eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 24.06.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,34209-p-jolanta-zagajewska-by-a-dusza-towarzystwa," title="Kutno: ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa</b><br>To nie był czas. To nie była pora.I zgasło słońce, kiedy...</div></a> <a href="/kultura,34210-nagrody-w-dziedzinie-kultury-dla-makowskiego-i-kacalaka," title="Kutno: Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka</b><br>Jarosław Makowski i Tadeusz Kacalak otrzymali Nagrody Prezydenta Kutna w dziedzinie kultury....</div></a> <a href="/wiadomosci,34213-dni-pola-w-strzelcach," title="Kutno: Dni Pola w Strzelcach" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Dni Pola w Strzelcach</b><br>Dziś w Strzelcach odbyły się Dni Pola...</div></a> <a href="/wiadomosci,34208-ekuchnia-udka-po-maroka-sku," title="Kutno: eKuchnia: Udka po marokańsku" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>eKuchnia: Udka po marokańsku</b><br>Nieziemsko pachnące, delikatne i soczyste udka z kurczaka marynowane z aromatycznymi...</div></a> <a href="/wiadomosci,34193-uczniowie-i-nauczyciele-z-kutna-nagrodzeni," title="Kutno: Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni</b><br>Dziś w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie odbyło się...</div></a> <a href="/wiadomosci,34187-jubileuszowy-wiecz-r-z-kr-tkimi-filmami-w-centrum-teatru-muzyki-i-ta-ca," title="Kutno:  Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca" class="none white"><div id="opis_slidera"><b> Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca</b><br>30 czerwca, o godzinie 18:00 odbędzie się jubileuszowa edycja Euroshorts w...</div></a> <a href="/wiadomosci,34182-radni-powiatowi-mieli-szkolenie-wiedza-wszystko-o-tablecie," title="Kutno: Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie</b><br>Tableciku, tableciku powiedz przecie, kto jest najmądrzejszy w radzie? Dziś przed...</div></a> <a href="/wiadomosci,34173-zmar-marek-w-jkowski-regionalista-i-by-y-prezes-tpzk," title="Kutno: Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK</b><br>Zmarł Marek Wójkowski  (1955-2017) – regionalista, kolekcjoner, pasjonat historii 37 pp, ...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Andrzejki i urodziny Kina KDK już w sobotę
Z okazji 2. urodzin kina cyfrowego kina Kutnowskiego Domu Kultury zapraszamy 30 listopada na "Andrzejki w kinie".

W programie trzy świetne filmy : GRA ENDERA 2D (16:00), LAST VEGAS (18:30) oraz ISTNIENIE (20:30), a także atrakcje urodzinowe i konkursy z nagrodami. Zapraszamy!

"Gra Endera" to doskonała produkcja science fiction oparta na powieści Orsona Scotta Carda. Akcja filmu rozgrywa się w 2070 roku. Ludzkość zagrożona inwazją obcych szkoli dzieci na kosmiczną elitę wojenną. Wśród nich jest wyjątkowo uzdolniony chłopiec Ender, w którym odkryto zalążki niezwykłego geniuszu wojskowego. Czas nagli, a przyszłość dwóch cywilizacji spoczywa w rękach dziecka... Czy Enderowi uda się uratować ludzkość?"Last Vegas" to Historia czwórki 60-letnich przyjaciół, którzy wybierają się do Las Vegas na wieczór kawalerski jednego z nich, Billy'ego. Podczas imprezy dochodzi do konfliktu. [więcej]
wandea, 27.11.2013 08:31|czytane: 1269 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Maciej Maciejewski, aktor Teatru Capitol w Gimnazjum nr 1 w Kutnie
W ramach Kutnowskich Grantów Oświatowych „Sięgaj gdzie wzrok nie sięga”  uczniowie Gimnazjum Numer 1 im. A.Mickiewicza w Kutnie realizujący swoją pasję w zajęciach koła teatralnego „Wczoraj i dziś – teatr naszą pasją. Sztuka teatru w Kutnie” spotkali się dziś z aktorem wrocławskiego Teatru Capitol, kutnowianinem Maciejem Maciejewskim.

Maciej Maciejewski, aktor Teatru Capitol w Gimnazjum nr 1 w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/21872/01_obraz.jpg
Maciej Maciejewski, aktor Teatru Capitol w Gimnazjum nr 1 w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/21872/02_obraz.jpg
Maciej Maciejewski, aktor Teatru Capitol w Gimnazjum nr 1 w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/21872/03_obraz.jpg


Spotkanie zostało poprzedzone wywiadem z mamą artysty Bożeną Maciejewską, którą młodzież zaprosiła do swojej szkoły, aby dowiedzieć się, jakie były początki kariery pana Macieja.

Podczas spotkania młodzież zadawała pytania dotyczące nauki aktora w Szkole Podstawowej nr 7 (obecnie Gimnazjum nr1 w Kutnie), codziennej pracy w teatrze, cech, które według niego są potrzebne, aby osiągnąć sukces w zawodzie aktora.

- Wywiad z panem Maćkiem uważam za niezwykle inspirujący. Trochę się obawiałam, ale pan Maciejewski okazał się bardzo przystępnym i wesołym człowiekiem – stwierdziła Justyna Strzelecka z kl. IIIa, inicjatorka wydarzenia. [więcej]
pismak, 26.11.2013 14:47|czytane: 1646 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Uwaga na fałszywych hydraulików
Kutnowscy policjanci prowadzą postępowanie w sprawie kradzieży pieniędzy metodą na „administrację”. Dwóch sprawców podając się za pracowników spółdzielni mieszkaniowej zabrało oszczędności w kwocie 700 złotych 82-letniej mieszkance Kutna.

Zdarzenie miało miejsce 25 listopada o godzinie 14.15 przy ulicy Aleje ZHP w Kutnie. Do mieszkania starszej kobiety weszli mężczyźni, którzy przedstawili się, jako hydraulicy spółdzielni mieszkaniowej. Gdy jeden z oszustów „sprawdzał” instalację wodną w łazience drugi w tym czasie z portfela, który leżał w kuchni i barku segmentu ukradł 700 złotych.

Policjanci apelują o rozwagę i zachowanie zdrowego rozsądku. Osoby podające się za pracowników firm czy instytucji zawsze powinny mieć przy sobie legitymację albo dokumenty potwierdzające, że są uprawnione do wizyt w naszym mieszkaniu. Należy taki dokument sprawdzić i potwierdzić w instytucji, w której dana osoba ma pracować. [więcej]
redaktor, 26.11.2013 13:19|czytane: 1093 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W Kutnie też mieszkali "Sprawiedliwi wśród Narodów Świata"
Miesiąc temu we Wrocławiu 97-letnia Bronisława Golonka oraz pośmiertnie jej mąż Jan zostali odznaczeni medalem "Sprawiedliwy wśród Narodów Świata". Podczas okupacji hitlerowskiej małżeństwo dało schronienie pięcioosobowej rodzinie żydowskiej. Po wojnie Golonkowie mieszkali w Kutnie.

W uroczystości uczestniczył Max Halpern, jeden z ocalałych. Wraz z matką, wujem, siostrą i bratem uciekli z getta w Bochni i najpierw ukrywali się u rodziny Kortów, a potem w przykrytym deskami dole wykopanym w stodole w gospodarstwie Golonków.

Po wojnie rodzina Halpernów, wyjechała do Izraela, a Golonkowie przenieśli się do Kutna, gdzie do dziś mieszka większość rodziny. Jan Golonka zmarł w 1975 r., jest pochowany w Kutnie. [więcej]
motylewski, 26.11.2013 12:49|czytane: 1342 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Czytelnicy pytają: Gdzie są dwa odrębne pasy dla aut na Łąkoszyńskiej?
- Remont ul. Łąkoszyńskiej prawie się zakończył, więc zastanawia mnie gdzie są dwa odrębne pasy dla aut jadących z kierunku od Łodzi – lewoskręt (na Poznań) oraz połączony kierunek prosto i w prawo (na Płock i Warszawę)  - pyta pan Robert z Kutna. - Dlaczego nie wykonano ich teraz przy okazji gruntownego remontu ulicy? Czyżby zaplanowano osobny remont/przebudowę tej drogi? Jakby nie można było zrobić tego teraz i nie utrudniać kolejny raz kierowcom przejazdu tym odcinkiem drogi. Gdzie tu logika?

Czytelnicy pytają: Gdzie są dwa odrębne pasy dla aut na Łąkoszyńskiej?, ./upload/articles_pakiety/21881/01_obraz.jpg
Czytelnicy pytają: Gdzie są dwa odrębne pasy dla aut na Łąkoszyńskiej?, ./upload/articles_pakiety/21881/02_obraz.jpg
Czytelnicy pytają: Gdzie są dwa odrębne pasy dla aut na Łąkoszyńskiej?, ./upload/articles_pakiety/21881/03_obraz.jpg


O budowie tych pasów na ul. Łąkoszyńskiej mówił na naszych łamach Piotr Grabowski z Zarządu Dróg Wojewódzkich w Łodzi. To jego wypowiedź z sierpnia br.

Nie jest przewidziany osobny pas ruchu dla prawoskrętu. W tym kierunku będą dwa pasy - lewoskręt oraz połączony kierunek prosto i w prawo - odpowiada Piotr Grabowski z Zarządu Dróg Wojewódzkich w Łodzi.

- Przepraszam, ale doszło prawdopodobnie do jakiegoś nieporozumienia.  Modernizacja Łąkoszyńskiej kończy się ok. 100 metrów od skrzyżowania z DK 92, którym zgodnie z przepisami zarządza GDDKiA.  Ewentualna przebudowa tego skrzyżowania to jej zadanie - podaje Marcin Nowicki, Kierownik Zespołu ds. Informacyjnych Zarządu Dróg Wojewódzkich w Łodzi. - Jedyny wydzielony pas skrętu na naszej części Łąkoszyńskiej, to lewoskręt w drogę powiatową na Szewce Owsiane. Droga jest w trakcie procedur odbiorowych, powinny się one zakończyć lada moment. [więcej]
wandea, 26.11.2013 11:27|czytane: 2762 razy|12 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wieczór Wigilijny w Krzyżanowie[więcej]
kultura, 26.11.2013 12:31|czytane: 1556 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
JFH dla młodzieży i dorosłych
JFH to nowość w naszym mieście. To mieszanka różnych technik tańca, takich jak jazz , funky i hip-hop, czyli taniec nowoczesny. Lekcje są bardzo dynamiczne i żywiołowe.

JFH dla młodzieży i dorosłych, ./upload/articles_pakiety/21897/01_obraz.jpg


- To niepowtarzalna okazja, by poznać technikę tańca nowoczesnego. Zajęcia dają możliwość wszechstronnego rozwoju łącząc w sobie elementy różnych technik tańca i stretchingu. Taniec nowoczesny jest uważany za styl tańca, popularny głównie wśród młodzieży i dzieci - mówi Joanna Zielińska, właścicielka szkoły tańca.-   Dorośli też mogą tańczyć i przy tym doskonale się bawić. Na zajęciach tańczymy, poznajemy choreografie, kroki taneczne, a przede wszystkim uczymy się, jak się odprężyć i wyluzować, a zarazem nabrać potrzebnej nam mocy na drugi dzień! Są to zajęcia dla kobiet i dla mężczyzn.

Co dają takie zajęcia?
- poczujesz się odprężony
- nabierzesz na zapas energii
- stracisz wiele zbędnych kalorii [więcej]
kultura, 26.11.2013 14:54|czytane: 1097 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czy wnioski Komisji Rewizyjnej pisane były na Berdyczów?
Komisja Rewizyjna przy Radzie Powiatu w Kutnie w 2011 roku zawnioskowała do zarządu powiatu po wizytacji w I LO im. J.H. Dąbrowskiego o remont szatni oraz wyburzenie budynku po byłym internacie na terenie szkoły. W 2013 roku Komisja Edukacji, Kultury i Bezpieczeństwa Publicznego stwierdziła, że w szkole stan faktyczny od tamtej pory się nie zmienił, nadal jedna z szatni przypomina plac budowy, a budynek po internacie stoi jak stał. Czyli wnioski Komisji Rewizynej pisane były na Berdyczów?

Czy wnioski Komisji Rewizyjnej pisane były na Berdyczów?, ./upload/articles_pakiety/21764/01_obraz.jpg


13 listopada br. na posiedzeniu Komisji Rewizynej jej przewodniczący radny Zbigniew Filipiak poinformował o stanowisku Starosty Kutnowskiego w sprawie realizacji wniosku komisji oraz stanu faktycznego w szkole z dnia 12 listopada br. i rozgorzała dyskusja.

Jeśli chodzi o budynek po byłym internacie Starosta odpowiada, że jest planowany w najbliższym czasie do rozbiórki, na zlecenie zarządcy budynku czyli I LO im J.H. Dąbrowskiego został sporządzony kosztorys inwestorski. Z kolei jeśli chodzi o remont szatni w I LO zdaniem Starosty został on przeprowadzony podczas termomodernizacji. Jeśli chodzi o remont dachu, to nie jest on konieczny, bowiem firma wykonująca termomodernizację naprawiła cieknący dach.

- Ale minęło dwa lata od naszych poprzednich wniosków - mówił radny Jacek Gałka. - I teraz jak byłem z Komisją Edukacji nic się właściwie nie zmieniło, szatnia nadal nie jest do końca wyremontowana, a budynek internatu stoi, jak stał.

Jak to mówi moja przyjaciółka z wnioskiem stało się to: "dział analiz i kalkulacji przyjął do wiadomosci, przekaże do działu realizacji, po tym jak dział kierowniczy zaakceptuje warunki". [więcej]
wandea, 26.11.2013 11:12|czytane: 1330 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
VII Kutnowski Festiwal Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świąteczno-Noworocznych
Urząd Miasta Kutna oraz Regionalne Towarzystwo Muzyczne w Kutnie zapraszają  solistów, duety, zespoły wokalne  do 8 osób z przedszkoli, klas I-III, klas IV-VI, gimnazjów z powiatu kutnowskiego do udziału w VII Kutnowskim Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świąteczno-Noworocznych. Festiwal odbędzie się 13 grudnia w Centrum Teatru  Muzyki i Tańca.

VII Kutnowski Festiwal Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świąteczno-Noworocznych, ./upload/articles_pakiety/21870/01_obraz.jpg
VII Kutnowski Festiwal Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świąteczno-Noworocznych, ./upload/articles_pakiety/21870/02_obraz.jpg
VII Kutnowski Festiwal Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świąteczno-Noworocznych, ./upload/articles_pakiety/21870/03_obraz.jpg


Tak było pod Ratuszem w ubiegłym roku

Uczestnicy wykonają jeden utwór w języku polskim: kolędę, pastorałkę lub piosenkę zgodną z charakterem festiwalu z własnym akompaniamentem lub z półplaybackiem. Każdy uczestnik może wystąpić tylko podczas jednej prezentacji (np. solista nie może być uczestnikiem zespołu).

13 grudnia w Centrum Teatru  Muzyki i Tańca w godz. 9.00- 14.00 odbędą się przesłuchania konkursowe, a potem o godz. 18.00  Koncert Galowy, ogłoszenie wyników i wręczenie nagród.

Zgłoszenia na załączonych kartach należy przesłać w nieprzekraczalnym terminie do 6 grudnia wyłącznie pocztą elektroniczną na adres:  rtm.kutno@wp.pl [więcej]
wandea, 22.11.2013 18:57|czytane: 1202 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Odebrali stypendia Prezesa Rady Ministrów
Dziesięcioro uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu kutnowskiego zostało stypendystami Prezesa Rady Ministrów.

Odebrali stypendia Prezesa Rady Ministrów , ./upload/articles_pakiety/21906/07_obraz.jpg
Odebrali stypendia Prezesa Rady Ministrów , ./upload/articles_pakiety/21906/02_obraz.jpg
Odebrali stypendia Prezesa Rady Ministrów , ./upload/articles_pakiety/21906/03_obraz.jpg


Hubert Smoliński - I LO im. J. H. Dąbrowskiego w Kutnie
Mateusz Bańcyr - II LO im. J. Kasprowicza w Kutnie
Karina Rej - ZS nr 1 im. St. Staszica w Kutnie
Marcin Przepiórkowski - ZS nr 1 im. St. Staszica w Kutnie
Sybilla Belica - ZSZ nr 2 im. A. Troczewskiego w Kutnie
Marta Matusiak -ZS nr 3 im. W. Grabskiego w Kutnie
Edyta Jędrzejczak - ZS nr 3 im. W. Grabskiego w Kutnie
Izabela Pawlak - ZS nr 4 w Kutnie-Azorach
Marta Wilińska - ZS w Żychlinie
Dawid Justyński - ZS w Żychlinie

Najzdolniejsi uczniowie z Łodzi oraz powiatów: brzezińskiego, łęczyckiego, łódzkiego wschodniego, kutnowskiego, pabianickiego i zgierskiego odebrali z rąk wicewojewody łódzkiego Pawła Bejdy [więcej]
wandea, 26.11.2013 08:03|czytane: 1999 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Czy dyrektor szkoły w Żychlinie dyskryminował nauczycielkę?
W środę, 20 listopada w Sądzie Pracy w Kutnie odbyła się sprawa z powództwa nauczycielki Anny Fornalczyk przeciw Zbigniewowi Chrulskiemu, dyrektorowi Zespołu Szkół w Żychlinie. Nauczycielka żąda przywrócenia do pracy, odsetek za niewypłacone w terminie wynagrodzenie za 22 godziny zastępstwa doraźnego oraz podnosi zarzut dyskryminowania jej w zatrudnieniu.

Jednocześnie na posiedzeniach Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu w Kutnie rozpatrywana jest skarga Anny Fornalczyk i innych pracowników szkoły na działania dyrektora Zespołu Szkół w Żychlinie. O wyjaśnieniach stron konfliktu obszernie pisaliśmy TUTAJ.

Czy dyrektor szkoły w Żychlinie dyskryminował nauczycielkę? , ./upload/articles_pakiety/21841/01_obraz.jpg
Czy dyrektor szkoły w Żychlinie dyskryminował nauczycielkę? , ./upload/articles_pakiety/21841/02_obraz.jpg


Na rozprawie w Wydziale IV Pracy 20 listopada stawili się nauczycielka i dyrektor wraz ze swoimi pełnomocnikami. Obie strony zostały przesłuchane pod rygorem odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań.

Anna Fornalczyk uczyła 9 lat w zespole szkół wychowania fizycznego i edukacji dla bezpieczeństwa, miała też klasy jako wychowawca. Pracowała w szkole w pełnym wymiarze godzin na czas nieokreślony jako nauczyciel mianowany. Prowadziła również lekcje w ramach nauczania indywidualnego w domach uczniów.

Nauczycielka uważa, że dyrektor szkoły jej nie lubi. Konflikt między nimi jej zdaniem, rozpoczął się kiedy napisała notatkę służbową o pojawieniu się na jej lekcji w klasie, w której była wychowawczynią, nowego ucznia. Pojawił się on na jej zajęciach W-F bez uprzedzenia nauczycielki przez dyrektora.

- Na zajęciach zobaczyłam zupełnie nieznanego mi chłopca, przebranego w strój do ćwiczeń, który twierdził, że dzień wcześniej został przyjęty do szkoły. Byłam wychowawcą tej klasy więc powinnam to wiedzieć, powiedziałam chłopcu, że nie wiem nic o tym abym miała nowego ucznia - mówiła nauczycielka.- On twierdził, że jest w tej klasie na pewno i że się nie ubierze, bo chce ćwiczyć. Próbowałam porozmawiać z panami dyrektorami, ale nie mieli dla mnie czasu, koleżanki doradziły mi abym na piśmie stwierdziła to co się zdarzyło, po to abym miała dowód, jakby się coś chłopcu czy komukolwiek stało. No i od tej notatki wszystko się zaczęło.

Dalej nauczycielka odpowiadała na szczegółowe pytania sędziego.
- Nauczycielami W-F w szkole byli również wicedyrektor Cezary Kwiatkowski - nauczyciel dyplomowany oraz Grzegorz Kłosik - mianowany w trakcie dyplomowania. Obaj mieli pełen etat, wicedyrektor w wymiarze 22 godzin i wychowawstwo, pan Kłosik pełen etat z wyjątkiem ostatniego roku szkolnego gdzie uzupełniał etat w kutnowskiej szkole. Pod koniec maja  pan dyrektor zmienił wszelkie dokumenty- statut szkoły, regulamin, na posiedzeniu rady pedagogicznej przeczytał 80 stron tekstu i potem rozdał kartki i musieliśmy podpisać,  że zapoznaliśmy się z tymi dokumentami- zeznawała Anna Fornalczyk. [więcej]
wandea, 25.11.2013 20:03|czytane: 4129 razy|20 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Otwarte Mistrzostwa Kutna w pływaniu szkół podstawowych i gimnazjów
4 grudnia o godz. 15. 15 odbędą się Otwarte Mistrzostwa Kutna w pływaniu szkół podstawowych i gimnazjów. Organizatorem zawodów jest Uczniowski Klub Sportowy "Delfinek" Kutno. Mistrzostwa dofinansowane są przez Prezydenta Miasta Kutna.

Otwarte Mistrzostwa Kutna w pływaniu szkół podstawowych i gimnazjów, ./upload/articles_pakiety/21893/01_obraz.jpg


Regulamin
Zgłoszenia
[więcej]
wandea, 25.11.2013 21:40|czytane: 1169 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dziś Dzień Pluszowego Misia
Szkoła Podstawowa nr 1 w Kutnie była dziś organizatorem Dnia Pluszowego Misia w Kutnowskim Domu Kultury. Mali uczniowie tej szkoły bawili się świetnie. Ich gośćmi były dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 w Kutnie.

Jak powiedział Jarosław Koszański, dyrektor SP nr 1 Dzień Pluszowego Misia uświetnił swoją obecnością wiceprezydent Kutna Zbigniew Wdowiak. Nie mogło zabraknąć szefa Wydziału Edukacji i Sportu kutnowskiego magistratu Jarosława Kotlińskiego. Przybyli również jego zastępczyni i radni Joanna Podemska oraz Mieczysław Gałusa.

Dziś Dzień Pluszowego Misia , ./upload/articles_pakiety/21902/01_obraz.jpg
Dziś Dzień Pluszowego Misia , ./upload/articles_pakiety/21902/24_obraz.jpg
Dziś Dzień Pluszowego Misia , ./upload/articles_pakiety/21902/45_obraz.jpg


- Obchodzimy to święto już jedenasty rok dzięki inicjatywie nauczycieli z naszej szkoły - mówił dyrektor szkoły.

Pluszowy Miś jest wiekowy,  bo jego historia sięga 1902 roku. O tym jak ważny jest w życiu dzieci, nie trzeba chyba pisać. Każdy z nas miał kiedyś swojego ulubionego pluszowego misia i ma związane z nim miłe wspomnienia. Dzieci obejrzały spektakl żywo reagując na postaci pojawiające się na scenie. Został również rozstrzygnięty konkurs plastyczny, z którego prace można było podziwiać przed wejściem na salę widowiskową. Poniżej wyniki konkursu. [więcej]
TomekKula, 25.11.2013 15:13|czytane: 2424 razy|9 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Terminarz KAHLPN

Terminarz KAHLPN
[więcej]
pismak, 25.11.2013 15:41|czytane: 2604 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Stokrotki bawiły się z Misią
Dziś w Przedszkolu Miejskim Nr 5 „Stokrotka” odbyło się Święto Pluszowego Misia. Pluszowych przyjaciół odwiedził niezwykła Misia, która zachęcała dzieci do wspólnej zabawy.

Stokrotki bawiły się z Misią, ./upload/articles_pakiety/21905/01_obraz.jpg
Stokrotki bawiły się z Misią, ./upload/articles_pakiety/21905/02_obraz.jpg
Stokrotki bawiły się z Misią, ./upload/articles_pakiety/21905/03_obraz.jpg


Dzieci prezentowały piosenki i wiersze, przedstawiały kolegom i koleżankom swojego misia, rozwiązywały zagadki muzyczno – naśladowcze i .... ścigały się w jedzeniu ulubionej potrawy wszystkich misiów czyli miodka. Imprezę prowadziła Monika Łuczak wraz z niedźwiadkiem czyli Emilią Janecką. Wszyscy bawili się wyśmienicie, a u dzieci zawitał uśmiech na buziach. [więcej]
pismak, 25.11.2013 21:37|czytane: 1365 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Adam Berliński z Żychlina laureatem I nagrody ogólnopolskiego konkursu
Adam Berliński uczeń  Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Żychlinie został  laureatem  Ogólnopolskiego Konkursu  Literackiego dla Dzieci i Młodzieży  "Młodzi Twórcy Literatury” pt. Jestem Polką… Jestem Polakiem…

Adam zajął zaszczytne I miejsce. Wyróżnienie w konkursie otrzymał Szymon Klimczak, również uczeń Zespołu. [więcej]
wandea, 25.11.2013 13:27|czytane: 1360 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Mammobus LUX MED Diagnostyka ostatni raz w tym roku w powiecie kutnowskim
Badanie mammograficzne (prześwietlenie piersi) to najskuteczniejsza metoda wykrywania wczesnych objawów raka piersi. Już niebawem takie badanie znów można będzie wykonać w mammobusach LUX MED Diagnostyka, należących do grupy LUX MED, które odwiedzą powiat kutnowski.

 Mammobus LUX MED Diagnostyka ostatni raz w tym roku w powiecie kutnowskim, ./upload/articles_pakiety/21900/01_obraz.jpg


Zainteresuj się, czy Twoja Żona, Mama i Siostra uczestniczą w profilaktycznych badaniach piersi!
Paniom, które ukończyły 50 rok życia (do 69 lat) przysługuje bezpłatne badanie w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi, finansowanego przez NFZ. Pozostałe panie mogą wykonać badanie odpłatnie, za okazaniem skierowania lekarskiego.

Szczególnie zachęcamy wszystkie Panie z rocznika 1944, ponieważ to ostatnia okazja do wykonania bezpłatnego badania mammograficznego w ramach Programu.

Badania można będzie wykonać w miejscowościach:
• Strzelce – 10 grudnia przy NZOZ ORMED, ul. Leśna 1
• Kutno – 11 oraz 12 grudnia przy sklepie Carrefour, Oporowska 6A
• Żychlin – 11 oraz 12 grudnia przy Żychlińskim Domu Kultury, Fabryczna 3 [więcej]
redaktor, 25.11.2013 13:06|czytane: 1187 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zawodnik Tytana Kutno zajął II miejsce w zawodach w Bartoszycach
Zawodnicy Tytana Kutno przygotowują się do najbliższego startu, którym będzie inauguracja Wojewódzkiej Ligi Wyciskania Sztangi leżąc w Łodzi.

Zawodnik Tytana Kutno zajął II miejsce w zawodach w Bartoszycach , ./upload/articles_pakiety/21898/01_obraz.jpg


Sezon 2013/2014 rozpocznie się 1 grudniaW zawodach tych wystartuje 15 zawodników reprezentujących Tytana Kutno. [więcej]
pismak, 25.11.2013 12:39|czytane: 2016 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Pod patronatem eKutno.pl: Wieczór żydowski w Rondzie. Wejściówki w bibliotece
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kutnie, Społeczna Fundacja Miasta Kutna oraz Hotel Rondo zapraszają na Wieczór Żydowski widowisko "Ślub i wesele żydowskie"  w Restauracji Rondo 29 listopada o godz.17.00.

„Ślub i wesele żydowskie” z udziałem publiczności poprowadzą Hanna Kossowska i Henryk Rajfer. Oprawa muzyczna: Mirosław Kuźniak – skrzypce, Marek Kłosiewicz – akordeon, Dariusz Falana – klarnet.

Wejściówki w cenie 20 zł na jeden z punktów  bogatego programu VIII Festiwalu im. Szaloma Asza są do nabycia w Dziale Zbiorów Audiowizualnych biblioteki w Kutnie. Liczba miejsc ograniczona. [więcej]
wandea, 25.11.2013 11:22|czytane: 1508 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Policja ustaliła sprawcę potrącenia
Kutnowscy policjanci wyjaśnili okoliczności zdarzenia drogowego, do jakiego doszło 20 listopada  około godziny 19.05 przy ulicy Jana Pawła II w Kutnie. W piątek 22 listopada zatrzymali kierowcę mieszkańca gminy Kutno, który zbiegł z miejsca wypadku po potrąceniu pieszego.

Z przeprowadzonych ustaleń wynikało, że kierujący pojazdem osobowym, prawdopodobnie hondą na „łódzkich”
tablicach rejestracyjnych, na skrzyżowaniu ulic Wyszyńskiego i Jana Pawła II podczas wykonywania manewru skrętu w prawo na oznakowanym przejściu dla pieszych potracił prawidłowo idącego przechodnia.

- Kierujący oddalił się z miejsca wypadku. Pieszy ze złamaną kością ramienia trafił do kutnowskiego szpitala.
Wyjaśnianiem okoliczności zdarzenia zajęli się kutnowscy policjanci, którzy ustalili, że kierującym może być 26-letni mieszkaniec powiatu kutnowskiego - mówi st. asp. Paweł Witczak, oficer prasowy. -  22 listopada mężczyzna został zatrzymany. Przyznał się, że to on spowodował zdarzenie drogowe. [więcej]
pismak, 25.11.2013 10:49|czytane: 1686 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Justyna Klepczarek z pucharem Prezydenta Miasta Łodzi
Wczoraj odbył się Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Prezydenta Miasta Łodzi. Do tanecznej rywalizacji przystąpiła Justyna Klepczarek uczennica Gimnazjum Nr 1 im. A. Mickiewicza w Kutnie wraz ze swoim tanecznym partnerem Maciejem Janakowskim, uczniem łódzkiego technikum.

Justyna Klepczarek z pucharem Prezydenta Miasta Łodzi, ./upload/articles_pakiety/21894/01_obraz.jpg


Tym razem para w swojej kategorii tanecznej powyżej 15 lat klasa taneczna C w tańcach standardowych wytańczyła miejsce drugie natomiast w tańcach latynoamerykańskich para awansowała do finału i ostatecznie uplasowała się na miejscu czwartym.

Justyna i Maciej reprezentują Szkołę Tańca ESKADRA Pabianice. Życzymy Justynie i jej partnerowi dalszych sukcesów. [więcej]
kultura, 25.11.2013 09:55|czytane: 1225 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Justyna Steczkowska uświetniła Stację Kutno
Piękna Justyna Steczkowska była gwiazdą tegorocznej IX Stacji Kutno. Wczoraj w Kutnowskim Domu Kultury pierwszy raz wybitna polska wokalistka zaśpiewała dla kutnowskiej publiczności. Zachwytom nie było końca.

Justyna Steczkowska uświetniła Stację Kutno, ./upload/articles_pakiety/21888/01_obraz.jpg
Justyna Steczkowska uświetniła Stację Kutno, ./upload/articles_pakiety/21888/02_obraz.jpg
Justyna Steczkowska uświetniła Stację Kutno, ./upload/articles_pakiety/21888/04_obraz.jpg


Na recital własnych piosenek Jerzego Wasowskiego i Jeremiego Przybory złożyły się melodie z Kabaretu Starszych Panów. To niewątpliwie ukłon piosenkarki w stronę kutnowskiej imprezy, na którą została zaproszona.  Publiczność wysłuchała w wykonaniu gwiazdy piosenek z repertuaru Kaliny Jędrusik  "O, Romeo!". Wielbiciele twórczości legendarnego tekściarza pamiętali zapewne pierwotne wykonanie tego tekstu. Zabrzmiały również hity "Do ciebie szłam" i "Bo we mnie jest sex". Tę ostatnią pamiętamy również z rewelacyjnego wykonania Ewy Bem.

Gwiazda polskiej sceny muzycznej zebrała za występ w Kutnie gromkie brawa i na tym tegoroczna jesienna impreza rozrywkowa KDK dobiegła końca. [więcej]
TomekKula, 25.11.2013 08:25|czytane: 3171 razy|9 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wyniki: Piłka nożna
PIŁKA NOŻNA SENIORÓW
SOKÓŁ ALEKSANDRÓW Ł. –  MKS KUTNO 1 : 1 (1 : 0)
Bramka dla MKS: Daniel Mitura
Trener: Paweł Ślęzak
Kierownik drużyny : Andrzej Królak [więcej]
wandea, 25.11.2013 08:41|czytane: 1459 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Nauczyciele z powiatu kutnowskiego uczestniczyli w manifestacji w Warszawie
Nauczyciele z powiatu kutnowskiego uczestniczyli w sobotę 23 listopada w manifestacji, która przeszła głównymi ulicami Warszawy. Ponad 90- osobowa grupa strajkujących z powiatu kutnowskiego to członkowie ZNP (Oddział Międzygminny Kutno, Krośniewice, Żychlin, Gmina Kutno), którzy reprezentowali powiat w ogólnopolskiej manifestacji. Akcja rozpoczęła się o 11.00 i przebiegała bardzo spokojnie.

Nauczyciele z powiatu kutnowskiego uczestniczyli w manifestacji w Warszawie, ./upload/articles_pakiety/21890/01_obraz.jpg
Nauczyciele z powiatu kutnowskiego uczestniczyli w manifestacji w Warszawie, ./upload/articles_pakiety/21890/02_obraz.jpg
Nauczyciele z powiatu kutnowskiego uczestniczyli w manifestacji w Warszawie, ./upload/articles_pakiety/21890/03_obraz.jpg


W manifestacji udział wzięło ponad 20 tys. nauczycieli, pracowników oświaty i rodziców. Pikietowano przed Sejmem i resortem edukacji. Demonstracja zakończyła się przed gmachem kancelarii premiera. Tam też w imieniu związkowców petycję na ręce Macieja Jakubowskiego - wiceministra edukacji złożył Sławomir Broniarz - prezes ZNP. Maszerujący nieśli ze sobą flagi związkowe i transparenty, na których można było przeczytać: „Quo vadis oświato!?...” ,  Cud premiera do szkół nie dociera”, I PO dialogu”, „Po co dziatwie trud nauki, kiedy w cenie są nieuki”, „MEN - najpierw myśleć, potem reformować", „Dość złych zmian w oświacie”. Uczestnicy pikiety zaopatrzyli się w dzwonki, gwizdki i trąbki, kolorowe kamizelki związkowe oraz naklejki z hasłem „Protestuję, bo lubię uczyć".

Jednym z postulatów ZNP jest wycofanie się przez rząd z planów prywatyzacji oświaty. Taka zmiana może doprowadzić – zdaniem S. Broniarza – do obniżenia jakości kształcenia. Prezes ZNP powiedział - Nie zgadzamy się na prywatyzację opieki nad dziećmi. Nie zgadzamy się na prowadzenie szkół przez osoby fizyczne i prawne. Nie zgadzamy się, aby rodzic był obarczany kosztami edukacji. Nie chcemy być zakładnikami w rękach samorządów. Nie godzimy się na to, żeby los nauczyciela zależał od wójta. Twarzą edukacji powinien być nauczyciel.

Jutro 26 listopada dojdzie do spotkania przedstawicieli ZNP i MEN. Tematem dyskusji mają być, krytykowane przez ZNP, propozycje zmian w prawie oświatowym – w ustawie o systemie oświaty i Karcie nauczyciela. Jeśli skonfliktowane strony nie dojdą do kompromisu, ZNP będzie kontynuował akcję protestacyjną. Decyzje w tej sprawie zapadną w grudniu. [więcej]
pismak, 25.11.2013 08:30|czytane: 2695 razy|10 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wyniki: Koszykówka
WOJEWÓDZKA LIGA JUNIOREK – U -18K
MKS KUTNO –  UKS BASKET ALEKSANDRÓW ŁÓDZKI
/11 : 11, 11 : 7, 6 : 10, 15 : 24, / 43 : 52

MKS KUTNO : Tomasz PASIŃSKI – trener, zawodniczki :  Kinga CHODOROWSKA – 0, Natalia ŁUKASIK – 6, Martyna BOROWIECKA – 2, Angelika GABRYSIAK – 0, Anna WALICKA – 2, Zuzanna MOLKA – 0,  Paulina  KACPROWICZ – 6, Natalia FURMAŃSKA – 14, Maria ZŁOTOWSKA – 8, Marta DOMAŃSKA – 0, Michalina KAMIŃSKA – 5.

WOJEWÓDZKA LIGA  MŁODZICZEK – U – 14 K
ŁKS KK ŁÓDŹ–  MKS KUTNO
/8 : 19, 10 : 16, 6 : 15, 23 : 14, / 47 : 64

MKS Kutno : Mariusz Łubiński – trener, Marcin BOGDAŃSKI – kierownik drużyny,   Milena ADAMIAK – 4,Weronika BOGDAŃSKA – 11,  Magdalena Buczyńska – 2, Marta ERWIŃSKA – 7,  Joanna GARSTKA – 2,  Martyna GONIARSKA /kpt/ – 14, Patrycja HEJMANOWSKA – 1, Karolina JANKOWSKA – 0,  Zuzanna  JĘDRZEJCZAK – 9, Małgorzata ŁUKASIEWICZ – 4,  Blanka ZAWIERUCHA – 9, Anna ŻEBERKIEWICZ – 1.

Turniej ŻACZEK U 12
MKS SIRMAX KUTNO – MUKS 21 II Płock            131 : 1
MKS SIRMAX KUTNO – FLESZ 63 Bydgoszcz  60 : 10
MKS SIRMAX KUTNO – HURAGAN Wołomin  29 : 40
MKS SIRMAX KUTNO – NOWA WIEŚ Pruszków 61 : 6 [więcej]
wandea, 25.11.2013 08:40|czytane: 1960 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
III Miejsce "żaczek" MKS SIRMAX KUTNO w Płocku
W dniach 22-24.11.2013 roku w Płocku odbył się XIII Ogólnopolski Andrzejkowy Turniej Koszykówki Dziewcząt o Puchar Prezydenta Miasta Płocka w rocznikach 2000 i 2002. W roczniku 2002  dobrze zaprezentowała się drużyna żaczek MKS SIRMAX KUTNO.

III Miejsce
III Miejsce
III Miejsce


W turnieju brało udział 10 zespołów. W ciągu trzech dni młode zawodniczki z Kutna rozegrały 5 spotkań. Wygrały 4 mecze ponosząc 1 porażkę.

MKS SIRMAX KUTNO – MUKS 21 II Płock            131 : 1
MKS SIRMAX KUTNO – FLESZ 63 Bydgoszcz  60 : 10
MKS SIRMAX KUTNO – HURAGAN Wołomin  29 : 40
MKS SIRMAX KUTNO – NOWA WIEŚ Pruszków 61 : 6
mecz o III miejsce:
MKS SIRMAX KUTNO – ISKRA ŁĘG Proboszewo 66 : 15

Końcowa klasyfikacja turnieju:

1. UKS 27 Katowice   6. FLESZ 63 Bydgoszcz
2. HURAGAN Wołomin  7. GRACZ Starachowice
3. MKS SIRMAX KUTNO  8. NOWA WIEŚ Pruszków
4. ISKRA ŁĘG Proboszewo  9. URSUS Warszawa
5. MUKS 21 I Płock   10.MUKS 21 II Płock [więcej]
wandea, 25.11.2013 07:33|czytane: 1312 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Grudzień w kinie KDK: przedpremierowy Hobbit Pustkowie Smauga, Ida, Ratujmy Mikołaja
02-04.12.2013  (od poniedziałku do środy)
g.16.00  GRA ENDERA
g.18.15  LAST VEGAS
g.20.00  ISTNIENIE

06 i 08.12.2013  (piątek i niedziela)
g.16.00 RATUJMY MIKOŁAJA 3D
g.17.30 BILET NA KSIEŻYC
g.20.00 IGRZYSKA ŚMIERCI: W PIERŚCIENIU OGNIA

07.12.2013  (sobota) MIKOŁAJKOWA SOBOTA
g.12.00 RATUJMY MIKOŁAJA 2D
g.13.30 IGRZYSKA ŚMIERCI : W PIERŚCIENIU OGNIA
g.16.00 RATUJMY MIKOŁAJA 3D
g.17.30 BILET NA KSIEŻYC
g.20.00 IGRZYSKA ŚMIERCI : W PIERŚCIENIU OGNIA

09-11.12.2013  (od poniedziałku do środy)
g.16.00 RATUJMY MIKOŁAJA 2D
g.17.30 BILET NA KSIEŻYC
g.20.00 IGRZYSKA ŚMIERCI : W PIERŚCIENIU OGNIA [więcej]
kultura, 24.11.2013 20:07|czytane: 1313 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Złoty medal dla Jakuba Kasicy
Wczoraj w Częstochowie odbyły się Otwarte Mistrzostwa Polski Południowej Juniorów w Kickboxingu w formule Light Contact. W turnieju udział wzięło 3 zawodników z Akademii Sportów Walki i Rekreacji Alex Kutno: Maciej Jagiełło, Jakub Kasica i Oskar Chojnacki.

Złoty medal dla Jakuba Kasicy, ./upload/articles_pakiety/21885/01_obraz.jpg
Złoty medal dla Jakuba Kasicy, ./upload/articles_pakiety/21885/02_obraz.jpg
Złoty medal dla Jakuba Kasicy, ./upload/articles_pakiety/21885/03_obraz.jpg


Jakub Kasica w kat. wagowej do 84 kg. w finale wygrał przed czasem z zawodnikiem Kotała z klubu Agatsu zdobywając I miejsce i złoty medal.

Oskar Chojnacki w kat. wagowej do 63 kg. w finale uległ na punkty zawodnikowi z Częstochowy Sztorkowi zdobywając II  miejsce i srebrny medal. Oskarw drodze do finału pokonał 2 zawodników: Wojtasika z Sosnowca i Mijalskiego z Częstochowy.  Maciej Jagiełło w kat. wagowej do 74 kg w półfinale uległ zawodnikowi Cybie z Kalisza zdobywając III miejsce i brązowy medal.

- Wszystkie walki rozgrywane były na dystansie 3 rund po 2 minuty. Walki stały na wysokim poziomie.Jesteśmy w trakcie przygotowywania sie do nowego sezonu, a udany turniej pokazuje nam, że wszystko idzie w dobrym kierunku - mówi trener kutnowskich kickboxerów Aleksander Grabowski. [więcej]
wandea, 24.11.2013 20:01|czytane: 1451 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Uczniowie Gimnazjum nr 3 w świecie zawodów
W piątek, 22 listopada w Gimnazjum nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Kutnie uczniowie klas pierwszych wzięli udział w Szkolnym Turnieju „W świecie zawodów”. Uczestnicząc w konkurencjach: „Zawód a branża”, „Skojarzenia zawodowe”, Specjalista”, Kto to wykonuje?, What is your job?, trzyosobowe drużyny klas pierwszych mogły wykazać się nie tylko znajomością profesji zawodowych, ale także konstruktywnym myśleniem, szybkością oraz znajomością języka angielskiego. 

Uczniowie Gimnazjum nr 3 w świecie zawodów, ./upload/articles_pakiety/21887/01_obraz.jpg
Uczniowie Gimnazjum nr 3 w świecie zawodów, ./upload/articles_pakiety/21887/02_obraz.jpg
Uczniowie Gimnazjum nr 3 w świecie zawodów, ./upload/articles_pakiety/21887/03_obraz.jpg


Z zadaniami konkursowymi mógł zmierzyć się każdy. Interaktywna formuła turnieju pozwoliła również publiczności na aktywny udział. Dzięki temu, zmaganiom towarzyszyła atmosfera zabawy.  Każda z drużyn włożyła wiele serca i wysiłku, by wykazać swoją rozległą wiedzę zawodoznawczą. Wszyscy znaleźli się na podium: I miejsce zdobyła klasa IA, II miejsce klasa IB, III miejsce klasa IC.

Turniej był podsumowaniem szkolnych działań w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, w którym brała udział cała społeczność uczniowska. Hasło „Mój wymarzony zawód” uczniowie klas drugich wyrazili plastycznie, a ekspozycja ilustracji wzbogaciła dekoracje turnieju. Natomiast uczniowie klas trzecich realizowali temat, tworząc prezentację multimedialną. Trzy najciekawsze zostały zaprezentowane turniejowej publiczności. Ponadto grupa uczniów klas trzecich wzięła udział w warsztatach spedycyjnych w Zespole Szkół nr 4  im. Z. Balickiego w Kutnie – Azorach. [więcej]
pismak, 24.11.2013 20:19|czytane: 1218 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Znicz Basket Pruszków pokonał Polfarmex Kutno
Dzisiejszy mecz Znicz Basket Pruszków  Polfarmex Kutno zakończył się niekorzystnym wynikiem dla kutnowskiej drużyny 88 : 80 (18:15, 29:14, 22:15, 19:36).

Znicz Basket Pruszków: Mieczkowski 14, Aleksandrowicz 14, Janik 1, Czosnowski 15, Tarczyk 0, Kulikowski 2, Wojtyński 21, Put 9, Linowski 12, Fijałkowski 0

Polfarmex Kutno: Jakóbczyk 15, Garbacz 13, Sikora 0, Szwed 0, Dłuski 8, Bartosz 10, Mazur 3, Kulon 11, Glabas 2, [więcej]
wandea, 24.11.2013 19:54|czytane: 1545 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Cuda z papieru podczas Rodzinnej Niedzieli w Muzeum
Dziś w Muzeum Regionalnym w Kutnie rodziny wspólnie wykonywały ozdoby choinkowe na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia.

Cuda z papieru podczas Rodzinnej Niedzieli w Muzeum, ./upload/articles_pakiety/21880/01_obraz.jpg
Cuda z papieru podczas Rodzinnej Niedzieli w Muzeum, ./upload/articles_pakiety/21880/02_obraz.jpg
Cuda z papieru podczas Rodzinnej Niedzieli w Muzeum, ./upload/articles_pakiety/21880/03_obraz.jpg


To już druga „Rodzinna Niedziela w Muzeum" tym razem pod hasłem „Cuda z papieru, czyli wspólnie tworzymy ozdoby choinkowe”. Muzealny cykl zakłada wspólne działania artystyczne i edukacyjne całych rodzin w ostatnie niedziele miesiąca.

- Akcja ma wprowadzić dzieci w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Cieszymy się, że nasza propozycja na spędzenie wolnego czasu w weekend cieszy się tak dużym powodzeniem - mówi Sylwia Kacalak z muzeum. - Dziś dzieci wraz z rodzicami tworzyły tradycyjne ozdoby z papieru. Przy tej okazji zapraszamy 7 grudnia do Dworku Modrzewiowego na świąteczny kiermasz rękodzieła. [więcej]
MaciejW, 24.11.2013 13:15|czytane: 2103 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Świąteczny kiermasz rękodzieła artystycznego
7 grudnia w godz 10.00-14.00 w Dworku Modrzewiowym w Kutnie odbędzie się Świąteczny kiermasz rękodzieła artystycznego.

Świąteczny kiermasz rękodzieła artystycznego , ./upload/articles_pakiety/21883/01_obraz.jpg


Będzie można wziąć udział w warsztatach twórców ludowych wykonujących tradycyjne ozdoby choinkowe i karty bożonarodzeniowe, obejrzeć szopki bożonarodzeniowe, aniołki, ręcznie szyte zabawki "Tildy", hafty świąteczne. [więcej]
MaciejW, 24.11.2013 13:27|czytane: 1256 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Ile oszczędności emerytalnych politycy zabiorą Tobie i Twojej rodzinie? NieZaglosuje.pl
We wtorek 19 listopada br. na posiedzeniu rządu przyjęty został projekt dotyczący zmian w systemie emerytalnym. Zaproponowane zmiany oznaczają konfiskatę oszczędności emerytalnych Polaków. Przedstawiciele młodego pokolenia zrzeszeni w Koalicji NieZaglosuje.pl chcą te drastyczne działania powstrzymać. Zachęcamy do przyłączenia się do ich inicjatywy.

NieZaglosuje.pl to akcja organizacji i osób indywidualnych z całej Polski, które wspólnie podpisują się pod apelem do posłów o głosowanie przeciw ustawie, na mocy której oszczędności 16 milionów Polaków zostaną przeniesione z OFE do ZUS.

Hasło akcji: „Jeśli zagłosujesz za przejęciem oszczędności emerytalnych, nie zagłosuję na Ciebie w najbliższych wyborach” odnosi się do parlamentarzystów i przypomina, że obywatele obserwują decyzje swoich przedstawicieli, a następnie wystawią im ocenę przy urnie wyborczej.

Apel został wysłany 20 listopada br. drogą mailową do wszystkich posłów, a następnie opublikowany na stronie internetowej NieZaglosuje.pl oraz na profilu na Facebooku o tej samej nazwie. Pod apelem będą zbierane podpisy kolejnych organizacji i osób indywidualnych.

Pod listem do posłów podpisało się już 13 organizacji, a profil na Facebooku polubiło ponad 2 tys. osób, jednak to wciąż za mało, by zapobiec nacjonalizacji środków z OFE.

- Wyraźcie swój sprzeciw wobec manipulacji polityków. Można to zrobić m.in. poprzez przesłanie na adres: kontakt@niezaglosuje.pl zdjęcia z wysokością oszczędności, które odbiorą Tobie i Twojej rodzinie politycy, głosując za zmianami w systemie emerytalnym. Zapraszamy również kolejne organizacje do podpisywania się pod apelem oraz odwiedzenie i polubienie profilu na Facebooku - facebook.com/niezaglosujepl - informuje Katarzyna Cyrbus z koalicji. [więcej]
wandea, 24.11.2013 12:50|czytane: 1357 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Koncert uczniów Dąbrowszczaka dla kutnowskich seniorów
We wtorek 26 listopada o godz. 11.00  w Kutnowskim Domu Kultury odbędzie się szczególny koncert pt „Muzyka łączy pokolenia”.

Z okazji Dnia Seniora, uczniowie I LO im. Gen. J. H. Dąbrowskiego zaprezentują program artystyczny przygotowany przez Agnieszkę Wesołowską. Koncert jest organizowany z myślą o słuchaczach kutnowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. [więcej]
wandea, 24.11.2013 11:43|czytane: 1268 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Na Mikołajki lub pod choinkę kup kartę podarunkową kina KDK
Kutnowski Dom Kultury po raz kolejny dla tych, którzy nie wiedzą co kupić bliskim na Mikołajki czy Święta Bożego Narodzenia, oferuje kartę podarunkową kina KDK.

Karty zawierają bony w promocyjnej cenie 11 zł (2D) i 15 zł (3D) na dowolne 4 filmy z czasem realizacji 4 miesiące. Cena karty podarunkowej zaczyna się od 44 zł (cztery filmy 2 D). [więcej]
kultura, 24.11.2013 11:15|czytane: 1183 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Logowanie do portalu
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Upał, bezmyślność urzędnika i zadłużenie szpitala
Czy człowiek może poczuć się w konsystencji budyniu waniliowego, serka topionego lub innego smacznego acz płynnego zjawiska? Odpowiadam, tak może i... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Drugie Kutnowskie Dni Fantastyki
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kutnie już od przyszłego czwartku zaprasza na Kutnowskie Dni Fantastyki. Wstęp wolny na wszystkie wydarzenia. A w programie spotkania z autorami, koncert, warsztaty malarskie, pokaz... [więcej]
Sport
"Jedynka" trzecia w ręczną w Orlikowej Lidze Mistrzów
We wtorek w Poddębicach odbył się turniej rejonowy w piłce ręcznej chłopców w ramach Orlikowej Ligi Mistrzów - Łódzkie Gra w Ręczną. W turnieju udział wzięła Szkoła Podstawowa nr 1 w Kutnie. W wyniku zaciętej i bardzo wyrównanej rywalizacji chłopcy z Jedynki... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Zawieszka Nieśmiertelnik Srebro +GRAWER Zdjęcia i Tekstu Idealny i modny prezent dla kobiety i mężczyzny. Wspaniały prezent na Imieniny, Urodziny, Rocznicę, Walnetynki, Dzień Kobiet, Mikołaja, oraz pod choinkę na Gwiazdkę Świąt Bożego Narodzenia... [czytaj więcej]
Kotki Oddam kotki w dobre ręce. Więcej informacji pod nr telefonu 602430567.... [czytaj więcej]
Monitoringi, alarmy Witam, oferuję usługę konfiguracji oraz montażu kamer, alarmów oraz innych systemów zabezpieczeń. Wykonuję również inne usługi informatyczne. Zapraszam.... [czytaj więcej]
Sprzedam biurko duże 210 cm / bardzo dobre wykonanie Mam do sprzedania duże biurko w bardzo dobrym stanie. Biurko ma ponad 1,5 metra i było robione na zamówieni a więc jest wykonane z bardzo dobrego materiału. Posiada wiele szuflad, miejsce na je... [czytaj więcej]
Fly High Production – Produkcja filmowa Firma Fly High Production to przede wszystkim profesjonalna produkcja filmów i innych form audiowizualnych, bazująca na najnowszych technologiach min zastosowaniu drona i innych technologii stabiliz... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
Odzież na sklepy, butiki, stragany Oferujemy odzież na sklepy, butiki, stragany w bardzo dobrej jakości z Niemiec i Włoch. U nas klient zamawia według osobistego zapotrzebowania (damskie, męskie, dziecięce,... [czytaj więcej]
samochód do ślubu wesele OFERUJĘ PAŃSTWU WYNAJEM LIMUZYNY AUDI w kolorze czarna perła. Samochód jest reprezentacyjny, idealny na tak wyjątkową uroczystość. Zaletą tego samochodu jest przestronne wnętrze i duży baga... [czytaj więcej]
Zespół jednoosobowy DJ Polecam jednoosobowy zespół muzyczny (klawisz i vokal na żywo)który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gram na terenie całego kraju. Wieloletnia praktyka w prowad... [czytaj więcej]
Zespół muzyczny KONKRET to pięcioosobowy zespół muzyczny, który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gramy głównie na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego. Wieloletnia... [czytaj więcej]
Zatrudnimy pracowników Firma P.P.H.U. "ELBEMA" s.c. zatrudni pracownika na stanowisko elektromonter lub pomocnik elektromontera. Mile widziane prawo jazdy kat.B oraz uprawnienia Sep 1kV. CV proszę przesyłać na adres mail... [czytaj więcej]
Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Najlepsze rozwiązanie, jeżeli pilnie potrzebujesz pieniędzy. Nie pytamy o Twój cel – całą sumę możesz przeznaczyć na dowolny,... [czytaj więcej]
SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996ROK PILNIE SPRZEDAM MAM DO SPRZEDANIA SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996 ROK rn5-DRZWIrnKOLOR CZARNY rnPILNIE SPRZEDAM... [czytaj więcej]
Kawalerka do wynajęcia, Kutno ul. Słowackiego Wynajmę mieszkanie w bloku przy ulicy Słowackiego. Jest to odświeżona kawalerka o powierzchni 27 m. kw., w sam raz do zamieszkania.rnCena 850 zł zawiera czynsz i odstępne dla właściciela, do k... [czytaj więcej]
SPECJALISTA DS. MARKETINGU I SPRZEDAŻY Jesteśmy firmą zajmującą się produkcją mebli tapicerowanych i poszukujemy osób młodych, ambitnych oraz kreatywnych na stanowisko: SPECJALISTA DS. MARKETINGU ORAZ SPRZEDAŻY Obowiązki:  ... [czytaj więcej]
PRACA HUTA Poszukujemy osób do pracy w Hucie w Dąbrowie Górniczej na stanowiska: - operator wózka widłowego - operator suwnicy – uprawnienia IS specjalne trawersowe, chwytakowe Warunki: - atrakcyjne w... [czytaj więcej]
RINTAL Polska poszykuje samodzielnych monterów schodów Producent schodów, Rintal Polska Sp. z o.o. poszukuje samodzielnych monterów schodów.rnrnZakres działalności:rn- montaż schodów samonośnych oraz obić na schody betonowernrnWymagania:rn- włas... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę AVENSIS I lub II tel.725-361-836 Kupie Toyote AVENSIS I lub II COROLLE YARIS MERCEDESA SPRINTERA 124 190 W210 oraz Maszyny Rolnicze Ursus Zetor Wladymirec Przyczepy Kombajny tel. 725.361.836 cala Polska atrakcyjne ceny szybki odbiór... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Mikołaj Baranowski:
7 minut temu
Pisssssofff
Zenobiusz Biga:
15 minut temu
Rzeczniczka jest córką Mańkowskiego
Dymitr Fiut:
41 minut temu
Jaro, gratulacje i czymam ciuki za cie.
Onufry Kamiński:
52 minut temu
W Kutnie jest praca , kto chce ten pracuje tylko trzeba chcieć , ja nie narzekam . Czytaj ze zrozumieniem interes się kręci nie z kim, tylko z czym kolejny przykład prostactwa
Bonifacy Ukolicz:
1 godzin temu
To z ciebie Onufry taki "komputerowy lodziarz", co do komputera - widać, co napisałeś, a co do lodów - z kim ten interes kręcisz, to staje sie coraz jasniejsze. Co do nauki to ci napisali - w Kutnie nie ma pracy dla absolwentów uniwersytetów i politechnik, a są stanowiska i praca dla absolwentow WSGK. To wystarczy.
Roman Kolumna:
2
 · 
2 godzin temu
A sekretarzem jest Pan Korowajski? Czyzby mąż sędziny która uznala winnego karkówe niby ze wplywal na swiadkow?
Onufry Kamiński:
2 godzin temu
Do Metody Głąb
Zgadzam się to co napisałeś i popieram tylko 5 osób przystąpiło do konkursu . pytam gdzie reszta społeczeństwa??
Do Bernadeta Konkurs był na stronie , ale jak widać nie szukasz tylko siedzisz i pierdzisz w stołek. Kręci cię temat co się dzieje na Policji - bo jesteś nadzwyczajnym plotkarzem i to jeszcze na dodatek pewnie bez wykształcenia.
Ja mam budkę z lodami nie mam wykształenia interes się kręci i nikomu nie zazdroszczę a wy weźcie się za naukę i przystępujcie do konkursów
Błażej Lubicz:
2
 · 
2 godzin temu
Sekretarzem w urzędzie pracy jest mąż sedziny, przed którą zeznawal ten pan.. Czy to przypadek że policjant został skazany
Szczepan Bzdura:
2 godzin temu
SANDERUS TIMES - eBiuletyn Agencji MRPiH "podkówka".Podajemy komunikat: Jeden karierowicz, abiturient i absolwent Instytutu Mniemanologii Stosowanej - emerytowany Metody Głąb (bez tytułu) - został wytrzepany, wygarbowany, wyprany, wykrochmalony, wymaglowany, położony na obie łopatki i zapędzony w kozi róg przez użytkowników portalu eKutno. Ciekawe, czy to mu pomoże w odnalezieniu właściwych kierunków i dobrych dróg? A mówią, że pralnie itd..... są niepotrzebne? ~praojciec Allexander - redaktor naczelny.
Robert Małopolski:
3 godzin temu
Pan Rafał chyba się zagalopował porównanie Kłopota do pana Bieńka jest wysoce nie na miejscu.
Szczepan Bzdura:
3 godzin temu
###"R". Toście se pogadali na najwyższym światowym poziomie. Szkoda, że tak krótko. Podobają mi się wasze rozmowy. Całą noc mogłabym was słuchać. Burzyński i Kłopotowski i cała ta cudowna Burzmanna na okrągło powinni was słuchać. Może by się zaczęli nawracać na normalność czyli na głęboką wiarę, wysoką kulturę i szlachetną naturę, czego im z całego serca życzę. Pozdrawiam Was drodzy moi mądrzy dyskutanci. Dialogi kute na cztery nogi. I to jest właśnie to na co tyle lat czekałam. Się doczekałam. Ludzie zaczynają normalnie rozmawiać. Nie po rusku, nie po grecku, nie po turecku, nie po niemiecku, tylko po naszemu, po bożemu, po polsku i po chrześcijańsku. Na pewno coś dobrego z tego wyniknie. Tylko o to chodzi. Tak trzymajcie! Idzie nowe!! Bogu niech będą dzięki. ~emerytowana nauczycielka
Ewaryst Ziabka:
3 godzin temu
Panie Nwerowski mówiąc ,że problemem szpitala jest wiek pracowników po prostu pan obraził pracowników szpitala . Zapytam w jakim pan jest wieku i czy ten wiek nie jest problemem dla szpitala?
Barbara Ajsicz:
3 godzin temu
Podobno urzędnik ma poparcie PSlu, czy to prawda?
Amalgund Walczak:
2
 · 
3 godzin temu
A był, czy nie był o to jest pytanie?
Lech Kantor:
3 godzin temu
Prosimy o wypisanie zasług , może być w punktach.
Hugo Lewi:
3 godzin temu
Bolesław to uważasz ,że ci co tam pozostali i pracują to nie mają honoru? Czyżby ten jeden był tylko z honorem?
Zenon Kwasigroszek:
3 godzin temu
Faust i oni zostali tak do tej pory.
Teodor Pobłocki:
3 godzin temu
No widzisz Metody przystąpiłeś i co d..a.
Wawrzyniec Gielniowski:
4
 · 
3 godzin temu
wygraną zawdzięcza poparciu w Urzędzie Miasta, chyba pan sekretarz, bo to ,,koledzy z boiska,,
Arseniusz Błaszczyński:
4 godzin temu
Ciekawy jestem co się stało z poprzednim szefem tej komórki.Najciekawsze artykuły
 ·  14
4 dni temu
Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK
 ·  188
4 dni temu
Apel do mieszkańców Kutna, do ludzi, którym na sercu leży dobro miasta i powiatu
 ·  73
5 dni temu
Coraz wyższe pensje prezesów spółek miejskich
 ·  20
5 dni temu
Od dziś parking przy dworcu PKP na Siemiradzkiego zamknięty. Radny interpeluje
 ·  36
10 dni temu
Piramida aptekarska. Lekarz z kutnowskiego szpitala na ławie oskarżonych
 ·  7
10 dni temu
Mieszkańcy Podrzecznej będą mogli wykupić tańszy abonament w strefie płatnego parkowania
 ·  278
11 dni temu
Memorandum do potencjalnych prywatnych partnerów w budowie hali w Kutnie
 ·  10
14 dni temu
Smaczne mówienie, prawda i hejt. Profesor Jerzy Bralczyk w Kutnie
 ·  3
15 dni temu
Piknik Rodzinny w
 ·  14
15 dni temu
Akt erekcyjny wmurowany pod stacjonarne hospicjum w Kutnie
 ·  6
17 dni temu
Znajdź się na zdjęciach z Pikniku Organizacji Pozarządowych
 ·  8
17 dni temu
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Bogata kutnowska tradycja fotograficzna
 ·  32
17 dni temu
Strażacy mieli pełne ręce roboty. Mieszkańcy liczą straty po ulewie
 ·  34
19 dni temu
Komendant Powiatowy Policji w Kutnie odpowiada
 ·  107
19 dni temu
Propozycja PSL pro forma?
 ·  9
19 dni temu
Urzędnik urzędnikowi nierówny. Nagrody na Dzień Samorządowca
 ·  4
19 dni temu
Wyjątkowy spektakl pt. Królewna Śnieżka na Dzień Dziecka w Krośniewicach
 ·  50
20 dni temu
Różnice między teorią a praktyką? Kłopoty z prawem komendanta Policji w Kutnie
 ·  6
20 dni temu
Taniec i zabawa na Dniu Dziecka w Kutnie
 ·  5
20 dni temu
Rockowy festiwal na Kutnowiance cz.2
 ·  9
20 dni temu
Fotoreportaż Qtnoizz Fest cz.1
 ·  2
21 dni temu
Stalowe Tumy 2017 i skarb czyli prototyp polskiej amfibii Fiat 126-P LPT
 ·  4
22 dni temu
Uczennice z Kasprowicza wygrały konkurs o patronie I LO. Polecą szybowcem!
 · 
26 dni temu
Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny. W Łódzkiem najlepsi uczniowie z Kleszczowa
 ·  61
27 dni temu
Warunki PSL wchodzą w życie. Starostwo likwiduje stanowiska
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności