eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 23.06.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,34209-p-jolanta-zagajewska-by-a-dusza-towarzystwa," title="Kutno: ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa</b><br>To nie był czas. To nie była pora.I zgasło słońce, kiedy...</div></a> <a href="/kultura,34210-nagrody-w-dziedzinie-kultury-dla-makowskiego-i-kacalaka," title="Kutno: Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka</b><br>Jarosław Makowski i Tadeusz Kacalak otrzymali Nagrody Prezydenta Kutna w dziedzinie kultury....</div></a> <a href="/wiadomosci,34213-dni-pola-w-strzelcach," title="Kutno: Dni Pola w Strzelcach" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Dni Pola w Strzelcach</b><br>Dziś w Strzelcach odbyły się Dni Pola...</div></a> <a href="/wiadomosci,34208-ekuchnia-udka-po-maroka-sku," title="Kutno: eKuchnia: Udka po marokańsku" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>eKuchnia: Udka po marokańsku</b><br>Nieziemsko pachnące, delikatne i soczyste udka z kurczaka marynowane z aromatycznymi...</div></a> <a href="/wiadomosci,34193-uczniowie-i-nauczyciele-z-kutna-nagrodzeni," title="Kutno: Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni</b><br>Dziś w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie odbyło się...</div></a> <a href="/wiadomosci,34187-jubileuszowy-wiecz-r-z-kr-tkimi-filmami-w-centrum-teatru-muzyki-i-ta-ca," title="Kutno:  Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca" class="none white"><div id="opis_slidera"><b> Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca</b><br>30 czerwca, o godzinie 18:00 odbędzie się jubileuszowa edycja Euroshorts w...</div></a> <a href="/wiadomosci,34182-radni-powiatowi-mieli-szkolenie-wiedza-wszystko-o-tablecie," title="Kutno: Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie</b><br>Tableciku, tableciku powiedz przecie, kto jest najmądrzejszy w radzie? Dziś przed...</div></a> <a href="/wiadomosci,34173-zmar-marek-w-jkowski-regionalista-i-by-y-prezes-tpzk," title="Kutno: Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK</b><br>Zmarł Marek Wójkowski  (1955-2017) – regionalista, kolekcjoner, pasjonat historii 37 pp, ...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Pod patronatem ekutno.pl: Wejściówki na De Press rozdane
Do godz. 12.00 w piatek trwał konkurs, w którym można wygrać 5 wejściówek na koncert zespołu De Press „Bo ja cie kochom. Ojczyzna i dziewczyna" w sobotę 22 czerwca o godz. 21.00 w Kutnowskim Domu Kultury. Ostatnia płyta zespołu nosi tytuł "Sex spod Tater".

W kasie KDK ( do 22 czerwca do godz. 20.00) wejściówki odbiorą: Jacek Wasiak, Julita Kotlińska-Gruchot, Przemysław Śniecikowski, Tomasz Śliwiński i Magdalena Gulińska.

Gratulujemy.

Pod patronatem ekutno.pl: Wygraj wejściówki na De Press

[więcej]
wandea, 21.06.2013 12:15|czytane: 1560 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Spółdzielcy Pioniera wybierają Radę Nadzorczą i Rady Osiedli
Od wtorku 18 czerwca  do soboty trwają Walne Zgromadzenia grup członkowskich Robotniczej Spółdzielni Mieszkaniowej „Pionier” w Kutnie. Członkowie spółdzielni podejmują uchwały w sprawie zatwierdzenia rocznych sprawozdań Rady Nadzorczej i Zarządu „Pioniera”, sprawozdania finansowego za 2012 rok, Listu Polustracyjnego z lustracji częściowej dotyczącej budownictwa mieszkaniowego, udzielenia absolutorium Zarządowi, podziału nadwyżki bilansowej, spłaty kredytu zaciągniętego na budowę osiedla Tarnowskiego-Rejtana i odpłatnego zbycia prawa wieczystego użytkowania gruntów przy ulicach Jagiełły, Północnej 51 i Skłodowskiej-Curie 24.

Spółdzielcy Pioniera wybierają Radę Nadzorczą i Rady Osiedli, ./upload/articles_pakiety/20399/01_obraz.jpg
Spółdzielcy Pioniera wybierają Radę Nadzorczą i Rady Osiedli, ./upload/articles_pakiety/20399/02_obraz.jpg
Spółdzielcy Pioniera wybierają Radę Nadzorczą i Rady Osiedli, ./upload/articles_pakiety/20399/05_obraz.jpg


Zebrania kończą się wyborem Rady Nadzorczej i Rad Osiedli. Członkowie głosują przez skreślenia – skreślają nazwiska kandydatów, na których nie głosują i zostawiają maksymalnie tyle nazwisk, ile jest mandatów do obsadzenia z danego osiedla lub jego części. Spółdzielcy wybierają członków Rad wszystkich Osiedli, a nie tylko tych, w których mieszkają. Podobnie jest przy wyborze Rady Nadzorczej – głosują na kandydatów zgłaszanych przez wszystkie osiedla.

Do Rady Nadzorczej kandydują:
z Osiedla Śródmieście (do obsadzenia 6 mandatów)
1. Barbara Baranowska
2. Ryszard Janowski
3. Jacek Kucharski
4. Henryk Matusiak
5. Barbara Rojek
6. Alicja Sochacka
7. Wiesława Stelmaszewska
8. Janusz Szymański
[więcej]
motylewski, 21.06.2013 10:24|czytane: 4095 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pod patronatem eKutno.pl: Festiwal Złoty Środek Poezji i antologia "Nowa poezja, ojczyzna i dziewczyna"
- „Kto chce poznać poetę, powinien udać się do jego kraju” – słynna maksyma Goethego równie dobrze – moim zdaniem – sprawdza się odwrócona: „Kto chce poznać kraj – powinien poznać jego poetów”. Zawarte w tych formułach przekonania stanowią jedno ze źródeł powstania niniejszej książki - tak pisze Artur Fryz we wstępie do antologii poezji współczesnej pt. „Nowa poezja, ojczyzna i dziewczyna".

Pod patronatem eKutno.pl: Festiwal Złoty Środek Poezji i antologia
Pod patronatem eKutno.pl: Festiwal Złoty Środek Poezji i antologia
Pod patronatem eKutno.pl: Festiwal Złoty Środek Poezji i antologia


Promocja antologii to niewątpliwie obok spotkań z poetami niemieckimi trzech pokoleń najważniejsze wydarzenie tegorocznego dziewiątego Festiwalu "Złoty Środek Poezji" w Kutnie (21-23 czerwca). Kutnowski Dom Kultury przygotował bogaty, trzydniowy program międzynarodowej imprezy literackiej, wspieranej po raz kolejny przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Prezydenta Miasta Kutna.

Festiwal zaczyna się 21 czerwca o godz. 17.00, w piątek w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie koncertem „Tańce i Pieśni Polskie” w wykonaniu zespołu muzyki tradycyjnej „Gęsty Kożuch Kurzu”. Następnie o godz. 18.30 odbędzie się  finał Akcji „Wybierz Wiersz" z ogłoszeniem wyników konkursów i plebiscytu na najlepszy zdaniem uczniów szkół średnich województwa łódzkiego wiersz pochodzący z tomów ubiegłorocznych debiutantów książkowych.

- Akcja "Wybierz Wiersz" wcześniej "Poetycka Kostka Wolnego Wyboru" tym razem objęła swym działaniem ponad 1000 uczniów szkół średnich w województwie łódzkim - mówi Artur Fryz, pomysłodawca festiwalu. - W tej edycji zatem mamy również o wiele więcej interpretacji wierszy poetów, którzy nadesłali swe książki na IX Ogólnopolski Konkurs Literacki "Złoty Środek Poezji" oraz twórczości uczniów. Kutnowska firma "Gambit"  ufundowała tablety jako nagrody dla uczniów biorących udział w Akcji "Wybierz Wiersz", również Kutnowski Dom Kultury ufundował nagrody rzeczowe. Trzeba podkreślić, że "Gambit" nie pierwszy raz wspiera Festiwal "Złoty Środek Poezji". W piątek wręczymy też tytuł Poetyckiej Szkole Roku 2013. Czy pozostanie nią szkoła z Kutna? Zobaczymy. [więcej]
kultura, 17.06.2013 17:23|czytane: 1482 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Ostrzeżenie meteorologiczne: możliwe burze z gradem
Biuro Prognoz Meteorologicznych w Poznaniu ostrzega przed burzami z gradem, które mogą wystąpić na obszarze województwa łódzkiego. Ostrzeżenie ważne dzisiaj od godz. 11:00 do godz. 24:00.

Przewiduje się wystąpienie burz, lokalnie z opadami gradu, podczas których opady deszczu wyniosą od 10 do 30 mm, lokalnie do 40 mm, a wiatr osiągnie w porywach do 90 km/h. [więcej]
redaktor, 21.06.2013 11:25|czytane: 1270 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wygrali bilety na filmy w Kinie KDK
W kutnowskim Kinie od dziś, 21 czerwca można obejrzeć trzy filmy. Dziękujemy wszystkim głosującym. Adam Wilkoński pójdzie na Drugie oblicze, Robert Woźniak - na Tedi i poszukiwacze zaginionego miasta, a Dorota Grabowska na Dziewczynę z szafy. Gratulujemy, bilety za okazanym dowodem tozsamości do odbioru przed seansami.

Wygrali bilety na filmy w Kinie KDK, ./upload/articles_pakiety/20389/01_obraz.jpg


TEDI I POSZUKIWACZE ZAGINIONEGO MIASTA (wersja 2D i 3D)                                                         
21, 23-26.06.2013 i 28.06.2013-03.07.2013 godz.16.15
Tedi Stones od dziecka marzy, by zostać łowcą skarbów. Zabawny zbieg okoliczności sprawia, że poczciwy budowlaniec zostaje wzięty za profesora archeologii. Razem z piękną podróżniczką Sarą, postrzelonym Peruwiańczykiem Freddy'm, psem-łakomczuchem Jeffem i niemą papugą "Angry Birdem" Belzonim, wyrusza na poszukiwania Zaginionego Miasta Inków…

DZIEWCZYNA Z SZAFY 21,23-26.06.2013 godz.18.00
Niezwykły obraz wielokrotnie nagradzonego filmowca niezależnego Bodo Koxa, okrzyknięty przez krytyków najlepszym polskim debiutem od lat. Opowieść o niebanalnej przyjaźni trójki samotników: niepoprawnego internetowego podrywacza Jacka, jego zamkniętego w sobie, chorego brata Tomka i nieufnej wobec otoczenia młodej Magdy. Gdy wezwany na spotkanie biznesowe Jacek poprosi pewnego dnia skrytą sąsiadkę o opiekę nad wyjątkowym bratem, nie podejrzewa nawet, że to nieoczekiwane spotkanie da początek głębokiej więzi dwojga zagubionych ludzi.  W gł. rolach: Wojciech Mecwaldowski, Piotr Głowacki, Magdalena Różańska, Eryk Lubos, Olga Bołądź. [więcej]
wandea, 21.06.2013 10:49|czytane: 1850 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Sokiści złapali złodzieja linek połączeniowych
W czwartek 20 czerwca o godz. 22:50 dyżurny ruchu stacji Płock Radziwie powiadomił Posterunek Straży Ochrony Kolei w Kutnie, że o godz. 22:45 urządzenia kontrolne wykazały nieprawidłowości na odcinku linii kolejowej między stacjami Płock Radziwie i Łąck.

Skierowano tam niezwłocznie funkcjonariuszy SOK z Posterunku w Kutnie, którzy ujęli sprawcę dokonującego kradzieży linek połączeniowych czujnika blokady samoczynnej. Mężczyzna zdążył już zdemontować 18 sztuk linek. Ujętego 43-letniego Jacka D., mieszkańca Płocka, przekazano wraz z dowodami rzeczowymi do dyspozycji [więcej]
motylewski, 21.06.2013 10:38|czytane: 1396 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Najdłuższy dzień w roku. Mamy lato
Jak widać za oknami lato rozpoczęło się upalną pogodą. Za tydzień dzieci i młodzież zaczną wakacje, a dorośli urlopy.

Życzymy Czytelnikom eKutno.pl udanego odpoczynku, a Noc Kupały (21-22 czerwca), czyli słowiańskie święto związane z letnim przesileniem Słońca, niech przyniesie dużo dobrej zabawy.

Najdłuższy dzień w roku. Mamy lato, ./upload/articles_pakiety/20398/01_obraz.jpg


Lato Lato wszędzie
Zwariowało oszalało moje serce
Lato Lato wszędzie
A ty dziewczę zaraz wpadniesz w moje ręce
[więcej]
redaktor, 21.06.2013 10:23|czytane: 1226 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Wolne miejsca na wakacje z harcerzami
Hufiec ZHP Kutno zaprasza dzieci i młodzież w wieku  8-16 lat na kolonie do Łeby. Jest jeszcze kilka  wolnych miejsc na turnusy  od 12 do 24 lipca oraz od 24 lipca do 5 sierpnia. Koszt koloni wynosi 1400 zł. Kolonie w Ośrodku Kolonijnym Słowiniec  ul. Nadmorska 19.

Szczegóły oferty można znaleźć na stronie hufca www.kutno.zhp.pl , tam też znajdują się numery telefonów pod którymi można uzyskać wszelkie informacje. Można też bezpośrednio kontaktować się  pod nr tel.  501 899 341.

Hufiec Kutno jest sprawdzonym od wielu lat organizatorem wypoczynku letniego dzieci i młodzieży.Oferuje atrakcyjny program i bardzo dobrą opiekę wykwalifikowanej kadry. [więcej]
redaktor, 21.06.2013 09:29|czytane: 1197 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Skrzatki MKS KUTNO wygrały turniej w Płocku
Skrzatki MKS KUTNO wygrały w turnieju „ZAKOŃCZENIA SEZONU 2012/2013 dla dziewcząt w kategorii Skrzatki U-11 w Płocku. Turniej organizowany przez Klub MUKS 21 Płockodbywał się wczoraj.
 
Drużyna MKS KUTNO w pierwszym meczu po bardzo emocjonującej końcówce wygrała z MUKS Płock 29 : 26. Drugi mecz turnieju pomiędzy zespołami z Płocka zakończył się  remisem 34 : 34. W ostatnim meczu drużyna MKS nie dała żadnych szans zespołowi UKS 23 Płock wygrywając 42 : 10.

Skrzatki MKS KUTNO wygrały turniej w Płocku, ./upload/articles_pakiety/20396/01_obraz.jpg
Skrzatki MKS KUTNO wygrały turniej w Płocku, ./upload/articles_pakiety/20396/02_obraz.jpg
Skrzatki MKS KUTNO wygrały turniej w Płocku, ./upload/articles_pakiety/20396/03_obraz.jpg


Klasyfikacja końcowa turnieju.
1. MKS KUTNO
2. MUKS 21 Płock
3. UKS 23 Płock.

- Skrzatki MKS KUTNO mogły wziąć udział w turnieju dzięki wsparciu finansowemu prezesa Zarządu FLORIAN Centrum S.A. pana Marka Nowaka i rodziców zawodniczek - mówi Adam Pawłowski. [więcej]
redaktor, 21.06.2013 08:49|czytane: 1438 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Strażacy ćwiczą w Krośniewicach
Dziś o godzinie 12:00 w Krośniewicach odbędą się ćwiczenia zastępów straży pożarnej  pod kryptonimem "Autostrada 2013". [więcej]
redaktor, 21.06.2013 08:43|czytane: 1805 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
"Dziewiątka" na Vena Sport Festival
19 czerwca na stadionie Akademickiego Związku Sportowego w Łodzi odbył się Finał Krajowy Biegów Rozstawnych „Vena Sport Festival”. Szkoła Podstawowa nr 9 w Kutnie zakwalifikowała się do tej imprezy we wszystkich konkurencjach.Najwyższą lokatę z naszych sztafet wywalczyły dziewczęta w sztafecie szwedzkiej (100 m  + 200 m + 300 m + 400 m) w składzie: Patrycja Hejmanowska, Marta Budner, Karolina Jankowska, Martyna Goniarska plasując się w punktacji końcowej na bardzo wysokim szóstym miejscu i pokonując w sumie dystans jednego kilometra w  czasie 2:37,38 min:s.

Bardzo ładnie zaprezentowały się pozostałe sztafety z „Dziewiątki” zajmując odpowiednio:
- 4x100 m dziewcząt Zuzanna Jędrzejczak, Martyna Puchalska, Martyna Wojciechowska, Julia Myszkowska, Sara Tomczak – XII miejsce w czasie 60,30 s,
- 4x100 m chłopców Dominik Kucharski, Jan Ślusarski, Bartosz Ruszkowski, Robert Dobraczyński, Przemysław Lipiec – XIII miejsce w czasie 57,92 s,
- sztafeta szwedzka chłopców Łukasz Gralak, Marcel jabłoński, Adam Słoma, Jakub Jaskuła, Norbert Kotulski – XVIII miejsce w czasie 2:46,33 min:s.

Rozegrano także konkurencje dodatkową wśród ekip województwa łódzkiego – sztafety mieszane 16x100 m wśród, których Szkoła  Podstawowa nr 9 zajęła czwarte miejsce w czasie 4:00,38 min:s. [więcej]
redaktor, 21.06.2013 08:19|czytane: 1493 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Absolutorium dla burmistrza Żychlina i zasady gospodarowania lokalami użytkowymi
27 czerwca o godz. 11.00 w Żychlinie odbędzie się  XXXVII Sesja Rady Miejskiej. W jej porządku obrad znalazły się: informacja Członka Zarządu Powiatu Kutnowskiego o modernizacji i remontach dróg powiatowych oraz sytuacji Kutnowskiego Szpitala Samorządowego, informacja o stanie realizacji Uchwał Rady Miejskiej w Żychlinie za 2012 rok., rozpatrzenie sprawozdania finansowego i  sprawozdania z wykonania budżetu za 2012 r. oraz podjęcie uchwały w sprawie udzielenia absolutorium Burmistrzowi Gminy Żychlin.

Radni ponadto zajmą się zmianą „Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy i Miasta Żychlin”, budżetu gminy na 2013 rok, Wieloletniej Prognozy Finansowej oraz uchwalą zasady gospodarowania lokalami użytkowymi stanowiącymi własność Gminy Żychlin.

Ostatni sesja przed wakacjami będzie również związana z przyjęciem sprawozdań za rok 2012 z działalności: Samorządowego Zakładu Budżetowego, Spółki „Mig - Ma”, Żychlińskiego Domu Kultury, [więcej]
redaktor, 21.06.2013 08:21|czytane: 1325 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Sportowe lato
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kutnie zaprasza na sportowe lato. Początek wszystkich zawodów o godzinie 10.00 – 13.00 (zapisy 9.30), tenis Ziemny- 9.00 (zapisy 8.45-8.55). W drużynach piłkarskich do turnieju można zgłosić maksymalnie 8 zawodników.

HARMONOGRAM

[więcej]
pismak, 21.06.2013 08:21|czytane: 1511 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dzień otwarty w STREET DANCE STUDIO na powitanie wakacji
Zapraszamy na darmowe zajęcia 3 w 1- AEROBIK - GIMNASTYKA - TANIEC, które rozpoczną serię spotkań wakacyjnych. Darmowa lekcja już 26 czerwca (środa) w godzinach 19.30-20.30.

Dzień otwarty w STREET DANCE STUDIO na powitanie wakacji, ./upload/articles_pakiety/20388/01_obraz.jpg


Podczas zajęć można nauczyć się dynamicznie i ekspresyjnie łączyć różne style tańca, takie jak: dancehall, salsa, cha-cha, funk, merengue, elementy tańca brzucha… To zajęcia dla tych, którzy lubią fitness i taniec oraz super zabawę. Naprzemienne ruchy, szybsze i wolne pomagają spalać tkankę tłuszczową, a atmosfery na zajęciach nie da się opisać.

Zajęcia odbywać się będą w Kutnowskim Domu Kultury na sali baletowej pod okiem instruktorki Joanny Zielińskiej.

Od 1 lipca zajęcia będą odbywały się w poniedziałki 19.30-20.30 oraz środy 19.00-20.00.miesięczny koszt zajęć:  dwa razy w tygodniu - 40zł/miesiąc, 1 raz w tygodniu - 30zł/miesiąc [więcej]
kultura, 21.06.2013 08:22|czytane: 1152 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Puchar Lata 2013
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kutnie zaprasza na turnieje indywidualne w tenisie ziemnym amatorów w ramach „Pucharu Lata - 2013”, które odbędą się w następujących terminach: 07.07,  28.07,  04.08,  25.08.

Puchar rozgrywany będzie w dwóch kategoriach: do 50 lat i powyżej. Początek gier godz. 9.00, zgłoszenia w dniu zawodów 8.45 – 8.55, wpisowe 20 zł w każdym turnieju. Organizator zapewnia piłki. [więcej]
pismak, 21.06.2013 08:23|czytane: 1717 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Śmierć w tartaku. Mężczyzna przysypany trocinami
Wczoraj w godzinach popołudniowych przy ulicy Przemysłowej w Kutnie pracownicy tartaku odkryli, że jeden z jego pracowników nie żyje. Mężczyzna został przysypany trocinami i prawdopodobnie udusił się. 

Prokuratura Rejonowa w Kutnie bada okoliczności zdarzenia, ustali również czy mężczyzna był w tartaku zatrudniony na umowę o pracę.  Po sekcji zwłok zostanie ustalona również konkretna przyczyna śmierci. [więcej]
redaktor, 20.06.2013 18:04|czytane: 5895 razy|9 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Turniej piłkarski "Orlik Polska"
Miasta Kutno wspólnie z Miejskim Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kutnie zapraszają do udziału w turnieju piłkarskim "Orlik Polska", rozgrywanym w kategoriach wiekowych mężczyźni +16,mężczyźni +35, kobiety +16.

Turniej piłkarski
Zwycięskie drużyny w każdej kategorii wiekowej awansują do finału wojewódzkiego, który przewidziany jest na wrzesień 2013 rok.

- Zgłoszenia przyjmujemy do dnia 28 czerwca br. w siedzibie MOSiR Kutno ul. Kościuszki 26 w godzinach 8.00-15.00 - mówi Marek Witkowski. - Wszelkie informacje dotyczące turnieju można uzyskać pod numerem telefonu 509-238-460.

Terminarz i system rozgrywek będzie podany po zamknięciu listy zgłoszeń. Zawody zastaną rozegrane na Oliku MOSiR Kutno przy ulicy Troczewskiego. [więcej]
redaktor, 19.05.2013 20:57|czytane: 1365 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pod patronatem eKutno.pl: Wystawy podczas IX Festiwalu Złoty Środek Poezji Kutno
Uczestnicy, goście i publiczność IX Festiwalu „Złoty Środek Poezji” mogą podczas trzech dni festiwalowych 21-23 czerwca 2013 nie tylko słuchać wierszy, chodzić na koncerty i uczestniczyć w warsztatach tańca, ale też mogą korzystać z wydarzeń plastycznych.

Pod patronatem eKutno.pl: Wystawy podczas IX Festiwalu Złoty Środek Poezji Kutno, ./upload/articles_pakiety/20385/01_obraz.jpg
Pod patronatem eKutno.pl: Wystawy podczas IX Festiwalu Złoty Środek Poezji Kutno, ./upload/articles_pakiety/20385/02_obraz.jpg
Pod patronatem eKutno.pl: Wystawy podczas IX Festiwalu Złoty Środek Poezji Kutno, ./upload/articles_pakiety/20385/03_obraz.jpg


W Kutnowskim Domu Kultury będą w czasie festiwalu dostępne trzy wystawy: Twarz Poety – Okno Wiersza – wystawa złożona z fotogramów prezentujących kilkudziesięciu polskich poetów współczesnych autorstwa Tadeusza Dąbrowskiego oraz wiersze-plakaty z kutnowskiego Okna Poezji opracowane graficznie przez Martę Fijałkowską. Merytoryczny projekt wystawy opracował Artur Fryz, zaś jej aranżację wykonała Agnieszka Dąbrowska-Walczak. Ekspozycja jest dostępna na holach domu kultury.

Na parterze KDK w sobotę i w niedzielę oglądać będzie można kilkadziesiąt prac plastycznych niemieckiej poetki Angeliki Janz.

Z kolei w Galerii KDK prezentowana jest wystawa „Pomiędzy faktem a ideą. Malarstwo, grafika, rzeźba”  o której pisaliśmy w ubiegłym tygodniu. Na wystawie prezentowane są prace artystów polskich: Aleksandry Gieragi, Stefana Gierowskiego, Dariusza Kacy, Adama Myjaka, Błażeja Ostoi Linskiego, Jana Pamuły, Krzysztofa Tomalskiego, Apoloniusza Węgłowskiego. [więcej]
kultura, 20.06.2013 12:18|czytane: 1462 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kacper Janowski z Kutna zdobył złote oldskulowe trampki
Ponad 100 tancerzy  breakdance w niedzielę uczestniczyło w Zdunach w II Konkursie Tańca Breakdance "Oldskulowe trampki". W kategorii 5-10 lat  I miejsce zajął  Kacper Janowski z Kutna, a w kategorii  11-16 lat drugie miejsce Weronika  Ciszewska z Żychlina.

Konkurs odbywał się w sali gimnastycznej Gimnazjum w Zdunach. Zwycięzcy otrzymali nagrody finansowe, statuetki i ?złote? oldskulowe trampki. W kategorii 5-10 lat najlepszymi tancerzami okazali się: Kacper Janowski z Kutna - miejsce I, Piotr Jędrzejczak z Domaniewic - miejsce II, Dawid Pilny z Łowicza.

W drugiej kategorii  11-16 lat zwycięzcą został Maciej Rachubiński z Łowicza, a drugie miejsce zajęła Weronika Ciszewska z Żychlina, III - Eryk Sadowski z Głowna. [więcej]
kultura, 20.06.2013 11:40|czytane: 1292 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Pod patronatem eKutno: Grabski Poetycką Szkołą Roku. Lista nagrodzonych uczniów
Tytuł Poetyckiej Szkoły Roku uzyskał Zespół Szkół nr 3 im. Grabskiego w Kutnie. Szkoła oprócz Dyplomu otrzymuje nagrodę rzeczową w postaci czytnika e-booków Boox A625 evolution.  Wczoraj w Kutnowskim Domu Kultury przeliczenia głosów w Plebiscycie Akcji „Wybierz Wiersz” przeprowadzonej w szkołach ponadgimnazjalnych województwa łódzkiego  w ramach IX Festiwalu „Złoty Środek Poezji” Kutno 2013 dokonała komisja w składzie: Artur Fryz – przewodniczący, Kinga Kucharczyk, Anna Jasińska, Agnieszka Smardzewska.

Pod patronatem eKutno: Grabski Poetycką Szkołą Roku. Lista nagrodzonych uczniów, ./upload/articles_pakiety/20381/01_obraz.jpg
Pod patronatem eKutno: Grabski Poetycką Szkołą Roku. Lista nagrodzonych uczniów, ./upload/articles_pakiety/20381/02_obraz.jpg


Patronat Honorowy nad Plebiscytem objęło Stowarzyszenie Pisarzy Polskich, a mecenat: Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Prezydent Miasta Kutno, firmy Gambit i Piekarnia Maciej Mielczarski.

- Regulamin Plebiscytu został rozesłany drogą pocztową do 200 szkół ponadgimnazjalnych województwa łódzkiego. Plakaty plebiscytowe prezentujące 10 wiersze ubiegłorocznych poetyckich debiutantów książkowych, na które można było głosować, dotarły do 60 szkół województwa łódzkiego - mówi Artur Fryz, pomysłodawca festiwalu. -  Wiersze te były też powszechnie dostępne na stronie internetowej www.zlotysrodekpoezji.pl. W rezultacie w regulaminowy sposób i w regulaminowym czasie w głosowaniu wzięło udział 1513 uczniów i nauczycieli z terenu całego województwa.

W Plebiscycie Akcji „Wybierz Wiersz” zwyciężył utwór Grzegorza Ryczywolskiego pt. „mały wiersz o transgresji”, który otrzymał 285 głosów. Autorowi i Wydawcy książki, w której wydrukowany został wiersz, czyli łódzkiemu Wydawncitwu Kwadratura gratulujemy! Grzegorz Ryczywolski otrzyma okolicznościowy dyplom i zestaw książek istotnych jutro 21 czerwca, w pierwszy dzień Festiwalu "Złoty Środek Poezji". Zapraszamy wszystkich od godz. 18.30 do Centrum Teatru Muzyki i Tańca.

Na dalszych miejscach znalazły się następujące wiersze:
2. Jarosław Moser „Czasem kebab” – 253 głosy
3. Kajetan Herdyński „Czytając klepsydry” – 165 głosów
4. Dariusz Szymanowski „Wypis” – 143 głosy
5. Krystian Stefanowski „ pustelniki II. dyptyk” – 130 głosów
6. Katarzyna Bolec „Primark Fashion Show” – 121 głosów
7. Urszula Kulbacka „Przesłuchanie z tamtego miasta” – 117 głosów
8. Marek Petrykowski „Galicyjski rynek” – 105 głosów
9. Tomasz Ososiński „Chorągwie” – 104 głosy
10. Kacper Płusa „Pierwsza pieśń henocha” – 90 głosów.

Pierwsze pięć miejsc ze względu na liczbę głosujących uczniów i nauczycieli zajęły szkoły:
1. Zespół Szkół im. Władyslawa Grabskiego w Kutnie – 613 głosujących
2. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Łęczycy – 334 głosujących 3. Zespół Szkół nr 4 im. Stanisława Balickiego – Kutno-Azory – 232 głosujących 4. Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Aleksandrowie Łódzkim – 196 głosujących 5. Zespół Szkół im. Jadwigi Grodzkiej w Łęczycy – 113 głosujących.

Tym samym Tytuł Poetyckiej Szkoły Roku  uzyskał Zespół Szkół nr 3 im. Grabskiego w Kutnie. Szkoła oprócz Dyplomu otrzymuje nagrodę rzeczową w postaci czytnika e-booków Boox A625 evolution Równocześnie nagrodę specjalną – zestaw książek istotnych – otrzymuje szkolny opiekun Akcji – bibliotekarz Robert Wilczyński. [więcej]
wandea, 20.06.2013 11:20|czytane: 1661 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Pierwsze nagrody w województwie łódzkim dla kutnowskich zespołów
Wczoraj w Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 2 w Łodzi odbył się Koncert Galowy i wręczenie nagród laureatom Konfrontacji Artystycznych Placówek Wychowania  Pozaszkolnego województwa łódzkiego. Wokaliści z sekcji wokalnej Młodzieżowego Domu Kultury  w Kutnie wyśpiewali nań nagrody.

Pierwsze nagrody w województwie łódzkim dla kutnowskich zespołów , ./upload/articles_pakiety/20379/01_obraz.jpg
Pierwsze nagrody w województwie łódzkim dla kutnowskich zespołów , ./upload/articles_pakiety/20379/04_obraz.jpg
Pierwsze nagrody w województwie łódzkim dla kutnowskich zespołów , ./upload/articles_pakiety/20379/03_obraz.jpg


W kategorii solistów I miejsce zdobyła Oliwia Byczkowska, II miejsca nie przyznano, III miejsce wyśpiewała Ania Kowalewska. W kategorii zespołów wokalnych obydwa kutnowskie zespoły -  ABRAKADABRA j i BUZIAKI, zajęły I miejsce.

Znane są też wyniki Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki "Aleksandrowska Wiosna" w Aleksandrowie Łódzkim: w kategorii solistów i zespołów wokalnych I i III miejsc nie przyznano, natomiast nagrody za zdobycie II miejsca [więcej]
pismak, 20.06.2013 10:31|czytane: 1599 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pod patronatem eKutno: Akcja Wybierz Wiersz w województwie łódzkim. Laureaci
We wtorek zapadł werdykt jury I Konkursu na Wiersz i Interpretację dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa łódzkiego w ramach Akcji – Plebiscytu i Konkursu „Wybierz Wiersz” przeprowadzonej podczas IX Festiwalu „Złoty Środek Poezji” Kutno 2013.

Mecenasami Festiwalu, organizowanego przez Kutnowski Dom Kultury są: Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Prezydent Miasta Kutno oraz kutnowskie firmy: Gambit i Piekarnia Maciej Mielczarski.

Jury w składzie: Artur Fryz – przewodniczący, Grażyna Baranowska, Beata Fryz, Martyna Suska po zapoznaniu się z pracami konkursowymi postanowiło nagrodzić następujących autorów:

W konkursie na wiersz:
I miejsce – Paulina Krygier – I LO im. Kazimierza Wielkiego w Łęczycy (nagroda: Tablet Kruger&Matz Tablet PC 10.1”)
II miejsce –  Joanna Lewandowska  – II LO im. Stefana Żeromskiego w Tomaszowie Mazowieckim (zestaw książek: Wydawnictwo Noir Sur Blanc)
III miejsce – Jan Marcioch – II LO im. Stefana Żeromskiego w Tomaszowie Mazowieckim (zestaw książek: Wydawnictwo Noir Sur Blanc)
III miejsce – Przemysław Kowalski – II LO im. Stefana Żeromskiego w Tomaszowie Mazowieckim (zestaw książek: m.in. Wydawnictwo Sic!)
III miejsce – Emilia Kronerberger – 34 LO im. Krzysztofa Kieślowskiego w Łodzi (zestaw książek: m.in. Wydawnictwo Sic!) [więcej]
wandea, 20.06.2013 10:39|czytane: 1246 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Dyrektor SOSW nr 2 chce zostać na stanowisku
Tylko Marzena Kurpiewska, dyrektor SOSW nr 2 złożyła ofertę w konkursie na stanowisko dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 w Kutnie.

Dziś, komisja w składzie Mirosław Ruciński, członek Zarządu Powiatu w Kutnie (przewodniczący), Artur Gierula, radny powiatowy PO i Wojciech Banasiak szef Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu w Starostwie Powiatowym  oraz pracownicy kuratorium oświaty, reprezentanci - rady rodziców, rady pedagogicznej, a także związków zawodowych zdecydują dziś o wyborze dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2. [więcej]
redaktor, 20.06.2013 10:21|czytane: 1760 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Jaka praca jest najcenniejsza na Ziemi? Dni Pola w Strzelcach
Dni Pola w Strzelcach organizowane w tym roku przez Hodowlę Roślin Strzelce Grupa IHAR oraz BASF Polska cieszyły się dziś dużym zainteresowaniem. Aby obejrzeć najnowszy sprzęt roliniczy oraz polskie rośliny uprawne przyjechali do Strzelec rolnicy z regionu, jak również z całej Polski. Imprezą interesowały się również branżowe media ogólnopolskie.

Jaka praca jest najcenniejsza na Ziemi? Dni Pola w Strzelcach, ./upload/articles_pakiety/20370/11_obraz.jpg
Jaka praca jest najcenniejsza na Ziemi? Dni Pola w Strzelcach, ./upload/articles_pakiety/20370/02_obraz.jpg
Jaka praca jest najcenniejsza na Ziemi? Dni Pola w Strzelcach, ./upload/articles_pakiety/20370/49_obraz.jpg


Pogoda niewątpliwie była sprzymierzeńcem organizatorów, bo słońce sprzyjało relaksowi i zabawie. Dla uczestników Dni Pola przygotowano wyśmienity poczęstunek oraz konkursy z nagrodami. Można było sprawdzić swoją siłę uderzając młotem. Prym wiódł pan Stanisław, który na 999 jednostek zdobył 946, również udało mu się nieźle wypaść w strzelaniu z procy do chwastów. Rolnicy odpowiadali również w konkursach na pytania merytoryczne, o terminy zasiewów, o środki zapobiegania chwastom i rodzaje nawozów.

Producenci sprzętu rolniczego wystawili m.in. ciągniki od 20 do ponad 100 konnych, ładowacze, wózki widłowe, kosiarki, zgrabiarki, prasy, siewniki, traktory, opryskiwacze, agregaty uprawne. [więcej]
wandea, 19.06.2013 18:31|czytane: 3156 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Absolutorium dla burmistrz Herman bez cienia sprzeciwu. Dziwne głosowanie nad wyborem wiceprzewodniczącego rady. Większość głosów... nieważna!
Wydawałoby się, że dyskusja nad udzieleniem absolutorium burmistrz Juliannie Herman będzie najgorętszym punktem dzisiejszych obrad Rady Miejskiej w Krośniewicach. Tymczasem w tej sprawie radni byli bardzo zgodni, czego przyczyną mogła być nieobecność radnego Tomasza Marciniaka, znanego z krytycznych ocen działań pani burmistrz. Gorąco za to zrobiło się pod koniec sesji, gdy głosowanie nad wyborem wiceprzewodniczącego dało nieoczekiwany wynik.

Pierwszym merytorycznym punktem porządku obrad było zatwierdzenia sprawozdania finansowego gminy Krośniewice wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu za 2012 rok. Skarbnik Beata Mitlas przedstawiła krótkie podsumowanie wyników finansowych w poszczególnych działach budżetu. Zarówno Regionalna Izba Obrachunkowa w Łodzi, jak i komisje stałe rady pozytywnie zaopiniowały przedstawione dokumenty. Również wystąpienia radnych zwiastowały zdecydowany wynik głosowania.

Absolutorium dla burmistrz Herman bez cienia sprzeciwu. Dziwne głosowanie nad wyborem wiceprzewodniczącego rady. Większość głosów... nieważna!, ./upload/articles_pakiety/20368/05_obraz.jpg
Absolutorium dla burmistrz Herman bez cienia sprzeciwu. Dziwne głosowanie nad wyborem wiceprzewodniczącego rady. Większość głosów... nieważna!, ./upload/articles_pakiety/20368/02_obraz.jpg
Absolutorium dla burmistrz Herman bez cienia sprzeciwu. Dziwne głosowanie nad wyborem wiceprzewodniczącego rady. Większość głosów... nieważna!, ./upload/articles_pakiety/20368/03_obraz.jpg


– Sprawozdanie z wykonania budżetu można rozpatrywać w aspekcie ekonomicznym, społecznym i zabezpieczenia potrzeb ludności – mówił radny Sławomir Kępisty. – Aspekt ekonomiczny wyszedł na plus, ponieważ mamy nadwyżkę budżetową w wysokości 89 tys. złotych. Jeśli chodzi o aspekt społeczny, to ustawodawca nakłada na nas liczne kosztowne obowiązki, przy których spełnianiu trzeba się nie raz wykazać determinacją. Zabezpieczanie potrzeb ludności wiąże się z poprawą infrastruktury drogowej. Gmina jest zadłużona na 9,4 mln, ale najważniejsze są koszty obsługi tego zadłużenia,  a to jest 539 tysięcy złotych, co stanowi niecałe 2 procent budżetu gminy. Za pieniądze z kredytów dużo dobrego zostało zrobione.

Chwilę potem radni jednogłośnie (13 głosów za) przyjęli sprawozdanie z wykonania budżetu. Ta zgodność sprawiła, że absolutorium przyjęto nie tylko takim samym wynikiem, ale nawet bez dyskusji, ponieważ nikt do niej się nie zgłosił. Przewodniczący Rady Miejskiej Henryk Ociepa wręczył pani burmistrz bukiet kwiatów dziękując jej za zaangażowanie i dobre wyniki finansowe gminy.

– Mamy za sobą bardzo trudny rok 2012. Rok 2013 też będzie trudny i przez najbliższe dziesięć lat innych czasów chyba spodziewać się nie możemy – studziła pozytywne emocje burmistrz Julianna Herman. – Co roku spadają na nas nowe obowiązki, do czego dokłada się wzmożona ilość śniegu, wody albo suszy. Udało się nam obniżyć zadłużenie gminy o 5,4 procent, czyli do poziomu 29,39 procent. Redukujemy je celowo, bo gdy przyjdzie rok 2014, będą nowe środki unijne i wtedy znowu trzeba będzie zrobić wysiłek, żeby mieć środki na udział własny. W wyniku inwestycji o prawie 30 mln zwiększył nam się majątek gminy, co też daje satysfakcję. Dziękuję państwu za mądre i konstruktywne decyzje rady. Dziękuję sołtysom, swojemu zastępcy, pani skarbnik, pani sekretarz, pani mecenas i pozostałym współpracownikom.

Wygrała mniejszość. Jest klika czy jej nie ma? [więcej]
motylewski, 19.06.2013 12:23|czytane: 3811 razy|24 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zderzenie na Łęczyckiej
Dziś około godziny 14.00 na skrzyżowaniu ulicy Łęczyckiej i droga krajowa 92  zderzyły się seat cordoba i opel astra.

Zderzenie na Łęczyckiej, ./upload/articles_pakiety/20376/01_obraz.jpg
Zderzenie na Łęczyckiej, ./upload/articles_pakiety/20376/02_obraz.jpg
Zderzenie na Łęczyckiej, ./upload/articles_pakiety/20376/03_obraz.jpg


W seacie otworzyły się dwie poduszki powietrzne. Natomiast oba auta mają skasowane przody. Na miejscu zdarzenia jest policja i straż pożarna. Więcej informacji wkrótce. [więcej]
pismak, 19.06.2013 15:40|czytane: 4419 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Gimnazjaliści z Krośniewic z misją pomocy schronisku w Kotliskach
W poniedziałek, 17 czerwca  trzydziestojednoosobowa grupa gimnazjalistów z klas Ia i Ib z Zespołu Szkół Nr 1 w Krośniewicach pod opieką wychowawców  Katarzyny Bętkowskiej i Grzegorza Kubickiego odwiedziła lokalne schronisko w Kotliskach  w gminie Kutno.

Gimnazjaliści z Krośniewic z misją pomocy schronisku w Kotliskach, ./upload/articles_pakiety/20377/01_obraz.jpg
Gimnazjaliści z Krośniewic z misją pomocy schronisku w Kotliskach, ./upload/articles_pakiety/20377/04_obraz.jpg
Gimnazjaliści z Krośniewic z misją pomocy schronisku w Kotliskach, ./upload/articles_pakiety/20377/03_obraz.jpg


Uczniowie klas pierwszych od września 2012 r. realizują projekt „Zostać Przedsiębiorczym - program edukacyjny z multimedialnym pakietem dydaktycznym dla gimnazjum” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego i w ramach niego uczą się jak być zorganizowanym i zaradnym życiowo gimnazjalistą.

Na pierwsze efekty nie trzeba było długo czekać, gdyż młodzi przedsiębiorcy w ramach projektu międzyklasowego zorganizowali zbiórkę karmy i koców dla psów z Kotlisk. Akcja właściwie nie trwała długo (od maja), a uczniom udało się zorganizować ponad 50 kilogramów koców, 150 kg karmy w puszkach i około 50 kg karmy suchej. [więcej]
motylewski, 19.06.2013 16:46|czytane: 2176 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
V Festyn Organizacji Pozarządowych: Grunt to rodzinka. Razem raźniej
Centrum Organizacji Pozarządowych "Wspólny Dom" w Kutnie zaprasza na V Festyn Organizacji Pozarządowych 26 czerwca w godz. 14.00-19.00 w parku Traugutta.

Festyn jest zawsze okazją do prezentacji działalności kutnowskich stowarzyszeń,  do pokazania jak wspaniałe pomysły mają społecznicy i jak ważna dla naszego miasta jest inicjatywa obywatelska.- Podczas V Festynu Organizacji Pozarządowych odbywać się będą występy artystyczne w wykonaniu dzieci i młodzieży z kutnowskich szkół oraz lokalnych zespołów ludowych, pokazy - min. pokaz udzielania pierwszej pomocy, pokaz tresury psa przewodnika dla osób niewidomych, pokaz samochód policji i straży pożarne ja także   gry, konkursy i zabawy dla całych rodzin. W trakcie imprezy odbywać się także będą Targi Ekonomii Społecznej. Dodatkową atrakcją będzie ścianka wspinaczkowa - mówi Joanna Gała z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kutnie.-  Celem festynu jest umocnienie lokalnej świadomości społecznej opartej na więzi, społecznej aktywności, idei samopomocy, gdzie istotną rolę odgrywają organizacje pozarządowe. [więcej]
wandea, 19.06.2013 14:28|czytane: 1220 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Przedszkolaki urzędowały w gabinecie prezydenta Kutna
Wczoraj dzieci z Integracyjnego Przedszkola Miejskiego nr 3 „Jarzębinka”, w ramach realizacji programu Edukacji Regionalnej „Kutno - moje miasto”, odwiedziły Urząd Miasta. Zobaczyły m.in. salę obrad, główny monitoring oraz gabinet, gdzie urzęduje Prezydent Kutna.

Przedszkolaki urzędowały w gabinecie prezydenta Kutna, ./upload/articles_pakiety/20374/01_obraz.jpg
Przedszkolaki urzędowały w gabinecie prezydenta Kutna, ./upload/articles_pakiety/20374/07_obraz.jpg
Przedszkolaki urzędowały w gabinecie prezydenta Kutna, ./upload/articles_pakiety/20374/06_obraz.jpg


Przedszkolaki przekonały się jak trudną i odpowiedzialną pracą jest zarządzanie naszym miastem. Miłym zakończeniem wizyty było obdarowanie maluchów upominkami i gadżetami promującymi nasz region. [więcej]
Krecik, 19.06.2013 13:46|czytane: 2940 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Grali o Trofea Sióstr Radwańskich
Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Super Seria Skrzatów „O Trofea Sióstr Radwańskich” -  VIII Edycja pod  honorowym patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego to kilka wspaniałych dni z tenisem na kortach w Królewskiej Łęczycy, które na długo pozostaną w pamięci uczestników, przybyłych gości oraz organizatorów imprezy MMKT – Łęczyca.

Grali o Trofea Sióstr Radwańskich, ./upload/articles_pakiety/20371/01_obraz.jpg
Grali o Trofea Sióstr Radwańskich, ./upload/articles_pakiety/20371/02_obraz.jpg
Grali o Trofea Sióstr Radwańskich, ./upload/articles_pakiety/20371/03_obraz.jpg


- Myślimy, że dla wszystkich, którzy rywalizowali, dopingowali i odwiedzali Miejskie Centrum Tenisowe w czasie trwania turnieju było to wspaniałe sportowe święto z TENISEM w roli głównej. Wydaje nam się, że zarówno królewski, zabytkowy i historyczny Kraków jak i wielowiekowa Łęczyca mogą być dumne z tego corocznego przedsięwzięcia - mówi Grzegorz Jasiński. - Jesteśmy pewni, że dobre duchy Księcia Kraka, Szewczyka Dratewki, a nawet wawelskiego Smoka oraz łęczyckiego Szlachcica – wcześniej Diabła Boruty czuwają nad nami i nad naszym królewskim tenisem i pozwolą w dalszym ciągu rozwijać się naszemu turniejowi i podnosić na jeszcze wyższy jego poziom organizacyjny, zapewniając zawsze wspaniałą pogodę, fantastyczną atmosferę, radość i szczęście młodych tenisistów, zakochanych bez granic w odgłosach odbijanych żółtych piłeczek. To naprawdę wspaniałe uczucie móc w tym uczestniczyć, oglądać i być jednocześnie współorganizatorem takiego fantastycznego przedsięwzięcia.

W turnieju uczestniczyło około 60 dziewczynek i chłopców z różnych klubów z całej Polski. Była to czołówka 12-latków biorących udział w rozgrywkach Polskiego Związku Tenisowego w Warszawie. Mecze stały na bardzo wysokim poziomie. Często dochodziło do bardzo długich, wyrównanych pojedynków, co przy upalnej pogodzie  było nie lada wysiłkiem, czasami wręcz nie do wytrzymania. Ale taki właśnie jest tenis, piękny, pociągający, budzący zachwyt w każdym zakątku świata, ale jednocześnie trudny, wymagający i dla prawdziwie zakochanych w nim ludzi. [więcej]
pismak, 19.06.2013 13:19|czytane: 1288 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Koleje Mazowieckie jeszcze nie wiedzą kiedy podróżni skorzystają z biletomatu na stacji w Kutnie
- Koleje Mazowieckie oraz firma ASEC rozpoczęły montaż biletomatów stacjonarnych - informuje rynek-kolejowy.pl -  To kolejny, po telefonie komórkowym, kanał sprzedaży, który umożliwi pasażerom zakup biletu. Docelowo na wybranych stacjach i przystankach pojawią się łącznie 84 urządzenia. Pasażerowie będą mogli korzystać z urządzeń na początku lipca, kiedy zostanie uruchomiona pierwsza partia automatów.

Koleje Mazowieckie jeszcze nie wiedzą kiedy podróżni skorzystają z biletomatu na stacji w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/20348/01_obraz.jpg


Zapytaliśmy zatem rzecznika prasowego KM o termin jego uruchomienia na naszym dworcu.

- W odpowiedzi na pytania dotyczące terminu uruchomienia biletomatów na stacji w Kutnie, informuję,
że ze względu na to, że projekt jest obecnie we wstępnej fazie realizacji, nie mogę podać dokładnej daty uruchomienia urządzeń - z upoważnienia odpowiada Jolanta Maliszewska. [więcej]
pismak, 19.06.2013 13:10|czytane: 1185 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Maszerowali, bo narkotyki ich nie kręcą
Dziś ulicami Kutna w marszu przeciw narkotykom przeszli uczniowie kutnowskich gimnazjów (około 200 osób).

Maszerowali, bo narkotyki ich nie kręcą, ./upload/articles_pakiety/20369/01_obraz.jpg
Maszerowali, bo narkotyki ich nie kręcą, ./upload/articles_pakiety/20369/02_obraz.jpg
Maszerowali, bo narkotyki ich nie kręcą, ./upload/articles_pakiety/20369/03_obraz.jpg


Miasto Kutno zorganizowało happening pn. „Narkotyki? To mnie nie kręci”. Uczestnikami imprezy była młodzież z Gimnazjów Nr 1, 2 i 3 w Kutnie. Potem wszyscy wysluchali w Kutnowskim Domu Kultury  koncertu Gabriela Fleszara „Dekalog jak dobry kompas”. [więcej]
pismak, 19.06.2013 12:42|czytane: 3095 razy|10 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Absolutorium dla burmistrz Herman udzielone jednogłośnie
Dziś na sesji Rady Miejskiej w Krośniewicach odbyło się głosowanie sprawozdania z wykonania budżetu za rok 2012 oraz absolutorium dla burmistrz Julianny Barbary Herman.

Regionalna Izba Obrachunkowa i Komisja Rewizyjna Rady Miejskiej Krośniewic zaopiniowały pozytywnie sprawozdanie i udzielenie absolutorium.

Dyskuja rozgorzała w obradach nad wykonaniem budżetu. Natomiast absolutorium  przeszło bez wystąpień radnych. Obie uchwały zapadły  jednogłośnie 13 "za". [więcej]
wandea, 19.06.2013 10:02|czytane: 1766 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
W niedzielę Piknik Ekologiczny w Żychlinie


[więcej]
pismak, 19.06.2013 09:13|czytane: 2115 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kutno w scrabblach górą
W piątek, 14 czerwca stawiła się w Gimnazjum nr 2 im. Marsz. J. Piłsudskiego w Kutnie na XI Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół w Scrabble Kutno 2013 czołówka młodocianych turniejowych wyjadaczy, ale także spora grupa turniejowych debiutantów, łącznie 102 zawodników z 18 miejscowości z różnych stron Polski. Rozgrywki poprowadził Mariusz Wrzałek, sędzia Polskiej Federacji Scrabble.  W efekcie, po pięciu rundach rozgrywek oraz po przerwach z licznymi atrakcjami dla zawodników i opiekunów zgotowanymi przez organizatorów, na podium pojawili się SZKOLNI MISTRZOWIE SCRABBLE 2013.

Kutno w scrabblach górą, ./upload/articles_pakiety/20365/01_obraz.jpg
Kutno w scrabblach górą, ./upload/articles_pakiety/20365/02_obraz.jpg
Kutno w scrabblach górą, ./upload/articles_pakiety/20365/03_obraz.jpg


I Liceum Ogólnokształcące im. J. H. Dąbrowskiego w Kutnie reprezentowane przez Wojciecha Stawickiego i Huberta Smolińskiego „scrabblowych” absolwentów kutnowskiego Gimnazjum nr 2, trzy razy stawało na podium. Poza tytułem MISTRA POLSKI SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH zdobyli także tytuł najlepszej szkoły w województwie łódzkim i najlepszej szkoły Klubu Przodujących Szkół Krajowego Stowarzyszenia Pomocy Szkole. Ponadto Wojtek Stawicki został zwycięzcą w kategorii indywidualnej tego turnieju.

MISTRZ EM SZKÓŁ PODSTAWOWYCH została Szkoła Podstawowa nr 11 w Ostrowie Wielkopolskim, drużyna: Albert Połomski, Hanna Góźdż, a MISTRZEM GIMNAZJÓW – Gimnazjum nr 12 im. Króla Jana III w Warszawie: Aleksandra Brzeska,  Juliusz Czupryniak.

Pozostałe wyniki i relacje z turnieju na: www.gim2kutno.szkolnastrona.pl, www.pfs.org.pl oraz www.scrabblewszkole.pl. [więcej]
pismak, 19.06.2013 08:50|czytane: 1541 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Logowanie do portalu
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Upał, bezmyślność urzędnika i zadłużenie szpitala
Czy człowiek może poczuć się w konsystencji budyniu waniliowego, serka topionego lub innego smacznego acz płynnego zjawiska? Odpowiadam, tak może i... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Drugie Kutnowskie Dni Fantastyki
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kutnie już od przyszłego czwartku zaprasza na Kutnowskie Dni Fantastyki. Wstęp wolny na wszystkie wydarzenia. A w programie spotkania z autorami, koncert, warsztaty malarskie, pokaz... [więcej]
Sport
"Jedynka" trzecia w ręczną w Orlikowej Lidze Mistrzów
We wtorek w Poddębicach odbył się turniej rejonowy w piłce ręcznej chłopców w ramach Orlikowej Ligi Mistrzów - Łódzkie Gra w Ręczną. W turnieju udział wzięła Szkoła Podstawowa nr 1 w Kutnie. W wyniku zaciętej i bardzo wyrównanej rywalizacji chłopcy z Jedynki... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
Odzież na sklepy, butiki, stragany Oferujemy odzież na sklepy, butiki, stragany w bardzo dobrej jakości z Niemiec i Włoch. U nas klient zamawia według osobistego zapotrzebowania (damskie, męskie, dziecięce,... [czytaj więcej]
samochód do ślubu wesele OFERUJĘ PAŃSTWU WYNAJEM LIMUZYNY AUDI w kolorze czarna perła. Samochód jest reprezentacyjny, idealny na tak wyjątkową uroczystość. Zaletą tego samochodu jest przestronne wnętrze i duży baga... [czytaj więcej]
Zespół jednoosobowy DJ Polecam jednoosobowy zespół muzyczny (klawisz i vokal na żywo)który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gram na terenie całego kraju. Wieloletnia praktyka w prowad... [czytaj więcej]
Zespół muzyczny KONKRET to pięcioosobowy zespół muzyczny, który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gramy głównie na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego. Wieloletnia... [czytaj więcej]
Zatrudnimy pracowników Firma P.P.H.U. "ELBEMA" s.c. zatrudni pracownika na stanowisko elektromonter lub pomocnik elektromontera. Mile widziane prawo jazdy kat.B oraz uprawnienia Sep 1kV. CV proszę przesyłać na adres mail... [czytaj więcej]
Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Najlepsze rozwiązanie, jeżeli pilnie potrzebujesz pieniędzy. Nie pytamy o Twój cel – całą sumę możesz przeznaczyć na dowolny,... [czytaj więcej]
SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996ROK PILNIE SPRZEDAM MAM DO SPRZEDANIA SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996 ROK rn5-DRZWIrnKOLOR CZARNY rnPILNIE SPRZEDAM... [czytaj więcej]
Kawalerka do wynajęcia, Kutno ul. Słowackiego Wynajmę mieszkanie w bloku przy ulicy Słowackiego. Jest to odświeżona kawalerka o powierzchni 27 m. kw., w sam raz do zamieszkania.rnCena 850 zł zawiera czynsz i odstępne dla właściciela, do k... [czytaj więcej]
SPECJALISTA DS. MARKETINGU I SPRZEDAŻY Jesteśmy firmą zajmującą się produkcją mebli tapicerowanych i poszukujemy osób młodych, ambitnych oraz kreatywnych na stanowisko: SPECJALISTA DS. MARKETINGU ORAZ SPRZEDAŻY Obowiązki:  ... [czytaj więcej]
PRACA HUTA Poszukujemy osób do pracy w Hucie w Dąbrowie Górniczej na stanowiska: - operator wózka widłowego - operator suwnicy – uprawnienia IS specjalne trawersowe, chwytakowe Warunki: - atrakcyjne w... [czytaj więcej]
RINTAL Polska poszykuje samodzielnych monterów schodów Producent schodów, Rintal Polska Sp. z o.o. poszukuje samodzielnych monterów schodów.rnrnZakres działalności:rn- montaż schodów samonośnych oraz obić na schody betonowernrnWymagania:rn- włas... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę AVENSIS I lub II tel.725-361-836 Kupie Toyote AVENSIS I lub II COROLLE YARIS MERCEDESA SPRINTERA 124 190 W210 oraz Maszyny Rolnicze Ursus Zetor Wladymirec Przyczepy Kombajny tel. 725.361.836 cala Polska atrakcyjne ceny szybki odbiór... [czytaj więcej]
Przeprowadzki Usługi transportowe Oferujemy usługi transportowe przeprowadzki przewozy mebli, AGD i RTV rzawsze aktualne również w weekendy 24h tel. 725-361-836... [czytaj więcej]
WYnajme kawalerke Wynajme kawalerke 20^2. Od lipca w centrum Kutna. Umeblowana. Koszt najmu 650zl... [czytaj więcej]
Pożyczka na oświadczenie. Kredyt na dowód Pożyczka na oświadczenie. Kredyt na dowód. Tylko 94zł miesięcznie za pożyczone 1000zł. Aby otrzymać pożyczkę potrzebujesz: - dowód osobisty - konto bankowe - źródło dochodu ... [czytaj więcej]
PRACA HOLANDIA rzeźnik lub ubojowiec PRACA HOLANDIA rzeźnik lub ubojowiec Od osoby szukającej pracy oczekuje się przede wszystkim doświadczenia na podobnym stanowisku Ze strony pracodawcy oferujemy pracę jednozmianową od 5.30... [czytaj więcej]
Mów po niemiecku – indywidualnie dla dorosłych online Wybierasz się do pracy albo pracujesz w za granicę? Nie masz rnczasu ani możliwości, żeby chodzić na kursy stacjonarne lub integracyjne? rnrnChcę zaproponować Ci skuteczną i łatwą naukę ni... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Błażej Okręglewicz:
6 minut temu
Nie pozostaje nic innego jak tylko pogratulować.
Hortensjusz Oleksiuk:
2
 · 
13 minut temu
Popieram Cię Krzysztofie w 1000%, chylę czoła i pozdrawiam....
Hortensjusz Oleksiuk:
2
 · 
17 minut temu
W kutnowskim Chwastostanie wszystko jest możliwe! Nieprawdaż?
Jonatan Błus:
30 minut temu
Szanowny Panie Zygfrydzie obraźliwy wpis jest gdzieś poniżej ale doceniam pana dobrą wolę i po pana wpisie uważam sprawę za niebyłą. Pozdrawiam serdecznie.
Zygfryd Iwański:
1 godzin temu
Drogi Zygmuncie Skinder! Może w czymś Ci pomóc? Kto i czym Cię obrażał bez uzasadnienia? Może jesteś na jakimś punkcie niewygimnastykowany i niewyuczony? Bohaterski praojciec na pewno bez uzasadnienia by Cię nie obrażał. ~Towarzystwo Pomocy Wzajemnej i Reasekuracji.
Jan Hryncewicz:
1 godzin temu
Grzegorz to ty wprowadzasz ludzi w błąd pisząc ,że błąd jest w tytule, nie wszyscy sa kumaci, zrozumiałaś?
Arkadiusz Paś:
2
 · 
1 godzin temu
Oni wszyscy chcą dotrwać do końca kadencji i tyle w temacie.
Zdzisław Zmurka:
1 godzin temu
Ale pewnie firma pośrednicząca to agencja pracy tymczasowej, która na takiego pracownika dostaje ze 3000 netto.
Krzysztof Stuart:
2
 · 
1 godzin temu
...przepraszam, miało być OSŁABIAJĄCY partię!
Krzysztof Stuart:
2
 · 
1 godzin temu
Uważam że p. Kłopotowski szkodzi partii, miastu i mieszkańcom Kutna. Sianie takiej demagogii nie przekona nikogo. Ten obecny skład kutnowskiego PiS nie ma według mnie szans na to aby wejść do samorządu w najbliższych wyborach. Ponadto obiecuję państwu, że prawdziwa Prawica w Kutnie nie spocznie dopóki ten pan i inni szkodnicy, osłaniający partię w niej pozostaną.
Zygfryd Iwański:
1 godzin temu
Taka odpowiedź: Wszyscy złoczyńcy, władza, lenie, marnotrawcy, awruki i złodzieje chcieliby, aby praniem wszystkich brudów zajęli się PTO"R" i eKutno. Tak widzę, słyszę i czuję. ~uczeń normalnego liceum nieakademickiego.
Grzegorz Korb:
2 godzin temu
To raczej ty nie załapaleś drwiny z tzw wolnych etatów w tym powiecie, chyba że jesteś romantykiem który uważa że ten wakat zostanie obsadzony w wyniku rzetelnego konkursu w którym wygra najlepszy. O co zakład że gdy już poznamy wynik konkursu to dziwnym zbiegiem okoliczności okaże się ze zwycięzca jednak już z obecną władzą był związany?
Beniamin Estko:
3 godzin temu
Mój sąasiad pracuje w Fresenius Kabi w Kutnie trzeci rok przez Firme pośredniczą zarobki jego to minimalnie powyżej 1500 netto.
Anioł Kotdras:
3
 · 
3 godzin temu
Jak to jest możliwe, że Debich odwołany przez wojewodę z funkcji starosty, co potwierdziły wyroki dwóch sądów nadal jest starostą. To jakaś paranoja. To kpina z wymiaru sprawiedliwości to kpina z mieszkańców miasta. Gdyby miał trochę honoru to sam by odszedł, ale u niego honor? Tylko micha liczy się. przecież drugi raz sie już nie załapie.
Honorata Solarz:
2
 · 
4 godzin temu
A kto w tym referacie jest kierownikiem i czy ma wykształcenie przydatne w tej pracy czy może jest np europeistą, humanistą ,biologiem ,czy ma wykształcenie tożsame bo tak też używane jest w ogłaszanych konkursach? Ktoś wie?
Blanka Barszczowski:
4 godzin temu
No właśnie co na to sanepid i jakieś inne instytucje od śrrodowiska? A gdzie policja? Czy zawiadomiona ociąga się z przyjechaniem?
Roberta Bychow:
4 godzin temu
Czym ci zaimponował?
Patryk Boniuko:
4 godzin temu
Prędzej już ogrodnik niż biolog.
Patryk Boniuko:
4
 · 
4 godzin temu
Bo oni myślą że wszyscy są idiotami ,a tak nie jest.
Lechosław Fabiś:
5
 · 
4 godzin temu
Źle pojęta władza i poczucie bezkarności ogłupia i deprawuje ludzi .Najciekawsze artykuły
 ·  14
3 dni temu
Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK
 ·  186
3 dni temu
Apel do mieszkańców Kutna, do ludzi, którym na sercu leży dobro miasta i powiatu
 ·  72
4 dni temu
Coraz wyższe pensje prezesów spółek miejskich
 ·  18
4 dni temu
Od dziś parking przy dworcu PKP na Siemiradzkiego zamknięty. Radny interpeluje
 ·  36
9 dni temu
Piramida aptekarska. Lekarz z kutnowskiego szpitala na ławie oskarżonych
 ·  7
9 dni temu
Mieszkańcy Podrzecznej będą mogli wykupić tańszy abonament w strefie płatnego parkowania
 ·  278
10 dni temu
Memorandum do potencjalnych prywatnych partnerów w budowie hali w Kutnie
 ·  10
13 dni temu
Smaczne mówienie, prawda i hejt. Profesor Jerzy Bralczyk w Kutnie
 ·  3
14 dni temu
Piknik Rodzinny w
 ·  14
14 dni temu
Akt erekcyjny wmurowany pod stacjonarne hospicjum w Kutnie
 ·  6
15 dni temu
Znajdź się na zdjęciach z Pikniku Organizacji Pozarządowych
 ·  8
16 dni temu
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Bogata kutnowska tradycja fotograficzna
 ·  32
16 dni temu
Strażacy mieli pełne ręce roboty. Mieszkańcy liczą straty po ulewie
 ·  34
18 dni temu
Komendant Powiatowy Policji w Kutnie odpowiada
 ·  107
18 dni temu
Propozycja PSL pro forma?
 ·  9
18 dni temu
Urzędnik urzędnikowi nierówny. Nagrody na Dzień Samorządowca
 ·  4
18 dni temu
Wyjątkowy spektakl pt. Królewna Śnieżka na Dzień Dziecka w Krośniewicach
 ·  50
18 dni temu
Różnice między teorią a praktyką? Kłopoty z prawem komendanta Policji w Kutnie
 ·  6
19 dni temu
Taniec i zabawa na Dniu Dziecka w Kutnie
 ·  5
19 dni temu
Rockowy festiwal na Kutnowiance cz.2
 ·  9
19 dni temu
Fotoreportaż Qtnoizz Fest cz.1
 ·  2
19 dni temu
Stalowe Tumy 2017 i skarb czyli prototyp polskiej amfibii Fiat 126-P LPT
 ·  4
21 dni temu
Uczennice z Kasprowicza wygrały konkurs o patronie I LO. Polecą szybowcem!
 · 
25 dni temu
Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny. W Łódzkiem najlepsi uczniowie z Kleszczowa
 ·  61
26 dni temu
Warunki PSL wchodzą w życie. Starostwo likwiduje stanowiska
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności