eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 25.06.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,34209-p-jolanta-zagajewska-by-a-dusza-towarzystwa," title="Kutno: ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa</b><br>To nie był czas. To nie była pora.I zgasło słońce, kiedy...</div></a> <a href="/kultura,34210-nagrody-w-dziedzinie-kultury-dla-makowskiego-i-kacalaka," title="Kutno: Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka</b><br>Jarosław Makowski i Tadeusz Kacalak otrzymali Nagrody Prezydenta Kutna w dziedzinie kultury....</div></a> <a href="/wiadomosci,34213-dni-pola-w-strzelcach," title="Kutno: Dni Pola w Strzelcach" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Dni Pola w Strzelcach</b><br>Dziś w Strzelcach odbyły się Dni Pola...</div></a> <a href="/wiadomosci,34208-ekuchnia-udka-po-maroka-sku," title="Kutno: eKuchnia: Udka po marokańsku" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>eKuchnia: Udka po marokańsku</b><br>Nieziemsko pachnące, delikatne i soczyste udka z kurczaka marynowane z aromatycznymi...</div></a> <a href="/wiadomosci,34193-uczniowie-i-nauczyciele-z-kutna-nagrodzeni," title="Kutno: Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni</b><br>Dziś w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie odbyło się...</div></a> <a href="/wiadomosci,34187-jubileuszowy-wiecz-r-z-kr-tkimi-filmami-w-centrum-teatru-muzyki-i-ta-ca," title="Kutno:  Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca" class="none white"><div id="opis_slidera"><b> Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca</b><br>30 czerwca, o godzinie 18:00 odbędzie się jubileuszowa edycja Euroshorts w...</div></a> <a href="/wiadomosci,34182-radni-powiatowi-mieli-szkolenie-wiedza-wszystko-o-tablecie," title="Kutno: Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie</b><br>Tableciku, tableciku powiedz przecie, kto jest najmądrzejszy w radzie? Dziś przed...</div></a> <a href="/wiadomosci,34173-zmar-marek-w-jkowski-regionalista-i-by-y-prezes-tpzk," title="Kutno: Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK</b><br>Zmarł Marek Wójkowski  (1955-2017) – regionalista, kolekcjoner, pasjonat historii 37 pp, ...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Sesja w powiecie: 50 tys. zł na turnusy PFRON dla niepełnosprawnych
Dziś z kolei w Starostwie Powiatowym spotkali się radni, których za zwołanie sesji nadzwyczajnej przepraszała Mirosława Gal-Grabowska (PO), Starosta Kutnowski. Sesja została zwołana z potrzeby przekazania większych środków z PFRON dla Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie na turnusy rehabilitacyjne dla osób niepełnosprawnych.

- Dziękuję bardzo radnym, którzy dziś stawili się na sesję, abyśmy mogli pomóc osobom niepełnosprawnym skorzystać z wakacji. Cieszę się tym bardziej, że państwo przecież są na urlopach, a jednak stawiliście się tu dzisiaj. Bardzo wam jeszcze raz dziękuję - mówiła starosta.

Sesja w powiecie: 50 tys. zł na turnusy PFRON dla niepełnosprawnych, ./upload/articles_pakiety/20684/01_obraz.jpg
Sesja w powiecie: 50 tys. zł na turnusy PFRON dla niepełnosprawnych, ./upload/articles_pakiety/20684/03_obraz.jpg
Sesja w powiecie: 50 tys. zł na turnusy PFRON dla niepełnosprawnych, ./upload/articles_pakiety/20684/05_obraz.jpg


Swoje "zarządzanie" w Zarządzie Powiatu w Kutnie urlopem szeroko omawianym medialnie zaczął Artur Gierula (PO). Zabrakło go dziś na sesji.

W tym roku starczyło nam pieniędzy na turnusy dla 114 osób, a wpłynęły 342 wnioski o nie - mówiła Anna Antczak, dyrektor PCPR w Kutnie.- 50 tys. zł przesunięte z PFRON w Powiatowym Urzędzie Pracy dla naszej instytucji pozwoli na sfinansowanie turnusów 60 osobom.

Do argumentacji Antczak przychylili się wszyscy radni, uchwała o przesunięciu środków zapadła jednomyślnie. [więcej]
wandea, 26.07.2013 12:05|czytane: 2233 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wakacje z Żychlińskim Domem Kultury
Uczestnicy zajęć wakacyjnych w Żychlińskim Domu Kultury nie mogą narzekać na brak atrakcji. Jedną z nich były warsztaty plastyczne. Dzieci chętnie malowały farbami na płótnie i tworzyły papierowe zwierzątka.

Wakacje z Żychlińskim Domem Kultury, ./upload/articles_pakiety/20715/01_obraz.jpg
Wakacje z Żychlińskim Domem Kultury, ./upload/articles_pakiety/20715/02_obraz.jpg
Wakacje z Żychlińskim Domem Kultury, ./upload/articles_pakiety/20715/03_obraz.jpg


Z kolei we wtorek dzieci gościły pracowników KRUS PT w Kutnie: kierownik Zofię Brożyńską i starszego inspektora ds. prewencji  Waldemara Miaczkowskiego, którzy przygotowali dla nich konkurs: „Moje bezpieczne wakacje na wsi”. Wszyscy uczestnicy dostali małe prezenty. Dla tych, którzy zajęli 3 pierwsze miejsca w dwóch kategoriach wiekowych, KRUS Kutno przygotował piękne nagrody.

Wczoraj uczestnicy zajęć pojechali do Oporowa. Dzieci zwiedziły tam Muzeum Zamek. Dodatkową atrakcją był grill oraz zabawy ruchowe. Wielką niespodzianką dla zwiedzających Oporów była obecność grup rekonstrukcyjnych – rycerzy . Dzieci mogły poznać elementy stroju rycerskiego, warunki zakwaterowania i bytowania średniowiecznych ludzi. [więcej]
kultura, 26.07.2013 16:34|czytane: 1531 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Przybywa przedsiębiorców. 7610 bezrobotnych w powiecie
Stopa bezrobocia na koniec czerwca w powiecie kutnowskim wyniosła 18,2. Bezrobotnych zarejestrowanych natomiast 7610. Przybyło 191 osób. Jak mówi Danuta Raciborska, dyrektorka Powiatowego Urzędu Pracy jest to związane z rejestracją absolwentów.

Z kolei pozytywnie wygląda sytuacja z pozyskiwaniem środków przez PUP na zapobieganie bezrobociu i korzystaniem z nich przez mieszkańcow powiatu kutnowskiego. 19 osób w czerwcu założyło działalność gospodarczą dzięki dotacji z pośredniaka, a 11 przedsiębiorców skorzystało z doposażenia stanowisk pracy. [więcej]
redaktor, 26.07.2013 08:52|czytane: 1711 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Nowa miejska koszulka
W konkursie projektów na stronie corton.pl wybrana już została nowa koszulka dla Urzędu Miasta Kutna. O konkursie pisaliśmy TUTAJ.

Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
Nowa miejska koszulka

Projekt osoby pod pseudonimem rakkar kosztował 1 599 zł, natomiast wybrany został ze 199 [więcej]
pismak, 26.07.2013 08:05|czytane: 2530 razy|17 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Tajny plan Musiałowicza
23 lipca, we wtorek na Radzie Nadzorczej Kutnowskiego Szpitala Samorządowego sp. z o.o. prezes Andrzej Musiałowicz przedstawił efekty swojej 3-tygodniowej działalności w powiatowej lecznicy.

Jak mówi Krzysztof Dębski, dyrektor Wydziału Inwestycji i Nadzoru Właścicielskiego Starostwa Powiatowego w Kutnie zaopiniowany przez Radę Nadzorczą plan działań prezesa do końca roku będzie w przyszłym tygodniu przedmiotem obrad Zgromadzenia Wspólników.

- Plany prezesa Musiałowicza są obiecujące - mówi Dębski. - Ze względu na ich handlowy charakter i konkurencyjność  innych NZOZów nie możemy ujawniać jego zakresu. Po Zgromadzeniu Wspólników na pewno plany [więcej]
wandea, 26.07.2013 07:48|czytane: 2458 razy|21 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zarzuty dla dwóch pedofilów
Zarzut przestępstwa pedofilii polegające na prezentowaniu czynności seksualnych postawiła Prokuratura Rejonowa w Kutnie dwóm mężczyznom w wieku 57 i 50 lat. Akt oskarżenia w tej sprawie trafił już do Sądu Rejonowego w Kutnie.

Pokrzywdzonymi są dwie siostry w wieku 6 i 8 lat. Oskarżeni mężczyźni byli znajomymi ich rodziców. Matka pozostawiała córki pod opieką jednego z nich. Drugi oskarżony również miał częsty kontakt z dziewczynkami.

Akt oskarżenia obejmuje okres od stycznia 2011 do października 2012. 57-letni oskarżony był już wcześniej skazany za pedofilię na karę czterech lat pozbawienia wolności. [więcej]
redaktor, 26.07.2013 06:59|czytane: 2003 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Płock zaprasza dziś na Audioriver 2013
AUDIORIVER 2013. Festiwal Muzyki Elektronicznej w Płocku odbywa się od dziś do niedzieli. To impreza dla wielbicieli muzyki elektronicznej. Nowe trendy, technologie i największe gwiazdy elektronicznej alternatywy na plaży w Płocku.

Płock zaprasza dziś na Audioriver 2013, ./upload/articles_pakiety/20706/01_obraz.jpg


Ósma edycja imprezy, która na stałe wpisała się w festiwalową mapę Polski, tym razem odbędzie się od dziś do niedzieli na płockiej plaży. Takie nazwiska, jak Paul Kalkbrenner, Mr. Oizo, Karin Park, Klute, Nymfo to kolejne powody, dla których warto pojawić się na Audioriver. [więcej]
kultura, 26.07.2013 06:49|czytane: 1657 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kurs sexy dance wraca do KDK od września
Street Dance Studio oraz Kutnowski Dom Kultury zapraszają od września na zajęcia SEXY DANCE/ LADIES STYLING.

Kurs sexy dance wraca do KDK od września, ./upload/articles_pakiety/20705/01_obraz.jpg


- Zapraszamy wszystkie kobiety na zajęcia taneczne, które z pewnością dodadzą wam energii, siły, pewności siebie oraz podniosą wasze poczucie wartości. Jest to doskonała nauka kuszenia, a zarazem trening taneczny. Zajęcia będą odbywać się w weekendy w godzinach popołudniowych - mówi Joanna Zielińska, instruktor KDK. [więcej]
pismak, 26.07.2013 06:26|czytane: 1607 razy|10 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Podziękowania organizatorów Odysei Historycznej Kutno Leszczynek 2013
Stowarzyszenie Historyczne "Pułk 37" pragnie podziękować władzom, organizacjom, sponsorom oraz tym wszystkim, którzy przyczynili się do tego by "Odyseja Historyczna " odbyła się w tym roku. Zlot Grup Rekonstrukcyjnych w Kutnie i Leszczynku na stałe wszedł już nie tylko w grafiki rekonstruktorów z całej Polski, ale również krajów ościennych.

Podziękowania organizatorów Odysei Historycznej Kutno Leszczynek 2013, ./upload/articles_pakiety/20699/01_obraz.jpg
Podziękowania organizatorów Odysei Historycznej Kutno Leszczynek 2013, ./upload/articles_pakiety/20699/02_obraz.jpg
Podziękowania organizatorów Odysei Historycznej Kutno Leszczynek 2013, ./upload/articles_pakiety/20699/03_obraz.jpg


Dzięki Waszej pomocy, mieszkańcy Kutna oraz goście w jednym miejscu mogą zobaczyć pojazdy i sprzęt z różnych epok oraz poznać pasjonatów odtwórstwa historycznego. Dorośli mogą "dotknąć" historii pokazywanej przez rekonstruktorów, zobaczyć na żywo to, co do tej pory oglądali w telewizji. Dzieci natomiast mają wspaniałą zabawę, ale również jest to dla nich lekcja historii.

Wierzymy, że zlot przyczynia się do promocji naszego miasta - Kutna. Dziękujemy za to, że Państwo tak jak my dostrzegacie sens organizowania tej imprezy. Tą drogą składamy również podziękowania dla tego licznego grona osób, które odwiedziło nas w Kutnie i Leszczynku. Wierzymy, że weekend z Odyseją przyniósł Wam niezapomniane emocje i wrażenia. Dziękujemy.
Stowarzyszenie Historyczne "Pułk 37" [więcej]
wandea, 26.07.2013 06:21|czytane: 1997 razy|komentuj|czytaj cały
Od września architektura w powiatowych i kutnowskich szkołach?
We wrześniu w polskich szkołach ruszy program edukacyjny "Kształtowanie przestrzeni", który nastolatkom ma przybliżać zagadnienia z zakresu architektury i urbanistyki. Czy jest szansa aby w kutnowskich i powiatowych szkołach program taki był realizowany?

Pomysłodawcą wprowadzenia programu jest Izba Architektów RP. Program jest polską adaptacją irlandzkiego programu pod takim samym tytułem.

Jak mówi  Małgorzata Gruszka, członek Krajowej Rady Izby Architektów RP, przewodnicząca Zespołu ds. Edukacji Dzieci i Młodzieży to przedsięwzięcie jest unikalne na skalę europejską i powinno spotkać się z zainteresowaniem i przychylnością polskich szkół ponadpodstawowych.

Uczestnictwo w takich lekcjach ma nauczyć młodych ludzi myślenia przestrzennego, rozwinąć ich wrażliwość estetyczną oraz poczucie odpowiedzialności za wygląd najbliższego otoczenia. Za kilkanaście lat to oni będę kreować porządek przestrzenny.

Pierwsza edycja programu rozpocznie się we wrześniu tego roku i obejmie swoim zasięgiem gimnazja oraz licea z całego kraju. Organizatorzy uważają, że weźmie w nim udział po kilkanaście szkół z każdego województwa.

- Program edukacyjny "Kształtowanie Przestrzeni" Izby Architektów RP jest znany, Wydział Edukacji i Sportu UM ma pełną informację o pilotażowej edycji programu dla młodzieży szkół ponadpodstawowych w roku szkolnym 2013/ 2014. W ocenie wydziału jest to bardzo rozwijający umiejętności uczniów program, aczkolwiek wymagający zaangażowania ze strony kadry pedagogicznej (dodatkowe szkolenia nauczycieli i koordynatorów organizowane przez IARP) - mówi Joanna Brylska z Biura Prasowego Urzędu Miasta Kutna.- Zgłoszenia szkół do programu są przyjmowane do końca września br. Decyzję o ewentualnym uczestnictwie w tym programie podejmą dyrektorzy szkół gimnazjalnych. [więcej]
redaktor, 25.07.2013 17:07|czytane: 1531 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Szef wydziału finansów przeprasza radnych
Dzisiejsza nadzwyczajna sesja Rady Miasta Kutna odbyła się w związku z niedopatrzeniem urzędników magistratu. Artur Kotliński, naczelnik Wydziału Finansów i Budżetu w Urzędzie Miasta Kutna przepraszał radnych za błąd w uchwale o zmianie budżetu zapadłej 11 lipca br.

Szef wydziału finansów przeprasza radnych, ./upload/articles_pakiety/20683/01_obraz.jpg
Szef wydziału finansów przeprasza radnych, ./upload/articles_pakiety/20683/04_obraz.jpg
Szef wydziału finansów przeprasza radnych, ./upload/articles_pakiety/20683/03_obraz.jpg


- 11 lipca rada wprowadziła do budżetu zmiany poprzez wpisanie pożyczek z WFOŚiGW. Te pożyczki były potrzebne na sfinansowanie planowanego deficytu budżetu. Po przesłaniu uchwały do Regionalnej Izby Obrachunkowej przesłała ona uwagi, w związku z którymi musimy zaktualizować limity zobowiązań i upoważnień - mówił Artur Kotliński. - Wprowadzamy zatem limit w kwocie 675 tys. zł czyli kwota pożyczki z szacowanymi odsetkami i upoważnienie dla prezydenta na zaciągnięcie pożyczek 642 tys. zł i 690 tys. zł. Ze swojej strony chciałbym przeprosić za to przeoczenie i prosić o przyjęcie tej uchwały.

Na sesji stawiło się 19 radnych, z których 18 było "za" poprawkami, a radna Maria Aulich  wstrzymała się tradycyjnie, [więcej]
wandea, 25.07.2013 16:32|czytane: 2276 razy|15 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Denta Plus Żel do zębów dla maluchów wycofany ze sprzedaży
Kaufland, chroniąc interesy konsumenta, dobrowolnie wycofuje ze sprzedaży produkty: DentaPlus Żel do zębów dla dzieci w wieku 2-6 lat.

Sieć marketów informuje, że nie można wykluczyć zakażenia bakteryjnego. Kaufland zapobiegawczo wycofał ze sprzedaży powyższy artykuł. Klienci mogą zwrócić produkt w każdym, dowolnym markecie Kaufland. W zamian otrzymają zwrot gotówki, naturalnie bez konieczności okazywania paragonu. [więcej]
pismak, 25.07.2013 15:39|czytane: 1644 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Trwa kontrola w kutnowskim pośredniaku
Jutro ma zakończyć się w Powiatowym Urzędzie Pracy w Kutnie kontrola zlecona przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. Przedmiotem kontroli jest celowość oraz sposób wydawania dotacji ministerialnych.

Pozytywną oceną dla PUP zakończyła się z kolei kontrola Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Łodzi.

- Kontrola badała kwalifikacje zawodowe pracowników i kierownictwa urzędu  - mówi Danuta Raciborska, dyrektor pośredniaka.

Obie kontrole są wynikiem działań NSZZ "Solidarność" i konfliktu między związkiem a dyrektorką PUP. Prokuratura Rejonowa w Kutnie zajmuje się również zawiadomieniem w sprawie dyskryminacji pracowników [więcej]
wandea, 25.07.2013 12:46|czytane: 1804 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
W sobotę oddaj krew na Królewskiej
W sobotę, 27 lipca w Kutnie na ulicy Królewskiej w godz. 10:00-12:30 odbędzie się akcja pobierania krwi. PP Kutno zaprasza osoby dorosłe (18-65 lat ), zdrowe, po lekkim śniadaniu z dowodem osobistym. [więcej]
pismak, 25.07.2013 12:15|czytane: 1221 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Czytelnicy piszą: Jak jednocześnie dbać o porządek i zieleń w Kutnie?
Pan Marcin z Kutna zastanawiał się w e-mailu do nas: Jak jednocześnie dbać o porządek i zieleń w Kutnie, skoro zdarza się, że kosze umiejscowione są tak, aby utrudnić to zadanie mieszkańcom?

Czytelnicy piszą: Jak jednocześnie dbać o porządek i zieleń w Kutnie?, ./upload/articles_pakiety/20698/01_obraz.jpg
Czytelnicy piszą: Jak jednocześnie dbać o porządek i zieleń w Kutnie?, ./upload/articles_pakiety/20698/02_obraz.jpg
Czytelnicy piszą: Jak jednocześnie dbać o porządek i zieleń w Kutnie?, ./upload/articles_pakiety/20698/03_obraz.jpg


"Kwiatek" taki stoi przy ulicy Wilczej. Oczywiście warto ćwiczyć oko i rękę, a nuż kiedyś wygra się zawody strzeleckie albo rzuty do kosza :)

Czy tym razem kolejny mieszkaniec weźmie sprawy w swoje ręce i przeniesie kosz bliżej chodnika? [więcej]
redaktor, 25.07.2013 11:32|czytane: 1950 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Mammobus w powiecie kutnowskim
Już niedługo mammobus po raz kolejny odwiedzi powiat kutnowski i można będzie wykonać bezpłatne badanie mammograficzne. Badania przeprowadzane są w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi, finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Mammobus w powiecie kutnowskim , ./upload/articles_pakiety/20697/01_obraz.jpg
Mammobus w powiecie kutnowskim , ./upload/articles_pakiety/20697/03_obraz.jpg


Program skierowany jest do kobiet w wieku od 50 do 69 roku życia, ponieważ w tej grupie wiekowej obserwowalny jest wzrost zachorowań na nowotwór złośliwy, jakim jest rak piersi. Panie w wieku do 50 lat lub powyżej 69 roku życia, nie młodsze niż 35, mogą również wykonać badanie w mammobusie, za uiszczeniem opłaty w wysokości 80 zł oraz okazaniem skierowania na badanie.

Mammografia, czyli rentgenowskie badanie piersi, to najbardziej skuteczna metoda w diagnostyce wczesnych objawów raka piersi. Wczesne wykrycie tego nowotworu gwarantuje niemal 100% pewności na wyleczenie choroby, dlatego warto się badać. Co więcej, mammografia jest badaniem bezpiecznym i wykonywanym przy użyciu minimalnej dawki promieniowania rentgenowskiego.
Badania wykonywane będą w miejscowościach :
• Kutno – 6 – 8 sierpnia przy sklepie Carrefour, Oporowska 6A
• Żychlin – 20 sierpnia przy Żychlińskim Domu Kultury, Fabryczna 3
[więcej]
pismak, 25.07.2013 11:04|czytane: 1353 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Składy osobowe nowych Rad Osiedli i nowej Rady Nadzorczej RSM Pionier
Pisaliśmy w czerwcu o Walnych Zgromadzeniach grup członkowskich Robotniczej Spółdzielni Mieszkaniowej „Pionier”, które głosowały w sprawie zatwierdzenia rocznych sprawozdań władz „Pioniera”, udzielenia absolutorium Zarządowi oraz wyboru Rad Osiedli i Rady Nadzorczej. Teraz, kiedy wybrane rady się ukonstytuowały na swoich pierwszych posiedzeniach, można porównać ich obecny skład z poprzednim.

Z protokołu zamieszczonego na stronie Spółdzielni wynika, że jej członkowie przyjmowali wszystkie uchwały przeważającą liczbą głosów. Trzyosobowy Zarząd bez problemu uzyskał absolutorium. Prezes Andrzej Nowakowski otrzymał w tym głosowaniu 241 głosów za, 4 głosy przeciw i 10 głosów wstrzymujących, zastępca prezesa ds. ekonomicznych Lidia Tomaszewska otrzymała 248 głosów za, 1 głos przeciw i 8 głosów wstrzymujących, a zastępca prezesa ds. technicznych Krzysztof Matusiak otrzymał 243 głosy za, 3 głosy przeciw i 5 głosów wstrzymujących.

Skład osobowy nowej Rady Nadzorczej RSM „Pionier”
Zdzisław Góreczny - przewodniczący Rady Nadzorczej RSM „Pionier” w Kutnie
Włodzimierz Grzelak - zastępca przewodniczącego
Małgorzata Trojak - sekretarz
Waldemar Tatarata - przewodniczący Komisji Rewizyjnej
Bogusław Jędrzejczak - przewodniczący Komisji Technicznej
Marian Kwapiński - Przewodniczący Komisji Mieszkaniowej
Członkowie Rady Nadzorczej
Barbara Baranowska   
Alicja Sochacka [więcej]
motylewski, 25.07.2013 10:46|czytane: 2780 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Mistrzostwa Powiatu w piłce nożnej o Puchar Starosty Kutnowskiego
XV Powiatowe  Mistrzostwa LZS w Piłce Nożnej odbędą się 4 sierpnia na boisku w Ostrowach. Dotychczas zgłosiło się 6 drużyn: Bedlno, Ostrowy, Młogoszyn, Byszew, Strzelce, Oporów.

Mistrzostwa Powiatu w piłce nożnej o Puchar Starosty Kutnowskiego , ./upload/articles_pakiety/20682/01_obraz.jpg


Drużyny mogą zgłaszać się do poniedziałku 29 lipca. Zawodnicy powinni należeć do Ludowych Zespołów Sportowych. [więcej]
pismak, 25.07.2013 10:01|czytane: 1272 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Galopem do Kina KDK. Wygrali zaproszenia na Jeźdźca znikąd
Od piątku 26 lipca do 7 sierpnia w KINIE Kutnowskiego Domu Kultury widowiskowy film pt. Jeździec znikąd. Mamy dla Was dwa podwójne zaproszenia, wygrali je  Beata Manikowska i Bogusław Kryściak.

JEŹDZIEC ZNIKĄD
26-28 lipca 2013 godz. 17.00 DUBBING, godz.19.30 NAPISY
29-31 lipca 2013 godz. 17.15 DUBBING, godz.20.00 NAPISY

02.08.2013  godz.18.00 DUBBING
03.08.2013  godz.18.00 NAPISY
04.08.2013  godz.18.00 DUBBING
05.08.2013  godz.17.00 NAPISY
06.08.2013  godz.17.00 DUBBING
07.08.2013  godz.17.00 NAPISYSzalone pościgi, potyczki na dachach pędzących pociągów i tajemniczy Indianin Tonto w „Jeźdźcu znikąd”. Twórcami filmu są Jerry Bruckheimer i Gore Verbinski, odpowiedzialni za sukces niezapomnianych „Piratów z Karaibów”. W jednej z głównych ról zobaczymy Armiego Hammera jako Johna Reida. Niezwykły duet Indianina i kowboja,ramię w ramię będzie walczyć z chciwością i korupcją. [więcej]
kultura, 24.07.2013 20:17|czytane: 1648 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Biegowa pielgrzymka w intencji polskich rodzin na Jasną Górę z przystankiem w Krośniewicach
Od najbliższej niedzieli, 28 lipca do 1 sierpnia odbywa się kolejna edycja biegu do Częstochowy na Jasną Górę. Biegacze będą nocować w Krośniewicach w hali sportowej.

Biegowa pielgrzymka w intencji polskich rodzin na Jasną Górę z przystankiem w Krośniewicach, ./upload/articles_pakiety/20613/01_obraz.jpg


Najstarsza i najdłuższa wyprawa polskich biegaczy do Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej rozpocznie się 28 lipca w Bytowie. O godz. 8:30 w kościele parafialnym św. Filipa Neri uczestnicy pielgrzymki będą się modlić za powodzenie swojej wyprawy oraz za wszystkie polskie rodziny, którym zadedykują swój bieg.

Wyprawa podzielona została na etapy: I poprowadzi biegaczy z Bytowa do Tucholi (95 km), II z Tucholi do Torunia (90 km), III z Torunia do Krośniewic (111 km), IV z Krośniewic do Pabianic (79 km) i V najdłuższy z Pabianic do Częstochowy (125 km). Dziennie biegacze chcą pokonywać dystans ok. 30 km, na Jasną Górę planują dotrzeć 1 sierpnia ok. godz. 18.00.

Komitet organizacyjny bytowskiej pielgrzymki zachęca Polaków do organizowania podobnych inicjatyw także w swoich regionach. [więcej]
pismak, 24.07.2013 19:15|czytane: 1233 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Pizzeria Studio zaprasza na największą pizzę w Kutnie!
Zapraszamy Państwa do Pizzerii Studio, w której skosztować można pysznej, a zarazem największej pizzy w Kutnie. Pizza o średnicy pół metra zaspokoi niejeden wielki głód!

Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
Pizzeria Studio zaprasza na największa pizzę w kutnie !!!

Do Państwa dyspozycji jest już pizzeria oraz letni ogródek na ul. Królewskiej 26. Jeśli jednak nie chcecie wychodzić z domu, a macie ochotę na pyszną, wielką pizzę wystarczy zadzwonić 781 962 854.  Poniżej menu. [więcej]
wandea, 22.07.2013 07:21|czytane: 4948 razy|komentuj|czytaj cały
Czytelnicy piszą: Ciemno wszędzie, głucho wszędzie ... na Łąkoszynie
- Na osiedlu Łąkoszyn od kilku dni nie palą się lampy oświetlające ul. Armii Krajowej - pisze Czytelnik z Łąkoszyna.

Czytelnicy piszą: Ciemno wszędzie, głucho wszędzie ... na Łąkoszynie

- Do Urzędu Miasta nie wpłynęło zgłoszenie dotyczące oświetlenia ul. Łąkoszyńskiej. Problem zostanie sprawdzony. Awarie można zgłaszać pod nr 24 253 12 17, po godz. 15.30 do Straży Miejskiej tel. 253 12 57- informuje Joanna Brylska z Biura Prasowego.

Aktualizacja z dnia 26 lipca: - Na ulicy Armii Krajowej konserwator stwierdził, iż powodem awarii oświetlenia ulicznego była ingerencja osób trzecich (wykręcenie bezpieczników). [więcej]
pismak, 24.07.2013 19:29|czytane: 1709 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zawód dla osoby niepełnosprawnej
Fundacja „Normalna Przyszłość” zaprasza osoby niepełnosprawne z województwa łódzkiego do wzięcia udziału w bezpłatnych szkoleniach organizowanych w ramach projektu: „Dobry zawód to podstawa”.

Celem projektu jest przygotowanie 10 niepełnosprawnych mieszkańców z województwa łódzkiego do wejścia na rynek pracy. Szkolenie odbywać się w zakresie obsługa kadrowa - 27.08.2013 – 16.09.2013

Fundacja oferuje bezpłatne szkolenie 90 godzin, pomoc w zdobyciu i utrzymaniu zatrudnienia (wsparcie trenera pracy) i wsparcie psychologa i doradcy zawodowego podczas trwania projektu. Zapewnia: materiały szkoleniowe, zwrot kosztów dojazdu na szkolenie, obiady oraz przerwy kawowe, certyfikat potwierdzający zdobyte umiejętności.

Zgłaszać się mogą osoby od 18 do 64 lat niepełnosprawne w umiarkowanym lub znacznym stopniu, z aktualnym orzeczeniem o niepełnosprawności zameldowane w województwie łódzkim, niepracujace.  Aby wziąć udział w szkoleniu należy wypełnić formularz zgłoszeniowy i wysłać na pfron.lodz@normalnaprzyszlosc.org [więcej]
pismak, 24.07.2013 19:01|czytane: 1208 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Asp. Krzysztof Jabłoński najlepszym strzelcem
Dziś na strzelnicy Koła Sportowego „Orzeł” z okazji Święta Policji zostały rozegrane zawody strzeleckie o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Kutnie.

Asp. Krzysztof Jabłoński najlepszym strzelcem, ./upload/articles_pakiety/20693/01_obraz.jpg
Asp. Krzysztof Jabłoński najlepszym strzelcem, ./upload/articles_pakiety/20693/02_obraz.jpg
Asp. Krzysztof Jabłoński najlepszym strzelcem, ./upload/articles_pakiety/20693/03_obraz.jpg


Zawody wygrała NSZZ "Solidarność" Policjantów,  na drugim miejscu był Komisariat w Krośniewicach, a na trzecim policjanci z Wydziału Prewencji KPP Kutno. Indywidualnie najlepszy był asp. Krzysztof Jabłoński z Wydziału Prewencji.

Do zawodów zgłosiło się 10 drużyn. W rywalizacji brały udział trzyosobowe drużyny z kutnowskiej komendy oraz przedstawiciele służb, na co dzień współpracujących z Policją. Kutnowską jednostkę reprezentowały zespoły: Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego, Wydziału Prewencji, Komisariatu Policji w Krośniewicach, NSZZ Policjantów oraz drużyna Międzynarodowego Stowarzyszenia Policjantów IPA Region Kutno. Pozostałe drużyny reprezentowały kutnowską Państwową Straż Pożarną, Służbę Ochrony Kolei, Jednostkę Wojskową ze Sklęczek, Straż Miejską oraz Stowarzyszenie 17 pułku Ułanów Wielkopolskich. [więcej]
pismak, 24.07.2013 18:49|czytane: 3124 razy|9 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Koncertu Europa to My! w Kutnie nie będzie
Blue Cafe, Pectus, De Mono, Mezo, Varius Manx, Kasia Wilk i Rafał Brzozowski zagrają w Ślesinie. Koncert bedzie transmitowany na żywo w TVP 1 i Internecie.

Konkurs Europa to My! wygrała budowa przystani wodnej w Ślesinie w Wielkopolsce. [więcej]
pismak, 24.07.2013 17:08|czytane: 2272 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Zapowiedź: Dożynki w Krzyżanowie
1 września od godz. 14.00 w Krzyżanowie odbędą się Dożynki Gminne. Jak zawsze w tej gminie będzie bogaty korowód dożynkowy i część obrzędowe wieńcowa.

Zapowiedź: Dożynki w Krzyżanowie, ./upload/articles_pakiety/20688/01_obraz.jpg
Zapowiedź: Dożynki w Krzyżanowie, ./upload/articles_pakiety/20688/02_obraz.jpg
Zapowiedź: Dożynki w Krzyżanowie, ./upload/articles_pakiety/20688/03_obraz.jpg


Tak było w zeszłym roku

W programie Dożynek Msza Św. w intencji rolników, pieśni i przyśpiewki dożynkowe, koncert zespołu "Skaner", występ kapeli podwórkowej "Krośniewiacy". Nie zabraknie również atrakcji dla dzieci, wystaw okolicznościowych i zabawy [więcej]
wandea, 24.07.2013 17:00|czytane: 1980 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Potrzebna krew dla paralotniarza
Szkoła Paralotniowa "Falco"  apeluje do pilotów i wszystkich ludzi dobrej woli o oddawanie krwi dla Jarosława Pufala, który w ubiegłym tygodniu uległ wypadkowi.

Stan mężczyzny jest ciężki, przebywa on nadal w Szpitalu im. M. Kopernika w Łodzi. Krew można oddawać w Kutnie, bez względu na grupę ze wskazaniem na pana Jarosława.

Przypomnijmy, 18 lipca około godz. 16.00 w Łękach Kościelnych paralotniarz spadł z około 15 metrów po nieudanym starcie. Poszkodowanego z obrażeniami kończyn zabrał śmigłowiec [więcej]
wandea, 24.07.2013 16:34|czytane: 1345 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czy w Kutnie zagrają Blue Cafe, Pectus, De Mono i Mezo? Wynik konkursu już dziś
Dziś zapraszamy do słuchania Radia ZET pomiędzy godziną 16.00 a 17.00 zostanie bowiem podany zwycięzca konkursu Europa to My. Nagrodą jest wielki koncert gwiazd w mieście, w którym jest zwycięski obiekt.

Czy w Kutnie zagrają Blue Cafe, Pectus, De Mono i Mezo? Wynik konkursu już dziś, ./upload/articles_pakiety/20690/01_obraz.jpg
Czy w Kutnie zagrają Blue Cafe, Pectus, De Mono i Mezo? Wynik konkursu już dziś, ./upload/articles_pakiety/20690/02_obraz.jpg


Prezydent Kutna podziękował dziewczynkom za zgłoszenie do konkursu

Przypomnijmy, Justyna Grzybowska uczennica technikum hotelarskiego ZSZ Nr 2 im. dr A. Troczewskiego i Karolina Piotrowska, uczennica gimnazjum w Gołębiewku - siostry cioteczne- zgłosiły do konkursu dwa obiekty wybudowane z udziałem środków europejskich Aquapark Kutno oraz Kutnowski Dom Kultury. Ten ostatni znalazł się w ścisłej czołówce, trzech projektów, na które głosowali Internauci.

Zapraszamy także do oglądania dziś Teleexpressu, gdzie będzie przedstawiony zwycięski projekt. O godz. 17 .00 zmieni się też odsłona strony www.europatomy.pl [więcej]
wandea, 24.07.2013 10:46|czytane: 1961 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zażalenia, areszt i grube akta w sprawie działania na szkodę firmy Schomburg
W czerwcu pisaliśmy o tym, że Sąd Rejonowy w Kutnie zastosował 3 miesiące aresztu dla Tomasza W., byłego prezesa SCHOMBURG Polska Sp. z o.o z siedzibą w Kutnie, podejrzanego o działanie na szkodę firmy. Prokuratura Rejonowa w Kutnie wnioskowała wtedy o areszty dla innych osób (m.in glownego księgowego) podejrzanych o to, że działali z nim wspólnie i w porozumieniu. Sąd nie przychylił się jednak do wniosku prokuratury. Posypały się zażalenia.

W lipcu w wyniku śledztwa  prokuratura wnioskowała o areszt czwartej osoby.- Niestety akta rosną. Zażalamy się na decyzję Sądu, bowiem po ocenie dwóch różnych sędziów wydawane są bardzo odmienne decyzje. W podobnej sytuacji nie powinniśmy mieć do czynienia aż z taką różnicą rozstrzygnięcia, kiedy chodzi o ten sam czyn - mówi Sławomir Erwiński, Prokurator Rejonowy w Kutnie.

Tomasz W. podejrzany jest o działanie na szkodę firmy m.in. wyprowadzając pieniądze na działania reklamowe związane z kolarstwem. prokuratura postawiła kilka stron zarzutów postawionych byłemu prezesowi Schomburga. Chodzi min. o nieprawidłowe księgowanie faktur, ich błędne rozliczanie, nieprawidłowe finansowanie kampanii promocyjnych.

- Postawiliśmy również zarzuty głównemu księgowemu kutnowskiej firmy, jednak sąd nie zdecydował o tymczasowym areszcie i się zażaliliśmy. Teraz akta wędrują już po sądach w Łodzi. Ustanowione jest zabezpiecznie na hipotece na 500 tys. zł. [więcej]
wandea, 24.07.2013 09:42|czytane: 2167 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Cysterny z wodnym roztworem amoniaku rozszczelniły się w Krzewiu
Po godz. 15.00 na stacji kolejowej w Krzewiu koło Krośniewic rozszczelniło się 9 cystern składu towarowego jadącego z Puław do Szczecina.

Z cystern wyciekł półprodukt z roztworem amoniaku, służący do produkcji nawozów sztucznych. Nie zagraża on środowisku. Na miejscu zdarzenia w akcji ratunkowej brały udział grupy ratownictwa chemicznego i ekologicznego Wojewódzkiej Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi. [więcej]
redaktor, 23.07.2013 20:33|czytane: 2596 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Radni w Kutnie chcą likwidacji Komisji Mieszkaniowej
Kluby radnych w Radzie Miasta Kutna opowiedziały się już w sprawie planowanych zmian w funkcjonowaniu Komisji Mieszkaniowej w radzie.  Porozumienie dla Kutna, Prawo i Sprawiedliwość oraz Sojusz Lewicy Demokratycznej, jak informuje Grzegorz Chojnacki, Przewodniczący Rady Miasta, złożyły swoje stanowiska, które są w tej materii zbieżne. O zdanie zapytaliśmy również radnych niezrzeszonych w klubach, Janusza Pawlaka z PO oraz Marię Aulich radną niezależną.

- Wszyscy są zdania aby opiniowanie przydziałów mieszkań w Kutnie nie należało do kompetencji Komisji Mieszkaniowej. Radni są również zdania, że niepotrzebne wówczas są posiedzenia, na których spotykają się z mieszkańcami będącymi na liście - mówi Chojnacki. - Trudno powiedzieć czym wówczas miałaby się ta komisja zajmować.

Radni w Kutnie chcą likwidacji Komisji Mieszkaniowej, ./upload/articles_pakiety/20679/01_obraz.jpg
Radni w Kutnie chcą likwidacji Komisji Mieszkaniowej, ./upload/articles_pakiety/20679/05_obraz.jpg
Radni w Kutnie chcą likwidacji Komisji Mieszkaniowej, ./upload/articles_pakiety/20679/04_obraz.jpg


- Likwidacja Komisji Mieszkaniowej daje dużą swobodę działania prezydentowi i rada jako taka zostaje pozbawiona uprawnień kontrolnych. Podobnie jest przy przyznawanie dotacji przez prezydenta na sport. Oczywiście, przykład zwiększenia w czerwcu dotacji ponad przyznany limit dla koszykówki i wprowadzenie budżetu w deficyt wskazuje na załatwianie partykularnych interesów wąskiej grupy zaintersowanych kosztem zaniedbań istotnych dla mieszkańców spraw - mówi radna niezależna Maria Aulich.- Ponad 40 tys. mieszkańców tego Miasta płaci prezydentowi i jego zastępcom aby dbali o ich interesy. Praktyka tej kadencji wskazuje na działanie zabezpieczające interesy wąskiej grupy mieszkańców. Czy można mieć zaufanie, że likwidacja komisji mieszkaniowej zabezpieczy istotny interes grupy najbardziej potrzebującej mieszkań? Czy będziemy mieli  "powtórkę z historii " czyli znowu część dużych, pięknych mieszkań komunalnych o niskim czynszu trafi do grupy osób "uprzywilejowanych"? Moim zdanie kontrola społeczna w takich przypadkach jest koniecznością, a patrzenie władzy na ręce obowiązkiem i bądź co bądź higienicznym zabiegiem. Natomiast tworzenie "tworu", którego opinia nie jest wiążąca dla prezydenta jest sztuką dla sztuki.

- Obecnie o przydziale mieszaknia decyduje prezydent. Jeśli tak jest to po co komisja, która faktycznie nie przydziela mieszkania - mówi radny Janusz Pawlak. - Radni PO będą głosować za likwidacją komisji.

 Na prezydencie zatem będzie ciążyć całkowite rozpatrzenie prośby mieszkańca o przydział lokalu, a zatem i całkowita odpowiedzialność. Czy jest to dobry pomysł?

- Rozważane jest powołanie komisji, w skład której wejdą przedstawiciele Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Zarządu Nieruchomości Miejskich, Towarzystwa Budownictwa Społecznego - są to instytucje najbliższe w tej dziedzinie mieszkańcom oraz doradca prezydenta - mówi przewodniczący rady.

- Jestem na liście mieszkaniowej 7 lat, stawiam się zawsze kiedy trzeba na komisje, chodzę na spotkania z wiceprezydentem Jackiem Boczkają, przedstawiam tam swoje argumenty, sytuację życiową i finansową. Nic to nie daje. Nie wiem kto dostaje w Kutnie mieszkania. Biedni raczej szans nie mają - mówi mieszkanka Kutna (nazwisko do wiad. red.). - Słyszałam i czytałam na forach internetowych o różnych sytuacjach w Komisji Mieszkaniowej, o rzekomych łapówkach, dawaniu mieszkań urzędnikom, radnym. [więcej]
wandea, 23.07.2013 17:02|czytane: 2797 razy|10 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pomóżmy Iwonie zdobyć nagrodę! Głosuj na Miss Polski na wózku
Trwają Wybory Miss Polski na wózku. Gala finałowa wyborów odbędzie się 4 sierpnia w Ciechocinku. Wśród 10 finalistek znajduje się Iwona Warzywoda z Pniewa.

Na stronie warszawa.naszemiasto.pl   trwa plebiscyt dla Internautów. O tym, która z pań zdobyła najwięcej głosów dowiemy się 1 sierpnia. Dla zwyciężczyni głosowania warszawski portal ma nagrodę - voucher na kwotę 500 zł do wykorzystania w serwisie Gruper.pl. Pomóżmy Iwonie zdobyć nagrodę.

Pomóżmy Iwonie zdobyć nagrodę. Głosuj na Miss Polski na wózku

- Najtrudniej jest mówić o sobie. Przedstawianie samej siebie w superlatywach to nie w moim stylu. Jestem zwyczajną dziewczyną, która posiada wady i zalety. W moim otoczeniu mam kochającą rodzinę i grono wspaniałych przyjaciół. Czuję się potrzebna dla innych i w drugą stronę wiem, że w trudnych chwilach mam na kogo liczyć. Wózek nie jest, nie był i nie będzie nigdy przeszkodą w moim życiu. Dziś zastanawiam się, czy umiałabym odnaleźć się w świecie, na który patrzyłabym nie z perspektywy wózka. Wózek w niczym nie przeszkadza, jestem tego przykładem - pisze o sobie pani Iwona.

I Wybory Miss Polski na wózku organizuje Fundacja Jedyna Taka. Konkurs  jest inicjatywą społeczną, która ma wpłynąć na zmianę wizerunku niepełnosprawnych kobiet w naszym społeczeństwie.

- Chcemy pokazać piękne kobiety poruszające się na wózku jako kobiety aktywne, spełniające się w różnych rolach społecznych m.in. w roli matki. Kobiety pełne pasji, sił [więcej]
pismak, 23.07.2013 17:32|czytane: 3117 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Julita Szczepankiewicz: Krośniewiccy rowerzyści w Besiekierach
Kolejny krośniewicki rajd rowerowy tym razem w wakacyjnej odsłonie przeszedł już do historii. W sobotnie popołudnie 20 lipca br. grupa licząca 65 uczestników spotkała się przy hali sportowej przy ul. Kwiatowej. Po omówieniu spraw organizacyjnych i zasad bezpieczeństwa cykliści ruszyli w ponad 40 km podróż. Tym razem trasa wiodła m.in. przez Głaznów, Bielice, Starą Wieś, Wychny, Wygorzele, Starą Sobótkę, Besiekiery i w drodze powrotnej przez Starą Sobótkę, Opiesin, Łubno, Bielice do Krośniewic.

Julita Szczepankiewicz: Krośniewiccy rowerzyści w Besiekierach, ./upload/articles_pakiety/18885/01_obraz.jpg
Julita Szczepankiewicz: Krośniewiccy rowerzyści w Besiekierach, ./upload/articles_pakiety/18885/13_obraz.jpg
Julita Szczepankiewicz: Krośniewiccy rowerzyści w Besiekierach, ./upload/articles_pakiety/18885/23_obraz.jpg


Głównym punktem wyprawy były Besiekiery położone nieopodal Grabowa. Tutaj ok. 1500 r. został wzniesiony zamek w stylu gotyckim. Choć po siedzibie obronnej zostały jedynie ruiny otoczone fosą, miejsce to jest chętnie odwiedzane przez turystów ze względu na walory krajobrazowe i historyczne. Besiekiery stanowią jedne z największych założeń obronnych znajdujących się na terenie historycznej ziemi łęczyckiej. Warto wspomnieć chociażby o dwóch legendach związanych z tym zamkiem, które pobudzą wyobraźnię turysty.

Jedna z nich dotyczy Białej Damy, która przed różnymi ważnymi wydarzeniami pojawia się w Besiekierach, druga zaś opowiada o rycerzu. Wojownik założył się z diabłem Borutą  z Łęczycy, że zbuduje zamek bez użycia siekiery. Pomimo zachowanej ostrożności  śmiałek przegrał zakład, gdyż jeden z jego robotników nazywał się Siekierka. Rycerz stracił nie tylko zamek, ale i duszę potwierdzając opinię, że lepiej z diabłem nie zadzierać. Po tych wydarzeniach zamek nazwano Biesiekiery.

W scenerii  średniowiecznych ruin uczestnicy rajdu mogli zapoznać się ze sztuką władania łukiem.  Podczas rowerowych wypraw poza miasto organizowanych przez GCK,SiR w Krośniewicach rowerzyści chętnie dzielą się wiedzą na temat zwiedzanych przez siebie miejscowości i ulubionych miejscach do wypoczynku. Podobnie było też  podczas odpoczynku w Besiekierach. Miłośnicy jednośladów opowiadali o ciekawych miejscach i zabytkach poznanych podczas rowerowych wędrówek, co stanowi cenne źródło informacji i pomaga lepiej poznać okoliczne tereny.

W drodze powrotnej z Besiekier do Krośniewic dołączyła do cyklistów grupa z Kutnowskiego Klubu Turystycznego prowadzona przez Bartosza W. Serendę. Natomiast koordynatorem krośniewickiego rajdu był Robert Nowak, kierownik hali sportowej. Imprezę  zorganizowała Małgorzata Przygodzka, dyrektor Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Krośniewicach. [więcej]
pismak, 23.07.2013 17:08|czytane: 2336 razy|10 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zakład Folii Zadrukowanej Fuji Seal Poland Sp. z o. o. rozbudowuje się
Zakład Folii Zadrukowanej Fuji Seal Poland Sp. z o. o. rozbudowuje się. Trwa postępowania w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach przedsięwzięcia, polegającego na powiększeniu  Fuji Seal Poland Sp. z o.o.  przy ul. Wschodniej w Kutnie.

W czerwcu złożony został uzupełniony raport o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko. Podczas postępowania nie wpłynęły uwagi do złożonego przez Fuji Seal Raportu.

- Przedmiotem planowanej inwestycji jest rozbudowa działającego na terenie ŁSSE zakładu produkcyjnego spółki polegająca na zakupie i instalacji nowoczesnej linii technologicznej służącej do produkcji etykiet termokurczliwych informuje Biuro Prasowe kutnowskiego magistratu. - Postępowanie w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach inwestycji jest w toku. [więcej]
redaktor, 23.07.2013 14:03|czytane: 2005 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Powiatowe obchody Święta Policji i dzik AMZ Kutno na wystawie w Łazienkach
Powiatowe obchody Święta Policji w Kutnie planowane są na 26 lipca. Uroczysta akademia, na której zostaną rozdane odznaczenia oraz mianowania na wyższe stopnie służbowe odbędzie się w Starostwie Powiatowym w Kutnie.

Powiatowe obchody Święta Policji i dzik AMZ Kutno na wystawie w Łazienkach, ./upload/articles_pakiety/20678/01_obraz.jpg


Święto Policji przypada 24 lipca. Tego dnia o godzinie 10.00 na strzelnicy Koła Sportowego „Orzeł” zostaną rozegrane zawody strzeleckie o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Kutnie.  W zawodach będą uczestniczyć trzyosobowe zespoły służb współpracujących na co dzień z Policją. Zapraszamy mieszkańców do wspólnego kibicowania w zawodach.

Z kolei na ogólnopolskich obchodach Święta Policji znalazł się akcent kutnowski. Otóż, dzik - polski opancerzony samochód produkowanyprzez AMZ znalazł się na fotografiach zebranych na wystawie pt. "Nowoczesna Policja w obiektywie" zorganizowanej przy Muzeum Łazienki Królewskie. Model dzik-AT (antyterrorystyczny) przewozi 6-8 osób, ma troje drzwi i dziesięć otworów strzelniczych. [więcej]
redaktor, 23.07.2013 13:55|czytane: 2069 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Upał, bezmyślność urzędnika i zadłużenie szpitala
Czy człowiek może poczuć się w konsystencji budyniu waniliowego, serka topionego lub innego smacznego acz płynnego zjawiska? Odpowiadam, tak może i... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Rewelacyjna Kapela Hanki Wójciak. Dziś zapraszamy na brzmienia marokańskich gimbrii
Wczoraj przed kutnowską publicznością w Centrum Teatru Muzyki i Tańca wystąpiła Kapela Hanki Wójciak. Zespół powstał w Krakowie, gra muzykę z pogranicza world music, folku, piosenki autorskiej.  Duża galeria zdjęć A dziś o godz.... [więcej]
Sport
"Jedynka" trzecia w ręczną w Orlikowej Lidze Mistrzów
We wtorek w Poddębicach odbył się turniej rejonowy w piłce ręcznej chłopców w ramach Orlikowej Ligi Mistrzów - Łódzkie Gra w Ręczną. W turnieju udział wzięła Szkoła Podstawowa nr 1 w Kutnie. W wyniku zaciętej i bardzo wyrównanej rywalizacji chłopcy z Jedynki... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Sprzedam 4,08 hektary POLE UPRAWNE Sprzedam POLE UPRAWNE = 4,08 hektary... [czytaj więcej]
Konkretna propozycja i konkretne zarobki!Warszawa Współpraca dla sympatycznej, uśmiechniętej, komunikatywnej i chętnej do pracy. Chcesz zarabiać w normalnej atmosferze, na uczciwych warunkach, dyskretnie, bezpiecznie i konkretnie? Jeśli tak t... [czytaj więcej]
Zawieszka Nieśmiertelnik Srebro +GRAWER Zdjęcia i Tekstu Idealny i modny prezent dla kobiety i mężczyzny. Wspaniały prezent na Imieniny, Urodziny, Rocznicę, Walnetynki, Dzień Kobiet, Mikołaja, oraz pod choinkę na Gwiazdkę Świąt Bożego Narodzenia... [czytaj więcej]
Kotki Oddam kotki w dobre ręce. Więcej informacji pod nr telefonu 602430567.... [czytaj więcej]
Monitoringi, alarmy Witam, oferuję usługę konfiguracji oraz montażu kamer, alarmów oraz innych systemów zabezpieczeń. Wykonuję również inne usługi informatyczne. Zapraszam.... [czytaj więcej]
Sprzedam biurko duże 210 cm / bardzo dobre wykonanie Mam do sprzedania duże biurko w bardzo dobrym stanie. Biurko ma ponad 1,5 metra i było robione na zamówieni a więc jest wykonane z bardzo dobrego materiału. Posiada wiele szuflad, miejsce na je... [czytaj więcej]
Fly High Production – Produkcja filmowa Firma Fly High Production to przede wszystkim profesjonalna produkcja filmów i innych form audiowizualnych, bazująca na najnowszych technologiach min zastosowaniu drona i innych technologii stabiliz... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
Odzież na sklepy, butiki, stragany Oferujemy odzież na sklepy, butiki, stragany w bardzo dobrej jakości z Niemiec i Włoch. U nas klient zamawia według osobistego zapotrzebowania (damskie, męskie, dziecięce,... [czytaj więcej]
samochód do ślubu wesele OFERUJĘ PAŃSTWU WYNAJEM LIMUZYNY AUDI w kolorze czarna perła. Samochód jest reprezentacyjny, idealny na tak wyjątkową uroczystość. Zaletą tego samochodu jest przestronne wnętrze i duży baga... [czytaj więcej]
Zespół jednoosobowy DJ Polecam jednoosobowy zespół muzyczny (klawisz i vokal na żywo)który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gram na terenie całego kraju. Wieloletnia praktyka w prowad... [czytaj więcej]
Zespół muzyczny KONKRET to pięcioosobowy zespół muzyczny, który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gramy głównie na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego. Wieloletnia... [czytaj więcej]
Zatrudnimy pracowników Firma P.P.H.U. "ELBEMA" s.c. zatrudni pracownika na stanowisko elektromonter lub pomocnik elektromontera. Mile widziane prawo jazdy kat.B oraz uprawnienia Sep 1kV. CV proszę przesyłać na adres mail... [czytaj więcej]
Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Najlepsze rozwiązanie, jeżeli pilnie potrzebujesz pieniędzy. Nie pytamy o Twój cel – całą sumę możesz przeznaczyć na dowolny,... [czytaj więcej]
SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996ROK PILNIE SPRZEDAM MAM DO SPRZEDANIA SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996 ROK rn5-DRZWIrnKOLOR CZARNY rnPILNIE SPRZEDAM... [czytaj więcej]
Kawalerka do wynajęcia, Kutno ul. Słowackiego Wynajmę mieszkanie w bloku przy ulicy Słowackiego. Jest to odświeżona kawalerka o powierzchni 27 m. kw., w sam raz do zamieszkania.rnCena 850 zł zawiera czynsz i odstępne dla właściciela, do k... [czytaj więcej]
SPECJALISTA DS. MARKETINGU I SPRZEDAŻY Jesteśmy firmą zajmującą się produkcją mebli tapicerowanych i poszukujemy osób młodych, ambitnych oraz kreatywnych na stanowisko: SPECJALISTA DS. MARKETINGU ORAZ SPRZEDAŻY Obowiązki:  ... [czytaj więcej]
PRACA HUTA Poszukujemy osób do pracy w Hucie w Dąbrowie Górniczej na stanowiska: - operator wózka widłowego - operator suwnicy – uprawnienia IS specjalne trawersowe, chwytakowe Warunki: - atrakcyjne w... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Felicjan Rohloff:
10 minut temu
Zeżarłam "się" w pospiechu. Proszę o zrozumienie i wklejenie "się" tam gdzie trzeba. AWRUK!
Felicjan Rohloff:
13 minut temu
###"R". Albinie vel (???????)! Dziękuję za zaproszenie. Da Bóg, to jutro przedstawię ewentualny termin tego niezwykle zapowiadającego wydarzenia. Gdzie jest ten wasz gród? zawalona jestem dzisiaj robotą. Pozdrawiam i wszelkich łask bożych życzę. ~emerytowana nauczycielka.
Felicjan Rohloff:
2 godzin temu
Kordianie! To sobie startuj jak jesteś debilem w trepem lub idiotą w kaloszach. Matura to bzdura, a te konkursy to lipa. A te samorządy to Awruki i Złodzieje. Nie bić Awruków i Złodziei, tylko je zlikwidować. Zlikwidować bzdurną maturę! Zlikwidować ukartowane konkursy! Zlikwidować nierządne samorządy! Zlikwidować szkoły samorządowe. Przestać chodzić do bzdurnych szkól! I zacząć się uczyć! I zacząć czytać eKutno! I wstąpić do KAN"PiŚ"! Pod żadnym pozorem nie likwidować KOTÓW !!! I nie zabijać DZIECI ! I nie budować świątyń! I nie budować pałaców! I nie budować komitetów! Budować SERCA, UMYSŁY i DUSZE! I nie sadzić i nie pielęgnować dębów JPII. Rodzić dzieci, uczyć je i wychowywać! Młodzieży nie rozpuszczać! Zrezygnować z paciorków, fikołków i koziołków! Uwierzyć w Boga! Kochać Polskę! I rozniecać promienie NADZIEI! I nie spać! I obudzić się! I się oświecać! I myśleć! I pracować! I odpoczywać! I bawić się! I działać!.........I nigdy nic złego nie robić........ Coś dobrego - zawsze można..... O kotów dbać, psom dać spokój a świnie oprzątać!....... Paniali?........Amen.
Jordan Sierpowski:
2 godzin temu
POSEŁ Z PIS Tadeusz Woźniak - pozując do zdjęć ze strażakami w Komadzynie, splata swe wypracowane dłonie,na nieprzyzwoicie upasionym brzuszysku.Fakt - inni dostojnicy z jego partyji pozując do zdjęć - czynią podobnie. Ale - jak by nie liczyć, Tadeusz Woźniak (ksywa kanonik) - kadencji poselskich ma już sobą wiele i ta kadencja nie jest jego ostanią, to i nie dziwota, że i jego i tak już upasiony brzuch, z każdą kadencja staje się i coraz to i coraz to bardziej monstrualny. Wiadomo - odmawiać na tych różnych poselsko-wiejskich bankietach jadła i napitki - to rzecz wielce niepolityczna. Tak myślę,że jeżeli darwinowska teoria ewolucji nie zadziała i Woźniakowi nie wydłużą się kończyny górne jak u orangutana ,tak aby ręce mógł spleść na swym brzuchu - to tylko patrzeć, jak niezbędnym dodatkowym wyposażeniem posła staną się protezy, przedłużające jego kończyny górne. A po co ? A NO PO TO - ABY POSEŁ WOŹNIAK MÓGŁ SWE WYPRACOWANE DŁONIE SPLEŚĆ NA SWYM MEGA OLBRZYMIM BRZUSZYSKU.
Marian Pawełek:
2 godzin temu
Ciekawe, czy nadal wierzy w swojego idola, górniczynę?
Maria Giedgowt:
2 godzin temu
Widocznie była za słaba, że wygrać. Zresztą ma dużo pracy - kilku uczniów na krzyż w prywatnej. Jak oni się zmieszczą w tym budynku?
Felicjan Rohloff:
2 godzin temu
Ludzie! Nie macie ciekawszych problemów? wiadał dzięcioł żonie: PiS upada, PO tonie . A młode koty tego słuchały i wcale się tym nie przejmowały, tylko miauczały. POPiS - to najstraszniejsze słowo świata - tak dzisiaj miauczały koty stare i młode i mrugając śpiewały: PiS i Plarforma to jedna rodzina, kaczor i donald - nie polska ptaszyna. Ludzie! Nie liczy się forma - liczy się treść. Nie liczy się PiSforma! Nie liczy się PLATforma! Liczy się KUTNOWSKA ARMIA NADZIEI "Prawda i Śmiech"!!!!! Koty są najmądrzejszymi stworzeniami świata!!!!! Niech żyją Koty! I niech żyje KAN "PiŚ"!
Mateusz Dąb:
3 godzin temu
Nikt z patriotów nie miał szans, bo sitwa rzadzi, ale mnie dziwi jedno, że nie wystartowała pani, która wspierała Łebskiego w kampanii.
Felicjan Rohloff:
3 godzin temu
Tyle co koty napłakały. I nic więcej. Tak słyszałem..... Mówią, że śmieszny Tadeusz rozrzutnością nie grzeszy i św. mamony nie marnotrawi. Co innego to te prezbiterianie z Sienkiewicza. Tam jest Zakon Koedukacyjny dla Św. Świrów. Ludzie! Co tam się dzieje? Jak tam grzeszą. Więcej wydają niż zarabiają. Oni chyba na islam już przeszli. Bo Policja ich się boi. Proboszcz tez się boi. I żadnej klątwy na nich nie rzuca. Ekskomuniki tez się boi im wręczyć. Łajdactwo kwitnie pełną gębą i pustymi butelkami. Hulaj dusza! Piekła nie ma! Kto ten Zakon zlikwiduje to chyba świętym zostanie. Ja nie mogę na to wszystko patrzeć. Zakładam Koedukacyjny Zakon Wszystkich Kawalerów jeszcze światłych, mądrych i cnotliwych i Wszystkich Panien Jeszcze Dziewic. Jutro mamy pierwsze spotkanie przy drzwiach otwartych. Musimy być lepsi od tych synów marnotrawnych i rozrzutnych cór z kutnowskiego PiSolandu. Coś dobrego trzeba w życiu zrobić. Nieprawdaż?
January Sobota:
2
 · 
4 godzin temu
Mamy "najgłupszego" Komentatora eKutna BOHDANA ODYŃCA.
Protazy Kotłubaj:
2
 · 
4 godzin temu
Popieram kandydaturę Tego dzielnicowego.Jest człowiekiem inteligentnym, mądrym, sumiennym i uczciwym. Sprawiedliwy i otwarty dla ludzi. Zawsze służy pomocą.
Waldemar Rzuscyć:
3
 · 
4 godzin temu
Został wypchnięty z PiSu. To sa kulisy polityki Klopotowskiego, Matuszewskiego i Błaszczyka. Dlaczego mu nie pomogli ci dwaj ostatni ? Mam wrażenie, że wolą, aby poseł był ze Zgierza, a nie z Kutna. Co Klopotowski, Klimecki, Olesiński zrobili z PiS, to widać z obecności na listach takich ludzi jak Jóźwiak i Ziółkowski.
Bohdan Odyniec:
5 godzin temu
Mamy "najlepszego" Prezydenta Kutna ZBIGNIEWA BURZYŃSKIEGO.
Makary Pawlikowski:
2
 · 
5 godzin temu
A ile dal ten śmieszny Tadeusz ze swojej diety ?
Bartosz Koścień:
6 godzin temu
wklejam wszystkie 4 linki raz jeszcze tym razem poprawne:
umkutno.bip.e-zeto.eu/index.php?type=4&name=bt3& func=selectsite&value%5B0%5D=mnu30&value%5B1%5D=7< br />

www.ekutno.pl/wiadomosci,33979-r-nice-mi-dzy-teo ria-a-praktyka-k-opoty-z-prawem-komendanta-policji -w-kutnie,

kutno.net.pl/artykuly/aktualnosci,aktualizacja-k omendant-kutnowskiej-policji-na-dywaniku-prywatne- dojazdy-rozliczal-jak-sluzbowe,84342.html

www.polskatimes.pl/fakty/kraj/a/komendant-powiat owy-policji-w-kutnie-dostal-reprymende,12174332/
Bartosz Koścień:
2
 · 
6 godzin temu
UPDATE

ZAPRASZAM WSZYSTKICH TU KOMENTUJĄCYCH DO KLIKNIĘCIA W PONIŻSZY LINK

http/umkutno.bip.e -zeto.eu/index.php?type=4&name=bt3&func=selectsite &value%5B0%5D=mnu30&value%5B1%5D=7

Wszyscy Ci, którzy tu komentują nie zadali sobie nawet grama trudu, aby wejść na stronę Urzędu Miasta. Wszyscy piszą "w ciemno". że konkurs odbył się tajnie, że nie było ogłoszenia - cel? Napluć komuś w twarz, upodlić i wykreować błędną rzeczywistość.

Szczerze? Jest to tak zaściankowe myślenie, a przy tym maksymalnie żałosne. Typowa kutnowska mentalność. Zastanawiam się tylko, po co tyle jadu, nie macie własnego życia, planów, marzeń, pasji, pracy, dzieci, rodziny? Wolicie wypluwać gorzkie żale pewnie na osobę, której nawet osobiście nie znacie? Okej, wylewajcie, nikogo to nie rusza, ale wiedzcie, że karma wraca, a przy tym patrząc z boku - chciałabym zobaczyć, czy potraficie mieć tyle odwagi w rzeczywistości co tu w Internecie, podpisujcie się swoim prawdziwym imieniem i nazwiskiem, śmiało! Skoro macie tyle racji, wiecie wszystko najlepiej, posiadacie takie informacje, że można robić aferę za aferą - taka cenna wiedza i szereg informacji - okazja to zabłyśnięcia w sieci! Szkoda zmarnować szansy

Najgorsza analiza przedstawiona poniżej przez "TATARA" - brak słów, jeżeli masz czas na pisanie takich komentarzy i analizowanie całej sytuacji - podziwiam. Jeszcze można zrozumieć, gdyby to co napisałeś było prawdą chociaż w minimalnym stopniu. Ale niestety - napociłeś się przy pisaniu, a wcześniej przy wymyślaniu bzdur i nic z tego nie ma, szkoda Cię biedaku. Dzieci w szkole? Nudna praca? No tak, Kutno takie nudne, trzeba sobie urozmaicić życie.

Wskazówka dla "SPRAWDZAJĄCYCH" - a sprawdzajcie wykształcenie, a sprawdzajcie doświadczenie, a sprawdzajcie kompetencje i wiedzę Pana Bieńka - dokładnie, sprawdzajcie a potem się wypowiadajcie. A jeżeli już wiecie, w co szczerze wątpie - wyciąGNIJCIE wnioski.

Odchodząc od tematu wywołującego przeogromne poruszenie wśród kutnowskich internautów, zachęcam do węszenia w sprawie, która tego wymaga - okazja tym razem dla kutnowskich detektywów. Pf.
Poniżej kilka szczegółów.

Tylko Ci co posiadają pewne informacje dokładnie wiedzą, jak wygląda praca w Kutnie w Policji, gdy tylko zjawił się komendant Szymański. Tylko te osoby wiedzą o wewnętrznych aferach, których część posypała się i została ujawniona w artykule opublikowanym całkiem niedawno.
Skąd się wziął, kto go broni pomimo tylu kłopotów z prawem? Taka osoba rządzi kutnowską policją. Zapewniam, że wiecie w tej sprawie tyle, ile macie w głowach - czyli prawie nic.
Ku przypomnieniu.

http/www.ekutno.pl /wiadomosci,33979-r-nice-mi-dzy-teoria-a-praktyka- k-opoty-z-prawem-komendanta-policji-w-kutnie,

http/kutno.net.pl/ artykuly/aktualnosci,aktualizacja-komendant-kutnow skiej-policji-na-dywaniku-prywatne-dojazdy-rozlicz al-jak-sluzbowe,84342.html

http/www.polskatim es.pl/fakty/kraj/a/komendant-powiatowy-policji-w-k utnie-dostal-reprymende,12174332/

Zachęcam do ponownej lektury i wyciągnięcia wniosków, tym razem trafnych.
Zbigniewa Biallosser:
2
 · 
6 godzin temu
Onufry czy prawdą jest ,że nawet najbliżśi współpracownicy nie wiedzieli ,że odchodzi na samorządową posadkę , nie wiesz dlaczego?Wstyd, honor czy co jeszcze?
Florian Plemieński:
6 godzin temu
Jest całym złem.
Gabriel Koropka:
6 godzin temu
To co Fauście Tobie lekarz od duszy pomógł? Dziwne!A uroda jest kwestią gustu ,i o tym już się nie ..........no chyba Wiesz?
Jonasz Ubysz:
5
 · 
7 godzin temu
Mówię ci po raz kolejny przestań z tym trzeba było startować . No to mogłeś startować , ciekawe czy byś wygrał . W kutnie przed konkursami jest pewniak i nie ma sensu nawet skłądac dokumentów. Zrozum gamoniu.Najciekawsze artykuły
 ·  14
5 dni temu
Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK
 ·  188
5 dni temu
Apel do mieszkańców Kutna, do ludzi, którym na sercu leży dobro miasta i powiatu
 ·  73
5 dni temu
Coraz wyższe pensje prezesów spółek miejskich
 ·  20
6 dni temu
Od dziś parking przy dworcu PKP na Siemiradzkiego zamknięty. Radny interpeluje
 ·  36
10 dni temu
Piramida aptekarska. Lekarz z kutnowskiego szpitala na ławie oskarżonych
 ·  7
11 dni temu
Mieszkańcy Podrzecznej będą mogli wykupić tańszy abonament w strefie płatnego parkowania
 ·  278
12 dni temu
Memorandum do potencjalnych prywatnych partnerów w budowie hali w Kutnie
 ·  10
15 dni temu
Smaczne mówienie, prawda i hejt. Profesor Jerzy Bralczyk w Kutnie
 ·  3
16 dni temu
Piknik Rodzinny w
 ·  14
16 dni temu
Akt erekcyjny wmurowany pod stacjonarne hospicjum w Kutnie
 ·  6
17 dni temu
Znajdź się na zdjęciach z Pikniku Organizacji Pozarządowych
 ·  8
18 dni temu
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Bogata kutnowska tradycja fotograficzna
 ·  32
18 dni temu
Strażacy mieli pełne ręce roboty. Mieszkańcy liczą straty po ulewie
 ·  34
20 dni temu
Komendant Powiatowy Policji w Kutnie odpowiada
 ·  107
20 dni temu
Propozycja PSL pro forma?
 ·  9
20 dni temu
Urzędnik urzędnikowi nierówny. Nagrody na Dzień Samorządowca
 ·  4
20 dni temu
Wyjątkowy spektakl pt. Królewna Śnieżka na Dzień Dziecka w Krośniewicach
 ·  50
20 dni temu
Różnice między teorią a praktyką? Kłopoty z prawem komendanta Policji w Kutnie
 ·  6
21 dni temu
Taniec i zabawa na Dniu Dziecka w Kutnie
 ·  5
21 dni temu
Rockowy festiwal na Kutnowiance cz.2
 ·  9
21 dni temu
Fotoreportaż Qtnoizz Fest cz.1
 ·  2
21 dni temu
Stalowe Tumy 2017 i skarb czyli prototyp polskiej amfibii Fiat 126-P LPT
 ·  4
23 dni temu
Uczennice z Kasprowicza wygrały konkurs o patronie I LO. Polecą szybowcem!
 · 
27 dni temu
Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny. W Łódzkiem najlepsi uczniowie z Kleszczowa
 ·  61
27 dni temu
Warunki PSL wchodzą w życie. Starostwo likwiduje stanowiska
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności