eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 30.04.2017     reklama kontakt
 
<a href="/sport,33658-mks-da-browa-g-rnicza-wygrywa-w-kutnie," title="Kutno: MKS Dąbrowa Górnicza wygrywa w Kutnie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>MKS Dąbrowa Górnicza wygrywa w Kutnie</b><br>Dziś w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 9 w Kutnie Polfarmex...</div></a> <a href="/wiadomosci,33660-ostatni-raz-z-moja-klasa-kasprowicz-po-egna-tegorocznych-absolwent-w," title="Kutno: Ostatni raz z moją klasą - Kasprowicz pożegnał tegorocznych absolwentów" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Ostatni raz z moją klasą - Kasprowicz pożegnał tegorocznych absolwentów</b><br>W II Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kasprowicza pożegnano kolejne pokolenie uczniów. ...</div></a> <a href="/kultura,33656-wystawa-body-worlds-the-cycle-of-life-wybierz-si-podczas-maj-wki," title="Kutno: Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life. Wybierz się podczas majówki" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life. Wybierz się podczas majówki</b><br>W Łodzi można obejrzeć wyjątkową, fascynującą, jedyną w swoim rodzaju anatomiczną...</div></a> <a href="/wiadomosci,33651-wi-to-grabskiego-w-kutnie-cz-owiek-musi-sam-nad-soba-czuwa-i-soba-kierowa-by-wyrosna-na-kogo-w," title="Kutno: Święto Zespołu Szkół nr 3 w Kutnie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Święto Zespołu Szkół nr 3 w Kutnie</b><br>Święto, 85-lecie istnienia Zespołu Szkół nr 3 im. Władysława Grabskiego w...</div></a> <a href="/wiadomosci,33652-nadle-nictwo-kutno-sadzi-1000-drzew-na-minut," title="Kutno: Nadleśnictwo Kutno sadzi 1000 drzew na minutę" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nadleśnictwo Kutno sadzi 1000 drzew na minutę</b><br>Lasy Państwowe każdego roku sadzą ok. 500 mln drzew, to oznacza,...</div></a> <a href="/wiadomosci,33642-joanna-kowalska-z-kasprowicza-mistrzem-wiedzy-o-redniowieczu," title="Kutno: Joanna Kowalska z Kasprowicza mistrzem wiedzy o średniowieczu" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Joanna Kowalska z Kasprowicza mistrzem wiedzy o średniowieczu</b><br>Joanna Kowalska, uczennica klasy II humanistycznej II LO im. Jana Kasprowicza...</div></a> <a href="/wiadomosci,33644-szko-a-podstawowa-nr-1-w-kro-niewicach-i-gimnazjum-w-krzy-anowie-najlepsze-w-turnieju-wiedzy-o," title="Kutno: Szkoła Podstawowa nr 1 w Krośniewicach i Gimnazjum w Krzyżanowie najlepsze " class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Szkoła Podstawowa nr 1 w Krośniewicach i Gimnazjum w Krzyżanowie najlepsze </b><br>Pod hasłem kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo” w dniach 25 i 26...</div></a> <a href="/wiadomosci,33604-wsa-odrzuca-skarg-inwestora-nie-b-dzie-wiatrak-w-w-gminie-bedlno," title="Kutno: WSA odrzuca skargę inwestora. Nie będzie wiatraków w gminie Bedlno " class="none white"><div id="opis_slidera"><b>WSA odrzuca skargę inwestora. Nie będzie wiatraków w gminie Bedlno </b><br>Mieszkańcy gminy Bedlno wraz ze Stowarzyszeniem Czysta Okolica wygrali batalię przeciw...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Pod patronatem eKutno.pl: V Zjazd w "Kasprowiczu"
W roku 2014 mija 60 rocznica utworzenia II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza w Kutnie. W związku z diamentowym Jubileuszem powstania Szkoły władze liceum zapraszają byłych nauczycieli, absolwentów i wszystkich przyjaciół szkoły do godnego uczczenia tej rocznicy i licznego uczestnictwa w V Zjeździe Absolwentów, który odbędzie się w dniach 20-21 czerwca 2014 r.

Pod patronatem eKutno.pl: V Zjazd w


Będzie on podsumowaniem Roku Jubileuszowego zainagurowanego uroczystościami Dnia Patrona Szkoły w dniu 12 grudnia 2013 r. Od kilku miesięcy trwają prace związane z przygotowaniem i organizacją uroczystości wieńczących ten doniosły Jubileusz Szkoły. W prace włączyła się cała społeczność kasprowiczowska.

Program uroczystości:

20 czerwca 2014 r.
10.00 - Msza święta w Kościele p.w. Św. Wawrzyńca w Kutnie
11.15 - Przemarsz ulicami miasta pod Gimnazjum nr 2 ( pierwszą  siedzibę szkoły) i odsłonięcie tablicy pamiątkowej
12.00 - Uroczysta Gala Jubileuszowa w Kutnowskim Domu Kultury
14.30 -20.00 - spotkania koleżeńskie w grupach w murach szkoły
20.00-6.00 - Bal Absolwentów i przyjaciół Szkoły w sali bankietowej „WESTA”  ul. Zawady 9a [więcej]
pismak, 07.03.2014 13:56|czytane: 1061 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Czy można odfajkować strategię?
Dziś w Starostwie Powiatowym w Kutnie odbyło się pierwsze spotkanie w sprawie budowania Strategii Rozwoju Powiatu Kutnowskiego 2014-2020. Od razu jednak zgromadzeni samorządowcy mieli wątpliwości co do metody pracy nad strategią.

Monika Dymkowska, dyrektor Westmor Consulting z Włocławka, firmy która ma pomóc zespołowi samorządowców w opracowaniu strategii przedstawiła pokrótce założenia i budowę dokumentu, diagnozę wstępną, analizę SWOT czyli słabe i mocne strony powiatu. Następnie zebrani goście wypełnili ankiety, które zdaniem firmy mają zastąpić badanie wśród większej populacji społeczności powiatu kutnowskiego, bo przecież jak mówiła pani dyrektor, są reprezentantami danej gminy czy środowiska.

Czy można odfajkować strategię?, ./upload/articles_pakiety/22805/01_obraz.jpg
Czy można odfajkować strategię?, ./upload/articles_pakiety/22805/04_obraz.jpg
Czy można odfajkować strategię?, ./upload/articles_pakiety/22805/03_obraz.jpg


Celem dzisiejszego spotkania dzięki ankiecie i dyskusji miało być uzgodnienie wizji rozwoju powiatu kutnowskiego. Jak na pierwsze spotkanie w gronie osób o sprzecznych celach politycznych i bardzo zrożnicowanym przygotowaniu do tematu było spokojnie, a nawet zabawnie. Dowiedziałam się na przykład, że "administrowanie to jest krótko mówiąc coś innego niż zarządzanie". Niniejszym uznaję cytat z pani dyrektor, cytatem tygodnia i rozpoczynamy nowy cykl w eKutno.pl.

Wydawało się, że zarząd powiatu naprawdę sobie wyobrażał, że strategię można "odfajkować". Raz dwa i wizja powiatu kutnowskiego z rękawów samorządowych magików wyfrunie jak sikorka. Zarząd powiatu ma zatem ogromną i niezbadaną wyobraźnię.

Radny Zbigniew Filipiak nawet odfajkowanie głośno wypomniał, z czym polemizował Konrad Kłopotowski, Wicestarosta Kutnowski i przewodniczący Zespołu ds. przygotowania i oceny materiałów dotyczących opracowania strategii.

- Czy organizacje społeczne zostały odpowiednio poinformowane o dzisiejszym spotkaniu? Dlaczego nie było informacji o tym spotkaniu w kutnowskich mediach? Nie możemy patrzeć na to, jak próbujecie odfajkować tę strategię - mówił Zbigniew Filipiak, radny Komitetu Obywatelskiego.

Rzeczywiście wśród gości zabrakło reprezentacji organizacji pozarządowych. Wypatrzyłam jedną osobę, radnych i samorządowców, którzy mają takie funkcje nie liczę. Niektóre organizacje nie zostały w ogóle zawiadomione lub zaproszone. Nie może to jednak dziwić, prezydent Kutna przy budowaniu Rady Strategii w mieście też w tym przypadku zrobił wyjątki, niewiele, ale zrobił.

-No przecież było na naszej stronie internetowej - bronił się Dariusz Jabłoński Sekretarz Powiatu, zastępca przewodniczącego Zespołu. [więcej]
wandea, 06.03.2014 21:13|czytane: 1919 razy|13 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Trudno polemizować, a i upatrywać sensu w tego typu dyskusji - odpowiada Burmistrz Krośniewic
Julianna Barbara Herman Burmistrz Krośniewic postanowiła jeszcze raz zabrać w publicznej rozmowie z radnym Tomaszem Marciniakiem, choć stwierdza, że trudno polemizować, a i upatrywać sensu w tego typu dyskusji, ponieważ pan Tomasz Marciniak pisze o dokumentacji której nie zna, bo nie raczył się z nią zapoznać, za to czuje się władnym do podważania wiedzy i kompetencji osób z uprawnieniami budowlanymi oraz Starosty Kutnowskiego, który wydał pozwolenie na przebudowę i remont stadionu, obejmującego w swym zakresie m.in. rozbudowę, przebudowę i remont budynku klubu.

Ponadto zdaniem pani Burmistrz pełni on funkcję Radnego Rady Miejskiej, a co się z tym wiąże głosuje nad projektem budżetu Gminy Krośniewice, w których to budżetach w latach 2007-2010 corocznie figurowały zadania inwestycyjne z zakresu przebudowy i remontu Stadionu Miejskiego w Krośniewicach,

-W październiku 2007 roku jako Prezes Getbol Klub TIGER, wraz z pozostałymi Prezesami klubów Sportowych, brał udział w konsultacjach w sprawieprojektu przebudowy Stadionu Miejskiego w Krośniewicach, który to projekt od samego początku obejmował remont budynku klubu - mówi Julianna Barbara Herman.- Pan Marciniak swobodnie interpretuje stan faktyczny, czego przykładem jest przekazywanie informacji o rzekomo istniejącym podłączeniu c.o. [więcej]
wandea, 06.03.2014 14:11|czytane: 2580 razy|73 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czy Ad vocem Burmistrza Krośniewic było odpowiedzią na Oświadczenie Tomasza Marciniaka?
Oświadczenie Tomasza Marciniaka, radnego Rady Miejskiej w Krośniewicach

Czytelnicy portalu internetowego „eKutno.pl” po zapoznaniu się z treścią mojego oświadczenia wyrażającego sprzeciw wobec planów władz Krośniewic dotyczących sprzedaży budynku klubowego na Stadionie Miejskim w Krośniewicach, a także po przeczytaniu odpowiedzi „Ad vocem Burmistrza Krośniewic” – byli zdezorientowani tymi wyjaśnieniami zadając sobie pytanie: kto w tej sprawie podaje prawdę?


Dlatego uważam, że zobowiązany jestem poinformować społeczeństwo Krośniewic, że nie po raz pierwszy nasza władza wprowadza mieszkańców Krośniewic w błąd.

Takie manipulowanie informacjami prowadzone jest dla osiągnięcia własnych celów, a nie po to, żeby społeczeństwo poznało prawdę. Uważam, że nie zasługujemy na takie lekceważące traktowanie i oczekujemy więcej szacunku od osób sprawujących władzę.

Pani Barbara Herman - Burmistrz Krośniewic - w swoim wyjaśnieniu wprowadza nas w błąd, mając w zamiarze usprawiedliwienie swojej wcześniejszej wypowiedzi mówiąc, że cyt.  „Budynek wymaga termomodernizacji i remontu. Koszt takiej inwestycji to około 500 tysięcy złotych”.

Kiedy upubliczniłem, że ocieplenie i związane z tym prace remontowe  budynku  wyniosą  kwotę ok. 77 tys. złotych to w odpowiedzi pani Burmistrz  przeczytaliśmy, na  te 500 000  złotych składają się prace wychodzące daleko poza ocieplenie budynku.

I tak: podano, że jakiś projekt z 2008 roku „zakłada wymianę okien w zachodniej części budynku”  - odpowiem, że na ścianie zachodniej budynku nie ma w ogóle okien! Kto zatem sporządzał ten kosztorys i dlaczego zawyżał w nim koszty? Czy w ten sposób powstają wszystkie kosztorysy zawyżające faktyczne koszty? [więcej]
pismak, 05.03.2014 11:15|czytane: 1415 razy|komentuj|czytaj cały
Cyrk Zalewski zaprasza dziś na spektakl
Dziś, 6 marca o godz. 17.00 przy ul. Podrzecznej w Kutnie odbędzie się przedstawienie Cyrku Zalewski.Tegoroczny program składa się aż z 14 punktów.

Cyrk Zalewski zaprasza dziś na spektakl, ./upload/articles_pakiety/22703/17_obraz.jpg
Cyrk Zalewski zaprasza dziś na spektakl, ./upload/articles_pakiety/22703/02_obraz.jpg
Cyrk Zalewski zaprasza dziś na spektakl, ./upload/articles_pakiety/22703/14_obraz.jpg


Zobaczyć będzie można Konie maści Palomino-Kamil Zalewski-Polska, Wielbłądy -Kamil Zalewski-Polska, Nową iluzję -Kamil Zalewski-Polska,  Klauna Versache - Meksyk, Wyższą szkołę jazdy na koniach- Duo Urunov – Rosja, Żonglerkę na koniu-Laura Urunov -Rosja, Tresurę pudli-Laura Urunov-Rosja, Kulę Śmierci - motory Diorios -Brazylia, Reki - Gimnastyka na drążkach-Białoruś, Laser man - Kamil Zalewski -Polska, Pick pocket -iluzjonistę kieszonkowca- Rafał Walusz-Polska, "Podniebny rower" - Brazylia, Podniebne koło - Marina - Rosja, Hula - Hop-Marina i Aneta Zalewska -Polska-Rosja. Spektakl poprowadzą konferansjerzy Rafał Walusz i Aneta Zalewska.

3 zaproszenia (osoba dorosła i dziecko do 10-ciu lat) otrzymują: Robert Kanigowski,Aneta Sadowska i Grzegorz Wasilewski.  Będą one do odebrania w kasie Cyrku w dniu występu.
[więcej]
redaktor, 06.03.2014 14:51|czytane: 2415 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Kolejny martwy mężczyzna odnaleziony w Kutnie
To już kolejny martwy mężczyzna odnaleziony przypadkiem w Kutnie. Przy ul. Siemiradzkiego w około godz. 7.30 policjanci w jednej z altanek ogrodowych znaleźli  dziś zwłoki mężczyzny.

Przypomnijmy, niedawno Prokuratura Rejonowa w Kutnie umorzyła postępowanie w sprawie nieznanego mężczyzny, którego zwłoki znaleziono w komórce przy ul. Rychtelskiego. Jak twierdzi prokuratura człowiek zmarł bez udziału osób trzecich i postępowanie w sprawie śmierci NN umorzono.

Trwają czynności mające na celu ustalenie tożsamości odnalezionego dziś denata. Jak się nieoficjalnie dowiadujemy był nim bezdomny kutnianin, który zajął altankę i miesiącami w niej mieszkał. [więcej]
redaktor, 06.03.2014 14:19|czytane: 1803 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
TYDZIEŃ z e-PITEM dla osób niepełnosprawnych
Naczelnik Urzędu Skarbowego w Kutnie zaprasza osoby niepełnosprawne na „TYDZIEŃ z E-PITEM” w dniach 10 - 14 marca.

TYDZIEŃ z e-PITEM dla osób niepełnosprawnych, ./upload/articles_pakiety/22801/01_obraz.jpg


W siedzibie Urzędu (pok. 201, II piętro) będą mogli Państwo złożyć swoje zeznanie roczne za 2013r. za pośrednictwem Internetu poprzez system e-deklaracje przy pomocy pracownika urzędu skarbowego.
Uwaga: Aby poprawnie wypełnić zeznanie roczne niezbędna jest znajomość przychodu za 2012r. Złożenie e-PIT-u nie wymaga posiadania kwalifikowanego podpisu elektronicznego.

W przypadku potrzeby skorzystania przez osobę uprawnioną z usługi tłumacza języka migowego należy zachować procedurę zgłoszenia tego faktu do Urzędu na specjalnie przygotowanym do tego celu formularzu [więcej]
redaktor, 06.03.2014 11:46|czytane: 1023 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Potrzebna silna wola, a będą dni nowej szansy. W Kutnie rosną koszty naszych nałogów
W dużym tempie w naszym kraju rosną koszty nałogów Polaków. 1 stycznia weszła w życie podwyżka akcyzy na papierosy i mocne alkohole. Wyższe ceny w sklepach możemy już powoli zauważyć. Resort finansów szacuje, że papierosy podrożeją o ok. 1 zł na paczce, a półlitrowa butelka wódki o ok. 1-1,5 zł.  Rząd Donalda Tuska liczy, że dzięki naszym nałogom do budżetu wpłynie dodatkowo ok. 780 mln zł. 300 zł od tego roku kosztuje pobyt w jednostce policji w celu wytrzeźwienia.

Jednym z argumentów Ministerstwa Finansów  za podwyższeniem akcyzy na alkohol jest realizacja ciążących na administracji państwa działań zmierzających m.in. do wychowania w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Kto jednak zna z doświadczenia bądź obserwacji chorobę alkoholową czy objawy innego nałogu doskonale wie, o tym, że bywa łatwiej oszczędzać na innych potrzebach człowieka, nawet do skrajności czyli na przykład na jedzeniu, aby na picie i palenie było. Argument rządu polskiego to zatem jedna wielka ściema, jak mawia młodzież. Z nowym rokiem w życie weszła też zmiana ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi wprowadzająca opłatę w wysokości 300 złotych za pobyt "na dołku" po ekscesach alkoholowych. Tego typu kara finansowa nie jest jednak działaniem profilaktycznym, podwyżka cen alkoholu tym bardziej.

Potrzebna silna wola, a będą dni nowej szansy.  W Kutnie rosną koszty naszych nałogów , ./upload/articles_pakiety/22392/01_obraz.jpg


Samorządy miejskie i powiatowe w Polsce realizują zadania z dziedziny profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych. Walka jednak jest nierówna, bo środki wydawane na ten cel są niewspółmierne do zysków tych, którzy na naszych nałogach zarabiają.

W Kutnie na realizację Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w 2013 roku wydatkowano kwotę  530 730,25 zł. Głównym zadaniem Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych jest motywowanie  do podjęcia terapii i leczenia odwykowego, kierowanie do poradni, lekarza biegłego lub sądu o zastosowanie obowiązku leczenia.

Liczba wniosków zgłoszonych do MKRPA w 2013 r. (KPP w Kutnie, Prokuratura Rejonowa, Sąd Rejonowy, MOPS,  szkoły, DPS oraz osoby prywatne) -  165
Średnia liczba prowadzonych spraw w miesiącu - 128
Liczba  przeprowadzonych rozmów z osobami uzależnionymi i członkami ich rodzin - 662
Liczba wniosków skierowanych do Sądu Rejonowego o zastosowanie przymusowego leczenia odwykowego - 82

W Kutnie w skład MKRPA wchodzi 14 osób: Michał Kacprzak – Przewodniczący, Piotr Wójciński – Zastępca Przewodniczącego, Grzegorz Chojnacki, Józefa Dębska, Robert Feliniak, Barbara Kostrzewa, Małgorzata Michalska, Krzysztof Panasiuk, Zdzisław Pietrzykowski, Urszula Wojciechowska, Agnieszka Wyroślak, Henryk Krenke, Janina Jażdżewska i Beata Gawryszczak.

Miesięcznie średnio członkowie Komisji zarabiają 746 zł. Kwota diet dla 14 członków MKRPA w 2013 r.  – 10 438,66 zł, kwota łączna wynagrodzeń dla członków MKRPA w 2013 r. – kwota 125 264,00 zł. [więcej]
redaktor, 06.03.2014 11:30|czytane: 1587 razy|10 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Aquapark Kutno zaprasza kobiety[więcej]
redaktor, 06.03.2014 11:05|czytane: 1498 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Apel matki w żałobie do prezydenta Kutna
- Chciałam pochować syna, a nie go utopić. To dla matki niewyobrażalny ból - mówi Maria Majtczak, ocierając łzy. - Syna Michała straciliśmy w październiku ubiegłego roku. Od tej pory nie mamy spokoju, bo jego grób zapada się w glinie, wokół zbiera się woda i nie możemy nawet spokojnie pomodlić się, stojąc w tym bagnie. Za każdym razem zastanawiam się, czy trumna mojego dziecka nie jest cała w wodzie i glinie. Na cmentarz idziemy z butami na zmianę, wiadrem, łopatą. Czy tak powinno być? Apeluję do prezydenta Kutna aby coś zrobił w tej sprawie. Zwróciliśmy się do zarządcy cmentarza, ale nie wiem nawet czy sprawą się zajęto porządnie.

Apel matki w żałobie do prezydenta Kutna, ./upload/articles_pakiety/22737/01_obraz.jpg
Apel matki w żałobie do prezydenta Kutna, ./upload/articles_pakiety/22737/03_obraz.jpg
Apel matki w żałobie do prezydenta Kutna, ./upload/articles_pakiety/22737/04_obraz.jpg


Sytuacja na Cmenatrzu Miejskim w Kuczkowie wydaje się przejściowa, choć na pewno niezbędne są nakłady na wyrównanie terenu czy odwodnienie. 

Spadek terenu i jego podmokłość spowodowały, że nie tylko grób Michała Majtczaka tonie w błocie, zapadają się i rozpadają się też inne groby. Bliscy zmarłych ułożyli płytki chodnikowe oraz deski aby stanąć przy grobach.

- Pogrzeb był dla nas koszmarem. Niestety warunki, w jakich spoczywa nasze dziecko ten koszmar przedłużają - opowiada matka zmarłego syna. - Nie możemy postawić pomnika, bo przecież nie wiadomo czy cały się nie zapadnie. Liczę, że władze miasta zajmą się sprawą i wkrótce nie tylko mój syn i ja odnajdziemy spokój, ale i inne rodziny zmarłych, którzy spoczywają na podmokłym terenie.

Zwykle po zimie na cmentarzu w gminie Kutno pojawiały się błoto i woda, tym razem jednak przyczyną takiego stanu jest też przeprowadzana pod koniec ubiegłego roku melioracja. Założono tam też dreny. Prace ziemne spowodowały wymianę gleby i na powierzchnię wydostała się glina, do tego dochodzi spadek terenu, czyli woda spływa w dół cmentarza, gdzie właśnie jest grób Michała Majtczaka.

Rodzice zmarłego syna szukają pomocy u prezydenta, skierowali pismo z prośbą o interwencję. Szukają też pomocy za pośrednictwem wszystkich mediów lokalnych. Zapytaliśmy o czynności, jakie zostały podjęte przez Urząd Miasta Kutna i o wyjaśnienie na jakich glebach usytuowana jest część cmentarza, czy są to tereny podmokłe.  Zgodnie z obowiązującym Rozporządzeniem Ministra Gospodarki Komunalnej [więcej]
pismak, 06.03.2014 10:52|czytane: 2557 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pierwszy Dzień Wiosny z ZS w Żychlinie[więcej]
pismak, 06.03.2014 08:38|czytane: 1366 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Nowe połączenie autobusowe z Kutna do Oporowa
Od 3 marca 2014 roku PKS w Kutnie Sp. z o. o otworzył nową linię komunikacyjną Nr 152601 Kutno- Przyzórz przez Szczyt, Oporów.

Autobusy tej linii zatrzymują się na przystankach takich jak: Kutno D.A./Wyszyńskiego, wiadukt Matejki, ul.29 listopada/PZU, Barlickiego, Oporowska/Mechanik, Malina, Komadzyn, Grotowice I, Grotowice II, Szymanówka, Podgajew, Szczyt, Kamienna, Wola Owsiana, Wólka-Lizigódź, Jurków Pierwszy, Oporów, Kurów, Pobórz, Przyzórz.     Rozkład jazdy na tej linii obowiązuje do 31 grudnia 2016 roku.

Jak podaje Starostwo Powiatowe w Kutnie nowa linia autobusowa jest reakcją PKS w Kutnie Sp. z o. o na prośby mieszkańców gminy Oporów dotyczące skomunikowania ich miejscowości z Kutnem oraz interwencją w tej sprawie Sylwestra Reterskiego [więcej]
redaktor, 05.03.2014 18:55|czytane: 1364 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Święto Kutnowskiego Klubu Origami "Kwadracik". Wszyscy składamy tulipany
Z okazji obchodów jubileuszu 10-lecia działalności Kutnowskiego Klubu Origami „Kwadracik” przy Młodzieżowym Domu Kultury w Kutnie zapraszamy wszystkich miłośników origami: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w akcji: „Wszyscy składamy tulipany”.

Zadaniem jest wykonanie dowolną techniką origami (origami płaskie lub przestrzenne) w dowolnej ilości modelu składanki tulipana i dostarczenie jej do MDK w terminie do piątku 7 marca.

Tulipany staną się elementami przygotowywanej wystawy prezentującej dorobek klubu oraz działalność dzieci i młodzieży – miłośników sztuki origami.


[więcej]
kultura, 05.03.2014 19:27|czytane: 976 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Spotkanie z Moniką Szurzec, pisarką z Kutna
Z okazji Międzynarodowego Dnia Pisarzy w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Bedlnie dzisiaj, 5 marca odbyło się spotkanie autorskie z kutnowską pisarką Moniką Szurzec. Rozmowę z gościem prowadziła dr Olga Wilczyńska, która zachęciła autorkę do opowiedzenia o jej przygodzie z literaturą. 

Monika Szurzec mówiła o swoich debiutanckich próbach literackich, polegających na prezentacji opowiadań w konkursach literackich. Przyznała, że jej literacką fascynacją jest Julio Cortazar oraz jego mistrzowska umiejętność zestawienia ze sobą dwóch porządków: realistycznego z magicznym i tajemniczym.

Spotkanie z Moniką Szurzec, pisarką z Kutna, ./upload/articles_pakiety/22794/02_obraz.jpg
Spotkanie z Moniką Szurzec, pisarką z Kutna, ./upload/articles_pakiety/22794/04_obraz.jpg


Pisarka dużo uwagi poświęciła promowanej właśnie książce „Do zamku przez tysiąc zmierzchów”. Przedstawiła ją jako opowieść o nadwrażliwych dzieciach, które mają problemy z własnymi osobowościami i kontaktem ze światem. Jej powieść jest prezentacją skomplikowanego procesu odnajdywania przez dzieci równowagi psychicznej. Bohaterowie powieści poznają sposoby radzenia sobie ze sobą i własnymi lękami. Najlepszym sposobem poradzenia sobie z dziecięcymi fobiami, o których opowiada Monika Szurzec w swojej powieści, jest jej zdaniem, cierpliwe oswajanie i przezwyciężanie przez młodzież własnych ograniczeń i słabości. Postacie z „Zamku przez tysiąc zmierzchów” robią to bardzo radykalnie: stają ze swoim najgłębszym strachem „twarzą w twarz”. Jest to niezwykłe wyzwanie, wymagające wielkiej odwagi.

Ta książka to jedna z ciekawszych pozycji na młodzieżowym rynku czytelniczym, nie tylko ze względu na podejmowaną problematykę, ale także ukryty głębiej topos anioła, oniryzm i wciąż aktualne poszukiwania odpowiedzi na pytanie „unde malum”.

- Skończyłam profilaktykę społeczną i resocjalizację na Uniwersytecie Warszawskim. W 2003 r. wydałam swoją pierwszą książkę, zbiór opowiadań pod tytułem “Pokusa głębi”. Były tam opowiadania „wzięte z życia”, przerastającego nieraz swym dramatyzmem wszelką literaturę, a także utwory, w których próbowałam znaleźć niedomknięte drzwi między światem realnym a nierzeczywistym - o sobie i książce mówi Monika Szurzec. [więcej]
kultura, 05.03.2014 18:30|czytane: 1359 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
PRD z Kutna dokończy ulicę Bukową
Urząd Miasta Kutna rozstrzygnął przetarg nieograniczony na budowę w drugim etapie ulicy Bukowej w Kutnie.

Oferty złożyły trzy firmy Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. w Kutnie, PRD-B z Gostynina i PIB Mawex z Kutna.

Pierwsza wymieniona firma złożyła najkorzystniejszą ofertę i za 257 083, 64 zł dokończy budowę drogi. [więcej]
redaktor, 05.03.2014 18:47|czytane: 1221 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Drzwi Otwarte w Gimnazjum nr 3


[więcej]
pismak, 05.03.2014 19:23|czytane: 1290 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Masz mniej niż 25 lat i jesteś bezrobotny? PUP ma dla ciebie propozycje
800 tys. zł dotacji pozyskał Powiatowy Urząd Pracy na aktywizację osób bezrobotnych do 25 roku życia w powiecie kutnowskim. Musi ją wydać do końca 2014 r.

Pieniądze pochodzą z dotacji z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej i przeznaczone będą na różnego rodzaju szkolenia, otwarcie działalności gospodarczej, refundację doposażenia stanowisk pracy takich osób, staże oraz na zatrudnienie w ramach prac interwencyjnych.

W tym roku nie będzie szkoleń grupowych. Wszystkie szkolenia będą dostosowywane do potrzeb pracodawcy, który będzie musiał złożyć deklarację zatrudnienia. Młodzi ludzie szkolić się będą zatem w konkretnym fachu z przeznaczeniem dla danego pracodawcy. [więcej]
redaktor, 05.03.2014 18:21|czytane: 1588 razy|10 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Już od piątku w KINIE KDK Kamienie na szaniec. Rozstrzygnięcie konkursu
Już w piątek, 7 marca o godz. 18..00 i 20.15 w KINIE KDK premiera filmu "Kamienie na szaniec". Zanim wybierzecie się Państwo do Kina poznajcie młodych bohaterów polskiej produkcji nakręconej w oparciu o szkolną lekturę. Dwa podwójne zaproszenia w naszym konkursie wygrali: Iza Zielińska i Michał Jędrzejczak.

Zośka – urodzony dowódca
Choć rodzice nadali mu imię Tadeusz, dla przyjaciół był po prostu Zośką.
Niepokorny idealista, gotowy oddać życie za to w co wierzy. Nie bał się postawić wszystkiego na jedną kartę, aby uratować najlepszego przyjaciela.

Powalająco przystojny, zawsze nienagannie ubrany i urzekający dobrymi manierami. Zośka był urodzonym liderem. Na pierwszy rzut oka, z jego twarzy nie sposób było wyczytać jakichkolwiek emocji. Robert Gliński postawił sobie za cel przebicie się przez ten pancerz. Postanowił pokazać prawdziwego Zośkę, ze wszystkimi odcieniami jego uczuć i motywacji. Jaki Zośka był w rzeczywistości?

– Ci młodzi chłopcy niczym się nie różnili od nam współczesnych. Pomimo tego, że walczyli, to spotykali się z dziewczynami, żartowali, śmiali się – odpowiada Marcel Sabat, który wcielił się w postać słynnego harcerza. Zośka, którego pokazuje Gliński, nie zawsze przypominał herosa z kart powieści Kamińskiego.-  Więcej w nim za to człowieka z krwi i kości.

– Nasz film proponuje współczesne, filmowe spojrzenie na tę opowieść. Dąży do odbrązowienia pomników. Stara się odnaleźć autentyzm w swoich bohaterach wykorzystując wizualną siłę kina – podsumowuje swoje dzieło reżyser.

Poza Marcelem Sabatem, w Kamieniach na szaniec zobaczymy innych utalentowanych aktorów młodego pokolenia - Tomasz Ziętek wcielił się w rolę Rudego, natomiast  Kamil Szeptycki zagrał Alka. Młodym odtwórcom partnerują najwybitniejsi polscy aktorzy - Artur Żmijewski, Danuta Stenka, Andrzej Chyra, Krzysztof Globisz, Marian Dziędziel, Anna Dereszowska, Wojciech Zieliński oraz Olgierd Łukaszewicz. [więcej]
kultura, 05.03.2014 13:49|czytane: 1272 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Żywe dokumenty=nieaktualne w chwili uchwalania?
Czy uchwalanie "Planu zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego dla Powiatu Kutnowskiego" w świadomości, iż nie zawiera on wszystkich możliwych wcześniej do ustalenia informacji merytorycznych i zawiera błędy jest uprawnionym działaniem Rady Powiatu w Kutnie? Czy ważne jest to, że powinien być uchwalony zgodnie z zapisami ustawy o transporcie zbiorowym w oparciu o plan transportowy województwa łódzkiego, a tego planu jeszcze nie ma? Jak należy traktować żywe dokumenty sporządzane w tym wypadku w sierpniu, a przedkładane Radzie po pół roku z zapowiedzią, że w marcu br. je się zmieni?

Uchwalanie "Planu zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego dla Powiatu Kutnowskiego" rozpoczęło się na ostatniej sesji Rady Powiatu w Kutnie od rozpatrzenia wniosków Komisji Rady Powiatu w Kutnie.

Jedna z nich sformułowała wniosek o ujęcie Krośniewickiej Kolejki Wąskotorowej w planie transportowym, zarząd powiatu zasięgnął informacji w Gminie Krośniewice, która nie planuje reaktywacji kolejki, z uwagi na ogromne koszty jej rewitalizacji, tak więc kolejka w planie się nie znalazła. Jednak szansą dla niej jest umieszczenie jej rewitalizacji jako obiektu o walorach turystycznych i zabytkowych w Strategii Rozwoju Powiatu Kutnowskiego. Informował na lutowej sesji Mirosław Ruciński, członek zarządu powiatu.

Żywe dokumenty=nieaktualne w chwili uchwalania?, ./upload/articles_pakiety/22732/01_obraz.jpg
Żywe dokumenty=nieaktualne w chwili uchwalania?, ./upload/articles_pakiety/22732/02_obraz.jpg
Żywe dokumenty=nieaktualne w chwili uchwalania?, ./upload/articles_pakiety/22732/03_obraz.jpg


Autopoprawki zaproponowane do planu przez zarząd świadczyły zdaniem opozycji o stworzeniu dokumentu kilka miesięcy wcześniej i w żaden sposób nieuaktualnieniu go na dzień przyjmowania. Radni zastanawiali się czy przez te kilka miesięcy nikt w Starostwie do planu nie zajrzał.

Zarząd Powiatu otrzymał plan w sierpniu 2013 r. i został on poddany konsultacjom społecznym. Jak informował zleceniobiorca do planu nie było żadnych zastrzeżeń i pomyślnie w ten sposób przeszedł on konsultację.

Plan ten jest wymagany nowymi przepisami dotyczącymi transportu osób. Wskazują one, że każdy z samorządów jeśli chce mieć sprawny transport publiczny jest zobowiązany do opracowania takiego planu, właściwie do rodzaju połączeń, które chce organizować. Gmina musi opracować plan dla przewozów gminnych, powiat dla przewozów powiatowych, marszałek dla przewozów wojewódzkich (przekraczających granicę powiatu, ale nie przekraczających granicy województwa) i minister transportu dla przewozów międzywojewódzkich.

- Zarzad Powiatu powinien dołożyć szczególnych starań aby rozsądnie wydawać publiczne pieniądze. Dziękuję, że zarząd wniósł poprawki zgłoszone przez nas na komisjach, szkoda jednak, że tak późno i nie wychwycił licznych błędów - mówił Jacek Gałka z Komitetu Obywatelskiego. - Pragnę wskazać słabe punkty tego planu, po pierwsze art. 11 ustawy o publicznym transporcie zbiorowym mówi, o tym że plan zrównoważonego rozwoju tworzy się o nadrzedną strategię w tym przypadku wojewódzką. Jaka jest zasadność tego planu skoro nie możemy się odnieść do planu wojewódzkiego, bo go jeszcze nie ma? Dalej ustawa podaje, że w planie powinny znaleźć się kwestie związane z transportem osób niepełnosprawnych, w kutnowskim planie to dosłownie dwa zdania. Takje opisano: Już na etapie projektowania infrastruktury transportowej uwzględniane są potrzeby osób niepełnosprawnych. W sposób szczególny bierze się te miejsca, które stanowią potencjalne cele podróży niepełnosprawnych.

Dalej Gałka wymieniał lakoniczne stwierdzenia w przygotowanym przez firmę zewnętrzną dokumencie. 
Ocena potrzeb przewozowych: Wykonywane autobusami usługi zapewniają zaspokojenie  podstawowych potrzeb przewozowych mieszkańców powiatu kutnowskiego. [więcej]
wandea, 05.03.2014 11:53|czytane: 1617 razy|9 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Humanistyczne potyczki w Gimnazjum nr 3
Wczoraj Gimnazjum nr 3 im. H. Sienkiewicza w Kutnie było gospodarzem Turnieju Wiedzy Humanistycznej. Wzorem lat ubiegłych odbył się on pod patronatem Prezydenta Miasta Kutna Zbigniewa Burzyńskiego w ramach Kutnowskich Grantów Oświatowych „Sięgaj, gdzie wzrok nie sięga”. Tym razem turniej skierowany był do uczniów klas szóstych kutnowskich podstawówek.

Humanistyczne potyczki w Gimnazjum nr 3, ./upload/articles_pakiety/22792/04_obraz.jpg
Humanistyczne potyczki w Gimnazjum nr 3, ./upload/articles_pakiety/22792/02_obraz.jpg
Humanistyczne potyczki w Gimnazjum nr 3, ./upload/articles_pakiety/22792/03_obraz.jpg


Trzyosobowe drużyny rozwiązywały zadania z przedmiotów humanistycznych: języka polskiego, historii, muzyki, plastyki. Dało się zauważyć, że rozwiązywanie kolejnych łamigłówek sprawia uczestnikom wiele radości i satysfakcji, co przełożyło się na wyniki:
I miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr  4,
II miejsce – ze Szkoły Podstawowej nr 1,
III miejsce – ze Szkoły Podstawowej nr 6,
IV miejsce – ze Szkoły Podstawowej nr 5.

Każdy uczestnik otrzymał nagrodę indywidualną, a każda drużyna prezent dla szkoły. Po zakończonych zmaganiach turniejowych, rywalizującym zapewniono chwilę relaksu. Obejrzeli krótki program artystyczny w wykonaniu gospodarzy oraz przyjęli zaproszenie na słodki poczęstunek. Zdrowa rywalizacja i przyjemna atmosfera spotkania dostarczyły uczestnikom miłych wrażeń. [więcej]
pismak, 05.03.2014 13:52|czytane: 1231 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
PRZEKAŻ 1% WYSPIE SKARBÓW[więcej]
pismak, 05.03.2014 13:32|czytane: 1463 razy|komentuj|czytaj cały
KUTNOWSKIE ŚWIĘTO SPORTU AMATORSKIEGO 2014 w niedzielę
9 marca o godz.9.30 Miejskie Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kutnie zaprasza do Szkoły Podstawowej Nr 9 na KUTNOWSKIE ŚWIĘTO SPORTU AMATORSKIEGO 2014.

Podsumowanie Kutnowskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki
godz.9.30 – Mecz kobiet:
Reprezentacja Ligi – Mistrz Ligi - GAJU Team
godz.10.15 – Mecze siatkówki mężczyzn:
Reprezentacja Polski Kadetów – Mistrz Ligi Gostynin Team
Reprezentacja Polski Kadetów -  Reprezentacja I Ligi
Reprezentacja Polski Kadetów  Reprezentacja II i III Ligi
godz.13.15 – Podsumowanie sezonu 2013/14
Wręczenie pucharów, medali i nagród indywidualnych.

Podsumowanie Kutnowskiej Amatorskiej Halowej Ligi Piłki Nożnej
godz.13.30 – Turniej z udziałem
1. Mistrz Ekstraklasy  „Protektor”
2. Mistrz I Ligi   Old Boys Amazonka Nijhof Wassink
3.Mistrz II ligi   DS Smith
4.Reprezentacja Ekstraklasy
5.Reprezentacja I  i II Ligi
6. Hurtap Junior Team - Łęczyca
Grupa „A” – zespoły nr:  1, 3, 5,  Grupa „B” – zespoły nr:  2 ,4, 6 [więcej]
redaktor, 05.03.2014 08:52|czytane: 1254 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kutnowska "Dziewiątka" skończyła 30 lat
Dziś w Święto Patrona Szkoły Władysława Jagiełły miała miejsce niezwykła uroczystość. Społeczność szkolna oraz licznie zaproszeni goście uczestniczyli w obchodach 30-Lecia Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie.

Kutnowska
Kutnowska
Kutnowska


Jubileusz przebiegał w uroczystym i radosnym klimacie. Rangi temu świętu nadała obecność Łódzkiego Wicekuratora Oświaty Konrada Czyżyńskiego oraz władz samorządowych Miasta Kutna na czele z Prezydentem Miasta Zbigniewem Burzyńskim i Przewodniczącym Rady Miasta Grzegorzem Chojnackim. Goście w swoich przemówieniach nie szczędzili słów uznania, dziękując za wybitne osiągnięcia dydaktyczne, wychowawcze i sportowe placówki.

Część oficjalną uroczystości zwieńczył występ dzieci, które w jubileuszowym koncercie zaprezentowały swoje talenty, odkrywane i rozwijane w SP 9. Zgromadzeni podziwiali zdolnych recytatorów, utalentowanych najmłodszych wokalistów i tancerzy a także przyszłych wirtuozów. Koncert zakończył sportowy pokaz czterech dyscyplin (koszykówki, piłki ręcznej, baseballa i lekkoatletyki) w których uczniowie naszej szkoły zdobywają wysokie osiągnięcia na szczeblu krajowym. [więcej]
pismak, 04.03.2014 19:54|czytane: 2884 razy|12 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Boys na Święcie Żychlina
Święto Żychlina 24 maja br. to największa impreza plenerowa w gminie. Organizatorami tej imprezy są Burmistrz i Żychliński Dom Kultury.Tegoroczną gwiazdą Święta Żychlina będzie zespół Boys. Ich piosenki znane są różnym pokoleniom: rodzice i dzieci doskonale bawią się przy ich przebojach. W poprzednich latach Żychlin gościł Lombard z Małgorzatą Ostrowską, Elektryczne Gitary, Łzy z Anią Wyszkoni, Leszcze, Formację Nieżywych Schabuff oraz w ubiegłym roku zespół Bracia. [więcej]
pismak, 04.03.2014 15:15|czytane: 1562 razy|19 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Biała Sobota w szpitalu. Na Dzień Kobiet zbadaj się w poradni ginekologicznej


[więcej]
pismak, 04.03.2014 15:26|czytane: 1631 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Spotkanie karnawałowe w rytmie tanga
W ostatnią sobotę karnawału mieszkańcy Żychlina bawili się na imprezie z tangiem w roli głównej. Na uczestników zabawy czekała moc atrakcji. Bardzo podobał się pokaz tanga w wykonaniu zawodowych tancerzy.

Spotkanie karnawałowe w rytmie tanga, ./upload/articles_pakiety/22784/01_obraz.jpg
Spotkanie karnawałowe w rytmie tanga, ./upload/articles_pakiety/22784/02_obraz.jpg
Spotkanie karnawałowe w rytmie tanga, ./upload/articles_pakiety/22784/03_obraz.jpg


Wystąpiła para Karolina Dziuba i Dawid Dobiński. Atrakcją wieczoru był również koncert „Słynne tanga” w wykonaniu Eneasza Kubita – akordeon i Grzegorza Warzechy – skrzypce.

Organizatorzy przygotowali różne niespodzianki. Każda z pań dostała bransoletkę z różyczką.Na publiczność czekał też filmowy konkurs z nagrodami. Niepowtarzalny klimat imprezy spotęgowany był stylową scenografią oraz odpowiednią grą świateł. [więcej]
pismak, 04.03.2014 15:42|czytane: 1660 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
eKologia: Ptasie powroty. Konkurs plastyczny KDK ma przedłużony termin
Już po raz piąty Kutnowski Dom Kultury zaprasza dzieci ze szkół podstawowych w powiecie kutnowskim  do udziału w konkursie plastycznym „Ptasie powroty”. Prace wykonane w dowolnej technice płaskiej można składać w sekretariacie KDK do 14 marca. Osoby nagrodzone zostaną poinformowane telefonicznie o terminie rozstrzygnięcia konkursu. Regulamin konkursu poniżej. 

eKologia: Ptasie powroty. Konkurs plastyczny KDK ma przedłużony termin, ./upload/articles_pakiety/22575/01_obraz.jpg


Regulamin V edycji konkursu plastycznego „Ptasie powroty”

1. Organizatorem konkursu są Kutnowski Dom Kultury oraz Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków i Ptaki Polskie.
2. Konkurs skierowany jest do dzieci ze szkół podstawowych miasta Kutna i powiatu kutnowskiego.
3. Tematem konkursu są ptaki wracające do naszego kraju wraz z nadejściem wiosny oraz towarzyszące temu zjawiska.
4. Format pracy - A4.
5. Technika prac - dowolna płaska.
6. Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu jedną samodzielnie wykonaną pracę.
7. Organizator nie przyjmuje do konkursu prac wykonanych zbiorowo.
8. Każda praca powinna być na odwrocie czytelnie opisana: imię i nazwisko autora, wiek, szkoła, klasa telefon kontaktowy. [więcej]
Krecik, 04.03.2014 10:17|czytane: 1484 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Znak pokoju. Koncert z poezją w tle
Żychliński Dom Kultury serdecznie zaprasza 23 marca o godz. 17.00 na koncert pt.”ZNAK POKOJU”. Wejściówki do odebrania w sekretariacie ŻDK.

Znak pokoju. Koncert z poezją w tle, ./upload/articles_pakiety/22782/01_obraz.jpg


„Znak Pokoju” - koncert, poetycko - muzyczna chwila refleksji nad rzeczywistością XXI wieku, który nadal jest areną cierpienia milionów ludzi. Połączenie słowa w mistrzowskiej interpretacji Edwarda Linde Lubaszenki i muzyki (niezwykłych kompozycji Cezarego Chmiela) to głośne wołanie o pokój na świecie. Wydarzenia na Ukrainie powodują, że program ten zyskuje wyjątkową aktualność. [więcej]
kultura, 04.03.2014 10:05|czytane: 1036 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Tydzień e-książki w Bibliotece Pedagogicznej w Kutnie
Od 3 do 9 marca trwa Tydzień e-książki. Z tej okazji zespół IBUK Libra przygotował dla swoich użytkowników ofertę specjalną.

Tydzień e-książki w Bibliotece Pedagogicznej w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/22780/01_obraz.jpg


W tym czasie czytelnicy będą mogli korzystać za darmo z ponad 8 tysięcy książek (pełne spektrum dziedzin – od marketingu i zarządzania poprzez finanse, rachunkowość, psychologię, rozwój osobisty, technikę, po prawo i języki obce). IBUK Libra to największa internetowa wypożyczalnia książek elektronicznych dla bibliotek. 

- Osoby zainteresowane uzyskaniem indywidualnego kodu dostępu do czytelni IBUK Libra zapraszamy do Biblioteki Pedagogicznej w Kutnie (na ul. Jagiełły 6). Przyjdź do biblioteki i odkryj zalety e-czytania - zaprasza Agnieszka Mikołajczyk, kierownik Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej Filii w Kutnie. - Biblioteka Pedagogiczna w Kutnie od stycznia 2014 r. oferuje swoim użytkownikom bezpłatny dostęp w internetowej czytelni IBUK Libra do najpopularniejszych podręczników akademickich z zakresu pedagogiki, psychologii, zarządzania, finansów. Po otrzymaniu kodu w bibliotece z książek można korzystać w każdym miejscu, z każdego urządzenia z dostępem do Internetu. Z  usług biblioteki za darmo korzystać mogą wszyscy zainteresowani. Chcemy, aby Tydzień e-książki stał się okazją do zapoznania się z e-bookami dla osób, [więcej]
kultura, 04.03.2014 09:55|czytane: 960 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Troczewski działaczem narodowym. Czy są spadkobiercy jego pracy i walki o Polskę?
Jacek Saramonowicz i Piotr Stasiak są autorami biografii pt. „Doktor Antoni Fortunat Troczewski" wydanej przez Społeczną Fundację Miasta Kutna. Dziś w Muzeum Regionalnym w Kutnie odbyła się promocja książki o Honorowym Obywatelu Kutna doktorze Antonim Troczewskim. Nie zabrakło na niej znawców tematu -regionalistów i kutnowian kochających swoje miasto.

Troczewski działaczem narodowym. Czy są spadkobiercy jego pracy i walki o Polskę?, ./upload/articles_pakiety/22778/09_obraz.jpg
Troczewski działaczem narodowym. Czy są spadkobiercy jego pracy i walki o Polskę?, ./upload/articles_pakiety/22778/10_obraz.jpg
Troczewski działaczem narodowym. Czy są spadkobiercy jego pracy i walki o Polskę?, ./upload/articles_pakiety/22778/20_obraz.jpg


- Dziękujemy Społecznej Fundacji Miasta Kutna za wydanie publikacji i pani Małgorzacie Debich za korektę i wsparcie- zaczął spotkanie od podziękowań dr Piotr Stasiak.- Dziś trafia w Państwa ręce pozycja, która ma przybliżyć postać szacownego obywatela Kutna. 30 lat temu biografię Troczewskiego popełnił Henryk Lesiak, od tamtego czasu ukazało się wiele źródeł, publikacji i mogliśmy przeprowadzić gruntowną kwerendę. Ta publikacja jest próbą kompensacji dziedzin życia, w których aktywny był doktor Troczewski, jako działacz społeczny czy przede wszystkim polityk pojawia się w tej książce jako postać wielobarwna.

Stasiak pokrótce przedstawił krótki rys życia Troczewskiego i ślady jego działań w naszym mieście, które możemy do dziś podziwiać. Następnie dr Jacek Saramonowicz opowiedział o ważnej roli doktora jako polityka.

- Czytając biografię jakiejś osoby zastanawiamy się kim ta postać była. Znamy doktora Antoniego Troczewskiego w Kutnie z jego pracy zawodowej i społecznej. O doktorze możemy powiedzieć, że przede wszystkim był wielkim Polakiem, który żył w czasach dla Polski niesprzyjających - mówił Saramonowicz. - Przypomnę, że w tych czasach idea niepodległości Polski mogła zdawać się jedynie mrzonką. Gdyby nie tacy ludzie jak nasz bohater i jego towarzysze oraz Ruch Narodowy tej niepodległości nie udałoby się odzyskać. Przyjechał do Kutna po studiach, które niewątpliwie ukształtowały jego ideologiczno-polityczny kręgosłup. Jego zadanie tutaj było proste - na prowincji stworzyć struktury społeczne, partyjne. [więcej]
kultura, 03.03.2014 21:31|czytane: 2017 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pod patronatem eKutno.pl: Patron znany czy nieznany? Jan Kasprowicz i jego czasy
Kutnowskie Towarzystwo Historyczne i II Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kasprowicza w Kutnie organizują III Międzyszkolny Konkurs Historyczny "Patron znany czy nieznany?".

Udział w konkursie potwierdziły następujące szkoły: ZS Nr 1 Krośniewicach, I LO im. gen. J.H. Dąbrowskiego, I LO PUL im. 37 Łęczyckiego pp, ZS Nr 1 im. St.Staszica, ZS Nr 2 im. dra A. Troczewskiego, ZS Nr 3 im. Wł. Grabskiego,  Gimnazjum Nr 2 im.Marsz. J.Piłsudskiego, Gimnazjum Nr 3 im. H.Sienkiewicza i  II LO im. Jana Kasprowicza.

- Ponad 100 uczniów zadeklarowało chęć udziału w eliminacjach. Pierwszy etap planowany jest na 14 marca - mówi Piotr Bielicki z Kutnowskiego Towarzystwa Historycznego.

Pod patronatem eKutno.pl: Patron znany czy nieznany? Jan Kasprowicz i jego czasy, ./upload/articles_pakiety/22779/01_obraz.jpg


Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem konkursu.
III MIĘDZYSZKOLNY KONKURS HISTORYCZNY „PATRON ZNANY CZY NIEZNANY?” JAN KASPROWICZ I JEGO CZASY

ORGANIZATORZY:
- Kutnowskie Towarzystwo Historyczne
- II Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kasprowicza w Kutnie

CELE:
- rozwijanie zainteresowań i zdolności uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych
- poszerzenie wiedzy na temat regionu, popularyzowanie historii regionalnej
- analiza źródeł oraz gromadzenie informacji historycznych, a także ich umiejętne wykorzystanie
- kształtowanie postaw patriotycznych, poczucia przynależności do wspólnoty lokalnej  i narodowej [więcej]
wandea, 03.03.2014 20:48|czytane: 1033 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Na jedne drogi kasa się znajdzie, a drugie poczekają
Powiat Kutnowski wraz z Gminą Dąbrowice przebudują drogę powiatową nr 2145E Łanięta–Ostrowy–Dąbrowice–granica województwa od km 16+900 do km 19+079. Wg kosztorysu inwestorskiego wartość zadania wynosi 600 tysięcy złotych, z czego 50 tysięcy dołoży Gmina Dąbrowice, a resztę stanowi wkład własny powiatu.

Połowę wartości inwestycji powiat chce pozyskać z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych i Leśnych Województwa Łódzkiego.  - Wiadomo, że dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego wynosi zwykle do 50 % inwestycji. Co będzie w przypadku, gdy dostaniemy mniejsze dofinansowanie i zabraknie nam pieniędzy? - na ostatniej sesji rady Powiatu w Kutnie pytał radny Zbigniew Filipiak z Komitetu Obywatelskiego.

Na jedne drogi kasa się znajdzie, a drugie poczekają, ./upload/articles_pakiety/22776/01_obraz.jpg
Na jedne drogi kasa się znajdzie, a drugie poczekają, ./upload/articles_pakiety/22776/02_obraz.jpg


- Znamy mechanizmy przydzielania dotacji do rożnych projektów. Wiemy też, że w latach poprzednich dofinansowania zależne były od liczby złożonych wniosków i różnie bywało z ich wysokością - odparł Mirosław Ruciński, członek zarządu powiatu. - Nigdy nie było to 50 % inwestycji. Mamy taką świadomość, że pieniędzy może być mniej. Jesteśmy tak zdeterminowani na przebudowę tego odcinka powiatowej drogi, że w przypadku nie uzyskania lub otrzymania za małego dofinansowania zrobimy tę drogę we własnym zakresie.

Nieco mniejsza determinacja, ale wystarczająca przynajmniej na złożenie radnym z Krośniewic obietnicy dotyczy drogi przejętej od Gminy Krośniewice.

- Wielokrtonie zgłaszałam zarządowi powiatu sprawę remontu drogi powiatowej w Gminie Krośniewice, biegnącej od drogi krajowej nr 92 przez Nowe i Jankowice. Przejęliśmy ją od 1 stycznia tego roku w bardzo złym stanie od gminy Krośniewice - mówiła radna Ewa Kotlińska z Klubu Pokolenia Samorządowe.  - Korzystanie z tego odcinka drogi stwarza poważne zagrożenie dla jego użytkowników. Są tam bardzo duże ubytki i wyrwy w poboczach i w asfalcie, co tworzy znaczną różnicę wysokości między drogą a poboczem, tak że w jednym miejscu zamiast pobocza jest długi, głęboki wypełniony wodą rów. [więcej]
redaktor, 03.03.2014 14:23|czytane: 1886 razy|17 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Punkt Obsługi Przyłączeń ENERGA-OPERATOR SA w Kutnie nadal funkcjonuje
Mieszkańcy Kutna i Krośniewic niepokoją się zapowiadaną likwidacją Punktu Obsługi Przyłączeń ENERGA-OPERATOR SA. w naszym mieście. Firma informuje, że nadal on funkcjonuje.

- Uprzejmie informujemy, że Punkt Obsługi Przyłączeń, znajdujący się w Kutnie przy ul. Sobieskiego 20, nadal funkcjonuje. Obsługa prowadzona jest od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 – 15.00. Pracownicy Działu Przyłączeń pomagają wypełnić wnioski konieczne do wystąpienia o określenie warunków przyłączenia do sieci oraz udzielają wszelkich informacji w zakresie wniosków i umów o przyłączenie - informuje Aldona Niedzielak, rzecznik prasowy Oddziału w Płocku ENERGA-OPERATOR SA.

Zakres spraw realizowanych w Punktach Obsługi Przyłączeń:
- wydawanie druków i formularzy niezbędnych do rozpoczęcia procesu przyłączenia do sieci elektroenergetycznej (można je również pobrać ze strony www.energa-operator.pl),
- przyjmowanie wniosków o określenie warunków przyłączenia do sieci elektroenergetycznej i innej korespondencji dot. procesu przyłączenia,
- potwierdzanie możliwości przyłączenia nieruchomości/obiektu,
- zgłaszanie przyłączenia mikroinstalacji do sieci elektroenergetycznej, [więcej]
redaktor, 03.03.2014 13:09|czytane: 1244 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Samorządowcy oddali cześć kapitanowi AK
1 marca jest dniem poświęconym pamięci Żołnierzy Wyklętych. Z tej okazji w całym kraju odbyły się uroczystości upamiętniające żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia.

Samorządowcy oddali cześć kapitanowi AK, ./upload/articles_pakiety/22775/03_obraz.jpg
Samorządowcy oddali cześć kapitanowi AK, ./upload/articles_pakiety/22775/01_obraz.jpg
Samorządowcy oddali cześć kapitanowi AK, ./upload/articles_pakiety/22775/02_obraz.jpg


W Kutnie przedstawiciele samorządów miejskiego i powiatowego złożyli kwiaty w miejscu pamięci "Żołnierzy Wyklętych" w lesie w Kuczkowie. Nad mogiłą kapitana AK rozstrzelanego w tym miejscu przez Ludowe Wojsko Polskie za odmowę współpracy z komunistycznym reżimem stali na warcie członkowie Stowarzyszenia Historycznego Pułku 37.

- Pomimo upływu lat, wciąż trwają badania mające na celu wyjaśnienie tożsamości rozstrzelanego żołnierza w podkutnowskim lesie. Tuż  po egzekucji lokalna społeczność w celu zabezpieczenia miejsca pochówku złożyła na nim wielki kamień. Przez wiele lat mogiła owiana była nuta niepamięci, a silne komunistyczne represje uniemożliwiały postawienie tam krzyża czy kapliczki. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że zamordowanym w tym miejscu, przywiezionym na przesłuchania do Kutna i skazanym na karę śmierci był Jerzy Sasin pseud. „ROSA” - czytamy na stronie Starostwa Powiatowego w Kutnie. [więcej]
pismak, 03.03.2014 12:43|czytane: 2065 razy|9 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czytelnicy pytają: Czy w Kutnie potrzebne jest kolejne gimnazjum?
Wśród nauczycieli kutnowskich gimnazjów, zdziwienie, niedowierzanie, a przede wszystkim niepokój, wywołała ostatnio informacja o planowanym  otwarciu we wrześniu 2014 roku nowego gimnazjum w Kutnie. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nasze miasto i powiat przeżywały boom demograficzny, a gimnazja pękały w szwach. Niestety jest wręcz przeciwnie. Miasto i powiat się wyludniają, a uczniów w szkołach jak na lekarstwo.

W piątek 28 lutego,  w I LO im. J.H. Dąbrowskiego w Kutnie odbyło się spotkanie eGO gimnazjum z rodzicami, uczniami i nauczycielami. Państwo Agnieszka i Tomasz Paradowscy założyciele nowej szkoły, którzy w Kutnie prowadzą już w ramach Centrum Kształcenia EDUKATOR szkołę dla dorosłych, opowiedzieli o swoją wizji nowoczesnej szkoły, ze współczesnymi metodami nauczania i multimedialnym podejściem do ucznia i jego edukacji.

Czytelnicy pytają: Czy w Kutnie potrzebne jest kolejne gimnazjum?, ./upload/articles_pakiety/22727/01_obraz.jpg
Czytelnicy pytają: Czy w Kutnie potrzebne jest kolejne gimnazjum?, ./upload/articles_pakiety/22727/02_obraz.jpg


- eGO to edukacyjna odpowiedź na dzisiejsze czasy, jest symbolem nowej edukacji, opartym na głębokiej wierze w potencjał i możliwości młodzieży, gdzie motywacja stanowi podstawę sukcesu nauczania - mówili organizatorzy. - Gimnazjum eGO ma rozwijać umiejętności kreatywnego myślenia i działania, będące domeną młodych ludzi, kreując i wspierając postawy proaktywne, odważne i odpowiedzialne, poprzez doświadczanie otaczającej rzeczywistości, wzbudzanie zainteresowania światem nauki oraz inspirowanie i motywowanie do działania,  ma kształcić w oparciu o najnowsze dostępne rozwiązania technologiczne, wskazując tym samym umiejętność radzenia sobie w nowoczesnym świecie oraz podążania za jego szybką zmianą. Gimnazjum będzie zorientowane na pozytywne myślenie i umiejętne radzenie sobie z wyzwaniami i podejmowanymi przedsięwzięciami. To nasze przedsięwzięcie życia i mamy nadzieję, że nie zabraknie chętnych uczniów i rodziców do skorzystania z naszej oferty.

W eGo Gimnazjum ma uczyć się 16 (lub 32 maksymalnie) uczniów, zajęcia odbywać się będą w I LO w Kutnie. Czas nauki od 8.00 do 17.00, bez prac domowych, z jednym ciepłym posiłkiem i owocami. Dzieci będą, jak opowiadali pomysłodawcy nowoczesnej, szkoły doświadczać wiedzy, nie ją "wkuwać". Rodzice pytali o wysokość czesnego w eGO Gimnazjum.

- Będzie ono dostosowane do warunków kutnowskich. Nie umiemy jeszcze powiedzieć dokładnie jaka to będzie kwota. W marcu na następnym spotkaniu myślę, że już ona padnie - mówił Paradowski.  - Nie mieszkamy w Kutnie, ale mamy tu sporo przyjaciół, znajomych, przez dwa lata poznaliśmy dobrze miasto i postaramy się kwotę do panujących w tym mieście warunków.

Rodzice również pytali o kadrę niepublicznego gimnazjum.
- Jeśli chodzi o nauczycieli to zależy nam na ludziach otwartych, którzy sami chcą się czegoś nowego nauczyć, którzy będą wykorzystywać nowoczesne technologie do przekazywania wiedzy uczniom - mówił organizator szkoły. - Będą to nauczyciele nie tylko z Kutna, mamy już 5 osób, którym na 99,99 procent powierzymy Państwa dzieci.

Rodzice i nauczyciele po wyjściu ze spotkania mieli sporo wątpliwości, szczególnie jak taka szkoła się sfinansuje, czy nauczyciele, którzy będą mieli w niej po kilka godzin w pełni zaanagażują się w edukację dzieci, w ogóle w życie szkoły.

- Wątpliwe w dalszej perspektywie staje się nawet utrzymanie przez samorząd kutnowski trzech gimnazjów. W rezultacie pracę będą tracić nauczyciele, którzy powiększą już prawie 3- tysięczną rzeszę bezrobotnych w Kutnie - mówi pani Jolanta z Kutna. [więcej]
wandea, 03.03.2014 11:42|czytane: 3767 razy|48 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Logowanie do portalu
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Na wątpliwości przed majówką i po, najlepsza jest nadzieja
Maj niesie radość! Kwitnie nadzieją na nieodgadnione. Przed chwilą odrodziliśmy się wraz z porami roku lub jak wolą wierzący w Boga... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life. Wybierz się podczas
W Łodzi można obejrzeć wyjątkową, fascynującą, jedyną w swoim rodzaju anatomiczną wystawę z cyklu BODY WORLDS & The Cycle of Life twórcy techniki plastynacji dr. Guntera von Hagensa. Wstęp na wystawę w... [więcej]
Sport
MKS Dąbrowa Górnicza wygrywa w Kutnie
Dziś w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 9 w Kutnie Polfarmex Kutno przegrał z MKS Dąbrowa Górnicza 76:85. W kwartach było 28:25, 15:23, 10:24, 23:13. Dla Polfarmex Kutno punktowali: M. Marek 4, J. Jarecki 14, M. Sałasz 15, O. Emegano 4, M.... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Sprzedam Działkę budowlaną Sprzedam działkę budowlaną o powierzchni 938mkw, uzbrojoną, na nowo powstającym osiedlu Dybów II.... [czytaj więcej]
Sprzedam działkę rolną Sprzedam 55 arów ziemi w Luboradzu. Cena 17000. Telefon 509384718 lub 502515281.... [czytaj więcej]
Praca dla kucharki - Gostynin Potrzebna kucharka od zaraz.... [czytaj więcej]
UWAGA! ŁADNA DZIAŁKA! Sprzedam działkę budowlaną 1000m2 w spokojnej okolicy, w odległości 0,5 km od granicy Kutna, przy drodze asfaltowej Zawady - Wojciechowice. Na działce znajduje się instalacja elektryczna i wodn... [czytaj więcej]
UWAGA! ŁADNA DZIAŁKA! Sprzedam działkę budowlaną 1000m2 w spokojnej okolicy, w odległości 0,5 km od granicy Kutna, przy drodze asfaltowej Zawady - Wojciechowice. Na działce znajduje się instalacja elektryczna i wodn... [czytaj więcej]
Praca dodatkowa dla każdego – plus poradnik rnWitajrnrnWiarygodna, bezpieczna i sprawdzona oferta dodatkowego zarobku. Program jest na rynku od ponad 13 lat. Jest to najprostsza droga do zarobienia dodatkowych pieniędzy. W pełni wypłacalna. ... [czytaj więcej]
wynajmę Wynajmę lub sprzedam mieszkanie w centrum Kutna, stare budownictwo. – TBS. Mieszkanie jest wysokie, ciepłe, z cegły, na I piętrze. Dwa pokoje (duży pokój 20 m), drugi ok.13 m. kuchnia, ła... [czytaj więcej]
Kupię Ursusa C-325 C325 C-328 C328 C-330 C330M C-4011 C4011 C-355 C355 C-360 C-360 3p C-385 c902 C9 Kupię Ursusa C-325 C325 C-328 C328 C-330 C330M C-4011 C4011 C-355 C355 C-360 C-360 3p C-385 c902 C912 C912 C914 2812 3512 tel.725 361 836 (sieć Plus) kupie Władymirca T-25 t25 MTZ80 MTZ82 MF135 MF2... [czytaj więcej]
Kupię Ursusa C-325 C325 C-328 C328 C-330 C330M C-4011 C4011 C-355 C355 C-360 C-360 3p C-385 c902 C9 Kupię Ursusa C-325 C325 C-328 C328 C-330 C330M C-4011 C4011 C-355 C355 C-360 C-360 3p C-385 c902 C912 C912 C914 2812 3512 tel.725 361 836 (sieć Plus) kupie Władymirca T-25 t25 MTZ80 MTZ82 MF135 MF2... [czytaj więcej]
Servis Masz kłopot z komputerem? Zadzwoń. Naprawa w domu klienta. Szybko i tanio. Oferuje pomoc i doradztwo przy rozbudowie oraz modernizacji sieci , komputera oraz doborze oprogramowania.... [czytaj więcej]
Działające serwisy www - sprzedam Na sprzedaż mam serwisy internetowe - gotowe i działające - każdy ma po kilka lat. Serwisy są odwiedzane i na autorskim oprogramowaniu. www.sogl.pl (8 lat, 120-270uu/dzień, 10-70tys odsłon/dzie... [czytaj więcej]
Pracownik / pracownica przetwórstwa mięsnego (Lekkerkerk, Holandia) AP Grupa s.c. (numer certyfikatu Krajowego Rejestru Agencji Zatrudnienia: 11282), dla Pracodawcy holenderskiego firmy SRS Personeel B.V., realizuje procesy rekrutacji i selekcji Pracowników w branży... [czytaj więcej]
KURS STYLIZACJI PAZNOKCI Zapraszamy na kolejne kursy stylizacji paznokci ! Każdy kurs to szkolenie ośmiogodzinne zawierające treści teoretyczne oraz praktyczne. Kursantki pracują na modelkach. SOBOTA, 27 maja - metod... [czytaj więcej]
KURS STYLIZACJI PAZNOKCI Zapraszamy na kolejne kursy stylizacji paznokci ! Każdy kurs to szkolenie ośmiogodzinne zawierające treści teoretyczne oraz praktyczne. Kursantki pracują na modelkach. SOBOTA, 27 maja - metod... [czytaj więcej]
Dom 8km od Kutna sprzedam Sprzedam dom murowany 8 km od Kutna przy asfaltowej drodze na ogrodzonej działce ok 1200 mkw. 2 pokoje, kuchnia, łazienka z WC, przedpokój CO węglowe. Może być umeblowane i ze sprzętem AGD. ... [czytaj więcej]
Jesteś dorosły i chcesz mówić po niemiecku? Witaj,rnSpecjalizuję się w nauce języka niemieckiego przez Skype.rnSkutecznie uczę osoby, które pracują w Polsce, za granicą lub jadą rndo Niemiec, Austrii i Szwajcarii.rn rnMam na imię Jolan... [czytaj więcej]
Sprzedawca / Sprzedawczyni Jesteśmy znaną marką, liderem w swojej kategorii. Nasze sklepy znajdują się w najlepszych Centrach Handlowych w Polsce. Zależy nam na stałym rozwoju, dlatego poszukujemy kreatywnych osób do sk... [czytaj więcej]
Legginsy RUN BABY RUN Legginsy sportowe do każdego rodzaju ćwiczeń: do biegania, na fitness, czy taniec. Doskonała sportowa dzianina oddychająca, elastyczna, pracuje z Twoim ciałem. Szeroki wzmacniany pas pozostaje n... [czytaj więcej]
Segment Oddam za darmo segment. ... [czytaj więcej]
Opiekun/ka seniora Josefa po zawale, 68 lat InterKadra jest działającą na rynku europejskim renomowaną Agencją Pracy Tymczasowej, Doradztwa Personalnego oraz Pośrednictwa Pracy na terenie RP i za granicą, wpisaną na podstawie Certyfikat... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Beniamin Kurojed:
1 minut temu
Leopold to martwe ciało. Takie bez serca i bez duszy śmierdzące ciało. Ludzki szkielet to przy nim rewelacja. Nie wstydźmy się swojej anatomii.
Ursus Wincenty Hwalibog:
2 minut temu
donosiciel się znalazł zas...y
Przemysław Okoń:
2
 · 
7 minut temu
piotrze kmita, a ja się zgadzam z wpisem Rufina bo jest to wpis mądry , rzeczowy itd. Dlatego zrób co masz zrobić mafijny fagasie ,a potem pisz na Berdyczów i pochwal się tym jaki jesteś głupi i mierny . hahahahahahaha
Beniamin Kurojed:
2
 · 
15 minut temu
Jaka mac, taka nać.
Beniamin Kurojed:
21 minut temu
Bo w Polsce dzisiaj to się dzieje tak: naukowców dużo, a uczonych brak. I co? I nic!
Beniamin Kurojed:
25 minut temu
Kiedyś "Kasprowicz" to było coś. Teraz "Kasprowicz" to nic.
Apoloniusz Błaszkowski:
2
 · 
2 godzin temu
Człowieczku przecież takie zdjęcia są w książkach do anatomii , biologi , nauki o człowieku. Co cię w nich drażni? To przecież pokazuje twoje ciało a co brzydzisz się nim?
Apoloniusz Błaszkowski:
2 godzin temu
Janusz i tobie podobni . Z was nie zrobią preparatów bo trudno doszukać się mózgu.
Dominik Neoforensis:
2
 · 
3 godzin temu
Córeczki z wielkimi dupami trzeba napaść i napoić.
Dacjan Tetyaniec:
4 godzin temu
Żeby tylko na szkło
Edgar Puch:
4 godzin temu
Ten ma największe hojności porywy,Komu fortuna odmówiła mienia;A ten najbardziej bywa gadatliwy,Co nie ma właśnie nic do powiedzenia.
Edgar Puch:
5 godzin temu
Tam, gdzie w sercach bezmyślność i bierność,Krzewić się może tylko ciemnota i mierność.
Emilian Tymna:
6 godzin temu
Jak się pracuje w PR i używa takich sformułowań i ma się tak ubogie słownictwo i kompletny brak kultury to zostaje tylko miejska micha
Olimpia Wilkowszczak:
6 godzin temu
Nowoczesna w Kutnie nieźle zaczęła, ale gdy dołączył radny Ziółkowski plus pewna pani - miłośmiczka Łebskiego, to partia znalazła się w locie pikującym. Nie wiem, czy to wszystko się dzieje za zgodą pana Tomasza czy też on po prostu nie panuje nad pewnymi rzeczami.
Gaweł Wacowski:
6 godzin temu
Program Nowoczesnej to wartości i cle Czyżby główną wartością była micha, a celem micha?
Przemysław Zwowitzki:
6 godzin temu
Zanim mieszkańcy gminy połapią sie, Burzyński swojego człowieka wsadzi, będzie zmiana z buraka na kartofla z Adamowic.
Czesław Boguszewski:
6 godzin temu
Ten nasz błądzący w ciemnościach brat swędrowski to tak się nadaje na dobrego księdza pasterza jak brat burzyński na dziada kościelnego, a brat debich na słowika organistę. Omijam z daleka tą ciemnotę, głupotę i niecnotę. Szkoda marnować czas na paciorki, fikołki i koziołki. Babcia mówiła, że oni więcej złego niż dobrego czynią. Czuwajmy bo jak wyżej. Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą. Przekroczmy próg nadziei.
Czesław Boguszewski:
3
 · 
7 godzin temu
KCI powinni zamknąć na wieki. Tam tylko syf, kiła i mogiła. Zbój, zupa i kamieni kupa. Taka bezmózgowa dzicz bez wiary i kultury tam pracuje. Znam ich. Z jednym chodziłem do szkoły. Sami sobie bzdurne posty piszą. Żenada. Szkoda czasu tracić na czytanie i oglądanie tego beznadziejnego badziewia. Wolę z sikorkami pogadać albo z kumplami w bridża pograć lub rowerem pojeździć. Nie stać mnie na marnowanie czasu na pierdoły.
Flawiusz Marcynk:
3
 · 
7 godzin temu
Byłam na tej wystawie, GENIALNA, polecam wszystkim. Zdjęcia jak na panujące tam warunki świetne. Brawo dla fotografa i Pani Redaktor za podjęcie tematu
Gwidon Wielkołucki:
3
 · 
8 godzin temu
Nieroby darmozjady na budowę!!!!!!!!!Najciekawsze artykuły
 ·  64
4 dni temu
Czytelnicy pytają o zatrudnienie w Aquaparku Kutno i bezpłatne wejściówki
 ·  2
5 dni temu
Misje Święte w diecezji łowickiej. Wczoraj świadectwo Dobromira, dziś rozpoczęcie misji w Głogowcu
 ·  101
6 dni temu
WSA odrzuca skargę inwestora. Nie będzie wiatraków w gminie Bedlno
 ·  3
6 dni temu
Kutnowskie firmy otrzymały wsparcie na innowacyjne projekty z branży motoryzacyjnej
 ·  29
10 dni temu
Co będzie w budynku po PZU w centrum Kutna?
 ·  21
11 dni temu
Dziś w TVP 1 historia byłego policjanta z Kutna
 ·  8
11 dni temu
Czytelnicy pytają: Kiedy wreszcie będzie nowa nawierzchnia na drodze Łanięta - Kąty?
 ·  29
19 dni temu
Gorąca dyskusja o opłatach za wodę i ścieki w Gminie Kutno. Radni zaproponowali podwyżki
 ·  89
19 dni temu
Będzie nowy stary Zarząd Powiatu w Kutnie?
 ·  51
19 dni temu
Ogłoszenia o manifestacji kutnowskiego ONR pod lupą łódzkiej prokuratury
 ·  11
20 dni temu
Proces Łukasza K. Media musiały opuścić salę rozpraw
 ·  5
20 dni temu
Bronka Nowicka w Kutnie. Dziecko martwi się, bo nie umie nakarmić kamienia
 ·  12
21 dni temu
Prokuratura Regionalna w Łodzi: Były policjant nie popełnił przestępstwa na komendzie
 ·  16
21 dni temu
Czyszczenia Królewskiej na Majówkę nie będzie, ale różana fontanna już tryska
 ·  12
23 dni temu
Twarzą w twarz Proletaryat w Kutnie
 ·  92
24 dni temu
Czytelnicy pytają, rzecznik starostwa odpowiada. Koszty kasacji i bezkrólewie
 ·  2
24 dni temu
Inwestycje PLK S.A.: Odnowione perony, wiadukt na Troczewskiego i przystanek Azory
 ·  88
24 dni temu
Radnej PSL przedłużono zatrudnienie w ośrodku. Nie ze mną te numery, Brunner
 · 
25 dni temu
Łukasz Wójcik: Podniebne przygody i wielka pasja
 · 
25 dni temu
Promocja szkół w coraz lepszym wydaniu. Powiatowe targi edukacyjne dla gimnazjalistów
 ·  247
26 dni temu
Kasacja starosty oddalona. Debich musi odejść
 ·  3
26 dni temu
Laureaci Super Pulsów Żychlina 2017
 · 
27 dni temu
W Komadzynie płonęła naczepa pełna trocin. Ruch na A1 odbywa się jednym pasem
 ·  2
30 dni temu
Premiery Teatru Puszek. Dobra zabawa i pouczający morał
 ·  105
31 dni temu
Praktyki samorządowe a wartości. Promocja prezydenta z naszych portfeli
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności