eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 25.06.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,34209-p-jolanta-zagajewska-by-a-dusza-towarzystwa," title="Kutno: ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa</b><br>To nie był czas. To nie była pora.I zgasło słońce, kiedy...</div></a> <a href="/kultura,34210-nagrody-w-dziedzinie-kultury-dla-makowskiego-i-kacalaka," title="Kutno: Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka</b><br>Jarosław Makowski i Tadeusz Kacalak otrzymali Nagrody Prezydenta Kutna w dziedzinie kultury....</div></a> <a href="/wiadomosci,34213-dni-pola-w-strzelcach," title="Kutno: Dni Pola w Strzelcach" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Dni Pola w Strzelcach</b><br>Dziś w Strzelcach odbyły się Dni Pola...</div></a> <a href="/wiadomosci,34208-ekuchnia-udka-po-maroka-sku," title="Kutno: eKuchnia: Udka po marokańsku" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>eKuchnia: Udka po marokańsku</b><br>Nieziemsko pachnące, delikatne i soczyste udka z kurczaka marynowane z aromatycznymi...</div></a> <a href="/wiadomosci,34193-uczniowie-i-nauczyciele-z-kutna-nagrodzeni," title="Kutno: Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni</b><br>Dziś w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie odbyło się...</div></a> <a href="/wiadomosci,34187-jubileuszowy-wiecz-r-z-kr-tkimi-filmami-w-centrum-teatru-muzyki-i-ta-ca," title="Kutno:  Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca" class="none white"><div id="opis_slidera"><b> Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca</b><br>30 czerwca, o godzinie 18:00 odbędzie się jubileuszowa edycja Euroshorts w...</div></a> <a href="/wiadomosci,34182-radni-powiatowi-mieli-szkolenie-wiedza-wszystko-o-tablecie," title="Kutno: Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie</b><br>Tableciku, tableciku powiedz przecie, kto jest najmądrzejszy w radzie? Dziś przed...</div></a> <a href="/wiadomosci,34173-zmar-marek-w-jkowski-regionalista-i-by-y-prezes-tpzk," title="Kutno: Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK</b><br>Zmarł Marek Wójkowski  (1955-2017) – regionalista, kolekcjoner, pasjonat historii 37 pp, ...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Koncert Jubileuszowy 620 lat Żychlina
W ostatnią niedzielę w gmachu Żychlińskiego Domu Kultury odbył się Koncert Jubileuszowy otwierający  obchody 620- lecia nadania praw miejskich miastu Żychlin. Oficjalne obchody tej doniosłej rocznicy otworzyli Burmistrz Gminy  Żychlin Grzegorz Ambroziak oraz Przewodnicząca Rady Miejskiej Elżbieta Tarnowska.

Koncert Jubileuszowy 620 lat Żychlina, ./upload/articles_pakiety/32898/01_obraz.jpg
Koncert Jubileuszowy 620 lat Żychlina, ./upload/articles_pakiety/32898/03_obraz.jpg
Koncert Jubileuszowy 620 lat Żychlina, ./upload/articles_pakiety/32898/06_obraz.jpg


Po części oficjalnej licznie zebrani mieszkańcy naszego miasta i gminy za sprawą utalentowanej artystycznie młodzieży z Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego  im. Adama Mickiewicza w Żychlinie, przenieśli się do krainy musicalu i filmu. Utwory zaprezentowane przez chór szkolny ,,Allegro” oraz solistów, wśród których znaleźli się: Natalia Kubiak, Weronika Mrozowicz, Wiktoria Żernicka i Wojciech Dzwonkowski, spotkały się z gorącym przyjęciem publiczności. Wielką radość sprawiła również swoim występem absolwentka Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Żychlinie – Aleksandra Sampolska. [więcej]
kultura, 15.02.2017 09:03|czytane: 539 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Gorące Walentynki z Małgorzatą Ostrowską
Wczoraj na scenie Centrum Teatru, Muzyki i Tańca w Kutnie wystąpiła Małgorzata Ostrowska z zespołem. Ci którzy wybrali taką atrakcję na Walentynki,  na pewno nie czują zawodu. Publiczność bawiła się znakomicie, śpiewając z gwiazdą polskiej muzyki rozrywkowej.

Gorące Walentynki z Małgorzatą Ostrowską, ./upload/articles_pakiety/32897/08_obraz.jpg
Gorące Walentynki z Małgorzatą Ostrowską, ./upload/articles_pakiety/32897/13_obraz.jpg
Gorące Walentynki z Małgorzatą Ostrowską, ./upload/articles_pakiety/32897/28_obraz.jpg


Więcej zdjęć Piotra Szatkowskiego

Ostrowska zaśpiewała swoje największe przeboje, m.in. "Meluzynę", "Śmierć w dyskotece!" "Szklaną pogodę" i nowych utworów z ostatnich płyt. Gorący wieczór w Domu Dochodowym zakończył się gromkimi brawami.
[więcej]
kultura, 15.02.2017 08:43|czytane: 1241 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Czy proces byłej dyrektor pośredniaka w Kutnie będzie jawny?
Dziś w Sądzie Rejonowym w Kutnie powinien rozpocząć się przekazany przez Sąd Okręgowy w Łodzi do ponownego rozpoznania proces Danuty R., byłej dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Kutnie. Poprzedni przewód sądowy w latach 2014-2015 toczył się z wyłączeniem jawności z uwagi na stan zdrowia oskarżonej i możliwość naruszenia ważnego interesu prywatnego. Dziś przed południem na sprawę stawiła się oskarżona oraz poszkodowani z pełnomocnikami adwokatami Jackiem Podlasiakiem i Marcinem Bujalskim. Tym razem orzeka sędzia Eufemia Korzekwa-Stawowska.

Przypomnijmy, Prokuratura Rejonowa w Kutnie oskarżyła Danutę R. o to, że w okresie od lipca 2011 do kwietnia 2013 r. wykonując czynności w sprawach z zakresu prawa pracy działając czynem ciągłym z powziętym z góry zamiarem złośliwie naruszała prawa pracowników wynikające ze stosunku pracy, nie respektowała zasad równego traktowania i dyskryminowała pracowników z powodu przynależności do zakładowej organizacji związkowej NSZZ Solidarność i rozwiązała z nimi stosunek pracy (art. 218 par 1 KK w zw. z art 12 KK). Oskarżyciele, pracownicy Powiatowego Urzędu Pracy w Kutnie żądali kary dwóch lat pozbawienia wolności w zawieszeniu na 5. Prokurator z kolei kary jednego roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata. Inaczej zdecydował 27 listopada 2015 roku sędzia Sylwester Przygodziński. Uznał byłą dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Kutnie za winną zarzucanych jej czynów eliminując z opisu czynu zarzucanego przez Prokuraturę działanie czynem ciągłym z powziętym z góry zamiarem i skazał Danutę R. na 3 000 zł grzywny, zwrot kosztów procesu oskarżycielom posiłkowym (po 1680 zł i 1700 zł) oraz koszty sądowe w kwocie 2 850 zł. Wyrok ten zaskarżyli do Sądu Okręgowego w Łodzi zarówno poszkodowani, byli pracownicy pośredniaka, jak i oskarżona.

Czy proces byłej dyrektor pośredniaka w Kutnie będzie jawny?, ./upload/articles_pakiety/32883/01_obraz.jpg


Sąd w Łodzi po prawie roku od wyroku, 10 listopada 2016, zdecydował o skierowaniu sprawy Danuty R. do ponownego rozpoznania przez sąd I instancji czyli Sąd Rejonowy w Kutnie. Pierwszy termin rozprawy został wyznaczony na dziś. 

Czy proces byłej dyrektor pośredniaka będzie jawny?

Tym razem to sędzia Eufemia Korzekwa-Stawowska stanęła przed decyzją czy proces byłej dyrektor pośredniaka w Kutnie będzie toczył się za zamkniętymi drzwiami.

O niejawność wnioskowała adwokat oskarżonej Halina Rytczak, która podniosła argumenty ciągłości procesu, czyli uznała, że skoro do tej pory obowiązywała niejawność spraw, to być tak nadal powinno, możliwości naruszenia ważnego interesu prywatnego oskarżonej, możliwości wystąpienia incydentu chorobowego oskarżonej i pozostawania oskarżonej na bezrobociu. Przypomniała, że Danuta R. była pod presją działań pracowników PUP w Kutnie, ich protestów, łącznie z obnoszeniem po mieście kukły symbolizującej dyrektor wiezionej na taczkach i innych działań, które podlegały relacjom mass mediów. (Protest zorganizowała NSZZ Solidarność Region Ziemi Łódzkiej w kwietniu 2014 roku przeciw zwolnieniom pracowników z pośredniaka  - przyp. red.). Adwokat Rytczak wspomniała również, że wszelkie relacje medialne mogą odgrywać też rolę w decyzji sądu i mogą stanowić swego rodzaju wywieranie presji na sąd.

Z tymi argumentami nie mógł zgodzić się adwokat Jacek Podlasiak, który wymienił przesłanki wyłączenia jawności rozprawy w całości albo w części. Podkreślił podstawową zasadę jawności procesu karnego i stwierdził, że w tym wypadku jawności nie może wywołać zakłócenie spokoju publicznego, obrazić dobre obyczaje, czy spowodować ujawnienie okoliczności, które ze względu na ważny interes państwa powinny być zachowane w tajemnicy. Zapytał w jaki sposób nastąpić ma naruszenie ważnego interesu prywatnego oskarżonej skoro pierwszy wyrok był publiczny i medialny i  poddał w wątpliwość niezmienność stanu zdrowia oskarżonej od 2014 roku. Odniósł się również do możliwości ulegania sędzi medialnym doniesieniom, uznając że argument jest mocno nietrafiony i niestosowny. [więcej]
wandea, 14.02.2017 14:46|czytane: 1695 razy|20 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kibice KAHLPN nie może Was tam zabraknąć! Ostatnia kolejka
Ostatnia kolejka KAHLPN  w Szkole Podstawowej nr 1 w Kutnie w najbliższą niedzielę. Zapraszamy do kibicowania.

9:00- HURT-PAP-EGOLIT - PROSTO TEAM

9:50- DZPG - LOMBRAD WARSZAWSKI

10:40- LIBERO - STREET BOYS

11:30- EXPOM - WŁADCY PÓŁNOCY [więcej]
redaktor, 14.02.2017 20:38|czytane: 522 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Nasze dziewczyny najlepsze!
W niedzielę drużyna KKS Pro Basket Kutno podejmowała zespół UKS Basket Aleksandrów Łódzki. Spotkanie odbyło się w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 9 w Kutnie i zakończyłowygraną kutnianek 76:22 (24:4,16:5,21:2,15:11).

Nasze dziewczyny najlepsze!, ./upload/articles_pakiety/32895/01_obraz.jpg
Nasze dziewczyny najlepsze!, ./upload/articles_pakiety/32895/02_obraz.jpg
Nasze dziewczyny najlepsze!, ./upload/articles_pakiety/32895/03_obraz.jpg


Więcej zdjęć

Dziewczęta od początku spotkania dominowały nad rywalkami z Aleksandrowa Łódzkiego. W drużynie kutnowskiej punktowało aż 10 zawodniczek. Dziewczyny grały zespołowo i efektownie. Wiele punktów zostało zdobytych po dobrze wyprowadzonym szybkim ataku. Na szczególne wyróżnienie zasługuje gra Weroniki Zalewskiej, która zapisała na swoim koncie double-double, oraz Gabrieli Nadolskiej, Mileny Budner i Wiktorii Kacperskiej. Następne spotkanie dziewczęta rozegrają w niedzielę, 19 lutego w Łodzi z drużyną miejscowego Widzewa.
[więcej]
redaktor, 14.02.2017 20:24|czytane: 928 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Radni miejscy podjęli uchwałę o nowym ustroju szkół
[więcej]
redaktor, 14.02.2017 19:55|czytane: 731 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Dzielnicowi w gminie Kutno uratowali mężczyznę
Dwaj dzielnicowi uratowali zdrowie, a być może nawet i życie 58-letniemu mężczyźnie. Spostrzegawczość i szybkość działania st.asp. Krystiana Marca oraz st. asp. Roberta Kędziory pozwoliły uniknąć tragedii. Policjanci interweniowali na polu w Grabkowie w gminie Kutno. 

Dzielnicowi w gminie Kutno uratowali mężczyznę, ./upload/articles_pakiety/32887/01_obraz.jpg
Dzielnicowi w gminie Kutno uratowali mężczyznę, ./upload/articles_pakiety/32887/02_obraz.jpg


Spieszenie z pomocą to kwintesencja pracy policjanta. W każdym razie tak powinno być. Pomaganie innymi wymaga czasem odwagi, trzeba być dzielnym i czujnym.

- Dzielnicowym jestem jak najbardziej, a czy dzielnym to już niech oceniają mieszkańcy gminy Kutno w której pracuję od prawie 10 lat :) Co do naszej interwnecji - to tylko pomoc skierowana w stronę człowieka. Uważam, że każdy z nas,niezależnie od pełnionej funkcji powinien jednakowo reagować na krzywdę ludzką. Fajnie, że udało się pomóc - komentuje st.asp. Krystian Marzec.

Do zdarzenia doszło w piątek 10 lutego. Kutnowscy dzielnicowi ok. godz. 14.00 podczas obchodu w Grabkowi zwrócili uwagę na znajdującą się daleko w  polu dziwnie wyglądającą bryłę kształtem przypominającą postać ludzką. Jak się okazało był to mężczyzna z bardzo poważnym złamaniem nogi. Ranny trząsł się z zimna i nie mógł się ruszyć. [więcej]
pismak, 14.02.2017 15:21|czytane: 1379 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Walentynki z przymrużeniem oka: I Love Widzew
Kilka dni przed Walentynkami na placu Piłsudskiego w Kutnie stanął uwielbiany przez mieszkańców napis "I love KUTNO" - piszą do eKutno.pl  fani Widzewa. - 14 lutego tuż po północy nieznane osoby podmieniły jednak litery wyrażające obiekt uczuć mieszkańców. Tego co od lat i tak było oczywiste dziś wszyscy spacerujący w centrum naszego miasta mają potwierdzenie... Kutno kocha WIDZEW! :)

Walentynki z przymrużeniem oka: I Love Widzew

Świetny pomysł! My zamieniamy napis na Kochamy Psy i Koty! Piszemy po polsku, żeby zrozumiały :) [więcej]
redaktor, 14.02.2017 15:50|czytane: 1753 razy|10 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Tymczasowa siedziba remontowanej szkoły muzycznej w budynkach "Piątki"
Na najbliższe dwa, trzy lata budynek po Szkole Podstawowej nr 5 w Kutnie, która zostanie od września przeniesiona do Gimnazjum nr 3,  zostanie tymczasową siedzibą Państwowej Szkoły Muzycznej. Powodem przeniesienia PSM jest zapowiadany generalny remont szkoły w Parku Wiosny Ludów. Taką informację na dzisiejszej sesji nadzwyczajnej Rady Miasta Kutna przekazał Zbigniew Wdowiak, wiceprezydent Kutna.

[więcej]
redaktor, 14.02.2017 15:19|czytane: 943 razy|22 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Na Walentynki Randka w ciemno
Dziś w Gimnazjum nr 1 Kutnie zapanowała walentynkowa atmosfera. Oprócz poczty i serduszkowych dekoracji, w szkole pojawiły się zapakowane książki. Każda ozdobiona była serduszkami i etykietką Randka w ciemno.

Na Walentynki Randka w ciemno, ./upload/articles_pakiety/32890/01_obraz.jpg
Na Walentynki Randka w ciemno, ./upload/articles_pakiety/32890/02_obraz.jpg
Na Walentynki Randka w ciemno, ./upload/articles_pakiety/32890/03_obraz.jpg


Tego dnia biblioteka szkolna „zawędrowała” na korytarz, gdzie można było wypożyczyć ale... nie wiadomo co. Zainteresowanie uczniów akcją przerosło nasze oczekiwania. Po pierwszej przerwie trzeba było zapakować więcej książek. Ogółem w ciągu trzech przerw wypożyczono 55 książek. Mamy nadzieję, że choć część z nich zainteresuje młodych czytelników. Była to także promocja bookcrossingu gdyż część zapakowanych woluminów pochodziła właśnie z tej akcji. Wszystkim wypożyczającym życzymy miłej lektury. [więcej]
pismak, 14.02.2017 15:44|czytane: 530 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
eKuchnia z Kliniką Dietetyka w Kutnie. Dziś o lodówce :)
Jak używać lodówki do przechowywania wartości, a nie trucizny

Okazuje się, że przechowywanie jedzenia nie jest dla nas tak oczywiste jak by się mogło wydawać. Mnóstwo produktów ulega procesom, których w ogóle nie bierzemy pod uwagę podczas ich przechowywania. W gruncie rzeczy od tego rownież zależy nasze zdrowie i trwałość przechowywanych, a następnie spożywanych produktów. Każda część lodówki rządzi się swoimi temperaturami i to właśnie do nich powinniśmy dopasować kolejność układania.

eKuchnia z Kliniką Dietetyka w Kutnie. Dziś o lodówce :), ./upload/articles_pakiety/32392/01_obraz.jpg


Żeby było w miarę jasno, postarałem się poukładać wszystko „na półkach”.

Najwyższa półka:
Tu przechowujemy dżemy, konfitury, mleko, kefir czy maślankę. Dobre bakterie fermentują w wyższych temperaturach, w niższych przeważają bakterie gnilne.

Środkowa półka:
Tu przechowujemy produkty o najkrótszej trwałości takie jak wędliny, sery ( białe i żółte ). Używaj do tego papieru śniadaniowego, a nie folii aby spowolnić procesy gnilne oraz utratę smaku i aromatu. Na tej półce przechowujemy również szczelnie zamknięte zupy i gotowe dania. [więcej]
redaktor, 14.02.2017 16:05|czytane: 435 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Nowy szef Ogniwa Patrolowo - Interwencyjnego w Kutnie
Wczoraj Komendant Powiatowy Policji w Kutnie nadkom. Krzysztof Szymański wręczył akt mianowania nowemu Kierownikowi Ogniwa Patrolowo - Interwencyjnego asp.sztab. Sylwestrowi Stangreciakowi, życząc samych sukcesów i satysfakcji z pracy na nowym stanowisku służbowym.

Nowy szef Ogniwa Patrolowo - Interwencyjnego w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/32886/01_obraz.jpg
Nowy szef Ogniwa Patrolowo - Interwencyjnego w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/32886/02_obraz.jpg


Nowy kierownik służbę w Policji rozpoczął w 1992 roku. Wcześniej służbę pełnił w Komendzie Powiatowej Policji w Łęczycy również na stanowisku kierownika Ogniwa Patrolowo -Interwencyjnego. [więcej]
wandea, 14.02.2017 15:03|czytane: 1062 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Którędy do świata czyli spektakl Akademii Inicjatyw Młodzieżowych
„Krok do kwadratu” to słowno-muzyczny spektakl przygotowany przez  Akademię Inicjatyw Młodzieżowych, który ma zachęcić młodych ludzi, zarówno dzieci jak i starszą młodzież, żeby nie bali się wyrażać siebie. O tym, że dobrze jest być kreatywnym, pełnym pomysłów i otwartości na świat. I o tym, którędy młodzi próbują dostać się do tego świata i co ich tam spotyka. Na spektakl „Krok do kwadratu” zapraszamy do Kutnowskiego Domu Kultury już 2 marca, o  godz.18.00. Bilet 10 zł.

Którędy do świata czyli spektakl Akademii Inicjatyw Młodzieżowych, ./upload/articles_pakiety/32885/01_obraz.jpg


Spektakl AIM jest próbą znalezienia własnego miejsca w świecie, swojego „kwadratu”, swojej indywidualnej przestrzeni, w której można się realizować i po prostu żyć.

Dzięki tajemniczym drzwiom, które w spektaklu przekracza młody człowiek, trafia on do świata ludzi bezdomnych, a także w przestrzeń bezwzględnej korporacji oraz do rzeczywistości wirtualnej. W każdym z tych miejsc będzie próbował się odnaleźć. A wszystko to z „puszczeniem oczka” w stronę widza. Bezdomni, korposzczury, wirtualni? A może… luzacy, poukładani, wyłączeni? Widzu, złap naszą energię, jak rodzaj żaru, przenieś ją w ramy własnej percepcji i sam zdefiniuj.- nawołują twórcy spektaklu. [więcej]
kultura, 14.02.2017 15:08|czytane: 299 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Nie chcem, ale muszem. Rada Miasta Kutna przyjmie dziś uchwałę o nowej sieci szkół
Dziś na nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Kutna zwołanej na wniosek prezydenta w porządku obrad znajduje się tylko jeden punkt, uchwała w sprawie projektu dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego.

Nie chcem, ale muszem. Rada Miasta Kutna przyjmie dziś uchwałę o nowej sieci szkół , ./upload/articles_pakiety/32882/01_obraz.jpg


Radni miejscy długo się "bronili", ale uchwałę trzeba przyjąć, w połowie grudnia 12 głosami "za" i 2 przeciwnymi przyjęli stanowisko w sprawie reformy oświaty w Polsce wyrażające sprzeciw i wątpliwości związane z pomysłem polskiego rządu na likwidację gimnazjów. O tym pisaliśmy TUTAJ. Rada Powiatu w Kutnie już taką podjęła.

Z wnioskiem o wyrażenie sprzeciwu Rady Miasta Kutna wystąpił wówczas Mariusz Kozarski prezes Międzygminnego Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego. Przypominamy, że trwa zbieranie podpisów  pod referendum. Pod wykazem obywateli popierających wniosek o poddanie pod referendum ogólnokrajowe sprawy reformy oświaty można składać podpisy w siedzibie Związku Nauczycielstwa [więcej]
wandea, 14.02.2017 08:24|czytane: 1714 razy|17 komentarzy|komentuj|czytaj cały
150 dębów na 150-lecie Powiatu Kutnowskiego
Zarząd Powiatu w Kutnie wprowadza w życie pomysły uczczenia 150. rocznicy powstania powiatu kutnowskiego. Jednym z nich jest posadzenie 150 dębów w różnych częściach powiatu.

150 dębów na 150-lecie Powiatu Kutnowskiego, ./upload/articles_pakiety/29819/05_obraz.jpg
150 dębów na 150-lecie Powiatu Kutnowskiego, ./upload/articles_pakiety/29819/06_obraz.jpg


Do końca lutego firmy mogą składać oferty w starostwie na przygotowanie i dostarczenie 200 sadzonek drzew. Powiat posadzi drzewa od 20 marca do końca roku. Zarząd ma już doświadczenie w tej kwestii w ubiegłym roku w kwietniu władze samorządowe i urzędnicy sadzili drzewa przed budynkami starostwa. [więcej]
wandea, 13.02.2017 19:27|czytane: 1122 razy|22 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czytelnicy pytają: Dlaczego w gminach nie ma żłobków publicznych?
- Dlaczego w powiecie kutnowskim jest tylko jeden żłobek publiczny? Matka wraca do pracy  i co ma zrobić z dzieckiem jeśli w rodzinie nie ma dyspozycyjnej osoby? Niedługo po wakacjach dotknie mnie ten problem i zastanawiałam się, dlaczego przy takiej liczbie przedszkoli, w naszym powiecie jest tylko jeden żłobek publiczny. Czy mieszkając w jednej z gmin powiatu kutnowskiego mamy szansę na miejsce w żłobku w Kutnie? - pyta zapobiegliwy tata małej Magdy z powiatu kutnowskiego.

Czytelnicy pytają: Dlaczego w gminach nie ma żłobków publicznych?, ./upload/articles_pakiety/32878/01_obraz.jpg


Rzeczywiście Czytelnik ma rację gminy raczej nie organizują żłobków. A powód jest bardzo prozaiczny, to znaczny wydatek dla budżetu. Jak się dowiadujemy jeśli w kutnowskim żłobku pozostają wolne miejsca, to na podstawie umów miasta z wójtami  mogą takie miejsca zająć dzieci z gmin. Kutnowski żłobek funkcjonuje przy Przedszkolu Miejskim nr 16 na ulicy Wilczej. Umowy regulują przepływy finansów między budżetami gminnym i miejskim.

Jest też inne wyjście, a mianowicie złożenie wniosku do gminy o przyznanie opiekunki dziecięcej.

Opiekunka pracująca w żłobku to osoba, która zawodowo zajmuje się dziećmi do trzeciego roku życia. Do jej podstawowych zadań należy sprawowanie opieki nad dziećmi, pielęgnowanie ich oraz dbanie o prawidłowy rozwój i bezpieczeństwo. Natomiast dziennym opiekunem dzieci, z którym wójt czy burmistrz zawiera umowę może być praktycznie każdy, byle nie był karany i pozbawiony władzy rodzicielskiej.  Oczywiście sprawdzane są warunki mieszkaniowe, odbywa się wywiad środowiskowy i trzeba przejść szkolenie. [więcej]
wandea, 13.02.2017 17:57|czytane: 839 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czytelnicy pytają: Na jakim etapie są postępowania w sprawie innych kutnowskich policjantów?
Po publikacji relacji z pierwszej rozprawy Łukasza K. byłego policjanta na redakcyjnej poczcie pojawiły się pytania o postępowania innych policjantów z kutnowskiej komendy, którym w ubiegłym roku delikatnie mówiąc, powinęła się noga.

- Co dalej w sprawie policjanta, który miał się posługiwać sfałszowanym dyplomem ukończenia studiów? Czy wiadomo już z jakiej broni strzelano do sadownika z Podczach? - pyta pan Mirosław z Kutna. 

Jeśli chodzi o pierwsze zdarzenie, w październiku ubiegłego roku podczas weryfikacji dokumentów złożonych przez jednego z funkcjonariuszy dochodzeniówki została ujawniona rozbieżność, co do okresu odbywania studiów wyższych i uzyskania dyplomu. 30 października ub. r. nadkom. Krzysztof Szymański komendant KPP Kutno powiadomił Prokuraturę Rejonową w Kutnie, Wydział Kontroli KWP oraz Biuro Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji Wydział w Łodzi. Prokuratura w Kutnie została wyłączona z prowadzenia postępowania i Prokuratura Okręgowa w Łodzi zleciła postępowanie Prokuraturze w Łęczycy i ta ustali czy śledczy posługiwał się fałszywym dyplomem.

- Prowadzimy śledztwo w tej sprawie, zebraliśmy materiał dowodowy, przesłuchaliśmy świadków, do przesłuchania pozostał nam jeszcze policjant, którego dotyczy zawiadomienie. Do końca lutego zakończymy postępowanie- informuje Monika Piłat Prokurator Rejonowa w Łęczycy.

W sprawie Łukasza M., na którym ciążą zarzuty zabójstwa 36-letniego Cezarego S. z Podczach, znalezionego w samochodzie w strzegocińskim lesie z 5 ranami postrzałowymi i jedną kłutą oraz paserstwa akcyzowego to jak mówi Krzysztof Kopania, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi, [więcej]
wandea, 13.02.2017 15:37|czytane: 2475 razy|22 komentarzy|komentuj|czytaj cały
To był żart a nie groźba. Ruszył proces byłego policjanta z kutnowskiej komendy
W czwartek 9 lutego w Sądzie Rejonowym w Kutnie ruszył proces Łukasza K. byłego policjanta z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie oskarżonego o groźby karalne wobec kolegów z pracy. Oskarżony miał grozić "Związkowcowi" i "Kochankowi" tym, że dostaną "plombę w zęby" jeśli okaże się, że zeznali nieprawdę lub niekorzystnie dla Łukasza K. Groźby te Łukasz K. miał kierować na komendzie w obecności swojego ówczesnego przełożonego 6 października 2015 roku. Do tego dnia dysponował kartą dostępu, bywał na komendzie bez żadnego ograniczenia. Dopiero po tym zdarzeniu jego kartę wycofano z systemu i skończyły się wizyty u kolegów.

Przypomnijmy, na Łukaszu K. ciążą zarzuty nieumyślnego spowodowania śmierci 23 kwietnia 2015 r. na kutnowskiej komendzie - Marcina S., przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków. Śledztwo w tej sprawie umorzyła w zeszłym roku Prokuratura Okręgowa w Łodzi, jednak Sąd Rejonowy w Kutnie w październiku ubiegłego roku pozytywnie rozpatrzył  zażalenie i przekazał sprawę do ponownego rozpatrzenia i uzupełnienia postępowania. Nadal prowadzone są badania i ekspertyzy.

To był żart a nie groźba. Ruszył proces byłego policjanta z kutnowskiej komendy, ./upload/articles_pakiety/32873/01_obraz.jpg
To był żart a nie groźba. Ruszył proces byłego policjanta z kutnowskiej komendy, ./upload/articles_pakiety/32873/02_obraz.jpg
To był żart a nie groźba. Ruszył proces byłego policjanta z kutnowskiej komendy, ./upload/articles_pakiety/32873/03_obraz.jpg


Na  sprawę stawił się oskarżony z obrońcą, dwoje z czterech wezwanych świadków, dwóch innych nie stawiło się i usprawiedliwiło swoją nieobecność. Sędzia Maria Blanka Korowajska otworzyła przewód sądowy i prokurator Prokuratury Okręgowej Wojciech Zimoń odczytał akt oskarżenia. Następnie obszerne zeznania złożył Łukasz K., zgodził się również odpowiadać na pytania sędzi i prokuratora.

- 6 października w moje urodziny poszedłem do komendy. Mam tam szwagra, kolegów. Wszedłem do przełożonego przywitać się, nie pamiętam czy zamknąłem drzwi za sobą, przełożony wcześniej dzwonił do mojej mamy, żebym przychodził na komendę i nie został sam po tym zdarzeniu w kwietniu. Zapytał mnie co w mojej sprawie. Powiedziałem mu, że prokurator nie zgadza się na oglądanie akt, ale że w niedługim czasie  już będę mógł się z nimi zapoznać i wtedy dowiem się kto nagadał na mnie głupot,a wtedy dostanie plombę w zęby.  Mówiłem to z uśmiechem na twarzy. To był żart. Przełożony zapytał mnie kiedy to będzie, a ja powiedziałem że mój obrońca czeka na dyspozycje od pana prokuratora – mówił Łukasz K. - Nie wiedziałem wówczas kto jest świadkiem w prowadzonym postępowaniu przeciwko mnie, nie wszyscy koledzy, którzy pracowali ze mną zostali przesłuchani. Nie mogłem wtedy 6 października wiedzieć co kto zeznał. Nie użyłem słów Związkowiec i Kochanek. Kierownictwo KPP chciało za wszelką cenę spowodować abym nie wrócił do policji, to zdarzenie z groźbą było wymyślone i wyolbrzymione. W styczniu przeciw byłemu policjantowi ze Szczecina zostało wszczęte postępowanie o wykroczenie- posługiwanie się stopniem służbowym, tylko dlatego, że występował w mojej sprawie w postępowaniu administracyjnym o wydalenie mnie ze służby. Ten pan miał sobie przywłaszczyć stopień służbowy, w pismach posługiwał się stopniem, był w stanie spoczynku, w odpowiedziach KPP również kierownictwo posługiwało się tym stopniem. Ten były policjant zadzwonił na komisariat do Żychlina, bo tam jest prowadzone  to postępowanie i policjant w rozmowie przyznał, że nie doszło do wykroczenia, że kazał mu to zrobić Komendant Powiatowy Policji w Kutnie. Były policjant zapytał wówczas - skoro policja w Kutnie wie, że nie doszło do wykroczenia to czemu stawia zarzuty? Policjant z Żychlina odpowiedział, że tylko dlatego  że reprezentuje mnie.  W sprawie pana komendanta z Kutna toczy się postępowanie o fałszywe oskarżenie i przekroczenie uprawnień. Kierownictwo chciało zrobić krzywdę i wywierać wpływ na osoby trzecie, które chcą mi pomóc. Rozmowa z policjantem została nagrana i są tego dowody.

Następnie oskarżony odpowiadał na pytania prokuratora. Mówił między innymi jak często bywał na komendzie i jaka była reakcja przełożonego na jego słowa rzekomej groźby.

- Od zdarzenia w kwietniu 2015 roku bywałem na komendzie przynajmniej raz w tygodniu, przełożony uśmiechał się, nie użyłem słów Związkowiec i Kochanek, przełożony powiedział, żebym nie wyciągał pochopnych wniosków – dodał oskarżony.

Pokrzywdzony z kolei poinformował Sąd o tym, że o groźbie dowiedział się od przełożonego, który wezwał jego i kolegę, którego miała dotyczyć groźba i powiedział, żeby uważali na siebie gdyż był Łukasz K. i powiedział, że wkrótce będzie zapoznawał się z materiałami zebranymi  w śledztwie i jeśli mu się coś w zeznaniach nie spodoba to „Związkowiec i Kochanek dostaną po twarzy i nic tego nie będzie bo to prywatka”. Uzasadnił dlaczego użycie tych sformułowań wskazało akurat na niego i kolegę z pracy. [więcej]
wandea, 12.02.2017 13:22|czytane: 4410 razy|66 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W Żychlinie Wieczór Żydowski
Już dzisiaj serdecznie zapraszamy do Żychlińskiego Domu Kultury do wspólnego świętowania Dnia Kobiet na spektaklu p.t "Suita żydowska" na motywach opowiadania Szaloma Asza "Kantor i jego chórzyści" w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej.

W Żychlinie Wieczór Żydowski, ./upload/articles_pakiety/32881/01_obraz.jpg


Zapraszamy na wieczór pełen wrażeń 5 marca o godzinie 17.00.Bilety w cenie 10 złotych do nabycia w sekretariacie Żychlińskiego Domu Kultury. Więcej informacji pod numerem 24 351 20 57. [więcej]
kultura, 13.02.2017 14:35|czytane: 781 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Samoróbka - warsztaty w ramach Festiwalu Nowe Brzmienia Nowe Media
Zapraszamy dzieci i młodzież na niezwykłe wydarzenie, jakim będą warsztaty z twórcą legendarnej grupy  "Małe Instrumenty".  Zajęcia poświęcone będą  budowaniu instrumentów muzycznych i poznawaniu ogólnych prawideł dotyczących powstawaniu instrumentów. Każdy, kto zbuduje instrument, będzie go mógł zabrać ze sobą. Na zajęcia od 8 lat wzwyż zapraszamy 18 marca o godz. 12.00 w Kutnowskim Domu Kultury.

Samoróbka - warsztaty w ramach Festiwalu Nowe Brzmienia Nowe Media, ./upload/articles_pakiety/32880/01_obraz.jpg


Małe Instrumenty to grupa artystyczna koncentrująca się na poszukiwaniach dźwiękowych w sferze małych instrumentów. Instrumentarium określające zakres tych brzmieniowych eksperymentów to wciąż poszerzająca się grupa profesjonalnych instrumentów niewielkich rozmiarów, dźwiękowych zabawek, kuriozalnych wynalazków muzycznych i całej masy drobiazgowych przedmiotów wydających dźwięki. W ten sposób konstruowana muzyka eksponuje niepowtarzalny charakter barw, czasem piękny i kunsztowny, czasem zaskakujący i odkrywczy, a czasem ujawnia ułomności brzmienia i cieszy ograniczeniami. To oznacza, ze zespół zawsze staje przed koniecznością poszukiwania nowych rozwiązań. [więcej]
kultura, 13.02.2017 14:09|czytane: 327 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W Szóstce bawią się i uczą jednocześnie
W Szkole Podstawowej nr 6 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Kutnie, w ramach Kutnowskich Grantów Oświatowych „Sięgaj, gdzie wzrok nie sięga” realizowane są zajęcia: „Gry i zabawy matematyczne” w klasie II a realizuje Wanda Baranowska i „Poznaję szachy, gry i zabawy matematyczne” w klasie IIb- Dorota Kawka. Na cotygodniowych spotkaniach uczniowie poznają zasady gier planszowych takich jak Szachy, Warcaby, Chińczyk, Tangram, Domino. Zajęcia te dostarczają dzieciom dużo radości, zadowolenia bo są zabawą, a jednocześnie uczą. To sprawia, że wszyscy chętnie biorą w nich udział.

W Szóstce bawią się i uczą jednocześnie, ./upload/articles_pakiety/32879/01_obraz.jpg
W Szóstce bawią się i uczą jednocześnie, ./upload/articles_pakiety/32879/02_obraz.jpg
W Szóstce bawią się i uczą jednocześnie, ./upload/articles_pakiety/32879/03_obraz.jpg


A dlaczego warto uczyć dzieci gry w szachy, warcaby i inne gry planszowe?
Odpowiedź jest prosta. Granie w Szachy sprzyja wszechstronnemu rozwojowi dziecka, kształci pamięć, umiejętność abstrakcyjnego i logicznego myślenia, rozwija wyobraźnię przestrzenną, wpływa też na rozwój intelektu, zwiększa aktywność umysłową, rozbudza twórcze zdolności. Wbrew pozorom i obiegowym opiniom wszystkie te gry zawierają wiele elementów wychowawczych. Ucząc odwagi i odpowiedzialności za własne decyzje. Młody adept królewskiej gry staje się bardziej cierpliwy, wytrwały i  w pełni panuje nad sobą. Szachy uczą pokory i stosowania zasad fair play. Wykształcone w ten sposób cechy umysłu i charakteru objawiają się nie tylko przy szachownicy. Efekty widać też w edukacji dziecka. [więcej]
redaktor, 13.02.2017 11:31|czytane: 543 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
eKuchnia: Chleb z kaszy gryczanej
Smaczny i zdrowy chleb z kaszy gryczanej jest niezwykle prosty do zrobienia. Może być nieodzownym elementem w diecie bezglutenowej. Co ciekawe jest to chleb z kaszy, a nie z mąki! Nie ma w nim również drożdży.

eKuchnia: Chleb z kaszy gryczanej, ./upload/articles_pakiety/32877/01_obraz.jpg


Kasza gryczana jest bardzo wartościowa. Ma wielu zwolenników nie tylko ze względu na skład ale też charakterystyczny smak. Jest dobrym źródłem rutyny, kwercetyny, pelargonidyny, procyjanidyny oraz witamin z grupy B, zwłaszcza niacyny, kwasu foliowego i witaminy B6. Dzięki temu działa bardzo korzystnie na układ krążenia: zmniejsza stężenie cholesterolu we krwi, powoduje wzrost lipoprotein o dużej gęstości (HDL) oraz poprawia wytrzymałość naczyń krwionośnych. Zawarte w gryce składniki mineralne tj. żelazo, magnez, miedź i fosfor są pomocne w obniżaniu ciśnienia krwi. Warto też wspomnieć o wysokiej, jak na produkt roślinny, zawartości białka, która może wynosić od 10 do 16 proc.Kasza gryczana poprawia przemianę materii, dlatego świetnie sprawdza się w diecie osób odchudzających się.

Gryka ceniona jest za działanie przeciwnowotworowe i przeciwbakteryjnie, wspomaga odporność organizmu oraz reguluje gospodarkę hormonalną. Ponadto pomaga w regulowaniu glukozy we krwi. Co ważne, kasza gryczana nie zakwasza organizmu i nie zawiera glutenu. [więcej]
redaktor, 13.02.2017 09:21|czytane: 748 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
35. sesja Rady Powiatu w Kutnie ze sprawozdaniami
22 lutego o godz. 10:00 odbędzie się 35. sesja Rady Powiatu w Kutnie.

35. sesja Rady Powiatu w Kutnie ze sprawozdaniami, ./upload/articles_pakiety/32393/01_obraz.jpg


Na niej zostaną przedstawione: Informacja o stanie bezpieczeństwa pożarowego na terenie powiatu kutnowskiego w 2016 roku. Sprawozdanie z działalności Komendy Powiatowej Policji w Kutnie oraz informacja o stanie bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie powiatu kutnowskiego w 2016 roku oraz Sprawozdanie Starosty Kutnowskiego z działalności Komisji Bezpieczeństw i Porządku za rok 2016 rok.

Radni zmienią uchwałę o Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Kutnowskiego na lata 2017 – 2020, wprowadzą zmiay w budżecie powiatu na 2017 rok, ustalą zasady reprezentacji Powiatu Kutnowskiego w Związku Powiatów Województwa Łódzkiego.
[więcej]
redaktor, 13.02.2017 09:10|czytane: 951 razy|9 komentarzy|komentuj|czytaj cały
XXXIX Konkurs Recytatorski im. Janusza Korczaka Pięknie być człowiekiem
Książnica Płocka im. Władysława Broniewskiego oraz Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Stefana Żeromskiego w Kutnie zapraszają dzieci i młodzież do udziału w XXXIX Konkursie Recytatorskim im. Janusza Korczaka „Pięknie być człowiekiem".

XXXIX Konkurs Recytatorski im. Janusza Korczaka Pięknie być człowiekiem, ./upload/articles_pakiety/32313/01_obraz.jpg


Głównym celem konkursu jest kształtowanie poprzez literaturę wartościowych i wrażliwych postaw, pokazywanie potęgi wyobraźni, która daje początek wszelkiej twórczości. Tematem tegorocznego konkursu jest książka i biblioteka oraz ich rola w życiu człowieka.

Zgodnie z regulaminem Konkursu najlepszych recytatorów wyłonionych we wstępnych eliminacjach przeprowadzonych na terenie szkół, bibliotek i domów kultury można zgłaszać do 27 marca br.  na adres Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna Oddział dla Dzieci i Młodzieży ul. Wojska Polskiego 5 99-300 Kutno.

Eliminacje rejonowe odbędą się w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży MiPBP w Kutnie wg poniższego planu:
24.04.2017 (poniedziałek) – godz.10:00 - I gr. wiekowa (szkoły podstawowe: kl. I-III)
25.04.2017 (wtorek) – godz.10:00 - II gr. wiekowa (szkoły podstawowe: kl. IV-VI)
26.04.2017 (środa) – godz.10:00 - III gr. wiekowa (gimnazja: kl. I-III). [więcej]
kultura, 13.02.2017 08:55|czytane: 353 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
KAHLPN sezon 2016/2017 II Liga Podsumowanie
Zakończenie KAHLPN odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 1 w Kutnie 5 marca od godziny 8:00.
Zapraszamy zawodników i kibiców.


Drużynowo- awans do I Ligi:
I miejsce- FC WIESZCZYCE
II miejsce- RADIOAKTYWNI ŁANIĘTA
III miejsce- YOUNG BOYS KUTNO

MVP:
Tomczak Przemysław RADIOAKTYWNI

Najlepszy bramkarz:
Weber Adrian RADIOAKTYWNI

Najlepsza piątka sezonu:
- Weber Adrian RADIOAKTYWNI
- Tomczak Przemysław RADIOAKTYWNI
- Szczygielski Michał FC WIESZCZYCE
- Kubiak Jakub YOUNG BOYS
- Tomes Paweł FC GLEDZIANÓW
[więcej]
redaktor, 11.01.2017 09:19|czytane: 748 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Ja- Młody Obywatel. Wizyta uczniów w Urzędzie Miasta Kutna
W ramach realizacji grantu oświatowego „Ja- Młody Obywatel” , uczniowie oddziału 3 g wraz z wychowawczynią  Agnieszką Ciesielską spotkali się z Joanną Podemską- Przewodniczącą Komisji Edukacji, Kultury, Sportu i Informacji Rady Miasta Kutna. Dzieci zdobyły wiele informacji, spotkały ważne osoby pracujące w Urzędzie Miasta.

Ja- Młody Obywatel. Wizyta uczniów w Urzędzie Miasta Kutna, ./upload/articles_pakiety/32395/01_obraz.jpg
Ja- Młody Obywatel. Wizyta uczniów w Urzędzie Miasta Kutna, ./upload/articles_pakiety/32395/02_obraz.jpg
Ja- Młody Obywatel. Wizyta uczniów w Urzędzie Miasta Kutna, ./upload/articles_pakiety/32395/03_obraz.jpg


Jacek Boczkaja -Zastępca prezydenta miasta  pokazał im ważny dokument, jakim jest budżet miasta. Następnie Artur Kotliński - Skarbnik miasta, opowiedział nam jakie inwestycje będą realizowane w najbliższym czasie w naszym mieście. O swojej pracy opowiedzieli także Jacek Korowajski - Sekretarz miasta, Jarosław Kotliński -Naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu oraz Grzegorz Chojnacki- Przewodniczący Rady Miasta.
Na zakończenie wizyty uczniowie zadali kilka pytań radnej Podemskiej i dowiedzieli się jaką rolę spełnia Rada Miasta Kutna. [więcej]
redaktor, 13.02.2017 08:34|czytane: 937 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Uczniowie Gimnazjum z Żychlina mistrzami powiatu w piłce siatkowej szkół gimnazjalnych
W ubiegłym tygodniu w hali sportowej Zespołu Szkół Nr 1 w Żychlinie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Siatkowej Dziewcząt i Chłopców szkół gimnazjalnych. Po trzy najlepsze szkolne drużyny wyłonione w drodze eliminacji walczyły o tytuł mistrza powiatu. Wśród dziewcząt były to: Gimnazjum Żychlin, Gimnazjum Nr 2 Kutno i Gimnazjum Łanięta. Rywalizacja chłopców toczyła się pomiędzy reprezentacjami Gimnazjum Nr 3 Kutno, Gimnazjum Ostrowy oraz Gimnazjum Żychlin.

Uczniowie Gimnazjum z Żychlina mistrzami powiatu w piłce siatkowej szkół gimnazjalnych, ./upload/articles_pakiety/32863/01_obraz.jpg
Uczniowie Gimnazjum z Żychlina mistrzami powiatu w piłce siatkowej szkół gimnazjalnych, ./upload/articles_pakiety/32863/02_obraz.jpg
Uczniowie Gimnazjum z Żychlina mistrzami powiatu w piłce siatkowej szkół gimnazjalnych, ./upload/articles_pakiety/32863/03_obraz.jpg


Tytuły mistrzowskie zarówno w wśród dziewcząt jak i chłopców zdobyli po raz kolejny uczniowie Gimnazjum z Żychlina (chłopcy po raz dziewiąty w ciągu ostatnich dziesięciu lat) i to oni reprezentować będą powiat kutnowski w turniejach półfinałowych mistrzostw powiatu (dziewczęta   
w Skierniewicach a chłopcy w Rawie Mazowieckiej).

Wyniki dziewcząt:
Gimnazjum Nr 2 Kutno – Gimnazjum Żychlin   0 : 2   (4 : 25, 10 : 25)
Gimnazjum Łanięta – Gimnazjum Nr 2 Kutno  1 : 2 (25 : 20, 14 : 25, 14 : 16)
Gimnazjum Żychlin – Gimnazjum Łanięta        2 : 0     (25 : 9, 25 : 7)

[więcej]
redaktor, 13.02.2017 08:48|czytane: 454 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czytelnicy pytają: Ile wydają gminy Żychlin i Krośniewice na promocję w mediach?
W połowie stycznia podawaliśmy wydatki samorządów powiatowego i miejskiego na promocję i ogłoszenia w mediach. TUTAJ Dziś na prośbę z wpisu Czytelnika pod tym artykułem publikujemy koszty promocji gminy Żychlin i Krośniewice. 

Czytelnicy pytają: Ile wydają gminy Żychlin i Krośniewice na promocję w mediach?, ./upload/articles_pakiety/32797/01_obraz.jpg


Jak informuje burmistrz Julianna Barbara Herman Gmina Krośniewice na te zadania przeznaczyła następujące kwoty:
Polska Press sp. z o.o. Dziennik Łódzki 1599, 21 zł
iMedia s.c KCI 3 286, 56 zł
For Press Powiatowe Życie Kutna 3 690 zł

Natomiast burmistrz Gminy Żychlin Grzegorz Ambroziak poinformował, że w ubiegłym roku wydawał Informator Nowe Echo Żychlina , którego druk kosztował 13 611, 99 zł. [więcej]
redaktor, 13.02.2017 08:13|czytane: 739 razy|10 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zjawisko światowej kultury, niewinna dziewczynka z maską cynizmu czyli Janusz Głowacki w Kutnie
W środę Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kutnie gościła człowieka o wyjątkowych talentach, pisarza, dramaturga, ale też scenarzystę, felietonistę i eseistę - Janusza Głowackiego. 

79-letni gość biblioteki urodził się w Poznaniu, studiował aktorstwo w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie oraz historię i filologię polską na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie ukończył polonistykę. Zadebiutował w  1960 roku w Almanachu Młodych opowiadaniem pod tytułem Na plaży. Od 1983 mieszka w Nowym Jorku.

Licznie zgromadzona publiczność uczestniczyła w rozmowie Krystiana Nehrebeckiego z szacownym gościem. Nehrebecki to aktor po PWST w Krakowie, od roku 2012 do 2016 dyrektor Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie, a obecnie właściciel Agencji Nehrebeccy.

Oto fragmenty rozmowy z autorem Good night Dżerzi, Z głowy, Polowania na karaluchy czy Przyszłem czyli jak pisałem scenariusz o Lechu Wałęsie dla Andrzeja Wajdy.

Zjawisko światowej kultury, niewinna dziewczynka z maską cynizmu czyli Janusz Głowacki w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/32853/05_obraz.jpg
Zjawisko światowej kultury, niewinna dziewczynka z maską cynizmu czyli Janusz Głowacki w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/32853/08_obraz.jpg
Zjawisko światowej kultury, niewinna dziewczynka z maską cynizmu czyli Janusz Głowacki w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/32853/16_obraz.jpg


KN: Skąd Janusz Głowacki wziął się w europejskim świecie kultury? Ile płaszczyzn ma zjawisko Janusz Głowacki? O tym będziemy rozmawiać. Ty będziesz cebulą, a ja będę się obierał po trochu. Uciekaliście z mamą z Warszawy, a po tem była wyjątkowa szkoła-gimnazjum, do której chodziły wielkie postacie polskiej kultury. Pamiętasz kto?

JG: Nie pamiętam. (śmiech publiczności)
KN: Podpowiem Ci. 
JG: Bo masz zapisane.
KN: Geremek, Zapasiewicz, ze sportu Andrzej Strejlau, z medycyny Zbigniew Religa.
JG:Operował moją matkę, nieskutecznie.
KN: Co wspólnego Twoja mama miała z Czytelnikiem? Z Uniwersytetem?
JG: Matka była redaktorką, matka przynosiła mi książki, pisałem o tym w książce Z głowy. Jak byłem mały i miałem zapalenie płuc, matka czytała mi Prousta, ja zasypiałem, wtedy uznawała mnie za idiotę i poradziła, żebym został sprawozdawcą sportowym. Jak to opowiadam to nie wiem dlaczego sprawozdawcy są obrażeni.
KN: Twoje poczucie humoru jest niezwykle wysublimowane, zatem trzeba być bardzo czujnym...
JG: Jesteś czujny, myśmy tu przyjechali w strasznie trudnych warunkach na drodze, opowiadałem po drodze ten dowcip rosyjski. Opowiem i Państwu. Facet miał wypadek samochodowy i go wiozą sanitariusze karetką. Pyta ich gdzie mnie wieziecie? Do prosektorium. On mówi zaraz, zaraz ale ja jeszcze żyję. No tak, ale my jeszcze nie dojechaliśmy. Straszliwe tempo, które narzucił Krystian, chwilami zimno się robiło. 
KN: Półtorej godziny z Warszawy...
JG: Macierewicz pół godziny ... [więcej]
wandea, 12.02.2017 17:00|czytane: 1220 razy|9 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Konkurs PoemSklej na plastyczną interpretację wiersza polskiego poety współczesnego
Kutnowski Dom Kultury zaprasza uczniów szkół średnich województwa łódzkiego do udziału w konkursie plastycznym „PoemSklej” na interpretację jednego z dziesięciu wierszy polskich poetów współczesnych, w technice kolaż. W załączniku do regulaminu znajdują się wiersze, spośród których należy wybrać jeden i plastycznie go zinterpretować. Treść wiersza musi być elementem całej pracy. Termin upływa 17 lutego.

Konkurs ma zasięg wojewódzki i jest elementem XIII Festiwalu Złoty Środek Poezji Kutno 2017, który w tym roku odbędzie się już w kwietniu.

W konkursie przewidziano nagrody pieniężne, a nadesłane prace wykorzystane zostaną do działań miejskich, promujących polską poezję współczesną. [więcej]
kultura, 12.02.2017 18:10|czytane: 710 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wszystko wolno i cyrkowe figle
W dzisiejsze niedzielne przedpołudnie w Kutnowskim Domu Kultury odbyły się zajęcia dla wolnych dzieci i powolnych rodziców. Tym razem Tęczowo Fabryka zabawy zapewniła cyrkowe figle dla najmłodszych.

Wszystko wolno i cyrkowe figle, ./upload/articles_pakiety/32876/01_obraz.jpg
Wszystko wolno i cyrkowe figle, ./upload/articles_pakiety/32876/02_obraz.jpg
Wszystko wolno i cyrkowe figle, ./upload/articles_pakiety/32876/03_obraz.jpg


[więcej]
kultura, 12.02.2017 17:54|czytane: 699 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Hurt Pap Egolit AZS pierwszy w I Lidze KAHPLN
Hurt Pap Egolit AZS – Old Boys Amazonka Nijhof Wassink  4 : 3

Pankiewicz 2, Iwaniak, Kaliński – Grabowski, Mariusz Dłużniwski, samobój

Żółta kartka: Dariusz Jaśkiewicz (OB. Amazonka)

Protektor Tęcza – DZPG  0 : 6

Nowakowski 2, Matczak, Urbaniak, Gutarowski, Kajszczarek

Lombard Warszawski – Libero  2 : 2

Błaszczyk, Kruczkowski – Jarota Kudelski

Żółte kartki: Krzysztof Tadeusiak (Lombard Warszawski), Łukasz Koniuszy (Libero)

Street Boys – Expom  5 : 6

Kubicki 2, Ciszewski, Bączkowski, Bednarek – Witkowski 2, Tomczak 2, Brząkała, Szadkowski

Żółta kartka: Konrad Lisowski (Street Boys)
[więcej]
redaktor, 12.02.2017 17:51|czytane: 344 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Porażka z Asecco Gdynia
Dziś w Kutnie Polfarmex Kutno przegrał z Asseco Gdynia 64:80. W kwartach było 18-15;17-25;18-15; 11-25. Wkrótce fotoreportaż Cezarego Kucharczyka.
Dla Kutna punktowali: D. Wallace 6, D. Thompson 21, J. Jarecki 7, M. Sałasz 7, M. Gabiński 2, M. Fraser
12, S. Kowalczyk 2, Kobus 4, Grochowski 3

Porażka z Asecco Gdynia, ./upload/articles_pakiety/32872/01_obraz.jpg
Porażka z Asecco Gdynia, ./upload/articles_pakiety/32872/02_obraz.jpg
Porażka z Asecco Gdynia, ./upload/articles_pakiety/32872/03_obraz.jpg


Dla Gdyni punkty zdobyli: M. Ponitka 4, M. Konopatzki 5, K. Szubarga 19, Żołnierewicz 11, F. Matczak 5, M. Witliński 14, P. Szczotka 16, F. Put 5. [więcej]
redaktor, 11.02.2017 19:30|czytane: 1545 razy|13 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Światowy Dzień Chorego z Dr Clownem
Dziś w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym Sp.z o.o wolontariusze Fundacji Dr Clown z okazji Światowego Dnia Chorego rozśmieszali najmniejszych pacjentów. W akcji wzięła udział kutnowska młodzież.

Światowy Dzień Chorego z Dr Clownem, ./upload/articles_pakiety/32871/01_obraz.jpg
Światowy Dzień Chorego z Dr Clownem, ./upload/articles_pakiety/32871/02_obraz.jpg
Światowy Dzień Chorego z Dr Clownem, ./upload/articles_pakiety/32871/03_obraz.jpg
[więcej]
redaktor, 11.02.2017 18:45|czytane: 1131 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Czy tylko Polacy znęcają się nad zwierzętami? Krótki łańcuch i brak serca -obrońcy zwierząt we Wroczynach
Anglicy niechętnie trzymają w swoich domach psy, bo odpowiedzialność prawna jest spora. W Polsce pies często traktowany jest jako przedmiot lub zabawka dla dziecka, podobnie jak kot. Gdy zwierzak staje się zbędny, wywożony jest do lasu. Ostatnio obrońcy zwierząt odwiedzili Wroczyny w Gminie Kutno.

We Wroczynach za krótki łańcuch

Pracownicy Łódzkiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami otrzymali zgłoszenie o złym traktowaniu psów w jednym z gospodarstw we Wroczynach. Jak podaje jeden z kutnowskich portali, inspektorzy już na początku kontroli zauważyli, że mały psiak uwiązany został na bardzo krótkim łańcuchu. Także stan budy był fatalny. W asyście policji udało się wejść na teren gospodarstwa, gdzie znaleziono jeszcze dwa inne psiaki. Zwierzęta były niezaszczepione, miały utrudniony dostęp do wody i... zgodnie z polską tradycją fatalne budy.

Czy tylko Polacy znęcają się nad zwierzętami? Krótki łańcuch i brak serca -obrońcy zwierząt we Wroczynach, ./upload/articles_pakiety/32865/01_obraz.jpg
Czy tylko Polacy znęcają się nad zwierzętami? Krótki łańcuch i brak serca -obrońcy zwierząt we Wroczynach, ./upload/articles_pakiety/32865/02_obraz.jpg


- Wszystkie te niedociągnięcia to łamanie prawa. Wydaliśmy właścicielce stosowne zalecenia. Jeśli się do nich nie dostosuje, skierujemy do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa – powiedziała kutnowskiemu portalowi Amanda Chudek, prezes ŁTOnZ.

Od znajomych mieszkających we Wroczynach dowiedziałem się, że ludzie masowo mierzą łańcuchy (wymóg to 3 metry) i naprawiają dziurawe jak sito budy...

Angielskie maniery z psem w klatce

Wyspiarze kochają zwierzęta – głównie koty i... fretki. Koty są tam tak rozpieszczone, że nie interesują się myszami.
Na utrzymanie psa stać tych zamożniejszych, bo przepisy nakładają na właścicieli psów wiele kosztownych obowiązków, między innymi chipowanie. W 160-tysięcznym Telford  osiedlili się Polacy z naszych stron. Mieszkają tam już od kilka lat i doskonale poznali zwyczaje swoich sąsiadów.
- Z tymi kotami to Anglicy mają bzika – mówi pani Kamila. - Kotów cała masa, wielkie, małe. Koty te nie są jednak zainteresowane wyłapywaniem szczurów. W przeróżnych zakamarkach, parkach lub na otwartej przestrzeni można spotkać szczura wielkość kota domowego. [więcej]
redaktor, 10.02.2017 19:10|czytane: 1213 razy|14 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Upał, bezmyślność urzędnika i zadłużenie szpitala
Czy człowiek może poczuć się w konsystencji budyniu waniliowego, serka topionego lub innego smacznego acz płynnego zjawiska? Odpowiadam, tak może i... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Rewelacyjna Kapela Hanki Wójciak. Dziś zapraszamy na brzmienia marokańskich gimbrii
Wczoraj przed kutnowską publicznością w Centrum Teatru Muzyki i Tańca wystąpiła Kapela Hanki Wójciak. Zespół powstał w Krakowie, gra muzykę z pogranicza world music, folku, piosenki autorskiej.  Duża galeria zdjęć A dziś o godz.... [więcej]
Sport
"Jedynka" trzecia w ręczną w Orlikowej Lidze Mistrzów
We wtorek w Poddębicach odbył się turniej rejonowy w piłce ręcznej chłopców w ramach Orlikowej Ligi Mistrzów - Łódzkie Gra w Ręczną. W turnieju udział wzięła Szkoła Podstawowa nr 1 w Kutnie. W wyniku zaciętej i bardzo wyrównanej rywalizacji chłopcy z Jedynki... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Sprzedam 4,08 hektary POLE UPRAWNE Sprzedam POLE UPRAWNE = 4,08 hektary... [czytaj więcej]
Konkretna propozycja i konkretne zarobki!Warszawa Współpraca dla sympatycznej, uśmiechniętej, komunikatywnej i chętnej do pracy. Chcesz zarabiać w normalnej atmosferze, na uczciwych warunkach, dyskretnie, bezpiecznie i konkretnie? Jeśli tak t... [czytaj więcej]
Zawieszka Nieśmiertelnik Srebro +GRAWER Zdjęcia i Tekstu Idealny i modny prezent dla kobiety i mężczyzny. Wspaniały prezent na Imieniny, Urodziny, Rocznicę, Walnetynki, Dzień Kobiet, Mikołaja, oraz pod choinkę na Gwiazdkę Świąt Bożego Narodzenia... [czytaj więcej]
Kotki Oddam kotki w dobre ręce. Więcej informacji pod nr telefonu 602430567.... [czytaj więcej]
Monitoringi, alarmy Witam, oferuję usługę konfiguracji oraz montażu kamer, alarmów oraz innych systemów zabezpieczeń. Wykonuję również inne usługi informatyczne. Zapraszam.... [czytaj więcej]
Sprzedam biurko duże 210 cm / bardzo dobre wykonanie Mam do sprzedania duże biurko w bardzo dobrym stanie. Biurko ma ponad 1,5 metra i było robione na zamówieni a więc jest wykonane z bardzo dobrego materiału. Posiada wiele szuflad, miejsce na je... [czytaj więcej]
Fly High Production – Produkcja filmowa Firma Fly High Production to przede wszystkim profesjonalna produkcja filmów i innych form audiowizualnych, bazująca na najnowszych technologiach min zastosowaniu drona i innych technologii stabiliz... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
Odzież na sklepy, butiki, stragany Oferujemy odzież na sklepy, butiki, stragany w bardzo dobrej jakości z Niemiec i Włoch. U nas klient zamawia według osobistego zapotrzebowania (damskie, męskie, dziecięce,... [czytaj więcej]
samochód do ślubu wesele OFERUJĘ PAŃSTWU WYNAJEM LIMUZYNY AUDI w kolorze czarna perła. Samochód jest reprezentacyjny, idealny na tak wyjątkową uroczystość. Zaletą tego samochodu jest przestronne wnętrze i duży baga... [czytaj więcej]
Zespół jednoosobowy DJ Polecam jednoosobowy zespół muzyczny (klawisz i vokal na żywo)który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gram na terenie całego kraju. Wieloletnia praktyka w prowad... [czytaj więcej]
Zespół muzyczny KONKRET to pięcioosobowy zespół muzyczny, który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gramy głównie na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego. Wieloletnia... [czytaj więcej]
Zatrudnimy pracowników Firma P.P.H.U. "ELBEMA" s.c. zatrudni pracownika na stanowisko elektromonter lub pomocnik elektromontera. Mile widziane prawo jazdy kat.B oraz uprawnienia Sep 1kV. CV proszę przesyłać na adres mail... [czytaj więcej]
Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Najlepsze rozwiązanie, jeżeli pilnie potrzebujesz pieniędzy. Nie pytamy o Twój cel – całą sumę możesz przeznaczyć na dowolny,... [czytaj więcej]
SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996ROK PILNIE SPRZEDAM MAM DO SPRZEDANIA SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996 ROK rn5-DRZWIrnKOLOR CZARNY rnPILNIE SPRZEDAM... [czytaj więcej]
Kawalerka do wynajęcia, Kutno ul. Słowackiego Wynajmę mieszkanie w bloku przy ulicy Słowackiego. Jest to odświeżona kawalerka o powierzchni 27 m. kw., w sam raz do zamieszkania.rnCena 850 zł zawiera czynsz i odstępne dla właściciela, do k... [czytaj więcej]
SPECJALISTA DS. MARKETINGU I SPRZEDAŻY Jesteśmy firmą zajmującą się produkcją mebli tapicerowanych i poszukujemy osób młodych, ambitnych oraz kreatywnych na stanowisko: SPECJALISTA DS. MARKETINGU ORAZ SPRZEDAŻY Obowiązki:  ... [czytaj więcej]
PRACA HUTA Poszukujemy osób do pracy w Hucie w Dąbrowie Górniczej na stanowiska: - operator wózka widłowego - operator suwnicy – uprawnienia IS specjalne trawersowe, chwytakowe Warunki: - atrakcyjne w... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Felicjan Rohloff:
13 minut temu
Zeżarłam "się" w pospiechu. Proszę o zrozumienie i wklejenie "się" tam gdzie trzeba. AWRUK!
Felicjan Rohloff:
17 minut temu
###"R". Albinie vel (???????)! Dziękuję za zaproszenie. Da Bóg, to jutro przedstawię ewentualny termin tego niezwykle zapowiadającego wydarzenia. Gdzie jest ten wasz gród? zawalona jestem dzisiaj robotą. Pozdrawiam i wszelkich łask bożych życzę. ~emerytowana nauczycielka.
Felicjan Rohloff:
2 godzin temu
Kordianie! To sobie startuj jak jesteś debilem w trepem lub idiotą w kaloszach. Matura to bzdura, a te konkursy to lipa. A te samorządy to Awruki i Złodzieje. Nie bić Awruków i Złodziei, tylko je zlikwidować. Zlikwidować bzdurną maturę! Zlikwidować ukartowane konkursy! Zlikwidować nierządne samorządy! Zlikwidować szkoły samorządowe. Przestać chodzić do bzdurnych szkól! I zacząć się uczyć! I zacząć czytać eKutno! I wstąpić do KAN"PiŚ"! Pod żadnym pozorem nie likwidować KOTÓW !!! I nie zabijać DZIECI ! I nie budować świątyń! I nie budować pałaców! I nie budować komitetów! Budować SERCA, UMYSŁY i DUSZE! I nie sadzić i nie pielęgnować dębów JPII. Rodzić dzieci, uczyć je i wychowywać! Młodzieży nie rozpuszczać! Zrezygnować z paciorków, fikołków i koziołków! Uwierzyć w Boga! Kochać Polskę! I rozniecać promienie NADZIEI! I nie spać! I obudzić się! I się oświecać! I myśleć! I pracować! I odpoczywać! I bawić się! I działać!.........I nigdy nic złego nie robić........ Coś dobrego - zawsze można..... O kotów dbać, psom dać spokój a świnie oprzątać!....... Paniali?........Amen.
Jordan Sierpowski:
2 godzin temu
POSEŁ Z PIS Tadeusz Woźniak - pozując do zdjęć ze strażakami w Komadzynie, splata swe wypracowane dłonie,na nieprzyzwoicie upasionym brzuszysku.Fakt - inni dostojnicy z jego partyji pozując do zdjęć - czynią podobnie. Ale - jak by nie liczyć, Tadeusz Woźniak (ksywa kanonik) - kadencji poselskich ma już sobą wiele i ta kadencja nie jest jego ostanią, to i nie dziwota, że i jego i tak już upasiony brzuch, z każdą kadencja staje się i coraz to i coraz to bardziej monstrualny. Wiadomo - odmawiać na tych różnych poselsko-wiejskich bankietach jadła i napitki - to rzecz wielce niepolityczna. Tak myślę,że jeżeli darwinowska teoria ewolucji nie zadziała i Woźniakowi nie wydłużą się kończyny górne jak u orangutana ,tak aby ręce mógł spleść na swym brzuchu - to tylko patrzeć, jak niezbędnym dodatkowym wyposażeniem posła staną się protezy, przedłużające jego kończyny górne. A po co ? A NO PO TO - ABY POSEŁ WOŹNIAK MÓGŁ SWE WYPRACOWANE DŁONIE SPLEŚĆ NA SWYM MEGA OLBRZYMIM BRZUSZYSKU.
Marian Pawełek:
2 godzin temu
Ciekawe, czy nadal wierzy w swojego idola, górniczynę?
Maria Giedgowt:
2 godzin temu
Widocznie była za słaba, że wygrać. Zresztą ma dużo pracy - kilku uczniów na krzyż w prywatnej. Jak oni się zmieszczą w tym budynku?
Felicjan Rohloff:
3 godzin temu
Ludzie! Nie macie ciekawszych problemów? wiadał dzięcioł żonie: PiS upada, PO tonie . A młode koty tego słuchały i wcale się tym nie przejmowały, tylko miauczały. POPiS - to najstraszniejsze słowo świata - tak dzisiaj miauczały koty stare i młode i mrugając śpiewały: PiS i Plarforma to jedna rodzina, kaczor i donald - nie polska ptaszyna. Ludzie! Nie liczy się forma - liczy się treść. Nie liczy się PiSforma! Nie liczy się PLATforma! Liczy się KUTNOWSKA ARMIA NADZIEI "Prawda i Śmiech"!!!!! Koty są najmądrzejszymi stworzeniami świata!!!!! Niech żyją Koty! I niech żyje KAN "PiŚ"!
Mateusz Dąb:
3 godzin temu
Nikt z patriotów nie miał szans, bo sitwa rzadzi, ale mnie dziwi jedno, że nie wystartowała pani, która wspierała Łebskiego w kampanii.
Felicjan Rohloff:
3 godzin temu
Tyle co koty napłakały. I nic więcej. Tak słyszałem..... Mówią, że śmieszny Tadeusz rozrzutnością nie grzeszy i św. mamony nie marnotrawi. Co innego to te prezbiterianie z Sienkiewicza. Tam jest Zakon Koedukacyjny dla Św. Świrów. Ludzie! Co tam się dzieje? Jak tam grzeszą. Więcej wydają niż zarabiają. Oni chyba na islam już przeszli. Bo Policja ich się boi. Proboszcz tez się boi. I żadnej klątwy na nich nie rzuca. Ekskomuniki tez się boi im wręczyć. Łajdactwo kwitnie pełną gębą i pustymi butelkami. Hulaj dusza! Piekła nie ma! Kto ten Zakon zlikwiduje to chyba świętym zostanie. Ja nie mogę na to wszystko patrzeć. Zakładam Koedukacyjny Zakon Wszystkich Kawalerów jeszcze światłych, mądrych i cnotliwych i Wszystkich Panien Jeszcze Dziewic. Jutro mamy pierwsze spotkanie przy drzwiach otwartych. Musimy być lepsi od tych synów marnotrawnych i rozrzutnych cór z kutnowskiego PiSolandu. Coś dobrego trzeba w życiu zrobić. Nieprawdaż?
January Sobota:
2
 · 
4 godzin temu
Mamy "najgłupszego" Komentatora eKutna BOHDANA ODYŃCA.
Protazy Kotłubaj:
2
 · 
4 godzin temu
Popieram kandydaturę Tego dzielnicowego.Jest człowiekiem inteligentnym, mądrym, sumiennym i uczciwym. Sprawiedliwy i otwarty dla ludzi. Zawsze służy pomocą.
Waldemar Rzuscyć:
3
 · 
4 godzin temu
Został wypchnięty z PiSu. To sa kulisy polityki Klopotowskiego, Matuszewskiego i Błaszczyka. Dlaczego mu nie pomogli ci dwaj ostatni ? Mam wrażenie, że wolą, aby poseł był ze Zgierza, a nie z Kutna. Co Klopotowski, Klimecki, Olesiński zrobili z PiS, to widać z obecności na listach takich ludzi jak Jóźwiak i Ziółkowski.
Bohdan Odyniec:
5 godzin temu
Mamy "najlepszego" Prezydenta Kutna ZBIGNIEWA BURZYŃSKIEGO.
Makary Pawlikowski:
2
 · 
5 godzin temu
A ile dal ten śmieszny Tadeusz ze swojej diety ?
Bartosz Koścień:
6 godzin temu
wklejam wszystkie 4 linki raz jeszcze tym razem poprawne:
umkutno.bip.e-zeto.eu/index.php?type=4&name=bt3& func=selectsite&value%5B0%5D=mnu30&value%5B1%5D=7< br />

www.ekutno.pl/wiadomosci,33979-r-nice-mi-dzy-teo ria-a-praktyka-k-opoty-z-prawem-komendanta-policji -w-kutnie,

kutno.net.pl/artykuly/aktualnosci,aktualizacja-k omendant-kutnowskiej-policji-na-dywaniku-prywatne- dojazdy-rozliczal-jak-sluzbowe,84342.html

www.polskatimes.pl/fakty/kraj/a/komendant-powiat owy-policji-w-kutnie-dostal-reprymende,12174332/
Bartosz Koścień:
2
 · 
6 godzin temu
UPDATE

ZAPRASZAM WSZYSTKICH TU KOMENTUJĄCYCH DO KLIKNIĘCIA W PONIŻSZY LINK

http/umkutno.bip.e -zeto.eu/index.php?type=4&name=bt3&func=selectsite &value%5B0%5D=mnu30&value%5B1%5D=7

Wszyscy Ci, którzy tu komentują nie zadali sobie nawet grama trudu, aby wejść na stronę Urzędu Miasta. Wszyscy piszą "w ciemno". że konkurs odbył się tajnie, że nie było ogłoszenia - cel? Napluć komuś w twarz, upodlić i wykreować błędną rzeczywistość.

Szczerze? Jest to tak zaściankowe myślenie, a przy tym maksymalnie żałosne. Typowa kutnowska mentalność. Zastanawiam się tylko, po co tyle jadu, nie macie własnego życia, planów, marzeń, pasji, pracy, dzieci, rodziny? Wolicie wypluwać gorzkie żale pewnie na osobę, której nawet osobiście nie znacie? Okej, wylewajcie, nikogo to nie rusza, ale wiedzcie, że karma wraca, a przy tym patrząc z boku - chciałabym zobaczyć, czy potraficie mieć tyle odwagi w rzeczywistości co tu w Internecie, podpisujcie się swoim prawdziwym imieniem i nazwiskiem, śmiało! Skoro macie tyle racji, wiecie wszystko najlepiej, posiadacie takie informacje, że można robić aferę za aferą - taka cenna wiedza i szereg informacji - okazja to zabłyśnięcia w sieci! Szkoda zmarnować szansy

Najgorsza analiza przedstawiona poniżej przez "TATARA" - brak słów, jeżeli masz czas na pisanie takich komentarzy i analizowanie całej sytuacji - podziwiam. Jeszcze można zrozumieć, gdyby to co napisałeś było prawdą chociaż w minimalnym stopniu. Ale niestety - napociłeś się przy pisaniu, a wcześniej przy wymyślaniu bzdur i nic z tego nie ma, szkoda Cię biedaku. Dzieci w szkole? Nudna praca? No tak, Kutno takie nudne, trzeba sobie urozmaicić życie.

Wskazówka dla "SPRAWDZAJĄCYCH" - a sprawdzajcie wykształcenie, a sprawdzajcie doświadczenie, a sprawdzajcie kompetencje i wiedzę Pana Bieńka - dokładnie, sprawdzajcie a potem się wypowiadajcie. A jeżeli już wiecie, w co szczerze wątpie - wyciąGNIJCIE wnioski.

Odchodząc od tematu wywołującego przeogromne poruszenie wśród kutnowskich internautów, zachęcam do węszenia w sprawie, która tego wymaga - okazja tym razem dla kutnowskich detektywów. Pf.
Poniżej kilka szczegółów.

Tylko Ci co posiadają pewne informacje dokładnie wiedzą, jak wygląda praca w Kutnie w Policji, gdy tylko zjawił się komendant Szymański. Tylko te osoby wiedzą o wewnętrznych aferach, których część posypała się i została ujawniona w artykule opublikowanym całkiem niedawno.
Skąd się wziął, kto go broni pomimo tylu kłopotów z prawem? Taka osoba rządzi kutnowską policją. Zapewniam, że wiecie w tej sprawie tyle, ile macie w głowach - czyli prawie nic.
Ku przypomnieniu.

http/www.ekutno.pl /wiadomosci,33979-r-nice-mi-dzy-teoria-a-praktyka- k-opoty-z-prawem-komendanta-policji-w-kutnie,

http/kutno.net.pl/ artykuly/aktualnosci,aktualizacja-komendant-kutnow skiej-policji-na-dywaniku-prywatne-dojazdy-rozlicz al-jak-sluzbowe,84342.html

http/www.polskatim es.pl/fakty/kraj/a/komendant-powiatowy-policji-w-k utnie-dostal-reprymende,12174332/

Zachęcam do ponownej lektury i wyciągnięcia wniosków, tym razem trafnych.
Zbigniewa Biallosser:
2
 · 
6 godzin temu
Onufry czy prawdą jest ,że nawet najbliżśi współpracownicy nie wiedzieli ,że odchodzi na samorządową posadkę , nie wiesz dlaczego?Wstyd, honor czy co jeszcze?
Florian Plemieński:
6 godzin temu
Jest całym złem.
Gabriel Koropka:
7 godzin temu
To co Fauście Tobie lekarz od duszy pomógł? Dziwne!A uroda jest kwestią gustu ,i o tym już się nie ..........no chyba Wiesz?
Jonasz Ubysz:
5
 · 
7 godzin temu
Mówię ci po raz kolejny przestań z tym trzeba było startować . No to mogłeś startować , ciekawe czy byś wygrał . W kutnie przed konkursami jest pewniak i nie ma sensu nawet skłądac dokumentów. Zrozum gamoniu.Najciekawsze artykuły
 ·  14
5 dni temu
Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK
 ·  188
5 dni temu
Apel do mieszkańców Kutna, do ludzi, którym na sercu leży dobro miasta i powiatu
 ·  73
5 dni temu
Coraz wyższe pensje prezesów spółek miejskich
 ·  20
6 dni temu
Od dziś parking przy dworcu PKP na Siemiradzkiego zamknięty. Radny interpeluje
 ·  36
10 dni temu
Piramida aptekarska. Lekarz z kutnowskiego szpitala na ławie oskarżonych
 ·  7
11 dni temu
Mieszkańcy Podrzecznej będą mogli wykupić tańszy abonament w strefie płatnego parkowania
 ·  278
12 dni temu
Memorandum do potencjalnych prywatnych partnerów w budowie hali w Kutnie
 ·  10
15 dni temu
Smaczne mówienie, prawda i hejt. Profesor Jerzy Bralczyk w Kutnie
 ·  3
16 dni temu
Piknik Rodzinny w
 ·  14
16 dni temu
Akt erekcyjny wmurowany pod stacjonarne hospicjum w Kutnie
 ·  6
17 dni temu
Znajdź się na zdjęciach z Pikniku Organizacji Pozarządowych
 ·  8
18 dni temu
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Bogata kutnowska tradycja fotograficzna
 ·  32
18 dni temu
Strażacy mieli pełne ręce roboty. Mieszkańcy liczą straty po ulewie
 ·  34
20 dni temu
Komendant Powiatowy Policji w Kutnie odpowiada
 ·  107
20 dni temu
Propozycja PSL pro forma?
 ·  9
20 dni temu
Urzędnik urzędnikowi nierówny. Nagrody na Dzień Samorządowca
 ·  4
20 dni temu
Wyjątkowy spektakl pt. Królewna Śnieżka na Dzień Dziecka w Krośniewicach
 ·  50
20 dni temu
Różnice między teorią a praktyką? Kłopoty z prawem komendanta Policji w Kutnie
 ·  6
21 dni temu
Taniec i zabawa na Dniu Dziecka w Kutnie
 ·  5
21 dni temu
Rockowy festiwal na Kutnowiance cz.2
 ·  9
21 dni temu
Fotoreportaż Qtnoizz Fest cz.1
 ·  2
21 dni temu
Stalowe Tumy 2017 i skarb czyli prototyp polskiej amfibii Fiat 126-P LPT
 ·  4
23 dni temu
Uczennice z Kasprowicza wygrały konkurs o patronie I LO. Polecą szybowcem!
 · 
27 dni temu
Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny. W Łódzkiem najlepsi uczniowie z Kleszczowa
 ·  61
27 dni temu
Warunki PSL wchodzą w życie. Starostwo likwiduje stanowiska
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności