eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 28.06.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,34238-w-lipcu-roboty-drogowe-w-kutnie," title="Kutno: W lipcu roboty drogowe w Kutnie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>W lipcu roboty drogowe w Kutnie</b><br>W lipcu rozpoczną się inwestycje drogowe w Kutnie. Przebudowy doczeka się...</div></a> <a href="/ekutnodladzieci,34235-warsztaty-fotograficzne-w-bajkowej-zagrodzie," title="Kutno: Warsztaty fotograficzne w Bajkowej Zagrodzie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Warsztaty fotograficzne w Bajkowej Zagrodzie</b><br>Życie jak z bajki- każdy o takim marzy. Niedaleko Warszawy jest...</div></a> <a href="/publicystyka,34171-trzymaja-c-w-r-ku-fragment-kosmosu-leszek-baranowski-i-mineral-and-gem," title="Kutno: Trzymając w ręku fragment Kosmosu. Leszek Baranowski i Mineral and Gem" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Trzymając w ręku fragment Kosmosu. Leszek Baranowski i Mineral and Gem</b><br>Rozpoczynamy wakacyjny cykl Ludzie, który mamy nadzieję, będzie powstawał dzięki Czytelnikom...</div></a> <a href="/sport,34216-koniec-sezonu-lekkoatletycznego-i-bardzo-dobre-wyniki-kutnowskich-sportowc-w," title="Kutno: Koniec sezonu lekkoatletycznego i bardzo dobre wyniki kutnowskich sportowców" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Koniec sezonu lekkoatletycznego i bardzo dobre wyniki kutnowskich sportowców</b><br>W sobotę 24 czerwca na stadionie Akademickiego Związku Sportowego w Łodzi...</div></a> <a href="/wiadomosci,34232-r-kodzie-o-dla-doros-ych-spotkanie-15-lipca," title="Kutno: Rękodzieło dla dorosłych. Spotkanie 15 lipca" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Rękodzieło dla dorosłych. Spotkanie 15 lipca</b><br>W sobotnie przedpołudnie w Ośrodku Kultury Gminy Kutno w Leszczynku odbyły...</div></a> <a href="/ekutnodladzieci,34231-ju-wakacje," title="Kutno: Już wakacje!" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Już wakacje!</b><br>Dobiegł końca kolejny rok szkolny. Uroczystość w Szkole Podstawowej im. Kornela...</div></a> <a href="/wiadomosci,34209-p-jolanta-zagajewska-by-a-dusza-towarzystwa," title="Kutno: ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa</b><br>To nie był czas. To nie była pora.I zgasło słońce, kiedy...</div></a> <a href="/kultura,34210-nagrody-w-dziedzinie-kultury-dla-makowskiego-i-kacalaka," title="Kutno: Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka</b><br>Jarosław Makowski i Tadeusz Kacalak otrzymali Nagrody Prezydenta Kutna w dziedzinie kultury....</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Dziś darmowe zajęcia Duo Power. Karnet na zajęcia 3w1 w lutym dla pani Agnieszki
Street Dance Studio zaprasza na darmową lekcję pokazową zajęć 3w1-aerobik -gimnastyka-taniec. "DUO POWER" czyli podwójna energia z dwiema instruktorkami Joanną Zielińską oraz Magdaleną Brudnicką. Zajęcia odbędą się już dziś 24 stycznia na starej sali baletowej Kutnowskiego Domu Kultury w godzinach 18.30-19.30.

Dziś darmowe zajęcia Duo Power. Karnet na zajęcia 3w1 w lutym dla pani Agnieszki, ./upload/articles_pakiety/22397/01_obraz.jpg


- Chcesz poćwiczyć, potańczyć i dobrze się bawić? 3w1 to proste kroki taneczne, świetna kombinacja ruchów i motywująca muzyka. Baw się, ruszaj i spalaj kalorie razem z nami - mówią instruktorki Asia i Magda. -  Sprawimy, że z tych zajęć z pewnością wyjdziesz usatysfakcjonowany, szczęśliwy i... spocony.

By uczestniczyć w piątkowych zajęciach tanecznych wystarczy zadzwonić i się zapisać lub wysłać zgłoszenie mailem: 723-319-518, j.zielinska90@interia.pl

Karnet na zajęcia 3w1-aerobik -gimnastyka-taniec w lutym wygrała pani Agnieszka Nowacka. W sprawie odbioru nagrody prosimy o kontakt z właścicielką studia tańca Joanną Zielińską. [więcej]
redaktor, 24.01.2014 17:52|czytane: 2134 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kiedy promocja biografii doktora Antoniego Troczewskiego?
Pod koniec grudnia Społeczna Fundacja Miasta Kutna wydała biografię doktora Antoniego Troczewskiego, honorowego obywatela Kutna, zasłużonego lekarza, działacza społecznego i polityka. Autorami biografii są dr Jacek Saramonowicz i  dr Piotr Stasiak, członkowie Kutnowskiego Towarzystwa Historycznego.  Kiedy mieszkańcy Kutna będą mogli ją przeczytać?

- Biografia wydana jest w nakładzie 500 sztuk, połowę nakładu przekażemy Urzędowi Miasta, część pójdzie do bibliotek szkolnych i miejskiej biblioteki, do organizacji pozarządowych i instytucji, tym samym trafi do mieszkańców Kutna - mówi Grzegorz Chojnacki, wiceprezes Społecznej Fundacji Miasta Kutna. - Książki nie możemy sprzedawać. Termin promocji wydawnictwa określimy na zebraniu 4 lutego. Przymierzamy się również do walnego zgromadzenia fundatorów, bowiem z powodu śmierci pana Bogdana Danelskiego, musimy wybrać władze fundacji i poczynić wiele formalności.

- Napisaliśmy biografię doktora Antoniego Troczewskiego w oparciu o szeroką kwerendę w archiwach, przede wszystkim warszawskim, ale i  kutnowskim. Podzielona jest ona na rozdziały, opatrzona licznymi fotografiami, przypisami i indeksem osobowym. Omawia szerokie aspekty działalności doktora Troczewskiego - mówił nam w listopadzie Jacek Saramonowicz. - Poprzednia biografia z 1984 roku nie przedstawia całego obrazu społecznego funkcjonowania honorowego obywatela Kutna. Mam wrażenie, że dzięki nowej poznamy Troczewskiego jako bardziej wszechstronnego człowieka i obywatela. Do tej pory Troczewski kojarzył nam się jako lekarz i społecznik, my próbujemy ukazać  najważniejszy obszar jego życia czyli działalność polityczną. Po badaniach nad dokumentami jawi się Troczewski jako narodowy demokrata, przywódca Obozu Narodowo-Demokratycznego, a dopiero jako społecznik czy lekarz.

Drugim ciekawym tematem biografii doktora będą relacje polsko-żydowskie. Czy Troczewski było człowiekiem dialogu między tymi narodami i kulturami czy antysemitą? [więcej]
wandea, 24.01.2014 16:52|czytane: 1494 razy|16 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Ewidentna wpadka urzędnika. Skarga na prezydenta w części zasadna
- To była ewidentna wpadka urzędnika - mówił dziś Jacek Boczkaja, wiceprezydent Kutna o niedotrzymaniu terminu odpowiedzi na pismo mieszkanki Kutna.

Ewidentna wpadka urzędnika. Skarga na prezydenta w części zasadna, ./upload/articles_pakiety/22431/02_obraz.jpg
Ewidentna wpadka urzędnika. Skarga na prezydenta w części zasadna, ./upload/articles_pakiety/22431/10_obraz.jpg
Ewidentna wpadka urzędnika. Skarga na prezydenta w części zasadna, ./upload/articles_pakiety/22431/07_obraz.jpg


Na nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Kutna w piątek, 24 stycznia radni miejscy głosowali w sprawie uchwały o zasadności skargi Anny Bagińskiej z ulicy Pogodnej w Kutnie, wniesionej 30 grudnia 2013 r. Kobieta skarżyła się w niej na zalewanie jej posesji przez sąsiadów, na szykany z ich strony, na brak reakcji prezydenta oraz brak odpowiedzi na jej pismo z kwietnia ubiegłego roku w przewidzianym ustawą terminie. 

Komisja Rewizyjna Rady Miasta Kutna zajęła się skargą i uznała ją za zasadną w części dotyczącej braku odpowiedzi w terminie zgodnym z przepisami. W drugiej części radni uznali, że reakcja prezydenta była, bowiem maszyny drogowe zostały na Pogodną wysłane i wyrównały teren. Andrzej Bieniek (PiS), przewodniczący Komisji Rewizyjnej przedstawił dziś radnym wyniki kontroli z 15 stycznia br.

Propozycja komisji spotkała się z aprobatą radnych, którzy bez zbędnej dyskusji zagłosowali za zasadnością zarzutu związanego z brakiem odpowiedzi  i bezzasadnością zarzutu dotyczącego braku reakcji prezydenta, 15 za i 1 wstrzymujący się radnego Bartosza Serendy (SLD).

- Czy prezydent wyciągnął już konsekwencje z zaniechania urzędnika, który powinien odpowiedzieć na pismo? - pytał wiceprzewodniczący rady Włodzimierz Klimecki (PiS). [więcej]
wandea, 24.01.2014 16:35|czytane: 1905 razy|9 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Są pieniądze dla sportowców
Trwa okres aplikacyjny na nagrody Marszałka Województwa Łódzkiego dla sportowców i trenerów z naszego regionu. Przypominamy, że wnioski można składać do 31 stycznia.

Aplikować mogą zawodnicy, którzy:  są członkami klubu z terenu województwa łódzkiego,  uprawiają dyscyplinę sportową objętą systemem współzawodnictwa młodzieży uzdolnionej sportowo prowadzonym przez Ministerstwo Sportu i Turystyki,  w roku 2013 wywalczyli medale w Mistrzostwach Polski Europy lub świata.

W imieniu zawodnika z wnioskiem występuję klub, którego barwy sportowiec reprezentuje. W tym roku do podziału będzie 1,2 mln zł. [więcej]
redaktor, 24.01.2014 12:21|czytane: 1396 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W sobotę Moto Kutno Spot
25 stycznia o godz. 20.00 na parkingu marketu Carrefour odbędzie się Moto Kutno Spot.  Serdecznie zapraszamy do włączenia się w inicjatywę miłośników motoryzacji.

Podczas spotkania będzie można zasięgnąć porad i podzielić się doświadczeniami. Organizatorzy przewidują również konkursy na  Najniższy samochód, Najwyższy samochód, Najczystszą komorę silnika, Najgłośniejszy car audio (dobry bass), "Łututututut" (odcinka).

Zobacz Moto Kutno Spot na facebooku
[więcej]
pismak, 24.01.2014 10:06|czytane: 1414 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kondolencje

Kondolencje

[więcej]
wandea, 23.01.2014 10:11|czytane: 1767 razy|komentuj|czytaj cały
Magiczny decoupage i magia rysunku. Ferie w bibliotece
Kończy się pierwszy tydzień ferii w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kutnie. Pod hasłem Wszystko, tylko nie nuda dzieci i młodzież uczestniczyła w zajęciach plastycznych.

Magiczny decoupage i magia rysunku. Ferie w bibliotece, ./upload/articles_pakiety/22427/01_obraz.jpg
Magiczny decoupage i magia rysunku. Ferie w bibliotece, ./upload/articles_pakiety/22427/02_obraz.jpg
Magiczny decoupage i magia rysunku. Ferie w bibliotece, ./upload/articles_pakiety/22427/03_obraz.jpg


We wtorek przede wszystkim dziewczęta wykonywały piękne przedmioty użytku codziennego metodą decoupage, a w środę zajęcia Manga – sztuka rysunku prowadziła Marta Michajłów. Przez cały tydzień uczestnicy zajęć w bibliotece słuchali fragmentów książek Ewy Nowak. 29 stycznia o godz. 11.00 odbędzie się spotkanie z autorką.

Ewa Nowak, polska pisarka i publicystka. Autorka felietonów, opowiadań oraz powieści dla dzieci i młodzieży. Jej twórczość podpowiada jak sobie radzić w domu i w szkole, w dobrych i złych chwilach, z przyjaciółmi i z rodzicami. [więcej]
pismak, 24.01.2014 09:36|czytane: 1361 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Złote medale dla zbóż ze Strzelec
Pszenżyto ozime ,,Borowik'' i jęczmień jary ,,Suweren'' z Hodowli Roślin Strzelce otrzymały Złote Medale Targów Polagra Premiery 2014.

Złote medale dla zbóż ze Strzelec, ./upload/articles_pakiety/22426/01_obraz.jpg
Złote medale dla zbóż ze Strzelec, ./upload/articles_pakiety/22426/02_obraz.jpg
Złote medale dla zbóż ze Strzelec, ./upload/articles_pakiety/22426/03_obraz.jpg


Dni Pola w Strzelcach 2013

Jak informuje Hodowla Roślin Strzelce, Borowik jest jedną z najwyżej plonujących odmian pszenżyta ozimego w Polsce. Oprócz plonowania wyróżnia się niezwykle dorodnym ziarnem oraz wysoką słomą, która charakteryzuje się bardzo dobrą odpornością na wyleganie, niespotykaną u wysokich odmian.

Jęczmień Suweren wyróżnia się bardzo wysokim i stabilnym plonowaniem we wszystkich rejonach kraju, bardzo dobrze się krzewi nawet w niekorzystnych warunkach panujących po siewie. Podwyższona tolerancja na suszę i dobra zdolność krzewienia powodują, że Suweren z powodzeniem uprawiany jest także na glebach lżejszych.

Hodowcom ze Strzelec gratulujemy kolejnego sukcesu. Przypomnijmy, że pod koniec ubiegłego roku Hodowla Roślin Strzelce została wyróżniona w rankingu „Skrzydła Biznesu 2013”  organizowanym przez redakcję „Dziennika – Gazety Prawnej” pod patronatem  Ministerstwa Gospodarki, Ministerstwa Finansów, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Business Centre Club, Krajowej Izby Gospodarczej.  [więcej]
pismak, 24.01.2014 09:22|czytane: 1530 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Kondolencje

Kondolencje
[więcej]
wandea, 22.01.2014 20:01|czytane: 1768 razy|komentuj|czytaj cały
Kondolencje

Kondolencje
[więcej]
wandea, 22.01.2014 14:55|czytane: 1707 razy|komentuj|czytaj cały
Kondolencje

kondolencje

[więcej]
wandea, 22.01.2014 10:49|czytane: 1941 razy|komentuj|czytaj cały
Kondolencje od Powiatu Kutnowskiego

Kondolencje
[więcej]
wandea, 22.01.2014 14:08|czytane: 1612 razy|komentuj|czytaj cały
Kondolencje

Kondolencje

[więcej]
wandea, 22.01.2014 13:21|czytane: 1872 razy|komentuj|czytaj cały
Wyrazy głębokiego współczucia

Wyrazy głębokiego współczucia

[więcej]
wandea, 22.01.2014 13:22|czytane: 1678 razy|komentuj|czytaj cały
Będzie kontrola inwestycji, pozyskiwania funduszy zewnętrznych i urlopów członków zarządu powiatu
Wczoraj Komisja Rewizyjna Rady Powiatu w Kutnie ustaliła plan pracy na 2014 rok. Komisja zajmie się kontrolowaniem wykonania uchwał Rady Powiatu w Kutnie, działalności Zarządu Powiatu oraz zgłosi wniosek o pilne zakończenie prac nad zmianami w Statucie Powiatu Kutnowskiego i jego jednolitym tekstem.

Będzie kontrola inwestycji, pozyskiwania funduszy zewnętrznych i urlopów członków zarządu powiatu, ./upload/articles_pakiety/22423/02_obraz.jpg
Będzie kontrola inwestycji, pozyskiwania funduszy zewnętrznych i urlopów członków zarządu powiatu, ./upload/articles_pakiety/22423/01_obraz.jpg
Będzie kontrola inwestycji, pozyskiwania funduszy zewnętrznych i urlopów członków zarządu powiatu, ./upload/articles_pakiety/22423/04_obraz.jpg


W planie znalazły się między innymi kontrola pozyskiwania i wydatkowania przez powiat kutnowski i jednostki podległe środków zewnętrznych w szczególności unijnych, dwuetapowa kontrola wykorzystania urlopów przez członków Zarządu Powiatu. Wnikliwej kontroli ma zostać poddana działalność inwestycyjna samorządu powiatowego, poczynając od działań Krzysztofa Dębskiego, dyrektora Wydziału Inwestycji i Nadzoru Właścicielskiego w Starostwie Powiatowym w Kutnie, poprzez stanowiska zarządu powiatu w sprawach inwestycji i po kontrolę dokumentów związanych z inwestycjami oraz działalnością dwóch spółek.

Komisja Rewizyjna wystąpi również z wnioskiem o pilne zakończenie prac nad zmianami w Statucie Powiatu Kutnowskiego i jego jednolitym tekstem. Przypomnijmy, doraźna komisja statutowa przedstawiła na sesji w październiku 2012 roku projekt, z którym zarówno radni opozycji jak i koalicji, nie mogli się zgodzić. Co więcej tekst jednolity radni wówczas otrzymali  dopiero na sesji, czyli nie dano im czasu na sprawdzenie, które proponowane przez nich poprawki zostały uwzględnione. Od tego czasu powrotu do poprawienia statutu nie było.

- Nie trzeba podkreślać jak ważna jest sprawa dobrego statutu powiatu kutnowskiego, bowiem różne sytuacje na sesjach Rady Powiatu w Kutnie pokazują jak wadliwy to jest dokument, jak niewielu radnych umie go interpretować i wykorzystywać - mówił radny Jacek Gałka. - Czasem wydaje się, że jego przepisy interpretowane są tylko w zrozumiałym dla zarządu powiatu celu. Myślę, że powinniśmy wykonać tę pracę dla przyszłych rad i władz samorządowych oraz mieszkańców powiatu kutnowskiego.

- Prace nad statutem były żmudne i ciężkie, wypracowaliśmy na Komisji Rewizyjnej swoje poprawki, które nie przypadły do gustu zarządowi powiatu. Przepisy ograniczały między innymi funkcję wicestarosty, wprowadzały określony czas zabierania głosu przez radnych, [więcej]
wandea, 23.01.2014 14:05|czytane: 2949 razy|9 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Uruchomili fabrykę książek i stworzyli biznesplany firm. W Oporowie gimnazjaliści działają "Na Własne Konto"
Niedawno pisaliśmy o udziale trzech gimnazjów z powiatu kutnowskiego w II edycji programu ekonomicznego „Na Własne Konto”. Projekt jest skierowany do uczniów z gmin wiejskich i miejsko-wiejskich.  Podczas tegorocznych ferii zimowych Gimnazjum im. R. Rembielińskich w Krośniewicach, Gimnazjum im. Jana Pawła II w Bedlnie i Publiczne Gimnazjum w Oporowie rozpoczęły właśnie realizację programu edukacji ekonomicznej.

 Uruchomili fabrykę książek i stworzyli biznesplany firm. W Oporowie gimnazjaliści działają
 Uruchomili fabrykę książek i stworzyli biznesplany firm. W Oporowie gimnazjaliści działają
 Uruchomili fabrykę książek i stworzyli biznesplany firm. W Oporowie gimnazjaliści działają


- Uczniowie Zespołu Szkół w Oporowie uczestniczą w Programie  EFRWP  "Na Własne Konto" mającym na celu rozwój wiedzy ekonomicznej, kształtowanie postaw przedsiębiorczych i wyrabianie umiejętności planowania własnej ścieżki zawodowej - mówi Małgorzata Tadeusiak, nauczycielka z Zespołu Szkół w Oporowie.- Zajęcia odbywają się w formie zabaw i gier edukacyjnych. Uruchomiliśmy fabrykę książek, firmy produkujące zabawki, stworzyliśmy biznesplany firm, które mogłyby powstać w lokalnym środowisku, by zaspokoić potrzeby mieszkańców. Dziś odwiedziliśmy bank Pekao S.A. w Kutnie, a wcześniej z przedsiębiorcą panią Agatą Wojciechowską właścicielką Pizzerii Agula w Oporowie. Nie obyło się bez degustacji pizzy. [więcej]
pismak, 23.01.2014 15:50|czytane: 1776 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Terminarze KAHLPN
Przedstawiamy terminarze Ekstraklasy, I i II Ligi Kutnowskiej Amatorskiej Halowej Ligi Piłki Nożnej.

Rozgrywki Ekstraklasy odbywać się będa w Hali Sportowej Szkoły Podstawowej Nr 9 w Kutnie, natomiast rozgrywki I i II Ligi w Hali Sportowej Szkoły Podstawowej Nr 1 w Kutnie.

Ekstraklasa
I i II Liga

[więcej]
redaktor, 23.01.2014 14:54|czytane: 1617 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Decyzje polityczne Rady Powiatu, a praca członków Komisji Rewizyjnej. Konflikt w szkole w Żychlinie
Komisja Rewizyjna Rady Powiatu w Kutnie pracowała na wczorajszym osiemdziesiątym drugim w tej kadencji, a pierwszym w tym roku posiedzeniu, nad rozpatrzeniem skargi nauczycieli, pracowników szkoły i rodziców na działania Zbigniewa Chrulskiego, dyrektora Zespołu Szkół w Żychlinie. Komisja uznała skargę za bezzasadną czterema głosami "za" i dwoma "przeciw", w uzasadnieniu podając, że spośród kilkunastu zarzutów trzy wobec dyrektora są zasadne, a pięć nie. Z kolei rozpatrywanie wielu z nich nie należy do kompetencji Komisji, a sporo jest stwierdzeniami, do których Komisja nie może się odnieść.

Przypomnijmy, w ubiegłym roku najpierw Komisja Rewizyjna i  Rada Powiatu w Kutnie rozpatrywały skargę Anny Fornalczyk, nauczycielki z Zespołu Szkół w Żychlinie na dyrektora Zbigniewa Chrulskiego. Wówczas Komisja Rewizyjna uznała ją za bezzasadną 6 głosami "za", a za nią Rada Powiatu w Kutnie 18 głosami "za" i 2 "wstrzymującymi". Potem tuż przed wakacjami pojawiła się kolejna skarga podpisana tym razem przez nauczycieli, pracowników i rodziców.

Decyzje polityczne Rady Powiatu, a praca członków Komisji Rewizyjnej. Konflikt w szkole w Żychlinie, ./upload/articles_pakiety/22415/01_obraz.jpg
Decyzje polityczne Rady Powiatu, a praca członków Komisji Rewizyjnej. Konflikt w szkole w Żychlinie, ./upload/articles_pakiety/22415/02_obraz.jpg


Rafał Jóźwiak, przewodniczący rady skierował skargę do rozpatrzenia przez Komisję Rewizyjną a ta od września 2013 aż do wczoraj wnikliwie badała informacje przekazane przez skarżących. Skarga skierowana była również do wiadomości Łódzkiego Kuratorium Oświaty co spowodowało liczne kontrole w szkole.

Wszystkie kontrole poczynając od pierwszej Komisji Rewizyjnej spowodowały, że w szkole zaczęto dopiero naprawiać zaniedbania po byłym dyrektorze, a przecież Zbigniew Chrulski wygrał konkurs na dyrektora ZS w Żychlinie i pełnił tę funkcję od 1 września 2011 roku. Chrulski przyznał na sesji w czerwcu 2013 roku, że dopiero 22 marca 2013 r. po kontrolach powstała aktualizacja regulaminu pracy w tej szkole i dyrektor przyjął go wtedy swoim zarządzeniem i wprowadził w życie 8 kwietnia br. Zaniepokoiło to radnych z Komisji, którzy w drodze rozmów z dyrektorem i nauczycielami odnaleźli jeszcze wiele zaniedbań zarządzającego szkołą, w można powiedzieć podstawowych kwestiach. Odnalazła je również Państwowa Inspekcja Pracy i Łódzkie Kuratorium Oświaty. Oczywiście dyrektor bagatelizował sprawę, bo nie były to zaniedbania, które prowadziłby do zamknięcia szkoły, ale przecież do dyscyplinującego potraktowania dyrektora przez organ nadzorczy, na pewno. Zarząd Powiatu w Kutnie w tej kwestii jednak niewiele zrobił.

Trudno bowiem uznać za błahostkę brak wiedzy dyrektora w zakresie konieczności przestrzegania wszystkich kompetencji Rady Pedagogicznej czy konieczności udzielania przez niego pisemnego uzasadnienia przyczyny odmowy dofinansowania szkolenia dla nauczyciela czy brak szkoleń dla nauczycieli w zakresie egzaminu maturalnego, albo pisane na kolanie protokoły z posiedzeń Rady Pedagogicznej na 15-minutowej przerwie i wiele innych, które wskazało w swych protokołach pokontrolnych Kuratorium. Do tego dochodzi brak przez rok nauczyciela informatyki w technikum o tym profilu, brak pomysłów i realizacji klasy dwuzawodowej. Szczegółowo pisaliśmy o sprawie  TUTAJ.

Konflikt między dyrektorem a nauczycielami jest również przedmiotem postępowania sądowego. W Sądzie Pracy Anna Fornalczyk wygrała sprawę o nieuzasadnioną karę porządkową, sprawa o dyskryminację nauczycielki przez Chrulskiego jest w apelacji, a umorzone postępowanie w Prokuraturze Rejonowej w Kutnie o rzekome fałszowanie dokumentów przez dyrektora ZS w Żychlinie wraca po zażaleniu decyzją Sądu Rejonowego do ponownego rozpoznania przez śledczych. O konflikcie w tej szkole tak czy inaczej jeszcze długo będzie się mówić i pisać. [więcej]
wandea, 23.01.2014 12:17|czytane: 2485 razy|12 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Drugi tydzień ferii w Muzeum Regionalnym w Kutnie
Zapraszamy dzieci i młodzież w drugim tygodniu ferii do Muzeum Regionalnego w Kutnie.

26 stycznia 2014 r., godz. 10:00-12:00  „Tworzymy drzewo genealogiczne swojej rodziny” - zajęcia w ramach Rodzinnej Niedzieli w Muzeum
27 stycznia 2014r.  „Zabytki motoryzacji”
godz. 9:00 – 13:00 Wycieczka do 3  Regionalnej Bazy Logistycznej – Skład Kutno (oglądanie samolotów i śmigłowców oraz lotniczego wyposażenia wojskowego) oraz firmy „Irek Motocykle” (zwiedzanie prywatnej kolekcji pojazdów zabytkowych)
godz. 13:00 – 15:00 Zajęcia w Muzeum: „Wokół koła – czyli jak człowiek nauczył się jeździć” – historia motoryzacji
28 stycznia 2014 r., godz. 10:00 – 12:00 „Co drzemie w szkielecie ludzkim?”
29 stycznia 2014 r., godz. 10:00 – 12:00 „Tworzymy drzewo genealogiczne swojej rodziny” [więcej]
kultura, 23.01.2014 14:07|czytane: 1228 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Uwaga! Silne mrozy
Biuro Prognoz Meteorologicznych Zespół w Poznaniu ostrzega przed silnym mrozem, który wystąpi od dziś do soboty.

 Przewiduje się temperaturę minimalną w nocy od -17°C do -15°C. Temperatura maksymalna w dzień od -10°C do -8°C. Prognozowana średnia prędkość wiatru od 15 km/h do 25 km/h. [więcej]
pismak, 23.01.2014 12:33|czytane: 1386 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Ferie ze SCRABBLAMI w Gimnazjum nr 2
W Gimnazjum nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Szkolnym Centrum Informacji Bibliotecznej i Medialnej do dziś odbywają się zajęcia Gimnazjalnego Koła Scrabble LITERKA.

Ferie ze SCRABBLAMI w Gimnazjum nr 2, ./upload/articles_pakiety/22419/01_obraz.jpg
Ferie ze SCRABBLAMI w Gimnazjum nr 2, ./upload/articles_pakiety/22419/02_obraz.jpg
Ferie ze SCRABBLAMI w Gimnazjum nr 2, ./upload/articles_pakiety/22419/03_obraz.jpg


Uczniowie rozegrali dwudniowy Turniej FERIE ze SCRABBLAMI oraz kilka partii towarzyskich. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki scrabblowe. Rozpakowany został także prezent od Matella – nowa gra słowna ŁamiSłówka i rozegrano premierową partię. Zajęcia są formą przygotowania GKS LITERKA do XII Ogólnopolskich Mistrzostw Szkół w Scrabble Kutno 2014, które odbędą się 30 maja. [więcej]
pismak, 23.01.2014 12:25|czytane: 1233 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Upamiętnili 151. rocznicę wybuchu powstania styczniowego
Wczoraj mieszkańcy Kutna upamiętnili 151. rocznicę wybuchu powstania styczniowego. Symboliczne wiązanki kwiatów pod tablicami przy ul. Sienkiewicza 1 i przy  kaplicy Matki Boskiej  Częstochowskiej przy ul. Łęczyckiej złożyli przedstawiciele władz samorządowych miasta, powiatu, stowarzyszeń kombatanckich, sportowych i kulturalnych, harcerzy, a także instytucji kultury.

Upamiętnili 151. rocznicę wybuchu powstania styczniowego, ./upload/articles_pakiety/22417/01_obraz.jpg
Upamiętnili 151. rocznicę wybuchu powstania styczniowego, ./upload/articles_pakiety/22417/02_obraz.jpg
Upamiętnili 151. rocznicę wybuchu powstania styczniowego, ./upload/articles_pakiety/22417/03_obraz.jpg


Wartę honorową przy tablicy na ul. Sienkiewicza oraz poczet sztandarowy Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Koło w Kutnie  wystawili uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego PUL im. 37. Łęczyckiego Pułku Piechoty w Kutnie.

Organizatorem sobchodów był Miejski Komitet Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa w Kutnie. [więcej]
pismak, 23.01.2014 09:48|czytane: 1523 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Kino KDK zaprasza na weekend z Justinem Bieberem
Dwie Czytelniczki eKutno.pl Agnieszka Diakon i Anna Naguszewska wygrały  podwójne zaproszenia do KINA Kutnowskiego Domu Kultury na film: JUSTIN BIEBER. BELIEVE Będzie on grany tylko trzy dni 24, 25, i 26 stycznia. Zaproszenia do odebrania w Kasie KDK.

Uwielbiany przez miliony, jak niektórzy sądzą najbardziej zjawiskowy gwiazdor muzyki pop odkryje na kinowym ekranie przed publicznością nie tylko swój spektakularny koncertowy talent, ale również intymne kulisy prywatnego życia.Będzie to jedyna szansa, żeby obejrzeć nie tylko wyjątkowe występy Biebera, ale poznać jego prawdziwe emocje, gdy schodzi ze sceny. Justin szczery jak nigdy, pokaże jaki jest naprawdę. Zobaczymy go jako zwykłego chłopaka, który nieśmiało marzy o tym, aby zrobić karierę. Później pojawia się na Madison Square Garden i za chwilę zostaje najbardziej rozchwytywaną gwiazdą muzyki pop. [więcej]
kultura, 22.01.2014 21:51|czytane: 2048 razy|16 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czytelnicy piszą: Przybędzie pacjentów na ortopedii i w gabinetach stomatologicznych
- Niewiele brakowało abym sobie wybiła zęby i potłukła głowę na cmentarzu miejskim w Kutnie - pisze pani Karolina z ulicy Braci Śniadeckich. - Byłam zapalić znicz na rodzinnym grobie, który mam blisko muru, alejka zupełnie niewysypana, gdzieniegdzie tak jakby ktoś sitkiem sypał mąkę, a nie piasek. Główne alejki wyglądają dobrze, jednak im głębiej sie idzie,  tym gorzej. Okolice cmentarza też pozostawiają wiele do życzenia.

Czytelnicy piszą: Przybędzie pacjentów na ortopedii i w gabinetach stomatologicznych, ./upload/articles_pakiety/22411/01_obraz.jpg
Czytelnicy piszą: Przybędzie pacjentów na ortopedii i w gabinetach stomatologicznych, ./upload/articles_pakiety/22411/02_obraz.jpg
Czytelnicy piszą: Przybędzie pacjentów na ortopedii i w gabinetach stomatologicznych, ./upload/articles_pakiety/22411/10_obraz.jpg


- Wydaje mi się, że te alejki na cmentarzu wysypane są ziemią z grobów nie piaskiem - informuje nas pan Piotr z Kutna. - Ziemia ma inny kolor jest nieco ciemniejsza niż piasek.

Z kolei mieszkaniec ulicy Podrzecznej alarmuje, że w parku nad Ochnią można w miarę bezpiecznie przejść tylko jedną alejką.

- Pozostałe nie są posypane piaskiem, tak jakby zakładano, że w taką pogodę nie będzie osób spacerujących, ale mamy ferie więc to chybione założenie - mówi pan Paweł. - Można bardzo łatwo złamać sobie tam nogę.

W Parku Traugutta jest podobnie wysypane są dwie główne alejki a reszta nie. Wczoraj mieszkańcy rezygnowali ze spaceru wokół stawu bowiem jest tam istne lodowisko. [więcej]
pismak, 22.01.2014 14:34|czytane: 2108 razy|21 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dla fanów kultury japońskiej
Grupa miłośników kultury japońskiej zaprasza wszystkich, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę o kulturze Dalekiego Wschodu na spotkanie z cyklu dyskusji i prelekcji dotyczących kultury i popkultury Azji.

W piątek 24 stycznia kolejne zajęcia o godz. 15.00 w Kutnowskim Domu Kultury, na sali konferencyjnej (II piętro). Wstęp wolny. 

Spotkanie organizowane jest przez grupę pasjonatów japońskiej kultury popularnej, spotykającą się regularnie od lutego 2011 roku. [więcej]
kultura, 22.01.2014 14:37|czytane: 1195 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kolizja na skrzyżowaniu. Pijana kobieta bez prawa jazdy uciekała przed policją
Wczoraj około godziny 22.00 na skrzyżowaniu ulic Skłodowskiej i 29 Listopada w Kutnie doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych marki Fiat uno na szczecińskich numerach rejestracyjnych oraz Skoda felicia na kutnowskich numerach rejestracyjnych.

Kolizja na skrzyżowaniu. Pijana kobieta bez prawa jazdy uciekała przed policją, ./upload/articles_pakiety/22400/01_obraz.jpg
Kolizja na skrzyżowaniu. Pijana kobieta bez prawa jazdy uciekała przed policją, ./upload/articles_pakiety/22400/02_obraz.jpg
Kolizja na skrzyżowaniu. Pijana kobieta bez prawa jazdy uciekała przed policją, ./upload/articles_pakiety/22400/03_obraz.jpg


Jak ustaliła kutnowska Policja, trzydziestoośmioletnia mieszkanka Kutna jadąca od ulicy 29 Listopada podczas skrętu w ulicę Skłodowskiej nie dostosowała prędkości do wykonywanego manewru i uderzyła w pojazd marki Skoda felicia. Kierowca samochodu marki Skoda zauważył, że kobieta kierująca samochodem marki Fiat odchodzi z miejsca zdarzenia. Następnie mężczyzna zatrzymał ją i powiadomił Policję. Jak się później okazało kobieta była pod wpływem alkoholu i miała 2,7 promila oraz nie posiadała prawo jazdy.

- Kobieta został zatrzymana i odpowie za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu i bez uprawnień do prowadzenia pojazdu. Grozi jej do 2 lat więzienia - mówi st. asp. Paweł Witczak, oficer prasowy KPP Kutno. [więcej]
TomekKula, 22.01.2014 09:58|czytane: 5125 razy|20 komentarzy|komentuj|czytaj cały
eKologia: Zimowe Ptakoliczenie w sobotę
W najbliższą sobotę  po raz szósty odbędzie się akcja Zimowego Ptakoliczenia w Kutnie. Akcja wzorowana jest na brytyjskiej "Big Garden Birdwatch" a organizatorem głównym w naszym kraju jest Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków. Zaprasza Jarosław Makowski z Kutnowskiego Domu Kultury.

Symbolem tegorocznego liczenia jest dzwoniec, mamy nadzieję, że uda się go wypatrzeć w Parku Wiosny Ludów.

- Na chętnych na godzinny spacer, czekam  przy Szkole Muzycznej o godzinie 9.00. Jeżeli ktoś dysponuje lornetkami lub kluczami do oznaczania ptaków prosimy o ich zabranie - mówi Jarosław Makowski. [więcej]
wandea, 22.01.2014 11:49|czytane: 1607 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Śmierć mężczyzny w Muchnicach. Tajemniczy pożar z tragicznymi konsekwencjami
Wczoraj o godzinie 9.48 Państwowa Straż Pożarna w Kutnie otrzymała zgłoszenie od Policjantów z wydziału kryminalnego, którzy podczas prowadzenia rozpoznania w Muchnicach Nowych (gmina Strzelce) zauważyli zadymiene w budynku mieszkalnym, mieszczącym się obok Ochotniczej Straży Pożarnej.

Śmierć mężczyzny w Muchnicach. Tajemniczy pożar z tragicznymi konsekwencjami, ./upload/articles_pakiety/22401/01_obraz.jpg


W trakcie działań w budynku ratownicy znaleźli osobę, u której lekarz będący na miejscu stwierdził zgon. Pożar nie był w dużym stopniu rozwinięty lecz pomieszczenie było bardzo zadymione. Na miejsce pożaru zadysponowano 2 jednostki JRG z Kutna oraz jednostkę OSP Przyzórz. Akcja trwała do godziny 11.47.

- Przypuszczalną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia - mówi kpt. Zdzisław Pęgowski, rzecznik PSP w Kutnie

- Wczoraj o godzinie 9.50 Policjanci z wydziału kryminalnego podczas prowadzenia rozpoznania w miejscowości Muchnice Nowe (gmina Strzelce) ujawnili w budynku, w którym w nocy doszło do pożaru zwłoki mieszkańca tego domu 53-letniego mężczyzny. Kutkowska Policja pod nadzorem prokuratury rejonowej w Kutnie będzie badać co było bezpośrednią przyczyną zgonu mężczyzny oraz jak doszło do pożaru - mówi st. asp. Paweł Witczak, oficer prasowy KPP Kutno.

Czy pożar w budynku wielorodzinnym wybuchł nocą i mężczyzna udusił się dymem? Jaka była przyczyna śmierci 53-letniego mężczyzny? Czy nikt nie zauważył i nie poczuł gryzącego dymu wydobywającego się z jego lokalu?  [więcej]
TomekKula, 22.01.2014 11:37|czytane: 1628 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
250 tysięcy zł na zadania w zakresie kultury, sztuki i ochrony dziedzictwa narodowego
Prezydent Miasta Kutna ogłosił otwarty konkurs ofert dla organizacji pozarządowych na realizację zadań publicznych w zakresie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego.

Tegoroczne granty przewidziane w budżecie Kutna dla organizacji pozarządowych chcących realizować zadania z zakresu szeroko pojętej kultury opiewają na 250 tysięcy złotych. W tej kadencji samorządu kwota ta nie uległa raczej znacznemu wzrostowi. 100 000 zł  zaplanowana jest na organizację wydarzeń kulturalnych. Wśród nich na pierwszy plan wysuwa się "Lato w mieście" - z takimi zadaniami jak Zlot Grup Rekonstrukcji Historycznych "Odyseja Historyczna", Festyn "Na ludowo" czy Festiwal Ognia "Fireproof".

Wśród zadań znalazły się podobnie jak w ubiegłym roku punkty dotyczące organizacji uroczystości patriotycznych 40 000 zł. Na edycję wydawnictw i ruch amatorski również przeznaczono po 40 000 zł, z kolei na edukację dorosłych 30 000 zł.

Ogłoszenie

Oferty należy składać do 14 lutego. Wyniki konkursu [więcej]
wandea, 22.01.2014 11:11|czytane: 1235 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Trwa cięcie wydatków w szpitalu. Biegli rewidenci z Warszawy zajmą się sprawozdaniem
Od 1 lutego Diagnostyka Sp. z o.o. z Krakowa po przetargu przejmie w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym sp. z o.o. badania analityczne, bakteriologiczne i serologię transfuzjologiczną  z „Bankiem Krwi”. Firma będzie wynajmowała pomieszczania, dzierżawiła sprzęt i właśnie kończy przejmowanie pracowników szpitalnego laboratorium.  Zmiany w usługach: kuchnia, sprzątanie i laboratorium to jedna, jak mówi Andrzej Musiałowicz, prezes szpitala, z dróg do ograniczenia wydatków.

Trwa cięcie wydatków w szpitalu. Biegli rewidenci z Warszawy zajmą się sprawozdaniem , ./upload/articles_pakiety/22361/01_obraz.jpg


Nie powiódł się z kolei przetarg nieograniczony na usługi sprzątania pomieszczeń, transportu wewnętrznego, wykonywania prac pomocniczych przy pacjentach. Spółka musiała unieważnić decyzję o wyborze najkorzystniejszej oferty w związku z treścią orzeczenia Krajowej Izby Odwoławczej w Warszawie.

Sprzątaniem od 1 stycznia miała zająć się firma L. S. MED. Sp. z o.o., która wygrała przetarg w ubiegłym roku. Jednak w wyniku sprzeciwu procedura bardzo się przeciągnęła.

- Kutnowski Szpital Samorządowy Sp. z o.o. unieważnił swoją decyzję z 28.11. 2013 r. o wyborze jako najkorzystniejszej w postępowaniu o zamówienie publiczne oferty firmy L. S. MED. Sp. z o.o. i zgodnie z sentencją  wyroku KIO dokonamy ponownej oceny spełniania warunków udziału w postępowaniu spółki z Warszawy po złożeniu przez firmę uzupełnienia do oferty - mówi Musiałowicz. - Krajowa Izba Odwoławcza zamiast wydać wyrok w 3 dni zgodnie z przepisami, wydała go po miesiącu. Teraz L.S. MED ma czas  do 27 stycznia na uzupełnienie i powinniśmy wreszcie mieć ten temat zamknięty. Póki co sprzątają nasi pracownicy. [więcej]
wandea, 21.01.2014 15:38|czytane: 2303 razy|27 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zapisy do Net Masters Cup
Do 7 marca 2014 potrwają zapisy do jednego z największych w Europie konkursów o technologiach informatycznych – Net Masters Cup, organizowanego przez Grupę Netia, Grupę Allegro oraz Cisco.

W poprzedniej edycji konkursu do rozgrywek przystąpiło aż 2351 drużyn, w tym 137 z województwa łódzkiego. Z Kutna zgłosiła się wówczas  drużyna "Dąberek" z  I LO im. J.H. Dąbrowskiego, która zajęła 47 miejsce w Okręgu 5.  Do okręgu wchodziły  województwa łódzkie, opolskie,  śląskie (część północna).

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Internecie to wyjątkowy konkurs dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Co roku angażuje tysiące młodych pasjonatów internetu z całej Polski.

Olimpiadę wspiera merytorycznie Politechnika Łódzka. Net Masters Cup został objęty Honorowym Patronatem Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: magazyn komputerowy CHIP, serwis Spider’s Web i Wykop.pl. [więcej]
redaktor, 21.01.2014 16:20|czytane: 1156 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wodne szaleństwa dla Babć i Dziadków
Dwie Babcie Pelagia Brudnicka i Grażyna Zwolińska oraz dwóch Dziadków Zenon Pietrzykowski i Ludwik Chyczewski wylosowało wejściówki na wodne szaleństwa w Aquaparku Kutno. Wejściówki są bezterminowe, należy je odebrać w parku wodnym w ciągu 14 dni od rozstrzygnięcia konkursu. Gratulujemy. [więcej]
pismak, 21.01.2014 15:52|czytane: 1550 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W marcu zagra LemON, a w kwietniu koncert Cree w Kutnie
22 marca w Kutnowskim Domu Kultury zagra zespół LemON. Na początku stycznia dyrektor KDK Radosław Rojewski w wywiadzie na eKutno.pl zapowiadał, że w 2014 roku nie zabraknie w naszym mieście dużych koncertów.

W marcu zagra LemON, a w kwietniu koncert Cree w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/22385/01_obraz.jpg
W marcu zagra LemON, a w kwietniu koncert Cree w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/22385/02_obraz.jpg


LemON to polsko-łemkowsko-ukraińska grupa muzyczna, założona w 2011 roku z inicjatywy wokalisty Igora Herbuta. Powstała  tuż po zakwalifikowaniu się do programu talent show Must Be the Music. -Połamane frazy, zmiany tępa, jazgot elektrycznej gitary pod kontrolą akustycznego brzmienia i przyjemnie "rodzierający" głos Igora sprawiają, że są "inni" od typowego polskiego przepisu na hit - mówi o nich Darek Maciborek.

Z kolei 25 kwietnia przed kutnowską publicznością wystąpi zespół Cree. Polski zespół gra rocka z bluesowym brzmieniem, stylem przypominającym muzykę lat 60. i 70. [więcej]
kultura, 21.01.2014 15:19|czytane: 1894 razy|11 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Mammobus LUX MED Diagnostyka w styczniu zaprasza panie z rocznika 1964
30 stycznia przy sklepie Carrefour w Kutnie w mammobusie będą mogły się przebadać się  mieszkanki powiatu kutnowskiego z rocznika 1964, ponieważ w tym roku Panie te wchodzą do Programu i w związku z tym po raz pierwszy mogą bezpłatnie skorzystać z badania.

Mammobus LUX MED Diagnostyka w styczniu zaprasza panie z rocznika 1964, ./upload/articles_pakiety/22396/01_obraz.jpg


W 2014 roku, tak jak dotychczas, realizowany jest Populacyjny Program Wczesnego Wykrywania Raka Piersi. Bezpłatne badania, refundowane przez NFZ, obejmują panie w wieku 50-69 lat.

Na badania zaprasza LUX MED Diagnostyka. Warto skorzystać z tej okazji i zapisać się pod nr tel. 801 080 007 lub 58 66 62 444. Call Center czynne jest 7 dni w tygodniu. [więcej]
pismak, 21.01.2014 15:47|czytane: 1182 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Rozpatrzą skargę mieszkanki na brak reakcji prezydenta
Na wniosek grupy radnych Rady Miasta Kutna 24 stycznia o godz. 14.00 odbędzie się sesja z jednym punktem tj. rozpatrzeniem skargi Aleksandry Bagińskiej z 30 grudnia 2013 r.

Rozpatrzą skargę mieszkanki na brak reakcji prezydenta, ./upload/articles_pakiety/22395/01_obraz.jpg


Mieszkanka ulicy Pogodnej zarzucała prezydentowi Kutna bezczynność i brak reakcji na jej wcześniejsze skargi oraz brak odpowiedzi na jej pisma w przewidzianym ustawą terminie. Pani Bagińska interweniowała w Urzędzie Miasta Kutna w sprawie zalewania ulicy Pogodnej i jej stanu.

Komisja Rewizyjna Rady Miasta Kutna zajęła się skargą i uznała ją za zasadną w części dotyczącej braku odpowiedzi w terminie zgodnym z przepisami. W drugiej części radni uznali, że reakcja prezydenta była, bowiem maszyny drogowe zostały na Pogodną wysłane i wyrównały teren. Teraz skargą na nadzwyczajnej sesji w piątek [więcej]
wandea, 21.01.2014 10:38|czytane: 1877 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Kalendarium imprez
Publicystyka
Kultura Musi Być!
Trzymając w ręku fragment Kosmosu. Leszek Baranowski i Mineral and Gem
Rozpoczynamy wakacyjny cykl Ludzie, który mamy nadzieję, będzie powstawał dzięki Czytelnikom eKutno.pl pragnącym pochwalić się fascynacjami, swoim hobby. Chcemy w nim... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
W lipcu w Kinie Kutnowskiego Domu Kultury
Kino Kutnowskiego Domu Kultury zaprasza w lipcu na filmy animowane, hooror, thriller, premierę filmu wojennego i Małej Wielkiej Stopy. 30.06.2017-05.07.2017  od piątku do niedzieli godz.16.00 AUTA 3  2D dubbing (animowany/familijny, czas 107 min) godz.18.00... [więcej]
Sport
Kolejny sezon KDK Kutno w Ekstraklasie
Zakończyły się drużynowe mistrzostwa Polski w brydżu sportowym. W sezonie 2016/2017 tytuł mistrzowski zdobyła drużyna RAL Poznań. Kutnowscy brydżyści KDK1 po zwycięstwach w fazie play-off nad AZS Warszawa 220:118 i Piastem Skawina 204:153 ostatecznie zajęli 11 miejsce w kraju i... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Kredyt pożyczka CHWILÓWKA w 15 min Potrzebujesz gotówki na nieprzewidziane wydatki? Chcesz spłacić swoje zaciągnięte chwilówki? Chcesz spłacić swojego komornika? U nas dostniesz pożyczkę! Najlepsza oferta na rynku! Najniż... [czytaj więcej]
Pergotendy - nowoczesne zadaszenia Pergotendy - funkcjonalne zadaszenia tarasów. Jest to unikalna forma ochrony przed słońcem i deszczem i jak i również sposób na wygospodarowanie kawałka cienia, tak potrzebnego w upalne dni... [czytaj więcej]
Młoda pozna pana Młodziutka studentka spotka się ze zdecydowanym oraz zadbanym Panem na niezobowiązujący seks. Wymagana dyskrecja, kultura oraz higiena osobista :) Spotkania na początek u mnie w mieszkaniu lub w ... [czytaj więcej]
Pomoc kuchni Zatrudnię pomoc do kuchni! Praca w trybie zmianowym. Godziwe wynagrodzeniernrnWymagania:rn-ważna książeczka do celów san-epidrn-dypozycyjnośćrn-uczciwośćrn-doświadczenie w branżyrnZainteres... [czytaj więcej]
Zatrudnię kucharza/kucharkę Zatrudnię kucharza/kucharkę na pełny etat do pracy w restauracji hotelowej!rnPraca na pełny etat, w trybie zmianowym.rnrnWymagania:rn-ważna książeczka do celów san-epidrn-dyspozycyjnośćrn-uc... [czytaj więcej]
Kupię książki Kupię komplet książek do I klasy liceum o profilu technik logistyk... [czytaj więcej]
Dodatkowy zarobek - marketing sieciowy WitajrnrnWiarygodna, bezpieczna i sprawdzona oferta dodatkowego zarobku. Program jest na rynku od ponad 13 lat. Jest to najprostsza droga do zarobienia dodatkowych pieniędzy. W pełni wypłacalna. Um... [czytaj więcej]
szambo zbiorniki betonowe atest transport gwarancja Oferuję zbiorniki betonowe ekologiczne z przeznaczeniem na:rn- szambo,rn- szambo ekologicznern-ścieki,rn-gnojówkę,rn-gnojownicę,rn-deszczówkę,rn-ziemianki itp.rnZbiorniki o wielkości 4,6,8,10 ... [czytaj więcej]
PRACA HUTA Poszukujemy osób do pracy w Hucie w Dąbrowie Górniczej na stanowiska: - operator wózka widłowego - operator suwnicy – uprawnienia IS specjalne trawersowe, chwytakowe Warunki: - atrakcyjne w... [czytaj więcej]
REKRUTER DS. PRACOWNIKÓW UKRAISKICH Rekruter ds. pracowników ukraińskich Obowiązki • Pozyskiwanie pracowników z Ukrainy • Weryfikację i selekcję aplikacji kandydatów zgodnych z poszukiwanym profilem • Budowanie i utrzym... [czytaj więcej]
SPECJALISTA DS. MARKETINGU I SPRZEDAŻY Jesteśmy firmą zajmującą się produkcją mebli tapicerowanych i poszukujemy osób młodych, ambitnych oraz kreatywnych na stanowisko: SPECJALISTA DS. MARKETINGU ORAZ SPRZEDAŻY Obowiązki:  ... [czytaj więcej]
Zagubiony piesek W okolicy ostatniego przystanku autobusu nr.7, w Muchnowie, blaka sie maly czarny piesek, nie ma jeszce roku. Moze ta droga znajdzie sie wlasciciel lub ktos kto zna pieska.... [czytaj więcej]
opiekunka do dziecka od września Poszukuję opiekunki do dziecka przedszkolaka, która jest osobą odpowiedzialną, sympatyczną, z podejściem do dziecka i posiada doświadczenie w opiece nad dziećmi w wieku 3-5, niepalącą. Mile ... [czytaj więcej]
ZATRUDNIĘ KIEROWCĘ ZATRUDNIĘ OD ZARAZ KIEROWCĘ TEL. 570 849 437... [czytaj więcej]
sprzedam mieszkanie 61,3m Sprzedam mieszkanie własnościowe o powierzchni 61,3m mieszczące się na 1 piętrze na osiedlu Łąkoszyn. Mieszkanie po remoncie wymieniona hydraulika, okna PCV, podłoga panele i kafelki, na ścia... [czytaj więcej]
Odzież ciążowa i odzież XXI .plac Manhattan box 73 Oferuje odzież ciążowa i odzież XXI plac Manhattan box 73... [czytaj więcej]
Poklikam !!!! Witam serdecznie . Poklikam w wolny czas sms,y lub na gadu gadu z kobietami z Kutna i okolic stan cywilny B/Z. ( Mile widziane Ukrainki mieszkające w Kutnie ) Pozdrawiam Panie i Tylko Panie !!!... [czytaj więcej]
Kocięta szukają domu Cztery 7-tygodniowe kocięta, przebywające od urodzenia w mieszkaniu, poszukują nowego domu. Są bardzo wesołe i towarzyskie. Korzystają z kuwety i potrafią już jeść samodzielnie. ... [czytaj więcej]
BEZPŁATNA SZKOŁA!!!! LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH EDUKATOR W KUTNIE ZAPRASZA!!! Uzupełnij swoje braki w wykształceniu. Zrób liceum 2 lub 3 lata!!! To już ostatnia szansa!!! Centrum Kształceni... [czytaj więcej]
BEZPŁATNA SZKOŁA!!!! LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH EDUKATOR W KUTNIE ZAPRASZA!!! Uzupełnij swoje braki w wykształceniu. Zrób liceum 2 lub 3 lata!!! To już ostatnia szansa!!! Centrum Kształceni... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Tobiasz Fa]ewski:
1 minut temu
Brawo Jarzębinki! Najzdolniejszy zespół młodych talentów!
Aaron, Skalski:
15 minut temu
Nie ma wyszczególnionej endokrynologi
Prokop Szołucha:
1 godzin temu
Ten pan Łuczak prezes PEC to nie przypadkiem mąż pani Łuczak, obecnie głównej ksiegowej PUP, wcześniej prezeski szpitala i jeszcze wczesniej audytorki czy kontrolerki w UM.
Karol Riviere:
2 godzin temu
"PRAWDZIWA CNOTA KRYTYK SIĘ NIE BOI." AWRUK! Kto pożarł nasze komentarze? Kto zamyka przed nami OKNA eKutna? Kto jest tym złoczyńcą? Kto jest prowokatorem? Kto jest egzekutorem? Kto jest katem? Kto Jest ofiarą? Co tu jest grane? Co tu się dzieje? Co tu się narobiło? Tęsknota! Smutek! Żal! Nigdy nie mówi się nigdy. Nigdy nic nie wiadomo. Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Na nawrócenie, oświecenie, przyjaźń, miłość, pokutę, przeprosiny i naprawę szkód i krzywd nigdy nie jest za późno. Jak się nie ma co się lubi, to się nic nie lubi. Albo wszystko! Albo nic! Albo seks, mamona i ciuch? Albo miłość światłość i duch? Trzeba wybierać! Albo rybka? Albo akwarium? Albo pieniądze? Albo życie? Trudne to wszystko jest do ogarnięcia? A wybory są najtrudniejsze! Co wybieramy? EKutno, PTO"R" i NADZIEJĘ? Czy "Nie chcem ale muszem", "Alleluja i do przodu", "Róbta co chceta" i „Obiecanki-cacanki (a głupiemu radość)”? Kto się długo namyśla, nie zawsze rzecz najlepszą wybierze. Raz kozie śmierć!... Ja już wybrałem!.... Dziękuję Pani Olu!!!... Kończę już pisanie głupot..... Boję się trefnych prowokatorów: niedorozwiniętego lekarza psychiatry i nadpobudliwego lekarza seksuologa, którzy swoimi komentarzami doprowadzili do bardzo groźnej, niebezpiecznej zadymy na tym forum. Ale, póki co, sytuacja już została opanowana. Bogu dziękujmy! Ducha nie gaśmy!.... !!!!! NIECH ŻYWI NIE TRACĄ NADZIEI.....!!!!! Całą noc nie mogłem zasnąć. Teraz się trochę uspokoiłem. Idę spać. Jak się wyśpię, to zobaczę co wy tu nawypisywaliście na moim ulubionym eKutno. Pa pa, nieznośne aniołeczki! Pa pa!
Gustaw Wawrzek:
2 godzin temu
Gratulacje !!!!
Mateusz Sopielka:
2
 · 
2 godzin temu
a TAKA miała być AMERYKA -II stopień ????
Lucjusz Plater:
3 godzin temu
Nie rozumiem, jakie głosowanie, jaki plebiscyt na policjanta? Za swoją pracę dostaje pieniądze czy pracuje za darmo
Felicjan Matliński:
3 godzin temu
Który z oddziałów kutnowskiego szpitala nie wszedł do sieci, czy weszły wszystkie?
Filip Kocieł:
2
 · 
3 godzin temu
I stopień czyli najniższy.
Gwidon Sypajło:
4 godzin temu
Może się z narcyzmu wyleczą dzięki temu
Arkadiusz Macedoński:
4 godzin temu
Wróć,winno być natomiasdeco /art -deco...
Arkadiusz Macedoński:
4 godzin temu
Natomias/winno być natomiasd
Arkadiusz Macedoński:
4 godzin temu
Walenty Wielki- ludzie z Margaryny na temat PRĄDU najlepiej by było ,żeby się nie wypowiadali,również dla nich. Podpowiem jedynie ,że przy odrobinie szczęścia( a tacy z reguły je mają) w jedną z dziurek mogą włożyć nawet ... Natomias kombinować przy obydwu dziurkach odradzam nawet złodziejom komentarzy ! A przez grzeczność i zasady obowiązujące na e-Kutno nie wspomnę co można zrobić drutem w innych dziurkach...absolwent Staszica,sympatyk WNZK
Doroteusz Błażewski:
4 godzin temu
W tym mieście ludzie przez cały czas robieni są w chu...Zawsze, bo się boją odezwać. Dziś zebranie w spółdzielni. Ciekawe czy ktoś powie prawdę czy znów poklepią pa na prezesa.
Tymon Solipsa:
2
 · 
4 godzin temu
Na SGGW? A tutaj na miejscu takie renomowane uczelnie?
Mirosława Marcinek:
5 godzin temu
Na razie to się nauczyciceli z prywatnej ośmieszyli z tą napinką. Co to miało nie być - Staszic miiał paść, Kasprowicz też, a prywatna miała być potęgą. Dużo godzin będą mieli ci wybitni nauczyciele...
Oktawian Hakuba:
5 godzin temu
Ktoś się nie potrafi pogodzić z faktami, Pomysł nie wypalił i tyle, Jak się rozejdzie, że nitk tam się nie chce uczyć, w przyszłtm roku chętnych będzie jeszcze mniej.
Bogusław Passakas:
6 godzin temu
Ze swoich nie dadzą , nie martw się.
Narcyz Kaliszer:
6 godzin temu
Na stronie kutnowskiej policji figuruje jako I zastępca komendanta.Nie rozumię,jest jeszcze policjantem i startuje w konkursie.
Adrian Kwietniewski:
3
 · 
11 godzin temu
Okazy niesamowite.
Fakt Kutno mogłoby mieć swoje muzeum.
Ja sam nad rzeką Ochnią znalazłem skamieniałe muszelki.
Ale to co widzę na zdjęciach P. Leszka to coś niesamowitego co natura może wytwarzać.Najciekawsze artykuły
 ·  23
4 dni temu
Miejskie obrazki. Smród na osiedlu w centrum miasta
 ·  50
5 dni temu
Przemysław Zawadzki nadal dyrektorem Dąbrowszczaka. W czwartek konkurs na dyrektora Troczewskiego
 ·  119
5 dni temu
Radosław Bieniek szefem Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w mieście
 · 
6 dni temu
Dni Pola w Strzelcach
 ·  56
6 dni temu
Upał, bezmyślność urzędnika i zadłużenie szpitala
 ·  90
7 dni temu
(Aktualizacja) Kto wylewa słoną substancję na pobocza w gminie Krzyżanów?
 ·  14
8 dni temu
Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK
 ·  188
8 dni temu
Apel do mieszkańców Kutna, do ludzi, którym na sercu leży dobro miasta i powiatu
 ·  73
9 dni temu
Coraz wyższe pensje prezesów spółek miejskich
 ·  20
9 dni temu
Od dziś parking przy dworcu PKP na Siemiradzkiego zamknięty. Radny interpeluje
 ·  36
14 dni temu
Piramida aptekarska. Lekarz z kutnowskiego szpitala na ławie oskarżonych
 ·  7
14 dni temu
Mieszkańcy Podrzecznej będą mogli wykupić tańszy abonament w strefie płatnego parkowania
 ·  278
15 dni temu
Memorandum do potencjalnych prywatnych partnerów w budowie hali w Kutnie
 ·  10
19 dni temu
Smaczne mówienie, prawda i hejt. Profesor Jerzy Bralczyk w Kutnie
 ·  3
19 dni temu
Piknik Rodzinny w
 ·  14
19 dni temu
Akt erekcyjny wmurowany pod stacjonarne hospicjum w Kutnie
 ·  6
21 dni temu
Znajdź się na zdjęciach z Pikniku Organizacji Pozarządowych
 ·  8
21 dni temu
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Bogata kutnowska tradycja fotograficzna
 ·  32
22 dni temu
Strażacy mieli pełne ręce roboty. Mieszkańcy liczą straty po ulewie
 ·  34
23 dni temu
Komendant Powiatowy Policji w Kutnie odpowiada
 ·  107
23 dni temu
Propozycja PSL pro forma?
 ·  9
23 dni temu
Urzędnik urzędnikowi nierówny. Nagrody na Dzień Samorządowca
 ·  4
24 dni temu
Wyjątkowy spektakl pt. Królewna Śnieżka na Dzień Dziecka w Krośniewicach
 ·  50
24 dni temu
Różnice między teorią a praktyką? Kłopoty z prawem komendanta Policji w Kutnie
 ·  6
24 dni temu
Taniec i zabawa na Dniu Dziecka w Kutnie
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności