eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 24.06.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,34209-p-jolanta-zagajewska-by-a-dusza-towarzystwa," title="Kutno: ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa</b><br>To nie był czas. To nie była pora.I zgasło słońce, kiedy...</div></a> <a href="/kultura,34210-nagrody-w-dziedzinie-kultury-dla-makowskiego-i-kacalaka," title="Kutno: Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka</b><br>Jarosław Makowski i Tadeusz Kacalak otrzymali Nagrody Prezydenta Kutna w dziedzinie kultury....</div></a> <a href="/wiadomosci,34213-dni-pola-w-strzelcach," title="Kutno: Dni Pola w Strzelcach" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Dni Pola w Strzelcach</b><br>Dziś w Strzelcach odbyły się Dni Pola...</div></a> <a href="/wiadomosci,34208-ekuchnia-udka-po-maroka-sku," title="Kutno: eKuchnia: Udka po marokańsku" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>eKuchnia: Udka po marokańsku</b><br>Nieziemsko pachnące, delikatne i soczyste udka z kurczaka marynowane z aromatycznymi...</div></a> <a href="/wiadomosci,34193-uczniowie-i-nauczyciele-z-kutna-nagrodzeni," title="Kutno: Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni</b><br>Dziś w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie odbyło się...</div></a> <a href="/wiadomosci,34187-jubileuszowy-wiecz-r-z-kr-tkimi-filmami-w-centrum-teatru-muzyki-i-ta-ca," title="Kutno:  Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca" class="none white"><div id="opis_slidera"><b> Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca</b><br>30 czerwca, o godzinie 18:00 odbędzie się jubileuszowa edycja Euroshorts w...</div></a> <a href="/wiadomosci,34182-radni-powiatowi-mieli-szkolenie-wiedza-wszystko-o-tablecie," title="Kutno: Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie</b><br>Tableciku, tableciku powiedz przecie, kto jest najmądrzejszy w radzie? Dziś przed...</div></a> <a href="/wiadomosci,34173-zmar-marek-w-jkowski-regionalista-i-by-y-prezes-tpzk," title="Kutno: Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK</b><br>Zmarł Marek Wójkowski  (1955-2017) – regionalista, kolekcjoner, pasjonat historii 37 pp, ...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Grupa teatralna "Tak czy nie" w Teatrze Buffo
W ubiegły piątek, 10 stycznia uczniowie z grupy teatralnej „Tak czy nie” z Gimnazjum nr 1 im. Adama Mickiewicza w Kutnie pod opieką Magdaleny Jaszczak i Joanny Lach-Skrzyneckiej obejrzeli musical „Romeo i Julia” w Teatrze Buffo w Warszawie.

Grupa teatralna
Grupa teatralna
Grupa teatralna


- Jestem pod wrażeniem efektów specjalnych. Podoba mi się połączenie muzyki i śpiewu z tańcem współczesnym – powiedziała tuż po spektaklu Justyna Dąbrowska.

- Siedziałem tak blisko sceny po raz pierwszy. Bardzo mi się podobało! – to słowa Pawła Kamińskiego.

Uczniowie mogli dokładnie przyjrzeć się umiejętnościom artystów, a nawet poczuć krople deszczu, rozpryskiwane przez stopy tańczących  na scenie, zajmowali bowiem miejsca w drugim rzędzie. [więcej]
pismak, 14.01.2014 13:42|czytane: 1182 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Młodzi żychlinianie na praktykach w Hiszpanii
Uczniowie  Technikum Informatycznego ZS w Żychlinie  wyjeżdżają  na miesięczne praktyki informatyczne do Ubedy i Sewilli w Hiszpanii w ramach programu „ Leonardo da Vinci”.

Młodzi żychlinianie na praktykach w Hiszpanii, ./upload/articles_pakiety/22336/01_obraz.jpg
Młodzi żychlinianie na praktykach w Hiszpanii, ./upload/articles_pakiety/22336/02_obraz.jpg


20 uczniów klasy III i IV Technikum w Zespole Szkół w Żychlinie w zawodzie technik informatyk odbędzie staż w miejscowości Ubeda i w Sewilii w Hiszpanii w terminach od 5 stycznia do 12 lutego i od 15 czerwca do 12 lipca. Będą oni pracowali w firmach zajmujących się branżą informatyczną, w szczególności programowaniem, tworzeniem stron WWW, administrowaniem sieciami komputerowymi oraz informatyzacją społeczeństwa. Wszyscy otrzymają międzynarodowe certyfikaty potwierdzające zdobyte umiejetności.

W ramach programu Leonardo da Vinci sfinansowany zostanie miesięczny pobyt tj. zakwaterowanie i wyżywienie, uczestnicy otrzymają też kieszonkowe.

W poprzednich latach uczniowie przygotowywali się do pobytu w Hiszpanii uczestnicząc w warsztatach językowych i kulturowych. [więcej]
redaktor, 14.01.2014 12:34|czytane: 1778 razy|13 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dachował w Gołębiewku Nowym
Kutnowscy policjanci wyjaśniają okoliczności  wczorajszego wypadku  o godzinie 14.20 w Gołębiewku Nowym, gdzie kierujący mazdą 21-letni mieszkaniec powiatu kutnowskiego stracił panowanie nad pojazdem zjechał na pobocze i dachował.

- W wyniku zdarzenia odniósł obrażenia w postaci wstrząśnienia mózgu i urazów wewnętrznych. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo - mówi st. asp. Paweł Witczak, oficer prasowy KPP Kutno. [więcej]
redaktor, 14.01.2014 10:05|czytane: 1718 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Rozmowa z Radosławem Rojewskim, dyrektorem KDK. Wielkie koncerty i otwartość na artystyczne projekty mieszkańców
Z Radosławem Rojewskim, nowym dyrektorem Kutnowskiego Domu Kultury spotykamy się w niespełna tydzień po objęciu stanowiska. Krótki to okres, a jednak pierwsze decyzje już są i to personalne, porządkujące schemat organizacyjny instytucji.  Jak mówi dyrektor, ważne jest, aby wiedzieć, kto za co jest odpowiedzialny. Podział obowiązków musi być klarowny, wtedy łatwiej decydować i pracować. Dowiadujemy się, że Krzysztof Ryzlak, został zastępcą dyrektora ds. programowych, a Weronika Lenarczyk, kontrkandydatka Rojewskiego w konkursie na stanowisko dyrektora, kierownikiem działu organizacji imprez. Będzie zatem odpowiedzialna również za reklamę zdarzeń, promocję działań KDK i kontakt z mediami.

Realizację jakich pomysłów zaplanował pan w pierwszym roku swojej pracy w Kutnowskim Domu Kultury?

Rozmowa z Radosławem Rojewskim, dyrektorem KDK. Wielkie koncerty i otwartość na artystyczne projekty mieszkańców, ./upload/articles_pakiety/22328/01_obraz.jpg


Radosław Rojewski: Generalnie przejmujemy wszystkie imprezy, które do tej pory organizował Urząd Miasta Kutna czyli Majówkę, Święto Róży z lunaparkiem, Wigilię pod Ratuszem i Sylwestra. Mamy rok jubileuszowych imprez: X Stację Kutno, XX Przegląd Teatrów Dziecięcych Łapa, LX Święto Róży, XXX-lecie Grupy Teatralnej "od jutra". Myślę, że nie ma miejsca na nowe imprezy i skupimy się na wyjątkowych edycjach tych cyklicznych. Jeśli zaś chodzi o nowe pomysły, to uruchamiamy kino w Centrum Teatru Muzyki i Tańca. Pierwszy seans już 31 stycznia o godz. 17.00, będzie to pokaz filmu niemego "Brzdąc" z muzyką na żywo zespołu Czerwie. Myślę, że kino w Centrum będzie miało w ofercie nieco wysublimowane filmy, w tym polskie. Będziemy odpowiadać na zapotrzebowanie publiczności oferując formułę dyskusyjnego klubu filmowego. Oczywiście również będą tam seanse dla dzieci oraz pokazy objazdowych festiwali filmowych. Odpowiedzialna za kino w Centrum, jak i w KDK będzie pani Bożena Sapiejka.

Jakie zmiany w KDK czekają odbiorców kultury w Kutnie?
Radosław Rojewski: Myślę, że zmianą którą odczują nasi odbiorcy, ale i my, będzie przeniesienie sekretariatu przy wejściu do domu kultury. Kiedy do niego wchodzimy, nie wiadomo za bardzo gdzie iść, gdzie i jakie są sale. Galeria stoi pusta, bo mało kto wie, że ona jest na piętrze. Musi być jasna informacja przy samym wejściu.  Sekretariat będzie prawdopodobnie obok ochrony. Tymczasem jest tam już pani praktykantka i mamy pierwsze sygnały o skuteczności takiej zmiany. Jeśli chodzi o galerię, to jej usytuowanie jest fatalne, ona powinna być w miejscu najbardziej dostępnym, a nie na piętrze, do tego dochodzi trudność z pracownikiem merytorycznym, który oprowadzałby zwiedzających. Kolejne zmiany dotyczą promocji instytucji, zadbam najpierw o konkretny podział obowiązków, potem mam nadzieję, że będziemy budować markę Kutnowskiego Domu Kultury. Marka KDK nigdy nie była promowana. Teraz to się zmieni. Chcemy wykorzystać do tego celu Facebooka i media. Chciałbym, aby nasi odbiorcy właśnie tam wyrażali pozytywne opinie o naszej działalności, póki co częściej piszą, że coś się im nie podoba, ale to już chyba kwestia mentalności, niestety to takie polskie narzekanie. Liczę na Facebooka, mam nadzieję że za jego pośrednictwem sprowokujemy dyskusję o wydarzeniach kulturalnych. [więcej]
wandea, 13.01.2014 20:24|czytane: 2657 razy|15 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zapraszamy jutro na mecz kutnowskich lwów
Zapraszamy jutro na mecz kutnowskich lwów
[więcej]
pismak, 13.01.2014 17:03|czytane: 1560 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Potrącenie: Dziecko z urazem biodra w łódzkim szpitalu
Dziś około godziny 15.30 na ulicy Mickiewicza w Kutnie kierowca samochodu marki Saab na kutnowskich numerach potrącił 12-letniego chłopca. Na miejsce zdarzenie przyjechały dwa radiowozy Policji i Pogotowie Ratunkowe, które udzieliło pomocy osobie poszkodowanej.

Potrącenie: Dziecko z urazem biodra w łódzkim szpitalu, ./upload/articles_pakiety/22329/01_obraz.jpg
Potrącenie: Dziecko z urazem biodra w łódzkim szpitalu, ./upload/articles_pakiety/22329/02_obraz.jpg
Potrącenie: Dziecko z urazem biodra w łódzkim szpitalu, ./upload/articles_pakiety/22329/03_obraz.jpg


- Kierujacy pojazdem był trzeźwy. Poszkodowane jest 12-letnie dziecko, które zostało przewiezione do Szpitala im. M. Kopernika w Łodzi z urazem biodra. Trwają jeszcze czynności kutnowskich policjantów - mówi dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

- Z dotychczasowych ustaleń wynika, że 12-letni chłopiec wybiegł gwałtownie na jezdnię zza stojącego pojazdu
wprost pod samochód saab, którym kierował 31-letni mieszkaniec Kutna. [więcej]
TomekKula, 13.01.2014 16:33|czytane: 3563 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
KALK: Czarni mistrzem po pierwszej rundzie spotkań
09:00 PINGWINY – UKS M-G SZS ŻYCHLIN 61 : 65
Losy pierwszego spotkania ważyły się do samego końca. Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla gości z Żychlina. Drużyna prowadzona przez Jacka oraz Filipa Filińskich bezlitośnie wykorzystywała dziury w obronie Pingwinów. Druga połowa to powolne odrabianie strat przez gospodarzy. Poza bardzo efektowną i skuteczną grą Kacpra Wawrzyńczaka, Pingwiny nie potrafiły przeciwstawić się w obronie bardzo konsekwentnej koszykówce z Żychlina. Pingwiny na pierwsze ligowe zwycięstwo muszą jeszcze poczekać.

KALK: Czarni mistrzem po pierwszej rundzie spotkań, ./upload/articles_pakiety/22331/01_obraz.jpg
KALK: Czarni mistrzem po pierwszej rundzie spotkań, ./upload/articles_pakiety/22331/02_obraz.jpg
KALK: Czarni mistrzem po pierwszej rundzie spotkań, ./upload/articles_pakiety/22331/03_obraz.jpg


Najlepiej punktowali :
Pingwiny : Kacper Wawrzyńczak – 24pkt ; Patryk Kołodziejczak – 14pkt
UKS : Filip Filiński – 25pkt ; Jacek Filiński – 19pkt

10:00 AVATARY - UKS M-G SZS ŻYCHLIN PRIMDRUK BASKET GOSTYNIN 79 : 50
UKS w drugim swoim spotkaniu nie utrzymał wysokiej skuteczności z pierwszego meczu. Wejścia pod kosz przy dobrze blokującym Mariuszu Tyburze nie miały szans na powodzenie. Rzuty z dystansu nie docierały do celu. Avatary poza dobrą obroną zaskoczyły gości mądrą grą podkoszową. Wysocy zawodnicy spełnili swoje zadanie. Tym razem Bartek Waliszewski otrzymał wsparcie punktowe  wracającego do pełni formy Arka Suchińskiego – razem zdobyli 49pkt.

Najlepiej punktowali :
Avatary :Arek Suchiński – 27pkt ; Bartek Waliszewski – 22pkt
UKS : Filip Filiński – 19pkt ; Adam Filiński – 11pkt

11:00 – CZARNI - SZEWSKIE PONIEDZIAŁKI 85 : 67
W zeszłym sezonie mecze tych dwóch drużyn decydowały o mistrzostwie ligi. Tym razem było inaczej. Co prawda do przerwy tablica wskazywała remis 31:31 ale w trzeciej i czwartej kwarcie Karol Jażdzewski z Filipem Truścińskim zdobyli 18pkt spod kosza a Darek Mieszkowski 9 pkt zza linii za 3pkt. Dzięki temu zwycięstwu Czarni pozostają liderem po pierwszej rundzie. [więcej]
wandea, 13.01.2014 20:29|czytane: 1359 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
X Jubileuszowe Mistrzostwa Kutna w tenisie stołowym. Gry pokazowe z gwiazdą Lucjanem Błaszczykiem
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kutnie zaprasza na X Jubileuszowe Mistrzostwa Kutna w tenisie stołowym. Odbędą się one w sobotę, 18 stycznia w Szkole Podstawowej nr 6 w Kutnie. W Mistrzostwach w grach pokazowych wystąpi wielka gwiazda polskiego tenisa stołowego Lucjan Błaszczyk .  Po pokazie amatorzy będą mogli sprawdzić swoje umiejętności z Mistrzem.

X Jubileuszowe Mistrzostwa Kutna w tenisie stołowym. Gry pokazowe z gwiazdą Lucjanem Błaszczykiem, ./upload/articles_pakiety/22327/01_obraz.jpg


Podczas zawodów będzie można obejrzeć gry pokazowe młodzieżowych reprezentantów Polski. Kategorie wiekowe Mistrzostw: Szkoły Podstawowe Dziewczęta i Chłopcy, Gimnazja Dziewczęta i Chłopcy, Szkoły Ponadgimnazjalne Dziewczęta i Chłopcy, Kobiety, Mężczyźni do 35 lat oraz Mężczyźni powyżej 35 lat.

Lucjan Błaszczyk (ur. 28 grudnia 1974 w Lwówku Śląskim) – polski tenisista stołowy. Członek kadry narodowej i olimpijskiej mężczyzn w Polsce w tenisie stołowym. Jest sponsorowany przez niemiecką firmę tenisa stołowego Tibhar. Zawodnik ZKS Drzonków. W światowym rankingu ITTF najwyżej uplasował się na 19. miejscu. Jeden z najbardziej utytułowanych polskich tenisistów stołowych. [więcej]
wandea, 13.01.2014 15:53|czytane: 1071 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
TPZK zakończyło czterdziesty pierwszy rok działalności. Czy będzie koło młodych regionalistów?
Coroczny Koncert Noworoczny Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej jest doskonałym momentem do krótkiego podsumowania najważniejszych dokonań stowarzyszenia w minionym roku.  Tym razem również tak było. W sobotę w Państwowej Szkole Muzycznej w Kutnie prezes TPZK Bożena Gajewska podsumowała 2013 rok.

- Właśnie zakończyliśmy kolejny, czterdziesty pierwszy rok działalności TPZK, podczas którego nasze  działania merytoryczne i organizacyjne były, podobnie jak od wielu już lat, ukierunkowane przede wszystkim na badanie, ochronę i popularyzację: naszego dziedzictwa materialnego, regionalnych tradycji i obrzędów oraz różnorodnych współczesnych problemów naszego miasta i powiatu kutnowskiego - mówiła Bożena Gajewska, prezes TPZK.- W  roku 2013   podjęliśmy  ważne dla Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej decyzje – dokonaliśmy wyboru nowych władz naszego stowarzyszenia. Ważne  miejsce w naszych ubiegłorocznych działaniach  zajmowały prace związane z   przeprowadzką do odrestaurowanego Dworku Modrzewiowego. Kilka miesięcy  upłynęło, nim uporaliśmy się z zagospodarowaniem  naszej siedziby. A ponieważ  obok Dworku jest także ogród, to  zaczęliśmy  spełniać nasze wspólne marzenie o rosarium. W ramach  realizacji zadania publicznego wspieranego przez Prezydenta Miasta Kutna  pod nazwą  „Z tradycją różaną w przyszłość -  wyprawa ulicami Kutna, przez ogród różany  w Forst,  aż do ogródka różanego przy Dworku Modrzewiowym”  pod czujnym okiem Andrzeja Latosa członkowie TPZK posadzili już kilkadziesiąt krzewów różanych przy naszej siedzibie. Znalazły się tutaj  też róże o nazwie Kutno, Marylka i Kopernik. Postaraliśmy się o te odmiany, gdyż wyhodował je kutnowski hodowca róż Bolesław Wituszyński. To dopiero początek projektu,  gdyż jeden z naszych członków, pani Maria Januszczak opracowała  plan zagospodarowania tego ogrodu. Mamy już  zgodę właściciela nieruchomości, by działać. Szukamy środków, by sfinansować nasz plan. Może znajdzie się ktoś czyniący dobro, kto pomoże zrealizować nasze marzenie o ogródku różanym…

Wszelkie działaniaTPZK w ciągu całego minionego roku w sposób szczególny ukierunkowanie były na pobudzanie świadomości lokalnej społeczności naszej „małej ojczyzny” dla ochrony i popularyzacji tradycji i dorobku naszych przodków. [więcej]
kultura, 13.01.2014 15:28|czytane: 1168 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kutnowska drogówka wyposażona w nowe samochody
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kutnie otrzymali dwa nowe radiowozy Fiat Ducato oraz Opel Insignia. Oba zakupione przez Komendę Wojewódzką w Łodzi w ramach Unijnego Programu Bezpieczne Drogi Województwa Łódzkiego. Pierwszy kosztował 351 000 zł,  a drugi 150 000 zł.

Kutnowska drogówka wyposażona w nowe samochody, ./upload/articles_pakiety/22323/06_obraz.jpg
Kutnowska drogówka wyposażona w nowe samochody, ./upload/articles_pakiety/22323/02_obraz.jpg
Kutnowska drogówka wyposażona w nowe samochody, ./upload/articles_pakiety/22323/13_obraz.jpg


- Opel Insignia wyposażony jest wideorejestrator zamontowany z przodu i z tyłu pojazdu, zurad - urządzenie do nagrywania prędkości aut poruszających się przed nami. Na tylniej belce możemy wyświetlać komunikaty ostrzegawcze dla kierowców, jadących za nami - mówił sierżant sztabowy Albert Babecki. - Komunikaty możemy wgrywać jakie chcemy z laptopa, ktory znajduje się na wyposażeniu auta. Opel ma silnik 2 litrowy, 250 KM i napęd na cztery koła, dwa tryby jazdy sportowy i komfortowy.

Fiat Ducato z silnikiem 2,3 TD będzie służyć policjantom interweniującym na miejscu zdarzeń drogowych. Wnętrze specjalistycznego radiowozu zostało wyposażone w laptop,  skaner, aparat fotograficzny. Jak mówił st. asp. Paweł Witczak, oficer prasowy kutnowskiej komendy na miejscu zdarzenia w komfortowych warunkach policjant będzie mógł odebrać wyjaśnienia uczestników kolizji czy wypadku, w przypadku złej pogody warunki rozmowy i przeprowadzenie formalności są szczególnie ważne. Fiat wyposażony jest w niebieskie ledowe sygnały uprzywilejowania oraz belki z wyświetlanymi napisami. [więcej]
wandea, 13.01.2014 15:00|czytane: 2551 razy|12 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wyniki: KALS: I, II i III liga mężczyzn
W miniony weekend rozegrano mecze kolejnej kolejki I, II i III ligi mężczyzn w ramach Kutnowskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki. Przedstawiamy wyniki.

I liga mężczyzn:
Piekarnia Balton Płock - Szczawin Kościelny 3:2 (25:19, 21:25, 15:25, 25:18, 15:9)
Huragan Kutno - AZS WSGK Kutno 1:3 (19:25, 22:25, 25:19, 20:25)
Farbis Łowicz - Volley Team Żychlin 3:0 (25:18, 25:14, 25:18)
Gostynin Team - GKS Bedlno 3:1 (25:20, 17:25, 25:23, 25:21) [więcej]
TomekKula, 13.01.2014 15:33|czytane: 1182 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Inwestycje w gminie Nowe Ostrowy: biblioteczne centrum kultury i edukacji oraz internet dla 200 mieszkańców
Jutro Gmina Nowe Ostrowy rozstrzyga przetarg na przebudowę Urzędu Gminy na Biblioteczne Centrum Kultury i Edukacji. Natomiast lada chwila ogłosi następny, tym razem na budowę infrastruktury szerokopasmowego internetu. Budżet gminy na 2014 rok nie jest już tak optymistyczny jak w minionym roku, jednak pozwoli on na dwie nowe inwestycje ważne dla lokalnej społeczności.

- Obie inwestycje w 2014 roku prowadzimy z udziałem środków unijnych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich  - mówi Zdzisław Kostrzewa, wójt Gminy Nowe Ostrowy. - Przebudowa urzędu wiąże się z rozpoczetą już wcześniej inwestycją budowy nowego budynku urzędu gminy. W bieżącym roku planowane jest wykonanie prac wykończeniowych wewnątrz budynku, a także jego wyposażenie. Wydamy jeszcze około 1 530 000 zł. Chcemy budowę nowego urzędu zakończyć już w czerwcu, termin zakończenia inwestycji mamy w sierpniu 2014 roku. Wiadomo jednak, potrzebny jeszcze czas na przenosiny, a wakacje to najlepszy termin.

W budżecie gminy na ten rok po stronie dochodów przewiduje się kwotę 13 393 824 zł, a po stronie wydatków 16 087 632 zł. Na wszystkie inwestycje wójt planuje się wydać kwotę 4 322 833 zł, część środków pochodzić będzie ze źródeł zewnętrznych.

-Inwestycją, którą planujemy zrealizować w całości w 2014 rok jest przebudowa obecnego budynku urzędu gminy na biblioteczne centrum kultury i edukacji. Przewidziana kwota na realizację tego przedsięwzięcia to 1 109 016 zł z czego 500 000 to środki unijne. Mamy już podpisane umowy, tak zabezpieczenie środków jest - dodaje wójt Kostrzewa.- Następną dużą inwestycją jest budowa infrastruktury szerokopasmowego internetu dla 200 mieszkańców. Wydamy na ten projekt 1 098 987 zł. Inwestycja ta w 90% będzie sfinansowana ze środków unijnych. Mieszkańcy nie poniosą żadnych kosztów za przyłączenie internetu, [więcej]
wandea, 13.01.2014 14:22|czytane: 1428 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
58 litrów nielegalnego spirytusu w rękach kutnowskiej policji
W miniony weekend funkcjonariusze kutnowskiej komendy zabezpieczyli 58 litrów nielegalnego spirytusu. Za posiadanie oraz handel alkoholem bez polskich znaków akcyzy dwojgu zatrzymanym grożą wysokie kary grzywny.

- 10 stycznia=o godzinie 20.00 funkcjonariusze Komisariatu Policji w Żychlinie podczas przeszukania mieszkania znajdującego się przy ulicy Narutowicza zabezpieczyli 8 litrowych butelek spirytusy bez polskich znaków akcyzy. Przeszukanie przeprowadzono w związku z informacją, że 56-letnia mieszkanka Żychlina trudni się nielegalnym
handlem alkoholem - mówi st. asp. Paweł Witczak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kutnie. - Zgodnie z Ustawą o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi za przestępstwo kobiecie grozi wysoka
kara grzywny.

Następnego dnia o godzinie 7.35 na ulicy Mickiewicza w Kutnie policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej pojazd opel zafira. Kierujący samochodem, 42-letni mieszkaniec Włocławka podczas sprawdzania dokumentów zachowywał się nerwowo. [więcej]
redaktor, 13.01.2014 12:10|czytane: 1312 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Gimnazjalni Żurnaliści. Konkurs na gazetkę szkolną
XV Wojewódzki Konkurs Gazetek Szkolnych Gimnazjalni Żurnaliści organizuje w tym roku Gimnazjum nr 2 w Kutnie pod patronatem Prezydenta Kutna. Finał odbędzie się 1 kwietnia w godz. 10.00- 14.00. Od dwóch lat konkurs ten wygrywa "Carpe Diem" gazetka gospodarzy tegorocznego konkursu.

Gimnazjalni Żurnaliści. Konkurs na gazetkę szkolną, ./upload/articles_pakiety/22311/01_obraz.jpg


Laureaci poprzedniej edycji wojewódzkiego konkursu

Natomiast do 28 lutego wszystkie gimnazja z województwa łódzkiego mogą nadesłać swoje zgłoszenie. Konkursem nie są objęte gazetki przedmiotowe i wydawane w języku obcym oraz na nośnikach elektronicznych.

Zgłoszone do konkursu gazetki ocenia powołane przez organizatora jury złożone z dziennikarzy łódzkich i kutnowskich gazet. Do 24 marca organizatorzy powiadamiają zespoły najwyżej ocenionych gazetek o zakwalifikowaniu się do finału i zapraszają do Gimnazjum nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Kutnie na uroczystość finałową, która odbędzie się 1 kwietnia. [więcej]
wandea, 13.01.2014 09:26|czytane: 1163 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wyniki: Koszykówka
WOJEWÓDZKA LIGA JUNIOREK – U -18K play off
MKS KUTNO –  UKS ALEKSANDRÓW
/11 : 11, 17 : 18, 14 : 17, 19 : 14, / 61 : 60

MKS KUTNO : Tomasz PASIŃSKI – trener, zawodniczki :  Martyna BOROWIECKA – 1, Kinga CHODOROWSKA – 2, Marta DOMAŃSKA – 0, Natalia FURMAŃSKA – 8, Paulina  KACPROWICZ – 8, Michalina KAMIŃSKA – 21, Małgorzata LESICKA – 0,   Natalia ŁUKASIK – 12, Zuzanna MOLKA – 2, Anna WALICKA – 0, Maria ZŁOTOWSKA – 7.

WOJEWÓDZKA LIGA  MŁODZICZEK – U – 14 K
WIDZEW ŁÓDŹ –  MKS KUTNO /38 : 5, 14 : 5, 37 : 9, 20 : 4, /109 : 23

MKS Kutno : Mariusz Łubiński – trener, Marcin BOGDAŃSKI – kierownik drużyny,   Milena ADAMIAK – 2,Weronika BOGDAŃSKA – 7, Paulina DZIERŻAWSKA – 0,  Marta ERWIŃSKA – 5,    Martyna GONIARSKA /kpt/ – 5, Karolina JANKOWSKA – 0,  Zuzanna  JĘDRZEJCZAK – 0, Małgorzata ŁUKASIEWICZ – 0, Kamila PIŁACIK – 0, Daria RAUROWICZ – 0,   Blanka ZAWIERUCHA – 7, Anna ŻEBERKIEWICZ – 0 . [więcej]
pismak, 13.01.2014 09:29|czytane: 2028 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Ferie na sportowo w Kutnie
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kutnie zaprasza uczniów kutnowskich szkół podczas ferii na zajęcia sportowe oraz gry i zabawy.

Ferie na sportowo w Kutnie

[więcej]
pismak, 13.01.2014 09:11|czytane: 1235 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Na ratunek. Światełko do nieba i hojność mieszkańców Kutna
Jak mówi Jacek Sikora, w tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Kutnie zebrała więcej pieniędzy niż w roku ubiegłym.  Przypomnijmy, w 21. Finale do puszek kutnowianie wrzucili 47 407 zł 69 gr.  Z ostatnich informacji w Polsce na akcję pod wodzą Jerzego Owsiaka zebrano 24 mln zł.

Na ratunek. Światełko do nieba i hojność mieszkańców Kutna, ./upload/articles_pakiety/22318/06_obraz.jpg
Na ratunek. Światełko do nieba i hojność mieszkańców Kutna, ./upload/articles_pakiety/22318/33_obraz.jpg
Na ratunek. Światełko do nieba i hojność mieszkańców Kutna, ./upload/articles_pakiety/22318/79_obraz.jpg


Jutro około godz. 19.00 podamy oficjalną kwotę zebraną przez wolontariuszy 22 Finału WOŚP, którzy dziś, w niedzielę zbierali datki do kolorowych puszek NA RATUNEK - NA ZAKUP SPECJALISTYCZNEGO SPRZĘTU DLA DZIECIĘCEJ MEDYCYNY RATUNKOWEJ I GODNEJ OPIEKI MEDYCZNEJ SENIORÓW.

Tym razem w Kutnie z okazji WOŚP nie było koncertów pod gołym niebem, ale za to w Kutnowskim Domu Kultury nie brakowało atrakcji artystycznych. Wystąpiły zespoły i soliści z sekcji domu kultury, a wcześniej harcerze śpiewali z Misiem. Na scenie zaprezentował się również Dziecięcy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca z Pacyny. Zrzesza on 50 dzieci z gminy Pacyna, które biorą aktywny udział w zajęciach i często koncertują. Zespół jest kontynuacją tradycji zespołu i kapeli ludowej „Sejkowice”, który istnieje w Pacynie od 1971 roku.

W domu kultury oprócz artystycznych występów można było podziwiać wystawy. Rękodzieło wystawili rzeźbiarze i haciarki: Urszula Jędrzejczyk (ręczny haft artystyczny), Jadwiga Urbańska (koronka frywolitkowa), Henryka Dybiec (koronki szydełkowe), Alicja Olczak (koronkarka szydełkowa , zabawki szyte), Krystyna Urbaniak (wyroby szydełkowe), rzeźbiarze - Józef Marciniak, Józef Stańczyk, Sławomir Suchodolski.

Z kolei Grupa Rozpoznawczo-Szturmowa "Ranger" pokazała repliki różnego rodzaju broni w wersji ASG oraz umundurowanie oraz wyposażenie żołnierzy i zwiadowców. [więcej]
TomekKula, 12.01.2014 22:56|czytane: 3325 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Jasełka i historia kutnowskiego kościoła
Dziś zgodnie z tradycją dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 15 "Bajka" w Kutnie wystawiły Jasełka w Kościele w parafii p.w. Św. Królowej Jadwigi.

Jasełka i historia kutnowskiego kościoła, ./upload/articles_pakiety/22319/01_obraz.jpg
Jasełka i historia kutnowskiego kościoła, ./upload/articles_pakiety/22319/02_obraz.jpg
Jasełka i historia kutnowskiego kościoła, ./upload/articles_pakiety/22319/03_obraz.jpg


Z kolei maluchy z grupy Pszczółki w ramach Programu Edukacji Regionalnej "Kutno - to brzmi dumnie" zwiedziły Kościół p.w. Św. Wawrzyńca. Przewodnikiem był dziekan, ks. Stanisław Pisarek. Pokazał on najistotniejsze elementy sakralne oraz zwrócił uwagą na charakterystyczną architekturę dla stylu neogotyckim. Opowiedział również krótką historię parafii poczynając od II połowy XIV wieku. Kościół p.w. Św. Wawrzyńca stanowi dominantę architektoniczną Kutna (fasada z dwiema strzelistymi wieżami). To była na pewno bardzo ciekawa lekcja historii dla przedszkolaków. [więcej]
pismak, 12.01.2014 21:35|czytane: 1421 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
XXXII Koncert Noworoczny inaugurujący rok artystyczny w powiecie kutnowskim
W sobotę w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia  im. Karola Kurpińskiego odbył się XXXII Koncert Noworoczny inaugurujący rok artystyczny w Kutnie i  powiecie kutnowskim. Koncert został zorganizowany przez Zarząd Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej  wraz z  Dyrektorem Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Karola Kurpińskiego w Kutnie.

XXXII Koncert Noworoczny inaugurujący rok artystyczny w powiecie kutnowskim, ./upload/articles_pakiety/22316/01_obraz.jpg
XXXII Koncert Noworoczny inaugurujący rok artystyczny w powiecie kutnowskim, ./upload/articles_pakiety/22316/02_obraz.jpg
XXXII Koncert Noworoczny inaugurujący rok artystyczny w powiecie kutnowskim, ./upload/articles_pakiety/22316/03_obraz.jpg


Przybyli  członkowie i sympatycy TPZK, by podsumować rok 2013 i wysłuchać noworocznego koncertu w wykonaniu uzdolnionej kutnowskiej młodzieży. Sala koncertowa  była pełna. Swoją obecnością organizatorów zaszczycili poseł na Sejm Tadeusz Woźniak, Starosta Kutnowski Mirosława Gal-Grabowska, Przewodniczący Rady Powiatu Rafał Jóźwiak i Honorowy Członek TPZK Henryk Lesiak.

Stało już tradycją, że od kilku lat podczas Koncertu Noworocznego Zarząd Towarzystwa honoruje swoich długoletnich i zasłużonych członków. W roku 2014  Złotymi Odznakami  zostali uhonorowani: Bożena Bartczak, Teresa Jackowska i Eugeniusz Leszewicz.

Honorowa Nagroda „Amicus Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Kutnowskej” stanowi najwyższe wyróżnienie, przyznawane  instytucjom, organizacjom, przedsiębiorstwom oraz osobom fizycznym, aktywnie współpracującym merytorycznie lub organizacyjnie z Towarzystwem Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej, bądź wspierającym finansowo lub rzeczowo działalność statutową TPZK.

W roku 2014 Nagrodę Honorową „Amicus Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej” otrzymała Redakcja „Powiatowego Życia Kutna” w podziękowaniu  za kilkudziesięcioletnią dobrą współpracę w upowszechnianiu rodzimej kultury, poznawaniu skarbów historii i bogatego dziedzictwa kulturowego naszego regionu. Zarząd TPZK  podziękował za życzliwość, z jaką zawsze się spotyka ze strony Redakcji PŻK.  - Cieszy fakt,  że członkowie Redakcji zawsze są  gotowi wspierać  nas w  działaniach  na  rzecz  „małej ojczyzny” - mówi Bożena Gajewska, prezes TPZK. [więcej]
kultura, 12.01.2014 20:57|czytane: 1665 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Drugi start kutnowskich lekkoatletów w sezonie halowym
Wczoraj  lekkoatleci Uczniowskiego Klubu Sportowego „Dziewiątka” wystartowali w mityngu ogólnopolskim na hali Rudzkiego Klubu Sportowego w Łodzi. Był to już drugi start w sezonie halowym kutnowskich zawodników.

Drugi start kutnowskich lekkoatletów w sezonie halowym, ./upload/articles_pakiety/22315/01_obraz.jpg
Drugi start kutnowskich lekkoatletów w sezonie halowym, ./upload/articles_pakiety/22315/05_obraz.jpg
Drugi start kutnowskich lekkoatletów w sezonie halowym, ./upload/articles_pakiety/22315/03_obraz.jpg


- Na mityng zjechali się zawodnicy z całej Polski. Ze względu na bardzo dużą liczbę startujących (700 osób) zawody były bardzo rozciągnięte w czasie. Wyjechaliśmy do Łodzi przed 10, a wróciliśmy o 21 – opowiada trener „Dziewiątki” Jacek Kudła. Bardzo dobry występ ponownie zaliczyła juniorka młodsza  Natalia Kołodziejczak, która w swojej koronnej konkurencji - skoku w dal - zwyciężyła z juniorkami, skacząc na odległość 5,51 m. Jest to nowy rekord życiowy Natalii. 

Nasza zawodniczka ustanowiła także drugi rekord życiowy w biegu na 60 m ppł., przebiegając ten dystans w czasie 9,48 s. Także rekord życiowy ustanowił jej kolega klubowy, junior młodszy  Piotr Kowalski, który w biegu na 200 m uzyskał bardzo dobry wynik 24,00 s. Tak jak przed tygodniem  Piotr biegł na dystansie 60 m i ponownie pokonał go w czasie 7,46 s). Świetny wynik w biegu na 400 m uzyskał junior Marcin Kacprzak, który przebiegł ten dystans w czasie nowego rekordu życiowego 51,41 s .

- Wymieniona trójka zawodników i Rafał Ewkowski są przygotowywani do startu w Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Spale w dniach 23 – 26.01.2014 r. Martwią mnie  trochę kłopoty zdrowotne Rafała, ale mamy nadzieję, że wszystko zakończy się po naszej myśli. W przeciwnym razie zrezygnujemy ze startów na hali i będziemy systematycznie przygotowywać się do startów na otwartym stadionie – mówi trener. [więcej]
pismak, 12.01.2014 20:37|czytane: 1179 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wyniki: 6 Kolejka KHALPN
I liga wyniki:

STALEX – STARY ŁĄKOSZYN  3 : 5
Kurzawa 2, Jóżwiak – Łukomski 3,Rajkowski,Lubasiński

BIUROMAX – OLD BOYS – AMAZONKA  1 : 9
Waliszewski – Wódka5, Jaśkiewicz Mariusz 2, Kopczyński, Kotkowski

STRAŻ POŻARNA – WŁADCY PÓŁNOCY  10 : 2
Rzetelski 4, Łucki 3, Pasternak, Biskupski, Ślepecki – Zdziarski, Lepalczyk

PRZYSZŁOŚĆ TIGER – MIEJSCY TBS  7 : 4
Bobrzak 2, Salamon, Tomczak, Maciejewski, Rykała, samobójczy
Pawłowski 2, Bednarek, Grabowski
Żk. Swendrowski (Przyszłość) – Grabowski (Miejscy) [więcej]
pismak, 12.01.2014 20:30|czytane: 1277 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Od jutra nowy pociąg PKP Intercity na trasie Warszawa - Kutno -Bydgoszcz
utro, 13 stycznia br. roku PKP Intercity uruchomi nowy pociąg kursujący na linii Warszawa – Kutno / Bydgoszcz. TLK Mazowsze to połączenie dla pasażerów z Sochaczewa i Łowicza dojeżdżających do pracy w Warszawie. Skład uzupełni siatkę połączeń powrotnych około godziny 16.00.

Od jutra nowy pociąg PKP Intercity na trasie  Warszawa - Kutno -Bydgoszcz, ./upload/articles_pakiety/22312/01_obraz.jpg
Od jutra nowy pociąg PKP Intercity na trasie  Warszawa - Kutno -Bydgoszcz, ./upload/articles_pakiety/22312/02_obraz.jpg
Od jutra nowy pociąg PKP Intercity na trasie  Warszawa - Kutno -Bydgoszcz, ./upload/articles_pakiety/22312/03_obraz.jpg


TLK Mazowsze będzie kursować z Warszawy Wschodniej do Kutna od poniedziałku do piątku. Ze stacji Warszawa Wschodnia odjedzie o 15.47, a do stacji końcowej dotrze około 17.30, zatrzymując się po drodze w Sochaczewie, Łowiczu i Żychlinie. Dodatkowo, w piątki trasa przejazdu będzie wydłużana do Bydgoszczy.

- TLK Mazowsze to pociąg przygotowany z myślą o pasażerach z Łowicza i Sochaczewa codziennie dojeżdżających do pracy w Warszawie. Uzupełni siatkę połączeń powrotnych, oferując ponad 300 miejsc. Nowe połączenie to także propozycja dla tych, którzy planują weekendowy wyjazd do Torunia i Bydgoszczy – mówi Zuzanna Szopowska, rzecznik PKP Intercity. [więcej]
pismak, 12.01.2014 16:02|czytane: 1171 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Aktywne Ferie w Kutnie z Aquaparkiem
Zapraszamy na Aktywne Ferie z Aquaparkiem. Formularz zgłoszenia i Regulamin do pobrania[więcej]
redaktor, 12.01.2014 16:12|czytane: 1479 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
MKS Sirmax wygrywa Turniej w Kutnie
W hali Szkoły Podstawowej Nr 9 w Kutnie odbył się drugi Mini Turniej Wojewódzkiej Ligi Żaczek U-12 K.W turnieju bardzo dobrze zaprezentowały się młodziutkie koszykarki MKS SIRMAX KUTNO. W pierwszym meczu wysoko pokonały drużynę LUKS TRÓJKĘ Sieradz: 65 : 8 (12:4, 26:0, 9:2, 18:2)

MKS Sirmax wygrywa Turniej w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/22310/01_obraz.jpg
MKS Sirmax wygrywa Turniej w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/22310/02_obraz.jpg
MKS Sirmax wygrywa Turniej w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/22310/03_obraz.jpg


W drugim meczu przeciwniczkami kutnowskich koszykarek była drużyna PTK DEKOREX Pabianice, która do dnia dzisiejszego w rozgrywkach nie przegrała meczu.

Od pierwszych  minut spotkania  zawodniczki MKS SIRMAX  zagrały bardzo ambitnie w obronie, zmuszając pabianiczanki do dużego wysiłku. Po pierwszej wyrównanej kwarcie, druga okazała się zabójcza dla przeciwniczek, którą przegrały 0:14. Cały mecz zakończył się przekonywującym zwycięstwem kutnowskich żaczek 43 : 15 ( 10:8, 14:0, 8:5, 11:2) [więcej]
redaktor, 12.01.2014 11:33|czytane: 1164 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Przegraliśmy w Toruniu
Mecz PC SIDEn Toruń vs Polfarmex Kutno w 15. kolejce zapowiadany był jako hit i starcie Tytanów.  Dziś w Toruniu drużynie Jarosława Krysiewicza nie szło lekko. Kutnowscy koszykarze przegrali 70:59, w kwartach 23-15; 13-17; 23-16; 11-11;

Przegraliśmy w Toruniu, ./upload/articles_pakiety/22307/32_obraz.jpg
Przegraliśmy w Toruniu, ./upload/articles_pakiety/22307/05_obraz.jpg
Przegraliśmy w Toruniu, ./upload/articles_pakiety/22307/40_obraz.jpg


Pierwszą kwartę zawodnicy Polskiego Cukru zagrali bardzo dobrze, wypracowując sobie tym samym przewagę punktową. W pierwszej części tej kwarty punkty dla Polfarmexu-u zdobyli jedynie Mateusz Bartosz i Hubert Mazur. Po pięciu minutach gry zawodnicy z Torunia prowadzili już 15:6. W tej części gry podopiecznym trenera Jarosława Krysiewicza na 6 prób nie wpadła żadna „trójka”.

W drugiej kwarcie zawodnicy z Kutna poderwali się do odrabiania strat. Zza linii 6,75 m punktowali Hubert Mazur i Hubert Pabian, a po celnym rzucie za 3 pkt. Szymona Rducha był remis 26:26. Wydawało się, że gra Polfarmex-u weszła na dobre tory, lecz w drugiej połowie tej części gry lepsi okazali się zawodnicy z Torunia znów odskakując na kilka punktów. Choć druga kwarta była wygrana przez zawodników z Kutna to wynik nie był dla nich korzystny. Na przerwę koszykarze Polfarmexu-u zeszli do szatni z czteropunktową stratą do gospodarzy.

W trzeciej kwarcie zawodnicy Polskiego Cukru poszli za ciosem z końcówki drugiej kwarty. Choć począte wydawał się wyrównany to w końcówce przeciwnicy Polfarmex-u znowu powiększyli przewagę. Trzecia kwarta skończyła się wynikiem 59:48. [więcej]
TomekKula, 11.01.2014 18:50|czytane: 2749 razy|23 komentarzy|komentuj|czytaj cały
XXII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Kutnie
XXII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Kutnie - 12 stycznia 2014 w Kutnowskim Domu Kultury.
7.30 – 8.00 Odprawa wolontariuszy
9.00 – 14.00 Zbiórka krwi  RCKiK w Kutnie
10.00 – 15.00 Twórcy ludowi: Urszula Jędrzejczyk (ręczny haft artystyczny)
Alicja Olczak (koronkarka szydełkowa , zabawki szyte)
Henryka Dybiec (koronki szydełkowe)

XXII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/22272/01_obraz.jpg
XXII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/22272/02_obraz.jpg


Jadwiga Urbańska (koronka frywolitkowa)
Krystyna Urbaniak (wyroby szydełkowe )
Józef Stańczyk (rzeźba)
Józef Marciniak (rzeźba)
Sławomir Suchodolski (rzeźba)
10.00 – 15.00    Klub Origami - Kwadracik    - warsztaty
10.00 – 15.00    Oriflame- Teresa Skowrońska    - porady kosmetyczne
10.00 – 15.00   Edward Książek  - Bioenergoterapia
10.00 – 16.00   GRS RANGER – wystawa sprzętu
14.00 – 18.00  Blok zajęć dla dzieci w wieku od 3 do 10 lat – nowa sala baletowa
                         W programie zajęcia plastyczne, gry na konsoli Xbox z kinet
20.00  Światełko do Nieba (Park Traugutta w okolicach KDK) [więcej]
redaktor, 11.01.2014 19:15|czytane: 3083 razy|16 komentarzy|komentuj|czytaj cały
WOŚP w Krośniewicach[więcej]
pismak, 11.01.2014 19:11|czytane: 1583 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
WOŚP w Żychlinie

WOŚP w Żychlinie

[więcej]
redaktor, 11.01.2014 19:10|czytane: 1999 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Spotkania emerytów i rencistów z "Solidarności"
Emeryci i Renciści NSZZ "Solidarność" zapraszaą koleżanki i kolegów oraz byłych członków i sympatyków NSZZ "Solidarność" na spotkania "po latach" w siedzibie Związku w Kutnie, ul. Narutowicza 11.

Spotkania odbywają się w każdy drugi czwartek miesiąca o godzinie 16.00. Następne spotkanie 13 lutego. [więcej]
redaktor, 11.01.2014 18:31|czytane: 1721 razy|21 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Skuces młodych miłośników historii
Nina Cichocka z klasy VI a Szkoły Podstawowej nr 6 w Kutnie  zajęła 10 miejsce w skali kraju w II Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „Klio 2013”  Polskie Symbole Narodowe. Wszyscy uczestnicy konkursu z kutnowskiej „Szóstki” znaleźli się w pierwszej 25-tce uczestników.

Centrum Edukacji Historycznej : „KLIO”  przeprowadziło konkurs w Polsce 28 listopada 2013 roku. W szkole Podstawowej nr 6 im. Marii  Skłodowskiej-Curie tematyka symboli narodowych jest od kilku lat przedmiotem konkursów szkolnych. Szkoła zorganizowała na ten temat trzy edycje konkursów międzyszkolnych dla miasta Kutna.

Weryfikacją umiejętności kutnowskich uczniów okazał się konkurs ogólnopolski. W konkursie ogólnopolskim wzięło udział 5544 uczniów z 501 szkół ze wszystkich województw, a Nina z SP nr 6 znalazła się na 10 miejscu. Do konkursu uczniów przygotowała Halina Błaszczyk – nauczyciel historii. [więcej]
redaktor, 11.01.2014 18:18|czytane: 1097 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Mocny polski film w kutnowskim kinie. Pani Sylwia i pan Jacek wygrali zaproszenia
Premierowo w Kinie KDK możemy w styczniu zobaczyć polską produkcję "Pod Mocnym Aniołem". Film wchodzi na ekrany polskich kin i kina w Kutnie 17 stycznia.  Zobaczą go Sylwia Głuszcz i Jacek Wasiak - wygrali oni podwójne zaproszenia na polski fim na podstawie powieści Jerzego Pilcha

Zachęcamy do obejrzenia tego studium choroby alkoholowej w doborowej obsadzie, opowieści  o powolnym upadku człowieka spętanego nałogiem, niełatwej, momentami tragicznej walce o przetrwanie, zwątpieniu, nadziei, kolejnym upadku, wielkiej determinacji, aż po światełko w tunelu. Być może ten film pomoże niektórym z Nas w zrozumieniu szponów tego nałogu i walce z nim. Bilety na film można rezerwować już dziś w kasie KDK.

Jerzy jest pisarzem i nałogowym alkoholikiem. Poznajemy go w momencie, w którym uwierzył, że może wygrać z nałogiem. Zakochuje się w młodej dziewczynie i wreszcie czuje, że ma po co i dla kogo żyć. Jednak nie wytrzymuje długo. Pewnego dnia Jerzy idzie prosto do baru Pod Mocnym Aniołem, gdzie zaczyna picie. Potem kupuje alkohol w nocnym, wraca do swojego mieszkania i pije dalej. Bez końca.Trafia na oddział intensywnej terapii i po raz kolejny zostaje skierowany na kilkudniowy odwyk, gdzie spotyka doktora Granadę, personel i innych pacjentów, którzy tworzą barwną galerię postaci. Jedną z metod leczenia jest czytanie spisanych wcześniej opowieści, z czasów kiedy się piło. Swoje historie, zabawne i niekiedy wstrząsające, opowiedzą: reżyser, kierowca TIR-a, inżynier, farmaceutka, robotnik, fryzjerka i inni. [więcej]
kultura, 11.01.2014 18:05|czytane: 2220 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
5. kolejka KALK. Zapraszamy
Jutro w Szkole Podstawowej nr 4 w Kutnie odbędzie się 5. kolejka KALK. Zapraszamy.

09:00 Pingwiny - UKS M-G SZS Żychlin
10:00 Avatary - UKS M-G SZS Żychlin
11:00 Czarni - Szewskie Poniedziałki
12:00 Outcast - Primdruk Basket Gostynin [więcej]
wandea, 11.01.2014 16:50|czytane: 1033 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wyniki: VIII kolejka KALS - ekstraklasa kobiet
Dziś w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 6 rozegrano pierwsze mecze drugiej rundy Kutnowskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki ekstraklasy kobiet. Przedstawiamy wyniki.

Wyniki: VIII kolejka KALS - ekstraklasa kobiet, ./upload/articles_pakiety/22305/06_obraz.jpg
Wyniki: VIII kolejka KALS - ekstraklasa kobiet, ./upload/articles_pakiety/22305/12_obraz.jpg
Wyniki: VIII kolejka KALS - ekstraklasa kobiet, ./upload/articles_pakiety/22305/37_obraz.jpg


Ekstraklasa kobiet

Gostynin Team – Mickiewicz Żychlin 2 - 1 (25:11, 23:25, 15:9)
Gimnazjum Nr 1 Kutno – Rolpuch Kutno 0 - 2 (19:25, 12:25)
Hurt Pap Kutno – Gaju Team  2 - 1 (25:17, 20:25, 16:14) [więcej]
TomekKula, 11.01.2014 11:56|czytane: 1559 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Koszykarki MKS Kutno wygrywają pierwszy mecz półfinałowy
Wczoraj w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 9 rozegrano pierwszy mecz półfinałowy o awans do turnieju strefowego koszykówki żeńskiej do lat 18. Po zaciętym spotkaniu koszykarki MKS Kutno pokonały zespół UKS BASKET z Aleksandrowa Łódzkiego 61:60 (11:11, 17:18, 14:17, 19:14).

Koszykarki MKS Kutno wygrywają pierwszy mecz półfinałowy, ./upload/articles_pakiety/22304/11_obraz.jpg
Koszykarki MKS Kutno wygrywają pierwszy mecz półfinałowy, ./upload/articles_pakiety/22304/15_obraz.jpg
Koszykarki MKS Kutno wygrywają pierwszy mecz półfinałowy, ./upload/articles_pakiety/22304/21_obraz.jpg


Kolejne spotkanie półfinałowe z udziałem koszykarek z Kutna zostanie rozegrane 19 stycznia w Aleksandrowie Łódzkim.

MKS Kutno: CHODOROWSKA 2, ŁUKASIK 12, BOROWIECKA 1, WALICKA 0, MOLKA 2, KACPROWICZ 8, FURMAŃSKA 8, ZŁOTOWSKA 7, LESICKA 0, DOMAŃSKA 0, KAMIŃSKA 21. [więcej]
TomekKula, 11.01.2014 01:18|czytane: 1706 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Użyczenie czy zrzeczenie? Czy będzie chodnik na Bukowej?
Mieszkańcy wspólnot przy ulicy Bukowej ze zdziwieniem przyjęli informację wywieszoną na klatce schodowej jedynie o możliwości użyczenia terenu, który jest ich własnością pod miejski chodnik. W informacji tej nie ma słowa o innej formie przekazania terenu pod władanie miasta czyli zrzeczenia się. Na naszych łamach kilka razy o tej formie rozwiązania problemu z chodnikiem na Bukowej mówił Jacek Boczkaja, wiceprezydent Kutna.

Użyczenie czy zrzeczenie? Czy będzie chodnik na Bukowej?, ./upload/articles_pakiety/22232/01_obraz.jpg
Użyczenie czy zrzeczenie? Czy będzie chodnik na Bukowej?, ./upload/articles_pakiety/22232/02_obraz.jpg
Użyczenie czy zrzeczenie? Czy będzie chodnik na Bukowej?, ./upload/articles_pakiety/22232/03_obraz.jpg


Tematem zamowaliśmy się kilka razy w ubiegłym roku. We wrześniu 2013 r. wiceprezydent mówił tak:

- Inne wspólnoty zgodziły się na użyczenie, bo to niewielki fragment, nie będziemy kupować terenu tylko od dwóch. Jakby to wyglądało? Jeśli byłoby użyczenie to i tak niemożliwe formalnie jest zwolnienie z podatku od nieruchomości za ten grunt czyli mieszkańcy płaciliby podatek za grunt, na którym jest chodnik - mówi Jacek Boczkaja. - Wyjście jest jedno - zrzeczenie się terenu na rzecz miasta i wtedy nie będzie podatku od nieruchomości od chodnika. Myślę, że koszty notarialne byłyby do udźwignięcia.

W grudniu to podtrzymał, pisaliśmy o tym przy okazji omawiania inwestycji drogowej na tej ulicy. Wiceprezydent nie ukrywał, że czeka na reakcję mieszkańców. Dziś podtrzymał również swoje zdanie, twierdząc, że ruch leży po stronie mieszkańców wspólnot, bowiem niedługo miasto będzie kończyć inwestycję drogową na Łąkoszynie.

- Niech mieszkańcy się wreszcie na coś zdecydują, bo zaczyna to przybierać formę kabaretu. Nie przychodzą do mnie tylko do Was - mówił dziś Jacek Boczkaja. - Już niedługo robimy przetarg, jeśli mieszkańcy chcą mieć chodnik, to niech się na coś zdecydują wreszcie i przyjdą do mnie z propozycją, żeby potem nie było za późno. [więcej]
wandea, 10.01.2014 15:57|czytane: 2233 razy|34 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Logowanie do portalu
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Upał, bezmyślność urzędnika i zadłużenie szpitala
Czy człowiek może poczuć się w konsystencji budyniu waniliowego, serka topionego lub innego smacznego acz płynnego zjawiska? Odpowiadam, tak może i... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Drugie Kutnowskie Dni Fantastyki
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kutnie już od przyszłego czwartku zaprasza na Kutnowskie Dni Fantastyki. Wstęp wolny na wszystkie wydarzenia. A w programie spotkania z autorami, koncert, warsztaty malarskie, pokaz... [więcej]
Sport
"Jedynka" trzecia w ręczną w Orlikowej Lidze Mistrzów
We wtorek w Poddębicach odbył się turniej rejonowy w piłce ręcznej chłopców w ramach Orlikowej Ligi Mistrzów - Łódzkie Gra w Ręczną. W turnieju udział wzięła Szkoła Podstawowa nr 1 w Kutnie. W wyniku zaciętej i bardzo wyrównanej rywalizacji chłopcy z Jedynki... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Zawieszka Nieśmiertelnik Srebro +GRAWER Zdjęcia i Tekstu Idealny i modny prezent dla kobiety i mężczyzny. Wspaniały prezent na Imieniny, Urodziny, Rocznicę, Walnetynki, Dzień Kobiet, Mikołaja, oraz pod choinkę na Gwiazdkę Świąt Bożego Narodzenia... [czytaj więcej]
Kotki Oddam kotki w dobre ręce. Więcej informacji pod nr telefonu 602430567.... [czytaj więcej]
Monitoringi, alarmy Witam, oferuję usługę konfiguracji oraz montażu kamer, alarmów oraz innych systemów zabezpieczeń. Wykonuję również inne usługi informatyczne. Zapraszam.... [czytaj więcej]
Sprzedam biurko duże 210 cm / bardzo dobre wykonanie Mam do sprzedania duże biurko w bardzo dobrym stanie. Biurko ma ponad 1,5 metra i było robione na zamówieni a więc jest wykonane z bardzo dobrego materiału. Posiada wiele szuflad, miejsce na je... [czytaj więcej]
Fly High Production – Produkcja filmowa Firma Fly High Production to przede wszystkim profesjonalna produkcja filmów i innych form audiowizualnych, bazująca na najnowszych technologiach min zastosowaniu drona i innych technologii stabiliz... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
Odzież na sklepy, butiki, stragany Oferujemy odzież na sklepy, butiki, stragany w bardzo dobrej jakości z Niemiec i Włoch. U nas klient zamawia według osobistego zapotrzebowania (damskie, męskie, dziecięce,... [czytaj więcej]
samochód do ślubu wesele OFERUJĘ PAŃSTWU WYNAJEM LIMUZYNY AUDI w kolorze czarna perła. Samochód jest reprezentacyjny, idealny na tak wyjątkową uroczystość. Zaletą tego samochodu jest przestronne wnętrze i duży baga... [czytaj więcej]
Zespół jednoosobowy DJ Polecam jednoosobowy zespół muzyczny (klawisz i vokal na żywo)który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gram na terenie całego kraju. Wieloletnia praktyka w prowad... [czytaj więcej]
Zespół muzyczny KONKRET to pięcioosobowy zespół muzyczny, który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gramy głównie na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego. Wieloletnia... [czytaj więcej]
Zatrudnimy pracowników Firma P.P.H.U. "ELBEMA" s.c. zatrudni pracownika na stanowisko elektromonter lub pomocnik elektromontera. Mile widziane prawo jazdy kat.B oraz uprawnienia Sep 1kV. CV proszę przesyłać na adres mail... [czytaj więcej]
Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Najlepsze rozwiązanie, jeżeli pilnie potrzebujesz pieniędzy. Nie pytamy o Twój cel – całą sumę możesz przeznaczyć na dowolny,... [czytaj więcej]
SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996ROK PILNIE SPRZEDAM MAM DO SPRZEDANIA SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996 ROK rn5-DRZWIrnKOLOR CZARNY rnPILNIE SPRZEDAM... [czytaj więcej]
Kawalerka do wynajęcia, Kutno ul. Słowackiego Wynajmę mieszkanie w bloku przy ulicy Słowackiego. Jest to odświeżona kawalerka o powierzchni 27 m. kw., w sam raz do zamieszkania.rnCena 850 zł zawiera czynsz i odstępne dla właściciela, do k... [czytaj więcej]
SPECJALISTA DS. MARKETINGU I SPRZEDAŻY Jesteśmy firmą zajmującą się produkcją mebli tapicerowanych i poszukujemy osób młodych, ambitnych oraz kreatywnych na stanowisko: SPECJALISTA DS. MARKETINGU ORAZ SPRZEDAŻY Obowiązki:  ... [czytaj więcej]
PRACA HUTA Poszukujemy osób do pracy w Hucie w Dąbrowie Górniczej na stanowiska: - operator wózka widłowego - operator suwnicy – uprawnienia IS specjalne trawersowe, chwytakowe Warunki: - atrakcyjne w... [czytaj więcej]
RINTAL Polska poszykuje samodzielnych monterów schodów Producent schodów, Rintal Polska Sp. z o.o. poszukuje samodzielnych monterów schodów.rnrnZakres działalności:rn- montaż schodów samonośnych oraz obić na schody betonowernrnWymagania:rn- włas... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę AVENSIS I lub II tel.725-361-836 Kupie Toyote AVENSIS I lub II COROLLE YARIS MERCEDESA SPRINTERA 124 190 W210 oraz Maszyny Rolnicze Ursus Zetor Wladymirec Przyczepy Kombajny tel. 725.361.836 cala Polska atrakcyjne ceny szybki odbiór... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Zenobiusz Biga:
4 minut temu
Rzeczniczka jest córką Mańkowskiego
Dymitr Fiut:
30 minut temu
Jaro, gratulacje i czymam ciuki za cie.
Onufry Kamiński:
41 minut temu
W Kutnie jest praca , kto chce ten pracuje tylko trzeba chcieć , ja nie narzekam . Czytaj ze zrozumieniem interes się kręci nie z kim, tylko z czym kolejny przykład prostactwa
Bonifacy Ukolicz:
55 minut temu
To z ciebie Onufry taki "komputerowy lodziarz", co do komputera - widać, co napisałeś, a co do lodów - z kim ten interes kręcisz, to staje sie coraz jasniejsze. Co do nauki to ci napisali - w Kutnie nie ma pracy dla absolwentów uniwersytetów i politechnik, a są stanowiska i praca dla absolwentow WSGK. To wystarczy.
Roman Kolumna:
2
 · 
1 godzin temu
A sekretarzem jest Pan Korowajski? Czyzby mąż sędziny która uznala winnego karkówe niby ze wplywal na swiadkow?
Onufry Kamiński:
2 godzin temu
Do Metody Głąb
Zgadzam się to co napisałeś i popieram tylko 5 osób przystąpiło do konkursu . pytam gdzie reszta społeczeństwa??
Do Bernadeta Konkurs był na stronie , ale jak widać nie szukasz tylko siedzisz i pierdzisz w stołek. Kręci cię temat co się dzieje na Policji - bo jesteś nadzwyczajnym plotkarzem i to jeszcze na dodatek pewnie bez wykształcenia.
Ja mam budkę z lodami nie mam wykształenia interes się kręci i nikomu nie zazdroszczę a wy weźcie się za naukę i przystępujcie do konkursów
Błażej Lubicz:
2
 · 
2 godzin temu
Sekretarzem w urzędzie pracy jest mąż sedziny, przed którą zeznawal ten pan.. Czy to przypadek że policjant został skazany
Szczepan Bzdura:
2 godzin temu
SANDERUS TIMES - eBiuletyn Agencji MRPiH "podkówka".Podajemy komunikat: Jeden karierowicz, abiturient i absolwent Instytutu Mniemanologii Stosowanej - emerytowany Metody Głąb (bez tytułu) - został wytrzepany, wygarbowany, wyprany, wykrochmalony, wymaglowany, położony na obie łopatki i zapędzony w kozi róg przez użytkowników portalu eKutno. Ciekawe, czy to mu pomoże w odnalezieniu właściwych kierunków i dobrych dróg? A mówią, że pralnie itd..... są niepotrzebne? ~praojciec Allexander - redaktor naczelny.
Robert Małopolski:
2 godzin temu
Pan Rafał chyba się zagalopował porównanie Kłopota do pana Bieńka jest wysoce nie na miejscu.
Szczepan Bzdura:
3 godzin temu
###"R". Toście se pogadali na najwyższym światowym poziomie. Szkoda, że tak krótko. Podobają mi się wasze rozmowy. Całą noc mogłabym was słuchać. Burzyński i Kłopotowski i cała ta cudowna Burzmanna na okrągło powinni was słuchać. Może by się zaczęli nawracać na normalność czyli na głęboką wiarę, wysoką kulturę i szlachetną naturę, czego im z całego serca życzę. Pozdrawiam Was drodzy moi mądrzy dyskutanci. Dialogi kute na cztery nogi. I to jest właśnie to na co tyle lat czekałam. Się doczekałam. Ludzie zaczynają normalnie rozmawiać. Nie po rusku, nie po grecku, nie po turecku, nie po niemiecku, tylko po naszemu, po bożemu, po polsku i po chrześcijańsku. Na pewno coś dobrego z tego wyniknie. Tylko o to chodzi. Tak trzymajcie! Idzie nowe!! Bogu niech będą dzięki. ~emerytowana nauczycielka
Ewaryst Ziabka:
3 godzin temu
Panie Nwerowski mówiąc ,że problemem szpitala jest wiek pracowników po prostu pan obraził pracowników szpitala . Zapytam w jakim pan jest wieku i czy ten wiek nie jest problemem dla szpitala?
Barbara Ajsicz:
3 godzin temu
Podobno urzędnik ma poparcie PSlu, czy to prawda?
Amalgund Walczak:
2
 · 
3 godzin temu
A był, czy nie był o to jest pytanie?
Lech Kantor:
3 godzin temu
Prosimy o wypisanie zasług , może być w punktach.
Hugo Lewi:
3 godzin temu
Bolesław to uważasz ,że ci co tam pozostali i pracują to nie mają honoru? Czyżby ten jeden był tylko z honorem?
Zenon Kwasigroszek:
3 godzin temu
Faust i oni zostali tak do tej pory.
Teodor Pobłocki:
3 godzin temu
No widzisz Metody przystąpiłeś i co d..a.
Wawrzyniec Gielniowski:
4
 · 
3 godzin temu
wygraną zawdzięcza poparciu w Urzędzie Miasta, chyba pan sekretarz, bo to ,,koledzy z boiska,,
Arseniusz Błaszczyński:
4 godzin temu
Ciekawy jestem co się stało z poprzednim szefem tej komórki.
Faust Iwanoski:
6
 · 
4 godzin temu
Czy paranoik wypowiadał się w sprawach szpitala, redakcja powinna przytoczyć nieco jego "mądrości" ? Ciemny lud potrzebuje wiedzy. Też biedula podnieca się tym, co mówi - podobnie jak jego kolega pituchna.Najciekawsze artykuły
 ·  14
4 dni temu
Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK
 ·  188
4 dni temu
Apel do mieszkańców Kutna, do ludzi, którym na sercu leży dobro miasta i powiatu
 ·  73
5 dni temu
Coraz wyższe pensje prezesów spółek miejskich
 ·  20
5 dni temu
Od dziś parking przy dworcu PKP na Siemiradzkiego zamknięty. Radny interpeluje
 ·  36
10 dni temu
Piramida aptekarska. Lekarz z kutnowskiego szpitala na ławie oskarżonych
 ·  7
10 dni temu
Mieszkańcy Podrzecznej będą mogli wykupić tańszy abonament w strefie płatnego parkowania
 ·  278
11 dni temu
Memorandum do potencjalnych prywatnych partnerów w budowie hali w Kutnie
 ·  10
14 dni temu
Smaczne mówienie, prawda i hejt. Profesor Jerzy Bralczyk w Kutnie
 ·  3
15 dni temu
Piknik Rodzinny w
 ·  14
15 dni temu
Akt erekcyjny wmurowany pod stacjonarne hospicjum w Kutnie
 ·  6
16 dni temu
Znajdź się na zdjęciach z Pikniku Organizacji Pozarządowych
 ·  8
17 dni temu
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Bogata kutnowska tradycja fotograficzna
 ·  32
17 dni temu
Strażacy mieli pełne ręce roboty. Mieszkańcy liczą straty po ulewie
 ·  34
19 dni temu
Komendant Powiatowy Policji w Kutnie odpowiada
 ·  107
19 dni temu
Propozycja PSL pro forma?
 ·  9
19 dni temu
Urzędnik urzędnikowi nierówny. Nagrody na Dzień Samorządowca
 ·  4
19 dni temu
Wyjątkowy spektakl pt. Królewna Śnieżka na Dzień Dziecka w Krośniewicach
 ·  50
20 dni temu
Różnice między teorią a praktyką? Kłopoty z prawem komendanta Policji w Kutnie
 ·  6
20 dni temu
Taniec i zabawa na Dniu Dziecka w Kutnie
 ·  5
20 dni temu
Rockowy festiwal na Kutnowiance cz.2
 ·  9
20 dni temu
Fotoreportaż Qtnoizz Fest cz.1
 ·  2
21 dni temu
Stalowe Tumy 2017 i skarb czyli prototyp polskiej amfibii Fiat 126-P LPT
 ·  4
22 dni temu
Uczennice z Kasprowicza wygrały konkurs o patronie I LO. Polecą szybowcem!
 · 
26 dni temu
Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny. W Łódzkiem najlepsi uczniowie z Kleszczowa
 ·  61
27 dni temu
Warunki PSL wchodzą w życie. Starostwo likwiduje stanowiska
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności