eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 24.06.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,34209-p-jolanta-zagajewska-by-a-dusza-towarzystwa," title="Kutno: ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa</b><br>To nie był czas. To nie była pora.I zgasło słońce, kiedy...</div></a> <a href="/kultura,34210-nagrody-w-dziedzinie-kultury-dla-makowskiego-i-kacalaka," title="Kutno: Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka</b><br>Jarosław Makowski i Tadeusz Kacalak otrzymali Nagrody Prezydenta Kutna w dziedzinie kultury....</div></a> <a href="/wiadomosci,34213-dni-pola-w-strzelcach," title="Kutno: Dni Pola w Strzelcach" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Dni Pola w Strzelcach</b><br>Dziś w Strzelcach odbyły się Dni Pola...</div></a> <a href="/wiadomosci,34208-ekuchnia-udka-po-maroka-sku," title="Kutno: eKuchnia: Udka po marokańsku" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>eKuchnia: Udka po marokańsku</b><br>Nieziemsko pachnące, delikatne i soczyste udka z kurczaka marynowane z aromatycznymi...</div></a> <a href="/wiadomosci,34193-uczniowie-i-nauczyciele-z-kutna-nagrodzeni," title="Kutno: Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni</b><br>Dziś w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie odbyło się...</div></a> <a href="/wiadomosci,34187-jubileuszowy-wiecz-r-z-kr-tkimi-filmami-w-centrum-teatru-muzyki-i-ta-ca," title="Kutno:  Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca" class="none white"><div id="opis_slidera"><b> Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca</b><br>30 czerwca, o godzinie 18:00 odbędzie się jubileuszowa edycja Euroshorts w...</div></a> <a href="/wiadomosci,34182-radni-powiatowi-mieli-szkolenie-wiedza-wszystko-o-tablecie," title="Kutno: Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie</b><br>Tableciku, tableciku powiedz przecie, kto jest najmądrzejszy w radzie? Dziś przed...</div></a> <a href="/wiadomosci,34173-zmar-marek-w-jkowski-regionalista-i-by-y-prezes-tpzk," title="Kutno: Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK</b><br>Zmarł Marek Wójkowski  (1955-2017) – regionalista, kolekcjoner, pasjonat historii 37 pp, ...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Wejdź pomiędzy - w środek - w miejsce, które czeka na wyobraźnię czytelnika
Niezwykłe wrażenia, olśnienia i refleksje przyniosły wczorajsze spotkania z poetką niemiecką Angeliką Janz oraz Ewą Lipską, na którą festiwalowa publiczność czekała w Kutnie kilka lat. Po koncercie słowa, jak nazwał zetknięcie wielbicieli poezji z artystką plastyczką i poetką z Niemiec - Sergiusz Sterna-Wachowiak, prezes Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, odbyło się spotkanie towarzyskie oraz dyskusja z Ewą Lipską, wybitną polską poetką. Organizatorem spotkań był Kutnowski Dom Kultury, a okazją IX Festiwal "Złoty Środek Poezji" pod hasłem "Nowa poezja, ojczyzna i dziewczyna."

- Angelika Janz tworzy na pograniczu słowa i obrazu, nawiązuje do poezji obrazowej i konkretnej. W jej twórczości znajdujemy się pomiędzy słowem a obrazem  - mówił Sterna-Wachowiak. - Jest inicjatorką i organizatorką festiwali kulturalnych, artystycznych, prowadzi akademię sztuk dla uzdolnionej muzycznie, plastycznie i literacko młodzieży. W Kutnowskim Domu Kultury możecie państwo oglądać wystawę prac plastycznych Janz. W Polsce poetka była do tej pory dwa razy: w Kole i w Poznaniu. Tłumacz Angeliki Janz, Jerzy Łukasz Kaczmarek jest jedynym polskim tłumaczem jej poezji, poetą, performerem, socjologiem. Tłumaczy literaturę niemieckojęzycznej F. Hoelderlina, R.M. Rilkego, G. Trakal oraz niemieckich poetów współczesnych.

Wejdź pomiędzy - w środek - w miejsce, które czeka na wyobraźnię czytelnika, ./upload/articles_pakiety/20417/10_obraz.jpg
Wejdź pomiędzy - w środek - w miejsce, które czeka na wyobraźnię czytelnika, ./upload/articles_pakiety/20417/39_obraz.jpg
Wejdź pomiędzy - w środek - w miejsce, które czeka na wyobraźnię czytelnika, ./upload/articles_pakiety/20417/29_obraz.jpg


- Rozmawialiśmy o Kutnie jako o środku Europy, kiedy byłam w 1999 roku w Kole, odczułam że tam jest ten środek, i jak byłam w Poznaniu było podobnie. Według naukowców "środek" nie jest statyczny, jest ruchomy, bo przesuwa się w związku ze zmianą perspektywy, miejsca postrzegania - opowiadała Angelika Janz. -Zajmowałam się w swoich tekstach problemem "środka, środków" i dziś zaprezentujemy o nich tekst. Tak się zdarzyło, że zapomniałam wersji niemieckiej więc tym razem będzie to przekład na niemiecki z polskiego przekładu właściwego wiersza. Jednym słowem powstał w niedzielę zupełnie nowy wiersz.

wdzięczne środki

były drogi, które szczęśliwie przemieniały krok
jak podczas pływania początkujących
dźwięki
rzadko naprzeciwko głosek
w równowadze
bez echa
głowa, która tu opadła
pełna cierpienia
pozostaje
rzeczywiste
życie
jest krzywe

- Od 25 lat podczas moich spotkań wożę dwie figurki, zwrócone do siebie, które mówią do siebie, a między nimi powstaje komunikacja, coś trzeciego, coś do zrozumienia czy interpretacji odbiorcy – mówiła Janz. – Powinniśmy szukać tego środka ciągle od nowa, szczególnie w sytuacjach ekstremalnych.

- Muszę przyznać, że dla tłumacza twórczość Angeliki jest trudna, bowiem ona wymyśla słowa, przekształca je, nadając nowe znaczenia. Lepi język szukając w nim nowych treści, wartości – mówił Kaczmarek. [więcej]
wandea, 24.06.2013 15:03|czytane: 1777 razy|10 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Się pomaga! Płuca dla Justyny
Prosimy czytelników eKutno.pl o zainteresowanie się losem Justyny Piotrowskiej, polonistki prowadzącej drużynę harcerską, chorującej na tętnicze nadciśnienie płucne. Trwa zbiórka pieniędzy na wyjazd do Wiednia i przeszczep płuc. Potrzebne jest 150 tys. euro. Akcja odbywa się na facebooku.

Się pomaga! Płuca dla Justyny, ./upload/articles_pakiety/20432/01_obraz.jpg


Przy porodzie córki w 2008 roku pojawiły się pierwsze objawy choroby, bagatelizowane przez lekarzy. Pani Justynie zalecano wysiłek fizyczny. Forsowanie organizmu okazało się zgubne w skutkach i tylko pogłębiło postępującą chorobę. Diagnoza przyszła 2,5 roku za późno.

Leczenie nie przynosi efektów. Konieczna jest transplantacja płuc możliwa w jednej z wiedeńskich klinik.

Więcej informacji na stronie: http://www.siepomaga.pl/f/swiatzusmiechem/c/907  [więcej]
redaktor, 24.06.2013 15:28|czytane: 1617 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Ostrzeżenie: nocna ulewa
Biuro Prognoz Meteorologicznych Zespół w Poznaniu ostrzega przed intensywnymi opadami deszczu na terenie województwa łódzkiego. Przewiduje się, że deszcz spadnie w nocy z poniedziałku na wtorek i we wtorek.

Opady deszczu będą o natężeniu umiarkowanym i lokalnie silnym. Prognozowana wysokość opadów to od 20 mm do 40 mm, miejscami do 60 mm. [więcej]
redaktor, 24.06.2013 15:07|czytane: 1628 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Przeplatanki artystyczne młodzieży z Żychlińskiego Domu Kultury
21 czerwca  w Żychlińskim Domu Kultury- jak co roku - odbyły się Przeplatanki artystyczne, będące prezentacją umiejętności dzieci i młodzieży z poszczególnych sekcji. Na scenie można było podziwiać występy sekcji tanecznej pod kierunkiem instruktorek tańca Małgorzaty Janickiej oraz Luizy Wichrowskiej.

Przeplatanki artystyczne młodzieży z Żychlińskiego Domu Kultury, ./upload/articles_pakiety/20429/01_obraz.jpg
Przeplatanki artystyczne młodzieży z Żychlińskiego Domu Kultury, ./upload/articles_pakiety/20429/02_obraz.jpg
Przeplatanki artystyczne młodzieży z Żychlińskiego Domu Kultury, ./upload/articles_pakiety/20429/03_obraz.jpg


Dzieci zatańczyły min. : „Gangnam style” , „Hula”, „Ona tańczy dla mnie”. Ponadto można było posłuchać  utworów takich jak „Dla Elizy”, „Piosenka francuska” granych na pianinie i keybordzie przez uczniów pani Anny Kwiatkowskiej – instruktora muzyki. Nie zabrakło również popisowych występów granych na gitarze przez podopiecznych pana Zbyszka Jędrzejczyka – instruktora nauki gry na gitarze. Po raz drugi w tym roku wystąpiły dzieci z sekcji perkusji prowadzonej przez Witolda Figurskiego. [więcej]
redaktor, 24.06.2013 15:56|czytane: 1585 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pijany kierowca w policyjnym pościgu spowodował śmierć kutnianki
Policjanci wyjaśniają okoliczności śmiertelnego wypadku, do którego doszło wczoraj  około godziny 19.00 w Łodzi. Zginęła w nim kutnianka, jej rocznemu synowi nie zagraża niebezpieczeństwo.

Na telefon alarmowy łódzkiej policji wpłynęła anonimowa informacja wskazująca na to, iż z ulicy Nowomiejskiej wyjechał czerwony mercedes, którego kierujący jest najprawdopodobniej pijany. Komunikat o tym podejrzeniu został przekazany pełniącym służbę patrolom.

Pijany kierowca w policyjnym pościgu spowodował śmierć kutnianki , ./upload/articles_pakiety/20428/01_obraz.jpg


Pościg
Mundurowi krótko po zgłoszeniu zlokalizowali mercedesa na odcinku ulicy Pomorskiej. Niestety siedzący za kierownicą mężczyzna zignorował sygnały dawane przez funkcjonariuszy  nakazujące mu natychmiastowe zatrzymanie do kontroli. Z impetem skręcił pod prąd w ulicę Wschodnią a następnie w lewo w ulicę Rewolucji 1905 roku. Na łuku stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w znak drogowy a następnie w idącą chodnikiem młodą kobietę pchającą wózek z małym dzieckiem. Nie udzielając pomocy odjechał dalej.

Został zatrzymany po policyjnym pościgu w rejonie skrzyżowania ulicy POW z ulicą Narutowicza gdzie uderzył w znak drogowy.

Podejrzany
Podejrzany zachowywał się w stosunku do funkcjonariuszy bardzo agresywnie, nie miał przy sobie dokumentów, odmawiał podania danych personalnych a także poddania się badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Był bardzo pobudzony stąd pobrana krew zostanie przeanalizowana również pod kątem środków odurzających. Trafił do policyjnego aresztu. [więcej]
pismak, 24.06.2013 11:54|czytane: 7204 razy|15 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Ile za dziecko w żłobku?
Jutro radni miejscy podejmą uchwałę w sprawie powołania od września tego roku Żłobka Miejskiego Nr 1 w Kutnie. Żłobek  w Przedszkolu Miejskim nr 16 przy ul. Wilczej będzie miał ponad 20 miejsc z pierwszeństwem dla dzieci z rodzin o niskich dochodach.

Rodzice ubiegający się o przyjęcie dziecka do żłobka będą musieli złożyć w siedzibie placówki odpowiednio wypełnioną kartę, w terminie do 15 sierpnia.

Żłobek będzie czynny 10 godzin dziennie. Opłata za godzinę pobytu dziecka w żłobku to 2,40 zł.  Na rabaty mogą liczyć rodzice, którzy otrzymują zasiłek rodzinny lub w żłobku umieszczą więcej dzieci. Maksymalna stawka za posiłki wyniesie 9 zł za dzień. Łączny koszt dzienny to zatem 33 zł. [więcej]
redaktor, 24.06.2013 13:39|czytane: 1730 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Formalności z nowym dyrektorem szpitala załatwione
Jak informuje Starostwo Powiatowe w Kutnie, 20 czerwca na posiedzeniu Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Wspólników na stanowisko Dyrektora Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej został powołany Andrzej Musiałowicz.

Formalności z nowym dyrektorem szpitala załatwione, ./upload/articles_pakiety/20430/01_obraz.jpg


Uchwała o powołaniu została podjęta jednogłośnie. Podjęta decyzja jest  konsekwencją uchwały Rady Nadzorczej, o której pisaliśmy TUTAJ która 14 czerwca b.r. powołała  Musiałowicza na stanowisko Prezesa Zarządu Spółki Kutnowski Szpital Samorządowy.

Dziś rano Starosta Kutnowski Mirosława Gal-Grabowska na spotkaniu z załogą szpitala zaprezentowała nowego Prezesa.Również dzisiaj odbędzie się robocze spotkanie Zarządu Powiatu [więcej]
redaktor, 24.06.2013 13:26|czytane: 2156 razy|9 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W Kutnie będzie Program Wspierania Rodziny 2013-2015
Na jutrzejszej sesji Rady Miasta Kutna radni zajmą się przyjęciem Programu Wspierania Rodziny w Mieście Kutno na lata 2013-2015.  Program  ma charakter długofalowy. W miarę potrzeb jego zadania mogą ulegać zmianom i udoskonaleniom.

Aby go stworzyć miasto dokonało analizy, z której wynika że na dzień 31.12.2012r. miasto Kutno liczyło 46 772 mieszkańców. Liczba osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Kutnie wynosiła 2 892, z czego jedynie 1 063 osób pobierało zasiłek dla bezrobotnych.

Ze statystyk policyjnych wynika, że w powiecie kutnowskim w ubiegłym roku  przeprowadzono 2223 interwencji domowych, założono 108 sprawy „ Niebieskich Kart”.

Z danych Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kutnie wynika, że w ciągu 2012 roku były 160 nowe zgłoszenia w celu rozwiązania problemu alkoholowego. Wystawiono 132 skierowania na przymusowe leczenie odwykowe przez Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Z danych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kutnie z kolei wynika, że w 2012 roku z zasiłków pomocy społecznej korzystało 2 693 osób, co stanowi 5,78% ludności miasta. Wśród dominujących powodów udzielenia pomocy finansowej, są:  bezrobocie w 721 rodzinach, ubóstwo w 72 rodzinach, długotrwała lub ciężka choroba w 556 rodzinach, niepełnosprawność w 643 rodzinach,  alkoholizm w 210 rodzinach,  przemoc w 926 rodzinach. [więcej]
redaktor, 24.06.2013 10:31|czytane: 1666 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Brawa dla MKS MAVEX Kutno
MKS MAVEX Kutno w sobotę 22 czerwca zakończył sezon rozgrywek mistrzowskich w ramach Wojewódzkiej Ligi im. Jerzego Michałowicza. Rywalizowali z elitą województwa łódzkiego w tej kategorii wiekowej : GKS Bełchatów, GKS Ksawerów, UKS SMS Łódź, Widzew Łódź, ŁKS Łódź, Pelikan Łowicz, Włókniarz Moszczenica, Victoria szadek, Lechia Tomaszów Mazowiecki, WKS Wieluń, Boruta Zgierz. Walczyli skutecznie: wygrali 8 meczów z drużynami z Moszczenicy , Zgierza – dwukrotnie, Szadku, Bełchatowa, Wielunia – dwukrotnie, Łowicza, zremisowali dwukrotnie z zespołem z Tomaszowa Mazowieckiego.

Brawa dla MKS MAVEX Kutno, ./upload/articles_pakiety/20426/01_obraz.jpg
Brawa dla MKS MAVEX Kutno, ./upload/articles_pakiety/20426/02_obraz.jpg


Skład drużyny: Adrian Bartczak,  Dominik Dębowski,  Mateusz Dębowski, Adrian Krzymieniewski, Adrian Rosik,  Michał Maciejewski, Kamil Walczak, Mateusz Szostak, Bartosz Karwacki, Bartłomiej Włodarski,Krystian Ziębicki,  Mateusz Kaźmierczak, Radosław Adamczyk, Sebastian Włodarski, Mateusz Sobczyk, Piotr Stelmachowski, Damian Sobczak, Bartosz Pawłowski, Michał Kubiak, Michał Wiśniewski,  Adrian Pęgowski, Rafał Mrówczyński i Jan Nadolski – uczniowie kutnowskich Zespołów Szkół w Byszewie i Ostrowach oraz młodzieżowej drużyny piłki nożnej Miejskiego Klubu Sportowego „Kutno“. Trener Tomasz Kaba.

Golkiperów rywali pokonywali: Adrian Pęgowski – zdobywca 9 goli, Adrian Krzymieniewski – 7, Adrian Bartczak – 5, Adrian Rosik – 3, Sebastian Włodarski – 2, Jan Nadolski – 2, Mateusz Sobczyk – 1, Dominik Dębowski – 1, Radosław Adamcczyk – 1. W końcowej klasyfikacji wywalczyli VII miejsce premiowane udziałem w rozgrywkach Wojewódzkiej Ligi im. Kazimierza Deyny w sezonie 2013/2014. [więcej]
redaktor, 24.06.2013 10:19|czytane: 1570 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Nieruchomość na Łokietka powiększy zasób TBS. Będzie 14 nowych mieszkań
Jutro radni miejscy  zdecydują o niepieniężnym aporcie do  spółki Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o w Kutnie. Chodzi o nieruchomość przy ulicy Łokietka o wartości 35 tys. zł.

Nieruchomość gruntowa ma pow. 0,0382 ha i została wydzielona z działki stanowiącej w części drogę gminną - ulicę Władysława Łokietka. Jest to teren poza pasem drogowym sąsiadujący z nieruchomością będącą już własnością TBS.

Spółka zamierza wybudować na swojej nieruchomości budynek wielorodzinny 4-kondygnacyjny, składający
się z 14 mieszkań. Istniejąca na nieruchomości od strony wschodniej infrastruktura telekomunikacyjna ogranicza możliwości jej zabudowy, wobec czego Spółka wystąpiła z wnioskiem do miasta o przekazanie sąsiadującego gruntu. [więcej]
wandea, 24.06.2013 09:21|czytane: 2045 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Zadbaj o swój słuch. Tydzień bezpłatnych badań
Firma GEERS zaprasza na bezpłatne kompleksowe audiometryczne badania słuchu objęte patronatem Prezydenta Miasta Kutna w dniach od 1 do 5 lipca.

Badania odbędą się w oddziale Firmy GEERS w Kutnie przy ul. Barlickiego 28, w godzinach 8.30-17.30. Chętnych prosimy o umawianie terminów wizyt telefonicznie pod numerem 24 254 15 05.

Słuch to jeden z najważniejszych zmysłów. Słysząc, komunikujemy się z otoczeniem i reagujemy na sygnały zagrożenia. Dlatego tak ważne jest, aby zapewnić osobom z wadą słuchu możliwie najlepsze rozwiązania i opiekę, które poprawią zrozumienie mowy podczas spotkań z najbliższymi: wnukami, dziećmi, rodziną i znajomymi, a także w codziennych sytuacjach tj. rozmowa z kilkoma osobami, oglądanie telewizji, rozmowa z lekarzem czy na poczcie. [więcej]
pismak, 24.06.2013 08:52|czytane: 1346 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Dziś wernisaż nowej wystawy w Muzeum Regionalnym
Muzeum Regionalne w Kutnie oraz Łódzki Dom Kultury zapraszają dziś o godz. 17.00 na wernisaż wystawy "Kamienie pamięci, kamienie niepamięci... Cmentarze ewangelickie województwa łódzkiego".

Wystawa jest częścią projektu „Wielokulturowy Pejzaż Województwa Łódzkiego" nawiązującego do historii ziemi łódzkiej z XIX i początku XX wieku, kiedy zamieszkująca te tereny społeczność żydowska, ewangelicka i prawosławna stanowiły znaczącą część etnicznej mozaiki.

Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
Nowa wystawa w Muzeum Regionalnym

[więcej]
kultura, 24.06.2013 08:42|czytane: 1391 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Dyrektorzy bez zmian
W wyniku konkursów w Starostwie Powiatowym w Kutnie na swoich stanowiskach pozostają dyrektorzy Agnieszka Ryczkowska w Zespole Szkół nr 4 im. Z. Balickiego, Barbara Rostek-Nowacka w II LO im. J. Kasprowicza i Marzena Kurpiewska w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 2 w Kutnie. [więcej]
wandea, 24.06.2013 08:34|czytane: 1684 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Długa seria wygranych seniorów MKS Stal
Seniorzy MKS Stal przedłużyli do ośmiu serię wygranych spotkań w polskiej Ekstralidze baseballu.  Tym razem Kutnianie dopisali sobie dwa punkty na gorącym terenie w Osielsku. Miejscowe Dęby, wicemistrz Polski z 2012 roku dwukrotnie musiał uznać wyższość sąsiadów zza granicy Kujaw.

W pierwszym spotkaniu żółto-niebiescy wygrali 8 : 4, natomiast w drugim meczu zwycięstwo było jeszcze bardziej okazałe, bo aż - 15 : 1. W zawodach z Dębami Kutno reprezentowali: Gracjan Bielecki, Mariusz Grzanowski, Kacper Kamiński, Vilimas Kestas, Cezary Miklas, Jakub Nadolski, Evaldas Remeika, Rafał Rybski, Artur Wojtczak, Jakub Wojtczak, Maciej Wróblewski,  Evaldas Zarkaitis. Trenerem  zespołu jest Przemysław Kubicki  a kierownikiem drużyny - Anna Bielecka.

W obydwy spotkaniach wszyscy Kutnianie zaprezentowali dobrą dyspozycję na pałce, jak i w obronie, choć trener szczególnie wyróżnił Jakuba Wojtczaka - za serię  udanych hitów. Na górce miotacza, jak widać z dobrym skutkiem pracowali:  w pierwszym meczu Jakub Nadolski oraz Artur Wojtczak a w drugim Evaldas Zarkaitis i Vilimas Kestas.

Po tych meczach  w tabeli Ekstraligi bez większych zmian: 
1. WUKB Centaury Warszawa 
2.  MKS STAL BiS Kutno
3. UBKS Gepardy Żory
4. UKS Dęby Osielsko 
5. KS Silesia Rybnik
  
Kutnianom do zakończenia sezonu zasadniczego pozostały do rozegrania dwa mecze w Żorach. W półfinałach mistrzostw Polski zagrają pierwsza z czwartą oraz druga z trzecią drużyną po sezonie zasadniczym.   Warszawa i Kutno zapewniły już sobie udział w play offach, wszystkie pozostałe rozwiązania są natomiast jeszcze możliwe a ligowa tabela niewiele w tym zakresie wyjaśnia, głównie z powodu nierównej ilości rozegranych spotkań przez poszczególne zespoły. [więcej]
pismak, 24.06.2013 07:59|czytane: 1251 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
III Turniej Szachowy im. Henryka Pawlaka o tytuł Wakacyjnego Mistrza SP nr 6
21 czerwca, już tradycyjnie - w piątkowe, tym razem wyjątkowo upalne popołudnie, młodzi miłośnicy szachów spotkali się na ponad trzy godziny w  stołówce, żeby rozegrać ostatnie w tym roku szkolnym zawody. 19 zawodników po 7 razy potykało się tempem 10 minut na osobę. Czas ten okazał się zupełnie wystarczający. Mistrzostwa przebiegły wyjątkowo sprawnie, czemu sprzyjały wydruki z programu Swiss Perfect 98.

III Turniej Szachowy im. Henryka Pawlaka o tytuł Wakacyjnego Mistrza SP nr 6, ./upload/articles_pakiety/20419/01_obraz.jpg
III Turniej Szachowy im. Henryka Pawlaka o tytuł Wakacyjnego Mistrza SP nr 6, ./upload/articles_pakiety/20419/02_obraz.jpg
III Turniej Szachowy im. Henryka Pawlaka o tytuł Wakacyjnego Mistrza SP nr 6, ./upload/articles_pakiety/20419/03_obraz.jpg


Zaprocentowało doświadczenie z poprzednich rozgrywek i regularne granie sparingów na prowadzonych przez Wiesława Zwarycza zajęciach szachowych „Królewska pasja” w ramach Kutnowskich Grantów Oświatowych „Sięgaj, gdzie wzrok nie sięga”. Do zdobycia były medale z okolicznościowym nadrukiem i różne nagrody specjalne. Organizator - kierownik świetlicy zapewnił dyplomy z wpisanym zajętym miejscem.

Prezydent Miasta Kutna ufundował dla każdego uczestnika publikację o dwudziestoleciu kutnowskiego samorządu. Otwarcia dokonała Dyrektor Szkoły Emilia Malanowska. Sędziował Miłosz Zwarycz, nasz absolwent. Od początku do końca panował miły nastrój, czemu sprzyjała duża ilość niegazowanych napojów i herbatników „dekorowany słonecznik” z marmoladką. Nikt nie zdobył mniej niż 2 punkty i nikt nie poszedł do domu z pustymi rękami. Dzieci świetnie się koncentrowały i przestrzegały konsekwentnie reguł gry turniejowej. Po raz pierwszy graliśmy wyłącznie własnym sprzętem, gromadzonym sukcesywnie dzięki środkom grantowym.

- Pobiliśmy rekord ilości dziewcząt, których było aż sześć. Dla Zuzi Staniszewskiej, uczennicy 6 klasy, która przez lata reprezentowała naszą szkołę w szachach drużynowych, był to turniej pożegnalny.  Wywalczyła ona dobre, 6 miejsce - mówi Wiesław Zwarycz. -  Za udany należy też uznać debiut Marceliny Czajkowskiej. Na liście startowej znalazły się aż cztery rodzeństwa. Modyfikując nazwę mistrzostw,  pragnęliśmy  oddać hołd śp. Henrykowi Pawlakowi, wieloletniemu instruktorowi z uprawnieniami sędziowskimi  w  Młodzieżowym Domu Kultury, który bezinteresownie przed laty przyjeżdżał do naszej szkoły i uczył dzieci gry w szachy. Jego podobizna znalazła się w tym roku na dyplomie. [więcej]
pismak, 24.06.2013 07:54|czytane: 1122 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Uroczyste nadanie imienia I Kutnowskiemu Szczepowi "Innominata" z Hufca ZHP Kutno
22 czerwca w Klonowcu Starym miało miejsce uroczyste nadanie imienia I Kutnowskiemu Szczepowi „Innominata” z Hufca ZHP Kutno. Wybranym bohaterem szczepu została Harcerska Kompania Szturmowa 37 Pułku Piechoty. Harcerze przez cały rok poznawali historię i dzieje swoich bohaterów, między innymi odbywając wycieczki,  uczestnicząc w grach terenowych opartych na faktach historycznych oraz biorąc udział we współzawodnictwie między drużynami szczepu.

 Uroczyste nadanie imienia I Kutnowskiemu Szczepowi
 Uroczyste nadanie imienia I Kutnowskiemu Szczepowi
 Uroczyste nadanie imienia I Kutnowskiemu Szczepowi


Harcerska Kompania Szturmowa 37 Pułku Piechoty w dniu 8 sierpnia 1920r. na czele z komendantem hufca, profesorem gimnazjum Stanisławem Woyczyńskim wyruszyła na front w celu obrony ojczyzny przed najazdem bolszewickim. Kompania utworzona została z harcerzy ochotników, członków I Kutnowskiej Drużyny Harcerskiej im. T. Rejtana z Liceum i Gimnazjum im. Gen. J. H. Dąbrowskiego. Wzięli udział m.in. 19 sierpnia 1920r. w zwycięskiej bitwie pod Baboszewem, bitwach pod Rohatynem, Złoczowem i obronie dostępu do przeprawy mostowej w Górze Kalwarii. Podczas walk poległo pięciu harcerzy. Harcerze wyszli na front ze swoim sztandarem, który w zawierusze wojennej w 1939r. zaginął. W 2010r. podczas zlotu stulecia harcerstwa w Krakowie sztandar został odnaleziony i 11 listopada został on uroczyście przekazany harcerzom przez Prezydenta Miasta Kutna Zbigniewa Burzyńskiego oraz Komendantkę Hufca ZHP Kutno hm. Agnieszkę Ciesielską.

Dla harcerzy I Kutnowskiego Szczepu „Innominata” była to bardzo ważna uroczystość, wzięło w niej udział ponad 150 zuchów, harcerzy i instruktorów. Po południu młodzi harcerze i zuchy rozpoczęli obchody tego święta grą w okolicznych lasach w Głogowcu,. Gra przeniosła ich w realia lat 20-stych XXw i wojny polsko-radzieckiej i nauczyła ich wielu technik m.in. łącznościowych, kamuflażowych, chemicznych, technicznych itp. [więcej]
pismak, 24.06.2013 07:53|czytane: 1591 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Dziewczyna i ojczyzna w pieśniach tradycyjnych i piosenkach barda poligloty
Dwa koncerty zakończyły ostatni dzień IX Festiwalu "Złoty Środek Poezji" w Kutnie. Andriej Kotin śpiewał po polsku, rosyjsku i niemiecku, że ma czas... Czas na dziewczyny, na miłość do ojczyzny. 

Ten 28-letni doktor z Uniwersytetu Zielonogórskiego, poeta i bard pochodzi z Moskwy. W Polsce mieszka od ponad 10 lat.  Publikował wiersze w antologiach niemieckich i polskiej prasie literackiej. Dzisiejszy koncert w Centrum Teatru Muzyki i Tańca poświęcony był tematowi festiwalu czyli ojczyźnie i dziewczynie. Poliglota pięknie śpiewał zarówno w swoim narodowym języku rosyjskim, jak i po polsku czy niemiecku.

Dziewczyna i ojczyzna w pieśniach tradycyjnych i piosenkach barda poligloty, ./upload/articles_pakiety/20418/02_obraz.jpg
Dziewczyna i ojczyzna w pieśniach tradycyjnych i piosenkach barda poligloty, ./upload/articles_pakiety/20418/08_obraz.jpg
Dziewczyna i ojczyzna w pieśniach tradycyjnych i piosenkach barda poligloty, ./upload/articles_pakiety/20418/13_obraz.jpg


Dr Andriej Kotin w maju tego roku został laureatem I edycji Konkursu Oddziału Polskiej Akademii Nauk w Poznaniu na najlepszą oryginalną pracę twórczą doktoranta opublikowaną w roku 2012. Jego dysertacja zatytułowana "Autsajder literacki w niemieckiej i rosyjskiej prozie XIX-XXI wieku" była najlepszą w kategorii nauk humanistycznych i społecznych.

Po 22.00 wystąpił Adam Strug z zespołem - męskim chórem. Dali oni koncert pieśni pasyjnych pt.  Monodia Polska. Na koncert złożyły się pieśni w wariantach melodycznych przekazywanych od pokoleń w tradycji ustnej na północno-wschodnim Mazowszu. W koncercie śpiewakom towarzyszył instrument z epoki. Janusz Prusinowski zagrał na lirze korbowej (pieśni barokowe). [więcej]
kultura, 24.06.2013 00:59|czytane: 1782 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
15-lecie sekcji Młodzieżowego Domu Kultury
Piętnaste urodziny obchodziła dziś w Kutnowskim Domu Kultury sekcja wokalna Młodzieżowego Domu Kultury. Zaśpiewali zarówno wokaliści, jak i zespoły sekcji. Był tort i chwile wzruszenia.

Sekcja Wokalna Młodzieżowego Domu Kultury w Kutnie pracuje pod kierunkiem Katarzyny Karolak-Rojewskiej. Należą do niej dzieci i młodzież w wieku od 4 do 19 lat.

15-lecie sekcji Młodzieżowego Domu Kultury, ./upload/articles_pakiety/20416/05_obraz.jpg
15-lecie sekcji Młodzieżowego Domu Kultury, ./upload/articles_pakiety/20416/10_obraz.jpg
15-lecie sekcji Młodzieżowego Domu Kultury, ./upload/articles_pakiety/20416/13_obraz.jpg


Podczas zajęć dzieci i młodzież uczą się prawidłowej emisji głosu, prawidłowego oddychania, ćwiczą dykcję, intonację, poczucie rytmu i wiele innych umiejętności potrzebnych do prawidłowego śpiewania. Dla uczestników zajęć organizowane są też warsztaty wokalne z wybitnymi pedagogami śpiewu (Grażyna Łobaszewska, Joanna Zagdańska, Magdalena Ptaszyńska, Anna Stępniewska).

Swoje umiejętności wokaliści i zespoły prezentują podczas koncertów, konkursów i festiwali. Z wielką przyjemnością wielokrotnie o ich sukcesach informujemy Czytelników eKutno.pl. Gratulacje i życzenia młodym utalentowanym uczestnikom sekcji złożył dziś Mirosław Ruciński, członek zarządu powiatu w Kutnie. Powiat kutnowski jest organem prowadzącym Młodzieżowy Dom Kultury.

Na scenie KDK zaprezentowali się:  Maja Andrzejewska, Julia Antczak, Oliwia Byczkowska, Barbara Cieślińska, Agata Daniel, Julia Feliniak, Alicja Gładysiak, Zuzanna Głogoza, Adrianna Golan, Karolina Grabowska, Alicja Jaciubek, Zuzanna Jóźwiak, Aleksander Klembalski, Anna Kowalewska, Aleksandra Kuraszkiewicz, Aleksandra Kozarska, Anna Łykowska, Julia Maciejewska, Martyna Michalska, Maria Nodzak, Natalia Sobczyk, Julia Stępniak [więcej]
kultura, 23.06.2013 16:00|czytane: 3740 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Sprawdź, gdzie kupisz domek jednorodzinny w najniższej cenie. TYLKO 2 100 zł/mkw
Na osiedlu Łąkoszyn przy ul. Łódzkiej w Kutnie na działkach ok. 1000 mkw powstają nowe parterowe domki jednorodzinne o pow. 140 mkw Działki ogrodzone i uzbrojone we wszystkie media w cenie 100 zł/mkw. Domy są funkcjonalne i ciepłe, co decyduje o niskich kosztach ich eksploatacji.  Kupujący sam decyduje o stanie wykończeniowym (stan "surowy zamknięty"  lub  stan "podklucz").

Sprawdź, gdzie kupisz domek  jednorodzinny w najniższej cenie.
TYLKO  2 100 zł/mkw

www.dom-nowy.pl  

ZAPRASZAMY DO ROZMÓW  tel: 660 612 803


[więcej]
wandea, 21.06.2013 08:17|czytane: 2205 razy|komentuj|czytaj cały
Tatusiom składamy życzenia wszystkiego najlepszego
Z okazji Dnia Ojca  życzymy wszystkiego najlepszego, dużo sił i cierpliwości oraz utrzymania pozycji głowy rodziny do końca  świata... i jeszcze jeden dzień.

Tatusiom składamy wszystkiego najlepszego
[więcej]
pismak, 23.06.2013 12:52|czytane: 1381 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Kończy się 9. edycja poetyckiego festiwalu. Zapraszamy na spotkanie z Ewą Lipską
Dziś, 23 czerwca w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie ostatni dzień programu IX Festiwalu "Złoty Środek Poezji" Kutno 2013 pod hasłem: "Nowa poezja, ojczyzna i dziewczyna' pod patronatem eKutno.pl.

Kutnowski Dom Kultury zaprasza już za godzinę o 12.00 na warsztaty tańca, śpiewu i obyczaju polskiego prowadzone przez członków kapel Katarzynki i Gęsty Kożuch Kurzu. O godz 16.00 - 17.00 – od Gryphiusa do Poethena. Dawna i współczesna liryka niemiecka w kręgu polskich inspiracji - spotkanie z Sergiuszem Sterną Wachowiakiem, autorem antologii „Polnische Lyrik aus hundert Jahren" oraz cyklu eseistycznego „Axis mundi Wschowa".

Na 17.15 zaplanowano  „tEXt bILd" spotkanie z niemiecką poetką Angeliką Janz, przekłady wierszy zaprezentuje tłumacz Jerzy Ł. Kaczmarek, prowadzenie: Sergiusz Sterna-Wachowiak.

O godzinie 19.00 spotkanie z wybitną polską poetką Ewą Lipską - „Ja". Urodzona w 1945  roku studiowała  w  Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, na wydziale malarstwa.  Od 1970  do 1980 redaktor Wydawnictwa Literackiego. 1975 - 1976   stypendystka International Writing Program University of Iowa, USA. 1981 - 1983 współredaktor miesięcznika literackiego „Pismo”. 1983 -  pobyt na stypendium w BRD (das Kunstlerprogramm des Deutschen Akademischen Austauschdienstes, DAAD, Berlin. 1990 - 1992 w zespole redakcyjnym „Dekady Literackiej”. 1991 - 1995  I.Sekretarz Ambasady RP w Wiedniu, wicedyrektor Instytutu Polskiego. [więcej]
wandea, 23.06.2013 10:59|czytane: 1304 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Udany drugi dzień festiwalu z przytupem oraz mocą poezji niemieckiej i polskiej
Do świtu, do oporu, z przytupem trwała zabawa najwytrwalszych gości IX Festiwalu "Złoty Środek Poezji" w Kutnie na dziedzińcu Pałacu Saskiego, pod rozłożystym, pięknym orzechem. Wcześniej zgromadzoną w Kutnowskim Domu Kultury publiczność rozruszał DE PRESS.

Iza Kawczńska, poetka, właścicielka antykwariatu w Łodzi i rolniczka śpiewała do Andrzeja Dziubka: "Nazbirałam jagód dzban/Pódźze Jasiu to Ci dom/Dom Ci jagód ze dzbanecka/Bo jo Cie kochom. No i się wydało. Oj działo się, działo. Rytmiczne, żywiołowe, folk-rockowe utwory dla tych, którzy wcześniej nie znali wykonań Andrzeja Dziubka były mocną dawką niezwykle pozytywnej energii, a ci którzy je znali znakomicie, wspólnie śpiewali z frontmanem zespołu. Zespół zresztą tak został wywołany na scenę, głośnym śpiewem z widowni. Tańce pod sceną trwały przez cały koncert, trudno zresztą było usiedzieć. De press bisował w Kutnie dwa razy. Na koniec Katarzyna Kowalewska, prezes kutnowskiego Hospicjum wręczyła Dziubkowi kwiaty. Trzeba tutaj podkreślić, że wstęp na wszystkie wydarzenia festiwalowe jest bezpłatny. Przedsięwzięcie jest projektem non-profit, jednak organizator festiwalu - Kutnowski Dom Kultury zaproponował aby zaoszczędzone w ten sposób pieniądze widzowie przekazali na potrzeby Stowarzyszenia „Hospicjum Kutnowskie”, które jest społecznym partnerem poetyckiej imprezy. I tak się stało, wolontariuszki zbierały datki podczas koncertu.

Udany drugi dzień festiwalu z przytupem oraz mocą poezji niemieckiej i polskiej , ./upload/articles_pakiety/20412/71_obraz.jpg
Udany drugi dzień festiwalu z przytupem oraz mocą poezji niemieckiej i polskiej , ./upload/articles_pakiety/20412/44_obraz.jpg
Udany drugi dzień festiwalu z przytupem oraz mocą poezji niemieckiej i polskiej , ./upload/articles_pakiety/20412/76_obraz.jpg


A co działo się jeszcze podczas drugiego dnia festiwalu?
Swoje nagrody, jak pisaliśmy wczoraj, odebrali laureaci i IX Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Złoty Środek Poezji” Kutno 2013 na najlepszy poetycki debiut książkowy roku 2012. Nagrody poetom o puli 12 000 zł wręczył Zbigniew Wdowiak, zastępca prezydenta Kutna. Na rozstrzygnięciu stawili się jurorzy Karol Maliszewski, poeta i krytyk literacki związany z wrocławską "Odrą", nauczyciel, wykładowca - przewodniczący konkursu oraz Krzysztof Kuczkowski - poeta, autor szkiców, recenzji muzycznych i literackich, juror wielu konkursów poetyckich. Od 1993 redaktor naczelny dwumiesięcznika literackiego"Topos", inicjator Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Rainera Marii Rilkego, a także organizator festiwali poezji w Sopocie.

Janusz Radwański, autor "Księgi wyjścia awaryjnego" najlepszego debiutu poetyckiego roku 2012 złożył podpis na Ścianie Poetów, która jak wszyscy zauważyli, właśnie się skończyła. Gdzie będzie zatem dziesiąty mural podczas jubileuszowego Festiwalu? O tym wkrótce.

Lyrik von Jetzt to tytuł spotkania z poetami niemieckimi młodego pokolenia Uljaną Wolf (1979 r.)  i Janem Wagnerem (1971 r.). Prowadził je Tadeusz Dąbrowski. Wiersze Wolf przetłumaczono na kilkanaście języków. Wraz z Christianem Hawkeyem opracowała zbiór sonetów „Sonne From Ort” (kookbooks 2012). Mieszka w Berlinie i na Brooklynie. Natomiast Wagner jest poetą i tłumaczem poezji anglojęzycznej. Było to regularne spotkanie autorskie, z prezentacjami twórczości i jej tłumaczeń.

Potem "Apetyt na poezję" miała Anna Chodakowska, która już przed inscenizacją rozdawała autografy. Na festiwalu w Kutnie gościła ona drugi raz i jak poprzednim razem występ śpiewającej aktorki zachwycił publiczność zgromadzoną w Kawiarni KDK.  Wraz z Romanem Ziemlańskim Chodakowska zaprezentowała wiersze Pawła Bartłomieja Greca, patrona Ogólnopolskiego Otwartego Konkursu Jednego Wiersza w Kutnie. Obecna na sali matka zmarłego poety nie kryła wzruszenia zarówno z faktu nadania imienia jej syna kutnowskiemu konkursowi, jak i interpretacji jego wierszy wykonanych przez artystów.

I wreszcie przyszedł moment na rozstrzygnięcie "małego" konkursu. 65 poetów zdecydowało się przeczytać swoje wiersze w VIII Ogólnopolskim Otwartym Konkursie Jednego Wiersza im. Pawła Bartłomieja Greca. Jak mówi Marek K.E. Baczewski werdykt nie był prostą decyzją.

- Wysłuchanie tak potężnej dawki poezji dla nas jurorów jest nie lada wyzwaniem. Oczywiście jak w każdym turnieju spory toczyliśmy, ale dyskuje o poezji, to najważniejsze punkty programu takich imprez - mówił przewodniczący jury Marek K.E. Baczewski. [więcej]
wandea, 23.06.2013 10:49|czytane: 2655 razy|11 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Noc profilaktyki. Happening, mecz i koncert
Dziś od godziny 15:30 na Orliku przy Alejach ZHP w Kutnie trwa happening organizowany przez Komendę Powiatową Policji w Kutnie w ramach programu „Profilaktyka a Ty” będący częścią ogólnopolskiej nocy profilaktyki. Happening ma zintegrować społeczność aby narkotyki, alkohol i przemoc nie odbierały wolności życia, a prowadzi go st.asp. Paweł Witczak, oficer prasowy KPP Kutno.

Noc profilaktyki. Happening, mecz i koncert, ./upload/articles_pakiety/20413/11_obraz.jpg
Noc profilaktyki. Happening, mecz i koncert, ./upload/articles_pakiety/20413/02_obraz.jpg
Noc profilaktyki. Happening, mecz i koncert, ./upload/articles_pakiety/20413/26_obraz.jpg


Hapenning rozpoczął się manifestacją młodzieży z I LO PUL w Kutnie. Uczniowie nieśli transparenty z hasłami uświadamiającymi dlaczego nie powinno się brać narkotyków i spożywać alkoholu. Następnie uroczyście otwarto happening.

Zaraz potem młodzież przedstawiła publiczności swoje umiejętności aktorskie w krótkich scenkach. Dorośli dowiedzieli się co robią ich pociechy kiedy pozostają na noc same w domu i dlaczego nie powinno się przymykać oczu na przemoc. Następnie usłyszeliśmy odezwę społeczności PAT, po której zebrani wzięli udział w „Zrywie wolnych serc”. Publiczność przez 60 sekund wybijała rytm serca z prawą dłonią na piersi. Potem I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Kutnie nadkomisarz Zbigniew Gruszczyński złożył podziękowania  I LO PUL i Stowarzyszeniu Klubu Abstynentów „Trzeźwość”.

Kolejnym punktem programu był mecz pomiędzy policjantami, a członkami Stowarzyszenia Klubu Abstynentów „Trzeźwość”. Do przerwy pewnie zwyciężali policjanci 6:2. [więcej]
redaktor, 22.06.2013 17:38|czytane: 3506 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
63 poetów rywalizuje o nagrodę im. Pawła Bartłomieja Greca. Ściana Poetów zapełniona
63 poetów z całej Polski stanęło do rywalizacji o nagrody w VIII Ogólnopolskim Otwartym Konkursie Jednego Wiersza, który w tym roku uzyskał patrona poetę ś.p. Pawła Bartłomieja Greca.

Jurorzy tego festiwalowego konkursu to Marek K.E. Baczewski - przewodniczący, polski poeta, prozaik, krytyk literacki, autor słuchowisk radiowych, felietonista FA-artu oraz pisma Opcje. Mieszka w Zawierciu.  Karol Bajorowicz- laureat I nagrody VIII OKL Złoty Środek Poezji Kutno 2012 i Grażyna Baranowska - krytyk literacki, poetka, pomysłodawczyni Wrześniowych Haustów Poetyckich z Kutna organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. S. Żeromskiego. Pula nagród wynosi 5000 zł, a I nagroda - 2000 zł, jednak jury zastrzega sobie dowolność w rozdysponowaniu tej kwoty.

63 poetów rywalizuje o nagrodę im. Pawła Bartłomieja Greca. Ściana Poetów zapełniona, ./upload/articles_pakiety/20411/01_obraz.jpg
63 poetów rywalizuje o nagrodę im. Pawła Bartłomieja Greca. Ściana Poetów zapełniona, ./upload/articles_pakiety/20411/02_obraz.jpg
63 poetów rywalizuje o nagrodę im. Pawła Bartłomieja Greca. Ściana Poetów zapełniona, ./upload/articles_pakiety/20411/03_obraz.jpg


Kiedy poeci prezentują swoje teksty w konkursie jednego wiersza, laureaci jak się mówi w Kutnowskim Domu Kultury "dużego" konkursu czyli IX Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Złoty Środek Poezji” Kutno 2013 na najlepszy poetycki debiut książkowy roku 2012 czekają tylko na odebranie nagród z rąk Prezydenta Kutna i szacownego jury: Karol Maliszewski – przewodniczący, Artur Fryz, Krzysztof Kuczkowski, Wojciech Kudyba, Eugeniusz Tkaczyszyn-Dycki.

Czekają również na uroczysty podpis laureata głównej nagrody na Ścianie Poetów. To już ostatni jej fragment. Jest na nim wykonana techniką graffiti przez Dawida Tomczaka, Adama Drewicza z Kutna -  interpretacja wiersza Janusza Radwańskiego z tomu "Księga wyjścia awaryjnego". Adam Drewicz i Dawid pokazali swoje prace na wystawie MONO W STEREO w kwietniu tego roku w ramach działań Laboratorium D.N.A Działanie Nostalgia i Absurd pod opieką Marty Fijałkowskiej, instruktor KDK. Natomiast artysta Kamil Stachera, kutnianin z pochodzenia, który mieszka obecnie w Płocku na końcu Ściany Poetów wykonał mural pod hasłem "Nowa poezja, ojczyzna i dziewczyna".

Przypomnijmy, werdykt IX Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego Złoty Środek Poezji Kutno 2013
zapadł w maju, a dziś, 22 czerwca o godz. 16.00 w Kutnowskim Domu Kultury. Jury po przeczytaniu 82 debiutanckich książek poetyckich nadesłanych na konkurs i spełniających warunki regulaminowe postanowiło nagrodzić następujących autorów i ich tomiki:

1 nagroda – 5000 zł
Janusz Radwański,
Księga wyjścia awaryjnego, Stowarzyszenie Żywych Poetów, Brzeg 2012 [więcej]
wandea, 22.06.2013 12:07|czytane: 1934 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
eKologia: Zagłosuj na Dąb Wybickiego
Od 1 czerwca ruszył plebiscyt na Drzewo Roku 2013. Do 3. edycji konkursu zorganizowanego przez Klub Gaja zgłoszono 191 drzew z 16 województw w Polsce. Spośród nich jury wyłoniło 11 okazów, na które mogą głosować internauci do 30 czerwca. Ambasadorami Drzewa Roku są Elżbieta Dzikowska, podróżniczka i autorka wielu książek i filmów dokumentalnych oraz Kazimierz Kutz, reżyser i senator.

Zachęcamy do głosowania na Dąb Wybickiego znajdujący się na Kaszubach (Będomin, Nowa Karczma, woj. pomorskie). To drzewo powinno być  szczególnie bliskie każdemu Polakowi. Rośnie nieopodal dworu – miejsca narodzin Józefa Wybickiego, twórcy hymnu Polski. Do plebiscytu drzewo to zgłosiła nauczycielka z Krośniewic Julita Szczepankiewicz, która współpracuje z portalem eKutno.pl.

Obecnie mieści się tutaj Muzeum Hymnu Narodowego, będącego odziałem Muzeum Narodowego w Gdańsku. Jest to jedyna tego typu placówka muzealna a świecie. Hymn państwowy w ubiegłym roku obchodził 85-lecie. J. Wybicki napisał „Mazurka Dąbrowskiego” w 1797 r. Utwór towarzyszył Polakom w czasie powstań narodowych, bitew i wojen jako pieśń patriotyczna.

eKologia: Zagłosuj na Dąb Wybickiego

Będomińskie drzewo ma wiele zalet. Jest wyjątkowym pomnikiem przyrody oraz najpiękniejszym i  najcenniejszym okazem w będomińskim parku. Cechuje go siła, wytrwałość i długowieczność. Był też świadkiem wielu doniosłych wydarzeń począwszy od XVII wieku. Dla lokalnej społeczności jest nie tylko pomnikiem przyrody, ale również symbolem ziemi kaszubskiej i polskości. Dąb Wybickiego do konkursu zgłosiła Julita Szczepankiewicz z Krośniewic.

- Gdy dowiedziałam się, że Klub Gaja organizuje konkurs „Drzewo Roku”, skontaktowałam się z panią Anielą Agatą Wawrzyk  z Muzeum Hymnu Narodowego – mówi Julita Szczepankiewicz.  - Dlaczego właśnie z nią? Podczas mojej wakacyjnej wizyty w sklepiku muzealnym w Będominie zakupiłam kilka pamiątek, w tym również film zrealizowany przez Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Hymnu Narodowego. Z zainteresowaniem obejrzałam nagranie, które zrealizowano właśnie z udziałem pani Anieli – kustoszki muzeum. Postanowiłam do niej zadzwonić. Poinformowałam o idei konkursu „Drzewo Roku”, a pani Wawrzyk bezinteresownie drogą mailową przesłała mi niezbędne materiały. Tym sposobem Dąb Wybickiego ma już dwie historie: jedną pisaną od ponad 400 lat i tę drugą, współczesną, w której drzewo połączyło dwie nieznane sobie osoby i pozwoliło wydobyć na światło dzienne jego tajemnice. Mnie i panią Anielę dzieli ponad 400 km, ale łączy polskość, zainteresowanie dziejami ojczystymi, zamiłowanie do przyrody. I w tej współczesnej historii to jest piękne, że pani Aniela nie odmówiła mi pomocy, poświęciła swój czas, a efektem naszej współpracy jest opowieść o losach tego wyjątkowego drzewa – dodaje pani Julita.

Jak zagłosować na drzewo? Należy wejść na stronę swietodrzewa.pl,  kliknąć w baner Drzewo Roku 2013 i wybrać miniaturkę zdjęcia – Dąb Wybickiego (8 w kolejności). Następnie wpisać swój adres e-mail, na który zostanie wysłany link. Po kliknięciu w link głos zostaje zaliczony. [więcej]
wandea, 22.06.2013 12:17|czytane: 1563 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Rajd rowerowy wolnych serc w Krośniewicach
Zapraszamy


[więcej]
pismak, 22.06.2013 12:14|czytane: 1205 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Aby narkotyki, alkohol i przemoc nie odbierały wolności życia. Dziś ogólnopolska noc profilaktyki
Komenda Powiatowa Policji w Kutnie zaprasza 22 czerwca  w ramach programu Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty” na ogólnopolską noc profilaktyki. Happening ma zintegrować społeczność aby narkotyki, alkohol i przemoc nie odbierały wolności życia.

Główna część imprezy odbędzie się w Kutnie na terenach rekreacyjnych nad rzeką Ochnią.

Program imprezy:
Kutno – Orlik, Aleje ZHP
15.30 – część artystyczna
15.55 – odezwa społeczności PAT
16.00 - happening „Zryw wolnych serc”
16.10 – mecz piłki nożnej Policja – Klub Abstynentów „Trzeźwość”

Klub Abstynentów Trzeźwość, ul. Wilcza 5A

19.00 otwarty mityng dla osób uzależnionych i ich rodzin z oprawą muzyczną w wykonaniu zespołu HAS
22.00 – pokaz Teatru Ognia Fireproof [więcej]
wandea, 22.06.2013 12:14|czytane: 1245 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Festiwalowe koncerty. Latające gruszki, moja wina i trupy
Zespół "Gęsty Kożuch Kurzu" zapoczątkował w piątek dobrą muzyczną zabawę na IX Festiwalu "Złoty Środek Poezji" w Kutnie. Dwa kolejne koncerty zakończyły piątkowy program imprezy w Centrum Teatru Muzyki i Tańca.

„Gabinet Luster Polskich” - koncert Piotra Kulpy i zespołu "mea culpa" oraz „Trupy Propagandy" oraz  Latające Gruszki – koncert zespołu poety Dawida Majera, Włodzimierza „Kiniora” Kiniorskiego i wokalistki Sylwii Nadgrodkiewicz to spora dawka poetyckiej muzycznej brawury.

Festiwalowe koncerty. Latające gruszki, moja wina i trupy, ./upload/articles_pakiety/20410/11_obraz.jpg
Festiwalowe koncerty. Latające gruszki, moja wina i trupy, ./upload/articles_pakiety/20410/21_obraz.jpg
Festiwalowe koncerty. Latające gruszki, moja wina i trupy, ./upload/articles_pakiety/20410/23_obraz.jpg


Dawid Majer to laureat pierwszej nagrody VI Ogolnopolskiego Konkursu Literackiego na najlepszy ksiażkowy debiut poetycki roku 2009. Konkurs był wówczas organizowany przez Środkowoeuropejskie Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne "Środek". Pod Ścianą Poetów w 2010 roku  Dawid Majer złożył podpis pod muralem- interpretacją wiersza z nagrodzonego  tomu „Księga grawitacji”. 21 czerwca wrócił do Kutna z autorskimi Latającymi Gruszkami.

Zapraszamy jutro 22 czerwca do Kutnowskiego Domu Kultury na drugi dzień festiwalu.
9.00 - 11.00 – zgłoszenia uczestników VIII Ogólnopolskiego Otwartego Konkursu Jednego Wiersza im. Pawła Bartłomieja Greca – tworzenie ostatecznej listy uczestników
9.00 - 11.00 – warsztaty tańca, śpiewu i obyczaju polskiego prowadzone przez członków kapel Katarzynki i Gęsty Kożuch Kurzu /miejscówki nr 4/
11.00 - 14.00 – prezentacje autorskich utworów przez uczestników VIII OOKJW  im. Pawła Bartłomieja Greca przed publicznością i jury w składzie: M. K. E. Baczewski, Karol Bajorowicz, Grażyna Baranowska
16.00 - 17.00 – oficjalne rozstrzygnięcie IX OKL "Złoty Środek Poezji" Kutno 2013, wręczenie nagród, prezentacja laureatów, odsłonięcie muralu na Ścianie Poetów - obecni będą jurorzy: Karol Maliszewski, Krzysztof Kuczkowski, Eugeniusz Tkaczyszyn-Dycki, Wojciech Kudyba, Artur Fryz
17.15 - 18.45 – Lyrik von Jetzt spotkanie z poetami niemieckimi Uljaną Wolf i Janem Wagnerem – prowadzi Tadeusz Dąbrowski [więcej]
kultura, 22.06.2013 01:07|czytane: 1597 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Festiwal rozpoczęty na okręcie poezji. Za oknem Bóg, honor i ojczyzna
Zbigniew Burzyński, prezydent Kutna, Teresa Mosingiewicz, dyrektorka Kutnowskiego Domu Kultury oraz  Sergiusz Sterna-Wachowiak, prezes Stowarzyszenia Pisarzy Polskich otworzyli dziś dziewiątą edycję Festiwalu "Złoty Środek Poezji" w Centrum Teatru Muzyki i Tańca. Imprezę organizuje od lat ze wsparciem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Kutnowski Dom Kultury, któremu tym razem pomogły dwie kutnowskie firmy Gambit, Piekarnia Macieja Mielczarskiego i Cukiernia Wasiaków.

Festiwal rozpoczęty na okręcie poezji. Za oknem Bóg, honor i ojczyzna, ./upload/articles_pakiety/20409/01_obraz.jpg
Festiwal rozpoczęty na okręcie poezji. Za oknem Bóg, honor i ojczyzna, ./upload/articles_pakiety/20409/08_obraz.jpg
Festiwal rozpoczęty na okręcie poezji. Za oknem Bóg, honor i ojczyzna, ./upload/articles_pakiety/20409/12_obraz.jpg


Jak przystało na oryginalną inicjatywę oryginalnie się ona rozpoczęła. A mianowicie tańcami i przytupem w wykonaniu zespołu muzyki tradycyjnej „Gęsty Kożuch Kurzu” i publiczności. Wirowali poeci, pracownicy domu kultury z Arturem Fryzem, dyrektorem festiwalu na czele oraz kutnowscy widzowie. Maria Stępień – skrzypce, Weronika Zdanowicz - śpiew, Zuzanna Lelek - śpiew, Przemysław Bogusławski - bębenek czyli „Gęsty Kożuch Kurzu” wystąpili z koncertem pt. „Tańce i Pieśni Polskie”.

Potem odbył się finał Akcji „Wybierz Wiersz". Oficjalne ogłoszenie wyników konkursów i plebiscytu oraz wręczenie nagród laureatom i Poetyckiej Szkole Roku 2013 czyli Zespołowi Szkół nr 3 im. Władysława Grabskiego w Kutnie. Werdykt jury podaliśmy TUTAJ Nagrodę dziś odbierali przedstawiciele szkoły m.in. Robert Wilczyński, który koordynował Akcję "Wybierz Wiersz" w zwycięskiej szkole.

Najważniejszym dziś festiwalowym punktem programu niewątpliwie była promocja antologii poezji współczesnej "Węzły Sukienki Żagle. Nowa poezja ojczyzna i dziewczyna." Obok redaktora książki Artura Fryza na scenie Centrum zasiedli niektórzy jej autorzy Przemysław Dakowicz, Tadeusz Dąbrowski, Jakub Przybyłowski, Karol Bajorowicz, Marek Czuku, Sławomir Matusz, Sergiusz Sterna Wachowiak, Angelika Janz, Izabela Kawczyńska, Patryk Zimny, Małgorzata Lebda. Obok poetów uznanych z kilkunastoma tomami  i nagrodami, swoje wiersze prezentowali ci, przed którymi jeszcze daleka droga do poetyckiego panteonu. Podobnie jest w antologii, 257 wierszy 90 poetów polskich i zagranicznych m.in. rosyjskich, niemieckich, czeskich, jak mówił dziś redaktor antologii - przyjaciół kutnowskiego festiwalu poetyckiego, którzy byli jego gośćmi i tu  na "Złotym Środku Poezji" brali udział w konkursie jednego wiersza. [więcej]
wandea, 21.06.2013 23:27|czytane: 1995 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kondolencje

Kondolencje

[więcej]
wandea, 19.06.2013 17:26|czytane: 2090 razy|komentuj|czytaj cały
Przerżnęliśmy 1:3
Dziś, 21 czerwca MKS Kutno podejmował na własnym boisku mistrza III ligi łódzko-mazowieckiej Legionovię Legionowo. Niestety mecz na zakończenie sezonu kutnowska drużyna przegrała 1:3. Bramkę dla MKS Kutno strzelił Dawid Dzięgielewski. 

Przerżnęliśmy 1:3, ./upload/articles_pakiety/20408/18_obraz.jpg
Przerżnęliśmy 1:3, ./upload/articles_pakiety/20408/14_obraz.jpg
Przerżnęliśmy 1:3, ./upload/articles_pakiety/20408/06_obraz.jpg
[więcej]
pismak, 21.06.2013 18:59|czytane: 2658 razy|9 komentarzy|komentuj|czytaj cały
10 lipca wmurują kamień węgielny pod marcredo Center Kutno
Jak się nieoficjalnie dowiadujemy, 10 lipca br. przy ulicy Kościuszki w Kutnie zostanie wmurowany kamień węgielny pod budowę marcredo Center Kutno.  Deweloper Elbfonds Development Sp. z o.o. nie wyłonił jeszcze wykonawcy. Otwarcie obiektu zaplanowano na pierwszy kwartał 2014 roku.

10 lipca wmurują kamień węgielny pod marcredo Center Kutno, ./upload/articles_pakiety/20406/01_obraz.jpg
10 lipca wmurują kamień węgielny pod marcredo Center Kutno, ./upload/articles_pakiety/20406/02_obraz.jpg


Marcredo Center Kutno będzie regionalnym centrum handlowym z silnymi najemcami strategicznymi, znaczącymi polskimi i zagranicznymi sieciami handlowymi oraz atrakcyjnymi sklepami lokalnych przedsiębiorców. Znajdą się w nim następujące marki: OBI, MarcPol, MediaExpert,  drogeria Rossmann, Reserved, Cropp Town, Mohito, House oraz Sinsay, a także usługi, kawiarnie i restauracje. Centrum handlowe będzie obiektem o łącznej powierzchni całkowitej 18.000 mkw z 400 miejscami parkingowymi. [więcej]
pismak, 21.06.2013 14:51|czytane: 4068 razy|15 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Utonął 25-letni mężczyzna
Brawura, brak zdrowego rozsądku to prawdopodobne przyczyny śmierci 25-letniego mężczyzny. Młody człowiek utonął podczas kąpieli w wyrobisku wodnym we Franciszkowie.

20 czerwca  o godzinie 15.05 funkcjonariusze Komisariatu Policji w Żychlinie otrzymali informację, że we Franciszkowie ze stawu zostały wyłowione zwłoki młodego mężczyzny. Jak ustalili policjanci topielcem okazał się 25-letni mieszkaniec powiatu łowickiego.

- Mężczyzna pracował na terenie jednej z posesji przy pracach budowlanych. W czasie przerwy obiadowej postanowił wykąpać się w pobliskim stawie. Gdy długo nie wracał, zaniepokojony pracodawca poszedł sprawdzić co się stało -informuje st. asp. Paweł Witczak, oficer prasowy KPP Kutno. - Ponieważ na brzegu znalazł jedynie ubrania, można było wnioskować, że młody człowiek mógł się utopić. Podejrzenia potwierdziły się. Przybyli  ma miejsce funkcjonariusze straży pożarnej wyłowili zwłoki mężczyzny. Reanimacja topielca nie przyniosła rezultatów. [więcej]
redaktor, 21.06.2013 14:51|czytane: 2910 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Festyn Świętojański w Orłowie

Festyn Świętojański w Orłowie

[więcej]
redaktor, 21.06.2013 15:59|czytane: 1562 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Marcin Nadolski rozmawia z zarządem KKS PRO-BASKET Kutno. Jaka nazwa dla kutnowskiej drużyny koszykówki?
Podajemy za azswsgk.pl: Rozmowa Marcina Nadolskiego z zarządem KKS PRO-BASKET Kutno, czyli Radosławem Borowskim, Sławomirem Erwińskim, Markiem Koralewskim, Mariuszem Piątkiem, Waldemarem Płochą i Maciejem Stefańskim.

Marcin Nadolski: Sezon 2012/2013 kutnowski klub zakończył zwycięstwem z SIDE-nem Toruń, tym samym zdobywając brązowy medal Mistrzostw PZKosz. Kutnianie zagrali w finale Pucharu Polski, a kibice w kutnowskiej hali mogli na żywo zobaczyć wicemistrza Polski PGE Turów Zgorzelec. Sezon 2012/2013 to bez wątpienia największy sukces kutnowskiej koszykówki i duża promocja dla miasta. Co po jego zakończeniu można powiedzieć o minionym sezonie?

- Pomimo plagi kontuzji, zespół spisał się naprawdę dobrze. Miejsce na pudle, finał Pucharu Polski, oraz prestiżowy pojedynek z przedstawicielem TBL, to ogromny sukces tej drużyny. Mimo wielkiego sukcesu zarząd, trenerzy i sami zawodnicy czuliśmy mały niedosyt, wszyscy liczyliśmy na finał, który tak naprawdę był na wyciągnięcie ręki. Jeszcze raz chcemy podziękować drużynie za brąz, a cały sezon postrzegamy w kategorii sukcesu.

Marcin Nadolski: Sezon 2012/2013 to już historia, koszykarze odpoczywają, natomiast o odpoczynku nie może mówić zarząd. Przerwa w rozgrywkach to czas na budowę zespołu oraz na budowę budżetu. Już dziś wiadomo, że w Kutnie zostaje sztab trenerski, a wielu zawodników przedłużyło swoje kontrakty.

- To prawda, wiemy, że trenerzy, jak i zawodnicy po udanym sezonie mieli propozycję z innych klubów. Szybko dogadaliśmy się z Jarosławem Krysiewiczem, i równie szybko z zawodnikami, których chcieliśmy zatrzymać w drużynie. Jednocześnie trenerzy uznali, że na kilku pozycjach trzeba wzmocnić zespół. Pozyskaliśmy Sławomira Sikorę, Huberta Pabiana, Sebastiana Laydycha i młodego Jakuba Garbacza. [więcej]
wandea, 20.06.2013 12:43|czytane: 1770 razy|13 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Logowanie do portalu
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Upał, bezmyślność urzędnika i zadłużenie szpitala
Czy człowiek może poczuć się w konsystencji budyniu waniliowego, serka topionego lub innego smacznego acz płynnego zjawiska? Odpowiadam, tak może i... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Drugie Kutnowskie Dni Fantastyki
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kutnie już od przyszłego czwartku zaprasza na Kutnowskie Dni Fantastyki. Wstęp wolny na wszystkie wydarzenia. A w programie spotkania z autorami, koncert, warsztaty malarskie, pokaz... [więcej]
Sport
"Jedynka" trzecia w ręczną w Orlikowej Lidze Mistrzów
We wtorek w Poddębicach odbył się turniej rejonowy w piłce ręcznej chłopców w ramach Orlikowej Ligi Mistrzów - Łódzkie Gra w Ręczną. W turnieju udział wzięła Szkoła Podstawowa nr 1 w Kutnie. W wyniku zaciętej i bardzo wyrównanej rywalizacji chłopcy z Jedynki... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Zawieszka Nieśmiertelnik Srebro +GRAWER Zdjęcia i Tekstu Idealny i modny prezent dla kobiety i mężczyzny. Wspaniały prezent na Imieniny, Urodziny, Rocznicę, Walnetynki, Dzień Kobiet, Mikołaja, oraz pod choinkę na Gwiazdkę Świąt Bożego Narodzenia... [czytaj więcej]
Kotki Oddam kotki w dobre ręce. Więcej informacji pod nr telefonu 602430567.... [czytaj więcej]
Monitoringi, alarmy Witam, oferuję usługę konfiguracji oraz montażu kamer, alarmów oraz innych systemów zabezpieczeń. Wykonuję również inne usługi informatyczne. Zapraszam.... [czytaj więcej]
Sprzedam biurko duże 210 cm / bardzo dobre wykonanie Mam do sprzedania duże biurko w bardzo dobrym stanie. Biurko ma ponad 1,5 metra i było robione na zamówieni a więc jest wykonane z bardzo dobrego materiału. Posiada wiele szuflad, miejsce na je... [czytaj więcej]
Fly High Production – Produkcja filmowa Firma Fly High Production to przede wszystkim profesjonalna produkcja filmów i innych form audiowizualnych, bazująca na najnowszych technologiach min zastosowaniu drona i innych technologii stabiliz... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
Odzież na sklepy, butiki, stragany Oferujemy odzież na sklepy, butiki, stragany w bardzo dobrej jakości z Niemiec i Włoch. U nas klient zamawia według osobistego zapotrzebowania (damskie, męskie, dziecięce,... [czytaj więcej]
samochód do ślubu wesele OFERUJĘ PAŃSTWU WYNAJEM LIMUZYNY AUDI w kolorze czarna perła. Samochód jest reprezentacyjny, idealny na tak wyjątkową uroczystość. Zaletą tego samochodu jest przestronne wnętrze i duży baga... [czytaj więcej]
Zespół jednoosobowy DJ Polecam jednoosobowy zespół muzyczny (klawisz i vokal na żywo)który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gram na terenie całego kraju. Wieloletnia praktyka w prowad... [czytaj więcej]
Zespół muzyczny KONKRET to pięcioosobowy zespół muzyczny, który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gramy głównie na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego. Wieloletnia... [czytaj więcej]
Zatrudnimy pracowników Firma P.P.H.U. "ELBEMA" s.c. zatrudni pracownika na stanowisko elektromonter lub pomocnik elektromontera. Mile widziane prawo jazdy kat.B oraz uprawnienia Sep 1kV. CV proszę przesyłać na adres mail... [czytaj więcej]
Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Najlepsze rozwiązanie, jeżeli pilnie potrzebujesz pieniędzy. Nie pytamy o Twój cel – całą sumę możesz przeznaczyć na dowolny,... [czytaj więcej]
SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996ROK PILNIE SPRZEDAM MAM DO SPRZEDANIA SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996 ROK rn5-DRZWIrnKOLOR CZARNY rnPILNIE SPRZEDAM... [czytaj więcej]
Kawalerka do wynajęcia, Kutno ul. Słowackiego Wynajmę mieszkanie w bloku przy ulicy Słowackiego. Jest to odświeżona kawalerka o powierzchni 27 m. kw., w sam raz do zamieszkania.rnCena 850 zł zawiera czynsz i odstępne dla właściciela, do k... [czytaj więcej]
SPECJALISTA DS. MARKETINGU I SPRZEDAŻY Jesteśmy firmą zajmującą się produkcją mebli tapicerowanych i poszukujemy osób młodych, ambitnych oraz kreatywnych na stanowisko: SPECJALISTA DS. MARKETINGU ORAZ SPRZEDAŻY Obowiązki:  ... [czytaj więcej]
PRACA HUTA Poszukujemy osób do pracy w Hucie w Dąbrowie Górniczej na stanowiska: - operator wózka widłowego - operator suwnicy – uprawnienia IS specjalne trawersowe, chwytakowe Warunki: - atrakcyjne w... [czytaj więcej]
RINTAL Polska poszykuje samodzielnych monterów schodów Producent schodów, Rintal Polska Sp. z o.o. poszukuje samodzielnych monterów schodów.rnrnZakres działalności:rn- montaż schodów samonośnych oraz obić na schody betonowernrnWymagania:rn- włas... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę AVENSIS I lub II tel.725-361-836 Kupie Toyote AVENSIS I lub II COROLLE YARIS MERCEDESA SPRINTERA 124 190 W210 oraz Maszyny Rolnicze Ursus Zetor Wladymirec Przyczepy Kombajny tel. 725.361.836 cala Polska atrakcyjne ceny szybki odbiór... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Zenobiusz Biga:
5 minut temu
Rzeczniczka jest córką Mańkowskiego
Dymitr Fiut:
31 minut temu
Jaro, gratulacje i czymam ciuki za cie.
Onufry Kamiński:
42 minut temu
W Kutnie jest praca , kto chce ten pracuje tylko trzeba chcieć , ja nie narzekam . Czytaj ze zrozumieniem interes się kręci nie z kim, tylko z czym kolejny przykład prostactwa
Bonifacy Ukolicz:
56 minut temu
To z ciebie Onufry taki "komputerowy lodziarz", co do komputera - widać, co napisałeś, a co do lodów - z kim ten interes kręcisz, to staje sie coraz jasniejsze. Co do nauki to ci napisali - w Kutnie nie ma pracy dla absolwentów uniwersytetów i politechnik, a są stanowiska i praca dla absolwentow WSGK. To wystarczy.
Roman Kolumna:
2
 · 
1 godzin temu
A sekretarzem jest Pan Korowajski? Czyzby mąż sędziny która uznala winnego karkówe niby ze wplywal na swiadkow?
Onufry Kamiński:
2 godzin temu
Do Metody Głąb
Zgadzam się to co napisałeś i popieram tylko 5 osób przystąpiło do konkursu . pytam gdzie reszta społeczeństwa??
Do Bernadeta Konkurs był na stronie , ale jak widać nie szukasz tylko siedzisz i pierdzisz w stołek. Kręci cię temat co się dzieje na Policji - bo jesteś nadzwyczajnym plotkarzem i to jeszcze na dodatek pewnie bez wykształcenia.
Ja mam budkę z lodami nie mam wykształenia interes się kręci i nikomu nie zazdroszczę a wy weźcie się za naukę i przystępujcie do konkursów
Błażej Lubicz:
2
 · 
2 godzin temu
Sekretarzem w urzędzie pracy jest mąż sedziny, przed którą zeznawal ten pan.. Czy to przypadek że policjant został skazany
Szczepan Bzdura:
2 godzin temu
SANDERUS TIMES - eBiuletyn Agencji MRPiH "podkówka".Podajemy komunikat: Jeden karierowicz, abiturient i absolwent Instytutu Mniemanologii Stosowanej - emerytowany Metody Głąb (bez tytułu) - został wytrzepany, wygarbowany, wyprany, wykrochmalony, wymaglowany, położony na obie łopatki i zapędzony w kozi róg przez użytkowników portalu eKutno. Ciekawe, czy to mu pomoże w odnalezieniu właściwych kierunków i dobrych dróg? A mówią, że pralnie itd..... są niepotrzebne? ~praojciec Allexander - redaktor naczelny.
Robert Małopolski:
3 godzin temu
Pan Rafał chyba się zagalopował porównanie Kłopota do pana Bieńka jest wysoce nie na miejscu.
Szczepan Bzdura:
3 godzin temu
###"R". Toście se pogadali na najwyższym światowym poziomie. Szkoda, że tak krótko. Podobają mi się wasze rozmowy. Całą noc mogłabym was słuchać. Burzyński i Kłopotowski i cała ta cudowna Burzmanna na okrągło powinni was słuchać. Może by się zaczęli nawracać na normalność czyli na głęboką wiarę, wysoką kulturę i szlachetną naturę, czego im z całego serca życzę. Pozdrawiam Was drodzy moi mądrzy dyskutanci. Dialogi kute na cztery nogi. I to jest właśnie to na co tyle lat czekałam. Się doczekałam. Ludzie zaczynają normalnie rozmawiać. Nie po rusku, nie po grecku, nie po turecku, nie po niemiecku, tylko po naszemu, po bożemu, po polsku i po chrześcijańsku. Na pewno coś dobrego z tego wyniknie. Tylko o to chodzi. Tak trzymajcie! Idzie nowe!! Bogu niech będą dzięki. ~emerytowana nauczycielka
Ewaryst Ziabka:
3 godzin temu
Panie Nwerowski mówiąc ,że problemem szpitala jest wiek pracowników po prostu pan obraził pracowników szpitala . Zapytam w jakim pan jest wieku i czy ten wiek nie jest problemem dla szpitala?
Barbara Ajsicz:
3 godzin temu
Podobno urzędnik ma poparcie PSlu, czy to prawda?
Amalgund Walczak:
2
 · 
3 godzin temu
A był, czy nie był o to jest pytanie?
Lech Kantor:
3 godzin temu
Prosimy o wypisanie zasług , może być w punktach.
Hugo Lewi:
3 godzin temu
Bolesław to uważasz ,że ci co tam pozostali i pracują to nie mają honoru? Czyżby ten jeden był tylko z honorem?
Zenon Kwasigroszek:
3 godzin temu
Faust i oni zostali tak do tej pory.
Teodor Pobłocki:
3 godzin temu
No widzisz Metody przystąpiłeś i co d..a.
Wawrzyniec Gielniowski:
4
 · 
3 godzin temu
wygraną zawdzięcza poparciu w Urzędzie Miasta, chyba pan sekretarz, bo to ,,koledzy z boiska,,
Arseniusz Błaszczyński:
4 godzin temu
Ciekawy jestem co się stało z poprzednim szefem tej komórki.
Faust Iwanoski:
6
 · 
4 godzin temu
Czy paranoik wypowiadał się w sprawach szpitala, redakcja powinna przytoczyć nieco jego "mądrości" ? Ciemny lud potrzebuje wiedzy. Też biedula podnieca się tym, co mówi - podobnie jak jego kolega pituchna.Najciekawsze artykuły
 ·  14
4 dni temu
Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK
 ·  188
4 dni temu
Apel do mieszkańców Kutna, do ludzi, którym na sercu leży dobro miasta i powiatu
 ·  73
5 dni temu
Coraz wyższe pensje prezesów spółek miejskich
 ·  20
5 dni temu
Od dziś parking przy dworcu PKP na Siemiradzkiego zamknięty. Radny interpeluje
 ·  36
10 dni temu
Piramida aptekarska. Lekarz z kutnowskiego szpitala na ławie oskarżonych
 ·  7
10 dni temu
Mieszkańcy Podrzecznej będą mogli wykupić tańszy abonament w strefie płatnego parkowania
 ·  278
11 dni temu
Memorandum do potencjalnych prywatnych partnerów w budowie hali w Kutnie
 ·  10
14 dni temu
Smaczne mówienie, prawda i hejt. Profesor Jerzy Bralczyk w Kutnie
 ·  3
15 dni temu
Piknik Rodzinny w
 ·  14
15 dni temu
Akt erekcyjny wmurowany pod stacjonarne hospicjum w Kutnie
 ·  6
16 dni temu
Znajdź się na zdjęciach z Pikniku Organizacji Pozarządowych
 ·  8
17 dni temu
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Bogata kutnowska tradycja fotograficzna
 ·  32
17 dni temu
Strażacy mieli pełne ręce roboty. Mieszkańcy liczą straty po ulewie
 ·  34
19 dni temu
Komendant Powiatowy Policji w Kutnie odpowiada
 ·  107
19 dni temu
Propozycja PSL pro forma?
 ·  9
19 dni temu
Urzędnik urzędnikowi nierówny. Nagrody na Dzień Samorządowca
 ·  4
19 dni temu
Wyjątkowy spektakl pt. Królewna Śnieżka na Dzień Dziecka w Krośniewicach
 ·  50
20 dni temu
Różnice między teorią a praktyką? Kłopoty z prawem komendanta Policji w Kutnie
 ·  6
20 dni temu
Taniec i zabawa na Dniu Dziecka w Kutnie
 ·  5
20 dni temu
Rockowy festiwal na Kutnowiance cz.2
 ·  9
20 dni temu
Fotoreportaż Qtnoizz Fest cz.1
 ·  2
21 dni temu
Stalowe Tumy 2017 i skarb czyli prototyp polskiej amfibii Fiat 126-P LPT
 ·  4
22 dni temu
Uczennice z Kasprowicza wygrały konkurs o patronie I LO. Polecą szybowcem!
 · 
26 dni temu
Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny. W Łódzkiem najlepsi uczniowie z Kleszczowa
 ·  61
27 dni temu
Warunki PSL wchodzą w życie. Starostwo likwiduje stanowiska
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności