eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 24.06.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,34209-p-jolanta-zagajewska-by-a-dusza-towarzystwa," title="Kutno: ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa</b><br>To nie był czas. To nie była pora.I zgasło słońce, kiedy...</div></a> <a href="/kultura,34210-nagrody-w-dziedzinie-kultury-dla-makowskiego-i-kacalaka," title="Kutno: Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka</b><br>Jarosław Makowski i Tadeusz Kacalak otrzymali Nagrody Prezydenta Kutna w dziedzinie kultury....</div></a> <a href="/wiadomosci,34213-dni-pola-w-strzelcach," title="Kutno: Dni Pola w Strzelcach" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Dni Pola w Strzelcach</b><br>Dziś w Strzelcach odbyły się Dni Pola...</div></a> <a href="/wiadomosci,34208-ekuchnia-udka-po-maroka-sku," title="Kutno: eKuchnia: Udka po marokańsku" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>eKuchnia: Udka po marokańsku</b><br>Nieziemsko pachnące, delikatne i soczyste udka z kurczaka marynowane z aromatycznymi...</div></a> <a href="/wiadomosci,34193-uczniowie-i-nauczyciele-z-kutna-nagrodzeni," title="Kutno: Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni</b><br>Dziś w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie odbyło się...</div></a> <a href="/wiadomosci,34187-jubileuszowy-wiecz-r-z-kr-tkimi-filmami-w-centrum-teatru-muzyki-i-ta-ca," title="Kutno:  Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca" class="none white"><div id="opis_slidera"><b> Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca</b><br>30 czerwca, o godzinie 18:00 odbędzie się jubileuszowa edycja Euroshorts w...</div></a> <a href="/wiadomosci,34182-radni-powiatowi-mieli-szkolenie-wiedza-wszystko-o-tablecie," title="Kutno: Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie</b><br>Tableciku, tableciku powiedz przecie, kto jest najmądrzejszy w radzie? Dziś przed...</div></a> <a href="/wiadomosci,34173-zmar-marek-w-jkowski-regionalista-i-by-y-prezes-tpzk," title="Kutno: Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK</b><br>Zmarł Marek Wójkowski  (1955-2017) – regionalista, kolekcjoner, pasjonat historii 37 pp, ...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Absolutorium dla burmistrz Herman udzielone jednogłośnie
Dziś na sesji Rady Miejskiej w Krośniewicach odbyło się głosowanie sprawozdania z wykonania budżetu za rok 2012 oraz absolutorium dla burmistrz Julianny Barbary Herman.

Regionalna Izba Obrachunkowa i Komisja Rewizyjna Rady Miejskiej Krośniewic zaopiniowały pozytywnie sprawozdanie i udzielenie absolutorium.

Dyskuja rozgorzała w obradach nad wykonaniem budżetu. Natomiast absolutorium  przeszło bez wystąpień radnych. Obie uchwały zapadły  jednogłośnie 13 "za". [więcej]
wandea, 19.06.2013 10:02|czytane: 1767 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
W niedzielę Piknik Ekologiczny w Żychlinie


[więcej]
pismak, 19.06.2013 09:13|czytane: 2118 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kutno w scrabblach górą
W piątek, 14 czerwca stawiła się w Gimnazjum nr 2 im. Marsz. J. Piłsudskiego w Kutnie na XI Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół w Scrabble Kutno 2013 czołówka młodocianych turniejowych wyjadaczy, ale także spora grupa turniejowych debiutantów, łącznie 102 zawodników z 18 miejscowości z różnych stron Polski. Rozgrywki poprowadził Mariusz Wrzałek, sędzia Polskiej Federacji Scrabble.  W efekcie, po pięciu rundach rozgrywek oraz po przerwach z licznymi atrakcjami dla zawodników i opiekunów zgotowanymi przez organizatorów, na podium pojawili się SZKOLNI MISTRZOWIE SCRABBLE 2013.

Kutno w scrabblach górą, ./upload/articles_pakiety/20365/01_obraz.jpg
Kutno w scrabblach górą, ./upload/articles_pakiety/20365/02_obraz.jpg
Kutno w scrabblach górą, ./upload/articles_pakiety/20365/03_obraz.jpg


I Liceum Ogólnokształcące im. J. H. Dąbrowskiego w Kutnie reprezentowane przez Wojciecha Stawickiego i Huberta Smolińskiego „scrabblowych” absolwentów kutnowskiego Gimnazjum nr 2, trzy razy stawało na podium. Poza tytułem MISTRA POLSKI SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH zdobyli także tytuł najlepszej szkoły w województwie łódzkim i najlepszej szkoły Klubu Przodujących Szkół Krajowego Stowarzyszenia Pomocy Szkole. Ponadto Wojtek Stawicki został zwycięzcą w kategorii indywidualnej tego turnieju.

MISTRZ EM SZKÓŁ PODSTAWOWYCH została Szkoła Podstawowa nr 11 w Ostrowie Wielkopolskim, drużyna: Albert Połomski, Hanna Góźdż, a MISTRZEM GIMNAZJÓW – Gimnazjum nr 12 im. Króla Jana III w Warszawie: Aleksandra Brzeska,  Juliusz Czupryniak.

Pozostałe wyniki i relacje z turnieju na: www.gim2kutno.szkolnastrona.pl, www.pfs.org.pl oraz www.scrabblewszkole.pl. [więcej]
pismak, 19.06.2013 08:50|czytane: 1543 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pojedzie do Brukseli
W środę, 26 czerwca młodzież z powiatu łęczyckiego, kutnowskiego oraz poddębickiego pod opieką Barbary Sobińskiej  wyjedzie na 4 dni do Brukseli. To nagroda w konkursie  „Wiedza o Powstaniu Styczniowym".Konkurs zorganizowano w związku z przypadającą w tym roku 150. rocznicą wybuchu powstania. Organizatorami konkursu są senator Przemysław Błaszczyk, poseł Parlamentu Europejskiego Janusz Wojciechowski oraz poseł na Sejm RP Piotr Polak.

Z powiatu kutowskiegoo do Brukseli pojedzie  Justyna Pawlak  uczennica II Liceum Ogólnokształcące im. J. Kasprowicza w Kutnie. Konkurs "Wiedza o Powstaniu Styczniowym" odbywał się pod patronatem eKutno.pl.

PROGRAM WYCIECZKI DO BRUKSELI 26 - 30 CZERWCA 2013 r.
26 czerwca 2013 r. środa
godz. 19.30 zbiórka grupy w Rawie Maz. ul. Katowicka 1- parking przy Motelu Mazowieckim;
godz. 20.00 wyjazd z Polski;
27 czerwca 2013 r. czwartek
godz. 13.00 przyjazd do Brukseli, zakwaterowanie w hotelu AGENDA LOUISE,
krótki odpoczynek;
godz. 14.30 zbiórka w recepcji hotelu, przejazd deparlamentu Europejskiego
godz. 15.30 prelekcja na temat pracy i roli Parlamentu Europejskiego z sesją pytań
i odpowiedzi;
- spotkanie grupy z Panem Januszem Wojciechowskim – Posłem do Parlamentu [więcej]
pismak, 19.06.2013 08:16|czytane: 1163 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Pod patronatem eKutno.pl: Jutro Spektakl "Co jest grane? Czechow w trzech odsłonach" na bis
Dyrekcja, Nauczyciele i Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza w Kutnie serdecznie zapraszają jutro o godz. 18.00  miłośników teatru, absolwentów i przyjaciół szkoły na spektakl "Co jest grane? Czechow w trzech odsłonach". Spektakl po raz kolejny wystawiony zostanie w Kutnowskim Domu Kultury.

Przedstawienie przygotowane przez uczniów można uznać za zapowiedź obchodów Roku Jubileuszowego. W 2014 roku Liceum obchodzić będzie 60-lecie istnienia. Serdecznie Państwa zapraszamy. Wstęp wolny.

Pod patronatem eKutno.pl: Spektakl

[więcej]
wandea, 19.06.2013 07:59|czytane: 1227 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Rekolekcje grind corowe
ANTI-VIOLENT AGENCY oraz ARCHIWUM NIEZALEŻNEJ SCENY GOSTYNIŃSKIEJ zapraszają na rekolekcje grind corowe do klubu Zazamcze w Gostyninie, ul. Zazamcze 41, w sobotę dniu 22.06.2013 o godzinie 19.00.

Rekolekcje grind corowe , ./upload/articles_pakiety/20363/04_obraz.jpg
Rekolekcje grind corowe , ./upload/articles_pakiety/20363/02_obraz.jpg
Rekolekcje grind corowe , ./upload/articles_pakiety/20363/03_obraz.jpg


Czas będą umilać trzy polskie, znaczące zespoły na scenie grind/death metal. Są to Parricide (www.facebook.com/parricide), Unborn Suffer (www.facebook.com/unbornsuffer), oraz Cicatrix (www.facebook.com/cicatrix666). Bilety w cenie 15zł do nabycia bezpośrednio przed koncertem. Wszyscy, którzy nie nauczyli się jeszcze tańczyć oberka mogą nadrobić braki już w sobotę. [więcej]
wandea, 19.06.2013 07:57|czytane: 1512 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Kochaj i rób, co chcesz, los polskich partii i młoda krew w polityce. Projekt Olgi Jóźwiak
Olga Jóźwiak z III f z Gimnazjum nr 2 w Kutnie zaprezentowała wczoraj w SCiBM swój autorski projekt pt. Młodzieżowe struktury czołowych partii politycznych w Polsce.  Reforma edukacji w gimnazjach wprowadziła obowiązkową realizację projektów uzdolnionych uczniów. Taką też właśnie uczennicą jest Olga, która interesuje się polityką i swoją przyszłość wiąże z tą dziedziną. Opiekę merytoryczną nad projektem Olgi sprawował dr Jacek Saramonowicz.

Gościem Olgi był poseł Solidarnej Polski  Tadeusz Woźniak. Jak powiedziała nam, napisała aż do 60 posłów, również do tych z regionu kutnowskiego, odpowiedział jej pozytywnie tylko jeden. Inni stracili szansę rozmowy z młodymi ludźmi z trzecich klas gimnazjum, którzy w 2015 roku będą wybierać swoich przedstawicieli do Sejmu i Senatu. Szkolne centrum biblioteczne Gimnazjum nr 2 wypełnione było zainteresowanymi polityką młodymi ludźmi, a spotkanie z pewnością nie było tzw. spędem uczniów, bo trzeba zrobić frekwencję.

Kochaj i rób, co chcesz, los polskich partii i młoda krew w polityce. Projekt Olgi Jóźwiak , ./upload/articles_pakiety/20319/04_obraz.jpg
Kochaj i rób, co chcesz, los polskich partii i młoda krew w polityce. Projekt Olgi Jóźwiak , ./upload/articles_pakiety/20319/02_obraz.jpg
Kochaj i rób, co chcesz, los polskich partii i młoda krew w polityce. Projekt Olgi Jóźwiak , ./upload/articles_pakiety/20319/03_obraz.jpg


Praca Olgi polegała na zebraniu informacji o młodzieżowych strukturach Platformy Obywatelskiej, Prawa i Sprawiedliwości, Polskiego Stronnictwa Ludowego, Ruchu Palikota, Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Solidarnej Polski. Oprócz prezentacji składów oraz działań i akcji młodych polityków uczennica przedstawiła wyniki ankiety przeprowadzonej wśród 58 uczniów szkoły (tj.15% populacji szkoły). Ankietowani odpowiadali na 3 pytania: o to, czy wiedzą jakich partii koalicja rządzi w Polsce, jaka partia jest do nich w opozycji i na kogo ewentualnie by głosowali w wyborach.

Otóż najwięcej osób było w błędzie, sądząc że w Polsce rządzą razem PiS i PO, przy drugim pytaniu jednak większość przypomniała sobie, że PiS jest w opozycji, a jeśli chodzi o głosowanie, to 31% nie wie, na kogo głosować, 25,9% poparłoby PiS a 17,2% - PO.

Kochaj i rób, co chcesz - Św. Augustyna, a Róbta, co chceta - Jurka Owsiaka

Poseł Tadeusz Woźniak przekonywał młodych ludzi, że politycy nie są wcale tacy źli. - Wszyscy myślą, że praca polityka to jest bywanie, luksusy i ogólne nicnierobienie - mówił Woźniak. - Nie jest to prawda, każdy dzień skrzętnie wypełniony jest spotkaniami z wyborcami, pracą nad ustawami, a potem kilka dni w miesiącu w Sejmie - w celi zakonnika. Kiedyś was zaproszę, to zobaczycie stół, krzesło, łóżko i tyle. Media przekazują wam nie do końca prawdziwy obraz leniwego posła, co to tylko diety bierze i lata samolotami. Pamiętajcie, że są też inni. Ci, którzy mają w sercu Polskę i dla niej pracują. [więcej]
wandea, 18.06.2013 18:25|czytane: 4539 razy|25 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Krzysztof Debich zawiadamia prokuraturę. Zarząd Powiatu będzie się tłumaczył
Krzysztof Debich, lider opozycji w Radzie Powiatu w Kutnie, złożył w ubiegły czwartek zawiadomienie do Prokuratury Rejonowej w Kutnie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Zarząd Powiatu w Kutnie poprzez działania na niekorzyść spółki Kutnowski Szpital Samorządowy i narażenie jej na straty.

- Od 2011 roku mówiłem o nierozwiązanym problemie z czynszami w szpitalu, o tym że zarząd naraził społkę na stratę 530 tys. zł - mówi Krzysztof Debich z Komitetu Obywatelskiego. - Na mocy uchwały Rady Powiatu starostwo przekazało KSS w najem nieruchomości. Podnajemcy płacili jednak czynsz likwidatorowi SPZOZu, to on korzystał, nie spółka. Trzeba pamiętać, że to spółka miała właśnie w ten sposób zarabiać, bo takie były założenia biznesplanu.

Czemu radny zdecydował się w tym momencie na zawiadomienie organów ściagania? [więcej]
wandea, 18.06.2013 16:56|czytane: 3125 razy|21 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Osoba do naśladowania: Patrycja Kartowska z OHP w Kutnie
Patrycja Kartowska, uczennica Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 4 w Kutnie – Azorach i uczestniczka Ochotniczego Hufca Pracy w Kutnie pożegnała szkolne mury 14 czerwca. Przez cały czas nauki Patrycja wykazywała intensywne zainteresowanie nauką w szkole, jak i u pracodawcy.  Za swoją wzorową postawę jutro zostanie nagrodzona przez Komendę Główną Ochotniczych Hufców Pracy. W Łódzkiem jest jedną z dwóch tak wyróżnionych osób.

Osoba do naśladowania: Patrycja Kartowska z OHP w Kutnie , ./upload/articles_pakiety/20351/01_obraz.jpg
Osoba do naśladowania: Patrycja Kartowska z OHP w Kutnie , ./upload/articles_pakiety/20351/02_obraz.jpg
Osoba do naśladowania: Patrycja Kartowska z OHP w Kutnie , ./upload/articles_pakiety/20351/03_obraz.jpg


Średnia ocen Patrycji przez trzy lata nauki była najwyższa w szkole. Frekwencja na zajęciach praktycznych i lekcjach szkolnych była bardzo wysoka, bliska 100%. Pracodawca Patrycji miał zawsze wzorowe zdanie na temat pracownicy za jej zaangażowanie i przygotowanie zawodowe.

- Wspominając lata spędzone w szkole, Patrycja charakteryzowała się wysoką kulturą osobistą. Jako osoba odpowiedzialna, traktowała bardzo poważnie pobyt w szkole i przynależność do kutnowskiego hufca. Była pozytywnie nastawiona na drugiego człowieka. Na zajęciach praktycznych wspierała i opiekowała się młodszymi koleżankami po fachu, a w szkole chętnie organizowała samopomoc koleżeńską. Aktywnie uczestniczyła w życiu hufca i szkoły. Z zaangażowaniem udzielała się w zarządzie Rady Młodzieży  - mówi Henryka Adamska-Kamińska. - Za osiągnięcia Patrycji i nienaganną postawę uczniowską, 19 czerwca br. Patrycja otrzyma nagrodę ufundowaną przez Komendę Główną Ochotniczych Hufców Pracy dla wyróżniających się uczestników hufca. W województwie łódzkim taka nagroda została w tym roku  przyznana tylko dwóm osobom. [więcej]
pismak, 18.06.2013 16:00|czytane: 2972 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pogoda nam nie sprzyja. Pośpieszyli na ratunek
Dziś około godz. 11.00 na ulicy Sienkiewicza w Kutnie w autobusie MZK zasłabła starsza kobieta. Kierowca pobiegł do przychodni NZOZ Dermex i pierwszej pomocy do przyjazdu karetki udzielali jej pielęgniarka i lekarz z naprzeciwka.

Pogoda nam nie sprzyja. Pośpieszyli na ratunek, ./upload/articles_pakiety/20356/01_obraz.jpg
Pogoda nam nie sprzyja. Pośpieszyli na ratunek, ./upload/articles_pakiety/20356/02_obraz.jpg


- Starsza pani omdlała - relacjonują świadkowie.- Jest tak duszno, że młodszym ciężko oddychać a co dopiero osobom w podeszłym wieku. Na szczęście po drugiej stronie przystanku jest przychodnia więc od razu kobietą zajęli się lekarze, a potem przyjechała karetka. Mam nadzieję, że wszystko z nią potem było dobrze.

Pogoda ostatnio płata nam figle. Uważajmy zatem na nasze babcie i dziadków oraz osoby chore, którym szczególnie trudno przy tak dużych zmianach meteorologicznych. [więcej]
pismak, 18.06.2013 15:37|czytane: 3527 razy|11 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Chcesz, aby w Kutnie odbył się wyjątkowy koncert? Głosuj na KDK
Justyna - mieszkanka Kutna zgłosiła modernizację Kutnowskiego Domu Kultury do konkursu organizowanego przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, Radio Zet i TVP1.

Kapituła Konkursowa, wyłoniła 10  najciekawszych zgłoszeń z ok. 470, na które możemy oddawać swoje głosy do 21 lipca 2013 roku. Jest wśród nich Kutnowski Dom Kultury.

31 sierpnia w mieście laureata odbędzie się wyjątkowy koncert. Wśród gwiazd Andrzej Krzywy, Blue Cafe, Mezo i Pectus. Sprawmy sobie wspaniałą zabawę i głosujmy!

GŁOSOWANIE [więcej]
redaktor, 18.06.2013 14:57|czytane: 1566 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
68. rocznica "Procesu Szesnastu"
Dziś w 68. rocznicę moskiewskiego procesu szesnastu Przywódców Polski Podziemnej złożono kwiaty pod tablicą przy kościele p.w. św. Stanisława, biskupa i męczennika w Łąkoszynie. Symboliczne wiązanki złożyli: Zastępca Prezydenta Miasta Kutna Jacek Boczkaja wraz z Józefem Stockim – przedstawicielem Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, Wicestarosta Konrad Kłopotowski, uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 6 w Kutnie i Gimnazjum nr 1 w Kutnie.

68. rocznica
68. rocznica
68. rocznica


Upamiętniono pamięć ofiar procesu, w szczególności pamięć Stanisława Jasiukowicza i Franciszka Urbańskiego – przedstawicieli ziemi kutnowskiej.

Proces szesnastu był pokazowym procesem politycznym przywódców Polskiego Państwa Podziemnego. Toczył się w dniach 18-21 VI 1945 w Moskwie przed Kolegium Wojskowego Sądu Najwyższego Związku Sowieckiego. Przed sądem radzieckim stanęli przywódcy państwa i narodu polskiego aresztowani przez NKWD w marcu 1945 w Pruszkowie pod Warszawą. Proces był jawnym pogwałceniem prawa międzynarodowego. W akcie oskarżenia stwierdzono arbitralnie nielegalność Armii Krajowej i Rady Jedności Narodowej (RJN), wskazując równocześnie na wyłączne prawo do sprawowania władzy przez Polski Komitet Wyzwolenia Narodowego i Krajową Radę Narodową. Oskarżonym przedstawiono fikcyjne zarzuty nie mające najmniejszego pokrycia w rzeczywistości. [więcej]
pismak, 18.06.2013 13:51|czytane: 1702 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
W gminie Bedlno policjanci zlikwidowali dziuplę samochodową
Kutnowscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami z Wydziałów do Walki z Przestępczością Samochodową łódzkich komend, miejskiej i wojewódzkiej zlikwidowali dziuplę samochodową znajdującą się w gminie Bedlno. Zatrzymano dwóch mężczyzn, którym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W gminie Bedlno policjanci zlikwidowali dziuplę samochodową, ./upload/articles_pakiety/20359/01_obraz.jpg
W gminie Bedlno policjanci zlikwidowali dziuplę samochodową, ./upload/articles_pakiety/20359/02_obraz.jpg
W gminie Bedlno policjanci zlikwidowali dziuplę samochodową, ./upload/articles_pakiety/20359/03_obraz.jpg


Policjanci pracowali nad sprawą kradzieży aut. Monitorując środowisko przestępcze uzyskali informację, że kradzione pojazdy mogły być demontowane na terenie powiatu kutnowskiego.

15 czerwca około godziny 10.00 kutnowscy oraz łódzcy kryminalni weszli na teren prywatnej posesji w gminie Bedlno. W budynkach gospodarczych policjanci znaleźli dwa kradzione pojazdy: volkswagena torana oraz bmw serii 1. Zabezpieczono także części samochodowe różnych marek m.in. bmw, renualt, audi. [więcej]
pismak, 18.06.2013 12:42|czytane: 4175 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Narkotyki? To mnie nie kręci
19 czerwca (środa) Miasto Kutno organizuje happening pn. „Narkotyki? To mnie nie kręci”. Uczestnikami imprezy będzie młodzież z Gimnazjów Nr 1, 2 i 3 z terenu miasta (ok. 200 osób wraz z opiekunami). 

Przebieg happeningu:
godz. 10.45 - zbiórka młodzieży  - przy Placu Wolności;
godz. 11.00 - przemarsz ul. Królewską na Pl. Marsz. J. Piłsudskiego;
godz. 11.15 - przejście ul. Witosa przez ul. Barlickiego w kierunku ul. Wojska Polskiego do Kutnowskiego Domu Kultury na koncert muzyczny [więcej]
redaktor, 18.06.2013 13:24|czytane: 1263 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
15 lat Sekcji Wokalnej MDK

15 lat Sekcji Wokalnej MDK!

[więcej]
pismak, 18.06.2013 11:47|czytane: 1602 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kamila Ostrowicka: Odkryj Tuwima z III d
Wiele osób, słysząc nazwisko znanego polskiego poety – Juliana Tuwima, myśli o utworach takich, jak: „Lokomotywa”, „Ptasie radio” czy „Murzynek Bambo”. Należy jednak pamiętać, że Tuwim tworzył poezję nie tylko dla dzieci, ale także dla dorosłych. Aby zapoznać mieszkańców naszego miasta z twórczością Tuwima, klasa III d z Gimnazjum nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Kutnie, pod opieką p. Katarzyny Narkiewicz, zrealizowała projekt noszący tytuł „Tuwim znany i nieznany”.

Kamila Ostrowicka: Odkryj Tuwima z III d, ./upload/articles_pakiety/20357/01_obraz.jpg
Kamila Ostrowicka: Odkryj Tuwima z III d, ./upload/articles_pakiety/20357/02_obraz.jpg
Kamila Ostrowicka: Odkryj Tuwima z III d, ./upload/articles_pakiety/20357/03_obraz.jpg


13 czerwca na ulice naszego miasta wkroczyła młodzież przebrana w stroje charakterystyczne dla epoki, w której żył Tuwim. Uwagę Kutnian przykuwał również duży napis, przypominający, że bieżący rok został ogłoszony Rokiem Tuwima. Pierwszym punktem projektu było spotkanie jego realizatorów z przedszkolakami z „Jarzębinki”, Integracyjnego Przedszkola Miejskiego nr 3 w Kutnie, aby poprzez zabawę przybliżyć przedszkolakom twórczość poety. Było czytanie wierszy, zabawa w pociąg, wyciąganie rzepki, konkurs plastyczny, a także quiz dotyczący znajomości utworów Tuwima. Nie tylko dzieci dobrze się bawiły, również gimnazjaliści miło spędzili czas, przenosząc się wspomnieniami do minionych lat. [więcej]
kultura, 18.06.2013 11:34|czytane: 1705 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
meteoserwis: Uwaga! Zbliża się grad
Straszna nawałnica szaleje  80 km na południe od Bydgoszczy w rejonie Mogilina. Pada gigantyczny grad i silnie wieje między Gnieznem i Koninem. Nawałnica idzie w rejon Inowrocławia i w stronę Kutna. Miejmy nadzieję, że, tak jak często bywa, ominie nasz region.

Ostrzeżenie wydane zostało przez grupę synoptyków bloga meteoserwis.blogspot.com dla portalu eKutno.pl [więcej]
redaktor, 18.06.2013 09:58|czytane: 2113 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Jest nowy komendant policji w Krośniewicach
Wczoraj Nadkomisarz Ireneusz Wrzesiński został komendantem Komisariatu Policji w Krośniewicach. Rozkaz personalny w tej sprawie wręczył mu w poniedziałek 17 czerwca Komendant Powiatowy Policji w Kutnie mł. insp. Jan Kuropatwa.

Jest nowy komendant policji w Krośniewicach, ./upload/articles_pakiety/20350/01_obraz.jpg
Jest nowy komendant policji w Krośniewicach, ./upload/articles_pakiety/20350/02_obraz.jpg


Nadkom. Ireneusz Wrzesiński w szeregi policji wstąpił w 1988 roku. Od 1999 roku pracował w Referacie Techniki Kryminalistycznej, a od 2012 roku w Wydziale Dochodzeniowo-Śledczym, ostatnio jako zastępca naczelnika. Na stanowisko zastępcy Naczelnika Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego kutnowskiej komendy został mianowany asp. Janusz Osowski. [więcej]
pismak, 18.06.2013 08:52|czytane: 2981 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o. o. z Kutna przebuduje Metalową i Górną
W ramach realizacji zadania pn. „Poprawa dostępności komunikacyjnej terenów inwestycyjnych Podstrefy Kutno ŁSSE” (połączenie drogi krajowej nr 92 z drogą wojewódzką nr 702) wyłoniony został wykonawca przebudowy dróg gminnych w ul. Metalowej oraz Górnej w Kutnie  - miejscowe Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o. o. 

Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o. o. z Kutna przebuduje Metalową i Górną, ./upload/articles_pakiety/20349/01_obraz.jpg
Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o. o. z Kutna przebuduje Metalową i Górną, ./upload/articles_pakiety/20349/02_obraz.jpg


Zakres prac obejmuje wykonanie nawierzchni drogi w ul. Metalowej i Górnej, budowę ścieżki rowerowej oraz przebudowę kabli teletechnicznych. Ze względu na rozmiar tej inwestycji została ona podzielona na dwa etapy. W pierwszym etapie przebudowany zostanie odcinek drogi od torów kolejowych przy ECO Kutno Sp. z o. o. do skrzyżowania z ul. Wschodnią, natomiast drugi etap to odcinek od skrzyżowania z ul. Wschodnią do granic miasta w miejscowości Psurze. Prace potrwają do końca października br. Wartość tego zadania to ok. 3 mln zł. [więcej]
pismak, 18.06.2013 08:36|czytane: 1384 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Czy pałac wróci do świetności i będzie chlubą Krośniewic? Poszukiwany inwestor
Potencjalni właściciele pałacu w Krośniewicach poszukują osoby (fizycznej lub prawnej), która chciałaby partycypować w kosztach uruchomienia działalności gospodarczej na tym terenie.

Czy pałac wróci do świetności i będzie chlubą Krośniewic? Poszukiwany inwestor, ./upload/articles_pakiety/20347/01_obraz.jpg
Czy pałac wróci do świetności i będzie chlubą Krośniewic? Poszukiwany inwestor, ./upload/articles_pakiety/20347/02_obraz.jpg
Czy pałac wróci do świetności i będzie chlubą Krośniewic? Poszukiwany inwestor, ./upload/articles_pakiety/20347/03_obraz.jpg


Dogodne położenie obiektu stwarza możliwości do otworzenia hotelu, zajazdu, SPA lub innego typu działalności wykorzystującej atrakcyjne walory krajobrazu. W  budynku można wydawać przyjęcia lub udostępniać sale na różnego rodzaje konferencje. Pałac jest obiektem zabytkowym wpisanym do rejestru zabytków woj. łódzkiego. Został zbudowany w II połowie XIX w. Piętrowy pałac reprezentuje styl neobarokowy. Powstał na planie prostokąta z ryzalitami. Obiekt znajduje się w obrębie 17 ha parku otoczonego murem z czerwonej cegły. Jednym z jego właścicieli jak i całego miasta (miasto było prywatną własnością) był Rajmund Rembieliński. Człowiek ten oddał wielkie zasługi dla rozwoju łódzkiego okręgu przemysłowego. Był też posłem na Sejm RP i prezesem komisji Województwa Mazowieckiego.

Pałac jest naprawdę wyjątkowy. Detale architektoniczne świadczą o jego elegancji i i kunszcie projektanta. Od strony parku zbudowano obszerny taras. We wnętrzu pałacu znajdują się zabytkowe marmurowe kominki i schody, lustro oraz meble pochodzące z dawnej biblioteki. Z okien pałacu rozpościera się widok na park i stawy ze sztuczną wysepką wzniesioną według założeń ogrodu romantycznego. [więcej]
pismak, 18.06.2013 08:14|czytane: 2135 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Półkolonie w Młodzieżowym Domu Kultury


[więcej]
kultura, 18.06.2013 07:32|czytane: 1625 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zakończenie roku akademickiego 2012/13 na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Żychlinie
14 czerwca uroczyście zakończono rok akademicki 2012/13 na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Żychlinie. Z tej okazji słuchacze UTW, którzy uczęszczają na warsztaty teatralne, przygotowali kabaret pt. „Dzień z życia Pana Stefana”.

Zakończenie roku akademickiego 2012/13 na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Żychlinie, ./upload/articles_pakiety/20345/01_obraz.jpg
Zakończenie roku akademickiego 2012/13 na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Żychlinie, ./upload/articles_pakiety/20345/02_obraz.jpg
Zakończenie roku akademickiego 2012/13 na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Żychlinie, ./upload/articles_pakiety/20345/03_obraz.jpg


W spektaklu również wzięli udział pracownicy ŻDK. Słuchacze UTW świetnie bawili się, oglądając kolejne scenki kabaretowe, które – co chwilę – przerywano oklaskami i śmiechem. Spotkanie zakończyło się rozdaniem certyfikatów i słodkim poczęstunkiem. [więcej]
redaktor, 18.06.2013 07:31|czytane: 1503 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Wójcik I Wicemistrzem Polski
W zakończonych w niedzielę Szybowcowych Mistrzostwach Polski w klasie 15 - metrowej kutnowski szybownik Łukasz Wójcik zdobył tytuł I Wicemistrza Polski.

Wójcik I Wicemistrzem Polski , ./upload/articles_pakiety/20343/01_obraz.jpg
Wójcik I Wicemistrzem Polski , ./upload/articles_pakiety/20343/02_obraz.jpg
Wójcik I Wicemistrzem Polski , ./upload/articles_pakiety/20343/03_obraz.jpg


Zawody rozgrywane były w Częstochowie, brało w nich udział 50 pilotów z całej Polski, w tym kilku medalistów Mistrzostw Świata i Europy. Zwyciężył dwukrotny Mistrz Świata Zbigniew Nieradka, z którym Łukasz w ubiegłym roku zdobył dwa pierwsze miejsca w Mistrzostwach Świata w klasie 18 metrowej w Uvalde w Teksasie. W ciągu ośmiu dni zmagań piloci rozegrali cztery konkurencje liczące od 150 do 500 kilometrów, wszytkie ze średnimi prędkościami powyżej 100km/h.

- Zawody w Częstochowie są dla mnie ostatnim etapem przygotowań do zbliżających się Mistrzostw Europy, które rozpoczną się za 3 tygodnie w Ostrowie Wielkopolskim. Uczestnictwo w tegorocznych zawodach jest możliwe dzięki pomocy Urzędu Miasta Kutno, Kliniki Kolasiński i firmy Sirmax Polska. Chciałem serdecznie podziękować i jednocześnie zaprosić wszystkich mieszkańców miasta do kibicowania i odwiedzenia Ostrowa w trakcie Mistrzostw. Będzie to niepowtarzalna okazja, aby zobaczyć tak duże wydarzenie lotnicze z bliska, zaledwie dwie godziny jazdy samochodem od Kutna - powiedział Łukasz Wójcik. [więcej]
wandea, 17.06.2013 22:28|czytane: 1634 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Buziaki wyśpiewały pierwsze miejsce
Zespół wokalny BUZIAKI z Młodzieżowego Domu Kultury w Kutnie za wykonanie piosenki "Okulary" na konkursie wokalnym "Śpiewajmy Tuwima" zdobył I miejsce. Konkurs, w którym uczestnicy prezentowali piosenki z autorską muzyką do wybranego tekstu Juliana Tuwima odbył się 11 czerwca w Pałacu MŁodzieży w Łodzi.

Muzykę do popularnego wiersza napisała instruktorka zespołu Katarzyna Karolak - Rojewska, autorem aranżacji jest Łukasz Czekała.

Buziaki wyśpiewały pierwsze miejsce, ./upload/articles_pakiety/20341/05_obraz.jpg
Buziaki wyśpiewały pierwsze miejsce, ./upload/articles_pakiety/20341/02_obraz.jpg
Buziaki wyśpiewały pierwsze miejsce, ./upload/articles_pakiety/20341/03_obraz.jpg


Zespół BUZIAKI wystąpił w składzie: Basia Ciesińska, Alicja Gładysiak, Agata Daniel, Zuzia Jóźwiak, Marysia Nodzak, Julka Woźniak.

Ta i inne piosenki napisane do wierszy J. Tuwima znajdą się na autorskiej płycie nagranej przez najmłodszych uczestników Sekcji Wokalnej MDK w Kutnie, która ukaże się jesienią tego roku, w ramach projektu realizowanego przez Regionalne Towarzystwo Muzyczne w Kutnie - "List do dzieci" - mówi Radosław Rojewski. [więcej]
kultura, 17.06.2013 21:43|czytane: 1607 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Specjalne ostrzeżenie przed nawałnicami przygotowane przez meteo serwis
meteoserwis.blogspot.com powstał niedawno. Tworzą go meteorolodzy, pasjonaci wszelkiej meteorologii i zapaleni łowcy burz. Dotychczas współpracowali oni z innymi portalami meteorologicznymi, gdzie tworzyli prognozy i ostrzeżenia dla wielu regionów Polski. Teraz będą ostrzegać i prognozować pogodę dla mieszkańców powiatu kutnowskiego na łamach eKutno.pl.

Groźne prognozy, ostrzeżenie stopnia II

W związku z coraz groźniej wyglądającymi prognozami, postanowiliśmy wydać ostrzeżenie 2 stopnia. Jutro od godzin porannych na północnym zachodzie i zachodzie, a później w prawie całej Polsce spodziewamy się gwałtownych burz, które będą powstawać na styku dwóch różnych mas powietrza zimnej z zachodu i gorącej ze wschodu.

W miejscu gdzie zderzą się te dwie masy będą powstawać bardzo groźne komórki burzowe. Jest raczej pewne że powstaną superkomórki burzowe, których głównym zagrożeniem będą nawalne opady deszczu do 50 litrów na każdy metr kwadratowy, grad średnicy do 7 cm oraz wiatr do 100 km/h.

Według aktualnych modeli, zdjęć satelitarnych i analiz można stwierdzić że powstanie linia burzna której będzie można zobaczyć wyraźny "wał burzowy’’ co będzie oznaczało, że należy spodziewać się silnych porywów wiatru. Nie można wykluczyć również powstania dużych rozmiarów MCS, który może przejść przez powiat kutnowski.

Biorąc pod uwagę warunki, które przedstawiają modele pogodowe, jest spore prawdopodobieństwo, że podczas przechodzenia tych gwałtownych burz wystąpią duże prądy zstępujące, codaje szanse na pojawienie się tornad, prawdopodobieństwo jest 50% a więc bardzo duże. Jutro w centrum temperatura będzie na poziomie 30*C , będzie parno i duszno. [więcej]
pismak, 17.06.2013 21:39|czytane: 1822 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Rower pod kołami
Dziś około godz. 20.30 na ul. Teatralnej w Kutnie rowerzystka wpadła pod koła Peugeota na kutnowskich numerach. Jak informują świadkowie kierowca auta nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu.  Więcej informacji wkrótce.

Rower pod kołami, ./upload/articles_pakiety/20339/01_obraz.jpg
Rower pod kołami, ./upload/articles_pakiety/20339/02_obraz.jpg
Rower pod kołami, ./upload/articles_pakiety/20339/03_obraz.jpg


26-letnia kierująca samochodem nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu rowerzystce. Została ukarana mandatem karnym. Rowerzystka doznała stłuczenia klatki piersiowej. Obie kobiety były trzeźwe. [więcej]
pismak, 17.06.2013 21:04|czytane: 4454 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
35-lecie Gminnego Ośrodka Kultury oraz 25-lecie zespołu śpiewaczego "Strzelce"
Gmina Strzelce miała powód, by świętować podwójny jubileusz: 35-lecia działalności Gminnego Ośrodka Kultury w Strzelcach oraz 25-lecia istnienia zespołu śpiewaczego „Strzelce” .  W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele władz powiatu: Mirosław Ruciński i Zbigniew Trawczyński – członkowie Zarządu Powiatu w Kutnie.

35-lecie Gminnego Ośrodka Kultury oraz 25-lecie zespołu śpiewaczego
35-lecie Gminnego Ośrodka Kultury oraz 25-lecie zespołu śpiewaczego
35-lecie Gminnego Ośrodka Kultury oraz 25-lecie zespołu śpiewaczego


Warto podkreślić, że Ośrodek Kultury powstał w celach koordynacji działalności kulturalnej na terenie gminy Strzelce. Powołano go Uchwałą  Gminnej Rady Narodowej  1 stycznia 1978 jako placówkę  integrującą działalność wszystkich jednostek kulturalno-oświatowych z terenu gminy.

Podstawowym celem Ośrodka było  zapewnienie społeczności wiejskiej, szczególnie dzieciom i młodzieży szerokiego uczestnictwa w kulturze i jej współtworzeniu. W tym okresie nawiązała się współpraca ze szkołami na terenie gminy, która zaowocowała organizacją uroczystości dla społeczeństwa lokalnego. [więcej]
redaktor, 17.06.2013 16:13|czytane: 2098 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Kutno - muzyczny pejzaż miasta
W środę, 19 czerwca o godz. 18.00 zapraszamy na „KUTNO – MUZYCZNY PEJZAŻ MIASTA”, koncert chóru Cantores Kutnoviensis promujący płytę pod tym samym tytułem.

W programie usłyszymy m.in.: „Mały Książę”, „Jesienne róże”, „O, Kutno!”, „Rodzina”. Koncert charytatywny na rzecz Hospicjum Kutnowskiego. [więcej]
kultura, 17.06.2013 15:47|czytane: 1340 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Solidarność przeciw rządom PO i PSL


[więcej]
wandea, 17.06.2013 15:19|czytane: 1923 razy|13 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wystawa wag i odważników w Muzeum im. Jerzego Dunin-Borkowskiego w Krośniewicach
W miniony piątek (14 czerwca) odbył się wernisaż wystawy Wagi i odważniki z kolekcji Marii i Marka Sandeckich. Zwiedzający zgromadzeni w tym dniu w muzeum - w tym liczne grono uczniów krośniewickich szkół - mieli okazję wysłuchać ciekawej opowieści Pana Marka. Opowieści, która przeniosła w nie tak odległe czasy, gdy w sklepach królowały wagi uchylne, a w domach szalkowe oraz bezmiany  wagi o bardzo prostej konstrukcji i zasadzie działania, dziś niemalże zapomniane.

Wystawa wag i odważników w Muzeum im. Jerzego Dunin-Borkowskiego w Krośniewicach, ./upload/articles_pakiety/20332/01_obraz.jpg
Wystawa wag i odważników w Muzeum im. Jerzego Dunin-Borkowskiego w Krośniewicach, ./upload/articles_pakiety/20332/09_obraz.jpg
Wystawa wag i odważników w Muzeum im. Jerzego Dunin-Borkowskiego w Krośniewicach, ./upload/articles_pakiety/20332/03_obraz.jpg


Wystawa prezentuje jedynie wycinek bogatej kolekcji Państwa Sandeckich obejmującej ponad 500 wag, odważników i innych przyrządów pomiarowych. Na ekspozycji znajdują się wagi różnych typów: stołowe (największa kolekcja tego typu wag w Polsce), kuchenne, listowe, apteczne, sprężynowe, numizmatyczne czy specjalne do drobiu, nabojów do autosyfonów, do opium; wagi równoramienne i nierównoramienne, uchylne, techniczne, dziesiętne. Urządzenia obrazują sposoby ważenia w ostatnich dwustu latach. Nie zabrakło również odważników: metalowych, kamiennych, szklanych, o różnych, czasami fantazyjnych kształtach. [więcej]
kultura, 17.06.2013 10:08|czytane: 1356 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wyniki: Piłka nożna
SENIORZY
URSUS WARSZAWA – MKS KUTNO  4 : 2 /3 : 1/
Bramki dla MKS : Dawid Dzięgielewski
Trener Kamil Socha

PIŁKA MŁODZIEŻOWA
Wojewódzka Liga Juniorów Młodszych

CERAMIKA OPOCZNO –  MKS TEVA KUTNO 1 : 0 /1 : 0/
Trener: Robert Marzec

Wojewódzka Liga Kat. Michałowicz
MKS MAVEX KUTNO –   WŁÓKNIARZ MOSZCZENICA 2 : 0 /0 : 0/
Bramki dla MKS : Mateusz Sobczyk,  Adrian Pęgowski,
Trener Tomasz Kaba

Łódzka Klasa Kat. Górski
MWETALOWIEC ŁÓDŹ –   MKS KUTNO  3 : 1   /2 : 1/
Bramka dla MKS :Oskar Okrasiński
Trener: Jacek Czekalski [więcej]
redaktor, 17.06.2013 10:05|czytane: 1748 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Mistrzostwo Polski i brązowy medal w kickboxingu dla ASWIR ALEX KUTNO
14 i 15 czerwca w Lesznie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w Kickboxingu w Light Contact. W zawodach udział wzięli także kutnowscy kickboxerzy trenujący w Akademii Sportów Walki i Rekreacji Alex Kutno u trenera Aleksandra Grabowskiego.

Mistrzostwo Polski i brązowy medal w kickboxingu dla ASWIR ALEX KUTNO, ./upload/articles_pakiety/20330/01_obraz.jpg
Mistrzostwo Polski i brązowy medal w kickboxingu dla ASWIR ALEX KUTNO, ./upload/articles_pakiety/20330/02_obraz.jpg
Mistrzostwo Polski i brązowy medal w kickboxingu dla ASWIR ALEX KUTNO, ./upload/articles_pakiety/20330/03_obraz.jpg


W wyniku rywalizacji kutnowscy zawodnicy zajęli następujące miejsca: Małgorzata Popławska w kat. wagowej -70 kg, złoty medal i Mistrzostwo Polski, Jakub Kasica w kat. wagowej - 84 kg,  brązowy medal, Maciej Jagiełło w kat. wagowej -74 kg, V-XII miejsce, Patryk Grzybowski w kat. wagowej - 69kg, V-XXV miejsce.

Do turnieju przystąpiło 147 zawodników z 35 klubów z całej Polski! W niektórych kat. wagowych jak choćby tej do -69kg, chłopców przystąpiło, az 25 zawodników!

- Nasi zawodnicy zaprezentowali się kolejny raz z bardzo dobrej strony pokazując dobry kickboxing i serce do walki. Na szczególną pochwałę zasługuje Małgosia Popławska , która w finale pokonała przed czasem zawodniczkę z Bielsko-Białej wykonując efektowną i niezwykle skuteczną technikę nożną na tułów uniemożliwiając swojej przeciwniczce  kontynuowanie walki - mówi trener Aleksander Grabowski. [więcej]
redaktor, 17.06.2013 10:00|czytane: 2108 razy|104 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Otwarte mistrzostwa Kutna w pływaniu
W niedzielę 16 czerwca Uczniowski Klub Sportowy "Delfinek" w Kutnie zorganizował dla dzieci ze wszystkich Szkół Podstawowych i Gimnazjów Otwarte mistrzostwa Kutna w pływaniu.

Otwarte mistrzostwa Kutna w pływaniu, ./upload/articles_pakiety/20328/01_obraz.jpg
Otwarte mistrzostwa Kutna w pływaniu, ./upload/articles_pakiety/20328/02_obraz.jpg
Otwarte mistrzostwa Kutna w pływaniu, ./upload/articles_pakiety/20328/03_obraz.jpg


W mistrzostwach dzieci rywalizowały we wszystkich stylach pływackich: dowolnym, grzbietowym, klasycznym i motylkowym. Na koniec przeprowadzono konkurencję OPEN. Całość sędziowali i prowadzili Anna Szczepańska i Jacek Kudła. Mistrzostwa dofinansowane były przez Prezydenta Miasta Kutna. WYNIKI [więcej]
redaktor, 17.06.2013 09:52|czytane: 2786 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Konkurs Apostoła: Złoty Kosmala, srebrny Chodorowski
Daniel Kosmala uczeń klasy II b II LO. im. Jana Kasprowicza w Kutnie wywalczył I miejsce w biegach na 1000 m  XVI edycji Konkursu Apostoła. To już drugie zwycięstwo Daniela. Podobnie jak w roku ubiegłym, uczeń  znów był najlepszy.

Konkurs Apostoła: Złoty Kosmala, srebrny Chodorowski, ./upload/articles_pakiety/20327/06_obraz.jpg
Konkurs Apostoła: Złoty Kosmala, srebrny Chodorowski, ./upload/articles_pakiety/20327/08_obraz.jpg
Konkurs Apostoła: Złoty Kosmala, srebrny Chodorowski, ./upload/articles_pakiety/20327/02_obraz.jpg


Znakomicie wypadła też drużyna – Michał Lickowski IIb,Wiktor Arkita II b, Lukasz Lankiewicz IIb i Dawid Stanowski I c. Chłopcy byli pierwsi w przeciąganiu liny. Tymczasem udział Michała Chodorowskiego w pallotyńskim konkursie przyniósł II miejsce i srebrny medal w tenisie stołowym.

Trochę mniej szczęścia miała drużyna piłki nożnej w składzie Rafał Banasiak, Kamil Wojtczak, Mikołaj Grabowski, Damian Trawiński, Adrian Olesiński klasa Ic. Piłkarzom nie udało się wejść na podium.

Konkurs Apostoła organizowany jest przez Pallotyński Ośrodek Powołań. Propozycja skierowana jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Uczestnicy startują w trzech etapach testu wiedzy i rozgrywkach sportowych. [więcej]
redaktor, 17.06.2013 09:43|czytane: 1450 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kiedy debiut biletomatu na dworcu PKP?
Na kutnowskim dworcu PKP pojawił się biletomat. Stał dobry tydzień nierozpakowany, teraz z kolei stoi już drugi w folii, a my trzeci tydzień czekamy na odpowiedź Kolei Mazowieckich o termin jego uruchomienia.

Kiedy debiut biletomatu na dworcu PKP?, ./upload/articles_pakiety/20274/01_obraz.jpg


Kiedy będzie można z niego skorzystać? Póki co nie wiadomo. Czekamy na odpowiedź Kolei Mazowieckich, do których biletomat należy. [więcej]
pismak, 17.06.2013 09:34|czytane: 1716 razy|10 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Upał, bezmyślność urzędnika i zadłużenie szpitala
Czy człowiek może poczuć się w konsystencji budyniu waniliowego, serka topionego lub innego smacznego acz płynnego zjawiska? Odpowiadam, tak może i... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Drugie Kutnowskie Dni Fantastyki
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kutnie już od przyszłego czwartku zaprasza na Kutnowskie Dni Fantastyki. Wstęp wolny na wszystkie wydarzenia. A w programie spotkania z autorami, koncert, warsztaty malarskie, pokaz... [więcej]
Sport
"Jedynka" trzecia w ręczną w Orlikowej Lidze Mistrzów
We wtorek w Poddębicach odbył się turniej rejonowy w piłce ręcznej chłopców w ramach Orlikowej Ligi Mistrzów - Łódzkie Gra w Ręczną. W turnieju udział wzięła Szkoła Podstawowa nr 1 w Kutnie. W wyniku zaciętej i bardzo wyrównanej rywalizacji chłopcy z Jedynki... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Zawieszka Nieśmiertelnik Srebro +GRAWER Zdjęcia i Tekstu Idealny i modny prezent dla kobiety i mężczyzny. Wspaniały prezent na Imieniny, Urodziny, Rocznicę, Walnetynki, Dzień Kobiet, Mikołaja, oraz pod choinkę na Gwiazdkę Świąt Bożego Narodzenia... [czytaj więcej]
Kotki Oddam kotki w dobre ręce. Więcej informacji pod nr telefonu 602430567.... [czytaj więcej]
Monitoringi, alarmy Witam, oferuję usługę konfiguracji oraz montażu kamer, alarmów oraz innych systemów zabezpieczeń. Wykonuję również inne usługi informatyczne. Zapraszam.... [czytaj więcej]
Sprzedam biurko duże 210 cm / bardzo dobre wykonanie Mam do sprzedania duże biurko w bardzo dobrym stanie. Biurko ma ponad 1,5 metra i było robione na zamówieni a więc jest wykonane z bardzo dobrego materiału. Posiada wiele szuflad, miejsce na je... [czytaj więcej]
Fly High Production – Produkcja filmowa Firma Fly High Production to przede wszystkim profesjonalna produkcja filmów i innych form audiowizualnych, bazująca na najnowszych technologiach min zastosowaniu drona i innych technologii stabiliz... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
Odzież na sklepy, butiki, stragany Oferujemy odzież na sklepy, butiki, stragany w bardzo dobrej jakości z Niemiec i Włoch. U nas klient zamawia według osobistego zapotrzebowania (damskie, męskie, dziecięce,... [czytaj więcej]
samochód do ślubu wesele OFERUJĘ PAŃSTWU WYNAJEM LIMUZYNY AUDI w kolorze czarna perła. Samochód jest reprezentacyjny, idealny na tak wyjątkową uroczystość. Zaletą tego samochodu jest przestronne wnętrze i duży baga... [czytaj więcej]
Zespół jednoosobowy DJ Polecam jednoosobowy zespół muzyczny (klawisz i vokal na żywo)który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gram na terenie całego kraju. Wieloletnia praktyka w prowad... [czytaj więcej]
Zespół muzyczny KONKRET to pięcioosobowy zespół muzyczny, który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gramy głównie na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego. Wieloletnia... [czytaj więcej]
Zatrudnimy pracowników Firma P.P.H.U. "ELBEMA" s.c. zatrudni pracownika na stanowisko elektromonter lub pomocnik elektromontera. Mile widziane prawo jazdy kat.B oraz uprawnienia Sep 1kV. CV proszę przesyłać na adres mail... [czytaj więcej]
Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Najlepsze rozwiązanie, jeżeli pilnie potrzebujesz pieniędzy. Nie pytamy o Twój cel – całą sumę możesz przeznaczyć na dowolny,... [czytaj więcej]
SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996ROK PILNIE SPRZEDAM MAM DO SPRZEDANIA SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996 ROK rn5-DRZWIrnKOLOR CZARNY rnPILNIE SPRZEDAM... [czytaj więcej]
Kawalerka do wynajęcia, Kutno ul. Słowackiego Wynajmę mieszkanie w bloku przy ulicy Słowackiego. Jest to odświeżona kawalerka o powierzchni 27 m. kw., w sam raz do zamieszkania.rnCena 850 zł zawiera czynsz i odstępne dla właściciela, do k... [czytaj więcej]
SPECJALISTA DS. MARKETINGU I SPRZEDAŻY Jesteśmy firmą zajmującą się produkcją mebli tapicerowanych i poszukujemy osób młodych, ambitnych oraz kreatywnych na stanowisko: SPECJALISTA DS. MARKETINGU ORAZ SPRZEDAŻY Obowiązki:  ... [czytaj więcej]
PRACA HUTA Poszukujemy osób do pracy w Hucie w Dąbrowie Górniczej na stanowiska: - operator wózka widłowego - operator suwnicy – uprawnienia IS specjalne trawersowe, chwytakowe Warunki: - atrakcyjne w... [czytaj więcej]
RINTAL Polska poszykuje samodzielnych monterów schodów Producent schodów, Rintal Polska Sp. z o.o. poszukuje samodzielnych monterów schodów.rnrnZakres działalności:rn- montaż schodów samonośnych oraz obić na schody betonowernrnWymagania:rn- włas... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę AVENSIS I lub II tel.725-361-836 Kupie Toyote AVENSIS I lub II COROLLE YARIS MERCEDESA SPRINTERA 124 190 W210 oraz Maszyny Rolnicze Ursus Zetor Wladymirec Przyczepy Kombajny tel. 725.361.836 cala Polska atrakcyjne ceny szybki odbiór... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Mikołaj Baranowski:
9 minut temu
Pisssssofff
Zenobiusz Biga:
17 minut temu
Rzeczniczka jest córką Mańkowskiego
Dymitr Fiut:
44 minut temu
Jaro, gratulacje i czymam ciuki za cie.
Onufry Kamiński:
54 minut temu
W Kutnie jest praca , kto chce ten pracuje tylko trzeba chcieć , ja nie narzekam . Czytaj ze zrozumieniem interes się kręci nie z kim, tylko z czym kolejny przykład prostactwa
Bonifacy Ukolicz:
1 godzin temu
To z ciebie Onufry taki "komputerowy lodziarz", co do komputera - widać, co napisałeś, a co do lodów - z kim ten interes kręcisz, to staje sie coraz jasniejsze. Co do nauki to ci napisali - w Kutnie nie ma pracy dla absolwentów uniwersytetów i politechnik, a są stanowiska i praca dla absolwentow WSGK. To wystarczy.
Roman Kolumna:
2
 · 
2 godzin temu
A sekretarzem jest Pan Korowajski? Czyzby mąż sędziny która uznala winnego karkówe niby ze wplywal na swiadkow?
Onufry Kamiński:
2 godzin temu
Do Metody Głąb
Zgadzam się to co napisałeś i popieram tylko 5 osób przystąpiło do konkursu . pytam gdzie reszta społeczeństwa??
Do Bernadeta Konkurs był na stronie , ale jak widać nie szukasz tylko siedzisz i pierdzisz w stołek. Kręci cię temat co się dzieje na Policji - bo jesteś nadzwyczajnym plotkarzem i to jeszcze na dodatek pewnie bez wykształcenia.
Ja mam budkę z lodami nie mam wykształenia interes się kręci i nikomu nie zazdroszczę a wy weźcie się za naukę i przystępujcie do konkursów
Błażej Lubicz:
2
 · 
2 godzin temu
Sekretarzem w urzędzie pracy jest mąż sedziny, przed którą zeznawal ten pan.. Czy to przypadek że policjant został skazany
Szczepan Bzdura:
2 godzin temu
SANDERUS TIMES - eBiuletyn Agencji MRPiH "podkówka".Podajemy komunikat: Jeden karierowicz, abiturient i absolwent Instytutu Mniemanologii Stosowanej - emerytowany Metody Głąb (bez tytułu) - został wytrzepany, wygarbowany, wyprany, wykrochmalony, wymaglowany, położony na obie łopatki i zapędzony w kozi róg przez użytkowników portalu eKutno. Ciekawe, czy to mu pomoże w odnalezieniu właściwych kierunków i dobrych dróg? A mówią, że pralnie itd..... są niepotrzebne? ~praojciec Allexander - redaktor naczelny.
Robert Małopolski:
3 godzin temu
Pan Rafał chyba się zagalopował porównanie Kłopota do pana Bieńka jest wysoce nie na miejscu.
Szczepan Bzdura:
3 godzin temu
###"R". Toście se pogadali na najwyższym światowym poziomie. Szkoda, że tak krótko. Podobają mi się wasze rozmowy. Całą noc mogłabym was słuchać. Burzyński i Kłopotowski i cała ta cudowna Burzmanna na okrągło powinni was słuchać. Może by się zaczęli nawracać na normalność czyli na głęboką wiarę, wysoką kulturę i szlachetną naturę, czego im z całego serca życzę. Pozdrawiam Was drodzy moi mądrzy dyskutanci. Dialogi kute na cztery nogi. I to jest właśnie to na co tyle lat czekałam. Się doczekałam. Ludzie zaczynają normalnie rozmawiać. Nie po rusku, nie po grecku, nie po turecku, nie po niemiecku, tylko po naszemu, po bożemu, po polsku i po chrześcijańsku. Na pewno coś dobrego z tego wyniknie. Tylko o to chodzi. Tak trzymajcie! Idzie nowe!! Bogu niech będą dzięki. ~emerytowana nauczycielka
Ewaryst Ziabka:
3 godzin temu
Panie Nwerowski mówiąc ,że problemem szpitala jest wiek pracowników po prostu pan obraził pracowników szpitala . Zapytam w jakim pan jest wieku i czy ten wiek nie jest problemem dla szpitala?
Barbara Ajsicz:
3 godzin temu
Podobno urzędnik ma poparcie PSlu, czy to prawda?
Amalgund Walczak:
2
 · 
3 godzin temu
A był, czy nie był o to jest pytanie?
Lech Kantor:
3 godzin temu
Prosimy o wypisanie zasług , może być w punktach.
Hugo Lewi:
3 godzin temu
Bolesław to uważasz ,że ci co tam pozostali i pracują to nie mają honoru? Czyżby ten jeden był tylko z honorem?
Zenon Kwasigroszek:
3 godzin temu
Faust i oni zostali tak do tej pory.
Teodor Pobłocki:
3 godzin temu
No widzisz Metody przystąpiłeś i co d..a.
Wawrzyniec Gielniowski:
4
 · 
3 godzin temu
wygraną zawdzięcza poparciu w Urzędzie Miasta, chyba pan sekretarz, bo to ,,koledzy z boiska,,
Arseniusz Błaszczyński:
4 godzin temu
Ciekawy jestem co się stało z poprzednim szefem tej komórki.Najciekawsze artykuły
 ·  14
4 dni temu
Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK
 ·  188
4 dni temu
Apel do mieszkańców Kutna, do ludzi, którym na sercu leży dobro miasta i powiatu
 ·  73
5 dni temu
Coraz wyższe pensje prezesów spółek miejskich
 ·  20
5 dni temu
Od dziś parking przy dworcu PKP na Siemiradzkiego zamknięty. Radny interpeluje
 ·  36
10 dni temu
Piramida aptekarska. Lekarz z kutnowskiego szpitala na ławie oskarżonych
 ·  7
10 dni temu
Mieszkańcy Podrzecznej będą mogli wykupić tańszy abonament w strefie płatnego parkowania
 ·  278
11 dni temu
Memorandum do potencjalnych prywatnych partnerów w budowie hali w Kutnie
 ·  10
14 dni temu
Smaczne mówienie, prawda i hejt. Profesor Jerzy Bralczyk w Kutnie
 ·  3
15 dni temu
Piknik Rodzinny w
 ·  14
15 dni temu
Akt erekcyjny wmurowany pod stacjonarne hospicjum w Kutnie
 ·  6
17 dni temu
Znajdź się na zdjęciach z Pikniku Organizacji Pozarządowych
 ·  8
17 dni temu
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Bogata kutnowska tradycja fotograficzna
 ·  32
17 dni temu
Strażacy mieli pełne ręce roboty. Mieszkańcy liczą straty po ulewie
 ·  34
19 dni temu
Komendant Powiatowy Policji w Kutnie odpowiada
 ·  107
19 dni temu
Propozycja PSL pro forma?
 ·  9
19 dni temu
Urzędnik urzędnikowi nierówny. Nagrody na Dzień Samorządowca
 ·  4
19 dni temu
Wyjątkowy spektakl pt. Królewna Śnieżka na Dzień Dziecka w Krośniewicach
 ·  50
20 dni temu
Różnice między teorią a praktyką? Kłopoty z prawem komendanta Policji w Kutnie
 ·  6
20 dni temu
Taniec i zabawa na Dniu Dziecka w Kutnie
 ·  5
20 dni temu
Rockowy festiwal na Kutnowiance cz.2
 ·  9
20 dni temu
Fotoreportaż Qtnoizz Fest cz.1
 ·  2
21 dni temu
Stalowe Tumy 2017 i skarb czyli prototyp polskiej amfibii Fiat 126-P LPT
 ·  4
22 dni temu
Uczennice z Kasprowicza wygrały konkurs o patronie I LO. Polecą szybowcem!
 · 
26 dni temu
Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny. W Łódzkiem najlepsi uczniowie z Kleszczowa
 ·  61
27 dni temu
Warunki PSL wchodzą w życie. Starostwo likwiduje stanowiska
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności