eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 24.06.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,34209-p-jolanta-zagajewska-by-a-dusza-towarzystwa," title="Kutno: ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa</b><br>To nie był czas. To nie była pora.I zgasło słońce, kiedy...</div></a> <a href="/kultura,34210-nagrody-w-dziedzinie-kultury-dla-makowskiego-i-kacalaka," title="Kutno: Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka</b><br>Jarosław Makowski i Tadeusz Kacalak otrzymali Nagrody Prezydenta Kutna w dziedzinie kultury....</div></a> <a href="/wiadomosci,34213-dni-pola-w-strzelcach," title="Kutno: Dni Pola w Strzelcach" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Dni Pola w Strzelcach</b><br>Dziś w Strzelcach odbyły się Dni Pola...</div></a> <a href="/wiadomosci,34208-ekuchnia-udka-po-maroka-sku," title="Kutno: eKuchnia: Udka po marokańsku" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>eKuchnia: Udka po marokańsku</b><br>Nieziemsko pachnące, delikatne i soczyste udka z kurczaka marynowane z aromatycznymi...</div></a> <a href="/wiadomosci,34193-uczniowie-i-nauczyciele-z-kutna-nagrodzeni," title="Kutno: Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni</b><br>Dziś w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie odbyło się...</div></a> <a href="/wiadomosci,34187-jubileuszowy-wiecz-r-z-kr-tkimi-filmami-w-centrum-teatru-muzyki-i-ta-ca," title="Kutno:  Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca" class="none white"><div id="opis_slidera"><b> Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca</b><br>30 czerwca, o godzinie 18:00 odbędzie się jubileuszowa edycja Euroshorts w...</div></a> <a href="/wiadomosci,34182-radni-powiatowi-mieli-szkolenie-wiedza-wszystko-o-tablecie," title="Kutno: Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie</b><br>Tableciku, tableciku powiedz przecie, kto jest najmądrzejszy w radzie? Dziś przed...</div></a> <a href="/wiadomosci,34173-zmar-marek-w-jkowski-regionalista-i-by-y-prezes-tpzk," title="Kutno: Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK</b><br>Zmarł Marek Wójkowski  (1955-2017) – regionalista, kolekcjoner, pasjonat historii 37 pp, ...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Pod patronatem eKutno.pl: III Zamkowe Targi Ślubne
Gostyniński zamek gościł będzie trzecią edycję organizowanych tu Targów Ślubnych. Impreza odbędzie się w niedzielę 12 MARCA. Początek zaplanowany został na 10.00. do 18.00.

 

Zamek, którego historia sięga XIV wieku, jest jedną z wizytówek miasta.
To idealne wręcz miejsce do organizowania uroczystości weselnych, biesiad rodzinnych, spotkań biznesowych i integracyjnych, a także konferencji i szkoleń. Ale także do odpoczynku, relaksu i spędzenia czasu w rodzinnym gronie.

Każdy, kto pojawi się w niedzielę 12 marca  na Zamkowych Targach Ślubnych, będzie mógł spotkać się z wystawcami z szeroko pojmowanej branży ślubnej. W każdej z targowych alejek będzie można znaleźć inspirację, które pomóc powinny w przygotowaniu do uroczystości ślubnej. Wystawcy zaplanowali duże rabaty na Swoje usługi oraz pokazy sukien ślubnych i garniturów. [więcej]
wandea, 17.02.2017 07:58|czytane: 526 razy|komentuj|czytaj cały
Cudowna dłoń masażystki...
To, że lekarz wypisał  skierowanie na masaże wcale nie oznacza, że szybko rozpoczniemy terapię. W Kutnie na „państwową” rehabilitację trzeba czekać nawet rok!

Cudowna dłoń masażystki...

Dobre samopoczucie i zadowolenie z własnego ciała daje prawdziwą radość. I jeśli nie szwankuje nam zdrowie, to możemy z optymizmem patrzeć w przyszłość. Większość z nas na problemy ciała reaguje bardzo późno, bo wydaje się nam, że “samo przejdzie”. Gdy już nie dajemy sobie rady  z bólem szukamy pomocy. Najczęściej bolą nas plecy... Bolą, bo za długo siedzimy, stoimy lub coś dźwigniemy.

Cudowna dłoń masażystki..., ./upload/articles_pakiety/32926/01_obraz.jpg


Dr Maciej Bujko, neurochirurg z Centrum Radiochirurgii Allenort uważa, że jedną z głównych przyczyn kłopotów z kręgosłupem jest wydłużenie się życia człowieka. Jeszcze na początku XX wieku tylko nieliczni dożywali do cierpienia, związanego ze zużyciem kręgosłupa, z niekorzystnymi zmianami, jakie pojawiają się w nim z upływem czasu. Drugą przyczyną tych dolegliwości jest współczesny tryb życia. Zamiast chodzić, jeździmy, pracę coraz częściej wykonujemy na siedząco w wymuszonej pozycji przed komputerem. W domu odpoczywamy w fotelu przed telewizorem. Brak ruchu, nieprawidłowa postawa powodują niefizjologiczne obciążenie kręgosłupa i szybsze zużywanie się jego tkanek. U niektórych osób choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa jest uwarunkowana genetycznie. Mogą nie wystąpić środowiskowe czynniki ryzyka, a mimo to kręgosłup sprawia kłopoty. Jednak większość chorych na dyskopatię przyczynia się do swoich dolegliwości niewłaściwymi nawykami. [więcej]
redaktor, 17.02.2017 14:30|czytane: 2552 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Miasto składa wniosek na metamorfozę Placu Wolności i Rynku Zduńskiego. Poprawki w programie rewitalizacji
Wczoraj na nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Kutna radni zmienili programu rewitalizacji miasta na lata 2015-2023. Chodzi o wpisanie rewitalizacji Placu Wolności i Rynku Zduńskiego. Mija również termin składania wniosku o dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego. Całość inwestycji będzie kosztować 26 297 000 zł, a dofinansowanie, które może dostać miasto 18 172 000 zł.

[więcej]
redaktor, 17.02.2017 11:21|czytane: 530 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Konkurs Świat w kolorach pod hasłem Powiat Kutnowski - moja mała Ojczyzna
Młodzieżowy Dom Kultury w Kutnie ogłasza XIX Edycję Konkursu Plastycznego Świat w kolorach pn. Powiat Kutnowski - moja mała Ojczyzna. Prace można nadsyłać do końca marca br.

 Konkurs Świat w kolorach pod hasłem Powiat Kutnowski - moja mała Ojczyzna, ./upload/articles_pakiety/32923/01_obraz.jpg


Do udziału w konkursie zaprasza uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych  z terenu miasta Kutna i powiatu kutnowskiego. Konkurs został objęty Honorowym Patronatem Starosty Kutnowskiego. 

Tegoroczna edycja ma wyjątkowy charakter i jest dedykowana obchodom jubileuszu 150-lecia istnienia Powiatu kutnowskiego. Ideą przewodnią konkursu jest podkreślenie i umocnienie więzi z miejscem, w którym żyjemy, wychowujemy się, ukazanie piękna swojej okolicy oraz budowanie poczucia wspólnoty społeczności lokalnej.
Podsumowanie konkursu, w trakcie którego nastąpi otwarcie wystawy pokonkursowej oraz wręczenie nagród i dyplomów odbędzie się w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kutnie, ul. Wojska Polskiego 5, 26 kwietnia 2017 r. o godzinie 11.00. [więcej]
redaktor, 17.02.2017 10:54|czytane: 430 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Miau. Międzynarodowy Dzień Kota
Nie możemy ominąć tego święta, bo od dawna wiadomo, że mamy kota ... na punkcie kotów, psów i różnych mniejszych naszych braci, w tym przeuroczych świnek :) Międzynaodowy Dzień Kota pochodzi z Włoch :) jest obchodzony od 17 lutego 1990 i podkreśla znaczenia Miauczyńskich w życiu człowieka. Życie bez kota jest nudne i smutne... dlatego warto mieć przynajmniej jednego.

Miau. Międzynarodowy Dzień Kota , ./upload/articles_pakiety/32922/01_obraz.jpg
Miau. Międzynarodowy Dzień Kota , ./upload/articles_pakiety/32922/02_obraz.jpg
Miau. Międzynarodowy Dzień Kota , ./upload/articles_pakiety/32922/03_obraz.jpg


My mieliśmy szczęście, wszystko zaczęło się od Sefana, który przyszedł do namiotu, potem okazał się Stefanką i powił Tadeusza i Barrego. Barry jednak też okazał się królewną. W ubiegłym roku wydała na świat Czworo Muszkieterów. Dwie znalazły domy dzięki Czytelnikom eKutno.pl Jedna jest torunianką a druga stopłuje się w naszym powiecie. Działo się :) Dzięki Paulince wcześniej daliśmy dom Olinkowi - ksywka Oli. Dzielny wujek kocur skacze po drzewach na wsi i przyjaźni się z kundelkiem Malutkim. Nie wie jeszcze, że za miesiąc dołączy do niego kuzyn Gangster, wnuczek Stefanki. Nie muszę chyba pisać, że Oli ma dwie koleżanki Węglarki z okolicznych domów. O i cała saga, prawie jak Forsyte'ów, koci scenariusz na kreskówkę w każdym razie gotowy :)

Chwalcie się Waszymi kocimi braćmi i siostrami. Do północy można wysłać fotkę z imieniem Kotostwa biuro@ekutno.pl

Wszystkim Sierściuszkom i ich Właścicielom życzymy 9 żyć!
[więcej]
wandea, 17.02.2017 10:05|czytane: 872 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Uwaga wycinka drzew na DK 14, 92 i 70
Jeśli w najbliższym czasie wybieracie się w podróż DK: 14, 92 i 70, uważajcie na wycinkę drzew i chwilowe utrudnienia. W najbliższy poniedziałek 20 lutego w okolicach Łowicza rozpoczynają się prace związane z wycinką drzew przy drogach.

- W pierwszym tygodniu będą one prowadzone na 15 kilometrowym odcinku drogi krajowej nr 14 między Głownem i Kwiatkiem. W czasie prowadzonych prac należy spodziewać się chwilowych zatrzymań ruchu, które powinny wynosić od 5 do 15 minut. Po zakończeniu prac na 14-ce, ekipy pilarzy przeniosą się na drogę krajową 92, gdzie będą kontynuowali prace na dwukilometrowym odcinku między Kompiną i Patokami - podaje Maciej Zalewski St. Specjalista ds. Komunikacji Społecznej. - Ostatni etap robót związanych z wycinką drzew odbędzie się na drodze krajowej nr 70 między węzłem Skierniewice i Mokrą Prawą, czyli na odcinku blisko 7 kilometrów. W tym przypadku przewidywany czas trwania prac to 3 do czterech dni. [więcej]
redaktor, 17.02.2017 08:59|czytane: 405 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
InterTV Kutno: Taniec towarzyski zawsze modny
[więcej]
kultura, 17.02.2017 08:30|czytane: 222 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Jutro na Królewskiej w Kutnie można oddać honorowo krew
Jutro w godz.10.00-12.30 na ulicy Królewskiej w Kutnie stanie ambulans,w którym będzie można oddać honorowo krew.

- Wszystkich chętnych,zdrowych mieszkańców Kutna i okolic zapraszamy do oddania tego cennego leku.Prosimy zjeść lekki posiłek i zgłosić się z dowodem osobistym do oddania krwi -zachęcają pracownicy Punktu Krwiodawstwa w Kutnie.
[więcej]
wandea, 17.02.2017 08:17|czytane: 295 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Relacja: Jest taki kwiat w Krośniewicach
W niedzielę 12 lutego o godz. 18.00 w Gminnym Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Krośniewicach odbyła się premiera sztuki: "Jest taki kwiat" w wykonaniu młodszej, amatorskiej grupy teatralnej "Na przekór". Młodzi adepci sztuki aktorskiej wprowadzili przybyłych w baśniowy, zaczarowany świat, w którym (jak to w bajkach bywa)zło zawsze przegrywa, a triumfuje dobroć, otwartość, szczerość.

Relacja: Jest taki kwiat w Krośniewicach, ./upload/articles_pakiety/32919/01_obraz.jpg
Relacja: Jest taki kwiat w Krośniewicach, ./upload/articles_pakiety/32919/06_obraz.jpg
Relacja: Jest taki kwiat w Krośniewicach, ./upload/articles_pakiety/32919/35_obraz.jpg


Bohaterką opowieści jest nieznośna, zła królewna Semiramida, której zachowanie jest nie tylko utrapieniem dla królewskich rodziców. Poddani, służba panicznie boją się jej złośliwości, a łagodnieje tylko w swoich ogrodach, rozmawiając z kwiatami. Miłość królewicza Gustawa, który przez moment zobaczył Semiramidę ( przemknęła jedynie przez salony podczas balu)podsunęła młodzieńcowi sprytną myśl. W przebraniu ogrodnika zbliżył się do królewny, poznał jej okrutny charakter, ale w zanadrzu miał niespodziankę. Do składziku, w którym mieszkał przyniósł piękny kwiat, rozkwitający jedynie przy dobrych ludziach. Semiramida koniecznie chciała sprawdzić tę niezwykła historię, ale dopiero kiedy zmieniła swoje postępowanie kwiat ujawnił swoje piękno. Zrozumiała, że w życiu trzeba być dobrym, życzliwym, pełnym współczucia i szczerości. Finał bajki to zaślubiny królewicza z odmienioną, pełną dobroci królewną. Piękny morał wygłoszony na końcu ...każdy z nas ma taki kwiat w duszy.(...) Kwiat twojego sumienia..." jest ponadczasowy i dotyczy każdego z nas.

Oryginalna, uwspółcześniona oprawa muzyczna dodała uroku, podobnie jak menuet zatańczony przez królewskich gości ("Kwiat jednej nocy" nieistniejącego zespołu "Alibabki" i piosenka z repertuaru Seweryna Krajewskiego "Pierwsza miłość"). Oj zakręciła się łezka w oku... . Niezwykle bogata, kolorowa scenografia, stroje małych aktorów, klimat pełen czaru, magii sprawił, że niedzielny wieczór był dla wszystkich ogromnym przeżyciem, a gromkie brawa nagrodą dla wykonawców.
[więcej]
kultura, 17.02.2017 08:11|czytane: 883 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Jak wybudować dom małym kosztem
W czasach PRL panowała moda na budowanie dużych i wysokich domów jednorodzinnych, było to widocznym znakiem statusu materialnego (czasem fałszywym). Ogrzanie takiego domu pochłaniało fortunę.

Budowa domu oszczędnego
Budując dom często musimy korzystać z drogiego kredytu bankowego. Później comiesięczne raty stanowią poważną pozycję w budżecie domowym. Warto więc już na etapie budowy pomyśleć o zmniejszeniu kosztów eksploatacji.

Jak wybudować dom małym kosztem, ./upload/articles_pakiety/32917/01_obraz.jpg


Istota oszczędnego domu
Stare przysłowie mówi, że „co tanie, to drogie”. Tanie produkty są niskiej jakości i potem musimy płacić za ich naprawę lub po krótkim czasie wymienić na nowe.

Możemy wybudować tani dom, ale potem będziemy płacić wysoką cenę za ogrzewanie, energię elektryczną i gazową, albo przystąpimy do modernizacji domu w celu zmniejszenia rachunków, co pociągnie za sobą dodatkowe wydatki.

Znacznie lepszym i tańszym rozwiązaniem jest zaplanowanie oszczędnej eksploatacji już na etapie planowania budynku.
[więcej]
pismak, 16.02.2017 15:42|czytane: 724 razy|komentuj|czytaj cały
Atrakcyjne wycieczki przedmiotowe uczniów "Grabskiego"
Przewóz towarów i osób w znacznej mierze opiera się na transporcie lotniczym. Wiedzą o tym uczniowie Zespołu Szkół Nr 3 im. Władysława Grabskiego w Kutnie. Przyszli specjaliści w dziedzinie logistyki, informatyki, ekonomii, handlu, reklamy czy ochrony środowiska mają świadomość znaczenia transportu lotniczego w ich profesji.

Atrakcyjne wycieczki przedmiotowe uczniów
Atrakcyjne wycieczki przedmiotowe uczniów


Uczniowie ,,Grabskiego" odbyli niedawno wycieczkę do Warszawy, gdzie m.in. przyglądali się pracy Lotniska Chopina. Udało im się zobaczyć lądowanie największego pasażerskiego samolotu świata- Airbusa A380. Był rzeczywiście imponujący.

Z okazji czwartej rocznicy otwarcia połączenia lotniczego pomiędzy Warszawą a Dubajem został oddelegowany przez linie Emirates do obsługi tej trasy. Warto przypomnieć, że wcześniej w ramach wycieczki przedmiotowej uczniowie ,,Grabskiego"  zwiedzili Port Lotniczy Łódź im. Władysława Reymonta, gdzie spotkali się ze służbami odpowiedzialnymi za utrzymanie płyty lotniska oraz zapoznali się z obowiązującymi procedurami bezpieczeństwa. [więcej]
redaktor, 16.02.2017 18:51|czytane: 1056 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pijany policjant na służbie?
Jak się dowiadujemy nieoficjalnie wczoraj zatrzymano nietrzeźwego policjanta na służbie. Funkcjonariusz z Komisariatu Policji w Krośniewicach miał mieć 2 promile. O komentarz poprosiliśmy Komendę Wojewódzką Policji w Łodzi.

Pijany policjant na służbie?, ./upload/articles_pakiety/32913/01_obraz.jpg


- 15 lutego o godz.18.25 w budynku KPP Kutno, podczas odprawy przed służbą, oficer prowadzący odprawę stwierdził, że jeden z funkcjonariuszy, którzy stawili się do służby był nietrzeźwy. Badanie wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie młodszego aspiranta z Komisariatu w Krośniewicach. W tej sytuacji funkcjonariusz nie został dopuszczony do służby - podaje asp.sztab. Radosław Gwis z Biura Prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.-  16 lutego Komendant Powiatowy Policji w Kutnie zawiesił funkcjonariusza w pełnieniu obowiązków służbowych i wszczął postępowanie dyscyplinarne. Katalog kar dyscyplinarnych jest szeroki, od nagany do wydalenia ze służby włącznie.

Zapytaliśmy asp. Radosława Gwisa o posiadanie broni przez policjanta. Oto odpowiedź:

- Młodszy aspirant stawił się do służby i nie pełnił jej wcześniej ani w Krośniewicach, ani w innej jednostce.
Na odprawie miał przy sobie swoją broń służbową, która wraz z amunicją została zabezpieczona w depozycie dyżurnego jednostki. - odpowiada asp. Gwis. - Zgodnie z grafikiem ten funkcjonariusz miał pełnić 12-godzinny dyżur zdarzeniowy w dyspozycji dyżurnego KPP Kutno. [więcej]
wandea, 16.02.2017 10:40|czytane: 3287 razy|25 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dziś spektakl Kochanie na kredyt - bilety w sprzedaży!
Kutnowski Dom Kultury informuje o dostępnych biletach na dzisiejszy spektakl "Kochanie na kredyt". Zapraszamy na godz. 18.00.Bilety w cenie 80 zł dostępne w kasie KDK, CTMiT oraz w sprzedaży ONLINE.

Dziś spektakl Kochanie na kredyt - bilety w sprzedaży!, ./upload/articles_pakiety/32916/01_obraz.jpg


„Kochanie na kredyt” to komedia z elementami farsy – wypukłe zwierciadło, którego zniekształcenie komicznie
wyolbrzymia szczegóły rzeczywistości. Każde powiększenie ma jednak to do siebie, że daje widzowi szansę
dostrzeżenia pozornie nieistotnych detali determinujących nasze życie, a z tego spostrzeżenia płynie konkretna
nauka – w dzisiejszym świecie niezwykle łatwo jest pomylić pragnienie z nałogiem. [więcej]
kultura, 16.02.2017 15:29|czytane: 628 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Od jutra wydawanie paczek przez Stowarzyszenie Bank Żywności
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kutnie przypomina, że do jutra tj. 17.02.2017 r. Stowarzyszenie Bank Żywności w Kutnie wydaje paczki żywnościowe w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa Podprogram 2016. Osoby zakwalifikowane do otrzymywania żywności proszone są o odbiór paczek.

[więcej]
wandea, 16.02.2017 13:23|czytane: 625 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
LEGO Batman w kutnowskim kinie. Wygrali zaproszenia
LEGO Batman w Kinie Kutnowskiego Domu Kultury od 24 lutego. Dwa podwójne zaproszenia na film wygrali: Ada Kopeć i Tomasz Jankowski. Zaproszenia należy odebrać w kasie KDK przed wybranym seansem.

"LEGO Batman" to inteligentniejsza i bardziej zabawna wersja "Deadpoola", czyli bezlitosna kpina z ekranizacji komiksów i współczesnej popkultury. Z drugiej – piękny list miłosny zaadresowany do Człowieka-Nietoperza. Wreszcie jest to bodaj pierwszy w historii film o obrońcy Gotham City, w którym najjaśniejszą gwiazdą nie są czarne charaktery, lecz tytułowy bohater (filmweb.pl)

[więcej]
kultura, 16.02.2017 12:57|czytane: 798 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Akcja Zima i pełna współpraca służb w Kutnie. Ponad 500 interwencji
Chłodne, a wręcz mroźne dni i noce tej zimy bezdomni przetrwali dzięki współpracy i działań pracowników socjalnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kutnie z partnerami i służbami w ramach „Akcji Zima 2016/2017”. Na szczęście do tej pory nie było żadnego tragicznego wydarzenia. 

- „Akcja Zima 2016/2017” przebiega w dalszym ciągu pomyślnie. Dzieje się to głównie dzięki doskonałej współpracy ze służbami (Policją, Strażą Miejską, Strażą Ochrony Kolei, Strażą Pożarną) oraz pracownikami Szpitala, pracownikami przychodni „Dermex”, którzy przyjmują osoby bezdomne na badania lekarskie w tym badania dermatologiczne. Ponadto przez Delikatesy „Społem”, w dni powszechne, dobrowolnie  przekazywane jest mieszkańcom noclegowni świeże pieczywo - informuje Joanna Gała z MOPSu w Kutnie. 

Akcja Zima i pełna współpraca służb w Kutnie. Ponad 500 interwencji, ./upload/articles_pakiety/32912/01_obraz.jpg
Akcja Zima i pełna współpraca służb w Kutnie. Ponad 500 interwencji, ./upload/articles_pakiety/32912/02_obraz.jpg


1 lutego w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kutnie odbyło się spotkanie podmiotów zaangażowanych w „Akcji Zima 2016/2017”. Brali w nim udział funkcjonariusze Policji, pracownik Szpitalnego Oddziału Ratunkowego oraz przedstawiciel Domu Noclegowego i pracownicy socjalni MOPS Kutno. Na w/w spotkaniu podsumowano działania jakie zostały podjęte dotychczas oraz dyskutowano o dalszej współpracy – omawiano jak lepiej usprawnić przebieg „Akcji Zima 2016/2017”.

W trakcie trwania „Akcji Zima 2016/2017” służby na bieżąco odnotowują dużo interwencji związanych z osobami bezdomnymi i zagrożonymi bezdomnością.

W okresie  od 28 października 2016 do 7 lutego br. służby odnotowały ponad 500 interwencji: 
- Szpitalny Oddział Ratunkowy -  100 ( w tym: udzielono pomocy ambulatoryjnej, przyjęto na oddział lub przekazano Policji),
- Komenda Powiatowa Policji – 119 ( w tym: dowieziono do miejsca zamieszkania,
do Ośrodka Interwencji Kryzysowej lub umieszczono w Pomieszczeniu dla osób zatrzymanych),
- Straż Miejska – 327 (w tym: pouczono, przewieziono do szpitala, do miejsca zamieszkania lub do Domu Noclegowego poza godzinami MOPS lub w godzinach funkcjonowania do Ośrodka) [więcej]
redaktor, 16.02.2017 08:26|czytane: 642 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
IV Mistrzostwa Powiatu Kutnowskiego w Squashu. Przedłużony termin zgłoszeń
Aquapark Kutno zaprasza na IV Mistrzostwa Powiatu Kutnowskiego w Squashu. Tutaj regulamin i karta zgłoszenia.

IV Mistrzostwa Powiatu Kutnowskiego w Squashu. Przedłużony termin
[więcej]
wandea, 16.02.2017 09:56|czytane: 580 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
eKuchnia: Śniadaniowe tostowe roladki
Pachnące Prowansją roladki z chleba tostowego otulonego aromatycznym wędzonym boczkiem, nadziewane świeżą papryką, szynką i ciągnącym żółtym serem to świetna propozycja Eweliny Pędzikowskiej na urozmaicone niedzielne śniadanie.
Zapraszamy na 
http://szalonakuchniaeweliny.bloog.pl/

eKuchnia: Śniadaniowe tostowe roladki, ./upload/articles_pakiety/32909/01_obraz.jpg


Składniki:
8 kromek chleba tostowego
8 plastrów żółtego sera
8 plastrów szynki konserwowej
8 plastrów wędzonego boczku
1 czerwona papryka
zioła prowansalskie
[więcej]
redaktor, 16.02.2017 07:41|czytane: 759 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zapowiedzi: V spotkania pisarzy z młodymi czytelnikami w kutnowskiej bibliotece
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Stefana Żeromskiego w Kutnie oraz Wydawnictwo Literatura zapraszają do udziału w wydarzeniu popularyzującym czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży „Z książką na walizkach – V spotkania pisarzy z młodymi czytelnikami”.

Zapowiedzi: V spotkania pisarzy z młodymi czytelnikami w kutnowskiej bibliotece, ./upload/articles_pakiety/32911/01_obraz.jpg


W maju (11 i 12) będą odbywać się spotkania autorskie w bibliotekach, szkołach i innych placówkach oświatowych województwa łódzkiego. Wojewódzki finał imprezy 13 maja nastąpi w Kutnie, dlatego udział w nim stwarza okazję do zaprezentowania twórczych dokonań, pomysłowości oraz podejmowanych starań zmierzających do popularyzacji książki i czytelnictwa.

Udział w wydarzeniu został potwierdzony przez autorów Katarzynę Wasilkowską, Izabellę Klebańską, Katarzynę Ryrych, Beatę Ostrowicką, Kalinę Jerzykowską, Pawła Wakułę, Pawła Beręsewicza i Tomasza Trojanowskiego.

Impreza rozpocznie się przemarszem przebranych dzieci z hasłami promującymi czytelnictwo. Na Placu Marsz. J. Piłsudskiego przewidziane są występy dzieci i młodzieży ze szkół i przedszkoli powiatu kutnowskiego, konkursy, spotkania z pisarzami biorącymi udział w akcji oraz kiermasze książek. Motywem przewodnim tegorocznego spotkania „Z książką na walizkach 2017” są „Strachy na lachy”, [więcej]
kultura, 16.02.2017 08:05|czytane: 460 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
eKologia: Zimowy Spacerownik w sobotę
W sobotę, 18 lutego zapraszamy na leśny spacer w Raciborowie. Wraz z Kutnowskiem Domem Kultury poszukacie wszystkiego co biega, skacze, rośnie i lata. Start o godz. 9.00 przy leśniczówce w Raciborowie. Zapisy i szczegółowe informacje pod numerem tel. 796 363 388.

eKologia: Zimowy Spacerownik w sobotę, ./upload/articles_pakiety/32910/01_obraz.jpg


Spacer realizowany w ramach projektu Poznaj przyrodę regionu kutnowskiego realizowanego dzięki wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. [więcej]
redaktor, 16.02.2017 08:01|czytane: 582 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Popołudnie lata - od dziś nowa wystawa w Galerii Okno na Sztukę
Dziś, 16 lutego o godz. 17.00 zapraszamy do Galerii Okno na Sztukę na otwarcie najnowszej wystawy. Tym razem będzie okazja do spotkania się z malarstwem Roberta Jankowskiego.

Popołudnie lata - od dziś nowa wystawa w Galerii Okno na Sztukę , ./upload/articles_pakiety/32818/01_obraz.jpg
Popołudnie lata - od dziś nowa wystawa w Galerii Okno na Sztukę , ./upload/articles_pakiety/32818/02_obraz.jpg


O jego pracach pisze Piotr Pągowski: Malarstwo Roberta Jankowskiego, to malarstwo zrodzone ze świata barw kruchych    i ulotnych ale zapadających w pamięć, zostawiających ślad. Jest to malarstwo delikatnej plamowej palety barw, które zlatują się akurat w to miejsce co trzeba. Przywodzi na myśl inwazję motyli, które porywem wiatru przenoszą się na inne miejsce, nieporadne, obojętne, jednak pewne swego.

O autorze: Urodzony w 1971 roku w Przysusze. Studia w PWSSP w Łodzi na Wydziale Grafiki i Malarstwa. Dyplom z wyróżnieniem w 1997r. W latach 1998-2009 - asystent w Pracowni Podstaw Kompozycji II prof. Lesława Miśkiewicza na WydzialeGrafiki i Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi. W 2005 roku uzyskał stopień doktora sztuki. Uprawia malarstwo.
[więcej]
kultura, 16.02.2017 07:56|czytane: 636 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Smog to efekt nieumiejętnego palenia..., a dym to zmarnowane paliwo
W piecach c.o. spalamy wszystko - węgiel, drewno, odpady, deski z rozebranych budynków, śmieci, worki, butelki typu pet, a nawet padłe zwierzęta. W ostatnich tygodniach smog był i jest hitem we wszystkich mediach. O zatrutym powietrzu przypominało się politykom, nawet tym z pierwszych stron gazet. Dlaczego dopiero teraz skoro narodowe smrodzenie trawa już od bardzo wielu lat, a węgiel to ponoć podstawa naszej gospodarki?

Smog to efekt nieumiejętnego palenia..., a dym to zmarnowane paliwo, ./upload/articles_pakiety/32906/01_obraz.jpg


Kilkanaście lat temu Stanisław Wikaryjczak, ówczesny wójt gminy Krzyżanów, jako pierwszy w regionie zainstalował w szkole w Kterach piec centralnego ogrzewania na słomę. Jedni mówili o tym z szacunkiem, a inni nabijali się.... Kilka lat temu w Mazewie z inicjatywy wójta Zbigniewa Wojtery także powstała kotłownia na słomę. Okazało się po latach, że pan Stanisław był jednym z pierwszych, którzy docenili  wagę ochrony środowiska.

Obecnie jest coraz więcej przeróżnych systemów pozyskiwania energii z tzw. odnawialnych źródeł.  Nie wszystkich mieszkańców stać na zakup nowoczesnych i ekologicznych systemów grzewczych. Podstawą ogrzewania domu Kowalskiego ciągle jest węgiel kamienny i rzadziej drewno. Gaz nieśmiało dociera głównie do miast. Większość budynków ogrzewają stare piece  lub kuchnie węglowe pamiętające naszych przodków. Oczywiście nie mają one nic wspólnego z ekologią i z oszczędnością.

- Dwa lata temu wymieniłem węglowy kocioł, który służył mi od 1985 roku - mówi Grzegorz. - Wymiana była konieczna, bo pojawił się niewielki wyciek.
Pan Grzegorz zainwestował w nowoczesny piec...
– Wydałem 10 tysięcy złotych, ale warto było - opowiada. - Idzie mniej opału i spalenie jest bardziej efektywne. Przy starym piecu z komina kopciło się strasznie. Teraz nie są to już tak ogromne obłoki dymu. Kupując nowoczesny piec zainteresowałem się także technikami palenia, tak by ograniczyć koszty i chronić środowisko.
[więcej]
redaktor, 15.02.2017 16:29|czytane: 1137 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Walentynki w kutnowski kinie z Troczewskim
W ramach współpracy podjętej przez szkołę w ubiegłym roku z Kutnowskim Domem Kultury uczniowie "Troczewskiego" obecni byli na sali kinowej przed seansami filmowymi, na które wybrali się zakochani.

Walentynki w kutnowski kinie z Troczewskim, ./upload/articles_pakiety/32908/02_obraz.jpg
Walentynki w kutnowski kinie z Troczewskim, ./upload/articles_pakiety/32908/06_obraz.jpg
Walentynki w kutnowski kinie z Troczewskim, ./upload/articles_pakiety/32908/07_obraz.jpg


Młodzież przygotowała ciasteczka walentynkowe dla każdego uczestnika seansu i serdecznie zapraszała do skosztowania tych słodkości. Można było również zainspirować się propozycją walentynkowego stolika utrzymanego w czarnej tonacji z elementami ognistej czerwieni, co korespondowało ze scenografią w wyświetlanym filmie - "Ciemniejsza strona Greya". [więcej]
redaktor, 15.02.2017 19:06|czytane: 683 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Turniej Walentynkowy w Scrabble 2017
To już gimnazjalna tradycja, że SCIBiM co roku organizuje Turniej Walentynkowy. Tak i w tym roku 14 lutego do turnieju zgłosiło się około dwudziestu graczy. Z powodu choroby ostatecznie zagrało 17 uczniów, jak zwykle w dwóch kategoriach: zawansowani i początkujący. Turniej odbył się w walentynkowo udekorowanej sali medialnej SCIBiM.

Turniej Walentynkowy w Scrabble 2017, ./upload/articles_pakiety/32907/01_obraz.jpg
Turniej Walentynkowy w Scrabble 2017, ./upload/articles_pakiety/32907/02_obraz.jpg
Turniej Walentynkowy w Scrabble 2017, ./upload/articles_pakiety/32907/03_obraz.jpg


Rozgrywki sprawnie sędziowali: Jeremi Korowajski i Mikołaj Tetkowski z II C, w organizacji zwodów pomagała Beata Stachowska z III D. Po czterech, pełnych emocji, rundach nastąpiło uroczyste zakończenie turnieju. Wszyscy zawodnicy otrzymali słodkie niespodzianki ufundowane, jak i nagrody, jak zwykle przez p. Agnieszkę Stachowską przewodniczącą Rady Rodziców, która patronuje wszystkim scrabblowym przedsięwzięciom.

Zwycięzcy w kategorii zaawansowani:
I m-ce: Marcin Rojewski II A
II m-ce: Piotr Matczak III D
III m-ce: Marcin Strzelec II A [więcej]
redaktor, 15.02.2017 18:52|czytane: 190 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
eKologia: Dokarmiajmy ptaki zimą
Zima to trudny czas dla ptaków. Poszukiwania pożywienia pochłaniają ich cenną energię dlatego warto pomóc naszym pierzastym mniejszym braciom, tak jak pan Krystian z Kutna, który dokarmia ptaki zimą. Na wielu kutnowskich podwórkach stoją karmniki, a na parapetach stojaczki ze słoninką.

eKologia: Dokarmiajmy ptaki zimą, ./upload/articles_pakiety/32889/01_obraz.jpg
eKologia: Dokarmiajmy ptaki zimą, ./upload/articles_pakiety/32889/04_obraz.jpg
eKologia: Dokarmiajmy ptaki zimą, ./upload/articles_pakiety/32889/06_obraz.jpg


Ptaki więc często przylatują, bo wiedzą że właśnie w tym miejscu czeka na nich coś dobrego. Jeśli już zdecydujemy się nadokarmianie, róbmy to regularnie. Ptaki  bowiem szybko przyzwyczajają się do "stołówki", a dłuższe przerwy w dostarczaniu pożywienia mogą być dla nich niebezpieczne. Bierzmy zatem przykład z pana Krystiana.
[więcej]
wandea, 15.02.2017 15:07|czytane: 745 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Kutnowski Dom Kultury zaprasza na zajęcia tańca towarzyskiego
Kutnowski Dom Kultury zaprasza dzieci i młodzież w wieku 7-15 lat na zajęcia tańca towarzyskiego. Wkrocz do świata kolorowych sukni zdobionych piórami i cekinami, eleganckich fraków i parkiety wypełnionego parami! W programie nauka tańców standardowych: walca angielskiego, tango, walca wiedeńskiego i latynoamerykańskich: salsy, kubańskiej cha-chy i skocznego jive'a.

Kutnowski Dom Kultury zaprasza na zajęcia tańca towarzyskiego , ./upload/articles_pakiety/32903/01_obraz.jpg
Kutnowski Dom Kultury zaprasza na zajęcia tańca towarzyskiego , ./upload/articles_pakiety/32903/02_obraz.jpg
Kutnowski Dom Kultury zaprasza na zajęcia tańca towarzyskiego , ./upload/articles_pakiety/32903/03_obraz.jpg


Zajęcia prowadzone z myślą o najmłodszych, którzy na zajęciach ćwiczą nie tylko kroki, lecz także poprawiają swoją sylwetkę,  muzykalność, koordynację ruchową i kondycję. Dzięki występoom przed publicznością tancerze stają się bardziej pewni siebie i przełamują barierę wstydu. To najlepsza inwestycja w rozwój młodego człowieka, która z pewnością zaprocentuje.

ZAJĘCIA DLA DZIECI ODBYWAJĄ SIĘ Z PODZIAŁEM NA GRUPY: 7 - 11 LAT - środy 16.45-17.45, sala baletowa A - KDK  12-15 LAT - piątki 16.30-17.30 - sala baletowa B - KDK

Zajęcia prowadzone są przez Kacpra Pawłowskiego - dyplomowanego  instruktora tańca towarzyskiego (AWF Gdańsk 2015), tancerza najwyższej międzynarodowej klasy tanecznej S w tańcach standardowych i latynoamerykańskich. [więcej]
kultura, 15.02.2017 14:53|czytane: 568 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi ogłasza konkursy plastyczne
Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi zaprasza dzieci oraz młodzież z rodzin zastępczych i wielodzietnych do udziału w konkursie plastyczno-literackim w ramach Wojewódzkich Obchodów Dnia Rodziny.

Prace należy przesyłać do siedziby RCPS w Łodzi, przy ul. Snycerskiej 8, 90-302 Łódź, do 10 marca 2017 r. Dzieci w wieku od 3 do 10 lat mają zilustrować temat: „Moje wymarzone wakacje”. Dzieci i młodzież w wieku 11-18 lat - „Wyprawa moich marzeń”. Dzieci i młodzież w wieku od 7 do 18 lat mogą zaprezentować w dowolnej formie „Krajobraz zaklęty w słowach”.
[więcej]
pismak, 15.02.2017 14:33|czytane: 234 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kocham Panią bardzo mocno. Pójdą na recital Janusza Radka
„Kocham Panią bardzo mocno” to recital Janusza Radka, który odbędzie się w Kutnowskim Domu Kultury z okazji Dnia Kobiet 9 marca o godz. 18.00. Bilety w cenie 45 zł nadal w sprzedaży. Mamy dla Was dwa zaproszenia na koncert. Wylosowali je: Marcin Wójcik i Joanna Lewaniak. Zaproszenia należy odebrać w kasie KDK przed koncertem.

Kocham Panią bardzo mocno. Pójdą na recital Janusza Radka, ./upload/articles_pakiety/32904/01_obraz.jpg


Janusz Radek to kojarzony z piosenką aktorską wokalista, który swoim wyjątkowym (podobno aż cztero - i pół oktawowym) głosem przyciąga i hipnotyzuje nawet najbardziej oporne na wyszukane dźwięki ucho.
To jednocześnie nie dająca się  łatwo zaszufladkować osobowość sceniczna, której koncerty są małymi spektaklami, pełnymi zaskakujących elementów, gdzie ważną rolę odgrywa nie tylko sama piosenka, ale też rekwizyt, kostium czy ruch sceniczny. Jedną z form  jego działalności artystycznej są recitale wokalne, podczas których prezentuje własne interpretacje najpiękniejszych piosenek z dorobku innych twórców.

Koncert Janusza Radka to bez wątpienia wspaniały prezent na Dzień Kobiet. Tym bardziej, że artystę wraz z zespołem będziemy mogli usłyszeć  już w marcu w Kutnowskim Domu Kultury, w projekcie zatytułowanym „Kocham Panią bardzo mocno” – a więc dedykowanym przede wszystkim kobietom. [więcej]
kultura, 15.02.2017 12:26|czytane: 395 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Nad Ochnią
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie to nowy cykl dziennika internetowego eKutno.pl Tym razem pokazujemy tereny przy Ochni i samą rzekę na przełomie lat 60-70. Niedługo w związku z pozyskanymi przez samorząd miejski środkami z UE tereny zielone przy Ochni zmienią całkowicie swoje oblicze.

Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Nad Ochnią, ./upload/articles_pakiety/32810/01_obraz.jpg
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Nad Ochnią, ./upload/articles_pakiety/32810/02_obraz.jpg
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Nad Ochnią, ./upload/articles_pakiety/32810/03_obraz.jpg


Mieszkańcy pamiętają tereny nad Ochnią jako dziewicze tereny zielone. No i Ochnia była prawdziwą rzeką :)

W ramach projektu Zielona Oś Miasta-rozwój gospodarki turystycznej Kutna powstaną ścieżki rowerowe, rozarium, szlaki turystyczne, strefa zabaw, strefa sportu a w niej m.in. pumptrack- rowerowy plac zabaw dla młodzieży i dorosłych, strefa odpoczynku. [więcej]
redaktor, 15.02.2017 12:20|czytane: 2573 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
20 tabletów od Media Expert dla Gimnazjum nr 2 w Kutnie
Pod koniec stycznia dyrektor Gimnazjum nr 2 im. Marsz. J. Piłsudskiego w Kutnie mgr Juliusz Sieradzon odebrał dla szkoły 20 nowoczesnych tabletów. Sprzęt przekazał elektromarket Media Expert w Kutnie, który w grudniu 2016 r. ogłosił specjalny konkurs dla swoich klientów.

20 tabletów od Media Expert dla Gimnazjum nr 2 w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/32902/01_obraz.jpg


W internetowym głosowaniu to oni zdecydowali, że to gimnazjum zostało obdarzone największym uznaniem. Społeczność szkoły dziękuje kutnowskiemu Media Expert oraz jego klientom – sympatykom szkoły –
za przekazane tablety. Będą one stanowić wyposażenie pracowni informatycznej i posłużą do celów dydaktycznych uczniom gimnazjum, a od września 2017 r. uczniom Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marsz. J. Piłsudskiego. [więcej]
pismak, 15.02.2017 11:42|czytane: 490 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kolizja na Łęczyckiej w Kutnie
Kutnowska Policja ustala okoliczności kolizji samochodów osobowych na Łęczyckiej w Kutnie. Dziś przed południem Fiat Seicento uderzył w stojący na drodze Opel Zafira. Są ranni.

Kolizja na Łęczyckiej w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/32901/01_obraz.jpg
Kolizja na Łęczyckiej w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/32901/02_obraz.jpg
Kolizja na Łęczyckiej w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/32901/03_obraz.jpg


Do szpitala trafili z obrażeniami klatki piersowej kierowca Fiata, starszy mężczyzna oraz  pasażerka. Od kierowcy Fiata zostanie pobrana krew na ustalenie stanu trzeźwości, jak twierdzi dyżurny KPP Kutno, mężczyzna ze względu na uraz nie mógł skorzystać z alkomatu. Trwają czynności służb mundurowych. [więcej]
wandea, 15.02.2017 11:36|czytane: 2459 razy|16 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Projekt sieci szkół w Gminie Żychlin
10 lutego odbyła się Sesja Rady Miejskiej poświęcona dostosowaniu sieci szkół podstawowych i gimnazjum do nowego ustroju szkolnego. Po stwierdzeniu quorum przez przewodniczącą Rady i prawomocności obrad, głos zabrał burmistrz Grzegorz Ambroziak, który przedstawił zakres proponowanych zmian i najważniejsze argumenty za podjęciem uchwały w proponowanej wersji.

Projekt sieci szkół w Gminie Żychlin, ./upload/articles_pakiety/32899/01_obraz.jpg
Projekt sieci szkół w Gminie Żychlin, ./upload/articles_pakiety/32899/02_obraz.jpg
Projekt sieci szkół w Gminie Żychlin, ./upload/articles_pakiety/32899/03_obraz.jpg


Projekt nowej sieci szkół zakłada funkcjonowanie w mieście i gminie trzech szkół podstawowych ośmioklasowych, czyli istniejących w chwili obecnej „Jedynki”, „Dwójki” i „Grabowa”. Gimnazjum będzie wygaszane zgodnie z jednym z wariantów ustawowych wprowadzanej reformy. Istotną zmianą, która będzie wprowadzona od 1 września 2019 r. jest zmiana siedziby Szkoły Podstawowej nr 1. Z dotychczasowej przy ul. 1 Maja, szkoła przeprowadzi się do obiektu po wygaszanym gimnazjum, przy ul. Łukasińskiego. W okresie przejściowym, tj. od 1 września br. do 1 września 2019 r., zgodnie z projektem burmistrza, Rada Miejska dokonała niewielkiej zmiany obwodów szkolnych. Dopiero w 2019 r. nastąpi istotna zmiana obwodów.

Z zasięgiem poszczególnych obwodów można zapoznać się pod linkiem.

W dalszej części obrad kierownik Referatu Oświaty i Zdrowia Małgorzata Szymańska, przybliżyła nowy projekt reformy polskiego systemu oświaty wraz ze wszystkimi zmianami do tej pory zaistniałymi, który obowiązywać będzie od września br. Zwróciła uwagę na złożoność reformy oraz zbyt krótki czas na jej wdrożenie. W czasie ogłoszonej w obradach przerwy, głos zabrali nauczyciele żychlińskiego Gimnazjum, którzy wyrazili swe rozgoryczenie i obawy odnośnie dalszych losów Gimnazjum i ich, jako pracowników oświaty. Zwrócili się do radnych o rozważenie możliwości wcześniejszego połączenia dwóch szkół. Chcieliby włączenia Szkoły Podstawowej nr 1 do Zespołu Szkół nr 1, tak by już od września br. uczniowie z podstawówki poszli do szkoły przy ul. Łukasińskiego razem z gimnazjalistami i uczniami liceum. Martwi ich również fakt, że nie znają swojej przyszłości zawodowej, tego czy zachowają pracę. Wyrazili również obawy o losy liceum, o wykorzystanie dobrze przygotowanych i wyposażonych sal lekcyjnych. [więcej]
pismak, 15.02.2017 09:58|czytane: 887 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Polsad z Kutna z nagrodą Renault Trucks Dealer of the Year 2016
Konkurs Renault Trucks Dealer of the Year organizowany jest tej od czterech lat. W tej edycji po raz kolejny wyróżnienie zdobyła nasza rodzima firma Polsad z Kutna. Firma ma cztery autoryzowane serwisy Renault Trucks w Kutnie, Fabianowie k/Kalisza, Rzgowie pod Łodzią i Starym Mieście k/Konina.

Polsad z Kutna z nagrodą Renault Trucks Dealer of the Year 2016 , ./upload/articles_pakiety/32900/01_obraz.jpg


W edycji konkursu Renault Trucks Dealer of the Year 2016 wzięło udział 30 warsztatów Renault Trucks ocenianych w 6 kategoriach w najważniejszych obszarach obsługi posprzedażnej.

Nagrodę z rąk Małgorzaty Kulis, Vice President Volvo Group Trucks Sales, Baltic Sea Market oraz Henryka Kliczewskiego, Dyrektora ds. Obsługi Posprzedażnej polskiej organizacji Volvo Group Trucks Sales, odebrał Jacek Korczak, właściciel firmy Polsad.
[więcej]
pismak, 15.02.2017 09:48|czytane: 1204 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Koncert Jubileuszowy 620 lat Żychlina
W ostatnią niedzielę w gmachu Żychlińskiego Domu Kultury odbył się Koncert Jubileuszowy otwierający  obchody 620- lecia nadania praw miejskich miastu Żychlin. Oficjalne obchody tej doniosłej rocznicy otworzyli Burmistrz Gminy  Żychlin Grzegorz Ambroziak oraz Przewodnicząca Rady Miejskiej Elżbieta Tarnowska.

Koncert Jubileuszowy 620 lat Żychlina, ./upload/articles_pakiety/32898/01_obraz.jpg
Koncert Jubileuszowy 620 lat Żychlina, ./upload/articles_pakiety/32898/03_obraz.jpg
Koncert Jubileuszowy 620 lat Żychlina, ./upload/articles_pakiety/32898/06_obraz.jpg


Po części oficjalnej licznie zebrani mieszkańcy naszego miasta i gminy za sprawą utalentowanej artystycznie młodzieży z Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego  im. Adama Mickiewicza w Żychlinie, przenieśli się do krainy musicalu i filmu. Utwory zaprezentowane przez chór szkolny ,,Allegro” oraz solistów, wśród których znaleźli się: Natalia Kubiak, Weronika Mrozowicz, Wiktoria Żernicka i Wojciech Dzwonkowski, spotkały się z gorącym przyjęciem publiczności. Wielką radość sprawiła również swoim występem absolwentka Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Żychlinie – Aleksandra Sampolska. [więcej]
kultura, 15.02.2017 09:03|czytane: 539 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Gorące Walentynki z Małgorzatą Ostrowską
Wczoraj na scenie Centrum Teatru, Muzyki i Tańca w Kutnie wystąpiła Małgorzata Ostrowska z zespołem. Ci którzy wybrali taką atrakcję na Walentynki,  na pewno nie czują zawodu. Publiczność bawiła się znakomicie, śpiewając z gwiazdą polskiej muzyki rozrywkowej.

Gorące Walentynki z Małgorzatą Ostrowską, ./upload/articles_pakiety/32897/08_obraz.jpg
Gorące Walentynki z Małgorzatą Ostrowską, ./upload/articles_pakiety/32897/13_obraz.jpg
Gorące Walentynki z Małgorzatą Ostrowską, ./upload/articles_pakiety/32897/28_obraz.jpg


Więcej zdjęć Piotra Szatkowskiego

Ostrowska zaśpiewała swoje największe przeboje, m.in. "Meluzynę", "Śmierć w dyskotece!" "Szklaną pogodę" i nowych utworów z ostatnich płyt. Gorący wieczór w Domu Dochodowym zakończył się gromkimi brawami.
[więcej]
kultura, 15.02.2017 08:43|czytane: 1240 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Upał, bezmyślność urzędnika i zadłużenie szpitala
Czy człowiek może poczuć się w konsystencji budyniu waniliowego, serka topionego lub innego smacznego acz płynnego zjawiska? Odpowiadam, tak może i... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Drugie Kutnowskie Dni Fantastyki
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kutnie już od przyszłego czwartku zaprasza na Kutnowskie Dni Fantastyki. Wstęp wolny na wszystkie wydarzenia. A w programie spotkania z autorami, koncert, warsztaty malarskie, pokaz... [więcej]
Sport
"Jedynka" trzecia w ręczną w Orlikowej Lidze Mistrzów
We wtorek w Poddębicach odbył się turniej rejonowy w piłce ręcznej chłopców w ramach Orlikowej Ligi Mistrzów - Łódzkie Gra w Ręczną. W turnieju udział wzięła Szkoła Podstawowa nr 1 w Kutnie. W wyniku zaciętej i bardzo wyrównanej rywalizacji chłopcy z Jedynki... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Zawieszka Nieśmiertelnik Srebro +GRAWER Zdjęcia i Tekstu Idealny i modny prezent dla kobiety i mężczyzny. Wspaniały prezent na Imieniny, Urodziny, Rocznicę, Walnetynki, Dzień Kobiet, Mikołaja, oraz pod choinkę na Gwiazdkę Świąt Bożego Narodzenia... [czytaj więcej]
Kotki Oddam kotki w dobre ręce. Więcej informacji pod nr telefonu 602430567.... [czytaj więcej]
Monitoringi, alarmy Witam, oferuję usługę konfiguracji oraz montażu kamer, alarmów oraz innych systemów zabezpieczeń. Wykonuję również inne usługi informatyczne. Zapraszam.... [czytaj więcej]
Sprzedam biurko duże 210 cm / bardzo dobre wykonanie Mam do sprzedania duże biurko w bardzo dobrym stanie. Biurko ma ponad 1,5 metra i było robione na zamówieni a więc jest wykonane z bardzo dobrego materiału. Posiada wiele szuflad, miejsce na je... [czytaj więcej]
Fly High Production – Produkcja filmowa Firma Fly High Production to przede wszystkim profesjonalna produkcja filmów i innych form audiowizualnych, bazująca na najnowszych technologiach min zastosowaniu drona i innych technologii stabiliz... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
Odzież na sklepy, butiki, stragany Oferujemy odzież na sklepy, butiki, stragany w bardzo dobrej jakości z Niemiec i Włoch. U nas klient zamawia według osobistego zapotrzebowania (damskie, męskie, dziecięce,... [czytaj więcej]
samochód do ślubu wesele OFERUJĘ PAŃSTWU WYNAJEM LIMUZYNY AUDI w kolorze czarna perła. Samochód jest reprezentacyjny, idealny na tak wyjątkową uroczystość. Zaletą tego samochodu jest przestronne wnętrze i duży baga... [czytaj więcej]
Zespół jednoosobowy DJ Polecam jednoosobowy zespół muzyczny (klawisz i vokal na żywo)który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gram na terenie całego kraju. Wieloletnia praktyka w prowad... [czytaj więcej]
Zespół muzyczny KONKRET to pięcioosobowy zespół muzyczny, który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gramy głównie na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego. Wieloletnia... [czytaj więcej]
Zatrudnimy pracowników Firma P.P.H.U. "ELBEMA" s.c. zatrudni pracownika na stanowisko elektromonter lub pomocnik elektromontera. Mile widziane prawo jazdy kat.B oraz uprawnienia Sep 1kV. CV proszę przesyłać na adres mail... [czytaj więcej]
Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Najlepsze rozwiązanie, jeżeli pilnie potrzebujesz pieniędzy. Nie pytamy o Twój cel – całą sumę możesz przeznaczyć na dowolny,... [czytaj więcej]
SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996ROK PILNIE SPRZEDAM MAM DO SPRZEDANIA SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996 ROK rn5-DRZWIrnKOLOR CZARNY rnPILNIE SPRZEDAM... [czytaj więcej]
Kawalerka do wynajęcia, Kutno ul. Słowackiego Wynajmę mieszkanie w bloku przy ulicy Słowackiego. Jest to odświeżona kawalerka o powierzchni 27 m. kw., w sam raz do zamieszkania.rnCena 850 zł zawiera czynsz i odstępne dla właściciela, do k... [czytaj więcej]
SPECJALISTA DS. MARKETINGU I SPRZEDAŻY Jesteśmy firmą zajmującą się produkcją mebli tapicerowanych i poszukujemy osób młodych, ambitnych oraz kreatywnych na stanowisko: SPECJALISTA DS. MARKETINGU ORAZ SPRZEDAŻY Obowiązki:  ... [czytaj więcej]
PRACA HUTA Poszukujemy osób do pracy w Hucie w Dąbrowie Górniczej na stanowiska: - operator wózka widłowego - operator suwnicy – uprawnienia IS specjalne trawersowe, chwytakowe Warunki: - atrakcyjne w... [czytaj więcej]
RINTAL Polska poszykuje samodzielnych monterów schodów Producent schodów, Rintal Polska Sp. z o.o. poszukuje samodzielnych monterów schodów.rnrnZakres działalności:rn- montaż schodów samonośnych oraz obić na schody betonowernrnWymagania:rn- włas... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę AVENSIS I lub II tel.725-361-836 Kupie Toyote AVENSIS I lub II COROLLE YARIS MERCEDESA SPRINTERA 124 190 W210 oraz Maszyny Rolnicze Ursus Zetor Wladymirec Przyczepy Kombajny tel. 725.361.836 cala Polska atrakcyjne ceny szybki odbiór... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Mikołaj Baranowski:
8 minut temu
Pisssssofff
Zenobiusz Biga:
16 minut temu
Rzeczniczka jest córką Mańkowskiego
Dymitr Fiut:
42 minut temu
Jaro, gratulacje i czymam ciuki za cie.
Onufry Kamiński:
53 minut temu
W Kutnie jest praca , kto chce ten pracuje tylko trzeba chcieć , ja nie narzekam . Czytaj ze zrozumieniem interes się kręci nie z kim, tylko z czym kolejny przykład prostactwa
Bonifacy Ukolicz:
1 godzin temu
To z ciebie Onufry taki "komputerowy lodziarz", co do komputera - widać, co napisałeś, a co do lodów - z kim ten interes kręcisz, to staje sie coraz jasniejsze. Co do nauki to ci napisali - w Kutnie nie ma pracy dla absolwentów uniwersytetów i politechnik, a są stanowiska i praca dla absolwentow WSGK. To wystarczy.
Roman Kolumna:
2
 · 
2 godzin temu
A sekretarzem jest Pan Korowajski? Czyzby mąż sędziny która uznala winnego karkówe niby ze wplywal na swiadkow?
Onufry Kamiński:
2 godzin temu
Do Metody Głąb
Zgadzam się to co napisałeś i popieram tylko 5 osób przystąpiło do konkursu . pytam gdzie reszta społeczeństwa??
Do Bernadeta Konkurs był na stronie , ale jak widać nie szukasz tylko siedzisz i pierdzisz w stołek. Kręci cię temat co się dzieje na Policji - bo jesteś nadzwyczajnym plotkarzem i to jeszcze na dodatek pewnie bez wykształcenia.
Ja mam budkę z lodami nie mam wykształenia interes się kręci i nikomu nie zazdroszczę a wy weźcie się za naukę i przystępujcie do konkursów
Błażej Lubicz:
2
 · 
2 godzin temu
Sekretarzem w urzędzie pracy jest mąż sedziny, przed którą zeznawal ten pan.. Czy to przypadek że policjant został skazany
Szczepan Bzdura:
2 godzin temu
SANDERUS TIMES - eBiuletyn Agencji MRPiH "podkówka".Podajemy komunikat: Jeden karierowicz, abiturient i absolwent Instytutu Mniemanologii Stosowanej - emerytowany Metody Głąb (bez tytułu) - został wytrzepany, wygarbowany, wyprany, wykrochmalony, wymaglowany, położony na obie łopatki i zapędzony w kozi róg przez użytkowników portalu eKutno. Ciekawe, czy to mu pomoże w odnalezieniu właściwych kierunków i dobrych dróg? A mówią, że pralnie itd..... są niepotrzebne? ~praojciec Allexander - redaktor naczelny.
Robert Małopolski:
3 godzin temu
Pan Rafał chyba się zagalopował porównanie Kłopota do pana Bieńka jest wysoce nie na miejscu.
Szczepan Bzdura:
3 godzin temu
###"R". Toście se pogadali na najwyższym światowym poziomie. Szkoda, że tak krótko. Podobają mi się wasze rozmowy. Całą noc mogłabym was słuchać. Burzyński i Kłopotowski i cała ta cudowna Burzmanna na okrągło powinni was słuchać. Może by się zaczęli nawracać na normalność czyli na głęboką wiarę, wysoką kulturę i szlachetną naturę, czego im z całego serca życzę. Pozdrawiam Was drodzy moi mądrzy dyskutanci. Dialogi kute na cztery nogi. I to jest właśnie to na co tyle lat czekałam. Się doczekałam. Ludzie zaczynają normalnie rozmawiać. Nie po rusku, nie po grecku, nie po turecku, nie po niemiecku, tylko po naszemu, po bożemu, po polsku i po chrześcijańsku. Na pewno coś dobrego z tego wyniknie. Tylko o to chodzi. Tak trzymajcie! Idzie nowe!! Bogu niech będą dzięki. ~emerytowana nauczycielka
Ewaryst Ziabka:
3 godzin temu
Panie Nwerowski mówiąc ,że problemem szpitala jest wiek pracowników po prostu pan obraził pracowników szpitala . Zapytam w jakim pan jest wieku i czy ten wiek nie jest problemem dla szpitala?
Barbara Ajsicz:
3 godzin temu
Podobno urzędnik ma poparcie PSlu, czy to prawda?
Amalgund Walczak:
2
 · 
3 godzin temu
A był, czy nie był o to jest pytanie?
Lech Kantor:
3 godzin temu
Prosimy o wypisanie zasług , może być w punktach.
Hugo Lewi:
3 godzin temu
Bolesław to uważasz ,że ci co tam pozostali i pracują to nie mają honoru? Czyżby ten jeden był tylko z honorem?
Zenon Kwasigroszek:
3 godzin temu
Faust i oni zostali tak do tej pory.
Teodor Pobłocki:
3 godzin temu
No widzisz Metody przystąpiłeś i co d..a.
Wawrzyniec Gielniowski:
4
 · 
3 godzin temu
wygraną zawdzięcza poparciu w Urzędzie Miasta, chyba pan sekretarz, bo to ,,koledzy z boiska,,
Arseniusz Błaszczyński:
4 godzin temu
Ciekawy jestem co się stało z poprzednim szefem tej komórki.Najciekawsze artykuły
 ·  14
4 dni temu
Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK
 ·  188
4 dni temu
Apel do mieszkańców Kutna, do ludzi, którym na sercu leży dobro miasta i powiatu
 ·  73
5 dni temu
Coraz wyższe pensje prezesów spółek miejskich
 ·  20
5 dni temu
Od dziś parking przy dworcu PKP na Siemiradzkiego zamknięty. Radny interpeluje
 ·  36
10 dni temu
Piramida aptekarska. Lekarz z kutnowskiego szpitala na ławie oskarżonych
 ·  7
10 dni temu
Mieszkańcy Podrzecznej będą mogli wykupić tańszy abonament w strefie płatnego parkowania
 ·  278
11 dni temu
Memorandum do potencjalnych prywatnych partnerów w budowie hali w Kutnie
 ·  10
14 dni temu
Smaczne mówienie, prawda i hejt. Profesor Jerzy Bralczyk w Kutnie
 ·  3
15 dni temu
Piknik Rodzinny w
 ·  14
15 dni temu
Akt erekcyjny wmurowany pod stacjonarne hospicjum w Kutnie
 ·  6
17 dni temu
Znajdź się na zdjęciach z Pikniku Organizacji Pozarządowych
 ·  8
17 dni temu
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Bogata kutnowska tradycja fotograficzna
 ·  32
17 dni temu
Strażacy mieli pełne ręce roboty. Mieszkańcy liczą straty po ulewie
 ·  34
19 dni temu
Komendant Powiatowy Policji w Kutnie odpowiada
 ·  107
19 dni temu
Propozycja PSL pro forma?
 ·  9
19 dni temu
Urzędnik urzędnikowi nierówny. Nagrody na Dzień Samorządowca
 ·  4
19 dni temu
Wyjątkowy spektakl pt. Królewna Śnieżka na Dzień Dziecka w Krośniewicach
 ·  50
20 dni temu
Różnice między teorią a praktyką? Kłopoty z prawem komendanta Policji w Kutnie
 ·  6
20 dni temu
Taniec i zabawa na Dniu Dziecka w Kutnie
 ·  5
20 dni temu
Rockowy festiwal na Kutnowiance cz.2
 ·  9
20 dni temu
Fotoreportaż Qtnoizz Fest cz.1
 ·  2
21 dni temu
Stalowe Tumy 2017 i skarb czyli prototyp polskiej amfibii Fiat 126-P LPT
 ·  4
22 dni temu
Uczennice z Kasprowicza wygrały konkurs o patronie I LO. Polecą szybowcem!
 · 
26 dni temu
Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny. W Łódzkiem najlepsi uczniowie z Kleszczowa
 ·  61
27 dni temu
Warunki PSL wchodzą w życie. Starostwo likwiduje stanowiska
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności