eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 28.05.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,33931-gimnazjum-nr-2-w-kutnie-mistrzem-polski-gimnazj-w-w-scrabble-2017," title="Kutno: Gimnazjum nr 2 w Kutnie MISTRZEM POLSKI GIMNAZJÓW w SCRABBLE 2017" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Gimnazjum nr 2 w Kutnie MISTRZEM POLSKI GIMNAZJÓW w SCRABBLE 2017</b><br>Wczoraj koło godz. 16:00 sędzia Polskiej Federacji Scrabble Maciej Śliwa zakończył...</div></a> <a href="/sport,33925-w-kutnie-trwaja-p-fina-y-mistrzostw-polski-m-odziczek," title="Kutno: W Kutnie trwają Półfinały Mistrzostw Polski Młodziczek" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>W Kutnie trwają Półfinały Mistrzostw Polski Młodziczek</b><br>Dziś kolejne w hali Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie kolejne...</div></a> <a href="/wiadomosci,33922-rado-nie-i-tanecznie-na-pikniku-r-anym-dzi-pokaz-florystyczny-i-koncert-singin-birds," title="Kutno: Radośnie i tanecznie na Pikniku Różanym" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Radośnie i tanecznie na Pikniku Różanym</b><br>Na scenie przed Kutnowskim Domem Kultury wystąpili dla Mam najmłodsi wokaliści...</div></a> <a href="/sport,33921-pierwszy-dzie-p-fina-w-mistrzostw-polski-m-odziczek-jutro-kibicuj-naszym-dziewczynom," title="Kutno: Pierwszy dzień Półfinałów Mistrzostw Polski Młodziczek. Jutro kibicuj naszym dziewczynom" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Pierwszy dzień Półfinałów Mistrzostw Polski Młodziczek. Jutro kibicuj naszym dziewczynom</b><br>Dziś w hali Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie odbyły się...</div></a> <a href="/ekutnodladzieci,33917-zag-osuj-na-projekt-wietlicy-rodzinka-w-kutnie," title="Kutno: Zagłosuj na projekt Świetlicy Rodzinka w Kutnie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Zagłosuj na projekt Świetlicy Rodzinka w Kutnie</b><br>W ramach projektu „Przystanek nauka” Świetlica profilaktyczno – wychowawcza „Rodzinka” w Kutnie zachęca...</div></a> <a href="/wiadomosci,33915-piknik-r-any-rozpocz-ty," title="Kutno: Piknik Różany rozpoczęty" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Piknik Różany rozpoczęty</b><br>Zapraszamy na Piknik Różany do parku Traugutta. W Kutnowskim Domu Kultury...</div></a> <a href="/wiadomosci,33912-trwaja-xv-og-lnopolskie-mistrzostwa-szk-w-scrabble," title="Kutno: Trwają XV Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół w SCRABBLE" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Trwają XV Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół w SCRABBLE</b><br>W tym roku w Gimnazjum nr 2 im. Marsz. J. Piłsudskiego...</div></a> <a href="/wiadomosci,33913-trzy-ofiary-miertelne-wypadku-w-ychlinie," title="Kutno: Trzy ofiary śmiertelne wypadku w Żychlinie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Trzy ofiary śmiertelne wypadku w Żychlinie</b><br>Kutnowscy policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej wyjaśniają okoliczności i przyczyny tragicznego...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Nabór na stanowisko inspektora Wydziału Inwestycji w magistracie
Urząd Miasta Kutna ogłosił nabór na stanowisko inspektora Wydziału Inwestycji. Oferty należy składać do 6 lutego. Praca na pełen etat na umowę na czas określony lub nieokreślony.

OGŁOSZENIE [więcej]
redaktor, 27.01.2017 11:08|czytane: 1171 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Kociarz w rękach Policji. Kolejna dzielna ekspedientka
Kutnowscy mundurowi zatrzymali sprawcę kradzieży rozbójniczej. Mężczyzna ukradł karmę dla kota używając przemocy wobec ekspedientki, która chciała odzyskać skradzione mienie. 57-latek trafił do policyjnego aresztu - grozi mu teraz do 10 lat pozbawienia wolności.

Kociarz w rękach Policji. Kolejna dzielna ekspedientka, ./upload/articles_pakiety/32731/01_obraz.jpg


Do zdarzenia doszło w środę 25 stycznia w Kutnie w jednym ze sklepów spożywczych przy ul. M.C.Skłodowskiej. Monitoring sklepowy zarejestrował, jak mężczyzna w wieku około 60 lat chowa pod kurtkę towar, a całą sytuację obserwowała na zapleczu ekspedientka, która zareagowała zaraz po tym jak mężczyzna przeszedł linię kas i nie zapłacił za towar. Ekspedientka próbowała zatrzymać sprawcę i prosiła o wyjęcie towaru z kurtki. Mężczyzna zaczął szarpać się z nią, wykręcił jej rękę i palce, a następnie uciekł ze skradzionym mieniem.

Kobieta pobiegła za nim i między blokami na Tarnowskiego próbowała odebrać karmę. Podczas szarpaniny doznała lekkich obrażeń. Mężczyzna zostawił pod sklepem rower i policyjni technicy mieli ułatwione zadanie. Zawiadomieni o zdarzeniu policjanci natychmiast podjęli działania mające na celu ustalenie i zatrzymanie sprawcy.

[więcej]
redaktor, 27.01.2017 09:58|czytane: 1156 razy|13 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Nostalgiczny wieczór z Wojciechem Gąssowskim
Wczoraj w sali widowiskowej Kutnowskiego Domu Kultury gościem Leszka Bonara był piosenkarz Wojciech Gąssowski, który z okazji święta Babć i Dziadków oprócz anegdot  i rozmowy z widzami, zaprezentował swój recital.

Nostalgiczny wieczór z Wojciechem Gąssowskim, ./upload/articles_pakiety/32730/01_obraz.jpg
Nostalgiczny wieczór z Wojciechem Gąssowskim, ./upload/articles_pakiety/32730/07_obraz.jpg
Nostalgiczny wieczór z Wojciechem Gąssowskim, ./upload/articles_pakiety/32730/08_obraz.jpg


Więcej zdjeć

Program złożony z dwóch części rozmowy i minikoncertu przypadł do gustu licznie zgromadzonej publiczności. Najpierw artysta wspominał, opowiadał anegdoty a potem zaśpiewał standardy swojego i ulubionego obcego repertuaru m.in. Gdzie się podziały tamte prywatki, Zielone wzgórza nad Soliną, M jak miłość oraz rock'n'rolle. [więcej]
kultura, 27.01.2017 09:43|czytane: 1109 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dziś w bibliotece przełożone spotkanie z podróżniczką
Z przyczyn niezależnych od Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kutnie (choroba Pani Dzikowskiej) jutrzejsze spotkanie odbędzie się 27 stycznia o godz. 18:00. Wejściówki nie tracą ważności. [więcej]
kultura, 27.01.2017 09:13|czytane: 590 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
TAŃCZ I ĆWICZ W STREET DANCE STUDIO. Oferta zajęć ruchowych dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów
Street Dance Studio to szkoła tańca i fitnessu mieszcząca się na ulicy 1 Maja 16 w Kutnie. Jest to miejsce rozwijania pasji, talentów, a także miejsce, w którym i dorośli rozwiną swoją plastykę ruchu, stracą zbędne kilogramy i przejdą niesamowite metamorfozy pod okiem wykwalifikowanej kadry instruktorskiej.

TAŃCZ I ĆWICZ W STREET DANCE STUDIO. Oferta zajęć ruchowych dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów, ./upload/articles_pakiety/32691/01_obraz.jpg
TAŃCZ I ĆWICZ W STREET DANCE STUDIO. Oferta zajęć ruchowych dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów, ./upload/articles_pakiety/32691/05_obraz.jpg
TAŃCZ I ĆWICZ W STREET DANCE STUDIO. Oferta zajęć ruchowych dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów, ./upload/articles_pakiety/32691/06_obraz.jpg


Dla dzieci natomiast jest to miejsce pełne ciepła i pozytywnej energii. Każdy rodzic decydujący o wstąpieniu dziecka do danej grupy zajęciowej daje mu możliwość rozwijania pasji w bezpieczny i piękny sposób. Zapoznaj się z nasza ofertą i dołącz do nas! Podejmij wyzwanie i stocz walkę z nadwagą, naucz się podstawowych kroków tańca oraz baw się z Nami! Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie, ponieważ jako jedyna szkoła w Kutnie i okolicy posiadamy 3 sale do ćwiczeń, oraz najszerszą ofertę zajęć.

OFERTA ZAJĘĆ DLA DZIECI:
*HIp-Hop:
- 3-6 lat ISKIERKI, piątek 17.00-17.45
- 4-6 lat LUZIK JUNIOR, środa 17.45-18.30
- 7-11 lat FUKSIK, środa 18.30-19.30
- 12-17 lat FAZA CREW, piątek 19.00-20.30

* Akrobatyka i gimnastyka:
- 7-11 lat FIKOŁEK 1, sobota 11.00-12.00
- 3-6 lat FIKOŁEK 2, sobota 12.00-13.00
- młodzież i dorośli, piątek 19.00-20.00 [więcej]
wandea, 24.01.2017 08:21|czytane: 514 razy|komentuj|czytaj cały
Jutro akcja Słodka Krew
Już po raz czwarty w naszym mieście odbędzie się akcja „Słodka Krew”. Ideą akcji jest nie tylko promowanie honorowego krwiodawstwa, jako formy narodowego solidaryzmu, ale również zaangażowanie mieszkańców w działalność charytatywną poprzez przekazanie części otrzymanych słodyczy dla dzieci ze Świetlicy Środowiskowej.

Jutro akcja Słodka Krew, ./upload/articles_pakiety/32729/01_obraz.jpg


Zapraszamy jutro 27 stycznia w godz. 8.00-11.00 do Punktu Pobrań w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym sp. zo.o. [więcej]
redaktor, 26.01.2017 20:32|czytane: 394 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Niesamowite cyrkowe sztuczki! Ruszają zapisy do nowych sekcji Kutnowskiego Domu Kultury
CYRKIEL i CYRKIELEK to dwie nowopowstałe w KDK sekcje, dzięki którym Fabryka Zabawy „Tęczowo” wprowadzi Was w iście cyrkową atmosferę i nauczy sztuczek cyrkowych godnych największych magików!

Niesamowite cyrkowe sztuczki! Ruszają zapisy do nowych sekcji Kutnowskiego Domu Kultury, ./upload/articles_pakiety/32726/01_obraz.jpg


CYRKIELEK to zajęcia dla najmłodszych, w których mogą wziąć udział dzieci w wieku 5-9 lat oraz ich rodzice. Dzięki kreatywnym muzyczno-tanecznym  zabawom integracyjnym z elementami sztuki cyrkowej, zapewnimy Wam niezapomnianą zabawę i nauczymy nowych umiejętności.
Bedą szczudełka, poi, diabolo, flower sticks, modelowanie balonów i wielkie bańki mydlane!
CYRKIEL to nieco poważniejsza propozycja dla starszych dzieci i młodzieży (10-16 lat). Na zajęciach poznacie podstawy sztuki cyrkowej oraz zgłębicie tajniki zabaw pantomimicznych i klaunady.
Na pierwsze zajęcia zapraszamy w piątek,  3 lutego, o godz.16.00 (CYRKIELEK) i o godz. 18.00 (CYRKIEL), do Sali Tarasowej (II piętro KDK). Zajęcia potrwają 1 godzinę zegarową. Prosimy o zabranie obuwia zmiennego!
Opłaty za zajęcia:
CYRKIELEK – 20 zł od osoby za miesiąc (zajęcia 1 raz w tygodniu)
CYRKIEL – 25 zł od osoby za miesiąc (zajęcia 1 raz w tygodniu)
Liczba miejsc ograniczona. [więcej]
kultura, 26.01.2017 19:51|czytane: 490 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Rada Powiatu w Kutnie jeszcze raz o WORDzie
[więcej]
redaktor, 26.01.2017 19:49|czytane: 1033 razy|14 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Ferie w Muzeum im. Jerzego Dunin-Borkowskiego w Krośniewicach
W zeszłym tygodniu w Muzeum im. Jerzego Dunin-Borkowskiego w Krośniewicach odbyły się "Ferie w Muzeum" - cykl kreatywnych i twórczych zajęć plastycznych. Jak co roku animatorzy przygotowali ciekawą ofertę warsztatów, podczas których nie było czasu na nudę. Pierwszego dnia uczestnicy zajęć, pozostając w klimacie radosnego świętowania Nowego Roku, wykonali papierowe kalendarze na ścianę. Każdy z nich był wyjątkowy i niepowtarzalny, kolorowo ozdobiony i stworzony przez dzieci według własnego projektu.

Ferie w Muzeum im. Jerzego Dunin-Borkowskiego w Krośniewicach, ./upload/articles_pakiety/32724/01_obraz.jpg
Ferie w Muzeum im. Jerzego Dunin-Borkowskiego w Krośniewicach, ./upload/articles_pakiety/32724/02_obraz.jpg
Ferie w Muzeum im. Jerzego Dunin-Borkowskiego w Krośniewicach, ./upload/articles_pakiety/32724/03_obraz.jpg


Tego dnia gościliśmy w Muzeum grupę dzieci spędzających ferie w krośniewickiej bibliotece. Kolejne dwa dni upłynęły na przygotowaniu prezentów z okazji zbliżającego się święta Babci i Dziadka. W środę dzieci, wspólnie z gośćmi z Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Krośniewicach, wykonały kwiatki z papierowych pasków oraz hiacynty w ozdobnych doniczkach. Wykazały się przy tym niezwykłą cierpliwością w odpowiednim rolowaniu i kształtowaniu bibuły i w efekcie powstały przepiękne kwiaty, idealne na prezent dla babć. [więcej]
kultura, 26.01.2017 19:43|czytane: 422 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Laureaci Zwierzątkowa
Dziś w Kutnowskim Domu Kultury odbył się VII Wielki Konkurs Recytatorski Zwierzątkowo w ramach projektu Cuda Natury. 

Jury w składzie Jadwiga Rzetelska  Instruktor KDK -  przewodnicząca  jury, instruktor Dominika Staniszewska, Emilia Szydłowska, Natalia Gens, Zosia Bregier z Teatru PUSZEK po wysłuchaniu  46 uczestników konkursu postanowiło przyznać następujące nagrody w trzech kategoriach wiekowych.

Laureaci Zwierzątkowa, ./upload/articles_pakiety/32722/01_obraz.jpg
Laureaci Zwierzątkowa, ./upload/articles_pakiety/32722/02_obraz.jpg
Laureaci Zwierzątkowa, ./upload/articles_pakiety/32722/49_obraz.jpg


Kategoria I do 5 lat
I Nagroda – Zuzanna Gałka
I Nagroda – Mateusz Guzek

II Nagroda –   Lena Orzelska
II Nagroda –   Ola Sobczyńska

III Nagroda – Klara Gontarek
III Nagroda – Antosia Pietrzykowska
III Nagroda – Iga Jańczy

IV Nagroda - Kacper Słowiński
IV Nagroda - Mateusz Wojtczak
IV Nagroda - Said Fakhreddin [więcej]
kultura, 26.01.2017 16:47|czytane: 915 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Mistrzostwa Kutna Amatorów w Tenisie Stołowym
28 stycznia o godzinie 16.00 w hali Szkoły Podstawowej Nr 6 w Kutnie ul. Łąkoszyńska 9 odbędą się XIV Mistrzostwa Kutna Amatorów w Tenisie Stołowym.

Zapisy w dniu zawodów od godziny 15.30. Kategorie wiekowe Szkoły Podstawowe Dziewczęta i Chłopcy, Gimnazja Dziewczęta i Chłopcy, Szkoły Ponadgimnazjalne Dziewczęta i Chłopcy, Kobiety, Mężczyźni do 35 lat oraz mężczyźni powyżej 35 lat. Zaprasza Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kutnie. [więcej]
redaktor, 26.01.2017 19:27|czytane: 298 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Laureaci Wielkiego Konkursu Origami
Wczoraj w Kutnowskim Domu Kultury odbył się Wielki Konkurs Origami. Wzięło w nim udział 22 uczestników. Jury w składzie Jadwiga Rzetelska, Olga Czajkowska, Dominika Staniszewska przewodnicząca  jury przyznało następujące nagrody:

Laureaci Wielkiego Konkursu Origami, ./upload/articles_pakiety/32721/01_obraz.jpg
Laureaci Wielkiego Konkursu Origami, ./upload/articles_pakiety/32721/12_obraz.jpg
Laureaci Wielkiego Konkursu Origami, ./upload/articles_pakiety/32721/16_obraz.jpg


grupa wiekowa 6 – 9 lat
I miejsce Honorata Ćwiklińska, Elżbieta Ciska
II miejsce Julia Jędrzejczak, Szymon Braszkiewicz
III miejsce Julia Szymczak, Lena Zdobiak

DUŻE WYRÓŻNIENIA
Magdalena Jurczak
Julia Kuźmińska
Leon Świeciewski
Kamila Konończuk
Klaudia Margulska
WYRÓZNIENIA
Nikola Wojtczak
Nikodem Jóźwiak
Lena Wojtczak
[więcej]
kultura, 26.01.2017 12:33|czytane: 565 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Jakie kary za opóźnienia w wykonaniu parkingów na Wojska Polskiego?
Termin realizacji zadania pt. "Przebudowa i budowa sieci kanalizacji deszczowej w ramach przebudowy i remontu istniejących dróg wewnętrznych wraz z chodnikami i stanowiskami postojowymi przy ul. Wojska Polskiego w Kutnie" był kilka razy przesuwany. Mieszkańcy osiedla kilkakrotnie interweniowali w lokalnych mediach w związku z uciążliwością prowadzonych prac przez firmę Mawex.

Jakie kary za opóźnienia w wykonaniu parkingów na Wojska Polskiego?, ./upload/articles_pakiety/32717/01_obraz.jpg


Jak informuje Joanna Brylska, Kierownik Biura Prasowego Urzędu Miasta Kutna zgodnie z umową o roboty budowlane nr ZP.272.8.2016 z dnia 10.05.2016 r. wraz z aneksami termin upływał 16.12.2016 roku.Roboty budowlane zostały zakończone dnia 19.12.2016r. tj.z 3-dniowym opóźnieniem.

- Zgodnie z paragrafem 10 ust. 1 pkt 1 w/w umowy zostały naliczone kary umowne za zwlokę w wykonaniu przedmiotu umowy  w wysokości 0,5% wartości wynagrodzenia za każdy dzień zwłoki tj. w wysokości 12 708,81 zł [więcej]
redaktor, 26.01.2017 12:32|czytane: 1071 razy|9 komentarzy|komentuj|czytaj cały
InterTV: Milionowy gość Aquaparku Kutno

[więcej]
redaktor, 26.01.2017 12:07|czytane: 373 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
eKuchnia: Brzoskwiniowa delicja
We wtorki w eKuchni się odchudzamy, a zawsze w czwartek próbujemy nowych smaków z szalonej kuchni Eweliny Pędzikowskiej szalonakuchniaeweliny.bloog.pl

eKuchnia: Brzoskwiniowa delicja, ./upload/articles_pakiety/32716/01_obraz.jpg


Takie ciasto to znakomita propozycja dla fanów deserów z brzoskwiniami w każdej postaci. Łączy w sobie tradycyjny kakaowy smak, galaretkę i pyszną masę czekoladową. Całość oblana polewą czekoladową zadowoli każdego łasucha.

Składniki:
Biszkopt :
4 jajka
1/2 szklanki mąki pszennej
1 łyżka mąki ziemniaczanej
3/4 szklanki cukru
1 łyżeczka cukru wanilinowego
1 łyżeczka proszku do pieczenia
3 łyżeczki kakao
szczypta soli
olej [więcej]
redaktor, 26.01.2017 11:28|czytane: 705 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Mina kolejny raz przed kutnowską publicznością
"Mina" miała premierę w kwietniu ubiegłego roku.  Dziś okrzepli już z rolami, a do tego nagrodzeni aktorzy  Studia Teatralnego "Oj" przy Kutnowskim Domu Kultury zaprezentowali się rodzimej publiczności po raz kolejny.

Mina kolejny raz przed kutnowską publicznością, ./upload/articles_pakiety/32715/02_obraz.jpg
Mina kolejny raz przed kutnowską publicznością, ./upload/articles_pakiety/32715/14_obraz.jpg
Mina kolejny raz przed kutnowską publicznością, ./upload/articles_pakiety/32715/18_obraz.jpg


Trzeci spektakl "Oj" w reżyserii Dominiki Staniszewskiej opowiada o sierotach mieszkających w domu starej ciotki Agaty, które wspólnie stają przed pozornie błahym problemem. I to początek serii zdarzeń prowadzących do rozwiązania tajemnicy sprzed lat. Wystąpili:  Mina - Alicja Strupagiel, Ivy - Kinga Maryniak, Holly - Małgorzata Durmaj, Nina - Weronika Trzaskowska, Rita - Weronika Szydłowska, Hugo - Patryk Raczyński.

Przypomnijmy, w ubiegłym roku Studio Teatralne ,,Oj’’ za "Minę" otrzymało Grand Prix na XXIII OGÓLNOPOLSKICH SPOTKANIACH TEATRALNYCH MŁODYCH „CZWARTA ŚCIANA” w Turku oraz Nagrodę Dyrektora Rypińskiego [więcej]
kultura, 26.01.2017 00:15|czytane: 562 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Laureaci Wielkiego Zimowego Konkursu Plastycznego
Wielki Zimowy Konkurs Plastyczny w domu kultury w Kutnie tym razem odbył się pod hasłem Świat jest piękny!  Wczoraj  w ramach Projektu KDK pod tytułem „Cuda natury”, wzięło w nim udział 60 dzieci w wieku 6 - 14 lat. Przez półtorej godziny dzieci tworzyły piękne światy, a  następnie jury oceniło prace w trzech grupach wiekowych.

Laureaci Wielkiego Zimowego Konkursu Plastycznego, ./upload/articles_pakiety/32712/01_obraz.jpg
Laureaci Wielkiego Zimowego Konkursu Plastycznego, ./upload/articles_pakiety/32712/12_obraz.jpg
Laureaci Wielkiego Zimowego Konkursu Plastycznego, ./upload/articles_pakiety/32712/23_obraz.jpg


Jury w składzie: Agnieszka Dąbrowska Walczak, Dominika Staniszewska, Wioleta Tuchorska, Jarosław Makowski postanowiło nagrodzić i wyróżnić następujących autorów:

GRUPA WIEKOWA 5 - 8 lat
I MIEJSCE NINA SAWICKA
I MIEJSCE OLA MICHALSKA
II MIEJSCE ADAM TRYBURA
III MIEJSCE LENA SAWICKA
IV MIEJSCE HONORATA ĆWIKLIŃSKA

16 wyróżnień dużych otrzymali:
ELA CISKA
NIKOLA WOJTCZAK
BARTOSZ SZAŁWIŃSKI
MAGDA JURCZAK
WERONIKA GŁÓWCZYŃSKA
LENA ZDOBIAK
KLAUDIA MARGULSKA
GRACJAN KAŹMIERCZAK [więcej]
wandea, 25.01.2017 21:54|czytane: 741 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Skarga na starostę Krzysztofa Debicha zasadna
Związek Nauczycielstwa Polskiego w listopadzie ubiegłego roku wniósł skargę na działania Starosty Kutnowskiego Krzysztofa Debicha w związku z brakiem odpowiedzi na pismo z maja 2016r.

25 maja ZNP wystąpiło do starosty Krzysztofa Debicha z wnioskiem o podniesienie kwoty dodatku za trudne warunki pracy dla wychowawców internatu Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Żychlinie w uzgadnianym wówczas ze związkami „Regulaminie w sprawie wysokości oraz szczegółowych warunków przyznawania dodatków do wynagrodzenia zasadniczego oraz sposobu obliczania i wypłacania wynagrodzenia za godziny ponadwymiarowe i godziny doraźnych zastępstw nauczycieli szkół i placówek, dla których organem prowadzącym jest Powiat Kutnowski”.

Dziś radni debatowali nad propozycją Komisji Rewizyjnej uznania skargi na starostę za zasadną. O tym InterTV


Po miesiącu, 24 czerwca Jerzy Pawlak dyrektor Wydziału Edukacji Kultury i Sportu starostwa odpowiedział ZNP, że treść przywołanego wyżej regulaminu została już uzgodniona ze związkami zawodowymi, a Zarząd Powiatu w Kutnie rozpatruje zgłoszoną przez związek sprawę.

31 sierpnia Rada Powiatu w Kutnie uchwaliła ww Regulamin w sprawie wysokości oraz szczegółowych warunków przyznawania dodatków. Jednak organ nadzoru Wojewoda Łódzki wskazał na nieważność uchwały. Została ona poprawiona i ponownie głosowana przez radnych 2 listopada. [więcej]
wandea, 25.01.2017 21:47|czytane: 2316 razy|53 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Prezes Zarządu Pini Polonia zostaje na wolności
Dzisiaj Sąd Okręgowy w Łodzi negatywnie rozpatrzył zażalenie Prokuratury Regionalnej w Łodzi na ustanowienie poręczenia majątkowego zamiast tymczasowego aresztowania dla Piero P. prezesa zarządu mega ubojni w Kutnie. Włoch opuścił areszt po wpłaceniu kaucji w wysokości 10 mln zł.

Jak stwierdził dziś rzecznik Prokuratury Regionalnej w Łodzi, Krzysztof Bukowiecki - Sąd uznał, że środek zapobiegawczy izolacyjny wobec podejrzanego nie jest konieczny. Nie ma już możliwośco odwołania od tej decyzji sądu. Podejrzany pozostanie na wolności, a Prokuratura Regionalna dalej będzie prowadzić śledztwo.

Przypomnijmy, postępowanie pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Łodzi trwa od lutego ubiegłego roku. Do tej pory w sprawie występuje 13 podejrzanych, którym przedstawiono zarzuty m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, prania pieniędzy i oszustw. Sąd Rejonowy w Łodzi na wniosek Prokuratury Regionalnej w Łodzi zadecydował o tymczasowym aresztowaniu 5 osób -  najbardziej zaangażowanych w działalność przestępczą. W stosunku do pozostałych zastosowano dozory policji.

7 grudnia 2016 roku sąd rozpoznał wnioski prokuratora i zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania wobec 5 osób i dla Piero P. wyznaczył termin do wpłaty poręczenia majątkowego w kwocie 10 milionów złotych, które podejrzany wpłacił i przebywa na wolności. 
W ubiegły piątek Sąd podtrzymał tymczasowe aresztowania dla pozostałych podejrzanych, a Włocha dzisiejszą decyzją pozostawił na wolności. 

Piero P. (lat 64) – prezes zarządu i jedyny udziałowca spółki pozostaje m.in. pod zarzutami kierowania zorganizowaną grupą przestępczą w okresie od lipca 2011 roku do 5 grudnia 2016 roku, narażenie na uszczuplenie należności publicznoprawnych w postaci podatku od towarów i usług oraz podatku dochodowego w łącznej kwocie przekraczającej 35 milionów złotych w związku z wystawianymi przez podmioty występujące w łańcuchu powiązanych firm nierzetelnymi fakturami za świadczone usługi, jak również udział w praniu brudnych pieniędzy.

- Dzisiejsza decyzja Sądu Okręgowego w Łodzi, który oddalił zażalenie Prokuratury dotyczące wypuszczenia mnie z aresztu to wyraźny krok w stronę udowodnienia mojej niewinności. Ogromnie mnie cieszy, że Sąd po analizie przedstawionych dokumentów i dowodów przekonał się, iż nie ma powodów stosowania wobec mnie tak drastycznych sankcji - oświadcza Piero P.   [więcej]
wandea, 25.01.2017 20:42|czytane: 1623 razy|16 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wystawa Tropem renifera w KDK
Kutnowski Dom Kultury zaprasza całe rodziny do odwiedzenia Galerii Okno na Sztukę (II piętro KDK), gdzie czeka oryginalna wystawa pt. "Tropem renifera".

Wystawa Tropem renifera w KDK, ./upload/articles_pakiety/32713/01_obraz.jpg
Wystawa Tropem renifera w KDK, ./upload/articles_pakiety/32713/02_obraz.jpg
Wystawa Tropem renifera w KDK, ./upload/articles_pakiety/32713/03_obraz.jpg


Ekspozycja odzwierciedla piękno i surowość arktycznej i antarktycznej przyrody, jest swoistą wędrówką po tajdze, tundrze i przełęczach górskich. Znajdziemy tu zimnolubną faunę, ciekawie zobrazowane zjawiska meteorologiczne, krajobraz i oczywiście ludzi, którzy mieszkają w tym surowym klimacie. Autorami prac są dzieci z całego świata - znajdziemy tu dzieła dzieci z Rosji, Białorusi, Słowacji, Łotwy, Estonii i oczywiście z Polski.
[więcej]
kultura, 25.01.2017 22:05|czytane: 291 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zaczęło się od palącego 14-latka a skończyło na kontrabandzie
W ubiegłym tygodniu w ramach policyjnej akcji "Nielat" dzielnicowi KPP Kutno zatrzymali w parku 14 -latka, który palił papierosa. Chłopak miał przy sobie zapasy, całą paczkę papierosów bez polskich znaków akcyzy. W wyniku podjętych dalszych czynności funkcjonariuszom udało się ustalić kto sprzedał mu papierosy.

Zaczęło się od palącego 14-latka a skończyło na kontrabandzie, ./upload/articles_pakiety/32708/01_obraz.jpg


W mieszkaniu przy ul. 29-go Listopada w Kutnie dokonano przeszukania i ujawniono 76 paczek papierosów i 5 butelek alkoholu bez polskich znaków akcyzy. Materiały w tej sprawie zostaną przesłane do Urzędu Celnego w Łodzi w związku z popełnieniem przez osoby dorosłe wykroczenia skarbowego z art. 65 § 4 KKS.

Funkcjonariusze podczas działań "Nielat" wylegitymowali 64 osoby, przeprowadzili 46 interwencji, ujawnili 3 osoby nieletnie zagrożone demoralizacją, zatrzymali 1 nieletnią osobę poszukiwaną, nałożyli 19 mandatów karnych oraz pouczyli 25 osób. [więcej]
redaktor, 25.01.2017 07:54|czytane: 1506 razy|11 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Przekaż 1% podatku na kutnowską organizację
Już myślisz o rozliczeniu dochodu? Oto organizacje z Kutna uprawnione do otrzymywania 1% podatku.

Przekaż 1% podatku na kutnowską organizację, ./upload/articles_pakiety/32709/01_obraz.jpg


[więcej]
redaktor, 25.01.2017 08:11|czytane: 594 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Trwają konsultacje społeczne ewaluacji Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego 2016
Do 31  stycznia w mieście prowadzone są konsultacje społeczne dotyczące ewaluacji Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego 2016 i projektu zarządzenia prezydenta o KBO 2017.

31 stycznia o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie z mieszkańcami Kutna, a do 29 stycznia chętnych do udziału w konsultacjach zapraszamy na stronę http://www.budzetobywatelski.kutno.pl/ i wypełnienie interaktywnej ankiety.

Niestety na stronie brak projektu zarządzenia prezydenta w sprawie zasad i trybu realizacji Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego 2017, tak więc trudno je konsultować :)

- Brak projektu zarządzenia prezydenta w sprawie zasad i trybu realizacji Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego 2017 nie jest przypadkowy. Projekt tego dokumentu powstanie na podstawie konsultacji: po wymianie uwag z mieszkańcami na spotkaniu 31 stycznia 2017 i przedstawionych przez mieszkańców w ankiecie - odpowiada Paulina Matysiak z Urzędu Miasta Kutna. [więcej]
wandea, 25.01.2017 08:08|czytane: 795 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
W sobotę plakatobranie w Kinie KDK
Kino Kutnowskiego Domu Kultury czyści magazyn z archiwalnych plakatów. To nie lada gratka dla kolekcjonerów i wielbicieli filmu.

Zapraszamy w sobotę w godz. 11.00-15.00 na hole Kutnowskiego Domu Kultury.

[więcej]
kultura, 25.01.2017 07:32|czytane: 834 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Reforma edukacji w Kutnie. Problemy dopiero w 2019 roku
Samorząd miejski jak twierdzą włodarze jest dobrze przygotowany do reformy edukacji. W Gimnazjum nr 2 będzie SP nr 2, w Gimnazjum nr 1 SP nr 7 (jak za dawnych czasów), a Gimnazjum nr 3 zastąpi Szkoła Podstawowa nr 5.  Będą obowiązywać stare obwody uzupełnione o nowe ulice. Nie powinno być problemów technicznych, natomiast dopiero w 2019 roku mogą być kłopoty związane z ograniczeniem zatrudnienia. 

Reforma edukacji w Kutnie. Problemy dopiero w 2019 roku, ./upload/articles_pakiety/32699/01_obraz.jpg


Jak mówił Zbigniew Wdowiak, zastępca prezydenta Kutna każdym reformatorom trzeba życzyć powodzenia, bo to trudna sztuka. 

- Pani minister Zalewska mówiła kiedyś, że reformę przygotowuje się siedem lat, chyba zapomniała o tym. Po feriach odbędą się spotkania z rodzicami. Nauczyciele, dyrektorzy już wszystko wiedzą, teraz przyszedł czas na rodziców naszych uczniów. Staramy się aby wdrożenie zmian przebiegło bez emocji - mówił Wdowiak. - W każdej szkole podstawowej chcemy utworzyć wszystkie klasy. Lokalizacja nowych szkół podstawowych może spowodować chęć do przenoszenia dzieci bliżej domu co pozwoli na utworzenie każdego rocznika. Główne koszty to przebudowa łazienek w gimnazjach, zmiana mebli, transport sprzętów, potem koszty kadrowe, zwiększenie zatrudnienia, transport dzieci na Łęczycką do nowej "Piątki".

[więcej]
wandea, 24.01.2017 14:39|czytane: 3096 razy|56 komentarzy|komentuj|czytaj cały
czytaj z eKutno.pl Zaczarowana sztuka - Harry Potter i przeklęte dziecko
W 2016 r. przeżyliśmy mały renesans Harry’ego Pottera.  Ostatnia książka o przygodach młodego czarodzieja została wydana w 2007 r. podczas gdy cztery lata później mieliśmy okazję pożegnać się z Harrym z kinowego uniwersum. W ubiegłym roku J. K. Rowling powróciła jednak do magicznego świata za sprawą sztuki „Harry Potter i przeklęte dziecko”.

czytaj z eKutno.pl Zaczarowana sztuka - Harry Potter i przeklęte dziecko, ./upload/articles_pakiety/32705/01_obraz.jpg


Złożone z dwóch części przedstawienie mieli okazję zobaczyć wszyscy bywalcy West Endu – kompleksu teatrów, znajdującego się w centrum Londynu na ulicy o tej nazwie. Decyzja o kontynuacji historii Harry’ego Pottera w formie sztuki mocno mnie zdziwiła. W końcu ograniczyło to dostęp wszystkich fanów do kolejnej porcji doświadczeń, tym razem dorosłego, maga. Na szczęście nie musieliśmy długo czekać, a w lipcu 2016 r. (w Polsce październik 2016 r.) doczekaliśmy się adaptacji scenariusza w formie książkowej.
A to wszystko za sprawą wydawnictwa Media Rodzina. Na książkę składają się obie części sztuki, do której scenariusz napisał Jack Thorne na podstawie historii J. K. Rowling. „Harry Potter i przeklęte dziecko” skupia się na losach bohatera 18 lat po pokonaniu Lorda Voldemorta, a w centrum wydarzeń stawia syna Harry’ego, Albusa.

Z książki dowiadujemy się również jak potoczyło się życie innych bohaterów serii, takich jak Ron, Hermiona, Neville, a nawet profesor McGonagall, czy Draco Malfoy. Przede wszystkim zostajemy przedstawieni zupełnie nowym postaciom, następnej generacji czarodziei. Nie wchodząc w zbytnie szczegóły, jest więc Albus, Scorpius, Rose czy Delphi, nowi, pełnokrwiści bohaterowie.

Co zaś tyczy się samej historii, to z początku miałem dosyć mieszane odczucia. Pomyślałem „Harry Potter osiemnaście lat później? A na co to komu?”. Wydawało się, że jest to nie więcej jak opowieść o trudach wychowywania dzieci, życia z wielką presją bycia synem „wielkiego Harry’ego Pottera” i w pewnym stopniu kalką losów Harry’ego, Rona i Hermiony, tylko tym razem w wykonaniu następnego pokolenia. A trzeba także podkreślić, że jest to pozycja skierowana głównie do wszystkich „potterheads”. Jeśli zatem nie miałeś do czynienia ze światem J. K. Rowling, to możesz po prostu mieć problem z jej zrozumieniem. [więcej]
kultura, 25.01.2017 07:15|czytane: 341 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kinematograf dla Malucha i bajki z dawnych lat
W niedzielę 29 stycznia o godz. 11.00 zapraszamy do Centrum Teatru, Muzyki i Tańca na Kinematograf dla Malucha. Tym razem będziecie mieli okazję spotkać się z bajkami z dawnych lat, a instruktorzy Kutnowskiego Domu Kultury przygotują dla Was niesamowite niespodzianki. Bilety w cenie 5 zł (dzieci)  i 10 zł ciągle w sprzedaży.

Kinematograf dla Malucha i bajki z dawnych lat, ./upload/articles_pakiety/32704/01_obraz.jpg


Zobaczymy Balladę o królu Dąsalu Wąsatym - Zła wróżka sprawia, że mały królewicz staje się zły i ciągle nadąsany. Wstaje zawsze z łóżka lewą nogą i kiedy zastaje władcą, to samo każe czynić swoim poddanym. Wszyscy w królestwie są więc nadąsani. Niespodziewanie zjawia się wesoły żaczek, który przestawia łóżko królewskie tak, żeby władca wstał rano prawą nogą. Kiedy tak się staje, do królestwa wraca radość i śmiech.

Następnie Balladę o królewiczu zwanym Baryłką - Chudy królewicz zwany mimo to Baryłką nie ma apetytu. Doradcy królewscy radzą, aby zabrać go to w góry, to nad morze lub do lasu. Nic to jednak nie pomaga. Dopiero, kiedy Baryłka korzystając z nieuwagi służby wymyka się do lasu, aby czynić to, co robi prosty chłopiec Mikołajek, następuje w nim przemiana. Nabiera apetytu i ciała. [więcej]
kultura, 25.01.2017 07:17|czytane: 404 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Ferie bez nudy: Dziś Wielki Konkurs Origami
Wielki Konkurs Origami to atrakcja przygotowana przez Kutnowski Dom Kultury dla dzieci w wieku od 5 do 13 lat.

Ferie bez nudy: Dziś Wielki Konkurs Origami , ./upload/articles_pakiety/32655/01_obraz.jpg


Przedmiotem konkursu jest wykonanie przez każdego uczestnika pracy z wykorzystaniem sztuki składania papieru metodą płaską lub przy użyciu kółek, kwadratów, prostokątów i trójkątów. Zapraszamy 25 stycznia o godz. 11.00. Materiały plastyczne zapewnia Kutnowski Dom Kultury. [więcej]
kultura, 25.01.2017 07:17|czytane: 476 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Prezydent Kutna podsumowuje ubiegły rok i opowiada o planach na 2017 rok

[więcej]
redaktor, 24.01.2017 20:57|czytane: 589 razy|20 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wymień piec na ekologiczny z miejską dotacją. Będzie automatyczna stacja pomiaru zanieczyszczeń
39 przekroczeń normy zanieczyszczenia powietrza pyłem drobnym PM 10 w Kutnie zanotował w ubiegłym roku Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska. Dziś w Urzędzie Miasta Kutna odbyła się konferencja prasowa prezydenta Kutna, na której podsumowano działania samorządu miejskiego w zakresie poprawy jakości powietrza. Wcześniej z interpelacją do prezydenta w sprawie zanieczyszczenia powietrza zwrócił się radny Rafał Jóźwiak.

Wymień piec na ekologiczny z miejską dotacją. Będzie automatyczna stacja pomiaru zanieczyszczeń, ./upload/articles_pakiety/32685/01_obraz.jpg


Dziś Jacek Boczkaja, zastępca prezydenta poinformował, że od 10 lat w Kutnie obowiązują ulgi ekologiczne przy podatku od nieruchomości za korzystanie z ogrzewania ekologicznego, gazowego. Od 2007 roku 520 osób skorzystało z ulgi.

- Przez trzy lata 20 budynków zostało podłączonych do sieci gazowej. Funkcjonuje również "Plan gospodarki niskoemisyjnej", miasto dofinansowuje wymianę ogrzewania w nieruchomościach na ekologiczne, można uzyskać dotację w kwocie do 3000 zł - mówił Boczkaja. - W zeszłym roku udzieliliśmy dotację 29 właścicielom, a już w tym roku wpłynęło 28 wniosków. Teraz temat smogu jest na czasie, nawet w telefonie można sprawdzić jaki jest jego poziom.

Przypomnijmy, w listopadzie 2015  Rada Miasta Kutna przyjęła „Plan Gospodarki Niskoemisyjnej dla Miasta Kutno, na lata 2015 - 2023". Jego celem jest przyspieszenie zmiany sposobu zaopatrzenia w ciepło w budynkach aby znacznie ograniczyć emisję zanieczyszczeń w mieście. Samorząd może udzielić dotacji osobom fizycznym, prawnym, wspólnotom mieszkaniowym i przedsiębiorcom. Warunkiem ubiegania się o nią jest niezaleganie z opłatami publicznoprawnymi oraz innymi należnościami wobec miasta.

Modernizacja systemów  ogrzewania ma polegać na likwidacji pieców węglowych lub kotłów starej generacji opalanych węglem, a zastąpieniu ich pompami ciepła, ogrzewaniem gazowym i elektrycznym, olejowym, nowoczesnymi  urządzeniami grzewczymi z podajnikiem automatycznym na biomasę lub węgiel, posiadających świadectwo badania na „znak bezpieczeństwa ekologicznego” wydane przez akredytowane laboratorium, potwierdzające spełnienie wskazanych kryteriów. [więcej]
wandea, 24.01.2017 19:11|czytane: 1100 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Bezpłatny kurs języka angielskiego w Ośrodku Kultury Gminy Kutno
Ośrodek Kultury Gminy Kutno zaprasza wszystkich chętnych na bezpłatny kurs języka angielskiego dla młodzieży i dorosłych.  Zajęcia prowadzone będą w dwóch grupach (grupa początkująca oraz grupa początkująca plus) od 20 lutego 2017 roku.

W zależności od liczby chętnych, zajęcia odbywać się będą raz (1,5 godziny) lub dwa razy (2×60 minut) w tygodniu. W kursie mogą uczestniczyć osoby powyżej 15. roku życia. Chętni zostaną podzieleni na dwie grupy:

    grupa początkująca (osoby rozpoczynające naukę języka angielskiego)
    grupa początkująca plus (osoby początkujące, znające podstawowe zwroty w języku angielskim)

Zajęcia poprowadzi nauczycielka języka angielskiego posiadająca stosowne wykształcenie pedagogiczne oraz uprawnienia egzaminatora maturalnego Izabella Kawka.
[więcej]
wandea, 24.01.2017 19:30|czytane: 792 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Odpowiedź prezydenta Kutna na plany rządu: Jeśli będzie taka możliwość to będę kandydował
Na dzisiejszej konferencji prasowej prezydent Zbigniew Burzyński odpowiedział na plany rządu polskiego wprowadzenia dwukadencyjności. O jego poglądy zapytała redaktor Beata Kozłowska. 

Odpowiedź prezydenta Kutna na plany rządu: Jeśli będzie taka możliwość to będę kandydował , ./upload/articles_pakiety/32698/01_obraz.jpg


- Partia rządząca co mówi to realizuje, nieważne czy dobre czy złe, to i tak wszystko jest dobrą zmianą. Myślę, że to nie jest najlepszy pomysł, bo teraz ludzie mają możliwość wyboru, kogo chcą sobie wybiorą. Natomiast takie działanie, że ograniczyć tę możliwość mieszkańcom, nie są dobre. Dlaczego ma to dotyczyć tylko samorządów a nie parlamentu? Powinna zmiana wejść z vacatio legis, a tutaj wchodzi od razu i działa wstecz. Po co to jest? Wiemy, rozumiemy, nie będziemy sobie tu opowiadać jakie są tego przyczynki - mówił Zbigniew Burzyński, prezydent Kutna od czterech kadencji. - Dwa lata to za mało, jeden rok rozliczania poprzednika, a drugi wytrwanie do kadencji i myślenie o tym co się będzie robiło jak się to wszystko skończy. Kiedy jest perspektywa to się chce coś robić, a jak jej nie ma, to można zrobić jedną ulicę i tyle. Mamy wiele inwestycji, które są wieloletnie, przechodzą z kadencji na kadencję. 

Prezydent Kutna przytoczył zmiany na dobre dzięki spójności władzy i przez kilka kadencji rządów jednego prezydenta m.in. w Gliwicach, Gdyni, Sopocie, Wrocławiu, Rzeszów. Mówił o tym, że widać tam postęp, podobnie jak w Kutnie. [więcej]
wandea, 24.01.2017 12:24|czytane: 2993 razy|153 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Mecz z Energą Czarni w niedzielę
Od 23 stycznia ruszyła sprzedaż biletów stacjonarna na mecz Polfarmex Kutno – Energa Czarni Słupsk. Bilety można kupować za pośrednictwem portalu kupbilet.pl, w siedzibie klubu KKS PRO-BASKET KUTNO, w salonach EMPIK, w zakładach bukmacherskich STS.

Mecz z Energą Czarni w niedzielę, ./upload/articles_pakiety/32700/01_obraz.jpg


Zapraszamy na mecz 29 stycznia godz. 12.40 Ceny biletów: ulgowy 10 złotych, normalny 25 złotych, hala Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie. Bilety można zakupić w dniach poniedziałek – piątek 09.00 – 17.00.  [więcej]
wandea, 24.01.2017 14:01|czytane: 485 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Kancelaria z Warszawy już pracuje nad budową hali widowiskowo-sportowej w Kutnie
Miasto Kutno wyłoniło kancelarię, która przeprowadzi samorząd miejski przez partnerstwo publiczno-prywatne w budowie hali widowiskowo-sportowej. To dopiero pierwszy krok w kierunku nowej miejskiej inwestycji. 

Kancelaria z Warszawy już pracuje nad budową hali widowiskowo-sportowej w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/32697/01_obraz.jpg


- Do obsługi wdrożenia partnerstwa p-p została wybrana Kancelaria Doradztwa Gospodarczego Cieślak & Kordasiewicz - informował dziś Jacek Boczkaja, zastępca prezydenta Kutna

Na początku listopada ubiegłego roku z włodarzami miasta i radnymi miejskimi spotkał się Tomasz Zieliński, kierownik ds. rozwoju z Kancelarii Doradztwa Gospodarczego Cieślak & Kordasiewicz, który przybliżył procedurę wdrożenia partnerstwa, odpowiadał radnym na liczne pytania. O spotkaniu pisaliśmy TUTAJ

Miasto pod koniec roku zdecydowało o skorzystaniu z takiej możliwości finansowania budowy hali i jej utrzymania.

- To długa droga do wyboru prywatnego partnera, kancelaria ma bogate doświadczenie w tym zakresie. Realizowała wiele poważnych zleceń - dodał Boczkaja. - Hala stanie między aquaparkiem a boiskami Europejskiego Centrum Małej Ligi Baseballa. [więcej]
wandea, 24.01.2017 12:40|czytane: 2233 razy|29 komentarzy|komentuj|czytaj cały
eKuchnia: 5 sposobów na przyspieszenie spalania tkanki tłuszczowej
Wiadomym jest, że bez odpowiedniej diety możemy zapomnieć o spalaniu tkanki tłuszczowej. Prędzej pozbędziemy się tkanki mięśniowej niż tej, z którą tak walczymy. Oczywiście nie tyczy się to każdego i zawsze. Odpowiednio przygotowany organizm, silny i odżywiony nawet w przypadku głodówki czy braku odpowiedniej ilości kalorii, działał będzie w trybie awaryjnym na „zapasach”.

eKuchnia: 5 sposobów na przyspieszenie spalania tkanki tłuszczowej, ./upload/articles_pakiety/32695/01_obraz.jpg


Mimo wszystko jest kilka sposobów i produktów, dzięki którym faktycznie w mniejszym lub większym stopniu możemy wspomóc organizm w pozbywaniu się nadmiaru tłuszczu.

Kawa kuloodporna - świetna jako śniadanie, świetna jako posiłek „przedtreningowy”. Czarna kawa (byle nie rozpuszczalna) połączona z olejem kokosowym nierafinowanym oraz masłem klarowanym (najlepiej GHEE od „szczęśliwych” krówek :) ). Kwasy tłuszczowe MCT to najszybszy sposób na dostarczenie organizmowi energii bez potrzeby trawienia, a masło klarowane to idealny produkt na regenerację zmęczonych naszym stylem życia jelit. Sprawne jelita - lepsze wykorzystanie spożywanego pokarmu = mniej „odpadów” w postaci tłuszczu.

Imbir - najlepiej świeży korzeń, w przypadku braku może być suszony sproszkowany. Wspomaga procesy trawienne, działa antywirusowo i rozkurczająco. Dzięki zawartości kapsaicyny podnosi temperaturę ciała, przez co organizm zużywa więcej kalorii.

Pieprz cayenne, chilli - podobnie jak w przypadku imbiru podnoszą temperaturę ciała dzięki czemu organizm zużywa więcej kalorii. [więcej]
redaktor, 24.01.2017 08:21|czytane: 562 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Logowanie do portalu
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Niepełnosprawni na szerokich wodach kutnowskiego rynku. Czy znajdzie się miejsce dla
Problemy z siedzibą TIFT REKLAMY Spółdzielni Socjalnej osób niepełnosprawnych w Nowej Wsi mogą zakończyć się dla firmy dramatycznie. 47 -letni Leszek... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Spotkanie informacyjne Pałac Saski w Kutnie - rewitalizacja i funkcje przyszłego
Muzeum Regionalne w Kutnie zaprasza na kolejne spotkanie informacyjne poświęcone przyszłości Pałacu Saskiego. Spotkanie pt. „Pałac Saski w Kutnie – rewitalizacja i funkcje przyszłego kompleksu” odbędzie się 31 maja o godz.... [więcej]
Sport
W Kutnie trwają Półfinały Mistrzostw Polski Młodziczek
Dziś kolejne w hali Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie kolejne mecze Półfinałów Mistrzostw Polski Młodziczek. O godz. 12.00 Basket Go Przemyśl zmierzył się z Mistrzyniami Województwa – KKS Pro-Basket Kutno z wynikiem 46:43.  Zapraszamy jutro o godz.  10:00 MPKK Sokołów OSiR... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Dyskretna pozna Pana Jestem gotowa rozpalić twoje zmysły do maksimum i sprawić że po naszym spotkaniu będziesz chciał tylko więcej. Zainteresowany? czekam na twoją wiadomość jednakże nie trać ani mojego ani sw... [czytaj więcej]
PRACA PRZY PRODUKCJI I MONTAŻU MEBLI Zatrudnimy pracownika do prac związanych z obróbką płyt meblowych i obróbką szkła na maszynach specjalistycznych oraz montażem mebli. Mile widziane doświadczenie w pracy przy produkcji lub m... [czytaj więcej]
PRACA PRZY PRODUKCJI I MONTAŻU MEBLI Zatrudnimy pracownika do prac związanych z obróbką płyt meblowych i obróbką szkła na maszynach specjalistycznych oraz montażem mebli. Mile widziane doświadczenie w pracy przy produkcji lub m... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
WYSYŁKA PACZEK KURIERSKICH Wysyłasz przesyłki kurierskie? Wejdź na stronę https://zlapkuriera.pl lub zadzwoń do nas pod numer telefonu: +48 55 629 30 40 Za pośrednictwem naszego serwisu Zlapkuriera.pl tanio i szybko ... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Okazja! Narzuta w Super Cenie - 125zł Narzuta dekoracyjna pikowana dwustronna. Wykonana z wysokiej jakości materiału , tkanina miła w dotyku, wygodna w użytkowaniu nie wymaga prasowania. Oferta nie zawiera poszewek widocznych ... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Pracownik / pracownica przetwórstwa mięsnego (Lekkerkerk, Holandia) AP Grupa s.c. (numer certyfikatu Krajowego Rejestru Agencji Zatrudnienia: 11282), dla Pracodawcy holenderskiego firmy SRS Personeel B.V., realizuje procesy rekrutacji i selekcji Pracowników w branży... [czytaj więcej]
projektowanie STRON WWW / KOMPLEKSOWO OD A DO Z Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej oferty, jaką jest projektowanie stron internetowych , kompleksowo od A do Z. W ramach oferty proponujemy - stworzenie strony www - zakup serwera i dome... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Krystian Boczeń:
52 minut temu
Rządy w Staszicu to konflikt między dyrektorem, a grupką nauczycieli. Wg mnie prawda jest po środku. Za oddaniem kontraktu opowiedziało się 13 radnych, reszta się wstrzymała, nikt nie był przeciwko, dzięki temu w Kutnie jest kardiologia inwazyjna. A co masz na mysli z dziwnymi ruchami w komunikacji i geodezji?
Krystian Boczeń:
59 minut temu
Radny z PSL by się nie wyłamał w tej sytuacji, nie było na to cienia szans. W takiej sytuacji byłoby Debich 11, Bryłka 2. Radny PSL by się wyłamał tylko wtedy gdyby nie wyszła opozycja, która wszystko zepsuła. Bryłka spadł z nieba tym, że chciał kandydować po tym jak opozycja nie wystawiła kandydata i nie wiem jak to można było tak zepsuć.
Otto Ruhmfeld:
1 godzin temu
Czyli merytoryczne są np rządy w Staszicu, Oddanie kontraktu szpitala, dziwne ruchy w geodezji komunikacji itp ?
Otto Ruhmfeld:
1 godzin temu
Celowo piszę biznesowego bo wydaje mi się że ktoś przy władzy myli służbę lokalnej społeczności z dobrym interesem wynikającym z bycia przy władzy.
Otto Ruhmfeld:
1 godzin temu
Krystian, błąd. Gdyby obaj byli kosekwentni i jeden z nich nie zaglosował na debicha to ten pewnie nie zostałby starostą. Brylka też nie, a to zmuszałoby radnych do poszukania porządnego kandydata. Mieli wiedzę że jeden z psl może się wylamać, ale nawet tej wiedzy nie dali szansy, ten z nich ktory zaglosowal za debichem, świadomie byl za utrzymaniem obecnego ukladu i taka jest prawda, a gadki o starszym panie, sprycie, złej opozycji przy tym fakcie są bez znaczenia. FAKT JEST TAKI ŻE JEDEN ZNICH AKTYWNIE PRZYCZYNIL SIĘ DO TRWANIA TEGO CHOREGO UKŁADU BIZNESOWEGO.
Bożydar Kotontay:
1 godzin temu
eeeee czepialski ale niewygodnyś...
Krystian Boczeń:
1 godzin temu
Przykład tych myślących opozycjonistów? Przynajmniej jeden.
Ewaryst Gaspary:
1 godzin temu
Jeszcze jedno Krystianie - cieszy mnie bardzo, że opozycja istnieje w radzie powiatu, ze nie udało sie po 2,5 roku intensywnej pracy Debicha i koalicjantów zmacerować, urobić do wymaganej przez starostę konsystencji całej rady. Widać, nie na wszystkich czar Debicha działa. Sa rownież w radzie ludzie myslący, którzy maja własne zdanie. Ci ludzie jakos nie chcą uczestniczyć w realizacji koncepcji, ktore uważają za nierealne, a niekiedy wręcz szkodliwe.
Krystian Boczeń:
1 godzin temu
Nikt nie próbuje robić wody sodowej z mózgu nikomu. Mieli dobre intencje, a stali się kozłami ofiarnymi tej sytuacji. I to wszyscy 3 panowie.
Ewaryst Gaspary:
1 godzin temu
Krystian, nie usiluj ludziom robić wody sodowej z mózgu. Ludzie to nie "ciemny lud, który to kupi", jak się wyraził jeden z polityków. Ludzie to widzą, słyszą, czytają i analizują. Ta raptowna zmiana taktyki nie zmieni faktu, że dwaj młodzi radni Serenda i Ziólkowski faktycznie zakpili sobie ze starszego czlowieka. W swojej mądrości, inteligencji, umiejetnościach i kunszcie politycznym nie przewidzieli tylko jednego, że to wszystko obróci sie przeciwko nim samym. Stało się tak, jak napisał kiedyś Sienkiewicz "Złapał kozak tatarzyna, a tatrzyn za łeb trzyma". Skutek jest taki, ze obydwaj mlodzi radni -Serenda i Ziółkowski - poniesli sromotną wizerunkowa porazke.
Krystian Boczeń:
2 godzin temu
Ja nie bronię Debicha, stwierdzam tylko, że to człowiek merytoryczny i nie piszcie że to mój protegowany tylko dlatego, że mam takie zdanie o nim. A sytuacja w szpitalu to przecież nie jest jego wina, dostał bałagan po poprzedniej ekipie rządzącej i niech mi nikt nie próbuje wciskać że jest inaczej. Zarządzanie majątkiem powiatu też złe nie jest, a jak jest to też oprzyjmy się na przykładzie. To co było złe to sprzedaż PKSu, ale to też w poprzedniej kadencji. Pokażcie mi przykład gdzie w polityce nie ma kolesiostwa, chociaż jeden, każdy obstawia się swoimi, tak jest na całym świecie. Brak ambicji? każdy ma ambicje. Honor, no tu można dyskutować o tym, fakt.
Ewaryst Gaspary:
2 godzin temu
Krystian, ja bym był ostrozny z takimi epitetami pochwalnymi wobec Debicha. Tydzien temu byliśmy świadkami bardzo burzliwej debaty medialnej, gdzie forumowicze okreslali to, co dzieje sie w samorządzie powiatowym jako bagno. Debich to podobno myslący człowiek, a wpakował sie w taki układ koalicyjny, który go pogrąża. Czyzby tak bardzo chciał być starostą, że przestały sie liczyć jakiekolwiek standardy ? To jest jego świadomy wybór. Za to wszystko, co dzieje sie w powiecie bedzie ponosił odpowiedzialność. Nie pamiętam, aby aż takie cyrki działy sie za Dąbrowskiej, a nawet Galowej.,
Józef Ciołek:
2 godzin temu
Opamiętajcie się za chwilę się okaże, że nikt wam w Polsce nie dorównuje, Trochę pokory
Dymitr Gietgud:
2
 · 
2 godzin temu
Jeszcze jednej lekcji nie było, a już wiedzą, że są świetni. Niezwykli ludzie
Zachary Filipczyk:
2
 · 
2 godzin temu
Boli mnie wielki balagan w kutnowskim szpitalu i zarzarzanie majatkiem powiatu,kolesiostwo,miernota,a przedeszystkim brak honoru i ambicji u twojego protegowanego. Wojewoda wywalil go ze stanowiska a on zrobil wszystko aby na nim pozostac nie sprawdzajac sie zbraku wlasnie merytoryki i troski o dobro spoleczne.
Krystian Boczeń:
2 godzin temu
A i jeszcze jedno. Nie rozumiem nagonki i pretensji wobec Ziółkowskiego i Serendy. Za Bryłką zagłosował najprawdopodobniej Serenda tylko dlatego, że nie mógł zagłosować za Debichem bo jak powiedział przez Gierule, gdyby Debich powiedział, że Gieruli w zarządzie nie będzie to Serenda by na Debicha zagłosował, a tak przynajmniej wynikało z jego wypowiedzi. Radny Ziółkowski słysząc jak Bryłka krzyczy, że jeśli opozycja nie wystawi kandydata to on chce wystartować. Ponieważ tylko radni mogą zgłaszać kandydatów to sam się Bryłka nie mógł zgłosić. Ziółkowski zrobił mu prezent i go zgłosił, uszanował w ten sposób starszego człowieka i byłego radnego powiatowego, start w wyborach na starostę był więc symbolicznym wyrazem szacunku oraz też świetną reklamą dla samego pana Bryłki. I teraz najważniejsze, z tego co ptaszki ćwierkają to gdyby opozycja nie wyszła by z sali to Bryłka byłby starostą! Ziółkowski zagłosowałby wtedy na Bryłkę oraz jeden z panów chłopskiej partii też by sie wyłamał, jest to pewne bo sam tak mówił. I teraz ta sama opozycja skłóca na forum Bryłkę z młodymi radnymi, a czemu? No bo tak jest im wygodnie! Oni narozrabiali, a teraz ma im to ujść na sucho, a za nich po uszach dostają młodzi. I to nie Bryłka pokazał kindersztube młodym, ani młodzi nie ośmieszyli Bryłki. Wszyscy stali się ofiarami opozycji, która dolewa oliwy do ognia.
Adrian Czande:
2 godzin temu
Ewaryście, nie jestem pewny, czy Debich, Burzyński i Trawczyński sa szczęśliwii, że w jednym szeregu obok nich umieszcza sie takich "wybitnych samorzadowców" i tak "zasłużone osoby" jak Ziołkowski i Serenda.
Krystian Boczeń:
2 godzin temu
A może ty napisz najpierw co tak cię boli ta "sitwa". Co ona złego zrobiła i w czym tak szkodzi? W tym, że pierwszy raz od dawna mamy porządnego starostę i merytorykę w starostwie? Ty podaj przykład tego szkodzenia. Nie jestem jednym z nich choć się kręce w otoczeniu radnych.
Ewaryst Kierło:
2 godzin temu
Zmień płytę Czesławie czy Wiesławie czy jak tam masz panie poszkodowany dziadku. Co wpis to każdy już upadł i zakończył kariere polityczną, Debich, Trawczyński, Burzyński, Ziółkowski, Serenda i w zasadzie wszyscy co są radnymi i pewnie ci co jeszcze nie wiedzą, że nimi będą. Niestety poza wylewaniem żalu nie da to panu żadnych efektów. Proszę zresztą zgłosić sprawę na policje, prokuraturę czy gdzie pan chce.
Zachary Filipczyk:
2 godzin temu
Ewerest powierz tak scerze ille naliczyles tych porzadnych ludzi w tej powiatowej sitwie utrzymujacej sie z nszych podatkow i szkodzacych nam wszystkim.Czy zdolas ich wymienic choc jednego z nich to podaj jego nazwisko.Jesli tego nie zrobisz to znaczy ze jestes jednym z nich.Najciekawsze artykuły
 ·  11
3 dni temu
Inauguracja parkrun w KUTNIE! Darmowe biegi już od najbliższej soboty!
 ·  3
4 dni temu
Recital dyplomowy z jazzowymi przebojami wszechczasów
 ·  41
4 dni temu
Kapitulacja wójta gminy Bedlno. Czas na decyzję starosty w sprawie wiatraków
 ·  11
5 dni temu
Policjant z zarzutem zabójstwa wciąż w areszcie
 ·  73
6 dni temu
Wyłudzenie VAT i pranie brudnych pieniędzy w Kutnie. Już 25 podejrzanych i 9 osób w areszcie
 ·  23
7 dni temu
Niepełnosprawni na szerokich wodach kutnowskiego rynku. Czy znajdzie się miejsce dla spółdzielni socjalnej?
 ·  2
9 dni temu
Pamiętaj mordeczko, głowa do góry. Piknik z Kulturą Street art na Dobrzelińskiej
 ·  271
9 dni temu
Głosowanie komisji i oświadczenie starosty w sprawie dyrektora Zespołu Szkół nr 1 w Kutnie
 ·  7
10 dni temu
Sterylizacja zwierząt domowych będzie częściowo dotowana przez miasto
 ·  6
11 dni temu
Noc Muzeów w Krośniewicach za nami
 · 
11 dni temu
Dzień Dziecka w Kutnie. Wielkie show taneczno-muzyczne
 ·  24
12 dni temu
Czytelnicy piszą: A jednak toaleta w parku ma awarię
 ·  59
13 dni temu
Prokurator Sławomir E. na gościnnych występach. Zawieszenie i co dalej?
 ·  91
13 dni temu
Brutalna prawda o konkursach w samorządzie i kłopotliwe pytania o dyrektora
 ·  112
18 dni temu
Rada Miasta Kutna skąpa, a radny Kłopotowski niczego nie pamięta
 ·  16
19 dni temu
Czytelnicy pytają: Czy na Zdrojowej przy cmentarzu staną bloki?
 ·  93
21 dni temu
Prezydent Kutna złożył zawiadomienie do prokuratury. Urzędniczka zwolniona!
 ·  74
25 dni temu
Takie kino...
 ·  4
27 dni temu
Za nami pierwsze koncerty tegorocznej Majówki
 ·  14
28 dni temu
45 lat Kutnowskiego Domu Kultury: zasłużeni, wystawy i folklor kutnowski
 ·  4
28 dni temu
Majówka z Bareją: Czasem, aż oczy bolą patrzeć, jak się przemęcza dla naszego klubu, prezes...
 ·  79
28 dni temu
Piąty roczek Festiwalu Piosenki Biesiadnej w Bedlnie. Na sali na ludowo tańczą wszyscy wkoło
 ·  24
29 dni temu
Ostatni raz z moją klasą - Kasprowicz pożegnał tegorocznych absolwentów
 ·  4
29 dni temu
Na wątpliwości przed majówką i po, najlepsza jest nadzieja i odwaga na ...
 ·  21
30 dni temu
Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life. Wybierz się podczas majówki
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności