eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 28.06.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,34238-w-lipcu-roboty-drogowe-w-kutnie," title="Kutno: W lipcu roboty drogowe w Kutnie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>W lipcu roboty drogowe w Kutnie</b><br>W lipcu rozpoczną się inwestycje drogowe w Kutnie. Przebudowy doczeka się...</div></a> <a href="/ekutnodladzieci,34235-warsztaty-fotograficzne-w-bajkowej-zagrodzie," title="Kutno: Warsztaty fotograficzne w Bajkowej Zagrodzie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Warsztaty fotograficzne w Bajkowej Zagrodzie</b><br>Życie jak z bajki- każdy o takim marzy. Niedaleko Warszawy jest...</div></a> <a href="/publicystyka,34171-trzymaja-c-w-r-ku-fragment-kosmosu-leszek-baranowski-i-mineral-and-gem," title="Kutno: Trzymając w ręku fragment Kosmosu. Leszek Baranowski i Mineral and Gem" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Trzymając w ręku fragment Kosmosu. Leszek Baranowski i Mineral and Gem</b><br>Rozpoczynamy wakacyjny cykl Ludzie, który mamy nadzieję, będzie powstawał dzięki Czytelnikom...</div></a> <a href="/sport,34216-koniec-sezonu-lekkoatletycznego-i-bardzo-dobre-wyniki-kutnowskich-sportowc-w," title="Kutno: Koniec sezonu lekkoatletycznego i bardzo dobre wyniki kutnowskich sportowców" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Koniec sezonu lekkoatletycznego i bardzo dobre wyniki kutnowskich sportowców</b><br>W sobotę 24 czerwca na stadionie Akademickiego Związku Sportowego w Łodzi...</div></a> <a href="/wiadomosci,34232-r-kodzie-o-dla-doros-ych-spotkanie-15-lipca," title="Kutno: Rękodzieło dla dorosłych. Spotkanie 15 lipca" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Rękodzieło dla dorosłych. Spotkanie 15 lipca</b><br>W sobotnie przedpołudnie w Ośrodku Kultury Gminy Kutno w Leszczynku odbyły...</div></a> <a href="/ekutnodladzieci,34231-ju-wakacje," title="Kutno: Już wakacje!" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Już wakacje!</b><br>Dobiegł końca kolejny rok szkolny. Uroczystość w Szkole Podstawowej im. Kornela...</div></a> <a href="/wiadomosci,34209-p-jolanta-zagajewska-by-a-dusza-towarzystwa," title="Kutno: ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa</b><br>To nie był czas. To nie była pora.I zgasło słońce, kiedy...</div></a> <a href="/kultura,34210-nagrody-w-dziedzinie-kultury-dla-makowskiego-i-kacalaka," title="Kutno: Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka</b><br>Jarosław Makowski i Tadeusz Kacalak otrzymali Nagrody Prezydenta Kutna w dziedzinie kultury....</div></a>
Najważniejsze wiadomości
POLFARMEX Kutno trenuje przed kolejnym sparingiem
Koszykarze Polfarmex Kutno po wygranym I Memoriale Izabeli Kaczmarek o Puchar Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego wrócili już do Kutna i po jednym dniu odpoczynku rozpoczęli treningi przed kolejnym sparingiem. We wtorkowe popołudnie drużyna trenowała na hali sportowej w Szkole Podstawowej nr 9. Udało nam się porozmawiać z trenerem kutnowskiej drużyny Jarosławem Krysiewiczem o turnieju w Ostrowie Wlk. i aktualnym składzie drużyny.

POLFARMEX Kutno trenuje przed kolejnym sparingiem, ./upload/articles_pakiety/21131/01_obraz.jpg
POLFARMEX Kutno trenuje przed kolejnym sparingiem, ./upload/articles_pakiety/21131/17_obraz.jpg
POLFARMEX Kutno trenuje przed kolejnym sparingiem, ./upload/articles_pakiety/21131/03_obraz.jpg


Tomasz Kula: Jakie są Pana wrażenia po turnieju w Ostrowie Wielkopolskim?

Jarosław Krysiewicz: Wrażenie jest jedno, że mamy jeszcze dużo pracy. Jesteśmy prosto po obozie i na pewno na tym turnieju nie mieliśmy szybkości, bo na obozie tego nie trenowaliśmy. Ćwiczyliśmy generalnie wytrzymałość i na siłowni.  Było widać na tym turnieju, że odstajemy jeszcze szybkością od innych uczestników Memoriału. Musimy teraz zmienić trening. Mamy nowego zawodnika. Jest nim Mateusz Bartosz i musimy go wprowadzić w taktykę. Przyjechał do nas prosto na turniej. Tak że mamy trochę czasu, bo w piątek i  sobotę (13 i 14 września) gramy dwa sparingi w Starogardzie Gdańskim z Polpharmą i tam byśmy chcieli aby to jakoś wyglądało zdecydowanie lepiej.

Tomasz Kula: KKS PRO-BASKET zrezygnował z Sebastiana Laydycha, czy to prawda?

Jarosław Krysiewicz: Tak Sebastiana już z nami nie ma, niestety. Przyjechał do nas nieprzygotowany i nabawił się kontuzji. Nie był kompletnie przygotowany do sezonu i musieliśmy kontrakt rozwiązać, bo jego kontuzja jest na tyle poważna, że najprawdopodobniej 3-4 tygodnie nie mógłby normalnie trenować. [więcej]
redaktor, 11.09.2013 07:57|czytane: 1823 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Pod patronatem eKutno.pl: Rekordowa liczba prac w Konkursie Literackim im. Szaloma Asza
31 sierpnia upłynął termin nadsyłania prac na XI Ogólnopolski Konkurs Literacki im. Szaloma Asza.  W tegorocznej edycji wzięła udział rekordowa liczba uczestników – 178 osób z całego kraju i z zagranicy, w tym pięciu uczestników z Kutna i okolic.

Prace oceniać będzie jury w składzie: Bożena Umińska-Keff,  Alina Molisak i Tomasz Żukowski. Werdykt zostanie ogłoszony na stronie Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Stefana Żeromskiego w Kutnie w drugiej połowie października. Uroczyste ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród pieniężnych odbędzie się 1 grudnia, podczas wieczoru galowego VIII Festiwalu Szaloma Asza. Na nagrody przeznaczono kwotę 10 tys. zł. Prace  docenione przez jury będą, jak zwykle, opublikowane w antologii pokonkursowej, której promocja odbędzie się podczas Festiwalu.

Pod patronatem: Rekordowa liczba prac w Konkursie Literackim im. Szaloma Asza

Dr Bożena Umińska-Keff (ur. w 1948 r. w Warszawie) poetka, eseistka, publicystka, badaczka literatury w Żydowskim Instytucie Historycznym im. Emanuela Ringelbluma. Studiowała polonistykę i filozofię na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie obecnie wykłada na wydziale Gender Studies. Zainteresowania naukowe: kulturoznawstwo, psychologia społeczna i kulturowa, literaturoznawstwo , filmoznawstwo. Obok książek poetyckich, m.in. głośnego  „Utworu o mate i ojczyźnie”  adaptowanego na potrzeby teatru, jest autorką studium „Postać z cieniem. Portrety Żydówek w polskiej literaturze od końca XIX wieku do 1939 roku” (2001) oraz zbioru tekstów krytycznych „Barykady. Kroniki obsesyjne lat 2000-2006” (2006). Eseje i artykuły polemiczne publikowała m.in. w "Res Publice Nowej", "Gazecie Wyborczej", "Ex Librisie", "Twórczości", "Kresach", "Midraszu", "Zadrze". Zajmuje się też krytyką filmową. Mieszka w Warszawie. [więcej]
kultura, 11.09.2013 07:37|czytane: 1180 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Będą protestować przeciw Tuskowi
Region Ziemia Łódzka NSZZ Solidarność Podregion Kutno zaprasza wszystkich chętnych do udziału w manifestacji przeciwko złej polityce rządu Donalda Tuska. 

14 września przed siedzibą Sejmu w godzinach 12.00-17.00 znajdą się również mieszkańcy powiatu kutnowskiego niezadowoleni z rządów Platformy Obywatelskiej.

Chętni, którzy chcą o godz. 7.00 wyruszyć w sobotę pod Sejm, mogą zapisać się w siedzibie Podregionu Kutno [więcej]
wandea, 11.09.2013 07:33|czytane: 1345 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Próba generalna dla kutnowskich lekkoatletów
W miniony weekend lekkoatleci Uczniowskiego Klubu Sportowego „Dziewiątka” wzięli udział w Otwartych Mistrzostwach Aleksandrowa Łódzkiego w Lekkiej Atletyce i w III Rzucie Wojewódzkiej Ligii Młodzików.

Próba generalna dla kutnowskich lekkoatletów, ./upload/articles_pakiety/21128/01_obraz.jpg
Próba generalna dla kutnowskich lekkoatletów, ./upload/articles_pakiety/21128/02_obraz.jpg
Próba generalna dla kutnowskich lekkoatletów, ./upload/articles_pakiety/21128/03_obraz.jpg


Dla grupy młodzików była to próba generalna przed Międzywojewódzkimi Mistrzostwami Młodzików, które odbędą się 14 września w Łodzi na stadionie Akademickiego Związku Sportowego. Zawody te będą eliminacją do Mistrzostw Polski Młodzików (Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego) w Radomiu, które zostaną rozegrane w dniach 28-29 września br.

Bardzo dobrze w tych zmaganiach zaprezentowała się Natalia Kołodziejczak, która ustanowiła w dwóch konkurencjach rekordy życiowe; osiągając w rzucie oszczepem (500 g) odległość  33,16 m (zwycięstwo w konkursie) i 15,47 s w biegu na 100 m ppł. (drugie miejsce w konkursie). Drugie miejsce Natalia zajęła także w skoku w dal, oddając skok na odległość 5, 11 m.

Zwycięstwo w tych zawodach wywalczyła także młodsza koleżanka klubowa Natalii  Aleksandra Snopkowska, która w biegu na 300 m ppł. osiągnęła czas 52,00 s. Ola startowała także w skoku w dal, w którym uzyskała 4,36 m. Drugie miejsce w biegu na 300 m ppł. uzyskała  Iga Chodorowska pokonując dystans w czasie 56,67 s ( Iga ustanowiła rekord życiowy w rzucie oszczepem (500 g) uzyskując odległość 25,48 m). Trzecie miejsce w konkursie pchnięcia kulą (5 kg) zajął  Przemysław Lipiec  (rocznik 2000 – kategoria wiekowa chłopiec starszy), który ustanowił rekord życiowy wynikiem 6,76 m. [więcej]
pismak, 11.09.2013 07:33|czytane: 1406 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Ostatnie zwiększenie dotacji na sport kwalifikowany
Wątpliwości radnych na wczorajszej sesji Rady Miasta Kutna wzbudziło zwiększenie o 40 tys. zł dotacji dla Klubu MKS na sport kwalifikowany w punkcie zmiany do budżetu Kutna na rok 2013.

Ostatnie zwiększenie dotacji na sport kwalifikowany, ./upload/articles_pakiety/21129/01_obraz.jpg


Pytania o celowość i wykorzystanie tych środków zadał radny Krzysztof Dębski.

- To ostatnie zwiększenie dotacji. Związane jest ono z dużą liczbą zespołów występujących w rozgrywkach III ligi i Klub tym samym musi zangażować większe środki - mówił Zbigniew Wdowiak, wiceprezydent Kutna. -Został też wydłużony czas rozgrywek.

Zmiany do budżetu Kutna na 2013 rok zostały przyjęte 18 głosami "za" przy dwóch "wstrzymujących się". [więcej]
wandea, 11.09.2013 07:31|czytane: 1320 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Miasto chce sprawozdania szpitala z wykorzystania podarowanego sprzętu
Radny Edward Książek zapytał dziś na sesji Rady Miasta Kutna prezydenta czy miasto dysponuje wiedzą o losie sprzętu medycznego darowanego Kutnowskiemu Szpitalowi Samorządowemu Sp. zo. o.

Miasto chce sprawozdania szpitala z wykorzystania podarowanego sprzętu , ./upload/articles_pakiety/21120/01_obraz.jpg
Miasto chce sprawozdania szpitala z wykorzystania podarowanego sprzętu , ./upload/articles_pakiety/21120/02_obraz.jpg
Miasto chce sprawozdania szpitala z wykorzystania podarowanego sprzętu , ./upload/articles_pakiety/21120/03_obraz.jpg


- Chodzą słuchy, że tam spółki, spółeczki korzystają z tego sprzętu i zarabiają - mówił Edward Książek. - Czy szpital złożył nam jakieś sprawozdanie w tej kwestii?

- Spotkaliśmy się z prezesem szpitala, który zapewniał nas, że ze sprzętu korzysta tylko spółka - mówił Jacek Boczkaja, wiceprezydent Kutna. - Oczywiście teraz po czasie wakacyjnym poprosimy o nie, myślę że wystarczy telefon z prośbą.

We wrześniu ubiegłego roku przekazano sprzęt o wartości ok. 800 tys. zł (kardiomonitory – 9 szt., respiratory – 6 szt., aparat do znieczulania z kardiomonitorem, stół zabiegowy – 2 szt., wirówki laboratoryjne 3 kpl z wyposażeniem.)

W ramach dotychczasowej współpracy Miasto Kutno udzieliło wsparcia finansowego kutnowskiemu szpitalowi w wysokości 1,7 mln zł. [więcej]
wandea, 10.09.2013 14:42|czytane: 1623 razy|9 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Nieprawidłowości w PUP po kontroli staży
Pracownicy Oddziału Nadzoru Rynku Pracy Wydziału Polityki Społecznej Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego  w Łodzi w dniach 19 sierpnia -6 września 2013 roku przeprowadzili w Powiatowym Urzędzie Pracy w Kutnie kontrolę planową w trybie zwykłym.

- Celem kontroli była ocena stopnia wywiązania się przez Powiatowy Urząd Pracy w Kutnie z wymogów nałożonych przepisami ustawy z 20 kwietnia 2004 roku o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (Dz. U. z 2013 r. poz. 674 ze zm.) oraz rozporządzeń wykonawczych do ustawy w zakresie staży, pośrednictwa pracy (standard usług), nienależnie pobranych świadczeń oraz dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej - informuje Jacek Michalak kierownik oddziału komunikacji społecznej w Biurze Wojewody.

Przedmiotowa kontrola dotyczyła okresu: 1 stycznia 2012 roku – 31 grudnia 2012 roku.

Nieprawidłowości w PUP po kontroli staży, ./upload/articles_pakiety/21119/01_obraz.jpg
Nieprawidłowości w PUP po kontroli staży, ./upload/articles_pakiety/21119/02_obraz.jpg


W okresie objętym kontrolą w Powiatowym Urzędzie Pracy w Kutnie złożonych zostało 421 wniosków o zawarcie umowy o zorganizowanie stażu. Na podstawie tych wniosków w 2012 roku zawarto 362 umowy o zorganizowanie stażu.

Analiza umów o zorganizowanie stażu oraz akt osób bezrobotnych skierowanych do odbycia stażu wykazała, że wszystkie badane wnioski o zawarcie umowy o zorganizowanie stażu zawierały niezgodny z art. 64 § 2 Kpa zapis (cytat): „Złożony Wniosek bez kompletu dokumentów, wypełniony nieczytelnie, zawierający braki lub błędy merytoryczne nie będzie rozpatrywany.”

Z kolei w jednej sprawie administracyjnej, zakończonej decyzją administracyjną, niezasadnie orzeczono o utracie statusu osoby bezrobotnej.

- Podnieść należy, iż w przedmiotowej decyzji PUP w Kutnie orzekł na podstawie art. 33 ust. 4 pkt 3 lit. „a” ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy o utracie statusu osoby bezrobotnej z uwagi na odmowę przez bezrobotnego bez uzasadnionej przyczyny przyjęcia propozycji odpowiedniej pracy po odbytym stażu - informuje Jacek Michalak.- Propozycja „odpowiedniej pracy” nie przybrała jednakże formy skierowania do pracy, tj. formy wymaganej przez ustawę o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy oraz przez rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z 14 września 2010 roku w sprawie standardów i warunków prowadzenia usług rynku pracy (Dz. U. nr 177 poz. 1193 ze zm.). W tym stanie rzeczy zachodzi konieczność przekazania akt przedmiotowej sprawy do Wojewody Łódzkiego - w celu ich weryfikacji w trybie nadzoru. [więcej]
wandea, 10.09.2013 14:15|czytane: 2698 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Porządek w prawie. Komisja Rady Miasta ds. Statutu Miasta i Regulaminu Rady
Rada Miasta powołała doraźną Komisję Rady Miasta Kutna do spraw Statutu Miasta Kutna
i Regulaminu Rady Miasta Kutna.


Porządek w prawie. Komisja Rady Miasta ds. Statutu Miasta i Regulaminu Rady , ./upload/articles_pakiety/21110/08_obraz.jpg
Porządek w prawie. Komisja Rady Miasta ds. Statutu Miasta i Regulaminu Rady , ./upload/articles_pakiety/21110/02_obraz.jpg
Porządek w prawie. Komisja Rady Miasta ds. Statutu Miasta i Regulaminu Rady , ./upload/articles_pakiety/21110/03_obraz.jpg


W jej skład weszli: Grzegorz Chojnacki - przewodniczący, Włodzimierz Klimecki, Aleksandra Koszada, Joanna Podemska, Jerzy Runiński, Mieczysław Gałusa.

Zadaniem Komisji będzie analiza obowiązującego Statutu  i Regulaminu, zaproponowanie zmian bądź przygotowanie projektu nowych dokumentów. Zarówno radni jak władze samorządowe widzą potrzebę dostosowania Statutu Miasta Kutna i Regulaminu Rady Miasta Kutna [więcej]
wandea, 10.09.2013 13:46|czytane: 1379 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
ŻDK prowadzi nabór do sekcji tańca i zespołu wokalnego
Żychliński Dom Kultury zaprasza na kurs tańca towarzyskiego. Kurs prowadzi instruktor tańca Małgorzata Janicka. Start kursu w październiku.

ŻDK prowadzi też nabór do zespołu wokalnego. Opiekunem zespołu jest instruktor muzyki Witold Figurski.
Pierwsze spotkanie  - 1 października godz. 15.00.

Szczegółowe informacje i zapisy w sekretariacie ŻDK oraz pod nr tel. 24 2851 034 [więcej]
kultura, 10.09.2013 15:28|czytane: 1157 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wrześniowy Rajd Rowerowy w Krośniewicach
Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
Wrześniowy Rajd Rowerowy w Krośniewicach
[więcej]
redaktor, 10.09.2013 13:47|czytane: 1178 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Prezent dla gminy Kutno: droga za 382 tys. zł
Rada Miasta Kutna udzieliła pomocy rzeczowej Gminie Kutno w postaci wykonania z miejskich materiałów robót budowlanych polegających na przebudowie ul. Kasztanowej na odcinku od granic miasta do drogi nr 2138 E za kwotę 382 714,51 złotych.

Prezent dla gminy Kutno: droga za 382 tys. zł, ./upload/articles_pakiety/21111/01_obraz.jpg
Prezent dla gminy Kutno: droga za 382 tys. zł, ./upload/articles_pakiety/21111/02_obraz.jpg
Prezent dla gminy Kutno: droga za 382 tys. zł, ./upload/articles_pakiety/21111/03_obraz.jpg


Rada Miasta Kutna 8 września 2009 r. zadeklarowała udzielenie Gminie Kutno pomocy rzeczowej po uzyskaniu przez miasto dotacji ze środków budżetu państwa na zadanie pn. „Podniesienie poziomu bezpieczeństwa oraz poprawa stanu infrastruktury drogowej Miasta Kutno poprzez przebudowę ulicy Kasztanowej wraz z infrastrukturą
(Droga Nr 102 603E). Środki na realizację tego zadania zostały ujęte w budżecie Miasta na 2010 rok.

W  związku z upływem okresu rękojmi, która przysługiwała Miastu jako Zamawiającemu możliwe jest teraz przekazanie [więcej]
redaktor, 10.09.2013 12:32|czytane: 1467 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Wypadł z drogi na Oporowskiej
Dzisiaj około godz. 11.00 na ulicy Oporowskiej w Kutnie, w okolicach Domu Pomocy Społecznej doszło do zdarzenia drogowego. Opel astra III kombi na łowickich numerach rejestracyjnych wypadł z drogi.

Wypadł z drogi na Oporowskiej, ./upload/articles_pakiety/21117/01_obraz.jpg
Wypadł z drogi na Oporowskiej, ./upload/articles_pakiety/21117/02_obraz.jpg
Wypadł z drogi na Oporowskiej, ./upload/articles_pakiety/21117/06_obraz.jpg


Dwie osoby doznały obrażeń i zostały przewiezione karetką do kutnowskiego szpitala. Kierowca samochodu był trzeźwy. Teren zdarzenia zabezpiecza policja. Policjanci badają przyczyny wypadku. [więcej]
redaktor, 10.09.2013 12:35|czytane: 2427 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Czytelnicy pytają: Co ze sprawą radnego Edwarda K.?
Prokurator Rejonowy w Kutnie dwa lata temu postawił zarzut radnemu miejskiemu Edwardowi K. poświadczenia nieprawdy w oświadczeniu lustracyjnym złożonym w związku z wyborami samorządowymi.

Komenda Powiatowa Policji w Kutnie  zakończyła wówczas czynności sprawdzające związane z podejrzeniem kłamstwa lustracyjnego radnego zasiadającego w Radzie Miasta Kutna, a Prokurator zdecydował o  postawieniu  mu zarzutu. Czytelnicy na naszych łamach pytali w tym tygodniu co dzieje się dalej z tym postępowaniem.

-Wysłaliśmy ponaglenie do Instytutu Pamięci Narodowej w związku z kwerendą, która się tam odbywa - mówi Sławomir Erwiński, Prokurator Rejonowy w Kutnie. - Na początku postępowania IPN poinformował nas o tym, że ich działania mogą trwać nawet półtora roku. No i czekamy.

Radny Edward K. był członkiem Platformy Obywatelskiej od czerwca 2006 roku, dwie kadencje członkiem Klubu Radnych PO w Radzie Miasta Kutna. W lutym 2012 roku jednak wystąpił z Klubu Radnych PO i tym samym wrócił tam skąd przybył [więcej]
wandea, 10.09.2013 11:53|czytane: 1783 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
BUDROX z Gostynina pomoże Bartkowi i Wiktorowi. Radość w małej rodzinie
Pod koniec ubiegłego tygodnia mecenas Sebastian Komorowski poinformował nas o decyzji prezesa BUDROX z Gostynina Macieja Budnego, który zdecydował się włączyć w "łańcuszek szczęścia" małej rodziny Lotkowskich. O dzielnej babci z Gołębiewka Starego- Jadwidze Lotkowskiej pisaliśmy w ubiegłą środę. Dobre serca mieszkańców Kutna i okazuje się Gostynina otworzyły się i odpowiedziały na naszą prośbę o pomoc Bartkowi i Wiktorowi.

BUDROX z Gostynina pomoże Bartkowi i Wiktorowi. Radość w małej rodzinie, ./upload/articles_pakiety/21080/01_obraz.jpg
BUDROX z Gostynina pomoże Bartkowi i Wiktorowi. Radość w małej rodzinie, ./upload/articles_pakiety/21080/02_obraz.jpg
BUDROX z Gostynina pomoże Bartkowi i Wiktorowi. Radość w małej rodzinie, ./upload/articles_pakiety/21080/04_obraz.jpg


Dwie panie sąsiadki z Gołębiewka Sylwia Sobczyk i Dorota Jabłońska zapoczątkowały mamy nadzieję, zmiany w życiu babci opiekującej się dwoma wnuczkami. Potem dołączyły do nich osoby, które dokonały wpłat, zaoferowały zabawki, odzież, firma Biuromax, która ufundowała wyprawki szkolne i wreszcie pan Sebastian Komorowski oraz pan Maciej Budny. Wielkie dzięki wszystkim za otwarte dobre serca!

- Skontaktowałem się z Prezesem firmy budowlanej BUDROX z Gostynina i przedstawiłem opisany przez Państwa problem. Prezes BUDROX Maciej Budny skontaktował się z Wójtem Gminy Kutno i wstępnie ustalili, iż BUDROX ufunduje materiały potrzebne do remontu - mówi mecenas Sebastian Komorowski.

Jak się dowiadujemy w firmie z Gostynina, zaraz po powrocie prezesa Budnego z urlopu zostaną przygotowane  i przekazane materiały dla pani Jadwigi i będzie mogła ona dokończyć remont.

- Sąsiedzi i dobrzy ludzie zgłosili się do mnie, że pomogą, tak więc wspólnymi siłami dokończymy dom - mówi pani Jadwiga. - Dziękuję bardzo wszystkim, którzy nam pomogli. [więcej]
wandea, 10.09.2013 09:47|czytane: 1953 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Śledztwo w sprawie eksportu nerek z Pini Polonia do Chin nabiera tempa
Prokuratura Rejonowa w Kutnie prowadzi postępowanie w sprawie przekroczenia swoich uprawnień przez funkcjonariusza publicznego - Powiatowego Lekarza Weterynarii. , który działał na szkodę interesu prywatnego (art. 231 kk). Chodzi o nielegalny eksport z Pini Polonia sp. z o .o.  podrobów - nerek do Chin.

-W piątek postawiliśmy zarzuty Dariuszowi M., Powiatowemu Lekarzowi Weterynarii. Nie stawił się jednak na wezwanie prokuratury poprzednik Dariusza M., na tym stanowisku Jerzy P.- mówi Sławomir Erwiński, Prokurator Rejonowy w Kutnie. - Główny Inspektor Weterynarii w dokumentach eksportowych dopatrzył się, iż Pini Polonia sp. z o. o. eksportuje do Chin podroby (nerki), na których sprzedaż za granicę nie posiada stosownego zezwolenia. Dokumenty i wszelkie zgody na eksport nerek wyrażał Powiatowy Lekarz Weterynarii. Pini Polonia sp. z o. o. poniosła duże straty,  do Polski wróciły setki ton podrobów - dodaje Erwiński.

Dariusz M. i Jerzy P.  w okresie od października 2012 do stycznia 2013 wydali 14 decyzji, które spowodowały, że ubojnia Pini Polonia straciła kilkadziesiąt tysięcy euro. Funkcjonariusz publiczny, który, przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę [więcej]
wandea, 10.09.2013 11:10|czytane: 3321 razy|15 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zarzuty dla dyrektorki PUP w Kutnie
Prokuratura Rejonowa w Kutnie postawiła zarzuty  Danucie R. dyrektorce Powiatowego Urzędu Pracy w Kutnie w związku z art. 218 kk czyli złośliwym naruszaniem praw pracownika. Sprawa jest w toku.

- Danuta R. została przesłuchana w charakterze podejrzanej - mówi Sławomir Erwiński, Prokurator Rejonowy w Kutnie.

§ 1a tego artykułu mówi:  Kto, wykonując czynności w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych, złośliwie lub uporczywie narusza prawa pracownika wynikające ze stosunku pracy lub ubezpieczenia społecznego,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
§ 2. Osoba określona w § 1a, odmawiająca ponownego przyjęcia do pracy, o której przywróceniu orzekł właściwy organ, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. [więcej]
wandea, 10.09.2013 10:32|czytane: 1883 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czytelnicy pytają: Kogo prezydent zwalnia z podatków?
Przez ostatnie cztery lata prezydent Kutna Zbigniew Burzyński umorzył podatki i opłaty na kwotę 3 503 388,09 zł. Jak informuje Biuro Prasowe magistratu za 2009 - umorzona kwota to 1 174 185,79 zł, za 2010 -1 124 263, 66 zł, za 2011 - 402 345,13, a za zeszły rok - 802 593,51 zł.

Czytelnicy pytają: Kogo prezydent zwalnia z podatków?, ./upload/articles_pakiety/21071/01_obraz.jpg


Z danych przekazanych przez miasto wynika, że prezydent umarza podatki właściwie tym samym firmom, instytucjom i osobom. Podstawą umorzenia podatku jest art. 67 a par.1 pkt 3 Ordynacji Podatkowej, który mówi, że "Organ podatkowy, na wniosek podatnika, z zastrzeżeniem art. 67 b, w przypadkach uzasadnionych ważnym interesem podatnika lub interesem publicznym, może umorzyć w całości lub w części zaległości podatkowe, odsetki za zwłokę lub opłatę prolongacyjną."

Największe zwolnienie w tym czasie otrzymał Powiat Kutnowski - 663 398,8 zł, potem Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji na kwotę 514 582 zł, Grupowa Oczyszczalnia Ścieków- 497 325 zł.

Przez cztery lata zwolnione były natomiast Kutnowski Dom Kultury 111 075 zł, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji 145 142 zł, Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kutnie 43 741, 59, Kościół [więcej]
wandea, 10.09.2013 08:48|czytane: 3145 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Kino KDK zaprasza od piątku
Od piątku w Kinie Kutnowskiego Domu Kultury film dla dzieci, polska historia o bohaterach i american dream.

13, 16-18.09.2013 (piątek i od poniedziałku do środy)
godz. 16.00 RYCERZ BLASZKA. POGROMCA SMOKÓW
godz. 18.00 JOBS
godz. 20.15 SIERPNIOWE NIEBO.63 DNI CHWAŁY premieraJOBS zaczyna się od wciągania kwasu i przybierania chrystusowych póz w łanach pszenicy. Niecałe dwie godziny (i dwadzieścia lat) później to już inny człowiek. Gdy przegląda się w oczach zapatrzonego w niego jak w obrazek Jonathana Ive'a (główny projektant Apple'a), widzimy, że w międzyczasie dorobił się wiernych wyznawców. Obserwujemy przemianę buszującego-w-zbożu hipisa w boga hipsterów, a jednak sekret tej transformacji pozostaje dla nas niedostępny. To tak, jakby podziwiać przez szybę wnętrze Apple Store, nie mogąc zarazem wejść do środka. [więcej]
wandea, 10.09.2013 08:14|czytane: 1231 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Wyniki i zapowiedzi: Piłka nożna
Łódzka  Klasa Kat. Górski Gr.B
MKS Kutno –  POLONIA ANDRZEJÓW 16 : 0 /8 : 0/
Bramki dla MKS : Oskar Okrasiński – 4, Igor Sobczak – 4, Jakub Czuba – 2, Paweł Kwiatkowski – 2, Paweł Luba, Patryk Guzek
Trener: Jacek Czekalski

PUCHAR POLSKI
11 września /środa/ godz.16.30  w Pniewach k/Bedlna
Delta Śleszyn – MKS Kutno

III LIGA
15 września /sobota/ 2013 godz.16.30 w Warszawie
Ursus Warszawa – MKS Kutno

Łódzka  liga juniorów gr. II
11 września /środa/ godz.17.00 w Grabowie
LKS Victoria Grabów – MKS Teva Kutno

15 września /niedziela/ godz..11.00/Stadion Miejski im. H.T.Reymana, Kutno ul. Kościuszki 26/
MKS Teva Kutno – LKS Rosanów

WOJEWÓDZKA LIGA KAT.DEYNA
14 września /sobota/ 2013 godz.13.30 w Łodzi
Widzew Łódź – MKS Mavex Kutno [więcej]
wandea, 10.09.2013 08:10|czytane: 1211 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Udany weekend baseballistów
Baseballiści MKS Stal BiS Kutno rozegrali pierwsze dwa spotkania półfinałowej serii mistrzostw Polski w baseballu seniorów.  Przeciwnikiem Stalowców był zespół UKS Dęby Osielsko. W pierwszym spotkaniu rozegranym w minioną sobotę Kutnianie wygrali 11 : 8, a w niedzielnym rewanżu rozegranym również w Kutnie, żółto niebiescy po emocjonującym meczu wygrali - 7 : 6. W serii wynik 2 :0 dla Kutna stwarza korzystną sytuacje przed kolejnymi meczami serii, które tym razem w najbliższy weekend odbędą się w Osielsku. Drużyny rywalizują do trzech wygranych spotkań.

Kutnowski zespół grał w składzie: Gracjan Bielecki, Mariusz Grzanowski, Kacper Kamiński, Wojciech Kawczyński, Jakub Kolasiński, Vilimas Kestas,  Tobiasz Lewandowski, Cezary Miklas, Jakub Nadolski, Mateusz Nowicki, Rafał Rybski, Artur Wojtczak, Jakub Wojtczak, Maciej Wróblewski, Evaldas Zarkaritis. Trenerem zespołu jest Przemysław Kubicki a kierownikiem drużyny Anna Bielecka.

W pierwszym meczu dobrze narzucała para miotaczy: Maciej Wróblewski oraz Artur Wojtczak. Drugi mecz rozpoczął na górce miotacza Jakub Nadolski a zakończył Vilimas Kestas. Dwa udane, dalekie odbicia zaliczył Mariusz Grzanowski. Statystykę meczy kutnowskiej drużyny nieznacznie popsuły cztery poważne błędy w obronie żółto niebieskich.

W drugiej półfinałowej serii, w której rywalizują WUKB Centaury Warszawa oraz BUKS Gepardy Żory, po pierwszych dwóch meczach zanotowano wynik - 1 : 1. W sobotę baseballiści ze stolicy pokonali Gepardy - 5 : 2, by w niedzielnym rewanżu ulec im - 0 : 4. Obydwa spotkania rozegrano w Kutnie.  

W drugi weekend września grała również Polska Liga Softballu Kobiet. Kutnianki rozegrały dwa wyjazdowe spotkania w Kędzierzynie Koźlu z tamtejszym UKS Caper. W obydwu meczach lepsze były żółto niebieskie z Kutna, które wygrały – 11 :9 oraz 12 : 9. [więcej]
pismak, 09.09.2013 18:33|czytane: 1301 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Turniej brydżowy w Staszicu
Wczoraj  w Zespole Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Kutnie rozegrany został  turniej brydżowy o Puchar Prezydenta Miasta Kutna. Zawody sportowe odbyły się w ramach Grand Prix Ziemi Łódzkiej i wpisały się w obchody Święta Róży w naszym mieście.

Turniej par rozegrany został według przepisów Polskiego Związku Brydża Sportowego na zapis maksymalny. Organizatorami turnieju byli: Stowarzyszenie Edukacyjno-Sportowe Staszic – Kutno,  Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 – dr Janusz Pawlak oraz zawodnicy drużyny brydżowej Kutnowskiego Domu Kultury

Turniej brydżowy w Staszicu, ./upload/articles_pakiety/21109/05_obraz.jpg
Turniej brydżowy w Staszicu, ./upload/articles_pakiety/21109/02_obraz.jpg
Turniej brydżowy w Staszicu, ./upload/articles_pakiety/21109/03_obraz.jpg


Turniej wygrała para Przemysław Błaszczyk (Łódź) – Adam Pawłowski (Kutno) z wynikiem 61,49 %, drugie miejsce zajęła para z Płocka – Leszek Dzieńkowski i Jerzy Manecki osiągając wynik 60,31 %, na trzecim miejscu podium stanęli Mateusz Sobczak (Warszawa) – Mariusz Kraśnicki (Łódź). Najlepsza para z Kutna to: Waldemar Brzozowski – Jarosław Malarski.

W turnieju wzięło udział 21 par między innymi z Konina, Koła, Kutna, Włocławka i Łodzi. Przedstawicielem Wojewódzkiego Związku Brydża Sportowego w Łodzi a zarazem sędzią głównym turnieju był Mariusz Stańczyk. Organizatorzy zadbali o słodki poczęstunek dla wszystkich brydżystów. Uczestnicy turnieju podkreślali dobrą organizację spotkania i zapewniali, iż chętnie powrócą do naszego miasta na kolejne zawody. [więcej]
pismak, 09.09.2013 16:43|czytane: 1756 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Zakończyła się Kutnowska Liga Wędkarska 2013
W niedzielny poranek w Oporowie wystartowało 24 zawodników w trzeciej edycji zawodów z cyklu Kutnowska Liga Wędkarska. W rywalizacji wystartowało 6 drużyn – Koło Miejskie Nr 1 w Kutnie, Koło Miejskie Nr 2 w Kutnie, Koło PZW Metalurg, Koło PZW Kolejarz, WKS Kutno i Stowarzyszenie Zalew. Łowisko było podzielone na cztery sektory i każda drużyna miała jednego reprezentanta ze swojej drużyny w sektorze.

Zakończyła się Kutnowska Liga Wędkarska 2013, ./upload/articles_pakiety/21096/01_obraz.jpg
Zakończyła się Kutnowska Liga Wędkarska 2013, ./upload/articles_pakiety/21096/04_obraz.jpg
Zakończyła się Kutnowska Liga Wędkarska 2013, ./upload/articles_pakiety/21096/40_obraz.jpg


Pogoda dopisała choć dość silny wiatr utrudniał łowienie na długie tyczki i baty. Wędkarze łowili głównie małe i średnie płocie, wzdręgi, czasem udawało się im wyholować leszcza i karasia srebrzystego. Sędzią głównym niedzielnych zawodów był Jacek Byczek, zastępca sędziego głównego Paweł Włodarczyk, sędziowie sektorowi to Stanisław Wasilewski, Marek Grzybowski (sekretarz zawodów), Jan Przybysz, Zbigniew Maciejewski. Po czterogodzinnej turze wędkarze złowili w sumie ponad 36 kg ryb, które w dobrej kondycji po zważeniu wróciły do wody. Podczas gdy sędziowie zliczali punkty uczestnicy zawodów mogli zjeść posiłek przygotowany przez organizatorów zawodów Koło Miejskie Nr 2 w Kutnie. Na zakończenie zawodów przybył przewodniczący Rady Miasta Kutno Grzegorz Chojnacki i Paweł Szczepanik z Wydziału Edukacji i Sportu, Urzędu Miasta, którzy wręczali puchary i dyplomy dla drużyn i zawodników. W ostatnich zawodach Kutnowskiej Ligi Wędkarskiej drużynowo wygrało Koło PZW Metalurg , na drugim miejscu uplasowało się Koło Miejskie Nr 2 w Kutnie, trzecie miejsce zajęło Koło PZW Kolejarz w Kutnie. W klasyfikacji indywidualnej pierwsze miejsce zajął Marek Tomczak (Koło Miejskie NR 2 w Kutnie) - 4870 pkt., drugie miejsce wywalczył Tadeusz Matczak (Koło Metalurg)  - 4160 pkt., na trzecim miejscu uplasował się Marek Gralewski (Koło Metalurg) - 3210 pkt.

Uroczyste podsumowanie Ligi Wędkarskiej w Kutnie odbyło się w niedzielne popołudnie  na pl Piłsudskiego. Ceremonię poprowadził radny Jerzy Papiewski. Królowa Róż w towarzystwie przedstawicieli władz Prezydenta Kutna Zbigniewa Burzyńskiego, zastępcy  prezydenta Jacka Boczkai, zastępcy prezydenta Zbigniewa Wdowiaka, oraz przewodniczącego rady miasta wręczyli puchary, medale, dyplomy i nagrody wędkarzom uczestniczącym w rozgrywkach ligi wędkarskiej. [więcej]
redaktor, 09.09.2013 13:14|czytane: 2086 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Próba przekupstwa, kolizje, nietrzeźwi kierowcy i kradzież torebki
Trzy zderzenia drogowe, 7 nietrzeźwych kierujących, zatrzymanie za posiadanie środków odurzających i 25 interwencji związanych ze Świętem Róży- tak wyglądał weekend kutnowskich policjantów.

W sobotę w godzinach porannych doszło do dwóch kolizji. O godzinie 8.30 na ul. Jesiennej kierujący fiatem sienna 52-letni mieszkaniec powiatu kutnowskiego zjeżdżając na lewą stronę drogi doprowadził do zderzenia z kierującym motorowerem 41-letnim mieszkańcem Kutna. W wyniku zdarzenia motorowerzysta doznał lekkich obrażeń. Uczestnicy zderzenia byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym. Natomiast o 8.40 w Sójkach 27-letnia mieszkanka powiatu zgierskiego kierująca pojazdem toyota yaris podczas wymijania z samochodem peugeot, kierowanym przez 26-letniego mieszkańca powiatu płockiego, zjechała na jego pas powodując zderzenia z nim oraz pojazdem vw passat, którym kierował mieszkaniec powiatu kutnowskiego. W wyniku zdarzenia niegroźnych obrażeń doznała kierująca toyotą. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci KPP Kutno.

Ponadto o godz. 10:00 w Krośniewicach na ul. Kutnowskiej policjanci zatrzymali 65-letniego mężczyznę, który nie zastosował się do stojącego znaku „zakaz wjazdu”. Mężczyzna chcąc uniknąć odpowiedzialności za popełniony czyn usiłował wręczyć funkcjonariuszom łapówkę w wysokości 50 złotych i został zatrzymany. Za próbę przekupstwa grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. [więcej]
redaktor, 09.09.2013 11:12|czytane: 1816 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Decyzja i większa odpowiedzialność prezydenta. Zmiany w uchwale o przydziałach lokali komunalnych
Po dwóch miesiącach radni miejscy powrócili do debaty nad uchwałą, której nieprzestrzeganie doprowadziło do kłopotów radnych, mieszkańców Kutna oraz prezydenta Zbigniewa Burzyńskiego i jego zastępcy Jacka Boczkai. Chodzi o uchwałę Rady Miasta Kutna z 29 czerwca 2010 roku w sprawie zasad wynajmowania lokali wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu Miasta Kutno. O pracach radnych pisaliśmy w kwietniu i lipcu.

Nowa uchwała powinna odpowiedzieć na proste pytania: co nazywamy mieszkaniowym zasobem Kutna, czy dozwolone są zamiany mieszkań między zasobem Towarzystwa Budownictwa Społecznego a zasobem Zarządu Nieruchomości Miejskich bez oczekiwania na liście, jakie to są szczególne zdarzenia losowe, jakie trzeba mieć dochody aby znaleźć się na liście i wreszcie kto decyduje o przydziale mieszkania i kto ponosi odpowiedzialność.

Nowa uchwała musi zmienić złe praktyki i zapisy, które są różnie interpretowane przez bohaterów afery mieszkaniowej  z kutnowskiego samorządu, Najwyższą Izbę Kontroli oraz mieszkańców Kutna, aby więcej nie padały zarzuty o przekroczeniu uprawnień przez funkcjonariuszy publicznych, łamaniu prawa czy po prostu załatwianiu mieszkań "znajomym królika".

Decyzja i większa odpowiedzialność prezydenta. Zmiany w uchwale o przydziałach lokali komunalnych, ./upload/articles_pakiety/21072/01_obraz.jpg
Decyzja i większa odpowiedzialność prezydenta. Zmiany w uchwale o przydziałach lokali komunalnych, ./upload/articles_pakiety/21072/02_obraz.jpg
Decyzja i większa odpowiedzialność prezydenta. Zmiany w uchwale o przydziałach lokali komunalnych, ./upload/articles_pakiety/21072/03_obraz.jpg


W czwartkowym (5 września) spotkaniu radnych wzięli udział Grzegorz Chojnacki, Przewodniczący Rady Miasta Kutna, Włodzimierz Klimecki, Andrzej Bieniek – klub PiS, Edward Książek, Joanna Podemska, Robert Feliniak, Krzysztof Matusiak – Klub Porozumienie dla Kutna, Janusz Pawlak PO i Aleksandra Koszada oraz Krzysztof Dębski – SLD. Na wątpliwości i pytania radnych odpowiadali Jacek Boczkaja, wiceprezydent Kutna, Marian Sierpiński dyrektor Zarządu Nieruchomości Miejskich oraz Władysław Janik Kierownik  Biura Spraw Społecznych i Mieszkaniowych w Urzędzie Miasta.

Wydaje się, że wszyscy radni zgodni byli co do likwidacji Komisji Mieszkaniowej, której opinię uważają za marginalną w podejmowaniu decyzji przez prezydenta, a tworzenie w ten sposób pozorów społecznej kontroli jest niepotrzebne, bowiem ona po prostu może być wykonana przez wywieszenie do publicznej wiadomości list osób, które na mieszkania czekają i które je otrzymują.

Andrzej Bieniek zdroworozsądkowo torpedował pomysły prezydenta na stworzenie komisji opiniującej kandydatów na najemców, złożonej z pracowników podległych prezydentowi instytucji, urzędników i radnych.

- Nie ma takiej potrzeby aby komisja taka istniała - mówił Bieniek, radny PiS. - Skoro jej opinia i tak jest niewiążąca, a prezydent sam sobie może powołać zespół doradców, bez legitymacji w tej uchwale. Prezydent podejmie decyzję i za nią będzie odpowiedzialny.

- Proponowane przez prezydenta zmiany są złe i należy je skorygować. Słusznie ma zostać zlikwidowana komisja mieszkaniowa. Natomiast trudno zgodzić się z propozycją prezydenta, że społeczna komisja mieszkaniowa będzie powoływana zarządzeniem prezydenta w kuriozalnym składzie, który nie daje żadnej gwarancji, że komisja będzie niezależnym ciałem sprawującym społeczną kontrolę nad przydziałem mieszkań. Zgodnie z tą propozycją w komisji ma pracować 4 przedstawicieli prezydenta ( po jednym z Urzędu Miasta, MOPS-u, TBS-u ,ZNM) oraz 3 radnych stanowiących swoisty listek figowy - mówił Krzysztof Dębski. - Jak ludzie prezydenta mają prowadzić społeczną kontrolę swojego szefa? To raczej nie jest możliwe.

Jacek Boczkaja, wiceprezydent Kutna w wyniku niezrozumienia intencji radnego nieco obruszył się na zarzuty Dębskiego. - Nie chodzi mi o to, że urzędnicy są nieuczciwi, czy źle pracują, nie o tym mówię. Mówię o tym, że komisja złożona z podległych pracowników nie jest doradczym, obiektywnym i niezależnym podmiotem stanowiącym społeczną kontrolę - dodał Dębski.

Społeczna kontrola to przede wszystkim JAWNOŚĆ, jeśli obywatele zechcą z niej korzystać, żadna decyzja prezydenta  w kwestii mieszkań nie umknie ich ocenie. Każdy mieszkaniec ma prawo pytać o to co się dzieje z jego pieniędzmi, które a to pod postacią inwestycji, mieszkań, edukacji, kultury, grantów, sportu itd. są wydawane przez samorząd miejski. Niektórzy mieszkańcy korzystają z tego prawa używając do tego mediów. Czytelnicy piszą i Czytelnicy pytają to właśnie takie instrumenty społeczeństwa obywatelskiego na naszym portalu. I zachęcam do korzystania z nich. [więcej]
wandea, 09.09.2013 08:33|czytane: 2375 razy|15 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Narodowe Czytanie utworów Fredry w Krośniewicach
Wśród miejscowości, które włączyły się do ogólnopolskiej akcji publicznego czytania największych dzieł Aleksandra Fredry, nie mogło zabraknąć Krośniewic. Narodowe Czytanie zostało zainicjowane w 2012 r. przez prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Bohaterem tegorocznej edycji  akcji został Aleksander Fredro, autor „Ślubów panieńskich”, od którego narodzin minęło 220 lat.

Rankiem, 7 września br. w sercu miasta przypomniano mieszkańcom Krośniewic najpopularniejsze utwory najwybitniejszego polskiego komediopisarza. Organizacji tego niecodziennego wydarzenia kulturalnego podjęli się Gminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Krośniewicach oraz Muzeum im. J. Dunin-Borkowskiego w Krośniewicach. Do wspólnego odczytania utworów zaproszono 17 osób, które są aktywne w środowisku lokalnym na polu kulturalnym, społecznym czy politycznym. Osoby te na co dzień pełnią  odmienne  role, a podczas Narodowego Czytania pokazały się z innej, bardziej prywatnej strony.

 Narodowe Czytanie utworów Fredry w Krośniewicach, ./upload/articles_pakiety/21103/01_obraz.jpg
 Narodowe Czytanie utworów Fredry w Krośniewicach, ./upload/articles_pakiety/21103/02_obraz.jpg
 Narodowe Czytanie utworów Fredry w Krośniewicach, ./upload/articles_pakiety/21103/03_obraz.jpg


Gości przywitała i imprezę poprowadziła Małgorzata Przygodzka, dyrektor GCKSiR w Krośniewicach. Sylwetkę hrabiego Fredry, znanego  twórcy aforyzmów, fraszek i poematów przedstawiła Małgorzata Smolczewska, kierownik Biblioteki Publicznej w Krośniewicach. Miłym dopełnieniem programu była muzyka Fryderyka Chopina w wykonaniu Krzysztofa Bździela. Gościom deklamującym podczas Narodowego Czytania dziękował sam Aleksander Fredro - w tej roli Maciej Frątczak.

Wszystkie utwory mistrza dowcipu i puenty były zaprezentowane z ogromnym zaangażowaniem i  podkreślały walory czytanego tekstu. Wśród dzieł dominowały bajki znane z komedii „Pan Jowialski”. Były również fraszki, fragment pamiętnika „Trzy po trzy” oraz słynna scena oświadczyn Papkina z „Zemsty”.

W Narodowym Czytaniu utworów Aleksandra Fredry w Krośniewicach wzięli udział:
Julianna Barbara Herman, burmistrz Krośniewic „Trzeba by”
Paweł Górnik, radny Rady Miejskiej „Żona”
Janina Włodarczyk, reprezentująca chór ,,Seniorzy” „Paweł i Gaweł”
Ireneusz Wrzesiński, komendant Komendy Policji w Krośniewicach „Raki w garnku”
Elżbieta Kacprzak, lekarz rodzinny „Małpa w kąpieli” [więcej]
kultura, 09.09.2013 08:59|czytane: 2140 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wyniki: Piłka nożna
MKS KUTNO – GKS II BEŁCHATÓW 1 : 1 /0 : 1/
Bramka dla MKS : Arkadiusz Błaszczyk
Trener: Paweł Ślęzak
kierownik drużyn: Andrzej Królak

Drużyna Kat. Michałowicz
MKS AMZ KUTNO –  KROŚNIEWIANKA 9 : 1 /7 : 0/
Bramki dla MKS: Mateusz Sobczyk II – 5, Bartosz Pawłowski – 2, Jan Stoliński – 1, samobójcza – 1.
Trener: Sławomir Ryszkiewicz
Kierownik drużyny: Radosław Stoliński. [więcej]
wandea, 09.09.2013 09:03|czytane: 1657 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Starter Kutno i Old Boys Amazonka w finale ogólnopolskim Orlik Polska
Sukcesem zakończyły się finały wojewódzkie turnieju piłkarskiego Orlik Polska. W kategorii M+35 Starter Kutno pokonał Orlika Karsznice 10:2 i awansował do finałów ogólnopolskich.

W Zduńskiej Woli finały wojewódzkie  na pierwszym miejscu ukończyła drużyna Old Boys Amazonka i ona również awansowała do finałów ogólnopolskich. [więcej]
wandea, 09.09.2013 08:36|czytane: 1252 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Polfarmex Kutno wygrał Memoriał w Ostrowie Wielkopolskim
Trzeci mecz kutnowskich koszykarzy w I Memoriale Izabeli Kaczmarek o Puchar Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego skończył się dla drużyny Polfarmex Kutno zwycięstwem z KS Spójnia Stargard Szczeciński 73:58.

Polfarmex Kutno wygrał Memoriał w Ostrowie Wielkopolskim, ./upload/articles_pakiety/21101/01_obraz.jpg


Wygrana ze Spójnią Stargard Szczeciński 73:58 oraz porażka WKK z  gospodarzem turnieju KS Stalą Ostów, dało podopiecznym Jarosława  Krysiewicza pierwsze miejsce w turnieju.

Końcowa klasyfikacja turnieju:
1 Polfarmex Kutno 3m. 5pkt.
2. BM Slam Stal Ostrów Wlkp. 3m. 5pkt.
3. WKK Wrocław 3m. 5pkt.
4. Spójnia Stargard Szczeciński 3m. 3 pkt. [więcej]
pismak, 09.09.2013 08:06|czytane: 1338 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Koniec Święta w Mieście Róż: Król Elvis, światowe przeboje i mocne Ukeje
Elvis Presley na trwale zmienił oblicze muzyki, kreując w latach 50. niepowtarzalny oraz unikalny styl. Koncert jego naśladowcy to świetny pomysł na punkt  program ostatniego dnia Święta Róży, którego organizatorzy również próbują wykreować jedyny w swoim rodzaju klimat. To bardzo trudne, bo dni, święta miast, festyny i jarmarki są wszędzie. Czy nasze Święto Róży ma niepowtarzalną atmosferę? Czy kutnowskie rosalia mają szansę, a ich organizatorzy ambicję na stworzenie unikalnej, królewskiej imprezy? Z pewnością tak.

Koniec Święta w Mieście Róż: Król Elvis, światowe przeboje i mocne Ukeje, ./upload/articles_pakiety/21095/13_obraz.jpg
Koniec Święta w Mieście Róż: Król Elvis, światowe przeboje i mocne Ukeje, ./upload/articles_pakiety/21095/20_obraz.jpg
Koniec Święta w Mieście Róż: Król Elvis, światowe przeboje i mocne Ukeje, ./upload/articles_pakiety/21095/41_obraz.jpg


Król Rock and Rolla i jego przeboje, covery Bałaganu, po którego występie nogi bolały, a niektóre gardła były zdarte, bo kto nie zna przebojów Tiny Turner, Abby i wielu innych. Na koniec muzycznego wieczoru zagrał mocno energetycznie Ukeje, dla szerszej publiczności znany jako zwycięzca pierwszej edycji programu The Voice Of Poland. W tym programie trafił do grupy Adama Nergala Darskiego i okazał się jednym z najbardziej charakterystycznych i szczerych głosów tego programu. [więcej]
wandea, 09.09.2013 07:34|czytane: 3162 razy|11 komentarzy|komentuj|czytaj cały
2:1 dla radnych powiatowych
Jak zapowiadaliśmy wcześniej w niedzielne popołudnie w parku Traugutta odbył się mecz piłki nożnej radnych powiatowych i miejskich z przymrużeniem oka. Na sesji nadzwyczajnej Rafał Jóźwiak, przewodniczący Rady Powiatu zapowiadał, że powiat zwycięży i będzie to "śmiertelny bój". Obyło się bez rannych, ale rzeczywiście radni powiatowi spełnili obietnicę. Przynajmniej tę jedną.

2:1 dla radnych powiatowych, ./upload/articles_pakiety/21100/04_obraz.jpg
2:1 dla radnych powiatowych, ./upload/articles_pakiety/21100/02_obraz.jpg
2:1 dla radnych powiatowych, ./upload/articles_pakiety/21100/03_obraz.jpg


Radę Powiatu reprezentowali:  Mirosław Ruciński, Jacek Spryszyński, Krzysztof Debich, Michał Wasielewski, Marek Jankowski, a Radę Miasta Grzegorz Chojnacki, Janusz Pawlak, Mariusz Sikora, Krzysztof Matusiak, Robert Feliniak.

Gole miastu wbili Krzysztof Debich i Marek Jankowski, a honorowego dla miejskich radnych strzelił Robert Feliniak.
[więcej]
redaktor, 08.09.2013 19:58|czytane: 1691 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Herbata Różana i barokowy koncert w Pałacu Saskim
Niedzielne popołudnie w Pałacu Saskim w Kutnie podczas Święta Róży to tradycyjnie już punkt programu miejskiej imprezy. Dziś usłyszeliśmy koncert z cyklu „Barok muzyczny w Pałacu Saskim” pod tytułem „Barokowi mistrzowie Francji i Italii”.

Herbata Różana i barokowy koncert w Pałacu Saskim, ./upload/articles_pakiety/21099/01_obraz.jpg
Herbata Różana i barokowy koncert w Pałacu Saskim, ./upload/articles_pakiety/21099/02_obraz.jpg
Herbata Różana i barokowy koncert w Pałacu Saskim, ./upload/articles_pakiety/21099/06_obraz.jpg


Dla zgromadzonych melomanów zagrały na klawesynie, znana kutnowskiej publiczności prof. Ewa Piasecka, a na flecie prof. Katarzyna Przybylska. Koncert  rozpoczął się wykonaniem przez prof. Piasecką arii Pocztylion.

Współbrzmienie fletu i klawesynu wprowadziły publiczność w refleksyjny nastrój. Artystki wykonały sonaty i suity Michaela Blaveta, Francoisa Couperana, Jeana Marii Laclaira, Domenico Cimarosy oraz Benedetto Marcello. Za swój występ zostały nagrodzone owacjami na stojąco i pamiątkowymi różami. Oczywiście nie obyło się bez bisu.

Jak co roku Pałac Saski podczas Święta Róży na Herbatce Różanej odwiedziły setki kutnian i przyjezdnych. [więcej]
kultura, 08.09.2013 19:10|czytane: 1835 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zmiana w programie Święta Róży. Zaraz zagra Bałagan
Za chwilę na scenie zagra coverowy zespół Bałagan. Zmiana w programie bloku koncertów spowodowana jest, jak powiedział prowadzący Łukasz Król - porwaniem Elvisa przez kosmitów. Elvis zagra około godz. 20.00.

Zapraszamy zatem wszystkich, którzy wybierali się na występ zespołu z kutnowskim akcentem czyli Pawłem Suchym Radoszewskim przed scenę na placu Piłsudskiego. [więcej]
pismak, 08.09.2013 18:08|czytane: 1319 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Publiczność wybrała różę Parole. Nagrody dla mieszkańców do odebrania w KDK
W konkursie dla publiczności na najpiękniejszą różę ogrodową 39. Wystawy Róż i Aranżacji Florystycznych „Paź Królowej”, podobnie jak w roku ubiegłym, wygrała róża Parole produkcji RosaĆwik.

Publiczność wybrała różę Parole. Nagrody dla mieszkańców do odebrania w KDK, ./upload/articles_pakiety/21097/02_obraz.jpg
Publiczność wybrała różę Parole. Nagrody dla mieszkańców do odebrania w KDK, ./upload/articles_pakiety/21097/03_obraz.jpg
Publiczność wybrała różę Parole. Nagrody dla mieszkańców do odebrania w KDK, ./upload/articles_pakiety/21097/04_obraz.jpg


W konkursie na najpiękniejszą różę ogrodową oddano 1356 głosów w tym 62 nieważne. III miejsce zajęła róża Parole nr 3 Tadeusza Pałki (88 głosów), II miejsce nr 43 Novalis producenta RosaĆwik (102 głosy) i I miejsce Parole nr 57 RosaĆwik (104 głosy). Nagrodę finansową dla producenta najpiękniejszej róży ufundowali PKO S.A.
oraz Kutnowski Dom Kultury.

Nagrody w tym konkursie publiczności otrzymali również głosujący, odwiedzający wystawę w Kutnowskim Domu Kultury. Niestety nikogo z wylosowanych nie było.

Anna Żyto -tablet, Bogusz Stawicki - rower, Barbara Wasiak - aparat fotograficzny. Nie było również wylosowanych nagród pocieszenia, gadżety różane - Genowefa Lisiewska, Aleksandra Bielak, Agnieszka Miller-Antczak. Z kolei nagrody od Music Express wylosowali Mirosław Kamiński, Julia Michalska,Jadwiga Włodarczyk. Nagrody można odebrać w ciągu 7 dni w Kutnowskim Domu Kultury. Wkrótce więcej zdjęć. [więcej]
pismak, 08.09.2013 18:14|czytane: 1892 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Włoskie gotowanie z EXDROBEM i dobry humor pod napięciem
Dziś od 14.30 na scenie na Placu Marszałka J. Piłsudskiego dla kutnowskiej publiczności gotował z EXDROBEM znany z telewizyjnych programów rozrwykowych Paollo Cozza. W przygotowywaniu włoskich potraw pomagał mu zastępca prezydenta miasta Kutna Jacek Boczkaja.

- Gotowanie to dla Włocha moment relaksu, refleksji i inwencji. My w kuchni eksperymentujemy, nie jak Niemcy tyle tego, tyle tamtego - mówił Cozza.

Pierwszą potrawą jaką dla kutnian przyrządził Cozza był filet z kurczaka z kaparami. Opowiadał też o tym jak przyjechał do Polski, by zobaczyć żubry, a wylądował na dwa dni w olsztyńskim akademiku. Ponadto podzielił się z publicznością ciekawostką dotyczącą robienia parmezanu.  - Włosi aby mieć dobry parmezan robią casting krowy. Jakiego miała ojca, czymś się odżywiała, żeby to najlepsze mleko na ser było - mówił.

Włoskie gotowanie z EXDROBEM i dobry humor pod napięciem, ./upload/articles_pakiety/20866/01_obraz.jpg
Włoskie gotowanie z EXDROBEM i dobry humor pod napięciem, ./upload/articles_pakiety/20866/12_obraz.jpg
Włoskie gotowanie z EXDROBEM i dobry humor pod napięciem, ./upload/articles_pakiety/20866/15_obraz.jpg


Cozza urodził się w Mediolanie, jest prawnikiem i dyrektorem handlowym firmy motoryzacyjnej Bottari Polska. Ma zespół muzyczny Alpini. Znany jest z zamiłowania do piłki nożnej, jest zagorzałym kibicem Interu Mediolan i reprezentacji Włoch. W 2007 roku napisał książkę kucharską pt. „Włoska kuchnia na polskim stole”.

W przerwie między kulinarnymi popisami po raz pierwszy w Kutnie wystąpił Kabaret Pod Napięciem, w którym zadebiutowała Aleksandra Żalik. Artyści zaserwowali publiczności solidną dawkę dobrego humoru, prezentując skecze z cyklu „Polak potrafi”, skecz „Wałęsa”, w którym brawurowo sparodiowali byłego prezydenta. Szczególne miejsce w twórczości kabareciarzy zajmuje piłka nożna. W zaprezentowanym skeczu stylizowanym na zapowiedź filmu „Euro 2016” wykpili kondycję polskiej kopanej. Emocje w licznie zgromadzonych kutnianach budziły występy muzyczne. Widać, że piosenka kabaretowa jest mocną stroną Pod Napięciem.

Następnie przyszedł czas na przyrządzenie kolejnej potrawy przez Paolo Cozzę, na co wyraźnie czekała publiczność.  - Jak człowiek jest wygłodniały to jedzenie lepiej smakuje - tłumaczył Włoch. [więcej]
redaktor, 08.09.2013 17:26|czytane: 2453 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Oliwia Byczkowska, Abrakadabra i OKAY ze Złotymi Różami
Złote, Srebrne i Brązowe Róże wyśpiewali na V FESTIWALU PIOSENKI „KWIETNIK 2013” w Kutnie x wokaliści m.in. z Kutna, Grajewa, Piły, Warszawy i Bielawy. Wczoraj na scenie na Placu Piłsudskiego jury wysłuchało 56 prezentacji konkursowych solistów i zespołów wokalnych. oraz przyznało wiele nagród i wyróżnień.

Oliwia Byczkowska, Abrakadabra i OKAY ze Złotymi Różami, ./upload/articles_pakiety/21094/01_obraz.jpg
Oliwia Byczkowska, Abrakadabra i OKAY ze Złotymi Różami, ./upload/articles_pakiety/21094/02_obraz.jpg
Oliwia Byczkowska, Abrakadabra i OKAY ze Złotymi Różami, ./upload/articles_pakiety/21094/03_obraz.jpg


KATEGORIA A – soliści do 9 lat
Wyróżnienie: ALEKSANDRA CZAPLICKA – GRAJEWO
III miejsce, Brązowa Róża oraz nagroda finansowa w wysokości 200 zł AGATA BRANDENBURGER PIŁA
II miejsce, Srebrna Róża oraz nagroda finansowa w wysokości 300 zł URSZULA ZUBEK WARSZAWA
I miejsce, Złota Róża oraz nagroda finansowa w wysokości 500 zł OLIWIA BYCZKOWSKA KUTNO

KATEGORIA B – soliści 10 – 12 lat
Wyróżnienia: ZUZANNA BOMZE WARSZAWA, ALEKSANDRA MAĆKOWIAK CZARNKÓW
III miejsce, Brązowa Róża oraz nagroda finansowa w wysokości 200 zł JULIA KUKUĆ POZNAŃ
II miejsce, Srebrna Róża oraz nagroda finansowa w wysokości 300 zł ANASTAZJA MAŁASZKOWA KOŁOMNA (ROSJA)
I miejsca NIE PRZYZNANO

KATEGORIA C – SOLIŚCI 13 – 15 LAT

Wyróżnienia: WERONIKA KRYSTEK BIELAWA,  KATARZYNA STAROSTA BUK,  ALEKSANDRA ŁODZIŃSKA PUŁAWY
III miejsce, Brązowa Róża oraz nagroda finansowa w wysokości 200 zł AGATA WIETRZYCKA DOBROŃ
II miejsce, Srebrna Róża oraz nagroda finansowa w wysokości 300 zł WERONIKA MAKOWSKA BIELAWA
I miejsca, Złote Róże oraz nagrody finansowe w wysokości 500 zł DUET: WERONIKA MAKOWSKA, PATRYCJA CZYŻEWSKA BIELAWA, JAGODA RÓŻYCKA BIELAWA, PATRYCJA CZYŻEWSKA BIELAWA

KATEGORIA D – SOLIŚCI 16 – 19 LAT

Wyróżnienia: DOMINIKA HOFFMAN ZIELONA GÓRA, PAULINA WRÓBLEWSKA KUTNO,  ANNA WINKLER KUTNO
III miejsce, Brązowa Róża oraz nagroda finansowa w wysokości 200 zł MONIKA MALCZAK PUŁAWY
II miejsce, Srebrna Róża oraz nagroda finansowa w wysokości 300 zł ALEKSANDRA CHODOROWSKA KUTNO
I miejsca NIE PRZYZNANO [więcej]
kultura, 08.09.2013 15:24|czytane: 1379 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Logowanie do portalu
Kalendarium imprez
Publicystyka
Kultura Musi Być!
Trzymając w ręku fragment Kosmosu. Leszek Baranowski i Mineral and Gem
Rozpoczynamy wakacyjny cykl Ludzie, który mamy nadzieję, będzie powstawał dzięki Czytelnikom eKutno.pl pragnącym pochwalić się fascynacjami, swoim hobby. Chcemy w nim... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
W lipcu w Kinie Kutnowskiego Domu Kultury
Kino Kutnowskiego Domu Kultury zaprasza w lipcu na filmy animowane, hooror, thriller, premierę filmu wojennego i Małej Wielkiej Stopy. 30.06.2017-05.07.2017  od piątku do niedzieli godz.16.00 AUTA 3  2D dubbing (animowany/familijny, czas 107 min) godz.18.00... [więcej]
Sport
Kolejny sezon KDK Kutno w Ekstraklasie
Zakończyły się drużynowe mistrzostwa Polski w brydżu sportowym. W sezonie 2016/2017 tytuł mistrzowski zdobyła drużyna RAL Poznań. Kutnowscy brydżyści KDK1 po zwycięstwach w fazie play-off nad AZS Warszawa 220:118 i Piastem Skawina 204:153 ostatecznie zajęli 11 miejsce w kraju i... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Kredyt pożyczka CHWILÓWKA w 15 min Potrzebujesz gotówki na nieprzewidziane wydatki? Chcesz spłacić swoje zaciągnięte chwilówki? Chcesz spłacić swojego komornika? U nas dostniesz pożyczkę! Najlepsza oferta na rynku! Najniż... [czytaj więcej]
Pergotendy - nowoczesne zadaszenia Pergotendy - funkcjonalne zadaszenia tarasów. Jest to unikalna forma ochrony przed słońcem i deszczem i jak i również sposób na wygospodarowanie kawałka cienia, tak potrzebnego w upalne dni... [czytaj więcej]
Młoda pozna pana Młodziutka studentka spotka się ze zdecydowanym oraz zadbanym Panem na niezobowiązujący seks. Wymagana dyskrecja, kultura oraz higiena osobista :) Spotkania na początek u mnie w mieszkaniu lub w ... [czytaj więcej]
Pomoc kuchni Zatrudnię pomoc do kuchni! Praca w trybie zmianowym. Godziwe wynagrodzeniernrnWymagania:rn-ważna książeczka do celów san-epidrn-dypozycyjnośćrn-uczciwośćrn-doświadczenie w branżyrnZainteres... [czytaj więcej]
Zatrudnię kucharza/kucharkę Zatrudnię kucharza/kucharkę na pełny etat do pracy w restauracji hotelowej!rnPraca na pełny etat, w trybie zmianowym.rnrnWymagania:rn-ważna książeczka do celów san-epidrn-dyspozycyjnośćrn-uc... [czytaj więcej]
Kupię książki Kupię komplet książek do I klasy liceum o profilu technik logistyk... [czytaj więcej]
Dodatkowy zarobek - marketing sieciowy WitajrnrnWiarygodna, bezpieczna i sprawdzona oferta dodatkowego zarobku. Program jest na rynku od ponad 13 lat. Jest to najprostsza droga do zarobienia dodatkowych pieniędzy. W pełni wypłacalna. Um... [czytaj więcej]
szambo zbiorniki betonowe atest transport gwarancja Oferuję zbiorniki betonowe ekologiczne z przeznaczeniem na:rn- szambo,rn- szambo ekologicznern-ścieki,rn-gnojówkę,rn-gnojownicę,rn-deszczówkę,rn-ziemianki itp.rnZbiorniki o wielkości 4,6,8,10 ... [czytaj więcej]
PRACA HUTA Poszukujemy osób do pracy w Hucie w Dąbrowie Górniczej na stanowiska: - operator wózka widłowego - operator suwnicy – uprawnienia IS specjalne trawersowe, chwytakowe Warunki: - atrakcyjne w... [czytaj więcej]
REKRUTER DS. PRACOWNIKÓW UKRAISKICH Rekruter ds. pracowników ukraińskich Obowiązki • Pozyskiwanie pracowników z Ukrainy • Weryfikację i selekcję aplikacji kandydatów zgodnych z poszukiwanym profilem • Budowanie i utrzym... [czytaj więcej]
SPECJALISTA DS. MARKETINGU I SPRZEDAŻY Jesteśmy firmą zajmującą się produkcją mebli tapicerowanych i poszukujemy osób młodych, ambitnych oraz kreatywnych na stanowisko: SPECJALISTA DS. MARKETINGU ORAZ SPRZEDAŻY Obowiązki:  ... [czytaj więcej]
Zagubiony piesek W okolicy ostatniego przystanku autobusu nr.7, w Muchnowie, blaka sie maly czarny piesek, nie ma jeszce roku. Moze ta droga znajdzie sie wlasciciel lub ktos kto zna pieska.... [czytaj więcej]
opiekunka do dziecka od września Poszukuję opiekunki do dziecka przedszkolaka, która jest osobą odpowiedzialną, sympatyczną, z podejściem do dziecka i posiada doświadczenie w opiece nad dziećmi w wieku 3-5, niepalącą. Mile ... [czytaj więcej]
ZATRUDNIĘ KIEROWCĘ ZATRUDNIĘ OD ZARAZ KIEROWCĘ TEL. 570 849 437... [czytaj więcej]
sprzedam mieszkanie 61,3m Sprzedam mieszkanie własnościowe o powierzchni 61,3m mieszczące się na 1 piętrze na osiedlu Łąkoszyn. Mieszkanie po remoncie wymieniona hydraulika, okna PCV, podłoga panele i kafelki, na ścia... [czytaj więcej]
Odzież ciążowa i odzież XXI .plac Manhattan box 73 Oferuje odzież ciążowa i odzież XXI plac Manhattan box 73... [czytaj więcej]
Poklikam !!!! Witam serdecznie . Poklikam w wolny czas sms,y lub na gadu gadu z kobietami z Kutna i okolic stan cywilny B/Z. ( Mile widziane Ukrainki mieszkające w Kutnie ) Pozdrawiam Panie i Tylko Panie !!!... [czytaj więcej]
Kocięta szukają domu Cztery 7-tygodniowe kocięta, przebywające od urodzenia w mieszkaniu, poszukują nowego domu. Są bardzo wesołe i towarzyskie. Korzystają z kuwety i potrafią już jeść samodzielnie. ... [czytaj więcej]
BEZPŁATNA SZKOŁA!!!! LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH EDUKATOR W KUTNIE ZAPRASZA!!! Uzupełnij swoje braki w wykształceniu. Zrób liceum 2 lub 3 lata!!! To już ostatnia szansa!!! Centrum Kształceni... [czytaj więcej]
BEZPŁATNA SZKOŁA!!!! LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH EDUKATOR W KUTNIE ZAPRASZA!!! Uzupełnij swoje braki w wykształceniu. Zrób liceum 2 lub 3 lata!!! To już ostatnia szansa!!! Centrum Kształceni... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Tobiasz Fa]ewski:
3 minut temu
Brawo Jarzębinki! Najzdolniejszy zespół młodych talentów!
Aaron, Skalski:
16 minut temu
Nie ma wyszczególnionej endokrynologi
Prokop Szołucha:
1 godzin temu
Ten pan Łuczak prezes PEC to nie przypadkiem mąż pani Łuczak, obecnie głównej ksiegowej PUP, wcześniej prezeski szpitala i jeszcze wczesniej audytorki czy kontrolerki w UM.
Karol Riviere:
2 godzin temu
"PRAWDZIWA CNOTA KRYTYK SIĘ NIE BOI." AWRUK! Kto pożarł nasze komentarze? Kto zamyka przed nami OKNA eKutna? Kto jest tym złoczyńcą? Kto jest prowokatorem? Kto jest egzekutorem? Kto jest katem? Kto Jest ofiarą? Co tu jest grane? Co tu się dzieje? Co tu się narobiło? Tęsknota! Smutek! Żal! Nigdy nie mówi się nigdy. Nigdy nic nie wiadomo. Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Na nawrócenie, oświecenie, przyjaźń, miłość, pokutę, przeprosiny i naprawę szkód i krzywd nigdy nie jest za późno. Jak się nie ma co się lubi, to się nic nie lubi. Albo wszystko! Albo nic! Albo seks, mamona i ciuch? Albo miłość światłość i duch? Trzeba wybierać! Albo rybka? Albo akwarium? Albo pieniądze? Albo życie? Trudne to wszystko jest do ogarnięcia? A wybory są najtrudniejsze! Co wybieramy? EKutno, PTO"R" i NADZIEJĘ? Czy "Nie chcem ale muszem", "Alleluja i do przodu", "Róbta co chceta" i „Obiecanki-cacanki (a głupiemu radość)”? Kto się długo namyśla, nie zawsze rzecz najlepszą wybierze. Raz kozie śmierć!... Ja już wybrałem!.... Dziękuję Pani Olu!!!... Kończę już pisanie głupot..... Boję się trefnych prowokatorów: niedorozwiniętego lekarza psychiatry i nadpobudliwego lekarza seksuologa, którzy swoimi komentarzami doprowadzili do bardzo groźnej, niebezpiecznej zadymy na tym forum. Ale, póki co, sytuacja już została opanowana. Bogu dziękujmy! Ducha nie gaśmy!.... !!!!! NIECH ŻYWI NIE TRACĄ NADZIEI.....!!!!! Całą noc nie mogłem zasnąć. Teraz się trochę uspokoiłem. Idę spać. Jak się wyśpię, to zobaczę co wy tu nawypisywaliście na moim ulubionym eKutno. Pa pa, nieznośne aniołeczki! Pa pa!
Gustaw Wawrzek:
2 godzin temu
Gratulacje !!!!
Mateusz Sopielka:
2
 · 
3 godzin temu
a TAKA miała być AMERYKA -II stopień ????
Lucjusz Plater:
3 godzin temu
Nie rozumiem, jakie głosowanie, jaki plebiscyt na policjanta? Za swoją pracę dostaje pieniądze czy pracuje za darmo
Felicjan Matliński:
3 godzin temu
Który z oddziałów kutnowskiego szpitala nie wszedł do sieci, czy weszły wszystkie?
Filip Kocieł:
2
 · 
3 godzin temu
I stopień czyli najniższy.
Gwidon Sypajło:
4 godzin temu
Może się z narcyzmu wyleczą dzięki temu
Arkadiusz Macedoński:
4 godzin temu
Wróć,winno być natomiasdeco /art -deco...
Arkadiusz Macedoński:
4 godzin temu
Natomias/winno być natomiasd
Arkadiusz Macedoński:
4 godzin temu
Walenty Wielki- ludzie z Margaryny na temat PRĄDU najlepiej by było ,żeby się nie wypowiadali,również dla nich. Podpowiem jedynie ,że przy odrobinie szczęścia( a tacy z reguły je mają) w jedną z dziurek mogą włożyć nawet ... Natomias kombinować przy obydwu dziurkach odradzam nawet złodziejom komentarzy ! A przez grzeczność i zasady obowiązujące na e-Kutno nie wspomnę co można zrobić drutem w innych dziurkach...absolwent Staszica,sympatyk WNZK
Doroteusz Błażewski:
4 godzin temu
W tym mieście ludzie przez cały czas robieni są w chu...Zawsze, bo się boją odezwać. Dziś zebranie w spółdzielni. Ciekawe czy ktoś powie prawdę czy znów poklepią pa na prezesa.
Tymon Solipsa:
2
 · 
4 godzin temu
Na SGGW? A tutaj na miejscu takie renomowane uczelnie?
Mirosława Marcinek:
5 godzin temu
Na razie to się nauczyciceli z prywatnej ośmieszyli z tą napinką. Co to miało nie być - Staszic miiał paść, Kasprowicz też, a prywatna miała być potęgą. Dużo godzin będą mieli ci wybitni nauczyciele...
Oktawian Hakuba:
5 godzin temu
Ktoś się nie potrafi pogodzić z faktami, Pomysł nie wypalił i tyle, Jak się rozejdzie, że nitk tam się nie chce uczyć, w przyszłtm roku chętnych będzie jeszcze mniej.
Bogusław Passakas:
6 godzin temu
Ze swoich nie dadzą , nie martw się.
Narcyz Kaliszer:
6 godzin temu
Na stronie kutnowskiej policji figuruje jako I zastępca komendanta.Nie rozumię,jest jeszcze policjantem i startuje w konkursie.
Adrian Kwietniewski:
3
 · 
11 godzin temu
Okazy niesamowite.
Fakt Kutno mogłoby mieć swoje muzeum.
Ja sam nad rzeką Ochnią znalazłem skamieniałe muszelki.
Ale to co widzę na zdjęciach P. Leszka to coś niesamowitego co natura może wytwarzać.Najciekawsze artykuły
 ·  23
4 dni temu
Miejskie obrazki. Smród na osiedlu w centrum miasta
 ·  50
5 dni temu
Przemysław Zawadzki nadal dyrektorem Dąbrowszczaka. W czwartek konkurs na dyrektora Troczewskiego
 ·  119
5 dni temu
Radosław Bieniek szefem Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w mieście
 · 
6 dni temu
Dni Pola w Strzelcach
 ·  56
6 dni temu
Upał, bezmyślność urzędnika i zadłużenie szpitala
 ·  90
7 dni temu
(Aktualizacja) Kto wylewa słoną substancję na pobocza w gminie Krzyżanów?
 ·  14
8 dni temu
Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK
 ·  188
8 dni temu
Apel do mieszkańców Kutna, do ludzi, którym na sercu leży dobro miasta i powiatu
 ·  73
9 dni temu
Coraz wyższe pensje prezesów spółek miejskich
 ·  20
9 dni temu
Od dziś parking przy dworcu PKP na Siemiradzkiego zamknięty. Radny interpeluje
 ·  36
14 dni temu
Piramida aptekarska. Lekarz z kutnowskiego szpitala na ławie oskarżonych
 ·  7
14 dni temu
Mieszkańcy Podrzecznej będą mogli wykupić tańszy abonament w strefie płatnego parkowania
 ·  278
15 dni temu
Memorandum do potencjalnych prywatnych partnerów w budowie hali w Kutnie
 ·  10
19 dni temu
Smaczne mówienie, prawda i hejt. Profesor Jerzy Bralczyk w Kutnie
 ·  3
19 dni temu
Piknik Rodzinny w
 ·  14
19 dni temu
Akt erekcyjny wmurowany pod stacjonarne hospicjum w Kutnie
 ·  6
21 dni temu
Znajdź się na zdjęciach z Pikniku Organizacji Pozarządowych
 ·  8
21 dni temu
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Bogata kutnowska tradycja fotograficzna
 ·  32
22 dni temu
Strażacy mieli pełne ręce roboty. Mieszkańcy liczą straty po ulewie
 ·  34
23 dni temu
Komendant Powiatowy Policji w Kutnie odpowiada
 ·  107
23 dni temu
Propozycja PSL pro forma?
 ·  9
23 dni temu
Urzędnik urzędnikowi nierówny. Nagrody na Dzień Samorządowca
 ·  4
24 dni temu
Wyjątkowy spektakl pt. Królewna Śnieżka na Dzień Dziecka w Krośniewicach
 ·  50
24 dni temu
Różnice między teorią a praktyką? Kłopoty z prawem komendanta Policji w Kutnie
 ·  6
24 dni temu
Taniec i zabawa na Dniu Dziecka w Kutnie
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności