eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 30.04.2017     reklama kontakt
 
<a href="/sport,33658-mks-da-browa-g-rnicza-wygrywa-w-kutnie," title="Kutno: MKS Dąbrowa Górnicza wygrywa w Kutnie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>MKS Dąbrowa Górnicza wygrywa w Kutnie</b><br>Dziś w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 9 w Kutnie Polfarmex...</div></a> <a href="/wiadomosci,33660-ostatni-raz-z-moja-klasa-kasprowicz-po-egna-tegorocznych-absolwent-w," title="Kutno: Ostatni raz z moją klasą - Kasprowicz pożegnał tegorocznych absolwentów" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Ostatni raz z moją klasą - Kasprowicz pożegnał tegorocznych absolwentów</b><br>W II Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kasprowicza pożegnano kolejne pokolenie uczniów. ...</div></a> <a href="/kultura,33656-wystawa-body-worlds-the-cycle-of-life-wybierz-si-podczas-maj-wki," title="Kutno: Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life. Wybierz się podczas majówki" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life. Wybierz się podczas majówki</b><br>W Łodzi można obejrzeć wyjątkową, fascynującą, jedyną w swoim rodzaju anatomiczną...</div></a> <a href="/wiadomosci,33651-wi-to-grabskiego-w-kutnie-cz-owiek-musi-sam-nad-soba-czuwa-i-soba-kierowa-by-wyrosna-na-kogo-w," title="Kutno: Święto Zespołu Szkół nr 3 w Kutnie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Święto Zespołu Szkół nr 3 w Kutnie</b><br>Święto, 85-lecie istnienia Zespołu Szkół nr 3 im. Władysława Grabskiego w...</div></a> <a href="/wiadomosci,33652-nadle-nictwo-kutno-sadzi-1000-drzew-na-minut," title="Kutno: Nadleśnictwo Kutno sadzi 1000 drzew na minutę" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nadleśnictwo Kutno sadzi 1000 drzew na minutę</b><br>Lasy Państwowe każdego roku sadzą ok. 500 mln drzew, to oznacza,...</div></a> <a href="/wiadomosci,33642-joanna-kowalska-z-kasprowicza-mistrzem-wiedzy-o-redniowieczu," title="Kutno: Joanna Kowalska z Kasprowicza mistrzem wiedzy o średniowieczu" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Joanna Kowalska z Kasprowicza mistrzem wiedzy o średniowieczu</b><br>Joanna Kowalska, uczennica klasy II humanistycznej II LO im. Jana Kasprowicza...</div></a> <a href="/wiadomosci,33644-szko-a-podstawowa-nr-1-w-kro-niewicach-i-gimnazjum-w-krzy-anowie-najlepsze-w-turnieju-wiedzy-o," title="Kutno: Szkoła Podstawowa nr 1 w Krośniewicach i Gimnazjum w Krzyżanowie najlepsze " class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Szkoła Podstawowa nr 1 w Krośniewicach i Gimnazjum w Krzyżanowie najlepsze </b><br>Pod hasłem kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo” w dniach 25 i 26...</div></a> <a href="/wiadomosci,33604-wsa-odrzuca-skarg-inwestora-nie-b-dzie-wiatrak-w-w-gminie-bedlno," title="Kutno: WSA odrzuca skargę inwestora. Nie będzie wiatraków w gminie Bedlno " class="none white"><div id="opis_slidera"><b>WSA odrzuca skargę inwestora. Nie będzie wiatraków w gminie Bedlno </b><br>Mieszkańcy gminy Bedlno wraz ze Stowarzyszeniem Czysta Okolica wygrali batalię przeciw...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Sprawdź w Kinie KDK czy facet jest potrzebny do szczęścia. Rozwiązanie konkursu
Kino KDK zaprasza na Walentynki. Dwa podwójne zaproszenia na film "Facet (nie) potrzebny od zaraz" wygrali Ewelina Woźniak i Andrzej Zachwieja. Nowoczesna, niebanalna komedia o poszukiwaniu miłości i własnego ja w wielkim mieście oraz różnych, często zaskakujących obliczach relacji damsko-męskich. W obsadzie prawdziwa plejada gwiazd: Katarzyna Maciąg, Joanna Kulig, Anna Czartoryska, Paweł Małaszyński, Maciej Stuhr, Michał Żebrowski, Łukasz Garlicki, Cezary Kosiński.
14- 16.02.2014 (od piątku do niedzieli)
godz. 14.30 PIŁKARZYKI ROZRABIAJĄ 3D dubbing
godz. 16.30 FACET (NIE)POTRZEBNY OD ZARAZ premiera
godz. 18.30 FACET (NIE)POTRZEBNY OD ZARAZ premiera
godz. 20.30 JACK STRONG premiera [więcej]
kultura, 13.02.2014 12:13|czytane: 1690 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czwarty Festiwal "Rozdźwięki" w KDK
Kutnowski Dom Kultury dołączył do organizatorów Rozdźwięków Festiwalu Piosenki do tej pory realizowanego przez Regionalne Towarzystwo Muzyczne i Europejską Fundację Wspierania Talentów Dzieci i Mlodzieży "Młodzi Artyści".

Czwarty Festiwal
Czwarty Festiwal
Czwarty Festiwal


Tak było na Rozdźwiękach w ubiegłym roku

W tym roku odbędzie się już czwarta edycja festiwalu, do 7 marca można zgłosić swój udział. Festiwal adresowany jest do młodych wokalistów zamieszkałych na terenie województwa  łódzkiego.

W konkursie mogą uczestniczyć dzieci i młodzież w wieku od  7 do 21 lat w następujących grupach wiekowych (wg roku urodzenia): I grupa  - roczniki 2004 - 2007; II grupa - roczniki 2001 - 2003; III grupa - roczniki 1998 - 2000; IV grupa  - roczniki 1993 - 1997.

Uczestnikami konkursu mogą być soliści oraz zespoły wokalne (do 8 osób) z wyłączeniem laureatów nagród Grand Prix festiwali organizowanych przez Fundację „Młodzi Artyści”. Przesłuchania eliminacyjne do „Rozdźwięków” odbędą się 11 marca od  godz. 12.00 w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie. [więcej]
kultura, 13.02.2014 09:13|czytane: 1441 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Urodzinowa Sala Party Projekt Kids
Imprezy urodzinowe dla dzieci w formie 4 w 1: zabawa, sala, dekoracje i przekąski w najniższej cenie od 415 złotych.

Party Projekt Kids, marka znanej w regionie firmy organizującej eventy, rozszerza swoją ofertę dla maluchów.

Urodzinowa Sala Party Projekt Kids

-Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów i startujemy z realizacją urodzinowych imprez dla dzieci w jednym, stałym punkcie. Dzięki temu minimalizujemy koszty- proponując Państwu najniższą cenę za niezmienną jakość naszych usług- komentuje Marta Materek, właścicielka firmy. [więcej]
wandea, 11.02.2014 08:09|czytane: 1784 razy|komentuj|czytaj cały
Dzień Bezpiecznego Internetu
Z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu we wtorek w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym Nr 2 w Kutnie dla dzieci i młodzieży słabo słyszacej, autystycznej oraz z problemami komunikacyjnymi, miały miejsce różnorodne działania.

Dzień Bezpiecznego Internetu, ./upload/articles_pakiety/22597/01_obraz.jpg
Dzień Bezpiecznego Internetu, ./upload/articles_pakiety/22597/02_obraz.jpg
Dzień Bezpiecznego Internetu, ./upload/articles_pakiety/22597/03_obraz.jpg


Odbyło się, między innymi, spotkanie młodzieży gimnazjum i zasadniczej szkoły zawodowej z policjantką Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Kutnie asp. Edytą Machnik na temat cyberprzemocy.

Młodzież obejrzała prezentację przedstawiającą różne rodzaje przestępstw i wykroczeń, z którymi mogą się spotkać w wirtualnej przestrzeni młodzi ludzie, oraz konsekwencje takich działań osoby, które mają 17 lat odpowiadają za swoje czyny  jak osoby pełnoletnie.

Kolejnym działaniem podjętym z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu był konkurs plastyczny dla uczniów Szkoły Podstawowej "Moje gry komputerowe są bez przemocy".
Nagrodzeni uczniowie to:
I miejsce- Damian Brewiński z klasy II Szkoły Podstawowej,
II miejsce – Witold Stankiewicz z klasy I Szkoły Podstawowej,
III miejsce –Weronika Chylewska z klasy V Szkoły Podstawowej. [więcej]
pismak, 13.02.2014 08:23|czytane: 1090 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Walentynkowy weekend z KDK
Kutnowski Dom Kultury zaprasza  na Walentynkowy weekend. Do wyboru seanse kinowe oraz koncert Dominiki Barabas.[więcej]
kultura, 13.02.2014 08:09|czytane: 994 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czy znajdzie się chętny na kupno Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Krośniewicach?
Informacja na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Krośniewicach o posiadaniu do sprzedaży lub najmu budynku Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji, w którym mieści się siedziba klubu sportowego na stadionie miejskim w Krośniewicach wywołała spore zainteresowanie lokalnej społeczności. W tej sprawie pojawił się nawet list otwarty z protestem Stowarzyszenia „Przyszłość Gminy Krośniewice” do władz Gminy Krośniewice.

Czy znajdzie się chętny na kupno Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Krośniewicach?, ./upload/articles_pakiety/22594/01_obraz.jpg
Czy znajdzie się chętny na kupno Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Krośniewicach?, ./upload/articles_pakiety/22594/02_obraz.jpg
Czy znajdzie się chętny na kupno Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Krośniewicach?, ./upload/articles_pakiety/22594/03_obraz.jpg


- Protestujemy i jesteśmy oburzeni postawą władz gminy Krośniewice, która przekazuje do sprzedaży budynek Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji oraz Klubu Sportowego MKS EXPOM Krośniewianka Krośniewice.
Wyrażamy sprzeciw przeciwko tego typu działaniom, które nie służą mieszkańcom gminy - mówi Tomasz Marciniak w imieniu Stowarzyszenia „Przyszłość Gminy Krośniewice”. - Budynek przeznaczony do sprzedaży został wybudowany przez mieszkańców Gminy i dobrze im służy od kilkudziesięciu lat. Poszukiwanie środków finansowych do powiększenia miejskiej kasy nie może być wyłącznym motywem działań władz gminnych, gdyż wkrótce może okazać się, że już nic z majątku Gminy nie pozostanie do sprzedania. Apelujemy do władz Gminy o ponowne przeanalizowanie i cofnięcie decyzji o sprzedaży nieruchomości przy ulicy Kolejowej 21.

Nad sprzedażą bądź najmem będzie obradować Rada Miejska w Krośniewicach. Nie został on jeszcze wystawiony do sprzedaży.

- Aby sprzedać nieruchomość gminną należy przeprowadzić długotrwałą procedurę (trwającą ponad 3,5 miesiąca) od momentu podjęcia uchwały przez Radę Miejską w Krośniewicach - mówi Julianna Barbara Herman, burmistrz Krośniewic. - Czy nieruchomość będzie sprzedana czy oddana w najem ? – Nie wiem. Nad tym debatować będzie Rada Miejska w Krośniewicach, o ile będzie powód do debaty – czyli jeżeli znajdą się (lub znajdzie się) zainteresowany.

Budynek wymaga termomodernizacji i remontu. Koszt takiej inwestycji to około 500 tysięcy złotych. Samą wartość budynku gmina szacuje na 300 tysięcy złotych.

- Koszty utrzymania, szczególnie ogrzewania są  niezwykle wysokie. Stąd też pomysł jednego z członków Zarządu Klubu, aby przeprojektować niewybudowaną jeszcze trybunę, tak aby w środku zamieścić kontenerowe szatnie dla drużyn i pomieszczenie dla klubu, wydał mi się godny zainteresowania. Tym bardziej, że przynajmniej trzykrotnie proponowałam przekazanie przez gminę budynku na rzecz klubu. Przedstawiciele Zarządu Klubu nie wyrazili jednak zainteresowania przyjęcia budynku - dodaje pani burmistrz. [więcej]
wandea, 13.02.2014 07:34|czytane: 1748 razy|12 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Malarskie impresje na fotografiach Pawła Borkowskiego
Od 1 marca w Centrum Teatru Muzyki i Tańca można będzie obejrzeć wystawę fotografii Pawła Borkowskiego „Malarskie impresje”. Filia Kutnowskiego Domu Kultury zaprasza na spotkanie z bardzo ciekawą, graniczącą z malarstwem techniką wykonywania zdjęć.

Malarskie impresje na fotografiach Pawła Borkowskiego, ./upload/articles_pakiety/22595/01_obraz.jpg
Malarskie impresje na fotografiach Pawła Borkowskiego, ./upload/articles_pakiety/22595/02_obraz.jpg


- Lubię upodabniać moje zdjęcia do szeroko rozumianego malarstwa. Nie tylko przez próbę naśladowania konkretnych dzieł (co się czasem udaje), ale też przez nadanie zdjęciom specyficznej faktury, zbliżonej do pociągnięć pędzlem czy szkicu przez zwielokrotnienie konturów, jednoczesne łączenie ostrego i nieostrego. Ten właśnie efekt dają wielokrotne naświetlania tego samego zdjęcia.  Można to robić na wiele sposobów, zupełnie inny efekt daje fotografowanie tego samego obiektu z drobnymi odchyleniami każdego kolejnego zdjęcia, a zupełnie inny przez łączenie całkowicie odmiennych kadrów i struktur - mówi Paweł Borkowski.-  Pozwala to na bardzo twórcze podejście do fotografii i jakby spontaniczną „syntezę miejsca” gdzie łączę elementy „dostępne na miejscu”, a nie jak np. w drodze cyfrowej obróbki obrazu, gdzie każdy element można starannie dobrać z banku zdjęć i precyzyjnie połączyć. Tutaj negatyw, będący podstawą zdjęcia powstaje w ciągu kilku sekund, ewentualnie minut, gdy kolejno nanoszone elementy są np. dosyć odległe w terenie i trzeba się nachodzić przy kolejnych nakładkach. Czasami ciekawy efekt wyjdzie zupełnie przypadkowo, np. dwa z załączonych zdjęć powstały w czasie deszczu przez szybę samochodu.

Przez stosowanie przeterminowanych  filmów oraz obróbkę „cross” (czyli wywołanie slajdu jako negatyw) artysta uzyskuje duże ziarno, duże kontrasty i charakterystyczną kolorystykę. Można by tu wskazać impresjonizm i pointylizm jako główną inspirację. Zdjęcia uzyskują przez to dodatkowy „malarski walor”, pozwalający na różny odbiór „z bliska” gdzie widać fakturę i łączenia plam, jak i z daleka , gdzie ogarniamy całe zdjęcie. To zupełnie tak samo jak przy oglądaniu obrazu , gdzie z bliska możemy śledzić kunszt pociągnięć pędzlem….. Są przez to bardzo odmienne od perfekcyjnie gładkich zdjęć cyfrowych. [więcej]
kultura, 13.02.2014 07:37|czytane: 1095 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Spotkanie z Astronomią. Obserwacja nieba nocą
Dziś w Gimnazjum nr 3 im. Henryka Sienkiewicza kutnianie obserwowali niebo.  Było widać Księżyc i Jowisza, ze względu na światła miasta obserwacja nieba była nieco utrudniona, jednak udało nam się zrobić zdjęcia księżyca.

Spotkanie z Astronomią. Obserwacja nieba nocą , ./upload/articles_pakiety/22592/01_obraz.jpg
Spotkanie z Astronomią. Obserwacja nieba nocą , ./upload/articles_pakiety/22592/05_obraz.jpg
Spotkanie z Astronomią. Obserwacja nieba nocą , ./upload/articles_pakiety/22592/06_obraz.jpg


Niebo można było obserwować z dwóch teleskopów, jednego amatorskiego, drugiego profesjonalnego firmy Meade lxd75 acf.  Ten ostatni pochodzi z linii zaawansowanych technologicznie teleskopów opartych na dobrych jakościowo układach optycznych. [więcej]
TomekKula, 12.02.2014 21:02|czytane: 1407 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Gabinet USG w Gostyninie zaprasza

Gabinet USG

[więcej]
wandea, 10.02.2014 08:18|czytane: 1577 razy|komentuj|czytaj cały
Czytelnicy pytają: Ile kosztowało spotkanie noworoczne w Krośniewicach?
- Ile kosztowało spotkanie noworoczne w Krośniewicach? Pani Burmistrz co roku urządza w OSP Krośniewice podsumowanie ubiegłego roku, ale nikt nie wie czy odbywają się one z naszych podatników pieniędzy - pisze do nas Czytelniczka z Krośniewic.

Czytelnicy pytają: Ile kosztowało spotkanie noworoczne w Krośniewicach?, ./upload/articles_pakiety/22588/01_obraz.jpg


Spotkanie odbyło się w piątek 7 lutego w OSP Krośniewice.

- Budżet gminy poniósł koszt ok. 1100 zł z działu promocji gminy. Sponsorami byli m.in. 3 panie radne, 5 pań pracujących w urzędzie, 1 burmistrz, 1 pani sołtys, 1 dyrektor jednostki - odpowiada Julianna Barbara Herman, Burmistrz Krośniewic. [więcej]
redaktor, 12.02.2014 16:37|czytane: 2246 razy|13 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Nowa ledowa sygnalizacja na Jana Pawła II
60 tys. zł kosztowała modernizacja systemu sterowania ruchem na skrzyżowaniu ul. Oporowskiej i ul. Jana Pawła II w Kutnie. Zainstalowana została ledowa sygnalizacja świetlna z licznikami czasu, co ma pozwolić na upłynnienie ruchu.

Nowa ledowa sygnalizacja na Jana Pawła II, ./upload/articles_pakiety/22549/01_obraz.jpg
Nowa ledowa sygnalizacja na Jana Pawła II, ./upload/articles_pakiety/22549/02_obraz.jpg
Nowa ledowa sygnalizacja na Jana Pawła II, ./upload/articles_pakiety/22549/03_obraz.jpg


Magistrat planuje wykonać podobną modernizację na głównych skrzyżowaniach w Kutnie w miarę uzyskiwania wolnych środków w budżecie. [więcej]
redaktor, 12.02.2014 16:47|czytane: 1838 razy|16 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Rozliczajmy się przez Internet
Naczelnik Urzędu Skarbowego w Kutnie zachęca do składania zeznań rocznych za 2013 r. za pośrednictwem Internetu poprzez system e-deklaracje.

W siedzibie kutnowskiego fiskusa (pok. 211, II piętro) można złożyć za pośrednictwem Internetu poprzez system e-deklaracje zeznanie roczne za 2013 .
Uwaga: Aby poprawnie wypełnić zeznanie roczne niezbędna jest znajomość przychodu za 2012r.
Złożenie e-PIT-u nie wymaga posiadania kwalifikowanego podpisu elektronicznego.

Zapraszamy na stronę internetową „Szybki PIT” uruchomioną przez Ministerstwo Finansów - www.szybkipit.pl – poświęconą składaniu rocznych zeznań podatkowych. Strona zawiera formularze podatkowe, broszury informacyjne, kalkulatoryi wszelkie niezbędne informacje, które mogą pomóc w terminowym i poprawnym rozliczeniu podatku [więcej]
pismak, 12.02.2014 16:20|czytane: 1041 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Uwaga na oblodzenie w nocy i rano
Biuro Prognoz Meteorologicznych Zespół w Poznaniu informuje, że dziś od 21.00 do jutra do 9.00 nastąpi spadek temperatury powietrza poniżej 0°C, powodując zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników.

Możliwe duże oblodzenie. Temperatura minimalna wyniesie od -2 °C do 0°C, przy gruncie do -5°C. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80%
[więcej]
pismak, 12.02.2014 16:17|czytane: 977 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
"Dziewiątka" najlepsza
Dzisiaj odbyły się zawody sportowe w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej na szczeblu powiatowym „Konkurs 5-ciu Milionów”.

Wystartowało 5 szkół podstawowych nr 9 z Kutna, nr 1 z Krośniewic, nr 2 z Żychlina, z Imielna i Ostrów.1. Szkoła Podstawowa Nr 9 w Kutnie 52
2. Szkoła Podstawowa Nr 1 w Krośniewicach 36
3. Szkoła Podstawowa Nr 2 w Żychlinie 35
4. Szkoła Podstawowa w Imielnie 30
5. Szkoła Podstawowa w Ostrowach 27

Awans do zawodów rejonowych,które odbędą się 5 marca w Kutnie zdobyła Szkoła Podstawowa Nr 9 w Kutnie.
Organizatorem Igrzysk był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kutnie. [więcej]
pismak, 12.02.2014 16:15|czytane: 1670 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Fanga w nos od księdza i działanie siły wyższej. Czy warto napominać?
W ubiegły czwartek w Krośniewicach jeden z tamtejszych księży uderzył na ulicy mieszkańca w twarz.  Agresywna i emocjonalna reakcja księdza była odpowiedzią na zwrócenie mu uwagi w związku z, jak to się kiedyś mówiło, jego niestosownym prowadzeniem się. Ksiądz peregrynował po różnych parafiach w Polsce, zdaje się jak każdy katolik, mając problem z odpowiednim zachowaniem przykazań, przenoszony był z miejsca na miejsce. Wiadomo my cywile oczekujemy od osób duchownych zachowania na miarę Boga, nie człowieka. Oczekujemy specjalnego i wyjątkowego pięlgnowania wiary i dekalogu. Ale ksiądz pomimo, że jest na podobieństwo boskie stworzony, jest tylko jak my, człowiekiem.

Nikt księdza w Krośniewicach za sutannę nie złapał, ale jego, jak opowiadają mieszkańcy gminy, niestosowne zachowanie rzucało się w oczy i trudno było inaczej je interpretować. Ludzie rozmawiali o nim szczególnie po niedzielnych mszach św., które odprawiał, bo trudno było im zapomnieć co widzieli, co słyszeli i sprawa bulwersowała małą społeczność do żywego.

Znalazł się jednak ktoś, kto uznał, że młodemu księdzu trzeba zwrócić uwagę, skoro nie potrafi sam wyjść z sytuacji, w której się znalazł. Krośniewiczanin zareagował jedynie na to, co powszechnie uznawane jest za grzech, tym bardziej, że dopuszczała się go osoba duchowna, mająca władzę nad ludźmi właśnie w sferze ducha, a jako katolik wie, że napominać grzesznych należy. Wie też jak bardzo ludzie szukają dobrych przykładów, jak bardzo potrzebne są nam we współczesnym świecie autorytety. Oberwał jednak fangę w nos i napominanie się skończyło.

Ksiądz natomiast zniknął z parafii i nie zdążył już dla swoich wiernych mszy św. w ostatnią niedzielę odprawić. Siła wyższa zadziałała natychmiast. Być może Kościół i jego hierarchowie pomogą mu w wyborze odpowiedniej drogi, byleby nie było to parafia w jeszcze mniejszej gminie.  Ludzie błądzą i szansę im trzeba dawać, ale trzeba też w sytuacji recydywy pokazywać inne wyjście.

A na koniec słowa Świętej Katarzyny ze Sieny, które ci, mający jakąkolwiek władzę na ziemi nad innymi ludźmi powinni zachować w pamięci: "Czynią jak ślepcy, którzy nie wiedzą, jak utrzymać się na stanowisku. Gdyby wiedzieli, że zachowuje się je tylko przez sprawiedliwość, przestrzegaliby jej. Lecz ponieważ są pozbawieni światła, nie rozumieją tego. Wydaje się im, że zachowają się przez niesprawiedliwość, nie karcąc błędów swych poddanych. Ale zwodzi ich własna namiętność zmysłowa, żądza władzy i przewodzenia.

Nie karcą i dlatego, że czują w sobie te same błędy lub jeszcze większe. Świadomość własnych błędów odbiera im zapał i stanowczość. Spętani służalczą bojaźnią, udają, że nic nie widzą. [więcej]
pismak, 12.02.2014 13:27|czytane: 3716 razy|46 komentarzy|komentuj|czytaj cały
LiveSchool zaprasza na kursy językowe
LiveSchool zaprasza na kursy językowe: j. angielski, j. niemiecki, j. włoski, j. hiszpański, j. francuski. Planowany termin rozpoczęcia kursów 17 lutego.

LiveSchool zaprasza na kursy językowe

Oferujemy:
- korepetycje, zajęcia indywidualne;
- kursy maturalne;
- tłumaczenia;
- kursy standardowe (kompleksowa nauka od podstaw, różne poziomy zaawansowania);
- kursy w formie konwersacji (nauka języka poprzez rozmowę w tym języku).

Kursy przeznaczone są dla: dzieci, młodzieży, osób dorosłych i firm. [więcej]
wandea, 11.02.2014 08:11|czytane: 939 razy|komentuj|czytaj cały
Kontrole w szpitalu. Co zrobić z dodatkowym dyrektorem?
Jak informuje Grzegorz Koszada, zastępca dyrektora ds. lecznictwa Kutnowskiego Szpitala Samorządowego sp. z o.o. nie ma jeszcze pełnych wyników kontroli, które miały miejsce po śmierci maleńkiej Basi z Kutna. Trwa prokuratorskie śledztwo i dyrektor nie chce komentować żadnych szczegółów tragicznych dni stycznia.

- W szpitalu zakończyły się dwie duże kontrole, jedna Narodowego Funduszu Zdrowia Oddziału Łódzkiego, druga Wojewódzkiego Centrum Zdrowia Publicznego w Łodzi zlecona przez Ministra Zdrowia - mówi Grzegorz Koszada. - Jesteśmy przed podpisaniem protokołów i nie ma wyników ostatecznych. Kontrola dotyczyła świadczenia usług na oddziałach pediatrycznym, neonatologicznym oraz na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym.

Kontrole w szpitalu. Co zrobić z dodatkowym dyrektorem?, ./upload/articles_pakiety/22581/01_obraz.jpg
Kontrole w szpitalu. Co zrobić z dodatkowym dyrektorem?, ./upload/articles_pakiety/22581/02_obraz.jpg


Z-ca dyrektora Grzegorz Koszada i z-ca dyrektora Cezary Lipiński i prezes KSS Andrzej Musiałowicz

- Kontrola NFZ zakończyła się wnioskami związanymi z uporządkowaniem sprzętu medycznego w szpitalu. Okazało się, że nie zawsze do szpitala wracał z serwisu sprzęt o tych samych numerach fabrycznych, są tutaj pewne nieścisłości - mówi prezes Andrzej Musiałowicz.

- Na mój wniosek zarząd szpitala powołał specjalną komisję wewnętrzną, która ma zinwentaryzować sprzęt, jakim dysponuje szpital - mówi zastępca dyrektora ds. lecznictwa

A co z grafikami dyżurów, których nie pełniły osoby w nim zapisane?
- NFZ nie odniósł się do nich, bowiem trudno aby w tak dużym szpitalu je zmieniać, bowiem czasem dość późno dowiadujemy się, że kto inny będzie pełnić dyżur, dziennie byłoby to kilkanaście zmian. Te zmiany musi również wprowadzać NFZ, chyba by musiał ze 100 ludzi dodatkowo zatrudnić, aby robić to na bieżąco - dodaje Musiałowicz.

Czy lekarze bez specjalizacji mogą samodzielnie pełnić dyżury? Taka osoba pełniła dyżurferalnego dnia, kiedy leczono Basię na Oddziale Pediatrycznym w Kutnie.
- Mogą, mają wtedy wsparcie w postaci innego lekarza ze specjalizacją, niekoniecznie z tego samego oddziału. Na pewno nie jest tak, że osoba na dyżurze jest zdana tylko na siebie, istnieje przecież również możliwość konsultacji o które proszą lekarze ze specjalizacją. Praca w szpitalu polega na wzajemnej współpracy - mówił dyrektor Koszada. - Kwestia dyżurowania lekarza ze specjalizacją jest jedynie obligatoryjna na ginekologii.

W komentarzach i e-mailach od Czytelników dostajemy pytania związane z długotrwałymi zwolnieniami lekarskimi byłego dyrektora szpitala oraz kadrowej i kosztami tych zwolnień. [więcej]
wandea, 12.02.2014 10:27|czytane: 2510 razy|12 komentarzy|komentuj|czytaj cały
23 lutego Rodzinna Niedziela w Muzeum
Muzeum Regionalne w Kutnie zaprasza do udziału w kolejnej "Rodzinnej Niedzieli w Muzeum".  23 lutego w godzinach 11.00-13.00 odbędą się zajęcia „Latające kwiaty. Życie motyli”.

23 lutego Rodzinna Niedziela w Muzeum, ./upload/articles_pakiety/22584/01_obraz.jpg


Podczas zajęć uczestnicy będą mogli m.in. dowiedzieć się czym odżywiają się motyle oraz co sprawia, że są pożyteczne dla człowieka. Zwiedzą również wystawę "Najpiękniejsze owady świata", a następnie wykorzystując technikę origami stworzą motyle z papieru.

- Zajęcia są bezpłatne. Muzeum zapewnia wszystkie materiały plastyczne niezbędne do zrealizowania warsztatów.
W związku z bardzo dużym zainteresowaniem cyklem "Rodzinna Niedziela w Muzeum",prosimy o wcześniejsze zgłaszanie udziału w zajęciach - osobiście w siedzibie Muzeum lub telefonicznie pod nr (24) 254 79 64 lub 505 01 98 90 - zachęca Joanna Leitgeber z Muzeum Regionalne w Kutnie. [więcej]
kultura, 12.02.2014 08:39|czytane: 1043 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Jutro obserwuj niebo nocą z Gimnazjum nr 3 w Kutnie


[więcej]
redaktor, 11.02.2014 21:10|czytane: 1719 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Najlepsi uczniowie z Gimnazjum nr 3 nagrodzeni stypendiami
Wczoraj w Gimnazjum nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Kutnie odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów finansowych Prezydenta Miasta Kutna dla uczniów wyróżniających się w nauce w pierwszym półroczu roku szkolnego 2013/2014.

Najlepsi uczniowie z Gimnazjum nr 3 nagrodzeni stypendiami, ./upload/articles_pakiety/22580/01_obraz.jpg
Najlepsi uczniowie z Gimnazjum nr 3 nagrodzeni stypendiami, ./upload/articles_pakiety/22580/02_obraz.jpg
Najlepsi uczniowie z Gimnazjum nr 3 nagrodzeni stypendiami, ./upload/articles_pakiety/22580/03_obraz.jpg


Kryteria uzyskania stypendium, tj. średnia ocen minimum 5,00 oraz co najmniej dobre zachowanie, spełniło pięć uczennic: Weronika Bronikowska Ia, Zuzanna Staniszewska Ia, Oliwia Jancerowicz Ia, Emilia Mazur IIb oraz Oliwia Gęsiarz IIb. [więcej]
pismak, 11.02.2014 20:03|czytane: 1244 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Sekcja brydża sportowego zaprasza na turnieje

Sekcaj Brydża sportowego zaprasza na turnieje
[więcej]
pismak, 11.02.2014 19:31|czytane: 1447 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Żona wrobiła męża? Zarzuty dla funkcjonariuszki więzienia i chłopaka jej córki
Prokuratura Rejonowa w Kutnie postawiła zarzut 36-letniej kutniance Małgorzacie K. strażniczce w łowickim więzieniu, która rzuciła fałszywe oskarżenie o usiłowanie zabójstwa na Daniela K. swojego męża.

- Kobieta ma zarzut złożenia fałszywych zeznań. Postawiliśmy również zarzut o podobnym charakterze chłopakowi jej córki - mówi Sławomir Erwiński, Prokurator Rejonowy w Kutnie. - Postępowanie w sprawie udziału w tej sprawie policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie prowadzi Prokuratura Rejonowa Łódź Widzew, wyłączyliśmy się z tego postępowania.

Przypomnijmy, 1 czerwca 2013 r.  około godz. 21.00 w związku z awanturą domową policjanci interweniowali w domu państwa K. przy ulicy Szymanowskiego w Kutnie. Funkcjonariusze stwierdzili na podstawie zeznań Małgorzaty K., że mąż ugodził ją kilka razy w przedramię. Kobieta była roztrzęsiona i zakrwawiona, miała rany cięte przedramion. Mężczyzna był nietrzeźwy, prawdopodobnie po tym czynie, zamknął się w łazience. Kobieta relacjonowała, że Daniel K.  uderzając nożem w okolice głowy usiłował ją zabić. Zamierzonego celu nie osiągnął z uwagi na to, że broniła się przed nim i pomogła jej również córka.

Za popełnienie przestępstwa usiłowania zabójstwa Danielowi K. groziła kara dożywotniego pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy w Kutnie 4 czerwca 2013 zdecydował o tymczasowym areszcie na 3 miesiące dla niego. W związku z uzyskanymi ekspertyzami z zakresu i charakterystyki obrażeń oraz ekspertyzami dotyczącymi materiału genetycznego Prokuratura Rejonowa w Kutnie w sierpniu ub. r. podjęła decyzję o uchyleniu tymczasowego aresztowania wobec podejrzanego i wyszedł on na wolność. [więcej]
wandea, 11.02.2014 11:43|czytane: 3584 razy|13 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Przynieśli chwile wzruszenia i radości starszym schorowanym ludziom
W piątek, 7 lutego uczniowie klas drugich Gimnazjum nr 3 im. Henryka Sienkiewicza odwiedzili pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Kutnie prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Albertynek. Celem wizyty był przygotowany w ramach projektu edukacyjnego spektakl pt. „Mały Książę powraca… - ludzkie powroty w poszukiwaniu prawdy, miłości i przeszłości, która rodzi przyszłość” skierowany do pensjonariuszy DPS.

Przynieśli chwile wzruszenia i radości starszym schorowanym ludziom, ./upload/articles_pakiety/22556/01_obraz.jpg
Przynieśli chwile wzruszenia i radości starszym schorowanym ludziom, ./upload/articles_pakiety/22556/12_obraz.jpg
Przynieśli chwile wzruszenia i radości starszym schorowanym ludziom, ./upload/articles_pakiety/22556/13_obraz.jpg


Poruszające i bardzo wymowne treści wzbudziły u odbiorców silne emocje. Adresatki uroczystości wyraziły swą wdzięczność za pamięć, życzenia, upominki i przeżycia artystyczne. Podziękowały młodzieży i obdarowały ją własnoręcznie wykonanymi laurkami.

Przedstawienie było punktem wyjścia do drugiej części projektu, czyli spotkania integracyjnego z elementami edukacji regionalnej. Podczas miłej, nierzadko wzruszającej rozmowy przy herbacie, uczniowie dowiadywali się, jak wyglądało życie bez komputerów, internetu i telefonów komórkowych. Spotkanie było także okazją do złożenia podopiecznym DPS życzeń z okazji Dnia Babci i Dziadka. [więcej]
pismak, 11.02.2014 19:55|czytane: 1315 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Walentynki z Bogiem Zemsty
Jeśli szukają Państwo czegoś oryginalnego, by zaskoczyć drugą połówkę w Walentynki lub też miło spędzić czas, to propozycja Teatr Żydowskiego w Warszawie jest dla Was. Teatr przygotował coś specjalnego na najbliższy weekend. „Bóg Zemsty” Szaloma Asza wystawiany 14, 15 i 16 lutego to pozycja emanująca seksem i nagością, choć w nadzwyczaj wysublimowany sposób. Reżyser, Andrei Muntéanu dołożył starań, by artystyczny przekaz trafił do widzów w różnym wieku, ale powyżej 16 lat.

Walentynki z Bogiem Zemsty, ./upload/articles_pakiety/22577/04_obraz.jpg
Walentynki z Bogiem Zemsty, ./upload/articles_pakiety/22577/02_obraz.jpg
Walentynki z Bogiem Zemsty, ./upload/articles_pakiety/22577/03_obraz.jpg


Sztuka „Bóg Zemsty” wywołała swego czasu wielki skandal obyczajowy i została uznana za obsceniczną i obrażającą żydowską religię. Mimo to, odnosiła również międzynarodowe sukcesy.

„Bóg Zemsty” opowiada o właścicielu domu publicznego i perypetiach pracowników jego „przybytku”. Jankiel – jako ojciec i przykładny bogobojny Żyd – usilnie stara się uchronić swoją nastoletnią córkę przed wpływem swoich podwładnych, pilnując jej czystości. Niestety jego plan zostaje zniweczony – Ryfka zostaje zwabiona przez jedną z prostytutek do wykonywania najstarszego zawodu świata... Nie pomaga tu nawet zamówiony w trosce o jej zbawienie specjalny zwój Tory.

Sztuka tawywołała swego czasu wielki skandal obyczajowy i została uznana za obsceniczną i obrażającą żydowską religię. Mimo to, odnosiła również międzynarodowe sukcesy. Dodatkową ciekawostką jest to, żespektakl wystawiany jest w języku jidyszz tłumaczeniem symultanicznym (poprzez słuchawki) na język polski.

Więcej informacji

Przedstawienie wystawiane jest w języku jidysz z symultanicznym tłumaczeniem na język polski, angielski lub hebrajski – do wyboru, po wcześniejszej rezerwacji. [więcej]
kultura, 11.02.2014 13:03|czytane: 1427 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Miś świata. Spektakl dla dzieci
Teatr Puszek w Kutnowskim Domu Kultury zaprasza na spektakl Miś świata 21 i 22 lutego o godz. 17.00 w filii KDK Centrum Teatru Muzyki i Tańca. Bilet 5 zł.

Miś świata. Spektakl dla dzieci , ./upload/articles_pakiety/22576/01_obraz.jpg


[więcej]
Krecik, 11.02.2014 12:32|czytane: 1187 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Stypendia motywacyjne w podstawówkach
Już jutro w Szkole Podstawowej nr 1 nastąpi wręczenie stypendiów o charakterze motywacyjnym za I okres roku szkolnego 2013/2014 dla wyróżniających się w nauce i sporcie uczniów. Podczas uroczystości Prezydent Miasta Kutna wręczy uczniom klasy z rozszerzonym programem wychowania fizycznego o elementy baseballu sprzęt sportowy. Podobna uroczystość miała już miejsce 5 lutego w Szkole Podstawowej 9.

Stypendia motywacyjne w podstawówkach, ./upload/articles_pakiety/22574/01_obraz.jpg
Stypendia motywacyjne w podstawówkach, ./upload/articles_pakiety/22574/02_obraz.jpg
Stypendia motywacyjne w podstawówkach, ./upload/articles_pakiety/22574/03_obraz.jpg


Dyrektor "Dziewiątki" Danuta Blus pogratulowała wszystkim stypendystom imponujących osiągnięć, a rodzicom zdolnych i pracowitych dzieci. Następnie głos zabrał Prezydent Miasta, który podkreślił, że placówka sprzyja rozwojowi uczniów i osiąganiu przez nich tak wielkich sukcesów. Rodzice z dumą przyjmowali gratulacje, a dzieci z radością odbierały dyplomy.

Stypendia za wysokie wyniki w nauce – średnia ocen 5,20 i wzorowe zachowanie otrzymali:
Julia Myszkowska kl. V a
Karolina Żak kl. V c
Aleksandra Netkowska kl. V d
Stypendia za osiągnięcia sportowe otrzymali:
Alicja Janecka V a
Michał Jurczak V a
Natalia Kacalak V a
Sara Kubiak V a
Szymon Pajor V a [więcej]
pismak, 11.02.2014 10:15|czytane: 1564 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Policja interweniowała na Wschodniej
Kutnowska Policja interweniowała wczoraj około godziny 18.00 na ulicy Wschodniej w Kutnie na skutek zgłoszeń mieszkańców powiatu kutnowskiego, którzy nie mogli przejechać spokojnie i bezpiecznie ulicą w związku z zajęciem jej przez dostawców trzody do Pini Polonia.

Policja interweniowała na Wschodniej, ./upload/articles_pakiety/22571/01_obraz.jpg


O problemie na Wschodniej pisaliśmy w ubiegły czwartek  Sytuacja jednak nie uległa zmianie i tiry ze świniami tarasowały drogę również wczoraj.

W poniedziałek wskutek zgłoszenia mieszkańców pod Pini Polonia podjechały trzy policyjne radiowozy i Straż Miejska. Mundurowi skierowali tiry do przodu na parking przed ubojnią. Akcja trwała pół godziny i droga stała się prawie przejezdna. Czy sytuacja się dziś znów powtórzy? [więcej]
pismak, 11.02.2014 09:50|czytane: 2492 razy|15 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Poter - Wiara. Nowy utwór Ekipy TtS
Ekipa "TtS" promuje kolejny numer z projektu "Najbardziej Dokładnie"."Poter - Wiara" tym razem jest to utwór instrumentalny, który opracował "ToZu".  - Serdecznie zapraszamy do posłuchania  i dziękujemy za komentarze które są dla nas ważne - mówią muzycy.Zapraszamy na Facebooka Ekipy  życzmy pozytywnego odbioru. [więcej]
kultura, 11.02.2014 08:24|czytane: 1018 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
zWALąTYNKI w ZAZAMCZU
ARCHIWUM NIEZALEŻNEJ SCENY GOSTYNIŃSKIEJ zaprasza w sobotę 15 lutego o godz. 19.00  na walentynkową ucztę muzyczną "zWALąTYNKI w ZAZAMCZU" "Klub ZAZAMCZE" Gostynin, ul. Zazamcze 47.

zWALąTYNKI w ZAZAMCZU, ./upload/articles_pakiety/22570/01_obraz.jpg
zWALąTYNKI w ZAZAMCZU, ./upload/articles_pakiety/22570/02_obraz.jpg


Od godziny 19.00 organizatorzy serwować będą ostro przyprawione, rockowe potrawy. Tego wieczoru szef kuchni poleca muzyczne menu: ZWIEZDA - punk'rock (Płock), RESZTA POKOLENIA - punk'rock'ska (Płock) oraz danie główne ZACHLAPANY SZCZYPIOR - agro'grind'core (Włocławek). Na deser CÓRUSIA TATUSIA - punk w wykonaniu czterech pięknych dziewczyn (Działdowo).

Muzyczna kolacja w cenie 15 zł (bilety do kupienia w Klubie ZAZAMCZE w dniu koncertu) [więcej]
kultura, 10.02.2014 20:37|czytane: 1256 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Jutro sesja w Krośniewicach. Uchwała o likwidacji liceum do uchylenia i nie będzie podwyżki wody
Jutro o godz. 9.00 w Zespole Szkół Nr 1 w Krośniewicach odbędzie się sesja Rady Miasta.
W porządku obrad znalazło się między innymi przedłużenie aktualnie obowiązujących taryf za wodę i zbiorowe odprowadzanie ścieków, podjęcie uchwały w sprawie dopłat dla odbiorców wody, ustanowienia Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na 2014 r., dalej uchwały w sprawie podwyższenia kryterium dochodowego uprawniającego do przyznania nieodpłatnie pomocy w zakresie dożywiania w formie świadczenia pieniężnego na zakup posiłku lub żywności dla osób objętych wieloletnim programem wspierania finansowego gminy w zakresie dożywiania „Pomoc państwa w zakresie dożywiania" na lata 2014 – 2020.

Jutro sesja w Krośniewicach. Uchwała o likwidacji liceum do uchylenia i nie będzie podwyżki wody, ./upload/articles_pakiety/22566/01_obraz.jpg


Radni zajmą się też uchwałą w sprawie realizacji projektu w ramach „Krośniewicka integracja" Priorytet: VII. Promocja integracji społecznej. Uchwalą Gminny Program Przeciwdziałania Narkomanii na 2014 r. oraz program opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Krośniewice w 2014 r.

Jedną z ważniejszych uchwał będzie uchylenie uchwały z 2012 roku w sprawie zamiaru likwidacji Liceum Ogólnokształcącego w Krośniewicach. Przypomnijmy, 28 lutego 2012 roku krośniewiccy radni przyjęli dwie uchwały. Pierwszą o zamiarze likwidacji liceum z dniem 31.08.2014 roku i drugą jednogłośnie o zamiarze powołania Zespołu Szkół z dniem 01.09.2012 r. Zespół Szkół powstał i w tym roku przybyło mu uczniów, zatem argumenty uzasadnienia uchwały o likwidaci liceum straciły moc. Uczniów przybyło, a nie ubyło. [więcej]
wandea, 10.02.2014 20:12|czytane: 1533 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
KALK 9 seria spotkań. Outcasts i Czarni pewnie wygrywają
Wyniki zawodów 9 lutego

KALK 9 seria spotkań. Outcasts i Czarni pewnie wygrywają, ./upload/articles_pakiety/22568/01_obraz.jpg
KALK 9 seria spotkań. Outcasts i Czarni pewnie wygrywają, ./upload/articles_pakiety/22568/02_obraz.jpg
KALK 9 seria spotkań. Outcasts i Czarni pewnie wygrywają, ./upload/articles_pakiety/22568/03_obraz.jpg


09:00 OUTCASTS – SZEWSKIE PONIEDZIAŁKI 87 : 74
Mecz pomiędzy drugą a trzecią drużyną ,pomimo różnicy 13pkt, stał na wyrównanym poziomie. O ostatecznym wyniku zadecydowała 2 kwarta wygrana przez Outcasts 23:14. Trzecia i czwarta część spotkania to zbliżone zdobycze punktowe, które pozwoliły utrzymać Outcasts bezpieczną, 10pkt przewagę. Te dwie drużyny zapewne spotkają się ponownie już za 2 tygodnie ale wtedy stawką będzie udział w finale KALK.
Najlepiej punktowali :
Outcasts : Kuba Cykowski – 30pkt ; Łukasz Janczura – 26pkt; 
Szewskie : Tomek Osiecki – 16pkt ; Mirek Szczepanik – 14pkt ;

10:00 PINGWINY - PRIMDRUK BASKET GOSTYNIN 58 : 92
Takiego wyniku nikt się nie spodziewał. Wszyscy liczyli na bardzo wyrównany mecz, tymczasem goście od pierwszych minut zaskoczyli przeciwnika. Dwadzieścia osiem punktów w pierwszej kwarcie, rzuconych przez Basket (przy 15 Pingwinów), pozbawiło Pingwiny ochoty do gry. Zabójcze kontrataki Gostynina nie napotykały żadnego oporu zwiększając przewagę z każdą minutą. Jest najwyższe zwycięstwo Basketu Gostynin w tym sezonie. Pingwiny niestety nadal pozostają bez żadnej wygranej.
Najlepiej punktowali :
Pingwiny : Patryk Kołodziejczak – 19pkt ; Dawid Trzaskalski – 17pkt
Basket : Mateusz Walczak – 31pkt ; Adrian Brudnicki – 28pkt [więcej]
pismak, 10.02.2014 19:44|czytane: 1222 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Sesja o szpitalu w czwartek
Sesja nadzwyczajna Rady Powiatu w Kutnie o Kutnowskim Szpitalu Samorządowym sp. z o.o. odbędzie się w czwartek 13 lutego o godz. 17.00. Zapraszamy mieszkańców powiatu kutnowskiego.

Przypomnijmy, siedmioro radnych powiatowych wnioskowało 6 lutego br. o zwołanie sesji nadzwyczajnej w powiecie, której celem będzie ustalenie stanowiska Rady Powiatu w kwestii  strategii rozwoju systemu ochrony zdrowia w powiecie kutnowskim, a w szczególności rozwoju Kutnowskiego Szpitala Samorządowego sp. z o.o.

Radni oburzeni i zaniepokojeni są niewywiązywaniem się przez Zarząd Powiatu i Prezesa Szpitala ze złożonych wcześniej publicznych deklaracji opracowania spójnej strategii rozwoju i działania newralgicznej i fundamentalnej dla mieszkańców powiatu instytucji, jaką jest szpital.

Na sesję nadzwyczajną zaprosili senatorów: Andrzeja Owczarka PO, Przemysława Błaszczyka PiS, posłów Cezarego Olejniczaka SLD, Grzegorza Schreibera PiS, Tadeusza Woźniaka Solidarna Polska, Dariusza Jońskiego SLD, Artura Dunina PO, prezydenta Kutna, burmistrzów Krośniewic i Żychlina oraz wójtów gmin z powiatu kutnowskiego.

Ponadto zaproszeni są Anna Baranowska Przewodnicząca Ogólnopolwskiego Związków Zawodowych Pielęgniarek i Położnych, [więcej]
wandea, 10.02.2014 15:27|czytane: 1894 razy|34 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Terminy Ekstraklasy KAHLPN
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kutnie informuje, iż w związku z obligatoryjnymi terminami meczów koszykarek MKS Kutno uczestniczacych w rozgrywkack Polskiego Związku Koszykówki zmianie ulegają godziny rozpoczecia meczów Ekstraklasy Kutnowskiej Amatorskiej Halowej Ligi Piłki Nożnej 16 i 23 lutego 2014 roku.[więcej]
pismak, 10.02.2014 15:34|czytane: 966 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wyniki: piłka nożna
PIŁKA NOŻNA SENIORÓW
WIDOK SKIERNIEWICE –  MKS KUTNO
1 : 4 /1 : 2/
Bramki dla MKS : Sylwester Płacheta – 2, Bartosz Kaczor, Mariusz Jakubowski.
Trener : Andrzej Grzegorek
Kierownik drużyny : Andrzej Królak [więcej]
redaktor, 10.02.2014 13:34|czytane: 1202 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Starosta kupiła rowery Policji
Mirosława Gal-Grabowska, Starosta Kutnowski oraz Mirosław Ruciński, członek Zarządu Powiatu w Kutnie przekazali w piątek na użytek Komendy Powiatowej Policji w Kutnie dwa rowery, dzięki którym możliwe będzie sprawne przeprowadzanie konkursów i egzaminów wśród najmłodszych członków społeczności z terenu powiatu kutnowskiego.

Starosta kupiła rowery Policji, ./upload/articles_pakiety/22562/01_obraz.jpg
Starosta kupiła rowery Policji, ./upload/articles_pakiety/22562/02_obraz.jpg


Przekazanie rowerów w ramach programu ”Bezpieczny Powiat” ma na celu popularyzację bezpieczeństwa w ruchu drogowym wśród dzieci i młodzieży szkolnej w następstwie czego zwiększają się możliwości ograniczenia zdarzeń i kolizji drogowych. [więcej]
redaktor, 10.02.2014 09:01|czytane: 2282 razy|13 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Na wątpliwości przed majówką i po, najlepsza jest nadzieja
Maj niesie radość! Kwitnie nadzieją na nieodgadnione. Przed chwilą odrodziliśmy się wraz z porami roku lub jak wolą wierzący w Boga... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life. Wybierz się podczas
W Łodzi można obejrzeć wyjątkową, fascynującą, jedyną w swoim rodzaju anatomiczną wystawę z cyklu BODY WORLDS & The Cycle of Life twórcy techniki plastynacji dr. Guntera von Hagensa. Wstęp na wystawę w... [więcej]
Sport
MKS Dąbrowa Górnicza wygrywa w Kutnie
Dziś w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 9 w Kutnie Polfarmex Kutno przegrał z MKS Dąbrowa Górnicza 76:85. W kwartach było 28:25, 15:23, 10:24, 23:13. Dla Polfarmex Kutno punktowali: M. Marek 4, J. Jarecki 14, M. Sałasz 15, O. Emegano 4, M.... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Sprzedam Działkę budowlaną Sprzedam działkę budowlaną o powierzchni 938mkw, uzbrojoną, na nowo powstającym osiedlu Dybów II.... [czytaj więcej]
Sprzedam działkę rolną Sprzedam 55 arów ziemi w Luboradzu. Cena 17000. Telefon 509384718 lub 502515281.... [czytaj więcej]
Praca dla kucharki - Gostynin Potrzebna kucharka od zaraz.... [czytaj więcej]
UWAGA! ŁADNA DZIAŁKA! Sprzedam działkę budowlaną 1000m2 w spokojnej okolicy, w odległości 0,5 km od granicy Kutna, przy drodze asfaltowej Zawady - Wojciechowice. Na działce znajduje się instalacja elektryczna i wodn... [czytaj więcej]
UWAGA! ŁADNA DZIAŁKA! Sprzedam działkę budowlaną 1000m2 w spokojnej okolicy, w odległości 0,5 km od granicy Kutna, przy drodze asfaltowej Zawady - Wojciechowice. Na działce znajduje się instalacja elektryczna i wodn... [czytaj więcej]
Praca dodatkowa dla każdego – plus poradnik rnWitajrnrnWiarygodna, bezpieczna i sprawdzona oferta dodatkowego zarobku. Program jest na rynku od ponad 13 lat. Jest to najprostsza droga do zarobienia dodatkowych pieniędzy. W pełni wypłacalna. ... [czytaj więcej]
wynajmę Wynajmę lub sprzedam mieszkanie w centrum Kutna, stare budownictwo. – TBS. Mieszkanie jest wysokie, ciepłe, z cegły, na I piętrze. Dwa pokoje (duży pokój 20 m), drugi ok.13 m. kuchnia, ła... [czytaj więcej]
Kupię Ursusa C-325 C325 C-328 C328 C-330 C330M C-4011 C4011 C-355 C355 C-360 C-360 3p C-385 c902 C9 Kupię Ursusa C-325 C325 C-328 C328 C-330 C330M C-4011 C4011 C-355 C355 C-360 C-360 3p C-385 c902 C912 C912 C914 2812 3512 tel.725 361 836 (sieć Plus) kupie Władymirca T-25 t25 MTZ80 MTZ82 MF135 MF2... [czytaj więcej]
Kupię Ursusa C-325 C325 C-328 C328 C-330 C330M C-4011 C4011 C-355 C355 C-360 C-360 3p C-385 c902 C9 Kupię Ursusa C-325 C325 C-328 C328 C-330 C330M C-4011 C4011 C-355 C355 C-360 C-360 3p C-385 c902 C912 C912 C914 2812 3512 tel.725 361 836 (sieć Plus) kupie Władymirca T-25 t25 MTZ80 MTZ82 MF135 MF2... [czytaj więcej]
Servis Masz kłopot z komputerem? Zadzwoń. Naprawa w domu klienta. Szybko i tanio. Oferuje pomoc i doradztwo przy rozbudowie oraz modernizacji sieci , komputera oraz doborze oprogramowania.... [czytaj więcej]
Działające serwisy www - sprzedam Na sprzedaż mam serwisy internetowe - gotowe i działające - każdy ma po kilka lat. Serwisy są odwiedzane i na autorskim oprogramowaniu. www.sogl.pl (8 lat, 120-270uu/dzień, 10-70tys odsłon/dzie... [czytaj więcej]
Pracownik / pracownica przetwórstwa mięsnego (Lekkerkerk, Holandia) AP Grupa s.c. (numer certyfikatu Krajowego Rejestru Agencji Zatrudnienia: 11282), dla Pracodawcy holenderskiego firmy SRS Personeel B.V., realizuje procesy rekrutacji i selekcji Pracowników w branży... [czytaj więcej]
KURS STYLIZACJI PAZNOKCI Zapraszamy na kolejne kursy stylizacji paznokci ! Każdy kurs to szkolenie ośmiogodzinne zawierające treści teoretyczne oraz praktyczne. Kursantki pracują na modelkach. SOBOTA, 27 maja - metod... [czytaj więcej]
KURS STYLIZACJI PAZNOKCI Zapraszamy na kolejne kursy stylizacji paznokci ! Każdy kurs to szkolenie ośmiogodzinne zawierające treści teoretyczne oraz praktyczne. Kursantki pracują na modelkach. SOBOTA, 27 maja - metod... [czytaj więcej]
Dom 8km od Kutna sprzedam Sprzedam dom murowany 8 km od Kutna przy asfaltowej drodze na ogrodzonej działce ok 1200 mkw. 2 pokoje, kuchnia, łazienka z WC, przedpokój CO węglowe. Może być umeblowane i ze sprzętem AGD. ... [czytaj więcej]
Jesteś dorosły i chcesz mówić po niemiecku? Witaj,rnSpecjalizuję się w nauce języka niemieckiego przez Skype.rnSkutecznie uczę osoby, które pracują w Polsce, za granicą lub jadą rndo Niemiec, Austrii i Szwajcarii.rn rnMam na imię Jolan... [czytaj więcej]
Sprzedawca / Sprzedawczyni Jesteśmy znaną marką, liderem w swojej kategorii. Nasze sklepy znajdują się w najlepszych Centrach Handlowych w Polsce. Zależy nam na stałym rozwoju, dlatego poszukujemy kreatywnych osób do sk... [czytaj więcej]
Legginsy RUN BABY RUN Legginsy sportowe do każdego rodzaju ćwiczeń: do biegania, na fitness, czy taniec. Doskonała sportowa dzianina oddychająca, elastyczna, pracuje z Twoim ciałem. Szeroki wzmacniany pas pozostaje n... [czytaj więcej]
Segment Oddam za darmo segment. ... [czytaj więcej]
Opiekun/ka seniora Josefa po zawale, 68 lat InterKadra jest działającą na rynku europejskim renomowaną Agencją Pracy Tymczasowej, Doradztwa Personalnego oraz Pośrednictwa Pracy na terenie RP i za granicą, wpisaną na podstawie Certyfikat... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Beniamin Kurojed:
2 minut temu
Leopold to martwe ciało. Takie bez serca i bez duszy śmierdzące ciało. Ludzki szkielet to przy nim rewelacja. Nie wstydźmy się swojej anatomii.
Ursus Wincenty Hwalibog:
2
 · 
2 minut temu
donosiciel się znalazł zas...y
Przemysław Okoń:
3
 · 
8 minut temu
piotrze kmita, a ja się zgadzam z wpisem Rufina bo jest to wpis mądry , rzeczowy itd. Dlatego zrób co masz zrobić mafijny fagasie ,a potem pisz na Berdyczów i pochwal się tym jaki jesteś głupi i mierny . hahahahahahaha
Beniamin Kurojed:
2
 · 
16 minut temu
Jaka mac, taka nać.
Beniamin Kurojed:
22 minut temu
Bo w Polsce dzisiaj to się dzieje tak: naukowców dużo, a uczonych brak. I co? I nic!
Beniamin Kurojed:
26 minut temu
Kiedyś "Kasprowicz" to było coś. Teraz "Kasprowicz" to nic.
Apoloniusz Błaszkowski:
2
 · 
2 godzin temu
Człowieczku przecież takie zdjęcia są w książkach do anatomii , biologi , nauki o człowieku. Co cię w nich drażni? To przecież pokazuje twoje ciało a co brzydzisz się nim?
Apoloniusz Błaszkowski:
2 godzin temu
Janusz i tobie podobni . Z was nie zrobią preparatów bo trudno doszukać się mózgu.
Dominik Neoforensis:
2
 · 
3 godzin temu
Córeczki z wielkimi dupami trzeba napaść i napoić.
Dacjan Tetyaniec:
4 godzin temu
Żeby tylko na szkło
Edgar Puch:
4 godzin temu
Ten ma największe hojności porywy,Komu fortuna odmówiła mienia;A ten najbardziej bywa gadatliwy,Co nie ma właśnie nic do powiedzenia.
Edgar Puch:
5 godzin temu
Tam, gdzie w sercach bezmyślność i bierność,Krzewić się może tylko ciemnota i mierność.
Emilian Tymna:
6 godzin temu
Jak się pracuje w PR i używa takich sformułowań i ma się tak ubogie słownictwo i kompletny brak kultury to zostaje tylko miejska micha
Olimpia Wilkowszczak:
6 godzin temu
Nowoczesna w Kutnie nieźle zaczęła, ale gdy dołączył radny Ziółkowski plus pewna pani - miłośmiczka Łebskiego, to partia znalazła się w locie pikującym. Nie wiem, czy to wszystko się dzieje za zgodą pana Tomasza czy też on po prostu nie panuje nad pewnymi rzeczami.
Gaweł Wacowski:
6 godzin temu
Program Nowoczesnej to wartości i cle Czyżby główną wartością była micha, a celem micha?
Przemysław Zwowitzki:
6 godzin temu
Zanim mieszkańcy gminy połapią sie, Burzyński swojego człowieka wsadzi, będzie zmiana z buraka na kartofla z Adamowic.
Czesław Boguszewski:
6 godzin temu
Ten nasz błądzący w ciemnościach brat swędrowski to tak się nadaje na dobrego księdza pasterza jak brat burzyński na dziada kościelnego, a brat debich na słowika organistę. Omijam z daleka tą ciemnotę, głupotę i niecnotę. Szkoda marnować czas na paciorki, fikołki i koziołki. Babcia mówiła, że oni więcej złego niż dobrego czynią. Czuwajmy bo jak wyżej. Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą. Przekroczmy próg nadziei.
Czesław Boguszewski:
3
 · 
7 godzin temu
KCI powinni zamknąć na wieki. Tam tylko syf, kiła i mogiła. Zbój, zupa i kamieni kupa. Taka bezmózgowa dzicz bez wiary i kultury tam pracuje. Znam ich. Z jednym chodziłem do szkoły. Sami sobie bzdurne posty piszą. Żenada. Szkoda czasu tracić na czytanie i oglądanie tego beznadziejnego badziewia. Wolę z sikorkami pogadać albo z kumplami w bridża pograć lub rowerem pojeździć. Nie stać mnie na marnowanie czasu na pierdoły.
Flawiusz Marcynk:
3
 · 
7 godzin temu
Byłam na tej wystawie, GENIALNA, polecam wszystkim. Zdjęcia jak na panujące tam warunki świetne. Brawo dla fotografa i Pani Redaktor za podjęcie tematu
Gwidon Wielkołucki:
3
 · 
8 godzin temu
Nieroby darmozjady na budowę!!!!!!!!!Najciekawsze artykuły
 ·  64
4 dni temu
Czytelnicy pytają o zatrudnienie w Aquaparku Kutno i bezpłatne wejściówki
 ·  2
5 dni temu
Misje Święte w diecezji łowickiej. Wczoraj świadectwo Dobromira, dziś rozpoczęcie misji w Głogowcu
 ·  101
6 dni temu
WSA odrzuca skargę inwestora. Nie będzie wiatraków w gminie Bedlno
 ·  3
6 dni temu
Kutnowskie firmy otrzymały wsparcie na innowacyjne projekty z branży motoryzacyjnej
 ·  29
10 dni temu
Co będzie w budynku po PZU w centrum Kutna?
 ·  21
11 dni temu
Dziś w TVP 1 historia byłego policjanta z Kutna
 ·  8
11 dni temu
Czytelnicy pytają: Kiedy wreszcie będzie nowa nawierzchnia na drodze Łanięta - Kąty?
 ·  29
19 dni temu
Gorąca dyskusja o opłatach za wodę i ścieki w Gminie Kutno. Radni zaproponowali podwyżki
 ·  89
19 dni temu
Będzie nowy stary Zarząd Powiatu w Kutnie?
 ·  51
19 dni temu
Ogłoszenia o manifestacji kutnowskiego ONR pod lupą łódzkiej prokuratury
 ·  11
20 dni temu
Proces Łukasza K. Media musiały opuścić salę rozpraw
 ·  5
20 dni temu
Bronka Nowicka w Kutnie. Dziecko martwi się, bo nie umie nakarmić kamienia
 ·  12
21 dni temu
Prokuratura Regionalna w Łodzi: Były policjant nie popełnił przestępstwa na komendzie
 ·  16
21 dni temu
Czyszczenia Królewskiej na Majówkę nie będzie, ale różana fontanna już tryska
 ·  12
23 dni temu
Twarzą w twarz Proletaryat w Kutnie
 ·  92
24 dni temu
Czytelnicy pytają, rzecznik starostwa odpowiada. Koszty kasacji i bezkrólewie
 ·  2
24 dni temu
Inwestycje PLK S.A.: Odnowione perony, wiadukt na Troczewskiego i przystanek Azory
 ·  88
24 dni temu
Radnej PSL przedłużono zatrudnienie w ośrodku. Nie ze mną te numery, Brunner
 · 
25 dni temu
Łukasz Wójcik: Podniebne przygody i wielka pasja
 · 
25 dni temu
Promocja szkół w coraz lepszym wydaniu. Powiatowe targi edukacyjne dla gimnazjalistów
 ·  247
26 dni temu
Kasacja starosty oddalona. Debich musi odejść
 ·  3
26 dni temu
Laureaci Super Pulsów Żychlina 2017
 · 
27 dni temu
W Komadzynie płonęła naczepa pełna trocin. Ruch na A1 odbywa się jednym pasem
 ·  2
30 dni temu
Premiery Teatru Puszek. Dobra zabawa i pouczający morał
 ·  105
31 dni temu
Praktyki samorządowe a wartości. Promocja prezydenta z naszych portfeli
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności