eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 30.04.2017     reklama kontakt
 
<a href="/sport,33658-mks-da-browa-g-rnicza-wygrywa-w-kutnie," title="Kutno: MKS Dąbrowa Górnicza wygrywa w Kutnie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>MKS Dąbrowa Górnicza wygrywa w Kutnie</b><br>Dziś w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 9 w Kutnie Polfarmex...</div></a> <a href="/wiadomosci,33660-ostatni-raz-z-moja-klasa-kasprowicz-po-egna-tegorocznych-absolwent-w," title="Kutno: Ostatni raz z moją klasą - Kasprowicz pożegnał tegorocznych absolwentów" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Ostatni raz z moją klasą - Kasprowicz pożegnał tegorocznych absolwentów</b><br>W II Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kasprowicza pożegnano kolejne pokolenie uczniów. ...</div></a> <a href="/kultura,33656-wystawa-body-worlds-the-cycle-of-life-wybierz-si-podczas-maj-wki," title="Kutno: Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life. Wybierz się podczas majówki" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life. Wybierz się podczas majówki</b><br>W Łodzi można obejrzeć wyjątkową, fascynującą, jedyną w swoim rodzaju anatomiczną...</div></a> <a href="/wiadomosci,33651-wi-to-grabskiego-w-kutnie-cz-owiek-musi-sam-nad-soba-czuwa-i-soba-kierowa-by-wyrosna-na-kogo-w," title="Kutno: Święto Zespołu Szkół nr 3 w Kutnie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Święto Zespołu Szkół nr 3 w Kutnie</b><br>Święto, 85-lecie istnienia Zespołu Szkół nr 3 im. Władysława Grabskiego w...</div></a> <a href="/wiadomosci,33652-nadle-nictwo-kutno-sadzi-1000-drzew-na-minut," title="Kutno: Nadleśnictwo Kutno sadzi 1000 drzew na minutę" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nadleśnictwo Kutno sadzi 1000 drzew na minutę</b><br>Lasy Państwowe każdego roku sadzą ok. 500 mln drzew, to oznacza,...</div></a> <a href="/wiadomosci,33642-joanna-kowalska-z-kasprowicza-mistrzem-wiedzy-o-redniowieczu," title="Kutno: Joanna Kowalska z Kasprowicza mistrzem wiedzy o średniowieczu" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Joanna Kowalska z Kasprowicza mistrzem wiedzy o średniowieczu</b><br>Joanna Kowalska, uczennica klasy II humanistycznej II LO im. Jana Kasprowicza...</div></a> <a href="/wiadomosci,33644-szko-a-podstawowa-nr-1-w-kro-niewicach-i-gimnazjum-w-krzy-anowie-najlepsze-w-turnieju-wiedzy-o," title="Kutno: Szkoła Podstawowa nr 1 w Krośniewicach i Gimnazjum w Krzyżanowie najlepsze " class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Szkoła Podstawowa nr 1 w Krośniewicach i Gimnazjum w Krzyżanowie najlepsze </b><br>Pod hasłem kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo” w dniach 25 i 26...</div></a> <a href="/wiadomosci,33604-wsa-odrzuca-skarg-inwestora-nie-b-dzie-wiatrak-w-w-gminie-bedlno," title="Kutno: WSA odrzuca skargę inwestora. Nie będzie wiatraków w gminie Bedlno " class="none white"><div id="opis_slidera"><b>WSA odrzuca skargę inwestora. Nie będzie wiatraków w gminie Bedlno </b><br>Mieszkańcy gminy Bedlno wraz ze Stowarzyszeniem Czysta Okolica wygrali batalię przeciw...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
30 dni zmieniło się w prawie pół roku. Kiedy nowe pozwolenie zintegrowane dla mega ubojni?
Na początku grudnia ubiegłego roku Wydział Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska w Starostwie Powiatowym w Kutnie przedłużył kolejny raz termin postępowania o uzyskanie nowego pozwolenia zintegrowanego dla Pini Polonia sp z. o. o do 27 grudnia.  O tym, że Starostwo nie wyraziło zgody na prośbę ubojni trzody chlewnej na zawieszenie postępowania w sprawie zmiany pozwolenia i przewlekającej się za sprawą spółki procedury pisaliśmy TUTAJ. Teraz termin został kolejny raz odroczony.

30 dni zmieniło się w prawie pół roku. Kiedy nowe pozwolenie zintegrowane dla mega ubojni?, ./upload/articles_pakiety/22246/01_obraz.jpg


Przypomnijmy, w czerwcu br. kontrola starostwa w składzie substancji pozostałej po myciu samochodów, która to łączona jest z innymi substancjami odbieranymi z kutnowskiej ubojni przez firmę Pewniak i S-ka s.c. wykazała chlor oraz substancje ropopochodne. Już wcześniej na spotkaniu w maju ub.r. w Starostwie (relacjonowaliśmy je tutaj) próbowano ustalić czym tak naprawdę są substancje pod nazwą "gnojowica" wywożone z zakładu w Kutnie.

Odpowiedź Ministra Środowiska z 3 kwietnia 2013 r. była  jednoznaczna -  "gnojowica to nawóz naturalny przeznaczony do rolniczego wykorzystania (...) każda zmiana właściwości gnojowicy, jej przetworzenie przez dodatek substancji mineralnej lub organicznej powoduje powstanie nowego produktu, który traci status nawozu naturalnego (...) określenie gnojowica nie może mieć zastosowania do nieczystości zwierzęcych i wody z mycia środków transportowych oraz powierzchni rozładowczych, ktore powstają w ubojni trzody chlewnej (...) po właściwym zagospodarowaniu i odseparowaniu ubocznych produktów pochodzenia zwierzęcego, nieprzeznaczoncyh do spożycia mogą klasyfikowane być jako ścieki przemysłowe."

Po kontroli okazało się, że substancje w postaci "gnojowicy"odbierane z Pini Polonia to ścieki. Starostwo Powiatowe przywołało zatem w lipcu 2013 r. firmę o to, aby wystąpiła z wnioskiem o nowe pozwolenie zintegrowane. Firma miała na to 30 dni, nie udało się jej dotrzymać pierwszego terminu na złożenie wniosku o zmianę warunków pozwolenia. Poprawianie wniosku jednak trwa już prawie pół roku.

Pozwolenie zintegrowane jest pewną formą licencji na prowadzenie działalności przemysłowej uzyskiwaną dla instalacji przemysłowych i innych. Ma zastępować cząstkowe pozwolenia środowiskowe obowiązujące dotychczas, obejmując swym zakresem wszystkie oddziaływania na środowisko określane w pozwoleniach cząstkowych oraz ich wzajemne powiązania.

Wśród punktów z pozwolenia wskazanych przez Starostwo Powiatowe w Kutnie do zmiany znalazły się m.in.  inwestycja związana ze zmianą skraplaczy- czyli systemem chłodzenia, [więcej]
redaktor, 04.01.2014 09:46|czytane: 2129 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Otwieraj serce na dobroć, życzliwość i przyjaźń. Jasełka w Dziewiątce
W  Szkole Podstawowej nr 9 odbyło się przedstawienie „Jasełkowe”, które przypomniało uczniom  klimat Bożego Narodzenia.  Widowisko przygotowały Anna Kowalska i Edyta Kaba z uczniami klas IV,V i VI.

 Otwieraj serce na dobroć, życzliwość i przyjaźń. Jasełka w Dziewiątce, ./upload/articles_pakiety/22245/01_obraz.jpg
 Otwieraj serce na dobroć, życzliwość i przyjaźń. Jasełka w Dziewiątce, ./upload/articles_pakiety/22245/02_obraz.jpg
 Otwieraj serce na dobroć, życzliwość i przyjaźń. Jasełka w Dziewiątce, ./upload/articles_pakiety/22245/03_obraz.jpg


Wspólnie z Maryją i Józefem dzieci zawędrowały na szkolne boisko, dyskotekę i dworzec szukając tam otwartych na miłość serc. Punktem końcowym był żłóbek, do którego trafili wszyscy napotykani przez Świętą Rodzinę. Jezus przyszedł do swoich, a swoi Go nie przyjęli, bo byli pyszni i żądni pieniędzy. Józef i Maryja zostają przyjęci tylko przez bezdomnych, to oni dają im schronienie i nocleg. Noc Bożego Narodzenia to czas cudów i przemiany życia. Ludzie zaczynają rozumieć, co powinno być dla nich ważne. [więcej]
pismak, 04.01.2014 09:03|czytane: 1241 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
5 stycznia czwarta kolejka KALK
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza w niedzielę do Szkoły Podstawowej nr 4 w Kutnie na mecze czwartej kolejki Kutnowskiej Amatorskiej Ligi Koszykówki

09:00 OUTCASTS - SZEWSKIE PONIEDZIAŁKI

10:00 PINGWINY – PRIMDRUK BASKET GOSTYNIN

11:00 AVATARY - CZARNI [więcej]
pismak, 03.01.2014 14:32|czytane: 1095 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Dni nowej szansy dla Ciebie
„TEEN CHALLENGE” Chrześcijańska Misja Społeczna Oddział w Kutnie serdecznie zaprasza na „DNI NOWEJ SZANSY”, które odbędą się w Kutnie, ul. FILIPOWICZA 5 w dniach 11-12 stycznia.

Dni nowej szansy dla Ciebie, ./upload/articles_pakiety/22244/01_obraz.jpg


DNI NOWEJ SZANSY realizowane są w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i współfinansowane przez Prezydenta Miasta Kutna.

PROGRAM DNIA
SOBOTA:
godz.   9.30 -  śniadanie
godz. 10.00 – wykład
godz. 10.45 -  kawa, herbata, ciasto
godz. 11.15 – wykład 
godz. 12.00 -  pieśni i relacje osób uwolnionych z nałogu alkoholowego [więcej]
redaktor, 03.01.2014 15:43|czytane: 1263 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Nowy harmonogram odbioru śmieci w Kutnie w 2014 roku
Przedstawiamy nowy harmonogram odbioru śmieci obowiązujący od 1 stycznia 2014 r.

Nowy harmonogram odbioru śmieci w Kutnie w 2014 roku, ./upload/articles_pakiety/22239/01_obraz.jpg
Nowy harmonogram odbioru śmieci w Kutnie w 2014 roku, ./upload/articles_pakiety/22239/02_obraz.jpg
Nowy harmonogram odbioru śmieci w Kutnie w 2014 roku, ./upload/articles_pakiety/22239/03_obraz.jpg


Rejon 1 – Olimpijska (ulice: Barlickiego, Bażantowa, Chodkiewicza, Długosza, Dąbrowskiego, Kilińskiego, Kraszewskiego, Kościuszki,  Królewska, Kusocińskiego, Lelewela, Lipowa, Morcinka, Olimpijska, Oporowska, Peowiacka, Pl. Piłsudskiego, Pl. Wolności, Podrzeczna, Prusa, Pułaskiego, Płocka, Skrajna, Sowińskiego, Staszica, Szpitalna, Szymanowskiego, Tuwima, Wieniawskiego, Witosa, Wysockiego tylko nr 16, Zacisze, Zamenhofa).

Rejon 2 – Łęczycka (ulice: Barcewicza, Brzechwy, Chopina, Deotymy, Fałata, Hoffmanowej, Karłowicza, Kolberga, Kolumba, Konduktorska, Konopnickiej, Kosmonautów, Krośniewicka, Krzywa, Makuszyńskiego, Matejki, Modrzejewskiej, Moniuszki, Niecała, Nałkowskiej, Noskowskiego, Obrońców Warszawy, Orzeszkowej, Osiedle Kolejowe PKP, Paderewskiego, Pałacowa – tylko nr 5, Przemysłowa, Pszenna, Reymonta, Rzemieślnicza, Sielska, Spacerowa, Sporna, Spółdzielcza, Wiosny Ludów, Wyspiańskiego, Zachodnia, Zapolskiej, Zbożowa, Zielna, Zielarska, Łęczycka, Żeromskiego, Żytnia).

Rejon 3 – Grunwald (ulice: 1 Maja, 3 Maja, Batorego, Chrobrego, Dojazd, Filipowicza, Grunwaldzka, Gruszczyńskiego, Jagiellońska, Jagiełły, Jana Pawła II, Kazimierza Wielkiego, Klepy, Kochanowskiego, Kopernika, Krasińskiego, Krzywoustego, Łokietka, Mickiewicza, Orla, Raszewska, Rychtelskiego, Rzeczna, Siemiradzkiego, Sienkiewicza, Słowackiego, Świtkowskiego, Troczewskiego, Warszawskie Przedmieście, Wilcza, Wronia, Wyszyńskiego, Zduńska, Zielona, Żniwna, Żwirki i Wigury). [więcej]
pismak, 03.01.2014 09:49|czytane: 2180 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Mecz Polfarmex Kutno - Stabill Jezioro Tarnobrzeg w Turnieju finałowym Intermarché Basket Cup
Turniej finałowy Intermarché Basket Cup zostanie rozegrany 8-9 lutego we Wrocławiu. Znane są już także pary I rundy II etapu tych rozgrywek. Polfarmex Kutno zagra ze Stabill Jezioro Tarnobrzeg już 15 stycznia w Kutnie.

Polfarmex Kutno - Stabill Jezioro Tarnobrzeg w Turnieju finałowym Intermarché Basket Cup we Wrocławiu

Gospodarzem Final Four Intermarché Basket Cup będzie Śląsk Wrocław, który tym samym uzyskał automatyczny awans do turnieju finałowego. Miejsce tego zespołu w II etapie zajmie drużyna Stabill Jezioro Tarnobrzeg, która w etapie I przegrała w swojej parze najmniejszą liczbą punktów.

W losowaniu I rundy II etapu wzięły udział zwycięskie zespoły z I etapu, czyli Anwil Włocławek, Energa Czarni Słupsk, Polpharma Starogard Gdański, Rosa Radom, a także Stabill Jezioro Tarnobrzeg (w zastępstwie Śląska Wrocław) oraz trzy najlepsze drużyny IMBC na szczeblu PZKosz: Polfarmex Kutno, MOSiR PBS Bank KHS Krosno, Intermarché Bricomarche BM SlamStal Ostrów.

W wyniku losowania powstały następujące pary:
Energa Czarni Słupsk – Polpharma Starogard Gdański
Polfarmex Kutno – Stabill Jezioro Tarnobrzeg
MOSiR PBS Bank KHS Krosno – Rosa Radom
Intermarché Bricomarche BM SlamStal Ostrów – Anwil Włocławek [więcej]
wandea, 02.01.2014 17:50|czytane: 1552 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Zajęcia po francusku z ekspertem pedagogicznym w Gimnazjum nr 1
Już od ponad roku niektóre z kutnowskich szkół, między innymi Gimnazjum nr 1, realizują projekt Ambasady Francji „Łódzkie bardziej francuskie”. Ekspert pedagogiczny, Dénis Gerard, odpowiedzialny za projekt odwiedza więc co jakiś czas szkoły, by ożywić i uatrakcyjnić lekcje z młodzieżą. Gimnazjaliści bardzo lubią te zajęcia, choć też zawsze nieco się ich obawiają.

Zajęcia po francusku z ekspertem pedagogicznym w Gimnazjum nr 1, ./upload/articles_pakiety/22235/01_obraz.jpg
Zajęcia po francusku z ekspertem pedagogicznym w Gimnazjum nr 1, ./upload/articles_pakiety/22235/02_obraz.jpg
Zajęcia po francusku z ekspertem pedagogicznym w Gimnazjum nr 1, ./upload/articles_pakiety/22235/03_obraz.jpg


- Główna obawa uczniów – mówi realizatorka projektu w Gimnazjum nr 1 i nauczycielka francuskiego, Grażyna Mojsiej – to że nie potrafią powiedzieć po francusku czegoś, co akurat będą chcieli wyrazić. To przecież tylko uczniowie gimnazjum, z dwiema godzinami języka w tygodniu, z ciągle za małymi szansami na mówienie, komunikację. A przecież wystarczy bardzo chcieć się porozumieć, używać prostych słów, zapytać.

Dénis jest mistrzem w nawiązywaniu komunikacji – to prawdziwy ekspert pedagogiczny. Zapamiętywanie słówek po jego lekcji przychodzi łatwiej.

- Tym razem, tuż przed świętami, w lekcjach z panem Gerardem uczestniczyła klasa Id oraz grupa z klasy IIIc.
Francuski dla wielu uczniów stał się ważny choćby dlatego, że w maju planujemy wycieczkę do Francji. To dodatkowy bodziec – dodaje Grażyna Mojsiej. [więcej]
redaktor, 02.01.2014 16:46|czytane: 1424 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
W poniedziałek w Kutnie Orszak Trzech Króli
Uroczystość Objawienia Pańskiego czyli  święto Trzech Króli, jest jednym z pierwszych świąt ustanowionych przez Kościół. Święto kończy obchody Bożego Narodzenia. W Kutnie od 2012 roku mieszkańcy mogą wziąć udział w Orszaku Trzech Króli. Podczas miejskiej Wigilii zapraszał nań proboszcz parafii św. Wawrzyńca Stanisław Pisarek.

Tym razem święto wypada w poniedziałek, zgodnie z tradycją tego dnia oznacza się drzwi kredą, pisząc na nich litery: K+M+B. Pochodzą one od pierwszych liter - C+M+B - łacińskiego zdania: "Christus Mansionem Benedicat" - "Niech Chrystus błogosławi ten dom" lub "Christus Multorum Benefactor" -"Chrystus Dobroczyńcą Wielu". [więcej]
redaktor, 02.01.2014 14:08|czytane: 1687 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Sylwester w Aquaparku Kutno
Za nami drugi już Sylwester organizowany przez Aquapark Kutno. Tym razem pod hasłem „Jedyny Taki” bawiło się ponad 200 osób, którzy na wspólne witanie Nowego 2014 Roku przybyli nie tylko z Kutna, ale również z Włocławka, Płocka, Koła a nawet z Bydgoszczy.

Sylwester w Aquaparku Kutno, ./upload/articles_pakiety/22233/01_obraz.jpg
Sylwester w Aquaparku Kutno, ./upload/articles_pakiety/22233/02_obraz.jpg
Sylwester w Aquaparku Kutno, ./upload/articles_pakiety/22233/03_obraz.jpg


Na wszystkich oprócz dobrej zabawy czekały bezalkoholowe drinki, gorąca zupa , pieczona szynka, wyśmienity tort oraz oczywiście lampka szampana i pokaz sztucznych ogni na przywitanie Nowego Roku. Nie mogło się obyć także bez konkursów, podczas których uczestnicy wygrywali koszulki z logo Aquaparku.  Cztery i pół godziny wspólnej zabawy zleciały nie wiadomo kiedy, szczęśliwi i zadowoleni goście sugerowali aby w przyszłym roku zacząć sylwestrową zabawę już o 20.00. [więcej]
redaktor, 02.01.2014 13:53|czytane: 3962 razy|14 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Nauczyciele na drodze awansu zawodowego
30 grudnia w Starostwie Powiatowym w Kutnie nauczyciele otrzymali z rąk Konrada Kłopotowskiego, wicestarosty i Mirosława Rucińskigo, członka zarządu powiatu, akty nadania stopnia nauczyciela mianowanego wraz ze złożeniem ślubowaniem.

Nauczyciele na drodze awansu zawodowego, ./upload/articles_pakiety/22231/01_obraz.jpg
Nauczyciele na drodze awansu zawodowego, ./upload/articles_pakiety/22231/02_obraz.jpg


Stopień awansu zawodowego nauczyciela mianowanego potwierdza fakt posiadania wysokich kwalifikacji i doświadczenia pedagogicznego. Otrzymali go: Krzysztof Szymański z Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kutnie, Karina Karasińska- Pirowska  z Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 im. dr A. Troczewskiego w Kutnie, Izabella Fuz  ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Nr 2 w Kutnie i Aleksander Zając  z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Nowej Wsi. [więcej]
redaktor, 02.01.2014 12:26|czytane: 3219 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
3w1-AEROBIK -GIMNASTYKA-TANIEC dla kobiet i mężczyzn
Kutnowski Dom Kultury oraz STREET DANCE STUDIO zapraszają na zajęcia "3w1-AEROBIK -GIMNASTYKA-TANIEC dla kobiet i mężczyzn.

3w1-AEROBIK -GIMNASTYKA-TANIEC dla kobiet i mężczyzn, ./upload/articles_pakiety/22230/01_obraz.jpg


- Podczas zajęć nauczycie się państwo dynamicznie i ekspresyjnie łączyć rożne style tańca. Będziemy ćwiczyć, tańczyć i spalać kalorie! Rozwiniecie własną plastykę ruchu, poznacie techniki i style różnych tanecznych fuzji (dancehall, salsa, cha-cha, merengue,twist, elementy tańca brzucha, elementy tańca nowoczesnego) To zajęcia dla tych, którzy lubią fitness, taniec i super zabawę! Naprzemienne ruchy szybsze i wolne pomagają spalać tkankę tłuszczową. Zajęcia realizowane są na poziomie open - dla wszystkich - opowiada Joanna Zielińska.- Proste kroki taneczne, świetna kombinacja ruchów i motywująca muzyka- to wszystko sprawia, że zajęcia są ciekawe i efektywne. Na zajęciach panuje luźna atmosfera zabawy! Zajęcia składają się również z ćwiczeń skupiających się na dolnych partiach ciała i brzucha. Posiadamy 35 mat do fitnessu, więc ćwiczenia wykonywane na ziemi są przyswajane miło i wygodnie. [więcej]
kultura, 02.01.2014 12:21|czytane: 1524 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Spokojna noc Sylwestrowa w powiecie kutnowskim
W powiecie kutnowskim policjanci nie zanotowali poważniejszych zdarzeń kryminalnych w  Sylwestra i Nowy Rok.

- Od godziny 20.00 dnia 31 grudnia do godziny 8.00 1 stycznia odnotowaliśmy 28 interwencji. Głównie dotyczyły one awantur domowych. W czterech przypadkach policjanci interweniowali w stosunku do osób leżących na chodniku - mówi st. asp. Paweł Witczak, oficer prasowy KPP Kutno. - Na drogach powiatu kutnowskiego zanotowaliśmy jeden wypadek. 1 stycznia o godzinie 16.20 na ulicy Barlickiego w Kutnie kierujący samochodem skoda, 61-letni mieszkaniec Kutna na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił dwie kobiety, które w wyniku zdarzenia odniosły niegroźne dla życia obrażenia ciała - dodaje. [więcej]
redaktor, 02.01.2014 11:14|czytane: 1281 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Szczęśliwego Nowego Roku!


[więcej]
wandea, 21.12.2013 15:40|czytane: 1306 razy|komentuj|czytaj cały
Alastor rusza z Out Of Anger Tour II
Już 10 stycznia możecie zobaczyć i posłuchać zespołu ALASTOR w Łodzi w Klubie DOM, 17 stycznia w Krakowie w klubie KotKarola, 18 stycznia w Bielsku Białej- Rudeboy i 1 lutego w Warszawie w Piwnicy Pod Harendą.

Alastor rusza z Out Of Anger Tour II, ./upload/articles_pakiety/22228/01_obraz.jpg
Alastor rusza z Out Of Anger Tour II, ./upload/articles_pakiety/22228/02_obraz.jpg
Alastor rusza z Out Of Anger Tour II, ./upload/articles_pakiety/22228/03_obraz.jpg


- Wystąpią z nami gościnnie: Testor, J.D. Overdrive, Overload, Hedonism, Good Girl Maggie, Santer, Maggoth, Już niedługo terminy następnych koncertów. Stay Thrash! - mówi Sławek Bryłka z Alastora. [więcej]
kultura, 31.12.2013 14:07|czytane: 1239 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Postanowienia noworoczne do spełnienia?
Zapytaliśmy mieszkańców powiatu kutnowskiego czy mają jakieś postanowienia noworoczne. Czy podejmują się tych wyzwań z prawdzwią wiarą na ich wypełnienie czy szybko o nich zapominają i nowy rok nie różni się od poprzedniego?

Postanowienia noworoczne do spełnienia?, ./upload/articles_pakiety/22216/01_obraz.jpg
Postanowienia noworoczne do spełnienia?, ./upload/articles_pakiety/22216/02_obraz.jpg


- Kiedy byłam młodsza łatwiej mi było postanowić i niekoniecznie się rozliczyć z tych planów i założeń. Teraz robię precyzyjne postanowienia, których dotrzymuję i nie zawsze wiążą się one z Nowym Rokiem - mówi pani Jolanta z ul. Braci Śniadeckich w Kutnie. - W tym roku chciałabym więcej się ruszać, jeszcze nie wiem czy zapiszę się na tańce do domu kultury czy będę pływać, bo umiem, ale krępuję mnie, że w Aquaparku jednak sporo młodzieńców, a ja już leciwa. Może skorzystam z proponowanych przez organizacje rajdów rowerowych. Na pewno będę się więcej ruszać, tak postanowiłam.

- Postanowiłem, że w Nowym Roku 2014 zadbam o swoje zdrowie. Zacznę od wprowadzenia do swojej diety owoców i warzyw, ograniczę spożywanie mięsa. Ponadto mam zamiar zacząć ćwiczyć, może będę biegał? Panuje moda na jogging, chyba jej ulegnę. Myślę jeszcze o regularnym chodzeniu na siłownię, żeby wyrobić sobie mięśnie, zawsze to lepiej wygląda - mówi 23-letni Krystian z ul. Barlickiego w Kutnie.

- Będę więcej się uczyła, bo w tym roku kończę gimnazjum - mówi Edyta z Żychlina. - No i postanawiam nie spóźniać się ciągle, bo niestety to moja główna wada, której nie znosi moja mama.

Większość z nas ponosi na polu dotrzymania postanowień sromotną klęskę. Wszystko wydaje się kolorowe na początku stycznia, ale na pewno warto podjąć trud i spróbować samemu się nie oszukać. Zmiana to proces. Nie zmienimy niczego jak za dotknięciem magicznej różdżki. Zamiast robienia wszystkiego na hura i pod wpływem chwilowej emocji, lepiej wprowadzać drobne zmiany i nawyki, które na dłuższą metę są skuteczniejsze. [więcej]
redaktor, 31.12.2013 13:57|czytane: 4098 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Drugi raz uciekł z Domu Pomocy Społecznej w Woli Chruścińskiej
Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kutnie prowadzą poszukiwania Marcina Borowicza, który wczoraj około godz. 21.00 oddalił się z Domu Pomocy Społecznej w Woli Chruścińskiej. To już drugi raz. Poprzednio uciekł 1 grudnia około 22.00, a  został odnaleziony 4 grudnia.

Drugi raz uciekł z Domu Pomocy Społecznej w Woli Chruścińskiej, ./upload/articles_pakiety/22227/01_obraz.jpg


Zaginiony ma 36 lat, wzrostu około 176 cm, szczupłej budowy ciała, włosy długie proste do ramion. Ubrany był w beżowe materiałowe spodnie, ciemnozieloną bluzę z kapturem, obuwie sportowe białe.

Wszelkie informacje dotyczące miejsca pobytu wskazanego poszukiwanego mężczyzny proszę kierować do naszej jednostki pod nr telefonu 24 2532100 lub 997 w każdym mieście. [więcej]
redaktor, 31.12.2013 14:00|czytane: 1723 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Jutro od 15.00 bezpłatne parkowanie w Kutnie
Przypominamy, w Sylwestra strefa płatnego parkowania w Kutnie będzie bezpłatna od godz. 15.00. [więcej]
redaktor, 30.12.2013 19:55|czytane: 1743 razy|17 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kondolencje[więcej]
wandea, 28.12.2013 14:04|czytane: 1797 razy|komentuj|czytaj cały
Pensje mieszkańców i władz samorządowych
Kończy się rok 2013 i nadchodzi czas podsumowań. Dla jednych mieszkanców powiatu był on trudnym i biednym rokiem, dla innych pozwolił na zgromadzenie pokaźnego majątku. Dziś skupimy się głównie na zasobności naszych portfeli. Podawane przez statystyków kwoty pensji w Kutnie czy powiecie kutnowskim mogą zadziwić, bo ciągle słyszymy sygnały o tym, jak ciężko i biednie żyje się w naszym mieście, jak też bardzo trzeba się napracować aby zapewnić sobie czy niewielkiej rodzinie skromne życie i dokonanie opłat.

W grudniu przed Świętami Bożego Narodzenia portal interia.pl wymienił wśród najwięcej zarabiających w małych miastach (poniżej 75 tys. mieszkańców) i stolicach powiatów - właśnie kutnowian. Wg portalu mediana naszych zarobków to 4000 zł brutto, czyli dokładnie połowa z nas zarabia poniżej i powyżej tej wartości. Na dwoje babka wróżyła.

Z kolei portal money.pl podaje, że zarobki w powiecie kutnowskim kształtują się średnio na poziomie 2848 zł brutto. Po obejrzeniu ofert w Powiatowym Urzędzie Pracy i na stronie pośredniaka kwoty najczęściej oferowanych zarobków przez pracodawców to 1600 zł, 2100 zł, 3000 zł brutto.

Pensje mieszkańców i pensje władz samorządowych

A jak zarabiają miesięcznie samorządowcy? (podajemy również kwoty brutto)

Najwięcej zarabia Zbigniew Burzyński, prezydent Kutna 12 362 zł, potem wójt Łaniąt Stanisław Jędrzejczak 12 100 zł i wójt gminy Kutno Jerzy Bryła 11 800 zł. Na czwartm miejscu jest starosta Mirosława Gal-Grabowska dostaje od nas 11 320 zł, potem Tomasz Jakubowski, wójt gminy Krzyżanów z 11 034 zł.

9 840 zł zarabia burmistrz Krośniewic Julianna Barbara Herman, 9 720 zł burmistrz Grzegorz Ambroziak z Żychlina, 9500 zł dostają Krzysztof Kołach, wójt gminy Bedlno i Zdzisław Kostrzewa, wójt gminy Nowe Ostrowy. 8 400 zł to miesięczna pensja Tadeusza Kaczmarka, wójta gminy Strzelce. [więcej]
redaktor, 30.12.2013 19:20|czytane: 4763 razy|95 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Straż Miejska ostrzega: UWAŻAJ przy zakupie fajerwerków
Od wielu lat nieodłącznym akcentem świątecznego okresu są fajerwerki i petardy, które mimo swojej atrakcyjności – przy niewłaściwym ich używaniu – mogą być przyczyną wielu kłopotów. Podczas zakupu fajerwerków powinniśmy pamiętać, że petardy, fajerwerki i sztuczne ognie dopuszczone do sprzedaży powinny posiadać: nazwę wyrobu, nazwę producenta, numer katalogowy przypisany do danego produktu, instrukcję obsługi w języku polskim oraz zasady bezpiecznego użytkowania, datę ważności produktu (BARDZO WAŻNE!), oznaczenie literowe NWP (nie wymaga pozwolenia).

Straż Miejska ostrzega: UWAŻAJ przy zakupie fajerwerków, ./upload/articles_pakiety/22223/01_obraz.jpg
Straż Miejska ostrzega: UWAŻAJ przy zakupie fajerwerków, ./upload/articles_pakiety/22223/02_obraz.jpg
Straż Miejska ostrzega: UWAŻAJ przy zakupie fajerwerków, ./upload/articles_pakiety/22223/03_obraz.jpg


Oznaczenie to informuje, że dany produkt pirotechniczny nie wymaga specjalnego zezwolenia na sprzedaż, przechowywanie (magazynowanie), nabywanie, znak dopuszczenia produktu do sprzedaży, numer normy i symbol klasy. Dopuszczone do sprzedaży są produkty oznaczone klasą I: Klasa I lub BAM-PI oraz oznaczone klasą II, czyli: Klasa II lub BAM-PII.

Środki pirotechniczne oznaczone jako Klasa III lub Klasa T1 zaliczane są do środków bardzo niebezpiecznych.

Ponadto miejsca sprzedaży fajerwerków powinny być zaopatrzone w znaki z informacjami o zakazie sprzedaży osobom niepełnoletnim, zakazie otwierania opakowań wyrobów pirotechnicznych na terenie obiektu, użytkowania wyrobów pirotechnicznych w obiekcie, oraz na terenie do niego przyległym.

Kilka zasad bezpiecznego używania fajerwerków:
Pamiętajmy o zachowaniu szczególnej ostrożności podczas odpalania środków pirotechnicznych.
Nie pozwólmy odpalać fajerwerków dzieciom bez nadzoru osoby dorosłej. Sprzedaż fajerwerków nieletnim jest w Polsce zakazana. Należy w związku z tym poinformować Straż Miejską lub Policję o handlowcach, którzy sprzedają dzieciom środki pirotechniczne. To one są najczęściej ofiarami fajerwerków.

Nie odpalajmy petard będąc pod wpływem alkoholu, który poważnie zaburza naszą ocenę sytuacji.
Nie używajmy fajerwerków w miejscach, w których mogą one spowodować pożar.
Nie odpalajmy środków pirotechnicznych w miejscach, gdzie mogą one narazić na niebezpieczeństwo inne osoby.
Nie odpalajmy fajerwerków z tzw. "ręki", balkonu lub w miejscach łatwopalnych (np. dach pokryty papą). Starajmy się robić to na otwartym i równym terenie (asfalt, beton ...itp) oraz w taki sposób, aby odpalany fajerwerk się nie przewrócił.
Po odpaleniu oddalmy się na bezpieczną odległość. Ta powinna być określona w instrukcji obsługi.
Pamiętajmy również, że huk z odpalanych fajerwerków niepokoi zwierzęta, szczególnie psy. Zadbajmy by nasze czworonogi nie były bezpośrednio narażone na odgłosy wybuchów oraz by nie zakłócały spokoju innym.
Pod żadnym pozorem nie rozbieramy fajerwerków, nie podchodzimy do fajerwerków, które nie wypaliły i nie  próbujmy ponownie ich odpalać. [więcej]
wandea, 30.12.2013 13:59|czytane: 1362 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Bezpłatne szkolenie: Wymogi księgowe dotyczące rozliczania dotacji- analiza rozliczenia projektowego
Lokalny Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej zaprasza przedstawicieli podmiotów ekonomii społecznej, organizacji pozarządowych z Kutna do udziału w bezpłatnym szkoleniu w ramach projektu „Ośrodek Wspierania  Ekonomii Społecznej”: "Wymogi księgowe dotyczące rozliczania dotacji- analiza rozliczenia projektowego" 10 stycznia 2014 w godz. od 09.00 do 16.00. Szkolenie odbędzie się w Centrum Organizacji Pozarządowych „Wspólny Dom” przy ul. Wyszyńskiego 11.

Organizatorzy zapewniają bezpłatnie materiały szkoleniowe, wyżywienie oraz zaświadczenie o ukończeniu szkolenia.

- Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie formularza zgłoszeniowego oraz oświadczenia dotyczącego prowadzenia działalności odpłatnej i działalności gospodarczej przez reprezentowany podmiot ekonomii społecznej, organizację pozarządową do 8 stycznia do godz. 15.00 na e-mail: apachlinska@opus.org.pl - zachęca Agnieszka Pachlińska. [więcej]
wandea, 30.12.2013 11:06|czytane: 1126 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Miejski Sylwester z Żukami i pokazem sztucznych ogni
W związku z organizacją imprezy "Sylwester przed Ratuszem" organizatorzy informują o zmianach w organizacji ruchu w obrębie Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego. Od godziny 12:00 w dniu 31 grudnia 2013 do godziny 8:00 w dniu 1.01.2014 zamknięte dla ruchu kołowego będą: ulica Witosa oraz ulica Zamenhofa na odcinku od skrzyżowania z ulicą Szaloma Asza. Za utrudnienia przepraszamy.[więcej]
wandea, 30.12.2013 10:48|czytane: 1584 razy|9 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wyniki: Koszykówka
WOJEWÓDZKA LIGA JUNIOREK – U -18K

DEKOREX PABIANICE –  MKS KUTNO
/6 : 17, 17 : 15, 8 : 7, 11 : 7, / 42 : 46

MKS KUTNO : Tomasz PASIŃSKI – trener, zawodniczki :  Martyna BOROWIECKA – 0, Kinga CHODOROWSKA – 4, Marta DOMAŃSKA – 3, Natalia FURMAŃSKA – 10, Paulina  KACPROWICZ – 7, Michalina KAMIŃSKA – 14, Małgorzata LESICKA – 0, Zuzanna MOLKA – 0,    Anna WALICKA – 1,  Oliwia WOŹNIAK – 0, Maria ZŁOTOWSKA – 7.

WOJEWÓDZKA LIGA  MŁODZICZEK – U – 14 K

UKS ORLIK UJAZD –  MKS KUTNO
/27 : 8, 29 : 8, 20 : 9, 21 : 15 / 97 : 40

MKS Kutno : Mariusz Łubiński – trener, Marcin BOGDAŃSKI – kierownik drużyny,   Milena ADAMIAK – 7, Wiktoria BANEL – 0, Weronika BOGDAŃSKA – 8, Martyna GONIARSKA /kpt/ – 5,  Karolina JANKOWSKA – 2,  Zuzanna  JĘDRZEJCZAK – 7, Małgorzata ŁUKASIEWICZ – 0, Kamila PIŁACIK – 2, Daria RAUROWICZ – 2, Monika WITKOWSKA – 0,    Blanka ZAWIERUCHA – 7, Anna ŻEBERKIEWICZ – 0. [więcej]
wandea, 30.12.2013 10:32|czytane: 1575 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
KKS Polfarmex Kutno wygrał Turniej Intermarche Basket Cup
Mecz o pierwsze miejsce w Turnieju Intermarche Basket Cup na szczeblu PZKosz wygrał dziś w hali Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie zespół Jarosława Krysiewicza. Tym samym zrewanżował się zespołowi z Krosna za ubiegłoroczny Final Four na szczeblu PZKosz.

KKS Polfarmex Kutno wygrał Turniej Intermarche Basket Cup, ./upload/articles_pakiety/22219/23_obraz.jpg
KKS Polfarmex Kutno wygrał Turniej Intermarche Basket Cup, ./upload/articles_pakiety/22219/34_obraz.jpg
KKS Polfarmex Kutno wygrał Turniej Intermarche Basket Cup, ./upload/articles_pakiety/22219/59_obraz.jpg


Od pierwszych minut pierwszej kwarty zawodnicy Polfarmexu mocno naciskali na przeciwnika, ale brakowało im trochę skuteczności. Szybko jednak się to zmieniło. Świetna seria punktowa Krzysztofa Jakóbczyka (3 pkt.), Huberta Pabiana (2x3 pkt.) i Norberta Kulona (2 pkt.) doprowadziła do 11 punktowej przewagi. Zawodnicy z Krosna zaczęli gonić wynik, ale na przeszkodzie stanęła świetna obrona zespołu z Kutna. Na koniec pierwszej kwarty udało im się mozolnie odrobić kilka punktów. Goście zbliżyli si ę zatem do remisu lecz nie udało się im przekroczyć tej granicy. Z każdą kolejną minutą drugiej kwarty Polfarmex odrabiał przewagę, doprowadzając na koniec tej części gry do 14 punktowej różnicy.

Trzecia kwarta była najbardziej wyrównana, zespół z Krosna rzucił się w pogoń za gospodarzami. Zacięta walka na parkiecie była bardzo widowiskowa. Podopiecznym trenera Jarosława Krysiewicza udało się utrzymać przewagę wypracowaną w drugiej kwarcie. [więcej]
TomekKula, 29.12.2013 19:07|czytane: 3063 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Turniej finałowy Intermarche Basket Cup: Ostrów na trzecim miejscu
Dziś w hali Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie odbywa się finał Turnieju Intermarche Basket Cup na szczeblu PZKosz. O godz. 15.00 w meczu o trzecie miejsce zmierzyły się drużyny Stal Ostrów Wielkopolski i Spójnia Stargard Szcz.

Turniej finałowy Intermarche Basket Cup: Ostrów na trzecim miejscu, ./upload/articles_pakiety/22218/05_obraz.jpg
Turniej finałowy Intermarche Basket Cup: Ostrów na trzecim miejscu, ./upload/articles_pakiety/22218/20_obraz.jpg
Turniej finałowy Intermarche Basket Cup: Ostrów na trzecim miejscu, ./upload/articles_pakiety/22218/31_obraz.jpg


Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny z Wielkopolski 62:56, w kwartach 24-17 ;10-18; 16-15; 12-6.

Dla Stali Ostrów Wielkopolski punktowali:  T. Andrzejewski  9,  T. Ochońko  17,  T. Bodziński  4,  Ł. Olejnik  8,  T. Smorawiński  0,   M. Dymała  18,   M. Spała  0,  W. Żurawski  0, A. Kaczmarzyk  1,   T. Prostak 5.

 Przed nami mecz o pierwsze miejsce, Polfarmex Kutno zagra z PBS Bank KHS Krosno. [więcej]
TomekKula, 29.12.2013 16:38|czytane: 1267 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Na co w styczniu do kina? Pod mocnym aniołem, JUSTIN BIEBER. BELIEVE, Wilk z Wall Street
W kutnowskim KINIE w styczniu nadal premierowo grany będzie HOBBIT: Pustkowie Smauga 03, 06-08.01 g.17.00 i 20.00, 04-05.01 g.14.00, 17.00 i 20.00, a od 10 stycznia na ekran wejdą dwa dodatkowe filmy Królowa Śniegu i Biegnij chłopcze biegnij. Od 17 stycznia zobaczymy filmy: Skubani, Pod mocnym aniołem, Wilk z Wall Street. Potem JUSTIN BIEBER. BELIEVE grany w dniach 24, 25 i 26 stycznia.

Na co w styczniu do kina? Pod mocnym aniołem, JUSTIN BIEBER. BELIEVE, Wilk z Wall Street, ./upload/articles_pakiety/22215/04_obraz.jpg
Na co w styczniu do kina? Pod mocnym aniołem, JUSTIN BIEBER. BELIEVE, Wilk z Wall Street, ./upload/articles_pakiety/22215/02_obraz.jpg
Na co w styczniu do kina? Pod mocnym aniołem, JUSTIN BIEBER. BELIEVE, Wilk z Wall Street, ./upload/articles_pakiety/22215/03_obraz.jpg


10, 13-15.01.
16.00 KRÓLOWA ŚNIEGU
17.30 BIEGNIJ CHŁOPCZE BIEGNIJ
19.30 HOBBIT: Pustkowie Smauga

11.01.
14.30 i 16.00 KRÓLOWA ŚNIEGU
17.30 BIEGNIJ CHŁOPCZE BIEGNIJ
19.30 HOBBIT: Pustkowie Smauga

12.01.
10.00 KRÓLOWA ŚNIEGU
19.30 HOBBIT: Pustkowie Smauga

17, 20-22.01.2014
16.00 SKUBANI
18.00 POD MOCNYM ANIOŁEM
20.00 WILK Z WALL STREET [więcej]
kultura, 29.12.2013 13:43|czytane: 1488 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Żychlińskie Stowarzyszenie Dzieci Wojny podsumowało rok
Wyjątkowo uroczyście zakończył kolejny rok swojej działalności żychliński Oddział Stowarzyszenia Dzieci Wojny. Oddział SDW w Żychlinie działa już ponad 25 lat skupiając w swoich szeregach malejące z roku na rok grono mieszkańców gminy, których dzieciństwo przypadło na okres II wojny światowej i którzy w wyniku tej wojny ucierpieli w sposób szczególny.

Żychlińskie Stowarzyszenie Dzieci Wojny podsumowało rok, ./upload/articles_pakiety/22214/01_obraz.jpg
Żychlińskie Stowarzyszenie Dzieci Wojny podsumowało rok, ./upload/articles_pakiety/22214/02_obraz.jpg
Żychlińskie Stowarzyszenie Dzieci Wojny podsumowało rok, ./upload/articles_pakiety/22214/03_obraz.jpg


Członkami stowarzyszenia są ludzie, którzy jako dzieci wykorzystywani byli przez okupanta do niewolniczej pracy przymusowej, byli wysiedlani, rozdzielani z rodzicami, wywożeni do obozów koncentracyjnych. Celem stowarzyszenia jest zachowanie pamięci o losach polskich dzieci w czasie ostatniej wojny. Stowarzyszenie stara się również od lat o uzyskanie dla swoich członków godnego zadośćuczynienia za stracone dzieciństwo.

Jak powiedział prezes żychlińskiego oddziału Józef Staszewski, działalność stowarzyszenia jest wciąż możliwa dzięki wsparciu władz samorządowych i pomocy środowiska lokalnego. W tym roku, według Staszewskiego, stowarzyszenie znalazło bardzo cennego sojusznika dla swej działalności, jakim jest,  niedawno powstałe na terenie gminy, Towarzystwo Miłośników Historii Żychlina. [więcej]
wandea, 29.12.2013 12:33|czytane: 1754 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Turniej Finałowy Intermarche Basket Cup: Polfarmex Kutno górą!
W hali Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie drugi mecz Polfarmex Kutno - Spójnia Stargard Szczeciński przyniósł dziś zwycięstwo drużyny Jarosława Krysiewicza 79:50, w kwartach 18-13; 25-9; 15-17 ;21-11.

Turniej Finałowy Intermarche Basket Cup: Polfarmex Kutno górą!, ./upload/articles_pakiety/22213/24_obraz.jpg
Turniej Finałowy Intermarche Basket Cup: Polfarmex Kutno górą!, ./upload/articles_pakiety/22213/61_obraz.jpg
Turniej Finałowy Intermarche Basket Cup: Polfarmex Kutno górą!, ./upload/articles_pakiety/22213/82_obraz.jpg


Przedmeczowy faworyt nie zawiódł. Zawodnicy KKS Polfarmex Kutno wysoko wygrali ze zespołem Spójnia Stargard Szczeciński. Trener Jarosław Krysiewicz zdecydował się wprowadzić od pierwszych minut meczu Dawida Bręka, który wraca do formy po kontuzji z końcówki zeszłego sezonu. Pierwsza kwarta spotkania nie pokazała dużej różnicy pomiędzy zespołami. Zawodnicy Polfarmex-u wygrali pierwszą kwartę 5 punktami. Druga odsłona meczu wyglądał już zupełniej inaczej. Zawodnicy Spójni byli bezsilni w obronie. Drużyna z Kutna po drugiej kwarcie odskoczyła na 21 punktów. Trzecia kwarta zaczęła się pechowo dla podopiecznych trenera Jarosława Krysiewicza, którzy zaliczyli serię niecelnych rzutów. To dało szansę koszykarzom ze Stargardu Szczecińskiego na odrobienie kilku punktów. Złą passę naszego zespołu przerwał Szymon Rduch, który celnie trafił za 2 punkty.

Po czym zespół z Kutna zaliczył najwyższą serię punktów (11 pkt.) w tym meczu. Zaznaczyć warto, że dwa celne rzuty za 3 punkty w tej serii wykonał Hubert Pabian. Mimo świetnej serii punktowej, trzecia kwarta należała do zespołu Spójni. W ostatniej kwarcie zespół z Kutna nie dał żadnych szans przeciwnikowi, choć zawodnicy ze Stargardu Szczecińskiego grali ambitnie to nie mogli powstrzymać świetnie grających koszykarzy Polfarmexu. W dzisiejszym meczu urazu dłoni doznał Wojtek Glabas. [więcej]
TomekKula, 28.12.2013 19:40|czytane: 3163 razy|9 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Turniej Finałowy Intermarche Basket Cup: Pierwszy mecz z wygraną Krosna
Pierwszy w dzisiejszym Turnieju Finałowym Intermarche Basket Cup na szczeblu PZKosz mecz, MOSiR PBS Bank KHS Krosno - Intermarche Bricomarche BM SlamStal Ostrów zakończył się wynikiem 76:50,  w kwartach 13-17; 19-6; 18-16; 26-11.

Turniej Finałowy Intermarche Basket Cup: Pierwszy mecz z wygraną Krosna, ./upload/articles_pakiety/22212/06_obraz.jpg
Turniej Finałowy Intermarche Basket Cup: Pierwszy mecz z wygraną Krosna, ./upload/articles_pakiety/22212/09_obraz.jpg
Turniej Finałowy Intermarche Basket Cup: Pierwszy mecz z wygraną Krosna, ./upload/articles_pakiety/22212/18_obraz.jpg


Zespół Intermarche Bricomarche BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski ambitnie zaczął mecz, wygrywając pierwszą kwartę 13:17. W drugiej kwarcie zespół z Krosna przebudził się i odrobił straty, a następnie wyszedł na prowadzenie. Kolejne odsłony meczu nie przyniosły niespodzianki, choć trzecia kwarta była w miarę wyrównana to zespół MOSiR PBS Bank KHS Krosno spokojnie utrzymał przewagę. W ostatniej kwarcie zespół z Krosna nie dał żadnych szans przeciwnikowi. Zawodnicy MOSiR-u zdobyli w ostatniej odsłonie aż 26 punktów przy 11 punktach Stalówki.

Dla Krosna punktowali:  M. Salamonik 7,  D. Oczkowicz 11,   G. Grochowski 10,   M. Malczyk 2,   D. Adamczewski 17,   W. Pisarczyk 11, W. Fraś 8,   P. Bogdanowicz 12,  M. Musijowski 4,   D. Wyka 4.

Dla Ostrowa punktowali: T. Andrzejewski  5, T. Ochońko 8, T. Bodziński 0, Ł. Olejnik 11, T. Smorawiński  5, M. Dymała 9,  M. Spała 6,  W. Żurawski 0, A. Kaczmarzyk 2,  T. Prostak 4 [więcej]
TomekKula, 28.12.2013 17:27|czytane: 1426 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Finał WOŚP 12 stycznia
Tradycyjnie w drugą niedzielę stycznia odbędzie się Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku wolontariusze wyjdą na ulicę po raz dwudziesty drugi i na płaszczach i kurtkach przechodniów  w Kutnie pojawią się czerwone serduszka.

Finał WOŚP 12 stycznia

Ta jednodniowa zbiórka publiczna organizowana przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy również odbywa się cyklicznie w Kutnie. Pod okiem pełnomocnika WOŚP Jacka Sikory ruszy jeden ze sztabów w Kutnie, który wraz z innymi będzie zbierać pieniądze pod hasłem NA RATUNEK - NA ZAKUP SPECJALISTYCZNEGO SPRZĘTU DLA DZIECIĘCEJ MEDYCYNY RATUNKOWEJ I GODNEJ OPIEKI MEDYCZNEJ SENIORÓW.

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ze środków, które zostaną zebrane podczas 22. Finału WOŚP po rozmowach z prof. dr hab. med. Piotrem Kalicińskim - krajowym konsultantem ds. chirurgii dziecięcej, zamierza kupić m.in.: - wielonarządowe tomografy komputerowe z możliwością znieczulenia do badania młodszych i pobudzonych dzieci, RTG przyłóżkowe, RTG z ramieniem C i monitorem,  radiologiczne stacje diagnostyczne, aparaty USG przystosowane do badań FAST z opcją power-color-doppler. [więcej]
redaktor, 27.12.2013 19:54|czytane: 2750 razy|11 komentarzy|komentuj|czytaj cały
RSM Pionier buduje Wilczą Eskę
RSM Pionier w 2014 roku realizował będzie nową inwestycję, zespół domów wielorodzinnych (od IV do VII kondygnacji) projektowanych przy ul. Wilcza i Bł. Królowej Jadwigi w Kutnie.

RSM Pionier buduje Wilczą Eskę, ./upload/articles_pakiety/22205/01_obraz.jpg
RSM Pionier buduje Wilczą Eskę, ./upload/articles_pakiety/22205/02_obraz.jpg
RSM Pionier buduje Wilczą Eskę, ./upload/articles_pakiety/22205/03_obraz.jpg


- Inwestycja obejmuje zespół domów wielorodzinnych wraz z otaczającym terenem, drogami, parkingami, chodnikami małą architekturą oraz infrastrukturą sieci i przyłączy instalacyjnych. W każdym z pięciu miejsc na terenie działki zaprojektowano niezależny budynek wielorodzin ny wraz z infrastrukturą i otoczeniem urbanistycznym. Po ukończeniu realizacji obiekty utworzą zespół urbanistyczny połączony wspólną przestrzenią zieloną i rekreacyjną wewnątrz układu oraz obowiązkowym dla tego typu inwestycji placem zabaw  - czytamy na stronie RSM Pionier. [więcej]
redaktor, 27.12.2013 19:42|czytane: 4129 razy|9 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Komisja Rewizyjna stwierdza niegospodarność w PUP. Wicedyrektorka zaprzecza
Komisja Rewizyjna Rady Powiatu w Kutnie przez kilka miesięcy w tym roku zajmowała się kontrolą w Powiatowym Urzędzie Pracy. Informowaliśmy o jej pracy na naszych łamach. Na gudniowej sesji rady Jacek Gałka, radny z Komisji przedstawił wnioski pokontrolne. Odniosła się do nich Anna Rzeźnicka, wicedyrektorka pośredniaka informując o dużym chaosie protokołu i odnosząc się do zarzutów radnych świadczących ich zdaniem o niegospodarności kierownictwa powiatowej instytucji.

- Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy zwróciła się do zarządu powiatu w 2013 roku o przesunięcie środków na wypłatę odszkodowań za niezgodne z prawem zwolnienia z pracy. Urząd poniósł koszty w związku z niewypełnianiem wyroków sądowych w tym  koszty komornicze i w opinii Komisji będzie je ponosił nadal, bo nie zostały zakończone wszystkie postępowania sądowe - mówił Jacek Gałka, radny z Komisji Rewizyjnej. - Komisja stwierdza, że poprzez niewłaściwe gospodarowanie środkami budżetowym i nieprawne działania dyrektor PUP przy aprobacie zarządu powiatu, budżet powiatu został narażony na straty. Takie działania świadczą  o niegospodarności pani dyrektor. Komisja nie dopatrzyła się żadnej przesłanki ekonomicznej usprawiedliwiającej zwolnienia pracowników przywracanych do pracy wyrokiem sądu.

Komisja Rewizyjna stwierdza niegospodarność w PUP. Wicedyrektorka zaprzecza, ./upload/articles_pakiety/22178/01_obraz.jpg
Komisja Rewizyjna stwierdza niegospodarność w PUP. Wicedyrektorka zaprzecza, ./upload/articles_pakiety/22178/04_obraz.jpg
Komisja Rewizyjna stwierdza niegospodarność w PUP. Wicedyrektorka zaprzecza, ./upload/articles_pakiety/22178/03_obraz.jpg


Komisja skupiła się podczas kontroli na skutkach finansowych działań kierownictwa PUP związanych ze zwolnieniami pracowników zakończonych kosztownymi postępowaniami sądowymi i aktem oskarżenia Prokuratury wobec Danuty R. dyrektorki PUP.  Gałka mówił o kosztach kacelarii prawnej, powyżej 60 000 zł i o tym, że Komisja nie uzyskała dowodów na faktyczne obciążenia PUP kosztami obsługi prawnej we wszystkich postępowaniach.

- Komisja zwraca uwagę na zbyt duże obciążenie postępowaniami sądowymi kancelarii obsługującej PUP, które ma wpływ na jakość pracy w innych działaniach urzędu. Dyrektor PUP wielokrotnie wypowiadała się publicznie na temat ograniczenia kadry. Od 2008 roku do 2013 nie zmieniła się jednak  liczba osób zatrudnionych na czas nieokreślony, to 55 osób. Z wyjaśnień pani dyrektor złożonych na posiedzeniu komisji wynika, że doszło do reorganizacji i wymiany pracowników, zwolniono tych ze średnim wykształceniem. Jednak przepisy mówią jasno, nie wymaga się zatrudniania na stanowiska urzędnicze osób z wyższym wykształceniem, tym bardziej że zwalnia się te z wieloletnim doświadczeniem- mówił Gałka. - Nie nastąpiła zmiana wielkości zatrudnienia osób na czas nieokreślony tylko wymiana pracowników. Zwalniano członków Solidarności, o czym świadczą prawomocne wyroki sądu. Zwolnienia nie doprowadziły do obniżenia liczby pracowników tylko naraziły na koszty jednostkę budżetową, zatem nie można mówić o powodzie zwolnień członków Solidarności jako przesłance organizacyjno-finansowej tworzącej oszczędności. Komisja z niepokojem obserwując toczące się postępowania z byłymi pracownikami, których koszty obciążają podatnika, obawia się, że Zarząd Powiatu nie bierze pod uwagę jeszcze większych kosztów z tego tytułu. Wyniki kontroli w PUP Komisja przyjęła 3 głosami za i 3 wstrzymującymi się.

W imieniu Powiatowego Urzędu Pracy Anna Rzeźnicka odniosła się do wniosków zawartych w protokole z kontroli dokonanej przez Komisję Rewizyjną w Powiatowym Urzędzie Pracy w Kutnie i wniosła kilka uwag. Nie zgodziła się ona z zarzutem utrudniania przeprowadzenia kontroli przejawiającego się długim okresem oczekiwania na odpowiedzi oraz ich lakonicznością. Rzeźnicka przekonywała wszystkich o tym, że żadne wypowiedzenie umowy o pracę wręczone przez dyrektorkę pośredniaka nie dotyczyło wyłącznie względów finansowych. [więcej]
wandea, 27.12.2013 19:23|czytane: 2634 razy|20 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Sesja w Krośniewicach: budżet, zadania oświatowe i funkcjonowanie LO
W poniedziałek ostatnia w tym roku sesja Rady Miejskiej w Krośniewicach. Obrady rozpoczną się o godz. 10.00 w Zespole Szkół Nr 1 w Krośniewicach.

Sesja w Krośniewicach: budżet, zadania oświatowe i funkcjonowanie LO, ./upload/articles_pakiety/22204/01_obraz.jpg


W porządku sesji znalazło się: podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na sprzedaż nieruchomości w trybie bezprzetargowym na poprawę warunków zagospodarowania nieruchomości przyległej i  oddanie w dzierżawę nieruchomości stanowiącej własność Gminy Krośniewice.

Radni podejmą też decyzję w sprawie wyposażenia w majątek Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Krośniewicac i ustalenia regulaminu targowiska miejskiego w Krośniewicach.

Kolejne punkty sesji to m.in. podjęcie uchwały w sprawie uchwalenia Wieloletniej Prognozy Finansowej na lata 2014-2024 i budżetu Gminy Krośniewice na 2014 rok.

Radni zapoznają się z informacją o stanie realizacji zadań oświatowych Gminy Krośniewice w roku szkolnym 2012 – 2013 i analizą wydatków na realizację zadań oświatowych w latach 2012 – 2013 oraz informacją o funkcjonowaniu LO. [więcej]
wandea, 27.12.2013 15:41|czytane: 1744 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zlot Aniołów w Krośniewicach[więcej]
wandea, 27.12.2013 15:24|czytane: 1502 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Ferie bez nudy z Kutnowskim Domem Kultury
20-25 stycznia Kutnowski Dom Kultury zaprasza na FERIE BEZ NUDY, czyli cykl zajęć artystycznych i nie tylko... Instytucja zapewnia opiekę w godzinach 8.00-16.00.

Pakiet feryjny kosztuje 70 złotych za 5 dni (w tym 14 zł bilet zbiorowy na 1 seans filmowy), w trakcie których dzieci: biorą udział w zajęciach plastycznych, teatralnych i tanecznych pod okiem instruktorów KDK, uczestniczą w seansie filmowym, otrzymują codziennie słodki poczęstunek, bawią się, grają i wygrywają w konkursach i na pewno się nie nudzą!

Wszystkich chętnych prosimy o wcześniejsze zapisy w sekretariacie lub kasie KDK do 10 stycznia. Wpłaty w kasie KDK do 17 stycznia. Liczba miejsc ograniczona  liczy się kolejność zgłoszeń i wpłat.

Szczegółowe informacje u instruktora Jadwigi Rzetelskiej, pod numerem  660478648 w godzinach 10.00-18.00. [więcej]
kultura, 27.12.2013 11:17|czytane: 1210 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Logowanie do portalu
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Na wątpliwości przed majówką i po, najlepsza jest nadzieja
Maj niesie radość! Kwitnie nadzieją na nieodgadnione. Przed chwilą odrodziliśmy się wraz z porami roku lub jak wolą wierzący w Boga... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life. Wybierz się podczas
W Łodzi można obejrzeć wyjątkową, fascynującą, jedyną w swoim rodzaju anatomiczną wystawę z cyklu BODY WORLDS & The Cycle of Life twórcy techniki plastynacji dr. Guntera von Hagensa. Wstęp na wystawę w... [więcej]
Sport
MKS Dąbrowa Górnicza wygrywa w Kutnie
Dziś w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 9 w Kutnie Polfarmex Kutno przegrał z MKS Dąbrowa Górnicza 76:85. W kwartach było 28:25, 15:23, 10:24, 23:13. Dla Polfarmex Kutno punktowali: M. Marek 4, J. Jarecki 14, M. Sałasz 15, O. Emegano 4, M.... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Sprzedam Działkę budowlaną Sprzedam działkę budowlaną o powierzchni 938mkw, uzbrojoną, na nowo powstającym osiedlu Dybów II.... [czytaj więcej]
Sprzedam działkę rolną Sprzedam 55 arów ziemi w Luboradzu. Cena 17000. Telefon 509384718 lub 502515281.... [czytaj więcej]
Praca dla kucharki - Gostynin Potrzebna kucharka od zaraz.... [czytaj więcej]
UWAGA! ŁADNA DZIAŁKA! Sprzedam działkę budowlaną 1000m2 w spokojnej okolicy, w odległości 0,5 km od granicy Kutna, przy drodze asfaltowej Zawady - Wojciechowice. Na działce znajduje się instalacja elektryczna i wodn... [czytaj więcej]
UWAGA! ŁADNA DZIAŁKA! Sprzedam działkę budowlaną 1000m2 w spokojnej okolicy, w odległości 0,5 km od granicy Kutna, przy drodze asfaltowej Zawady - Wojciechowice. Na działce znajduje się instalacja elektryczna i wodn... [czytaj więcej]
Praca dodatkowa dla każdego – plus poradnik rnWitajrnrnWiarygodna, bezpieczna i sprawdzona oferta dodatkowego zarobku. Program jest na rynku od ponad 13 lat. Jest to najprostsza droga do zarobienia dodatkowych pieniędzy. W pełni wypłacalna. ... [czytaj więcej]
wynajmę Wynajmę lub sprzedam mieszkanie w centrum Kutna, stare budownictwo. – TBS. Mieszkanie jest wysokie, ciepłe, z cegły, na I piętrze. Dwa pokoje (duży pokój 20 m), drugi ok.13 m. kuchnia, ła... [czytaj więcej]
Kupię Ursusa C-325 C325 C-328 C328 C-330 C330M C-4011 C4011 C-355 C355 C-360 C-360 3p C-385 c902 C9 Kupię Ursusa C-325 C325 C-328 C328 C-330 C330M C-4011 C4011 C-355 C355 C-360 C-360 3p C-385 c902 C912 C912 C914 2812 3512 tel.725 361 836 (sieć Plus) kupie Władymirca T-25 t25 MTZ80 MTZ82 MF135 MF2... [czytaj więcej]
Kupię Ursusa C-325 C325 C-328 C328 C-330 C330M C-4011 C4011 C-355 C355 C-360 C-360 3p C-385 c902 C9 Kupię Ursusa C-325 C325 C-328 C328 C-330 C330M C-4011 C4011 C-355 C355 C-360 C-360 3p C-385 c902 C912 C912 C914 2812 3512 tel.725 361 836 (sieć Plus) kupie Władymirca T-25 t25 MTZ80 MTZ82 MF135 MF2... [czytaj więcej]
Servis Masz kłopot z komputerem? Zadzwoń. Naprawa w domu klienta. Szybko i tanio. Oferuje pomoc i doradztwo przy rozbudowie oraz modernizacji sieci , komputera oraz doborze oprogramowania.... [czytaj więcej]
Działające serwisy www - sprzedam Na sprzedaż mam serwisy internetowe - gotowe i działające - każdy ma po kilka lat. Serwisy są odwiedzane i na autorskim oprogramowaniu. www.sogl.pl (8 lat, 120-270uu/dzień, 10-70tys odsłon/dzie... [czytaj więcej]
Pracownik / pracownica przetwórstwa mięsnego (Lekkerkerk, Holandia) AP Grupa s.c. (numer certyfikatu Krajowego Rejestru Agencji Zatrudnienia: 11282), dla Pracodawcy holenderskiego firmy SRS Personeel B.V., realizuje procesy rekrutacji i selekcji Pracowników w branży... [czytaj więcej]
KURS STYLIZACJI PAZNOKCI Zapraszamy na kolejne kursy stylizacji paznokci ! Każdy kurs to szkolenie ośmiogodzinne zawierające treści teoretyczne oraz praktyczne. Kursantki pracują na modelkach. SOBOTA, 27 maja - metod... [czytaj więcej]
KURS STYLIZACJI PAZNOKCI Zapraszamy na kolejne kursy stylizacji paznokci ! Każdy kurs to szkolenie ośmiogodzinne zawierające treści teoretyczne oraz praktyczne. Kursantki pracują na modelkach. SOBOTA, 27 maja - metod... [czytaj więcej]
Dom 8km od Kutna sprzedam Sprzedam dom murowany 8 km od Kutna przy asfaltowej drodze na ogrodzonej działce ok 1200 mkw. 2 pokoje, kuchnia, łazienka z WC, przedpokój CO węglowe. Może być umeblowane i ze sprzętem AGD. ... [czytaj więcej]
Jesteś dorosły i chcesz mówić po niemiecku? Witaj,rnSpecjalizuję się w nauce języka niemieckiego przez Skype.rnSkutecznie uczę osoby, które pracują w Polsce, za granicą lub jadą rndo Niemiec, Austrii i Szwajcarii.rn rnMam na imię Jolan... [czytaj więcej]
Sprzedawca / Sprzedawczyni Jesteśmy znaną marką, liderem w swojej kategorii. Nasze sklepy znajdują się w najlepszych Centrach Handlowych w Polsce. Zależy nam na stałym rozwoju, dlatego poszukujemy kreatywnych osób do sk... [czytaj więcej]
Legginsy RUN BABY RUN Legginsy sportowe do każdego rodzaju ćwiczeń: do biegania, na fitness, czy taniec. Doskonała sportowa dzianina oddychająca, elastyczna, pracuje z Twoim ciałem. Szeroki wzmacniany pas pozostaje n... [czytaj więcej]
Segment Oddam za darmo segment. ... [czytaj więcej]
Opiekun/ka seniora Josefa po zawale, 68 lat InterKadra jest działającą na rynku europejskim renomowaną Agencją Pracy Tymczasowej, Doradztwa Personalnego oraz Pośrednictwa Pracy na terenie RP i za granicą, wpisaną na podstawie Certyfikat... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Łazarz Marek Charłocy:
2 minut temu
no co ty ? a sufler, januszek czy inny adam ? to ci naukowcy pełna gębą \
Beniamin Kurojed:
5 minut temu
Leopold to martwe ciało. Takie bez serca i bez duszy śmierdzące ciało. Ludzki szkielet to przy nim rewelacja. Nie wstydźmy się swojej anatomii.
Ursus Wincenty Hwalibog:
2
 · 
5 minut temu
donosiciel się znalazł zas...y
Przemysław Okoń:
3
 · 
11 minut temu
piotrze kmita, a ja się zgadzam z wpisem Rufina bo jest to wpis mądry , rzeczowy itd. Dlatego zrób co masz zrobić mafijny fagasie ,a potem pisz na Berdyczów i pochwal się tym jaki jesteś głupi i mierny . hahahahahahaha
Beniamin Kurojed:
2
 · 
18 minut temu
Jaka mac, taka nać.
Beniamin Kurojed:
2
 · 
25 minut temu
Bo w Polsce dzisiaj to się dzieje tak: naukowców dużo, a uczonych brak. I co? I nic!
Beniamin Kurojed:
2
 · 
29 minut temu
Kiedyś "Kasprowicz" to było coś. Teraz "Kasprowicz" to nic.
Apoloniusz Błaszkowski:
2
 · 
2 godzin temu
Człowieczku przecież takie zdjęcia są w książkach do anatomii , biologi , nauki o człowieku. Co cię w nich drażni? To przecież pokazuje twoje ciało a co brzydzisz się nim?
Apoloniusz Błaszkowski:
2 godzin temu
Janusz i tobie podobni . Z was nie zrobią preparatów bo trudno doszukać się mózgu.
Dominik Neoforensis:
2
 · 
3 godzin temu
Córeczki z wielkimi dupami trzeba napaść i napoić.
Dacjan Tetyaniec:
4 godzin temu
Żeby tylko na szkło
Edgar Puch:
4 godzin temu
Ten ma największe hojności porywy,Komu fortuna odmówiła mienia;A ten najbardziej bywa gadatliwy,Co nie ma właśnie nic do powiedzenia.
Edgar Puch:
5 godzin temu
Tam, gdzie w sercach bezmyślność i bierność,Krzewić się może tylko ciemnota i mierność.
Emilian Tymna:
6 godzin temu
Jak się pracuje w PR i używa takich sformułowań i ma się tak ubogie słownictwo i kompletny brak kultury to zostaje tylko miejska micha
Olimpia Wilkowszczak:
6 godzin temu
Nowoczesna w Kutnie nieźle zaczęła, ale gdy dołączył radny Ziółkowski plus pewna pani - miłośmiczka Łebskiego, to partia znalazła się w locie pikującym. Nie wiem, czy to wszystko się dzieje za zgodą pana Tomasza czy też on po prostu nie panuje nad pewnymi rzeczami.
Gaweł Wacowski:
6 godzin temu
Program Nowoczesnej to wartości i cle Czyżby główną wartością była micha, a celem micha?
Przemysław Zwowitzki:
6 godzin temu
Zanim mieszkańcy gminy połapią sie, Burzyński swojego człowieka wsadzi, będzie zmiana z buraka na kartofla z Adamowic.
Czesław Boguszewski:
6 godzin temu
Ten nasz błądzący w ciemnościach brat swędrowski to tak się nadaje na dobrego księdza pasterza jak brat burzyński na dziada kościelnego, a brat debich na słowika organistę. Omijam z daleka tą ciemnotę, głupotę i niecnotę. Szkoda marnować czas na paciorki, fikołki i koziołki. Babcia mówiła, że oni więcej złego niż dobrego czynią. Czuwajmy bo jak wyżej. Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą. Przekroczmy próg nadziei.
Czesław Boguszewski:
3
 · 
7 godzin temu
KCI powinni zamknąć na wieki. Tam tylko syf, kiła i mogiła. Zbój, zupa i kamieni kupa. Taka bezmózgowa dzicz bez wiary i kultury tam pracuje. Znam ich. Z jednym chodziłem do szkoły. Sami sobie bzdurne posty piszą. Żenada. Szkoda czasu tracić na czytanie i oglądanie tego beznadziejnego badziewia. Wolę z sikorkami pogadać albo z kumplami w bridża pograć lub rowerem pojeździć. Nie stać mnie na marnowanie czasu na pierdoły.
Flawiusz Marcynk:
3
 · 
7 godzin temu
Byłam na tej wystawie, GENIALNA, polecam wszystkim. Zdjęcia jak na panujące tam warunki świetne. Brawo dla fotografa i Pani Redaktor za podjęcie tematuNajciekawsze artykuły
 ·  64
4 dni temu
Czytelnicy pytają o zatrudnienie w Aquaparku Kutno i bezpłatne wejściówki
 ·  2
5 dni temu
Misje Święte w diecezji łowickiej. Wczoraj świadectwo Dobromira, dziś rozpoczęcie misji w Głogowcu
 ·  101
6 dni temu
WSA odrzuca skargę inwestora. Nie będzie wiatraków w gminie Bedlno
 ·  3
6 dni temu
Kutnowskie firmy otrzymały wsparcie na innowacyjne projekty z branży motoryzacyjnej
 ·  29
10 dni temu
Co będzie w budynku po PZU w centrum Kutna?
 ·  21
11 dni temu
Dziś w TVP 1 historia byłego policjanta z Kutna
 ·  8
11 dni temu
Czytelnicy pytają: Kiedy wreszcie będzie nowa nawierzchnia na drodze Łanięta - Kąty?
 ·  29
19 dni temu
Gorąca dyskusja o opłatach za wodę i ścieki w Gminie Kutno. Radni zaproponowali podwyżki
 ·  89
19 dni temu
Będzie nowy stary Zarząd Powiatu w Kutnie?
 ·  51
19 dni temu
Ogłoszenia o manifestacji kutnowskiego ONR pod lupą łódzkiej prokuratury
 ·  11
20 dni temu
Proces Łukasza K. Media musiały opuścić salę rozpraw
 ·  5
20 dni temu
Bronka Nowicka w Kutnie. Dziecko martwi się, bo nie umie nakarmić kamienia
 ·  12
21 dni temu
Prokuratura Regionalna w Łodzi: Były policjant nie popełnił przestępstwa na komendzie
 ·  16
21 dni temu
Czyszczenia Królewskiej na Majówkę nie będzie, ale różana fontanna już tryska
 ·  12
23 dni temu
Twarzą w twarz Proletaryat w Kutnie
 ·  92
24 dni temu
Czytelnicy pytają, rzecznik starostwa odpowiada. Koszty kasacji i bezkrólewie
 ·  2
24 dni temu
Inwestycje PLK S.A.: Odnowione perony, wiadukt na Troczewskiego i przystanek Azory
 ·  88
24 dni temu
Radnej PSL przedłużono zatrudnienie w ośrodku. Nie ze mną te numery, Brunner
 · 
25 dni temu
Łukasz Wójcik: Podniebne przygody i wielka pasja
 · 
25 dni temu
Promocja szkół w coraz lepszym wydaniu. Powiatowe targi edukacyjne dla gimnazjalistów
 ·  247
26 dni temu
Kasacja starosty oddalona. Debich musi odejść
 ·  3
26 dni temu
Laureaci Super Pulsów Żychlina 2017
 · 
27 dni temu
W Komadzynie płonęła naczepa pełna trocin. Ruch na A1 odbywa się jednym pasem
 ·  2
30 dni temu
Premiery Teatru Puszek. Dobra zabawa i pouczający morał
 ·  105
31 dni temu
Praktyki samorządowe a wartości. Promocja prezydenta z naszych portfeli
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności