eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 23.06.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,34209-p-jolanta-zagajewska-by-a-dusza-towarzystwa," title="Kutno: ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa</b><br>To nie był czas. To nie była pora.I zgasło słońce, kiedy...</div></a> <a href="/kultura,34210-nagrody-w-dziedzinie-kultury-dla-makowskiego-i-kacalaka," title="Kutno: Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka</b><br>Jarosław Makowski i Tadeusz Kacalak otrzymali Nagrody Prezydenta Kutna w dziedzinie kultury....</div></a> <a href="/wiadomosci,34213-dni-pola-w-strzelcach," title="Kutno: Dni Pola w Strzelcach" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Dni Pola w Strzelcach</b><br>Dziś w Strzelcach odbyły się Dni Pola...</div></a> <a href="/wiadomosci,34208-ekuchnia-udka-po-maroka-sku," title="Kutno: eKuchnia: Udka po marokańsku" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>eKuchnia: Udka po marokańsku</b><br>Nieziemsko pachnące, delikatne i soczyste udka z kurczaka marynowane z aromatycznymi...</div></a> <a href="/wiadomosci,34193-uczniowie-i-nauczyciele-z-kutna-nagrodzeni," title="Kutno: Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni</b><br>Dziś w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie odbyło się...</div></a> <a href="/wiadomosci,34187-jubileuszowy-wiecz-r-z-kr-tkimi-filmami-w-centrum-teatru-muzyki-i-ta-ca," title="Kutno:  Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca" class="none white"><div id="opis_slidera"><b> Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca</b><br>30 czerwca, o godzinie 18:00 odbędzie się jubileuszowa edycja Euroshorts w...</div></a> <a href="/wiadomosci,34182-radni-powiatowi-mieli-szkolenie-wiedza-wszystko-o-tablecie," title="Kutno: Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie</b><br>Tableciku, tableciku powiedz przecie, kto jest najmądrzejszy w radzie? Dziś przed...</div></a> <a href="/wiadomosci,34173-zmar-marek-w-jkowski-regionalista-i-by-y-prezes-tpzk," title="Kutno: Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK</b><br>Zmarł Marek Wójkowski  (1955-2017) – regionalista, kolekcjoner, pasjonat historii 37 pp, ...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
III Wiosenny Turniej Siatkówki Kobiet
W niedzielę, 16 marca odbędzie się III Wiosenny Turniej Siatkówki Kobiet. Zawody zostaną rozegrane w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 6 w Kutnie. Początek rozgrywek zaplanowano na godzinę 10:00.

W turnieju wystartują cztery zespoły: Gaju Team (Mistrz Ekstraklasy Kobiet 2013/2014), Rolpuch Kutno, Hurt Pap Kutno oraz ZS Żychlin. Zawody zostanę rozegrane w sytemie "każdy z każdym" do dwóch wygranych setów (sety do 18 pkt).

Program Turnieju:
10:00 - ZS Żychlin – Gaju Team
10:40 - Rolpuch Kutno – Hurt Pap Kutno
11:20 - Hurt Pap Kutno – Gaju Team
12:00 - Rolpuch Kutno – ZS Żychlin
12:40 - Rolpuch Kutno – Gaju Team [więcej]
redaktor, 13.03.2014 08:43|czytane: 991 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wypadek na Skłodowskiej
Dziś około 15.15 na ulicy Skłodowskiej w Kutnie doszło do zderzenia samochodów osobowych (opel vectra i ford fiesta) na kutnowskich numerach.

Ford wyjeżdżał z ulicy Zdrojowej tuż obok sklepu Świat alkoholi, natomiast opel jechał prosto ulicą Skłodowskiej. Okoliczności zdarzenia sprawdza kutnowska policja.

Wypadek na Skłodowskiej, ./upload/articles_pakiety/22857/01_obraz.jpg
Wypadek na Skłodowskiej, ./upload/articles_pakiety/22857/02_obraz.jpg
Wypadek na Skłodowskiej, ./upload/articles_pakiety/22857/03_obraz.jpg


Więcej informacji wkrótce. [więcej]
pismak, 12.03.2014 17:34|czytane: 4020 razy|28 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Ostatnie mieszkania do sprzedaży

Ostatnie mieszkania do sprzedaży

[więcej]
wandea, 10.03.2014 08:21|czytane: 1518 razy|komentuj|czytaj cały
Ciekwość siebie i świata w malarstwie Czajkowskiego. Jutro wernisaż w KDK
"Prace Piotra nasycone są wrażliwością, emanuje z nich nostalgia (…) Autor wciąga widza w indywidualny kontakt z dziełem. Chce się powiedzieć – chwilo trwaj …" - tak o malarstwie Czajkowskiego mówi prof. Jolanta Rudzka Habisiak, Rektor Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi.

Kontakt z dziełami Piotra Czajkowskiego kutnowska publiczność będzie miała już od jutra. W Galerii Kutnowskiego Domu Kultury 13 marca o godz. 17.15 odbędzie się wernisaż wystawy "Metro parsykie". Zapraszamy serdecznie.

Przedsmak kutnowskiej wystawy

- Potrzeba tworzenia jest dla mnie nieskończonym poznaniem. Nie znam kształtu jutra w tej drodze, dlatego nie staram się definiować tego co robię dziś. Niezmienna pozostaje ciekawość siebie i świata. To mnie fascynuje - mówi artysta. [więcej]
kultura, 12.03.2014 17:21|czytane: 1075 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W sobotę KKS Polfarmex Kutno zagra z Łańcutem

W sobotę KKS Polfarmex Kutno zagra z Łańcutem

[więcej]
pismak, 12.03.2014 16:38|czytane: 1358 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Kto jest chętny stracić trochę kalorii i się poruszać?
Kto jest chętny stracić trochę kalorii i się poruszać?  Joanna Zielińska, instruktor tańca proponuje taniec, ruch, fitness i moc pozytywnej energii na jednych zajęciach!

Kto jest chętny stracić trochę kalorii i się poruszać?, ./upload/articles_pakiety/22855/01_obraz.jpg


- Lubisz tańczyć w rytm dobrej muzyki? Chcesz skutecznie spalić zbędne kilogramy bawiąc się przy tym znakomicie? To mamy coś dla Ciebie. 3w1 to ćwiczenia odchudzające typu aerobic, ale połączone w kroki taneczne, przez co można jednocześnie bawić się świetnie i rzeźbić swoją sylwetkę. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które uwielbiają tańczyć – łączą tu przyjemne z pożytecznym. Mix stylów tanecznych oraz pełne energii instruktorki czekają - zachęca Zielińska.

GRAFIK:
Środa 19.30-20.30 - nowa sala baletowa KDK - instruktor Joanna Zielińska
Czwartek 19.00-20.00- nowa sala baletowa KDK- instruktor Joanna Zielińska
Piątek 18.30-19.30- stara sala baletowa KDK - instruktor Magdalena Brudnicka [więcej]
pismak, 12.03.2014 16:33|czytane: 1199 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Sukcesy uczennic "Troczewskiego"
W lutym  w Krakowie odbyły się polskie eliminacje do konkursu barmańskiego CALVADOS NOUVELLE VOGUE INTERNATIONAL TROPHIES 2014. Finał konkursu odbywa się w Normandii we Francji. Uczennica Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. A. Troczewskiego w Kutnie  Monika Wróblewska z kl. II TZ technik hotelarstwa  w rywalizacji zajęła 6 miejsce.

Monika zdobyła także nagrodę specjalną w kategorii Art. & Deco za najładniejszą dekorację konkursu. Uczennica przygotowała własnego long drinka na bazie calvadosu o nazwie Lazurowa Hipnoza.

Z kolei na XV MAŁOPOLSKIM  KONKURSIE  SZKÓŁ GASTRONOMICZNYCH w Krakowie w marcu Monika Wróblewska powtórzyła sukces w konkursie barmańskim. Zajęła tam IV miejsce w kategorii Short Coffee Drink. W zmaganiach konkursowych uczestniczyli uczniowie z Niemiec, Słowacji, Francji. Uczennicę do konkursu przygotowywała mgr inż. Ewa Żydowo – nauczyciel zawodu. [więcej]
pismak, 12.03.2014 16:33|czytane: 993 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Zasilania SLD ciąg dalszy. Krośniewicka zmiana warty
Bartosz Serenda, lider kutnowskiego SLD przedstawił dziś na konferencji prasowej nowe siły lewicy - Grażynę Król, Grzegorza Pachlińskiego i Tadeusza Stańczyka. Będą oni startować z listy SLD w tegorocznych wyborach samorządowych w Krośniewicach.

Zasilania SLD ciąg dalszy. Krośniewicka zmiana warty, ./upload/articles_pakiety/22851/01_obraz.jpg
Zasilania SLD ciąg dalszy. Krośniewicka zmiana warty, ./upload/articles_pakiety/22851/02_obraz.jpg
Zasilania SLD ciąg dalszy. Krośniewicka zmiana warty, ./upload/articles_pakiety/22851/03_obraz.jpg


- Nowi członkowie SLD nie mieli do tej pory wiele wspólnego z polityką, ale są doświadczonymi społecznikami i obywatelami swojej gminy. To właśnie tacy ludzie mają być nową jakością Sojuszu - mówił Bartosz Serenda.

- Chcieliśmy zmieniać gminę Krośniewice z Twoim Ruchem, jednak stwierdziliśmy, że szafowanie jedynie antyklerykalizmem i równością płci to za mało. Program tej siły politycznej powstaje zbyt wolno- mówił Grzegorz Pachliński. - Dlaczego Sojusz? Bo skupia wartości nam bliskie, jesteśmy społecznikami, zawsze blisko ludzi, wiemy co się złego i dobrego dzieje w naszej gminie. Poza tym jest partią prawa i sprawiedliwości, w odróżnieniu od PiS, które ma te wartości jedynie w nazwie. Jest partią obywatelską w odróżnieniu od Platformy, która obywatelska już dawno nie jest. Zamierzamy zmienić gminę Krośniewice, bo ta zmiana jest jej bardzo potrzebna. Proszę spojrzeć na Gostynin, Lubień Kujawski i Kutno, daleko w tyle są Krośniewice, a tak nie musi wcale być. Nie miejsce tu i czas na krytykę rządów pani burmistrz, ale oczywiście i na dyskusję o jej rządach jesteśmy przygotowani i wktótce konferencja w tej sprawie. [więcej]
wandea, 11.03.2014 19:26|czytane: 2592 razy|29 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W Kutnie dostępne są mieszkania w rządowym programie MdM
Od 1 stycznia 2014 roku został uruchomiony rządowy program z dopłatami do kredytów mieszkaniowych -„Mieszkanie dla Młodych”, w skrócie MdM.  Program MdM to duże ułatwienie dla osób chcących zamieszkać w swoim pierwszym mieszkaniu, obejmuje zarówno singli, jak małżeństwa.

Na kutnowskim rynku nieruchomości  mieszkania spełniające kryteria rządowego programu MdM oferuje inwestor firma Concept Development. Klienci mogą liczyć na dofinansowanie zakupu swojego pierwszego mieszkania w inwestycji Concept Bukowa realizowanego w Kutnie przy ul. Bukowej 8. Projekt Concept Bukowa  to wysoki poziom wykonania, nowoczesna architektura, ciekawe układy mieszkań oraz prestiżowa lokalizacja.


Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
W Kutnie dostępne są mieszkania w rządowym programie MdM

Jakie warunki trzeba spełnić?
-  potencjalni beneficjenci programu nie powinni posiadać mieszkania – ani na moment udzielenia kredytu, ani w przeszłości, kupowane mieszkanie mus być ich pierwszą nieruchomością.
- wiek do 35 lat (dla małżonków jest to wiek najmłodszego z małżonków);
- zakup lokalu mieszkalnego do 75 m2 musi odbyć się na rynku pierwotnym, do 85 m2 dla rodzin z minimum 3 dzieci;
- cena mieszkania musi się mieścić w wyznaczonym limicie cenowym  (aktualnie  I kwartale br.  dla województwa łódzkiego   nie może przekroczyć 3859,90 zł za 1m2);
- zaciągnięcie zobowiązań kredytowych pokrywających minimum 50% ceny mieszkania, na co najmniej 15 lat.

Na jakie dofinansowanie można liczyć?
- dofinansowanie do 50 m2 powierzchni mieszkania ( dla mieszkań o powierzchni użytkowej powyżej
   50  m² podstawą dla określenia dopłaty będzie koszt 50 m²)
- 10% dofinansowanie do środków własnych dla singli i małżeństw bezdzietnych;
- 15% dofinansowanie wkładu własnego dla rodzin z minimum jednym dzieckiem;
- 20% osoba, rodzina,  której   w ciągu 5 lat od dnia zakupu mieszkania urodzi się lub zostanie przysposobione trzecie dziecko / lub kolejne dziecko [więcej]
wandea, 08.03.2014 12:40|czytane: 1185 razy|komentuj|czytaj cały
Wystąpią w "Rozdźwiękach"
Dziś w Centrum Teatru, Muzyki i Tańca odbyły się przesłuchania do koncertu konkursowego IV Festiwalu Piosenki "Rozdźwięki".

Rada Artystyczna w składzie: Anna Ozner – przewodnicząca Rady, Aurelia Luśnia-Stankiewicz i Małgorzata Szatkowska po przesłuchaniach 37 wykonawców (soliści, duet i zespół) postanowiła zaprosić do udziału w warsztatach wokalnych, próbach muzycznych oraz koncercie konkursowym następujące osoby i piosenki:

Wystąpią w
Wystąpią w
Wystąpią w


Grupa I roczniki 2004 – 2007
- Aleksander Klembalski „Mały odkrywca”
- Maja Andrzejewska „Trudne dzieci”
- Oliwia Byczkowska „Szkolny horror”
- Anna Kowalewska „Ada to nie wypada”
- Anna Łykowska „Gwiazda filmowa”
- Julia Maciejewska „Letnia cza-cza”
- Maria Wawrzyńczak „Laleczka z saskiej porcelany”

Grupa II roczniki 2001 – 2003
- Karolina Grabowska „Uśmiechnięta wiosna”
- Natalia Sobczyk „Kociopieska piosenka”
- Agata Daniel – ze wskazaniem na zmianę repertuaru

Grupa III roczniki 1998 – 2000
- Justyna Fajkowska „Babę zesłał Bóg” [więcej]
kultura, 11.03.2014 19:02|czytane: 1859 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Radny Serenda przed sesją: Nie dla likwidacji pomnika i Społecznej Komisji Mieszkaniowej
Dwie sprawy przed wtorkową sesją budzą wątpliwości i sprzeciw radnego miejskiego Bartosza Serendy z SLD. Pierwsza to likwidacja pomnika Związku Walki Młodych na Jana Pawła II i decydowanie o tym przez Radę Miasta Kutna, a nie społeczność lokalną. A druga sprawa to zaproponowane przez prezydenta Kutna osoby do Społecznej Komisji Mieszkaniowej.

Radny Serenda przed sesją: Nie dla likwidacji pomnika i Społecznej Komisji Mieszkaniowej, ./upload/articles_pakiety/22852/01_obraz.jpg


- Uważam, że o likwidacji pomnika powinni zdecydować mieszkańcy Kutna. Potrzebna na pewno jest w tej sprawie szeroka konsultacja społeczna - mówi Bartosz Serenda. - Konsultacja może przebiegać w postaci wypowiedzi na e-mail, bądź zgłaszania swojego zdania w Urzędzie Miasta, ale na pewno nie radni powinni o tym decydować.

Serenda ma wątpliwości w związku z propozycją składu Społecznej Komisji Mieszkaniowej, która będzie działać do końca kadencji. Wymóg wyboru członków tej Komisji wymusza zmiana uchwały w sprawie zasad wynajmowania lokali dokonana już przez Radę Miasta Kutna.

- W takiej komisji powinni być ludzie, którzy doświadczyli podobnych sytuacji co petenci komisji. Nie może ona składać się z ludzi bogatych, bo wiadomo, że oni biednego nie rozumieją i tylko będą kalkulować i przypisywać jakieś punkty - mówi radny z SLD. - W Społecznej Komisji Mieszkaniowej mają być radni, pracownicy jednostek podległych, nie wydaje mi się aby radni byli tam w ogóle potrzebni. [więcej]
wandea, 11.03.2014 18:36|czytane: 1714 razy|15 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Miasto odpowiada kutniance: Otwarcie nowej szkoły nie wpłynie na strukturę zatrudnienia w kutnowskich szkołach
Na początku marca mieszkanka Kutna za naszym pośrednictwem zadała pytania prezydentowi Kutna związane z możliwością powstania niepublicznego gimnazjum w Kutnie. Pisaliśmy o tym TUTAJ

- Kto w takim razie o zdrowych zmysłach (w tak trudnych czasach), kiedy każdy uczeń jest na wagę złota, gdzie szkoły wręcz wyrywają sobie uczniów, otwiera kolejne gimnazjum? Co na to organ prowadzący, czyli Prezydent Miasta Kutna? Czy planuje się w związku z powstaniem nowego gimnazjum zwolnienia nauczycieli? Smaczku całej sprawie dodaje fakt, że prywatna firma prowadzi nabór w placówkach publicznych podlegających Prezydentowi Miasta Kutna. Czy jest to zgodne z prawem? - pytała pani Jolanta z Kutna. 

Przedstawiamy odpowiedź, która dotarła do nas dziś na redakcyjnego e-maila.

- Osoba fizyczna lub prawna, chcąc założyć niepubliczną szkołę lub przedszkole, musi uzyskać wpis do ewidencji prowadzonej przez jednostkę samorządu terytorialnego zobowiązaną do prowadzenia odpowiedniego typu publicznych szkół i przedszkoli. Warunki uzyskania wpisu do ewidencji niepublicznych szkół i przedszkoli zostały określone w ustawie z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty - odpowiada Jarosław Kotliński, Naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Kutna.  - Gimnazjum zostało wpisane do rejestru placówek niepublicznych pn. eGO Gimnazjum w Kutnie, organem prowadzącym jest pan Tomasz Paradowski. Złożono stosowny wniosek i wymagane ustawowo dokumenty. Szkoła została zarejestrowana w Urzędzie Miasta Kutno w dniu 09.09.2013. Należy pamiętać, iż powstanie nowych szkół realizowane jest w zgodzie z art. 70 Konstytucji RP, który mówi, iż „rodzice mają wolność wybory dla swoich dzieci szkół innych niż publiczne”.

Kotliński dalej informuje, że nabór do szkół (w tym do gimnazjów) odbywa się zgodnie ze zmienioną w dniu 06 grudnia 2013 r. ustawą o systemie oświaty. Regulacjom tym nie podlegają szkoły niepubliczne. Z informacji jakie posiada Prezydent Miasta nowopowstała szkoła dokonała prezentacji w 4 szkołach podstawowych działających na terenie miasta. Nie było to działanie związane z naborem, ale zaprezentowanie koncepcji funkcjonowania Gimnazjum eGO. [więcej]
pismak, 11.03.2014 15:29|czytane: 1628 razy|10 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dziś poznamy kolejne transfery do SLD i liderów partii w wyborach
Dziś w siedzibie Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Kutnie poznamy kolejnych kandydatów partii w wyborach samorządowych oraz jej nową strukturę. W szeregi SLD w marcu weszła już Dorota Wojtczak, która będzie kandydować do europarlamentu.

W wyborach samorządowych w 2010 roku Wojtczak kandydowała na stanowisko prezydenta Kutna z Komitetu Wyborczego Ogólnopolska Inicjatywa Obywatelska. Zależy jej na budowaniu nowej jakości w mieście i chce pomóc lewicy swoją wiedzą i doświadczeniem to osiągnąć.

Kogo dziś zobaczymy po lewej stronie? O tym po konferencji prasowej w kutnowskiej siedzibie SLD. [więcej]
pismak, 11.03.2014 15:19|czytane: 1324 razy|11 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kutnowski Dom kultury zaprasza na WARSZTATY WYOBRAŹNI
Dwudniowe warsztaty plastyczne w Kutnowskim Domu Kultury kierowane są do  nauczycieli, opiekunów, terapeutów  pracujący z dziećmi i młodzieżą w szkołach, ośrodkach edukacyjnych i placówkach kulturalno-oświatowych, chcących poszerzyć swoje umiejętności z zakresu różnych technik plastycznych i dekoratorskich, 29- 30 marca sobota 10.00-18.00/ niedziela 10.00-17.00   (łącznie 15 godzin zajęć)

Kutnowski Dom kultury zaprasza na WARSZTATY WYOBRAŹNI, ./upload/articles_pakiety/22678/01_obraz.jpg


Tematy:
ze starego coś ładnego czyli dekoracje z wykorzystaniem materiałów wtórnych
forma, papier, klej czyli nieskończenie dużo możliwości
kolorowe „cudeńka” czyli jak filcuje się wełna i inne.

Prowadzenie -  plastyk/ florysta/dekorator Agnieszka Dąbrowska-Walczak. [więcej]
kultura, 11.03.2014 14:08|czytane: 1238 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czytelnicy pytają: Kiedy rewitalizacja Pałacu Rembielińskich w Krośniewicach?
- Pałac Rembielińskich od 2010 roku stoi nieużywany i niszczeje. Słyszałam, że gmina toczy boje w sądzie o ten obiekt, ale nie widać zakończenia sprawy. To takie piękne miejsce, szkoda aby się zmarnowało. Kiedy zatem można spodziewać się rewitalizacji Pałacu Rembielińskich w Krośniewicach?  - pyta pani Krystyna z Krośniewic.

Czytelnicy pytają: Kiedy rewitalizacja Pałacu Rembielińskich w Krośniewicach? , ./upload/articles_pakiety/22847/01_obraz.jpg
Czytelnicy pytają: Kiedy rewitalizacja Pałacu Rembielińskich w Krośniewicach? , ./upload/articles_pakiety/22847/02_obraz.jpg
Czytelnicy pytają: Kiedy rewitalizacja Pałacu Rembielińskich w Krośniewicach? , ./upload/articles_pakiety/22847/03_obraz.jpg


- W sprawie Pałacu Rembielińskich toczy się postępowanie administracyjne a nie sądowe. Spadkobiercy byłych właściciel złożyli do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi odwołanie od decyzji Wojewody Łódzkiego z dnia 3 września 2013r. stwierdzającej, że zespół dworsko-parkowy, wchodzący w skład majątku Błonie podpadał pod działanie dekretu o przeprowadzeniu reformy rolnej - odpowiada Julianna Barbara Herman, Burmistrz Krośniewic.- Obecnie spodziewamy się decyzji ministra, która nie będzie jeszcze decyzją wiążącą dla stron. Do czasu zakończenia tegoż postępowania Gmina Krośniewice prowadzi na terenie parku jedynie prace porządkowe i dokonuje dozoru budynku Pałacu, wynajmując w tym celu firmę ochroniarską. Jakiekolwiek plany odnośnie budynku Pałacu Rembielińskich i parku zostaną rozpatrzone po korzystnym dla Gminy zakończeniu sprawy.

Do 2010 roku w Pałacu było gimnazjum, więc nie zdążył stać się ruderą,  jak inne dworki i pałacyki w powiecie kutnowskim. Gmina Krośniewice chciała go sprzedać i w ten sposób dać mu szansę na nowe życie. Gmina dwukrotnie (10.09.2010 i 23.03.2012) wystawiała pałac na sprzedaż wraz z przylegającą do niego działką. Nikt nie był zainteresowany. Kupujących odstraszał niejasny stan prawny. Pojawiły się osoby, które podają się za spadkobierców właścicieli i żądają zwrotu budynków. Stąd postępowanie administracyjne w tej sprawie.

Pałacyk przy ul. Toruńskiej w Krośniewicach  pochodzi prawdopodobnie z 1870 roku. Zbudowany został dla Pelagii Rembielińskiej z domu Zamojskiej. Piętrowa budowla prezentuje styl neobarokowy. Powstała na planie prostokąta z ryzalitami. Zdobi go boniowanie. Budynek nakryty jest dachem pulpitowym, jednak pierwotnie posiadał mansardowy. [więcej]
pismak, 11.03.2014 13:25|czytane: 2017 razy|9 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Mistrzostwa Kutna amatorów w pływaniu
Zapraszamy do zapoznania się z Regulaminem Mistrzostw Kutna amatorów w pływaniu.[więcej]
pismak, 11.03.2014 13:31|czytane: 1027 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Dobiegają końca prace nad Strategią Rozwoju Kutna na lata 2014-2020
Ruszyły właśnie prace nad Strategią Rozwoju Powiatu Kutnowskiego na lata 2014-20. A tymczasem Miasto Kutno kończy już pracę nad swoją strategią. Warto przypomnieć, że pierwsze działania w mieście nad tym dokumentem miały miejsce rok temu, kiedy opinii publicznej zaprezentowano przeprowadzone na szeroką skalę badania socjologiczne pod kierunkiem dra Cezarego Trutkowskiego z Uniwersytetu Warszawskiego. Pisaliśmy o nich TUTAJ

Dobiegają końca prace nad Strategią Rozwoju Kutna na lata 2014-2020, ./upload/articles_pakiety/22846/01_obraz.jpg
Dobiegają końca prace nad Strategią Rozwoju Kutna na lata 2014-2020, ./upload/articles_pakiety/22846/02_obraz.jpg
Dobiegają końca prace nad Strategią Rozwoju Kutna na lata 2014-2020, ./upload/articles_pakiety/22846/03_obraz.jpg


- Badaniem objęto reprezentatywną próbę mieszkańców Kutna. Następnie, już na jesieni zeszłego roku, pogłębiono diagnozę w ujęciu statystycznym i wskaźnikowym prezentując obszerny Raport Otwarcia. W kolejnych badaniach przyjrzano się dokładniej trzem grupom społecznym młodzieży w wieku maturalnym,  aktywnym seniorom, przedsiębiorcom - mówi dr Michał Adamski, przewodniczący zespołu redakcyjnego Strategii, Naczelnik Wydziału Kultury, Rozwoju i Promocji Urzędu Miasta Kutna. - W następnym badaniu przeprowadzono socjologiczne wywiady pogłębione, m.in. z młodymi małżeństwami, przedsiębiorcami, osobami ubogimi i długotrwale bezrobotnymi, studentami. Zbadano kutnian dojeżdżających do pracy w innych miejscowościach, jak również tych, którzy z innych miast przyjeżdżają pracować do nas.

Wszystkie dokumenty, raporty i wyniki badań dostępne są dla każdego w Internecie TUTAJ

W lutym 2014 roku członkowie Rady Strategii dyskutowali nad słabymi i mocnymi stronami miasta oraz zagrożeniami  i szansami, jakie stoją przed Kutnem. W Radzie zasiadają radni, przedsiębiorcy, członkowie organizacji pozarządowych, reprezentanci instytucji publicznych, dyrektorzy szkół z naszego terenu,  przedstawiciele urzędu miejskiego.

- Cykl spotkań warsztatowych podzielony został na cztery obszary tematyczne. Podczas pierwszego spotkania uczestnicy pracowali nad zagadnieniami związanymi z przedsiębiorczością, rynkiem pracy, podatkami i dochodami. Kolejnego dnia dyskutowano o rodzinie, demografii, pomocy społecznej i opiece zdrowotnej. Trzecie warsztaty poświęcone zostały kulturze, edukacji, sportowi i rekreacji - dodaje Adamski. - Ostatnie spotkanie poświęcone było sprawom środowiska, bezpieczeństwa publicznego, transportu, komunikacji, estetyki, mieszkalnictwa i nieruchomości. [więcej]
pismak, 11.03.2014 13:03|czytane: 1830 razy|9 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dla leniwych radnych nie będzie diet oprócz wakacji. Paradoks w nowej uchwale
Na najbliższej sesji Rady Miasta Kutna radni zajmą się zmianą uchwały w sprawie ustalenia zasad wypłaty diet dla radnych Rady Miejskiej, przewodniczącego Rady Miejskiej, wiceprzewodniczących Rady Miejskiej oraz przewodniczących komisji Rady Miejskiej i ich zastępców.  Afera mieszkaniowa w Kutnie doprowadziła do sytuacji, w której jeden z radnych KWW Zbigniewa Burzyńskiego - Tomasz Michalski przestał uczestniczyć w sesjach, komisjach i nie pracował na rzecz lokalnej społeczności i swoich wyborców. Otrzymywał jednak dietę. Teraz w związku z nieobecnością na sesjach i komisjach jej nie dostanie, jednak w wakacje kiedy sesji i komisji nie będzie, może liczyć na przelew od Urzędu Miasta Kutna.

Dla leniwych radnych nie będzie diet oprócz wakacji. Paradoks w nowej uchwale, ./upload/articles_pakiety/22840/01_obraz.jpg


Pobieranie diety przez radnego miejskiego było szeroko komentowane w kulisach samorządu i w mediach, pisaliśmy o tym kilka razy w ubiegłym roku. Bolało to zarówno mieszkańców Kutna, jak i stanowiło jątrzący się wrzód na sumieniu prezydenta. Wcześniej Klub Porozumienie dla Kutna wykluczył Michalskiego ze swoich szeregów, ale to nie pomogło, radny dietę cały czas pobierał, a obowiązki lekceważył.

Przypomnijmy, 6 listopada 2012 roku, po wysypie informacji o aferze mieszkaniowej z Komisji Rewizyjnej na sesji Rady Miasta Kutna, radny Michalski zrezygnował z członkostwa w Komisji Mieszkaniowej. Była to też ostatnia sesja, w której brał udział. Potem, 25 lutego 2013 r. został on odwołany z funkcji zastępcy przewodniczącego Komisji Budżetu i następnie głosami członków Klubu Porozumienie dla Kutna usunięty z niego.

Ordynacja wyborcza oraz ustawy samorządowe nie przewidują żadnej sankcji za niewypełnianie obowiązków przez radnego. Określają je, ale nie ma kary za ich niedopełnienie. Ordynacja  mówi o wygaśnięciu mandatu radnego wskutek: odmowy złożenia ślubowania, pisemnego zrzeczenia się mandatu, utraty prawa wybieralności lub braku tego prawa w dniu wyborów, prawomocnego wyroku sądu, orzeczonego za przestępstwo popełnione z winy umyślnej i śmierci. I tu Rada Miasta Kutna miała zagwozdkę. Jednak znalazł się połowiczny bat na leniwego radnego, i na tych którzy w przyszłości chcieliby wziąć z niego przykład. [więcej]
wandea, 11.03.2014 09:58|czytane: 1670 razy|16 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Grand Prix Kutna w Squashu


[więcej]
pismak, 11.03.2014 13:29|czytane: 1372 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Opowieść o wartościach i pochwała dobra. Kino francuskie tylko za 5 zł
W piątek 14 marca w Centrum Teatru Muzyki i Tańca zapraszamy na Kino Francuskie ramach Dni Frankofonii. O godz. 17.00 Śniegi Kilimangaro,  bilet 5 zł w kasie CTMiT.

Opowieść o wartościach i pochwała dobra. Kino francuskie tylko za 5 zł, ./upload/articles_pakiety/22844/01_obraz.jpg


Portret idealnego, kochającego się i rozumiejącego bez słów małżeństwa i pochwała dobra, nawet w wymiarze najtrudniejszym do wykonania, czynienia dobra dla wroga na pewno zrobią wrażenie na publiczności. Zachęcamy do obejrzenia w piątkowej popołudnie tej sentymentalnej choć nie pretensjonalnej, opowieści o wartościach. [więcej]
kultura, 11.03.2014 10:26|czytane: 1138 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zawód Mama. Solidarna Polska dla kobiet
8 marca w Sali Kolumnowej Sejmu RP odbyła się Wielka Konwencja Kobiet Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobro. W Konwencji wzięły udział  panie działające w  Kutnie i powiecie kutnowskim. Panie spotkały się z członkami Zarządu Partii aby porozmawiać na tematy dotyczące kobiet w Polsce.

Zawód Mama. Solidarna Polska dla kobiet, ./upload/articles_pakiety/22841/01_obraz.jpg


Łącznie na Konwencję przybyło ok 500 przedstawicielek Solidarnej Polski z całego kraju. Członkinie i sympatyczki przedstawiły program SP dla kobiet, którego najważniejsze postulaty to:
- projekt ustawy wprowadzający tzw. „Zawód Mama”
- pomoc dla kobiet-przedsiębiorców
- ochronę i aktywizację zawodową kobiet 50+ [więcej]
pismak, 11.03.2014 10:04|czytane: 2073 razy|9 komentarzy|komentuj|czytaj cały
KDK zaprasza na 59. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski
Przypominamy o zbliżającym się 59. Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim. W Konkursie mogą uczestniczyć uczniowie szkół ponadgimnazjalnych oraz osoby dorosłe.

Eliminacje Rejonowe 59. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego odbędą się 28 marca od godz. 10 00. w Centrum
Teatru, Muzyki i Tańca w Kutnie. W tym roku Eliminacjom towarzyszyć będą bezpłatne warsztaty recytatorskie, które specjalnie dla uczestników Konkursu poprowadzi Arkadiusz Śliwa – aktor działający m.in. w Centrum Wspierania Rozwoju "Szklarnia”. Program warsztatów jest dostępny na stronie internetowej Kutnowskiego Domu Kultury.

Podstawą uczestnictwa w Eliminacjach Rejonowych 59. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego jest wypełniona Karta Uczestnika, którą należy dostarczyć do sekretariatu Kutnowskiego Domu Kultury lub drogą elektroniczną na adres recytacja@op.pl do dnia 21 marca 2014 roku. Kartę uczestnika można pobrać na stronie Kutnowskiego Domu
Kultury. [więcej]
kultura, 11.03.2014 10:09|czytane: 1096 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pożary traw i piętro kamienicy na Majdanach w ogniu
Wczoraj o godzinie 20.30 kutnowscy strażacy wyjechali do pożaru na pierwszym piętrze budynku wielorodzinnego na Majdanach. Pożar powstał z zaprószenia ognia, gasiły go trzy zastępy Straży Pożarnej z Kutna i OSP z Komadzyna. Straty oszacowano na ok. 50 tys. zł. Ewakuowano mieszkańców.

Dla strażaków rozpoczął sie równiez sezon wypalania traw. Straż Pożarna w Kutnie zanotowała w miniony weekend aż sześć pożarów traw. Paliły się one w Leszczynku, Grabowie, Kutnie,  Dąbrowicach, Lesznie i Pleckiej Dąbrowie. Wszystkie te pożary powstały w wyniku zaprószenia ognia przez nieznane osoby. [więcej]
redaktor, 11.03.2014 09:44|czytane: 1335 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Zza miedzy: Policjanci wyjaśniają okoliczności zgonu 26-letniego mężczyzny
Policjanci wyjaśniają okoliczności zgonu 26-letniego mężczyzny, który zmarł najprawdopodobniej w wyniku pobicia. Przyczynę śmierci określi sekcja zwłok. Funkcjonariusze zatrzymali trzech mężczyzn mogących mieć związek z tym zdarzeniem.

Wczoraj około godziny 19.30  dyżurny łęczyckiej policji został powiadomiony o pobiciu, do którego doszło na ulicy 18-go Stycznia w Łęczycy. Do idącej pary podeszło kilka osób i bez podania jakiegokolwiek powodu zaczęło bić 26-latka, który upadł i stracił przytomność. Mimo reanimacji zmarł. Przyczynę zgonu określi zarządzona przez prokuraturę sekcja zwłok. Krótko po zdarzeniu policjanci przesłuchali kilku świadków, zabezpieczyli miejski monitoring, który nie uwzględnia samego miejsca zdarzenia oraz wszelkie ślady.

Wytypowali i zatrzymali  jednego z podejrzewanych. 21-latek wpadł tego samego wieczora na jednej z ulic. Miał w organizmie ponad promil alkoholu. Drugi stawił się w komendzie sam następnego dnia nad ranem. Śledczy ustalają rolę 19-latka. Trzeci w wieku 30 lat został zatrzymany przez funkcjonariuszy 10 marca [więcej]
redaktor, 10.03.2014 18:30|czytane: 1581 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Były prezes szpitala dostał pracę więc musi stawić się w prokuraturze
Piotr Okoński, były prezes Kutnowskiego Szpitala Samorządowego sp. z o.o został dyrektorem ds. administracyjno-medycznych Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Pod koniec 2012 roku Rada Nadzorcza Kutnowskiego Szpitala Samorządowego w Kutnie odwołała go w aurze skandalu z funkcji prezesa, jednak ze względu na zwolnienie lekarskie (od 3 stycznia 2013) nie otrzymał on rozwiązania umowy o pracę, jako dyrektor.

W tym czasie Prokuratura Rejonowa w Kutnie umorzyła postępowanie w sprawie zawiadomienia byłej prezes  Kutnowskiego Szpitala Samorządowego sp. z o.o. Elżbiety Łuczak o wyrządzeniu znacznej szkody majątkowej na rzecz KSS  poprzez niedopełnienie obowiązków przez zarząd spółki na czele z Piotrem Okońskim w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2012. W sprawie tej badane też było  przekroczenie art. 77 ustawy o rachunkowości. Sprawdzane były np. protokoły z negocjacji zakupu sprzętu medycznego, oferty handlowe, sposoby fakturowania. Sprawę umorzono z powodu braku znamion przestępstwa wskazywanych przez zawiadamiającą czynów.

Jedyną jak dotychczas decyzją personalną jaką podjął profesor Maciej Banach, nowy dyrektor Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi jest właśnie zatrudnienie Okońskiego na stanowisku dyrektora ds. administracyjno-medycznych. Od początku marca może on już zatem stawić się w Prokuraturze Rejonowej w Kutnie celem złożenia wyjaśnień w  postępowaniu w związku z faktem zatrudnienia przez zarząd szpitala w Kutnie jako prokurenta skazanego wyrokiem sądu Jerzego Mijalskiego. [więcej]
wandea, 10.03.2014 16:14|czytane: 1927 razy|17 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dodatkowa pensja dla urzędników, nauczycieli i pomocy społecznej, ale nie dla pracowników kultury
Trzynaste pensje kutnowskich urzędników i samorządowców zawsze budziły dużo emocji. Niestety nie wszyscy w samorządowej drabinie mogą na nią liczyć. Specjalnymi względami "cieszą się" pracownicy kultury, którzy i tak w Kutnie mają dość niskie pobory.

W tym roku Urząd Miasta Kutna wyda na trzynaste pensje brutto 653 430,24 zł, a średnia kwota "trzynastki" wyniesie  3 670,95 zł. Najważniejsi urzędnicy w mieście dodatkowo otrzymają po 12 451,68 zł prezydent Kutna Zbigniew Burzyński, 11 375,04 zł  zastępca prezydenta Jacek Boczkaja, zastępca prezydenta Zbigniew Wdowiak 10 271,40 zł.

-Wszyscy pracownicy jednostek budżetowych i zakładów budżetowych podległych pod Urząd Miasta, tj. MOSiR, MOPS, Zarząd Nieruchomości Miejskich, Środowiskowy Dom Samopomocy, pracownicy miejskich przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów, oprócz spółek miejskich, otrzymują dodatkowe wynagrodzenie w postaci 13 pensji - informuje Joanna Brylska, Kierownik Biura Prasowego kutnowskiego magistratu.

Wyjątkiem są niestety pracownicy instytucji kultury, niby to jednostki budżetowe, ale "trzynastek" nie mają. Jest tak w Muzeum Regionalnym, Kutnowskim Domu Kultury oraz Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej. O premiach pracownicy kultury też mogą pomarzyć. Kestie te reguluje ustawa o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej oraz rozporządzenie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w sprawie wynagradzania pracowników instytucji kultury. [więcej]
kultura, 10.03.2014 15:08|czytane: 1907 razy|25 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Turniej Siatkówki halowej w Żychlinie
W tym roku inicjatywa pod tytułem "Siatkarski Weekend" w Żychlinie skupiać będzie17 drużyn z województwa łódzkiego i mazowieckiego. Zapraszamy na weekend 15 i 16 marca w hali sportowej przy Zespole Szkół nr 1 przy ul. Łukasińskiego 21.

Turniej Siatkówki halowej w Żychlinie , ./upload/articles_pakiety/22836/01_obraz.jpg
Turniej Siatkówki halowej w Żychlinie , ./upload/articles_pakiety/22836/02_obraz.jpg


W sobotę od godziny 9:00 równolegle na 2 boiskach zagra 16 drużyn podzielonych losowo na 4 grupy. Wewnątrz grupy zespoły rywalizować będą systemem "każdy z każdym" do 2 wygranych setów (tie-break do 15 pkt). Z każdej grupy awansuje drużyna z największą ilością punktów plus jedna drużyna z najlepszym dorobkiem punktowym z 2 miejsca.

W niedzielę, 16 marca 5 najlepszych drużyn z dnia poprzedniego, dołączając do gospodarza turnieju Volley Team Żychlin, zmierzy się o miano najlepszej drużyny turnieju. Niedzielna faza turnieju rozpocznie się od godz. 13:00.

- Zachęcamy wszystkich sympatyków siatkówki i kibiców naszej drużyny do aktywnego dopingu. Dla widzów przygotowaliśmy liczne atrakcje i nagrody, min. konkurs "celnej zagrywki"- mówi Piotr Wojciechowski.- Dla amatorów fotografii konkurs na najlepsze siatkarskie ujęcie z przebiegu turnieju. Dla autora najlepszego zdjęcia bardzo atrakcyjna nagroda rzeczowa. Dla najbardziej aktywnego kibica czeka koszulka Asseco Resovii Rzeszów - zeszłorocznego Mistrza Polski siatkówki męskiej. [więcej]
pismak, 10.03.2014 13:31|czytane: 1171 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dni Frankofonii już od czwartku w Kutnowskim Domu Kultury
Podwójne zaproszenie na Dni Frankofonii w Kutnowskim Domu Kultury otrzymuje Bożena Sudomir. Zaproszenie obemuje Wernisaż wystawy Metro paryskie oraz koncert Roberta Kudelskiego (13 marca 17.15 i 18.30).

Dni Frankofonii już od czwartku w Kutnowskim Domu Kultury, ./upload/articles_pakiety/22807/01_obraz.jpg
Dni Frankofonii już od czwartku w Kutnowskim Domu Kultury, ./upload/articles_pakiety/22807/02_obraz.jpg


Program imprezy
13 marca KDK
10:00   Konkurs piosenki francuskiej dla uczniów gimnazjum i liceum
Sala widowiskowa KDK/ wejściówki w kasie KDK
17:15   Wernisaż wystawy malarskiej „Metro paryskie” PIOTRA CZAJKOWSKIEGO
Galeria KDK I piętro/ wstęp wolny. Wystawa potrwa do 6 kwietnia.

18:00   Rozdanie nagród w konkursach organizowanych dla uczniów szkół podstawowych,  gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych: Konkurs piosenki francuskiej Francuski na bluzki,  Kultura francuska w moich oczach
Sala widowiskowa KDK/ wstęp wolny
18:30   Koncert piosenki francuskiej w wykonaniu ROBERTA KUDELSKIEGO, przy fortepianie  JANUSZ TYLMAN. Sala widowiskowa KDK/ bilet 20 zł, 5 zł uczniowie. [więcej]
kultura, 10.03.2014 13:44|czytane: 1480 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Kutnowskie Święto Sportu Amatorskiego. Podsumowanie KALK
Na zakończenie Kutnowskiego Święta Sportu Amatorskiego podsumowano w niedzielę 9 marca sezon Kutnowskiej Amatorskiej Ligi Koszykówki. Finał KALK rozpoczęto konkursem rzutów za trzy.

Kutnowskie Święto Sportu Amatorskiego. Podsumowanie KALK, ./upload/articles_pakiety/22837/10_obraz.jpg
Kutnowskie Święto Sportu Amatorskiego. Podsumowanie KALK, ./upload/articles_pakiety/22837/24_obraz.jpg
Kutnowskie Święto Sportu Amatorskiego. Podsumowanie KALK, ./upload/articles_pakiety/22837/30_obraz.jpg


Najlepszym rzucającym okazał się Emil Janczura (Outcast), który celnie rzucił 11 razy, na drugim miejscu uplasował się Filip Filiński (UKS M-G SZS Żychlin) trafiając 10 razy. Trzecie miejsce ex aequo zajął Arkadiusz Suchiński (Avatary)  oraz Mateusz Walczak (Primdruk Basket Gostynin) trafiając 8 razy. Pierwsze trzy miejsca były nagradzane przez organizatora wejściówkami do kutnowskiego Aquaparku. Następnie rozegrano mecz pomiędzy mistrzami ligi Czarnymi Kutno, a reprezentacją ligi. W towarzyskim spotkaniu Czarni Kutno musieli uznać wyższość reprezentacji ligi przegrywając 75:80. [więcej]
TomekKula, 10.03.2014 13:37|czytane: 1549 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Kutnowskie Święto Sportu Amatorskiego. Podsumowanie KAHLPN
Wczoraj podczas Kutnowskiego Święta Sportu Amatorskiego podsumowano również zmagania w rozgrywkach KAHLPN. Dodatkową atrakcją dla zgromadzonych miłośników futsalu był towatzyski  turniej z udziałem zespołów DS Smith, Protektor, Old Boys Amazonka, Reprezentacja Ekstraklasy, Reprezentacja I i II ligi Hurtap Junior Team Łęczyca.

Kutnowskie Święto Sportu Amatorskiego. Podsumowanie KAHLPN, ./upload/articles_pakiety/22830/08_obraz.jpg
Kutnowskie Święto Sportu Amatorskiego. Podsumowanie KAHLPN, ./upload/articles_pakiety/22830/02_obraz.jpg
Kutnowskie Święto Sportu Amatorskiego. Podsumowanie KAHLPN, ./upload/articles_pakiety/22830/20_obraz.jpg


W niedzielnym turnieju triumfował zespół Reprezentacji Ekstraklasy.

Pozostałe miejsca:
2. REPREZENTACJA  I  i  II  LIGI
3. HURTAP  JUNIOR  TEAM  ŁĘCZYCA
4. DS.  SMITH  ZAKŁAD  KUTNO
5. OLD  BOYS  AMAZONKA
6. PROTEKTOR

Po turnieju odbyła się oficjalne zakończenie rozgrywek  Kutnowskiej Amatorskiej Halowej Ligi Piłki Nożnej, podczas którego wręczono medale i puchary uczestnikom sportowych zmagań. [więcej]
TomekKula, 10.03.2014 13:04|czytane: 1509 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kutnowskie Święto Sportu Amatorskiego. Podsumowanie KALS
W niedzielę 9 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 9 podczas Kutnowskiego Święta Sportu Amatorskiego podsumowano Kutnowską Amatorską Ligę Siatkówki. Impreza rozpoczęła się meczem kobiet mistrz ligi Gaju Team kontra reprezentacja ligi.

Kutnowskie Święto Sportu Amatorskiego. Podsumowanie KALS, ./upload/articles_pakiety/22835/04_obraz.jpg
Kutnowskie Święto Sportu Amatorskiego. Podsumowanie KALS, ./upload/articles_pakiety/22835/11_obraz.jpg
Kutnowskie Święto Sportu Amatorskiego. Podsumowanie KALS, ./upload/articles_pakiety/22835/62_obraz.jpg


Następnie specjalnie zaproszona na Kutnowskie Święto Sportu Reprezentacja Polski Kadetów zagrała trzy towarzyskie spotkania z mistrzem I ligi mężczyzn zespołem Gostynin Team, następnie z reprezentacją I ligi oraz reprezentacją II i III ligi. Na zakończenie nie zabrakło oficjalnego wręczenia pucharów oraz medali dla uczestników ligowych rozgrywek.

Wyniki towarzyskich spotkań.
Reprezentacja Ligi Kobiet - Gaju Team 0:2 (11:21, 12:21)
SMS Spała - Gostynin Team 2:0 (15:5, 15:11)
SMS Spała - Reprezentacja I ligi 2:1 (15:7, 13:15, 8:2))
SMS Spała - Reprezentacja II i III ligi 2:0 (15:1, 15:7) [więcej]
TomekKula, 10.03.2014 12:23|czytane: 1308 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Start portalu poświęconego pracy Rady Miasta Kutna kutno.mamprawowiedziec.pl
Stowarzyszenie Akcja Konin oraz Stowarzyszenie 61. oddają w Państwa ręce portal Kutno.Mam Prawo Wiedzieć, nad którym pracowały przez ostatnie kilka miesięcy. Portal w jednym miejscu skupia dokumenty wypracowane przez kutnowską Radę Miasta. Cześć z nich jest dostępna w różnych miejscach w Biuletynie Informacji Publicznej, część z nich nigdy nie jest szeroko udostępniana wszystkim mieszkańcom Kutna.

Start portalu poświęconego pracy Rady Miasta Kutna  kutno.mamprawowiedziec.pl, ./upload/articles_pakiety/22834/01_obraz.jpg
Start portalu poświęconego pracy Rady Miasta Kutna  kutno.mamprawowiedziec.pl, ./upload/articles_pakiety/22834/02_obraz.jpg
Start portalu poświęconego pracy Rady Miasta Kutna  kutno.mamprawowiedziec.pl, ./upload/articles_pakiety/22834/03_obraz.jpg


- Postanowiliśmy zebrać je w jednym miejscu, żeby wszyscy w łatwy sposób mogli do nich dotrzeć - mówi Dawid Stanowski. - Cały czas pracujemy nad jego udoskonaleniem i wypełnianiem go wszystkimi danymi, ale chcielibyśmy też w jego tworzenie zaangażować użytkowników portalu. Jeśli widzicie więc  jakieś błędy, jeśli macie pomysł na poprawienie czegoś, zrobienie czegoś nowego poinformujcie nas o tym. Każdy Wasz list zostanie potraktowany bardzo uważnie, bo zależy nam na jak najlepszym informowaniu mieszkańców Kutna o pracach Rady Miasta.

W serwisie są dostępne m. in. projekty uchwał,uchwały, protokoły z sesji czy oświadczenia majątkowe. Każdy z radnych  posiada osobną podstronę, na której możemy znaleźć m.in. jego dane kontaktowe czy oświadczenia. Dzięki zastosowaniu systemu tagów, możemy znaleźć wszystkie uchwały dotyczę konkretnych tematów np. oświata, śmieci, sport. [więcej]
pismak, 10.03.2014 09:21|czytane: 1341 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Wyniki i zapowiedzi: Piłka nożna
PIŁKA NOŻNA SENIORÓW
III LIGA ŁÓDZKO-MAZOWIECKA

WIDZEW II ŁÓDŹ –  MKS KUTNO
2 : 1 /1 : 1/
Bramka dla MKS : Sylwester Płacheta.
Trener : Andrzej Grzegorek
Kierownik drużyny : Andrzej Królak

ZAPOWIEDZI
 III Liga Łódzko - Mazowiecka
15 marca /sobota/ godz 15.00 w Kutnie, Stadion Miejski im.Henryka Tomasza Reymana, ul. Kościuszki 26
MKS Kutno – RKP 1923 Broń Radom [więcej]
pismak, 10.03.2014 09:14|czytane: 998 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Piracka przygoda harcerzy
7 i 8 marca w Zespole Szkół w Gołębiewku  odbył się biwak harcerski organizowany przez drużyny z 11 Kutnowskiego Szczepu Watra, w biwaku wzięła udział także gościnnie  gromada zuchowa „Bajkowe Skrzaty” z I Kutnowskiego Szczepu Innominata działająca w Szkole w Gołębiewku. Zuchy doskonale bawiły się przeżywając „piracką przygodę”, harcerze natomiast rozwiązywali zagadkę detektywistyczną.

Piracka przygoda harcerzy, ./upload/articles_pakiety/22829/01_obraz.jpg
Piracka przygoda harcerzy, ./upload/articles_pakiety/22829/02_obraz.jpg
Piracka przygoda harcerzy, ./upload/articles_pakiety/22829/03_obraz.jpg


Biwak harcerski jest zawsze okazją  do pogłębienia  wiedzy i umiejętności nie tylko harcerskich, do rozwijania swoich pasji a także do integracji w grupie. Młodzi harcerze przygotowując i przeprowadzając zajęcia dla młodszych uczą się w działaniu organizacji czasu, odpowiedzialności oraz współpracy w większej grupie. Zuchy bawiąc się kształtują swoja wyobraźnie i rozwijają kreatywność.

- Harcerskie biwaki zawsze bardzo dobrze zapisują się w pamięci uczestników i tak było i tym razem. Dziękujemy bardzo panu Dyrektorowi Zespołu Szkól Gołębiewku za udostępnienie szkoły - mówi Komendant 11 Kutnowskiego Szczepu Watra  hm. Andrzej Żurawicz. [więcej]
pismak, 10.03.2014 08:51|czytane: 1308 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wyniki i zapowiedzi: Koszykówka
WOJEWÓDZKA LIGA MŁODZICZEK U 14
DACHMAXX PABIA NICE –  MKS KUTNO
/32 : 13, 10 : 22, 20 : 15, 17 : 18, / 79: 68

MKS Kutno : Mariusz Łubiński – trener, Marcin BOGDAŃSKI – kierownik drużyny,   Milena ADAMIAK – 3,Weronika BOGDAŃSKA – 16,  Marta ERWIŃSKA – 4, Joanna GARSTKA – 0,    Martyna GONIARSKA /kpt/ – 16, Patrycja HEJMANOWSKA – 3, Karolina JANKOWSKA – 0,  Zuzanna  JĘDRZEJCZAK – 10, Małgorzata ŁUKASIEWICZ – 0,   Kamila PIŁACIK – 2, Blanka ZAWIERUCHA – 12, Anna ŻEBERKIEWICZ – 2 .

ZAPOWIEDZI
Ćwierćfinał Mistrzostw Polski U 18 K
Gorzów Wielkopolski – hala PWSZ ul. Chopina 52
14 marca /piątek/2014,
godz.14.15   MKS Kutno – SKS 12 Warszawa
godz.16.30   AZS PWSZ Gorzów Wlkp – UMKS Gracz Starachowice
15 marca /sobota/2014
godz.14.45   MKS Kutno – UMKS Gracz Starachowice
godz.17.00   AZS PWSZ Gorzów Wlkp – SKS 12 Warszawa
16 marca  /niedziela/2014 r
godz. 11.00  SKS 12 Warszawa – UMKS Gracz Starachowice
godz. 13.00 AZS PWSZ Gorzów Wlkp – MKS Kutno [więcej]
pismak, 10.03.2014 09:08|czytane: 906 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Upał, bezmyślność urzędnika i zadłużenie szpitala
Czy człowiek może poczuć się w konsystencji budyniu waniliowego, serka topionego lub innego smacznego acz płynnego zjawiska? Odpowiadam, tak może i... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Drugie Kutnowskie Dni Fantastyki
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kutnie już od przyszłego czwartku zaprasza na Kutnowskie Dni Fantastyki. Wstęp wolny na wszystkie wydarzenia. A w programie spotkania z autorami, koncert, warsztaty malarskie, pokaz... [więcej]
Sport
"Jedynka" trzecia w ręczną w Orlikowej Lidze Mistrzów
We wtorek w Poddębicach odbył się turniej rejonowy w piłce ręcznej chłopców w ramach Orlikowej Ligi Mistrzów - Łódzkie Gra w Ręczną. W turnieju udział wzięła Szkoła Podstawowa nr 1 w Kutnie. W wyniku zaciętej i bardzo wyrównanej rywalizacji chłopcy z Jedynki... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
Odzież na sklepy, butiki, stragany Oferujemy odzież na sklepy, butiki, stragany w bardzo dobrej jakości z Niemiec i Włoch. U nas klient zamawia według osobistego zapotrzebowania (damskie, męskie, dziecięce,... [czytaj więcej]
samochód do ślubu wesele OFERUJĘ PAŃSTWU WYNAJEM LIMUZYNY AUDI w kolorze czarna perła. Samochód jest reprezentacyjny, idealny na tak wyjątkową uroczystość. Zaletą tego samochodu jest przestronne wnętrze i duży baga... [czytaj więcej]
Zespół jednoosobowy DJ Polecam jednoosobowy zespół muzyczny (klawisz i vokal na żywo)który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gram na terenie całego kraju. Wieloletnia praktyka w prowad... [czytaj więcej]
Zespół muzyczny KONKRET to pięcioosobowy zespół muzyczny, który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gramy głównie na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego. Wieloletnia... [czytaj więcej]
Zatrudnimy pracowników Firma P.P.H.U. "ELBEMA" s.c. zatrudni pracownika na stanowisko elektromonter lub pomocnik elektromontera. Mile widziane prawo jazdy kat.B oraz uprawnienia Sep 1kV. CV proszę przesyłać na adres mail... [czytaj więcej]
Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Najlepsze rozwiązanie, jeżeli pilnie potrzebujesz pieniędzy. Nie pytamy o Twój cel – całą sumę możesz przeznaczyć na dowolny,... [czytaj więcej]
SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996ROK PILNIE SPRZEDAM MAM DO SPRZEDANIA SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996 ROK rn5-DRZWIrnKOLOR CZARNY rnPILNIE SPRZEDAM... [czytaj więcej]
Kawalerka do wynajęcia, Kutno ul. Słowackiego Wynajmę mieszkanie w bloku przy ulicy Słowackiego. Jest to odświeżona kawalerka o powierzchni 27 m. kw., w sam raz do zamieszkania.rnCena 850 zł zawiera czynsz i odstępne dla właściciela, do k... [czytaj więcej]
SPECJALISTA DS. MARKETINGU I SPRZEDAŻY Jesteśmy firmą zajmującą się produkcją mebli tapicerowanych i poszukujemy osób młodych, ambitnych oraz kreatywnych na stanowisko: SPECJALISTA DS. MARKETINGU ORAZ SPRZEDAŻY Obowiązki:  ... [czytaj więcej]
PRACA HUTA Poszukujemy osób do pracy w Hucie w Dąbrowie Górniczej na stanowiska: - operator wózka widłowego - operator suwnicy – uprawnienia IS specjalne trawersowe, chwytakowe Warunki: - atrakcyjne w... [czytaj więcej]
RINTAL Polska poszykuje samodzielnych monterów schodów Producent schodów, Rintal Polska Sp. z o.o. poszukuje samodzielnych monterów schodów.rnrnZakres działalności:rn- montaż schodów samonośnych oraz obić na schody betonowernrnWymagania:rn- włas... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę AVENSIS I lub II tel.725-361-836 Kupie Toyote AVENSIS I lub II COROLLE YARIS MERCEDESA SPRINTERA 124 190 W210 oraz Maszyny Rolnicze Ursus Zetor Wladymirec Przyczepy Kombajny tel. 725.361.836 cala Polska atrakcyjne ceny szybki odbiór... [czytaj więcej]
Przeprowadzki Usługi transportowe Oferujemy usługi transportowe przeprowadzki przewozy mebli, AGD i RTV rzawsze aktualne również w weekendy 24h tel. 725-361-836... [czytaj więcej]
WYnajme kawalerke Wynajme kawalerke 20^2. Od lipca w centrum Kutna. Umeblowana. Koszt najmu 650zl... [czytaj więcej]
Pożyczka na oświadczenie. Kredyt na dowód Pożyczka na oświadczenie. Kredyt na dowód. Tylko 94zł miesięcznie za pożyczone 1000zł. Aby otrzymać pożyczkę potrzebujesz: - dowód osobisty - konto bankowe - źródło dochodu ... [czytaj więcej]
PRACA HOLANDIA rzeźnik lub ubojowiec PRACA HOLANDIA rzeźnik lub ubojowiec Od osoby szukającej pracy oczekuje się przede wszystkim doświadczenia na podobnym stanowisku Ze strony pracodawcy oferujemy pracę jednozmianową od 5.30... [czytaj więcej]
Mów po niemiecku – indywidualnie dla dorosłych online Wybierasz się do pracy albo pracujesz w za granicę? Nie masz rnczasu ani możliwości, żeby chodzić na kursy stacjonarne lub integracyjne? rnrnChcę zaproponować Ci skuteczną i łatwą naukę ni... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Błażej Okręglewicz:
6 minut temu
Nie pozostaje nic innego jak tylko pogratulować.
Hortensjusz Oleksiuk:
2
 · 
13 minut temu
Popieram Cię Krzysztofie w 1000%, chylę czoła i pozdrawiam....
Hortensjusz Oleksiuk:
2
 · 
17 minut temu
W kutnowskim Chwastostanie wszystko jest możliwe! Nieprawdaż?
Jonatan Błus:
30 minut temu
Szanowny Panie Zygfrydzie obraźliwy wpis jest gdzieś poniżej ale doceniam pana dobrą wolę i po pana wpisie uważam sprawę za niebyłą. Pozdrawiam serdecznie.
Zygfryd Iwański:
1 godzin temu
Drogi Zygmuncie Skinder! Może w czymś Ci pomóc? Kto i czym Cię obrażał bez uzasadnienia? Może jesteś na jakimś punkcie niewygimnastykowany i niewyuczony? Bohaterski praojciec na pewno bez uzasadnienia by Cię nie obrażał. ~Towarzystwo Pomocy Wzajemnej i Reasekuracji.
Jan Hryncewicz:
1 godzin temu
Grzegorz to ty wprowadzasz ludzi w błąd pisząc ,że błąd jest w tytule, nie wszyscy sa kumaci, zrozumiałaś?
Arkadiusz Paś:
2
 · 
1 godzin temu
Oni wszyscy chcą dotrwać do końca kadencji i tyle w temacie.
Zdzisław Zmurka:
1 godzin temu
Ale pewnie firma pośrednicząca to agencja pracy tymczasowej, która na takiego pracownika dostaje ze 3000 netto.
Krzysztof Stuart:
2
 · 
1 godzin temu
...przepraszam, miało być OSŁABIAJĄCY partię!
Krzysztof Stuart:
2
 · 
1 godzin temu
Uważam że p. Kłopotowski szkodzi partii, miastu i mieszkańcom Kutna. Sianie takiej demagogii nie przekona nikogo. Ten obecny skład kutnowskiego PiS nie ma według mnie szans na to aby wejść do samorządu w najbliższych wyborach. Ponadto obiecuję państwu, że prawdziwa Prawica w Kutnie nie spocznie dopóki ten pan i inni szkodnicy, osłaniający partię w niej pozostaną.
Zygfryd Iwański:
1 godzin temu
Taka odpowiedź: Wszyscy złoczyńcy, władza, lenie, marnotrawcy, awruki i złodzieje chcieliby, aby praniem wszystkich brudów zajęli się PTO"R" i eKutno. Tak widzę, słyszę i czuję. ~uczeń normalnego liceum nieakademickiego.
Grzegorz Korb:
2 godzin temu
To raczej ty nie załapaleś drwiny z tzw wolnych etatów w tym powiecie, chyba że jesteś romantykiem który uważa że ten wakat zostanie obsadzony w wyniku rzetelnego konkursu w którym wygra najlepszy. O co zakład że gdy już poznamy wynik konkursu to dziwnym zbiegiem okoliczności okaże się ze zwycięzca jednak już z obecną władzą był związany?
Beniamin Estko:
3 godzin temu
Mój sąasiad pracuje w Fresenius Kabi w Kutnie trzeci rok przez Firme pośredniczą zarobki jego to minimalnie powyżej 1500 netto.
Anioł Kotdras:
3
 · 
3 godzin temu
Jak to jest możliwe, że Debich odwołany przez wojewodę z funkcji starosty, co potwierdziły wyroki dwóch sądów nadal jest starostą. To jakaś paranoja. To kpina z wymiaru sprawiedliwości to kpina z mieszkańców miasta. Gdyby miał trochę honoru to sam by odszedł, ale u niego honor? Tylko micha liczy się. przecież drugi raz sie już nie załapie.
Honorata Solarz:
2
 · 
4 godzin temu
A kto w tym referacie jest kierownikiem i czy ma wykształcenie przydatne w tej pracy czy może jest np europeistą, humanistą ,biologiem ,czy ma wykształcenie tożsame bo tak też używane jest w ogłaszanych konkursach? Ktoś wie?
Blanka Barszczowski:
4 godzin temu
No właśnie co na to sanepid i jakieś inne instytucje od śrrodowiska? A gdzie policja? Czy zawiadomiona ociąga się z przyjechaniem?
Roberta Bychow:
4 godzin temu
Czym ci zaimponował?
Patryk Boniuko:
4 godzin temu
Prędzej już ogrodnik niż biolog.
Patryk Boniuko:
4
 · 
4 godzin temu
Bo oni myślą że wszyscy są idiotami ,a tak nie jest.
Lechosław Fabiś:
5
 · 
4 godzin temu
Źle pojęta władza i poczucie bezkarności ogłupia i deprawuje ludzi .Najciekawsze artykuły
 ·  14
3 dni temu
Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK
 ·  186
3 dni temu
Apel do mieszkańców Kutna, do ludzi, którym na sercu leży dobro miasta i powiatu
 ·  72
4 dni temu
Coraz wyższe pensje prezesów spółek miejskich
 ·  18
4 dni temu
Od dziś parking przy dworcu PKP na Siemiradzkiego zamknięty. Radny interpeluje
 ·  36
9 dni temu
Piramida aptekarska. Lekarz z kutnowskiego szpitala na ławie oskarżonych
 ·  7
9 dni temu
Mieszkańcy Podrzecznej będą mogli wykupić tańszy abonament w strefie płatnego parkowania
 ·  278
10 dni temu
Memorandum do potencjalnych prywatnych partnerów w budowie hali w Kutnie
 ·  10
13 dni temu
Smaczne mówienie, prawda i hejt. Profesor Jerzy Bralczyk w Kutnie
 ·  3
14 dni temu
Piknik Rodzinny w
 ·  14
14 dni temu
Akt erekcyjny wmurowany pod stacjonarne hospicjum w Kutnie
 ·  6
15 dni temu
Znajdź się na zdjęciach z Pikniku Organizacji Pozarządowych
 ·  8
16 dni temu
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Bogata kutnowska tradycja fotograficzna
 ·  32
16 dni temu
Strażacy mieli pełne ręce roboty. Mieszkańcy liczą straty po ulewie
 ·  34
18 dni temu
Komendant Powiatowy Policji w Kutnie odpowiada
 ·  107
18 dni temu
Propozycja PSL pro forma?
 ·  9
18 dni temu
Urzędnik urzędnikowi nierówny. Nagrody na Dzień Samorządowca
 ·  4
18 dni temu
Wyjątkowy spektakl pt. Królewna Śnieżka na Dzień Dziecka w Krośniewicach
 ·  50
18 dni temu
Różnice między teorią a praktyką? Kłopoty z prawem komendanta Policji w Kutnie
 ·  6
19 dni temu
Taniec i zabawa na Dniu Dziecka w Kutnie
 ·  5
19 dni temu
Rockowy festiwal na Kutnowiance cz.2
 ·  9
19 dni temu
Fotoreportaż Qtnoizz Fest cz.1
 ·  2
19 dni temu
Stalowe Tumy 2017 i skarb czyli prototyp polskiej amfibii Fiat 126-P LPT
 ·  4
21 dni temu
Uczennice z Kasprowicza wygrały konkurs o patronie I LO. Polecą szybowcem!
 · 
25 dni temu
Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny. W Łódzkiem najlepsi uczniowie z Kleszczowa
 ·  61
26 dni temu
Warunki PSL wchodzą w życie. Starostwo likwiduje stanowiska
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności