eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 24.06.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,34209-p-jolanta-zagajewska-by-a-dusza-towarzystwa," title="Kutno: ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa</b><br>To nie był czas. To nie była pora.I zgasło słońce, kiedy...</div></a> <a href="/kultura,34210-nagrody-w-dziedzinie-kultury-dla-makowskiego-i-kacalaka," title="Kutno: Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka</b><br>Jarosław Makowski i Tadeusz Kacalak otrzymali Nagrody Prezydenta Kutna w dziedzinie kultury....</div></a> <a href="/wiadomosci,34213-dni-pola-w-strzelcach," title="Kutno: Dni Pola w Strzelcach" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Dni Pola w Strzelcach</b><br>Dziś w Strzelcach odbyły się Dni Pola...</div></a> <a href="/wiadomosci,34208-ekuchnia-udka-po-maroka-sku," title="Kutno: eKuchnia: Udka po marokańsku" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>eKuchnia: Udka po marokańsku</b><br>Nieziemsko pachnące, delikatne i soczyste udka z kurczaka marynowane z aromatycznymi...</div></a> <a href="/wiadomosci,34193-uczniowie-i-nauczyciele-z-kutna-nagrodzeni," title="Kutno: Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni</b><br>Dziś w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie odbyło się...</div></a> <a href="/wiadomosci,34187-jubileuszowy-wiecz-r-z-kr-tkimi-filmami-w-centrum-teatru-muzyki-i-ta-ca," title="Kutno:  Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca" class="none white"><div id="opis_slidera"><b> Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca</b><br>30 czerwca, o godzinie 18:00 odbędzie się jubileuszowa edycja Euroshorts w...</div></a> <a href="/wiadomosci,34182-radni-powiatowi-mieli-szkolenie-wiedza-wszystko-o-tablecie," title="Kutno: Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie</b><br>Tableciku, tableciku powiedz przecie, kto jest najmądrzejszy w radzie? Dziś przed...</div></a> <a href="/wiadomosci,34173-zmar-marek-w-jkowski-regionalista-i-by-y-prezes-tpzk," title="Kutno: Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK</b><br>Zmarł Marek Wójkowski  (1955-2017) – regionalista, kolekcjoner, pasjonat historii 37 pp, ...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Opony na letnie podróże po mieście i w trasę
Kierowcy planujący dłuższe wiosenne i letnie wyjazdy wyznaczają trasy swoich podróży zarówno przez centra dużych miast jak i tereny niezabudowane. Jakie ogumienie będzie najbezpieczniejsze i zapewni komfortową podróż na różnorodnej nawierzchni i w zmiennych warunkach?

 Opony na letnie podróże po mieście i w trasę, ./upload/articles_pakiety/23442/01_obraz.jpg
 Opony na letnie podróże po mieście i w trasę, ./upload/articles_pakiety/23442/02_obraz.jpg
 Opony na letnie podróże po mieście i w trasę, ./upload/articles_pakiety/23442/03_obraz.jpg


Jeśli właściciel auta przewiduje dłuższą jazdę mieszaną trasą warto, by zaopatrzył się w wytrzymałe ogumienie. Długą żywotność zapewnią opony klasy średniej i premium.

– Dodatkowo aby zminimalizować dyskomfort oraz koszty długiej podróży, warto zadbać o ogumienie, które charakteryzuje się niskim poziomem hałasu oraz niskimi oporami toczenia – mówi Filip Fischer, Kierownik Działu Obsługi Klienta w Oponeo.pl.

Continental ContiPremiumContact 5
Ci, którym zależy na krótkiej drodze hamowania zarówno na suchej jak i mokrej nawierzchni, mogą rozważyć zakup modelu Continental ContiPremiumContact 5. Rekomendacje 94% użytkowników ogumienia, bardzo dobra ocena klientów (w sklepie internetowym Oponeo.pl produkt uzyskał ocenę 5,3/6) oraz wysokie noty w profesjonalnych testach sprawiły, że model ten znajduje się w pierwszej dziesiątce najczęściej kupowanych opon w tym sezonie. [więcej]
pismak, 07.05.2014 12:49|czytane: 988 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Policja zatrzymała włamywaczy
Kutnowscy policjanci już pół godziny po zdarzeniu ustalili sprawców włamania do rozdzielni energetycznej należącej do Polskich Kolei Państwowych. Mieszkańcy Kutna w wieku 30 i 32 lata odpowiedzą za przestępstwo zagrożone karą do 10 lat pozbawienia wolności.

6 maja o godzinie 10.40 oficer dyżurny kutnowskiej komendy otrzymał informację od pracownika Polskich Kolei Państwowych o włamaniu do budynku rozdzielni energetycznej znajdującej się w Kutnie przy ulicy Krośniewickiej i kradzieży 14 żeliwnych pokryw skrzynek urządzeń elektrycznych.

Sprawą zajęli się kutnowscy kryminalni, którzy szybko wytypowali włamywaczy. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy Kutna w wieku 30 i 32 lata. Mężczyźni byli już notowani za podobne przestępstwa. Podczas zatrzymania obaj byli nietrzeźwi. Mieli ponad trzy promile alkoholu w organizmie. [więcej]
redaktor, 07.05.2014 12:27|czytane: 808 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
150 komputerów dla szkół, najlepszych uczniów i najuboższych. Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu w Kutnie
Miasto Kutno pozyskało dotację unijną w wysokości 672 999 zł na realizację projektu pn. „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu na terenie miasta Kutna”. Dotacja wynosi 100 % wartości projektu.

- Realizacja projektu ma na celu zapewnienie dostępu do Internetu mieszkańcom miasta, którzy ze względu na trudną sytuację materialną nie są w stanie dokonać zakupu komputera wraz z dostępem do Internetu - mówi Joanna Brylska, Kierownik Biura Prasowego kutnowskiego magistratu.

Miasto może dofinansować z tego projektu zakup 150 zestawów komputerowych z dostępem do Internetu. W kutnowskich szkołach podstawowych i gimnazjach zostaną utworzone powszechnie dostępne Centra Dostępu do Internetu (100 zestawów).  Pozostałych 50 zestawów trafi do osób znajdujących się trudnej sytuacji materialnej, zagrożonych zjawiskiem wykluczenia cyfrowego [więcej]
pismak, 07.05.2014 11:33|czytane: 902 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Konkursy na dyrektorskie stanowiska i przeniesienie MOS
Zarzad Powiatu w Kutnie zdecydował o ogłoszeniu konkursów na stanowiska dyrektorów w Zespole Szkół nr 3 im. Wł Grabskiego oraz Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii w Nowej Wsi.

W tym roku kończą się 5-letnie powierzenia tych stanowisk. W "Grabskim" od wielu lat szefuje Zofia Falborska, a w Ośrodku Barbara Korczak.

- Konkursy odbędą się przed końcem czerwca. W tej chwili przygotowujemy procedurę konkursową, musimy powołać komisję - mówi Mirosław Ruciński, członek Zarządu Powiatu.

Starostwo Powiatowe w Kutnie ogłosiło również przetarg na wykonanie robót budowlanych przebudowy części budynku internatu w Żychlinie na Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii. Oferty można składać do 16 maja, [więcej]
wandea, 07.05.2014 11:55|czytane: 1537 razy|21 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dofinansowanie podłączenia do kanalizacji sanitarnej w Kutnie - trwa nabór
Miasto Kutno chce otrzymać dofinansowanie podłączeń do kanalizacji sanitarnej w Kutnie z programu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi  pn.: „Wykonanie podłączeń budynków do zbiorczego systemu kanalizacyjnego”. Prezydent Miasta Kutna informuje o możliwości otrzymania przez mieszkańców Kutna dofinansowania do 50% kosztów całkowitych wykonania podłączeń budynków do kanalizacji sanitarnej. Termin składania formularzy zgłoszeniowych: do dnia 30 maja.

Warunkiem finansowania podłączeń jest zebranie odpowiedniej liczby zgłoszeń dotyczących wykonania minimum 50 sztuk podłączeń i otrzymanie przez Miasto Kutno dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Warunki uzyskania dofinansowania dla wykonania podłączeń budynków do kanalizacji sanitarnej: Beneficjentem końcowym (odbiorcą pomocy) są: właściciele podłączanych nieruchomości,posiadający prawo do dysponowania podłączanymi nieruchomościami, w przypadku współwłasności wszyscy współwłaściciele wyrażają zgodę na realizację inwestycji; Nieruchomość, na której będzie realizowane zadanie musi mieć uregulowany stan prawny; Nieruchomość znajduje się na terenach, na których istnieje możliwość podłączenia się do istniejącego lub będącego w trakcie budowy zbiorczego systemu kanalizacyjnego;Dofinansowaniem w ramach Programu objęte są przedsięwzięcia realizowane wyłącznie na nieruchomościach zabudowanych budynkami, które będą użytkowane w dniu otrzymania pomocy, bądź na nieruchomościach niezabudowanych, dla których do dnia złożenia wniosku o dofinansowanie przez Beneficjenta końcowego została wydana ostateczna decyzja pozwolenia na budowę i które będą zabudowane budynkami, których użytkowanie rozpocznie się w terminie do 12 miesięcy od dnia przyznania pomocy. [więcej]
redaktor, 07.05.2014 09:16|czytane: 1171 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
8 mln zł na wsparcie przedszkoli w Łódzkiem
To już ostatnia szansa na dofinansowanie przedszkoli z województwa łódzkiego. 2 maja br. Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego ponownie w tym roku ogłosił konkurs na dofinansowanie projektów w ramach Poddziałania 9.1.1 Zmniejszanie nierówności w stopniu upowszechnienia edukacji przedszkolnej. Aż 8 000 000 zł czeka na instytucje, które chcą wesprzeć dzieci w wieku 3-5 lat w zakresie uczestnictwa w edukacji wczesnoszkolnej. Nabór wniosków o dofinansowanie będzie trwał do 30 maja br.

Dofinansowanie można uzyskać na tworzenie przedszkoli, w tym również uruchamianie innych form wychowania przedszkolnego, w gminach z terenu województwa o najwyższym zapotrzebowaniu na usługi edukacji przedszkolnej (lista gmin dostępna jest na stronie www.pokl.lodzkie.pl). Środki można otrzymać również na wsparcie przedszkoli już istniejących (w tym funkcjonujących innych form wychowania przedszkolnego), które przyczynią się do zwiększenia liczby dzieci uczestniczących w tego rodzaju wychowaniu.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu  beneficjenci mogą znaleźć na stronie internetowej pod adresem www.pokl.lodzkie.pl Informacją służą także pracownicy Punktu Informacyjnego PO KL, w Łodzi przy ul. Moniuszki 7/9, tel. 042 663 33 92, adres e-mail: informacje_pokl@lodzkie.pl

Bezpłatne konsultacje oraz pomoc w napisaniu wniosku o dofinansowanie projektu oferują także Regionalne Ośrodki w Łodzi, w Piotrkowie Trybunalskim oraz w Sieradzu. [więcej]
wandea, 07.05.2014 09:10|czytane: 842 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Była anestezjolog z kutnowskiego szpitala winna
Dziś w Sądzie Rejonowym w Kutnie oskarżona Dorota M-M, była starsza asystentka na Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii w kutnowskim szpitalu po prawie 3 latach postępowania zdecydowała dobrowolnie poddać się karze. Oskarżona zmieniła zeznania i przyznała się do winy.

Przypomnijmy, Prokuratura Rejonowa w Kutnie oskarżyła lekarkę o to, że w 2011 r. w celu osiągnięcia korzyści majątkowej i osobistej, dokonując wpisów w historii choroby pacjentki kutnowskiego szpitala, poświadczyła nieprawdę co do faktu podania fentanylu w ilości 56 ml. Drugi zarzut Prokuratury wobec Doroty M-M to dokonanie przywłaszczenia środków odurzających w postaci 59 ml fentanylu w czasie od 15.12.2010 do 7.01. 2011 r.

Fentanyl to syntetyczny środek przeciwbólowy i anestezjologiczny (anestetyk). Jest agonistą receptorów opioidowych. Pobudza wytwarzanie serotoniny, zmniejsza stężenie endorfin w osoczu. Ma bezpośredni wpływ na ośrodkowy układ nerwowy.

Do dziś Sąd wyznaczył aż 9 terminów, w których sprawy były odraczane. We wtorek mieli zostać przesłuchani świadkowie pielęgniarki i lekarze. Oskarżona jednak zdecydowała się zmienić linię obrony i dobrowolnie, po trzech latach postępowania, poddać się karze. [więcej]
wandea, 06.05.2014 18:15|czytane: 2030 razy|9 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Projekt TTS dobiega końca
Projekt "NAJBARDZIEJ DOKŁADNIE" wolnymi krokami dobiega końca. Na naszych łamach prezentowaliśmy poszczególne utwory Ekipy "TTS".

- Dziękujemy tym wszystkim, którzy śledzili nasze poczynania na bieżąco i zawsze nam kibicowali - mówią muzycy. - 16. Echolalia to numer stworzony przy współpracy z Nelsonem, który dopisał swój tekst, a PrZeMaS opracował istrumenal warty odsłuchu. Jak zawsze zapraszamy i pozdrawiamy wszystkich Czytelników eKutno.pl.

Video - Bartłomiej Jedynak - Animacja poklatkowa - Miasto

[więcej]
kultura, 07.05.2014 08:09|czytane: 892 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Zawodnik Polfarmex Kutno powołany do Młodzieżowej Reprezentacji Polski
Wydział Szkolenia Departamentu Sportu Polskiego Związku Koszykówki powołał do szerokiej Młodzieżowej Reprezentacji Polski U20 przygotowującej się do Mistrzostw Europy w Grecji, Jakuba Garbacza z KKS Polfarmex Kutno. Gratulujemy i życzymy powodzenia. [więcej]
wandea, 07.05.2014 08:02|czytane: 962 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Wiosenne metamorfozy w domu kultury
Już w czwartek (8 maja) odbędzie trzecie spotkanie w ramach Wiosennych metamorfoz. Spotkanie w sali konferencyjnej o godz. 18.00, wstęp 20 zł.

Wiosenne metamorfozy w domu kultury, ./upload/articles_pakiety/23430/01_obraz.jpg


Jeśli chcesz dowiedzieć się jak pielęgnować twarz, jak zrobić makijaż dzienny i wieczorowy oraz jak dobierać stroje do figury a kolory ubrań do typu karnacji, przyjdź i poradź się specjalisty. [więcej]
pismak, 06.05.2014 19:21|czytane: 899 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Pierwszy w świecie dramat wojenny non-fiction w Kinie KDK. Rozstrzygnięcie konkursu
Już w piątek, 9 maja w Polsce premiera filmu "Powstanie Warszawskie" pierwszego w świecie dramatu wojennego non-fiction opowiadającego o wydarzeniu z 1 sierpnia 1944 roku. Film wykorzystuje autentyczne kroniki z tego okresu i został stworzony z materiałów dokumentalnych.

W Kinie Kutnowskiego Domu Kultury również możemy zobaczyć ten film w terminie premierowym. Agata Frejnik i Bartek Ciepły wygrali podwójne zaproszenia na wyjątkową produkcję polską.

"Powstanie Warszawskie" to film fabularny zmontowany w całości z materiałów dokumentalnych, opowiadający o tytułowym wydarzeniu poprzez historię dwóch młodych reporterów, świadków powstańczych walk. Film wykorzystuje autentyczne kroniki filmowe z sierpnia 1944 roku. Posiłkując się nowoczesną technologią koloryzacji i rekonstrukcji materiałów audiowizualnych oraz zapraszając do współpracy grupę znamienitych twórców, jego autorzy zrealizowali projekt, który nie ma odpowiednika w skali światowej.


09, 11-14.05.2014
g. 16.00 i 18.00 POWSTANIE WARSZAWSKIE premiera
dramat non fiction czas 90 min
g. 20.00 CASANOVA PO PRZEJŚCIACH premiera
komedia 95 min [więcej]
kultura, 06.05.2014 19:18|czytane: 1174 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Nasi siłacze z medalami
Sukcesem zakończył się 3 maja w sobotę start kutnian w XVIII Mistrzostwach Pruszkowa w "Wyciskaniu na Ławeczce Leżąc''.

Nasi siłacze z medalami, ./upload/articles_pakiety/23428/01_obraz.jpg
Nasi siłacze z medalami, ./upload/articles_pakiety/23428/02_obraz.jpg
Nasi siłacze z medalami, ./upload/articles_pakiety/23428/03_obraz.jpg


Pierwsze miejsca zajęli: Mateusz Czarnecki junior do lat 16 open. z wynikiem 125 kg, Mateusz Gajewicz junior do lat 23 open. z wynikiem 200 kg

Drugie miejsca: Antoni Kaliński weteran kat.wiekowa 60 lat wynikiem 105 kg, Łukasz Zdobiak senior kat. wag. do 120 kg z wynikiem 230 kg

Trzecie miejsce: Jacek Ostrowski senior kat.wag .do 105 kg z wynikiem 195 kg

Czwarte miejsce: Maciej Stępniak junior do lat 23 open. z wynikiem 190 kg [więcej]
pismak, 06.05.2014 16:56|czytane: 1382 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Drużna piłkarska z Kutna w wojewódzkim finale Coca-Cola Cup 2014
30 kwietnia na boiskach „ORLIK” przy Alejach ZHP i SP nr 6 w Kutnie zostały rozegrane turnieje II rundy eliminacyjnej Ogólnopolskiego Turnieju Piłkarskiego Coca-Cola Cup 2014 w kategorii dziewcząt i chłopców. Turnieje były rozgrywane systemem „każdy z każdym” w grupach czterozespołowych.

Drużyna chłopców z Gimnazum nr 2 w Kutnie,  osiągając następujące wyniki zajęła pierwsze miejsce, awansując do  finału wojewódzkiego w/w turnieju, który zostanie rozegrany 17 maja w Łodzi.

Wyniki drużyny chłopców Gimnazjum nr 2 w Kutnie:
GIM 2 –  GIM nr 1 Kutno 1:1
GIM 2 – ZS nr 1 Żychlin 3:0
GIM 2 – GIM Grabów 5:0

Drużyna grała w składzie: Adrian Krzymieniewski, Adrian Bartczak, Marcin Zagórowski,    Kamil Walczak, Dominik Dębowski, Dominik Gajdziński, Jan Nadolski, Kacper Cichowski, Michał Florczak, Maciej Józefowicz.
Opiekun drużyny: Andrzej Karbowski. [więcej]
pismak, 06.05.2014 16:55|czytane: 877 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pod patronatem eKutno.pl: Zanim podejmiesz pracę dziś zadzwoń do eksperta PIP
Dziś 6 maja w ramach Kampanii „Zanim podejmiesz pracę” mieszkańcy powiatu kutnowskiego mogą skorzystać z telefonicznego dyżuru eksperta Państwowej Inspekcji Pracy z zakresu prawa pracy.

We wtorek w godz. 10.00-12.00 pod tel. 24 254 21 90 Kierownik Oddziału w Kutnie Państwowej Inspekcji Pracy Okręgowego Inspektoratu Pracy w Łodzi Nadinspektor Barbara Krajniak odpowie na pytania związane z prawami pracownikami.

Pod patronatem eKutno.pl: Zanim podejmiesz pracę dziś zadzwoń do eksperta PIP , ./upload/articles_pakiety/23371/01_obraz.jpg


Osoby zainteresowane zdobyciem lub uzupełnieniem swojej wiedzy dotyczącej form zatrudnienia i przepisów prawa pracy zachęcamy do skorzystania z opracowanych publikacji i porad prawnych dostępnych na stronie kampanii www.prawawpracy.pl

Kampania informacyjna „Zanim podejmiesz pracę” jest kontynuacją projektu „Poznaj swoje prawa w pracy” realizowanego przez Państwowa Inspekcję Pracy w latach 2011-2012.

- Celem tegorocznej kampanii jest upowszechnianie wśród osób pracujących i pracowników, studentów i uczniów, a także pracodawców, partnerów społecznych i instytucjonalnych oraz ogółu społeczeństwa wiedzy o obowiązujących przepisach prawa pracy przy zatrudnianiu - mówi Kamil Kałużny, rzecznik PIP. - Chcemy również przybliżyć specyfikę zatrudnienia pracowniczego w stosunku do zatrudnienia niepracowniczego oraz kwestie umów terminowych. Tematyka kampanii informacyjno-promocyjnej obejmuje również zagadnienia legalności zatrudnienia cudzoziemców. [więcej]
wandea, 06.05.2014 07:42|czytane: 1464 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Nowe rekordy życiowe kutnowskich lekkoatletów
W minioną niedzielę lekkoatleci Uczniowskiego Klubu Sportowego „Dziewiątka” w Kutnie  zainaugurowali letni sezon startowy 2014.

Nowe rekordy życiowe kutnowskich lekkoatletów, ./upload/articles_pakiety/23424/01_obraz.jpg
Nowe rekordy życiowe kutnowskich lekkoatletów, ./upload/articles_pakiety/23424/02_obraz.jpg
Nowe rekordy życiowe kutnowskich lekkoatletów, ./upload/articles_pakiety/23424/03_obraz.jpg


Inauguracja odbyła się na stadionie Łódzkiego Akademickiego Związku Sportowego, podczas Mityngu Lekkoatletycznego Łódzkiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki. W imprezie wystartowało ponad 300 zawodników z całego kraju.

Wśród wyników uzyskanych przez naszych zawodników na szczególne wyróżnienie zasługują następujące rezultaty:
- 15,57 s na 100 m ppł. i 32,85 m w rzucie oszczepem (500 g) uzyskane przez juniorkę młodszą Natalię Kołodziejczak (obydwa wyniki są bardzo zbliżone do rekordów życiowych zawodniczki),
- 40,37 s na 300 m ppł. uzyskane przez juniora młodszego Piotra Kowalskiego (nowy rekord życiowy zawodnika),
- 2;48,10 min;s w biegu na 1000 m uzyskane przez juniora młodszego Damiana Laseckiego (nowy rekord życiowy zawodnika). [więcej]
redaktor, 06.05.2014 07:58|czytane: 1360 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kickboxerzy Alexa z medalami
W weekend maowy kutnowscy kickboxerzy nie próżnowali. W Krynicy Górskiej odbył się międzynarodowy otwarty Puchar Polski w kickboxingu- POLISH OPEN CUP, w którym wzięli udział sportowcy trenujący w Akademii Sportów Walki i Rekreacji Alex Kutno, a także zawodnicy Młodzieżowego Domu Kultury sekcji kickboxingu.

Kickboxerzy Alexa z medalami, ./upload/articles_pakiety/23423/02_obraz.jpg
Kickboxerzy Alexa z medalami, ./upload/articles_pakiety/23423/04_obraz.jpg
Kickboxerzy Alexa z medalami, ./upload/articles_pakiety/23423/05_obraz.jpg


W wyniku rywalizacji zawodnicy osiągnęli następujące wyniki:
Oskar Chojnacki , junior, kat. wagowa -63 kg w point fighting – I miejsce
Oskar Chojnacki, junior, kat. wagowa -63.5 kg w full contact- I miejsce
Oskar Chojnacki, junior, kat. wagowa -63 kg w light contact- III miejsce

Filip Grabowski, kadet starszy, kat. wagowa -69 kg w point fighting- I miejsce
Filip Grabowski, kadet starszy, kat. wagowa -69 kg w light contact - III miejsce

Aleks Chojnacki, kadet starszy,  kat. wagowej – 52 kg w point fighting- II miejsce
Aleks Chojnacki, kadet starszy,  kat. wagowej – 52 kg w light contact- III miejsce

Maciej Świeca, kadet  starszy, kat. wagowa -63 kg w point fighting – III miejsce
Maciej Świeca, kadet  starszy, kat. wagowa -63 kg w light contact  – III miejsce [więcej]
wandea, 05.05.2014 19:21|czytane: 1444 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Przewróciła się ciężarówka. A1 zablokowana w stronę Gdańska
Dziś o godz. 13.10 na 258 km A1 między węzłem Piątek i Kutno Wschód w Krzyżanówku przewróciła się ciężarówka. Aktualizacja: Jak się okazuje w tym zdarzeniu trzy osoby zostały ranne (dwóch mężczyzn i kobieta ciężarna). Dwie osoby zostały zabrane helikopterem do łódzkiego szpitala, jedna jest w kutnowskim szpitalu.

Przez godzinę ma być zamknięta autostrada w kierunku Gdańska. Policja nie wytyczyła żadnych objazdów. [więcej]
redaktor, 05.05.2014 13:21|czytane: 2719 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Mam prawo wiedzieć. Wizualizacja budżetu Kutna
Zachęcamy do zapoznania się z Wizualizacją Budżetu Kutna na 2014 rok, wizualizacja pozwala w prosty sposób dowiedzieć się skąd miasto ma fundusze oraz na co je przeznacza.

Mam prawo wiedzieć. Wizualizacja budżetu Kutna, ./upload/articles_pakiety/23420/01_obraz.jpg


-Działanie to ma na celu zwiększenie świadomości wśród mieszkańców o sprawach miasta – mówi Dawid Stanowski z kutno.mamprawowiedziec.pl  – Wizualizacja pozwala, każdemu w łatwy i przejrzysty sposób zapoznać się z budżetem miasta, składa się ona z dwóch wykresów, pierwszy prezentuje dochody miasta, natomiast drugi pokazuje wydatki.

Dostępna jest również Szczegółowa lista dochodów oraz Szczegółowa lista wydatków, które w przejrzysty sposób ukazuje szczegółowo dochody oraz wydatki. [więcej]
redaktor, 05.05.2014 11:15|czytane: 943 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Porucznik Borewicz w Krośniewicach. Spotkanie z Bronisławem Cieślakiem


Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
Porucznik Borewicz w Krośniewicach. Spotkanie z Bronisławem Cieślakiem
[więcej]
redaktor, 05.05.2014 10:46|czytane: 894 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
SALOS zaprasza na wycieczkę
Stowarzyszenie Lokalne Salezjańskiej Organizacji Sportowej SALOS z Kutna – Woźniakowa, które od początku swojej działalności promuje turystykę i krajoznawstwo, przystąpiło do akcji Turystyka łączy pokolenia.Hasło to realizowane przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze w 2014 roku  nakierowane jest na budowanie więzi międzypokoleniowej polskiej rodziny poprzez turystykę i krajoznawstwo,  a także podtrzymywanie więzi społecznych i komunikacji międzyludzkiej,  poprzez kontakty seniorów z dziećmi i młodzieżą.

SALOS zaprasza na wycieczkę, ./upload/articles_pakiety/23419/01_obraz.jpg


-  Do współpracy zaprosiliśmy przewodników i przodowników z Bike Club Kutno i PTTK O/Kutno. Z Urzędu Miasta Kutna otrzymaliśmy dotację na ten cel. Będą realizowane wycieczki autokarowe i piesze, konkursy i spotkania.   Na pierwszą wycieczkę  zapraszamy  w najbliższą niedzielę 11 maja - mówi Alicja Wojciechowska.

SALOS zachęca również do udziału w konkursach
1. Moja rodzina na  szlakach – konkurs fotograficzny z opisem
2. Moje wędrowanie - album [więcej]
redaktor, 05.05.2014 11:08|czytane: 1254 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zakwitły kasztany. Życzymy maturzystom powodzenia
Dziś w szkołach średnich w powiecie kutnowskim maturzyści przystąpili do egzaminu z języka polskiego.

Najpierw młodzież rozwiązuje testy opracowane przez Centralną Komisję Egzaminacyjną Arkusz podzielony jest na dwie części, czytanie ze zrozumieniem i  napisanie wypracowania w związku z fragmentem literackim. Egzamin trwa on tylko 170 minut. [więcej]
redaktor, 05.05.2014 10:53|czytane: 1007 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Lekkoatleci z SP nr 9 pobiegli w międzynarodowych zawodach
W minionym tygodniu uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie wzięli udział w „Międzynarodowych Zawodach i Finale Ogólnopolskim w Sztafetowych Biegach Przełajowych Dziewcząt i Chłopców”.

Lekkoatleci z SP nr 9 pobiegli w międzynarodowych zawodach, ./upload/articles_pakiety/23414/02_obraz.jpg
Lekkoatleci z SP nr 9 pobiegli w międzynarodowych zawodach, ./upload/articles_pakiety/23414/04_obraz.jpg


Zawody, w których startowali mistrzowie poszczególnych województw i zaproszone zagraniczne reprezentacje jak co roku rozgrywane były na ulicy Piotrkowskiej w Łodzi w formule 8x800 m, jednak pierwszy raz w formule międzynarodowej (ekipy z Węgier, Czech i Słowacji).

Chłopcy z „Dziewiątki”, którzy wystąpili w składzie:  Jakub Grams (najlepszy międzyczas spośród kutnowskich zawodników),  Adam Słoma, Bartosz Ruszkowski, Artur Kominiak, Michał Kanigowski,  Robert Dobraczyński, Adrian Grzybowski , Szymon Pajor i Norbert Kotulski, po bardzo ambitnym biegu w doborowej stawce wywalczyli  XVII miejsce. [więcej]
redaktor, 05.05.2014 10:29|czytane: 1075 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Reminiscencje: Koncert 1 Grunwaldzkiej Drużyny Harcerskiej Olibachory
26 kwietnia budynku OSP w Klonowcu Starym, odbył się Koncert 1 Grunwaldzkiej Drużyny Harcerskiej  „Olibachory” w Klonowcu Starym. Na koncert przybyło wielu gości,  m.in. Komendantka Hufca  ZHP Kutno- hm. Agnieszka Ciesielska. Tematyka koncertu była bardzo różnorodna. Było na poważnie, na wesoło i harcersko.

Reminiscencje: Koncert 1 Grunwaldzkiej Drużyny Harcerskiej  Olibachory, ./upload/articles_pakiety/23415/01_obraz.jpg
Reminiscencje: Koncert 1 Grunwaldzkiej Drużyny Harcerskiej  Olibachory, ./upload/articles_pakiety/23415/02_obraz.jpg
Reminiscencje: Koncert 1 Grunwaldzkiej Drużyny Harcerskiej  Olibachory, ./upload/articles_pakiety/23415/03_obraz.jpg


Wykonawcami Koncertu byli członkowie 1 GDH „Olibachory” w Klonowcu Starym oraz Marta Kotlińska z 8 Drużyny Starszoharcerskiej „Ignis”. Obie Drużyny należą do I Kutnowskiego Szczepu „Innominata”.

Koncert miał być okazją do pokazania mieszkańcom Klonowca Starego jakie „perełki” ma miejscowa drużyna harcerska. A chwalić się jest czym, ponieważ członkowie tej drużyny zdobywają nagrody na różnego rodzaju konkursach, m.in. Martyna Baranowska zajęła I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Rosyjskiej, II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Kompozytorskim,  Kamil Pasikowski zajął II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Tubistów i Puzonistów w Pabianicach (nie przyznano miejsca pierwszego), a w duecie z Machałem Braszkiewczem zajął II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Zespołów Kameralnych. [więcej]
redaktor, 05.05.2014 10:07|czytane: 1157 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Wyniki i zapowiedzi sportowe
PIŁKA NOŻNA SENIORÓW
III LIGA ŁÓDZKO-MAZOWIECKA


MKS KUTNO – UKS MECHANIK RADOMSKO 3 : 2 /1 : 1/
Bramka dla MKS : Michał Żółtowski, Sylwester Płacheta, Krystian Pomorski
Trener : Andrzej Grzegorek
Kierownik drużyny : Andrzej Królak

PIŁKA NOŻNA MŁODZIEŻOWA
ŁÓDZKA LIGA JUNIORÓW
MKS Kutno – LKS Świnice Warckie 9 : 0 /5 : 0/
Bramki dla MKS : Piotr Kierus - 4, Michał Wietrzyk, Bartosz Kapruziak – 3 , Kamil Jabłoński
MKS : Karol Czekalski – Krzysztof Mucha, Emil Seklecki, Piotr Domański, Bartosz Wiliński, Bartosz Kapruziak, Kamil Błęcki, Michał Wietrzyk, Kamil Jabłoński, Piotr Kierus. [więcej]
redaktor, 05.05.2014 09:56|czytane: 969 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Po dogrywce Polfarmex Kutno w finale I Ligi Koszykówki Mężczyzn!
Dziś w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie Polfarmex Kutno wygrał kolejny mecz półfinału I Ligi Koszykówki Mężczyn z MOSiR PBS Bank KHS Krosno 77:72.  W kwartach było  21-15; 15-13; 21-16;11-24; dogrywka 9-4.

Po dogrywce Polfarmex Kutno w finale I Ligi Koszykówki Mężczyzn!, ./upload/articles_pakiety/23412/30_obraz.jpg
Po dogrywce Polfarmex Kutno w finale I Ligi Koszykówki Mężczyzn!, ./upload/articles_pakiety/23412/43_obraz.jpg
Po dogrywce Polfarmex Kutno w finale I Ligi Koszykówki Mężczyzn!, ./upload/articles_pakiety/23412/75_obraz.jpg


W finale zagramy z MKS Wikana Start S.A. Lublin lub  WKK ProBiotics Wrocław. Przed naszymi przeciwnikami piąty mecz półfinałowy, bo dziś Lublin wygrał z Wrocławiem 88:60 i stan gry między tymi drużynami jest remisowy.

Dla Polfarmexu Kutno punktowali: K. Jakóbczyk  19, J. Garbacz  0, S. Sikora  0, M. Szwed  0,  J. Dłuski  15,  M. Bartosz  22 ,  H. Mazur  6,  N. Kulon 8, W. Glabas  1,  S. Rduch  4,  H. Pabian  2 [więcej]
TomekKula, 04.05.2014 19:28|czytane: 3513 razy|14 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Na zakończenie majówki: Jestem piękny i uroczy - popatrzcie w moje oczy
Na zakończenie muzycznej Majówki w tym roku kutnowska publiczność miała do wybory dwa koncerty. Łzy oraz Ania Rusowicz porwały zgromadzonych licznie pomimo kiepskiej pogody kutnian.

Na zakończenie majówki: Jestem piękny i uroczy - popatrzcie w moje oczy, ./upload/articles_pakiety/23410/02_obraz.jpg
Na zakończenie majówki: Jestem piękny i uroczy - popatrzcie w moje oczy, ./upload/articles_pakiety/23410/21_obraz.jpg
Na zakończenie majówki: Jestem piękny i uroczy - popatrzcie w moje oczy, ./upload/articles_pakiety/23410/31_obraz.jpg


Oczywiście nie zabrakło wielkich przebojów Łez - Narcyz się nazywam i Agnieszka już dawno tu nie mieszka. Sara Chmiel niewątpliwie jest godną zastępczynią Anny Wyszkoni i rozpaliła młodych mieszkańców naszego miasta.

Ania Rusowicz to z kolei głos z lat 60 i 70. Koncert córki Ady Rusowicz, legendarnej wokalistki Niebiesko-Czarnych i Wojciecha Kordy gitarzysty zespołu mocno inspirowany ich muzyką okazał się bardzo interesującą kreacją, a pewnie dla wielu starszych słuchaczy sentymentalną podróżą. Rusowicz wydała dwie płyty: "Pięć smaków" z zespołem Dezire i obsypaną nagrodami solową płytę "Mój Big-Bit" z 2011 r.

Organizatorami tegorocznej Majówki pod patronatem Prezydenta Kutna są Urząd Miasta Kutna oraz Kutnowski Dom Kultury. Sponsorami są firmy: TEVA oraz Tönsmeier. Jutro zapraszamy całe rodziny do lunaparku na Placu J. Piłsudskiego. [więcej]
TomekKula, 03.05.2014 21:29|czytane: 3099 razy|9 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Polfarmex Kutno o krok od finału
Dziś pierwsze z najważniejszych spotkań sezonu czyli trzeci mecz półfinału play off wygrał Polfarmex Kutno 73:57. Jutro MOSiR Krosno będzie się starał odrabiać straty, więc drużynę kutnowską czeka ciężki mecz. Zapraszamy do hali Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie o godz. 17.30.

Polfarmex Kutno o krok od finału, ./upload/articles_pakiety/23406/61_obraz.jpg
Polfarmex Kutno o krok od finału, ./upload/articles_pakiety/23406/30_obraz.jpg
Polfarmex Kutno o krok od finału, ./upload/articles_pakiety/23406/76_obraz.jpg


Wyniki w kwartach: 22-16 18-18 17-13 16-10.

Stan rywalizacji 2:1 dla Polfarmexu Kutno

Dla Kutna punktowali: K. Jakóbczyk 16, J. Garbacz 2, S. Sikora  0, M. Szwed  0, J. Dłuski  2, M. Bartosz  13, H. Mazur  20, D. Bręk  2, N. Kulon  2, W. Glabas  5, S. Rduch  3,  H. Pabian8 [więcej]
TomekKula, 03.05.2014 17:46|czytane: 3012 razy|22 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Końcowa klasyfikacja X Memoriału im. Edwarda Piszka
Niestety dziś pogoda nie dopisała i żaden z meczy X Memoriału im. Edwarda Piszka nie odbył się.
Końcowa klasyfikacja X Memoriału im. Edwarda Piszka. Wyniki poszczególnych meczy TUTAJ

Końcowa klasyfikacja X Memoriału im. Edwarda Piszka, ./upload/articles_pakiety/23408/03_obraz.jpg
Końcowa klasyfikacja X Memoriału im. Edwarda Piszka, ./upload/articles_pakiety/23408/25_obraz.jpg
Końcowa klasyfikacja X Memoriału im. Edwarda Piszka, ./upload/articles_pakiety/23408/17_obraz.jpg


Kategoria teeball (6-9 lat):
1. Wilki Wilno
2. Kruki Augustów
3. Comets Mazowsze
4. Baza Bydgoszcz
5. MKS Stal BIS Kutno

Kategoria młodzik (10-12 lat):
1. USA Georgia
2. MKS Stal BIS Kutno 1
3. Lituanica Kaunas
4. Radviliskis Begiai
5. SP 1 MKS Stal BIS Kutno 2
6. Kruki Augustów [więcej]
redaktor, 03.05.2014 18:38|czytane: 1526 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wyniki: Piłka nożna młodzieżowa
WOJEWÓDZKA LIGA KAT. DEYNA
MKS Mavex Kutno –  ŁKS Łódź 3 : 3 /2 : 1/
Bramki dla MKS : Adrian Krzymieniewski – 2, Sebastian Włodarski
MKS : Bartosz Karwacki – Michał Maciejewski, Piotr Stelmachowski, Kamil Walczak, Adrian Rosik, Adrian Bartczak, Sebastian Włodarski, Adrian Krzymieniewski, Adrian Pęgowski, Damian Sobczak (Rafał Mrówczyński), Michał Wlaziński
Trener : Tomasz Kaba
Kierownik drużyny: Eligiusz Nadolski

ŁÓDZKA KLASA MICHAŁOWICZ                               
Iskra Dobroń –   MKS amz Kutno 4 : 3 /2 : 3/
Bramki dla MKS : Michał Głodek, Mateusz Sobczyk, Łukasz Wiśniewski,
Trener : Sławomir Ryszkiewicz
Kierownik drużyny : Radosław Stoliński [więcej]
pismak, 03.05.2014 18:16|czytane: 1020 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czy wzmocnienie polskiego państwa jest możliwe?
Monarchizm zaproponowany w Konstytucji 3 maja miał wzmocnić polskie państwo. 3 maja 1791 Sejm Czteroletni po burzliwej debacie przyjął przez aklamację ustawę rządową, która była drugą na świecie i pierwszą w Europie ustawą regulującą organizację władz państwowych, prawa i obowiązki obywateli.

Czy wzmocnienie polskiego państwa jest możliwe?, ./upload/articles_pakiety/23405/17_obraz.jpg
Czy wzmocnienie polskiego państwa jest możliwe?, ./upload/articles_pakiety/23405/02_obraz.jpg
Czy wzmocnienie polskiego państwa jest możliwe?, ./upload/articles_pakiety/23405/13_obraz.jpg


Była też ostatnią próbą ratowania Rzeczypospolitej i dawała nadzieję na jej wzmocnienie. Nie było to jednak na rękę zarówno Rosji, jak i Prusom. Historia lubi się powtarzać mocne i bogate państwo polskie z charyzmatycznym prezydentem nie było na rękę sąsiadom i w XXI wieku. Po dumnym, odważnym, zważywszy na jego przemówienie w Gruzji Lechu Kaczyńskim, pozostanie jedynie niedosyt tych Polaków, którzy mieli nadzieję na rozwój Polski od podstaw i gorzki smak niepewności co się stało w Smoleńsku, a nie rozwój naszego kraju dla elit polityczno-biznesowych. A co zostało po idei Konstytucji 3 Maja w postkomunistycznej, a teraz europejskiej Polsce?

Dziś mieszkańcy Kutna, parlamentarzyści i władze samorządowe uczestniczyli we Mszy św. w Kościele św. Wawrzyńca i oddali hołd polskiej historii. - Dziś obchodzimy 223. rocznicę Konstytucji 3 Maja. Głosiła ona, że to co dzieje się w państwie bierze swój początek z woli narodu czyli tak jak teraz, wprowadzała podział władzy i zmieniała skostniały system rządów Polską - mówił Zbigniew Wdowiak, wiceprezydent Kutna. - Otwierała ona drogę do reform społecznych i poprawy sytuacji najuboższych. Trzeba pamiętać o roli ówczesnych patriotów, którzy doprowadzili do jej powstania. [więcej]
wandea, 03.05.2014 12:40|czytane: 2518 razy|17 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dziś Polfarmex Kutno zagra w półfinale I Ligi Koszykówki Mężczyzn. Musicie tam być!
W hali Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie 3 maja o godz. 16.00 Polfarmex Kutno zmierzy się w półfinale play off z drużyną z Krosna. Zachęcamy kibiców podopiecznych trenera Jarosława Krysiewicza do bardzo gorącego dopingu!


[więcej]
redaktor, 03.05.2014 07:21|czytane: 1454 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
223. rocznica uchwalenia konstytucji 3 Maja[więcej]
redaktor, 03.05.2014 07:24|czytane: 1420 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Majówka w Krośniewicach
Pierwszy dzień krośniewickiego Majowego Festynu Rodzinnego przygotowanego przez Gminne Centrum Kultury Sporu i Rekreacji w Krośniewicach obfitował w wiele atrakcji.

Majówkę, która odbyła się na terenach przy hali sportowej GCKS i  R w Krośniewicach, rozpoczęły „Cuda na kółkach”, czyli III edycja imprezy motocyklowej. Mieszkańcy mogli z bliska obejrzeć, dotknąć czy sfotografować ciekawe egzemplarze motocykli, ale i nietypowe pojazdy. Odbył się też konkurs na najpiękniejszy pojazd, wśród głosującej publiczności również rozlosowano nagrodę.

Majówka w Krośniewicach, ./upload/articles_pakiety/23404/02_obraz.jpg
Majówka w Krośniewicach, ./upload/articles_pakiety/23404/05_obraz.jpg
Majówka w Krośniewicach, ./upload/articles_pakiety/23404/13_obraz.jpg


Krośniewiczanie, którzy zapomnieli, że majówka właśnie się rozpoczęła podziwiali przejazd uczestników zlotu głównymi ulicami miasta. Kolejnym punktem majówki były półgodzinne występy artystyczne uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Krośniewicach i Zespołu Szkół nr 1 w Krośniewicach. Następnie na scenę zaproszono laureatów świątecznego konkursu plastycznego pt. „Zielona Wielkanoc”, którzy odebrali nagrody. Przed krośniewicką publicznością wystąpiła również Iwona Kobrzyńska.

Minirecital w wykonaniu młodej wokalistki z Nowych Ostrów bardzo spodobał się publiczności. Organizatorzy z myślą o dzieciach przygotowali zabawy integracyjne i konkursy, w których milusińscy wzięli z ochotą udział. Podczas pierwszego dnia majówki dzieci miały do dyspozycji zjeżdżalnię  i inne atrakcje, m.in. mogły pojeździć samochodzikami.

O godzinie 19.30 rozpoczął się długo oczekiwany koncert zespołu Illegal Boy's z Bydgoszczy. Grupa gra akustycznie i wykorzystuje wiele ciekawych instrumentów. Założycielami zespołu są Dymitr Czabański (wokal, gitara) i Marcin Muszyński (wokal, gitara). [więcej]
redaktor, 03.05.2014 07:25|czytane: 1561 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Muzyczna majówka w Kutnie: Hej, hej bawmy się, hej, hej śmiejmy się
Kutnowska publiczność podczas koncertów Majówki 2014 dobrze bawiła się w rytmie disco polo, latynoskich gitar oraz humorystycznych piosenek Krzysztofa Kasowskiego.

Muzyczna majówka w Kutnie: Hej, hej bawmy się, hej, hej śmiejmy się, ./upload/articles_pakiety/23402/04_obraz.jpg
Muzyczna majówka w Kutnie: Hej, hej bawmy się, hej, hej śmiejmy się, ./upload/articles_pakiety/23402/10_obraz.jpg
Muzyczna majówka w Kutnie: Hej, hej bawmy się, hej, hej śmiejmy się, ./upload/articles_pakiety/23402/25_obraz.jpg


Diś wystąpił Bayer Full,  jeden z najpopularniejszych zespołów disco polo  w Polsce, który ma w powiecie kutnowskim i okolicach wiernych słuchaczy. Majteczki w kropeczki, Blondyneczka i Wszyscy Polacy porwały kutnowian i razem z wokalistą Sławomirem Świerzyńskim śpiewali oni hity zespołu. W tym roku Bayer Full obchodzi trzydziestolecie, istnieje od 1984 roku i ma w swoim dorobku dziewiętnaście autorskich płyt sprzedanych w łącznym nakładzie 16,5 milionów egzemplarzy.

Energię koncertu z powodzeniem utrzymało trzech śpiewających i grających na gitarach latynosów.  W repertuarze Trio Mariachi znalazły się kompozycje latynoskie i meksykańska muzyka ludowa. [więcej]
TomekKula, 02.05.2014 21:42|czytane: 3254 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Noś się z dumą. Akcja ONR
Dzisiaj w Dzień Flagi kutnowski oddział ONRu postanowił zorganizować akcję „Noś się z dumą”. O godzinie 11.00 członkowie i sympatycy organizacji z flagami zebrali się na ulicy Królewskiej  w Kutnie i rozdawali biał- czerwone opaski.

Noś się z dumą. Akcja ONR, ./upload/articles_pakiety/23403/03_obraz.jpg
Noś się z dumą. Akcja ONR, ./upload/articles_pakiety/23403/08_obraz.jpg
Noś się z dumą. Akcja ONR, ./upload/articles_pakiety/23403/05_obraz.jpg


Kutnianie z uśmiechem na twarzy przyjmowali skromny upominek, zakładając opaski na ramiona – nosili się z dumą!
- Po akcji wybraliśmy się na bieg „Ku Biało-Czerwonej”, w radosnej atmosferze prezentowaliśmy nasze ojczyste barwy. Zachęcamy wszystkich do bycia patriotami. Wywieszajmy flagi w domach, nośmy biało-czerwone opaski.
Sport, Muzyka, Nacjonalizm! - mówią członkowie Obozu Narodowo-Radykalnego. [więcej]
pismak, 02.05.2014 20:44|czytane: 2113 razy|26 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Logowanie do portalu
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Upał, bezmyślność urzędnika i zadłużenie szpitala
Czy człowiek może poczuć się w konsystencji budyniu waniliowego, serka topionego lub innego smacznego acz płynnego zjawiska? Odpowiadam, tak może i... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Drugie Kutnowskie Dni Fantastyki
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kutnie już od przyszłego czwartku zaprasza na Kutnowskie Dni Fantastyki. Wstęp wolny na wszystkie wydarzenia. A w programie spotkania z autorami, koncert, warsztaty malarskie, pokaz... [więcej]
Sport
"Jedynka" trzecia w ręczną w Orlikowej Lidze Mistrzów
We wtorek w Poddębicach odbył się turniej rejonowy w piłce ręcznej chłopców w ramach Orlikowej Ligi Mistrzów - Łódzkie Gra w Ręczną. W turnieju udział wzięła Szkoła Podstawowa nr 1 w Kutnie. W wyniku zaciętej i bardzo wyrównanej rywalizacji chłopcy z Jedynki... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Zawieszka Nieśmiertelnik Srebro +GRAWER Zdjęcia i Tekstu Idealny i modny prezent dla kobiety i mężczyzny. Wspaniały prezent na Imieniny, Urodziny, Rocznicę, Walnetynki, Dzień Kobiet, Mikołaja, oraz pod choinkę na Gwiazdkę Świąt Bożego Narodzenia... [czytaj więcej]
Kotki Oddam kotki w dobre ręce. Więcej informacji pod nr telefonu 602430567.... [czytaj więcej]
Monitoringi, alarmy Witam, oferuję usługę konfiguracji oraz montażu kamer, alarmów oraz innych systemów zabezpieczeń. Wykonuję również inne usługi informatyczne. Zapraszam.... [czytaj więcej]
Sprzedam biurko duże 210 cm / bardzo dobre wykonanie Mam do sprzedania duże biurko w bardzo dobrym stanie. Biurko ma ponad 1,5 metra i było robione na zamówieni a więc jest wykonane z bardzo dobrego materiału. Posiada wiele szuflad, miejsce na je... [czytaj więcej]
Fly High Production – Produkcja filmowa Firma Fly High Production to przede wszystkim profesjonalna produkcja filmów i innych form audiowizualnych, bazująca na najnowszych technologiach min zastosowaniu drona i innych technologii stabiliz... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
Odzież na sklepy, butiki, stragany Oferujemy odzież na sklepy, butiki, stragany w bardzo dobrej jakości z Niemiec i Włoch. U nas klient zamawia według osobistego zapotrzebowania (damskie, męskie, dziecięce,... [czytaj więcej]
samochód do ślubu wesele OFERUJĘ PAŃSTWU WYNAJEM LIMUZYNY AUDI w kolorze czarna perła. Samochód jest reprezentacyjny, idealny na tak wyjątkową uroczystość. Zaletą tego samochodu jest przestronne wnętrze i duży baga... [czytaj więcej]
Zespół jednoosobowy DJ Polecam jednoosobowy zespół muzyczny (klawisz i vokal na żywo)który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gram na terenie całego kraju. Wieloletnia praktyka w prowad... [czytaj więcej]
Zespół muzyczny KONKRET to pięcioosobowy zespół muzyczny, który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gramy głównie na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego. Wieloletnia... [czytaj więcej]
Zatrudnimy pracowników Firma P.P.H.U. "ELBEMA" s.c. zatrudni pracownika na stanowisko elektromonter lub pomocnik elektromontera. Mile widziane prawo jazdy kat.B oraz uprawnienia Sep 1kV. CV proszę przesyłać na adres mail... [czytaj więcej]
Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Najlepsze rozwiązanie, jeżeli pilnie potrzebujesz pieniędzy. Nie pytamy o Twój cel – całą sumę możesz przeznaczyć na dowolny,... [czytaj więcej]
SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996ROK PILNIE SPRZEDAM MAM DO SPRZEDANIA SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996 ROK rn5-DRZWIrnKOLOR CZARNY rnPILNIE SPRZEDAM... [czytaj więcej]
Kawalerka do wynajęcia, Kutno ul. Słowackiego Wynajmę mieszkanie w bloku przy ulicy Słowackiego. Jest to odświeżona kawalerka o powierzchni 27 m. kw., w sam raz do zamieszkania.rnCena 850 zł zawiera czynsz i odstępne dla właściciela, do k... [czytaj więcej]
SPECJALISTA DS. MARKETINGU I SPRZEDAŻY Jesteśmy firmą zajmującą się produkcją mebli tapicerowanych i poszukujemy osób młodych, ambitnych oraz kreatywnych na stanowisko: SPECJALISTA DS. MARKETINGU ORAZ SPRZEDAŻY Obowiązki:  ... [czytaj więcej]
PRACA HUTA Poszukujemy osób do pracy w Hucie w Dąbrowie Górniczej na stanowiska: - operator wózka widłowego - operator suwnicy – uprawnienia IS specjalne trawersowe, chwytakowe Warunki: - atrakcyjne w... [czytaj więcej]
RINTAL Polska poszykuje samodzielnych monterów schodów Producent schodów, Rintal Polska Sp. z o.o. poszukuje samodzielnych monterów schodów.rnrnZakres działalności:rn- montaż schodów samonośnych oraz obić na schody betonowernrnWymagania:rn- włas... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę AVENSIS I lub II tel.725-361-836 Kupie Toyote AVENSIS I lub II COROLLE YARIS MERCEDESA SPRINTERA 124 190 W210 oraz Maszyny Rolnicze Ursus Zetor Wladymirec Przyczepy Kombajny tel. 725.361.836 cala Polska atrakcyjne ceny szybki odbiór... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Mikołaj Baranowski:
9 minut temu
Pisssssofff
Zenobiusz Biga:
17 minut temu
Rzeczniczka jest córką Mańkowskiego
Dymitr Fiut:
43 minut temu
Jaro, gratulacje i czymam ciuki za cie.
Onufry Kamiński:
53 minut temu
W Kutnie jest praca , kto chce ten pracuje tylko trzeba chcieć , ja nie narzekam . Czytaj ze zrozumieniem interes się kręci nie z kim, tylko z czym kolejny przykład prostactwa
Bonifacy Ukolicz:
1 godzin temu
To z ciebie Onufry taki "komputerowy lodziarz", co do komputera - widać, co napisałeś, a co do lodów - z kim ten interes kręcisz, to staje sie coraz jasniejsze. Co do nauki to ci napisali - w Kutnie nie ma pracy dla absolwentów uniwersytetów i politechnik, a są stanowiska i praca dla absolwentow WSGK. To wystarczy.
Roman Kolumna:
2
 · 
2 godzin temu
A sekretarzem jest Pan Korowajski? Czyzby mąż sędziny która uznala winnego karkówe niby ze wplywal na swiadkow?
Onufry Kamiński:
2 godzin temu
Do Metody Głąb
Zgadzam się to co napisałeś i popieram tylko 5 osób przystąpiło do konkursu . pytam gdzie reszta społeczeństwa??
Do Bernadeta Konkurs był na stronie , ale jak widać nie szukasz tylko siedzisz i pierdzisz w stołek. Kręci cię temat co się dzieje na Policji - bo jesteś nadzwyczajnym plotkarzem i to jeszcze na dodatek pewnie bez wykształcenia.
Ja mam budkę z lodami nie mam wykształenia interes się kręci i nikomu nie zazdroszczę a wy weźcie się za naukę i przystępujcie do konkursów
Błażej Lubicz:
2
 · 
2 godzin temu
Sekretarzem w urzędzie pracy jest mąż sedziny, przed którą zeznawal ten pan.. Czy to przypadek że policjant został skazany
Szczepan Bzdura:
2 godzin temu
SANDERUS TIMES - eBiuletyn Agencji MRPiH "podkówka".Podajemy komunikat: Jeden karierowicz, abiturient i absolwent Instytutu Mniemanologii Stosowanej - emerytowany Metody Głąb (bez tytułu) - został wytrzepany, wygarbowany, wyprany, wykrochmalony, wymaglowany, położony na obie łopatki i zapędzony w kozi róg przez użytkowników portalu eKutno. Ciekawe, czy to mu pomoże w odnalezieniu właściwych kierunków i dobrych dróg? A mówią, że pralnie itd..... są niepotrzebne? ~praojciec Allexander - redaktor naczelny.
Robert Małopolski:
3 godzin temu
Pan Rafał chyba się zagalopował porównanie Kłopota do pana Bieńka jest wysoce nie na miejscu.
Szczepan Bzdura:
3 godzin temu
###"R". Toście se pogadali na najwyższym światowym poziomie. Szkoda, że tak krótko. Podobają mi się wasze rozmowy. Całą noc mogłabym was słuchać. Burzyński i Kłopotowski i cała ta cudowna Burzmanna na okrągło powinni was słuchać. Może by się zaczęli nawracać na normalność czyli na głęboką wiarę, wysoką kulturę i szlachetną naturę, czego im z całego serca życzę. Pozdrawiam Was drodzy moi mądrzy dyskutanci. Dialogi kute na cztery nogi. I to jest właśnie to na co tyle lat czekałam. Się doczekałam. Ludzie zaczynają normalnie rozmawiać. Nie po rusku, nie po grecku, nie po turecku, nie po niemiecku, tylko po naszemu, po bożemu, po polsku i po chrześcijańsku. Na pewno coś dobrego z tego wyniknie. Tylko o to chodzi. Tak trzymajcie! Idzie nowe!! Bogu niech będą dzięki. ~emerytowana nauczycielka
Ewaryst Ziabka:
3 godzin temu
Panie Nwerowski mówiąc ,że problemem szpitala jest wiek pracowników po prostu pan obraził pracowników szpitala . Zapytam w jakim pan jest wieku i czy ten wiek nie jest problemem dla szpitala?
Barbara Ajsicz:
3 godzin temu
Podobno urzędnik ma poparcie PSlu, czy to prawda?
Amalgund Walczak:
2
 · 
3 godzin temu
A był, czy nie był o to jest pytanie?
Lech Kantor:
3 godzin temu
Prosimy o wypisanie zasług , może być w punktach.
Hugo Lewi:
3 godzin temu
Bolesław to uważasz ,że ci co tam pozostali i pracują to nie mają honoru? Czyżby ten jeden był tylko z honorem?
Zenon Kwasigroszek:
3 godzin temu
Faust i oni zostali tak do tej pory.
Teodor Pobłocki:
3 godzin temu
No widzisz Metody przystąpiłeś i co d..a.
Wawrzyniec Gielniowski:
4
 · 
3 godzin temu
wygraną zawdzięcza poparciu w Urzędzie Miasta, chyba pan sekretarz, bo to ,,koledzy z boiska,,
Arseniusz Błaszczyński:
4 godzin temu
Ciekawy jestem co się stało z poprzednim szefem tej komórki.Najciekawsze artykuły
 ·  14
4 dni temu
Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK
 ·  188
4 dni temu
Apel do mieszkańców Kutna, do ludzi, którym na sercu leży dobro miasta i powiatu
 ·  73
5 dni temu
Coraz wyższe pensje prezesów spółek miejskich
 ·  20
5 dni temu
Od dziś parking przy dworcu PKP na Siemiradzkiego zamknięty. Radny interpeluje
 ·  36
10 dni temu
Piramida aptekarska. Lekarz z kutnowskiego szpitala na ławie oskarżonych
 ·  7
10 dni temu
Mieszkańcy Podrzecznej będą mogli wykupić tańszy abonament w strefie płatnego parkowania
 ·  278
11 dni temu
Memorandum do potencjalnych prywatnych partnerów w budowie hali w Kutnie
 ·  10
14 dni temu
Smaczne mówienie, prawda i hejt. Profesor Jerzy Bralczyk w Kutnie
 ·  3
15 dni temu
Piknik Rodzinny w
 ·  14
15 dni temu
Akt erekcyjny wmurowany pod stacjonarne hospicjum w Kutnie
 ·  6
17 dni temu
Znajdź się na zdjęciach z Pikniku Organizacji Pozarządowych
 ·  8
17 dni temu
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Bogata kutnowska tradycja fotograficzna
 ·  32
17 dni temu
Strażacy mieli pełne ręce roboty. Mieszkańcy liczą straty po ulewie
 ·  34
19 dni temu
Komendant Powiatowy Policji w Kutnie odpowiada
 ·  107
19 dni temu
Propozycja PSL pro forma?
 ·  9
19 dni temu
Urzędnik urzędnikowi nierówny. Nagrody na Dzień Samorządowca
 ·  4
19 dni temu
Wyjątkowy spektakl pt. Królewna Śnieżka na Dzień Dziecka w Krośniewicach
 ·  50
20 dni temu
Różnice między teorią a praktyką? Kłopoty z prawem komendanta Policji w Kutnie
 ·  6
20 dni temu
Taniec i zabawa na Dniu Dziecka w Kutnie
 ·  5
20 dni temu
Rockowy festiwal na Kutnowiance cz.2
 ·  9
20 dni temu
Fotoreportaż Qtnoizz Fest cz.1
 ·  2
21 dni temu
Stalowe Tumy 2017 i skarb czyli prototyp polskiej amfibii Fiat 126-P LPT
 ·  4
22 dni temu
Uczennice z Kasprowicza wygrały konkurs o patronie I LO. Polecą szybowcem!
 · 
26 dni temu
Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny. W Łódzkiem najlepsi uczniowie z Kleszczowa
 ·  61
27 dni temu
Warunki PSL wchodzą w życie. Starostwo likwiduje stanowiska
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności