eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 24.06.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,34209-p-jolanta-zagajewska-by-a-dusza-towarzystwa," title="Kutno: ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa</b><br>To nie był czas. To nie była pora.I zgasło słońce, kiedy...</div></a> <a href="/kultura,34210-nagrody-w-dziedzinie-kultury-dla-makowskiego-i-kacalaka," title="Kutno: Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka</b><br>Jarosław Makowski i Tadeusz Kacalak otrzymali Nagrody Prezydenta Kutna w dziedzinie kultury....</div></a> <a href="/wiadomosci,34213-dni-pola-w-strzelcach," title="Kutno: Dni Pola w Strzelcach" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Dni Pola w Strzelcach</b><br>Dziś w Strzelcach odbyły się Dni Pola...</div></a> <a href="/wiadomosci,34208-ekuchnia-udka-po-maroka-sku," title="Kutno: eKuchnia: Udka po marokańsku" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>eKuchnia: Udka po marokańsku</b><br>Nieziemsko pachnące, delikatne i soczyste udka z kurczaka marynowane z aromatycznymi...</div></a> <a href="/wiadomosci,34193-uczniowie-i-nauczyciele-z-kutna-nagrodzeni," title="Kutno: Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni</b><br>Dziś w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie odbyło się...</div></a> <a href="/wiadomosci,34187-jubileuszowy-wiecz-r-z-kr-tkimi-filmami-w-centrum-teatru-muzyki-i-ta-ca," title="Kutno:  Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca" class="none white"><div id="opis_slidera"><b> Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca</b><br>30 czerwca, o godzinie 18:00 odbędzie się jubileuszowa edycja Euroshorts w...</div></a> <a href="/wiadomosci,34182-radni-powiatowi-mieli-szkolenie-wiedza-wszystko-o-tablecie," title="Kutno: Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie</b><br>Tableciku, tableciku powiedz przecie, kto jest najmądrzejszy w radzie? Dziś przed...</div></a> <a href="/wiadomosci,34173-zmar-marek-w-jkowski-regionalista-i-by-y-prezes-tpzk," title="Kutno: Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK</b><br>Zmarł Marek Wójkowski  (1955-2017) – regionalista, kolekcjoner, pasjonat historii 37 pp, ...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Kolejny topielec znaleziony w Żychlinie
Dziś o 8.45 w Żychlinie przy ulicy Okoniewskiego mężczyzna znalazł zwłoki w rzece Słudwi. Topielec to 55-letni mieszkaniec Żychlina. To już drugi w tym roku przypadek tak tragicznego odkrycia.

- Zmarły nie ma widocznych obrażeń, badamy przyczyny i okoliczności jego śmierci - mówi st. asp. Paweł Witczak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.  - Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon. Bezpośrednią przyczynę śmierci denata wykaże przeprowadzona sekcja zwłok.

[więcej]
TomekKula, 14.11.2013 11:02|czytane: 2919 razy|20 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Miasto przejmie 17 mieszkań od PKP
Miasto Kutno po koniec pierwszego półrocza 2014 roku nieodpłatnie przejmie 17 mieszkań, które do tej pory należały do Polskich Kolei Państwowych.

Mieszczą się one przy ulicach - Siemiradzkiego 9 (4 lokale), Matejki 15 (7 lokali), Matejki 19 (3 lokale), Matejki 21 (1 lokal), Krośniewickiej 14 (2 lokale).

- Prezydent Kutna wstępnie zaakceptował propozycję przejęcia lokali, natomiast faktyczne przejęcie najprawdopodobniej nastąpi pod koniec pierwszego półrocza 2014 roku. Koszty remontu na tą chwilę nie były szacowane - podaje Biuro Prasowe Urzędu Miasta Kutna. [więcej]
redaktor, 14.11.2013 11:48|czytane: 1225 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kiedy ruszy oczyszczalnia w Głogowcu?
Jutro Gmina Kutno podpisze umowę z P.P. H.U. Sadeko Mirosław Nowak z Wartkowic na remont oczyszczalni w Głogowcu. 

Modernizacja oczyszczalni mechaniczno-biologicznej będzie kosztowała prawie 242 tys. zł i potrwa tylko do 15 grudnia br. Szybka realizacja inwestycja spowodowana jest możliwością wykorzystania [więcej]
TomekKula, 14.11.2013 11:12|czytane: 1200 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Radny Materka o odpowiedziach kutnowskiego pośredniaka: Zabawa w kotka i myszkę
Komisja Rewizyjna przy Radzie Powiatu w Kutnie kontynuuje w związku z pismem Jacka Męciny Sekretarza Stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej dotyczącym stanowiska Wojewódzkiej Komisji Dialogu Społecznego kontrolę Powiatowego Urzędu Pracy w Kutnie. Komisja po każdym zestawie odpowiedzi na swoje wątpliwości, po sprawdzaniu dokumentów na miejscu, kieruje do dyrektorki pośredniaka kolejny zestaw pytań. Tak było i dziś na 76 posiedzeniu komisji w tym roku.

Radny Materka o odpowiedziach kutnowskiego pośredniaka: Zabawa w kotka i myszkę, ./upload/articles_pakiety/21773/01_obraz.jpg


Ostatnio radni powiatowi pytali o koszty kasacji, które składał PUP w związku ze sprawami z byłymi pracownikami, prosili o protokół z kontroli dokonanej przez pracowników Oddziału Nadzoru Rynku Pracy Wydziału Polityki Społecznej Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi w dniach 19 sierpnia -6 września br. w Powiatowym Urzędzie Pracy. Kontrola ta dotyczyła staży.

- Pytaliśmy również o zwroty niewykorzystanych środków przez pośredniak za lata 2011 i 2012 i czy zostały dokonane ich przelewy na konto starostwa. Pani Skarbnik Powiatu odpowiedziała szczegółowo z załącznikami, że były w 2011 37 tys. zł i 10 gr., a w 2012 r 23 248, 80 zł - mówił Zbigniew Filipiak, przewodniczący Komisji Rewizyjnej. - Jeśli chodzi o koszty kasacji otrzymaliśmy odpowiedź, że ich nie ma. Z kolei w przypadku protokołu, PUP informuje, że otrzymał jedynie projekt protokołu i się odwołał od jego wniosków więc dostaniemy w późniejszym terminie.

- To jakaś zabawa w kotka i myszkę, odpowiada nam się w ten sposób aby chyba wydłużyć postępowanie. Jak to nie ma kosztów kasacji? - pytał radny Marek Materka.
- Jakieś były na pewno, znaczek skarbowy, albo praca kancelarii prawnej - wyliczał radny Jacek Gałka. - Nie wydaje mi się, żeby kancelaria robiła to dla PUP-u za darmo. Może znów zadaliśmy mało precyzyjnie pytanie. Zdaje się, że dostajemy niezłą szkołę formułowania precyzyjnych pytań. [więcej]
wandea, 13.11.2013 23:55|czytane: 1787 razy|14 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Jest takie miejsce... taki kraj
W niedzielę, w przeddzień 11 listopada w Kościele p.w. św. Jadwigi Królowej  zapłonął symboliczny ogień. Podczas mszy świętej o godz. 10.30 odbył się koncert, którego inicjatywą było przyłączenie się do ogólnopolskiej akcji społecznej „Ognisko Patriotyzmu” organizowanej przez STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ SZKÓŁ KATOLICKICH.

Jest takie miejsce... taki kraj, ./upload/articles_pakiety/21765/01_obraz.jpg
Jest takie miejsce... taki kraj, ./upload/articles_pakiety/21765/02_obraz.jpg
Jest takie miejsce... taki kraj, ./upload/articles_pakiety/21765/04_obraz.jpg


Jest to cykliczne wydarzenie, które gromadzi wszystkich, dla których słowo „patriotyzm” nie jest pusto brzmiącym sloganem !  Głównym organizatorem koncertu było Katolickie Liceum, Technikum i Publiczne Gimnazjum Stowarzyszenia  w Kutnie – utwory wykonane zostały przez uczniów i nauczycieli tychże szkół  a także przez uczniów„Yamahy” - Szkoły Muzycznej w Kutnie, koncert uwieńczył zaś występ Zespołu Kameralnego „CANTABILE” Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej.

Mogliśmy usłyszeć miarowo brzmiącą orkiestrę gitarową, nostalgiczną grę na keyboardach oraz wsłuchać się w piękny śpiew z akompaniamentem fletu i pianina. Zaprezentowano 18 najpopularniejszych polskich pieśni wojskowych i patriotycznych z czasów I  i II wojny światowej takich jak: HEJ UŁANI! O MÓJ ROZMARYNIE, DESZCZ JESIENNY, WOJENKO,WOJENKO, ROZKWITAJĄ PĄKI BIAŁYCH RÓŻ czy JEST TAKIE MIEJSCE, TAKI KRAJ..  Koncert zakończyło wspólne, chóralne wykonanie „Roty”. [więcej]
redaktor, 14.11.2013 00:01|czytane: 1481 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Staszic z dubletem w "szczypiorniaku"
Dzień po swoich koleżankach do rywalizacji o Mistrzostwo Powiatu Kutnowskiego w piłce ręcznej szkół ponadgimnazjalnych przystąpiły reprezentacje męskie. W zawodach organizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kutnie wystartowało siedem szkół z powiatu kutnowskiego: I LO im J.H. Dąbrowskiego, II LO im. J. Kasprowicza, ZS w Żychlinie, ZS  nr 3 im. W. Grabskiego  LO w Żychlinie, ZSZ Nr 2 im A. Troczewskiego oraz ubiegłoroczni mistrzowie ZS Nr 1 im. St. Staszica.

Staszic z dubletem w
Staszic z dubletem w
Staszic z dubletem w


Mistrzem Powiatu Kutnowskiego, podobnie jak w rywalizacji dziewcząt została reprezentacja „Staszica”.

Wyniki meczów:
I LO w Kutnie  -  ZSZ Nr2 w Kutnie  16:5 (6:3)
ZS w Żychlinie – LO w  Żychlinie      12:8 (6:6)
ZS Nr 3 w Kutnie- II LO w Kutnie     16:3 (6:1)
I LO w Kutnie  - ZS w Żychlinie        11:5  (7:3)
ZS Nr 1w Kutnie - ZS Nr 3 w Kutnie 14:11(6:4)                                                                                                          
ZS Nr 3 w Kutnie - ZS w Żychlinie    walkower 2:0
ZS Nr 1w Kutnie -  I LO w Kutnie     12:11 (6:6) [więcej]
redaktor, 13.11.2013 23:43|czytane: 1941 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Ścieżka rowerowa na moście przeszkodą dla pieszych. Łęczycka znowu ma pecha
Stan dróg i organizacja ruchu były istotnymi elementami podsumowania miejskich inwestycji w trzech kwartałach tego roku podczas wczorajszej sesji Rady Miasta Kutna.

Ścieżka rowerowa na moście przeszkodą dla pieszych. Łęczycka znowu ma pecha, ./upload/articles_pakiety/21771/01_obraz.jpg


Radny Robert Feliniak zwrócił uwagę na znak drogowy "ślepa uliczka", który postawiony został na czas remontu ulicy 1 Maja w głębi ulicy Słowackiego, przy przejściu dla pieszych. Znak ten generuje kilka problemów.
– Kierowcy zauważają go dopiero, gdy skręcą w ulicę – opowiadał Robert Feliniak. – Często mają problem z zawracaniem, ponieważ za nimi skręcają już następni. Cięższe pojazdy zawracają niszcząc kostkę brukową na chodniku i trawniki, przy okazji brudzą jezdnię ziemią z tych trawników. Wyciągnięta na jezdnię ziemia blokuje odpływ wody do studzienek.
– Tego znaku rzeczywiście nie widać – poparł kolegę z klubu Grzegorz Chojnacki. – Sam się na to nabrałem i skręciłem w Słowackiego.

To nie koniec utrudnień w tej części miasta. Wielu mieszkańców Kutna jeszcze nie wie, że idąc przez most na ulicy 1 Maja będą mogli się poruszać tylko jedną stroną ulicy, ponieważ drugą stroną będzie biegła ścieżka rowerowa. Pojawia się obawa, że piesi będą ignorować to niewygodne dla nich ograniczenie ruchu. Idąc do przychodni na ulicy Zamkowej od strony ulicy Słowackiego trzeba bowiem obejść całe skrzyżowanie z ulicą 1 Maja. [więcej]
motylewski, 13.11.2013 17:50|czytane: 2113 razy|9 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Radni chcą więcej ograniczeń dla kierowców na ulicach Kutna
Niedawne dwa wypadki na ulicy Łąkoszyńskiej, w tym jeden zakończony śmiercią 79-letniej kobiety, sprowokowały miejskich radnych podczas wczorajszej sesji do wywołania tematu bezpieczeństwa na ulicach Kutna.

Radni chcą więcej ograniczeń dla kierowców na ulicach Kutna, ./upload/articles_pakiety/21770/01_obraz.jpg


Radna Agnieszka Wyroślak pytała, czy nie warto zamontować dodatkowej lampy w miejscu, w którym zdarzył się śmiertelny wypadek.
– Byłem tam. Lampa jest trzy, cztery metry od przejścia – relacjonował prezydent Zbigniew Burzyński. – Myślałem, że to się wydarzyło na tym pierwszym przejściu, na łuku, ale to było na prostym odcinku. Choćby nie wiem jakie stosować zabezpieczenia, takie wypadki będą się zdarzać. Przecież widzimy, jak jeżdżą młodzi ludzie.
– To przejście dla pieszych jest faktycznie dobrze oświetlone – potwierdził przewodniczący rady miasta Grzegorz Chojnacki. – W obu tych wypadkach, które w krótkim odstępie czasu wydarzyły się na tym przejściu, winę ponoszą kierujący. [więcej]
motylewski, 13.11.2013 17:20|czytane: 2339 razy|22 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Druga część Białego Forum Dyskusyjnego o przyszłości powiatowego szpitala w Kutnie
Organizatorzy Białego Forum Dyskusyjnego zamierzają na początku grudnia drugi raz spotkać się z pracownikami szpitala i zarządem spółki, mieszkańcami Kutna, przedsiębiorcami, radnymi miejskimi i powiatowymi, władzami samorządowymi aby porozmawiać o przyszłości powiatowego szpitala w Kutnie.

Druga część Białego Forum Dyskusyjnego o przyszłości powiatowego szpitala w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/21769/01_obraz.jpg


Inicjatorem spotkania jak poprzednio we wrześniu jest Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych ZOZ Dyskusja dotyczyć będzie utworzenia strategii dla przyszłości kutnowskiego szpitala, na pewno nie powinno zabraknąć omówienia efektów [więcej]
wandea, 13.11.2013 15:05|czytane: 1833 razy|9 komentarzy|komentuj|czytaj cały
PiP w szpitalu. Schemat organizacyjny a zwolnienia pracowników
Państwowa Inspekcja Pracy zajmie się nowym schematem organizacyjnym Kutnowskiego Szpitala Samorządowego sp. z o.o. W poniedziałek, w szpitalu po jej kontroli  okaże się czy zwolnienia pracowników i tworzenie stanowisk jest uprawnionym działaniem prezesa spółki Andrzeja Musiałowicza.

Nowy schemat organizacyjny nie został uzgodniony ze związkami zawodowymi, ani skonsultowany z Radą Pracowników, a ponieważ jest składową częścią regulaminu pracy prawdopodobnie doszło do złamania przepisów Kodeksu pracy art. 104(2) § 1 i art 104 (3)§ 1.

PiP w szpitalu. Schemat organizacyjny a zwolnienia pracowników, ./upload/articles_pakiety/21766/01_obraz.jpg


Naszą uwagę podczas konferencji prasowej zwróciło stanowisko kolejnego zastępcy dyrektora tym razem ds. pielęgniarek i położnych przy jednoczesnym funkcjonowaniu stanowiska Naczelnego Pielęgniarza. Okazało się wówczas, że został wprowadzony nowy schemat organizacyjny. Czy to do niego zarząd szpitala przykrawa poprzez zwolnienia, nazywając to restrukturyzacją? Jak nowy menadżer w szpitalu wybiera nieznanych w sumie jeszcze sobie pracowników do zwolnienia, kierując się ich kwalifikacjami, stażem pracy i pomysłami? Jak się dowiadujemy nieoficjalnie, czasem losowo, a czasem z poruczenia. Dlatego dziwić mogą takie a nie inne wybory personalne, czyli na przykład czemu naczelny pielęgniarz nie zostaje zastępcą dyrektora ds. pielęgniarek?

Jak informuje Zbigniew Kubiak, zastępca przewodniczącej Rady Pracowników w szpitalu naczelny pielęgniarz otrzymał wypowiedzenie warunków płacy i pracy z 3-miesięczną możliwością nieświadczenia pracy. Oj, coś musiał Robert Bąk bardzo przeskrobać, że spółkę stać na płacenie mu pensji bez świadczenia pracy. Czy przejrzał kolejnego zarządcę szpitala? Czy ma swoje zdanie na temat działań nowej ekipy i dlatego jest niewygodny? Sam zainteresowany nie chce sprawy jeszcze komentować. [więcej]
wandea, 13.11.2013 12:50|czytane: 2377 razy|18 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Coraz bliżej galerii przy Grunwaldzkiej. Radni zmienili plan zagospodarowania przestrzennego
Bez głosu sprzeciwu (wstrzymała się od głosu Maria Aulich) Rada Miasta Kutna zmieniła wczoraj plan zagospodarowania przestrzennego dla terenu położonego przy ulicach: Grunwaldzkiej oraz Żwirki i Wigury umożliwiając w ten sposób budowę galerii handlowej.

Coraz bliżej galerii przy Grunwaldzkiej. Radni zmienili plan zagospodarowania przestrzennego, ./upload/articles_pakiety/21768/01_obraz.jpg


Wiceprezydent Jacek Boczkaja przypomniał, że teren objęty zmianami jest znacznie szerszy niż miejsce na hipotetyczną galerię, więc zmiana planu zagospodarowania przestrzennego stwarza także możliwość innych inwestycji, w tym zmian w układzie dróg miejskich (przebicie do ulicy Oporowskiej).

Maria Aulich pytała, czy ktoś zabrał głos na konsultacjach społecznych w tej sprawie, które odbyły się 23 września, ale okazało się, że nikt na nie nie przyszedł. Na liście obecności dołączonej do protokołu z dyskusji publicznej są obecne tylko dwa nazwiska urzędniczek, które czekały na ewentualnych zainteresowanych mieszkańców. [więcej]
motylewski, 13.11.2013 14:49|czytane: 2517 razy|27 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Piłka ręczna: Dziewczęta ze Staszica najlepsze
W Gimnazjum Nr 1 w Kutnie zostały wczoraj rozegrane Mistrzostwa Powiatu Kutnowskiego w piłce ręcznej dziewcząt w ramach Licealiady. Do rywalizacji przystąpiło pięć szkół z powiatu kutnowskiego: I LO im J.H. Dąbrowskiego, II LO im. J. Kasprowicza, ZS nr 3 im. W. Grabskiego ZS w Żychlinie oraz ubiegłoroczny mistrz ZS nr 1 im. St. Staszica w Kutnie. Po wyrównanej i zaciętej walce po raz kolejny mistrzyniami powiatu zostały dziewczęta ze „Staszica”. O wyniku dwóch meczów musiały decydować rzuty karne. Organizatorem zawodów był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kutnie.

Piłka ręczna: Dziewczęta ze Staszica najlepsze , ./upload/articles_pakiety/21761/01_obraz.jpg
Piłka ręczna: Dziewczęta ze Staszica najlepsze , ./upload/articles_pakiety/21761/02_obraz.jpg
Piłka ręczna: Dziewczęta ze Staszica najlepsze , ./upload/articles_pakiety/21761/03_obraz.jpg


Wyniki meczów:
Forrunda: ZS nr 3  w Kutnie – ZS w Żychlinie 11:3 (7:1)
I LO w Kutnie – II LO w Kutnie 14:12  (7:8,11:11, karne 3:1)
ZS Nr 1 w Kutnie -  ZS nr 3  w Kutnie 6:5   (3:0)
Mecz o III miejsce „Grabski”-„ Kasprowicz” 7:6 (4:4,5:5, karne 2:1)
Mecz o pierwsze miejsce „Staszic” – „Dąbrowszczak” 12:5 (8:3) [więcej]
TomekKula, 13.11.2013 12:18|czytane: 1765 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Bezdomny uratowany przez kutnowskich SOKistów
Wczoraj o godzinie 7.10 funkcjonariusze z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Kutnie podczas patrolu szlaku Płock Trzepowo – Płock, przed semaforem wjazdowym do stacji Płock zauważyli mężczyznę, który siedział przy torach.

W wyniku wyziębienia organizmu nie był wstanie opuścić terenu kolejowego. Na miejsce wezwano Zespół Ratownictwa Medycznego z Płocka, który po przybyciu zabrał 61-letniego mężczyznę do Szpitala Miejskiego w Płocku. Z wypowiedzi ustnej ustalono, iż mężczyzna jest osobą bezdomną. [więcej]
pismak, 13.11.2013 12:00|czytane: 1169 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Nieprawda, że w Kutnie jest nudno: brydż to sport nie gra w karty
W Kutnowskim Domu Kultury działa sekcja brydża sportowego. W każdy poniedziałek o godzinie 17.00 w Cafe Cultura, która mieści się w gmachu domu kultury zainteresowani spotykają się aby rozegrać cotygodniowy turniej.

Podczas zawodów gracze grają w brydża porównawczego. W Kutnie mamy trzy drużyny, które uczestniczą w rozgrywkach ligowych. Pierwsza drużyna gra w pierwszej lidze, druga drużyna w trzeciej, natomiast trzecia drużyna w czwartej lidze. Zawodnicy z pierwszej ligi wyjeżdżają na ogólnopolskie zawody. W jej skład wchodzą nie tylko mieszkańcy Kutna, ale również i Łodzi. Druga i trzecia drużyna grają na szczeblu rozgrywek organizowanych przez Wojewódzki Związek Brydża Sportowego w Łodzi. Na poniedziałkowe spotkania przychodzą członkowie drużyn i goście. Zawsze brydżyści mają drzwi otwarte dla nowych zawodników.

Nieprawda, że w Kutnie jest nudno: brydż to sport nie gra w karty, ./upload/articles_pakiety/21750/01_obraz.jpg
Nieprawda, że w Kutnie jest nudno: brydż to sport nie gra w karty, ./upload/articles_pakiety/21750/02_obraz.jpg
Nieprawda, że w Kutnie jest nudno: brydż to sport nie gra w karty, ./upload/articles_pakiety/21750/03_obraz.jpg


Większymi sukcesami drużyny, która startuje w I lidze jest gra w barażach o ekstraklasę. W sezonie 2012/2013 drużyna KDK 1 Kutno zajęła w klasyfikacji generalnej piąte miejsce na szesnaście drużyn.
Kutnowska drużyna również

W sezonie 2013/2014 kutnowski klub w I lidze reprezentują: Marta Maj-Rudnicka, Wiesław Niciński, Czesław Pawłosik, Adam Pawłowski (kapitan drużyny KDK 1 Kutno), Mirosław Samujłło, Kamila Szczepańska, Lech Warwocki.

- Na turnieje niestety przychodzą ludzie starsi, w Kunie nikt nie szkoli młodzieży. Myślimy aby w przyszłości, zorganizować nauczanie gry w brydża sportowego. Ja osobiście podejmowałem próby szkolenia tu w szkole lecz one jak na razie nie przyniosły efektów. Brydż jest postrzegany jako gra w karty, a nie rozgrywki sportowe. Natomiast brydż uczy logicznego myślenia. W krajach skandynawskich gra w brydża jest normalnie nauczana w szkołach - mówi Paweł Bobecki, organizator poniedziałkowych spotkań, podczas których na pewno nie jest nudno. [więcej]
TomekKula, 13.11.2013 10:52|czytane: 1657 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Spalił się Ford i pożar w piwnicy na Barlickiego
Wczoraj we wsi Wola Popowa w gminie Żychlin spłonął samochód osobowy marki Ford. W akcji gaśniczej brał udział jeden zastęp JRG Kutno i OSP Żychlin. Akcja gaśnicza trwała od 17:40 do19:00. W pożarze nikt nie ucierpiał.

- Dzisiaj w nocy dostaliśmy zgłoszenie o zadymieniu klatki schodowej w jednym z budynków przy ul Barlickiego - mówi kpt. Zdzisław Pęgowski, rzecznik PSP w Kutnie. -  Przyczyną zadymienia był pożar w jednej z piwnic. Do gaszenia pożaru zadysponowano trzy zastępy PSP z Kutna. Akcja gaśnicza trwał od 0:30 do 2:15. W pożarze nikt nie ucierpiał. [więcej]
TomekKula, 13.11.2013 10:10|czytane: 1471 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Turniej brydża sportowego w Staszicu
Wczoraj w świetlicy Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Kutnie odbył się turniej brydża sportowego z okazji Święta Niepodległości. Organizatorem turnieju było Stowarzyszenie Edukacyjno-Sportowe Staszic.

Turniej brydża sportowego w Staszicu, ./upload/articles_pakiety/21754/01_obraz.jpg
Turniej brydża sportowego w Staszicu, ./upload/articles_pakiety/21754/02_obraz.jpg
Turniej brydża sportowego w Staszicu, ./upload/articles_pakiety/21754/03_obraz.jpg


W zawodach wystartował 13 par miedzy innymi z Kutna, Gostynina i Płocka. Zaznaczyć trzeba również, że wśród uczestników była również jedna kobieta. Podczas zawodów grano w tzw. brydża porównawczego, w którym wynik osiągnięty w danym rozdaniu jest porównywany z wynikami osiągniętymi przez innych graczy rozgrywających to samo rozdanie z tym samym układem kart.

Pozwala to ograniczyć element przypadkowości związany z rozkładem kart na rzecz oceny umiejętności graczy. Organizator przygotował drobny poczęstunek dla uczestników. Nagrody oraz medale ufundowało Stowarzyszenie Edukacyjno-Sportowe Staszic.Fundatorem medali dla najlepszych zawodników był  Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 – dr Janusz Pawlak.

W turnieju trzy pierwsze miejsca zajęli zawodnicy sekcji brydżowej Kutnowskiego Domu Kultury, wygrała para Janusz Pajor – Ryszard Maras z  imponującym wynikiem 70 %, drugie miejsce zajęli Adam Pawłowski – Karol Pokorski, na trzecim miejscu podium stanęli Paweł Babecki i Krzysztof Majkowski. Najlepsze pary otrzymały nagrody rzeczowe i finansowe, wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali upominki ufundowane przez Stowarzyszenie. Sędzią głównym turnieju był Czesław Pawłosik, który sprawnie policzył wyniki oraz czuwał nad przebiegiem rywalizacji. [więcej]
TomekKula, 13.11.2013 10:42|czytane: 1271 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Aktualne oferty kutnowskich domów
Sytuacja na rynku nieruchomości nie sprzyja sprzedawcom. Właściciele muszą czekać bardzo długo, zanim znajdą nabywców na swoje posiadłości – wiele ofert domów w powiecie kutnowskim nie znika od roku, a nawet kilku lat.

Ze względu na wciąż odczuwalne skutki kryzysu gospodarczego niewiele osób decyduje się na kupno nieruchomości, choć z pewnością o własnym domu marzy niejedna rodzina. Większa niezależność, większe poczucie prywatności, zapewniające lepszy komfort przestronne wnętrza czy możliwość korzystania z przydomowego ogródka – to tylko niektóre z argumentów przemawiających za przeprowadzką z mieszkania do domu. Rzadko kogo jednak stać na kupno domu, zwłaszcza bez konieczności wzięcia pożyczki czy kredytu.

Ile potrzeba pieniędzy, żeby nabyć jeden z domów w powiecie kutnowskim? Jeśli zadowoli nas niewielki budynek, mający powierzchnię do 100 m2, powinniśmy dysponować kwotą w wysokości około 250,000-300,000 zł. Trzeba się jednak liczyć z tym, że za taką sumę nie kupimy domu w wysokim standardzie. Kutnowskie oferty z tego przedziału cenowego zazwyczaj dotyczą skromnych obiektów z lat 60. czy 70., będących często w dość dobrym stanie technicznym, ale mimo wszystko wymagających modernizacji, jak choćby w przypadku domów z ogrzewaniem węglowym czy gazem pozyskiwanym z butli.

Potrzebny nam większy dom? Jak wynika z danych portalu Oferty.net, w powiecie kutnowskim za budynek o powierzchni 101-200 m2 trzeba zapłacić średnio 503,000 zł. W tym przypadku średnia cena za metr kwadratowy wynosi 3935 zł. Najtańsze domy o podanych wyżej parametrach kosztują mniej więcej 300,000-400,000 zł. Przykładowo za utrzymany w dobrym stanie około 120-metrowy dom z lat 90. z działką o wielkości 570 m2 właściciel chce otrzymać 360,000 zł. [więcej]
pismak, 13.11.2013 08:35|czytane: 1615 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Serenda za wyższymi podatkami
Rada Miasta Kutna przy jednym głosie przeciwnym radnego Bartosza Serendy pozostawiła stawki podatków od nieruchomości i od środków transportu na tym samym poziomie.

Serenda za wyższymi podatkami, ./upload/articles_pakiety/21755/01_obraz.jpg


– W tamtym roku podnosiliśmy cenę za zużycie wody. To są sytuacje, które dotykają wszystkich, a jeżeli wszystkich, to i najuboższych – uzasadniał swoje stanowisko radny Bartosz Serenda. – Natomiast podatek od nieruchomości, a szczególnie podatek od środków transportu, dotyka ludzi zamożnych. Jeżeli mówimy o wspólnej kasie, wspólnym budżecie, a podwyższamy opłaty, które dotykają najuboższych, to może warto byłoby podatek od środków transportu, ale też i podatek od nieruchomości, przynajmniej symbolicznie podwyższyć, żeby było takie poczucie, że każdy się do tego budżetu dorzuca. To nie jest wniosek formalny, tylko propozycja, którą może ktoś się zainteresuje. [więcej]
motylewski, 13.11.2013 07:59|czytane: 1547 razy|12 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Komisja Mieszkaniowa coraz mniejsza
Dwudziestego pierwszego października tego roku radna Elżbieta Szczepaniak zrezygnowała z zasiadania w Komisji Mieszkaniowej Rady Miasta Kutna, zgłaszając jednocześniej akces do Komisji Budżetu, Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska. Dzisiaj rajcy zatwierdzili tę zmianę.

Komisja Mieszkaniowa coraz mniejsza, ./upload/articles_pakiety/21753/01_obraz.jpg


W ten sposób Komisja Mieszkaniowa zmalała do zaledwie dwóch członków: Edwarda Książka i Jerzego Papiewskiego, którzy wstrzymali się od głosu w tej sprawie. [więcej]
motylewski, 12.11.2013 18:47|czytane: 1769 razy|15 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Od nowego roku indywidualne konta dla płacących miejskie podatki
Rada Miasta Kutna zmieniła dzisiaj wzór formularzy dotyczących podmiotu i przedmiotu opodatkowania w podatku od nieruchomości, podatku od środków transportu i podatku leśnym.

Od nowego roku indywidualne konta dla płacących miejskie podatki , ./upload/articles_pakiety/21752/01_obraz.jpg


- Ta zmiana dotyczy tylko wykreślenia w dotychczasowym formularzu numeru konta - uspokaja Bożena Śniadała-Pasikowska, skarbnik miasta. - Zamierzamy od nowego roku wprowadzić indywidualne konta i wszystkie podatki, to znaczy transportowy, od nieruchomosci i leśny, podatnicy będą wpłacać na indywidualne konta. Podatnik będzie lepiej zorientowany, ile wpłacił. Te informacje otrzymacie państwo w decyzjach podatkowych, które corocznie przekazujemy do końca lutego. [więcej]
motylewski, 12.11.2013 17:58|czytane: 1354 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
400 tysięcy złotych dla szpitala na lądowisko
Ponad godzinę odpowiadał dziś na pytania radnych na sesji Rady Miasta Kutna prezes kutnowskiego szpitala Andrzej Musiałowicz. Radni zdecydowali o przekazaniu 400 tys. zł na lądowisko dla helikopterów.

400 tysięcy złotych dla szpitala na lądowisko, ./upload/articles_pakiety/21747/01_obraz.jpg


– Lądowisko musi być dostosowane do obowiązujących przepisów. W tej chwili w województwie są tylko cztery lądowiska dla helikopterów, Kutno miałoby piąte. Kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia na Szpitalny Oddział Ratunkowy został zwiększony na przyszły rok o sto kilkadziesiąt złotych. Gdybyśmy mieli lądowisko, byłby jeszcze wyższy – wyjaśniał powody inwestycji dyrektor szpitala Andrzej Musiałowicz.

Należy zadbać o kąty podejścia, oświetlenie i ogrodzenie. To są elementy pierwszego etapu tego przedsięwzięcia, którego realizacja do końca tego roku ma zapewnić zwiększenie kontraktu. W dalszej przyszłości można pomyśleć o płycie postojowej, która obecnie nie jest niezbędna, gdyż helikoptery Lotniczego Pogotowia Ratunkowego po wykonaniu zadania odlatują z powrotem. Radni mieli duże wątpliwości, czy szpital zdąży wykonać nawet ten pierwszy etap przebudowy w tym roku, zwłaszcza że trzeba jeszcze ogłosić przetarg. Andrzej Bieniek dziwił się, że szpital nie wnioskował o środki wcześniej i sprawa pojawia się dopiero teraz.
– Projekt przebudowy jest gotowy – powiedział dyrektor szpitala, ale gdy dodał: – Prace nie wymagają szczególnych warunków atmosferycznych – radni pokręcili głową z niedowierzaniem.

Brak partycypacji powiatu w kosztach szpitalnych inwestycji to już niestety standard w takich sytuacjach, ale wątek ten podniosła radna Maria Aulich, na co otrzymała odpowiedź, że szpital sfinansował wykonanie projektu w kwocie 50 tysięcy złotych. Bartosz Serenda podtrzymał wątpliwości w zakresie finansowej mizerii starostwa przypominając niedawne kupno samochodu za 60 tys. zł. [więcej]
motylewski, 12.11.2013 15:30|czytane: 2139 razy|25 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Żychlinianki zdobyły Puchar Starosty
Wczoraj odbył się VI Turniej Siatkówki dziewcząt z okazji Święta Niepodległości o Puchar Starosty Kutnowskiego. W zawodach wzięły udział drużyny: II LO im. J.Kasprowicza, I LO im. J.H. Dąbrowskiego, ZS im. A. Troczewskiego, ZS Żychlin, ZS im. Wł. Grabskiego,  LO z Gostynina, LO im. Adama Mickiewicza w Żychlinie, Gimnazjum Nr 1 w Kutnie.

Żychlinianki zdobyły Puchar Starosty, ./upload/articles_pakiety/21749/01_obraz.jpg
Żychlinianki zdobyły Puchar Starosty, ./upload/articles_pakiety/21749/12_obraz.jpg
Żychlinianki zdobyły Puchar Starosty, ./upload/articles_pakiety/21749/03_obraz.jpg


Więcej zdjęć Piotra Szatkowskiego TUTAJ

W finale zagrały dwie drużyny z Żychlina. Lepsza okazała się ekipa z Zespołu Szkół, która pokonała 2:0 LO im. A.Mickiewicza. O trzecie miejsce walczyły kutnowskie ekipy.  Gimnazjum nr 1 w Kutnie pokonało LO im. J. H. Dąbrowskiego 2:1.

Wyniki [więcej]
redaktor, 12.11.2013 16:49|czytane: 1608 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Karnet na aeorobik dla pani Justyny i jej koleżanki
Zakończył się konkurs  Street Dance Studio. Mamy dla Czytelniczek eKutno.pl miesięczny karnet na zajęcia "3w1-AEROBIK -GIMNASTYKA-TANIEC". Karnet dla siebie i dla koleżanki wygrała Justyna Pawlak.

Karnet na aeorobik dla pani Justyny i jej koleżanki, ./upload/articles_pakiety/21695/01_obraz.jpg
Karnet na aeorobik dla pani Justyny i jej koleżanki, ./upload/articles_pakiety/21695/02_obraz.jpg
Karnet na aeorobik dla pani Justyny i jej koleżanki, ./upload/articles_pakiety/21695/03_obraz.jpg


"3w1- aerobik -gimnastyka-taniec" -  Podczas zajęć nauczycie się państwo dynamicznie i ekspresyjnie łączyć rożne style tańca. Będziemy ćwiczyć, tańczyć i spalać kalorie! Rozwiniecie własną plastykę ruchu, poznacie techniki i style różnych tanecznych fuzji (dancehall, salsa, cha-cha, merengue,twist, elementy tańca brzucha, elementy tańca nowoczesnego) To zajęcia dla tych, którzy lubią fitness, taniec i super zabawę - mówi Joanna Zielińska. [więcej]
kultura, 12.11.2013 16:23|czytane: 2532 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Czy Kutno może wybić się na niepodległość?
NA MARGINESIE KUTNOWSKICH OBCHODÓW ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI
CZY KUTNO MOŻE WYBIĆ SIĘ NA NIEPODLEGŁOŚĆ


To, że urzędnik samorządowy małego miasta samowolnie przesuwa na dzień wcześniejszy obchody najważniejszego państwowego święta – rocznicy odzyskania niepodległości, ponieważ orkiestrze nie pasuje termin, byłoby nie do pomyślenia w normalnym państwie.  Wyobraźcie sobie, na przykład, coś podobnego w Stanach Zjednoczonych! Ten ostentacyjny pokaz ignorowania tradycji i narodowego sackrum ujawnia, że nie chodzi tu o akt upamiętnienia wydarzenia historycznego i integracji społeczności wokół rocznicy, ale o grającą przynętę dla publiki (wybory za pasem!) i korzyści propagandowe. Jeśli ten sam urzędnik świadomie i z cała powagą pisze na plakacie: 95 ROCZNICA NIEPODLEGŁOŚCI W DNIU 10 LISTOPADA 2013 ROKU – publicznie poświadcza nieprawdę  i być może, wchodzi w kolizję z prawem. A motywacja czynu jest niska - „bo samochód nie pasuje mu do spinek”– jak śpiewał Młynarski. Zatem opozycja – jeśli taka jest w Kutnie – powinna podjąć stanowcze kroki wyjaśniające. Jest bowiem gdzieś możliwa do zniesienia granica hucpy i prywaty,  gdzieś musi być kres traktowania miejscowej społeczności jako odmóżdżone mięso wyborcze. Inna sprawa, jaki to w III RP może mieć finał…

Swoją mowę z okazji Święta 11 Listopada w dniu 10 listopada prezydent  Zbigniew Burzyński zaczął od „achillesowej pięty” Kutna, czyli od pomnika Józefa Piłsudskiego, który w powszechnej opinii mieszkańców (również i fachowców) szpeci i kompromituje miasto oraz obraża postać upamiętnianego, (źle trzymana szabla z prawej strony, rosyjska rubaszka bez dolnych kieszeni, walonki zamiast oficerek i jakaś kapa w miejscu szynela). Burzyński chciał naiwnie zawczasu zneutralizować tradycyjną już bekę z pomnika i posłużył się piorunochronem w postaci biskupiego pastorału. Ostrzegł prześmiewców, że monument poświęcił sam prymas Glemp! Nie dodał tylko, że to on, przed kardynałem, pobłogosławił projekt, natomiast słabo już widzący Prymas nie zrobił tego co zrobił, w czynie społecznym. A wiadomo od dawien dawna, że „za pieniądze ksiądz się modli, za pieniądze lud się podli”. Tym razem „artysta z Poznania” – twórca  historyczno-artystycznego, (poświęconego) knota i jego „historyczny konsultant” – mgr historii Zbigniew Wdowiak,  wiceprezydent Kutna,  spodlili pejzaż miasta na długie lata. I to już nie jest śmiech, ale żałosna beka historii, która ciągnąć się będzie za Kutnem jak smród za wojskiem.

Niezadowoleni ludzie mówią na monument różnie: „Nieregulaminowy Mańkut”, „Pomnik Generalalissimusa Burzyńskiego”, „Pomnik Pasikonika z Łebkiem Piłsudskiego” (widok z boku), ostatnio „Pomnik Lejącego Furmana”, a młodsze pokolenie: „Odlew Piłsudskiego”  - co, niestety, staje się zrozumiałe, dopiero gdy na karykaturę Marszałka patrzy się od tyłu. [więcej]
pismak, 12.11.2013 13:58|czytane: 2573 razy|45 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W "Jedynce" uczcili niepodległość
W Szkole Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kutnie w piątek 8 listopada uczniowie klas III b III c i III e pod kierunkiem Agnieszki Ciesielskiej, Małgorzaty Dąbrowskiej i Jadwigi Rojewskiej przedstawili montaż słowno- muzyczny ukazujący drogę Polaków do niepodległości. 

W
W
W


Uczniowie zaprezentowali szereg faktów historycznych dotyczących zrywów niepodległościowych  w naszej Ojczyźnie oraz historię powstania hymnu narodowego. Nie zabrało pieśni które towarzyszyły legionistom Marszałka Piłsudskiego [więcej]
redaktor, 12.11.2013 15:58|czytane: 1385 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Sukcesy pary tanecznej z Kutna
Uczennica Gimnazjum Nr 1 im. A. Mickiewicza w Kutnie Justyna Klepczarek wraz ze swoim tanecznym partnerem Maciejem Janakowskim rozpoczęła sukcesem start w Turniejach Tańca Towarzyskiego w 10 tańcach.

Sukcesy pary tanecznej z Kutna, ./upload/articles_pakiety/21748/02_obraz.jpg


Na początku listopada w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego w Płońsku w kategorii pow. lat 15 klasa taneczna C w tańcach standardowych para wytańczyła 1 miejsce oraz 1 miejsce tańcach latynoamerykańskich.

W minioną niedzielę, 10 listopada na Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego w Kaliszu w tańcach standardowych para uplasowała się na miejscu 3, natomiast w tańcach latynoamerykańskich na miejscu 2. [więcej]
redaktor, 12.11.2013 15:49|czytane: 1479 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
W czwartek zmierz ciśnienie w szpitalu
W ramach Światowego Dnia Walki z Cukrzycą Kutnowski Szpital Samorządowy sp. z o.o. organizuje cykl profilaktycznych badań pomiaru glukozy oraz ciśnienia krwi.


- Celem akcji jest wczesne wykrycie objawów cukrzycy u mieszkańców naszego powiatu - informuje Beata Pokojska, rzecczniczka zarządu spółki. [więcej]
redaktor, 12.11.2013 16:09|czytane: 1054 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zakończył się sezon pasjonatów samochodów zabytkowych
Wczoraj zakończył się sezon pasjonatów samochodów zabytkowych.  Na Plac Wolności w Kutnie przyjechali właściciele zabytkowych aut i publiczność. Następnie kierowcy paradnie przejechali  ulicami Kutna do Pubu Garage na obiad.

Zakończył się sezon pasjonatów samochodów zabytkowych, ./upload/articles_pakiety/21737/01_obraz.jpg
Zakończył się sezon pasjonatów samochodów zabytkowych, ./upload/articles_pakiety/21737/02_obraz.jpg
Zakończył się sezon pasjonatów samochodów zabytkowych, ./upload/articles_pakiety/21737/03_obraz.jpg


Organizatorem zakończenia sezonu był Mirek Dogadalski. [więcej]
redaktor, 12.11.2013 15:08|czytane: 1629 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Strażacy w akcji
W piątek 8 listopada Państwowa Straż Pożarna w Kutnie odnotowała trzy pożary. W miejscowości Chochołów spłonął silos z ziarnem kukurydzy. W silosie znajdowało się 16 ton ziarna. Przyczyną pożaru była wada urządzeń mechanicznych. W akcji uczestniczyły zastępy JRG Kutno, OSP Żychlin i OSP Śleszyn. Akcja gaśnicza trwała 4 godziny. Straty oszacowano na 10 tys. zł.

W miejscowości Kurów paliła się sadza w kominie. W akcji gaśniczej brał udział jeden zastęp JRG Kutno i OSP Żychlin. Akcja gaśnicza trwała od 14:30 do16:15.

- W Bedlnie paliła się sterta siana. Pożar gasiła jednostka OSP Pniewo, akcja trwała godzinę. W sobotę nie odnotowaliśmy żadnych pożarów - mówi kpt. Zdzisław Pęgowski, rzecznik PSP w Kutnie.

W niedzielę strażacy z PSP w Kutnie interweniowali dwa razy. W Dobrzelinie paliło się kilka komórek – budynków gospodarczych. W akcji gaśniczej brały udział jednostki: JRG Kutno, OSP Żychlin, OSP Śleszyn. Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną pożaru było podpalenie. Akcja trwała prawie trzy godziny. [więcej]
TomekKula, 12.11.2013 14:45|czytane: 2273 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Protokół rozbieżności. Rozmowy z NFZ trwają
Jak mówi Andrzej Musiałowicz, prezes Kutnowskiego Szpitala Samorządowego sp. z o.o. w piątek, 8 listopada podpisany został w łódzkim oddziale NFZ protokół rozbieżności.

Protokół rozbieżności. Rozmowy z NFZ trwają, ./upload/articles_pakiety/21744/01_obraz.jpg


Konferencja 8 listopada. Od lewej: Cezary Lipiński, Andrzej Musiałowicz, Grzegorz Koszada i Irena Dałek.

Jednym słowem  kutnowski zarząd szpitala swoje i NFZ swoje, aż strach chorować w powiecie kutnowskim. Przypomnijmy, w piątek kutnowska delegacja pojechała do Łodzi negocjować definitywną decyzję funduszu w sprawie braku kontraktu na oddział udarowy.

- Do końca listopada czeka nas naprawdę gorący czas. NFZ zamierza skończyć wszelkie negocjacje i podpisywanie umów do 30 listopada - informuje Andrzej Musiałowicz. [więcej]
wandea, 12.11.2013 13:14|czytane: 1450 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W długi weekend było spokojnie
Podczas długiego weekend kutnowska Policja nie odnotowała zakłóceń porządku w związku z obchodami Święta Niepodległości. Zarówno w niedzielę kiedy kutnianie świętowali rocznicę odzyskania niepodległości, jak i w poniedziałek.

Kutnowska Policja monitorowała przejazd pociągów do Warszawy, którymi jechali uczestniczycy obchodów w stolicy. Do drobnego zdarzenia drogowego doszło w sobotę o godzinie 8.30 na ulicy Łąkoszyńskiej. Kierujący motorowerem 25-letni mieszkaniec Kutna stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w słupek znaku pionowego w wyniku czego doznał lekkich obrażeń. Kierowca był trzeźwy. Policja wyjaśnia przyczyny tego zdarzenia.

W miniony weekend mundurowi zatrzymali 10 nietrzeźwych kierowców. Rekordzistą był 38 –letni kierowca Audi A4, mieszkaniec Kutna, który miał 2,3 promila alkoholu w organizmie. [więcej]
TomekKula, 12.11.2013 13:05|czytane: 1199 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pierwsza dyskoteka Street Dance Studio
10 listopada odbyła się pierwsza dyskoteka dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych uczęszczających na zajęcia taneczne w Kutnowskim Domu Kultury organizowane przez STREET DANCE STUDIO.

Pierwsza dyskoteka Street Dance Studio , ./upload/articles_pakiety/21743/01_obraz.jpg
Pierwsza dyskoteka Street Dance Studio , ./upload/articles_pakiety/21743/02_obraz.jpg
Pierwsza dyskoteka Street Dance Studio , ./upload/articles_pakiety/21743/03_obraz.jpg


-Zabawa była przednia, dziękujemy zaangażowanym w przygotowania rodzicom dzieci oraz młodzieży. Podczas dyskoteki można było również podziwiać wspaniałe pokazy uczniów SDSu - opowiada Joanna Zielińska, właścicielka szkoły tańca. -  Szczególne brawa zyskały zespoly videoclip dance dla dzieci pod przewodnictwem uzdolnionej instruktorki Magdaleny Brudnickiej, którzy to trenują dopiero od września oraz grupa dorosłych kobiet PULL UP CREW, które zaprezentowały dancehall. Wszystkie grupy zaprezentowały się świetnie i jesteśmy z nich niezwykle dumni od 4 letnich maluszków, po starsze dzieci, młodzież, dorosłych i seniorów. Ta dyskoteka bardzo nas ze sobą zżyła i z pewnością zapadnie nam w pamięci na długi czas.

Zapraszamy na zajęcia taneczne:
Dla dzieci:
Taniec nowoczesny 4-5 lat
Hip-Hop 6-8 lat
Hip-Hop 9-11 lat
videoclip dance 7-11 lat [więcej]
pismak, 12.11.2013 12:59|czytane: 2200 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Policjanci odznaczeni
7 listopada w Muzeum Miasta Łodzi odbyła się uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości oraz Dnia Służby Cywilnej. Podczas obchodów wręczone zostały odznaczenia państwowe i resortowe dla policjantów i pracowników korpusu służby cywilnej. Była to także doskonała okazja aby uroczyście uhonorować laureatów plebiscytu „Policjant Roku 2013” zorganizowanego przez Dziennik Łódzki.

Policjanci odznaczeni, ./upload/articles_pakiety/21742/01_obraz.jpg
Policjanci odznaczeni, ./upload/articles_pakiety/21742/02_obraz.jpg
Policjanci odznaczeni, ./upload/articles_pakiety/21742/03_obraz.jpg


Wśród wyróżnionych nie zabrakło również przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Kutnie. Brązową odznakę Zasłużonego Policjanta otrzymał I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Kutnie nadkom. Zbigniew Gruszczyński. [więcej]
pismak, 12.11.2013 11:10|czytane: 2798 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Wyniki: Piłka nożna
PIŁKA NOŻNA SENIORÓW

MKS KUTNO  –   LECHIA TOMASZÓW MAZOWIECKI  1 : 0 (0 : 0)
Bramka dla MKS : Piotr Michalski
Trener : Paweł Ślęzak
Kierownik drużyny : Andrzej Królak

PIŁKA MŁODZIEŻOWA

ŁÓDZKA LIGA JUNIORÓW GR II
MKS TEVA KUTNO – LKS ŚWINICE WARCKIE 12 : 1 (11 : 0)
Bramki dla MKS : Piotr Kieruj – 3 , Bartosz Kapruziak, Kamil Błęcki,  Emil Seklecki, Karol Czekalski (karny), Igor Wójcik, Michał Wietrzyk, Kamil Jabłoński, Jakub Janakowski, samobójcza
Trener : Robert Marzec [więcej]
pismak, 12.11.2013 10:16|czytane: 1895 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wyniki: Koszykówka
WOJEWÓDZKA LIGA JUNIOREK – U -18K

WIDZEW ŁÓDŹ –  MKS KUTNO /13 : 8, 10 : 17, 10 : 17, 13 : 18 / 46 : 60

MKS Kutno: Tomasz PASIŃSKI – trener, zawodniczki :  Martyna BOROWIECKA – 4, Kinga CHODOROWSKA – 4, Natalia FURMAŃSKA – 13, Paulina  KACPROWICZ – 14, Michalina KAMIŃSKA – 16, Małgorzata LESICKA – 0, Natalia ŁUKASIK –0, Maria ZŁOTOWSKA – 9.

WOJEWÓDZKA LIGA  MŁODZICZEK – U – 14 k

MKS KUTNO –  WIDZEW ŁÓDŹ /8 : 40, 10 : 20, 10 : 36, 4 : 22 / 32 : 118

MKS Kutno: Mariusz Łubiński – trener, Marcin BOGDAŃSKI – kierownik drużyny,   Milena ADAMIAK – 8, Magdalena BUCZYŃSKA – 2, Marta ERWIŃSKA – 2,   Martyna GONIARSKA /kpt/ – 10, Patrycja HEJMANOWSKA – 2, Karolina JANKOWSKA – 0,  Zuzanna  JĘDRZEJCZAK – 2, Michalina KUPISZ – 0, Małgorzata ŁUKASIEWICZ – 2,  Kamila PIŁACIK – 2, Klaudia TRACZ – 0,  Blanka ZAWIERUCHA – 2 [więcej]
pismak, 12.11.2013 10:20|czytane: 1690 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Upał, bezmyślność urzędnika i zadłużenie szpitala
Czy człowiek może poczuć się w konsystencji budyniu waniliowego, serka topionego lub innego smacznego acz płynnego zjawiska? Odpowiadam, tak może i... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Drugie Kutnowskie Dni Fantastyki
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kutnie już od przyszłego czwartku zaprasza na Kutnowskie Dni Fantastyki. Wstęp wolny na wszystkie wydarzenia. A w programie spotkania z autorami, koncert, warsztaty malarskie, pokaz... [więcej]
Sport
"Jedynka" trzecia w ręczną w Orlikowej Lidze Mistrzów
We wtorek w Poddębicach odbył się turniej rejonowy w piłce ręcznej chłopców w ramach Orlikowej Ligi Mistrzów - Łódzkie Gra w Ręczną. W turnieju udział wzięła Szkoła Podstawowa nr 1 w Kutnie. W wyniku zaciętej i bardzo wyrównanej rywalizacji chłopcy z Jedynki... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Zawieszka Nieśmiertelnik Srebro +GRAWER Zdjęcia i Tekstu Idealny i modny prezent dla kobiety i mężczyzny. Wspaniały prezent na Imieniny, Urodziny, Rocznicę, Walnetynki, Dzień Kobiet, Mikołaja, oraz pod choinkę na Gwiazdkę Świąt Bożego Narodzenia... [czytaj więcej]
Kotki Oddam kotki w dobre ręce. Więcej informacji pod nr telefonu 602430567.... [czytaj więcej]
Monitoringi, alarmy Witam, oferuję usługę konfiguracji oraz montażu kamer, alarmów oraz innych systemów zabezpieczeń. Wykonuję również inne usługi informatyczne. Zapraszam.... [czytaj więcej]
Sprzedam biurko duże 210 cm / bardzo dobre wykonanie Mam do sprzedania duże biurko w bardzo dobrym stanie. Biurko ma ponad 1,5 metra i było robione na zamówieni a więc jest wykonane z bardzo dobrego materiału. Posiada wiele szuflad, miejsce na je... [czytaj więcej]
Fly High Production – Produkcja filmowa Firma Fly High Production to przede wszystkim profesjonalna produkcja filmów i innych form audiowizualnych, bazująca na najnowszych technologiach min zastosowaniu drona i innych technologii stabiliz... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
Odzież na sklepy, butiki, stragany Oferujemy odzież na sklepy, butiki, stragany w bardzo dobrej jakości z Niemiec i Włoch. U nas klient zamawia według osobistego zapotrzebowania (damskie, męskie, dziecięce,... [czytaj więcej]
samochód do ślubu wesele OFERUJĘ PAŃSTWU WYNAJEM LIMUZYNY AUDI w kolorze czarna perła. Samochód jest reprezentacyjny, idealny na tak wyjątkową uroczystość. Zaletą tego samochodu jest przestronne wnętrze i duży baga... [czytaj więcej]
Zespół jednoosobowy DJ Polecam jednoosobowy zespół muzyczny (klawisz i vokal na żywo)który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gram na terenie całego kraju. Wieloletnia praktyka w prowad... [czytaj więcej]
Zespół muzyczny KONKRET to pięcioosobowy zespół muzyczny, który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gramy głównie na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego. Wieloletnia... [czytaj więcej]
Zatrudnimy pracowników Firma P.P.H.U. "ELBEMA" s.c. zatrudni pracownika na stanowisko elektromonter lub pomocnik elektromontera. Mile widziane prawo jazdy kat.B oraz uprawnienia Sep 1kV. CV proszę przesyłać na adres mail... [czytaj więcej]
Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Najlepsze rozwiązanie, jeżeli pilnie potrzebujesz pieniędzy. Nie pytamy o Twój cel – całą sumę możesz przeznaczyć na dowolny,... [czytaj więcej]
SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996ROK PILNIE SPRZEDAM MAM DO SPRZEDANIA SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996 ROK rn5-DRZWIrnKOLOR CZARNY rnPILNIE SPRZEDAM... [czytaj więcej]
Kawalerka do wynajęcia, Kutno ul. Słowackiego Wynajmę mieszkanie w bloku przy ulicy Słowackiego. Jest to odświeżona kawalerka o powierzchni 27 m. kw., w sam raz do zamieszkania.rnCena 850 zł zawiera czynsz i odstępne dla właściciela, do k... [czytaj więcej]
SPECJALISTA DS. MARKETINGU I SPRZEDAŻY Jesteśmy firmą zajmującą się produkcją mebli tapicerowanych i poszukujemy osób młodych, ambitnych oraz kreatywnych na stanowisko: SPECJALISTA DS. MARKETINGU ORAZ SPRZEDAŻY Obowiązki:  ... [czytaj więcej]
PRACA HUTA Poszukujemy osób do pracy w Hucie w Dąbrowie Górniczej na stanowiska: - operator wózka widłowego - operator suwnicy – uprawnienia IS specjalne trawersowe, chwytakowe Warunki: - atrakcyjne w... [czytaj więcej]
RINTAL Polska poszykuje samodzielnych monterów schodów Producent schodów, Rintal Polska Sp. z o.o. poszukuje samodzielnych monterów schodów.rnrnZakres działalności:rn- montaż schodów samonośnych oraz obić na schody betonowernrnWymagania:rn- włas... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę AVENSIS I lub II tel.725-361-836 Kupie Toyote AVENSIS I lub II COROLLE YARIS MERCEDESA SPRINTERA 124 190 W210 oraz Maszyny Rolnicze Ursus Zetor Wladymirec Przyczepy Kombajny tel. 725.361.836 cala Polska atrakcyjne ceny szybki odbiór... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Mikołaj Baranowski:
9 minut temu
Pisssssofff
Zenobiusz Biga:
17 minut temu
Rzeczniczka jest córką Mańkowskiego
Dymitr Fiut:
43 minut temu
Jaro, gratulacje i czymam ciuki za cie.
Onufry Kamiński:
54 minut temu
W Kutnie jest praca , kto chce ten pracuje tylko trzeba chcieć , ja nie narzekam . Czytaj ze zrozumieniem interes się kręci nie z kim, tylko z czym kolejny przykład prostactwa
Bonifacy Ukolicz:
1 godzin temu
To z ciebie Onufry taki "komputerowy lodziarz", co do komputera - widać, co napisałeś, a co do lodów - z kim ten interes kręcisz, to staje sie coraz jasniejsze. Co do nauki to ci napisali - w Kutnie nie ma pracy dla absolwentów uniwersytetów i politechnik, a są stanowiska i praca dla absolwentow WSGK. To wystarczy.
Roman Kolumna:
2
 · 
2 godzin temu
A sekretarzem jest Pan Korowajski? Czyzby mąż sędziny która uznala winnego karkówe niby ze wplywal na swiadkow?
Onufry Kamiński:
2 godzin temu
Do Metody Głąb
Zgadzam się to co napisałeś i popieram tylko 5 osób przystąpiło do konkursu . pytam gdzie reszta społeczeństwa??
Do Bernadeta Konkurs był na stronie , ale jak widać nie szukasz tylko siedzisz i pierdzisz w stołek. Kręci cię temat co się dzieje na Policji - bo jesteś nadzwyczajnym plotkarzem i to jeszcze na dodatek pewnie bez wykształcenia.
Ja mam budkę z lodami nie mam wykształenia interes się kręci i nikomu nie zazdroszczę a wy weźcie się za naukę i przystępujcie do konkursów
Błażej Lubicz:
2
 · 
2 godzin temu
Sekretarzem w urzędzie pracy jest mąż sedziny, przed którą zeznawal ten pan.. Czy to przypadek że policjant został skazany
Szczepan Bzdura:
2 godzin temu
SANDERUS TIMES - eBiuletyn Agencji MRPiH "podkówka".Podajemy komunikat: Jeden karierowicz, abiturient i absolwent Instytutu Mniemanologii Stosowanej - emerytowany Metody Głąb (bez tytułu) - został wytrzepany, wygarbowany, wyprany, wykrochmalony, wymaglowany, położony na obie łopatki i zapędzony w kozi róg przez użytkowników portalu eKutno. Ciekawe, czy to mu pomoże w odnalezieniu właściwych kierunków i dobrych dróg? A mówią, że pralnie itd..... są niepotrzebne? ~praojciec Allexander - redaktor naczelny.
Robert Małopolski:
3 godzin temu
Pan Rafał chyba się zagalopował porównanie Kłopota do pana Bieńka jest wysoce nie na miejscu.
Szczepan Bzdura:
3 godzin temu
###"R". Toście se pogadali na najwyższym światowym poziomie. Szkoda, że tak krótko. Podobają mi się wasze rozmowy. Całą noc mogłabym was słuchać. Burzyński i Kłopotowski i cała ta cudowna Burzmanna na okrągło powinni was słuchać. Może by się zaczęli nawracać na normalność czyli na głęboką wiarę, wysoką kulturę i szlachetną naturę, czego im z całego serca życzę. Pozdrawiam Was drodzy moi mądrzy dyskutanci. Dialogi kute na cztery nogi. I to jest właśnie to na co tyle lat czekałam. Się doczekałam. Ludzie zaczynają normalnie rozmawiać. Nie po rusku, nie po grecku, nie po turecku, nie po niemiecku, tylko po naszemu, po bożemu, po polsku i po chrześcijańsku. Na pewno coś dobrego z tego wyniknie. Tylko o to chodzi. Tak trzymajcie! Idzie nowe!! Bogu niech będą dzięki. ~emerytowana nauczycielka
Ewaryst Ziabka:
3 godzin temu
Panie Nwerowski mówiąc ,że problemem szpitala jest wiek pracowników po prostu pan obraził pracowników szpitala . Zapytam w jakim pan jest wieku i czy ten wiek nie jest problemem dla szpitala?
Barbara Ajsicz:
3 godzin temu
Podobno urzędnik ma poparcie PSlu, czy to prawda?
Amalgund Walczak:
2
 · 
3 godzin temu
A był, czy nie był o to jest pytanie?
Lech Kantor:
3 godzin temu
Prosimy o wypisanie zasług , może być w punktach.
Hugo Lewi:
3 godzin temu
Bolesław to uważasz ,że ci co tam pozostali i pracują to nie mają honoru? Czyżby ten jeden był tylko z honorem?
Zenon Kwasigroszek:
3 godzin temu
Faust i oni zostali tak do tej pory.
Teodor Pobłocki:
3 godzin temu
No widzisz Metody przystąpiłeś i co d..a.
Wawrzyniec Gielniowski:
4
 · 
3 godzin temu
wygraną zawdzięcza poparciu w Urzędzie Miasta, chyba pan sekretarz, bo to ,,koledzy z boiska,,
Arseniusz Błaszczyński:
4 godzin temu
Ciekawy jestem co się stało z poprzednim szefem tej komórki.Najciekawsze artykuły
 ·  14
4 dni temu
Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK
 ·  188
4 dni temu
Apel do mieszkańców Kutna, do ludzi, którym na sercu leży dobro miasta i powiatu
 ·  73
5 dni temu
Coraz wyższe pensje prezesów spółek miejskich
 ·  20
5 dni temu
Od dziś parking przy dworcu PKP na Siemiradzkiego zamknięty. Radny interpeluje
 ·  36
10 dni temu
Piramida aptekarska. Lekarz z kutnowskiego szpitala na ławie oskarżonych
 ·  7
10 dni temu
Mieszkańcy Podrzecznej będą mogli wykupić tańszy abonament w strefie płatnego parkowania
 ·  278
11 dni temu
Memorandum do potencjalnych prywatnych partnerów w budowie hali w Kutnie
 ·  10
14 dni temu
Smaczne mówienie, prawda i hejt. Profesor Jerzy Bralczyk w Kutnie
 ·  3
15 dni temu
Piknik Rodzinny w
 ·  14
15 dni temu
Akt erekcyjny wmurowany pod stacjonarne hospicjum w Kutnie
 ·  6
17 dni temu
Znajdź się na zdjęciach z Pikniku Organizacji Pozarządowych
 ·  8
17 dni temu
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Bogata kutnowska tradycja fotograficzna
 ·  32
17 dni temu
Strażacy mieli pełne ręce roboty. Mieszkańcy liczą straty po ulewie
 ·  34
19 dni temu
Komendant Powiatowy Policji w Kutnie odpowiada
 ·  107
19 dni temu
Propozycja PSL pro forma?
 ·  9
19 dni temu
Urzędnik urzędnikowi nierówny. Nagrody na Dzień Samorządowca
 ·  4
19 dni temu
Wyjątkowy spektakl pt. Królewna Śnieżka na Dzień Dziecka w Krośniewicach
 ·  50
20 dni temu
Różnice między teorią a praktyką? Kłopoty z prawem komendanta Policji w Kutnie
 ·  6
20 dni temu
Taniec i zabawa na Dniu Dziecka w Kutnie
 ·  5
20 dni temu
Rockowy festiwal na Kutnowiance cz.2
 ·  9
20 dni temu
Fotoreportaż Qtnoizz Fest cz.1
 ·  2
21 dni temu
Stalowe Tumy 2017 i skarb czyli prototyp polskiej amfibii Fiat 126-P LPT
 ·  4
22 dni temu
Uczennice z Kasprowicza wygrały konkurs o patronie I LO. Polecą szybowcem!
 · 
26 dni temu
Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny. W Łódzkiem najlepsi uczniowie z Kleszczowa
 ·  61
27 dni temu
Warunki PSL wchodzą w życie. Starostwo likwiduje stanowiska
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności