eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 30.04.2017     reklama kontakt
 
<a href="/sport,33658-mks-da-browa-g-rnicza-wygrywa-w-kutnie," title="Kutno: MKS Dąbrowa Górnicza wygrywa w Kutnie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>MKS Dąbrowa Górnicza wygrywa w Kutnie</b><br>Dziś w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 9 w Kutnie Polfarmex...</div></a> <a href="/wiadomosci,33660-ostatni-raz-z-moja-klasa-kasprowicz-po-egna-tegorocznych-absolwent-w," title="Kutno: Ostatni raz z moją klasą - Kasprowicz pożegnał tegorocznych absolwentów" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Ostatni raz z moją klasą - Kasprowicz pożegnał tegorocznych absolwentów</b><br>W II Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kasprowicza pożegnano kolejne pokolenie uczniów. ...</div></a> <a href="/kultura,33656-wystawa-body-worlds-the-cycle-of-life-wybierz-si-podczas-maj-wki," title="Kutno: Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life. Wybierz się podczas majówki" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life. Wybierz się podczas majówki</b><br>W Łodzi można obejrzeć wyjątkową, fascynującą, jedyną w swoim rodzaju anatomiczną...</div></a> <a href="/wiadomosci,33651-wi-to-grabskiego-w-kutnie-cz-owiek-musi-sam-nad-soba-czuwa-i-soba-kierowa-by-wyrosna-na-kogo-w," title="Kutno: Święto Zespołu Szkół nr 3 w Kutnie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Święto Zespołu Szkół nr 3 w Kutnie</b><br>Święto, 85-lecie istnienia Zespołu Szkół nr 3 im. Władysława Grabskiego w...</div></a> <a href="/wiadomosci,33652-nadle-nictwo-kutno-sadzi-1000-drzew-na-minut," title="Kutno: Nadleśnictwo Kutno sadzi 1000 drzew na minutę" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nadleśnictwo Kutno sadzi 1000 drzew na minutę</b><br>Lasy Państwowe każdego roku sadzą ok. 500 mln drzew, to oznacza,...</div></a> <a href="/wiadomosci,33642-joanna-kowalska-z-kasprowicza-mistrzem-wiedzy-o-redniowieczu," title="Kutno: Joanna Kowalska z Kasprowicza mistrzem wiedzy o średniowieczu" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Joanna Kowalska z Kasprowicza mistrzem wiedzy o średniowieczu</b><br>Joanna Kowalska, uczennica klasy II humanistycznej II LO im. Jana Kasprowicza...</div></a> <a href="/wiadomosci,33644-szko-a-podstawowa-nr-1-w-kro-niewicach-i-gimnazjum-w-krzy-anowie-najlepsze-w-turnieju-wiedzy-o," title="Kutno: Szkoła Podstawowa nr 1 w Krośniewicach i Gimnazjum w Krzyżanowie najlepsze " class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Szkoła Podstawowa nr 1 w Krośniewicach i Gimnazjum w Krzyżanowie najlepsze </b><br>Pod hasłem kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo” w dniach 25 i 26...</div></a> <a href="/wiadomosci,33604-wsa-odrzuca-skarg-inwestora-nie-b-dzie-wiatrak-w-w-gminie-bedlno," title="Kutno: WSA odrzuca skargę inwestora. Nie będzie wiatraków w gminie Bedlno " class="none white"><div id="opis_slidera"><b>WSA odrzuca skargę inwestora. Nie będzie wiatraków w gminie Bedlno </b><br>Mieszkańcy gminy Bedlno wraz ze Stowarzyszeniem Czysta Okolica wygrali batalię przeciw...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Wilson Kids Cup Łęczyca Open
W dniach 30 sierpnia- 1 września na obiekcie klubowym MMKT - Łęczyca, Miejskim Centrum Tenisowym odbył się turniej Wilson Kids Cup Łęczyca Open.

Wilson Kids Cup Łęczyca Open, ./upload/articles_pakiety/21048/01_obraz.jpg
Wilson Kids Cup Łęczyca Open, ./upload/articles_pakiety/21048/02_obraz.jpg
Wilson Kids Cup Łęczyca Open, ./upload/articles_pakiety/21048/03_obraz.jpg


Tenis 10 to jak wszystkim powszechnie wiadomo, ogólnoświatowy program, który w Polsce  jest realizowany poprzez współpracę Ministerstwa Sportu i Turystyki, Polskiego Związku Tenisowego w Warszawie i klubami tenisowymi w całym kraju.

Miejski Młodzieżowy Klub Tenisowy – Łęczyca jako IV klub w rankingu PZT Tenis 10 jest organizatorem wielu imprez tego typu. Dzięki wieloletniej współpracy MMKT – Łęczyca z firmą Wilson Polska od czterech lat organizuje je pod nazwą Wilson Kids Cup Łęczyca Open.  W roku 2013 odbywa się IV edycja cyklu. Jednak  po raz pierwszy w roku bieżącym udało nam się zachęcić firmę Amer Sports Polska z siedzibą w Krakowie, która zarządza marką Wilson, do zorganizowania ogólnopolskich mistrzostw firmy Wilson do lat 10, czyli Tenis 10.

Taka impreza odbyła się właśnie w ostatni weekend na obiekcie klubowym MMKT - Łęczyca, Miejskim Centrum Tenisowym, które z marką Wilson jest związane od momentu powstania i swój wygląd, a także wyjątkowy klimat,  tenisową atmosferę i do tego łęczycką, sportową gościnność zawdzięcza w dużej mierze współpracy z  Firmą Wilson, absolutnym liderem na świecie w branży tenisowej. Wszyscy uczestnicy otrzymali od organizatorów upominki, gadżety i akcesoria tenisowe, ba mogli nawet wybierać indywidualnie co im się podoba. Natomiast dla zwycięzców i za zajęcie miejsc I – III, w grach pojedynczych i podwójnych  oprócz kolorowych dyplomów,  były  oryginalne szklane trofea oraz wspaniałe, wartościowe  nagrody rzeczowe w postaci różnego rodzaju sprzętu tenisowego Marki Wilson. [więcej]
pismak, 04.09.2013 13:42|czytane: 1070 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pogorzelcy nadal zostają we Wspólnym Domu
Minął termin umowy Agnieszki Kuśmider z Kutna na wynajęcie mieszkania chronionego w kompleksie "Wspólny Dom". Kobieta przez dekadę stawała na posiedzeniach Komisji Mieszkaniowej przy Radzie Miasta Kutna, również zaraz po tragedii, jaką spotkała jej rodzinę.

Przypomnijmy, kobieta i jej trójka dzieci już dwa razy przeżywała pożar swojego dobytku. Ostatni pożar miał miejsce 18 lutego tego roku. Spłonęło mieszkanie w kamienicy przy Berlinga. Pani Agnieszka straciła wszystko. Kobieta od dziesięciu lat czeka na mieszkanie komunalne na liście osób, które są w trudnej życiowej sytuacji. Od wielu lat jest też bezrobotna. Ma podstawowe wykształcenie, ale jak mówi korzysta z każdej propozycji pracy dorywczej czy prac interwencyjnych i społeczno-użytecznych. Kuśmidrowie żyją z zasiłku rodzinnego i alimentów.

Pogorzelcy nadal zostają we Wspólnym Domu, ./upload/articles_pakiety/21033/01_obraz.jpg


Mały dochód jest znaczną przeszkodą w otrzymaniu lokalu komunalnego, czynsze w zasobach Zarządu Nieruchomości Miejskich są podobne jak w spółdzielniach czy wspólnotach, nie są to jak mówią mieszkańcy, lokale dla biednych ludzi. Inaczej jest z lokalami socjalnymi, które mają obniżony standard i wtedy nieco mniejszy czynsz.

-Dostałam zapewnienie od miasta, że wyprowadzimy się z mieszkania chronionego do mieszkania socjalnego, komunalnego. Mam nadzieję, że skończą się nasze tułaczki i moi mali jeszcze synowie będą mieli prawdziwy dach nad głową - pani Agnieszka miała taką nadzieję w marcu tego roku.

Mieszkania z zasobów ZNM niestety dla pogorzelców nie ma, ale jak mówi Marian Sierpiński, dyrektor Zarządu Nieruchomości Miejskich, umowa na pobyt we Wspólnym Domu została przedłużona do wiosny 2014 roku więc rodzina pani Kuśmider jest bezpieczna i ma dobre warunki.

- Dla 4-osobowej rodziny tych państwa potrzebne jest 40 mkw. Na razie mieszkania takiego nie ma - mówi Sierpiński.

Ile mieszkań przyznano z zasobów mieszkaniowych Kutna od marca do sierpnia? [więcej]
wandea, 04.09.2013 09:21|czytane: 1346 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Świetlice środowiskowe przy kutnowskich podstawówkach
Prezydent Kutna ogłosił wyniki konkursu ofert na realizację zadań publicznych w zakresie ochrony i promocji zdrowia.

Świetlice środowiskowe w poniedziałki, środy i w piątki w Szkole Podstawowej nr 5 prowadzić będzie Fundacja ARS VITA, kwota dotacji 8 000 zł, natomiast w Szkole Podstawowej nr 6 - SL SALOS, kwota dotacji 9 000 zł. [więcej]
pismak, 04.09.2013 08:55|czytane: 1302 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Dobrze to wszystko zaplanowaliśmy. Bez śmieciowego chaosu w Kutnie
Na konferencji prasowej prezydenta Kutna poinformował on, iż zmiana ustawy o gospodarowaniu śmieciami nie spowodowała w Kutnie chaosu i nie była dla mieszkańców naszego miasta żadną rewolucją.

Dobrze to wszystko zaplanowaliśmy. Bez śmieciowego chaosu w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/21046/01_obraz.jpg


- U nas normalnie po staremu, czyli dobrze. Wszystko dlatego, że nie było gwałtownej zmiany operatora- mówił Zbigniew Burzyński, prezydent Kutna. - Dobrze to wszystko zaplanowaliśmy, przychody z tego też.

Deklaracje śmieciowe złożyło 3620 właścicieli nieruchomości, w tym Pionier, ZNM i prywatnie. Za lipiec nie zapłaciło 785 właścicieli. To kwota około 28 tys. zł.

- Brakuje 100 deklaracji wg stanu zameldowań. Nieźle. Nagle się wyliczyło, że mamy mniej ludzi w Kutnie - dodał [więcej]
redaktor, 04.09.2013 08:41|czytane: 1186 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Święto Róży: Program I Krajowych Mistrzostw Florystycznych Regionu Łódzkiego
Imprezą towarzyszącą 39 Wystawy Róż i Aranżacji Florystycznych „PAŹ KRÓLOWEJ” 6-8 września br. są I Krajowe Mistrzostwa Florystycznych Regionu Łódzkiego organizowane przez Stowarzyszenie Florystów Polskich.

Święto Róży: Program I Krajowych Mistrzostw Florystycznych Regionu Łódzkiego, ./upload/articles_pakiety/20856/01_obraz.jpg


06.09.2013 ( piątek )
9:30 otwarcie mistrzostw
10:00  rozpoczęcie części konkursowej
10:00 - 13:00realizacja 1 - go zadania konkursowego
Rodzaj pracy - Obiekt/ Instslacja, temat: ,,Skrzydło Motyla"

14:00 – 15:00  realizacja 2 - go zadania konkursowego
Rodzaj pracy Bukiet Ślubny, temat: " Czar Ogrodu"

15:30 – 16:00 realizacja 3 - go zadania konkursowego
Rodzaj pracy - Niespodzianka [więcej]
wandea, 04.09.2013 08:14|czytane: 1080 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Absolwenci Kasprowicza łączcie się
Koło Absolwentów II Liceum im. Jana Kasprowicza w Kutnie zaprasza wszystkich  Absolwentów i Przyjaciół  szkoły na kolejne spotkanie z okazji przygotowania do obchodów Jubileuszu 60- lecia liceum.

W trakcie spotkania zatwierdzony zostanie Statut Stowarzyszenia Przyjaciół II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza w Kutnie. Spotkanie odbędzie się  9 września o godz. 17.00 w siedzibie szkoły (ul. Okrzei 1a) [więcej]
redaktor, 03.09.2013 23:15|czytane: 1419 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
KDK wyda 480 tys. zł na Święto Róży
480 tys. złotych będzie kosztowało tegoroczne Święto Róży. Póki co to koszt jednego z jego organizatorów Kutnowskiego Domu Kultury. Do tego dojdą koszty Agencji Rozwoju Regionu Kutnowskiego S.A., która zajmuje się współorganizacją miejskiego święta.

Z budżetu miasta na imprezę przeznaczono 200 tys. złotych, 180 tys. złotych pochodzi od sponsorów, a reszta z budżetu KDK. Instytucja w tym roku pierwszy raz  samodzielnie organizuje Święto Róży czyli jest w pełni odpowiedzialna za jego program, atrakcje, ochronę i promocję.

- Po kilku latach cały ciężar organizacji Święta Róży przekazaliśmy Kutnowskiemu Domowi Kultury - mówił Zbigniew Wdowiak, wiceprezydent Kutna.- Scena nad Ochnią z kolei jest konsekwencją przetargu, organizuje ją Kamrat Konsulting.

KDK wyda 480 tys. zł na Święto Róży, ./upload/articles_pakiety/21038/01_obraz.jpg
KDK wyda 480 tys. zł na Święto Róży, ./upload/articles_pakiety/21038/04_obraz.jpg


Pierwszy też raz otwarcie Wystawy Róż i Aranżacji Florystycznych w Kutnowskim Domu Kultury w piątek 6 września godz. 19.00 będzie dostępne dla wszystkich. Oprócz zaproszeń, będą honorowane również wejściówki za 7 zł. Dotychczas były to imprezy wyłącznie za zaproszeniem lub biletem o wiele droższym na jakiś towarzyszący wystawie spektakl czy koncert.  W tym roku uroczyste otwarcie Święta Róży w piątek na scenie na Placu Marsz.Piłsudskiego o godz. 18.00.

- W sobotę zapraszamy na dwie sceny, na placu Piłsudskiego i w parku nad OchniąNa placu w piątek tabor cygański:  Cyganie i artyści Teatru TERNO, prezentowana będzie szeroko kultura romska- mówiła Teresa Mosingiewicz, dyrektorka Kutnowskiego Domu Kultury.  - A nad Ochnią odbędzie się występ coverowego zespołu Talking Boys, greckiego zespołu Mythos, Golden Life i Ryszarda Rynkowskiego. [więcej]
redaktor, 03.09.2013 18:41|czytane: 1715 razy|14 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Nie będzie podwyżek podatków od nieruchomości i transportu, bo za dużo roboty
Zbigniew Burzyński na dzisiejszej konferencji prasowej omówił najistotniejsze założenia do budżetu Kutna na 2014 rok, które będą tematem najbliższej, wtorkowej sesji Rady Miasta Kutna.

- Nie będzie podwyżek podatków w 2014 roku. Podwyższaliśmy zawsze tyle ile dopuszczało Ministerstwo Finansów i z ogłoszenia na 30 czerwca GUS. Tym razem wzrost jest 0,9 %. Damy więc sobie spokój, bo szkoda tej zabawy, żeby podwyższać podatki np. od nieruchomości o 0,9 % , bo kwoty są z tego nie za duże, a papieru i pracy dużo. Przecież to dla 12,5 tys. podatników, jeśli chodzi o podatek od nieruchomości. Podobnie z transportowym podatkiem - mówi Zbigniew Burzyński, prezydent Kutna. - Będzie trochę inaczej jeśli chodzi o podatek rolny, bo wiadomo uzależniony jest od ceny żyta. On prawdopodobnie spadnie.

Zadania inwestycyjne w budżecie na 2014 rok to głównie kontynuacja rozpoczętych inwestycji i konsekwencja pozyskanych środków unijnych i dotacji. 15 mln zł to środki zewnętrzne, a drugie tyle prezydent planuje wydać jako środki własne.

- Szykuje się więc niezły budżety na inwestycje, bo 30 mln zł - dodał Burzyński. - Nawet lepiej niż teraz, dużo więcej niż w tym roku. [więcej]
redaktor, 03.09.2013 18:05|czytane: 1615 razy|19 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wkrótce droga na Bukowej
Jak informuje prezydent Kutna otwarcie ofert na przebudowę drogi w ulicy Bukowej w Kutnie wraz z budową kanalizacji deszczowej - etap I nastąpi 16 września.

Wkrótce droga na Bukowej, ./upload/articles_pakiety/21043/01_obraz.jpg


-Tam nam się sytuacja nieco skomplikowała, bo po drugiej stronie ulicy rozpoczęła się budowa prywatna - mówił Zbigniew Burzyński, prezydent Kutna. [więcej]
redaktor, 03.09.2013 17:34|czytane: 1502 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Dzień Nowej Szansy
W sobotę, 14 września o 9:30 "Teen Challenge" Chrześcijańska Misja Społeczna Oddział w Kutnie organizuje "Dzień Nowej Szansy" na ul. Filipowicza 5.

W programie są wykłady terapeuty uzależnień Kazimierza Juszczaka, pieśni i relacje osób uwolnionych z nałogu alkoholowego oraz poczęstunek. Całość zwieńczy kolacja 18:00. Dzień Nowej Szansy" realizowany jest w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych współfinansowany przez Prezydenta Miasta Kutno.

Pełen program dnia:
godz.   9.30 -  śniadanie
godz. 10.00 – wykład
godz. 10.45 -  kawa, herbata, ciasto
godz. 11.15 – wykład 
godz. 12.00 -  pieśni i relacje osób uwolnionych z nałogu alkoholowego [więcej]
redaktor, 03.09.2013 17:13|czytane: 1110 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wojewoda unieważniła uchwałę Rady Miasta Kutna. Miejscowy plan dla Grunwaldzkiej oraz Żwirki i Wigury do poprawki
Wojewodza Łódzki stwierdziła nieważność uchwały Rady Miasta Kutna w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu położonego w Kutnie przy ul. Grunwaldzkiej i ul. Żwirki i Wigury.

Wojewoda w uzasadnieniu pisze, iż przedmiotowy plan został uchwalony z naruszeniem zasad sporządzania aktu planistycznego wynikających z przepisów ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym oraz z rozporządzenia Ministra Infrastruktury. Został naruszony art. 20 ust 1 wymienionej ustawy.

Wojewoda unieważniła uchwałę Rady Miasta Kutna. Miejscowy plan dla Grunwaldzkiej oraz Żwirki i Wigury do poprawki, ./upload/articles_pakiety/21031/01_obraz.jpg


Ustalenia kutnowskiego planu naruszają też zapisy obowiązującego studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Kutna. Dotyczy to w szczególności fragmentu terenu (2 UC), który w studium przeznaczono na tereny usługowe i nie przewidziano na nim możliwości lokalizacji obiektów handlu wielkopowierzchniowego.

Poza tym zdaniem organu nadzoru rada, wprowadzając w par. 12 pkt. 1 tej uchwały obowiązek sprawowania nadzoru archeologicznego podczas realizacji inwestycji wykroczyła poza przyznaną radzie kompetencję do określenia w miejscowym planie zagospodarowania zasad ochrony dziedzictwa kulturowego i zabytków oraz dóbr kultury współczesnej. Ponadto wojewoda uważa, że został naruszony art. 15 ust 2 pkt. 8 ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym ponieważ zapisy uchwały zakazują wydzielania nowych działek inwestycyjnych na terenach oznaczonych symbolami 3U, 1US i 2US. Rada miasta nie ma uprawnienia do wprowadzenia zakazu wydzielania nowych działek budowlanych.

Na dzisiejszej konferencji prasowej Prezydenta Kutna Zbigniew Burzyński poinformował, że miasto nie będzie składało odwołania od rozstrzygnięcia nadzorczego i uzna stanowisko prawników łódzkich, bowiem zbyt długo trwałaby procedura w sądzie.

-Rozpoczęła się już nowa procedura, uzgodnienia i tak dalej - mówił Burzyński. - Na koniec października Rada [więcej]
redaktor, 03.09.2013 17:08|czytane: 1452 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Spotkanie klubu origami w Młodzieżowym Domu Kultury
Młodzieżowy Dom Kultury w Kutnie zaprasza członków klubu origami na pierwsze spotkanie po wakacjach, które odbędzie się 6 września o godz 16:30 w MDK. Obecność obowiązkowa. Na spotkaniu zostanie podjęty temat Ogólnopolskiej Konferencji Origami w Warszawie. [więcej]
redaktor, 03.09.2013 17:00|czytane: 1025 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wyniki: Piłka nożna młodzieżowa
Drużyna Kat. Deyna
Wojewódzka Liga Kat. Deyna

UKS SMS ŁÓDŹ –  MKS MAVEX KUTNO                  8 : 2 /3 : 2/
Bramki dla MKS : Dominik Dębowski – 2.
Trener : Tomasz Kaba

Drużyna Kat. Górski 2001
Łódzka Klasa Kat. Górski B

SOKÓŁ ALEKSANDRÓW – MKS  Kutno                         3 : 0 /1 : 0/
Trener : Jacek Czekalski [więcej]
pismak, 03.09.2013 14:54|czytane: 1111 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Piotr Woźniak drugi w turnieju Art of Breaking
31 sierpnia na dachu Galerii Łódzkiej odbył się ogólnopolski turniej tańca breakdance "Art of breaking". BBoye startowali w kategorii zespołowej oraz solowej i byli oceniani przez międzynarodowe jury w składzie: bboy Sapa z Ukrainy, bboy Robin z Rosji oraz bboy Renato z Włoch.

Piotr Woźniak drugi w turnieju Art of Breaking, ./upload/articles_pakiety/21037/04_obraz.jpg
Piotr Woźniak drugi w turnieju Art of Breaking, ./upload/articles_pakiety/21037/02_obraz.jpg
Piotr Woźniak drugi w turnieju Art of Breaking, ./upload/articles_pakiety/21037/03_obraz.jpg


W kategorii solistów Piotr Woźniak z Kutna zajął 2 miejsce przegrywając z łódzkim tancerzem. Uczestnicy turnieju przyjechali do Łodzi między innymi z Warszawy, Wrocławia, Katowic, Częstochowy, Sosnowca, Konina, Grudziądza, Krakowa. Impreza odbyła się pod patronatem Radia Eska oraz Dziennika Łódzkiego. [więcej]
redaktor, 03.09.2013 12:42|czytane: 1186 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Dożynki gminne w Oporowie
W niedzielę na terenie Muzeum –Zamek w Oporowie odbyły się Dożynki Gminne. Uroczystości dożynkowe rozpoczęły się od Mszy Św. w kościele w Mnichu.

Dożynki gminne w Oporowie, ./upload/articles_pakiety/21036/03_obraz.jpg
Dożynki gminne w Oporowie, ./upload/articles_pakiety/21036/15_obraz.jpg
Dożynki gminne w Oporowie, ./upload/articles_pakiety/21036/43_obraz.jpg


Na czele korowodu dożynkowego szli starostowie Pani Lilianna Równy i Pan Dariusz Skonieczny, Wójt Gminy Robert Pawlikowski oraz przedstawiciele sołectw z wieńcami i chlebem dożynkowym. Wójt Gminy podziękował rolnikom za ich trud i ciężką pracę, a następnie wraz ze starostami częstował chlebem z tegorocznej mąki.

Dla uczestników przygotowano występy artystyczne oraz różne atrakcje: walki rycerskie, stół garncarski, gry i zabawy prowadzone przez harcerzy, dmuchawce. Zgromadzeni podziwiali przepiękne dekoracje oraz mogli zjeść darmowy żurek, chleb ze smalcem i ogórkiem, a milusińscy watę cukrową. Atrakcją wieczoru był występ Marcina Siegieńczuka,byłego wokalisty zespołu Toples. [więcej]
redaktor, 03.09.2013 10:31|czytane: 2436 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Święto Róży: Przyjechał lunapark
Przyjechały do Kutna już pierwsze części sprzętów launaparku. Podobnie jak w latach ubiegłych podczas Święta Róży będziemy mogli skorzystać z różnych atrakcji: gondola,  autodrom, lolejka górska, karuzele dziecięce i najwyższe bungee.

Święto Róży: Przyjechał lunapark , ./upload/articles_pakiety/21035/01_obraz.jpg
Święto Róży: Przyjechał lunapark , ./upload/articles_pakiety/21035/02_obraz.jpg
Święto Róży: Przyjechał lunapark , ./upload/articles_pakiety/21035/04_obraz.jpg


Do największego parku rozrywki zapraszamy już od 6 września. Program Święta Róży TUTAJ
[więcej]
wandea, 03.09.2013 09:05|czytane: 2435 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Niewyczerpana polityczna masarnia. Nie ma sprawy Pietrzak:Pawlak
Platforma Obywatelska czyni cuda. Mogę niektóre wymienić bez problemu "Polska w budowie", kilkuletnie śledztwo w sprawie katastrofy smoleńskiej, w której zginął Prezydent Polski, zasłona dymno-medialna w aferze Amber Gold, mniejsze bądź większe bzdury i tłumaczenia antypolskich działań rządu i premiera. Podobnie jest na prowinicji, u nas moralność z gumy donaldówki, nepotyzm, kolesiostwo i tłusta kiełbasa wyborcza, której starcza zawsze na całą kadencję samorządu, jakby niewyczerpana była polityczna masarnia.

Niewyczerpana polityczna masarnia. Nie ma sprawy Pietrzak:Pawlak, ./upload/articles_pakiety/21034/01_obraz.jpg
Niewyczerpana polityczna masarnia. Nie ma sprawy Pietrzak:Pawlak, ./upload/articles_pakiety/21034/02_obraz.jpg


Podobnie w Kutnie, stał się cud, Anna Pietrzak walcząca nauczycielka, wicedyrektorka Zespołu Szkół nr 1 w Kutnie nagle rezygnuje ze wszystkich roszczeń i już nie skarży się do Sądu Pracy na dyrektora Janusza Pawlaka, radnego PO, który wygrał z nią konkurs na to stanowisko, nałożył na nią naganę i zlikwidował stanowisko pracy.

Przypomnijmy, Janusz Pawlak, dyrektor Zespołu Szkół nr 1 im. St. Staszica w Kutnie odwołał w maju z funkcji wicedyrektorki Annę Pietrzak.  Polonistka była rok temu kontrkandydatką Pawlaka w konkursie na dyrektora szkoły. Wówczas o tej nominacji mówiono otwarcie, iż jest polityczna. Pawlak jest radnym Platformy Obywatelskiej w mieście, a z tej opcji startowała w wyborach również Starosta Kutnowski, Mirosława Gal -Grabowska.  Komisja Rewizyjna przy Radzie Powiatu w Kutnie od kilku miesięcy rozpatruje skargę nauczycielki na dyrektora, pardon, rozpatrywała, bo para poszła w gwizdek.

Starostwo Powiatowe w Kutnie musi teraz rozstrzygnąć tę prawną zawiłość czy skargę rozpatrywać czy też nie, wszak pani Anna skargi ze starostwa nie wycofała, ale z drugiej strony zrezygnowała z roszczeń wobec szkoły w Sądzie Pracy. [więcej]
wandea, 03.09.2013 08:42|czytane: 2067 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Hejterzy przestaną być anonimowi?
W społeczności Internautów zawrzało za sprawą ostatniego wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego, który uznał, że w przypadku "hejtowania" nie ma zastosowania ustawa o ochronie danych, ale ustawa o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

Wydaje się, że hejterzy, czyli osoby publikujące w sieci obraźliwe wpisy nie unikną kar, bo łatwiej będzie ich namierzyć i tracą ochronę.  Irena Kamińska, sędzia NSA uzasadniając wyrok, stwierdziła, że autorzy inwektyw działający na portalach nie mogą być bezkarni. Nie pozostają nimi nawet wtedy, gdy administrator odmówi ujawnienia ich danych. Na wniosek zainteresowanej, czyli szkalowanej osoby Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych może zażądać od niego tych danych.

W zawiadomieniu do prokuratury czy pozwie o naruszenie dóbr osobistych należy podać nazwisko. Droga do jego uzyskania wciąż wydaje się zbyt długa czyli działanie policji po ujawnieniu jej IP "hejtera" to zwykle kilka miesięcy. Wymiar sprawiedliwości zbyt rzadko decyduje się na wszczęcie sprawy, warto jednak złożyć wówczas zawiadomienie do prokuratury, gdyż ta zanim sprawę umorzy, musi najpierw ustalić tożsamość hejtera. A to osobom pokrzywdzonym już bardzo pomoże.

Wyrok NSA może zmienić praktykę prokuratur. Jakiś czas temu świat Internetu obiegła wiadomość, że poszkodowani będą mogli również bezpośrednio u operatorów sieci otrzymywać dane osobowe "hejterów". Czy to poprawi stan dyskusji na forach? Czy zmieni sytuację, w której nie mający żadnych argumentów uderzają w przeciwnika-komentatora, dziennikarza, bohatera artykułu- [więcej]
redaktor, 03.09.2013 07:51|czytane: 1252 razy|9 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kutnowski Dom Kultury na europejskim pikniku
W sobotę Kutnowski Dom Kultury gościł w Ślesinie jako jeden z finalistów konkursu "Europa to My", wspólnej akcji Radia Zet, TVP1 oraz Ministerstwa Rozwoju Regionalnego. Dzięki głosom internautów instytucja zajęła III miejsce w konkursie, który pokazał jak bardzo zmienił się budynek domu kultury dzięki  funduszom europejskim.

Kutnowski Dom Kultury na europejskim pikniku, ./upload/articles_pakiety/21028/01_obraz.jpg
Kutnowski Dom Kultury na europejskim pikniku, ./upload/articles_pakiety/21028/05_obraz.jpg
Kutnowski Dom Kultury na europejskim pikniku, ./upload/articles_pakiety/21028/06_obraz.jpg


Na swoim stanowisku KDK zaprezentował efekty modernizacji obiektu oraz największe imprezy: Święto Róży, Festiwal Złoty Środek Poezji, Ogólnopolski Konkurs Piosenek Honorowego Starosty Kutnowskiego Jeremiego Przybory "Stacja Kutno" oraz inne osiągnięcia i projekty. Nawiązane zostały nowe kontakty, a kutnianie oraz lokalna społeczność Ślesina nie szczędziły słów wsparcia i przyjaźni pracownikom domu kultury. [więcej]
kultura, 02.09.2013 15:24|czytane: 1964 razy|9 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Nabór do Akademii Siatkówki Volleykids
Pod koniec września rusza Akademia Siatkówki Volleykids w Kutnie dla dzieci w wieku od 7 do 15 lat. Vollekids jest pierwszą w Polsce ogólnopolską akademią siatkówki która prowadzi  nabór dla dzieci już od I klasy szkoły podstawowej.

Nabór do Akademii Siatkówki Volleykids, ./upload/articles_pakiety/21027/01_obraz.jpg
Nabór do Akademii Siatkówki Volleykids, ./upload/articles_pakiety/21027/02_obraz.jpg


Zajęcia mają odbywać się dwa razy w tygodniu na halach sportowych, a w okresie letnim również na powietrzu, na boiskach do tego przystosowanych.

Celem Akademii jest szkolenie i propagowanie siatkówki oraz tworzenie dużych oraz mniejszych ośrodków treningowych Volleykids, które dzięki ujednoliconemu programowi  szkolenia i zarządzania akademią oferują naszym zawodnikom gwarancję jakości i profesjonalizmu. [więcej]
redaktor, 02.09.2013 13:58|czytane: 1376 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Aerobik w Żychlińskim Domu Kultury
16 września w Żychlińskim Domu Kultury rozpoczną się zajęcia aerobiku. Zajęcia będą odbywały się w poniedziałki i środy o 18:30. [więcej]
redaktor, 02.09.2013 13:44|czytane: 1223 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Badanie mammograficzne: Zyskaj spokój
Badanie mammograficzne (prześwietlenie piersi) to najskuteczniejsza metoda wykrywania wczesnych objawów raka piersi. Już niebawem takie badanie można będzie wykonać w mammobusie FADO Centrum Usług Medycznych, należącym do grupy LUX MED, który odwiedzi powiat kutnowski. 

Badanie mammograficzne: Zyskaj spokój, ./upload/articles_pakiety/21025/01_obraz.jpg
Badanie mammograficzne: Zyskaj spokój, ./upload/articles_pakiety/21025/02_obraz.jpg
Badanie mammograficzne: Zyskaj spokój, ./upload/articles_pakiety/21025/03_obraz.jpg


Mammobus odwiedzi: Żychlin – 16 oraz 17 września przy Żychlińskim Domu Kultury, Fabryczna 3, Krośniewice – 23 września przy Stadionie Miejskim w Krośniewicach, ul. Kolejowa 21 i Bedlno – 24 września przy Domu Kultury, Bedlno 24.

Paniom, które ukończyły 50 rok życia (do 69 lat) przysługuje bezpłatne badanie w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi, finansowanego przez NFZ. Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich –  dwóch projekcji każdej piersi. Badania nie należy się obawiać, ponieważ promieniowanie, które emituje jest nie większe niż przy RTG zęba. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju – wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia. [więcej]
redaktor, 02.09.2013 12:49|czytane: 1134 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Rozpoczęli naukę w Gimnazjum Nr 2 w Kutnie
Dzisiaj o godzinie 11:00 w Gimnazjum Nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Kutnie rok szkolny 2013/14 rozpoczęło 133 pierwszoklasistów.

Rozpoczęli naukę w Gimnazjum Nr 2 w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/21024/01_obraz.jpg
Rozpoczęli naukę w Gimnazjum Nr 2 w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/21024/02_obraz.jpg
Rozpoczęli naukę w Gimnazjum Nr 2 w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/21024/04_obraz.jpg


Uroczystość zaczęła się od wprowadzenia sztandaru przez poczet i wykonanie "Mazurka Dąbrowskiego". Następnie zgromadzonych przywitał dyrektor gimnazjum Juliusz Sieradzon, który odebrał od uczniów ślubowanie. Uczniowie uroczyście ślubowali m. in. dbać o dobre imię szkoły, przestrzegać zasad i okazywać szacunek nauczycielom. Potem uczennica klasy IIIA wykonała hymn szkolny. [więcej]
redaktor, 02.09.2013 12:26|czytane: 2344 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Nie od razu Polskę zbudowano. Europejskie Dni Dziedzictwa w Kutnie
W weekend (7-8 września) w Muzeum Regionalnym w Kutnie po raz drugi włączy się w obchody Europejskich Dni Dziedzictwa. Temat tegorocznej edycji EDD brzmi: „Nie od razu Polskę zbudowano” w związku z tym kutnowskie muzeum postanowiło przenieść mieszkańców Kutna do Polski Piastów.

Nie od razu Polskę zbudowano. Europejskie Dni Dziedzictwa w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/21023/01_obraz.jpg


W sobotę, 7 września, na dziedzińcu Muzeum będzie można m.in. obejrzeć walki wojów, pokaz musztry i formacji bojowych, jak również wziąć udział w grach i zabawach, takich jak: bieg wojowników, bieg w workach, przeciąganie liny. Atrakcje te zapewni Stowarzyszenie Kolovrat z Kalisza – sekcja Kutno.

W muzeum będzie można zwiedzić wystawę czasową „U zarania Ojczyzny” poświęconą początkom państwa polskiego. Wstęp wolny. [więcej]
kultura, 02.09.2013 11:10|czytane: 1121 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Witaj szkoło. Powodzenia na klasówkach
Nowy rok szkolny już rozpoczęty w Szkole Podstawowej nr 6 w Kutnie. Maluchy, które pierwszy raz przestępują progi szkoły nic a nic nie bały się i nie miały tremy. Emilia Malanowska, dyrektor szkoły przywitała wszystkie dzieci, dodała im otuchy i życzyła samych szóstek i piątek na drodze pierwszej edukacji.

Witaj szkoło. Powodzenia na klasówkach , ./upload/articles_pakiety/21018/01_obraz.jpg
Witaj szkoło. Powodzenia na klasówkach , ./upload/articles_pakiety/21018/06_obraz.jpg
Witaj szkoło. Powodzenia na klasówkach , ./upload/articles_pakiety/21018/07_obraz.jpg


Rodzice dziś jeszcze spotkają się z wychowawcami, dziś też rozpocznie się ostatni etap kompletowania podręczników i wyprawek.

Wszystkim dzieciom, które dziś pierwszy raz poszły do szkoły i tym, które już na tę wspaniałą drogę rozwoju weszły życzymy wszystkiego najlepszego i powodzenia na klasówkach i sprawdzianach. [więcej]
wandea, 02.09.2013 10:22|czytane: 2054 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czołówka w Strzelcach
W sobotę o godz. 18.45 na ulicy Głównej w Strzelcach kierujący pojazdem daewoo nubira 23-letni mieszkaniec powiatu płockiego zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do czołowego zderzenia z pojazdem daewoo tico.

-
W wyniku zdarzenia kierująca tico mieszkanka Płońska z urazem kręgosłupa została przewieziona do kutnowskiego
szpitala. Kierujący trzeźwi - mówi mówi st.asp. Paweł Witczak z KPP Kutno. - Okoliczności wypadku będą [więcej]
redaktor, 02.09.2013 10:53|czytane: 1212 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Towarzystwo Miłośników Historii Żychlina uczciło 74. rocznicę wybuchu II wojny światowej
Wczoraj po raz pierwszy w obchodach rocznicy wrześniowej uczestniczyli członkowie Towarzystwa Miłośników Historii Żychlina, które swoje pierwsze spotkania odbyło na początku tego roku, a całkiem niedawno zostało formalnie zarejestrowane.

Towarzystwo Miłośników Historii Żychlina uczciło 74. rocznicę wybuchu II wojny światowej, ./upload/articles_pakiety/21019/01_obraz.jpg
Towarzystwo Miłośników Historii Żychlina uczciło 74. rocznicę wybuchu II wojny światowej, ./upload/articles_pakiety/21019/02_obraz.jpg
Towarzystwo Miłośników Historii Żychlina uczciło 74. rocznicę wybuchu II wojny światowej, ./upload/articles_pakiety/21019/03_obraz.jpg


- Towarzystwo Miłośników Historii Żychlina jest już organizacją zarejestrowaną i chce poświęcić swoją działalność zebraniu informacji dotyczących miasta i okolic przy udziale weteranów i innych osób posiadających jakąś wiedzę - mówi Stefan Kasprzak, prezes Towarzystwa. -  Za nami już spotkanie z potomkiem zacnego rodu Pruszaków, będących właścicielami Żychlina i okolic.

Prezesem Towarzystwa jest Stefan Kasprzak, a jego zastępcą Henryk Olszewski. Honorowym członkiem jest Ludwik Zalewski [więcej]
wandea, 02.09.2013 10:38|czytane: 1572 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Sprzedała 16-latkowi wódkę
W piątek 30 sierpnia około godziny 22.20 kutnowscy policjanci podczas pełnionej służby ponadnormatywnej ujawnili handel alkoholem osobie nieletniej.

- Policjanci patrolując ulicę Jagiełły zauważyli jak prawdopodobnie osoba nieletnia dokonuje zakupu alkoholu w postaci 6 butelek piw i dwóch butelek wódki o pojemności 100 ml. Po sprawdzeniu okazało się , że kupujący to 16-letni mieszkaniec Kutna - mówi st.asp. Paweł Witczak z KPP Kutno. - 26-letnia sprzedawczyni odpowie za przestępstwo sprzedaży alkoholu nieletnim.

Sprzedawczyni grozi wysoka kara grzywny, natomiast właściciel sklepu może utracić koncesje [więcej]
redaktor, 02.09.2013 10:51|czytane: 1593 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
eKologia: HARRY de Świnka NAJGRYZONIEM
Najgryzonie wybrane. Czytelnicy eKutno.pl nie zawiedli i typowali swoje ulubione futrzaki. Właściciele wszystkich powinni być zadowoleni, bo nie było gryzonia, na którego by ktoś nie zagłosował. 

eKologia: HARRY de Świnka NAJGRYZONIEM, ./upload/articles_pakiety/20937/04_obraz.jpg
eKologia: HARRY de Świnka NAJGRYZONIEM, ./upload/articles_pakiety/20937/08_obraz.jpg
eKologia: HARRY de Świnka NAJGRYZONIEM, ./upload/articles_pakiety/20937/16_obraz.jpg


Najwięcej głosów zebrał HARRY de Świnka z marchewkowej mafii 63 głosy, na Stuarta wcale nie malutkiego tylko koszykarza głosowało 28 osób, a na Puszka Szymona z Kutna - 25 .

Gratulujemy wszystkim Najgryzoniom. Wkrótce skontaktujemy się z ich właścicielami i przekażemy nagrody. [więcej]
wandea, 02.09.2013 10:08|czytane: 3625 razy|21 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Nietrzeźwi kierowcy na drogach
Podczas ostatniego weekendu policjanci KPP Kutno zatrzymali 9 nietrzeźwych kierujących pojazdami.

Rekordzista zatrzymany 1 września około godziny 16.30 w miejscowości Krzyżanów miał 2,7 promila alkoholu w organizmie. 58-letni mieszkaniec Kutna odpowie za jazdę pod wpływem alkoholu rowerem. Grozi
mu do roku pozbawienia wolności. [więcej]
pismak, 02.09.2013 10:48|czytane: 1484 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kutnowska załoga na Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski
Kutnowska załoga Piotr Stryjek i Krzysztof Stryjek za niespełna 2 tygodnie weźmie udział w święcie sportu motorowego w Polsce - 70 Rajdzie Polski.

Kutnowska załoga na Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski, ./upload/articles_pakiety/21016/01_obraz.jpg


Jubileuszowy rajd rozgrywany w dniach 13 – 15 września w okolicach Mikołajek będący 6 rundą Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski jest także eliminacją Rajdowych Mistrzostw Europy. Oprócz piękna Mazurskich tras niczym magnes niewątpliwie przyciągną kibiców także takie nazwiska jak Kubica, Bouffier czy Hołowczyc planujący start w tej najtrudniejszej imprezie w kraju.

Na szutrowych odcinkach rajdu nie zabraknie również kutnowskiej załogi Piotra i Krzysztofa Stryjków startujących w N – grupowym Renault Clio w klasie 8. Jest to dla nich powrót na rajdowe trasy po długiej nieobecności.

- Nie mogliśmy sobie odmówić startu w tym wymagającym i pięknym rajdzie. Chcemy pokazać się z jak najlepszej strony tym bardziej, że jest to dla nas okazjonalny start, a do grona naszych stałych partnerów dołączyło kilku nowych – największy dystrybutor prasy i jeden z największych dystrybutorów towarów FMCG w kraju firma Kolporter, a także konińska firma Madver dbająca o odpowiedni wizerunek naszego auta. Zapraszamy wszystkich nad mazurskie jeziora, zachęcając do bezpiecznego kibicowania i życząc wielu pozytywnych emocji - mówi Piotr Stryjek.

Starty załogi wspiera tradycyjnie Hydromega Hydraulika Siłowa, Wojsko Polskie oraz Polsad Jacek Korczak wyłączny importer wózków widłowych Nissan Forklift. [więcej]
pismak, 02.09.2013 09:23|czytane: 2243 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Więcej parkingów w Kutnie
Mieszkańcy Kutna mają coraz więcej samochodów, a co za tym idzie potrzeba dużo więcej miejsc parkingowych. Powstają one głównie przy blokach, którymi administruje Robotnicza Spółdzielnia Mieszkaniowa Pionier. Około 400 miejsc wybudują dla spółdzielni Przedsiębiorstwo Inżynieryjno-Budowlane "MAWEX" Włodzimierz Pawłowski, Hydrobud z Leszczynka i PHU ULTRA Dariusz Szymański z Gostynina.

Więcej parkingów w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/20996/01_obraz.jpg
Więcej parkingów w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/20996/02_obraz.jpg
Więcej parkingów w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/20996/03_obraz.jpg


Parkingi pojawią się przy Staszica 18, 20, Tarnowskiego 13, 13 A, Skłodowskiej 46, 34 i Jagiełły 7, Chrobrego 6, 8, Jagiełły 9, 11, 13 oraz Łąkoszyńska 6, 7, 8. A nowe miejsca dla aut są już przy ul. Reja 8 i 10, Sowińskiego 14 i Chodkiewicza 15. Parkingowie inwestycje RSM Pionier kosztują 4 mln zł. [więcej]
pismak, 02.09.2013 09:20|czytane: 1823 razy|16 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wygrali bon na podręczniki lub wyprawkę
Dziękujemy wszystkim dzieciom, które wzięły udział w naszym konkursie plastycznym Wspomnienia z wakacji. Dostaliśmy 32  piękne prace.

Wygrali bon na podręczniki lub wyprawkę, ./upload/articles_pakiety/20872/04_obraz.jpg
Wygrali bon na podręczniki lub wyprawkę, ./upload/articles_pakiety/20872/06_obraz.jpg
Wygrali bon na podręczniki lub wyprawkę, ./upload/articles_pakiety/20872/11_obraz.jpg


12 nagród - bonów na podręczniki lub wyprawki szkolne zdobyli:

Przemysław Wypych 7 lat, Hubert Dałek 10 lat, Jakub Krajewski 7 lat, Filip Wiwała 6 lat, Kornel Florczak 6 lat, Julia Czekalska 12 lat, Nina Gardolińska 10 lat, Julia Jakubowska 9 lat, Zuzanna Janosińska 9 lat, Wiktoria Smoczyńska 7 lat, Justyna Polnisiak 9 lat, Olga Wyrzykowska 8 lat.

Bony będą do odebrania od środy godz. 10.00 do soboty godz. 12.00 w Caffe Zamenhofa i do wykorzystania w Księgarni Tomasza Zielińskiego na Manhattanie oraz w sklepie Biuromax na ulicy Narutowicza. [więcej]
Krecik, 01.09.2013 22:31|czytane: 1698 razy|komentuj|czytaj cały
Od myszy po cesarza wszyscy żyją z gospodarza. Dożynki w gminie Krzyżanów
Kapryśna pogoda nie przeszkodziła rolnikom z Gminy Krzyżanów w Święcie Plonów. Korowód dożynkowy i obrzędy tradycyjnie prowadziły dwa sołectwa, tym razem z Rybia i Goliszewa.

- Jest nam bardzo miło, że możemy gościć tak zacnych gości Tadeusza Woźniaka, posła na Sejm, Tomasza Jakubowskiego wójta naszej gminy, Zbigniewa Filipiaka i Zdzisława Trawczyńskiego, przedstawicieli samorządu powiatowego, Grzegorza Chojnackiego przewodniczącego Rady Miasta Kutna, księży z naszych parafii - mówiła przewodnicząca. - Dziękujemy dziś rolnikom za trud i pracę, dzięki której nikt nie pozostanie głodny. Życzę wam wszystkim aby nie zabrakło na stołach symbolu dożynek - chleba. Szanujmy rolników, szanujmy ich pracę.

Od myszy po cesarza wszyscy żyją z gospodarza. Dożynki w gminie Krzyżanów, ./upload/articles_pakiety/21015/03_obraz.jpg
Od myszy po cesarza wszyscy żyją z gospodarza. Dożynki w gminie Krzyżanów, ./upload/articles_pakiety/21015/43_obraz.jpg
Od myszy po cesarza wszyscy żyją z gospodarza. Dożynki w gminie Krzyżanów, ./upload/articles_pakiety/21015/57_obraz.jpg


- Dziękujemy państwu Mieczysławowi i Halinie Wośko, którzy zawsze wspierają wszystkie nasze gminne imprezy, dziękujemy również innym sponsorom, bez których nie mogłoby się odbyć wiele naszych projektów - mówił Tomasz Jakubowski, wójt Krzyżanowa. - Dziś świętujemy gminne dożynki, które są zwieńczeniem pracy na roli. W naszej gminie przede wszystkim mieszkają całe rodziny, gdzie gospodarstwa przechodzą z pradziada, dziada i ojca na syna. Rodziny głównie utrzymują się z rolniczego trudu. Efekty tej pracy w dużej mierze zależą od pogody. Nie jest więc to łatwe zadanie. Od myszy po cesarza wszyscy żyją z gospodarza, to staropolskie przysłowie jest prawdziwe i uniwersalne, bowiem to dzięki wam rolnikom wiele osób ma pracę w innych branżach. To wy rolnicy z gminy Krzyżanów budujecie drogi, chodniki, utrzymujecie szkoły, ośrodek kultury, urząd gminy, to wasza wiedza jest  źródłem wysokiej jakości produkowanych owoców ziemi. Dziękuję wam bardzo i życzę dobrych cen, dobrych plonów.

- Krzyżanów zawsze z rozmachem świętuje ten dzień dziękczynienia za to co urodziła ziemia, za to co powstało z pracy rąk ludzkich. Modląc się na uroczystej  mszy świętej myśleliśmy o wszystkich ludziach, również tych którym tego chleba brakuje. Rolnicy są solą tej ziemi - przemawiał Tadeusz Woźniak, poseł Solidarnej Polski. - Kiedy są dożynki, to jest ten piękny moment mówimy do siebie ludzkim językiem. Bo tyle jest dziś agresji, agresji w mediach, między politykami. Media pokazują to co najgorsze, dziennikarze mówią, że dobra wiadomość to żadna wiadomość, że trzeba pokazywać zbrodnie i niezwykłe rzeczy. Co to jest za wiadomość gdyby ktoś pokazał kochającą się rodzinę, męża kochającego żonę, ukochane dzieci? No żadna. Ale gdyby mąż żonę zabił z okrucieństwem, to jasne że wszyscy by taką informację podali. Chcemy normalności, takiej miłości i wartości, jakie mieliśmy w domu rodzinnym, takiej którą byśmy przekazali naszym dzieciom aby tak wychować nasze dzieci [więcej]
redaktor, 01.09.2013 21:11|czytane: 3808 razy|11 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pendolino zatrzymało się w Kutnie
Dziś o 18.14 na kutnowskiej stacji PKP zatrzymał się pierwszy z 20 zamówionych przez PKP Intercity składów Pendolino. Pociąg przyjechał z Warszawy i jest w trakcie testów, a regularne kursy rozpocznie dopiero pod koniec 2014 roku. Jeździć będzie m.in. z Warszawy do Katowic, Gliwic i Bielska-Białej.

Pendolino zatrzymało się w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/21013/01_obraz.jpg
Pendolino zatrzymało się w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/21013/04_obraz.jpg
Pendolino zatrzymało się w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/21013/05_obraz.jpg


Zamówione w Alstom pociągi będą najnowocześniejszymi i najszybszymi składami na polskich torach. Mogą one jechać z prędkością 250 km na godzinę. Ten skład póki co ma homologację na 90 km na godzinę.

W Polsce na pewno pendolino tak szybko  nie osiągnie swoich najwyższych parametrów prędkości i to nie tylko dlatego, że polski przewoźnik zamówił wersję bez tzw. wychylnego pudła ("pendo- lino" po włosku oznacza "wahadełko") pozwalającego jechać z dużą prędkością również na zakrętach, ale ze względu na stan naszej infrastruktury kolejowej. [więcej]
redaktor, 01.09.2013 18:54|czytane: 3162 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Logowanie do portalu
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Na wątpliwości przed majówką i po, najlepsza jest nadzieja
Maj niesie radość! Kwitnie nadzieją na nieodgadnione. Przed chwilą odrodziliśmy się wraz z porami roku lub jak wolą wierzący w Boga... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life. Wybierz się podczas
W Łodzi można obejrzeć wyjątkową, fascynującą, jedyną w swoim rodzaju anatomiczną wystawę z cyklu BODY WORLDS & The Cycle of Life twórcy techniki plastynacji dr. Guntera von Hagensa. Wstęp na wystawę w... [więcej]
Sport
MKS Dąbrowa Górnicza wygrywa w Kutnie
Dziś w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 9 w Kutnie Polfarmex Kutno przegrał z MKS Dąbrowa Górnicza 76:85. W kwartach było 28:25, 15:23, 10:24, 23:13. Dla Polfarmex Kutno punktowali: M. Marek 4, J. Jarecki 14, M. Sałasz 15, O. Emegano 4, M.... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Sprzedam Działkę budowlaną Sprzedam działkę budowlaną o powierzchni 938mkw, uzbrojoną, na nowo powstającym osiedlu Dybów II.... [czytaj więcej]
Sprzedam działkę rolną Sprzedam 55 arów ziemi w Luboradzu. Cena 17000. Telefon 509384718 lub 502515281.... [czytaj więcej]
Praca dla kucharki - Gostynin Potrzebna kucharka od zaraz.... [czytaj więcej]
UWAGA! ŁADNA DZIAŁKA! Sprzedam działkę budowlaną 1000m2 w spokojnej okolicy, w odległości 0,5 km od granicy Kutna, przy drodze asfaltowej Zawady - Wojciechowice. Na działce znajduje się instalacja elektryczna i wodn... [czytaj więcej]
UWAGA! ŁADNA DZIAŁKA! Sprzedam działkę budowlaną 1000m2 w spokojnej okolicy, w odległości 0,5 km od granicy Kutna, przy drodze asfaltowej Zawady - Wojciechowice. Na działce znajduje się instalacja elektryczna i wodn... [czytaj więcej]
Praca dodatkowa dla każdego – plus poradnik rnWitajrnrnWiarygodna, bezpieczna i sprawdzona oferta dodatkowego zarobku. Program jest na rynku od ponad 13 lat. Jest to najprostsza droga do zarobienia dodatkowych pieniędzy. W pełni wypłacalna. ... [czytaj więcej]
wynajmę Wynajmę lub sprzedam mieszkanie w centrum Kutna, stare budownictwo. – TBS. Mieszkanie jest wysokie, ciepłe, z cegły, na I piętrze. Dwa pokoje (duży pokój 20 m), drugi ok.13 m. kuchnia, ła... [czytaj więcej]
Kupię Ursusa C-325 C325 C-328 C328 C-330 C330M C-4011 C4011 C-355 C355 C-360 C-360 3p C-385 c902 C9 Kupię Ursusa C-325 C325 C-328 C328 C-330 C330M C-4011 C4011 C-355 C355 C-360 C-360 3p C-385 c902 C912 C912 C914 2812 3512 tel.725 361 836 (sieć Plus) kupie Władymirca T-25 t25 MTZ80 MTZ82 MF135 MF2... [czytaj więcej]
Kupię Ursusa C-325 C325 C-328 C328 C-330 C330M C-4011 C4011 C-355 C355 C-360 C-360 3p C-385 c902 C9 Kupię Ursusa C-325 C325 C-328 C328 C-330 C330M C-4011 C4011 C-355 C355 C-360 C-360 3p C-385 c902 C912 C912 C914 2812 3512 tel.725 361 836 (sieć Plus) kupie Władymirca T-25 t25 MTZ80 MTZ82 MF135 MF2... [czytaj więcej]
Servis Masz kłopot z komputerem? Zadzwoń. Naprawa w domu klienta. Szybko i tanio. Oferuje pomoc i doradztwo przy rozbudowie oraz modernizacji sieci , komputera oraz doborze oprogramowania.... [czytaj więcej]
Działające serwisy www - sprzedam Na sprzedaż mam serwisy internetowe - gotowe i działające - każdy ma po kilka lat. Serwisy są odwiedzane i na autorskim oprogramowaniu. www.sogl.pl (8 lat, 120-270uu/dzień, 10-70tys odsłon/dzie... [czytaj więcej]
Pracownik / pracownica przetwórstwa mięsnego (Lekkerkerk, Holandia) AP Grupa s.c. (numer certyfikatu Krajowego Rejestru Agencji Zatrudnienia: 11282), dla Pracodawcy holenderskiego firmy SRS Personeel B.V., realizuje procesy rekrutacji i selekcji Pracowników w branży... [czytaj więcej]
KURS STYLIZACJI PAZNOKCI Zapraszamy na kolejne kursy stylizacji paznokci ! Każdy kurs to szkolenie ośmiogodzinne zawierające treści teoretyczne oraz praktyczne. Kursantki pracują na modelkach. SOBOTA, 27 maja - metod... [czytaj więcej]
KURS STYLIZACJI PAZNOKCI Zapraszamy na kolejne kursy stylizacji paznokci ! Każdy kurs to szkolenie ośmiogodzinne zawierające treści teoretyczne oraz praktyczne. Kursantki pracują na modelkach. SOBOTA, 27 maja - metod... [czytaj więcej]
Dom 8km od Kutna sprzedam Sprzedam dom murowany 8 km od Kutna przy asfaltowej drodze na ogrodzonej działce ok 1200 mkw. 2 pokoje, kuchnia, łazienka z WC, przedpokój CO węglowe. Może być umeblowane i ze sprzętem AGD. ... [czytaj więcej]
Jesteś dorosły i chcesz mówić po niemiecku? Witaj,rnSpecjalizuję się w nauce języka niemieckiego przez Skype.rnSkutecznie uczę osoby, które pracują w Polsce, za granicą lub jadą rndo Niemiec, Austrii i Szwajcarii.rn rnMam na imię Jolan... [czytaj więcej]
Sprzedawca / Sprzedawczyni Jesteśmy znaną marką, liderem w swojej kategorii. Nasze sklepy znajdują się w najlepszych Centrach Handlowych w Polsce. Zależy nam na stałym rozwoju, dlatego poszukujemy kreatywnych osób do sk... [czytaj więcej]
Legginsy RUN BABY RUN Legginsy sportowe do każdego rodzaju ćwiczeń: do biegania, na fitness, czy taniec. Doskonała sportowa dzianina oddychająca, elastyczna, pracuje z Twoim ciałem. Szeroki wzmacniany pas pozostaje n... [czytaj więcej]
Segment Oddam za darmo segment. ... [czytaj więcej]
Opiekun/ka seniora Josefa po zawale, 68 lat InterKadra jest działającą na rynku europejskim renomowaną Agencją Pracy Tymczasowej, Doradztwa Personalnego oraz Pośrednictwa Pracy na terenie RP i za granicą, wpisaną na podstawie Certyfikat... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Beniamin Kurojed:
2 minut temu
Leopold to martwe ciało. Takie bez serca i bez duszy śmierdzące ciało. Ludzki szkielet to przy nim rewelacja. Nie wstydźmy się swojej anatomii.
Ursus Wincenty Hwalibog:
2
 · 
3 minut temu
donosiciel się znalazł zas...y
Przemysław Okoń:
3
 · 
8 minut temu
piotrze kmita, a ja się zgadzam z wpisem Rufina bo jest to wpis mądry , rzeczowy itd. Dlatego zrób co masz zrobić mafijny fagasie ,a potem pisz na Berdyczów i pochwal się tym jaki jesteś głupi i mierny . hahahahahahaha
Beniamin Kurojed:
2
 · 
16 minut temu
Jaka mac, taka nać.
Beniamin Kurojed:
22 minut temu
Bo w Polsce dzisiaj to się dzieje tak: naukowców dużo, a uczonych brak. I co? I nic!
Beniamin Kurojed:
26 minut temu
Kiedyś "Kasprowicz" to było coś. Teraz "Kasprowicz" to nic.
Apoloniusz Błaszkowski:
2
 · 
2 godzin temu
Człowieczku przecież takie zdjęcia są w książkach do anatomii , biologi , nauki o człowieku. Co cię w nich drażni? To przecież pokazuje twoje ciało a co brzydzisz się nim?
Apoloniusz Błaszkowski:
2 godzin temu
Janusz i tobie podobni . Z was nie zrobią preparatów bo trudno doszukać się mózgu.
Dominik Neoforensis:
2
 · 
3 godzin temu
Córeczki z wielkimi dupami trzeba napaść i napoić.
Dacjan Tetyaniec:
4 godzin temu
Żeby tylko na szkło
Edgar Puch:
4 godzin temu
Ten ma największe hojności porywy,Komu fortuna odmówiła mienia;A ten najbardziej bywa gadatliwy,Co nie ma właśnie nic do powiedzenia.
Edgar Puch:
5 godzin temu
Tam, gdzie w sercach bezmyślność i bierność,Krzewić się może tylko ciemnota i mierność.
Emilian Tymna:
6 godzin temu
Jak się pracuje w PR i używa takich sformułowań i ma się tak ubogie słownictwo i kompletny brak kultury to zostaje tylko miejska micha
Olimpia Wilkowszczak:
6 godzin temu
Nowoczesna w Kutnie nieźle zaczęła, ale gdy dołączył radny Ziółkowski plus pewna pani - miłośmiczka Łebskiego, to partia znalazła się w locie pikującym. Nie wiem, czy to wszystko się dzieje za zgodą pana Tomasza czy też on po prostu nie panuje nad pewnymi rzeczami.
Gaweł Wacowski:
6 godzin temu
Program Nowoczesnej to wartości i cle Czyżby główną wartością była micha, a celem micha?
Przemysław Zwowitzki:
6 godzin temu
Zanim mieszkańcy gminy połapią sie, Burzyński swojego człowieka wsadzi, będzie zmiana z buraka na kartofla z Adamowic.
Czesław Boguszewski:
6 godzin temu
Ten nasz błądzący w ciemnościach brat swędrowski to tak się nadaje na dobrego księdza pasterza jak brat burzyński na dziada kościelnego, a brat debich na słowika organistę. Omijam z daleka tą ciemnotę, głupotę i niecnotę. Szkoda marnować czas na paciorki, fikołki i koziołki. Babcia mówiła, że oni więcej złego niż dobrego czynią. Czuwajmy bo jak wyżej. Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą. Przekroczmy próg nadziei.
Czesław Boguszewski:
3
 · 
7 godzin temu
KCI powinni zamknąć na wieki. Tam tylko syf, kiła i mogiła. Zbój, zupa i kamieni kupa. Taka bezmózgowa dzicz bez wiary i kultury tam pracuje. Znam ich. Z jednym chodziłem do szkoły. Sami sobie bzdurne posty piszą. Żenada. Szkoda czasu tracić na czytanie i oglądanie tego beznadziejnego badziewia. Wolę z sikorkami pogadać albo z kumplami w bridża pograć lub rowerem pojeździć. Nie stać mnie na marnowanie czasu na pierdoły.
Flawiusz Marcynk:
3
 · 
7 godzin temu
Byłam na tej wystawie, GENIALNA, polecam wszystkim. Zdjęcia jak na panujące tam warunki świetne. Brawo dla fotografa i Pani Redaktor za podjęcie tematu
Gwidon Wielkołucki:
3
 · 
8 godzin temu
Nieroby darmozjady na budowę!!!!!!!!!Najciekawsze artykuły
 ·  64
4 dni temu
Czytelnicy pytają o zatrudnienie w Aquaparku Kutno i bezpłatne wejściówki
 ·  2
5 dni temu
Misje Święte w diecezji łowickiej. Wczoraj świadectwo Dobromira, dziś rozpoczęcie misji w Głogowcu
 ·  101
6 dni temu
WSA odrzuca skargę inwestora. Nie będzie wiatraków w gminie Bedlno
 ·  3
6 dni temu
Kutnowskie firmy otrzymały wsparcie na innowacyjne projekty z branży motoryzacyjnej
 ·  29
10 dni temu
Co będzie w budynku po PZU w centrum Kutna?
 ·  21
11 dni temu
Dziś w TVP 1 historia byłego policjanta z Kutna
 ·  8
11 dni temu
Czytelnicy pytają: Kiedy wreszcie będzie nowa nawierzchnia na drodze Łanięta - Kąty?
 ·  29
19 dni temu
Gorąca dyskusja o opłatach za wodę i ścieki w Gminie Kutno. Radni zaproponowali podwyżki
 ·  89
19 dni temu
Będzie nowy stary Zarząd Powiatu w Kutnie?
 ·  51
19 dni temu
Ogłoszenia o manifestacji kutnowskiego ONR pod lupą łódzkiej prokuratury
 ·  11
20 dni temu
Proces Łukasza K. Media musiały opuścić salę rozpraw
 ·  5
20 dni temu
Bronka Nowicka w Kutnie. Dziecko martwi się, bo nie umie nakarmić kamienia
 ·  12
21 dni temu
Prokuratura Regionalna w Łodzi: Były policjant nie popełnił przestępstwa na komendzie
 ·  16
21 dni temu
Czyszczenia Królewskiej na Majówkę nie będzie, ale różana fontanna już tryska
 ·  12
23 dni temu
Twarzą w twarz Proletaryat w Kutnie
 ·  92
24 dni temu
Czytelnicy pytają, rzecznik starostwa odpowiada. Koszty kasacji i bezkrólewie
 ·  2
24 dni temu
Inwestycje PLK S.A.: Odnowione perony, wiadukt na Troczewskiego i przystanek Azory
 ·  88
24 dni temu
Radnej PSL przedłużono zatrudnienie w ośrodku. Nie ze mną te numery, Brunner
 · 
25 dni temu
Łukasz Wójcik: Podniebne przygody i wielka pasja
 · 
25 dni temu
Promocja szkół w coraz lepszym wydaniu. Powiatowe targi edukacyjne dla gimnazjalistów
 ·  247
26 dni temu
Kasacja starosty oddalona. Debich musi odejść
 ·  3
26 dni temu
Laureaci Super Pulsów Żychlina 2017
 · 
27 dni temu
W Komadzynie płonęła naczepa pełna trocin. Ruch na A1 odbywa się jednym pasem
 ·  2
30 dni temu
Premiery Teatru Puszek. Dobra zabawa i pouczający morał
 ·  105
31 dni temu
Praktyki samorządowe a wartości. Promocja prezydenta z naszych portfeli
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności