eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 24.06.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,34209-p-jolanta-zagajewska-by-a-dusza-towarzystwa," title="Kutno: ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa</b><br>To nie był czas. To nie była pora.I zgasło słońce, kiedy...</div></a> <a href="/kultura,34210-nagrody-w-dziedzinie-kultury-dla-makowskiego-i-kacalaka," title="Kutno: Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka</b><br>Jarosław Makowski i Tadeusz Kacalak otrzymali Nagrody Prezydenta Kutna w dziedzinie kultury....</div></a> <a href="/wiadomosci,34213-dni-pola-w-strzelcach," title="Kutno: Dni Pola w Strzelcach" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Dni Pola w Strzelcach</b><br>Dziś w Strzelcach odbyły się Dni Pola...</div></a> <a href="/wiadomosci,34208-ekuchnia-udka-po-maroka-sku," title="Kutno: eKuchnia: Udka po marokańsku" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>eKuchnia: Udka po marokańsku</b><br>Nieziemsko pachnące, delikatne i soczyste udka z kurczaka marynowane z aromatycznymi...</div></a> <a href="/wiadomosci,34193-uczniowie-i-nauczyciele-z-kutna-nagrodzeni," title="Kutno: Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni</b><br>Dziś w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie odbyło się...</div></a> <a href="/wiadomosci,34187-jubileuszowy-wiecz-r-z-kr-tkimi-filmami-w-centrum-teatru-muzyki-i-ta-ca," title="Kutno:  Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca" class="none white"><div id="opis_slidera"><b> Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca</b><br>30 czerwca, o godzinie 18:00 odbędzie się jubileuszowa edycja Euroshorts w...</div></a> <a href="/wiadomosci,34182-radni-powiatowi-mieli-szkolenie-wiedza-wszystko-o-tablecie," title="Kutno: Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie</b><br>Tableciku, tableciku powiedz przecie, kto jest najmądrzejszy w radzie? Dziś przed...</div></a> <a href="/wiadomosci,34173-zmar-marek-w-jkowski-regionalista-i-by-y-prezes-tpzk," title="Kutno: Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK</b><br>Zmarł Marek Wójkowski  (1955-2017) – regionalista, kolekcjoner, pasjonat historii 37 pp, ...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Tragiczna seria wypadków w Kutnie
Dzisiaj około godziny. 2.50  na ul. Sklęczkowskiej w Kutnie doszło do czołowego zderzenia samochodu osobowego z ciężarówką. W wypadku zginął 20-letni mieszkaniec powiatu kutnowskiego.

Na drodze krajowej nr 92 kierujący peugeotem 107 20-latek  jadąc prostym odcinkiem drogi, z niewiadomych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się czołowo z DAF-em z naczepą. Ciężarówką kierował 59-letni obywatel Litwy. Był trzeźwy. Kierowca peugeota zginął na miejscu. Policja wyjaśni okoliczności wypadku.

W niedzielę, 5 stycznia z kolei nietrzeźwy 47- letni mężczyzna stracił stopą pod kołami ruszającego pociągu na stacji PKP w Kutnie. Po  godz.18.00 mieszkaniec powiatu kutnowskiego wysiadając z pociągu ruszającego z peronu niefortunnie potknął się i noga dostała się pod koła pociągu.

W piątek, 3 stycznia około godziny 18.15 na skrzyżowaniu ulic Jana Pawła z Warszawskim Przedmieściem w Kutnie doszło do potrącenia pieszej przechodzącej przez jezdnię. Kobieta trafiła do kutnowskiego szpitala. Kierowca był trzeźwy. [więcej]
pismak, 07.01.2014 10:11|czytane: 4056 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zapowiedzi: Koszykówka
Wojewódzka Liga JUNIOREK U 18 K – 1/2 FINAŁU PLAY OFF
10 stycznia  /piątek/ 2014 godz.19.30 w Kutnie Hala Sportowa Szkoły Podstawowej nr 9
MKS Kutno – UKS Aleksandrów Łódzki

WOJEWÓDZKA LIGA MŁODZICZEK U 14 K
12 stycznia /niedziela/ 2014 godz. 10.00 w Łodzi
Widzew Łódź – MKS Kutno

WÓJEWÓDZKA LIGA ŻACZEK U12 K /TURNIEJ/
11 stycznia /sobota/  2014 w Kutnie Hala Sportowa Szkoły Podstawowej nr 9,
10.00 MKS Sirmax Kutno – Trójka Sieradz
11.15 ŁKS KK Lódź – Dekorex Pabianice [więcej]
pismak, 07.01.2014 09:50|czytane: 1481 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zaradni gimnazjaliści z powiatu kutnowskiego pracują "Na Własne Konto"
Trzy gimnazja z powiatu kutnowskiego biorą udział w II edycji programu ekonomicznego „Na Własne Konto”. Projekt jest skierowany do uczniów z gmin wiejskich i miejsko-wiejskich i zostanie zrealizowany w tym roku szkolnym.

Zaradni gimnazjaliści z powiatu kutnowskiego pracują

Podczas tegorocznych ferii zimowych Gimnazjum im. R. Rembielińskich w Krośniewicach, Gimnazjum im. Jana Pawła II w Bedlnie i Publiczne Gimnazjum w Oporowie rozpoczynają realizację programu edukacji ekonomicznej „Na Własne Konto”. Zgłoszeń placówek do programu dokonały gminy. Celem programu jest zainteresowanie młodzieży tematyką związaną z mechanizmami finansowymi i przygotowanie do podejmowania poważnych decyzji opartych o znajomość działania narzędzi bankowych. W trakcie dodatkowych zajęć gimnazjaliści będą mieli możliwość poszerzenia swojej wiedzy z ekonomii i zapoznania się z podstawami przedsiębiorczości. Spotkania mają charakter praktyczny, bowiem młodzież odwiedzi także banki i lokalnych przedsiębiorców. Zajęcia będą prowadzone w atrakcyjnej formie przez nauczyciela wiedzy o społeczeństwie i studenta. W drugim semestrze uczestnicy programu wykorzystają zdobytą wiedzę i wykonają pracę konkursową. Konkurs będzie polegał na przygotowaniu projektu gazetki ekonomicznej skierowanej do społeczności lokalnej oraz mini biznes planu jej wydania.

Nauczycielki wytypowane przez gminy, a są to: Beata Lipska, Małgorzata Tadeusiak i Elżbieta Banasiak, przeszły już odpowiednie szkolenie w listopadzie 2013 r. Podczas zajęć uczestniczki poznały zasady korzystania z platformy e-learningowej oraz zakres materiału dydaktycznego ujętego w pięciu modułach: postawa przedsiębiorcza, aktywność gospodarcza, pieniądze i bankowość, oszczędzanie i inwestowanie, biznesplan, media, marketing i reklama. [więcej]
pismak, 07.01.2014 09:43|czytane: 1283 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Rezultaty systematycznej pracy kutnowskich lekkoatletów
Wczoraj lekkoatleci Uczniowskiego Klubu Sportowego „Dziewiątka” zainaugurowali starty halowe w sezonie 2014 r. Kutnowscy zawodnicy wystartowali w ogólnopolskim mityngu na hali Rudzkiego Klubu Sportowego w Łodzi.

Bardzo dobry występ zaliczyła juniorka młodsza Natalia Kołodziejczak, która w roku 2013 na Mistrzostwach Polski Młodzików w Radomiu zajęła czwarte miejsce w skoku w dal. Na hali w swojej koronnej konkurencji Natalia  ustanowiła halowy rekord życiowy, skacząc na odległość 5,38 m. Nasza zawodniczka ustanowiła także drugi rekord życiowy w biegu na 60 m, przebiegając ten dystans w czasie 8,22 s.

Także rekord życiowy ustanowił jej kolega klubowy, junior młodszy  Piotr Kowalski, który w biegu na 300 m uzyskał bardzo dobry wynik 37,53 s (dystans 60 m Piotr pokonał w czasie 7,46 s ).

Niewiele słabszy wynik w biegu na 300 m uzyskał junior Marcin Kacprzak, który przebiegł ten dystans w czasie 37,80 s (nowy rekord życiowy zawodnika). Marcin natomiast był minimalnie szybszy od swego młodszego kolegi w biegu na 60 m, pokonując ten dystans w czasie 7,44 s.

Bardzo dobry wynik w sprincie uzyskał także Rafał Ewkowski (junior młodszy), który w biegu na 60 m ustanowił swój rekord życiowy w czasie 7,55 s. [więcej]
pismak, 06.01.2014 20:27|czytane: 1210 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Świątecznie w Muzeum im. J. Dunin-Borkowskiego w Krośniewicach
W Muzeum im. J. Dunin-Borkowskiego w Krośniewicach w  świąteczno-noworocznej atmosferze odbyło się otwarcie wystawy pokonkursowej szopek bożonarodzeniowych i ozdób choinkowych oraz wystawy czasowej „Drewniane kościoły Diecezji Łowickiej" na fotografiach Jana Rucińskiego. Wernisaż zorganizowano w sobotę, 4 stycznia w godzinach popołudniowych.

Świątecznie w Muzeum im. J. Dunin-Borkowskiego w Krośniewicach, ./upload/articles_pakiety/22265/08_obraz.jpg
Świątecznie w Muzeum im. J. Dunin-Borkowskiego w Krośniewicach, ./upload/articles_pakiety/22265/21_obraz.jpg
Świątecznie w Muzeum im. J. Dunin-Borkowskiego w Krośniewicach, ./upload/articles_pakiety/22265/03_obraz.jpg


Muzeum im. J. Dunin-Borkowskiego w Krośniewicach wraz  z Gminnym Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Krośniewicach tradycyjnie zaprosiło społeczność lokalną na otwarcie wystawy pokonkursowej  szopek bożonarodzeniowych i ozdób choinkowych.

Komisja konkursowa w składzie: Jolanta Zagajewska, Małgorzata Przygodzka, Janina Arent  (Gminne Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Krośniewicach ) oraz Bożena Maślana, Grzegorz Dębski i Grzegorz Bielicki (Muzeum im. J. Dunin-Borkowskiego) dokonała wyboru najciekawszych prac.

Zaproszeni goście mogli również obejrzeć wystawę fotograficzną pt. „Drewniane kościoły Diecezji Łowickiej". Autorem prac  jest  Jan Ruciński fotograf amator i filokartysta. Jego zdjęcia zamieszczono również w publikacji „Kanon krajoznawczy województwa łódzkiego” wydanej w 2012 r. Wśród gości zaproszonych byli przedstawiciele władz samorządowych, m.in. Przewodniczący Rady Miejskiej  Henryk Ociepa oraz członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego Artur Gierula. Spotkanie noworoczne poprowadzili dyrektorzy zaprzyjaźnionych placówek Małgorzata Przygodzka (Gminnym Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Krośniewicach ) oraz Grzegorz Dębski (Muzeum im. J. Dunin-Borkowskiego w Krośniewicach). Z wynikami konkursu świątecznego oficjalnie zapoznał zgromadzonych gości Grzegorz Bielicki – przewodniczący komisji konkursowej. Poniżej wyniki. [więcej]
pismak, 06.01.2014 19:11|czytane: 1821 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
KALK: Faworyci wygrywają. Pingwiny nadal bez zwycięstwa
Wczoraj odbyła się czwarta kolejka KALK.

 KALK: Faworyci wygrywają. Pingwiny nadal bez zwycięstwa, ./upload/articles_pakiety/22097/08_obraz.jpg
 KALK: Faworyci wygrywają. Pingwiny nadal bez zwycięstwa, ./upload/articles_pakiety/22097/28_obraz.jpg
 KALK: Faworyci wygrywają. Pingwiny nadal bez zwycięstwa, ./upload/articles_pakiety/22097/30_obraz.jpg


09:00 OUTCASTS – SZEWSKIE PONIEDZIAŁKI 86 : 68
Pierwsze spotkanie pomiędzy Outcasts a Szewskimi rozpoczęło się od serii 11pkt pod rząd ze strony Outcasts. Szewskie nie wykorzystywały wielu sytuacji rzutowych co skutkowało wynikiem 46:26 do przerwy. Trzecia kwarta zdecydowanie należała do Szewskich, którym udało się zmniejszyć stratę do 9pkt. W czwartej kwarcie powtórzyła się sytuacja z pierwszej części meczu. Outcasts zaczęli trafiać seriami i dzięki temu wyszli na bezpieczne prowadzenie, którego do końca już nie oddali.

Najlepiej punktowali :
Outcasts : Łukasz Janczura – 22pkt, Kuba Cykowski – 21pkt
Szewskie : Kacper Kostanty – 31pkt, Tomek Osiecki 19pkt

10:00 PINGWINY – PRIMDRUK BASKET GOSTYNIN 51 : 65
Pomimo 15- punktowe różnicy mecz był bardzo wyrównany. W pierwszej połowie żadna z drużyn nie uzyskała znaczącej przewagi. W trzeciej i czwartej kwarcie Adrian Brudnicki i Mateusz Sommerfeld rzucili aż 17pkt dla swojego zespołu i to pozwoliło Gostyninowi na zanotowanie drugiego zwycięstwa w lidze. Pingwiny są jedyną drużyną, która jeszcze nie pokonała żadnego rywala. W drużynie Pingwinów nie zawiódł jedynie Kacper Wawrzyńczak.

Najlepiej punktowali :
Pingwiny : Kacper Wawrzyńczak – 16pkt ; Kamil Zbońkowski 9pkt
Basket : Przemek Sienny – 18pkt ; Adrian Brudnicki – 15pkt [więcej]
TomekKula, 06.01.2014 18:19|czytane: 1583 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zaśpiewaj z Misiem podczas WOŚP. Atrakcje w KDK
Do 10 stycznia można zgłaszać się do harcerskiego festiwalu Śpiewaj z Misiem. Harcerze z hufca ZHP Kutno tradycynie zapraszają  na festiwal podczas finału 22 Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, 12 stycznia w Kutnowskim Domu Kultury.

Zaśpiewaj z Misiem podczas WOŚP. Atrakcje w KDK, ./upload/articles_pakiety/22263/01_obraz.jpg
Zaśpiewaj z Misiem podczas WOŚP. Atrakcje w KDK, ./upload/articles_pakiety/22263/02_obraz.jpg
Zaśpiewaj z Misiem podczas WOŚP. Atrakcje w KDK, ./upload/articles_pakiety/22263/04_obraz.jpg

Tak było w KDK w ubiegłym roku

Występy będą miały miejsce godzinach 13.00-14.00 w sali widowiskowej KDK. Zaśpiewać może każdy, zapraszamy przede wszystkim dzieci ze szkół podstawowych. Należy zabrać ze sobą własny podkład muzyczny.

Zgłoszenia prosimy nadsyłać pod adres aga.gruszczynska94@gmail.com do dnia 10 stycznia. W zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko wykonawcy lub wykonawców oraz utwór jaki przedstawi. [więcej]
pismak, 06.01.2014 17:55|czytane: 1253 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Drużyna KDK Kutno na trzecim miejscu w 1 Lidze
Zakończyła się runda zasadnicza tzw. Round Robin 1 Ligi Brydża Sportowego.

Drużyna KDK Kutno na trzecim miejscu w 1 Lidze, ./upload/articles_pakiety/22261/01_obraz.jpg
Drużyna KDK Kutno na trzecim miejscu w 1 Lidze, ./upload/articles_pakiety/22261/02_obraz.jpg
Drużyna KDK Kutno na trzecim miejscu w 1 Lidze, ./upload/articles_pakiety/22261/03_obraz.jpg


Wśród 16 zespołów pierwszoligowych prowadzi Gdańsk (195,5 Victory Points), przed ZOIM Szczecin (195 VP), KDK Kutno (184,5 VP), Unią Leszno ( 167,5 VP), Consusem Kalisz (160,5 VP) oraz Gorzowem (156,5 VP). Wymieniona  szóstka stoczy ze sobą decydujące boje w fazie play-off.

W sezonie 2013/2014 drużynę KDK Kutno reprezentują: Adam Pawłowski (kapitan KDK1), Przemysław Błaszczyk, Wiesław Niciński, Marta Maj-Rudnicka, Kamila Szczepańska, Czesław Pawłosik, Lech Warwocki, Mirosław Samujłło, Krzysztof Majkowski (kapitan KDK2), [więcej]
pismak, 06.01.2014 17:17|czytane: 1249 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Chrystus Dobroczyńcą Wielu. Mieszkańcy Kutna w orszaku Trzech Króli
Święto Trzech Króli, Objawienia Pańskiego w Kutnie rozpoczęło się uroczystą Mszą Św. w Kościele Św. Wawrzyńca. Następnie setki zgromadzonych mieszkańców podążyły z Królami i darami  do stajenki do Jezusa na Placu Marsz. J. Piłsudskiego. Orszakowi towarzyszyły chóry anielskie, konnica i Orkiestra dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Kutnie.

Chrystus Dobroczyńcą Wielu. Mieszkańcy Kutna w orszaku Trzech Króli, ./upload/articles_pakiety/22256/01_obraz.jpg
Chrystus Dobroczyńcą Wielu. Mieszkańcy Kutna w orszaku Trzech Króli, ./upload/articles_pakiety/22256/03_obraz.jpg
Chrystus Dobroczyńcą Wielu. Mieszkańcy Kutna w orszaku Trzech Króli, ./upload/articles_pakiety/22256/09_obraz.jpg


Dzis w wielu miastach w Polsce dzień Objawienia Pańskiego świętowany jest poprzez manifestację wiary w Orszaku Trzech Króli. Te uliczne jasełka połączone ze wspólnym kolędowaniem od dwóch lat można oglądać i w Kutnie. [więcej]
TomekKula, 06.01.2014 14:15|czytane: 3623 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Reminiscencje: Krośniewice z aniołami pożegnały 2013 rok
W radosnej atmosferze krośniewicka społeczność żegnała odchodzący 2013 rok. Ci, którzy skorzystali z zaproszenia Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Krośniewicach i przybyli na Zlot Aniołów, z pewnością nie byli zawiedzeni.

Reminiscencje: Krośniewice z aniołami pożegnały 2013 rok, ./upload/articles_pakiety/22260/01_obraz.jpg
Reminiscencje: Krośniewice z aniołami pożegnały 2013 rok, ./upload/articles_pakiety/22260/02_obraz.jpg
Reminiscencje: Krośniewice z aniołami pożegnały 2013 rok, ./upload/articles_pakiety/22260/03_obraz.jpg


Anielski orszak w niedzielne popołudnie 29 grudnia wyruszył spod hali sportowej, przemaszerował ulicami miasta (Kwiatowa, 3 Maja, Poznańska, plac Wolności), aby dotrzeć na miejsce festynu. Pochód otwierały dwa ogromne anioły –totemy. Tuż za nimi szła anielska orkiestra, następnie anioły i aniołki z pochodniami i lampionami oraz pozostali uczestnicy tej niecodziennej imprezy.

Maszerujący orszak wzbudził duże zainteresowanie wśród mieszkańców. Na skwerze miejskim o godzinie 15.45 rozpoczęły się główne działania sztabu anielskiego. Do zadań zespołu należało nieść radość, dobrą zabawę i obdarowywać milusińskich słodyczami. W takiej gromadzie aniołów i aniołków nikt nie mógł się smucić. Wspólne śpiewanie poprawiło wszystkim humory i zachęciło do harców. Liczne konkursy, tańce i różne formy zabawy dla dzieci, w które mogli włączyć się również rodzice i dziadkowie umiliły ten familijny festyn. [więcej]
pismak, 06.01.2014 17:12|czytane: 1879 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kurs tańca dla narzeczonych i gości weselnych
Kutnowski Dom Kultury i Studio Tańca Alibi zapraszają na kurs tańca użytkowego dla narzeczonych i weselników. To specjalna propozycja dla narzeczonych pragnących przygotować się tanecznie do zabawy weselnej i pierwszego tańca jak też dla świadków i gości weselnych, którzy pragną podszlifować  i udoskonalić swoje umiejętności taneczne.

Kurs tańca dla narzeczonych i gości weselnych, ./upload/articles_pakiety/22259/01_obraz.jpg


- Program kursu  zawierać będzie naukę przykładowej choreografii pierwszego tańca – walca wiedeńskiego, oraz dwóch  tańców użytkowych: disco samby i disco tepu.  Znajomość tych tańców wystarczy, aby Para Młoda zatańczyła zarówno swój pierwszy taniec jak i swobodnie bawiła się z gośćmi podczas swojego wesela - mówi Dorota Ciołkowska, właścielka Studio Tańca Alibi.

Termin zajęć: wtorek godz.17.00-18.00 lub  sobota godz.18.15.-19.15 [więcej]
redaktor, 06.01.2014 13:32|czytane: 1249 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czytelnicy piszą: Uzupełnij ankietę o roślinach ozdobnych, to tylko 10 minut
- Piszę pracę magisterską o popycie na rośliny ozdobne wśród mieszkańców Kutna. Wiadomo, że najlepszą opcją jest ankieta internetowa, jednak mieszkańcy naszego miasta słabo reagują na moją prośbę - pisze pani Ewelina.

Ankieta jest anonimowa, zajmie Państwu od 10 do 15 minut. Prosimy o pomoc pani Ewelinie i wypełnienie ankiety

Dostępna jest TUTAJ 
[więcej]
redaktor, 06.01.2014 13:22|czytane: 1341 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pilnie potrzebna partnerka do salsy
- Pilnie potrzebujemy partnerki do salsy i może to być osoba początkująca. Zajęcia odbywają się w każdą niedzielę w godzinach 15.45 -17.45 na nowej sali baletowej kdk czekamy na zgłoszenia - mówi Joanna Zielińska, trenerka tańca w Street Dance Studio. - Jak widać w Kutnie większa liczba  mężczyzn rwie się do tańca, dlatego poszukujemy dziewczyny.

Pilnie potrzebna partnerka do salsy, ./upload/articles_pakiety/22257/05_obraz.jpg
Pilnie potrzebna partnerka do salsy, ./upload/articles_pakiety/22257/06_obraz.jpg


Miesięczny koszt zajęć wynosi 80zl. Kurs prowadzi doświadczony i wykwalifikowany instruktor tańca Krzysztof "SALSERO" Marciniak, który przyjeżdża do kursantów z Poznania. Pierwsze zajęcia są za darmo pokazowe. Zgłoszenia: Joanna Zielińska 723 319 518, j.zielinska90@interia.pl lub na facebooku:https://www.facebook.com/ZajeciaTaneczneJoannyZielinskiej [więcej]
redaktor, 06.01.2014 13:18|czytane: 2866 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wyniki KALS: I i II liga mężczyzn
W niedzielę, 5 stycznia w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 6 rozegrano 6. kolejkę I ligi i 7. kolejkę II ligi mężczyzn w ramach Kutnowskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki. Przedstawiamy wyniki.

Wyniki KALS: I i II liga mężczyzn, ./upload/articles_pakiety/22255/06_obraz.jpg
Wyniki KALS: I i II liga mężczyzn, ./upload/articles_pakiety/22255/09_obraz.jpg
Wyniki KALS: I i II liga mężczyzn, ./upload/articles_pakiety/22255/17_obraz.jpg


I liga mężczyzn

GKS Bedlno – Szczawin Kościelny 0 - 3 (19:25, 17:25, 20:25)
AZS WSGK Kutno – Farbis Łowicz  0 - 3 (22:25, 24:26, 20:25)
Gostynin Team – Piekarnia Balton Płock 3 - 2 (14:25, 25:20, 25:27, 25:19, 15:9)
Huragan Kutno – Volley Team Żychlin 3 - 1 (33:31, 15:25, 25:19, 26:24) [więcej]
TomekKula, 06.01.2014 09:51|czytane: 1366 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Niepokonani koszykarze z Kutna ulegli w Lublinie
Niepokonani dotychczas koszykarze z Kutna ulegli w Lublinie. Dzisiejszy mecz MKS Wikana Start S.A. Lublin z Polfarmexem Kutno zakończył się porażką drużyny Jarosława Krysiewicza 79:56. W kwartach 26-17; 21-8; 9-16; 23-15.

Niepokonani koszykarze z Kutna ulegli w Lublinie, ./upload/articles_pakiety/22254/05_obraz.jpg
Niepokonani koszykarze z Kutna ulegli w Lublinie, ./upload/articles_pakiety/22254/02_obraz.jpg
Niepokonani koszykarze z Kutna ulegli w Lublinie, ./upload/articles_pakiety/22254/03_obraz.jpg


Wikana Start: Czujkowski 17, Michalski 11, Mordzak 11, Kowalski 10, Pełka 9, Sikora 7, Wilczek 6, Szawarski 5, Wiśniewski 3, Hałas 0, Kaczmarski 0.

Polfarmex Kutno: Jakóbczyk 21, Mazur 8, Bartosz 7, Kulon 4, Rduch 4, Dłuski 3, Szwed 3, Bręk 2, Garbacz 2, Pabian 2, Sikora 0. [więcej]
redaktor, 05.01.2014 19:53|czytane: 1901 razy|21 komentarzy|komentuj|czytaj cały
5. i 6. KOLEJKA KAHLPN EKSTRAKLASA - wyniki
Dziś w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Kutnie rozegrano mecze 5. i 6. kolejki ekstraklasy Kutnowskiej Amatorskiej Halowej Ligi Piłki Nożnej. Przedstawiamy wyniki.

5. i 6. KOLEJKA KAHLPN EKSTRAKLASA - wyniki, ./upload/articles_pakiety/22253/02_obraz.jpg
5. i 6. KOLEJKA KAHLPN EKSTRAKLASA - wyniki, ./upload/articles_pakiety/22253/12_obraz.jpg
5. i 6. KOLEJKA KAHLPN EKSTRAKLASA - wyniki, ./upload/articles_pakiety/22253/23_obraz.jpg


Sami Swoi – AZS WSGK 3-6
Nowakowski x5 , Zyskowski (AZS),
Marzec, Wiater i Szadkowski (SS)
ZK: Mikolajczyk Dawid SS [więcej]
TomekKula, 05.01.2014 17:41|czytane: 1775 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Panie wygrały wejściówki na wodne szaleństwa w nowym roku
4 wejściówki na wodne szaleństwa w nowym roku wygrały: Marta Pińkowska, Michalina Kamińska, Renata Kowalska, Patrycja Wilamowska . Należy je odebrać w parku wodnym 14 dni po ogłoszeniu wyników konkursu. Wejściówki są bezterminowe.[więcej]
redaktor, 05.01.2014 18:09|czytane: 1357 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Udany rewanż koszykarek MKS Kutno U 14
Dziś w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie koszykarki MKS Kutno U-14 wygrały z zespołem LUKS TRÓJKA Sieradz 69:54 (12:13, 19:12, 21:15, 17:14). Zawodniczki MKS Kutno zrewanżowały się za przegrany mecz w Sieradzu (51:63), który odbył się 27 października ubiegłego roku.

Udany rewanż koszykarek MKS Kutno U 14, ./upload/articles_pakiety/22252/01_obraz.jpg
Udany rewanż koszykarek MKS Kutno U 14, ./upload/articles_pakiety/22252/06_obraz.jpg
Udany rewanż koszykarek MKS Kutno U 14, ./upload/articles_pakiety/22252/13_obraz.jpg


MKS Kutno: ERWIŃSKA Marta 4, ŻEBERKIEWICZ Anna 4, BOGDAŃSKA Weronika 16, RAUROWICZ Daria 4, ADAMIAK Milena 1, PIŁACIK Kamila 8, GONIARSKA Martyna 12, JANKOWSKA Karolina, HEJMANOWSKA Patrycja 0, JĘDRZEJCZAK Zuzanna 4, BUCZYŃSKA Magdalena 2, ZAWIERUCHA Blanka 14. [więcej]
TomekKula, 05.01.2014 16:56|czytane: 1364 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Jaje jaje koko dżambo jaje jaje! Refleksje nad drugą częścią miejskiego Sylwestra 2013/14
Temat może przebrzmiały, ale wciąż świąteczny i dający do myślenia. Sylwester na Placu Piłsudskiego! Ilu mieszkańców Kutna rzeczywiście przybyło, ilu szampańsko się bawiło za 35 000 zł? Według innego portalu internetowego były ich „setki” co potwierdzić by mogło zdjęcie zamieszczone na eKutno, gdyby nie to, że pochodzi ono z minionej wigilii…

Jaje jaje koko dżambo jaje jaje! Refleksje nad drugą częścią miejskiego Sylwestra 2013/14, ./upload/articles_pakiety/22250/01_obraz.jpg
Jaje jaje koko dżambo jaje jaje! Refleksje nad drugą częścią miejskiego Sylwestra 2013/14, ./upload/articles_pakiety/22250/02_obraz.jpg
Jaje jaje koko dżambo jaje jaje! Refleksje nad drugą częścią miejskiego Sylwestra 2013/14, ./upload/articles_pakiety/22250/03_obraz.jpg


Niestety, z roku na rok sylwestrowych gości na placu przed ratuszem jest coraz mniej, zabawiają krócej i coraz szybciej opuszczają rynek. Tradycja Sylwestrów miejskich nie przyjęła się w Kutnie z wielu różnych względów. Jednym z nich jest brak kulturowej i emocjonalnej identyfikacji z miastem i niechęć do uczestnictwa w jego życiu publicznym większości mieszkańców. Wiąże się to m.in. z zanikiem rodzimego mieszczaństwa oraz kulturową dominacją przybyszy z wiosek. Wpływ ma na to również postępujące rozwarstwienie na kilka grup różniących się  statusem społecznym i stanem posiadania, coraz bardziej stroniących od siebie. Do tego wciąż większa bieda, a z nią odstraszające od zabawy, lęki i stresy związane z egzystencją. I jeszcze nieudolność władzy samorządowej, która chyba nawet nie ma koncepcji na zwiększenie integracji mieszkańców z miejscem bytowania, na afirmatywną identyfikację z miastem. Bo widokiem róży można skutecznie zintegrować pana z panią, a jej wonią świeże powietrze z zapachem zastanym.

Miasto coraz bardziej „odwala” Sylwestry pod ratuszem według wyświechtanego i mało atrakcyjnego schematu. A gdyby nie  przemówienie Prezydenta, mające propagandowo – wyborczą wartość dla samego mówcy, pewnie by imprezy nie było… W Kutnie ludzie oddalają się coraz bardziej od siebie i od miasta. Samorząd jest zajęty walką o utrzymanie stanu posiadania oraz dochodowej synekury, a więc o następną kadencję.

Fatalnie wyglądający, zimny i ponury plac nie miał  nic z kolorytu Sylwestra, z klimatu sali balowej pod gołym niebem. Kojec z drutu dla tańczących, których przed wpuszczeniem bramkarze sprawdzali dokładnie metodą dr Macajewa, a za którym pito spokojnie i dużo, też ostudził zapał wielu amatorów tańca. [więcej]
redaktor, 05.01.2014 13:27|czytane: 4843 razy|69 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wyniki: VII kolejka KALS - ekstraklasa kobiet i III liga mężczyzn
Dziś w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 6 rozegrano mecze VII kolejki Kutnowskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki ekstraklasy kobiet i III ligi mężczyzn. Przedstawiamy wyniki.

Wyniki: VII kolejka KALS - ekstraklasa kobiet i III liga mężczyzn, ./upload/articles_pakiety/22249/02_obraz.jpg
Wyniki: VII kolejka KALS - ekstraklasa kobiet i III liga mężczyzn, ./upload/articles_pakiety/22249/15_obraz.jpg
Wyniki: VII kolejka KALS - ekstraklasa kobiet i III liga mężczyzn, ./upload/articles_pakiety/22249/37_obraz.jpg


Ekstraklasa kobiet

Gostynin Team – Kasprowicz Kutno 2 - 0 (25:15, 25:23)
Kasprowicz Kutno – Gaju Team 0 - 2 (9:25, 17:25)
Gostynin Team – Hurt Pap Kutno 1 - 2 (16:25, 25:19, 6:15)
Gimnazjum Nr 1 Kutno – Gaju Team 0 - 2 (18:25, 15:25) [więcej]
TomekKula, 04.01.2014 20:26|czytane: 1672 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Jutro wieczór z piosenkami do słów Juliana Tuwima w Hotelu Rondo
Serdecznie zapraszamy jutro o godz. 19.00 na "Wieczór z piosenkami do słów Juliana Tuwima" w Hotelu Rondo. Wystąpią Krzysztof Bździel, Iga Grzebielucha, Iwona Kobrzyńska, Alicja Zientalska. Wstęp wolny.[więcej]
kultura, 04.01.2014 10:38|czytane: 1650 razy|13 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Jak będzie w Lublinie?
Jutro, 5 stycznia o godz. 18.00 kibice kutnowskiej drużyny koszykówki będą mogli obejrzeć mecz swojej ukochanej drużyny w tvpodkarpacka.pl W niedzielę Polfarmex Kutno zmierzy się w Lublinie w 14. kolejce I Ligi z MKS Start Lublin.

Jak będzie w Lublinie? , ./upload/articles_pakiety/22247/01_obraz.jpg
Jak będzie w Lublinie? , ./upload/articles_pakiety/22247/02_obraz.jpg
Jak będzie w Lublinie? , ./upload/articles_pakiety/22247/03_obraz.jpg


Zapraszamy do kibicowania przed ekrany komputerów. [więcej]
redaktor, 04.01.2014 10:16|czytane: 1818 razy|10 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dobra wiadomość dla studentów. Połączenia do Torunia i Łodzi
15 stycznia zostaną wznowione bezpośrednie połączenia kolejowe Łodzi z Toruniem przez Kutno realizowane pociągami Regio.

Dobra wiadomość dla studentów. Połączenia do Torunia i Łodzi, ./upload/articles_pakiety/22248/01_obraz.jpg


Przewozy Regionalne oferują na tej trasie:
odjazd pociągu z Łodzi Kaliskiej 9.37 – przyjazd Toruń Główny 13:00 - Kutno 11.05)
odjazd pociągu Toruń Główny 14.58 - Kutno 16:52 – przyjazd Łódź Kaliska 19.04.

Dodatkowo na trasie  Kutno - Łódź Kaliska będzie można skorzystać z połączenia o 13:57, przyjazd do Łodzi 15:37. [więcej]
redaktor, 04.01.2014 10:31|czytane: 1474 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
30 dni zmieniło się w prawie pół roku. Kiedy nowe pozwolenie zintegrowane dla mega ubojni?
Na początku grudnia ubiegłego roku Wydział Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska w Starostwie Powiatowym w Kutnie przedłużył kolejny raz termin postępowania o uzyskanie nowego pozwolenia zintegrowanego dla Pini Polonia sp z. o. o do 27 grudnia.  O tym, że Starostwo nie wyraziło zgody na prośbę ubojni trzody chlewnej na zawieszenie postępowania w sprawie zmiany pozwolenia i przewlekającej się za sprawą spółki procedury pisaliśmy TUTAJ. Teraz termin został kolejny raz odroczony.

30 dni zmieniło się w prawie pół roku. Kiedy nowe pozwolenie zintegrowane dla mega ubojni?, ./upload/articles_pakiety/22246/01_obraz.jpg


Przypomnijmy, w czerwcu br. kontrola starostwa w składzie substancji pozostałej po myciu samochodów, która to łączona jest z innymi substancjami odbieranymi z kutnowskiej ubojni przez firmę Pewniak i S-ka s.c. wykazała chlor oraz substancje ropopochodne. Już wcześniej na spotkaniu w maju ub.r. w Starostwie (relacjonowaliśmy je tutaj) próbowano ustalić czym tak naprawdę są substancje pod nazwą "gnojowica" wywożone z zakładu w Kutnie.

Odpowiedź Ministra Środowiska z 3 kwietnia 2013 r. była  jednoznaczna -  "gnojowica to nawóz naturalny przeznaczony do rolniczego wykorzystania (...) każda zmiana właściwości gnojowicy, jej przetworzenie przez dodatek substancji mineralnej lub organicznej powoduje powstanie nowego produktu, który traci status nawozu naturalnego (...) określenie gnojowica nie może mieć zastosowania do nieczystości zwierzęcych i wody z mycia środków transportowych oraz powierzchni rozładowczych, ktore powstają w ubojni trzody chlewnej (...) po właściwym zagospodarowaniu i odseparowaniu ubocznych produktów pochodzenia zwierzęcego, nieprzeznaczoncyh do spożycia mogą klasyfikowane być jako ścieki przemysłowe."

Po kontroli okazało się, że substancje w postaci "gnojowicy"odbierane z Pini Polonia to ścieki. Starostwo Powiatowe przywołało zatem w lipcu 2013 r. firmę o to, aby wystąpiła z wnioskiem o nowe pozwolenie zintegrowane. Firma miała na to 30 dni, nie udało się jej dotrzymać pierwszego terminu na złożenie wniosku o zmianę warunków pozwolenia. Poprawianie wniosku jednak trwa już prawie pół roku.

Pozwolenie zintegrowane jest pewną formą licencji na prowadzenie działalności przemysłowej uzyskiwaną dla instalacji przemysłowych i innych. Ma zastępować cząstkowe pozwolenia środowiskowe obowiązujące dotychczas, obejmując swym zakresem wszystkie oddziaływania na środowisko określane w pozwoleniach cząstkowych oraz ich wzajemne powiązania.

Wśród punktów z pozwolenia wskazanych przez Starostwo Powiatowe w Kutnie do zmiany znalazły się m.in.  inwestycja związana ze zmianą skraplaczy- czyli systemem chłodzenia, [więcej]
redaktor, 04.01.2014 09:46|czytane: 2169 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Otwieraj serce na dobroć, życzliwość i przyjaźń. Jasełka w Dziewiątce
W  Szkole Podstawowej nr 9 odbyło się przedstawienie „Jasełkowe”, które przypomniało uczniom  klimat Bożego Narodzenia.  Widowisko przygotowały Anna Kowalska i Edyta Kaba z uczniami klas IV,V i VI.

 Otwieraj serce na dobroć, życzliwość i przyjaźń. Jasełka w Dziewiątce, ./upload/articles_pakiety/22245/01_obraz.jpg
 Otwieraj serce na dobroć, życzliwość i przyjaźń. Jasełka w Dziewiątce, ./upload/articles_pakiety/22245/02_obraz.jpg
 Otwieraj serce na dobroć, życzliwość i przyjaźń. Jasełka w Dziewiątce, ./upload/articles_pakiety/22245/03_obraz.jpg


Wspólnie z Maryją i Józefem dzieci zawędrowały na szkolne boisko, dyskotekę i dworzec szukając tam otwartych na miłość serc. Punktem końcowym był żłóbek, do którego trafili wszyscy napotykani przez Świętą Rodzinę. Jezus przyszedł do swoich, a swoi Go nie przyjęli, bo byli pyszni i żądni pieniędzy. Józef i Maryja zostają przyjęci tylko przez bezdomnych, to oni dają im schronienie i nocleg. Noc Bożego Narodzenia to czas cudów i przemiany życia. Ludzie zaczynają rozumieć, co powinno być dla nich ważne. [więcej]
pismak, 04.01.2014 09:03|czytane: 1277 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
5 stycznia czwarta kolejka KALK
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza w niedzielę do Szkoły Podstawowej nr 4 w Kutnie na mecze czwartej kolejki Kutnowskiej Amatorskiej Ligi Koszykówki

09:00 OUTCASTS - SZEWSKIE PONIEDZIAŁKI

10:00 PINGWINY – PRIMDRUK BASKET GOSTYNIN

11:00 AVATARY - CZARNI [więcej]
pismak, 03.01.2014 14:32|czytane: 1149 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Dni nowej szansy dla Ciebie
„TEEN CHALLENGE” Chrześcijańska Misja Społeczna Oddział w Kutnie serdecznie zaprasza na „DNI NOWEJ SZANSY”, które odbędą się w Kutnie, ul. FILIPOWICZA 5 w dniach 11-12 stycznia.

Dni nowej szansy dla Ciebie, ./upload/articles_pakiety/22244/01_obraz.jpg


DNI NOWEJ SZANSY realizowane są w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i współfinansowane przez Prezydenta Miasta Kutna.

PROGRAM DNIA
SOBOTA:
godz.   9.30 -  śniadanie
godz. 10.00 – wykład
godz. 10.45 -  kawa, herbata, ciasto
godz. 11.15 – wykład 
godz. 12.00 -  pieśni i relacje osób uwolnionych z nałogu alkoholowego [więcej]
redaktor, 03.01.2014 15:43|czytane: 1299 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Nowy harmonogram odbioru śmieci w Kutnie w 2014 roku
Przedstawiamy nowy harmonogram odbioru śmieci obowiązujący od 1 stycznia 2014 r.

Nowy harmonogram odbioru śmieci w Kutnie w 2014 roku, ./upload/articles_pakiety/22239/01_obraz.jpg
Nowy harmonogram odbioru śmieci w Kutnie w 2014 roku, ./upload/articles_pakiety/22239/02_obraz.jpg
Nowy harmonogram odbioru śmieci w Kutnie w 2014 roku, ./upload/articles_pakiety/22239/03_obraz.jpg


Rejon 1 – Olimpijska (ulice: Barlickiego, Bażantowa, Chodkiewicza, Długosza, Dąbrowskiego, Kilińskiego, Kraszewskiego, Kościuszki,  Królewska, Kusocińskiego, Lelewela, Lipowa, Morcinka, Olimpijska, Oporowska, Peowiacka, Pl. Piłsudskiego, Pl. Wolności, Podrzeczna, Prusa, Pułaskiego, Płocka, Skrajna, Sowińskiego, Staszica, Szpitalna, Szymanowskiego, Tuwima, Wieniawskiego, Witosa, Wysockiego tylko nr 16, Zacisze, Zamenhofa).

Rejon 2 – Łęczycka (ulice: Barcewicza, Brzechwy, Chopina, Deotymy, Fałata, Hoffmanowej, Karłowicza, Kolberga, Kolumba, Konduktorska, Konopnickiej, Kosmonautów, Krośniewicka, Krzywa, Makuszyńskiego, Matejki, Modrzejewskiej, Moniuszki, Niecała, Nałkowskiej, Noskowskiego, Obrońców Warszawy, Orzeszkowej, Osiedle Kolejowe PKP, Paderewskiego, Pałacowa – tylko nr 5, Przemysłowa, Pszenna, Reymonta, Rzemieślnicza, Sielska, Spacerowa, Sporna, Spółdzielcza, Wiosny Ludów, Wyspiańskiego, Zachodnia, Zapolskiej, Zbożowa, Zielna, Zielarska, Łęczycka, Żeromskiego, Żytnia).

Rejon 3 – Grunwald (ulice: 1 Maja, 3 Maja, Batorego, Chrobrego, Dojazd, Filipowicza, Grunwaldzka, Gruszczyńskiego, Jagiellońska, Jagiełły, Jana Pawła II, Kazimierza Wielkiego, Klepy, Kochanowskiego, Kopernika, Krasińskiego, Krzywoustego, Łokietka, Mickiewicza, Orla, Raszewska, Rychtelskiego, Rzeczna, Siemiradzkiego, Sienkiewicza, Słowackiego, Świtkowskiego, Troczewskiego, Warszawskie Przedmieście, Wilcza, Wronia, Wyszyńskiego, Zduńska, Zielona, Żniwna, Żwirki i Wigury). [więcej]
pismak, 03.01.2014 09:49|czytane: 2235 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Mecz Polfarmex Kutno - Stabill Jezioro Tarnobrzeg w Turnieju finałowym Intermarché Basket Cup
Turniej finałowy Intermarché Basket Cup zostanie rozegrany 8-9 lutego we Wrocławiu. Znane są już także pary I rundy II etapu tych rozgrywek. Polfarmex Kutno zagra ze Stabill Jezioro Tarnobrzeg już 15 stycznia w Kutnie.

Polfarmex Kutno - Stabill Jezioro Tarnobrzeg w Turnieju finałowym Intermarché Basket Cup we Wrocławiu

Gospodarzem Final Four Intermarché Basket Cup będzie Śląsk Wrocław, który tym samym uzyskał automatyczny awans do turnieju finałowego. Miejsce tego zespołu w II etapie zajmie drużyna Stabill Jezioro Tarnobrzeg, która w etapie I przegrała w swojej parze najmniejszą liczbą punktów.

W losowaniu I rundy II etapu wzięły udział zwycięskie zespoły z I etapu, czyli Anwil Włocławek, Energa Czarni Słupsk, Polpharma Starogard Gdański, Rosa Radom, a także Stabill Jezioro Tarnobrzeg (w zastępstwie Śląska Wrocław) oraz trzy najlepsze drużyny IMBC na szczeblu PZKosz: Polfarmex Kutno, MOSiR PBS Bank KHS Krosno, Intermarché Bricomarche BM SlamStal Ostrów.

W wyniku losowania powstały następujące pary:
Energa Czarni Słupsk – Polpharma Starogard Gdański
Polfarmex Kutno – Stabill Jezioro Tarnobrzeg
MOSiR PBS Bank KHS Krosno – Rosa Radom
Intermarché Bricomarche BM SlamStal Ostrów – Anwil Włocławek [więcej]
wandea, 02.01.2014 17:50|czytane: 1636 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Zajęcia po francusku z ekspertem pedagogicznym w Gimnazjum nr 1
Już od ponad roku niektóre z kutnowskich szkół, między innymi Gimnazjum nr 1, realizują projekt Ambasady Francji „Łódzkie bardziej francuskie”. Ekspert pedagogiczny, Dénis Gerard, odpowiedzialny za projekt odwiedza więc co jakiś czas szkoły, by ożywić i uatrakcyjnić lekcje z młodzieżą. Gimnazjaliści bardzo lubią te zajęcia, choć też zawsze nieco się ich obawiają.

Zajęcia po francusku z ekspertem pedagogicznym w Gimnazjum nr 1, ./upload/articles_pakiety/22235/01_obraz.jpg
Zajęcia po francusku z ekspertem pedagogicznym w Gimnazjum nr 1, ./upload/articles_pakiety/22235/02_obraz.jpg
Zajęcia po francusku z ekspertem pedagogicznym w Gimnazjum nr 1, ./upload/articles_pakiety/22235/03_obraz.jpg


- Główna obawa uczniów – mówi realizatorka projektu w Gimnazjum nr 1 i nauczycielka francuskiego, Grażyna Mojsiej – to że nie potrafią powiedzieć po francusku czegoś, co akurat będą chcieli wyrazić. To przecież tylko uczniowie gimnazjum, z dwiema godzinami języka w tygodniu, z ciągle za małymi szansami na mówienie, komunikację. A przecież wystarczy bardzo chcieć się porozumieć, używać prostych słów, zapytać.

Dénis jest mistrzem w nawiązywaniu komunikacji – to prawdziwy ekspert pedagogiczny. Zapamiętywanie słówek po jego lekcji przychodzi łatwiej.

- Tym razem, tuż przed świętami, w lekcjach z panem Gerardem uczestniczyła klasa Id oraz grupa z klasy IIIc.
Francuski dla wielu uczniów stał się ważny choćby dlatego, że w maju planujemy wycieczkę do Francji. To dodatkowy bodziec – dodaje Grażyna Mojsiej. [więcej]
redaktor, 02.01.2014 16:46|czytane: 1470 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
W poniedziałek w Kutnie Orszak Trzech Króli
Uroczystość Objawienia Pańskiego czyli  święto Trzech Króli, jest jednym z pierwszych świąt ustanowionych przez Kościół. Święto kończy obchody Bożego Narodzenia. W Kutnie od 2012 roku mieszkańcy mogą wziąć udział w Orszaku Trzech Króli. Podczas miejskiej Wigilii zapraszał nań proboszcz parafii św. Wawrzyńca Stanisław Pisarek.

Tym razem święto wypada w poniedziałek, zgodnie z tradycją tego dnia oznacza się drzwi kredą, pisząc na nich litery: K+M+B. Pochodzą one od pierwszych liter - C+M+B - łacińskiego zdania: "Christus Mansionem Benedicat" - "Niech Chrystus błogosławi ten dom" lub "Christus Multorum Benefactor" -"Chrystus Dobroczyńcą Wielu". [więcej]
redaktor, 02.01.2014 14:08|czytane: 1745 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Sylwester w Aquaparku Kutno
Za nami drugi już Sylwester organizowany przez Aquapark Kutno. Tym razem pod hasłem „Jedyny Taki” bawiło się ponad 200 osób, którzy na wspólne witanie Nowego 2014 Roku przybyli nie tylko z Kutna, ale również z Włocławka, Płocka, Koła a nawet z Bydgoszczy.

Sylwester w Aquaparku Kutno, ./upload/articles_pakiety/22233/01_obraz.jpg
Sylwester w Aquaparku Kutno, ./upload/articles_pakiety/22233/02_obraz.jpg
Sylwester w Aquaparku Kutno, ./upload/articles_pakiety/22233/03_obraz.jpg


Na wszystkich oprócz dobrej zabawy czekały bezalkoholowe drinki, gorąca zupa , pieczona szynka, wyśmienity tort oraz oczywiście lampka szampana i pokaz sztucznych ogni na przywitanie Nowego Roku. Nie mogło się obyć także bez konkursów, podczas których uczestnicy wygrywali koszulki z logo Aquaparku.  Cztery i pół godziny wspólnej zabawy zleciały nie wiadomo kiedy, szczęśliwi i zadowoleni goście sugerowali aby w przyszłym roku zacząć sylwestrową zabawę już o 20.00. [więcej]
redaktor, 02.01.2014 13:53|czytane: 4009 razy|14 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Nauczyciele na drodze awansu zawodowego
30 grudnia w Starostwie Powiatowym w Kutnie nauczyciele otrzymali z rąk Konrada Kłopotowskiego, wicestarosty i Mirosława Rucińskigo, członka zarządu powiatu, akty nadania stopnia nauczyciela mianowanego wraz ze złożeniem ślubowaniem.

Nauczyciele na drodze awansu zawodowego, ./upload/articles_pakiety/22231/01_obraz.jpg
Nauczyciele na drodze awansu zawodowego, ./upload/articles_pakiety/22231/02_obraz.jpg


Stopień awansu zawodowego nauczyciela mianowanego potwierdza fakt posiadania wysokich kwalifikacji i doświadczenia pedagogicznego. Otrzymali go: Krzysztof Szymański z Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kutnie, Karina Karasińska- Pirowska  z Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 im. dr A. Troczewskiego w Kutnie, Izabella Fuz  ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Nr 2 w Kutnie i Aleksander Zając  z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Nowej Wsi. [więcej]
redaktor, 02.01.2014 12:26|czytane: 3270 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
3w1-AEROBIK -GIMNASTYKA-TANIEC dla kobiet i mężczyzn
Kutnowski Dom Kultury oraz STREET DANCE STUDIO zapraszają na zajęcia "3w1-AEROBIK -GIMNASTYKA-TANIEC dla kobiet i mężczyzn.

3w1-AEROBIK -GIMNASTYKA-TANIEC dla kobiet i mężczyzn, ./upload/articles_pakiety/22230/01_obraz.jpg


- Podczas zajęć nauczycie się państwo dynamicznie i ekspresyjnie łączyć rożne style tańca. Będziemy ćwiczyć, tańczyć i spalać kalorie! Rozwiniecie własną plastykę ruchu, poznacie techniki i style różnych tanecznych fuzji (dancehall, salsa, cha-cha, merengue,twist, elementy tańca brzucha, elementy tańca nowoczesnego) To zajęcia dla tych, którzy lubią fitness, taniec i super zabawę! Naprzemienne ruchy szybsze i wolne pomagają spalać tkankę tłuszczową. Zajęcia realizowane są na poziomie open - dla wszystkich - opowiada Joanna Zielińska.- Proste kroki taneczne, świetna kombinacja ruchów i motywująca muzyka- to wszystko sprawia, że zajęcia są ciekawe i efektywne. Na zajęciach panuje luźna atmosfera zabawy! Zajęcia składają się również z ćwiczeń skupiających się na dolnych partiach ciała i brzucha. Posiadamy 35 mat do fitnessu, więc ćwiczenia wykonywane na ziemi są przyswajane miło i wygodnie. [więcej]
kultura, 02.01.2014 12:21|czytane: 1578 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Spokojna noc Sylwestrowa w powiecie kutnowskim
W powiecie kutnowskim policjanci nie zanotowali poważniejszych zdarzeń kryminalnych w  Sylwestra i Nowy Rok.

- Od godziny 20.00 dnia 31 grudnia do godziny 8.00 1 stycznia odnotowaliśmy 28 interwencji. Głównie dotyczyły one awantur domowych. W czterech przypadkach policjanci interweniowali w stosunku do osób leżących na chodniku - mówi st. asp. Paweł Witczak, oficer prasowy KPP Kutno. - Na drogach powiatu kutnowskiego zanotowaliśmy jeden wypadek. 1 stycznia o godzinie 16.20 na ulicy Barlickiego w Kutnie kierujący samochodem skoda, 61-letni mieszkaniec Kutna na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił dwie kobiety, które w wyniku zdarzenia odniosły niegroźne dla życia obrażenia ciała - dodaje. [więcej]
redaktor, 02.01.2014 11:14|czytane: 1319 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Logowanie do portalu
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Upał, bezmyślność urzędnika i zadłużenie szpitala
Czy człowiek może poczuć się w konsystencji budyniu waniliowego, serka topionego lub innego smacznego acz płynnego zjawiska? Odpowiadam, tak może i... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Drugie Kutnowskie Dni Fantastyki
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kutnie już od przyszłego czwartku zaprasza na Kutnowskie Dni Fantastyki. Wstęp wolny na wszystkie wydarzenia. A w programie spotkania z autorami, koncert, warsztaty malarskie, pokaz... [więcej]
Sport
"Jedynka" trzecia w ręczną w Orlikowej Lidze Mistrzów
We wtorek w Poddębicach odbył się turniej rejonowy w piłce ręcznej chłopców w ramach Orlikowej Ligi Mistrzów - Łódzkie Gra w Ręczną. W turnieju udział wzięła Szkoła Podstawowa nr 1 w Kutnie. W wyniku zaciętej i bardzo wyrównanej rywalizacji chłopcy z Jedynki... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Zawieszka Nieśmiertelnik Srebro +GRAWER Zdjęcia i Tekstu Idealny i modny prezent dla kobiety i mężczyzny. Wspaniały prezent na Imieniny, Urodziny, Rocznicę, Walnetynki, Dzień Kobiet, Mikołaja, oraz pod choinkę na Gwiazdkę Świąt Bożego Narodzenia... [czytaj więcej]
Kotki Oddam kotki w dobre ręce. Więcej informacji pod nr telefonu 602430567.... [czytaj więcej]
Monitoringi, alarmy Witam, oferuję usługę konfiguracji oraz montażu kamer, alarmów oraz innych systemów zabezpieczeń. Wykonuję również inne usługi informatyczne. Zapraszam.... [czytaj więcej]
Sprzedam biurko duże 210 cm / bardzo dobre wykonanie Mam do sprzedania duże biurko w bardzo dobrym stanie. Biurko ma ponad 1,5 metra i było robione na zamówieni a więc jest wykonane z bardzo dobrego materiału. Posiada wiele szuflad, miejsce na je... [czytaj więcej]
Fly High Production – Produkcja filmowa Firma Fly High Production to przede wszystkim profesjonalna produkcja filmów i innych form audiowizualnych, bazująca na najnowszych technologiach min zastosowaniu drona i innych technologii stabiliz... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
Odzież na sklepy, butiki, stragany Oferujemy odzież na sklepy, butiki, stragany w bardzo dobrej jakości z Niemiec i Włoch. U nas klient zamawia według osobistego zapotrzebowania (damskie, męskie, dziecięce,... [czytaj więcej]
samochód do ślubu wesele OFERUJĘ PAŃSTWU WYNAJEM LIMUZYNY AUDI w kolorze czarna perła. Samochód jest reprezentacyjny, idealny na tak wyjątkową uroczystość. Zaletą tego samochodu jest przestronne wnętrze i duży baga... [czytaj więcej]
Zespół jednoosobowy DJ Polecam jednoosobowy zespół muzyczny (klawisz i vokal na żywo)który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gram na terenie całego kraju. Wieloletnia praktyka w prowad... [czytaj więcej]
Zespół muzyczny KONKRET to pięcioosobowy zespół muzyczny, który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gramy głównie na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego. Wieloletnia... [czytaj więcej]
Zatrudnimy pracowników Firma P.P.H.U. "ELBEMA" s.c. zatrudni pracownika na stanowisko elektromonter lub pomocnik elektromontera. Mile widziane prawo jazdy kat.B oraz uprawnienia Sep 1kV. CV proszę przesyłać na adres mail... [czytaj więcej]
Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Najlepsze rozwiązanie, jeżeli pilnie potrzebujesz pieniędzy. Nie pytamy o Twój cel – całą sumę możesz przeznaczyć na dowolny,... [czytaj więcej]
SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996ROK PILNIE SPRZEDAM MAM DO SPRZEDANIA SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996 ROK rn5-DRZWIrnKOLOR CZARNY rnPILNIE SPRZEDAM... [czytaj więcej]
Kawalerka do wynajęcia, Kutno ul. Słowackiego Wynajmę mieszkanie w bloku przy ulicy Słowackiego. Jest to odświeżona kawalerka o powierzchni 27 m. kw., w sam raz do zamieszkania.rnCena 850 zł zawiera czynsz i odstępne dla właściciela, do k... [czytaj więcej]
SPECJALISTA DS. MARKETINGU I SPRZEDAŻY Jesteśmy firmą zajmującą się produkcją mebli tapicerowanych i poszukujemy osób młodych, ambitnych oraz kreatywnych na stanowisko: SPECJALISTA DS. MARKETINGU ORAZ SPRZEDAŻY Obowiązki:  ... [czytaj więcej]
PRACA HUTA Poszukujemy osób do pracy w Hucie w Dąbrowie Górniczej na stanowiska: - operator wózka widłowego - operator suwnicy – uprawnienia IS specjalne trawersowe, chwytakowe Warunki: - atrakcyjne w... [czytaj więcej]
RINTAL Polska poszykuje samodzielnych monterów schodów Producent schodów, Rintal Polska Sp. z o.o. poszukuje samodzielnych monterów schodów.rnrnZakres działalności:rn- montaż schodów samonośnych oraz obić na schody betonowernrnWymagania:rn- włas... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę AVENSIS I lub II tel.725-361-836 Kupie Toyote AVENSIS I lub II COROLLE YARIS MERCEDESA SPRINTERA 124 190 W210 oraz Maszyny Rolnicze Ursus Zetor Wladymirec Przyczepy Kombajny tel. 725.361.836 cala Polska atrakcyjne ceny szybki odbiór... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Mikołaj Baranowski:
24 sekund temu
Pisssssofff
Zenobiusz Biga:
8 minut temu
Rzeczniczka jest córką Mańkowskiego
Dymitr Fiut:
35 minut temu
Jaro, gratulacje i czymam ciuki za cie.
Onufry Kamiński:
45 minut temu
W Kutnie jest praca , kto chce ten pracuje tylko trzeba chcieć , ja nie narzekam . Czytaj ze zrozumieniem interes się kręci nie z kim, tylko z czym kolejny przykład prostactwa
Bonifacy Ukolicz:
59 minut temu
To z ciebie Onufry taki "komputerowy lodziarz", co do komputera - widać, co napisałeś, a co do lodów - z kim ten interes kręcisz, to staje sie coraz jasniejsze. Co do nauki to ci napisali - w Kutnie nie ma pracy dla absolwentów uniwersytetów i politechnik, a są stanowiska i praca dla absolwentow WSGK. To wystarczy.
Roman Kolumna:
2
 · 
1 godzin temu
A sekretarzem jest Pan Korowajski? Czyzby mąż sędziny która uznala winnego karkówe niby ze wplywal na swiadkow?
Onufry Kamiński:
2 godzin temu
Do Metody Głąb
Zgadzam się to co napisałeś i popieram tylko 5 osób przystąpiło do konkursu . pytam gdzie reszta społeczeństwa??
Do Bernadeta Konkurs był na stronie , ale jak widać nie szukasz tylko siedzisz i pierdzisz w stołek. Kręci cię temat co się dzieje na Policji - bo jesteś nadzwyczajnym plotkarzem i to jeszcze na dodatek pewnie bez wykształcenia.
Ja mam budkę z lodami nie mam wykształenia interes się kręci i nikomu nie zazdroszczę a wy weźcie się za naukę i przystępujcie do konkursów
Błażej Lubicz:
2
 · 
2 godzin temu
Sekretarzem w urzędzie pracy jest mąż sedziny, przed którą zeznawal ten pan.. Czy to przypadek że policjant został skazany
Szczepan Bzdura:
2 godzin temu
SANDERUS TIMES - eBiuletyn Agencji MRPiH "podkówka".Podajemy komunikat: Jeden karierowicz, abiturient i absolwent Instytutu Mniemanologii Stosowanej - emerytowany Metody Głąb (bez tytułu) - został wytrzepany, wygarbowany, wyprany, wykrochmalony, wymaglowany, położony na obie łopatki i zapędzony w kozi róg przez użytkowników portalu eKutno. Ciekawe, czy to mu pomoże w odnalezieniu właściwych kierunków i dobrych dróg? A mówią, że pralnie itd..... są niepotrzebne? ~praojciec Allexander - redaktor naczelny.
Robert Małopolski:
3 godzin temu
Pan Rafał chyba się zagalopował porównanie Kłopota do pana Bieńka jest wysoce nie na miejscu.
Szczepan Bzdura:
3 godzin temu
###"R". Toście se pogadali na najwyższym światowym poziomie. Szkoda, że tak krótko. Podobają mi się wasze rozmowy. Całą noc mogłabym was słuchać. Burzyński i Kłopotowski i cała ta cudowna Burzmanna na okrągło powinni was słuchać. Może by się zaczęli nawracać na normalność czyli na głęboką wiarę, wysoką kulturę i szlachetną naturę, czego im z całego serca życzę. Pozdrawiam Was drodzy moi mądrzy dyskutanci. Dialogi kute na cztery nogi. I to jest właśnie to na co tyle lat czekałam. Się doczekałam. Ludzie zaczynają normalnie rozmawiać. Nie po rusku, nie po grecku, nie po turecku, nie po niemiecku, tylko po naszemu, po bożemu, po polsku i po chrześcijańsku. Na pewno coś dobrego z tego wyniknie. Tylko o to chodzi. Tak trzymajcie! Idzie nowe!! Bogu niech będą dzięki. ~emerytowana nauczycielka
Ewaryst Ziabka:
3 godzin temu
Panie Nwerowski mówiąc ,że problemem szpitala jest wiek pracowników po prostu pan obraził pracowników szpitala . Zapytam w jakim pan jest wieku i czy ten wiek nie jest problemem dla szpitala?
Barbara Ajsicz:
3 godzin temu
Podobno urzędnik ma poparcie PSlu, czy to prawda?
Amalgund Walczak:
2
 · 
3 godzin temu
A był, czy nie był o to jest pytanie?
Lech Kantor:
3 godzin temu
Prosimy o wypisanie zasług , może być w punktach.
Hugo Lewi:
3 godzin temu
Bolesław to uważasz ,że ci co tam pozostali i pracują to nie mają honoru? Czyżby ten jeden był tylko z honorem?
Zenon Kwasigroszek:
3 godzin temu
Faust i oni zostali tak do tej pory.
Teodor Pobłocki:
3 godzin temu
No widzisz Metody przystąpiłeś i co d..a.
Wawrzyniec Gielniowski:
4
 · 
3 godzin temu
wygraną zawdzięcza poparciu w Urzędzie Miasta, chyba pan sekretarz, bo to ,,koledzy z boiska,,
Arseniusz Błaszczyński:
4 godzin temu
Ciekawy jestem co się stało z poprzednim szefem tej komórki.Najciekawsze artykuły
 ·  14
4 dni temu
Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK
 ·  188
4 dni temu
Apel do mieszkańców Kutna, do ludzi, którym na sercu leży dobro miasta i powiatu
 ·  73
5 dni temu
Coraz wyższe pensje prezesów spółek miejskich
 ·  20
5 dni temu
Od dziś parking przy dworcu PKP na Siemiradzkiego zamknięty. Radny interpeluje
 ·  36
10 dni temu
Piramida aptekarska. Lekarz z kutnowskiego szpitala na ławie oskarżonych
 ·  7
10 dni temu
Mieszkańcy Podrzecznej będą mogli wykupić tańszy abonament w strefie płatnego parkowania
 ·  278
11 dni temu
Memorandum do potencjalnych prywatnych partnerów w budowie hali w Kutnie
 ·  10
14 dni temu
Smaczne mówienie, prawda i hejt. Profesor Jerzy Bralczyk w Kutnie
 ·  3
15 dni temu
Piknik Rodzinny w
 ·  14
15 dni temu
Akt erekcyjny wmurowany pod stacjonarne hospicjum w Kutnie
 ·  6
16 dni temu
Znajdź się na zdjęciach z Pikniku Organizacji Pozarządowych
 ·  8
17 dni temu
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Bogata kutnowska tradycja fotograficzna
 ·  32
17 dni temu
Strażacy mieli pełne ręce roboty. Mieszkańcy liczą straty po ulewie
 ·  34
19 dni temu
Komendant Powiatowy Policji w Kutnie odpowiada
 ·  107
19 dni temu
Propozycja PSL pro forma?
 ·  9
19 dni temu
Urzędnik urzędnikowi nierówny. Nagrody na Dzień Samorządowca
 ·  4
19 dni temu
Wyjątkowy spektakl pt. Królewna Śnieżka na Dzień Dziecka w Krośniewicach
 ·  50
20 dni temu
Różnice między teorią a praktyką? Kłopoty z prawem komendanta Policji w Kutnie
 ·  6
20 dni temu
Taniec i zabawa na Dniu Dziecka w Kutnie
 ·  5
20 dni temu
Rockowy festiwal na Kutnowiance cz.2
 ·  9
20 dni temu
Fotoreportaż Qtnoizz Fest cz.1
 ·  2
21 dni temu
Stalowe Tumy 2017 i skarb czyli prototyp polskiej amfibii Fiat 126-P LPT
 ·  4
22 dni temu
Uczennice z Kasprowicza wygrały konkurs o patronie I LO. Polecą szybowcem!
 · 
26 dni temu
Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny. W Łódzkiem najlepsi uczniowie z Kleszczowa
 ·  61
27 dni temu
Warunki PSL wchodzą w życie. Starostwo likwiduje stanowiska
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności