eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 28.06.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,34238-w-lipcu-roboty-drogowe-w-kutnie," title="Kutno: W lipcu roboty drogowe w Kutnie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>W lipcu roboty drogowe w Kutnie</b><br>W lipcu rozpoczną się inwestycje drogowe w Kutnie. Przebudowy doczeka się...</div></a> <a href="/ekutnodladzieci,34235-warsztaty-fotograficzne-w-bajkowej-zagrodzie," title="Kutno: Warsztaty fotograficzne w Bajkowej Zagrodzie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Warsztaty fotograficzne w Bajkowej Zagrodzie</b><br>Życie jak z bajki- każdy o takim marzy. Niedaleko Warszawy jest...</div></a> <a href="/publicystyka,34171-trzymaja-c-w-r-ku-fragment-kosmosu-leszek-baranowski-i-mineral-and-gem," title="Kutno: Trzymając w ręku fragment Kosmosu. Leszek Baranowski i Mineral and Gem" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Trzymając w ręku fragment Kosmosu. Leszek Baranowski i Mineral and Gem</b><br>Rozpoczynamy wakacyjny cykl Ludzie, który mamy nadzieję, będzie powstawał dzięki Czytelnikom...</div></a> <a href="/sport,34216-koniec-sezonu-lekkoatletycznego-i-bardzo-dobre-wyniki-kutnowskich-sportowc-w," title="Kutno: Koniec sezonu lekkoatletycznego i bardzo dobre wyniki kutnowskich sportowców" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Koniec sezonu lekkoatletycznego i bardzo dobre wyniki kutnowskich sportowców</b><br>W sobotę 24 czerwca na stadionie Akademickiego Związku Sportowego w Łodzi...</div></a> <a href="/wiadomosci,34232-r-kodzie-o-dla-doros-ych-spotkanie-15-lipca," title="Kutno: Rękodzieło dla dorosłych. Spotkanie 15 lipca" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Rękodzieło dla dorosłych. Spotkanie 15 lipca</b><br>W sobotnie przedpołudnie w Ośrodku Kultury Gminy Kutno w Leszczynku odbyły...</div></a> <a href="/ekutnodladzieci,34231-ju-wakacje," title="Kutno: Już wakacje!" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Już wakacje!</b><br>Dobiegł końca kolejny rok szkolny. Uroczystość w Szkole Podstawowej im. Kornela...</div></a> <a href="/wiadomosci,34209-p-jolanta-zagajewska-by-a-dusza-towarzystwa," title="Kutno: ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa</b><br>To nie był czas. To nie była pora.I zgasło słońce, kiedy...</div></a> <a href="/kultura,34210-nagrody-w-dziedzinie-kultury-dla-makowskiego-i-kacalaka," title="Kutno: Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka</b><br>Jarosław Makowski i Tadeusz Kacalak otrzymali Nagrody Prezydenta Kutna w dziedzinie kultury....</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Akcja Truck-Bus: 35 mandatów i jeden wniosek do sądu
Wczoraj na drogach powiatu kutnowskiego policjanci przeprowadzili działania „Truck – Bus”. Do ich realizacji przyłączyli się również funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego. Celem akcji była kontrola samochodów ciężarowych oraz autobusów pod kątem sprawdzania stanu technicznego, eliminowanie nieprawidłowości w przewozie osób i towarów oraz ujawnianie przestępstw i wykroczeń przez kierujących.

Akcja Truck-Bus: 35 mandatów i jeden wniosek do sądu, ./upload/articles_pakiety/23113/01_obraz.jpg


Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego pełniąc służbę z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego skontrolowali 59 pojazdów. Ujawnili dwie nieprawidłowości związane z obowiązkiem używania urządzenia pomiarowego tachograf, jedno naruszenie czasu pracy kierowcy. 34 kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość. Policjanci nałożyli 35 mandatów i skierowali jeden wniosek do sądu. [więcej]
pismak, 03.04.2014 18:25|czytane: 1468 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
STREET DANCE CREW jedzie na Spontan
STREET DANCE CREW ze Szkoły Tańca Street Dance Studio Joanny Zielińskiej w Kutnie zakwalifikowało się do udziału w Ogólnopolskich Spotkaniach Tanecznych "Spontan" w Warszawie. Koordynatorami jedenastej edycji Spotkań są znani kutnowskiej publiczności Izabella Borkowska i Darek Sikorski, trenerzy Letnich Spotkań Artystycznych w Kutnie.

STREET DANCE CREW jedzie na Spontan, ./upload/articles_pakiety/23111/01_obraz.jpg


SPONTAN odbędzie się 8 kwietnia (wtorek) w Sali Kongresowej w Pałacu Kultury i Nauki. Gratulujemy STREET DANCE CREW i życzymy powodzenia w konkursie. [więcej]
redaktor, 03.04.2014 12:19|czytane: 1776 razy|12 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Prokuratura w Kutnie nie dopatrzyła się przestępstwa w związku ze sprzedażą PKS-u
Prokuratura Rejonowa w Kutnie umorzyła postępowanie w sprawie podejrzenia popełnienia przestępstwa przez Starostę Kutnowskiego Mirosławę- Gal Grabowską, Jerzego Runińskiego Prezesa PKS sp. z o.o. oraz Krzysztofa W. Dębskiego Dyrektora Wydziału Inwestycji i Nadzoru Właścicielskiego w Starostwie Powiatowym w Kutnie przy sprzedaży Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej sp. z o. o.

Zawiadamiające Stowarzyszenie Ogolnopolska Inicjatywa Obywatelska uważa, że przy sprzedaży PKS niedoszacowano jego majątek o około 2-3 mln z i zdecydowało się w lutym tego roku skierować zawiadomienie do prokuratury.

- 2-3 mln zł,  tyle na transakcji sprzedaży PKS mogło stracić starostwo, a tym samym społeczeństwo naszego powiatu - mówi Wiesław Bryłka, prezes SOIO. - Naszym zdaniem zostało to spowodowane m.in. brakiem bieżącego nadzoru nad działalnością tej spółki przez podejrzane przez nas osoby, nie podejmowanie w porę odpowiednich działań, brakiem opracowania programu naprawczego i bieżącej kontroli jego realizacji. Uważamy, że doszło do bezczynności i zaniedbania osób odpowiedzialnych za straty w spółce i daje to podsatwy podejrzeń, że takie zarządzanie i nadzór nad tą spółką było celowe i zamierzone, aby można było ją sprzedać po zaniżonej wartości.

- Prokurator Katarzyna Rytczak umorzyła postępowanie w związku z brakiem danych uzasadniających popełnienie przestępstwa. W postępowaniu ustalono jaka była kwota sprzedaży i jakie zobowiązania ciążą na kupującym, przesłuchano świadków  - mówi Sławomir Erwiński, Prokurator Rejonowy w Kutnie. - Na umorzenie służy [więcej]
wandea, 03.04.2014 12:05|czytane: 1626 razy|20 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pod patronatem eKutno.pl: Patron znany czy nieznany? Jan Kasprowicz i Jego czasy
W połowie marca odbyły się eliminacje III Międzyszkolnego Konkursu Historycznego : „Patron znany czy nieznany? Jan Kasprowicz i Jego czasy” w dziewięciu  szkołach powiatu kutnowskiego. Wzięło w nich udział 116  uczniów. Najwięcej uczestników przystąpiło do konkursu w Zespole Szkół Nr 3 w Kutnie.

Rozgrywka finałowa odbędzie się w środę, 21 maja w  Centrum Teatru Muzyki i Tańca przy ul. Teatralnej 1. Po zakończeniu finału nastąpi  uroczyste rozdanie nagród. Godziny rozgrywki finałowej podane zostaną na początku maja.

UCZNIOWIE ZAKWALIFIKOWANI DO ETAPU FINAŁOWEGO MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU HISTORYCZNEGO
„PATRON ZNANY CZY NIEZNANY? JAN KASPROWICZ I JEGO CZASY”

Gimnazjum Nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Kutnie
Kacper Stoś – opiekun: Robert Małachowski

Gimnazjum Nr 3 im. H. Sienkiewicza w Kutnie
Zuzanna Staniszewska – opiekun: Grażyna Grobelska
Piotr Twardowski – opiekun: Grażyna Grobelska
Rezerwowy – Aleksandra Tomczak – opiekun: Grażyna Grobelska

I LO im. J. H. Dąbrowskiego w Kutnie
Eliza Babecka – opiekun: Ewelina Walczak
Adrianna Wójcicka – opiekun: Ewelina Walczak
Rezerwowy – Patrycja Pasterska

II LO im. J. Kasprowicza w Kutnie
Adrianna Kruszyniak – opiekun: Artur Ciurlej
Cezary Grzyb – opiekun: Artur Ciurlej [więcej]
pismak, 03.04.2014 10:30|czytane: 1003 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dzień przedsiębiorczości w kutnowskiej komendzie
Wczoraj Komenda Powiatowa Policji w Kutnie gościła grupę młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych z Kutna. Spotkanie odbyło się w ramach programu edukacyjno- wychowawczego „Dzień Przedsiębiorczości”. Uczniowie mieli możliwość usłyszeć o codziennej pracy policjantów i zweryfikować swoje wyobrażenie o służbie mundurowej.

Dzień przedsiębiorczości w kutnowskiej komendzie  , ./upload/articles_pakiety/23110/01_obraz.jpg
Dzień przedsiębiorczości w kutnowskiej komendzie  , ./upload/articles_pakiety/23110/02_obraz.jpg


„Dzień Przedsiębiorczości” to program edukacyjno –wychowawczy dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych. Pomaga w podejmowaniu trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi zawodowej młodym ludziom. Poprzez spotkanie w wybranym dobrowolnie przez młodzież miejscu pracy, uczniowie mają możliwość zweryfikowania swoich wyobrażeń o wymarzonym zawodzie, zapoznaniu się w praktyce z jego specyfiką oraz informacji o wymaganym wykształceniu. [więcej]
pismak, 03.04.2014 10:15|czytane: 1841 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Na niebiesko dla autyzmu w SOSW nr 2
W ramach ogólnoświatowej akcji „Na niebiesko dla autyzmu” w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym Nr 2 w Kutnie, w którym kształcą się uczniowie autystyczni, podjęto różne inicjatywy włączenia się w obchody tego dnia.

Na niebiesko dla autyzmu w SOSW nr 2, ./upload/articles_pakiety/23108/01_obraz.jpg
Na niebiesko dla autyzmu w SOSW nr 2, ./upload/articles_pakiety/23108/02_obraz.jpg
Na niebiesko dla autyzmu w SOSW nr 2, ./upload/articles_pakiety/23108/03_obraz.jpg


Ośrodek „zaświecił” na niebiesko, dzięki przygotowanym przez uczniów niebieskim żarówkom. Ponadto w ramach obchodów Światowego Dnia Wiedzy o Autyzmie w Ośrodku 28 marca odbyła się rada samokształceniowa, podczas której nauczyciele pogłębili swoje wiadomości na temat form i sposobów pracy z uczniem autystycznym. 2 kwietnia natomiast Dzień Autyzmu w sposób szczególny celebrowali uczniowie.

Starsza grupa mogła poznać historię autystycznej kobiety, która, pomimo swoich trudności i problemów wynikających z autyzmu, została profesorem nauk o zwierzętach i zajmuje się propagowaniem wiedzy o zaburzeniu, jakim jest autyzm. [więcej]
pismak, 03.04.2014 10:20|czytane: 1032 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
eKuchnia: Ale Smaki na sobotni obiad
Dziś blog kulinarny ALE SMAKI poleca dania na sobotni obiad. Więcej przepisów znajdziecie na blogu alesmaki.com.pl lub na funpage na Facebooku.

KULKI RYŻOWE NA SAŁACIE
Składniki:

100 g białego ryżu
6 pomidorów suszonych
kula mozarelli
50 g sera cheddar
pieprz
sól
bułka tarta
jajko
olej rzepakowy

eKuchnia: Ale Smaki na sobotni obiad, ./upload/articles_pakiety/23106/03_obraz.jpg
eKuchnia: Ale Smaki na sobotni obiad, ./upload/articles_pakiety/23106/02_obraz.jpg
eKuchnia: Ale Smaki na sobotni obiad, ./upload/articles_pakiety/23106/01_obraz.jpg


Wykonanie:
Ryż ugotuj i przełóż do miski. Gdy będzie jeszcze ciepły wymieszaj go z posiekanymi pomidorami suszonymi, mozarellą poszarpaną na małe kawałki oraz startym na tarce cheddarem. Wszystkie składniki dopraw sporą ilością soli i pieprzu. Formuj nieduże kulki. Kulki obtaczaj najpierw w roztrzepanym jajku, później w bułce tartej i smaż w woku lub w dosyć głębokiej patelni. Gdy ładnie się zrumienią wykładaj je na ręcznik papierowy i pozostaw na chwilę tak aby nadmiar tłuszczu pozostał na ręczniku. [więcej]
wandea, 03.04.2014 08:08|czytane: 1344 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Dni otwarte w Zespole Szkół w Żychlinie
Zespół Szkół w Żychlinie zaprasza na dni otwarte - 5 i 6 kwietnia w  godzinach od 9:00 do 13:00.

Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
Dni otwarte w Zespole Szkół w Żychlinie

[więcej]
wandea, 03.04.2014 08:10|czytane: 1311 razy|13 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kup lokal w bloku przy ulicy Łokietka

TBS
[więcej]
wandea, 31.03.2014 11:41|czytane: 1937 razy|komentuj|czytaj cały
Przetargi w Zarządzie Nieruchomości Miejskich. Przestępstwa nie ma, tylko uchybienia
Prokuratura Rejonowa w Kutnie umorzyła postępowanie w sprawie przemilczenia istotnych danych w oferice przetargowej firmy, która brała udział w przetargu ogłoszonym przez Zarząd Nieruchomości Miejskich w Kutnie. Po zbadaniu dokumentacji w zakładzie budżetowym prokuratura znalazła uchybienia w prowadzonych procedurach przetargowych i zwróciła się do miasta, aby złożyło wyjaśnienie i podjęło czynności aby uchybień więcej nie było, gdyż mogą w przyszłości prowadzić do przestępstw. Uchybienia te jednak nie mają charakteru czynów zabronionych.

Przetargi w Zarządzie Nieruchomości Miejskich. Przestępstwa nie ma, tylko uchybienia, ./upload/articles_pakiety/23103/01_obraz.jpg
Przetargi w Zarządzie Nieruchomości Miejskich. Przestępstwa nie ma, tylko uchybienia, ./upload/articles_pakiety/23103/02_obraz.jpg
Przetargi w Zarządzie Nieruchomości Miejskich. Przestępstwa nie ma, tylko uchybienia, ./upload/articles_pakiety/23103/03_obraz.jpg


W sprawie chodziło o zakwestionowanie wyniku przetargów na prace budowlane na ulicy Przytorze i Barlickiego.

- Przesłuchaliśmy Jacka Boczkaję, wiceprezydenta Kutna w charakterze świadka, który złożył obszerne wyjaśnienia i podkreślił, że wynik przetargu nie spowodował szkody dla miasta. Wygrała firma, która przedstawiła najtańszą ofertę - mówi Sławomir Erwiński, Prokurator Rejonowy w Kutnie. - Ponadto aby zaistaniało przestępstwo, którego dotyczyło zawiadomienie szkoda ta wystąpić musi. Stwierdziliśmy jedynie pewne uchybienia w procedurze przetargowej w Zarządzie Nieruchomości Miejskich, które nie mają znamion czynu zabronionego i wystosowaliśmy pismo do Urzędu Miasta Kutna o ich wyjaśnienie i sposób wykluczenia podobnych błędów w przyszłości. Chodzi tu przede wszystkim o to, że komisja przetragowa nie sprawdza wnikliwie dokumentów ofertowych ze stanem faktycznym i że brakowało polisy do zabezpieczenia zlecenia.

Dziś w Urzędzie Miasta Kutna w sprawie odpowiedzi Prokuraturze Rejonowej w Kutnie debatowała Komisja Rewizyjna Rady Miasta Kutna, która pięcioma głosami "za" (Andrzej Bieniek PiS, Janusz Pawlak PO, Krzysztof W. Dębski SLD oraz Mieczysław Gałusa i Przemysław Zawadzki Porozumienie dla Kutna) ustaliła treść wyjaśnień i zaleceń dla prezydenta w kwestii nadzoru nad zakładem budżetowym.  W ZNM został przeprowadzony audyt, którego wyniki potwierdziły spostrzeżenia Prokuratury. [więcej]
wandea, 02.04.2014 20:48|czytane: 1952 razy|14 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wernisaż malarstwa tajemniczego artysty z Płocka
Dziś w Muzeum Regionalnym w Kutnie odbył się wernisaż wystawy „Malarstwo Ryszarda Koska”. Wernisaż otworzyła Sylwia Stasiak witając zebranych w tym syna Ryszarda Koska - Piotra Koska i darczyńców eksponatów zgromadzonych na wystawie.

Wernisaż malarstwa tajemniczego artysty z Płocka, ./upload/articles_pakiety/23104/01_obraz.jpg
Wernisaż malarstwa tajemniczego artysty z Płocka, ./upload/articles_pakiety/23104/07_obraz.jpg
Wernisaż malarstwa tajemniczego artysty z Płocka, ./upload/articles_pakiety/23104/15_obraz.jpg


- Po raz pierwszy w Kutnie prezentowana jest twórczość tego artysty z Płocka, który z wykształcenia jest muzykiem, gra na saksofonie, współzałożycielem grupy jazzowej. Kosek maluje od 25 lat, ma na swoim koncie kilkaset obrazów, które prezentowane są w wielu muzeach m.in. w Płocku, Toruniu, Radomiu i w prywatnych kolekcjach w Polsce i na świecie - mówi Sylwia Kacalak, autorka wystawy. - Wystawa ma charakter przekrojowy, zobaczyć można prace powstałe w latach 90 i te tworzone dzisiaj. Zgromadziliśmy w muzeum 50 obrazów. Ryszard Kosek na własnych wernisażach się nie pojawia, jest tajemniczą postacią i niewiele osób spotyka się z nim bezpośrednio. Miałam ten zaszczyt i szczęście, że byłam w pokoju Ryszarda Koska, z którego on nie wychodzi. Atmosfera miejsca i spotkania nie jest do opisania słowami.

- Powierzchnię malowideł Koska wypełniają charakterystyczne postacie z wąskimi czołami i nierównym uzębieniem, lecz najczęściej pojawiają się na nich mistrzowskie kompozycje z udziałem zdumiewającej liczby osób – osobników, bo także świń (!), krów, koni, psów, kotów i wszystkich innych najróżniejszego autoramentu stworzeń Bożych - pisze Zofia Łoś opowiada o pracach tego twórcy nieprofesjonalnego. - Kosek ma łatwość pokazywania charakterów swoich bohaterów: z humorem ustawia ich w sytuacjach banalnych, otacza zwykłymi przedmiotami, znaczy czytelnymi atrybutami, maluje gesty i grymasy. Wyobraźnia artysty jest nieskażona obcymi wpływami, a w treści charakteryzuje się inteligentną refleksją społeczną z pewną dozą życzliwego szyderstwa dla swoich bohaterów.

- Ryszard Kosek poświęcił się wyłącznie malarstwu. Dziś jest to zajęcie, któremu oddaje się bez reszty, to niemal sposób życia. Tworzy z wewnętrznej potrzeby, dlatego o jego pasji wiedzieli tylko najbliżsi. Dopiero w 1993 roku obrazy Koska zostały pokazane publicznie - na zbiorowej wystawie "Przerażenie i ukojenie", w Płocku i Radomiu. Tu zyskały bardzo pochlebne opinie, zainteresowanie kolekcjonerów i muzeów. Można było obejrzeć je również w telewizyjnym filmie "Pęknięcie nadziei"  - mówi Zbigniew Chlewiński. [więcej]
kultura, 02.04.2014 21:20|czytane: 1779 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dziewczęta z ZS w Żychlinie mistrzyniami powiatu w siatkówce
Reprezentacja dziewcząt ZS w Żychlinie trzeci rok z rzędu została mistrzem  powiatu w siatkówce w ramach Licealiady.

Dziewczęta z ZS w Żychlinie mistrzyniami powiatu w siatkówce, ./upload/articles_pakiety/23102/05_obraz.jpg
Dziewczęta z ZS w Żychlinie mistrzyniami powiatu w siatkówce, ./upload/articles_pakiety/23102/04_obraz.jpg
Dziewczęta z ZS w Żychlinie mistrzyniami powiatu w siatkówce, ./upload/articles_pakiety/23102/01_obraz.jpg


W turnieju finałowym, który odbył się 1 kwietnia w Zespole Szkół nr 1 w Kutnie wzięły udział cztery szkoły (po dwa najlepsze zespoły z turniejów półfinałowych): ZS Nr 1 w Kutnie, LO w Żychlinie, ZS w Żychlinie oraz I LO im. gen. J.H. Dąbrowskiego. W meczu finałowym po zaciętej i wyrównanej walce, dziewczęta z ZS w Żychlinie wygrały 2:1 z  LO w Żychlinie. W równie pasjonującym meczu o 3 miejsce „Staszic” pokonał 2:1 „Dąbrowszczaka”.  W fazie eliminacyjnej brały jeszcze udział następujące szkoły: II LO im. Jana Kasprowicza w Kutnie, ZS Nr 2 w Kutnie ,ZS Nr 3 w Kutnie. Organizatorem rozgrywek był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kutnie.

Mecze finałowe:
ZS w Żychlinie – ZS Nr 1 w Kutnie 2: 0 ( 25:17; 25:16)
I LO w Kutnie - LO w Żychlinie  0:2 (17:25; 21:25)

Mecz o III miejsce: ZS Nr 1 w Kutnie – I LO im.gen. J.H. Dąbrowskiego w Kutnie  2:1 (25:21; 18:25; 15:12)
Mecz o I miejsce:   ZS w Żychlinie – LO w Żychlinie  2:1 ( 25:18; 23:25; 15:7) [więcej]
pismak, 02.04.2014 19:05|czytane: 2198 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
ZS w Żychlinie mistrzem powiatu w siatkówce
Męska reprezentacja Zespołu Szkół w Żychlinie została mistrzem powiatu w siatkówce w ramach Licealiady. W nagrodę siatkarze z Żychlina będą reprezentować powiat kutnowski w zawodach rejonowych, które odbędą się 4 kwietnia w Rawie Mazowieckiej.

ZS w Żychlinie mistrzem powiatu w siatkówce, ./upload/articles_pakiety/23101/01_obraz.jpg
ZS w Żychlinie mistrzem powiatu w siatkówce, ./upload/articles_pakiety/23101/02_obraz.jpg
ZS w Żychlinie mistrzem powiatu w siatkówce, ./upload/articles_pakiety/23101/03_obraz.jpg


W turnieju finałowym, który odbył się 31 marca w Zespole Szkół Nr 1 w Kutnie wzięły udział trzy szkoły (najlepsze zespoły z trzech turniejów eliminacyjnych): ZS Nr 3 im. Wł. Grabskiego w Kutnie, ZS w Żychlinie oraz gospodarze ZS Nr 1 im. St. Staszica w Kutnie.

W pierwszym meczu „Staszic” pokonał 2:0 ZS  Nr 3 w Kutnie, drugie spotkanie to wygrana ZS w Żychlinie 2:1 z „Grabskim”. W meczu o I miejsce po zaciętej i wyrównanej walce,  ZS w Żychlinie pokonał 2:1 ubiegłorocznego mistrza ZS Nr 1 w Kutnie. W fazie eliminacyjnej brały jeszcze udział następujące szkoły: ZS Nr 4 w Kutnie, ZSZ Nr 2 w Kutnie, I LO im. gen. J.H. Dąbrowskiego, II LO im. J. Kasprowicza, I LO PUL w Kutnie oraz LO w Żychlinie. Organizatorem zawodów był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kutnie.

Wyniki turnieju finałowego:
ZS Nr 1 St. Staszica w Kutnie - ZS Nr 3 W. Grabskiego w Kutnie   2:0 (25:20; 28:26)
ZS Nr 3 im. W  Grabskiego w Kutnie  - ZS w Żychlinie 1:2 (23:25; 25:19; 13:15)
ZS w Żychlinie- ZS Nr 1 St. Staszica w Kutnie  2:1 (25:14; 16:25; 15:8) [więcej]
pismak, 02.04.2014 18:58|czytane: 1155 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dni Otwartych Drzwi w Zespole Szkół nr 3 im. Władysława Grabskiego w Kutnie
Dziś podczas Dni Otwartych Drzwi w Zespole Szkół nr 3 im. Władysława Grabskiego w Kutnie szkołę odwiedziła trzecia klasa z Gimnazjum w Gołębiewku. Młodzież oprowadzała mgr Henryka Engel wicedyrektor ds. finansowo administracyjnych, nauczyciel przedmiotów zawodowych oraz uczennice ZS nr 3. 

Dni Otwartych Drzwi w Zespole Szkół nr 3 im. Władysława Grabskiego w Kutnie , ./upload/articles_pakiety/23093/05_obraz.jpg
Dni Otwartych Drzwi w Zespole Szkół nr 3 im. Władysława Grabskiego w Kutnie , ./upload/articles_pakiety/23093/08_obraz.jpg
Dni Otwartych Drzwi w Zespole Szkół nr 3 im. Władysława Grabskiego w Kutnie , ./upload/articles_pakiety/23093/18_obraz.jpg


W każdej klasie gimnazjaliści zostali ciepło przyjęci, obejrzeli pracownie przyrodniczą, informatyczną, językową, przedsiębiorczości i marketingu. Zajrzeli na halę sportową i do jej zaplecza oraz przekonali się o tym jak wyposażona jest szkolna biblioteka i centrum informacji. Henryka Engel mówiła o tym, że "Grabski" posiada najlepszą w powiecie kutnowskim salę informatyczną, dzięki wyposażeniu której zajęcia skrócono w tej szkole o dwie godziny. Trwają teraz do godz. 15.00. Nie zabrakło też informacji o sukcesach uczniów, bo nic innego tak dobrze o szkole nie świadczy, jak utalentowanie i dobrze wyedukowani uczniowie.

Zespół Szkół nr 3 im. Władysława Grabskiego w Kutnie z ponad 80-letnią tradycją proponuje w przyszłym roku szkolnym kształcenie w Technikum w zawodach technik ekonomista, handlowiec, informatyk, logistyk i technik organizacji reklamy. Szkoła gwarantuje wysoki poziom kształcenia, wychowania i kultury osobistej, dobre przygotowanie uczniów do matury i egzaminu potwierdzaącego kwalifikacje zawodowe oraz równe szanse edukacyjne dla uczniów z rożnych środowisk. [więcej]
wandea, 02.04.2014 18:27|czytane: 1965 razy|16 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czytelnicy piszą: Ochnia znów kolorowa
Wczoraj o godz.13.00 przy ul. Sienkiewicza w Kutnie pan Michał zauważył wyciek dziwnej sybstancji do Ochni. Nie pierwszy to już raz w krótkim czasie Ochnia w tym samym miejscu zabarwia się na różne kolory. Tym razem był to kolor czerwony.

Czytelnicy piszą: Ochnia znów kolorowa, ./upload/articles_pakiety/23089/01_obraz.jpg


- Wczoraj o godz. 10.30 Wydział Ochrony Środowiska powiadomił pracowników PWiK o występującym zabarwieniu rzeki Ochni w okolicy mostu na ul. Sienkiewicza. Ekipa techniczna spółki sprawdziła sieć  kanalizacji deszczowej. Nie stwierdzono obecności zabarwienia w badanym odcinku sieci. Miało ono charakter punktowy, występowało ono jedynie w rowie łączącym wylot kanalizacji deszczowej z rzeką Ochnią - informuje Joanna Brylska z kutnowskiego magistratu. - Służby miejskie są w stałym kontakcie z Wojewódzkim Inspektoratem Ochrony Środowiska w Skierniewicach. [więcej]
pismak, 02.04.2014 17:40|czytane: 1386 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Na niebiesko w Kutnie. Poznajmy autystów
Przypominamy, dziś Światowy Dzień Autyzmu. Na ulicy Królewskiej w Kutnie podopieczni i nauczyciele Ośrodka Rehabilitacyjno -edukacyjno -wychowawczego "Niezabudka" oraz  członkowie Grupy Wsparcia "Wiatrak" rozdawali ulotki informacyjne oraz niebieskie balony.

Na niebiesko w Kutnie. Poznajmy autystów, ./upload/articles_pakiety/23100/01_obraz.jpg
Na niebiesko w Kutnie. Poznajmy autystów, ./upload/articles_pakiety/23100/03_obraz.jpg
Na niebiesko w Kutnie. Poznajmy autystów, ./upload/articles_pakiety/23100/06_obraz.jpg


Dziś "Na niebiesko" zaświecą się Kutnowski Dom Kultury i Urząd Miasta Kutna. Grupa Wsparcia "Wiatrak" zaprasza wszystkie rodziny z powiatu kutnowskiego i okolic z chorymi na autyzm dziećmi na godz. 16.00 do Kutnowskiego Domu Kultury. Spotkanie integracyjne połączone będzie z warsztatami plastycznymi i muzycznymi. Jak zawsze będzie można podzielić się spostrzeżeniami czy problemami związanymi z edukacją i zdrowiem dzieci. [więcej]
wandea, 02.04.2014 14:09|czytane: 1793 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Jest akt oskarżenia przeciw dyrektorce Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kutnie
Prokuratura Rejonowa w Kutnie pod koniec marca tego roku oskarżyła Bożenę B. dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kutnie o to, że 29 kwietnia 2013 roku podczas składania zeznań w Sądzie Rejonowym w Kutnie po uprzedzeniu o odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań zeznała nieprawdę, że nie podpisała pism o reklamacji.

- Biegły grafolog stwierdził, że podpisy pod reklamacjami są pani Bożeny B. Ona podczas rozprawy zeznała, iż to nie ona je podpisała, zatem wystosowaliśmy akt oskarżenia o składanie fałszywch zeznań. Dyrektor MOPS w Kutnie grozi do 3 lat pozbawienia wolności - mówi Sławomir Erwiński, Prokurator Rejonowy w Kutnie.

Przypomnijmy, Bożena B. składała w ubiegłym roku zeznania w postępowaniu przeciwko małżeństwu G, pracownicy MOPS i przedstawicielowi handlowego Orange. Zdaniem dyrektorki MOPS małżeństwo G. sfałszowali jej podpisy pod umowami telekomunikacyjnymi, a ona miała zorientować się o sprawie dopiero kiedy zażądała od operatora duplikatów faktur.

Ubiegłoroczny proces przyniósł jednak inne rozwiązanie niż wyrok dla małżeństwa współpracującego z Miejskim Ośrodekiem Pomocy Społecznej, oskarżona o składanie fałszywych zeznań została jego dyrektor. [więcej]
wandea, 02.04.2014 13:23|czytane: 2409 razy|11 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Umorzenie i odmowa wszczęcia postępowania w sprawach związanych ze Strategią Rozwoju Miasta Kutna
Pod koniec marca br.  prokurator Aleksandra Kalska umorzyła postępowanie w sprawie rzekomego oszustwa i złamania przepisów Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych związanych z dokumentami ofertowymi złożonymi w Urzędzie Miasta Kutna w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego polegającego na realizacji badań jakościowych i ilościowych na reprezentacyjnej grupie mieszkańców Kutna, prowadzeniu spotkań warsztatowych  oraz stworzeniu końcowej wersji dokumentu pt. "Strategia Rozwoju Miasta Kutno na lata  2014 -2020" przez Pracownię badawczą CoCreation.  Na umorzenie przez Prokuraturę  zawiadamiającemu służy zażalenie.

Przypomnijmy, od połowy stycznia br. Prokuratura Rejonowa w Kutnie prowadziła postępowanie w sprawie zawiadomienia przez ASM Centrum Badań i Analiz Rynku Sp. z o.o o rzekomym popełnieniu przestępstwa przez osobę, która brała udział w Urzędzie Miasta Kutna w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na badania i końcową wersję Strategii Rozwoju Miasta Kutna i która przedstawiła w swojej ofercie projekty będące własnością ASM jako własne. Zawiadamiający wskazywał, że właścicielka firmy, która dostała zlecenie z kutnowskiego magistratu w konkursowej ofercie z 10 lipca 2013 r. wymieniła projekty jako własne, a  realizowała je jako pracownik ASM z dwoma innymi osobami. O sprawie pisaliśmy TUTAJ

Chodziło tu o czyny zabronione z art. 115 ust. 1 prawa autorskiego oraz o oszustwo art. 286 § 1 KK. Przesłuchani zostali przedstawiciele Urzędu Miasta Kutna i inne osoby. Postępowanie zostało umorzone w związku z brakiem danych uzasadniających popełnienie przestępstwa.

Z kolei 14 lutego br. do Prokuratury Rejonowej w Kutnie wpłynęło zawiadomienie w sprawie rzekomego zniesławienia osoby biorącej udział w konkursie ofertowym dotyczący Strategii Rozwoju Miasta Kutna w kutnowskim magistracie w korespondencji ASM Centrum Badań i Analiz Rynku Sp. z o.o z Urzędem Miasta Kutna. [więcej]
wandea, 02.04.2014 12:19|czytane: 1723 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Aktywni w demokracji w II LO w Kutnie
„Nie tylko wybory – jak młodzi mogą wpływać na rzeczywistość i aktywnie uczestniczyć w demokracji?” – to temat debaty zorganizowanej  w II Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kasprowicza w Kutnie.

Aktywni w demokracji w II LO w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/23095/01_obraz.jpg
Aktywni w demokracji w II LO w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/23095/02_obraz.jpg
Aktywni w demokracji w II LO w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/23095/03_obraz.jpg


Dyskutujący poruszyli tematy związane z polityką, mediami i ekonomią w wymiarze zarówno krajowym, jak i lokalnym. Na spotkaniu przedstawiony został pomysł utworzenia w Kutnie skateparku oraz założenie na Facebooku strony „Młodzież Kutna dla demokracji”, na której będzie można zgłaszać pomysły i projekty zmian w naszym mieście.

W dyskusji wzięli udział zaproszeni goście: dr Joanna Śmigielska - socjolog z Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego, Mirosław Ruciński członek Zarządu Powiatu w Kutnie, Jarosław Kotliński -  Naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu w Urzędzie Miasta Kutna oraz Barbara Rostek – Nowacka - dyrektor II LO.

Uczniów liceum reprezentowali: Andrzej Kacprzak, Jakub Jasiaczek, Dawid Stanowski, Maciej Jagiełło, Łukasz Stawirowski, Adrian Piechowski i Patryk Sobieszczak. [więcej]
pismak, 02.04.2014 12:24|czytane: 1707 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Spotkania Edukacyjne dla gimnazjalistów
Starostwo Powiatowe w Kutnie zorganizowało dziś jedenaste Spotkania Edukacyjne dla gimnazjalistów z powiatu kutnowskiego. Tym razem odbyły się one w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie.

Spotkania Edukacyjne dla gimnazjalistów , ./upload/articles_pakiety/23092/06_obraz.jpg
Spotkania Edukacyjne dla gimnazjalistów , ./upload/articles_pakiety/23092/07_obraz.jpg
Spotkania Edukacyjne dla gimnazjalistów , ./upload/articles_pakiety/23092/26_obraz.jpg


Prezentacje szkół na stoiskach były bardzo okazałe. Gimnazjalistów do szkół zawodowych, techników, liceów zapraszali osobiście dyrektorzy szkół, nauczyciele oraz uczniowie. Spotkania trwają do godz. 15.00.  Na pewno warto się na nie wybrać przed podjęciem decyzji w jakiej szkole będzie się kontynuować edukację. [więcej]
TomekKula, 02.04.2014 11:33|czytane: 2437 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pod patronatem eKutno.pl: Na niebiesko w powiecie kutnowskim. Dziś Światowy Dzień Autyzmu
2 kwietnia w Światowy Dzień Autyzmu  "Na niebiesko" zaświecą się Kutnowski Dom Kultury i Urząd Miasta Kutna. Niebieskie bluzki, chustki, balony i ulotki to atrybuty wyjątkowej środy w powiecie kutnowskim i na całym świecie. Akcja będzie realizowana również w Żychlinie, gdzie spod Urzędu Gminy niebieskim spacerem do centrum miasta rodzice i dzieci zamanifestują wspólnotę z autystami.

Pod patronatem eKutno.pl: Na niebiesko w powiecie kutnowskim. Dziś Światowy Dzień Autyzmu , ./upload/articles_pakiety/23000/01_obraz.jpg
Pod patronatem eKutno.pl: Na niebiesko w powiecie kutnowskim. Dziś Światowy Dzień Autyzmu , ./upload/articles_pakiety/23000/02_obraz.jpg
Pod patronatem eKutno.pl: Na niebiesko w powiecie kutnowskim. Dziś Światowy Dzień Autyzmu , ./upload/articles_pakiety/23000/03_obraz.jpg


2 kwietnia kolor niebieski da osobom z autyzmem i ich rodzinom nadzieję na lepsze życie. Grupa Wsparcia "Wiatrak" zaprasza wszystkie rodziny z powiatu kutnowskiego i okolic z chorymi na autyzm dziećmi na godz. 16.00 do Kutnowskiego Domu Kultury.

- W rodzinnej atmosferze chcemy zintegrować nasze środowisko. Będą zajęcia plastyczne, seans filmowy, dobra zabawa i rozmowy - mówi Marzena Woźniak z Grupy Wsparcia "Wiatrak". - Wcześniej rozdamy w centrum Kutna ulotki, które przybliżą społeczności problem autyzmu i zasygnalizują z czym dzieci te się borykają i jak postrzegają świat. Zachęcamy wszystkich aby 2 kwietnia byli Na niebiesko czyli po prostu z nami.

Światowy Dzień Wiedzy na temat Autyzmu (World Autism Awareness Day, WAAD) to święto obchodzone corocznie 2 kwietnia. Jego celem jest podnoszenie społecznej świadomości na temat zaburzenia uznanego przez ONZ za jeden z najpoważniejszych problemów zdrowotnych świata - obok raka, cukrzycy czy AIDS. [więcej]
wandea, 02.04.2014 07:17|czytane: 1987 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czy serwisy wymiany opon są gotowe do obsługi TPMS?
Bezpieczniejsza jazda, ale dłuższy proces wymiany opon - kierowcy i serwisanci przygotowują się na listopad. Z początkiem tego miesiąca wejdą w życie przepisy Unii Europejskiej dotyczące obowiązkowego stosowania systemu monitorującego ciśnienie w oponach.

Czy serwisy wymiany opon są gotowe do obsługi TPMS?, ./upload/articles_pakiety/23091/01_obraz.jpg
Czy serwisy wymiany opon są gotowe do obsługi TPMS?, ./upload/articles_pakiety/23091/02_obraz.jpg
Czy serwisy wymiany opon są gotowe do obsługi TPMS?, ./upload/articles_pakiety/23091/04_obraz.jpg


Obowiązkowy TPMS – gdzie i od kiedy?
Od 1 listopada 2014 roku wszystkie nowe samochody na terenie Unii Europejskiej muszą być wyposażone w czujniki TPMS. System sprawdza się w Stanach Zjednoczonych, a za kilka lat podobne przepisy prawdopodobnie będą obowiązywały również w Rosji, Malezji, Japonii i Turcji.

Czym jest TPMS?
TPMS to system czujników ciśnienia, którego zadaniem jest informowanie kierowcy o spadku ciśnienia w oponach. Istnieją dwa typy systemu TPMS – bezpośredni i pośredni. Bezpośredni podaje dane o ciśnieniu w każdym z kół w czasie rzeczywistym. Rozwiązanie to jest fabrycznie montowane w samochodach takich marek jak Mercedes, BMW, Lexus, Jaguar. Czujniki te w zależności od modelu mogą znajdować się bezpośrednio przy wentylu lub być przymocowane do obręczy. Pomiary przekazywane są za pomocą fal radiowych i wyświetlane na tablicy rozdzielczej auta lub na ekranie komputera pokładowego. [więcej]
pismak, 02.04.2014 07:16|czytane: 1427 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Spotkanie znakomitości okazją do wypromowania Łódzkiego
Ekscelencja Tasia Athanasiou, Grzegorz Kołodko, Beata Tyszkiewicz i inni przedstawiciele środowisk biznesowych, kultury, społeczności lokalnych, samorządowcy, politycy i dziennikarze spotkają się przy okazji Celebracji Prezydencji Republiki Grecji w radzie Unii Europejskiej. Wyjątkowa impreza odbędzie się 12 kwietnia w zabytkowym, pięknie odrestaurowanym Pałacu Chojnata w Białej Rawskiej, nazywanym również perłą architektury.

Spotkanie znakomitości okazją do wypromowania Łódzkiego, ./upload/articles_pakiety/23090/01_obraz.jpg
Spotkanie znakomitości okazją do wypromowania Łódzkiego, ./upload/articles_pakiety/23090/02_obraz.jpg
Spotkanie znakomitości okazją do wypromowania Łódzkiego, ./upload/articles_pakiety/23090/03_obraz.jpg


fot. 1 Celebracja Prezydencji Hiszpanii w EU. Chojnata
fot. 2 Celebracja Prezydencji Irlandii w EU. Chojnata
fot. 3 Krzysztof Malarecki

Celebracja podkreśla rangę państw przewodniczących Unii Europejskiej, stymuluje wzajemne kontakty oraz pobudza współpracę gospodarczą i kulturalną. W tym roku odbędzie się po raz piąty. Poprzednie Celebracje cieszyły się dużym zainteresowaniem korpusu dyplomatycznego, reprezentantów parlamentu, przedsiębiorców i liderów opinii publicznej.

- Spotkanie to pozwoli wykazać, że perspektywy długofalowego rozwoju regionu i polepszenia jakości życia mieszkańców są ściśle związane z polityką całej Unii Europejskiej, a poznanie sposobu tworzenia tej polityki zmieni sposób myślenia i nastawienie osób, które stanowią w danym regionie czynnik opiniotwórczy – tłumaczy Krzysztof Malarecki, pomysłodawca, organizator celebracji prezydencji w Pałacu Chojnata i właściciel obiektu. - Celebracje mają charakter imprezy społeczno-kulturalnej, proeuropejskiej, mają na zadanie zwiększyć możliwości współpracy na szczeblu międzynarodowym i regionalnym pomiędzy krajami UE, zaprezentować firmy zainteresowane zainwestowaniem w regionie oraz wpłynąć na wymianę doświadczeń.

Gośćmi specjalnymi tegorocznej Celebracji będą m.in. jej ekscelencja Tasia Athanasiou, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg członek biura Parlamentu Europejskiego i poseł Republiki Grecji w PE, Grzegorz Kołodko i Beata Tyszkiewicz. [więcej]
pismak, 02.04.2014 07:16|czytane: 1190 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Malarstwo Ryszarda Koska. Wernisaż 2 kwietnia
Muzeum Regionalne w Kutnie zaprasza na wernisaż wystawy „Malarstwo Ryszarda Koska”, który odbędzie się 2 kwietnia br. (środa) o godz. 16:00 w siedzibie MRK w Ratuszu.

Malarstwo Ryszarda Koska. Wernisaż 2 kwietnia, ./upload/articles_pakiety/23016/01_obraz.jpg


Zofia Łoś w taki sposób opowiada o pracach tego twórcy nieprofesjonalnego: „Powierzchnię malowideł Koska wypełniają charakterystyczne postacie z wąskimi czołami i nierównym uzębieniem, lecz najczęściej pojawiają się na nich mistrzowskie kompozycje z udziałem zdumiewającej liczby osób – osobników, bo także świń (!), krów, koni, psów, kotów i wszystkich innych najróżniejszego autoramentu stworzeń Bożych. [więcej]
kultura, 01.04.2014 19:32|czytane: 1070 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W środę jedenaste Spotkania Edukacyjne
Wydział Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Kutnie zaprasza 2 kwietnia w godz. 9:00-15:00 młodzież III klas gimnazjum na  „XI Spotkania Edukacyjne”, które odbędą się w Centrum Teatru, Muzyki i Tańca w Kutnie.

W środę jedenaste Spotkania Edukacyjne, ./upload/articles_pakiety/23001/01_obraz.jpg
W środę jedenaste Spotkania Edukacyjne, ./upload/articles_pakiety/23001/02_obraz.jpg
W środę jedenaste Spotkania Edukacyjne, ./upload/articles_pakiety/23001/03_obraz.jpg


Tak było na spotkaniach w ubiegłym roku

Dla każdego gimnazjalisty wybór szkoły ponadgimnazjalnej należy do jednej z ważniejszych decyzji życiowych. Organizowane  „Spotkania Edukacyjne” umożliwią młodzieży ostatnich klas gimnazjum zapoznanie się z ofertą [więcej]
wandea, 01.04.2014 19:30|czytane: 1456 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zespół Szkół nr 3 im. Władysława Grabskiego w Kutnie zaprasza jutro na Dni Otwartych Drzwi
Dyrekcja, Rada Pedagogiczna i uczniowie Zespołu Szkół nr 3 im. Władysława Grabskiego w Kutnie zapraszają gimnazjalistów oraz ich rodziców na DNI OTWARTYCH DRZWI 2 kwietnia  (środa) w godz. 8.30 - 14.30.

[więcej]
pismak, 01.04.2014 19:28|czytane: 1281 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Wielkie otwarcie Avans w Kutnie już w sobotę 5 kwietnia
Wielkie otwarcie elektromarketu Avans zaplanowano na sobotę, 5 kwietnia o godz. 8.00. Sieć przygotowała dla mieszkańców Kutna z tej okazji specjalną ofertę cenową.

Wielkie otwarcie Avans w Kutnie już w sobotę 5 kwietnia, ./upload/articles_pakiety/23087/01_obraz.jpg


W nowym elektromarkecie zlokalizowanym przy ulicy Oporowskiej 8, obok Bricomarché, dostępny będzie szeroki wachlarz asortymentu branży Multimedia/RTV/AGD. Avans to poza sklepami stacjonarnymi również sklep internetowy www.avans.pl, w którym Klienci znaleźć mogą jeszcze szerszą ofertę produktową. Każdy towar zamówiony online może zostać sprawdzony i odebrany w sklepie stacjonarnym. Sieć Avans kładzie szczególny nacisk na nowe technologie najlepszych marek, proponując Klientom niskie ceny, wspomagane dodatkowo cotygodniowymi  promocjami.

- Specjalnie na otwarcie elektromarketu w Kutnie przygotowaliśmy dla naszych Klientów wyjątkową ofertę cenową. Obwiązuje ona tylko w jeden dzień, dlatego warto pojawić się w naszym sklepie w sobotni poranek – mówi Agnieszka Pawelska, Rzecznik Prasowy marki Avans.

Zatrudnienie w nowym elektromarkecie znalazło 16 osób. [więcej]
redaktor, 01.04.2014 19:13|czytane: 2037 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Dom jednorodzinny stanął w ogniu
Dwumetrowe jęzory ognia buchały nad jednym z domów w szeregowym budynku przy ulicy Zdrojowej w Kutnie. Strażacy z Kutna uwijali się jak w ukropie, kilkanaście minut trwało zanim wysoki ogień został zduszony.

Dom jednorodzinny stanął w ogniu, ./upload/articles_pakiety/23086/01_obraz.jpg
Dom jednorodzinny stanął w ogniu, ./upload/articles_pakiety/23086/02_obraz.jpg
Dom jednorodzinny stanął w ogniu, ./upload/articles_pakiety/23086/08_obraz.jpg


Dziś przed godz. 16.00 wybuchł pożar w jednym z domów jednorodzinnych na ul. Zdrojowej. Gasiły go dwa zastępy  Państwowej Straży Pożarnej z Kutna oraz jeden zastęp OSP Komadzyn. Na miejsce zdarzenia przyjechał patrol Policji oraz Pogotowie Ratunkowe.

Więcej informacji wkrótce. [więcej]
TomekKula, 01.04.2014 17:10|czytane: 3778 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Na rondzie przewróciła się ciężarówka ze świniami
Dziś około godziny 12.20 w Kutnie na Rondzie Romana Dmowskiego przy ulicy Grunwaldzkiej przewróciła się ciężarówka ze świniami, jadąca do ubojni. Świnie wydostały się z przyczepy i biegają po okolicach. Na miejscu zdarzenia jest już Straż Pożarna i kutnowska Policja.

Na rondzie przewróciła się ciężarówka ze świniami , ./upload/articles_pakiety/23084/01_obraz.jpg
Na rondzie przewróciła się ciężarówka ze świniami , ./upload/articles_pakiety/23084/09_obraz.jpg
Na rondzie przewróciła się ciężarówka ze świniami , ./upload/articles_pakiety/23084/21_obraz.jpg


Został również powiadomiony Powiatowy Lekarz Weterynarii. Straż Miejska zabezpiecza ulicę Grunwaldzką, bo póki co ruch w stronę ronda jest zatrzymany.  Strażacy wydostali świnie z przyczepy i spod niej. Na szczęście niewiele zwierząt padło. [więcej]
pismak, 01.04.2014 12:45|czytane: 6995 razy|34 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Policjanci zlikwidowali profesjonalną nielegalną plantację konopi w gminie Nowe Ostrowy
Policjanci z wydziału kryminalnego kutnowskiej komendy wspólnie z kryminalnymi z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi zatrzymali dwie osoby w wieku 25 i 35 lat, które są podejrzane o prowadzenie nielegalnej uprawy oraz posiadania środków odurzających. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zlikwidowali profesjonalną nielegalną plantację konopi w gminie Nowe Ostrowy, ./upload/articles_pakiety/23083/01_obraz.jpg


28 marca o godzinie 11.00 w gminie Nowe Ostrowy policjanci dotarli do posesji, gdzie w budynku gospodarczym znajdowała się nielegalna plantacja konopi indyjskiej. Kryminalni zabezpieczyli 360 sadzonek roślin w różnych fazach wzrostu. Sprawcy zorganizowali profesjonalną linię produkcyjną do wyrobu gotowego narkotyku. Plantacja miała automatyczny system wentylacyjny oraz melioracyjny, odpowiedniej mocy lampy naświetleniowe, pomieszczenia ogrzewane były z osobnej rozdzielni prądu przez piece elektryczne. Na terenie posesji działał monitoring. Kamery swoim zasięgiem obejmowały bramę wjazdową oraz budynek, w którym prowadzona była uprawa. W trakcie dalszych przeszukań posesji policjanci zabezpieczyli 281 gramów marihuany, 623 sztuk tabletek ekstazy, 477 gramów amfetaminy. [więcej]
pismak, 01.04.2014 12:39|czytane: 2112 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Finał konkursu "Żołnierze Wyklęci obudźcie Polskę!"
Wczoraj odbył się w Kutnie międzypowiatowy finał konkursu "Żołnierze Wyklęci obudźcie Polskę!". Został on zorganizowany przez Senatora RP Przemysława Błaszczyka, Posła na Sejm RP Piotra Polaka i Posła do Parlamentu Europejskiego Janusza Wojciechowskiego.

Finał konkursu
Finał konkursu
Finał konkursu


W walce o najwyższe lokaty wzięło udział 23 uczniów z 12 szkół ponadgimnazjalnych (ZS nr 4 w Kutnie-Azorach; ZSP nr 1 w Łęczycy, ZSP nr 4 im. Wł. Grabskiego w Łowiczu, LO im. Marii Konopnickiej w Poddębicach, I LO im. Kazimierza Wielkiego w Łęczycy, ZS im. Jadwigi Grodzkiej w Łęczycy, ZS w Żychlinie, I LO im. Józefa Chełmońskiego w Łowiczu, II LO im. J. Kasprowicza w Kutnie, ZSMR w Piątku, PSKP w Łowiczu, ZSCKR w Mieczysławowie).

Laureatami zostali:
1. Natalia Bilska - I miejsce; (ZS w Żychlinie)
1. Mateusz Gawroński - II miejsce; (Pijarskie Szkoły Królowej Pokoju w Łowiczu)
3. Justyna Pawlak - III miejsce; (II LO w Kutnie)
4. Adrian Celiński - IV miejsce; (ZSP nr 4 w Łowiczu)
5. Adrian Kosmalski - IV miejsce; (ZS w Kutnie-Azorach)
6. Roman Rutkowski - IV miejsce;(ZS w Kutnie-Azorach) [więcej]
wandea, 01.04.2014 11:58|czytane: 1568 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Spotkanie z instruktorami orientacji przestrzennej
Zapraszamy na spotkanie z instruktorami orientacji przestrzennej,  które odbędzie się 4 kwietnia o godzinie 11:00 w Centrum Organizacji Pozarządowych  „Wspólny Dom” przy ul. Wyszyńskiego 11 w Kutnie. Spotkanie skierowane jest przede wszystkim do osób niewidomych i ich przewodników.

Uczestnicy będą  mogli zapoznać się z możliwościami i sposobami samodzielnego  wykonywania czynności dnia codziennego, samoobsługi,  posługiwania się białą laską, poruszania się z przewodnikiem.  Odbędzie się również prezentacja sprzętu optycznego wspomagającego widzenie. [więcej]
wandea, 01.04.2014 11:13|czytane: 926 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zapowiedzi: W maju nowy projekt KRONIKI WOJENNE
Cezary Walczak, Grupa Rekonstrukcji Historycznej NORMANDIA 44 i Kutnowski Dom Kultury zapraszają na rekonstrukcję historyczną KRONIKI WOJENNE - Czerwiec 1944 roku. 9-11 maja 2014 r. mieszkańcy Kutna przeniosą się do francuskiego miasteczka w latach czterdziestych, będą uczestniczyć w jego życiu codziennym i w tragicznych wydarzeniach wojennych.

Cezary Walczak
pomysłodawca przedsięwzięcia już dziś zachęca do wspólnej lekcji żywej historii w Kutnie. 70 lat później w samym centrum Polski, przeniesiemy się w tamte burzliwe czasy, usłyszymy zapomniane historie, poznamy przywołane sylwetki ludzi, których już nie ma, a o których musimy pamiętać. Bo i po nas zostanie tyle, ile zapamiętają o nas nasze dzieci i wnuki. KRONIKI WOJENNE zostaną pokazane w Kutnie by pamiętać.

Zapowiedzi: W maju nowy projekt KRONIKI WOJENNE

- W organizację rekonstrukcji włączą się zaprzyjaźnione grupy rekonstrukcji historycznej, grupa ratownictwa medycznego z I LO w Kutnie. W sobotę 10 maja od rana we francuskim małym miasteczku zycie będzie toczyć się swoim rytmem, Niemcy będą przechadzać się po rynku, pić kawę w kawiarniach, zaczepiać ludzi, a tymczasem wojska alianckie będą przygotowywać się do natarcia - mówi Cezary Walczak. - Te dni na zawsze zmieniły oblicze świata. We wschodniej Europie czerwone imperium rośnie w siłę i coraz mocniej miażdży nazistowską potęgę. W słonecznej Italii dopiero co Niemcy opuścili klasztor na Monte Cassino i Alianci wkroczyli do Rzymu. Na zachodzie wojska sprzymierzonych stawiają pierwsze kroki na poprzecinanych żywopłotami polach Normandii. A wszędzie tam walczą żołnierze polscy i polskiego pochodzenia. Mam nadzieję, że mieszkańcy Kutna nie tylko obejrzą rekonstrukcję na Placu Marsz. J. Piłsudskiego, ale i w całym mieście chętnie wezmą udział w lekcji żywej historii. Zachęcam fanów historii do przebrania się tego dnia w stroje epokowe.

Tłem historycznym projektu są walki zachodnich Aliantów z wojskami niemieckimi we Francji w czerwcu 1944 roku, tuż po lądowaniu na plażach Normandii.

- W programie znalazły się oprócz inscenizacji projekcje filmów wojennych w kutnowskim kinie. Chcemy pokazać filmy z lat 40 - 60.  To będą perełki fabularnych produkcji tamtych czasów - dodaje Walczak. - Po walkach mieszkańcy Kutna będą mogli równiez obserwować działania medyczne i szpital polowy.

W programie 9 -11 maja 2014 Kutno
Inscenizacja walki wojsk amerykańskich z niemieckimi
     - kilkanaście grup rekonstrukcyjnych
     - pojazdy wojskowe
     - efektowna pirotechnika
     - dioramy statyczne i dynamiczne [więcej]
wandea, 01.04.2014 10:41|czytane: 1441 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Od dziś kutnowska biblioteka ma nową dyretorkę
Prezydent Kutna powierzył stanowisko dyrektora Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kutnie Jolancie Stasinowskiej.

Pracownica działu Zbiorów Audiowizualnych od dziś objęła dyrektorski fotel. Powierzenie stanowiska nastąpiło do 30 czerwca 2014 roku. [więcej]
wandea, 01.04.2014 10:01|czytane: 1257 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Młodzież z Gimnazjum nr 3 poznała sekrety Radia
W drugiej połowie marca 26-osobowa grupa młodzieży  z Gimnazjum nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Kutnie uczestniczyła w wycieczce do siedziby Polskiego Radia w Warszawie. Odbyła się ona w ramach projektu „Szkolne Grupy Wolontariatu na rzecz osób niewidomych”, współfinansowanego przez Szwajcarię, w którym gimnazjaliści aktywnie uczestniczą już drugi rok.

Młodzież z Gimnazjum nr 3 poznała sekrety Radia, ./upload/articles_pakiety/23076/01_obraz.jpg
Młodzież z Gimnazjum nr 3 poznała sekrety Radia, ./upload/articles_pakiety/23076/02_obraz.jpg
Młodzież z Gimnazjum nr 3 poznała sekrety Radia, ./upload/articles_pakiety/23076/03_obraz.jpg


Zwiedzając Polskie Radio, młodzież mogła zobaczyć, jak „od kuchni” wygląda praca redaktorów, realizatorów czy pracowników obsługi technicznej. Wolontariusze obserwowali także audycje „na żywo” w studiu Programu 1, Programu 2 i Programu 4 – Czwórki. Mieli także sposobność rozmawiania  z panią redaktor Programu 3 -  Hanną Bogoryją – Zakrzewską o swojej pracy w mazowieckim Stowarzyszeniu Pracy dla Niepełnosprawnych „De Facto”.  Na początku kwietnia bowiem, pani redaktor odwiedzi Gimnazjum nr 3, by nagrać reportaż radiowy na temat wolontariatu. [więcej]
wandea, 01.04.2014 09:48|czytane: 1112 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Logowanie do portalu
Kalendarium imprez
Publicystyka
Kultura Musi Być!
Trzymając w ręku fragment Kosmosu. Leszek Baranowski i Mineral and Gem
Rozpoczynamy wakacyjny cykl Ludzie, który mamy nadzieję, będzie powstawał dzięki Czytelnikom eKutno.pl pragnącym pochwalić się fascynacjami, swoim hobby. Chcemy w nim... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
W lipcu w Kinie Kutnowskiego Domu Kultury
Kino Kutnowskiego Domu Kultury zaprasza w lipcu na filmy animowane, hooror, thriller, premierę filmu wojennego i Małej Wielkiej Stopy. 30.06.2017-05.07.2017  od piątku do niedzieli godz.16.00 AUTA 3  2D dubbing (animowany/familijny, czas 107 min) godz.18.00... [więcej]
Sport
Kolejny sezon KDK Kutno w Ekstraklasie
Zakończyły się drużynowe mistrzostwa Polski w brydżu sportowym. W sezonie 2016/2017 tytuł mistrzowski zdobyła drużyna RAL Poznań. Kutnowscy brydżyści KDK1 po zwycięstwach w fazie play-off nad AZS Warszawa 220:118 i Piastem Skawina 204:153 ostatecznie zajęli 11 miejsce w kraju i... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Kredyt pożyczka CHWILÓWKA w 15 min Potrzebujesz gotówki na nieprzewidziane wydatki? Chcesz spłacić swoje zaciągnięte chwilówki? Chcesz spłacić swojego komornika? U nas dostniesz pożyczkę! Najlepsza oferta na rynku! Najniż... [czytaj więcej]
Pergotendy - nowoczesne zadaszenia Pergotendy - funkcjonalne zadaszenia tarasów. Jest to unikalna forma ochrony przed słońcem i deszczem i jak i również sposób na wygospodarowanie kawałka cienia, tak potrzebnego w upalne dni... [czytaj więcej]
Młoda pozna pana Młodziutka studentka spotka się ze zdecydowanym oraz zadbanym Panem na niezobowiązujący seks. Wymagana dyskrecja, kultura oraz higiena osobista :) Spotkania na początek u mnie w mieszkaniu lub w ... [czytaj więcej]
Pomoc kuchni Zatrudnię pomoc do kuchni! Praca w trybie zmianowym. Godziwe wynagrodzeniernrnWymagania:rn-ważna książeczka do celów san-epidrn-dypozycyjnośćrn-uczciwośćrn-doświadczenie w branżyrnZainteres... [czytaj więcej]
Zatrudnię kucharza/kucharkę Zatrudnię kucharza/kucharkę na pełny etat do pracy w restauracji hotelowej!rnPraca na pełny etat, w trybie zmianowym.rnrnWymagania:rn-ważna książeczka do celów san-epidrn-dyspozycyjnośćrn-uc... [czytaj więcej]
Kupię książki Kupię komplet książek do I klasy liceum o profilu technik logistyk... [czytaj więcej]
Dodatkowy zarobek - marketing sieciowy WitajrnrnWiarygodna, bezpieczna i sprawdzona oferta dodatkowego zarobku. Program jest na rynku od ponad 13 lat. Jest to najprostsza droga do zarobienia dodatkowych pieniędzy. W pełni wypłacalna. Um... [czytaj więcej]
szambo zbiorniki betonowe atest transport gwarancja Oferuję zbiorniki betonowe ekologiczne z przeznaczeniem na:rn- szambo,rn- szambo ekologicznern-ścieki,rn-gnojówkę,rn-gnojownicę,rn-deszczówkę,rn-ziemianki itp.rnZbiorniki o wielkości 4,6,8,10 ... [czytaj więcej]
PRACA HUTA Poszukujemy osób do pracy w Hucie w Dąbrowie Górniczej na stanowiska: - operator wózka widłowego - operator suwnicy – uprawnienia IS specjalne trawersowe, chwytakowe Warunki: - atrakcyjne w... [czytaj więcej]
REKRUTER DS. PRACOWNIKÓW UKRAISKICH Rekruter ds. pracowników ukraińskich Obowiązki • Pozyskiwanie pracowników z Ukrainy • Weryfikację i selekcję aplikacji kandydatów zgodnych z poszukiwanym profilem • Budowanie i utrzym... [czytaj więcej]
SPECJALISTA DS. MARKETINGU I SPRZEDAŻY Jesteśmy firmą zajmującą się produkcją mebli tapicerowanych i poszukujemy osób młodych, ambitnych oraz kreatywnych na stanowisko: SPECJALISTA DS. MARKETINGU ORAZ SPRZEDAŻY Obowiązki:  ... [czytaj więcej]
Zagubiony piesek W okolicy ostatniego przystanku autobusu nr.7, w Muchnowie, blaka sie maly czarny piesek, nie ma jeszce roku. Moze ta droga znajdzie sie wlasciciel lub ktos kto zna pieska.... [czytaj więcej]
opiekunka do dziecka od września Poszukuję opiekunki do dziecka przedszkolaka, która jest osobą odpowiedzialną, sympatyczną, z podejściem do dziecka i posiada doświadczenie w opiece nad dziećmi w wieku 3-5, niepalącą. Mile ... [czytaj więcej]
ZATRUDNIĘ KIEROWCĘ ZATRUDNIĘ OD ZARAZ KIEROWCĘ TEL. 570 849 437... [czytaj więcej]
sprzedam mieszkanie 61,3m Sprzedam mieszkanie własnościowe o powierzchni 61,3m mieszczące się na 1 piętrze na osiedlu Łąkoszyn. Mieszkanie po remoncie wymieniona hydraulika, okna PCV, podłoga panele i kafelki, na ścia... [czytaj więcej]
Odzież ciążowa i odzież XXI .plac Manhattan box 73 Oferuje odzież ciążowa i odzież XXI plac Manhattan box 73... [czytaj więcej]
Poklikam !!!! Witam serdecznie . Poklikam w wolny czas sms,y lub na gadu gadu z kobietami z Kutna i okolic stan cywilny B/Z. ( Mile widziane Ukrainki mieszkające w Kutnie ) Pozdrawiam Panie i Tylko Panie !!!... [czytaj więcej]
Kocięta szukają domu Cztery 7-tygodniowe kocięta, przebywające od urodzenia w mieszkaniu, poszukują nowego domu. Są bardzo wesołe i towarzyskie. Korzystają z kuwety i potrafią już jeść samodzielnie. ... [czytaj więcej]
BEZPŁATNA SZKOŁA!!!! LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH EDUKATOR W KUTNIE ZAPRASZA!!! Uzupełnij swoje braki w wykształceniu. Zrób liceum 2 lub 3 lata!!! To już ostatnia szansa!!! Centrum Kształceni... [czytaj więcej]
BEZPŁATNA SZKOŁA!!!! LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH EDUKATOR W KUTNIE ZAPRASZA!!! Uzupełnij swoje braki w wykształceniu. Zrób liceum 2 lub 3 lata!!! To już ostatnia szansa!!! Centrum Kształceni... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Tobiasz Fa]ewski:
3 minut temu
Brawo Jarzębinki! Najzdolniejszy zespół młodych talentów!
Aaron, Skalski:
16 minut temu
Nie ma wyszczególnionej endokrynologi
Prokop Szołucha:
1 godzin temu
Ten pan Łuczak prezes PEC to nie przypadkiem mąż pani Łuczak, obecnie głównej ksiegowej PUP, wcześniej prezeski szpitala i jeszcze wczesniej audytorki czy kontrolerki w UM.
Karol Riviere:
2 godzin temu
"PRAWDZIWA CNOTA KRYTYK SIĘ NIE BOI." AWRUK! Kto pożarł nasze komentarze? Kto zamyka przed nami OKNA eKutna? Kto jest tym złoczyńcą? Kto jest prowokatorem? Kto jest egzekutorem? Kto jest katem? Kto Jest ofiarą? Co tu jest grane? Co tu się dzieje? Co tu się narobiło? Tęsknota! Smutek! Żal! Nigdy nie mówi się nigdy. Nigdy nic nie wiadomo. Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Na nawrócenie, oświecenie, przyjaźń, miłość, pokutę, przeprosiny i naprawę szkód i krzywd nigdy nie jest za późno. Jak się nie ma co się lubi, to się nic nie lubi. Albo wszystko! Albo nic! Albo seks, mamona i ciuch? Albo miłość światłość i duch? Trzeba wybierać! Albo rybka? Albo akwarium? Albo pieniądze? Albo życie? Trudne to wszystko jest do ogarnięcia? A wybory są najtrudniejsze! Co wybieramy? EKutno, PTO"R" i NADZIEJĘ? Czy "Nie chcem ale muszem", "Alleluja i do przodu", "Róbta co chceta" i „Obiecanki-cacanki (a głupiemu radość)”? Kto się długo namyśla, nie zawsze rzecz najlepszą wybierze. Raz kozie śmierć!... Ja już wybrałem!.... Dziękuję Pani Olu!!!... Kończę już pisanie głupot..... Boję się trefnych prowokatorów: niedorozwiniętego lekarza psychiatry i nadpobudliwego lekarza seksuologa, którzy swoimi komentarzami doprowadzili do bardzo groźnej, niebezpiecznej zadymy na tym forum. Ale, póki co, sytuacja już została opanowana. Bogu dziękujmy! Ducha nie gaśmy!.... !!!!! NIECH ŻYWI NIE TRACĄ NADZIEI.....!!!!! Całą noc nie mogłem zasnąć. Teraz się trochę uspokoiłem. Idę spać. Jak się wyśpię, to zobaczę co wy tu nawypisywaliście na moim ulubionym eKutno. Pa pa, nieznośne aniołeczki! Pa pa!
Gustaw Wawrzek:
2 godzin temu
Gratulacje !!!!
Mateusz Sopielka:
2
 · 
3 godzin temu
a TAKA miała być AMERYKA -II stopień ????
Lucjusz Plater:
3 godzin temu
Nie rozumiem, jakie głosowanie, jaki plebiscyt na policjanta? Za swoją pracę dostaje pieniądze czy pracuje za darmo
Felicjan Matliński:
3 godzin temu
Który z oddziałów kutnowskiego szpitala nie wszedł do sieci, czy weszły wszystkie?
Filip Kocieł:
2
 · 
3 godzin temu
I stopień czyli najniższy.
Gwidon Sypajło:
4 godzin temu
Może się z narcyzmu wyleczą dzięki temu
Arkadiusz Macedoński:
4 godzin temu
Wróć,winno być natomiasdeco /art -deco...
Arkadiusz Macedoński:
4 godzin temu
Natomias/winno być natomiasd
Arkadiusz Macedoński:
4 godzin temu
Walenty Wielki- ludzie z Margaryny na temat PRĄDU najlepiej by było ,żeby się nie wypowiadali,również dla nich. Podpowiem jedynie ,że przy odrobinie szczęścia( a tacy z reguły je mają) w jedną z dziurek mogą włożyć nawet ... Natomias kombinować przy obydwu dziurkach odradzam nawet złodziejom komentarzy ! A przez grzeczność i zasady obowiązujące na e-Kutno nie wspomnę co można zrobić drutem w innych dziurkach...absolwent Staszica,sympatyk WNZK
Doroteusz Błażewski:
4 godzin temu
W tym mieście ludzie przez cały czas robieni są w chu...Zawsze, bo się boją odezwać. Dziś zebranie w spółdzielni. Ciekawe czy ktoś powie prawdę czy znów poklepią pa na prezesa.
Tymon Solipsa:
2
 · 
4 godzin temu
Na SGGW? A tutaj na miejscu takie renomowane uczelnie?
Mirosława Marcinek:
5 godzin temu
Na razie to się nauczyciceli z prywatnej ośmieszyli z tą napinką. Co to miało nie być - Staszic miiał paść, Kasprowicz też, a prywatna miała być potęgą. Dużo godzin będą mieli ci wybitni nauczyciele...
Oktawian Hakuba:
5 godzin temu
Ktoś się nie potrafi pogodzić z faktami, Pomysł nie wypalił i tyle, Jak się rozejdzie, że nitk tam się nie chce uczyć, w przyszłtm roku chętnych będzie jeszcze mniej.
Bogusław Passakas:
6 godzin temu
Ze swoich nie dadzą , nie martw się.
Narcyz Kaliszer:
6 godzin temu
Na stronie kutnowskiej policji figuruje jako I zastępca komendanta.Nie rozumię,jest jeszcze policjantem i startuje w konkursie.
Adrian Kwietniewski:
3
 · 
11 godzin temu
Okazy niesamowite.
Fakt Kutno mogłoby mieć swoje muzeum.
Ja sam nad rzeką Ochnią znalazłem skamieniałe muszelki.
Ale to co widzę na zdjęciach P. Leszka to coś niesamowitego co natura może wytwarzać.Najciekawsze artykuły
 ·  23
4 dni temu
Miejskie obrazki. Smród na osiedlu w centrum miasta
 ·  50
5 dni temu
Przemysław Zawadzki nadal dyrektorem Dąbrowszczaka. W czwartek konkurs na dyrektora Troczewskiego
 ·  119
5 dni temu
Radosław Bieniek szefem Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w mieście
 · 
6 dni temu
Dni Pola w Strzelcach
 ·  56
6 dni temu
Upał, bezmyślność urzędnika i zadłużenie szpitala
 ·  90
7 dni temu
(Aktualizacja) Kto wylewa słoną substancję na pobocza w gminie Krzyżanów?
 ·  14
8 dni temu
Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK
 ·  188
8 dni temu
Apel do mieszkańców Kutna, do ludzi, którym na sercu leży dobro miasta i powiatu
 ·  73
9 dni temu
Coraz wyższe pensje prezesów spółek miejskich
 ·  20
9 dni temu
Od dziś parking przy dworcu PKP na Siemiradzkiego zamknięty. Radny interpeluje
 ·  36
14 dni temu
Piramida aptekarska. Lekarz z kutnowskiego szpitala na ławie oskarżonych
 ·  7
14 dni temu
Mieszkańcy Podrzecznej będą mogli wykupić tańszy abonament w strefie płatnego parkowania
 ·  278
15 dni temu
Memorandum do potencjalnych prywatnych partnerów w budowie hali w Kutnie
 ·  10
19 dni temu
Smaczne mówienie, prawda i hejt. Profesor Jerzy Bralczyk w Kutnie
 ·  3
19 dni temu
Piknik Rodzinny w
 ·  14
19 dni temu
Akt erekcyjny wmurowany pod stacjonarne hospicjum w Kutnie
 ·  6
21 dni temu
Znajdź się na zdjęciach z Pikniku Organizacji Pozarządowych
 ·  8
21 dni temu
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Bogata kutnowska tradycja fotograficzna
 ·  32
22 dni temu
Strażacy mieli pełne ręce roboty. Mieszkańcy liczą straty po ulewie
 ·  34
23 dni temu
Komendant Powiatowy Policji w Kutnie odpowiada
 ·  107
23 dni temu
Propozycja PSL pro forma?
 ·  9
23 dni temu
Urzędnik urzędnikowi nierówny. Nagrody na Dzień Samorządowca
 ·  4
24 dni temu
Wyjątkowy spektakl pt. Królewna Śnieżka na Dzień Dziecka w Krośniewicach
 ·  50
24 dni temu
Różnice między teorią a praktyką? Kłopoty z prawem komendanta Policji w Kutnie
 ·  6
24 dni temu
Taniec i zabawa na Dniu Dziecka w Kutnie
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności