eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 30.04.2017     reklama kontakt
 
<a href="/sport,33658-mks-da-browa-g-rnicza-wygrywa-w-kutnie," title="Kutno: MKS Dąbrowa Górnicza wygrywa w Kutnie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>MKS Dąbrowa Górnicza wygrywa w Kutnie</b><br>Dziś w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 9 w Kutnie Polfarmex...</div></a> <a href="/wiadomosci,33660-ostatni-raz-z-moja-klasa-kasprowicz-po-egna-tegorocznych-absolwent-w," title="Kutno: Ostatni raz z moją klasą - Kasprowicz pożegnał tegorocznych absolwentów" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Ostatni raz z moją klasą - Kasprowicz pożegnał tegorocznych absolwentów</b><br>W II Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kasprowicza pożegnano kolejne pokolenie uczniów. ...</div></a> <a href="/kultura,33656-wystawa-body-worlds-the-cycle-of-life-wybierz-si-podczas-maj-wki," title="Kutno: Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life. Wybierz się podczas majówki" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life. Wybierz się podczas majówki</b><br>W Łodzi można obejrzeć wyjątkową, fascynującą, jedyną w swoim rodzaju anatomiczną...</div></a> <a href="/wiadomosci,33651-wi-to-grabskiego-w-kutnie-cz-owiek-musi-sam-nad-soba-czuwa-i-soba-kierowa-by-wyrosna-na-kogo-w," title="Kutno: Święto Zespołu Szkół nr 3 w Kutnie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Święto Zespołu Szkół nr 3 w Kutnie</b><br>Święto, 85-lecie istnienia Zespołu Szkół nr 3 im. Władysława Grabskiego w...</div></a> <a href="/wiadomosci,33652-nadle-nictwo-kutno-sadzi-1000-drzew-na-minut," title="Kutno: Nadleśnictwo Kutno sadzi 1000 drzew na minutę" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nadleśnictwo Kutno sadzi 1000 drzew na minutę</b><br>Lasy Państwowe każdego roku sadzą ok. 500 mln drzew, to oznacza,...</div></a> <a href="/wiadomosci,33642-joanna-kowalska-z-kasprowicza-mistrzem-wiedzy-o-redniowieczu," title="Kutno: Joanna Kowalska z Kasprowicza mistrzem wiedzy o średniowieczu" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Joanna Kowalska z Kasprowicza mistrzem wiedzy o średniowieczu</b><br>Joanna Kowalska, uczennica klasy II humanistycznej II LO im. Jana Kasprowicza...</div></a> <a href="/wiadomosci,33644-szko-a-podstawowa-nr-1-w-kro-niewicach-i-gimnazjum-w-krzy-anowie-najlepsze-w-turnieju-wiedzy-o," title="Kutno: Szkoła Podstawowa nr 1 w Krośniewicach i Gimnazjum w Krzyżanowie najlepsze " class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Szkoła Podstawowa nr 1 w Krośniewicach i Gimnazjum w Krzyżanowie najlepsze </b><br>Pod hasłem kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo” w dniach 25 i 26...</div></a> <a href="/wiadomosci,33604-wsa-odrzuca-skarg-inwestora-nie-b-dzie-wiatrak-w-w-gminie-bedlno," title="Kutno: WSA odrzuca skargę inwestora. Nie będzie wiatraków w gminie Bedlno " class="none white"><div id="opis_slidera"><b>WSA odrzuca skargę inwestora. Nie będzie wiatraków w gminie Bedlno </b><br>Mieszkańcy gminy Bedlno wraz ze Stowarzyszeniem Czysta Okolica wygrali batalię przeciw...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
EKO Serwis zapłaci 185 tys. zł kary łódzkiemu magistratowi
Podajemy za Dziennikiem Łódzkim: Firma Eko-Serwis, która odbiera odpady na osiedlu Bałuty w Łodzi, zapowiedziała, że prawdopodobnie zapłaci kary, które nałożył na nią Urząd Miasta Łodzi.

Kary zostały naliczone za opóźnienia w odbiorze odpadów w lipcu tego roku lub za niezgodność terminu odbioru z zaproponowanym przez Eko Serwis harmonogramem.

Kutnowska firma zapłaci 185 tys. zł kary, 84 tys. zł kary z kolei ma zapłacić miejska spółka MPO (obsługuje Górną i Polesie w Łodzi), a 51 tys. zł Remondis (odbiera odpady ze Śródmieścia i Widzewa). 

Kary naliczono za 434 nieprawidłowości: 150 Eko-Serwisu, [więcej]
pismak, 28.08.2013 19:50|czytane: 1704 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Smerfy 2 w KINIE KDK od piątku. Rozstrzygnięcie konkursu
Od piątku 30 sierpnia w KINIE Kutnowskiego Domu Kultury wielki powrót Smerfów. Malusińscy będą mogli obejrzeć bajkę SMERFY 2 w jakości 2D i 3D.

Piotr Gabrjelski oraz Kinga Wyrzykowska (podwójne zaproszenia) pójdą do kutnowskiego kina na drugą część Smerfów.

W kolejnym filmie familijnym łączącym żywą akcję z animacją, komedii „Smerfy 2″, zły czarownik Gargamel tworzy kilka złośliwych Smerfopodobnych kreatur zwanych Naughties mając nadzieję, że pozwolą mu one posiąść pełną mocy, magiczną istotę Smerfów. Kiedy jednak odkrywa, że tylko prawdziwe Smerfy mogą dać mu to, czego pragnie i tylko sekretne zaklęcie znane Smerfetce może zamienić Naughties w Smerfy, Gargamel decyduje się porwać Smerfetkę ...30.08-01.09.2013 (od piątku do niedzieli)
godz. 14.00 SMERFY 2(dubbing) 2D
godz. 16.00 SMERFY 2(dubbing) 3D
godz. 18.00 DARY ANIOŁA. MIASTO KOŚCI premiera
godz. 20.15 KONESER

02-04.09.2013 (od poniedziałku do środy)
godz. 16.00 SMERFY 2(dubbing) 3D [więcej]
kultura, 28.08.2013 18:25|czytane: 1614 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
PGE Turów wygrał z Polfarmexem Kutno
Po trzech kwartach wtorkowego sparingowego meczu w Zgorzelcu zanosiło się na niespodziankę. PGE Turów w czwartej odsłonie nie dał jednak szans czołowej drużynie I ligi Polfarmexowi Kutno. Mecz zakończył się wynikiem 96:79.

Wczoraj w sparingu PGE Turów wygrał z Polfarmexem Kutno przede wszystkim dzięki świetnej czwartej kwarcie. Po dwudziestu minutach udający się na obóz do Brzegu Dolnego goście prowadzili dwoma oczkami, a przez kolejne dziesięć minut jeszcze powiększyli przewagę (69:62). W decydującym fragmencie przewagę fizyczną wykorzystał jednak zespół z TBL i pewnie zwyciężył. Warto dodać, że zgorzeleccy koszykarze popełnili aż 36 przewinień. Trzeba również zaznaczyć, że obie ekipy są na zupełnie innych etapach przygotowań. TBL startuje kilkanaście dni później niż I liga.

PGE Turów Zgorzelec - Polfarmex Kutno 96:79
Najwięcej dla Turowa: Kulig 16, Jaramaz 15, Karolak 15, Taylor 15.
Najwięcej dla Polfarmexu: Jakóbczyk 19, Mazur 18, Glabas 15. [więcej]
pismak, 28.08.2013 16:00|czytane: 1262 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Koszada w ekipie rządzącej szpitalem
Tak jak przypuszczaliśmy Grzegorz Koszada, Kierownik Szpitalnego Oddziału Ratunkowego został zastępcą dyrektora Kutnowskiego Szpitala Samorządowego sp. z o.o. do spraw lecznictwa.

Dziś na zebraniu ordynatorów Andrzej Musiałowicz, prezes KSS ogłosił nominację Koszady. Kto zostanie szefem SORu? [więcej]
pismak, 28.08.2013 12:57|czytane: 1998 razy|11 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Nauka i doskonalenie pływania z UKS Delfinek
Uczniowski Klub Sportowy "Delfinek" w Kutnie zaprasza dzieci oraz osoby dorosłe na naukę, doskonalenie pływania, oraz zajęcia rehabilitacyjno - rekreacyjne w wodzie. Zajęcia prowadzone są pod okiem wykwalifikowanej kadry instruktorskiej, są to prowadzący zajęcia od 2010 roku instruktorzy pływania, ratownicy WOPR, nauczyciele wychowania fizycznego, rehabilitantka, instruktor aqua fitness oraz pływania niemowląt.

Nauka i doskonalenie pływania z UKS Delfinek, ./upload/articles_pakiety/20973/01_obraz.jpg
Nauka i doskonalenie pływania z UKS Delfinek, ./upload/articles_pakiety/20973/02_obraz.jpg
Nauka i doskonalenie pływania z UKS Delfinek, ./upload/articles_pakiety/20973/03_obraz.jpg


Zajęcia odbywać się będą:

NAUKA I DOSKONALENIE PŁYWANIA DZIECI: zajęcia raz w tygodniu w poniedziałek, wtorek, bądź czwartek w Aquaparku Kutno w godzinach 17:00 – 19:00, oraz w Szkole Podstawowej nr 9 im. Władysława Jagiełły w Kutnie (planowana środa). Warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest wypełnienie deklaracji członkowskiej, opłacenie składki członkowskiej (60zł mies., w tym opłacone wejście na basen) oraz dostarczenie zaświadczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań zdrowotnych do zajęć w wodzie. Obecnie istnieje 7 grup nauki i doskonalenia pływania.
[więcej]
pismak, 28.08.2013 13:20|czytane: 1521 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Skarga na dyrektora ZS nr 1 w Kutnie. Wkrótce rozstrzygnięcie Komisji Rewizyjnej
Anna Pietrzak wicedyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Kutnie wycofała z Sądu Pracy swoje roszczenia przeciw szkole. Wcześniej domagała się ona odszkodowania za odwołanie jej w maju tego roku z funkcji wicedyrektora. Jednocześnie toczyło się również postępowanie w sprawie zdaniem nauczycielki nieprawnie nałożonej na nią nagany przez Janusza Pawlaka, dyrektora szkoły. Te same kwestie bada Komisja Rewizyjna przy Radzie Powiatu w Kutnie, która rozpatruje skargę Pietrzak na działania dyrektora.

Skarga na dyrektora ZS nr 1 w Kutnie. Wkrótce rozstrzygnięcie Komisji Rewizyjnej, ./upload/articles_pakiety/20969/01_obraz.jpg
Skarga na dyrektora ZS nr 1 w Kutnie. Wkrótce rozstrzygnięcie Komisji Rewizyjnej, ./upload/articles_pakiety/20969/02_obraz.jpg
Skarga na dyrektora ZS nr 1 w Kutnie. Wkrótce rozstrzygnięcie Komisji Rewizyjnej, ./upload/articles_pakiety/20969/03_obraz.jpg


Wkrótce kolejne posiedzenie Komisji Rewizyjnej w sprawie skargi na Pawlaka. Komisja odbierze wówczas wyjaśnienia od Mirosława Rucińskiego, członka zarządu powiatu oraz Wojciecha Banasiaka, szefa Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego. Obaj powinni byc dobrze poinformowani o sytuacji w podległej powiatowi szkole.

Przypomnijmy, Janusz Pawlak, dyrektor Zespołu Szkół nr 1 im. St. Staszica w Kutnie odwołał w maju z funkcji wicedyrektorki Annę Pietrzak.  Polonistka była rok temu kontrkandydatką Pawlaka w konkursie na dyrektora szkoły. Wówczas o tej nominacji mówiono otwarcie, iż jest polityczna. Pawlak jest radnym Platformy Obywatelskiej w mieście, a z tej opcji startowała w wyborach również Starosta Kutnowski, Mirosława Gal -Grabowska.

- Tej szkole była potrzebna zmiana. Czy byłem gorszym kandydatem od innych? Proszę pokazać mi niepolityczne powołanie dyrektora - ripostował wówczas Pawlak.

W szkole od początku roku szkolnego 2012/2013 konflikt wisiał w powietrzu, wielu nauczycielom (pragnącym zachować anonimowość), nie pasował dyrektor "luzak", który mówi do nich zupełnie innym językiem, niż Andrzej Matczak. Pietrzak nie ukrywała swojej niechęci do Pawlaka. Iskrzyło między nimi wielokrotnie. Wytrzymali ze sobą niespełna rok. Pawlak wręczył jej naganę, a ona złożyła skargę do Starosty Kutnowskiego, ujawniając rozmowy z rady pedagogicznej. Niezapomniane Pawlaka "Forever jest tylko Pan Bóg" stało się orężem w rękach opozycji w Radzie Powiatu.

Tymczasem Anna Pietrzak została dyrektorem Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatura w Płocku. [więcej]
wandea, 28.08.2013 07:24|czytane: 3107 razy|17 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wilson Championships Łęczyca Open
Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
Wilson Championships Łęczyca Open

[więcej]
pismak, 28.08.2013 11:32|czytane: 1138 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Jutro szóste Warsztaty Taneczne w Kutnie
Przypominamy, już jutro szóste Warsztaty Taneczne w Kutnie. Skorzystaj z oferty Street Dance Studio.

2 września 15.30 Przesłuchanie banasiaka i Rucińskiego

[więcej]
kultura, 28.08.2013 07:54|czytane: 1065 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
33. rocznica podpisania Porozumień Sierpniowych
Z okazji 33. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych 31 sierpnia  o godz.12.00 odbędzie się złożenie kwiatów pod „Ulotką” przy ul. Sienkiewicza, a o godz.16.00 odbędzie się msza święta w Sanktuarium Maryjnym w Głogowcu. Po mszy świętej nastąpi złożenie kwiatów przed Pomnikiem „Solidarności”.

Autokar dla uczestników uroczystości zostanie podstawiony o godz. 15.20 na parkingu przed Muzeum Regionalnym na pl. Piłsudskiego w Kutnie. [więcej]
redaktor, 28.08.2013 07:26|czytane: 1288 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
STS Ekstra Trasa w Kutnie dla POW Tęcza
14 września  w godzinach 12.00 - 16.00 na stadionie miejskim w Kutnie STS Ekstra Trasa zorganizowana przez twórców akcji KOLORUJEMY zawita do naszego miasta.

STS Ekstra Trasa w Kutnie dla POW Tęcza

Celem STS EkstraTrasy jest organizacja prac remontowych w domach dziecka i organizacja pikniku dla najmłodszych. W akcję włączyli się Kibice Oficjalnego Fan Clubu Widzewa Łódź OFC Kutno.

Zapraszamy na "KOLORUJEMY" na Facebooku

STS Ekstra Trasa w Kutnie koloruje dla Placówki Opiekuńczo -Wychowawczej "Tęcza", która obchodziła 30- lecie istnienia w tym roku. Niewątpliwie odnowienie budynku byłoby świetnym prezentem dla instytucji. [więcej]
redaktor, 28.08.2013 07:26|czytane: 1171 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
150 ilustracji do tekstu piosenek Jeremiego Przybory i nabór wokalistów do konkursu
W listopadzie poznamy nazwiska laureatów III Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznegona ilustrację do tekstu piosenek Jeremiego Przybory. W konkursie wzięło udział 79 artystów z całego kraju, którzy nadesłali 150 prac. Wyniki konkursu poznamy na dziewiątej edycji "Stacji Kutno" 21 - 24 listopada. Swoje zgłoszenia nadsyłać jeszcze mogą natomiast wokaliści, którzy chcą wziąć udział w IX Ogólnopolskim Konkursie Piosenek Honorowego Starosty Kutnowskiego Jeremiego Przybory.

W pierwszym etapie kwalifikacja uczestników do konkursu następuje na podstawie 2 utworów Przybory nagranych na CD, przesłanych w formacie MP3 i Karty Zgłoszenia przesłanej na adres: stacjakutno@op.pl lub pocztą na adres Kutnowskiego domu Kultury. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 29 października.

Szczegółowy regulamin TUTAJ

Partnerem tegorocznej edycji Stacji Kutno zostało Muzeum Piosenki Polskiej w Opolu.Oprócz promocji kutnowskiego festiwalu Jarosław Wasik, dyrektor muzeum ustanowił nagrodę finansową o wartości 2 500 zł. Będzie to kolejna nagroda w bogatym zawsze koszyku nagród i wyróżnień dla laureatów konkursu piosenek. Natomiast patronat honorowy objął Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W tym roku, 31 maja minęło 100 lat od dnia urodzin Jerzego Wasowskiego – wybitnego kompozytora i pianisty, autora tekstów, lektora, aktora i reżysera oraz twórcy  “Kabaretu Starszych Panów”. Tegoroczna "Stacja Kutno" [więcej]
wandea, 28.08.2013 07:27|czytane: 1071 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Festyn "Rodzinne pożegnanie wakacji"

Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć


[więcej]
redaktor, 27.08.2013 17:39|czytane: 1131 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
I Bieg Uliczny "Biegaj z nami w Kutnie" 29 września
29 września o 13:00 odbędzie się I Bieg Uliczny "Biegaj z nami w Kutnie" organizowany przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kutnie  Dodatkowo zostaną rozegrane Mistrzostwa Powiatu Kutnowskiego Kobiet i Mężczyzn w Biegach Ulicznych.

Bieg zastanie przeprowadzony w kategorii kobiet i mężczyzn. Panie wystartują o 13:00 i pokonają trasę 3200 m. Bieg mężczyzn na dystansie 9600 m rozpocznie się o 13:50. Zgłoszenia przyjmowane będą w formie elektronicznej do dnia 26 września  godz.24.00.Wpisowe wynosi 20 zł. Możliwe będzie także zgłoszenie w dniu zawodów, wtedy wpisowe wynosi 30 zł. Biuro zawodów będzie czynne od godz.10.00 (Plac Piłsudskiego - miejsce startu i mety). Trasa biegu wiedzie między ulicami  Pl. Piłsudskiego. ul. Sienkiewicza. ul. Rychtelskiego, ul. Troczewskiego, Al. ZHP, J.Pawła II, ul.Królewska , Pl. J. Piłsudskiego. [więcej]
redaktor, 27.08.2013 16:58|czytane: 1361 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Zastawili kutnowskie nieruchomości pod dotację
Dziś radni miejscy na nadzwyczajnej sesji zwołanej na wniosek prezydenta Kutna podjęli uchwałę o ustanowieniu zabezpieczenia w postaci hipoteki  na kutnowskich nieruchomościach. Za uchwałą głosowało 17 radnych, jednomyślnie.

Zastawili kutnowskie nieruchomości pod dotację, ./upload/articles_pakiety/20927/01_obraz.jpg


Chodzi o zabezpieczenie dotacji od Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w kwocie 7.687.668,32 zł  z przeznaczeniem na realizację zadania inwestycyjnego pn. Rozbudowa wraz z modernizacją systemu zbierania i oczyszczania ścieków komunalnych aglomeracji Kutno.

Zastawione nieruchomości o wartości nie niższej niż 5,7 mln zł położone są przy ul. Narutowicza 22 i  ul. Łąkoszyńskiej.

- W lipcu okazało się, że nieruchomości przy ulicy Narutowicza 22 są zbyt słabym zabezpieczeniem i musimy dołożyć nieruchomość niezabudowaną przy ul. Łąkoszyńskiej. Jest to pas ziemi od skrzyżowania Łąkoszyńskiej z ulicą Wodną w kierunku Ochni - mówił Jarosław Szałamacha z Biura Obsługi Funduszy Pomocowych Urzędu Miasta Kutna.

Jak czytamy w uzasadnieniu uchwały: Zabezpieczenie hipoteczne wymienionych w uchwale nieruchomości musiało  zostać ustanowione niezwłocznie, a wypisy z ksiąg wieczystych wraz z polisami ubezpieczeniowymi powinny zostać przekazane do WFOŚiGW w Łodzi do dnia 10 września br. [więcej]
wandea, 27.08.2013 14:38|czytane: 1559 razy|22 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kutnianie pobiegli w półmaratonie w Bagram
Dwóch żołnierzy, mieszkańców Kutna, którzy odbywają służbę w bazie wojsk ISAF w Bagram wzięło udział 25 sierpnia w niedzielę w zagranicznej edycji półmaratonu organizowanego na Hawajach pod nazwą KAUAI Half Marathon. Polscy biegacze przez dwie godziny poczuli się jak na Hawajach.

Kutnianie pobiegli w półmaratonie w Bagram, ./upload/articles_pakiety/20965/02_obraz.jpg
Kutnianie pobiegli w półmaratonie w Bagram, ./upload/articles_pakiety/20965/04_obraz.jpg
Kutnianie pobiegli w półmaratonie w Bagram, ./upload/articles_pakiety/20965/05_obraz.jpg


Półmaraton został zorganizowany w ramach cyklu biegowego, który odbywa się Bagram. Bieg właściwy odbędzie na Hawajach 1 września. W biegu wzięło udział kilku żołnierzy w tym dwóch z Kutna: mjr Piotr Męczyński (na co dzień służy w jednej z jednostek Kawalerii Powietrznej w pobliskiej Leźnicy Wielkiej) i st. chor. Roman Królikowski (na co dzień służy w jednostce w Kutnie). Obecnie wykonują swoje obowiązki w składzie XIII zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie bazie Ghazni i Bagram. [więcej]
pismak, 27.08.2013 13:57|czytane: 1470 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Przesunięty termin uruchomienia Żłobka i Przedszkola Miejskiego Nr 16
Miastu nie uda się zakończyć o końca sierpnia br. prac remontowo - budowlanych w Żłobku Miejskim Nr 1 i Przedszkolu Miejskim Nr 16 w Kutnie. Urzędu Miasta Kutna przesuwa rozpoczęcie funkcjonowania placówek.

Przesunięty termin uruchomienia Żłobka i Przedszkola Miejskiego Nr 16, ./upload/articles_pakiety/20964/02_obraz.jpg


Jak informuje Biuro prasowe  magistratu: Miasto Kutno prowadzi kompleksową modernizację obiektów użyteczności publicznej przy znacznym wsparciu środków zewnętrznych. Powoduje to powstanie niezależnych od nas harmonogramów prac. Tak było też w przypadku termomodernizacji przedszkoli w roku bieżącym. Decyzja o przyznaniu dofinansowania zapadła w dniu 24 czerwca br. Już w dniu następnych tj. 25 czerwca zostało wszczęte postępowanie przetargowe, które również toczy się w określonym ustawowo terminie (14 dni na składanie ofert itp.) Prezydent w stosownym piśmie zwrócił się do zainteresowanych rodziców z prośbą o rozważenie możliwości zorganizowania opieki nad dziećmi mającymi uczęszczać do Przedszkola Nr 16 i do Żłobka na 1 w Kutnie do dnia uruchomienia tych instytucji czyli do 15 września 2013 roku, we własnym zakresie. Jeżeli takie rozwiązanie nie jest możliwe rodzicom zaproponowano zorganizowaną, pod opieką nauczycieli Przedszkola Miejskiego Nr 16, opiekę w zastępczych pomieszczeniach udostępnionych przez Szkołę Podstawową Nr 9 w Kutnie. [więcej]
pismak, 27.08.2013 12:38|czytane: 1474 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kulon zagra dla KKS Pro-Basket Kutno
Nowym zawodnikiem Polfarmex Kutno został Norbert Kulon. 21-letni wychowanek Ślaska Wrocław zakończył poprzedni sezon awansem do ekstraklasy. Norbert wystąpił w 40 meczach spędzając na parkiecie średnio 15 minut i notując średnio 4.3 pkt. Witamy w Kutnie i życzymy powodzenia.

Kulon zagra dla KKS Pro-Basket Kutno, ./upload/articles_pakiety/20962/01_obraz.jpg

[więcej]
redaktor, 27.08.2013 10:49|czytane: 1198 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Rozwalone ogrodzenie cmentarza i zniszczone nagrobki na Łąkoszynie
Dziś rano mieszkańcy Kutna, którzy wybrali się na cmentarz na Łąkoszynie ujrzeli zniszczone groby i rozwalone przęsło ogrodzenia cmentarza. Na miejscu interweniowała już policja.

- Wieczorami i w nocy odbywają się na cmentarnym parkingu wyścigi, kierowcy ćwiczą swoje umiejętności, "kręcą bączki", palą gumę - opowiada mieszkanka Kutna. - Czasem jest bardzo głośno i niebezpiecznie. Pewnie jeden z nich tej nocy wpadł na to ogrodzenie.

Rozwalone ogrodzenie cmentarza i zniszczone nagrobki na Łąkoszynie, ./upload/articles_pakiety/20961/01_obraz.jpg
Rozwalone ogrodzenie cmentarza i zniszczone nagrobki na Łąkoszynie, ./upload/articles_pakiety/20961/02_obraz.jpg
Rozwalone ogrodzenie cmentarza i zniszczone nagrobki na Łąkoszynie, ./upload/articles_pakiety/20961/05_obraz.jpg


- Słyszeliśmy jakiś huk, ale pomyśleliśmy, że to gdzieś dalej wypadek był - dodaje sąsiad z Łąkoszyna.
-Widać, że chyba miskę olejową sobie kierowca rozwalił, bo ślady oleju ciągną się przez cały parking - mówi młody mężczyzna.

Kierowca przyznał się już do winy i zapłaci odszkodowanie rodzinie zmarłego, którego grób został zniszczony.
Po złożonych przez mężczyznę wyjaśnieniach, policja uznała staranowanie ogrodzenia cmentarza za nieszczęśliwy wypadek, ponieważ kiedy wczoraj wieczorem mężczyzna naprawiał samochód na parkingu przy cmentarzu w pewnym momencie, włączył się mu bieg i samochód wjechał w mur. [więcej]
redaktor, 27.08.2013 10:03|czytane: 4051 razy|13 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zapowiedzi: Eddie Martin Blues Band i Łukasz Gorczyca w Kutnowskim Domu Kultury
12 września o godz. 19.00 w Kutnowskim Domu Kultury odbędzie się koncert bluesowy: Eddie Martin Blues Band i Łukasz Gorczyca.  Bilety w cenie 20 zł można już kupić w kasie KDK. W dniu koncertu będą 5 zł droższe.

Zapowiedzi:  Eddie Martin Blues Band i Łukasz Gorczyca w Kutnowskim Domu Kultury

Eddie Martin muzyką zajmuje się od  przeszło 25 lat.  Jest adeptem instrumentów akustycznych i elektrycznych. Jest jednym z najbardziej utytułowanych uniwersalnych bluesmanów nazywanym też ambasadorem brytyjskiego bluesa. Wielokrotnie nominowany do nagrody dla Najlepszego Brytyjskiego Gitarzysty Bluesowego, Najlepszego Harmonisty, Najlepszego Artysty Akustycznego i za Najlepsze Płyty Bluesowe.

Jego piosenki znajdowały się na ścieżkach dźwiękowych filmów i seriali. Obecnie jest na międzynarodowym turnee z Trio and Big Band promującym jego najnowszy album „Looking Forward, Looking Back” [więcej]
wandea, 27.08.2013 10:39|czytane: 1157 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Używane podręczniki dużo tańsze
Wydatki na wyprawkę szkolną to duże obciążenie dla domowego budżetu. Na same podręczniki trzeba wydać nawet 500 złotych, do tego dochodzi koszt zakupu ćwiczeń, przyborów szkolnych i ubrań. Gdzie szukać oszczędności? Na półce z książkami. Jak wynika z analizy serwisu Tablica.pl, sprzedając podręczniki z poprzedniego roku i kupując używane, bilans zysków i strat wychodzi co najmniej na zero.

Trwa gorący okres kompletowania szkolnej wyprawki.  Postanowiliśmy sprawdzić czy różnice w cenie między nowymi a używanymi podręcznikami są rzeczywiście tak duże.

Według sondażu CBOS, w ubiegłym roku polska rodzina na zakupy związane z pójściem dziecka do szkoły wydała średnio 725 złotych. Najwięcej pieniędzy przeznaczano na zakup podręczników – ok. 369 złotych. Przy kilku dzieciach jest to już pokaźna kwota, która może przyprawiać o ból głowy. Nic w tym dziwnego, że rodzice starają się te koszty ograniczyć i zamiast nowych książek, chętniej kupują używane. W roku szkolnym 2012/2013 z podręczników po starszych kolegach korzystało 75 proc. uczniów gimnazjów i 64 proc. uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Podajemy przykładową listę podręczników dla uczniów szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum i w porównaniu ceny podręczników zakupionych w księgarni i tych z „drugiego obiegu”. TUTAJ

Zdarza się tak, że pieniądze ze sprzedaży pokrywają się z kosztem zakupu używanych książek do następnej klasy, więc ich koszt równa się zeru. Tak jest np. w przypadku książek do gimnazjum. Uczniowie drugich klas za nowe podręczniki muszą zapłacić ok. 320 zł, tymczasem używane kupią aż cztery razy taniej. Odsprzedając książki młodszym o rok kolegom za ok. 100 zł zostaje im jeszcze kilkanaście złotych w kieszeni. [więcej]
pismak, 27.08.2013 08:26|czytane: 1175 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Potrącona piesza i 18-latek z 2,64 promila
Weekend upłynął raczej spokojnie na powiatowych i kutnowskich drogach. Policja zanotowała jedno zdarzenie drogowe.

W piątek 23 sierpnia w Kutnie przy ul. Narutowicza kierujący samochodem Ford Focus mężczyzna lat 63 mieszkaniec pow. kutnowskiego przodem pojazdu uderzył w przechodzącą przez oznakowane przejście dla pieszych kobietę,  która doznała obrażeń w postaci wstrząśnienia mózgu oraz urazu głowy. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

W piątek również został zatrzymany 44- letni kierowca roweru z 2,84 promila. Było to w Kutnie przy ul. Stefana Batorego. W sobotę w Kutnie przy ul. Łęczyckiej policjanci zatrzymali mężczyznę lat 33 mieszkańca powiatu kutnowskiego, który kierował rowerem w stanie nietrzeźwości - 1,02 promila.

Natomiast w niedzielę w Krośniewicach  przy ul. Targowej krośniewiccy policjanci zatrzymali 18-latka na rowerze [więcej]
pismak, 26.08.2013 13:44|czytane: 1900 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Mieszkańcy pracują nad Obywatelską Strategią Rozwoju Miasta Kutna
W tym roku kończy się obowiązywanie poprzedniej strategii rozwoju miasta Kutna opracowanej na lata 2006 – 2013. Urząd Miasta Kutna pracuje już nad nową na nadchodzące lata.  Prezydent Zbigniew Burzyński powołał urzędniczy zespół redakcyjny pod wodzą Michała Adamskiego, Naczelnika Wydziału Kultury, Rozwoju i Promocji. Podobnie, jak w pracach nad poprzednią strategią, magistrat przeprowadzi konsultacje jej treści z mieszkańcami. Jednocześnie radna miejska Maria Aulich wraz z mieszkańcami Kutna opracowuje niezależny, obywatelski projekt Strategii Rozwoju Kutna.

Celem tej obywatelskiej inicjatywy jest zaprezentowanie konkurencyjnej wizji rozwoju miasta, która będzie oparta na realiach i potencjale naszego miasta, jak mówi radna Maria Aulich.

Prace nad obywatelską Strategią trwają kilka miesięcy. Zamiarem radnej było włączenie w ten projekt jak największej liczby mieszkańców, którzy oferują swoje doświadczenie oraz kwalifikacje przydatne do opracowania wizji rozwoju Kutna. Ponadto projekt  ma zachęcić ludzi do działania i włączenia się w debatę nad przyszłością Kutna.

- Jesteśmy już po trzech  spotkaniach roboczych i ustaliliśmy terminarz na wrzesień. Strategia obywatelska pisana jest z udziałem chętnych obywateli-mieszkańców Kutna i dla wszystkich mieszkańców. Oczywiście bez udziału pieniędzy podatników - mówi niezależna radna Aulich. - Chcemy pokazać, że mieszkańcy mają wiekszą świadomość demokracji niż się to władzom miejskiego samorządu wydaje i nie potrzeba marnotrawić aż 60 tys. zł publicznych pieniędzy na opracowanie, które potem będzie zalegać w szufladzie.

Radnej marzy się niewątpliwie też budowanie obywatelskiego budżetu. Idea zaczerpnięta z historii innego kontynentu, kraju dla Polski egzotycznego, przywędrowała już dawno do Europy. Brazylijska "nowoczesna forma zarządzania, która zmienia demokrację przedstawicielską w demokrację uczestniczącą, w podejmowanie decyzji za pomocą konsensusu" w Polsce wcielana jest w życie w różnych miastach od 2011 roku. Czy Kutno jest na taką formę demokracji gotowe? Czy władze Kutna są na to gotowe? Zobaczymy. [więcej]
wandea, 26.08.2013 07:07|czytane: 1925 razy|68 komentarzy|komentuj|czytaj cały
III miejsce dla MKS Kutno w Memoriale im. H. Reymana
Około stu 11-letnich piłkarzy przez trzy dni  rywalizowało na płycie głównej Stadionu Miejskiego w Kutnie w ramach III Ogólnopolskiego Turnieju U – 11 Memoriału im. Henryka Tomasza Reymana. Rozegrano ogółem 28 meczów: 2 x 15 minut na boiskach o wymiarach 68 x 30 m.

W turnieju zmierzyły się drużyny z Aleksandrowa Łódzkiego – TS Sokół, Białegostoku – Akademia Piłkarska Talent, Krakowa – TS Wisła, Krośniewic – MKS Expom Krośniewianka, Moszczenicy – GLKS Włókniarz, Warszawy  Akademia Piłkarska Agape i Kutna Akademia Piłkarska Młode Lwy, MKS Kutno.

III miejsce dla MKS Kutno w Memoriale im. H. Reymana, ./upload/articles_pakiety/20953/01_obraz.jpg
III miejsce dla MKS Kutno w Memoriale im. H. Reymana, ./upload/articles_pakiety/20953/02_obraz.jpg
III miejsce dla MKS Kutno w Memoriale im. H. Reymana, ./upload/articles_pakiety/20953/03_obraz.jpg


Najskuteczniejszymi okazały się drużyny :
I miejsce: AP Talent Białystok –  trener  Piotr Matys: 19 pkt , bramki 35 – 1
II miejsce: TS Wisła Kraków  –  trener Krystian Pać : 18 pkt, bramki 35 – 4
III miejsce: MKS Kutno – trener Jacek Czekalski: 10 pkt , bramki 6 – 13 [więcej]
pismak, 26.08.2013 12:26|czytane: 1590 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zmiana na stanowisku zastępcy dyrektora szpitala
W środę na zebraniu ordynatorów Andrzej Musiałowicz, prezes Kutnowskiego Szpitala Samorządowego sp. zo.o. poinformuje o zmianie na stanowisku zastępcy dyrektora szpitala ds. lecznictwa.

Jak się nieoficjalnie dowiadujemy lek. med. Mariana Sikorę może zastąpić Grzegorz Koszada, były radny miejski, obecnie pełniący obowiązki Kierownika Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w kutnowskim szpitalu.

Wcześniej prezes zlikwidował stanowiska pracy związane z administracją. Wkrótce rozpoczną się rozmowy o redukcji innych stanowisk w związku z wykorzystaniem oddziałów w 50%. [więcej]
wandea, 26.08.2013 11:46|czytane: 1992 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kutnowskie nagrody w dziedzinie kultury. Wnioski do 30 września
Uchwała Rady Miasta Kutna z kwietnia tego roku ustanawiła Nagrodę Prezydenta Miasta Kutna za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. Wnioski w sprawie przyznania nagrody składać można do 30 września.

Nagroda przyznawana jest w dwóch kategoriach za wybitne osiągnięcia artystyczne i twórcze oraz upowszechnianie, ochronę i promocję kultury w minionym roku oraz za całokształt dokonań artystycznych.
Środki finansowe na nagrodę w danym roku budżetowym nie mogą być mniejsze niż 10 000 złotych. O ich wysokości każdorazowo będzie decydować Rada Miasta Kutna.

Do dziś nie złożono żadnego wniosku, tak więc zachęcamy Państwa do zgłaszania kandydatów.

Nagrodę mogą otrzymywać osoby fizyczne, prawne, grupy osób fizycznych (np. zespoły) i jednostki organizacyjne nie posiadające osobowości prawnej oraz organizacje pozarządowe mające związek z Kutnem poprzez miejsce zamieszkania, miejsce dokonań artystycznych lub podejmowaną tematykę.

Prezydent przyznaje nagrodę z własnej inicjatywy lub na wniosek: właściwej komisji ds. kultury Rady Miasta Kutna, instytucji kultury; placówek kulturalno-oświatowych, szkół artystycznych, organizacji pozarządowych, których statutowy zakres działania obejmuje zadania z zakresu kultury oraz osób fizycznych (minimum 10 osób fizycznych składających wniosek razem). [więcej]
kultura, 26.08.2013 09:35|czytane: 1251 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Do końca sierpnia nowe schody do parku w centrum Kutna
W tym miesiącu zakończy się kolejny etap prac w związku z rewitalizacją Parku im. R. Traugutta. Wykonuje je firma Wit-Mar. Koszt inwestycji to ok. 100 tys. zł.

Do końca sierpnia nowe schody do parku w centrum Kutna, ./upload/articles_pakiety/20952/01_obraz.jpg


Przypomnijmy, że prace w parku trwają etapowo. W czerwcu ubiegłego roku rozpoczęły się prace nad wymianą nawierzchni chodnika wokół stawu. Postawiono nowe ławki i kosze. Przebudowano trzy zejścia nad staw oraz zjazd od ul. Żółkiewskiego. Koszt robót wyniósł wówczas ok. 150 tys. zł. Ten etap polega na remoncie schodów oraz głównej alei w parku, byłej ul. Poniatowskiego. [więcej]
pismak, 26.08.2013 07:30|czytane: 1571 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Czytelnicy pytają: Kiedy remont Łęczyckiej?
Ulica Łęczycka w Kutnie jest w tragicznym stanie. - Zniszczona obciążeniem tirów. Koła aut odrywają się przy hamowaniu, takie są w niej przełomy - pisze jeden z Czytelników eKutno.pl. - Na drodze przy szkole koła nie trzymają się jezdni, a tam jest przejście na dzieci. Trzeba zaznaczyć, że  ograniczenie do 40 km/h nic nie pomoże, jeśli na jezdni leży ziarno z tirów, jadących do młyna. Kiedy zapowiadany remont ulicy Łęczyckiej?

Czytelnicy pytają: Kiedy remont Łęczyckiej?, ./upload/articles_pakiety/20938/06_obraz.jpg
Czytelnicy pytają: Kiedy remont Łęczyckiej?, ./upload/articles_pakiety/20938/02_obraz.jpg
Czytelnicy pytają: Kiedy remont Łęczyckiej?, ./upload/articles_pakiety/20938/03_obraz.jpg


- Przebudowa ul. Łęczyckiej została zakwalifikowana na listę rezerwową w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Czekamy na uwolnienie środków po postępowaniach przetargowych - mówi Joanna Brylska z Biura Prasowego Urzędu Miasta Kutna. [więcej]
redaktor, 26.08.2013 07:06|czytane: 1518 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zboża z pól sprzątnięte tradycja więc każe by godnie to uczcili wszyscy gospodarze
W Szubsku Dużym w gminie Krośniewice, Nowych Ostrowach i Dąbrowicach rolnicy z powiatu kutnowskiego mieli również swoje święto. Dożynkowe pomysłowe barwne wieńce z różnych sołectw przywodziły na myśl bogactwo matki Ziemi i jej owoców. 

 Zboża z pól sprzątnięte tradycja więc każe by godnie to uczcili wszyscy gospodarze, ./upload/articles_pakiety/20951/15_obraz.jpg
 Zboża z pól sprzątnięte tradycja więc każe by godnie to uczcili wszyscy gospodarze, ./upload/articles_pakiety/20951/40_obraz.jpg
 Zboża z pól sprzątnięte tradycja więc każe by godnie to uczcili wszyscy gospodarze, ./upload/articles_pakiety/20951/60_obraz.jpg


W Gminie Nowe Ostrowy Sołectwo Wola Pierowa oraz Urząd Gminy byli dziś organizatorami Święta Plonów. Starostowie Dożynek w tamtej gminie prowadzą gospodarstwa ponad 25-hektarowe, są wzorowymi rolnikami.

- Przyjmij ten bochen chleba z ciężkiej rąk pracy rolników, dziel nim sprawiedliwie aby nikomu go nie zabrakło - Starościna Dożynek przekazała chleb wójtowi Zdzisławowi Kostrzewie.

- Będę starał się ze wszystkich sił aby chleba mieszkańcom gminy nie zabrakło - odpowiedział Wójt.

Z kolei w Dąbrowicach Święto Plonów miało hasło  "Dożynki - stąd jesteśmy". Wójt Małgorzata Stokfisz dziękowała rolnikom za ich ciężką pracę. - Mamym szczęście, naszą gminę ominęły nawałnice, gwałtowne wiatry i powodzie. Dzięki temu ziemia Dąbrowic wydała owoce - mówiła pani Wójt. [więcej]
redaktor, 25.08.2013 21:44|czytane: 2970 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Chcę wyjechać na wieś, dojrzałe wiśnie z drzewa rwać... Dożynki w gminie Strzelce
Chcę wyjechać na wieś, dojrzałe wiśnie z drzewa rwać... śpiewała pani Kawczyńska na Dożynkach w Strzelcach. Tak pięknie to zabrzmiało w afirmującej życie na wsi piosence. Rolnicy jednak dobrze wiedzą jaki to wielki trud aby utrzymać się z pracy na roli, uprawy zbóż, warzyw, owoców, przetwórstwa czy hodowli. Dziś mieli oni swoje święto w gminie Strzelce.

Po mszy św. i korowodzie dożynkowym przyszedł czas na zabawę. Najpierw humorystyczne przyśpiewki o Wójcie Tadeuszu Kaczmarku, jego zastępczyni Ewie Zielak, czy skarbniczce gminy  Iwonie Rosiak, o radnych, którzy wspólnie decydują o losie mieszkańców gminy. Bohaterką przyśpiewki była też pani doktor z ośrodka zdrowia, ksiądz i inne postaci ważne dla życia społeczności lokalnej.

Chcę wyjechać na wieś, dojrzałe wiśnie z drzewa rwać... Dożynki w gminie Strzelce, ./upload/articles_pakiety/20950/04_obraz.jpg
Chcę wyjechać na wieś, dojrzałe wiśnie z drzewa rwać... Dożynki w gminie Strzelce, ./upload/articles_pakiety/20950/05_obraz.jpg
Chcę wyjechać na wieś, dojrzałe wiśnie z drzewa rwać... Dożynki w gminie Strzelce, ./upload/articles_pakiety/20950/23_obraz.jpg


Dożynki w Strzelcach odwiedził poseł Platformy Obywatelskiej Artur Dunin. Na scenie wystąpił Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej z obrazkiem "Wyzwoliny wilka" wg scenariusza Ildefonsa Łaszewskiego i etnolożki Patrycji Lichej, która zadbała o wierność folkloru tego regionu.

- To nie przypadek, że tutaj właśnie realizujemy marzenie Marii Kownackiej, która wg Kolberga napisała tekst i chciała aby trafił on pod strzechy w formie przedstawień - mówiła Krystyna Korkus, kierownik Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej.- Jest to stary kutnowski obyczaj, uroczystego „pasowania” 16-letnich parobków na kosiarzy. Cała ceremonia odbywa się oczywiście przy akompaniamencie tańców i przyśpiewek.

Hej, hej, wilku, zepsuj-trawka, widzisz, kośba nie zabawka,
Hej, hej, wilku, leci mucha, bacz, byś Se nie obciął ucha.
Pojmaliśmy wilka na łące, zanosimy prośby gorące
Czy nam ojciec z matką pozwoli wilka na kosiarza wyzwolić?

- Czas już panie wójcie zdjąć marynarkę, popuścić pani Starosto Dożynkowa guziczka i bawić się - zachęcał prowadzący Dożynki. - Korzystajmy z pięknej pogody i muzyki, którą wkrótce usłyszymy. Przyjechały do nas Wędrowne gitary, które starymi dobrymi przebojami Czerwonych gitar, mam nadzieję, Was rozruszają.

Na dożynkowej scenie w Strzelcach wystąpili i wystąpią: Grupa pod Gruszą z Sobótki, Edwin Tarka, Aplauz i Veegas. [więcej]
wandea, 25.08.2013 19:46|czytane: 2561 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Podziękowali za plony w gminie Żychlin
Biała i Żabików to wsie gospodarze tegorocznego Święta Plonów w Gminie Żychlin. Koła Gospodyń Wiejskich z Żabikowa, Śleszyna i Chochołowa przygotowały z tej okazji pyszności pierogi, ciasta, nie zabrakło też grillowanych kiełbas i oczywiście chleba. Ten najważniejszy Starostowie Dożynek wręczyli na scenie Grzegorzowi Ambroziakowi burmistrzowi Żychlina z życzeniami wszelkiej pomyślności i powodzenia.

Uroczysty korowód prowadził Zespół Pieśni i Tańca Blichowiacy, za nimi szli sołtysi wsi z gminy niosąc dary ziemi i dziękując Bogu za tegoroczne zbiory. Obok Kościoła św. Piotra i Pawła na scenie usłyszeliśmy m.in. Zespół Ludowy Koderki i Kapelę Ludową "Dobrzeliniacy".

Podziękowali za plony w gminie Żychlin, ./upload/articles_pakiety/20949/01_obraz.jpg
Podziękowali za plony w gminie Żychlin, ./upload/articles_pakiety/20949/33_obraz.jpg
Podziękowali za plony w gminie Żychlin, ./upload/articles_pakiety/20949/78_obraz.jpg


Starostowie Dożynek przyjęli od burmistrza  podziękowanie za trud pracy rolników. Edyta Ledzion zapowiedziała wystąpienie wicestarosty Konrada Kłopotowskiego, nie dotarł on jednak w tym momencie na scenę. Wygłoszono zatem podziękowania od Mirosławy Gal-Grabowskiej, starosty kutnowskiego.
 
Święto plonów w Żychlinie opuściliśmy dość wcześnie, aby móc zajrzeć na Dożynki w innych gminach. W tym roku właśnie datę 25 sierpnia wielu wojtów z powiatu kutnowskiego wybrało na tegorczne święto rolników. [więcej]
wandea, 25.08.2013 19:02|czytane: 2275 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dosięgnąć gwiazd...Nie ma sztuki bez mecenasów
Okazuje się, że jak śpiewał błędny rycerz Don Kichot w musicalu "Człowiek z La Manchy" w pieśni "Śnić snem" główny cel -czyli gwiazdy nietrudno dosięgnąć w Kutnie. I to nie tylko te z wielkich scen operowych i operetkowych, ale i gwiazd - celów takich jak dobro, piękno i cnota. A udało się to nam za sprawą Letniego Festiwalu Muzycznego, jego czwartej edycji, której dziś przedostatni, wyjątkowy koncert odbył się w Kutnowskim Domu Kultury.

Na koncercie królowała muzyka polska, bo  jak zapowiedziała znakomita prowadząca dzisiejszy wieczór z muzyką klasyczną rektor Akademii Muzycznej w Poznaniu prof. AM dr Halina Lorkowska, warto jej słuchać i dobrze ją znać. Początek należał do Henryka Wieniawskiego i jego kujawiaka "Dudziarz" w brawurowym wykonaniu Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży. Orkiestra ta pod dyrygenturą Jana Miłosza Zarzyckiego towarzyszło wokalistom przez dwugodzinny koncert pt. "Letnia serenada".

Dosięgnąć gwiazd...Nie ma sztuki bez mecenasów, ./upload/articles_pakiety/20945/03_obraz.jpg
Dosięgnąć gwiazd...Nie ma sztuki bez mecenasów, ./upload/articles_pakiety/20945/35_obraz.jpg
Dosięgnąć gwiazd...Nie ma sztuki bez mecenasów, ./upload/articles_pakiety/20945/45_obraz.jpg


Prowadząca koncert powitała gości m.in. Ryszarda Bonisławskiego senatora RP, Tadeusza Woźniaka posła RP, Jolantę Chełmińską wojewodę łódzkiego, Zbigniewa Burzyńskiego prezydenta Kutna, Zbigniewa Wdowiaka wiceprezydenta Kutna, wybitnego krytyka muzycznego Józefa Kańskiego.

Przywitała również współorganizatorów i sponsorów festiwalu: Teresę Mosingiewicz, dyrektor Kutnowskiego Domu Kultury, Halinę i Mieczysława Wośko Polfarmex S.A., Akademię Muzyczną im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu, Państwową Szkołę Muzyczną w Kutnie, prezesa Hodowli Roślin Strzelce (Grupa IHAR) Wojciecha Błaszczaka, księdza proboszcza Parafii św. Wawrzyńca Stanisława Pisarka, Krzysztofa Debicha, prezesa Agencji Rozwoju Regionu Kutnowskiego S.A., Adama Handzelewicza prezesa Vester S.J. państa Brauerów właścicieli Hotelu Rondo, Włodzimierza Pawłowskiego, prezesa firmy Mawex, Agnieszkę Łapaj z firmy
Exdrob, Longina Glogowskiego, prezesa Przedsiębiorstwa Robót Drogowych w Kutnie.

Kutnowska publiczność gromko oklaskiwała wokalistów i mecenasów festiwalu, czasem nie dając dokończyć Lorkowskiej prezentacji postaci. I nie ma się co dziwić, bowiem dobrze ich zna i za ich sprawą mogła przez wakacyjny miesiąc uczestniczyć za darmo w czwartej edycji święta muzyki klasycznej w Kutnie. Fenomen festiwalu potwierdza tezę, że każda sztuka wysoka znajdzie swoich odbiorców, nawet w małym mieście na prowincji. Podobnie jest przecież z festiwalem poezji w Kutnie, którego w tym roku odbyła się już dziewiąta edycja i którego koncerty, spektakle i spotkania również miały wstęp wolny. A wiadomo, poezja nie jest przecież, podobnie jak opera, łatwa w odbiorze. [więcej]
wandea, 25.08.2013 00:10|czytane: 1737 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Ludowo na pikniku w Leszczynku
Ośrodek Kultury Gminy Kutno był dziś gospodarzem Ludowego Pikniku Tanecznego. Oberki, polki, mazury i kujawiaki to muzyka naszych korzeni. Nic dziwnego, że podczas imprezy bawiły się całe rodziny, od babć po wnuczki z gminy Kutno.

Ludowo na pikniku w Leszczynku, ./upload/articles_pakiety/20946/04_obraz.jpg
Ludowo na pikniku w Leszczynku, ./upload/articles_pakiety/20946/26_obraz.jpg
Ludowo na pikniku w Leszczynku, ./upload/articles_pakiety/20946/30_obraz.jpg


Zagrała Kapela Ludowa Witaszewiacy, Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej, Orkiestra Dęta OSP w Kutnie i z Góry Świętej Małgorzaty, Ludowy Zespół Wokalny OKGK "Leszczynianki" oraz "Łanięckie Slowiki" .

Maluchy miały atrakcje w postaci dmuchanych zabawek i malowania twarzy. Z kolei tradycjne przysmaki pozwalały na przetrwanie ludowych pląsów. [więcej]
redaktor, 25.08.2013 22:12|czytane: 1932 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pójdą na Konesera. Kino KDK zaprasza na zakończenie wakacji
Na zakończenie wakacji  od 30 sierpnia w Kinie Kutnowskiego Domu Kultury intrygująca opowieść o  mężczyźnie, który od lat ma absolutną kontrolę nad  swoim światem ekspertów i kolekcjonerów najdroższych dzieł sztuki, ale staje się zabawką w rękach tajemniczej klientki czyli film pt. Koneser. Wybierze się nań: Katarzyna Saramonowicz i Damian Kułakowski.

Bohater wiedzie samotniczą egzystencję wśród luksusu płócien starych mistrzów i piękna włoskich pałaców,  pewien, że nic nie zakłóci jego ustabilizowanego życia i nie zagrozi głęboko skrywanym sekretom. Gdy jego uporządkowany świat zaczyna burzyć pojawienie się młodej i pięknej kobiety, tytułowy Koneser  odkrywa emocje, jakich nigdy nie dostarczyłaby mu największa aukcja jego kariery.30.08-01.09.2013 (od piątku do niedzieli)
godz. 14.00 SMERFY 2(dubbing) 2D
godz. 16.00 SMERFY 2(dubbing) 3D
godz. 18.00 DARY ANIOŁA.MIASTO KOŚCI premiera
godz. 20.15 KONESER

02-04.09.2013 (od poniedziałku do środy)
godz. 16.00 SMERFY 2(dubbing) 3D
godz. 18.00 DARY ANIOŁA.MIASTO KOŚCI   premiera
godz. 20.15 KONESER [więcej]
kultura, 24.08.2013 21:45|czytane: 1269 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Fekalia zalewają piwnice mieszkańców Warszawskiego Przedmieścia
- Przez lata zalewa nam piwnice. Mieszkam tu 8 lat i zdarza się to 5-6 razy do roku - mówi mieszkanka bloku przy ul. Warszawskie Przedmieście 3 w Kutnie. - Fetor na klatce, fetor w domu i w piwnicy. Dziś godzinę temu nie mogliśmy się dodzwonić do pogotowia technicznego RSM Pionier. Jest 11.40 nie ma jeszcze panów ze spółdzielni. Przyjechali strażacy, ale do węzła, z którego leje się ciągle, nie mogą się dostać. Dwa dni temu była już jedna interwencja wodociągów, miało być dobrze. A tu od rana w sobotę, za przeproszeniem, gówna leją się do piwnic.

Fekalia zalewają piwnice mieszkańców Warszawskiego Przedmieścia, ./upload/articles_pakiety/20943/01_obraz.jpg
Fekalia zalewają piwnice mieszkańców Warszawskiego Przedmieścia, ./upload/articles_pakiety/20943/06_obraz.jpg
Fekalia zalewają piwnice mieszkańców Warszawskiego Przedmieścia, ./upload/articles_pakiety/20943/11_obraz.jpg


- Państwo zobaczą, leci wszystko z papierem toaletowym, resztki wylewane do ubikacji, no zresztą widać, że zawartość kanalizacji mam w piwnicy - mówi mieszkaniec bloku.- Ciągle się to dzieje, trudno cokolwiek w piwnicach przechowywać.

Mieszkańcy trzeciej klatki w bloku przy Warszawskim Przedmieściu są już bezradni. Straż pożarna nie wypompowuje fekaliów, więc odjechała.

Ekipa Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji sp. zo .o. w Kutnie przyjechała o 12.20, obejrzała studzienki i zabrała się do wypomowywania ze studzienki. Czy wypompuje breję z piwnicy? Nie wiadomo. Jak mówią mieszkańcy póki co ekipa stwierdziła, iż piwnice trzeba sobie osuszyć we własnym zakresie. W ślad za ekipą kanalizacyjną przyjechała pani kierowniczka.

Próbowaliśmy dodzownić się do administracji Grunwald- Łąkoszyn, która obejmuje swoją opieką osiedle Warszawskie Przedmieście, niestety nikt nie odbiera. Działa natomiast Pogotowie Techniczne.

Pogotowie techniczne RSM Pionier w dniach 24-30 sierpnia pełni dyżur w obrębie Adminsitracji Śródmieście w godz. 7.00- 23.00. Jak twierdzi jego dyżurny, ekipa spółdzielni była tam dziś dwa razy.

- To nie nasz problem tylko Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Kutnie. Ciągle w tym rejonie zapychają im się studzienki. To niestety sytuacja powtarzalna - mówi dyżurny z RSM Pionier. [więcej]
wandea, 24.08.2013 13:03|czytane: 2946 razy|13 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Weekendowe popołudnie salsowe ze Street Dance Studio
Kutnowski Dom Kultury oraz Street Dance Studio zapraszają wszystkich na cykl zajęć tanecznych "Weekendowe popołudnie salsowe".

15 września rozpoczną się nowe zajęcia dla dorosłych z salsy kubańskiej, merengue, ruedy, mambo. Zajęcia będą odbywały się w parach, lecz osoby, które takowej nie posiadają również mogą przyjść. Street Dance Studio oferuje aż 2 godziny tańca w tygodniu! Zajęcia poprowadzi instruktor tańca z Poznania Krzysztof "Salsero" Marciniak, który zaraża swą pozytywną energią wszystkich dookoła.

Miejsce: Kutnowski Dom Kultury 15.45-17.45 - nowa sala baletowa - każda niedziela
Koszt: 80zł/miesiąc (2 godziny tygodniowo) [więcej]
redaktor, 24.08.2013 11:55|czytane: 1044 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Na wątpliwości przed majówką i po, najlepsza jest nadzieja
Maj niesie radość! Kwitnie nadzieją na nieodgadnione. Przed chwilą odrodziliśmy się wraz z porami roku lub jak wolą wierzący w Boga... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life. Wybierz się podczas
W Łodzi można obejrzeć wyjątkową, fascynującą, jedyną w swoim rodzaju anatomiczną wystawę z cyklu BODY WORLDS & The Cycle of Life twórcy techniki plastynacji dr. Guntera von Hagensa. Wstęp na wystawę w... [więcej]
Sport
MKS Dąbrowa Górnicza wygrywa w Kutnie
Dziś w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 9 w Kutnie Polfarmex Kutno przegrał z MKS Dąbrowa Górnicza 76:85. W kwartach było 28:25, 15:23, 10:24, 23:13. Dla Polfarmex Kutno punktowali: M. Marek 4, J. Jarecki 14, M. Sałasz 15, O. Emegano 4, M.... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Sprzedam Działkę budowlaną Sprzedam działkę budowlaną o powierzchni 938mkw, uzbrojoną, na nowo powstającym osiedlu Dybów II.... [czytaj więcej]
Sprzedam działkę rolną Sprzedam 55 arów ziemi w Luboradzu. Cena 17000. Telefon 509384718 lub 502515281.... [czytaj więcej]
Praca dla kucharki - Gostynin Potrzebna kucharka od zaraz.... [czytaj więcej]
UWAGA! ŁADNA DZIAŁKA! Sprzedam działkę budowlaną 1000m2 w spokojnej okolicy, w odległości 0,5 km od granicy Kutna, przy drodze asfaltowej Zawady - Wojciechowice. Na działce znajduje się instalacja elektryczna i wodn... [czytaj więcej]
UWAGA! ŁADNA DZIAŁKA! Sprzedam działkę budowlaną 1000m2 w spokojnej okolicy, w odległości 0,5 km od granicy Kutna, przy drodze asfaltowej Zawady - Wojciechowice. Na działce znajduje się instalacja elektryczna i wodn... [czytaj więcej]
Praca dodatkowa dla każdego – plus poradnik rnWitajrnrnWiarygodna, bezpieczna i sprawdzona oferta dodatkowego zarobku. Program jest na rynku od ponad 13 lat. Jest to najprostsza droga do zarobienia dodatkowych pieniędzy. W pełni wypłacalna. ... [czytaj więcej]
wynajmę Wynajmę lub sprzedam mieszkanie w centrum Kutna, stare budownictwo. – TBS. Mieszkanie jest wysokie, ciepłe, z cegły, na I piętrze. Dwa pokoje (duży pokój 20 m), drugi ok.13 m. kuchnia, ła... [czytaj więcej]
Kupię Ursusa C-325 C325 C-328 C328 C-330 C330M C-4011 C4011 C-355 C355 C-360 C-360 3p C-385 c902 C9 Kupię Ursusa C-325 C325 C-328 C328 C-330 C330M C-4011 C4011 C-355 C355 C-360 C-360 3p C-385 c902 C912 C912 C914 2812 3512 tel.725 361 836 (sieć Plus) kupie Władymirca T-25 t25 MTZ80 MTZ82 MF135 MF2... [czytaj więcej]
Kupię Ursusa C-325 C325 C-328 C328 C-330 C330M C-4011 C4011 C-355 C355 C-360 C-360 3p C-385 c902 C9 Kupię Ursusa C-325 C325 C-328 C328 C-330 C330M C-4011 C4011 C-355 C355 C-360 C-360 3p C-385 c902 C912 C912 C914 2812 3512 tel.725 361 836 (sieć Plus) kupie Władymirca T-25 t25 MTZ80 MTZ82 MF135 MF2... [czytaj więcej]
Servis Masz kłopot z komputerem? Zadzwoń. Naprawa w domu klienta. Szybko i tanio. Oferuje pomoc i doradztwo przy rozbudowie oraz modernizacji sieci , komputera oraz doborze oprogramowania.... [czytaj więcej]
Działające serwisy www - sprzedam Na sprzedaż mam serwisy internetowe - gotowe i działające - każdy ma po kilka lat. Serwisy są odwiedzane i na autorskim oprogramowaniu. www.sogl.pl (8 lat, 120-270uu/dzień, 10-70tys odsłon/dzie... [czytaj więcej]
Pracownik / pracownica przetwórstwa mięsnego (Lekkerkerk, Holandia) AP Grupa s.c. (numer certyfikatu Krajowego Rejestru Agencji Zatrudnienia: 11282), dla Pracodawcy holenderskiego firmy SRS Personeel B.V., realizuje procesy rekrutacji i selekcji Pracowników w branży... [czytaj więcej]
KURS STYLIZACJI PAZNOKCI Zapraszamy na kolejne kursy stylizacji paznokci ! Każdy kurs to szkolenie ośmiogodzinne zawierające treści teoretyczne oraz praktyczne. Kursantki pracują na modelkach. SOBOTA, 27 maja - metod... [czytaj więcej]
KURS STYLIZACJI PAZNOKCI Zapraszamy na kolejne kursy stylizacji paznokci ! Każdy kurs to szkolenie ośmiogodzinne zawierające treści teoretyczne oraz praktyczne. Kursantki pracują na modelkach. SOBOTA, 27 maja - metod... [czytaj więcej]
Dom 8km od Kutna sprzedam Sprzedam dom murowany 8 km od Kutna przy asfaltowej drodze na ogrodzonej działce ok 1200 mkw. 2 pokoje, kuchnia, łazienka z WC, przedpokój CO węglowe. Może być umeblowane i ze sprzętem AGD. ... [czytaj więcej]
Jesteś dorosły i chcesz mówić po niemiecku? Witaj,rnSpecjalizuję się w nauce języka niemieckiego przez Skype.rnSkutecznie uczę osoby, które pracują w Polsce, za granicą lub jadą rndo Niemiec, Austrii i Szwajcarii.rn rnMam na imię Jolan... [czytaj więcej]
Sprzedawca / Sprzedawczyni Jesteśmy znaną marką, liderem w swojej kategorii. Nasze sklepy znajdują się w najlepszych Centrach Handlowych w Polsce. Zależy nam na stałym rozwoju, dlatego poszukujemy kreatywnych osób do sk... [czytaj więcej]
Legginsy RUN BABY RUN Legginsy sportowe do każdego rodzaju ćwiczeń: do biegania, na fitness, czy taniec. Doskonała sportowa dzianina oddychająca, elastyczna, pracuje z Twoim ciałem. Szeroki wzmacniany pas pozostaje n... [czytaj więcej]
Segment Oddam za darmo segment. ... [czytaj więcej]
Opiekun/ka seniora Josefa po zawale, 68 lat InterKadra jest działającą na rynku europejskim renomowaną Agencją Pracy Tymczasowej, Doradztwa Personalnego oraz Pośrednictwa Pracy na terenie RP i za granicą, wpisaną na podstawie Certyfikat... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Beniamin Kurojed:
1 minut temu
Leopold to martwe ciało. Takie bez serca i bez duszy śmierdzące ciało. Ludzki szkielet to przy nim rewelacja. Nie wstydźmy się swojej anatomii.
Ursus Wincenty Hwalibog:
2 minut temu
donosiciel się znalazł zas...y
Przemysław Okoń:
2
 · 
7 minut temu
piotrze kmita, a ja się zgadzam z wpisem Rufina bo jest to wpis mądry , rzeczowy itd. Dlatego zrób co masz zrobić mafijny fagasie ,a potem pisz na Berdyczów i pochwal się tym jaki jesteś głupi i mierny . hahahahahahaha
Beniamin Kurojed:
2
 · 
15 minut temu
Jaka mac, taka nać.
Beniamin Kurojed:
21 minut temu
Bo w Polsce dzisiaj to się dzieje tak: naukowców dużo, a uczonych brak. I co? I nic!
Beniamin Kurojed:
25 minut temu
Kiedyś "Kasprowicz" to było coś. Teraz "Kasprowicz" to nic.
Apoloniusz Błaszkowski:
2
 · 
2 godzin temu
Człowieczku przecież takie zdjęcia są w książkach do anatomii , biologi , nauki o człowieku. Co cię w nich drażni? To przecież pokazuje twoje ciało a co brzydzisz się nim?
Apoloniusz Błaszkowski:
2 godzin temu
Janusz i tobie podobni . Z was nie zrobią preparatów bo trudno doszukać się mózgu.
Dominik Neoforensis:
2
 · 
3 godzin temu
Córeczki z wielkimi dupami trzeba napaść i napoić.
Dacjan Tetyaniec:
4 godzin temu
Żeby tylko na szkło
Edgar Puch:
4 godzin temu
Ten ma największe hojności porywy,Komu fortuna odmówiła mienia;A ten najbardziej bywa gadatliwy,Co nie ma właśnie nic do powiedzenia.
Edgar Puch:
5 godzin temu
Tam, gdzie w sercach bezmyślność i bierność,Krzewić się może tylko ciemnota i mierność.
Emilian Tymna:
6 godzin temu
Jak się pracuje w PR i używa takich sformułowań i ma się tak ubogie słownictwo i kompletny brak kultury to zostaje tylko miejska micha
Olimpia Wilkowszczak:
6 godzin temu
Nowoczesna w Kutnie nieźle zaczęła, ale gdy dołączył radny Ziółkowski plus pewna pani - miłośmiczka Łebskiego, to partia znalazła się w locie pikującym. Nie wiem, czy to wszystko się dzieje za zgodą pana Tomasza czy też on po prostu nie panuje nad pewnymi rzeczami.
Gaweł Wacowski:
6 godzin temu
Program Nowoczesnej to wartości i cle Czyżby główną wartością była micha, a celem micha?
Przemysław Zwowitzki:
6 godzin temu
Zanim mieszkańcy gminy połapią sie, Burzyński swojego człowieka wsadzi, będzie zmiana z buraka na kartofla z Adamowic.
Czesław Boguszewski:
6 godzin temu
Ten nasz błądzący w ciemnościach brat swędrowski to tak się nadaje na dobrego księdza pasterza jak brat burzyński na dziada kościelnego, a brat debich na słowika organistę. Omijam z daleka tą ciemnotę, głupotę i niecnotę. Szkoda marnować czas na paciorki, fikołki i koziołki. Babcia mówiła, że oni więcej złego niż dobrego czynią. Czuwajmy bo jak wyżej. Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą. Przekroczmy próg nadziei.
Czesław Boguszewski:
3
 · 
7 godzin temu
KCI powinni zamknąć na wieki. Tam tylko syf, kiła i mogiła. Zbój, zupa i kamieni kupa. Taka bezmózgowa dzicz bez wiary i kultury tam pracuje. Znam ich. Z jednym chodziłem do szkoły. Sami sobie bzdurne posty piszą. Żenada. Szkoda czasu tracić na czytanie i oglądanie tego beznadziejnego badziewia. Wolę z sikorkami pogadać albo z kumplami w bridża pograć lub rowerem pojeździć. Nie stać mnie na marnowanie czasu na pierdoły.
Flawiusz Marcynk:
3
 · 
7 godzin temu
Byłam na tej wystawie, GENIALNA, polecam wszystkim. Zdjęcia jak na panujące tam warunki świetne. Brawo dla fotografa i Pani Redaktor za podjęcie tematu
Gwidon Wielkołucki:
3
 · 
8 godzin temu
Nieroby darmozjady na budowę!!!!!!!!!Najciekawsze artykuły
 ·  64
4 dni temu
Czytelnicy pytają o zatrudnienie w Aquaparku Kutno i bezpłatne wejściówki
 ·  2
5 dni temu
Misje Święte w diecezji łowickiej. Wczoraj świadectwo Dobromira, dziś rozpoczęcie misji w Głogowcu
 ·  101
6 dni temu
WSA odrzuca skargę inwestora. Nie będzie wiatraków w gminie Bedlno
 ·  3
6 dni temu
Kutnowskie firmy otrzymały wsparcie na innowacyjne projekty z branży motoryzacyjnej
 ·  29
10 dni temu
Co będzie w budynku po PZU w centrum Kutna?
 ·  21
11 dni temu
Dziś w TVP 1 historia byłego policjanta z Kutna
 ·  8
11 dni temu
Czytelnicy pytają: Kiedy wreszcie będzie nowa nawierzchnia na drodze Łanięta - Kąty?
 ·  29
19 dni temu
Gorąca dyskusja o opłatach za wodę i ścieki w Gminie Kutno. Radni zaproponowali podwyżki
 ·  89
19 dni temu
Będzie nowy stary Zarząd Powiatu w Kutnie?
 ·  51
19 dni temu
Ogłoszenia o manifestacji kutnowskiego ONR pod lupą łódzkiej prokuratury
 ·  11
20 dni temu
Proces Łukasza K. Media musiały opuścić salę rozpraw
 ·  5
20 dni temu
Bronka Nowicka w Kutnie. Dziecko martwi się, bo nie umie nakarmić kamienia
 ·  12
21 dni temu
Prokuratura Regionalna w Łodzi: Były policjant nie popełnił przestępstwa na komendzie
 ·  16
21 dni temu
Czyszczenia Królewskiej na Majówkę nie będzie, ale różana fontanna już tryska
 ·  12
23 dni temu
Twarzą w twarz Proletaryat w Kutnie
 ·  92
24 dni temu
Czytelnicy pytają, rzecznik starostwa odpowiada. Koszty kasacji i bezkrólewie
 ·  2
24 dni temu
Inwestycje PLK S.A.: Odnowione perony, wiadukt na Troczewskiego i przystanek Azory
 ·  88
24 dni temu
Radnej PSL przedłużono zatrudnienie w ośrodku. Nie ze mną te numery, Brunner
 · 
25 dni temu
Łukasz Wójcik: Podniebne przygody i wielka pasja
 · 
25 dni temu
Promocja szkół w coraz lepszym wydaniu. Powiatowe targi edukacyjne dla gimnazjalistów
 ·  247
26 dni temu
Kasacja starosty oddalona. Debich musi odejść
 ·  3
26 dni temu
Laureaci Super Pulsów Żychlina 2017
 · 
27 dni temu
W Komadzynie płonęła naczepa pełna trocin. Ruch na A1 odbywa się jednym pasem
 ·  2
30 dni temu
Premiery Teatru Puszek. Dobra zabawa i pouczający morał
 ·  105
31 dni temu
Praktyki samorządowe a wartości. Promocja prezydenta z naszych portfeli
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności