eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 30.04.2017     reklama kontakt
 
<a href="/sport,33658-mks-da-browa-g-rnicza-wygrywa-w-kutnie," title="Kutno: MKS Dąbrowa Górnicza wygrywa w Kutnie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>MKS Dąbrowa Górnicza wygrywa w Kutnie</b><br>Dziś w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 9 w Kutnie Polfarmex...</div></a> <a href="/wiadomosci,33660-ostatni-raz-z-moja-klasa-kasprowicz-po-egna-tegorocznych-absolwent-w," title="Kutno: Ostatni raz z moją klasą - Kasprowicz pożegnał tegorocznych absolwentów" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Ostatni raz z moją klasą - Kasprowicz pożegnał tegorocznych absolwentów</b><br>W II Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kasprowicza pożegnano kolejne pokolenie uczniów. ...</div></a> <a href="/kultura,33656-wystawa-body-worlds-the-cycle-of-life-wybierz-si-podczas-maj-wki," title="Kutno: Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life. Wybierz się podczas majówki" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life. Wybierz się podczas majówki</b><br>W Łodzi można obejrzeć wyjątkową, fascynującą, jedyną w swoim rodzaju anatomiczną...</div></a> <a href="/wiadomosci,33651-wi-to-grabskiego-w-kutnie-cz-owiek-musi-sam-nad-soba-czuwa-i-soba-kierowa-by-wyrosna-na-kogo-w," title="Kutno: Święto Zespołu Szkół nr 3 w Kutnie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Święto Zespołu Szkół nr 3 w Kutnie</b><br>Święto, 85-lecie istnienia Zespołu Szkół nr 3 im. Władysława Grabskiego w...</div></a> <a href="/wiadomosci,33652-nadle-nictwo-kutno-sadzi-1000-drzew-na-minut," title="Kutno: Nadleśnictwo Kutno sadzi 1000 drzew na minutę" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nadleśnictwo Kutno sadzi 1000 drzew na minutę</b><br>Lasy Państwowe każdego roku sadzą ok. 500 mln drzew, to oznacza,...</div></a> <a href="/wiadomosci,33642-joanna-kowalska-z-kasprowicza-mistrzem-wiedzy-o-redniowieczu," title="Kutno: Joanna Kowalska z Kasprowicza mistrzem wiedzy o średniowieczu" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Joanna Kowalska z Kasprowicza mistrzem wiedzy o średniowieczu</b><br>Joanna Kowalska, uczennica klasy II humanistycznej II LO im. Jana Kasprowicza...</div></a> <a href="/wiadomosci,33644-szko-a-podstawowa-nr-1-w-kro-niewicach-i-gimnazjum-w-krzy-anowie-najlepsze-w-turnieju-wiedzy-o," title="Kutno: Szkoła Podstawowa nr 1 w Krośniewicach i Gimnazjum w Krzyżanowie najlepsze " class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Szkoła Podstawowa nr 1 w Krośniewicach i Gimnazjum w Krzyżanowie najlepsze </b><br>Pod hasłem kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo” w dniach 25 i 26...</div></a> <a href="/wiadomosci,33604-wsa-odrzuca-skarg-inwestora-nie-b-dzie-wiatrak-w-w-gminie-bedlno," title="Kutno: WSA odrzuca skargę inwestora. Nie będzie wiatraków w gminie Bedlno " class="none white"><div id="opis_slidera"><b>WSA odrzuca skargę inwestora. Nie będzie wiatraków w gminie Bedlno </b><br>Mieszkańcy gminy Bedlno wraz ze Stowarzyszeniem Czysta Okolica wygrali batalię przeciw...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Fair Play Crew i kabaret Łowcy. B grali na rzecz kutnowskiego stowarzyszenia
Podczas świąt w Familiadzie w TVP 2 zagrali dla Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło nr 1 w Kutnie Fair Play Crew i kabaret Łowcy. B. Przekazane nagroda 16 530 zł zasili fundusz na kupono budynku dla stowarzyszenia.

Fair Play Crew i kabaret Łowcy. B grali na rzecz kutnowskiego stowarzyszenia , ./upload/articles_pakiety/32492/01_obraz.jpg
Fair Play Crew i kabaret Łowcy. B grali na rzecz kutnowskiego stowarzyszenia , ./upload/articles_pakiety/32492/02_obraz.jpg


W imieniu dzieci z „Niezabudki”, uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej oraz Zespołu Rehabilitacyjno – Terapeutycznego i ich rodzin, Zarząd Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło nr 1 w Kutnie, zwracamy się do Czytelników eKutno.pl po raz kolejny z prośbą włączenia się w akcję WYKUPU BUDYNKU Stowarzyszenia, do którego uczęszczają dzieci i młodzież niepełnosprawna intelektualne ze sprzężeniami. Potrzebne aż 200 tys.  złotych.

Dowolne wpłaty na konto Stowarzyszenia prosimy przekazywać z dopiskiem: ”Wykup budynku”
PKO SA O/KUTNO 98124031901111001049089601
[więcej]
redaktor, 29.12.2016 19:49|czytane: 1130 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Umorzone postępowanie w sprawie miliona złotych na Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych w szpitalu
W grudniu tego roku zostało umorzone postępowanie w Sądzie Okręgowym w Łodzi w sprawie przekazania miliona złotych na Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych w szpitalu.

24 listopada 2010 roku Międzyzakładowa Komisja NSZZ Solidarność SPZOZ w Kutnie wystąpiła do sądu o przekazanie tych środków za okres od 1 lipca 2009 do 31 grudnia 2010. Sąd jednak w grudniu zawiesił postępowanie z uwagi na  art. 174. § 1 ust.4 czyli stan likwidacji szpitala. W sierpniu 2011 roku SPZOZ został wykreślony z Krajowego Rejestru Sądowego, a od 7 października 2010 funkcjonowała już spółka.
[więcej]
wandea, 29.12.2016 14:50|czytane: 1287 razy|25 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Nowe rondo w Kutnie będzie otwarte w Sylwestra
31 grudnia br. przejedziemy przez rondo na skrzyżowaniu ulic: Żwirki i Wigury, Troczewskiego, Wyszyńskiego i Grunwaldzkiej w Kutnie.

Nowe rondo w Kutnie będzie otwarte w Sylwestra, ./upload/articles_pakiety/32489/01_obraz.jpg
Nowe rondo w Kutnie będzie otwarte w Sylwestra, ./upload/articles_pakiety/32489/02_obraz.jpg
Nowe rondo w Kutnie będzie otwarte w Sylwestra, ./upload/articles_pakiety/32489/03_obraz.jpg


[więcej]
redaktor, 29.12.2016 13:54|czytane: 2854 razy|27 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Ożywiony budynek Urzędu Miasta czyli sylwestrowy mapping przestrzenny po raz pierwszy w Kutnie!
Zapraszamy na pierwszy w Kutnie pokaz video mappingu, polegającego na rozświetleniu obiektów architektonicznych oraz ich elementów, za pomocą świateł z projektora. To nowa forma video artu, tworzona przede wszystkim przez środowiska vj-skie oraz grupy projektowe zafascynowane nowymi mediami.

Ożywiony budynek Urzędu Miasta czyli sylwestrowy mapping przestrzenny po raz pierwszy w Kutnie!, ./upload/articles_pakiety/32412/01_obraz.jpg


Tłem dla pokazu, który odbędzie się w noc sylwestrową 31 grudnia, pod Ratuszem o godz. 23.50 oraz o 0.30,  będzie budynek kutnowskiego Urzędu Miasta, który na czas prezentacji stanie się obiektem multimedialnego show. Cała projekcja odbywać się będzie w synchronizacji z muzyką, stanowiącą niezbędne uzupełnienie warstwy plastycznej. Dodatkowe pokazy odbędą się 1 stycznia, co 30 minut od godz. 18.00 do 21.00. Producentem mappingu jest firma  MediaCraft Dariusz Makaruk. [więcej]
pismak, 29.12.2016 08:57|czytane: 795 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czy nastąpi zmiana złej passy kutnowskiej drużyny?
Dziś, 29 grudnia o godz. 18.00 odbędzie się mecz Polfarmex Kutno – Siarka Tarnobrzeg w hali Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie. Bilety można kupować za pośrednictwem portalu kupbilet.pl, w siedzibie klubu KKS PRO-BASKET KUTNO, w salonach EMPIK, w zakładach bukmacherskich STS.

Podopieczni Jarosława Krysiewicza po jedenastu meczach  wygrali tylko dwukrotnie, trzeci walkower z mistrzem Polski. 14 miejsce w tabeli i 14 punktów to niewątpliwie za mało na apetyty kibiców z Kutna. Czy dziś nastąpi zmiana złej passy kutnowskiej drużyny?
[więcej]
redaktor, 29.12.2016 08:49|czytane: 727 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
eKuchnia: Sylwestrowa sałatka
Szybka w przygotowaniu sałatka, która z pewnością sprawdzi się na każdej imprezie i smakiem zachwyci uczestników zabawy.  Na Sylwestrową domówkę sałatkę proponuje Ewelina Pędzikowska http://szalonakuchniaeweliny.bloog.pl/

eKuchnia: Sylwestrowa sałatka, ./upload/articles_pakiety/32485/01_obraz.jpg


Składniki:
1 duży por
2 czerwone papryki
1 puszka ananasa w kawałkach
1 puszka konserwowej kukurydzy
5 jajek na twardo
250g szynki konserwowej
1 słoik konserwowego selera
200 żółtego sera [więcej]
redaktor, 29.12.2016 08:45|czytane: 943 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Kota nie ma, myszy harcują. Nagrody dla dyrektorów przyznane
Jak się nieoficjalnie dowiadujemy, Zarząd Powiatu w Kutnie zdecydował dziś dwoma głosami "za" o przyznaniu nagród dla dyrektorów Marzeny Kurpiewskiej (SOSW nr 2), Joanny Dudzik -Paćkowskiej (CKU) i Janusza Pawlaka (Zespół Szkół nr 1).

Kota nie ma, myszy harcują. Nagrody dla dyrektorów przyznane, ./upload/articles_pakiety/32486/01_obraz.jpg


PO i PSL zaliczają dobrą zmianę

Zarząd zdecydował o głosowaniu blokowym czyli za wszystkimi naraz kandydatami, a nie pojedynczo. Wicestarosta Zdzisław Trawczyński oraz Artur Gierula głosowali "za", a Edyta Ledzion i Andrzej Karniszewski wstrzymali się od głosu, Krzysztofa Debicha starosty nie było na posiedzeniu. Dziewięć tysięcy złotych rozdysponowano na trzy osoby. 

Komisja nagród 23 września 2016 r. z kolei głosowała następująco: wszyscy zgodnie pozytywnie zaopiniowali kandydatury pań, natomiast dyrektora Pawlaka tylko Artur Gierula, członek zarządu, przedstawiciele związków zawodowych nauczycieli i pracowników oświaty Jolanta Bujalska-Kowalczyk i Mariusz Kozarski wstrzymali się od wyrażenia opinii. 

W uzasadnieniu uchwały zarządu powiatu w sprawie nagród czytamy: Specjalny fundusz nagród dla nauczycieli za ich osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze tworzy się w wysokości 1% planowanych rocznych wynagrodzeń osobowych nauczycieli. Fundusz na rok 2016 został zrealizowany w stosunku do nauczycieli, realizując zapisy par. 4 ust. 6 i 7 zalącznika do uchwały nr 162/XXII/2005 Rady Powiatu w Kutnie z 9. 02.2005. Zasadnym staje się rozstrzygnięcie zagadnienia w stosunku do nauczycieli pełniących funkcję dyrektorów. Biorąc pod uwagę powyższe, zachodzi konieczność podjęcia uchwały w proponowanym kształcie. 

***
par. 4 ust. 6. Przewodniczący komisji przedkłada zaopiniowane wnioski na najbliższe od dnia zakończenia obrad komisji posiedzenie Zarządu. 7. Zarząd w drodze uchwały podejmuje decyzję o przyznaniu nagrody starosty oraz jej wysokości.
[więcej]
wandea, 28.12.2016 20:30|czytane: 3778 razy|137 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Znaczny wzrost wydatków na modernizację dróg w powiecie. Jakie drogi w przyszłym roku?
To co radnych powiatowych zbliża do swoich wyborców to poruszanie się tymi samymi drogami powiatowymi. Nie jest lekko, setki kilometrów dróg wymagają naprawy w powiecie kutnowskim. Przez dwa lata kadencji Zarząd Powiatu na czele z Krzysztofem Debichem wydał na modernizację dróg 230 % więcej pieniędzy niż poprzedni. Słuszna to rywalizacja, w której stawką jest zadowolenie mieszkańców a nie wybrańców.

Znaczny wzrost wydatków na modernizację dróg w powiecie. Jakie drogi w przyszłym roku?, ./upload/articles_pakiety/32483/01_obraz.jpg
Znaczny wzrost wydatków na modernizację dróg w powiecie. Jakie drogi w przyszłym roku?, ./upload/articles_pakiety/32483/02_obraz.jpg
Znaczny wzrost wydatków na modernizację dróg w powiecie. Jakie drogi w przyszłym roku?, ./upload/articles_pakiety/32483/03_obraz.jpg


Jak informuje Jacek Saramonowicz, rzecznik Starowsta Powiatowego zakończyły się modernizacje dróg powiatowych
Nr: 2123E Kutno – Żychlin (ul. 1-go Maja, Łukasińskiego) – Kaczkowizna na odcinku od km 19+979 ÷ 20+814, 2124E Oporów Kolonia – Kutno na odcinku od km 8+427 ÷ 12+286,
Nr 2133E stacja kolejowa Strzelce Kujawskie – Strzelce – Oporów na odcinku od km 17+379 ÷ 18+704.
Łączna długość zmodernizowanych odcinków wynosi 5114 m b.

Zadanie inwestycyjne zrealizowało Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów „KOBYLARNIA” S.A.  za łączną kwotę brutto: 877 010,67 zł. Wykonawca udzielił 36 miesięcznej gwarancji na wykonane prace. [więcej]
wandea, 28.12.2016 19:05|czytane: 1508 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Szachy - Królewska Pasja w Szkole Podstawowej nr 6 w Kutnie
Zajęcia „Szachy – królewska pasja” realizowane są w Szkole Podstawowej nr 6 im M. Skłodowskiej-Curie w Kutnie w ramach Miejskich Grantów Oświatowych na innowacyjne działania edukacyjne  pod hasłem „Sięgaj, gdzie wzrok nie sięga”. Stanowią one uzupełnienie lekcji szachowych prowadzonych  w dwóch oddziałach klasowych w ramach projektu Polskiego Związku Szachowego „Edukacja przez szachy w szkole”. 

Szachy - Królewska Pasja w Szkole Podstawowej nr 6 w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/32484/01_obraz.jpg
Szachy - Królewska Pasja w Szkole Podstawowej nr 6 w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/32484/05_obraz.jpg
Szachy - Królewska Pasja w Szkole Podstawowej nr 6 w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/32484/08_obraz.jpg


Wyjątkowość tego projektu polega na wykorzystaniu elementów dwóch, uzupełniających się szkół nauki gry – analitycznej (Algierd Tarachowicz) i klasycznej (opracowanej na zlecenie PZSzach). Zajęcia prowadzone są metodami podającymi, poszukującymi, eksponującymi i praktycznymi z wykorzystaniem tablicy interaktywnej. Dla zapewnienia skuteczności nauczania treści są zorganizowane zgodnie z zasadami stopniowania trudności, nauczania kompleksowego, ćwiczeń praktycznych i uczenia przez zabawę. Zasadniczymi elementami metody są: cykl gier ćwiczebnych (sparingi) i samodzielne modelowanie sytuacji szachowych. Zajęcia odbywają w 2  grupach (początkująca – uczniowie klas drugich i  zaawansowana - uczniowie klasy trzeciej i starsi), po 1 godzinie w tygodniu. Osiągnięty poziom gry zostanie zweryfikowany poprzez udział w VII Turnieju Szachowym im. H. Pawlaka o Tytuł Wakacyjnego Mistrza Szkoły. [więcej]
pismak, 28.12.2016 18:59|czytane: 759 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Na koniec roku spotkanie z posłem Tomaszem Rzymkowskim
Poseł Tomasz Rzymkowski z Kukiz '15 zaprasza mieszkańców powiatu kutnowskiego na spotkanie w piątek 30 grudnia o godz. 17.00.

Na koniec roku spotkanie z posłem Tomaszem Rzymkowskim, ./upload/articles_pakiety/32482/01_obraz.jpg


Niewątpliwie będzie to okazja do rozmowy nie tylko o sprawach wagi ogólnopaństwowej, ale przede wszystkim sprawach naszej małej ojczyzny.

- Pan poseł podsumuje pierwszy rok swojej poselskiej kadencji. Będzie można zapytać kutnowskiego parlamentarzystę o bieżące sprawy i opinie, a także nawiązać współpracę z Ruchem Kukiza i wypełnić deklarację członkowską Stowarzyszenia na rzecz nowej Konstytucji Kukiz'15 - mówi Marcin Motylewski, dyrektor Biura Poselskiego.

Spotkanie odbędzie się w Biurze Posła na Sejm RP ul. Barlickiego 10, lokal 1 w Kutnie. Wstęp wolny. [więcej]
wandea, 28.12.2016 17:54|czytane: 1011 razy|37 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zabawa sądu w kotka i myszkę z centralą Getin Banku
Dziś w Sądzie Rejonowym w Kutnie odbyło się kolejne posiedzenie w sprawie przeciwko byłym pracownicom Getin Banku w Kutnie Annie G., Annie K., Sylwi M. i Marcie T. oskarżonym o to, że w celu osiągnięcia korzyści majątkowej za pomocą wprowadzenia klientów w błąd doprowadziły ich do niekorzystnego rozporządzenia majątkiem. Od końca września sprawa utknęła w związku z brakiem odpowiedzi na pytania Sądu lub błędnym interpretowaniem jego pytań przez centralę Getin Banku.

Zabawa sądu w kotka i myszkę z centralą Getin Banku, ./upload/articles_pakiety/32481/01_obraz.jpg


Pracownice zdaniem Prokuratury Rejonowej w Kutnie miały oszukiwać klientów przy zakładaniu tzw. polisolokat. Za czyn z art. 286 par. 1 kk grozi im kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. Proces ruszył na poczatku marca 2016 r. W sprawie orzeka sędzia Jarosław Bartczak

Dziś Sąd poinformował oskarżone, ich obrońców i prokuratora oraz oskarżycieli posiłkowych o dokumentach, jakie bank przysłał. Okazało się, że bank nadesłał dokumenty kontroli pracownic czynione przez menedżer banku, świadka w tej sprawie, a nie przez tajemniczego klienta, o co prosił Sąd. Adwokat Halina Rytczak wnioskowała o doszczegółowienie tematu rozmów z tajemniczym klientem, czy dotyczyły one również umów na uzbezpieczenie. Oskarżone wyjaśniły, że wszelkie informacje z kontroli w postaci tajemniczego klienta otrzymywała drogą e-mailową menedżer oddziału banku w Kutnie. Wzywała je wówczas do siebie aby przesłuchać rozmowę i wskazać błędy, dostawała ona również zapis zachowania kontrolowanej pracownicy.

Rozmowy z tajemniczym klientem wykażą w jaki sposób oskarżone proponowały umowy ubezpieczenia, czy informowały klienta o ryzyku, możliwej stracie, okresie zawarcia umowy np. 10 lat. Rozmowy te niewątpliwie będą również świadczyły o ewentualnym braku reakcji centrali banku na niedozwolone praktyki pracownic względem klienta np. wprowadzanie go w błąd co do treści umowy.

Z kolei adwokat Marty T. poprosił o uzupełnienie informacji banku o skargę złożoną przez jedną z klientek, poszkodowaną w sprawie. Sąd wystąpi z kolejnymi żądaniami oraz przypomni centrali Getin Banku o lukach w przesłanych odpowiedziach. [więcej]
wandea, 28.12.2016 17:42|czytane: 1737 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Nie zaszkodzi posprzątać trochę dalej :)
Następny z naszego cyklu Miejski obrazek to okolice przystanku MZK na ul. 29 Listopada, tuż przy sklepie spożywczym. Znamy z autopsji :), ale przytoczymy interwencję Czytelnika, który kolejny już raz wskazuje na to miejsce, jako jedne z najbardziej zaśmieconych, a to centrum miasta przecież. 

Nie zaszkodzi posprzątać trochę dalej :), ./upload/articles_pakiety/32478/01_obraz.jpg
Nie zaszkodzi posprzątać trochę dalej :), ./upload/articles_pakiety/32478/02_obraz.jpg
Nie zaszkodzi posprzątać trochę dalej :), ./upload/articles_pakiety/32478/03_obraz.jpg


- To co uwieczniłem na fotografiach nie jest niestety rzadkością w naszym mieście. Służby MZK odpowiadające za sprzątanie przystanków (na własne oczy  kilkakrotnie to widziałem) opróżniają kosze i sprzątają,ale bardzo niestarannie. Co ważne jedynie to, co jest pod samą wiatą przystanku i kilka centymetrów dalej - pisze pan Piotr z Kutna. - Śmieci, choćby były wielkie, a leżące troszkę dalej, już służb sprzątających z MZK kompletnie nie obchodzą. Co z tym robi wiatr, nie trzeba pisać, prawda?

A nam pozostaje kłuć w oczy syfem, który szanowni mieszkańcy miasta i powiatu kutnowskiego, korzystający z komunikacji MZK, busów do Żychlina, Łodzi, Płocka itd. robią sobie pod nosem.  Może to swego rodzaju masochizm narodu kutnowskiego? Śmieci wokół siebie a potem narzeka patrz jakie to miasto róż brudne
[więcej]
wandea, 28.12.2016 15:29|czytane: 1114 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wojewoda odznaczy sołtysów
W piątek, 30 grudnia  w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Krzyżanowie odbędzie się uroczystość nadania sołystom odznaczeń Prezydenta RP za zasługi.  Gminę swoją obecnością ma zaszczycić Wojewoda Łódzki prof. Zbigniew Rau.  [więcej]
redaktor, 28.12.2016 14:56|czytane: 1232 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Policja ujawniła zwłoki trzech mężczyzn w domu w Żychlinie
Policja ujawniła ciała trzech mężczyzn w domu przy ul. Barlickiego w Żychlinie. Straż Pożarna umożliwiła policjantom wejście do budynku i nie wykryła w nim śladów tlenku węgla. Trwają czynności Prokuratury Rejonowej w Kutnie.

Policja ujawniła zwłoki trzech mężczyzn w domu w Żychlinie, ./upload/articles_pakiety/32480/01_obraz.jpg


- Policję zawiadomił pracownik pomocy społecznej, nie mógł się bowiem dostać do budynku, w którym przebywał jego podopieczny. Straż Pożarna pomogła nam w wejściu do pomieszczeń -mówi podkom. Paweł Witczak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.- Na dole w domu odkryliśmy zwłoki 48-letniego i 55- letniego mężczyzny, a na górze 68-letniego. Jedną z hipotez przyczyny śmierci jest zatrucie alkoholem. Lekarz, który stwierdził zgon jednocześnie nie stwierdził w nim udziału osób trzecich. Na miejscu działa prokurator, [więcej]
redaktor, 28.12.2016 14:05|czytane: 2635 razy|9 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Miejskie obrazki. Droga na cmentarz - od czterech lat bałagan
Pod koniec sierpnia 2012 roku pokazaliśmy na naszych łamach w ramach cyklu Czytelnicy piszą opuszczony, niszczejący budynek przy ulicy Cmentarnej z prośbą o interwencję Straży Miejskiej. Sytuacja się nie zmieniła, budynek i jego otoczenie ciągle straszą, a Czytelnicy nadal sygnalizują niezałatwioną sprawę. 

Miejskie obrazki. Droga na cmentarz - od czterech lat bałagan, ./upload/articles_pakiety/32476/02_obraz.jpg
Miejskie obrazki. Droga na cmentarz - od czterech lat bałagan, ./upload/articles_pakiety/32476/04_obraz.jpg
Miejskie obrazki. Droga na cmentarz - od czterech lat bałagan, ./upload/articles_pakiety/32476/05_obraz.jpg


- Wielokrotnie przechodząc ulicą koło bazy MZK intrygował mnie zawsze opuszczony budynek handlowy, w którym onegdaj mieściła się kwiaciarnia. Przez wiele lat ta budowla stoi niewykorzystana, niezabezpieczona, pozostawiona samej sobie. Menele, którzy zrobili sobie tam bufet są tak bezczelni, że kompletnie nie kryją się z piciem alkoholu i sikaniem pod przysłowiowy płot, a widok przechodniów całkowicie ich nie zraża - pisze Czytelnik eKutno.pl. - Zrobili sobie też tam wysypisko pustych butelek i puszek po wszelakiego rodzaju napojach. Ktoś powinien posprzątać ten bałagan a Straż Miejska i być może również Policja, częściej kontrolować to miejsce.

- W ostatnim czasie nikt nam problemu nie zgłaszał. W sprawie bałaganu  wokół posesji toczy się już postępowanie wobec właściciela, które może zakończyć się w sądzie - mówi Komendant Straży Miejskiej w Kutnie. [więcej]
wandea, 28.12.2016 14:00|czytane: 1114 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Zarząd Powiatu przyzna nagrody dyrektorom?
Dziś Zarząd Powiatu w Kutnie obradować będzie nad przyznaniem nagród Starosty Kutnowskiego w ramach specjalnego funduszu nagród dla nauczycieli zatrudnionych w szkołach i placówkach
oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Kutnowski oraz jej
wysokości.


Zarząd Powiatu przyzna nagrody dyrektorom?, ./upload/articles_pakiety/32477/01_obraz.jpg


Przypomnijmy, Zarząd nie rozdzielił w październiku puli 9 tys. zł z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Nagrody otrzymali nauczyciele, a o zaproponowanych przez Komisję do nagrody dyrektorach Marzenie Kurpiewskiej (SOSW nr 2), Joannie Dudzik -Paćkowskiej (CKU) i Januszu Pawlaku (Zespół Szkół nr 1), zarząd nie zdecydował.

Wówczas Komisja w składzie Artur Gierula, przedstawiciele związków zawodowych - Jolanta Bujalska-Kowalczyk i Mariusz Kozarski pozytywnie zaopiniowała kandydatury i protokół o przyznaniu nagród trafił do zarządu, jednak nie został wówczas podpisany przez członka zarządu Gierulę. Jak wtedy mówili związkowcy mieli wątpliwości w sprawie nagrody dla dyrektora "Staszica" z powodu nierozpatrzonych skarg więc wstrzymali się od głosu. Na dziś, jak mówi Jacek Saramonowicz, rzecznik Starostwa, również nie ma wyniku postępowania wyjaśniającego prowadzonego przez Rzecznika Dyscyplinarnego przy Wojewodzie Łódzkim. [więcej]
wandea, 28.12.2016 10:00|czytane: 1831 razy|23 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wygrały bilety na wieczór Wojciecha Gąssowskiego
Gdzie się podziały tamte prywatki, Zielone wzgórza nad Soliną, M jak miłość to tylko niektóre przeboje jakie wylansował Wojciech Gąssowski. Specjalnie z okazji Dnia Babci i Dziadka zapraszamy Was do udziału w spotkaniu z artystą, który opowie o swoim życiu związanym z estradą ale i również zaśpiewa największe przeboje. Gospodarzem wieczoru będzie Leszek Bonar, znany z cyklu Podwieczorek z....

Wygrały bilety na wieczór Wojciecha Gąssowskiego, ./upload/articles_pakiety/32241/01_obraz.jpg


Bilety w cenie 30 zł do nabycia w kasie KDK, CTMiT oraz w sprzedaży ONLINE. Mamy dla Was dwa bilety na ten wyjątkowy wieczór 26 stycznia o godz. 18.00. Wygrały je panie: Wanda Wolna i Jadwiga Karbowa. Można je będzie odebrać w Kasie KDK przed występem.

[więcej]
kultura, 27.12.2016 21:38|czytane: 1788 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kino KDK zaprasza w styczniu
Kino Kutnowskiego Domu Kultury zaprasza w styczniu na filmy familijne, science fiction, animowane i komedie.

Kino KDK zaprasza w styczniu, ./upload/articles_pakiety/32475/01_obraz.jpg
Kino KDK zaprasza w styczniu, ./upload/articles_pakiety/32475/02_obraz.jpg
Kino KDK zaprasza w styczniu, ./upload/articles_pakiety/32475/05_obraz.jpg


02-04.01.2017  od poniedziałku do środy
godz.15.00  ŁOTR 1. GWIEZDNE WOJNY - HISTORIE 2D dubbing (sci-fi, czas 133 min)
godz.17.30  ŁOTR 1. GWIEZDNE WOJNY - HISTORIE 2D dubbing (sci-fi, czas 133 min)
godz.20.00  ŁOTR 1. GWIEZDNE WOJNY - HISTORIE 3D napisy (sci-fi, czas 133 min)

06-11.01.2017  od piątku do środy
godz.16.00  KUBO I DWIE STRUNY 2D dubbing (familijny/animowany, czas 91 min)
godz.17.35  ŁOTR 1. GWIEZDNE WOJNY - HISTORIE 2D dubbing (sci-fi, czas 133 min)
godz.20.00  ŁOTR 1. GWIEZDNE WOJNY - HISTORIE 3D napisy (sci-fi, czas 133 min)

13.01.2017  piątek
godz.11.00  SING 2D dubbing (familijny/animowany, czas 107min)
godz.16.00  SING 2D dubbing (familijny/animowany, czas 107min)
godz.18.15  SING 3D dubbing (familijny/animowany, czas 107min)
godz.20.15  PO PROSTU PRZYJAŹŃ  (komedia , czas 134 min) [więcej]
kultura, 27.12.2016 20:00|czytane: 787 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czytelnicy piszą: Dzielmy się miłością... nie tylko od święta
Nigdy nie jesteśmy tak biedni, aby nie stać nas było na udzielenie pomocy bliźniemu - Św. Jan Paweł II

Czytelnicy piszą: Dzielmy się miłością... nie tylko od święta, ./upload/articles_pakiety/32473/01_obraz.jpg


- Chciałbym podzielić się z Czytelnikami eKutno.pl ciepłem i wzruszeniem, jakiego doświadczyłem w Wigilię. Uczestniczyłem w spotkaniu opłatkowym dla samotnych, bezdomnych i uzależnionych przy Kościele Św. Jana Chrzciciela w Kutnie. Wigilie w parafii to już tradycja, nowy proboszcz również daje wsparcie temu pomysłowi.  A czlowiek, który je organizuje no cóż to złoty człowiek, ziemski Anioł, pomaga potrzebującym, aby podnieśli się, duchowo i życiowo odnowili, wielu z nas może na niego liczyć-  pisze kutnianin (nazwisko do wiad. red.). - Ludzie zbierali się już o godz. 10.00, i było ich coraz więcej, około 30, tak że sala w Kościele była pełna. Zjedliśmy wspólnie posiłek, dzieliliśmy się opłatkiem, gromko, z serca śpiewaliśmy kolędy, śmialiśmy się. Nikt nie czuł się tam samotny. Czekaliśmy wszyscy na pierwszą gwiazdkę. Ta gwiazdka dla ubogich, porzuconych, w nałogu jest symbolem przemiany, nadziei, każdy z nas czekał na nią i ogrzewał się w cieple atmosfery spotkania. Każdy z nas musi niestety czasem na gwiazdkę dłużej poczekać :) Oprócz pokrzepienia, wspólnoty, radości, dostaliśmy żywność, jak z domu od mamy czy babci. Nie było chyba osób, które nie miałyby łez i uśmiechu na twarzy, wychodząc z Kościoła. To bardzo ważne, że Ci, którym się lepiej w życiu powiodło, widzą potrzebujących, których trzeba podnieść, pomóc, otoczyć miłością i wskazać drogę. Nie mogłem nie spróbować chociaż trochę docenić ludzi dobrej woli, którzy organizują od lat tam Wigilię i tych, którzy przynieśli do Kościoła jedzenie i dary. Z całego serca dziękuję za te piękne chwile i otuchę.
[więcej]
redaktor, 27.12.2016 19:17|czytane: 919 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Entliczek - Pentliczek teatrzyk przedszkolny
Od października 2016r. dzieci z Punkty Przedszkolnego nr 2 uczestniczą w zajęciach kółka teatralnego „Entliczek-Pentliczek” w ramach „ Kutnowskich Grantów Oświatowych”.  

Entliczek - Pentliczek teatrzyk przedszkolny, ./upload/articles_pakiety/32474/01_obraz.jpg
Entliczek - Pentliczek teatrzyk przedszkolny, ./upload/articles_pakiety/32474/03_obraz.jpg
Entliczek - Pentliczek teatrzyk przedszkolny, ./upload/articles_pakiety/32474/06_obraz.jpg


Na cotygodniowych spotkaniach, dzieci mają możliwość brania udziału m.in. w zabawach z elementem dramy, wizualizacyjnych, pantomimicznych, muzycznych, ruchowych. Mali aktorzy doskonalą umiejętność wyrazistego mówienia poprzez ćwiczenia emisyjne, ćwiczenia dykcji na podstawie tekstów literatury dziecięcej, uczą się recytowania fragmentów dziecięcej prozy a także rozwijają funkcje poznawcze takie jak: myślenie, pamięć, koncentrację, uwagę czy zmysły. [więcej]
pismak, 27.12.2016 15:17|czytane: 553 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
85 miejsce szpitala w Kutnie w rankingu Centrum Monitorowania Jakości
Kutnowski Szpital Samorządowy sp.z. o o. po raz kolejny wziął udział w rankingu Centrum Monitorowania Jakości, które jest jednostką Ministerstwa Zdrowia. Tym razem szpital uzupełniał ankietę w obszarach Zarządzania, Jakości Opieki i Opieki Medycznej oraz Satysfakcji Pacjentów. Na rozesłaną ankietę odpowiedziało 226 szpitali.

85 miejsce szpitala w Kutnie w rankingu Centrum Monitorowania Jakości, ./upload/articles_pakiety/32394/01_obraz.jpg


KSS w publikacji dziennika "Rzeczpospolita" znalazł się na 85 miejscu w rankingu "Złota setka", obejmującym 100 wielospecjalistycznych szpitali zabiegowych, a na 8 miejscu w województwie łódzkim.

- Nie byłoby tak szacownego miejsca bez zaufania jakim obdarzają nas nasi pacjenci, jaki również zaangażowania wszystkich pracowników naszego szpitala - pisze Beata Pokojska, rzecznik KSS.

Główny cel rankingu to promowanie działań zmierzających do poprawy bezpieczeństwa w szpitalach, a także poprawy jakości oferowanych świadczeń. W rankingu uczestniczyły szpitale kliniczne, wojewódzkie i powiatowe. [więcej]
wandea, 27.12.2016 11:52|czytane: 1165 razy|32 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Konkurs z Aquaparkiem Kutno rozstrzygnięty
Ostatni raz w tym roku cztery zaproszenia na wodne pluski do Aquaparku Kutno trafiają do Czytelników eKutno.pl. Wygrali je Marzena Rybacka, Katarzyna Czernek, Maria Pietrzak i Janusz Piaszczyński.

Konkurs z Aquaparkiem Kutno rozstrzygnięty, ./upload/articles_pakiety/32458/01_obraz.jpg


 Zaproszenia będą do odbioru w parku wodnym w terminie 14 dni od rozstrzygnięcia konkursu.

[więcej]
redaktor, 27.12.2016 10:47|czytane: 817 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Są jeszcze bilety na widowisko Nie tylko we Lwowie


[więcej]
kultura, 27.12.2016 11:23|czytane: 1080 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kółko Scrabble Koło Szyn świątecznie
Na zajęcia Kółka  Scrabble® w Szkole Podstawowej nr 6 im. M. Skłodowskiej-Curie w Kutnie uczęszcza 16 uczniów, którzy opanowują podstawy i doskonalą umiejętność gry w scrabble na poziomie towarzyskim i turniejowym, co umożliwia branie udziału w zawodach szkolnych i  międzyszkolnych.

Kółko Scrabble Koło Szyn świątecznie, ./upload/articles_pakiety/32467/01_obraz.jpg
Kółko Scrabble Koło Szyn świątecznie, ./upload/articles_pakiety/32467/03_obraz.jpg
Kółko Scrabble Koło Szyn świątecznie, ./upload/articles_pakiety/32467/06_obraz.jpg


Uczniowie spotykają się raz w tygodniu w ramach Kutnowskich Grantów Oświatowych „Sięgaj, gdzie wzrok nie sięga”. Program zajęć sprzyja  pogłębianiu kompetencji polonistycznych, rozwijaniu kreatywności i pomysłowości, doskonaleniu umiejętności logicznego myślenia, dedukcji, wyszukiwania nowych strategii, taktyk itd., pobudzaniu i rozwojowi wyobraźni, nauce współpracy w grupie i zdrowej rywalizacji, przyswajaniu materiału dydaktycznego w przyjemny sposób poprzez zabawę, gry dydaktyczne,innowacyjne zastosowania gry w scrabble®, wyzwalaniu w uczniach chęci konstruktywnego działania i rozwijania pasji. Gra w scrabble® jest w SP nr 6 coraz bardziej popularna, a umiejętności będzie można sprawdzić w planowanym na kwiecień 2017 r.  V Turnieju Scrabble® o Tytuł Mistrza Szkoły. [więcej]
redaktor, 27.12.2016 10:27|czytane: 456 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Nabór na stanowisko pracownika biurowego
Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kutnie ogłasza nabór na wolne stanowisko pracownika biurowego.

ZAKRES WYKONYWANYCH ZADAŃ NA STANOWISKU: obsługa kancelaryjna i urządzeń biurowych tj. telefon, fax, kserokopiarka itp. załatwianie spraw służbowych w innych urzędach, wysyłanie korespondencji, kontrola nad stanami artykułów biurowych, bieżąca pomoc i wsparcie dla pracowników jednostki, w tym księgowości i kadr, współpraca przy organizowaniu imprez sportowych.

Wymagane dokumenty można składać osobiście w sekretariacie pokój 101 Ośrodka lub przesłać pocztą na adres: Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kutnie ul. Kościuszki 26     w terminie do 29.12.2016 r (do godz. 15.00)
w zamkniętej kopercie z dopiskiem Nabór- pracownik  biurowy.

ogłoszenie
[więcej]
redaktor, 27.12.2016 10:23|czytane: 1725 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Święta na powiatowych drogach
Przed Wigilią, 23 grudnia o 22.16 w Skłótach Policja zatrzymała nietrzeźwego kierowcę 33-letniego mieszkańca powiatu kutnowskiego, który kierował Oplem astrą i miał 2,8 promila alkoholu w organizmie. Kierowca odpowie również za niestosowanie się do wyroku sądu zakazującego mu prowadzenie wszelkiego rodzaju pojazdów. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Święta na powiatowych drogach, ./upload/articles_pakiety/32468/01_obraz.jpg


W niedzielę o godz. 12.05 w Leszczynku kierujący Fiatem panda 56-letni mieszkaniec powiatu kutnowskiego na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i uderzył w drzewo.

W wyniku zdarzenia obrażeń ciała w postaci złamania żeber doznał kierowca pojazdu. Ucierpiało również troje pasażerów pojazdu w tym 6-letnia dziewczynka, która LPR została przetransportowana do jednego z łódzkich szpitali. Kierujący trzeźwy.

Wczoraj o 17.20 w Żychlinie kierowca Opla corsy, mieszkaniec powiatu gostynińskiego nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu przechodzącemu przez jezdnię na pasach. W wyniku zdarzenia pieszy doznał urazu złamania barku. Kierowca był trzeźwy. Pieszy miał 2 promile alkoholu w organizmie.
[więcej]
redaktor, 27.12.2016 10:08|czytane: 916 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Akademickie Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Kutnie rusza od 1 września 2017 roku
19 grudnia 2016 r. Akademickie Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Kutnie uzyskało wpis do ewidencji szkół i placówek oświatowych prowadzonej przez Powiat Kutnowski. Szkoła posiada uprawnienia szkoły publicznej, co potwierdza pozytywna opinia Łódzkiego Kuratora Oświaty.

Akademickie Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Kutnie rusza od 1 września 2017 roku

Akademickie Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Kutnie rozpocznie swoją działalność 1 września 2017 roku. Siedziba szkoły w roku szkolnym 2017/2018  będzie mieściła się przy ul. Józefów 9 w Kutnie. W planach „Fundacji Rodziny Wośko” jest budowa kompleksu nowoczesnych budynków szkolnych.

Szkoła będzie prowadziła nabór do klas pierwszych na rok szkolny 2017/2018  w formie elektronicznej, tak jak szkoły publiczne. Każda klasa – również dwujęzyczna – będzie realizowała program liceum ogólnokształcącego. Ukończenie szkoły umożliwi uzyskanie świadectwa dojrzałości po zdaniu egzaminu maturalnego.

W najbliższym czasie przedstawimy Państwu informacje na temat liczby oddziałów, oferty edukacyjnej szkoły, kadry pedagogicznej oraz  regulaminu i kryteriów rekrutacji do poszczególnych klas. Zaprosimy też Państwa na naszą stronę internetową. [więcej]
pismak, 23.12.2016 17:38|czytane: 3320 razy|57 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Policja apeluje o ostrożność na drodze. Trzy wypadki w czwartek
Wczoraj w Suchodębiu o godz. 8.50 doszło do potrącenia mieszkanki powiatu kutnowskiego.

75-letni mieszkaniec powiatu kutnowskiego, trzeźwy kierowca Golfa na łuku drogi nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na prawą stronę drogi i uderzył w idącą poboczem drogi kobietę. [więcej]
pismak, 23.12.2016 17:51|czytane: 1251 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Podziel się domem
W grudniu odobyło się podsumowanie programu ,,Podziel się domem – program na rzecz wspierania rodzinnej pieczy zastępczej” współfinansowanego przez Zarząd Województwa Łódzkiego w ramach realizacji zadania publicznego DZIAŁANIA Z ZAKRESU SYSTEMU PIECZY ZASTĘPCZEJ organizowanego przez Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi realizowanego przez Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom z Domów Dziecka i Rodzin Zastępczych Wyspa Skarbów we współpracy z Powiatowym Centrum Pomocy Rodziniew Kutnie.

Podziel się domem , ./upload/articles_pakiety/32461/01_obraz.jpg
Podziel się domem , ./upload/articles_pakiety/32461/02_obraz.jpg
Podziel się domem , ./upload/articles_pakiety/32461/03_obraz.jpg


Celem programu, który realizowany był od maja do grudnia było przede wszystkim zwiększenie kompetencji i umiejętności opiekuńczo-wychowawcze, integracja środowiska rodzin zastępczych oraz promocja pieczy zastępczej w środowisku lokalnym. [więcej]
pismak, 23.12.2016 14:04|czytane: 383 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Komunikacja miejska w święta
MZK informuje, że w okresie od dziś do 1 stycznia 2017r. autobusy komunikacji miejskiej kursują zgodnie z rozkładem jazdy na poszczególne dni z następującymi zmianami:

W dniu: 25 grudnia autobusy nie kursują.
W dniach: 23, 27, 28, 29, 30 grudnia autobusy kursują wg rozkładu feryjnego (bez kursów szkolnych).
W dniach 24 i 31 grudnia autobusy kursują wg rozkładu sobotniego z wcześniejszym zakończeniem linii nr: 4, 5, 9, 10, 14. Pozostałe linie (6, 7, 8, 11, 12, 13, 15, 16) kursują bez zmian, zgodnie z rozkładem sobotnim.
W dniu 26 grudnia 2016 r. i 1 stycznia 2017 r. autobusy kursują wg rozkładu niedzielnego (świątecznego) z późniejszym rozpoczęciem następujących linii nr: 9, 10, 11, 12, 13, 15, 16. Pozostałe linie (4, 5, 6, 7, 8, 14) rozpoczynają bez zmian zgodnie z rozkładem niedzielnym (świątecznym). [więcej]
redaktor, 23.12.2016 13:52|czytane: 359 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dziś niebo się otwiera - przedstawienie jasełkowe w Dziewiątce
Wczoraj w Szkole Podstawowej nr 9 odbyło się przedstawienie „Jasełkowe”, które wprowadziło uczniów w klimat Bożego Narodzenia.  Widowisko przygotowali Anna Kowalska, Piotr Dreger i Nadzieja Stolińska z uczniami klas IIIe, Va i dziećmi ze świetlicy. O oprawę muzyczną zadbała Edyta Kaba.

Dziś niebo się otwiera - przedstawienie jasełkowe w Dziewiątce, ./upload/articles_pakiety/32457/01_obraz.jpg
Dziś niebo się otwiera - przedstawienie jasełkowe w Dziewiątce, ./upload/articles_pakiety/32457/02_obraz.jpg
Dziś niebo się otwiera - przedstawienie jasełkowe w Dziewiątce, ./upload/articles_pakiety/32457/03_obraz.jpg


Uczniowie,  pod wpływem spotkania z wysłańcem Bożym, z krzykliwych zmieniają się w grzeczne i skłonne do pomocy dzieci. Rozumieją, co powinno być dla nich ważne.  Trafiają do żłóbka i składają Jezusowi swoje dary.
Jednak noc Bożego Narodzenia to czas cudów i przemiany życia. Ludzie zaczynają rozumieć, co powinno być dla nich ważne. [więcej]
pismak, 23.12.2016 13:43|czytane: 858 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Drogowcy tradycyjnie zaspali. Uwaga ślisko!
- Zarządcy dróg nic nie zrobili, wszystkie drogi i chodniki pokryte lodem. W Głogowcu ustawił się duży korek nie można zjechać w kierunku Łaniąt z górki, to samo praktycznie wszędzie na powiatowych drogach, gdzie się człowiek nie ruszy. Dlaczego nie sypią solą? - pisze Czytelnik eKutno.pl 

Drogowcy tradycyjnie zaspali. Uwaga ślisko!, ./upload/articles_pakiety/32453/01_obraz.jpg


Wczoraj Biuro Prognoz zapowiadało gołoledź, widać drogowcy tradycyjnie zaspali i do tego nie czytają prognoz pogody.

Na ostatniej sesji Rady Powiatu w Kutnie radni zdecydowali aby gminy pomogły powiatowi w zimowym utrzymaniu ich dróg. Współpraca została zawiązana z gminami Żychlin, Nowe Ostrowy, Oporów, Krzyżanów, Bedlno, Dąbrowice, Kutno i Łanięta. [więcej]
wandea, 23.12.2016 09:44|czytane: 1161 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Aquapark czynny w dni świąteczne[więcej]
wandea, 23.12.2016 13:49|czytane: 202 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Akademia Piłkarska Reissa: Przeżyjmy to jeszcze raz. Podsumowanie 2016
2016 rok dobiega końca. Jaki był? Co przyniosło minione 366 dni? Czas spojrzeć na osiągnięcia Akademii z perspektywy minionych 12 miesięcy. Zapraszamy na Podsumowanie roku w Akademii Piłkarskiej Reissa. Rok 2016 rozpoczęliśmy w wielkim stylu od zorganizowania międzynarodowego turnieju FootballPro Cup Masters V. W rozgrywkach udział wzięły najlepsze drużyny z całej Europy.

Akademia Piłkarska Reissa: Przeżyjmy to jeszcze raz. Podsumowanie 2016, ./upload/articles_pakiety/32456/01_obraz.jpg
Akademia Piłkarska Reissa: Przeżyjmy to jeszcze raz. Podsumowanie 2016, ./upload/articles_pakiety/32456/02_obraz.jpg
Akademia Piłkarska Reissa: Przeżyjmy to jeszcze raz. Podsumowanie 2016, ./upload/articles_pakiety/32456/03_obraz.jpg


W lutym piłkarze naszego klubu wzięli udział w obozach i półkoloniach SportujMy.pl! Korzystając z zimowego szaleństwa szkolili swoje umiejętności na narciarskich i tanecznych obozach. Marzec upłynął wszystkim zawodnikom na przygotowaniach do sezonu. Każdy z piłkarzy odliczał już tylko dni do wyjścia na ukochane orliki.

W kwietniu zielona murawa nie tylko zachęcała do treningów, ale i wykorzystania pięknej pogody w Wielkopolskiej Akademii Bramkarskiej.

Maj dla wielu piłkarzy naszego klubu był niepowtarzalną okazją do zaprezentowania swoich umiejętności podczas Wielkopolsko-Lubuskich Lig Piłkarskich. Zdobywając kolejne doświadczenia, uczyli się zasad gry fair play i szacunku do rywala. [więcej]
pismak, 23.12.2016 10:28|czytane: 526 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Święta Bożego Narodzenia już blisko
21 grudnia uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 w Kutnie im. Marii Skłodowskiej – Curie pod przewodnictwem s. Aurelii Leszczyńskiej przedstawili piękne Jasełka p.t. „MALEŃKA MIŁOŚĆ ZBAWI ŚWIAT”.

Święta Bożego Narodzenia już blisko, ./upload/articles_pakiety/32455/01_obraz.jpg
Święta Bożego Narodzenia już blisko, ./upload/articles_pakiety/32455/02_obraz.jpg
Święta Bożego Narodzenia już blisko, ./upload/articles_pakiety/32455/03_obraz.jpg


Przedstawienie zostało poprzedzone przyjęciem od harcerzy „BETLEJEMSKIEGO ŚWIATŁA POKOJU”. Nie zabrakło radosnego śpiewania kolęd przez całą szkolną wspólnotę. [więcej]
wandea, 23.12.2016 10:11|czytane: 597 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Na wątpliwości przed majówką i po, najlepsza jest nadzieja
Maj niesie radość! Kwitnie nadzieją na nieodgadnione. Przed chwilą odrodziliśmy się wraz z porami roku lub jak wolą wierzący w Boga... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life. Wybierz się podczas
W Łodzi można obejrzeć wyjątkową, fascynującą, jedyną w swoim rodzaju anatomiczną wystawę z cyklu BODY WORLDS & The Cycle of Life twórcy techniki plastynacji dr. Guntera von Hagensa. Wstęp na wystawę w... [więcej]
Sport
MKS Dąbrowa Górnicza wygrywa w Kutnie
Dziś w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 9 w Kutnie Polfarmex Kutno przegrał z MKS Dąbrowa Górnicza 76:85. W kwartach było 28:25, 15:23, 10:24, 23:13. Dla Polfarmex Kutno punktowali: M. Marek 4, J. Jarecki 14, M. Sałasz 15, O. Emegano 4, M.... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Sprzedam Działkę budowlaną Sprzedam działkę budowlaną o powierzchni 938mkw, uzbrojoną, na nowo powstającym osiedlu Dybów II.... [czytaj więcej]
Sprzedam działkę rolną Sprzedam 55 arów ziemi w Luboradzu. Cena 17000. Telefon 509384718 lub 502515281.... [czytaj więcej]
Praca dla kucharki - Gostynin Potrzebna kucharka od zaraz.... [czytaj więcej]
UWAGA! ŁADNA DZIAŁKA! Sprzedam działkę budowlaną 1000m2 w spokojnej okolicy, w odległości 0,5 km od granicy Kutna, przy drodze asfaltowej Zawady - Wojciechowice. Na działce znajduje się instalacja elektryczna i wodn... [czytaj więcej]
UWAGA! ŁADNA DZIAŁKA! Sprzedam działkę budowlaną 1000m2 w spokojnej okolicy, w odległości 0,5 km od granicy Kutna, przy drodze asfaltowej Zawady - Wojciechowice. Na działce znajduje się instalacja elektryczna i wodn... [czytaj więcej]
Praca dodatkowa dla każdego – plus poradnik rnWitajrnrnWiarygodna, bezpieczna i sprawdzona oferta dodatkowego zarobku. Program jest na rynku od ponad 13 lat. Jest to najprostsza droga do zarobienia dodatkowych pieniędzy. W pełni wypłacalna. ... [czytaj więcej]
wynajmę Wynajmę lub sprzedam mieszkanie w centrum Kutna, stare budownictwo. – TBS. Mieszkanie jest wysokie, ciepłe, z cegły, na I piętrze. Dwa pokoje (duży pokój 20 m), drugi ok.13 m. kuchnia, ła... [czytaj więcej]
Kupię Ursusa C-325 C325 C-328 C328 C-330 C330M C-4011 C4011 C-355 C355 C-360 C-360 3p C-385 c902 C9 Kupię Ursusa C-325 C325 C-328 C328 C-330 C330M C-4011 C4011 C-355 C355 C-360 C-360 3p C-385 c902 C912 C912 C914 2812 3512 tel.725 361 836 (sieć Plus) kupie Władymirca T-25 t25 MTZ80 MTZ82 MF135 MF2... [czytaj więcej]
Kupię Ursusa C-325 C325 C-328 C328 C-330 C330M C-4011 C4011 C-355 C355 C-360 C-360 3p C-385 c902 C9 Kupię Ursusa C-325 C325 C-328 C328 C-330 C330M C-4011 C4011 C-355 C355 C-360 C-360 3p C-385 c902 C912 C912 C914 2812 3512 tel.725 361 836 (sieć Plus) kupie Władymirca T-25 t25 MTZ80 MTZ82 MF135 MF2... [czytaj więcej]
Servis Masz kłopot z komputerem? Zadzwoń. Naprawa w domu klienta. Szybko i tanio. Oferuje pomoc i doradztwo przy rozbudowie oraz modernizacji sieci , komputera oraz doborze oprogramowania.... [czytaj więcej]
Działające serwisy www - sprzedam Na sprzedaż mam serwisy internetowe - gotowe i działające - każdy ma po kilka lat. Serwisy są odwiedzane i na autorskim oprogramowaniu. www.sogl.pl (8 lat, 120-270uu/dzień, 10-70tys odsłon/dzie... [czytaj więcej]
Pracownik / pracownica przetwórstwa mięsnego (Lekkerkerk, Holandia) AP Grupa s.c. (numer certyfikatu Krajowego Rejestru Agencji Zatrudnienia: 11282), dla Pracodawcy holenderskiego firmy SRS Personeel B.V., realizuje procesy rekrutacji i selekcji Pracowników w branży... [czytaj więcej]
KURS STYLIZACJI PAZNOKCI Zapraszamy na kolejne kursy stylizacji paznokci ! Każdy kurs to szkolenie ośmiogodzinne zawierające treści teoretyczne oraz praktyczne. Kursantki pracują na modelkach. SOBOTA, 27 maja - metod... [czytaj więcej]
KURS STYLIZACJI PAZNOKCI Zapraszamy na kolejne kursy stylizacji paznokci ! Każdy kurs to szkolenie ośmiogodzinne zawierające treści teoretyczne oraz praktyczne. Kursantki pracują na modelkach. SOBOTA, 27 maja - metod... [czytaj więcej]
Dom 8km od Kutna sprzedam Sprzedam dom murowany 8 km od Kutna przy asfaltowej drodze na ogrodzonej działce ok 1200 mkw. 2 pokoje, kuchnia, łazienka z WC, przedpokój CO węglowe. Może być umeblowane i ze sprzętem AGD. ... [czytaj więcej]
Jesteś dorosły i chcesz mówić po niemiecku? Witaj,rnSpecjalizuję się w nauce języka niemieckiego przez Skype.rnSkutecznie uczę osoby, które pracują w Polsce, za granicą lub jadą rndo Niemiec, Austrii i Szwajcarii.rn rnMam na imię Jolan... [czytaj więcej]
Sprzedawca / Sprzedawczyni Jesteśmy znaną marką, liderem w swojej kategorii. Nasze sklepy znajdują się w najlepszych Centrach Handlowych w Polsce. Zależy nam na stałym rozwoju, dlatego poszukujemy kreatywnych osób do sk... [czytaj więcej]
Legginsy RUN BABY RUN Legginsy sportowe do każdego rodzaju ćwiczeń: do biegania, na fitness, czy taniec. Doskonała sportowa dzianina oddychająca, elastyczna, pracuje z Twoim ciałem. Szeroki wzmacniany pas pozostaje n... [czytaj więcej]
Segment Oddam za darmo segment. ... [czytaj więcej]
Opiekun/ka seniora Josefa po zawale, 68 lat InterKadra jest działającą na rynku europejskim renomowaną Agencją Pracy Tymczasowej, Doradztwa Personalnego oraz Pośrednictwa Pracy na terenie RP i za granicą, wpisaną na podstawie Certyfikat... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Łazarz Marek Charłocy:
2 minut temu
no co ty ? a sufler, januszek czy inny adam ? to ci naukowcy pełna gębą \
Beniamin Kurojed:
4 minut temu
Leopold to martwe ciało. Takie bez serca i bez duszy śmierdzące ciało. Ludzki szkielet to przy nim rewelacja. Nie wstydźmy się swojej anatomii.
Ursus Wincenty Hwalibog:
2
 · 
5 minut temu
donosiciel się znalazł zas...y
Przemysław Okoń:
3
 · 
10 minut temu
piotrze kmita, a ja się zgadzam z wpisem Rufina bo jest to wpis mądry , rzeczowy itd. Dlatego zrób co masz zrobić mafijny fagasie ,a potem pisz na Berdyczów i pochwal się tym jaki jesteś głupi i mierny . hahahahahahaha
Beniamin Kurojed:
2
 · 
18 minut temu
Jaka mac, taka nać.
Beniamin Kurojed:
2
 · 
24 minut temu
Bo w Polsce dzisiaj to się dzieje tak: naukowców dużo, a uczonych brak. I co? I nic!
Beniamin Kurojed:
2
 · 
28 minut temu
Kiedyś "Kasprowicz" to było coś. Teraz "Kasprowicz" to nic.
Apoloniusz Błaszkowski:
2
 · 
2 godzin temu
Człowieczku przecież takie zdjęcia są w książkach do anatomii , biologi , nauki o człowieku. Co cię w nich drażni? To przecież pokazuje twoje ciało a co brzydzisz się nim?
Apoloniusz Błaszkowski:
2 godzin temu
Janusz i tobie podobni . Z was nie zrobią preparatów bo trudno doszukać się mózgu.
Dominik Neoforensis:
2
 · 
3 godzin temu
Córeczki z wielkimi dupami trzeba napaść i napoić.
Dacjan Tetyaniec:
4 godzin temu
Żeby tylko na szkło
Edgar Puch:
4 godzin temu
Ten ma największe hojności porywy,Komu fortuna odmówiła mienia;A ten najbardziej bywa gadatliwy,Co nie ma właśnie nic do powiedzenia.
Edgar Puch:
5 godzin temu
Tam, gdzie w sercach bezmyślność i bierność,Krzewić się może tylko ciemnota i mierność.
Emilian Tymna:
6 godzin temu
Jak się pracuje w PR i używa takich sformułowań i ma się tak ubogie słownictwo i kompletny brak kultury to zostaje tylko miejska micha
Olimpia Wilkowszczak:
6 godzin temu
Nowoczesna w Kutnie nieźle zaczęła, ale gdy dołączył radny Ziółkowski plus pewna pani - miłośmiczka Łebskiego, to partia znalazła się w locie pikującym. Nie wiem, czy to wszystko się dzieje za zgodą pana Tomasza czy też on po prostu nie panuje nad pewnymi rzeczami.
Gaweł Wacowski:
6 godzin temu
Program Nowoczesnej to wartości i cle Czyżby główną wartością była micha, a celem micha?
Przemysław Zwowitzki:
6 godzin temu
Zanim mieszkańcy gminy połapią sie, Burzyński swojego człowieka wsadzi, będzie zmiana z buraka na kartofla z Adamowic.
Czesław Boguszewski:
6 godzin temu
Ten nasz błądzący w ciemnościach brat swędrowski to tak się nadaje na dobrego księdza pasterza jak brat burzyński na dziada kościelnego, a brat debich na słowika organistę. Omijam z daleka tą ciemnotę, głupotę i niecnotę. Szkoda marnować czas na paciorki, fikołki i koziołki. Babcia mówiła, że oni więcej złego niż dobrego czynią. Czuwajmy bo jak wyżej. Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą. Przekroczmy próg nadziei.
Czesław Boguszewski:
3
 · 
7 godzin temu
KCI powinni zamknąć na wieki. Tam tylko syf, kiła i mogiła. Zbój, zupa i kamieni kupa. Taka bezmózgowa dzicz bez wiary i kultury tam pracuje. Znam ich. Z jednym chodziłem do szkoły. Sami sobie bzdurne posty piszą. Żenada. Szkoda czasu tracić na czytanie i oglądanie tego beznadziejnego badziewia. Wolę z sikorkami pogadać albo z kumplami w bridża pograć lub rowerem pojeździć. Nie stać mnie na marnowanie czasu na pierdoły.
Flawiusz Marcynk:
3
 · 
7 godzin temu
Byłam na tej wystawie, GENIALNA, polecam wszystkim. Zdjęcia jak na panujące tam warunki świetne. Brawo dla fotografa i Pani Redaktor za podjęcie tematuNajciekawsze artykuły
 ·  64
4 dni temu
Czytelnicy pytają o zatrudnienie w Aquaparku Kutno i bezpłatne wejściówki
 ·  2
5 dni temu
Misje Święte w diecezji łowickiej. Wczoraj świadectwo Dobromira, dziś rozpoczęcie misji w Głogowcu
 ·  101
6 dni temu
WSA odrzuca skargę inwestora. Nie będzie wiatraków w gminie Bedlno
 ·  3
6 dni temu
Kutnowskie firmy otrzymały wsparcie na innowacyjne projekty z branży motoryzacyjnej
 ·  29
10 dni temu
Co będzie w budynku po PZU w centrum Kutna?
 ·  21
11 dni temu
Dziś w TVP 1 historia byłego policjanta z Kutna
 ·  8
11 dni temu
Czytelnicy pytają: Kiedy wreszcie będzie nowa nawierzchnia na drodze Łanięta - Kąty?
 ·  29
19 dni temu
Gorąca dyskusja o opłatach za wodę i ścieki w Gminie Kutno. Radni zaproponowali podwyżki
 ·  89
19 dni temu
Będzie nowy stary Zarząd Powiatu w Kutnie?
 ·  51
19 dni temu
Ogłoszenia o manifestacji kutnowskiego ONR pod lupą łódzkiej prokuratury
 ·  11
20 dni temu
Proces Łukasza K. Media musiały opuścić salę rozpraw
 ·  5
20 dni temu
Bronka Nowicka w Kutnie. Dziecko martwi się, bo nie umie nakarmić kamienia
 ·  12
21 dni temu
Prokuratura Regionalna w Łodzi: Były policjant nie popełnił przestępstwa na komendzie
 ·  16
21 dni temu
Czyszczenia Królewskiej na Majówkę nie będzie, ale różana fontanna już tryska
 ·  12
23 dni temu
Twarzą w twarz Proletaryat w Kutnie
 ·  92
24 dni temu
Czytelnicy pytają, rzecznik starostwa odpowiada. Koszty kasacji i bezkrólewie
 ·  2
24 dni temu
Inwestycje PLK S.A.: Odnowione perony, wiadukt na Troczewskiego i przystanek Azory
 ·  88
24 dni temu
Radnej PSL przedłużono zatrudnienie w ośrodku. Nie ze mną te numery, Brunner
 · 
25 dni temu
Łukasz Wójcik: Podniebne przygody i wielka pasja
 · 
25 dni temu
Promocja szkół w coraz lepszym wydaniu. Powiatowe targi edukacyjne dla gimnazjalistów
 ·  247
26 dni temu
Kasacja starosty oddalona. Debich musi odejść
 ·  3
26 dni temu
Laureaci Super Pulsów Żychlina 2017
 · 
27 dni temu
W Komadzynie płonęła naczepa pełna trocin. Ruch na A1 odbywa się jednym pasem
 ·  2
30 dni temu
Premiery Teatru Puszek. Dobra zabawa i pouczający morał
 ·  105
31 dni temu
Praktyki samorządowe a wartości. Promocja prezydenta z naszych portfeli
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności