eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 28.06.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,34238-w-lipcu-roboty-drogowe-w-kutnie," title="Kutno: W lipcu roboty drogowe w Kutnie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>W lipcu roboty drogowe w Kutnie</b><br>W lipcu rozpoczną się inwestycje drogowe w Kutnie. Przebudowy doczeka się...</div></a> <a href="/ekutnodladzieci,34235-warsztaty-fotograficzne-w-bajkowej-zagrodzie," title="Kutno: Warsztaty fotograficzne w Bajkowej Zagrodzie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Warsztaty fotograficzne w Bajkowej Zagrodzie</b><br>Życie jak z bajki- każdy o takim marzy. Niedaleko Warszawy jest...</div></a> <a href="/publicystyka,34171-trzymaja-c-w-r-ku-fragment-kosmosu-leszek-baranowski-i-mineral-and-gem," title="Kutno: Trzymając w ręku fragment Kosmosu. Leszek Baranowski i Mineral and Gem" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Trzymając w ręku fragment Kosmosu. Leszek Baranowski i Mineral and Gem</b><br>Rozpoczynamy wakacyjny cykl Ludzie, który mamy nadzieję, będzie powstawał dzięki Czytelnikom...</div></a> <a href="/sport,34216-koniec-sezonu-lekkoatletycznego-i-bardzo-dobre-wyniki-kutnowskich-sportowc-w," title="Kutno: Koniec sezonu lekkoatletycznego i bardzo dobre wyniki kutnowskich sportowców" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Koniec sezonu lekkoatletycznego i bardzo dobre wyniki kutnowskich sportowców</b><br>W sobotę 24 czerwca na stadionie Akademickiego Związku Sportowego w Łodzi...</div></a> <a href="/wiadomosci,34232-r-kodzie-o-dla-doros-ych-spotkanie-15-lipca," title="Kutno: Rękodzieło dla dorosłych. Spotkanie 15 lipca" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Rękodzieło dla dorosłych. Spotkanie 15 lipca</b><br>W sobotnie przedpołudnie w Ośrodku Kultury Gminy Kutno w Leszczynku odbyły...</div></a> <a href="/ekutnodladzieci,34231-ju-wakacje," title="Kutno: Już wakacje!" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Już wakacje!</b><br>Dobiegł końca kolejny rok szkolny. Uroczystość w Szkole Podstawowej im. Kornela...</div></a> <a href="/wiadomosci,34209-p-jolanta-zagajewska-by-a-dusza-towarzystwa," title="Kutno: ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa</b><br>To nie był czas. To nie była pora.I zgasło słońce, kiedy...</div></a> <a href="/kultura,34210-nagrody-w-dziedzinie-kultury-dla-makowskiego-i-kacalaka," title="Kutno: Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka</b><br>Jarosław Makowski i Tadeusz Kacalak otrzymali Nagrody Prezydenta Kutna w dziedzinie kultury....</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Polfarmex Kutno pokonał gospodarza turnieju w pięknym stylu
Drugi mecz kutnowskich koszykarzy w I Memoriale Izabeli Kaczmarek o Puchar Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego, należał wczoraj bez wątpienia do nich. Wygrali i to poważną liczbą punktów.

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski - KKS Pro-Basket Kutno 78:93 (28:22, 13:25, 22:27, 15:19)

Stal: Ochońko 14, Olejnik 3, Smorawiński 0, Dymała 18, Hałas 2, Żurawski 10, Kaczmarzyk 22, Andrzejewski 9, Bodziński 0.

KKS: Jakóbczyk 4, Bartosz 12, Garbacz 8, Sikora 5, Dłuski 9, Poznański 0, Mazur 9, Kulon 10, Glabas 4, Rduch 26, Pabian 6. [więcej]
redaktor, 08.09.2013 10:18|czytane: 1256 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kto nie wpada do Kutna ten wiśnia. KPN zaprasza na swój występ
Kto nie wpada do Kutna ten wiśnia, o! - piszą na swojej stronie kabareciarze, których już dziś od 15.10 będziemy mogli zobaczyć i posłuchać podczas Święta Róży na scenie na placu Piłsudskiego.

Kto nie wpada do Kutna ten wiśnia. KPN zaprasza na swój występ, ./upload/articles_pakiety/21089/01_obraz.jpg


Będą stare skecze, będą nowe skecze, będzie też piękna niespodzianka dla widzów, którzy spodziewają się wizyty trzech chłopaków ubranych na żółto. Kabaret Pod Napięciem jest młodym kabaretem z Trójmiasta. Kabaret tworzą Arkadiusz Pawłowski, Maciej Wójtewicz i Wojciech Kasprzyk, a współpracują z nami Michał Sidorkiewicz (dźwiękowiec), Sebastian A. Dusza (filmowiec) oraz Daniel Turczyn (grafik).

- Improwizujemy (ImproVizja – Improwizacje Pod Napięciem), rozśmieszamy (Grupa Kamerowani), promujemy pro wrestling (Do or Die Wrestling), gramy w teatrze (Teatr Poczekalnia), piszemy o sporcie (SportoweFakty.pl), działamy w radiu (Audycja Na Poczekaniu), a także stajemy na rzęsach – wszystko ku uciesze publiczności -piszą o sobie. [więcej]
wandea, 08.09.2013 07:12|czytane: 1140 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Damian Ukeje, Bałagan i polski Elvis. Koncertowa niedziela Święta Róży
Najlepszy Polski Elvis, finalista mistrzostw Europy zagra jutro na Święcie Róży.Zespół The King's Friends od ponad 10 lat gra koncerty poświęcone pamięci Elvisa Presleya. W tym czasie zajęli pierwsze miejsce w konkursie na najlepszego sobowtóra muzycznego w Polsce i dwukrotnie zdobyli tytuł najlepszego Polskiego Elvisa - w 2011 oraz 2012 roku. Zespół jest również oficjalnym partnerem ogólnopolskiego fanklubu Elvisa Presleya "Raised on Rock" oraz niemieckiego fanklubu "Elvis Memories".
 
Wokalista, Piotr Skowroński, w lipcu 2013 roku dotarł do finału europejskiej edycji najbardziej prestiżowego konkursu naśladowów Elvisa - Ultimate Elvis Tribute Artist Contest. Jury składające się z osób bezpośrednio współpracujących z Elvisem doceniło naszego artystę. Tym samym po raz pierwszy w historii Polak dotarł do finału tak renomowanego konkursu. Już w sierpniu 2013 roku Piotr Skowroński został członkiem stowarzyszenia A.P.EP.T.A zrzeszającego profesjonalnych odtwórców Elvisa Presleya.

Damian Ukeje, Bałagan i polski Elvis. Koncertowa niedziela Święta Róży, ./upload/articles_pakiety/21090/01_obraz.jpg
Damian Ukeje, Bałagan i polski Elvis. Koncertowa niedziela Święta Róży, ./upload/articles_pakiety/21090/02_obraz.jpg
Damian Ukeje, Bałagan i polski Elvis. Koncertowa niedziela Święta Róży, ./upload/articles_pakiety/21090/04_obraz.jpg

 
Na Święcie Róży zespół zagra godzinny koncert w specjalnej rock’owej konwencji, w której znane i lubiane przeboje Króla Rock’n’Rolla grane są w sposób bardziej współczesny. Koncerty The King's Friends to jedyna w Polsce możliwość spotkania z muzyką Elvisa graną na żywo na światowym poziomie.

Zespół BAŁAGAN z kutnowski akcentem to coverowy odjazd. Jest to grupa sześciu pozytywnie zwariowanych muzyków grających doskonale znane i lubiane przeboje. Każdy występ jest niepowtarzalnym i niezapomnianym przeżyciem zarówno dla nich, jak i dla publiczności.

-Zawsze gramy tylko na żywo. Jakiekolwiek formy muzycznego oszustwa absolutnie nas nie interesują, ponieważ zasługujecie na to co najlepsze. Tak, to właśnie Wy jesteście dla nas najważniejsi  - mówią członkowie zespołu.

Skład zespołu :
Kinia – wokal
Krzysiek Heichman – bas, wokal
Marcin Guzek – gitary
Paweł Suchy Radoszewski – gitary, harmonijka, wokal
Jarek Pery Prejs – klawisze, wokal
Toyek – perkusja, wokal [więcej]
wandea, 08.09.2013 07:10|czytane: 1374 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kutno ska-cze. Tabu przełamane i Rynkowski dla wszystkich
W tym roku program muzycznej sceny na placu Piłsudskiego rozgrzewał kutnowską publiczność stopniowo i o to właśnie chodzi. Rockowe kutnowskie Ghetto podniosło temperaturę za sprawą starego dobrego brzmienia gitar i zapadających w pamięć tekstów, potem same nogi już rwały się do tańca kiedy The Stylacja wkroczyła na scenę. Widownia trochę późno zaskoczyła, ale niektórzy szczególnie najmniejsi bawili się doskonale.

Kutno ska-cze. Tabu przełamane i Rynkowski dla wszystkich , ./upload/articles_pakiety/21092/03_obraz.jpg
Kutno ska-cze. Tabu przełamane i Rynkowski dla wszystkich , ./upload/articles_pakiety/21092/31_obraz.jpg
Kutno ska-cze. Tabu przełamane i Rynkowski dla wszystkich , ./upload/articles_pakiety/21092/44_obraz.jpg


Nie sposób było nie mieć szerokiego uśmiechu na twarzy patrząc na Jana Jarmuża (Jarmusch) grającego - skaczącego na instrumentach klawiszowych. Nie dziwię się, że jak wieść gminna niesie jakaś fanka na jednym z koncertów zaczęła lizać go po twarzy. Świetna sekcja dęta i wokalista to również wielka moc tego zespołu. Przypomnijmy skład:  Sebastian Klim - gitara basowa, Robert Zinabold (Bercik) - saksofon, Piotrek Patolski (Patol) - perkusja, Piotr Zawada (Dajmos) - puzon, Piotr Wojtczak - trąbka, Jan Jarmuż (Jarmusch) na instrumentach klawiszowych, Jakub Henryk Michalski - wokal, waltornia i Artur Sawicki (Grochu) - gitara.

A na deser zagrało wyczekiwane przez publiczność Tabu i w rytmie reggae z energią i podobnie jak The Stylacja z mocno słyszalną sekcją dętą.  Nie zabrakło roots reggae i ska. Złamaliśmy tabu, teraz czekają nas z pewnością jakieś konsekwencje. W tym przypadku to  będzie pozytywna energia i rytm przyspieszonego nieco pulsu - to w nas właśnie zostało po tym koncercie. Dziękujemy zatem za te konsekwencje Kutnowskiemu Domowi Kultury. Tegoroczna muzyczna scena na placu Piłsudskiego to strzał w dziesiątkę. [więcej]
wandea, 08.09.2013 08:49|czytane: 2287 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Różana sobota w różowym nastroju
Różana sobota to nie tylko Jarmark Różany i koncerty na scenach nad Ochnią i na placu Piłsudskiego. Kutnowski Dom Kultury przygotował bogaty program dla dzieci. Całe kutnowskie rodziny zatrzymywały się na Przystanku dziecko w parku Traugutta, długie kolejki w lunaparku przez cały dzień świadczyły o głodzie zabawy mieszkańców powiatu kutnowskiego.

Różana sobota w różowym nastroju, ./upload/articles_pakiety/21083/04_obraz.jpg
Różana sobota w różowym nastroju, ./upload/articles_pakiety/21083/14_obraz.jpg
Różana sobota w różowym nastroju, ./upload/articles_pakiety/21083/40_obraz.jpg


W południe w domu kultury odbyły się pokazy florystyczne mistrzów florystyki z Polski i z zagranicy, w parku wyrosły kolorowe róże betonu za sprawą czarodziejów graffiti, a o najzdrowszych odmianach róż ogrodowych opowiedział sponsor wystawy i producent róż Andrzej Ćwik, o sadzeniu i pielęgnacji róż zaś  Tadeusz Pałka – producent róż z Końskowoli, który hoduje je od kilkunastu lat i sam ciągle się nimi zachwyca.

Nie obyło się bez parady, tym razem tworzyły ją barwne i wyjątkowe motyle, a na scenie w centrum Kutna zaprezentowały się podobnie jak w roku ubiegłym zespoły taneczne i teatralne Kutnowskiego Domu Kultury.

Potem przez cztery godziny na V Ogólnopolskim Festiwalu  Piosenki Kwietnik śpiewali wokaliści i zespoły z Kutna, Warszawy, Konina, Bielawy Starachowic i wielu innych miast. Muzyczna sobota 39. Święta Róży w różowych nastrojach z pewnością zapadnie wielu nam w pamięci.
[więcej]
kultura, 08.09.2013 08:40|czytane: 2476 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Konkursy dla odwiedzających wystawę w Kutnowskim Domu Kultury
Zapraszamy do udziału w konkursie i loterii towarzyszących 39. Wystawie Róż i Aranżacji Florystycznych „Paź Królowej”.

Konkursy dla odwiedzających wystawę w Kutnowskim Domu Kultury, ./upload/articles_pakiety/21040/01_obraz.jpg
Konkursy dla odwiedzających wystawę w Kutnowskim Domu Kultury, ./upload/articles_pakiety/21040/02_obraz.jpg


Pierwszy konkurs na najpiękniejszą różę ogrodową ma na celu wyłonić spośród prezentowanych na wystawie róż ogrodowych jednej odmiany, która najbardziej spodobała się odwiedzającym tegoroczną wystawę róż ogrodowych.

Głosować można w następujących godzinach:
6 września 2013 r. – Piątek – od godz. 19.00 – 22.00
7 września 2013 r. – Sobota – od godz. 10.00 – 20.00
8 września 2013 r. – Niedziela – od godz. 10.00 – 16.00

Aby oddać głos należy czytelnie wypełnić KUPON KONKURSOWY podając: NUMER RÓŻY znajdujący się na etykietach przy każdej odmianie oraz IMIĘ I NAZWISKO GŁOSUJĄCEGO I NUMER TELEFONU GŁOSUJĄCEGO.

Konkurs zostanie rozstrzygnięty 8 września ok. godz. 18.00 na scenie na placu Piłsudskiego. [więcej]
kultura, 07.09.2013 18:32|czytane: 1373 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Wojowie Kolovratu na Europejskich Dniach Dziedzictwa w Kutnie
Dziś w Muzeum Regionalnym w Kutnie oprócz wystawy czasowej „U zarania Ojczyzny” oraz wystaw stałych można zobaczyć przygotowane z okazji Europejskich Dni Dziedzictwa atrakcje pod hasłem "Nie od razu Polskę zbudowano".

Wojowie  Kolovratu na Europejskich Dniach Dziedzictwa w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/21088/01_obraz.jpg
Wojowie  Kolovratu na Europejskich Dniach Dziedzictwa w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/21088/02_obraz.jpg
Wojowie  Kolovratu na Europejskich Dniach Dziedzictwa w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/21088/08_obraz.jpg


Tkactwo, walki wojów, musztra, pokaz formacji bojowych, gry i zabawy zaprezentowało Stowarzyszenie Kolovrat z Kalisza – sekcja Kutno. Grupa rekonstrukcji historycznej bywała też na Odysei Historycznej w Kutnie i Leszczynku, tak więc żywa lekcja historii w jej wykonaniu na pewno spodobała się publiczności.

Jutro również w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa będzie można zwiedzić wystawę czasową „U zarania Ojczyzny” poświęconą początkom państwa polskiego. Wstęp wolny. [więcej]
redaktor, 07.09.2013 15:22|czytane: 1755 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Remis z Bełchatowem
PIŁKA NOŻNA MŁODZIEŻOWA
Drużyna Kat. Deyna

Wojewódzka Liga Kat. Deyna
MKS MAVEX KUTNO – GKS BEŁCHATÓW 3 : 3 /2 : 2/
Bramki dla MKS : Dominik Dębowski , Adrian Krzymieniewski, Adrian Pęgowski.
Trener : Tomasz Kaba [więcej]
pismak, 07.09.2013 14:58|czytane: 1739 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Marta Kondzielnik wygrała I Mistrzostwa Florystyczne Regionu Łódzkiego
Podczas Święta Róży odbyły się wczoraj I Mistrzostwa Florystyczne Regionu Łódzkiego. Uczestnicy wykonywali po trzy prace konkursowe, które tematami  nawiązywały do Wystawy Róż i Aranżacji Florystycznych w Kutnowskim Domu Kultury.

- Chcielibyśmy serdecznie podziękować organizatorowi Święta Róży za udostępnienie miejsca pod Mistrzostwa i uczestnikom, którzy niestety nielicznie się zgłosili. Dziękujemy sponsorom nagród - mówiła Mariola Miklaszewska, wiceprezes Stowarzyszenia Florystów Polskich. - Za wielkie wsparcie i pomoc dziękuję Agnieszce Dąbrowskiej Walczak, kierownikowi artystycznemu kutnowskiej wystawy.

Sedziami Mistrzostw byli: druga wiceprezes Stowarzyszenia Florystów Polskich Grażyna Korzekwa-Błaszczyk, Anna Nizińska z Klubu Florystów Polskich SITO, autorka wielu podręczników bukieciarstwa oraz Piotr Salachna, dr nauk rolniczych, adiunkt w Katedrze Roślin Ozdobnych w Akademii Rolniczej w Szczecinie.

mistrzostwa florystyczne

Uczestnicy wykonywali  instalację pt.: „Skrzydło motyla”, bukiet ślubny „Baśniowo, Kolorowo, Magicznie” oraz pracę niespodziankę.

W kategorii niespodzianka sędziowie przyznali pierwszą nagrodę Marcie Kondzielnik oraz dwie drugie nagrody: Sylwii Mackiewicz i Annie Jasińskiej, w kategorii bukiet ślubny - pierwszą nagrodę Marcie Kondzielnik, drugą Annie Jasińskiej i trzecią Sylwii Mackiewicz. W kategorii instalacja -praca główna I Mistrzostw Florystycznych Regionu Łódzkiego pierwszą nagrodę otrzymała Marta Kondzielnik, drugą Anna Jasińska i trzecią Sylwia Mackiewicz.

Wyniki końcowe:
Sylwia Mackiewicz III miejsce Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego, 200 zł nagroda finansowa Prezydenta Miasta Kutna oraz produkty firm z branży ogrodniczej, kwiatowej i dekoracyjnej

Anna Jasińska II miejsce Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego, 300 zł nagroda finansowa Prezydenta Miasta Kutna oraz roczna prenumerata czasopisma Florum i produkty firm z branży ogrodniczej, kwiatowej i dekoracyjnej [więcej]
wandea, 07.09.2013 13:05|czytane: 1672 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Wędliny, wypieki i piwo. Jarmark różany trwa
Trwa jarmark rożany podczas 39. Święta Róży. Podobnie jak w latach ubiegłych Agencja Rozwoju Regionu Kutnowskiego S.A. zadbała o handlowców, którzy w domkach prezentują swoje wyroby i towary.

Wędliny, wypieki i piwo. Jarmark różany trwa , ./upload/articles_pakiety/21078/04_obraz.jpg
Wędliny, wypieki i piwo. Jarmark różany trwa , ./upload/articles_pakiety/21078/07_obraz.jpg
Wędliny, wypieki i piwo. Jarmark różany trwa , ./upload/articles_pakiety/21078/21_obraz.jpg


Od Kościoła św. Wawrzyńca przez całą ulicę Królewską aż do Placu Marsz. J. Piłsudskiego zasobny portfel niejednego kutnianina zostanie poważnie uszczuplony. A dla tych, którzy takiego nie posiadają, a chleb za 20 zł jest zbyt drogi pozostaje nacieszyć oko zabawkami made in China, srebrną biżuterią, ozdobami z filcu, serami z gór, pętami pachnących kiełbas czy wypiekami z Wilna.

Na placu z kolei miłośnicy ogrodnictwa i działkowicze mogą nabyć różnego rodzaju rośliny ozdobne, ich sadzonki i cebulki. Zapraszamy na Jarmark Rożany dziś i w niedzielę. [więcej]
redaktor, 07.09.2013 11:59|czytane: 4125 razy|10 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Rodzinny rajd rowerowy w mieście róż III Rajd Kwitnących Róż
16 osób pojechało z Kutnowskim Towarzystwem Turystycznym w trzeciej edycji rowerowego, rodzinnego rajdu różanego. Start nastąpił z ulicy Zamenhofa. Po raz pierwszy rajd wpisany jest jako impreza oficjalna, towarzysząca tegorocznej edycji Święta Róży.

Uczestnicy rajdu pokonają 24 kilometry wolnym i spokojnym tempem. Jak mówił komandor rajdu Bartosz Serenda będą jechali bezpiecznie i odpowiedzialnie. Meta rajdu około 12.30.

Rodzinny rajd rowerowy w mieście róż III Rajd Kwitnących Róż, ./upload/articles_pakiety/21087/01_obraz.jpg
Rodzinny rajd rowerowy w mieście róż III Rajd Kwitnących Róż, ./upload/articles_pakiety/21087/02_obraz.jpg
Rodzinny rajd rowerowy w mieście róż III Rajd Kwitnących Róż, ./upload/articles_pakiety/21087/03_obraz.jpg


W niedzielę natomiast  KTT zaprasza na 130 kilometrową wycieczkę przez Walewice, Łowicz i Żychlin (okolice Żychlina). Głównym celem wyjazdu jest udział w uroczystościach Ogólnopolskiego RAJDU KONNEGO im. Kawalerii Polskiej - "Bzura 2013". Zbiórka na palcu Piłsudskiego koło fontanny o godz. 8:00, start 8:15, powrót ok. godz. 20:00. TRASA: Kutno – Krzyżanów – Orłów – Seligi – Walewice – Sobota – Sobocka Wieś – Maurzyce – Szczudłów – Łowicz – Małszyce – Przemysłów – Śleszyn – Wola Popowa – Skrzeszewy – Kamieniec – Samogoszcz – Skórzewa – Mnich – Komadzyn - Kutno.
Regulamin rajdu
[więcej]
pismak, 07.09.2013 10:57|czytane: 1741 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Otwierają świat na muzykę romską
Pierwszy dzień 39. Święta Róży zakończył się koncertem zespołu Terne Čhave. Rom'n'roll porwał kutnowską publiczność i pommo chłodnego wieczoru i nocy pod sceną na placu Piłsudskiego było bardzo gorąco.

 Otwierają świat na muzykę romską, ./upload/articles_pakiety/21082/01_obraz.jpg
 Otwierają świat na muzykę romską, ./upload/articles_pakiety/21082/02_obraz.jpg
 Otwierają świat na muzykę romską, ./upload/articles_pakiety/21082/03_obraz.jpg


Terne Chave uważany jest za jeden z najlepszych zespołów romskich w Czechach. Muzycy odważyli się wyjść z własnego środowiska i otworzyć się na świat, zaś świat otworzyć na muzykę romską. Z racji bliskości granic czeski ROM'N'ROLL trafił również kilkakrotnie nad Wisłę, gdzie Polacy zgotowali zespołowi gorące przyjęcie.

Terne Chave to nie tylko muzyka romska, ale też umiejętne łączenie tradycji z elementami rocka, tanga, ba - nawet punka. Oprócz charakterystycznych skrzypiec czy akordeonu w ich instrumentarium znajdziemy również gitary elektryczne. [więcej]
pismak, 07.09.2013 11:17|czytane: 1528 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Polfarmex Kutno przegrał trzema punktami z WKK Wrocław
Wczoraj kutnowscy koszykarze ulegli tylko trzema punktami podczas  I Memoriału Izabeli Kaczmarek o Puchar Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Turniej odbywa się w dniach 6-8 września z udziałem drużyn: KS Stal Ostrów Wielkopolski, KS Spójnia Stargard Szczeciński, WKK Wrocław i Polfarmex Kutno.

 Polfarmex Kutno przegrał trzema punktami z WKK Wrocław, ./upload/articles_pakiety/21073/01_obraz.jpg


Polfarmex Kutno - WKK Wrocław 73:76 (20:21, 19:16, 12:28, 22:11)

Polfarmex: Mazur -14, Rduch -12, Garbacz -10, Jakóbczyk -9, Dłuski -8, Glabas -7, Sikora -6, Pabian -7, Kulon -5, Bartosz 2.

Dziś zagrają: godz. 16.30 KS Spójnia Stargard Szczeciński - WKK Wrocław, a o godz. 19.00 KS Stal Ostrów - Polfarmex Kutno [więcej]
pismak, 07.09.2013 11:04|czytane: 1182 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Rekrutacja do grupy ASG Punishment Squad Kutno
Rozpoczyna się nabór do kutnowskiej drużyny airsoftowej "Punishment Squad Kutno", której działania objęliśmy swoim patronatem.

"Punishment Squad Kutno" jest ugrupowaniem ASG powstałym pod koniec 2011 roku w drodze ewolucji z rozpadu kilku wcześniejszych lokalnych projektów. Obecnie za główny wzorzec w stylizacji i ujednolicaniu wyposażenia grupa przyjmuje Brytyjskie i Amerykańskie siły specjalne. Do podejmowanej stylizacji w kwestii oporządzenia i wyposażenia podchodzi w sposób w miarę luźny i swobodny.

Rekrutacja do grupy ASG Punishment Squad Kutno, ./upload/articles_pakiety/21085/01_obraz.jpg
Rekrutacja do grupy ASG Punishment Squad Kutno, ./upload/articles_pakiety/21085/02_obraz.jpg
Rekrutacja do grupy ASG Punishment Squad Kutno, ./upload/articles_pakiety/21085/03_obraz.jpg


- Zależy nam przede wszystkim na ujednolicaniu wyglądu grupy jako całości, stąd ściśle przestrzegamy regulaminu wyposażeniowego, jednak należy pamiętać, że jesteśmy grupą airsoftową a nie rekonstrukcyjną, więc nie odzwierciedla on w zupełności ekwipunku używanego przez dane jednostki - mówią organizatorzy drużyny. - Kolejną rzeczą o jakiej warto wspomnieć jest regularne przeprowadzanie przez grupę treningów z zakresu działań militarnych w terenie zurbanizowanym(taktyka czarna/MOUT) i walki w zamkniętych przestrzeniach (CQB/CQC) jak zarówno tych prowadzonych w terenie zalesionym (taktyka zielona/ Greenside Ops). W przyszłości poszerzając swoją wszechstronność zamierzamy również podjąć się przeprowadzania treningów z zakresu taktyki czerwonej, czyli udzielania pierwszej pomocy w warunkach bojowych.

Drużyna uczestniczy w ogólnopolskich imprezach/zlotach ASG oraz spotkaniach lokalnych w towarzystwie zaprzyjaźnionych ekip. Zawsze bawi się w dość sporym gronie, a główne kierunki naszych wyjazdów to zazwyczaj: Płock, Łódź, Gostynin a niekiedy dalej. [więcej]
pismak, 07.09.2013 10:41|czytane: 1803 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wieczorne szaleństwa w lunaparku
Wczoraj wieczorem wielu mieszkańców Kutna skorzystało z atrakcji lunaparku na Placu Wolności.

Wieczorne szaleństwa w lunaparku, ./upload/articles_pakiety/21084/01_obraz.jpg
Wieczorne szaleństwa w lunaparku, ./upload/articles_pakiety/21084/02_obraz.jpg
Wieczorne szaleństwa w lunaparku, ./upload/articles_pakiety/21084/03_obraz.jpg


Jeszcze jutro będzie można odwiedzić park rozrywki i np. wzbić się na 40 m pod niebo, lub zafudnować sobie niezły zawrót glowy na kolorowej karuzeli. [więcej]
redaktor, 07.09.2013 10:08|czytane: 2357 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Pachnące róże i motyle na wystawie "Paź Królowej"
Rozgrzany słońcem ogród pod dachem Kutnowskiego Domu Kultury to tegoroczne tło 39. Wystawy Róż i Aranżacji Florystycznych. Paź Królowej właśnie w takim otoczeniu czuje się najlepiej. Wyjatkowo czuli się też piatkowi goście wystawy i ją odwiedzający.

Pachnące róże i motyle na wystawie
Pachnące róże i motyle na wystawie
Pachnące róże i motyle na wystawie


Róże gruntowe indywidualnych producentów, z towarzyszącymi im roślinami ogrodowymi, elementy małej architektury ogrodowej, a także altana uszyta ręcznie z kolorowych tkanin i setki papierowych motyli, 16 oryginalnych aranżacji florystycznych autorów indywidualnych, w tym gościa z Łotwy mistrza Druvisa Ciritisa oraz uczniów  Akademii Florystycznej Marioli Miklaszewskiej- to wszystko będziecie Państwo mogli obejrzeć do niedzieli w Kutnowskim Domu Kultury. Jak zawsze kierownikiem artystycznym wystawy jest florystka, instruktor plastyki w domu kultury Agnieszka Dąbrowska-Walczak

Zapraszamy 7-8 września  (sobota, niedziela) 10.00 - 20.00
Bilety: normalny 7 PLN / ulgowy 4 PLN / dzieci do lat 7 wstęp bezpłatny
Bilet uprawnia do wielokrotnego zwiedzania wystawy [więcej]
kultura, 07.09.2013 01:50|czytane: 2200 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
39. Święto Róży otwarte
Zbigniew Burzyński, prezydent Kutna, Teresa Mosingiewicz, dyrektor Kutnowskiego Domu Kultury, Krzysztof Debich, prezes Agencji Rozwoju Regionu Kutnowskiego S.A. oraz Królowa Róż otworzyli dziś na placu Piłsudskiego 39. Święto Roży.

Wcześniej na scenie pojawiła się orkiestra dęta i chór nauczycielski Cantores Kutnoviensis z Państwowej Szkoły Muzycznej w Kutnie, który m.in. wykonał "Jesienne Róże", "Wesołe jest życie staruszka".

Prezydent powitał zagranicznych gości ze Smoleńska, wicewojewodę Pawła Bejdę, Mirosławę Gal-Grabowską Starostę Kutnowskiego oraz zaprosił mieszkańców Kutna do uczestnictwa w bogatym programie święta miasta.

-Mamy nadzieję, że wszyscy do niedzieli pozostaniemy w różanym nastroju - mówiła Królowa Róż, Marta Wiśniewska, pracownica Centrum Teatru Muzyki i Tańca. - Zapraszam na Koncert wśród róż w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Łódzkiej im. A. Rubinsteina.

39. Święto Róży otwarte , ./upload/articles_pakiety/21079/05_obraz.jpg
39. Święto Róży otwarte , ./upload/articles_pakiety/21079/06_obraz.jpg
39. Święto Róży otwarte , ./upload/articles_pakiety/21079/20_obraz.jpg


Koncert poprowadził Paweł Sztompke, a dyrygował Marcin Wolniewski.

- Dzieję się często tak, że muzyka filmowa bije rekordy popularności i zarabia się na niej więcej niż na filmie. Stało się tak przecież z muzyką z Titanica. Oczywiście przepięknie zaśpiewała piosenkę Celine Dion - mówił Paweł Sztompke, dziennikarz i recenzent muzyczny z I Programu Polskiego Radia. - Często też muzykę filmową traktuje się jak sztukę drugiej kategorii. Wielu z kompozytorów nie przyznaje się do jej tworzenia. Dziś pod gołym niebem na kutnowskim rynku brzmi ona wyjątkowo.

Za sprawę Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Łódzkiej im. A. Rubinsteina nie można nawet było pomyśleć, że wychodząca spod smyczków, strun muzyka wielkich polskich kompozytorów jest mniej ważna na przykład od tej klasycznej czy rozrywkowej.

W programie koncertu znalazły się utwory m.in. Wojciecha Kilara, Piotra Marczewskiego, Piotra Hertla, Andrzeja Kurylewicza. Przed oczami licznie zgromadzonej publiczności przewijały się kadry z filmów „Ziemia obiecana”, "Trędowata",  "Pianista", seriali  "Daleko od szosy", czy "Polskie drogi". [więcej]
kultura, 06.09.2013 19:14|czytane: 2654 razy|17 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Program Święta Róży 6-8 września 2013
Program tegorocznego Święta Róży  6-8 września 2013 roku w Kutnie. W tym roku mieszkańców miasta oraz turystów zapraszają Prezydent Miasta Kutna, Kutnowski Dom Kultury, Agencja Rozwoju Regionu Kutnowskiego S.A., Regionalne Towarzystwo Muzyczne, Media ARRK sp. z o.o., Klub Florystów Polskich SITO, Pałac Saski i Fundacja Odbudowy Pałacu Saskiego w Kutnie.

Kutnowski Dom Kultury
6 września 2013 (piątek) 19.00 – 22.00
39. Wystawa Róż i Aranżacji Florystycznych pt. „PAŹ KRÓLOWEJ”
19.00 - uroczyste otwarcie wystawy (zaproszenia/ bilety)

7 – 8 września 2013 (sobota, niedziela)  10.00 – 20.00
Bilety: normalny 7 PLN / ulgowy 4 PLN / dzieci do lat 7 wstęp bezpłatny (bilety wielokrotnego wstępu)

Wydarzenia towarzyszące wystawie :
Wystawa prac I Krajowych Mistrzostw Florystycznych Regionu łódzkiego
Ekspozycja kwiaciarni „Kwiatowy zakątek” – Galeria KDK
„Motyle z bliska” – wystawa fotografii Pawła Borkowskiego – Galeria KDK
Konkurs na najpiękniejszą różę (oddawanie głosów do 8 września godz. 16.00)

Program Święta Róży 6-8 września 2013

7 września 2013 (sobota)
12.00 Pokazy florystyczne mistrzów florystyki z Polski i zagranicy
14.00 „Róże Betonu” Street Art Rose – Projekt Graffiti, Park im. R.Traugutta / KDK
14.00 „Najzdrowsze odmiany róż ogrodowych” – prezentacja Andrzeja Ćwika – producenta róż
15.00 „Sadzenie i pielęgnacja róż” – wykład Tadeusza Pałki – producenta róż
8 września 2013 (niedziela)
12.00 Pokazy florystyczne mistrzów florystyki z Polski i zagranicy
14.00 „Róże Betonu” Street Art. Rose – Projekt Graffiti – Wystawa prac / Park im.R. Traugutta / KDK

Scena Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego
6 września 2013 (piątek)
17.00 CHÓR CANTORES KUTNOVIENSIS  &  SZKOŁA  MUZYCZNA
18.00 UROCZYSTE OTWARCIE ŚWIĘTA RÓŻY –  KONCERT WŚRÓD RÓŻ
Polska muzyka filmowa w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina
WIECZÓR CYGAŃSKI: Terne Chave (Czechy) oraz tabor cygański:  Cyganie i artyści Teatru TERNO [więcej]
wandea, 15.08.2013 09:50|czytane: 5098 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wykłady producentów róż. Zapraszamy miłośników ogrodnictwa
Zapraszamy wszystkich miłośników ogrodnictwa, działkowców i właścicieli przydomowych ogródków na wyklady producentów róż- Andrzeja Ćwika oraz Tadeusza Pałki.

Hodowcy podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem w trakcie dwóch wykładów udzielając wskazówek dotyczących hodowli róż.

Tematy sobotnich wykładów:
Najzdrowsze odmiany róż ogrodowych- prezentacja Andrzeja Ćwika – godz. 14.00, sala konferencyjna- I piętro, Kutnowski Dom Kultury
Sadzenie i pielęgnacja róż - wykład Tadeusza Pałki - godz. 15.00, sala konferencyjna- I piętro, Kutnowski Dom Kultury [więcej]
wandea, 06.09.2013 15:29|czytane: 1150 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czytelnicy pytają: Dlaczego nie ma torebek na kupy w dystrybutorach?
W 2011 roku Urząd Miasta Kutna zakupił i zamontował w mieście 20 dystrybutorów do zestawów higienicznych, dzięki którym właściciele psów mogą skorzystać z papierowo-foliowych torebek.

Czytelnicy pytają: Dlaczego nie ma torebek na kupy w dystrybutorach? , ./upload/articles_pakiety/21070/01_obraz.jpg
Czytelnicy pytają: Dlaczego nie ma torebek na kupy w dystrybutorach? , ./upload/articles_pakiety/21070/02_obraz.jpg
Czytelnicy pytają: Dlaczego nie ma torebek na kupy w dystrybutorach? , ./upload/articles_pakiety/21070/03_obraz.jpg


Dystrybutory stoją przede wszystkim w parkach. Siedem z nich, jak informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta Kutna, zostało zdewastowanych, tak więc na setki psów w mieście funkcjonuje 13 dystrybutorów.

-Wielkrotnie próbowałem  skorzystać z tych torebek, ale ich wciąż nie ma - mówi pan Kamil z ulicy Staszica. - Chodzę z Barrym do parku Traugutta i bardzo rzadko są torebki. Zauważyłem też, że coraz więcej osób sprząta po swoich pupilach, oczywiście są tacy, którzy pukają się w głowę, albo denerwują się, że torebki z psią kupą lądują w koszach obok ławek, na których oni siedzą, ale wydaje mi się, że świadomość społeczna wzrasta w tym zakresie.

My dziś w kilku z nich znaleźliśmy torebki. Jeszcze wczoraj ich jednak nie było.

- Dystrybutory uzupełniane są przynajmniej dwa razy w miesiącu. Koszt zakupu 2 000 sztuk zestawów to ok.
600 zł - podaje Joanna Brylska z Biuroa Prasowego magistratu. [więcej]
redaktor, 06.09.2013 15:33|czytane: 1349 razy|9 komentarzy|komentuj|czytaj cały
UWAGA zmiany w organizacji ruchu w Strefie Płatnego Parkowania
Do 12 września br. z ruchu zostanie wyłączony obszar w obrębie:
Placu Wolności (płyta główna i uliczki przyległe) – od dnia 02.09. do dnia 12.09. do godz. 24.00.
ul. Zamenhofa (od skrzyżowania z ul. Krótką do Placu Piłsudskiego) – od dnia 05.09. od godz. 6.00. – do dnia 10.09. do godz. 6.00.
Pl. Piłsudskiego, ul. Joselewicza (do skrzyżowania z ul. Barlickiego) – od dnia 05.09. od godz. 6.00. – do dnia10.09. do godz. 6.00.
ul. Narutowicza (od pl. Piłsudskiego do Ronda Solidarności) – od dnia 06.09. od godz. 6.00. - do dnia 10.09. do godz.6.00.
ul. Kościuszki (od skrzyżowania z ul. Barlickiego do ul. Wyszyńskiego) – od dnia 06.09. od godz. 6.00. – do dnia 10.09. do godz. 6.00.

7 września br. Strefa Płatnego Parkowania będzie nieczynna (bez opłat parkingowych). [więcej]
redaktor, 06.09.2013 09:24|czytane: 1499 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Spotkania z młodzieżą
Wczoraj w siedzibie Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej   w Kutnie  odbyły  się spotkania z młodzieżą  z Zespołu  Szkół nr 1  i z  Zespołu  Szkół nr 2  w Kutnie.

Spotkania z młodzieżą, ./upload/articles_pakiety/21074/01_obraz.jpg


Tematyka  spotkań  dotyczyła   profilaktyki  zatruć  grzybami oraz walorów odżywczych  grzybów. Uczniowie  w oparciu o przygotowaną wystawę  grzybów zapoznali się z charakterystyką  poszczególnych  gatunków grzybów   -  jadalnych, trujących  i  niejadalnych. [więcej]
redaktor, 06.09.2013 09:41|czytane: 1491 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wyniki i zapowiedzi: Piłka nożna
Łódzka  Klasa Kat. Górski Gr.E
MKS Kutno – Boruta Zgierz  8 : 5 (3 : 1)
Bramki dla MKS : Miłosz Krygiel – 3, Igor Pawłowski – 2, Jakub Koper, Emil Zagórowski, Miłosz Myszkowski.
Pierwszy mecz młodych adeptów piłki nożnej.

7 września (sobota)  godz.17.00 Stadion Miejski im. H.T.Reymana, Kutno ul. Kościuszki 26
MKS Kutno – GKS II Bełchatów

Wojewódzka Liga kat. Deyna
7 września (sobota) godz.11.00 Stadion Miejski im. H.T.Reymana, Kutno ul. Kościuszki 26
MKS Mavex Kutno – GKS Bełchatów [więcej]
pismak, 06.09.2013 08:53|czytane: 1174 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dziś otwórz drzwi do zaczarowanego ogrodu
Tradycją wystaw różanych w Kutnowskim Domu Kultury stało się już, że kwiatom towarzyszy myśl przewodnia, której  rozwinięcie znajdujemy potem w scenografii Wystawy Róż i Aranżacji Florystycznych. 39. Święto Róży (6-8 września) w tym roku ubarwią motyle, wśród których Królowa Róż poczuje się zwiewnie i wyjątkowo. 

Tym razem Królową Róż promującą tegoroczną edycję imprezy jest Marta Wiśniewska, studentka Uniwersytetu Łódzkiego na III roku Pedagogiki: edukacja przez sztukę. Interesuje się muzyką, działa w Akademickim Zespole Pieśni i Tańca UŁ "KUJON".

- W tym roku Królowej Róż towarzystwa dotrzyma paź.  Paź Królowej - motyl, którego wyjątkowym czynią niepowtarzalne piękno i rzadkość występowania. Motyle najlepiej czują się w rozgrzanym słońcem ogrodzie, którego iluzję chcemy stworzyć w przestrzeni dolnego holu domu kultury - mówi Agnieszka Dąbrowska - Walczak, Kierownik artystyczny wystawy.  - Tu zobaczą Państwo przepiękne róże gruntowe indywidualnych producentów, z towarzyszącymi im roślinami ogrodowymi, elementy małej architektury ogrodowej, a także altanę uszytą ręcznie z bajecznie wzorzystych tkanin i oczywiście setki papierowych motyli.

Świeto Róży:

Na piętrze można będzie podziwiać prace florystów, którzy otworzą nam drzwi do zaczarowanego ogrodu pełnego motyli. 16 oryginalnych projektów stworzą tym razem: Anna Nizińska Prezes Klubu Florystów Polskich SITO, mistrz florystyki, dyplomowany nauczyciel, autorka książek o tematyce florystycznej, międzynarodowy sędzia florystyczny z Warszawy, Druvis Ciritis ( z żoną i asystentką Ingą) z Łotwy mistrz florystyki, międzynarodowy animator działań florystycznych, nauczyciel florystyki, Katarzyna Skrzypulec - Tarnowskie Góry,  Sylwia Bednarek z Warszawy, mistrz florystyki w Akademii Florystycznej Marioli Miklaszewskiej, instruktor florystyki na SGGW, od 8 lat właścicielka kwiaciarni na Grochowie w Warszawie, prowadzi pokazy florystyczne i warsztaty w całym kraju,  Nelly Siwicka z Warszawy, Agnieszka Bogusz z Krakowa, Piotr Salachna ze Szczecina,  Janusz Wilas z Zielonej Góry, mistrz florystyki, doktorant Katedry Ogrodnictwa Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, Anna Bodzek-Sikora z Żor,
Katarzyna Fidura-Tratkiewicz, Iwona Gajewska, Adam Bednarek, Marek Melerski z Warszawy, Dorota Lubaszewska z Lublina, Janina Kwapisz z Łodzi oraz Akademia Florystyczna Marioli Miklaszewskiej.

Do Kutnowskiego Domu Kultury przyjadą też floryści, którzy pomogą w ogólnej aranżacji wystawy: Michał Cwiniart z Cieszyna, Joanna Ocicka, Diana Odrobińska, Katarzyna Pasiak i Anna Żuczkowska z Warszawy oraz Ewa Nowak z Mińska Mazowieckiego.

Dodatkową atrakcją dla zwiedzających będą odbywające się w Kutnie podczas Święta Róży  I Mistrzostwa Florystyczne Regionu Łódzkiego. Zobaczymy więc po trzy prace konkursowe każdego uczestnika, tematami  nawiązujące także do naszej wystawy:  praca główna – obiekt, instalacja pt.: „Skrzydło motyla”, bukiet ślubny „Baśniowo, Kolorowo, Magicznie” oraz pracę niespodziankę (to  zadanie jest niespodzianką dla uczestników a widzowie zobaczą efekt końcowy). [więcej]
kultura, 06.09.2013 08:13|czytane: 2051 razy|9 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W sobotę dobra zabawa z Tabu, The Stylacją i Ghetto
Sobotni wieczór koncertowy na placu Piłsudskiego zapowiada się znakomicie. Najpierw o 18.00 wystąpi GHETTO, po godzinie THE STYLACJA , a o 20.30 gwiazda wieczoru TABU czyli reggae z energią i mocno słyszalną sekcją dętą.

Grupa GHETTO  prezentuje muzykę rockową z zachowaniem patentu na własne brzmienie, charakteryzujące się ciekawą melodyką, bogatą w niebanalne rozwiązania dźwiękowo – harmoniczne. Zespół rozpoczął działalność pod koniec 2006 roku a pierwsze efekty tej pracy to 2 płyty demo nagrane w 2007 i 2008 roku. Na  początku 2010 roku zespół zarejestrował materiał na debiutancki album pod tytułem ,,Świat, w którym przyszło Ci żyć” Nagrań dokonano w ,,Studio 78", realizacją zajął się Jarosław Toifl. Kompozycje tam zawarte są wyznacznikiem oryginalnego stylu grupy.

W 2011 roku utwór “Twój Grzech” (wcześniej Anioł) ukazał się na kolejnej edycji “Regionalna Rockowa Scena Muzyczna”. Największym sukcesem zespołu było zwycięstwo w części konkursowej XIII Festiwalu im. Ryśka Riedla  w Chorzowie w 2011 r. Zespół otrzymał wszystkie wyróżnienia przewidziane dla zwycięzcy, a tym samym wystąpi  wśród gwiazd kolejnej edycji powyższego festiwalu. Ponadto jako laureat był jedną z atrakcji Festiwalu Solo Życia 2011 w Lublinie.

W sobotę dobra zabawa z Tabu, The Stylacją i Ghetto , ./upload/articles_pakiety/21014/04_obraz.jpg
W sobotę dobra zabawa z Tabu, The Stylacją i Ghetto , ./upload/articles_pakiety/21014/07_obraz.jpg
W sobotę dobra zabawa z Tabu, The Stylacją i Ghetto , ./upload/articles_pakiety/21014/03_obraz.jpg


Pod koniec 2011 roku Ghetto wyprodukowało swój pierwszy album. Płyta zawierająca 12 utworów, w tym cover „Oni zaraz przyjdą tu” zespołu Breakout, miała swoją premierę 02.03.2012. Zespół zwyciężył w tegorocznym finale przeglądu UNIQUE ROCK FESTIWAL w Morągu, doceniony m.in. przez Marka Piekarczyka i innych. Ponadto dwa utwory: „Słowa i chwile” oraz „Świat w którym przyszło Ci żyć” goszczą od wielu tygodni na niezależnej liście przebojów RadiaVictoria zajmując wysokie miejsca w kolejnych notowaniach. Koncerty grupy to niepowtarzalne misterium przywołujące czasy występów klasyków grania w trio.

Skład zespołu Ghetto:
Ireneusz Grzebielucha - gitara, śpiew.  
Marcin Grzebieniowski - bębny, śpiew.
Zbigniew Stankiewicz - bas, śpiew.
Tabu to śląski zespół stworzony w 2003 roku. Od tego czasu zagrali prawie pół tysiąca koncertów, wygrali najważniejsze nagrody na muzycznych festiwalach i nagrali 3 studyjne albumy.

THE STYLACJA jest jedynym zespołem ska w Łodzi. Dwa lata temu, podczas koncertu w Warszawie, na scenę wbiegła dziewczyna z publiczności i zaczęła lizać po twarzy naszego klawiszowca. Kiedyś przekręcano ich nazwę. Byliśmy zespołem Degustacja, Deformacja, The Destylacja… -  Fundamentem naszej muzyki jest ska, które mieszamy z innymi gatunkami, takimi jak swing czy punk - piszą na swojej stronie muzycy THE STYLACJI.
Zespół wystąpił w tym roku na Przystanku Woodstock. [więcej]
kultura, 06.09.2013 08:14|czytane: 1376 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Polska muzyka filmowa i kultura romska na rozpoczęcie kutnowskiego Święta Róży
Jutro, 6 września na scenie na Placu Marsz. J. Piłsudskiego w Kutnie prezydent Kutna Zbigniew Burzyński i Teresa Mosingiewicz dyrektor Kutnowskiego Domu Kultury otworzą uroczyście 39. edycję Święta Róży. Wśród zapowiedzi programowych pierwszego dnia miejskiej imprezy znalazł się tradycyjnie Koncert wśród róż - tym razem będzie to polska muzyka filmowa w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Łódzkiej im. A. Rubinsteina.

6 września o godz. 18.00 na scenie na placu Piłsudskiego koncert poprowadzi Paweł Sztompke a orkiestrą będzie dyrygował Marcin Wolniewski.

W programie koncertu: Wojciech Kilar: Mazur z muzyki do filmu "Zemsta", Walc z filmu „Ziemia obiecana”, Walc z filmu "Trędowata", Temat z muzyki do filmu "Pianista", Piotr Marczewski: Suita z muzyki do filmu "Znachor", Temat z serialu "Daleko od szosy", Piotr Hertel: Walc z filmu "Między ustami a brzegiem pucharu",Walc z filmu "Granica",  Andrzej Kurylewicz: Temat przewodni z serialu "Polskie drogi", Henryk Kuźniak: Ragtime z filmu "Vabank", Andrzej Korzyński: "Los człowieka" z filmu "Człowiek z żelaza".

Polska muzyka filmowa i kultura romska na rozpoczęcie kutnowskiego Święta Róży, ./upload/articles_pakiety/21061/01_obraz.jpg
Polska muzyka filmowa i kultura romska na rozpoczęcie kutnowskiego Święta Róży, ./upload/articles_pakiety/21061/02_obraz.jpg
Polska muzyka filmowa i kultura romska na rozpoczęcie kutnowskiego Święta Róży, ./upload/articles_pakiety/21061/03_obraz.jpg


O godz. 20.00 zapraszamy na gorący wieczór cygański: Terne Chave (Czechy) oraz tabor cygański:  Cyganie i artyści Teatru TERNO.

Kutnowskich widzów czeka barwna podróż do czasów, kiedy Cyganie wędrowali przez lasy, od miasta do wsi. Autentyczne, ręcznie malowane wozy cygańskie, Cyganki w wielobarwnych strojach, gotowanie potraw z ogniska, warsztaty tańca, wystawa strojów, cygańskie wróżki  i wiele innych. Cygański Tabor przybliży tradycję i obyczaje Cyganów, zainteresuje młodsze pokolenia, a u starszych przywoła wspomnienia i nostalgię.

Zobaczymy dwa namioty cygańskie uszyte według cygańskich tradycji. W jednym namiocie  aktorzy czytają dzieciom cygańskie bajki, Jerzego Ficowskiego i inne, w drugim namiocie wróżyć będzie cygańska wróżka. Na ognisku w kotle cygańscy aktorzy ugotują cygański gulasz i upieką placki w ognisku, którymi poczęstują widzów.
Odbędą się też pokaz i warsztaty tańca cygańskiego z nagrodami dla najlepszych. W taborze można będzie można odwiedzić stoisko z wydawnictwami literackimi i muzycznymi dotyczącymi kultury i obyczajów cygańskich. [więcej]
wandea, 05.09.2013 08:04|czytane: 1651 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zobaczcie w kutnowskim muzeum: denary krzyżowe spod Sieciechowa, kopia drzwi gnieźnieńskich i stauroteka
Pieśń Nie rzucim ziemi skąd nasz ród w wykonaniu Kameralnego Zespołu  Wokalnego Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej „Cantabile” dyrygowanego przez Joannę Domagałę na początku wernisażu wystawy czasowej „U zarania Ojczyzny” wprowadziła nas w nieco podniosły i uroczysty klimat.

Muzeum Regionalne w Kutnie dziś zaprezentowało na autorskiej wystawie Sylwi Stasiak, jak mówił Grzegorz Skrzynecki, dyrektor instytucji eksponaty  pochodzą m.in. ze zbiorów Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie, Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy oraz Muzeum Mazowieckiego w Płocku.

Zobaczcie w kutnowskim muzeum: denary krzyżowe spod Sieciechowa, kopia drzwi gnieźnieńskich i stauroteka, ./upload/articles_pakiety/21067/01_obraz.jpg
Zobaczcie w kutnowskim muzeum: denary krzyżowe spod Sieciechowa, kopia drzwi gnieźnieńskich i stauroteka, ./upload/articles_pakiety/21067/12_obraz.jpg
Zobaczcie w kutnowskim muzeum: denary krzyżowe spod Sieciechowa, kopia drzwi gnieźnieńskich i stauroteka, ./upload/articles_pakiety/21067/09_obraz.jpg


- Kiedy rok temu wpadłam na pomysł wystawy edukacyjnej, która pokazałaby, że serce Polski było w Gnieźnie, Lednicy, nie w Krakowie, Warszawie czy Poznaniu, nie wiedziałam jeszcze, że Obchody Europejskich Dni Dziedzictwa będą przebiegały w 2013 roku pod hasłem "Nie od razu Polskę zbudowano". Pięknie nam się to złożyło w tym roku - mówiła Sylwia Stasiak, kustosz wystawy. - Mam nadzieję, że młodzi ludzie będą mogli dotknąć tu Polski, historii jej początków, a eksponaty z wielu miejsc, z którymi współpracujemy przybliżą te odległe czasy. Mamy na wystawie m.in. denary krzyżowe spod Sieciechowa, to taki kutnowski akcent. Zachęcam też do nabycia katalogu wystawy, który został bardzo rzetelnie przygotowany pod względem historycznym.

Na tle dziejów politycznych Polski pomiędzy X a XIII wiekiem zobaczyć można na wystawie artefakty archeologiczne, takie jak broń, ozdoby, narzędzia pracy ludzi, którzy zamieszkiwali ziemie Polski wczesnopiastowskiej, kopie drzwi gnieźnieńskich, drzwi płockich, włóczni św. Maurycego, a także makiety palatium Mieszka I na Ostrowie Lednickim, katedry romańskiej w Gnieźnie i grodu Mieszka Starego na Zawodziu koło Kalisza. Aranżacje wysatwy przygotowali Dorota Modlińska oraz Tomasz Czyżewski. [więcej]
kultura, 05.09.2013 20:09|czytane: 1870 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Finał wojewódzki Orlik Polska w Kutnie: Orlik Karsznice - Starter Egolit Kutno
8 września o godzinie 11.00  na orliku Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kutnie (ul. Troczewskiego) zostanie rozegrany mecz finałowy kategorii M+35 szczebla wojewódzkiego turnieju piłkarskiego z cyklu Orlik Polska. Zagrają: Orlik Karsznice - Starter Egolit Kutno.

Zwycięzca meczu będzie reprezentował województwo łódzkie na finałach ogólnopolskich, które zostaną rozegrane w dniach 28 i 29 września. Finał odbędzie się w Olsztynie. [więcej]
redaktor, 05.09.2013 18:12|czytane: 1194 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Rekrutacja. WSGK w Kutnie zaprasza
Zapraszamy na stronę Wyższej Szkoły Gospodarki Krajowej, gdzie uzyskacie Państwo informacje na temat rekrutacji 2013/2014.

[więcej]
wandea, 21.08.2013 10:09|czytane: 1262 razy|komentuj|czytaj cały
Różany konkurs rozstrzygnięty. 39 Święto Róży już jutro
39 edycja  Święta Róży przyniesie mieszkańcom regionu wiele atrakcji. Dziękujemy Czytelnikom za udział w różanym konkursie na naszym portalu. Nagrodą są dwa różane zestawy od Kutnowskiego Domu Kultury i Urzędu Miasta Kutna oraz darmowe wejściówki na Wystawę przez 3 dni Święta. Wystarczyło odpowiedzieć prawidłowo na 3 pytania.

1.W którym roku bracia Aron i Karol Eizykowie rozpoczęli hodowlę róż w Adamowicach koło Kutna w swoim gospodarstwie ogrodniczym? 1919
2. Kto wyhodował Różę Kutno? Bolesław Wituszyński
3. Jaki tytuł nosi 39. Wystawa Róż i Aranżacji Florystycznych? Paź Królowej

Po odbiór nagród już od dziś w Caffe Zamenhofa (obok Placu Wolności) zapraszamy: Dorotę Grabowską oraz Szymona Łukaszczyka.

Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
Rożany konkurs. 39 Święto Róży już za tydzień

[więcej]
wandea, 05.09.2013 10:12|czytane: 2053 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
VI Gwiaździsty Zlot do Kutna "Szlakami walk nad Bzurą"
W sobotę 21 września odbędzie się VI Gwiaździsty Zlot do Kutna "Szlakami walk nad Bzurą" – Wrzesień 2013 organizowany przez PTTK Oddział w Kutnie przy współpracy ZHP Hufiec Kutno.

Zlot rozpocznie się o 9:00 krótką uroczystością przy pomniku Bohaterów Walk n. Bzurą w Parku Traugutta w Kutnie. Następnie uczestnicy zostaną przewiezieni na początek trasy.

W tym roku trasa piesza zlotu wiedzie z Dobrzelina do Oporowa. Uczestnicy zwiedzą zamek, muzeum i kościół w Oporowie. Następnie uczestnicy przejadą do Kutna gdzie zwiedzą Muzeum Bitwy nad Bzurą. Na trasie zostanie uczczona pamięć żołnierzy poległych podczas walk w II wojnie światowej. Ponadto podczas imprezy przeprowadzone zostaną konkursy z nagrodami. Zlot zakończy zapalenie zniczy pod tablicami pamiątkowymi oddziałów biorących udział w Bitwie Nad Bzurą. [więcej]
redaktor, 05.09.2013 12:28|czytane: 1124 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Święto Róży: Mecz radni powiatowi : radni miejscy
Podczas Święta Róży podobnie jak w ubiegłym roku w meczu piłki nożnej zmierzą się radni powiatowi i miejscy kutnowskich samorządowych. Póki co ekipa powiatowa jest gotowa, natomiast jak mówi przewodniczący Rady Miasta Kutna Grzegorz Chojnacki dziś udało się skompletować drużynę miejską. Na mecz zapraszamy w niedzielę 8 września do Parku Traugutta o godz.15.00
Święto Róży: Mecz radni powiatowi : radni miejscy, ./upload/articles_pakiety/21055/01_obraz.jpg
Święto Róży: Mecz radni powiatowi : radni miejscy, ./upload/articles_pakiety/21055/02_obraz.jpg
Święto Róży: Mecz radni powiatowi : radni miejscy, ./upload/articles_pakiety/21055/03_obraz.jpg


Tak było w ubiegłym roku

W drużynie powiatowej, która jak twierdził wczoraj na sesji Rady Powiatu w Kutnie Rafał Jóźwiak na pewno wygra, zagrają: Krzysztof Debich, Mirosław Ruciński, Jacek Spryszyński, Marek Jankowski i Michał Wasilewski.

W  miejskiej drużynie kopać będą: Mariusz Sikora, Krzysztof Matusiak, Janusz Pawlak, Bartosz Serenda, Robert Feliniak. [więcej]
wandea, 05.09.2013 10:47|czytane: 1939 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Miesięczne karnety do Akademii Futbolu rozdane
Wrzesień to czas powrotu do szkoły, nie tylko tej, w której dzieci pilnie uczą się w ławkach, ale i naszej – piłkarskiej. Akademia Futbolu zaprasza wszystkie dzieci od 4 do 12 lat do udziału w treningach. Wraz z początkiem miesiąca rozpoczyna się nowy nabór do naszego oddziału w Kutnie. Zainteresowane dzieci mogą sprawdzić swoje umiejętności na dwóch bezpłatnych treningach.

Miesięczne karnety do Akademii Futbolu rozdane , ./upload/articles_pakiety/21004/01_obraz.jpg
Miesięczne karnety do Akademii Futbolu rozdane , ./upload/articles_pakiety/21004/02_obraz.jpg
Miesięczne karnety do Akademii Futbolu rozdane , ./upload/articles_pakiety/21004/03_obraz.jpg


- Naszym celem jest propagowanie sportu wśród najmłodszych, odciągnięcie ich od komputerów i zachęcenie do uprawiania sportu. Poprzez zabawę chcemy nauczyć pracy w zespole, systematyczności, pewności siebie oraz dążenia do realizacji własnych celów i marzeń - mówi Stefan Potocki, koordynator regionu.- Oprócz piłkarskich treningów nasi młodzi podopieczni mają możliwość wyjazdów na mecze ligowe i reprezentacyjne oraz udziału w obozach sportowych.

W naszym konkursie Piotr Szafrański i Mateusz Chojnacki otrzymają od Akademii Futobolu karnety na miesięczne zajęcia.

Szczegółowe informacje można uzyskać dzwoniąc pod nr tel. 508 447 681 lub wchodząc na stronę www.akademiapilki.pl. [więcej]
redaktor, 05.09.2013 10:22|czytane: 1575 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Książę Pepi i jego czasy w Krośniewicach
14 września w sobotę w godzinach 13.00-18.00 w  Muzeum im. J. Dunin-Borkowskiego w Krośniewicach odbędzie się Książęcy Dzień w Krośniewicach pt. "Książę Pepi i jego czasy".

W Muzeum będzie można nauczyć się gry w karty w Faraona (którego tak lubił Książę) czy książęcego Piotrusia dla najmłodszych, napisać list miłosny gęsim piórem. W programie jest także słuchanie muzyki z epoki, przymierzanie historycznych strojów, konstruowanie balonu- wynalazku początków XIX wieku. [więcej]
redaktor, 05.09.2013 09:14|czytane: 1209 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pokaz Tai Chi dla początkujących
24 września  (wtorek) o godz. 18.00 w I  LO im. Dąbrowskiego w Kutnie odbędzie się pokaz chińskiej gimnastyki tai chi dla początkujących.

Tai chi, to przyjemna gimnastyka połączona z pożyteczną terapią. Ćwiczyć może każdy, bez względu na wiek i stan zdrowia.

Chętnych do ćwiczenia tai chi mogą przyjść na zajęcia Klubu Tai Chi Kutno do sali gimnastycznej I LO im. Dąbrowskiego w Kutnie:
- w poniedziałki w godz. 18.00-19.30 : grupa dla początkujących od 30 września
- we wtorki i czwartki w godz. 18.00-19.30 : grupa dla zaawansowanych [więcej]
redaktor, 05.09.2013 09:29|czytane: 1067 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Logowanie do portalu
Kalendarium imprez
Publicystyka
Kultura Musi Być!
Trzymając w ręku fragment Kosmosu. Leszek Baranowski i Mineral and Gem
Rozpoczynamy wakacyjny cykl Ludzie, który mamy nadzieję, będzie powstawał dzięki Czytelnikom eKutno.pl pragnącym pochwalić się fascynacjami, swoim hobby. Chcemy w nim... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
W lipcu w Kinie Kutnowskiego Domu Kultury
Kino Kutnowskiego Domu Kultury zaprasza w lipcu na filmy animowane, hooror, thriller, premierę filmu wojennego i Małej Wielkiej Stopy. 30.06.2017-05.07.2017  od piątku do niedzieli godz.16.00 AUTA 3  2D dubbing (animowany/familijny, czas 107 min) godz.18.00... [więcej]
Sport
Kolejny sezon KDK Kutno w Ekstraklasie
Zakończyły się drużynowe mistrzostwa Polski w brydżu sportowym. W sezonie 2016/2017 tytuł mistrzowski zdobyła drużyna RAL Poznań. Kutnowscy brydżyści KDK1 po zwycięstwach w fazie play-off nad AZS Warszawa 220:118 i Piastem Skawina 204:153 ostatecznie zajęli 11 miejsce w kraju i... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Kredyt pożyczka CHWILÓWKA w 15 min Potrzebujesz gotówki na nieprzewidziane wydatki? Chcesz spłacić swoje zaciągnięte chwilówki? Chcesz spłacić swojego komornika? U nas dostniesz pożyczkę! Najlepsza oferta na rynku! Najniż... [czytaj więcej]
Pergotendy - nowoczesne zadaszenia Pergotendy - funkcjonalne zadaszenia tarasów. Jest to unikalna forma ochrony przed słońcem i deszczem i jak i również sposób na wygospodarowanie kawałka cienia, tak potrzebnego w upalne dni... [czytaj więcej]
Młoda pozna pana Młodziutka studentka spotka się ze zdecydowanym oraz zadbanym Panem na niezobowiązujący seks. Wymagana dyskrecja, kultura oraz higiena osobista :) Spotkania na początek u mnie w mieszkaniu lub w ... [czytaj więcej]
Pomoc kuchni Zatrudnię pomoc do kuchni! Praca w trybie zmianowym. Godziwe wynagrodzeniernrnWymagania:rn-ważna książeczka do celów san-epidrn-dypozycyjnośćrn-uczciwośćrn-doświadczenie w branżyrnZainteres... [czytaj więcej]
Zatrudnię kucharza/kucharkę Zatrudnię kucharza/kucharkę na pełny etat do pracy w restauracji hotelowej!rnPraca na pełny etat, w trybie zmianowym.rnrnWymagania:rn-ważna książeczka do celów san-epidrn-dyspozycyjnośćrn-uc... [czytaj więcej]
Kupię książki Kupię komplet książek do I klasy liceum o profilu technik logistyk... [czytaj więcej]
Dodatkowy zarobek - marketing sieciowy WitajrnrnWiarygodna, bezpieczna i sprawdzona oferta dodatkowego zarobku. Program jest na rynku od ponad 13 lat. Jest to najprostsza droga do zarobienia dodatkowych pieniędzy. W pełni wypłacalna. Um... [czytaj więcej]
szambo zbiorniki betonowe atest transport gwarancja Oferuję zbiorniki betonowe ekologiczne z przeznaczeniem na:rn- szambo,rn- szambo ekologicznern-ścieki,rn-gnojówkę,rn-gnojownicę,rn-deszczówkę,rn-ziemianki itp.rnZbiorniki o wielkości 4,6,8,10 ... [czytaj więcej]
PRACA HUTA Poszukujemy osób do pracy w Hucie w Dąbrowie Górniczej na stanowiska: - operator wózka widłowego - operator suwnicy – uprawnienia IS specjalne trawersowe, chwytakowe Warunki: - atrakcyjne w... [czytaj więcej]
REKRUTER DS. PRACOWNIKÓW UKRAISKICH Rekruter ds. pracowników ukraińskich Obowiązki • Pozyskiwanie pracowników z Ukrainy • Weryfikację i selekcję aplikacji kandydatów zgodnych z poszukiwanym profilem • Budowanie i utrzym... [czytaj więcej]
SPECJALISTA DS. MARKETINGU I SPRZEDAŻY Jesteśmy firmą zajmującą się produkcją mebli tapicerowanych i poszukujemy osób młodych, ambitnych oraz kreatywnych na stanowisko: SPECJALISTA DS. MARKETINGU ORAZ SPRZEDAŻY Obowiązki:  ... [czytaj więcej]
Zagubiony piesek W okolicy ostatniego przystanku autobusu nr.7, w Muchnowie, blaka sie maly czarny piesek, nie ma jeszce roku. Moze ta droga znajdzie sie wlasciciel lub ktos kto zna pieska.... [czytaj więcej]
opiekunka do dziecka od września Poszukuję opiekunki do dziecka przedszkolaka, która jest osobą odpowiedzialną, sympatyczną, z podejściem do dziecka i posiada doświadczenie w opiece nad dziećmi w wieku 3-5, niepalącą. Mile ... [czytaj więcej]
ZATRUDNIĘ KIEROWCĘ ZATRUDNIĘ OD ZARAZ KIEROWCĘ TEL. 570 849 437... [czytaj więcej]
sprzedam mieszkanie 61,3m Sprzedam mieszkanie własnościowe o powierzchni 61,3m mieszczące się na 1 piętrze na osiedlu Łąkoszyn. Mieszkanie po remoncie wymieniona hydraulika, okna PCV, podłoga panele i kafelki, na ścia... [czytaj więcej]
Odzież ciążowa i odzież XXI .plac Manhattan box 73 Oferuje odzież ciążowa i odzież XXI plac Manhattan box 73... [czytaj więcej]
Poklikam !!!! Witam serdecznie . Poklikam w wolny czas sms,y lub na gadu gadu z kobietami z Kutna i okolic stan cywilny B/Z. ( Mile widziane Ukrainki mieszkające w Kutnie ) Pozdrawiam Panie i Tylko Panie !!!... [czytaj więcej]
Kocięta szukają domu Cztery 7-tygodniowe kocięta, przebywające od urodzenia w mieszkaniu, poszukują nowego domu. Są bardzo wesołe i towarzyskie. Korzystają z kuwety i potrafią już jeść samodzielnie. ... [czytaj więcej]
BEZPŁATNA SZKOŁA!!!! LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH EDUKATOR W KUTNIE ZAPRASZA!!! Uzupełnij swoje braki w wykształceniu. Zrób liceum 2 lub 3 lata!!! To już ostatnia szansa!!! Centrum Kształceni... [czytaj więcej]
BEZPŁATNA SZKOŁA!!!! LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH EDUKATOR W KUTNIE ZAPRASZA!!! Uzupełnij swoje braki w wykształceniu. Zrób liceum 2 lub 3 lata!!! To już ostatnia szansa!!! Centrum Kształceni... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Tobiasz Fa]ewski:
6 minut temu
Brawo Jarzębinki! Najzdolniejszy zespół młodych talentów!
Aaron, Skalski:
19 minut temu
Nie ma wyszczególnionej endokrynologi
Prokop Szołucha:
1 godzin temu
Ten pan Łuczak prezes PEC to nie przypadkiem mąż pani Łuczak, obecnie głównej ksiegowej PUP, wcześniej prezeski szpitala i jeszcze wczesniej audytorki czy kontrolerki w UM.
Karol Riviere:
2 godzin temu
"PRAWDZIWA CNOTA KRYTYK SIĘ NIE BOI." AWRUK! Kto pożarł nasze komentarze? Kto zamyka przed nami OKNA eKutna? Kto jest tym złoczyńcą? Kto jest prowokatorem? Kto jest egzekutorem? Kto jest katem? Kto Jest ofiarą? Co tu jest grane? Co tu się dzieje? Co tu się narobiło? Tęsknota! Smutek! Żal! Nigdy nie mówi się nigdy. Nigdy nic nie wiadomo. Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Na nawrócenie, oświecenie, przyjaźń, miłość, pokutę, przeprosiny i naprawę szkód i krzywd nigdy nie jest za późno. Jak się nie ma co się lubi, to się nic nie lubi. Albo wszystko! Albo nic! Albo seks, mamona i ciuch? Albo miłość światłość i duch? Trzeba wybierać! Albo rybka? Albo akwarium? Albo pieniądze? Albo życie? Trudne to wszystko jest do ogarnięcia? A wybory są najtrudniejsze! Co wybieramy? EKutno, PTO"R" i NADZIEJĘ? Czy "Nie chcem ale muszem", "Alleluja i do przodu", "Róbta co chceta" i „Obiecanki-cacanki (a głupiemu radość)”? Kto się długo namyśla, nie zawsze rzecz najlepszą wybierze. Raz kozie śmierć!... Ja już wybrałem!.... Dziękuję Pani Olu!!!... Kończę już pisanie głupot..... Boję się trefnych prowokatorów: niedorozwiniętego lekarza psychiatry i nadpobudliwego lekarza seksuologa, którzy swoimi komentarzami doprowadzili do bardzo groźnej, niebezpiecznej zadymy na tym forum. Ale, póki co, sytuacja już została opanowana. Bogu dziękujmy! Ducha nie gaśmy!.... !!!!! NIECH ŻYWI NIE TRACĄ NADZIEI.....!!!!! Całą noc nie mogłem zasnąć. Teraz się trochę uspokoiłem. Idę spać. Jak się wyśpię, to zobaczę co wy tu nawypisywaliście na moim ulubionym eKutno. Pa pa, nieznośne aniołeczki! Pa pa!
Gustaw Wawrzek:
2 godzin temu
Gratulacje !!!!
Mateusz Sopielka:
2
 · 
3 godzin temu
a TAKA miała być AMERYKA -II stopień ????
Lucjusz Plater:
3 godzin temu
Nie rozumiem, jakie głosowanie, jaki plebiscyt na policjanta? Za swoją pracę dostaje pieniądze czy pracuje za darmo
Felicjan Matliński:
3 godzin temu
Który z oddziałów kutnowskiego szpitala nie wszedł do sieci, czy weszły wszystkie?
Filip Kocieł:
2
 · 
3 godzin temu
I stopień czyli najniższy.
Gwidon Sypajło:
4 godzin temu
Może się z narcyzmu wyleczą dzięki temu
Arkadiusz Macedoński:
4 godzin temu
Wróć,winno być natomiasdeco /art -deco...
Arkadiusz Macedoński:
4 godzin temu
Natomias/winno być natomiasd
Arkadiusz Macedoński:
4 godzin temu
Walenty Wielki- ludzie z Margaryny na temat PRĄDU najlepiej by było ,żeby się nie wypowiadali,również dla nich. Podpowiem jedynie ,że przy odrobinie szczęścia( a tacy z reguły je mają) w jedną z dziurek mogą włożyć nawet ... Natomias kombinować przy obydwu dziurkach odradzam nawet złodziejom komentarzy ! A przez grzeczność i zasady obowiązujące na e-Kutno nie wspomnę co można zrobić drutem w innych dziurkach...absolwent Staszica,sympatyk WNZK
Doroteusz Błażewski:
4 godzin temu
W tym mieście ludzie przez cały czas robieni są w chu...Zawsze, bo się boją odezwać. Dziś zebranie w spółdzielni. Ciekawe czy ktoś powie prawdę czy znów poklepią pa na prezesa.
Tymon Solipsa:
2
 · 
4 godzin temu
Na SGGW? A tutaj na miejscu takie renomowane uczelnie?
Mirosława Marcinek:
5 godzin temu
Na razie to się nauczyciceli z prywatnej ośmieszyli z tą napinką. Co to miało nie być - Staszic miiał paść, Kasprowicz też, a prywatna miała być potęgą. Dużo godzin będą mieli ci wybitni nauczyciele...
Oktawian Hakuba:
5 godzin temu
Ktoś się nie potrafi pogodzić z faktami, Pomysł nie wypalił i tyle, Jak się rozejdzie, że nitk tam się nie chce uczyć, w przyszłtm roku chętnych będzie jeszcze mniej.
Bogusław Passakas:
6 godzin temu
Ze swoich nie dadzą , nie martw się.
Narcyz Kaliszer:
6 godzin temu
Na stronie kutnowskiej policji figuruje jako I zastępca komendanta.Nie rozumię,jest jeszcze policjantem i startuje w konkursie.
Adrian Kwietniewski:
3
 · 
11 godzin temu
Okazy niesamowite.
Fakt Kutno mogłoby mieć swoje muzeum.
Ja sam nad rzeką Ochnią znalazłem skamieniałe muszelki.
Ale to co widzę na zdjęciach P. Leszka to coś niesamowitego co natura może wytwarzać.Najciekawsze artykuły
 ·  23
4 dni temu
Miejskie obrazki. Smród na osiedlu w centrum miasta
 ·  50
5 dni temu
Przemysław Zawadzki nadal dyrektorem Dąbrowszczaka. W czwartek konkurs na dyrektora Troczewskiego
 ·  119
5 dni temu
Radosław Bieniek szefem Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w mieście
 · 
6 dni temu
Dni Pola w Strzelcach
 ·  56
6 dni temu
Upał, bezmyślność urzędnika i zadłużenie szpitala
 ·  90
7 dni temu
(Aktualizacja) Kto wylewa słoną substancję na pobocza w gminie Krzyżanów?
 ·  14
8 dni temu
Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK
 ·  188
8 dni temu
Apel do mieszkańców Kutna, do ludzi, którym na sercu leży dobro miasta i powiatu
 ·  73
9 dni temu
Coraz wyższe pensje prezesów spółek miejskich
 ·  20
9 dni temu
Od dziś parking przy dworcu PKP na Siemiradzkiego zamknięty. Radny interpeluje
 ·  36
14 dni temu
Piramida aptekarska. Lekarz z kutnowskiego szpitala na ławie oskarżonych
 ·  7
14 dni temu
Mieszkańcy Podrzecznej będą mogli wykupić tańszy abonament w strefie płatnego parkowania
 ·  278
15 dni temu
Memorandum do potencjalnych prywatnych partnerów w budowie hali w Kutnie
 ·  10
19 dni temu
Smaczne mówienie, prawda i hejt. Profesor Jerzy Bralczyk w Kutnie
 ·  3
19 dni temu
Piknik Rodzinny w
 ·  14
19 dni temu
Akt erekcyjny wmurowany pod stacjonarne hospicjum w Kutnie
 ·  6
21 dni temu
Znajdź się na zdjęciach z Pikniku Organizacji Pozarządowych
 ·  8
21 dni temu
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Bogata kutnowska tradycja fotograficzna
 ·  32
22 dni temu
Strażacy mieli pełne ręce roboty. Mieszkańcy liczą straty po ulewie
 ·  34
23 dni temu
Komendant Powiatowy Policji w Kutnie odpowiada
 ·  107
23 dni temu
Propozycja PSL pro forma?
 ·  9
23 dni temu
Urzędnik urzędnikowi nierówny. Nagrody na Dzień Samorządowca
 ·  4
24 dni temu
Wyjątkowy spektakl pt. Królewna Śnieżka na Dzień Dziecka w Krośniewicach
 ·  50
24 dni temu
Różnice między teorią a praktyką? Kłopoty z prawem komendanta Policji w Kutnie
 ·  6
24 dni temu
Taniec i zabawa na Dniu Dziecka w Kutnie
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności