eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 25.06.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,34209-p-jolanta-zagajewska-by-a-dusza-towarzystwa," title="Kutno: ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa</b><br>To nie był czas. To nie była pora.I zgasło słońce, kiedy...</div></a> <a href="/kultura,34210-nagrody-w-dziedzinie-kultury-dla-makowskiego-i-kacalaka," title="Kutno: Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka</b><br>Jarosław Makowski i Tadeusz Kacalak otrzymali Nagrody Prezydenta Kutna w dziedzinie kultury....</div></a> <a href="/wiadomosci,34213-dni-pola-w-strzelcach," title="Kutno: Dni Pola w Strzelcach" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Dni Pola w Strzelcach</b><br>Dziś w Strzelcach odbyły się Dni Pola...</div></a> <a href="/wiadomosci,34208-ekuchnia-udka-po-maroka-sku," title="Kutno: eKuchnia: Udka po marokańsku" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>eKuchnia: Udka po marokańsku</b><br>Nieziemsko pachnące, delikatne i soczyste udka z kurczaka marynowane z aromatycznymi...</div></a> <a href="/wiadomosci,34193-uczniowie-i-nauczyciele-z-kutna-nagrodzeni," title="Kutno: Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni</b><br>Dziś w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie odbyło się...</div></a> <a href="/wiadomosci,34187-jubileuszowy-wiecz-r-z-kr-tkimi-filmami-w-centrum-teatru-muzyki-i-ta-ca," title="Kutno:  Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca" class="none white"><div id="opis_slidera"><b> Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca</b><br>30 czerwca, o godzinie 18:00 odbędzie się jubileuszowa edycja Euroshorts w...</div></a> <a href="/wiadomosci,34182-radni-powiatowi-mieli-szkolenie-wiedza-wszystko-o-tablecie," title="Kutno: Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie</b><br>Tableciku, tableciku powiedz przecie, kto jest najmądrzejszy w radzie? Dziś przed...</div></a> <a href="/wiadomosci,34173-zmar-marek-w-jkowski-regionalista-i-by-y-prezes-tpzk," title="Kutno: Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK</b><br>Zmarł Marek Wójkowski  (1955-2017) – regionalista, kolekcjoner, pasjonat historii 37 pp, ...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Kutnowscy Judocy na zawodach w Płocku
W sobotę, 16 listopada w płockiej hali sportowej odbył się bardzo silnie obsadzony (350 startujących) Ogólnopolski Turniej Judo Dzieci i Młodzików.

Kutnowscy Judocy na zawodach w Płocku, ./upload/articles_pakiety/21818/01_obraz.jpg


Wzięli w nim udział zawodnicy z ponad 30 klubów reprezentujących siedem województw: kujawsko-pomorskie, łódzkie, warmińsko-mazurskie, swiętokrzyskie, pomorskie, lubuskie i mazowieckie.

Młodzi judocy z UKS Ippon MDK Kutno trzykrotnie stawali na podium.
Brązowe medale wywalczyli:Kinga Medyńska, Michał Śliwiński, Piotr Graczyk
Bardzo dobre punktowane miejsca zajęli także: Bartosz Krężel- IV, Damian Masłowski- V, Wojciech Florczak V, Miłosz Myszkowski VII, Hanna Medyńska VII. [więcej]
pismak, 18.11.2013 07:27|czytane: 1317 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Biwak 11 Kutnowskiego Szczepu Watra
W weekend w Szkole Podstawowej Nr 1 w Kutnie  odbył się  kolejny Biwak 11 Kutnowskiego Szczepu Watra działającego przy tejże szkole. W imprezie wzięło udział 11 jednostek zuchowych i harcerskich a także grupa z oddziału 0b SP Nr 1, w sumie blisko 150 osób. Zarówno zuchy jak i harcerze bardzo aktywnie spędzali biwakowy czas.

 Biwak 11 Kutnowskiego Szczepu Watra, ./upload/articles_pakiety/21811/01_obraz.jpg
 Biwak 11 Kutnowskiego Szczepu Watra, ./upload/articles_pakiety/21811/02_obraz.jpg
 Biwak 11 Kutnowskiego Szczepu Watra, ./upload/articles_pakiety/21811/03_obraz.jpg


Po wieczornym uroczystym apelu szczepu zuchy rozpoczęły przygodę z „Morskimi opowieściami”. W trakcie wielu gier i zabaw wykazały się olbrzymia już zuchową wiedzą i umiejętnościami  a także sprawnością fizyczną w pokonywaniu pirackich zadań. Harcerze również nie nudzili się tej nocy, na kila godzin przenieśli się w  baśniowy świat, w którym harcerska wiedza, umiejętności a także spryt i kreatywne myślenie konieczne były do zwycięstwa w współzawodnictwie zespołów. [więcej]
pismak, 18.11.2013 07:21|czytane: 1408 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Posłuchaj wierszy Fryza w Radio Łódź
Dziś o godzinie 20.00 w Radio Łódź redaktor Joanna Sikorzanka wspomni rozmowy z poetą Arturem Fryzem, audycje, jego książki Nie zabraknie również nagranych wierszy czytanych przez zmarłego autora. [więcej]
kultura, 17.11.2013 17:21|czytane: 1363 razy|komentuj|czytaj cały
Odszedł od nas Artur Fryz


[więcej]
redaktor, 17.11.2013 15:45|czytane: 1702 razy|komentuj|czytaj cały
Sławomir Matusz: Nazajutrz
Sławomir Matusz

Nazajutrz


Coś we mnie pękło. Straciłem kierunek.
Nie wiem jak pokonać listopad, przebrnąć
przez grudzień. Opadające liście przynoszą
złe wieści. Zimno w domu. Kaleczą mnie
języki ludzi którzy mieli mnie kochać.
Nie wiem gdzie jest Polska. Przyszłość
myli mi się z przeszłością. Patrzę w
przyszłość i widzę przeszłość. Patrzę
w przeszłość i widzę przyszłość.
Przyjaciele odchodzą, zamiast przychodzić.
Patrzę jak ludzie tańczą w Kutnie [więcej]
redaktor, 17.11.2013 15:52|czytane: 2081 razy|komentuj|czytaj cały
Kondolencje

Kondolencje

[więcej]
wandea, 14.11.2013 16:25|czytane: 1946 razy|komentuj|czytaj cały
Pokonaliśmy Stal Ostrów Wielkopolski
W sobotę w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie rozegrano 8. kolejkę I ligi mężczyzn. Zespół KKS Polfarmex Kutno podejmował Intermarche Bricomarche BM Slam Stal Ostrów. Po zaciętym meczu koszykarze z Kutna wysoko wygrali z zespołem z Ostrowa Wielkopolskiego 69:42 (18:14, 20:7, 12:15, 19:6).

Pierwsza kwarta zaczęła się pomyślnie dla zespołu z Kutna. Przez pierwsze kilka minut zawodnicy Stali nie mogli rzucić punktów. Przełamanie nadeszło dopiero po 4 minutach lecz Polfarmex zdołał już wtedy rzucić 6 pkt. Ostrowianie zaczęli gonić wynik z dobrym skutkiem. Cztery minuty przed zakończeniem pierwszej ćwiartki doprowadzili do remisu 8:8, a chwilę później po celnym rzucie za 2 punkty Adama Kaczmarzyk goście wyszli na jednopunktowe prowadzenie. Radość kibiców Ostrowa Wielkopolskiego jednak nie trwała długo. Zawodnikom z Kutna udało się odskoczyć w końcówce pierwszej kwarty na 4 punkty.

Pokonaliśmy Stal Ostrów Wielkopolski, ./upload/articles_pakiety/21808/10_obraz.jpg
Pokonaliśmy Stal Ostrów Wielkopolski, ./upload/articles_pakiety/21808/51_obraz.jpg
Pokonaliśmy Stal Ostrów Wielkopolski, ./upload/articles_pakiety/21808/17_obraz.jpg


Po pierwszej kwarcie wydawało się, że mecz będzie bardzo wyrównany. Lecz druga kwarta pokazał, że zawodnicy z Kutna są w bardzo dobrej dyspozycji. Podopieczni trenera Krzysztofa Szablowskiego tylko przez pierwsze dwie minuty drugiej kwarty dotrzymywali kroku gospodarzom. Na początku drugiej kwarty trener Jarosław Krysiewicz zdecydował się stopniowo wprowadzać zmienników. Najpierw za Huberta Mazura wszedł na boisko Szymon Rduch, następnie Sławomir Sikora zmienił Norberta Kulona, a po trzech minutach tej części gry na boisko wszedł Jakub Garbacz za Krzysztofa Jakóbczyka i Hubert Pabian zmienił Wojtka Glabasa. Zmiennicy nie zawiedli trenera oraz kibiców. Świetnie zagrał Jakub Garbacz, który rzucił 7 pkt. i Hubert Pabian 6 pkt. Świetnie bronił Mateusz Bartosz, który zaliczył 8 zbiórek w obronie grając od końcówki pierwszej kwarty zmieniając Jakuba Dłuskiego. Druga kwarta zakończyła się wynikiem 38:21.

W trzeciej kwarcie na boisku po stronie gospodarzy znów zobaczyliśmy pierwszą piątkę dzisiejszego meczu. Zawodnicy Polfarmex-u Kutno kontrolowali grę na boisku ale zawodnicy z Ostrowa Wielkopolskiego nie dawali za wygraną i próbowali odrabiać straty. Choć wygrali tą część gry to udało im się jedynie odrobić trzy punkty do przewagi gospodarzy z drugiej kwarty. Trzecia kwarta kończy się wynikiem 50:36. [więcej]
TomekKula, 16.11.2013 19:15|czytane: 2708 razy|16 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Szlachetna Paczka otworzyła bazę. Wybierz rodzinę, której dasz prezent
Dziś kutnowscy wolontariusze Szlachetnej Paczki na ulicy Królewskiej i na Placu Marsz. J. Piłsudskiego zachęcali mieszkańców miasta do zostania darczyńcą w akcji Szlachetna Paczka.

Szlachetna Paczka otworzyła bazę. Wybierz rodzinę, której dasz prezent, ./upload/articles_pakiety/21806/01_obraz.jpg
Szlachetna Paczka otworzyła bazę. Wybierz rodzinę, której dasz prezent, ./upload/articles_pakiety/21806/02_obraz.jpg
Szlachetna Paczka otworzyła bazę. Wybierz rodzinę, której dasz prezent, ./upload/articles_pakiety/21806/03_obraz.jpg


Podczas sobotniego happeningu wolontariusze informowali przechodniów o otwarciu na stronie szlachetnapaczka.pl bazy z rodzinami, które potrzebują pomocy. Rozdawali informacyjne ulotki. Odbył się również pokaz pierwszej pomocy. W zainscenizowanym wypadku ratownicy ratowali poszkodowanych i opatrywali rany.

W tym roku 20 rodzin z powiatu kutnowskiego czeka na mądrą pomoc. Dzisiaj została otwarta baza z opisami rodzin potrzebujących pomocy. W tamtym roku Szlachetna Paczka pomogła 24 rodzinom z regionu w sumie na kwotę ponad 45 000 zł.

Darczyńcą może zostać każdy, kto w czasie trwania projektu wejdzie na stronę www.szlachetnapaczka.pl, w znajdującej się tam bazie wybierze rodzinę potrzebującą w swojej okolicy i przygotuje dla niej Paczkę, która będzie odpowiedzią na konkretne potrzeby tej rodziny. Darczyńcy przeważnie przygotowują Paczki w grupach – wraz ze swoją rodziną, przyjaciółmi, kolegami z pracy czy ze studiów. Darczyńcami zostają też całe klasy szkolne, firmy i działy większych firm. [więcej]
TomekKula, 16.11.2013 13:05|czytane: 2872 razy|11 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kondolencje

Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
Kondolencje

[więcej]
wandea, 15.11.2013 09:20|czytane: 1408 razy|komentuj|czytaj cały
Nie umiera ten, kto trwa w sercach

Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
Nie umiera, ten kto trwa w sercach

[więcej]
wandea, 15.11.2013 11:51|czytane: 1164 razy|komentuj|czytaj cały
Kondolencje

Kondolencje
[więcej]
wandea, 14.11.2013 22:39|czytane: 1714 razy|komentuj|czytaj cały
Czysta Okolica składa wyrazy współczucia

Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć

Czysta Okolica składa wyrazy współczucia

[więcej]
wandea, 15.11.2013 11:59|czytane: 1093 razy|komentuj|czytaj cały
Pożegnanie

Kondolencje

[więcej]
wandea, 14.11.2013 23:06|czytane: 1764 razy|komentuj|czytaj cały
Kondolencje


[więcej]
wandea, 14.11.2013 18:03|czytane: 1954 razy|komentuj|czytaj cały
Paweł Szymczak o Arturze Fryzie
D.O.M.
Artur Fryz
1963 – 2013


Smutne chwile, szokujące wieści i żadnych słów w ściśniętym gardle. Nie wiem co powiedzieć w momencie gdy wyrok został wykonany a jednocześnie jest tak arcyniespodziewany. Zawsze pamiętam o tezie póki życia - póty nadziei. Robimy założenia jakichś spotkań następnym razem, albo zapewnienia zdzwonimy się …
i raptem dochodzimy do rubieży niemożliwego i strasznej wiedzy, że znów kogoś z przyjaciół, powierników i kreatorów przestrzeni twojego życia nie będzie.

Myślę o Artura wielokrotnym odchodzeniu, wrażliwym zabijaniu go przez codzienność, realia i otoczenie, wracaniu na powierzchnię i chwytaniu haustów rzeczywistości które nie zawsze mu sprzyjały. Jak wiele kreatywnych
i kontrowersyjnych postaci był nieraz eksploatowany ponad potrzebę niekoniecznie własną. Obawiam się, że jego śmierć i pogrzeb jak to bywa w naszych realiach niektórzy wykorzystają do podbijania własnego bębenka, niektóre elementy zachowań są ponad normalnością.

Artur zasłużył sobie na totalny spokój i takąż pamięć, taką w Jego stylu. Dociekliwą, dosadną ale prostolinijnie spokojną. Przypomniałem sobie kiedy ostatni raz gadaliśmy na ulicy będąc rozgoryczony na realia pracy w dzisiejszej kulturze, określił je mianem trywialnej jałmużny. To były dosadne tezy zarówno syntetyczne jak i poetyckie, jednak wcale nie porażały fatalizmem. Wiedział, że go rozumiem. Mieliśmy swoją specyficzną płaszczyznę odbierania i wybarwiania przeróżnych egzemplarzy kulturowych tejże społeczności w której mieszkaliśmy i działaliśmy. [więcej]
wandea, 15.11.2013 14:55|czytane: 2572 razy|komentuj|czytaj cały
Kondolencje[więcej]
wandea, 14.11.2013 17:54|czytane: 2040 razy|komentuj|czytaj cały
Żegnamy Cię Mirko

Kondolencje
[więcej]
wandea, 14.11.2013 16:01|czytane: 2018 razy|komentuj|czytaj cały
Regionalny Turniej Piłki Koszykowej Olimpiad Specjalnych
W czwartek w  sali  gimnastycznej  Szkoły Podstawowej nr  6 w Kutnie zostały rozegrane  zawody  regionalne  w  piłce  koszykowej, w których  wzięły  udział SOSW  Karolewska, SOSW  Plantowa, Fundacja ,,Jaś  i  Małgosia” ekipy łódzkie  oraz dwie  drużyny  SOSW nr 1 Kutno.

Wyniki :  
Kutno 1 - Kutno 2 22 : 23
Plantowa - Karolewska 44 : 2
Kutno 2 - Karolewska 32  : 2
Plantowa - Kutno 1 17-  :  49
Kutno 1 - Karolewska 31 : 6
Plantowa   -  Kutno 2  14 : 40 [więcej]
wandea, 16.11.2013 09:45|czytane: 1042 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
II Konkurs Ortograficzny O Pióro Starosty Kutnowskiego
Zespół Szkół Nr1 im. St. Staszica organizuje pod patronatem Starorstwa Powiatowego w Kutnie II Konkurs Ortograficzny O pióro Starosty Kutnowskiego. Konkurs  jest przeznaczony dla uczniów szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych powiatu kutnowskiego.

Każda szkoła zgłasza do uczestnictwa w konkursie nie więcej niż 3 uczniów. Konkurs odbędzie się 6 grudnia o godz. 9.00 w budynku szkoły. Wypełnione  karty zgłoszenia uczestników konkursu należy przesłać do 30 listopadar. na adres Zespołu Szkół Nr 1 im. St.Staszica, ul. Oporowska 7, 99-300 Kutno lub dokonać zgłoszenia telefonicznie bądź faxem pod nr tel.24 2533637.

Podobnie jak w roku ubiegłym odbędzie się też drugi konkurs "O pióro dyrektora STASZICA" skierowany do przedstawicieli władz powiatu kutnowskiego, urzędu miasta, urzędów gmin w powiecie kutnowskim, przedstawicieli mediów kutnowskich, prywatnych instytucji, firm i innych gości zaproszonych przez pana dyrektora Janusza Pawlaka

Regulamin 1
[więcej]
pismak, 16.11.2013 09:45|czytane: 1303 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Świąteczne zajęcie warsztatowe w krośniewickim muzeum
Do Świąt Bożego Narodzenia pozostało jeszcze kilka tygodni, lecz ozdoby świąteczne warto przygotować wcześniej.

Świąteczne zajęcie warsztatowe w krośniewickim muzeum, ./upload/articles_pakiety/21805/01_obraz.jpg


Dlatego Muzeum im. Jerzego Dunin-Borkowskiego w Krośniewicach serdecznie zaprasza przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych oraz grupy zorganizowane seniorów na warsztaty i lekcje o tematyce bożonarodzeniowej. [więcej]
kultura, 16.11.2013 09:46|czytane: 1145 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zapowiedź pro-rozwojowego budżetu Kutna na 2014 rok
Dziś na konferencji prasowej w kutnowskim magistracie Zbigniew Burzyński, prezydent Kutna poinformował o założeniach do budżetu Kutna na 2014 rok. Projekt budżetu otrzymali już radni i wkrótce rozpoczną prace nad nim na komisjach Rady Miasta Kutna.

- Budżet mamy większy niż w zeszłym roku. Jestem z niego bardzo zadowolony. Wynosi on 163, 7 mln zł i jest wyższy o 17,5 mln zł niż w 2013 roku - mówił Zbigniew Burzyński, prezydent Kutna. - Dochody wyniosą 153 584, 198 zł i pochodzić będą przede wszystkim od Wojewody na zadania zlecone, UE, dotacji Wojewódzkiego Funduszu ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, ze sprzedaży mienia. Bezzwrotne środki zewnętrzne wyniosą 16 612 448 zł. Wydatki natomiast wyniosą 154 791 458 zł i wzrosną o prawie 20 mln zł niż w tym roku. Jest to budżet pro-rozwojowy.

Planowany deficyt budżetu wyniesie 1 207 260 zł. Główne zadania inwestycyjne to m.in. budownictwo mieszkaniowe za 1,1 mln zł, wykupy nieruchomości za 1,1 mln zł, budowy ulic w tym Koniecpolskiego, Siemiradzkiego wraz z parkingiem, Klonowej, Azaliowej, Kilińskiego, II etap Bukowej, Rondo Oporowskiego-Szymanowskiego, budowy chodników przy ulicy Jesiennej, Narutowicza i przy Rondzie Solidarności, modernizacja fontanny, modernizacja sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 9 za 300 tys zł, rewaloryzacje parków miejskich im R. Traugutta i Wiosny Ludów.

Od września 2014 r. uruchomiona zostanie filia Przedszkola Miejskiego nr 17 na osiedlu Szymanowskiego. [więcej]
wandea, 15.11.2013 15:07|czytane: 1725 razy|10 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kto będzie komendantem Komisariatu Policji w Żychlinie?
Komendant Powiatowy Policji w Kutnie mł. insp. Jan Kuropatwa odwołał komendanta komisariatu w Żychlinie podinsp. Jarosław Zielińskiego. Komenda Powiatowa Policji w Kutnie prowadzi już postępowanie kwalifikacyjne na to stanowisko. Postępowanie kwalifikacyjne zostanie zakończone do 30 grudnia br., do tej pory pełnić tę funkcję będzie komisarz Rafał Towalski.

Przypomnijmy, policjanci z Komisariatu w Żychlinie nie przyjmowali zgłoszeń kradzieży od mieszkańców gminy Żychlin.  Chodzi o zgłoszenia rozszabrowania kombajnu, kradzieży sprzętu i części do maszyn oraz spuszczania paliwa w miejscowościach Biała i Śleszyn.

- Przeprowadzone przez Wydział Kontroli Komendy Wojewódzkiej Policji  w Łodzi wstępne czynności sprawdzająco-wyjaśniające potwierdziły, że w KP w Żychlinie doszło do nieprawidłowości związanych z niewłaściwym trybem postępowania przy przyjmowaniu zgłoszeń przestępstw ściganych z urzędu - mówi podinsp. Joanna Kącka
Rzecznik KWP w Łodzi. 


Komendant Powiatowy Policji w Kutnie, mł.insp. Jan Kuropatwa, 31 października postanowił wszcząć postępowania dyscyplinarne wobec 6 funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Żychlinie, w tym wobec odpowiedzialnego za nadzór komendanta tej jednostki, [więcej]
wandea, 15.11.2013 14:14|czytane: 2188 razy|26 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Jutro w KDK spotkanie z kulturą japońską
Grupa miłośników kultury japońskiej zaprasza wszystkich, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę o kulturze Dalekiego Wschodu na pierwsze spotkanie z cyklu dyskusji i prelekcji dotyczących kultury i popkultury Azji.

Jutro w KDK spotkanie z kulturą japońską , ./upload/articles_pakiety/21656/01_obraz.jpg
Jutro w KDK spotkanie z kulturą japońską , ./upload/articles_pakiety/21656/04_obraz.jpg
Jutro w KDK spotkanie z kulturą japońską , ./upload/articles_pakiety/21656/05_obraz.jpg


Na warsztatach będzie można zobaczyć jak rysować, parzyć herbatę, układać kwiaty oraz komponować stroje. Pierwsze spotkanie odbędzie sie 16 listopada o godz. 15:00 na sali konferencyjnej (II piętro) Kutnowskiego Domu Kultury. Wstęp wolny.

Spotkanie organizowane będą przez grupę pasjonatów japońskiej kultury popularnej, spotykającą się regularnie od lutego 2011 roku. W chwili obecnej grupa liczy 27 osób. Od roku organizują oni  wspólne wyjazdy na konwenty i wydarzenia związane z naszą pasją.

W grupie są osoby należące aktualnie bądź w przeszłości do warszawskiego Stowarzyszeniu Animatsuri oraz toruńskich grup Meritum i Copernicon, czy do jedynego w Polsce licencjonowanego radia internetowego "Aoi" poświęconego muzyce i kulturze azjatyckiej. Są to osoby z doświadczeniem w prowadzeniu paneli i konkursów dotyczących zarówno kultury popularnej Japonii, ale także religii, tradycji, mitologii czy historii Kraju Kwitnącej Wiśni jak i innych krajów azjatyckich. [więcej]
kultura, 15.11.2013 14:03|czytane: 1405 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Nagrody gospdarcze województwa dla przedsiębiorców z regionu
Firma FolPol Jacek Borowski oraz Hodowla Roślin Strzelce zostały uhonorowane nagrodami gospodarczymi województwa łódzkiego. Nagrody zostały wręczone podczas 6 Europejskiego Forum Gospodarczego, które odbywa się w Łodzi.

- Zgłosiliśmy firmę FolPol w kategorii małych przedsiębiorstw  i ECO Kutno w kategorii ,,zielonej energii' - mówił Zbigniew Burzyński, prezydent Kutna. -  Zgłoszona była też Hodowla Roślin Strzelce. Kutnowskie firmy w kategorii większych przedsiębiorstw zgłosić się nie chciały.

FolPol został laureatem Nagrody Gospodarczej Województwa Łódzkiego 2013 w kategorii małych przedsiębiorstw, a w kategorii średnich przedsiębiorstw Hodowla Roślin Strzelce. [więcej]
wandea, 15.11.2013 14:00|czytane: 1141 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Weekend z KALS
Jutro w Szkole Podstawowej nr 6 w Kutnie odbędą się mecze Kutnowskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki. Zaprasza  Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kutnie.

Ekstraklasa Kobiet 16 listopada

1 kolejka:
9:00 - Gimnazjum nr 1 Kutno - Mickiewicz Żychlin
10:00 - Kasprowicz Kutno - Hurt Pap Kutno
11:00 - Mickiewicz Żychlin - Zespół Szkół Żychlin
12:00 - Rolpuch Kutno - Zespół Szkół Żychlin

I liga Mężczyzn: 17 listopada
1 kolejka:

12:00 - Huragan Kutno - Piekarnia Balton Płock
13:15 - Gostynin Team - Szczwin Kościelny
14:30 - AZS WSGK Kutno - Volley Team Żychlin
15:45 - GKS Bedlno - Farbis Łowicz [więcej]
pismak, 15.11.2013 13:54|czytane: 1623 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W sobotę Polfarmex Kutno zagra z Ostrowem Wlkp.[więcej]
wandea, 13.11.2013 12:20|czytane: 1848 razy|11 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zagłębie produkcji opakowań. Nowi inwestorzy w Podstrefie Kutno
Podstrefa Kutno w ŁSSE staje się powoli zagłębiem firmy produkujących opakowania. Prezydent cieszy się, że są to firmy średniej wielkości, a nawet małe, bo przy kryzysie gospodarczym mniej ludzi dotkną zwolnienia. Na umowę i objęcie terenu czekają dwie firmy niemiecki Weidenhammer i firma produkująca sprzęt rehabilitacyjno-sportowy.

Zagłębie produkcji opakowań. Nowi inwestorzy w Podstrefie Kutno, ./upload/articles_pakiety/21798/01_obraz.jpg


- W kutnowskiej strefie ekonomicznej pojawi się nowy inwestor Weidenhammer, która zajmuje się produkcją opakowań. Przedsiębiorstwo zamierza zatrudnić około 50 osób. Widać, że firmy produkujące opakowania ogniskują się na naszym terenie - mówił Zbigniew Burzyński, prezydent Kutna. - Buduje się Kelog, pracownicy już przebywają na szkoleniu w Belgii. Nową linię produkcyjną uruchomi Fuji Seal. PCC buduje pola składowe. [więcej]
wandea, 15.11.2013 13:41|czytane: 1476 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Mobilne punkty informacyjne w Kutnie
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych funduszami europejskimi na indywidualne konsultacje z przedstawicielem Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich województwa łódzkiego w ramach akcji pn. Mobilne Punkty Informacyjne.

Najbliższe konsultacje odbędą się 20 listopada w godz. 12.30- 15.30 w Urzędzie Miasta Kutno; Pl. Marsz. J. Piłsudskiego 18, s. 403.

Akcja ma na celu upowszechnienie wśród potencjalnych jak i faktycznych odbiorców funduszy unijnych wiadomości na temat obecnie realizowanych programów, ułatwić dostęp mieszkańcom województwa do informacji i wiedzy dotyczących możliwości wykorzystania funduszy europejskich, wesprzeć beneficjentów w procesie pozyskiwania środków, jak i rozliczania projektów. [więcej]
wandea, 15.11.2013 12:59|czytane: 1105 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wygrali zaproszenia na premierowe seanse Ryśka Lwie Serce
Od 15 listopada w KINIE Kutnowskiego Domu Kultury premierowo film dla maluchów Rysiek Lwie Serce. Dwa podwójne zaproszenia na historię chłopca, który mimo wielu przeciwności losu, dąży do spełnienia swojego marzenia – pragnie zostać rycerzem trafiają do Katarzyny Oswald i Artura Brząkały Zaproszenia będą do odebrania w kasie KDK przed seansem.


15.11.2013  (piątek)
g.15.00 RYSIEK LWIE SERCE  2D dubbing premiera 
  
16-17.11.2013  (sobota, niedziela)
g.11.00 RYSIEK LWIE SERCE  2D dubbing premiera
g.14.00 RYSIEK LWIE SERCE  3D dubbing premiera

18-20.11.2013  (od poniedziałku do środy)
g.16.00 RYSIEK LWIE SERCE  3D dubbing premiera [więcej]
wandea, 15.11.2013 13:09|czytane: 1355 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Maciej Poznański powołany do kadry Polski
W dniach 24-27 listopada br. w Centralnym Ośrodku Sportu w Cetniewie odbędzie się druga konsultacja kadry Polski U-15 rocznik 1998/99. 

Maciej Poznański powołany do kadry Polski, ./upload/articles_pakiety/21800/01_obraz.jpg


Maciej Poznański z Kutna w związku z tym odniósł swój osobisty sukces. Zawodnik, który trenuje razem z KKS Polfarmex znalazł się wśród 17 powołanych do kadry. Dzięki ciężkim treningom oraz wytężonej pracy będzie miał szansę na sportowy awans.

Trener Jerzy Szambelan powołał 17 zawodników. Maciej Poznański z Kutna, Michał Kamiński, Michał Ściborek i Łukasz Kolenda za kontuzjowanego Dominika Rutkowskiego to nowi zawodnicy w kadrze. Na początku grudnia 12 zawodników z 20 (tylu było łącznie na dwóch konsultacjach)  poleci na Turniej Międzynarodowy do Hiszpańskiego miasta Iscar. [więcej]
TomekKula, 15.11.2013 12:34|czytane: 1436 razy|13 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Aquapark Kutno nagrodzony
Prezydent Kutna na dzisiejszej konferencji prasowej miał się czym pochwalić. Wczoraj Aquapark Kutno na uroczystej Gali Sportowej Polska 2013 otrzymał nagrodę w ramach XIV edycji konkursu Budowniczy Polskiego Sportu.

Aquapark Kutno nagrodzony, ./upload/articles_pakiety/21794/01_obraz.jpg


Aquapark Kutno zdobył nagrodę Sportowy Obiekt Roku 2013. Obiekt został wyróżniony w województwie łódzkim za sportowy i rekreacyjny charakter, innowacyjną architekturę, która nawiązuje do kutnowskich tradycji baseballowych. Tytuł Sportowy Obiekt Roku przyznawany jest przez Klub Sportowa Polska.

- Ponadto nasz park wodny znajduje się na 6 miejscu w Polsce i 1 w województwie łódzkim pod względem  zarówno ilości i różnorodności atrakcji, jak i dostępności dla klientów - mówił Zbigniew Burzyński. -Wynika tak z rankingu zamieszczonego na stronie portalu infobasen.pl. [więcej]
wandea, 15.11.2013 11:48|czytane: 1314 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Samorząd Kutna chce przeznaczyć dwieście tysięcy na szpitalny ZOL
Wiele wskazuje na to, że czterysta tysięcy złotych na lądowisko dla helikopterów Lotniczego Pogotowia Ratunkowego nie będzie jedynym zaplanowanym w najbliższej przyszłości finansowym wsparciem miasta Kutna dla kutnowskiego szpitala. W projekcie przyszłorocznego budżetu znalazł się zapis o przeznaczeniu 200 tys. zł na modernizację Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego.

Samorząd Kutna chce przeznaczyć dwieście tysięcy na szpitalny ZOL, ./upload/articles_pakiety/21793/02_obraz.jpg


Prezydent Kutna Zbigniew Burzyński uczestniczył 23 października wraz z wójtami i burmistrzami z powiatu kutnowskiego w spotkaniu w kutnowskim szpitalu w sprawie przeniesienia Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego do głównego budynku lecznicy. Na tę operację i związany z nim remont potrzebne są środki finansowe, o które szpital poprosił samorządowców. [więcej]
motylewski, 15.11.2013 10:48|czytane: 1641 razy|21 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Godzina dla Polski. Spotkanie w Łodzi
16 listopada o godz.12:00 (sobota ) w sali widowiskowej Politechniki Łódzkiej odbędzie się konwencja regionalna sympatyków zainicjowanej przez Jarosława Gowina akcji "Godzina dla Polski".

Akcję poparły środowiska PJN i Republikanie oraz wiele tysięcy innych osób deklarujących chęć współdziałania na rzecz zmiany polskiej rzeczywistości. W spotkaniu wezmą udział Jarosław Gowin i John Abraham Godson. [więcej]
wandea, 15.11.2013 08:39|czytane: 1026 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Spotkanie w "Strefie Wolnego Słowa i Obrazu" odwołane
Kutnowski Dom Kultury informuje, że spotkanie pt. „W obronie Polski i polskości” z historykiem, publicystą - profesorem Jerzym Robertem Nowakiem zaplanowane na jutro o godz. 17:30 w ramach cyklu Strefa Wolnego Słowa i Obrazu" jest odwołane. [więcej]
redaktor, 14.11.2013 20:35|czytane: 1520 razy|10 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kto zniesławił członków NSZZ Solidarność?
Prokuratura Rejonowa w Kutnie zajmuje się zawiadomieniem pięciu członków NSZZ Solidarność o podejrzeniu popełnienia przestępstwa zniesławienia pięciu osób w komentarzach na portalach interia.pl i KCI.

- Zawiadamiający informują, iż zostały na obu portalach dokonane wpisy sugerujące niewykonywanie pracy przez pracowników Powiatowego Urzędu Pracy w Kutnie, należących do Solidarności oraz treści w stylu "dziadostwo" etc.- mówi Sławomir Erwiński, Prokurator Rejonowy w Kutnie. - Na razie prowadzimy czynności sprawdzające. [więcej]
wandea, 14.11.2013 16:58|czytane: 2005 razy|13 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Logowanie do portalu
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Upał, bezmyślność urzędnika i zadłużenie szpitala
Czy człowiek może poczuć się w konsystencji budyniu waniliowego, serka topionego lub innego smacznego acz płynnego zjawiska? Odpowiadam, tak może i... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Rewelacyjna Kapela Hanki Wójciak. Dziś zapraszamy na brzmienia marokańskich gimbrii
Wczoraj przed kutnowską publicznością w Centrum Teatru Muzyki i Tańca wystąpiła Kapela Hanki Wójciak. Zespół powstał w Krakowie, gra muzykę z pogranicza world music, folku, piosenki autorskiej.  Duża galeria zdjęć A dziś o godz.... [więcej]
Sport
"Jedynka" trzecia w ręczną w Orlikowej Lidze Mistrzów
We wtorek w Poddębicach odbył się turniej rejonowy w piłce ręcznej chłopców w ramach Orlikowej Ligi Mistrzów - Łódzkie Gra w Ręczną. W turnieju udział wzięła Szkoła Podstawowa nr 1 w Kutnie. W wyniku zaciętej i bardzo wyrównanej rywalizacji chłopcy z Jedynki... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Sprzedam 4,08 hektary POLE UPRAWNE Sprzedam POLE UPRAWNE = 4,08 hektary... [czytaj więcej]
Konkretna propozycja i konkretne zarobki!Warszawa Współpraca dla sympatycznej, uśmiechniętej, komunikatywnej i chętnej do pracy. Chcesz zarabiać w normalnej atmosferze, na uczciwych warunkach, dyskretnie, bezpiecznie i konkretnie? Jeśli tak t... [czytaj więcej]
Zawieszka Nieśmiertelnik Srebro +GRAWER Zdjęcia i Tekstu Idealny i modny prezent dla kobiety i mężczyzny. Wspaniały prezent na Imieniny, Urodziny, Rocznicę, Walnetynki, Dzień Kobiet, Mikołaja, oraz pod choinkę na Gwiazdkę Świąt Bożego Narodzenia... [czytaj więcej]
Kotki Oddam kotki w dobre ręce. Więcej informacji pod nr telefonu 602430567.... [czytaj więcej]
Monitoringi, alarmy Witam, oferuję usługę konfiguracji oraz montażu kamer, alarmów oraz innych systemów zabezpieczeń. Wykonuję również inne usługi informatyczne. Zapraszam.... [czytaj więcej]
Sprzedam biurko duże 210 cm / bardzo dobre wykonanie Mam do sprzedania duże biurko w bardzo dobrym stanie. Biurko ma ponad 1,5 metra i było robione na zamówieni a więc jest wykonane z bardzo dobrego materiału. Posiada wiele szuflad, miejsce na je... [czytaj więcej]
Fly High Production – Produkcja filmowa Firma Fly High Production to przede wszystkim profesjonalna produkcja filmów i innych form audiowizualnych, bazująca na najnowszych technologiach min zastosowaniu drona i innych technologii stabiliz... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
Odzież na sklepy, butiki, stragany Oferujemy odzież na sklepy, butiki, stragany w bardzo dobrej jakości z Niemiec i Włoch. U nas klient zamawia według osobistego zapotrzebowania (damskie, męskie, dziecięce,... [czytaj więcej]
samochód do ślubu wesele OFERUJĘ PAŃSTWU WYNAJEM LIMUZYNY AUDI w kolorze czarna perła. Samochód jest reprezentacyjny, idealny na tak wyjątkową uroczystość. Zaletą tego samochodu jest przestronne wnętrze i duży baga... [czytaj więcej]
Zespół jednoosobowy DJ Polecam jednoosobowy zespół muzyczny (klawisz i vokal na żywo)który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gram na terenie całego kraju. Wieloletnia praktyka w prowad... [czytaj więcej]
Zespół muzyczny KONKRET to pięcioosobowy zespół muzyczny, który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gramy głównie na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego. Wieloletnia... [czytaj więcej]
Zatrudnimy pracowników Firma P.P.H.U. "ELBEMA" s.c. zatrudni pracownika na stanowisko elektromonter lub pomocnik elektromontera. Mile widziane prawo jazdy kat.B oraz uprawnienia Sep 1kV. CV proszę przesyłać na adres mail... [czytaj więcej]
Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Najlepsze rozwiązanie, jeżeli pilnie potrzebujesz pieniędzy. Nie pytamy o Twój cel – całą sumę możesz przeznaczyć na dowolny,... [czytaj więcej]
SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996ROK PILNIE SPRZEDAM MAM DO SPRZEDANIA SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996 ROK rn5-DRZWIrnKOLOR CZARNY rnPILNIE SPRZEDAM... [czytaj więcej]
Kawalerka do wynajęcia, Kutno ul. Słowackiego Wynajmę mieszkanie w bloku przy ulicy Słowackiego. Jest to odświeżona kawalerka o powierzchni 27 m. kw., w sam raz do zamieszkania.rnCena 850 zł zawiera czynsz i odstępne dla właściciela, do k... [czytaj więcej]
SPECJALISTA DS. MARKETINGU I SPRZEDAŻY Jesteśmy firmą zajmującą się produkcją mebli tapicerowanych i poszukujemy osób młodych, ambitnych oraz kreatywnych na stanowisko: SPECJALISTA DS. MARKETINGU ORAZ SPRZEDAŻY Obowiązki:  ... [czytaj więcej]
PRACA HUTA Poszukujemy osób do pracy w Hucie w Dąbrowie Górniczej na stanowiska: - operator wózka widłowego - operator suwnicy – uprawnienia IS specjalne trawersowe, chwytakowe Warunki: - atrakcyjne w... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Felicjan Rohloff:
12 minut temu
Zeżarłam "się" w pospiechu. Proszę o zrozumienie i wklejenie "się" tam gdzie trzeba. AWRUK!
Felicjan Rohloff:
16 minut temu
###"R". Albinie vel (???????)! Dziękuję za zaproszenie. Da Bóg, to jutro przedstawię ewentualny termin tego niezwykle zapowiadającego wydarzenia. Gdzie jest ten wasz gród? zawalona jestem dzisiaj robotą. Pozdrawiam i wszelkich łask bożych życzę. ~emerytowana nauczycielka.
Felicjan Rohloff:
2 godzin temu
Kordianie! To sobie startuj jak jesteś debilem w trepem lub idiotą w kaloszach. Matura to bzdura, a te konkursy to lipa. A te samorządy to Awruki i Złodzieje. Nie bić Awruków i Złodziei, tylko je zlikwidować. Zlikwidować bzdurną maturę! Zlikwidować ukartowane konkursy! Zlikwidować nierządne samorządy! Zlikwidować szkoły samorządowe. Przestać chodzić do bzdurnych szkól! I zacząć się uczyć! I zacząć czytać eKutno! I wstąpić do KAN"PiŚ"! Pod żadnym pozorem nie likwidować KOTÓW !!! I nie zabijać DZIECI ! I nie budować świątyń! I nie budować pałaców! I nie budować komitetów! Budować SERCA, UMYSŁY i DUSZE! I nie sadzić i nie pielęgnować dębów JPII. Rodzić dzieci, uczyć je i wychowywać! Młodzieży nie rozpuszczać! Zrezygnować z paciorków, fikołków i koziołków! Uwierzyć w Boga! Kochać Polskę! I rozniecać promienie NADZIEI! I nie spać! I obudzić się! I się oświecać! I myśleć! I pracować! I odpoczywać! I bawić się! I działać!.........I nigdy nic złego nie robić........ Coś dobrego - zawsze można..... O kotów dbać, psom dać spokój a świnie oprzątać!....... Paniali?........Amen.
Jordan Sierpowski:
2 godzin temu
POSEŁ Z PIS Tadeusz Woźniak - pozując do zdjęć ze strażakami w Komadzynie, splata swe wypracowane dłonie,na nieprzyzwoicie upasionym brzuszysku.Fakt - inni dostojnicy z jego partyji pozując do zdjęć - czynią podobnie. Ale - jak by nie liczyć, Tadeusz Woźniak (ksywa kanonik) - kadencji poselskich ma już sobą wiele i ta kadencja nie jest jego ostanią, to i nie dziwota, że i jego i tak już upasiony brzuch, z każdą kadencja staje się i coraz to i coraz to bardziej monstrualny. Wiadomo - odmawiać na tych różnych poselsko-wiejskich bankietach jadła i napitki - to rzecz wielce niepolityczna. Tak myślę,że jeżeli darwinowska teoria ewolucji nie zadziała i Woźniakowi nie wydłużą się kończyny górne jak u orangutana ,tak aby ręce mógł spleść na swym brzuchu - to tylko patrzeć, jak niezbędnym dodatkowym wyposażeniem posła staną się protezy, przedłużające jego kończyny górne. A po co ? A NO PO TO - ABY POSEŁ WOŹNIAK MÓGŁ SWE WYPRACOWANE DŁONIE SPLEŚĆ NA SWYM MEGA OLBRZYMIM BRZUSZYSKU.
Marian Pawełek:
2 godzin temu
Ciekawe, czy nadal wierzy w swojego idola, górniczynę?
Maria Giedgowt:
2 godzin temu
Widocznie była za słaba, że wygrać. Zresztą ma dużo pracy - kilku uczniów na krzyż w prywatnej. Jak oni się zmieszczą w tym budynku?
Felicjan Rohloff:
3 godzin temu
Ludzie! Nie macie ciekawszych problemów? wiadał dzięcioł żonie: PiS upada, PO tonie . A młode koty tego słuchały i wcale się tym nie przejmowały, tylko miauczały. POPiS - to najstraszniejsze słowo świata - tak dzisiaj miauczały koty stare i młode i mrugając śpiewały: PiS i Plarforma to jedna rodzina, kaczor i donald - nie polska ptaszyna. Ludzie! Nie liczy się forma - liczy się treść. Nie liczy się PiSforma! Nie liczy się PLATforma! Liczy się KUTNOWSKA ARMIA NADZIEI "Prawda i Śmiech"!!!!! Koty są najmądrzejszymi stworzeniami świata!!!!! Niech żyją Koty! I niech żyje KAN "PiŚ"!
Mateusz Dąb:
3 godzin temu
Nikt z patriotów nie miał szans, bo sitwa rzadzi, ale mnie dziwi jedno, że nie wystartowała pani, która wspierała Łebskiego w kampanii.
Felicjan Rohloff:
3 godzin temu
Tyle co koty napłakały. I nic więcej. Tak słyszałem..... Mówią, że śmieszny Tadeusz rozrzutnością nie grzeszy i św. mamony nie marnotrawi. Co innego to te prezbiterianie z Sienkiewicza. Tam jest Zakon Koedukacyjny dla Św. Świrów. Ludzie! Co tam się dzieje? Jak tam grzeszą. Więcej wydają niż zarabiają. Oni chyba na islam już przeszli. Bo Policja ich się boi. Proboszcz tez się boi. I żadnej klątwy na nich nie rzuca. Ekskomuniki tez się boi im wręczyć. Łajdactwo kwitnie pełną gębą i pustymi butelkami. Hulaj dusza! Piekła nie ma! Kto ten Zakon zlikwiduje to chyba świętym zostanie. Ja nie mogę na to wszystko patrzeć. Zakładam Koedukacyjny Zakon Wszystkich Kawalerów jeszcze światłych, mądrych i cnotliwych i Wszystkich Panien Jeszcze Dziewic. Jutro mamy pierwsze spotkanie przy drzwiach otwartych. Musimy być lepsi od tych synów marnotrawnych i rozrzutnych cór z kutnowskiego PiSolandu. Coś dobrego trzeba w życiu zrobić. Nieprawdaż?
January Sobota:
2
 · 
4 godzin temu
Mamy "najgłupszego" Komentatora eKutna BOHDANA ODYŃCA.
Protazy Kotłubaj:
2
 · 
4 godzin temu
Popieram kandydaturę Tego dzielnicowego.Jest człowiekiem inteligentnym, mądrym, sumiennym i uczciwym. Sprawiedliwy i otwarty dla ludzi. Zawsze służy pomocą.
Waldemar Rzuscyć:
3
 · 
4 godzin temu
Został wypchnięty z PiSu. To sa kulisy polityki Klopotowskiego, Matuszewskiego i Błaszczyka. Dlaczego mu nie pomogli ci dwaj ostatni ? Mam wrażenie, że wolą, aby poseł był ze Zgierza, a nie z Kutna. Co Klopotowski, Klimecki, Olesiński zrobili z PiS, to widać z obecności na listach takich ludzi jak Jóźwiak i Ziółkowski.
Bohdan Odyniec:
5 godzin temu
Mamy "najlepszego" Prezydenta Kutna ZBIGNIEWA BURZYŃSKIEGO.
Makary Pawlikowski:
2
 · 
5 godzin temu
A ile dal ten śmieszny Tadeusz ze swojej diety ?
Bartosz Koścień:
6 godzin temu
wklejam wszystkie 4 linki raz jeszcze tym razem poprawne:
umkutno.bip.e-zeto.eu/index.php?type=4&name=bt3& func=selectsite&value%5B0%5D=mnu30&value%5B1%5D=7< br />

www.ekutno.pl/wiadomosci,33979-r-nice-mi-dzy-teo ria-a-praktyka-k-opoty-z-prawem-komendanta-policji -w-kutnie,

kutno.net.pl/artykuly/aktualnosci,aktualizacja-k omendant-kutnowskiej-policji-na-dywaniku-prywatne- dojazdy-rozliczal-jak-sluzbowe,84342.html

www.polskatimes.pl/fakty/kraj/a/komendant-powiat owy-policji-w-kutnie-dostal-reprymende,12174332/
Bartosz Koścień:
2
 · 
6 godzin temu
UPDATE

ZAPRASZAM WSZYSTKICH TU KOMENTUJĄCYCH DO KLIKNIĘCIA W PONIŻSZY LINK

http/umkutno.bip.e -zeto.eu/index.php?type=4&name=bt3&func=selectsite &value%5B0%5D=mnu30&value%5B1%5D=7

Wszyscy Ci, którzy tu komentują nie zadali sobie nawet grama trudu, aby wejść na stronę Urzędu Miasta. Wszyscy piszą "w ciemno". że konkurs odbył się tajnie, że nie było ogłoszenia - cel? Napluć komuś w twarz, upodlić i wykreować błędną rzeczywistość.

Szczerze? Jest to tak zaściankowe myślenie, a przy tym maksymalnie żałosne. Typowa kutnowska mentalność. Zastanawiam się tylko, po co tyle jadu, nie macie własnego życia, planów, marzeń, pasji, pracy, dzieci, rodziny? Wolicie wypluwać gorzkie żale pewnie na osobę, której nawet osobiście nie znacie? Okej, wylewajcie, nikogo to nie rusza, ale wiedzcie, że karma wraca, a przy tym patrząc z boku - chciałabym zobaczyć, czy potraficie mieć tyle odwagi w rzeczywistości co tu w Internecie, podpisujcie się swoim prawdziwym imieniem i nazwiskiem, śmiało! Skoro macie tyle racji, wiecie wszystko najlepiej, posiadacie takie informacje, że można robić aferę za aferą - taka cenna wiedza i szereg informacji - okazja to zabłyśnięcia w sieci! Szkoda zmarnować szansy

Najgorsza analiza przedstawiona poniżej przez "TATARA" - brak słów, jeżeli masz czas na pisanie takich komentarzy i analizowanie całej sytuacji - podziwiam. Jeszcze można zrozumieć, gdyby to co napisałeś było prawdą chociaż w minimalnym stopniu. Ale niestety - napociłeś się przy pisaniu, a wcześniej przy wymyślaniu bzdur i nic z tego nie ma, szkoda Cię biedaku. Dzieci w szkole? Nudna praca? No tak, Kutno takie nudne, trzeba sobie urozmaicić życie.

Wskazówka dla "SPRAWDZAJĄCYCH" - a sprawdzajcie wykształcenie, a sprawdzajcie doświadczenie, a sprawdzajcie kompetencje i wiedzę Pana Bieńka - dokładnie, sprawdzajcie a potem się wypowiadajcie. A jeżeli już wiecie, w co szczerze wątpie - wyciąGNIJCIE wnioski.

Odchodząc od tematu wywołującego przeogromne poruszenie wśród kutnowskich internautów, zachęcam do węszenia w sprawie, która tego wymaga - okazja tym razem dla kutnowskich detektywów. Pf.
Poniżej kilka szczegółów.

Tylko Ci co posiadają pewne informacje dokładnie wiedzą, jak wygląda praca w Kutnie w Policji, gdy tylko zjawił się komendant Szymański. Tylko te osoby wiedzą o wewnętrznych aferach, których część posypała się i została ujawniona w artykule opublikowanym całkiem niedawno.
Skąd się wziął, kto go broni pomimo tylu kłopotów z prawem? Taka osoba rządzi kutnowską policją. Zapewniam, że wiecie w tej sprawie tyle, ile macie w głowach - czyli prawie nic.
Ku przypomnieniu.

http/www.ekutno.pl /wiadomosci,33979-r-nice-mi-dzy-teoria-a-praktyka- k-opoty-z-prawem-komendanta-policji-w-kutnie,

http/kutno.net.pl/ artykuly/aktualnosci,aktualizacja-komendant-kutnow skiej-policji-na-dywaniku-prywatne-dojazdy-rozlicz al-jak-sluzbowe,84342.html

http/www.polskatim es.pl/fakty/kraj/a/komendant-powiatowy-policji-w-k utnie-dostal-reprymende,12174332/

Zachęcam do ponownej lektury i wyciągnięcia wniosków, tym razem trafnych.
Zbigniewa Biallosser:
2
 · 
6 godzin temu
Onufry czy prawdą jest ,że nawet najbliżśi współpracownicy nie wiedzieli ,że odchodzi na samorządową posadkę , nie wiesz dlaczego?Wstyd, honor czy co jeszcze?
Florian Plemieński:
6 godzin temu
Jest całym złem.
Gabriel Koropka:
6 godzin temu
To co Fauście Tobie lekarz od duszy pomógł? Dziwne!A uroda jest kwestią gustu ,i o tym już się nie ..........no chyba Wiesz?
Jonasz Ubysz:
5
 · 
7 godzin temu
Mówię ci po raz kolejny przestań z tym trzeba było startować . No to mogłeś startować , ciekawe czy byś wygrał . W kutnie przed konkursami jest pewniak i nie ma sensu nawet skłądac dokumentów. Zrozum gamoniu.Najciekawsze artykuły
 ·  14
5 dni temu
Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK
 ·  188
5 dni temu
Apel do mieszkańców Kutna, do ludzi, którym na sercu leży dobro miasta i powiatu
 ·  73
5 dni temu
Coraz wyższe pensje prezesów spółek miejskich
 ·  20
6 dni temu
Od dziś parking przy dworcu PKP na Siemiradzkiego zamknięty. Radny interpeluje
 ·  36
10 dni temu
Piramida aptekarska. Lekarz z kutnowskiego szpitala na ławie oskarżonych
 ·  7
11 dni temu
Mieszkańcy Podrzecznej będą mogli wykupić tańszy abonament w strefie płatnego parkowania
 ·  278
12 dni temu
Memorandum do potencjalnych prywatnych partnerów w budowie hali w Kutnie
 ·  10
15 dni temu
Smaczne mówienie, prawda i hejt. Profesor Jerzy Bralczyk w Kutnie
 ·  3
16 dni temu
Piknik Rodzinny w
 ·  14
16 dni temu
Akt erekcyjny wmurowany pod stacjonarne hospicjum w Kutnie
 ·  6
17 dni temu
Znajdź się na zdjęciach z Pikniku Organizacji Pozarządowych
 ·  8
18 dni temu
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Bogata kutnowska tradycja fotograficzna
 ·  32
18 dni temu
Strażacy mieli pełne ręce roboty. Mieszkańcy liczą straty po ulewie
 ·  34
20 dni temu
Komendant Powiatowy Policji w Kutnie odpowiada
 ·  107
20 dni temu
Propozycja PSL pro forma?
 ·  9
20 dni temu
Urzędnik urzędnikowi nierówny. Nagrody na Dzień Samorządowca
 ·  4
20 dni temu
Wyjątkowy spektakl pt. Królewna Śnieżka na Dzień Dziecka w Krośniewicach
 ·  50
20 dni temu
Różnice między teorią a praktyką? Kłopoty z prawem komendanta Policji w Kutnie
 ·  6
21 dni temu
Taniec i zabawa na Dniu Dziecka w Kutnie
 ·  5
21 dni temu
Rockowy festiwal na Kutnowiance cz.2
 ·  9
21 dni temu
Fotoreportaż Qtnoizz Fest cz.1
 ·  2
21 dni temu
Stalowe Tumy 2017 i skarb czyli prototyp polskiej amfibii Fiat 126-P LPT
 ·  4
23 dni temu
Uczennice z Kasprowicza wygrały konkurs o patronie I LO. Polecą szybowcem!
 · 
27 dni temu
Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny. W Łódzkiem najlepsi uczniowie z Kleszczowa
 ·  61
27 dni temu
Warunki PSL wchodzą w życie. Starostwo likwiduje stanowiska
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności