eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 28.05.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,33931-gimnazjum-nr-2-w-kutnie-mistrzem-polski-gimnazj-w-w-scrabble-2017," title="Kutno: Gimnazjum nr 2 w Kutnie MISTRZEM POLSKI GIMNAZJÓW w SCRABBLE 2017" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Gimnazjum nr 2 w Kutnie MISTRZEM POLSKI GIMNAZJÓW w SCRABBLE 2017</b><br>Wczoraj koło godz. 16:00 sędzia Polskiej Federacji Scrabble Maciej Śliwa zakończył...</div></a> <a href="/sport,33925-w-kutnie-trwaja-p-fina-y-mistrzostw-polski-m-odziczek," title="Kutno: W Kutnie trwają Półfinały Mistrzostw Polski Młodziczek" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>W Kutnie trwają Półfinały Mistrzostw Polski Młodziczek</b><br>Dziś kolejne w hali Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie kolejne...</div></a> <a href="/wiadomosci,33922-rado-nie-i-tanecznie-na-pikniku-r-anym-dzi-pokaz-florystyczny-i-koncert-singin-birds," title="Kutno: Radośnie i tanecznie na Pikniku Różanym" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Radośnie i tanecznie na Pikniku Różanym</b><br>Na scenie przed Kutnowskim Domem Kultury wystąpili dla Mam najmłodsi wokaliści...</div></a> <a href="/sport,33921-pierwszy-dzie-p-fina-w-mistrzostw-polski-m-odziczek-jutro-kibicuj-naszym-dziewczynom," title="Kutno: Pierwszy dzień Półfinałów Mistrzostw Polski Młodziczek. Jutro kibicuj naszym dziewczynom" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Pierwszy dzień Półfinałów Mistrzostw Polski Młodziczek. Jutro kibicuj naszym dziewczynom</b><br>Dziś w hali Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie odbyły się...</div></a> <a href="/ekutnodladzieci,33917-zag-osuj-na-projekt-wietlicy-rodzinka-w-kutnie," title="Kutno: Zagłosuj na projekt Świetlicy Rodzinka w Kutnie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Zagłosuj na projekt Świetlicy Rodzinka w Kutnie</b><br>W ramach projektu „Przystanek nauka” Świetlica profilaktyczno – wychowawcza „Rodzinka” w Kutnie zachęca...</div></a> <a href="/wiadomosci,33915-piknik-r-any-rozpocz-ty," title="Kutno: Piknik Różany rozpoczęty" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Piknik Różany rozpoczęty</b><br>Zapraszamy na Piknik Różany do parku Traugutta. W Kutnowskim Domu Kultury...</div></a> <a href="/wiadomosci,33912-trwaja-xv-og-lnopolskie-mistrzostwa-szk-w-scrabble," title="Kutno: Trwają XV Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół w SCRABBLE" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Trwają XV Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół w SCRABBLE</b><br>W tym roku w Gimnazjum nr 2 im. Marsz. J. Piłsudskiego...</div></a> <a href="/wiadomosci,33913-trzy-ofiary-miertelne-wypadku-w-ychlinie," title="Kutno: Trzy ofiary śmiertelne wypadku w Żychlinie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Trzy ofiary śmiertelne wypadku w Żychlinie</b><br>Kutnowscy policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej wyjaśniają okoliczności i przyczyny tragicznego...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze w Strzelcach
W niedzielę, 7 lipca w Strzelcach odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze, w których wzięło udział pięć 9-osobowych drużyn Ochotniczych Straży Pożarnych, jedna Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza i Kobieca Drużyna Pożarnicza. Zawody składały się ze sztafety pożarniczej 7x50 m oraz z ćwiczenia bojowego.

Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwała komisja sędziowska z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie, w skład której wchodzili: kpt. Sławomir Borciński, mł.kpt. Mariusz Dudkowski oraz mł.kpt. Tomasz Bednarek.

Po podsumowaniu wszystkich zdobytych punktów ustalono następującą kolejność miejsc: I miejsce zajęła OSP z Klonowca Starego, wyprzedzając ochotników z Przyzorza, Długołęki, Muchnic Nowych i Siemianowa. Młodzieżowa i kobieca  drużyna pożarnicza reprezentowana była przez Ochotniczą Straż Pożarną w Przyzorzu. [więcej]
redaktor, 11.07.2013 10:30|czytane: 1874 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Tak To Słyszę. Cz.2 filmu z IV Festiwal Ognia Fireproof
Prezentujemy drugą video odsłonę z IV Festiwal Ognia Fireproof. Jest nią koncert ekipy "Tak To Słyszę, który był zakończeniem udanego festiwalu.

Poter zaprezentował utwory z najnowszego albumu "Najbardziej Dokładnie", data premiery jeszcze nie jest znana, ale promocja projektu ruszyła. Był to drugi koncert z promocji albumu, dalsze występy niebawem. Wszelkie informacje znajdziecie zawsze na YouTube i Facebooku (Poter TTS).

[więcej]
pismak, 11.07.2013 10:28|czytane: 1232 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Ucz się na Uniwersytecie Potwornym w Kinie KDK. Rozstrzygnięcie konkursu
Już od jutra, 12 lipca mali mieszkańcy Kutna mogą rozpocząć swoją filmową edukację na "Uniwersytecie Potwornym" w Kinie Kutnowskiego Domu Kultury. W bajce starzy bohaterowie wracają w nowych dekoracjach i z nową porcją problemów na głowie. Odświeżona konwencja opowieści zamiast klasycznego filmu kumpelskiego serwuje widzom kampusową komedię w stylu "Zemsty frajerów" albo "Menażerii".

Kino zaprasza od piątku do 17 lipca na seanse o godz.15.00 i 17.00 oraz 19-24 lipca o godz.16.00 na opowieść o wielkiej przyjaźni Waszych ulubionych bohaterów „POTWORY I SPÓŁKA”, którzy „zanim trafili do spółki chodzili do szkółki”.

Dwa podwójne zaproszenia na ten film wygrali: Adrian Mazur i Joanna Mordzak.


[więcej]
wandea, 11.07.2013 10:23|czytane: 1497 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Od jutra w Kinie KDK: Człowiek ze stali 3D
Od 12 do 17 lipca o godz. 21.00 w Kinie KDK film o Supermenie - Człowiek ze stali 3D.

- Sytuacja, w jakiej znalazła się postać Supermana, więcej mówi o stanie naszej kultury niż o samym bohaterze. W cynicznej atmosferze rewizjonizmu i dekonstrukcji pierwszy superbohater nagle zyskał sobie miano harcerzyka, nudziarza, reliktu minionej epoki – na dodatek w majtkach na wierzchu. "Człowiek ze stali" Zacka Snydera przykrawa więc Supermana do naszych czasów: ostatni syn Kryptona jest w jego filmie tak poważny, że nawet bieliznę schował pod spodnie. Dlatego indywidualny odbiór filmu będzie w dużej mierze uzależniony od tego, czy jest się w stanie zaakceptować ten posępny ton. Dyskusji nie będzie jednak w innej kwestii – "Człowiek ze stali" to bezapelacyjnie widowisko pierwszej klasy - pisze w recenzji Jakub Popielecki, filmweb.pl.

[więcej]
wandea, 11.07.2013 08:51|czytane: 1258 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
IV Odyseja Historyczna: Szczęk oręża, brzmienie bębnów i trąb bojowych, gladiatorzy wkraczają na arenę
Jak zapowiada Stowarzyszenie Historyczne Pułk 37 w tym roku padnie kolejny rekord. Na IV Odyseję Historyczną zapowiedziało przyjazd ponad 700 rekonstruktorów z całej Polski oraz gości z Niemiec, Białorusi i Litwy z ponad 70 grup rekonstrukcyjnych.

- Już za tydzień będziecie mogli poczuć dreszcze emocji, kiedy to na Waszych oczach zmierzą się antyczni wojownicy. Walczyć będą przy pomocy, trójzębów i sieci, puginałów i gladiusów. Używać będą pięciozębów, noży trackich i włóczni. Będzie pokaz rydwanu, szkoła gladiatorów, walki na arenie, musztra i pokazy regularnej armii rzymskiej oraz starcie gladiatorów z armią rzymską w inscenizacji "powstanie Spartakusa" - mówi Rafał Ambroziak, Skarbnik Stowarzyszenia Historycznego Pułk 37, organizatora Odysei Historycznej.

IV Odyseja Historyczna: Szczęk oręża, brzmienie bębnów i trąb bojowych, gladiatorzy wkraczają na arenę, ./upload/articles_pakiety/20589/01_obraz.jpg


W tym roku po raz pierwszy zobaczymy grupy z epoki napoleońskiej. Będzie to 12 Pułk Piechoty Księstwa Warszawskiego, kanonierzy artylerii pieszej Księstwa Warszawskiego oraz 2 Pułk Piechoty Księstwa Warszawskiego.

- Do tego zupełną nowością będzie inscenizacja wojny secesyjnej oraz pokaz 58 Pułku Ochotniczego z Nowego Jorku (58th NYSV) który zwany był jako "Polish Legion", którym dowodził Polak, pułkownik (później gen. bryg.) Włodzimierz Krzyżanowski. Pułk ten był oddziałem wojny secesyjnej o największej liczebności naszych rodaków i walczył po stronie Unii (Północy) od pierwszego roku wojny, dając liczne przykłady męstwa - dodaje Ambroziak.

Organizatorzy zapowiadają ciekawe pokazy zapomnianej sztuki walki tj. szermierki na bagnety karabinem szermierczym wraz z komentarzem historycznym. Omówiony zostanie sprzęt używany do walki, podstawowe ruchy karabinem, postawy szermiercze i złożenia, pchnięcia i ciosy. Walki szkolenia wstępnego, pośredniego i docelowego tj. szermierka tzw. pałką szermierczą i karabinami. [więcej]
kultura, 11.07.2013 08:33|czytane: 1553 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Ultimatum władz Łodzi dla kutnowskiego Eko Serwisu
Od ubiegłego tygodnia dodzwonienie się do Eko Serwisu kutnowskiej firmy, która odbiera śmieci w Kutnie, na Bałutach w Łodzi, w Żychlinie to nie lada wyczyn. 2 lipca czytelnicy zgłaszali nam problemy z odbiorem śmieci na ulicy Troczewskiego, tam jednak szybko udało się go rozwiązać. Tak jak mieszkańcy Kutna i władze miasta raczej zadowoleni są z wyniku  "śmieciowego przetargu" tak niestety w Łodzi na Bałutach ludzie zareagowali, jak mówi prezes firmy Krzysztof Jatczak, z dużą determinacją.

Wczoraj radiowa Trójka oraz TVP Łódź opublikowały reportaże na temat problemów kutnowskiej firmy z odbiorem śmieci w Łodzi. Na radiowych falach zabrzmiały frazy z Jeremiego Przybory "Okrutne Kutenko!" i niestety nie promowały one kutnowskiego projektu rozrywkowego. Chodziło o reakcję mieszkańców kamienicy przy Wojska Polskiego 56 w Łodzi, którzy wczoraj wystawili na jezdnię kontenery ze śmieciami. W materiale filmowym opowiadają oni o szczurach, robactwie i ptactwie, które natychmiast pojawią się, kiedy kontenery są przepełnione.

Materiał TVP  Łódź. źródło YouTube


Materiał z Facebooka

Z kolei prezes Przedsiębiorstwa Oczyszczania Miasta Eko Serwis Sp. z o.o. broni się krótkim czasem przygotowania do wykonania tych usług, niedokładną znajomością topografii miasta i możliwości dojazdu do pojemników. Zapewnia, że to tylko incydent i przejściowa sytuacja. Władze Łodzi postawiły odbiorcy ultimatum, albo upora się z tymi problemami do piątku albo umowa będzie rozwiązana. Dziś wszystkie firmy odbierające w Łodzi [więcej]
redaktor, 11.07.2013 08:08|czytane: 2441 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Cafe Cultura rusza w KDK w sobotę
Właściciele Cafe Cultura w Kutnowskim Domu Kultury nie boją się pechowej 13. W sobotę, 13 lipca w samo południe w Parku Traugutta, w domu kultury na parterze wielkie otwarcie kawiarni. Nie zabraknie niespodzianek.

Cafe Cultura rusza w KDK w sobotę, ./upload/articles_pakiety/20586/01_obraz.jpg
Cafe Cultura rusza w KDK w sobotę, ./upload/articles_pakiety/20586/02_obraz.jpg
Cafe Cultura rusza w KDK w sobotę, ./upload/articles_pakiety/20586/03_obraz.jpg


Kawiarnia serwować będzie kawę, herbatę, napoje i wino oraz desery lodowe i ciasta. Znaleźć będzie w niej można kącik dla dzieci, kącik czytelniczy z prasą z dziedziny kultury i sztuki, a na zewnątrz jak kiedyś staną stoliki. [więcej]
kultura, 10.07.2013 19:28|czytane: 2909 razy|11 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Klaustrofobia niszczejącego miejsca. Emocje i uczucia w fotografii Wilhelma Makkinka
- Wykonana w piwnicy bloku z lat 60. XX wieku seria zdjęć oddaje w mroczny i abstrakcyjny sposób klaustrofobię niszczejącego miejsca - mówiła dziś na wystawie fotograficznej Wilhelma Makkinka, plastyczka i florystka Agnieszka Dąbrowska Walczak. Wraz z mieszkańcem Kutna autorem otworzyła w Kutnowskim Domu Kultury wystawę zdjęć pt. "Basement Series". Fotografie Makkinka powstały między październikiem 2012 roku a lutym 2013. 

Klaustrofobia niszczejącego miejsca. Emocje i uczucia w fotografii Wilhelma Makkinka, ./upload/articles_pakiety/20582/11_obraz.jpg
Klaustrofobia niszczejącego miejsca. Emocje i uczucia w fotografii Wilhelma Makkinka, ./upload/articles_pakiety/20582/13_obraz.jpg
Klaustrofobia niszczejącego miejsca. Emocje i uczucia w fotografii Wilhelma Makkinka, ./upload/articles_pakiety/20582/06_obraz.jpg


Artystyczne credo fotografa to uznanie jej za podróż, która pozwala na niezliczone sposoby zbliżać się do uczuć tak głębokich, że słowa nie są w stanie ich wyrazić.

- Biorąc do ręki aparat, zyskuję narzędzie i umiejętność ekspresji, by te emocje nie tylko przedstawić, ale również zaprosić do ich przeżywania swojego odbiorcę, Tworzę sztukę. Mam przemożną potrzebę artystycznego wyrazu, to silniejsze ode mnie. Potrzebuję też, aby inni doświadczali mojej sztuki i dzielili się nią. Niezależnie od tego, czy robię zdjęcia na tradycyjnej kliszy czy wykorzystuję bardziej zaawansowaną technologicznie metodę cyfrową, zawsze skupiam się na uchwyceniu głębszych emocji w sposób prosty, dotykający fundamentalnych części naszego jestestwa - mówi fotograf. - Każdy realizowany przeze mnie temat ma silne konceptualne podstawy. W moim dążeniu do uchwycenia piękna nawet w najbardziej mrocznych tematach tradycyjne reguły fotografii schodzą na plan dalszy i stają się nieistotne. Moim celem jest pokazanie uczuć. Nie dzięki technicznej perfekcji, ale przez zdjęcia, które wywierają bezpośredni i trwały wpływ na odbiorcę.

- Wilhelm urodził się w Pretorii w 1981 roku i dorastał w zróżnicowanym kulturowo otoczeniu. Po ukończeniu szkoły średniej w Queenstown studiował filozofię na Uniwersytecie Freestate w latach 2001-2003.  Żądny nowych doświadczeń, w roku 2004 przeprowadził się do Szkocji. Właśnie tam odkrył fotografię i poznawanie tej ekspresyjnej sztuki odmieniło jego życie - przedstawiała artystę Dąbrowska-Walczak.- W 2005 roku przeniósł się do Anglii, a potem w 2005 ożenił się z kutnianką  i wraz z nią i dzieckiem przeprowadzili się do Kutna.

Jeśli Państwo nie poznali Wilhelma osobiście, to na pewno kiedyś spotkali go na kutnowskiej ulicy z aparatem w ręku i który z uśmiechem na twarzy mówi "Hello". Kiedy Makkink nie szuka nowych sposobów odzwierciedlenia szczerych emocji w fotografii, uczy angielskiego. [więcej]
kultura, 10.07.2013 19:13|czytane: 2687 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Powiat Kutnowski w programie Aktywny Samorząd 2013

Powiat Kutnowski w programie Aktywny Samorząd 2013
[więcej]
wandea, 08.07.2013 08:57|czytane: 1577 razy|komentuj|czytaj cały
300 miejsc pracy, sklepy, kawiarnie i dobre sąsiedztwo. Nowy interes w Kutnie
Dziś na placu budowy galerii marcredo Center Kutno przy ul. Kościuszki Stephan Groth, założyciel i właściciel elbfonds Group wmurował kamień węgielny pod budowę centrum handlowego. Obiekt ma zapewnić 300 miejsc pracy. Poświęcił go ks. proboszcz Stanisław Pisarek.

300 miejsc pracy, sklepy, kawiarnie i dobre sąsiedztwo. Nowy interes w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/20585/03_obraz.jpg
300 miejsc pracy, sklepy, kawiarnie i dobre sąsiedztwo. Nowy interes w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/20585/20_obraz.jpg
300 miejsc pracy, sklepy, kawiarnie i dobre sąsiedztwo. Nowy interes w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/20585/23_obraz.jpg


Autorem projektu marcredo Center Kutno jest spółka Autorskie Pracownie Architektury, reprezentował ją dziś Michał Sondi, a galerię buduje spółka Hochtief.

- Cieszymy się, że będziemy mieli tak doskonałe sąsiedztwo - Aquapark Kutno, Małą Ligę Baseballową - mówił Stephan Groth. - Dziękujemy prezydentowi Kutna za współpracę i miłe przyjęcie.  Dziękujemy też autorom projektu galerii. Liczymy, że nasza inwestycja spotka się z dużym zainteresowaniem mieszkańców tego miasta, a nasze centrum handlowe stanie się centrum regionalnym, szczególnie, że będziemy dysponować 400 miejscami parkingowymi.

- Od przyszłego roku kutnianie nie będą musieli jeździć na zakupy do Łodzi czy Płocka - mówił Zbigniew Burzyński, prezydent Kutna. - Długo musiałem przekonywać właścicieli działek,by zmienić przeznaczenie tego terenu z domków jednorodzinnych na obiekt wielkopowierzchniowy. [więcej]
wandea, 10.07.2013 17:49|czytane: 5020 razy|23 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wypadek na autostradzie, jedna osoba nie żyje!
Dziś w okolicy Kaszew Dwornych doszło do groźnego wypadku, w którym ucierpiało 8 osób. 28-letni mężczyzna poniósł śmierć na miejscu, kolejna osoba w stanie krytycznym została przetransportowana helikopterem LPR do szpitala im. M. Kopernika w Łodzi.

Wypadek na autostradzie, jedna osoba nie żyje!, ./upload/articles_pakiety/20584/02_obraz.jpg


Kolejne cztery osoby zostały przewiezione do szpitala w Kutnie, a dwie do szpitala w Zgierzu. Poszkodowanymi w wypadku byli mężczyźni w wieku od 22 do 56 lat koszący trawę na pasie przedzielającym jezdnię.

- Kierujący mazdą jadący lewym pasem w stronę Gdańska na 255 km prawdopodbnie zasnął, zjechał na pas przedzielający jezdnię i wjechał w grupę 8 osób koszących trawę - mówi asp. sztab. Zdzisław Aninowski, dyżurny Komisariatu Autostradowego Policji w Łodzi. [więcej]
pismak, 10.07.2013 14:36|czytane: 8119 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Leonowicz i Kmieciak pierwszymi zwycięzcami Pucharu Lata
W niedzielę, 7 lipca na kortach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kutnie odbył się pierwszy z czterech turniejów o „Puchar Lata 2013”. W turnieju wzięło udział 15 zawodników. W kategorii do 45 lat pierwsze miejsce zajął Piotr Leonowicz po zwycięstwie 6:4, 6:0 w finale z Robertem Winieckim. Trzecie miejsce wywalczył Michał Sulej, który pokonał Tomasza Pietrzaka 6:2, 6:1.

Kategorię powyżej 45 lat wygrał Ireneusz Kmieciak po zwycięstwie w finale z Grzegorzem Olczakiem 6:3, 3:6, 10:8 (tie break), trzeci był Bogdan Świeżawski, który wygrał w „małym” finale z Andrzejem Muchą 6:3 i 7:5.

Kolejny turniej rozegrany zostanie 28 lipca o godz. 9.00. [więcej]
redaktor, 10.07.2013 10:26|czytane: 1194 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Odwiedziny u Diabła Boruty. Rajd dla wytrwałych
Salezjańska Organizacja Sportowa SL SALOS z Kutna – Woźniakowie, Bike Club Kutno oraz PTTK Oddział w Kutnie  zapraszają na Rajd dla WYTRWAŁYCH w sobotę 13 lipca o godz. 10.30. Start
z placu Piłsudskiego. Tym razem wytrwali amatorzy dwóch kółek odwiedzą Diabła Borutę i pojadą do Tumu i Łęczycy.

Odwiedziny u Diabła Boruty. Rajd dla wytrwałych, ./upload/articles_pakiety/20578/01_obraz.jpg


Organizator Rajdu
Salezjańska Organizacja Sportowa, Bike Club Kutno, PTTK O/Kutno.
Rajd realizują:
• Komandor rajdu: Tomasz Wieczorkowski tomaszwieczorkowski@wp.pl
• Przewodnik terenowy: Bogumił Gołaszewski tel: 500 268 513

Warunki uczestnictwa
1. W rajdzie mogą brać udział wyłącznie osoby pełnoletnie
2. Stan zdrowia umożliwiający uprawianie turystyki kolarskiej
3. Kondycja fizyczna umożliwiająca pokonanie trasy o długości około 80km.
4. Posiadanie roweru wyposażonego zgodnie z przepisami ruchu drogowego

Trasa
Kutno – Nowa Wieś – Strzegocin – Anusin – Gledzianów – Gledzianówek – Zagaj – Orszewice – Góra Św. Małgorzaty – Podgórzyce – Tum – Łęczyca  (ok. 40 km) [więcej]
pismak, 10.07.2013 07:55|czytane: 1266 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kolejne uwagi mieszkańców Kutna do raportu środowiskowego Beef- Beef
W piątek, 5 lipca Stowarzyszenie CZYSTA OKOLICA złożyło uwagi do poprawionego raportu środowiskowego przedstawionego przez ubojnię bydła rogatego "Beef-Beef" Sp. z o.o. w Kutnie.

Przypomnijmy, spółka Beef Beef stara się o uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach budowy instalacji do uboju bydła przy ulicy Południowej w Kutnie. O uwagach do pierwszego raportu firmy Marcello Pini przedstawionych przez  Printpack Poland Sp. z o.o, Hoop Polska sp. z o. o. oraz Stowarzyszenie Czysta Okolica pisaliśmy szeroko w kwietniu.

Po wniesionych uwagach przez firmy z Podstrefy Kutno oraz organizację pozarządową, Beef Beef musiał raport poprawić. Nie udało się jednak poprawić spółce wielu z newralgicznych punktów błędnie zanalizowanych czy ocenionych przez wnioskodawcę, a zgłaszanych przez te podmioty. W piątek CZYSTA OKOLICA złożyła uwagi do poprawionego przez Pini raportu środowiskowego.

Pytania mieszkańców Kutna zawarte w uwagach dotyczą np. działu Odziaływania na powietrze atmosferyczne.

- Na stronie 84 Autor raportu wyliczył emisję maksymalną dla kotła 1 750 kW, wyniki tych obliczeń powinny być wykorzystane do kolejnych, przedstawionych na str. 86. Jednakże znajdują się tam niezmienione wartości z raportu z marca 2013 r. (o połowę niższe) co fałszuje ostateczny wynik - czytamy w uwagach CZYSTEJ OKOLICY. -  Błędnie wyliczono wartość Vsps co wpłynęło na późniejsze obliczenia (str. 86). Nie uwzględniono emisji z 4 wentylatorów umieszczonych w podczyszczalni ścieków. Czy Inwestor nie przewiduje wentylacji zbiornika ścieków z magazynu żywca? Czy wentylacją z hali uboju nie będą wydostawały się gazy złowonne z pojemników niemytych produktów ubocznych i odpadów?

W dziale Emisja niezorganizowana. Obliczenia dla transportu samochodowego organizacja stwierdza, iż podano przyjęte dane do obliczeń emisji niezorganizowanej pochodzącej z transportu samochodowego przy czym nie zamieszczono tych obliczeń ani ich wyników. [więcej]
wandea, 09.07.2013 17:46|czytane: 2403 razy|9 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Sonoco Poland z zezwoleniem na działalność w Kutnie
Wczoraj Sonoco Poland - Packaging Services Sp. z o.o. otrzymała zezwolenie na na prowadzenie działalności w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. W uroczystości w zrewitalizowanej XIX-wiecznej fabryce Ludwika Grohmana w Łodzi wzięli m.in.: Cezary Grabarczyk – wicemarszałek Sejmu; Janusz Piechociński – wicepremier, minister gospodarki; Jolanta Chełmińska – wojewoda łódzki; Witold Stępień – marszałek woj. łódzkiego oraz parlamentarzyści z woj. łódzkiego oraz Zbigniew Burzyński - prezydent Kutna.

Sonoco Poland z zezwoleniem na działalność w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/20576/01_obraz.jpg
Sonoco Poland z zezwoleniem na działalność w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/20576/02_obraz.jpg


Łącznie, z rąk ministra Janusza Piechocińskiego zezwolenia odebrało 7 firm. Oprócz inwestycji firmy , która realizowana będzie w Kutnie, pozostałe zezwolenia trafiły do firm: LEK S.A. (Podstrefa Stryków), HTL-Strefa S.A. (Podstrefa Łęczyca), ASTI Sp. z o. o., (Podstrefa Przykona), Hutchinson Poland Sp. z o. o. (Podstrefa Łódź), Amber Energia Centrum Usług Sp. z o.o. (Podstrefa Łódź), Infosys BPO Poland (Podstrefa Łódź).

W związku realizacją nowej inwestycji w Kutnie (budową zakładu opakowań) Sonoco Poland - Packaging Services Sp. z o.o. zadeklarowała poniesienie wydatków inwestycyjnych na poziomie min. 17,4 mln zł oraz stworzenie przynajmniej 25 nowych miejsc pracy (do 31 grudnia 2014 r.). Zezwolenie to, było 21 z kolei wydanym dla Podstrefy Kutno. [więcej]
pismak, 09.07.2013 16:30|czytane: 2107 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Wakacje, najlepszy sezon na...porzucanie
Latem, kiedy wiele osób wyjeżdża na wakacje, liczba porzuconych psów drastycznie wzrasta. W jednej chwili tysiące czworonogów z ciepłej kanapy trafiają za kraty schroniska. Jednak dzięki zmianom w prawie, a także w świadomości Polaków, sprawców psiej niedoli coraz częściej udaje się odnaleźć i ukarać.   

Niestety, z uwagi na zbliżający się sezon urlopowy przypadki zostawiania psów w lasach, na wsiach, daleko od miasta, daleko od domu nie są odosobnione i będzie ich coraz więcej.

Wakacje, najlepszy sezon na...porzucanie, ./upload/articles_pakiety/20574/01_obraz.jpg
Wakacje, najlepszy sezon na...porzucanie, ./upload/articles_pakiety/20574/02_obraz.jpg


- Chociaż psy porzucane są o każdej porze roku, to właśnie wakacje stanowią prawdziwe apogeum tego zjawiska – mówi Przemysław Klemczak z serwisu Tablica.pl. – Widać to zwłaszcza po wzrastającej liczbie ogłoszeń dotyczących adopcji – w naszym serwisie mamy już ich ponad 13,5 tys. Blisko połowę z nich stanowią ogłoszenia zamieszczane przez schroniska czy inne instytucje, szukające nowych domów dla swoich podopiecznych, reszta to oferty internautów, którzy z różnych przyczyn nie mogą się już zajmować swoimi psami – dodaje.  

Dzieje się tak dlatego, że wiele osób zbyt pochopnie decyduje się na posiadanie psa, traktując go raczej jak kolejną zabawkę niż członka rodziny. Dla takich osób zwierzę stanowi tylko źródło problemów, toteż wyjeżdżając na urlop nie zastanawiają się długo nad tym, co zrobić z czworonogiem. Pomysłów na pozbycie się „kłopotu” nie brakuje: psy przywiązywane są do bram schronisk, zostawiane w lesie, wrzucane do kontenera na śmieci czy wyrzucane z pędzącego samochodu. Pozostawione na odludziu, bez jedzenia i picia, są skazywane na śmierć.
Koniec z bezkarnością

- Statystycznie najwięcej psów porzucanych jest w okresie wakacji. Apelujemy o rozsądne planowanie urlopu aby nasze czworonogi znalazły się w tym czasie pod dobrą opieką rodziny, zaufanych znajomych bądź w hotelu dla zwierząt. Zachęcamy również do wyjazdów wakacyjnych z pupilem – coraz więcej pensjonatów i ośrodków wczasowych przyjmuje gości wraz ze zwierzętami – mówi Maja Jaumień-Bielecka z OTOZ Animals, która organizuje akcję „Jedenaste: Nie porzucaj”. [więcej]
pismak, 09.07.2013 14:47|czytane: 1584 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dni Nowej Szansy. Skorzystaj
TEEN CHALLENGE Chrześcijańska Misja Społeczna Oddział w Kutnie zaprasza 20 lipca na „DZIEŃ NOWEJ SZANSY”, który odbędzie się w Kutnie, ul. Filipowicza 5. DNI NOWEJ SZANSY współfinansowane są przez Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Urzędzie Miasta Kutna.

PROGRAM DNIA
godz.   9.30 -  śniadanie
godz. 10.00 – wykład
godz. 10.45 -  kawa, herbata, ciasto
godz. 11.15 – wykład
godz. 12.00 -  pieśni – Bogdan Pieczyrak
godz. 13.00 – obiad
godz. 14.00 – wykład
godz. 14.45 -  pieśni relacje osób uwolnionych z nałogu alkoholowego [więcej]
pismak, 09.07.2013 16:10|czytane: 1197 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Pod patronatem eKutno.pl: Bogaty program IV Letniego Festiwalu Muzycznego Kutno 2013
IV Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2013 to miesiąc kulturalnych zdarzeń spod znaku muzyki klasycznej. W tym roku zapraszamy od 28 lipca do 1 września. Nad Festiwalem honorowy patronat objął Prezydent Miasta Kutna, a w Komitecie Organizacyjnym zasiedli Zbigniew Wdowiak, Mieczysław Wośko, Anna Jeremus-Lewandowska, Krzysztof Debich, Hieronim Lewandowski,  Radosław Rojewski, Adam Handzelewicz. Dyrektorem festiwalu jest prof. dr hab. Anna Jeremus-Lewandowska - sopran koloraturowy, śpiewaczka operowa, pracownik naukowy Akademii Muzycznej im I. J. Paderewskiego w Poznaniu.

Festiwal zainauguruje w niedzielę, 28 lipca o godz. 19.00 Koncert plenerowy "W piękny letni wieczór" przy Muzeum Regionalnym, na Placu marsz. J. Piłsudskiego. Wystapią  Jolanta Bibel mezzosopran, Krzysztof Bednarek tenor, Zbigniew Macias baryton, Anna Jeremus-Lewandowska sopran - prowadzenie, Leszek Kołodziejski akordeon, Ewa Szpakowska fortepian. W razie niepogody koncert ten rozpocznie się o godz. 19.15 w Kościele  św. Wawrzyńca.

Pod patronatem eKutno.pl: Bogaty program IV Letniego Festiwalu Muzycznego Kutno 2013, ./upload/articles_pakiety/20572/01_obraz.jpg
Pod patronatem eKutno.pl: Bogaty program IV Letniego Festiwalu Muzycznego Kutno 2013, ./upload/articles_pakiety/20572/05_obraz.jpg
Pod patronatem eKutno.pl: Bogaty program IV Letniego Festiwalu Muzycznego Kutno 2013, ./upload/articles_pakiety/20572/03_obraz.jpg

Tak było podczas III edycji Letniego Festiwalu Muzycznego Kutno 2012

Z kolei w czwartek, 1 sierpnia o  godz. 19.00 Spotkanie z Gwiazdą w Hotelu Rondo - Polska Królowa Nocy Zdzisława Donat. Bezpłatne wejściówki będą do odebrania w Recepcji Hotelu i kasie Kutnowskiego Domu Kultury od 19 lipca br.  Światowej sławy śpiewaczka,artystka i pedagog to najsłynniejszy polski sopran koloraturowy, występowała m.in. w słynnej londyńskiej Coven Garden i mediolańskiej La Scali. Dwukrotnie zapraszano ją do nowojorskiej Metropolitan Opera. Śpiewała z ogromnym powodzeniem wiele ról operowych, jednakże największe uznanie i sławę przyniosła jej niezwykle trudna rola Królowej Nocy w operze Czarodziejski flet W. A. Mozarta. W spotkaniu zaprezentują się  także uczestniczki V Międzynarodowych Warsztatów Wokalnych, obdarzone głosami koloraturowymi.

W sobotę, 3 sierpnia zapraszamy na godz. 18.30 na Koncert kameralny Muzyka niesie nadzieję w Kościele św. Stanisława na Łąkoszynie. Zaśpiewa sopran Iwona KowalkowskaMariusz Monczak skrzypce, Jarosław Domagała organy.

Program Festiwalu jest bardzo bogaty. W niedzielę, 4 sierpnia, godz. 19.00 Koncert kameralny Muzyka niesie nadzieję - Uczestnicy V Międzynarodowych Warsztatów Wokalnych, Kościół św. Jana Chrzciciela. W środę, 7 sierpnia, godz. 19.00 Koncert pieśni Od Schuberta do Szymanowskiego wykonają również uczestnicy V Międzynarodowych Warsztatów Wokalnych. Koncert odbędzie się w Centrum Teatru, Muzyki i Tańca. [więcej]
wandea, 09.07.2013 14:11|czytane: 1860 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Projekt Dolina Ochni - zielona oś Kutna i regionu zamiast chaszczy
Jak informuje nas Joanna Brylska z Biura Prasowego Urzędu Miasta teren, o którym pisaliśmy w ubiegły piatek ma szansę zagospodarowania w ramach projektu "Dolina Ochni - zielona oś Kutna i regionu". Przypomnijmy pan Józef z Kutna upomniał się o zaniedbane tereny w centrum miasta przy Al. ZHP.  Pytał czy teren ma szansę na zagospodarowanie w najbliższym czasie, albo choć uprzątnięcie.

Projekt Dolina Ochni - zielona oś Kutna i regionu zamiast chaszczy , ./upload/articles_pakiety/20573/01_obraz.jpg
Projekt Dolina Ochni - zielona oś Kutna i regionu zamiast chaszczy , ./upload/articles_pakiety/20573/02_obraz.jpg
Projekt Dolina Ochni - zielona oś Kutna i regionu zamiast chaszczy , ./upload/articles_pakiety/20573/03_obraz.jpg


- Miasto Kutno we współpracy ze Związkiem Gmin Regionu Kutnowskiego oraz Gminą Kutno opracowało projekt
zakładający przeprowadzenie szeregu dzialań inwestycyjnych o charakterze rewitalizacyjnym i rewaloryzacyjnym - podaje Brylska. - Dotyczą one zagospodarowania terenów zielonych wzdłuż rzeki Ochni oraz wyposażenia ich w
infrastrukturę niezbędną do realizacji funkcji rekreacyjnych, turystycznych czy związanych z ochroną przyrody.

Projekt będzie ubiegał się o dofinansowanie w ramach nowej perspektywy finansowej UE na lata 2014 - 2020.

- Teren sąsiadujący z kompleksem boisk Orlik 2012 będzie doraźnie wykoszony -dodaje. [więcej]
redaktor, 09.07.2013 13:58|czytane: 2479 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pejzaże i budynki. Twórczość kutnian na malarskich warsztatach w centrum miasta
Dziś na  Placu Zduńskim w Kutnie, przed Centrum Teatru Muzyki i Tańca mieszkańcy Kutna uczestniczą w wakacyjnym plenerze malarskim. Warsztaty przygotowało Muzeum Regionalne. Zapraszamy w środę i czwartek o godz. 9.00 do muzeum, skąd malarska grupa wyruszy w miasto.

Pejzaże i budynki. Twórczość kutnian na malarskich warsztatach w centrum miasta, ./upload/articles_pakiety/20571/01_obraz.jpg
Pejzaże i budynki. Twórczość kutnian na malarskich warsztatach w centrum miasta, ./upload/articles_pakiety/20571/02_obraz.jpg
Pejzaże i budynki. Twórczość kutnian na malarskich warsztatach w centrum miasta, ./upload/articles_pakiety/20571/03_obraz.jpg


Mieszkańcy Kutna wyżywają się twórczo pod opieką artysty  Tomasza Czyżewskiego, pracownika Muzeum Regionalnego. Po warsztatach przewidziano nagrody. Wstęp na warsztaty jest bezpłatny.

- Do czwartku 11 lipca o godz. 9.00 zapraszamy do Muzeum, stąd wyruszamy w miasto ze sztalugami - mówi  Czyżewski. - Mamy przygotowane również podobrazia, czyli można malować na sztywnym, oprawionym płótnie.  Wystarczy wziąć ulubione pędzle, farby i namalować, to co się widzi. Oczywiście ci, którzy chcą rysować zabierają kredki, węgiel czy ołówki. [więcej]
redaktor, 09.07.2013 13:04|czytane: 1836 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Justyna Pawlak z Kutna zwiedziła w nagrodę Brukselę
Laureaci konkursu pt. „Wiedza o Powstaniu Styczniowym”  organizowanego pod patronatem eKutno.pl przez senatora Przemysława Błaszczyka w nagrodę zwiedzili Brukselę. Justyna Pawlak z Kutna, Bartosz Grobelny z Łęczycy oraz Adrian Celiński z Łowicza wyjechali 26 czerwca wraz z Barbarą Sobińską – dyrektorką biura senatora PiS i podczas 5-dniowej wycieczki bawili się znakomicie.

- Program wyjazdu był bardzo ciekawy. Pierwszego dnia byliśmy w budynku Parlamentu Europejskiego. Tam w jednej z sal odbył się wykład na temat pracy i roli Parlamentu  oraz spotkanie z Januszem Wojciechowskim – Posłem do Parlamentu Europejskiego - mówi Justyna Pawlak, uczennica III klasy II Liceum Ogólnokształcącego im. J. Kasprowicza w Kutnie. - Wszyscy byli dla nas bardzo mili. Spędziliśmy niezapomniane trzy dni w Brukseli, dowiadując się wielu ważnych rzeczy o funkcjonowaniu Unii Europejskiej.

Justyna Pawlak z Kutna zwiedziła w nagrodę Brukselę, ./upload/articles_pakiety/20520/01_obraz.jpg
Justyna Pawlak z Kutna zwiedziła w nagrodę Brukselę, ./upload/articles_pakiety/20520/02_obraz.jpg
Justyna Pawlak z Kutna zwiedziła w nagrodę Brukselę, ./upload/articles_pakiety/20520/03_obraz.jpg


W piątek 28 czerwca, z samego rana uczestnicy wyjazdu zobaczyli najważniejsze ulice Brukseli i dotarli do Atomium (dzielnica Heysel). Pod jednym z najważniejszych symboli Brukseli do polskiej grupy dołączyła pani Maria Kozińska – przewodnik, która od lat mieszka w Belgii, a jej miasta zna jak własną kieszeń.

- Mieliśmy bardzo miłą panią przewodnik, która w zrozumiały i atrakcyjny sposób opowiadala nam o ciekawych miejscach w Belgii, opowiadała też wiele anegdot związanych m.in. z Manneken Pis, czy też Grand Place - dodaje Justyna.

Brugie i Ostende to kolejne miasta, który odwiedzili Barbara Sobińska i jej podopieczni. Obie  miejscowości są położone nad Morzem Północnym. Ostende jest jednym z ważniejszych  portów Belgii oraz kurortem wypoczynkowym, odwiedzanym przez wielu turystów.  W Brugii grupa zwiedziła m.in. Bazylikę Świętej Krwi, kościół Najświętszej Marii Panny z XIII-XVI oraz dzielnice Markt i Burg. W ostatnim dniu pobytu w Belgii uczestnicy wyjazdu pieszo spod hotelu przeszła na Grand Place oraz pod figurkę Manneken Pis – najważniejszy symbol Brukseli. [więcej]
wandea, 09.07.2013 11:53|czytane: 2642 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Płock zaprasza na Reggaeland
77 wykonawców, 3 dni koncertów, 4 sceny i wiele pozamuzycznych atrakcji dla festiwalowiczów – już w piątek 12 lipca, rozpocznie się w Płocku Reggaeland. Na największym festiwalu muzyki jamajskiej w Polsce wystąpią m.in. Shaggy, Max Romeo, Jahcoustix, Mellow Mood, The Selecter i St. Petersburg Ska-Jazz Review oraz czołówka polskich gwiazd.

Płock zaprasza na Reggaeland, ./upload/articles_pakiety/20569/01_obraz.jpg
Płock zaprasza na Reggaeland, ./upload/articles_pakiety/20569/02_obraz.jpg


Headlinerem pierwszego dnia festiwalu będzie legenda rootsowych brzmień, Max Romeo, autor takich niezapomnianych hitów jak „Wet Dream”, „Macabee Version”, czy „Jordan River”. Największą gwiazdą kolejnego dnia Reggaelandu będzie Shaggy, jeden z najpopularniejszych twórców reggae i dancehall.

Europejską scenę muzyczną będą na festiwalu reprezentowali między innymi: The Selecter  - legenda europejskiego ska, rosyjska formacja St. Petersburg Ska-Jazz Review, Mellow Mood – jedno z największych objawień europejskiej sceny reggae ostatnich lat oraz Jahcoustix, jeden z najzdolniejszych europejskich wokalistów reggae młodego pokolenia. Na scenie soundsystemowej  jednym z najważniejszych wykonawców będzie podwójny laureat Grammy, Richie Stephens. Polską scenę reggae będzie reprezentować jej czołówka, m.in. Mesajah, Jafia Namuel, Jamal, Ras Luta, Tisztelet feat. Pablopavo i Diego Cichy Don, Transmisja.

W piątek i sobotę na terenie festiwalu pojawi się także Wyspa Warsaw Reggae. Wystąpią tam soundsystemowe składy z całej Polski, reprezentujące pełną gatunkową gamę – od reggae, przez dancehall i digital dub po dubstepu.

Z kolei na płockim Starym Rynku ulokowana będzie scena warsztatowa, na której w sobotę zagrają Kompanija Reggae Sound oraz M&M's Soundsystem. Oprócz koncertu odbędą się warsztaty gry na bębnach oraz spotkania poświęcone kulturze Jamajki. Funkcjonować będzie także „Jamajska strefa kulinarna”, w której będzie można skosztować potraw charakterystycznych dla kuchni jamajskiej. [więcej]
pismak, 09.07.2013 12:01|czytane: 1315 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Basement Series. Jutro wernisaż wystawy Wilhelma Makkinka
Zapraszamy w środę, 10 lipca o godz. 18.00 do Galerii Kutnowskiego Domu Kultury na wernisaż wystawy fotografii "Basement Series" Wilhelma Makkinka. Wstęp wolny.


Wilhelm Makkink urodził się  w Pretorii w 1981 r. Po ukończeniu szkoły średniej w Queenstown, studiował filozofię na Uniwersytecie Freestate w latach 2001-2003. W 2004 r. przeniósł się do Szkocji, gdzie odkrył fotografię, która zmieniła jego życie. Od kilku lat Makkink mieszka w Polsce. [więcej]
kultura, 09.07.2013 11:43|czytane: 1333 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Akcja Letnia w Krzyżanowie
8 lipca w siedzibie  Gminnego Domu Kultury w Krzyżanowie  odbyło się spotkanie   pracownic Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Kutnie z uczestnikami  Akcji Letniej 2013, zorganizowanej przez Związek Młodzieży Wiejskiej. 

Akcja Letnia w Krzyżanowie, ./upload/articles_pakiety/20568/01_obraz.jpg
Akcja Letnia w Krzyżanowie, ./upload/articles_pakiety/20568/02_obraz.jpg
Akcja Letnia w Krzyżanowie, ./upload/articles_pakiety/20568/03_obraz.jpg


W ramach  przeprowadzonej  pogadanki  dzieciom  przypomniano zasady zdrowego, bezpiecznego wypoczynku letniego, higieny osobistej i otoczenia , odżywiania, bezpiecznego zachowania się nad wodą, w lesie  oraz o profilaktyce chorób zakaźnych w tym tzw. „brudnych rąk”. [więcej]
redaktor, 09.07.2013 11:18|czytane: 1713 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wakacje w bibliotece
Drugi tydzień wakacji w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece pod hasłem Przygoda ze sportem zapowiada się atrakcyjnie. Dziś o godz.11:00 dzieci zwiedzą Małą Ligę Baseballową i wezmą udział w finale Mistrzostw. Jutro godz.11:00 zajęcia ze sztuk walki  pod kierunkiem Jacka Szczepańskiego.

W czwartek dzieci pojadą  do Warszawy na Stadion Narodowy i do Centrum Olimpijskiego, a w piątek podobnie jak w każdym tygodniu wakacji  spotkanie czytelnicze „Bliżej książki”.

Następny tydzień to Przygoda z relaksem
15.07 – godz.11:00 turniej zabaw
16.07 – godz.11:00 zajęcia rytmiczne pod kierunkiem Adeli Szwarc-Kaszubskiej
17.07 – godz.11:00 karaoke [więcej]
pismak, 09.07.2013 09:49|czytane: 1180 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wybierz imię dla autobusu MZK
Do 9 sierpnia można wziąć udział w konkursie Miejskiego Zakładu Komunikacji sp. z o. o. na imię dla autobusu MZK.

Wybierz imię dla autobusu MZK, ./upload/articles_pakiety/20566/01_obraz.jpg


-  Warto wziąć udział w konkursie, bo do wygrania są laptop, tablet, rower i wiele, wiele innych nagród. Oczywiście do tego satysfakcja, że kutnowski autobus nazwał jeden z mieszkańców miasta- zachęca Jacek Sikora, prezes MZK. - Przysyłać propozycje może każdy, nie stawiamy ograniczeń wiekowych. Można jednak złożyć tylko jedną propozycję wraz z uzasadnieniem, do tego jeden bilet skasowany z nadrukiem MZK lub skasowany bilet miesięczny.

Karty zgłoszeniowe można pobrać w MZK, Kutnowskim Domu Kultury, Muzeum Regionalnym, Pałacu Saskim, Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej oraz ze strony www.mzk.kutno.pl i należy je złożyć w zamkniętej kopercie z napisem "Konkurs na imię autobusu" w sekretariacie spółki.

- Mamy już różne imiona zgłoszone: Pszczółka Maja, Antoni Troczewski, Róża Kutno - mówi Sikora. - Wybierzemy oryginalne i najfajniejsze. [więcej]
wandea, 09.07.2013 09:40|czytane: 2384 razy|14 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Hochtief Polska zbuduje kutnowskie centrum handlowe
Jutro, 10 lipca o godz. 14.00 odbędzie się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę centrum handlowego marcredo Center Kutno,  które powstanie przy ul. Kościuszki.

Hochtief Polska zbuduje kutnowskie  centrum handlowe, ./upload/articles_pakiety/20564/01_obraz.jpg


O centrum pisaliśmy wielokrotnie. Przypomnijmy, że będzie to obiekt o łącznej powierzchni całkowitej 18.000 mkw (powierzchnia najmu ok. 16.000 mkw) i ponad 400 miejscach parkingowych.

Budową galerii zajmie się firma Hochtief Polska, a na otwarcie centrum zapraszamy [więcej]
redaktor, 09.07.2013 07:31|czytane: 2858 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Kolejna hipoteka pod miejskie nieruchomości
Radni miejscy kolejny już raz wyrażą zgodę na ustanowienie hipoteki na miejskich gruntach.

Wcześniej w marcu pod zastaw poszły nieruchomości: Plac Marsz. J. Piłsudskiego, tereny rekreacyjne nad Ochnią, łąki od. ul Bałtyckiej do Zimowej, tereny rekreacyjne na Narutowicza (basen i zalew), stadion miejski przy Kościuszki. Wówczas chodziło o zabezpieczenie pożyczki na modernizację stacji uzdatniania wody przy ul. Granicznej dla PWiK w kwocie 13 mln zł.

Teraz hipotekę radni ustanowią na gruntach o łącznej powierzchni 2,27 ha przy ul. Szymanowskiego na rzecz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Oddział w Łodzi na zabezpieczenie udzielonej Grupowej Oczyszczalni Ścieków Sp. z o.o. w Kutnie pożyczki w kwocie 12 mln zł na realizację inwestycji pod nazwą „Rozbudowa Grupowej Oczyszczalni Ścieków w Kutnie”.

Zgodnie z wytycznymi WFOŚiGW zabezpieczenie pożyczki musi być do wysokości dwukrotnej jej kwoty. [więcej]
wandea, 09.07.2013 07:25|czytane: 1380 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Obejrzyj fragmenty Festiwalu Ognia Fireproof
Dzięki uprzejmości Poter TTS prezentujemy cz. 1 filmu z IV Festiwalu Ognia Fireproof z 6 lipca.
Oprócz prezntacji konkursowych możemy obejrzeć fragmenty występu Poter TTS, który zaprezentował utwory z najnowszego projektu "Najbardziej Dokładnie".
Jak się dowiadujemy album zespołu nadal jest w produkcji, przy czym artyści występują na koncertach, szlifując własny styl.[więcej]
kultura, 08.07.2013 19:17|czytane: 1389 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zespół Granda wygrał Międzynarodowy Festiwal w Rimini
Od 29 czerwca do soboty, 6 lipca zespół wokalny GRANDA z MDK w Kutnie brał udział w Międzynarodowym Festiwalu Piosenki i Tańca "Magia Italiana" w Rimini (Włochy). W konkursie wokalnym zespół zajął I miejsce oraz otrzymał wyróżnienie specjalne za aranżację wokalną.

Zespół Granda wygrał Międzynarodowy Festiwal w Rimini, ./upload/articles_pakiety/20561/05_obraz.jpg
Zespół Granda wygrał Międzynarodowy Festiwal w Rimini, ./upload/articles_pakiety/20561/02_obraz.jpg
Zespół Granda wygrał Międzynarodowy Festiwal w Rimini, ./upload/articles_pakiety/20561/03_obraz.jpg


Zespół wystąpił w składzie: Anna Winkler, Małgorzata Banasiak, Michał Dudkowski, Hubert Smoliński.

Organizatorzy wyjazdu - Regionalne Towarzytswo Muzyczne w Kutnie oraz Młodzieżowy Dom Kultury  w Kutnie serdecznie dziękują za wparcie finansowe Teva Operations Poland sp. z o.o. [więcej]
redaktor, 08.07.2013 18:56|czytane: 2400 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Wakacje z Pallotynami
Dolina Chochołowska, Jaskinia Mroźna, Krupówki, Gubałówka, Muzeum im. Jana Kasprowicza -tworzyli tu tacy artyści jak Witkacy, Gombrowicz czy Szymanowski - to nie wszystkie atrakcje, które czekają na uczestników Kolonii w Zakopanym w terminie od 29 07. do 07.08. Na wypoczynek wakacyjny zapraszaja księża Pallotyni.

- Nie odpoczywamy od Pana Boga. Dlatego obok atrakcji dla ciała nie może też zabraknąć modlitwy. Odwiedzimy Sanktuarium Matki Fatimskiej w Zakopanym na Krzeptówkach. Chcemy też rozradować się we wspólnym byciu razem i uwielbiać Pana w pięknie Jego stworzenia-  mówi ks. Łukasz Żaba SAC wikariusz parafii Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Kutnie – Dybowie. [więcej]
wandea, 08.07.2013 15:46|czytane: 1513 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W Krośniewicach rowerzystka zginęła na drodze
Kutnowscy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego w Krośniewicach, w którym śmierć poniosła 76-letnia rowerzystka.

W Krośniewicach rowerzystka zginęła na drodze, ./upload/articles_pakiety/20558/01_obraz.jpg


Do wypadku doszło wczoraj o godzinie 18.50 w Krośniewicach przy ulicy Łęczyckiej. Z dotychczasowych ustaleń wynika, iż kierujący peugeotem partner, 38-letni mieszkaniec Łodzi potrącił jadącą w tym samym kierunku rowerzystkę, która wykonywała manewr skrętu w lewo. W wyniku zdarzenia kobieta doznała urazów wewnętrznych. Została przetransportowana Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do szpitala w Łodzi, gdzie po kilku godzinach zmarła. Kutnowscy policjanci będą szczegółowo wyjaśniać okoliczności tego zdarzenia. [więcej]
pismak, 08.07.2013 15:26|czytane: 3247 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wakacyjne zajęcia dla dzieci w Żychlinie
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Żychlin oraz Żychliński Dom Kultury zorganizowały podczas wakacji zajęcia dla dzieci ze szkół podstawowych.

Wakacyjne zajęcia dla dzieci w Żychlinie, ./upload/articles_pakiety/20557/01_obraz.jpg
Wakacyjne zajęcia dla dzieci w Żychlinie, ./upload/articles_pakiety/20557/02_obraz.jpg
Wakacyjne zajęcia dla dzieci w Żychlinie, ./upload/articles_pakiety/20557/03_obraz.jpg


Dzieci miały możliwość udziału w różnorodnych zajęciach:  plastycznych, muzycznych,  teatralnych, tanecznych (taniec nowoczesny , breakdance), a także w zabawach i animacjach sportowych. Prowadzone były również zajęcia z pierwszej pomocy. Dużym zainteresowaniem cieszyły się gry i zabawy integracyjne na boisku przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym. [więcej]
redaktor, 08.07.2013 13:38|czytane: 1444 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Jest kasacja GIOŚ w sprawie kar dla Pini Polonia
Główny Inspektor Ochrony Środowiska w piątek, 5 lipca 2013 r. złożył skargę kasacyjną od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 17 kwietnia br.,  uchylającego przedmiotową decyzję Głównego Inspektora Ochrony Środowiska i zasądzającego od organu na rzecz Pini Polonia Sp. z o.o. w Kutnie.

Przypomnijmy, w związku z ustaleniami kontroli Łódzki Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska w Łodzi decyzją z dnia 24.10.2011 r. wymierzył Pini Polonia Spółka z o.o. w Kutnie karę pieniężną 10 000 zł, w trybie art. 79 b ust. 2 pkt 2 ustawy o odpadach. WIOŚ twierdził wówczas, że odbiorca osadów z mega ubojni w Kutnie spółka  Sylwestra Pewniaka z Trębek nie posiada odpowiednich uprawnień do ich odbioru.  Pewniak i władze samorządowe Gostynina twierdzili, że uprawnienie nie jest potrzebne.

Pini Polonia odwołała się od decyzji WIOŚ w Łodzi do Głównego Inspektora Ochrony Środowiska. Decyzją z dnia 30.07.2012 r. GIOŚ utrzymał w mocy decyzję Łódzkiego WIOŚ uznając wymierzoną karę za zasadną. [więcej]
wandea, 08.07.2013 12:00|czytane: 1654 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Sesja w mieście: hipoteka, kredyty, dotacje i plan zagospodarowania przestrzennego
W czwartek 11 lipca o godz. 12.00 odbędzie się XXXV sesja Rady Miasta Kutna zwołana na wniosek prezydenta. Radni obradować będą nad wyrażeniem zgody na ustanowienie hipoteki na nieruchomości stanowiącej własność Miasta Kutno, uchwaleniem miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu położonego w Kutnie przy ul. Grunwaldzkiej i ul. Żwirki i Wigury.

Przyjmą również dotacje z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi na realizację zadania pn. „Wykonanie prac rewaloryzacyjnych w zabytkowym parku im. Wiosny Ludów w Kutnie” i na „Rozbudowa wraz z modernizacją systemu zbierania i oczyszczania ścieków komunalnych aglomeracji Kutno”, „Termomodernizacja kutnowskich obiektów użyteczności publicznej – Przedszkole Miejskie nr 5 i Przedszkole Miejskie nr 16”. O  projektach pisaliśmy już na naszych łamach. [więcej]
wandea, 08.07.2013 11:50|czytane: 1597 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Niepełnosprawni na szerokich wodach kutnowskiego rynku. Czy znajdzie się miejsce dla
Problemy z siedzibą TIFT REKLAMY Spółdzielni Socjalnej osób niepełnosprawnych w Nowej Wsi mogą zakończyć się dla firmy dramatycznie. 47 -letni Leszek... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Spotkanie informacyjne Pałac Saski w Kutnie - rewitalizacja i funkcje przyszłego
Muzeum Regionalne w Kutnie zaprasza na kolejne spotkanie informacyjne poświęcone przyszłości Pałacu Saskiego. Spotkanie pt. „Pałac Saski w Kutnie – rewitalizacja i funkcje przyszłego kompleksu” odbędzie się 31 maja o godz.... [więcej]
Sport
W Kutnie trwają Półfinały Mistrzostw Polski Młodziczek
Dziś kolejne w hali Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie kolejne mecze Półfinałów Mistrzostw Polski Młodziczek. O godz. 12.00 Basket Go Przemyśl zmierzył się z Mistrzyniami Województwa – KKS Pro-Basket Kutno z wynikiem 46:43.  Zapraszamy jutro o godz.  10:00 MPKK Sokołów OSiR... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Dyskretna pozna Pana Jestem gotowa rozpalić twoje zmysły do maksimum i sprawić że po naszym spotkaniu będziesz chciał tylko więcej. Zainteresowany? czekam na twoją wiadomość jednakże nie trać ani mojego ani sw... [czytaj więcej]
PRACA PRZY PRODUKCJI I MONTAŻU MEBLI Zatrudnimy pracownika do prac związanych z obróbką płyt meblowych i obróbką szkła na maszynach specjalistycznych oraz montażem mebli. Mile widziane doświadczenie w pracy przy produkcji lub m... [czytaj więcej]
PRACA PRZY PRODUKCJI I MONTAŻU MEBLI Zatrudnimy pracownika do prac związanych z obróbką płyt meblowych i obróbką szkła na maszynach specjalistycznych oraz montażem mebli. Mile widziane doświadczenie w pracy przy produkcji lub m... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
WYSYŁKA PACZEK KURIERSKICH Wysyłasz przesyłki kurierskie? Wejdź na stronę https://zlapkuriera.pl lub zadzwoń do nas pod numer telefonu: +48 55 629 30 40 Za pośrednictwem naszego serwisu Zlapkuriera.pl tanio i szybko ... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Okazja! Narzuta w Super Cenie - 125zł Narzuta dekoracyjna pikowana dwustronna. Wykonana z wysokiej jakości materiału , tkanina miła w dotyku, wygodna w użytkowaniu nie wymaga prasowania. Oferta nie zawiera poszewek widocznych ... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Pracownik / pracownica przetwórstwa mięsnego (Lekkerkerk, Holandia) AP Grupa s.c. (numer certyfikatu Krajowego Rejestru Agencji Zatrudnienia: 11282), dla Pracodawcy holenderskiego firmy SRS Personeel B.V., realizuje procesy rekrutacji i selekcji Pracowników w branży... [czytaj więcej]
projektowanie STRON WWW / KOMPLEKSOWO OD A DO Z Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej oferty, jaką jest projektowanie stron internetowych , kompleksowo od A do Z. W ramach oferty proponujemy - stworzenie strony www - zakup serwera i dome... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Doroteusz Dunkiel:
13 minut temu
Wstyd. Jak można było popierać kogoś takiego jak górnik?
Ola Rzadkiewicz:
14 minut temu
Dzień dobry, niektóre posty zostały zabezpieczone do postępowań sądowych. Pozdrawiam
Przemysław Beczkowicz:
15 minut temu
Za dużo polityki w tych szkołach. Gdzie są uczniowie?
Emil Ziezelski:
17 minut temu
W Starostwie urządzają spotkanie tego pana. Starosta Debich jest podobno człowiekiem prawicy, blisko współpracuje z panem posłem Rzymkowskim. Pan Adam Bodnar dał sie poznać jako osoba niezbyt przychylnie ustosunkowana do PiS w sprawie Trybunału Konstytucyjnego, był w pierwszym szeregu przeciwników zmian. Prawicowe media często podkreslają, że poglądy pana Bodnara są lewicujące i wyrażały obawy o to, czy na funkcji rzecznika będzie obiektywny i bezstronny. Ich wątpliwości okazały się uzasadnione.

Panie Klopotowski, czas na działanie. Proszę powiadomić pana wojewodę Raua z PiS oraz pana prezesa Kaczyńskiego, komu udostepnia salę w Starostwie pan Debich, Starosta Kutnowski.
Demetriusz Zwirski:
36 minut temu
Pekaes jeździ, MZK jeździ, Marqus jeździ, Sandbus jezdzi a na Twoją wioskę dojechać nie można?
Bruno Kampo:
43 minut temu
Barnim Kidey jak to w czym w dbaniu o własny interes, prawda Konradzie Piwo?
Bruno Kampo:
49 minut temu
Och, chyba ludziska nie piszą do pana "rzecznika", że objazdówkę po prowincji robi
Hubert Idikiewicz:
58 minut temu
Boże, ludzie! Dla was już nie ma żadnej nadziei...
Tomisława Petru:
1 godzin temu
Jak mawiał klasyk - micha jest najważniejsza
Aaron, Kurcewicz:
2 godzin temu
Pewni ludzie wspierali w kampanii Łebskiego. Pytanie czy wspierali go dla dobra powiatu czy dla własnego jest pytaniem retorycznym. Dziś mogą liczyc na jego wdzięczność. Można ten komentarz uznać zjadliwym czy złośliwym, ale poza takim określeniem nikt żadnych argumentów nie znajdzie, bo takie są fakty. Tylko nie dziwmy się potem, że młodzież ma taki, a nie inny stosunek do naszego środowiska
Mirosław Trzebiatkowski:
2 godzin temu
Najbardziej środowisku psują opinię związkowcy. Bo część z nich za michę jest gotowa poprzeć każdego, nawet górniczynę i bardziej niż edukacją zajmują się polityką. Edukacja jest na dalszym planie.
Hubert Idikiewicz:
2 godzin temu
Wszystkie te wasze zjadliwe komentarze na temat tej nowej szkoły tylko utwierdzaja mnie w przekonaniu, że środowisko nauczycielskie, szczególnie kutnowskie, jest wyjatkowo zawistne, perfidne I złośliwe. Jeden nauczyciel utopilby drugiego w łyżce wody za parę nadgodzin. Nie daj Boże odniesiesz jakiś sukces dydaktyczny - od razu inni belfrzy skoczą ci do gardła. Masz trochę lepsze warunki pracy w szkole i ciut wyższe zarobki, zaraz inni 'życzliwi' wbija ci nóż w plecy. Nie dziwcie się, że mnóstwo ludzi was nie cierpi i traktuje jak zło konieczne. Sami sobie na to zasluzyliscie.
Rafał Bukar:
3
 · 
3 godzin temu
Widzac swoj blizki koniec sitwa chwyta sie oszczerstw , pomowien i szkalowania wszystkich swoich przeciwnikow bo to tylko potrafi najlepiej,chamstwo i mirnota wychodzi na wierzch.
Pankracy Blau:
3 godzin temu
Czy składając tam CV warto dołączyć kilka ciepłych słów o Łebskim?
Rafał Bukar:
3 godzin temu
Panowie politycy kury wam prowadzc szczac zamiast zajmowac sie polityka jak mawial Marszalek Jozef Pilsudski
Salomea Sokół:
2
 · 
3 godzin temu
No jak są nauczyciele z CKU i ZDZ to rzeczywiście elita
Bolesław Masło:
3 godzin temu
Był konkurs na dyrektora czy wybrano jedną jedynie słuszną kadydatkę?
Orfeusz Ciekawy:
2
 · 
5 godzin temu
Wiesiek nie czekaj zgłoś takiego Gerarda bydlaka do prokuratury.
Tina Kościuk:
2
 · 
5 godzin temu
Żadna nastająca ekipa poprzedników nie rozliczała bo w każdej ekipie jest kilku co są od lat więc by musieli siebie rozliczać , prawda?
Vanessa Młynarski:
5
 · 
6 godzin temu
"Korespondowałem z panem Bryłką. Głosowanie było tajne, to moja sprawa jak głosowałem, pozostawiam to więc bez komentarza - mówi radny Wojciech Ziółkowski" Otóż nie robi pan łaski. jest pan opłacany z naszych podatników pieniędzy więc pana obowiązkiem jest odpowiadać na pytania.Najciekawsze artykuły
 ·  11
3 dni temu
Inauguracja parkrun w KUTNIE! Darmowe biegi już od najbliższej soboty!
 ·  3
4 dni temu
Recital dyplomowy z jazzowymi przebojami wszechczasów
 ·  41
4 dni temu
Kapitulacja wójta gminy Bedlno. Czas na decyzję starosty w sprawie wiatraków
 ·  11
5 dni temu
Policjant z zarzutem zabójstwa wciąż w areszcie
 ·  73
6 dni temu
Wyłudzenie VAT i pranie brudnych pieniędzy w Kutnie. Już 25 podejrzanych i 9 osób w areszcie
 ·  23
6 dni temu
Niepełnosprawni na szerokich wodach kutnowskiego rynku. Czy znajdzie się miejsce dla spółdzielni socjalnej?
 ·  2
9 dni temu
Pamiętaj mordeczko, głowa do góry. Piknik z Kulturą Street art na Dobrzelińskiej
 ·  271
9 dni temu
Głosowanie komisji i oświadczenie starosty w sprawie dyrektora Zespołu Szkół nr 1 w Kutnie
 ·  7
10 dni temu
Sterylizacja zwierząt domowych będzie częściowo dotowana przez miasto
 ·  6
10 dni temu
Noc Muzeów w Krośniewicach za nami
 · 
10 dni temu
Dzień Dziecka w Kutnie. Wielkie show taneczno-muzyczne
 ·  24
12 dni temu
Czytelnicy piszą: A jednak toaleta w parku ma awarię
 ·  59
13 dni temu
Prokurator Sławomir E. na gościnnych występach. Zawieszenie i co dalej?
 ·  91
13 dni temu
Brutalna prawda o konkursach w samorządzie i kłopotliwe pytania o dyrektora
 ·  112
18 dni temu
Rada Miasta Kutna skąpa, a radny Kłopotowski niczego nie pamięta
 ·  16
18 dni temu
Czytelnicy pytają: Czy na Zdrojowej przy cmentarzu staną bloki?
 ·  93
20 dni temu
Prezydent Kutna złożył zawiadomienie do prokuratury. Urzędniczka zwolniona!
 ·  74
25 dni temu
Takie kino...
 ·  4
27 dni temu
Za nami pierwsze koncerty tegorocznej Majówki
 ·  14
27 dni temu
45 lat Kutnowskiego Domu Kultury: zasłużeni, wystawy i folklor kutnowski
 ·  4
27 dni temu
Majówka z Bareją: Czasem, aż oczy bolą patrzeć, jak się przemęcza dla naszego klubu, prezes...
 ·  79
28 dni temu
Piąty roczek Festiwalu Piosenki Biesiadnej w Bedlnie. Na sali na ludowo tańczą wszyscy wkoło
 ·  24
28 dni temu
Ostatni raz z moją klasą - Kasprowicz pożegnał tegorocznych absolwentów
 ·  4
29 dni temu
Na wątpliwości przed majówką i po, najlepsza jest nadzieja i odwaga na ...
 ·  21
30 dni temu
Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life. Wybierz się podczas majówki
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności