eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 25.06.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,34209-p-jolanta-zagajewska-by-a-dusza-towarzystwa," title="Kutno: ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa</b><br>To nie był czas. To nie była pora.I zgasło słońce, kiedy...</div></a> <a href="/kultura,34210-nagrody-w-dziedzinie-kultury-dla-makowskiego-i-kacalaka," title="Kutno: Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka</b><br>Jarosław Makowski i Tadeusz Kacalak otrzymali Nagrody Prezydenta Kutna w dziedzinie kultury....</div></a> <a href="/wiadomosci,34213-dni-pola-w-strzelcach," title="Kutno: Dni Pola w Strzelcach" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Dni Pola w Strzelcach</b><br>Dziś w Strzelcach odbyły się Dni Pola...</div></a> <a href="/wiadomosci,34208-ekuchnia-udka-po-maroka-sku," title="Kutno: eKuchnia: Udka po marokańsku" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>eKuchnia: Udka po marokańsku</b><br>Nieziemsko pachnące, delikatne i soczyste udka z kurczaka marynowane z aromatycznymi...</div></a> <a href="/wiadomosci,34193-uczniowie-i-nauczyciele-z-kutna-nagrodzeni," title="Kutno: Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni</b><br>Dziś w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie odbyło się...</div></a> <a href="/wiadomosci,34187-jubileuszowy-wiecz-r-z-kr-tkimi-filmami-w-centrum-teatru-muzyki-i-ta-ca," title="Kutno:  Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca" class="none white"><div id="opis_slidera"><b> Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca</b><br>30 czerwca, o godzinie 18:00 odbędzie się jubileuszowa edycja Euroshorts w...</div></a> <a href="/wiadomosci,34182-radni-powiatowi-mieli-szkolenie-wiedza-wszystko-o-tablecie," title="Kutno: Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie</b><br>Tableciku, tableciku powiedz przecie, kto jest najmądrzejszy w radzie? Dziś przed...</div></a> <a href="/wiadomosci,34173-zmar-marek-w-jkowski-regionalista-i-by-y-prezes-tpzk," title="Kutno: Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK</b><br>Zmarł Marek Wójkowski  (1955-2017) – regionalista, kolekcjoner, pasjonat historii 37 pp, ...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Czytelnicy piszą: ZSP protestuje przeciw wyzyskowi pod marketem Dino
Około godzinę pod marketem Dino przy ul. Łęczyckiej w Kutnie przeciw wyzyskowi protestowali reprezentanci Związku Syndykalistów Polskich.  Związkowcy pojawili się tam o 14.15, po chwili przyjechała kutnowska policja. Protest zakończył się o 15.20.

Czytelnicy piszą: ZSP protestuje przeciw wyzyskowi pod marketem Dino, ./upload/articles_pakiety/22553/01_obraz.jpg
Czytelnicy piszą: ZSP protestuje przeciw wyzyskowi pod marketem Dino, ./upload/articles_pakiety/22553/02_obraz.jpg
Czytelnicy piszą: ZSP protestuje przeciw wyzyskowi pod marketem Dino, ./upload/articles_pakiety/22553/03_obraz.jpg


Pieć osób z transparentem i ulotkami uświadamiała klientów marketu o działaniach sieci Dino. Związek walczy o lepsze warunki pracy i swobodę organizowania się. W grudniu 2013 r. sieć marketów Dino zwolniła pracownice, które założyły związek zawodowy. W styczniu pracę straciły kolejne osoby, niektóre za to, że lajkowały stronę ZSP na Facebooku. Pikiety odbyły się we Wrocławiu i Bełchatowie, a dziś w Kutnie.

Związek Syndykalistów Polski wzywa do bojkotu marketów Dino, bowiem uważa, że oferują bardzo złe warunki pracy i łamią podstawowe prawo swoich pracowników do wolności słowa i stowarzyszania się. [więcej]
pismak, 08.02.2014 16:12|czytane: 4711 razy|33 komentarzy|komentuj|czytaj cały
III zawody strzeleckie w Żychlinie już jutro
9 lutego o godz. 11.00 w Zespole Szkół w Żychlinie odbędą się trzecie Zawody Strzeleckie o Puchar Burmistrza z okazji 151 rocznicy powstania styczniowego.

Zgłoszenia należy kierować na e-mail: cezary.kwiatkowski@vp.pl lub w dniu zawodów do godz. 10. 30. Broń pneumatyczną zapewnia organizator. Zawody odbędą się w dwóch kategoriach, młodzieżowej (uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych) oraz open. Regulamin zawodów na stronie ZS w Żychlinie [więcej]
pismak, 08.02.2014 13:28|czytane: 1133 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dzień otwarty w "Czwórce"
Szkoła Podstawowa nr 4 w Kutnie podobnie jak w ubiegłym roku podczas Dnia otwartego postawiła na spontaniczność rodziców, którzy w wolny dzień zabiorą swoje 5 i 6-letnie pociechy i pokażą im szkołę, jaką dla nich być może wkrótce wybiorą.

Dzień otwarty w
Dzień otwarty w
Dzień otwarty w


Przyszli uczniowie mogli obejrzeć sobie klasy, w których odbywają się zajęcia, w sali gimnastycznej uczestniczyć w grach i zabawach. Uwagę zwracały piękne makiety Kutna wykonane przez nauczycielki i uczniów. Edukacja regionalna dzieci w "Czwórce" być może osiągnie swoje pozytywne rezultaty.

Starsi uczniowie, którzy pomagali nauczycielkom w przyjęciu małych gości i ich rodziców wręczali gazetkę szkolną "Koperniczek". Numer grudniowy poświęcony świętom to kolejny dowód na możliwość rozwijania talentów w tej szkole, w tym wypadku literackich i poetyckich

Dzieci w miłej atmosferze spędziły czas w szkole, natomiast rodzice spokojnie mogli porozmawiać o edukacji swoich pociech z nauczycielkami. [więcej]
wandea, 08.02.2014 13:25|czytane: 1427 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Aquapark Kutno zaprasza. Szkoła pływania dla dzieci i niemowląt[więcej]
wandea, 05.02.2014 14:47|czytane: 1501 razy|komentuj|czytaj cały
Muzyczne Walentynki z KDK. Rozwiązanie konkursu
Kutnowskim Dom Kultury przygotował na Walentynki w tym roku wiele atrakcji. 14, 15,16 lutego Kino KDK zaprasza na dwa polskie filmy w tym komedię romantyczną z plejadą aktorów i debiutującym Czesławem Mozilem.

Muzyczne Walentynki z KDK. Rozwiązanie konkursu, ./upload/articles_pakiety/22507/01_obraz.jpg


A 15 lutego w sobotę w Centrum Teatru, Muzyki i Tańca o godz. 18.30 koncert Dominiki Barabas. Bilet 20 zł do nabycia w kasie CTMiT. Podwójne zaproszenie dla zakochanej pary na muzyczne Walentynki trafia do: Agnieszki Ciesielskiej.

Dominika Barabas zajmuje się piosenką literacką, jest wokalistką, multiinstrumentalistką, kompozytorką i tekściarką. Zdobyła I nagrodę na Festiwalu Twórczości Wojciecha Młynarskiego, Nagrodę Dziennikarzy, [więcej]
kultura, 07.02.2014 18:14|czytane: 1342 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Do pracy koalicjo, opozycja wykonała ruch. Będzie Strategia Rozwoju Systemu Ochrony Zdrowia i szpitala?
Grupa radnych Rady Powiatu w Kutnie 6 lutego złożyła wniosek o zwołanie sesji nadzwyczajnej w powiecie, której celem będzie ustalenie stanowiska Rady Powiatu w przedmiocie strategii rozwoju systemu ochrony zdrowia w powiecie kutnowskim, a w szczególności rozwoju Kutnowskiego Szpitala Samorządowego sp. z o.o.

Radni chcą zobowiązać Zarząd Szpitala do przekazywania Radzie Powiatu w Kutnie comiesięcznych wyników finansowych szpitala oraz informacji o podjętych strategicznych decyzjach w sprawach dotyczących zakresu i jakości oferowanej przez szpital pomocy medycznej.

Do pracy koalicjo, opozycja wykonała ruch. Będzie Strategia Rozwoju Systemu Ochrony Zdrowia i szpitala?, ./upload/articles_pakiety/22546/01_obraz.jpg


Zwołanie sesji nadzywczajnej radni we wniosku uzasadniają niewywiązywaniem się przez Zarząd Powiatu i Prezesa Szpitala ze złożonych wcześniej publicznych deklaracji opracowania spójnej strategii rozwoju i działania newralgicznej i fundamentalnej dla mieszkańców powiatu instytucji, jaką jest szpital.

Radni podpisani pod wnioskiem Marek Materka, Jacek Spryszyński, Krzysztof Debich, Michał Wasielewski, Edyta Ledzion, Zbigniew Filipiak i Jacek Gałka podejrzewają, że Zarząd Powiatu nie dąży do ratowania szpitala pozwalając na jego zadłużanie się i zmniejszanie zakresu świadczonych usług. Piszą również o podejrzeniu zamiaru sprzedaży szpitala w podobny sposób, jaki to miał miejsce w przypadku Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej sp. z o.o. w Kutnie. Wnioskodawców niepokoi również fakt niewyznaczenia przez Rafała Jóźwiaka, Przewodniczącego Rady Powiatu terminu sesji poświęconej wyłącznie szpitalowi, o co od dawna usilnie zabiegała opozycja.

Radni niezależni oraz radni Komitetu Obywatelskiego zwracają uwagę, że niepoważne i nieodpowiedzialne zachowanie Zarządu Powiatu i Rady Powiatu w sprawie szpitala stanowi niedopełnienie obowiązku dbania o majątek publiczny. Przedłożyli oni Przewodniczącemu Rady Powiatu we wniosku projekty uchwał. Jedna z nich dotyczy opracowania "Strategii Rozwoju Systemu Ochrony Zdrowia i Kutnowskiego Szpitala Samorządowego sp. z o.o. na lata 2014-2024" z uwzględnieniem następujących elementów: Zarząd Powiatu w ciągu dwóch miesięcy od podjęcia uchwały opracuje i przyjmie założenia do strategii, przeprowadzi konsultacje z przedstawicielami jednostek samorządu terytorialnego oraz medycznych samorządów zawodowych.

Radni chcą aby w strategii wykorzystano biznesplan wraz z propozycją restrukturyzacji i spłaty zobowiązań z 14 września 2010, raport końcowy z audytu organizacyjno- finansowego z 15 lutego 2013 oraz wyniki finansowe szpitala za lata 2012, 2013. Projekt strategii powinien być przedłożony Radzie w ciągu czterech miesięcy. [więcej]
wandea, 07.02.2014 17:10|czytane: 2173 razy|31 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Chcą się uczyć w "Szóstce"
Dziś w Szkole Podstawowej nr 6 w Kutnie rodzice i dzieci, które chcą uczyć się w tej szkole mogły same zwiedzić szkołę, wejść na otwarte lekcje i obejrzeć program artystyczny przygotowany specjalnie dla nich.

Chcą się uczyć w
Chcą się uczyć w
Chcą się uczyć w


Nie zabrakło chętnych rodziców zainteresowanych umieszczeniem przedszkolaków od września w kutnowskiej podstawówce. Zasięgali oni informacji u nauczycieli i dyrekcji szkoły. Zapraszamy rodziców z dziećmi jeszcze dziś od godz. 16.30 do 18.30 będzie można zwiedzić wszystkie sale, w których odbywają się zajęcia.

- Zostały  dziś przeprowadzone zajęcia przez  Danutę Zieńkowicz w klasie Ib dla rodziców dzieci, które w roku szkolnym 2014/2015 rozpoczną naukę w Szkole Podstawowej Nr 6. Celem zajęć było uświadomienie rodzicom, że szkoła i nauczyciele są dobrze przygotowani na przyjęcie sześciolatków. Dzieci sześcioletnie doskonale funkcjonują w grupie, wykazując duże umiejętności edukacyjne, a wiedzą nie odbiegają od kolegów i koleżanek o rok starszych - mówi wicedyrektor Magdalena Stępka.

Do Szkoły Podstawowej Nr 6 zostały zaproszono dzieci z Przedszkoli Miejskich nr 5, 8, 15 i 16. Na dzisiejszym spotkaniu pojawiły się  przedszkolaki z "Calineczki" nr 16 i "Stokrotki" nr 5. Najpierw odbyło się spotkanie w hali sportowej. Wychowawczynie klas III (Agata Andrych, Halina Cieślak i Renata Suchińska) wraz z dziećmi przygotowały program artystyczny "Witajcie w Naszej Bajce”. Uczniowie zaprezentowali wiersze Julian Tuwima oraz piosenki z Akademii Pana Kleksa. [więcej]
TomekKula, 07.02.2014 15:02|czytane: 1878 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Zrezygnowali z gry w MKS Kutno
Zarząd Miejskiego Klubu Sportowego „Kutno” 5 i 7 lutego br wyraził zgodę na rozwiązanie „za porozumieniem stron” umów o profesjonalne uprawianie piłki nożnej w III – ligowej drużynie piłki nożnej Arkadiuszem Błaszczykiem, który rozegrał 15 meczów, zdobył 2 bramki, Dawidem Klepczyńskim, rozegrał 56 meczów, zdobył 2 bramki, Jakubem Lipczyńskim rozegrał 2 mecze i Łukaszem Pałczyńskim  rozegrał 39 meczów, zdobył 2 bramki. [więcej]
pismak, 07.02.2014 17:54|czytane: 1109 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wpadł z marihuaną i amfetaminą
Policjanci Wydziału Kryminalnego zatrzymali wczoraj 26-letniego mieszkańca Kutna, który posiadał marihuanę i amfetaminę.

6 lutego około godziny 12.00 w Wierzbiu, kutnowscy kryminalni podczas prowadzonej obserwacji osób jadących pojazdem opel corsa zauważyli, że pasażer wyrzucił przez okno jakiś przedmiot. Okazało się, że jest to działka marihuany wraz z "fifką" do jej spalenia. Mężczyzna został zatrzymamy. [więcej]
pismak, 07.02.2014 15:50|czytane: 1413 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Poszukiwany sprawca rozboju przy ul. Łęczyckiej
Kutnowscy policjanci pod nadzorem Prokuratury w Kutnie prowadzą śledztwo w sprawie kradzieży rozbójniczej, która miała miejsce 28 stycznia 2014 roku w Kutnie przy ulicy Łęczyckiej.

Poszukiwany sprawca rozboju przy ul. Łęczyckiej
28 stycznia około godziny 16.30 do jednego ze sklepów wszedł mężczyzna, który ukradł artykuły spożywcze. Kradzież zauważyła ekspedientka. Podczas interwencji sprawca uderzył kobietę butelką i uciekł z miejsca zdarzenia. Wszystkie osoby, które mogą posiadać informację o ustaleniu sprawcy rozboju proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Kutnie osobiście lub dzwoniąc na numerem telefonu 242532269 lub 997. Policja zapewnia anonimowość. [więcej]
pismak, 07.02.2014 15:30|czytane: 2498 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
100. rocznica wybuchu I wojny światowej. Spotkania z historią, inscenizacje, konkursy
W tym roku obchodzimy 100. rocznicę wybuchu I wojny światowej. Związana jest z nią pamiętna Bitwa pod Kutnem oraz wiele szczegółów walk w naszym regionie. Muzeum Regionalne w Kutnie wraz z organizacjami pozarządowymi Kutnowskim Towarzystwem Historycznym i Stowarzyszeniem Historycznym Pułk 37 przygotowują duży projekt, który przypomni mieszkańcom wojenne wydarzenia.

- W związku z 100 rocznicą wybuchu I Wojny Światowej tegoroczną edycję "Spotkań z historią" poświęcamy tematyce Operacji Łódzkiej. W planie imprezy znajdują się, m.in. spektakl "Skamieniały Las - Operacja Łódzka 1914", koncert pieśni legionowych, seminarium naukowe oraz oczywiście wystawa poświęcona Bitwie pod Kutnem - informuje Joanna Leitgeber z Muzeum Regionalnego w Kutnie.

Wiesław Paluchowski, prezes SH Pułk 37 mówi o planach związanych z piątą edycją Odysei Historycznej, na której odbędzie się inscenizacja dotycząca Bitwy pod Kutnem. - Jesienią  wraz z Muzeum Regionalnym chcemy zorganizować dużą inscenizację pierwszowojenną oraz wystawę poświęconą temu wydarzeniu - dodaje Paluchowski.

- Z naszą skromną, małą współpracą Muzeum przygotowuje "Spotkania z historią". Wzbogacimy je o panel dyskusyjny, grę miejską, quest, dodatek historyczny, tablicę pamiątkową i konkursy - mówi Jacek Saramonowicz, prezes Kutnowskiego Towarzystwa Historycznego. [więcej]
kultura, 07.02.2014 09:52|czytane: 1182 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zobacz motyle Morfidy i największego chrząszcza świata. Zapraszamy do Muzeum
Od dziś w Muzeum Regionalnego w Kutnie można oglądać wyjątkową wystawę, bo z zakresu przyrody i do tego bardzo odległej naszemu regionowi, ba, nawet kontynentowi. W muzeum jest zgromadzonych prawie 1000 okazów owadów - chrząszczy i motyli. Na zdjęciach są eksponaty tylko z jednej sali. Zachęcamy szczególnie rodziny z dziećmi do odwiedzenia innych sal i podziwania tych pięknych cudów natury.

Zobacz motyle Morfidy  i największego chrząszcza świata. Zapraszamy do Muzeum, ./upload/articles_pakiety/22541/07_obraz.jpg
Zobacz motyle Morfidy  i największego chrząszcza świata. Zapraszamy do Muzeum, ./upload/articles_pakiety/22541/02_obraz.jpg
Zobacz motyle Morfidy  i największego chrząszcza świata. Zapraszamy do Muzeum, ./upload/articles_pakiety/22541/20_obraz.jpg


- Ekspozycja jest prezentacją kolekcji motyli i chrząszczy pochodzących z najodleglejszych zakątków Ziemi, którą Muzeum Częstochowskie zakupiło w 2000 roku od częstochowskiego kolekcjonera Jana Bieńkowskiego. Wystawę sprowadziła do Kutna dzięki swoim kontaktom nasza pracownica Sylwia Kacalak - mówił Grzegorz Skrzynecki, dyrektor Muzeum.

- Obecnie na świecie żyje około 150 tysięcy gatunków motyli, z czego w Polsce ponad 3 tysiące.  Kolekcja zgromadzona w naszym muzeum liczy około tysiąca okazów najpiękniejszych motyli i chrząszczy m.in. z Filipin, Pakistanu, Azji Południowej - mówił Kazimierz Śwircz, kustosz wystawy. [więcej]
kultura, 06.02.2014 19:06|czytane: 1963 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Potrącił pieszą na Grunwaldzkiej
Przed godziną 15.00 samochód osobowy marki mazda na radomskich numerach rejestracyjnych  potrącił pieszą na wyjeździe z parkingu przy ul. Grunwaldzkiej w Kutnie, w okolicach sklepu Aldi.

Potrącił pieszą na Grunwaldzkiej, ./upload/articles_pakiety/22539/01_obraz.jpg
Potrącił pieszą na Grunwaldzkiej, ./upload/articles_pakiety/22539/02_obraz.jpg
Potrącił pieszą na Grunwaldzkiej, ./upload/articles_pakiety/22539/03_obraz.jpg


- 62-letnia poszkodowana została przewieziona do kutnowskiego szpitala. Doznała poważnego urazu kolana. 27-letni kierowca i piesza byli trzeźwi. Ruch na tym odcinku Grunwaldzkiej przebiega bez utrudnień– mówi dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kutnie. [więcej]
pismak, 06.02.2014 15:06|czytane: 2171 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Mieszkańcy gminy Żychlin nie odpuszczą. Prokuratura nie dostrzega defraudacji pieniędzy?
Członkowie zarządu byłej Spółki Wodnej Dobrzelin, mieszkańcy gminy Żychlin nie zgodzili się z decyzją Prokuratury Rejonowej w Kutnie o umorzeniu dochodzenia w sprawie rzekomego popełnienia przestępstwa przez byłego prezesa spółki wodnej i księgową. Prokuratura na koniec ubiegłego roku umorzyła postępowanie, a w styczniu poszkodawani przez działania szefa spółki złożyli zażalenia do Sądu Rejonowego w Kutnie.

W sierpniu 2013 r. Komisariat Policji w Żychlinie wszczął dochodzenie w sprawie kradzieży 14 tys. zł z konta Spółki Wodnej Dobrzelin. Postępowanie prowadziła Prokuratura Rejonowa w Kutnie, która w zniknięciu pieniędzy z konta spółki nie dopatrzyła się czynu zabronionego, co więcej nie dopatrzyła się działania byłego prezesa i księgowej na szkodę spółki i innych członków jej zarządu i umorzyła sprawę.

Mieszkańcy gminy Żychlin nie odpuszczą. Prokuratura nie dostrzega defraudacji pieniędzy? , ./upload/articles_pakiety/22350/01_obraz.jpg


Mieszkańcy powiatu kutnowskiego szukają sprawiedliwości w Starostwie i Prokuraturze

W trakcie dochodzenia Prokurator Rejonowy w Kutnie informował o innych okolicznościach sprawy, które wynikają z wyjaśnień pokrzywdzonych jak i samych podejrzanych. Jednak z tezy postanowienia o umorzeniu nie można wywnioskować czemu prokuratura porzuciła inne ważne wątki w tej sprawie i powołała się tylko na to, że przestępcze działanie opisane w zawiadomieniu nie zawiera znamion czynu zabronionego.

Przypomnijmy, mieszkańcy gminy Żychlin w ubiegłym roku rozpoczęli publiczną batalię o sprawiedliwość i wyciągnięcie konsekwencji z braku nadzoru nad spółką wodną Dobrzelin prowadzonego przez Mirosławę Gal-Grabowską, Starostę Kutnowskiego, broniąc się jednocześnie przed decyzją Urzędu Skarbowego w Kutnie, który obciążył ich po likwidacji spółki sporymi należnościami.

Członkowie spółki wodnej zbyt późno zorientowali się, że jej prezes wraz z księgową podejmują decyzje na ich szkodę. W trakcie likwidacji spółki pieniądze z konta zamiast trafić na opłatę VAT czy ZUS wypływały z niego, a przecież to na likwidatorze, którym był prezes spółki, ciążyło zadośćuczynienie spłaty zobowiązań. Kolejność spłaty zobowiązań jest ustawowa. Tak się jednak nie stało, wypłacano środki finansowe i nie płacono zobowiązań publicznych, dlatego teraz mieszkańcy gminy Żychlin mają zapłacić tysiące złotych.

Członkowie zarządu Spółki Wodnej Dobrzelin oraz Andrzej Trzaskalski, Naczelnik Wydziału Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Kutnie na posiedzeniu Komisji Rewizyjnej przy Radzie Powiatu w Kutnie 3 października 2013 r.  informowali  o działaniach  prezesa oraz księgowej. Ich zdaniem były to działania na szkodę spółki. Podobne negatywne działania podejmowane były również względem spółki w likwidacji, kiedy prezes był jej likwidatorem.

3 czerwca 2013 r. księgowa Spółki Wodnej Dobrzelin została uznana winną i  skazana na karę grzywny w postępowaniu karno-skarbowym przed kutnowskim sądem za niepłacenie VAT za spółkę w latach 2007-2010. Chodzi tu o jej działania za poprzedniego zarządu spółki wodnej w Żychlinie. Niestety sytuacja taka powtórzyła się i później, pomimo pieniędzy na koncie spółki nie wpłaciła ich na poczet zaległości VAT w Urzędzie Skarbowym za pozostałe lata. I za to m.in. właśnie Urząd Skarbowy w Kutnie obciążył winą i odpowiedzialnością członków ostatniego zarządu spółki, którzy szukali sprawiedliwości u Starosty Kutnowskiego, która ma nadzór nad spółkami wodnymi, również prawny i w Prokuraturze, kiedy okazało się, że wypłacone pieniądze z konta spółki nie trafiły do fiskusa. [więcej]
wandea, 06.02.2014 14:03|czytane: 2259 razy|12 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Niebezpiecznie na Wschodniej. Nikt ci tyle nie da, co prezydent naobiecuje część druga
W kwietniu ubiegłego roku kilometrowe kolejki tirów ze świniami do ubojni Pini Polonia sp. z o.o. na ulicy Wschodniej w Kutnie były uwieńczeniem kilku miesięcy mniejszych lub większych zatorów na tej ulicy. Pod koniec  kwietnia samochody zastawiły całą ulicę powodując niebezpieczeństwo na drodze i łamiąc przepisy. Policja miała sporo pracy, prezes spółki Piero Pini tłumaczył się w TVP Łódź i obiecywał: – Wprowadzimy w życie nowy program, zgodnie, z którym będą przyjeżdżały do nas cztery ciężarówki na godzinę. Jeżeli któryś z naszych dostawców się nie dostosuje, to nie będziemy od niego odbierać trzody.

Niebezpiecznie na Wschodniej. Nikt ci tyle nie da, co prezydent naobiecuje część druga, ./upload/articles_pakiety/22537/01_obraz.jpg
Niebezpiecznie na Wschodniej. Nikt ci tyle nie da, co prezydent naobiecuje część druga, ./upload/articles_pakiety/22537/02_obraz.jpg
Niebezpiecznie na Wschodniej. Nikt ci tyle nie da, co prezydent naobiecuje część druga, ./upload/articles_pakiety/22537/03_obraz.jpg


Zbigniew Burzyński, prezydent Kutna z kolei obiecał 500 tys. zł z budżetu Kutna na zrobienie parkingu dla dostawców ubojni, a jako zarządca drogi miał odpowiedzieć działaniem na pisma (jedno z lutego drugie z kwietnia - przyp. red.) kutnowskiej Komendy Policji z prośbą o podjęcie działań mających na celu zapobieganie powstawaniu takich sytuacji. Kolejne pismo w tej sprawie zostało wysłane 29 kwietnia ub.r.  Pismo zawierało propozycje rozwiązania problemu z zaparkowanymi pojazdami. Jednak ostateczna decyzja, zgodnie z istniejącym prawem, należała do zarządcy drogi. Czy tą decyzją była tylko obietnica budowy parkingu dla włoskiej firmy?


[więcej]
pismak, 06.02.2014 11:47|czytane: 2771 razy|22 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W sobotę KKS Polfarmex Kutno zagra we Wrocławiu
W sobotę o godz. 17.30 we Wrocławiu Polfarmex Kutno zagra z WKK Wrocław. W 6. kolejce lepsi byli podopieczni Jarosława Krysiewicza 75:61. Kibice liczą na powtórkę.

W sobotę KKS Polfarmex Kutno zagra we Wrocławiu, ./upload/articles_pakiety/22527/01_obraz.jpg
W sobotę KKS Polfarmex Kutno zagra we Wrocławiu, ./upload/articles_pakiety/22527/02_obraz.jpg
W sobotę KKS Polfarmex Kutno zagra we Wrocławiu, ./upload/articles_pakiety/22527/03_obraz.jpg


Mecz z listopada 2013 r.

WKK Wrocław zajmuje w tabeli szóste miejsce z 29 punktami. W ostatniej kolejce przegrał na wyjeździe z Astorią Bydgoszcz 76:70.

Kutnowscy kibice zacierają ręce do gorącego dopingu. Dla tych, którzy zostają przed ekranami komputerów niestety mamy niezbyt dobrą informację, [więcej]
redaktor, 06.02.2014 10:59|czytane: 1280 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Od dziś nowa wystawa w Muzeum: Najpiękniejsze owady świata
Muzeum Regionalne w Kutnie zaprasza na wernisaż wystawy „Najpiękniejsze owady świata”, który odbędzie się dziś, 6 lutego o godz. 16.00 w muzeum. Gościem specjalnym wernisażu będzie Ewa Kaczmarzyk – kierownik działu przyrody z Muzeum Częstochowskiego, która wprowadzi zwiedzających w świat egzotycznych owadów.

Od dziś nowa wystawa w Muzeum: Najpiękniejsze owady świata, ./upload/articles_pakiety/22481/01_obraz.jpg


Ekspozycja jest prezentacją kolekcji motyli i chrząszczy, pochodzących z najodleglejszych zakątków Ziemi, którą Muzeum Częstochowskie zakupiło w 2000 roku od częstochowskiego kolekcjonera Jana Bieńkowskiego. Kolekcja liczy około tysiąca okazów najpiękniejszych motyli i chrząszczy świata. [więcej]
kultura, 06.02.2014 10:09|czytane: 1260 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Jutro Dzień otwarty w "Szóstce"
7 lutego Szkoła Podstawowa nr 6 w Kutnie zaprasza uczniów i ich rodziców na Dzień otwarty W programie przewidziano zwiedzanie szkoły, lekcje i program artystyczny.

Jutro Dzień otwarty w


O godz. 8.00 rozpoczną się lekcje otwarte dla rodziców. Do godz. 18.30 będzie można zwiedzać wszystkie sale lekcyjne. [więcej]
pismak, 06.02.2014 10:07|czytane: 1322 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Oddaj krew na Królewskiej
8 lutego w Kutnie na ul. Królewskiej  w godz. 10:00 - 12:30 odbędzie się akcja pobierania krwi. Zapraszamy osoby dorosłe i zdrowe z dowodem osobistym do wzięcia udziału w akcji. [więcej]
wandea, 06.02.2014 10:01|czytane: 853 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Bal w "Bajce"
Wczoraj w Przedszkolu Miejskim nr 15 w Kutnie toczyła się  świetna zabawa, a to za sprawą karnawałowych humorów i balu pod hasłem "W odwiedzinach u Czerwonego kapturka".

Bal w
Bal w
Bal w


Bal zgromadził wiele postaci bajkowych, niespodzianką dla wszystkich była inscenizacja bajki o Czerwonym Kapturku w wykonaniu grona pedagogicznego. Zabawę prowadził wodzirej, który przygotował wiele atrakcji i konkursów dla gości. Na pewno uczestnicy balu mają niezapomniane przeżycia. [więcej]
Krecik, 06.02.2014 08:19|czytane: 1817 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kondolencje

Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć

Kondolencje
[więcej]
wandea, 04.02.2014 13:57|czytane: 1117 razy|komentuj|czytaj cały
Kondolencje

Kondolencje

[więcej]
wandea, 03.02.2014 20:50|czytane: 1673 razy|komentuj|czytaj cały
Spotkaj się ze znajomymi w Klubie Filmowym na Future Shorts. Najkrótszy konkurs filmowy
W sobotę 8 lutego o godz. 17.00 w ramach Klubu Filmowego KDK przez 90 minut można będzie obejrzeć najlepsze krótkometrażowe filmy z FUTURE SHORTS FESTIVAL. Podczas wieczoru będzie można głosować na najlepszy film. Kutnowski Dom Kultury przewidział nagrody w postaci wejściówek na filmy w lutym. Bilety w cenie 5 zł w kasie CTMiT.

Spotkaj się ze znajomymi w Klubie Filmowym na Future Shorts. Najkrótszy konkurs filmowy, ./upload/articles_pakiety/22534/01_obraz.jpg


W najkrótszym konkursie na eKutno.pl 4 bilety wygrały  pierwsze 4 osoby, które napisały w panelu swój ulubiony gatunek filmu: Olga Wilczyńska, Robert Wilczyński, Mariusz Witczak i Renata Dąbrowska. Bilety będą do odebrania w sobotę przed seansem.

Jakie filmy zobaczymy w sobotę w Centrum Teatru Muzyki i Tańca?

THAT I’M FALLING?
Eduardo Williams / Francja 2013 / fabuła / 15’
Grupa przyjaciół mieszka w podziemiu. Jeden z nich postanawia opuścić bazę w celu odnalezienia wyjątkowego ziarna. Jego wyprawa okazuje się nie mniej wyjątkowa. Nagrody i wyróżnienia: Quinzaine des Realisateurs, Transcinema 2013, Belo Horizonte International Short Film Festival 2013, Riga International Short Film 2ANNAS
2013, Festival International du Court Metrage Lille 2013.

OUT OF REACH
Jakub Stożek/ Polska 2011 / dokument / 30’
Młode, uparte siostry – Karolina i Natalia, są zdystansowane wobec ich sytuacji rodzinnej. Apodyktyczny ojciec nie troszczy się o córki. Dziewczyny wiedzą, że życie z nieobecną matką byłoby jeszcze gorszym rozwiązaniem. [więcej]
kultura, 05.02.2014 19:42|czytane: 1194 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Rozmowa z radną Marią Aulich o 44 Pomysłach na Rozwój Kutna
Wydaje się, że 44 Pomysły na Rozwój Kutna to pomysły na roztropne wydawanie publicznych pieniędzy. Skoro Państwa zdaniem zmaleją podatki i nie będzie wpływów ze Strefy Płatnego Parkowania to skąd pieniądze w budżecie na inwestycje i właśnie na rozwój miasta?

Maria Aulich: Nasze pomysły obniżenia podatków oraz likwidacji parkomatów są neutralne dla budżetu. Po pierwsze zwiększa się baza podatkowa ponieważ wygasają zwolnienia od podatków dla firm z Podstrefy Kutno, więc te nowe wpływy po części zrekompensują obniżki podatków. Po za tym proponujemy likwidację bezsensowych opłat za parkowanie, które przynoszą miastu jedynie 250 tysięcy złotych rocznie i nie pokrywają nawet pensji dwóch wiceprezydentów miasta. Większość wpływów z opłat parkingowych trafia do prywatnej firmy z Poznania. Żeby zrekompensować nasze obniżki proponujemy likwidację jednego stanowiska wiceprezydenta miasta, eliminację zwolnień podatkowych, co przyniesie budżetowi około 1 miliona złotych rocznie dodatkowych pieniędzy, ograniczenie wydatków na biurokrację o około 800 tysięcy zł rocznie, zmniejszenie dotacji na prywatny sport o ponad 1 milion złotych oraz likwidację kontraktów dla prywatnej prasy i telewizji. Dalszych oszczędności należy szukać poprzez przeanalizowanie bardzo konkretnych wydatków na poszczególne cele. Na przykład, czy potrzebowaliśmy wydawać dziesiątki tysięcy złotych na brzydki logotyp Kutna? Raczej nie. Czy potrzebowaliśmy zatrudniać prywtaną firmę do napisania nam strategii rozwoju miasta? Nie musieliśmy. Innymi słowy, jeżeli Kutno wprowadzi proponowane przez nas cięcia wydatków oraz ograniczy marnotrawstwo pieniędzy, to te oszczędności nie tylko zrekompensują obniżki podatków, ale również wypracują nadwyżkę budżetową, która może być przekazana na dalsze inwestycje. Paradoks rządów Zbigniewa Burzyńskiego jest taki, że pomimo tego, że drastycznie nam spada liczba mieszkańców Kutna, to jednocześnie rośnie liczba urzędników oraz rosną sumy wydatków na niepotrzebne cele, z których miasto nie ma żadnych korzyści. Niestety polityka prowadzona przez KWW Burzyńskiego to przepis na porażkę i ciężko pomyśleć, co się może stać z miastem, jeżeli pan Burzyński zostanie wybrany na kolejną kadencję. Czeka nas wtedy prawdziwy eksodus z Kutna.
Wywiad z radną Marią Aulich o 44 Pomysłach na Rozwój Kutna
Wasze pomysły powstały przed ogłoszeniem raportów firmy Pracowni badawczej CoCreation, wykonującej na zlecenie miasta badania socjologiczne. Skąd czerpaliście zatem informacje o potrzebach mieszkańców?

Maria Aulich: Sami wykonaliśmy bardzo dużo pracy analitycznej. Korzystaliśmy z danych publikowanych przez Główny Urząd Statystyczny oraz przez kutnowski magistrat. Korzystaliśmy z danych historycznych dotyczących przychodów oraz wydatków budżetowych Kutna. Sprawdzaliśmy sprawozdania budżetowe oraz publikacje Regionalnej Izby Obrachunkowej. Przygotowaliśmy zeszyty w Excelu analizujące politykę podatkową prowadzoną przez 100 największych miast w Polsce, co przy okazji uświadomiło nam, że polskie miasta są raczej bierne w kształtowaniu własnej polityki podatkowej. Dlatego pomysły obniżek podatków, jakie przygotowaliśmy są najbardziej nowoczesne w całej Polsce i obecnie nie ma innego takiego miasta, które by dywersyfikowało swoją politykę podatkową w tak dalekim stopniu, jak to proponujemy w naszej Strategii. Nasze pomysły mocno wspierają przedsiębiorców odpowiedzialnych za tworzenie nowych miejsc pracy, ale w sensie indywidualnym, największymi beneficjentami obniżek będą ludzie najbiedniejsi, emeryci oraz osoby młode zakładające rodziny. A co do konsultacji społecznych, to jestem radną już 3 lata, mam stały kontakt z wyborcami, którzy nie raz podsuwali i podsuwają mi nie tylko tematy interpelacji, ale również wskazują na ulepszenie niektórych parametrów życia w naszym mieście. Na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy, kiedy powstawały nasze pomysły na Strategię, rozmawiałam osobiście o sprawach Kutna z większą liczbą osób niż liczba mieszkańców, którzy wypełnili ankiety dla Urzędu Miasta. To samo robili pozostali członkowie naszego zespołu i myślę, że również wypowiedzą się na ten temat. Więc jeżeli chodzi o oczekiwania mieszkańców to napewno rozumiemy nasze miasto lepiej niż Zbigniew Burzyński i jego paczka. [więcej]
redaktor, 03.02.2014 10:12|czytane: 3027 razy|91 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Królewski Bal Karnawałowy
2 marca w Centrum Teatru Muzyki i Tańca odbędzie się Królewski Bal Karnawałowy. Trwa sprzedaż biletów, liczba miejsc ograniczona.

Królewski Bal Karnawałowy, ./upload/articles_pakiety/22533/01_obraz.jpg


Cena biletu 13 zł dorosły, 7 zł dziecko od 4 do 8 lat. Regulamin konkursu na Królową i Króla balu TUTAJ.  Zaprasza Kutnowski Dom Kultury. [więcej]
Krecik, 05.02.2014 19:24|czytane: 1148 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
(Aktualizacja) Ile samorządy wydały na telefony i delegacje?
Zapytaliśmy samorządy miejski i powiatowy o wydatki poniesione w 2013 roku na usługi telekomunikacyjne służbowych telefonów komórkowych oraz delegacje.

(Aktualizacja) Ile samorządy wydały na telefony i delegacje?, ./upload/articles_pakiety/22532/01_obraz.jpg
(Aktualizacja) Ile samorządy wydały na telefony i delegacje?, ./upload/articles_pakiety/22532/02_obraz.jpg


Wicestarosta Konrad Kłopotowski i wiceprezydent Zbigniew Wdowiak

Urząd Miasta Kutna
Telefony: 22 660,41 zł
- kadra zarządzająca - 7 517,11 zł
- pozostali pracownicy - 15 143,30 zł.

Delegacje: 24 863,31 zł
- radnych Rady Miasta Kutna - 2.301,05 zł, w tym Przewodniczący Rady Grzegorz Chojnacki - 1.265,95 zł
- pracownicy urzędu - 22.562,26 zł, w tym kadra zarządzająca - 8.474,20 zł

Starostwo Powiatowe w Kutnie
Telefony: 10 195, 28 zł
a) Zarząd Powiatu Kutnowskiego - 2 089,44 zł
b) Przewodniczący Rady Powiatu Rafał Jóźwiak - 1 105,81 zł
c) Pracownicy - 7 000,03 zł [więcej]
redaktor, 05.02.2014 18:52|czytane: 2565 razy|19 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Odkrywają historię swojego miasta. Towarzystwo Miłośników Historii Żychlina rozstrzygnęło konkurs plastyczny
Wczoraj w Żychlińskim Domu Kultury Towarzystwo Miłośników Historii Żychlina rozstrzygnęło konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży. Na konkurs wpłynęło aż 131 prac, z których członkowie Towarzystwa wybrali ponad dwudziestu i szczodrze nagrodzili.

Wernisaż wystawy otworzyła członkini Towarzystwa Zenona Kołodziejczyk, przywitała licznych sponsorów konkursu oraz władze samorządowe wicestarostę kutnowskiego Konrada Kłopotowskiego, przewodniczącą Rady Gminy Żychlin Elżbietę Tarnowską, burmistrza Żychlina Grzegorza Ambroziaka. Kołodziejczyk powitała licznie zgromadzone dzieci, ich rodziców i opiekunów.

Odkrywają historię swojego miasta. Towarzystwo Miłośników Historii Żychlina rozstrzygnęło konkurs plastyczny, ./upload/articles_pakiety/22528/18_obraz.jpg
Odkrywają historię swojego miasta. Towarzystwo Miłośników Historii Żychlina rozstrzygnęło konkurs plastyczny, ./upload/articles_pakiety/22528/02_obraz.jpg
Odkrywają historię swojego miasta. Towarzystwo Miłośników Historii Żychlina rozstrzygnęło konkurs plastyczny, ./upload/articles_pakiety/22528/23_obraz.jpg


- Działamy niespełna ponad rok i cieszy nas, że możemy w tak ważnym przedsięwzięciu brać udział. Być może nawet nasze spotkanie dziś będzie historyczne, bowiem Towarzystwo jest na tropie tajemnicy, która dla Żychlina może mieć duże znaczenie, stąd nie bez powodu temat konkursu plastycznego dla młodych żychlinian brzmiał Castrum Sychlin - mówiła Zenona Kołodziejczyk.

- Pierwsze zapisy o zamku wzniesionym w trzynastym wieku pochodzą z 1813 roku, mówią one o tym, że osada żychlińska związana jest z zamkiem wzniesiony nieopodal -  mówił Henryk Olszewski, regionalista z Żychlina, wiceprezes TMHŻ. - Zamek został zniszczony przez Szwedów, w 1902 roku zdobył i ogłosił tę informację znany podróżnik pan Józefecki. 8 grudnia 1394 roku chorąży łęczycki Klemens za 50 grzywien kupił od Pietrasza prawo do Zamku w Żychlinie. Potem otrzymała go wdowa po Klemensie. Będziemy szukać właśnie śladów tego Zamku, korzystając z pomocy władzy samorządowej, która jest zainteresowana odkryciem historii naszego miasta. [więcej]
wandea, 05.02.2014 15:08|czytane: 1599 razy|12 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Prezydent naradzi się z wicewojewodą i marszałkiem w związku z niekorzystną decyzją firmy TEVA dla Kutna
Po wczorajszej informacji TEVA o likwidacji w Kutnie zakładu, prezydent Zbigniew Burzyński spotkał się z przedstawicielami Teva Operations Poland Sp. z o.o.  Dorotą Szopińską – Wójcik, Prezesem  Zarządu Teva Operations Poland oraz Anetą Filik, dyrektorem ds. personalnych operacji przemysłowych.

- W trakcie spotkania potwierdzono informację o planowanej likwidacji zakładu Teva Kutno. Decyzję w tej sprawie podjął zarząd korporacji Teva na szczeblu europejskim. Firma przewiduje zwolnienia grupowe w trzech turach, począwszy od IV kwartału 2014 roku do końca III kwartału 2015 roku. O warunkach zwolnień i działaniach osłonowych dla pracowników Zarząd Tevy planuje podjęcie negocjacji z przedstawicielami związków zawodowych - informuje Joanna Brylska, Kierownika Biura Prasowego Urzędu Miasta Kutna.  - W związku z zaistniałą sytuacją Prezydent  Zbigniew Burzyński rozmawiał z Marszałkiem Województwa Łódzkiego Witoldem Stępniem oraz Wicewojewodą Łódzkim Pawłem Bejdą w celu podjęcia wspólnych działań mających na celu przeanalizowanie i zmianę tej niepokojącej i niekorzystnej dla miasta decyzji Zarządu Teva. [więcej]
pismak, 05.02.2014 14:33|czytane: 2890 razy|30 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Marszałek zezwolił na rekultywację zbiorników w Kaszewach. Jakie odpady tam trafią?
W ubiegły poniedziałek pisaliśmy o wątpliwościach mieszkańców Kaszew Kościelnych i wójta gminy Krzyżanów w związku z ich zdaniem kontrowersyjną rekultywacją wyrobiska iłów i mułków poprzez zapełnienie ich odpadami. Marszałek Województwa Łódzkiego wydał właśnie decyzję na prowadzenie tej działalności przez Zakład Gospodarowania Odpadami EKO ALF z Gołębiewka Nowego.

Celem rekultywacji jest posadzenie lasu, jednak najpierw do wielkich wypełnionych wodą dołów w Kaszewach mają trafić odpady.

Marszałek zezwolił na rekultywację zbiorników w Kaszewach. Jakie odpady tam trafią?, ./upload/articles_pakiety/22521/04_obraz.jpg
Marszałek zezwolił na rekultywację zbiorników w Kaszewach. Jakie odpady tam trafią?, ./upload/articles_pakiety/22521/02_obraz.jpg
Marszałek zezwolił na rekultywację zbiorników w Kaszewach. Jakie odpady tam trafią?, ./upload/articles_pakiety/22521/03_obraz.jpg


Przypomnijmy, wójt Tomasz Jakubowski wydał uzgodnienie projektu rekultywacji wyrobiska z ograniczeniami.
Władysław Cegielski właściciel EKO ALF odwołał się od decyzji do Samorządowego Kolegium Odwoławczego i jednocześnie zmienił wniosek, wykreślając zastrzeżone przez wójta kody tj. na  na składowanie odpadów typu skalnego z górnictwa, miedzi, cynku i ołowiu, z flotacyjnego wzbogacania węgla, rudy żelaza. Następnie Marszałek wydał pozytywną decyzję.

Co zatem trafi do dołów w Kaszewach sprawdzamy ze Stowarzyszeniem Czysta Okolica, do którego o pomoc zwrócili się mieszkańcy gminy Krzyżanów. [więcej]
wandea, 05.02.2014 09:08|czytane: 2087 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dzień otwarty w "Czwórce"
Szkoła Podstawowa nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Kutnie zaprasza dzieci w wieku 5 – 6 lat oraz ich rodziców na Dzień Otwarty w sobotę, 8 lutego w godz. 10.00 – 12.00.

Dzień otwarty w


W ramach Dnia Otwartego w godz. 10.00 – 11.00 - zajęcia w salach lekcyjnych:  zabawy z wykorzystaniem tablicy interaktywnej, układanie puzzli, budowanie konstrukcji z klocków, zajęcia plastyczne itp., 11.00 – 12.00  gry i zabawy ogólnorozwojowe w sali sportowej. [więcej]
redaktor, 05.02.2014 08:41|czytane: 984 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
UWERTURY DO KULTURY: Spotkanie z Tomaszem Kozłowskim
UWERTURY DO KULTURY – cykl zdarzeń poświęconych kulturze, jakie w bieżącym roku  proponuje Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kutnie. Rozpocznie je spotkanie z Tomaszem Kozłowskim, autorem książki „Samotny hulaka. Rzecz o protokulturze ery pop” 14. lutego o godz.12.00.

Żyjemy w świecie, który przypomina hipermarket. Jego niezbywalnym dogmatem jest nieskrępowana konsumpcja - każdego dnia bombarduje nas tysiącem znaczeń i pokus. Rozrywka w świecie konsumpcji uchodzi za najbardziej rozbudowaną sferę popkultury. Jednocześnie obserwuje się wydziedziczenie z tradycji.

Dzisiejsze pokolenia tworzą społeczeństwa niezdolne do wygenerowania dziedzictwa, nie posiadające potrzeb przynależności do określonej kultury/tradycji. Czy kultura zatrzymała się w swym rozwoju, czy następuje jej rozkład w ścisłym, antropologicznym sensie tego słowa?

Książka poznańskiego socjologa ukazała się w 2012 roku, prawie pół wieku po słynnej  i należącej do klasyki  przedmiotu „Kulturze masowej” Antoniny Kłoskowskiej.  „Samotny hulaka” jest pracą tak samo ważną i poważną, a co istotne, napisaną z nerwem publicysty - porywającą i lekkostrawną.  To książka-„kosa”, ale i książka-ostrzeżenie. [więcej]
kultura, 05.02.2014 08:32|czytane: 1235 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Teva Operations Poland przenosi produkcję z Kutna do Krakowa. 200 osób straci pracę?
Teva Operations Poland wprowadza zmiany w strukturach firmy na terenie Polski. Większość produkcji z fabryki w Kutnie przeniesiona zostanie do zakładu w Krakowie - proces zakończy się w drugiej połowie 2015 roku. Wszystkie zmiany będą wdrażane etapami.

Optymalizacja zatrudnienia obejmie wszystkich pracowników fabryki w Kutnie, czyli około 200 osób, przy czym będzie on realizowany etapami. Część pracowników, zainteresowanych kontynuacją pracy w Teva będzie miała możliwość zatrudnienia w fabryce w Krakowie.

Decyzja o zmianach, podyktowana globalną strategią naszej firmy, była dla nas niezwykle trudna, jednak konieczna, aby zapewnić stabilny rozwój Teva w przyszłości - mówi Dorota Szopińska-Wójcik, Prezes Zarządu Teva Operations Poland.- W tej chwili najważniejsze jest dla nas wypracowanie optymalnych warunków odejścia dla tych osób, których dotyczyć będą zmiany. Dla części pracowników z Kutna przewidujemy możliwość zaoferowania zatrudnienia w Krakowie. Planujemy także uruchomienie specjalnego programu (tzw. outplacement), który ma pomóc odchodzącym z firmy w zidentyfikowaniu potencjalnych możliwości zawodowych i ułatwić znalezienie pracy - dodaje pani prezes.

Od ubiegłego roku Teva realizuje globalnie strategiczny projekt restrukturyzacji we wszystkich krajach, w których prowadzi działalność. Wprowadzane zmiany mają na celu stanie się bardziej konkurencyjną firmą na dynamicznie zmieniającym się rynku farmaceutycznym i umocnienie swojej pozycję lidera w produkcji leków generycznych. [więcej]
pismak, 04.02.2014 14:28|czytane: 4912 razy|37 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kukliński bohaterem czy zdrajcą? Zobacz w Kinie KDK
Przedstawiamy harmonogram Kina KDK od dziś do końca lutego i zapraszamy do udziału w konkursie, w którym można wygrać dwa podwójne zaproszenia na film Jack Strong, premierowo jak w całej Polsce grany w naszym kinie od następnego piątku, 7 lutego.  Podwójne zaproszenia wygrali: Jolanta Stasinowska i Tomasz Rosa.

Kukliński bohaterem czy zdrajcą? Zobacz w Kinie KDK, ./upload/articles_pakiety/22487/01_obraz.jpg
Kukliński bohaterem czy zdrajcą? Zobacz w Kinie KDK, ./upload/articles_pakiety/22487/02_obraz.jpg
Kukliński bohaterem czy zdrajcą? Zobacz w Kinie KDK, ./upload/articles_pakiety/22487/03_obraz.jpg


Za niezależna.pl Zdjęcia do polskiego thrillera szpiegowskiego kręcono w Polsce, USA i Rosji. W Warszawie powstały m.in. sceny kilku spotkań Kuklińskiego - które w latach 70. i 80. odbywały się w tym samym miejscu w polskiej stolicy - z Davidem Fordenem, oficerem operacyjnym CIA, nadzorującym działalność Kuklińskiego.

Sceny zrealizowane w Waszyngtonie pokazują z kolei kontakty oficerów CIA z administracją rządową w latach 70. i na początku lat 80., czyli za prezydentury Jimmy'ego Cartera i Ronalda Reagana. W filmie znajdzie się m.in. scena pokazująca spotkanie Ryszarda Kuklińskiego ze Zbigniewem Brzezińskim wiosną 1994 r., gdy Kukliński od kilkunastu lat mieszkał już w USA.

Ryszard Kukliński (pseud. Jack Strong) był oficerem Ludowego Wojska Polskiego. Uprzedził Amerykanów o zamiarze wprowadzenia w Polsce stanu wojennego, przekazał im plany tej operacji oraz inne tajemnice Układu Warszawskiego. Kukliński został przerzucony do USA, gdzie żył pod zmienionym nazwiskiem. W 1984 r. sąd w PRL wydał na niego wyrok śmierci, który w 1995 r. uchylono. [więcej]
kultura, 04.02.2014 14:01|czytane: 2349 razy|19 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Decyzja prezydenta w sprawie spółki Beef Beef uchylona
Zbigniew Burzyński, prezydent Kutna będzie musiał jeszcze raz rozpatrzyć wniosek Marcello Piniego o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla ubojni bydła Beef Beef sp. z o.o. w Kutnie.

Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Skierniewicach 31 stycznia br.  po rozpatrzeniu odwołania od decyzji wydanej z upoważnienia Prezydenta Miasta Kutna przez Zastępcę Prezydenta Miasta z dnia 3 grudnia 2013 r. określającej środowiskowe uwarunkowania przedsięwzięcia polegającego na budowie instalacji do uboju bydła Beef-Beef w Kutnie uchyliło zaskarżoną decyzję w całości i przekazało sprawę do ponownego rozpatrzenia prezydentowi.

Decyzja prezydenta w sprawie spółki Beef Beef uchylona , ./upload/articles_pakiety/22522/01_obraz.jpg
Decyzja prezydenta w sprawie spółki Beef Beef uchylona , ./upload/articles_pakiety/22522/02_obraz.jpg


Przypomnijmy, procedura pozwolenia w konsultacji ze społecznością lokalną na usytuowanie w Kutnie ubojni bydła rozpoczęła się 25 czerwca 2012 kiedy to mieszkańcy Kutna złożyli protest w Urzędzie Miasta przeciw jej budowie. W październiku 2012 r. firma otrzymała zezwolenie na prowadzenie działalności w Podstrefie Kutno i potem złożono pierwszą wersję  raportu o oddziaływaniu na środowisko firmy Marcello Pini, który opracowała ATMO-ex sp. z o.o. Biuro Projektów Ochrony Środowiska w Łodzi.

Do raportu wpłynęły uwagi trzech podmiotów. Printpack Poland Sp. z o.o, Hoop Polska sp. z o. o. oraz Stowarzyszenie Czysta Okolica przedstawiły obszerne uwagi z prośbą o ich uwzględnienie. Beef Beef poprawiał raport kilka razy. 17 października 2013 roku w Urzędzie Miasta Kutna doszło do rozprawy administracyjnej,  która miała doprowadzić do przygotowania przez firmę rzetelnego i pełnego Raportu o oddziaływaniu na środowisko dla budowy ubojni bydła, [więcej]
wandea, 04.02.2014 13:37|czytane: 2473 razy|12 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zakończenie ferii zimowych w Żychlińskim Domu Kultury
Drugi tydzień ferii zimowych w Żychlińskim Domu Kultury dostarczył dzieciom nie mniej atrakcji niż pierwszy. Uczestnicy akcji zimowej bardzo chętnie angażowali się w zajęcia.

Zakończenie ferii zimowych w Żychlińskim Domu Kultury, ./upload/articles_pakiety/22520/01_obraz.jpg
Zakończenie ferii zimowych w Żychlińskim Domu Kultury, ./upload/articles_pakiety/22520/02_obraz.jpg
Zakończenie ferii zimowych w Żychlińskim Domu Kultury, ./upload/articles_pakiety/22520/07_obraz.jpg


Dzieci mogły wykazać się swoimi zdolnościami manualnymi na zajęciach plastycznych, ale również na zajęciach z wyrobu biżuterii poprowadzonych przez Annę Gładysiak. Prawdziwego ducha walki ukazały podczas turnieju piłki nożnej, który został zorganizowany przez nauczyciela w-fu Włodzimierza Dziedzica. Wielką atrakcją okazała się wizyta strażaków Ochotniczej Straży pożarnej w Żychlinie, którzy zabrali dzieci na przejażdżkę wozem strażackim. W tym tygodniu nie zabrakło również wycieczki.

Dzieci wyjechały do kina w Kutnie na bajkę pt. „Tedi i poszukiwacze Zaginionego Miasta”. Na zakończenie ferii odbył się bal karnawałowy, podczas którego wszystkie dzieci wspólnie bawiły się i tańczyły w maskach zrobionych przez siebie na zajęciach plastycznych. [więcej]
Krecik, 04.02.2014 09:33|czytane: 1103 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Upał, bezmyślność urzędnika i zadłużenie szpitala
Czy człowiek może poczuć się w konsystencji budyniu waniliowego, serka topionego lub innego smacznego acz płynnego zjawiska? Odpowiadam, tak może i... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Rewelacyjna Kapela Hanki Wójciak. Dziś zapraszamy na brzmienia marokańskich gimbrii
Wczoraj przed kutnowską publicznością w Centrum Teatru Muzyki i Tańca wystąpiła Kapela Hanki Wójciak. Zespół powstał w Krakowie, gra muzykę z pogranicza world music, folku, piosenki autorskiej.  Duża galeria zdjęć A dziś o godz.... [więcej]
Sport
"Jedynka" trzecia w ręczną w Orlikowej Lidze Mistrzów
We wtorek w Poddębicach odbył się turniej rejonowy w piłce ręcznej chłopców w ramach Orlikowej Ligi Mistrzów - Łódzkie Gra w Ręczną. W turnieju udział wzięła Szkoła Podstawowa nr 1 w Kutnie. W wyniku zaciętej i bardzo wyrównanej rywalizacji chłopcy z Jedynki... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Sprzedam 4,08 hektary POLE UPRAWNE Sprzedam POLE UPRAWNE = 4,08 hektary... [czytaj więcej]
Konkretna propozycja i konkretne zarobki!Warszawa Współpraca dla sympatycznej, uśmiechniętej, komunikatywnej i chętnej do pracy. Chcesz zarabiać w normalnej atmosferze, na uczciwych warunkach, dyskretnie, bezpiecznie i konkretnie? Jeśli tak t... [czytaj więcej]
Zawieszka Nieśmiertelnik Srebro +GRAWER Zdjęcia i Tekstu Idealny i modny prezent dla kobiety i mężczyzny. Wspaniały prezent na Imieniny, Urodziny, Rocznicę, Walnetynki, Dzień Kobiet, Mikołaja, oraz pod choinkę na Gwiazdkę Świąt Bożego Narodzenia... [czytaj więcej]
Kotki Oddam kotki w dobre ręce. Więcej informacji pod nr telefonu 602430567.... [czytaj więcej]
Monitoringi, alarmy Witam, oferuję usługę konfiguracji oraz montażu kamer, alarmów oraz innych systemów zabezpieczeń. Wykonuję również inne usługi informatyczne. Zapraszam.... [czytaj więcej]
Sprzedam biurko duże 210 cm / bardzo dobre wykonanie Mam do sprzedania duże biurko w bardzo dobrym stanie. Biurko ma ponad 1,5 metra i było robione na zamówieni a więc jest wykonane z bardzo dobrego materiału. Posiada wiele szuflad, miejsce na je... [czytaj więcej]
Fly High Production – Produkcja filmowa Firma Fly High Production to przede wszystkim profesjonalna produkcja filmów i innych form audiowizualnych, bazująca na najnowszych technologiach min zastosowaniu drona i innych technologii stabiliz... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
Odzież na sklepy, butiki, stragany Oferujemy odzież na sklepy, butiki, stragany w bardzo dobrej jakości z Niemiec i Włoch. U nas klient zamawia według osobistego zapotrzebowania (damskie, męskie, dziecięce,... [czytaj więcej]
samochód do ślubu wesele OFERUJĘ PAŃSTWU WYNAJEM LIMUZYNY AUDI w kolorze czarna perła. Samochód jest reprezentacyjny, idealny na tak wyjątkową uroczystość. Zaletą tego samochodu jest przestronne wnętrze i duży baga... [czytaj więcej]
Zespół jednoosobowy DJ Polecam jednoosobowy zespół muzyczny (klawisz i vokal na żywo)który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gram na terenie całego kraju. Wieloletnia praktyka w prowad... [czytaj więcej]
Zespół muzyczny KONKRET to pięcioosobowy zespół muzyczny, który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gramy głównie na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego. Wieloletnia... [czytaj więcej]
Zatrudnimy pracowników Firma P.P.H.U. "ELBEMA" s.c. zatrudni pracownika na stanowisko elektromonter lub pomocnik elektromontera. Mile widziane prawo jazdy kat.B oraz uprawnienia Sep 1kV. CV proszę przesyłać na adres mail... [czytaj więcej]
Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Najlepsze rozwiązanie, jeżeli pilnie potrzebujesz pieniędzy. Nie pytamy o Twój cel – całą sumę możesz przeznaczyć na dowolny,... [czytaj więcej]
SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996ROK PILNIE SPRZEDAM MAM DO SPRZEDANIA SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996 ROK rn5-DRZWIrnKOLOR CZARNY rnPILNIE SPRZEDAM... [czytaj więcej]
Kawalerka do wynajęcia, Kutno ul. Słowackiego Wynajmę mieszkanie w bloku przy ulicy Słowackiego. Jest to odświeżona kawalerka o powierzchni 27 m. kw., w sam raz do zamieszkania.rnCena 850 zł zawiera czynsz i odstępne dla właściciela, do k... [czytaj więcej]
SPECJALISTA DS. MARKETINGU I SPRZEDAŻY Jesteśmy firmą zajmującą się produkcją mebli tapicerowanych i poszukujemy osób młodych, ambitnych oraz kreatywnych na stanowisko: SPECJALISTA DS. MARKETINGU ORAZ SPRZEDAŻY Obowiązki:  ... [czytaj więcej]
PRACA HUTA Poszukujemy osób do pracy w Hucie w Dąbrowie Górniczej na stanowiska: - operator wózka widłowego - operator suwnicy – uprawnienia IS specjalne trawersowe, chwytakowe Warunki: - atrakcyjne w... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Felicjan Rohloff:
12 minut temu
Zeżarłam "się" w pospiechu. Proszę o zrozumienie i wklejenie "się" tam gdzie trzeba. AWRUK!
Felicjan Rohloff:
16 minut temu
###"R". Albinie vel (???????)! Dziękuję za zaproszenie. Da Bóg, to jutro przedstawię ewentualny termin tego niezwykle zapowiadającego wydarzenia. Gdzie jest ten wasz gród? zawalona jestem dzisiaj robotą. Pozdrawiam i wszelkich łask bożych życzę. ~emerytowana nauczycielka.
Felicjan Rohloff:
2 godzin temu
Kordianie! To sobie startuj jak jesteś debilem w trepem lub idiotą w kaloszach. Matura to bzdura, a te konkursy to lipa. A te samorządy to Awruki i Złodzieje. Nie bić Awruków i Złodziei, tylko je zlikwidować. Zlikwidować bzdurną maturę! Zlikwidować ukartowane konkursy! Zlikwidować nierządne samorządy! Zlikwidować szkoły samorządowe. Przestać chodzić do bzdurnych szkól! I zacząć się uczyć! I zacząć czytać eKutno! I wstąpić do KAN"PiŚ"! Pod żadnym pozorem nie likwidować KOTÓW !!! I nie zabijać DZIECI ! I nie budować świątyń! I nie budować pałaców! I nie budować komitetów! Budować SERCA, UMYSŁY i DUSZE! I nie sadzić i nie pielęgnować dębów JPII. Rodzić dzieci, uczyć je i wychowywać! Młodzieży nie rozpuszczać! Zrezygnować z paciorków, fikołków i koziołków! Uwierzyć w Boga! Kochać Polskę! I rozniecać promienie NADZIEI! I nie spać! I obudzić się! I się oświecać! I myśleć! I pracować! I odpoczywać! I bawić się! I działać!.........I nigdy nic złego nie robić........ Coś dobrego - zawsze można..... O kotów dbać, psom dać spokój a świnie oprzątać!....... Paniali?........Amen.
Jordan Sierpowski:
2 godzin temu
POSEŁ Z PIS Tadeusz Woźniak - pozując do zdjęć ze strażakami w Komadzynie, splata swe wypracowane dłonie,na nieprzyzwoicie upasionym brzuszysku.Fakt - inni dostojnicy z jego partyji pozując do zdjęć - czynią podobnie. Ale - jak by nie liczyć, Tadeusz Woźniak (ksywa kanonik) - kadencji poselskich ma już sobą wiele i ta kadencja nie jest jego ostanią, to i nie dziwota, że i jego i tak już upasiony brzuch, z każdą kadencja staje się i coraz to i coraz to bardziej monstrualny. Wiadomo - odmawiać na tych różnych poselsko-wiejskich bankietach jadła i napitki - to rzecz wielce niepolityczna. Tak myślę,że jeżeli darwinowska teoria ewolucji nie zadziała i Woźniakowi nie wydłużą się kończyny górne jak u orangutana ,tak aby ręce mógł spleść na swym brzuchu - to tylko patrzeć, jak niezbędnym dodatkowym wyposażeniem posła staną się protezy, przedłużające jego kończyny górne. A po co ? A NO PO TO - ABY POSEŁ WOŹNIAK MÓGŁ SWE WYPRACOWANE DŁONIE SPLEŚĆ NA SWYM MEGA OLBRZYMIM BRZUSZYSKU.
Marian Pawełek:
2 godzin temu
Ciekawe, czy nadal wierzy w swojego idola, górniczynę?
Maria Giedgowt:
2 godzin temu
Widocznie była za słaba, że wygrać. Zresztą ma dużo pracy - kilku uczniów na krzyż w prywatnej. Jak oni się zmieszczą w tym budynku?
Felicjan Rohloff:
3 godzin temu
Ludzie! Nie macie ciekawszych problemów? wiadał dzięcioł żonie: PiS upada, PO tonie . A młode koty tego słuchały i wcale się tym nie przejmowały, tylko miauczały. POPiS - to najstraszniejsze słowo świata - tak dzisiaj miauczały koty stare i młode i mrugając śpiewały: PiS i Plarforma to jedna rodzina, kaczor i donald - nie polska ptaszyna. Ludzie! Nie liczy się forma - liczy się treść. Nie liczy się PiSforma! Nie liczy się PLATforma! Liczy się KUTNOWSKA ARMIA NADZIEI "Prawda i Śmiech"!!!!! Koty są najmądrzejszymi stworzeniami świata!!!!! Niech żyją Koty! I niech żyje KAN "PiŚ"!
Mateusz Dąb:
3 godzin temu
Nikt z patriotów nie miał szans, bo sitwa rzadzi, ale mnie dziwi jedno, że nie wystartowała pani, która wspierała Łebskiego w kampanii.
Felicjan Rohloff:
3 godzin temu
Tyle co koty napłakały. I nic więcej. Tak słyszałem..... Mówią, że śmieszny Tadeusz rozrzutnością nie grzeszy i św. mamony nie marnotrawi. Co innego to te prezbiterianie z Sienkiewicza. Tam jest Zakon Koedukacyjny dla Św. Świrów. Ludzie! Co tam się dzieje? Jak tam grzeszą. Więcej wydają niż zarabiają. Oni chyba na islam już przeszli. Bo Policja ich się boi. Proboszcz tez się boi. I żadnej klątwy na nich nie rzuca. Ekskomuniki tez się boi im wręczyć. Łajdactwo kwitnie pełną gębą i pustymi butelkami. Hulaj dusza! Piekła nie ma! Kto ten Zakon zlikwiduje to chyba świętym zostanie. Ja nie mogę na to wszystko patrzeć. Zakładam Koedukacyjny Zakon Wszystkich Kawalerów jeszcze światłych, mądrych i cnotliwych i Wszystkich Panien Jeszcze Dziewic. Jutro mamy pierwsze spotkanie przy drzwiach otwartych. Musimy być lepsi od tych synów marnotrawnych i rozrzutnych cór z kutnowskiego PiSolandu. Coś dobrego trzeba w życiu zrobić. Nieprawdaż?
January Sobota:
2
 · 
4 godzin temu
Mamy "najgłupszego" Komentatora eKutna BOHDANA ODYŃCA.
Protazy Kotłubaj:
2
 · 
4 godzin temu
Popieram kandydaturę Tego dzielnicowego.Jest człowiekiem inteligentnym, mądrym, sumiennym i uczciwym. Sprawiedliwy i otwarty dla ludzi. Zawsze służy pomocą.
Waldemar Rzuscyć:
3
 · 
4 godzin temu
Został wypchnięty z PiSu. To sa kulisy polityki Klopotowskiego, Matuszewskiego i Błaszczyka. Dlaczego mu nie pomogli ci dwaj ostatni ? Mam wrażenie, że wolą, aby poseł był ze Zgierza, a nie z Kutna. Co Klopotowski, Klimecki, Olesiński zrobili z PiS, to widać z obecności na listach takich ludzi jak Jóźwiak i Ziółkowski.
Bohdan Odyniec:
5 godzin temu
Mamy "najlepszego" Prezydenta Kutna ZBIGNIEWA BURZYŃSKIEGO.
Makary Pawlikowski:
2
 · 
5 godzin temu
A ile dal ten śmieszny Tadeusz ze swojej diety ?
Bartosz Koścień:
6 godzin temu
wklejam wszystkie 4 linki raz jeszcze tym razem poprawne:
umkutno.bip.e-zeto.eu/index.php?type=4&name=bt3& func=selectsite&value%5B0%5D=mnu30&value%5B1%5D=7< br />

www.ekutno.pl/wiadomosci,33979-r-nice-mi-dzy-teo ria-a-praktyka-k-opoty-z-prawem-komendanta-policji -w-kutnie,

kutno.net.pl/artykuly/aktualnosci,aktualizacja-k omendant-kutnowskiej-policji-na-dywaniku-prywatne- dojazdy-rozliczal-jak-sluzbowe,84342.html

www.polskatimes.pl/fakty/kraj/a/komendant-powiat owy-policji-w-kutnie-dostal-reprymende,12174332/
Bartosz Koścień:
2
 · 
6 godzin temu
UPDATE

ZAPRASZAM WSZYSTKICH TU KOMENTUJĄCYCH DO KLIKNIĘCIA W PONIŻSZY LINK

http/umkutno.bip.e -zeto.eu/index.php?type=4&name=bt3&func=selectsite &value%5B0%5D=mnu30&value%5B1%5D=7

Wszyscy Ci, którzy tu komentują nie zadali sobie nawet grama trudu, aby wejść na stronę Urzędu Miasta. Wszyscy piszą "w ciemno". że konkurs odbył się tajnie, że nie było ogłoszenia - cel? Napluć komuś w twarz, upodlić i wykreować błędną rzeczywistość.

Szczerze? Jest to tak zaściankowe myślenie, a przy tym maksymalnie żałosne. Typowa kutnowska mentalność. Zastanawiam się tylko, po co tyle jadu, nie macie własnego życia, planów, marzeń, pasji, pracy, dzieci, rodziny? Wolicie wypluwać gorzkie żale pewnie na osobę, której nawet osobiście nie znacie? Okej, wylewajcie, nikogo to nie rusza, ale wiedzcie, że karma wraca, a przy tym patrząc z boku - chciałabym zobaczyć, czy potraficie mieć tyle odwagi w rzeczywistości co tu w Internecie, podpisujcie się swoim prawdziwym imieniem i nazwiskiem, śmiało! Skoro macie tyle racji, wiecie wszystko najlepiej, posiadacie takie informacje, że można robić aferę za aferą - taka cenna wiedza i szereg informacji - okazja to zabłyśnięcia w sieci! Szkoda zmarnować szansy

Najgorsza analiza przedstawiona poniżej przez "TATARA" - brak słów, jeżeli masz czas na pisanie takich komentarzy i analizowanie całej sytuacji - podziwiam. Jeszcze można zrozumieć, gdyby to co napisałeś było prawdą chociaż w minimalnym stopniu. Ale niestety - napociłeś się przy pisaniu, a wcześniej przy wymyślaniu bzdur i nic z tego nie ma, szkoda Cię biedaku. Dzieci w szkole? Nudna praca? No tak, Kutno takie nudne, trzeba sobie urozmaicić życie.

Wskazówka dla "SPRAWDZAJĄCYCH" - a sprawdzajcie wykształcenie, a sprawdzajcie doświadczenie, a sprawdzajcie kompetencje i wiedzę Pana Bieńka - dokładnie, sprawdzajcie a potem się wypowiadajcie. A jeżeli już wiecie, w co szczerze wątpie - wyciąGNIJCIE wnioski.

Odchodząc od tematu wywołującego przeogromne poruszenie wśród kutnowskich internautów, zachęcam do węszenia w sprawie, która tego wymaga - okazja tym razem dla kutnowskich detektywów. Pf.
Poniżej kilka szczegółów.

Tylko Ci co posiadają pewne informacje dokładnie wiedzą, jak wygląda praca w Kutnie w Policji, gdy tylko zjawił się komendant Szymański. Tylko te osoby wiedzą o wewnętrznych aferach, których część posypała się i została ujawniona w artykule opublikowanym całkiem niedawno.
Skąd się wziął, kto go broni pomimo tylu kłopotów z prawem? Taka osoba rządzi kutnowską policją. Zapewniam, że wiecie w tej sprawie tyle, ile macie w głowach - czyli prawie nic.
Ku przypomnieniu.

http/www.ekutno.pl /wiadomosci,33979-r-nice-mi-dzy-teoria-a-praktyka- k-opoty-z-prawem-komendanta-policji-w-kutnie,

http/kutno.net.pl/ artykuly/aktualnosci,aktualizacja-komendant-kutnow skiej-policji-na-dywaniku-prywatne-dojazdy-rozlicz al-jak-sluzbowe,84342.html

http/www.polskatim es.pl/fakty/kraj/a/komendant-powiatowy-policji-w-k utnie-dostal-reprymende,12174332/

Zachęcam do ponownej lektury i wyciągnięcia wniosków, tym razem trafnych.
Zbigniewa Biallosser:
2
 · 
6 godzin temu
Onufry czy prawdą jest ,że nawet najbliżśi współpracownicy nie wiedzieli ,że odchodzi na samorządową posadkę , nie wiesz dlaczego?Wstyd, honor czy co jeszcze?
Florian Plemieński:
6 godzin temu
Jest całym złem.
Gabriel Koropka:
6 godzin temu
To co Fauście Tobie lekarz od duszy pomógł? Dziwne!A uroda jest kwestią gustu ,i o tym już się nie ..........no chyba Wiesz?
Jonasz Ubysz:
5
 · 
7 godzin temu
Mówię ci po raz kolejny przestań z tym trzeba było startować . No to mogłeś startować , ciekawe czy byś wygrał . W kutnie przed konkursami jest pewniak i nie ma sensu nawet skłądac dokumentów. Zrozum gamoniu.Najciekawsze artykuły
 ·  14
5 dni temu
Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK
 ·  188
5 dni temu
Apel do mieszkańców Kutna, do ludzi, którym na sercu leży dobro miasta i powiatu
 ·  73
5 dni temu
Coraz wyższe pensje prezesów spółek miejskich
 ·  20
6 dni temu
Od dziś parking przy dworcu PKP na Siemiradzkiego zamknięty. Radny interpeluje
 ·  36
10 dni temu
Piramida aptekarska. Lekarz z kutnowskiego szpitala na ławie oskarżonych
 ·  7
11 dni temu
Mieszkańcy Podrzecznej będą mogli wykupić tańszy abonament w strefie płatnego parkowania
 ·  278
12 dni temu
Memorandum do potencjalnych prywatnych partnerów w budowie hali w Kutnie
 ·  10
15 dni temu
Smaczne mówienie, prawda i hejt. Profesor Jerzy Bralczyk w Kutnie
 ·  3
16 dni temu
Piknik Rodzinny w
 ·  14
16 dni temu
Akt erekcyjny wmurowany pod stacjonarne hospicjum w Kutnie
 ·  6
17 dni temu
Znajdź się na zdjęciach z Pikniku Organizacji Pozarządowych
 ·  8
18 dni temu
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Bogata kutnowska tradycja fotograficzna
 ·  32
18 dni temu
Strażacy mieli pełne ręce roboty. Mieszkańcy liczą straty po ulewie
 ·  34
20 dni temu
Komendant Powiatowy Policji w Kutnie odpowiada
 ·  107
20 dni temu
Propozycja PSL pro forma?
 ·  9
20 dni temu
Urzędnik urzędnikowi nierówny. Nagrody na Dzień Samorządowca
 ·  4
20 dni temu
Wyjątkowy spektakl pt. Królewna Śnieżka na Dzień Dziecka w Krośniewicach
 ·  50
20 dni temu
Różnice między teorią a praktyką? Kłopoty z prawem komendanta Policji w Kutnie
 ·  6
21 dni temu
Taniec i zabawa na Dniu Dziecka w Kutnie
 ·  5
21 dni temu
Rockowy festiwal na Kutnowiance cz.2
 ·  9
21 dni temu
Fotoreportaż Qtnoizz Fest cz.1
 ·  2
21 dni temu
Stalowe Tumy 2017 i skarb czyli prototyp polskiej amfibii Fiat 126-P LPT
 ·  4
23 dni temu
Uczennice z Kasprowicza wygrały konkurs o patronie I LO. Polecą szybowcem!
 · 
27 dni temu
Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny. W Łódzkiem najlepsi uczniowie z Kleszczowa
 ·  61
27 dni temu
Warunki PSL wchodzą w życie. Starostwo likwiduje stanowiska
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności