eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 25.06.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,34209-p-jolanta-zagajewska-by-a-dusza-towarzystwa," title="Kutno: ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa</b><br>To nie był czas. To nie była pora.I zgasło słońce, kiedy...</div></a> <a href="/kultura,34210-nagrody-w-dziedzinie-kultury-dla-makowskiego-i-kacalaka," title="Kutno: Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka</b><br>Jarosław Makowski i Tadeusz Kacalak otrzymali Nagrody Prezydenta Kutna w dziedzinie kultury....</div></a> <a href="/wiadomosci,34213-dni-pola-w-strzelcach," title="Kutno: Dni Pola w Strzelcach" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Dni Pola w Strzelcach</b><br>Dziś w Strzelcach odbyły się Dni Pola...</div></a> <a href="/wiadomosci,34208-ekuchnia-udka-po-maroka-sku," title="Kutno: eKuchnia: Udka po marokańsku" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>eKuchnia: Udka po marokańsku</b><br>Nieziemsko pachnące, delikatne i soczyste udka z kurczaka marynowane z aromatycznymi...</div></a> <a href="/wiadomosci,34193-uczniowie-i-nauczyciele-z-kutna-nagrodzeni," title="Kutno: Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni</b><br>Dziś w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie odbyło się...</div></a> <a href="/wiadomosci,34187-jubileuszowy-wiecz-r-z-kr-tkimi-filmami-w-centrum-teatru-muzyki-i-ta-ca," title="Kutno:  Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca" class="none white"><div id="opis_slidera"><b> Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca</b><br>30 czerwca, o godzinie 18:00 odbędzie się jubileuszowa edycja Euroshorts w...</div></a> <a href="/wiadomosci,34182-radni-powiatowi-mieli-szkolenie-wiedza-wszystko-o-tablecie," title="Kutno: Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie</b><br>Tableciku, tableciku powiedz przecie, kto jest najmądrzejszy w radzie? Dziś przed...</div></a> <a href="/wiadomosci,34173-zmar-marek-w-jkowski-regionalista-i-by-y-prezes-tpzk," title="Kutno: Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK</b><br>Zmarł Marek Wójkowski  (1955-2017) – regionalista, kolekcjoner, pasjonat historii 37 pp, ...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Tai Chi w Leszczynku
28 lipca w trakcie pikniku zorganizowanego przez Ochotniczą Straż Pożarną w  Leszczynku w gminie Kutno odbył się pokaz chińskiej gimnastyki tai chi.

Tai Chi w Leszczynku, ./upload/articles_pakiety/20749/01_obraz.jpg
Tai Chi w Leszczynku, ./upload/articles_pakiety/20749/02_obraz.jpg
Tai Chi w Leszczynku, ./upload/articles_pakiety/20749/03_obraz.jpg


- Tai chi, to przyjemna gimnastyka połączona z pożyteczną terapią. Ćwiczyć może każdy, bez względu na wiek i stan zdrowia. Chętnych do ćwiczenia tai chi zapraszamy na nasze zajęcia we wtorki i czwartki w godz. 18.00-19.30 w I LO im. Dąbrowskiego w Kutnie ( grupa dla początkujących od października 2013r. ) - mówią państwo Benedykcińscy. [więcej]
pismak, 31.07.2013 13:49|czytane: 1901 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wakacje na służbie. Strażacy w lipcu wyjeżdżali 87 razy
Pierwszy miesiąc wakacji dla kutnowskich strażaków był pracowity. Jednak mł.kpt. Zdzisław Pęgowski, rzecznik Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie cieszy się, że poziom ostrożności rośnie wśród mieszkańców powiatu kutnowskiego, bowiem straż odnotowała wyraźny spadek wyjazdów do niektórych zdarzeń w porównaniu z rokiem ubiegłym.

Wakacje na służbie. Strażacy w lipcu wyjeżdżali 87 razy, ./upload/articles_pakiety/20746/01_obraz.jpg
Wakacje na służbie. Strażacy w lipcu wyjeżdżali 87 razy, ./upload/articles_pakiety/20746/02_obraz.jpg
Wakacje na służbie. Strażacy w lipcu wyjeżdżali 87 razy, ./upload/articles_pakiety/20746/03_obraz.jpg


- W lipcu wyjeżdżaliśmy do 21 pożarów, w tym jednego dużego w Suchodębiu (25 lipca). Tam paliły się budynki gospodarcze w  w gospodarstwie mlecznym, 8 krów niestety spaliło się. Ponadto było 6 pożarów zboża związanych z okresem żniw - mówi mł.kpt. Zdzisław Pęgowski, rzecznik Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie. - Wystąpiły 62 miejscowe zagrożenia, w tym 2 zdarzenia chemiczne. Duże rozszczelnienie cystern w Krzewiu (23 lipca), akcję prowadziliśmy wraz z grupą ratownictwa chemicznego z Łodzi. Z kolei wyjeżdżaliśmy do 14 zdarzeń drogowych. Najtragiczniejsze na A1 (10 lipca). Tam samochód wjechał w grupę ludzi koszących trawę, jedna osoba zmarła. Mieliśmy też zdarzenie w komunikacji lotniczej, wypadek paralotniarza (18 lipca) w Łękach Kościelnych. Prowadziliśmy na miejscu działania zabezpieczające.

Na odnotowano w lipcu żadnych zdarzeń wodnych (utonięć) oraz pożarów lasu.

Straż pożarna prowadziła przez cały rok działania profilaktyczne, edukujące społeczeństwo  o zagrożeniach i bezpieczeństwach nad na wodną oraz w lesie. Widać po statystykach, że przyniosły one rezultat. W ubiegłym roku było znaczniej więcej pożarów, [więcej]
redaktor, 31.07.2013 11:03|czytane: 2713 razy|10 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kolizja na A1 w Kotliskach
Dziś o 6.27 dwa zastępy JRG z kutnowskiej Straży Pożarnej wyjechały do kolizji na A1 w okolicy Kotlisk. W zdarzeniu drogowym uczestniczyły dwa samochody osobowe i jeden ciężarowy. Nie ma osób poszkodowanych.

- W kolizji uczestniczyły ford, porsche i ciężarowy man. Usuwamy tam płyny eksploatacyjne z drogi, wkrótce ruch zostanie przywrócony - mówi dyżurny PSP w Kutnie. [więcej]
redaktor, 31.07.2013 09:40|czytane: 3646 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Do czterech razy sztuka? Kto kupi tereny przy szpitalu?
Czwarty raz Starostwo Powiatowe w Kutnie próbuje sprzedać tereny przy szpitalu. Czy tym razem się uda? Powiedzenie do trzech razy sztuka - czwartego nie obejmuje.

Ponad 2 ha gruntu starostwo chce sprzedać za minimalną kwotę 3,2 mln zł. Warunkiem przystąpienia do ustnego przetargu nieograniczoneo jest wpłata wadium 10% ceny wywoławczej czyli 320 tys. zł do 24 września.

Cena wywoławcza przez ten rok stopniała o milion. Czy to przekona [więcej]
redaktor, 31.07.2013 08:41|czytane: 1734 razy|9 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Nasi lekkoatleci na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży
W weekend na stadionie Łódzkiego Akademickiego Związku Sportowego odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w lekkiej atletyce (Lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych, rocznik 1996-97). Prawo startu w tej imprezie, w każdej konkurencji dwudziestu zawodników z najlepszymi wynikami w kraju,  wywalczyło dwóch zawodników Uczniowskiego Klubu Sportowego „Dziewiątka”  Rafał Ewkowski w skoku w dal i Piotr Kowalski w ośmioboju.

Nasi lekkoatleci na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, ./upload/articles_pakiety/20742/01_obraz.jpg
Nasi lekkoatleci na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, ./upload/articles_pakiety/20742/04_obraz.jpg
Nasi lekkoatleci na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, ./upload/articles_pakiety/20742/03_obraz.jpg


- Nasi zawodnicy, obaj z rocznika 1997 w większości mieli za przeciwników zawodników o rok starszych. Dlatego nie spodziewaliśmy się w tym roku bardzo spektakularnych wyników. Każda niespodzianka byłaby mile widziana jednak na poważniejsze osiągnięcia można liczyć na tej imprezie za rok – powiedział trener „Dziewiątki” Jacek Kudła.

Bardziej zadowolony z występu może być nasz młody wieloboista Piotr Kowalski, który w ośmioboju wywalczył 12 lokatę z wynikiem 4621 punktów, uzyskując w poszczególnych konkurencjach następujące wyniki:
pierwszy dzień
100 m – 11,84 s,
skok w dal – 5,83 m,
pchnięcie kulą – 9,85 m,
400 m – 51,91 s (rekord życiowy)-drugi wynik w stawce wieloboistów, [więcej]
redaktor, 31.07.2013 08:20|czytane: 1463 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zwiedź zabytkowe więzienie w Łęczycy
Łęczyckie więzienie już od 1 sierpnia zaprasza ciekawskich do obejrzenia jego zakamarków. Wstęp wolny. Wcześniej próbowano je sprzedać, jednak nie udało się to staroście łęczyckiemu.

Zwiedź zabytkowe więzienie w Łęczycy, ./upload/articles_pakiety/20741/01_obraz.jpg


Starosta jako organ reprezentujący skarb państwa ogłosił przetarg na sprzedaż nieruchomości zabudowanej  przy ul. Pocztowej 12 czyli zakładu karnego. Cena wywoławcza wynosiła 1.738.790,00 zł. Sprzedać się nie udało.

Najstarsza część budynku powstała na przełomie XII i XIV wieku jako klasztor i kościół Dominikanów. Budynek klasztorny spłonął w XVII wieku, a nowy wzniesiony od strony północnej wykorzystywał jako ścianę wschodnią miejskie fortyfikacje. [więcej]
redaktor, 31.07.2013 08:10|czytane: 2688 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Międzywojewódzki konkurs poetycki
Trwa VII Edycja Międzywojewódzkiego Konkursu Poetyckiego „ZaWieruszone w szufladzie”, do 10 sierpnia można nadsyłać swoje wiersze.

Zasady uczestnictwa
1. Konkurs adresowany jest do wszystkich poetów mieszkających w województwach: łódzkim, wielkopolskim, śląskim i opolskim.
2. Konkurs odbywa się w czterech kategoriach:
a) I - dzieci i młodzież w wieku 12-15 lat,
b) II - młodzież w wieku 16-20 lat,
c) III - osoby powyżej 20 lat.
d) IV – Lokalni Poeci z powiatu wieruszowskiego w trzech powyższych kategoriach wiekowych
3. Warunkiem udziału w konkursie jest nadesłanie w maszynopisie (lub czytelnym rękopisie) zestawu zawierającego od 1 do 3 wierszy - różnych lub tworzących całość. Nadesłane utwory poetyckie winny być napisane wyłącznie w języku polskim.
4. W konkursie nie mogą brać udziału utwory wcześniej publikowane lub nagradzane.
5. Każdy wiersz powinien być nadesłany w czterech egzemplarzach. Zestawy winny być opatrzone godłem słownym (pseudonim). Do zestawu należy dołączyć zaklejoną kopertę, opisaną takim samym godłem, w której należy umieścić dane osobowe (imię i nazwisko, datę urodzenia, adres, nr telefonu, ewentualnie e-mail). Uczniowie proszeni są o podanie klasy, szkoły, ewentualnie nazwiska nauczyciela prowadzącego.
6. Organizatorzy nie ograniczają tematyki i formy wierszy. [więcej]
kultura, 30.07.2013 17:16|czytane: 1310 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W piątek premiera w kutnowskim Kinie: Był sobie dzieciak oraz Minionki rozrabiają
Od piątku dwa nowe filmy w Kinie KDK. Do seansu "Jeźdźca znikąd" dołączają trójwymiarowe "Minionki rozrabiają" oraz premiera polskiego produkcji historycznej "Był sobie dzieciak".

02-04.08.2013 (od piątku do niedzieli)
godz. 16.00 MINIONKI ROZRABIAJĄ(dubbing) 3D
godz. 18.00 JEŹDZIEC ZNIKĄD
godz. 20.30 BYŁ SOBIE DZIECIAK premiera

[więcej]
kultura, 30.07.2013 09:25|czytane: 1204 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Aranżacja MarcPol w galerii przy Kościuszki gotowa
Pojawiają się już szczegóły związane z budową Centrum marcredo w Kutnie. W specyfikacji warunków technicznych galerii handlowo-usługowej przy ul. Kościuszki znalazły się dwa budynki o funkcji handlowej – Galeria oraz market budowlany. Znany też jest już projekt sklepu MarcPol w Centrum.

W części środkowej planu zaprojektowano parking dla klientów oraz ciągi pieszo-jezdne. Spadek terenu ma kierunek z południa na północ. Budynek Galerii Handlowej jest częściowo podpiwniczony.

Wjazdy na działkę będą zrealizowane od strony południowej i zachodniej. Od południa, od ul. Kościuszki znajdować się będzie wjazd dla klientów, natomiast dostawa odbywać się będzie drogą dojazdową od zachodniej części działki.

Aranżacja MarcPol w galerii przy Kościuszki gotowa, ./upload/articles_pakiety/20733/01_obraz.jpg


Projekt aranżacji sklepu MarcPol w Centrum marcredo

Zaprojektowano naziemne parkingi o całkowitej liczbie 451 miejsc parkingowych. Aby uniknąć monotonii powierzchni asfaltowej i z kostki brukowej dróg i placów wewnętrznych zaprojektowano zieleń w postaci drzew, krzewów i zieleni niskiej oraz powierzchni biologicznie czynnej z siatki Eco -Raster w miejscach parkingowych wypełnionej żwirem drobnoziarnistym. W pobliżu wejść dla klientów zapewniono miejsca parkingowe dla 23 niepełnosprawnych. [więcej]
redaktor, 30.07.2013 14:40|czytane: 3874 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W czwartek o 17.00 zawyje syrena
1 sierpnia br. o godz. 17.00 zostanie przeprowadzony trening systemu wykrywania i alarmowania. Trening w formie sygnału dźwiękowego ciągłego, trwającego minutę będzie upamiętnieniem 69. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. [więcej]
pismak, 30.07.2013 13:50|czytane: 1271 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Święto Wojska Polskiego[więcej]
pismak, 30.07.2013 09:25|czytane: 1685 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej zaprasza na festyn folklorystyczny
Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej zaprasza na festyn folklorystyczny z cyklu „Z życia dawnej wsi” pt. „Czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał”, który odbędzie się 4 sierpnia (niedziela), w godz. 15.00–18.00, na terenie Kujawsko-Dobrzyńskiego Parku Etnograficznego w Kłóbce.

Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej zaprasza na festyn folklorystyczny, ./upload/articles_pakiety/20736/01_obraz.jpg


Tytułowe przysłowie wprowadza w temat dwóch głównych widowisk „Kujawianka w Europie” i „Jak to dawnej wesoło bywało”, prezentowanych przez Zespół „Marynia” z Kłóbki oraz Zespół Obrzędowy „Lubominianki” z gminy Boniewo. Widowiska ukażą, jak ważny dla poczucia własnej tożsamości regionalnej jest przekaz międzypokoleniowy. Przekazywane z pokolenia na pokolenie zwyczaje rodzinne, świąteczne, codzienne, gwara, nawyk noszenia stroju ludowego, znajomość tradycyjnych tańców, rodzi w młodym pokoleniu poczucie własnej odrębności i przynależności do określonej grupy społecznej. Widowiska opowiedzą w sposób zabawny o różnych drogach dojrzewania młodzieży do tego, aby zapytać osoby starsze o swoje pochodzenie. Dzięki nim również uczestnicy festynu dowiedzą się wielu ciekawych rzeczy na temat zwyczajów podkoziołkowych, wielkanocnych, żniwnych, na temat kujawskiej gwary, tańców, stroju, wyposażenia klas lekcyjnych itp. [więcej]
pismak, 30.07.2013 09:14|czytane: 1230 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Hip- Hop dla początkujących
Zapraszamy młodzież powyżej 12 roku życia na zajęcia z hip-hopu dla początkujących.-  Na zajęciach będziecie mogli poznać historię kultury Hip-Hop, nauczyć się niezwykłych Hip-Hopowych choreografii, poznać technikę tańca oraz nazwy podstawowych kroków oraz nauczyć się improwizacji tanecznej - mówi Joanna Zielińska, instruktorka tańca. - Ćwiczenia skupiają się na sile, energii, wyrazie twarzy i dobrej zabawie! Należy przygotować się do intensywnych ćwiczeń i masy zabawy. Uczestnicy zajęć nauczą się manipulować rytmem jak nigdy przedtem.

Hip- Hop dla początkujących, ./upload/articles_pakiety/20735/01_obraz.jpg


Na zajęciach młodzież pozna również style tańca :House oraz elementy dancehallu.Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnej zabawy z tańcem.

Grafik
Poniedziałek 11.00- 12.00 - hip - hop dla młodzieży początkującej
Wtorek 19.00-20.00 - hip-hop dla młodzieży początkującej
Czwartek - 17.00-19.00- hip hop dla młodzieży początkującej/średnio zaawansowanej [więcej]
pismak, 30.07.2013 09:09|czytane: 1240 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Rajd dla wytrwałych
W najbliższą niedzielę o 10.30 Salezjańska Organizacja Sportowa SL SALOS z Kutna – Woźniakowa, Bike Club Kutno i PTTK O/ Kutno zapraszają na kolejny  rajd z cyklu „dla wytrwałych” do Bolimowskiego Parku Krajobrazowego oraz Nieborowa i Arkadii. Zbiórka na dworcu PKP.

regulamin

Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
Rajd dla wytrwałych
[więcej]
pismak, 30.07.2013 09:05|czytane: 1512 razy|15 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Samochód osobowy wypadł z autostrady. Dwie osoby poszkodowane
Dziś około godziny 14.00 na A1 w rejonie Kotlisk samochód osobowy wypadł z drogi. Dwie osoby są poszkodowane. Trwają działania policji i straży pożarnej. Utrudnienia w ruchu występują na 252 km A1.

Samochód osobowy wypadł z autostrady. Dwie osoby poszkodowane, ./upload/articles_pakiety/20730/01_obraz.jpg
Samochód osobowy wypadł z autostrady. Dwie osoby poszkodowane, ./upload/articles_pakiety/20730/02_obraz.jpg
Samochód osobowy wypadł z autostrady. Dwie osoby poszkodowane, ./upload/articles_pakiety/20730/03_obraz.jpg


Kierujący Citroenem Berlingo jechał do Gdańska, zasnął i stracił panowanie nad kierownicą. Został ukarany mandatem. Samochodem podróżowały 4 osoby, kierowca z raną szarpaną przedramienia trafił do kutnowskiego szpitala, a pasażer miał starte kolano. [więcej]
redaktor, 29.07.2013 14:48|czytane: 7670 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Gryzoniowe pięknoty. Galeria druga
Przypominamy o naszej zabawie z futrzastymi przyjaciółmi. NAJKOTY i NAJPSY miały już swoje galerie na eKutno.pl. Tym razem przyszła pora na milusińskie gryzonie. Zapraszamy właścicieli i ich zębatych pupilków do udziału w zabawie na NAJGRYZONIA i nadsyłanie ich zdjęć wraz z opisem redakcja@ekutno.pl

Gryzoniowe pięknoty. Galeria druga, ./upload/articles_pakiety/20681/01_obraz.jpg
Gryzoniowe pięknoty. Galeria druga, ./upload/articles_pakiety/20681/06_obraz.jpg
Gryzoniowe pięknoty. Galeria druga, ./upload/articles_pakiety/20681/03_obraz.jpg


Głosowanie odbędzie się pod koniec sierpnia w specjalnym panelu. Wtedy połączymy wszystkie galerie pięknych gryzoni, a potem zaprosimy na rozdanie nagród. [więcej]
wandea, 29.07.2013 15:25|czytane: 2422 razy|11 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Jutro dodatkowy seans Uniwersytetu Potwornego 3D
Jutro, 30 lipca o godz. 12.00 zapraszamy do kina KDK na dodatkowy seans filmu animowanego "Uniwersytet Potworny" 3D.

[więcej]
kultura, 29.07.2013 15:10|czytane: 1249 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Uwaga! Burze z gradem
Biuro Prognoz Meteorologicznych Zespół w Poznaniu ostrzega przed silnymi burzami z gradem, które wystąpią w województwie łódzkim od godz. 18.00 dzisiaj do  jutra do godz. 6.00.

Przewiduje się wystąpienie burz, lokalnie z opadami gradu, podczas których opady deszczu wyniosą od 15 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm, a wiatr osiągnie w porywach od 80 km/h do 90 km/h, miejscami do 110 km/h. Większa intensywność zjawisk prognozowana jest w zachodniej części województwa. [więcej]
redaktor, 29.07.2013 15:09|czytane: 1422 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Policyjny weekend spokojny
Weekend na powiatowych i kutnowskich drogach minął spokojnie tzn. bez żadnego wypadku. Kutnowscy policjanci zatrzymali 10 nietrzeźwych kierujących. [więcej]
pismak, 29.07.2013 13:20|czytane: 1518 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Wakacyjne recenzje: Gotuj z socjopatą
Przeczytaliście w wakacje dobrą książkę, obejrzeliście film lub serial i zrobił na Was wrażenie, bądź zepsuł popołudnie? Piszcie recenzje i nadsyłajcie do eKutno.pl. (redakcja@eKutno.pl) Wyróżnimy Waszą twórczość publikacją i "kulturalnymi" nagrodami.

Lubi ludzi
„Hannibal” to serial o znanym z książek Thomasa Harrisa i ich filmowych adaptacji psychiatrze i socjopacie dr Hannibalu Lecterze. Akcja toczy się przed wydarzeniami z „Czerwonego Smoka” i przedstawia początki współpracy Lectera z FBI, a ściślej z Willem Grahamem. Paradoksalnie przez większość czasu będziemy towarzyszyć Willowi i skupimy się na jego problemach z żywą wyobraźnią i wczuwaniem się w psychopatów. Właśnie ta umiejętność Willa grozi wykryciem prawdziwej tożsamości Hannibala. Cały czas mamy do czynienia z ryzykowną grą, jaką prowadzi tytułowy bohater z Willem Grahamem.

Wakacyjne recenzje: Gotuj z socjopatą, ./upload/articles_pakiety/20728/01_obraz.jpg


Gotuj z socjopatą
W czasach kiedy tworzyły się zręby ludzkiej cywilizacji, pierwsi wojownicy nie mieli oporów przed pożeraniem serc pokonanych wrogów lub poległych sojuszników. Wtedy wierzono, że w ten sposób zdobywa się siłę, dzięki czemu człowiek stanie stanie się lepszym żołnierzem i wygra w bitwie. Kanibalizmu nie udało się wyplenić, ponieważ jest silnie związany z religią i wierzeniami. Do dziś przyjmując Komunię Świętą zjadamy Ciało Chrystusa. W każdym innym kontekście kanibalizm, uznawany jest za wypaczenie i obrzydliwość.

Dlatego Hannibal Lecter ukrywa swoje gusta kulinarne wmawiając swoim gościom, że zjadają królika, cielęcinę lub rzucając francuskojęzyczną nazwę wytrawnej potrawy. Jednakże jest coś religijnego w urządzanych przez psychiatrę kolacjach. Zastawa ułożona zgodnie z powszechnie panującymi zasadami, dobre maniery gospodarza, sposób podawania potraw. Jest też coś w spożywaniu przez Lectera wina, a szczególnie małych kawałków mięsa, nadzianych na widelec z dystynkcją próbowanych i konsumowanych, co gloryfikuje ofiarę morderstwa jaką właśnie zjada. Widać nabożny szacunek do przyrządzonego dania, także przy wycieraniu ust ścierką. [więcej]
redaktor, 29.07.2013 13:14|czytane: 1375 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Lista uchybień i zaniedbań w ZS nr 1 i skarga na dyrektora
Do Rady Powiatu w Kutnie wplynęła w czerwcu skarga nauczycielki Anny Pietrzak na działania  dyrektora Zespołu Szkół nr 1 im. St. Staszica w Kutnie, Janusza Pawlaka. Pisaliśmy o niej TUTAJ

Przypomnijmy, wicedyrektorka "Staszica" opisała w skardze na dyrektora Pawlaka sprawę jej odwołania ze stanowiska, udzielenia nagany po wypowiedzeniu umowy oraz sposób, w jaki dyrektor z nią się komunikował podczas pacy. 

Lista uchybień i zaniedbań w ZS nr 1 i skarga na dyrektora, ./upload/articles_pakiety/20712/01_obraz.jpg


Anna Pietrzak złożyła również w Starostwie Powiatowym w Kutnie listę uchybień i nieprawidłowości, jakie wystąpiły podczas niespełna rocznego zarządzania Pawlaka w "Staszicu".

Jacek Gałka (na zdjęciu), radny powiatowy z Komisji Rewizyjnej, która rozpatruje skargę informuje o pracy komisji. Odebrała ona już obszerne wyjaśnienia od Anny Pietrzak, teraz czas na wyjaśnienia Janusza Pawlaka.

- Po wyjaśnieniach nauczycielki wiemy już jakie pytania należy zadać panu Pawlakowi, aby skonfrontować dwie relacje zdarzeń. Przedstawione przez panią Pietrzak informacje wskazują, iż będziemy dość długo nad skargą pracować,bowiem wyjaśnienia potrzebuje wiele kwestii w funkcjonowaniu tej szkoły, jej nauczycieli i dyrektora - mówi Jacek Gałka. - Mam już 40 stron uwag, pytań, spostrzeżeń, a jest nas wielu w Komisji. Myślę, że i inni radni przygotowują się do rzetelnego rozpatrzenia tej skargi. Czeka jeszcze nas, ale to już po wakacjach, drugie podejście do skarg na dyrektora Zespółu Szkół w Żychline, Zbigniewa Chrulskiego. [więcej]
wandea, 29.07.2013 11:36|czytane: 4008 razy|17 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Mieszkaniec Kutna złapany w Kołobrzegu z marihuaną
W czwartek 25 lipca funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Posterunku w Koszalinie wspólnie z funkcjonariuszami Służby Celnej i Straży Granicznej z Kołobrzegu podczas prowadzonych działań porządkowych na dworcu PKP w Kołobrzegu podjęli interwencję wobec czterech mężczyzn, którzy na widok patrolu próbowali opuścić teren dworca. Jednym z nich był kutnianin.

Podczas prowadzonych czynności legitymowania okazało się, że mężczyźni posiadają przy sobie łącznie 13 gram suszu roślinnego (marihuana) i 3 tabletki ekstazy. Ujętych: 25-letniego Marcina T., zamieszkałego w Kutnie (2 gramy narkotyku), 19-letniego Marcina D., zamieszkałego w Skorszewach (4 gramy), [więcej]
redaktor, 29.07.2013 10:40|czytane: 2257 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Ukradł hondę i paliwo, a potem miał wypadek
W sobotę  o godzinie 10.30 19–latek z Lubuskiego na jednej ze stacji paliw w Kutnie zatankował paliwo i uciekł nie płacąc za nie, a potem miał wypadek w Daszynie.

Ukradł hondę i paliwo, a potem miał wypadek, ./upload/articles_pakiety/20725/01_obraz.jpg


Łęczyccy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego z 27 lipca około godz.11.00, w którym 19–latek uciekając przed stróżami prawa kradzionym autem uderzył w płot. Kierowany przez niego pojazd stanął w płomieniach.

W sobotę przed południem policjanci ruchu drogowego podjęli pościg za kierowcą osobowej hondy, który na odcinku drogi krajowej nr 91 w Daszynie, gdzie jest ograniczenie prędkości do 50 km/h jechał 106 km/h. Uciekając przed stróżami prawa rozwijał szybkość nawet do 160 km/h. Po przejechaniu skrzyżowania w Topoli Królewskiej stracił panowanie nad kierownicą i uderzył w ogrodzenie posesji. Kiedy przód auta stanął w płomieniach z pomocą pośpieszyli interweniujący policjanci. Jeden z nich zajął się ratowaniem kierowcy, drugi gasił ogień. [więcej]
pismak, 29.07.2013 10:28|czytane: 3999 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pracowity weekend strażaków. Paliło się zboże
Wielokrotnie kutnowscy strażacy wyjeżdżali na akcję w miniony weekend. W Orłowie cztery zastępy gasiły pożar transformatora i terenu obok - zboża. Strażacy z OSP z Żychlina, Mirosławic i Woli Kałkowej pomagali tam kutnowskiemu zastępowi.

Pracowity weekend strażaków. Paliło się zboże, ./upload/articles_pakiety/20723/01_obraz.jpg


Pół hektara zboża paliło się również w Żychlinie. Strażacy wyjeżdżali też do płonącego śmietnika przy ulicy Cmentarnej w Kutnie oraz likwidowali gniazdo szerszeni. [więcej]
redaktor, 29.07.2013 10:10|czytane: 2197 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
IV Letni Festiwal Muzyczny otwarty w piękny letni wieczór
Wczoraj na placu J. Piłsudskiego, przed Muzeum Regionalnym w Kutnie odbył się koncert plenerowy "W piękny letni wieczór" otwierający IV Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2013 pod patronatem eKutno.pl.

Najpierw rozbrzmiał potężny baryton Zbigniewa Maciasa, który zaśpiewał "W taki piękny wieczór" z musicalu "Południowy Pacyfik". Następnie na balkon Muzeum Regionalnego w Kutnie wyszli Dyrektor Festiwalu prof. dr hab. Anna Jeremus- Lewandowska i Prezydent Kutna Zbigniew Burzyński, którzy przywitali licznie zgromadzoną publiczność i oficjalnie otworzyć IV Letni Festiwal Muzyczny.

IV Letni Festiwal Muzyczny otwarty w piękny letni wieczór, ./upload/articles_pakiety/20720/17_obraz.jpg
IV Letni Festiwal Muzyczny otwarty w piękny letni wieczór, ./upload/articles_pakiety/20720/16_obraz.jpg
IV Letni Festiwal Muzyczny otwarty w piękny letni wieczór, ./upload/articles_pakiety/20720/20_obraz.jpg


- Dziękuję, że przyszliście na nasz koncert, by znów być z nami - powiedziała Dyrektor Festiwalu.

Następnie przed publicznością wystąpiła Jolanta Bibel dysponująca rzadkim mezzosopranem dramatycznym. Zaprezentowała dwie arie -  córki Miecznika ze "Strasznego Dworu" i Rokiczany "Jak będę królową" z "Rokiczany", obie Stanisława Moniuszki. Artystce towarzyszyła Ewa Szpakowska grająca na fortepianie.

Później swój tenor o niezwykłej mocy i brzemieniu zaprezentował Krzysztof Bednarek, wykonując dumkę Jontka z "Halki" także Moniuszki. Zaraz potem wystąpił w duecie z Anną Jeremus- Lewandowską wykonując "La ci darem la mano" z  opery "Don Giovanni" Wolfganga Amadeusza Mozarta, gdzie jako tytułowy bohater uwodził Zerlinę. Nie trzeba znać języków obcych by móc poczuć siłę tej wspaniałej muzyki.

Kolejny kutnowskiej publiczności zaprezentował się wirtuoz akordeonu Leszek Kołodziejski w solowym wykonaniu na tymże instrumencie "Divertimento" Andre Astiera porywając serca widzów. Zaraz potem z arią Kalafa "Nessun dorma" z opery "Turandot", namiętnie śpiewanej przez Pavarottiego, wystąpił Krzysztof Bednarek.

Potem Bibel przepięknie wykonała znaną wszystkim Habanerę z Opery "Carmen" G. Bizeta. [więcej]
redaktor, 29.07.2013 06:28|czytane: 2942 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
MKS jeszcze niekompletny - testy trwają
Do rozpoczęcia rozgrywek III ligi łódzko-mazowieckiej pozostało niespełna dwa tygodnie. Trener drużyny MKS Kuto Paweł Ślęzak buduje zespół.

MKS jeszcze niekompletny - testy trwają, ./upload/articles_pakiety/20719/01_obraz.jpg
MKS jeszcze niekompletny - testy trwają, ./upload/articles_pakiety/20719/02_obraz.jpg
MKS jeszcze niekompletny - testy trwają, ./upload/articles_pakiety/20719/03_obraz.jpg


Po udanym sobotnim sparingu z zespołem Mszczonowianką Mszczonów trener jest zadowolony z gry swoich podopiecznych.

- Wydaje się, że coś drgnęło i skład drużyny na razie mamy optymalny. Gra wyglądała nie najgorzej na tle przyzwoicie grającego zespołu z czołówki IV ligi. Grają techniczną, fajna piłkę więc nie było to proste zadanie żeby w pierwszej połowie prowadzić. Nasi przeciwnicy stworzylitylko jedną groźną sytuację, ale za to bardzo dobrze grali w polu. – mówi Paweł Ślęzak trener MKS Kutno.

Trwają jeszcze testy zawodników, którzy być może będą grać w barwach miejskich ale na pewno wiadomo, że Michał Żółtowski i Daniel Mitura są już zawodnikami MKS-u. [więcej]
redaktor, 29.07.2013 07:30|czytane: 1539 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Obchody 69. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego


[więcej]
pismak, 29.07.2013 09:54|czytane: 1580 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czytelnicy pytają: Kiedy koniec remontu harcerskiego pomnika?
Mieszkańcy osiedla przy ulicy Wilczej w Kutnie zapytali nas kiedy zakończą się prace przy remoncie harcerskiego pomnika.

-Miło było czasem tam na ławeczce posiedzieć -mówią mieszkańcy. -Teraz jest teren rozkopany i nieuprzątnięty. Kiedy koniec remontu harcerskiego pomnika?

Czytelnicy pytają: Kiedy koniec remontu harcerskiego pomnika?, ./upload/articles_pakiety/20695/04_obraz.jpg
Czytelnicy pytają: Kiedy koniec remontu harcerskiego pomnika?, ./upload/articles_pakiety/20695/02_obraz.jpg
Czytelnicy pytają: Kiedy koniec remontu harcerskiego pomnika?, ./upload/articles_pakiety/20695/03_obraz.jpg


- Prace wydłużyły się przede wszystkim dlatego, że otrzymaliśmy piękny dar od PKP - schody betonowe, które trzeba było odpowiednio przyciąć, zamontować. Szukaliśmy sponsorów na ten cel- mówi hm. Agnieszka Ciesielska  Komdendant Hufca. - Czekaliśmy też na rozpatrzenie wniosku o środki na kostkę brukową wokół pomnika, który złożyliśmy w Urzędzie Miasta Kutna. Dziś już wiemy, że zapadła pozytywna decyzja. Kostkę otrzymamy, dodatkowo wiceprezydent Jacek Boczkaja obiecał pomoc w postaci pracowników interwencyjnych, których oddeleguje do pomocy przy pomniku. Lista ludzi i firm, którzy nam pomagają dobrej woli rośnie. Jesteśmy wszystkim bardzo wdzięczni. [więcej]
wandea, 29.07.2013 09:27|czytane: 1738 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Wyniki Orlik Polska
10 sierpnia odbędą się finały Turnieju Piłki Nożnej Orlik Polska. Poniżej wyniki z ostatnich zmagań na murawie. [więcej]
redaktor, 29.07.2013 07:13|czytane: 1782 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Udany sparing MKS-u
Dziś na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana drużyna MKS Kutno w sparingowym spotkaniu wygrała 2:1 z IV ligową Mszczonowianką Mszczonów.

Udany sparing MKS-u, ./upload/articles_pakiety/20718/21_obraz.jpg
Udany sparing MKS-u, ./upload/articles_pakiety/20718/27_obraz.jpg
Udany sparing MKS-u, ./upload/articles_pakiety/20718/28_obraz.jpg


Dla miejskich gole strzelili: Michał Żółtowski (’19)  i Daniel Mitura (‘38).  Strzelcy są nowymi zawodnikami kutnowskiej drużyny. Gola dla zespołu z Mszczonowa zdobył M. Dębowski (’62). Podczas dzisiejszego spotkania trener zespołu z Kutna Paweł Ślęzak testował również kilku zawodników, którzy być może zasilą szeregi drużyny. Kolejne sparingowe spotkanie odbędzie się w Kutnie 31.07.2013 o godzinie 17:30 , miejscy zagrają z zespołem Ner Poddębice.
[więcej]
redaktor, 27.07.2013 18:53|czytane: 2005 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pod skrzydłami św. Michała Archanioła - sto lat dla naszych policjantów
Święto Policji było dziś okazją do przypomnienia o odznaczeniach, jakie kutnowscy mundurowi oraz współpracujące z policją służby i samorządy otrzymali od Prezydenta RP. W Starostwie Powiatowym w Kutnie mianowania na stopnie w dzisiejszym dniu odebrali powiatowi policjanci-  dwie osoby na oficera, 36 na aspiranta, 33 na podoficera i 8 na szeregowych.

Złoty medal medal za długoletnią służbę nadany przez Prezydenta RP otrzymał mł. insp. Jan Kuropatwa Komendant Komendy Powiatowej Policji w Kutnie. Srebrny medal za długoletnią służbę: kom. Radosław Bieniek, asp. Andrzej Góralski,  podinsp. Piotr Sikorski, asp. szt. Karol Szydłwski, asp. szt. Krzysztof Kaczmarek, a medal brązowy za długoletnią służbę: asp. Robert Kędziora.

Pod skrzydłami św. Michała Archanioła - sto lat dla naszych policjantów, ./upload/articles_pakiety/20713/03_obraz.jpg
Pod skrzydłami św. Michała Archanioła - sto lat dla naszych policjantów, ./upload/articles_pakiety/20713/07_obraz.jpg
Pod skrzydłami św. Michała Archanioła - sto lat dla naszych policjantów, ./upload/articles_pakiety/20713/30_obraz.jpg


Medal srebrny za zasługi dla policji otrzymali mł. bryg. mgr inż. Marek Myszkowski -Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie, burmistrz Krośniewic Julianna Barbara Herman, Stanisława Bytner - policjantka.

Dowódca uroczystości podkom. Dariusz Wójkowski złożył meldunek Komendantowi i poczet sztandarowy w składzie -  dowódca st. sierżant Łukasz Sierka, sztandarowy sierżant Maciej Rybicki, asystujący st. sierżant Dawid Wiśniewski-  pojawił się na sali. Z kolei asp. Paweł Witczak oficer prasowy, prowadzący uroczystość wspomniał, że sztandar kutnowskiej komendy trzy lata temu został ufundowany przez społeczność ziemi kutnowskiej.

Ciepłe słowa do swoich policjantów skierował mł. insp. Jan Kuropatwa Komendant Komendy Powiatowej Policji w Kutnie. Na sali nie zabrakło też byłego komendanta Krzysztofa Michalskiego, kapelana służb munudrowych księdza Jana Dobrodzieja i wielu gości, którzy wyrazili swoją wdzięczność za oddanie policyjnej pracy i pieczę nad miastem i całym powiatem.

- Dzisiejsze  Święto pozwala mi publicznie podziękować moim podopiecznym, policjantkom i policjantom, pracownikom cywilnym komendy za wkład w rozwój naszej komendy, za ich godną służbę i pracę oraz oddanie dla drugiego człowieka - mówił mł. insp. Jan Kuropatwa. [więcej]
wandea, 26.07.2013 16:20|czytane: 7629 razy|27 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Rozwiąż krzyżówkę z Sanepidem
Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Kutnie zaprasza do rozwiązania „ Wakacyjnej krzyżówki z hasłem”. Rozwiązanie krzyżówki oraz dane osobowe – wiek i nr telefonu – należy przesłać drogą e-mailową: psse.kutno@pis.gov.pl  lub dostarczyć do siedziby PSSE  ul.Kościuszki 12 pok. nr 12, I-p. w terminie do 27 sierpnia. Nagrodę zapewnia PSSE w Kutnie.

Rozwiąż krzyżówkę z Sanepidem, ./upload/articles_pakiety/20717/01_obraz.jpg


Dane osobowe laureatów wybranych przez organizatora  zostaną zamieszczone na stronie internetowej PSSE Kutno www.pis.lodz.pl/kutno. Organizator poinformuje także laureatów telefonicznie.

Wręczenie nagród książkowych odbędzie się w dniu 1 września o godz. 16.00 podczas festynu rodzinnego, który odbędzie się na placu zabaw przy ul. Batorego 15 (stoisko PSSE Kutno).

Pytania ( poziomo):
1. Jeden z nałogów.
2. Z nim na grzyby.
3. Choroba przenoszona przez kleszcze.
4. Jeden z symptomów zatrucia grzybami.
5. Zdrowy , biały  napój.
6. Przeciwieństwo grzybów jadalnych. [więcej]
pismak, 26.07.2013 17:57|czytane: 1665 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Płock zaprasza na turniej koszykówki ulicznej
Stowarzyszenie Streetball Polska oraz Centrum Widowiskowo-Sportowe zapraszają do wzięcia udziału w turnieju koszykówki 3x3, który odbędzie się 4 sierpnia przed Orlen Areną. Siemens Grand Prix Polski 2013 bo tak brzmi pełna nazwa całego cyklu turniejów, rozpoczął  się w połowie maja w Częstochowie.

Płock zaprasza na turniej koszykówki ulicznej, ./upload/articles_pakiety/20716/01_obraz.jpg


Z turniejów eliminacyjnych które odbędą się w 21 miastach całej Polski do finałów w Gdyni awansują zwycięzcy poszczególnych eliminacji oraz minimum 3 zespoły zajmujące najwyższe miejsca w klasyfikacji generalnej cyklu.
Turniej w Płocku, będzie jedną z ostatnich szans na zakwalifikowanie się do finałów. Wszystkie turnieje w ramach cyklu rozgrywane są wyłącznie w kategorii OPEN, tak więc w eliminacjach przed Halą Orlen Arena, mogą wziąć udział wszyscy chętni amatorzy koszykówki, urodzeni w roku 1999 i starsi.

Aby się zgłosić do rozgrywek należy zarejestrować się na stronie www.3x3planet.com a następnie przesłać do Stowarzyszenia Streetball Polska, zgłoszenie zespołu, poprzez wykorzystanie aktywnego druku zgłoszeń na stronie Stowarzyszenia. Max. liczba zawodników w zespole to 4 osoby (3 + 1 rezerwowy). Każdy uczestnik turnieju musi posiadać Kartę Uczestnika Zawodów, osoby jej nieposiadające będą ją otrzymywały po dokonaniu opłaty w wysokości 10,00 zł u Organizatora zawodów przed imprezą.

Ważna uwaga dla zawodników niepełnoletnich, aby zagrać w turnieju muszą dostarczyć zgodę opiekunów prawnych na druku, który stanowi załącznik do Regulaminu Karty Uczestnika Zawodów dostępnego na stronie www.streetballpolska.pl. [więcej]
redaktor, 26.07.2013 17:54|czytane: 1183 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czytelnicy pytają: Dlaczego dyrektor Dębski nie pracuje w swoim wydziale?
Kontrowersje Czytelników wciąż budzi pozycja Krzysztofa Dębskiego, dyrektora Wydziału Inwestycji i Nadzoru Właścicielskiego Starostwa Powiatowego w Kutnie.

Najpierw chodziło o jego powołanie, potem o wynagrodzenie, potem o chorobę, na czas której przypadła afera szpitalna z byłym prezesem Piotrem Okońskim. Teraz jeden z Czytelników pyta: - Dlaczego dyrektor Krzysztof Dębski nie pracuje w swoim wydziale, a siedzi natomiast w biurze promocji, blisko starosty?

Czytelnicy pytają: Dlaczego dyrektor Dębski nie pracuje w swoim wydziale?, ./upload/articles_pakiety/20708/01_obraz.jpg
Czytelnicy pytają: Dlaczego dyrektor Dębski nie pracuje w swoim wydziale?, ./upload/articles_pakiety/20708/03_obraz.jpg
Czytelnicy pytają: Dlaczego dyrektor Dębski nie pracuje w swoim wydziale?, ./upload/articles_pakiety/20708/04_obraz.jpg


Krzysztof Dębski nam odpowiedział na to pytanie wczoraj. Dziś w pracy ma dzień wolny, tak więc na zdjęciu tylko zamknięte drzwi jego gabinetu, zresztą nieoznaczonego.

- Odległość między budynkiem w którym mieści się mój wydział, a budynkiem starostwa jest niewielka i bez problemu komunikuję się z pracownikami czy to  e-mailowo czy telefonicznie - odpowiada Dębski. - Pani starosta zdecydowała o tym, że mam być w budynku starostwa na ul. Kościuszki, ze względu na moje działania i częsty kontakt ze Zgromadzeniem Wspólników spółek, które nadzoruje, czyli z Zarządem Powiatu.

Naszą uwagę dodatkowo wzbudziła inna nazwa wydziału na tablicy informacyjnej na budynku.Warto zadbać o prawidłowe oznaczenie. [więcej]
wandea, 26.07.2013 12:36|czytane: 2459 razy|9 komentarzy|komentuj|czytaj cały
47-letni zabójca kutnianin złapany we Włoszech
Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Łodzi ustalili miejsce pobytu i doprowadzili do zatrzymania poszukiwanego zabójcy. W środę po południu na lotnisku Okęcie w Warszawie wylądował samolot z Mediolanu, którym przywieziono do kraju 47-letniego mieszkańca Kutna.

Mężczyzna był poszukiwany od grudnia 2008 roku. W roku 1987 roku zabił w celach rabunkowych swojego wuja. Został wówczas zatrzymany, a sąd skazał go na karę 15 lat pozbawienia wolności. Po kilku latach otrzymał przerwę w odbywaniu kary. Będąc na wolności po raz kolejny złamał prawo i sąd nakazał mu powrót za więzienne kraty. Niestety mężczyzna nie zamierzał tam wrócić i zniknął. W grudniu 2008 wszczęto poszukiwania.

Od początku w sprawę włączyli się kryminalni z komendy wojewódzkiej. Dzięki drobiazgowej analizie zebranych informacji i znajomości środowiska przestępczego policjanci ustalili, że wyjechał z kraju. Pracował wraz z innymi emigrantami z Polski na plantacji mandarynek na południu Włoch. Policjanci zwrócili się do sądu o wystawienie europejskiego nakazu aresztowania Polaka. [więcej]
wandea, 26.07.2013 16:15|czytane: 1841 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Upał, bezmyślność urzędnika i zadłużenie szpitala
Czy człowiek może poczuć się w konsystencji budyniu waniliowego, serka topionego lub innego smacznego acz płynnego zjawiska? Odpowiadam, tak może i... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Rewelacyjna Kapela Hanki Wójciak. Dziś zapraszamy na brzmienia marokańskich gimbrii
Wczoraj przed kutnowską publicznością w Centrum Teatru Muzyki i Tańca wystąpiła Kapela Hanki Wójciak. Zespół powstał w Krakowie, gra muzykę z pogranicza world music, folku, piosenki autorskiej.  Duża galeria zdjęć A dziś o godz.... [więcej]
Sport
"Jedynka" trzecia w ręczną w Orlikowej Lidze Mistrzów
We wtorek w Poddębicach odbył się turniej rejonowy w piłce ręcznej chłopców w ramach Orlikowej Ligi Mistrzów - Łódzkie Gra w Ręczną. W turnieju udział wzięła Szkoła Podstawowa nr 1 w Kutnie. W wyniku zaciętej i bardzo wyrównanej rywalizacji chłopcy z Jedynki... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Sprzedam 4,08 hektary POLE UPRAWNE Sprzedam POLE UPRAWNE = 4,08 hektary... [czytaj więcej]
Konkretna propozycja i konkretne zarobki!Warszawa Współpraca dla sympatycznej, uśmiechniętej, komunikatywnej i chętnej do pracy. Chcesz zarabiać w normalnej atmosferze, na uczciwych warunkach, dyskretnie, bezpiecznie i konkretnie? Jeśli tak t... [czytaj więcej]
Zawieszka Nieśmiertelnik Srebro +GRAWER Zdjęcia i Tekstu Idealny i modny prezent dla kobiety i mężczyzny. Wspaniały prezent na Imieniny, Urodziny, Rocznicę, Walnetynki, Dzień Kobiet, Mikołaja, oraz pod choinkę na Gwiazdkę Świąt Bożego Narodzenia... [czytaj więcej]
Kotki Oddam kotki w dobre ręce. Więcej informacji pod nr telefonu 602430567.... [czytaj więcej]
Monitoringi, alarmy Witam, oferuję usługę konfiguracji oraz montażu kamer, alarmów oraz innych systemów zabezpieczeń. Wykonuję również inne usługi informatyczne. Zapraszam.... [czytaj więcej]
Sprzedam biurko duże 210 cm / bardzo dobre wykonanie Mam do sprzedania duże biurko w bardzo dobrym stanie. Biurko ma ponad 1,5 metra i było robione na zamówieni a więc jest wykonane z bardzo dobrego materiału. Posiada wiele szuflad, miejsce na je... [czytaj więcej]
Fly High Production – Produkcja filmowa Firma Fly High Production to przede wszystkim profesjonalna produkcja filmów i innych form audiowizualnych, bazująca na najnowszych technologiach min zastosowaniu drona i innych technologii stabiliz... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
Odzież na sklepy, butiki, stragany Oferujemy odzież na sklepy, butiki, stragany w bardzo dobrej jakości z Niemiec i Włoch. U nas klient zamawia według osobistego zapotrzebowania (damskie, męskie, dziecięce,... [czytaj więcej]
samochód do ślubu wesele OFERUJĘ PAŃSTWU WYNAJEM LIMUZYNY AUDI w kolorze czarna perła. Samochód jest reprezentacyjny, idealny na tak wyjątkową uroczystość. Zaletą tego samochodu jest przestronne wnętrze i duży baga... [czytaj więcej]
Zespół jednoosobowy DJ Polecam jednoosobowy zespół muzyczny (klawisz i vokal na żywo)który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gram na terenie całego kraju. Wieloletnia praktyka w prowad... [czytaj więcej]
Zespół muzyczny KONKRET to pięcioosobowy zespół muzyczny, który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gramy głównie na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego. Wieloletnia... [czytaj więcej]
Zatrudnimy pracowników Firma P.P.H.U. "ELBEMA" s.c. zatrudni pracownika na stanowisko elektromonter lub pomocnik elektromontera. Mile widziane prawo jazdy kat.B oraz uprawnienia Sep 1kV. CV proszę przesyłać na adres mail... [czytaj więcej]
Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Najlepsze rozwiązanie, jeżeli pilnie potrzebujesz pieniędzy. Nie pytamy o Twój cel – całą sumę możesz przeznaczyć na dowolny,... [czytaj więcej]
SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996ROK PILNIE SPRZEDAM MAM DO SPRZEDANIA SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996 ROK rn5-DRZWIrnKOLOR CZARNY rnPILNIE SPRZEDAM... [czytaj więcej]
Kawalerka do wynajęcia, Kutno ul. Słowackiego Wynajmę mieszkanie w bloku przy ulicy Słowackiego. Jest to odświeżona kawalerka o powierzchni 27 m. kw., w sam raz do zamieszkania.rnCena 850 zł zawiera czynsz i odstępne dla właściciela, do k... [czytaj więcej]
SPECJALISTA DS. MARKETINGU I SPRZEDAŻY Jesteśmy firmą zajmującą się produkcją mebli tapicerowanych i poszukujemy osób młodych, ambitnych oraz kreatywnych na stanowisko: SPECJALISTA DS. MARKETINGU ORAZ SPRZEDAŻY Obowiązki:  ... [czytaj więcej]
PRACA HUTA Poszukujemy osób do pracy w Hucie w Dąbrowie Górniczej na stanowiska: - operator wózka widłowego - operator suwnicy – uprawnienia IS specjalne trawersowe, chwytakowe Warunki: - atrakcyjne w... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Pankracy IComer:
6 minut temu
Gratulacje i powodzenia na nowym stanowisku!
Alwin Ostapowicz:
11 minut temu
Droga Anielu! Ty ciągle drążysz uparcie swoje? Czy Ty pracujesz w tym Psychiatrowie? I cierpisz na brak pacjentów? Z braku laku chciałabyś koniecznie kimś się zająć i na kimś wyładować swoją energię statyczną, kinematyczną, dynamiczną i psychopatyczną. Uczynię wszystko aby nie dostać się pod Twoją opiekę psychiatryczną. Boże chroń mnie przed wszystkimi psychologami i psychiatrami w ogóle, a przed tą nieznośną psychiatryczką Anielą w szczególności! ~niepoprawny, niepokorny i niezłomny Felicjan z Kocich Kiszek.
Hilary Złotareńko:
16 minut temu
Odpowiedzcie sobie kto jest zarządcą tego osiedla i dokonajcie oceny jego pracy
Inez Hallenburg:
27 minut temu
Onufry a może nam powiesz gdzie dostałeś pracę tę którą chciałeś , co bo ja jakoś nie mogę takiej jaką chcę dostać , co?
Apoloniusz Kubasik:
29 minut temu
Cytat z wypowiedzi "odważnego"Bartosza Kocienia."Tylko Ci co posiadają pewne informacje dokładnie wiedzą, jak wygląda praca w Kutnie w Policji, gdy tylko zjawił się komendant Szymański. Tylko te osoby wiedzą o wewnętrznych aferach, których część posypała się i została ujawniona w artykule opublikowanym całkiem niedawno. Skąd się wziął, kto go broni pomimo tylu kłopotów z prawem? Taka osoba rządzi kutnowską policją. Zapewniam, że wiecie w tej sprawie tyle, ile macie w głowach - czyli prawie nic.Ku przypomnieniu." To ja się ciebie pytam czy zadziałałeś w tej sprawie o której tu napisałeś? Jesteś przecież odważny , innym zarzucasz niewiedzą o twoim pupilu a tu co siedzisz cicho i innym każesz działać, czy sam to zrobisz, odwagi chłopie, odwagi.A skąd ty wiesz jak wygląda praca w kutnowskiej policji? No chyba ,że jesteś "odważnym" policjantem tak?
Kacper Korczbok:
35 minut temu
Widać ,że jednak masz dużo czasu , bo piszesz dużo i nawet masz czas na szukanie artykułów i linków do nich . Chłopino daj sobie spokój .
Stefan Jacek:
2
 · 
37 minut temu
Bartosz Kościen. Powiadasz ,że inni piszą , nie zajmują się sobą , mają dużo czasu , a za ciepie te peany kto wypisuje , krasnoludki?Czy ty jesteś jakimś obrońcom z urzędu?Jak na innych wylewały czy wylewają się pomyje to nie widać było ,że ich bronisz, co? Skoro tak jesteś poinformowany co dzieje się w kutnowskiej policji to zgłoś to oficjalnie , podaj swoje nazwisko bo innych do tego usilnie namawiasz a sam w krzakach , z tyłu żeby cię nie było widać . Kim ty właściei jesteś ?Widocznie tez popierasz wszelkie nieprawidłowości i boisz się pisnąć bo wbrew pozorom pełne gacie strachu.Zmień profesję na adwokata.
Zbigniew Martynowicz:
44 minut temu
a burmistrz chyba z zarzutami?
Aniela Zych:
46 minut temu
Felicjan nie dodałeś ,że ciebie trzeba oddać do psychiatrowa.
Jerzy Sopeżyc:
48 minut temu
Ciekawe czy przyjdzie na powiatową sesję w środę . Skoro tak zajął się ratowniczą torbą medyczną to czy zajmie się szpitalem?
Ziemowit Zygmuntowicz:
53 minut temu
To znaczy ,że był słaby skoro go Kłopotowski wypchnął, prawda?
Felicjan Rohloff:
7 godzin temu
Zeżarłam "się" w pospiechu. Proszę o zrozumienie i wklejenie "się" tam gdzie trzeba. AWRUK!
Felicjan Rohloff:
7 godzin temu
###"R". Albinie vel (???????)! Dziękuję za zaproszenie. Da Bóg, to jutro przedstawię ewentualny termin tego niezwykle zapowiadającego wydarzenia. Gdzie jest ten wasz gród? zawalona jestem dzisiaj robotą. Pozdrawiam i wszelkich łask bożych życzę. ~emerytowana nauczycielka.
Felicjan Rohloff:
8 godzin temu
Kordianie! To sobie startuj jak jesteś debilem w trepem lub idiotą w kaloszach. Matura to bzdura, a te konkursy to lipa. A te samorządy to Awruki i Złodzieje. Nie bić Awruków i Złodziei, tylko je zlikwidować. Zlikwidować bzdurną maturę! Zlikwidować ukartowane konkursy! Zlikwidować nierządne samorządy! Zlikwidować szkoły samorządowe. Przestać chodzić do bzdurnych szkól! I zacząć się uczyć! I zacząć czytać eKutno! I wstąpić do KAN"PiŚ"! Pod żadnym pozorem nie likwidować KOTÓW !!! I nie zabijać DZIECI ! I nie budować świątyń! I nie budować pałaców! I nie budować komitetów! Budować SERCA, UMYSŁY i DUSZE! I nie sadzić i nie pielęgnować dębów JPII. Rodzić dzieci, uczyć je i wychowywać! Młodzieży nie rozpuszczać! Zrezygnować z paciorków, fikołków i koziołków! Uwierzyć w Boga! Kochać Polskę! I rozniecać promienie NADZIEI! I nie spać! I obudzić się! I się oświecać! I myśleć! I pracować! I odpoczywać! I bawić się! I działać!.........I nigdy nic złego nie robić........ Coś dobrego - zawsze można..... O kotów dbać, psom dać spokój a świnie oprzątać!....... Paniali?........Amen.
Jordan Sierpowski:
2
 · 
8 godzin temu
POSEŁ Z PIS Tadeusz Woźniak - pozując do zdjęć ze strażakami w Komadzynie, splata swe wypracowane dłonie,na nieprzyzwoicie upasionym brzuszysku.Fakt - inni dostojnicy z jego partyji pozując do zdjęć - czynią podobnie. Ale - jak by nie liczyć, Tadeusz Woźniak (ksywa kanonik) - kadencji poselskich ma już sobą wiele i ta kadencja nie jest jego ostanią, to i nie dziwota, że i jego i tak już upasiony brzuch, z każdą kadencja staje się i coraz to i coraz to bardziej monstrualny. Wiadomo - odmawiać na tych różnych poselsko-wiejskich bankietach jadła i napitki - to rzecz wielce niepolityczna. Tak myślę,że jeżeli darwinowska teoria ewolucji nie zadziała i Woźniakowi nie wydłużą się kończyny górne jak u orangutana ,tak aby ręce mógł spleść na swym brzuchu - to tylko patrzeć, jak niezbędnym dodatkowym wyposażeniem posła staną się protezy, przedłużające jego kończyny górne. A po co ? A NO PO TO - ABY POSEŁ WOŹNIAK MÓGŁ SWE WYPRACOWANE DŁONIE SPLEŚĆ NA SWYM MEGA OLBRZYMIM BRZUSZYSKU.
Marian Pawełek:
9 godzin temu
Ciekawe, czy nadal wierzy w swojego idola, górniczynę?
Maria Giedgowt:
9 godzin temu
Widocznie była za słaba, że wygrać. Zresztą ma dużo pracy - kilku uczniów na krzyż w prywatnej. Jak oni się zmieszczą w tym budynku?
Felicjan Rohloff:
9 godzin temu
Ludzie! Nie macie ciekawszych problemów? wiadał dzięcioł żonie: PiS upada, PO tonie . A młode koty tego słuchały i wcale się tym nie przejmowały, tylko miauczały. POPiS - to najstraszniejsze słowo świata - tak dzisiaj miauczały koty stare i młode i mrugając śpiewały: PiS i Plarforma to jedna rodzina, kaczor i donald - nie polska ptaszyna. Ludzie! Nie liczy się forma - liczy się treść. Nie liczy się PiSforma! Nie liczy się PLATforma! Liczy się KUTNOWSKA ARMIA NADZIEI "Prawda i Śmiech"!!!!! Koty są najmądrzejszymi stworzeniami świata!!!!! Niech żyją Koty! I niech żyje KAN "PiŚ"!
Mateusz Dąb:
9 godzin temu
Nikt z patriotów nie miał szans, bo sitwa rzadzi, ale mnie dziwi jedno, że nie wystartowała pani, która wspierała Łebskiego w kampanii.
Felicjan Rohloff:
10 godzin temu
Tyle co koty napłakały. I nic więcej. Tak słyszałem..... Mówią, że śmieszny Tadeusz rozrzutnością nie grzeszy i św. mamony nie marnotrawi. Co innego to te prezbiterianie z Sienkiewicza. Tam jest Zakon Koedukacyjny dla Św. Świrów. Ludzie! Co tam się dzieje? Jak tam grzeszą. Więcej wydają niż zarabiają. Oni chyba na islam już przeszli. Bo Policja ich się boi. Proboszcz tez się boi. I żadnej klątwy na nich nie rzuca. Ekskomuniki tez się boi im wręczyć. Łajdactwo kwitnie pełną gębą i pustymi butelkami. Hulaj dusza! Piekła nie ma! Kto ten Zakon zlikwiduje to chyba świętym zostanie. Ja nie mogę na to wszystko patrzeć. Zakładam Koedukacyjny Zakon Wszystkich Kawalerów jeszcze światłych, mądrych i cnotliwych i Wszystkich Panien Jeszcze Dziewic. Jutro mamy pierwsze spotkanie przy drzwiach otwartych. Musimy być lepsi od tych synów marnotrawnych i rozrzutnych cór z kutnowskiego PiSolandu. Coś dobrego trzeba w życiu zrobić. Nieprawdaż?Najciekawsze artykuły
 ·  14
5 dni temu
Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK
 ·  188
5 dni temu
Apel do mieszkańców Kutna, do ludzi, którym na sercu leży dobro miasta i powiatu
 ·  73
6 dni temu
Coraz wyższe pensje prezesów spółek miejskich
 ·  20
6 dni temu
Od dziś parking przy dworcu PKP na Siemiradzkiego zamknięty. Radny interpeluje
 ·  36
11 dni temu
Piramida aptekarska. Lekarz z kutnowskiego szpitala na ławie oskarżonych
 ·  7
11 dni temu
Mieszkańcy Podrzecznej będą mogli wykupić tańszy abonament w strefie płatnego parkowania
 ·  278
12 dni temu
Memorandum do potencjalnych prywatnych partnerów w budowie hali w Kutnie
 ·  10
15 dni temu
Smaczne mówienie, prawda i hejt. Profesor Jerzy Bralczyk w Kutnie
 ·  3
16 dni temu
Piknik Rodzinny w
 ·  14
16 dni temu
Akt erekcyjny wmurowany pod stacjonarne hospicjum w Kutnie
 ·  6
17 dni temu
Znajdź się na zdjęciach z Pikniku Organizacji Pozarządowych
 ·  8
18 dni temu
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Bogata kutnowska tradycja fotograficzna
 ·  32
18 dni temu
Strażacy mieli pełne ręce roboty. Mieszkańcy liczą straty po ulewie
 ·  34
20 dni temu
Komendant Powiatowy Policji w Kutnie odpowiada
 ·  107
20 dni temu
Propozycja PSL pro forma?
 ·  9
20 dni temu
Urzędnik urzędnikowi nierówny. Nagrody na Dzień Samorządowca
 ·  4
20 dni temu
Wyjątkowy spektakl pt. Królewna Śnieżka na Dzień Dziecka w Krośniewicach
 ·  50
20 dni temu
Różnice między teorią a praktyką? Kłopoty z prawem komendanta Policji w Kutnie
 ·  6
21 dni temu
Taniec i zabawa na Dniu Dziecka w Kutnie
 ·  5
21 dni temu
Rockowy festiwal na Kutnowiance cz.2
 ·  9
21 dni temu
Fotoreportaż Qtnoizz Fest cz.1
 ·  2
21 dni temu
Stalowe Tumy 2017 i skarb czyli prototyp polskiej amfibii Fiat 126-P LPT
 ·  4
23 dni temu
Uczennice z Kasprowicza wygrały konkurs o patronie I LO. Polecą szybowcem!
 · 
27 dni temu
Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny. W Łódzkiem najlepsi uczniowie z Kleszczowa
 ·  61
27 dni temu
Warunki PSL wchodzą w życie. Starostwo likwiduje stanowiska
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności