eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 25.06.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,34209-p-jolanta-zagajewska-by-a-dusza-towarzystwa," title="Kutno: ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa</b><br>To nie był czas. To nie była pora.I zgasło słońce, kiedy...</div></a> <a href="/kultura,34210-nagrody-w-dziedzinie-kultury-dla-makowskiego-i-kacalaka," title="Kutno: Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka</b><br>Jarosław Makowski i Tadeusz Kacalak otrzymali Nagrody Prezydenta Kutna w dziedzinie kultury....</div></a> <a href="/wiadomosci,34213-dni-pola-w-strzelcach," title="Kutno: Dni Pola w Strzelcach" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Dni Pola w Strzelcach</b><br>Dziś w Strzelcach odbyły się Dni Pola...</div></a> <a href="/wiadomosci,34208-ekuchnia-udka-po-maroka-sku," title="Kutno: eKuchnia: Udka po marokańsku" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>eKuchnia: Udka po marokańsku</b><br>Nieziemsko pachnące, delikatne i soczyste udka z kurczaka marynowane z aromatycznymi...</div></a> <a href="/wiadomosci,34193-uczniowie-i-nauczyciele-z-kutna-nagrodzeni," title="Kutno: Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni</b><br>Dziś w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie odbyło się...</div></a> <a href="/wiadomosci,34187-jubileuszowy-wiecz-r-z-kr-tkimi-filmami-w-centrum-teatru-muzyki-i-ta-ca," title="Kutno:  Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca" class="none white"><div id="opis_slidera"><b> Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca</b><br>30 czerwca, o godzinie 18:00 odbędzie się jubileuszowa edycja Euroshorts w...</div></a> <a href="/wiadomosci,34182-radni-powiatowi-mieli-szkolenie-wiedza-wszystko-o-tablecie," title="Kutno: Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie</b><br>Tableciku, tableciku powiedz przecie, kto jest najmądrzejszy w radzie? Dziś przed...</div></a> <a href="/wiadomosci,34173-zmar-marek-w-jkowski-regionalista-i-by-y-prezes-tpzk," title="Kutno: Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK</b><br>Zmarł Marek Wójkowski  (1955-2017) – regionalista, kolekcjoner, pasjonat historii 37 pp, ...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Zapraszamy na mecz Polfarmex Kutno i WKK Wrocław[więcej]
wandea, 02.11.2013 09:03|czytane: 1675 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
8580,50 zł w pierwszy dzień kwesty TPZK
Pierwszy dzień organizowanej przez Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej kwesty -  we  Wszystkich Świętych upłynął w atmosferze zadumy i nostalgii, ale za to  przy pięknej pogodzie.

 8580,50 zł w pierwszy dzień kwesty TPZK, ./upload/articles_pakiety/21628/01_obraz.jpg


Od jedenastu lat organizacja prowadzi kwesty na renowację starych grobów. Odwiedzający cmentarz parafialny pierwszego dnia kwesty wrzucili do puszek  kwotę 8580,50 zł.

- Dziękujemy i zapraszamy do udziału w kweście w Dniu Zadusznym - mówi Bożena Gajewska, prezes TPZK. [więcej]
wandea, 02.11.2013 08:52|czytane: 1488 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Społeczne Obchody Narodowego Święta Niepodległości pod patronatem Jarosława Kaczyńskiego
Tomasz Walczewski, radny z Krośniewic zaprasza do udziału w Społecznych Obchodach Narodowego Święta Niepodległości pod patronatem Jarosława Kaczyńskiego.

- Zapraszam do udziału w Społecznych Obchodach Narodowego Święta Niepodległości pod patronatem Jarosława Kaczyńskiego, połączonych z kolejną miesięcznicą Katastrofy Smoleńskiej - mówi Walczewski. - Szczegółowe informacje udzielane są w Biurze Poselskim Posła PIS Grzegorza Schreibera, ul. Pl. Wolności 14 - tel 24 2540228 po godz. 16 lub u mnie pod adresem e-mail: tomaszwalczewski@o2.pl.

Wyjazd 10 listopada (niedziela) godziny  to 13.00 z Kutna (parking BGZ) 13.30 Krośniewice (koło kościoła )13.40 z Nowego tel. kontaktowy 692-716-535. Wyjazd bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.

Program Społecznych Obchodów Narodowego Święta Niepodległości pod patronatem Jarosława Kaczyńskiego WARSZAWA, 10 listopada, 2013
18.45 - Koncert, Chór Archikatedry Warszawskiej, dyr. Dariusz Zimnicki
19.00 - Msza św. w Archikatedrze św. Jana Chrzciciela, przy ul. Świętojańskiej 8
20.30 - Marsz Pamięci pod Pałac Prezydencki, Apel Pamięci [więcej]
wandea, 02.11.2013 08:39|czytane: 2005 razy|14 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pierwsza kwesta w 200 rocznicę powstania nekropolii w Łąkoszynie
Dziś na łąkoszyńskim cmentarzu w Kutnie odbyła się pierwsza kwesta "Ratujmy zabytkowe nagrobki na cmentarzu w Łąkoszynie". W 200 rocznicę powstanie nekropolii członkowie Kutnowskiego Towarzystwa Historycznego, nauczyciele, uczniowie oraz zaproszeni goście zbierali pieniądze na renowację wybranego zabytkowego pomnika.

Pierwsza kwesta w 200 rocznicę powstania nekropolii w Łąkoszynie, ./upload/articles_pakiety/21626/03_obraz.jpg
Pierwsza kwesta w 200 rocznicę powstania nekropolii w Łąkoszynie, ./upload/articles_pakiety/21626/04_obraz.jpg
Pierwsza kwesta w 200 rocznicę powstania nekropolii w Łąkoszynie, ./upload/articles_pakiety/21626/05_obraz.jpg


Na XIX- wiecznym cmentarzu łąkoszyńskim zachowało się jeszcze tylko kilka zabytkowych nagrobków, a ich stan ulega ciągłemu pogorszeniu. Najstarszy zachowany nagrobek pochodzi z 1862 roku, na cmentarzu znajduje się również płyta nagrobna z 1826 roku. Kwesta cieszyła się dużym zainteresowaniem, licznie odwiedzający groby bliskich chętnie wrzucali pieniądze do puszek kwestujących. [więcej]
TomekKula, 01.11.2013 14:55|czytane: 2704 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Oddajemy cześć zmarłym. TPZK odnowi pomnik Chlewickich
Dziś na Cmentarzach Parafialnych w Kutnie i w Strzelcach mieszkańcy powiatu kutnowskiego odwiedzali swoich zmarłych. Pamiętali również o mogile żołnierza Armii Krajowej rozstrzelanego przez Ludowe Wojsko Polskie w lesie kuczkowskim podczas II wojny światowej.

Oddajemy cześć zmarłym. TPZK odnowi pomnik Chlewickich, ./upload/articles_pakiety/21620/01_obraz.jpg
Oddajemy cześć zmarłym. TPZK odnowi pomnik Chlewickich, ./upload/articles_pakiety/21620/08_obraz.jpg
Oddajemy cześć zmarłym. TPZK odnowi pomnik Chlewickich, ./upload/articles_pakiety/21620/16_obraz.jpg


W Kutnie Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej i Społeczny Komitet Opieki nad Starymi Grobami zbierały datki na na odrestaurowanie nagrobka Anny i Zygmunta Chlewickich,  dawnych właścicieli Dworku Modrzewiowego.

Jak powiedziała nam Barbara Rostek-Nowacka, dyrektor II LO im. J. Kasprowicza w Kutnie, kwestując na kutnowskim cmentarzu po 30 minutach miała już dość ciężką puszkę. Kutnianie zatem podobnie jak w roku ubiegłym szczodrą ręką wrzucają  drobniaki i nie tylko na odnowienie grobów.

Jutro Dzień Zaduszny, będziemy modlić się za dusze w czyśćcu cierpiące i również odwiedzimy cmentarze. [więcej]
wandea, 01.11.2013 14:38|czytane: 2242 razy|komentuj|czytaj cały
Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju. Amen

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju. Amen.
[więcej]
wandea, 31.10.2013 18:31|czytane: 1595 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zdarzenie drogowe koło cmentarza. Poszkodowany w szpitalu.
Dziś około  godziny 16.00 na skrzyżowaniu ulic Skłodowskiej i Czarnieckiego w Kutnie doszło do zderzenia samochodu osobowego marki Skoda octavia i skutera. Oba pojazdy na kutnowskich numerach rejestracyjnych. Na miejscu zdarzenia pojawiły się Policja i Pogotowie Ratunkowe, które zabrało poszkodowanego do kutnowskiego szpitala.

Zdarzenie drogowe koło cmentarza. Poszkodowany w szpitalu., ./upload/articles_pakiety/21625/01_obraz.jpg
Zdarzenie drogowe koło cmentarza. Poszkodowany w szpitalu., ./upload/articles_pakiety/21625/02_obraz.jpg
Zdarzenie drogowe koło cmentarza. Poszkodowany w szpitalu., ./upload/articles_pakiety/21625/03_obraz.jpg


Policja apeluje o ostrożność. Ruch wokół Cmentarza Parafialnego w Kutnie jest bardzo duży. Warto uniknąć korków i niepotrzebnych nerwów czy tragicznych sytuacji i wybrać się jutro, 1 listopada pieszo na cmentarz. [więcej]
redaktor, 31.10.2013 17:01|czytane: 2981 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Nowe Ostrowy: Uprawiał marihuanę i rozprowadzał wśród nieletnich pod szkołą
19-letni mieszkaniec gminy Nowe Ostrowy, w powiecie kutnowskim odpowie za posiadanie i udzielanie narkotyków nieletnim. W ubiegłym tygodniu policjanci z Komisariatu w Krośniewicach ujęli dilera, który dawał gimnazjalistom marihuanę. Zarzuty chłopakowi postawiła już Prokuratura Rejonowa w Łęczycy.

Młody diler dał marihuanę uczniom trzeciej klasy Gminazujm im. gen. Władysława Andersa w Ostrowach, którzy potem wraz z innymi kolegami bądź w odosobnieniu palili ją. U jednego z nich w domu znaleziono 13 gram narkotyku. Po zakończonym postępowaniu Prokuratura Rejonowa w Łęczycy wystosuje do Sądu Rejonowego Wydział Rodzinny wnioski o wszczęcie postępowań wobec nich w związku z posiadaniem narkotyków i demoralizacją.

- 19-letni sprawca udostępniał narkotyki 15 i 16- latkowi oraz prawie pełnoletniemu chłopcu, uczniom Gminazujm w Ostrowach. Nie działo się to na terenie szkoły. Jak zeznają świadkowie mężczyzna zasiał i uprawiał marihuanę na opuszczonym polu w Woli Pierowej. Stąd też miała pochodzić w domu u jednego z nich torebka z suszem. Jeden z uczniów miał zbierać i zrywać z pola uprawiany narkotyk. W trakcie oględzin okazało się, że na polu nic już  nie zostało - mówi Monika Piłat, Prokurator Rejonowy w Łęczycy. - Ponadto z zeznań świadków wynika, że podejrzany również kupował marihuanę z innych źródeł i potem ją młodszym kolegom udostępniał. Nie przyznaje się on do przedsatwionych mu zarzutów. Zaprzecza faktom. Zastosowaliśmy wobec niego dozór policyjny, dwa razy w tygodniu stawia się na Policję.

19-latkowi grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Na mieszkańców Nowych Ostrów padł blady strach, bo chłopak miał dawać narkotyki uczniom pod szkołą,  a obok Gimnazjum znajduje się Szkoła Podstawowa im. Mieczysławy Butler. Czy młodsze dzieci miały również kontakt z dilerem? U kogo jeszcze zaopatrywał się w towar 19-latek? Na te pytania odpowiedzą śledczy z Łęczycy. Sprawa jest rozwojowa.

Narkotyki są bardziej niebezpieczne dla dzieci niż dla dorosłych. Dzieci i młodzież bardzo szybko się uzależniają.
Wszystkie te substance mają zdolność wywoływania uzależnień i działają na ośrodkowy system nerwowy, zmieniając nastrój, uczucia i sposób odbierania rzeczywistości. Narkotyki uszkadzają najważniejsze narządy organizmu człowieka, mózg, serce, wątrobę i płuca. [więcej]
wandea, 31.10.2013 11:31|czytane: 2322 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Oddział Banku BPH ul. Zduńska 9 w Kutnie zaprasza

Bank BPH KUTNO ul. Zduńska 9 Zaprasza
[więcej]
wandea, 29.10.2013 07:32|czytane: 1692 razy|komentuj|czytaj cały
Restrukturyzacja ginekologii. Likwidacja sal porodów rodzinnych?
Trwa restrukturyzacja Oddziału Ginekologiczno-Położniczego w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym sp. z o.o. Jedno skrzydło ginekologii - a w nim m.in. sale porodów rodzinnych -  przebudowywane jest na oddział rehabilitacji kardiologicznej.

Restrukturyzacja ginekologii. Likwidacja sal porodów rodzinnych?, ./upload/articles_pakiety/21613/01_obraz.jpg


- W porozumieniu z profesorem Witoldem Malinowskim, koordynatorem oddziału wykonujemy jego restrukturyzację. Trwają prace we wskazanym przez niego skrzydle oddziału. Nie wiem czy akurat są to sale porodów rodzinnych - mówi Andrzej Musiałowicz, prezes szpitala. - Wykonujemy działania zamierzone w planie naprawczym. Powtórzę po raz kolejny, oddział ten  był wykorzystywny w połowie zatem zmniejszamy zarówno jego powierzchnię, jak i zatrudnienie. W tej części powstanie oddział rehabilitacji kardiologicznej, mamy sprzęt rehabilitacyjny z PFRONu, zatem pacjent pod jednym dachem będzie miał pełną  kardiologiczną opiekę medyczną. Od zawału i  pomocy na oddziale Allenortu, po właśnie rehabilitację po operacji czy zabiegach w naszym szpitalu. NFZ do tej pory płacił za tego typu opieką szpitalom na Mazowszu, czemu ma nie płacić nam. [więcej]
wandea, 31.10.2013 08:01|czytane: 3009 razy|68 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W tym roku jedenasta kwesta na ratowanie kutnowskich grobów
Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej i Społeczny Komitet Opieki nad Starymi Grobami w tym roku będzie zbierał datki na na odrestaurowanie nagrobka Anny i Zygmunta Chlewickich,  dawnych właścicieli Dworku Modrzewiowego w Kutnie.

W tym roku jedenasta kwesta na ratowanie kutnowskich grobów, ./upload/articles_pakiety/21489/01_obraz.jpg


1 i 2 listopada na cmentarzu parafialnym przy ulicy Cmentarnej kwesta odbędzie się w godz. 9.00-16.00.
Kwesta organizowana jest już po raz jedenasty i mamy nadzieję, że i tym razem odwiedzający w tych dniach groby [więcej]
pismak, 31.10.2013 12:41|czytane: 2038 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Teatr pasją uczniów Gimnazjum nr 1 w Kutnie
W ramach Kutnowskich Grantów Oświatowych „Sięgaj, gdzie wzrok nie sięga” uczniowie Gimnazjum nr1 im. A. Mickiewicza w Kutnie, realizują swoją pasję na zajęciach koła teatralnego „Wczoraj i dziś – teatr naszą pasją. Sztuka teatru w Kutnie”.

Teatr pasją uczniów Gimnazjum nr 1 w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/21624/01_obraz.jpg
Teatr pasją uczniów Gimnazjum nr 1 w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/21624/02_obraz.jpg
Teatr pasją uczniów Gimnazjum nr 1 w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/21624/03_obraz.jpg


Tym razem w ramach projektu spotkali się z  Teresą Mosingiewicz, dyrektorką Kutnowskiego Domu Kultury,założycielką grupy teatralnej „ od jutra”  i prekursorką wielu przedsięwzięć teatralnych w Kutnie.

Młodzież z zainteresowaniem słuchała opowieści pani dyrektor o początkach jej pracy w domu kultury, o założeniu Teatru Małych Form, który przekształcił się w słynną grupę teatralną „ od jutra”.

Na zakończenie spotkania uczniowie zaprosili Teresę Mosingiewicz na swój spektakl pt. „ Scenki z życia rodzinnego”, który zaprezentują rodzicom w lutym przyszłego roku  w hali sportowej Gimnazjum nr 1 im. A. Mickiewicza w Kutnie.
Opiekunami uczniów są Joanna Lach- Skrzynecka i Magdalena Jaszczak. [więcej]
pismak, 31.10.2013 15:20|czytane: 1362 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Dziesiąte Mistrzostwa w Futsalu w Krośniewicach
Zapraszamy na X Mistrzostwa Krośniewic w Futsalu w Krośniewicach. Wszelkich informacji odnośnie turnieju udziela Robert Nowak - kierownik hali sportowej Gminnego Centrum Kultury Sportu i Rekreacji  pod numerem telefonu 602656036 (w dni powszednie w godzinach 9-17).

Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
Dziesiąte Mistrzostwa w Futsalu w Krośniewicach

[więcej]
wandea, 31.10.2013 15:19|czytane: 1165 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zmiany w organizacji ruchu 30 października-3 listopada
W związku ze zbliżającym się Dniem Wszystkich Świętych występować będą utrudnienia w ruchu drogowym w ulicy 29-go Listopada od skrzyżowania z ul. M. Skłodowskiej - Curie, do skrzyżowania z ul. Okrzei.

Zmiany w organizacji ruchu 30 października-3 listopada, ./upload/articles_pakiety/21596/01_obraz.jpg
Zmiany w organizacji ruchu 30 października-3 listopada, ./upload/articles_pakiety/21596/02_obraz.jpg


Ulica Zgoda, jako ulica jednokierunkowa zostaje zamknięta dla ruchu kołowego z wyłączeniem mieszkańców, osób upoważnionych do handlu i osób niepełnosprawnych. Ulica Cmentarna zostaje wyłączona z ruchu kołowego na odcinku od ul. Zgoda, do końca ogrodzenia cmentarza. Zmiana organizacji ruchu w ul. Zgoda i ul. Cmentarnej wprowadzona zostanie 30 października br. od godz. 8.00. Zmiana organizacji ruchu na pozostałych ulicach tego rejonu wprowadzona zostanie w dniu 31 października br od godz. 8.00. do dnia 03 listopada br. do godz. 20.00. [więcej]
pismak, 29.10.2013 12:01|czytane: 1579 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Ojczyzna to ziemia i groby. Narody, tracąc pamięć, tracą życie. Kwesta na łąkoszyńskim cmentarzu
Na XIX -wiecznym cmentarzu łąkoszyńskim w Kutnie zachowało się jeszcze tylko kilka zabytkowych nagrobków, a ich stan ulega ciągłemu pogorszeniu.  Kutnowskie Towarzystwo Historyczne chce zadbać o te groby.

Ojczyzna to ziemia i groby. Narody, tracąc pamięć, tracą życie. Kwesta na łąkoszyńskim cmentarzu, ./upload/articles_pakiety/21524/01_obraz.jpg


- Uzyskane środki podczas kwesty zostaną w całości przekazane na renowację wybranego zabytkowego pomnika. W zbiórce uczestniczyć będą członkowie naszego stowarzyszenia, nauczyciele, uczniowie oraz zaproszeni goście. W związku organizacją kwesty planujemy wydanie okolicznościowej broszury informacyjno - edukacyjnej dotyczącej parafii i cmentarza łąkoszyńskiego - piszą na swojej stronie członkowie KTH. [więcej]
wandea, 31.10.2013 12:38|czytane: 1557 razy|10 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Stokrotki złożyły ślubowanie
W Przedszkolu Miejskim nr 5 "Stokrotka" w Kutnie odbyło się uroczyste przyjęcie dzieci do grona przedszkolaków. Dzieci w obecności pocztu sztandarowego zaśpiewały hymn "Stokrotka" oraz zaprezentowały program artystyczny złożony z wierszyków, piosenek i zabaw ze śpiewem.

Stokrotki złożyły ślubowanie, ./upload/articles_pakiety/21621/01_obraz.jpg
Stokrotki złożyły ślubowanie, ./upload/articles_pakiety/21621/02_obraz.jpg
Stokrotki złożyły ślubowanie, ./upload/articles_pakiety/21621/03_obraz.jpg


Następnie po uroczystym przyrzeczeniu i złożeniu obietnicy bycia dobrym przedszkolakiem Dyrektor B. Ptaszyńska dotykając stokrotką ramienia każdego  dziecka wypowiedziała formułę "Pasuję Cię na przedszkolaka".

Po akcie pasowania dyrektor przedszkola życzyła dzieciom dużo radości, wielu ciekawych zabaw podczas pobytu w przedszkolu. Były serdeczne uściski, pamiątkowe dyplomy i znaczki. Od dzisiaj wszystkie dzieci w kutnowskim przedszkolu są już prawdziwymi przedszkolakami. [więcej]
Krecik, 31.10.2013 12:50|czytane: 1360 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dofinansowanie na boisko przy Czwórce i sztuczki księgowe z deficytem
Dziś na krótkiej nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Kutna osiemnastu radnych zagłosowało tylko w jednej sprawie. Mianowicie, dokonali zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej Miasta Kutno na lata 2013 – 2021 w związku ze złożeniem wniosku o dofinansowanie ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej na budowę boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej nr 4 oraz wpisaniem w prognozę wielkości deficytu w roku 2015.

- Wiosną złożyliśmy wniosek do Ministerstwa Sportu o dofinansowanie boiska przy Szkole Podstawowej nr 4 w Kutnie, przeleżał on niestety w szufladach, w lipcu miało być rozstrzygnięcie, nie było, ogłosiliśmy już przetarg i go rozstrzygnęliśmy i pojawiła się możliwość jednak otrzymania tego dofinansowania - mówił Jacek Boczkaja, wiceprezydent Kutna.-  Teraz musimy dofinansowanie o które się ubiegamy wpisać do Wieloletniej Prognozie Finansowej Miasta Kutno, o co Państwa radnych prosimy.

Dofinansowanie na boisko przy Czwórce i sztuczki księgowe z deficytem, ./upload/articles_pakiety/21618/02_obraz.jpg
Dofinansowanie na boisko przy Czwórce i sztuczki księgowe z deficytem, ./upload/articles_pakiety/21618/01_obraz.jpg


Miasto ubiega się o dotację w kwocie 109.998,90 zł. Budowa boiska będzie realizowana w latach 2013 i 2014 (koszt zadania 333.330 zł, dofinansowowanie ze środków FRKF w 2013 r. 100.000 zł, w 2014 r. 9.998,90 zł).

29 października br. prezydent podpisał umowę na budowę boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej nr 4 w Kutnie i na początku listopada nastąpi przekazanie placu budowy spółce Eurocourt.

- Teraz rozpoczną się prace ziemne, a ze względu specyfikę nawierzchni, dalsze prace będą odbywać się przy temperaturze powyżej 10 stopni C, więc na wiosnę - dodał Boczkaja.

Radny Robert Feliniak zapytał czy boisko będzie jedynie dla uczniów szkoły czy będą mogli z niego korzystać również mieszkańcy z okolicy szkoły.

- Wydaje mi się, że tak, to już uzgodni dyrektor szkoły. Widzimy, że w innych przypadkach szkolnych boisk tak się dzieje i z korzyścią dla kultury fizycznej młodych mieszkańców Kutna - odpowiedział wiceprezydent.

Kolejna zmiana w prognozie to ustanowienie zabezpieczenia finansowania zadania „Rozbudowa wraz z modernizacją systemu zbierania i oczyszczania ścieków komunalnych aglomeracji Kutno” m.in. w zakresie zaplanowania deficytu budżetu w latach 2014 - 2015. [więcej]
wandea, 31.10.2013 09:54|czytane: 1557 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W sobotę biblioteka nieczynna
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kutnie w sobotę 2 listopada będzie nieczynna. Ci, którzy chcą zapewnić sobie lekturę na weekend muszą dziś pospieszyć się z jej wypożyczeniem. [więcej]
redaktor, 31.10.2013 08:23|czytane: 1054 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Papież uczy dialogu
Jan Paweł II był mistrzem dialogu, opartego przede wszystkim na szacunku do każdego człowieka. Uczniowie klas I - VI oraz  oddziałów przedszkolnych ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie  uczestniczyli w montażu słowno -  muzycznym przybliżającym istotę papieskiego dialogu.

Papież uczy dialogu, ./upload/articles_pakiety/21615/01_obraz.jpg
Papież uczy dialogu, ./upload/articles_pakiety/21615/02_obraz.jpg
Papież uczy dialogu, ./upload/articles_pakiety/21615/03_obraz.jpg


Na zaprezentowanych slajdach można było zobaczyć papieża - Polaka rozmawiającego z przedstawicielami różnych religii, reprezentantami władz państwowych, ludźmi z różnych stron świata oraz wsłuchać się w słowa zawierające wskazówki, w jaki sposób rozmawiać mimo różnic, bazując na tym co łączy, a nie skupiając się na tym co dzieli. Wymowne było również zaprezentowanie wieloznaczności słowa „dialog” z wykorzystaniem metody zdań niedokończonych i graficznie przedstawionych haseł. Uczestnicy doświadczyli praktycznego zastosowania papieskiego nauczania w codziennym życiu. Młodzi aktorzy pokazali swoim kolegom i koleżankom pantomimę ukazującą sytuację konfliktu między dwiema osobami, rozwiązanego dzięki życzliwości, otwartości, wybaczeniu i zrozumieniu.

Jan Paweł II prowadził również dialog rozumu z wiarą oraz filozofii z teologią.  Organizatorzy  podczas scenki tematycznej przybliżyli dzieciom tzw. potrójne sito, które stosował starożytny filozof Sokrates. Każde dziecko zapamiętało, że to, co chcemy powiedzieć innym powinno być  prawdziwe, dobre i pożyteczne. Podczas przedstawienia wystąpił również chór szkolny, prezentując papieskie piosenki. Na zakończenie głos zabrała dyrektor Danuta Blus, która podkreśliła, że dialog uczniów, nauczycieli i rodziców jest bardzo ważny dla budowania wspólnoty szkolnej, a w codziennym życiu powinniśmy być życzliwi, wyrozumiali i pełni wzajemnego szacunku. [więcej]
pismak, 31.10.2013 08:04|czytane: 1315 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Skarga na działania starosty niezasadna
Komisja Rewizyjna Rady Powiatu w Kutnie rozpatrzyła skargę Piotra Klafaczyńskiego na działania Starosty Kutnowskiego uznając ją za niezasadną. 1 sierpnia 2013 roku Wojewoda Łódzki przekazała Radzie Powiatu Kutnowskiego skargę właściciela NZOZu w Kutnie do rozpatrzenia w zakresie posiadanych kompetencji. Temat podejmowaliśmy na początku września.

Skarga Piotra Klafaczyńskiego do Wojewody Łódzkiego z 25 lipca br. dotyczyła zaniedbania i nienależytego wykonywania obowiązków przez urzędników i Starostę poprzez niezbadanie okoliczności faktycznych sprawy i błędną ocenę materiału dowodowego oraz dotyczyła naruszenia interesów faktycznych skarżącego poprzez próbę doprowadzenia jego firmy do upadłości. Radni powiatowi ze względu na zwoływanie sesji nadzwyczajnych bez spraw różnych w porządku obrad dowiedzieli się o skardze dopiero we wrześniu. W październiku z kolei zapadło rozstrzygnięcie Komisji Rewizyjnej.

Skarga na działania starosty niezasadna, ./upload/articles_pakiety/21607/01_obraz.jpg
Skarga na działania starosty niezasadna, ./upload/articles_pakiety/21607/02_obraz.jpg


Właściciel NZOZu w Kutnie zgodnie z atr. 258 k.p.a kierował skargi do: Starostwa Powiatowego w Kutnie, Rady Powiatu,  Doroty Wiosetek - radcy prawnego starostwa, Komornika Sądowego przy Sądzie Rejonowym w Kutnie. Niestety pozostały one, jak twierdził w skardze na Starostę, do lipca bez odpowiedzi. Zupełnie innych ustaleń dokonała Komisja Rewizyjna Rady Powiatu w Kutnie.

- Ignorowanie moich pism oraz brak jakiegokolwiek działania ze strony Starostwa Powiatowego jest bezprawiem. Stanowisko starostwa w zakresie odmowy złożenia wniosku o cofnięcie egzekucji tzw. podwójnej egzekucji, która jest prowadzona w mojej sprawie stoi w sprzeczności z treścią ustaleń poczynionych między stronami, że mimo złożenia skargi kasacyjnej przeze mnie w ramach zawartego porozumienia oraz zabezpieczenia wierzytelności starostwa, będę regulował ratalnie spłatę do czasu rozstrzygnięcia sprawy przez Sąd Najwyższy, a starostwo umożliwi mi tę spłątę poprzez zwolnienie kont bankowych wierzytelności z NFZ oraz wynagrodzenia za pracę - pisał w skardze pan Piotr.

Jacek Gałka, radny niezależny sporządził harmonogram pism Klafaczyńskiego do starostwa i odpowiedzi urzędu. Wynikało z nich jasno, że starostwo nie zaniedbało terminów, co więcej poszło na rękę dłużnikowi.

Właściciel przychodni jest dłużnikiem powiatu kutnowskiego, w związku z tym została rozpoczęta procedura egzekucji komorniczej. Komornik działając na podstawie przepisów prawa w ostateczności zajął konta bankowe firmy, w tym samym czasie jednak Klafaczyński zawarł ugodę z zarządem powiatu o dobrowolnej, szybkiej spłacie długu. Zarząd powiatu nie mógł jednak wiedzieć, że tego dnia komornik poinformował pismem wierzyciela i dłużnika o zajęciu tego konta. Zdaje się, że również sam skarżący, podpisując ugodę z wierzycielem nie wiedział, że ma konta już zajęte.

- Naszym zdaniem nieuprawnione były stwierdzenia skarżącego o działaniu starosty na niekorzyść dłużnika - mówi Jacek Gałka, członek Komisji Rewizyjnej. - Starosta ma działać na korzyść społeczności lokalnej i tak działała w tym przypadku odzyskując dług poprzez egzekucję komorniczą. [więcej]
wandea, 30.10.2013 17:45|czytane: 1776 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dyrektorka kutnowskiego pośredniaka przed sądem
18 listopada o godz. 9.00 w Sądzie Rejonowym w Kutnie rozpocznie się proces Danuty R. dyrektorki Powiatowego Urzędu Pracy w Kutnie oskarżonej o to, że w okresie od lipca 2011 do kwietnia 2013 r. wykonując czynności w sprawach z zakresu prawa pracy uporczywie i złośliwie naruszała prawa pracowników wynikające ze stosunku pracy, nie respektowała zasad równego traktowania i dyskryminowała pracowników. Danucie R. grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Dyrektorka kutnowskiego pośredniaka przed sądem, ./upload/articles_pakiety/21602/01_obraz.jpg


Swoje stanowisko w sprawie oskarżonej podwładnej przedstawił Zarząd Powiatu w Kutnie, który nie podejmie żadnych decyzji personalnych wobec dyrektorki do momentu wydania wyroku przez Sąd Rejonowy. Postawa zarządu budzi zdziwienie i oburzenie związków zawodowych, bowiem to właśnie zdaniem Prokuratury Rejonowej w Kutnie dyrektorka łamała prawa pracowników należących do NSZZ "Solidarność".  Ich zwolnienie doprowadziło do utraty reprezentatywności związku w Powiatowym Urzędzie Pracy. Związki żądają więc zawieszenia Danuty R. w obowiązkach szefowej pośredniaka.

Sprawy z pracownikami oparły się o najwyższą instancję, póki co dwie kasacje wniesione przez pośredniak zostały oddalone. Na podstawie wyroków Sądu Pracy dyrektorka musiała wypłacać odszkodowania, pokryć koszty sądowe, procesowe i w niektórych przypadkach koszty egzekucji. Wydane na procesy z członkami Solidarności pieniądze pochodziły z budżetu jednostki. Sądy Pracy w Kutnie, w Łodzi i wreszcie Sąd Najwyższy nie uznały racji pracodawcy czyli Danuty R. Oznacza to jedno, że myliła się rozwiązując stosunki pracy, a pieniądze wyrzucono w polityczne błoto.

Danuta R. nie przyznała się do winy pomimo pokaźnego materiału dowodowego zebranego przez Prokuraturę Rejonową w Kutnie.

Przyznać się do winy nie jest łatwo. Każdemu. Tym bardziej, że w tym przypadku miałoby ono wymiar symboliczny - przyznania się do rewanżu czy odwetu za usunięcie niegdyś ze stanowiska dyrektorki PUP Mirosławy Gal-Grabowskiej przez byłą starostę Dorotę Dąbrowską. [więcej]
wandea, 30.10.2013 07:51|czytane: 2518 razy|14 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pendolino znów w Kutnie
Trwa testowanie zamówionych przez PKP Intercity składów Pendolino. Dziś o 11.24 przez kutnowską stację PKP przejechał tego typu pociąg, tym razem już bez lokomotywy prowadzącej.

Pendolino znów w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/21610/01_obraz.jpg
Pendolino znów w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/21610/02_obraz.jpg
Pendolino znów w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/21610/03_obraz.jpg


Pendolino pędziło do Konina, będzie wracać około godziny 16.50. Regularne kursy rozpocznie dopiero pod koniec 2014 roku. Jeździć będzie m.in. z Warszawy do Katowic, Gliwic i Bielska-Białej.

Zamówione w Alstom pociągi będą najnowocześniejszymi i najszybszymi składami na polskich torach. Mogą one jechać z prędkością 250 km na godzinę. Ten skład póki co ma homologację na 90 km na godzinę. Przez kutnowską stację przejechał dziś z prędkością około 60 km/h. [więcej]
TomekKula, 30.10.2013 11:56|czytane: 4236 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Puchary Trans Michora rozdane
W ostatni weekend na orliku przy Szkole Podstawowej nr 1 w Kutnie zostały rozegrane turnieje o puchar Trans Michora. Mecze rozgrywane były w czasie 2x 10 min. Zawody były sędziowane przez Sławomira Kryske.

Grupa A
GANG DARMOSZKA – TBWK 0 – 1
HOGWART - RUDY TEAM  5 – 2
GANG DARMOSZKA – HOGWART 3- 5
TBWK - RUDY TEAM   7 – 0
GANG DARMOSZKA - RUDY TEAM    6 – 2
HOGWART – TBWK 2 – 2

Grupa B
EKONOMIK – ultras Kutno 10 – 0
EKONOMIK – RADIOAKTYWNI  5 – 0
Ultras Kutno – RADIOAKTYWNI 1 – 6
Półfinały
RADIOAKTYWNI – TBWK  3 – 3 K(4 – 3 )
EKONOMIK – HOGWART 1 – 1 K(9 – 10 )
Mecz o III miejsce :
EKONOMIK – TBWK (5 – 0 )
Mecz o I miejsce:
RADIOAKTYWNI – HOGWART 2 – 2 K (6 – 7) [więcej]
pismak, 30.10.2013 16:43|czytane: 1160 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Baseballiści z "Jedynki" na sparingu w Warszawie
Wczoraj  uczniowie z klasy o rozszerzonym programie wychowania fizycznego o elementy baseballa  Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kutnie – roczniki 2002 -2003, na co dzień grający w MKS „Stal BiS” Kutno, wzięli udział w wycieczce do Warszawy.

Baseballiści z
Baseballiści z
Baseballiści z


W tamtejszej Szkole Podstawowej nr 205 im. Żołnierzy Powstania Warszawskiego uczestniczyli w sparingu treningowym z drużynami Warszawskiego Beseballowego Uczniowskiego Klubu Sportowego”Centaury”. Spotkanie zapoczątkowało współpracę uczniów kutnowskiej "Jedynki” z warszawską drużyną. W grudniu bieżącego roku przewidywane jest kolejne spotkanie  młodych sportowców w Warszawie, natomiast wiosną spodziewamy się  warszawiaków z rewizytą w Kutnie. [więcej]
pismak, 30.10.2013 13:05|czytane: 1686 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Rusza w Kutnie żłobek "Maluch"
4 listopada rusza żłobek MALUCH przy ul. Łódzkiej 76C w Kutnie. Rodzice kilkunastu dzieci zapisali już je do tej placówki. Żłobek będzie pracował w godzinach 6.30 - 16.30, jak mówi właściciel Rafał Kotliński, są już tacy, którzy zamawiają dłuższą pracę placówki.

Rusza w Kutnie żłobek


"MALUCH" czeka maluchy. Na zdjęciu Jasio z cyklu Najdzieciaków

- W Kutnie jest 1400 dzieci w wieku do 3 roku życia, niewątpliwie jedna placówka miejska nie zaspokoi potrzeb pracujących rodziców, którym taka pomoc potrzebna. Wyszliśmy zatem z inicjatywą organizacji żłobka dla 20 dzieci - mówi Rafał Kotliński. - W zaledwie kilka dni do żłobka zapisało się ponad 10 osób. Żłobek będzie mieścił się w przestronnym domu, odpowiednio wyposażonym. Wokół niego jest 1000 mkw placu, który wkrótce zamieni się w plac zabaw.

Żłobek dysponuje wykwalifikowaną kadrą, będą młodsze i starsze opiekunki, jak mówi właściciel, ekipa jest pełna zapału do pracy, a dzieci lgną do pracowników, co w tej branży jest jednym z podstawowych warunków.

- Przechodzimy teraz odbiory techniczne, jesteśmy po kontroli Sanepidu, jeszcze kilka w tym tygodniu przed nami. Myślę, że żadnych problemów nie będzie i 4 listopada dzieci spędzą pierwszy dzień w nowym żłobku Maluch - dodaje Kotliński. [więcej]
wandea, 30.10.2013 10:40|czytane: 2353 razy|15 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Będzie opóźnienie na Łąkoszyńskiej?
Nic nie wskazuje na to aby termin inwestycji na ulicy Łąkoszyńskiej w Kutnie zapowiadany przez inwestora Zarząd Dróg Wojewódzkich w Łodzi był dotrzymany. Do końca października miała zakończyć się przebudowa ulicy, która  jest częścią drogi wojewódzkiej nr 702.  Gdzieniegdzie brakuje jeszcze jednej warstwy drogi, do dokończenia zostały również chodniki.

Będzie opóźnienie na Łąkoszyńskiej?, ./upload/articles_pakiety/21591/01_obraz.jpg
Będzie opóźnienie na Łąkoszyńskiej?, ./upload/articles_pakiety/21591/02_obraz.jpg
Będzie opóźnienie na Łąkoszyńskiej?, ./upload/articles_pakiety/21591/03_obraz.jpg


Zakres prac obejmował rozbudowę 1,1 km ul. Łąkoszyńskiej za prawie cztery miliony złotych. Prace prowadzi firma Skanska. Firma rozebrała nawierzchnię ulicy, wybudowała nową konstrukcję drogi, przebudowała skrzyżowania. Powstały nowe zjazdy, zatoki autobusowe, chodniki i kanalizacja deszczowa. Kierowcy powinni liczyć się z utrudnieniami w ruchu jeszcze przez kilka dni listopada. [więcej]
redaktor, 30.10.2013 09:46|czytane: 1922 razy|14 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Sesja w mieście: informacje o inwestycjach, programy profilaktyczne i podatki
Jutro, 31 października o 9.00  radni miejscy spotkają się na kolejnej w tym roku sesji nadzwyczajnej poświęconej tylko jednemu punktowi czyli zmianie Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta Kutno na lata 2013 – 2021.

Sesja w mieście: informacje o inwestycjach, programy profilaktyczne i podatki, ./upload/articles_pakiety/21608/01_obraz.jpg


Z kolei sesja zwyczajna Rady Miasta Kutna odbędzie się 12 listopada o godz. 10.00. W porządku obrad znalazły się m.in.: Informacja na temat realizacji inwestycji za III kwartały 2013 roku, Informacja o stanie realizacji zadań oświatowych w roku szkolnym 2012/2013, w tym o wynikach sprawdzianów po klasie VI szkoły podstawowej i egzaminu gimnazjalnego, w przedszkolach i szkołach prowadzonych przez miasto.

Radni zajmą się też uchwaleniem miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu położonego w Kutnie przy ul. Grunwaldzkiej i ul. Żwirki i Wigury oraz  wyrażeniem zgody na oddanie w dzierżawę nieruchomości gruntowych niezabudowanych stanowiącej własność miasta na rzecz dotychczasowych dzierżawców Jolanty Rosół, Krzysztofa Wiewiórskiegoi Jerzego Łykowskiego.

Radni będą głosować nad  Programem współpracy na rok 2014 Miasta Kutno z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art.3 ust.3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie,  Miejskim Programem Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na 2014 rok i  Miejskim Programem Przeciwdziałania Narkomanii na 2014 rok.  Rada wybierze swoich  przedstawicieli do Miejskiej Rady Pożytku Publicznego w Kutnie. [więcej]
wandea, 30.10.2013 09:34|czytane: 1339 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Nieprawda, że w Kutnie jest nudno: po radość i zgrabne ciało na zajęcia taneczne
Nieprawda, że w Kutnie jest nudno i nie ma gdzie spędzać wolnego czasu. Wystarczy mieć jakąś pasję, lubić bawić się, lubić uczyć się nowych rzeczy, ćwiczyć swoje ciało, albo po prostu chcieć sprawić sobie radość. Wszystkie te pragnienia można zaspokoić na zajęciach Joanny Zielińskiej i Doroty Ciołkowskiej, instruktorek tańca z Kutnowskiego Domu Kultury.

Nieprawda, że w Kutnie jest nudno: po radość i zgrabne ciało na zajęcia taneczne, ./upload/articles_pakiety/21398/01_obraz.jpg
Nieprawda, że w Kutnie jest nudno: po radość i zgrabne ciało na zajęcia taneczne, ./upload/articles_pakiety/21398/17_obraz.jpg
Nieprawda, że w Kutnie jest nudno: po radość i zgrabne ciało na zajęcia taneczne, ./upload/articles_pakiety/21398/30_obraz.jpg


Obie panie mają swoje szkoły tańca, Zielińska- Street Dance Studio, a Ciołkowska- Studio Tańca Alibi. Na ich zajęcia uczęszczają zarówno maluchy z mamami, dzieci, nastolatki, jak i osoby dorosłe oraz seniorzy.

Taniec po kutnowsku to nie tylko zabawa i radość to też ciężka praca, jak na przykład na zajęciach dla par, które chcą błysnąć na parkiecie na weselu, albo zajęciach dla dziewczyn czy żon i partnerek, które chcą pokazać swoim mężczyznom prawdziwy taniec brzucha. Z kolei nastolatki z zespołów Zielińskiej i Ciołkowskiej pilnie ćwiczą układy taneczne, a potem zbierają laury na turniejach tańca nowoczesnego.

Szczególnie jesienią i zimą polecamy zajęcia taneczne w Kutnie, bo wiadomo, że zmierzch o 18.00 czy 17.00 nie sprzyja dobremu nastrojowi, a plucha i śnieg, które nadejdą ochłodzą nas nieco i wtedy trochę więcej będziemy jeść. Zatem nic tak nie doda nam energii i nie odejmie kilogramów, jak gorące rytmy, pulsowanie i skakanie, a jesienna chandra pozostanie tylko w sferze pojęć teoretycznych. Z kolei dzieci w każdym wieku powinny zażywać ruchu przez cały rok. Zajęcia taneczne znakomicie uzupełniają godziny spędzone na siedząco w szkole czy przed komputerem w domu.

Zapraszamy na strony internetowej kutnowskich szkół tańca www.sds.net.pl  i www.studiotancaalibi.pl [więcej]
wandea, 30.10.2013 07:44|czytane: 2640 razy|10 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wspominamy bliskich zmarłych. 3 tysiące grobów bez opłaty
Na kutnowskich cmentarzach trwają przygotowania do uroczystości Wszystkich Świętych. Niekiedy całe rodziny spotykają się przy grobach bliskich zmarłych, sprzątając je i ozdabiając wiązankami, aby potem również wspólnie 1 listopada powspominać i pomodlić się.

Wspominamy bliskich zmarłych. 3 tysiące grobów bez opłaty, ./upload/articles_pakiety/21487/01_obraz.jpg


Stoiska ze zniczami i kwiatami prezentują bogaty asortyment, nie brak też atrakcyjnej oferty hurtowników. Jak mówi administrator Cmentarza Parafialnego w Kutnie codziennie cmentarz jest monitorowany przez pracowników, właśnie szczególnie przed tymi wyjątkowymi dniami.

- W ostatnim czasie dokonaliśmy podliczeń i okazało się, że aż 3 tys. grobów jest nieopłaconych - mówi administrator cmentarza pan Kret. - Miejsce opłaca się na 20 lat.  Jeśli chodzi o opłaty na cmentarzu i utrzymanie cmentarza obowiązuje Ustawa  o cmentarzach i chowaniu zmarłych, teraz szykują się w niej zmiany związane z opłatami za grobowce.

Parafia nie zamierza jednak likwidować nagrobków nieopłaconych, jeśli groby są wyraźnie opuszczone przez kilkanaście lat dopiero można podjąć taką decyzję. - Liczymy, że mieszkańcy Kutna zadbają o miejsca pochówku swoich bliskich i przypomną sobie o opłatach- dodaje Kret. [więcej]
pismak, 30.10.2013 07:55|czytane: 1858 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Leszczynianki nagrywają płytę na Święto Odzyskania Niepodległości
Ludowy Zespół Wokalny Ośrodka Kultury Gminy Kutno “Leszczynianki” pracuje nad nagraniem płyty z okazji Święta Odzyskania Niepodległości.

Leszczynianki nagrywają płytę na Święto Odzyskania Niepodległości, ./upload/articles_pakiety/21603/01_obraz.jpg


Na płycie znajdą się utwory patriotyczne i ludowe. 11-osobowej grupie wokalnej akompaniuje zespół instrumentalny: akordeon, skrzypce, perkusja, kontrabas, klarnet. Krążek  będzie dostępny w siedzibie Ośrodka już od 7 listopada za darmo. Zapraszamy do ośrodka, na pewno warto mieć wyjątkowe nagranie lokalnego zespołu. [więcej]
kultura, 30.10.2013 07:57|czytane: 1172 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
AKCJA ZNICZ. Policja przestrzega
Od 31 października, od godziny 14.00 trwać będą ogólnopolskie działania Policji „Znicz 2013”, które zakończą się w późnych godzinach wieczornych 3 listopada. Jak wskazuje dotychczasowa praktyka, dni przed i po święcie kościelnym, takim jak dzień „ Święto Zmarłych” charakteryzują się znacznym natężeniem ruchu drogowego, zwłaszcza w rejonach cmentarzy oraz na głównych drogach dojazdowych.

W powieci kutnowskim policjanci umundurowani jak i po cywilnemu będą czuwać nad wszystkimi, którzy wybiorą się w tych dniach na groby swoich bliskich. Patrole będą obecne na głównych drogach dojazdowych do nekropolii oraz w rejonach cmentarzy. Apelujemy o stosowanie się do poleceń umundurowanych policjantów oraz przepisów prawa o ruchu drogowym.

Policjanci przypominają:
Przygotowując groby zmarłych pamiętajmy, aby na cmentarz nie zabierać ze sobą większych sum pieniędzy i zbędnych a czasem bardzo cennych przedmiotów. W czasie porządkowania grobów nie pozostawiajmy, ani na chwilę torebek czy saszetek bez opieki, nie prośmy o pomoc przygodnie napotkanych ludzi.  Zwłaszcza osoby starsze i samotne powinny zapewnić sobie na ten czas towarzystwo krewnych lub znajomych. Drogie ozdoby, znicze i kwiaty połóżmy na grobach tuż przed Świętem, tak, aby zminimalizować ryzyko kradzieży. [więcej]
pismak, 30.10.2013 08:06|czytane: 1345 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Ślubowanie pierwszoklasistów w Trójce
Wczoraj w Gimnazjum nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Kutnie odbyło się uroczyste Ślubowanie klas I. Była to także okazja do upamiętnienia postaci patrona szkoły, znakomitego pisarza, laureata Nagrody Nobla.

Ślubowanie pierwszoklasistów w Trójce, ./upload/articles_pakiety/21601/01_obraz.jpg
Ślubowanie pierwszoklasistów w Trójce, ./upload/articles_pakiety/21601/02_obraz.jpg
Ślubowanie pierwszoklasistów w Trójce, ./upload/articles_pakiety/21601/03_obraz.jpg


Po ślubowaniu pierwszoklasiści przystąpili do Turnieju na Najlepszą Klasę Pierwszą. Wśród konkurencji znalazły się rozgrywki wiedzowe, sportowe, muzyczne, plastyczne, a nawet kulinarne. Dzięki niebanalnej części artystycznej duch Sienkiewicza nie opuszczał sali nawet na chwilę. Przywoływały go także niektóre turniejowe konkurencje, choćby rozpoznawanie postaci z powieści Sienkiewiczowskich czy odśpiewanie w parach „Dumki na dwa serca”.   Rywalizacja pierwszoklasistów była bardzo zaciekła, siły wyrównane, a nad prawidłowością przebiegu turnieju czuwało Jury złożone z przedstawicieli grona pedagogicznego oraz samorządu uczniowskiego. [więcej]
pismak, 29.10.2013 19:08|czytane: 1378 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Uprawnienia ratowników z Aquaparku Kutno pod lupą kutnowskiej prokuratury
Prokuratura Rejonowa w Kutnie prowadzi postępowanie w sprawie poświadczenia nieprawdy w uprawnieniach ratowników zatrudnionych w Aquaparku Kutno.

Uprawnienia ratowników z Aquaparku Kutno pod lupą kutnowskiej prokuratury, ./upload/articles_pakiety/21599/01_obraz.jpg


- Toczy się postępowanie w sprawie poświadczenia nieprawdy w dokumentach, dotyczy to uprawnień siedmiu ratowników parku wodnego. Z ustaleń policji wynika, iż mężczyźni w czasie i miejscu kiedy mieli nabywać i potwierdzać uprawnienia, nie przebywali tam w ogóle, a jednak uprawnienia posiadają - mówi Sławomir Erwiński, Prokurator Rejonowy w Kutnie.

W Prokuraturze Rejonowej w Kutnie trwa również dochodzenie w sprawie narażenia 9-letniej dziewczynki, obywatelki Niemiec na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu 13 lutego 2013 roku podczas kąpieli w Aquaparku Kutno. Prokuratura czeka na ocenę przez biegłych zachowania ratownika, który miał bezpośredni nadzór nad basenem, w którym feralnego dnia kąpała się dziewczynka.

- Sprawę poświadczenia nieprawdy w dokumentach ze względu na dwóch ratowników będziemy musieli połączyć z prowadzonym postępowaniem w związku z podtopieniem obywatelki Niemiec w lutym tego roku - dodaje Erwiński. [więcej]
wandea, 29.10.2013 13:30|czytane: 3459 razy|25 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Ocalmy od zapomnienia groby w Żychlinie
AKCJA „ Ocalmy od zapomnienia” organizowana jest po raz pierwszy przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Żychlin. 

 Ocalmy od zapomnienia groby w Żychlinie, ./upload/articles_pakiety/21598/01_obraz.jpg


- Chcielibyśmy zachęcić wszystkie organizacje pozarządowe z naszej gminy oraz szkoły i instytucje do wspólnego kwestowania - mówią organizatorzy. - Planujemy w dniach 1,2,3 listopada zorganizować kwestę na Cmentarzu parafialnym w Żychlinie w celu zgromadzenia środków na renowację zabytkowych pomników. Naszą akcję planujemy również kontynuować przez kolejne lata. Dochód z tegorocznej kwesty chcielibyśmy przeznaczyć na renowację nagrobka młodej, dwudziestopięcioletniej matki – Marii Kozielskiej (na zdjęciu). Pomnik ten stoi przy głównej alei cmentarza, wprowadza zapewne każdego przechodnia w zadumę i nostalgię. Anioł, który jest zwieńczeniem wielkiego bólu i straty wymaga natychmiastowej renowacji. [więcej]
wandea, 29.10.2013 13:50|czytane: 1253 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Narodowy Dzień Sportu na Orliku w Bedlnie
W sobotę 26 października ministerstwo sportu ogłosiło Narodowym Dniem Sportu. Z tej okazji w całym kraju odbyły się imprezy promujące sport i aktywność fizyczną. Nie inaczej było w Bedlnie gdzie animatorzy orlika zorganizowali turnieje mini piłki nożnej w trzech kategoriach wiekowych: Szkoły Podstawowe klasy I-III i IV-VI oraz gimnazjum.

Narodowy Dzień Sportu na Orliku w Bedlnie , ./upload/articles_pakiety/21595/01_obraz.jpg
Narodowy Dzień Sportu na Orliku w Bedlnie , ./upload/articles_pakiety/21595/02_obraz.jpg
Narodowy Dzień Sportu na Orliku w Bedlnie , ./upload/articles_pakiety/21595/03_obraz.jpg


W turniejach wzięło udział 100 osób, a największe emocje towarzyszyły najmłodszym uczestnikom, którzy dopingowani przez liczną grupę rodziców niejednokrotnie pokazali, że w przyszłości mogą wyrosnąć z nich znakomici sportowcy.

Celem imprezy była promocja sportu poprzez wspólną zabawę ludzi w różnym wieku od malucha, młodzież po rodziców a nawet dziadków niektórych uczestników. Założenia zostały w pełni zrealizowane a dla wszystkich drużyn i uczestników przygotowano nagrody w postaci dyplomów, koszulek oraz słodkiego upominku.

W niedalekiej przyszłości animatorzy Kamil i Łukasz Gałązka zapraszają na podobne rozgrywki tym razem na hali sportowej. Oto wyniki:

GIMNAZJA :
1.Galakticos
2.Zjednoczeni Żychlin
3.Albania
4.WKS Pniewo
5.Gimbaza [więcej]
pismak, 29.10.2013 10:47|czytane: 1415 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Upał, bezmyślność urzędnika i zadłużenie szpitala
Czy człowiek może poczuć się w konsystencji budyniu waniliowego, serka topionego lub innego smacznego acz płynnego zjawiska? Odpowiadam, tak może i... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Rewelacyjna Kapela Hanki Wójciak. Dziś zapraszamy na brzmienia marokańskich gimbrii
Wczoraj przed kutnowską publicznością w Centrum Teatru Muzyki i Tańca wystąpiła Kapela Hanki Wójciak. Zespół powstał w Krakowie, gra muzykę z pogranicza world music, folku, piosenki autorskiej.  Duża galeria zdjęć A dziś o godz.... [więcej]
Sport
"Jedynka" trzecia w ręczną w Orlikowej Lidze Mistrzów
We wtorek w Poddębicach odbył się turniej rejonowy w piłce ręcznej chłopców w ramach Orlikowej Ligi Mistrzów - Łódzkie Gra w Ręczną. W turnieju udział wzięła Szkoła Podstawowa nr 1 w Kutnie. W wyniku zaciętej i bardzo wyrównanej rywalizacji chłopcy z Jedynki... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Sprzedam 4,08 hektary POLE UPRAWNE Sprzedam POLE UPRAWNE = 4,08 hektary... [czytaj więcej]
Konkretna propozycja i konkretne zarobki!Warszawa Współpraca dla sympatycznej, uśmiechniętej, komunikatywnej i chętnej do pracy. Chcesz zarabiać w normalnej atmosferze, na uczciwych warunkach, dyskretnie, bezpiecznie i konkretnie? Jeśli tak t... [czytaj więcej]
Zawieszka Nieśmiertelnik Srebro +GRAWER Zdjęcia i Tekstu Idealny i modny prezent dla kobiety i mężczyzny. Wspaniały prezent na Imieniny, Urodziny, Rocznicę, Walnetynki, Dzień Kobiet, Mikołaja, oraz pod choinkę na Gwiazdkę Świąt Bożego Narodzenia... [czytaj więcej]
Kotki Oddam kotki w dobre ręce. Więcej informacji pod nr telefonu 602430567.... [czytaj więcej]
Monitoringi, alarmy Witam, oferuję usługę konfiguracji oraz montażu kamer, alarmów oraz innych systemów zabezpieczeń. Wykonuję również inne usługi informatyczne. Zapraszam.... [czytaj więcej]
Sprzedam biurko duże 210 cm / bardzo dobre wykonanie Mam do sprzedania duże biurko w bardzo dobrym stanie. Biurko ma ponad 1,5 metra i było robione na zamówieni a więc jest wykonane z bardzo dobrego materiału. Posiada wiele szuflad, miejsce na je... [czytaj więcej]
Fly High Production – Produkcja filmowa Firma Fly High Production to przede wszystkim profesjonalna produkcja filmów i innych form audiowizualnych, bazująca na najnowszych technologiach min zastosowaniu drona i innych technologii stabiliz... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
Odzież na sklepy, butiki, stragany Oferujemy odzież na sklepy, butiki, stragany w bardzo dobrej jakości z Niemiec i Włoch. U nas klient zamawia według osobistego zapotrzebowania (damskie, męskie, dziecięce,... [czytaj więcej]
samochód do ślubu wesele OFERUJĘ PAŃSTWU WYNAJEM LIMUZYNY AUDI w kolorze czarna perła. Samochód jest reprezentacyjny, idealny na tak wyjątkową uroczystość. Zaletą tego samochodu jest przestronne wnętrze i duży baga... [czytaj więcej]
Zespół jednoosobowy DJ Polecam jednoosobowy zespół muzyczny (klawisz i vokal na żywo)który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gram na terenie całego kraju. Wieloletnia praktyka w prowad... [czytaj więcej]
Zespół muzyczny KONKRET to pięcioosobowy zespół muzyczny, który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gramy głównie na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego. Wieloletnia... [czytaj więcej]
Zatrudnimy pracowników Firma P.P.H.U. "ELBEMA" s.c. zatrudni pracownika na stanowisko elektromonter lub pomocnik elektromontera. Mile widziane prawo jazdy kat.B oraz uprawnienia Sep 1kV. CV proszę przesyłać na adres mail... [czytaj więcej]
Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Najlepsze rozwiązanie, jeżeli pilnie potrzebujesz pieniędzy. Nie pytamy o Twój cel – całą sumę możesz przeznaczyć na dowolny,... [czytaj więcej]
SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996ROK PILNIE SPRZEDAM MAM DO SPRZEDANIA SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996 ROK rn5-DRZWIrnKOLOR CZARNY rnPILNIE SPRZEDAM... [czytaj więcej]
Kawalerka do wynajęcia, Kutno ul. Słowackiego Wynajmę mieszkanie w bloku przy ulicy Słowackiego. Jest to odświeżona kawalerka o powierzchni 27 m. kw., w sam raz do zamieszkania.rnCena 850 zł zawiera czynsz i odstępne dla właściciela, do k... [czytaj więcej]
SPECJALISTA DS. MARKETINGU I SPRZEDAŻY Jesteśmy firmą zajmującą się produkcją mebli tapicerowanych i poszukujemy osób młodych, ambitnych oraz kreatywnych na stanowisko: SPECJALISTA DS. MARKETINGU ORAZ SPRZEDAŻY Obowiązki:  ... [czytaj więcej]
PRACA HUTA Poszukujemy osób do pracy w Hucie w Dąbrowie Górniczej na stanowiska: - operator wózka widłowego - operator suwnicy – uprawnienia IS specjalne trawersowe, chwytakowe Warunki: - atrakcyjne w... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Felicjan Rohloff:
12 minut temu
Zeżarłam "się" w pospiechu. Proszę o zrozumienie i wklejenie "się" tam gdzie trzeba. AWRUK!
Felicjan Rohloff:
16 minut temu
###"R". Albinie vel (???????)! Dziękuję za zaproszenie. Da Bóg, to jutro przedstawię ewentualny termin tego niezwykle zapowiadającego wydarzenia. Gdzie jest ten wasz gród? zawalona jestem dzisiaj robotą. Pozdrawiam i wszelkich łask bożych życzę. ~emerytowana nauczycielka.
Felicjan Rohloff:
2 godzin temu
Kordianie! To sobie startuj jak jesteś debilem w trepem lub idiotą w kaloszach. Matura to bzdura, a te konkursy to lipa. A te samorządy to Awruki i Złodzieje. Nie bić Awruków i Złodziei, tylko je zlikwidować. Zlikwidować bzdurną maturę! Zlikwidować ukartowane konkursy! Zlikwidować nierządne samorządy! Zlikwidować szkoły samorządowe. Przestać chodzić do bzdurnych szkól! I zacząć się uczyć! I zacząć czytać eKutno! I wstąpić do KAN"PiŚ"! Pod żadnym pozorem nie likwidować KOTÓW !!! I nie zabijać DZIECI ! I nie budować świątyń! I nie budować pałaców! I nie budować komitetów! Budować SERCA, UMYSŁY i DUSZE! I nie sadzić i nie pielęgnować dębów JPII. Rodzić dzieci, uczyć je i wychowywać! Młodzieży nie rozpuszczać! Zrezygnować z paciorków, fikołków i koziołków! Uwierzyć w Boga! Kochać Polskę! I rozniecać promienie NADZIEI! I nie spać! I obudzić się! I się oświecać! I myśleć! I pracować! I odpoczywać! I bawić się! I działać!.........I nigdy nic złego nie robić........ Coś dobrego - zawsze można..... O kotów dbać, psom dać spokój a świnie oprzątać!....... Paniali?........Amen.
Jordan Sierpowski:
2 godzin temu
POSEŁ Z PIS Tadeusz Woźniak - pozując do zdjęć ze strażakami w Komadzynie, splata swe wypracowane dłonie,na nieprzyzwoicie upasionym brzuszysku.Fakt - inni dostojnicy z jego partyji pozując do zdjęć - czynią podobnie. Ale - jak by nie liczyć, Tadeusz Woźniak (ksywa kanonik) - kadencji poselskich ma już sobą wiele i ta kadencja nie jest jego ostanią, to i nie dziwota, że i jego i tak już upasiony brzuch, z każdą kadencja staje się i coraz to i coraz to bardziej monstrualny. Wiadomo - odmawiać na tych różnych poselsko-wiejskich bankietach jadła i napitki - to rzecz wielce niepolityczna. Tak myślę,że jeżeli darwinowska teoria ewolucji nie zadziała i Woźniakowi nie wydłużą się kończyny górne jak u orangutana ,tak aby ręce mógł spleść na swym brzuchu - to tylko patrzeć, jak niezbędnym dodatkowym wyposażeniem posła staną się protezy, przedłużające jego kończyny górne. A po co ? A NO PO TO - ABY POSEŁ WOŹNIAK MÓGŁ SWE WYPRACOWANE DŁONIE SPLEŚĆ NA SWYM MEGA OLBRZYMIM BRZUSZYSKU.
Marian Pawełek:
2 godzin temu
Ciekawe, czy nadal wierzy w swojego idola, górniczynę?
Maria Giedgowt:
2 godzin temu
Widocznie była za słaba, że wygrać. Zresztą ma dużo pracy - kilku uczniów na krzyż w prywatnej. Jak oni się zmieszczą w tym budynku?
Felicjan Rohloff:
3 godzin temu
Ludzie! Nie macie ciekawszych problemów? wiadał dzięcioł żonie: PiS upada, PO tonie . A młode koty tego słuchały i wcale się tym nie przejmowały, tylko miauczały. POPiS - to najstraszniejsze słowo świata - tak dzisiaj miauczały koty stare i młode i mrugając śpiewały: PiS i Plarforma to jedna rodzina, kaczor i donald - nie polska ptaszyna. Ludzie! Nie liczy się forma - liczy się treść. Nie liczy się PiSforma! Nie liczy się PLATforma! Liczy się KUTNOWSKA ARMIA NADZIEI "Prawda i Śmiech"!!!!! Koty są najmądrzejszymi stworzeniami świata!!!!! Niech żyją Koty! I niech żyje KAN "PiŚ"!
Mateusz Dąb:
3 godzin temu
Nikt z patriotów nie miał szans, bo sitwa rzadzi, ale mnie dziwi jedno, że nie wystartowała pani, która wspierała Łebskiego w kampanii.
Felicjan Rohloff:
3 godzin temu
Tyle co koty napłakały. I nic więcej. Tak słyszałem..... Mówią, że śmieszny Tadeusz rozrzutnością nie grzeszy i św. mamony nie marnotrawi. Co innego to te prezbiterianie z Sienkiewicza. Tam jest Zakon Koedukacyjny dla Św. Świrów. Ludzie! Co tam się dzieje? Jak tam grzeszą. Więcej wydają niż zarabiają. Oni chyba na islam już przeszli. Bo Policja ich się boi. Proboszcz tez się boi. I żadnej klątwy na nich nie rzuca. Ekskomuniki tez się boi im wręczyć. Łajdactwo kwitnie pełną gębą i pustymi butelkami. Hulaj dusza! Piekła nie ma! Kto ten Zakon zlikwiduje to chyba świętym zostanie. Ja nie mogę na to wszystko patrzeć. Zakładam Koedukacyjny Zakon Wszystkich Kawalerów jeszcze światłych, mądrych i cnotliwych i Wszystkich Panien Jeszcze Dziewic. Jutro mamy pierwsze spotkanie przy drzwiach otwartych. Musimy być lepsi od tych synów marnotrawnych i rozrzutnych cór z kutnowskiego PiSolandu. Coś dobrego trzeba w życiu zrobić. Nieprawdaż?
January Sobota:
2
 · 
4 godzin temu
Mamy "najgłupszego" Komentatora eKutna BOHDANA ODYŃCA.
Protazy Kotłubaj:
2
 · 
4 godzin temu
Popieram kandydaturę Tego dzielnicowego.Jest człowiekiem inteligentnym, mądrym, sumiennym i uczciwym. Sprawiedliwy i otwarty dla ludzi. Zawsze służy pomocą.
Waldemar Rzuscyć:
3
 · 
4 godzin temu
Został wypchnięty z PiSu. To sa kulisy polityki Klopotowskiego, Matuszewskiego i Błaszczyka. Dlaczego mu nie pomogli ci dwaj ostatni ? Mam wrażenie, że wolą, aby poseł był ze Zgierza, a nie z Kutna. Co Klopotowski, Klimecki, Olesiński zrobili z PiS, to widać z obecności na listach takich ludzi jak Jóźwiak i Ziółkowski.
Bohdan Odyniec:
5 godzin temu
Mamy "najlepszego" Prezydenta Kutna ZBIGNIEWA BURZYŃSKIEGO.
Makary Pawlikowski:
2
 · 
5 godzin temu
A ile dal ten śmieszny Tadeusz ze swojej diety ?
Bartosz Koścień:
6 godzin temu
wklejam wszystkie 4 linki raz jeszcze tym razem poprawne:
umkutno.bip.e-zeto.eu/index.php?type=4&name=bt3& func=selectsite&value%5B0%5D=mnu30&value%5B1%5D=7< br />

www.ekutno.pl/wiadomosci,33979-r-nice-mi-dzy-teo ria-a-praktyka-k-opoty-z-prawem-komendanta-policji -w-kutnie,

kutno.net.pl/artykuly/aktualnosci,aktualizacja-k omendant-kutnowskiej-policji-na-dywaniku-prywatne- dojazdy-rozliczal-jak-sluzbowe,84342.html

www.polskatimes.pl/fakty/kraj/a/komendant-powiat owy-policji-w-kutnie-dostal-reprymende,12174332/
Bartosz Koścień:
2
 · 
6 godzin temu
UPDATE

ZAPRASZAM WSZYSTKICH TU KOMENTUJĄCYCH DO KLIKNIĘCIA W PONIŻSZY LINK

http/umkutno.bip.e -zeto.eu/index.php?type=4&name=bt3&func=selectsite &value%5B0%5D=mnu30&value%5B1%5D=7

Wszyscy Ci, którzy tu komentują nie zadali sobie nawet grama trudu, aby wejść na stronę Urzędu Miasta. Wszyscy piszą "w ciemno". że konkurs odbył się tajnie, że nie było ogłoszenia - cel? Napluć komuś w twarz, upodlić i wykreować błędną rzeczywistość.

Szczerze? Jest to tak zaściankowe myślenie, a przy tym maksymalnie żałosne. Typowa kutnowska mentalność. Zastanawiam się tylko, po co tyle jadu, nie macie własnego życia, planów, marzeń, pasji, pracy, dzieci, rodziny? Wolicie wypluwać gorzkie żale pewnie na osobę, której nawet osobiście nie znacie? Okej, wylewajcie, nikogo to nie rusza, ale wiedzcie, że karma wraca, a przy tym patrząc z boku - chciałabym zobaczyć, czy potraficie mieć tyle odwagi w rzeczywistości co tu w Internecie, podpisujcie się swoim prawdziwym imieniem i nazwiskiem, śmiało! Skoro macie tyle racji, wiecie wszystko najlepiej, posiadacie takie informacje, że można robić aferę za aferą - taka cenna wiedza i szereg informacji - okazja to zabłyśnięcia w sieci! Szkoda zmarnować szansy

Najgorsza analiza przedstawiona poniżej przez "TATARA" - brak słów, jeżeli masz czas na pisanie takich komentarzy i analizowanie całej sytuacji - podziwiam. Jeszcze można zrozumieć, gdyby to co napisałeś było prawdą chociaż w minimalnym stopniu. Ale niestety - napociłeś się przy pisaniu, a wcześniej przy wymyślaniu bzdur i nic z tego nie ma, szkoda Cię biedaku. Dzieci w szkole? Nudna praca? No tak, Kutno takie nudne, trzeba sobie urozmaicić życie.

Wskazówka dla "SPRAWDZAJĄCYCH" - a sprawdzajcie wykształcenie, a sprawdzajcie doświadczenie, a sprawdzajcie kompetencje i wiedzę Pana Bieńka - dokładnie, sprawdzajcie a potem się wypowiadajcie. A jeżeli już wiecie, w co szczerze wątpie - wyciąGNIJCIE wnioski.

Odchodząc od tematu wywołującego przeogromne poruszenie wśród kutnowskich internautów, zachęcam do węszenia w sprawie, która tego wymaga - okazja tym razem dla kutnowskich detektywów. Pf.
Poniżej kilka szczegółów.

Tylko Ci co posiadają pewne informacje dokładnie wiedzą, jak wygląda praca w Kutnie w Policji, gdy tylko zjawił się komendant Szymański. Tylko te osoby wiedzą o wewnętrznych aferach, których część posypała się i została ujawniona w artykule opublikowanym całkiem niedawno.
Skąd się wziął, kto go broni pomimo tylu kłopotów z prawem? Taka osoba rządzi kutnowską policją. Zapewniam, że wiecie w tej sprawie tyle, ile macie w głowach - czyli prawie nic.
Ku przypomnieniu.

http/www.ekutno.pl /wiadomosci,33979-r-nice-mi-dzy-teoria-a-praktyka- k-opoty-z-prawem-komendanta-policji-w-kutnie,

http/kutno.net.pl/ artykuly/aktualnosci,aktualizacja-komendant-kutnow skiej-policji-na-dywaniku-prywatne-dojazdy-rozlicz al-jak-sluzbowe,84342.html

http/www.polskatim es.pl/fakty/kraj/a/komendant-powiatowy-policji-w-k utnie-dostal-reprymende,12174332/

Zachęcam do ponownej lektury i wyciągnięcia wniosków, tym razem trafnych.
Zbigniewa Biallosser:
2
 · 
6 godzin temu
Onufry czy prawdą jest ,że nawet najbliżśi współpracownicy nie wiedzieli ,że odchodzi na samorządową posadkę , nie wiesz dlaczego?Wstyd, honor czy co jeszcze?
Florian Plemieński:
6 godzin temu
Jest całym złem.
Gabriel Koropka:
6 godzin temu
To co Fauście Tobie lekarz od duszy pomógł? Dziwne!A uroda jest kwestią gustu ,i o tym już się nie ..........no chyba Wiesz?
Jonasz Ubysz:
5
 · 
7 godzin temu
Mówię ci po raz kolejny przestań z tym trzeba było startować . No to mogłeś startować , ciekawe czy byś wygrał . W kutnie przed konkursami jest pewniak i nie ma sensu nawet skłądac dokumentów. Zrozum gamoniu.Najciekawsze artykuły
 ·  14
5 dni temu
Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK
 ·  188
5 dni temu
Apel do mieszkańców Kutna, do ludzi, którym na sercu leży dobro miasta i powiatu
 ·  73
5 dni temu
Coraz wyższe pensje prezesów spółek miejskich
 ·  20
6 dni temu
Od dziś parking przy dworcu PKP na Siemiradzkiego zamknięty. Radny interpeluje
 ·  36
10 dni temu
Piramida aptekarska. Lekarz z kutnowskiego szpitala na ławie oskarżonych
 ·  7
11 dni temu
Mieszkańcy Podrzecznej będą mogli wykupić tańszy abonament w strefie płatnego parkowania
 ·  278
12 dni temu
Memorandum do potencjalnych prywatnych partnerów w budowie hali w Kutnie
 ·  10
15 dni temu
Smaczne mówienie, prawda i hejt. Profesor Jerzy Bralczyk w Kutnie
 ·  3
16 dni temu
Piknik Rodzinny w
 ·  14
16 dni temu
Akt erekcyjny wmurowany pod stacjonarne hospicjum w Kutnie
 ·  6
17 dni temu
Znajdź się na zdjęciach z Pikniku Organizacji Pozarządowych
 ·  8
18 dni temu
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Bogata kutnowska tradycja fotograficzna
 ·  32
18 dni temu
Strażacy mieli pełne ręce roboty. Mieszkańcy liczą straty po ulewie
 ·  34
20 dni temu
Komendant Powiatowy Policji w Kutnie odpowiada
 ·  107
20 dni temu
Propozycja PSL pro forma?
 ·  9
20 dni temu
Urzędnik urzędnikowi nierówny. Nagrody na Dzień Samorządowca
 ·  4
20 dni temu
Wyjątkowy spektakl pt. Królewna Śnieżka na Dzień Dziecka w Krośniewicach
 ·  50
20 dni temu
Różnice między teorią a praktyką? Kłopoty z prawem komendanta Policji w Kutnie
 ·  6
21 dni temu
Taniec i zabawa na Dniu Dziecka w Kutnie
 ·  5
21 dni temu
Rockowy festiwal na Kutnowiance cz.2
 ·  9
21 dni temu
Fotoreportaż Qtnoizz Fest cz.1
 ·  2
21 dni temu
Stalowe Tumy 2017 i skarb czyli prototyp polskiej amfibii Fiat 126-P LPT
 ·  4
23 dni temu
Uczennice z Kasprowicza wygrały konkurs o patronie I LO. Polecą szybowcem!
 · 
27 dni temu
Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny. W Łódzkiem najlepsi uczniowie z Kleszczowa
 ·  61
27 dni temu
Warunki PSL wchodzą w życie. Starostwo likwiduje stanowiska
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności