eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 25.06.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,34209-p-jolanta-zagajewska-by-a-dusza-towarzystwa," title="Kutno: ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa</b><br>To nie był czas. To nie była pora.I zgasło słońce, kiedy...</div></a> <a href="/kultura,34210-nagrody-w-dziedzinie-kultury-dla-makowskiego-i-kacalaka," title="Kutno: Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka</b><br>Jarosław Makowski i Tadeusz Kacalak otrzymali Nagrody Prezydenta Kutna w dziedzinie kultury....</div></a> <a href="/wiadomosci,34213-dni-pola-w-strzelcach," title="Kutno: Dni Pola w Strzelcach" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Dni Pola w Strzelcach</b><br>Dziś w Strzelcach odbyły się Dni Pola...</div></a> <a href="/wiadomosci,34208-ekuchnia-udka-po-maroka-sku," title="Kutno: eKuchnia: Udka po marokańsku" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>eKuchnia: Udka po marokańsku</b><br>Nieziemsko pachnące, delikatne i soczyste udka z kurczaka marynowane z aromatycznymi...</div></a> <a href="/wiadomosci,34193-uczniowie-i-nauczyciele-z-kutna-nagrodzeni," title="Kutno: Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni</b><br>Dziś w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie odbyło się...</div></a> <a href="/wiadomosci,34187-jubileuszowy-wiecz-r-z-kr-tkimi-filmami-w-centrum-teatru-muzyki-i-ta-ca," title="Kutno:  Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca" class="none white"><div id="opis_slidera"><b> Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca</b><br>30 czerwca, o godzinie 18:00 odbędzie się jubileuszowa edycja Euroshorts w...</div></a> <a href="/wiadomosci,34182-radni-powiatowi-mieli-szkolenie-wiedza-wszystko-o-tablecie," title="Kutno: Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie</b><br>Tableciku, tableciku powiedz przecie, kto jest najmądrzejszy w radzie? Dziś przed...</div></a> <a href="/wiadomosci,34173-zmar-marek-w-jkowski-regionalista-i-by-y-prezes-tpzk," title="Kutno: Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK</b><br>Zmarł Marek Wójkowski  (1955-2017) – regionalista, kolekcjoner, pasjonat historii 37 pp, ...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Dzień Nowej Szansy
W sobotę, 14 września o 9:30 "Teen Challenge" Chrześcijańska Misja Społeczna Oddział w Kutnie organizuje "Dzień Nowej Szansy" na ul. Filipowicza 5.

W programie są wykłady terapeuty uzależnień Kazimierza Juszczaka, pieśni i relacje osób uwolnionych z nałogu alkoholowego oraz poczęstunek. Całość zwieńczy kolacja 18:00. Dzień Nowej Szansy" realizowany jest w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych współfinansowany przez Prezydenta Miasta Kutno.

Pełen program dnia:
godz.   9.30 -  śniadanie
godz. 10.00 – wykład
godz. 10.45 -  kawa, herbata, ciasto
godz. 11.15 – wykład 
godz. 12.00 -  pieśni i relacje osób uwolnionych z nałogu alkoholowego [więcej]
redaktor, 03.09.2013 17:13|czytane: 1180 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wojewoda unieważniła uchwałę Rady Miasta Kutna. Miejscowy plan dla Grunwaldzkiej oraz Żwirki i Wigury do poprawki
Wojewodza Łódzki stwierdziła nieważność uchwały Rady Miasta Kutna w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu położonego w Kutnie przy ul. Grunwaldzkiej i ul. Żwirki i Wigury.

Wojewoda w uzasadnieniu pisze, iż przedmiotowy plan został uchwalony z naruszeniem zasad sporządzania aktu planistycznego wynikających z przepisów ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym oraz z rozporządzenia Ministra Infrastruktury. Został naruszony art. 20 ust 1 wymienionej ustawy.

Wojewoda unieważniła uchwałę Rady Miasta Kutna. Miejscowy plan dla Grunwaldzkiej oraz Żwirki i Wigury do poprawki, ./upload/articles_pakiety/21031/01_obraz.jpg


Ustalenia kutnowskiego planu naruszają też zapisy obowiązującego studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Kutna. Dotyczy to w szczególności fragmentu terenu (2 UC), który w studium przeznaczono na tereny usługowe i nie przewidziano na nim możliwości lokalizacji obiektów handlu wielkopowierzchniowego.

Poza tym zdaniem organu nadzoru rada, wprowadzając w par. 12 pkt. 1 tej uchwały obowiązek sprawowania nadzoru archeologicznego podczas realizacji inwestycji wykroczyła poza przyznaną radzie kompetencję do określenia w miejscowym planie zagospodarowania zasad ochrony dziedzictwa kulturowego i zabytków oraz dóbr kultury współczesnej. Ponadto wojewoda uważa, że został naruszony art. 15 ust 2 pkt. 8 ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym ponieważ zapisy uchwały zakazują wydzielania nowych działek inwestycyjnych na terenach oznaczonych symbolami 3U, 1US i 2US. Rada miasta nie ma uprawnienia do wprowadzenia zakazu wydzielania nowych działek budowlanych.

Na dzisiejszej konferencji prasowej Prezydenta Kutna Zbigniew Burzyński poinformował, że miasto nie będzie składało odwołania od rozstrzygnięcia nadzorczego i uzna stanowisko prawników łódzkich, bowiem zbyt długo trwałaby procedura w sądzie.

-Rozpoczęła się już nowa procedura, uzgodnienia i tak dalej - mówił Burzyński. - Na koniec października Rada [więcej]
redaktor, 03.09.2013 17:08|czytane: 1499 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Spotkanie klubu origami w Młodzieżowym Domu Kultury
Młodzieżowy Dom Kultury w Kutnie zaprasza członków klubu origami na pierwsze spotkanie po wakacjach, które odbędzie się 6 września o godz 16:30 w MDK. Obecność obowiązkowa. Na spotkaniu zostanie podjęty temat Ogólnopolskiej Konferencji Origami w Warszawie. [więcej]
redaktor, 03.09.2013 17:00|czytane: 1084 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wyniki: Piłka nożna młodzieżowa
Drużyna Kat. Deyna
Wojewódzka Liga Kat. Deyna

UKS SMS ŁÓDŹ –  MKS MAVEX KUTNO                  8 : 2 /3 : 2/
Bramki dla MKS : Dominik Dębowski – 2.
Trener : Tomasz Kaba

Drużyna Kat. Górski 2001
Łódzka Klasa Kat. Górski B

SOKÓŁ ALEKSANDRÓW – MKS  Kutno                         3 : 0 /1 : 0/
Trener : Jacek Czekalski [więcej]
pismak, 03.09.2013 14:54|czytane: 1163 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Piotr Woźniak drugi w turnieju Art of Breaking
31 sierpnia na dachu Galerii Łódzkiej odbył się ogólnopolski turniej tańca breakdance "Art of breaking". BBoye startowali w kategorii zespołowej oraz solowej i byli oceniani przez międzynarodowe jury w składzie: bboy Sapa z Ukrainy, bboy Robin z Rosji oraz bboy Renato z Włoch.

Piotr Woźniak drugi w turnieju Art of Breaking, ./upload/articles_pakiety/21037/04_obraz.jpg
Piotr Woźniak drugi w turnieju Art of Breaking, ./upload/articles_pakiety/21037/02_obraz.jpg
Piotr Woźniak drugi w turnieju Art of Breaking, ./upload/articles_pakiety/21037/03_obraz.jpg


W kategorii solistów Piotr Woźniak z Kutna zajął 2 miejsce przegrywając z łódzkim tancerzem. Uczestnicy turnieju przyjechali do Łodzi między innymi z Warszawy, Wrocławia, Katowic, Częstochowy, Sosnowca, Konina, Grudziądza, Krakowa. Impreza odbyła się pod patronatem Radia Eska oraz Dziennika Łódzkiego. [więcej]
redaktor, 03.09.2013 12:42|czytane: 1226 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Dożynki gminne w Oporowie
W niedzielę na terenie Muzeum –Zamek w Oporowie odbyły się Dożynki Gminne. Uroczystości dożynkowe rozpoczęły się od Mszy Św. w kościele w Mnichu.

Dożynki gminne w Oporowie, ./upload/articles_pakiety/21036/03_obraz.jpg
Dożynki gminne w Oporowie, ./upload/articles_pakiety/21036/15_obraz.jpg
Dożynki gminne w Oporowie, ./upload/articles_pakiety/21036/43_obraz.jpg


Na czele korowodu dożynkowego szli starostowie Pani Lilianna Równy i Pan Dariusz Skonieczny, Wójt Gminy Robert Pawlikowski oraz przedstawiciele sołectw z wieńcami i chlebem dożynkowym. Wójt Gminy podziękował rolnikom za ich trud i ciężką pracę, a następnie wraz ze starostami częstował chlebem z tegorocznej mąki.

Dla uczestników przygotowano występy artystyczne oraz różne atrakcje: walki rycerskie, stół garncarski, gry i zabawy prowadzone przez harcerzy, dmuchawce. Zgromadzeni podziwiali przepiękne dekoracje oraz mogli zjeść darmowy żurek, chleb ze smalcem i ogórkiem, a milusińscy watę cukrową. Atrakcją wieczoru był występ Marcina Siegieńczuka,byłego wokalisty zespołu Toples. [więcej]
redaktor, 03.09.2013 10:31|czytane: 2478 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Święto Róży: Przyjechał lunapark
Przyjechały do Kutna już pierwsze części sprzętów launaparku. Podobnie jak w latach ubiegłych podczas Święta Róży będziemy mogli skorzystać z różnych atrakcji: gondola,  autodrom, lolejka górska, karuzele dziecięce i najwyższe bungee.

Święto Róży: Przyjechał lunapark , ./upload/articles_pakiety/21035/01_obraz.jpg
Święto Róży: Przyjechał lunapark , ./upload/articles_pakiety/21035/02_obraz.jpg
Święto Róży: Przyjechał lunapark , ./upload/articles_pakiety/21035/04_obraz.jpg


Do największego parku rozrywki zapraszamy już od 6 września. Program Święta Róży TUTAJ
[więcej]
wandea, 03.09.2013 09:05|czytane: 2477 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Niewyczerpana polityczna masarnia. Nie ma sprawy Pietrzak:Pawlak
Platforma Obywatelska czyni cuda. Mogę niektóre wymienić bez problemu "Polska w budowie", kilkuletnie śledztwo w sprawie katastrofy smoleńskiej, w której zginął Prezydent Polski, zasłona dymno-medialna w aferze Amber Gold, mniejsze bądź większe bzdury i tłumaczenia antypolskich działań rządu i premiera. Podobnie jest na prowinicji, u nas moralność z gumy donaldówki, nepotyzm, kolesiostwo i tłusta kiełbasa wyborcza, której starcza zawsze na całą kadencję samorządu, jakby niewyczerpana była polityczna masarnia.

Niewyczerpana polityczna masarnia. Nie ma sprawy Pietrzak:Pawlak, ./upload/articles_pakiety/21034/01_obraz.jpg
Niewyczerpana polityczna masarnia. Nie ma sprawy Pietrzak:Pawlak, ./upload/articles_pakiety/21034/02_obraz.jpg


Podobnie w Kutnie, stał się cud, Anna Pietrzak walcząca nauczycielka, wicedyrektorka Zespołu Szkół nr 1 w Kutnie nagle rezygnuje ze wszystkich roszczeń i już nie skarży się do Sądu Pracy na dyrektora Janusza Pawlaka, radnego PO, który wygrał z nią konkurs na to stanowisko, nałożył na nią naganę i zlikwidował stanowisko pracy.

Przypomnijmy, Janusz Pawlak, dyrektor Zespołu Szkół nr 1 im. St. Staszica w Kutnie odwołał w maju z funkcji wicedyrektorki Annę Pietrzak.  Polonistka była rok temu kontrkandydatką Pawlaka w konkursie na dyrektora szkoły. Wówczas o tej nominacji mówiono otwarcie, iż jest polityczna. Pawlak jest radnym Platformy Obywatelskiej w mieście, a z tej opcji startowała w wyborach również Starosta Kutnowski, Mirosława Gal -Grabowska.  Komisja Rewizyjna przy Radzie Powiatu w Kutnie od kilku miesięcy rozpatruje skargę nauczycielki na dyrektora, pardon, rozpatrywała, bo para poszła w gwizdek.

Starostwo Powiatowe w Kutnie musi teraz rozstrzygnąć tę prawną zawiłość czy skargę rozpatrywać czy też nie, wszak pani Anna skargi ze starostwa nie wycofała, ale z drugiej strony zrezygnowała z roszczeń wobec szkoły w Sądzie Pracy. [więcej]
wandea, 03.09.2013 08:42|czytane: 2124 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Hejterzy przestaną być anonimowi?
W społeczności Internautów zawrzało za sprawą ostatniego wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego, który uznał, że w przypadku "hejtowania" nie ma zastosowania ustawa o ochronie danych, ale ustawa o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

Wydaje się, że hejterzy, czyli osoby publikujące w sieci obraźliwe wpisy nie unikną kar, bo łatwiej będzie ich namierzyć i tracą ochronę.  Irena Kamińska, sędzia NSA uzasadniając wyrok, stwierdziła, że autorzy inwektyw działający na portalach nie mogą być bezkarni. Nie pozostają nimi nawet wtedy, gdy administrator odmówi ujawnienia ich danych. Na wniosek zainteresowanej, czyli szkalowanej osoby Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych może zażądać od niego tych danych.

W zawiadomieniu do prokuratury czy pozwie o naruszenie dóbr osobistych należy podać nazwisko. Droga do jego uzyskania wciąż wydaje się zbyt długa czyli działanie policji po ujawnieniu jej IP "hejtera" to zwykle kilka miesięcy. Wymiar sprawiedliwości zbyt rzadko decyduje się na wszczęcie sprawy, warto jednak złożyć wówczas zawiadomienie do prokuratury, gdyż ta zanim sprawę umorzy, musi najpierw ustalić tożsamość hejtera. A to osobom pokrzywdzonym już bardzo pomoże.

Wyrok NSA może zmienić praktykę prokuratur. Jakiś czas temu świat Internetu obiegła wiadomość, że poszkodowani będą mogli również bezpośrednio u operatorów sieci otrzymywać dane osobowe "hejterów". Czy to poprawi stan dyskusji na forach? Czy zmieni sytuację, w której nie mający żadnych argumentów uderzają w przeciwnika-komentatora, dziennikarza, bohatera artykułu- [więcej]
redaktor, 03.09.2013 07:51|czytane: 1325 razy|9 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kutnowski Dom Kultury na europejskim pikniku
W sobotę Kutnowski Dom Kultury gościł w Ślesinie jako jeden z finalistów konkursu "Europa to My", wspólnej akcji Radia Zet, TVP1 oraz Ministerstwa Rozwoju Regionalnego. Dzięki głosom internautów instytucja zajęła III miejsce w konkursie, który pokazał jak bardzo zmienił się budynek domu kultury dzięki  funduszom europejskim.

Kutnowski Dom Kultury na europejskim pikniku, ./upload/articles_pakiety/21028/01_obraz.jpg
Kutnowski Dom Kultury na europejskim pikniku, ./upload/articles_pakiety/21028/05_obraz.jpg
Kutnowski Dom Kultury na europejskim pikniku, ./upload/articles_pakiety/21028/06_obraz.jpg


Na swoim stanowisku KDK zaprezentował efekty modernizacji obiektu oraz największe imprezy: Święto Róży, Festiwal Złoty Środek Poezji, Ogólnopolski Konkurs Piosenek Honorowego Starosty Kutnowskiego Jeremiego Przybory "Stacja Kutno" oraz inne osiągnięcia i projekty. Nawiązane zostały nowe kontakty, a kutnianie oraz lokalna społeczność Ślesina nie szczędziły słów wsparcia i przyjaźni pracownikom domu kultury. [więcej]
kultura, 02.09.2013 15:24|czytane: 2011 razy|9 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Nabór do Akademii Siatkówki Volleykids
Pod koniec września rusza Akademia Siatkówki Volleykids w Kutnie dla dzieci w wieku od 7 do 15 lat. Vollekids jest pierwszą w Polsce ogólnopolską akademią siatkówki która prowadzi  nabór dla dzieci już od I klasy szkoły podstawowej.

Nabór do Akademii Siatkówki Volleykids, ./upload/articles_pakiety/21027/01_obraz.jpg
Nabór do Akademii Siatkówki Volleykids, ./upload/articles_pakiety/21027/02_obraz.jpg


Zajęcia mają odbywać się dwa razy w tygodniu na halach sportowych, a w okresie letnim również na powietrzu, na boiskach do tego przystosowanych.

Celem Akademii jest szkolenie i propagowanie siatkówki oraz tworzenie dużych oraz mniejszych ośrodków treningowych Volleykids, które dzięki ujednoliconemu programowi  szkolenia i zarządzania akademią oferują naszym zawodnikom gwarancję jakości i profesjonalizmu. [więcej]
redaktor, 02.09.2013 13:58|czytane: 1452 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Aerobik w Żychlińskim Domu Kultury
16 września w Żychlińskim Domu Kultury rozpoczną się zajęcia aerobiku. Zajęcia będą odbywały się w poniedziałki i środy o 18:30. [więcej]
redaktor, 02.09.2013 13:44|czytane: 1254 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Badanie mammograficzne: Zyskaj spokój
Badanie mammograficzne (prześwietlenie piersi) to najskuteczniejsza metoda wykrywania wczesnych objawów raka piersi. Już niebawem takie badanie można będzie wykonać w mammobusie FADO Centrum Usług Medycznych, należącym do grupy LUX MED, który odwiedzi powiat kutnowski. 

Badanie mammograficzne: Zyskaj spokój, ./upload/articles_pakiety/21025/01_obraz.jpg
Badanie mammograficzne: Zyskaj spokój, ./upload/articles_pakiety/21025/02_obraz.jpg
Badanie mammograficzne: Zyskaj spokój, ./upload/articles_pakiety/21025/03_obraz.jpg


Mammobus odwiedzi: Żychlin – 16 oraz 17 września przy Żychlińskim Domu Kultury, Fabryczna 3, Krośniewice – 23 września przy Stadionie Miejskim w Krośniewicach, ul. Kolejowa 21 i Bedlno – 24 września przy Domu Kultury, Bedlno 24.

Paniom, które ukończyły 50 rok życia (do 69 lat) przysługuje bezpłatne badanie w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi, finansowanego przez NFZ. Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich –  dwóch projekcji każdej piersi. Badania nie należy się obawiać, ponieważ promieniowanie, które emituje jest nie większe niż przy RTG zęba. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju – wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia. [więcej]
redaktor, 02.09.2013 12:49|czytane: 1180 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Rozpoczęli naukę w Gimnazjum Nr 2 w Kutnie
Dzisiaj o godzinie 11:00 w Gimnazjum Nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Kutnie rok szkolny 2013/14 rozpoczęło 133 pierwszoklasistów.

Rozpoczęli naukę w Gimnazjum Nr 2 w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/21024/01_obraz.jpg
Rozpoczęli naukę w Gimnazjum Nr 2 w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/21024/02_obraz.jpg
Rozpoczęli naukę w Gimnazjum Nr 2 w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/21024/04_obraz.jpg


Uroczystość zaczęła się od wprowadzenia sztandaru przez poczet i wykonanie "Mazurka Dąbrowskiego". Następnie zgromadzonych przywitał dyrektor gimnazjum Juliusz Sieradzon, który odebrał od uczniów ślubowanie. Uczniowie uroczyście ślubowali m. in. dbać o dobre imię szkoły, przestrzegać zasad i okazywać szacunek nauczycielom. Potem uczennica klasy IIIA wykonała hymn szkolny. [więcej]
redaktor, 02.09.2013 12:26|czytane: 2385 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Nie od razu Polskę zbudowano. Europejskie Dni Dziedzictwa w Kutnie
W weekend (7-8 września) w Muzeum Regionalnym w Kutnie po raz drugi włączy się w obchody Europejskich Dni Dziedzictwa. Temat tegorocznej edycji EDD brzmi: „Nie od razu Polskę zbudowano” w związku z tym kutnowskie muzeum postanowiło przenieść mieszkańców Kutna do Polski Piastów.

Nie od razu Polskę zbudowano. Europejskie Dni Dziedzictwa w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/21023/01_obraz.jpg


W sobotę, 7 września, na dziedzińcu Muzeum będzie można m.in. obejrzeć walki wojów, pokaz musztry i formacji bojowych, jak również wziąć udział w grach i zabawach, takich jak: bieg wojowników, bieg w workach, przeciąganie liny. Atrakcje te zapewni Stowarzyszenie Kolovrat z Kalisza – sekcja Kutno.

W muzeum będzie można zwiedzić wystawę czasową „U zarania Ojczyzny” poświęconą początkom państwa polskiego. Wstęp wolny. [więcej]
kultura, 02.09.2013 11:10|czytane: 1186 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Witaj szkoło. Powodzenia na klasówkach
Nowy rok szkolny już rozpoczęty w Szkole Podstawowej nr 6 w Kutnie. Maluchy, które pierwszy raz przestępują progi szkoły nic a nic nie bały się i nie miały tremy. Emilia Malanowska, dyrektor szkoły przywitała wszystkie dzieci, dodała im otuchy i życzyła samych szóstek i piątek na drodze pierwszej edukacji.

Witaj szkoło. Powodzenia na klasówkach , ./upload/articles_pakiety/21018/01_obraz.jpg
Witaj szkoło. Powodzenia na klasówkach , ./upload/articles_pakiety/21018/06_obraz.jpg
Witaj szkoło. Powodzenia na klasówkach , ./upload/articles_pakiety/21018/07_obraz.jpg


Rodzice dziś jeszcze spotkają się z wychowawcami, dziś też rozpocznie się ostatni etap kompletowania podręczników i wyprawek.

Wszystkim dzieciom, które dziś pierwszy raz poszły do szkoły i tym, które już na tę wspaniałą drogę rozwoju weszły życzymy wszystkiego najlepszego i powodzenia na klasówkach i sprawdzianach. [więcej]
wandea, 02.09.2013 10:22|czytane: 2098 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czołówka w Strzelcach
W sobotę o godz. 18.45 na ulicy Głównej w Strzelcach kierujący pojazdem daewoo nubira 23-letni mieszkaniec powiatu płockiego zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do czołowego zderzenia z pojazdem daewoo tico.

-
W wyniku zdarzenia kierująca tico mieszkanka Płońska z urazem kręgosłupa została przewieziona do kutnowskiego
szpitala. Kierujący trzeźwi - mówi mówi st.asp. Paweł Witczak z KPP Kutno. - Okoliczności wypadku będą [więcej]
redaktor, 02.09.2013 10:53|czytane: 1258 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Towarzystwo Miłośników Historii Żychlina uczciło 74. rocznicę wybuchu II wojny światowej
Wczoraj po raz pierwszy w obchodach rocznicy wrześniowej uczestniczyli członkowie Towarzystwa Miłośników Historii Żychlina, które swoje pierwsze spotkania odbyło na początku tego roku, a całkiem niedawno zostało formalnie zarejestrowane.

Towarzystwo Miłośników Historii Żychlina uczciło 74. rocznicę wybuchu II wojny światowej, ./upload/articles_pakiety/21019/01_obraz.jpg
Towarzystwo Miłośników Historii Żychlina uczciło 74. rocznicę wybuchu II wojny światowej, ./upload/articles_pakiety/21019/02_obraz.jpg
Towarzystwo Miłośników Historii Żychlina uczciło 74. rocznicę wybuchu II wojny światowej, ./upload/articles_pakiety/21019/03_obraz.jpg


- Towarzystwo Miłośników Historii Żychlina jest już organizacją zarejestrowaną i chce poświęcić swoją działalność zebraniu informacji dotyczących miasta i okolic przy udziale weteranów i innych osób posiadających jakąś wiedzę - mówi Stefan Kasprzak, prezes Towarzystwa. -  Za nami już spotkanie z potomkiem zacnego rodu Pruszaków, będących właścicielami Żychlina i okolic.

Prezesem Towarzystwa jest Stefan Kasprzak, a jego zastępcą Henryk Olszewski. Honorowym członkiem jest Ludwik Zalewski [więcej]
wandea, 02.09.2013 10:38|czytane: 1612 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Sprzedała 16-latkowi wódkę
W piątek 30 sierpnia około godziny 22.20 kutnowscy policjanci podczas pełnionej służby ponadnormatywnej ujawnili handel alkoholem osobie nieletniej.

- Policjanci patrolując ulicę Jagiełły zauważyli jak prawdopodobnie osoba nieletnia dokonuje zakupu alkoholu w postaci 6 butelek piw i dwóch butelek wódki o pojemności 100 ml. Po sprawdzeniu okazało się , że kupujący to 16-letni mieszkaniec Kutna - mówi st.asp. Paweł Witczak z KPP Kutno. - 26-letnia sprzedawczyni odpowie za przestępstwo sprzedaży alkoholu nieletnim.

Sprzedawczyni grozi wysoka kara grzywny, natomiast właściciel sklepu może utracić koncesje [więcej]
redaktor, 02.09.2013 10:51|czytane: 1641 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
eKologia: HARRY de Świnka NAJGRYZONIEM
Najgryzonie wybrane. Czytelnicy eKutno.pl nie zawiedli i typowali swoje ulubione futrzaki. Właściciele wszystkich powinni być zadowoleni, bo nie było gryzonia, na którego by ktoś nie zagłosował. 

eKologia: HARRY de Świnka NAJGRYZONIEM, ./upload/articles_pakiety/20937/04_obraz.jpg
eKologia: HARRY de Świnka NAJGRYZONIEM, ./upload/articles_pakiety/20937/08_obraz.jpg
eKologia: HARRY de Świnka NAJGRYZONIEM, ./upload/articles_pakiety/20937/16_obraz.jpg


Najwięcej głosów zebrał HARRY de Świnka z marchewkowej mafii 63 głosy, na Stuarta wcale nie malutkiego tylko koszykarza głosowało 28 osób, a na Puszka Szymona z Kutna - 25 .

Gratulujemy wszystkim Najgryzoniom. Wkrótce skontaktujemy się z ich właścicielami i przekażemy nagrody. [więcej]
wandea, 02.09.2013 10:08|czytane: 3698 razy|21 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Nietrzeźwi kierowcy na drogach
Podczas ostatniego weekendu policjanci KPP Kutno zatrzymali 9 nietrzeźwych kierujących pojazdami.

Rekordzista zatrzymany 1 września około godziny 16.30 w miejscowości Krzyżanów miał 2,7 promila alkoholu w organizmie. 58-letni mieszkaniec Kutna odpowie za jazdę pod wpływem alkoholu rowerem. Grozi
mu do roku pozbawienia wolności. [więcej]
pismak, 02.09.2013 10:48|czytane: 1519 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kutnowska załoga na Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski
Kutnowska załoga Piotr Stryjek i Krzysztof Stryjek za niespełna 2 tygodnie weźmie udział w święcie sportu motorowego w Polsce - 70 Rajdzie Polski.

Kutnowska załoga na Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski, ./upload/articles_pakiety/21016/01_obraz.jpg


Jubileuszowy rajd rozgrywany w dniach 13 – 15 września w okolicach Mikołajek będący 6 rundą Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski jest także eliminacją Rajdowych Mistrzostw Europy. Oprócz piękna Mazurskich tras niczym magnes niewątpliwie przyciągną kibiców także takie nazwiska jak Kubica, Bouffier czy Hołowczyc planujący start w tej najtrudniejszej imprezie w kraju.

Na szutrowych odcinkach rajdu nie zabraknie również kutnowskiej załogi Piotra i Krzysztofa Stryjków startujących w N – grupowym Renault Clio w klasie 8. Jest to dla nich powrót na rajdowe trasy po długiej nieobecności.

- Nie mogliśmy sobie odmówić startu w tym wymagającym i pięknym rajdzie. Chcemy pokazać się z jak najlepszej strony tym bardziej, że jest to dla nas okazjonalny start, a do grona naszych stałych partnerów dołączyło kilku nowych – największy dystrybutor prasy i jeden z największych dystrybutorów towarów FMCG w kraju firma Kolporter, a także konińska firma Madver dbająca o odpowiedni wizerunek naszego auta. Zapraszamy wszystkich nad mazurskie jeziora, zachęcając do bezpiecznego kibicowania i życząc wielu pozytywnych emocji - mówi Piotr Stryjek.

Starty załogi wspiera tradycyjnie Hydromega Hydraulika Siłowa, Wojsko Polskie oraz Polsad Jacek Korczak wyłączny importer wózków widłowych Nissan Forklift. [więcej]
pismak, 02.09.2013 09:23|czytane: 2284 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Więcej parkingów w Kutnie
Mieszkańcy Kutna mają coraz więcej samochodów, a co za tym idzie potrzeba dużo więcej miejsc parkingowych. Powstają one głównie przy blokach, którymi administruje Robotnicza Spółdzielnia Mieszkaniowa Pionier. Około 400 miejsc wybudują dla spółdzielni Przedsiębiorstwo Inżynieryjno-Budowlane "MAWEX" Włodzimierz Pawłowski, Hydrobud z Leszczynka i PHU ULTRA Dariusz Szymański z Gostynina.

Więcej parkingów w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/20996/01_obraz.jpg
Więcej parkingów w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/20996/02_obraz.jpg
Więcej parkingów w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/20996/03_obraz.jpg


Parkingi pojawią się przy Staszica 18, 20, Tarnowskiego 13, 13 A, Skłodowskiej 46, 34 i Jagiełły 7, Chrobrego 6, 8, Jagiełły 9, 11, 13 oraz Łąkoszyńska 6, 7, 8. A nowe miejsca dla aut są już przy ul. Reja 8 i 10, Sowińskiego 14 i Chodkiewicza 15. Parkingowie inwestycje RSM Pionier kosztują 4 mln zł. [więcej]
pismak, 02.09.2013 09:20|czytane: 1864 razy|16 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wygrali bon na podręczniki lub wyprawkę
Dziękujemy wszystkim dzieciom, które wzięły udział w naszym konkursie plastycznym Wspomnienia z wakacji. Dostaliśmy 32  piękne prace.

Wygrali bon na podręczniki lub wyprawkę, ./upload/articles_pakiety/20872/04_obraz.jpg
Wygrali bon na podręczniki lub wyprawkę, ./upload/articles_pakiety/20872/06_obraz.jpg
Wygrali bon na podręczniki lub wyprawkę, ./upload/articles_pakiety/20872/11_obraz.jpg


12 nagród - bonów na podręczniki lub wyprawki szkolne zdobyli:

Przemysław Wypych 7 lat, Hubert Dałek 10 lat, Jakub Krajewski 7 lat, Filip Wiwała 6 lat, Kornel Florczak 6 lat, Julia Czekalska 12 lat, Nina Gardolińska 10 lat, Julia Jakubowska 9 lat, Zuzanna Janosińska 9 lat, Wiktoria Smoczyńska 7 lat, Justyna Polnisiak 9 lat, Olga Wyrzykowska 8 lat.

Bony będą do odebrania od środy godz. 10.00 do soboty godz. 12.00 w Caffe Zamenhofa i do wykorzystania w Księgarni Tomasza Zielińskiego na Manhattanie oraz w sklepie Biuromax na ulicy Narutowicza. [więcej]
Krecik, 01.09.2013 22:31|czytane: 1753 razy|komentuj|czytaj cały
Od myszy po cesarza wszyscy żyją z gospodarza. Dożynki w gminie Krzyżanów
Kapryśna pogoda nie przeszkodziła rolnikom z Gminy Krzyżanów w Święcie Plonów. Korowód dożynkowy i obrzędy tradycyjnie prowadziły dwa sołectwa, tym razem z Rybia i Goliszewa.

- Jest nam bardzo miło, że możemy gościć tak zacnych gości Tadeusza Woźniaka, posła na Sejm, Tomasza Jakubowskiego wójta naszej gminy, Zbigniewa Filipiaka i Zdzisława Trawczyńskiego, przedstawicieli samorządu powiatowego, Grzegorza Chojnackiego przewodniczącego Rady Miasta Kutna, księży z naszych parafii - mówiła przewodnicząca. - Dziękujemy dziś rolnikom za trud i pracę, dzięki której nikt nie pozostanie głodny. Życzę wam wszystkim aby nie zabrakło na stołach symbolu dożynek - chleba. Szanujmy rolników, szanujmy ich pracę.

Od myszy po cesarza wszyscy żyją z gospodarza. Dożynki w gminie Krzyżanów, ./upload/articles_pakiety/21015/03_obraz.jpg
Od myszy po cesarza wszyscy żyją z gospodarza. Dożynki w gminie Krzyżanów, ./upload/articles_pakiety/21015/43_obraz.jpg
Od myszy po cesarza wszyscy żyją z gospodarza. Dożynki w gminie Krzyżanów, ./upload/articles_pakiety/21015/57_obraz.jpg


- Dziękujemy państwu Mieczysławowi i Halinie Wośko, którzy zawsze wspierają wszystkie nasze gminne imprezy, dziękujemy również innym sponsorom, bez których nie mogłoby się odbyć wiele naszych projektów - mówił Tomasz Jakubowski, wójt Krzyżanowa. - Dziś świętujemy gminne dożynki, które są zwieńczeniem pracy na roli. W naszej gminie przede wszystkim mieszkają całe rodziny, gdzie gospodarstwa przechodzą z pradziada, dziada i ojca na syna. Rodziny głównie utrzymują się z rolniczego trudu. Efekty tej pracy w dużej mierze zależą od pogody. Nie jest więc to łatwe zadanie. Od myszy po cesarza wszyscy żyją z gospodarza, to staropolskie przysłowie jest prawdziwe i uniwersalne, bowiem to dzięki wam rolnikom wiele osób ma pracę w innych branżach. To wy rolnicy z gminy Krzyżanów budujecie drogi, chodniki, utrzymujecie szkoły, ośrodek kultury, urząd gminy, to wasza wiedza jest  źródłem wysokiej jakości produkowanych owoców ziemi. Dziękuję wam bardzo i życzę dobrych cen, dobrych plonów.

- Krzyżanów zawsze z rozmachem świętuje ten dzień dziękczynienia za to co urodziła ziemia, za to co powstało z pracy rąk ludzkich. Modląc się na uroczystej  mszy świętej myśleliśmy o wszystkich ludziach, również tych którym tego chleba brakuje. Rolnicy są solą tej ziemi - przemawiał Tadeusz Woźniak, poseł Solidarnej Polski. - Kiedy są dożynki, to jest ten piękny moment mówimy do siebie ludzkim językiem. Bo tyle jest dziś agresji, agresji w mediach, między politykami. Media pokazują to co najgorsze, dziennikarze mówią, że dobra wiadomość to żadna wiadomość, że trzeba pokazywać zbrodnie i niezwykłe rzeczy. Co to jest za wiadomość gdyby ktoś pokazał kochającą się rodzinę, męża kochającego żonę, ukochane dzieci? No żadna. Ale gdyby mąż żonę zabił z okrucieństwem, to jasne że wszyscy by taką informację podali. Chcemy normalności, takiej miłości i wartości, jakie mieliśmy w domu rodzinnym, takiej którą byśmy przekazali naszym dzieciom aby tak wychować nasze dzieci [więcej]
redaktor, 01.09.2013 21:11|czytane: 3865 razy|11 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pendolino zatrzymało się w Kutnie
Dziś o 18.14 na kutnowskiej stacji PKP zatrzymał się pierwszy z 20 zamówionych przez PKP Intercity składów Pendolino. Pociąg przyjechał z Warszawy i jest w trakcie testów, a regularne kursy rozpocznie dopiero pod koniec 2014 roku. Jeździć będzie m.in. z Warszawy do Katowic, Gliwic i Bielska-Białej.

Pendolino zatrzymało się w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/21013/01_obraz.jpg
Pendolino zatrzymało się w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/21013/04_obraz.jpg
Pendolino zatrzymało się w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/21013/05_obraz.jpg


Zamówione w Alstom pociągi będą najnowocześniejszymi i najszybszymi składami na polskich torach. Mogą one jechać z prędkością 250 km na godzinę. Ten skład póki co ma homologację na 90 km na godzinę.

W Polsce na pewno pendolino tak szybko  nie osiągnie swoich najwyższych parametrów prędkości i to nie tylko dlatego, że polski przewoźnik zamówił wersję bez tzw. wychylnego pudła ("pendo- lino" po włosku oznacza "wahadełko") pozwalającego jechać z dużą prędkością również na zakrętach, ale ze względu na stan naszej infrastruktury kolejowej. [więcej]
redaktor, 01.09.2013 18:54|czytane: 3211 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Muzyka z pozytywnym przesłaniem
Od godziny 18:00 na placu Piłsudskiego w Kutnie trwa koncert pochodzącego z Armenii rapera Artaszesa "Arciego" Barojana. Widowisko odbywa się w ramach Festynu "Rodzinne Pożegnanie Wakacji".

Muzyka z pozytywnym przesłaniem, ./upload/articles_pakiety/21010/02_obraz.jpg
Muzyka z pozytywnym przesłaniem, ./upload/articles_pakiety/21010/07_obraz.jpg
Muzyka z pozytywnym przesłaniem, ./upload/articles_pakiety/21010/09_obraz.jpg


Artysta wykonuje utwory hiphopowe, reggae oraz dancehallowe. Wszystkie je cechuje pozytywne przesłanie, ukazujące głęboką wiarę w Boga. Dzieci czuły ten klimat i dobrze się bawiły. Arci przestrzegał najmłodszych przed zgubnym wpływem alkoholu i narkotyków,  opowiedział jak wpłynęły na jego życie i dlaczego nie czuł się szczęśliwym człowiekiem. Siłę do rzucenia nałogu dał mu Bóg, dlatego utwory Arciego mają w sobie duchowe przesłanie.

Arci pozwolił zaprezentować się przed zgromadzonymi grupce chłopców, którzy do hip-hopowego beatu wykonali przyśpiewkę kibiców Widzewa Łódź. [więcej]
redaktor, 01.09.2013 19:14|czytane: 1739 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Rodzinne pożegnanie wakacji
Na placu Piłsudskiego w Kutnie trwa Festyn "Rodzinne pożegnanie wakacji". Organizatorzy przygotowali liczne atrakcje dla najmłodszych.

Rodzinne pożegnanie wakacji , ./upload/articles_pakiety/21009/01_obraz.jpg
Rodzinne pożegnanie wakacji , ./upload/articles_pakiety/21009/10_obraz.jpg
Rodzinne pożegnanie wakacji , ./upload/articles_pakiety/21009/14_obraz.jpg


Dzieci chętnie uczestniczyły w konkursach z nagrodami. W jedzeniu jabłka bez używania rąk najlepszy okazał się  Bartek. Ogromnymym zainteresowaniem cieszyły się zawody w przechodzeniu przez tunel na czas. Doszło nawet do emocjonującej dogrywki między Mateuszem a Maksem, którą z czasem 2,50 s zwyciężył ten drugi. Ponadto odbyły się drużynowe konkursy logiczne - na rozszyfrowanie anagramów i wykreślanie słów z diagramu. Chętni mogą skorzystać ze zjeżdżalni oraz puszczać bańki mydlane.

Festyn potrwa do godziny 21.00, organizatorzy zapewniają kolejne konkurencje i zawody. O godz. 18.00 wystąpi z koncertem raper Arci. Artaszes Barojan znany jako ARCI, urodził się 1981 roku w Erwaniu w Armenii. Kilkanaście lat temu wraz z rodzicami i młodszym bratem Dawitem przyjechali do Polski na Opolszczyznę, gdzie mieszkają do dziś. Arci od ponad 10 lat zajmuje się muzyką. W 2007 roku ukazała się jego pierwsza legalna płyta zatytułowana „Ratuj swoja dusze?”, kto?ra spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem. Jego muzyka to poła?czenie dobrego, rdzennego hip-hopu z melodyjnym reggae. [więcej]
redaktor, 01.09.2013 16:53|czytane: 1824 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Czy fetor wróci na Warszawskie Przedmieście?
Wczoraj minął tydzień od awarii kanalizacji w bloku na Warszawskim Przedmieściu w Kutnie. O problemie naszych Czytelników pisaliśmy TUTAJ.

Jak dowiedzieliśmy się w Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. na Warszawskim Przedmiściu zarwał się kanał, pracownicy przedsiębiorstwa udrożnili rury i zlikwidowali awarię. Jednak, jak mówią, w tym rejonie czas na większą inwestycję.

Czy fetor wróci na Warszawskie Przedmieście?, ./upload/articles_pakiety/20989/01_obraz.jpg
Czy fetor wróci na Warszawskie Przedmieście?, ./upload/articles_pakiety/20989/02_obraz.jpg
Czy fetor wróci na Warszawskie Przedmieście?, ./upload/articles_pakiety/20989/03_obraz.jpg


Mieszkańcy bloku przy Warszawskim Przedmieściu są bezradni, bo kanalizacja systematycznie wybija w ich piwnicach. Straż pożarna nie wypompowuje fekaliów, więc nie może im pomóc, muszą zwykle pozbywać się śmierdzącego problemu sami.

Czy PWiK przeprowadzi inwestycję w południowej części miasta? Wydaje się, że nieprędko gdyż teraz najważniejsza jest modernizacja stacji uzdatniania wody przy ul. Granicznej za około 13 mln zł. [więcej]
redaktor, 01.09.2013 15:56|czytane: 1482 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Awanse nauczycieli w mieście i powiecie
Mirosława Gal-Grabowska, starosta kutnowski oraz Zbigniew Burzyński, prezydent Kutna dokonali w ubiegłym tygodniu uroczystego wręczenia aktów awansu zawodowego nauczyciela mianowanego.

Kolejny stopień awansu zawodowego otrzymało w miejskich szkołach 7nauczycieli:
Aneta Banasiak – Szkoła Podstawowa nr 5 w Kutnie specjalność - język angielski.
Przemysław Kubicki – Gimnazjum nr 2 w Kutnie specjalność – wychowanie fizyczne.
Iwona Kraska-Tęgos  - Gimnazjum nr 1 w Kutnie specjalność – język niemiecki
Renata Sobczak-Majtczak – Gimnazjum nr 2 w Kutnie specjalność – psychologia, doradztwo zawodowe.
Monika Łuczak – Przedszkole Miejskie nr 5 „Stokrotka” w Kutnie – specjalność – logopedia.
Magdalena Grajnert- Łukawska - Przedszkole Miejskie nr 8 „Promyczek” w Kutnie – specjalność – logopedia.
Anna Bartczak - Przedszkole Miejskie nr 15 „Bajka” w Kutnie – specjalność – wychowanie przedszkolne. 

Z kolei w letniej sesji obecnego roku szkolnego, 8 nauczycieli z powiatowych szkół i placówek zdało egzamin i uzyskało stopień awansu zawodowego nauczyciela mianowanego:

Małgorzata Kaczmarek - Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy Nr 1 im. M.Konopnickiej w Kutnie
Aleksandra Michalik - Zespół Szkół Nr 1 im. St. Staszica w Kutnie
Joanna Szczepańska - Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Kutnie
Anna Horwat - I Liceum Ogólnokształcące  im. Gen. J. H. Dąbrowskiego w Kutnie
Krzysztof Majtczak - Specjalny Ośrodek Szkolno –Wychowawczy Nr 1 im. M. Konopnickiej w Kutnie
Marcin Durka – Zespół Szkół Nr 4 im. Z. Balickiego w Kutnie – Azorach
Joanna Augustyniak -  I Liceum Ogólnokształcące im. Gen. J. H. Dąbrowskiego w Kutnie
Emila Konwerska -  I Liceum Ogólnokształcące im. Gen. J. H. Dąbrowskiego w Kutnie [więcej]
pismak, 01.09.2013 14:53|czytane: 2076 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Krótka sesja Rady Powiatu: Zmiany w budżecie
4 września o godz. 14:00 odbędzie się sesja XXXII Rady Powiatu w Kutnie. W porządku obrad znalazło się wprowadzenie zmian w budżecie powiatu na 2013 rok i zmiany uchwały Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Kutnowskiego na lata 2013-2023. [więcej]
pismak, 01.09.2013 14:53|czytane: 1233 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Remis MKS-u
Dziś w meczu V kolejki III ligi łódzko-mazowieckiej MKS Kutno zremisował z Mazurem Karczew 1:1. Mecz odbył się na kutnowskim stadionie miejskim.

Remis MKS-u, ./upload/articles_pakiety/21006/03_obraz.jpg
Remis MKS-u, ./upload/articles_pakiety/21006/04_obraz.jpg
Remis MKS-u, ./upload/articles_pakiety/21006/17_obraz.jpg


Bramkę dla gospodarzy w 51. minucie strzelił Daniel Mitura, który w pięciu rozegranych meczach w barwach MKS Kutno zdobył już trzy gole. Wyrównującą bramkę dla drużyny gości strzelił w 84. minucie Przemysław Przysowa. [więcej]
redaktor, 31.08.2013 19:57|czytane: 1817 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Wesele w rytmach muzyki grind core i death metal
ANTI-VIOLENT AGENCY zaprasza wszystkich miłośników ostrych brzmień na wesele w rytmach muzyki grind core i death metal.

Wesele w rytmach muzyki grind core i death metal, ./upload/articles_pakiety/21005/01_obraz.jpg
Wesele w rytmach muzyki grind core i death metal, ./upload/articles_pakiety/21005/02_obraz.jpg
Wesele w rytmach muzyki grind core i death metal, ./upload/articles_pakiety/21005/03_obraz.jpg


Impreza o wymownej nazwie GRIND'EM ALL FEST odbędzie się w GOSTYNINIE 6 września w klubie ZAZAMCZE, ul. Zazamcze 47. Wejście już od godziny 19.30, bilety kosztują 25zł. Bawić będą z przytupem SQUASH BOWELS, MORTIS DEI, ANUS MAGULO oraz CONFUSION. [więcej]
kultura, 31.08.2013 14:48|czytane: 1457 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Echa afery mieszkaniowej: Wniosek o kontrolę NIK i zaskarżone zarządzenie prezydenta
Teofil Trybura, mieszkaniec Kutna, zwrócił się w sierpniu do Jolanty Chełmińskiej, Wojewody Łódzkiego o skorzystanie z jej uprawnień i wydanie rozstrzygnięcia nadzorczego polegającego na orzeczeniu nieważności  Zarządzenia nr 25 /2013 Prezydenta Miasta Kutna z 18 lutego br.  w sprawie ustalenia wytycznych wynajmowania lokali użytkowych i nieruchomości lokalowych oraz zawierania umów dzierżawy bądź użyczenia nieruchomości gruntowych stanowiących własność miasta lub pozostających w samoistnym jego posiadaniu, a będących w zarządzie i administrowaniu Zarządu Nieruchomości Miejskich w Kutnie.

Pismo jest kontynuacją wezwania, listu otwartego mieszkańca Kutna do Rady Miasta Kutna z 1 marca br.(cała treść TUTAJ) w którym apelował o podjęcie działań w sprawie skutów afery mieszkaniowej, żądał m.in. zobowiązania prezydenta  Zbigniewa Burzyńskiego  do unieważnienia decyzji przydziału mieszkań komunalnych, które zostały podjęte  w 2012 roku  z naruszeniem prawa ( m.in. ustawy o ochronie praw lokatorów i uchwały Rady Miasta Kutno z dnia 29 czerwca 2010 r. w sprawie zasad wynajmowania lokali wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu Miasta Kutno) i powrót tychże mieszkań do zasobów mieszkaniowych Miasta Kutno.

Echa afery mieszkaniowej: Wniosek o kontrolę NIK i zaskarżone zarządzenie prezydenta

Wzywał też radę o zobowiązanie prezydenta do wyciągnięcia konsekwencji służbowych wobec osób, które na podstawie przekazanego przez niego pełnomocnictwa, przydzielały mieszkania komunalne z zasobów mieszkaniowych miasta z naruszeniem uchwały Rady Miasta Kutno w sprawie zasad wynajmowania lokali i nie poinformowały go odpowiednio wcześniej o podjętych decyzjach w sprawach tychże przydziałów.

W liście otwartym mieszkańca pierwszym punktem był wniosek o opracowanie i przyjęcie uchwały Rady Miasta Kutna określającej zasady najmu/ dzierżawy lokali użytkowych w związku z zaleceniami pokontrolnymi Najwyższej Izby Kontroli z 3 lipca 2012 roku. Pisaliśmy o nich w tekście Folwark Kutno. Miażdżące wnioski Najwyższej Izby Kontroli 

NIK stwierdził wówczas, że nie podawano do wiadomości publicznej wymaganych informacji, z zachowaniem terminu i sposobu podania informacji, stosownie do postanowień ustawy o gospodarce nieruchomościami. Rada Miasta Kutna do czasu kontroli NIK czyli do 3 lipca 2012 roku nie określiła zasad najmu/dzierżawy lokali użytkowych, do czego była zobowiązana ustawą o samorządzie gminnym i o gospodarowaniu nieruchomościami. Przez cale lata właściwie procedury wynajmu były płynne.

W lutym 2013 r. prezydent Zbigniew Burzyński zarządzeniem określił te zasady. O sprawie pisaliśmy TUTAJ. Zdaniem mieszkańca Kutna działanie prezydenta jest nieuprawnione, co więcej wygląda na to, że do tej pory zalecania Najwyższej Izby Kontroli nie są wypełnione. [więcej]
wandea, 30.08.2013 14:40|czytane: 3376 razy|60 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu Plastycznego
29 sierpnia  w siedzibie Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kutnie odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom Powiatowego  Konkursu Plastycznego „Bezpieczne i zdrowe wakacje na wsi”.

Rozstrzygnięcie Powiatowego  Konkursu Plastycznego , ./upload/articles_pakiety/21000/01_obraz.jpg
Rozstrzygnięcie Powiatowego  Konkursu Plastycznego , ./upload/articles_pakiety/21000/02_obraz.jpg
Rozstrzygnięcie Powiatowego  Konkursu Plastycznego , ./upload/articles_pakiety/21000/03_obraz.jpg


Organizatorami konkursu byli Powiatowa  Stacja  Sanitarno-Epidemiologiczna w Kutnie  oraz  Starostwo Powiatowe w Kutnie. Nagrody otrzymali Zuzanna Jagodzińska  lat 11, Szymon Jagodziński lat 7, Jowita Jóźwiak  lat 11, Zuzanna  Święcka lat 11, Aleksandra Nietkowska lat 11. Fundatorem nagród książkowych dla laureatów  jest Starostwo Powiatowe w Kutnie. [więcej]
wandea, 30.08.2013 13:03|czytane: 1194 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Logowanie do portalu
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Upał, bezmyślność urzędnika i zadłużenie szpitala
Czy człowiek może poczuć się w konsystencji budyniu waniliowego, serka topionego lub innego smacznego acz płynnego zjawiska? Odpowiadam, tak może i... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Rewelacyjna Kapela Hanki Wójciak. Dziś zapraszamy na brzmienia marokańskich gimbrii
Wczoraj przed kutnowską publicznością w Centrum Teatru Muzyki i Tańca wystąpiła Kapela Hanki Wójciak. Zespół powstał w Krakowie, gra muzykę z pogranicza world music, folku, piosenki autorskiej.  Duża galeria zdjęć A dziś o godz.... [więcej]
Sport
"Jedynka" trzecia w ręczną w Orlikowej Lidze Mistrzów
We wtorek w Poddębicach odbył się turniej rejonowy w piłce ręcznej chłopców w ramach Orlikowej Ligi Mistrzów - Łódzkie Gra w Ręczną. W turnieju udział wzięła Szkoła Podstawowa nr 1 w Kutnie. W wyniku zaciętej i bardzo wyrównanej rywalizacji chłopcy z Jedynki... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Sprzedam 4,08 hektary POLE UPRAWNE Sprzedam POLE UPRAWNE = 4,08 hektary... [czytaj więcej]
Konkretna propozycja i konkretne zarobki!Warszawa Współpraca dla sympatycznej, uśmiechniętej, komunikatywnej i chętnej do pracy. Chcesz zarabiać w normalnej atmosferze, na uczciwych warunkach, dyskretnie, bezpiecznie i konkretnie? Jeśli tak t... [czytaj więcej]
Zawieszka Nieśmiertelnik Srebro +GRAWER Zdjęcia i Tekstu Idealny i modny prezent dla kobiety i mężczyzny. Wspaniały prezent na Imieniny, Urodziny, Rocznicę, Walnetynki, Dzień Kobiet, Mikołaja, oraz pod choinkę na Gwiazdkę Świąt Bożego Narodzenia... [czytaj więcej]
Kotki Oddam kotki w dobre ręce. Więcej informacji pod nr telefonu 602430567.... [czytaj więcej]
Monitoringi, alarmy Witam, oferuję usługę konfiguracji oraz montażu kamer, alarmów oraz innych systemów zabezpieczeń. Wykonuję również inne usługi informatyczne. Zapraszam.... [czytaj więcej]
Sprzedam biurko duże 210 cm / bardzo dobre wykonanie Mam do sprzedania duże biurko w bardzo dobrym stanie. Biurko ma ponad 1,5 metra i było robione na zamówieni a więc jest wykonane z bardzo dobrego materiału. Posiada wiele szuflad, miejsce na je... [czytaj więcej]
Fly High Production – Produkcja filmowa Firma Fly High Production to przede wszystkim profesjonalna produkcja filmów i innych form audiowizualnych, bazująca na najnowszych technologiach min zastosowaniu drona i innych technologii stabiliz... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
Odzież na sklepy, butiki, stragany Oferujemy odzież na sklepy, butiki, stragany w bardzo dobrej jakości z Niemiec i Włoch. U nas klient zamawia według osobistego zapotrzebowania (damskie, męskie, dziecięce,... [czytaj więcej]
samochód do ślubu wesele OFERUJĘ PAŃSTWU WYNAJEM LIMUZYNY AUDI w kolorze czarna perła. Samochód jest reprezentacyjny, idealny na tak wyjątkową uroczystość. Zaletą tego samochodu jest przestronne wnętrze i duży baga... [czytaj więcej]
Zespół jednoosobowy DJ Polecam jednoosobowy zespół muzyczny (klawisz i vokal na żywo)który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gram na terenie całego kraju. Wieloletnia praktyka w prowad... [czytaj więcej]
Zespół muzyczny KONKRET to pięcioosobowy zespół muzyczny, który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gramy głównie na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego. Wieloletnia... [czytaj więcej]
Zatrudnimy pracowników Firma P.P.H.U. "ELBEMA" s.c. zatrudni pracownika na stanowisko elektromonter lub pomocnik elektromontera. Mile widziane prawo jazdy kat.B oraz uprawnienia Sep 1kV. CV proszę przesyłać na adres mail... [czytaj więcej]
Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Najlepsze rozwiązanie, jeżeli pilnie potrzebujesz pieniędzy. Nie pytamy o Twój cel – całą sumę możesz przeznaczyć na dowolny,... [czytaj więcej]
SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996ROK PILNIE SPRZEDAM MAM DO SPRZEDANIA SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996 ROK rn5-DRZWIrnKOLOR CZARNY rnPILNIE SPRZEDAM... [czytaj więcej]
Kawalerka do wynajęcia, Kutno ul. Słowackiego Wynajmę mieszkanie w bloku przy ulicy Słowackiego. Jest to odświeżona kawalerka o powierzchni 27 m. kw., w sam raz do zamieszkania.rnCena 850 zł zawiera czynsz i odstępne dla właściciela, do k... [czytaj więcej]
SPECJALISTA DS. MARKETINGU I SPRZEDAŻY Jesteśmy firmą zajmującą się produkcją mebli tapicerowanych i poszukujemy osób młodych, ambitnych oraz kreatywnych na stanowisko: SPECJALISTA DS. MARKETINGU ORAZ SPRZEDAŻY Obowiązki:  ... [czytaj więcej]
PRACA HUTA Poszukujemy osób do pracy w Hucie w Dąbrowie Górniczej na stanowiska: - operator wózka widłowego - operator suwnicy – uprawnienia IS specjalne trawersowe, chwytakowe Warunki: - atrakcyjne w... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Felicjan Rohloff:
13 minut temu
Zeżarłam "się" w pospiechu. Proszę o zrozumienie i wklejenie "się" tam gdzie trzeba. AWRUK!
Felicjan Rohloff:
17 minut temu
###"R". Albinie vel (???????)! Dziękuję za zaproszenie. Da Bóg, to jutro przedstawię ewentualny termin tego niezwykle zapowiadającego wydarzenia. Gdzie jest ten wasz gród? zawalona jestem dzisiaj robotą. Pozdrawiam i wszelkich łask bożych życzę. ~emerytowana nauczycielka.
Felicjan Rohloff:
2 godzin temu
Kordianie! To sobie startuj jak jesteś debilem w trepem lub idiotą w kaloszach. Matura to bzdura, a te konkursy to lipa. A te samorządy to Awruki i Złodzieje. Nie bić Awruków i Złodziei, tylko je zlikwidować. Zlikwidować bzdurną maturę! Zlikwidować ukartowane konkursy! Zlikwidować nierządne samorządy! Zlikwidować szkoły samorządowe. Przestać chodzić do bzdurnych szkól! I zacząć się uczyć! I zacząć czytać eKutno! I wstąpić do KAN"PiŚ"! Pod żadnym pozorem nie likwidować KOTÓW !!! I nie zabijać DZIECI ! I nie budować świątyń! I nie budować pałaców! I nie budować komitetów! Budować SERCA, UMYSŁY i DUSZE! I nie sadzić i nie pielęgnować dębów JPII. Rodzić dzieci, uczyć je i wychowywać! Młodzieży nie rozpuszczać! Zrezygnować z paciorków, fikołków i koziołków! Uwierzyć w Boga! Kochać Polskę! I rozniecać promienie NADZIEI! I nie spać! I obudzić się! I się oświecać! I myśleć! I pracować! I odpoczywać! I bawić się! I działać!.........I nigdy nic złego nie robić........ Coś dobrego - zawsze można..... O kotów dbać, psom dać spokój a świnie oprzątać!....... Paniali?........Amen.
Jordan Sierpowski:
2 godzin temu
POSEŁ Z PIS Tadeusz Woźniak - pozując do zdjęć ze strażakami w Komadzynie, splata swe wypracowane dłonie,na nieprzyzwoicie upasionym brzuszysku.Fakt - inni dostojnicy z jego partyji pozując do zdjęć - czynią podobnie. Ale - jak by nie liczyć, Tadeusz Woźniak (ksywa kanonik) - kadencji poselskich ma już sobą wiele i ta kadencja nie jest jego ostanią, to i nie dziwota, że i jego i tak już upasiony brzuch, z każdą kadencja staje się i coraz to i coraz to bardziej monstrualny. Wiadomo - odmawiać na tych różnych poselsko-wiejskich bankietach jadła i napitki - to rzecz wielce niepolityczna. Tak myślę,że jeżeli darwinowska teoria ewolucji nie zadziała i Woźniakowi nie wydłużą się kończyny górne jak u orangutana ,tak aby ręce mógł spleść na swym brzuchu - to tylko patrzeć, jak niezbędnym dodatkowym wyposażeniem posła staną się protezy, przedłużające jego kończyny górne. A po co ? A NO PO TO - ABY POSEŁ WOŹNIAK MÓGŁ SWE WYPRACOWANE DŁONIE SPLEŚĆ NA SWYM MEGA OLBRZYMIM BRZUSZYSKU.
Marian Pawełek:
2 godzin temu
Ciekawe, czy nadal wierzy w swojego idola, górniczynę?
Maria Giedgowt:
2 godzin temu
Widocznie była za słaba, że wygrać. Zresztą ma dużo pracy - kilku uczniów na krzyż w prywatnej. Jak oni się zmieszczą w tym budynku?
Felicjan Rohloff:
3 godzin temu
Ludzie! Nie macie ciekawszych problemów? wiadał dzięcioł żonie: PiS upada, PO tonie . A młode koty tego słuchały i wcale się tym nie przejmowały, tylko miauczały. POPiS - to najstraszniejsze słowo świata - tak dzisiaj miauczały koty stare i młode i mrugając śpiewały: PiS i Plarforma to jedna rodzina, kaczor i donald - nie polska ptaszyna. Ludzie! Nie liczy się forma - liczy się treść. Nie liczy się PiSforma! Nie liczy się PLATforma! Liczy się KUTNOWSKA ARMIA NADZIEI "Prawda i Śmiech"!!!!! Koty są najmądrzejszymi stworzeniami świata!!!!! Niech żyją Koty! I niech żyje KAN "PiŚ"!
Mateusz Dąb:
3 godzin temu
Nikt z patriotów nie miał szans, bo sitwa rzadzi, ale mnie dziwi jedno, że nie wystartowała pani, która wspierała Łebskiego w kampanii.
Felicjan Rohloff:
3 godzin temu
Tyle co koty napłakały. I nic więcej. Tak słyszałem..... Mówią, że śmieszny Tadeusz rozrzutnością nie grzeszy i św. mamony nie marnotrawi. Co innego to te prezbiterianie z Sienkiewicza. Tam jest Zakon Koedukacyjny dla Św. Świrów. Ludzie! Co tam się dzieje? Jak tam grzeszą. Więcej wydają niż zarabiają. Oni chyba na islam już przeszli. Bo Policja ich się boi. Proboszcz tez się boi. I żadnej klątwy na nich nie rzuca. Ekskomuniki tez się boi im wręczyć. Łajdactwo kwitnie pełną gębą i pustymi butelkami. Hulaj dusza! Piekła nie ma! Kto ten Zakon zlikwiduje to chyba świętym zostanie. Ja nie mogę na to wszystko patrzeć. Zakładam Koedukacyjny Zakon Wszystkich Kawalerów jeszcze światłych, mądrych i cnotliwych i Wszystkich Panien Jeszcze Dziewic. Jutro mamy pierwsze spotkanie przy drzwiach otwartych. Musimy być lepsi od tych synów marnotrawnych i rozrzutnych cór z kutnowskiego PiSolandu. Coś dobrego trzeba w życiu zrobić. Nieprawdaż?
January Sobota:
2
 · 
4 godzin temu
Mamy "najgłupszego" Komentatora eKutna BOHDANA ODYŃCA.
Protazy Kotłubaj:
2
 · 
4 godzin temu
Popieram kandydaturę Tego dzielnicowego.Jest człowiekiem inteligentnym, mądrym, sumiennym i uczciwym. Sprawiedliwy i otwarty dla ludzi. Zawsze służy pomocą.
Waldemar Rzuscyć:
3
 · 
4 godzin temu
Został wypchnięty z PiSu. To sa kulisy polityki Klopotowskiego, Matuszewskiego i Błaszczyka. Dlaczego mu nie pomogli ci dwaj ostatni ? Mam wrażenie, że wolą, aby poseł był ze Zgierza, a nie z Kutna. Co Klopotowski, Klimecki, Olesiński zrobili z PiS, to widać z obecności na listach takich ludzi jak Jóźwiak i Ziółkowski.
Bohdan Odyniec:
5 godzin temu
Mamy "najlepszego" Prezydenta Kutna ZBIGNIEWA BURZYŃSKIEGO.
Makary Pawlikowski:
2
 · 
5 godzin temu
A ile dal ten śmieszny Tadeusz ze swojej diety ?
Bartosz Koścień:
6 godzin temu
wklejam wszystkie 4 linki raz jeszcze tym razem poprawne:
umkutno.bip.e-zeto.eu/index.php?type=4&name=bt3& func=selectsite&value%5B0%5D=mnu30&value%5B1%5D=7< br />

www.ekutno.pl/wiadomosci,33979-r-nice-mi-dzy-teo ria-a-praktyka-k-opoty-z-prawem-komendanta-policji -w-kutnie,

kutno.net.pl/artykuly/aktualnosci,aktualizacja-k omendant-kutnowskiej-policji-na-dywaniku-prywatne- dojazdy-rozliczal-jak-sluzbowe,84342.html

www.polskatimes.pl/fakty/kraj/a/komendant-powiat owy-policji-w-kutnie-dostal-reprymende,12174332/
Bartosz Koścień:
2
 · 
6 godzin temu
UPDATE

ZAPRASZAM WSZYSTKICH TU KOMENTUJĄCYCH DO KLIKNIĘCIA W PONIŻSZY LINK

http/umkutno.bip.e -zeto.eu/index.php?type=4&name=bt3&func=selectsite &value%5B0%5D=mnu30&value%5B1%5D=7

Wszyscy Ci, którzy tu komentują nie zadali sobie nawet grama trudu, aby wejść na stronę Urzędu Miasta. Wszyscy piszą "w ciemno". że konkurs odbył się tajnie, że nie było ogłoszenia - cel? Napluć komuś w twarz, upodlić i wykreować błędną rzeczywistość.

Szczerze? Jest to tak zaściankowe myślenie, a przy tym maksymalnie żałosne. Typowa kutnowska mentalność. Zastanawiam się tylko, po co tyle jadu, nie macie własnego życia, planów, marzeń, pasji, pracy, dzieci, rodziny? Wolicie wypluwać gorzkie żale pewnie na osobę, której nawet osobiście nie znacie? Okej, wylewajcie, nikogo to nie rusza, ale wiedzcie, że karma wraca, a przy tym patrząc z boku - chciałabym zobaczyć, czy potraficie mieć tyle odwagi w rzeczywistości co tu w Internecie, podpisujcie się swoim prawdziwym imieniem i nazwiskiem, śmiało! Skoro macie tyle racji, wiecie wszystko najlepiej, posiadacie takie informacje, że można robić aferę za aferą - taka cenna wiedza i szereg informacji - okazja to zabłyśnięcia w sieci! Szkoda zmarnować szansy

Najgorsza analiza przedstawiona poniżej przez "TATARA" - brak słów, jeżeli masz czas na pisanie takich komentarzy i analizowanie całej sytuacji - podziwiam. Jeszcze można zrozumieć, gdyby to co napisałeś było prawdą chociaż w minimalnym stopniu. Ale niestety - napociłeś się przy pisaniu, a wcześniej przy wymyślaniu bzdur i nic z tego nie ma, szkoda Cię biedaku. Dzieci w szkole? Nudna praca? No tak, Kutno takie nudne, trzeba sobie urozmaicić życie.

Wskazówka dla "SPRAWDZAJĄCYCH" - a sprawdzajcie wykształcenie, a sprawdzajcie doświadczenie, a sprawdzajcie kompetencje i wiedzę Pana Bieńka - dokładnie, sprawdzajcie a potem się wypowiadajcie. A jeżeli już wiecie, w co szczerze wątpie - wyciąGNIJCIE wnioski.

Odchodząc od tematu wywołującego przeogromne poruszenie wśród kutnowskich internautów, zachęcam do węszenia w sprawie, która tego wymaga - okazja tym razem dla kutnowskich detektywów. Pf.
Poniżej kilka szczegółów.

Tylko Ci co posiadają pewne informacje dokładnie wiedzą, jak wygląda praca w Kutnie w Policji, gdy tylko zjawił się komendant Szymański. Tylko te osoby wiedzą o wewnętrznych aferach, których część posypała się i została ujawniona w artykule opublikowanym całkiem niedawno.
Skąd się wziął, kto go broni pomimo tylu kłopotów z prawem? Taka osoba rządzi kutnowską policją. Zapewniam, że wiecie w tej sprawie tyle, ile macie w głowach - czyli prawie nic.
Ku przypomnieniu.

http/www.ekutno.pl /wiadomosci,33979-r-nice-mi-dzy-teoria-a-praktyka- k-opoty-z-prawem-komendanta-policji-w-kutnie,

http/kutno.net.pl/ artykuly/aktualnosci,aktualizacja-komendant-kutnow skiej-policji-na-dywaniku-prywatne-dojazdy-rozlicz al-jak-sluzbowe,84342.html

http/www.polskatim es.pl/fakty/kraj/a/komendant-powiatowy-policji-w-k utnie-dostal-reprymende,12174332/

Zachęcam do ponownej lektury i wyciągnięcia wniosków, tym razem trafnych.
Zbigniewa Biallosser:
2
 · 
6 godzin temu
Onufry czy prawdą jest ,że nawet najbliżśi współpracownicy nie wiedzieli ,że odchodzi na samorządową posadkę , nie wiesz dlaczego?Wstyd, honor czy co jeszcze?
Florian Plemieński:
6 godzin temu
Jest całym złem.
Gabriel Koropka:
7 godzin temu
To co Fauście Tobie lekarz od duszy pomógł? Dziwne!A uroda jest kwestią gustu ,i o tym już się nie ..........no chyba Wiesz?
Jonasz Ubysz:
5
 · 
7 godzin temu
Mówię ci po raz kolejny przestań z tym trzeba było startować . No to mogłeś startować , ciekawe czy byś wygrał . W kutnie przed konkursami jest pewniak i nie ma sensu nawet skłądac dokumentów. Zrozum gamoniu.Najciekawsze artykuły
 ·  14
5 dni temu
Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK
 ·  188
5 dni temu
Apel do mieszkańców Kutna, do ludzi, którym na sercu leży dobro miasta i powiatu
 ·  73
5 dni temu
Coraz wyższe pensje prezesów spółek miejskich
 ·  20
6 dni temu
Od dziś parking przy dworcu PKP na Siemiradzkiego zamknięty. Radny interpeluje
 ·  36
10 dni temu
Piramida aptekarska. Lekarz z kutnowskiego szpitala na ławie oskarżonych
 ·  7
11 dni temu
Mieszkańcy Podrzecznej będą mogli wykupić tańszy abonament w strefie płatnego parkowania
 ·  278
12 dni temu
Memorandum do potencjalnych prywatnych partnerów w budowie hali w Kutnie
 ·  10
15 dni temu
Smaczne mówienie, prawda i hejt. Profesor Jerzy Bralczyk w Kutnie
 ·  3
16 dni temu
Piknik Rodzinny w
 ·  14
16 dni temu
Akt erekcyjny wmurowany pod stacjonarne hospicjum w Kutnie
 ·  6
17 dni temu
Znajdź się na zdjęciach z Pikniku Organizacji Pozarządowych
 ·  8
18 dni temu
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Bogata kutnowska tradycja fotograficzna
 ·  32
18 dni temu
Strażacy mieli pełne ręce roboty. Mieszkańcy liczą straty po ulewie
 ·  34
20 dni temu
Komendant Powiatowy Policji w Kutnie odpowiada
 ·  107
20 dni temu
Propozycja PSL pro forma?
 ·  9
20 dni temu
Urzędnik urzędnikowi nierówny. Nagrody na Dzień Samorządowca
 ·  4
20 dni temu
Wyjątkowy spektakl pt. Królewna Śnieżka na Dzień Dziecka w Krośniewicach
 ·  50
20 dni temu
Różnice między teorią a praktyką? Kłopoty z prawem komendanta Policji w Kutnie
 ·  6
21 dni temu
Taniec i zabawa na Dniu Dziecka w Kutnie
 ·  5
21 dni temu
Rockowy festiwal na Kutnowiance cz.2
 ·  9
21 dni temu
Fotoreportaż Qtnoizz Fest cz.1
 ·  2
21 dni temu
Stalowe Tumy 2017 i skarb czyli prototyp polskiej amfibii Fiat 126-P LPT
 ·  4
23 dni temu
Uczennice z Kasprowicza wygrały konkurs o patronie I LO. Polecą szybowcem!
 · 
27 dni temu
Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny. W Łódzkiem najlepsi uczniowie z Kleszczowa
 ·  61
27 dni temu
Warunki PSL wchodzą w życie. Starostwo likwiduje stanowiska
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności