eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 25.06.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,34209-p-jolanta-zagajewska-by-a-dusza-towarzystwa," title="Kutno: ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa</b><br>To nie był czas. To nie była pora.I zgasło słońce, kiedy...</div></a> <a href="/kultura,34210-nagrody-w-dziedzinie-kultury-dla-makowskiego-i-kacalaka," title="Kutno: Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka</b><br>Jarosław Makowski i Tadeusz Kacalak otrzymali Nagrody Prezydenta Kutna w dziedzinie kultury....</div></a> <a href="/wiadomosci,34213-dni-pola-w-strzelcach," title="Kutno: Dni Pola w Strzelcach" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Dni Pola w Strzelcach</b><br>Dziś w Strzelcach odbyły się Dni Pola...</div></a> <a href="/wiadomosci,34208-ekuchnia-udka-po-maroka-sku," title="Kutno: eKuchnia: Udka po marokańsku" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>eKuchnia: Udka po marokańsku</b><br>Nieziemsko pachnące, delikatne i soczyste udka z kurczaka marynowane z aromatycznymi...</div></a> <a href="/wiadomosci,34193-uczniowie-i-nauczyciele-z-kutna-nagrodzeni," title="Kutno: Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni</b><br>Dziś w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie odbyło się...</div></a> <a href="/wiadomosci,34187-jubileuszowy-wiecz-r-z-kr-tkimi-filmami-w-centrum-teatru-muzyki-i-ta-ca," title="Kutno:  Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca" class="none white"><div id="opis_slidera"><b> Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca</b><br>30 czerwca, o godzinie 18:00 odbędzie się jubileuszowa edycja Euroshorts w...</div></a> <a href="/wiadomosci,34182-radni-powiatowi-mieli-szkolenie-wiedza-wszystko-o-tablecie," title="Kutno: Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie</b><br>Tableciku, tableciku powiedz przecie, kto jest najmądrzejszy w radzie? Dziś przed...</div></a> <a href="/wiadomosci,34173-zmar-marek-w-jkowski-regionalista-i-by-y-prezes-tpzk," title="Kutno: Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK</b><br>Zmarł Marek Wójkowski  (1955-2017) – regionalista, kolekcjoner, pasjonat historii 37 pp, ...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Czytelnicy pytają: Czy ktoś to posprząta przed świętami?
Wiosenne porządki przed świętami to nie tylko dużo pracy dla gospodyń, ale również spore góry śmieci do odbioru dla firm sprzątających w mieście. Gdzieniegdzie jednak większe sterty zalegają dłuższy czas i mieszkańcy interweniują w tej sprawie.

Czytelnicy pytają: Czy ktoś to posprząta przed świętami?, ./upload/articles_pakiety/23267/03_obraz.jpg
Czytelnicy pytają: Czy ktoś to posprząta przed świętami?, ./upload/articles_pakiety/23267/02_obraz.jpg
Czytelnicy pytają: Czy ktoś to posprząta przed świętami?, ./upload/articles_pakiety/23267/01_obraz.jpg


- Obok kamienic na ulicy Zamenhofa leżą niezabrane przez służby sprzątające śmieci. Kto w ogóle jest odpowiedzialny za odbiór pozostawionych przy koszu śmieci? Widok przed Wielkanocą nieszczególny. Czy ktoś śmieci uprzątnie przed świętami? - pyta pan Zdzisław z Kutna.

Śmieci leżą tuż przy koszach należących do Eko Serwisu przy kamienicach Zarządu Nieruchomości Miejskich i Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Jak się dowiadujemy śmieci powinny zostać zabrane przez Eko Serwis. [więcej]
pismak, 17.04.2014 16:26|czytane: 2080 razy|9 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Można inaczej - aktywizacja intelektualna osób w wieku emerytalnym
Stowarzyszenie Pomocy Laris we współpracy z jednostkami pomocy społecznej powiatu kutnowskiego rozpoczęło realizację programu "MOŻNA INACZEJ ”. Głównym celem programu jest stworzenie wspólnej płaszczyzny porozumienia międzypokoleniowego, rozwijanie zainteresowań i zdolności oraz propagowanie aktywnego trybu życia.

Można inaczej - aktywizacja intelektualna osób w wieku emerytalnym, ./upload/articles_pakiety/23266/01_obraz.jpg
Można inaczej - aktywizacja intelektualna osób w wieku emerytalnym, ./upload/articles_pakiety/23266/07_obraz.jpg
Można inaczej - aktywizacja intelektualna osób w wieku emerytalnym, ./upload/articles_pakiety/23266/03_obraz.jpg


Wczorajsze warsztaty artystyczne pt. "Wiosna wokół nas, Wielkanocne ozdoby”, które odbyły się w Domu Pomocy Społecznej w Kutnie  dostarczyły uczestnikom niezapomnianych wrażeń. Oprócz  warsztatów w ramach, których przygotowano i ozdobiono piękne wielkanocne pisanki, organizatorzy zaprezentowali krótką część artystyczną o tematyce świątecznej oraz zorganizowali konkursy, które cieszyły się dużym zainteresowaniem  wśród uczestników. [więcej]
pismak, 17.04.2014 14:27|czytane: 1174 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Propozycja ŁDK dla instytucji kultury w Łódzkiem
Tylko do 15 maja br. samorządowe instytucje kultury (domy, ośrodki kultury, muzea i biblioteki) z województwa łódzkiego, z wyłączeniem Łodzi, mogą składać w Łódzkim Domu Kultury propozycje projektów kulturalnych licząc na dofinansowanie.

Wczoraj Łódzki Dom Kultury ogłosił nabór dotyczący współorganizacji projektów kulturalnych na terenie województwa łódzkiego.

Propozycja ŁDK dla instytucji kultury w Łódzkiem, ./upload/articles_pakiety/23265/01_obraz.jpg


W tym roku ogłoszenie skierowane jest do samorządowych instytucji kultury z terenu województwa łódzkiego i dotyczy realizacji zadań związanych z profesjonalizacją działalności instytucji kultury w województwie łódzkim, w tym z: unowocześnianiem oferty programowej, efektywnym wykorzystaniem zasobów instytucji i powiązaniem działalności instytucji z potrzebami lokalnej społeczności. Celem realizacji zadań jest podniesienie poziomu uczestnictwa w kulturze w województwie łódzkim, a także integracja regionu, budowa oraz wzmacnianie tożsamości regionalnej.

Do naboru mogą przystąpić wyłącznie samorządowe instytucje kultury posiadające siedzibę na terenie województwa łódzkiego,z wyłączeniem Łodzi, takie jak: domy i ośrodki kultury, muzea,  biblioteki, które zamierzają zrealizować projekty związane z efektywnym wykorzystaniem swoich zasobów i powiązaniem działalności z potrzebami lokalnej społeczności.

Na współorganizację projektów kulturalnych z samorządowymi instytucjami kultury z województwa łódzkiego w 2014 r. Łódzki Dom Kultury przeznaczył środki finansowe w wysokości 500 000 zł. Maksymalna kwota udział finansowego ŁDK we współorganizowanym projekcie może wynieść do 15 000 zł. Udział finansowy ŁDK we współorganizowanym projekcie nie może przekroczyć 80% całkowitej wartości projektu. Finansowy wkład własny Instytucji wyłonionej naborze nie może być niższy niż 20% całkowitej wartości projektu.

Projekty w ramach współorganizacji muszą odpowiadać jednemu z poniższych działań:
DZIAŁANIE I
Wydarzenia artystyczne: festiwale, przeglądy, konkursy, koncerty, wystawy, spektakle oraz wydawnictwa. [więcej]
kultura, 17.04.2014 14:17|czytane: 1110 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czytelnicy piszą: Za późno z tą rozbiórką
Budynek przy ulicy 29 Listopada, który był przeznaczony do rozbiórki  został wreszcie rozebrany. Niestety dopiero po śmierci 41-letniego kutnianina. Przypomnijmy, 30 marca na jednego z mężczyzn, którzy weszli do pustostanu zawalił się strop. Człowiek zginął.

Czytelnicy piszą: Za późno z tą rozbiórką, ./upload/articles_pakiety/23261/01_obraz.jpg
Czytelnicy piszą: Za późno z tą rozbiórką, ./upload/articles_pakiety/23261/03_obraz.jpg
Czytelnicy piszą: Za późno z tą rozbiórką, ./upload/articles_pakiety/23261/06_obraz.jpg


- W Kutnie wiele jest takich miejsc, na których widnieje oznaczenie, że budynek grozi zawaleniem lub jest do rozbiórki. I co? W ogóle nie są zabezpieczone i latami stoją. Choćby kamienica w centrum Kutna, pod okiem urzędników, przy ulicy Narutowicza. Wszyscy przechodzą przez podwórko, dzieci się tam bawią - mówi pani Joanna, mieszkanka centrum Kutna.- Wejścia z obu stron nie są zabezpieczone. Od ulicy Narutowicza nie ma żadnej wywieszki, że budynek grozi zawalaniem, a od podwórka, oznaczenie spadło razem z tynkiem. Właściciel ma to gdzieś, Powiatowy Inspektor Budowlany ma to gdzieś. Musi wydarzyć się tragedia, [więcej]
pismak, 17.04.2014 14:15|czytane: 1823 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W Aquaparku promocja na Wielkanoc

W  Aquaparku promocja na Wielkanoc
[więcej]
pismak, 17.04.2014 14:06|czytane: 1211 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Przyczyna zgonu półrocznej dziewczynki. Czy doszło do błędów w ratowaniu jej życia?
Zmarła w styczniu w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym sp. z o.o. 6-miesięczna Basia z Kutna miała wadę serca. Biegły medycyny sądowej wyraził już opinię w śledztwie prowadzonym przez Prokuraturę Rejonową w Kutnie.

Przyczyną śmierci dziecka była ostra niewydolność krążeniowo-oddechowa wywołana chorobowymi zmianami serca. Biegły stwierdził, że nie ma jednoznacznych dowodów, które by świadczyły o tym, że śmierć dziecka miała związek przyczynowo-skutkowy z podaną kilka dni wcześniej szczepionką.

Przyczyna zgonu półrocznej dziewczynki. Czy doszło do błędów w ratowaniu jej życia?, ./upload/articles_pakiety/23258/01_obraz.jpg


Niewątpliwie to kolejny ważny krok w śledztwie w sprawie śmierci półrocznej kutnianki. Prokuratura nadal bada czy lekarze z kutnowskiego szpitala ponoszą odpowiedzialność za śmierć Basi oraz czy dziewczynka żyłaby, gdyby karetka przyjechała wcześniej.

Przypomnijmy, 11 stycznia br. Basia zmarła w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym gdzie została przyjęta dzień wcześniej. Kiedy stan zdrowia dziecka  bardzo się pogorszył, lekarze zdecydowali się na przewiezienie dziewczynki do specjalistycznego szpitala w Łodzi. Wezwana karetka transportowa przyjechała do KSS po trzech godzinach. Basia niestety zmarła.

Sprawę prowadzi Prokuratura Rejonowa w Kutnie pod zwierzchnictwem Prokuratury Okręgowej w Łodzi. Sprawa jest na pewno skomplikowana, bo na każdym etapie choroby dziecka decydowali inni lekarze. Śledczy sprawdzają czy prawidłowa była decyzja lekarza z przychodni aby zaszczepić dziewczynkę, dalej czy w kutnowskim szpitalu była odpowiednia diagnostyka, czy uzasadniona i w porę była decyzja o konieczności przewiezienia dziecka Łodzi. [więcej]
redaktor, 17.04.2014 08:02|czytane: 1946 razy|16 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Krośniewiccy maratończycy startowali w Łodzi
W ubiegłą niedzielę grupa biegaczy z Krośniewic uczestniczyła w Maratonie Łódzkim „Dbam o zdrowie”. Krośniewiczanie wystartowali w składzie: Czesław Błaszczyk, Andrzej Bonawenturczak, Katarzyna Pietrzak i debiutant Tomasz Marciniak.Krośniewiccy maratończycy w dobrej formie ukończyli „królewski” dystansCzesław osiągając następujące czasy:  Błaszczyk - 3.26 godz., Andrzej Bonawenturczak - 3.39 godz., Katarzyna Pietrzak - 4.09 godz. i Tomasz Marciniak 4.09 godz.

Krośniewiccy maratończycy startowali w Łodzi, ./upload/articles_pakiety/23263/01_obraz.jpg
Krośniewiccy maratończycy startowali w Łodzi, ./upload/articles_pakiety/23263/02_obraz.jpg
Krośniewiccy maratończycy startowali w Łodzi, ./upload/articles_pakiety/23263/03_obraz.jpg


W Łodzii startowali również młodzi krośniewiccy lekkoatleci w biegu na 10 km. Krośniewiczanie pobiegli w składzie: Gracjan Zieliński, Krzysztof Kartowski, Piotr Marciniak, Paweł Łuczak i Arkadiusz Bartosik. Gracjan Zieliński uzyskał wynik 35.12 min. – 18 miejsce, Krzysztof Kartowski 35.12min. – 17 miejsce, Piotr Marciniak 39.46 min. – 73 miejsce, Paweł Łuczak 50,37 min. I Arkadiusz Bartosik 58,00 min.

Ciekawostką może być fakt, że w biegu tym wziął udział Zbigniew Bródka, mistrz olimpijski z Soczi w łyżwiarstwie szybkim. [więcej]
redaktor, 17.04.2014 10:10|czytane: 2097 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Akcja Miś w "Jedynce"
Dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kutnie z grupy 0g z panią Sylwią Stępniak i z grupy 0i z paniami Zuzanną Baranowską i Luizą Lachowicz, przeszły główną ulicą naszego miasta z misiami. Każdy pluszak miał przywiązaną fiszkę z napisem „Nie bij mnie, kochaj mnie”, które wcześniej dzieci ze wszystkich oddziałów przedszkolnych pokolorowały.

Akcja Miś w
Akcja Miś w
Akcja Miś w


Akcji patronuje Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, której celem w tym konkretnym przypadku jest wypowiedzenie sprzeciwu przeciwko przemocy wobec najmłodszych.

Dzieci z oddziału 0g i oddziału 0i zostawiały misie w parku Traugutta, na pobliskich ławkach i przystankach autobusowych, w budkach telefonicznych, pod budynkiem Urzędu Gminy, Urzędu Miasta, Muzeum Regionalnego, Kutnowskiego Domu Kultury oraz na całej długości ulicy Królewskiej. [więcej]
pismak, 17.04.2014 08:41|czytane: 1325 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Laureaci Powiatowego Konkursu Plastycznego
Wczoraj w siedzibie Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kutnie odbyło się  uroczyste podsumowanie  Powiatowego Konkursu Plastycznego ph. „ Choroby przenoszone przez Wektory” zorganizowanego przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Kutnie oraz Starostwo Powiatowe w Kutnie. 

Tematem konkursu  było wykonanie przez młodzież siedmiu szkół  ponadgimnazjalnych plakatu promującego zachowania prozdrowotne i zdrowy styl życia wolny od chorób przenoszonych przez wektory, którymi są głównie stawonogi.

Laureaci Powiatowego Konkursu Plastycznego , ./upload/articles_pakiety/23259/01_obraz.jpg
Laureaci Powiatowego Konkursu Plastycznego , ./upload/articles_pakiety/23259/02_obraz.jpg
Laureaci Powiatowego Konkursu Plastycznego , ./upload/articles_pakiety/23259/03_obraz.jpg


Do konkursu przystąpili uczniowie pięciu szkół ponadgimnazjalnych z Kutna: ZS Nr 1 w Kutnie (7 prac), ZSZ Nr 2 w Kutnie (7 prac), ZS Nr 3 w Kutnie (7 prac), ZS Nr 4 Kutno-Azory (1 praca) , II LO im.Jana Kasprowicza  w Kutnie (3 prace). 

Komisja konkursowa, w skład której wchodzili przedstawiciele organizatorów nagrodziłauczniów, których prace uznała za ciekawe, przemawiające do odbiorcy oraz zgodne z tematem konkursu.

Laureaci konkursu:
I miejsce Ex aequo
- Monika Faryńska - ZSZ Nr 2 w Kutnie
- Weronika Michalska - II LO im.J.Kasprowicza w Kutnie
II miejsce Ex aequo
- Natalia Pawlak - ZS Nr 1 w Kutnie
- Natalia Marczak - ZSZ Nr 2 w Kutnie
- Amanda Ziętek - ZSZ Nr 2 w Kutnie
- Magdalena Kasztelan - ZS Nr 1 w Kutnie [więcej]
pismak, 17.04.2014 08:09|czytane: 1029 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
eKuchnia: Ale Smaki po Śniadaniu Wielkanocnym
Blog kulinarny ALE SMAKI poleca dziś wspaniałe wielkanocne ciasta. Więcej przepisów znajdziecie na blogu alesmaki.com.pl lub na funpage na Facebooku.

TORT CHAŁWOWY
Składniki:

Są to składniki na jeden biszkopt, należy jednak przygotować dwa biszkopty.
Biszkopt:
1 szklanka cukru pudru
4 świeże jajka
2 łyżki niesłodzonego kakao
3 czubate łyżki mąki pszennej
1 czubata łyżka mąki ziemniaczanej
1 łyżeczka proszku do pieczenia

eKuchnia: Ale Smaki po Śniadaniu Wielkanocnym, ./upload/articles_pakiety/23254/01_obraz.jpg
eKuchnia: Ale Smaki po Śniadaniu Wielkanocnym, ./upload/articles_pakiety/23254/02_obraz.jpg
eKuchnia: Ale Smaki po Śniadaniu Wielkanocnym, ./upload/articles_pakiety/23254/03_obraz.jpg


Masa Chałwowa :
40 dag masła (82% tłuszczu)
40 dag chałwy
Wiśnie:
Słoiczek konfitury wiśniowej i słoiczek dżemu wiśniowego. Ja użyłam oczywiście przetworów własnej roboty z tego i z zeszłego roku.
Dekoracja :
250 ml śmietany 36%
¼ gorzkiej czekolady
Czekoladowe ziarenka kawy [więcej]
wandea, 17.04.2014 07:44|czytane: 1094 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Nagrody Starosty i Hity Kutnowskie
Wczoraj w Muzeum im. Jerzego Dunin Borkowskiego w Krośniewicach, odbyło się uroczyste wręczenie corocznych Hitów Kutnowskich i Nagród Starosty Kutnowskiego za rok 2013 w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. 

Nagrody Starosty i Hity Kutnowskie, ./upload/articles_pakiety/23257/04_obraz.jpg
Nagrody Starosty i Hity Kutnowskie, ./upload/articles_pakiety/23257/02_obraz.jpg
Nagrody Starosty i Hity Kutnowskie, ./upload/articles_pakiety/23257/03_obraz.jpg


Nagrodę  Starosty w dziedzinie kultury otrzymali Andrzej Stelmaszewski  - redaktor naczelny gazety „Powiatowe Życie Kutna” oraz Joanna Domagała - członek Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej, dyrygent Kameralnego Zespołu Wokalnego CANTABILE naszego Towarzystwa, pedagog Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. K.  Kurpińskiego w Kutnie. Pani Joanna stworzyła wiele chórów w naszym mieście i jest osobą wielce zasłużoną dla życia kulturalnego w naszym regionie.  Wniosek o nagrodę dla Domagały złożyło TPZK.

„Radość dziś nastała, radość niebywała/ Bo Joasia, od Starostwa, nagrodę dostała” Tak śpiewali wokaliści zespołu CANTABILE okazując w ten sposób, ku miłemu zaskoczeniu laureatki, zadowolenie z faktu tak wysokiego wyróżnienia swojej ulubionej pani dyrygent.

Uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień była uświetniona występem Kameralnego Zespołu Wokalnego CANTABILE przy TPZK, który odśpiewał pięć pieśni popularnych w ciekawym muzycznym opracowaniu: Marsz norweski (aranżacja i opracowanie L.S.Hovland), Siyahamba (muzyka gospel), W drodze (muz. Jarosław Domagała, sł. Czesława Politańska), Freedom is coming [więcej]
pismak, 17.04.2014 07:25|czytane: 1588 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Były sekretarz gminy Bedlno skazany za jazdę w stanie nietrzeźwym
Sąd Rejonowy w Kutnie wydał wyrok w sprawie Jacka G., byłego sekretarza gminy Bedlno, który w sierpniu 2013 roku  prowadził pojazd po pijanemu (2 promile alkoholu).

Sąd wymierzył mu karę trzech miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata, karę grzywny w wysokości 500 zł. Wydał też zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych przez okres dwóch lat.

Wyrok z kwietnia to druga już konsekwencja jazdy w stanie nietrzeźwym byłego skekretarza gminy Bedlno. Przypomnijmy, w lutym 2011 roku prowadził on samochód, mając we krwi jeden promil alkoholu. Karą była grzywna w kwocie 4 tys. złotych.

Jackowi G. tym razem Sąd Rejonowy w Kutnie nie zarzucił popełnienia przestępstwa w warunkach recydywy.
Wydaje się, że jedyną dotkliwą konsekwencją dla Jacka G po wsiadaniu za kółko w stanie nietrzeźwym jest decyzja    wójta Krzysztofa Kołacha, który dyscyplinarnie [więcej]
redaktor, 17.04.2014 07:16|czytane: 1539 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Eurowybory: Listy PiS i Solidarnej Polski z regionu łódzkiego
Przedstawialiśmy już łódzkie listy kandydatów PO i SLD (okręg nr 6) w eurowyborach. Dziś listy Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobro i Prawa i Sprawiedliwości.

Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro
WOŹNIAK Tadeusz Jacek  historyk, zam. Mieczysławów, członek partii Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro 
2  SOWIŃSKA Ewa Barbara  lekarz specjalista medycyny ogólnej, zam. Łódź, członek partii Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro 
3  MACIEJEWSKI Krzysztof  przedsiębiorca, zam. Radomsko, członek partii Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro 
4  GENS Teresa Brygida  psycholog sądowy, zam. Warszawa, nie należy do partii politycznej 
5  ROŻENEK Andrzej Franciszek  elektronik, zam. Opoczno, członek SP
6  KOCZUR Marian Józef  architekt, zam. Pabianice, członek Sp
7  ŚWIĄTKOWSKA Paulina Anna  technik plastyk, zam. Łowicz, nie należy do partii politycznej 
8  SZYDŁOWSKI Adam Marian  przedsiębiorca, zam. Łódź, członek SP
9  OWCZAREK Izabela Oliwia  kosmetolog, zam. Andrespol, członek SP
10  SŁOWIŃSKI Michał Piotr  grafik, zam. Gorzkowice, członek SP

Prawo i Sprawiedliwość
1  WOJCIECHOWSKI Janusz Czesław  prawnik, zam. Rawa Mazowiecka, członek partii Prawo i Sprawiedliwość 
2  KRUPA Urszula Irena  lekarz, zam. Łódź, nie należy do partii politycznej 
3  WASZCZYKOWSKI Witold Jan  parlamentarzysta, zam. Warszawa, członek PiS
4  POLAK Piotr Stanisław  rolnik, zam. Grabinka, członek PiS
5  SZAŁKOWSKA-WEST Ewa Maria  psycholog, zam. Łódź, nie należy do partii politycznej 
6  TELUS Robert  parlamentarzysta, zam. Ostrów, członek PiS
7  KOPERSKA Iwona Edyta  nauczyciel, zam. Pajęczno, członek PiS [więcej]
pismak, 16.04.2014 18:52|czytane: 1662 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
16 osób w busie bez ważnego przeglądu technicznego
Kutnowscy policjanci dzięki swojej czujności uniemożliwili dalszą jazdę kierowcy busa, który przewoził o 13 osób więcej niż pozwalały mu na to przepisy. Ta nieodpowiedzialna jazda mogła się skończyć tragicznie. 

16 osób w busie bez ważnego przeglądu technicznego, ./upload/articles_pakiety/23252/01_obraz.jpg


16 kwietnia o godzinie 6.40 na ulicy Wyszyńskiego w Kutnie policjanci Wydziału Ruchu Drogowego kutnowskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej samochód dostawczy fiat ducato. W pojeździe zarejestrowanym na trzy osoby w sumie znajdowało się ich szesnaście. Trzynaście osób podróżowało w części bagażowej. Pasażerowie siedzieli na urządzeniach i narzędziach budowlanych. Nie trudno sobie wyobrazić, co mogło się stać w przypadku nagłego hamowania czy zdarzenia drogowego. Kierujący pojazdem 29-letni mieszkaniec powiatu kutnowskiego za wykroczenie przewożenia osób w liczbie większej niż określona w dowodzie rejestracyjnym został ukarany mandatem oraz otrzymał punkty karne. Z uwagi na brak przeglądu technicznego został również zabrany dowód rejestracyjny pojazdu. [więcej]
redaktor, 16.04.2014 18:36|czytane: 1306 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Hubert Smoliński finalistą Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym
Hubert Smoliński, uczeń klasy IId I Liceum Ogólnokształcącego im. Gen. J. H. Dąbrowskiego  w Kutnie  uzyskał  tytuł  finalisty  LV Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. Sukces ten jest równoznaczny ze zwolnieniem z egzaminu maturalnego z wiedzy o społeczeństwie i uzyskaniem wyniku 100% na poziomie rozszerzonym.

Olimpiada jest skierowana do uczniów szkół ponadgimnazjalnych w całym kraju. Jej uczestnicy muszą wykazać się wiedzą na temat struktur życia politycznego w kraju i na świecie oraz przemian społeczno - politycznych. Co roku na uczniów czekają także szczegółowe pytania z zakresu jednej z wybranych dziedzin życia społecznego. [więcej]
redaktor, 16.04.2014 15:10|czytane: 1427 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Na kanonizację Jana Pawła II na rowerze z Kutna do Rzymu
27 kwietnia w Rzymie odbędzie się kanonizacja Papieża Jana Pawła II. Mieszkaniec Kutna Andrzej Michalski od 5 kwietnia podróżuje na rowerze aby być w tym dniu świadkiem wielkiego wydarzenia wraz z pozostałymi wiernymi z Polski i z całego świata.

Na kanonizację Jana Pawła II na rowerze z Kutna do Rzymu, ./upload/articles_pakiety/23191/01_obraz.jpg


- W momencie, gdy ogłoszono termin kanonizacji Ojca Świętego Jana Pawła II wiedziałem, że chcę pojechać na tę uroczystość do Rzymu, aby osobiście na Placu Św. Piotra poczuć powiew świętości tego wielkiego człowieka. Hasło mojej pielgrzymki “Panie uczyń mnie narzędziem Twego pokoju” nie wybrałem przypadkowo. Są to pierwsze słowa modlitwy Św. Franciszka. Wybrałem właśnie takie, ponieważ Jan Paweł II był pielgrzymem pokoju, a obecny papież Franciszek, który będzie kanonizował Jana Pawła II i również Jana XXIII, też utożsamia się ze Św. Franciszkiem. Słowa tej modlitwy są jakby w pewnym sensie pomostem pomiędzy Janem Pawłem II, a Franciszkiem. Jadąc do Rzymu rowerem będę wiózł osobiste intencje, ale również będę jechał w intencji pokoju w Polsce, w Europie i na świecie, o czym może świadczyć wybrane przeze mnie hasło - mówi Andrzej Michalski dla blog.serenda.pl.

Wczoraj Andrzej Michalski  był na alpejskiej i śniegowej trasie,  na granicy austriacko-włoskiej. Piękne miasteczko Nauders i bajkowe krajobrazy- opisywał. - Sytuacja powtórzyła się, podobnie jak 14 kwietnia. Kładziemy się spać – jest zielono, wstajemy rano (6:20) – leży śnieg. Tylko tym razem spaliśmy w pensjonacie. O 8:00 zjeżdżamy z przełęczy w Nauders w stronę Reschen, które jest w Italii. [więcej]
wandea, 16.04.2014 15:06|czytane: 1149 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Czytelnicy piszą: Wysypisko śmieci i śmierdzące bajorko w centrum Kutna
- Tuż obok rozpoczętych prac przy budowie nowego ronda u zbiegu ul. Szymanowskiego-Oporowska -Żwirki Wigury w ciągu tej ostatniej ulicy za Brico Marche w kierunku PKS na starym moście-wiadukcie roztacza się przepiękny widok, na ulicę za Miflexem i  wysypisko śmieci w centrum miasta - pisze pan Jarosław z Kutna. -  Wszelkiej maści worki ze śmieciami odpady gruzu po remoncie, deski, styropiany, papiery, wersalki, opony ....... Mało tego tuż pod mostem istnieje niezabezpieczone śmierdzące i brudne bajorko. Kto jest właścicielem terenu i czy mógłby w krótkim czasie zrobić tam porządek, szczególnie ze śmierdzącym bajorkiem?

Czytelnicy piszą: Wysypisko śmieci i śmierdzące bajorko w centrum Kutna, ./upload/articles_pakiety/23234/01_obraz.jpg
Czytelnicy piszą: Wysypisko śmieci i śmierdzące bajorko w centrum Kutna, ./upload/articles_pakiety/23234/06_obraz.jpg
Czytelnicy piszą: Wysypisko śmieci i śmierdzące bajorko w centrum Kutna, ./upload/articles_pakiety/23234/08_obraz.jpg


- Przesłane zdjęcia prezentują tereny osób prywatnych i prawnych, miasta oraz Skarbu Państwa w zarządzie Starostwa Powiatowego w Kutnie - podaje Joanna Brylska, Kierownik Biura Prasowego Urzędu Miasta Kutna. - Sprawa została przekazana do Straży Miejskiej, która skontaktuje się z właścicielami działek i zobowiąże do uprzątnięcia zaśmieconych terenów. Działka miejska zostanie uprzątnięta, odpady stwarzające zagrożenia usunięte. [więcej]
wandea, 16.04.2014 14:35|czytane: 1748 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kutnowskie rękodzieło artystyczne w Łodzi
Alicja Olczak z  gminy Kutno zajmująca się rękodziełem od 5 do 18 kwietnia bierze udział jako wystawca pięknych prac swoich rąk w Jarmarku Wielkanocnym organizowanym przy Manufakturze w Łodzi.

Kutnowskie rękodzieło artystyczne w Łodzi, ./upload/articles_pakiety/23245/05_obraz.jpg
Kutnowskie rękodzieło artystyczne w Łodzi, ./upload/articles_pakiety/23245/08_obraz.jpg
Kutnowskie rękodzieło artystyczne w Łodzi, ./upload/articles_pakiety/23245/03_obraz.jpg


- Choć pogoda jak to w kwietniu różnorodna klientów nie brakuje. Największym powodzeniem cieszą się zajączki z wyszytym na miejscu imieniem osoby obdarowanej oraz szydełkowe baranki i zajączki - mówi pani Alicja.

Rękodzieło kutnowskie to niewątplwie dobry towar eksportowy miasta róż. [więcej]
kultura, 16.04.2014 09:43|czytane: 1411 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
219 symbolicznych miśków przypomni jak ważne jest wychowanie bez przemocy
Dziś rano w Kutnie mieszkańcy zauważyli, że w niektórych miejscach użyteczności publicznej znajdują się pluszowe misie. Ale nie są to zwykłe przytulanki, są symbolem akcji Historia Misia – „Nie bij mnie, kochaj mnie". Akcja organizowana przez Fundację WOŚP objęła ponad setkę miast w Polsce oraz Kutno.

219 symbolicznych miśków przypomni jak ważne jest wychowanie bez przemocy, ./upload/articles_pakiety/23247/01_obraz.jpg
219 symbolicznych miśków przypomni jak ważne jest wychowanie bez przemocy, ./upload/articles_pakiety/23247/02_obraz.jpg
219 symbolicznych miśków przypomni jak ważne jest wychowanie bez przemocy, ./upload/articles_pakiety/23247/03_obraz.jpg


- Akcję rozpoczęłam od Powiatowej Komendy Policji w Kutnie. Odwiedziłam z misiami również Aquapark, Stadion Miejski , przystanki autobusowe, Szkoły Podstawowe, Kościół, Sąd Rejonowy, Urząd Miasta i Urząd Gminy, dworzec PKP, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Bibliotekę, punkt pobrań, zakład pogrzebowy i jedną z aptek - opowiada Joanna Przybylska, wolontariuszka fundacji.

219 symbolicznych miśków zebranych przez uczniów Szkoły Podstawowej Nr 4 w Kutnie przypomną dorosłym, jak ważne jest okazywanie dzieciom miłości i  wychowanie bez przemocy. [więcej]
redaktor, 16.04.2014 08:31|czytane: 1411 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Zmiany godzin pracy instytucji
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wielki Piątek 18 kwietnia czynna będzie do godz. 15.00, w Wielką Sobotę z kolei będzie nieczynna.

Kutnowski Dom Kultury
będzie od 17 do 20 kwietnia nieczynny. Za to w Lany Poniedziałek można pójść do KINA KDK 16:30 KOCHANIE, CHYBA CIĘ ZABIŁEM, 18:15 SIERPIEŃ W HRABSTWIE OSAGE, 20:30 WITAJ W KLUBIE.

Aquapark Kutno pracy nie przerywa. W Święta Wielkiej Nocy funkcjonuje następująco:
Niedziela Wielkanocna
14:00-22:00 Pływalnia, Squash, Cardio Siła
16:00-24:00 Kręgielnia

Poniedziałek Wielkanocny
6:00-22:00 Pływalnia,Squash, CardioSiła [więcej]
redaktor, 16.04.2014 08:49|czytane: 1099 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Piotr Bajda nowym prezesem Miejskiego Klubu Sportowego Kutno
Piotr Bajda został wczoraj 59 głosami wybranynowym prezesem Miejskiego Klubu Sportowego Kutno. Jego rywal uzyskał mniejszą liczbę głosów Dominik Tomczak 37.

Podczas walnego zebrania wybrano także skład zarządu klubu oraz komisji rewizyjnej. W zarządzie MKS zasiądą na najblizsze cztery lata: Piotr Bugaj, Marian Czerwiński, Wiesław Wasilewski i Adam Pawłowski. W komisji rewizyjnej zaś Krzysztof Motylewski, [więcej]
redaktor, 16.04.2014 08:35|czytane: 1564 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Szlakiem Dworków Regionu Kutnowskiego. Wycieczka z TPZK
Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej zaprasza członków, sympatyków i mieszkańców Kutna na wyjątkowo interesującą i niepowtarzalną wycieczkę autokarową ,,Szlakiem Dworków Regionu Kutnowskiego".

-Zobaczymy dworki oraz parki dworskie w Głogowcu, Woli Raciborowskiej, Suchodębiu, Strzelcach, Sójkach. Wyprawa zakończy się  ogniskiem  na terenie Hotelu - Dworu w Sójkach - mówi Bożena Gajewska, prezes TPZK. - Wycieczka odbędzie się 24 maja (sobota). Wyjazd o godz. 9.oo spod Stadionu Miejskiego przy ul. Kościuszki w Kutnie. Wpłaty przyjmujemy w Dworku Modrzewiowym  do 29 kwietnia.

Koszt wycieczki – 55 zł, w tym: autokar, ubezpieczenie, przewodnik po dworkach i  parkach, konsumpcja przy ognisku). [więcej]
wandea, 15.04.2014 22:43|czytane: 1163 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
RWR doskonali siebie i innych z Total Immersion
W ostatni weekend w Aquaparku Kutno odbyły się warsztaty Fishlike Freestyle metoda Total Immersion (prowadzący Paweł Lewicki ) zorganizowane przez Ratownictwo Wodne Rzeczpospolitej oddział Kutno.

RWR doskonali siebie i innych z Total Immersion, ./upload/articles_pakiety/23243/01_obraz.jpg
RWR doskonali siebie i innych z Total Immersion, ./upload/articles_pakiety/23243/02_obraz.jpg


kursie udział wzięło  11 osób z czego dwie z Sieradza i jedna z Łodzi. Celem warsztatów było pokazanie uczestnikom jak pływać wydajnie i bez wysiłku z niesłychaną łatwością i szybkością. Każdy miał okazje zobaczyć wideo analizę swojej techniki pływackiej spod wody i porównać ją z poprawioną techniką po zakończeniu kursu. Efekty są widoczne mimo krótkiego dwu dniowego szkolenia. [więcej]
pismak, 15.04.2014 22:31|czytane: 1908 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Nowy Festiwal w Łódzkiem. Zgłoś się na Rockowanie
25 kwietnia mija termin na zgłoszenia na "Rockowanie". Jest to nowa inicjatywa Łódzkiego Domu Kultury, który wraz z Radiem Łódź i Dziennikiem Łódzkim, we współpracy z Kutnowskim Domem Kultury, Miejskim Ośrodkiem Kultury w Skierniewicach, Miejskim Domem Kultury w Radomsku, Wieluńskim Dom Kultury i Centrum Kultury w Bełchatowie organizuje kolejny festiwal muzyczny w województwie.

Nowy Festiwal w Łódzkiem. Zgłoś się na Rockowanie, ./upload/articles_pakiety/23237/01_obraz.jpg


Festiwal "Rockowanie" skierowany jest do grup muzycznych działających w województwie łódzkim, których twórczość oscyluje w obrębie muzyki rockowo-popowej. Jego głównym celem jest prezentacja i promocja
dorobku artystycznego zespołów muzycznych,  konfrontacja osiągnięć artystycznych, wspieranie interesujących form działalności artystycznej wzbogacających kulturę regionu oraz stworzenie warunków do wymiany doświadczeń między wykonawcami i instruktorami.

"Rockowanie" składa się z trzech etapów, które zwieńczy koncert finałowy wybranych zespołów w Łodzi. [więcej]
kultura, 15.04.2014 22:48|czytane: 995 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Poznaj historię misia... Nie bij mnie - kochaj mnie!
Malowanie misia na ścianie budynku, zajęcia na temat przemocy w szkołach czy marsz milczenia. Akcja Historia Misia – „Nie bij mnie, kochaj mnie" organizowana przez Fundację WOŚP objęła już blisko 160 miast w tym również Kutno.

Poznaj historię misia...  Nie bij mnie - kochaj mnie!, ./upload/articles_pakiety/23242/01_obraz.jpg
Poznaj historię misia...  Nie bij mnie - kochaj mnie!, ./upload/articles_pakiety/23242/02_obraz.jpg


Cała Polska już jutro wyjdzie z pluszowymi maskotkami na ulicę, wszystko po to, by sprzeciwić się wobec przemocy w stosunku do dzieci.

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy tworząc “Akcję MIŚ” chciała zwrócić uwagę na problem przemocy wobec dzieci. Niestety wciąż słyszymy, że do szpitali, dla których WOŚP kupuje sprzęt medyczny, trafiają dzieci, których obrażenia zostały spowodowane agresywnym zachowaniem osoby dorosłej. Nie zgadzając się z taką sytuacją i stanowczo protestując przeciwko takim zachowaniom, Fundacja postanowiła spontanicznie zorganizować “Akcję MIŚ”. Akcja ta ma już kilkuletnią historię.

- W Kutnie zainteresowałam Akcją Historia Misia uczniów Szkoły Podstawowej Nr 4 im. M Kopernika. Dzieci chętnie dzieliły się swoimi pluszakami w celu wsparcia całej Akcji. Pluszaki trafiły do wolontariusza Pokojowego Patrolu , gdzie zostały odpowiednio przygotowane do tak ważnego zadania jakie jest przed nimi - mówi Joanna Przybylska. [więcej]
wandea, 15.04.2014 22:30|czytane: 1102 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Koncert CREE 25 kwietnia. Rozstrzygnięcie konkursu
25 kwietnia o godz. 19.00 w Kutnowskim Domu Kultury zagraj,a Sebastian Riedel i Zespół Cree. Bilety w cenie 35 zł do nabycia w kasie KDK, rezerwacje tel. 25 254 61 37 lub mail. kasa@kdk.art.pl. Podwójne zaproszenia na koncert wygrali Milena Kusiak i Andrzej Nitecki. Będą one do odebrania w kasie KDK.

Cree  to zespół grający rocka, stylem przypominającym muzykę lat 60. i 70. Zespół w Tychach z inicjatywy trzech niespełna 16-letnich chłopców - Sebastiana Riedla, Sylwestra Kramka i Adriana Fuchsa. Pomysłodawcą nazwy był muzyk Ryszard Riedel, ojciec Sebastiana, którego fascynowała historia i życie Indian, sam chciał w przyszłości mieć zespół o takiej nazwie.

Koncert CREE 25 kwietnia. Rozstrzygnięcie konkursu, ./upload/articles_pakiety/23169/01_obraz.jpg


Obecny skład zespołu: Sebastian Riedel - gitara, wokal, harmonijka ustna, Sylwester Kramek – gitara, Lucjan Gryszka - gitara basowa, Tomasz Kwiatkowski – perkusja, Adam Lomania - instrumenty klawiszowe. [więcej]
wandea, 15.04.2014 22:20|czytane: 1641 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Protokoły sesji Rady Miasta Kutna wreszcie w sieci
Na dzisiejszej sesji radni miejscy zagłosowali za wnioskiem Teofila Trybury zalożyciela Stowarzyszenia Kutno PLUS w sprawie publikacji w Biuletynie Informacji Publicznej protokołów z obrad Rady Miasta - bieżących i archiwalnych z kadencji 2010 - 2014. 

Pierwsze protokoły znajdą się już wkrótce na stronie BIP, a wszystkie mają pojawić się do 31 maja, a potem na bieżąco po [więcej]
wandea, 15.04.2014 19:28|czytane: 940 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Kutno - miasto róż w budżecie
Zwykle sesje nadzwyczajne Rady Miasta Kutna związane są z obowiązkiem wprowadzenia do budżetu oraz wieloletniej prognozy finansowej środków unijnych. Dziś również tak było, bowiem projekt "Kutno - Miasto róż" uzyskał dofinansowanie i należało zmienić oba dokumenty.

Jacek Boczkaja wiceprezydent Kutna referował wydatki na projekt promujący markę Kutna.

- Projekt składa się z 6 zadań Miasto tysiąca róż, Kutno miasto znaczone różami, Kutno miasto witające różami, Miasto, w którym twórcy i róże mają swoje ulice, Kutno i Łódzkie żyjące różaną wspólnotą  i Dzień Róży czyli imieniny Róży - mówił Boczkaja. - Wszystkie te zadania to inwestycja 4 205 700 zł, z czego 3 440 970  zł pochodzi [więcej]
wandea, 15.04.2014 18:59|czytane: 1058 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Skarga na bezczynność prezydenta zdaniem Rady Miasta Kutna niezasadna
Piętnastoma głosami "za" i dwoma "wstrzymującymi" głosami radni uznali skargę w sprawie związanej z brakiem odpowiedzi dla mieszkańców wspólnot przy ul. Bohaterów Walk nad Bzurą na bezczynność prezydenta Kutna za bezzasadną.

Skarga wpłynęła 24 marca br. w związku z brakiem odpowiedzi na pismo z 3 lutego tego roku mieszkańców ulicy  Bohaterów Walk nad Bzurą i Zarządu Oddziałowego NSZZ Pracowników Wojska Skład Kutno z prośbą o rozwiązanie ich problemu i przeciwdziałanie zagrożeniu bezpieczeństwa. Chodzi o sprawę przeniesienia przystanku na ruchliwą drogę.  Prezydent na pismo nie odpowiedział, zdaniem mieszkańców faktycznego działania też nie było. Złożyli oni więc skargę  na bezczynność prezydenta Zbigniewa Burzyńskiego.

Radny Krzysztof W. Dębski wnioskował na Komisji Rewizyjnej aby w magistracie odbyła się szczegółowa kontrola [więcej]
wandea, 15.04.2014 18:41|czytane: 1095 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Jak pozbawić Bąka stanowiska w szpitalu?
W piątek 11 kwietnia w Sądzie Rejonowym w Kutnie w Wydziale Pracy rozpoczął się proces o uznanie wypowiedzenia zmieniającego dla Roberta Bąka, byłego Naczelnego Pielęgniarza Kutnowskiego Szpitala Samorządowego sp. z o.o. za bezskuteczne. Można powiedzieć, że to jedna ze zwykłych spraw szeregowego pracownika w jakimś zakładzie. Ten proces jednak może przynieść kilka odpowiedzi na nurtujące opinię publiczną pytania związane z funkcjonowaniem spółki i osobami posiadającymi faktyczną w niej władzę.

Jak pozbawić Bąka stanowiska w szpitalu? , ./upload/articles_pakiety/23231/01_obraz.jpg


Na piątkowym posiedzeniu zeznawali pracownicy Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, pracownice kadr oraz zastępca dyrektora ds. administracyjnych.

Robert Bąk do lipca 2013 roku pełnił funkcję Naczelnego Pielęgniarza w szpitalu, potem prezes Andrzej Musiałowicz zdecydował się o zmianie schematu organizacyjnego i stanowisko Bąka zamieniono na stanowisko zastępcy dyrektora ds. pielęgniarstwa. Wydawałoby się, że jeśli do Bąka nie ma żadnych merytorycznych uwag i posiada on odpowiednie kwalifikacje to z automatu jego stanowisko po prostu zmieni nazwę. Stało się jednak inaczej. Bąka oddelegowano czyli  na stanowisko specjalisty do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, a zastępcą dyrektora ds. pielęgniarstwa została jedna z pielęgniarek oddziałowych.

Bąkowi porozumienie jakie wcześniej zawarł z pracodawcą gwarantowało przejście na stanowisko do SOR, jednak zarząd szpitala zachowywał się tak jakby porozumienia nie było.  Kilka razy proponował Bąkowi stanowisko specjalisty do spraw jakości. Jest to samodzielne stanowisko, podlegające bezpośrednio prezesowi. Świadkowie uznali je za rodzaj awansu. Były Naczelny Pielęgniarz nie chciał jednak go przyjąć z oczywistych powodów - nie posiadał udokumentowanych kwalifikacji na nie, więc zaproponowano mu powrót na SOR w formie oddelegowania, na trzy miesiące. Dlaczego pomimo braku kwalifikacji prezes widział Bąka na stanowisku specjalisty od jakości? Jak twierdził jeden ze świadków, zrobiono by pracownikowi szkolenie. [więcej]
wandea, 15.04.2014 11:29|czytane: 2372 razy|15 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Mistrzowie Polski z Kutna z rekordowymi wynikami
Udział w Mistrzostwach Polski Federacji GPC w Wyciskaniu na Ławeczce Leżąc, które odbyły się w Zalesiu koło Białej Podlaskiej w minioną sobotę zakończył się sukcesem dla kutnian: Mateusza Gajewicza, Mateusza Czarneckiego i Antoniego Kalińskiego.

Mistrzowie Polski z Kutna z rekordowymi wynikami, ./upload/articles_pakiety/23236/01_obraz.jpg
Mistrzowie Polski z Kutna z rekordowymi wynikami, ./upload/articles_pakiety/23236/02_obraz.jpg
Mistrzowie Polski z Kutna z rekordowymi wynikami, ./upload/articles_pakiety/23236/03_obraz.jpg


Mateusz Gajewicz startował w grupie wiekowej junior (20-23 lat) i kategorii wagowej do 82,5 kg. Zdobył tytuł Mistrza Polski z wynikiem 205,0 kg, a w kwalifikacji Open Junior (do 23 lat) zajął pierwsze miejsce.

Mateusz Czarnecki w grupie wiekowej Junior (16-17 lat) i kat. wagowej do 75,0 kg z wynikiem 125,0 kg wywalczył tytuł Mistrza Polski w klasyfikacji open (16-17) lat stanął na najwyższym stopniu podium.

Antoni Kaliński startujący w grupie Weteranów (60-64 lat) w kategorii wagowej do 67,5 kg  zdobył tytuł Mistrza Polski z wynikiem 102,5 kg a w Open Weteran (60-70 lat) sklasyfikowany został na trzecim miejscu. [więcej]
redaktor, 15.04.2014 09:51|czytane: 1387 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Starostwo ogłosiło wyniki konkursów grantowych dla organizacji pozarządowych
Starostwo Powiatowe w Kutnie rozstrzygnęło wyniki konkursów grantowych dla organizacji pozarządowych w dziedzinie sportu i kultury. Na sport Powiat Kutnowski przeznaczył 20 tys. zł.

PZL Zespoły Sportowe na popularyzację kultury fizycznej w środowisku wiejskim - 8650 zł, MKS Stal BiS na organizację X Memoriału im. E. Piszka 5000 zł, UKS Szóstka w Kutnie na VI Powiatowy Turniej Siatkówki Dziewcząt ze szkół ponadgimnazjalnych 4000 zł, SASiTM Intersum Z nordic walking na przełaj - 2350 zł.

Na zadania z zakresu oświaty, edukacji i wychowania powiat przeznaczył 13 900 zł. Granty otrzymały nastepujące organizacje: Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej na Poznawanie kultury i sztuki poprzez aktywność intelektualną i ruchową w UTW - 6 950 zł, Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów na Bliżej kultury - 1850 zł, Fundacja Odbudowy Pałacu Saskiego na Muzykę Szarej Godziny - 1200 zł, Stowarzyszenie Pomocy "Laris" w Kutnie na zadanie Można inaczej - 2000 zł.

15 500 zł budżetu Powiatu Kutnowskiego zostało przeznaczone na zadania publiczne w zakresie kultury i dziedzictwa narodowego. Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej otrzymał 1500 zł na udział w festiwalu międzynarodowym, Intersum 1000 zł na X Piknik z Kulturą, Stowarzyszenie Kutnowska Kuźnia Kultury na Festiwal Ognia Fireproof 2000 zł, Stowarzyszenie Historyczne  Pułk 37 na Spotkania z historią 2300 zł, [więcej]
wandea, 14.04.2014 20:54|czytane: 1392 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Chcą zmienić Kutno na plus
Stowarzyszenie KUTNO PLUS zaprasza mieszkańców na swoją stronę internetową i do współpracy.

- Skupiamy ludzi o różnych poglądach politycznych. Łączy nas sprzeciw wobec układowi panującemu w samorządzie kutnowskim. Układ ten blokuje rozwój miasta i powiatu. Spycha on na margines ludzi młodych i ambitnych, którzy bez znajomości lub koneksji rodzinnych nie mogą normalnie uzyskać miejsca pracy i odnaleźć swojego miejsca w życiu. Ten stan nie może trwać dalej. Stąd nasza inicjatywa, aby to zmienić - mówią założyciele Stowarzyszenia. - Skupia nas i łączy nie tylko walka z obecnym układem. Wierzymy, że możemy zmienić powiat kutnowski  i miasto na lepsze. Wierzymy, że zmienimy Kutno na plus.

Chcą zmienić Kutno na plus

Stowarzyszenie KUTNO PLUS rozpoczęło swą działalność w marcu.

- Dwie pierwsze nasze inicjatywy to złożenie wniosków do Prezydenta Miasta Kutna w sprawie udostępnienia informacji publicznej w zakresie umów cywilnoprawnych zawartych przez Urząd Miasta Kutna w okresie od 1 stycznia 2013 roku do 3 kwietnia 2014 roku i drugi do Rady Miasta Kutna o publikację protokołów obrad Rady Miasta na stronach Biuletynu Informacji Publicznej (BIP) Urzędu Miasta Kutna - mówi Teofil Trybura, jeden z założycieli. [więcej]
wandea, 14.04.2014 16:07|czytane: 3184 razy|21 komentarzy|komentuj|czytaj cały
NEKROLOG

Nekrolog

[więcej]
pismak, 12.04.2014 12:49|czytane: 2698 razy|komentuj|czytaj cały
Dla kogo Nagroda Starosty w dziedzinie kultury?
Zarząd Powiatu Kutnowskiego podjął uchwałę o przyznaniu Nagrody Starosty w uznaniu całokształtu działalności lub za znaczące osiągnięcia w danym roku w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury oraz jej wysokości.

Dla kogo Nagroda Starosty w dziedzinie kultury?, ./upload/articles_pakiety/23232/01_obraz.jpg


W środku Joanna Domagała.

Doroczną nagrodę za 2013 otrzymali Joanna Domagała (2000 zł) i dr Andrzej Stelmaszewski (2000 zł). Pierwsza laureatka jest dyrygentką, śpiewaczką i nauczycielką w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. K. Kurpińskiego, a drugi laureat redaktorem naczelnym [więcej]
wandea, 14.04.2014 20:13|czytane: 1774 razy|20 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Logowanie do portalu
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Upał, bezmyślność urzędnika i zadłużenie szpitala
Czy człowiek może poczuć się w konsystencji budyniu waniliowego, serka topionego lub innego smacznego acz płynnego zjawiska? Odpowiadam, tak może i... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Rewelacyjna Kapela Hanki Wójciak. Dziś zapraszamy na brzmienia marokańskich gimbrii
Wczoraj przed kutnowską publicznością w Centrum Teatru Muzyki i Tańca wystąpiła Kapela Hanki Wójciak. Zespół powstał w Krakowie, gra muzykę z pogranicza world music, folku, piosenki autorskiej.  Duża galeria zdjęć A dziś o godz.... [więcej]
Sport
"Jedynka" trzecia w ręczną w Orlikowej Lidze Mistrzów
We wtorek w Poddębicach odbył się turniej rejonowy w piłce ręcznej chłopców w ramach Orlikowej Ligi Mistrzów - Łódzkie Gra w Ręczną. W turnieju udział wzięła Szkoła Podstawowa nr 1 w Kutnie. W wyniku zaciętej i bardzo wyrównanej rywalizacji chłopcy z Jedynki... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Sprzedam 4,08 hektary POLE UPRAWNE Sprzedam POLE UPRAWNE = 4,08 hektary... [czytaj więcej]
Konkretna propozycja i konkretne zarobki!Warszawa Współpraca dla sympatycznej, uśmiechniętej, komunikatywnej i chętnej do pracy. Chcesz zarabiać w normalnej atmosferze, na uczciwych warunkach, dyskretnie, bezpiecznie i konkretnie? Jeśli tak t... [czytaj więcej]
Zawieszka Nieśmiertelnik Srebro +GRAWER Zdjęcia i Tekstu Idealny i modny prezent dla kobiety i mężczyzny. Wspaniały prezent na Imieniny, Urodziny, Rocznicę, Walnetynki, Dzień Kobiet, Mikołaja, oraz pod choinkę na Gwiazdkę Świąt Bożego Narodzenia... [czytaj więcej]
Kotki Oddam kotki w dobre ręce. Więcej informacji pod nr telefonu 602430567.... [czytaj więcej]
Monitoringi, alarmy Witam, oferuję usługę konfiguracji oraz montażu kamer, alarmów oraz innych systemów zabezpieczeń. Wykonuję również inne usługi informatyczne. Zapraszam.... [czytaj więcej]
Sprzedam biurko duże 210 cm / bardzo dobre wykonanie Mam do sprzedania duże biurko w bardzo dobrym stanie. Biurko ma ponad 1,5 metra i było robione na zamówieni a więc jest wykonane z bardzo dobrego materiału. Posiada wiele szuflad, miejsce na je... [czytaj więcej]
Fly High Production – Produkcja filmowa Firma Fly High Production to przede wszystkim profesjonalna produkcja filmów i innych form audiowizualnych, bazująca na najnowszych technologiach min zastosowaniu drona i innych technologii stabiliz... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
Odzież na sklepy, butiki, stragany Oferujemy odzież na sklepy, butiki, stragany w bardzo dobrej jakości z Niemiec i Włoch. U nas klient zamawia według osobistego zapotrzebowania (damskie, męskie, dziecięce,... [czytaj więcej]
samochód do ślubu wesele OFERUJĘ PAŃSTWU WYNAJEM LIMUZYNY AUDI w kolorze czarna perła. Samochód jest reprezentacyjny, idealny na tak wyjątkową uroczystość. Zaletą tego samochodu jest przestronne wnętrze i duży baga... [czytaj więcej]
Zespół jednoosobowy DJ Polecam jednoosobowy zespół muzyczny (klawisz i vokal na żywo)który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gram na terenie całego kraju. Wieloletnia praktyka w prowad... [czytaj więcej]
Zespół muzyczny KONKRET to pięcioosobowy zespół muzyczny, który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gramy głównie na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego. Wieloletnia... [czytaj więcej]
Zatrudnimy pracowników Firma P.P.H.U. "ELBEMA" s.c. zatrudni pracownika na stanowisko elektromonter lub pomocnik elektromontera. Mile widziane prawo jazdy kat.B oraz uprawnienia Sep 1kV. CV proszę przesyłać na adres mail... [czytaj więcej]
Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Najlepsze rozwiązanie, jeżeli pilnie potrzebujesz pieniędzy. Nie pytamy o Twój cel – całą sumę możesz przeznaczyć na dowolny,... [czytaj więcej]
SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996ROK PILNIE SPRZEDAM MAM DO SPRZEDANIA SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996 ROK rn5-DRZWIrnKOLOR CZARNY rnPILNIE SPRZEDAM... [czytaj więcej]
Kawalerka do wynajęcia, Kutno ul. Słowackiego Wynajmę mieszkanie w bloku przy ulicy Słowackiego. Jest to odświeżona kawalerka o powierzchni 27 m. kw., w sam raz do zamieszkania.rnCena 850 zł zawiera czynsz i odstępne dla właściciela, do k... [czytaj więcej]
SPECJALISTA DS. MARKETINGU I SPRZEDAŻY Jesteśmy firmą zajmującą się produkcją mebli tapicerowanych i poszukujemy osób młodych, ambitnych oraz kreatywnych na stanowisko: SPECJALISTA DS. MARKETINGU ORAZ SPRZEDAŻY Obowiązki:  ... [czytaj więcej]
PRACA HUTA Poszukujemy osób do pracy w Hucie w Dąbrowie Górniczej na stanowiska: - operator wózka widłowego - operator suwnicy – uprawnienia IS specjalne trawersowe, chwytakowe Warunki: - atrakcyjne w... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Felicjan Rohloff:
8 minut temu
Zeżarłam "się" w pospiechu. Proszę o zrozumienie i wklejenie "się" tam gdzie trzeba. AWRUK!
Felicjan Rohloff:
12 minut temu
###"R". Albinie vel (???????)! Dziękuję za zaproszenie. Da Bóg, to jutro przedstawię ewentualny termin tego niezwykle zapowiadającego wydarzenia. Gdzie jest ten wasz gród? zawalona jestem dzisiaj robotą. Pozdrawiam i wszelkich łask bożych życzę. ~emerytowana nauczycielka.
Felicjan Rohloff:
2 godzin temu
Kordianie! To sobie startuj jak jesteś debilem w trepem lub idiotą w kaloszach. Matura to bzdura, a te konkursy to lipa. A te samorządy to Awruki i Złodzieje. Nie bić Awruków i Złodziei, tylko je zlikwidować. Zlikwidować bzdurną maturę! Zlikwidować ukartowane konkursy! Zlikwidować nierządne samorządy! Zlikwidować szkoły samorządowe. Przestać chodzić do bzdurnych szkól! I zacząć się uczyć! I zacząć czytać eKutno! I wstąpić do KAN"PiŚ"! Pod żadnym pozorem nie likwidować KOTÓW !!! I nie zabijać DZIECI ! I nie budować świątyń! I nie budować pałaców! I nie budować komitetów! Budować SERCA, UMYSŁY i DUSZE! I nie sadzić i nie pielęgnować dębów JPII. Rodzić dzieci, uczyć je i wychowywać! Młodzieży nie rozpuszczać! Zrezygnować z paciorków, fikołków i koziołków! Uwierzyć w Boga! Kochać Polskę! I rozniecać promienie NADZIEI! I nie spać! I obudzić się! I się oświecać! I myśleć! I pracować! I odpoczywać! I bawić się! I działać!.........I nigdy nic złego nie robić........ Coś dobrego - zawsze można..... O kotów dbać, psom dać spokój a świnie oprzątać!....... Paniali?........Amen.
Jordan Sierpowski:
2 godzin temu
POSEŁ Z PIS Tadeusz Woźniak - pozując do zdjęć ze strażakami w Komadzynie, splata swe wypracowane dłonie,na nieprzyzwoicie upasionym brzuszysku.Fakt - inni dostojnicy z jego partyji pozując do zdjęć - czynią podobnie. Ale - jak by nie liczyć, Tadeusz Woźniak (ksywa kanonik) - kadencji poselskich ma już sobą wiele i ta kadencja nie jest jego ostanią, to i nie dziwota, że i jego i tak już upasiony brzuch, z każdą kadencja staje się i coraz to i coraz to bardziej monstrualny. Wiadomo - odmawiać na tych różnych poselsko-wiejskich bankietach jadła i napitki - to rzecz wielce niepolityczna. Tak myślę,że jeżeli darwinowska teoria ewolucji nie zadziała i Woźniakowi nie wydłużą się kończyny górne jak u orangutana ,tak aby ręce mógł spleść na swym brzuchu - to tylko patrzeć, jak niezbędnym dodatkowym wyposażeniem posła staną się protezy, przedłużające jego kończyny górne. A po co ? A NO PO TO - ABY POSEŁ WOŹNIAK MÓGŁ SWE WYPRACOWANE DŁONIE SPLEŚĆ NA SWYM MEGA OLBRZYMIM BRZUSZYSKU.
Marian Pawełek:
2 godzin temu
Ciekawe, czy nadal wierzy w swojego idola, górniczynę?
Maria Giedgowt:
2 godzin temu
Widocznie była za słaba, że wygrać. Zresztą ma dużo pracy - kilku uczniów na krzyż w prywatnej. Jak oni się zmieszczą w tym budynku?
Felicjan Rohloff:
2 godzin temu
Ludzie! Nie macie ciekawszych problemów? wiadał dzięcioł żonie: PiS upada, PO tonie . A młode koty tego słuchały i wcale się tym nie przejmowały, tylko miauczały. POPiS - to najstraszniejsze słowo świata - tak dzisiaj miauczały koty stare i młode i mrugając śpiewały: PiS i Plarforma to jedna rodzina, kaczor i donald - nie polska ptaszyna. Ludzie! Nie liczy się forma - liczy się treść. Nie liczy się PiSforma! Nie liczy się PLATforma! Liczy się KUTNOWSKA ARMIA NADZIEI "Prawda i Śmiech"!!!!! Koty są najmądrzejszymi stworzeniami świata!!!!! Niech żyją Koty! I niech żyje KAN "PiŚ"!
Mateusz Dąb:
3 godzin temu
Nikt z patriotów nie miał szans, bo sitwa rzadzi, ale mnie dziwi jedno, że nie wystartowała pani, która wspierała Łebskiego w kampanii.
Felicjan Rohloff:
3 godzin temu
Tyle co koty napłakały. I nic więcej. Tak słyszałem..... Mówią, że śmieszny Tadeusz rozrzutnością nie grzeszy i św. mamony nie marnotrawi. Co innego to te prezbiterianie z Sienkiewicza. Tam jest Zakon Koedukacyjny dla Św. Świrów. Ludzie! Co tam się dzieje? Jak tam grzeszą. Więcej wydają niż zarabiają. Oni chyba na islam już przeszli. Bo Policja ich się boi. Proboszcz tez się boi. I żadnej klątwy na nich nie rzuca. Ekskomuniki tez się boi im wręczyć. Łajdactwo kwitnie pełną gębą i pustymi butelkami. Hulaj dusza! Piekła nie ma! Kto ten Zakon zlikwiduje to chyba świętym zostanie. Ja nie mogę na to wszystko patrzeć. Zakładam Koedukacyjny Zakon Wszystkich Kawalerów jeszcze światłych, mądrych i cnotliwych i Wszystkich Panien Jeszcze Dziewic. Jutro mamy pierwsze spotkanie przy drzwiach otwartych. Musimy być lepsi od tych synów marnotrawnych i rozrzutnych cór z kutnowskiego PiSolandu. Coś dobrego trzeba w życiu zrobić. Nieprawdaż?
January Sobota:
2
 · 
4 godzin temu
Mamy "najgłupszego" Komentatora eKutna BOHDANA ODYŃCA.
Protazy Kotłubaj:
2
 · 
4 godzin temu
Popieram kandydaturę Tego dzielnicowego.Jest człowiekiem inteligentnym, mądrym, sumiennym i uczciwym. Sprawiedliwy i otwarty dla ludzi. Zawsze służy pomocą.
Waldemar Rzuscyć:
3
 · 
4 godzin temu
Został wypchnięty z PiSu. To sa kulisy polityki Klopotowskiego, Matuszewskiego i Błaszczyka. Dlaczego mu nie pomogli ci dwaj ostatni ? Mam wrażenie, że wolą, aby poseł był ze Zgierza, a nie z Kutna. Co Klopotowski, Klimecki, Olesiński zrobili z PiS, to widać z obecności na listach takich ludzi jak Jóźwiak i Ziółkowski.
Bohdan Odyniec:
5 godzin temu
Mamy "najlepszego" Prezydenta Kutna ZBIGNIEWA BURZYŃSKIEGO.
Makary Pawlikowski:
2
 · 
5 godzin temu
A ile dal ten śmieszny Tadeusz ze swojej diety ?
Bartosz Koścień:
6 godzin temu
wklejam wszystkie 4 linki raz jeszcze tym razem poprawne:
umkutno.bip.e-zeto.eu/index.php?type=4&name=bt3& func=selectsite&value%5B0%5D=mnu30&value%5B1%5D=7< br />

www.ekutno.pl/wiadomosci,33979-r-nice-mi-dzy-teo ria-a-praktyka-k-opoty-z-prawem-komendanta-policji -w-kutnie,

kutno.net.pl/artykuly/aktualnosci,aktualizacja-k omendant-kutnowskiej-policji-na-dywaniku-prywatne- dojazdy-rozliczal-jak-sluzbowe,84342.html

www.polskatimes.pl/fakty/kraj/a/komendant-powiat owy-policji-w-kutnie-dostal-reprymende,12174332/
Bartosz Koścień:
2
 · 
6 godzin temu
UPDATE

ZAPRASZAM WSZYSTKICH TU KOMENTUJĄCYCH DO KLIKNIĘCIA W PONIŻSZY LINK

http/umkutno.bip.e -zeto.eu/index.php?type=4&name=bt3&func=selectsite &value%5B0%5D=mnu30&value%5B1%5D=7

Wszyscy Ci, którzy tu komentują nie zadali sobie nawet grama trudu, aby wejść na stronę Urzędu Miasta. Wszyscy piszą "w ciemno". że konkurs odbył się tajnie, że nie było ogłoszenia - cel? Napluć komuś w twarz, upodlić i wykreować błędną rzeczywistość.

Szczerze? Jest to tak zaściankowe myślenie, a przy tym maksymalnie żałosne. Typowa kutnowska mentalność. Zastanawiam się tylko, po co tyle jadu, nie macie własnego życia, planów, marzeń, pasji, pracy, dzieci, rodziny? Wolicie wypluwać gorzkie żale pewnie na osobę, której nawet osobiście nie znacie? Okej, wylewajcie, nikogo to nie rusza, ale wiedzcie, że karma wraca, a przy tym patrząc z boku - chciałabym zobaczyć, czy potraficie mieć tyle odwagi w rzeczywistości co tu w Internecie, podpisujcie się swoim prawdziwym imieniem i nazwiskiem, śmiało! Skoro macie tyle racji, wiecie wszystko najlepiej, posiadacie takie informacje, że można robić aferę za aferą - taka cenna wiedza i szereg informacji - okazja to zabłyśnięcia w sieci! Szkoda zmarnować szansy

Najgorsza analiza przedstawiona poniżej przez "TATARA" - brak słów, jeżeli masz czas na pisanie takich komentarzy i analizowanie całej sytuacji - podziwiam. Jeszcze można zrozumieć, gdyby to co napisałeś było prawdą chociaż w minimalnym stopniu. Ale niestety - napociłeś się przy pisaniu, a wcześniej przy wymyślaniu bzdur i nic z tego nie ma, szkoda Cię biedaku. Dzieci w szkole? Nudna praca? No tak, Kutno takie nudne, trzeba sobie urozmaicić życie.

Wskazówka dla "SPRAWDZAJĄCYCH" - a sprawdzajcie wykształcenie, a sprawdzajcie doświadczenie, a sprawdzajcie kompetencje i wiedzę Pana Bieńka - dokładnie, sprawdzajcie a potem się wypowiadajcie. A jeżeli już wiecie, w co szczerze wątpie - wyciąGNIJCIE wnioski.

Odchodząc od tematu wywołującego przeogromne poruszenie wśród kutnowskich internautów, zachęcam do węszenia w sprawie, która tego wymaga - okazja tym razem dla kutnowskich detektywów. Pf.
Poniżej kilka szczegółów.

Tylko Ci co posiadają pewne informacje dokładnie wiedzą, jak wygląda praca w Kutnie w Policji, gdy tylko zjawił się komendant Szymański. Tylko te osoby wiedzą o wewnętrznych aferach, których część posypała się i została ujawniona w artykule opublikowanym całkiem niedawno.
Skąd się wziął, kto go broni pomimo tylu kłopotów z prawem? Taka osoba rządzi kutnowską policją. Zapewniam, że wiecie w tej sprawie tyle, ile macie w głowach - czyli prawie nic.
Ku przypomnieniu.

http/www.ekutno.pl /wiadomosci,33979-r-nice-mi-dzy-teoria-a-praktyka- k-opoty-z-prawem-komendanta-policji-w-kutnie,

http/kutno.net.pl/ artykuly/aktualnosci,aktualizacja-komendant-kutnow skiej-policji-na-dywaniku-prywatne-dojazdy-rozlicz al-jak-sluzbowe,84342.html

http/www.polskatim es.pl/fakty/kraj/a/komendant-powiatowy-policji-w-k utnie-dostal-reprymende,12174332/

Zachęcam do ponownej lektury i wyciągnięcia wniosków, tym razem trafnych.
Zbigniewa Biallosser:
2
 · 
6 godzin temu
Onufry czy prawdą jest ,że nawet najbliżśi współpracownicy nie wiedzieli ,że odchodzi na samorządową posadkę , nie wiesz dlaczego?Wstyd, honor czy co jeszcze?
Florian Plemieński:
6 godzin temu
Jest całym złem.
Gabriel Koropka:
6 godzin temu
To co Fauście Tobie lekarz od duszy pomógł? Dziwne!A uroda jest kwestią gustu ,i o tym już się nie ..........no chyba Wiesz?
Jonasz Ubysz:
5
 · 
7 godzin temu
Mówię ci po raz kolejny przestań z tym trzeba było startować . No to mogłeś startować , ciekawe czy byś wygrał . W kutnie przed konkursami jest pewniak i nie ma sensu nawet skłądac dokumentów. Zrozum gamoniu.Najciekawsze artykuły
 ·  14
5 dni temu
Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK
 ·  188
5 dni temu
Apel do mieszkańców Kutna, do ludzi, którym na sercu leży dobro miasta i powiatu
 ·  73
5 dni temu
Coraz wyższe pensje prezesów spółek miejskich
 ·  20
6 dni temu
Od dziś parking przy dworcu PKP na Siemiradzkiego zamknięty. Radny interpeluje
 ·  36
10 dni temu
Piramida aptekarska. Lekarz z kutnowskiego szpitala na ławie oskarżonych
 ·  7
11 dni temu
Mieszkańcy Podrzecznej będą mogli wykupić tańszy abonament w strefie płatnego parkowania
 ·  278
12 dni temu
Memorandum do potencjalnych prywatnych partnerów w budowie hali w Kutnie
 ·  10
15 dni temu
Smaczne mówienie, prawda i hejt. Profesor Jerzy Bralczyk w Kutnie
 ·  3
16 dni temu
Piknik Rodzinny w
 ·  14
16 dni temu
Akt erekcyjny wmurowany pod stacjonarne hospicjum w Kutnie
 ·  6
17 dni temu
Znajdź się na zdjęciach z Pikniku Organizacji Pozarządowych
 ·  8
18 dni temu
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Bogata kutnowska tradycja fotograficzna
 ·  32
18 dni temu
Strażacy mieli pełne ręce roboty. Mieszkańcy liczą straty po ulewie
 ·  34
20 dni temu
Komendant Powiatowy Policji w Kutnie odpowiada
 ·  107
20 dni temu
Propozycja PSL pro forma?
 ·  9
20 dni temu
Urzędnik urzędnikowi nierówny. Nagrody na Dzień Samorządowca
 ·  4
20 dni temu
Wyjątkowy spektakl pt. Królewna Śnieżka na Dzień Dziecka w Krośniewicach
 ·  50
20 dni temu
Różnice między teorią a praktyką? Kłopoty z prawem komendanta Policji w Kutnie
 ·  6
21 dni temu
Taniec i zabawa na Dniu Dziecka w Kutnie
 ·  5
21 dni temu
Rockowy festiwal na Kutnowiance cz.2
 ·  9
21 dni temu
Fotoreportaż Qtnoizz Fest cz.1
 ·  2
21 dni temu
Stalowe Tumy 2017 i skarb czyli prototyp polskiej amfibii Fiat 126-P LPT
 ·  4
23 dni temu
Uczennice z Kasprowicza wygrały konkurs o patronie I LO. Polecą szybowcem!
 · 
27 dni temu
Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny. W Łódzkiem najlepsi uczniowie z Kleszczowa
 ·  61
27 dni temu
Warunki PSL wchodzą w życie. Starostwo likwiduje stanowiska
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności