eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 25.06.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,34209-p-jolanta-zagajewska-by-a-dusza-towarzystwa," title="Kutno: ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa</b><br>To nie był czas. To nie była pora.I zgasło słońce, kiedy...</div></a> <a href="/kultura,34210-nagrody-w-dziedzinie-kultury-dla-makowskiego-i-kacalaka," title="Kutno: Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka</b><br>Jarosław Makowski i Tadeusz Kacalak otrzymali Nagrody Prezydenta Kutna w dziedzinie kultury....</div></a> <a href="/wiadomosci,34213-dni-pola-w-strzelcach," title="Kutno: Dni Pola w Strzelcach" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Dni Pola w Strzelcach</b><br>Dziś w Strzelcach odbyły się Dni Pola...</div></a> <a href="/wiadomosci,34208-ekuchnia-udka-po-maroka-sku," title="Kutno: eKuchnia: Udka po marokańsku" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>eKuchnia: Udka po marokańsku</b><br>Nieziemsko pachnące, delikatne i soczyste udka z kurczaka marynowane z aromatycznymi...</div></a> <a href="/wiadomosci,34193-uczniowie-i-nauczyciele-z-kutna-nagrodzeni," title="Kutno: Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni</b><br>Dziś w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie odbyło się...</div></a> <a href="/wiadomosci,34187-jubileuszowy-wiecz-r-z-kr-tkimi-filmami-w-centrum-teatru-muzyki-i-ta-ca," title="Kutno:  Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca" class="none white"><div id="opis_slidera"><b> Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca</b><br>30 czerwca, o godzinie 18:00 odbędzie się jubileuszowa edycja Euroshorts w...</div></a> <a href="/wiadomosci,34182-radni-powiatowi-mieli-szkolenie-wiedza-wszystko-o-tablecie," title="Kutno: Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie</b><br>Tableciku, tableciku powiedz przecie, kto jest najmądrzejszy w radzie? Dziś przed...</div></a> <a href="/wiadomosci,34173-zmar-marek-w-jkowski-regionalista-i-by-y-prezes-tpzk," title="Kutno: Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK</b><br>Zmarł Marek Wójkowski  (1955-2017) – regionalista, kolekcjoner, pasjonat historii 37 pp, ...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Zaproszenia na Obietnicę w Kinie KDK rozdane
Dwa podwójne zaproszenia na film "Obietnica" w Kinie KDK wygrali:  Ewa Bukowicz i Mariusz Miśkiewicz. Zaproszenia należy odebrać w Kasie KDK przed seansem.

Na polski dramat w kutnowskim kinie zapraszamy już od piątku 28 marca. Pierwotnie planowany w tym terminie film "Witaj w Klubie" będzie wyświetlany w połowie kwietnia.

Lila i Janek, uczniowie liceum, należą do nowej generacji. Pewnego dnia Lila nieoczekiwanie zrywa z Jankiem, oskarżając go o zdradę. Chłopak będzie musiał zapłacić wysoką cenę za błąd. Jeśli spełni obietnicę, którą wymogła na nim dziewczyna, nic już nie będzie takie jak przedtem…28.03.2014 (piątek)
godz. 16.00 KAROL, KTÓRY ZOSTAŁ ŚWIĘTYM
godz. 18.00 OBIETNICA
godz. 20.15 300: POCZĄTEK IMPERIUM 3D [więcej]
kultura, 26.03.2014 18:05|czytane: 1284 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Postępowanie z wolnej ręki. Czy szpital dostanie kredyt?
Jak mówi Andrzej Musiałowicz, prezes Kutnowskiego Szpitala Samorządowego sp. z o.o. trwają trudne rozmowy w sprawie uzyskania kredytu długoterminowego przez spółkę.

- Po nieudanych przetargach weszliśmy w postępowanie z wolnej ręki. Pięć banków prowadzi z nami rozmowy, póki one trwają jest jeszcze nadzieja na kredyt - mówi Andrzej Musiałowicz. - Chcielibyśmy uniknąć kredytów u Magellana. Firma ta jest otwarta na współpracę i przedłużyła nam czas spłaty do końca czerwca. Dementuję wszelkie pogłoski o zablokowaniu bankowych kont szpitalnych. Żaden wierzyciel nie wystąpił do nas po spłatę w trybie pilnym.

Prezes szpitala chce pozyskać kredyt w jakimś banku w jak najszybszym czasie, tym bardziej że na dofinansowanie od właściciela spółki czyli Powiatu Kutnowskiego, nie ma co liczyć. Jak mówił nam Mirosław Ruciński, członek Zarządu Powiatu [więcej]
wandea, 26.03.2014 17:12|czytane: 1387 razy|14 komentarzy|komentuj|czytaj cały
3 440 970 zł unijnego dofinansowania na projekt Kutno - miasto róż
Biuro prasowe kutnowskiego magistratu informuje, że miasto otrzymało unijne dofinansowanie w kwocie 3 440 970 zł na realizację projektu pn. „Kutno – miasto róż”. Środki pozyskano w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2007 – 2013. Całkowity koszt zadania to kwota 4 205 700 zł.

- Projekt obejmuje przeprowadzenie działań promocyjnych mających na celu wdrożenie marki regionalnej „Kutno – miasto róż”. Planuje się wdrożenie Systemu Informacji Miejskiej (jednolite oznakowanie miejskiej przestrzeni publicznej), nasadzenia różane na terenie miasta, instalację witaczy miejskich z wykorzystaniem motywu różanego, nadanie ulicom imion kutnowskich hodowców róż, nawiązanie współpracy z miastami pielęgnującymi tradycje różane - podaje Joanna Brylska, Kierownika Biura Prasowego. [więcej]
redaktor, 26.03.2014 17:00|czytane: 1228 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W piątek pozytywnie o porodzie. Przyjdź i usiądź w Kręgu Opowieści Porodowych
W piątek, 28 marca o godzinie 17:00 w Centrum Organizacji Pozarządowych "Wspólny Dom" w Kutnie odbędzie się spotkanie Krąg Opowieści Porodowych. Jest to ogólnopolska inicjatywa, by w jednym czasie, jednego dnia, w różnych miejscach w Polsce kobiety usiadły w kręgu, by pozytywnie mówić o porodzie.

W piątek pozytywnie o porodzie. Przyjdź i usiądź w Kręgu Opowieści Porodowych, ./upload/articles_pakiety/23010/01_obraz.jpg


- Jeśli planujesz ciążę, jesteś w ciąży, urodziłaś dziecko, nie ważne czy tydzień temu, miesiąc, rok czy 20 lat temu, przyjdź i opowiedz nam o tym. Podziel się emocjami jakie Ci towarzyszyły, być może masz jakieś pytania. Nie ważne czy rodziłaś w szpitalu, w domu, czy to było cc czy poród naturalny. Razem odszukamy piękno każdego porodu, moc oraz wyzwolimy siły Waszej kobiecości - mówi Joanna Zajkowska z Kutna.

Organizatorami kręgów są: Gaja – Szkoła Rodzenia w Poznaniu www.gaja-szkolarodzenia.pl, Vivat Poród - portal kreujący pozytywny wizerunek porodu www.vivatporod.pl oraz Stowarzyszenie Doula w Polsce – www.doula.org.pl.

Kontakt w sprawie zapisów:  przez FB, e- mail : joanna@kutno.net.pl,  telefon 669 970 201 (sms).

- Z uwagi na charakter spotkania proszę, abyś w miarę swoich możliwości przyniosła ciasto, ciasteczka, może cukierki, coś co sama możesz zrobić, abyśmy poczuły się jak w domu. Jeśli możecie przynieście jakiś napój, wodę bądź sok. Taka "składka", żeby milej nam się rozmawiało - dodaje pani Joanna. [więcej]
wandea, 26.03.2014 14:14|czytane: 1400 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dziś w Teelexpressie o inicjatywie pani Julity i Dębie Wybickiego
Dziś w Teleexpressie migawka o głosowaniu na dąb Wybickiego i sukcesie dębu w Brukseli. O zwycięstwie polskiego drzewa, zgłoszonego przez Julitę Szczepankiewicz z Krośniewic,  w międzynarodowym konkursie pisaliśmy TUTAJ

Dąb Wybickiego rosnący nieopodal Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie, dawnej siedziby rodowej Wybickich zajął III miejsce zdobywając blisko 17 tys. głosów. Pierwsze miejsce zajął stary wiąz z Bułgarii (77526 głosów), a drugie grusza pospolita z Węgier (36925 głosów).       

Zanim Dąb Wybickiego trafił do konkursu europejskiego zajął I miejsce w ogólnopolskim konkursie ekologicznym Drzewo Roku 2013. Zgromadził wówczas ponad 8 tys. głosów. Wygrana  zagwarantowała mu możliwość udziału w głosowaniu na Europejskie Drzewo Roku 2014 ,które trwało do końca lutego 2014. W ostatnim tygodniu lutego wyniki głosowania były tajne i trudno było ocenić, jak przebiega głosowanie u konkurentów.  Dzięki głosom internautów dąb Wybickiego znalazł się wśród finalistów za co pragnie serdecznie podziękować Julita Szczepankiewicz, mieszkanka Krośniewic. [więcej]
pismak, 26.03.2014 13:52|czytane: 1211 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Zagrają dla Damiana z Żychlina
W sobotę 29 marca odbędzie się impreza charytatywna w Żychlińskim Domu Kultury. Głównym organizatorem wydarzenia jest Zespół Szkół w Żychlinie przy współpracy Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Gminy Żychlin. Celem jest zbiórka funduszy na rehabilitację ucznia klasy 2b Liceum Ogólnokształcącego Damiana Dudkowskiego.

Zagrają dla Damiana z Żychlina, ./upload/articles_pakiety/23007/01_obraz.jpg


Harmonogram imprezy obejmuje  przedstawienie Grupy Teatralnej Metafora pt. „Głosy PRL-u”, koncert zespołu UNNAMED w skład którego wchodzą uczniowie Zespołu Szkół w Żychlinie,  sprzedaż ciasta i fantów. Wstęp jest bezpłatny, jednak każdy będzie mógł wrzucić „symboliczną złotówkę” do skarbonki.

Damian jest uczniem Zespołu Szkół w Żychlinie od 2013 roku. W 2012 uległ wypadkowi,w skutek którego zostały uniemożliwione jego funkcje ruchowe. Z inicjatywy kolegów i koleżanek z klasy szkoła zorganizowała zbiórkę pieniędzy, które pozwolą na częściowe opłacenie rehabilitacji Damiana. [więcej]
redaktor, 26.03.2014 13:37|czytane: 1479 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kolizja na ulicy Staszica w Kutnie
Dziś około godziny 10.40 na ulicy Staszica w Kutnie doszło do kolizji trzech samochodów osobowych.  W zdarzeniu drogowym brały udziała samochody: marki audi na kutnowskich numerach rejestracyjnych, seat również na kutnowskich numerach oraz fiat na łęczyckich numerach rejestracyjnych.

Kolizja na ulicy Staszica w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/23006/01_obraz.jpg
Kolizja na ulicy Staszica w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/23006/02_obraz.jpg
Kolizja na ulicy Staszica w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/23006/04_obraz.jpg


Nie ma osób rannych.  Przyczyny kolizji bada kutnowska Policja. Wkrótce więcej informacji. [więcej]
TomekKula, 26.03.2014 12:11|czytane: 3156 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Na Skłodowskiej nie ustąpił pierwszeństwa 74-letniej pieszej
Kutnowscy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do jakiego doszło wczoraj  o godzinie 19.00 na ulicy Skłodowskiej w Kutnie.

- Wstępnie ustalono, że kierujący samochodem toyota corolla 42-letni mieszkaniec Kutna nie ustąpił pierwszeństwa 74-letniej mieszkance Kutna, która opuszczała już przejście dla pieszych. W wyniku zdarzenia piesza doznała urazu ramienia. Uczestnicy wypadku byli trzeźwi. Postępowanie w tej sprawie prowadzą kutnowscy policjanci - podaje st.asp Paweł Witczak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kutnie. [więcej]
redaktor, 26.03.2014 12:46|czytane: 1073 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Firma z Wieniawy wykona remont ZOLu
FACIT Usługi – Budowlano - Remontowe z Wieniawy za 119 755,21 zł brutto wykona remont i przystosowanie pomieszczeń w budynku 1A na II piętrze do funkcjonowania Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym.

Na przetarg złożono 5 ofert: Przedsiębiorstwo Budowlano – Handlowe „BUDOMAS”  Masłowski Zbigniew z Wrocławia, FACIT Usługi – Budowlano - Remontowe, Zakład Ogólnobudowlany MARBUDEX Marek Kierlańczyk ze Skierniewic,  [więcej]
redaktor, 26.03.2014 10:40|czytane: 1172 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Uwertury do Kultury: O dokonaniach Kolberga i ich znaczeniu dla kultury polskiej i europejskiej
W piątek, 28 marca o godz. 12.00 Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kutnie zaprasza na drugie zdarzenie z cyklu UWERTURY DO KULTURY. Będzie to spotkanie z Maciejem Prochaską, muzykologiem z Instytutu im. Oskara Kolberga w Poznaniu, poświęcone dokonaniom Kolberga i ich znaczeniu dla kultury polskiej i europejskiej.

Uwertury do Kultury: O dokonaniach Kolberga i ich znaczeniu dla kultury polskiej i europejskiej, ./upload/articles_pakiety/22927/01_obraz.jpg


- 6 grudnia 2013 roku Sejm Rzeczypospolitej Polskiej przyjął uchwałę uznającą rok 2014 Rokiem Oskara Kolberga. Zgodnie z intencją Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kutnie Rok Kolberga ma być pretekstem do poznawania szeroko rozumianej kultury i tradycji. Kto nie zna źródeł własnych zachowań i gestów, zagubi się jako podmiot w „globalnej wiosce”, jaką jest  świat współczesny - mówi Grażyna Baranowska, koordynatorka projektu Uwertury do Kultury.

Spuścizna Oskara Kolberga stanowi fundament, do którego odwołują się pokolenia twórców i badaczy kultury".
Instytut im. Oskara Kolberga jest placówką naukowo-badawczą i wydawniczą, której zadaniem jest rozpoznanie, opracowanie i udostępnienie spuścizny jej patrona w postaci edycji Dzieł wszystkich. Poza swym głównym celem, Instytut włącza się też do innych działań na rzecz zachowania tradycyjnych wartości kultury narodowej, w myśl zaleceń "Konwencji o ochronie światowego dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego". [więcej]
kultura, 26.03.2014 10:49|czytane: 927 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Mawilux S.A. z Raszyna wybuduje lądowisko przy szpitalu
Kutnowski Szpital Samorządowy rozstrzygnął przetarg nieograniczony na przystosowanie istniejącego lądowiska dla śmigłowca przy do wymagań obowiązujących przepisów. Wygrała firma Mawilux S.A. z Raszyna z kwotą brutto 429 256,37 zł.

Na przetarg złożono 3 oferty:  Mawilux S.A. z Raszyna, QUMAK S.A. z Warszawy, GOLLAND Sp. z o.o. z Chorzowa. [więcej]
redaktor, 26.03.2014 10:36|czytane: 1078 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Festiwal Rozdźwięki w Kutnie czwarty raz
IV FESTIWAL PIOSENKI „ROZDŹWIĘKI” – KUTNO 2014 organizowany przez Kutnowski Dom Kultury, Regionalne Towarzystwo Muzyczne i Europejską Fundację Wspierania Talentów Dzieci i Mlodzieży "Młodzi Artyści" odbędzie się już od piątku 4 kwietnia w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie.

Pierwszy dzień to dzień roboczy, próby nagłośnienia oraz próba instrumentalna orkiestry festiwalowej.  W sobotę warsztaty wokalne oraz próby indywidualne.  - Wskazane jest aby podczas warsztatów oraz prób obecni byli instruktorzy oraz wykonawcy zaproszeni do udziału w warsztatach. Uczestnicy warsztatów zostali podzieleni na dwie grupy. Koniecznie trzeba zabrać ze sobą wydrukowane teksty piosenek - mówią organizatorzy.

Festiwal Rozdźwięki w Kutnie czwarty raz, ./upload/articles_pakiety/22958/01_obraz.jpg
                                         

W sobotę od godz. 10.00 – 11.00 Warsztaty z Anną Ozner będzie miała grupa pierwsza, a od 15.30 do 16. 30 grupa druga.

Próby indywidualne z orkiestrą festiwalową – grupa pierwsza
1)  11.15 – 11.30 – Aleksander Klembalski "Mały odkrywca"
2)  11.30 – 11.45 – Maja Andrzejewska "Malutkim i tym większym"
3)  11.45 – 12.00 – Oliwia Byczkowska "To jest rock'n roll"
4)  12.00 – 12.15 – Anna Kowalewska "Ada, to nie wypada"
5)  12.15 – 12.30 – Anna Łykowska "Świat rozdźwięków"
6)  12.30 – 12.45 – Julia Maciejewska "Letnia cza-cza"
7)  12.45 – 13.00 – Maria Wawrzyńczak " Laleczka z saskiej porcelany"
8)  13.00 – 13.15 – Karolina Grabowska "Uśmiechnięta wiosna"
9)  13.15 – 13.30 – Natalia Sobczyk "Kociopieska piosenka"
10)  13.30 – 13.45 – Agata Daniel "Nim świt nastanie" [więcej]
kultura, 26.03.2014 09:56|czytane: 1169 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Nowoczesne Eko-pracownie w szkołach w Oporowie i Szczycie
Tegoroczny  pierwszy dzień  wiosny przywitano w Zespołach Szkół w Oporowie oraz Szczycie w niecodzienny sposób. Ten właśnie dzień wybrano na uroczyste otwarcia Eko – pracowni, które zostały stworzone dzięki projektom dofinansowanym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Nowoczesne Eko-pracownie w szkołach w Oporowie i Szczycie, ./upload/articles_pakiety/23002/11_obraz.jpg
Nowoczesne Eko-pracownie w szkołach w Oporowie i Szczycie, ./upload/articles_pakiety/23002/02_obraz.jpg
Nowoczesne Eko-pracownie w szkołach w Oporowie i Szczycie, ./upload/articles_pakiety/23002/07_obraz.jpg


Dotacje ze środków Funduszu umożliwiły zorganizowanie nowoczesnych, na miarę XXI wieku,  pracowni ekologicznych. O tym, jak ciekawe mogą być zajęcia  w tak nowoczesnych salach lekcyjnych, mieli okazję  przekonać się przybyli goście m.in. wiceprezes WFOŚiGW Bohdan Cezary Dzierżek, Wójt Gminy Robert Pawlikowski, duchowni, pracownicy gminy, radni, rodzice oraz sponsorzy.

Uczniowie przygotowali dla gości wiele atrakcji, a wśród nich prezentacje multimedialne, ciekawe doświadczenia chemiczne, pokazy pomocy dydaktycznych i sposobów ich wykorzystania. Społeczność Szkół w Oporowie i Szczycie długo będzie wspominała 21 marca 2014 roku mając nadzieję na kolejne otwarcia tak nowoczesnych pracowni. [więcej]
pismak, 26.03.2014 09:45|czytane: 1557 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Dzień otwarty w Urzędzie Skarbowym w Kutnie
Urząd  Skarbowy w Kutnie zaprasza na „Dzień Otwarty” w sobotę 5 kwietnia w godzinach od 9.00 do 13.00. Dla Podatników zostaną przygotowane punkty informacyjne z zakresu: podatku VAT, podatku od spadków, darowizn i czynności cywilnoprawnych, podatku dochodowego od osób fizycznych i od osób prawnych, ewidencji i identyfikacji podatników i płatników, egzekucji administracyjnej, rachunkowości podatkowej.

Pełniący dyżur pracownicy urzędu będą służyć pomocą i informacją w zakresie rozliczania i wypełniania zeznań za 2013r. W tym dniu również Podatnicy będą mogli złożyć zeznanie roczne za 2013r. w tradycyjnej formie lub wysłać e-PITa przez internet bez kwalifikowanego podpisu elektronicznego. [więcej]
pismak, 26.03.2014 09:34|czytane: 908 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Szlakiem rezerwatów przyrody województwa łódzkiego
W minioną sobotę grupa 58 uczniów Gimnazjum w Ostrowach wraz z opiekunami. Eweliną Kołomłocką, Jolantą Postolską, Agnieszką Czerniawską-Garbalińską, Pawłem Żebrowskim i Kornelem Kołomłockim wzięła udział w trzynastej edycji rajdu „Powitanie Wiosny na Ziemi Łęczyckiej”. Organizatorami tegorocznej imprezy byli: łęczycki Oddział PTTK, Nadleśnictwo Grotniki oraz SKKT PTTK „Pójdźki” przy Gimnazjum w Daszynie.

Szlakiem rezerwatów przyrody województwa łódzkiego, ./upload/articles_pakiety/22999/01_obraz.jpg
Szlakiem rezerwatów przyrody województwa łódzkiego, ./upload/articles_pakiety/22999/02_obraz.jpg
Szlakiem rezerwatów przyrody województwa łódzkiego, ./upload/articles_pakiety/22999/03_obraz.jpg


Rajd miał na celu propagowanie turystyki jako zdrowego stylu życia, poznawanie piękna oraz walorów przyrodniczych i krajoznawczych Gminy Zgierz połączone z zabawą w budzącej się do życia scenerii wiosennego lasu. Organizatorzy przygotowali dla uczestników dwie trasy marszu biegnące niezwykle urokliwymi zakątkami Nadleśnictwa Grotniki.

Wyjątkowo piękna krajobrazowo była trasa o długości 12 km, którą przemierzali gimnazjaliści i uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych. Prowadziła ona przez rezerwat przyrody „Dąbrowa Grotnicka”, Grotniki, rezerwat przyrody „Grądy nad Lindą”, ścieżkę przyrodniczo-leśną w Uroczysku Lućmierz do punktu edukacji leśnej „Szkółka Źródliska”. Łącznie z opiekunami i organizatorami w imprezie wzięło udział 400 osób reprezentując powiaty łęczycki, kutnowski i poddębicki. Na trasie wędrówki rozegrany został blok konkursów w wiosennym klimacie. [więcej]
pismak, 26.03.2014 09:02|czytane: 1126 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Recenzja: Niech żałuje ten kto nie był na "Moralności pani Dulskiej"
Niech żałuje ten, kto miał wejściówkę w ręku, a nie poszedł na jeden z  dziesięciu spektakli pt. „Moralność pani Dulskiej” granych przez Grupę Teatralną Maska 2 z Kutna. Nie dziwię się tym osobom, które odeszły spod drzwi Centrum Teatru, Muzyki i Tańca rozczarowane, że brakło miejsca na widowni…

Recenzja: Niech żałuje ten kto nie był na
Recenzja: Niech żałuje ten kto nie był na
Recenzja: Niech żałuje ten kto nie był na


Ja obejrzałam to przedstawienie po raz pierwszy wczoraj 25 marca 2014 roku i choć minęło już trochę czasu od zakończenia przedstawienia – jestem pod  W R A Ż E N I E M !

To niesamowite, jak został przygotowany i grany ten spektakl. Teraz rozumiem, dlaczego nie można było dostać na niego wejściówek, że rozchodziły się, jak przysłowiowe „gorące bułeczki”! W tym spektaklu nie było drugoplanowych postaci.  Każda z ról była perełką. Spektakl oczarowywał, rozśmieszał i wzruszał do łez.
Centrum Teatru, Muzyki i Tańca przy ul. Teatralnej1 - w tym miejscu od stu lat  odbywały się przedstawienia teatralne zarówno  aktorów zawodowych, jak i amatorskich grup teatralnych, koncerty, spotkania, zabawy i bale.  Tu realizowała się idea doktora  Antoniego Troczewskiego, by poprzez  sztukę uczyć, wychowywać i angażować ludzi do wszystkiego, co polskie, co służyć może przyszłości narodu suwerennego i niepodległego.

Krzysztof Ryzlak, kierownik CTMiT, napisał na stronie internetowej  tej nowej instytucji kultury, że „Centrum ma być miejscem dla prezentacji kameralnych spektakli teatralnych (min. naszych grup artystycznych: Grupa Teatralna "od jutra", Teatr "Puszek"), które będą uzupełnieniem i poszerzeniem oferty kulturalnej Kutnowskiego Dom Kultury. Idąc za ideą twórców Domu Dochodowego Centrum będzie miejscem kontaktu, dialogu i współpracy z organizacjami społecznymi, pozarządowymi, stowarzyszeniami, placówkami edukacji i upowszechniania kultury.”  Cieszę się, że znalazła tu swoje miejsce jeszcze jedna  grupa teatralna – Maska 2, która kontynuuje stuletnią tradycję tego miejsca  - jest grupą amatorską, wystawia przedstawienia dla społeczności lokalnej, a  dobrowolne datki widzów przeznacza na cele charytatywne. [więcej]
pismak, 26.03.2014 08:59|czytane: 1294 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Niech Tusk zajmie się moim Krzysiem, kiedy dostanie padaczki. Kutnowskie rodziny niepełnosprawnych wspierają protestujących
Od środy 19 marca rodzice niepełnosprawnych dzieci i osób dorosłych protestują w Sejmie przeciw głodowym warunkom, jakie zgotował im polski rząd. Rodzicom tym w związku z licznymi podwyżkami cen i usług żyje się coraz gorzej, nie dość, że naznaczeni są chorobą swoich dzieci to jeszcze nie mają środków na to aby im pomóc, ułatwić sobie i dzieciom życie. Otrzymują 820 zł, a chcą 1680 zł brutto czyli tyle ile wynosi w Polsce płaca minimalna.  Premier Donald Tusk zaproponował zwiększenie w 2015 roku świadczenia do kwoty przekraczającej 1000 złotych, a w 2016 roku 1680 złotych brutto. Rodzice chcą jednak aby zwiększenie nastąpiło od razu do kwoty ich satysfakcjonującej. Rewaloryzacje rent, zasiłków czy świadczeń pielęgnacynych to zwykle w Polsce "skok" od kilku do kilkunastu złotych więc nic dziwnego, że rodzice żądają realnej podwyżki.

- Na co mam wydać 153 zł, które otrzymuję od państwa? Pampersy na miesiąc kosztują drożej, więcej wydaję na jedzenie czy leki. Dostaliśmy o 8 do 13 zł więcej. Na co ma nam to starczyć? - pytała zrozpaczona matka.

Niech Tusk zajmie się moim Krzysiem, kiedy dostanie padaczki.  Kutnowskie rodziny niepełnosprawnych wspierają protestujących, ./upload/articles_pakiety/22994/01_obraz.jpg
Niech Tusk zajmie się moim Krzysiem, kiedy dostanie padaczki.  Kutnowskie rodziny niepełnosprawnych wspierają protestujących, ./upload/articles_pakiety/22994/02_obraz.jpg
Niech Tusk zajmie się moim Krzysiem, kiedy dostanie padaczki.  Kutnowskie rodziny niepełnosprawnych wspierają protestujących, ./upload/articles_pakiety/22994/05_obraz.jpg


Dziś w sali Wspólnego Domu w Kutnie odbyło się spotkanie kutnowskich rodziców niepełnosprawnych z senatorem Przemysławem Błaszczykiem z PiS, posłem PiS Markiem Matuszewskim, Konradem Kłopotowskim wicestarostą kutnowskim zajmującym się w Zarządzie Powiatu tematyką opieki społecznej. Panowie wysłuchali wielu zarzutów kierowanych do polskiego rządu i decydujących o polskim prawie posłów, usłyszeli wiele dramatycznych historii zakończonych bardzo często pytaniami: jak dalej żyć? kto pomoże? co będzie z naszymi dziećmi jak umrzemy?

Głównie matki dotykały podstawowych problemów wadliwego systemu opieki społecznej, paradoksów i nielogiczności przepisów, które tworzone jakby bez wyobraźni odstają od rzeczywistości chorych ludzi i opiekujących się nimi. Bo co ma zrobić matka, która ma troje niepełnosprawnych dzieci, a ustawodawca nie przewidział takiej sytuacji, bo co ma zrobić matka, która ma 600 zł renty i jakieś dodatki na dziecko a leki na miesiąc ratujące jego życie kosztują 1000 zł, co ma zrobić rodzic, który musi kupić wózek inwalidzki, ale nie ma pieniędzy aby dopłacić około 4000 zł do dotacji z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. Przecież problem niepełnosprawnych nie dotyczy tylko bogatych ludzi, wręcz przeciwnie częściej dotyczy tych ubogich.

- Renty socjalne i wszystkie świadczenia pielęgnacyjne są śmiesznie niskie. A do śmiechu nam nie jest. Emerytury tzw. EWK, którą otrzymują ci, którzy zrezygnowali z pracy aby zająć się dziećmi, można uzyskać po 20 latach pracy i jest to kwota 730 zł. Jak z taką kwotą funkcjonować? Zasiłki pielęgnacyjne od 2006 roku są w wysokości 153 zł - mówiła Danuta Kamińska. - Brak nam na podstawowe produkty, jedzenie, leki, sprzęty terapeutyczne, rehabilitacyjne, materiały higieniczne. Niektórzy z nas nie mają żadnych środków transportu, a tych co mają nie stać na ich dostosowanie dla osób niepełnosprawnych. Dzisiejsze spotkanie zorganizowaliśmy aby wyrazić solidarność z naszymi przedstawicielami w Sejmie, którzy protestują aby wreszcie nam wszystkim trochę ulżyć.

- Bardzo się cieszę, że panowie nas wspieracie w tej nierównej walce przeciw polskiemu rządowi - mówiła do parlamentarzystów matka 16-letniego niepełnosprawnego Łukasza. - Niewiele od państwa żądamy, bo 1300 zł to nie jest nawet  kwota, która wystarczy na leczenie naszych dzieci. Natomiast chcemy aby naszą ciężką pracę, bo trzeba przyznać, że wychowanie osoby niepełnosprawnej w stopniu znacznym i głębokim wymaga 24 godzinnego bycia do dyspozycji - to ciężka praca. Uważamy, że uzawodowienie naszej pracy, byłoby korzystne dla nas. Kiedyś będziemy starzy i nie będziemy mieli siły, co wtedy? A nasze dzieci będą przecież żyły, medycyna posuwa się do przodu, te dzieci się ratuje. Nie umierają jak kiedyś bywało. My musimy znaleźć wspólnie rozwiązanie aby potem wychować takie dziecko. Chcielibyśmy aby nowa ustawa była konsultowana z naszymi przedstawicielami, bo to my rodzice niepełnosprawnych dzieci mamy największą wiedzę w tym zakresie, nie posłowie. [więcej]
wandea, 25.03.2014 21:02|czytane: 2143 razy|14 komentarzy|komentuj|czytaj cały
RWR w Kutnie uczy pływać
Oddział Ratownictwa Wodnego Rzeczpospolitej w Kutnie zorganizował wraz z dyrektorem Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kutnie zajęcia dla Placówki Opiekuńczo - Wychowawczej "Tęcza". W ramach tej inicjatywy, przeprowadzonych zostanie 12 zajęć z nauki i doskonalenia pływania na teranie Aquaparku Kutno.

RWR w Kutnie uczy pływać, ./upload/articles_pakiety/22997/01_obraz.jpg
RWR w Kutnie uczy pływać, ./upload/articles_pakiety/22997/02_obraz.jpg
RWR w Kutnie uczy pływać, ./upload/articles_pakiety/22997/03_obraz.jpg


Instruktorzy pływania oddziału RWR: Marcin Sułkowski, Sebastian Sztyrak, Artur Rosolak, Tomasz Lewicki, Ewelina Piotrowska, Mariusz Konwerski, Bartosz Woszczyński i Daniel Mijas, będą oswajać z wodą, uczyć technik pływackich i
przede wszystkim - dobrze się bawić w czasie zajęć.

Zajęcia rozpoczęły się w marcu i potrwają do czerwca. Mamy nadzieję, że te zajęcia sprawią uczestnikom wiele radości, a młodzież będzie bezpieczniejsza nad wodą - komentuje prezes Marcin Sułkowski. [więcej]
wandea, 25.03.2014 21:28|czytane: 1408 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Tancerze z kutnowskich sekcji na podium w turnieju tańca breakdance
W niedzielę, 23 marca w Gostyninie odbył się drugi regionalny turniej tańca breakdance „Król Parkietu”. W turnieju wzięli udział członkowie kutnowskiej sekcji breakdance Monster Munch działającej przy Kutnowskim Domu Kultury prowadzonej przez Piotra Woźniaka.

Tancerze z kutnowskich sekcji na podium w turnieju tańca breakdance , ./upload/articles_pakiety/22996/01_obraz.jpg
Tancerze z kutnowskich sekcji na podium w turnieju tańca breakdance , ./upload/articles_pakiety/22996/02_obraz.jpg
Tancerze z kutnowskich sekcji na podium w turnieju tańca breakdance , ./upload/articles_pakiety/22996/03_obraz.jpg


W turnieju wzięło udział 86 uczestników między innymi z Warszawy, Nakła, Bydgoszczy, Płocka, Kutna, Konina, Jabłonnej, Łowicza, Strzelec, Olkusza, Legionowa, Włocławka, Bedlna, Pajęczna, Koła oraz Kłodawy rywalizując w 3 kategoriach wiekowych.

W kategorii 10-12 lat II miejsce zdobył 10-letni Mateusz Józefkowicz z Kutna. Dla przypomnienia w ubiegłym roku w kategorii 10-13 lat I miejsce zdobył Mateusz Szymański oraz III miejsce Maciej Woźniak.

Gratulujemy młodym tancerzom i instruktorowi. [więcej]
wandea, 25.03.2014 21:17|czytane: 1360 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
"Staszic" wicemistrzem województwa
Ze srebrnymi medalami  z Finału Wojewódzkiego w Koszykówce Dziewcząt w ramach Licealiady wróciła reprezentacja Zespołu Szkół Nr 1 im. St. Staszica w Kutnie. Zawody odbyły się dzisiaj w Pałacu Sportu w Łodzi. Organizatorem był Łódzki Szkolny Związek Sportowy.W tym roku system gry został zmieniony i w turnieju finałowym wystąpiło sześć szkół podzielonych na dwie grupy. Następnie drużyny, które zajęły drugie miejsca w grupach półfinałowych zagrały o III miejsce, zwycięzcy zaś mecz finałowy.

Dziewczęta ze „Staszica” zwyciężyły w Grupie A, wygrywając 33:25 z ZSP Kleszczów oraz 20:0 I LO w Tomaszowie Mazowieckim(walkower).W meczu finałowym ZS Nr 1 w Kutnie uległ 23:59 aktualnemu Mistrzowi Polski Szkół Ponadgimnazjalnych w koszykówce LO w Aleksandrowie Łodzkim.

- Jestem bardzo zadowolony z postawy, zaangażowania i pracy wykonanej przez  dziewczęta. Wygraliśmy zawody na szczeblu powiatu, rejonu, zajęliśmy pierwsze miejsce w grupie półfinałowej. W całych rozgrywkach przegraliśmy tylko jeden mecz, z aktualnym Mistrzem Polski. Niestety w zawodach rejonowych oraz finale musieliśmy radzić sobie bez kontuzjowanej Michaliny Kamińskiej, za co dziewczętom należą się duże brawa – mówi trener Mariusz Łubiński. [więcej]
redaktor, 25.03.2014 18:49|czytane: 1316 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Nowa Syrenka już jeździ. motoonet.pl sprawdził
motoonet.pl przybliża dziś rodzimy projekt w branży motoryzacyjnej - nową polską Syrenkę rodem z Kutna. W styczniu pisaliśmy o tym odważnym projekcie kutnowskich firm. Wygląda na to, że nasze miasto może stać się wkrótce ośrodkiem odrodzonej polskiej motoryzacji.

Opracowania i uruchomienia produkcji podjęły się dwie duże znane w Polsce firmy  Polfarmex S.A. i AMZ- Kutno Sp.zo.o. A koordynacją tego odważnego projektu zajęła Agencja Rozwoju Regionu Kutnowskiego S.A. 

W krótkim filmie na motoonet.pl Andrzej Stasiak główny konstruktor samochodu opowiada o liftingu projektu i dalekosiężnych planach związanych z wypuszczeniem auta na polski rynek. [więcej]
pismak, 25.03.2014 17:39|czytane: 1521 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Rodzinna Niedziela w Muzeum - spotkanie marcowe
Muzeum Regionalne w Kutnie zaprasza do udziału w kolejnej „Rodzinnej Niedzieli w Muzeum" 30 marca br. w godzinach 11:00-12:30 oraz 13:00-14:30. Odbędą się wówczas zajęcia „Zwyczaje wielkanocne”.

Rodzinna Niedziela w Muzeum - spotkanie marcowe, ./upload/articles_pakiety/22812/01_obraz.jpg


Uczestnicy podczas spotkania dowiedzą się, m.in. jak wyglądają tradycyjne palmy, co powinno znaleźć się w koszyku ze święconką, czego symbolem jest wielkanocne jajko, a także dlaczego polewamy się wodą w Lany Poniedziałek? Podczas części warsztatowej wykonane zostaną palmy wielkanocne. [więcej]
kultura, 25.03.2014 17:36|czytane: 1068 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zdaniem magistratu zarzut bezczynności prezydenta niezasadny
W związku ze złożoną w dniu 24 marca 2014 r. skargą przedstawicieli wspólnot mieszkaniowych przy ul. Bohaterów Walk nad Bzurą 6, 8, 10, 12 oraz Zarządu Oddziałowego NSZZ „Solidarność” Pracowników Wojska J.W. 4228 Kraków Skład Kutno na bezczynność Prezydenta Miasta Kutno w sprawie lokalizacji przystanków MZK, Biuro Prasowe kutnowskiego magistratu informuje:

Zdaniem magistratu zarzut bezczynności prezydenta niezasadny, ./upload/articles_pakiety/22990/01_obraz.jpg


1. Główną przyczyną zmiany lokalizacji przystanku autobusowego były występujące utrudnienia komunikacyjne, spowodowane realizacją inwestycji przez Jednostkę Wojskową Skład Kutno. Dotychczas istniejąca pętla autobusowa została wyłączona z ruchu i korzystanie z niej przez Miejski Zakład Komunikacji stało się niemożliwe. W związku z powyższym przeniesiono przystanki w możliwe do zaakceptowania miejsca, stawiając jedynie słupki przystankowe.

2. W dniu 03 lutego br. do Urzędu Miasta Kutno wpłynęło pismo podpisane przez przedstawicieli wspólnot mieszkaniowych przy Bohaterów Walk nad Bzurą 6, 8, 10, 12 oraz Zarządu Oddziałowego NSZZ „Solidarność” Pracowników Wojska J.W. 4228 Kraków Skład Kutno w tej sprawie. Zaproponowano przywrócenie przystanku na pierwotne miejsce lub urządzenie przystanków w nowym miejscu w sposób zapewniający bezpieczeństwo. Osobą wskazaną do korespondencji był p. Kazimierz Więcek, Kierownik Sekcji Obsługi Infrastruktury Grupy Zabezpieczenia Zgierz Jednostki Wojskowej Nr 2573 Rejon Kutno.

3. W związku z niniejszym pismem Pracownicy Urzędu Miasta, po dokonaniu wizji lokalnej terenu, zaproponowali pozostawienie przystanków w nowych miejscach i ich urządzenie poprzez ułożenie w rowach przepustów, utwardzenie terenu płytami betonowymi i wybudowanie odcinka chodnika. Prace te zaplanowano na okres wiosenny, tj. na początku kwietnia br. [więcej]
wandea, 25.03.2014 17:13|czytane: 1501 razy|9 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zapraszamy zespoły muzyczne z Kutna i okolic na ROCKOWANIE
„Rockowanie” to nowa inicjatywa Łódzkiego Domu Kultury, który wraz z Radiem Łódź i Dziennikiem Łódzkim, we współpracy z Kutnowskim Domem Kultury, Miejskim Ośrodkiem Kultury w Skierniewicach, Miejskim Domem Kultury w Radomsku, Wieluńskim Dom Kultury i Centrum Kultury w Bełchatowie inauguruje kolejny festiwal muzyczny w województwie.

Zapraszamy zespoły muzyczne z Kutna i okolic na ROCKOWANIE, ./upload/articles_pakiety/22989/01_obraz.jpg


Festiwal „Rockowanie” skierowany jest do grup muzycznych działających na terenie województwa łódzkiego, których twórczość oscyluje w obrębie muzyki rockowo-popowej. Jego głównym celem jest prezentacja i promocja dorobku artystycznego zespołów muzycznych działających w województwie łódzkim, konfrontacja osiągnięć artystycznych, wspieranie  interesujących form działalności artystycznej wzbogacających kulturę regionu oraz stworzenie warunków do wymiany doświadczeń między wykonawcami i instruktorami.

„Rockowanie” składa się z trzech etapów, które zwieńczy koncert finałowy wybranych zespołów w Łodzi. Do wygrania są atrakcyjne nagrody: uczestnicy zawalczą o koncert w studio Radia Łódź, który zostanie wyemitowany na antenie oraz  zarejestrowany i wydany w postaci płyty „live”, występ podczas Mixera Regionalnego 2014 na dużej scenie, promocję medialną na łamach Dziennika Łódzkiego oraz Radia Łódź S.A. oraz sesję zdjęciową wykonaną przez studio FABRYKA z Łodzi. [więcej]
kultura, 25.03.2014 12:09|czytane: 1037 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Barbarzyństwo w przyrodzie: Klub Gaja odpowiada na apel pana Adama
Przytaczamy odpowiedź Klubu Gaja, zajmującego się w Polsce ochroną przyrody i ekologią, na apel pana Adama z Długołęki, który zaalarmował redakcję eKutno.pl o barbarzyńskim traktowaniu drzew na powiatowej drodze. O sprawie pisaliśmy wczoraj  TUTAJ.

Barbarzyństwo w przyrodzie: Klub Gaja odpowiada na apel pana Adama , ./upload/articles_pakiety/22987/01_obraz.jpg


Paweł Grzybowski z Klubu Gaja pisze do nas: Osoba która sprawę podjęła wykazała się ogromną konsekwencją co cieszy. Niestety organy administracji publicznej w tej sprawie wykazały się dramatyczną apatią. Każdy z przytoczonych organów (w szczególności zarządca drogi, gmina oraz policja) powinny były podjąć interwencję po sygnale od mieszkańca. Przytoczone przez Waszego czytelnika podstawy prawne są słuszne i tylko w takich przypadkach można podjąć tzw. "pielęgnację drzew". Z załączonych zdjęć widać jednak w mojej ocenie niszczenie drzew, gdyż rany po cięciu na drzewach są spore, sposób cięcia niewłaściwy co wystawia drzewa na patogeny, a ponadto parę zdjęć ukazuje takie przycięcie drzew że może tu zachodzić zachwianie statyki drzewa.

Paweł Grzybowski radzi wszcząć postępowanie administracyjne przeciw Starostwu Powiatowemu w Kutnie w celu wymierzenia administracyjnej kary finansowej za zniszczenie drzew i powołanie biegłego dendrologa, który oceniłby stan drzew po ich tzw. "pielęgnacji". [więcej]
wandea, 25.03.2014 12:01|czytane: 1873 razy|20 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Nastrojowy koncert w Żychlińskim Domu Kultury
W niedzielne popołudnie 23 marca w Żychlińskim Domu Kultury odbył się koncert poetycko – muzyczny pt. „Znak Pokoju”.

Nastrojowy koncert w Żychlińskim Domu Kultury , ./upload/articles_pakiety/22988/01_obraz.jpg
Nastrojowy koncert w Żychlińskim Domu Kultury , ./upload/articles_pakiety/22988/02_obraz.jpg


Publiczność w skupieniu wysłuchała wierszy m.in. ks Jana Twardowskiego, Czesława Miłosza, Jana Pawła II w mistrzowskiej interpretacji Edwarda Linde Lubaszenki. Aktorowi towarzyszyli znakomici muzycy: Tomasz Kudyk – trąbka, Łukasz Chmiel – gitary i Cezary Chmiel – syntezatory.

Dobra, nastrojowa muzyka i mądre teksty podobały się publiczności, która przerywała występy artystów oklaskami. Tematy programu  pokój, miłość i nienawiść nabrały szczególnej mocy i aktualności w kontekście bieżących wydarzeń na Ukrainie. [więcej]
kultura, 25.03.2014 12:07|czytane: 1180 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pod patronatem eKutno.pl: Koncert Jubileuszowy II LO im. J. Kasprowicza w Kutnie


[więcej]
wandea, 25.03.2014 09:56|czytane: 1453 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
5 kwietnia Dzień Otwarty w Zespole Szkół w Żychlinie[więcej]
pismak, 25.03.2014 10:43|czytane: 1463 razy|11 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Brąz dla Natalii Stobińskiej z IPPON MDK
Natalia Stobińska, zawodniczka kutnowskiego klubu "IPPON" MDK wywalczyła brązowy medal w Pucharze Polski Juniorek Młodszych w kat. wag 70 kg , który rozegrany został w Suchym Lesie k.Poznania.

Brąz dla Natalii Stobińskiej z IPPON MDK, ./upload/articles_pakiety/22983/01_obraz.jpg


Turniej zgromadził na starcie cała czołówkę krajową, w sumie ponad 400 zawodniczek i zawodników. Natalia w pierwszej swej walce pokonała przed czasem (rzut) reprezentantkę klubu "Olimp" Rawicz Dominikę Gubańską. W drugiej rundzie uległa głównej faworytce Anicie Formeli, która przed tygodniem wywalczyła trzecie miejsce w Pucharze Europy w Zagrzebiu.

- Na podkreślenie zasługuje fakt,  iż nasza zawodniczka toczyła wyrównaną walkę przez blisko 3 minuty, kiedy to  rywalka zdołała założyć skuteczne trzymanie - mówi Maciej Kisieliński. [więcej]
redaktor, 25.03.2014 10:15|czytane: 1171 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Turniej brydżowy w "Staszicu"
W ostatnią niedzielę w Zespole Szkół nr1 im. Stanisława Staszica w Kutnie  rozegrany został  turniej brydżowy pod patronatem Prezydenta Miasta Kutna. Zawody sportowe odbyły się w ramach Grand Prix Ziemi Łódzkiej. Turniej par rozegrany został według przepisów Polskiego Związku Brydża Sportowego na zapis maksymalny. Organizatorami turnieju byli: Stowarzyszenie Edukacyjno-Sportowe Staszic – Kutno,  Dyrekcja Zespołu Szkół Nr 1 oraz zawodnicy drużyny brydżowej Kutnowskiego Domu Kultury.

Turniej brydżowy w
Turniej brydżowy w
Turniej brydżowy w


- Wspólnie z władzami lokalnymi udało się reaktywować turnieje brydża sportowego dla zawodników regionu łódzkiego oraz ościennych województw. Urząd Miasta był fundatorem nagród dla najlepszych zawodników oraz upominków dla wszystkich uczestników turnieju - mówi Paweł Babecki.

Gospodarze zawodów nie okazali się zbyt gościnni, zajmując dwa pierwsze miejsca. Turniej wygrała para z Kutna: Ryszard Maras – Jan Pajor z wynikiem 64,95 %, drugie miejsce zajęli Paweł Babecki – Krzysztof Majkowski, również para z drużyny Kutnowskiego Domu Kultury, osiągając wynik 56,81 %.  Na trzecim miejscu podium stanęli Adam Cybulski – Piotr Nowicki z Płocka – 55,42. Najlepsze pary otrzymały medale ufundowane przez Stowarzyszenie Edukacyjno-Sportowe Staszic – Kutno. [więcej]
redaktor, 25.03.2014 09:53|czytane: 1057 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Kto będzie opiniował przydziały mieszkań komunalnych w Kutnie?
Dziś Prezydent Miasta Kutna zarządzeniem powołał Społeczną Komisję Mieszkaniową. Ma ona zastąpić Komisję Mieszkaniową przy Radzie Miasta Kutna zgodnie z przyjętą uchwałą w sprawie zasad wynajmowania lokali wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu miasta.

Wnioski kierowane do Prezydenta Miasta Kutna będzie można złożyć w Zarządzie Nieruchomości Miejskich, który dokona ich weryfikacji pod kątem spełniania kryteriów formalno - prawnych, warunków określonych w niniejszej uchwale, a następnie podda je ocenie systemem punktowym i sporządzi projekty list. Na listy wpisane zostaną osoby, których wnioski uzyskały najwyższą liczbę punktów. Na każdej z list ma być nie więcej niż 30 wniosków.

Kto będzie opiniował przydziały mieszkań komunalnych w Kutnie?, ./upload/articles_pakiety/22980/01_obraz.jpg


Społeczną kontrolę nad procesem udzielania pomocy mieszkaniowej sprawować będzie właśnie Społeczna Komisja Mieszkaniowa powoływana na okres kadencji Zarządzeniem Prezydenta Miasta. Do jej zadań należy: opiniowanie projektów list po sporządzonej punktacji wniosków, opiniowanie odwołań od projektów list, przeprowadzenie wizji lokalowych, opiniowanie list ostatecznych, opiniowanie propozycji przydziałów lokalu w sytuacjach szczególnych oraz przydziałów związanych z utratą wcześnie tytułu prawnego do lokalu, opiniowanie propozycji przydziałów lokali będących będących w dyspozycji prezydenta, stanowiących innych niż mieszkaniowy zasób Miasta Kutno, opiniowanie propozycji przydziałów lokali dla osób będących na listach obowiązujących w 2014 r.

Skład nowej komisji: Władysław Janik, przedstawiciel Prezydenta Miasta Kutna, Krzysztof Motylewski z Zarządu Nieruchomości Miejskich, Renata Szyburska z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Jacek Urbaniak Prezes Towarzystwa Budownictwa Społecznego, radni: Andrzej Bieniek (PiS), Grzegorz Chojnacki (Porozumienie dla Kutna), Jan Dębski (Porozumienie dla Kutna), [więcej]
wandea, 24.03.2014 18:51|czytane: 1828 razy|18 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czytelnicy piszą: W Długołęce barbarzyńskie obcinanie drzew a nie korekcja koron
- W Długołęce w gminie Strzelce jakaś firma od kilku tygodni prowadzi obcinanie drzew, które polega na wycięciu praktycznie "po połowie" lip i jesionów, które mają ponad 110 lat. Myślę, że chodzi tutaj nie o zabiegi pielęgnacyjne, a o pozyskanie za darmo dużych ilości drewna dla jakiegoś lokalnego "bossa" -  Niszczy się w ten sposób i "kaleczy" krajobraz co doprowadzi w konsekwencji do zniszczenia tych wiekowych drzew. Próbowałem interweniować w kilku instytucjach w tym w Starostwie Powiatowym w Kutnie, jako zarządcy tej drogi powiatowej, co zatrzymało na dwa tygodnie ten proceder. W sobotę 22 marca jednak panowie wrócili na drogę  - pisze pan Adam z Długołęki. - Najciekawszy był telefon do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Łodzi, gdzie po przedstawieniu problemu usłyszałem odpowiedź, że "to nie jest ich sprawa". Próbowałem rozmawiać z ludźmi z ekipy dokonującej wycinki oraz zrobiłem kilka zdjęć podczas ich pracy co zostało głośno skomentowane bezczelnym i wulgarny tekstem "może zdjąć spodnie i pokazać d..ę do zdjęcia?"

Czytelnicy piszą:  W Długołęce barbarzyńskie obcinanie drzew a nie korekcja koron, ./upload/articles_pakiety/22951/01_obraz.jpg
Czytelnicy piszą:  W Długołęce barbarzyńskie obcinanie drzew a nie korekcja koron, ./upload/articles_pakiety/22951/08_obraz.jpg
Czytelnicy piszą:  W Długołęce barbarzyńskie obcinanie drzew a nie korekcja koron, ./upload/articles_pakiety/22951/05_obraz.jpg


Obowiązujące podstawy prawne dotyczące zabiegów w obrębie koron drzew - to art. 82 ust. 1a ustawy z dnia 16.04.2004 roku o ochronie przyrody (Dz. U. z 2009 r. Nr 151, poz. 1220 z późn. zm.). Zgodnie z jego treścią zabiegi w obrębie korony drzewa na terenach zieleni lub zadrzewienia mogą obejmować wyłącznie:  usuwanie gałęzi obumarłych, nadłamanych lub wchodzących w kolizje z obiektami budowlanymi lub urządzeniami technicznymi, kształtowanie korony drzewa, którego wiek nie przekracza 10 lat, utrzymywanie formowanego kształtu korony drzewa.

Zapytaliśmy Mirosława Rucińskiego, członka Zarządu Powiatu w Kutnie o nadzór Starostwa Powiatowego nad firmą, która dokonuje "korekcji koron".

- Firmy oraz osoby prywatne dokonują korekcji koron na podstawie naszego zezwolenia. Zgłaszają się do nas same, jest to wygodne ponieważ nie zlecamy działań i nie płacimy za nie. Firmy zabierają po prostu drewno. Dziś pracownik Wydziału Drogownictwa sprawdzał sytuację na tej drodze po interwencji mieszkańca Długołęki. Jutro o godz. 8.00 mam mieć złożony raport. Oczywiście jeśli łamane są przepisy to cofniemy zezwolenie - mówi Mirosław Ruciński. [więcej]
wandea, 24.03.2014 18:20|czytane: 2501 razy|31 komentarzy|komentuj|czytaj cały
GRAND-PRIX KUTNA 2014 w squashu
W niedzielę, 23 marca w Aquaparku Kutno rozegrano pierwszy z pięciu turniejów o GRAND-PRIX KUTNA 2014 w squashu.

GRAND-PRIX KUTNA 2014 w squashu, ./upload/articles_pakiety/22979/01_obraz.jpg
GRAND-PRIX KUTNA 2014 w squashu, ./upload/articles_pakiety/22979/02_obraz.jpg
GRAND-PRIX KUTNA 2014 w squashu, ./upload/articles_pakiety/22979/03_obraz.jpg


W turnieju brało udział 35 zawodników w tym pięć zawodniczek. Mężczyźni rywalizowali w kategorii OPEN oraz powyżej 40 roku życia. Wśród uczestników pojawili się goście z Gdańska, Warszawy, a nawet Szczecina. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że takie turnieje są potrzebne, że jest to dobra zabawa oraz ciekawy sposób na spędzenie wolnego czasu. [więcej]
pismak, 24.03.2014 17:20|czytane: 1392 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wystawa zdjęć z podróży kutnianina do Peru czynna do 18 maja
Wernisaż „Peruwiańskiej Odysei” za nami. Wystawa opowiada o podróży Artura Gieruli do Peru, którą odbył latem zeszłego roku (w Peru panowała w tym czasie zima). Autor jest nauczycielem historii oraz wiedzy o społeczeństwie w Gimnazjum nr 1 w Kutnie, a także Społecznym Członkiem Zarządu Powiatu w Kutnie.

Wystawa zdjęć z podróży kutnianina do Peru czynna do 18 maja, ./upload/articles_pakiety/22978/04_obraz.jpg
Wystawa zdjęć z podróży kutnianina do Peru czynna do 18 maja, ./upload/articles_pakiety/22978/05_obraz.jpg
Wystawa zdjęć z podróży kutnianina do Peru czynna do 18 maja, ./upload/articles_pakiety/22978/07_obraz.jpg


Fotografie przedstawiają najciekawsze, najbardziej niezwykłe zabytki tego południowoamerykańskiego kraju – Machu Picchu, Nazca, Jezioro Titicaca, Cuzco.

Ekspozycję wzbogaciły zabytki wypożyczone z Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie. Są to przede wszystkim charakterystyczne, różnobarwne tkaniny (w Peru tkane bardzo często przez mężczyzn) oraz słynna na całym świece ceramika. [więcej]
pismak, 24.03.2014 16:57|czytane: 1445 razy|13 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Ponad 1,67 mln zł za remont cmentarnej kaplicy
24 marca br. został wyłoniony wykonawca robót budowlanych na realizację termomodernizacji budynku i remontu elewacji miejskiej kaplicy przy Cmentarzu Komunalnym w Kuczkowie wraz z remontem wnętrza. Jest nim Zakład Remontowo - Budowlany Józefa Melki z Kutna.

Ponad 1,67 mln zł za remont cmentarnej kaplicy, ./upload/articles_pakiety/22977/01_obraz.jpg


Zakład przedstawił najkorzystniejszą ofertę spośród ofert nie podlegających odrzuceniu, w kwocie 1 675 000,90 zł. Spośród 8 ofert, które wpłynęły na realizację tego zadania, 3 podlegały wykluczeniu z przedmiotowego postępowania oraz odrzuceniu. Podpisanie umowy z wykonawcą zaplanowano na dzień 31 marca br. [więcej]
pismak, 24.03.2014 16:38|czytane: 1053 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Logowanie do portalu
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Upał, bezmyślność urzędnika i zadłużenie szpitala
Czy człowiek może poczuć się w konsystencji budyniu waniliowego, serka topionego lub innego smacznego acz płynnego zjawiska? Odpowiadam, tak może i... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Rewelacyjna Kapela Hanki Wójciak. Dziś zapraszamy na brzmienia marokańskich gimbrii
Wczoraj przed kutnowską publicznością w Centrum Teatru Muzyki i Tańca wystąpiła Kapela Hanki Wójciak. Zespół powstał w Krakowie, gra muzykę z pogranicza world music, folku, piosenki autorskiej.  Duża galeria zdjęć A dziś o godz.... [więcej]
Sport
"Jedynka" trzecia w ręczną w Orlikowej Lidze Mistrzów
We wtorek w Poddębicach odbył się turniej rejonowy w piłce ręcznej chłopców w ramach Orlikowej Ligi Mistrzów - Łódzkie Gra w Ręczną. W turnieju udział wzięła Szkoła Podstawowa nr 1 w Kutnie. W wyniku zaciętej i bardzo wyrównanej rywalizacji chłopcy z Jedynki... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Sprzedam 4,08 hektary POLE UPRAWNE Sprzedam POLE UPRAWNE = 4,08 hektary... [czytaj więcej]
Konkretna propozycja i konkretne zarobki!Warszawa Współpraca dla sympatycznej, uśmiechniętej, komunikatywnej i chętnej do pracy. Chcesz zarabiać w normalnej atmosferze, na uczciwych warunkach, dyskretnie, bezpiecznie i konkretnie? Jeśli tak t... [czytaj więcej]
Zawieszka Nieśmiertelnik Srebro +GRAWER Zdjęcia i Tekstu Idealny i modny prezent dla kobiety i mężczyzny. Wspaniały prezent na Imieniny, Urodziny, Rocznicę, Walnetynki, Dzień Kobiet, Mikołaja, oraz pod choinkę na Gwiazdkę Świąt Bożego Narodzenia... [czytaj więcej]
Kotki Oddam kotki w dobre ręce. Więcej informacji pod nr telefonu 602430567.... [czytaj więcej]
Monitoringi, alarmy Witam, oferuję usługę konfiguracji oraz montażu kamer, alarmów oraz innych systemów zabezpieczeń. Wykonuję również inne usługi informatyczne. Zapraszam.... [czytaj więcej]
Sprzedam biurko duże 210 cm / bardzo dobre wykonanie Mam do sprzedania duże biurko w bardzo dobrym stanie. Biurko ma ponad 1,5 metra i było robione na zamówieni a więc jest wykonane z bardzo dobrego materiału. Posiada wiele szuflad, miejsce na je... [czytaj więcej]
Fly High Production – Produkcja filmowa Firma Fly High Production to przede wszystkim profesjonalna produkcja filmów i innych form audiowizualnych, bazująca na najnowszych technologiach min zastosowaniu drona i innych technologii stabiliz... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
Odzież na sklepy, butiki, stragany Oferujemy odzież na sklepy, butiki, stragany w bardzo dobrej jakości z Niemiec i Włoch. U nas klient zamawia według osobistego zapotrzebowania (damskie, męskie, dziecięce,... [czytaj więcej]
samochód do ślubu wesele OFERUJĘ PAŃSTWU WYNAJEM LIMUZYNY AUDI w kolorze czarna perła. Samochód jest reprezentacyjny, idealny na tak wyjątkową uroczystość. Zaletą tego samochodu jest przestronne wnętrze i duży baga... [czytaj więcej]
Zespół jednoosobowy DJ Polecam jednoosobowy zespół muzyczny (klawisz i vokal na żywo)który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gram na terenie całego kraju. Wieloletnia praktyka w prowad... [czytaj więcej]
Zespół muzyczny KONKRET to pięcioosobowy zespół muzyczny, który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gramy głównie na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego. Wieloletnia... [czytaj więcej]
Zatrudnimy pracowników Firma P.P.H.U. "ELBEMA" s.c. zatrudni pracownika na stanowisko elektromonter lub pomocnik elektromontera. Mile widziane prawo jazdy kat.B oraz uprawnienia Sep 1kV. CV proszę przesyłać na adres mail... [czytaj więcej]
Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Najlepsze rozwiązanie, jeżeli pilnie potrzebujesz pieniędzy. Nie pytamy o Twój cel – całą sumę możesz przeznaczyć na dowolny,... [czytaj więcej]
SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996ROK PILNIE SPRZEDAM MAM DO SPRZEDANIA SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996 ROK rn5-DRZWIrnKOLOR CZARNY rnPILNIE SPRZEDAM... [czytaj więcej]
Kawalerka do wynajęcia, Kutno ul. Słowackiego Wynajmę mieszkanie w bloku przy ulicy Słowackiego. Jest to odświeżona kawalerka o powierzchni 27 m. kw., w sam raz do zamieszkania.rnCena 850 zł zawiera czynsz i odstępne dla właściciela, do k... [czytaj więcej]
SPECJALISTA DS. MARKETINGU I SPRZEDAŻY Jesteśmy firmą zajmującą się produkcją mebli tapicerowanych i poszukujemy osób młodych, ambitnych oraz kreatywnych na stanowisko: SPECJALISTA DS. MARKETINGU ORAZ SPRZEDAŻY Obowiązki:  ... [czytaj więcej]
PRACA HUTA Poszukujemy osób do pracy w Hucie w Dąbrowie Górniczej na stanowiska: - operator wózka widłowego - operator suwnicy – uprawnienia IS specjalne trawersowe, chwytakowe Warunki: - atrakcyjne w... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Felicjan Rohloff:
8 minut temu
Zeżarłam "się" w pospiechu. Proszę o zrozumienie i wklejenie "się" tam gdzie trzeba. AWRUK!
Felicjan Rohloff:
11 minut temu
###"R". Albinie vel (???????)! Dziękuję za zaproszenie. Da Bóg, to jutro przedstawię ewentualny termin tego niezwykle zapowiadającego wydarzenia. Gdzie jest ten wasz gród? zawalona jestem dzisiaj robotą. Pozdrawiam i wszelkich łask bożych życzę. ~emerytowana nauczycielka.
Felicjan Rohloff:
2 godzin temu
Kordianie! To sobie startuj jak jesteś debilem w trepem lub idiotą w kaloszach. Matura to bzdura, a te konkursy to lipa. A te samorządy to Awruki i Złodzieje. Nie bić Awruków i Złodziei, tylko je zlikwidować. Zlikwidować bzdurną maturę! Zlikwidować ukartowane konkursy! Zlikwidować nierządne samorządy! Zlikwidować szkoły samorządowe. Przestać chodzić do bzdurnych szkól! I zacząć się uczyć! I zacząć czytać eKutno! I wstąpić do KAN"PiŚ"! Pod żadnym pozorem nie likwidować KOTÓW !!! I nie zabijać DZIECI ! I nie budować świątyń! I nie budować pałaców! I nie budować komitetów! Budować SERCA, UMYSŁY i DUSZE! I nie sadzić i nie pielęgnować dębów JPII. Rodzić dzieci, uczyć je i wychowywać! Młodzieży nie rozpuszczać! Zrezygnować z paciorków, fikołków i koziołków! Uwierzyć w Boga! Kochać Polskę! I rozniecać promienie NADZIEI! I nie spać! I obudzić się! I się oświecać! I myśleć! I pracować! I odpoczywać! I bawić się! I działać!.........I nigdy nic złego nie robić........ Coś dobrego - zawsze można..... O kotów dbać, psom dać spokój a świnie oprzątać!....... Paniali?........Amen.
Jordan Sierpowski:
2 godzin temu
POSEŁ Z PIS Tadeusz Woźniak - pozując do zdjęć ze strażakami w Komadzynie, splata swe wypracowane dłonie,na nieprzyzwoicie upasionym brzuszysku.Fakt - inni dostojnicy z jego partyji pozując do zdjęć - czynią podobnie. Ale - jak by nie liczyć, Tadeusz Woźniak (ksywa kanonik) - kadencji poselskich ma już sobą wiele i ta kadencja nie jest jego ostanią, to i nie dziwota, że i jego i tak już upasiony brzuch, z każdą kadencja staje się i coraz to i coraz to bardziej monstrualny. Wiadomo - odmawiać na tych różnych poselsko-wiejskich bankietach jadła i napitki - to rzecz wielce niepolityczna. Tak myślę,że jeżeli darwinowska teoria ewolucji nie zadziała i Woźniakowi nie wydłużą się kończyny górne jak u orangutana ,tak aby ręce mógł spleść na swym brzuchu - to tylko patrzeć, jak niezbędnym dodatkowym wyposażeniem posła staną się protezy, przedłużające jego kończyny górne. A po co ? A NO PO TO - ABY POSEŁ WOŹNIAK MÓGŁ SWE WYPRACOWANE DŁONIE SPLEŚĆ NA SWYM MEGA OLBRZYMIM BRZUSZYSKU.
Marian Pawełek:
2 godzin temu
Ciekawe, czy nadal wierzy w swojego idola, górniczynę?
Maria Giedgowt:
2 godzin temu
Widocznie była za słaba, że wygrać. Zresztą ma dużo pracy - kilku uczniów na krzyż w prywatnej. Jak oni się zmieszczą w tym budynku?
Felicjan Rohloff:
2 godzin temu
Ludzie! Nie macie ciekawszych problemów? wiadał dzięcioł żonie: PiS upada, PO tonie . A młode koty tego słuchały i wcale się tym nie przejmowały, tylko miauczały. POPiS - to najstraszniejsze słowo świata - tak dzisiaj miauczały koty stare i młode i mrugając śpiewały: PiS i Plarforma to jedna rodzina, kaczor i donald - nie polska ptaszyna. Ludzie! Nie liczy się forma - liczy się treść. Nie liczy się PiSforma! Nie liczy się PLATforma! Liczy się KUTNOWSKA ARMIA NADZIEI "Prawda i Śmiech"!!!!! Koty są najmądrzejszymi stworzeniami świata!!!!! Niech żyją Koty! I niech żyje KAN "PiŚ"!
Mateusz Dąb:
3 godzin temu
Nikt z patriotów nie miał szans, bo sitwa rzadzi, ale mnie dziwi jedno, że nie wystartowała pani, która wspierała Łebskiego w kampanii.
Felicjan Rohloff:
3 godzin temu
Tyle co koty napłakały. I nic więcej. Tak słyszałem..... Mówią, że śmieszny Tadeusz rozrzutnością nie grzeszy i św. mamony nie marnotrawi. Co innego to te prezbiterianie z Sienkiewicza. Tam jest Zakon Koedukacyjny dla Św. Świrów. Ludzie! Co tam się dzieje? Jak tam grzeszą. Więcej wydają niż zarabiają. Oni chyba na islam już przeszli. Bo Policja ich się boi. Proboszcz tez się boi. I żadnej klątwy na nich nie rzuca. Ekskomuniki tez się boi im wręczyć. Łajdactwo kwitnie pełną gębą i pustymi butelkami. Hulaj dusza! Piekła nie ma! Kto ten Zakon zlikwiduje to chyba świętym zostanie. Ja nie mogę na to wszystko patrzeć. Zakładam Koedukacyjny Zakon Wszystkich Kawalerów jeszcze światłych, mądrych i cnotliwych i Wszystkich Panien Jeszcze Dziewic. Jutro mamy pierwsze spotkanie przy drzwiach otwartych. Musimy być lepsi od tych synów marnotrawnych i rozrzutnych cór z kutnowskiego PiSolandu. Coś dobrego trzeba w życiu zrobić. Nieprawdaż?
January Sobota:
2
 · 
4 godzin temu
Mamy "najgłupszego" Komentatora eKutna BOHDANA ODYŃCA.
Protazy Kotłubaj:
2
 · 
4 godzin temu
Popieram kandydaturę Tego dzielnicowego.Jest człowiekiem inteligentnym, mądrym, sumiennym i uczciwym. Sprawiedliwy i otwarty dla ludzi. Zawsze służy pomocą.
Waldemar Rzuscyć:
3
 · 
4 godzin temu
Został wypchnięty z PiSu. To sa kulisy polityki Klopotowskiego, Matuszewskiego i Błaszczyka. Dlaczego mu nie pomogli ci dwaj ostatni ? Mam wrażenie, że wolą, aby poseł był ze Zgierza, a nie z Kutna. Co Klopotowski, Klimecki, Olesiński zrobili z PiS, to widać z obecności na listach takich ludzi jak Jóźwiak i Ziółkowski.
Bohdan Odyniec:
5 godzin temu
Mamy "najlepszego" Prezydenta Kutna ZBIGNIEWA BURZYŃSKIEGO.
Makary Pawlikowski:
2
 · 
5 godzin temu
A ile dal ten śmieszny Tadeusz ze swojej diety ?
Bartosz Koścień:
6 godzin temu
wklejam wszystkie 4 linki raz jeszcze tym razem poprawne:
umkutno.bip.e-zeto.eu/index.php?type=4&name=bt3& func=selectsite&value%5B0%5D=mnu30&value%5B1%5D=7< br />

www.ekutno.pl/wiadomosci,33979-r-nice-mi-dzy-teo ria-a-praktyka-k-opoty-z-prawem-komendanta-policji -w-kutnie,

kutno.net.pl/artykuly/aktualnosci,aktualizacja-k omendant-kutnowskiej-policji-na-dywaniku-prywatne- dojazdy-rozliczal-jak-sluzbowe,84342.html

www.polskatimes.pl/fakty/kraj/a/komendant-powiat owy-policji-w-kutnie-dostal-reprymende,12174332/
Bartosz Koścień:
2
 · 
6 godzin temu
UPDATE

ZAPRASZAM WSZYSTKICH TU KOMENTUJĄCYCH DO KLIKNIĘCIA W PONIŻSZY LINK

http/umkutno.bip.e -zeto.eu/index.php?type=4&name=bt3&func=selectsite &value%5B0%5D=mnu30&value%5B1%5D=7

Wszyscy Ci, którzy tu komentują nie zadali sobie nawet grama trudu, aby wejść na stronę Urzędu Miasta. Wszyscy piszą "w ciemno". że konkurs odbył się tajnie, że nie było ogłoszenia - cel? Napluć komuś w twarz, upodlić i wykreować błędną rzeczywistość.

Szczerze? Jest to tak zaściankowe myślenie, a przy tym maksymalnie żałosne. Typowa kutnowska mentalność. Zastanawiam się tylko, po co tyle jadu, nie macie własnego życia, planów, marzeń, pasji, pracy, dzieci, rodziny? Wolicie wypluwać gorzkie żale pewnie na osobę, której nawet osobiście nie znacie? Okej, wylewajcie, nikogo to nie rusza, ale wiedzcie, że karma wraca, a przy tym patrząc z boku - chciałabym zobaczyć, czy potraficie mieć tyle odwagi w rzeczywistości co tu w Internecie, podpisujcie się swoim prawdziwym imieniem i nazwiskiem, śmiało! Skoro macie tyle racji, wiecie wszystko najlepiej, posiadacie takie informacje, że można robić aferę za aferą - taka cenna wiedza i szereg informacji - okazja to zabłyśnięcia w sieci! Szkoda zmarnować szansy

Najgorsza analiza przedstawiona poniżej przez "TATARA" - brak słów, jeżeli masz czas na pisanie takich komentarzy i analizowanie całej sytuacji - podziwiam. Jeszcze można zrozumieć, gdyby to co napisałeś było prawdą chociaż w minimalnym stopniu. Ale niestety - napociłeś się przy pisaniu, a wcześniej przy wymyślaniu bzdur i nic z tego nie ma, szkoda Cię biedaku. Dzieci w szkole? Nudna praca? No tak, Kutno takie nudne, trzeba sobie urozmaicić życie.

Wskazówka dla "SPRAWDZAJĄCYCH" - a sprawdzajcie wykształcenie, a sprawdzajcie doświadczenie, a sprawdzajcie kompetencje i wiedzę Pana Bieńka - dokładnie, sprawdzajcie a potem się wypowiadajcie. A jeżeli już wiecie, w co szczerze wątpie - wyciąGNIJCIE wnioski.

Odchodząc od tematu wywołującego przeogromne poruszenie wśród kutnowskich internautów, zachęcam do węszenia w sprawie, która tego wymaga - okazja tym razem dla kutnowskich detektywów. Pf.
Poniżej kilka szczegółów.

Tylko Ci co posiadają pewne informacje dokładnie wiedzą, jak wygląda praca w Kutnie w Policji, gdy tylko zjawił się komendant Szymański. Tylko te osoby wiedzą o wewnętrznych aferach, których część posypała się i została ujawniona w artykule opublikowanym całkiem niedawno.
Skąd się wziął, kto go broni pomimo tylu kłopotów z prawem? Taka osoba rządzi kutnowską policją. Zapewniam, że wiecie w tej sprawie tyle, ile macie w głowach - czyli prawie nic.
Ku przypomnieniu.

http/www.ekutno.pl /wiadomosci,33979-r-nice-mi-dzy-teoria-a-praktyka- k-opoty-z-prawem-komendanta-policji-w-kutnie,

http/kutno.net.pl/ artykuly/aktualnosci,aktualizacja-komendant-kutnow skiej-policji-na-dywaniku-prywatne-dojazdy-rozlicz al-jak-sluzbowe,84342.html

http/www.polskatim es.pl/fakty/kraj/a/komendant-powiatowy-policji-w-k utnie-dostal-reprymende,12174332/

Zachęcam do ponownej lektury i wyciągnięcia wniosków, tym razem trafnych.
Zbigniewa Biallosser:
2
 · 
6 godzin temu
Onufry czy prawdą jest ,że nawet najbliżśi współpracownicy nie wiedzieli ,że odchodzi na samorządową posadkę , nie wiesz dlaczego?Wstyd, honor czy co jeszcze?
Florian Plemieński:
6 godzin temu
Jest całym złem.
Gabriel Koropka:
6 godzin temu
To co Fauście Tobie lekarz od duszy pomógł? Dziwne!A uroda jest kwestią gustu ,i o tym już się nie ..........no chyba Wiesz?
Jonasz Ubysz:
5
 · 
7 godzin temu
Mówię ci po raz kolejny przestań z tym trzeba było startować . No to mogłeś startować , ciekawe czy byś wygrał . W kutnie przed konkursami jest pewniak i nie ma sensu nawet skłądac dokumentów. Zrozum gamoniu.Najciekawsze artykuły
 ·  14
5 dni temu
Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK
 ·  188
5 dni temu
Apel do mieszkańców Kutna, do ludzi, którym na sercu leży dobro miasta i powiatu
 ·  73
5 dni temu
Coraz wyższe pensje prezesów spółek miejskich
 ·  20
6 dni temu
Od dziś parking przy dworcu PKP na Siemiradzkiego zamknięty. Radny interpeluje
 ·  36
10 dni temu
Piramida aptekarska. Lekarz z kutnowskiego szpitala na ławie oskarżonych
 ·  7
11 dni temu
Mieszkańcy Podrzecznej będą mogli wykupić tańszy abonament w strefie płatnego parkowania
 ·  278
12 dni temu
Memorandum do potencjalnych prywatnych partnerów w budowie hali w Kutnie
 ·  10
15 dni temu
Smaczne mówienie, prawda i hejt. Profesor Jerzy Bralczyk w Kutnie
 ·  3
16 dni temu
Piknik Rodzinny w
 ·  14
16 dni temu
Akt erekcyjny wmurowany pod stacjonarne hospicjum w Kutnie
 ·  6
17 dni temu
Znajdź się na zdjęciach z Pikniku Organizacji Pozarządowych
 ·  8
18 dni temu
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Bogata kutnowska tradycja fotograficzna
 ·  32
18 dni temu
Strażacy mieli pełne ręce roboty. Mieszkańcy liczą straty po ulewie
 ·  34
20 dni temu
Komendant Powiatowy Policji w Kutnie odpowiada
 ·  107
20 dni temu
Propozycja PSL pro forma?
 ·  9
20 dni temu
Urzędnik urzędnikowi nierówny. Nagrody na Dzień Samorządowca
 ·  4
20 dni temu
Wyjątkowy spektakl pt. Królewna Śnieżka na Dzień Dziecka w Krośniewicach
 ·  50
20 dni temu
Różnice między teorią a praktyką? Kłopoty z prawem komendanta Policji w Kutnie
 ·  6
21 dni temu
Taniec i zabawa na Dniu Dziecka w Kutnie
 ·  5
21 dni temu
Rockowy festiwal na Kutnowiance cz.2
 ·  9
21 dni temu
Fotoreportaż Qtnoizz Fest cz.1
 ·  2
21 dni temu
Stalowe Tumy 2017 i skarb czyli prototyp polskiej amfibii Fiat 126-P LPT
 ·  4
23 dni temu
Uczennice z Kasprowicza wygrały konkurs o patronie I LO. Polecą szybowcem!
 · 
27 dni temu
Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny. W Łódzkiem najlepsi uczniowie z Kleszczowa
 ·  61
27 dni temu
Warunki PSL wchodzą w życie. Starostwo likwiduje stanowiska
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności