia sobie w sytuacjach, gdy przebywają w zadymionych pomieszczeniach lub gdy dorośli palą przy nich papierosy.                

Czyste powietrze wokół nas - w szkole w Żychlinie, ./upload/articles_pakiety/23578/01_obraz.jpg


W  ramach programu koordynowanego placówce przez Izabelę Michalak dzieci uczestniczyły w warsztatach biorąc czynny udział w szeregu propozycjach promujących zdrowy i bezpieczny styl życia np: spacer, pogadanka, historyjka, wycieczka, kolorowanki, piosenka, plakaty, ćwiczenia  oddechowe i relaksacyjne, wystawa  prac plastycznych, imprezy okolicznościowe oraz gry i zabawy ruchowe na świeżym powietrzu. [więcej]
wandea, 20.05.2014 09:50|czytane: 898 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Mam prawo wiedzieć. Doświadczenie i poglądy kutnowskich kandydatów na europosłów
W związku z niedzielnymi eurowyborami serwis mamprawowiedziec.pl przygotował kwestionariusze doświadczenia i poglądów dla kandydatów.

Znajdą Państwo tam również kandydatów z okręgu 6, czyli tego w którym głosują mieszkańcy powiatu kutnowskiego.
Mam prawo wiedzieć. Doświadczenie i poglądy kutnowskich kandydatów na europosłów

Swój kwestionariusz wypełniła już Dorota Wojtczak, startująca z listy Sojuszu Lewicy Demokratycznej  (http://mamprawowiedziec.pl/strona/polityk/41506/poglady).

Poseł Tadeusz Woźniak, kandydat do Parlamentu Europejskiego z Solidarnej Polski długo kwestionariusza nie [więcej]
wandea, 20.05.2014 09:50|czytane: 1117 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Pucharowy weekend dla tancerki z Kutna
W sobotę, 17 maja w Warszawie odbył się Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego „Bemowo CUP 2014” organizatorem którego było Studio Tańca  „Duet”.

Pucharowy weekend dla tancerki z Kutna, ./upload/articles_pakiety/23576/02_obraz.jpg


W turnieju tym brała udział uczennica Gimnazjum Nr 1 im. A. Mickiewicza w Kutnie Justyna Klepczarek wraz ze swoim tanecznym partnerem Maciejem Janakowskim. Para tańczyła tańce latynoamerykańskie w kategorii pow. 15 lat klasa taneczna C i zajęła pierwsze miejsce na 11 par startujących w tej kategorii.

W niedzielę natomiast para rywalizowała w Toruniu. Tym razem Justyna i Maciej uplasowali się na  miejscu drugim.

To udany weekend tej pary bowiem awansowała ona do wyższej klasy tanecznej – otrzymała klasę „B” w tańcach latynoamerykańskich. Przypomnijmy, iż Justyna posiada również klasę „B” w tańcach standardowych. [więcej]
kultura, 20.05.2014 07:49|czytane: 1256 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Konkurs ekologiczny WSPÓLNE ZNACZY NASZE. Tu znajdziesz podpowiedzi
Już 5 czerwca Światowy Dzień Ochrony Środowiska. Do jego obchodów w Kutnie w specjalny sposób czyli wspólnego sprzątania zachęca portal eKutno.pl i organizatorzy akcji Stowarzyszenie Czysta Okolica oraz Stowarzyszenie Kutno Plus.

- Ekologia jest  nauką o strukturze i funkcjonowaniu przyrody, zajmującą się badaniem oddziaływań pomiędzy organizmami a ich środowiskiem oraz wzajemnie między tymi organizmami (strukturą ekosystemów) - mówi Andrzej Orłow, prezes Czystej Okolicy. -  Myślę, że wszyscy za mało czasu poświęcamy, aby zrozumieć funkcjonowanie przyrody i naszą w niej rolę. Dzieci dzięki edukacji ekologicznej w szkole często wiedzą więcej w tej kwestii niż my dorośli. Dlatego zachęcam dzieciaki w wieku od 12 do 15 lat do udziału w naszym konkursie.

Konkurs ekologiczny WSPÓLNE ZNACZY NASZE. Tu znajdziesz podpowiedzi, ./upload/articles_pakiety/23379/04_obraz.jpg


TUTAJ pytania i regulamin

- Byłam małym członkiem Ligi Ochrony Przyrody w Szkole Podstawowej nr 11  w Kutnie. Pan Jerzy Siemaszkiewicz dbał o to abyśmy nosili żubra- logo LOP wpiętego w sweterki czy fartuszki. Mam go do dziś i chętnie posprzątam 5 czerwca w parku Traugutta. Szczególnie psie kupy i butelki, bo tego w nim najwięcej - mówi Ola Rzadkiewicz, redaktor naczelny ekutno.pl.

A jakie odpady nadają się do recyklingu?
- Makulatura, plastikowe opakowania, szkło, bioodpady, tzw. odpady niebezpieczne - odpowiada pan Andrzej.

Tworzywa sztuczne (pojemniki często w kolorze żółtym) wrzucamy:
butelki plastikowe po napojach (szczególnie typu PET), butelki plastikowe po kosmetykach i środkach czystości
duże folie opakunkowe torebki foliowe, puszki aluminiowe po napojach

Nie wrzucamy do nich: części plastikowych nie będących opakowaniami, styropianu, tworzyw sztucznych pochodzenia medycznego, innych surowców plastikowych czy drewnianych.

Co robić z plastikowymi kubkami, np. po jogurtach? Są wykorzystywane jako paliwo w cementowni. Podobnie sytuacja wygląda z workami foliowymi, stają się paliwem przy produkcji klinkieru. [więcej]
Krecik, 19.05.2014 20:26|czytane: 1528 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Wreszcie odpowiedni chodnik do szpitala
Ku końcowi zmierza budowa 60- metrowego chodnika na ul. Szpitalnej na odcinku od skrzyżowania z ul. Kościuszki do pierwszego zjazdu do szpitala. 

Wreszcie odpowiedni chodnik do szpitala, ./upload/articles_pakiety/23574/01_obraz.jpg
Wreszcie odpowiedni chodnik do szpitala, ./upload/articles_pakiety/23574/02_obraz.jpg


23 maja wykonawca inwestycji firma Wit-Mar W. Marciniak z Kutna ma zakończyć prace.  Koszt przedsięwzięcia to ponad 20 tys. zł. Na tym odcinku nie będzie ścieżki rowerowej.

- Wreszcie normalny chodnik będzie do szpitala. Do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego prowadziły takie dziury, że trudno było uznać to za chodnik, a przecież tam chorzy ludzi chodzą, wiele razy z chorymi nogami właśnie - mówi pani Jolanta z Kutna. [więcej]
pismak, 19.05.2014 18:51|czytane: 1277 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Zofia Tarłowska z "Jedynki" wyróżniona w ogólnopolskim konkursie
16 maja w Sali Kolumnowej Sejmu ogłoszono wyniki konkursu "Moja Polska w roku 2050" . W konkursie brało udział ponad 4 tys. prac z 25 biur poselskich i senatorskich z całej Polski.

Zofia Tarłowska z
Zofia Tarłowska z
Zofia Tarłowska z


Spośród 640 prac, które wpłynęły do biura Senatora Przemysława Błaszczyka w I etapie wyróżniono 6, w tym 3 plastyczne autorstwa: Jagody Majewskiej ze Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Niemysłowie, Kariny Strzałkowskiej z Publicznego Przedszkola w Wartkowicach i Natalii Mrowiec uczennicy Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Łowiczu oraz 3  literackie: Stanisława Andryskowskiego z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łęczycy, Gabrieli Kucińskiej ze Szkoły Podstawowej w Kalenicach, Zofii Tarłowskiej ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kutnie.

Ze względu na bardzo wysoki  poziom kapituła postanowiła uhonorować 50 uczestników. Było również pięć nagród specjalnych, które zostały przyznane w drodze losowania.

Wyróżnieni uczestnicy wraz z opiekunami oraz Senatorem Przemysławem Błaszczykiem wzięli udział w uroczystości ogłoszenia wyników konkursu. Zebranych gości przywitała prof. Alicja Chybicka - przewodnicząca Parlamentarnego Zespołu ds. Dzieci oraz Rzecznik Praw Dziecka - Marek Michalak, a także Wicemarszałek Senatu Stanisław Karczewski.

- Po oficjalnym powitaniu wręczono dyplomy i nagrody autorom wyróżnionych prac, wśród zwycięskich znalazły się również 3 prace autorstwa: Gabrieli Kucińskiej, Zofii Tarłowskiej oraz Jagody Majewskiej z naszego okręgu. Na koniec przygotowano niespodziankę dla dzieci – teatrzyk pt. „ Baśń o grającym Imbryku”-  informuje Sylwia Prażnowska, Zastępca Dyrektora Biura Senatora RP Przemysława Błaszczyka. [więcej]
redaktor, 19.05.2014 18:40|czytane: 1261 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Pod patronatem eKutno.pl: Finał Międzyszkolnego Konkursu Historycznego
W środę 21 maja o godz. 11.00 w Centrum Teatru Muzyki i Tańca odbędzie rozgrywka finałowa III Międzyszkolnego Konkursu Historycznego: „Patron znany czy nieznany? Jan Kasprowicz i Jego czasy”.  Organizatorami konkursu są II LO im. Jana Kasprowicza i Kutnowskie Towarzystwo Historyczne.

Pod patronatem eKutno.pl: Finał Międzyszkolnego Konkursu Historycznego, ./upload/articles_pakiety/23425/01_obraz.jpg


W finale spotkają się przedstawiciele dziewięciu szkół z powiatu kutnowskiego:
Gimnazjum Nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego - Kacper Stoś i Julia Kowalska - opiekun: p.Robert Małachowski
Gimnazjum Nr 3 im. H. Sienkiewicza - Zuzanna Staniszewska i Piotr Twardowski – opiekun:p.Grażyna Grobelska
I Liceum Ogólnokształcące PUL im. 37 Łęczyckiego Pułku Piechoty - Szymon Wrzesiński i Mariusz Matczak – opiekun: p.Grażyna Grobelska
I LO im. J. H. Dąbrowskiego - Eliza Babecka  i Adrianna Wójcicka – opiekun: p.Ewelina Walczak
II LO im. J. Kasprowicza - Adrianna Kruszyniak i Cezary Grzyb – opiekun: p.Artur Ciurlej
Zespół Szkół Nr 1 im. St. Staszica - Emilia Nowak i Ewelina Wojtczak – opiekun: p.Paweł Babecki
Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 im. dr. A. Troczewskiego - Kornelia Sowińska i Anna Witkowska -opiekun: p.Karolina Charążka
Zespół Szkół Nr 3 im. Wł. Grabskiego - Justyna Strzelecka i Karolina Walczak – opiekun: p.Anna Janiak
Zespół Szkół Nr 1 w Krośniewicach – Patryk  Pawłowski i Magdalena Walczak – opiekun: p.Renata Bulewicz-Garstka [więcej]
wandea, 19.05.2014 18:26|czytane: 961 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
"Dziewiątka" w Mistrzostwach Polski Akademickich Związków Sportowych w Łodzi
W minioną niedzielę ośmioosobowa grupa lekkoatletów Uczniowskiego Klubu Sportowego „Dziewiątka”  wzięła udział w Mistrzostwach Polski Akademickich Związków Sportowych w Łodzi.
Nasi zawodnicy wystartowali poza konkursem, ponieważ w ramach mistrzostw mogły startować tylko kluby zrzeszone w pionie akademickim.Pierwszy raz podczas zawodów dopisała pogoda, może poza sprintami podczas, których wiał przeciwny wiatr .
Tradycyjnie bardzo dobry wynik uzyskała nasza juniorka młodsza Natalia Kołodziejczak (brązowa medalistka w skoku w dal z Halowych Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w roku 2014 w Spale). Tym razem Natalia biegła na dystansie 200 m uzyskując czas 22,56 s , który jest jej nowym rekordem życiowym.

Bardzo dobre wynik na tym samym dystansie uzyskali klubowi koledzy Natalii, także juniorzy młodsi: Piotr Kowalski i Rafał Ewkowski, którzy przebiegli dystans 200 m odpowiednio w czasie 23,70 s i 24,05 s (rekord życiowy Rafała). Inny junior młodszy z „Dziewiątki” Damian Lesecki ustanowił rekord życiowy na 800,  przebiegając ten dystans w czasie 2;05,58 min;s.

- Jest to czwórka zawodników, którzy mają duże szanse wywalczyć kwalifikację na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży ( Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych), które odbędą się 13 – 15 lipca we Wrocławiu. Można przyjąć, że Natalia Kołodziejczak ma ten awans już zapewniony, ponieważ wynik 5,45 m, który dwa tygodnie temu uzyskała  w skoku w dal jest aktualnie czwartym rezultatem w Polsce ( do imprezy mistrzowskiej kwalifikuje się najlepsza dwudziestka).  Blisko awansu jest także Piotr Kowalski, który na 400 m ppł. ma aktualnie siódmy wynik w kraju (57,14 s). Jednak w jego przypadku, aby być spokojnym o występ na mistrzostwach trzeba będzie w najbliższych startach pobiec jeszcze lepiej. Na pewno go na to stać  – posumowuje starty swoich czołowych juniorów młodszych trener „Dziewiątki” Jacek Kudła. [więcej]
redaktor, 19.05.2014 18:23|czytane: 937 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pierwsze miejsce dla Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej
Wczoraj Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej uczestniczył w I Kasztelańskim Przeglądzie Zespołów Ludowych Sierpc 2014, którego organizatorem było Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu.

- Celem konkursu była integracja środowiska artystycznego,stworzenie możliwości zaprezentowania dorobku artystycznego zespołów folklorystycznych,wymiana pomysłów i doświadczeń w zakresie pracy z dziecięcymi, młodzieżowymi i dorosłymi zespołami folklorystycznymi,rozwijanie wrażliwości estetycznej dzieci i młodzieży poprzez bezpośredni kontakt z tańcem,muzyką,piosenką,wspólna zabawa i nawiązanie nowych kontaktów - mówi Bożena Sudomir, Zastępca Prezesa ZPiTZK.

Pierwsze miejsce dla Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej, ./upload/articles_pakiety/23571/01_obraz.jpg
Pierwsze miejsce dla Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej, ./upload/articles_pakiety/23571/02_obraz.jpg
Pierwsze miejsce dla Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej, ./upload/articles_pakiety/23571/03_obraz.jpg


Zespoły zostały podzielone na kategorie wiekowe –dziecięce zespoły ludowe –do lat 13 gdzie wystawiliśmy naszą młodszą grupę z tańcami regionu krakowskiego oraz młodzieżowe i dorosłe, w której zaprezentowała się nasza starsza grupa w pięknych strojach regionu kutnowskiego, tańcząc kujawiaka z oberkiem i polkę.

Jury powołane przez organizatora oceniało opracowania choreograficzne i wokalne, technikę wykonania, dobór kostiumów, dobór repertuaru do wieku i poziomu zaawansowania tancerzy, wyraz artystyczny, wartości wychowawcze.

- W pięknej, nowej w tamtych stronach imprezie odnieśliśmy ogromny sukces, zdobywając pierwsze miejsce,  pokonując dziewięć innych zespołów - dodaje pani Bożena. - Otrzymaliśmy dyplomy, znaczki okolicznościowe statuetkę oraz nagrodę pieniężną. Kutno – Miasto Róż jest coraz bardziej znane i dobrze promowane w coraz nowych regionach Polski i cieszymy się, że przyczyniamy się do tego. Na przykład dzień wcześniej, [więcej]
kultura, 19.05.2014 18:19|czytane: 2206 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Lider PiS o kampanii wyborczej w starostwie
W sobotę, 17 maja pytaliśmy czy Prawo i Sprawiedliwość złamało prawo wyborcze w kampanii do Parlamentu Europejskiego, organizując spotkanie w Starostwie Powiatowym w Kutnie. Artykuł 108, paragraf 1 punkt 1 Kodeksu Wyborczego mówi jasno, że  Zabrania się prowadzenia agitacji wyborczej: 1) na terenie urzędów administracji rządowej i administracji samorządu terytorialnego oraz sądów. Ale czy jasna i jedna jest jego interpretacja?

Lider PiS o kampanii wyborczej w starostwie, ./upload/articles_pakiety/23569/01_obraz.jpg


- Nie mogę się zgodzić na interpretację, która prowadzi do tego, że wynajęcie sali służącej społeczności lokalnej wykorzystanej na spotkanie w sobotę, a nie podczas pracy urzędników w tygodniu i na kampanią nie do nich skierowaną, jest wykroczeniem - mówi Konrad Kłopotowski, lider kutnowskiego Prawa i Sprawiedliwości. - Przedstawiciele Platformy Obywatelskiej czy też Sojuszu Lewicy Demokratycznej też się w niej spotykali i nikt nic nie mówił. Jak PiS zorganizował spotkanie to zaraz jest donos na policję. Dlaczego w przypadku partii rządzących nie było zawiadomień o przestępstwie?

Platforma Obywatelska zdaniem Państwowej Komisji Wyborczej złamała prawo wyborcze nagrywając spot wyborczy w Kancelarii premiera Donalda Tuska na tle, które wcześniej posłużyło przy wygłoszeniu orędzia w sprawie sytuacji na Ukrainie.

W tegorocznej kampanii do Europarlamentu doszło już w Polsce do kilku sytuacji agitacji w urzędach. W Łukowie policja również prowadzi postępowanie wyjaśniające. Tam potrwa miesiąc, nie jest prowadzone w trybie wyborczym, a prof. Waldemar Paruch kandydat PiS tłumaczy podobnie, jak Konrad Kłopotowski. [więcej]
wandea, 19.05.2014 16:51|czytane: 1687 razy|25 komentarzy|komentuj|czytaj cały
225 tys. euro pomocy przez 10 lat przyjaźni holendersko-polskiej
Oddział ginekologiczno-położniczy w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym sp. z o.o. od dziś nosi nazwę Przyjaźni Holendersko-Polskiej.

Stowarzyszenie Ruch Społeczny Radość Macierzyństwa od 10 lat ściśle współpracuje z holenderską fundacją Pomocy Socjalno-Medycznej na rzecz Europy Wschodniej z Holandii.

225 tys. euro pomocy przez 10 lat przyjaźni holendersko-polskiej, ./upload/articles_pakiety/23568/05_obraz.jpg
225 tys. euro pomocy przez 10 lat przyjaźni holendersko-polskiej, ./upload/articles_pakiety/23568/11_obraz.jpg
225 tys. euro pomocy przez 10 lat przyjaźni holendersko-polskiej, ./upload/articles_pakiety/23568/16_obraz.jpg


- Przez dziesięć lat przeznaczyliśmy na pomoc dla szpitalnego oddziału 125 tys. euro. Pomoc rzeczową z kolei można  oszacować na 100 tys. euro - mówił Pierre  Bours z SMHO. - Środki na pomoc uzyskujemy dzięki zbiórkom i sprzedaży odzieży używanej. Żeby uzyskać taką kwotę na pomoc dla was musieliśmy przerzucić aż pół miliona kilogramów oddzieży i przepracować społecznie 350 tys. roboczogodzin.

- Dziękujemy za to bardzo serdecznie. Chciałbym aby każdy oddział kutnowskiego szpitala miał takich dobroczyńców- mówił Andrzej Musiałowicz, prezes spółki.

Z kolei Martyna Pajmel, szefowa Radości Macierzyństwa zauważyła, że przez lata prosiła dyrektorów szpitala aby zrobić podłogę przy wejściu na oddział i udało się to dopiero, kiedy obecny zarząd spółki zaczął funkcjonować. Wyraziła nadzieję, że szpital będzie współpracował również z fundacją, bowiem do tej pory przez wiele lat ze względu na częste zmiany władzy w szpitalu nie było to możliwe.

Ofiarodawcom dziękowała również Mirosława Gal-Grabowska, Starosta Kutnowski oraz prof.Witold Malinowski, ordynator oddziału im. Przyjaźni Holendersko-Polskiej. Jak wspominaliśmy w zapowiedzi na jego ręce
przedsatwiciele holenderskiej fundacji przekazali najwyższej klasy sprzęt KTG o wartości 26 tys. zł. [więcej]
wandea, 19.05.2014 14:40|czytane: 1518 razy|13 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Podziękujmy naszym koszykarzom
Drużyna KKS „Pro Basket” Kutno mistrzem I Ligi Koszykówki Mężczyzn. Kutnowscy koszykarze w minioną sobotę wygrali mecz z WKK ProBiotics Wrocław ustanawiając wynik play-off 3-0. Tym samym drużyna trenera Jarosława Krysiewicza spełniła pokładane w nich nadzieje kibiców na I miejsce w lidze PZKosz.

Podziękujmy naszym koszykarzom , ./upload/articles_pakiety/23565/01_obraz.jpg
Podziękujmy naszym koszykarzom , ./upload/articles_pakiety/23565/02_obraz.jpg
Podziękujmy naszym koszykarzom , ./upload/articles_pakiety/23565/03_obraz.jpg


Podziękujmy naszym koszykarzom za wiele emocji i wzruszeń podczas wszystkich meczy w sezonie 2013/2014 i świętujmy razem ich wielki sukces sportowy w dniu 20 maja br. o godz. 16.00 przed Urzędem Miasta Kutna. [więcej]
redaktor, 19.05.2014 13:00|czytane: 2126 razy|14 komentarzy|komentuj|czytaj cały
SPEED wyróżniony podczas OZODANCE 2014
Zespół Speed reprezentujacy Kutnowski Dom Kultury zdobył wyróżnienie w kategorii powyżej 15 lat na OZODANCE 2014 . Trenerką zespołu jest Joanna Zielińska właścicielka STREET DANCE STUDIO. VI Ozorkowskie Konfrontacje Taneczne – OZODANCE 2014 odbyły się w sobotę, 17 maja w Ozorkowie. 

[więcej]
kultura, 19.05.2014 13:21|czytane: 947 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Zapowiedzi: Koncert muzyki gospel w Kutnowskim Domu Kultury
5 czerwca (czwartek) o godz. 19.00 zapraszamy na koncert TGD (Trzecia Godzina Dnia) - jednego z najbardziej znanych i najdłużej działających zespołów w Polce wykonujących muzykę z chrześcijańskim przesłaniem. Bilety: 25 zł - ulgowy, 35 zł - normalny dostępne w kasie KDK, CTMiT oraz ONLINE.

TGD (Trzecia Godzina Dnia) to jeden z najbardziej znanych i najdłużej działających zespołów w Polce wykonujących muzykę z chrześcijańskim przesłaniem.

Zapowiedzi: Koncert muzyki gospel w Kutnowskim Domu Kultury, ./upload/articles_pakiety/23563/01_obraz.jpg
Zapowiedzi: Koncert muzyki gospel w Kutnowskim Domu Kultury, ./upload/articles_pakiety/23563/02_obraz.jpg
Zapowiedzi: Koncert muzyki gospel w Kutnowskim Domu Kultury, ./upload/articles_pakiety/23563/03_obraz.jpg


W roku 1982 w wyniku połączenia kilku kościelnych grup wokalnych powstał niemal stuosobowy ogólnopolski chór młodzieżowy. Założycielem formacji i jej pierwszym dyrygentem był Janusz Sierla. Ekspresja chóru, towarzyszące mu instrumentarium i charakter wykonywanych utworów były w tamtych czasach czymś nowym, wręcz kontrowersyjnym, przełamującym polskie stereotypy dotyczące muzyki chrześcijańskiej.

Przez lata zmieniał się skład i formuła zespołu, przez szeregi chóru przewinęło się prawie pół tysiąca osób. Formacja zyskała wielkie grono słuchaczy i niemało naśladowców. Obecnie z repertuaru TGD korzysta wiele grup muzycznych, a “tegiedowe” psalmy są śpiewane na spotkaniach wspólnot chrześcijańskich w całym kraju.
Zespół nagrał do tej pory 9 albumów, 3 koncerty telewizyjne (TVP i Religia Tv) i 3 radiowe (PR “Trójka”). Brał udział w wielu festiwalach muzycznych (S.O.S, Sopot Festival), produkcjach płytowych i telewizyjnych współpracując m.in. z: Elżbietą Skrętkowską, Mieczysławem Szcześniakiem, Grażyną Łobaszewską, Adamem Sztabą i grupą DeMono. [więcej]
kultura, 19.05.2014 13:13|czytane: 946 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
AGRO SHOW w Mieczysławowie
Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Mieczysławowie koło Kutna organizuje 22 maja o godz. 10.00 AGRO SHOW.

W programie: zwiedzanie szkoły, wystawa  sprzętu  rolniczo- ogrodniczego, pokazy  polowe  maszyn,  zawody  wędkarskie  o  puchar  dyrektora szkoły,  plenerowe  konkursy  artystyczne,  gry i zabawy sportowe,  kiermasze  ogrodnicze. [więcej]
redaktor, 19.05.2014 09:54|czytane: 1040 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Wyniki i zapowiedzi: Piłka nożna
PIŁKA NOŻNA SENIORÓW
III LIGA ŁÓDZKO-MAZOWIECKA
WARTA SIERADZ – MKS KUTNO 0 : 2 /0 : 1/
Bramki  dla MKS : Krzysztof Garczewski, Mariusz Jakubowski
Trener : Andrzej Grzegorek
Kierownik drużyny : Andrzej Królak

PIŁKA NOŻNA MŁODZIEŻOWA
ŁÓDZKA LIGA JUNIORÓW GR.B
Victoria Grabów – MKS Kutno 0 : 7 (0 : 3)
Bramki dla MKS : Piotr Kierus – 3, Igor Wójcie, Jakub Janakowski, Michał Wietrzyk, Szymon Górkiewicz.
Trener: Robert Marzec

Łódzka liga kat. Michałowicz
MKS AMZ Kutno –  UKS SMS ŁÓDŹ 6 : 9 /1 : 6/
Bramki dla MKS :  Mateusz Sobczyk – 3, Michał Głodek, Piotr Soliński, Bartosz Górecki
Trener: Sławomir Ryszkiewicz…
Kierownik drużyny: Radosław Stoliński [więcej]
redaktor, 19.05.2014 09:34|czytane: 883 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Baseballiści i softballistki zagrali w weekend
W miniony weekend na stadionach Europejskiego Centrum Małej Ligi Baseballowej w Kutnie rozegrano trzy dwumecze w rozgrywkach baseballowej Ekstraligi oraz jeden dwumecz w Polskiej Lidze Softballu Kobiet. W sobotę, 17 maja Drużyna  MKS „STAL” BiS Kutno zagrała z KSB Wrocław KS , Silesia Rybnik  z  WUKB Centaury Warszawa oraz Diamonds Warszawa z MKS „STAL” BiS Kutno. W niedzielę, 18 maja Gepardy Żory zagrały z MKS „STAL” BiS Kutno.

Baseballiści i softballistki zagrali w weekend, ./upload/articles_pakiety/23557/01_obraz.jpg
Baseballiści i softballistki zagrali w weekend, ./upload/articles_pakiety/23557/09_obraz.jpg
Baseballiści i softballistki zagrali w weekend, ./upload/articles_pakiety/23557/29_obraz.jpg


Przedstawiamy wyniki: sobota-  Baseball Wrocław @ Stal Kutno 8:1, 6:2 [NZM: Ray Wojtala (Baseball)] Silesia Rybnik @ Centaury Warszawa 1:13, 2:4 [NZM: Mike Renery (Centaury)]; niedziela -
Gepardy Żory @ Stal Kutno 3:4, 3:4 [NZM: Artur Wojtczak (Stal)]. [więcej]
TomekKula, 19.05.2014 09:38|czytane: 1428 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Wyniki i zapowiedzi: Koszykówka
MINIKOSZYKÓWKA
WOJEWÓDZKA LIGA SKRZATEK U 11 K
Turniej w Kutnie
MKS KUTNO – WIDZEW ŁÓDŹ/4 : 7, 14 : 2, 11 : 0, 6: 0, / 35 : 9
MKS KUTNO –  UKS BASKET ALEKSANDRÓW /9 : 3, 8 : 4, 17 : 0, 21 : 0, / 55 : 7
ŁKS KK ŁÓDŹ –  ÓSEMKA SKIERNIEWICE /2 : 13, 2 : 17, 4 : 7, 4 : 14, / 12 : 51
TK BASKET III STRYKÓW –WIDZEW ŁÓDŹ /0 : 7, 0 : 43, 0 : 8, 1 : 23 1 : 81
UKS BASKET ALEKSANDRÓW –  ÓSEMKA SKIERNIEWICE /4 : 12, 2 : 10, 2 : 16, 0 : 14/ 8 : 52
ŁKS KK ŁÓDŹ –  TK BASKET III STRYKÓW /20 : 0, 14 : 4, 16 : 0, 24 : 0/ 74 : 4

MKS Kutno : Karolina KOCIURSKA-TOMCZAK – trener,  Justyna ANDZIAK 0 i 0, Milena BUDNER – 2 i 4, Weronika GALANT – 5 i 0,  Natalia GOŁOFIT – 4 i 12, Małgorzata JABŁOŃSKA – 0 i 4, Wiktoria KACPERSKA – 2 i 0,  Gabriela NADOLSKA – 2 i 2, Julia PIŁACIK – 10 i 6, Paulina PONISZEWSKA – 0 i 0, Sandra ROGOZIŃSKA – 0 i -,  Kinga STASINOWSKA – 6 i 23,  Nikola TOMASIK – 0 i 2, Wiktoria WOJTCZAK – 2 i 2, Michalina WUJKOWSKA – 2 i -,   Edyta SIECZKA – - i 0. [więcej]
redaktor, 19.05.2014 09:49|czytane: 771 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zderzenie w Krzyżanówku
Dziś o godz. 02:35 w Krzyżanówku na 260 km A1  zderzyły się samochód osobowy z ciężarowym. Ruch był zablokowany przez trzy godziny.

Kierowca Citroena jadący w stronę Gdańska wjechał w tył jadącego przed nim samochodu ciężarowego Scania. W wyniku zdarzenia 4 osoby trafiły do szpitala. Policja prowadzi czynności wyjaśniające. [więcej]
redaktor, 19.05.2014 09:42|czytane: 1051 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Polfarmex Kutno mistrzem I Ligi Koszykówki Mężczyzn
Polfarmex Kutno wygrał jednym punktem z WKK ProBiotics Wrocław 69:70.  W kwartach 17-20; 22-10; 9-25; 21-15. Drużyna Jarosława Krysiewicza jest mistrzem I Ligi Koszykówki Mężczyzn.

Polfarmex Kutno mistrzem I Ligi Koszykówki Mężczyzn, ./upload/articles_pakiety/23553/15_obraz.jpg
Polfarmex Kutno mistrzem I Ligi Koszykówki Mężczyzn, ./upload/articles_pakiety/23553/50_obraz.jpg
Polfarmex Kutno mistrzem I Ligi Koszykówki Mężczyzn, ./upload/articles_pakiety/23553/79_obraz.jpg


Dla kutnowskiej drużyny punktowali K. Jakóbczyk  19, J. Garbacz 0, S. Sikora  5, M. Szwed  0, J. Dłuski  14, M. Bartosz  10, H. Mazur  12, N. Kulon  5, W. Glabas  0, S. Rduch  3, H. Pabian  2. [więcej]
TomekKula, 17.05.2014 21:41|czytane: 4450 razy|21 komentarzy|komentuj|czytaj cały
VII Otwarte Mistrzostwa Kutna Dzieci i Młodzików w Judo
W minioną sobotę w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 6 w Kutnie rozegrano VII Otwarte Mistrzostwa Kutna Dzieci i Młodzików w Judo.

Zawody rozegrano w dwóch grupach wiekowych: 2000-2001 (młodzicy) oraz 2002-2003 (dzieci). Uroczystego otwarcia turnieju dokonał wiceprezydent Kutna Zbigniew Wdowiak. Następnie odbył się efektowny pokaz techniki judo przy muzyce we wykonaniu dwóch reprezentantów Polski, wielokrotnych medalistów mistrzostw kraju oraz wielu międzynarodowych turniejów - Aleksandra Bety i Damiana Popiela.

VII Otwarte Mistrzostwa Kutna Dzieci i Młodzików w Judo, ./upload/articles_pakiety/23556/01_obraz.jpg
VII Otwarte Mistrzostwa Kutna Dzieci i Młodzików w Judo, ./upload/articles_pakiety/23556/02_obraz.jpg
VII Otwarte Mistrzostwa Kutna Dzieci i Młodzików w Judo, ./upload/articles_pakiety/23556/03_obraz.jpg


Po pokazie zawodnicy ci przeprowadzili wspólną rozgrzewkę dla wszystkich uczestników zawodów reprezentujących następujące kluby: Akademia Judo Łódź MKS Judo Kano Płock MKS Zryw Łowicz UKS Sensei Płock UKS Judo Rawa Mazowiecka KS Gwardia Łódź MKS Olimpijczyk Włocławek MKS Jutrzenka Płock MMKS Wojownik Skierniewice UKS Jusport Justynów UKS IPPON MDK Kutno.

Bardzo dobrze zaprezentowali się gospodarze turnieju z MDK Kutno, którzy aż ośmiokrotnie stawali na podium. W grupie młodszej (dzieci) Kutno reprezentowane było przez 5 zawodników, z których najlepiej wypadł najmłodszy (2004 rocznik) Miłosz Myszkowski zdobywając w pięknym stylu złoty medal. [więcej]
redaktor, 18.05.2014 19:11|czytane: 1082 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Kutnowskie Granty Oświatowe: Rozśpiewana świetlica
W piątek, 16 maja w Szkole Podstawowej nr 6 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kutnieodbył się V Międzyszkolny Festiwal Piosenki Dziecięcej „Rozśpiewana świetlica” w ramach Kutnowskich Grantów Oświatowych „Sięgaj, gdzie wzrok nie sięga”

Kutnowskie Granty Oświatowe: Rozśpiewana świetlica , ./upload/articles_pakiety/23554/01_obraz.jpg
Kutnowskie Granty Oświatowe: Rozśpiewana świetlica , ./upload/articles_pakiety/23554/02_obraz.jpg
Kutnowskie Granty Oświatowe: Rozśpiewana świetlica , ./upload/articles_pakiety/23554/03_obraz.jpg


Konkurs zorganizowali: Wiesław Zwarycz i Piotr Pawlak. W festiwalu uczestniczyły 3-osobowe reprezentacje świetlic szkolnych z SP 5, SP 6 i SP 9 (uczniowie klas 0 – III) wraz z opiekunami. Zakres tematyczny obejmował polską piosenkę dziecięcą. Występy odbywały się w hali sportowej. Uczestników powitała dyrektor Emilia Malanowska. Gościem i obserwatorem imprezy była Anna Michalska – Inspektor Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miasta w Kutnie. Imprezę prowadził Piotr Pawlak, który przygotował uczniów, zamontował dekorację i opiekował się przybyłymi gośćmi. Piotr Pawlak akompaniował też wszystkim solistom do utworu obowiązkowego i zespołowi „Szósteczka”,zaś odpowiedzialnym za nagłośnienie oraz głównym organizatorem był Wiesław Zwarycz, który opracował koncepcję imprezy.

W skład komisji konkursowej (JURY) weszły: Karolina Zabłocka, nauczyciel muzyki w Szkole Podstawowej nr 5 w Kutnie – przewodnicząca i Alina Murzynowska, nauczyciel w Szkole Podstawowej nr 9 w Kutnie, które oceniały występy pod względem doboru repertuaru, interpretacji i ogólnych wrażeniach estetycznych.

Zastosowano dziesięciostopniową skalę oceniania. Przegląd miał charakter wokalnych prezentacji zespołowych, a następnie – indywidualnych.  Nowością było w tym roku wprowadzenie dwóch kategorii wiekowych i,  oprócz prezentacji dowolnej - konieczność wykonania utworu obowiązkowego „na żywo” z akompaniamentem. W regulaminie znalazł się zapis, że piosenką dowolną może być wyłącznie utwór, którego wykonanie  nie było nagrodzone  na żadnym festiwalu lub przeglądzie. [więcej]
kultura, 18.05.2014 11:06|czytane: 1117 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Sukces Studia Tańca Alibi
Wczoraj w Ozorkowie odbyły się VI Konrfontacje Taneczne OZODANCE. Nasze miasto oraz Kutnowski Dom Kultury reprezentowali tancerze Studia Tańca Alibi.

Sukces Studia Tańca Alibi, ./upload/articles_pakiety/23494/01_obraz.jpg
Sukces Studia Tańca Alibi, ./upload/articles_pakiety/23494/02_obraz.jpg
Sukces Studia Tańca Alibi, ./upload/articles_pakiety/23494/03_obraz.jpg


W kategorii wiekowej do lat 11, na 17 wystepujących grup, zespół Alibi zajął III miejsce. Natomiast grupa Revolution, w kategorii powyżej lat 16 zajęła II miejsce. Trenerem zespołów jest Magdalena Mikos. [więcej]
kultura, 12.05.2014 16:32|czytane: 2222 razy|52 komentarzy|komentuj|czytaj cały
VI Kutnowska Noc w Muzeum ze Strażą Pożarną
Motywem przewodnim VI Kutnowskiej Nocy w Muzeum były jubileusze 135-lecie Ochotniczej Straży Pożarnej i 60-lecie Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie. Na Placu Marsz. J. Piłsudskiego zgromadzeni mieszkańcy Kutna mogli podziwiać zabytkowe wozy strażackie, zapoznać się z historią polskich strażaków, a najmłodsi wziąć udział w konkursach sprawnościowych. 

VI Kutnowska Noc w Muzeum ze Strażą Pożarną, ./upload/articles_pakiety/23552/50_obraz.jpg
VI Kutnowska Noc w Muzeum ze Strażą Pożarną, ./upload/articles_pakiety/23552/02_obraz.jpg
VI Kutnowska Noc w Muzeum ze Strażą Pożarną, ./upload/articles_pakiety/23552/03_obraz.jpg


Pierwszą atrakcję przygotowali strażacy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Koluszkach, a był to pokaz sikawki konnej z XIX wieku.

Najmłodsi mogli sprawdzić się w konkursie sprawnościowym testującym ich siłę fizyczną i umiejętności walki z ogniem. Ponadto mogli zmierzyć się ze ścianą wspinaczkową przygotowaną przez druhów z OSP Żychlin oraz nauczyć się prawidłowo udzielać pierwszej pomocy. W tym czasie koncertowała Orkiestra Dęta OSP Kutno.

O 19:30 w Muzeum Regionalnym w Kutnie oficjalnie otwarto wystawę "Bogu na chwałę, bliźniemu na ratunek. Kutnowska Ochotnicza i Zawodowa Straż Pożarna w latach 1879-2014".

Dziś do północy będzie można podziwiać stroje strażackie i centralę telefoniczną.  Dostępne są również wystawy "Rzeźba po kutnowsku", "Miasto w czasie i przestrzeni" i "Piękno secesji". [więcej]
MaciejW, 17.05.2014 22:12|czytane: 2433 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Prawo i Sprawiedliwość idzie w eurowyborach po zwycięstwo. Czy PiS złamało prawo wyborcze?
Dziś w Starostwie Powiatowym w Kutnie w ramach kampanii wyborczej odbyło się spotkanie z kandydatami Prawa i Sprawiedliwości w okręgu szóstym. Janusz Wojciechowski, Witold Waszczykowski i Marek Matuszewski zaprezentowali swoje kandydatury, przedstawili swoje poglądy i przede wszystkim zachęcali do wzięcia udziału w głosowaniu 25 maja w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Dossier kandydatów przedstawił Konrad Kłopotowski, lider PiS w powiecie kutnowskim. Następnie każdy z nich zabrał głos.

Prawo i Sprawiedliwość idzie w eurowyborach po zwycięstwo. Czy PiS złamało prawo wyborcze? , ./upload/articles_pakiety/23550/01_obraz.jpg
Prawo i Sprawiedliwość idzie w eurowyborach po zwycięstwo. Czy PiS złamało prawo wyborcze? , ./upload/articles_pakiety/23550/02_obraz.jpg
Prawo i Sprawiedliwość idzie w eurowyborach po zwycięstwo. Czy PiS złamało prawo wyborcze? , ./upload/articles_pakiety/23550/03_obraz.jpg


- To jedno z cyklu spotkań jakie odbywamy jako kandydaci Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do Europarlamentu. Staramy się odwiedzić wszystkie powiaty. Dziś jest nas trzech, pozostali kandydaci nie zdołali dojechać, bowiem trwa kampania i są w różnych miejscach w okręgu - mówił Janusz Wojciechowski. - Prawo i Sprawiedliwość idzie w tych wyborach po zwycięstwo. Chcemy aby Polska była dobrze reprezentowana w Parlamencie UE, a twierdzimy, że nikt tego lepiej nie zrobi, niż kandydaci PiS, dlatego że celem naszego działania jest polska racja stanu i jak najlepsze reprezentowanie jej w Europie. Polska jest 10 lat w UE, ale ciągle ma ten problem, że to bardziej UE weszła do Polski niż Polska do Unii. UE weszła do Polski z prawem, biurokracją. Polska otworzyła cały swój rynek na zachodnie firmy, a nasze firmy coraz częściej bankrutują. Dobrze, że Polska jest w UE, ale nie wykorzystujemy w niej swoich możliwości. Weszliśmy na nierównych prawach, myślę tu m.in. o rolnikach.

Wojciechowski mówił o biedzie w Polsce, o tym że autostrady służą do wyjazdu z Polski nie do przyjazdów czy powrotów do niej, że nasz kraj się wyludnia. - Województwo łódzkie jest jednym z najszybciej wyludniających się regionów Polski. Ludzie stąd wyjeżdżają. Kutno to też dotyka - mówił kandydat.

Wojciechowski podkreślił, że reprezentacja Polski w UE jest obecnie bardzo zła. - Rząd Donalda Tuska i PSL przyjął zasadę pokornego spełniania wszystkich narzucanych dyrektyw. Rząd wmawia, że wynegocjowaliśmy dobre warunki, a wcale tak nie jest. Jeśli chodzi o rolnictwo to mogło być 8 mln euro więcej - kontynuował Wojciechowski.

- Jeśli państwo interesowali się sprawami łódzkimi to Prawo i Sprawiedliwość próbowało doprowadzić do postawienia pomnika smoleńskiego Lechowi Kaczyńskiemu. Na ulicy jednak pojawili się działacze Ruchu Palikota, którzy krzyczeli kłamiąc, że pomnik będzie kosztował 4 miliony zł, że to miasto wyda te pieniądze. Oczywiście nie jest to prawdą. Pomnik miał kosztować 100 tys. zł, a pieniądze będą pochodzić z naszych składek. Złożyliśmy zawiadomienie do łódzkiej prokuratury. A prokuratura mając twarde dowody, bo media nagrały atak Ruchu Palikota na nas, odmówiła wszczęcia postępowania. Prokuratura od lat nie radzi sobie z kwestią smoleńską, nie radzi sobie z wielkim oszustwem AmberGold, z aferami paliwową, węglową. Co to znaczy jeśli prokuratura ma dowody, że doszło publicznie do przestępstwa nie wszczyna postępowania? To znaczy, że daje zielone światło kłamstwu. Państwo jest bezradne, to ogromny kryzys wymiaru sprawiedliwości - mówił Witold Waszczykowski. [więcej]
wandea, 17.05.2014 21:03|czytane: 2603 razy|33 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Jutro koncert w Muzeum w Oporowie
Dyrektor Muzeum – Zamku w Oporowie serdecznie zaprasza jutro o godz. 17.00 na wiosenny koncert w wykonaniu Trio w składzie: Jakub Dudek – gitara, Gabriel Gos – skrzypce, Maciej Kałamucki – akordeon w Sali Rycerskiej zamku w Oporowie. Bilet wstępu 20 zł. Rezerwacja miejsc tel. 24 285 91 22.

W programie: bałkańskie melodie ludowe, utwory: Chicka Corei, Krzesimira Dębskiego, Antonina Carlosa Jobima, Astora Piazzolli, Carlosa Gardeli oraz autorskie utwory wykonawców. [więcej]
wandea, 17.05.2014 22:30|czytane: 960 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Łukasz Walichnowski z Kutna w Mistrzostwach Polski Seniorów
W czwartek i piątek w Warszawie na obiektach Warszawskiej Politechniki odbyły się akademickie Mistrzostwa Polski Seniorów w kickboxingu w formule KICK LIGHT. W imprezie udział wziął także kutnowski kickboxer obecnie student Politechniki Łódzkiej, Łukasz Walichnowski.

Łukasz Walichnowski z Kutna w Mistrzostwach Polski Seniorów , ./upload/articles_pakiety/23551/01_obraz.jpg
Łukasz Walichnowski z Kutna w Mistrzostwach Polski Seniorów , ./upload/articles_pakiety/23551/02_obraz.jpg
Łukasz Walichnowski z Kutna w Mistrzostwach Polski Seniorów , ./upload/articles_pakiety/23551/03_obraz.jpg


- Łukasz w kat. wagowej -74 kg, po zaciętej walce  przegrał z zawodnikiem z klubu rzeszowskiego, Mateuszem Chmielem, ostatecznie zajmując miejsce 5-11. W całym turnieju udział wzięło 80 zawodników z 28 klubów. Poziom walk w formule kick light ( z kopnięciem na udo) bardzo wysoki  - powiedział trener Mariusz Konwerski.

- Cieszy fakt, że nasi zawodnicy studjując  znajdują czas na trening i udział w zawodach kickboxingu. Jest to przykład na to, że można połączyć naukę ze sportem - powiedział trener Aleksander Grabowski. [więcej]
pismak, 17.05.2014 20:02|czytane: 1149 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pisarz na manowcach. Spotkanie z laureatem Nagrody Nike
Gość Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kutnie Marek Bieńczyk, jak mówił o sobie, nie da się włożyć do żadnej szuflady, ani z prozaikami, ani z eseistami, ani uniwersyteckimi wykładowcami. Kim zatem jest Marek Bieńczyk? Niewątpliwie pisarzem na manowcach, który doskonale potrafi zrównoważyć pisanie czyli lata spędzone przed pustymi, białymi kartkami papieru, barwnym życiem o smaku cierpkich lub słodkich winogron, słońcem jakie pojawia się kiedy mówi o swoich pasjach i ojcu. Po pełnym anegdot, szczerości i błyskotliwej dyskusji spotkaniu trudno nie sięgnąć po twórczość Bieńczyka, co też czytelnikom eKutno.pl, serdecznie polecam.

W środę, 14 maja w czytelni kutnowskiej biblioteki w ramach cyklu Gwiazdozbiór Gutenberga odbyło się spotkanie z pisarzem postmodernistycznym, tłumaczem Kundery, laureatem Nagrody Literackiej Nike (2012).

Pisarz na manowcach. Spotkanie z laureatem Nagrody Nike, ./upload/articles_pakiety/23524/01_obraz.jpg
Pisarz na manowcach. Spotkanie z laureatem Nagrody Nike, ./upload/articles_pakiety/23524/02_obraz.jpg
Pisarz na manowcach. Spotkanie z laureatem Nagrody Nike, ./upload/articles_pakiety/23524/03_obraz.jpg


Grażyna Baranowska, prowadząca spotkanie zafascynowana literackim językiem zaproszonego gościa przybliżyła publiczności postać twórcy, opowiedziała o jego trudnej do sklasyfikowania twórczości, o jej języku i skojarzeniach, które przywołuje. Zachęciła też wielu z nich do sięgnięcia po najnowszą książkę Bieńczyka pt. "Tworki".

- Kiedy szedłem do Państwa małomiejską drogą pomyślałem sobie, że ten pejzaż kutnowski coś mi przypomina. To pejzaż mojego dzieciństwa czyli Grochowa, w pewnym sensie właśnie małomiejskie miejsce w wielkim mieście, przestrzeń nieco wiejska i prowincjonalna. Do 50 roku życia przeżyłem w gorszej dzielnicy Warszawy, na Pradze - mówił Marek Bieńczyk.- Tam też wychował się Stasiuk i kiedy myślę o jego pisarstwie to właśnie ma coś wspólnego z tym miejscem, ma coś wspólnego z moimi książkami. Chodzi tu o formę. Nie piszę powieści, nie piszę esejów, nie piszę opowiadań, każda z tych form u mnie nie jest czysta, zawsze gdzieś schodzę na manowce. Moi przyjaciele piszą książki świetne, jasno uchwytne, a ja na manowcach.

Książka twarzy czyli zbiór 32 esejów Marka Bieńczyka w 2012 został nagrodzony Nagrodą Literacką Nike. Bohaterami tekstów są m.in. Winnetou, Charles Baudelaire, Raymond Chandler, François-René de Chateaubriand, Juliusz Słowacki, Humphrey Bogart, Andre Agassi, Roland Barthes i Leo Beenhakker.

- To niesamowite, że w tej książce mamy postaci tak różne, z tak różnych światów - bohaterowie literaccy, poeci, pisarze, aktorzy, sportowcy. Co ich łączy? - pytała gościa Grażyna Baranowska.

- To mój facebook. Tytuł książki ironicznie nawiązuje do nazwy portalu społecznościowego, tworząc z jednej strony mój "profil"  czyli prezentując moich przyjaciół i mnie, bo w książce są wątki autobiograficzne, choćby mój ojciec - opowiadał autor. - Zawsze irytowała mnie w literaturze, nawet polskiej, skłonność do wspomnień, bo jak się nie ma o czym pisać to się pisze o rodzinie, o ciotkach, dziadkach, rodzicach. To jest najłatwiejsze. Sam się często na tym łapałem, że pisałem o nich właśnie. Wszystkie  postaci "Książki twarzy" łączy niechęć do walki. Rezygnują oni z walki, mój ojciec też taki był. Moim ulubionym bohaterem literackim jest Karol Bovary. Postać drugoplanowa, nędzna właściwie, mężczyzna zdradzany przez żonę, nie odchodzi i nie walczy. Nie mówię, że mój ojciec był zdradzany, ale nie lubił walczyć, nie był samcem alfa. Strasznie mnie to irytowało, był jakiś niedorobiony, nie trzasnął nigdy pięścią w stół. Zacząłem cenić taką postawę, kiedy odszedł. To wstyd wygrać wojnę, nasuwa mi się taki cytat z postaci literackiej. Właśnie moja książka jest o takich ludziach. [więcej]
wandea, 14.05.2014 20:24|czytane: 1184 razy|13 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Już dzisiaj wielka wyprzedaż rowerów
Firma Ideal Europe Sp. z o.o. organizuje wielką wyprzedaż rowerów, która odbędzie się już 17 maja w godzinach 10.00-16.00,  na ul. Metalowej 11 w Kutnie. Rowery wystawione na sprzedaż posiadają atrakcyjne rabaty od 10 do 50%! Jest to niepowtarzalna okazja, aby zakupić wysokiej klasy rower po niskiej cenie producenta.

Ideal Europe podlega Ideal Bike Corporation, trzeciego największego producenta rowerów na świecie. Ideal Europe zajmuje się produkcją wysokiej klasy rowerów dla znanych marek (Silverback, BOC, CARVER, MONTEGO, Ideal Adventure), które są przeznaczone na rynki zachodnie. Są to rowery miejskie, trekkingowe, MTB (tzw. „górale”), szosowe .

Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
Wielka wyprzedaż rowerów

Dużą część produkcji stanowią rowery miejskie i trekkingowe produkowane m.in. dla holenderskiej marki Montego. Przykładem może być model Liberty wyposażony w 3 biegową piastę Shimano Nexus oraz przednią dynamo piastę Shimano (dynamo wbudowane w piastę koła). [więcej]
wandea, 16.05.2014 06:55|czytane: 1256 razy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Logowanie do portalu
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Upał, bezmyślność urzędnika i zadłużenie szpitala
Czy człowiek może poczuć się w konsystencji budyniu waniliowego, serka topionego lub innego smacznego acz płynnego zjawiska? Odpowiadam, tak może i... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Drugie Kutnowskie Dni Fantastyki
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kutnie już od przyszłego czwartku zaprasza na Kutnowskie Dni Fantastyki. Wstęp wolny na wszystkie wydarzenia. A w programie spotkania z autorami, koncert, warsztaty malarskie, pokaz... [więcej]
Sport
"Jedynka" trzecia w ręczną w Orlikowej Lidze Mistrzów
We wtorek w Poddębicach odbył się turniej rejonowy w piłce ręcznej chłopców w ramach Orlikowej Ligi Mistrzów - Łódzkie Gra w Ręczną. W turnieju udział wzięła Szkoła Podstawowa nr 1 w Kutnie. W wyniku zaciętej i bardzo wyrównanej rywalizacji chłopcy z Jedynki... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Zawieszka Nieśmiertelnik Srebro +GRAWER Zdjęcia i Tekstu Idealny i modny prezent dla kobiety i mężczyzny. Wspaniały prezent na Imieniny, Urodziny, Rocznicę, Walnetynki, Dzień Kobiet, Mikołaja, oraz pod choinkę na Gwiazdkę Świąt Bożego Narodzenia... [czytaj więcej]
Kotki Oddam kotki w dobre ręce. Więcej informacji pod nr telefonu 602430567.... [czytaj więcej]
Monitoringi, alarmy Witam, oferuję usługę konfiguracji oraz montażu kamer, alarmów oraz innych systemów zabezpieczeń. Wykonuję również inne usługi informatyczne. Zapraszam.... [czytaj więcej]
Sprzedam biurko duże 210 cm / bardzo dobre wykonanie Mam do sprzedania duże biurko w bardzo dobrym stanie. Biurko ma ponad 1,5 metra i było robione na zamówieni a więc jest wykonane z bardzo dobrego materiału. Posiada wiele szuflad, miejsce na je... [czytaj więcej]
Fly High Production – Produkcja filmowa Firma Fly High Production to przede wszystkim profesjonalna produkcja filmów i innych form audiowizualnych, bazująca na najnowszych technologiach min zastosowaniu drona i innych technologii stabiliz... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
Odzież na sklepy, butiki, stragany Oferujemy odzież na sklepy, butiki, stragany w bardzo dobrej jakości z Niemiec i Włoch. U nas klient zamawia według osobistego zapotrzebowania (damskie, męskie, dziecięce,... [czytaj więcej]
samochód do ślubu wesele OFERUJĘ PAŃSTWU WYNAJEM LIMUZYNY AUDI w kolorze czarna perła. Samochód jest reprezentacyjny, idealny na tak wyjątkową uroczystość. Zaletą tego samochodu jest przestronne wnętrze i duży baga... [czytaj więcej]
Zespół jednoosobowy DJ Polecam jednoosobowy zespół muzyczny (klawisz i vokal na żywo)który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gram na terenie całego kraju. Wieloletnia praktyka w prowad... [czytaj więcej]
Zespół muzyczny KONKRET to pięcioosobowy zespół muzyczny, który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gramy głównie na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego. Wieloletnia... [czytaj więcej]
Zatrudnimy pracowników Firma P.P.H.U. "ELBEMA" s.c. zatrudni pracownika na stanowisko elektromonter lub pomocnik elektromontera. Mile widziane prawo jazdy kat.B oraz uprawnienia Sep 1kV. CV proszę przesyłać na adres mail... [czytaj więcej]
Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Najlepsze rozwiązanie, jeżeli pilnie potrzebujesz pieniędzy. Nie pytamy o Twój cel – całą sumę możesz przeznaczyć na dowolny,... [czytaj więcej]
SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996ROK PILNIE SPRZEDAM MAM DO SPRZEDANIA SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996 ROK rn5-DRZWIrnKOLOR CZARNY rnPILNIE SPRZEDAM... [czytaj więcej]
Kawalerka do wynajęcia, Kutno ul. Słowackiego Wynajmę mieszkanie w bloku przy ulicy Słowackiego. Jest to odświeżona kawalerka o powierzchni 27 m. kw., w sam raz do zamieszkania.rnCena 850 zł zawiera czynsz i odstępne dla właściciela, do k... [czytaj więcej]
SPECJALISTA DS. MARKETINGU I SPRZEDAŻY Jesteśmy firmą zajmującą się produkcją mebli tapicerowanych i poszukujemy osób młodych, ambitnych oraz kreatywnych na stanowisko: SPECJALISTA DS. MARKETINGU ORAZ SPRZEDAŻY Obowiązki:  ... [czytaj więcej]
PRACA HUTA Poszukujemy osób do pracy w Hucie w Dąbrowie Górniczej na stanowiska: - operator wózka widłowego - operator suwnicy – uprawnienia IS specjalne trawersowe, chwytakowe Warunki: - atrakcyjne w... [czytaj więcej]
RINTAL Polska poszykuje samodzielnych monterów schodów Producent schodów, Rintal Polska Sp. z o.o. poszukuje samodzielnych monterów schodów.rnrnZakres działalności:rn- montaż schodów samonośnych oraz obić na schody betonowernrnWymagania:rn- włas... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę AVENSIS I lub II tel.725-361-836 Kupie Toyote AVENSIS I lub II COROLLE YARIS MERCEDESA SPRINTERA 124 190 W210 oraz Maszyny Rolnicze Ursus Zetor Wladymirec Przyczepy Kombajny tel. 725.361.836 cala Polska atrakcyjne ceny szybki odbiór... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Mikołaj Baranowski:
9 minut temu
Pisssssofff
Zenobiusz Biga:
17 minut temu
Rzeczniczka jest córką Mańkowskiego
Dymitr Fiut:
43 minut temu
Jaro, gratulacje i czymam ciuki za cie.
Onufry Kamiński:
54 minut temu
W Kutnie jest praca , kto chce ten pracuje tylko trzeba chcieć , ja nie narzekam . Czytaj ze zrozumieniem interes się kręci nie z kim, tylko z czym kolejny przykład prostactwa
Bonifacy Ukolicz:
1 godzin temu
To z ciebie Onufry taki "komputerowy lodziarz", co do komputera - widać, co napisałeś, a co do lodów - z kim ten interes kręcisz, to staje sie coraz jasniejsze. Co do nauki to ci napisali - w Kutnie nie ma pracy dla absolwentów uniwersytetów i politechnik, a są stanowiska i praca dla absolwentow WSGK. To wystarczy.
Roman Kolumna:
2
 · 
2 godzin temu
A sekretarzem jest Pan Korowajski? Czyzby mąż sędziny która uznala winnego karkówe niby ze wplywal na swiadkow?
Onufry Kamiński:
2 godzin temu
Do Metody Głąb
Zgadzam się to co napisałeś i popieram tylko 5 osób przystąpiło do konkursu . pytam gdzie reszta społeczeństwa??
Do Bernadeta Konkurs był na stronie , ale jak widać nie szukasz tylko siedzisz i pierdzisz w stołek. Kręci cię temat co się dzieje na Policji - bo jesteś nadzwyczajnym plotkarzem i to jeszcze na dodatek pewnie bez wykształcenia.
Ja mam budkę z lodami nie mam wykształenia interes się kręci i nikomu nie zazdroszczę a wy weźcie się za naukę i przystępujcie do konkursów
Błażej Lubicz:
2
 · 
2 godzin temu
Sekretarzem w urzędzie pracy jest mąż sedziny, przed którą zeznawal ten pan.. Czy to przypadek że policjant został skazany
Szczepan Bzdura:
2 godzin temu
SANDERUS TIMES - eBiuletyn Agencji MRPiH "podkówka".Podajemy komunikat: Jeden karierowicz, abiturient i absolwent Instytutu Mniemanologii Stosowanej - emerytowany Metody Głąb (bez tytułu) - został wytrzepany, wygarbowany, wyprany, wykrochmalony, wymaglowany, położony na obie łopatki i zapędzony w kozi róg przez użytkowników portalu eKutno. Ciekawe, czy to mu pomoże w odnalezieniu właściwych kierunków i dobrych dróg? A mówią, że pralnie itd..... są niepotrzebne? ~praojciec Allexander - redaktor naczelny.
Robert Małopolski:
3 godzin temu
Pan Rafał chyba się zagalopował porównanie Kłopota do pana Bieńka jest wysoce nie na miejscu.
Szczepan Bzdura:
3 godzin temu
###"R". Toście se pogadali na najwyższym światowym poziomie. Szkoda, że tak krótko. Podobają mi się wasze rozmowy. Całą noc mogłabym was słuchać. Burzyński i Kłopotowski i cała ta cudowna Burzmanna na okrągło powinni was słuchać. Może by się zaczęli nawracać na normalność czyli na głęboką wiarę, wysoką kulturę i szlachetną naturę, czego im z całego serca życzę. Pozdrawiam Was drodzy moi mądrzy dyskutanci. Dialogi kute na cztery nogi. I to jest właśnie to na co tyle lat czekałam. Się doczekałam. Ludzie zaczynają normalnie rozmawiać. Nie po rusku, nie po grecku, nie po turecku, nie po niemiecku, tylko po naszemu, po bożemu, po polsku i po chrześcijańsku. Na pewno coś dobrego z tego wyniknie. Tylko o to chodzi. Tak trzymajcie! Idzie nowe!! Bogu niech będą dzięki. ~emerytowana nauczycielka
Ewaryst Ziabka:
3 godzin temu
Panie Nwerowski mówiąc ,że problemem szpitala jest wiek pracowników po prostu pan obraził pracowników szpitala . Zapytam w jakim pan jest wieku i czy ten wiek nie jest problemem dla szpitala?
Barbara Ajsicz:
3 godzin temu
Podobno urzędnik ma poparcie PSlu, czy to prawda?
Amalgund Walczak:
2
 · 
3 godzin temu
A był, czy nie był o to jest pytanie?
Lech Kantor:
3 godzin temu
Prosimy o wypisanie zasług , może być w punktach.
Hugo Lewi:
3 godzin temu
Bolesław to uważasz ,że ci co tam pozostali i pracują to nie mają honoru? Czyżby ten jeden był tylko z honorem?
Zenon Kwasigroszek:
3 godzin temu
Faust i oni zostali tak do tej pory.
Teodor Pobłocki:
3 godzin temu
No widzisz Metody przystąpiłeś i co d..a.
Wawrzyniec Gielniowski:
4
 · 
3 godzin temu
wygraną zawdzięcza poparciu w Urzędzie Miasta, chyba pan sekretarz, bo to ,,koledzy z boiska,,
Arseniusz Błaszczyński:
4 godzin temu
Ciekawy jestem co się stało z poprzednim szefem tej komórki.Najciekawsze artykuły
 ·  14
4 dni temu
Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK
 ·  188
4 dni temu
Apel do mieszkańców Kutna, do ludzi, którym na sercu leży dobro miasta i powiatu
 ·  73
5 dni temu
Coraz wyższe pensje prezesów spółek miejskich
 ·  20
5 dni temu
Od dziś parking przy dworcu PKP na Siemiradzkiego zamknięty. Radny interpeluje
 ·  36
10 dni temu
Piramida aptekarska. Lekarz z kutnowskiego szpitala na ławie oskarżonych
 ·  7
10 dni temu
Mieszkańcy Podrzecznej będą mogli wykupić tańszy abonament w strefie płatnego parkowania
 ·  278
11 dni temu
Memorandum do potencjalnych prywatnych partnerów w budowie hali w Kutnie
 ·  10
14 dni temu
Smaczne mówienie, prawda i hejt. Profesor Jerzy Bralczyk w Kutnie
 ·  3
15 dni temu
Piknik Rodzinny w
 ·  14
15 dni temu
Akt erekcyjny wmurowany pod stacjonarne hospicjum w Kutnie
 ·  6
17 dni temu
Znajdź się na zdjęciach z Pikniku Organizacji Pozarządowych
 ·  8
17 dni temu
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Bogata kutnowska tradycja fotograficzna
 ·  32
17 dni temu
Strażacy mieli pełne ręce roboty. Mieszkańcy liczą straty po ulewie
 ·  34
19 dni temu
Komendant Powiatowy Policji w Kutnie odpowiada
 ·  107
19 dni temu
Propozycja PSL pro forma?
 ·  9
19 dni temu
Urzędnik urzędnikowi nierówny. Nagrody na Dzień Samorządowca
 ·  4
19 dni temu
Wyjątkowy spektakl pt. Królewna Śnieżka na Dzień Dziecka w Krośniewicach
 ·  50
20 dni temu
Różnice między teorią a praktyką? Kłopoty z prawem komendanta Policji w Kutnie
 ·  6
20 dni temu
Taniec i zabawa na Dniu Dziecka w Kutnie
 ·  5
20 dni temu
Rockowy festiwal na Kutnowiance cz.2
 ·  9
20 dni temu
Fotoreportaż Qtnoizz Fest cz.1
 ·  2
21 dni temu
Stalowe Tumy 2017 i skarb czyli prototyp polskiej amfibii Fiat 126-P LPT
 ·  4
22 dni temu
Uczennice z Kasprowicza wygrały konkurs o patronie I LO. Polecą szybowcem!
 · 
26 dni temu
Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny. W Łódzkiem najlepsi uczniowie z Kleszczowa
 ·  61
27 dni temu
Warunki PSL wchodzą w życie. Starostwo likwiduje stanowiska
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności