eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 25.06.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,34209-p-jolanta-zagajewska-by-a-dusza-towarzystwa," title="Kutno: ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa</b><br>To nie był czas. To nie była pora.I zgasło słońce, kiedy...</div></a> <a href="/kultura,34210-nagrody-w-dziedzinie-kultury-dla-makowskiego-i-kacalaka," title="Kutno: Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka</b><br>Jarosław Makowski i Tadeusz Kacalak otrzymali Nagrody Prezydenta Kutna w dziedzinie kultury....</div></a> <a href="/wiadomosci,34213-dni-pola-w-strzelcach," title="Kutno: Dni Pola w Strzelcach" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Dni Pola w Strzelcach</b><br>Dziś w Strzelcach odbyły się Dni Pola...</div></a> <a href="/wiadomosci,34208-ekuchnia-udka-po-maroka-sku," title="Kutno: eKuchnia: Udka po marokańsku" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>eKuchnia: Udka po marokańsku</b><br>Nieziemsko pachnące, delikatne i soczyste udka z kurczaka marynowane z aromatycznymi...</div></a> <a href="/wiadomosci,34193-uczniowie-i-nauczyciele-z-kutna-nagrodzeni," title="Kutno: Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni</b><br>Dziś w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie odbyło się...</div></a> <a href="/wiadomosci,34187-jubileuszowy-wiecz-r-z-kr-tkimi-filmami-w-centrum-teatru-muzyki-i-ta-ca," title="Kutno:  Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca" class="none white"><div id="opis_slidera"><b> Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca</b><br>30 czerwca, o godzinie 18:00 odbędzie się jubileuszowa edycja Euroshorts w...</div></a> <a href="/wiadomosci,34182-radni-powiatowi-mieli-szkolenie-wiedza-wszystko-o-tablecie," title="Kutno: Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie</b><br>Tableciku, tableciku powiedz przecie, kto jest najmądrzejszy w radzie? Dziś przed...</div></a> <a href="/wiadomosci,34173-zmar-marek-w-jkowski-regionalista-i-by-y-prezes-tpzk," title="Kutno: Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK</b><br>Zmarł Marek Wójkowski  (1955-2017) – regionalista, kolekcjoner, pasjonat historii 37 pp, ...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
W sobotę KKS Polfarmex Kutno vs KS Spójnia Stargard Szczeciński

W sobotę starcie ze Spójnią
[więcej]
wandea, 17.01.2014 17:16|czytane: 1646 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
44 Pomysły na Rozwój Kutna
Z wielką radością przedstawiamy Państwu “Obywatelską Strategię Rozwoju Kutna na lata 2014-2018”, która żmudnie powstawała na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy. Zmęczeni oraz zawiedzeni dotychczasowym rozwojem naszego miasta, podjęliśmy wysiłek intelektualny, aby zebrać i przedstawić 44 pomysły na skuteczny rozwój Kutna. Wyszliśmy z założenia, że obecny kierunek zarządzania miastem doprowadzi w dłuższej perspektywie do jego degradacji społecznej oraz gospodarczej. Dlatego stworzenie niniejszej Strategii okazało się konieczne. 44 pomysły na rozwój KutnaPomysły przedstawione w naszej pracy odwracają nieudaną politykę obecnych władz i starają się naprawić ich błędy oraz zminimalizować negatywny wpływ na przyszłość nas wszystkich. Przed miastem są obecnie trzy największe wyzwania.
- Pierwsze to zatrzymanie lawinowego spadku liczby mieszkańców i degradacji demograficznej Kutna.
- Drugie to poprawa sytuacji gospodarczej poprzez wypracowanie lokalnej gospodarki, która tworzy perspektywiczne miejsca pracy.
- Trzecie wyzwanie to problem kutnowskiego szpitala i groźba, że miasto pozostanie bez dobrze funkcjonującej placówki medycznej. [więcej]
redaktor, 15.01.2014 08:45|czytane: 3956 razy|116 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kutnowscy strażacy podsumowują ubiegły rok
Dziś w Starostwie Powiatowym w Kutnie odbyła się roczna narada podsumowująca bezpieczeństwo i ochronę przeciwpożarową powiatu kutnowskiego w 2013 r. Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie bryg. mgr inż. Marek Myszkowski mówił między innymi o tym, że Kutno uległo rozbudowie i modernizacji istniejących budynków i działania te poprawiły stan ochrony przeciwpożarowej miasta.

Kutnowscy strażacy podsumowują ubiegły rok, ./upload/articles_pakiety/22369/01_obraz.jpg
Kutnowscy strażacy podsumowują ubiegły rok, ./upload/articles_pakiety/22369/02_obraz.jpg
Kutnowscy strażacy podsumowują ubiegły rok, ./upload/articles_pakiety/22369/03_obraz.jpg


- Nowopowstałe i zmodernizowane budynki spełniają obecnie obowiązujące warunki określone w przepisach ochrony przeciwpożarowej. Problemem mogą być sytuacje związane z obfitymi opadami śniegu i w związku z tym zalegającym na dachach śniegiem i lodem lub soplami i nawisami śnieżnymi. Dotyczy to przede wszystkim budynków handlowych oraz budynków magazynowo-produkcyjnych na terenie miasta Kutno - mówił Komendant Myszkowski. - Powstanie pożaru w centrum Kutna lub w centrum Żychlina, w starej, zwartej zabudowie może spowodować rozprzestrzenienie się pożaru na sąsiednie budynki, oraz powstanie pożaru blokowego obejmującego wiele kamienic. Skutkiem takiego zdarzenie może być pozbawienie wielu rodzin dachu nad głową oraz miejsc pracy w wielu małych sklepach i zakładach rzemieślniczych. Niestety, obecny stan techniczny tych kamienic nie wyklucza możliwości powstania takiego zdarzenia.

Myszkowski zwrócił uwagę na to, że na niektórych osiedlach w Kutnie brak jest możliwości dojazdu do bloków mieszkalnych i hydrantów zewnętrznych z uwagi na zastawianie wąskich uliczek dojazdowych przez samochody mieszkańców, bądź wygradzanie ogródków lub tzw. „miejsc parkingowych”.

W 2013 roku strażacy byli wzywani do 943 zdarzeń - 600 miejscowych zagrożeń i 279 pożarów. To 114 mniej niż 5 lat temu. Z kolei dwa razy od 2008 roku wzrosła liczba fałszywych alarmów, w ubiegłym roku było ich 64, 5 lat temu 30. [więcej]
wandea, 17.01.2014 14:04|czytane: 2308 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pijanego kierowcy nie chroni ubezpieczenie
Kolejni łapani „na podwójnym gazie” i kolejne tragedie powodowane przez nietrzeźwych kierowców sprawiły, że od początku 2014 r. w centrum uwagi znajduje się temat metod ich karania. Dzięki obowiązkowemu ubezpieczeniu OC, kierowca nie musi martwić się finansowymi konsekwencjami stłuczki czy wypadku, który spowodował. Chyba że był pijany…

Na zagadnienie pijanych osób za kierownicą można jednak spojrzeć także od innej, ubezpieczeniowej strony, o której mówi się mniej. Zgodnie z zapisami ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych każdy właściciel pojazdu zobowiązany jest do posiadania polisy OC, by po spowodowaniu wypadku czy stłuczki rekompensatę poszkodowanym osobom trzecim wypłaciło jego towarzystwo ubezpieczeń. Nie oznacza to jednak, że pijany kierowca nie zapłaci za spowodowane szkody.

- Jeśli sprawca zdarzenia na drodze prowadził samochód pod wpływem alkoholu, to zgodnie z art. 43 ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, ubezpieczyciel wypłaca rekompensatę poszkodowanym, ale ma prawo potem zwrócić się do sprawcy z tzw. regresem i zażądać zwrotu wartości wypłaconego odszkodowania. W 2013 r. zidentyfikowaliśmy ponad  350 takich spraw, to niemal jeden pijany kierowca dziennie i o 20% więcej niż rok wcześniej – tłumaczy Barbara Grześ z Gothaer TU S.A.

Rachunek za szkodę
Jaka może być wartość dochodzonych kwot? To zależy od rodzaju szkody, ale trzeba przyjąć, że zazwyczaj wynoszą one od kilkuset do kilkuset tysięcy złotych. Nie należy zapominać jednak, że zgodnie z ustawą ubezpieczyciel jest zobowiązany do likwidowania szkód na zdrowiu do wartości nawet 5 mln euro i na mieniu do wysokości 1 mln euro. Na całkowitą sumę roszczenia wobec pijanego sprawcy wypadku składa się więc kilka elementów. Samo odszkodowanie za uszkodzone mienie może zostać powiększone o wartość tzw. szkód na osobach, zadośćuczynienie za doznany ból i cierpienie, zwroty kosztów leczenia czy renty przyznane i wypłacone (poszkodowanym i ich rodzinom) w związku z wypadkiem. W zależności od tego, jak duża jest kwota do zwrotu, spłacalność należności jest różna. Im mniejsza jest wartość roszczenia, tym łatwiej otrzymać pieniądze od pijanego kierowcy. [więcej]
pismak, 17.01.2014 12:25|czytane: 1245 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Stypendia dla najlepszych w Gimnazjum nr 2
Wczoraj w związku z zakończeniem I semestru nauczania najlepsi uczniowie w Gimnazjum nr 2 w Kutnie zostali wyróżnieni stypendiami finansowymi Prezydenta Miasta Kutna.

Stypendia dla najlepszych w Gimnazjum nr 2, ./upload/articles_pakiety/22368/01_obraz.jpg


Kryteria uzyskania stypendium, tj średnia ocen 5,00 i powyżej, zachowanie co najmniej dobre spełnili uczniowie:
Kamil Bagnowski II A, Wiktoria Dąbrowska III E, Angelika Gabrysiak III G, Julia Kowalska II D, Katarzyna Mujta III G, Przemysław Rył III E, Mikołaj Saramonowicz I F, Dominik Szczesiak III D, Błażej Wilanowski I F.

Stypendia finansowane w obecności zaproszonych rodziców wręczyli Zbigniew Wdowiak, wiceprezydent Kutna oraz Juliusz Sieradzon, dyrektor gimnazjum. [więcej]
pismak, 17.01.2014 12:04|czytane: 1931 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Uroda przyrody. Wystawa zdjęć już od dziś
Kutnowski Dom Kultury oraz Związek Polskich Fotografów Przyrody Okręg Łódzki  zapraszają od 17 stycznia do 23 lutego na wystawę zdjęć pt. „Uroda przyrody”. Autorami fotografii są członkowie ZPFP OŁ. Wystawę można będzie oglądać w bocznym foyer KDK (I piętro). Wstęp wolny.

Uroda przyrody. Wystawa zdjęć już od dziś, ./upload/articles_pakiety/22295/01_obraz.jpg


Autorzy zdjęć to Renata Stadnik, Antoni Buraczewski, Jerzy Grzesiak, Piotr Kuczyński, Krzysztof Kuhn, Kazimierz Laskowicz, Michał Ludwiczak, Adam Mańka, Marcin Nawrocki, Ryszard Sąsiadek, Sebastian Sołtyszewski, Włodzimierz Stanisławski, Marek Sykuła i Marek Wyszomirski. [więcej]
kultura, 17.01.2014 10:01|czytane: 1475 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Feryjne Otwarte Warsztaty Artystyczne. MDK zaprasza od poniedziałku[więcej]
pismak, 17.01.2014 10:05|czytane: 1582 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Dziś KAT & ROMAN KOSTRZEWSKI zagrają w Zazamczu
ANTI-VIOLENT AGENCY zaprasza dziś, 17 stycznia do Gostynina, do Klubu Zazamczena wyjątkowy koncert. Wystąpi headliner pierwszej edycji ROCK & ROSE FEST KUTNO 2013 - KAT & ROMAN KOSTRZEWSKI, który będzie promował wyjątkowy album "RARITES".

Dziś KAT & ROMAN KOSTRZEWSKI zagrają w Zazamczu, ./upload/articles_pakiety/22291/01_obraz.jpg
Dziś KAT & ROMAN KOSTRZEWSKI zagrają w Zazamczu, ./upload/articles_pakiety/22291/02_obraz.jpg
Dziś KAT & ROMAN KOSTRZEWSKI zagrają w Zazamczu, ./upload/articles_pakiety/22291/03_obraz.jpg


Bilety w przedsprzedaży kosztują 35zł (Gostynin, klub Zazamcze tel. 509475521, Kutno : tel. 606958240 i Cyberkultura tel. 24 2537709, Płock tel. 514901680) , w dniu koncertu bilet będzie kosztował 45zł. Wejście do klubu już od 19.00, start 20.00.

Płyta "Rarities" zawiera utwory nigdy dotąd niepublikowane- studyjne oraz koncertowe z lat 80., do tego clip z utworem „Menaced”, czyli specjalną wersją utworu „Porwany obłędem”. Płyta autoryzowana przez członków zespołu KAT - gwiazdy na firmamencie polskiej muzyki metalowej. To grupa, która przez lata wypracowała swój wyjątkowy styl, wzbudzała wiele kontrowersji i gromadziła pod sceną tłumy fanów, zaspokajając głód ciężkiego brzmienia. Krążek "Rarities" to perełka, którą wielbiciele zespołu muszą mieć na swojej półce. To starannie dobrana mieszanka kompozycji z legendarnego okresu działalności grupy, które do tej pory nie pojawiły się jeszcze na żadnym z wydawnictw! [więcej]
kultura, 17.01.2014 10:28|czytane: 1364 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Za ile Miasto Kutno i Powiat promują się w mediach?
Zapytaliśmy oba samorządy miejski i powiatowy o kwoty wydane w 2013 roku na promocję swoich działań w mediach lokalnych i regionalnych. Kwoty dotyczą wydatków poczynionych przez Urząd Miasta Kutna i Starostwo Powiatowe w Kutnie, nie dotyczą zaś kwot zleceń z podległych im jednostek czyli na przykład szkół, instytucji kultury czy sportu lub spółek.

Koszty na promocję  Miasta Kutno w mediach wyniosły:  191 852, 88 zł brutto

Kutnowska Agencja Wydawniczo-Reklamowa s.c. Włodzimierz Andrzejewski, Beata Kozłowska
Portal - www.powiatkutno.pl 123 zł

Polskapresse Sp. z o. o. Dziennik Łódzki, Nasz Tygodnik Kutno - Łęczyca 12 867,16

For Press Powiatowe Życie Kutna 9 646,30 zł 

Za ile Miasto Kutno i Powiat promują się w mediach? , ./upload/articles_pakiety/22363/01_obraz.jpg
Za ile Miasto Kutno i Powiat promują się w mediach? , ./upload/articles_pakiety/22363/02_obraz.jpg


iMedia s.c. 71 390, 05 zł
1. Zamieszczanie bieżących informacji o pracy i sprawach związanych z funkcjonowaniem Miasta Kutno w: Gazecie Lokalnej, Magazynie KCI, portal www.kutno.net.pl
2. zapewnienie patronatu medialnego podczas imprez organizowanych przez Miasto Kutno,
3. przygotowanie projektów i publikacja dodatków tematycznych,  zamieszczanie ogłoszeń, publikacja plakatów dot. Imprez miejskich, inne niezaplanowane zlecenia
Z umowy 33 600 zł  i na powyższe zadania dodatkowo 37 790,05

Media ARRK Sp. z o. o. 3 984,90 zł
1. Produkcja i emisja audycji samorządowych i promocyjnych Miasta Kutno w TV Kutno
2. Promocja imprez miejskich

Agencja Rozwoju Regionu Kutnowskiego S.A. 63 591,46 zł
1. Produkcja i emisja audycji samorządowych i promocyjnych Miasta Kutno w lokalnym programie telewizyjnym TV Kutno w sieci kablowej TOYA
2. Zapewnienie patronatu medialnego podczas imprez organizowanych przez Miasto Kutno,
3. tłumaczenie wybranych audycji na język migowy
4. zamieszczanie ogłoszeń, publikacja plakatów,
5. Portal gospodarczy – www.pgkutno.pl
Z umowy 32 192 zł, dodatkowo na powyższe zadania 31 399,46 [więcej]
redaktor, 16.01.2014 16:30|czytane: 2817 razy|57 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Program ferii w Kutnie. Kino KDK dla najmłodszych
Kutnowski Dom Kultury, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna, Muzeum Regionalne przygotowały bogaty program zajęć na zbliżające się ferie.
Program ferii w Kutnie


Kino KDK
przygotowało dla najmłodszych seanse filmów animowanych 2D i 3D. Na życzenie widzów nieco starszych powtórzony będzie polski film o dzielnym niepełnosprawnym chłopcu "Mój biegun". FILMY NA BIS (kino familijne) = TANI BILET 8 PLN (2D i 3D)

20.01.2014 (poniedziałek)
godz. 10.00 film na bis ZAMBEZIA 3D dubbing
godz. 12.00 film na bis KUMBA 2D dubbinggodz. 14.00 KRÓLOWA ŚNIEGU 2D dubbing
godz. 16.00 SKUBANI 2D dubbing

21.01.2014 (wtorek)
godz. 10.00 film na bis MAMBO, LULA I PIRACI 3D dubbing
godz. 12.00 seans na życzenie MÓJ BIEGUN                          
godz. 14.00 KRÓLOWA ŚNIEGU 3D dubbing
godz. 16.00 SKUBANI 3D dubbing

22.01.2014 (środa)
godz. 10.00 film na bis KUMBA 3D dubbing
godz. 12.00 film na bis ZAMBEZIA 2D dubbing                           
godz. 14.00 KRÓLOWA ŚNIEGU 2D dubbing
godz. 16.00 SKUBANI 2D dubbing [więcej]
kultura, 16.01.2014 17:52|czytane: 1347 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Prezentacja książki Piotra Stasiaka w niedzielę
Muzeum Regionalne w Kutnie oraz Agencja Rozwoju Regionu Kutnowskiego zapraszają na prezentację książki Piotra Artura Stasiaka „Nowa rzeczywistość lat 1945 – 1948 w powiatach: kutnowskim, gostynińskim i łowickim”, która odbędzie się 19 stycznia (niedziela) o godz. 17.00 w Hotelu Rondo w Kutnie.

Prezentacja książki Piotra Stasiaka w niedzielę, ./upload/articles_pakiety/22364/01_obraz.jpg


Książka „Nowa rzeczywistość lat 1945 – 1948 w powiatach: kutnowskim, gostynińskim i łowickim” autorstwa dr. Piotra A. Stasiaka, to publikacja, po którą może sięgnąć zarówno pokolenie wychowane po 1989 roku, które o realiach czasów PRL wie niewiele, ale także przeznaczona jest dla tych, którzy doskonale tamten okres pamiętają. Dla nich szczególnie, zawartość wydawnictwa przynosi informację o tym, co dotychczas skrywały archiwalia opatrzone klauzulą tajne i poufne. To zderzenie własnych wspomnień z brutalną często rzeczywistością ukazaną przez dostępne tylko nielicznym dokumenty.

Publikacja jest próbą przedstawienia obrazu kształtowania się nowej rzeczywistości politycznej i społeczno–gospodarczej na obszarze powiatów: kutnowskiego, gostynińskiego i łowickiego w latach 1945 – 1948 przede wszystkim w oparciu o źródła archiwalne.

- W pracy zostały przedstawione mechanizmy powstawania i umacniania się nowej władzy, które mimo podobnego charakteru gospodarczego powiatów oraz porównywalnego potencjału ludzkiego, miały swoją specyfikę.
Na kilkuset stronach, w trzynastu rozdziałach zostały scharakteryzowane i poddane analizie m.in. zniszczenia wojenne oraz struktura ludnościowa, która zmieniła się w sposób bardzo istotny - autor opowiada o książce. - W dużym stopniu zerwane zostały więzy społeczne, zdezintegrowane lokalne organizacje społeczne - polityczne. Jednocześnie pojawili się nowi osadnicy, którzy musieli dopiero się asymilować, co w warunkach terroru nie było rzeczą łatwą. [więcej]
kultura, 16.01.2014 16:50|czytane: 1331 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Oświadczenie Kutnowskiego Szpitala Samorządowego w sprawie śmierci półrocznej dziewczynki
Przedstawiamy stanowisko dotyczące śmierci dziecka w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym w Kutnie. -  Obecnie sprawę prowadzi prokuratura wstrzymajmy się więc z wypowiedziami do zakończenia śledztwa. Informacje w tej sprawie zostały przez nas podane w sposób wyczerpujący - informuje Beata Pokojska, rzecznik zarządu KSS Sp. z o.o.

Dla przypomnienia stanowisko Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego

Oświadczenie Kutnowskiego Szpitala Samorządowego w sprawie śmierci półrocznej dziewczynki

[więcej]
wandea, 16.01.2014 14:26|czytane: 2145 razy|37 komentarzy|komentuj|czytaj cały
3,5 tys. zł od Fundacji Muszkieterów na obóz letni dla "Tęczy"
Już w grudniu ubiegłego roku z pomocą dla potrzebujących, po raz trzynasty wyruszył w Polskę „Konwój Muszkieterów”. W ramach kampanii Fundacja Muszkieterów, której członkami są właściciele sklepów Intermarché i Bricomarché, przekazała wsparcie finansowe szesnastu najbardziej potrzebującym ośrodkom pomocy społecznej oraz placówkom opiekuńczo-wychowawczym z województwa łódzkiego.

Pomoc od Intermarché i Bricomarché trafiła do szesnastu potrzebujących placówek z województwa łódzkiego, w tym do Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Tęcza” w Kutnie.

 - Otrzymaliśmy już od Fundacji 3,5 tysiąca złotych, które przeznaczymy na obóz letni podczas wakacji - mówi Dorota Ćwirko-Godycka, dyrektor Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Tęcza” w Kutnie.

Łączna pomoc Konwoju Muszkieterów, jaka trafi do placówek w Łódzkim wyniesie 66 500 złotych. Wytypowane placówki otrzymują taką samą kwotę po 3,5 tys. zł.

W placówce trwa również remont pomieszczeń w ramach akcji "Tytan Liga Kolorujemy". Sala terapeutyczna, łazienka i trzy pokoje będą mieniły sie jak przystało na tęczę różnymi barwami. [więcej]
wandea, 16.01.2014 14:34|czytane: 1240 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Ferie z KDK: Przygotuj się do konkursów
W ramach ferii zimowych Kutnowski Dom Kultury zaprasza dzieci i młodzież do udziału w konkursach. Do niektórych z nich warto się przygotować.

Wielki konkurs recytatorski ZWIERZĄTKOWO dla dzieci
w dwóch grupach wiekowych: klasy 0–III, IV-VI /28 stycznia (wtorek) godz. 11:00/sala tarasowa/Należy przygotować jeden wiersz o zwierzętach (pieskach, kotkach, ptaszkach, motylkach itd.), wypełnić czytelnie kartę zgłoszenia do pobrania w sekretariacie KDK i oddać wypełnioną kartę do dnia 24.01.2014 r.

Nie-taki-wielki Konkurs Wierszoklecki - konkurs dla dzieci z wyobraźnią ze szkół podstawowych (klasy IV-VI) z terenu Kutna i powiatu kutnowskiego/ 29 stycznia (środa) godz. 11:00/sala tarasowa/Zgłoszenia do 20 stycznia/ Uczestnicy konkursu mają do wykonania arcytrudne zadanie-stworzenie wiersza na temat zadany przez organizatorów w dniu konkursu i wygłoszenie go przed jury. [więcej]
Krecik, 16.01.2014 13:22|czytane: 1310 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Małe Co Nieco dla dużych i małych - Dzień Kubusia Puchatka w sobotę
18 stycznia o godz. 15:00 Kutnowski Dom Kultury zaprasza dzieci i dorosłych do sali tarasowej na II piętrze na  "Małe Co Nieco dla dużych i małych", czyli Dzień Kubusia Puchatka w KDK.

Będzie można posłuchać opowieści ze Stumilowego Lasu i ilustrować przygody Kubusia i jego przyjaciół.Na to spotkanie przybędzie sam Kubuś Puchatek, będzie można uścisnąć łapę i zrobić sobie zdjęcie.

W programie: zabawy i konkursy z nagrodami, malowanie twarzy, bajki, stoisko origami, kolorowanki, gry z Kubusiem na konsoli XBOX, loteria fantowa, kącik kulinarny z wymianą przepisów...

Karnet rodzinny dla 3 osób - 5 zł. [więcej]
Krecik, 16.01.2014 13:18|czytane: 1812 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
KAHLPN w niedzielę w Gimnazjum nr 2
W związku z pracami modernizacyjnymi prowadzonymi w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie wyjątkowo i najprawdopodobniej na jeden termin tj. 19 stycznia  zmienione zostało miejsce rozgrywania kolejki II ligi KAHLPN.

Zespoły II ligi rozegrają kolejne mecze w sali gimnastycznej Gimnazjum nr 2. - Za utrudnienia przepraszamy uczestników ligi i liczymy na zrozumienie naszych decyzji. Kolejne informacje o miejscu rozegrania kolejki z 26.01.2014 roku w połowie przyszłego tygodnia - informuje Damian Magdziarz z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kutnie. [więcej]
wandea, 16.01.2014 13:12|czytane: 1183 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zaproszenia na Wilka z Wall Street rozdane
Leonardo DiCaprio  w styczniu otrzymał Złoty Glob za rolę w "Wilku z Wall Street". Już od piątku, 17 stycznia możecie obejrzeć go na ekranie Kina Kutnowskiego Domu Kultury i ocenić czy Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej miało rację. Dla fanów DiCaprio mamy dwa podwójne zaproszenia na ten film.  Wygrali je: Aleksandra Wiklak i Tomasz Kamiński."Bez ceregieli: "Wilk z Wall Street" jest nie tylko najlepszym filmem tego roku, ale i najmocniejszą pozycją w filmografii Scorsese od czasów "Kasyna". Po seansie będziecie przecierać oczy ze zdumienia: ten drapieżny, obłędnie zabawny i nietracący impetu nawet na moment obraz nakręcił 71-latek. [więcej]
wandea, 16.01.2014 12:55|czytane: 1458 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czy będzie konkurs na stanowisko dyrektora kutnowskiej biblioteki?
Izabela Kotlińska na podstawie zarządzenia prezydenta Kutna miała pełnić funkcję dyrektora Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kutnie nie dłużej niż do 31 grudnia 2013 r. Zapytaliśmy kutnowski magistrat co dalej.

- Zgodnie z art. 42 par. 4 Kodeksu Pracy w związku z zaistnieniem szczególnych potrzeb pracodawcy istnieje możliwość powierzenia nowych obowiązków pracownikowi na okres nie dłuższy niż 3 m-ce. Na tej podstawie Prezydent zdecydował o przedłużeniu obowiązków dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kutnie p. Izabeli Kotlińskiej do dnia
31 marca 2014 roku - odpowiada Joanna Brylska z Biura Prasowego Urzędu Miasta Kutna.  - Na podstawie art. 15, 15a, 16 ustawy o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej, istnieją trzy możliwości powołania nowego dyrektora: powołanie dyrektora instytucji kultury bez przeprowadzenia konkursu, powierzenie zarządzania instytucją kultury osobie fizycznej lub prawnej w trybie ustawy prawo zamówień publicznych, powołanie dyrektora w drodze konkursu. [więcej]
wandea, 16.01.2014 12:50|czytane: 1692 razy|10 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Miejska i Powiatowa Biblioteka w Kutnie zaprasza na ferie
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kutnie jak zawsze przygotowała dla dzieci i młodzieży program na ferie.

20 stycznia
godz. 11:00 zimowe origami – zajęcia pod kierunkiem Anny Góry
godz. 13:30 czytamy książki Ewy Nowak: „Piotrus Kita”
21 stycznia
godz. 11:00 magiczny decoupage - warsztaty
godz. 13:30 czytamy książki Ewy Nowak: „Koleżaneczki”
22 stycznia
godz. 11:00 manga – sztuka rysunku – zajęcia pod kierunkiem Marty Michajłów
godz. 13:30 czytamy książki Ewy Nowak: „Lisia”
23 stycznia
godz. 11:00 manga – sztuka rysunku – zajęcia pod kierunkiem Marty Michajłów
godz. 13:30 czytamy książki Ewy Nowak: „Szarka”
24 stycznia
godz. 10:15 spotkanie czytelnicze „Bliżej ksiazki”
godz. 11:30 przedstawienie teatralne „Dziadek”w CTMiT – koszt biletu 5 zł
godz. 13:30 czytamy książki Ewy Nowak: „Pajączek na rowerze” [więcej]
wandea, 16.01.2014 12:42|czytane: 1058 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wyniki sekcji zwłok Basi nie wykazały przyczyny zgonu
Jak podaje Prokuratura Okręgowa w Łodzi, wyniki sekcji zwłok 6-miesięcznej Basi, zmarłej w sobotę, 11 stycznia w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym nie wykazały przyczyny zgonu. Trzeba będzie czekać na wyniki badań histopatologicznych.

Przypomnijmy, Prokuratura Rejonowa w Kutnie prowadzi śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci w związku z zawiadomieniem przez rodzinę zmarłej w kutnowskim szpitalu 6-miesięcznej Basi. Dyrektor łódzkiego pogotowia z kolei złożył doniesienie w Prokuraturze w Łodzi w sprawie śmierci dziewczynki. Dotyczy ono braku właściwej opieki nad dzieckiem w kutnowskim szpitalu. [więcej]
wandea, 15.01.2014 14:08|czytane: 5064 razy|39 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Sklep Auto Części NAPIERAŁA zaprasza na zimowe zakupy
Auto Części NAPIERAŁA zaprasza do sklepu przy ul. 29-go Listopada 23 w Kutnie na zimowe zakupy dla Twojego samochodu.

W ofercie:  płyny do spryskiwaczy, wycieraczki szyb, akumulatory, świece żarowe, termostaty, a oprócz tego pełna gama części zawieszeniowo- silnikowych oraz płyny i oleje eksploatacyjne. ZAPRASZAMY!

Sklep Auto Części NAPIERAŁA Zaprasza na Zimowe zakupy.

[więcej]
wandea, 13.01.2014 16:04|czytane: 1072 razy|komentuj|czytaj cały
Relacja ze sztabu WOŚP przy Gimnazjum i Liceum im. A. Mickiewicza w Żychlinie
Na XXII Finał WOŚP Sztab w Zespole Szkół Nr 1 przygotował sporo atrakcji. Już parę dni przed Finałem ruszyły internetowe licytacje na stronie www.facebook.com/wospzychlin. Licytowano koszulki z autografami gwiazd, kalendarze, gadżety WOŚP a także sesję zdjęciową przeprowadzoną przez uczennicę LO im. A. Mickiewicza, Klaudię Lewandowską.

Relacja ze sztabu WOŚP przy Gimnazjum i Liceum im. A. Mickiewicza w Żychlinie, ./upload/articles_pakiety/22353/01_obraz.jpg
Relacja ze sztabu WOŚP przy Gimnazjum i Liceum im. A. Mickiewicza w Żychlinie, ./upload/articles_pakiety/22353/02_obraz.jpg
Relacja ze sztabu WOŚP przy Gimnazjum i Liceum im. A. Mickiewicza w Żychlinie, ./upload/articles_pakiety/22353/03_obraz.jpg


Oprócz tradycyjnie prowadzonej kwesty (100 wolontariuszy z ZS1), na ulice Żychlina wyszli sztabowcy z tacami pełnymi kanapek i koszami dżemów owocowych. W ten sposób wolontariusze sprzedawali dżemy podarowane przez firmę Cargill Dobrzelin na rzecz WOŚP.  O godz. 9.30 na boisku wielofunkcyjnym „Orlik” przy ZS Nr 1 odbyły się 1 Mistrzostwa w rzucie telefonem komórkowym. Atrapy telefonów posłużyły świetnej zabawie. Technika była dowolna, byleby rzucać w tył ;) . W kategorii mężczyzn zawody wygrał Robert Sobański , a w kobiecej – Susanna Kaczmarek.

Na godz. 11.00 przewidziano rozpoczęcie 1 Żychlińskiego Biegu „Policz się z cukrzycą”, odłamu biegu warszawskiego. Pomysłodawcą biegu był Rafał Mikołajczyk, uczestnik szkolenia Pokojowego Patrolu, który uzyskał od Fundacji zgodę na przeprowadzenie akcji w naszym mieście. Za niewielkie wpisowe (20 zł i więcej) uczestnicy biegu mogli wspomóc akcję, mającą na celu zakup pomp insulinowych dla kobiet w ciąży, cierpiących na cukrzycę. W happeningu wzięło udział 32 biegaczy, w tym także członkowie grupy Night Runners  z Żychlina i Płocka. Uczestnicy imprezy otrzymali zestawy startowe z pomarańczowymi koszulkami z logo WOŚP i biegu „Policz się z cukrzycą”. [więcej]
redaktor, 15.01.2014 15:18|czytane: 1505 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
I LO w Kutnie na 28 miejscu w województwie łódzkim
"Rzeczpospolita" i miesięcznik "Perspektywy" ogłosiły ogólnopolski ranking szkół ponadgimnazjalnych. W Ogólnopolskim Rankingu Liceów Ogólnokształcących 2014 na 322 miejscu (28 w województwie łódzkim) znalazło się I Liceum Ogólnokształcące im. gen. J. H. Dąbrowskiego w Kutnie.

Na pozycji 491 w Polsce i 40 w województwie łódzkim znalazło się III Liceum Ogólnokształcące w Kutnie w ZS nr 1 w Kutnie.

Natomiast w Ogólnopolskim Rankingu Techników 2014 Technikum nr 1 w Kutnie z ZS nr 1 im. St. Staszica zdobyło 102 miejsce. 25 miejsce w Łódzkim zajęło z kolei  Technikum z Zespołu Szkół nr 3 im. Władysława Grabskiego. [więcej]
pismak, 15.01.2014 15:06|czytane: 1493 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Kolejny clip ekipy "Tak To Słyszę". Rób swoje feat. Mikrus
"Rób swoje feat" to kolejny clip z projektu "Najbardziej Dokładnie"  ekipy "Tak To Słyszę".
- Tym razem jest to numer zrobiony  przy współpracy z (Mikrus/Ironic), którzy mieszkają w Płocku. Ziomeczek-Mikrus dograł swoje wersy, z kolei Ironic Stworzył dla Mikrusa linie melodyczną, instrumental który został połączony z produkcja PrZeMaSa i tak właśnie powstał ten numer - mówią muzycy z ekipy "Tak To Słyszę". - Poter - Rób swoje feat. Mikrus (produkt.PrZeMaS/Ironic) serdecznie zapraszamy pozytywnych słuchaczy, razem tworzymy.

[więcej]
kultura, 15.01.2014 09:50|czytane: 1285 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Kraverzy z Kutna z powodzeniem zdali egzamin
12 i 13 stycznia w Łodzi i Warszawie odbyły się egzaminy sprawdzające  na stopnie systemu samoobrony i walki wręcz  Krav Maga przeprowadzone przez przedstawiciela Global Teamu organizacji KMG , Experta Krav Maga Ilye Dynskyego. Tradycyjnie udział w egzaminach wzięła silna grupa kraverów z kutnowskiej sekcji KMG, po raz kolejny stawiając się w licznym gronie.

Kraverzy z Kutna z powodzeniem zdali egzamin, ./upload/articles_pakiety/22351/01_obraz.jpg
Kraverzy z Kutna z powodzeniem zdali egzamin, ./upload/articles_pakiety/22351/02_obraz.jpg
Kraverzy z Kutna z powodzeniem zdali egzamin, ./upload/articles_pakiety/22351/03_obraz.jpg


Kraverzy z Kutna przeszli z powodzeniem wielogodzinny wyczerpujący egzamin z wynikiem pozytywnym. Warto podkreślić  iż  zdawali oni zarówno egzamin na stopnie początkujące jak również po raz pierwszy w historii kutnowskiej sekcji na stopnie zaawansowane.

Wszystkich zainteresowanych wzięciem udziału w treningach sekcji Kutno informujemy że treningi odbywają się dwa razy w tygodniu ( środa 19:00-20:30 oraz w piątki od 18.00-20.30 ) na sali gimnastycznej I LO w Kutnie ul. Dąbrowskiego 1. Więcej informacji pod numerem telefonu 508 155 159. [więcej]
redaktor, 15.01.2014 09:40|czytane: 2664 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Zapasy polskiej armii w Kutnie
Jak podaje polska-zbrojna.pl polska armia zamierza zapasy żywności, mundury oraz części zamienne do uzbrojenia i sprzętu wojskowego przechowywać w kilku nowoczesnych magazynach wielkopowierzchniowych. Pierwszy z nich będzie w Kutnie na Sklęczkach. Jego budowa już ruszyła.

Zapasy polskiej armii w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/22349/01_obraz.jpg


Magazyn w Kutnie będzie miał prawie dwadzieścia tysięcy metrów kwadratowych powierzchni. Ma się składać z magazynów – specjalnego, ogólnego, chemicznego, mundurowego, żywności, konserwacji broni i sprzętu oraz laboratorium. Będzie kosztować ponad sto milionów złotych i działać z wykorzystaniem systemu informatycznego.

Magazyn w Kutnie ma zostać zbudowany do końca 2015 roku, a pierwsze towary powinny do niego trafić wiosną 2016 roku. [więcej]
redaktor, 15.01.2014 09:35|czytane: 1789 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Sztab WOŚP w Zespole Szkół w Żychlinie zebrał do puszek 4818,01 zł
Pomimo kiepskiej pogody w  sztabie WOŚP w Zespole Szkół w Żychlinie wrzało. 72 wolontariuszy od samego rana kwestowali do puszek w Żychlinie i okolicach. W sztabie mogli się posilić, napić ciepłej herbaty i ponownie ruszyć do akcji.  Było wesoło i sympatycznie.

Sztab WOŚP w Zespole Szkół w Żychlinie zebrał do puszek 4818,01 zł, ./upload/articles_pakiety/22348/01_obraz.jpg
Sztab WOŚP w Zespole Szkół w Żychlinie zebrał do puszek 4818,01 zł, ./upload/articles_pakiety/22348/02_obraz.jpg
Sztab WOŚP w Zespole Szkół w Żychlinie zebrał do puszek 4818,01 zł, ./upload/articles_pakiety/22348/03_obraz.jpg


13 stycznia zebrane pieniądze zostały wpłacone na konto Fundacji WOŚP. Ostateczna suma zebranych pieniędzy wynosi – 4818,01 zł.

- Chciałabym serdecznie podziękować wszystkim wolontariuszom(uczniom, nauczycielom, pracownikom szkoły) oraz naszym darczyńcom, dzięki którym mogłam zorganizować w naszej szkole Sztab WOŚP (Joanna Leśnik-Apteka Pod Złotą Wagą; Mariusz Kamiński-Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW”; UNION CHOCOLATE Sp. zo.o.;Iwona Kciuk; Henryka, Stanisław i Mariusz Ryżlak-Zakład Produkcyjno Usługowy i Handlowy-FOLMAX S.; Cukrownia Dobrzelin; Romuald Kamiński-Kamlex. - mówi  Szefowa Sztabu WOŚP Małgorzata Urbańska. [więcej]
redaktor, 15.01.2014 09:21|czytane: 1633 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Krośniewice zebrały 14 560,22 zł
W tym roku Sztab WOŚP w Krośniewicach zebrał 14 560, 22 zł. Sztab przygotował dla krośniewiczan atrakcyjny program artystyczny.

Krośniewice zebrały 14 560,22 zł, ./upload/articles_pakiety/22347/11_obraz.jpg
Krośniewice zebrały 14 560,22 zł, ./upload/articles_pakiety/22347/02_obraz.jpg
Krośniewice zebrały 14 560,22 zł, ./upload/articles_pakiety/22347/03_obraz.jpg


Wystąpiły lokalne młode talenty muzyczne i taneczne, zespoły i soliści Krośniewiacy, Anna Winkler i gwiazda wieczoru The Gospel Time. [więcej]
redaktor, 15.01.2014 08:46|czytane: 1698 razy|11 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Polfarmex Kutno odpada z Pucharu Polski
W hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie zakończył się ćwierćfinałowy mecz Intermarché Basket Cup Polfarmex Kutno i Stabill Jezioro Tarnobrzeg, wynikiem 65:73, w kwartach 20-24; 24-11; 10-24 ; 11-14. Tym samym drużyna z Kutna odpadła z rozgrywek Pucharu Polski.

Polfarmex Kutno odpada z Pucharu Polski , ./upload/articles_pakiety/22342/22_obraz.jpg
Polfarmex Kutno odpada z Pucharu Polski , ./upload/articles_pakiety/22342/11_obraz.jpg
Polfarmex Kutno odpada z Pucharu Polski , ./upload/articles_pakiety/22342/35_obraz.jpg


Początek pierwszej kwarty należał do zespołu z Tarnobrzegu, który wypracował przewagę. Lecz podopieczni trenera Jarosława Krysiewicza łatwo się nie poddawali dominacji gości. W końcu w naszej drużynie gra zatrąbiła. Koszykarzom Polfarmexu Kutno udało się odrobić trochę punktów i utrzymać minimalną przewagę zespołu z Tarnobrzegu. Pierwsza kwarta skończyła się wynikiem 20:24.

W drugiej kwarcie koszykarze z Kutna poszli za ciosem i pokazali, że nie ma tak dużej różnicy miedzy zespołami. Celny rzut zza linii 6,75 m Dawida Bręka doprowadził do remisu. Następnie gospodarzom udało się wyjść na prowadzenie. [więcej]
TomekKula, 14.01.2014 19:46|czytane: 2440 razy|12 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Jaśki rozdane. Bo to zła kobieta była na Święto Dąbrowszczaka
9 stycznia I LO im. J.H. Dąbrowskiego obchodziło swoje święto. Tegoroczne uroczystości  odbyły się  w Kutnowskim Domu Kultury. Część oficjalna rozpoczęła się od przemówienia dyrektora Przemysława Zawadzkiego oraz zaproszonych gości, w tym prezydenta Kutna  Zbigniewa Burzyńskiego, wicestarosty  Konrada Kłopotowskiego oraz prezesa Stowarzyszenia Absolwentów  Adama Handzelewicza.

Jaśki rozdane. Bo to zła kobieta była na Święto Dąbrowszczaka, ./upload/articles_pakiety/22345/01_obraz.jpg
Jaśki rozdane. Bo to zła kobieta była na Święto Dąbrowszczaka, ./upload/articles_pakiety/22345/02_obraz.jpg
Jaśki rozdane. Bo to zła kobieta była na Święto Dąbrowszczaka, ./upload/articles_pakiety/22345/03_obraz.jpg


Po części oficjalnej  odbyła się gala wręczenia tzw. Jaśków. Jaśki to nagrody przyznawane uczniom przez nauczycieli. Są one nawiązaniem do Heńków, którymi to uczniowie honorują nauczycieli  w Dzień Edukacji Narodowej.  W tym roku prowadzącymi Jaśki byli Nadia Pietrzykowska oraz  Maciej Konarski.

Tegoroczni zwycięzcy w poszczególnych kategoriach to:
- „Debiut” – Aleksandra Wiklak
- „Szyk i elegancja” – Oliwia Woźniak
-„Uprzejmi i kulturalni” – Kacper Pawłowski
- „Para roku” – Natalia Kaczmarek i Filip Grobelski
- „Sportowiec” – Michał Urbański
-„Najsympatyczniejsza klasa” – klasa IIIb [więcej]
pismak, 14.01.2014 21:42|czytane: 2402 razy|9 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Bal karnawałowy w "Dziewiątce"
9 stycznia w Szkole Podstawowej nr 9 odbył się wspaniały bal karnawałowy dla dzieci z klas I- III i oddziałów przedszkolnych. 

Bal karnawałowy w
Bal karnawałowy w
Bal karnawałowy w


Organizatorem balu była kierownik świetlicy Ewa Milka wraz z wychowawcami oraz Rada Rodziców. Stołówka szkolna na czas balu zmieniła się w cyrkową arenę, na której rej wodził uśmiechnięty klaun, wodzirej wspaniałej zabawy. „Cyrkowa arena” mieniła się wszystkimi kolorami tęczy, rozbrzmiewała uśmiechem i muzyką. Atrakcją, jak co roku, był konkurs na najwspanialszy strój karnawałowy. Wybór był bardzo trudny. Aż 50 dzieci zostało nagrodzonych. [więcej]
Krecik, 14.01.2014 21:30|czytane: 1700 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kutnowska Syrenka - reaktywacja polskiego przemysłu motoryzacyjnego
Pod koniec ubiegłego roku w siedzibie firmy AMZ-KUTNO Sp. z o.o. odbyło się sympozjum naukowo- przemysłowe związane z „Reaktywacją polskiego przemysłu motoryzacyjnego - Syrenka”.

- Sympozjum to było zwieńczeniem pewnego etapu prac związanych z zaprojektowaniem i uruchomieniem produkcji kultowego już samochodu Syrenka. Opracowania i uruchomienia produkcji podjęło się (można tak nazwać) kutnowskie konsorcjum składajace się z dwóch dużych i znanych w Polsce firm Polfarmex S.A. i AMZ- Kutno Sp.zo.o. Koordynacją tego odważnego projektu podjęła się Agencja Rozwoju Regionu Kutnowskiego S.A. Prace koncepcyjne rozpoczęły się już w 2011 roku - pisze na portalu gospodarczym Jerzy Ceranowski. - Po rozsztrzygnięciu konkursu na design przyszłej konstrukcji rozpoczęły się żmudne prace projektowe. Sympozjum miało na celu przedstawić zagadnienia, które należy uwzględnić przy podjęciu poważnych zamiarów związanych z produkcją samochodów.

Czy Kutno stanie się ośrodkiem odrodzonej polskiej motoryzacji?

W sieci dostępny jest już film pokazujący jeżdżący w Kutnie  prototyp Syrenki. TUTAJ
[więcej]
pismak, 14.01.2014 18:44|czytane: 1837 razy|14 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Empik szuka partnera handlowego
Empik szuka partnera handlowego, menadżera, który prowadziłby działalność gospodarczą w Kutnie i rozwinął w naszym mieście salon firmowy.

Dla wielu przedsiębiorczych mieszkańców to dobra wiadomość, oferta pracy TUTAJ Z kolei odbiorcy kultury również powinni być zadowoleni, gdyż lider na polskim rynku dystrybucji dóbr kultury ma bardzo bogatą ofertę, [więcej]
pismak, 14.01.2014 19:51|czytane: 1955 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czytelnicy piszą: Na Al. ZHP grasuje zboczeniec
Mieszkańcy Kutna informują nas, że w kilku punktach miasta można dziś było natknąć się na obnażającego się mężczyznę.

- Szłam z córeczką alejami ZHP gdy nagle mężczyzna przed nami zsunął spodnie - opowiada pani Karolina. - Córka się zawstydziła, przeszłyśmy obok, nie zaczepiał nas. Zboczeniec poszedł między bloki.

Kutnowska policja poszukuje mężczyzny z wąsami, w krótkiej czarnej kurtce, który dziwnie się zachowuje i obnaża w miejscach publicznych. [więcej]
pismak, 14.01.2014 18:12|czytane: 3297 razy|10 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Sztab Kutno WOŚP zebrał do puszek 31 154, 28 zł
Po przeliczeniu pieniędzy przez ppracownice Banku PKO BP SA znana jest już oficjalna kwota jaką Sztab Kutno zebrał podczas 22 Finału WOŚP to: 31 154 zł 28 gr.  Wolontariusze kwestowali w Kutnie, Łaniętach i Strzelcach.

 Sztab Kutno WOŚP zebrał do puszek 31 154, 28 zł , ./upload/articles_pakiety/22339/01_obraz.jpg
 Sztab Kutno WOŚP zebrał do puszek 31 154, 28 zł , ./upload/articles_pakiety/22339/02_obraz.jpg
 Sztab Kutno WOŚP zebrał do puszek 31 154, 28 zł , ./upload/articles_pakiety/22339/03_obraz.jpg


- Serdecznie dziękujemy: Grupie Teatralnej Maska 2 przy UTW, Oddziałowi Ratownictwa Wodnego Rzeczpospolitej w Kutnie, Kutnowskiemu Domowi Kultury, Młodzieżowemu Domowi  Kultury, Centrum Teatru Muzyki i Tanca, ZHP Hufiec Kutno, Oriflame, Klubowi Origami Kwadracik, RCKiK punkt pobrań w Kutnie, Muzeum Regionalnemu w Kutnie, GRS RANGER, Państwowej Straży Pożarnej, Urszuli Jędrzejczyk, Alicji Olczak, Henrykowi Dybiec,Jadwidze Urbańskiej, Krystynie Urbaniak, Józefowi Stańczykowi, Józefowi Marciniakowi, Sławomirowi Suchodolskiemu, Edwardowi Książkowi, Ludowemu Zespołowi Dziecięcemu „Pacyna”,  PSS Społem, MOTO PUB Garage, Kawiarni Croccantino, Cukierni Wasiakowie, Klubokawiarni Kutnowianka, Przedszkolu Miejskiemu nr 15 Bajka.Szczególne podziękowania dla naszych wolontariuszy, którzy zagrali z nami w "Orkiestrze" mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych. Dziękujemy mieszkańcom, którzy mimo wszystko wyszli w ten dzień aby wrzucić do puszki oraz wszystkim, którzy byli, są, i będą z nami -  dziękuje WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY - SZTAB KUTNO [więcej]
pismak, 14.01.2014 18:09|czytane: 1959 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Upał, bezmyślność urzędnika i zadłużenie szpitala
Czy człowiek może poczuć się w konsystencji budyniu waniliowego, serka topionego lub innego smacznego acz płynnego zjawiska? Odpowiadam, tak może i... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Rewelacyjna Kapela Hanki Wójciak. Dziś zapraszamy na brzmienia marokańskich gimbrii
Wczoraj przed kutnowską publicznością w Centrum Teatru Muzyki i Tańca wystąpiła Kapela Hanki Wójciak. Zespół powstał w Krakowie, gra muzykę z pogranicza world music, folku, piosenki autorskiej.  Duża galeria zdjęć A dziś o godz.... [więcej]
Sport
"Jedynka" trzecia w ręczną w Orlikowej Lidze Mistrzów
We wtorek w Poddębicach odbył się turniej rejonowy w piłce ręcznej chłopców w ramach Orlikowej Ligi Mistrzów - Łódzkie Gra w Ręczną. W turnieju udział wzięła Szkoła Podstawowa nr 1 w Kutnie. W wyniku zaciętej i bardzo wyrównanej rywalizacji chłopcy z Jedynki... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Sprzedam 4,08 hektary POLE UPRAWNE Sprzedam POLE UPRAWNE = 4,08 hektary... [czytaj więcej]
Konkretna propozycja i konkretne zarobki!Warszawa Współpraca dla sympatycznej, uśmiechniętej, komunikatywnej i chętnej do pracy. Chcesz zarabiać w normalnej atmosferze, na uczciwych warunkach, dyskretnie, bezpiecznie i konkretnie? Jeśli tak t... [czytaj więcej]
Zawieszka Nieśmiertelnik Srebro +GRAWER Zdjęcia i Tekstu Idealny i modny prezent dla kobiety i mężczyzny. Wspaniały prezent na Imieniny, Urodziny, Rocznicę, Walnetynki, Dzień Kobiet, Mikołaja, oraz pod choinkę na Gwiazdkę Świąt Bożego Narodzenia... [czytaj więcej]
Kotki Oddam kotki w dobre ręce. Więcej informacji pod nr telefonu 602430567.... [czytaj więcej]
Monitoringi, alarmy Witam, oferuję usługę konfiguracji oraz montażu kamer, alarmów oraz innych systemów zabezpieczeń. Wykonuję również inne usługi informatyczne. Zapraszam.... [czytaj więcej]
Sprzedam biurko duże 210 cm / bardzo dobre wykonanie Mam do sprzedania duże biurko w bardzo dobrym stanie. Biurko ma ponad 1,5 metra i było robione na zamówieni a więc jest wykonane z bardzo dobrego materiału. Posiada wiele szuflad, miejsce na je... [czytaj więcej]
Fly High Production – Produkcja filmowa Firma Fly High Production to przede wszystkim profesjonalna produkcja filmów i innych form audiowizualnych, bazująca na najnowszych technologiach min zastosowaniu drona i innych technologii stabiliz... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
Odzież na sklepy, butiki, stragany Oferujemy odzież na sklepy, butiki, stragany w bardzo dobrej jakości z Niemiec i Włoch. U nas klient zamawia według osobistego zapotrzebowania (damskie, męskie, dziecięce,... [czytaj więcej]
samochód do ślubu wesele OFERUJĘ PAŃSTWU WYNAJEM LIMUZYNY AUDI w kolorze czarna perła. Samochód jest reprezentacyjny, idealny na tak wyjątkową uroczystość. Zaletą tego samochodu jest przestronne wnętrze i duży baga... [czytaj więcej]
Zespół jednoosobowy DJ Polecam jednoosobowy zespół muzyczny (klawisz i vokal na żywo)który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gram na terenie całego kraju. Wieloletnia praktyka w prowad... [czytaj więcej]
Zespół muzyczny KONKRET to pięcioosobowy zespół muzyczny, który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gramy głównie na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego. Wieloletnia... [czytaj więcej]
Zatrudnimy pracowników Firma P.P.H.U. "ELBEMA" s.c. zatrudni pracownika na stanowisko elektromonter lub pomocnik elektromontera. Mile widziane prawo jazdy kat.B oraz uprawnienia Sep 1kV. CV proszę przesyłać na adres mail... [czytaj więcej]
Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Najlepsze rozwiązanie, jeżeli pilnie potrzebujesz pieniędzy. Nie pytamy o Twój cel – całą sumę możesz przeznaczyć na dowolny,... [czytaj więcej]
SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996ROK PILNIE SPRZEDAM MAM DO SPRZEDANIA SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996 ROK rn5-DRZWIrnKOLOR CZARNY rnPILNIE SPRZEDAM... [czytaj więcej]
Kawalerka do wynajęcia, Kutno ul. Słowackiego Wynajmę mieszkanie w bloku przy ulicy Słowackiego. Jest to odświeżona kawalerka o powierzchni 27 m. kw., w sam raz do zamieszkania.rnCena 850 zł zawiera czynsz i odstępne dla właściciela, do k... [czytaj więcej]
SPECJALISTA DS. MARKETINGU I SPRZEDAŻY Jesteśmy firmą zajmującą się produkcją mebli tapicerowanych i poszukujemy osób młodych, ambitnych oraz kreatywnych na stanowisko: SPECJALISTA DS. MARKETINGU ORAZ SPRZEDAŻY Obowiązki:  ... [czytaj więcej]
PRACA HUTA Poszukujemy osób do pracy w Hucie w Dąbrowie Górniczej na stanowiska: - operator wózka widłowego - operator suwnicy – uprawnienia IS specjalne trawersowe, chwytakowe Warunki: - atrakcyjne w... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Felicjan Rohloff:
13 minut temu
Zeżarłam "się" w pospiechu. Proszę o zrozumienie i wklejenie "się" tam gdzie trzeba. AWRUK!
Felicjan Rohloff:
16 minut temu
###"R". Albinie vel (???????)! Dziękuję za zaproszenie. Da Bóg, to jutro przedstawię ewentualny termin tego niezwykle zapowiadającego wydarzenia. Gdzie jest ten wasz gród? zawalona jestem dzisiaj robotą. Pozdrawiam i wszelkich łask bożych życzę. ~emerytowana nauczycielka.
Felicjan Rohloff:
2 godzin temu
Kordianie! To sobie startuj jak jesteś debilem w trepem lub idiotą w kaloszach. Matura to bzdura, a te konkursy to lipa. A te samorządy to Awruki i Złodzieje. Nie bić Awruków i Złodziei, tylko je zlikwidować. Zlikwidować bzdurną maturę! Zlikwidować ukartowane konkursy! Zlikwidować nierządne samorządy! Zlikwidować szkoły samorządowe. Przestać chodzić do bzdurnych szkól! I zacząć się uczyć! I zacząć czytać eKutno! I wstąpić do KAN"PiŚ"! Pod żadnym pozorem nie likwidować KOTÓW !!! I nie zabijać DZIECI ! I nie budować świątyń! I nie budować pałaców! I nie budować komitetów! Budować SERCA, UMYSŁY i DUSZE! I nie sadzić i nie pielęgnować dębów JPII. Rodzić dzieci, uczyć je i wychowywać! Młodzieży nie rozpuszczać! Zrezygnować z paciorków, fikołków i koziołków! Uwierzyć w Boga! Kochać Polskę! I rozniecać promienie NADZIEI! I nie spać! I obudzić się! I się oświecać! I myśleć! I pracować! I odpoczywać! I bawić się! I działać!.........I nigdy nic złego nie robić........ Coś dobrego - zawsze można..... O kotów dbać, psom dać spokój a świnie oprzątać!....... Paniali?........Amen.
Jordan Sierpowski:
2 godzin temu
POSEŁ Z PIS Tadeusz Woźniak - pozując do zdjęć ze strażakami w Komadzynie, splata swe wypracowane dłonie,na nieprzyzwoicie upasionym brzuszysku.Fakt - inni dostojnicy z jego partyji pozując do zdjęć - czynią podobnie. Ale - jak by nie liczyć, Tadeusz Woźniak (ksywa kanonik) - kadencji poselskich ma już sobą wiele i ta kadencja nie jest jego ostanią, to i nie dziwota, że i jego i tak już upasiony brzuch, z każdą kadencja staje się i coraz to i coraz to bardziej monstrualny. Wiadomo - odmawiać na tych różnych poselsko-wiejskich bankietach jadła i napitki - to rzecz wielce niepolityczna. Tak myślę,że jeżeli darwinowska teoria ewolucji nie zadziała i Woźniakowi nie wydłużą się kończyny górne jak u orangutana ,tak aby ręce mógł spleść na swym brzuchu - to tylko patrzeć, jak niezbędnym dodatkowym wyposażeniem posła staną się protezy, przedłużające jego kończyny górne. A po co ? A NO PO TO - ABY POSEŁ WOŹNIAK MÓGŁ SWE WYPRACOWANE DŁONIE SPLEŚĆ NA SWYM MEGA OLBRZYMIM BRZUSZYSKU.
Marian Pawełek:
2 godzin temu
Ciekawe, czy nadal wierzy w swojego idola, górniczynę?
Maria Giedgowt:
2 godzin temu
Widocznie była za słaba, że wygrać. Zresztą ma dużo pracy - kilku uczniów na krzyż w prywatnej. Jak oni się zmieszczą w tym budynku?
Felicjan Rohloff:
3 godzin temu
Ludzie! Nie macie ciekawszych problemów? wiadał dzięcioł żonie: PiS upada, PO tonie . A młode koty tego słuchały i wcale się tym nie przejmowały, tylko miauczały. POPiS - to najstraszniejsze słowo świata - tak dzisiaj miauczały koty stare i młode i mrugając śpiewały: PiS i Plarforma to jedna rodzina, kaczor i donald - nie polska ptaszyna. Ludzie! Nie liczy się forma - liczy się treść. Nie liczy się PiSforma! Nie liczy się PLATforma! Liczy się KUTNOWSKA ARMIA NADZIEI "Prawda i Śmiech"!!!!! Koty są najmądrzejszymi stworzeniami świata!!!!! Niech żyją Koty! I niech żyje KAN "PiŚ"!
Mateusz Dąb:
3 godzin temu
Nikt z patriotów nie miał szans, bo sitwa rzadzi, ale mnie dziwi jedno, że nie wystartowała pani, która wspierała Łebskiego w kampanii.
Felicjan Rohloff:
3 godzin temu
Tyle co koty napłakały. I nic więcej. Tak słyszałem..... Mówią, że śmieszny Tadeusz rozrzutnością nie grzeszy i św. mamony nie marnotrawi. Co innego to te prezbiterianie z Sienkiewicza. Tam jest Zakon Koedukacyjny dla Św. Świrów. Ludzie! Co tam się dzieje? Jak tam grzeszą. Więcej wydają niż zarabiają. Oni chyba na islam już przeszli. Bo Policja ich się boi. Proboszcz tez się boi. I żadnej klątwy na nich nie rzuca. Ekskomuniki tez się boi im wręczyć. Łajdactwo kwitnie pełną gębą i pustymi butelkami. Hulaj dusza! Piekła nie ma! Kto ten Zakon zlikwiduje to chyba świętym zostanie. Ja nie mogę na to wszystko patrzeć. Zakładam Koedukacyjny Zakon Wszystkich Kawalerów jeszcze światłych, mądrych i cnotliwych i Wszystkich Panien Jeszcze Dziewic. Jutro mamy pierwsze spotkanie przy drzwiach otwartych. Musimy być lepsi od tych synów marnotrawnych i rozrzutnych cór z kutnowskiego PiSolandu. Coś dobrego trzeba w życiu zrobić. Nieprawdaż?
January Sobota:
2
 · 
4 godzin temu
Mamy "najgłupszego" Komentatora eKutna BOHDANA ODYŃCA.
Protazy Kotłubaj:
2
 · 
4 godzin temu
Popieram kandydaturę Tego dzielnicowego.Jest człowiekiem inteligentnym, mądrym, sumiennym i uczciwym. Sprawiedliwy i otwarty dla ludzi. Zawsze służy pomocą.
Waldemar Rzuscyć:
3
 · 
4 godzin temu
Został wypchnięty z PiSu. To sa kulisy polityki Klopotowskiego, Matuszewskiego i Błaszczyka. Dlaczego mu nie pomogli ci dwaj ostatni ? Mam wrażenie, że wolą, aby poseł był ze Zgierza, a nie z Kutna. Co Klopotowski, Klimecki, Olesiński zrobili z PiS, to widać z obecności na listach takich ludzi jak Jóźwiak i Ziółkowski.
Bohdan Odyniec:
5 godzin temu
Mamy "najlepszego" Prezydenta Kutna ZBIGNIEWA BURZYŃSKIEGO.
Makary Pawlikowski:
2
 · 
5 godzin temu
A ile dal ten śmieszny Tadeusz ze swojej diety ?
Bartosz Koścień:
6 godzin temu
wklejam wszystkie 4 linki raz jeszcze tym razem poprawne:
umkutno.bip.e-zeto.eu/index.php?type=4&name=bt3& func=selectsite&value%5B0%5D=mnu30&value%5B1%5D=7< br />

www.ekutno.pl/wiadomosci,33979-r-nice-mi-dzy-teo ria-a-praktyka-k-opoty-z-prawem-komendanta-policji -w-kutnie,

kutno.net.pl/artykuly/aktualnosci,aktualizacja-k omendant-kutnowskiej-policji-na-dywaniku-prywatne- dojazdy-rozliczal-jak-sluzbowe,84342.html

www.polskatimes.pl/fakty/kraj/a/komendant-powiat owy-policji-w-kutnie-dostal-reprymende,12174332/
Bartosz Koścień:
2
 · 
6 godzin temu
UPDATE

ZAPRASZAM WSZYSTKICH TU KOMENTUJĄCYCH DO KLIKNIĘCIA W PONIŻSZY LINK

http/umkutno.bip.e -zeto.eu/index.php?type=4&name=bt3&func=selectsite &value%5B0%5D=mnu30&value%5B1%5D=7

Wszyscy Ci, którzy tu komentują nie zadali sobie nawet grama trudu, aby wejść na stronę Urzędu Miasta. Wszyscy piszą "w ciemno". że konkurs odbył się tajnie, że nie było ogłoszenia - cel? Napluć komuś w twarz, upodlić i wykreować błędną rzeczywistość.

Szczerze? Jest to tak zaściankowe myślenie, a przy tym maksymalnie żałosne. Typowa kutnowska mentalność. Zastanawiam się tylko, po co tyle jadu, nie macie własnego życia, planów, marzeń, pasji, pracy, dzieci, rodziny? Wolicie wypluwać gorzkie żale pewnie na osobę, której nawet osobiście nie znacie? Okej, wylewajcie, nikogo to nie rusza, ale wiedzcie, że karma wraca, a przy tym patrząc z boku - chciałabym zobaczyć, czy potraficie mieć tyle odwagi w rzeczywistości co tu w Internecie, podpisujcie się swoim prawdziwym imieniem i nazwiskiem, śmiało! Skoro macie tyle racji, wiecie wszystko najlepiej, posiadacie takie informacje, że można robić aferę za aferą - taka cenna wiedza i szereg informacji - okazja to zabłyśnięcia w sieci! Szkoda zmarnować szansy

Najgorsza analiza przedstawiona poniżej przez "TATARA" - brak słów, jeżeli masz czas na pisanie takich komentarzy i analizowanie całej sytuacji - podziwiam. Jeszcze można zrozumieć, gdyby to co napisałeś było prawdą chociaż w minimalnym stopniu. Ale niestety - napociłeś się przy pisaniu, a wcześniej przy wymyślaniu bzdur i nic z tego nie ma, szkoda Cię biedaku. Dzieci w szkole? Nudna praca? No tak, Kutno takie nudne, trzeba sobie urozmaicić życie.

Wskazówka dla "SPRAWDZAJĄCYCH" - a sprawdzajcie wykształcenie, a sprawdzajcie doświadczenie, a sprawdzajcie kompetencje i wiedzę Pana Bieńka - dokładnie, sprawdzajcie a potem się wypowiadajcie. A jeżeli już wiecie, w co szczerze wątpie - wyciąGNIJCIE wnioski.

Odchodząc od tematu wywołującego przeogromne poruszenie wśród kutnowskich internautów, zachęcam do węszenia w sprawie, która tego wymaga - okazja tym razem dla kutnowskich detektywów. Pf.
Poniżej kilka szczegółów.

Tylko Ci co posiadają pewne informacje dokładnie wiedzą, jak wygląda praca w Kutnie w Policji, gdy tylko zjawił się komendant Szymański. Tylko te osoby wiedzą o wewnętrznych aferach, których część posypała się i została ujawniona w artykule opublikowanym całkiem niedawno.
Skąd się wziął, kto go broni pomimo tylu kłopotów z prawem? Taka osoba rządzi kutnowską policją. Zapewniam, że wiecie w tej sprawie tyle, ile macie w głowach - czyli prawie nic.
Ku przypomnieniu.

http/www.ekutno.pl /wiadomosci,33979-r-nice-mi-dzy-teoria-a-praktyka- k-opoty-z-prawem-komendanta-policji-w-kutnie,

http/kutno.net.pl/ artykuly/aktualnosci,aktualizacja-komendant-kutnow skiej-policji-na-dywaniku-prywatne-dojazdy-rozlicz al-jak-sluzbowe,84342.html

http/www.polskatim es.pl/fakty/kraj/a/komendant-powiatowy-policji-w-k utnie-dostal-reprymende,12174332/

Zachęcam do ponownej lektury i wyciągnięcia wniosków, tym razem trafnych.
Zbigniewa Biallosser:
2
 · 
6 godzin temu
Onufry czy prawdą jest ,że nawet najbliżśi współpracownicy nie wiedzieli ,że odchodzi na samorządową posadkę , nie wiesz dlaczego?Wstyd, honor czy co jeszcze?
Florian Plemieński:
6 godzin temu
Jest całym złem.
Gabriel Koropka:
6 godzin temu
To co Fauście Tobie lekarz od duszy pomógł? Dziwne!A uroda jest kwestią gustu ,i o tym już się nie ..........no chyba Wiesz?
Jonasz Ubysz:
5
 · 
7 godzin temu
Mówię ci po raz kolejny przestań z tym trzeba było startować . No to mogłeś startować , ciekawe czy byś wygrał . W kutnie przed konkursami jest pewniak i nie ma sensu nawet skłądac dokumentów. Zrozum gamoniu.Najciekawsze artykuły
 ·  14
5 dni temu
Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK
 ·  188
5 dni temu
Apel do mieszkańców Kutna, do ludzi, którym na sercu leży dobro miasta i powiatu
 ·  73
5 dni temu
Coraz wyższe pensje prezesów spółek miejskich
 ·  20
6 dni temu
Od dziś parking przy dworcu PKP na Siemiradzkiego zamknięty. Radny interpeluje
 ·  36
10 dni temu
Piramida aptekarska. Lekarz z kutnowskiego szpitala na ławie oskarżonych
 ·  7
11 dni temu
Mieszkańcy Podrzecznej będą mogli wykupić tańszy abonament w strefie płatnego parkowania
 ·  278
12 dni temu
Memorandum do potencjalnych prywatnych partnerów w budowie hali w Kutnie
 ·  10
15 dni temu
Smaczne mówienie, prawda i hejt. Profesor Jerzy Bralczyk w Kutnie
 ·  3
16 dni temu
Piknik Rodzinny w
 ·  14
16 dni temu
Akt erekcyjny wmurowany pod stacjonarne hospicjum w Kutnie
 ·  6
17 dni temu
Znajdź się na zdjęciach z Pikniku Organizacji Pozarządowych
 ·  8
18 dni temu
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Bogata kutnowska tradycja fotograficzna
 ·  32
18 dni temu
Strażacy mieli pełne ręce roboty. Mieszkańcy liczą straty po ulewie
 ·  34
20 dni temu
Komendant Powiatowy Policji w Kutnie odpowiada
 ·  107
20 dni temu
Propozycja PSL pro forma?
 ·  9
20 dni temu
Urzędnik urzędnikowi nierówny. Nagrody na Dzień Samorządowca
 ·  4
20 dni temu
Wyjątkowy spektakl pt. Królewna Śnieżka na Dzień Dziecka w Krośniewicach
 ·  50
20 dni temu
Różnice między teorią a praktyką? Kłopoty z prawem komendanta Policji w Kutnie
 ·  6
21 dni temu
Taniec i zabawa na Dniu Dziecka w Kutnie
 ·  5
21 dni temu
Rockowy festiwal na Kutnowiance cz.2
 ·  9
21 dni temu
Fotoreportaż Qtnoizz Fest cz.1
 ·  2
21 dni temu
Stalowe Tumy 2017 i skarb czyli prototyp polskiej amfibii Fiat 126-P LPT
 ·  4
23 dni temu
Uczennice z Kasprowicza wygrały konkurs o patronie I LO. Polecą szybowcem!
 · 
27 dni temu
Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny. W Łódzkiem najlepsi uczniowie z Kleszczowa
 ·  61
27 dni temu
Warunki PSL wchodzą w życie. Starostwo likwiduje stanowiska
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności