eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 28.05.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,33931-gimnazjum-nr-2-w-kutnie-mistrzem-polski-gimnazj-w-w-scrabble-2017," title="Kutno: Gimnazjum nr 2 w Kutnie MISTRZEM POLSKI GIMNAZJÓW w SCRABBLE 2017" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Gimnazjum nr 2 w Kutnie MISTRZEM POLSKI GIMNAZJÓW w SCRABBLE 2017</b><br>Wczoraj koło godz. 16:00 sędzia Polskiej Federacji Scrabble Maciej Śliwa zakończył...</div></a> <a href="/sport,33925-w-kutnie-trwaja-p-fina-y-mistrzostw-polski-m-odziczek," title="Kutno: W Kutnie trwają Półfinały Mistrzostw Polski Młodziczek" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>W Kutnie trwają Półfinały Mistrzostw Polski Młodziczek</b><br>Dziś kolejne w hali Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie kolejne...</div></a> <a href="/wiadomosci,33922-rado-nie-i-tanecznie-na-pikniku-r-anym-dzi-pokaz-florystyczny-i-koncert-singin-birds," title="Kutno: Radośnie i tanecznie na Pikniku Różanym" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Radośnie i tanecznie na Pikniku Różanym</b><br>Na scenie przed Kutnowskim Domem Kultury wystąpili dla Mam najmłodsi wokaliści...</div></a> <a href="/sport,33921-pierwszy-dzie-p-fina-w-mistrzostw-polski-m-odziczek-jutro-kibicuj-naszym-dziewczynom," title="Kutno: Pierwszy dzień Półfinałów Mistrzostw Polski Młodziczek. Jutro kibicuj naszym dziewczynom" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Pierwszy dzień Półfinałów Mistrzostw Polski Młodziczek. Jutro kibicuj naszym dziewczynom</b><br>Dziś w hali Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie odbyły się...</div></a> <a href="/ekutnodladzieci,33917-zag-osuj-na-projekt-wietlicy-rodzinka-w-kutnie," title="Kutno: Zagłosuj na projekt Świetlicy Rodzinka w Kutnie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Zagłosuj na projekt Świetlicy Rodzinka w Kutnie</b><br>W ramach projektu „Przystanek nauka” Świetlica profilaktyczno – wychowawcza „Rodzinka” w Kutnie zachęca...</div></a> <a href="/wiadomosci,33915-piknik-r-any-rozpocz-ty," title="Kutno: Piknik Różany rozpoczęty" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Piknik Różany rozpoczęty</b><br>Zapraszamy na Piknik Różany do parku Traugutta. W Kutnowskim Domu Kultury...</div></a> <a href="/wiadomosci,33912-trwaja-xv-og-lnopolskie-mistrzostwa-szk-w-scrabble," title="Kutno: Trwają XV Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół w SCRABBLE" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Trwają XV Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół w SCRABBLE</b><br>W tym roku w Gimnazjum nr 2 im. Marsz. J. Piłsudskiego...</div></a> <a href="/wiadomosci,33913-trzy-ofiary-miertelne-wypadku-w-ychlinie," title="Kutno: Trzy ofiary śmiertelne wypadku w Żychlinie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Trzy ofiary śmiertelne wypadku w Żychlinie</b><br>Kutnowscy policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej wyjaśniają okoliczności i przyczyny tragicznego...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Na Teligi spłonęły kartony i okno
Wczorajszego wieczoru w mieszkaniu przy ulicy Teligi w Kutnie wybuchł pożar. Ogniem zajęły się kartony zostawione na balkonie. Straż Pożarna z Kutna przed 20.00 rozpoczęła akcję gaśniczą. Trwa ustalanie przyczyn pożaru. Straty szacowane są na ok. 5 tys. złotych.

Akcja gaśnicza w programie InterTV Kutno

[więcej]
redaktor, 05.01.2017 07:33|czytane: 789 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Ferie Bez Nudy w KDK
Kutnowski Dom Kultury zaprasza dzieci i młodzież do skorzystania z naszych feryjnych propozycji. Wśród atrakcji znajdziecie warsztaty artystyczne, konkursy oraz familijne seanse filmowe.


[więcej]
kultura, 05.01.2017 07:58|czytane: 723 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
eKuchnia: Karpatka z musem z jabłek i nutą cynamonu
Klasyczna karpatka z kremem przekładana orzeźwiającym musem z jabłek z wyczuwalnym aromatem cynamonu to idealne ciasto na zimowe pogawędki przy filiżance kawki. Przepis na deser proponuje Ewelina Pędzikowska http://szalonakuchniaeweliny.bloog.pl/

eKuchnia: Karpatka z musem z jabłek i nutą cynamonu, ./upload/articles_pakiety/32532/01_obraz.jpg


Składniki
Ciasto:
125g masła extra
250ml wody
1 szklanka mąki pszennej
1/2 łyżeczki proszku do pieczenia
szczypta soli
5 jajek
[więcej]
redaktor, 05.01.2017 07:35|czytane: 596 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Sukienki maxi na co dzień i na specjalne okazje

Sukienki maxi na co dzień i na specjalne okazje

Aczkolwiek sięgające do linii kostek, a nawet do samej ziemi sukienki cieszą się umiarkowanym powodzeniem pewnej liczby pań, warto posiadać w swej garderobie przynajmniej jeden tego rodzaju strój przeznaczony do codziennego użytkowania i jedną kreację maxi na specjalne okazje.
Projektanci i kreatorzy mody coraz częściej sięgają bowiem po tego rodzaju rozwiązanie, ponieważ długa do ziemi sukienka daje szerokie i interesujące możliwości kreacji określonego stylu czy formy.
Sukienka typu maxi może nosić znamiona stroju sportowego, popularnego obecnie stylu boho czy też eleganckiej sukienki przeznaczonej na oficjalne okazje. [więcej]
redaktor, 03.01.2017 08:13|czytane: 541 razy|komentuj|czytaj cały
FITNESS, TANIEC, ZABAWA W STREET DANCE STUDIO. SPEŁNIJ SWOJE POSTANOWIENIE NOWOROCZNE I ĆWICZ Z NAMI!
Street Dance Studio opracowało szereg zajęć taneczno-fitnessowych, tanecznych, POLE DANCE i fitness dla każdego. Sprawdź nasza ofertę i dołącz do grona naszych kursantów. Mamy najobszerniejsza ofertę zajęć fitness w Kutnie. Zajęcia odbywają się w STREET DANCE STUDIO na ul.1 Maja 16 w Kutnie. ZAPISY I REZERWACJE MIEJSC POD NUMEREM TELEFONU: 723-319-518. W siedzibie studia akceptujemy karty MULTISPORT PLUS ORAZ OK SYSTEM. W galerii przedstawiamy grafik zajęć w miesiącu styczeń, obowiązujący od 3 stycznia 2017 roku.

FITNESS, TANIEC, ZABAWA W STREET DANCE STUDIO. SPEŁNIJ SWOJE POSTANOWIENIE NOWOROCZNE I ĆWICZ Z NAMI!, ./upload/articles_pakiety/32505/01_obraz.jpg
FITNESS, TANIEC, ZABAWA W STREET DANCE STUDIO. SPEŁNIJ SWOJE POSTANOWIENIE NOWOROCZNE I ĆWICZ Z NAMI!, ./upload/articles_pakiety/32505/02_obraz.jpg
FITNESS, TANIEC, ZABAWA W STREET DANCE STUDIO. SPEŁNIJ SWOJE POSTANOWIENIE NOWOROCZNE I ĆWICZ Z NAMI!, ./upload/articles_pakiety/32505/03_obraz.jpg


OFERTA ZAJĘĆ:
W skład tzw. KARNETU FITNESS wchodzą zajęcia:
* POWER INTERWAŁ - zajęcia interwałowe-odchudzające
* PERFECT BODY - zajęcia modelujące - idealna sylwetka
* TABATA - intensywne zajęcia odchudzające
* TBC - Total Body Conditioning - zajęcia fitness dla każdego
* PŁASKI BRZUCH-JĘDRNE POŚLADKI
* SZTANGI - trening fitness przy użyciu sztang fitness
* PILATES - gimnastyka [więcej]
wandea, 02.01.2017 08:27|czytane: 531 razy|komentuj|czytaj cały
Czytelnicy pytają: Jakie są koszty Wigili i Sylwestra w Kutnie?
- Jakie są koszty Wigilii i Sylwestra w Kutnie? - zapytał pan Krzysztof (nazwisko do wiad. red.).

Czytelnicy pytają: Jakie są koszty Wigili i Sylwestra w Kutnie?, ./upload/articles_pakiety/32529/01_obraz.jpg


-Koszty związane z organizacją Wigilii, jakie poniósł Urząd Miasta Kutno są następujące: zakup słodyczy 2 tys. zł., instalacja aranżacji świątecznej (kule + domki) 13 tys. zł., catering (1250 porcji pierogów z kapustą i grzybami oraz 830 porcji ryby po grecku) 5 tys.  zł - odpowiada Biuro Prasowe kutnowskiego magistratu. - Koszty produkcji płyty "Leć kolędo"- była to realizacja zadania publicznego pn. Nagranie płyty "Leć kolędo, leć". Kwota dotacji udzielonej dla Regionalnego Towarzystwa Muzycznego 8 tys. zł. Rozliczenie zadania nastąpi do 30 stycznia 2017 roku.

Łącznie miasto wydało 28 tys. zł.  Z kolei Kutnowski Dom Kultury poniósł jak odpowiada Marcin Bień, kierownik Działu Organizacji Technicznej Imprez, wydał na Wigilię Miejską około 22 tys. zł na koszty ochrony, sprzątania, sceny, zagrody reniferów itp.

Natomiast Sylwester przed Ratuszem dom kultury kosztował  ok. 80 tys. zł. [więcej]
wandea, 04.01.2017 20:37|czytane: 1603 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Radni zajmą się skargą ZNP na bezczynność Starosty Kutnowskiego
Związek Nauczycielstwa Polskiego w listopadzie wniósł skargę na działania Starosty Kutnowskiego Krzysztofa Debicha w związku z brakiem odpowiedzi na pismo z maja 2016r. Na jednym z ostatnich posiedzeń Zarządu Powiatu w Kutnie opiniował on projekt uchwały Rady Powiatu w tej sprawie. Przez pół roku staroście nie udało się odpowiedzieć na wniosek ZNP.

Radni zajmą się skargą ZNP na bezczynność Starosty Kutnowskiego, ./upload/articles_pakiety/32064/01_obraz.jpg
Radni zajmą się skargą ZNP na bezczynność Starosty Kutnowskiego, ./upload/articles_pakiety/32064/02_obraz.jpg


Starosta Krzysztof Debich, dyrektor Wydziału EKiS Jerzy Pawlak

25 maja ZNP wystąpiło do starosty Krzysztofa Debicha z wnioskiem o podniesienie kwoty dodatku za trudne warunki pracy dla wychowawców internatu Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Żychlinie w uzgadnianym wówczas ze związkami „Regulaminie w sprawie wysokości oraz szczegółowych warunków przyznawania dodatków do wynagrodzenia zasadniczego oraz sposobu obliczania i wypłacania wynagrodzenia za godziny ponadwymiarowe i godziny doraźnych zastępstw nauczycieli szkół i placówek, dla których organem prowadzącym jest Powiat Kutnowski”.

Po miesiącu, 24 czerwca Jerzy Pawlak dyrektor Wydziału Edukacji Kultury i Sportu starostwa odpowiedział ZNP, że treść przywołanego wyżej regulaminu została już uzgodniona ze związkami zawodowymi, a Zarząd Powiatu w Kutnie rozpatruje zgłoszoną przez związek sprawę.

31 sierpnia Rada Powiatu w Kutnie uchwaliła ww Regulamin w sprawie wysokości oraz szczegółowych warunków przyznawania dodatków. Jednak organ nadzoru Wojewoda Łódzki wskazał na nieważność uchwały. Została ona poprawiona i ponownie głosowana przez radnych 2 listopada.

Kiedy od pisma dyrektora Jerzego Pawlaka minęły trzy miesiące, a ZNP nie miało nadal odpowiedzi od starosty w sprawie wniosku zgłoszonego do regulaminu, wystosowało pod koniec września monit przypominający o rozpatrzeniu pisma zgodnie z prawem.  Po monicie nic się nie wydarzyło pomimo, że Regulamin był ponownie głosowany przez radę i można było wniosek ZNP uwzględnić. [więcej]
wandea, 04.01.2017 20:17|czytane: 2204 razy|36 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czytelnicy piszą: W gminie Łanięta zbyt małe pojemniki na śmieci. Wójt zaprzecza
- Wczoraj firma z Baruchowa dostarczyła mieszkańcom gminy Łanięta pojemniki na śmieci. Radni ustalili, że norma miesięczna na jednego domownika to 30 l więc rodzina 4-osobowa dostała pojemnik 120 l. Poprzednio dostaliśmy 250 l co i tak było kroplą w morzu potrzeb. Wielu mieszkańców oczwiście dokupiło pojemniki w sklepie, teraz przyjdzie chyba dokupić po dwa. Ale co gorsze niektórzy znów będą palić śmieci w piecach albo wyrzucać do lasu.  Co na to Wójt? - pisze do eKutno.pl mieszkaniec gminy Łanięta.

Czytelnicy piszą: W gminie Łanięta zbyt małe pojemniki na śmieci. Wójt zaprzecza, ./upload/articles_pakiety/32523/01_obraz.jpg


W tym sezonie Gmina Łanięta zawarła umowę na świadczenie usług odbioru i zagospodarowania odpadów z Zakładem Gospodarki Komunalnej i Mechanizacji Rolnictwa sp. z o.o. z Baruchowa. Dotychczas usługi świadczył Tonsmeier Centrum Sp. z .o.o. Tym razem w przetargu firma z Kutna przegrała około 15 tys. zł. Jak mówi wójt Gminy Łanięta firma z Baruchowa dodatkowo w ofercie zaproponowała pojemniki na odpady biodegradowalne, o które wnioskowali mieszkańcy.

- Zaprzeczam stwierdzeniu, że jest różnica przelicznika ilości odpadów na osobę. Nie zmieniliśmy zasad jeśli chodzi o pojemniki, przelicznik jest taki sam 30 l na osobę więc 4-osobowa rodzina dostaje pojemnik 120 l. Opłata dla mieszkańców też jest taka sama 6 zł od osoby- mówi nam wójt Stanisław Jędrzejczak.-Oczywiście w sytuacji jeśli ktoś nie zgłosił wszystkich domowników do opłaty za odpady, to otrzymał mniejszy pojemnik. Tak się zdarza, bo ludzie chcą mniej płacić. Jeśli jednak ktoś zgłosił np. 4 osoby a dostał mniejszy pojemnik, wiadomo pomyłki się zdarzają, to zapraszam do gminy, wszystko można naprawić. [więcej]
wandea, 04.01.2017 17:15|czytane: 1306 razy|32 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zimowiska dla dzieci z obszarów wiejskich
Po raz 10 Tomasz Walczewski, Wiceprzewodniczący Stowarzyszenia Niezależni, zaprasza dzieci z obszarów wiejskich do wyjazd na zimowiska.

Wyjazd 14 stycznia  dzieci będa zakwaterowane w ośrodku kolonijnym Pod Okrajem w Jarkowicach. W zimowiskach mogą uczestniczyć dzieci, które nie ukończyły 16-ego roku życia i których co najmniej jeden rodzic jest płatnikiem KRUS (dzieci, które są zameldowane na terenie powiatów kutnowskiego i łęczyckiego). Koszt  zimowisk :400 zł. Liczba miejsc ograniczona. [więcej]
redaktor, 04.01.2017 12:26|czytane: 1435 razy|10 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Krośniewice kolędują[więcej]
redaktor, 04.01.2017 11:30|czytane: 306 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Rusza II edycja programu Decydujesz, pomagamy
Rusza II edycja programu „Decydujesz, pomagamy”. Celem programu jest wsparcie lokalnej społeczności w zmianie swojego najbliższego otoczenia na lepsze. Na potrzeby programu Polska została podzielona na 145 mikroregionów. W każdym z okręgów przyznany zostanie grant w wysokości 5 000 zł.

Szerokie kryteria programu pozwalają na zgłaszanie różnorodnych przedsięwzięć: od renowacji przestrzeni miejskiej, przez warsztaty edukacyjne czy działania aktywizujące dzieci, młodzież, dorosłych i seniorów, po wydarzenia specjalne oraz promocję zdrowego stylu życia. Ważne, by projekty były dedykowane lokalnej społeczności.

Kto może wziąć udział? Organizacje pozarządowe, spółdzielnie socjalne oraz wszyscy aktywni obywatele, którzy mogą zgłosić się jako grupy nieformalne np. w ramach grup sąsiedzkich, kół naukowych, klubów osiedlowych czy kółek zainteresowań.

Co zrobić, żeby wziąć udział? Należy wypełnić formularz do 31.01.2017 r. na stronie https://pomagamy.tesco.pl/
[więcej]
redaktor, 04.01.2017 11:22|czytane: 414 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zaginął Dawid Wrocławski z Bzówek
Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie poszukują zaginionego Dawida Wrocławskiego. Mężczyzna wyszedł z domu 7 października 2016 roku i do obecnej chwili nie nawiązał kontaktu z rodziną, ani nie powrócił do miejsca zamieszkania.

Zaginął Dawid Wrocławski z Bzówek, ./upload/articles_pakiety/32525/01_obraz.jpg


Dawid Wrocławski lat 28 zam. Bzówki 57/2 gm. Nowe Ostrowy

Rysopis: wzrost 166 cm, szczupłej budowy ciała, włosy krótkie, faliste, ciemny blond. Znaki szczególne - na lewym przedramieniu i lewej łydce tatuaż „Tribal”. W dniu zaginięcia ubrany był : spodnie jeans koloru szarego, bluza z kapturem koloru zielonego, kurtka do pasa ze skóry koloru czarnego. [więcej]
redaktor, 04.01.2017 10:39|czytane: 606 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Z Batutą i Humorem Po Świecie. Koncert karnawałowy w KDK
Maciej Niesiołowski, uznawany za jednego z najwybitniejszych współczesnych polskich dyrygentów, a jednocześnie znany popularyzator muzyki klasycznej, przez wiele lat prowadził cykl telewizyjnych koncertów, wypełnionych zabawnymi anegdotami, przybliżając widzom najwspanialsze dzieła muzyki światowej. 

Z Batutą i Humorem Po Świecie. Koncert karnawałowy w KDK, ./upload/articles_pakiety/32131/01_obraz.jpg


Z Batutą i Humorem Po Świecie to niezwykła, muzyczna podróż. W programie, oprócz utworów powszechnie znanych  i chętnie słuchanych, znajdą się przepiękne dzieła rzadko w Polsce wykonywane, chociaż na świecie bardzo popularne.
[więcej]
kultura, 03.01.2017 21:14|czytane: 864 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W Kutnie jest praca... dla bezrobotnych radnych
Ogłoszenia o pracy pomocy administracyjno-gospodarczej w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym Nr 1 w Kutnie w Biuletynie Informacji Publicznej czy na stronie kutnowskiego pośredniaka próżno szukać. A jednak przy malejącej liczbie dzieci, okazało się że potrzebny był tam pracownik, nawet utworzono takie stanowisko. Jak się dowiadujemy ekipę ośrodka wzmocniła właśnie radna powiatowa z Klubu PSL Ewa Ściślewska. 

W Kutnie jest praca... dla bezrobotnych radnych, ./upload/articles_pakiety/32516/01_obraz.jpg


Od lewej: Marek Jankowski - przewodniczący Rady Powiatu, Ewa Ściślewska - wiceprzewodnicząca Rady

Jak mówi dyrektor Jolanta Śmiałek wcześniej w placówce był kierownik ds. administracyjno-gospodarczych, ale ośrodek oszczędza, zlikwidowano etat. 

- Zlikwidowaliśmy również jeden etat dla wicedyrektora. Teraz w ośrodku jest jedna pani wicedyrektor, no i podpisała w tym roku umowę na pomoc administracyjno-gospodarczą pani Ewa Ściślewska. Wcześniej pani radna piastowała funkcje kierownicze, ma odpowiednie wykształcenie. Została zatrudniona na trzy miesiące, bez skierowania z Powiatowego Urzędu Pracy - mówi Śmiałek. - Ze skierowania z pośredniaka mamy zatrudnioną, zdaje się, na pół roku panią sprzątaczkę. W tym zakresie była potrzeba, bo u nas jest sporo do sprzątania. 

Czy zatem była potrzeba zatrudnienia w ośrodku podlegającym pod powiat pomocy w postaci radnej z PSL?
Pani dyrektor trudno było na to pytanie odpowiedzieć. Widać tę potrzebę miał kto inny, nie ona. 
[więcej]
wandea, 03.01.2017 15:39|czytane: 6431 razy|202 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Darryl James Thompson nowym zawodnikiem Polfarmexu Kutno
KKS PRO BASKET KUTNO S.A. podpisał kontrakt z amerykańskim rozgrywającym Darrylem Jamesem Thompsonem. Zawodnik ten pochodzi z miasteczka Raleigh w stanie Północna Karolina. DJ swoją koszykarską edukację na poziomie uczelnianym odbywał na Appalachian State University (NCAA), gdzie występował w latach 2003 – 2007.

Darryl James Thompson nowym zawodnikiem Polfarmexu Kutno, ./upload/articles_pakiety/32522/01_obraz.jpg


Swoją profesjonalną karierę rozpoczął od wyjazdu do Europy, a dokładniej Polski, w której reprezentował barwy AZS-u Koszalin. Swój debiutancki sezon miał bardzo udany. Mógł pochwalić się statystykami na poziomie 15.5 punktu i 4.1 asysty w trzydziestu jeden rozegranych meczach. Warto dodać, iż w trakcie pierwszego pobytu w Polsce, brał udział w Meczu Gwiazd, w którym zdobył 18 punktów i był najlepszym zawodnikiem drużyny Północy. W trakcie swojej kariery DJ grał jeszcze w Polsce reprezentując barwy Anwilu Włocławek w sezonie 2010/2011, poza tym grał także w Grecji, Francji oraz Turcji. W poprzednim sezonie DJ Thompson przyjął ofertę tureckiego klubu Best Balikesir grającego na zapleczu ekstraklasy tureckiej. Sezon zakończył ze statystykami na poziomie 11.9 punktu i 4.7 asysty w ciągu niecałych 30 minut gry. Warto również dodać iż sezon wcześniej wywalczył z drużyną Buyukcekmece awans do ekstraklasy tureckiej. [więcej]
redaktor, 03.01.2017 20:53|czytane: 556 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Nowe rondo i parkingi na Wojska Polskiego jeszcze nieodebrane przez inwestora
Zapytaliśmy Biuro Prasowe Urzędu Miasta Kutna o to na jakim etapie są inwestycje budowy ronda Żwirki i Wigury oraz budowy parkingów na Wojska Polskiego. Obie inwestycje nie są jeszcze odebrane. 

Nowe rondo i parkingi na Wojska Polskiego jeszcze nieodebrane przez inwestora, ./upload/articles_pakiety/32520/01_obraz.jpg


- Aneksem do umowy przesunięty został termin zakończenia inwestycji  budowy ronda na 5 stycznia 2017 r. Zadanie nie jest jeszcze zakończone a tym bardziej odebrane. Po zgłoszeniu przez Wykonawcę zakończenia pracu miasto Kutno przystąpi do czynności odbiorowych, podczas których komisja oceni jakość wykonanych prac, wskaże ewentualne wady i usterki  i wyznaczy termin ich usunięcia. Przedłużenie prac związanych z realizacją inwestycji nastąpiło z powodów niezależnych od wykonawcy m.in. w związku z kolizjami z urządzeniami podziemnymi oraz złymi warunkami atmosferycznymi.  W związku z powyższym brak podstaw do naliczania kar umownych - informuje Biuro Prasowe kutnowskiego magistratu.  - Z kolei na ul. Wojska Polskiegorwają czynności odbiorowe, wykonawca został zobowiązany do uporządkowania terenu i naprawy usterek. Wykonawcy zostaną naliczone kary umowne. [więcej]
redaktor, 03.01.2017 13:01|czytane: 1330 razy|17 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Będzie Orszak Trzech Króli
W piątek zapraszamy kutnian na Orszak Trzech Króli. Uroczystość rozpocznie się tuż po Mszy świętej w Kościele pw. św. Wawrzyńca o godzinie 11.30.

Będzie Orszak Trzech Króli, ./upload/articles_pakiety/32521/01_obraz.jpg
Będzie Orszak Trzech Króli, ./upload/articles_pakiety/32521/02_obraz.jpg
Będzie Orszak Trzech Króli, ./upload/articles_pakiety/32521/03_obraz.jpg


[więcej]
redaktor, 03.01.2017 13:35|czytane: 876 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Ferie z Muzeum Regionalnym w Kutnie
W trakcie ferii zimowych zapraszamy dzieci i młodzież do Muzeum Regionalnego w Kutnie. Tegoroczne Ferie w Muzeum odbywać się będą w terminie 23-27 stycznia.

Ferie z Muzeum Regionalnym w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/32518/01_obraz.jpg


W poniedziałek oraz środę-piątek w godz. 10:00-12:00 zrealizowany zostanie cykl zajęć muzealnych, podczas których można będzie nauczyć się czerpania papieru, stworzyć maskę karnawałową, poznać gry planszowe z różnych części świata oraz zdobyć wiedzę na temat skamieniałości, które można odnaleźć w naszym regionie (opłata: 10 zł za 4 zajęcia). Natomiast 24 stycznia zorganizowana zostanie wycieczka do Łodzi, podczas której dzieci obejrzą pokaz „Dwa szkiełka” w Planetarium EC1 oraz odwiedzą Muzeum Włókiennictwa w Łodzi (opłata za wycieczkę: 10 zł).

Zapisy przyjmowane będą w siedzibie Muzeum (pl. marsz. J. Piłsudskiego 20). Szczegółowy program zajęć przedstawiamy poniżej:

23.01.2017 (Poniedziałek)
Warsztaty tworzenia masek karnawałowych
Prowadzenie: Sylwia Kacalak, Piotr Kowalski
[więcej]
kultura, 03.01.2017 12:07|czytane: 480 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Krzysztof Szablowski trenerem Polfarmexu Kutno
Wczoraj za porozumieniem stron klub KKS PRO BASKET KUTNO S.A. rozwiązał kontrakt z byłym już trenerem Jarosławem Krysiewiczem. Krysiewicz z kutnowskim klubem związany był od 2011 roku.

Krzysztof Szablowski trenerem  Polfarmexu Kutno, ./upload/articles_pakiety/32519/01_obraz.jpg


Zarząd KKS Pro Basket Kutno pożegnał Jarosława Krysiewicza

W tym czasie wraz z drużyną AZS WSGK Polfarmex Kutno, a później Polfarmex Kutno zdobył następujące osiągnięcia:
Zdobycie brązowego medalu w Mistrzostwach PZKosz w sezonie 2012/2013
Zdobycie Pucharu Polski na szczeblu PZKosz w sezonie 2013/2014
Zdobycie pierwszego miejsca w rozgrywkach 1 ligi męskiej w sezonie 2013/2014
Awans do Tauron Basket Ligi w sezonie 2013/2014 [więcej]
redaktor, 03.01.2017 11:55|czytane: 1285 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
III Oddział Wewnętrzny wciąż pusty. Nie ma wniosku o cesję kontraktu
Jak mówił Marek Kiełczewski, prezes zarządu Kutnowskiego Szpitala Samorządowego spółka chce odzyskać kontrakt na III Oddział Wewnętrzny. Oddział stoi pusty, Zgromadzenie Wspólników - Zarząd Powiatu w Kutnie i zarząd KSS rozmawiają z krakowską spółką Scanmed, ale nie widać jednak szczęśliwego końca dla kutnowskich pacjentów, którzy mogliby być leczeni na tym oddziale. 

III Oddział Wewnętrzny wciąż pusty.  Nie ma wniosku o cesję kontraktu, ./upload/articles_pakiety/32504/01_obraz.jpg
III Oddział Wewnętrzny wciąż pusty.  Nie ma wniosku o cesję kontraktu, ./upload/articles_pakiety/32504/02_obraz.jpg


Od lewej Marek Kiełczewski, obecny prezes KSS; Otwarcie oddziału III w zakresie "kardiologicznym" Beata Krukowska, rzecznik ds.pacjenta, Robert Wilanowski były prezes KSS, dr Anna Kierus, Krzysztof Debich starosta i Zdzisław Trawczyński wicestarosta

Przypomnijmy, Rada Powiatu w Kutnie wyraziła zgodę na likwidację III Oddziału Wewnętrznego i zrzeczenie się na niego kontraktu. Z tych pieniędzy Narodowy Fundusz Zdrowia mógł ogłosić konkurs na świadczenie kardiologii interwencyjnej dla powiatu kutnowskiego, który w drugim podejściu wygrały Kliniki Kardiologii Allenort (teraz Scanmed). W maju tego roku otworzono oddział kardiologii po kapitalnym remoncie i z nowoczesnym sprzętem. Po symbolicznej majowej konferencji nie nastąpiły jednak żadne przyjęcia pacjentów itp. Jak informował radnych Marek Kiełczewski oddział stoi pusty, a w umowie zawartej z firmą przedmiotem są usługi medyczne a nie usługi kardiologiczne, więc to że Scanmed nie realizuje tam świadczeń kardiologicznych nie może być podstawą do rozwiązania umowy.

Beata Pokojska, rzecznik KSS Sp. z o.o.podaje, że szpital wystąpił o cesję kontraktu do ŁOW Narodowego Funduszu Zdrowia.  Zapytaliśmy więc rzecznika łódzkiego oddziału NFZ Annę Leder  czy szpital odzyska kontrakt i czy na oddziale pojawią się wreszcie pacjenci.

- Aby skutecznie wszcząć procedurę zmierzającą do przeniesienia na osobę trzecią realizacji świadczeń zdrowotnych konieczne jest przede wszystkim złożenie prawidłowego wniosku. Takiego wniosku dotąd nie otrzymaliśmy. Dyrektor ŁOW NFZ będzie mógł zając stanowisko w sprawie cesji kontraktu dopiero po analizie ww. wniosku - mówi Anna Leder. - W odpowiedzi na pismo w sprawie cesji złożone do ŁOW NFZ przez Kutnowski Szpital Samorządowy Dyrektor ŁOW NFZ zaznaczył, że „podchodzi ze zrozumieniem do planów dotyczących zmiany realizatora świadczeń, jednak cesja, oprócz zakresu podstawowego, powinna obejmować także zakres skojarzony: kardiologia E10-E14 (diagnostyka inwazyjna ostrych zespołów wieńcowych). Takie rozwiązanie umożliwi niezbędna w przypadku świadczeń kardiologicznych kompleksowość leczenia pacjentów”. Ponadto, dyrekcja KSS została poinformowana, że Centrum Kardiologii Scanmed, nie mając kontraktu na zakres podstawowy, nie może realizować świadczeń zakresu skojarzonego. [więcej]
wandea, 02.01.2017 19:52|czytane: 1753 razy|49 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Śledztwo w sprawie zabójstwa 36-letniego mężczyzny w strzegocińskim lesie
Prokuratura Okręgowa w Łodzi prowadzi śledztwo w sprawie zabójstwa 36 – letniego mężczyzny, którego zwłoki zostały odnalezione w samochodzie zaparkowanym w strzegocińskim lesie. Przestępstwo, którego dotyczy śledztwo zagrożone jest karą nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Jak się nieoficjalnie dowiadujemy mężczyzna pochodzi z Podczach w gminie Kutno, prawdopodobnie handlował towarami bez akcyzy. Zwłoki były na tylnym siedzeniu, został zastrzelony w innym miejscu, a samochód porzucono w lesie.

- Ciało mężczyzny odnalezione zostało wczoraj, po godzinie 15:00 przez spacerującą po lesie kobietę. Znajdowało się w zaparkowanym tam samochodzie, marki Audi. Prokuratorzy, funkcjonariusze policji i biegli przeprowadzili oględziny zwłok i miejsca ich odnalezienia - mówi Krzysztof Kopania, Rzecznik Prasowy Prokuratury  Okręgowej  w Łodzi. - Wszystko wskazuje na to, że mamy do czynienia z zabójstwem. Na ciele 36 – latka, mieszkańca powiatu kutnowskiego, ujawniono rany postrzałowe. Planowana jest sądowo – lekarska sekcja zwłok. Trwają intensywne czynności, mające na celu odtworzenie przebiegu zdarzenia. Dotychczas nikt nie został zatrzymany. [więcej]
wandea, 02.01.2017 10:55|czytane: 7206 razy|16 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Nowy fast food w Kutnie
Już w czwartek w Prima Park przy Żwirki i Wigury w Kutnie otwarcie United Chicken.

1000 pierwszych klientów otrzyma puszkę Pepsi. Punkt gastronomiczny będzie czynny od 10.00 do 21.00.

[więcej]
pismak, 02.01.2017 17:03|czytane: 2730 razy|12 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Aktywne ferie z Aquaparkiem Kutno[więcej]
pismak, 02.01.2017 10:07|czytane: 584 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Zimowe półkolonie Na Tropie Przygody
Hufiec ZHP Kutno podczas ferii zimowych w Kutnie organizuje półkolonie dla dzieci w wieku 7-12 lat.

Przygotowaliśmy dla dzieci wiele atrakcji! Wycieczka do Łodzi, a tam wizyta w Aquaparku „Fala” oraz na laserach! Wycieczka do Warszawy i wizyta w Muzeum Powstania Warszawskiego! Oprócz tego: zajęcia z pierwszej pomocy, eksperymentarium czy taniec towarzyski oraz wiele innych atrakcji.

Zimowe półkolonie Na Tropie Przygody, ./upload/articles_pakiety/32515/01_obraz.jpg


Termin: 23-27.01.2017 r.  Koszt 300 zł. Miejsce: I Liceum Ogólnokształcące im. Gen. J.H. Dąbrowskiego w Kutnie.
Zapisy uczestników pod numerem telefonu 530 042 671 oraz poprzez e-mail: kutno@zhp.pl [więcej]
pismak, 02.01.2017 17:55|czytane: 442 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Sylwester przed Ratuszem w Kutnie

[więcej]
pismak, 02.01.2017 11:40|czytane: 271 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Żyjesz dla siebie i innych - zadbaj o zdrowie. Kolejne badania profilaktyczne
Pod koniec roku Powiat Kutnowski otrzymał dodatkowe dofinansowanie w kwocie 740 000 zł na rozszerzone badania profilaktyczne.

- Środki te pochodzą z Norweskiego Mechanizmu Finansowego i z budżetu państwa. Przeznaczone są na rozszerzenie badań profilaktycznych w projekcie PL13 „Żyjesz dla siebie i innych – zadbaj o zdrowie" - informuje Jacek Saramonowicz, rzecznik Starostwa Powiatowego w Kutnie.

W ramach nowych środków zostaną przebadane trzy grupy mieszkańców powiatu kutnowskiego:
- dzieci do lat 7, lub osoby w wieku 19-39 lat zagrożone otyłością,
- osoby uprawiające sport w wieku 19-39 lat zrzeszone w organizacjach, klubach lub drużynach sportowych,
- osoby po 70 roku życia. [więcej]
wandea, 02.01.2017 09:21|czytane: 1581 razy|12 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dla miłośników kocich psot bez względu na wiek. W niedzielę Poranek teatralny dla dzieci
Szkoła Pani Matusowej
Znane w świecie ma przymioty.
Uczęszczają do niej wszystkie
Dobrze wychowane koty…

Jednym z uczniów tej słynnej szkoły zostaje Pimpuś Sadełko, mały rozpieszczony jedynak, który nie chce się uczyć. W głowie mu raczej psoty i podjadanie smakołyków, toteż w szkole natychmiast zdobywa opinię łobuziaka i wiedzie prym bynajmniej nie w nauce. Co się wydarzy i czy Pimpuś kiedykolwiek się zmieni na lepsze, przekonajcie się sami!

Dla miłośników kocich psot bez względu na wiek. W niedzielę Poranek teatralny dla dzieci , ./upload/articles_pakiety/32427/01_obraz.jpg


Zapraszamy 8 stycznia o godz. 11.00 do Centrum Teatru, Muzyki i Tańca na spektakl oparty na „Szkolnych przygodach Pimpusia Sadełko” Marii Konopnickiej, książeczce znanej z pewnością wielu dorosłym oraz dzieciom. Bilety w cenie 12 zł do nabycia w kasie KDK, CTMiT oraz w sprzedaży ONLINE.
[więcej]
kultura, 02.01.2017 09:15|czytane: 660 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W środę spotkanie z prof. Jerzym Nowakiem w Kutnie
Klub Gazety Polskiej Oddział w Kutnie zaprasza 4 stycznia o godz. 18.00 do Wyższej Szkoły Gospodarki Krajowej na spotkanie z prof. Jerzym Nowakiem. Wstęp wolny.

W środę spotkanie z prof. Jerzym Nowakiem w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/32462/01_obraz.jpg


Profesor Jerzy Robert Nowak jest mistrzem polemiki,  bezpośrednio i odważnie potyka się w dyskusji. Nowak był w latach 1994–2006 profesorem nadzwyczajnym w Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. W latach 2004-2013 profesorem w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu i w okresie od 2011 do 2013 członkiem rady naukowej tej uczelni. Gość Klubu Gazety Polskiej to również publicysta i felietonista Telewizji Trwam, Radia Maryja, „Naszego Dziennika”, „Naszej Polski”, „Tygodnika Głos”, „Niedzieli” i „Mojej Rodziny”, komentator wydarzeń politycznych Telewizji Republika. Założyciel i prezes Domu Ojczystego, Ruchu Przełomu Narodowego, [więcej]
pismak, 02.01.2017 09:01|czytane: 1375 razy|27 komentarzy|komentuj|czytaj cały
czytaj z eKutno.pl: Lewandowski. Wygrane marzenia
Początek nowego roku to zawsze czas podsumowań, również w sporcie. Zastanawiamy się kto zaprezentował się najlepiej i najbardziej odcisnął swoje piętno w ciągu minionych 365/366 dni. Jeśli chodzi o piłkę nożną, to od kilku dobrych lat na czoło wszelkich rankingów wychodzi jedna osoba - Robert Lewandowski. Najlepszy polski piłkarz i niekwestionowany lider naszej reprezentacji, to doskonały autorytet dla ludzi młodych, szczególnie tych którzy chcą poświęcić swoje życie futbolowi. Tak się akurat składa, że już dziś każdy z was może w łatwy, przyjemny i prosty sposób prześledzić jego drogę do sukcesu.

czytaj z eKutno.pl: Lewandowski. Wygrane marzenia, ./upload/articles_pakiety/32506/01_obraz.jpg


A to wszystko za sprawą Dariusza Tuzimka i nie lada wyzwania jakiego się podjął. Postanowił bowiem, nie tylko napisać biografię napastnika Bayernu Monachium, ale, co wg mnie jeszcze trudniejsze, skierowaną do najmłodszych czytelników. W czasach gdy jesteśmy zalewani informacjami ze świata futbolu, wyselekcjonowanie najważniejszych i opakowanie ich w przystępną dla młodzieży formę, to zadanie, któremu autorowi udało się sprostać.

Książka wydana przez Egmont Polska składa się z pięciu rozdziałów, które opowiadają o najważniejszych etapach dotychczasowej kariery Roberta Lewandowskiego. Mamy więc etap samych początków i gry w Varsovii, następnie okres od występów w Delcie Warszawa do przenosin do poznańskiego Lecha, transfer do Borussii Dortmund, kariera reprezentacyjna i w końcu zamiana BVB na Bayern Monachium.

To wszystko mogłoby wydawać się takie proste i mało oryginalne, ale trzeba nadmienić, że najważniejszym elementem książki Dariusza Tuzimka, są te jej fragmenty, w których opisane zostały zmagania napastnika ze zmianami, podejmowaniem trudnych decyzji i wzrastającą presją u dorastającego młodego człowieka. Każdy nastolatek, który postanowi poświęcić swoje życie piłce nożnej bądź innemu sportowi, stanie zapewne przed podobnymi wyborami co Robert i jego przykład, bardzo zgrabnie i przejrzyście opisany, może się w takiej chwili okazać bardzo pomocny. [więcej]
redaktor, 02.01.2017 08:27|czytane: 650 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Sylwester w Aquaparku Kutno
[więcej]
wandea, 01.01.2017 19:49|czytane: 1243 razy|15 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wygrali zaproszenia na nową część Gwiezdnych Wojen
Kino Kutnowskiego Domu Kultury zaprasza od jutra na ŁOTR 1. GWIEZDNE WOJNY - HISTORIE.  W konkursie filmowym podwójne zaproszenia wygrali: Patrycja Popławska i Sebastian Chudy. Można je odebrać w kasie KDK przed wybranym seansem.

[więcej]
kultura, 01.01.2017 19:38|czytane: 1248 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Oferta zajęć tanecznych i fitnessowych Studia Tańca Alibi
Studio Tańca Alibi serdecznie zaprasza dzieci, młodzież, dorosłych i seniorów na różnorodne zajęcia taneczne i fitnessowe.  W czasach, w których czas wolny zdominowany jest przez telewizję, komputer i niezdrowe przekąski, staramy się propagować aktywność fizyczną i zdrowy tryb życia po to aby, stały się one dla Państwa i Waszych dzieci czymś absolutnie naturalnym.

Oferta zajęć tanecznych i fitnessowych Studia Tańca Alibi, ./upload/articles_pakiety/32496/01_obraz.jpg
Oferta zajęć tanecznych i fitnessowych Studia Tańca Alibi, ./upload/articles_pakiety/32496/02_obraz.jpg
Oferta zajęć tanecznych i fitnessowych Studia Tańca Alibi, ./upload/articles_pakiety/32496/03_obraz.jpg


Nasz zespół instruktorów i trenerów jest po to aby wesprzeć i zmotywować do treningów a nasza dietetyczka aby pomóc Wam zmienić złe nawyki żywieniowe. Kluczem do sukcesu jest odpowiednio dobrana dieta i aktywność fizyczna. Dołącz do nas, podejmij wyzwanie i rozpocznij z nami pracę nad własną sylwetką.

I.Oferta zajęć dla dzieci:

1. Zajęcia taneczne
Balet
Hip-hop dla początkujących
Hip-hop (grupy turniejowe)
Zumba Kids
Zumba Party – grupa pokazowa
Mix taneczny
Taniec nowoczesny (Dance For Fan)
Zumba dla mam z dziećmi
Gwiazda solo [więcej]
redaktor, 30.12.2016 08:23|czytane: 623 razy|komentuj|czytaj cały
WibroTrening Siłownia Fitness Club zaprasza w nowym roku![więcej]
redaktor, 29.12.2016 09:23|czytane: 456 razy|komentuj|czytaj cały
Spotkanie z posłem Rzymkowskim z Kutna: O feralnym piątku w Sejmie, fatalnej kondycji wymiaru sprawiedliwości i lokalnych sensacjach
Wczoraj poseł Tomasz Rzymkowski spotkał się z mieszkańcami powiatu kutnowskiego. To 10 spotkanie z wyborcami w jego okręgu czyli rodzimych wyborców zostawił sobie poseł z Kutna na deser :) Poseł Kukiz '15 poinformował o swojej aktywności w Sejmie, odpowiadał na pytania i wysłuchał problemów mieszkańców, zapraszając poszczególnych z nich w poniedziałek do Biura Poselskiego.Do października tego roku Rzymkowski był w Komisji Finansów Publicznych, jest zastępcą przewodniczącego Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka, jest członkiem Komisji  Regulaminowej, Spraw Poselskich i Immunitetowych oraz zastępcą przewodniczącej w Komisji Śledczej do zbadania prawidłowości i legalności działań organów i instytucji publicznych wobec podmiotów wchodzących w skład Grupy Amber Gold. Poseł z Kutna jest w 13 zespołach parlamentarnych, wystąpił z 155 interpelacjami, 14 zapytaniami, miał do tej pory 38 wystąpień w Sejmie. W okręgu sieradzkim działa pięć biur posła Rzymkowskiego.

Poseł Kukiz '15 bardzo dokładnie opowiedział gorący 16 grudnia w Sejmie, mówił o błędach Marszałka Kuchcińskiego i zachowaniu posłów Platformy Obywatelskiego i .Nowoczesnej, o obradach komisji śledczej, o swoim udziale w Krajowej Radzie Sądownictwa i pokoleniowej zmianie w polskim sądownictwie. Najwięcej chyba czasu poświęcił kondycji sądownictwa, wymiaru sprawiedliwości. Właśnie działań sądów dotyczyło jedno z pytań uczestniczki spotkania. [więcej]
redaktor, 31.12.2016 19:13|czytane: 2221 razy|101 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zmiany w organizacji ruchu przed Sylwestrem
Od dziś do 2 stycznia 2017 r. godz. 7:00 nastąpi zmiana organizacji ruchu w obrębie placu Piłsudskiego.

Wyłączone z ruchu kołowego będą: Plac Marsz. J. Piłsudskiego (zakaz wjazdu od ul. Witosa), fragmentu ul. Zamenhofa od ul. Asza do placu Piłsudskiego. [więcej]
pismak, 30.12.2016 15:35|czytane: 229 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Logowanie do portalu
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Niepełnosprawni na szerokich wodach kutnowskiego rynku. Czy znajdzie się miejsce dla
Problemy z siedzibą TIFT REKLAMY Spółdzielni Socjalnej osób niepełnosprawnych w Nowej Wsi mogą zakończyć się dla firmy dramatycznie. 47 -letni Leszek... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Spotkanie informacyjne Pałac Saski w Kutnie - rewitalizacja i funkcje przyszłego
Muzeum Regionalne w Kutnie zaprasza na kolejne spotkanie informacyjne poświęcone przyszłości Pałacu Saskiego. Spotkanie pt. „Pałac Saski w Kutnie – rewitalizacja i funkcje przyszłego kompleksu” odbędzie się 31 maja o godz.... [więcej]
Sport
W Kutnie trwają Półfinały Mistrzostw Polski Młodziczek
Dziś kolejne w hali Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie kolejne mecze Półfinałów Mistrzostw Polski Młodziczek. O godz. 12.00 Basket Go Przemyśl zmierzył się z Mistrzyniami Województwa – KKS Pro-Basket Kutno z wynikiem 46:43.  Zapraszamy jutro o godz.  10:00 MPKK Sokołów OSiR... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Dyskretna pozna Pana Jestem gotowa rozpalić twoje zmysły do maksimum i sprawić że po naszym spotkaniu będziesz chciał tylko więcej. Zainteresowany? czekam na twoją wiadomość jednakże nie trać ani mojego ani sw... [czytaj więcej]
PRACA PRZY PRODUKCJI I MONTAŻU MEBLI Zatrudnimy pracownika do prac związanych z obróbką płyt meblowych i obróbką szkła na maszynach specjalistycznych oraz montażem mebli. Mile widziane doświadczenie w pracy przy produkcji lub m... [czytaj więcej]
PRACA PRZY PRODUKCJI I MONTAŻU MEBLI Zatrudnimy pracownika do prac związanych z obróbką płyt meblowych i obróbką szkła na maszynach specjalistycznych oraz montażem mebli. Mile widziane doświadczenie w pracy przy produkcji lub m... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
WYSYŁKA PACZEK KURIERSKICH Wysyłasz przesyłki kurierskie? Wejdź na stronę https://zlapkuriera.pl lub zadzwoń do nas pod numer telefonu: +48 55 629 30 40 Za pośrednictwem naszego serwisu Zlapkuriera.pl tanio i szybko ... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Okazja! Narzuta w Super Cenie - 125zł Narzuta dekoracyjna pikowana dwustronna. Wykonana z wysokiej jakości materiału , tkanina miła w dotyku, wygodna w użytkowaniu nie wymaga prasowania. Oferta nie zawiera poszewek widocznych ... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Pracownik / pracownica przetwórstwa mięsnego (Lekkerkerk, Holandia) AP Grupa s.c. (numer certyfikatu Krajowego Rejestru Agencji Zatrudnienia: 11282), dla Pracodawcy holenderskiego firmy SRS Personeel B.V., realizuje procesy rekrutacji i selekcji Pracowników w branży... [czytaj więcej]
projektowanie STRON WWW / KOMPLEKSOWO OD A DO Z Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej oferty, jaką jest projektowanie stron internetowych , kompleksowo od A do Z. W ramach oferty proponujemy - stworzenie strony www - zakup serwera i dome... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Krystian Boczeń:
1 godzin temu
Rządy w Staszicu to konflikt między dyrektorem, a grupką nauczycieli. Wg mnie prawda jest po środku. Za oddaniem kontraktu opowiedziało się 13 radnych, reszta się wstrzymała, nikt nie był przeciwko, dzięki temu w Kutnie jest kardiologia inwazyjna. A co masz na mysli z dziwnymi ruchami w komunikacji i geodezji?
Krystian Boczeń:
1 godzin temu
Radny z PSL by się nie wyłamał w tej sytuacji, nie było na to cienia szans. W takiej sytuacji byłoby Debich 11, Bryłka 2. Radny PSL by się wyłamał tylko wtedy gdyby nie wyszła opozycja, która wszystko zepsuła. Bryłka spadł z nieba tym, że chciał kandydować po tym jak opozycja nie wystawiła kandydata i nie wiem jak to można było tak zepsuć.
Otto Ruhmfeld:
2
 · 
1 godzin temu
Czyli merytoryczne są np rządy w Staszicu, Oddanie kontraktu szpitala, dziwne ruchy w geodezji komunikacji itp ?
Otto Ruhmfeld:
1 godzin temu
Celowo piszę biznesowego bo wydaje mi się że ktoś przy władzy myli służbę lokalnej społeczności z dobrym interesem wynikającym z bycia przy władzy.
Otto Ruhmfeld:
1 godzin temu
Krystian, błąd. Gdyby obaj byli kosekwentni i jeden z nich nie zaglosował na debicha to ten pewnie nie zostałby starostą. Brylka też nie, a to zmuszałoby radnych do poszukania porządnego kandydata. Mieli wiedzę że jeden z psl może się wylamać, ale nawet tej wiedzy nie dali szansy, ten z nich ktory zaglosowal za debichem, świadomie byl za utrzymaniem obecnego ukladu i taka jest prawda, a gadki o starszym panie, sprycie, złej opozycji przy tym fakcie są bez znaczenia. FAKT JEST TAKI ŻE JEDEN ZNICH AKTYWNIE PRZYCZYNIL SIĘ DO TRWANIA TEGO CHOREGO UKŁADU BIZNESOWEGO.
Bożydar Kotontay:
1 godzin temu
eeeee czepialski ale niewygodnyś...
Krystian Boczeń:
1 godzin temu
Przykład tych myślących opozycjonistów? Przynajmniej jeden.
Ewaryst Gaspary:
2
 · 
1 godzin temu
Jeszcze jedno Krystianie - cieszy mnie bardzo, że opozycja istnieje w radzie powiatu, ze nie udało sie po 2,5 roku intensywnej pracy Debicha i koalicjantów zmacerować, urobić do wymaganej przez starostę konsystencji całej rady. Widać, nie na wszystkich czar Debicha działa. Sa rownież w radzie ludzie myslący, którzy maja własne zdanie. Ci ludzie jakos nie chcą uczestniczyć w realizacji koncepcji, ktore uważają za nierealne, a niekiedy wręcz szkodliwe.
Krystian Boczeń:
2 godzin temu
Nikt nie próbuje robić wody sodowej z mózgu nikomu. Mieli dobre intencje, a stali się kozłami ofiarnymi tej sytuacji. I to wszyscy 3 panowie.
Ewaryst Gaspary:
2
 · 
2 godzin temu
Krystian, nie usiluj ludziom robić wody sodowej z mózgu. Ludzie to nie "ciemny lud, który to kupi", jak się wyraził jeden z polityków. Ludzie to widzą, słyszą, czytają i analizują. Ta raptowna zmiana taktyki nie zmieni faktu, że dwaj młodzi radni Serenda i Ziólkowski faktycznie zakpili sobie ze starszego czlowieka. W swojej mądrości, inteligencji, umiejetnościach i kunszcie politycznym nie przewidzieli tylko jednego, że to wszystko obróci sie przeciwko nim samym. Stało się tak, jak napisał kiedyś Sienkiewicz "Złapał kozak tatarzyna, a tatrzyn za łeb trzyma". Skutek jest taki, ze obydwaj mlodzi radni -Serenda i Ziółkowski - poniesli sromotną wizerunkowa porazke.
Krystian Boczeń:
2 godzin temu
Ja nie bronię Debicha, stwierdzam tylko, że to człowiek merytoryczny i nie piszcie że to mój protegowany tylko dlatego, że mam takie zdanie o nim. A sytuacja w szpitalu to przecież nie jest jego wina, dostał bałagan po poprzedniej ekipie rządzącej i niech mi nikt nie próbuje wciskać że jest inaczej. Zarządzanie majątkiem powiatu też złe nie jest, a jak jest to też oprzyjmy się na przykładzie. To co było złe to sprzedaż PKSu, ale to też w poprzedniej kadencji. Pokażcie mi przykład gdzie w polityce nie ma kolesiostwa, chociaż jeden, każdy obstawia się swoimi, tak jest na całym świecie. Brak ambicji? każdy ma ambicje. Honor, no tu można dyskutować o tym, fakt.
Ewaryst Gaspary:
2
 · 
2 godzin temu
Krystian, ja bym był ostrozny z takimi epitetami pochwalnymi wobec Debicha. Tydzien temu byliśmy świadkami bardzo burzliwej debaty medialnej, gdzie forumowicze okreslali to, co dzieje sie w samorządzie powiatowym jako bagno. Debich to podobno myslący człowiek, a wpakował sie w taki układ koalicyjny, który go pogrąża. Czyzby tak bardzo chciał być starostą, że przestały sie liczyć jakiekolwiek standardy ? To jest jego świadomy wybór. Za to wszystko, co dzieje sie w powiecie bedzie ponosił odpowiedzialność. Nie pamiętam, aby aż takie cyrki działy sie za Dąbrowskiej, a nawet Galowej.,
Józef Ciołek:
2 godzin temu
Opamiętajcie się za chwilę się okaże, że nikt wam w Polsce nie dorównuje, Trochę pokory
Dymitr Gietgud:
2
 · 
2 godzin temu
Jeszcze jednej lekcji nie było, a już wiedzą, że są świetni. Niezwykli ludzie
Zachary Filipczyk:
2
 · 
2 godzin temu
Boli mnie wielki balagan w kutnowskim szpitalu i zarzarzanie majatkiem powiatu,kolesiostwo,miernota,a przedeszystkim brak honoru i ambicji u twojego protegowanego. Wojewoda wywalil go ze stanowiska a on zrobil wszystko aby na nim pozostac nie sprawdzajac sie zbraku wlasnie merytoryki i troski o dobro spoleczne.
Krystian Boczeń:
2 godzin temu
A i jeszcze jedno. Nie rozumiem nagonki i pretensji wobec Ziółkowskiego i Serendy. Za Bryłką zagłosował najprawdopodobniej Serenda tylko dlatego, że nie mógł zagłosować za Debichem bo jak powiedział przez Gierule, gdyby Debich powiedział, że Gieruli w zarządzie nie będzie to Serenda by na Debicha zagłosował, a tak przynajmniej wynikało z jego wypowiedzi. Radny Ziółkowski słysząc jak Bryłka krzyczy, że jeśli opozycja nie wystawi kandydata to on chce wystartować. Ponieważ tylko radni mogą zgłaszać kandydatów to sam się Bryłka nie mógł zgłosić. Ziółkowski zrobił mu prezent i go zgłosił, uszanował w ten sposób starszego człowieka i byłego radnego powiatowego, start w wyborach na starostę był więc symbolicznym wyrazem szacunku oraz też świetną reklamą dla samego pana Bryłki. I teraz najważniejsze, z tego co ptaszki ćwierkają to gdyby opozycja nie wyszła by z sali to Bryłka byłby starostą! Ziółkowski zagłosowałby wtedy na Bryłkę oraz jeden z panów chłopskiej partii też by sie wyłamał, jest to pewne bo sam tak mówił. I teraz ta sama opozycja skłóca na forum Bryłkę z młodymi radnymi, a czemu? No bo tak jest im wygodnie! Oni narozrabiali, a teraz ma im to ujść na sucho, a za nich po uszach dostają młodzi. I to nie Bryłka pokazał kindersztube młodym, ani młodzi nie ośmieszyli Bryłki. Wszyscy stali się ofiarami opozycji, która dolewa oliwy do ognia.
Adrian Czande:
2 godzin temu
Ewaryście, nie jestem pewny, czy Debich, Burzyński i Trawczyński sa szczęśliwii, że w jednym szeregu obok nich umieszcza sie takich "wybitnych samorzadowców" i tak "zasłużone osoby" jak Ziołkowski i Serenda.
Krystian Boczeń:
2 godzin temu
A może ty napisz najpierw co tak cię boli ta "sitwa". Co ona złego zrobiła i w czym tak szkodzi? W tym, że pierwszy raz od dawna mamy porządnego starostę i merytorykę w starostwie? Ty podaj przykład tego szkodzenia. Nie jestem jednym z nich choć się kręce w otoczeniu radnych.
Ewaryst Kierło:
2 godzin temu
Zmień płytę Czesławie czy Wiesławie czy jak tam masz panie poszkodowany dziadku. Co wpis to każdy już upadł i zakończył kariere polityczną, Debich, Trawczyński, Burzyński, Ziółkowski, Serenda i w zasadzie wszyscy co są radnymi i pewnie ci co jeszcze nie wiedzą, że nimi będą. Niestety poza wylewaniem żalu nie da to panu żadnych efektów. Proszę zresztą zgłosić sprawę na policje, prokuraturę czy gdzie pan chce.
Zachary Filipczyk:
3 godzin temu
Ewerest powierz tak scerze ille naliczyles tych porzadnych ludzi w tej powiatowej sitwie utrzymujacej sie z nszych podatkow i szkodzacych nam wszystkim.Czy zdolas ich wymienic choc jednego z nich to podaj jego nazwisko.Jesli tego nie zrobisz to znaczy ze jestes jednym z nich.Najciekawsze artykuły
 ·  11
3 dni temu
Inauguracja parkrun w KUTNIE! Darmowe biegi już od najbliższej soboty!
 ·  3
4 dni temu
Recital dyplomowy z jazzowymi przebojami wszechczasów
 ·  41
4 dni temu
Kapitulacja wójta gminy Bedlno. Czas na decyzję starosty w sprawie wiatraków
 ·  11
5 dni temu
Policjant z zarzutem zabójstwa wciąż w areszcie
 ·  73
6 dni temu
Wyłudzenie VAT i pranie brudnych pieniędzy w Kutnie. Już 25 podejrzanych i 9 osób w areszcie
 ·  23
7 dni temu
Niepełnosprawni na szerokich wodach kutnowskiego rynku. Czy znajdzie się miejsce dla spółdzielni socjalnej?
 ·  2
9 dni temu
Pamiętaj mordeczko, głowa do góry. Piknik z Kulturą Street art na Dobrzelińskiej
 ·  271
9 dni temu
Głosowanie komisji i oświadczenie starosty w sprawie dyrektora Zespołu Szkół nr 1 w Kutnie
 ·  7
10 dni temu
Sterylizacja zwierząt domowych będzie częściowo dotowana przez miasto
 ·  6
11 dni temu
Noc Muzeów w Krośniewicach za nami
 · 
11 dni temu
Dzień Dziecka w Kutnie. Wielkie show taneczno-muzyczne
 ·  24
12 dni temu
Czytelnicy piszą: A jednak toaleta w parku ma awarię
 ·  59
13 dni temu
Prokurator Sławomir E. na gościnnych występach. Zawieszenie i co dalej?
 ·  91
13 dni temu
Brutalna prawda o konkursach w samorządzie i kłopotliwe pytania o dyrektora
 ·  112
18 dni temu
Rada Miasta Kutna skąpa, a radny Kłopotowski niczego nie pamięta
 ·  16
19 dni temu
Czytelnicy pytają: Czy na Zdrojowej przy cmentarzu staną bloki?
 ·  93
21 dni temu
Prezydent Kutna złożył zawiadomienie do prokuratury. Urzędniczka zwolniona!
 ·  74
25 dni temu
Takie kino...
 ·  4
27 dni temu
Za nami pierwsze koncerty tegorocznej Majówki
 ·  14
28 dni temu
45 lat Kutnowskiego Domu Kultury: zasłużeni, wystawy i folklor kutnowski
 ·  4
28 dni temu
Majówka z Bareją: Czasem, aż oczy bolą patrzeć, jak się przemęcza dla naszego klubu, prezes...
 ·  79
28 dni temu
Piąty roczek Festiwalu Piosenki Biesiadnej w Bedlnie. Na sali na ludowo tańczą wszyscy wkoło
 ·  24
29 dni temu
Ostatni raz z moją klasą - Kasprowicz pożegnał tegorocznych absolwentów
 ·  4
30 dni temu
Na wątpliwości przed majówką i po, najlepsza jest nadzieja i odwaga na ...
 ·  21
30 dni temu
Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life. Wybierz się podczas majówki
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności