eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 28.05.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,33931-gimnazjum-nr-2-w-kutnie-mistrzem-polski-gimnazj-w-w-scrabble-2017," title="Kutno: Gimnazjum nr 2 w Kutnie MISTRZEM POLSKI GIMNAZJÓW w SCRABBLE 2017" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Gimnazjum nr 2 w Kutnie MISTRZEM POLSKI GIMNAZJÓW w SCRABBLE 2017</b><br>Wczoraj koło godz. 16:00 sędzia Polskiej Federacji Scrabble Maciej Śliwa zakończył...</div></a> <a href="/sport,33925-w-kutnie-trwaja-p-fina-y-mistrzostw-polski-m-odziczek," title="Kutno: W Kutnie trwają Półfinały Mistrzostw Polski Młodziczek" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>W Kutnie trwają Półfinały Mistrzostw Polski Młodziczek</b><br>Dziś kolejne w hali Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie kolejne...</div></a> <a href="/wiadomosci,33922-rado-nie-i-tanecznie-na-pikniku-r-anym-dzi-pokaz-florystyczny-i-koncert-singin-birds," title="Kutno: Radośnie i tanecznie na Pikniku Różanym" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Radośnie i tanecznie na Pikniku Różanym</b><br>Na scenie przed Kutnowskim Domem Kultury wystąpili dla Mam najmłodsi wokaliści...</div></a> <a href="/sport,33921-pierwszy-dzie-p-fina-w-mistrzostw-polski-m-odziczek-jutro-kibicuj-naszym-dziewczynom," title="Kutno: Pierwszy dzień Półfinałów Mistrzostw Polski Młodziczek. Jutro kibicuj naszym dziewczynom" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Pierwszy dzień Półfinałów Mistrzostw Polski Młodziczek. Jutro kibicuj naszym dziewczynom</b><br>Dziś w hali Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie odbyły się...</div></a> <a href="/ekutnodladzieci,33917-zag-osuj-na-projekt-wietlicy-rodzinka-w-kutnie," title="Kutno: Zagłosuj na projekt Świetlicy Rodzinka w Kutnie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Zagłosuj na projekt Świetlicy Rodzinka w Kutnie</b><br>W ramach projektu „Przystanek nauka” Świetlica profilaktyczno – wychowawcza „Rodzinka” w Kutnie zachęca...</div></a> <a href="/wiadomosci,33915-piknik-r-any-rozpocz-ty," title="Kutno: Piknik Różany rozpoczęty" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Piknik Różany rozpoczęty</b><br>Zapraszamy na Piknik Różany do parku Traugutta. W Kutnowskim Domu Kultury...</div></a> <a href="/wiadomosci,33912-trwaja-xv-og-lnopolskie-mistrzostwa-szk-w-scrabble," title="Kutno: Trwają XV Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół w SCRABBLE" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Trwają XV Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół w SCRABBLE</b><br>W tym roku w Gimnazjum nr 2 im. Marsz. J. Piłsudskiego...</div></a> <a href="/wiadomosci,33913-trzy-ofiary-miertelne-wypadku-w-ychlinie," title="Kutno: Trzy ofiary śmiertelne wypadku w Żychlinie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Trzy ofiary śmiertelne wypadku w Żychlinie</b><br>Kutnowscy policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej wyjaśniają okoliczności i przyczyny tragicznego...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Dzieci z wizytą w firmie Printpack
W sobotę, 25 maja  w kutnowskiej fabryce Printpack Poland sp. z o.o. odbyła się impreza zorganizowana dla dzieci z okazji przypadającego pod koniec kwietnia Światowego Dnia Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Pracy.

Firma Printpack ogłosiła konkurs plastyczny dla dzieci swoich pracowników pt. Mój tata/ moja mama pracuje bezpiecznie, a ogłoszenie wyników zostało połączone ze zwiedzaniem biur i fabryki opakowań. Celem zarówno konkursu, jak i wycieczki była edukacja i podkreślenie znaczenia bezpieczeństwa w czasie pracy. Nie obyło się także bez przeglądania szuflad w biurku mamy…

Dzieci z wizytą w firmie Printpack, ./upload/articles_pakiety/20215/01_obraz.jpg
Dzieci z wizytą w firmie Printpack, ./upload/articles_pakiety/20215/02_obraz.jpg


Już od samego wejścia do fabryki na dzieci czekały niespodzianki – kontrola wykrywaczem metalu czy test radia, wpisanie się na listę gości i odbiór identyfikatorów. Potem było już tylko ciekawiej – po zapoznaniu się z rozkładem biur, dzieci musiały przywdziać stroje obowiązujące na produkcji! Czepki ochronne i zatyczki do uszu wzbudziły u niektórych zainteresowanie, u innych – sprzeciw. W laboratorium pracownicy działu kontroli jakości umożliwili najmłodszym wykonanie przykładowych torebek na słodycze, a także dokładną analizę wydruków (z lupą w ręku!!).

Jak przystało na ich potężne rozmiary - wielkie wrażenie zrobiły na dzieciach maszyny drukujące. Można było dotknąć cylindrów, obejrzeć zrolowane folie produktów doskonale znanych z półek sklepowych, a także przetestować kolory w dziale farb. Pokazowo zaprezentowano także działanie wózka widłowego, którego zasięg i moc ocierała się w dziecięcych oczach niemal o magię… Ale prawdziwa niespodzianka miała dopiero nadejść! Ostatnim punktem programu był pokaz wozu i sprzętu strażackiego oraz demonstracja piany gaśniczej.
Podsumowaniem dnia było rozstrzygnięcie konkursu plastycznego i rozdanie nagród. [więcej]
pismak, 06.06.2013 15:27|czytane: 1655 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
1 Maja do remontu
Urząd Miasta Kutna rozstrzygnął przetarg na przebudowę ul. 1 Maja wraz z budową infrastruktury. Inwestycja obejmuje budowę kanalizacji deszczowej i oświetlenia ulicznego oraz remont mostu na Ochni. Uslugę dla maista wykona Przedsiębiorstwo Budowlano-Produkcyjne "Trakt" Bobrzak, Tecław sp. jawna.

1 Maja do remontu, ./upload/articles_pakiety/20177/01_obraz.jpg
1 Maja do remontu, ./upload/articles_pakiety/20177/02_obraz.jpg
1 Maja do remontu, ./upload/articles_pakiety/20177/03_obraz.jpg


- Od 10 czerwca br. rozpoczną się prace związane z przebudową ul. 1-go Maja w Kutnie. W pierwszej kolejności wykonana zostanie kanalizacja deszczowa na odcinku od ul. Słowackiego do ul. Krasińskiego, następnie do ul. 3-go Maja. Wykonawca inwestycji PBP „TRAKT” dołoży wszelkich starań, aby zminimalizować uciążliwości dla mieszkańców związane z częściowym wyłączeniem ulicy z ruchu - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta Kutna. - Prace w obrębie skrzyżowań będą wykonywane w możliwie najkrótszym czasie, by niezwłocznie umożliwić przywrócenie ruchu drogowego na  skrzyżowaniach.

W ulicy na odcinku od Ronda Solidarności do ul. 3-go Maja będzie położona nowa nawierzchnia łącznie z podbudową, obustronne chodniki, ścieżka rowerowa, oświetlenie uliczne oraz zatoki parkingowe. W ramach tej inwestycji wykonana zostanie kanalizacja deszczowa oraz częściowa przebudowa sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej kolidującej z projektowaną inwestycją na odcinku od Ronda Solidarności do mostu. W niezbędnym zakresie planowany jest remont mostu. Realizacja zadania potrwa 6 miesięcy. [więcej]
redaktor, 06.06.2013 15:24|czytane: 2646 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W sobotę oddaj krew na Królewskiej
W najbliższą sobotę, 8 czerwca, w godz. 10.00-12.30 na ul. Królewskiej odbędzie się  akcja pobierania krwi. Kutnowski Punkt Pobrań zaprasza osoby dorosłe, zdrowe, po lekkim śniadaniu, z dowodem osobistym. [więcej]
pismak, 06.06.2013 14:12|czytane: 1160 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Kolonie dla dzieci z obszarów wiejskich
Po raz kolejny Tomasz Walczewski, radny z Krośniewic wraz z posłem Grzegorzem Schreiberem organizują kolonie dla dzieci z obszarów wiejskich. W koloniach mogą uczestniczyć dzieci, które nie ukończyły 16-ego roku życia i których co najmniej jeden z rodziców jest płatnikiem KRUS.

Kolonie dla dzieci z obszarów wiejskich, ./upload/articles_pakiety/20208/01_obraz.jpg


Pierwszy wyjazd do Jarosławca nad Bałtykiem (zakwaterowanie w pensjonacie Róża Wiatrów) rozpoczyna się na początku lipca i potrwa 14 dni.

Drugi wyjazd będzie natomiast do Ośrodka Kolonijno-Wczasowego nad morzem znajdującego się w miejscowości Sarbinowo "Dar-Bull". Czas trwania to również 14 dni w terminie 1-14 lipca.
Koszt wyjazdu: 350 zł.

Dzieci, których rodzice nie są płatnikami KRUS także mogą w tym roku brać udział w naszych koloniach. Koszt pobytu wynosi wówczas 900 zł. Liczba miejsc ograniczona! Wyjazd autokarem z Krośniewic. [więcej]
pismak, 06.06.2013 14:08|czytane: 3163 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Czytelnicy piszą: Nieprawidłowe oznakowania na drogach i spadające suche konary
Pan Marcin (nazwisko do wiad. red.) z gminy Łanięta kilka miesięcy temu informował Starostwo Powiatowe w Kutnie o nieprawidłowym oznakowaniu obszaru zabudowanego w miejscowościach Klonowiec, Siemianów i Wola Raciborowska. W związku z tym, że interwencji starostwa w tej sprawie niestety nie uzyskał, napisał do eKutno.pl.

Czytelnicy piszą: Nieprawidłowe oznakowania na drogach i spadające suche konary, ./upload/articles_pakiety/20149/01_obraz.jpg
Czytelnicy piszą: Nieprawidłowe oznakowania na drogach i spadające suche konary, ./upload/articles_pakiety/20149/05_obraz.jpg


- W miejscowościach tych stoją stare, zdewastowane białe znaki z nazwami, które zostały przed laty wycofane, na ich miejsce powinny zostać postawione nowe, legalne znaki. Łatwo jest wymagać wiele od kierowców jednakże organy administrujące powinny mieć nadzór nad zarządzanymi przez siebie drogami - pisze pan Marcin. - Jak widać nawet po zgłoszeniu nieprawidłowości są im one zupełnie obojętne gdyż pomimo zapewnień znaki nie zostały postawione do dziś.

- Sprawę znam. Znaki są przygotowane, w przyszłym tygodniu zostaną zmienione - mówi Mirosław Ruciński, członek zarządu powiatu.

Druga sprawa spędzająca sen z powiek mieszkańców gminy Łanięta to zagrożenie bezpieczeństwa użytkowników drogi powiatowej 2143 E, w związku rosnącymi przy niej obumarłymi drzewami.

- Sytuacja wymaga natychmiastowego działania, gdyż  drogą oprócz pojazdów poruszają się idące do szkoły dzieci, a często spadające na jezdnie suche konary mogą doprowadzić do przykrego w skutkach wypadku - pisze do starostwa pan Marcin.-  Kilka miesięcy temu, zgłosiłem do starostwa, problem w Chrosnie , gdzie na skrzyżowaniu dróg w kierunku Łaniąt i Klonowca, [więcej]
redaktor, 06.06.2013 13:51|czytane: 2259 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Dzień Dziecka Bis w Żychlinie


Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
Dzień Dziecka Bis
[więcej]
Krecik, 06.06.2013 13:44|czytane: 1305 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Festyn Rodzinny w "Jarzębince"
W środę w Integracyjnym Przedszkolu Miejskim „Jarzębinka” odbył się coroczny Festyn Rodzinny. Przedszkolaki bawiły się wspólnie z rodzicami i rodzeństwem. Odbyły się pląsy i zabawy przy muzyce. Rodziny przedszkolaków w licznych zabawach i konkursach ujawniały swoje ukryte talenty artystyczne .

Festyn Rodzinny w
Festyn Rodzinny w
Festyn Rodzinny w


[więcej]
Krecik, 06.06.2013 13:37|czytane: 1756 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pomysł na lato dla najmłodszych

Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
Pomysł na lato

[więcej]
Krecik, 06.06.2013 10:42|czytane: 1244 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Marny widok: droga na Azory
Droga prowadząca do Zespołu Szkół nr 4 w Kutnie przedstawia marny widok. Dziura na dziurze. Kierowcy Miejskiego Zakładu Komunikacji muszą kląć na czym świat stoi, bo po tych dziurach wiozą pasażerów na usytuowany tam przystanek.

Marny widok: droga na Azory, ./upload/articles_pakiety/20131/01_obraz.jpg
Marny widok: droga na Azory, ./upload/articles_pakiety/20131/02_obraz.jpg
Marny widok: droga na Azory, ./upload/articles_pakiety/20131/03_obraz.jpg


- W ubiegłym tygodniu rozmawialiśmy z przedstawicielami PKP Nieruchomości, bo droga ta jest w części Skarbu Państwa a w części PKP - mówi Jacek Boczkaja, wiceprezydent Kutna. - Chcemy aby PKP przekazało nam tę i kolejną drogę na osiedle Azory, bezpłatnie. Nie możemy wykonywać żadnych prac remontowych na nie swoim gruncie, tak więc czekamy na decyzję PKP. [więcej]
wandea, 06.06.2013 07:32|czytane: 2480 razy|10 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pod patronatem ekutno.pl: Już dziś 19. "ŁAPA"
Dziś pierwszy dzień 19 Przeglądu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych "ŁAPA 2013" organizowanego przez Kutnowski Dom Kultury. Od  6 do 9 czerwca w godzinach 13.00-16.00 w parku Traugutta wystąpi 19 zespołów i 280 uczestników z kutnowskich szkół i przedszkoli.  Ogłoszenie wyników 9 czerwca o godzinie 13.00 na sali widowiskowej KDK.

 Pod patronatem ekutno.pl: Już dziś 19.
 Pod patronatem ekutno.pl: Już dziś 19.
 Pod patronatem ekutno.pl: Już dziś 19.

Tak było w ubiegłym roku.  A dziś w godz. 13.00 - 16.00 zobaczymy teatry z pierwszej grupy wiekowej:

„O D Z I A Ł  P R Z E D S Z K O L N Y  O C” ze Szkoły Podstawowej Nr 6 im. M. Curie Skłodowskiej
„JAK WRÓBELEK ELEMELEK W SZKOLE UCZYŁ SIĘ LITEREK” wg Hanny Łochockiej Scenariusz: Teresa Fiutowska
Reżyseria, opracowanie plastyczne i opracowanie muzyczne: Agnieszka Klepczarek

„P A C Y N K I” z Przedszkola Miejskiego Nr 8 „Promyczek” „CZERWONY KAPTUREK” Scenariusz: Barbara Wiśniewska Reżyseria i opracowanie muzyczne: Beata Pilarska, Barbara Wiśniewska Opracowanie plastyczne:  Krystyna Mordzak, Barbara Wiśniewska

„ P A J Ą C Z K I ” z Przedszkola Miejskiego Nr 16  „Calineczka” „MAŁY KSIĄŻĘ” Scenariusz: Halina Reyman Reżyseria, opracowanie plastyczne i muzyczne: Halina Reyman, Beata Radecka [więcej]
Krecik, 06.06.2013 02:13|czytane: 1694 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
KDK przygotowany do wakacji
Program imprez i zajęć w Kutnowskim Domu Kultury i Centrum Teatru, Muzyki i Tańca Lipiec – sierpień 2013 rok.

4 lipca koncert chóru Kulkurit z Finlandii – sala widowiskowa KDK
5 – 6 lipca  Festiwal Ognia Fireproof – Park Traugutta
13 – 21 lipca – XVIII Letnie Spotkania Artystyczne „Róża pod inną nazwą pachniałaby tak samo” – warsztaty teatralne, taneczne, wokalne i z charakteryzacji dla młodzieży i dorosłych – KDK, CTMT
16 lipca – g. 19.00 Recital Aleksandry Wiwały „Zwycięzcą jest serce moje” – impreza towarzysząca XVIII LSA - CTMT
21 lipca – pokazy warsztatowe XVIII LSA

28 lipca – 24 sierpnia Letni Festiwal Muzyczny
W programie m. in.:
28.07. Koncert inauguracyjny – plac Piłsudskiego
7.08. Koncert kameralny „Od Schuberta do Lutosławskiego” CTMT
11.08. Koncert Młodych Talentów – Plac Piłsudskiego
14.08. Wielkie jubileusze – Witold Lutosławski jakiego nie znamy” CTMT
17.08. Koncert plenerowy „Zaczarowany świat operetki” – balkon CTMT
24.08. Koncert promenadowy „Letnia serenada” – Park Traugutta [więcej]
wandea, 06.06.2013 07:32|czytane: 1354 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
PolskaPogoda24.pl: Dalszy ciąg burzowej pogody
- Czwartek dla mieszkańców powiatu kutnowskiego rozpocznie się dość pogodną aurą, zza chmur przebije się słońce, a w najcieplejszym momencie dnia na termometrach zobaczymy 23*C. Jednak od godzin południowych na niebie będzie przybywać chmur burzowych z ulewnymi opadami deszczu, lokalnie gradu i porywistym wiatrem do 60 km/h
Burze będą przemieszczać się ze wschodu na zachód. W czasie burz możliwe opady deszczu do 30 litrów na każdy metr kwadratowy- dla eKutno.pl dyżurny synoptyk portalu PolskaPogoda24.pl. [więcej]
wandea, 06.06.2013 01:35|czytane: 1416 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Reminiscencje: Mali ratownicy z "Jedynki"
Uczniowie klas IV b, V d i VI a Szkoły Podstawowej nr 1 w Kutnie 28 maja wzięli udział w I edycji projektu edukacyjnego „Uczeń- ratownik”, nad którą patronat objął Łódzki Kurator Oświaty, a organizatorem była Falck Medycyna.

Reminiscencje: Mali ratownicy z
Reminiscencje: Mali ratownicy z
Reminiscencje: Mali ratownicy z


Najważniejszym celem szkolenia było upowszechnienie wiedzy i umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy wśród dzieci i młodzieży. Profesjonalnie przygotowani ratownicy firmy Falck przedstawili prezentację multimedialną oraz krótkie filmy na tematnagłych wypadków i zachorowań. [więcej]
Krecik, 06.06.2013 01:48|czytane: 1415 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Były prezes SCHOMBURG Polska Sp. z o.o w Kutnie aresztowany
Dziś Sąd Rejonowy w Kutnie zastosował 3 miesiące aresztu dla Tomasza W., byłego prezesa SCHOMBURG Polska Sp. z o.o z siedzibą w Kutnie.

Tomasz W. podejrzany jest o działanie na szkodę firmy (kwoty milionowe), m.in. wyprowadzając pieniądze na działania reklamowe związane z kolarstwem.

- Zarzutów postawionych byłemu prezesowi kutnowskiej spółki mamy kilka stron, m.in. chodzi o nieprawidłowe księgowanie faktur, ich błędne rozliczanie, nieprawidłowe finansowanie kampanii promocyjnych - mówi Sławomir Erwiński, Prokurator Rejonowy w Kutnie. - Postawiliśmy również zarzuty głównemu księgowemu kutnowskiej firmy, jednak sąd nie zdecydował o tymczasowym areszcie. [więcej]
wandea, 05.06.2013 14:33|czytane: 5564 razy|9 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Chciał zabić swoją żonę nożem. Tragedia na Szymanowskiego
Wczoraj Sąd Rejonowy w Kutnie zdecydował o tymczasowym areszcie na 3 miesiące dla 35-letniego kutnianina Daniela K., który w sobotę 1 czerwca około godz. 21.00 chciał nożem zabić swoją żonę.

Chciał zabić swoją żonę nożem. Tragedia na Szymanowskiego, ./upload/articles_pakiety/20196/01_obraz.jpg


Tragedia rozegrała się przy ul.  Szymanowskiego. Mężczyzna ugodził kilka razy żonę w przedramię.

- Mężczyzna usiłował zabić swoją żonę 1 czerwca - mówi Sławomir Erwiński, Prokurator Rejonowy w Kutnie. - Sąd Rejonowy w Kutnie we wtorek zastosował wobec niego 3-miesięczny areszt.

Daniel K. jest  podejrzany o to, że 1 czerwca około godz. 21.00 w Kutnie na ul. Szymanowskiego, uderzając nożem w okolice głowy usiłował dokonać zabójstwa swojej żony Małgorzaty K. lat 35, lecz zamierzonego celu nie osiągnął z uwagi na postawę obronną pokrzywdzonej jak i pomoc ich córki. W wyniku zdarzenia pokrzywdzona doznała ran ciętych przedramion. [więcej]
wandea, 05.06.2013 14:15|czytane: 6553 razy|10 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Olimpiada Specjalna okiem Piotra Szatkowskiego
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć Piotra Szatkowskiego z wczorajszego Mityngu Lekkoatletycznego Olimpiad Specjalnych, który odbył się na kutnowskim Stadionie Miejskim. Organizatorem olimpiady był Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy Nr 1 im. Marii Konopnickiej w Kutnie, a jej koordynatorem Piotr Bajda.

Olimpiada Specjalna okiem Piotra Szatkowskiego, ./upload/articles_pakiety/20201/01_obraz.jpg
Olimpiada Specjalna okiem Piotra Szatkowskiego, ./upload/articles_pakiety/20201/02_obraz.jpg
Olimpiada Specjalna okiem Piotra Szatkowskiego, ./upload/articles_pakiety/20201/03_obraz.jpg


Więcej zdjęć TUTAJ

[więcej]
wandea, 05.06.2013 16:07|czytane: 1985 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Nowe strony dla Kutnowskiego Domu Kultury i Kina
Lada dzień swoją witrynę internetową zmieni Kutnowski Dom Kultury. Miała być ona gotowa do końca marca, jednak czas jej wdrożenia ostatecznie zakończy się 15 czerwca.

Instytucja przeprowadziła konkurs ofert. Wpłynęły 3 oferty od firm Digital Guru, Master Project i Architektura Internetu z Łodzi. Ta ostatnia niedawno wykonała nową stronę dla Urzędu Miasta Kutna i została również wybrana przez dom kultury

- Strona będzie ona graficznie podobna do miejskiej witryny, co spowoduje spójność wizerunku - mówiła w kwietniu Teresa Mosingiewicz, dyrektor Kutnowskiego Domu Kultury.

Jak się teraz dowiadujemy od pani dyrektor formalnie do 15 czerwca ruszą dwie strony KDK i kutnowskiego KINA. [więcej]
wandea, 05.06.2013 15:07|czytane: 1288 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
"Jarzębinki" wygrały przegląd taneczny
Zespół taneczny z Integracyjnego Przedszkola Miejskiego nr 3 „JARZĘBINKA” w Kutnie wczoraj w Stemplewie wytańczył pierwszą nagrodę.II Przegląd Taneczny pod hasłem: „W sercu taniec” odbył się we wtorek w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. J. Tuwima w Stemplewie. Zespół w składzie: Olga, Ania, Hania, Ala , Amelka, Marysia, Ania, Marta i Julka  zatańczył układ "Taniec klaunów z balonami" i zajął  I miejsce [więcej]
Krecik, 05.06.2013 11:29|czytane: 1616 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Konkurs na maskotkę Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży
Zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym dla dzieci i młodzieży organizowanym w ramach XIX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Gospodarzem i organizatorem największej imprezy sportu młodzieżowego w 2013 r. będzie Województwo Łódzkie. W dniach 30.06-05.07 zawodnicy Olimpiady Młodzieży w koszykówce mężczyzn będą gościli w Kutnie. Bezpośrednim organizatorem będzie Łódzka Federacja Sportu przy koordynacji Departamentu Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi.

Poczuj ducha olimpijskiego i narysuj maskotkę XIX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży... Puść wodze fantazji!

Informacje o konkursie: [więcej]
Krecik, 05.06.2013 14:34|czytane: 1087 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Finał Miejski XIX Ogólnopolskich Czwartków LA
6 czerwca na stadionie miejskim w Kutnie zostanie rozegrany Finał Miejski XIX Ogólnopolskich Czwartków LA.  W zawodach startują najlepsze uczennice i uczniowie, którzy wywalczyli czołowe miejsca w swoich rocznikach w całym cyklu czwartków.

Konkurencje: bieg na 60 m, 300 m, 600 m (chłopcy 1000 m), skok w dal i wzwyż oraz rzut piłeczką palantową.
Najlepsze trójki w każdym roczniku i konkurencji otrzymają medale. Po zawodach finałowych zostanie wyłoniona reprezentacja Kutna na Finał Ogólnopolski, który odbędzie się 22-23 czerwca w Łodzi. [więcej]
redaktor, 05.06.2013 14:21|czytane: 1214 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
polskapogoda24.pl informuje: Do wieczoru bez burzy
- Dziś zapowiada się spokojny dzień w powiecie kutnowskim. Jednak istnieje pewne ryzyko, że dotrze do Nas mocno rozbudowana komórka burzowa z nawalnymi opadami deszczu, dużym gradem i bardzo silnym wiatrem - podaje dyżurny synopryk polskiejpogody24.pl -  Nie jestem jeszcze w stanie powiedzieć czy dotrze ona do naszego powiatu, jeśli tak to późnym popołudniem lub nawet w godzinach nocnych. W razie zagrożenia gwałtowną burzą czy też innym niebezpiecznym zjawiskiem będziemy czytelników eKutno.pl informować. [więcej]
pismak, 05.06.2013 11:23|czytane: 1520 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Nie siejmy paniki. Jesteśmy przygotowani na sytuację kryzysową
Dziś na konferencji prasowej w Urzędzie Miasta Kutna Jacek Boczkaja, wiceprezydent Kutna zapewnił o bezpieczeństwie mieszkańców w sytuacji kryzysowej związanej z ewentualną powodzią.

- Alarmowy stan rzeki Ochni to 3,39 m, póki co mamy 2,35 m, czyli nawet nie jest to stan ostrzegawczy - mówi Boczkaja. - Ulica Narutowicza jest zamknięta do odwołania, wszystkie służby są w pełnej gotowości, wały na Ochni są umocnione.  Na ul. 1 Maja opuszczone zapory.

- Na 36 km Ochni wały są umocnione. W 2010 r. stan Ochni doszedł do 2,6 m i wały wytrzymały - mówi p.o.  kierownika Terenowego Inspektoratu w Kutnie Lech Kazimierski. 

Nie siejmy paniki. Jesteśmy przygotowani na sytuację kryzysową, ./upload/articles_pakiety/20192/01_obraz.jpg
Nie siejmy paniki. Jesteśmy przygotowani na sytuację kryzysową, ./upload/articles_pakiety/20192/02_obraz.jpg
Nie siejmy paniki. Jesteśmy przygotowani na sytuację kryzysową, ./upload/articles_pakiety/20192/03_obraz.jpg


- Wczoraj zabezpieczyliśmy 50 m wałów na ul. Narutowicza - informuje bryg. mgr inż. Marek Myszkowski. - W stan gotowości postawione są OSP w powiecie kutnowskim. Jesteśmy też przygotowani na interwencje w przypadku wybijania studzienek deszczowych, co może nieuchronnie nastąpić przy podwyższeniu stanu wody. 

- Z naszej strony będziemy zabezpieczać  tereny po ewakuacji, jeśli ona nastąpi oraz służyć pomocą Straży Pożarnej - mówił nadkom. Zbigniew Gruszczyński,  I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Kutnie.

- Jesteśmy również przygotowani finansowo na ewentualne ewakuacje, zakup worków, piasku. W budżecie Kutna zabezpieczona jest rezerwa finansowa na ten cel - dodaje wiceprezydent. - Mamy jednak nadzieję, że nie powtórzy się w Kutnie stan alarmowy Ochni i dzielnice miasta nie ucierpią. 

Zaniepokojony sytuacją na tzw. Wenecji  radny Robert Feliniak przekazał pytania mieszkańców dotyczące pogłębienia koryta rzeki pod mostem przy ul .Sienkeiwicza oraz ich obawy przed zalaniem tej dzielnicy. [więcej]
wandea, 05.06.2013 10:33|czytane: 3681 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Siatkarki z Kutna na XVIII Inspektorialnych Igrzyskach Młodzieży Salezjańskiej
29-osobowa grupa dzieci z wychowawcami, w tym drużyna piłki siatkowej dziewcząt z Kutna w dniach 1- 2 czerwca w Tolkmicku uczestniczyła w  XVIII Inspektorialnych  Igrzyskach Młodzieży Salezjańskiej. Celem  zawodów była popularyzacja salezjańskiego sportu wychowawczego wśród dzieci i młodzieży w oparciu o system prewencyjny Świętego Jana Bosko.

Siatkarki z Kutna na XVIII Inspektorialnych  Igrzyskach Młodzieży Salezjańskiej, ./upload/articles_pakiety/20191/01_obraz.jpg
Siatkarki z Kutna na XVIII Inspektorialnych  Igrzyskach Młodzieży Salezjańskiej, ./upload/articles_pakiety/20191/02_obraz.jpg
Siatkarki z Kutna na XVIII Inspektorialnych  Igrzyskach Młodzieży Salezjańskiej, ./upload/articles_pakiety/20191/03_obraz.jpg


- Z Kutna wyjechaliśmy już w piątek 31 maja o godz. 8.00. Po drodze zwiedziliśmy Muzeum i Pola pod Grunwaldem oraz stare pomniki przyrody - dęby  w Kadynach - opowiada Alicja Wojciechowska.- Igrzyska otworzył ks. Edward Pleń – Krajowy Duszpasterz Sportowców, Pan Andrzej Lemanowicz – Burmistrz Miasta i Gminy Tolkmicko , ks.  Sławomir Szczodrowski – Proboszcz parafii św. Jakuba w Tolkmicku i Andrzej Misztal - Prezes SL SALOS w Tolkmicku.

W rozgrywkach uczestniczyła młodzież i dzieci z Sępopola, Ełku, Suwałk, Płocka, Łodzi- Wodnej, Kutna, Warszawy – Bazyliki, Ostródy,  Żyrardowa i Tolkmicka. Miasto tętniło radością i zdrową rywalizacją, przeprowadzoną na miejscowych obiektach sportowych.

- Nasze siatkarki, startujące w kat. B (grupa młodsza),  wywalczyły  trzecie miejsce i otrzymały brązowe medale. Najważniejszą nagrodą w każdych Igrzyskach Salezjańskich jest puchar fair play.  W tym roku to wyróżnienie przyznano reprezentantom  Kutna - dodaje pani Alicja. [więcej]
pismak, 05.06.2013 08:46|czytane: 1605 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
II miejsce Drużyny Świętego Mikołaja z Krośniewic w Turnieju Piłkarskim Warty Sieradz Junior rocznik 2002 OPEN HAIR CUP
Prawie 100 km musieli pokonać młodzi zawodnicy reprezentujący GCKSiR w Krośniewicach, by dotrzeć na Open Hair Cup w Sieradzu. Chłopcy po raz pierwszy zagrali na boisku ze sztuczną nawierzchnią i bardzo udanie zaprezentowali się w konfrontacji z renomowanymi drużynami z większych miast.

II miejsce Drużyny Świętego Mikołaja z Krośniewic w Turnieju Piłkarskim Warty Sieradz Junior rocznik 2002 OPEN HAIR CUP, ./upload/articles_pakiety/20189/01_obraz.jpg
II miejsce Drużyny Świętego Mikołaja z Krośniewic w Turnieju Piłkarskim Warty Sieradz Junior rocznik 2002 OPEN HAIR CUP, ./upload/articles_pakiety/20189/02_obraz.jpg
II miejsce Drużyny Świętego Mikołaja z Krośniewic w Turnieju Piłkarskim Warty Sieradz Junior rocznik 2002 OPEN HAIR CUP, ./upload/articles_pakiety/20189/03_obraz.jpg


Profesjonalnie zorganizowane zawody ściągnęły tłum piłkarzy z rocznika 2002 i młodszych, zamieszkujących w województwie łódzkim i wielkopolskim. W zawodach wzięły udział drużyny m.in. z Łasku, Wielunia, Zduńskiej Woli, Sieradza, Konina i Krośniewic. Nie dojechały, niestety, ekipy z Piotrkowa Trybunalskiego i Opatówka. Dziesięć drużyn podzielono na 2 grupy, w których rywalizacja przebiegała według systemu ,,każdy z każdym”.
Drużyna Świętego Mikołaja, w której występują zawodnicy z Krośniewic, Ostrów Łaniąt trenujący w Akademii Futsalu, funkcjonującej przy hali sportowej GCKSiR w Krośniewicach, rozpoczęła irywalizację od pojedynku z najmocniejszą drużyną gospodarzy. Warta I Sieradz niespodziewanie musiała uznać wyższość krośniewiczan.

Po walce i bramce filigranowego napastnika Włodarczyka (Gabryś) faworyci zostali pokonani 1 – 0. W pressingu niesamowicie agresywnie zagrali Kacprzak (Eryk) i Korzuchowski (Kapi), którzy nie pozwolili gospodarzom na rozwinięcie skrzydeł. Skromne, ale cenne zwycięstwo na początek turnieju dodało wiary Drużynie Świętego Mikołaja. [więcej]
redaktor, 05.06.2013 08:44|czytane: 1529 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
BĄBEL, BERGO, KAJA, KAMIL i DŻEJMI merdają ogonami
Konkurs na NAJPSA cieszył się ogromną popularnością. Wszystkie pieski zdobyły głosy. Spośród 856 głosów najwięcej uzyskali i otrzymują NAGRODY:

1. usługi za 200 zł BĄBEL 108 głosów
2. Badania profilaktyczne- badanie krwi, usg ,ekg BERGO 80 głosów
3. szczepienie profilaktyczne (5 chorób+wścieklizna) KAJA 70 głosów
4. preparat na pchły i kleszcze+odrobaczanie KAMIL 64 głosów
5. szczepienie przeciwko wściekliźnie DŻEJMI 56 głosów

BĄBEL, BERGO, KAJA, KAMIL i DŻEJMI merdają ogonami , ./upload/articles_pakiety/20070/01_obraz.jpg
BĄBEL, BERGO, KAJA, KAMIL i DŻEJMI merdają ogonami , ./upload/articles_pakiety/20070/02_obraz.jpg
BĄBEL, BERGO, KAJA, KAMIL i DŻEJMI merdają ogonami , ./upload/articles_pakiety/20070/09_obraz.jpg


NAGRODY ufundowała PRZYCHODNIA WETERYNARYJNA  i eKutno.pl

Zapraszamy właścicieli i nagrodzone do Parku Traugutta (koło stawu) w poniedziałek 10 czerwca o godz.18.00.
Wręczymy również wtedy nagrody dla głosujących, a wylosowani to: Mateusz Mordzak, Renata Majchrzak, Jacek Małecki, Jacek Gliwny. [więcej]
wandea, 04.06.2013 20:27|czytane: 18263 razy|158 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Trudny Lutosławski
Niedoszły matematyk, żołnierz, Witold Lutosławski, ten drugi, trzeci po Fryderyku Chopinie, jak określił wielkiego polskiego kompozytora Jarosław Domagała, był dziś bohaterem wykładu i koncertu dla Uniwerystetu Trzeciego Wieku oraz wielbicieli muzyki poważnej.

Trudny Lutosławski, ./upload/articles_pakiety/20188/01_obraz.jpg
Trudny Lutosławski, ./upload/articles_pakiety/20188/05_obraz.jpg
Trudny Lutosławski, ./upload/articles_pakiety/20188/03_obraz.jpg


W setną rocznicę urodzin Lutosławskiego, sala widowiskowa Kutnowskiego Domu Kultury zapełniła się słuchaczami UTW. Po krótkim wprowadzeniu Bożeny Gajewskiej, prezesa Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej na scenie pojawili się artyści polskich scen oraz uczniowie Szkół Muzycznych w Kutnie i Gąbinie. Zaśpiewał również  Kameralny Zespół Wokalny "Cantabile" pod kierunkiem Joanny Domagały i oczywiście ona sama.

Muzyka, którą komponował Lutosławski nie jest łatwa, trzeba mieć ucho - mówił Domagała. - Pierwsze utwory, ktore usłyszeliście Państwo to miniatury z wpływami folkloru różnych regionów Polski.

Dzisiejszy koncert odbył się dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Kutna. [więcej]
kultura, 04.06.2013 21:47|czytane: 2224 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dlaczego zwolniono koordynatorkę neurologii w kutnowskim szpitalu?
Elżbieta Łuczak, prezes szpitala na dzisiejszej konferencji prasowej ujawniła zarzuty wobec koordynatorki oddziału neurologicznego w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym sp. z o. o. Agnieszka Poździk-Kosęda straciła pracę w maju, a czterech neurologów w geście solidarności złożyło wypowiedzenia w ubiegły piątek.

Otworzenie oddziału neurologicznego wraz z pododdziałem udarowym 29 maja 2012 r. było konsekwencją realizacji biznesplanu Kutnowskiego Szpitala Samorządowego. Jak mówił wówczas prezes Piotr Okoński, który do Kutna sprowadził ekipę neurologów: - Standardy leczenia na tym oddziale nie odbiegają od poziomu, jaki zapewniają prywatne kliniki. Wartość kontraktu z łódzkim oddziałem NFZ na dziesięciomiesięczne leczenie na tym oddziale wynosi 1,4 mln zł.

Dlaczego zwolniono koordynatorkę neurologii w kutnowskim szpitalu?, ./upload/articles_pakiety/20184/01_obraz.jpg


Wówczas wraz z Poździk-Kosędą zatrudniono na oddziale 5 neurologów i internistę. Zapewniono 30 miejsc, z których 16 dla pacjentów ze schorzeniami neurologicznymi, a 14 dla pacjentów z udarami mózgu. Na pododdziale udarowym zorganizowano salę intensywnej opieki neurologicznej z całodobowym monitoringiem.

Jak twierdzi pani prezes Łuczak, neurologia przyniosła w 2012 r. 1,3 mln zł straty, zaś przez 4 miesiące 2013 roku 580 tys. zł. Wynagrodzenia na tym oddziale  stanowią bowiem 109 proc. kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Czy to wina szefowej oddziału? Dlaczego Poździk-Kosęda straciła pracę?

- Mam trzy zarzuty do koordynatorki neurologii, po pierwsze w związku z jej zaniedbaniem z powodu nieprawidłowo prowadzonej dokumentacji medycznej za rok 2012 KSS sp .z o. o otrzymała karę od NFZ w wysokości 300 tys. zł, po drugie oddział ten nie bilansował się, przynosił straty, a za to odpowiada zarządzający nim koordynator czy ordynator i po trzecie niesubordynacja, czyli narażenie pacjentów na zagrożenie życia poprzez odejście od nich, aby udzielić wywiadu prasie - mówiła Łuczak. [więcej]
wandea, 04.06.2013 18:36|czytane: 3599 razy|27 komentarzy|komentuj|czytaj cały
NFZ kontroluje przed rozstrzygnięciem konkursu na tzw. wieczorynkę
16 czerwca Narodowy Fundusz Zdrowia Oddział w Łodzi rozstrzygnie przetarg na nocną i świąteczną opiekę zdrowotną w powiecie kutnowskim. Do 24 maja Kutnowski Szpital Samorządowy sp. z o.o., NZOZ Dermex oraz RED MED złożyły swoje oferty.

NFZ kontroluje przed rozstrzygnięciem konkursu na tzw. wieczorynkę, ./upload/articles_pakiety/20185/01_obraz.jpg


Dziś w tych placówkach NFZ przeprowadził wizję lokalną. Jak wypadnie kutnowski szpital?
- Mamy nadzieję, że jak najlepiej. Chcielibyśmy wygrać, bowiem dla pacjentów byłoby to najlepszym wyjściem - mówi Elżbieta Łuczak, prezes KSS. [więcej]
wandea, 04.06.2013 16:09|czytane: 2206 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Olimpiada Specjalna na kutnowskim stadionie
Dziś o godz. 10.00 na Stadionie Miejskim w Kutnie rozpoczęła się Olimpiada Specjalna. Jej organizatorem jest Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy Nr 1 im. Marii Konopnickiej w Kutnie. W konkurencjach lekkoatletycznych zmierzyło się 80 niepełnosprawnych sportowców z Kutna, Łodzi, Grodziska, Sieradza, Opoczna.

Olimpiada Specjalna na kutnowskim stadionie, ./upload/articles_pakiety/20156/14_obraz.jpg
Olimpiada Specjalna na kutnowskim stadionie, ./upload/articles_pakiety/20156/24_obraz.jpg
Olimpiada Specjalna na kutnowskim stadionie, ./upload/articles_pakiety/20156/20_obraz.jpg


Oficjalnego otwarcia dokonał Jacek Boczkaja, zastępca prezydenta Kutna.

- Dla was to wielki dzień, walczcie jak lwy z naszego herbu - Boczkaja otworzył Mityng Lekkoatletyczny Olimpiad Specjalnych.

Dziś wszystkie drużyny zostały nagrodzone. Nie było przegranych, bowiem Olimpiadzie przyświeca hasło równości szans. [więcej]
redaktor, 04.06.2013 15:49|czytane: 2304 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Podziękowania Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kutnie


[więcej]
wandea, 04.06.2013 15:38|czytane: 1578 razy|komentuj|czytaj cały
polskapogoda24.pl nadaje: Idzie burza
Przez zachodnie i południowo zachodnie regiony województwa łódzkiego przechodzi burza z intensywnym deszczem. Aktualnie grzmi i pada na południu i zachodzie powiatu kutnowskiego i występują ulewne opady deszczu, w kolejnych godzinach w całym powiecie spodziewamy się burz. W Bedlnie ogromna czarna chmura zakrywa niebo. Przygotujmy się na duże wyładowania.

polskapogoda24.pl nadaje: Idzie burza, ./upload/articles_pakiety/20180/01_obraz.jpg
polskapogoda24.pl nadaje: Idzie burza, ./upload/articles_pakiety/20180/02_obraz.jpg


Dla portalu eKutno.pl polskapogoda24.pl [więcej]
pismak, 04.06.2013 15:31|czytane: 2049 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Trafiła kosa na kamień. Dziś konferencja prezesa szpitala
Konflikt lekarzy z Kutnowskiego Szpitala Samorządowego sp. z o.o rozgorzał po próbie negocjacji ich kontraktów.  Spółka, jak twierdzą zgodnie jej władze, oraz opozycja i koalicja w powiecie musi między innymi zmniejszać koszty, aby wyjść na prostą. 30 kwietnia na sesji Rady Miasta Kutna prezes szpitala Elżbieta Łuczak zapowiedziała likwidację oddziału nefrologicznego, ogólne redukcje etatów oraz renegocjacje kontraktów z lekarzami, które zdaniem Rady Nadzorczej i Zarządu szpitala są zbyt duże.

Trafiła kosa na kamień. Dziś konferencja prezesa szpitala, ./upload/articles_pakiety/20160/01_obraz.jpg


Najpierw w maju br. przed szpitalem odbyła się konferencja chirurgów. Dr Piotr Ziemniak, kierownik chirurgii z lekarzami z oddziału protestowali przeciwko próbie negocjacji warunków płacy i pracy.  Łuczak chciała zmniejszyć kontrakty o 1/4. Głównym argumentem lekarzy jest umowa-kontrakt na 5 lat zawarty z byłym prezesem szpitala Piotrem Okońskim i jak twierdzą chirurdzy - brak podstaw prawnych do jego zmiany. Tym bardziej, że obecna prezes szpitala nie ma zarzutów merytorycznych do pracy tych lekarzy.

- Jesteśmy zastraszani, że kontrakt będzie traktowany jak umowa zlecenie, czyli z dnia na dzień można nas się pozbyć - mówili chirurdzy.

Potem Elżbieta Łuczak wypowiedziała kontrakt Agnieszce Poździk-Kosędzie, szefowej neurologii, a w ubiegły piątek neurolodzy z oddziału złożyli wypowiedzenia umów. Neurologia przyniosła w 2012 r. 1,3 mln zł straty, zaś przez 4 miesiące 2013 roku 580 tys. zł. Wynagrodzenia na tym oddziale  stanowią 109 proc. kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Konflikt prezes szpitala z lekarzami podsycany jest publicznymi wypowiedziami wicestarosty Konrada Kłopotowskiego. Od przełomu roku trwa rozłam w koalicji rządzącej powiatem kutnowskim. Wicestarosta ma odmienne zdanie od innych członków zarządu, związane z zarządzaniem szpitalem przez Elżbietę Łuczak. [więcej]
wandea, 04.06.2013 09:48|czytane: 2756 razy|13 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Trzy godziny później na 29 Listopada: Motorowerzysta pod kołami
O godz. 8.30 na ulicy 29 Listopada w Kutnie przed przystankiem motorowerzysta (rejestracja kutnowska) zakończył jazdę pod kołami samochodu osobowego marki dodge stratus z Sochaczewa.

Trzy godziny później na 29 Listopada: Motorowerzysta pod kołami, ./upload/articles_pakiety/20178/01_obraz.jpg
Trzy godziny później na 29 Listopada: Motorowerzysta pod kołami, ./upload/articles_pakiety/20178/02_obraz.jpg
Trzy godziny później na 29 Listopada: Motorowerzysta pod kołami, ./upload/articles_pakiety/20178/03_obraz.jpg


- Dla kierowcy motoroweru kolizja z autem zakończyła się lekkimi obrażeniami ciała - informuje policjant. - Natomiast kierowcę dodga ukaraliśmy mandatem. [więcej]
pismak, 04.06.2013 09:09|czytane: 6148 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kondolencje

Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
nekrolog
[więcej]
wandea, 02.06.2013 11:08|czytane: 1586 razy|komentuj|czytaj cały
Skasował taksówkę na 29 Listopada. Obaj kierowcy w szpitalu
Dziś przed godz. 6.00 na ul. 29 Listopada w Kutnie doszło do wypadku, w którym uczestniczyły mercedes, taksówka na kutnowskich numerach oraz renualt clio również na kutnowskich numerach.

Skasował taksówkę na 29 Listopada. Obaj kierowcy w szpitalu, ./upload/articles_pakiety/20172/04_obraz.jpg
Skasował taksówkę na 29 Listopada. Obaj kierowcy w szpitalu, ./upload/articles_pakiety/20172/02_obraz.jpg
Skasował taksówkę na 29 Listopada. Obaj kierowcy w szpitalu, ./upload/articles_pakiety/20172/03_obraz.jpg


- Prawdopodobnie kierowca mercedesa nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu. Sygnalizacja była wówczas jeszcze nieczynna - informuje policjant. - Obaj kierowcy byli trzeźwi. Obaj też odnieśli obrażenia i zostali zabrani do kutnowskiego szpitala przez pogotowie. [więcej]
pismak, 04.06.2013 07:08|czytane: 6825 razy|18 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Logowanie do portalu
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Niepełnosprawni na szerokich wodach kutnowskiego rynku. Czy znajdzie się miejsce dla
Problemy z siedzibą TIFT REKLAMY Spółdzielni Socjalnej osób niepełnosprawnych w Nowej Wsi mogą zakończyć się dla firmy dramatycznie. 47 -letni Leszek... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Spotkanie informacyjne Pałac Saski w Kutnie - rewitalizacja i funkcje przyszłego
Muzeum Regionalne w Kutnie zaprasza na kolejne spotkanie informacyjne poświęcone przyszłości Pałacu Saskiego. Spotkanie pt. „Pałac Saski w Kutnie – rewitalizacja i funkcje przyszłego kompleksu” odbędzie się 31 maja o godz.... [więcej]
Sport
W Kutnie trwają Półfinały Mistrzostw Polski Młodziczek
Dziś kolejne w hali Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie kolejne mecze Półfinałów Mistrzostw Polski Młodziczek. O godz. 12.00 Basket Go Przemyśl zmierzył się z Mistrzyniami Województwa – KKS Pro-Basket Kutno z wynikiem 46:43.  Zapraszamy jutro o godz.  10:00 MPKK Sokołów OSiR... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Dyskretna pozna Pana Jestem gotowa rozpalić twoje zmysły do maksimum i sprawić że po naszym spotkaniu będziesz chciał tylko więcej. Zainteresowany? czekam na twoją wiadomość jednakże nie trać ani mojego ani sw... [czytaj więcej]
PRACA PRZY PRODUKCJI I MONTAŻU MEBLI Zatrudnimy pracownika do prac związanych z obróbką płyt meblowych i obróbką szkła na maszynach specjalistycznych oraz montażem mebli. Mile widziane doświadczenie w pracy przy produkcji lub m... [czytaj więcej]
PRACA PRZY PRODUKCJI I MONTAŻU MEBLI Zatrudnimy pracownika do prac związanych z obróbką płyt meblowych i obróbką szkła na maszynach specjalistycznych oraz montażem mebli. Mile widziane doświadczenie w pracy przy produkcji lub m... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
WYSYŁKA PACZEK KURIERSKICH Wysyłasz przesyłki kurierskie? Wejdź na stronę https://zlapkuriera.pl lub zadzwoń do nas pod numer telefonu: +48 55 629 30 40 Za pośrednictwem naszego serwisu Zlapkuriera.pl tanio i szybko ... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Okazja! Narzuta w Super Cenie - 125zł Narzuta dekoracyjna pikowana dwustronna. Wykonana z wysokiej jakości materiału , tkanina miła w dotyku, wygodna w użytkowaniu nie wymaga prasowania. Oferta nie zawiera poszewek widocznych ... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Pracownik / pracownica przetwórstwa mięsnego (Lekkerkerk, Holandia) AP Grupa s.c. (numer certyfikatu Krajowego Rejestru Agencji Zatrudnienia: 11282), dla Pracodawcy holenderskiego firmy SRS Personeel B.V., realizuje procesy rekrutacji i selekcji Pracowników w branży... [czytaj więcej]
projektowanie STRON WWW / KOMPLEKSOWO OD A DO Z Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej oferty, jaką jest projektowanie stron internetowych , kompleksowo od A do Z. W ramach oferty proponujemy - stworzenie strony www - zakup serwera i dome... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Krystian Boczeń:
59 minut temu
Rządy w Staszicu to konflikt między dyrektorem, a grupką nauczycieli. Wg mnie prawda jest po środku. Za oddaniem kontraktu opowiedziało się 13 radnych, reszta się wstrzymała, nikt nie był przeciwko, dzięki temu w Kutnie jest kardiologia inwazyjna. A co masz na mysli z dziwnymi ruchami w komunikacji i geodezji?
Krystian Boczeń:
1 godzin temu
Radny z PSL by się nie wyłamał w tej sytuacji, nie było na to cienia szans. W takiej sytuacji byłoby Debich 11, Bryłka 2. Radny PSL by się wyłamał tylko wtedy gdyby nie wyszła opozycja, która wszystko zepsuła. Bryłka spadł z nieba tym, że chciał kandydować po tym jak opozycja nie wystawiła kandydata i nie wiem jak to można było tak zepsuć.
Otto Ruhmfeld:
2
 · 
1 godzin temu
Czyli merytoryczne są np rządy w Staszicu, Oddanie kontraktu szpitala, dziwne ruchy w geodezji komunikacji itp ?
Otto Ruhmfeld:
1 godzin temu
Celowo piszę biznesowego bo wydaje mi się że ktoś przy władzy myli służbę lokalnej społeczności z dobrym interesem wynikającym z bycia przy władzy.
Otto Ruhmfeld:
1 godzin temu
Krystian, błąd. Gdyby obaj byli kosekwentni i jeden z nich nie zaglosował na debicha to ten pewnie nie zostałby starostą. Brylka też nie, a to zmuszałoby radnych do poszukania porządnego kandydata. Mieli wiedzę że jeden z psl może się wylamać, ale nawet tej wiedzy nie dali szansy, ten z nich ktory zaglosowal za debichem, świadomie byl za utrzymaniem obecnego ukladu i taka jest prawda, a gadki o starszym panie, sprycie, złej opozycji przy tym fakcie są bez znaczenia. FAKT JEST TAKI ŻE JEDEN ZNICH AKTYWNIE PRZYCZYNIL SIĘ DO TRWANIA TEGO CHOREGO UKŁADU BIZNESOWEGO.
Bożydar Kotontay:
1 godzin temu
eeeee czepialski ale niewygodnyś...
Krystian Boczeń:
1 godzin temu
Przykład tych myślących opozycjonistów? Przynajmniej jeden.
Ewaryst Gaspary:
2
 · 
1 godzin temu
Jeszcze jedno Krystianie - cieszy mnie bardzo, że opozycja istnieje w radzie powiatu, ze nie udało sie po 2,5 roku intensywnej pracy Debicha i koalicjantów zmacerować, urobić do wymaganej przez starostę konsystencji całej rady. Widać, nie na wszystkich czar Debicha działa. Sa rownież w radzie ludzie myslący, którzy maja własne zdanie. Ci ludzie jakos nie chcą uczestniczyć w realizacji koncepcji, ktore uważają za nierealne, a niekiedy wręcz szkodliwe.
Krystian Boczeń:
1 godzin temu
Nikt nie próbuje robić wody sodowej z mózgu nikomu. Mieli dobre intencje, a stali się kozłami ofiarnymi tej sytuacji. I to wszyscy 3 panowie.
Ewaryst Gaspary:
2
 · 
2 godzin temu
Krystian, nie usiluj ludziom robić wody sodowej z mózgu. Ludzie to nie "ciemny lud, który to kupi", jak się wyraził jeden z polityków. Ludzie to widzą, słyszą, czytają i analizują. Ta raptowna zmiana taktyki nie zmieni faktu, że dwaj młodzi radni Serenda i Ziólkowski faktycznie zakpili sobie ze starszego czlowieka. W swojej mądrości, inteligencji, umiejetnościach i kunszcie politycznym nie przewidzieli tylko jednego, że to wszystko obróci sie przeciwko nim samym. Stało się tak, jak napisał kiedyś Sienkiewicz "Złapał kozak tatarzyna, a tatrzyn za łeb trzyma". Skutek jest taki, ze obydwaj mlodzi radni -Serenda i Ziółkowski - poniesli sromotną wizerunkowa porazke.
Krystian Boczeń:
2 godzin temu
Ja nie bronię Debicha, stwierdzam tylko, że to człowiek merytoryczny i nie piszcie że to mój protegowany tylko dlatego, że mam takie zdanie o nim. A sytuacja w szpitalu to przecież nie jest jego wina, dostał bałagan po poprzedniej ekipie rządzącej i niech mi nikt nie próbuje wciskać że jest inaczej. Zarządzanie majątkiem powiatu też złe nie jest, a jak jest to też oprzyjmy się na przykładzie. To co było złe to sprzedaż PKSu, ale to też w poprzedniej kadencji. Pokażcie mi przykład gdzie w polityce nie ma kolesiostwa, chociaż jeden, każdy obstawia się swoimi, tak jest na całym świecie. Brak ambicji? każdy ma ambicje. Honor, no tu można dyskutować o tym, fakt.
Ewaryst Gaspary:
2
 · 
2 godzin temu
Krystian, ja bym był ostrozny z takimi epitetami pochwalnymi wobec Debicha. Tydzien temu byliśmy świadkami bardzo burzliwej debaty medialnej, gdzie forumowicze okreslali to, co dzieje sie w samorządzie powiatowym jako bagno. Debich to podobno myslący człowiek, a wpakował sie w taki układ koalicyjny, który go pogrąża. Czyzby tak bardzo chciał być starostą, że przestały sie liczyć jakiekolwiek standardy ? To jest jego świadomy wybór. Za to wszystko, co dzieje sie w powiecie bedzie ponosił odpowiedzialność. Nie pamiętam, aby aż takie cyrki działy sie za Dąbrowskiej, a nawet Galowej.,
Józef Ciołek:
2 godzin temu
Opamiętajcie się za chwilę się okaże, że nikt wam w Polsce nie dorównuje, Trochę pokory
Dymitr Gietgud:
2
 · 
2 godzin temu
Jeszcze jednej lekcji nie było, a już wiedzą, że są świetni. Niezwykli ludzie
Zachary Filipczyk:
2
 · 
2 godzin temu
Boli mnie wielki balagan w kutnowskim szpitalu i zarzarzanie majatkiem powiatu,kolesiostwo,miernota,a przedeszystkim brak honoru i ambicji u twojego protegowanego. Wojewoda wywalil go ze stanowiska a on zrobil wszystko aby na nim pozostac nie sprawdzajac sie zbraku wlasnie merytoryki i troski o dobro spoleczne.
Krystian Boczeń:
2 godzin temu
A i jeszcze jedno. Nie rozumiem nagonki i pretensji wobec Ziółkowskiego i Serendy. Za Bryłką zagłosował najprawdopodobniej Serenda tylko dlatego, że nie mógł zagłosować za Debichem bo jak powiedział przez Gierule, gdyby Debich powiedział, że Gieruli w zarządzie nie będzie to Serenda by na Debicha zagłosował, a tak przynajmniej wynikało z jego wypowiedzi. Radny Ziółkowski słysząc jak Bryłka krzyczy, że jeśli opozycja nie wystawi kandydata to on chce wystartować. Ponieważ tylko radni mogą zgłaszać kandydatów to sam się Bryłka nie mógł zgłosić. Ziółkowski zrobił mu prezent i go zgłosił, uszanował w ten sposób starszego człowieka i byłego radnego powiatowego, start w wyborach na starostę był więc symbolicznym wyrazem szacunku oraz też świetną reklamą dla samego pana Bryłki. I teraz najważniejsze, z tego co ptaszki ćwierkają to gdyby opozycja nie wyszła by z sali to Bryłka byłby starostą! Ziółkowski zagłosowałby wtedy na Bryłkę oraz jeden z panów chłopskiej partii też by sie wyłamał, jest to pewne bo sam tak mówił. I teraz ta sama opozycja skłóca na forum Bryłkę z młodymi radnymi, a czemu? No bo tak jest im wygodnie! Oni narozrabiali, a teraz ma im to ujść na sucho, a za nich po uszach dostają młodzi. I to nie Bryłka pokazał kindersztube młodym, ani młodzi nie ośmieszyli Bryłki. Wszyscy stali się ofiarami opozycji, która dolewa oliwy do ognia.
Adrian Czande:
2 godzin temu
Ewaryście, nie jestem pewny, czy Debich, Burzyński i Trawczyński sa szczęśliwii, że w jednym szeregu obok nich umieszcza sie takich "wybitnych samorzadowców" i tak "zasłużone osoby" jak Ziołkowski i Serenda.
Krystian Boczeń:
2 godzin temu
A może ty napisz najpierw co tak cię boli ta "sitwa". Co ona złego zrobiła i w czym tak szkodzi? W tym, że pierwszy raz od dawna mamy porządnego starostę i merytorykę w starostwie? Ty podaj przykład tego szkodzenia. Nie jestem jednym z nich choć się kręce w otoczeniu radnych.
Ewaryst Kierło:
2 godzin temu
Zmień płytę Czesławie czy Wiesławie czy jak tam masz panie poszkodowany dziadku. Co wpis to każdy już upadł i zakończył kariere polityczną, Debich, Trawczyński, Burzyński, Ziółkowski, Serenda i w zasadzie wszyscy co są radnymi i pewnie ci co jeszcze nie wiedzą, że nimi będą. Niestety poza wylewaniem żalu nie da to panu żadnych efektów. Proszę zresztą zgłosić sprawę na policje, prokuraturę czy gdzie pan chce.
Zachary Filipczyk:
2 godzin temu
Ewerest powierz tak scerze ille naliczyles tych porzadnych ludzi w tej powiatowej sitwie utrzymujacej sie z nszych podatkow i szkodzacych nam wszystkim.Czy zdolas ich wymienic choc jednego z nich to podaj jego nazwisko.Jesli tego nie zrobisz to znaczy ze jestes jednym z nich.Najciekawsze artykuły
 ·  11
3 dni temu
Inauguracja parkrun w KUTNIE! Darmowe biegi już od najbliższej soboty!
 ·  3
4 dni temu
Recital dyplomowy z jazzowymi przebojami wszechczasów
 ·  41
4 dni temu
Kapitulacja wójta gminy Bedlno. Czas na decyzję starosty w sprawie wiatraków
 ·  11
5 dni temu
Policjant z zarzutem zabójstwa wciąż w areszcie
 ·  73
6 dni temu
Wyłudzenie VAT i pranie brudnych pieniędzy w Kutnie. Już 25 podejrzanych i 9 osób w areszcie
 ·  23
7 dni temu
Niepełnosprawni na szerokich wodach kutnowskiego rynku. Czy znajdzie się miejsce dla spółdzielni socjalnej?
 ·  2
9 dni temu
Pamiętaj mordeczko, głowa do góry. Piknik z Kulturą Street art na Dobrzelińskiej
 ·  271
9 dni temu
Głosowanie komisji i oświadczenie starosty w sprawie dyrektora Zespołu Szkół nr 1 w Kutnie
 ·  7
10 dni temu
Sterylizacja zwierząt domowych będzie częściowo dotowana przez miasto
 ·  6
11 dni temu
Noc Muzeów w Krośniewicach za nami
 · 
11 dni temu
Dzień Dziecka w Kutnie. Wielkie show taneczno-muzyczne
 ·  24
12 dni temu
Czytelnicy piszą: A jednak toaleta w parku ma awarię
 ·  59
13 dni temu
Prokurator Sławomir E. na gościnnych występach. Zawieszenie i co dalej?
 ·  91
13 dni temu
Brutalna prawda o konkursach w samorządzie i kłopotliwe pytania o dyrektora
 ·  112
18 dni temu
Rada Miasta Kutna skąpa, a radny Kłopotowski niczego nie pamięta
 ·  16
19 dni temu
Czytelnicy pytają: Czy na Zdrojowej przy cmentarzu staną bloki?
 ·  93
21 dni temu
Prezydent Kutna złożył zawiadomienie do prokuratury. Urzędniczka zwolniona!
 ·  74
25 dni temu
Takie kino...
 ·  4
27 dni temu
Za nami pierwsze koncerty tegorocznej Majówki
 ·  14
28 dni temu
45 lat Kutnowskiego Domu Kultury: zasłużeni, wystawy i folklor kutnowski
 ·  4
28 dni temu
Majówka z Bareją: Czasem, aż oczy bolą patrzeć, jak się przemęcza dla naszego klubu, prezes...
 ·  79
28 dni temu
Piąty roczek Festiwalu Piosenki Biesiadnej w Bedlnie. Na sali na ludowo tańczą wszyscy wkoło
 ·  24
29 dni temu
Ostatni raz z moją klasą - Kasprowicz pożegnał tegorocznych absolwentów
 ·  4
30 dni temu
Na wątpliwości przed majówką i po, najlepsza jest nadzieja i odwaga na ...
 ·  21
30 dni temu
Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life. Wybierz się podczas majówki
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności