eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 25.06.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,34209-p-jolanta-zagajewska-by-a-dusza-towarzystwa," title="Kutno: ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa</b><br>To nie był czas. To nie była pora.I zgasło słońce, kiedy...</div></a> <a href="/kultura,34210-nagrody-w-dziedzinie-kultury-dla-makowskiego-i-kacalaka," title="Kutno: Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka</b><br>Jarosław Makowski i Tadeusz Kacalak otrzymali Nagrody Prezydenta Kutna w dziedzinie kultury....</div></a> <a href="/wiadomosci,34213-dni-pola-w-strzelcach," title="Kutno: Dni Pola w Strzelcach" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Dni Pola w Strzelcach</b><br>Dziś w Strzelcach odbyły się Dni Pola...</div></a> <a href="/wiadomosci,34208-ekuchnia-udka-po-maroka-sku," title="Kutno: eKuchnia: Udka po marokańsku" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>eKuchnia: Udka po marokańsku</b><br>Nieziemsko pachnące, delikatne i soczyste udka z kurczaka marynowane z aromatycznymi...</div></a> <a href="/wiadomosci,34193-uczniowie-i-nauczyciele-z-kutna-nagrodzeni," title="Kutno: Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni</b><br>Dziś w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie odbyło się...</div></a> <a href="/wiadomosci,34187-jubileuszowy-wiecz-r-z-kr-tkimi-filmami-w-centrum-teatru-muzyki-i-ta-ca," title="Kutno:  Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca" class="none white"><div id="opis_slidera"><b> Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca</b><br>30 czerwca, o godzinie 18:00 odbędzie się jubileuszowa edycja Euroshorts w...</div></a> <a href="/wiadomosci,34182-radni-powiatowi-mieli-szkolenie-wiedza-wszystko-o-tablecie," title="Kutno: Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie</b><br>Tableciku, tableciku powiedz przecie, kto jest najmądrzejszy w radzie? Dziś przed...</div></a> <a href="/wiadomosci,34173-zmar-marek-w-jkowski-regionalista-i-by-y-prezes-tpzk," title="Kutno: Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK</b><br>Zmarł Marek Wójkowski  (1955-2017) – regionalista, kolekcjoner, pasjonat historii 37 pp, ...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
2 maja urzędy nieczynne
2 maja 2014 r. (piątek) Urząd Miasta Kutna oraz Starostwo Powiatowe w Kutnie będą nieczynne. Urząd Stanu Cywilnego natomiast w tym dniu będzie funkcjonował od godz. 8.00 do godz. 12.00.

[więcej]
redaktor, 23.04.2014 12:46|czytane: 1374 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Szymon Arkita finalistą XL Olimpiady Historycznej
Szymon Arkita uczeń klasy III d I Liceum Ogólnokształcące im. Gen. J. H. Dąbrowskiego w etapie centralnym XL Olimpiady Historycznej uzyskał tytuł finalisty, zapewniając sobie jednocześnie 100% na maturze rozszerzonej z historii.

Olimpiada jest trójetapowa, podczas ostatniego, trzeciego etapu ponad 100 uczestników z całej Polski musiało zmierzyć się z pracą badawczą, pracą ze źródłem historycznym oraz egzaminem ustnym. Szymon zajął 56 miejsce w kraju, co jest bardzo dużym osiągnięciem, zważywszy, że w rywalizacji brało udział w sumie ponad cztery tysiące uczniów.

- Trzystopniowe eliminacje olimpijskie wyłaniają szkolną elitę historyczną, dla której poznawanie przeszłości jest wielką pasją i drogą do sukcesu. Rywalizacja na okręgowym i centralnym etapie jest dla uczestników zmagań okazją do zapoznania się i dyskusji ze znanymi polskimi historykami. Olimpiada to również możliwość spotkania innych pasjonatów, sprawdzenia swojej wiedzy, zyskania cennych nagród i otwartej drogi na wymarzone studia sprawia - mówi dr hab. Stanisław Roszak, prof. UMK Przewodniczący Komitetu Głównego Olimpiady Historycznej. [więcej]
redaktor, 23.04.2014 12:36|czytane: 1167 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Ukrainiec odpowie za usiłowanie kradzieży i wymuszenie rozbójnicze
Kutnowscy policjanci zatrzymali 41-letniego obywatela Ukrainy, który odpowie za usiłowanie kradzieży i wymuszenie rozbójnicze. Mężczyźnie grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

21 kwietnia o godzinie 10.00 oficer dyżurny kutnowskiej komendy otrzymał zgłoszenie telefoniczne o próbie kradzieży z terenu prywatnej posesji znajdującej się w miejscowości Nowa Wieś w gminie Kutno. Właściciel domu, gdy wrócił do mieszkania usłyszał, że ktoś jest w środku.  Zaczął krzyczeć. Z domu wybiegł nieznany mu mężczyzna, który zabrał ze sobą skradzioną kurtkę. Zgłaszający pobiegł za złodziejem. 

Po chwili ten odwrócił się i wymachując nożami zagroził pozbawieniem życia. Poszkodowany zaprzestał pościgu, a sprawca oddalił się w stronę miasta Kutno. Po kilku minutach na miejsce zdarzenia dojechali policjanci Ogniowa Patrolowo –Interwencyjnego, którzy jeszcze w tej samej miejscowości zatrzymali podejrzewanego. Sprawcą okazał się 41-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna od roku czasowo przebywał w Polsce. Pracował w jednej z firm działającej w Kutnie. [więcej]
redaktor, 23.04.2014 12:08|czytane: 1380 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Budimex dokończy prace na A1
Znany jest już wykonawca, który dokończy prace na autostradzie A-1 po upadłym Poldimie.  Najkorzystniejszą ofertę w wysokości blisko 61,1 miliona złotych złożyła firma Budimex. Wykonawca na dokończenie prac będzie miał 13 miesięcy od chwili podpisania umowy, jednak bez okresu zimowego (15.12 – 15.03).

Zakres prac, jaki został do wykonania to, dokończenie budowy węzła Kutno Wschód (A1/DK92), czyli wykonanie łącznic, zbudowanie Stacji Poboru Opłat i dwóch MOP-ów (miejsc obsługi podróżnych) Krzyżanów Wschód i Krzyżanów Zachód, oraz szereg prac związanych między innymi z dokończeniem budowy dróg lokalnych, wewnętrznych i dojazdowych do autostrady, infrastruktury technicznej, oświetlenia itp.

Dokończenie budowy autostrady A-1 na tym odcinku poprawi nie tylko komfort podróżowania autostradą A-1 między Łodzią i Gdańskiem (m.in. zwiększy się liczba miejsc, gdzie będą mogli robić obowiązkowe przerwy w pracy kierowcy ciężarówek i autobusów) ale także polepszy warunki życia mieszkańców Kutna. [więcej]
redaktor, 23.04.2014 10:34|czytane: 1131 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zmiany w budżecie i inwestycje drogowe w powiecie
Trzy uchwały zapadną dziś na nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu w Kutnie. Od godz. 15.00 radni wprowadzą kolejne zmiany do budżetu powiatu oraz wyrażą zgodę na użyczenie nieruchomości w Woźniakowie oraz w Dobrzelinie.

Zmiany w budżecie i inwestycje drogowe w powiecie, ./upload/articles_pakiety/23296/01_obraz.jpg


1588 mkw gruntu powiat użyczy w Dobrzelinie na prośbę burmistrza Żychlina Grzegorza Ambroziaka. Chodzi o budowę chodnika i zjazdów oraz odwodnienie. Inwestycja gminy ma służyć poprawie bezpieczeństwa jej mieszkańców. Z kolei 450 mkw powiat użyczy w Woźniakowie, gdzie przy ulicy Ogrodzonej Gmina Kutno zbuduje również chodnik.

Zmiany w budżecie dotyczą zwiększenia wydatków. 350 tys. zł powiat dołoży na przebudowę dróg na swoim terenie. Inwestycje prowadzone są we współpracy z gminami Strzelce, Kutno i Dąbrowice. 11 740 zł zostanie dodane do realizacji programu "Aktywny Samorząd" przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie.

15 tysięcy potrzebne jest z kolei na zakup sprzętu dla Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Kutnowskim Szpitalu [więcej]
wandea, 23.04.2014 09:08|czytane: 1480 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Jutro Kutnowski Kącik Wspomnień. Jubileusz 60-lecia II LO w Kutnie
Muzeum Regionalne w Kutnie, II LO im. Jana Kasprowicza w Kutnie oraz Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół II LO im. Jana Kasprowicza w Kutnie zapraszają do udziału w pierwszym spotkaniu z cyklu Kutnowski Kącik Wspomnień. Spotkanie, które odbędzie się jutro,  24 kwietnia br. o godz. 17.00 w Hotelu Rondo (ul. Mickiewicza 3), będzie poświęcone historii i tradycji II LO im. Jana Kasprowicza w Kutnie.

Jutro Kutnowski Kącik Wspomnień.  Jubileusz 60-lecia II LO w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/23195/01_obraz.jpg


Spotkanie poprowadzi Maciej Kierzkowski - absolwent z rocznika 1985. Przy kawie i herbacie powspominamy szkolne lata. Zachęcamy również do przyniesienia ze sobą zdjęć i pamiątek związanych ze szkołą. Będzie nam niezwykle miło gościć wszystkich tych, których ścieżki życiowe związane były z obchodzącym Jubileusz 60-lecia Liceum. [więcej]
redaktor, 23.04.2014 08:54|czytane: 1179 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dziś pierwszy egzamin w gimnazjach
Już dziś w całej Polsce i w Kutnie pierwsza część egzaminu gimnazjalnego dla klas III. Od godz. 9.00 i 11.00 młodzież będzie pisała część humanistyczną. Jutro część matematyczno-przyrodnicza, a w piątek 25 kwietnia egzamin z języka obcego nowożytnego.

Egzamin gimnazjalny odbywa się w Polsce od 2002 roku. Termin oraz przebieg egzaminu gimnazjalnego ustala Centralna Komisja Egzaminacyjna. Egzamin z języka polskiego, matematyki oraz z języka na poziomie podstawowym trwa od 90 do 135 minut, natomiast z historii i wiedzy o społeczeństwie oraz z przedmiotów przyrodniczych od 60 do 80 minut. Z kolei czas egzaminu z języka na poziomie rozszerzonym wynosi od 60 do 90 minut.

Życzymy gimnazjalistom z powiatu kutnowskiego powodzenia. Pamiętajcie to tylko trzy dni, [więcej]
wandea, 23.04.2014 08:46|czytane: 1062 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Wyższa Szkoła Gospodarki Krajowej w Kutnie zaprasza na nowy kierunek studiów
Wyższa Szkoła Gospodarki Krajowej w Kutnie zaprasza na nowy kierunek studiów: Ratownictwo medyczne.
Rodzaj studiów - studia wyższe zawodowe,
Tytuł zawodowy - licencjat,
Czas trwania studiów - 6 semestrów,
Tryb studiów - stacjonarne i niestacjonarne.


Wyższa Szkoła Gospodarki Krajowej w Kutnie zaprasza na nowy kierunek studiów

Celem kształcenia na kierunku Ratownictwo Medyczne jest przygotowanie kompetentnego pracownika jednostek ratownictwa medycznego, funkcjonujących w ramach tworzonego w kraju zintegrowanego systemu ratownictwa medycznego. Program nauczania obejmuje przedmioty ogólne, podstawowe i kierunkowe.

Informacje szczegółowe: [więcej]
wandea, 15.04.2014 10:09|czytane: 1591 razy|komentuj|czytaj cały
Czytelnicy piszą: Po dobre samopoczucie do lasu
Włodzimierz Andrzejewski przesłał otograficzną relację z wiosennego spaceru po lesie oraz rezerwacie przyrody Perna na terenie gminy Nowe Ostrowy.

Czytelnicy piszą: Po dobre samopoczucie do lasu, ./upload/articles_pakiety/23284/01_obraz.jpg
Czytelnicy piszą: Po dobre samopoczucie do lasu, ./upload/articles_pakiety/23284/08_obraz.jpg
Czytelnicy piszą: Po dobre samopoczucie do lasu, ./upload/articles_pakiety/23284/03_obraz.jpg


- Niech ta fotorelacja będzie zachętą do innego niż siedzenie przed TV lub komputerem  spędzania czasu wolnego. Powiat kutnowski jest bogaty w ciekawe i przepiękne miejsca jak rezerwaty, szczególnie na terenie gminy Nowe Ostrowy, gdzie jest ich kilka. Kilkugodzinny spacer jest niezastąpionym lekiem m.in. na nadwagę i pomaga osiągnąć dobre samopoczucie - mówi pan Włodzimierz. [więcej]
redaktor, 22.04.2014 17:52|czytane: 1394 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Histeryjki polskie. Spektakle w weekend
Grupa Teatralna "od jutra" zaprasza na XXXVIII premierę na podstawie opowiadań z tomu "Małe prozy" Sławomira Mrożka. Spektakl "Histeryjki polskie" odbędzie się 26 i 27 kwietnia o godz. 18.00 w  Centrum Teatru Muzyki i Tańca.

Histeryjki polskie. Spektakle w weekend, ./upload/articles_pakiety/23294/01_obraz.jpg


- Sam nie wiem, czy czytając współcześnie "Małe prozy" Mrożka, powinienem się cieszyć czy raczej smucić. Dlaczego? A dlatego chociażby, że te miniatury literackie, pisane głównie w latach osiemdziesiątych XX wieku, opisujące ówczesną "chorą" rzeczywistość społeczną i polityczną, brzmią nadal bardzo prawdziwie i, niestety,  aktualne. I nie wiem, czy to my, przez te trzydzieści kilka lat, zatrzymaliśmy się w miejscu, czy nasza historia tak szybko zatoczyła koło… - mówi Krzysztof Ryzlak. - A może, po prostu, każde pokolenie NAS musi przejść przez ten sam tor narodowych przeszkód i podstawianych nóg? Historia pokazuję, ze umiemy pięknie umierać, ale już tak żyć to raczej nie... Wciąż tropimy wrogów, niszczymy przyjaciół, obwiniamy Żydów, powołujemy się na Boga, pchamy na stołki, mamy przerost ambicji, żyjemy ponad stan, działamy na pokaz. A każda nowa władza mami nas obietnicami lepszego dziś.

SCENY
W MOIM MAGICZNYM DOMU… / FILHARMONIA / HODOWLA / WRÓCIĆ, NIE WRÓCIĆ / ROZMÓWKA POLSKO-POLSKA / PRAXIS / PODEJRZENIE / HAMLET / ROZSTANIE /

OBSADA:
Przemysław Fałowski – LIS
Magdalena Komur – KURA
Wioleta Tuchorska – POLKA
Alicja Komur – URZĘDNICZKA, PROSTYTUTKA, DYREKTORKA [więcej]
kultura, 22.04.2014 17:34|czytane: 1013 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wiosenny Spacerownik w sobotę
Kutnowski Dom Kultury zaprasza wszystkich chętnych na wyprawę terenową do lasu w Raciborowie. 

Wiosenny Spacerownik w sobotę, ./upload/articles_pakiety/23293/01_obraz.jpg


- Wyruszamy  26 kwietnia  autobusem MZK, linia numer  5 o godzinie 9:14 na ul. Barlickiego, wracamy po 11 lub o 13.00. W trakcie spaceru, poza hartowaniem ciała, szukamy wszystkiego co skacze, biega i lata. A będzie się działo, gdyż aspekt wiosenny w pełni - mówi Jarosław Makowski. [więcej]
redaktor, 22.04.2014 17:14|czytane: 1582 razy|9 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Na bursztynowych szlakach. Nowa wystawa w Muzeum
Muzeum Regionalne w Kutnie zaprasza na wernisaż wystawy „Na bursztynowych szlakach”, który odbędzie się 25 kwietnia br. (piątek) o godz. 16:00 w Galerii w Dworku. Gościem specjalnym wernisażu będzie Katarzyna Kwiatkowska – kierownik Działu Bursztynu Muzeum Ziemi PAN.

Na bursztynowych szlakach. Nowa wystawa w Muzeum, ./upload/articles_pakiety/23292/01_obraz.jpg


Ekspozycja składa się z trzech części: Bursztynowy szlak sprzed 40 milionów lat,  Bursztynowe szlaki od neolitu do bursztynowej komnaty i Na współczesnym turystycznym szlaku bursztynowym.

Na ponad dwudziestu planszach można, m.in. prześledzić drogę żywicy od pnia drzewa do sukcynitu w złożu, obejrzeć bogactwo odmian bursztynu bałtyckiego, naturalne formy naciekowe bursztynu z zatopionym pająkiem, termitem, jaszczurką, kwiatem herbaty i  kwiatem dębu. Wystawa umożliwia poznanie dróg, jakimi bursztyn wędrował znad Bałtyku do różnych krajów Europy. [więcej]
kultura, 22.04.2014 17:05|czytane: 961 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Seminarium z Marcinem Różalem Różalskim
Stowarzyszenie miłośników sztuk i sportów walki „Vale Tudo” zaprasza na seminarium z Marcinem „Różalem” Różalskim.

Zajęcia odbędą się w niedziele 27 kwietnia o godzinie 11:00 na sali treningowej stowarzyszenia. Więcej informacji [więcej]
redaktor, 22.04.2014 17:02|czytane: 1071 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Tymczasowy areszt dla kutnianina podejrzanego o pedofilię
Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Kutnie Sąd Rejonowy aresztował na 3 miesią ce 59-latka, który usłyszał zarzuty pedofilii. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności  do lat 12.

Kutnianin został zatrzymany na skutek doniesienia złożonego przez jednego z członków swojej rodziny. Następnie, prokurator zarzucił mu przestępstwo pedofilii, na szkodę małoletniej dziewczynki. [więcej]
redaktor, 22.04.2014 16:58|czytane: 1557 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
List Otwarty w sprawie Centrum Kulturowo-Muzealnego powstającego w Pałacu Saskim[więcej]
redaktor, 22.04.2014 14:00|czytane: 1727 razy|33 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dzień Flagi w Kutnie. Bieg Ku Biało-Czerwonej
MOSiR  informuje sympatyków „Biegu z Forrest-em”, że tegoroczna edycja biegu odbędzie się wyjątkowo 14 września 2014 roku.  Wszystkich, którzy kochają bieganie zapraszamy już  2 maja 2014 roku na Plac Wolności, gdzie odbędzie  I edycja „Biegu ku Biało- Czerwonej”,  który jest jednym z punktów obchodów „Święta Flagi RP” .

Trasa biegu,  ok 1500 m przebiegać będzie  ulicami centrum Kutna. Bieg  rozgrywany  będzie na podobnych zasadach jak „Bieg z Forrest-em”. Zapraszamy do udziału w biegu całe rodziny, dzieci, młodzież i dorosłych. Nie liczy się zwycięstwo, liczy się udział. Uczestnicy biegu otrzymają od organizatorów pamiątkowe okolicznościowe koszulki. Serdecznie zapraszamy.[więcej]
redaktor, 22.04.2014 13:48|czytane: 1017 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wyniki i zapowiedzi: Piłka nożna
PIŁKA NOŻNA SENIORÓW
III LIGA ŁÓDZKO-MAZOWIECKA

ZAWISZA RZGÓW–  MKS KUTNO 0 : 0
Trener: Andrzej Grzegorek
Kierownik drużyny : Andrzej Królak

Piłka nożna młodzieżowa
WOJEWÓDZKA LIGA KAT. DEYNA

MKS Mavex Kutno –   Widzew Łódź  0 : 1 /0 : 1/
 Trener : Tomasz Kaba
Kierownik drużyny: Eligiusz Nadolski

ŁÓDZKA KLASA MICHAŁOWICZ                               
Expom Krośniewianka Krośniewice – MKS amz Kutno    1 : 11 /0 : 4/
Bramki dla MKS : Michał Głodek – 3, Mateusz Sobczyk – 2, Norbert Zagajewski – 2, Wiktor  Kopczyński – 2, Jakub Gajewicz, Jan Nadolski.
Trener : Sławomir Ryszkiewicz
Kierownik drużyny : Radosław Stoliński [więcej]
redaktor, 22.04.2014 13:40|czytane: 961 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wesołego Alleluja!

[więcej]
wandea, 17.04.2014 18:19|czytane: 981 razy|komentuj|czytaj cały
Poprowadzą gaz ziemny w Krośniewiach
O korzyściach wynikających z posiadania gazu ziemnego rozmawiali mieszkańcy Krośniewic z przedstawicielami DUON Dystrybucja S.A. z Wysogotowa k. Poznania. Spotkania zostały zorganizowane przez burmistrz Krośniewic Juliannę Barbarę Herman w godzinach przedpołudniowych i popołudniowych w Zespole Szkół nr 1 w Krośniewicach przed świętami, 16 kwietnia br.

Marcin Gradowski z departamentu handlowego DUON Dystrybucja S.A. przedstawił ofertę zgazyfikowania gminy Krośniewice. W przyszłości dystrybucja gazu obejmie całą gminę Krośniewice.

Mieszkańcy z dużym zainteresowaniem wysłuchali propozycji firmy energetycznej. Zadawali wiele pytań, chcąc rozwiać swoje wątpliwości dotyczące głównie kosztów przyłączenia gospodarstw domowych do gazociągu i opłat wynikających z korzystania z gazu ziemnego. Wyjaśnień udzielali również Przemysław Janowicz - kierownik marketingu w firmie DUON Dystrybucja S.A. i Arkadiusz Walczak – z departamentu inwestycyjnego.

Gazociąg budowany przez DUON Dystrybucja S.A.  zostanie poprowadzony od ul. Wschodniej w Kutnie (stacja wpięcia się do operatora) do Krośniewic i będzie liczył 22 km. Realny termin wybudowana gazociągu to 15-20 miesięcy. Opłata przyłączeniowa dla odbiorców gazu to według cennika firmy 1770 zł netto do 15 m od gazociągu do działki, powyżej 15 m 48 zł za każdy dodatkowy metr. Koszt zużycia m 3 gazu ziemnego dla indywidualnego odbiorcy DUON Dystrybucja S.A.  szacuje na 2 zł – 2,20 netto. Cena gazu jest uzależniona od taryfy a nie od ilości podłączonych mieszkańców. Klienci są podzielni na dwie grupy taryfowe. [więcej]
pismak, 21.04.2014 08:05|czytane: 1943 razy|24 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wielka Sobota. Sprawiedliwy za niesprawiedliwych umarł i powstał z martwych
Przez całą Wielką Sobotę nie sprawuje się Mszy świętej. Sprawowana jest jedynie Liturgia Godzin, zaś późnym wieczorem  rozpoczyna się świętowanie Wielkiej Nocy poprzez najuroczystszą i najpiękniejszą liturgię całego roku - Wigilię Paschalną.

Wielka Sobota. Sprawiedliwy za niesprawiedliwych umarł i powstał z martwych, ./upload/articles_pakiety/23280/02_obraz.jpg
Wielka Sobota. Sprawiedliwy za niesprawiedliwych umarł i powstał z martwych, ./upload/articles_pakiety/23280/03_obraz.jpg
Wielka Sobota. Sprawiedliwy za niesprawiedliwych umarł i powstał z martwych, ./upload/articles_pakiety/23280/05_obraz.jpg


Dziś w godzinach przedpołudniowych kapłani święcą pokarmy w Kościołach. W Kutnie w Kościele św. Wawrzyńca zgromadziło się jak co roku wielu parafian.

Pan Jezus żądał, aby także Jego uczniowie byli światłem i nieśli światło świętych czynów w świat: "Wy jesteście światłością świata. Nie może się ukryć miasto położone na górze. Nie zapala się też światła i nie stawia się pod korcem, ale na świeczniku, aby świeciło wszystkim, którzy są w domu. Tak niech świeci wasze światło przed ludźmi, aby widzieli wasze dobre uczynki i chwalili Ojca waszego, który jest w niebie".

Wesołego Alleluja! [więcej]
TomekKula, 19.04.2014 13:05|czytane: 3543 razy|11 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Konkurs filmowy rozstrzygnięty. Kino KDK zaprasza
Po świątecznej przerwie Kino Kutnowskiego Domu Kultury zaprasza już w Lany Poniedziałek od 21 do 23 kwietnia na trzy nowe filmy:
16:30 KOCHANIE, CHYBA CIĘ ZABIŁEM
18:15 SIERPIEŃ W HRABSTWIE OSAGE
20:30 WITAJ W KLUBIE.

Dwa podwójne zaproszenia na film Witaj w Klubie wygrali:Kazimierz Szczepankiewicz i Agnieszka Kowalewska-Kosnowicz
Dwa podwójne zaproszenia na film Sierpień w Hrabstwie Osage wygrali:Bartosz Gliczyński i Jakub Malec
Zaproszenia będą do odebrania w kasie KDK przed wybranym seansem.

Witaj w Klubie w tym roku zebrało Oscary w kategoriach:  Najlepszy aktor pierwszoplanowy Matthew McConaughey,  Najlepszy aktor drugoplanowy Jared Leto, Najlepsza charakteryzacja i fryzury, a nominację za Najlepszy film Rachel Winter, Robbie Brenner, Najlepszy scenariusz oryginalny Craig Borten, Melisa Wallack i Najlepszy montaż John Mac McMurphy, Martin Pensa. Złote Globy 2014 otrzymali Najlepszy aktor w dramacie Matthew McConaughey i  Najlepszy aktor drugoplanowy Jared Leto.Rok 1985, Dallas. Elektryk oraz kanciarz, Ron Woodroof, pracuje nad systemem pomocy w zdobywaniu leków osobom zarażonym wirusem HIV, tuż po wykryciu u niego tej choroby.

Z kolei w Sierpniu w Hrabstwie Osage zobaczymy znakomitości kina hollywoodzkiego: Meryl Streep,  Julia Roberts, Ewan McGregor, Julianne Nicholson, Juliette Lewis, Margo Martindale, Chris Cooper Chris Cooper.Tajemnicze zniknięcie ojca stanie się dla jego córek i ich chorej na raka matki początkiem pojednania po latach konfliktów i rozłąki. [więcej]
wandea, 19.04.2014 18:14|czytane: 1233 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wyszedł z więzienia i skatował swoją żonę
Sąd Rejonowy w Kutnie na wniosek Prokuratury i Policji zastosował areszt na okres trzech miesięcy dla sprawcy przemocy w rodzinie. 54-letniemu mieszkańcowi Kutna grozi do 12 lat pozbawienia wolności. Wcześniej był już karany za podobne przestępstwo.

Wyszedł z więzienia i skatował swoją żonę, ./upload/articles_pakiety/23281/01_obraz.jpg


14 kwietnia oficer dyżurny otrzymał informację o awanturze domowej w Kutnie przy ulicy Przytorze. Przybyli na miejsce policjanci zastali pobitą kobietę, której udzielono pomocy medycznej w kutnowskim szpitalu. Jak ustalili policjanci sprawcą pobicia okazał się 54-letni mąż poszkodowanej. Mężczyzna od lutego 2014 roku, po wyjściu z zakładu karnego systematycznie znęcał się nad swoją żoną. Wcześniej odsiadywał karę jednego roku i dziesięciu miesięcy pozbawienia wolności za podobne przestępstwo. [więcej]
redaktor, 19.04.2014 08:35|czytane: 2005 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Sprzedam mieszkanie w centrum Kutna
Sprzedam mieszkanie 65 m. kw. na drugim piętrze kamienicy  w centrum Kutna. Trzy jasne pokoje, dwa od południa, jeden od północy. Duża widna kuchnia od północy, z kuchni i pokoju widok na zieleń, z drugiej na niebo a pod nim panoramę miasta w zabudowie 2-3 piętrowej z neogotyckimi wieżami kościoła po lewej. Piękne światło, wygodna lokalizacja- sklepy, szkoły, urzędy, przychodnie w zasięgu spaceru.

Sprzedam mieszkanie w centrum Kutna, ./upload/articles_pakiety/23143/01_obraz.jpg
Sprzedam mieszkanie w centrum Kutna, ./upload/articles_pakiety/23143/09_obraz.jpg
Sprzedam mieszkanie w centrum Kutna, ./upload/articles_pakiety/23143/03_obraz.jpg


Miejsca parkingowe od podwórza, każde pomieszczenie ma osobne wejście z małego hallu, jasna duża kuchnia, łazienka i wc osobno, instalacja po wymianie. [więcej]
MaciejW, 07.04.2014 09:50|czytane: 4629 razy|komentuj|czytaj cały
Historyczny sukces kutnowskiego brydża drużynowego
Sezon 2013/2014 zapisze się jako najlepszy w dotychczasowej historii udziału kutnowskich zespołów w Drużynowych Mistrzostwach Polski w Brydżu Sportowym. Rokrocznie startuje w nich prawie 500 drużyn na 6 poziomach ligowych. Występujące w 1 Lidze KDK1 Kutno w fazie play-off pokonało Unię Leszno 132:70, następnie Synergię Lublin 162:148 oraz uległo Silesii Gliwice 125:166, co pozwoliło zająć świetne3 miejsce w pierwszoligowej tabeli.

Historyczny sukces kutnowskiego brydża drużynowego, ./upload/articles_pakiety/23278/01_obraz.jpg
Historyczny sukces kutnowskiego brydża drużynowego, ./upload/articles_pakiety/23278/02_obraz.jpg
Historyczny sukces kutnowskiego brydża drużynowego, ./upload/articles_pakiety/23278/03_obraz.jpg


Z kolei drużyna KDK2 Kutno po zwycięstwach nad Jupiterem Bełchatów 20:0 oraz Polmaxem Herby Częstochowa 17:3, zdobyła tytuł mistrza 3 Ligi i w następnym sezonie zagra już w 2 Lidze.

KDK3 Kutno zajęło niezłe 6 miejsce w tabeli 4 Ligi. Brydżowe drużyny Kutnowskiego Domu Kultury są aktualnie najlepszymi  w województwie łódzkim.

W sezonie 2013/2014 KDK Kutno reprezentowali: Adam Pawłowski (kapitan KDK1), Przemysław Błaszczyk, Wiesław Niciński, Marta Maj-Rudnicka, Kamila Szczepańska, Czesław Pawłosik, Lech Warwocki, Mirosław Samujłło, Krzysztof Majkowski (kapitan KDK2), Mirosław Andrzejczak, Paweł Babecki, Waldemar Brzozowski, Zdzisław Majer, Karol Pokorski, Andrzej Tybura, Adam Zaczek, Jarosław Malarski (kapitan KDK3), Jerzy Kudlik, Ryszard Maras, Jerzy Mierzejewski, Jan Pajor, Sławomir Pawłowski, Zbyszek Ratajczak oraz Bogusław Świeżawski. [więcej]
wandea, 19.04.2014 08:09|czytane: 1320 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Apel wielkanocny w Grabowie
W środę, 16 kwietnia społeczność Szkoły Podstawowej im. M. Kownackiej w Grabowie spotkała się  na uroczystym apelu z okazji zbliżających się świąt wielkanocnych. Z uwagą wsłuchiwali się w montaż słowno – muzyczny pt. „Krzyż Chrystusowy” w wykonaniu uczniów z kl. V i VI, którzy znakomicie odegrali powierzone role.

Apel wielkanocny w Grabowie, ./upload/articles_pakiety/23279/07_obraz.jpg
Apel wielkanocny w Grabowie, ./upload/articles_pakiety/23279/02_obraz.jpg
Apel wielkanocny w Grabowie, ./upload/articles_pakiety/23279/03_obraz.jpg


Zebrani wysłuchali legendy opowiadającej, jak ludzie szukali drzewa na Krzyż i Mękę Jezusa, wierszy i pieśni o tematyce wielkopostno – wielkanocnej, obejrzeli scenkę obrazującą odważną dziewczynę, która wolała stracić życie, niż podeptać krzyż zgodnie  z nakazem sędziego.

Przedstawienie podkreślało prawdę, że Droga Krzyżowa Chrystusa zakończyła się zwycięstwem zmartwychwstania. Chrystus pozostał z nami, abyśmy mogli iść drogą przykazań Bożych, drogą wielkiej i czynnej miłości bliźniego. [więcej]
wandea, 19.04.2014 08:15|czytane: 1040 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
List otwarty z protestem wobec próby zniszczenia Centrum Kulturowo-Muzealnego powstającego w Pałacu Saskim
RADA MIASTA KUTNO
List otwarty z protestem wobec próby zniszczenia Centrum Kulturowo-Muzealnego powstającego w Pałacu Saskim.


Centrum Kulturowo – Muzealne w Pałacu Saskim powstaje zgodnie zapisem Strategii Rozwoju Kutna w latach 2008 -2013, głównie dzięki pracy i staraniom obywateli miasta – Fundacji Odbudowy Pałacu Saskiego oraz grona wolontariuszy i sympatyków nowatorskiej idei rewitalizacji tego zabytku. W pierwszej kolejności  jest ono dziełem Andrzeja Mariusza Wieczorkowskiego, człowieka zasłużonego dla miasta i jego kultury. Udział władz Kutna w przedsięwzięciu od początku był niewielki, z czasem ograniczony został do minimum, na koniec przeszedł w stan wrogości i jawnej  dyskryminacji.

Miastu, za symboliczne niemal pieniądze,  przybyła trzecia placówka o charakterze muzealnym, prowadząca szeroką, nowatorską działalność, znana już w Polsce i dobrze służąca w promowaniu Kutna. Dorobek placówki jest duży i znaczący. Należy podkreślić, że od strony merytorycznej, w rzeczywistości  jest dziełem jednego człowieka.
Przez sale pałacowe przewinęło się tysiące osób, w tym dużo dzieci i młodzieży oraz  gości spoza miasta. Rozbrzmiewająca od lat dziesięciu Muzyka Szarej Godziny ogniskuje życie  pałacu. Placówka prowadzi działalność integrującą społeczność miejską i wzmacnia poczucie kulturowej wartości kutnian. Dlatego Centrum Pałac Saski cieszy się dużym uznaniem oraz poparciem bardzo wielu mieszkańców i szeregu instytucji miejskich. Placówka współpracuje z różnymi instytucjami naukowymi i muzealnymi oraz badaczami. Strategicznym partnerem Pałacu Saskiego stało się, dzięki umowie  o współpracy, Muzeum Pałac w Wilanowie, co powinno przynosić miastu zaszczyt.

W poprzedniej, a najbardziej w obecnej kadencji samorządowej, rozpoczęły się ze strony władz miasta - często nie ukrywane nawet - próby ograniczania i utrudniania działalności, eliminowania z przestrzeni społecznej, przemilczania i dyskredytowania dorobku pałacu. Intrygi i konflikty środowiskowe sztucznie tworzone wokół pałacu i fałszywe informacje dotyczące jego historycznej rangi mają na celu skompromitowanie przedsięwzięcia  w oczach mieszkańców. Władze miasta, zamiast wspierać tej rangi placówkę, którą podarowali im mieszkańcy, dyskryminują ją i - co nie trudno dostrzec - najwyraźniej chcą doprowadzić do jej upadku. [więcej]
wandea, 18.04.2014 22:12|czytane: 1837 razy|komentuj|czytaj cały
eKuchnia: Ale Smaki. Śledzie i jajka
Blog kulinarny ALE SMAKI poleca dziś jajka pieczone i śledzie. Więcej przepisów znajdziecie na blogu alesmaki.com.pl lub na funpage na Facebooku.

JAJKA PIECZONE

Składniki: 12 porcji
12 świeżych jajek
12 suszonych pomidorów
12 plasterków szynki prosciutto
Pieprz/ sól/ bazylia/ chilli

eKuchnia: Ale Smaki. Śledzie i jajka, ./upload/articles_pakiety/23276/03_obraz.jpg
eKuchnia: Ale Smaki. Śledzie i jajka, ./upload/articles_pakiety/23276/02_obraz.jpg
eKuchnia: Ale Smaki. Śledzie i jajka, ./upload/articles_pakiety/23276/01_obraz.jpg


Wykonanie:
Ja zawsze przygotowuje je w foremce od muffin. Dzięki temu nawet po wyjęciu z papilotek mają bardzo ciekawą formę i nie rozpadają się. Do każdej papilotki włóż plasterek szynki formując ją na kształt koszyczka dla jajka oraz jednego pomidora suszonego. Możesz go pokroić i cienkie paseczki. Na tym etapie możesz dodać oliwki/ bazylie/ oregano. Wbij ostrożnie po jednym Jajki uważając, żeby żółtko nie straciło swojej formy. Jajka piecz w temperaturze ok. 180°C przez 10-12 minut. Sprawdź ostrożnie widelcem czy białko jest dobrze ścięte, podawaj od razu. Smacznego!

ŚLEDZIE Z GRZYBAMI MARYNOWANYMI
Składniki:
4  śledzie w oleju
Około 8 cm pora ( część biała i lekko zielona)
Świeżo mielony pieprz
10 sztuk marynowanych grzybków
Sól
Olej rzepakowy [więcej]
wandea, 18.04.2014 10:41|czytane: 1154 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Udana kwesta na rzecz Kutnowskiego Hospicjum
Znamy już efekty zbiórki przeprowadzonej 6 kwietnia br. przez wolontariuszy na rzecz Kutnowskiego Hospicjum. Podczas kwesty, która odbyła się na terenie powiatu kutnowskiego, zebrano w sumie 19735,76 zł. W Krośniewicach była to kwota 1512,43 zł.

Udana kwesta na rzecz Kutnowskiego Hospicjum, ./upload/articles_pakiety/23275/05_obraz.jpg
Udana kwesta na rzecz Kutnowskiego Hospicjum, ./upload/articles_pakiety/23275/02_obraz.jpg
Udana kwesta na rzecz Kutnowskiego Hospicjum, ./upload/articles_pakiety/23275/03_obraz.jpg


Zbiórka została przeprowadzona na ulicach miast i przy kościołach m.in. Kutna, Krośniewic, Żychlina, Orłowa (gmina Bedlno), Pleckiej Dąbrowy, Mnicha (gmina Oporów), Łęk Kościelnych. Kwestujący zostali zaopatrzeni w identyfikatory oraz oznakowane puszki z logo stowarzyszenia.

Mieszkańcy powiatu kutnowskiego z dużym zrozumieniem podeszli do potrzeb osób chorych na raka i chętnie zasilali puszki dobrowolnymi datkami. Jeśli ktoś chciałby jeszcze pomóc Hospicjum Kutnowskie możne także podarować 1 % na rzecz stowarzyszenia. Oto numery: KRS – 0000142523, konta: 48 1060 0076 0000 4050 8002 5637 Stowarzyszenie Hospicjum Kutnowskie ZHP 8, 99-300 Kutno.

Hospicjum utrzymuje się z darowizn firm, innych organizacji, osób indywidualnych, jak również dotacji samorządowych oraz z własnej działalności (kwesty charytatywne, imprezy specjalne, itp.). Narodowy Fundusz Zdrowia finansuje leczenie w 1/3 pacjentów objętych opieką przez Hospicjum. [więcej]
redaktor, 18.04.2014 10:35|czytane: 1679 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Wielki Piątek. Każdy, kto jest z prawdy, słucha mojego głosu...
Wielki Piątek jest drugim dniem Triduum Paschalnego w Kościele katolickim. Jest to jedyny dzień w roku, kiedy nie jest sprawowana msza święta. Katolicy dziś wspominają mękę i śmierć Chrystusa na krzyżu.

Wielki Piątek. Każdy, kto jest z prawdy, słucha mojego głosu..., ./upload/articles_pakiety/23274/01_obraz.jpg


Jest to dzień ścisłego postu ścisłego, można zjeść jeden posiłek do syta, a pozostałe niewielkie, oczywiście bezmięsne. Po południu w Kościołach odprawiana jest Liturgia Męki Pańskiej. Centralnym jej wydarzeniem jest adoracja Krzyża. Po liturgii Krzyż zostaje w widocznym i dostępnym miejscu, aż do Wigilii Paschalnej najważniejszym punktem w kościele.

Przed Piłatem (J 18,1-19,42)
Od Kajfasza zaprowadzili Jezusa do pretorium. A było to wczesnym rankiem. Oni sami jednak nie weszli do pretorium, aby się nie skalać, lecz aby móc spożyć Paschę. Dlatego Piłat wyszedł do nich na zewnątrz i rzekł:  Jaką skargę wnosicie przeciwko temu człowiekowi? W odpowiedzi rzekli do niego: Gdyby to nie był złoczyńca, nie wydalibyśmy Go tobie. Piłat więc rzekł do nich: Weźcie Go wy i osądźcie według swojego prawa. Odpowiedzieli mu Żydzi:  Nam nie wolno nikogo zabić.  Tak miało się spełnić słowo Jezusa, [więcej]
wandea, 18.04.2014 08:52|czytane: 972 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Parlamentarzyści z kutnowskiego liceum
Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im Jana Kasprowicza w Kutnie – Klaudia Mucha i Paulina Woźniak oraz Olga Jóźwiak i Cezary Grzyb znaleźli się, jako jedyni z Kutna, w gronie 460 młodych ludzi z całego kraju, którzy wezmą udział w dniach 31 maja – 1 czerwca w Warszawie w XX Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Klaudia i Paulina, ponieważ okazały się najlepsze w województwie łódzkim, wejdą w skład komisji problemowej, która spotka się 10 i 11 maja na obradach w Warszawie i będzie przygotowywać czerwcowe posiedzenie plenarne.

Parlamentarzyści z kutnowskiego liceum, ./upload/articles_pakiety/23250/04_obraz.jpg
Parlamentarzyści z kutnowskiego liceum, ./upload/articles_pakiety/23250/02_obraz.jpg
Parlamentarzyści z kutnowskiego liceum, ./upload/articles_pakiety/23250/03_obraz.jpg


Podstawą rekrutacji było przygotowanie i przeprowadzenie debaty - temat Klaudii i Pauliny to wykorzystanie i perspektywy absorpcji środków unijnych w naszym regionie, a Olgi i Czarka – aktywność młodych ludzi w demokracji. Obydwa nasze zespoły swój sukces zawdzięczają własnemu zaangażowaniu i ciekawym pomysłom oraz wszystkim, którzy zechcieli pozytywnie odpowiedzieć na zaproszenie i podzielić się swoją fachową wiedzą z uczestnikami debat, a byli to: wiceprezydent Miasta Kutna - Jacek Boczkaja, Mirosław Ruciński - członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego, Anna Chmielecka - Starostwo Powiatowe w Kutnie, [więcej]
pismak, 18.04.2014 08:41|czytane: 1680 razy|11 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Przejście na Zamkową
Trwa budowa chodnika łączącego ulicę Zamkową i 1 Maja. W tej sprawie interweniował radny miejski Robert Feliniak.

Przejście na Zamkową, ./upload/articles_pakiety/23272/01_obraz.jpg
Przejście na Zamkową, ./upload/articles_pakiety/23272/02_obraz.jpg


- Złożyłem interpelację do Rady Miasta Kutna na wniosek mieszkańców Kutna. Chodnik poprawi komunikację pieszą w tej części miasta- mówi radny.

Prace wykonuje Zakład Produkcyjno - Handlowy "Rajm-Bud" z Nowego Gołębiewka k/ Kutna. Prace potrwają do końca kwietnia br. [więcej]
pismak, 18.04.2014 08:22|czytane: 2285 razy|12 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Uczeń "Kasprowicza" w finale ogólnopolskim turnieju wiedzy pożarniczej
Rafał Banasiak, uczeń II LO im. Jana Kasprowicza w Kutnie pod opieką nauczyciela Artura Ciurleja odniósł sukces w eliminacjach wojewódzkich XXXVII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej organizowanego pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”.

Uczeń


Rafał,  reprezentując powiat kutnowski zajął II miejsce w rozegranych 11 kwietnia br. w Buczku eliminacjach i uzyskał kwalifikację do finału ogólnopolskiego tego turnieju, który odbędzie się na początku czerwca br. w Lublinie. Gratulujemy! [więcej]
pismak, 18.04.2014 08:10|czytane: 1003 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Komunikat MZK na święta
W Wielkanoc 20 kwietnia autobusy komunikacji miejskiej nie kursują. Poniżej zmiany w kursach od dziś do poniedziałku.

Komunikat MZK na święta, ./upload/articles_pakiety/23270/01_obraz.jpg
Komunikat MZK na święta, ./upload/articles_pakiety/23270/02_obraz.jpg


[więcej]
pismak, 17.04.2014 19:21|czytane: 1082 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Policjant poza służbą zatrzymał pijanego kierowcę
Zastępca dyżurnego kutnowskiej komendy zatrzymał nietrzeźwego kierującego rowerem. Policjant Wydziału Prewencji mimo, że by poza służbą, w czasie wolnym od pracy zareagował i wyeliminował z ruchu osobę, która stwarzała dla siebie i innych uczestników zagrożenie na drodze.

Wczoraj o godzinie 19.35 w Kutnie na ulicy Wybickiego policjant zauważył mężczyznę jadącego ulicą, którego zachowanie wskazywało, że jest pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusz dokonał zatrzymania rowerzysty i powiadomił o zdarzeniu oficera dyżurnego, który na miejsce wysłał umundurowany patrol policjantów. [więcej]
redaktor, 17.04.2014 18:14|czytane: 1983 razy|17 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Przykazanie nowe daję wam. Wielki Czwartek
Dziś  w Wielki Czwartek rozpoczyna się Triduum Sacrum. Zmienia się nastrój, zalega cisza, dzowny przestają  bić w kościołach. Zgodnie z ewangelicznym przekazem św. Jana – w trzy dni po triumfalnym wjeździe do Jerozolimy i na dzień przed swoją śmiercią Jezus nakazał uczniom przygotować salę, aby mogli w niej razem spożyć Paschę.

Przykazanie nowe daję wam. Wielki Czwartek
„Ostatnia wieczerza” Leonarda da Vinci uwiecznia bardzo konkretny moment biblijnego wydarzenia – moment, kiedy Chrystus wypowiada słowa: „Zaprawdę powiadam wam, że jeden z was mnie zdradzi” oraz reakcję apostołów na te słowa.

W jednym z jerozolimskich domów odbyła się Ostatnia Wieczerza.  Jezus trzy lata nauczania zakończył istotnym wypełnieniem swojego przyjścia na ziemię. Wziął w dłonie kawałek chleba i powiedział: „to jest Ciało moje” (Mt 26,26).

W ten święty wieczór Wielkiego Czwartku Jezus wzywa nas, abyśmy uwierzyli w Jego żywą, aktywną miłość, będącą Jego darem dla nas. Jest to miłość ofiarowana ludziom bez reszty, na Krzyżu, w Eucharystii i w braciach. Tak, jak będziemy przyjmowali miłość Boga, jak będziemy pozwalali, by On nas przemieniał, tak będziemy stawali się zdolni miłować innych i wypełniać nakaz Jezusa: Mandatum novum do vobis [więcej]
wandea, 17.04.2014 07:05|czytane: 1134 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Logowanie do portalu
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Upał, bezmyślność urzędnika i zadłużenie szpitala
Czy człowiek może poczuć się w konsystencji budyniu waniliowego, serka topionego lub innego smacznego acz płynnego zjawiska? Odpowiadam, tak może i... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Rewelacyjna Kapela Hanki Wójciak. Dziś zapraszamy na brzmienia marokańskich gimbrii
Wczoraj przed kutnowską publicznością w Centrum Teatru Muzyki i Tańca wystąpiła Kapela Hanki Wójciak. Zespół powstał w Krakowie, gra muzykę z pogranicza world music, folku, piosenki autorskiej.  Duża galeria zdjęć A dziś o godz.... [więcej]
Sport
"Jedynka" trzecia w ręczną w Orlikowej Lidze Mistrzów
We wtorek w Poddębicach odbył się turniej rejonowy w piłce ręcznej chłopców w ramach Orlikowej Ligi Mistrzów - Łódzkie Gra w Ręczną. W turnieju udział wzięła Szkoła Podstawowa nr 1 w Kutnie. W wyniku zaciętej i bardzo wyrównanej rywalizacji chłopcy z Jedynki... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Sprzedam 4,08 hektary POLE UPRAWNE Sprzedam POLE UPRAWNE = 4,08 hektary... [czytaj więcej]
Konkretna propozycja i konkretne zarobki!Warszawa Współpraca dla sympatycznej, uśmiechniętej, komunikatywnej i chętnej do pracy. Chcesz zarabiać w normalnej atmosferze, na uczciwych warunkach, dyskretnie, bezpiecznie i konkretnie? Jeśli tak t... [czytaj więcej]
Zawieszka Nieśmiertelnik Srebro +GRAWER Zdjęcia i Tekstu Idealny i modny prezent dla kobiety i mężczyzny. Wspaniały prezent na Imieniny, Urodziny, Rocznicę, Walnetynki, Dzień Kobiet, Mikołaja, oraz pod choinkę na Gwiazdkę Świąt Bożego Narodzenia... [czytaj więcej]
Kotki Oddam kotki w dobre ręce. Więcej informacji pod nr telefonu 602430567.... [czytaj więcej]
Monitoringi, alarmy Witam, oferuję usługę konfiguracji oraz montażu kamer, alarmów oraz innych systemów zabezpieczeń. Wykonuję również inne usługi informatyczne. Zapraszam.... [czytaj więcej]
Sprzedam biurko duże 210 cm / bardzo dobre wykonanie Mam do sprzedania duże biurko w bardzo dobrym stanie. Biurko ma ponad 1,5 metra i było robione na zamówieni a więc jest wykonane z bardzo dobrego materiału. Posiada wiele szuflad, miejsce na je... [czytaj więcej]
Fly High Production – Produkcja filmowa Firma Fly High Production to przede wszystkim profesjonalna produkcja filmów i innych form audiowizualnych, bazująca na najnowszych technologiach min zastosowaniu drona i innych technologii stabiliz... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
Odzież na sklepy, butiki, stragany Oferujemy odzież na sklepy, butiki, stragany w bardzo dobrej jakości z Niemiec i Włoch. U nas klient zamawia według osobistego zapotrzebowania (damskie, męskie, dziecięce,... [czytaj więcej]
samochód do ślubu wesele OFERUJĘ PAŃSTWU WYNAJEM LIMUZYNY AUDI w kolorze czarna perła. Samochód jest reprezentacyjny, idealny na tak wyjątkową uroczystość. Zaletą tego samochodu jest przestronne wnętrze i duży baga... [czytaj więcej]
Zespół jednoosobowy DJ Polecam jednoosobowy zespół muzyczny (klawisz i vokal na żywo)który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gram na terenie całego kraju. Wieloletnia praktyka w prowad... [czytaj więcej]
Zespół muzyczny KONKRET to pięcioosobowy zespół muzyczny, który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gramy głównie na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego. Wieloletnia... [czytaj więcej]
Zatrudnimy pracowników Firma P.P.H.U. "ELBEMA" s.c. zatrudni pracownika na stanowisko elektromonter lub pomocnik elektromontera. Mile widziane prawo jazdy kat.B oraz uprawnienia Sep 1kV. CV proszę przesyłać na adres mail... [czytaj więcej]
Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Najlepsze rozwiązanie, jeżeli pilnie potrzebujesz pieniędzy. Nie pytamy o Twój cel – całą sumę możesz przeznaczyć na dowolny,... [czytaj więcej]
SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996ROK PILNIE SPRZEDAM MAM DO SPRZEDANIA SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996 ROK rn5-DRZWIrnKOLOR CZARNY rnPILNIE SPRZEDAM... [czytaj więcej]
Kawalerka do wynajęcia, Kutno ul. Słowackiego Wynajmę mieszkanie w bloku przy ulicy Słowackiego. Jest to odświeżona kawalerka o powierzchni 27 m. kw., w sam raz do zamieszkania.rnCena 850 zł zawiera czynsz i odstępne dla właściciela, do k... [czytaj więcej]
SPECJALISTA DS. MARKETINGU I SPRZEDAŻY Jesteśmy firmą zajmującą się produkcją mebli tapicerowanych i poszukujemy osób młodych, ambitnych oraz kreatywnych na stanowisko: SPECJALISTA DS. MARKETINGU ORAZ SPRZEDAŻY Obowiązki:  ... [czytaj więcej]
PRACA HUTA Poszukujemy osób do pracy w Hucie w Dąbrowie Górniczej na stanowiska: - operator wózka widłowego - operator suwnicy – uprawnienia IS specjalne trawersowe, chwytakowe Warunki: - atrakcyjne w... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Felicjan Rohloff:
7 minut temu
Zeżarłam "się" w pospiechu. Proszę o zrozumienie i wklejenie "się" tam gdzie trzeba. AWRUK!
Felicjan Rohloff:
10 minut temu
###"R". Albinie vel (???????)! Dziękuję za zaproszenie. Da Bóg, to jutro przedstawię ewentualny termin tego niezwykle zapowiadającego wydarzenia. Gdzie jest ten wasz gród? zawalona jestem dzisiaj robotą. Pozdrawiam i wszelkich łask bożych życzę. ~emerytowana nauczycielka.
Felicjan Rohloff:
2 godzin temu
Kordianie! To sobie startuj jak jesteś debilem w trepem lub idiotą w kaloszach. Matura to bzdura, a te konkursy to lipa. A te samorządy to Awruki i Złodzieje. Nie bić Awruków i Złodziei, tylko je zlikwidować. Zlikwidować bzdurną maturę! Zlikwidować ukartowane konkursy! Zlikwidować nierządne samorządy! Zlikwidować szkoły samorządowe. Przestać chodzić do bzdurnych szkól! I zacząć się uczyć! I zacząć czytać eKutno! I wstąpić do KAN"PiŚ"! Pod żadnym pozorem nie likwidować KOTÓW !!! I nie zabijać DZIECI ! I nie budować świątyń! I nie budować pałaców! I nie budować komitetów! Budować SERCA, UMYSŁY i DUSZE! I nie sadzić i nie pielęgnować dębów JPII. Rodzić dzieci, uczyć je i wychowywać! Młodzieży nie rozpuszczać! Zrezygnować z paciorków, fikołków i koziołków! Uwierzyć w Boga! Kochać Polskę! I rozniecać promienie NADZIEI! I nie spać! I obudzić się! I się oświecać! I myśleć! I pracować! I odpoczywać! I bawić się! I działać!.........I nigdy nic złego nie robić........ Coś dobrego - zawsze można..... O kotów dbać, psom dać spokój a świnie oprzątać!....... Paniali?........Amen.
Jordan Sierpowski:
2 godzin temu
POSEŁ Z PIS Tadeusz Woźniak - pozując do zdjęć ze strażakami w Komadzynie, splata swe wypracowane dłonie,na nieprzyzwoicie upasionym brzuszysku.Fakt - inni dostojnicy z jego partyji pozując do zdjęć - czynią podobnie. Ale - jak by nie liczyć, Tadeusz Woźniak (ksywa kanonik) - kadencji poselskich ma już sobą wiele i ta kadencja nie jest jego ostanią, to i nie dziwota, że i jego i tak już upasiony brzuch, z każdą kadencja staje się i coraz to i coraz to bardziej monstrualny. Wiadomo - odmawiać na tych różnych poselsko-wiejskich bankietach jadła i napitki - to rzecz wielce niepolityczna. Tak myślę,że jeżeli darwinowska teoria ewolucji nie zadziała i Woźniakowi nie wydłużą się kończyny górne jak u orangutana ,tak aby ręce mógł spleść na swym brzuchu - to tylko patrzeć, jak niezbędnym dodatkowym wyposażeniem posła staną się protezy, przedłużające jego kończyny górne. A po co ? A NO PO TO - ABY POSEŁ WOŹNIAK MÓGŁ SWE WYPRACOWANE DŁONIE SPLEŚĆ NA SWYM MEGA OLBRZYMIM BRZUSZYSKU.
Marian Pawełek:
2 godzin temu
Ciekawe, czy nadal wierzy w swojego idola, górniczynę?
Maria Giedgowt:
2 godzin temu
Widocznie była za słaba, że wygrać. Zresztą ma dużo pracy - kilku uczniów na krzyż w prywatnej. Jak oni się zmieszczą w tym budynku?
Felicjan Rohloff:
2 godzin temu
Ludzie! Nie macie ciekawszych problemów? wiadał dzięcioł żonie: PiS upada, PO tonie . A młode koty tego słuchały i wcale się tym nie przejmowały, tylko miauczały. POPiS - to najstraszniejsze słowo świata - tak dzisiaj miauczały koty stare i młode i mrugając śpiewały: PiS i Plarforma to jedna rodzina, kaczor i donald - nie polska ptaszyna. Ludzie! Nie liczy się forma - liczy się treść. Nie liczy się PiSforma! Nie liczy się PLATforma! Liczy się KUTNOWSKA ARMIA NADZIEI "Prawda i Śmiech"!!!!! Koty są najmądrzejszymi stworzeniami świata!!!!! Niech żyją Koty! I niech żyje KAN "PiŚ"!
Mateusz Dąb:
3 godzin temu
Nikt z patriotów nie miał szans, bo sitwa rzadzi, ale mnie dziwi jedno, że nie wystartowała pani, która wspierała Łebskiego w kampanii.
Felicjan Rohloff:
3 godzin temu
Tyle co koty napłakały. I nic więcej. Tak słyszałem..... Mówią, że śmieszny Tadeusz rozrzutnością nie grzeszy i św. mamony nie marnotrawi. Co innego to te prezbiterianie z Sienkiewicza. Tam jest Zakon Koedukacyjny dla Św. Świrów. Ludzie! Co tam się dzieje? Jak tam grzeszą. Więcej wydają niż zarabiają. Oni chyba na islam już przeszli. Bo Policja ich się boi. Proboszcz tez się boi. I żadnej klątwy na nich nie rzuca. Ekskomuniki tez się boi im wręczyć. Łajdactwo kwitnie pełną gębą i pustymi butelkami. Hulaj dusza! Piekła nie ma! Kto ten Zakon zlikwiduje to chyba świętym zostanie. Ja nie mogę na to wszystko patrzeć. Zakładam Koedukacyjny Zakon Wszystkich Kawalerów jeszcze światłych, mądrych i cnotliwych i Wszystkich Panien Jeszcze Dziewic. Jutro mamy pierwsze spotkanie przy drzwiach otwartych. Musimy być lepsi od tych synów marnotrawnych i rozrzutnych cór z kutnowskiego PiSolandu. Coś dobrego trzeba w życiu zrobić. Nieprawdaż?
January Sobota:
2
 · 
4 godzin temu
Mamy "najgłupszego" Komentatora eKutna BOHDANA ODYŃCA.
Protazy Kotłubaj:
2
 · 
4 godzin temu
Popieram kandydaturę Tego dzielnicowego.Jest człowiekiem inteligentnym, mądrym, sumiennym i uczciwym. Sprawiedliwy i otwarty dla ludzi. Zawsze służy pomocą.
Waldemar Rzuscyć:
3
 · 
4 godzin temu
Został wypchnięty z PiSu. To sa kulisy polityki Klopotowskiego, Matuszewskiego i Błaszczyka. Dlaczego mu nie pomogli ci dwaj ostatni ? Mam wrażenie, że wolą, aby poseł był ze Zgierza, a nie z Kutna. Co Klopotowski, Klimecki, Olesiński zrobili z PiS, to widać z obecności na listach takich ludzi jak Jóźwiak i Ziółkowski.
Bohdan Odyniec:
5 godzin temu
Mamy "najlepszego" Prezydenta Kutna ZBIGNIEWA BURZYŃSKIEGO.
Makary Pawlikowski:
2
 · 
5 godzin temu
A ile dal ten śmieszny Tadeusz ze swojej diety ?
Bartosz Koścień:
6 godzin temu
wklejam wszystkie 4 linki raz jeszcze tym razem poprawne:
umkutno.bip.e-zeto.eu/index.php?type=4&name=bt3& func=selectsite&value%5B0%5D=mnu30&value%5B1%5D=7< br />

www.ekutno.pl/wiadomosci,33979-r-nice-mi-dzy-teo ria-a-praktyka-k-opoty-z-prawem-komendanta-policji -w-kutnie,

kutno.net.pl/artykuly/aktualnosci,aktualizacja-k omendant-kutnowskiej-policji-na-dywaniku-prywatne- dojazdy-rozliczal-jak-sluzbowe,84342.html

www.polskatimes.pl/fakty/kraj/a/komendant-powiat owy-policji-w-kutnie-dostal-reprymende,12174332/
Bartosz Koścień:
2
 · 
6 godzin temu
UPDATE

ZAPRASZAM WSZYSTKICH TU KOMENTUJĄCYCH DO KLIKNIĘCIA W PONIŻSZY LINK

http/umkutno.bip.e -zeto.eu/index.php?type=4&name=bt3&func=selectsite &value%5B0%5D=mnu30&value%5B1%5D=7

Wszyscy Ci, którzy tu komentują nie zadali sobie nawet grama trudu, aby wejść na stronę Urzędu Miasta. Wszyscy piszą "w ciemno". że konkurs odbył się tajnie, że nie było ogłoszenia - cel? Napluć komuś w twarz, upodlić i wykreować błędną rzeczywistość.

Szczerze? Jest to tak zaściankowe myślenie, a przy tym maksymalnie żałosne. Typowa kutnowska mentalność. Zastanawiam się tylko, po co tyle jadu, nie macie własnego życia, planów, marzeń, pasji, pracy, dzieci, rodziny? Wolicie wypluwać gorzkie żale pewnie na osobę, której nawet osobiście nie znacie? Okej, wylewajcie, nikogo to nie rusza, ale wiedzcie, że karma wraca, a przy tym patrząc z boku - chciałabym zobaczyć, czy potraficie mieć tyle odwagi w rzeczywistości co tu w Internecie, podpisujcie się swoim prawdziwym imieniem i nazwiskiem, śmiało! Skoro macie tyle racji, wiecie wszystko najlepiej, posiadacie takie informacje, że można robić aferę za aferą - taka cenna wiedza i szereg informacji - okazja to zabłyśnięcia w sieci! Szkoda zmarnować szansy

Najgorsza analiza przedstawiona poniżej przez "TATARA" - brak słów, jeżeli masz czas na pisanie takich komentarzy i analizowanie całej sytuacji - podziwiam. Jeszcze można zrozumieć, gdyby to co napisałeś było prawdą chociaż w minimalnym stopniu. Ale niestety - napociłeś się przy pisaniu, a wcześniej przy wymyślaniu bzdur i nic z tego nie ma, szkoda Cię biedaku. Dzieci w szkole? Nudna praca? No tak, Kutno takie nudne, trzeba sobie urozmaicić życie.

Wskazówka dla "SPRAWDZAJĄCYCH" - a sprawdzajcie wykształcenie, a sprawdzajcie doświadczenie, a sprawdzajcie kompetencje i wiedzę Pana Bieńka - dokładnie, sprawdzajcie a potem się wypowiadajcie. A jeżeli już wiecie, w co szczerze wątpie - wyciąGNIJCIE wnioski.

Odchodząc od tematu wywołującego przeogromne poruszenie wśród kutnowskich internautów, zachęcam do węszenia w sprawie, która tego wymaga - okazja tym razem dla kutnowskich detektywów. Pf.
Poniżej kilka szczegółów.

Tylko Ci co posiadają pewne informacje dokładnie wiedzą, jak wygląda praca w Kutnie w Policji, gdy tylko zjawił się komendant Szymański. Tylko te osoby wiedzą o wewnętrznych aferach, których część posypała się i została ujawniona w artykule opublikowanym całkiem niedawno.
Skąd się wziął, kto go broni pomimo tylu kłopotów z prawem? Taka osoba rządzi kutnowską policją. Zapewniam, że wiecie w tej sprawie tyle, ile macie w głowach - czyli prawie nic.
Ku przypomnieniu.

http/www.ekutno.pl /wiadomosci,33979-r-nice-mi-dzy-teoria-a-praktyka- k-opoty-z-prawem-komendanta-policji-w-kutnie,

http/kutno.net.pl/ artykuly/aktualnosci,aktualizacja-komendant-kutnow skiej-policji-na-dywaniku-prywatne-dojazdy-rozlicz al-jak-sluzbowe,84342.html

http/www.polskatim es.pl/fakty/kraj/a/komendant-powiatowy-policji-w-k utnie-dostal-reprymende,12174332/

Zachęcam do ponownej lektury i wyciągnięcia wniosków, tym razem trafnych.
Zbigniewa Biallosser:
2
 · 
6 godzin temu
Onufry czy prawdą jest ,że nawet najbliżśi współpracownicy nie wiedzieli ,że odchodzi na samorządową posadkę , nie wiesz dlaczego?Wstyd, honor czy co jeszcze?
Florian Plemieński:
6 godzin temu
Jest całym złem.
Gabriel Koropka:
6 godzin temu
To co Fauście Tobie lekarz od duszy pomógł? Dziwne!A uroda jest kwestią gustu ,i o tym już się nie ..........no chyba Wiesz?
Jonasz Ubysz:
5
 · 
7 godzin temu
Mówię ci po raz kolejny przestań z tym trzeba było startować . No to mogłeś startować , ciekawe czy byś wygrał . W kutnie przed konkursami jest pewniak i nie ma sensu nawet skłądac dokumentów. Zrozum gamoniu.Najciekawsze artykuły
 ·  14
5 dni temu
Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK
 ·  188
5 dni temu
Apel do mieszkańców Kutna, do ludzi, którym na sercu leży dobro miasta i powiatu
 ·  73
5 dni temu
Coraz wyższe pensje prezesów spółek miejskich
 ·  20
6 dni temu
Od dziś parking przy dworcu PKP na Siemiradzkiego zamknięty. Radny interpeluje
 ·  36
10 dni temu
Piramida aptekarska. Lekarz z kutnowskiego szpitala na ławie oskarżonych
 ·  7
11 dni temu
Mieszkańcy Podrzecznej będą mogli wykupić tańszy abonament w strefie płatnego parkowania
 ·  278
12 dni temu
Memorandum do potencjalnych prywatnych partnerów w budowie hali w Kutnie
 ·  10
15 dni temu
Smaczne mówienie, prawda i hejt. Profesor Jerzy Bralczyk w Kutnie
 ·  3
16 dni temu
Piknik Rodzinny w
 ·  14
16 dni temu
Akt erekcyjny wmurowany pod stacjonarne hospicjum w Kutnie
 ·  6
17 dni temu
Znajdź się na zdjęciach z Pikniku Organizacji Pozarządowych
 ·  8
18 dni temu
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Bogata kutnowska tradycja fotograficzna
 ·  32
18 dni temu
Strażacy mieli pełne ręce roboty. Mieszkańcy liczą straty po ulewie
 ·  34
20 dni temu
Komendant Powiatowy Policji w Kutnie odpowiada
 ·  107
20 dni temu
Propozycja PSL pro forma?
 ·  9
20 dni temu
Urzędnik urzędnikowi nierówny. Nagrody na Dzień Samorządowca
 ·  4
20 dni temu
Wyjątkowy spektakl pt. Królewna Śnieżka na Dzień Dziecka w Krośniewicach
 ·  50
20 dni temu
Różnice między teorią a praktyką? Kłopoty z prawem komendanta Policji w Kutnie
 ·  6
21 dni temu
Taniec i zabawa na Dniu Dziecka w Kutnie
 ·  5
21 dni temu
Rockowy festiwal na Kutnowiance cz.2
 ·  9
21 dni temu
Fotoreportaż Qtnoizz Fest cz.1
 ·  2
21 dni temu
Stalowe Tumy 2017 i skarb czyli prototyp polskiej amfibii Fiat 126-P LPT
 ·  4
23 dni temu
Uczennice z Kasprowicza wygrały konkurs o patronie I LO. Polecą szybowcem!
 · 
27 dni temu
Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny. W Łódzkiem najlepsi uczniowie z Kleszczowa
 ·  61
27 dni temu
Warunki PSL wchodzą w życie. Starostwo likwiduje stanowiska
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności