eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 30.04.2017     reklama kontakt
 
<a href="/sport,33658-mks-da-browa-g-rnicza-wygrywa-w-kutnie," title="Kutno: MKS Dąbrowa Górnicza wygrywa w Kutnie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>MKS Dąbrowa Górnicza wygrywa w Kutnie</b><br>Dziś w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 9 w Kutnie Polfarmex...</div></a> <a href="/wiadomosci,33660-ostatni-raz-z-moja-klasa-kasprowicz-po-egna-tegorocznych-absolwent-w," title="Kutno: Ostatni raz z moją klasą - Kasprowicz pożegnał tegorocznych absolwentów" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Ostatni raz z moją klasą - Kasprowicz pożegnał tegorocznych absolwentów</b><br>W II Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kasprowicza pożegnano kolejne pokolenie uczniów. ...</div></a> <a href="/kultura,33656-wystawa-body-worlds-the-cycle-of-life-wybierz-si-podczas-maj-wki," title="Kutno: Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life. Wybierz się podczas majówki" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life. Wybierz się podczas majówki</b><br>W Łodzi można obejrzeć wyjątkową, fascynującą, jedyną w swoim rodzaju anatomiczną...</div></a> <a href="/wiadomosci,33651-wi-to-grabskiego-w-kutnie-cz-owiek-musi-sam-nad-soba-czuwa-i-soba-kierowa-by-wyrosna-na-kogo-w," title="Kutno: Święto Zespołu Szkół nr 3 w Kutnie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Święto Zespołu Szkół nr 3 w Kutnie</b><br>Święto, 85-lecie istnienia Zespołu Szkół nr 3 im. Władysława Grabskiego w...</div></a> <a href="/wiadomosci,33652-nadle-nictwo-kutno-sadzi-1000-drzew-na-minut," title="Kutno: Nadleśnictwo Kutno sadzi 1000 drzew na minutę" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nadleśnictwo Kutno sadzi 1000 drzew na minutę</b><br>Lasy Państwowe każdego roku sadzą ok. 500 mln drzew, to oznacza,...</div></a> <a href="/wiadomosci,33642-joanna-kowalska-z-kasprowicza-mistrzem-wiedzy-o-redniowieczu," title="Kutno: Joanna Kowalska z Kasprowicza mistrzem wiedzy o średniowieczu" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Joanna Kowalska z Kasprowicza mistrzem wiedzy o średniowieczu</b><br>Joanna Kowalska, uczennica klasy II humanistycznej II LO im. Jana Kasprowicza...</div></a> <a href="/wiadomosci,33644-szko-a-podstawowa-nr-1-w-kro-niewicach-i-gimnazjum-w-krzy-anowie-najlepsze-w-turnieju-wiedzy-o," title="Kutno: Szkoła Podstawowa nr 1 w Krośniewicach i Gimnazjum w Krzyżanowie najlepsze " class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Szkoła Podstawowa nr 1 w Krośniewicach i Gimnazjum w Krzyżanowie najlepsze </b><br>Pod hasłem kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo” w dniach 25 i 26...</div></a> <a href="/wiadomosci,33604-wsa-odrzuca-skarg-inwestora-nie-b-dzie-wiatrak-w-w-gminie-bedlno," title="Kutno: WSA odrzuca skargę inwestora. Nie będzie wiatraków w gminie Bedlno " class="none white"><div id="opis_slidera"><b>WSA odrzuca skargę inwestora. Nie będzie wiatraków w gminie Bedlno </b><br>Mieszkańcy gminy Bedlno wraz ze Stowarzyszeniem Czysta Okolica wygrali batalię przeciw...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Międzygimnazjalne Spotkania z Poezją w Bedlnie
Gminna Biblioteka Publiczna oraz Gminny Ośrodek Kultury w Bedlnie zapraszają młodzież gimnazjalną z powiatu kutnowskiego na „VIII Międzygimnazjalne Spotkania z Poezją – twórczość Juliana Tuwima” 31 października o  godz. 9.00 sala GOK w Bedlnie. [więcej]
pismak, 23.10.2013 08:29|czytane: 1006 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Uczniowie pierwszych klas uroczyście ślubowali
Zgodnie z tradycją Szkoły Podstawowej Nr 9 im. Wł. Jagiełły w Kutnie, 22 października  odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. Świadkami tego wydarzenia były władze samorządowe, dyrekcja szkoły, rodzice, dziadkowie, wychowawcy, uczniowie klas I-III oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych.        

Uczniowie pierwszych klas uroczyście ślubowali , ./upload/articles_pakiety/21537/01_obraz.jpg
Uczniowie pierwszych klas uroczyście ślubowali , ./upload/articles_pakiety/21537/02_obraz.jpg
Uczniowie pierwszych klas uroczyście ślubowali , ./upload/articles_pakiety/21537/03_obraz.jpg


Dzieci wykazały się wiedzą i umiejętnościami, które zdobyły przez próbny okres pobytu w szkole.  Otrzymały cztery promyki słońca: „Potrafimy być grzeczni i żyć w przyjaźni”, „Wiemy, co to jest Polska”, „Umiemy uważnie słuchać i szybko zapamiętywać”, „Znamy zasady ruchu drogowego”.

Pierwszaki udowodniły, że są gotowe do przyjęcia w poczet uczniów szkoły, a dzięki wykonaniu wszystkich zadań uwolniły Panią Dyrektor z rąk Baby Jagi. 93 uczniów zobowiązało się sumiennie wykonywać zadania i obowiązki ucznia, przestrzegać regulaminu klasowego i szkolnego, troszczyć się o klasę i szkołę, być koleżeńskim i życzliwym dla wszystkich. [więcej]
Krecik, 22.10.2013 23:32|czytane: 1795 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Uczniowie z Kutna bliżej Francji
W dniach 16 -17 października kutnowskie szkoły - Gimnazjum nr 3 im. H. Sienkiewicza, I Liceum Ogólnokształcące im. Gen. J.H. Dąbrowskiego, II Liceum Ogólnokształcące im. J. Kasprowicza oraz Zespół Szkół nr 1 im. St. Staszica gościły lektora języka francuskiego z Ambasady Francuskiej w Polsce -  Denisa Gérarda.

Uczniowie z Kutna bliżej Francji, ./upload/articles_pakiety/21536/01_obraz.jpg
Uczniowie z Kutna bliżej Francji, ./upload/articles_pakiety/21536/02_obraz.jpg
Uczniowie z Kutna bliżej Francji, ./upload/articles_pakiety/21536/03_obraz.jpg


W ramach projektu edukacyjno - kulturalnego „Łódzkie bardziej francuskie” powstałego z inicjatywy Ambasady Francuskiej młodzież uczestniczyła w zajęciach z języka francuskiego, prowadzonych przez lektora z Francji.
Lekcje, podczas których uczniowie mają kontakt z „żywym” językiem francuskim, cieszą się zawsze dużym zainteresowaniem. Dzięki takim zajęciom młodzież ma okazję zgłębiać wiedzę o kulturze i zwyczajach krajów frankofońskich. [więcej]
pismak, 22.10.2013 23:14|czytane: 1625 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Laureaci konkursu "Tuwim dzieciom"
Kutnowski Dom Kultury w roku Juliana Tuwima przeprowadził w październiku Powiatowy Konkurs Recytatorski ,,Tuwim dzieciom”

Jury składające się z członków Grupy Teatralnej ,,od jutra” : Dominiki Walczak, Angeliki Iwoły, Mai Michalskiej, Nastazji Ruszkowskiej, Marii Lewandowskiej, Jakuba Chodorowskiego, Marcela Chodorowskiego, Patryka Woźniaka oraz instruktor KDK  Dominiki Staniszewskiej wysłuchało 55 uczestników ze szkół podstawowych w Kutnie, Szczycie i Oporowie, w tym 15 uczestników w grupie wiekowej klasy I-III oraz 40 w grupie wiekowej klasy IV-VI.

Jury postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:
W kategorii uczniów klas I-III
Wyróżnienia Weronika Kucharska, Natalia Adamska, Piotr Komorowski, Julia Królak, Julia Tomaradzka, Paulina Dębowska, Jakub Hofman
III Miejsce Natalia Dębska, Barbara Zawierucha, Zuzanna Olejnik
II Miejsce Weronika Gruszka, Karol Lubasiński, Lena Kołodziejska
I Miejsce Julia Sokólska, Gabriela Zawierucha [więcej]
kultura, 22.10.2013 19:34|czytane: 1155 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Uroczyste zawieszenie wiechy w marcredo Center Kutno
W piątek, 18 października nad marcredo Center Kutno zawisła wiecha symbolizująca zakończenie konstrukcji dachu i osiągnięcie stanu surowego obiektu.

Uroczyste zawieszenie wiechy w marcredo Center Kutno, ./upload/articles_pakiety/21533/01_obraz.jpg
Uroczyste zawieszenie wiechy w marcredo Center Kutno, ./upload/articles_pakiety/21533/02_obraz.jpg


marcredo Center Kutno będzie pierwszym w Kutnie centrum handlowym zlokalizowanym przy ul. Kościuszki, w bliskim sąsiedztwie Europejskiego Centrum Małej Ligi Baseballowej oraz Aquaparku Kutno. Nieruchomość przeznaczona pod realizację inwestycji jest oddalona od ścisłego centrum miasta o ok. 1,5 km i bardzo dobrze z nim skomunikowana, zaś bliskość wschodniej obwodnicy miasta umożliwia łatwy dojazd z okolicy i regionu.

marcredo Center Kutno powstanie na działce wielkości ok. 4,4 ha, a jego powierzchnia całkowita wyniesie 18.000 m.kw. Będzie to projekt przyjazny dla klientów, posiadający bardzo dobrą dostępność komunikacyjną oraz wygodny układ funkcjonalny. Na najemców oraz klientów czekać będzie 16.000 m.kw. powierzchni handlowej. marcredo Center Kutno będzie regionalnym centrum handlowym z silnymi najemcami strategicznymi, znaczącymi polskimi i zagranicznymi sieciami handlowymi oraz atrakcyjnymi sklepami lokalnych przedsiębiorców. [więcej]
pismak, 22.10.2013 12:18|czytane: 4056 razy|20 komentarzy|komentuj|czytaj cały
I Zlot Fanów Thomasa Andersa w Klubie Chilli w Kutnie
19 października w Klubie Chilli w Kutnie odbył się I Zlot Fanów Thomasa Andersa, zorganizowany przez członków autoryzowanego FanClubu Artysty (www.thomas-anders.com.pl).

I Zlot Fanów Thomasa Andersa w Klubie Chilli w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/21530/01_obraz.jpg
I Zlot Fanów Thomasa Andersa w Klubie Chilli w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/21530/02_obraz.jpg
I Zlot Fanów Thomasa Andersa w Klubie Chilli w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/21530/03_obraz.jpg


Thomas Anders, znany głównie z popularnego w latach 80-tych zespołu Modern Talking bardzo często koncertuje w Polsce. Na jego koncerty każdorazowo przychodzi kilka tysięcy ludzi, którzy chętnie słuchają starych przebojów, ale nie tylko. Są także wyraźnie zafascynowani solową twórczością Thomasa Andersa.

Członkowie Fan Clubu starają się przełamać stereotyp, że Thomas Anders to tylko nieśmiertelne „You`re my heart, you`re my soul”, „Cheri cheri Lady”, „Atlantis is calling” itp. Jest to muzyka, przy której cały czas świetnie bawią się tysiące ludzi, ale chcemy również przedstawiać wspaniałą muzykę, jaką tworzy Thomas obecnie. To super przeboje, łatwo wpadające w ucho, porywające do tańca i hipnotyzujące ciepłym głosem Thomasa.
Fan Club Thomasa Andersa to wielkie grono ludzi mających wspólną pasję. - Postanowiliśmy więc spotykać się nie tylko na koncertach, stąd zrodziła się idea Zlotu Fanów - mówią fanki.

19 października Klub Chilli powitał niemal 30 osób z całego kraju, w tym z Krakowa, Gdańska, Warszawy, Łodzi, Poznania i innych miast. Spotkanie udało się wyśmienicie. Był czas na dyskusje, ale również na szaleństwo na parkiecie oraz konkursy. W konkursie Play-Back-Show wystąpiła Monika Krupa z Warszawy, która – zadbawszy o charakteryzację – wspaniale „odegrała” występ Thomasa w utworze „Stay with me”. Monika zdobyła Dyplom oraz nagrody od Organizatorki Zlotu Joanny Głogowskiej zaś nagrodę specjalną – zdjęcie Thomasa z autografem Monice wręczył Prezes Fan Clubu, Patryk Dzięgiel. [więcej]
pismak, 22.10.2013 11:45|czytane: 2518 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Chór Speranza w Krośniewicach
W niedzielę 20 października w  Muzeum im. Jerzego Dunin - Borkowskiego w Krośniewicach podczas uroczystości XII Ogólnopolskiego Święta Kolekcjonerów połączonego z Jubileuszem 35-lecia muzeum usłyszeć można było Chór Speranza z Młodzieżowego Domu Kultury w Kutnie.

Chór Speranza w Krośniewicach, ./upload/articles_pakiety/21534/01_obraz.jpg
Chór Speranza w Krośniewicach, ./upload/articles_pakiety/21534/02_obraz.jpg
Chór Speranza w Krośniewicach, ./upload/articles_pakiety/21534/05_obraz.jpg


W zróżnicowanym pod względem charakteru i tematyki programie artystycznym chór zaśpiewał m.in. pieśni: "Gaude Mater Polonia", "Pieśń Strzelców z 1963 roku", "Maki", Wojenko wojenko", "Walc Barbary", "Świeć moja gwiazdo świeć" z repertuaru Anny German z przepięknym solo pani Wiesławy Rzymkowskiej - sopran, "Od Wrocławia deszcz idzie", "Kukułeczka kuka, "Czerwone maki na Monte Cassino" i wiele innych.

Kierownictwem artystycznym, jak i akompaniamentem fortepianowym zajął się Cezary Górczyński, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Kutnie. Koncert chóru spotkał się ze znakomitym odbiorem uczestników jubileuszu i wspaniale wpasował się w program uroczystości. [więcej]
pismak, 22.10.2013 14:32|czytane: 1303 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Odkrywamy i wspieramy talenty. Konferencja w domu kultury
W piątek w Kutnowskim Domu Kultury odbędzie sie II Międzypowiatowa Konferencja Metodyczna pt. "Odkrywamy i wspieramy talenty".  Każda szkoła czy przedszkole będą mogły zaprezentować w formie np. wystawy, wystawy plastycznej, stoiska, baneru, plakatów  swoje dotychczasowe osiągnięcia.

Organizatorem konferencji Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Skierniewicach. Problematyka tematów konferencji to przede wszystkim rozwijanie zdolności i predyspozycji twórczych, obszary współpracy szkół i instytucji na rzecz kształcenia uczniów zdolnych oraz poszukiwanie systemowych rozwiązań w pracy z uczniem zdolnym.

09.30 –  10.00 rejestracja uczestników
10.00 – 10.15 otwarcie konferencji przez organizatorów
10.15 – 11.00  wykład inaugurujący [więcej]
pismak, 22.10.2013 12:45|czytane: 1030 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Miejskie hasło się ziści. Posadzą róże
Członkowie Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej dziś pod Dworkiem Modrzewiowym w Kutnie rozdali mieszkańcom około 1700 sadzonek róż.

Akcja "I ty posadź różę" cieszy się zatem dużym zainteresowaniem. Miasto Kutno zakupi jeszcze 1000 sadzonek, które zostaną rozdane przez TPZK  jutro i w czwartek w godz. 8.00-12.00. [więcej]
pismak, 22.10.2013 12:03|czytane: 1439 razy|14 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Mammobus pod Kauflandem. Zbadaj się i zyskaj spokój
Badanie mammograficzne (prześwietlenie piersi) to najskuteczniejsza metoda wykrywania wczesnych objawów raka piersi. Już niebawem takie badanie znów można będzie wykonać w mammobusie FADO Centrum Usług Medycznych, należącym do grupy LUX MED, który 8 listopada odwiedzi Kutno i stanie przy sklepie Kaufland, ul. Wyszyńskiego.

Mammobus pod Kauflandem. Zbadaj się i zyskaj spokój, ./upload/articles_pakiety/21531/01_obraz.jpg
Mammobus pod Kauflandem. Zbadaj się i zyskaj spokój, ./upload/articles_pakiety/21531/03_obraz.jpg


Paniom, które ukończyły 50 rok życia (do 69 lat) przysługuje bezpłatne badanie w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi, finansowanego przez NFZ. Pozostałe panie mogą wykonać badanie odpłatnie, za okazaniem skierowania lekarskiego.

Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich –  dwóch projekcji każdej piersi. Badania nie należy się obawiać, ponieważ promieniowanie, które emituje jest nie większe niż przy RTG zęba. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju – wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia. [więcej]
pismak, 22.10.2013 11:47|czytane: 1067 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Potrzebni wolontariusze do akcji Miś
Krośniewicki radny Tomasz Walczewski po raz trzeci organizuje akcję ”Miś”, która polega na zbiórce zabawek, gier i książek oraz żywności dla najuboższych dzieci, podopiecznych domu dziecka oraz małych pacjentów szpitali.

Potrzebni wolontariusze do akcji Miś, ./upload/articles_pakiety/21529/01_obraz.jpg


Pomysłodawca przedsięwzięcia czeka na zgłoszenia wolontariuszy, którzy pomogą mu w przeprowadzeniu zbiórki. Wszyscy chętni, którzy chcą  pomóc proszeni są o kontakt pod adresem mailowym: tomaszwalczewski@o2.pl lub na profilu FB organizatora. [więcej]
pismak, 22.10.2013 09:19|czytane: 2069 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Puchar Trans Michor dla Bayern Kuczków
W sobotę na Orliku przy Szkole Podstawowej nr 1 w Kutnie odbył się turniej piłkarski dla dzieci o puchar firmy TRANS-MICHOR z Kutna. W turnieju wzięło udział sześć drużyn.

Puchar Trans Michor dla Bayern Kuczków, ./upload/articles_pakiety/21516/07_obraz.jpg
Puchar Trans Michor dla Bayern Kuczków, ./upload/articles_pakiety/21516/04_obraz.jpg
Puchar Trans Michor dla Bayern Kuczków, ./upload/articles_pakiety/21516/03_obraz.jpg


W zawodach wzięło 56 zawodników , którzy byli zadowoleni ze swej gry i rywalizacji pomiędzy sobą. Zawody były rozgrywane w zasadzie fair play oraz poszanowanie zawodnika jak i siebie samego. Mecze rozgrywane były według zasad piłki nożnej, w systemie „każdy z każdym” , w czasie 2 x 8 min, gdzie łącznie zawody trwały 5 godzin i 30 min. Sędziami byli Sławek Kryska i Marek Dymkiewicz.

Wygrała drużyna uczniów Bayern Kuczków, drugie miejsce zajęły Młode Championy, a trzecie drużyna z Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Łaniętach. Poza podium znalazły się Real Madryt, MKS I i MKS II. [więcej]
pismak, 22.10.2013 08:56|czytane: 1316 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wyniki i zapowiedzi: Piłka nożna
PIŁKA MŁODZIEŻOWA
ŁÓDZKA LIGA JUNIORÓW GR II
LKS ROSANÓW –   MKS TEVA KUTNO  1 : 2 (0 : 0)
Bramki dla MKS: Piotr Kieruj – 2, 
Trener: Robert Marzec

Wojewódzka Liga Kat. Deyna
GKS KSAWERÓW –  MKS MAVEX KUTNO 1 : 1 (0 : 1)
Bramka dla MKS: Adrian Krzymieniewski
Trener: Tomasz Kaba

ŁÓDZKA LIGA KAT MICHAŁOWICZ
START ŁÓDŹ –   MKS AMZ KUTNO 0 : 8 (0 : 3)
Bramki dla MKS : Mateusz Sobczyk II – 3, Dominik Gajdziński – 2, Michał Głodek – 2,
Szymon Neugebauer
Trener: Sławomir Ryszkiewicz
Kierownik drużyny: Radosław Stoliński. [więcej]
pismak, 21.10.2013 16:25|czytane: 1022 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kto dostanie nagrodę?
Dziś  w Urzędzie Miasta Kutna odbyło się posiedzenie Kapituły Nagrody Prezydenta Miasta w dziedzinie kultury. Kapituła oceniła wnioski pod względem formalnym, wszystkie je spełniały. O decyzji Kapituły i Prezydenta poinformujemy wkrótce.

Przypomnijmy, do 30 września do kutnowskiego magistratu wpłynęło siedem wniosków o przyznanie Nagrody Prezydenta Miasta. Przyznawana  jest ona w dwóch kategoriach za wybitne osiągnięcia artystyczne i twórcze oraz upowszechnianie, ochronę i promocję kultury w minionym roku oraz za całokształt dokonań artystycznych. Środki finansowe na nagrodę w danym roku budżetowym nie mogą być mniejsze niż 10 000 złotych.

Do pierwszy raz przyznawanej w Kutnie Nagrody Prezydenta Miasta w dziedzinie kultury aspirują:  Tomasz Piotr Czyżewski, Artur Fryz, Katarzyna Karolak-Rojewska, Krzysztof Ryzlak, Maria Stępniak, Joanna Zielińska, Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej.

W skład Kapituły opiniującej kandydatów wchodzą:  Joanna Podemska - radna, przewodnicząca komisji kultury, Michał Adamski naczelnik wydziału kultury kutnowskiego magistratu, Małgorzata Musiałowska - dyrektor szkoły muzycznej,  Teresa Mosingiewicz - dyrektor KDK, [więcej]
kultura, 21.10.2013 15:56|czytane: 3081 razy|9 komentarzy|komentuj|czytaj cały
III Krośniewicki Bieg Rekreacyjny
W sobotę, 19 października o godzinie 14.30 około 50 osób wzięło udział w III Krośniewickim Biegu Rekreacyjnym. Trasa długości ok. 2,5 wiodła miasta (Kwiatowa –  Targowa –  Sikorskiego – Poznańska – Łęczycka – Polna – Kwiatowa). Start i meta biegu znajdowały się na terenie przy Zespole Szkół nr 1 w Krośniewicach.

III Krośniewicki Bieg Rekreacyjny, ./upload/articles_pakiety/21522/01_obraz.jpg
III Krośniewicki Bieg Rekreacyjny, ./upload/articles_pakiety/21522/02_obraz.jpg
III Krośniewicki Bieg Rekreacyjny, ./upload/articles_pakiety/21522/03_obraz.jpg


Głównym organizatorem był Miejski Klub Sportowy Expom Krośniewianka, wspierany przez pracowników Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji oraz ZS nr 1 w Krośniewicach.

Bieg został przeprowadzony przy częściowo zamkniętym ruchu drogowym, miał charakter rekreacyjny, nie był wyścigiem ani nie miał formy rywalizacji sportowej. Rozgrzewkę przeprowadził gość honorowy imprezy, wielokrotny reprezentant Polski w sztafecie 4x400, młodzieżowy mistrz Europy, uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Londynie -  Michał Pietrzak, który wziął też czynny udział w biegu. [więcej]
redaktor, 21.10.2013 15:34|czytane: 1663 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Czytelnicy piszą: Marszałek ogranicza pociągi na trasie Kutno-Łódź i Kutno -Toruń
W sierpniu tego roku pisaliśmy o sporze między kolejowymi przewoźnikami Arrivą oraz Przewozami Regionalnymi. Teraz firmy zawarły porozumienie w sprawie obsługi połączeń stykowych na granicy województwa kujawsko-pomorskiego, w tym chodzi o trasę Toruń-Kutno.

- Samorząd Województwa Łódzkiego nie zamierza od nowego rozkładu finansować przewozów kolejowych pomiędzy Kutnem i granicą woj. kujawsko-pomorskiego. Oznacza to, że zagrożone jest kursowanie pociągów regionalnych na odcinku Kutno – Kaliska Kujawskie - podaje rynek- kolejowy.pl.

- Dzisiaj pojawiła się informacja, której nikt się nie spodziewał. Przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego ujawnił, że w naszym województwie porozumienie będzie obowiązywać jedynie przez kilkanaście dni pomiędzy wprowadzeniem nowego rozkładu a nowym rokiem, a potem pociągi regionalne z Torunia dojadą najwyżej do Kalisk - pisze Marcin Ciesielski, Czytelnik eKutno.pl.

Jacek Grabarski z Wydziału Informacji i Komunikacji Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego mówi, że główną przyczyną rezygnacji z finansowania przewozów od Kutna do granicy województwa kujawsko-pomorskiego jest planowane ograniczenie kursowania pociągów na trasie Łódź – Kutno. Grabarski jak podaje rynek-kolejowy.pl zwraca też uwagę, że nic nie stoi na przeszkodzie, by pociągi regionalne od strony Torunia nadal dojeżdżały do Kutna, jednak jeśli władze woj. kujawsko-pomorskiego będą chciały uruchamiać pociągi do Kutna także w 2014 r., to na terenie woj. łódzkiego pociągi te będą kursowały na zasadach komercyjnych, bez dotacji. [więcej]
pismak, 21.10.2013 12:19|czytane: 1418 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W sercu kolekcjonerstwa w Polsce jubileusz muzeum i wyjątkowe pierścienie
Wyjątkowa niedziela na Muzeum J. Dunin-Borkowskiego w Krośniewicach obfitowała w wydarzenia  kulturalne oraz ceremonie rozdania nagród i wyróżnień ludziom ważnym dla instytucji. Wczoraj bowiem muzeum obchodziło 35. jubileusz powstania połączony z dwunastą już edycją Ogólnopolskiego Święta Kolekcjonerów, która na stałe wpisało się w mapę ochrony dziedzictwa kulturowego w Polsce. 

Obchody prowadził Bogdan Kowalczyk, a uroczystości otworzyli Rafał Jóźwiak, Przewodniczący Rady Powiatu w Kutnie oraz Grzegorz Dębski, dyrektor muzeum.

- Dziś przypada XII Ogólnopolskie Święto Kolekcjonerów, ale równocześnie podsumujemy 35-lat działalności muzeum. Jesteśmy bardzo dumni z tej placówki, stanowi ona bardzo ważne miejsce zarówno na kulturalnej mapie powiatu kutnowskiego, jak i całej Polski - mówił Rafał Jóźwiak.

W sercu kolekcjonerstwa w Polsce jubileusz muzeum i wyjątkowe pierścienie , ./upload/articles_pakiety/21504/17_obraz.jpg
W sercu kolekcjonerstwa w Polsce jubileusz muzeum i wyjątkowe pierścienie , ./upload/articles_pakiety/21504/51_obraz.jpg
W sercu kolekcjonerstwa w Polsce jubileusz muzeum i wyjątkowe pierścienie , ./upload/articles_pakiety/21504/63_obraz.jpg


- To w Krośniewicach przyznajemy nagrody kolekcjonerom ze świata i Polski. Wśród laureatów Honorowej Nagrody jest wielu wybitnych kolekcjonerów, instytucji  i stowarzyszeń, działających na terenie Polski, w USA, Niemczech, Francji i Szwajcarii. Również wśród tegorocznych kandydatów jest wiele znaczących postaci polskiego kolekcjonerstwa - mówił Grzegorz Dębski. - Nasze Święto Kolekcjonerów stało się też produktem kulturalnym tego regionu. Dziś wręczymy pierścienie sześciu laureatom, a w sumie jest ich 119. To już całkiem spore grono.

Następnie dyrektor Dębski powitał gości m.in. Tadeusza Woźniaka, posła Solidarnej Polski, Juliannę Barbarę Herman burmistrza Krośniewic, Henryka Ociepę Przewodniczącego Rady Miasta Krośniewice, dyrektorów placówek muzealnych z regionu, dyrektor Łódzkiego Domu Kultury, członków rodziny Jerzego Dunin-Borkowskiego.

-Spotykamy się w 200. rocznicę śmierci księcia Józefa Poniatowskiego, to właśnie w Krośniewicach stanął pierwszy w Polsce jego pomnik, zatem naprawdę znajdujemy dziś w miejscu wyjątkowym, naznaczonym  - mówił Bogdan Kowalczyk i następnie przedstawił laureatów Honorowej Nagrody dla kolekcjonerów. - Andrzej Kołder, ceramik, muzealnik, kolekcjoner i działacz społeczny. Zainteresowanie kolekcjonerstwem ujawniło się u niego już w okresie nauki w szkole podstawowej, w latach późniejszych odziedziczył część zbiorów rodzinnych. Obecnie pan Andrzej gromadzi przede wszystkim zabytki kultury szlacheckiej, ziemiańskiej oraz sarmackiej, a także przedmioty rzemiosła artystycznego. [więcej]
redaktor, 21.10.2013 12:05|czytane: 1785 razy|16 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kolejny stypendysta z Gimnazjum nr 2 z Kutna
W czwartek, 17 października w Szkole Mistrzostwa Sportowego im. Kazimierza Górskiego w Łodzi w obecności Konrada Czyżyńskiego – Łódzkiego Wicekuratora Oświaty, dyrektorów szkół, nauczycieli, rodziców odbyła się  uroczysta Gala XIX edycji wręczenia stypendiów dla wybitnie zdolnych uczniów województwa łódzkiego.

Kolejny stypendysta z Gimnazjum nr 2 z Kutna, ./upload/articles_pakiety/21520/01_obraz.jpg
Kolejny stypendysta z Gimnazjum nr 2 z Kutna, ./upload/articles_pakiety/21520/02_obraz.jpg


Wśród 17 nagrodzonych jednorazowym stypendium ufundowanym przez Łódzkie Stowarzyszenie Pomocy Szkole znalazł się Krzysztof Więcław, absolwent Gimnazjum nr 2 im. Marsz. J. Piłsudskiegow Kutnie, który wykazał szczególne uzdolnienia i zainteresowania z przedmiotów ścisłych.

W roku szkolnym 2012/2013 został podwójnym laureatem z fizyki i chemii oraz finalistą z matematyki - konkursów przedmiotowych organizowanych przez Łódzkiego Kuratora Oświaty. Wcześniej, za wybitne uzdolnienia, stypendium otrzymali: Hubert Soliński i Sylwia Michalak. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. [więcej]
pismak, 21.10.2013 14:03|czytane: 1274 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Laureaci tuwimowskiego konkursu recytatorskiego
W piątek w Kutnowskim Domu Kultury odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski ,,W oparach Tuwima”. Jury w składzie: Anna Jasińska, Dominika Staniszewskai  Jadwiga Rzetelska - instruktorki KDK po przesłuchaniu 31 uczestników- uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych w Kutnie, Szczycie i Krośniewicach, w tym 24 uczestników z gimnazjum, a 7 ze szkół ponadgimnazjalnych, przyznało nagrody i wyróżnienia.

Laureaci tuwimowskiego konkursu recytatorskiego, ./upload/articles_pakiety/21519/01_obraz.jpg
Laureaci tuwimowskiego konkursu recytatorskiego, ./upload/articles_pakiety/21519/02_obraz.jpg
Laureaci tuwimowskiego konkursu recytatorskiego, ./upload/articles_pakiety/21519/03_obraz.jpg


W kategorii uczniów szkół gimnazjalnych
Wyróżnienia: Za wykonanie Wspomnienia – Michał Wielgus: Justyna Strzelecka
III Miejsce Iga Marczyńska, Anita Marciniak, Joanna Tadeusiak, Kinga Szczepańska
II Miejsce Marta Kotlińska, Zuzanna Przygodzka
I Miejsce Weronika Szydłowska, Krzysztof Jurczak, Emilia Mazur

W kategorii uczniów szkół ponadgimnazjalnych
III Miejsce Karolina Matusiak
II Miejsce Michalina Zgórzyńska
I Miejsce Nastazja Ruszkowska [więcej]
kultura, 21.10.2013 14:13|czytane: 1689 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Zmiany uchwał i umowa partnerska z gminą Strzelce
W środę o godz. 15.00 w Starostwie  Powiatowym w Kutnie odbędzie się krótka sesja nadzwyczajna Rady Powiatu.  W porządku obrad znalazły się m.in. zmiany uchwały Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Kutnowskiego na lata 2013-2024, wprowadzenie zmian w budżecie powiatu na 2013 rok.

Radni zmienią też uchwałę z 30 września 2013 roku w sprawie zaciągnięcia pożyczki długoterminowej na zadanie inwestycyjne pod nazwą „Termomodernizacja i remont budynku Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 im. dr Antoniego Troczewskiego w Kutnie, ul. Kościuszki 11” i wyrażą zgody na realizację zadania i zawarcie umowy partnerskiej
z Gminą Strzelce na realizację inwestycji pod nazwą „Przebudowa drogi powiatowej nr 2134 E Strzelce-Muchnice-Nowa Wieś od km 6+017 do km 7+167”. [więcej]
wandea, 21.10.2013 10:52|czytane: 1199 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Pieszy w szpitalu w stanie ciężkim
W sobotę o godz. 20.50 w Kutnie  przy ul. Łąkoszyńskiej doszło do zdarzenia drogowego, w którym ucierpiał pieszy.  Z wstępnych ustaleń wynika, że kierujący toyotą yaris 24-letni mieszkaniec powiatu kutnowskiego nie ustąpił pierwszeństwa znajdującemu się na oznakowanym przejściu dla pieszych 25-letniemu mieszkańcowi Kutna.

- W wyniku obrażeń mężczyzna w stanie ciężkim został odwieziony do kutnowskiego szpitala. Kierujący był trzeźwy - mówi st. asp. Paweł Witczak oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kutnie. [więcej]
pismak, 21.10.2013 10:31|czytane: 2260 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Alkohol i narkotyki. Weekendowa akcja policji
W ten weekend na drogach powiatu kutnowskiego prowadzone były przez policjantów działania pod nazwą „Alkohol i narkotyki”.

Alkohol i narkotyki. Weekendowa akcja policji, ./upload/articles_pakiety/21514/01_obraz.jpg


Akcja prowadzona pod nadzorem policjantów Wydziału Ruchu Drogowego miała na celu ograniczenie liczby kierujących pod wpływem alkoholu lub środków odurzających - podaje st. asp. Paweł Witczak. -  Kutnowscy policjanci wyeliminowali w ten weekend z dalszej jazdy 7 nietrzeźwych kierujących. Ważnym celem prowadzenia takich działań jest wyrobienie przeświadczenia wśród uczestników dróg o intensywności działań policyjnych i
nieuchronności odpowiedzialności za postępowanie sprzeczne z prawem.

Rekordzista zatrzymany w sobotę o godz. 18.15 w Gołębiewie Starym miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. [więcej]
pismak, 21.10.2013 10:35|czytane: 1479 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kutnowskie Granty Oświatowe w Szkole Podstawowej nr 1
Uczniowie klas II b i III b Szkoły Podstawowej nr 1 w Kutnie pod kierunkiem Agnieszki Ciesielskiej i Joanny Traczyk, rozpoczęli spotkania w ramach realizacji grantu oświatowego „Sięgaj gdzie wzrok nie sięga”, zatytułowanego „Kutno – miasto ludzi z pasją”.

Kutnowskie Granty Oświatowe w Szkole Podstawowej  nr 1, ./upload/articles_pakiety/21511/01_obraz.jpg
Kutnowskie Granty Oświatowe w Szkole Podstawowej  nr 1, ./upload/articles_pakiety/21511/02_obraz.jpg
Kutnowskie Granty Oświatowe w Szkole Podstawowej  nr 1, ./upload/articles_pakiety/21511/03_obraz.jpg


Na pierwszych zajęciach, które odbyły się w dniu7 października uczniowie  zapoznali się z postacią honorowego obywatela miasta Kutno doktora Antoniego Troczewskiego. Udali się  na spacer szlakiem pamiątek po Tym znamienitym mieszkańcu naszego miasta . Uczniowie klasy III b zapalili znicz i uczcili minutą ciszy pamięć doktora  przy  pomniku, na cmentarzu miejskim w Kutnie - mówi Agnieszka Ciesielska. - 14 października  uczniowie spotkali się z panem Jarosławem Makowskim, przyrodnikiem, fotografem, który pasjonuje się obserwacją otaczającej nas  przyrody. Pan Jarosław opowiadał o zwierzętach żyjących w sąsiedztwie ludzi . Spotkanie wzbogaciły niezwykłe zdjęcia wykonane osobiście przez  pana Makowskiego. Na zakończenie spotkania uczniowie zadali szereg pytań dotyczących  pasji zaproszonego  Gościa.  Dotyczyły one sposobu wykonywania zdjęć, inspiracji podejmowanych działań , a także źródła zainteresowania przyrodą regionu kutnowskiego. [więcej]
wandea, 21.10.2013 08:43|czytane: 1382 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
MKS Stal BiS Kutno z brązem
Baseballiści zespołu seniorów MKS Stal BiS Kutno w ostatnim meczu sezonu 2013 z UBKS Gepardy Żory obronili trzecie miejsce w krajowej hierarchii. Po dwóch tytułach mistrzowskich w latach 2010 i 2011, przyszedł czas na dwa medale z brązowego kruszcu w sezonach 2012 oraz 2013.

MKS Stal BiS Kutno z brązem, ./upload/articles_pakiety/21510/01_obraz.jpg
MKS Stal BiS Kutno z brązem, ./upload/articles_pakiety/21510/02_obraz.jpg
MKS Stal BiS Kutno z brązem, ./upload/articles_pakiety/21510/03_obraz.jpg


Tegoroczny brązowy medal ma jednak nieco inny wymiar- niż ten ubiegłoroczny. Tym razem bowiem o takie rozstrzygniecie sezonu było znacznie trudniej. Znaczącą część kutnowskiego zespołu trenera Przemysława Kubickiego stanowią studenci, głownie różnych Akademii Sportowych z terenu całego kraju, do których baseballiści z miasta nad Ochnią, dzięki swoim sportowym osiągnięciom, uzyskiwali wstęp bez egzaminów. Trudne zadanie, jakim była organizacja gry zespołu w tych warunkach nie ułatwiło pracy trenerowi. Zawodnicy Stali często spotykali się w minimalnym chociażby składzie, co najwyżej w przeddzień zawodów. Tym bardziej należy więc uznać osiągnięty rezultat.

W ostatnim spotkaniu sezonu 2013 w rywalizacji o III miejsce kutnianie pokonali Żory w stosunku 1 : 0. Sam wynik mógłby wskazywać, że był to zacięty i pasjonujący mecz. Tak chyba jednak nie było. W kutnowskiej drużynie całe spotkanie na górce miotacza rozegrał (z powodzeniem) Jakub Kolasiński. Zwycięski obieg już w drugiej zmianie meczu, po serii udanych odbić Stalowców, zdobył Maciej Wróblewski. Po tym udanym ataku w drugiej odsłonie meczu, kutnianie już do końca spotkania z powodzeniem bronili wyniku. Po zakończeniu meczu MKS Stal BiS Kutno odebrał puchar i brązowe krążki z rąk prezesa Polskiego Związku Baseballu i Softballu – Michała Kaczmarka. [więcej]
wandea, 21.10.2013 08:32|czytane: 1471 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Przetarg na nadzór inwestorski rozstrzygnięty
Energa Operator Projektowanie sp. z o. o. z Płocka zajmie się nadzorem inwestorskim nad robotami budowlanymi  polegającymi na "Wykonaniu prac w zabytkowym parku im. Wiosny Ludów w Kutnie".

Przetarg na nadzór inwestorski rozstrzygnięty, ./upload/articles_pakiety/21509/01_obraz.jpg


W sierpniu na przetarg nie wpłynęła żadna oferta. W drugim podejściu natomiast wpłynęło pięć ofert, dwie z nich zostały wykluczone.

Spośród trzech branych przez miasto Kutno pod uwagę były dwie z Kutna: Zarząd Inwestycji sp. z o. o. i firma mgr inż. Jacka Pawłowskiego oraz jedna z Płocka  - Energa Operator Projektowanie, która wykona nadzór za 97 800 zł.

Z kolei we wrześniu zostało rozstrzygnięte postępowanie przetargowe na wykonanie prac rewaloryzacyjnych w zabytkowym parku im. Wiosny Ludów w Kutnie. Spośród 5 ofert, które wpłynęły został wyłoniony wykonawca - jest nim Konsorcjum firm, Lider: Tracz Centrum Ogrodnicze, Andrzej Tracz z Łodzi z Partnerem: [więcej]
wandea, 21.10.2013 08:25|czytane: 1255 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wyniki i zapowiedzi: Koszykówka
WOJEWÓDZKA LIGA  MŁODZICZEK – U – 14 K
MKS KUTNO –  UKS ORLIK UJAZD
/8 : 14, 7 : 19, 17 : 25, 18 : 18, /50 : 76

MKS Kutno : Mariusz Łubiński – trener, Marcin BOGDAŃSKI – kierownik drużyny,   Joanna Garstka – 0,   Anna ŻEBERKIEWICZ – 9, Wiktoria BANEL – 1,  Małgorzata ŁUKASIEWICZ – 0, Daria RAUROWICZ – 2,  Milena ADAMIAK – 11 , Kamila PIŁACIK – 7, Karolina JANKOWSKA – 2,  Zuzanna  JĘDRZEJCZAK – 14, Magdalena Buczyńska – 2, Blanka ZAWIERUCHA – 2, Michalina KUPISZ – 0. [więcej]
wandea, 21.10.2013 08:01|czytane: 1319 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Aby z tej śmierci wyrosło dobro. W Zespole Szkół w Żychlinie pamiętali o ks. Popiełuszce
W sobotę 19 października o godz. 6:00 grupa miłośników turystyki rowerowej wyruszyła w drogę do Włocławka, by uczestniczyć w mszy poświęconej pamięci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Msza odbyła się w pobliżu tamy w Sanktuarium  Męczeństwa Błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki.

Aby z tej śmierci wyrosło dobro. W Zespole Szkół w Żychlinie pamiętali o ks. Popiełuszce, ./upload/articles_pakiety/21507/01_obraz.jpg
Aby z tej śmierci wyrosło dobro. W Zespole Szkół w Żychlinie pamiętali o ks. Popiełuszce, ./upload/articles_pakiety/21507/02_obraz.jpg
Aby z tej śmierci wyrosło dobro. W Zespole Szkół w Żychlinie pamiętali o ks. Popiełuszce, ./upload/articles_pakiety/21507/03_obraz.jpg


Rajd współtworzyły grupy rowerowe z Płocka, Gostynina i Żychlina. Grupa płocka wyruszyła o 6:30, gostynińska o 7:00, a żychlińska z racji największej odległości już o 6 rano. Cel – Msza święta we Włocławku o godz. 11:00. Jedno było pewne – nie będzie padać.

Rano okazało się, że jest przymrozek i na rowerach ciepło nie będzie. Już w okolicach Trębek ubrania pokryły się szronem, a na krótkich postojach trzeba było tupać i biegać, żeby rozgrzać stopy i dłonie. W Gostyninie wreszcie zaczęło świtać i jazda była coraz przyjemniejsza. Ze względów bezpieczeństwa zaplanowana trasa wiodła przez lasy, które ciągną się od Gostynina, aż do Włocławka. Okazało się, że większość to drogi leśne, które
do łatwych dla rowerzystów nie należą. Po 30 km jazdy piaszczystymi, leśnymi szlakami rowerowymi wśród jezior wreszcie w Dobiegniewie pojawił się znowu asfalt. Teraz już szybko i bez większego wysiłku dojechaliśmy do Włocławka. W sanktuarium czekały już grupy rowerowe z Płocka i Gostynina. [więcej]
pismak, 21.10.2013 07:57|czytane: 1389 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Harcerstwo to nie tylko baczność i spocznij
W sobotę 19 października kutnowscy harcerze z 8 Drużyny Starszoharcerskiej "Ignis" rozpoczęli realizację projektu "Keep Calm and Be a Scout". Harcerstwo to nie tylko baczność i spocznij, ale także rozwijanie się. Ten właśnie projekt ma to udowodnić.

Harcerstwo to nie tylko baczność i spocznij, ./upload/articles_pakiety/21505/01_obraz.jpg
Harcerstwo to nie tylko baczność i spocznij, ./upload/articles_pakiety/21505/02_obraz.jpg


Rozpoczęcie projektu miało formę gry miejskiej. Harcerze starsi przenieśli się w świat magicznych zaklęć i eliksirów. W przygotowaniu gry pomogła I Kutnowska Drużyna Wędrownicza im. Tadeusza Rejtana z I Kutnowskiego Szczepu "Innominata" im. Harcerskiej Kompanii Szturmowej 37 Pułku Piechoty. [więcej]
wandea, 21.10.2013 07:48|czytane: 1281 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Gimnazjalista z Krośniewic laureatem ogólnopolskiego konkursu literackiego
Jakub Paćkowski, uczeń  klasy II a Gimnazjum im. Rodziny Rembielińskich w Krośniewicach zajął  I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Literackim pt. „Ja – Mały Książę i wspomnień czar”.

Gimnazjalista z Krośniewic laureatem ogólnopolskiego konkursu literackiego, ./upload/articles_pakiety/21498/01_obraz.jpg


Konkurs wpisał się w obchody 60 –lecia istnienia Młodzieżowego Domu Kultury im. Małego Księcia w Ozorkowie.  Został on ogłoszony jeszcze przed wakacjami, a rozstrzygnięcie nastąpiło w październiku 2013 r.

Tematyka prac literackich była związana z działalnością MDK w Ozorkowie. Autorzy mogli podzielić się swoimi wspomnieniami i przemyśleniami związanymi z pracą ośrodka. Kuba opisał swoją przygodę z MDK, która zaczęła się w ubiegłym roku szkolnym. Gimnazjalista wziął wówczas udział w VIII Ogólnopolskim Turnieju Literackim pt. „Wiosną budzi się życie – zielony pamiętnik” . Zajął w nim II miejsce. Do udziału w konkursach przygotowała go Julita Szczepankiewicz, nauczyciel bibliotekarz.

Szczepankiewicz - opiekunka Kuby - również została laureatką konkursu pt. „Ja – Mały Książę i wspomnień czar”. Regulamin turnieju umożliwiał bowiem wzięcie udziału osobom dorosłym. [więcej]
pismak, 21.10.2013 07:12|czytane: 1326 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Seniorzy w akcji. Konferencja regionalna UTW z województwa łódzkiego w Kutnie
W listopadzie (12-14) w Kutnie odbędzie się Konferencja regionalna UTW z województwa łódzkiego przy wsparciu programu "Uniwersytety Trzeciego Wieku -Seniorzy w akcji"  Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych "ę".

„Seniorzy w akcji” to ogólnopolski konkurs dotacyjny realizowany przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”. Organizacja uruchomiła konkurs, aby wykorzystać ogromny potencjał czasu wolnego, wiedzy i życiowego doświadczenia, jakim dysponują osoby starsze. Stawiamy na pracę ze starszymi liderami.

Na konferencji spotkają się przedstawiciele  uniwersytetów działających w miejscowościach do 50 tys. mieszkańców województwa łódzkiego. Program konferencji, którego głównym celem jest pomoc i wsparcie dla UTW z mniejszych miast, wymiana doświadczeń i zapoczątkowanie współpracy obejmuje zagadnienia: jak współpracować z samorządami lokalnymi, by pozyskiwać środki i wsparcie logistyczne dla UTW, [więcej]
wandea, 21.10.2013 07:12|czytane: 985 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Trzy reprezentacje z powiatu kutnowskiego awansowały do finału mistrzostw w biegach przełajowych
17 października odbyły się w Rawie Mazowieckiej Mistrzostwa Rejonu Wojewódzkiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Trzy reprezentacje z powiatu kutnowskiego zdobyły w tych zawodach drugie miejsca i wywalczyły awans do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 25 października w Łodzi.

 Trzy reprezentacje z powiatu kutnowskiego awansowały do finału mistrzostw w biegach przełajowych, ./upload/articles_pakiety/21502/01_obraz.jpg


Tytuły wicemistrzów rejonu wywalczyły:
- reprezentacja dziewcząt  Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie  w składzie: Oliwia Budner, Oliwia Mikołajczyk, Natalia Majchrzak,  Julia Myszkowska, Sara Kubiak, Natalia Kacalak, Alicja Janecka, Marta Budner, Julia Skrzynecka, Martyna Wojciechowska, Martyna Puchalska – nauczyciel Piotr Chlebny

- reprezentacja chłopców  Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie  w składzie: Artur Petikyan, Damian Lenartowski, Krystian Bardziński, Szymon Pajor, Patryk Rojewski, Michał Jurczak, Adam Słoma, Jakub Grams, Jakub Jaskuła, Dawid Dominiak, Dawid Galus, Bartosz Ruszkowski – nauczyciel Jacek Kudła [więcej]
wandea, 20.10.2013 18:19|czytane: 1265 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Ks. J. Poniatowski w Krośniewicach
200 lat temu, 19 października 1813 roku, zginął w bitwie pod Lipskiem ks. Józef Poniatowski. Ten naczelny dowódca wojsk Księstwa Warszawskiego, marszałek Francji i minister wojny był synem Andrzeja Poniatowskiego, generała w służbie austriackiej, który w 1764 r. otrzymał od Sejmu dziedziczny tytuł książęcy. W tym roku mija również 250. rocznica jego urodzin. Prezydent RP oraz Sejm RP upamiętnili tę wybitną postać.

Ks. J. Poniatowski w Krośniewicach, ./upload/articles_pakiety/21501/06_obraz.jpg
Ks. J. Poniatowski w Krośniewicach, ./upload/articles_pakiety/21501/02_obraz.jpg
Ks. J. Poniatowski w Krośniewicach, ./upload/articles_pakiety/21501/05_obraz.jpg


Związki  ks. J. Poniatowskiego z naszym regionem podkreśliło Muzeum im. J. Dunin-Borkowskiego w Krośniewicach w Dniu Książęcym, który odbył się z okazji Europejskiego Dnia Dziedzictwa.  W czasie spotkania z żywą historią pt. „Książę Pepi i jego czasy” młodzież Zespołu Szkół Nr 1 w Krośniewicach  uczyła gości gry w Faraona - gry karcianej, bardzo popularnej w XIX w. Lubił ją także sam ks. Józef Poniatowski.

W muzeum można było posłuchać muzyki z epoki, w której żył naczelny dowódca wojsk Księstwa Warszawskiego i Rajmund Rembieliński -  działacz polityczny i gospodarczy, twórca przemysłowej Łodzi. Bliską znajomość Rajmunda Rembielińskiego – właściciela dóbr krośniewickich z bratankiem króla Stanisława Augusta Poniatowskiego potwierdza stojący w parku obelisk. To najstarszy pomnik upamiętniający wodza poległego w nurtach Elstery w czasie bitwy pod Lipskiem ufundowany przez przyjaciela. Na obelisku widnieje napis: „Poległemu za honor i ojczyznę pod Lipskiem, Prawemu Polakowi, mężnemu żołnierzowi, cnotliwemu ministrowi Józefowi księciu Poniatowskiemu wystawił w domowym zaciszu ten skromny pomnik Rajmund Rembieliński na znak znacznego szacunku i żalu”. [więcej]
pismak, 20.10.2013 18:14|czytane: 1784 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Kutnowskie Dni Seniora
Dziś Europejski Dzień Seniora, a w Kutnie w przyszłym tygodniu Dni Seniora. W programie koncerty, film, warsztaty i dużo ruchu.

- Impreza skierowana jest do osób w wieku senioralnym i odbywa się w Kutnie po raz drugi. Celem wydarzenia jest przede wszystkim integracja i aktywizacja osób starszych.  Impreza organizowana jest przez Urząd Miasta Kutno, Centrum Organizacji Pozarządowych „Wspólny Dom”, oraz stowarzyszenia działające na rzecz Seniorów,  przy współpracy z Aquapark Kutno i  Kutnowskim Domem Kultury - mówi Joanna Gała ze "Wspólnego Domu".  - Dla uczestników Kutnowskich Dni Seniora przygotowaliśmy szereg atrakcji  o charakterze sportowo – kulturalnym  min. seans filmowy, koncerty, warsztaty itp.  Ponadto Seniorzy przez dwa dni tj. 23-24 października mogą korzystać z  bogatej oferty kutnowskiego Aquaparku przygotowanej specjalnie dla nich. Poniżej  dokładny program Kutnowskich  Dni Seniora.

Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
Kutnowskie Dni Seniora

ŚRODA 23 października
Miejsce: Kutnowski Dom Kultury
10.45 - Oficjalne rozpoczęcie Kutnowskich Dni Seniora przez Prezydenta Miasta Kutno
11.00 - Seans filmowy pt. „Kwartet” koszt biletu – 3 zł
12.40 – Spotkanie przy kawie
17.30 - Koncert jubileuszowy ZESPOŁU PIEŚNI I TAŃCA ZIEMI KUTNOWSKIEJ (zaproszenia do odbioru w Centrum Organizacji Pozarządowych, ul. Wyszyńskiego 11a)
Miejsce: Aquapark Kutno
13.00 – 14.30 AQUASENIOR - zajęcia rekreacyjno – sportowe z instruktorem (Aquabike, Aquagym) na basenie
15.30 – 17.00 SENIORFIT – zajęcia i pokazy fitness na sali [więcej]
wandea, 20.10.2013 18:30|czytane: 1132 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
4 wejściówki na Wodne Szaleństwa rozdane
Dziś 4 wejściówki do AQUPARKU KUTNO na wodne szaleństwa wygrali: Sylwia Olszewska, Marta Iwaniak,Łukasz Woźniak, Oskar Lewaniak.

Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
4 wejściówki na Wodne Szaleństwa
Wejściówki należy odbierać w parku wodnym w ciągu 14 dni od wygranej, a można je wykorzystać w dowolnym terminie. [więcej]
wandea, 20.10.2013 18:10|czytane: 1336 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wilki Morskie odpłynęły w porażce
W 4. kolejce spotkań I ligi koszykówki Polfarmex Kutno pokonał dziś na swoim terenie zespół King Wilki Morskie Szczecin i odniósł trzecie zwycięstwo w tym sezonie.  Wygrana przyszła gospodarzom dosyć łatwo, co jest zasługą ich świetnej skuteczności.

Wilki Morskie odpłynęły w porażce , ./upload/articles_pakiety/21500/19_obraz.jpg
Wilki Morskie odpłynęły w porażce , ./upload/articles_pakiety/21500/52_obraz.jpg
Wilki Morskie odpłynęły w porażce , ./upload/articles_pakiety/21500/21_obraz.jpg


Losy meczu rozstrzygnęły się w pierwszej kwarcie, kiedy to zespół Polfarmexu, dzięki fantastycznej skuteczności, wypracował sobie bardzo dużą przewagę. Na początku spotkanie było wyrównane, ale od stanu 15:15 kutnianie zdobyli 14 punktów z rzędu, czym wyraźnie zdeprymowali szczecinian. Goście bardzo „pomagali” drużynie Polfarmexu, seryjnie popełniając faule w ataku, gubiąc piłkę.

Doskonałe spotkanie rozegrał Jakub Dłuski, rzucając 21 punktów, przy 100-procentowej skuteczności z gry (9/9). Pod tablicami królował Mateusz Bartosz (13 zbiórek), a świetnym asystentem okazał się Sławomir Sikora. W pierwszej kwarcie wszedł za Norberta Kulona, który bardzo szybko złapał dwa faule, i dał doskonałą zmianę. Pozostali rezerwowi także grali wyśmienicie i Polfarmex zaprezentował się dzisiaj jako drużyna 10 równorzędnych zawodników, z których każdy mógłby wyjść w pierwszej piątce. Wilki Morskie zostały całkowicie zdominowane i nie pomogło im nawet wejście na parkiet mierzącego 223 cm Jakuba Kuśmieruka.

Należy też dodać, że tym razem taktyka drużyny Polfarmexu nie opierała się jedynie na rzutach z dystansu. Szczególnie w pierwszej części spotkania gospodarze zaprezentowali kilka ciekawych, kombinacyjnych akcji pod koszem przeciwnika, które mogły się podobać kutnowskiej publiczności. [więcej]
redaktor, 19.10.2013 19:08|czytane: 2792 razy|12 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Logowanie do portalu
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Na wątpliwości przed majówką i po, najlepsza jest nadzieja
Maj niesie radość! Kwitnie nadzieją na nieodgadnione. Przed chwilą odrodziliśmy się wraz z porami roku lub jak wolą wierzący w Boga... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life. Wybierz się podczas
W Łodzi można obejrzeć wyjątkową, fascynującą, jedyną w swoim rodzaju anatomiczną wystawę z cyklu BODY WORLDS & The Cycle of Life twórcy techniki plastynacji dr. Guntera von Hagensa. Wstęp na wystawę w... [więcej]
Sport
MKS Dąbrowa Górnicza wygrywa w Kutnie
Dziś w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 9 w Kutnie Polfarmex Kutno przegrał z MKS Dąbrowa Górnicza 76:85. W kwartach było 28:25, 15:23, 10:24, 23:13. Dla Polfarmex Kutno punktowali: M. Marek 4, J. Jarecki 14, M. Sałasz 15, O. Emegano 4, M.... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Sprzedam Działkę budowlaną Sprzedam działkę budowlaną o powierzchni 938mkw, uzbrojoną, na nowo powstającym osiedlu Dybów II.... [czytaj więcej]
Sprzedam działkę rolną Sprzedam 55 arów ziemi w Luboradzu. Cena 17000. Telefon 509384718 lub 502515281.... [czytaj więcej]
Praca dla kucharki - Gostynin Potrzebna kucharka od zaraz.... [czytaj więcej]
UWAGA! ŁADNA DZIAŁKA! Sprzedam działkę budowlaną 1000m2 w spokojnej okolicy, w odległości 0,5 km od granicy Kutna, przy drodze asfaltowej Zawady - Wojciechowice. Na działce znajduje się instalacja elektryczna i wodn... [czytaj więcej]
UWAGA! ŁADNA DZIAŁKA! Sprzedam działkę budowlaną 1000m2 w spokojnej okolicy, w odległości 0,5 km od granicy Kutna, przy drodze asfaltowej Zawady - Wojciechowice. Na działce znajduje się instalacja elektryczna i wodn... [czytaj więcej]
Praca dodatkowa dla każdego – plus poradnik rnWitajrnrnWiarygodna, bezpieczna i sprawdzona oferta dodatkowego zarobku. Program jest na rynku od ponad 13 lat. Jest to najprostsza droga do zarobienia dodatkowych pieniędzy. W pełni wypłacalna. ... [czytaj więcej]
wynajmę Wynajmę lub sprzedam mieszkanie w centrum Kutna, stare budownictwo. – TBS. Mieszkanie jest wysokie, ciepłe, z cegły, na I piętrze. Dwa pokoje (duży pokój 20 m), drugi ok.13 m. kuchnia, ła... [czytaj więcej]
Kupię Ursusa C-325 C325 C-328 C328 C-330 C330M C-4011 C4011 C-355 C355 C-360 C-360 3p C-385 c902 C9 Kupię Ursusa C-325 C325 C-328 C328 C-330 C330M C-4011 C4011 C-355 C355 C-360 C-360 3p C-385 c902 C912 C912 C914 2812 3512 tel.725 361 836 (sieć Plus) kupie Władymirca T-25 t25 MTZ80 MTZ82 MF135 MF2... [czytaj więcej]
Kupię Ursusa C-325 C325 C-328 C328 C-330 C330M C-4011 C4011 C-355 C355 C-360 C-360 3p C-385 c902 C9 Kupię Ursusa C-325 C325 C-328 C328 C-330 C330M C-4011 C4011 C-355 C355 C-360 C-360 3p C-385 c902 C912 C912 C914 2812 3512 tel.725 361 836 (sieć Plus) kupie Władymirca T-25 t25 MTZ80 MTZ82 MF135 MF2... [czytaj więcej]
Servis Masz kłopot z komputerem? Zadzwoń. Naprawa w domu klienta. Szybko i tanio. Oferuje pomoc i doradztwo przy rozbudowie oraz modernizacji sieci , komputera oraz doborze oprogramowania.... [czytaj więcej]
Działające serwisy www - sprzedam Na sprzedaż mam serwisy internetowe - gotowe i działające - każdy ma po kilka lat. Serwisy są odwiedzane i na autorskim oprogramowaniu. www.sogl.pl (8 lat, 120-270uu/dzień, 10-70tys odsłon/dzie... [czytaj więcej]
Pracownik / pracownica przetwórstwa mięsnego (Lekkerkerk, Holandia) AP Grupa s.c. (numer certyfikatu Krajowego Rejestru Agencji Zatrudnienia: 11282), dla Pracodawcy holenderskiego firmy SRS Personeel B.V., realizuje procesy rekrutacji i selekcji Pracowników w branży... [czytaj więcej]
KURS STYLIZACJI PAZNOKCI Zapraszamy na kolejne kursy stylizacji paznokci ! Każdy kurs to szkolenie ośmiogodzinne zawierające treści teoretyczne oraz praktyczne. Kursantki pracują na modelkach. SOBOTA, 27 maja - metod... [czytaj więcej]
KURS STYLIZACJI PAZNOKCI Zapraszamy na kolejne kursy stylizacji paznokci ! Każdy kurs to szkolenie ośmiogodzinne zawierające treści teoretyczne oraz praktyczne. Kursantki pracują na modelkach. SOBOTA, 27 maja - metod... [czytaj więcej]
Dom 8km od Kutna sprzedam Sprzedam dom murowany 8 km od Kutna przy asfaltowej drodze na ogrodzonej działce ok 1200 mkw. 2 pokoje, kuchnia, łazienka z WC, przedpokój CO węglowe. Może być umeblowane i ze sprzętem AGD. ... [czytaj więcej]
Jesteś dorosły i chcesz mówić po niemiecku? Witaj,rnSpecjalizuję się w nauce języka niemieckiego przez Skype.rnSkutecznie uczę osoby, które pracują w Polsce, za granicą lub jadą rndo Niemiec, Austrii i Szwajcarii.rn rnMam na imię Jolan... [czytaj więcej]
Sprzedawca / Sprzedawczyni Jesteśmy znaną marką, liderem w swojej kategorii. Nasze sklepy znajdują się w najlepszych Centrach Handlowych w Polsce. Zależy nam na stałym rozwoju, dlatego poszukujemy kreatywnych osób do sk... [czytaj więcej]
Legginsy RUN BABY RUN Legginsy sportowe do każdego rodzaju ćwiczeń: do biegania, na fitness, czy taniec. Doskonała sportowa dzianina oddychająca, elastyczna, pracuje z Twoim ciałem. Szeroki wzmacniany pas pozostaje n... [czytaj więcej]
Segment Oddam za darmo segment. ... [czytaj więcej]
Opiekun/ka seniora Josefa po zawale, 68 lat InterKadra jest działającą na rynku europejskim renomowaną Agencją Pracy Tymczasowej, Doradztwa Personalnego oraz Pośrednictwa Pracy na terenie RP i za granicą, wpisaną na podstawie Certyfikat... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Beniamin Kurojed:
3 minut temu
Leopold to martwe ciało. Takie bez serca i bez duszy śmierdzące ciało. Ludzki szkielet to przy nim rewelacja. Nie wstydźmy się swojej anatomii.
Ursus Wincenty Hwalibog:
2
 · 
3 minut temu
donosiciel się znalazł zas...y
Przemysław Okoń:
3
 · 
9 minut temu
piotrze kmita, a ja się zgadzam z wpisem Rufina bo jest to wpis mądry , rzeczowy itd. Dlatego zrób co masz zrobić mafijny fagasie ,a potem pisz na Berdyczów i pochwal się tym jaki jesteś głupi i mierny . hahahahahahaha
Beniamin Kurojed:
2
 · 
16 minut temu
Jaka mac, taka nać.
Beniamin Kurojed:
23 minut temu
Bo w Polsce dzisiaj to się dzieje tak: naukowców dużo, a uczonych brak. I co? I nic!
Beniamin Kurojed:
27 minut temu
Kiedyś "Kasprowicz" to było coś. Teraz "Kasprowicz" to nic.
Apoloniusz Błaszkowski:
2
 · 
2 godzin temu
Człowieczku przecież takie zdjęcia są w książkach do anatomii , biologi , nauki o człowieku. Co cię w nich drażni? To przecież pokazuje twoje ciało a co brzydzisz się nim?
Apoloniusz Błaszkowski:
2 godzin temu
Janusz i tobie podobni . Z was nie zrobią preparatów bo trudno doszukać się mózgu.
Dominik Neoforensis:
2
 · 
3 godzin temu
Córeczki z wielkimi dupami trzeba napaść i napoić.
Dacjan Tetyaniec:
4 godzin temu
Żeby tylko na szkło
Edgar Puch:
4 godzin temu
Ten ma największe hojności porywy,Komu fortuna odmówiła mienia;A ten najbardziej bywa gadatliwy,Co nie ma właśnie nic do powiedzenia.
Edgar Puch:
5 godzin temu
Tam, gdzie w sercach bezmyślność i bierność,Krzewić się może tylko ciemnota i mierność.
Emilian Tymna:
6 godzin temu
Jak się pracuje w PR i używa takich sformułowań i ma się tak ubogie słownictwo i kompletny brak kultury to zostaje tylko miejska micha
Olimpia Wilkowszczak:
6 godzin temu
Nowoczesna w Kutnie nieźle zaczęła, ale gdy dołączył radny Ziółkowski plus pewna pani - miłośmiczka Łebskiego, to partia znalazła się w locie pikującym. Nie wiem, czy to wszystko się dzieje za zgodą pana Tomasza czy też on po prostu nie panuje nad pewnymi rzeczami.
Gaweł Wacowski:
6 godzin temu
Program Nowoczesnej to wartości i cle Czyżby główną wartością była micha, a celem micha?
Przemysław Zwowitzki:
6 godzin temu
Zanim mieszkańcy gminy połapią sie, Burzyński swojego człowieka wsadzi, będzie zmiana z buraka na kartofla z Adamowic.
Czesław Boguszewski:
6 godzin temu
Ten nasz błądzący w ciemnościach brat swędrowski to tak się nadaje na dobrego księdza pasterza jak brat burzyński na dziada kościelnego, a brat debich na słowika organistę. Omijam z daleka tą ciemnotę, głupotę i niecnotę. Szkoda marnować czas na paciorki, fikołki i koziołki. Babcia mówiła, że oni więcej złego niż dobrego czynią. Czuwajmy bo jak wyżej. Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą. Przekroczmy próg nadziei.
Czesław Boguszewski:
3
 · 
7 godzin temu
KCI powinni zamknąć na wieki. Tam tylko syf, kiła i mogiła. Zbój, zupa i kamieni kupa. Taka bezmózgowa dzicz bez wiary i kultury tam pracuje. Znam ich. Z jednym chodziłem do szkoły. Sami sobie bzdurne posty piszą. Żenada. Szkoda czasu tracić na czytanie i oglądanie tego beznadziejnego badziewia. Wolę z sikorkami pogadać albo z kumplami w bridża pograć lub rowerem pojeździć. Nie stać mnie na marnowanie czasu na pierdoły.
Flawiusz Marcynk:
3
 · 
7 godzin temu
Byłam na tej wystawie, GENIALNA, polecam wszystkim. Zdjęcia jak na panujące tam warunki świetne. Brawo dla fotografa i Pani Redaktor za podjęcie tematu
Gwidon Wielkołucki:
3
 · 
8 godzin temu
Nieroby darmozjady na budowę!!!!!!!!!Najciekawsze artykuły
 ·  64
4 dni temu
Czytelnicy pytają o zatrudnienie w Aquaparku Kutno i bezpłatne wejściówki
 ·  2
5 dni temu
Misje Święte w diecezji łowickiej. Wczoraj świadectwo Dobromira, dziś rozpoczęcie misji w Głogowcu
 ·  101
6 dni temu
WSA odrzuca skargę inwestora. Nie będzie wiatraków w gminie Bedlno
 ·  3
6 dni temu
Kutnowskie firmy otrzymały wsparcie na innowacyjne projekty z branży motoryzacyjnej
 ·  29
10 dni temu
Co będzie w budynku po PZU w centrum Kutna?
 ·  21
11 dni temu
Dziś w TVP 1 historia byłego policjanta z Kutna
 ·  8
11 dni temu
Czytelnicy pytają: Kiedy wreszcie będzie nowa nawierzchnia na drodze Łanięta - Kąty?
 ·  29
19 dni temu
Gorąca dyskusja o opłatach za wodę i ścieki w Gminie Kutno. Radni zaproponowali podwyżki
 ·  89
19 dni temu
Będzie nowy stary Zarząd Powiatu w Kutnie?
 ·  51
19 dni temu
Ogłoszenia o manifestacji kutnowskiego ONR pod lupą łódzkiej prokuratury
 ·  11
20 dni temu
Proces Łukasza K. Media musiały opuścić salę rozpraw
 ·  5
20 dni temu
Bronka Nowicka w Kutnie. Dziecko martwi się, bo nie umie nakarmić kamienia
 ·  12
21 dni temu
Prokuratura Regionalna w Łodzi: Były policjant nie popełnił przestępstwa na komendzie
 ·  16
21 dni temu
Czyszczenia Królewskiej na Majówkę nie będzie, ale różana fontanna już tryska
 ·  12
23 dni temu
Twarzą w twarz Proletaryat w Kutnie
 ·  92
24 dni temu
Czytelnicy pytają, rzecznik starostwa odpowiada. Koszty kasacji i bezkrólewie
 ·  2
24 dni temu
Inwestycje PLK S.A.: Odnowione perony, wiadukt na Troczewskiego i przystanek Azory
 ·  88
24 dni temu
Radnej PSL przedłużono zatrudnienie w ośrodku. Nie ze mną te numery, Brunner
 · 
25 dni temu
Łukasz Wójcik: Podniebne przygody i wielka pasja
 · 
25 dni temu
Promocja szkół w coraz lepszym wydaniu. Powiatowe targi edukacyjne dla gimnazjalistów
 ·  247
26 dni temu
Kasacja starosty oddalona. Debich musi odejść
 ·  3
26 dni temu
Laureaci Super Pulsów Żychlina 2017
 · 
27 dni temu
W Komadzynie płonęła naczepa pełna trocin. Ruch na A1 odbywa się jednym pasem
 ·  2
30 dni temu
Premiery Teatru Puszek. Dobra zabawa i pouczający morał
 ·  105
31 dni temu
Praktyki samorządowe a wartości. Promocja prezydenta z naszych portfeli
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności