eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 25.06.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,34209-p-jolanta-zagajewska-by-a-dusza-towarzystwa," title="Kutno: ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa</b><br>To nie był czas. To nie była pora.I zgasło słońce, kiedy...</div></a> <a href="/kultura,34210-nagrody-w-dziedzinie-kultury-dla-makowskiego-i-kacalaka," title="Kutno: Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka</b><br>Jarosław Makowski i Tadeusz Kacalak otrzymali Nagrody Prezydenta Kutna w dziedzinie kultury....</div></a> <a href="/wiadomosci,34213-dni-pola-w-strzelcach," title="Kutno: Dni Pola w Strzelcach" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Dni Pola w Strzelcach</b><br>Dziś w Strzelcach odbyły się Dni Pola...</div></a> <a href="/wiadomosci,34208-ekuchnia-udka-po-maroka-sku," title="Kutno: eKuchnia: Udka po marokańsku" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>eKuchnia: Udka po marokańsku</b><br>Nieziemsko pachnące, delikatne i soczyste udka z kurczaka marynowane z aromatycznymi...</div></a> <a href="/wiadomosci,34193-uczniowie-i-nauczyciele-z-kutna-nagrodzeni," title="Kutno: Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni</b><br>Dziś w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie odbyło się...</div></a> <a href="/wiadomosci,34187-jubileuszowy-wiecz-r-z-kr-tkimi-filmami-w-centrum-teatru-muzyki-i-ta-ca," title="Kutno:  Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca" class="none white"><div id="opis_slidera"><b> Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca</b><br>30 czerwca, o godzinie 18:00 odbędzie się jubileuszowa edycja Euroshorts w...</div></a> <a href="/wiadomosci,34182-radni-powiatowi-mieli-szkolenie-wiedza-wszystko-o-tablecie," title="Kutno: Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie</b><br>Tableciku, tableciku powiedz przecie, kto jest najmądrzejszy w radzie? Dziś przed...</div></a> <a href="/wiadomosci,34173-zmar-marek-w-jkowski-regionalista-i-by-y-prezes-tpzk," title="Kutno: Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK</b><br>Zmarł Marek Wójkowski  (1955-2017) – regionalista, kolekcjoner, pasjonat historii 37 pp, ...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Inwestycje powiatu: Kanalizacja deszczowa w pośredniaku i sanitarna w DPS
84 tys. złotych Rada Powiatu w Kutnie na ostatniej sesji przekazała na realizację zadania inwestycyjnego „Budowa kanalizacji deszczowej”  w Powiatowym Urzędzie Pracy w Kutnie. Kwota ta ozwoli na dokończenie kanalizacji i tym samym zabezpieczy piwnice, w których usytuowane jest archiwum pośredniaka.

Inwestycje powiatu: Kanalizacja deszczowa w pośredniaku i sanitarna w DPS, ./upload/articles_pakiety/22922/01_obraz.jpg


Z kolei 230 tys. zł radni przeznaczyli na przebudowę kanalizacji sanitarnej i deszczowej w Domu Pomocy Społecznej w Kutnie przy ulicy Oporowskiej w celu podłączenia do miejskiej kanalizacji, ponieważ istniejąca oczyszczalnia ścieków nie osiąga wymaganego efektu ekologicznego.

- Ostatnie badania jakie były dokonywane, dopuszczające funkcjonowanie oczyszczalni ścieków w DPS przy ul. Oporowskiej w Kutnie, nakazały podjąć działania o charakterze inwestycyjnym celem lepszego uzdatniania, ponieważ wskaźniki nie są prawidłowe i w związku z tym trzeba podjąć działania modernizacyjne - mówiła Jolanta Anioł, Skarbnik Powiatu podczas marcowej sesji Rady. -  Były rozważane dwie kwestie, czy modernizować istniejącą oczyszczalnię, czy podłączyć się do istniejącej kanalizacji miasta Kutno. Po rozpatrzeniu możliwości finansowych ale również efektów jakie daje podłączenie się do kanalizacji miasta Kutno stwierdzono, [więcej]
pismak, 21.03.2014 14:52|czytane: 1059 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
UCIELEśnienie w Męskich Obszarach Sztuki
Wczoraj w Galerii w Dworku Modrzewiowym Tomasz Czyżewski artysta malarz performer wprowadził miłośników kultury w Męskie Obszary Sztuki. Projekt realizowany jest od dwóch lat, wystawom i wydawnictwom towarzyszą  działania na Facebook'u, a z nich wyrosła koncepcja festiwalowego ucieleśnienia. „UCIELEśnienie” to drugie wydarzenie grupowego festiwalu Męskich Obszarów Sztuki.

UCIELEśnienie w Męskich Obszarach Sztuki, ./upload/articles_pakiety/22930/13_obraz.jpg
UCIELEśnienie w Męskich Obszarach Sztuki, ./upload/articles_pakiety/22930/05_obraz.jpg
UCIELEśnienie w Męskich Obszarach Sztuki, ./upload/articles_pakiety/22930/18_obraz.jpg


Projekt Czyżewskiego oraz Roberta Borzęckiego realizowany jest przez  konińską Galerię Centrum Kultury i Sztuki „Wieżą Ciśnień”.  Poprzednie wydarzenie z kolei miało miejsce w wielkiej przestrzeni kieleckiej galerii sztuki „Winda”. Tym razem wybrane prace dziewięciorga autorów (Sajko, Król-Boissiere, Kostyła, Partyka, Łuszczewski, Czyżewski, Lietzau, Kowaliński, Łuszczewska) zaprezentowane zostały w bardzo kameralnym wnętrzu „Galerii w Dworku”  w Kutnie.

W pierwszej edycji Męskich Obszarów Sztuki pokazywane prace nie wpisywały się jednak w dosłownie rozumianę dyskusję między płciami.

- Przywołana w nazwie męskość nie objawiała się bynajmniej w seksistowskich postawach - twierdzi Tomasz Czyżewski. - Przy okazji pierwszej edycji MOS skojarzenia z działalnością feministycznych aktywistek były pierwszym, co przychodziło do głowy naszym adwersarzom. To, czego one dokonały, nawet jeśli nie było dobre czy sensowne,to na pewno okazało się doniosłe. Miało to wpływ na wiele późniejszych wydarzeń. Jeśli tak to odpowiem - jest możliwe, że sztuka jakiej doświadczamy ma wpływ na to, jacy stajemy się etycznie. [więcej]
kultura, 21.03.2014 14:42|czytane: 1787 razy|10 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W sobotę Drzwi Otwarte w Zespole Szkół w Gołębiewku[więcej]
wandea, 21.03.2014 14:36|czytane: 1456 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kaspry 2014 rozdane
Dziś w II Liceum Ogólnokształcącycm im. J. Kasprowicza w Kutnie odbyła się tegoroczna edycja Kasprów 2014.

Kaspry 2014 rozdane, ./upload/articles_pakiety/22919/05_obraz.jpg
Kaspry 2014 rozdane, ./upload/articles_pakiety/22919/08_obraz.jpg
Kaspry 2014 rozdane, ./upload/articles_pakiety/22919/23_obraz.jpg


"Kaspry" w konwencji Gali Mistrzów Sportu, którą poprowadziła Paulina Chylewska i Przemysław Babiarz (BlankaDzierżawska i Czarek Grzyb) przyniosły wiele pozytywnych emocji, nie tylko nagrodzonym, ale również licznej publiczności.

Nagrody II LO w Kutnie w następujących kategoriach otrzymali:
Maratończyk -Tomasz Wiktorek
Gimnastyka-Angelika Iwoła
Maskotka drużyny-Krzysztof Adamczyk
Łyżwiarstwo figurowe-Sybilla Ledzion i Mateusz Grabarczyk
Champion-Czarek Grzyb
Kapitan drużyny-sorka Aneta Borowicz
Menadżer-sorka Renata Saramonowicz
Strongman-sor Artur Ciurlej
Komentator sportowy-sor Sławomir Klarzak
Trener roku-sor Sławomir Klarzak

Społeczność szkolna w najbliższy czwartek zaprasza na Jubileuszowy Koncert do Kutnowskiego Domu Kultury o godz.17.00. Wstęp wolny. [więcej]
TomekKula, 21.03.2014 14:19|czytane: 1954 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Drzwi Otwarte w "Staszicu" i Tydzień spotkań z Gimnazjalistami
Dyrekcja, Rada Pedagogiczna  i Uczniowie „Staszica” zapraszają gimnazjalistów oraz ich rodziców na „DRZWI OTWARTE” 22 marca (sobota) w godz. 9.00 - 12.00 oraz na Tydzień spotkań z Gimnazjalistami  od 7 kwietnia do 10 kwietnia.   

W dniach od 7 do 10 kwietnia w Zespole Szkół Nr 1 im. St. Staszica w Kutnie odbywać się będą spotkania z kandydatami do poszczególnych klas, mające formę „lekcji otwartych”.

Dyrekcja i nauczyciele „Staszica” zapraszają:
7 kwietnia 2014r. (poniedziałek), o godz. 15.00 – kandydatów do klasy IA LO (z rozszerzonym programem nauczania matematyki, fizyki, geografii)

8 kwietnia 2014r. (wtorek), o godz. 15.00 – kandydatów do klasy ID LO  (z rozszerzonym programem nauczania języka polskiego, historii, wiedzy o społeczeństwie) [więcej]
wandea, 21.03.2014 14:36|czytane: 1147 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Julia Kowalska znowu na IV miejscu na turnieju scrabble w Warszawie
Tydzień temu 6 scrabblistów z Gimnazjalnego Koła Scrabble LITERKA w Gimnazjum nr 2 im. Marsz. J. Piłsudskiego w Kutnie (K. Hiszpański, J. Korowajska, J. Kowalska, J. Mikołajczyk, K. Olejniczak, M. Pawlak) wzięło udział w IV Turnieju Scrabble o Puchar Gimnazjum Niepublicznego nr 12 im. Lotników Amerykańskich w Warszawie.

Julia Kowalska znowu na IV miejscu na turnieju scrabble w Warszawie, ./upload/articles_pakiety/22936/01_obraz.jpg
Julia Kowalska znowu na IV miejscu na turnieju scrabble w Warszawie, ./upload/articles_pakiety/22936/02_obraz.jpg
Julia Kowalska znowu na IV miejscu na turnieju scrabble w Warszawie, ./upload/articles_pakiety/22936/03_obraz.jpg


Konkurencja była duża, ponieważ w rywalizacji wzięło udział 76 zawodników. Grali ze sobą uczniowie reprezentujący różne etapy edukacyjne. Zawodnicy rozegrali 5 rund.

W kategorii gimnazjów Julia Kowalska zajęła „tradycyjnie” IV miejsce, V była Justyna Mikołajczyk, a na VI miejscu  znalazł się Kamil Olejniczak. Wszyscy zawodnicy otrzymali talony na zakupy do Empiku. [więcej]
pismak, 21.03.2014 15:20|czytane: 1032 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W Kinie KDK: Lego, Zimowa Opowieść i 300
Od dziś do środy 26 marca zapraszamy do KINA KDK na trzy filmy. Zobaczymy historię Emmeta, przeciętnej minifigurka LEGO, która zostaje wzięta za wybranego do ocalenia świata. W ten sposób dołącza do drużyny, która ma powstrzymać złowrogiego tyrana.

Zimowa Opowieść to film o cudach, przeplatających się losach i odwiecznej walce dobra ze złem w mitycznym Nowym Jorku na przestrzeni stu lat.
300: Początek imperium  ukazuje losy Temistoklesa stającego przeciwko wielkiej inwazji wojsk perskich, którymi dowodzą Kserkses, śmiertelnik obdarowany boskimi siłami oraz Artemizja, mściwa dowódczyni perskiej floty morskiej.21-26 marca
godz. 16.00 LEGO® PRZYGODA 3D dubbing
godz. 18.00 ZIMOWA OPOWIEŚĆ [więcej]
kultura, 21.03.2014 13:36|czytane: 1017 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Złodzieje złapani. Okradli sklep w Strzelcach i na placu Piłsudskiego w Kutnie
Kutnowscy policjanci ustalili sprawców kradzieży artykułów spożywczych, chemicznych i odzieży. Zatrzymani to mieszkańcy Kutna w wieku 23 i 28 lat. Mężczyźni byli karani za podobne przestępstwa. Młodszy był poszukiwany celem doprowadzenia do zakładu karnego.

Złodzieje złapani. Okradli sklep w Strzelcach i na placu Piłsudskiego w Kutnie , ./upload/articles_pakiety/22934/01_obraz.jpg


W ubiegłym miesiącu, 24 lutego  w jednym ze sklepów samoobsługowych na trenie gminy Strzelce dwaj mężczyźni wykorzystując nieuwagę obsługi sklepu nie zapłacili za artykuły spożywcze i chemiczne wartości około 500 złotych. Sprawcy wybiegli ze sklepu i odjechali samochodem ford focus. O zuchwałej kradzieży zostali poinformowani kutnowscy policjanci. Śledczy po przeanalizowaniu materiałów dowodowych trafnie wytypowali sprawców przestępstwa.

Okazali się nimi dwaj mężczyźni w wieku 23 i 28 lat, którzy byli już notowani za podobne przestępstwa. Jeden z nich był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. 17 marca obaj zostali zatrzymani. Ponadto policjanci ustalili, że 28-latek, 14 marca o godzinie 12.30 w jednym ze sklepów, mieszczących się przy placu Piłsudskiego w Kutnie w podobny sposób ukradł  trzy swetry i trzy pary spodni. [więcej]
redaktor, 21.03.2014 13:40|czytane: 1292 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
eKuchnia: Ale Smaki. Polska niedziela na stole
Dziś blog kulinarny ALE SMAKI proponuje przepis na niedzielny obiad. Więcej przepisów znajdziesz na blogu alesmaki.com.pl lub na funpage na Facebooku.

ZUPA PIECZARKOWA
Składniki:
2 litry bulionu
700g pieczarek
1 por
pieprz
sól
3 łyżki śmietany 18 %
2 łyżki masła
3 łyżki mąki
2 łyżki wody

eKuchnia: Ale Smaki. Polska niedziela na stole, ./upload/articles_pakiety/22931/01_obraz.jpg
eKuchnia: Ale Smaki. Polska niedziela na stole, ./upload/articles_pakiety/22931/02_obraz.jpg
eKuchnia: Ale Smaki. Polska niedziela na stole, ./upload/articles_pakiety/22931/03_obraz.jpg


Wykonanie:
Do gotującego się bulionu dodaj obrane i starte na grubych oczkach pieczarki. Zmniejsz gaz i gotuj przez około 15 minut. Dopraw solą i pieprzem.
Na maśle zeszklij pokrojonego na 1cm kawałki pora (tylko biała część) i dodaj do zupy.
 W miseczce wymieszaj mąkę, wodę, śmietanę oraz kilka łyżek gorącej zupy. Gdy składniki dobrze się połączą dodaj je do zupy stale mieszając. Gotuj jeszcze przez kilka minut. Zupa już jest gotowa. Prawda, że bajecznie prosta? [więcej]
wandea, 21.03.2014 12:52|czytane: 1298 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Na koniec marca w Kutnie wielki koncert Ray Wilson Genesis Classic
30 marca o godz 18.00 zapraszamy do Kutnowskiego Domu Kultury na koncert Ray Wilson Genesis Classic. Bilety 80 zł do 27.03, 90 zł od 28.03. Bilety dostępne przez eBilet.pl 90 zł. Rezerwacja biletów Kutnowski Dom Kultury tel. 24 254 21 37; 24 253 30 64 sekretariat@kdk.art.pl.

Koncerty z serii GENESIS Classic – Ray Wilson & Quintet przedstawiają akustyczną odsłonę największychprzebojów Genesis („Follow you follow me”,”Not about Us”, “Jesus he knows me”, “Mama” czy “Carpet Crawlers”) w wykonaniu ostatniego wokalisty tej grupy – Raya Wilsona oraz jego zespołu. W programie nie zabraknie także autorskich kompozycji szkota, w tym utworów z jego najnowszego solowego albumu „Chasing Rainbows”. Ray Wilson wystąpi w 6 osobowym składzie z gitarzystą Stevem Wilsonem (brat Raya), utalentowanym pianistą i producentem Darkiem Tarczewskim, pięknym duetem skrzypcowym Alicją Chrząszcz i Barbarą Szelągiewicz oraz niezwykle energetycznym saksofonistą Marcinem Kajperem.Ray Wilson wyróżniony przez „Classic Rock Magazin“ jako jeden z najwybitniejszych wokalistów z Wielkiej Brytanii, kompozytor, autor tekstów, ceniony zwłaszcza za sceniczną charyzmę i zawsze wysoką formę koncertową.

Swoją klasę potwierdził współpracą z zespołem Genesis, kiedy to w 1996 roku zastąpił w roli wokalisty Phila Collinsa. Wcześniej, w 1994 roku, debiutujący zespół Stiltskin z Rayem w składzie stworzył niezapomniany utwór Inside, który podbił listy przebojów całego świata. Szkocki wokalista współpracował także z takimi gwiazdami jak Armin Van Buuren, RPWL czy Scorpions. [więcej]
kultura, 21.03.2014 14:30|czytane: 1154 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Żółty Tydzień: Chroń swoją wątrobę[więcej]
redaktor, 21.03.2014 12:45|czytane: 1319 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
XXXVII Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej
Dziś w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie odbył się  XXXVII Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”. Uczniowie wyłonieni we wcześniejszych eliminacjach startowali w trzech kategoriach wiekowych.

XXXVII Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej, ./upload/articles_pakiety/22928/05_obraz.jpg
XXXVII Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej, ./upload/articles_pakiety/22928/18_obraz.jpg
XXXVII Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej, ./upload/articles_pakiety/22928/27_obraz.jpg


Wszyscy uczestnicy turnieju brali udział w teście pisemnym.Następnie trzy osoby z każdej grupy wiekowej z największa liczbą punktów zakwalifikowały się do finału, w którym zadaniem były odpowiedzi ustne na wylosowane pytania. Do finału zakwalifikowali się - grupa szkoły podstawowe: Krzysztof Zachwieja, Zuzanna Ogórek, Aleksandra Kowalska;  grupa gimnazja: Monika Karpińska, Lidia Dyśko, Bartłomiej Jańczy; grupa szkoły ponadgimnazjalne: Mateusz Kura, Rafa Banasiak, Łukasz Wawrzyńczak. Osoby, które wygrały rywalizację finałową będą reprezentować powiat kutnowski na poziomie wojewódzkim, a są nimi: Zuzanna Ogórek, Monika Karpińska, Rafa Banasiak. Odpowiedzi weryfikowało jury w składzie: przewodniczący komisji starszy kapitan Marcin Adamiak, kapitan Zdzisław Pęgowski, kapitan Andrzej Walerczak, druh Jan Broda. [więcej]
TomekKula, 20.03.2014 20:07|czytane: 1463 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Orlikowa Szkółka Piłkarska MKS Kutno
MKS KUTNO zachęca dzieci i rodziców do udziału w otwartych zajęciach  w ramach popularyzacji piłki nożnej z wykorzystaniem infrastruktury towarzyszącej programowi „Moje boisko Orlik 2012".

Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
Szkółka piłkarska MKS Kutno

Klub będzie realizował zajęcia dla dzieci w wieku 7-9 lat na każdym boisku „Orlik 2012". Będą to zajęcia dla chłopców i dziewcząt w formie zabawowej. Planuje się organizacji zajęć minimum raz w tygodniu (od marca do września). Okres wakacyjny pozostawia się do ewentualnego odbycia zajęć w odpowiedzi na zainteresowanie rodziców. Raz w miesiącu dzieci wezmą udział w 3 godzinnej imprezie rekreacyjno-sportowej z udziałem rodziców. [więcej]
pismak, 20.03.2014 20:21|czytane: 1154 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
II SCRABBLOWE MISTRZOSTWA W SP NR 6 za nami
W piątkowe późne popołudnie 14 marca miłośnicy gry w SCRABBLE® spotkali się na drugim turnieju o tytuł Mistrza Szkoły.  Zawody rozegrano w dwóch kategoriach. Mistrzem szkoły został zdecydowanie uczeń klasy szóstej Michał Sęczkowski przed Weroniką Zbrożek, Kacprem Stępniem i Zuzanną Kobus. W młodszej kategorii zwyciężył z kompletem punktów uczeń klasy trzeciej Kacper Dałek, przed dobrze grającą Julią Tulińską, Olgą Baranowską i Justyną Bryszewską.

II SCRABBLOWE MISTRZOSTWA W SP NR 6 za nami, ./upload/articles_pakiety/22926/01_obraz.jpg
II SCRABBLOWE MISTRZOSTWA W SP NR 6 za nami, ./upload/articles_pakiety/22926/02_obraz.jpg
II SCRABBLOWE MISTRZOSTWA W SP NR 6 za nami, ./upload/articles_pakiety/22926/03_obraz.jpg


Zawody zorganizował kierownik świetlicy szkolnej „Szósta baza” Wiesław Zwarycz. Obowiązki sędziego głównego pełnił absolwent naszej szkoły Miłosz Zwarycz, któremu dziękujemy za poświęcony czas, skuteczność i kulturę sędziowania. Dzięki sprawnej organizacji udało się zagrać systemem „każdy z każdym”.
[więcej]
pismak, 20.03.2014 13:09|czytane: 1127 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
W piątek Klub filmowy SHORT WAVES GRAND PRIX 2014
FILMY KONKURSOWE SHORT WAVES GRAND PRIX 2014 będziemy mogli zobaczyć w Kutnie w ramach Klubu Filmowego w Centrum Teatru Muzyki i Tańca. Zapraszamy 21 marca o godzinie 18.00.

- Tym razem po pokazie  publiczność wybierze najlepszy z najlepszych, decydując tym samym o przyznaniu nagrody głównej. Głos kutnian będzie zliczany łącznie z innymi z całe Polski w festiwalowym konkursie - mówi Bożena Sapiejka, kierownik KINA KDK. - Bilet w cenie 5 zł dostępny w kasie CTMiT.

Dwie pojedyncze wejściówki na piątek do Klubu filmowego wygrali: Agnieszka Diakon i Kamil Czernik .

W piątek Klub filmowy SHORT WAVES GRAND PRIX 2014, ./upload/articles_pakiety/22882/01_obraz.jpg
W piątek Klub filmowy SHORT WAVES GRAND PRIX 2014, ./upload/articles_pakiety/22882/02_obraz.jpg


ZIEGENORT Tomasz Popakul, Animacja 2013 19’
Mała nadmorska wioska. Zapracowany ojciec stara się przyuczyć nastoletniego syna do zawodu rybaka. Introwertyczny chłopiec ryba będzie musiał stawić czoła pierwszej poważnej rywalizacji. Świat odkrywany przez chłopca pełen jest niepokojących znaków, frapujących obserwacji, które niejednokrotnie budzą w nim przerażenie. . [więcej]
kultura, 20.03.2014 12:05|czytane: 1247 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
eKuchnia: Ale smaki z nutką orientu
Przed nami kolejny smakowity weekend. Zapraszamy do gotowania i smakowania z przepisami Aleksandry Kurzyńskiej z Kutna prowadzącej blog kulinarny ALE SMAKI . Więcej przepisów  na blogu alesmaki.com.pl lub na funpage na Facebooku  .

Propozycja na sobotę
KREM POROWO- ZIEMNIACZANY z grzankami
Składniki:
2 litry bulionu
3 pory
6 średnich ziemniaków
sól
świeżo zmielony pieprz
 liść laurowy
 3 łyżki masła
 koperek
 ½ bagietki lub kilka kromek innego pieczywa
Oliwa z oliwek
eKuchnia: Ale smaki z nutką orientu , ./upload/articles_pakiety/22921/01_obraz.jpg
eKuchnia: Ale smaki z nutką orientu , ./upload/articles_pakiety/22921/02_obraz.jpg
eKuchnia: Ale smaki z nutką orientu , ./upload/articles_pakiety/22921/03_obraz.jpg


Wykonanie:
 Ziemniaki pokrój w kostkę (niezbyt drobną) i ugotuj w osolonej wodzie. [więcej]
wandea, 20.03.2014 09:42|czytane: 1470 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Drugie miejsce Staszica w zawodach rejonowych
Koszykarze Zespołu Szkół Nr 1 im. St. Staszica w Kutnie zajęli II miejsce w Mistrzostwach Rejonu w ramach Licealiady, powtarzając wynik z ubiegłego roku. Zawody odbyły się 19 marca w Skierniewicach.

Drugie miejsce Staszica w zawodach rejonowych, ./upload/articles_pakiety/22925/01_obraz.jpg


Wzięły w nich udział trzy szkoły - mistrzowie powiatów: kutnowskiego, łowickiego, skierniewickiego: Zespół Szkół Nr 1 im. St. Staszica w Kutnie,  LO im. B. Prusa w Skierniewicach, II LO w Łowiczu. W pierwszym meczu  „Staszic” przegrał 51:66 z LO w Skierniewicach (ubiegłoroczny wicemistrz województwa i faworyt tegorocznej edycji). W drugim  meczu podopieczni Dariusza Mieszkowskiego pokonali 81:46 II LO w Łowiczu. [więcej]
pismak, 20.03.2014 09:34|czytane: 1176 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wyniki zawodów rejonowych w Mini koszykówce dziewcząt
19 marca odbyły się zawody rejonowe (rejon Rawa Maz.) w mini koszykówce dziewcząt. Awans do półfinałów Mistrzostw Województwa uzyskała Szkoła Podstawowa nr 1 w Kutnie.

Wyniki zawodów rejonowych w Mini koszykówce dziewcząt, ./upload/articles_pakiety/22924/01_obraz.jpg
Wyniki zawodów rejonowych w Mini koszykówce dziewcząt, ./upload/articles_pakiety/22924/02_obraz.jpg


Wyniki:
I półfinał
Szkoła Podstawowa nr 9 w Skierniewicach - Szkoła Podstawowa nr 1 w Kutnie 13:39

II półfinał
Szkoła Podstawowa nr 4 w Łowiczu - Szkoła Podstawowa Sadkowice 22:16 [więcej]
pismak, 20.03.2014 09:24|czytane: 1239 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dzień wędkarza w Kutnowskim Domu Kultury
W środę 19 marca w Kutnowskim Domu Kultury z okazji Dnia Wędkarza spotkali się miłośnicy wędkarstwa i nie tylko. Odbyło się otwarcie wystawy „WĘDKARSTWO – OCHRONA ŚRODOWISKA – EKOLOGIA, prelekcja związana z tematyką wędkarską dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjum oraz rozstrzygnięcie i wręczenie nagród i wyróżnień w konkursie plastycznym o tematyce wędkarskiej.

Dzień wędkarza w Kutnowskim Domu Kultury, ./upload/articles_pakiety/22920/02_obraz.jpg
Dzień wędkarza w Kutnowskim Domu Kultury, ./upload/articles_pakiety/22920/13_obraz.jpg
Dzień wędkarza w Kutnowskim Domu Kultury, ./upload/articles_pakiety/22920/37_obraz.jpg


Podczas uroczystych obchodów Dnia Wędkarza oraz otwarcia wystawy młodzież z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „TĘCZA” zaprezentowała specjalnie przygotowany na tę okoliczność program artystyczny.

Na otwarcie wystawy przybyli między innym : Wicewojewoda Łódzki Paweł Bejda, Wiceprezydent Miasta Kutno Jacek Boczkaja, Wójt Gminy Kutno Jerzy Bryła, Wójt Gminy Nowe Ostrowy Zdzisław Kostrzewa, przedstawiciele Zarządu Okręgu Mazowieckiego PZW w Warszawie - Wiceprezes Mirosław Konopko i Sekretarz Tadeusz Szewczyk oraz Członek Zarządu, szef kolegium sędziów Waldemar Grzelak, dyrektor wydziału Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Kutnie Andrzej Trzaskalski oraz Kapelan Koła Nr 109 „METALURG” Ksiądz Prałat Jan Dobrodziej.

Na koniec odbyło się spotkanie z seniorami kutnowskich wędkarzy. Zastępca Prezydenta Miasta Kutno  Jacek Boczkaja wręczył okolicznościowe statuetki seniorom za wkład pracy na rzecz rozwoju kutnowskiego wędkarstwa.

Organizatorem spotkania było Koło Polskiego Związku Wędkarskiego Okręgu Mazowieckiego Nr 109 „Metalurg” Kutno i Nr 110 „Miejskie” Kutno. [więcej]
TomekKula, 20.03.2014 09:06|czytane: 2094 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Echa afery mieszkaniowej w Kutnie. Radny bierze pieniądze za nic
Zachęcamy do obejrzenia reportażu w ramach programu Blisko ludzi  TTV pt. Radny bierze pieniądze za nic emitowanego w TVN24 o braku konsekwencji dla radnego prezydenckiego Tomasza Michalskiego, który pobierał dietę przez półtora roku po ujawnieniu afery mieszkaniowej w Kutnie. Michalski otrzymał skierowanie do zawarcia umowy najmu lokalu o powierzchni  57,86 mkw podpisane przez zastępcę prezydenta Kutna Jacka Boczkaję 2.01.2012 r. po trzech dniach od złożenia wniosku. Radni Krzysztof Dębski, Aleksandra Koszada oraz Włodzimierz Klimecki złożyli wówczas zawiadomienie do Prokuratury Okręgowej w Łodzi o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

Reportaż TUTAJ

Zdaniem radnych decyzja wiceprezydenta została podjęta z naruszeniem obowiązujących zapisów uchwały Rady Miasta Kutna. W podstawie prawnej skierowania przywołany jest §17 ust.1 i 2  uchwały stanowiący o konieczności uzyskania opinii komisji mieszkaniowej. Takiej opinii komisja nie wydała.

W wymienionym skierowaniu, jak piszą zgłaszający, został również błędnie przywołany § 8 ust.1 tej uchwały stanowiący warunki, które muszą być spełnione przy zamianie lokali będących w składzie mieszkaniowego zasobu miasta. Uchwała ustaliła zasady wynajmowania lokali  wchodzących do zasobu miasta i zgodnie z §2 ust.7 zarządcą tego zasobu ustanowiła Zarząd Nieruchomości Miejskich. Lokal zamieszkiwany przed rezygnacją, zdaniem i  rozliczeniem z TBS sp. z o.o. w Kutnie przez radnego Tomasza Michalskiego w rozumieniu ww uchwały nie jest zasobem miasta zarządzanym przez Zarząd Nieruchomości Miejskich. [więcej]
wandea, 19.03.2014 10:10|czytane: 2488 razy|36 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dziś Dzień Wędkarza. Zapraszamy do KDK na wystawę
Koła Polskiego Związku Wędkarskiego Okręgu Mazowieckiego Nr 109 „Metalurg” Kutno i  Nr 110 „Miejskie” Kutno zapraszają dziś na wystawę  „WĘDKARSTWO – OCHRONA ŚRODOWISKA – EKOLOGIA” organizowanej z okazji „DNIA WĘDKARZA”.

W Kutnowskim Domu Kultury od rana do godz. 13.00 trwa zwiedzanie wystawy i prelekcja dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjum. W trakcie prelekcji słodki poczęstunek i napoje. Ponad 100 osób 35 osób, w tym niesłyszący i słabo słyszący, będzie mogło dużo dowiedzieć się o wędkarstwie.

O godz. 13.15 uroczyste rozpoczęcie „Dnia Wędkarza” w obecności zaproszonych gości, seniorów wędkarskich, dzieci z Placówek Opiekuńczo Wychowawczych i rodzin zastępczych, otwarcie wystawy starego sprzętu wędkarskiego i związane z tym sportem akcesoria, fotografie i literatura, rozstrzygnięcie konkursu plastycznego o tematyce związanej z profilem wystawy dla dzieci i młodzieży z terenu działania Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kutnie.  W ramach Dnia Wędkarza zobaczymy występy dzieci z programem proekologicznym z placówki opiekuńczo – wychowawczej „TĘCZA” w Kutnie. Odbędzie się również spotkanie z seniorami kutnowskich wędkarzy i  ich wyróżnienie przez Prezydenta Miasta Kutno i Okręg Mazowiecki PZW.

Ponadto Prezydent Miasta Kutna wyróżni grupę ok. 10 najbardziej zasłużonych działaczy w wieku powyżej 70 lat i odbędzie się wręczenie licencji sędziowskich dla sędziów z Kół Nr : 109, 110 i 111. [więcej]
pismak, 19.03.2014 11:05|czytane: 1179 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kutno - miasto ludzi z pasją
Uczniowie klas 3 b oraz 2 b ze Szkoły Podstawowej Nr 1  im. T. Kościuszki w Kutnie spotkali się z kolejnymi „pasjonatami” z Kutna.

Kutno - miasto ludzi z pasją, ./upload/articles_pakiety/22918/01_obraz.jpg
Kutno - miasto ludzi z pasją, ./upload/articles_pakiety/22918/02_obraz.jpg
Kutno - miasto ludzi z pasją, ./upload/articles_pakiety/22918/03_obraz.jpg


Podczas spotkania z grupą OSP Dąbrowszczak prowadzoną przez pana Krzysztofa Stasiaka dzieci zakończyły realizację programu „Ratujemy – uczymy ratować”.

Następnie sprawdzali swoje umiejętności w strzelaniu sportowym do tarczy w trakcie spotkania z panem Januszem Kaczmarkiem prezesem LOK Kutno oraz Zygmuntem Poświatowskim, którzy przybliżyli także dzieciom historie powstania oraz zakres działań organizacji.

Ostatnimi z gości była Orkiestra im.37 Łęczyckiego Pułku Piechoty Stowarzyszenia "Clonovia". Uczniowie miały możliwość zagrania wspólnie z orkiestrą, poznały role tamburmajora oraz kapelmistrza. W trakcie krótkiej prezentacji pani Anna Baranowska opowiedziała o historii i działalności orkiestry. [więcej]
pismak, 19.03.2014 10:40|czytane: 1142 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Turniej brydża sportowego w "Staszicu"
Stowarzyszenie Edukacyjno -Sportowe Staszic Kutno zaprasza na turniej brydża sportowego w Kutnie, który odbędzie się 23 marca o godzinie 10.00. Zapisy od 9.30.

Turniej brydża sportowego w
Turniej brydża sportowego w
Turniej brydża sportowego w


Zawody sportowe odbędą się w ramach Grand Prix Ziemi Łódzkiej. Zostanie rozegrane około 30 rozdań, w zależności od liczbyuczestników, przewidywane zakończenie turnieju godzina 15.30. Patronat nad zawodami objął Urząd Miasta Kutna. Rozgrywki odbędą się w Zespole Szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica w Kutnie. Dla najlepszych par przewidziano nagrody rzeczowe i finansowe

Organizatorami Turnieju są: Stowarzyszenie Edukacyjno -Sportowe Staszic Kutno, Dyrekcja Zespołu Szkół Nr 1 w Kutnie oraz zawodnicy sekcji brydża sportowego Kutnowskiego Domu Kultury. [więcej]
pismak, 19.03.2014 10:34|czytane: 1312 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Pomysł do Strategii Rozwoju Miasta Kutna: kryta hala lodowa z torem dla łyżwiarzy szybkich
Radny miejski z SLD Krzysztof W. Dębski wystapił z interpelacją, która wydaje się gotowym pomysłem do Strategii Rozwoju Miasta Kutna n alata 2014-2020. Jest nim budowa krytej hali lodowej z pełnowymiarowym torem dla łyżwiarzy szybkich.

Radny argumentuje pomysł zdobyciem trzech medali olimpijskich przez polskich panczenistów oraz koniecznością wybudowania krytej hali potwierdzoną przez przedstawicieli administracji rządowej. Uważa, że to stwarza szansę do wykorzystania przez nasze miasto.

- Do budowy hali aspiruą Zakopane, Kraków, Tomaszów Mazowiecki, Sanok i Warszawa-Stegny. Centralnie położone Kutno posiadające znakomitą komunikację z resztą kraju jest w stanie podjąć się realizacji zadania. Koszt wynosi około 35 mln zł - mówi radny. - Znakomita część tej kwoty mogłaby być finansowana ze środków zewnętrznych. Dodatkowym atutem jest to, że sponsoroem strategicznym Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego jest holenderska firma Nijhof Wassink, działająca w Kutnie o 1990 roku i mająca u nas swoją siedzibę. Wydaje się, że inicjatywa Kutna może liczyć na poparcie tej firmy. [więcej]
redaktor, 18.03.2014 22:27|czytane: 2095 razy|49 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Ponad 2,4 miliony złotych powiat zapłaci za błąd ministra
Jednym z punktów krótkiej sesji nadzwyczajnej Rady Powiatu w Kutnie było dziś wprowadzenie zmian w budżecie powiatu na 2014 rok. Zmiany na kwotę ponad 8 milionów złotych wzbudziły wątpliwości i szerg pytań radnych opozycji.

Ponad 2,4 miliony złotych powiat zapłaci za błąd ministra , ./upload/articles_pakiety/22905/01_obraz.jpg
Ponad 2,4 miliony złotych powiat zapłaci za błąd ministra , ./upload/articles_pakiety/22905/02_obraz.jpg
Ponad 2,4 miliony złotych powiat zapłaci za błąd ministra , ./upload/articles_pakiety/22905/03_obraz.jpg


Radny Zbigniew Filipiak z Komitetu Obywatelskiego uważał, iż uchwałę należy przesunąć na sesję zwykłą, bo wówczas wszystkie komisje zapoznałyby się z treścią uzasadnienia i na spokojnie przedyskutowały propozycje zarządu powiatu. Stało się jednak inaczej. Jolanta Anioł, Skarbnik Powiatu na sesji dokładnie tłumaczyła radnym zmiany w finansach powiatu i radni przegłosowali zmiany w budżecie 15 głoszami "za" i dwoma wstrzymującymi się.

Zmiany w budżecie dotyczyły między innymi przeznaczenia około 1,18 mln zł na budowę dróg, około 35 tys. zł na rozbiórkę internatu przy I LO im. J. H. Dąbrowskiego w Kutnie, 1,35 mln zł to kwota niewykorzystana na termomodernizację ZSZ nr 2 w Kutnie i przeniesiona na rok 2014, wolne środki 7,72 mln zł na zadania o charakterze wieloletnim, na programy z udziałem środków unijnych, budowę przyłącza do kanalizacji miejskiej DPS przy ulicy Oporowskiej, 30 tys. zł jako wkład własny w projekt rewaloryzacji zieleni w parku wokół Zamku w Oporowie w programie WFOŚ, 24 tys. zł dla Straży Pożarnej i 36 tys. zł dla Policji na samochód.

Zarząd Powiatu zabezpieczył również rezerwę celową 500 tys. zł na odszkodowania związane z pozwami za błędy w sztuce lekarskiej. Wniesiono dotychczas pięć takich pozwów, toczą się dwie sprawy, a trzy czekają na wyterminowanie.

- Zarząd Powiatu utworzył kolejną rezerwę celową w kwocie ponad 2,41 mln zł w związku z wyrokami i sprawami, jakie się pojawiły. Chodzi o zwrot opłat wnoszonych w związku z wydaniem kart pojazdu przy pierwszej rejestracji auta na terenie Polski w okresie od 21.08.2003 roku do 15.04.2006 roku. W tym czasie wydaliśmy około 4800 sztuk takich dokumentów i pobierane opłaty w kwocie 500 zł wynikały z rozporządzenia Ministra Infrastruktury, które zostało zaskarżone i uznane za niezgodne z Konstytucją - mówi Jolanta Anioł, Skarbnik Powiatu. [więcej]
wandea, 18.03.2014 22:14|czytane: 1710 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Drzwi Otwarte w "Dwójce"
W minioną sobotę w Gimnazjum nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Kutnie zostały zorganizowane „Drzwi otwarte”. Uroczystość rozpoczęli o godz.10.00, gorąco witając młodszych kolegów, Mateusz Narkiewicz i Olga Paplińska - uczniowie klasy I c.

Drzwi Otwarte w
Drzwi Otwarte w
Drzwi Otwarte w


Dyrektor szkoły Juliusz Sieradzon przedstawił atuty gimnazjum. Zwrócił uwagę na wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną, bardzo dobrą bazę, na ciągłe wdrażanie technologii komputerowej, opiekę pedagogiczną i psychologiczną, bezpieczeństwo zapewnione dodatkowo przez system monitoringu, dobre wyniki egzaminu gimnazjalnego, liczną grupę laureatów i finalistów konkursów przedmiotowych. Wspomniał również o realizacji programów, projektów edukacyjnych, Kutnowskich Grantów Oświatowych „Sięgaj, gdzie wzrok nie sięga”. Na zakończenie zapoznał zebranych z Regulaminem Rekrutacji Uczniów i terminami składania dokumentów.

W dalszej części ponad 100 uczniów klas szóstych i duża grupa rodziców rozpoczęła zorganizowane zwiedzanie szkoły, przygotowane przez Samorząd Uczniowski. Kandydaci obejrzeli sale przedmiotowe i ich wyposażenie, gabinety, Szkolne Centrum Informacji Bibliotecznej i Medialnej, kącik patrona. [więcej]
pismak, 18.03.2014 21:28|czytane: 1443 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dziewczęta ze "Staszica" zagrają w finale wojewódzkim
Dziewczęta z kutnowskiego „Staszica” zagrają 25 marca w finale wojewódzkim koszykówki, który zostanie rozegrany w Łodzi. Awans wywalczyły dzięki zajęciu pierwszego miejsca w zawodach rejonowych. Zawody odbyły się dziś na hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 9 Kutnie, a organizatorem był kutnowski Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Dziewczęta ze
Dziewczęta ze
Dziewczęta ze


W mistrzostwach rejonu, wystąpiły trzy szkoły (mistrzowie rejonów: łowickiego, skierniewickiego, kutnowskiego):
I LO im. J. Chełmońskiego w Łowiczu, LO im. B. Prusa w Skierniewicach oraz gospodarz  Zespół Szkół Nr 1 im. St. Staszica w Kutnie.

WYNIKI ZAWODÓW:

ZS Nr 1 w Kutnie – I LO w Łowiczu 40:22 (12:8;8:9;6:1;14:4)
LO  w Skierniewicach - I LO w Łowiczu 16:20 (8:2;2:8;4:4;2:6)
ZS Nr 1 w Kutnie – LO  w Skierniewicach 44:8(11:2;6:2;11:2;16:1)

KOLEJNOŚĆ KOŃCOWA:
Zespół Szkół Nr 1 w Kutnie (powiat kutnowski)
I LO w Łowiczu (powiat łowicki)  
LO Prus w Skierniewicach (powiat skierniewicki) [więcej]
redaktor, 18.03.2014 21:18|czytane: 1300 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Fejsbukowa realność w kutnowskim muzeum
Zapraszamy na wernisaż wystawy „UCIELEśnienie” odbędzie się  20 marca (czwartek) o godz. 18.00 w Galerii w Dworku Modrzewiowym.

Od kilku lat Muzeum Regionalne w Kutnie wspólnie z konińską „Wieżą Ciśnień” prowadzi projekt Męskie Obszary Sztuki. Wystawom i wydawnictwom towarzyszą od dwóch lat działania na Facebook'u, z nich wyrosła koncepcja festiwalowego ucieleśnienia. „UCIELEśnienie” to drugie wydarzenie grupowego festiwalu Męskich Obszarów Sztuki.

Fejsbukowa realność w kutnowskim muzeum, ./upload/articles_pakiety/22906/01_obraz.jpg


Poprzednie miało miejsce w wielkiej przestrzeni kieleckiej galerii sztuki „Winda”, tym razem wybrane prace dziewięciorga autorów zaprezentowane zostaną w kameralnym wnętrzu „Galerii w Dworku” Muzeum Regionalnego w Kutnie. Kuratorem i autorem aranżacji obu wystaw jest Tomasz Czyżewski.

Zgodnie z jego koncepcją pierwsze wydarzenie było rzeczywistym ucieleśnieniem: grupa artystek i artystów, sympatyków MOS na facebook'u miała pierwszą okazję, by spotkać się realnie. Była to też próba przeniesienia w cielesny wymiar niektórych internetowych zjawisk jak zapożyczenia obrazu, zamazywanie autorstwa czy używanie wirtualnego środowiska jak naturalnego pejzażu. Z uwagi na karnawałowy kontekst tamtej wystawy całość została okraszona elementami zabawy, przeniesionymi z fanpage'a Męskich Obszarów Sztuki.

- W kutnowskim Dworku Modrzewiowym w sposobie prezentacji nacisk został położony na drugi człon tytułu „...śnienie”, wynika z tego bardziej surrealistyczna i zagęszczona realizacja. Ciekawi nas Państwa odbiór tej wystawy, dlatego serdecznie zapraszamy na otwarcie, które odbędzie się 20 marca (czwartek) o godzinie 18:00 - mówi Tomasz Czyżewski. [więcej]
kultura, 18.03.2014 18:36|czytane: 1132 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Nie pal przy mnie, proszę. Akcja w Nowem
Uczniowie edukacji wczesnoszkolnej ze  Szkoły Podstawowej  im.Gen. Wł.Andersa w Nowem uczestniczyli w tym szkolnym 2013/ 2014 w realizacji programu profilaktycznego „Nie pal przy mnie proszę" . 

Nie pal przy mnie, proszę. Akcja w Nowem, ./upload/articles_pakiety/22910/01_obraz.jpg
Nie pal przy mnie, proszę. Akcja w Nowem, ./upload/articles_pakiety/22910/02_obraz.jpg
Nie pal przy mnie, proszę. Akcja w Nowem, ./upload/articles_pakiety/22910/03_obraz.jpg


W czasie zajęć uczniowie uwrażliwiani byli na szkodliwość palenia tytoniu oraz na szkodliwe oddziaływanie dymu papierosowego u tzw. „biernych palaczy”. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach, wypowiadały się na temat zdrowia i zdrowego stylu życia oraz bezpieczeństwa w różnych sytuacjach. Rozwiązywano  krzyżówki, rebusy oraz wykonywano prace plastyczno – techniczne. Na podsumowanie    programu zorganizowany został  konkurs plastyczny „Nie pal przy mnie, proszę”. Koordynatorem programu w szkole jest Grażyna Sobczyk. [więcej]
pismak, 18.03.2014 21:04|czytane: 1090 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
W kwietniu popłynie woda z nowej stacji uzdatniania
Radni miejscy martwią się o stan wody, która popłynie w kwietniu z nowej stacji uzdatniania przy ul. Granicznej w Kutnie. Radny Krzysztof Matusiak pytał o inwestycję Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o.  w płukanie sieci wodociągowych.

W kwietniu popłynie woda z nowej stacji uzdatniania, ./upload/articles_pakiety/22907/01_obraz.jpg
W kwietniu popłynie woda z nowej stacji uzdatniania, ./upload/articles_pakiety/22907/02_obraz.jpg
W kwietniu popłynie woda z nowej stacji uzdatniania, ./upload/articles_pakiety/22907/03_obraz.jpg


Witold Kamiński prezes PWiK również widzi taką potrzebą, jednak jest to inwestycja milionowa, póki co nie stać firmy na nią. Radni prosili zatem o sprawdzanie przynajmniej w kilku punktach w mieście stanu wody z ujęcia na Granicznej. Prezes PWiK mówił, że będzie miała ona inny smak i na pewno mieszkańcy odczują różnicę, a sprawdzenia firma na pewno dokona. [więcej]
redaktor, 18.03.2014 20:13|czytane: 1559 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Klub Filmowy zaprasza już w czwartek
Klub Filmowy w Centrum Teatru Muzyki i Tańca zaprasza 20 marca na godzinę 18.00 na Festiwal Polskich Filmów Krótkometrażowych. Czas trwania: 104 min. Bilet w cenie 5 zł dostępny w kasie CTMiT.

Po raz pierwszy prezentowany program składający się z krótkometrażowych filmów nagrodzonych w pięcioletniej historii festiwalu Short Waves. W programie znalazły się tytuły wyróżnione przez festiwalową publiczność nagrodami Grand Prix oraz przyznawanymi przez międzynarodowe jury – Short Waves PRO. Całość tworzą zarówno filmy fabularne, jak i formy dokumentalne oraz animacje.

Klub Filmowy zaprasza już w czwartek , ./upload/articles_pakiety/22876/01_obraz.jpg


Dwa pojedyncze wejściówki na czwartek do Klubu filmowego wygrali: Bartłomiej Szczypiński i Aleksandra Wojtacka.

Co zobaczymy w czwartek 20 marca?

1. MYJNIA Reż. Jan P. Matuszyński /2007/UŚ WRiT / 20'
GRAND PRIX SHORT WAVES 2009


To film o rzadko spotykanym w polskim kinie tempie i dynamizmie. Zrealizowany według najlepszych wzorców kina gatunków. Jest i suspens, i napięcie, i niepokój. Trzech mężczyzn musi poradzić sobie z sytuacją, która jest trochę jak z tragedii antycznej, a trochę jak z filmów Tarantino. [więcej]
kultura, 18.03.2014 19:34|czytane: 1277 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Prezydent nagrodził sportowców
Dziś podczas Sesji Rady Miasta Kutna miała miejsce uroczystość podsumowania osiągnięć sportowych za 2013 rok. Najlepsi zawodnicy i trenerzy zostali uhonorowani w oparciu o zapisy uchwały Rady Miasta Kutna w sprawie nagród i wyróżnień przyznawanych przez Miasto Kutno za wysokie wyniki we współzawodnictwie sportowym i za osiągnięcia w działalności sportowej.

1. Nagrodę finansową w wysokości 1000 złotych oraz okolicznościowy dyplom otrzymuje:
1) Aleksander Grabowski – trener Akademii Sportów Walki i Rekreacji „Alex” Kutno

2. Wyróżnienia dla trenerów oraz osób wyróżniających się osiągnięciami w działalności sportowej w postaci okolicznościowego grawertonu otrzymują:
1.      Andrzej Pietrzak– trener Miejskiego Klubu Sportowego „STAL” Baseball i Softball
2.      Tomasz Pasiński – trener Miejskiego Klubu Sportowego „KUTNO”
3.      Robert Feliniak – osoba wspierająca proces szkoleniowy w Klubie Sportowym TYTAN Kutno

Prezydent nagrodził sportowców, ./upload/articles_pakiety/22909/05_obraz.jpg
Prezydent nagrodził sportowców, ./upload/articles_pakiety/22909/02_obraz.jpg
Prezydent nagrodził sportowców, ./upload/articles_pakiety/22909/03_obraz.jpg


3. Nagrodę finansową I stopnia w wysokości 2000 zł oraz dyplom otrzymuje:
1) Łukasz Wójcik – zawodnik Aeroklubu Włocławskiego za zdobycie:
·         tytułu Wicemistrza Europy na XVII Szybowcowych Mistrzostwach Europy w klasie Standard, Club i klasie 20- metrowej;
·         tytułu Mistrza Polski na 38. Szybowcowych Mistrzostwach Polski w Klasie Otwartej;
·         tytułu Wicemistrza Polski na 3. Szybowcowych Mistrzostwach Polski w Klasie 15- metrowej. [więcej]
redaktor, 18.03.2014 19:18|czytane: 1835 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Jednak Rondo Róż nie Rotmistrza Pileckiego
Radni miejscy zdecydowali dziś o nadaniu nazw ulicom i jednemu z rond w Kutnie. Dwie z nich jako przedłużenia już istniejących otrzymają nazwy Celiny i Mieczysława Fijałkowskich oraz Łódzkiej. Kolejna biegnąca w kierunku południowym od ulicy Tomasza Klepy do ulicy Grunwaldzkiej będzie nosiła nazwę Bolesława Wituszyńskiego.

Piotr Jóźwiak, wnuk Wituszyńskiego dziękował dziś radnym za wyróżnienie dziadka i przypomniał historię kutnowskiego hodowcy róż.

Radni przegłosowali również nazwę dla ronda stanowiącego skrzyżowanie ulicy Kościuszki z wjazdami do Europejskiego Centrum Małej Ligi Baseballowej i Galerii Handlowej. Rondo Róż miało przeciwnika w radnym Robercie  Feliniaku, który zebrał ponad 200 podpisów pod petycją o nazwanie ronda imieniem Rotmistrza Witolda Pileckiego, Żołnierza Wyklętego. [więcej]
wandea, 18.03.2014 19:05|czytane: 1494 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Sentyment do stalinowskiego terroru w Polsce?
Związek Walki Młodych (ZWM: 1943–1948) oraz jego kontynuacja Związek Młodzieży Polskiej (ZMP: 1948–1957) – stalinowskie organizacje młodzieżowe, przybudówki partii komunistycznej (PPR-PZPR), uczestniczące w budowie systemu terroru komunistycznego w Polsce, biorące czynny udział w prowadzeniu kampanii indoktrynacji młodzieży oraz w stosowaniu politycznych represji w latach 40. i 50. Tak Instytut Pamięci Narodowej określa ZWM.

Sentyment do stalinowskiego terroru w Polsce?, ./upload/articles_pakiety/22903/01_obraz.jpg
Sentyment do stalinowskiego terroru w Polsce?, ./upload/articles_pakiety/22903/02_obraz.jpg
Sentyment do stalinowskiego terroru w Polsce?, ./upload/articles_pakiety/22903/04_obraz.jpg


W Kutnie przy ul. Jana Pawła II stoi pomnik upamiętniający ZWM. O jego demontaż poprosiły prezydenta i radę miasta organizacje pozarządowe Kutnowskie Towarzystwo Historyczne oraz Stowarzyszenie KoLiber. Wojewódzki i Miejski Komitety Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa uznały słuszność argumentów organizacji i na dzisiejszej sesji Rady Miasta Kutna radni mieli głosować usunięcie pomnika z Kutna.

Stało się jednak inaczej, większość radnych zagłosowała za zdjęciem punktu z porządku obrad, co więcej głosowali za tym radni, którzy na posiedzeniach komisji stałych Rady Miasta byli za usunięciem pomnika.

-  Istnienie tych tablic jest w naszej ocenie niezgodne z prawem oraz przyczynia się do popularyzacji pozytywnego obrazu organizacji, których dotyczą. Koszt operacji ich usunięcia jest niewielki i nie niesie ze sobą żadnych uciążliwości dla ludności - mówił w lipcu przed pomnikiem upamiętniającym komunistów Marcin Motylewski ze Stowarzyszenia KoLiber. [więcej]
wandea, 18.03.2014 18:35|czytane: 2263 razy|21 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kutnowska afera mieszkaniowa w TVN
Prawdopodobnie w środę 19 marca na antenie TVN obejrzymy reportaż o braku konsekwencji dla radnych miejskich, władz Kutna i obdarowanych w 2012 roku mieszkaniami komunalnymi z naruszeniem przepisów.

Solą w oku mieszkańców pozostaje również kilkanaście tysięcy złotych, które radny prezydencki Tomasz Michalski pobrał od kiedy zawstydził się i przestał uczestniczyć w sesjach i komisjach. Podatnicy mu płacili, a Urząd Miasta Kutna problemu nie widział, bo nie potrafił go rozwiązać.

Kutnowska afera mieszkaniowa w TVN
Na dzisiejszej sesji Rady Miasta Kutna radości takiej raczej nie ujrzymy

Dziś dopiero radni zagłosują za zmianą uchwały w sprawie ustalenia zasad wypłaty diet dla radnych Rady Miejskiej, przewodniczącego Rady Miejskiej, wiceprzewodniczących Rady Miejskiej oraz przewodniczących komisji Rady Miejskiej i ich zastępców. O propozycjiuchwały pisaliśmy TUTAJ  Pewnie na niektórych obliczach kolegów Michalskiego zobaczymy święte oburzenie z powodu takiego procederu, nie ma się jednak co oburzać, skoro ponad rok spokojnie pan Michalski pobierał kasę.

Wczoraj TVN rozmawiał z radnymi opozycji, którzy zdecydowali się w listopadzie 2012 roku skierować zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa w procedurze przydziału mieszkania komunalnego dla radnego Tomasza Michalskiego do Prokuratury Okręgowej w Łodzi. Pamiętamy, że o losie tego zawiadomienia decydowała jednak Prokuratura Rejonowa w Kutnie, która postępowanie umorzyła.

Konsekwencji zatem nie poniósł nikt, ba, Michalskiemu nawet płacono, prezydent Zbigniew Burzyński decyzji o przyznaniu lokalu nie cofnął ani Michalskiemu ani naczelnikowi Michałowi Adamskiemu, Jacka Boczkai, zastępcy prezydenta Burzyński nie ukarał za te lewe przydziały, albo o czymś nie wiemy. [więcej]
wandea, 18.03.2014 08:27|czytane: 4476 razy|81 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Logowanie do portalu
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Upał, bezmyślność urzędnika i zadłużenie szpitala
Czy człowiek może poczuć się w konsystencji budyniu waniliowego, serka topionego lub innego smacznego acz płynnego zjawiska? Odpowiadam, tak może i... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Rewelacyjna Kapela Hanki Wójciak. Dziś zapraszamy na brzmienia marokańskich gimbrii
Wczoraj przed kutnowską publicznością w Centrum Teatru Muzyki i Tańca wystąpiła Kapela Hanki Wójciak. Zespół powstał w Krakowie, gra muzykę z pogranicza world music, folku, piosenki autorskiej.  Duża galeria zdjęć A dziś o godz.... [więcej]
Sport
"Jedynka" trzecia w ręczną w Orlikowej Lidze Mistrzów
We wtorek w Poddębicach odbył się turniej rejonowy w piłce ręcznej chłopców w ramach Orlikowej Ligi Mistrzów - Łódzkie Gra w Ręczną. W turnieju udział wzięła Szkoła Podstawowa nr 1 w Kutnie. W wyniku zaciętej i bardzo wyrównanej rywalizacji chłopcy z Jedynki... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Sprzedam 4,08 hektary POLE UPRAWNE Sprzedam POLE UPRAWNE = 4,08 hektary... [czytaj więcej]
Konkretna propozycja i konkretne zarobki!Warszawa Współpraca dla sympatycznej, uśmiechniętej, komunikatywnej i chętnej do pracy. Chcesz zarabiać w normalnej atmosferze, na uczciwych warunkach, dyskretnie, bezpiecznie i konkretnie? Jeśli tak t... [czytaj więcej]
Zawieszka Nieśmiertelnik Srebro +GRAWER Zdjęcia i Tekstu Idealny i modny prezent dla kobiety i mężczyzny. Wspaniały prezent na Imieniny, Urodziny, Rocznicę, Walnetynki, Dzień Kobiet, Mikołaja, oraz pod choinkę na Gwiazdkę Świąt Bożego Narodzenia... [czytaj więcej]
Kotki Oddam kotki w dobre ręce. Więcej informacji pod nr telefonu 602430567.... [czytaj więcej]
Monitoringi, alarmy Witam, oferuję usługę konfiguracji oraz montażu kamer, alarmów oraz innych systemów zabezpieczeń. Wykonuję również inne usługi informatyczne. Zapraszam.... [czytaj więcej]
Sprzedam biurko duże 210 cm / bardzo dobre wykonanie Mam do sprzedania duże biurko w bardzo dobrym stanie. Biurko ma ponad 1,5 metra i było robione na zamówieni a więc jest wykonane z bardzo dobrego materiału. Posiada wiele szuflad, miejsce na je... [czytaj więcej]
Fly High Production – Produkcja filmowa Firma Fly High Production to przede wszystkim profesjonalna produkcja filmów i innych form audiowizualnych, bazująca na najnowszych technologiach min zastosowaniu drona i innych technologii stabiliz... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
Odzież na sklepy, butiki, stragany Oferujemy odzież na sklepy, butiki, stragany w bardzo dobrej jakości z Niemiec i Włoch. U nas klient zamawia według osobistego zapotrzebowania (damskie, męskie, dziecięce,... [czytaj więcej]
samochód do ślubu wesele OFERUJĘ PAŃSTWU WYNAJEM LIMUZYNY AUDI w kolorze czarna perła. Samochód jest reprezentacyjny, idealny na tak wyjątkową uroczystość. Zaletą tego samochodu jest przestronne wnętrze i duży baga... [czytaj więcej]
Zespół jednoosobowy DJ Polecam jednoosobowy zespół muzyczny (klawisz i vokal na żywo)który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gram na terenie całego kraju. Wieloletnia praktyka w prowad... [czytaj więcej]
Zespół muzyczny KONKRET to pięcioosobowy zespół muzyczny, który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gramy głównie na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego. Wieloletnia... [czytaj więcej]
Zatrudnimy pracowników Firma P.P.H.U. "ELBEMA" s.c. zatrudni pracownika na stanowisko elektromonter lub pomocnik elektromontera. Mile widziane prawo jazdy kat.B oraz uprawnienia Sep 1kV. CV proszę przesyłać na adres mail... [czytaj więcej]
Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Najlepsze rozwiązanie, jeżeli pilnie potrzebujesz pieniędzy. Nie pytamy o Twój cel – całą sumę możesz przeznaczyć na dowolny,... [czytaj więcej]
SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996ROK PILNIE SPRZEDAM MAM DO SPRZEDANIA SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996 ROK rn5-DRZWIrnKOLOR CZARNY rnPILNIE SPRZEDAM... [czytaj więcej]
Kawalerka do wynajęcia, Kutno ul. Słowackiego Wynajmę mieszkanie w bloku przy ulicy Słowackiego. Jest to odświeżona kawalerka o powierzchni 27 m. kw., w sam raz do zamieszkania.rnCena 850 zł zawiera czynsz i odstępne dla właściciela, do k... [czytaj więcej]
SPECJALISTA DS. MARKETINGU I SPRZEDAŻY Jesteśmy firmą zajmującą się produkcją mebli tapicerowanych i poszukujemy osób młodych, ambitnych oraz kreatywnych na stanowisko: SPECJALISTA DS. MARKETINGU ORAZ SPRZEDAŻY Obowiązki:  ... [czytaj więcej]
PRACA HUTA Poszukujemy osób do pracy w Hucie w Dąbrowie Górniczej na stanowiska: - operator wózka widłowego - operator suwnicy – uprawnienia IS specjalne trawersowe, chwytakowe Warunki: - atrakcyjne w... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Felicjan Rohloff:
6 minut temu
Zeżarłam "się" w pospiechu. Proszę o zrozumienie i wklejenie "się" tam gdzie trzeba. AWRUK!
Felicjan Rohloff:
10 minut temu
###"R". Albinie vel (???????)! Dziękuję za zaproszenie. Da Bóg, to jutro przedstawię ewentualny termin tego niezwykle zapowiadającego wydarzenia. Gdzie jest ten wasz gród? zawalona jestem dzisiaj robotą. Pozdrawiam i wszelkich łask bożych życzę. ~emerytowana nauczycielka.
Felicjan Rohloff:
2 godzin temu
Kordianie! To sobie startuj jak jesteś debilem w trepem lub idiotą w kaloszach. Matura to bzdura, a te konkursy to lipa. A te samorządy to Awruki i Złodzieje. Nie bić Awruków i Złodziei, tylko je zlikwidować. Zlikwidować bzdurną maturę! Zlikwidować ukartowane konkursy! Zlikwidować nierządne samorządy! Zlikwidować szkoły samorządowe. Przestać chodzić do bzdurnych szkól! I zacząć się uczyć! I zacząć czytać eKutno! I wstąpić do KAN"PiŚ"! Pod żadnym pozorem nie likwidować KOTÓW !!! I nie zabijać DZIECI ! I nie budować świątyń! I nie budować pałaców! I nie budować komitetów! Budować SERCA, UMYSŁY i DUSZE! I nie sadzić i nie pielęgnować dębów JPII. Rodzić dzieci, uczyć je i wychowywać! Młodzieży nie rozpuszczać! Zrezygnować z paciorków, fikołków i koziołków! Uwierzyć w Boga! Kochać Polskę! I rozniecać promienie NADZIEI! I nie spać! I obudzić się! I się oświecać! I myśleć! I pracować! I odpoczywać! I bawić się! I działać!.........I nigdy nic złego nie robić........ Coś dobrego - zawsze można..... O kotów dbać, psom dać spokój a świnie oprzątać!....... Paniali?........Amen.
Jordan Sierpowski:
2 godzin temu
POSEŁ Z PIS Tadeusz Woźniak - pozując do zdjęć ze strażakami w Komadzynie, splata swe wypracowane dłonie,na nieprzyzwoicie upasionym brzuszysku.Fakt - inni dostojnicy z jego partyji pozując do zdjęć - czynią podobnie. Ale - jak by nie liczyć, Tadeusz Woźniak (ksywa kanonik) - kadencji poselskich ma już sobą wiele i ta kadencja nie jest jego ostanią, to i nie dziwota, że i jego i tak już upasiony brzuch, z każdą kadencja staje się i coraz to i coraz to bardziej monstrualny. Wiadomo - odmawiać na tych różnych poselsko-wiejskich bankietach jadła i napitki - to rzecz wielce niepolityczna. Tak myślę,że jeżeli darwinowska teoria ewolucji nie zadziała i Woźniakowi nie wydłużą się kończyny górne jak u orangutana ,tak aby ręce mógł spleść na swym brzuchu - to tylko patrzeć, jak niezbędnym dodatkowym wyposażeniem posła staną się protezy, przedłużające jego kończyny górne. A po co ? A NO PO TO - ABY POSEŁ WOŹNIAK MÓGŁ SWE WYPRACOWANE DŁONIE SPLEŚĆ NA SWYM MEGA OLBRZYMIM BRZUSZYSKU.
Marian Pawełek:
2 godzin temu
Ciekawe, czy nadal wierzy w swojego idola, górniczynę?
Maria Giedgowt:
2 godzin temu
Widocznie była za słaba, że wygrać. Zresztą ma dużo pracy - kilku uczniów na krzyż w prywatnej. Jak oni się zmieszczą w tym budynku?
Felicjan Rohloff:
2 godzin temu
Ludzie! Nie macie ciekawszych problemów? wiadał dzięcioł żonie: PiS upada, PO tonie . A młode koty tego słuchały i wcale się tym nie przejmowały, tylko miauczały. POPiS - to najstraszniejsze słowo świata - tak dzisiaj miauczały koty stare i młode i mrugając śpiewały: PiS i Plarforma to jedna rodzina, kaczor i donald - nie polska ptaszyna. Ludzie! Nie liczy się forma - liczy się treść. Nie liczy się PiSforma! Nie liczy się PLATforma! Liczy się KUTNOWSKA ARMIA NADZIEI "Prawda i Śmiech"!!!!! Koty są najmądrzejszymi stworzeniami świata!!!!! Niech żyją Koty! I niech żyje KAN "PiŚ"!
Mateusz Dąb:
3 godzin temu
Nikt z patriotów nie miał szans, bo sitwa rzadzi, ale mnie dziwi jedno, że nie wystartowała pani, która wspierała Łebskiego w kampanii.
Felicjan Rohloff:
3 godzin temu
Tyle co koty napłakały. I nic więcej. Tak słyszałem..... Mówią, że śmieszny Tadeusz rozrzutnością nie grzeszy i św. mamony nie marnotrawi. Co innego to te prezbiterianie z Sienkiewicza. Tam jest Zakon Koedukacyjny dla Św. Świrów. Ludzie! Co tam się dzieje? Jak tam grzeszą. Więcej wydają niż zarabiają. Oni chyba na islam już przeszli. Bo Policja ich się boi. Proboszcz tez się boi. I żadnej klątwy na nich nie rzuca. Ekskomuniki tez się boi im wręczyć. Łajdactwo kwitnie pełną gębą i pustymi butelkami. Hulaj dusza! Piekła nie ma! Kto ten Zakon zlikwiduje to chyba świętym zostanie. Ja nie mogę na to wszystko patrzeć. Zakładam Koedukacyjny Zakon Wszystkich Kawalerów jeszcze światłych, mądrych i cnotliwych i Wszystkich Panien Jeszcze Dziewic. Jutro mamy pierwsze spotkanie przy drzwiach otwartych. Musimy być lepsi od tych synów marnotrawnych i rozrzutnych cór z kutnowskiego PiSolandu. Coś dobrego trzeba w życiu zrobić. Nieprawdaż?
January Sobota:
2
 · 
4 godzin temu
Mamy "najgłupszego" Komentatora eKutna BOHDANA ODYŃCA.
Protazy Kotłubaj:
2
 · 
4 godzin temu
Popieram kandydaturę Tego dzielnicowego.Jest człowiekiem inteligentnym, mądrym, sumiennym i uczciwym. Sprawiedliwy i otwarty dla ludzi. Zawsze służy pomocą.
Waldemar Rzuscyć:
3
 · 
4 godzin temu
Został wypchnięty z PiSu. To sa kulisy polityki Klopotowskiego, Matuszewskiego i Błaszczyka. Dlaczego mu nie pomogli ci dwaj ostatni ? Mam wrażenie, że wolą, aby poseł był ze Zgierza, a nie z Kutna. Co Klopotowski, Klimecki, Olesiński zrobili z PiS, to widać z obecności na listach takich ludzi jak Jóźwiak i Ziółkowski.
Bohdan Odyniec:
5 godzin temu
Mamy "najlepszego" Prezydenta Kutna ZBIGNIEWA BURZYŃSKIEGO.
Makary Pawlikowski:
2
 · 
5 godzin temu
A ile dal ten śmieszny Tadeusz ze swojej diety ?
Bartosz Koścień:
6 godzin temu
wklejam wszystkie 4 linki raz jeszcze tym razem poprawne:
umkutno.bip.e-zeto.eu/index.php?type=4&name=bt3& func=selectsite&value%5B0%5D=mnu30&value%5B1%5D=7< br />

www.ekutno.pl/wiadomosci,33979-r-nice-mi-dzy-teo ria-a-praktyka-k-opoty-z-prawem-komendanta-policji -w-kutnie,

kutno.net.pl/artykuly/aktualnosci,aktualizacja-k omendant-kutnowskiej-policji-na-dywaniku-prywatne- dojazdy-rozliczal-jak-sluzbowe,84342.html

www.polskatimes.pl/fakty/kraj/a/komendant-powiat owy-policji-w-kutnie-dostal-reprymende,12174332/
Bartosz Koścień:
2
 · 
6 godzin temu
UPDATE

ZAPRASZAM WSZYSTKICH TU KOMENTUJĄCYCH DO KLIKNIĘCIA W PONIŻSZY LINK

http/umkutno.bip.e -zeto.eu/index.php?type=4&name=bt3&func=selectsite &value%5B0%5D=mnu30&value%5B1%5D=7

Wszyscy Ci, którzy tu komentują nie zadali sobie nawet grama trudu, aby wejść na stronę Urzędu Miasta. Wszyscy piszą "w ciemno". że konkurs odbył się tajnie, że nie było ogłoszenia - cel? Napluć komuś w twarz, upodlić i wykreować błędną rzeczywistość.

Szczerze? Jest to tak zaściankowe myślenie, a przy tym maksymalnie żałosne. Typowa kutnowska mentalność. Zastanawiam się tylko, po co tyle jadu, nie macie własnego życia, planów, marzeń, pasji, pracy, dzieci, rodziny? Wolicie wypluwać gorzkie żale pewnie na osobę, której nawet osobiście nie znacie? Okej, wylewajcie, nikogo to nie rusza, ale wiedzcie, że karma wraca, a przy tym patrząc z boku - chciałabym zobaczyć, czy potraficie mieć tyle odwagi w rzeczywistości co tu w Internecie, podpisujcie się swoim prawdziwym imieniem i nazwiskiem, śmiało! Skoro macie tyle racji, wiecie wszystko najlepiej, posiadacie takie informacje, że można robić aferę za aferą - taka cenna wiedza i szereg informacji - okazja to zabłyśnięcia w sieci! Szkoda zmarnować szansy

Najgorsza analiza przedstawiona poniżej przez "TATARA" - brak słów, jeżeli masz czas na pisanie takich komentarzy i analizowanie całej sytuacji - podziwiam. Jeszcze można zrozumieć, gdyby to co napisałeś było prawdą chociaż w minimalnym stopniu. Ale niestety - napociłeś się przy pisaniu, a wcześniej przy wymyślaniu bzdur i nic z tego nie ma, szkoda Cię biedaku. Dzieci w szkole? Nudna praca? No tak, Kutno takie nudne, trzeba sobie urozmaicić życie.

Wskazówka dla "SPRAWDZAJĄCYCH" - a sprawdzajcie wykształcenie, a sprawdzajcie doświadczenie, a sprawdzajcie kompetencje i wiedzę Pana Bieńka - dokładnie, sprawdzajcie a potem się wypowiadajcie. A jeżeli już wiecie, w co szczerze wątpie - wyciąGNIJCIE wnioski.

Odchodząc od tematu wywołującego przeogromne poruszenie wśród kutnowskich internautów, zachęcam do węszenia w sprawie, która tego wymaga - okazja tym razem dla kutnowskich detektywów. Pf.
Poniżej kilka szczegółów.

Tylko Ci co posiadają pewne informacje dokładnie wiedzą, jak wygląda praca w Kutnie w Policji, gdy tylko zjawił się komendant Szymański. Tylko te osoby wiedzą o wewnętrznych aferach, których część posypała się i została ujawniona w artykule opublikowanym całkiem niedawno.
Skąd się wziął, kto go broni pomimo tylu kłopotów z prawem? Taka osoba rządzi kutnowską policją. Zapewniam, że wiecie w tej sprawie tyle, ile macie w głowach - czyli prawie nic.
Ku przypomnieniu.

http/www.ekutno.pl /wiadomosci,33979-r-nice-mi-dzy-teoria-a-praktyka- k-opoty-z-prawem-komendanta-policji-w-kutnie,

http/kutno.net.pl/ artykuly/aktualnosci,aktualizacja-komendant-kutnow skiej-policji-na-dywaniku-prywatne-dojazdy-rozlicz al-jak-sluzbowe,84342.html

http/www.polskatim es.pl/fakty/kraj/a/komendant-powiatowy-policji-w-k utnie-dostal-reprymende,12174332/

Zachęcam do ponownej lektury i wyciągnięcia wniosków, tym razem trafnych.
Zbigniewa Biallosser:
2
 · 
6 godzin temu
Onufry czy prawdą jest ,że nawet najbliżśi współpracownicy nie wiedzieli ,że odchodzi na samorządową posadkę , nie wiesz dlaczego?Wstyd, honor czy co jeszcze?
Florian Plemieński:
6 godzin temu
Jest całym złem.
Gabriel Koropka:
6 godzin temu
To co Fauście Tobie lekarz od duszy pomógł? Dziwne!A uroda jest kwestią gustu ,i o tym już się nie ..........no chyba Wiesz?
Jonasz Ubysz:
5
 · 
7 godzin temu
Mówię ci po raz kolejny przestań z tym trzeba było startować . No to mogłeś startować , ciekawe czy byś wygrał . W kutnie przed konkursami jest pewniak i nie ma sensu nawet skłądac dokumentów. Zrozum gamoniu.Najciekawsze artykuły
 ·  14
5 dni temu
Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK
 ·  188
5 dni temu
Apel do mieszkańców Kutna, do ludzi, którym na sercu leży dobro miasta i powiatu
 ·  73
5 dni temu
Coraz wyższe pensje prezesów spółek miejskich
 ·  20
6 dni temu
Od dziś parking przy dworcu PKP na Siemiradzkiego zamknięty. Radny interpeluje
 ·  36
10 dni temu
Piramida aptekarska. Lekarz z kutnowskiego szpitala na ławie oskarżonych
 ·  7
11 dni temu
Mieszkańcy Podrzecznej będą mogli wykupić tańszy abonament w strefie płatnego parkowania
 ·  278
12 dni temu
Memorandum do potencjalnych prywatnych partnerów w budowie hali w Kutnie
 ·  10
15 dni temu
Smaczne mówienie, prawda i hejt. Profesor Jerzy Bralczyk w Kutnie
 ·  3
16 dni temu
Piknik Rodzinny w
 ·  14
16 dni temu
Akt erekcyjny wmurowany pod stacjonarne hospicjum w Kutnie
 ·  6
17 dni temu
Znajdź się na zdjęciach z Pikniku Organizacji Pozarządowych
 ·  8
18 dni temu
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Bogata kutnowska tradycja fotograficzna
 ·  32
18 dni temu
Strażacy mieli pełne ręce roboty. Mieszkańcy liczą straty po ulewie
 ·  34
20 dni temu
Komendant Powiatowy Policji w Kutnie odpowiada
 ·  107
20 dni temu
Propozycja PSL pro forma?
 ·  9
20 dni temu
Urzędnik urzędnikowi nierówny. Nagrody na Dzień Samorządowca
 ·  4
20 dni temu
Wyjątkowy spektakl pt. Królewna Śnieżka na Dzień Dziecka w Krośniewicach
 ·  50
20 dni temu
Różnice między teorią a praktyką? Kłopoty z prawem komendanta Policji w Kutnie
 ·  6
21 dni temu
Taniec i zabawa na Dniu Dziecka w Kutnie
 ·  5
21 dni temu
Rockowy festiwal na Kutnowiance cz.2
 ·  9
21 dni temu
Fotoreportaż Qtnoizz Fest cz.1
 ·  2
21 dni temu
Stalowe Tumy 2017 i skarb czyli prototyp polskiej amfibii Fiat 126-P LPT
 ·  4
23 dni temu
Uczennice z Kasprowicza wygrały konkurs o patronie I LO. Polecą szybowcem!
 · 
27 dni temu
Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny. W Łódzkiem najlepsi uczniowie z Kleszczowa
 ·  61
27 dni temu
Warunki PSL wchodzą w życie. Starostwo likwiduje stanowiska
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności