eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 23.06.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,34209-p-jolanta-zagajewska-by-a-dusza-towarzystwa," title="Kutno: ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa</b><br>To nie był czas. To nie była pora.I zgasło słońce, kiedy...</div></a> <a href="/kultura,34210-nagrody-w-dziedzinie-kultury-dla-makowskiego-i-kacalaka," title="Kutno: Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka</b><br>Jarosław Makowski i Tadeusz Kacalak otrzymali Nagrody Prezydenta Kutna w dziedzinie kultury....</div></a> <a href="/wiadomosci,34213-dni-pola-w-strzelcach," title="Kutno: Dni Pola w Strzelcach" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Dni Pola w Strzelcach</b><br>Dziś w Strzelcach odbyły się Dni Pola...</div></a> <a href="/wiadomosci,34208-ekuchnia-udka-po-maroka-sku," title="Kutno: eKuchnia: Udka po marokańsku" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>eKuchnia: Udka po marokańsku</b><br>Nieziemsko pachnące, delikatne i soczyste udka z kurczaka marynowane z aromatycznymi...</div></a> <a href="/wiadomosci,34193-uczniowie-i-nauczyciele-z-kutna-nagrodzeni," title="Kutno: Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni</b><br>Dziś w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie odbyło się...</div></a> <a href="/wiadomosci,34187-jubileuszowy-wiecz-r-z-kr-tkimi-filmami-w-centrum-teatru-muzyki-i-ta-ca," title="Kutno:  Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca" class="none white"><div id="opis_slidera"><b> Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca</b><br>30 czerwca, o godzinie 18:00 odbędzie się jubileuszowa edycja Euroshorts w...</div></a> <a href="/wiadomosci,34182-radni-powiatowi-mieli-szkolenie-wiedza-wszystko-o-tablecie," title="Kutno: Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie</b><br>Tableciku, tableciku powiedz przecie, kto jest najmądrzejszy w radzie? Dziś przed...</div></a> <a href="/wiadomosci,34173-zmar-marek-w-jkowski-regionalista-i-by-y-prezes-tpzk," title="Kutno: Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK</b><br>Zmarł Marek Wójkowski  (1955-2017) – regionalista, kolekcjoner, pasjonat historii 37 pp, ...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Antifa przestrzega przed działaniami ONR
- Faszyści i nacjonaliści próbują rozwinąć swoją działalność w naszym mieście! Udane warszawskie, coroczne już wybryki ONR’u i całego Ruchu Narodowego zachęciły kilku narodowców i faszyzujących kiboli do założenia kutnowskiego oddziału Obozu Narodowo-Radykalnego - piszą na swoim blogu członkowie kutnowskiej Antify. - Niepokojem napawa nas wzrost popularności organizacji narodowych a nawet faszystowskich, takich jak NOP, ONR, MW czy ich wspólny projekt jakim jest Ruch Narodowy. Doszły nas słuchy, że w najbliższym czasie ma dojść do ukonstytuowania się kutnowskiego oddziału Obozu Narodowo-Radykalnego. Oczywiście jako ANTIFA dołożymy wszelkich starań, aby maksymalnie utrudnić a w konsekwencji uniemożliwić rozwój tego nowotworu w Kutnie.

Antifa przestrzega przed działaniami ONR, ./upload/articles_pakiety/22654/01_obraz.jpg


Niedawno właśnie na łamach swojego blogu przestrzegali oni przed demonstracją ONR w centrum miasta. 14 lutego ONRowcy przeszli ulicą Królewską w Kutnie na cmentarz i złożyli hołd żołnierzom Armii Krajowej. Nie doszło do żadnego niepokojącego zdarzenia.

- Naszym celem jest ciągłe i zdecydowane zwalczanie ruchów nacjonalistycznych, rasistwowskich, ksenofobicznych, homofobicznych. Kutno jest miastem, w którym osoby wyróżniające się rzadszymi cechami, takimi jak inny kolor skóry czy mniej popularna orientacja seksualna, są wyszydzane i pogardzane w przestrzeni publicznej - deklarują kutnianie z Antify. - Nie ukrywamy, że nasza najbliższa kampania skupi się na sprawach związanych z różnorodnością stylów życia. Chcemy dać mocny sygnał wszystkim mieszkańcom, że wśród nas żyją ludzie odróżniający się nieco od „społecznie akceptowanych standardów” i należy im się taki sam szacunek jak reszcie. [więcej]
redaktor, 19.02.2014 11:09|czytane: 1362 razy|22 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Oszczędność dla szpitala, ale ceny wyższe dla mieszkańców
Od 1 lutego Diagnostyka Sp. z o.o. z Krakowa po przetargu przejęła w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym sp. z o.o. badania analityczne, bakteriologiczne i serologię transfuzjologiczną  z „Bankiem Krwi”. Firma wynajmuje pomieszczania, dzierżawi sprzęt i przejęła pracowników szpitalnego laboratorium.

Oszczędność dla szpitala, ale ceny wyższe dla mieszkańców, ./upload/articles_pakiety/22596/01_obraz.jpg


Jak twierdzi prezes szpitala Andrzej Musiałowicz dla placówki usługi zewnętrznej firmy mają przynieść oszczędności. Firma specjalizuje się w realizacji profesjonalnych usług od pobrania i transportu materiału biologicznego, poprzez wykonanie badania, aż do dostarczenia wyniku analiz medycznych w ciągu 24 godzin. Niestety jednak dla mieszkańców ceny za badania poszły w górę.

- Diagnostyka Sp. z o.o. dla szpitala od przetargu cen nie zmieniła. To niemożliwe.  Nie wiem czy usługi dla mieszkańców są droższe - mówi Grzegorz Koszada, zastępca dyrektora ds. lecznictwa w kutnowskim szpitalu.

- Zdążyłem skorzystać już z usług nowej firmy, ceny są wyższe niż były. Czytałem, że to dobra inwestycja dla szpitala, ale okazało się, że chyba dla nas mieszkańców niekoniecznie - mówi pan Przemysław z Kutna. [więcej]
wandea, 19.02.2014 10:33|czytane: 2046 razy|19 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Centrum Integracji Społecznej Caritas Diecezji Łowickiej w budowie
Centrum Integracji Społecznej w Kutnie przy ulicy Kochanowskiego w budowie wygląda bardzo okazale. Inwestycja czyli jedna bryła, w której znajdą się kościół i Centrum ma być zakończona w tym roku.  Powstają Centrum pod patronatem Caritas Diecezji Łowickiej oraz plebania nowo powstałej parafii pw. Błogosławionych Męczenników Kutnowskich ks. Michała Woźniaka i ks. Michała Oziębłowskiego.

Centrum Integracji Społecznej Caritas Diecezji Łowickiej w budowie, ./upload/articles_pakiety/22636/01_obraz.jpg
Centrum Integracji Społecznej Caritas Diecezji Łowickiej w budowie, ./upload/articles_pakiety/22636/02_obraz.jpg


Prace budowlane według projektu wykonanego przez firmę PLANBUD wykonuje Przedsiębiorstwo Budowlano - Inżynieryjne MAVEX Marek Michalski. Po położeniu fundamentów w maju ubiegłego roku, od końca sierpnia w bardzo szybkim tempie rosły mury  obiektu. W pierwszym etapie zostały wykonane fundamenty pod budynek Caritas, w którym będzie tymczasowa kaplica gdzie będą sprawowane Msze św. w czasie budowy kościoła. Z kolei Kościół przy Centrum będzie mniejszy od innych kutnowskich kościołów, będzie raczej przypominał dużą kaplicę. [więcej]
wandea, 19.02.2014 09:56|czytane: 2391 razy|9 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Bezrobocie na stałym poziomie i nowi inwestorzy
5721 osób pracuje w prawie 50 zakładach w dzielnicy przemysłowej Sklęczki w Kutnie, z tego 1239 w Podstrefie Kutno. Ostatnio dwie firmy otrzymały pozwolenie na działalność w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej zatem władze miasta mają nadzieję, na powiększenie zatrudnienia. 

- O tereny w naszej strefie pytają trzej potencjalni inwestorzy. Od lipca zmienią się zasady pomocy publicznej dla firm. Będzie można uzyskać 35 proc. zwrotu poniesionego wkładu własnego a nie 50 proc., jak do tej pory  Wszyscy chcą zdążyć do końca czerwca. Wolne działki nam się powoli kończą. Zostały dwie na Intermodalnej, jedna na Poprzecznej i jedna na Bohaterów Walk nad Bzurą - mówi prezydent Zbigniew Burzyński.

Weidenhammer (opakowania) oraz Star Fitness (sprzęt do ćwiczeń), które niedawno otrzymały zezwolenia na działalność w Kutnie  mają zatrudnić w sumie co najmniej 50 osób.

Z kolei bezrobocie utrzymuje się w Kutnie na stałym poziomie, na koniec 2013 roku - 2848 osób.

- Stoi to w miejscu mimo, że jedne firmy zwalniają, drugie zatrudniają. W 2013 roku w dzielnicy przemysłowej było zatrudnionych o 600 osób więcej, a bezrobocie utrzymuje się na tym samym poziomie. To wynika z tego, że dużo osób przyjeżdża do Kutna pracować, a tu nie mieszka. Obserwuję to po rejestracjach samochodów, dużo do nas dojeżdża  - dodaje prezydent. - Troszkę może to jest bolące, że tu ludzie pracują, zajmują miejsca naszym mieszkańcom, ale mieszkają gdzie indziej i tam płacą podatki. [więcej]
wandea, 19.02.2014 09:39|czytane: 1762 razy|56 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Spacerownik zimowy. KDK zaprasza na leśny spacer


[więcej]
Krecik, 19.02.2014 09:40|czytane: 1839 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Tańsze bilety do kina i aquaparku dla dużej rodziny
- Urząd Miasta Kutna pracuje nad projektem uchwały w sprawie wprowadzenia "Kutnowskiej Karty Dużej Rodziny 3+ i Rodziny Zastępczej" - poinformował dziś na konferencji Zbigniew Wdowiak,zastępca prezydenta miasta. Karta dużej rodziny w województwie łódzkim obowiązuje m.in. w Łowiczu, Skierniewicach i Rawie Mazowieckiej.

Z Karty korzystać mają rodziny z trójką dzieci. Jej projekt  przewiduje ulgi przy opłacie za pobyt w przedszkolu i żłobku,ulgi w zakupie biletów do aquaparku i na wydarzenia kulturalne oferowane przez instytucje kultury.

 - Istnieje już 50% ulga na drugie dziecko uczęszczające do przedszkola, wsparcie otrzymują rodziny, które znajdują się w szczególnej sytuacji. Mogą zwrócić się do prezydenta miasta o zmniejszenie odpłatności za pobyt dziecka w przedszkolu – mówił Zbigniew Wdowiak. -Ze  wsparcia na drugie dziecko korzysta 30 rodzin oraz kilka w tym drugim przypadku. [więcej]
wandea, 18.02.2014 20:47|czytane: 1409 razy|15 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czego uczy nas Pinokio?
Pod hasłem „Pinokio przestrzega” w poniedziałek w Bibliotece Pedagogicznej w Kutnie odbył się szkolny etap turnieju z zakresu czytelnictwa i bezpieczeństwa. Konkurs, który nasza biblioteka  zorganizowała wspólnie ze Szkołą Podstawową nr 9 w Kutnie, był elementem działań związanych z Ogólnopolską Akcją Ministra Edukacji Narodowej „Ćwiczyć każdy może” w ramach Roku Szkoły w Ruchu.

Czego uczy nas Pinokio?, ./upload/articles_pakiety/22649/01_obraz.jpg
Czego uczy nas Pinokio?, ./upload/articles_pakiety/22649/02_obraz.jpg
Czego uczy nas Pinokio?, ./upload/articles_pakiety/22649/03_obraz.jpg


Drużyny reprezentujące klasy IV odpowiadały na pytania, uczestniczyły w grach  słownych, rozwiązywały kalambury oraz analizowały zachowanie Pinokia w domu, w szkole, na ulicy i podczas zabaw. Celem turnieju było utrwalenie zasad bezpieczeństwa dzieci w różnych sytuacjach, kształtowanie umiejętności formułowania wniosków na temat konsekwencji niewłaściwego zachowania. Uczestnicy musieli wykazać się znajomością lektury oraz kreatywnością przy rozwiązywaniu zadań związanych z bezpiecznym zachowaniem się bohatera.

Po podsumowaniu punktów uzyskanych w turnieju zwyciężyła drużyna z klasy IV c w składzie: Aleksandra Małachowska, Klaudia Justyńska, Aleksandra  Karolewska, Oskar Lipski. [więcej]
kultura, 18.02.2014 20:02|czytane: 982 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Walentynki w Żychlińskim Domu Kultury
Tegoroczne walentynki w Żychlińskim Domu Kultury rozpoczął I Walentynkowy Przegląd Muzyczny  pt. „Zaśpiewajmy razem”. Wystąpiła w nim żychlińska młodzież ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Walentynki w Żychlińskim Domu Kultury, ./upload/articles_pakiety/22648/01_obraz.jpg
Walentynki w Żychlińskim Domu Kultury, ./upload/articles_pakiety/22648/02_obraz.jpg
Walentynki w Żychlińskim Domu Kultury, ./upload/articles_pakiety/22648/03_obraz.jpg


Na zakończenie przeglądu wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki, zaś szkoły, których uczniowie brali udział w wokalnych zmaganiach zostały uhonorowane nagrodami. Nie zabrakło również konkursu dla publiczności pod nazwą „Na szklanym ekranie”, w którym można było zdobyć słodką nagrodę. Następnym etapem imprezy walentynkowej był koncert zespołu GEST, podczas którego wszyscy wspólnie się bawili. [więcej]
kultura, 18.02.2014 19:57|czytane: 1232 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Żwirki i Wigury będzie przejezdna
Kutnowski samorząd prowadzi rozmowy z nowym właścicielem Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej sp z o.o. w Kutnie w sprawie odkupienia terenu, który połączyłby obie części ul. Żwirki i Wigury, od strony Grunwaldzkiej i Oporowskiej. Od lat jest to wewnętrzna droga PKS-u.

Żwirki i Wigury będzie przejezdna, ./upload/articles_pakiety/22642/01_obraz.jpg


- Być może jeszcze w tym roku sfinalizujemy rozmowy i przedsięwzięcie. Mamy przychylność właściciela z Grodziska Mazowieckiego.  W tym roku będziemy budować rondo na skrzyżowaniu ulic Szymanowskiego i Oporowskiej więc ta inwestycja uzupełniłaby zmianę infrastruktury tej części miasta - mówi prezydent Zbigniew Burzyński. [więcej]
wandea, 18.02.2014 19:50|czytane: 1677 razy|13 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Eliminacje Mistrzostw Polski w Koszykówce Juniorek w Kutnie
Od poniedziałku w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie odbędą się Eliminacje Mistrzostw Polski w Koszykówce Juniorek turniej strefowy U 18K Strefa Łódzko-Kujawsko-Pomorska. Organizatorem jest Miejski Klub Sportowy „Kutno”.

Eliminacje Mistrzostw Polski w Koszykówce Juniorek w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/22647/01_obraz.jpg
Eliminacje Mistrzostw Polski w Koszykówce Juniorek w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/22647/02_obraz.jpg
Eliminacje Mistrzostw Polski w Koszykówce Juniorek w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/22647/03_obraz.jpg


24 lutego (poniedziałek) 2014 roku
godz.17.00   MKS Kutno – UKS Basket Aleksandrów Łódzki
25 lutego (wtorek) 2014 roku
godz.19.30   MKS Kutno – MUKS Widzew Łódź
28 lutego (piątek) 2014 roku
godz. 13.00  MKS Kutno – MMKS KATARZYNKI Toruń
godz. 15.00 UKS BASKET Aleksandrów Łódzki – KS BASKET 25 Bydgoszcz [więcej]
redaktor, 18.02.2014 19:07|czytane: 1119 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Kup bilety na koncert LemON. Rozwiązanie konkursu
Kutnowski Dom Kultury już dziś zaprasza na koncert zespołu LemON 22 marca o godz. 19.00. Bilety są już w przedsprzedaży w kasie KDK do 19 marca w cenie 40 zł, a od 20 marca bilet w cenie 50 zł. Podwójne zaproszenia w pierwszym rzędzie otrzmuje Mariusz Kostusiak.

Kup bilety na koncert LemON. Rozwiązanie konkursu, ./upload/articles_pakiety/22569/01_obraz.jpg


Zespół LemON z charyzmatycznym Igorem Herbutem na czele nie zwalnia tempa. Po brawurowej wygranej w programie "Must Be The Music" zespołowi udało się dokonać sztuki niezwykle trudnej. Ze swoją niekomercyjną, emocjonalną muzyką osiągnął komercyjny sukces. Ich debiutancka płyta niedługo po premierze pokryła się złotem, a następnie platyną. Rok 2013 to pasmo sukcesów zespołu. Nominacja do Fryderyka 2013 w kategorii Debiut Roku. Trasa koncertowa po całej Polsce. Trzy wielkie przeboje w ciągu kilkunastu miesięcy i ogromny sukces w rozgłośniach radiowych oraz w Internecie (teledyski obejrzało łącznie ponad 15 milionów internautów). [więcej]
kultura, 18.02.2014 18:58|czytane: 1899 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kutno miasto ludzi z pasją
Uczniowie klas III b i II b  Szkoły Podstawowej nr 1 im. T.Kościuszki w Kutnie  spotkali się z kolejnymi niezwykłymi mieszkańcami miasta. Spotkania odbyły się w ramach realizacji grantu oświatowego „Kutno miasto ludzi z pasją” realizowanego przez Agnieszkę Ciesielską i Joannę Traczyk.

Kutno miasto ludzi z pasją, ./upload/articles_pakiety/22646/01_obraz.jpg
Kutno miasto ludzi z pasją, ./upload/articles_pakiety/22646/02_obraz.jpg
Kutno miasto ludzi z pasją, ./upload/articles_pakiety/22646/03_obraz.jpg


Tomasz Motylewski od wielu lat jest współorganizatorem Finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Kutnie. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się o szerokim zakresie działalności fundacji WOŚP. Obejrzeli pamiątki z poprzednich finałów, a także rozpoczęli szkolenie w ramach programu „Ratujemy, uczymy ratować”.

Potem uczniowie odwiedzili modelarnię Młodzieżowego Domu Kultury, sekcję modelarstwa lotniczego i kosmicznego. Ryszard Redlicki opowiedział dzieciom o działalności i sukcesach członków sekcji modelarskiej. Z dużym zainteresowaniem uczniowie obejrzeli modele latające oraz zdjęcia, puchary i dyplomy. [więcej]
pismak, 18.02.2014 18:50|czytane: 1132 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Obóz Narodowo-Radykalny oddał hołd żołnierzom Armii Krajowej
W ubiegły piątek Obóz Narodowo-Radykalny zainaugurował działalność w Kutnie.

Obóz Narodowo-Radykalny oddał hołd żołnierzom Armii Krajowej, ./upload/articles_pakiety/22645/01_obraz.jpg
Obóz Narodowo-Radykalny oddał hołd żołnierzom Armii Krajowej, ./upload/articles_pakiety/22645/02_obraz.jpg
Obóz Narodowo-Radykalny oddał hołd żołnierzom Armii Krajowej, ./upload/articles_pakiety/22645/03_obraz.jpg


- Zebraliśmy się spontanicznie by przypomnieć mieszkańcom Kutna, iż czternasty lutego to nie tylko dzień zakochanych, ale także rocznica utworzenia Armii Krajowej. Jesteśmy dumni z tej organizacji zbrojnej, warto czcić jej pamięć. Dodajmy, że od 1944 roku częściowo w jej szeregi weszły bliskie naszym sercom Narodowe Siły Zbrojne, z których wywodzi się wielu Żołnierzy Wyklętych - mówią kutnianie.

Uczestnicy w małym przemarszu spod Kościoła pw. św. Wawrzyńca ulicą Królewską pod Muzeum na pl. Piłsudskiego nieśli transparent „14 II 42' ONR ARMII KRAJOWEJ” oraz biało-czerwone flagi. Można było słyszeć m.in. takie hasła: „Armia Krajowa”, „Cześć i Chwała Bohaterom”, „Narodowe Siły Zbrojne NSZ”, „Bóg, Honor i Ojczyzna”, „ONR”.  Następnie udali się na cmentarz parafialny by modlitwą oddać cześć bohaterom oraz złożyć znicze w narodowych barwach.

- Gdy dotarliśmy na cmentarz, na mogile żołnierzy nie zastaliśmy ani jednego znicza, czy kwiatów. Włodarze miasta i zwykli ludzie nie pamiętają na co dzień o ludziach, którzy ginęli byśmy my mogli żyć. Chcemy ocalić pamięć o bohaterach, o ludziach z których powinno się brać przykład - komentują członkowie ONR. -Korzystając z okazji chcemy życzyć wszystkim zakochanym parom wiele szczęścia i miłości. Zakładajcie normalne rodziny, wychowujcie dzieci zgodnie z najwyższymi wartościami, [więcej]
pismak, 18.02.2014 18:42|czytane: 1620 razy|19 komentarzy|komentuj|czytaj cały
EXPOM Krośniewice Branżowym Mistrzem Polski w Futsalu
W dniach 15-16 lutego 2014 r., w hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Solcu Kujawskim odbyły się kolejne Mistrzostwa Polski Branży Maszyn Rolniczych w Futsalu. Organizatorami XI zmagań pracowników firm branży maszyn rolniczych byli: Eugeniusz Kroll - menadżer firmy Grene Dystrybucja Modła Królewska oraz Marek Wietrzyk - Prezes Expomu Krośniewice.

EXPOM Krośniewice Branżowym Mistrzem Polski w Futsalu, ./upload/articles_pakiety/22643/01_obraz.jpg
EXPOM Krośniewice Branżowym Mistrzem Polski w Futsalu, ./upload/articles_pakiety/22643/02_obraz.jpg
EXPOM Krośniewice Branżowym Mistrzem Polski w Futsalu, ./upload/articles_pakiety/22643/03_obraz.jpg


W Mistrzostwach w sumie padło 137 bramek w 36 meczach (co dało średnią 3,8 bramki na spotkanie).
Czas gry wynosił 2 x 10 minut, a zawody sędziowali: Szymon Raczyński, Rafał Kosek i Bartosz Pankowski z KPZPN. Imprezę poprowadzili: Robert Nowak – organizator imprez sportowych oraz Wojciech Lutowski – kierownik hali sportowej w Solcu Kujawskim. W zawodach wzięło udział 120 zawodników w wieku od 18 do 64 lat. Niebywałą furorę i poważanie wśród uczestników zdobył sobie powszechnie lubiany nestor wśród zawodników pan Józef Suchojad z Metaltechu (rocznik 1950!), uczestnik wszystkich edycji turnieju, dla którego organizatorzy przewidzieli specjalną nagrodę.

Rywalizacja była szalenie zacięta, wyrównana i pasjonującą. Po dwóch dniach zmagań do wyłonienia zwycięzcy turnieju oraz klasyfikacji na miejscach VI-VIII potrzebna była tzw. „mała tabela” (uwzględniająca tylko bezpośrednie wyniki spotkań między drużynami z taką samą ilością punktów). Puchar przechodni powędrował w tym roku do drużyny Expomu Krośniewice, która wyprzedziła POM Augustów oraz obrońców tytułu Araj Kąty Wrocławskie. Wszystkie drużyny biorące udział w zawodach otrzymały okazałe puchary, pamiątkowe zdjęcia drużyn w antyramach oraz komplety bielizny termoaktywnej dla każdego z zawodników. Nagrody dodatkowe w postaci bogatego zestawu kluczy dla 3 najlepszych zawodników turnieju ufundował Prezes firmy Grene Dystrybucja Modła Królewska Marian Fedko. [więcej]
redaktor, 18.02.2014 17:59|czytane: 1410 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Miasto zarabia na śmieciach. Będą altanki na śmietniki i edukacja ekologiczna
Jacek Boczkaja, zastępca prezydenta uważa, że cena opłaty za śmieci została w Kutnie bardzo dobrze skalkulowana. W budżecie miasta za zeszły rok zostało 140 tys. zł z opłaty śmieciowej. W innych miastach np. w Łodzi zostało kilkadziesiąt milionów złotych. Eko Serwis, obecny Toensmeier wystawia miastu faktury średnio miesięcznie 250-290 tys. zł. Kwota pozostała z wpływów będzie wydana na ulepszenie systemu odbierania śmieci oraz edukację ekologiczną.

- W Kutnie ustawa śmieciowa jak na razie sprawdza się znakomicie, ludzie świadomie segregują śmieci, mamy poprawne i dobrze rokujące wskaźniki odzysku. Wymagany poziom to 12% a my mamy 17,7% - mówił Jacek Boczkaja. - Jeśli chodzi o składowanie odpadów ulegających biodegradacji wymagany poziom odzysku to 50%, a my mamy 68%. Te 140 tys. zł, które zostało wydamy na zakup altanek na śmietniki. Odbyliśmy rozmowy z zarządcami nieruchomości, na każdym osiedlu powinny być zamykane na kluczyk altanki. Tak jest już na niektórych osiedlach RSM Pionier. Nie będzie wtedy problemu z rozrzucaniem śmieci przez osoby, które korzystają ze śmietników. [więcej]
wandea, 18.02.2014 12:42|czytane: 1420 razy|12 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Rewitalizacja zabytków oraz eksperymentarium. Projekty z udziałem środków unijnych
Jak mówił dziś na konferencji prasowej prezydent Zbigniew Burzyński inwestycje rewitalizacji Willi Troczewskiego oraz Pałacu Saskiego mają duże szanse na realizację przy udziale środków unijnych. W województwie łódzkim nieco opieszale podchodzi się do uzgodnień Regionalnego Programu Operacyjnego zatem być może dopiero na jesieni 2015 będą ogłaszane działania programu. Z uzgodnień, których na bieżąco  jest uczestnikiem prezydent Kutna wynika jednak, że warto mieć nadzieję.

Rewitalizacja zabytków oraz eksperymentarium. Projekty z udziałem środków unijnych, ./upload/articles_pakiety/22640/01_obraz.jpg


- Wczoraj odbyło się spotkanie w sprawie uzgodnień RPO, mamy do jutra czas na zaproponowanie zmian. Proponujemy przy zakładanym nacisku na metropolitarną Łódź uwzględnienie i podanie kwoty do podziału wśród subregionów, do których zalicza się Kutno. Do podziału ogólnie będzie 9 mld zł, dla obszarów strategicznych interwencji czyli dla Łodzi i gmin wokół wyznaczono już pewną pulę. Chcemy aby i w naszym przypadku tak było - mówił Zbigiew Burzyński, prezydent Kutna.

Tym razem przy wnioskowaniu do RPO położony będzie nacisk na efekt społeczny rewitalizacji, zatem takie projekty jak remont Placu Wolności, Willi Troczewskiego czy Pałacu Saskiego będą na pewno się liczyły. Koszty dokumentacji tych inwestycji są bardzo wysokie, miasto może je ponieść dopiero w momencie ogłoszenia konkretnych działań Regionalnego Programu Operacyjnego.

- Zrobimy dokumentację za 700 tys. zł czy milion złotych, a potem się okaże, że nie da rady zgłosić projektu? Raczej będziemy czekać na więcej konkretów i przymiarki do ogłoszeń konkursów unijnych, tym bardziej, że konkursy mogą być ogłoszone dopiero na jesieni przyszłego roku - powiedział Jacek Boczkaja, zastępca prezydenta.

W przypadku Pałacu Saskiego miasto podejmuje już działania związane z przyszłym aplikowaniem po środki.

- Musimy stworzyć program funkcjonalno-użytkowy Pałacu Saskiego, dwukrotnie prosiliśmy opiekuna pałacu - Fundację Odbudowy Pałacu Saskiego w Kutnie o taki program, nie doczekaliśmy się jednak odpowiedzi. Powołujemy więc zespół złożony z przedstawicieli organizacji pozarządowych i reprezentatów instytucji kultury, aby taką koncepcję użytkową sporządzić - mówił Zbigniew Wdowiak, zastępca prezydenta. - Na pewno będą potrzebne jeszcze badania archeologiczne. [więcej]
wandea, 18.02.2014 12:24|czytane: 1399 razy|9 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Koniec rundy zasadniczej. Cztery najlepsze drużyny zagrają w kolejnej fazie rozgrywek
KALK 10 seria spotkań z niedzieli 16 lutego
09:00 PINGWINY – UKS M-G SZS ŻYCHLIN  75 : 59

Pingwiny wreszcie wygrywają i to w bardzo dobrym stylu. Zawodnicy zwycięskiej drużyny aż trzynastokrotnie trafili za 3pkt (Kacper Wawrzyńczak 6 x 3pkt). Na przerwę zawodnicy schodzili z parkietu przy stanie 33 do 32 dla gospodarzy. Trzecia i czwarta kwarta zdecydowanie należała do Pingwinów, które w pełni zasłużyły na to zwycięstwo.  Należy podkreślić, iż UKS grał bez Filipa Filińskiego. Ta porażka pozbawiła UKS szans na udział w kolejnej rundzie rozgrywek.
Najlepsi strzelcy :
Pingwiny : Kacper Wawrzyńczak – 26pkt ; Patryk Kołodziejczak – 17pkt
UKS : Jacek Filiński – 22pkt ; Hubert Lewandowski – 17pkt

 Koniec rundy zasadniczej. Cztery najlepsze drużyny zagrają w kolejnej fazie rozgrywek, ./upload/articles_pakiety/22638/10_obraz.jpg
 Koniec rundy zasadniczej. Cztery najlepsze drużyny zagrają w kolejnej fazie rozgrywek, ./upload/articles_pakiety/22638/12_obraz.jpg
 Koniec rundy zasadniczej. Cztery najlepsze drużyny zagrają w kolejnej fazie rozgrywek, ./upload/articles_pakiety/22638/02_obraz.jpg


10:00 AVATARY - UKS M-G SZS ŻYCHLIN  49 : 67
Avatary przystąpiły do tego meczu bez ławki rezerwowych co przy grającym szybką koszykówkę UKS bardzo szybko wyłoniło faworyta . Goście z Żychlina, pozbawieni już szans na udział w kolejnej rundzie, pokazali bardzo dobrą grę odnosząc wysokie zwycięstwo. W ich grze w ogóle nie było widać trudów poprzedniego spotkania. Wreszcie z bardzo dobrej strony pokazał się Hubert Lewandowski zdobywając 28 pkt. Drużyna UKS zajęła ostatecznie piąte miejsce w tabeli. [więcej]
TomekKula, 18.02.2014 09:10|czytane: 1355 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Na prowincji na drodze
Wczoraj wybrałam się na spacer w tereny mniej mi znane. Dzielnicę Kościuszków znam jak własną kieszeń, natomiast ulice Łęczycką, Orzeszkowej, Konopnickiej, Chopina słabo. Czytelnicy pisali w czwartek, że tam też mieszkają zapomniani przez władze samorządowe Kutna mieszkańcy, trzeba było więc sprawdzić jak bardzo zapomniani.

Na prowincji na drodze, ./upload/articles_pakiety/22635/01_obraz.jpg
Na prowincji na drodze, ./upload/articles_pakiety/22635/06_obraz.jpg
Na prowincji na drodze, ./upload/articles_pakiety/22635/13_obraz.jpg


Nie wiem czy wszyscy wiedzą, ale Łęczycka ma swoją wypustkę, skręt w prawo, za Konopnicką, który niby jest osobną ulicą, ale okazało się, że to też Łęczycka, tylko cała w błocie, bo nie ma asfaltu. Jest tam pięknie, może trochę jak na wsi. Kury, poletko, pies prawie w każdym obejściu, domy od ruder i pustostanów, po piękne wille z oryginalnymi schodami. Wąskim przejściem dochodzi się z bagnistej Łęczyckiej do ulicy Elizy Orzeszkowej.

Czytelnicy pod artykułem Na Peowiackiej chyba nie mieszka nikt ważny pisali prawdę. Ulica nie ma chodników i w połowie do skrzyżowania jest zlepkiem różnej maści asfaltów i dziur. Odchodzące od niej o wiele mniejsze uliczki są bardziej zadbane, z chodnikami i nie zjeżdżonym dywanikiem drogowym. Aż chce się spacerować. Namawiam zresztą mieszkańców Kutna do pieszych wycieczek w tamte okolice, gdzie na ulicy Konopnickiej ogrody mają piękne wysokie drzewa, gdzieniegdzie opuszczone nieruchomości wyglądają tajemniczo, jest spokojnie, cicho, jedynie trzeba z ulicy umykać na bok kiedy przejeżdżają samochody, bo też brak... chodnika. [więcej]
wandea, 18.02.2014 08:54|czytane: 3010 razy|13 komentarzy|komentuj|czytaj cały
100-lecie istnienia Kujawskich Kolei Wąskotorowych. Czy będą obchody w Krośniewicach?
Stowarzyszenie Niezależna Edukacja Otwarta oraz Stowarzyszenie Krośniewickiej Kolei Wąskotorowej wystapiły do  Julianny Barbary Herman, Burmistrza Krośniewic o udostępnienie wagonu Mbxd1-204 na potrzeby planowanych przez nich jesienią tego roku obchodów 100-lecia istnienia Kujawskich Kolei Wąskotorowych.

100-lecie istnienia Kujawskich Kolei Wąskotorowych. Czy będą obchody w Krośniewicach?, ./upload/articles_pakiety/22630/07_obraz.jpg
100-lecie istnienia Kujawskich Kolei Wąskotorowych. Czy będą obchody w Krośniewicach?, ./upload/articles_pakiety/22630/02_obraz.jpg
100-lecie istnienia Kujawskich Kolei Wąskotorowych. Czy będą obchody w Krośniewicach?, ./upload/articles_pakiety/22630/03_obraz.jpg


I Festiwal Filmów Kolejowych, Maj 2013

- Podczas tego wydarzenia pragniemy zaproszonym gościom z całej Polski przybliżyć historię i niegdysiejsze znaczenie tej kolejki, jako wspaniałego zabytku i przykładu rozwoju przemysłowego tego regionu naszego kraju. Naszym zdaniem będzie to też wyjątkowa okazja do promocji miasta i gminy Krośniewice oraz Województwa Łódzkiego zarówno przed uczestnikami z Polski, jak i zagranicy - piszą organizatorzy obchodów.

W ubiegłym roku min. Paweł Papierz, Prezes SKKW oraz Wojciech Bednarek, Prezes Stowarzyszenia NEO organizowali w Krośniewicach pod koniec maja pod auspicjami Marszałka Województwa Łódzkiego I Festiwal Filmów Kolejowych połączony z przejazdami drezynami, zwiedzaniem terenu kolejowego w Krośniewicach oraz warsztatami plastycznymi dla dzieci. Impreza się udała, dzieci i odwiedzających nie brakowało. Jednak nie obyło się bez zgrzytów związanych ze współpracą społeczników z gminą. [więcej]
wandea, 18.02.2014 08:14|czytane: 1737 razy|9 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kocham Polskę w Kutnie
14 lutego działacze kutnowskiej Młodzieży Wszechpolskiej rozwiesili na ulicach Kutna kilkadziesiąt plakatów kampanii społecznej „Kocham Polskę”, promującej w Walentynki pozytywny obraz polskiego patriotyzmu.

Kocham Polskę w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/22633/01_obraz.jpg


Patriotyzm w Polsce jest bardzo mocno naznaczony martyrologią, zanurzony w cierpieniach, jakich nasz naród doświadczał przez ostatnie 300 lat. Brakuje w nim radości, entuzjazmu i pozytywnego przekazu. Patriotyzm to nie tylko pamięć o poległych i o doznanych krzywdach – choć jest to oczywiście bardzo istotne. Patriotyzm narodu, który chce dokonywać wielkich rzeczy, który odważnie i bez kompleksów chce rozwijać się we współczesnym świecie, musi w pierwszym rzędzie opierać się o promocję pozytywnych postaw, posiadać w sobie olbrzymi ładunek narodowej dumy, radości i optymizmu. [więcej]
redaktor, 17.02.2014 19:35|czytane: 1564 razy|10 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Światowy Dzień Kota i konkurs recytatorski
Światowy Dzień Kota był okazją do zorganizowania przez Kutnowski Dom Kultury "Konkursu recytatorskiego z Kotem".  Do zmagań konkursowych zostali zaproszeni gimnazjaliści. Stawiło się 16 uczestników. Najliczniejszą grupę (9 osób) stanowili uczniowie z Gimnazjum nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Kutnie. Wielu z nich zostało nagrodzonych.

Jury postanowiło przyznać następujące nagrody:

Światowy Dzień Kota i konkurs recytatorski, ./upload/articles_pakiety/22623/01_obraz.jpg
Światowy Dzień Kota i konkurs recytatorski, ./upload/articles_pakiety/22623/02_obraz.jpg
Światowy Dzień Kota i konkurs recytatorski, ./upload/articles_pakiety/22623/05_obraz.jpg


I miejsce Weronika Szydłowska (opiekun Teresa Romanowska), Patryk Pieniążek
II miejsce Kinga Szczepańska, Jakub Chodorowski
III miejsce Iga Marczyńska, Zuzanna Nowak (opiekun Iwona Pietrzak)
IV miejsce Justyna Fajkowska (opiekun Karolina Jagodzińska), Marta Kotlińska (opiekun Iwona Pietrzak)
Wyróżnienia Karolina Zamorowska, Gabriela Tarłowska

Nagrody za udział: Weronika Bednarek, Sandra Cegiełka, Jakub Stasiak, Karolina Kotlińska, Aleksandra Walczak, Justyna Mikołajczyk. [więcej]
kultura, 17.02.2014 15:47|czytane: 1475 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wyniki: KAHLPN ekstraklasa, I liga i II liga
W niedzielę 16 lutego rozegrano kolejną kolejkę  ekstraklasy, I ligi i II ligi w ramach Kutnowskiej Amatorskiej Halowej Ligi Piłki Nożnej. Zespoły z ekstraklasy swoje spotkania rozegrały w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 9, zaś I i II liga w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 1 w Kutnie.

Wyniki: KAHLPN ekstraklasa, I liga i II liga, ./upload/articles_pakiety/22624/03_obraz.jpg
Wyniki: KAHLPN ekstraklasa, I liga i II liga, ./upload/articles_pakiety/22624/12_obraz.jpg
Wyniki: KAHLPN ekstraklasa, I liga i II liga, ./upload/articles_pakiety/22624/17_obraz.jpg


Ekstraklasa
Sami Swoi 1-7 AZS WSGK
Szuda 1 - Kaliński 3, Orzechowski 2, Nowakowski, Klarzak

WNC Skład 2-14 Starter Egolit
Łukasik 1, Petrosyan 1 - Walczak 6, Góralczyk 3, Janakowski Tomasz 2, Krzymieniecki 2, Janakowski Michał
ŻK: Janakowski T. (Starter Egolit) [więcej]
TomekKula, 17.02.2014 13:10|czytane: 1479 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
III Turniej WALENTYNKOWY w Scrabble 2014
Już po raz trzeci Gimnazjum nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Kutnie uczciło WALENTYNKI, organizując 14 lutego III Turniej WALENTYNKOWY w Scrabble, w którym wzięło udział 25 zawodników o różnym poziomie scrabblowych umiejętności i turniejowego doświadczenia.

III Turniej WALENTYNKOWY w Scrabble 2014, ./upload/articles_pakiety/22631/01_obraz.jpg


Żeby rozgrywki były bardziej emocjonujące, tym razem, rozegrano dwa turnieje równoległe dla uczniów bardziej i mniej zaawansowanych. Tym samym wyrównane zostały szanse na zwycięstwo. W grupie A rywalizowało zaciekle 10 zawodników. I tu najlepsi to: Julia Kowalska, tuż za nią Błażej Wilanowski, potem Justyna Mikołajczyk i czwarty Kamil Olejniczak. W tej grupie znajdują się prawdopodobnie przyszli reprezentanci gimnazjum w XII Ogólnopolskich Mistrzostwach Szkół w Scrabble Kutno 2014, które odbędą się w tym roku 30 maja.

Rozgrywki w grupie B były nie mniej emocjonujące. Wygrał Piotr Florczak, drugi był Kacper Kiszel, za nim debiutujący Maciej Pasikowski, czwarty Krzysztof Tomczak. [więcej]
redaktor, 17.02.2014 12:33|czytane: 1036 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Skandaliczne zachowanie wicestarosty i radnego. Będą zawiadomienia do prokuratury?
Obrażani przez radnych goście na czwartkowej nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu w Kutnie są zbulwersowani poziomem obrad wybrańców wyborców w powiecie kutnowskim.  Brak kultury i arogancja prezydium rady oraz skandaliczne zachowanie Konrada Kłopotowskiego wicestarosty kutnowskiego, który ujawnił anonim, sugerując nawet kto go napisał i czytając jego fragmenty, poraził członków związków zawodowych, którzy przyjechali do Kutna służyć pomocą i wiedzą. Zdaje się, że granice przyzwoitości, honoru i rozsądku zostały przekroczone i należy porzucić nadzieję, że jakość obrad tej kadencji będzie oceniana wyżej od poprzedniej.

Wśród zaproszonych gości przez radnych wnioskodawców sesji nadzwyczajnej, której celem miało być podjęcie uchwały o strategii rozwoju systemu ochrony zdrowia w powiecie kutnowskim i rozwoju Kutnowskiego Szpitala Samorządowego sp. z o.o byli Agnieszka Kałużna Przewodnicząca Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Łodzi oraz Zdzisław Bujas Przewodniczący Zarządu Regionu Łódzkiego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych.

Skandaliczne zachowanie wicestarosty i radnego. Będą zawiadomienia do prokuratury?, ./upload/articles_pakiety/22602/05_obraz.jpg
Skandaliczne zachowanie wicestarosty i radnego. Będą zawiadomienia do prokuratury?, ./upload/articles_pakiety/22602/02_obraz.jpg
Skandaliczne zachowanie wicestarosty i radnego. Będą zawiadomienia do prokuratury?, ./upload/articles_pakiety/22602/03_obraz.jpg


Spośród zaproszonych parlamentarzystów pojawił się na sesji senator PiS Przemysław Błaszczyk, który nie wytrzymał jednak do popisowych tyrad swojego partyjnego kolegi Konrada Kłopotowskiego

- Dziękuję za zaproszenie, które pan przewodniczący wysłał. Jestem kolejny raz u Państwa, poprzednio byłem na Białym Forum Dyskusyjnym. Jechałem z wielką nadzieją, ale niestety nie wszystko co mówili pan prezes i pan dyrektor buduje się  świetlaną przyszłością dla Kutnowskiego Szpitala Samorządowego. Przekazane dane wskazują, że przed Państwem potężna, ciężka i długa droga. Nie będzie to łatwe, bo wiele czynników, które mogłyby dla tej jednostki generować dodatni wynik, zależy od tych, którzy płacą czyli NFZ. Wiele punktów planu zostało na tym zbudowanych w nadziei, że te kontrakty będą w miarę uczciwy sposób Państwu przydzielone. Nie jestem takim optymistą jak panowie - mówił Zdzisław Bujas Przewodniczący Zarządu Regionu Łódzkiego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych. - Jechałem z nadzieją, że usłyszę pomysły ponad standardowe. Zapewne macie jeszcze coś w zanadrzu czego nie odkrywacie. Do tego aby plan restrukturyzacyjny się udał potrzebna jest akceptacja ludzi, którymi zarządzacie. Jeśli będzie niepokój, najlepszy prezes niczego nie zrobi. Mogę to Państwu w 1000 procentach gwarantować. Ta przychylność i oddanie załogi są bardzo potrzebne. Pan prezes szpitala mówił, iż staracie się o akredytację ISO. To jak państwo wiecie konkretne standardy, konkretne zadania i konkretni ludzie.Trzy elementy ściśle zespolone ze sobą. Jeśli nie będziecie mieli odpowiedniej liczby wyszkolonej i wykwalifikowanej kadry, akredytacji nie zdobędziecie. Oprócz swoich obowiązków mediatora związkowego pracuję zawdowo w jednym z dużych szpitali w Łodzi, pierwszym, który tę akredytację ISO 9001 posiada. Wierzcie mi Państwo, że były to trzy lata ciężkiego starania się dyrekcji o pozyskanie załogi, nie finansów, bo w tym przypadku załoga musi mieć odpowiednie wykształcenie i kwalifikacje. Z wielkim niepokojem patrzyłem na ubywanie białego personelu w kutnowskim szpitalu. Kłaniam się Państwu i mam nadzieję, że pomysły, które będą musiały powstać, albo powtarzam, Państwo je na pewno macie w zanadrzu, bo nie wierzę, że opieracie się tylko na tej prezentacji, która została nam tu pokazana, argumenty którr pokażą, że spółka nie może pozwolić sobie tylko na taki plan restrukturyzacyjny. Państwa plan jest bardzo ambitny, ale niedojrzały w konsekwencji finansowej, bo nie daje pewnych gwarancji powodzenia, ze względu na to, że oparty jest jedynie na obietnicy NFZ przyznania kontraktu. Kibicuje Państwu i jestem do Państwa dyspozycji.

- Z wielkim smutkiem wysłuchałam wystąpień moich poprzedników (przyp. red. zarządu szpitala i Starosty). Jestem powołana w Okręgowej Radzie  Pielęgniarek i Położnych do nadzoru nad należytym wykonywaniem zawodu przez te dwie grupy. Stanowią one największą grupę w zawodach medycznych w związku z czym wydawałoby się aby traktować je z należytym szacunkiem i również konsultować wiele wypowiedzi i decyzji z tą grupą zawodową. Pani Starosta przedstawiła "Sprawozdanie Zarządu Powiatu z wykonania przez Powiat zadań publicznych w zakresie ochrony zdrowia", które nie zostało skonsultowane z żadną osobą związaną z medycyną. Proszę mi wybaczyć tę polemikę, ale jeśli przygotowuje się sprawozdanie z dziedziny ochrony zdrowia i pisze się o Domach Pomocy Społecznej  i pisze się o typach a nie rodzajach to znaczy, że nie zna pani podstawowych w tym zakresie przepisów prawa - mówiła Agnieszka Kałużna Przewodnicząca Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Łodzi. [więcej]
wandea, 16.02.2014 18:35|czytane: 4324 razy|59 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wyniki: piłka nożna
PIŁKA NOŻNA SENIORÓW
MECZ KONTROLNY

PELIKAN ŁOWICZ –  MKS KUTNO
1 : 1 /0 : 0/
Bramka dla MKS : Piotr Michalski
Trener : Andrzej Grzegorek
Kierownik drużyny : Andrzej Królak

Wyniki: piłka nożna, ./upload/articles_pakiety/22632/01_obraz.jpg


MKS Kutno: Damian Grabarczyk, Jakub Wojtczak, Dawid Kowalski, Dawid Rostkowski, Oskar Karboński, Kacper Nyśkiewicz, Kacper Sadowski, Dawid Walczak (kapitan), Kamil Sołek, Jakub Wojtczak, Igor Pawłowski, Patryk Sobczyk

PIŁKA NOŻNA MŁODZIEŻOWA
MECZE KONTROLNE

Drużyna juniorów
ŁKS ŁÓDŹ R /95 –  MKS KUTNO R /96
Trener : Robert Marzec
6 : 0 /3 : 0/

Drużyna kat. Deyna
WISŁA PŁOCK –  MKS KUTNO
Bramki dla MKS : Adrian Krzymieniewski, Dominik Dębowski
Trener : Tomasz Kaba
5 : 2 /3 : 2/ [więcej]
redaktor, 17.02.2014 12:35|czytane: 2342 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Minimalna przegrana koszykarek MKS-u
W niedzielę 16 lutego w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie koszykarki MKS Kutno (U14) przegrały z zespołem Dachmaxx Pabianice 63:64 (11:16, 19:13, 10:18, 23:17).

Minimalna przegrana koszykarek MKS-u, ./upload/articles_pakiety/22629/01_obraz.jpg
Minimalna przegrana koszykarek MKS-u, ./upload/articles_pakiety/22629/02_obraz.jpg
Minimalna przegrana koszykarek MKS-u, ./upload/articles_pakiety/22629/03_obraz.jpg


Był to pierwszy mecz kutnowskiej drużyny w rozgrywkach finałowych o awans do turnieju strefowego w tym sezonie. Kolejne spotkanie z udziałem naszych koszykarek odbędzie się w najbliższą niedzielę 23 lutego w Kutnie. Zespół MKS-u podejmować będzie drużynę UKS BASKET I z Aleksandrowa Łódzkiego. Już dziś zapraszamy. [więcej]
TomekKula, 17.02.2014 11:13|czytane: 1236 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W Krośniewicach Kabaret pod Wyrwigroszem na Dzień Kobiet[więcej]
kultura, 17.02.2014 11:18|czytane: 1576 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Czytelnicy pytają: Czy zmaleją opłaty za śmieci?
- Pan Jacek Boczkaja, wiceprezydent Kutna obiecywał, że miasto nie będzie zarabiać na ustawie śmieciowej - pisze pan Jan z Kutna. - Stawki dla mieszkańców w tym roku nie zmalały. Czy obietnica zostanie kiedyś spełniona?

- W chwili obecnej nie przewiduje się zmian w stawce opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Po półrocznym okresie funkcjonowania nowego systemu gospodarki odpadami można stwierdzić, ze została ona skalkulowana w sposób prawidłowy. Środki pozyskiwane z tej opłaty są i będą całkowicie przeznaczane na funkcjonowanie systemu odbioru odpadów - odpowiada Jacek Boczkaja. [więcej]
redaktor, 17.02.2014 11:13|czytane: 1360 razy|9 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wyniki spotkań drużyn młodzieżowych KKS Pro Basket Kutno
W sobotę 15 lutego w hali sportowej Gimnazjum nr 1 w Kutnie rozegrano mecz finałowy drużyny młodzików. Drużyna KKS PRO-BASKET Kutno (U14) wygrała z  SKS START I Łódź 49:44 (13:14, 15:11, 13:8, 8:11). To jest druga z rzędu wygrana kutnowskiego zespołu w ramach finału o awans do turnieju strefowego. Jak na razie KKS PRO-BASKET Kutno (U14) zajmuje pierwsze miejsce w tabeli.

Wyniki spotkań drużyn młodzieżowych KKS Pro Basket Kutno, ./upload/articles_pakiety/22628/01_obraz.jpg
Wyniki spotkań drużyn młodzieżowych KKS Pro Basket Kutno, ./upload/articles_pakiety/22628/02_obraz.jpg
Wyniki spotkań drużyn młodzieżowych KKS Pro Basket Kutno, ./upload/articles_pakiety/22628/03_obraz.jpg


KKS PRO-BASKET Kutno: Żak Michał 0, Kowalski Kacper 0, Wilanowski Błażej 0, Urbaniak Dawid 0, Socik Mateusz 4, Urbańczyk Cyryl 0, Szyszka Kacper 2, Gajewicz Kacper 10, Kubiak Bartosz 15, Rosa Mateusz 15, Popławski Michał 3, Kopczyk Kacper 0 [więcej]
TomekKula, 17.02.2014 10:21|czytane: 1250 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Powiatowe drużynowe Mistrzostwa Szachowe
W czwartek, 13 lutego w Szkole Podstawowej nr 6 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kutnie odbył się drużynowy turniej szachowy o awans do zawodów rejonowych. Organizatorem był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kutnie reprezentowany przez  Marka Witkowskiego, który  przygotował dyplomy dla zespołów i puchar dla najlepszej drużyny ze szkół podstawowych i z gimnazjów. Współorganizatorem była Szkoła Podstawowa nr 6.

Powiatowe drużynowe Mistrzostwa Szachowe, ./upload/articles_pakiety/22626/01_obraz.jpg
Powiatowe drużynowe Mistrzostwa Szachowe, ./upload/articles_pakiety/22626/02_obraz.jpg
Powiatowe drużynowe Mistrzostwa Szachowe, ./upload/articles_pakiety/22626/03_obraz.jpg


Zawody prowadził i sędziował kierownik świetlicy Wiesław Zwarycz, który zaprosił reprezentacje wszystkich kutnowskich gimnazjów i szkół podstawowych, oraz placówek oświatowych spoza Kutna z tradycjami szachowymi. Do zawodów zgłosiły się cztery drużyny w kategorii szkół podstawowych i trzy zespoły gimnazjalne.

Wśród podstawówek zwyciężyła debiutująca Publiczna Katolicka Szkoła Podstawowa im. Św. Stanisława Kostki w Kutnie (Damian Półtorak, Piotr Wielgosz, Kacper Stoliński i Mira Jabłońska -  pod opieką siostry Agnieszki Ozimek). Na drugim miejscu, z identycznym dorobkiem punktowym, uplasowała się, broniąca tytułu mistrza powiatu, Szkoła Podstawowa Nr 6 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kutnie (Paweł Kwiatkowski, Kacper Szerszeń, Maciej Galant i Marcelina Czajkowska – pod opieką Wiesława Zwarycza). Zadecydował lepszy wynik na wyższej szachownicy. Na podium znalazła się też druga reprezentacja SP nr 6 (Konrad Zarzycki, Kamil Zarzycki, Filip Znajewski i Barbara Zawierucha – opiekun W. Zwarycz) przed ekipą ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Mikołaja Kopernika (Franciszek Mazur, Jakub Sobolewski, Jakub Ambroziak i Katarzyna Poznańska – nauczyciel Michał Szumiński). Tutaj również zadecydował wynik na pierwszej szachownicy.

Zdecydowanie najlepszą szkołą ponadpodstawową okazało się Gimnazjum im. ks. Stanisława Konarskiego ze Strzelec (Jakub Żandarowski, Jakub Chodorowski, Kacper Brzozowski i Natalia Kaźmierczak – pod opieką Pawła Kacprzaka), zaś o zdobyciu drugiego miejsca zadecydowała różnica 0,5 pkt. na korzyść Gimnazjum nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Kutnie (Filip Kucharski, Michał Mikołajczyk i Kacper Stoś – opiekun Przemysław Kubicki), które pomimo braku zawodniczki pokonało Gimnazjum im. Rodziny Rembielińskich z  Krośniewic (Aleksander Kruszyński, Piotr Marciniak, Mikołaj Kaczuba i Aleksandra Łuczak – z Julitą Szczepankiewicz). [więcej]
redaktor, 17.02.2014 09:45|czytane: 1133 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Wyniki: KALS ekstraklasa kobiet, I, II i III liga mężczyzn
W miniony weekend w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 6 rozegrano mecze kolejnej kolejki ekstraklasy kobiet, I, II i III ligi mężczyzn w ramach Kutnowskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki. Dwa zespoły z I ligi mężczyzn rozegrały w sobotę 14. kolejkę ze względu na zmianę terminu zakończenia rozgrywek. Przedstawiamy wyniki.

Wyniki: KALS ekstraklasa kobiet, I, II i III liga mężczyzn, ./upload/articles_pakiety/22625/04_obraz.jpg
Wyniki: KALS ekstraklasa kobiet, I, II i III liga mężczyzn, ./upload/articles_pakiety/22625/47_obraz.jpg
Wyniki: KALS ekstraklasa kobiet, I, II i III liga mężczyzn, ./upload/articles_pakiety/22625/52_obraz.jpg


Ekstraklasa kobiet 11. kolejka

Gimnazjum Nr 1 Kutno – Gaju Team 0 - 2 (15:25, 13:25)
Kasprowicz Kutno – Mickiewicz Żychlin 1 - 2 (25:22, 9:25, 11:15)
Gaju Team – Mickiewicz Żychlin 2 - 0 (25:14, 25:14)
Rolpuch Kutno – Hurt Pap Kutno 1 - 2 (20:25, 24:26, 15:11) [więcej]
TomekKula, 17.02.2014 07:37|czytane: 1311 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Uczniowie Zespołu Szkół CKR w Mieczysławowie w DEULA Berlin
Grupa siedemnastu uczniówz klas III i IV  technikum zawodowego Zespołu Szkół CKR w Mieczysławowie 7 lutego br. wróciła z wyjazdu turystyczno-praktycznym w DEULA Berlin. Celem wycieczki było zapoznanie się z warunkami pracy i organizacją gospodarstw niemieckich oraz poznanie dorobku kulturowego tej części Niemiec.

Uczniowie Zespołu Szkół CKR w Mieczysławowie w DEULA Berlin, ./upload/articles_pakiety/22620/01_obraz.jpg
Uczniowie Zespołu Szkół CKR w Mieczysławowie w DEULA Berlin, ./upload/articles_pakiety/22620/02_obraz.jpg
Uczniowie Zespołu Szkół CKR w Mieczysławowie w DEULA Berlin, ./upload/articles_pakiety/22620/03_obraz.jpg


W części praktycznej uczniowie zapoznali się z pracą i organizacją ośrodka kształcenia praktycznego dla młodych kadr w rolnictwie Niemczech. Część turystyczna to poznanie Berlina i Poczdamu.

Pierwszego dnia w Niemczech młodzież zwiedziła 26 hal wystawowych na targach rolno-spożywcze GRUNE WOCHE. Kolejne atrakcje to zwiedzanie zabytków Berlina oraz Poczdamu.

- Byliśmy w Raistagu, zwiedziliśmy m.in.: Katedrę Berlińską, Muzeum Techniki, Mur Berliński, Bramę Brandenburską oraz inne ciekawe miejsca w Berlinie. Byliśmy również w oceanarium oraz w Domu Wodnym - opowiadają uczniowie.  W Poczdamie oglądaliśmy faunę i florę tropikalną w BIOSFERZE,  zwiedziliśmy zespól pałacowo- parkowy Cecilienhof, miejsce konferencji Poczdamskiej oraz  zespół parkowo-pałacowy Sanssouci. [więcej]
pismak, 16.02.2014 12:09|czytane: 1424 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
List otwarty SLD do władz Powiatu Kutnowskiego
Przedstawiamy treść listu otwartego  13 lutego, na czwartkowej sesji nadzwyczajnej Rady Powiatu, który wygłosił Bartosz Serenda, Przewodniczący RP SLD w Kutnie. Pod listem podpisała się również Agnieszka Milczarek, Wiceprzewodnicząca RM SLD w Kutnie.

Ta kadencja rozpoczęła się pozytywnie dla kutnowskiego szpitala.

Nowe władze powiatu kutnowskiego, mające początkowo silne poparcie społeczne, zostały obdarzone zaufaniem opinii publicznej i otoczone wizją zgody ponad podziałami. Liderzy tej koalicji mieli realną polityczną siłę i wystarczające poparcie swoich środowisk, by reagować tam, gdzie silna reakcja była potrzebna. Każdy ufał, że nowe władze ustabilizują sytuację kutnowskiego szpitala i sprawią, że nowa kadencja władz powiatu kutnowskiego będzie  uporządkowana i unormowana. Ta, społeczna atmosfera, była wartością dodaną przy największym atucie, jakim było wejście w program oddłużeniowy, zwany Planem B.

Mieliście Państwo czystą kartę, by uratować kutnowski szpital.

Efekty Państwa działań, lub co gorsza  braku działań doprowadziły do tego, że dzisiaj sytuacja kutnowskiego szpitala przypomina coraz bardziej tę sytuację, jaką zastaliście obejmując władze w powiecie kutnowski, a atut, jakim był polityczny i społeczny kapitał został zupełnie zmarnowany. Potwierdza to odejście z koalicji, najpierw naszej organizacji - SLD, później PSL, a także liczne stanowiska, wystąpienia, komentarze, listy i apele wielu różnych środowisk. [więcej]
pismak, 16.02.2014 11:26|czytane: 1587 razy|16 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Walentynkowa podróż seniorów z Żychlina do Chełmna
Biblioteka w Żychlinie zorganizowała sentymentalną podróż dla seniorów 50+ do Chełmna miasta zakochanych. Chełmno miasto i gmina w województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie chełmińskim w dolinie Dolnej Wisły, nad Wisłą i wpadającą do niej Frybą,  leży 40 km na północ od Torunia i 30 km na zachód od Grudziądza. Widoczne jest  z daleka, niepokojące i piękne...

Walentynkowa podróż seniorów z Żychlina do Chełmna, ./upload/articles_pakiety/22622/01_obraz.jpg
Walentynkowa podróż seniorów z Żychlina do Chełmna, ./upload/articles_pakiety/22622/02_obraz.jpg
Walentynkowa podróż seniorów z Żychlina do Chełmna, ./upload/articles_pakiety/22622/03_obraz.jpg


Chełmno to niezwykle klimatyczne miasto zaskakujące serdecznością mieszkańców, piękną panoramą i gotyckimi zabytkami. Potężne krzyżackie świątynie (aż 6) zaskakują klimatem prawdziwego średniowiecza. Stare Miasto zajmuje dużą powierzchnię, na pierwszy rzut oka widać, że jak na standardy średniowieczne było miastem dużym nieco większym niż Poznań. W linii wspomnianych murów obronnych miasta znajdziemy 23 baszty oraz 2 ocalałe spośród 7 (!) istniejących bram wjazdowych. Warto przejść się wzdłuż murów obronnych i odwiedzić przylegający do ceglanych ścian niewielki cmentarz. Znajdziemy tu miejsca ukryte jak klasztor Karmelitanek i  ratusz uważany za najpiękniejszy renesansowy zabytek w Polsce. By dostać się pieszo do miasta od strony Wisły trzeba pokonać stromą serpentynę dróg by przez malownicze pnące się w górę ku miastu Planty dostać się do murów obronnych z Bramą Grudziądzką... i ławeczką DLA ZAKOCHANYCH…

- Najbardziej niesamowitą świątynią jaką znam jest fara chełmińska czyli kościół N.M.P. Właśnie tu można odbyć prawdziwą podróż w czasie bez nadmiaru wyobraźni... Patronem trędowatych i ogólnie ludzi chorych, cierpiących w średniowieczu był św. Walenty. W prawie nie zmienionym od wieków wnętrzu pełnym niepokojących malowideł gotyckich znajduje się ołtarz  a w nim relikwiarz z fragmentem czaszki świętego Walentego. To dało pretekst miastu, które od kilku lat reklamuje sie jako miasto zakochanych. Chełmno to naprawdę świetne miejsce, jedno z tych którymi Polska mogłaby z powodzeniem promować się turystycznie, zresztą jest to ważny punkt na turystycznej mapie Europy w obrębie tzw. Europejskiego Szlaku Gotyku Ceglanego - opowiada Ewa Andrzejewska, dyrektor Miejsko - Gminnej Biblioteki Publicznej im. M. Kownackiej w Żychlinie. [więcej]
pismak, 16.02.2014 11:46|czytane: 1684 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Polfarmex Kutno wygrywa z MKS Dąbrowa Górnicza
Dziś w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 9 rozegrano 20. kolejkę I ligi koszykówki mężczyzn. Zespół Polfarmex Kutno podejmował MKS Dąbrowa Górnicza. Po emocjonującym meczu podopieczni trenera Jarosława Krysiewicza wygrali z zespołem z Dąbrowy Górniczej 84:74 (20:12, 13:24, 31:20, 20:18).

Polfarmex Kutno wygrywa z MKS Dąbrowa Górnicza, ./upload/articles_pakiety/22618/15_obraz.jpg
Polfarmex Kutno wygrywa z MKS Dąbrowa Górnicza, ./upload/articles_pakiety/22618/56_obraz.jpg
Polfarmex Kutno wygrywa z MKS Dąbrowa Górnicza, ./upload/articles_pakiety/22618/73_obraz.jpg


Początek pierwszej kwarty był dosyć wyrównany. Zespoły grały punkt za punkt. W drugiej części pierwszej odsłony koszykarze Polfarmexu zaczęli wypracowywać przewagę między innymi punktami zdobytymi przez kapitana drużyny Huberta Mazura, który w pierwszej kwarcie zdobył 8 punktów oraz dwoma rzutami zza linii 6,75 m Mateusza Bartosza. Pierwsza ćwiartka meczu skończyła się ośmiopunktową przewagą gospodarzy.

Wydawało się, że podopieczni trenera Jarosława Krysiewicza bez problemu wygrają z osłabioną drużyną MKS-u. Okazało się jednak inaczej. Drużyna z Dąbrowy Górniczej obudziła się i zaczęła odrabiać straty, doprowadzając w połowie drugiej kwarty do jednopunktowej przewagi. Dobra gra w obronie gości przyczyniła się do tego, że na początku  tej części gry zawodnikom z Kutna nie udało się rzucić żadnego punktu i to między innymi było przyczyną doprowadzenia do tej przewagi punktowej. Po pięciu minutach drugiej ćwiartki meczu koszykarze Polfarmexu Kutno zaczęli punktować. Punkty w tej kwarcie zdobył Szymon Rduch dwa razy pod rząd, rzucając celnie za 2 punkty. Goście jednak nie odpuścili i na koniec drugiej kwarty doprowadzili do trzypunktowej przewagi. [więcej]
TomekKula, 15.02.2014 19:54|czytane: 2659 razy|12 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Upał, bezmyślność urzędnika i zadłużenie szpitala
Czy człowiek może poczuć się w konsystencji budyniu waniliowego, serka topionego lub innego smacznego acz płynnego zjawiska? Odpowiadam, tak może i... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Drugie Kutnowskie Dni Fantastyki
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kutnie już od przyszłego czwartku zaprasza na Kutnowskie Dni Fantastyki. Wstęp wolny na wszystkie wydarzenia. A w programie spotkania z autorami, koncert, warsztaty malarskie, pokaz... [więcej]
Sport
"Jedynka" trzecia w ręczną w Orlikowej Lidze Mistrzów
We wtorek w Poddębicach odbył się turniej rejonowy w piłce ręcznej chłopców w ramach Orlikowej Ligi Mistrzów - Łódzkie Gra w Ręczną. W turnieju udział wzięła Szkoła Podstawowa nr 1 w Kutnie. W wyniku zaciętej i bardzo wyrównanej rywalizacji chłopcy z Jedynki... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
Odzież na sklepy, butiki, stragany Oferujemy odzież na sklepy, butiki, stragany w bardzo dobrej jakości z Niemiec i Włoch. U nas klient zamawia według osobistego zapotrzebowania (damskie, męskie, dziecięce,... [czytaj więcej]
samochód do ślubu wesele OFERUJĘ PAŃSTWU WYNAJEM LIMUZYNY AUDI w kolorze czarna perła. Samochód jest reprezentacyjny, idealny na tak wyjątkową uroczystość. Zaletą tego samochodu jest przestronne wnętrze i duży baga... [czytaj więcej]
Zespół jednoosobowy DJ Polecam jednoosobowy zespół muzyczny (klawisz i vokal na żywo)który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gram na terenie całego kraju. Wieloletnia praktyka w prowad... [czytaj więcej]
Zespół muzyczny KONKRET to pięcioosobowy zespół muzyczny, który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gramy głównie na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego. Wieloletnia... [czytaj więcej]
Zatrudnimy pracowników Firma P.P.H.U. "ELBEMA" s.c. zatrudni pracownika na stanowisko elektromonter lub pomocnik elektromontera. Mile widziane prawo jazdy kat.B oraz uprawnienia Sep 1kV. CV proszę przesyłać na adres mail... [czytaj więcej]
Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Najlepsze rozwiązanie, jeżeli pilnie potrzebujesz pieniędzy. Nie pytamy o Twój cel – całą sumę możesz przeznaczyć na dowolny,... [czytaj więcej]
SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996ROK PILNIE SPRZEDAM MAM DO SPRZEDANIA SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996 ROK rn5-DRZWIrnKOLOR CZARNY rnPILNIE SPRZEDAM... [czytaj więcej]
Kawalerka do wynajęcia, Kutno ul. Słowackiego Wynajmę mieszkanie w bloku przy ulicy Słowackiego. Jest to odświeżona kawalerka o powierzchni 27 m. kw., w sam raz do zamieszkania.rnCena 850 zł zawiera czynsz i odstępne dla właściciela, do k... [czytaj więcej]
SPECJALISTA DS. MARKETINGU I SPRZEDAŻY Jesteśmy firmą zajmującą się produkcją mebli tapicerowanych i poszukujemy osób młodych, ambitnych oraz kreatywnych na stanowisko: SPECJALISTA DS. MARKETINGU ORAZ SPRZEDAŻY Obowiązki:  ... [czytaj więcej]
PRACA HUTA Poszukujemy osób do pracy w Hucie w Dąbrowie Górniczej na stanowiska: - operator wózka widłowego - operator suwnicy – uprawnienia IS specjalne trawersowe, chwytakowe Warunki: - atrakcyjne w... [czytaj więcej]
RINTAL Polska poszykuje samodzielnych monterów schodów Producent schodów, Rintal Polska Sp. z o.o. poszukuje samodzielnych monterów schodów.rnrnZakres działalności:rn- montaż schodów samonośnych oraz obić na schody betonowernrnWymagania:rn- włas... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę AVENSIS I lub II tel.725-361-836 Kupie Toyote AVENSIS I lub II COROLLE YARIS MERCEDESA SPRINTERA 124 190 W210 oraz Maszyny Rolnicze Ursus Zetor Wladymirec Przyczepy Kombajny tel. 725.361.836 cala Polska atrakcyjne ceny szybki odbiór... [czytaj więcej]
Przeprowadzki Usługi transportowe Oferujemy usługi transportowe przeprowadzki przewozy mebli, AGD i RTV rzawsze aktualne również w weekendy 24h tel. 725-361-836... [czytaj więcej]
WYnajme kawalerke Wynajme kawalerke 20^2. Od lipca w centrum Kutna. Umeblowana. Koszt najmu 650zl... [czytaj więcej]
Pożyczka na oświadczenie. Kredyt na dowód Pożyczka na oświadczenie. Kredyt na dowód. Tylko 94zł miesięcznie za pożyczone 1000zł. Aby otrzymać pożyczkę potrzebujesz: - dowód osobisty - konto bankowe - źródło dochodu ... [czytaj więcej]
PRACA HOLANDIA rzeźnik lub ubojowiec PRACA HOLANDIA rzeźnik lub ubojowiec Od osoby szukającej pracy oczekuje się przede wszystkim doświadczenia na podobnym stanowisku Ze strony pracodawcy oferujemy pracę jednozmianową od 5.30... [czytaj więcej]
Mów po niemiecku – indywidualnie dla dorosłych online Wybierasz się do pracy albo pracujesz w za granicę? Nie masz rnczasu ani możliwości, żeby chodzić na kursy stacjonarne lub integracyjne? rnrnChcę zaproponować Ci skuteczną i łatwą naukę ni... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Błażej Okręglewicz:
3 minut temu
Nie pozostaje nic innego jak tylko pogratulować.
Hortensjusz Oleksiuk:
2
 · 
10 minut temu
Popieram Cię Krzysztofie w 1000%, chylę czoła i pozdrawiam....
Hortensjusz Oleksiuk:
2
 · 
14 minut temu
W kutnowskim Chwastostanie wszystko jest możliwe! Nieprawdaż?
Hortensjusz Oleksiuk:
20 minut temu
###"R" Taaaak! Wszystko jasne? Jurandzie! A kto ukradł komentarz, który znajdował się powyżej i był w swojej formie podobny do poniższego tylko zamiast dziwnie zamontowanego napisu PTO"R" był napis eKutno? Gdyby nie te awruki i złodzieje to Ziemia Kutnowska by była o wiele razy piękniejsza, ładniejsza, mądrzejsza, światlejsza i czystsza. Robert! Bardzo pięknie to wszystko ująłeś. Tak trzymaj! Pozdrawiam. Trzymajta sie chłopy mocno. W kupie! Uważajta na awruki, złodziei, głąbów i świrów. Do zobaczenia w szeregach Kutnowskiej Armii Nadziei "Prawda i Śmiech". NIECH ŻYWI NIE TRACĄ NADZIEI... ~agent 3D - Agencja MRPiH "podkówka". Generalny Koordynator akcji tworzenia KAN "PiŚ".
Jonatan Błus:
27 minut temu
Szanowny Panie Zygfrydzie obraźliwy wpis jest gdzieś poniżej ale doceniam pana dobrą wolę i po pana wpisie uważam sprawę za niebyłą. Pozdrawiam serdecznie.
Zygfryd Iwański:
1 godzin temu
Drogi Zygmuncie Skinder! Może w czymś Ci pomóc? Kto i czym Cię obrażał bez uzasadnienia? Może jesteś na jakimś punkcie niewygimnastykowany i niewyuczony? Bohaterski praojciec na pewno bez uzasadnienia by Cię nie obrażał. ~Towarzystwo Pomocy Wzajemnej i Reasekuracji.
Jan Hryncewicz:
1 godzin temu
Grzegorz to ty wprowadzasz ludzi w błąd pisząc ,że błąd jest w tytule, nie wszyscy sa kumaci, zrozumiałaś?
Arkadiusz Paś:
2
 · 
1 godzin temu
Oni wszyscy chcą dotrwać do końca kadencji i tyle w temacie.
Zdzisław Zmurka:
1 godzin temu
Ale pewnie firma pośrednicząca to agencja pracy tymczasowej, która na takiego pracownika dostaje ze 3000 netto.
Krzysztof Stuart:
2
 · 
1 godzin temu
...przepraszam, miało być OSŁABIAJĄCY partię!
Krzysztof Stuart:
2
 · 
1 godzin temu
Uważam że p. Kłopotowski szkodzi partii, miastu i mieszkańcom Kutna. Sianie takiej demagogii nie przekona nikogo. Ten obecny skład kutnowskiego PiS nie ma według mnie szans na to aby wejść do samorządu w najbliższych wyborach. Ponadto obiecuję państwu, że prawdziwa Prawica w Kutnie nie spocznie dopóki ten pan i inni szkodnicy, osłaniający partię w niej pozostaną.
Zygfryd Iwański:
1 godzin temu
Taka odpowiedź: Wszyscy złoczyńcy, władza, lenie, marnotrawcy, awruki i złodzieje chcieliby, aby praniem wszystkich brudów zajęli się PTO"R" i eKutno. Tak widzę, słyszę i czuję. ~uczeń normalnego liceum nieakademickiego.
Grzegorz Korb:
2 godzin temu
To raczej ty nie załapaleś drwiny z tzw wolnych etatów w tym powiecie, chyba że jesteś romantykiem który uważa że ten wakat zostanie obsadzony w wyniku rzetelnego konkursu w którym wygra najlepszy. O co zakład że gdy już poznamy wynik konkursu to dziwnym zbiegiem okoliczności okaże się ze zwycięzca jednak już z obecną władzą był związany?
Beniamin Estko:
3 godzin temu
Mój sąasiad pracuje w Fresenius Kabi w Kutnie trzeci rok przez Firme pośredniczą zarobki jego to minimalnie powyżej 1500 netto.
Anioł Kotdras:
3
 · 
3 godzin temu
Jak to jest możliwe, że Debich odwołany przez wojewodę z funkcji starosty, co potwierdziły wyroki dwóch sądów nadal jest starostą. To jakaś paranoja. To kpina z wymiaru sprawiedliwości to kpina z mieszkańców miasta. Gdyby miał trochę honoru to sam by odszedł, ale u niego honor? Tylko micha liczy się. przecież drugi raz sie już nie załapie.
Honorata Solarz:
2
 · 
4 godzin temu
A kto w tym referacie jest kierownikiem i czy ma wykształcenie przydatne w tej pracy czy może jest np europeistą, humanistą ,biologiem ,czy ma wykształcenie tożsame bo tak też używane jest w ogłaszanych konkursach? Ktoś wie?
Blanka Barszczowski:
4 godzin temu
No właśnie co na to sanepid i jakieś inne instytucje od śrrodowiska? A gdzie policja? Czy zawiadomiona ociąga się z przyjechaniem?
Roberta Bychow:
4 godzin temu
Czym ci zaimponował?
Patryk Boniuko:
4 godzin temu
Prędzej już ogrodnik niż biolog.
Patryk Boniuko:
4
 · 
4 godzin temu
Bo oni myślą że wszyscy są idiotami ,a tak nie jest.Najciekawsze artykuły
 ·  14
3 dni temu
Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK
 ·  187
3 dni temu
Apel do mieszkańców Kutna, do ludzi, którym na sercu leży dobro miasta i powiatu
 ·  72
4 dni temu
Coraz wyższe pensje prezesów spółek miejskich
 ·  18
4 dni temu
Od dziś parking przy dworcu PKP na Siemiradzkiego zamknięty. Radny interpeluje
 ·  36
9 dni temu
Piramida aptekarska. Lekarz z kutnowskiego szpitala na ławie oskarżonych
 ·  7
9 dni temu
Mieszkańcy Podrzecznej będą mogli wykupić tańszy abonament w strefie płatnego parkowania
 ·  278
10 dni temu
Memorandum do potencjalnych prywatnych partnerów w budowie hali w Kutnie
 ·  10
13 dni temu
Smaczne mówienie, prawda i hejt. Profesor Jerzy Bralczyk w Kutnie
 ·  3
14 dni temu
Piknik Rodzinny w
 ·  14
14 dni temu
Akt erekcyjny wmurowany pod stacjonarne hospicjum w Kutnie
 ·  6
15 dni temu
Znajdź się na zdjęciach z Pikniku Organizacji Pozarządowych
 ·  8
16 dni temu
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Bogata kutnowska tradycja fotograficzna
 ·  32
16 dni temu
Strażacy mieli pełne ręce roboty. Mieszkańcy liczą straty po ulewie
 ·  34
18 dni temu
Komendant Powiatowy Policji w Kutnie odpowiada
 ·  107
18 dni temu
Propozycja PSL pro forma?
 ·  9
18 dni temu
Urzędnik urzędnikowi nierówny. Nagrody na Dzień Samorządowca
 ·  4
18 dni temu
Wyjątkowy spektakl pt. Królewna Śnieżka na Dzień Dziecka w Krośniewicach
 ·  50
18 dni temu
Różnice między teorią a praktyką? Kłopoty z prawem komendanta Policji w Kutnie
 ·  6
19 dni temu
Taniec i zabawa na Dniu Dziecka w Kutnie
 ·  5
19 dni temu
Rockowy festiwal na Kutnowiance cz.2
 ·  9
19 dni temu
Fotoreportaż Qtnoizz Fest cz.1
 ·  2
19 dni temu
Stalowe Tumy 2017 i skarb czyli prototyp polskiej amfibii Fiat 126-P LPT
 ·  4
21 dni temu
Uczennice z Kasprowicza wygrały konkurs o patronie I LO. Polecą szybowcem!
 · 
25 dni temu
Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny. W Łódzkiem najlepsi uczniowie z Kleszczowa
 ·  61
26 dni temu
Warunki PSL wchodzą w życie. Starostwo likwiduje stanowiska
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności