eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 25.06.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,34209-p-jolanta-zagajewska-by-a-dusza-towarzystwa," title="Kutno: ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa</b><br>To nie był czas. To nie była pora.I zgasło słońce, kiedy...</div></a> <a href="/kultura,34210-nagrody-w-dziedzinie-kultury-dla-makowskiego-i-kacalaka," title="Kutno: Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka</b><br>Jarosław Makowski i Tadeusz Kacalak otrzymali Nagrody Prezydenta Kutna w dziedzinie kultury....</div></a> <a href="/wiadomosci,34213-dni-pola-w-strzelcach," title="Kutno: Dni Pola w Strzelcach" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Dni Pola w Strzelcach</b><br>Dziś w Strzelcach odbyły się Dni Pola...</div></a> <a href="/wiadomosci,34208-ekuchnia-udka-po-maroka-sku," title="Kutno: eKuchnia: Udka po marokańsku" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>eKuchnia: Udka po marokańsku</b><br>Nieziemsko pachnące, delikatne i soczyste udka z kurczaka marynowane z aromatycznymi...</div></a> <a href="/wiadomosci,34193-uczniowie-i-nauczyciele-z-kutna-nagrodzeni," title="Kutno: Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni</b><br>Dziś w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie odbyło się...</div></a> <a href="/wiadomosci,34187-jubileuszowy-wiecz-r-z-kr-tkimi-filmami-w-centrum-teatru-muzyki-i-ta-ca," title="Kutno:  Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca" class="none white"><div id="opis_slidera"><b> Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca</b><br>30 czerwca, o godzinie 18:00 odbędzie się jubileuszowa edycja Euroshorts w...</div></a> <a href="/wiadomosci,34182-radni-powiatowi-mieli-szkolenie-wiedza-wszystko-o-tablecie," title="Kutno: Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie</b><br>Tableciku, tableciku powiedz przecie, kto jest najmądrzejszy w radzie? Dziś przed...</div></a> <a href="/wiadomosci,34173-zmar-marek-w-jkowski-regionalista-i-by-y-prezes-tpzk," title="Kutno: Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK</b><br>Zmarł Marek Wójkowski  (1955-2017) – regionalista, kolekcjoner, pasjonat historii 37 pp, ...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Strategia dla Kutna: więcej miejsc pracy, więcej pieniędzy i więcej dzieci
Dziś w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie odbyła się uroczysta inauguracja prac nad Strategią Rozwoju Miasta Kutna na lata 2014 -2020. Rozliczenia poprzedniej jeszcze nie ma, zdaniem prezydenta Kutna Zbigniewa Burzyńskiego jednak będzie ono pozytywne.

- Większość zadań poprzedniej strategii zrealizowaliśmy, niektóre z nich wówczas wydawały się górnolotne. Dziś możemy na przykład tu być w odnowionym Domu Dochodowym teraz Centrum Teatru Muzyki i Tańca, mamy też aquapark. Przystępujemy do budowania nowej strategii z szeroką partycypacją społeczną mieszkańców. Właśnie wy jesteście doskonałymi reprezentantami mieszkańców Kutna - mówił Zbigniew Burzyński, prezydent Kutna. - Macie różnorodne, bogate doświadczenie życiowe, zawodowe i w działalności społecznej. Zresztą ta poprzednia strategia też była opracowywana w sposób uspołeczniony. Dzisiejsze spotkanie ma charakter uroczysty, przy kawie, herbacie macie Państwo możliwość poznać się i porozmawiać. Do Państwa zadań, do zadań Rady Strategii będzie należało wnoszenie pomysłów oraz opiniowanie pomysłów mieszkańców.

Strategia dla Kutna: więcej miejsc pracy, więcej pieniędzy i więcej dzieci, ./upload/articles_pakiety/21347/09_obraz.jpg
Strategia dla Kutna: więcej miejsc pracy, więcej pieniędzy i więcej dzieci, ./upload/articles_pakiety/21347/02_obraz.jpg
Strategia dla Kutna: więcej miejsc pracy, więcej pieniędzy i więcej dzieci, ./upload/articles_pakiety/21347/20_obraz.jpg


Osoby zaproszone przez Prezydenta Miasta Kutna do Rady Strategii to radni, urzędnicy, przedsiębiorcy, członkowie organizacji pozarządowych, szefowie instytucji publicznych i szkół. Lista jest bardzo obszerna (133 osoby). Nie wszyscy jednak z zaproszonych zdecydowali się na udział w Radzie.

- Formuła jest otwarta, ci którzy chcą się włączyć w tworzenie strategii, a z jakiś powodów, przeoczeń zostały pominięte w zaproszeniu, mogą się zgłosić teraz, na tej sali, też mogą brać w niej udział - mówił prezydent.

Rzeczywiście do współpracy nie zaproszono ani członków Stowarzyszenia Czysta Okolica ani Fundacji Odbudowy Pałacu Saskiego w Kutnie. Zapytaliśmy prezydenta Kutna co było powodem wykluczenia społeczników zajmujących się ochroną środowiska w powiecie kutnowskim oraz sympatyków i fundatorów FOPS i oczekujemy odpowiedzi.

Byli też tacy, którzy z różnych powodów zrezygnowali z udziału w Radzie, a to w związku z pracą zawodową, a to z powodów ideologicznych czy zaangażowania w budowę strategii obywatelskiej. Prezydentowi podziękowała za zaproszenie i i inicjatywę radna Maria Aulich, która wraz z grupą mieszkańców pisze opozycyjną Obywatelską Strategię Rozwoju Miasta Kutna.

Nasze zdziwienie wzbudził fakt zaproszenia przez prezydenta do szacownego grona Rady radnego Tomasza Michalskiego, który został wykluczony z rządzącego w mieście  Klubu Porozumienie dla Kutna i który nie wykonuje mandatu radnego, nie uczestnicząc w sesjach i komisjach Rady Miasta Kutna. Pamiętamy go również  jako jednego z bohaterów afery mieszkaniowej. [więcej]
wandea, 02.10.2013 20:28|czytane: 3263 razy|29 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pokażcie plan naprawczy. Zapowiedź prywatyzacji szpitala
Andrzej Musiałowicz, prezes Kutnowskiego Szpitala Samorządowego sp. z o. o. na poniedziałkowej sesji Rady Powiatu w Kutnie odpowiadał na pytania radnych oraz komentował Białe Forum Dyskusyjne.

- Prowadziliśmy rozmowy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego i PKO S.A. w sprawie kredytu obrotowego, żaden z tych banków nie zdecydował się nam go udzielić. Dramatyczna sytuacja w lipcu zaostrzyła się kiedy BGK zdjął z cesji 2 mln zł. Nie mogliśmy zapłacić ZUS, wynagrodzeń z kontraktów lekarzy oraz innych świadczeń i musieliśmy się ratować kredytami innych instytucji - mówił Andrzej Musiałowicz.

Na podstawie uchwał Rady Nadzorczej i Walnego Zgromadzenia Wspólników szpital wystąpił do banków i instytucji finansowych z pytaniem o wskazanie warunków udzielenia pożyczek. Wyłonione w tym postępowaniu instytucje finansowe (Remedis SA i Magellan SA) udzieliły szpitalowi krótkoterminowych pożyczek z poziomem oprocentowania porównywalnym z kredytami konsumpcyjnymi. Termin spłaty przewidziany został zgodnie z przewidywanym terminem pozyskaniu kredytu restrukturyzacyjnego. W tym postępowaniu za pierwszym razem nie zgłosił się jednak żaden bank.

Pokażcie plan naprawczy. Zapowiedź prywatyzacji szpitala, ./upload/articles_pakiety/21330/01_obraz.jpg
Pokażcie plan naprawczy. Zapowiedź prywatyzacji szpitala, ./upload/articles_pakiety/21330/02_obraz.jpg
Pokażcie plan naprawczy. Zapowiedź prywatyzacji szpitala, ./upload/articles_pakiety/21330/03_obraz.jpg


Zabezpieczeniem pożyczek w Remedis i Magellan nie są nieruchomości ani majątek ruchomy. W jednym przypadku jest to cesja z części kontraktu z NFZ, a w drugim weksel in blanco.

- Pożyczki mają atrakcyjne oprocentowania. Obie firmy teraz są spółkami akcyjnymi, notowanymi na giełdzie. Bez dokapitalizowania szpitala miałem obowiązek zgłoszenia likwidacji spółki, działo się to wtedy kiedy Państwo głosowaliście na sesji za dokapitalizowaniem - mówił prezes KSS. -  Sytuacja spółki nadal się nie zmieniła. Znów staramy się o kredyt w banku. Sześć banków  zapytało już o warunki, czyli jest zainteresowanie. Są wśród nich również instytucje Magellan i Electus, które ku mojemu zdziwieniu są zainteresowane długoterminowym kredytowaniem.

- Czy uważa pan, że warto wykorzystać zainicjowany przez związki zawodowe biały szczyt do planowania strategicznego wewnątrz firmy i kontynować taką współpracę? - pytał radny Krzysztof Debich. - Ten ruch związków zawodowych powinien zostać wykorzystany do strategii współpracy wewnątrz firmy.

- Przecież przeciw załodze czy bez niej nic się w firmie nie zrobi i musimy się dogadać. Rozumiem ich stanowisko i ochronę miejsc pracy. Tylko w toku dyskusji mogę związkowcom udowodnić, że tam gdzie oddział wykorzystywany jest w 40% to muszę szukać oszczędności i redukacji etatów,  dla ratowania innych 400 miejsc pracy - mówił Musiałowicz. - Białego szczytu nieco się obawiałem, przyznam szczerze, bowiem zostaliśmy zawiadomieni w ostatniej chwili i nie miałem zbyt wiele czasu na przygotowanie. Myślę, że warto wreszcie w Kutnie zastanowić się nad szeroką koalicją aby przedyskutować strategię dla szpitala. Przygotowaliśmy założenia do tej strategii, przygotowaliśmy plan naprawczy. Warto aby szersze grono w tym związki zawodowe wzięły udział w jej budowaniu. Tym bardziej, że przyjdzie taki moment, że będzie trzeba zwrócić się po środki zewnętrzne do inwestorów prywatnych, bo inaczej nie mamy szans osiągnąć celu czyli centrum zdrowia dla mieszkańców regionu północy województwa łódzkiego.

- Chciałem na tej sali powiedzieć to co mówiłem w domu kultury, jesteśmy gotowi na współpracę przy budowaniu strategii, proszę na nas liczyć, z chęcią weźmiemy w niej udział - powiedział Debich.

-
W przyszłym tygodniu chcemy zorganizować otwarte posiedzenie Komisji Polityki Społecznej i Zdrowia poświęcone w całości szpitalowi - dodał Rafał Jóźwiak, Przewodniczący Rady Powiatu. [więcej]
wandea, 02.10.2013 12:06|czytane: 2797 razy|23 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Przejazd pod wiaduktem zamknięty
Do końca tygodnia ulica Józefów w Kutnie w okolicach wiaduktu będzie zamknięta. Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o.  musi naprawić wodociąg i trzeba też będzie uzupełnić ubytki w asfalcie.

Przejazd pod wiaduktem zamknięty, ./upload/articles_pakiety/21350/01_obraz.jpg
Przejazd pod wiaduktem zamknięty, ./upload/articles_pakiety/21350/02_obraz.jpg


Wkrótce podamy zmiany organizacji ruchu w okolicy Warszawskiego Przedmieścia i Józefowa. [więcej]
pismak, 02.10.2013 10:54|czytane: 1984 razy|9 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Nabór do drużyny Skrzatek[więcej]
pismak, 02.10.2013 13:14|czytane: 1620 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wyniki: Lekkoatletyka
Prezentujemy galerię zdjęć Piotra Szatkowskiego oraz wyniki wczorajszych zawodów (szkoły podstawowe) z cyklu Czwartki Lekkoatletyczne.

Wyniki: Lekkoatletyka , ./upload/articles_pakiety/21346/11_obraz.jpg
Wyniki: Lekkoatletyka , ./upload/articles_pakiety/21346/06_obraz.jpg
Wyniki: Lekkoatletyka , ./upload/articles_pakiety/21346/13_obraz.jpg


Więcej zdjęć TUTAJ

[więcej]
redaktor, 02.10.2013 08:35|czytane: 1833 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zebrali 8 170, 38 zł na Plac Zabaw dla Przedszkola Stokrotka
Komitet Organizacyjny Zbiórki Publicznej „Plac Zabaw dla Przedszkola Stokrotka” działający przy Przedszkolu Miejskim nr 5 „Stokrotka” informuje, że w wyniku zakończonej 31.08.2013 r. akcji „Plac Zabaw dla Przedszkola Stokrotka” suma zebranych ofiar pieniężnych z wpłat na konto, sprzedaży cegiełek i datków do puszek kwestarskich wyniosła: 8 170, 38 zł.  Pełen komunikat komitetu.

Na kwotę tę złożyły się:
– dobrowolne wpłaty na konto - 800 zł
– sprzedaż cegiełek wartościowych - 6 680 zł
– datki do puszek kwestarskich - 690,38 zł

Zebrali 8 170, 38 zł na Plac Zabaw dla Przedszkola Stokrotka, ./upload/articles_pakiety/21342/01_obraz.jpg


Koszty akcji wyniosły odpowiednio:
– 82 zł - tytułem opłaty skarbowej od wniosku o przeprowadzenie zbiórki publicznej
– 32 zł - koszt pieczątki komitetu
– 100 zł – koszt ogłoszeń finalizujących akcję
– 185 zł – koszt puszek kwestarskich
łącznie: 399 zł
Wszystkim ofiarodawcom organizatorzy serdecznie dziękują! [więcej]
wandea, 02.10.2013 08:35|czytane: 1343 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
We wtorek Czwartki Lekkoatletyczne
Wczoraj na stadionie miejskim w Kutnie odbyły się kolejne zawody z cyklu Czwartki Lekkoatletyczne. Tym razem rywalizowali ze sobą sportowcy ze szkół podstawowych.

We wtorek Czwartki Lekkoatletyczne, ./upload/articles_pakiety/21338/10_obraz.jpg
We wtorek Czwartki Lekkoatletyczne, ./upload/articles_pakiety/21338/15_obraz.jpg
We wtorek Czwartki Lekkoatletyczne, ./upload/articles_pakiety/21338/26_obraz.jpg


Choć pogoda była niezbyt sprzyjająca, na stadionie stawiła się dość pokaźna grupa młodych sportowców. W następnej galerii wyniki z oryginalnych zapisów organizatora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kutnie. [więcej]
redaktor, 02.10.2013 08:34|czytane: 1518 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
eKologia: Na grzyby
Mimo, że zawsze trochę mi przykro, kiedy długie letnie wieczory zamieniają się w coraz krótsze jesienne dni, bardzo lubię tę porę roku, bo wbrew pozorom charakteryzuje się ona wieloma ciekawymi zjawiskami w przyrodzie. Ptaki wracają na zimowiska, jelenie mają sezon godowy, a w lesie rozpoczyna się sezon na grzyby, którym dziś chciałbym poświęcić trochę uwagi.

eKologia: Na grzyby, ./upload/articles_pakiety/21344/01_obraz.jpg
eKologia: Na grzyby, ./upload/articles_pakiety/21344/02_obraz.jpg
eKologia: Na grzyby, ./upload/articles_pakiety/21344/03_obraz.jpg


Jesienne słońce i jeszcze w miarę przyzwoita temperatura sprawiły, że w ubiegłą niedzielę w lesie spotkałem więcej ludzi niż w centrum miasta. Sama przyjemność  wyszukiwania  grzybów często daje więcej satysfakcji niż pełen ich koszyk.

Do najpospolitszych grzybów, które zbieramy, należą podgrzybki, prawdziwki, maślaki, koźlarze, zajączki czy kurki. Mimo że dość ciężkostrawne i poza minerałami pozbawione właściwie całkiem wartości odżywczych, cenimy je za ich walory smakowe. Usmażone na maśle z cebulą i śmietaną niejednego przyprawiły o ból brzucha, a jednak przez ich niepowtarzalny smak nie można się było im oprzeć.

Wśród nas są zarówno wytrawni grzybiarze, którzy bez problemu odróżnią  pozornie niczym się nie różniące kanię sowę (gatunek jadalny) od muchomora sromotnikowego (gatunek niejadalny), jak i ci nieco mniej zorientowani. Dlatego jeśli nie jesteśmy pewni danego grzyba – to lepiej zostawiamy go w lesie, albo wybierzmy się wraz z nim do kutnowskiej stacji Sanepidu, w celu oznaczenia gatunku.

Nawiązując  jeszcze do grzybów niejadalnych – chciałbym obalić pewne błędne, ale dość powszechne przekonanie, jakie panuje wśród znanych mi grzybiarzy. Większość z nich, jeśli nie jest pewna czy dany grzyb jest jadalny – wysuwa podejrzenie, jakoby dany „osobnik” był tak zwanym „szatanem” czyli inaczej borowikiem szatańskim. Podczas gdy ten występuje w Polsce zaledwie w dwóch znanych miejscach. Jest on gatunkiem umieszczonym w Czerwonej Księdze i zagrożony wyginięciem. [więcej]
Papaver, 02.10.2013 08:34|czytane: 2854 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zapraszamy na bieg do Krośniewic

Zapraszamy na bieg do Krośniewic
[więcej]
redaktor, 02.10.2013 08:34|czytane: 1603 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Klub Teatralny Malucha zaprasza
Kutnowski Dom Kultury zaprasza dzieci w wieku od 4 do 6 lat na zajęcia teatralne w Klubie Teatralnym Malucha. Pierwsze zajęcia odbędą się we wtorek, 8 października o godzinie 16.30 w sali 111.

Zapisy: Dominika Staniszewska tel. 697-512-341. [więcej]
Krecik, 02.10.2013 08:34|czytane: 1128 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zdrowie nie jest towarem. Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego
Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych w Kutnie ,,PRZYSTAŃ” wraz z współorganizatorem Środowiskowym Domem Samopomocy w Kutnie serdecznie zaprasza 4 października o godz. 10.00 na Obchody Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego pod hasłem: ZDROWIE NIE JEST TOWAREM.

Zdrowie nie jest towarem. Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego, ./upload/articles_pakiety/21343/01_obraz.jpg


Obchody odbędą się w Kutnowskim Domu Kultury pod patronatem Wojewody Łódzkiego i Urzędu Miasta Kutna.

Planowany harmonogram Uroczystości:
1. Powitanie Gości (prezentacja Stowarzyszenia oraz ŚDS w Kutnie)
2. Krótka charakterystyka Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego
3. Przemówienie Prezydenta Miasta Kutna
4. Prezentacja multimedialna lekarza psychiatry
5. Występy artystyczne
6. Wręczenie upominków, dyplomów [więcej]
wandea, 02.10.2013 08:33|czytane: 1181 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zbadaj się w miesiącu walki z rakiem piersi!
Badanie mammograficzne (prześwietlenie piersi) to najskuteczniejsza metoda wykrywania wczesnych objawów raka piersi. Już niebawem takie badanie znów można będzie wykonać w mammobusie FADO Centrum Usług Medycznych, należącym do grupy LUX MED, który odwiedzi powiat kutnowski.

Zbadaj się w miesiącu walki z rakiem piersi!, ./upload/articles_pakiety/21337/04_obraz.jpg
Zbadaj się w miesiącu walki z rakiem piersi!, ./upload/articles_pakiety/21337/02_obraz.jpg
Zbadaj się w miesiącu walki z rakiem piersi!, ./upload/articles_pakiety/21337/03_obraz.jpg


Październik to miesiąc walki z rakiem piersi. To dobra okazja do wykonania badania! Zainteresuj się, czy Twoja Żona, Mama i Siostra uczestniczą w profilaktycznych badaniach piersi!

Paniom, które ukończyły 50 rok życia (do 69 lat) przysługuje bezpłatne badanie w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi, finansowanego przez NFZ. 

Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich –  dwóch projekcji każdej piersi. Badania nie należy się obawiać, ponieważ promieniowanie, które emituje jest nie większe niż przy RTG zęba. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju – wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.

Badanie można będzie wykonać w miejscowościach:

• Nowe Ostrowy – 14 października przy Cukrowni-Ostrowy, Ostrowy 17
• Strzelce – 18 października przy NZOZ ORMED, ul. Leśna 1

Prosimy o wcześniejszą rejestrację telefoniczną lub poprzez stronę internetową. Call Center czynne jest 7 dni w tygodniu: 58 666 2 444, 801 080 007, www.fado.pl [więcej]
pismak, 01.10.2013 14:10|czytane: 1053 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Awaria sieci wodociągowej na Warszawskim Przedmieściu
Około godziny 9.00 doszło do awarii sieci wodociągowej DN 100 na ulicy Warszawskie Przedmieście. Woda zbiera się pod przejazdem kolejowym i utrudnia przejazd.

Awaria sieci wodociągowej na Warszawskim Przedmieściu, ./upload/articles_pakiety/21336/01_obraz.jpg
Awaria sieci wodociągowej na Warszawskim Przedmieściu, ./upload/articles_pakiety/21336/02_obraz.jpg
Awaria sieci wodociągowej na Warszawskim Przedmieściu, ./upload/articles_pakiety/21336/03_obraz.jpg


- Pracownicy Przedsiębiorstwa Wodociagów i Kanalizacji przystąpili do zlokalizowania i ustalenia typu uszkodzenia oraz naprawy awarii - informuje nas Dział Utrzymania Sieci PWiK. [więcej]
redaktor, 01.10.2013 11:34|czytane: 2514 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Ponad pół godziny bez prądu w centrum miasta
Dziś po godzinie 9.00 w centrum Kutna nastąpiła poważna awaria w dostawie prądu.

Ponad pół godziny bez prądu w centrum miasta, ./upload/articles_pakiety/21335/01_obraz.jpg
Ponad pół godziny bez prądu w centrum miasta, ./upload/articles_pakiety/21335/02_obraz.jpg
Ponad pół godziny bez prądu w centrum miasta, ./upload/articles_pakiety/21335/03_obraz.jpg


- Przyczyną braku prądu było uszkodzenie kabla ziemnego przy ulicy Długosza 6c. Na miejsce została wysłana ekipa techniczna - mówi dyżurny Pogotowia Energetycznego.

Z informacji, które otrzymaliśmy od techników z Pogotowia Energetycznego wynika, że prace nad naprawą przerwanego kabla mogą potrwać około 5 godzin.

- Uszkodzenie powstało podczas prac wymieniania przyłączy przez pracowników Przedsiebiorstwa Wodociagów i Kanalizacji. Kabel nie widnieje na żadnych mapach i robotnicy nie wiedzieli o nim – mówi Janusz Bąk z Działu Inwestycji PWiK. [więcej]
pismak, 01.10.2013 10:04|czytane: 1883 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Objazd powiatu zrobiony. Nie 250, a 270 km rowerem w 21 godzin
- To wydawało się nierealne. A jednak. Udało się. To nie mięśnie, ale głowa wygrała ten rajd. Zmierzyliśmy się nie tylko z trudną, 270 km trasą, ale przede wszystkim z własnym charakterem - pisze na swoim blogu Bartosz Serenda, który w sobotę wraz z grupą mieszkańców Kutna pojechał w trasę dookoła powiatu kutnowskiego. - Pierwsze 100 km było ok. Drugie też jakoś przeżyliśmy. Piekło zaczęło się na ostatnich 40-50 km, gdy nikomu już nie chciało się jechać. Północ, na drogach ciemno, obolałe mięśnie i ogólne zmęczenie…wręcz wyczerpanie. A do domu jeszcze pół setki. Ostatnie kilometry, te najgorsze z Kamieńca do Sierakowa (i później Kutna) jechaliśmy w totalnym skupieniu, ciszy, zmęczeniu. Każdy wtedy walczył z własnym charakterem, własnym umysłem. Mój organizm, mimo, że nogi się trzymały – odmówił posłuszeństwa i na ostatnich 20 kilometrach co 5 minut stawałem z powodów okropnych nudności. Kręciło mi się w głowie, ze zmęczenia, głodu, ogólnego wyczerpania i potrzeby snu.

Objazd powiatu zrobiony. Nie 250, a 270 km rowerem w 21 godzin, ./upload/articles_pakiety/21333/01_obraz.jpg
Objazd powiatu zrobiony. Nie 250, a 270 km rowerem w 21 godzin, ./upload/articles_pakiety/21333/02_obraz.jpg
Objazd powiatu zrobiony. Nie 250, a 270 km rowerem w 21 godzin, ./upload/articles_pakiety/21333/03_obraz.jpg


Więcej na blogu Bartosza Serendy, zapraszamy. [więcej]
wandea, 01.10.2013 09:49|czytane: 2850 razy|26 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wyniki: Piłka nożna
Łódzka  Klasa Kat. Górski Gr.B
MKS Kutno –  BORUTA ZGIERZ  4 : 1 /3 : 1/
Bramki dla MKS : Igor Sobczak – 2,Oskar Okrasiński, Paweł Kwiatkowski
Trener : Jacek Czekalski [więcej]
wandea, 01.10.2013 09:51|czytane: 1527 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Starostwo jest święte, umyło ręce. Jak powiat kutnowski gospodaruje spółkami wodnymi
Historia Pawła Lewandowskiego członka zarządu Spółki Wodnej Dobrzelin w Żychlinie to kolejny temat dla Komisji Rewizyjnej przy Radzie Powiatu w Kutnie.  Wczoraj na sesji Rady mieszkaniec powiatu kutnowskiego skarżył się na działania Andrzeja Trzaskalskiego, dyrektora Wydziału Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska oraz Mirosławę Gal-Grabowską, starostę kutnowskiego. 

Jego zdaniem dyrektor Trzaskalski wprowadził zarząd spółki wodnej w błąd, co skutkuje prowadzonymi postepowaniami egzekucyjnymi wobec członków jej zarządu na kwotę 160 tys. zł. Natomiast Starosta Kutnowski nie prowadzi należycie gospodarki wodnej w powiecie i nie wykonuje nadzoru i kontroli w sposób powierzony jej w przepisach prawa.

Starostwo jest święte, umyło ręce. Jak powiat kutnowski gospodaruje spółkami wodnymi, ./upload/articles_pakiety/21329/04_obraz.jpg
Starostwo jest święte, umyło ręce. Jak powiat kutnowski gospodaruje spółkami wodnymi, ./upload/articles_pakiety/21329/01_obraz.jpg
Starostwo jest święte, umyło ręce. Jak powiat kutnowski gospodaruje spółkami wodnymi, ./upload/articles_pakiety/21329/02_obraz.jpg


- Spółka Wodna Dobrzelin popadła w 2011 roku w kłopoty finansowe.  Andrzej Trzaskalski na walnym zgromadzeniu spółki w tymże roku doradził nam jej likwidację twierdząc "że nikomu z nas włos z głowy nie spadnie", a jak spółka będzie miała nadal kłopoty i nie będzie można spłacić wszystkich wierzycieli to Skarb Państwa sobie z tym poradzi - opowiadał Paweł Lewandowski, jak o sobie mówił, prosty rolnik. -  Pracowaliśmy w zarządzie spółki społecznie. Ponieważ nie wiedzieliśmy jak się taką spółkę likwiduje, bo powtarzam jesteśmy tylko rolnikami i mieliśmy zaufanie do władzy, w tym wypadku do jej przedstawiciela Andrzeja Trzaskalskiego, który obiecywał nam, że pomoże w likwidacji i że najlepiej to zrobić, a potem na czysto założyć nową spółkę wodną.

- Kiedy powiedziałem panu dyrektorowi, że Urząd Skarbowy chce egzekwować z naszych majatków te długi, on wykrzykiwał "a kto wiedział że są jakieś przepisy art. 116, 116 a ordynacji podatkowej i tak Urząd może". Proszę Państwa tak mówił urzędnik, który ma prowadzić nadzór nad spółkami wodnymi. Podobnie było jak chcieliśmy z żoną wypożyczyć dokumenty likwidacji ze starostwa "one tutaj jak leżały tak leżą, nie zaglądałem do nich" - mówił do nas pan Trzaskalski. Czy tak się zachowuje pracownik, który oddelegowany jest do gospodarowania majątkiem powiatu? - mówił dalej Lewandowski.

Wiele gorzkich słów miał wczoraj dla starosty Mirosławy Gal-Grabowskiej rolnik z gminy Żychlin. Zarzucił jej, że na spotkaniu, na którym szukał pomocy w swojej trudnej sytuacji, obiecano mu tę pomoc warunkowo, za to że nie będzie miał pretensji do starostwa.

- W spotkaniu tym uczestniczyła pani starosta, pani mecenas, pan Trzaskalski i pan Sekretarz. Obiecano, że dadzą decyzję, która nam pomoże, ale mamy nie występować przeciwko staroście. Potem pismo, które napisaliśmy potraktowano jako skargę i mam nadzieję, że teraz Komisja rewizyjna zajmie się sprawą. Jesteśmy teraz zdegustowani zachowaniem władzy, jaka by ona nie była, ufaliśmy władzy z szacunku. Dlaczego zostaliśmy wprowadzeni w błąd?- mówił pan Paweł. - Przecież starosta kiedy prosiliśmy na piśmie o pomoc w likwidacji spółki powinna nam pomóc, bo taki ma obowiązek ustawowy. W Płocku starosta rozwiązał spółkę i postawił w stan likwidacji spłacając wszystko co trzeba i tam mógł to zrobić. A u nas nie może i nie ma uprawnień. Starostwo jest święte, umyło ręce. Dlaczego ma tak być, że z powodu wprowadzenia nas w błąd przez dyrektora Trzaskalskiego to my będziemy ponosić odpowiedzialność za to i nie spać po nocach? [więcej]
wandea, 01.10.2013 01:37|czytane: 2770 razy|23 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Jak powiększyć dochody powiatu?
Krzysztof Debich, radny Komitetu Obywatelskiego pytał wczoraj Jolantę Anioł Skarbnika jak powiat zamierza w tym roku wykonać założenia osiągnięcia dochodu, skoro nie udaje się mu sprzedać terenów przy ul. Kościuszki, nie idzie prywatyzacja PKSu sp. z o. o. oraz ciągle wspiera szpitalną spółkę.

Jak powiększyć dochody powiatu?, ./upload/articles_pakiety/21331/01_obraz.jpg


- PKS Grodzisk Mazowiecki interesuje się zakupem naszego Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej - poinformował wczoraj Krzysztof W. Dębski. - To już drugi etap tego postępowania więc jesteśmy dobrej myśli.

- Jeśli chodzi o dochody to zamierzamy sprzedać dwie nieruchomości. Ogłoszone są już przetargi - mówiła Jolanta Anioł. - Z prywatyzacji PKS nie księguje się dochodów.

Jedna nieruchomość do sprzedaży położona jest przy ul. Bitwy pod Kutnem (cena wywoławcza 581 tys. zł) a druga przy Grunwaldzkiej 85 (cena 546 400 zł). Obie w Kutnie. Okazało się również, że jest kupiec na były ośrodek zdrowia [więcej]
wandea, 01.10.2013 02:40|czytane: 1919 razy|12 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W czwartek Shirley Valentine w Kutnowskim Domu Kultury
3 października o godz. 19:00 w Kutnowskim Domu Kultury legendarny spektakl Willy'ego Russel'a, byłego fryzjera, który, podczas godzin spędzonych na wysłuchiwaniu zwierzeń podczas układania włosów, jak żaden inny mężczyzna, zgłębił tajniki kobiecej duszy – jej tęsknot i pragnień – w reżyserii Elżbiety Jodłowskiej. Bilet 40 zł. Rezerwacje pod numerem telefonu: 516 752 920.

W czwartek Shirley Valentine w Kutnowskim Domu Kultury, ./upload/articles_pakiety/21332/01_obraz.jpg


Prawdziwy teatr z teatralną dekoracją, od dwudziestu lat grany przy pełnej widowni. Komedia i nostalgia, entuzjastycznie przyjmowana przez publiczność. Z Shirley łatwo się utożsamić – to kobieta, kiedyś z głową pełną marzeń o podróżach dookoła świata, teraz pełna lęku i niepewności. Mierzy się z najtrudniejszym przeciwnikiem— samą sobą— by odkryć czy potrafi porzucić dotychczasowe, ustabilizowane życie i spełnić swoje marzenia.

Przemiana, jaka zachodzi w bohaterce, pozwala przypomnieć sobie o własnych, nieraz bardzo głęboko zagrzebanych marzeniach i rozważyć ich wartość.

W tytułowej roli występuje doskonała aktorka chorzowskiego Teatru Rozrywki, gwiazda spektaklu „Klimakterium i już”, Małgorzata Gadecka. Spektakl, zagrany został w Chorzowie ponad 150 razy, dziś wznowiony w nowej reżyserii, Elżbiety Jodłowskiej, aby ponownie dodawać kobietom otuchy.

Jodłowska doskonale wie, czego potrzeba kobietom. Po rewelacyjnym „Klimakterium i już” próbuje się w roli reżysera. Wyszedł spektakl tak samo apetyczny i pobudzający, doskonały dla kobiet i mężczyzn w każdym wieku! [więcej]
kultura, 01.10.2013 02:44|czytane: 1183 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Świetny wynik Natalii Kołodziejczak i rekord życiowy Aleksandry Snopkowskiej
Wczoraj wieczorem lekkoatleci Uczniowskiego Klubu Sportowego „Dziewiątka” w Kutnie powrócili z Mistrzostw Polski Młodzików (Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego) w Radomiu . W skład 45 osobowej reprezentacji województwa łódzkiego z rocznika 1998/99 weszły dwie kutnowskie lekkoatletki Natalia Kołodziejczak  (’98)  –  skok w dal i bieg na 100 m ppł. i Aleksandra Snopkowska (’99)  –  bieg na 300 m ppł.

Zawody odbyły się  w minioną sobotę i niedzielę w bardzo niesprzyjających warunkach atmosferycznych – niska temperatura powietrza i padający deszcz (w pierwszym dniu zawodów).

Świetny wynik Natalii Kołodziejczak i rekord życiowy Aleksandry Snopkowskiej, ./upload/articles_pakiety/21326/11_obraz.jpg
Świetny wynik Natalii Kołodziejczak i rekord życiowy Aleksandry Snopkowskiej, ./upload/articles_pakiety/21326/04_obraz.jpg
Świetny wynik Natalii Kołodziejczak i rekord życiowy Aleksandry Snopkowskiej, ./upload/articles_pakiety/21326/03_obraz.jpg


Mimo tego osiągnięto kilka świetnych rezultatów, do których z całą pewnością możemy zaliczyć wynik Natalii Kołodziejczak, która w konkursie skoku w dal skoczyła  na odległość 5,41 m. Wynik ten wystarczył „tylko” do wywalczenia czwartego miejsca w zawodach. Do srebrnego medalu zabrakło naszej zawodniczce zaledwie 3 cm, natomiast do „brązu” 2 cm.

- Piękny konkurs, który od trzeciej serii toczył się w strugach padającego deszczu i przy bardzo niskiej temperaturze. Natalia walczyła o jak najwyższą lokatę do ostatniej, szóstej serii konkursowej i przy odrobinie szczęścia mogła pokusić się nawet  o zwycięstwo ( I miejsce w tym konkursie 5,60 m). Jej minimalnie przekroczony skok z pierwszej serii był zdecydowanie najdłuższy m skokiem zawodów. Mam nadzieje, że ten pewien niedosyt  wyzwoli  w Natalii „sportową złość” i zmobilizuje ją do dalszej pracy, aby  za rok, a może już na hali (styczeń/luty 2014) powalczyć o jeszcze wyższe lokaty – podsumował występ swojej zawodniczki trener UKS „Dziewiątka” Jacek Kudła.

Startując w niedzielę w biegu na 100 m ppł. Natalia Kołodziejczak uzyskała 15,71 s i zajęła 11 miejsce wśród najlepszych płotkarek w Polsce w kategorii młodziczek.

Młodsza koleżanka klubowa Natalii, Aleksandra Snopkowska startowała w pierwszym dniu zawodów w biegu na 300 m ppł.. Biegnąc w czwartej serii w bardzo trudnych warunkach pogodowych uzyskała czas 51,49 s (rekord życiowy 49,79 s)i zajęła siódme miejsce w swej serii. [więcej]
wandea, 30.09.2013 21:07|czytane: 1430 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Czy sprawy różne powinny być w porządku obrad każdej sesji?
Radni powiatowi otrzymali dziś odpowiedź na jedno ważne pytanie, które krążyło nad sesjami od kilku miesięcy. Czy punkt Sprawy różne powinien być w porządku obrad każdej sesji, również nadzwyczajnej?

Czy sprawy różne powinny być w porządku obrad każdej sesji?, ./upload/articles_pakiety/21325/04_obraz.jpg
Czy sprawy różne powinny być w porządku obrad każdej sesji?, ./upload/articles_pakiety/21325/02_obraz.jpg
Czy sprawy różne powinny być w porządku obrad każdej sesji?, ./upload/articles_pakiety/21325/03_obraz.jpg


Okazało się, co udowodnił dziś Rafał Jóźwiak, przewodniczący Rady Powiatu w Kutnie, że już w 2009 roku Zarząd Powiatu i Rada Powiatu dysponowały informacją, że sesje nadzwyczajne powinny zawierać w swoim porządku obrad punkt Sprawy różne.

- W 2009 roku interweniowało w tej sprawie u Wojewody Łódzkiego Stowarzyszenie Ogólnopolska Inicjatywa Obywatelska. Wiesław Bryłka pisał wówczas o sesji z czerwca 2009 roku i o innych tamtej kadencji - mówił Jóźwiak.- Wojewoda odpowiedziała jednoznacznie, sprawy różne powinny znaleźć się w porządku obrad sesji. Wyjaśnień udzielał wówczas Zdzisław Trawczyński, ówczesny przewodniczący rady. Nie wiem zatem czemu potem inne sesje nadzwyczajne nie miały tego punktu.

- Nie kojarzę dokładnie faktów z tamtego czasu, być może tak było - skomentował swoje ówczesne wyjaśnienia Trawczyński.

- No to co zrobić z poprzednią sesją, na której sprzeciwialiśmy się porządkowi obrad, a radca prawny wyjaśniła, że nie można zmienić porządku poprzez dodanie spraw różnych? - spytał radny Krzysztof Debich. [więcej]
wandea, 30.09.2013 20:52|czytane: 1833 razy|15 komentarzy|komentuj|czytaj cały
4,5 miliona złotych było i nie ma
Pracownicy Kutnowskiego Szpitala Samorządowego sp. z o.o. mogą pomarzyć o 4,5 mln zł z funduszu socjalnego. Andrzej Musiałowicz, prezes spółki wystąpił do Zarządu Powiatu w Kutnie o przekazanie tych środków. Informował zresztą o tym już w poniedziałek 23 września br. podczas Białego Forum Dyskusyjnego.  Jego złudzenia i prośbę rozwiała dziś definitywnie Mirosława Gal -Grabowska, starosta kutnowski.

4,5 miliona złotych było i nie ma, ./upload/articles_pakiety/21324/01_obraz.jpg
4,5 miliona złotych było i nie ma, ./upload/articles_pakiety/21324/02_obraz.jpg
4,5 miliona złotych było i nie ma, ./upload/articles_pakiety/21324/03_obraz.jpg


- Powiat kutnowski nie jest dłużnikiem Funduszu Socjalnego w takim charakterze w jakim przedstawia to organizacja związkowa czy też opozycja - powiedziała starosta. - Ten temat jest zamknięty.

- Czy zatem z powiatowych sprawozdań do Regionalnej Izby Obrachunkowej znikną te środki wykazywane do tej pory? - spytał radny Krzysztof Debich.

- Tak zostaną zdjęte - odparła Jolanta Anioł, Skarbnik powiatu. [więcej]
wandea, 30.09.2013 20:22|czytane: 1798 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Powiatowy boks cz. 3. W stawce stanowisko Raciborskiej
Wiele emocji na dzisiejszej sesji Rady Powiatu wzbudziło sprawozdanie z działalności Powiatowego Urzędu Pracy w Kutnie. Przedstawiła je zastępczyni dyrektor Danuty Raciborskiej - Anna Rzeźnicka.

Radni odnosili się merytorycznie do zawartych w sprawozdaniu liczb i danych, ale nie obyło się też bez pytań związanych z kosztami spraw sądowych prowadzonych przez PUP z byłymi pracownikami, kosztami komorniczymi, wysokością nagród i pensji pracowników pośredniaka oraz postawionymi Raciborskiej prokuratorskimi zarzutami.

Podstawowe pytanie w kwestii tak późnego omawiania sprawozdania zadał Zbigniew Filipiak. - Sprawozdanie wpłynęło 10 lipca do starostwa, 3 czerwca przyjęła go Powiatowa Rada Zatrudnienia. To czemu radni dostają je tak późno?

Powiatowy boks cz. 3.  W stawce stanowisko Raciborskiej, ./upload/articles_pakiety/21316/04_obraz.jpg
Powiatowy boks cz. 3.  W stawce stanowisko Raciborskiej, ./upload/articles_pakiety/21316/02_obraz.jpg
Powiatowy boks cz. 3.  W stawce stanowisko Raciborskiej, ./upload/articles_pakiety/21316/05_obraz.jpg


- My je chyba złożyliśmy już w czerwcu - powiedziała Anna Rzeźnicka.
- Tu jest data stempla, że 10 lipca - odparł Filipiak.
- A tak 10 lipca, przepraszam - poprawiła się Rzeźnicka i zaprezentowała dane ze sprawozdania. - 12 372 195 76 mln zł pozyskaliśmy na aktywne programy rynku pracy, to więcej niż w 2008 roku, 569 osób skierowaliśmy na roboty publiczne, 30 na prace interwencyjne - wyliczała zastępczyni dyrektorki PUP.- 934 osoby skorzystało ze staży, 658 uzyskało zwrot kosztów dojazdu. 134 mogło założyć firmę z dotacji, 91 przedsiębiorców skorzystało z refundacji doposażenia stanowiska pracy. 168 osób podjęło prace społecznie użyteczne.

W 2012 roku w pośredniaku zarejestrowane było 7 283 osoby, aż 2830 z Kutna, 1011 z Żychlina i około 900 z Krośniewic. 34 % bezrobotnych to ludzie z wykształceniem gimnazjalnym i niższym, 1700 osób ze stażem pracy od roku do 5 lat.

Edyta Ledzion, radna Komitetu Obywatelskiego skupiła się na efektywności działań urzędu, pytała o różnice w procentach wykonania zadań w porównaniu do roku 2011.

- Czym spowodowany jest tak duży spadek wizyt pracowników u pracodawców i pozyskanych pracodawców do współpracy? - pytała Ledzion. - Teraz jest 216 pozyskanych przedsiębiorców a było 316. Wizyty natomaist spadły bardzo z 414 do 65.

- Wizyty u pracodawców są przyjmowane z irytacją. Nasz pracownik przychodzi i pyta czy firma chce współpracować z nami, czy ma jakieś plany zmian kadrowych, czy będzie zatrudniał w najbliższym czasie, albo jacy są mu potrzebni pracownicy to w ramach prowadzonego rozeznania zawodów deficytowych - mówiła Rzeźnicka. - Pracodawcy swój czas przeliczają na pieniądze, nie mają czasu dla naszych pracowników i takie działania nie przynoszą nam spodziewanych efektów. Nie skutkują one bowiem pozyskaniem ofert pracy dla bezrobotnych.

- Czy macie lidera klubu pracy? - pytała dalej radna.
- Mamy dwóch.
- Czy PUP w ramach EURES pozyskuje oferty pracy za granicą tylko dla mieszkańców powiatu kutnowskiego? Mamy tu w zestawieniu liczbę 573 ofert - pytał radny Filipiak
- To działalność Wojewódzkiego Urzędu Pracy i nie są to tylko oferty pracy dla naszych mieszkańców - mówiła zastępczyni. - My je upowszechniamy na stronie internetowej, na tablicy ogłoszeniowej i udzielamy informacji telefonicznie i na miejscu.
- Czy się dzwoni do Kutna czy do Łodzi, to chyba żadna różnica? Nie rozumiem czemu zatem znajduje się to w tym sprawozdaniu i to tak obszernie? - odparł Filipiak. [więcej]
wandea, 30.09.2013 19:09|czytane: 2215 razy|12 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pożar na ulicy Słowackiego
Dzisiaj około godziny 13.00 na ulicy Słowackiego w Kutnie wybuch pożar w budynku gospodarczym. W akcji gaśniczej brały udział trzy zastępy Państwowej Straży Pożarnej z Kutna w tym jednostka rozpoznawcza.

Pożar na ulicy Słowackiego, ./upload/articles_pakiety/21323/04_obraz.jpg
Pożar na ulicy Słowackiego, ./upload/articles_pakiety/21323/06_obraz.jpg
Pożar na ulicy Słowackiego, ./upload/articles_pakiety/21323/08_obraz.jpg


Przyczyna pożaru było zaprószenie ognia. W wyniku pożaru uszkodzeniu uległ strop i dach budynku. Przedmioty znajdujące w pomieszczeniu uległy zniszczeniu. Straty oszacowano na 8000 zł. [więcej]
redaktor, 30.09.2013 13:45|czytane: 2171 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Rezygnacja Jankowskiego ze stanowiska wiceprzewodniczącego
Dziś na sesji Rady Powiatu w Kutnie Marek Jankowski (PSL) zrezygnował z funkcji wiceprzewodniczącego rady. Radny kandydował do składu Komisji Rewizyjnej. 21 radnych głosowało za jego kandydaturą, tak więc układ sił w Komisji znacznie się zmienia na korzyść opozycji w Radzie Powiatu.

Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
Rezygnacja Jankowskiego ze stanowiska wiceprzewodniczącego

[więcej]
redaktor, 30.09.2013 12:35|czytane: 1503 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dzień Chłopaka
Wszystkim Chłopcom małym i dużym życzymy wiele radości i satysfakcji z uprawianych pasji, niemarudnych kobiet w otoczeniu i dużo sił w pokonywaniu trudności we współczesnym świecie.
Dziewczyny z redakcji eKutno.pl
  

Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
Dzień Chłopaka
[więcej]
pismak, 30.09.2013 09:17|czytane: 1428 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Hubert wygrał trzeci Konkurs z Biuromax, Argo S.A. i Tetis
Trzeci konkurs z Biuromax, Argo S.A. i Tetis rozstrzygnięty. Wygrał go Hubert Kowalski. Tym razem wystarczyło napisać krótki wierszyk o święcie Kutna Miasta Róż.  Zestaw dla młodego poety czyli wieczne pióro i długopis można odebrać w sklepie Biuromax na Narutowicza w Kutnie.

Co się dzieje? Już się krząta Pan Prezydent.
Już obsługa zacznie krzyczeć.
Coś się dzieje? Coś się kręci?
To sztab miasta coś wykręci.

Róże kwitną, róże pachną,
zaraz je ktoś podciąć musi
By kutnianie mogli poczuć
zapach kwiatu tak przecudny.

Po co to? Na co to? Co się dzieje?
To rzecz wielka się zadzieje
Święto Róży, Święto Kutna nas rozgrzeje! [więcej]
wandea, 30.09.2013 11:23|czytane: 1280 razy|komentuj|czytaj cały
Mistrzostwo dla młodych baseballistów z Kutna. Gratulujemy
W miniony weekend siedem drużyn rywalizowało o miano najlepszej drużyny w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w regionie Polski Północnej i Środkowej (Region „A”) na Centrum Małej Ligi w Kutnie .

Mistrzostwo dla młodych baseballistów z Kutna. Gratulujemy, ./upload/articles_pakiety/21319/01_obraz.jpg
Mistrzostwo dla młodych baseballistów z Kutna. Gratulujemy, ./upload/articles_pakiety/21319/02_obraz.jpg
Mistrzostwo dla młodych baseballistów z Kutna. Gratulujemy, ./upload/articles_pakiety/21319/03_obraz.jpg


W turnieju starowały: BUKS Kruki Augustów, UBKS Baza Bydgoszcz, UKS Dęby Osielsko, dwa zespoły MKS Stal BiS Kutno, UKS Comets Mazowsze oraz WUKB Comets Warszawa.

Kutnowski zespół w 99% składał się z uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kutnie. Ta bardzo usportowiona szkoła może być wzorem dla innych, jak łączyć wychowanie przez sport z nauką. Wiadomo, że Ministerstwo Sportu poszukuje aktualnie właściwych rozwiązań tego problemu – zapraszamy, więc do Kutna.

Turniej otwierali wiceprezydent miasta Zbigniew Wdowiak oraz dyrektor SP 1 w Kutnie Jarosław Koszański w towarzystwie zespołu organizatorów MKS-u Stal.

Pierwszy zespół z Kutna wygrał wysoko wszystkie swoje cztery mecze: z Augustowem – 15 : 5, Osielskiem – 20 : 5, Warszawą – 14 : 4 i Mazowszem 14 : 1 a drugi rozstrzygnął na swoją korzyść pojedynek z Bydgoszczą – 15 : 10.            

Ostateczna kolejność mistrzostw: 1. Kutno I.  2. Augustów,   3. Mazowsze, 4. Osielsko,   5. Warszawa,   6. Kutno II,   7. Bydgoszcz.

Mistrzowski zespół z Kutna grał w składzie: Jan Bardziński, Denis Bednarek,  Michał Flisowski, Damian Gołębiewski, Miłosz Jarota, Bartłomiej Kopański, Adrian Kotkowski, Jakub Michalak, Tyman Niezgoda, Gerard Podlewski, Wiktor Puścian,  Mikołaj Stańdo,  Tobiasz Światłowski, Marcin Zwoliński. [więcej]
redaktor, 30.09.2013 11:10|czytane: 1266 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Srebro dla seniorek MKS Stal i mecz towarzyski
W sobotę miały rozegrać mecz panie z drużyny seniorek MKS Stal, które zakończyły tym spotkaniem rywalizację w Polskiej Lidze Softballu Kobiet sezonu 2013 r. Przeciwnikiem kutnianek miał być zespół UKS Caper z Kędzierzyna Koźla.

Srebro dla seniorek MKS Stal i mecz towarzyski, ./upload/articles_pakiety/21320/01_obraz.jpg
Srebro dla seniorek MKS Stal i mecz towarzyski, ./upload/articles_pakiety/21320/02_obraz.jpg
Srebro dla seniorek MKS Stal i mecz towarzyski, ./upload/articles_pakiety/21320/03_obraz.jpg


Właśnie – miał być, albowiem zespół gości dotarł do Kutna w niewystraczającym, chociażby w minimalnym stopniu – składzie (zaledwie osiem zawodniczek oraz trener). Cóż…. z Kędzierzyna Koźla do Kutna jest ponad 200 km i w tak długiej podróży wiele mogło się wydarzyć. W tej sytuacji odbył się więc jedynie krótki, towarzyski mecz obydwu zespołów, poprzedzony miłą uroczystością wręczenia kutnowskim zawodniczkom srebrnych medali mistrzostw Polski w softballu sezonu 2013. Medale wręczał prezes Polskiego Związku Baseballu i Softballu - Michał Kaczmarek
w towarzystwie członków Zarządu MKS-u Stal.

Skład srebrnych pań z Kutna: Patrycja Bielecka, Justyna Błaszczyk, Natalia Felczak, Adrianna  Flisowska, Małgorzata Grzanowska, Patrycja Kaczor, Kinga Kolanowska, Daria Kubiak, Beata Lewandowska, Patrycja Małdrzykowska, Gabriela Michalak, Aleksandra Naguszewska, Aleksandra  Niewiadomska, Weronika Prątkowska, Daria Śnieć, Justyna Więtczak. Patrycja Wojtczak. [więcej]
pismak, 30.09.2013 11:09|czytane: 1204 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Skazany z 3,5 promilami przyjechał do Kutna w gości
Na drogach powiatu kutnowskiego miniony weekend był spokojny. Policja nie zanotowała żadnego wypadku drogowego. Za to nieustajaco na kutnowskich drogach jeżdżą pijani kierowcy.

-Zatrzymaliśmy 10 nietrzeźwych kierujących. Rekordzista zatrzymany w sobotę  około godz. 16.35 w Kutnie przy ulicy Grunwaldzkiej przez policjantów Rewiru Dzielnicowych miał prawie 3,5 promila alkoholu w organizmie - mówi st. asp. Paweł Witczak z KPP Kutno. -  35-letni mieszkaniec powiatu nakielskiego kierował rowerem mimo prawomocnego wyroku zakazu jazdy rowerem. Był również osobą poszukiwaną celem doprowadzenia do zakładu karnego. [więcej]
pismak, 30.09.2013 11:01|czytane: 1293 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Seniorzy MKS Stal przegrali z Osielskiem
Różne nastroje dominowały w sercach kutnowskich baseballistów i softballistek w ostatni weekend września 2013. Zespół seniorów klubu MKS Stal rozgrywał decydujące, piąte spotkanie półfinałowej serii mistrzostw Polski w baseballu , z odwiecznym rywalem zza miedzy – UKS Dęby Osielsko.

Seniorzy  MKS Stal  przegrali z Osielskiem, ./upload/articles_pakiety/21318/01_obraz.jpg
Seniorzy  MKS Stal  przegrali z Osielskiem, ./upload/articles_pakiety/21318/02_obraz.jpg
Seniorzy  MKS Stal  przegrali z Osielskiem, ./upload/articles_pakiety/21318/03_obraz.jpg


Stalowcy mecz rozpoczęli bardzo udanie. Kilka zaliczonych odbić i po dwóch zmianach kutnianie prowadzili 3 :0, w pełni kontrolując grę i co ważniejsze prezentując dobrą, kombinacyjną grę. Niestety następne dwie zmiany to seria niedobrych wydarzeń dla drużyny trenera Przemysława Kubickiego. Oddane Osielszczanom trzy punkty po homerunie Pawła Decowskiego i solidny błąd miotacza Stali źle podającego piłkę na pierwszą bazę (kolejne dwa punkty straty), zdeprymował kutnowską drużynę do tego stopnia, że zawodnicy w żółto niebieskich strojach już do końca meczu, w okresie kolejnych pięć zmian, nie odnaleźli właściwej koncentracji. Kutnowska drużyna przegrała to spotkanie - 3 : 7 a to oznacza, że wielokrotnemu mistrzowi Polski z Kutna pozostanie w tym sezonie jedynie gra o III miejsce w hierarchii krajowego baseballu, co też będzie zadaniem niełatwym. W finale Dęby zagrają z warszawskimi Centaurami a kutnianie rywalizować będą o ten trzeci plac z Gepardami z Żor.

Pomeczowe komentarze były bardzo różnorodne. Wszyscy zgodnie uznali jednak, że zespół Stali nie wykorzystał ogromnej szansy na awans do finału. Znający realia, z jakim kutnowski seniorski baseball borykał się w tym sezonie, uznali że i tak osiągnięty rezultat jest właściwym i chyba dobrym wykładnikiem sytuacji kutnowskiego baseballu, bez względu na to, że możliwości drużyny były znacznie większe. Zespół seniorów kutnowskiego klubu w znacznej części składa się z grupy studentów, którzy na mecze przyjeżdżają do Kutna, nie trenując na co dzień
z drużyną. W tym sezonie zespół seniorów przeżył również ostateczne odmłodzenie składu, o pladze kontuzji już nie wspominając… ale taki już jest sport. [więcej]
pismak, 30.09.2013 10:59|czytane: 1215 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Pijany 20-latek chciał dać łapówkę
Prokurator Rejonowy w Kutnie zastosował w piątek, 27 września dozór policyjny w stosunku do 20-letniego mieszkańca powiatu kutnowskiego, który 26 września usiłował kutnowskim policjantom wręczyć łapówkę w kwocie 500 zł w zamian za odstąpienie od czynności służbowych związanych z ujawnieniem go, jako kierującego samochodem pod wpływem alkoholu.

- Mężczyzna miał 1,6 promila alkoholu w organizmie. Był zatrzymany 26 września około godziny 21.30 w Suchodębiu. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności - mówi st.asp. Paweł Witczak, oficer prasowy KPP Kutno. [więcej]
wandea, 30.09.2013 10:41|czytane: 1604 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Policja interweniowała po meczu z Legią
Podczas sobotniego meczu na stadionie przy ulicy Kościuszki w Kutnie doszło do interwencji policji w związku z nieodpowiednim zachowaniem się młodych ludzi na trybunach.

- Wobec powyższego policjanci już po zakończeniu spotkania wylegitymowali całą wskazaną grupę. Było to 8 osób w wieku 13-23 lata. Policjanci niemusieli używać środków przymusu bezpośredniego. Kibice podporządkowywali
się wydawanym poleceniom - mówi st.asp. Paweł Witczak. -  Jeden z nich podczas schodzenia z trybuny
potknął się i przewrócił. Na szczęście nic mu się nie stało.

Nieletni zostali przekazani rodzicom. O ich zachowaniu zostanie powiadomiony Sąd Rodzinny. [więcej]
pismak, 30.09.2013 10:47|czytane: 1328 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Sportowa niedziela w Żychlinie: bieg, siatkówka, piłka nożna, koncert i nagrody
Dziś w Żychlinie pod patronatem eKutno.pl odbył się Bieg Rodzinny z udziałem olimpijczyka Artura Partyki. Wybitny sporotowiec, po raz drugi zaszczycił swoją obecnością na niej mieszkańców Żychlina.

W biegu wziął udział również burmistrz Żychlina Grzegorz Ambroziak i poseł RP Artur Dunin. W biegu uczestniczyły 152 osoby. Pobiegły całe rodziny młodzież oraz osoby starsze. Imprezę uświetniła również obecność Małgorzaty Niemczyk mistrzyni Europy w siatkówce kobiet z 2003 i posłanki na Sejm RP.

Sportowa niedziela w Żychlinie: bieg, siatkówka, piłka nożna, koncert i nagrody, ./upload/articles_pakiety/21311/08_obraz.jpg
Sportowa niedziela w Żychlinie: bieg, siatkówka, piłka nożna, koncert i nagrody, ./upload/articles_pakiety/21311/28_obraz.jpg
Sportowa niedziela w Żychlinie: bieg, siatkówka, piłka nożna, koncert i nagrody, ./upload/articles_pakiety/21311/72_obraz.jpg


Po biegu odbył się pokazowy mecz siatkówki pomiędzy Volley Team Żychlin, a reprezentacją kobiet z Zespołu Szkół z Żychlina. W meczu wzięła udział Małgorzata Popławska reprezentantka Kadry Narodowej Polski w kickboxingu, na co dzień trenująca w Akademii Sportów Walki i Rekreacji Alex Kutno.

Następnie organizatorzy zaprosili licznie zgromadzonych mieszkańców Żychlina i okolic na pokaz aerobiku prowadzonego przez Jarka Tomczewskiego, który jest choreografem, tancerzem i dyrektorem artystycznym Cube Elite/Cub.

Kolejnym punktem imprezy był mecz piłki nożnej rozegrany na boisku „Orlik” pomiędzy pracownikami Urzędu Gminy Żychlin, a reprezentacją Cukrowni Dobrzelin. Tak ja w roku ubiegłym reprezentacja Cukrowni rozgromiła swojego przeciwnika. Mecz zakończył się wynikiem 5:1 dla reprezentacji Cukrowni Dobrzelin. Szeregi drużyny z Żychlina zasilił Artur Partyka oraz i poseł RP Artur Dunin, któremu udało się strzelić gola samobója. [więcej]
redaktor, 29.09.2013 21:57|czytane: 3300 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Podjazd dla szpitala i sprawy różne. Dziś sesja w powiecie
30 tysięcy złotych powiat kutnowski zamierza przeznaczyć na wykonanie podjazdu aby poprawić komunikację spółki Kutnowski Szpital Samorządowy z drogą publiczną.

Dziś na sesji Rady Powiatu w Kutnie radni między innymi podejmą uchwałę w tej sprawie. Przypomnijmy, dziś w Starostwie Powiatowym o godz. 10.00 zacznie się sesja zwykła.

W porządku obrad po długim czasie znalazły się oczekiwane przez radnych Sprawy różne i Zapytania oraz interpelacje. Nie zabraknie zatem tematów związanych z losem kutnowskiego szpitala, procesami i kontrolami Powiatowego Urzędu Pracy, funkcjonowaniem starostwa czy spraw bieżących np. już dziurawe łatane  latem [więcej]
wandea, 30.09.2013 09:48|czytane: 1355 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Upał, bezmyślność urzędnika i zadłużenie szpitala
Czy człowiek może poczuć się w konsystencji budyniu waniliowego, serka topionego lub innego smacznego acz płynnego zjawiska? Odpowiadam, tak może i... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Rewelacyjna Kapela Hanki Wójciak. Dziś zapraszamy na brzmienia marokańskich gimbrii
Wczoraj przed kutnowską publicznością w Centrum Teatru Muzyki i Tańca wystąpiła Kapela Hanki Wójciak. Zespół powstał w Krakowie, gra muzykę z pogranicza world music, folku, piosenki autorskiej.  Duża galeria zdjęć A dziś o godz.... [więcej]
Sport
"Jedynka" trzecia w ręczną w Orlikowej Lidze Mistrzów
We wtorek w Poddębicach odbył się turniej rejonowy w piłce ręcznej chłopców w ramach Orlikowej Ligi Mistrzów - Łódzkie Gra w Ręczną. W turnieju udział wzięła Szkoła Podstawowa nr 1 w Kutnie. W wyniku zaciętej i bardzo wyrównanej rywalizacji chłopcy z Jedynki... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Sprzedam 4,08 hektary POLE UPRAWNE Sprzedam POLE UPRAWNE = 4,08 hektary... [czytaj więcej]
Konkretna propozycja i konkretne zarobki!Warszawa Współpraca dla sympatycznej, uśmiechniętej, komunikatywnej i chętnej do pracy. Chcesz zarabiać w normalnej atmosferze, na uczciwych warunkach, dyskretnie, bezpiecznie i konkretnie? Jeśli tak t... [czytaj więcej]
Zawieszka Nieśmiertelnik Srebro +GRAWER Zdjęcia i Tekstu Idealny i modny prezent dla kobiety i mężczyzny. Wspaniały prezent na Imieniny, Urodziny, Rocznicę, Walnetynki, Dzień Kobiet, Mikołaja, oraz pod choinkę na Gwiazdkę Świąt Bożego Narodzenia... [czytaj więcej]
Kotki Oddam kotki w dobre ręce. Więcej informacji pod nr telefonu 602430567.... [czytaj więcej]
Monitoringi, alarmy Witam, oferuję usługę konfiguracji oraz montażu kamer, alarmów oraz innych systemów zabezpieczeń. Wykonuję również inne usługi informatyczne. Zapraszam.... [czytaj więcej]
Sprzedam biurko duże 210 cm / bardzo dobre wykonanie Mam do sprzedania duże biurko w bardzo dobrym stanie. Biurko ma ponad 1,5 metra i było robione na zamówieni a więc jest wykonane z bardzo dobrego materiału. Posiada wiele szuflad, miejsce na je... [czytaj więcej]
Fly High Production – Produkcja filmowa Firma Fly High Production to przede wszystkim profesjonalna produkcja filmów i innych form audiowizualnych, bazująca na najnowszych technologiach min zastosowaniu drona i innych technologii stabiliz... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
Odzież na sklepy, butiki, stragany Oferujemy odzież na sklepy, butiki, stragany w bardzo dobrej jakości z Niemiec i Włoch. U nas klient zamawia według osobistego zapotrzebowania (damskie, męskie, dziecięce,... [czytaj więcej]
samochód do ślubu wesele OFERUJĘ PAŃSTWU WYNAJEM LIMUZYNY AUDI w kolorze czarna perła. Samochód jest reprezentacyjny, idealny na tak wyjątkową uroczystość. Zaletą tego samochodu jest przestronne wnętrze i duży baga... [czytaj więcej]
Zespół jednoosobowy DJ Polecam jednoosobowy zespół muzyczny (klawisz i vokal na żywo)który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gram na terenie całego kraju. Wieloletnia praktyka w prowad... [czytaj więcej]
Zespół muzyczny KONKRET to pięcioosobowy zespół muzyczny, który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gramy głównie na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego. Wieloletnia... [czytaj więcej]
Zatrudnimy pracowników Firma P.P.H.U. "ELBEMA" s.c. zatrudni pracownika na stanowisko elektromonter lub pomocnik elektromontera. Mile widziane prawo jazdy kat.B oraz uprawnienia Sep 1kV. CV proszę przesyłać na adres mail... [czytaj więcej]
Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Najlepsze rozwiązanie, jeżeli pilnie potrzebujesz pieniędzy. Nie pytamy o Twój cel – całą sumę możesz przeznaczyć na dowolny,... [czytaj więcej]
SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996ROK PILNIE SPRZEDAM MAM DO SPRZEDANIA SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996 ROK rn5-DRZWIrnKOLOR CZARNY rnPILNIE SPRZEDAM... [czytaj więcej]
Kawalerka do wynajęcia, Kutno ul. Słowackiego Wynajmę mieszkanie w bloku przy ulicy Słowackiego. Jest to odświeżona kawalerka o powierzchni 27 m. kw., w sam raz do zamieszkania.rnCena 850 zł zawiera czynsz i odstępne dla właściciela, do k... [czytaj więcej]
SPECJALISTA DS. MARKETINGU I SPRZEDAŻY Jesteśmy firmą zajmującą się produkcją mebli tapicerowanych i poszukujemy osób młodych, ambitnych oraz kreatywnych na stanowisko: SPECJALISTA DS. MARKETINGU ORAZ SPRZEDAŻY Obowiązki:  ... [czytaj więcej]
PRACA HUTA Poszukujemy osób do pracy w Hucie w Dąbrowie Górniczej na stanowiska: - operator wózka widłowego - operator suwnicy – uprawnienia IS specjalne trawersowe, chwytakowe Warunki: - atrakcyjne w... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Felicjan Rohloff:
13 minut temu
Zeżarłam "się" w pospiechu. Proszę o zrozumienie i wklejenie "się" tam gdzie trzeba. AWRUK!
Felicjan Rohloff:
16 minut temu
###"R". Albinie vel (???????)! Dziękuję za zaproszenie. Da Bóg, to jutro przedstawię ewentualny termin tego niezwykle zapowiadającego wydarzenia. Gdzie jest ten wasz gród? zawalona jestem dzisiaj robotą. Pozdrawiam i wszelkich łask bożych życzę. ~emerytowana nauczycielka.
Felicjan Rohloff:
2 godzin temu
Kordianie! To sobie startuj jak jesteś debilem w trepem lub idiotą w kaloszach. Matura to bzdura, a te konkursy to lipa. A te samorządy to Awruki i Złodzieje. Nie bić Awruków i Złodziei, tylko je zlikwidować. Zlikwidować bzdurną maturę! Zlikwidować ukartowane konkursy! Zlikwidować nierządne samorządy! Zlikwidować szkoły samorządowe. Przestać chodzić do bzdurnych szkól! I zacząć się uczyć! I zacząć czytać eKutno! I wstąpić do KAN"PiŚ"! Pod żadnym pozorem nie likwidować KOTÓW !!! I nie zabijać DZIECI ! I nie budować świątyń! I nie budować pałaców! I nie budować komitetów! Budować SERCA, UMYSŁY i DUSZE! I nie sadzić i nie pielęgnować dębów JPII. Rodzić dzieci, uczyć je i wychowywać! Młodzieży nie rozpuszczać! Zrezygnować z paciorków, fikołków i koziołków! Uwierzyć w Boga! Kochać Polskę! I rozniecać promienie NADZIEI! I nie spać! I obudzić się! I się oświecać! I myśleć! I pracować! I odpoczywać! I bawić się! I działać!.........I nigdy nic złego nie robić........ Coś dobrego - zawsze można..... O kotów dbać, psom dać spokój a świnie oprzątać!....... Paniali?........Amen.
Jordan Sierpowski:
2 godzin temu
POSEŁ Z PIS Tadeusz Woźniak - pozując do zdjęć ze strażakami w Komadzynie, splata swe wypracowane dłonie,na nieprzyzwoicie upasionym brzuszysku.Fakt - inni dostojnicy z jego partyji pozując do zdjęć - czynią podobnie. Ale - jak by nie liczyć, Tadeusz Woźniak (ksywa kanonik) - kadencji poselskich ma już sobą wiele i ta kadencja nie jest jego ostanią, to i nie dziwota, że i jego i tak już upasiony brzuch, z każdą kadencja staje się i coraz to i coraz to bardziej monstrualny. Wiadomo - odmawiać na tych różnych poselsko-wiejskich bankietach jadła i napitki - to rzecz wielce niepolityczna. Tak myślę,że jeżeli darwinowska teoria ewolucji nie zadziała i Woźniakowi nie wydłużą się kończyny górne jak u orangutana ,tak aby ręce mógł spleść na swym brzuchu - to tylko patrzeć, jak niezbędnym dodatkowym wyposażeniem posła staną się protezy, przedłużające jego kończyny górne. A po co ? A NO PO TO - ABY POSEŁ WOŹNIAK MÓGŁ SWE WYPRACOWANE DŁONIE SPLEŚĆ NA SWYM MEGA OLBRZYMIM BRZUSZYSKU.
Marian Pawełek:
2 godzin temu
Ciekawe, czy nadal wierzy w swojego idola, górniczynę?
Maria Giedgowt:
2 godzin temu
Widocznie była za słaba, że wygrać. Zresztą ma dużo pracy - kilku uczniów na krzyż w prywatnej. Jak oni się zmieszczą w tym budynku?
Felicjan Rohloff:
3 godzin temu
Ludzie! Nie macie ciekawszych problemów? wiadał dzięcioł żonie: PiS upada, PO tonie . A młode koty tego słuchały i wcale się tym nie przejmowały, tylko miauczały. POPiS - to najstraszniejsze słowo świata - tak dzisiaj miauczały koty stare i młode i mrugając śpiewały: PiS i Plarforma to jedna rodzina, kaczor i donald - nie polska ptaszyna. Ludzie! Nie liczy się forma - liczy się treść. Nie liczy się PiSforma! Nie liczy się PLATforma! Liczy się KUTNOWSKA ARMIA NADZIEI "Prawda i Śmiech"!!!!! Koty są najmądrzejszymi stworzeniami świata!!!!! Niech żyją Koty! I niech żyje KAN "PiŚ"!
Mateusz Dąb:
3 godzin temu
Nikt z patriotów nie miał szans, bo sitwa rzadzi, ale mnie dziwi jedno, że nie wystartowała pani, która wspierała Łebskiego w kampanii.
Felicjan Rohloff:
3 godzin temu
Tyle co koty napłakały. I nic więcej. Tak słyszałem..... Mówią, że śmieszny Tadeusz rozrzutnością nie grzeszy i św. mamony nie marnotrawi. Co innego to te prezbiterianie z Sienkiewicza. Tam jest Zakon Koedukacyjny dla Św. Świrów. Ludzie! Co tam się dzieje? Jak tam grzeszą. Więcej wydają niż zarabiają. Oni chyba na islam już przeszli. Bo Policja ich się boi. Proboszcz tez się boi. I żadnej klątwy na nich nie rzuca. Ekskomuniki tez się boi im wręczyć. Łajdactwo kwitnie pełną gębą i pustymi butelkami. Hulaj dusza! Piekła nie ma! Kto ten Zakon zlikwiduje to chyba świętym zostanie. Ja nie mogę na to wszystko patrzeć. Zakładam Koedukacyjny Zakon Wszystkich Kawalerów jeszcze światłych, mądrych i cnotliwych i Wszystkich Panien Jeszcze Dziewic. Jutro mamy pierwsze spotkanie przy drzwiach otwartych. Musimy być lepsi od tych synów marnotrawnych i rozrzutnych cór z kutnowskiego PiSolandu. Coś dobrego trzeba w życiu zrobić. Nieprawdaż?
January Sobota:
2
 · 
4 godzin temu
Mamy "najgłupszego" Komentatora eKutna BOHDANA ODYŃCA.
Protazy Kotłubaj:
2
 · 
4 godzin temu
Popieram kandydaturę Tego dzielnicowego.Jest człowiekiem inteligentnym, mądrym, sumiennym i uczciwym. Sprawiedliwy i otwarty dla ludzi. Zawsze służy pomocą.
Waldemar Rzuscyć:
3
 · 
4 godzin temu
Został wypchnięty z PiSu. To sa kulisy polityki Klopotowskiego, Matuszewskiego i Błaszczyka. Dlaczego mu nie pomogli ci dwaj ostatni ? Mam wrażenie, że wolą, aby poseł był ze Zgierza, a nie z Kutna. Co Klopotowski, Klimecki, Olesiński zrobili z PiS, to widać z obecności na listach takich ludzi jak Jóźwiak i Ziółkowski.
Bohdan Odyniec:
5 godzin temu
Mamy "najlepszego" Prezydenta Kutna ZBIGNIEWA BURZYŃSKIEGO.
Makary Pawlikowski:
2
 · 
5 godzin temu
A ile dal ten śmieszny Tadeusz ze swojej diety ?
Bartosz Koścień:
6 godzin temu
wklejam wszystkie 4 linki raz jeszcze tym razem poprawne:
umkutno.bip.e-zeto.eu/index.php?type=4&name=bt3& func=selectsite&value%5B0%5D=mnu30&value%5B1%5D=7< br />

www.ekutno.pl/wiadomosci,33979-r-nice-mi-dzy-teo ria-a-praktyka-k-opoty-z-prawem-komendanta-policji -w-kutnie,

kutno.net.pl/artykuly/aktualnosci,aktualizacja-k omendant-kutnowskiej-policji-na-dywaniku-prywatne- dojazdy-rozliczal-jak-sluzbowe,84342.html

www.polskatimes.pl/fakty/kraj/a/komendant-powiat owy-policji-w-kutnie-dostal-reprymende,12174332/
Bartosz Koścień:
2
 · 
6 godzin temu
UPDATE

ZAPRASZAM WSZYSTKICH TU KOMENTUJĄCYCH DO KLIKNIĘCIA W PONIŻSZY LINK

http/umkutno.bip.e -zeto.eu/index.php?type=4&name=bt3&func=selectsite &value%5B0%5D=mnu30&value%5B1%5D=7

Wszyscy Ci, którzy tu komentują nie zadali sobie nawet grama trudu, aby wejść na stronę Urzędu Miasta. Wszyscy piszą "w ciemno". że konkurs odbył się tajnie, że nie było ogłoszenia - cel? Napluć komuś w twarz, upodlić i wykreować błędną rzeczywistość.

Szczerze? Jest to tak zaściankowe myślenie, a przy tym maksymalnie żałosne. Typowa kutnowska mentalność. Zastanawiam się tylko, po co tyle jadu, nie macie własnego życia, planów, marzeń, pasji, pracy, dzieci, rodziny? Wolicie wypluwać gorzkie żale pewnie na osobę, której nawet osobiście nie znacie? Okej, wylewajcie, nikogo to nie rusza, ale wiedzcie, że karma wraca, a przy tym patrząc z boku - chciałabym zobaczyć, czy potraficie mieć tyle odwagi w rzeczywistości co tu w Internecie, podpisujcie się swoim prawdziwym imieniem i nazwiskiem, śmiało! Skoro macie tyle racji, wiecie wszystko najlepiej, posiadacie takie informacje, że można robić aferę za aferą - taka cenna wiedza i szereg informacji - okazja to zabłyśnięcia w sieci! Szkoda zmarnować szansy

Najgorsza analiza przedstawiona poniżej przez "TATARA" - brak słów, jeżeli masz czas na pisanie takich komentarzy i analizowanie całej sytuacji - podziwiam. Jeszcze można zrozumieć, gdyby to co napisałeś było prawdą chociaż w minimalnym stopniu. Ale niestety - napociłeś się przy pisaniu, a wcześniej przy wymyślaniu bzdur i nic z tego nie ma, szkoda Cię biedaku. Dzieci w szkole? Nudna praca? No tak, Kutno takie nudne, trzeba sobie urozmaicić życie.

Wskazówka dla "SPRAWDZAJĄCYCH" - a sprawdzajcie wykształcenie, a sprawdzajcie doświadczenie, a sprawdzajcie kompetencje i wiedzę Pana Bieńka - dokładnie, sprawdzajcie a potem się wypowiadajcie. A jeżeli już wiecie, w co szczerze wątpie - wyciąGNIJCIE wnioski.

Odchodząc od tematu wywołującego przeogromne poruszenie wśród kutnowskich internautów, zachęcam do węszenia w sprawie, która tego wymaga - okazja tym razem dla kutnowskich detektywów. Pf.
Poniżej kilka szczegółów.

Tylko Ci co posiadają pewne informacje dokładnie wiedzą, jak wygląda praca w Kutnie w Policji, gdy tylko zjawił się komendant Szymański. Tylko te osoby wiedzą o wewnętrznych aferach, których część posypała się i została ujawniona w artykule opublikowanym całkiem niedawno.
Skąd się wziął, kto go broni pomimo tylu kłopotów z prawem? Taka osoba rządzi kutnowską policją. Zapewniam, że wiecie w tej sprawie tyle, ile macie w głowach - czyli prawie nic.
Ku przypomnieniu.

http/www.ekutno.pl /wiadomosci,33979-r-nice-mi-dzy-teoria-a-praktyka- k-opoty-z-prawem-komendanta-policji-w-kutnie,

http/kutno.net.pl/ artykuly/aktualnosci,aktualizacja-komendant-kutnow skiej-policji-na-dywaniku-prywatne-dojazdy-rozlicz al-jak-sluzbowe,84342.html

http/www.polskatim es.pl/fakty/kraj/a/komendant-powiatowy-policji-w-k utnie-dostal-reprymende,12174332/

Zachęcam do ponownej lektury i wyciągnięcia wniosków, tym razem trafnych.
Zbigniewa Biallosser:
2
 · 
6 godzin temu
Onufry czy prawdą jest ,że nawet najbliżśi współpracownicy nie wiedzieli ,że odchodzi na samorządową posadkę , nie wiesz dlaczego?Wstyd, honor czy co jeszcze?
Florian Plemieński:
6 godzin temu
Jest całym złem.
Gabriel Koropka:
6 godzin temu
To co Fauście Tobie lekarz od duszy pomógł? Dziwne!A uroda jest kwestią gustu ,i o tym już się nie ..........no chyba Wiesz?
Jonasz Ubysz:
5
 · 
7 godzin temu
Mówię ci po raz kolejny przestań z tym trzeba było startować . No to mogłeś startować , ciekawe czy byś wygrał . W kutnie przed konkursami jest pewniak i nie ma sensu nawet skłądac dokumentów. Zrozum gamoniu.Najciekawsze artykuły
 ·  14
5 dni temu
Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK
 ·  188
5 dni temu
Apel do mieszkańców Kutna, do ludzi, którym na sercu leży dobro miasta i powiatu
 ·  73
5 dni temu
Coraz wyższe pensje prezesów spółek miejskich
 ·  20
6 dni temu
Od dziś parking przy dworcu PKP na Siemiradzkiego zamknięty. Radny interpeluje
 ·  36
10 dni temu
Piramida aptekarska. Lekarz z kutnowskiego szpitala na ławie oskarżonych
 ·  7
11 dni temu
Mieszkańcy Podrzecznej będą mogli wykupić tańszy abonament w strefie płatnego parkowania
 ·  278
12 dni temu
Memorandum do potencjalnych prywatnych partnerów w budowie hali w Kutnie
 ·  10
15 dni temu
Smaczne mówienie, prawda i hejt. Profesor Jerzy Bralczyk w Kutnie
 ·  3
16 dni temu
Piknik Rodzinny w
 ·  14
16 dni temu
Akt erekcyjny wmurowany pod stacjonarne hospicjum w Kutnie
 ·  6
17 dni temu
Znajdź się na zdjęciach z Pikniku Organizacji Pozarządowych
 ·  8
18 dni temu
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Bogata kutnowska tradycja fotograficzna
 ·  32
18 dni temu
Strażacy mieli pełne ręce roboty. Mieszkańcy liczą straty po ulewie
 ·  34
20 dni temu
Komendant Powiatowy Policji w Kutnie odpowiada
 ·  107
20 dni temu
Propozycja PSL pro forma?
 ·  9
20 dni temu
Urzędnik urzędnikowi nierówny. Nagrody na Dzień Samorządowca
 ·  4
20 dni temu
Wyjątkowy spektakl pt. Królewna Śnieżka na Dzień Dziecka w Krośniewicach
 ·  50
20 dni temu
Różnice między teorią a praktyką? Kłopoty z prawem komendanta Policji w Kutnie
 ·  6
21 dni temu
Taniec i zabawa na Dniu Dziecka w Kutnie
 ·  5
21 dni temu
Rockowy festiwal na Kutnowiance cz.2
 ·  9
21 dni temu
Fotoreportaż Qtnoizz Fest cz.1
 ·  2
21 dni temu
Stalowe Tumy 2017 i skarb czyli prototyp polskiej amfibii Fiat 126-P LPT
 ·  4
23 dni temu
Uczennice z Kasprowicza wygrały konkurs o patronie I LO. Polecą szybowcem!
 · 
27 dni temu
Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny. W Łódzkiem najlepsi uczniowie z Kleszczowa
 ·  61
27 dni temu
Warunki PSL wchodzą w życie. Starostwo likwiduje stanowiska
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności