eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 25.06.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,34209-p-jolanta-zagajewska-by-a-dusza-towarzystwa," title="Kutno: ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa</b><br>To nie był czas. To nie była pora.I zgasło słońce, kiedy...</div></a> <a href="/kultura,34210-nagrody-w-dziedzinie-kultury-dla-makowskiego-i-kacalaka," title="Kutno: Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka</b><br>Jarosław Makowski i Tadeusz Kacalak otrzymali Nagrody Prezydenta Kutna w dziedzinie kultury....</div></a> <a href="/wiadomosci,34213-dni-pola-w-strzelcach," title="Kutno: Dni Pola w Strzelcach" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Dni Pola w Strzelcach</b><br>Dziś w Strzelcach odbyły się Dni Pola...</div></a> <a href="/wiadomosci,34208-ekuchnia-udka-po-maroka-sku," title="Kutno: eKuchnia: Udka po marokańsku" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>eKuchnia: Udka po marokańsku</b><br>Nieziemsko pachnące, delikatne i soczyste udka z kurczaka marynowane z aromatycznymi...</div></a> <a href="/wiadomosci,34193-uczniowie-i-nauczyciele-z-kutna-nagrodzeni," title="Kutno: Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni</b><br>Dziś w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie odbyło się...</div></a> <a href="/wiadomosci,34187-jubileuszowy-wiecz-r-z-kr-tkimi-filmami-w-centrum-teatru-muzyki-i-ta-ca," title="Kutno:  Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca" class="none white"><div id="opis_slidera"><b> Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca</b><br>30 czerwca, o godzinie 18:00 odbędzie się jubileuszowa edycja Euroshorts w...</div></a> <a href="/wiadomosci,34182-radni-powiatowi-mieli-szkolenie-wiedza-wszystko-o-tablecie," title="Kutno: Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie</b><br>Tableciku, tableciku powiedz przecie, kto jest najmądrzejszy w radzie? Dziś przed...</div></a> <a href="/wiadomosci,34173-zmar-marek-w-jkowski-regionalista-i-by-y-prezes-tpzk," title="Kutno: Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK</b><br>Zmarł Marek Wójkowski  (1955-2017) – regionalista, kolekcjoner, pasjonat historii 37 pp, ...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Pod patronatem eKutno.pl: Seminarium "Śladami Jana Kasprowicza"
II Liceum im. Jana Kasprowicza w Kutnie obchodzi sześćdziesięciolecie istnienia. 12 grudnia 2013 roku w dniu urodzin patrona zainaugurowano Rok Jubileuszowy. Jutro o godz. 11.00 odbędzie się seminarium" Śladami Jana Kasprowicza ".

Do udziału w spotkaniu społeczność kasprowiczowska zaprasza wszystkich zainteresowanych, a w szczególności uczniów i absolwentów szkoły oraz nauczycieli i uczniów gimnazjów.

Pod patronatem eKutno.pl: Seminarium


Jan Kasprowicz to postać wielowymiarowa- wybitny poeta, a także ciekawy człowiek i społecznik.
Kolejną propozycją spotkań z patronem, w ramach obchodów okrągłej rocznicy będzie seminarium " Śladami Jana Kasprowicza". To spotkanie ma na celu ukazanie różnych aspektów życia i dzieła poety.

Liceum gościć będzie wybitnych znawców literatury i historii. Na program seminarium składają się wystąpienia:
- prof. Bogdana Burdzieja ( Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu) " Jestem i płaczę". Dialogi z Kasprowiczem- dzisiaj
- Jana Engelgarda ( Muzeum Niepodległości w Warszawie) Literatura i polityka. Związki Jana Kasprowicza z Narodową Demokracją [więcej]
wandea, 27.02.2014 12:11|czytane: 1040 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dzień Kobiet z babskim kabaretem. Rozstrzygnięcie konkursu
Kutnowski Dom Kultury zaprasza na babski kabaret Old Spice Girls 6 marca o godz. 19.00, bilet 30 zł do dnia 3 marca, potem 40 zł. Dwa podwójne zaproszenia na kabaret wygrali: Alicja Olczak i Bogusz Stawicki. Zaproszenia będą do odebrania przed kabaretem w Kasie KDK.

Dzień Kobiet z babskim kabaretem. Rozstrzygnięcie konkursu, ./upload/articles_pakiety/22699/01_obraz.jpg


[więcej]
kultura, 27.02.2014 12:07|czytane: 1647 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Od soboty Malarskie Inspiracje w Centrum Teatru Muzyki i Tańca
Od soboty  1 marca do 21 marca w Centrum Teatru Muzyki i Tańca odbędzie się wystawa fotografii Pawła Borkowskiego „Malarskie inspiracje”. Serdecznie zapraszamy na spotkanie z bardzo ciekawą, graniczącą z malarstwem techniką wykonywania zdjęć.

Od soboty Malarskie Inspiracje w Centrum Teatru Muzyki i Tańca, ./upload/articles_pakiety/21676/01_obraz.jpg


- Moją fotografię można podzielić na dwa odrębne style, fotografię przyrodniczą, gdzie staram się jak najwierniej oddać piękno natury, której efektami są pokazywane niedawno na  „Święcie Róży” zdjęcia motyli oraz prezentowaną właśnie fotografię eksperymentalną, w której szukam własnej wizji świata. Z upodobaniem posługuję się techniką analogową, która w dzisiejszych czasach bywa wręcz mistycznym przeżyciem. Tradycyjna klisza zachowała urok nieprzewidywalności i konieczności większego przemyślenia zdjęć. Oczekiwanie na wywołanie kliszy rodzi ekscytację, której nie ma przy robieniu zdjęć cyfrowych. Uzyskane przeze mnie efekty, aczkolwiek zamierzone, nie są w pełni przewidywalne, z uwagi na  możliwość obejrzenia wyników dopiero po wywołaniu filmu. Dlatego też jest tu duża rola przypadku - mówi Paweł Borkowski.  - Lubię upodabniać moje zdjęcia do szeroko rozumianego malarstwa. Można by tu wskazać impresjonizm, pointylizm i surrealizm jako główne inspiracje. Nie staram się naśladować konkretnych dzieł, ale raczej dążę do nadania zdjęciom specyficznej kolorystyki i faktury, zbliżonej do pociągnięć pędzlem czy szkicu o rozmytych i powielonych konturach. Ten właśnie efekt dają wielokrotne naświetlania tego samego motywu i jednoczesne łączenie ostrego i nieostrego obrazu.

Artysta nawiązuje do popularnego dziś nurtu zwanego Łomografią. Korzysta się w nim z najprostszych aparatów i przeterminowanych filmów, które często wywoływane są w crossie (czyli w „niewłaściwym” procesie - slajd jako negatyw lub odwrotnie), dając nieprzewidywalne kolory, z barwną dominantą, czasem przesycone, czasem blade, zależnie od rodzaju materiału i stopnia jego degradacji przez czas. [więcej]
kultura, 27.02.2014 11:13|czytane: 933 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Powiat kutnowski przystępuje do prac nad strategią rozwoju
                   6 marca odbędzie się pierwsze spotkanie w ramach konsultacji społecznych Strategii Rozwoju Powiatu Kutnowskiego na lata 2014-2020. Powiat podobnie jak Miasto Kutno ma specjalny zespół do opracowania strategii oraz zatrudnił firmę Westmor Consulting z Włocławka, która pomoże przy "pracach strategicznych". Koszt zlecenia to około 32 tys. zł brutto.

20 lutego uchwałą zarządu powiatu został powołany Zespół ds. przygotowania i oceny materiałów dotyczących opracowania strategii w składzie: wicestarosta Konrad Kłopotowski - przewodniczący, zastępcy Dariusz Jabłoński Sekretarz Powiatu i Krzysztof Dębski - dyrektor Wydziału Inwestycji Starostwa oraz członkowie Mirosław Ruciński i Artur Gierula z zarządu powiatu, Jolanta Anioł Skarbnik Powiatu, Waldemar Kadłubowski, Anna Rzeźnicka wicedyrektor PUP i Anna Antczak dyrektor PCPR.

Na 6 marca zostali zaproszeni wszyscy radni, przedstawiciele instytucji podlegających powiatowi, reprezentanci organizacji społecznych pozarządowych ze wszystkich gmin.

- Mamy nadzieję, że w pracę nad Strategią włączy się również opozycja, bo wiele razy zapowiadała chęć współpracy dla dobra mieszkańców powiatu kutnowskiego - mówi Mirosława Gal-Grabowska, Starosta Kutnowski.

- Niestety nie będę mógł uczestniczyć w pierwszym spotkaniu konsultacyjnym ze względu na obowiązki zawodowe, których nie jestem w stanie przełożyć, ale deklaruję chęć pracy nad strategią. Nie chciałbym aby to była kolejna strategia napisana "zza biurka", odstawiona na półkę, gdzie po kilku tygodniach nikt nie będzie pamiętał o jej priorytetach i nikt nie będzie się czuł odpowiedzialny za jej realizację.  Dlatego potrzebne jest zaangażowanie radnych wszystkich opcji, środowisk społecznych, przedstawicieli licznych środowisk- mówi Jacek Gałka z Komitetu Obywatelskiego. [więcej]
wandea, 27.02.2014 09:09|czytane: 1543 razy|21 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zapustowe atrakcje w Krośniewicach
Artystyczne zapusty przygotowane przez Gminne Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Krośniewicach zgromadziły tłumy mieszkańców. Na gości, którzy przybyli w niedzielę 23 lutego br. do Ochotniczej Staży Pożarnej w Krośniewicach czekało moc atrakcji.

Zapustowe atrakcje w Krośniewicach, ./upload/articles_pakiety/22730/01_obraz.jpg
Zapustowe atrakcje w Krośniewicach, ./upload/articles_pakiety/22730/02_obraz.jpg
Zapustowe atrakcje w Krośniewicach, ./upload/articles_pakiety/22730/03_obraz.jpg


Najpierw rozweselały twarze dzieci, które zostały nagrodzone w konkursie plastycznym pod nazwą „Karnawał w Wenecji”. Nagrody małym zdolnym artystom wręczał przewodniczący Rady Miejskiej w Krośniewicach Henryk Ociepa, a protokół komisji konkursowej odczytała dyrektor GCKS i R w Krośniewicach Małgorzata Przygodzka. Drobne upominki i wejściówki do Fikolandu podarował również dzieciom radny krośniewicki Tomasz Walczewski.

Prace wykonane przez uczestników były bardzo pomysłowe i wymagały dużo cierpliwości i dokładności. Takie zadania nie zniechęcają dzieci, gdyż na konkurs wpłynęło 76 masek. Dla porównania, w ubiegłym roku 52. Komisja w składzie: Małgorzata Przygodzka - przewodnicząca, Magdalena Mitlas-Kostrzewa, Janina Arent i Jolanta Zagajewska wyłoniła tegorocznych zwycięzców.

Oto wyniki:
w I kategorii wiekowej (przedszkolaki)
1. miejsce- Filip Wilkowski- Miejskie Przedszkole w Krośniewicach
2. miejsce- Kalina Bujalska- Majewska- Szkoła Podstawowa im. gen.W. Andersa w Nowem
3. miejsce- Miłosz Moruzgała- Miejskie Przedszkole w Krośniewicach [więcej]
kultura, 27.02.2014 09:21|czytane: 1900 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Będzie 21 radnych w Radzie Powiatu
Zarządzeniem Wojewody Łódzkiego zmniejszyła się liczba radnych w Powiecie Kutnowskich z 23 do 21. Mniej mandatów będzie miało w okręgu wyborczym miasto Kutno, zamiast 10 będzie 9 radnych oraz w okręgu: Krośniewice, Nowe Ostrowy, Dąbrowice, Łanięta 3 radnych.

Na koniec 2013 roku w powiecie kutnowskim zanotowano 99 969 mieszkańców. Kutno i powiat wyludnia się. Jak mówił na ostatniej konferencji prezydent miasta Zbigniew Burzyński średnio rocznie miasto traci 200 mieszkańców od kilkunastu lat. 12 lat kadencji Burzyńskiego to ubytek 2 400 mieszkańców. O jednego mniej wybierzemy też swojego reprezentanta do sejmiku wojewódzkiego. Jak widać Kutnowskie wyludnia się mocno.

Kto straci, a kto zyska w powiecie kutnowskim na spadku ludności?

- Stracą najmniejsze ugrupowania - komentuje radny powiatowy Jacka Gałka. [więcej]
redaktor, 27.02.2014 09:53|czytane: 1255 razy|10 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Lutowe wykłady dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Żychlinie
W Żychlińskim Domu Kultury 19 lutego odbył się wykład dla słuchaczy UTW. Prelekcję pt. „Możliwości wykonawcze współczesnego akordeonu koncertowego” wygłosił dr Eneasz Kubit- pracownik naukowy Akademii Muzycznej w Łodzi.

Lutowe wykłady dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Żychlinie, ./upload/articles_pakiety/21776/01_obraz.jpg
Lutowe wykłady dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Żychlinie, ./upload/articles_pakiety/21776/02_obraz.jpg
Lutowe wykłady dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Żychlinie, ./upload/articles_pakiety/21776/03_obraz.jpg


Wykładowca przedstawił uczestnikom historię powstanie pierwowzoru akordeonu: Shengu – instrumentu muzycznego należącego do grupy aerofonów stroikowych, bandoneonu – instrumentu z grupy idiofonów dętych.

Z kolei we wtorek 25 lutego odbył się drugi wykład dla UTW w Gimnazjum. Wygłoszony został przez mgr Annę Mazurek. Była to bardzo interesująca prelekcja, która przybliżyła słuchaczom konflikt biskupa krakowskiego Stanisława z królem Polski Bolesławem Śmiałym. [więcej]
kultura, 27.02.2014 09:57|czytane: 1044 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Tiry na ulicy Chopina jak stały tak stoją. Powiat wyda nakaz
Rafał Jóźwiak, przewodniczący Rady Powiatu w Kutnie ponowił dziś na sesji rady Powiatu w sprawach różnych temat zagrożenia bezpieczeństwa mieszkańców Kutna przy ulicy Chopina. Mieszkańcy skarżą się również w Starostwie Powiatowym, bo powiat  nadzoruje organizacji ruchu drogowego na wszystkich drogach, pomimo, że zarządcą tej drogi jest prezydent Kutna.

Tiry na ulicy Chopina jak stały tak stoją. Powiat wyda nakaz , ./upload/articles_pakiety/22722/01_obraz.jpg
Tiry na ulicy Chopina jak stały tak stoją. Powiat wyda nakaz , ./upload/articles_pakiety/22722/02_obraz.jpg
Tiry na ulicy Chopina jak stały tak stoją. Powiat wyda nakaz , ./upload/articles_pakiety/22722/03_obraz.jpg


- Absolutnie nie ma przejezdności na Chopina. Nic tam się przez kilka miesięcy od mojej interwencji nie dzieje, jedynie gruzem zostały wysypane pobocza, nie pojawiły się jednak żadne znaki. Ciągle łamane jest tam prawo, 40-tonowe tiry do młyna parkują na drodze i poboczach po kilkanaście godzin - mówił Rafał Jóźwiak. - Jest tam bardzo niebezpiecznie. Otrzymałem wprawdzie pismo od Komendanta Powiatowej Policji w Kutnie, że poprosił urząd miasta o interwencję, ale być może trzeba sprawę przyśpieszyć zanim dojdzie do jakiejś tragedii, wypadku czy kolizji. W jawny sposób przez kilka miesięcy jest nieprzestrzegane prawo więc może starostwo mogłoby się tym zająć w bardziej poważny sposób.

- Sprawę znam, bo jestem klientem młynu i pomimo dużego placu na terenie firmy, na którym spokojnie mogłoby zmieścić się z 50 takich samochodów, stoją one na ulicy. Myślę, że to jakiś logistyczny problem firmy - mówił radny Zdzisław Trawczyński.

- Może strategię działania trzeba im napisać- żartobliwie podsunął Konrad Kłopotowski.

- Samochody miały mieć postój na dawnym placu buraczanym, niedaleko w Woźniakowie, miał się prezydent z wójtem dogadać. Wszyscy się znowu rozgrzeszyli - powiedział Jóźwiak.

- Usiłowaliśmy porozumieć się z właścicielem firmy, nie wykazuje on żadnej chęci logistycznej organizacji problemu - odpowiadał Mirosław Ruciński, członek zarządu powiatu. [więcej]
wandea, 26.02.2014 20:35|czytane: 1878 razy|14 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kłopotowski i Sapiejka zadbają o bezpieczeństwo i porządek
Spośród trzech kandydatów radnych Jacka Gałki, Konrada Kłopotowskiego oraz Zdzisława Sapiejki Rada Powiatu w Kutnie wybrała dziś swoich przedstawicieli do Komisji Bezpieczeństwa i Porządku.

Najwięcej głosów dostał radny Sapiejka 17, Kłopotowski uzyskał 12, a radny Gałka 9.

- Można powiedzieć, że wczoraj skończyliśmy z radnym Gałką poprzednią kadencję naszej działalności w komisji. Ta dzisiejsza liczba głosów powoduje, że czuję się uhonorowany - mówił Zdzisław Sapiejka, [więcej]
wandea, 26.02.2014 19:43|czytane: 1411 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Ile na aktywizację bezrobotnych w 2014 roku?
18 429 975 zł chce pozyskać w tym roku Powiatowy Urząd Pracy w Kutnie na różne formy przeciwdziałania bezrobociu i aktywizację 2705 osób pozostających bez pracy w powiecie kutnowskim. Te środki pozwolą na powstanie min. 500 stanowisk pracy w ramach robót publicznych, 40 w wyniku prac interwencyjnych, 190 osób będzie mogło założyć działalność gospodarczą, 180 doposażyć stanowiska pracy i  750 osób ma szanse na odbycie stażu.

Ile na aktywizację bezrobotnych w 2014 roku?, ./upload/articles_pakiety/22721/01_obraz.jpg
Ile na aktywizację bezrobotnych w 2014 roku?, ./upload/articles_pakiety/22721/02_obraz.jpg
Ile na aktywizację bezrobotnych w 2014 roku?, ./upload/articles_pakiety/22721/03_obraz.jpg


Dziś na sesji Rady Powiatu w Kutnie Anna Rzeźnicka, zastępca dyrektora PUP przedstawiła pokrótce projekt  Powiatowego Programu Przeciwdziałania Bezrobociu oraz Aktywizacji Lokalnego Rynku Pracy na lata 2014 – 2020 przedstawiając jego plan ramowy, skupiła się natomiast na planach pozyskania środków na aktywizację bezrobotnych na ten rok. Potem już radni nie dopuścili jej do głosu.

Na aktywizację 1182 bezrobotnych do 30 roku życia PUP zamierza pozyskać ponad 7 mln zł, na aktywizację 45 osób po 50 roku życia z kolei pośredniak chce wydać około 1,69 mln zł. 610 osób długotrwale bezrobotnych może liczyć na pozyskania wsparcia z PUP, na tę walkę z bezrobociem instytucja chce pozyskać około 3, 46 mln zł. 210 osób obejmie z kolei dofinansowanie zakwaterowania i kosztów podroży. [więcej]
wandea, 26.02.2014 19:26|czytane: 1764 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Porozumienie Zarządu Teva Operations Poland i Związków Zawodowych w sprawie zmian w strukturach firmy na terenie Polski
Zarząd Teva Operations Poland i Związki Zawodowe działające w firmie zawarły porozumienie dotyczące świadczeń dla pracowników objętych zmianami związanymi z działalnością fabryki w Kutnie.

Na początku lutego ogłoszono zmiany dotyczące struktury firmy na terenie Polski, które stanowią element realizowanego globalnie strategicznego projektu restrukturyzacji działalności operacyjnej firmy. Projekt obejmuje wszystkie kraje, w których organizacja prowadzi działalność, a jego realizacja w Polsce wiąże się z konsolidacją produkcji, czego wynikiem będzie przeniesienie większości produkcji z Kutna do Krakowa. Proces konsolidacji produkcji w krakowskim zakładzie będzie wdrażany etapami i zakończy się w drugiej połowie 2015 roku.

Wprowadzane zmiany będą oznaczały konieczność optymalizacji zatrudnienia. Proces ten docelowo obejmie wszystkich pracowników fabryki w Kutnie, czyli około 200 osób, przy czym będzie on realizowany etapami i zakończy się w drugiej połowie 2015 roku. Część pracowników, może, w zależności od potrzeb związanych z produkcją, otrzymać propozycje pracy w fabryce w Krakowie.

Teva Operations Poland wypracowała ze Związkami Zawodowymi ostateczne warunki zakończenia współpracy z firmą, dla wszystkich osób odchodzących z firmy. Świadczenia będą zawierały m.in.:

wsparcie  finansowe znacząco wykraczające ponad warunki przewidziane prawem. Wysokość pakietów finansowych dla osób odchodzących z firmy, w zależności m.in. od liczby przepracowanych lat, będzie stanowiła równowartość od siedmiomiesięcznego do ponad półtorarocznego uśrednionego wynagrodzenia.
dodatkowe odprawy dla pracowników samotnie wychowujących dzieci oraz pracowników wychowujących dzieci niepełnosprawne. Osobom tym będzie przysługiwała tzw. odprawa rodzicielska, w wysokości uzależnionej od okresu zatrudnienia w Teva. [więcej]
wandea, 26.02.2014 18:58|czytane: 1732 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Delegacja z Łotwy zwiedziła Kutno
Wczoraj z wizytą w Kutnie przebywała 20-osobowa delegacja samorządowców z Łotwy na czele z Andrisem Jaunsleinisem – Przewodniczącym Łotewskiego Związku Władz Lokalnych i Regionalnych (LALRG), który jest odpowiednikiem Związku Miast Polskich (ZMP). Wśród łotewskich samorządowców znaleźli się przedstawiciele takich miast jak: Valmiera, Gulbene, Jaunpils oraz gmin: Skrunda, Ventspils, Prei?i. Opiekunem grupy ze strony ZMP był Tomasz Potkański – Zastępca Dyrektora Biura Związku Miast Polskich.

Delegacja z Łotwy zwiedziła Kutno, ./upload/articles_pakiety/22723/01_obraz.jpg
Delegacja z Łotwy zwiedziła Kutno, ./upload/articles_pakiety/22723/02_obraz.jpg
Delegacja z Łotwy zwiedziła Kutno, ./upload/articles_pakiety/22723/03_obraz.jpg


Wizyta miała na celu prezentację działań koordynowanych przez Związek Miast Polskich pod kątem ich implementacji na Łotwie. W związku z faktem, iż Kutno jest czlonkiem Związku Miast Polskich, pracownicy Urzędu Miasta Kutno zaprezentowali projekty ZMP, w których uczestniczyli. Goście zostali zapoznani m.in. z wymianą doświadczeń w zakresie zarządzania usługami publicznymi i rozwojem w jednostkach samorządu lokalnego, rozwiązywaniem problemów w dziedzinach takich jak edukacja, kultura i gospodarka komunalna. [więcej]
pismak, 26.02.2014 17:59|czytane: 1081 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
eKologia: Zagłosuj na dąb Wybickiego
Do końca lutego, czyli do piątku można oddawać głosy na dąb Wybickiego. Drzewo reprezentuje nasz kraj w  konkursie Europejskie Drzewo Roku rywalizując z 9 innymi z państw Europy, m.in. Węgier, Czech, Słowacji Bułgarii i Francji. Pisaliśmy już o nim w lipcu ubiegłego roku. Aby oddać głos na dąb Wybickiego z Będomina należy wejść na stronę na stronę www.treeoftheyear.org/ lub www.swietodrzewa.pl i postąpić zgodnie z procedurą. Głos jest zaliczony, gdy na swojej poczcie klikniemy w nadesłany link. Dąb Wybickiego do III edycji  ogólnopolskiego konkursu Drzewo Roku zgłosiła Julita Szczepankiewicz, mieszkanka Krośniewic.

eKologia: Zagłosuj na dąb Wybickiego, ./upload/articles_pakiety/22717/01_obraz.jpg
eKologia: Zagłosuj na dąb Wybickiego, ./upload/articles_pakiety/22717/02_obraz.jpg
eKologia: Zagłosuj na dąb Wybickiego, ./upload/articles_pakiety/22717/03_obraz.jpg


- Podczas wakacji zwiedzałam Pomorze i chciałam obejrzeć Muzeum Hymnu Narodowego oraz zabytkowe drzewa rosnące wokół domu rodzinnego Józefa Wybickiego. Zadecydowały o tym względy patriotyczne , ale i przyrodnicze – mówi Julita Szczepankiewicz. - Interesuję się historią, lubię spędzać wolny czas na łonie natury i fotografować przyrodę. Dąb Wybickiego zrobił na mnie duże wrażenie i dlatego postanowiłam zgłosić go do konkursu. Skontaktowałam się z panią Anielą Wawrzyk kustoszem  Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie i dzięki niej poznałam historię tego wyjątkowego drzewa – dodaje pani Julita.

Wybicki – twórca hymnu narodowego - urodził się we dworze, w którym znajduje się obecnie poświęcone mu muzeum, gdy rosnący nieopodal dąb miał już ponad sto lat. Kilkadziesiąt lat później sprzedał rodzinny majątek. Będomin po I rozbiorze Polski znalazł się w państwie pruskim. Dwór przeszedł na własność niemieckiej rodziny Dehlweid i był świadkiem życia kilku jej pokoleń, aż do chwili ucieczki przed armią sowiecką. Po wojnie działał w nim Uniwersytet Ludowy im. Józefa Wybickiego, a potem szkoła podstawowa. Od 1978 roku funkcjonuje tam Muzeum Hymnu Narodowego, jedyna taka placówka na świecie (www.srodowisko.abc.com.pl)

Dąb Wybickiego zwyciężył w ogólnopolskim plebiscycie Drzewo Roku 2013, pokonując 190 rywali. Teraz walczy o miano Europejskiego Drzewa Roku. Internauto, zagłosuj na dąb Wybickiego – drzewo bliskie każdemu Polakowi. Drzewa jednoczą ludzi. Przykładem może być  historia pani Julity. [więcej]
pismak, 26.02.2014 17:38|czytane: 1576 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Jacek Gałka w Komitecie Obywatelskim
Jacek Gałka radny powiatowy, do tej pory radny niezależny, a wcześniej w Klubie Prawa i Sprawiedliwości od dziś podczas sesji Rady Powiatu w Kutnie będzie występował pod szyldem Komitetu Obywatelskiego.

Jacek Gałka w Komitecie Obywatelskim, ./upload/articles_pakiety/22720/01_obraz.jpg


W Komitecie jak widzimy po głosowaniach nie ma dyscypliny klubowej zatem radny Gałka zachowa zapewne niezależność opinii i sądów, [więcej]
wandea, 26.02.2014 17:20|czytane: 1457 razy|21 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Gimnazjum nr 1 w Kutnie oraz Gimnazjum w Żychlinie najlepsze w siatkówce
Dziś w Żychlinie odbył się finał  MISTRZOSTW POWIATU W SIATKÓWCE GIMNAZJADA 2014. W kategorii dziewcząt i chłopców startowały po 3 drużyny z Gimnazjum Nr 1 Kutno, Gimnazjum Dąbrowice, Gimnazjum Żychlin. Organizatorem był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kutnie.

Gimnazjum nr 1 w Kutnie oraz Gimnazjum w Żychlinie najlepsze w siatkówce, ./upload/articles_pakiety/22719/01_obraz.jpg
Gimnazjum nr 1 w Kutnie oraz Gimnazjum w Żychlinie najlepsze w siatkówce, ./upload/articles_pakiety/22719/02_obraz.jpg


[więcej]
wandea, 26.02.2014 17:26|czytane: 1177 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wieczór piosenki: Być kobietą
Wieczór piosenki. Być kobietą
[więcej]
pismak, 26.02.2014 17:00|czytane: 1408 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kondolencje

Kondolencje
[więcej]
wandea, 24.02.2014 12:42|czytane: 1821 razy|komentuj|czytaj cały
Oświadczenie Elżbiety i Radosława Szadkowskich - sponsorów Krośniewianki Krośniewice
Oświadczenie
Jako wieloletni sponsorzy działalności Klubu Sportowego Krośniewianka,  po zapoznaniu się z decyzją pani Burmistrz Krośniewic dot. sprzedaży budynku sportowego wraz z częścią naszego stadionu, o czym informował Radny Rady Miejskiej p. Tomasz Marciniak – wstrzymujemy finansowanie działalności Klubu do czasu wyboru nowych władz.
Kierujemy się dobrem Klubu Sportowego Krośniewianka, z którym łączą nas historyczne więzy rodzinne i nie godzimy się na wyprzedaż naszego wspólnego majątku.
Przypominamy obecnej władzy, że to społeczność lokalna jest właścicielem obiektu sportowego, bo to samorząd jest  jego właścicielem – czyli cała społeczność Gminy Krośniewice. [więcej]
pismak, 24.02.2014 16:12|czytane: 2323 razy|komentuj|czytaj cały
Zaczęły się Eliminacje Mistrzostw Polski w Koszykówce Juniorek
Od poniedziałku w Kutnie odbywają się Eliminacje Mistrzostw Polski w Koszykówce Juniorek turniej strefowy U 18K Strefa Łódzko-Kujawsko-Pomorska. W hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie MKS Kutno zmierzyły się w poniedziałek z UKS Basket Aleksandrów Łódzki, a we wtorek z MUKS Widzew Łódź. Organizatorem Eliminacji jest Miejski Klub Sportowy „Kutno”.

Zaczęły się Eliminacje Mistrzostw Polski w Koszykówce Juniorek, ./upload/articles_pakiety/22697/06_obraz.jpg
Zaczęły się Eliminacje Mistrzostw Polski w Koszykówce Juniorek, ./upload/articles_pakiety/22697/16_obraz.jpg
Zaczęły się Eliminacje Mistrzostw Polski w Koszykówce Juniorek, ./upload/articles_pakiety/22697/22_obraz.jpg


MKS KUTNO –  UKS BASKET ALEKSANDRÓW
/15 : 9, 11 : 14, 19 : 7, 14 : 26, / 59: 56

MKS KUTNO : Tomasz PASIŃSKI – trener, Marcin Bogdański – kierownik drużyny,  zawodniczki : Kinga CHODOROWSKA – 0,  Martyna BOROWIECKA – 0, Anna WALICKA – 0, Zuzanna MOLKA – 0, Natalia PIESTRZYŃSKA – 0, Natalia FURMAŃSKA – 12, Paulina  KACPROWICZ – 14, Michalina KAMIŃSKA – 12, Dominika SZCZYGIEŁ – 10,   Marta DOMAŃSKA – 0, Maria ZŁOTOWSKA – 11.

Wtorkowy mecz pomiędzy MKS Kutno, a zespołem  MUKS Widzew Łódź zakończył się wynikiem 37:59 /17:18, 12:9, 2:16, 6:16/ [więcej]
TomekKula, 26.02.2014 01:25|czytane: 1354 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Nie zabraknie im woli walki. Prezentacja kutnowskiej trzecioligowej drużyny piłki nożnej
We wtorek 25. lutego odbyła się prezentacja trzecioligowego MKS Kutno, który za niecałe dwa tygodnie rozpocznie wiosenną rundę zmagań piłkarskich.

Nie zabraknie im woli walki. Prezentacja kutnowskiej trzecioligowej drużyny piłki nożnej, ./upload/articles_pakiety/22716/01_obraz.jpg
Nie zabraknie im woli walki. Prezentacja kutnowskiej trzecioligowej drużyny piłki nożnej, ./upload/articles_pakiety/22716/04_obraz.jpg
Nie zabraknie im woli walki. Prezentacja kutnowskiej trzecioligowej drużyny piłki nożnej, ./upload/articles_pakiety/22716/18_obraz.jpg


Prezentację zaszczycili prezydent Zbigniew Burzyński i prezes Łódzkiego Związku Piłki Nożnej Edward Potok.  Trener Andrzej Grzegorek przedstawił każdego ze swoich podopiecznych. Kapitanem drużyny jest Rafał Kubiak.

- Utrzymanie pozycji wicelidera to nasz plan minimum i mogę zapewnić, że chcemy w każdym spotkaniu sięgnąć po trzy punkty – mówił Grzegorek. – Może czasem zabranie nam umiejętności, ale nigdy woli walki i zaangażowania. Chcemy grać skutecznie i widowisko, by przyciągnąć na trybuny jak najwięcej kibiców. Chcemy też, aby byli oni naszym dwunastym zawodnikiem.

- Jeśli osiągniecie dobre wyniki, to na pewno pomyślimy o dodatkowych pieniądzach na klub. Ten jednak nie może bazować jedynie na samorządzie, ale także na sponsorach – mówił prezydent Zbigniew Burzyński. [więcej]
TomekKula, 26.02.2014 01:12|czytane: 1564 razy|9 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wylewy odpadów na pola zagrożeniem dla środowiska
Mieszkańcy gminy Strzelce alarmowali nas o kursujących w lutym na ich terenie beczkach z substancjami niewiadomego pochodzenia i o tym, że  od czasu do czasu w gminie zalatuje pseudo gnojowicą. Trwa jeszcze okres ochronny i niczego na pola nie można wylewać.

Od końca listopada do początku marca przepisy zabraniają wylewania  gnojowicy i innych nawozów na pola. Mówi o tym Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 16 kwietnia 2008 r. w sprawie szczegółowego sposobu stosowania nawozów oraz prowadzenia szkoleń z zakresu ich stosowania - paragraf. 2 pkt 4 - Nawozy naturalne i organiczne, w postaci stałej lub płynnej, stosuje się w okresie od dnia 1 marca do dnia 30 listopada, z wyjątkiem nawozów stosowanych pod uprawy pod osłonami (szklarnie, inspekty, namioty foliowe).

Wylewy odpadów na pola zagrożeniem dla środowiska , ./upload/articles_pakiety/22715/01_obraz.jpg
Wylewy odpadów na pola zagrożeniem dla środowiska , ./upload/articles_pakiety/22715/03_obraz.jpg
Wylewy odpadów na pola zagrożeniem dla środowiska , ./upload/articles_pakiety/22715/08_obraz.jpg
Stosując gnojowicę trzeba mieć świadomość, że to ryzykowne dla środowiska, może dojść do wymycia jonów amonowych do wód gruntowych. Istnieje ryzyko skażenia wód, gdy zastosuje się wywóz gnojowicy właśnie w niewłaściwym terminie, kiedy jest największa penetracja wód przemywających profil glebowy. Zima to czas, kiedy nie wolno stosować gnojowicy, ponieważ może ona bezpośrednio spływać do cieków wodnych. To grozi zanieczyszczeniem wód powierzchniowych.

Mieszkańcy gminy Strzelce martwią się, że znów jakieś beczki jak bywało w latach ubiegłych "psują się" na okolicznych polach i potem będzie kłopot z uprawami, kiedy substancje te wsiąkną w zamarzniętą ziemię i spłyną do wód gruntowych. [więcej]
wandea, 25.02.2014 20:56|czytane: 3005 razy|35 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Protest w sobotę przed Lidlem
1 marca w godzinach 12.00-14.00 zostanie przeprowadzona ogólnopolska akcja we wszystkich placówkach sieci handlowej LIDL w Polsce, również akcja zostanie przeprowadzona w Lidlu w Kutnie, przy ul. Grunwaldzkiej 21.

Akcja protestacyjna będzie polegała na blokowaniu kas poprzez płacenie "groszami" oraz rozdawaniu ulotek klientom, w których będą informowani o powodach tej akcji.

NSZZ "Solidarność" domaga się:
- Przywrócenia do pracy bezprawnie zwolnionych działaczy związkowych
- Utworzenia Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych
- Zwiększenia zatrudnienia [więcej]
wandea, 25.02.2014 19:46|czytane: 2200 razy|16 komentarzy|komentuj|czytaj cały
TYDZIEŃ Z INTERNETEM. Jak nowe technologie pomagają w poszukiwaniu pracy?
Za miesiąc, 24 marca rusza ogólnoeuropejska kampania „Tydzień z Internetem”. Cel tegorocznej akcji to pokazanie, jak nowe technologie mogą pomóc w znalezieniu pracy lub zaplanowaniu przyszłości zawodowej. Przekona się o tym każdy, kto weźmie udział w spotkaniu zorganizowanym przez biblioteki, szkoły, domy kultury czy pracownie komputerowe uczestniczące w tej inicjatywie.

„Tydzień z Internetem” to ogólnoeuropejska akcja koordynowana przez organizację pozarządową Telecentre Europe, wspierana przez Neelie Kroes, Wiceprzewodniczącą Komisji Europejskiej i Komisarz Unii ds. Agendy Cyfrowej. Kampania odbędzie się po raz czwarty. W Polsce kampanię koordynuje Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego (FRSI), prowadząca m.in. ogólnopolski Program Rozwoju Bibliotek.

- W poprzednie edycje „Tygodnia z Internetem” w naszym kraju zaangażowało się ponad 1300 instytucji - przede wszystkim biblioteki, a także domy kultury, szkoły, pracownie komputerowe, Uniwersytety Trzeciego Wieku, świetlice, domy opieki, urzędy pracy, a nawet sanatoria i oddział PTTK - mówi Rafał Kramza, Prezes FRSI. - W zorganizowanych przez nie spotkaniach wzięło udział prawie 22 tysięcy ludzi, wśród nich osoby, dla których był to pierwszy kontakt z Internetem. Kampania była więc znakomitą okazją do wprowadzania - zwłaszcza ludzi starszych - w cyfrowy świat.

Podobnie jak w latach ubiegłych, w kampanię „Tydzień z Internetem” może włączyć się każda instytucja posiadająca komputery z dostępem do Internetu: biblioteka publiczna, szkoła, dom kultury, pracownia komputerowa, organizacja pozarządowa, etc. Wystarczy zarejestrować udział na portalu www.biblioteki.org i w czasie kampanii (24-30 marca 2014) zorganizować spotkanie  w oparciu o wybrany scenariusz. [więcej]
pismak, 25.02.2014 21:23|czytane: 984 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Jutro oglądaj program w TVP ŁÓDŹ. Sprawa wywozu odpadów w Kaszewach
W środę, 19 lutego w Kaszewach Kościelnych TVP Łódź realizowała program o problemach mieszkańców gminy Krzyżanów z odpadami. Jutro (godz. 18:30, 22:00) będzie można go obejrzeć w tej stacji bądź w internecie.

Mieszkańcy nie zgadzają się na rekultywację wyrobiska i zapełnienie go najpierw odpadami przez Zakład Gospodarowania Odpadami EKO ALF z Gołębiewka Nowego. Dwukrotnie pisaliśmy już o wątpliwościach mieszkańców. Właściciel firmy Władysław Cegielski pokazywał nam również odpady, które trafią do zbiornika czyli tłuczeń ceramiczny.

Jutro oglądaj program w TVP ŁÓDŹ. Sprawa wywozu odpadów w Kaszewach, ./upload/articles_pakiety/22673/01_obraz.jpg
Jutro oglądaj program w TVP ŁÓDŹ. Sprawa wywozu odpadów w Kaszewach, ./upload/articles_pakiety/22673/06_obraz.jpg
Jutro oglądaj program w TVP ŁÓDŹ. Sprawa wywozu odpadów w Kaszewach, ./upload/articles_pakiety/22673/03_obraz.jpg


Mieszkańcy Kaszew nie wierzą jednak, że firma dotrzyma parametrów pozwolenia wydanego przez Starostwo Powiatowe w Kutnie i Marszałka Województwa Łódzkiego. W ubiegłą środę wśród stłuczki mieszkańcy znaleźli eternit. Obawiają się, że nikt nie upilnuje tego co rzeczywiście trafi do wyrobiska.

- Śledzimy procedury uzyskania pozwolenia, rozmawialiśmy również w wójtem Krzyżanowa, który zwrócił się z prośbą do Marszałka o cofnięcie decyzji Zakładowi- mówi Andrzej Orłow, prezes Stowarzyszenia Czysta Okolica. - Spotykaliśmy się wielokrotnie z mieszkańcami służąc im merytoryczną pomocą. Ludzie obawiają się zatrucia wód gruntowych, narzekają na rozjeżdżoną drogę, ponieważ transport materiału do wyrobiska odbywa się drogą gminną, nieprzystosowaną do takiej masy. [więcej]
wandea, 25.02.2014 19:43|czytane: 1971 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Zaginął Sebastian Kolasa
8 lutego 2014 r. w Kutnie zaginął Sebastian Kolasa. Ma 29 lat, 175 cm wzrostu i piwne oczy. W dniu zaginięcia ubrany był w ciemną kurtkę do pasa, jasnoniebieskie dżinsy i szare trampki. Miał ze sobą szaro-zielony plecak. Znakiem szczególnym zaginionego jest blizna pooperacyjna po lewej stronie głowy.

Zaginął Sebastian Kolasa, ./upload/articles_pakiety/22714/01_obraz.jpg


Ktokolwiek widział Sebastiana Kolasę lub ma jakiekolwiek informacje o jego losie proszony jest o kontakt z ITAKĄ - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych pod całodobowymi numerami:  801 24 70 70 oraz 22 654 70 70. Można również napisać w tej sprawie do ITAKI: itaka@zaginieni.pl. Naszym informatorom gwarantujemy dyskrecję. Zdjęcie Sebastiana Kolasy oraz innych zaginionych: www.zaginieni.pl [więcej]
redaktor, 25.02.2014 19:23|czytane: 1790 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
ONR zachęca do uczczenia Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych"
ONR Kutno zaprasza serdecznie wszystkich mieszkańców Kutna i okolic na obchody Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych".

 ONR zachęca do uczczenia Narodowego Dnia Pamięci


- 28 lutego o godz. 16.00 zbieramy się w okolicach Muzeum Regionalnego w Kutnie. Odbędzie się pikieta, następnie ruszymy pochodem na Cmentarz Parafialny gdzie zostaną złożone kwiaty na grobie Nieznanego Żołnierza- mówią organizatorzy. - Zachęcamy do zabrania ze sobą tego dnia flag Polski i zniczy. Oddajmy hołd poległym, którzy walczyli za Wolną Polskę! [więcej]
redaktor, 25.02.2014 19:17|czytane: 1174 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Do piątku miasto przyjmuje oferty na remont kaplicy na Kuczkowie
Do 28 lutego br. do godz. 10.00 przesunięty został termin składania ofert na realizację zadania inwestycyjnego pt. "Termomodernizacja budynku i remont elewacji miejskiej kaplicy przy Cmentarzu Komunalnym Miasta Kutno leżącym na terenie gminy Kutno w miejscowości Kuczków wraz z remontem wnętrza".

Do piątku miasto przyjmuje oferty na remont kaplicy na Kuczkowie, ./upload/articles_pakiety/22712/01_obraz.jpg


Przypomnijmy, termomodernizacja i remont kaplicy cmentarnej na Kuczkowie to prawie 2,1 mln zł. Miasto pozyskało dotację w wysokości 490 tys. zł. Identyczna jest wysokość pożyczki na ten cel, którą Kutno będzie spłacać w latach 2015-2020. [więcej]
redaktor, 25.02.2014 13:42|czytane: 1050 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Sesja Rady Miejskiej w Żychlinie: fundusz sołecki, pomoc dla powiatu i plany pracy rady
27 lutego  odbędzie się sesja Rady Miejskiej w Żychlinie. W porządku obrad znalazło się oprócz zmian tegorocznego budżetu i Wieloletniej Prognozy Finansowej, wyrażenie zgody na wyodrębnienie w budżecie gminy środków stanowiących fundusz sołecki, uchwalenie „Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Żychlin na 2014 rok” oraz programu osłonowego w zakresie dożywiania „Pomoc gminy w zakresie dożywiania” na lata 2014-2020, udzielenie pomocy finansowej Powiatowi Kutnowskiemu.

Pomoc finansowa dla Powiatu Kutnowskiego dotyczy dotacji celowej w wysokości 19 000 zł na dofinansowanie zakupu samochodu 9-osobowego przeznaczonego do przewozu osób niepełnosprawnych uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej, będących mieszkańcami Gminy Żychlin z przeznaczeniem dla Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Żychlinie.

Ponadto żychlińscy radni przyjmą informację z realizacji „Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na 2013 rok” oraz „Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii” za 2013 r., sprawozdanie z realizacji Programu Współpracy Gminy Żychlin z organizacjami pozarządowymi za 2013 r. i podejmą uchwałę w sprawie
 planu pracy Rady Miejskiej w Żychlinie na 2014 rok. [więcej]
wandea, 25.02.2014 13:25|czytane: 1025 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Latające kwiaty. Poznawali życie motyli podczas Rodzinnej Niedzieli w Muzeum
W ostatnią niedzielę lutego  odbyło się w Muzeum Regionalnym w Kutnie kolejne spotkanie w ramach „Rodzinnej Niedzieli w Muzeum”.

Latające kwiaty. Poznawali życie motyli podczas Rodzinnej Niedzieli w Muzeum, ./upload/articles_pakiety/22711/11_obraz.jpg
Latające kwiaty. Poznawali życie motyli podczas Rodzinnej Niedzieli w Muzeum, ./upload/articles_pakiety/22711/02_obraz.jpg
Latające kwiaty. Poznawali życie motyli podczas Rodzinnej Niedzieli w Muzeum, ./upload/articles_pakiety/22711/03_obraz.jpg


Podczas zajęć „Latające kwiaty. Życie motyli” uczestnicy dowiedzieli się, m.in. czym odżywiają się motyle oraz co sprawia, że są pożyteczne dla człowieka. W programie zajęć znalazło się zwiedzanie wystawy „Najpiękniejsze owady świata”, projekcja filmu oraz obserwacja skrzydeł motyla i biedronki pod mikroskopem. Po wstępie teoretycznym nadszedł czas na część praktyczną – tworzenie kolorowych motyli z papieru techniką origami. W cudowny świat owadów wprowadził  uczestników zajęć pracownik Muzeum Regionalnego w Kutnie - Wasilij Dworecki. [więcej]
kultura, 25.02.2014 13:08|czytane: 1133 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zarząd Regionu Ziemi Łódzkiej NSZZ "Solidarność" o likwidacji Tevy w Kutnie
Wczoraj, 24 lutego Zarząd Regionu Ziemi Łódzkiej NSZZ "Solidarność" podjął stanowisko w sprawie likwidacji zakładu TEVA w Kutnie. Poniżej je przytaczamy.
Zarząd Regionu Ziemi Łódzkiej NSZZ
Stanowisko nr 2/2014 Zarządu Regionu Ziemi Łódzkiej NSZZ „Solidarność” z dnia 24 lutego 2014 r.
ws. likwidacji zakładu produkcyjnego Firmy TEVA Operations Poland w Kutnie

Zarząd Regionu Ziemi Łódzkiej NSZZ „Solidarność” z ogromnym niepokojem przyjął informację na temat planowanej likwidacji zakładu produkcyjnego Firmy TEVA Operations Poland w Kutnie, piątej pod względem wielkości obrotów firmy farmaceutycznej w Polsce, jednej z największych w Kutnie, zatrudniającej ok. 200 pracowników.

Podjęta na szczeblu europejskim decyzja zarządu korporacji TEVA jest dramatyczna w skutkach dla mieszkańców Kutna, bowiem likwidacja fabryki pociągnie za sobą grupowe zwolnienia pracowników, co pogłębi zapaść na rynku pracy w tym mieście. Obecnie Kutno ma jedną z najwyższych stóp procentowych bezrobocia w województwie łódzkim. Kolejne 200 osób bezrobotnych spowoduje, że sytuacja kutnowskiego rynku pracy będzie katastrofalna w skutkach dla miasta i regionu. Podjęcie przez Zarząd Firmy TEVA negocjacji z przedstawicielami związków zawodowych i ustalenie warunków zwolnień oraz działań osłonowych dla pracowników, w żaden sposób nie ograniczy negatywnych skutków ekonomicznych dla mieszkańców tego regionu. [więcej]
wandea, 25.02.2014 12:46|czytane: 1815 razy|16 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czytelnicy piszą: W parku plac budowy?
- Od jesieni 2013 przy ścieżkach i alejkach wejściowych do Parku Wiosny Ludów w Kutnie od strony ulicy Deotymy  ustawiono tabliczki, że park to "teren budowy, wstęp wzbroniony". W grudniu była jakaś przycinka drzew - pisze pan Karol z Kutna. -  Ludzie gałęzie zabrali i na tym budowę zakończono, mam na myśli teren samego parku. Od tego czasu raczej nic tam się nie dzieje. Ten śmieszny zakaz wszyscy ignorują. Nazwanie tego miejsca terenem budowy z zakazem wstępu, to moim zdaniem spore nadużycie.

Czytelnicy piszą: W parku plac budowy?, ./upload/articles_pakiety/22704/01_obraz.jpg
Czytelnicy piszą: W parku plac budowy?, ./upload/articles_pakiety/22704/02_obraz.jpg


1083 nowe drzewa, 3 500 krzewów, 2,6 ha nowych trawników, ławki, kosze, alejki, oświetlenie, monitoring  i automatycznie myjąca się toaleta - to nowa wizja Parku Wiosny Ludów, przyrodniczej perły województwa łódzkiego. Od ubiegłego roku Konsorcjum firm, Lider: Tracz Centrum Ogrodnicze, Andrzej Tracz z Łodzi z Partnerem: Budownictwo Drogowe Krug Sp. z o. o., spółka komandytowa z Rabowic prowadzi prace w parku.

Kutno na ten cel pozyskało 3,5 mln zł bezzwrotnej dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi na wykonanie prac rewaloryzacyjnych w parku. Koszt miejskiej inwestycji w całości to 4 789 000 zł brutto.

Na lutowej konferencji prasowej Jacek Boczkaja, wiceprezydent Kutna poinformował, że prace nadal trwają w Parku Wiosny Ludów pomimo pewnych perturbacji.

- W związku z kilkoma donosami do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi oraz Konserwatora Zabytków odbyły się kontrole. Nie wykazały one żadnych uchybień. Idzie to zgodnie założeniami i wytycznymi - mówił Boczkaja. [więcej]
redaktor, 25.02.2014 11:07|czytane: 1674 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Marzec w KINIE KDK. Premiera Kamieni na szaniec, Zniewolony i Lego
Podobnie jak w całej Polsce w kutnowskim KINIE będziemy mogli obejrzeć premierowo już od 7 marca polską wielką produkcję "Kamienie na szaniec". Robert Gliński w oparciu o znaną lekturę szkolną nakręcił opowieść o młodości, miłości i przyjaźni, o bohaterstwie, które ma wielką cenę i o walce, która stała się legendą. Polski dramat wojenny ogląda się z zapartym tchem. Jak każdy film historyczny w Polsce wywołuje skrajne opinie, pamiętajmy jednak, że to nie film dokumentalny, a historia nakręcona z rozmachem i wyobraźnią. Niekoniecznie też przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych bez ich przygotowania.

Jak mówi Bożena Sapiejka, kierownik KINA KDK producent Monolith Films przygotował bogaty pakiet edukacyjny i zanim nauczyciele zdecydują o wyjściu z dziećmi czy młodzieżą do kina powinni koniecznie z nim się zapoznać.

Rudy. Zośka. Alek, bohaterowie Szarych Szeregów byli młodzi, spragnieni życia. Nie było dla nich rzeczy niemożliwych. Pewnego dnia obudzili się w świecie, w którym nie było już miejsca na marzenia. Stanęli przed wyborem: pochylić pokornie głowy albo zaryzykować własne życie. Nie mieli doświadczenia ani broni, ale znaleźli w sobie odwagę i siłę, by sprzeciwić się hitlerowskiej machinie. Wierzyli w przyjaźń, wolność, w Polskę. Mieli ideały. Weszli na drogę, z której nie było odwrotu. Byli jak kamienie rzucane na szaniec...

W rolach głównych utalentowani młodzi aktorzy, których nazwiska już wkrótce znać będzie cała Polska: Tomasz Ziętek, Marcel Sabat, Kamil Szeptycki. Obok nich uznane gwiazdy: Artur Żmijewski, Danuta Stenka, Andrzej Chyra, Krzysztof Globisz, Olgierd Łukaszewicz, Marian Dziędziel. [więcej]
kultura, 25.02.2014 10:13|czytane: 1049 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pijany kierowca dachował w Nowych Ostrowach
Kutnowscy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do jakiego doszło wczoraj o godzinie 15.10 w rejonie przejazdu kolejowego w  Nowych Ostrowach.

- Z dotychczasowych ustaleń wynika, że 27-letni mieszkaniec powiatu łęczyckiego, kierując samochodem kia sportage stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi do rowu, następnie dachował i uderzył w ogrodzenie posesji. Kierowca oddalił się z miejsca zdarzenia - mówi st. asp. Paweł Witczak, oficer prasowy KPP Kutno. -  Został zatrzymany przez policjantów z Krośniewic w pobliskim pustostanie. Odniósł niegroźne dla zdrowia obrażenia. Okazało się, że ma ponad dwa promile alkoholu w organizmie i nie posiada prawa jazdy. [więcej]
pismak, 25.02.2014 09:56|czytane: 1321 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kutnowscy judocy wywalczyli trzy złota i jedno srebro
W minioną niedzielę w łódzkiej hali "Gwardii" odbył się III Turniej XV edycji Wojewódzkiej Ligi Szkolnej Dzieci i Młodzików w Judo.

Kutnowscy judocy wywalczyli trzy złota i jedno srebro, ./upload/articles_pakiety/22706/01_obraz.jpg


Uczniowski Klub Sportowy Ippon MDK Kutno reprezentowało siedmiu zawodników, z których trzech wywalczyło pierwsze miejsca w swych kategoriach wagowych, a jeden zajął drugie miejsce, ulegając w finale po dogrywce zawodnikowi gospodarzy Jakubowi Bergerowi. Pierwsze miejsca  przypadły Kacprowi Bombrychowi (kat wag. 36 kg), Hubertowi Witczakowi ( kat.wag. 38 kg) oraz Wiktorowi Zamorowskiemu (kat.wag. 60 kg)

Na drugim stopniu podium stanął bardzo dobrze walczący w niedzielnym turnieju Krzysztof Graczyk z kategorii 47 kg. [więcej]
pismak, 25.02.2014 09:39|czytane: 1146 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Gimnazjum w Dąbrowicach najlepsze w siatkówce
Wczoraj w Łaniętach odbyły się w ranach Gimnazjady 2014 zawody Półfinałowe Mistrzostw Powiatu w siatkówce chłopców. Awans do finałów wywalczyła drużyna Gimnazjum w Dąbrowicach.

Gimnazjum w Dąbrowicach najlepsze w siatkówce , ./upload/articles_pakiety/22579/01_obraz.jpg


Wyniki:
Dąbrowice - Łanięta        2-0
Dąbrowice - Ostrowy      2-0
Dąbrowice - Krośniewice  2-1
Łanięta -Ostrowy            2-1
Łanięta - Krośniewice      1-2
Krośniewice -Ostrowy      1-2

Kolejność końcowa:1. Dąbrowice, 2. Krośniewice, 3. Łanięta, 4. Ostrowy. [więcej]
pismak, 25.02.2014 09:00|czytane: 1073 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Upał, bezmyślność urzędnika i zadłużenie szpitala
Czy człowiek może poczuć się w konsystencji budyniu waniliowego, serka topionego lub innego smacznego acz płynnego zjawiska? Odpowiadam, tak może i... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Rewelacyjna Kapela Hanki Wójciak. Dziś zapraszamy na brzmienia marokańskich gimbrii
Wczoraj przed kutnowską publicznością w Centrum Teatru Muzyki i Tańca wystąpiła Kapela Hanki Wójciak. Zespół powstał w Krakowie, gra muzykę z pogranicza world music, folku, piosenki autorskiej.  Duża galeria zdjęć A dziś o godz.... [więcej]
Sport
"Jedynka" trzecia w ręczną w Orlikowej Lidze Mistrzów
We wtorek w Poddębicach odbył się turniej rejonowy w piłce ręcznej chłopców w ramach Orlikowej Ligi Mistrzów - Łódzkie Gra w Ręczną. W turnieju udział wzięła Szkoła Podstawowa nr 1 w Kutnie. W wyniku zaciętej i bardzo wyrównanej rywalizacji chłopcy z Jedynki... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Sprzedam 4,08 hektary POLE UPRAWNE Sprzedam POLE UPRAWNE = 4,08 hektary... [czytaj więcej]
Konkretna propozycja i konkretne zarobki!Warszawa Współpraca dla sympatycznej, uśmiechniętej, komunikatywnej i chętnej do pracy. Chcesz zarabiać w normalnej atmosferze, na uczciwych warunkach, dyskretnie, bezpiecznie i konkretnie? Jeśli tak t... [czytaj więcej]
Zawieszka Nieśmiertelnik Srebro +GRAWER Zdjęcia i Tekstu Idealny i modny prezent dla kobiety i mężczyzny. Wspaniały prezent na Imieniny, Urodziny, Rocznicę, Walnetynki, Dzień Kobiet, Mikołaja, oraz pod choinkę na Gwiazdkę Świąt Bożego Narodzenia... [czytaj więcej]
Kotki Oddam kotki w dobre ręce. Więcej informacji pod nr telefonu 602430567.... [czytaj więcej]
Monitoringi, alarmy Witam, oferuję usługę konfiguracji oraz montażu kamer, alarmów oraz innych systemów zabezpieczeń. Wykonuję również inne usługi informatyczne. Zapraszam.... [czytaj więcej]
Sprzedam biurko duże 210 cm / bardzo dobre wykonanie Mam do sprzedania duże biurko w bardzo dobrym stanie. Biurko ma ponad 1,5 metra i było robione na zamówieni a więc jest wykonane z bardzo dobrego materiału. Posiada wiele szuflad, miejsce na je... [czytaj więcej]
Fly High Production – Produkcja filmowa Firma Fly High Production to przede wszystkim profesjonalna produkcja filmów i innych form audiowizualnych, bazująca na najnowszych technologiach min zastosowaniu drona i innych technologii stabiliz... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
Odzież na sklepy, butiki, stragany Oferujemy odzież na sklepy, butiki, stragany w bardzo dobrej jakości z Niemiec i Włoch. U nas klient zamawia według osobistego zapotrzebowania (damskie, męskie, dziecięce,... [czytaj więcej]
samochód do ślubu wesele OFERUJĘ PAŃSTWU WYNAJEM LIMUZYNY AUDI w kolorze czarna perła. Samochód jest reprezentacyjny, idealny na tak wyjątkową uroczystość. Zaletą tego samochodu jest przestronne wnętrze i duży baga... [czytaj więcej]
Zespół jednoosobowy DJ Polecam jednoosobowy zespół muzyczny (klawisz i vokal na żywo)który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gram na terenie całego kraju. Wieloletnia praktyka w prowad... [czytaj więcej]
Zespół muzyczny KONKRET to pięcioosobowy zespół muzyczny, który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gramy głównie na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego. Wieloletnia... [czytaj więcej]
Zatrudnimy pracowników Firma P.P.H.U. "ELBEMA" s.c. zatrudni pracownika na stanowisko elektromonter lub pomocnik elektromontera. Mile widziane prawo jazdy kat.B oraz uprawnienia Sep 1kV. CV proszę przesyłać na adres mail... [czytaj więcej]
Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Najlepsze rozwiązanie, jeżeli pilnie potrzebujesz pieniędzy. Nie pytamy o Twój cel – całą sumę możesz przeznaczyć na dowolny,... [czytaj więcej]
SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996ROK PILNIE SPRZEDAM MAM DO SPRZEDANIA SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996 ROK rn5-DRZWIrnKOLOR CZARNY rnPILNIE SPRZEDAM... [czytaj więcej]
Kawalerka do wynajęcia, Kutno ul. Słowackiego Wynajmę mieszkanie w bloku przy ulicy Słowackiego. Jest to odświeżona kawalerka o powierzchni 27 m. kw., w sam raz do zamieszkania.rnCena 850 zł zawiera czynsz i odstępne dla właściciela, do k... [czytaj więcej]
SPECJALISTA DS. MARKETINGU I SPRZEDAŻY Jesteśmy firmą zajmującą się produkcją mebli tapicerowanych i poszukujemy osób młodych, ambitnych oraz kreatywnych na stanowisko: SPECJALISTA DS. MARKETINGU ORAZ SPRZEDAŻY Obowiązki:  ... [czytaj więcej]
PRACA HUTA Poszukujemy osób do pracy w Hucie w Dąbrowie Górniczej na stanowiska: - operator wózka widłowego - operator suwnicy – uprawnienia IS specjalne trawersowe, chwytakowe Warunki: - atrakcyjne w... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Felicjan Rohloff:
13 minut temu
Zeżarłam "się" w pospiechu. Proszę o zrozumienie i wklejenie "się" tam gdzie trzeba. AWRUK!
Felicjan Rohloff:
17 minut temu
###"R". Albinie vel (???????)! Dziękuję za zaproszenie. Da Bóg, to jutro przedstawię ewentualny termin tego niezwykle zapowiadającego wydarzenia. Gdzie jest ten wasz gród? zawalona jestem dzisiaj robotą. Pozdrawiam i wszelkich łask bożych życzę. ~emerytowana nauczycielka.
Felicjan Rohloff:
2 godzin temu
Kordianie! To sobie startuj jak jesteś debilem w trepem lub idiotą w kaloszach. Matura to bzdura, a te konkursy to lipa. A te samorządy to Awruki i Złodzieje. Nie bić Awruków i Złodziei, tylko je zlikwidować. Zlikwidować bzdurną maturę! Zlikwidować ukartowane konkursy! Zlikwidować nierządne samorządy! Zlikwidować szkoły samorządowe. Przestać chodzić do bzdurnych szkól! I zacząć się uczyć! I zacząć czytać eKutno! I wstąpić do KAN"PiŚ"! Pod żadnym pozorem nie likwidować KOTÓW !!! I nie zabijać DZIECI ! I nie budować świątyń! I nie budować pałaców! I nie budować komitetów! Budować SERCA, UMYSŁY i DUSZE! I nie sadzić i nie pielęgnować dębów JPII. Rodzić dzieci, uczyć je i wychowywać! Młodzieży nie rozpuszczać! Zrezygnować z paciorków, fikołków i koziołków! Uwierzyć w Boga! Kochać Polskę! I rozniecać promienie NADZIEI! I nie spać! I obudzić się! I się oświecać! I myśleć! I pracować! I odpoczywać! I bawić się! I działać!.........I nigdy nic złego nie robić........ Coś dobrego - zawsze można..... O kotów dbać, psom dać spokój a świnie oprzątać!....... Paniali?........Amen.
Jordan Sierpowski:
2 godzin temu
POSEŁ Z PIS Tadeusz Woźniak - pozując do zdjęć ze strażakami w Komadzynie, splata swe wypracowane dłonie,na nieprzyzwoicie upasionym brzuszysku.Fakt - inni dostojnicy z jego partyji pozując do zdjęć - czynią podobnie. Ale - jak by nie liczyć, Tadeusz Woźniak (ksywa kanonik) - kadencji poselskich ma już sobą wiele i ta kadencja nie jest jego ostanią, to i nie dziwota, że i jego i tak już upasiony brzuch, z każdą kadencja staje się i coraz to i coraz to bardziej monstrualny. Wiadomo - odmawiać na tych różnych poselsko-wiejskich bankietach jadła i napitki - to rzecz wielce niepolityczna. Tak myślę,że jeżeli darwinowska teoria ewolucji nie zadziała i Woźniakowi nie wydłużą się kończyny górne jak u orangutana ,tak aby ręce mógł spleść na swym brzuchu - to tylko patrzeć, jak niezbędnym dodatkowym wyposażeniem posła staną się protezy, przedłużające jego kończyny górne. A po co ? A NO PO TO - ABY POSEŁ WOŹNIAK MÓGŁ SWE WYPRACOWANE DŁONIE SPLEŚĆ NA SWYM MEGA OLBRZYMIM BRZUSZYSKU.
Marian Pawełek:
2 godzin temu
Ciekawe, czy nadal wierzy w swojego idola, górniczynę?
Maria Giedgowt:
2 godzin temu
Widocznie była za słaba, że wygrać. Zresztą ma dużo pracy - kilku uczniów na krzyż w prywatnej. Jak oni się zmieszczą w tym budynku?
Felicjan Rohloff:
3 godzin temu
Ludzie! Nie macie ciekawszych problemów? wiadał dzięcioł żonie: PiS upada, PO tonie . A młode koty tego słuchały i wcale się tym nie przejmowały, tylko miauczały. POPiS - to najstraszniejsze słowo świata - tak dzisiaj miauczały koty stare i młode i mrugając śpiewały: PiS i Plarforma to jedna rodzina, kaczor i donald - nie polska ptaszyna. Ludzie! Nie liczy się forma - liczy się treść. Nie liczy się PiSforma! Nie liczy się PLATforma! Liczy się KUTNOWSKA ARMIA NADZIEI "Prawda i Śmiech"!!!!! Koty są najmądrzejszymi stworzeniami świata!!!!! Niech żyją Koty! I niech żyje KAN "PiŚ"!
Mateusz Dąb:
3 godzin temu
Nikt z patriotów nie miał szans, bo sitwa rzadzi, ale mnie dziwi jedno, że nie wystartowała pani, która wspierała Łebskiego w kampanii.
Felicjan Rohloff:
3 godzin temu
Tyle co koty napłakały. I nic więcej. Tak słyszałem..... Mówią, że śmieszny Tadeusz rozrzutnością nie grzeszy i św. mamony nie marnotrawi. Co innego to te prezbiterianie z Sienkiewicza. Tam jest Zakon Koedukacyjny dla Św. Świrów. Ludzie! Co tam się dzieje? Jak tam grzeszą. Więcej wydają niż zarabiają. Oni chyba na islam już przeszli. Bo Policja ich się boi. Proboszcz tez się boi. I żadnej klątwy na nich nie rzuca. Ekskomuniki tez się boi im wręczyć. Łajdactwo kwitnie pełną gębą i pustymi butelkami. Hulaj dusza! Piekła nie ma! Kto ten Zakon zlikwiduje to chyba świętym zostanie. Ja nie mogę na to wszystko patrzeć. Zakładam Koedukacyjny Zakon Wszystkich Kawalerów jeszcze światłych, mądrych i cnotliwych i Wszystkich Panien Jeszcze Dziewic. Jutro mamy pierwsze spotkanie przy drzwiach otwartych. Musimy być lepsi od tych synów marnotrawnych i rozrzutnych cór z kutnowskiego PiSolandu. Coś dobrego trzeba w życiu zrobić. Nieprawdaż?
January Sobota:
2
 · 
4 godzin temu
Mamy "najgłupszego" Komentatora eKutna BOHDANA ODYŃCA.
Protazy Kotłubaj:
2
 · 
4 godzin temu
Popieram kandydaturę Tego dzielnicowego.Jest człowiekiem inteligentnym, mądrym, sumiennym i uczciwym. Sprawiedliwy i otwarty dla ludzi. Zawsze służy pomocą.
Waldemar Rzuscyć:
3
 · 
4 godzin temu
Został wypchnięty z PiSu. To sa kulisy polityki Klopotowskiego, Matuszewskiego i Błaszczyka. Dlaczego mu nie pomogli ci dwaj ostatni ? Mam wrażenie, że wolą, aby poseł był ze Zgierza, a nie z Kutna. Co Klopotowski, Klimecki, Olesiński zrobili z PiS, to widać z obecności na listach takich ludzi jak Jóźwiak i Ziółkowski.
Bohdan Odyniec:
5 godzin temu
Mamy "najlepszego" Prezydenta Kutna ZBIGNIEWA BURZYŃSKIEGO.
Makary Pawlikowski:
2
 · 
5 godzin temu
A ile dal ten śmieszny Tadeusz ze swojej diety ?
Bartosz Koścień:
6 godzin temu
wklejam wszystkie 4 linki raz jeszcze tym razem poprawne:
umkutno.bip.e-zeto.eu/index.php?type=4&name=bt3& func=selectsite&value%5B0%5D=mnu30&value%5B1%5D=7< br />

www.ekutno.pl/wiadomosci,33979-r-nice-mi-dzy-teo ria-a-praktyka-k-opoty-z-prawem-komendanta-policji -w-kutnie,

kutno.net.pl/artykuly/aktualnosci,aktualizacja-k omendant-kutnowskiej-policji-na-dywaniku-prywatne- dojazdy-rozliczal-jak-sluzbowe,84342.html

www.polskatimes.pl/fakty/kraj/a/komendant-powiat owy-policji-w-kutnie-dostal-reprymende,12174332/
Bartosz Koścień:
2
 · 
6 godzin temu
UPDATE

ZAPRASZAM WSZYSTKICH TU KOMENTUJĄCYCH DO KLIKNIĘCIA W PONIŻSZY LINK

http/umkutno.bip.e -zeto.eu/index.php?type=4&name=bt3&func=selectsite &value%5B0%5D=mnu30&value%5B1%5D=7

Wszyscy Ci, którzy tu komentują nie zadali sobie nawet grama trudu, aby wejść na stronę Urzędu Miasta. Wszyscy piszą "w ciemno". że konkurs odbył się tajnie, że nie było ogłoszenia - cel? Napluć komuś w twarz, upodlić i wykreować błędną rzeczywistość.

Szczerze? Jest to tak zaściankowe myślenie, a przy tym maksymalnie żałosne. Typowa kutnowska mentalność. Zastanawiam się tylko, po co tyle jadu, nie macie własnego życia, planów, marzeń, pasji, pracy, dzieci, rodziny? Wolicie wypluwać gorzkie żale pewnie na osobę, której nawet osobiście nie znacie? Okej, wylewajcie, nikogo to nie rusza, ale wiedzcie, że karma wraca, a przy tym patrząc z boku - chciałabym zobaczyć, czy potraficie mieć tyle odwagi w rzeczywistości co tu w Internecie, podpisujcie się swoim prawdziwym imieniem i nazwiskiem, śmiało! Skoro macie tyle racji, wiecie wszystko najlepiej, posiadacie takie informacje, że można robić aferę za aferą - taka cenna wiedza i szereg informacji - okazja to zabłyśnięcia w sieci! Szkoda zmarnować szansy

Najgorsza analiza przedstawiona poniżej przez "TATARA" - brak słów, jeżeli masz czas na pisanie takich komentarzy i analizowanie całej sytuacji - podziwiam. Jeszcze można zrozumieć, gdyby to co napisałeś było prawdą chociaż w minimalnym stopniu. Ale niestety - napociłeś się przy pisaniu, a wcześniej przy wymyślaniu bzdur i nic z tego nie ma, szkoda Cię biedaku. Dzieci w szkole? Nudna praca? No tak, Kutno takie nudne, trzeba sobie urozmaicić życie.

Wskazówka dla "SPRAWDZAJĄCYCH" - a sprawdzajcie wykształcenie, a sprawdzajcie doświadczenie, a sprawdzajcie kompetencje i wiedzę Pana Bieńka - dokładnie, sprawdzajcie a potem się wypowiadajcie. A jeżeli już wiecie, w co szczerze wątpie - wyciąGNIJCIE wnioski.

Odchodząc od tematu wywołującego przeogromne poruszenie wśród kutnowskich internautów, zachęcam do węszenia w sprawie, która tego wymaga - okazja tym razem dla kutnowskich detektywów. Pf.
Poniżej kilka szczegółów.

Tylko Ci co posiadają pewne informacje dokładnie wiedzą, jak wygląda praca w Kutnie w Policji, gdy tylko zjawił się komendant Szymański. Tylko te osoby wiedzą o wewnętrznych aferach, których część posypała się i została ujawniona w artykule opublikowanym całkiem niedawno.
Skąd się wziął, kto go broni pomimo tylu kłopotów z prawem? Taka osoba rządzi kutnowską policją. Zapewniam, że wiecie w tej sprawie tyle, ile macie w głowach - czyli prawie nic.
Ku przypomnieniu.

http/www.ekutno.pl /wiadomosci,33979-r-nice-mi-dzy-teoria-a-praktyka- k-opoty-z-prawem-komendanta-policji-w-kutnie,

http/kutno.net.pl/ artykuly/aktualnosci,aktualizacja-komendant-kutnow skiej-policji-na-dywaniku-prywatne-dojazdy-rozlicz al-jak-sluzbowe,84342.html

http/www.polskatim es.pl/fakty/kraj/a/komendant-powiatowy-policji-w-k utnie-dostal-reprymende,12174332/

Zachęcam do ponownej lektury i wyciągnięcia wniosków, tym razem trafnych.
Zbigniewa Biallosser:
2
 · 
6 godzin temu
Onufry czy prawdą jest ,że nawet najbliżśi współpracownicy nie wiedzieli ,że odchodzi na samorządową posadkę , nie wiesz dlaczego?Wstyd, honor czy co jeszcze?
Florian Plemieński:
6 godzin temu
Jest całym złem.
Gabriel Koropka:
6 godzin temu
To co Fauście Tobie lekarz od duszy pomógł? Dziwne!A uroda jest kwestią gustu ,i o tym już się nie ..........no chyba Wiesz?
Jonasz Ubysz:
5
 · 
7 godzin temu
Mówię ci po raz kolejny przestań z tym trzeba było startować . No to mogłeś startować , ciekawe czy byś wygrał . W kutnie przed konkursami jest pewniak i nie ma sensu nawet skłądac dokumentów. Zrozum gamoniu.Najciekawsze artykuły
 ·  14
5 dni temu
Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK
 ·  188
5 dni temu
Apel do mieszkańców Kutna, do ludzi, którym na sercu leży dobro miasta i powiatu
 ·  73
5 dni temu
Coraz wyższe pensje prezesów spółek miejskich
 ·  20
6 dni temu
Od dziś parking przy dworcu PKP na Siemiradzkiego zamknięty. Radny interpeluje
 ·  36
10 dni temu
Piramida aptekarska. Lekarz z kutnowskiego szpitala na ławie oskarżonych
 ·  7
11 dni temu
Mieszkańcy Podrzecznej będą mogli wykupić tańszy abonament w strefie płatnego parkowania
 ·  278
12 dni temu
Memorandum do potencjalnych prywatnych partnerów w budowie hali w Kutnie
 ·  10
15 dni temu
Smaczne mówienie, prawda i hejt. Profesor Jerzy Bralczyk w Kutnie
 ·  3
16 dni temu
Piknik Rodzinny w
 ·  14
16 dni temu
Akt erekcyjny wmurowany pod stacjonarne hospicjum w Kutnie
 ·  6
17 dni temu
Znajdź się na zdjęciach z Pikniku Organizacji Pozarządowych
 ·  8
18 dni temu
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Bogata kutnowska tradycja fotograficzna
 ·  32
18 dni temu
Strażacy mieli pełne ręce roboty. Mieszkańcy liczą straty po ulewie
 ·  34
20 dni temu
Komendant Powiatowy Policji w Kutnie odpowiada
 ·  107
20 dni temu
Propozycja PSL pro forma?
 ·  9
20 dni temu
Urzędnik urzędnikowi nierówny. Nagrody na Dzień Samorządowca
 ·  4
20 dni temu
Wyjątkowy spektakl pt. Królewna Śnieżka na Dzień Dziecka w Krośniewicach
 ·  50
20 dni temu
Różnice między teorią a praktyką? Kłopoty z prawem komendanta Policji w Kutnie
 ·  6
21 dni temu
Taniec i zabawa na Dniu Dziecka w Kutnie
 ·  5
21 dni temu
Rockowy festiwal na Kutnowiance cz.2
 ·  9
21 dni temu
Fotoreportaż Qtnoizz Fest cz.1
 ·  2
21 dni temu
Stalowe Tumy 2017 i skarb czyli prototyp polskiej amfibii Fiat 126-P LPT
 ·  4
23 dni temu
Uczennice z Kasprowicza wygrały konkurs o patronie I LO. Polecą szybowcem!
 · 
27 dni temu
Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny. W Łódzkiem najlepsi uczniowie z Kleszczowa
 ·  61
27 dni temu
Warunki PSL wchodzą w życie. Starostwo likwiduje stanowiska
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności