eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 28.05.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,33931-gimnazjum-nr-2-w-kutnie-mistrzem-polski-gimnazj-w-w-scrabble-2017," title="Kutno: Gimnazjum nr 2 w Kutnie MISTRZEM POLSKI GIMNAZJÓW w SCRABBLE 2017" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Gimnazjum nr 2 w Kutnie MISTRZEM POLSKI GIMNAZJÓW w SCRABBLE 2017</b><br>Wczoraj koło godz. 16:00 sędzia Polskiej Federacji Scrabble Maciej Śliwa zakończył...</div></a> <a href="/sport,33925-w-kutnie-trwaja-p-fina-y-mistrzostw-polski-m-odziczek," title="Kutno: W Kutnie trwają Półfinały Mistrzostw Polski Młodziczek" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>W Kutnie trwają Półfinały Mistrzostw Polski Młodziczek</b><br>Dziś kolejne w hali Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie kolejne...</div></a> <a href="/wiadomosci,33922-rado-nie-i-tanecznie-na-pikniku-r-anym-dzi-pokaz-florystyczny-i-koncert-singin-birds," title="Kutno: Radośnie i tanecznie na Pikniku Różanym" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Radośnie i tanecznie na Pikniku Różanym</b><br>Na scenie przed Kutnowskim Domem Kultury wystąpili dla Mam najmłodsi wokaliści...</div></a> <a href="/sport,33921-pierwszy-dzie-p-fina-w-mistrzostw-polski-m-odziczek-jutro-kibicuj-naszym-dziewczynom," title="Kutno: Pierwszy dzień Półfinałów Mistrzostw Polski Młodziczek. Jutro kibicuj naszym dziewczynom" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Pierwszy dzień Półfinałów Mistrzostw Polski Młodziczek. Jutro kibicuj naszym dziewczynom</b><br>Dziś w hali Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie odbyły się...</div></a> <a href="/ekutnodladzieci,33917-zag-osuj-na-projekt-wietlicy-rodzinka-w-kutnie," title="Kutno: Zagłosuj na projekt Świetlicy Rodzinka w Kutnie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Zagłosuj na projekt Świetlicy Rodzinka w Kutnie</b><br>W ramach projektu „Przystanek nauka” Świetlica profilaktyczno – wychowawcza „Rodzinka” w Kutnie zachęca...</div></a> <a href="/wiadomosci,33915-piknik-r-any-rozpocz-ty," title="Kutno: Piknik Różany rozpoczęty" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Piknik Różany rozpoczęty</b><br>Zapraszamy na Piknik Różany do parku Traugutta. W Kutnowskim Domu Kultury...</div></a> <a href="/wiadomosci,33912-trwaja-xv-og-lnopolskie-mistrzostwa-szk-w-scrabble," title="Kutno: Trwają XV Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół w SCRABBLE" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Trwają XV Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół w SCRABBLE</b><br>W tym roku w Gimnazjum nr 2 im. Marsz. J. Piłsudskiego...</div></a> <a href="/wiadomosci,33913-trzy-ofiary-miertelne-wypadku-w-ychlinie," title="Kutno: Trzy ofiary śmiertelne wypadku w Żychlinie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Trzy ofiary śmiertelne wypadku w Żychlinie</b><br>Kutnowscy policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej wyjaśniają okoliczności i przyczyny tragicznego...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Pod patronatem eKutno.pl: Święto Żychlina już w sobotę
W sobotę zapraszamy do Żychlina na święto miasta, które uświetni koncert zespołu Bracia. Na stadionie przy ulicy Waryńskiego będzie także wiele atrakcji dla najmłodszych mieszkańców Żychlina, poza tym Wystawa Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz stoiska regionalne.

Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
Pod patronatem eKutno.pl: Święto Żychlina już w sobotę
[więcej]
wandea, 24.05.2013 07:20|czytane: 1315 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Koszykówka: Awans Skrzatek
Kutnianki z Wojewódzkiej Ligi Skrzatek U-11 zakończyły rozgrywki w ramach rundy zasadniczej na 2. miejscu, za ŁKS KK, i zagwarantowały sobie udział w turnieju finałowym, który zostanie rozegrany 2 czerwca w Skierniewicach z udziałem 4 najlepszych zespołów.

UKS BASKET II ALEKSANDRÓW Ł –  MKS KUTNO
/2 : 18, 1 : 17, 0 : 11, 4 : 16, /
7 : 62
UKS BASKET I ALEKSANDRÓW Ł –  MKS KUTNO
/12 : 0, 11: 7, 6 : 6, 12 : 5, /
29 : 36
[więcej]
redaktor, 24.05.2013 09:35|czytane: 1325 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Udany Piknik z kulturą w MOS
"Akademia dawnej  muzyki, tańca i różnorodności" pod takim tytułem odbył się wczoraj w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii w Nowej Wsi dziewiąty już Piknik z Kulturą pod honorowym patronatem Łódzkiego Kuratora Oświaty i Starosty Powiatu Kutnowskiego. Organizatorami imprezy byli sami wychowankowie placówki przy wsparciu nauczycieli i wychowawców.

W Pikniku uczestniczyła młodzież z Gimnazjum w Gołębiewku, z Gimnazjum w Dąbrowicach, z Gimnazjum w Ostrowach, z Gimnazjum w Łaniętach, z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Kiernozi, z Katolickiego Gimnazjum w Kutnie. Mimo wiosennego chłodu, atmosfera na scenie oraz podczas zabaw i konkurencji była gorąca. Wszystkie ekipy  wystawiły na swoich stoiskach prace dekoracyjne, rękodzielnicze, kroniki i zdjęcia prezentujące dorobek uczniowskiej kreatywności w zakresie sztuk różnorodnych. Scenę zdominowały melodie i piosenki z minionych dziesięcioleci.

Udany Piknik z kulturą w MOS , ./upload/articles_pakiety/20060/03_obraz.jpg
Udany Piknik z kulturą w MOS , ./upload/articles_pakiety/20060/11_obraz.jpg
Udany Piknik z kulturą w MOS , ./upload/articles_pakiety/20060/09_obraz.jpg


Inaugurując Piknik, młodzież MOS w Nowej Wsi, zatańczyła poloneza. Były też tańce do muzyki ludowej (MOS Kiernozia), muzyki retro  (Gimnazjaliści z Łaniąt). Były piosenki Foga i Ordonówny w wykonaniu solistek  z Gimnazjum Gołębiewek, Gimnazjum Ostrowy, Gimnazjum Dąbrowice. Młodzież bawiła się podczas konkurencji kulinarnych i sportowych.

Prezenterzy z MOS  Nowej Wsi Patryk Cerzniewski, Tomasz Miksa, Kamil Kleiba i Kamil Eron świetnie radzili sobie w roli konferansjerów, gorąco zapraszając uczestników Pikniku do kolejnych prezentacji na scenie. W rozgrzaniu piknikowej atmosfery niezawodna była kuchnia serwująca napoje, ciasta, a przede wszystkim grochówkę i zapiekanki, dzięki ponownej szczodrości "Baru Leśnego" państwa Zofii i Włodzimierza Andrzejczaków spod Koła. [więcej]
kultura, 24.05.2013 09:13|czytane: 2645 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Jutro biblioteka miejska nieczynna
W sobotę 25 maja Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kutnie będzie nieczynna. Zapraszamy w poniedziałek. [więcej]
pismak, 24.05.2013 08:03|czytane: 1194 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Jest już werdykt IX Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego Złoty Środek Poezji Kutno 2013
Dziś zapadł werdykt jury IX Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Złoty Środek Poezji” Kutno 2013 na najlepszy poetycki debiut książkowy roku 2012 w ramach IX Festiwalu „Złoty Środek Poezji” Kutno 2013Zgodnie z regulaminem wręczenie nagród i wyróżnień oraz prezentacja laureatów nastąpią podczas IX Festiwalu „Złoty Środek Poezji” Kutno 2013 – 22 czerwca 2013 o godz. 16.00 w budynku Kutnowskiego Domu Kultury.

Jest już werdykt  IX Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego Złoty Środek Poezji Kutno 2013, ./upload/articles_pakiety/20058/01_obraz.jpg


Jury w składzie: Karol Maliszewski – przewodniczący, Artur Fryz, Krzysztof Kuczkowski, Wojciech Kudyba, Eugeniusz Tkaczyszyn-Dycki po przeczytaniu 82 debiutanckich książek poetyckich nadesłanych na konkurs i spełniających warunki regulaminowe postanowiło nagrodzić następujących autorów i ich tomiki:

1 nagroda – 5000 pln
Janusz Radwański, Księga wyjścia awaryjnego, Stowarzyszenie Żywych Poetów, Brzeg 2012

2 nagroda – 2500 pln
Urszula Kulbacka, Rdzenni Mieszkańcy, Stowarzyszenie Pisarzy Polskich Oddział w Łodzi, Śródmiejskie Forum Kultury – Dom Literatury w Łodzi, Łódź 2012

2 równorzędne trzecie nagrody – po 2000 pln
Kajetan Herdyński, Późny  Karnawał, Instytut Mikołowski, Mikołów 2012
Tomasz Ososiński, Pięć bajek, Biblioteka Współczesnej Poezji Polskiej „Zeszyty Poetyckie”, Wydawca: „Zeszyty Poetyckie”, Gniezno 2012


5 równorzędnych wyróżnień – po 500 pln
Katarzyna Bolec, Plusk, Biblioteka Nowej Okolicy Poetów – tom 25, Podkarpacki Instytut Książki i Marketingu, Rzeszów 2012

Monika Brągiel, Kim się nie jest, Stowarzyszenie Literackie im. K. K. Baczyńskiego,  Łódź 2012

Jarosław Moser, wizja lokalna, Stowarzyszenie Żywych Poetów, Brzeg 2012

Kacper Płusa, Ze skraju i ze światła, Wydawnictwo Kwadratura, Łódź 2012
[więcej]
kultura, 24.05.2013 07:51|czytane: 1205 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Iwona Warzywoda z Pniewa w TOP10 konkursu piękności Miss Polski na wózku inwalidzkim
Iwona Warzywoda z Pniewa dostała się do TOP10 konkursu piękności Miss Polski na wózku inwalidzkim. Teraz dziesięć finalistek zostanie zaproszonych na warsztaty, które odbędą się w hotelu Akor w Bydgoszczy w dniach 10-16 czerwca 2013.

Iwona Warzywoda z Pniewa podobnie jak Beata Witkowska z Kutna startuje w konkursie Miss Polski na wózku.  Wybory organizuje Fundacja Jedyna Taka powstała z myślą o integracji społecznej, zmianie wizerunku osób z niepełnosprawnością, w tym w szczególności kobiet.Głosowanie trwało do 23 maja.

- Najtrudniej jest mówić o sobie. Przedstawianie samej siebie w superlatywach to nie w moim stylu. Jestem zwyczajną dziewczyną, która posiada wady i zalety - czytamy na stronie konkursu. - W moim otoczeniu mam kochającą rodzinę i grono wspaniałych przyjaciół. Czuję się potrzebna dla innych i w drugą stronę wiem, że w trudnych chwilach mam na kogo liczyć. Wózek nie jest, nie był i nie będzie nigdy przeszkodą w moim życiu. Dziś zastanawiam się, czy umiałabym odnaleźć się w świecie, na który patrzyłabym nie z perspektywy wózka. Wózek w niczym nie przeszkadza, jestem tego przykładem.

Życzymy powodzenia pani Iwonie. [więcej]
redaktor, 24.05.2013 07:44|czytane: 2032 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Na Dzień Matki: Bezpłatna porada prawna dla mam
Z okazji Dnia Matki firma prawnicza Availo we współpracy ze społecznościowym portalem eBobas.pl uruchamia specjalną bezpłatną linię telefoniczną dla mam, które potrzebują pomocy prawnika. Można dzwonić w sprawach związanych z prawem rodzinnym i innymi problemami, które mogą interesować kobiety z dziećmi.

• Nie wiesz jak załatwić sprawy w urzędzie?
• Masz pytania dotyczące alimentów?
• Dziecko nie dostało się do przedszkola i chcesz skutecznie odwołać się od tej decyzji?
• Jesteś w ciąży i masz wątpliwości, czy prowadząc działalność gospodarczą będziesz mogła skorzystać z urlopu macierzyńskiego?
• Opiekujesz się niepełnosprawnym dzieckiem i chcesz sprawdzić, jakie świadczenia wam przysługują?

W tych i innych sytuacjach, związanych z macierzyństwem, opieką nad dzieckiem, ciążą, możesz znaleźć pomoc wykwalifikowanego prawnika.

Wystarczy zadzwonić na numer 22 22 80 800 w dniach 23-31 maja  (w dni powszednie, w godzinach 8.00-20.00, opłata według taryfy operatora jak za zwykłe połączenie krajowe). Na hasło „Porada prawna direct dla mam” dyżurujący pod telefonem adwokaci i radcowie prawni będą odpowiadać na pytania i bezpłatnie udzielać porad.

Jeśli trzeba, pomogą  przygotować pozew, odwołanie, a nawet  umowę. Akcję „Porada prawna direct dla mam” objęła patronatem fundacja Centrum Praw Kobiet. [więcej]
pismak, 23.05.2013 18:16|czytane: 1215 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Noc w Pałacu Saskim. Koncert klawesynowy, poeta w portkach oraz wystawa prac dzieci z Niezabudki
Jutro od godz. 18.00zapraszamy na Noc w Pałacu Saskim. W programie Jaśminowa „Herbata Notturna” u Królowej Marii Józefy (in cognito),  „Poeta w portkach”. Non stop z Arturem Fryzem. Autor podpisywać będzie swoje najnowsze książki.

Noc w Pałacu Saskim. Koncert klawesynowy, poeta w portkach oraz wystawa prac dzieci z Niezabudki, ./upload/articles_pakiety/20055/05_obraz.jpg
Noc w Pałacu Saskim. Koncert klawesynowy, poeta w portkach oraz wystawa prac dzieci z Niezabudki, ./upload/articles_pakiety/20055/04_obraz.jpg
Noc w Pałacu Saskim. Koncert klawesynowy, poeta w portkach oraz wystawa prac dzieci z Niezabudki, ./upload/articles_pakiety/20055/03_obraz.jpg


O godz.19.00 zapraszamy na  koncert klawesynowy prof. Ewy Piaseckiej z Akademii Muzycznej w Łodzi pt.: „Muzyka niemieckiego i włoskiego baroku”. Profesor zagra utwory J. S. Bacha, K. F. E. Bacha, J. Frobergera oraz D. Scarlattiego, a o godz. 20.15 „Galeria Szarej Godziny”, w podziemiach pałacu wernisaż wystawy prac dzieci z Ośrodka Rehabilitacyjno –  Edukacjno – Wychowawczego „Niezabudka” w Kutnie p.t. „Obrazki z Pałacu Saskiego”.

- Noc w Muzuem. Noc w Pałacu Saskim organizujemy po raz piąty. Rozpocznie ją po raz kolejny, wieczorny koncert słynnej polskiej klawesynistki prof. Ewy Piaseckiej, która wraz ze swoją miłością do muzyki baroku i przywią-zaniem do Pałacu Saskiego stała się trwałym elementem duchowej konstrukcji odradzającego się zabytku. Pierwszy Jej koncert w Pałacu Pocztowym Augusta III w Kutnie, wykonany 4 kwietnia 2004 roku, w dniu udostępnienia publiczności fragmentu spalonej budowli, rozpoczęła legendarna „Aria Pocztyliona” J. S.Bacha - mówi Andrzej Mariusz Wieczorkowski. - Tak też będzie 24 maja i tak chyba pozostanie na zawsze… Ta bowiem aria, w zrekonstruowanej przez Maurice André wersji na trąbkę pocztową, w 1972 roku obwieściła odnalezienie zpomnianej królewskiej proweniencji pałacyku.

W podziemnej „Galerii Szarej Godziny” odbędzie się wernisaż niecodziennej wystawy. Swoje prace malarskie, które są efektem gościny w pałacu, pokażą niepełnosprawne dzieci z Ośrodka Rehabilitacyjno - Edukacyjno – Wychowawczego „Niezabudka” w Kutnie, Malunki powstały dzięki pomocy i opiece wychowawców Ośrodka –  Edyty Sakson, Mirosławy Tomczak oraz Krystiana Woźniaka. [więcej]
kultura, 23.05.2013 17:59|czytane: 1589 razy|9 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pod patronatem eKutno.pl: II Seminarium Dziedzictwa i Tradycji Oręża Polskiego
Podobnie jak w ubiegłym roku w maju odbędzie się II SEMINARIUM DZIEDZICTWA I TRADYCJI ORĘŻA POLSKIEGO w Klonowcu Starym w Świetlicy pod Klonami (budynek po byłej Szkole Podstawowej). Zaprasza Stowarzyszenie Clonovia.

Pod patronatem eKutno.pl: II Seminarium Dziedzictwa i Tradycji Oręża Polskiego

Program
Dzień I : 25.05.2013.r.

12:00 – Uroczysta Msza Święta polowa w intencji poległych żołnierzy na terenie obok Świetlicy pod Klonami w Klonowcu Starym
13:00 – Przywitanie gości przez Prezesa Stowarzyszenia
13:05 – Rozpoczęcie Seminarium – ppłk. Zbigniew Jedliński przedstawiciel MON
13:05 -  Przedstawienie wystaw Muzeum Czynu Zbrojnego w Lipcach Reymontowskich
13:15 – prezentacja grup rekonstrukcyjnych biorących udział w Seminarium
13:30 – Udział 37 Łęczyckiego Pułku Piechoty w Przewrocie Majowym Marszałka Józefa Piłsudskiego  – dr Jacek Saramonowicz – Prezes Kutnowskiego Towarzystwa Historycznego
14:00 – Pole Bitwa nad Bzurą – Alfred Nowiński [więcej]
redaktor, 23.05.2013 15:51|czytane: 1555 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
"Dzień Szkoły bez Przemocy" 2013
„Ludzi dobrej woli jest więcej” – te słowa z piosenki Czesława Niemena były mottem obchodzonego po raz szósty w Szkole Podstawowej nr 9 w Kutnie „Dnia Szkoły bez Przemocy”.Wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami zebrali się w hali sportowej. Pani pedagog Bożena Sikorska przypomniała tradycję związaną z otrzymaniem certyfikatu „Szkoła bez przemocy”. Podkreśliła również, że certyfikat zobowiązuje wszystkich do przestrzegania norm, a żadna przemoc nie może być usprawiedliwiona.
[więcej]
redaktor, 23.05.2013 14:24|czytane: 1584 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Poznaliśmy pierwsze gwiazdy 2. edycji Vistula Folk Festival
Taneczno-teatralne show z dalekiej Indonezji, barwne występy artystów z meksykańskiego Ballet Folklórico de Tamaulipas oraz koncert działającej od ponad 50 lat słowackiej grupy Čarnica to pierwsze atrakcje Vistula Folk Festival. Impreza, podczas której reprezentacja polskich artystów sceny folk skonfrontuje się z gośćmi z całego świata, potrwa w Płocku od 21 do 25 sierpnia.

Poznaliśmy pierwsze gwiazdy 2. edycji Vistula Folk Festival, ./upload/articles_pakiety/20053/01_obraz.jpg
Poznaliśmy pierwsze gwiazdy 2. edycji Vistula Folk Festival, ./upload/articles_pakiety/20053/02_obraz.jpg
Poznaliśmy pierwsze gwiazdy 2. edycji Vistula Folk Festival, ./upload/articles_pakiety/20053/03_obraz.jpg


W ubiegłym roku po 32-letniej przerwie na kulturalną mapę Polski powrócił najstarszy w kraju festiwal folklorystyczny. Uwielbiany przez publiczność Ogólnopolski Festiwal Folkloru i Sztuki Ludowej w Płocku funkcjonował przez  14 lat – od roku 1967 do 1980. Od 2012 roku wydarzenie to odbywa się pod nową nazwą Vistula Folk Festival – Nadwiślański Festiwal Folklorystyczny.

Celem wskrzeszonej przez Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki imprezy jest pielęgnowanie polskiej kultury ludowej, ale też prezentowanie kultur innych krajów. W tym roku na czterech scenach wystąpi ponad 200 artystów z całego świata. Wiemy już, że wśród nich będzie kapela z Meksyku, Indonezji oraz Słowacji. Nie zabraknie też polskich gwiazd folku, zespołów Drewutnia i Dikanda. Festiwal oferuje też dodatkowe atrakcje – pikniki, korowody ulicami miasta i wspólne muzykowanie. [więcej]
redaktor, 23.05.2013 12:52|czytane: 1365 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Katarzyna Karolak-Rojewska z Nagrodą Starosty
Katarzyna Karolak-Rojewska z Młodzieżowego Domu Kultury na wniosek Muzeum Regionalnego w Kutnie otrzymała nagrodę starosty (2000 zł)  za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury.

Katarzyna Karolak-Rojewska z Nagrodą Starosty

Katarzyna Karolak-Rojewska (w środku na zdjęciu) od kilkudziesięciu lat kształci wokalnie uzdolnioną mlodzież w Kutnie. Jej podopieczni osiągają sukcesy podczas ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów i festiwali.  Nauczycielka z MDK przyczynia się do upowszechniania, rozwijania i promowania dokonań artystycznych młodych [więcej]
kultura, 23.05.2013 11:41|czytane: 2969 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wyniki i zapowiedzi: Piłka nożna
SENIORZY
OMEGA KLESZCZÓW– MKS KUTNO               4 : 1/3 : 0/
Bramka dla MKS : Arkadiusz Błaszczyk

PIŁKA MŁODZIEŻOWA
Wojewódzka Liga Kat. Michałowicz
MKS MAVEX KUTNO – LECHIA TOMASZÓW           1 : 1 /1: 0/
Bramka dla MKS: Jan Nadolski

Łódzka  Klasa Kat. Górski Gr.A
KOLEJARZ ŁÓDŹ –  MKS KUTNO                                 1 : 0 /1 : 0/
Bramka dla MKS: Igor Sobczyk

ZAPOWIEDŹ NAJBLIŻSZYCH ZAWODÓW
III LIGA
25 maja /sobota/ 2013 godz.16.00 /Stadion Miejski im. H.T.Reymana, Kutno ul. Kościuszki 26/
MKS KUTNO – START OTWOCK [więcej]
pismak, 23.05.2013 11:06|czytane: 1225 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W niedzielę Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną
Zarząd Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło nr 1 w Kutnie zaprasza w niedzielę, 26 maja w godzinach 11.00 - 16.00 na uroczyste obchody Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną na placu J.Piłsudskiego w Kutnie.

Zarząd informuje też czasowej zmianie  organizacji ruchu drogowego. Ulica Witosa w godzinach 9.00 - 17.00 będzie zamknięta. [więcej]
wandea, 23.05.2013 11:00|czytane: 1419 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Idzie spowolnienie gospodarcze. 1072 oferty pracy, 7895 bezrobotnych w powiecie kutnowskim
Powiatowy Urząd Pracy w Kutnie zanotował spadek liczby osób bezrobotnych o 332 na koniec kwietnia tego roku. Jednak jak mówi Danuta Raciborska, dyrektor pośredniaka porównując podobny czas ubiegłego roku widać spowolnienie gospodarcze.

-Wówczas mieliśmy do czynienia z krótkimi okresami braku pracy mieszkańców i ciagłą rotacją. Nie było aż tylu uprawnionych do zasiłku. Teraz jest ich coraz więcej, a to znaczy że mieszkańcy z dużym stażem pracy są zwalniani - mówi  Raciborska. - W powiecie kutnowskim jest zarejestrowanych 7895 bezrobotnych, dla nich mamy 1072 ofert pracy. W ubiegłym roku w tym samym miesiącu było 7911 osób.

1 lipca 2011 roku kiedy Raciborska obejmowała stanowisko poziom bezrobocia w powiecie kutnowskim był najwyższy w województwie łódzkim (17,7%), teraz w 2013 roku jest na poziomie 18,8%. [więcej]
wandea, 23.05.2013 10:56|czytane: 2004 razy|11 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Mariusz Arent z Kutna w TVN
Mariusz Arent z Kutna hodowca pająków ptaszników z Kutna był bohaterem programu "Rozmowy w toku" Ewy Drzyzgi w TVN. Opowiedział tam o swoim wyjątkowym hobby.

Już w czerwcu w Kutnowskim Domu Kultury odbędzie się wystawa ptaszników. Zobaczymy 50 gatunków zamieszkujących tereny Ameryki Północnej i Południowej, Afryki oraz Azji. Wśród nich znajdą się między innymi osobniki reprezentujące największe pająki świata, a także o najsilniejszym jadzie spotykanym wśród ptaszników, najagresywniejsze i najszybsze z rodziny Theraphosidae,  o kłach jadowych przekraczających 1,5 cm długości, o rozstawie nóg wynoszącym ponad 25 cm, o wadze ciała dochodzącej nawet do 300 g.

Film TUTAJ

Mariusz Arent z Kutna w TVN

[więcej]
pismak, 23.05.2013 08:46|czytane: 2487 razy|10 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zapowiedzi: Legenda rocka w Kutnie. De Press - zamów darmowe wejściówki
Zapraszamy na koncert zespołu De Press pt. „Bo jo cie kochom: Ojczyzna i Dziewczyna” 22 czerwca o godz. 21.00 w Kutnowskim Domu Kultury. Zamów bezpłatne wejściówki już dziś.- Płyta „Gromy i pyłki” De Press do wierszy Norwida to – moim zdaniem najlepszy krążek kojarzący poezję i ostre brzmienie w ostatnim dziesięcioleciu, i jeden z najlepszych w historii polskiej muzyki rockowej. Na koncert złożą się utwory z tej płyty, ale w programie znajdą się też kawałki z „Myśmy rebeljanci” i innych niezapomnianych dokonań zespołu. Niewykluczone, że zabrzmią też najświeższe depreśne pieśni. Jestem przekonany, że w Kutnie będzie elektryzująco, inspirująco i tak jak niegdzie indziej. Wystarczy tylko zamówić bezpłatną miejscówkę i przyjechać do Kutna, najlepiej na wszystkie trzy dni festiwalowe – mówi organizator festiwalu Artur Fryz. [więcej]
kultura, 23.05.2013 08:35|czytane: 1274 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Program Festiwalu Filmów Kolejowych w Krośniewicach 24-26 maja
Od 24 do 26 maja na stacji kolei wąskotorowej w Krośniewicach odbędzie się I Festiwal Filmów Kolejowych. Dodatkowo w sobotę i niedzielę (25 i 26 maja) wyruszy na trasę zabytkowy wagon motorowy z 1967 roku.
Piątek 24.05.2013 r.
Oficjalne otwarcie godz.18.00
Omówienie programu festiwalu
Prezentacja filmów kolejowych
Wieczorne ognisko integracyjne dla zaproszonych gości

Program Festiwalu Filmów Kolejowych w Krośniewicach 24-26 maja, ./upload/articles_pakiety/20049/01_obraz.jpg


Sobota 25.05.2013 r.
Oficjalne otwarcie - przywitanie gości godz. 12.00
Cykl przejazdów zabytkową drezyną dla dzieci, młodzieży i rodziców (cały dzień) – bezpłatnie
Cykl warsztatów plastycznych dla dzieci i młodzieży z nagrodami
Bezpłatne zwiedzanie kompleksu kolejowego z przewodnikiem
Pokaz filmów kolejowych godz. 18.00 - wstęp bezpłatny
Wieczorne ognisko (lub grill) dla zaproszonych gości - omówienie problematyki zabytków kolejnictwa w Polsce

Niedziela 26.05.2013 r.
Otwarcie o godz. 12:00
Cykl warsztatów plastycznych dla dzieci i młodzieży z nagrodami
Zwiedzanie kompleksu kolejowego z przewodnikiem
Przejazdów zabytkową drezyną kolejową dla dzieci, młodzieży i rodziców – bezpłatnie
Zakończenie imprezy godz.16.00

Impreza organizowana jest przez Towarzystwo Opieki nad Zabytkami, oddział w Łodzi wspólnie ze Stowarzyszeniem NEO oraz Stowarzyszeniem Krośniewickiej Kolei Wąskotorowej, przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego oraz Urzędu Miasta i Gminy Krośniewice.

Uczestnicy imprezy będą mogli zobaczyć m. In. materiał Polskiej Kroniki Filmowej zrealizowany dla PKP w latach 1950 – 1960. Chętni będą mogli także zaprezentować własne filmy o tematyce kolejowej. W sobotę i niedzielę (25 i 26 maja) uruchomione zostaną pociągi na trasie Krośniewice – Krzewie obsługiwane przez zabytkowy wagon motorowy MBxd1-204 z 1967 roku, wyprodukowany przez KONSTAL - Chorzów. [więcej]
wandea, 23.05.2013 08:29|czytane: 1220 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Krośniewiacy potrzebują saksofonisty i klarnecisty


Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć

[więcej]
kultura, 22.05.2013 20:51|czytane: 1193 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Małgorzata Przygodzka dyrektorem GCKSiR w Krośniewicach
Jak się nieoficjalnie dowiadujemy, dyrektorem Gminnego Centrum Kultury Sportu i Rekreacji została Małgorzata Przygodzka. Swoje obowiązki zacznie pełnić od 1 czerwca, czyli w Dni Krośniewic, które przypadają na 1-2 czerwca.

Nowa dyrektorka centrum jest polonistką, w Gimnazjum w Krośniewicach prowadziła  Teatr Nie-Za-Wielki. [więcej]
wandea, 22.05.2013 20:34|czytane: 3120 razy|25 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Głosujmy na Beatę! MISS Polski na wózku będzie z Kutna
Zachęcamy do głosowania na Beatę Witkowską z Kutna, która bierze udział w wyborach Miss Polski na wózku. Konkurs jest organizowany przez fundację JedynaTaka, a o tytuł miss walczą 72 uczestniczki. Na Beatę można głosować do 23 maja.

Od wypadku samochodowego Beata Witkowska jeździ na wózku inwalidzkim. Aby zagłosować należy wejść na stronę  www.jedyna-taka.pl. Każdego dnia można oddać jeden głos. GŁOSOWANIE TUTAJ

[więcej]
pismak, 22.05.2013 20:10|czytane: 4182 razy|16 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Jedyna taka. Czy będzie nią Iwona Warzywoda z Pniewa?
Iwona Warzywoda z Pniewa podobnie jak Beata Witkowska z Kutna startuje w konkursie Miss Polski na wózku.  Wybory organizuje Fundacja Jedyna Taka powstała z myślą o integracji społecznej, zmianie wizerunku osób z niepełnosprawnością, w tym w szczególności kobiet.

- Najtrudniej jest mówić o sobie. Przedstawianie samej siebie w superlatywach to nie w moim stylu. Jestem zwyczajną dziewczyną, która posiada wady i zalety - czytamy na stronie konkursu. - W moim otoczeniu mam kochającą rodzinę i grono wspaniałych przyjaciół. Czuję się potrzebna dla innych i w drugą stronę wiem, że w trudnych chwilach mam na kogo liczyć. Wózek nie jest, nie był i nie będzie nigdy przeszkodą w moim życiu. Dziś zastanawiam się, czy umiałabym odnaleźć się w świecie, na który patrzyłabym nie z perspektywy wózka. Wózek w niczym nie przeszkadza, jestem tego przykładem.

Konkurs trwa do 23 maja. Aby oddać głos, należy wejść na stronę www.jedyna-taka.pl. Można oddać tylko 1 głos dziennie.

Zachęcamy do głosowania, bo najpiękniejszą Polkę na wózku wybierają internauci. [więcej]
redaktor, 22.05.2013 20:11|czytane: 3576 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Atrakcje MZK: SAN H-100 B i Electric Smile na początku czerwca
W Kutnie od 3 do 7 czerwca będzie można przejechać się odrestaurowanym autobusem typu SAN H-100 B. Obecnie jest to zupełnie unikalny, choć niegdyś bardzo powszechny w Polsce, autobus komunikacji miejskiej. Przyjazd autobusu do Kutna to jednak nie jedyna atrakcja jaką dla mieszkańców przygotowuje Miejski Zakład Komunikacji sp. z o.o. 3 czerwca oprócz zwiedzania unikatowego SANA będzie można wejść do autobusu zaprojektowanego przez firmę AMZ Kutno – Electric Smile. To w pełni elektryczny pojazd zasilany zespołem baterii.

Atrakcje MZK: SAN H-100 B i Electric Smile na początku czerwca, ./upload/articles_pakiety/20041/01_obraz.jpg


Dla historii przewozów publicznych w średnich i mniejszych miastach kraju (takich jak Kutno) wozy tego typu mają ogromne zasługi. To dzięki nim powstały lokalne zakłady komunikacji, to dzięki nim zapewniano transport mieszkańców w trudnych czasach polski ludowej.

Pierwsze  autobusy pojawiły się wśród zniszczonego i przygnębiającego miasta tuż po drugiej wojnie światowej. Dla ówczesnych mieszkańców był to symboliczny, choć namacalny przebłysk powracającej normalności. Autobusy zastępowały bowiem furmanki i ciężarówki wojskowe z demobilu, pełniące przejściowo rolę komunikacji miejskiej.
Kutnowskie autobusy przejeżdżały ulicą Królewską (ówcześnie Stalina). Dlatego też wśród wspomnień starszych mieszkańców Kutna SANY pozostają najczęściej zauważalnym, pozytywnym i ciepłym wspomnieniem. [więcej]
wandea, 22.05.2013 19:17|czytane: 2790 razy|11 komentarzy|komentuj|czytaj cały
"Kasprowicz" wie wszystko o Antonim Troczewskim
Wczoraj  w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie odbył się finał II Międzyszkolnego Konkursu Historycznego "Patron znany czy nieznany? Doktor Antoni Troczewski i jego działalność." Pomysłodawcą takiej formy edukacji regionalnej jest Piotr Bielicki z Kutnowskiego Towarzystwa Historycznego. Właśnie Towarzystwo wraz z ZSZ Nr 2 im. Dr. Antoniego Troczewskiego w Kutnie byli gospodarzami tej edycji konkursu.

Urszula Macioszczyk
, dyrektor ZSZ NR 2 oraz Jacek Saramonowicz, prezes KTH wprowadzili w ideę konkursu, przypomnieli, iż w ubiegłym roku jego bohaterem był Władysław Grabski. Dowiedzieliśmy się również, iż następna edycja poświęcona będzie Janowi Kasprowiczowi i II LO w Kutnie będzie współorganizowało edukacyjną zabawę.-"Ty młodzieży polska, która w tej uczelni wiedzę i światło czerpać będziesz, pomnij, że ze skarbony tej winna wynieść bogaty zasób wiedzy, czystość ducha, głębokie poczucie obowiązków obywatelskich oraz wielkie umiłowanie dla ziemi rodzinnej, dla wszystkich jej synów, wielką i ofiarną miłość ojczyzny - takie słowa wypowiedział Antoni Troczewski na rozpoczęciu roku szkolnego 1.09.1907 roku w pierwszej zawodowej szkole średniej - mówiła Urszula Macioszczyk. - Moi drodzy niech wam to motto przyświeca w dzisiejszych zmaganiach konkursowych i w całym życiu.

- Życzę powodzenia wszystkim uczniom, dziękujemy za waszą obecność i zainteresowanie konkursem - powiedział Jacek Saramonowicz.

Turniej wiedzy o Troczewskim poprzedził wykład doktora Piotra Stasiaka o niezwykłym lekarzu z Kutna. Zaś w oczekiwaniu na werdykt obejrzeć było można film promocyjny Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2. im. dr. Antoniego Troczewskiego w Kutnie.

W finale Międzyszkolnego Konkursu Historycznego „Patron znany czy nieznany? Dr Antoni Troczewski i jego działalność” spotkali się reprezentanci następujących szkół: Gimnazjum Nr 2 im. Marsz. Józefa Piłsudskiego w Kutnie, Gimnazjum Nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Kutnie, I LO PUL im. 37 Łęczyckiego Pułku Piechoty w Kutnie, II LO im. Jana Kasprowicza  w Kutnie, ZS Nr 1 im. Stanisława Staszica w Kutnie, ZSZ Nr 2 im. Dr. Antoniego Troczewskiego w Kutnie, ZS Nr 3 im. Władysława Grabskiego w Kutnie, ZS Nr 4 im. Zygmunta Balickiego w Kutnie-Azorach, ZS Nr 1 w Krośniewicach, ZS w Żychlinie.

WYNIKI
I miejsce :
II LO im. Jana Kasprowicza  w Kutnie, w składzie: ADRIANNA KRUSZYNIAK i CEZARY GRZYB,  opiekun p. Artur Ciurlej [więcej]
wandea, 22.05.2013 16:28|czytane: 2502 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Chcemy mieć tylko dach nad głową. Kolejna skarga na prezydenta
Dziś na krótkiej sesji Rady Miasta Kutna radni głosowali zasadność skargi Magdaleny i Krzysztofa Kaźmierskich na negatywne rozpatrzenie sprawy przyznania lokalu z zasobów mieszkaniowych Kutna przez prezdenta Zbigniewa Burzyńskiego.

Mieszkańcy Kutna, państwo Kaźmierscy napisali skargę do Wojewody Łódzkiego na działania prezydenta tj. na odmowę przyznania im lokalu komunalnego. W skardze oboje twierdzili, iż są bezdomni. Krzysztof Kaźmierski nie ma domu od 2003 roku, tyle lat też chodzi po prośbie do prezydenta i do Komisji Mieszkaniowej. Pan Krzysztof jest przewlekle chory, służył w żandarmerii w wojsku i tam został zarażony wirusem. W skardze podnosi,  że przed Sądem Okręgowym w Łodzi udowodnił on winę państwu polskiemu za szkody. - Państwo wyrządziło mi krzywdę teraz od władz Kutna potrzebuję pomocy - pisze pan Krzysztof.

Mieszkaniec Kutna przebywał długi czas w noclegowni. Stracił zameldowanie przez podział majątku w rodzinie, jego rodzice również stracili dach nad głową. Pan Krzysztof nie poddawał się, spotkał kobietę, z którą założył rodzinę, mieszkali wspólnie z jej rodzicami. Jednak tyle lat oczekiwania do czegoś zobowiązuje, bo oczekujący na liście mężczyzna uważa, że jego sytuacja jest naprawdę trudna. Żona Magdalena również jest chora, ma problemy z kręgosłupem. Wynajmowali wspólnie mieszkania, ale w związku z pogorszeniem sytaucji materialnej teraz pomieszkują osobno u swoich znajomych.

- Nie chcemy jakiegoś wielkiego metrażu, chcemy tylko mieć dach nad głową - pisze skarżący prezydenta.

Komisja Rewizyjna rozpatrzyła skargę Kaźmierskiego i uznała ją za bezzasadną. [więcej]
wandea, 22.05.2013 14:24|czytane: 2267 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Przychylność radnych dla nowego inwestora
Radni miejscy zebrali się dziś na nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Kutna aby między innymi zmienić uchwałę z dnia 29 maja 2012r. o miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego dla terenu położonego w Kutnie przy ulicy Sklęczkowskiej i projektowanej ulicy Wschodniej, bowiem jeden z nowych inwestorów zainteresowanych terenem nie spełnia wskaźnika wyznaczonego w planie.

Przychylność radnych dla nowego inwestora, ./upload/articles_pakiety/20040/01_obraz.jpg
Przychylność radnych dla nowego inwestora, ./upload/articles_pakiety/20040/02_obraz.jpg
Przychylność radnych dla nowego inwestora, ./upload/articles_pakiety/20040/03_obraz.jpg


- Chodzi o zmianę minimalnego wskaźnika intensywności zabudowy wynoszącego teraz 0,8 na 0,1 - mówiła Elżbieta Wojciechowska, Naczelnik Wydziału Gospodarki Przestrzennej Urzędu Miasta. - Firma będzie miała zabudowę jednokondygnacyjną i wskaźnik jest dla niej zbyt wysoki,  co utrudnia a wręcz uniemożliwia sporządzenie dokumentacji budowlanej, która byłaby zgodna z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego.

Teren w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego przeznaczony jest pod zabudowę produkcyjną składową i magazynową, a przy powyższym założeniu i specyfice funkcjonowania tego typu obiektów zabudowa jednokondygnacyjna jest najczęściej stosowana. Firma działa w branży logistycznej i magazynowej.

- Dzisiejsza zmiana umożliwi realizację inwestycji zgodnie z planem oraz przepisami prawa-  mówił Jacek Boczkaja, zastępca prezydenta Kutna - Jesteśmy już po słowie z inwestorem i chcielibyśmy sfinalizować jego zamiar prowadzenia działalności w Kutnie. [więcej]
wandea, 22.05.2013 13:38|czytane: 2299 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
WILSON KIDS CUP ŁĘCZYCA OPEN 2013
Zapraszamy do Łęczycy na czwartą edycję WILSON KIDS CUP ŁĘCZYCA OPEN 2013 pod patronatem Burmistrza Łęczycy. Organizatorem jest Miejski Młodzieżowy Klub tenisowy-Łęczyca, a współorganizatorami są  WILSON POLSKA, PZT, WZT, Urząd Miasta Łęczycy.
Regulamin w galerii.

WILSON KIDS CUP ŁĘCZYCA OPEN 2013, ./upload/articles_pakiety/20038/01_obraz.jpg
WILSON KIDS CUP ŁĘCZYCA OPEN 2013, ./upload/articles_pakiety/20038/02_obraz.jpg
WILSON KIDS CUP ŁĘCZYCA OPEN 2013, ./upload/articles_pakiety/20038/03_obraz.jpg


[więcej]
pismak, 22.05.2013 12:49|czytane: 1328 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
XIII Dybowskie Spotkania Odpustowe i dedykacja kościoła w niedzielę
W tym roku jako parafia Matki Bożej Wspomożenia Wiernych świętuje dwa ważne jubileusze 25 - lecie powstania parafii i 20 - lecie przybycia Księży Pallotynów do Kutna na Dybów.

XIII Dybowskie Spotkania Odpustowe i dedykacja kościoła w niedzielę, ./upload/articles_pakiety/20003/01_obraz.jpg


Wspomniane jubileusze to dobra okazja do tego, aby dokonać aktu uroczystego poświęcenia - dedykacji kościoła. Jest to wydarzenie jedyne i niepowtarzalne w historii parafii.

Łacińskie słowo dedicatio oznacza poświęcenie, rozumiane jako przekazanie, złożenie w darze na ofiarę. Obrzęd dedykacji kościoła wyraża oddanie go Bogu - na własność. Wierni przychodzą do Najwyższego, aby Ten zechciał uświęcić budowlę, która odtąd ma stać się Jego domem. Przynoszą ze sobą trud pracy włożony w budowlę, swoje krople potu oraz zatroskanie o piękno świątyni. To dzięki ofiarności wielu ludzim może się ten akt dokonać.

Aktu uroczystego poświecenia dokona Ksiądz Biskup Ordynariusz Andrzej Franciszek Dziuba, w niedzielę 26 maja 2013 roku na Mszy Świętej o godz. 11.30.

W tym wyjątkowym dniu w imieniu parafii a także Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych „Dybów-Kutno” zapraszamy na XIII Dybowskie Spotkania Odpustowe połączone z Dniem Dziecka.

Rozpoczęcie festynu odpustowego będzie o godz. 14.30 na terenie osiedla Dybów przy charakterystycznej „górce”.

W programie festynu odpustowego są przewidziane następujące atrakcje: występ zespołu muzycznego, konkurencje sportowe z licznymi cennymi nagrodami, zabawa karaoke z atrakcyjnymi nagrodami, pokaz tańca z ogniem, malowanie twarzy, tradycyjnie także zjeżdżalnie, karuzele. [więcej]
wandea, 22.05.2013 09:48|czytane: 1715 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Rejonowe Eliminacje Czwórboju Lekkoatletycznego
Dziś na miejskim stadionie w Kutnie odbyły się Rejonowe Eliminacje Czwórboju Lekkoatletycznego. W galerii wyniki oraz zdjęcia Piotra Szatkowskiego.

Rejonowe Eliminacje Czwórboju Lekkoatletycznego, ./upload/articles_pakiety/20037/01_obraz.jpg
Rejonowe Eliminacje Czwórboju Lekkoatletycznego, ./upload/articles_pakiety/20037/02_obraz.jpg
Rejonowe Eliminacje Czwórboju Lekkoatletycznego, ./upload/articles_pakiety/20037/07_obraz.jpg


Więcej zdjęć TUTAJ
[więcej]
redaktor, 21.05.2013 22:33|czytane: 1924 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
XXXI Święto Pułkowe 37 Łęczyckiego Pułku Piechoty im. Ks. Józefa Poniatowskiego
Zarząd Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej i Dyrektor 1 Liceum Ogólnokształcącego PUL w Kutnie im. 37 Łęczyckiego Pułku Piechoty im. Ks. Józefa Poniatowskiego serdecznie zapraszają mieszkańców Kutna na XXXI Święto Pułkowe 37 Łęczyckiego Pułku Piechoty im. Ks. Józefa Poniatowskiego,  które odbędzie się w piątek, 24 maja o godz. 10.00 przy ul. Grunwaldzkiej 1 – budynku, w którym mieściły się przed wojną koszary 37 pp.

 XXXI Święto Pułkowe 37 Łęczyckiego Pułku Piechoty im. Ks. Józefa Poniatowskiego, ./upload/articles_pakiety/20036/01_obraz.jpg


Program uroczystości:
9.55  Przybycie delegacji oraz pocztów sztandarowych. Wystawienie posterunku honorowego przy tablicy pamiątkowej żołnierzy 37 pp przez uczniów 1 LO PUL. Przegrupowanie pododdziału honorowego I LO PUL przy  budynku dawnych koszar 37 pp
10.00      Powitanie gości przez wiceprezesa TPZK
10.05      Uroczyste wciągnięcie flagi państwowej na maszt. Przemówienie przedstawiciela Kręgu Rodzin Wojskowych 37 pp [więcej]
wandea, 21.05.2013 20:55|czytane: 1298 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Sesja w Krośniewicach: miejscowy plan zagospodarowania dla Krośniewic, sytuacja powiatowego szpitala i dróg
W czwartek  o godz. 10.00 odbędzie się XXXII sesja Rady Miejskiej w Krośniewicach. W jej porządku obrad znalazło się podjęcie uchwały w sprawie zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla miasta Krośniewice i zmiany uchwały do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla części działek nr 7/2 i 8/2 położonych w obrębie Zieleniewa.

Sesja w Krośniewicach: miejscowy plan zagospodarowania dla Krośniewic, sytuacja powiatowego szpitala i dróg , ./upload/articles_pakiety/20035/01_obraz.jpg


Radni zmienią też budżet gminy Krośniewice na rok 2013, ustanowią służebność przejścia i przejazdu, zmienią tryb i rozliczanie dotacji dla niepublicznych przedszkoli, szkół podstawowych i innych form wychowania przedszkolnego prowadzonych na terenie Gminy Krośniewice przez osoby prywatne i osoby fizyczne, a także trybu i zakresu kontroli prawidłowości ich wykorzystania.

Na sesji w Krośniewicach Mirosław Ruciński, członek zarządu powiatu ma przedstawić informację na temat stanu dróg powiatowych na terenie gminy Krośniewice i aktualną sytuację organizacyjno – finansową szpitala w Kutnie.

Mieszkańcy Krośniewic są zaniepokojeni sytuacją w kutnowskim szpitalu, są przecież też jego pacjentami. Informacja miała być przekazana przed Wielkanocą, ale przełożono ją ze względu na okres świąteczny. [więcej]
wandea, 21.05.2013 21:18|czytane: 1451 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W Dobrzelinie w parku znaleziono powieszonego mężczyznę
Jak informuje nas czytelnik w Dobrzelinie około 18.30  w parku wokół klasycystycznego pałacu z pierwszej połowy XIX wieku znaleziono zwłoki powieszonego mężczyzny. Na miejscu zdarzenia jest policja i karetka pogotowia. [więcej]
pismak, 21.05.2013 18:52|czytane: 4915 razy|komentuj|czytaj cały
Pierwsze Święto Zespołu Szkół nr 1 w Krośniewicach
W sobotę  po raz pierwszy w historii placówki swoje święto obchodził Zespół Szkół nr 1 w Krośniewicach, w skład którego od września 2012 r. wchodzą Liceum Ogólnokształcące i Gimnazjum im. Rodziny Rembielińskich. Święto wywodzi się z Dnia Patrona - jednego z najważniejszych świąt obchodzonych przez Gimnazjum im. Rodziny Rembielińskich w Krośniewicach.

Pierwsze Święto Zespołu Szkół nr 1 w Krośniewicach, ./upload/articles_pakiety/20031/01_obraz.jpg
Pierwsze Święto Zespołu Szkół nr 1 w Krośniewicach, ./upload/articles_pakiety/20031/02_obraz.jpg
Pierwsze Święto Zespołu Szkół nr 1 w Krośniewicach, ./upload/articles_pakiety/20031/23_obraz.jpg


Nabożeństwo w kościele parafialnym w Krośniewicach z udziałem pocztu sztandarowego zainaugurowało ten jakże wyjątkowy dla społeczności szkolnej dzień.  Mszę św. odprawił ksiądz dziekan Jacek Drzewiecki. Podczas kazania duchowny nawiązał do znaczenia dobrego imienia w czasach biblijnych. Imię niekoniecznie musi oznaczać własne imię, ale może także oznaczać pozycję, charakter oraz autorytet. Dziekan dekanatu Krośniewice podkreślił, że na dobrą reputację i imię człowiek pracuje przez całe życie. Doskonałym przykładem dla młodych ludzi jest ród Rembielińskich, który oddał nieocenione zasługi dla miasta i dla kraju.

Po mszy zaproszeni goście, nauczyciele oraz rodzice i młodzież przeszli w barwnym korowodzie ulicami miasta do siedziby szkoły. Niecodzienne wydarzenie wzbudziło zainteresowanie mieszkańców, którzy przystawali, aby obejrzeć zabytkowy pojazd i młodzież przebraną w stroje z epoki patrona. Na terenie szkoły odbyła się dalsza część uroczystości. Po odśpiewaniu  hymnu państwowego głos zabrał dyrektor szkoły Waldemar Pietrzak. Przypomniał m.in. znaczenie patrona dla szkoły i życzył uczniom rozwijania swoich talentów i dobrych wyników w nauce, zwłaszcza maturzystom zdającym obecnie egzaminy. [więcej]
kultura, 21.05.2013 15:51|czytane: 2941 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Biegły oceni zachowanie ratownika i organizację pracy w Aquaparku Kutno
W Prokuraturze Rejonowej w Kutnie trwa dochodzenie w sprawie narażenia dziewczynki, obywatelki Niemiec na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu podczas kąpieli w Aquaparku Kutno. Teraz biegli mają ocenić zachowanie ratownika, który miał bezpośredni nadzór nad basenem, w którym feralnego 13 lutego br. kąpała się dziewczynka.

Biegły oceni zachowanie ratownika i organizację pracy w Aquaparku Kutno

Przypomnijmy: - Zdarzenie miało miejsce 13 lutego o godz. 13.20 – mówi  komisarz Radosław Bieniek, Naczelnik Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Powiatowej Policji w Kutnie. – Dziewczynka korzystała z brodziku płytkiego, zanurkowała, pod wodą przebywała prawdopodobnie około 2 minut.  Ze wstępnych ustaleń wynika, że jeden z kilku ratowników został zaalarmowany o tym, iż na wodzie unosi się nieprzytomne dziecko. Zostało ono wyciągnięte i ratownik rozpoczął reanimację.

Reanimacja ratownika zakończyła się sukcesem, dziecko było wydolne krążeniowo. Dziewczynkę przetransportowano potem śmigłowcem do  Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Kilka dni była w śpiączce farmakologicznej, utrzymując stan stabilny. Dziewczynka wyszła ze szpitala w stanie bardzo dobrym.

Podczas postępowania ustalono, iż dziewczynka po opieką rodziców kąpała się w basenie rekreacyjnym o głębokości 120 cm. Nurkowała. Pływając pod wodą próbowała wstać i uderzyła się w głowę o plastikowe liście unoszące się na wodzie. Ratownicy byli na miejscu, wszyscy jak potwierdziła kutnowska policja, trzeźwi. Policja i prokuratura dysponują zapisem monitoringu Aquaparku Kutno, dokumentacją dotyczącą zatrudnienia i posiadanych uprawnień przez ratowników, przesłuchaniami rodziców i personelu basenu odpowiedzialnego za bezpieczeństwo klientów.

- Dysponujemy nagraniem z wewnętrznego monitoringu, przesłuchaliśmy ratownika, świadków - mówi Sławomir Erwiński, Prokurator Rejonowy. - Czekamy teraz na opinię biegłego, który oceni zachowanie ratownika w tej sytuacji, czy zrobił on wszystko zgodnie ze sztuką swojego zawodu i obowiązkami, jakie na nim ciążą, biegły oceni też organizację pracy [więcej]
wandea, 21.05.2013 15:17|czytane: 2639 razy|12 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pasowanie na czytelnika w SP nr 9
Dziś w Szkole Podstawowej im. Wł. Jagiełły w Kutnie odbyła się uroczystość pasowania uczniów klas pierwszych na czytelnika. Imprezę przygotowały bibliotekarz  Beata Paluchowska i nauczycielka Ewa Kowalska ze swoją klasą I A.

Pasowanie na czytelnika w SP nr 9, ./upload/articles_pakiety/20030/01_obraz.jpg
Pasowanie na czytelnika w SP nr 9, ./upload/articles_pakiety/20030/02_obraz.jpg
Pasowanie na czytelnika w SP nr 9, ./upload/articles_pakiety/20030/03_obraz.jpg


Do grona czytelników szkolnej biblioteki dołączyło 111 uczniów klas pierwszych. Uczniowie klasy I A wraz ze swoją wychowawczynią przygotowali część artystyczną zatytułowaną „Julian Tuwim – znany i lubiany”. Nawiązywała ona do trwających obchodów roku Juliana Tuwima.

Dzieci przypomniały znane wiersze Juliana Tuwima, były piosenki i scenki dramowe. Bibliotekarz przed pasowaniem przeprowadził konkurs wiedzy o bibliotece i baśniach H.Ch. Andersena. Uczniowie bardzo dobrze odpowiadali na pytania, co świadczy o dobrej znajomości zasad korzystania ze szkolnej biblioteki oraz znajomości twórczości baśniopisarza. [więcej]
pismak, 21.05.2013 15:21|czytane: 1447 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Niepełnosprawni na szerokich wodach kutnowskiego rynku. Czy znajdzie się miejsce dla
Problemy z siedzibą TIFT REKLAMY Spółdzielni Socjalnej osób niepełnosprawnych w Nowej Wsi mogą zakończyć się dla firmy dramatycznie. 47 -letni Leszek... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Spotkanie informacyjne Pałac Saski w Kutnie - rewitalizacja i funkcje przyszłego
Muzeum Regionalne w Kutnie zaprasza na kolejne spotkanie informacyjne poświęcone przyszłości Pałacu Saskiego. Spotkanie pt. „Pałac Saski w Kutnie – rewitalizacja i funkcje przyszłego kompleksu” odbędzie się 31 maja o godz.... [więcej]
Sport
W Kutnie trwają Półfinały Mistrzostw Polski Młodziczek
Dziś kolejne w hali Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie kolejne mecze Półfinałów Mistrzostw Polski Młodziczek. O godz. 12.00 Basket Go Przemyśl zmierzył się z Mistrzyniami Województwa – KKS Pro-Basket Kutno z wynikiem 46:43.  Zapraszamy jutro o godz.  10:00 MPKK Sokołów OSiR... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Dyskretna pozna Pana Jestem gotowa rozpalić twoje zmysły do maksimum i sprawić że po naszym spotkaniu będziesz chciał tylko więcej. Zainteresowany? czekam na twoją wiadomość jednakże nie trać ani mojego ani sw... [czytaj więcej]
PRACA PRZY PRODUKCJI I MONTAŻU MEBLI Zatrudnimy pracownika do prac związanych z obróbką płyt meblowych i obróbką szkła na maszynach specjalistycznych oraz montażem mebli. Mile widziane doświadczenie w pracy przy produkcji lub m... [czytaj więcej]
PRACA PRZY PRODUKCJI I MONTAŻU MEBLI Zatrudnimy pracownika do prac związanych z obróbką płyt meblowych i obróbką szkła na maszynach specjalistycznych oraz montażem mebli. Mile widziane doświadczenie w pracy przy produkcji lub m... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
WYSYŁKA PACZEK KURIERSKICH Wysyłasz przesyłki kurierskie? Wejdź na stronę https://zlapkuriera.pl lub zadzwoń do nas pod numer telefonu: +48 55 629 30 40 Za pośrednictwem naszego serwisu Zlapkuriera.pl tanio i szybko ... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Okazja! Narzuta w Super Cenie - 125zł Narzuta dekoracyjna pikowana dwustronna. Wykonana z wysokiej jakości materiału , tkanina miła w dotyku, wygodna w użytkowaniu nie wymaga prasowania. Oferta nie zawiera poszewek widocznych ... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Pracownik / pracownica przetwórstwa mięsnego (Lekkerkerk, Holandia) AP Grupa s.c. (numer certyfikatu Krajowego Rejestru Agencji Zatrudnienia: 11282), dla Pracodawcy holenderskiego firmy SRS Personeel B.V., realizuje procesy rekrutacji i selekcji Pracowników w branży... [czytaj więcej]
projektowanie STRON WWW / KOMPLEKSOWO OD A DO Z Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej oferty, jaką jest projektowanie stron internetowych , kompleksowo od A do Z. W ramach oferty proponujemy - stworzenie strony www - zakup serwera i dome... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Krystian Boczeń:
58 minut temu
Rządy w Staszicu to konflikt między dyrektorem, a grupką nauczycieli. Wg mnie prawda jest po środku. Za oddaniem kontraktu opowiedziało się 13 radnych, reszta się wstrzymała, nikt nie był przeciwko, dzięki temu w Kutnie jest kardiologia inwazyjna. A co masz na mysli z dziwnymi ruchami w komunikacji i geodezji?
Krystian Boczeń:
1 godzin temu
Radny z PSL by się nie wyłamał w tej sytuacji, nie było na to cienia szans. W takiej sytuacji byłoby Debich 11, Bryłka 2. Radny PSL by się wyłamał tylko wtedy gdyby nie wyszła opozycja, która wszystko zepsuła. Bryłka spadł z nieba tym, że chciał kandydować po tym jak opozycja nie wystawiła kandydata i nie wiem jak to można było tak zepsuć.
Otto Ruhmfeld:
2
 · 
1 godzin temu
Czyli merytoryczne są np rządy w Staszicu, Oddanie kontraktu szpitala, dziwne ruchy w geodezji komunikacji itp ?
Otto Ruhmfeld:
1 godzin temu
Celowo piszę biznesowego bo wydaje mi się że ktoś przy władzy myli służbę lokalnej społeczności z dobrym interesem wynikającym z bycia przy władzy.
Otto Ruhmfeld:
1 godzin temu
Krystian, błąd. Gdyby obaj byli kosekwentni i jeden z nich nie zaglosował na debicha to ten pewnie nie zostałby starostą. Brylka też nie, a to zmuszałoby radnych do poszukania porządnego kandydata. Mieli wiedzę że jeden z psl może się wylamać, ale nawet tej wiedzy nie dali szansy, ten z nich ktory zaglosowal za debichem, świadomie byl za utrzymaniem obecnego ukladu i taka jest prawda, a gadki o starszym panie, sprycie, złej opozycji przy tym fakcie są bez znaczenia. FAKT JEST TAKI ŻE JEDEN ZNICH AKTYWNIE PRZYCZYNIL SIĘ DO TRWANIA TEGO CHOREGO UKŁADU BIZNESOWEGO.
Bożydar Kotontay:
1 godzin temu
eeeee czepialski ale niewygodnyś...
Krystian Boczeń:
1 godzin temu
Przykład tych myślących opozycjonistów? Przynajmniej jeden.
Ewaryst Gaspary:
2
 · 
1 godzin temu
Jeszcze jedno Krystianie - cieszy mnie bardzo, że opozycja istnieje w radzie powiatu, ze nie udało sie po 2,5 roku intensywnej pracy Debicha i koalicjantów zmacerować, urobić do wymaganej przez starostę konsystencji całej rady. Widać, nie na wszystkich czar Debicha działa. Sa rownież w radzie ludzie myslący, którzy maja własne zdanie. Ci ludzie jakos nie chcą uczestniczyć w realizacji koncepcji, ktore uważają za nierealne, a niekiedy wręcz szkodliwe.
Krystian Boczeń:
1 godzin temu
Nikt nie próbuje robić wody sodowej z mózgu nikomu. Mieli dobre intencje, a stali się kozłami ofiarnymi tej sytuacji. I to wszyscy 3 panowie.
Ewaryst Gaspary:
2
 · 
2 godzin temu
Krystian, nie usiluj ludziom robić wody sodowej z mózgu. Ludzie to nie "ciemny lud, który to kupi", jak się wyraził jeden z polityków. Ludzie to widzą, słyszą, czytają i analizują. Ta raptowna zmiana taktyki nie zmieni faktu, że dwaj młodzi radni Serenda i Ziólkowski faktycznie zakpili sobie ze starszego czlowieka. W swojej mądrości, inteligencji, umiejetnościach i kunszcie politycznym nie przewidzieli tylko jednego, że to wszystko obróci sie przeciwko nim samym. Stało się tak, jak napisał kiedyś Sienkiewicz "Złapał kozak tatarzyna, a tatrzyn za łeb trzyma". Skutek jest taki, ze obydwaj mlodzi radni -Serenda i Ziółkowski - poniesli sromotną wizerunkowa porazke.
Krystian Boczeń:
2 godzin temu
Ja nie bronię Debicha, stwierdzam tylko, że to człowiek merytoryczny i nie piszcie że to mój protegowany tylko dlatego, że mam takie zdanie o nim. A sytuacja w szpitalu to przecież nie jest jego wina, dostał bałagan po poprzedniej ekipie rządzącej i niech mi nikt nie próbuje wciskać że jest inaczej. Zarządzanie majątkiem powiatu też złe nie jest, a jak jest to też oprzyjmy się na przykładzie. To co było złe to sprzedaż PKSu, ale to też w poprzedniej kadencji. Pokażcie mi przykład gdzie w polityce nie ma kolesiostwa, chociaż jeden, każdy obstawia się swoimi, tak jest na całym świecie. Brak ambicji? każdy ma ambicje. Honor, no tu można dyskutować o tym, fakt.
Ewaryst Gaspary:
2
 · 
2 godzin temu
Krystian, ja bym był ostrozny z takimi epitetami pochwalnymi wobec Debicha. Tydzien temu byliśmy świadkami bardzo burzliwej debaty medialnej, gdzie forumowicze okreslali to, co dzieje sie w samorządzie powiatowym jako bagno. Debich to podobno myslący człowiek, a wpakował sie w taki układ koalicyjny, który go pogrąża. Czyzby tak bardzo chciał być starostą, że przestały sie liczyć jakiekolwiek standardy ? To jest jego świadomy wybór. Za to wszystko, co dzieje sie w powiecie bedzie ponosił odpowiedzialność. Nie pamiętam, aby aż takie cyrki działy sie za Dąbrowskiej, a nawet Galowej.,
Józef Ciołek:
2 godzin temu
Opamiętajcie się za chwilę się okaże, że nikt wam w Polsce nie dorównuje, Trochę pokory
Dymitr Gietgud:
2
 · 
2 godzin temu
Jeszcze jednej lekcji nie było, a już wiedzą, że są świetni. Niezwykli ludzie
Zachary Filipczyk:
2
 · 
2 godzin temu
Boli mnie wielki balagan w kutnowskim szpitalu i zarzarzanie majatkiem powiatu,kolesiostwo,miernota,a przedeszystkim brak honoru i ambicji u twojego protegowanego. Wojewoda wywalil go ze stanowiska a on zrobil wszystko aby na nim pozostac nie sprawdzajac sie zbraku wlasnie merytoryki i troski o dobro spoleczne.
Krystian Boczeń:
2 godzin temu
A i jeszcze jedno. Nie rozumiem nagonki i pretensji wobec Ziółkowskiego i Serendy. Za Bryłką zagłosował najprawdopodobniej Serenda tylko dlatego, że nie mógł zagłosować za Debichem bo jak powiedział przez Gierule, gdyby Debich powiedział, że Gieruli w zarządzie nie będzie to Serenda by na Debicha zagłosował, a tak przynajmniej wynikało z jego wypowiedzi. Radny Ziółkowski słysząc jak Bryłka krzyczy, że jeśli opozycja nie wystawi kandydata to on chce wystartować. Ponieważ tylko radni mogą zgłaszać kandydatów to sam się Bryłka nie mógł zgłosić. Ziółkowski zrobił mu prezent i go zgłosił, uszanował w ten sposób starszego człowieka i byłego radnego powiatowego, start w wyborach na starostę był więc symbolicznym wyrazem szacunku oraz też świetną reklamą dla samego pana Bryłki. I teraz najważniejsze, z tego co ptaszki ćwierkają to gdyby opozycja nie wyszła by z sali to Bryłka byłby starostą! Ziółkowski zagłosowałby wtedy na Bryłkę oraz jeden z panów chłopskiej partii też by sie wyłamał, jest to pewne bo sam tak mówił. I teraz ta sama opozycja skłóca na forum Bryłkę z młodymi radnymi, a czemu? No bo tak jest im wygodnie! Oni narozrabiali, a teraz ma im to ujść na sucho, a za nich po uszach dostają młodzi. I to nie Bryłka pokazał kindersztube młodym, ani młodzi nie ośmieszyli Bryłki. Wszyscy stali się ofiarami opozycji, która dolewa oliwy do ognia.
Adrian Czande:
2 godzin temu
Ewaryście, nie jestem pewny, czy Debich, Burzyński i Trawczyński sa szczęśliwii, że w jednym szeregu obok nich umieszcza sie takich "wybitnych samorzadowców" i tak "zasłużone osoby" jak Ziołkowski i Serenda.
Krystian Boczeń:
2 godzin temu
A może ty napisz najpierw co tak cię boli ta "sitwa". Co ona złego zrobiła i w czym tak szkodzi? W tym, że pierwszy raz od dawna mamy porządnego starostę i merytorykę w starostwie? Ty podaj przykład tego szkodzenia. Nie jestem jednym z nich choć się kręce w otoczeniu radnych.
Ewaryst Kierło:
2 godzin temu
Zmień płytę Czesławie czy Wiesławie czy jak tam masz panie poszkodowany dziadku. Co wpis to każdy już upadł i zakończył kariere polityczną, Debich, Trawczyński, Burzyński, Ziółkowski, Serenda i w zasadzie wszyscy co są radnymi i pewnie ci co jeszcze nie wiedzą, że nimi będą. Niestety poza wylewaniem żalu nie da to panu żadnych efektów. Proszę zresztą zgłosić sprawę na policje, prokuraturę czy gdzie pan chce.
Zachary Filipczyk:
2 godzin temu
Ewerest powierz tak scerze ille naliczyles tych porzadnych ludzi w tej powiatowej sitwie utrzymujacej sie z nszych podatkow i szkodzacych nam wszystkim.Czy zdolas ich wymienic choc jednego z nich to podaj jego nazwisko.Jesli tego nie zrobisz to znaczy ze jestes jednym z nich.Najciekawsze artykuły
 ·  11
3 dni temu
Inauguracja parkrun w KUTNIE! Darmowe biegi już od najbliższej soboty!
 ·  3
4 dni temu
Recital dyplomowy z jazzowymi przebojami wszechczasów
 ·  41
4 dni temu
Kapitulacja wójta gminy Bedlno. Czas na decyzję starosty w sprawie wiatraków
 ·  11
5 dni temu
Policjant z zarzutem zabójstwa wciąż w areszcie
 ·  73
6 dni temu
Wyłudzenie VAT i pranie brudnych pieniędzy w Kutnie. Już 25 podejrzanych i 9 osób w areszcie
 ·  23
7 dni temu
Niepełnosprawni na szerokich wodach kutnowskiego rynku. Czy znajdzie się miejsce dla spółdzielni socjalnej?
 ·  2
9 dni temu
Pamiętaj mordeczko, głowa do góry. Piknik z Kulturą Street art na Dobrzelińskiej
 ·  271
9 dni temu
Głosowanie komisji i oświadczenie starosty w sprawie dyrektora Zespołu Szkół nr 1 w Kutnie
 ·  7
10 dni temu
Sterylizacja zwierząt domowych będzie częściowo dotowana przez miasto
 ·  6
11 dni temu
Noc Muzeów w Krośniewicach za nami
 · 
11 dni temu
Dzień Dziecka w Kutnie. Wielkie show taneczno-muzyczne
 ·  24
12 dni temu
Czytelnicy piszą: A jednak toaleta w parku ma awarię
 ·  59
13 dni temu
Prokurator Sławomir E. na gościnnych występach. Zawieszenie i co dalej?
 ·  91
13 dni temu
Brutalna prawda o konkursach w samorządzie i kłopotliwe pytania o dyrektora
 ·  112
18 dni temu
Rada Miasta Kutna skąpa, a radny Kłopotowski niczego nie pamięta
 ·  16
19 dni temu
Czytelnicy pytają: Czy na Zdrojowej przy cmentarzu staną bloki?
 ·  93
21 dni temu
Prezydent Kutna złożył zawiadomienie do prokuratury. Urzędniczka zwolniona!
 ·  74
25 dni temu
Takie kino...
 ·  4
27 dni temu
Za nami pierwsze koncerty tegorocznej Majówki
 ·  14
28 dni temu
45 lat Kutnowskiego Domu Kultury: zasłużeni, wystawy i folklor kutnowski
 ·  4
28 dni temu
Majówka z Bareją: Czasem, aż oczy bolą patrzeć, jak się przemęcza dla naszego klubu, prezes...
 ·  79
28 dni temu
Piąty roczek Festiwalu Piosenki Biesiadnej w Bedlnie. Na sali na ludowo tańczą wszyscy wkoło
 ·  24
29 dni temu
Ostatni raz z moją klasą - Kasprowicz pożegnał tegorocznych absolwentów
 ·  4
30 dni temu
Na wątpliwości przed majówką i po, najlepsza jest nadzieja i odwaga na ...
 ·  21
30 dni temu
Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life. Wybierz się podczas majówki
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności