eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 25.06.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,34209-p-jolanta-zagajewska-by-a-dusza-towarzystwa," title="Kutno: ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa</b><br>To nie był czas. To nie była pora.I zgasło słońce, kiedy...</div></a> <a href="/kultura,34210-nagrody-w-dziedzinie-kultury-dla-makowskiego-i-kacalaka," title="Kutno: Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka</b><br>Jarosław Makowski i Tadeusz Kacalak otrzymali Nagrody Prezydenta Kutna w dziedzinie kultury....</div></a> <a href="/wiadomosci,34213-dni-pola-w-strzelcach," title="Kutno: Dni Pola w Strzelcach" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Dni Pola w Strzelcach</b><br>Dziś w Strzelcach odbyły się Dni Pola...</div></a> <a href="/wiadomosci,34208-ekuchnia-udka-po-maroka-sku," title="Kutno: eKuchnia: Udka po marokańsku" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>eKuchnia: Udka po marokańsku</b><br>Nieziemsko pachnące, delikatne i soczyste udka z kurczaka marynowane z aromatycznymi...</div></a> <a href="/wiadomosci,34193-uczniowie-i-nauczyciele-z-kutna-nagrodzeni," title="Kutno: Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni</b><br>Dziś w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie odbyło się...</div></a> <a href="/wiadomosci,34187-jubileuszowy-wiecz-r-z-kr-tkimi-filmami-w-centrum-teatru-muzyki-i-ta-ca," title="Kutno:  Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca" class="none white"><div id="opis_slidera"><b> Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca</b><br>30 czerwca, o godzinie 18:00 odbędzie się jubileuszowa edycja Euroshorts w...</div></a> <a href="/wiadomosci,34182-radni-powiatowi-mieli-szkolenie-wiedza-wszystko-o-tablecie," title="Kutno: Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie</b><br>Tableciku, tableciku powiedz przecie, kto jest najmądrzejszy w radzie? Dziś przed...</div></a> <a href="/wiadomosci,34173-zmar-marek-w-jkowski-regionalista-i-by-y-prezes-tpzk," title="Kutno: Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK</b><br>Zmarł Marek Wójkowski  (1955-2017) – regionalista, kolekcjoner, pasjonat historii 37 pp, ...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Kondolencje

Kondolencje
[więcej]
wandea, 09.02.2017 14:23|czytane: 287 razy|komentuj|czytaj cały
Kondolencje


[więcej]
wandea, 08.02.2017 12:15|czytane: 399 razy|komentuj|czytaj cały
PKP Polskie Linie Kolejowe SA zmodernizują linię Kutno - Toruń
PKP Polskie Linie Kolejowe SA zmodernizują linię Kutno - Toruń. Koszt inwestycji to około 250 mln zł. Pociągi na tej trasie będą kursować z prędkością maks. 160 km/h, dzięki temu o ok. 15 min skróci się czas podróży.

PKP Polskie Linie Kolejowe SA zmodernizują linię Kutno - Toruń, ./upload/articles_pakiety/32870/01_obraz.jpg


PKP PLK SA ogłosiło przetarg na zaprojektowanie i wykonanie prac na linii kolejowej nr 18 pomiędzy Kutnem a Toruniem na odcinku Ostrowy - Otłoczyn.

- Dzięki remontom przejazdów kolejowo-drogowych - m.in. wymianie nawierzchni i zamontowaniu nowych urządzeń rogatkowych wraz sygnalizacją - zwiększy się poziom bezpieczeństwa. Na odcinku Kutno - Włocławek oraz Nieszawa Waganiec - Aleksandrów Kujawski zostaną wymienione urządzenia, które zapewnią płynniejszy przejazd pociągów oraz większą przepustowość linii kolejowej - mówi rzecznik prasowy PKP PLK SA Mirosław Siemieniec. [więcej]
redaktor, 10.02.2017 21:52|czytane: 375 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Konsultacje społeczne w sprawie modernizacji kompleksu sportowego przy SP nr 9 w Kutnie
Miasto Kutno przygotowuje się do złożenia wniosku do Ministerstwa Sportu i Turystyki na dofinansowanie modernizacji boiska lekkoatletycznego przy Szkole Podstawowej Nr 9 w Kutnie. Jednym z elementów składanego wniosku jest przeprowadzenie konsultacji społecznych w sprawie modernizacji kompleksu sportowego przy SP Nr 9.

Zapraszamy mieszkańców do wzięcia udziału w spotkaniu, które  odbędzie się w sali konferencyjnej MOSiR w Kutnie 15 lutego o godz. 17:00. Zachęcamy również do wypełnienia ankiety interaktywnej dostępnej poniżej w terminie do 15 lutego.

Link do ankiety

Przedmiotem modernizacji kompleksu sportowego przy SP nr 9 w Kutnie jest budowa:
- bieżni okrężnej wraz z bieżnią prostą o nawierzchni poliuretanowej,
- skoczni do skoku w dal i trójskoku,
- skoczni do skoku wzwyż,
- rzutni do pchnięcia kulą [więcej]
redaktor, 10.02.2017 20:31|czytane: 568 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
eKologia: Nowa eko-pracownia w Zespole Szkół w Gołębiewku
Na początku lutego w Zespole Szkół w Gołębiewku odbyło się oficjalne otwarcie Ekopracowni dofinansowanej z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, w ramach konkursu z dziedziny edukacji ekologicznej pn. „Nasza Eko-pracownia”.

eKologia: Nowa eko-pracownia w Zespole Szkół w Gołębiewku , ./upload/articles_pakiety/32868/01_obraz.jpg
eKologia: Nowa eko-pracownia w Zespole Szkół w Gołębiewku , ./upload/articles_pakiety/32868/02_obraz.jpg
eKologia: Nowa eko-pracownia w Zespole Szkół w Gołębiewku , ./upload/articles_pakiety/32868/03_obraz.jpg


W uroczystości wzięli udział przedstawiciele Gminy Kutno oraz rodzice uczniów. Zaproszeni goście mieli okazję zapoznać się z zasobami i możliwościami pracowni. Następnie goście oraz uczniowie Zespołu Szkół obejrzeli przedstawienie o tematyce ekologicznej przygotowane przez uczniów klasy VI. [więcej]
redaktor, 10.02.2017 20:18|czytane: 971 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Wszystkiego dobrego dla chorego!
Z okazji Światowego Dnia Chorego, który przypada jutro 11 lutego, Fundacja "Dr Clown" zaprasza do udziału w akcji Wszystkiego dobrego dla chorego!, która ma przekazać chorym wsparcie, nadzieję i dobrą energię.

W ramach akcji "Wszystkiego dobrego dla chorego!" każdy, kto zechce, może napisać chorej osobie list z wyrazami życzliwości i wparcia. Wolontariusze Fundacji 11 lutego, w Światowy Dzień Chorego, i w następnych dniach, przekażą listy pacjentom szpitali w Łodzi i Kutnie, a dodatkowo również w innych miejscach Polski. Do akcji włączyli się uczniowie szkół z Łodzi, Kutna i Lipin.

Wszystkiego dobrego dla chorego!, ./upload/articles_pakiety/32867/01_obraz.jpg
Wszystkiego dobrego dla chorego!, ./upload/articles_pakiety/32867/02_obraz.jpg
Wszystkiego dobrego dla chorego!, ./upload/articles_pakiety/32867/03_obraz.jpg


– Chorzy zasługują zawsze na szczególną uwagę i nasi wolontariusze właśnie im zawsze poświęcają dużo czasu i obdarowują ich swoją energią. Z okazji Światowego Dnia Chorego  możemy przypomnieć o chorych innym, skłonić do refleksji, a dobre myśli na pewno dadzą pacjentom dużo siły do walki z chorobą – komentuje Katarzyna Szczęsna, Pełnomocnik Fundacji „Dr Clown” w Łodzi.

Kartki trafią do pacjentów Centralnego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi Ośrodek Pediatryczny im Marii Konopnickiej przy ul. Spornej oraz do Kutnowskiego Szpitala Samorządowego.

Życzenia można przekazać wirtualnie, za pośrednictwem Facebooka – tak przekazane listy zostaną przepisane przez wolontariuszy Fundacji „Dr Clown” i również przekazane chorym. Wirtualne życzenia można przesyłać w formie wiadomości lub komentarza w wydarzeniu na fanpejdżu łódzkiego oddziału Fundacji „Dr Clown” na Facebooku (https://www.facebook.com/events/1768960280097828/). „Wirtualnie” przekazane kartki zostaną przepisane przez wolontariuszy i również przekazane chorym.

W przekazywanie dobrej energii chorym zaangażowali się uczniowie szkół – Zespołu Szkół Zawodowych Specjalnych nr 2 w Łodzi, Zespołu Szkół Ekonomiczno - Turystyczno - Hotelarskich im. Władysława Grabskiego w Łodzi, Szkoły Podstawowej nr 173, mieszkańcy DPS "Jantar" w Lipinach, Szkoły Podstawowej nr 1 w Kutnie, Liceum Ogólnokształcącego nr I im. Gen. J.H. Dąbrowskiego w Kutnie [więcej]
redaktor, 10.02.2017 19:36|czytane: 508 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Podsumowania: Delegacje, urlopy i koszty telefonów w samorządzie miejskim
Jak co roku oprócz wydatków samorządów na promocję i ogłoszenia w mediach podsumowujemy wydatki z budżetu na delegacje, ekwiwalenty za urlopy wypoczynkowe i telefony służbowe. Dziś wydatki samorządu miejskiego.

 Podsumowania: Delegacje, urlopy i koszty telefonów w samorządzie miejskim, ./upload/articles_pakiety/32866/01_obraz.jpg


Koszty delegacji służbowych w 2016 roku:
- Prezydent Zbigniew Burzyński - 637,52 PLN (59 delegacji);
- Zastępca Prezydenta Jacek Boczkaja - 2 588,16 PLN (40 delegacji);
- Zastępca Prezydenta Zbigniew Wdowiak - 493,37 PLN (31 delegacji);
- Przewodniczący Rady Miasta Kutno Grzegorz Chojnacki - 1 618,63 PLN (5 delegacji).

Koszty usług telekomunikacyjnych (telefony komórkowe służbowe) w 2016 roku:
- Prezydent Zbigniew Burzyński - 664,20 PLN;
- Zastępca Prezydenta Jacek Boczkaja -  664,20 PLN;
- Zastępca Prezydenta Zbigniew Wdowiak - 664,20 PLN;
- Przewodniczący Rady Miasta Kutno Grzegorz Chojnacki - 664,20 PLN.
[więcej]
redaktor, 10.02.2017 19:15|czytane: 1611 razy|16 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Coccodrillo - Franczyza - zaprasza do współpracy[więcej]
redaktor, 08.02.2017 08:57|czytane: 229 razy|komentuj|czytaj cały
Szóstka z nowoczesną pracownią językową
Pracownia języka angielskiego to aktualnie coś więcej niż tylko pracownia czy sala lekcyjna. To nowoczesne labolatorium językowe, w którym można maksymalnie wykorzystać czas lekcyjny. Takie właśnie powstało w Szkole Podstawowej nr 6 w Kutnie.

Szóstka z nowoczesną pracownią językową, ./upload/articles_pakiety/32861/01_obraz.jpg
Szóstka z nowoczesną pracownią językową, ./upload/articles_pakiety/32861/02_obraz.jpg
Szóstka z nowoczesną pracownią językową, ./upload/articles_pakiety/32861/03_obraz.jpg


Wszyscy uczniowie mogą jednocześnie powtarzać materiał,nie przeszkadzajac innym i nie słysząc kolegów z boku.Nauczyciel może wykonywać ćwiczenia w  wybranych parach bądź grupach. Zaletą pracowni jest wyższa skuteczność nauczania. Uczniowie maksymalnie koncentrują sie na wykonywanym zadaniu.Kolejną pozytywną cechą jest poprawny trening obcej wymowy. Poprzez rejestracje wypowiedzi ucznia, a następnie odtwarzanie nagrania nauczyciel jest w stanie wyjaśnić w którym miejscu uczeń popełnia błędy w wymowie. Dzięki pracowni zajęcia stają się bardziej pasjonujące. [więcej]
redaktor, 09.02.2017 17:58|czytane: 1606 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Złodziejska braterska krew
Zaledwie kilka godzin zajęło kutnowskim kryminalnym ustalenie i zatrzymanie sprawców włamania do pomieszczenia gospodarczego przy ul. Majdany. Dwaj bracia odpowiedzą za swój czyn przed sądem. Za to przestępstwo grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Złodziejska braterska krew, ./upload/articles_pakiety/32860/01_obraz.jpg
Złodziejska braterska krew, ./upload/articles_pakiety/32860/02_obraz.jpg


Do zdarzenia doszło 7 lutego. Z ustaleń kutnowskich policjantów wynika, że sprawcy po wyłamaniu kłódki zabezpieczającej drzwi do budynku gospodarczego, dostali się do jego wnętrza i wywieźli 18 elementów rusztowania, powodując straty ponad 900 zł. Praca policjantów z Wydziału Kryminalnego pozwoliła na ustalenie podejrzanych, którymi okazali się dwaj bracia w wieku 36 i 37 lat. Podczas przeszukania jednego z pomieszczeń należących do wytypowanych mężczyzn, policjanci ujawnili skradzione mienie, które przekazano właścicielowi. Mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Wczoraj bracia usłyszeli zarzuty. Ponadto na podstawie zgromadzonych materiałów policjanci potwierdzili również, że jeden z braci Robert S. podejrzany jest o kradzież z włamaniem, która miała miejsce w styczniu bieżącego roku do opuszczonego budynku w Kutnie przy ul. Narutowicza. [więcej]
redaktor, 09.02.2017 17:27|czytane: 1127 razy|10 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W marcu kutnowskie eliminacje 62. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego
Kutnowskie eliminacje 62. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego odbędą się 21 marca o godz. 10.00 w Centrum Teatru Muzyki i Tańca. Zachęcamy młodzież z powiatu kutnowskiego do udziału w konkursie. Zgłaszać się można do 17 marca. 

W marcu kutnowskie eliminacje 62. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, ./upload/articles_pakiety/32859/01_obraz.jpg


Na stronie Kutnowskiego Domu Kultury znajdziecie regulamin i karty zgłoszeń TUTAJ

[więcej]
kultura, 09.02.2017 17:22|czytane: 284 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zapowiedzi: Koncert Katarzyny Nosowskiej w Kutnie
16 marca o godz. 18.00 w Kutnowskim Domu Kultury odbędzie się koncert Katarzyny Nosowskiej w ramach II Festiwalu Nowe brzmienia nowe media.

Zapowiedzi: Koncert Katarzyny Nosowskiej w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/32858/01_obraz.jpg


Bilety w cenie 55 zł można nabyć w kasach domu kultury lub online.
[więcej]
kultura, 09.02.2017 14:59|czytane: 518 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
czytaj z eKutno.pl: Wygrała książkę o Guardioli
W cyklu czytaj z eKutno.pl oprócz recenzji książek i promocji czytelnictwa rozdajemy również prezenty. Tym razem można było wygrać książkę Pep Guardiola. Sztuka zwyciężania.  

czytaj z eKutno.pl: Wygrała książkę o Guardioli, ./upload/articles_pakiety/32778/01_obraz.jpg


Książkę wygrała: Milena Pigulska. Można ją odebrać w Caffe Zamenhoffa dziś od godz. 15.00. Wkrótce recenzja i następny konkurs. Czytaj z eKutno.pl

[więcej]
redaktor, 09.02.2017 12:34|czytane: 804 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W Krośniewicach Festiwal potraw karnawałowych i tłustoczwartkowych[więcej]
wandea, 09.02.2017 08:42|czytane: 372 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zapowiedzi: Gołoledź Przybory i Wasowskiego
4 marca serdecznie zapraszamy do Centrum Teatru Muzyki i Tańca na spektakl „Gołoledź” wg J. Przybory i J. Wasowskiego, w reżyserii Piotra Kosewskiego w wykonaniu aktorów z Teatru na Plaży z Sopotu. Bilety w cenie 25 zł dostępne w kasie KDK, CTMiT oraz w sprzedaży ONLINE.

Zapowiedzi: Gołoledź Przybory i Wasowskiego , ./upload/articles_pakiety/32854/01_obraz.jpg


W ruinach zamku w pobliżu którego znajduje się niebezpieczny zakręt z przepaścią pokutują duchy rodziny Zapskich – Irena, Edward i ich córka Iza. Jedną z największych fascynacji  znudzonej familii jest tytułowe zjawisko meteorologiczne – gołoledź, która powoduje wiele wypadków drogowych. W jednym z nich ucierpi lokalny inseminator – Waldemar Szwajcarski, który pomimo tego że przeżył, nawiąże pełen wzrokowy i słuchowy kontakt z rodziną Zapskich i… zakocha się w Izie. Aby ich związek był możliwy Waldemar musi… popełnić samobójstwo. Czy wystarczy mu na to odwagi? A może w podjęciu pomoże mu decyzji nieoczekiwana propozycja wójta gminy?

Gołoledź to muzyczna makabreska autorstwa Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego.
[więcej]
kultura, 09.02.2017 12:40|czytane: 323 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
eKuchnia w Międzynarodowy Dzień Pizzy
Dziś Międzynarodowy Dzień Pizzy nie może więc w eKuchni zabraknąć przepisu na domową pizzę. Ewelina Pędzikowska proponuje pizzę farmerską czyli połączenie pieczarek, prawdziwej wiejskiej kiełbasy, jajek na twardo, domowych kiszonych ogórków i polskiej cebuli. Taka kompozycja smaków sprawia, że potrawa nabiera rustykalnego charakteru i jest bardzo sycąca. Do tego mocno czosnkowy sos własnej roboty i całość smakuje wyśmienicie.

eKuchnia w Międzynarodowy Dzień Pizzy, ./upload/articles_pakiety/32851/01_obraz.jpg


Po więcej przepisów zajrzyjcie na  http://szalonakuchniaeweliny.bloog.pl/

Składniki:
Ciasto:
5g suchych drożdży
300g mąki na pizzę włoską typ ,,0’’
180ml ciepłej wody
2 łyżki oliwy z oliwek
1/2 łyżeczka soli
1/2 łyżeczki cukru
oliwa do wysmarowania formy
[więcej]
wandea, 09.02.2017 08:13|czytane: 779 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Powiat Kutnowski w ostatniej chwili wprowadza zasady reformy edukacji
[więcej]
redaktor, 09.02.2017 07:57|czytane: 2093 razy|78 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Komunikat KDK
Dziś w godzinach od 8.00 do 14.00 Kutnowski Dom Kultury z przyczyn technicznych nie będzie prowadzić sprzedaży biletów na stronie internetowej oraz stacjonarnie w kasach. Za utrudnienia serdecznie przepraszamy! [więcej]
wandea, 09.02.2017 07:52|czytane: 798 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pracownia Kjane - Katarzyna Łuczak zaprasza
Pracownia Kjane – Katarzyna Łuczak zaprasza do zapoznania się z bogatą ofertą nietypowych produktów dekoracyjnych: lampki różyczkowe, drzewka cukierkowe i różyczkowe, wianki dekoracyjne, pudełka upominkowe, słodkie bukiety itp.

Pracownia Kjane - Katarzyna Łuczak zaprasza, ./upload/articles_pakiety/32812/01_obraz.jpg
Pracownia Kjane - Katarzyna Łuczak zaprasza, ./upload/articles_pakiety/32812/02_obraz.jpg
Pracownia Kjane - Katarzyna Łuczak zaprasza, ./upload/articles_pakiety/32812/03_obraz.jpg


Motywem przewodnim prac jest ręcznie wykonywana w pracowni różyczka. Każdy z wykonanych produktów cechuje niezwykła dbałość o każdy szczegół, precyzyjne wykonanie i 100% serca, które wkłada w ich wykonanie. Bogata oferta kolorystyczna, otwartość na nietypowe zamówienia, kreatywność, poszukiwanie nowych oryginalnych form to główne zalety ofert jakie na profilu społecznościowym Facebook prezentuje Pani Katarzyna Łuczak – właścicielka firmy Kjane.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą dostępną pod adresem: https://www.facebook.com/Katarzyna-%C5%81uczak-Kjane-w-czasie-wolnym-951918038215255/

[więcej]
wandea, 06.02.2017 09:08|czytane: 1530 razy|komentuj|czytaj cały
Wójt Kołach gra na zwłokę z odrzuceniem wniosku w sprawie wiatraków w gminie Bedlno
Wójt gminy Bedlno Krzysztof Kołach broni się jak może przed wydaniem decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia budowy do 10 elektrowni wiatrowych w Szewcach Nagórnych, Stradzewie, Ernestynowie, Pleckiej Dąbrowie i Głuchowie. Wydał nawet obwieszczenie, w którym swoją decyzję przełożył do 3 marca br.  W związku z nową ustawą tzw. odległościową wójt wniosek musi odrzucić.

Jak pisaliśmy w styczniu SKO pozytywnie rozstrzygnęło odwołanie Stowarzyszenia "Czysta okolica" i  uchyliło decyzję wójta Krzysztofa Kołacha z 24 czerwca 2016 roku, a ten odwołał się do WSA. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi odrzucił jednak skargę i przyznał rację Samorządowemu Kolegium Odwoławczemu w Skierniewicach w kwestii ponownego rozpatrzenia wniosku inwestora ERP SUB 1 sp.zo.o. o wydanie środowiskowych uwarunkowań dla budowy wiatrowni.

WSA w uzasadnieniu postanowienia uznał, że skarga wójta gminy Bedlno była niedopuszczalna gdyż nie jest on stroną postępowania tylko organem wydającym decyzję  i nie może wnieść skargi na zapadłe ostateczne rozstrzygnięcie.

Co w tej sytuacji robi wójt, dla którego praworządność to podstawa, ano odrzuca wniosek i koniec tematu wiatraków w gminie Bedlno. A co robi wójt Kołach?  Wydaje obwieszczenie, że na podstawie art. 36 paragraf 1 Kpa zawiadamia, że rozpatrzenie wniosku o wydanie środowiskowych uwarunkowań dla budowy w Szewcach Nagórnych, Stradzewie, Ernestynowie, Pleckiej Dąbrowie i Głuchowie z uwagi na skomplikowany charakter sprawy wyznacza do 3 marca 2017.
[więcej]
wandea, 08.02.2017 14:51|czytane: 5948 razy|230 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Krośniewice gotowe na przyjęcie inwestora
W Krośniewicach powstała Podstrefa Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Wczoraj w Urzędzie Miejskim odbyła się konferencja prasowa z prezesem ŁSSE S.A. i burmistrzem Julianną Barbarą Herman. Władze Krośniewic mają nadzieję, żę wkrótce pojawi się inwestor.

Krośniewice gotowe na przyjęcie inwestora, ./upload/articles_pakiety/32848/01_obraz.jpg
Krośniewice gotowe na przyjęcie inwestora, ./upload/articles_pakiety/32848/02_obraz.jpg
Krośniewice gotowe na przyjęcie inwestora, ./upload/articles_pakiety/32848/03_obraz.jpg


– Tereny  ŁSSE w Kutnie są już zagospodarowane. Czas na nową podstrefę w sąsiednich Krośniewicach. Zadanie na teraz to znaleźć inwestora – podkreśla Marek Michalik, Prezes ŁSSE S.A.

– Długo zabiegaliśmy o ustanowienie podstrefy dla rozwoju naszej gminy – dodaje Julianna Barbara Herman, Burmistrz Krośniewic.

Podstrefa w Krośniewicach została przyłączona do ŁSSE w 2016 r. razem z innymi terenami pod przyszłe inwestycje (Województwo łódzkie: Kutno, Wieluń, Łowicz, województwo wielkopolskie: Koło, łącznie 47,8 ha).

Podstrefa w Krośniewicach ma powierzchnię 4,3387 ha. W miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego jest przeznaczony do budowy obiektów produkcyjnych, składów i magazynów. Teren ma doprowadzoną elektryczność, kanalizację i wodę. [więcej]
redaktor, 08.02.2017 14:11|czytane: 1627 razy|18 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W niedzielę bajkowy wieczór w Krośniewicach

W niedzielę bajkowy wieczór w Krośniewicach
[więcej]
kultura, 08.02.2017 15:36|czytane: 210 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
PSSE w Kutnie: Zróbcie test na HIV


[więcej]
redaktor, 08.02.2017 13:12|czytane: 232 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Konkurs recytatorski z kotem
Kutnowski Dom Kultury po raz czwarty zaprasza do wzięcia udziału w KONKURSIE RECYTATORSKIM Z KOTEM. Konkurs jest adresowany do uczniów gimnazjów z terenu Kutna i powiatu kutnowskiego.

Konkurs recytatorski z kotem

Aby wziąć udział w konkursie należy złożyć wypełniona kartę uczestnika i przygotować jeden utwór – wiersz lub prozę na dowolnie wybrany temat.

Karty można składać osobiście w sekretariacie KDK, przesłać faksem, pocztą lub pocztą elektroniczną w terminie od 23 stycznia do 13 lutego 2017 r.
[więcej]
kultura, 08.02.2017 12:46|czytane: 710 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Uszyj mi mamo już w sobotę
Kutnowski Dom Kultury zaprasza na warsztaty "Uszyj mi mamo", które kierowane są nie tylko dla mam. Na zajęciach poznamy podstawy obsługi maszyny do szycia, podstawy kroju i szycia i oczywiście będziemy łączyć teorię z praktyką.

Uszyj mi mamo już w sobotę, ./upload/articles_pakiety/32840/01_obraz.jpg


Zajęcia odbywają się 11 i 18 lutego o godz. 11.00 w Kutnowskim Domu Kultury. Więcej informacji udziela prowadząca zajęcia: Karolina Łabęcka tel.795079899  lub  Magdalena Górska tel. 668474280.
[więcej]
wandea, 08.02.2017 08:57|czytane: 485 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Muzeum Regionalne w Kutnie: Zapraszamy na wystawę Ptaki wokół nas
Wczoraj w Muzeum Regionalnym w Kutnie otwarto nową wystawę czasową Ptaki wokół nas. Wernisaż rozpoczęła prelekcja kuratora wystawy Ewy Kaczmarzyk - kierownika Działu Przyrody Muzeum Częstochowskiego. Opowiedziała ona o ptakach prezentowanych na ekspozycji w kontekście grup ekologicznych tworzonych przez gatunki współwystępujące w tym samym siedlisku.Największą grupę stanowią ptaki środowiska leśne, do której należą m.in.: dudek, dzierzba srokosz, grubodziób. Na przestrzeniach otwartych i pozbawionych drzew spotkać można kuropatwę, bażanta i przepiórkę, zaś w środowisku skalnym kopciuszka, płomykówkę, pustułkę. Do ptaków wodnych zaliczane są nury, perkozy, kaczki, gęsi, mewy i łabędzie. Na wystawie zobaczyć można również ptaki zurbanizowane, czyli związane ze środowiskiem stworzonym przez człowieka. Są to m.in. wróbel domowy, szpak, zięba, kos. [więcej]
kultura, 08.02.2017 12:23|czytane: 408 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Berni wrócił do domu. Dziękujemy
4-letni bernardyn Berni z Woli Raciborowskiej w gminie Strzelce dzięki Czytelnikom eKutno.pl wrócił do domu! Dziękujemy wszystkim, którzy dzwonili i pomogli właścicielom w odzyskaniu przyjaciela!

Berni wrócił do domu. Dziękujemy, ./upload/articles_pakiety/32827/04_obraz.jpg
Berni wrócił do domu. Dziękujemy, ./upload/articles_pakiety/32827/07_obraz.jpg
Berni wrócił do domu. Dziękujemy, ./upload/articles_pakiety/32827/08_obraz.jpg


Dziękujemy!

[więcej]
wandea, 08.02.2017 11:32|czytane: 10243 razy|komentuj|czytaj cały
Mistrzostwa Powiatu w mini piłce siatkowej chłopców i dziewcząt
7 lutego w Zespole Szkół Nr 1 w Żychlinie odbyły się mistrzostwa powiatu w mini piłce sitkowej chłopców i dziewcząt. Organizatorem zawodów był MOSiR Kutno. Drużyny biorące udział w zawodach: Szkoła Podstawowa Nr 2 w Żychlinie, Szkoła Podstawowa Nr 6 w Kutnie, Szkoła Podstawowa Nr 9 w Kutnie. Najlepsi wśród dziewcząt i chłopców okazały się zespoły z Żychlina, które wygrały wszystkie swoje mecze. Młodzi siatkarze z Szkoły Podstawowej Nr 2 w Żychlinie będą reprezentować powiat na zawodach rejonowych.

Mistrzostwa Powiatu w mini piłce siatkowej chłopców i dziewcząt, ./upload/articles_pakiety/32839/01_obraz.jpg
Mistrzostwa Powiatu w mini piłce siatkowej chłopców i dziewcząt, ./upload/articles_pakiety/32839/02_obraz.jpg
Mistrzostwa Powiatu w mini piłce siatkowej chłopców i dziewcząt, ./upload/articles_pakiety/32839/08_obraz.jpg


Wyniki dziewcząt:
Szkoła Podstawowa Nr9 Kutno – Szkoła Podstawowa Nr2 Żychlin 0:2 (21:25, 14:25)
Szkoła Podstawowa Nr9 Kutno – Szkoła Podstawowa Nr6 Kutno 2:1 (25:16, 19:25, 16:14)
Szkoła Podstawowa Nr2 Żychlin – Szkoła Podstawowa Nr6 Kutno 2:0 (25:19, 25:9)

Klasyfikacja końcowa dziewcząt:
1.Szkoła Podstawowa Nr2 w Żychlinie
2.Szkoła Podstawowa Nr9 w Kutnie
3.Szkoła Podstawowa Nr6 w Kutnie
[więcej]
redaktor, 08.02.2017 08:56|czytane: 791 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dr Clown w szpitalu w najbliższą sobotę. Nie ma nic piękniejszego niż, pobudzać chorych do śmiechu
Sobotnia akcja Doktorów Clownów w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym sp. zo.o. cieszyła się dużym odzewem młodzieży. Na spotkanie warsztatowe z przedstawicielami Fundacji Dr Clown przybyło ponad 20 osób, z czego 15 zadeklarowało wolontariat. Wspólnie młodzi z Kutnowskiego i wolontariusze Fundacji odwiedzili pacjentów Oddziału Pediatrycznego i Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego. W sobotę 11 lutego Światowy Dzień Chorego będzie podobnie.

Dr Clown w szpitalu w najbliższą sobotę. Nie ma nic piękniejszego niż, pobudzać chorych do śmiechu, ./upload/articles_pakiety/32838/01_obraz.jpg
Dr Clown w szpitalu w najbliższą sobotę. Nie ma nic piękniejszego niż, pobudzać chorych do śmiechu, ./upload/articles_pakiety/32838/02_obraz.jpg
Dr Clown w szpitalu w najbliższą sobotę. Nie ma nic piękniejszego niż, pobudzać chorych do śmiechu, ./upload/articles_pakiety/32838/10_obraz.jpg


- Cieszymy się bardzo, że tak licznie znaleźli się młodzi ludzie, którzy chcą swój czas poświęcić małym pacjentom i seniorom. Leczenie śmiechem to nie tylko dobry uczynek, ale też niezwykła terapia dla naszych podopiecznych - mówi Beata Pokojska, rzecznik kutnowskiego szpitala. - Czekamy na następnych wolontariuszy. Już 11 lutego podczas Światowego Dnia Chorego będzie można spotkać się z liderami fundacji Dr Clown i sprawdzić jak skuteczne jest leczenie śmiechem.

Zachęcamy młodych ludzi do podzielenia się wolnym czasem i śmiechem z chorymi, bo jak mówił Marcel Achard, francuski dramatopisarz i scenarzysta. -  Nie ma nic piękniejszego niż, pobudzać ludzi do śmiechu.
[więcej]
wandea, 07.02.2017 18:26|czytane: 1487 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Chcą przeprowadzenia krajowego referendum w sprawie reformy edukacji. Rusza zbiórka podpisów w powiecie kutnowskim
Dziś w siedzibie Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Kutnie odbyło się spotkanie związane z inicjatywą Związku przeprowadzenia ogólnokrajowego referendum w sprawie reformy edukacji pod hasłem „Referendum szkolne - Czy jest Pani/Pan przeciw reformie edukacji, którą rząd wprowadza od 1 września 2017 roku?”

- Celem spotkania było oficjalne zainicjowanie w Kutnie i powiecie kutnowskim akcji zbierania podpisów. Uczestnicy podpisali „Deklarację na rzecz przeprowadzenia ogólnokrajowego referendum z inicjatywy obywateli w sprawie reformy systemu oświaty” i przystąpili do Oddziałowego Sztabu Referendalnego Związku Nauczycielstwa Polskiego w Kutnie, ustalone także zostały szczegóły współpracy - mówi Mariusz Kozarski, prezes Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Kutnie.Pod wykazem obywateli popierających wniosek o poddanie pod referendum ogólnokrajowe sprawy reformy oświaty można składać podpisy w siedzibie Związku Nauczycielstwa Polskiego w Kutnie ul. Długosza 9, od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-15:00 do 23 marca 2017r.

Chcą przeprowadzenia krajowego referendum w sprawie reformy edukacji. Rusza zbiórka podpisów w powiecie kutnowskim, ./upload/articles_pakiety/32833/01_obraz.jpg
Chcą przeprowadzenia krajowego referendum w sprawie reformy edukacji. Rusza zbiórka podpisów w powiecie kutnowskim, ./upload/articles_pakiety/32833/02_obraz.jpg
Chcą przeprowadzenia krajowego referendum w sprawie reformy edukacji. Rusza zbiórka podpisów w powiecie kutnowskim, ./upload/articles_pakiety/32833/03_obraz.jpg


W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele lokalnych struktur Związku Nauczycielstwa Polskiego – Mariusz Kozarski, Piotr Wichulski, Inicjatywa Polska – Piotr Pilch, Sebastian Walczak, Nowoczesna – Patryk Barański, Justyna Sola-Stańczyk, Platforma Obywatelska – Artur Gierula, PSL - Andrzej Karniszewski, Razem – Adam Pawłowski, Sojusz Lewicy Demokratycznej – Wanda Chlebna.
[więcej]
redaktor, 07.02.2017 17:41|czytane: 3733 razy|118 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wygrana podopiecznych Wasielewskiego
W niedzielę 5 lutego swoje rozgrywki ligowe po przerwie rozpoczęli Kadeci KKS Pro-Basket Kutno. Zespół prowadzony przez trenera Mateusza Wasielewskiego wygrał w Łowiczu, z miejscowym UMKS Księżak Łowicz 65:67 (19:16, 7:15, 16:23, 23:13).

Wygrana podopiecznych Wasielewskiego

Najwięcej punktów w zespole kutnowskim rzucił Lewandowski Artur – 22. Dobre spotkanie rozegrali również Jaworski Grzegorz i Grontkowski Kacper – odpowiednio 18 i 16 punktów w meczu. Drużyna z bilansem 2-3 zajmuje 5 miejsce w ligowej tabeli.

Punktowali: Majda Maksymilian 1, Jaworski Grzegorz 18, Bielecki Kamil 3, Moszczyński Bartosz 0, Malicki Jakub 5, Lewandowski Artur 22, Grontkowski Kacper 16, Katarzyński Jakub 2.
[więcej]
redaktor, 07.02.2017 18:02|czytane: 462 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Budynek w Nowej Wsi będzie wydzierżawiony
Zarząd Powiatu w Kutnie zorganizował konkurs dla organizacji pozarządowych na użyczenie na 20 lat nieruchomości w Nowej Wsi po Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii.

Na konkurs wpłynęła jedna oferta, fundacji Centrum Aktywizacji Regionalnej w Warszawie, która spełniała kryteria formalne przewidziane w ogłoszeniu.

- W przypadku uznania przez Zarząd Powiatu w Kutnie, że w/w oferta spełnia wymogi niezbędne dla zawarcia umowy użyczenia, Referat Gospodarki Nieruchomościami poinformuje Oferenta o wyborze jego oferty oraz podejmie czynności zmierzające do podpisania umowy - podaje Jacek Saramonowicz, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowy.

Fundacja Centrum Aktywizacji Regionalnej funkcjonuje od 20 czerwca 2016 roku, jej prezesem jest Mirosława Kowalczyk. Misją i celem fundacji jest działalność służąca tworzeniu korzystnych warunków dla rozwoju przedsiębiorczości, innowacji oraz wszechstronne działanie na rzecz postępu edukacyjnego, społecznego, kulturalnego, zdrowotnego i ekonomicznego społeczności lokalnych i regionalnych według zasad zrównoważonego rozwoju.

W grudniu ubiegłego roku Krzysztof Debich starosta kutnowski objął patronatem jedno z zadań fundacji pn. Promocja innowacyjnych technologii.
[więcej]
wandea, 07.02.2017 16:13|czytane: 1375 razy|20 komentarzy|komentuj|czytaj cały
KKS Pro-Basket TBS Kutno górą
Ważną wygraną zanotowała druga drużyna Kadetów KKS Pro-Basket TBS Kutno, która swój ligowy mecz rozegrała w Skierniewicach.

 KKS Pro-Basket TBS Kutno górą

Spotkanie z zespołem AZS PWSZ II Skierniewice zakończyło się wynikiem 53:70 (11:17, 10:18, 11:18, 21:17). Drużyna z Kutna przegrała minimalnie jedynie ostatnią kwartę meczu, wygrywając wszystkie trzy pierwsze kwarty. Najwięcej punktów w drużynie trenera Karola Jażdżewskiego rzucił Matuszewski Daniel – 20. 15 i 14 punktów do wyniku dorzucili kolejno Sobczyk Bartosz i Pluta Maciej.

Punktowali: Pajor Szymon 1, Sobczyk Bartosz 15, Kowalewski Mateusz 6, Wykrętowicz Piotr 4, Matuszewski Daniel 20, Kożuchowski Gabriel 0, Pluta Maciej 14, Wojtczak Patryk 0, Sikora Gracja 0, Urbański Miłosz 10.
[więcej]
redaktor, 07.02.2017 17:50|czytane: 380 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Naprawa kutnowskich dróg
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie to wtorkowy cykl dziennika internetowego eKutno.pl Tym razem pokazujemy jak naprawiano drogi na przełomie lat 60-70.

Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Naprawa kutnowskich dróg, ./upload/articles_pakiety/32832/01_obraz.jpg
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Naprawa kutnowskich dróg, ./upload/articles_pakiety/32832/02_obraz.jpg
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Naprawa kutnowskich dróg, ./upload/articles_pakiety/32832/03_obraz.jpg


Mistrz sztuki z taczkami i pomocnicy, prawie jak dwa lata temu łatanie dziur na zakręcie do Głogowca :) a tyle lat minęło :) Jeśli rozpoznajecie osoby lub kutnowskie ulice, zachęcamy do komentowania. Zdjęcia pochodzą z nieopisanych zbiorów regionalnych Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kutnie.
[więcej]
wandea, 07.02.2017 15:33|czytane: 1322 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Koszykarki KKS Pro-Basket Kutno miażdżą przeciwników
Bardzo udanie rozpoczęły rozgrywki po przerwie zimowej młode koszykarki KKS Pro-Basket Kutno, które swój kolejny turniej rozegrały w Głownie.

Koszykarki KKS Pro-Basket Kutno miażdżą przeciwników, ./upload/articles_pakiety/32831/01_obraz.jpg


W turnieju udział wzięły zespoły: KKS Pro-Basket Kutno, UMKS Księżak Łowicz, UKS Szkoła Gortata oraz gospodarz TK Alles Głowno. Oba spotkania zakończyły się zwycięstwem zdolnych koszykarek z Kutna, które łatwo rozprawiły się ze swoimi rywalkami. W pierwszym spotkaniu najwięcej punktów w zespole kutnowskim rzuciła Sobczyk Alicja – 24. W drugim meczu z bardzo dobrej strony pokazała się Józefowicz Maria, która zaaplikowała rywalkom aż 32 punkty! Trenerem zdolnych dziewcząt z Kutna jest trener Mariusz Łubiński. Zespół kutnowski z bilansem 5:0 zajmuje 3 miejsce w tabeli ( pozostałe dwie drużyny maja o jeden mecz rozegrany więcej).

Wyniki poszczególnych spotkań: KKS PRO-BASKET Kutno - UMKS KSIĘŻAK Łowicz  91:14 (14:6, 26:2, 22:3, 29:3)
Białoskórska Klaudia 6, Borowiecka Marlena 0, Góral Amelia 2, Jędrzejczyk Julia 6, Józefowicz Maria 7, Królikowska Martyna 0, Lewańczyk Amelia 8, Mackiel Aleksandra 12, Sobczyk Alicja 24, Starbała Milena 8, Tomasik Nikola 8, Urban Zuzanna 0, Zawierucha Nadia 10. [więcej]
redaktor, 07.02.2017 15:05|czytane: 665 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Logowanie do portalu
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Upał, bezmyślność urzędnika i zadłużenie szpitala
Czy człowiek może poczuć się w konsystencji budyniu waniliowego, serka topionego lub innego smacznego acz płynnego zjawiska? Odpowiadam, tak może i... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Rewelacyjna Kapela Hanki Wójciak. Dziś zapraszamy na brzmienia marokańskich gimbrii
Wczoraj przed kutnowską publicznością w Centrum Teatru Muzyki i Tańca wystąpiła Kapela Hanki Wójciak. Zespół powstał w Krakowie, gra muzykę z pogranicza world music, folku, piosenki autorskiej.  Duża galeria zdjęć A dziś o godz.... [więcej]
Sport
"Jedynka" trzecia w ręczną w Orlikowej Lidze Mistrzów
We wtorek w Poddębicach odbył się turniej rejonowy w piłce ręcznej chłopców w ramach Orlikowej Ligi Mistrzów - Łódzkie Gra w Ręczną. W turnieju udział wzięła Szkoła Podstawowa nr 1 w Kutnie. W wyniku zaciętej i bardzo wyrównanej rywalizacji chłopcy z Jedynki... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Sprzedam 4,08 hektary POLE UPRAWNE Sprzedam POLE UPRAWNE = 4,08 hektary... [czytaj więcej]
Konkretna propozycja i konkretne zarobki!Warszawa Współpraca dla sympatycznej, uśmiechniętej, komunikatywnej i chętnej do pracy. Chcesz zarabiać w normalnej atmosferze, na uczciwych warunkach, dyskretnie, bezpiecznie i konkretnie? Jeśli tak t... [czytaj więcej]
Zawieszka Nieśmiertelnik Srebro +GRAWER Zdjęcia i Tekstu Idealny i modny prezent dla kobiety i mężczyzny. Wspaniały prezent na Imieniny, Urodziny, Rocznicę, Walnetynki, Dzień Kobiet, Mikołaja, oraz pod choinkę na Gwiazdkę Świąt Bożego Narodzenia... [czytaj więcej]
Kotki Oddam kotki w dobre ręce. Więcej informacji pod nr telefonu 602430567.... [czytaj więcej]
Monitoringi, alarmy Witam, oferuję usługę konfiguracji oraz montażu kamer, alarmów oraz innych systemów zabezpieczeń. Wykonuję również inne usługi informatyczne. Zapraszam.... [czytaj więcej]
Sprzedam biurko duże 210 cm / bardzo dobre wykonanie Mam do sprzedania duże biurko w bardzo dobrym stanie. Biurko ma ponad 1,5 metra i było robione na zamówieni a więc jest wykonane z bardzo dobrego materiału. Posiada wiele szuflad, miejsce na je... [czytaj więcej]
Fly High Production – Produkcja filmowa Firma Fly High Production to przede wszystkim profesjonalna produkcja filmów i innych form audiowizualnych, bazująca na najnowszych technologiach min zastosowaniu drona i innych technologii stabiliz... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
Odzież na sklepy, butiki, stragany Oferujemy odzież na sklepy, butiki, stragany w bardzo dobrej jakości z Niemiec i Włoch. U nas klient zamawia według osobistego zapotrzebowania (damskie, męskie, dziecięce,... [czytaj więcej]
samochód do ślubu wesele OFERUJĘ PAŃSTWU WYNAJEM LIMUZYNY AUDI w kolorze czarna perła. Samochód jest reprezentacyjny, idealny na tak wyjątkową uroczystość. Zaletą tego samochodu jest przestronne wnętrze i duży baga... [czytaj więcej]
Zespół jednoosobowy DJ Polecam jednoosobowy zespół muzyczny (klawisz i vokal na żywo)który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gram na terenie całego kraju. Wieloletnia praktyka w prowad... [czytaj więcej]
Zespół muzyczny KONKRET to pięcioosobowy zespół muzyczny, który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gramy głównie na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego. Wieloletnia... [czytaj więcej]
Zatrudnimy pracowników Firma P.P.H.U. "ELBEMA" s.c. zatrudni pracownika na stanowisko elektromonter lub pomocnik elektromontera. Mile widziane prawo jazdy kat.B oraz uprawnienia Sep 1kV. CV proszę przesyłać na adres mail... [czytaj więcej]
Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Najlepsze rozwiązanie, jeżeli pilnie potrzebujesz pieniędzy. Nie pytamy o Twój cel – całą sumę możesz przeznaczyć na dowolny,... [czytaj więcej]
SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996ROK PILNIE SPRZEDAM MAM DO SPRZEDANIA SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996 ROK rn5-DRZWIrnKOLOR CZARNY rnPILNIE SPRZEDAM... [czytaj więcej]
Kawalerka do wynajęcia, Kutno ul. Słowackiego Wynajmę mieszkanie w bloku przy ulicy Słowackiego. Jest to odświeżona kawalerka o powierzchni 27 m. kw., w sam raz do zamieszkania.rnCena 850 zł zawiera czynsz i odstępne dla właściciela, do k... [czytaj więcej]
SPECJALISTA DS. MARKETINGU I SPRZEDAŻY Jesteśmy firmą zajmującą się produkcją mebli tapicerowanych i poszukujemy osób młodych, ambitnych oraz kreatywnych na stanowisko: SPECJALISTA DS. MARKETINGU ORAZ SPRZEDAŻY Obowiązki:  ... [czytaj więcej]
PRACA HUTA Poszukujemy osób do pracy w Hucie w Dąbrowie Górniczej na stanowiska: - operator wózka widłowego - operator suwnicy – uprawnienia IS specjalne trawersowe, chwytakowe Warunki: - atrakcyjne w... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Felicjan Rohloff:
13 minut temu
Zeżarłam "się" w pospiechu. Proszę o zrozumienie i wklejenie "się" tam gdzie trzeba. AWRUK!
Felicjan Rohloff:
17 minut temu
###"R". Albinie vel (???????)! Dziękuję za zaproszenie. Da Bóg, to jutro przedstawię ewentualny termin tego niezwykle zapowiadającego wydarzenia. Gdzie jest ten wasz gród? zawalona jestem dzisiaj robotą. Pozdrawiam i wszelkich łask bożych życzę. ~emerytowana nauczycielka.
Felicjan Rohloff:
2 godzin temu
Kordianie! To sobie startuj jak jesteś debilem w trepem lub idiotą w kaloszach. Matura to bzdura, a te konkursy to lipa. A te samorządy to Awruki i Złodzieje. Nie bić Awruków i Złodziei, tylko je zlikwidować. Zlikwidować bzdurną maturę! Zlikwidować ukartowane konkursy! Zlikwidować nierządne samorządy! Zlikwidować szkoły samorządowe. Przestać chodzić do bzdurnych szkól! I zacząć się uczyć! I zacząć czytać eKutno! I wstąpić do KAN"PiŚ"! Pod żadnym pozorem nie likwidować KOTÓW !!! I nie zabijać DZIECI ! I nie budować świątyń! I nie budować pałaców! I nie budować komitetów! Budować SERCA, UMYSŁY i DUSZE! I nie sadzić i nie pielęgnować dębów JPII. Rodzić dzieci, uczyć je i wychowywać! Młodzieży nie rozpuszczać! Zrezygnować z paciorków, fikołków i koziołków! Uwierzyć w Boga! Kochać Polskę! I rozniecać promienie NADZIEI! I nie spać! I obudzić się! I się oświecać! I myśleć! I pracować! I odpoczywać! I bawić się! I działać!.........I nigdy nic złego nie robić........ Coś dobrego - zawsze można..... O kotów dbać, psom dać spokój a świnie oprzątać!....... Paniali?........Amen.
Jordan Sierpowski:
2 godzin temu
POSEŁ Z PIS Tadeusz Woźniak - pozując do zdjęć ze strażakami w Komadzynie, splata swe wypracowane dłonie,na nieprzyzwoicie upasionym brzuszysku.Fakt - inni dostojnicy z jego partyji pozując do zdjęć - czynią podobnie. Ale - jak by nie liczyć, Tadeusz Woźniak (ksywa kanonik) - kadencji poselskich ma już sobą wiele i ta kadencja nie jest jego ostanią, to i nie dziwota, że i jego i tak już upasiony brzuch, z każdą kadencja staje się i coraz to i coraz to bardziej monstrualny. Wiadomo - odmawiać na tych różnych poselsko-wiejskich bankietach jadła i napitki - to rzecz wielce niepolityczna. Tak myślę,że jeżeli darwinowska teoria ewolucji nie zadziała i Woźniakowi nie wydłużą się kończyny górne jak u orangutana ,tak aby ręce mógł spleść na swym brzuchu - to tylko patrzeć, jak niezbędnym dodatkowym wyposażeniem posła staną się protezy, przedłużające jego kończyny górne. A po co ? A NO PO TO - ABY POSEŁ WOŹNIAK MÓGŁ SWE WYPRACOWANE DŁONIE SPLEŚĆ NA SWYM MEGA OLBRZYMIM BRZUSZYSKU.
Marian Pawełek:
2 godzin temu
Ciekawe, czy nadal wierzy w swojego idola, górniczynę?
Maria Giedgowt:
2 godzin temu
Widocznie była za słaba, że wygrać. Zresztą ma dużo pracy - kilku uczniów na krzyż w prywatnej. Jak oni się zmieszczą w tym budynku?
Felicjan Rohloff:
3 godzin temu
Ludzie! Nie macie ciekawszych problemów? wiadał dzięcioł żonie: PiS upada, PO tonie . A młode koty tego słuchały i wcale się tym nie przejmowały, tylko miauczały. POPiS - to najstraszniejsze słowo świata - tak dzisiaj miauczały koty stare i młode i mrugając śpiewały: PiS i Plarforma to jedna rodzina, kaczor i donald - nie polska ptaszyna. Ludzie! Nie liczy się forma - liczy się treść. Nie liczy się PiSforma! Nie liczy się PLATforma! Liczy się KUTNOWSKA ARMIA NADZIEI "Prawda i Śmiech"!!!!! Koty są najmądrzejszymi stworzeniami świata!!!!! Niech żyją Koty! I niech żyje KAN "PiŚ"!
Mateusz Dąb:
3 godzin temu
Nikt z patriotów nie miał szans, bo sitwa rzadzi, ale mnie dziwi jedno, że nie wystartowała pani, która wspierała Łebskiego w kampanii.
Felicjan Rohloff:
3 godzin temu
Tyle co koty napłakały. I nic więcej. Tak słyszałem..... Mówią, że śmieszny Tadeusz rozrzutnością nie grzeszy i św. mamony nie marnotrawi. Co innego to te prezbiterianie z Sienkiewicza. Tam jest Zakon Koedukacyjny dla Św. Świrów. Ludzie! Co tam się dzieje? Jak tam grzeszą. Więcej wydają niż zarabiają. Oni chyba na islam już przeszli. Bo Policja ich się boi. Proboszcz tez się boi. I żadnej klątwy na nich nie rzuca. Ekskomuniki tez się boi im wręczyć. Łajdactwo kwitnie pełną gębą i pustymi butelkami. Hulaj dusza! Piekła nie ma! Kto ten Zakon zlikwiduje to chyba świętym zostanie. Ja nie mogę na to wszystko patrzeć. Zakładam Koedukacyjny Zakon Wszystkich Kawalerów jeszcze światłych, mądrych i cnotliwych i Wszystkich Panien Jeszcze Dziewic. Jutro mamy pierwsze spotkanie przy drzwiach otwartych. Musimy być lepsi od tych synów marnotrawnych i rozrzutnych cór z kutnowskiego PiSolandu. Coś dobrego trzeba w życiu zrobić. Nieprawdaż?
January Sobota:
2
 · 
4 godzin temu
Mamy "najgłupszego" Komentatora eKutna BOHDANA ODYŃCA.
Protazy Kotłubaj:
2
 · 
4 godzin temu
Popieram kandydaturę Tego dzielnicowego.Jest człowiekiem inteligentnym, mądrym, sumiennym i uczciwym. Sprawiedliwy i otwarty dla ludzi. Zawsze służy pomocą.
Waldemar Rzuscyć:
3
 · 
4 godzin temu
Został wypchnięty z PiSu. To sa kulisy polityki Klopotowskiego, Matuszewskiego i Błaszczyka. Dlaczego mu nie pomogli ci dwaj ostatni ? Mam wrażenie, że wolą, aby poseł był ze Zgierza, a nie z Kutna. Co Klopotowski, Klimecki, Olesiński zrobili z PiS, to widać z obecności na listach takich ludzi jak Jóźwiak i Ziółkowski.
Bohdan Odyniec:
5 godzin temu
Mamy "najlepszego" Prezydenta Kutna ZBIGNIEWA BURZYŃSKIEGO.
Makary Pawlikowski:
2
 · 
5 godzin temu
A ile dal ten śmieszny Tadeusz ze swojej diety ?
Bartosz Koścień:
6 godzin temu
wklejam wszystkie 4 linki raz jeszcze tym razem poprawne:
umkutno.bip.e-zeto.eu/index.php?type=4&name=bt3& func=selectsite&value%5B0%5D=mnu30&value%5B1%5D=7< br />

www.ekutno.pl/wiadomosci,33979-r-nice-mi-dzy-teo ria-a-praktyka-k-opoty-z-prawem-komendanta-policji -w-kutnie,

kutno.net.pl/artykuly/aktualnosci,aktualizacja-k omendant-kutnowskiej-policji-na-dywaniku-prywatne- dojazdy-rozliczal-jak-sluzbowe,84342.html

www.polskatimes.pl/fakty/kraj/a/komendant-powiat owy-policji-w-kutnie-dostal-reprymende,12174332/
Bartosz Koścień:
2
 · 
6 godzin temu
UPDATE

ZAPRASZAM WSZYSTKICH TU KOMENTUJĄCYCH DO KLIKNIĘCIA W PONIŻSZY LINK

http/umkutno.bip.e -zeto.eu/index.php?type=4&name=bt3&func=selectsite &value%5B0%5D=mnu30&value%5B1%5D=7

Wszyscy Ci, którzy tu komentują nie zadali sobie nawet grama trudu, aby wejść na stronę Urzędu Miasta. Wszyscy piszą "w ciemno". że konkurs odbył się tajnie, że nie było ogłoszenia - cel? Napluć komuś w twarz, upodlić i wykreować błędną rzeczywistość.

Szczerze? Jest to tak zaściankowe myślenie, a przy tym maksymalnie żałosne. Typowa kutnowska mentalność. Zastanawiam się tylko, po co tyle jadu, nie macie własnego życia, planów, marzeń, pasji, pracy, dzieci, rodziny? Wolicie wypluwać gorzkie żale pewnie na osobę, której nawet osobiście nie znacie? Okej, wylewajcie, nikogo to nie rusza, ale wiedzcie, że karma wraca, a przy tym patrząc z boku - chciałabym zobaczyć, czy potraficie mieć tyle odwagi w rzeczywistości co tu w Internecie, podpisujcie się swoim prawdziwym imieniem i nazwiskiem, śmiało! Skoro macie tyle racji, wiecie wszystko najlepiej, posiadacie takie informacje, że można robić aferę za aferą - taka cenna wiedza i szereg informacji - okazja to zabłyśnięcia w sieci! Szkoda zmarnować szansy

Najgorsza analiza przedstawiona poniżej przez "TATARA" - brak słów, jeżeli masz czas na pisanie takich komentarzy i analizowanie całej sytuacji - podziwiam. Jeszcze można zrozumieć, gdyby to co napisałeś było prawdą chociaż w minimalnym stopniu. Ale niestety - napociłeś się przy pisaniu, a wcześniej przy wymyślaniu bzdur i nic z tego nie ma, szkoda Cię biedaku. Dzieci w szkole? Nudna praca? No tak, Kutno takie nudne, trzeba sobie urozmaicić życie.

Wskazówka dla "SPRAWDZAJĄCYCH" - a sprawdzajcie wykształcenie, a sprawdzajcie doświadczenie, a sprawdzajcie kompetencje i wiedzę Pana Bieńka - dokładnie, sprawdzajcie a potem się wypowiadajcie. A jeżeli już wiecie, w co szczerze wątpie - wyciąGNIJCIE wnioski.

Odchodząc od tematu wywołującego przeogromne poruszenie wśród kutnowskich internautów, zachęcam do węszenia w sprawie, która tego wymaga - okazja tym razem dla kutnowskich detektywów. Pf.
Poniżej kilka szczegółów.

Tylko Ci co posiadają pewne informacje dokładnie wiedzą, jak wygląda praca w Kutnie w Policji, gdy tylko zjawił się komendant Szymański. Tylko te osoby wiedzą o wewnętrznych aferach, których część posypała się i została ujawniona w artykule opublikowanym całkiem niedawno.
Skąd się wziął, kto go broni pomimo tylu kłopotów z prawem? Taka osoba rządzi kutnowską policją. Zapewniam, że wiecie w tej sprawie tyle, ile macie w głowach - czyli prawie nic.
Ku przypomnieniu.

http/www.ekutno.pl /wiadomosci,33979-r-nice-mi-dzy-teoria-a-praktyka- k-opoty-z-prawem-komendanta-policji-w-kutnie,

http/kutno.net.pl/ artykuly/aktualnosci,aktualizacja-komendant-kutnow skiej-policji-na-dywaniku-prywatne-dojazdy-rozlicz al-jak-sluzbowe,84342.html

http/www.polskatim es.pl/fakty/kraj/a/komendant-powiatowy-policji-w-k utnie-dostal-reprymende,12174332/

Zachęcam do ponownej lektury i wyciągnięcia wniosków, tym razem trafnych.
Zbigniewa Biallosser:
2
 · 
6 godzin temu
Onufry czy prawdą jest ,że nawet najbliżśi współpracownicy nie wiedzieli ,że odchodzi na samorządową posadkę , nie wiesz dlaczego?Wstyd, honor czy co jeszcze?
Florian Plemieński:
6 godzin temu
Jest całym złem.
Gabriel Koropka:
7 godzin temu
To co Fauście Tobie lekarz od duszy pomógł? Dziwne!A uroda jest kwestią gustu ,i o tym już się nie ..........no chyba Wiesz?
Jonasz Ubysz:
5
 · 
7 godzin temu
Mówię ci po raz kolejny przestań z tym trzeba było startować . No to mogłeś startować , ciekawe czy byś wygrał . W kutnie przed konkursami jest pewniak i nie ma sensu nawet skłądac dokumentów. Zrozum gamoniu.Najciekawsze artykuły
 ·  14
5 dni temu
Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK
 ·  188
5 dni temu
Apel do mieszkańców Kutna, do ludzi, którym na sercu leży dobro miasta i powiatu
 ·  73
5 dni temu
Coraz wyższe pensje prezesów spółek miejskich
 ·  20
6 dni temu
Od dziś parking przy dworcu PKP na Siemiradzkiego zamknięty. Radny interpeluje
 ·  36
10 dni temu
Piramida aptekarska. Lekarz z kutnowskiego szpitala na ławie oskarżonych
 ·  7
11 dni temu
Mieszkańcy Podrzecznej będą mogli wykupić tańszy abonament w strefie płatnego parkowania
 ·  278
12 dni temu
Memorandum do potencjalnych prywatnych partnerów w budowie hali w Kutnie
 ·  10
15 dni temu
Smaczne mówienie, prawda i hejt. Profesor Jerzy Bralczyk w Kutnie
 ·  3
16 dni temu
Piknik Rodzinny w
 ·  14
16 dni temu
Akt erekcyjny wmurowany pod stacjonarne hospicjum w Kutnie
 ·  6
17 dni temu
Znajdź się na zdjęciach z Pikniku Organizacji Pozarządowych
 ·  8
18 dni temu
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Bogata kutnowska tradycja fotograficzna
 ·  32
18 dni temu
Strażacy mieli pełne ręce roboty. Mieszkańcy liczą straty po ulewie
 ·  34
20 dni temu
Komendant Powiatowy Policji w Kutnie odpowiada
 ·  107
20 dni temu
Propozycja PSL pro forma?
 ·  9
20 dni temu
Urzędnik urzędnikowi nierówny. Nagrody na Dzień Samorządowca
 ·  4
20 dni temu
Wyjątkowy spektakl pt. Królewna Śnieżka na Dzień Dziecka w Krośniewicach
 ·  50
20 dni temu
Różnice między teorią a praktyką? Kłopoty z prawem komendanta Policji w Kutnie
 ·  6
21 dni temu
Taniec i zabawa na Dniu Dziecka w Kutnie
 ·  5
21 dni temu
Rockowy festiwal na Kutnowiance cz.2
 ·  9
21 dni temu
Fotoreportaż Qtnoizz Fest cz.1
 ·  2
21 dni temu
Stalowe Tumy 2017 i skarb czyli prototyp polskiej amfibii Fiat 126-P LPT
 ·  4
23 dni temu
Uczennice z Kasprowicza wygrały konkurs o patronie I LO. Polecą szybowcem!
 · 
27 dni temu
Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny. W Łódzkiem najlepsi uczniowie z Kleszczowa
 ·  61
27 dni temu
Warunki PSL wchodzą w życie. Starostwo likwiduje stanowiska
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności